PDA

Zobacz pełną wersję : CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

alcudia
07-04-2015, 15:26
Jak wygląda sprawa z drzwiami w ścianie wyłożonej płytką z cegły ?
Czy najpierw trzeba montować drzwi z opaskami regulowanymi , czy może najpierw cegła a opaska z drzwi na wierzch ?
Chciałabym już położyć płytki z cegły a drzwi dopiero za jakiś czas ( chyba po zamieszkaniu )
Czy da się tak zrobić ?
:)

f.5
07-04-2015, 15:55
pierw drzwi potem cegła lub jesli chcesz teraz cegłę to zostawiasz miejsce wolne-nie kleisz cegieł w miejscu oscieznicy.
tak robiłem z parkietem zostawiłem miejsce
https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/6Kwietnia201402?noredirect=1#6043745894831832866
potem parkiet i na koncu ostani rząd cegieł znaczy się płytek bo do cegły im daleko
https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/12Lutego2015ListwyPrzypodOgowe?noredirect=1#611869 9492120074306
jeszcze przydałoby sie zasilikonować to miejsce pomiedzy płytką a parkietem

kacperekbialy
08-04-2015, 12:42
Dokładnie. Lepiej zawsze mieć już ustawione drzwi i dopiero potem robić dekoracje innego tupu. Kolejność prac ma znaczenie :)

f.5
08-04-2015, 13:31
tylko nie pomyslałem o jednym problemie.
jak dojedziemy cegłą do oscieżnicy to ona zlicuje się z cegłą
zakładam ze grubosc oscieznicy jest podobna do grubosci cegły - moze to smiesznie wyglądać.
lampki i kontakty kręciłem na cegłę ale to mała powierzchnia i stosunkowo gładka struktura cegły dlatego kontakty nie odstają a lampki swiecą równo
http://images67.fotosik.pl/779/119060ead17fba86med.jpg (http://www.fotosik.pl)

alcudia
08-04-2015, 23:36
tylko nie pomyslałem o jednym problemie.
jak dojedziemy cegłą do oscieżnicy to ona zlicuje się z cegłą
zakładam ze grubosc oscieznicy jest podobna do grubosci cegły - moze to smiesznie wyglądać.
]

Hmm.....no właśnie . I teraz nie wiem czy jednak przed czy po :D
Czy może lepiej będzie wyglądać opaska jednak na cegle . Z drugiej zaś strony cegły nie są jednakowej grubości to jak dam opaskę na cegłę mogą być dziury i nierówności :sick: I bądź tu mądry....że też akurat tam muszą być te drzwi ......

Ma ktoś może ścianę w cegle z drzwiami ( z opaską regulowaną ) pochwalcie się jak to u Was jest zrobione i jak to wygląda :)

kalafiorek
09-04-2015, 11:44
Proszę - nasze drzwi w ceglanej, grubej ścianie. Framuga regulowana jest na cegle:
http://images70.fotosik.pl/525/e81d2ceb91ae25cam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e81d2ceb91ae25ca)
O i jeszcze jedno znalazłam - niestety nie mam żadnej fotki drzwi otwartych

http://images67.fotosik.pl/577/8ada11f8fd303b37m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8ada11f8fd303b37)

f.5
09-04-2015, 13:04
Czołem bardziej chodzi o styk framugi i cegły czy są szpary?!?
z takiej odległośći i przy słabej jakośći zdjęc nie będzie tego widać

CzarnyIwan
09-04-2015, 13:48
Ja zostawiam miejsce, ościeżnica będzie stykała się z cegłami. Moje są zbyt nieregularne by wyłożyć opaskę na cegły.

312238

kalafiorek
09-04-2015, 13:52
Jakieś szpary pewnie są - wynika to choćby z faktu, ze fugi w naszej cegle są wklęsłe. Cegły też nie są idealnie równe. Ale wygląda to dobrze. Moim zdaniem - raczej naturalnie, tak, jakby drzwi zostały zamontowane w istniejącej wcześniej, prawdziwej starej ceglanej ścianie. Był to zabieg celowy. Mogliśmy najpierw zainstalować drzwi, a potem dopiero obłożyć je ceglanymi płytkami. Ale wybraliśmy takie właśnie rozwiązanie, w którym framuga została założona na istniejącą ścianę z cegły. kalafiorek

CzarnyIwan
09-04-2015, 14:04
Kalafiorek a zrobił byś tak te drzwi gdy by miały się otwierać na pokój z cegłami- odwrotnie niż masz w tej chwili? Czy drzwi bez przylgowe otwierane na zewnątrz nie będą wyglądać nie naturalnie??

kalafiorek
09-04-2015, 14:53
Nie zakładałam, że drzwi na ceglanej ścianie będą otwierać się na salon. Czy wtedy wyglądałyby gorzej/ nienaturalnie? Nie mam pojęcia:no:

Jeżeli ktoś z Forumowiczów, rozważa opcję opaski na cegłach - mówię, że da się to zrobić nawet przy grubym murze i wygląda OK.

Jeżeli ktoś preferuje, by cegły okalały opaskę - też znakomicie.:D

CzarnyIwan
09-04-2015, 15:21
NO a ja już właśnie nie wiem......:cry:

Gremlinka
10-04-2015, 09:16
Proszę - nasze drzwi w ceglanej, grubej ścianie. Framuga regulowana jest na cegle:
http://images70.fotosik.pl/525/e81d2ceb91ae25cam.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3De81d2ceb91ae25ca)
O i jeszcze jedno znalazłam - niestety nie mam żadnej fotki drzwi otwartych

http://images67.fotosik.pl/577/8ada11f8fd303b37m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D8ada11f8fd303b37)

Mamy tak samo zrobione. Celowo. Szpary są ale wygląda to naturalnie- znaczy tak miało być.

f.5
10-04-2015, 09:53
Oczywiscie szpary można zafugować fugą i te będzie to wyglądało

gizmoblazej2
17-04-2015, 06:01
:spam:

monika23
17-04-2015, 12:12
Brat zaczął robić sobie tak przedpokój (nie fugował szpar). Mama jak zobaczyła to się za głowę złapała: "dziecko co Ty w stodole chcesz mieszkać?" :p

kalafiorek
17-04-2015, 13:26
Loozik, moja mama coś o Malborku wspominała. Grunt to wiedzieć, co się NAM podoba i pomijać niestosowne komentarze:rolleyes:. kalafiorek

jacek57
06-05-2015, 10:25
gzzzz

jacek57
06-05-2015, 10:33
gzzz

Dariusz28
19-05-2015, 14:34
A ja robiąc u siebie ścianę z cegły nie gruntowałem przed klejeniem (mam na myśli płytki). Ułożyłem całość, potem zafugowałem i dopiero na koniec nałożyłem grunt. Nic się nie pobrudziło, nie pochlapało.

f.5
19-05-2015, 16:16
zmień chłopaka czym prędzej.

CzarnyIwan
19-05-2015, 16:37
zmień chłopaka czym prędzej.
lub naucz się sprzątać... Chłopak chyba daje Ci pewne sygnały... :o

Piotr.Strzelce
20-05-2015, 08:24
Z tym brudzeniem to bez przesady. Kurzy się tak jak wszystko, trzeba sprzątać i tyle.
Jeśli na telewizorze Twojego chłopaka pojawi się kurz to go wywali? :)
Czy nie będzie chciał go kupić bo przecież się zakurzy.

manhatan17
23-05-2015, 20:35
proszę o opinię miłośników cegły :)

na jednej ze ścian w pokoju dziennym mamy ułożoną starą cegłę gotycką elkamino (jeszcze bez fugi i impregnacji)
rozglądamy się za płytkami imitującymi drewno na podłogę. od początku obstawialiśmy bardzo ciemny brąz i najlepiej w dużym formacie tzn długie dechy. jednak po ostatnich oględzinach na żywo przeróżnych płytek drewnopodobnych zwyczajnie zgłupieliśmy :((( z ciemnych jakie widzieliśmy nie spodobały się nam ŻADNE. za to trafiliśmy na płytki paradyż woodhaven cenere. kolorem wpadają w lekką szarość. format też nie ten. i nie wiadomo skąd padł pomysł "a może w jodełkę"? ściany mamy w kolorze złamanej bieli wpadającej w szarość.
jak uważacie czy lepiej iść za pierwszą myślą czyli długie ciemne dechy czy zaryzykować z jodełką? w załączniku fotka płytki zrobiona w sklepie (te bardziej szare) i i cegła gotycka na inspiracji z internetu.

z góry dziękuje za rady.

Zdun Darek B
24-05-2015, 10:34
Odpuść sobie tą jodełkę .. cegiełka + jodełka = oczopląs

jacek57
01-06-2015, 09:45
gzzz

Piotr.Strzelce
01-06-2015, 16:36
jacek57 co według Ciebie jest zrobione nie tak?

jacek57
02-06-2015, 19:59
Grunt jak sama nazwa wskazuje służy do ....gruntowania. Pod farbe, tynk etc. Ma przeklejać porowate powierzchnie i ograniczyc wsiakanie farby. Na cegle zrobi błyszczącą błone niczym warstwa lakieru. Oczywiscie jesli wykonawca jest zadowolony z efektu, to nic mi do tego. Ale naturalnie to raczej nie wyglada...

jakubL
03-06-2015, 07:21
Witam,

A może polecicie mi osobę/y które zajmują się kładzeniem tej cegiełki? Co prawda mamy jeszcze troszkę czasu do tego etapu (pewnie sierpień-wrzesień ) ale chcielibyśmy już teraz zaplanować.

pozdrawiam,

Dariusz28
03-06-2015, 16:24
Nie zgodzę się z Tobą. To że grunt służy do gruntowania jest jasne. Tylko co on powoduje - poprawia szczepność na gruntowanej powierzchni oraz wyrównuje chłonność. Mylisz się też że zostawia szklistą powłokę - chyba że ktoś używa gruntu akrylowego z marketu za 7 zł.
Ja u siebie gruntowałem CT17 i uwierz mi że nic się nie błyszczy. Cegła zyskała bardziej intensywny kolor, nic sienie sypie i nie brudzi a to było moim głównym celem.
Woda mineralna też służy tylko do picia, ale można ją wykorzystać np. do mycia czy podlewania - czy producent o tym pisze?
Pasta BHP służy do mycia rąk, ale świetnie sprawdza się zamiast proszku do prania bardzo zabrudzonych ubrań (ubrania robocze) - czy producent o tym pisze?
Można tak wymieniać w nieskończoność. Ja zastosowałem takie rozwiązanie, sprawdziło mi się, dlatego chciałem podzielić się z innymi.
Nie sprzedaje tego preparatu i nie mam w interesie jego reklamy.

jacek57
04-06-2015, 09:15
Dariusz28 - dlatego napisałem - jesli jesteś zadowolony to najważniejsze. Ale też pozwole sobie na porównanie : jeden jezdzi lanosem, inny woli lexusa. Grunty syntetyczne czy akrylowe nie penetrują głeboko, ani nie wzmacniają struktury. A przecież nie zawsze ludzie kupują gotowe płytki czy nówke cegłe. Bardzo często cegła jest rozbiórkowa, i taka cięta np na plastry. Trafiają sie słabe sztuki co sie kruszą , czesto fuga gdzies za płytko połozona też lubi się sypać.
Dlatego warto wydać pare złotych wiecej na impregnat (którego rownież nie sprzedaje) który głeboko wzmocni całość, i ma sie spokój na lata. Amen.

Piotr.Strzelce
08-06-2015, 07:49
Możesz podać nazwy jakiś sprawdzonych preparatów do gruntowania które jak napisałeś wzmacniają całość.
Gdzie można je kupić?

emionek
09-06-2015, 20:03
proszę o opinię miłośników cegły :)

na jednej ze ścian w pokoju dziennym mamy ułożoną starą cegłę gotycką elkamino (jeszcze bez fugi i impregnacji)
rozglądamy się za płytkami imitującymi drewno na podłogę. od początku obstawialiśmy bardzo ciemny brąz i najlepiej w dużym formacie tzn długie dechy. jednak po ostatnich oględzinach na żywo przeróżnych płytek drewnopodobnych zwyczajnie zgłupieliśmy :((( z ciemnych jakie widzieliśmy nie spodobały się nam ŻADNE. za to trafiliśmy na płytki paradyż woodhaven cenere. kolorem wpadają w lekką szarość. format też nie ten. i nie wiadomo skąd padł pomysł "a może w jodełkę"? ściany mamy w kolorze złamanej bieli wpadającej w szarość.
jak uważacie czy lepiej iść za pierwszą myślą czyli długie ciemne dechy czy zaryzykować z jodełką? w załączniku fotka płytki zrobiona w sklepie (te bardziej szare) i i cegła gotycka na inspiracji z internetu.

z góry dziękuje za rady.

Faktycznie cegła z elkamino jest piękna. Ja kupowałem "naturalną" na http://www.stara-cegla.pl bardzo kompetentna Pani rozwiała moje wszystkie wątpliwości. Kurier z paletą był pod moimi drzwiami na drugi dzień.
320091

jacek57
11-06-2015, 23:32
Możesz podać nazwy jakiś sprawdzonych preparatów do gruntowania które jak napisałeś wzmacniają całość.
Gdzie można je kupić?

...z polskich Dynasil jest niezły. W "branzy" najczesciej uzywany jest Remmers KSE100 lub 300, ale litr ponad 50zl. Trzeba pogoglowac za przedstawicielem na dane miasto.
Pozdr.

NAMOW
12-06-2015, 22:07
Ja u siebie gruntowałem CT17 i uwierz mi że nic się nie błyszczy. Cegła zyskała bardziej intensywny kolor, nic sienie sypie i nie brudzi a to było moim głównym celem.
.

Zastanawiam się nad tym bardziej intensywnym kolorem cegły po zastosowaniu gruntu CT 17(chodzi chyba o grunt głęboko penetrujacy Cerasit CT 17).Sam grunt jest żółty i często przebarwia gruntowane powierzchnie na ten kolor, w tym również cegłę(widziałem skutki jego zastosowania, przez pomyłkę na cegłach, na paru budowach i muszę przyznać, że efekt był raczej odwrotny).

maciobrd
11-07-2015, 10:24
Witam. Moje pytanie mogło już się pojawić w tym temacie, ale przeglądanie 100 stron to jakiś koszmar:D odpisanie na moje pytanie może zająć komuś 3 min... No ale do rzeczy. Za kilka dni kupię mieszkanie w starej kamienicy. Chciałbym w salonie odsłonić cegłę, na której jest położony tynk gipsowo wapienny. Czy mógłby ktoś podesłać jakiś link do poradnika jak to zrobić. Zaznaczam, że mam ograniczony dostęp do specjalistycznych narzędzi (typu piaskarka).
Drugie pytanie natomiast to jak poprowadzić kable do telewizora, który chciałbym powiesić na tej ścianie? Dodam, że nie da się od drugiej strony tej ściany, ponieważ jest tam następne mieszkanie. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

TomekKosinski
11-07-2015, 11:36
Witam

Zaczynam przygodę z cegłą i nurtuje mnie pytanie. Chodzi o zastosowanie do fugowania w pomieszczeniach wewnętrznych zwykłej zaprawy murarskiej (plus delikatny szary barwnik) zamiast gotowej mieszanki "sklepowej" . Dodam, że obłożona cegła stanowić będzie tło i formę akumulacji ciepła dla kozy wolnostojącej bo chcę założyć radiator. Pokażę zdjęcia o co mi chodzi.

280062 280064

Czy mogę fugę sklepową zastąpić tradycyjną gotową zaprawą murarską z dodatkiem barwnika i gruboziarnistego piasku?

Niewiem czy ma to większy sens jeżeli można kupić fugę gruboziarnistą, elastyczną lub półelstyczną (nie pamiętam) czyli taką która jest dużo bardziej "rozciągliwa" od zwykłej zaprawy murarskiej za jakieś 3,50 za kg. Ja kupowałem ecru do kamienia i jasnoszarą do starej cegły, kładłem ją na podgrzewaną podłogę i nic mi nie popękało (po pierwszy rok grzewczym). Dla zainteresowanych przesyłam link (http://stara-cegla.pl/glowna/27-zaprawa-spoinujaca-fuga.html). Mają konto na allegro ale nie pamiętam nicku.

323918
fuga ecru

323919
fuga jasnoszara

Kiszka
13-07-2015, 12:11
Zawsze podobała nam się stara cegła w pomieszczeniu więc najprawdopodobniej gdzieś ją umieścimy. Jak myślicie główna ścianka nad telewizorem i przy wyjściu? Czy może w kuchni?
324073
324074
324075

maciobrd
30-07-2015, 08:20
Witam. Jak ukryć rury od instalacji co oraz przewody od telewizora w ścianie z cegły, którą chcę odkryć?

brandia
03-08-2015, 13:16
Witam
Ja również w salonie kładę cegłę na jednej ze ścian - kolor retro (wygląda jak stary mur z wymieszanych kolorystycznie cegieł). Mam pytanie do osób, które już mają cegłę w salonie - czy dawaliście jakiś kolor na pozostałe ściany, czy zostawialiście białe ?
Ja myślałam o szarości, nie za ciemnej, ale nie jestem do końca pewna czy to dobry wybór...
Bardzo proszę o radę. Zdjęcia postaram się wrzucić później (może pomogą)

Majk87
03-08-2015, 14:58
Ja swego czasu miałem u siebie dosyć jasne ściany i muszę przyznać że prezentowały się świetnie wraz ze ścianą ceglaną

brandia
03-08-2015, 15:31
Ja też myślę o jasnych, ale zastanawiam się nad kolorem.
A może macie jakies fajne zdjęcia, które pomogą ?

Kredka13
03-08-2015, 16:40
Kiszka - ja na Twoim miejscu dałabym cegłę na ścianie z tv, ewentualnie w kuchni. Natomiast napewno nie umieszczałabym jej na ściance z drzwiami . Według mnie niepotrzebnie zwracałaby uwagę na to miejsce. Brandia - czerwona cegła pięknie komponuje się z szarościami praz bielą. Widziałam wiele takich wizualizacji w necie ale niestety nie mam jak podesłać, wydaje mi się, że projektantki z Design Me Too bardzo ładnie pokazywały cegłę w swoich aranżacjach więc sama możesz poszperać w necie. Przy wyborze farby trzeba wziąć również pod uwagę kolor podłogi, pięknie wygląda szarość + ciepłe dębowe deski + czerwona cegła. Fajnie do tego pasują miętowe dodatki jeśli ktoś lubi ten kolor.

CzarnyIwan
03-08-2015, 17:50
Ja też myślę o jasnych, ale zastanawiam się nad kolorem.
A może macie jakies fajne zdjęcia, które pomogą ?
326397
W salonie jest jasny szary kolor farby, W korytarzu ciemniejszy
326398

brandia
04-08-2015, 10:55
Dzięki CzarnyIwan, widziałam podobne aranżacje i dlatego pomyślałam o szarości.

Moja cegła i ściana, jeszcze przed fugowaniem, wyglądają tak:
326441
326442

Tutaj już nawet starałam się dobrać jakiś kolor:
326443

Drugi od góry to light grey beckersa - moim zdaniem z tych widocznych najładniejszy.
Z tym, że wczoraj była kuzynka i namieszała mi strasznie, bo powiedziała, że lepiej wyglądałby jakiś piaskowy kolor, nie szarość... Nie ukrywam, że to też rozważałam, ale nie wiem, czy do tej cegły by coś takiego pasowało a poza tym z tymi farbami to sam problem, bo to, co jest na wzorniku nijak się ma do koloru na ścianie :bash:

piu
04-08-2015, 11:22
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=326442&d=1438675995


tu dosyć ciemno wygląda ta ściana, ja bym dała off white

batoniks
04-08-2015, 11:48
Drugi od góry to light grey beckersa - moim zdaniem z tych widocznych najładniejszy.
Z tym, że wczoraj była kuzynka i namieszała mi strasznie, bo powiedziała, że lepiej wyglądałby jakiś piaskowy kolor, nie szarość... Nie ukrywam, że to też rozważałam, ale nie wiem, czy do tej cegły by coś takiego pasowało a poza tym z tymi farbami to sam problem, bo to, co jest na wzorniku nijak się ma do koloru na ścianie :bash:[/QUOTE]

Ja mam ścianę ze starej cegły łączącą się właśnie ze ścianą na ktorej jest light grey beckersa i wygląda genialnie,super pasuje i nie położyłabym innego koloru.Zresztą ten beckers jest naprawdę bardzo ładny.

brandia
04-08-2015, 11:58
Drugi od góry to light grey beckersa - moim zdaniem z tych widocznych najładniejszy.
Z tym, że wczoraj była kuzynka i namieszała mi strasznie, bo powiedziała, że lepiej wyglądałby jakiś piaskowy kolor, nie szarość... Nie ukrywam, że to też rozważałam, ale nie wiem, czy do tej cegły by coś takiego pasowało a poza tym z tymi farbami to sam problem, bo to, co jest na wzorniku nijak się ma do koloru na ścianie :bash:

Ja mam ścianę ze starej cegły łączącą się właśnie ze ścianą na ktorej jest light grey beckersa i wygląda genialnie,super pasuje i nie położyłabym innego koloru.Zresztą ten beckers jest naprawdę bardzo ładny.[/QUOTE]

Batoniks, a możesz wrzucić jakieś zdjęcie ? Jaką masz do tego kolor podłogi?


Moja ściana na razie jest biała, do tego salon doświetlony od południa i zachodu dwoma oknami tarasowymi, więc na pewno ciemno nie jest - pewnie takie zdjęcie mi wyszło, bo robiłam je wieczorem... Podłoga będzie ciemniejsza w kolorze dąb Leonardo

mareksyga
10-08-2015, 15:34
plytka, to elkamino, ale nie wierz nikomu, szczegolnie elkamino, ze maja biala fuge. Jedyna biala widzialem w leroy merlin firmy Stone Master, ale radze najpierw kupic maly woreczek i sprawdzic, czy ma taka barwe. Najlepiej od razu zalozyc, ze sie pomaluje na bialo calosc. Gdzies wyzej znajdziesz zdjecia u mnie takiej cegly z fuga niestety jakas kremowa "extra biala", ktora i tak jest 3x bielsza od tej z elkamino.

a tak ta "biala" z elkamino:
280185

Polecam niemiecką fugę gruboziarnistą bauherr. Mało piachu pięknie przechodzi przez fugownicę :)

mareksyga
10-08-2015, 15:44
Czy mogę fugę sklepową zastąpić tradycyjną gotową zaprawą murarską z dodatkiem barwnika i gruboziarnistego piasku?

Kup sobie fugę gruboziarnistą bauherr albo sopro różni się ona tym od zaprawy że jest elastyczna. Chyba dużo zachodu żeby to wszystko mieszać z zaprawą tzn. barwniki itp. i nie uzyskasz elastyczności.

BrickoMan
10-08-2015, 20:20
Po przyklejeniu płytek i fugowaniu płytki zrobiły się szarawe... Czyszczenie ich szczotka ryżowa nie przynosi rezultatu :(
Co zrobić by odzyskały swój kolor? Czy zaimpregnowanie płytek po zafugowaniu przywróci ich kolor ?

Na zdjęciu widać lewą ścianę prawie całą zafugowaną ( wygląda jakby była za mgłą.. ) a prawą jeszcze prawie całą w "żywych" kolorach..

309703

309705

1. Ściana po zafugowaniu będzie dochodzić do siebie kilka dni, gdyż musi odparować z niej te kilka litrów wody, której zostały dodane do kleju i fugi oraz wodę z samych płytek, jeśli były niedawno cięte. Dużo zależy od temperatury i wentylacji, ale można przyjąć, że ostateczny odcień pojawi się gdzieś koło 3-4 dnia. Jeśli dom jest nowy i dodatkowo paruje nam woda z tynków, betonu i zapraw, płytki zostały pocięte na mokro zaledwie kilka dni przed położeniem, a kleimy to wszystko w letnim sezonie deszczowym, przy wyłączonym ogrzewaniu, to czasem i 2 tygodnie bywa mało. Najgorzej wypadają tu płytki szare i różowe, które brązowieją i znacząco zmieniają kolor. Widziałem ścianę, która potrzebowała prawie półtora miesiąca, aby ostatecznie wyszarzeć, także nie martwmy się, jeśli po całym weekendzie pracy nie otrzymamy od razu efektu, na jaki liczyliśmy. Niestety sprzedawcy (szczególnie w składach ogólnobudowlanych) nie informują o tym fakcie klienta i nie tak wcale rzadko wraca on rozczarowany z reklamacją.

2. Dobór koloru fugi - tu jest pies pogrzebany. Odpowiedni dobór fugi jest podstawą do uzyskania konkretnego efektu. W Polsce panuje jakieś dziwne przekonanie, iż jeśli cegła, to tylko czerwona, a jeśli fuga, to cementowoszara. I o ile do cegieł w innym odcieniu zaczynamy się powoli przekonywać, o tyle nadal wybieramy głównie fugi cementowoszare, które w większości przypadków zabijają ostateczny efekt. Najgorzej wypadają tu modele różowe i blado- czerwone, najlepiej broni się pomarańcz i marchewkowa czerwień.

Prawidłowo dobrana fuga zapewnia efekt, na jakim nam zależy, oraz wkomponowuje cegłę w obiekt. Możemy cegłę przygasić, aby stanowiła tło (fugi ciemnoszare), możemy też wyciągnąć kontrast i sprawić, że będzie mocniej widoczna (fugi białe i stalowoszare, w zimnym odcieniu). W dobrym punkcie sprzedaży sprzedawca powinien dysponować wzornikami z różnymi kolorami fug, które pokażą cały zakres możliwych do uzyskania efektów. Najgorzej, gdy wybieramy samą cegłę ze stojaka. W takim wypadku prawie zawsze efekt będzie odmienny od oczekiwań. Dwa najbezpieczniejsze kolory to ciepła biel i bezowy szary. Pasują do prawie wszystkich odcieni. Nie sprawdzą się jedynie z cegłami szarymi i białymi, które z taką fugą zżółkną. Jeśli zależy nam na ścianie w modnych ostatnio zimnych odcieniach, musimy użyć podobnej fugi (zimna biel, stalowoszary) oraz przypilnować, aby pozostałe elementy były mocno kontrastujące, najlepiej ciepłe (czerń, venge, ciemny mahoń). Przed zakupem cegły polecam poświęcenie kilku minut na przejrzenie stron producentów. Prawie wszyscy oferują co najmniej zdjęcia wzorników z różnym kolorem fugi, najlepsi umożliwiają wybór koloru i szerokości spoiny.

I na koniec - stanowczo odradzam szorowanie cegieł ręcznie formowanych czymkolwiek. Szczególnie tych z posypką. A jeszcze bardziej tych świeżo wyfugowanych. A najbardziej tych wyfugowanych za mokrą fugą (co widać po zabrudzeniach kantów). Jest to najszybsza droga do zniszczenia ściany. Po przyklejeniu płytek ścianę należy zamieść pędzlem z miękkim włosiem, usuwając większość pozostającego na licu piasku. Drugi raz zamiatamy w trakcie fugowania, usuwając delikatnie największe fragmenty luźnej fugi z cegły, resztę najlepiej zostawić na noc i rano jeszcze raz przemieść, gdy fuga przeschnie.


Dariusz28 - grunt, grunt z wodą, szkło wodne, lakiery do włosów i całą resztę pomysłów naszych budowlańców powinniśmy raz na zawsze odstawić na bok. Jeśli zagruntowałeś gotową ścianę świadomie i podoba ci się efekt, to nie ma problemu, jednak nie należy zachęcać do tego innych. Grunt jest produktem do konkretnego zastosowania i trzymajmy się tej wersji. W przeciwnym razie możemy nieodwracalnie zniszczyć naszą cegłę. Jeśli komuś przeszkadza sypanie (które przeważnie kończy się po drugim odkurzeniu) lub chce zabezpieczyć powierzchnię, powinien zastosować impregnat do cegły, który dodatkowo gwarantuje paroprzepuszczalność i nie ograniczy gospodarki wilgocią, jaką nam cegła gwarantuje. Nawet te 2,5cm płytki (prawdziwej - glinianej, nie Stegu czy Camino) jest w stanie zauważalnie poprawić mikroklimat w pomieszczeniu.

maksimini
23-08-2015, 00:58
witam wszystkich wielbicieli cegły:)
Zamierzam obłożyć licami cegły rozbiórkowej część kominkową w salonie, z tym że cegła rozbiórkowa jest mniej lub bardziej czerwona, a ja bardzo chciałabym uzyskać taki kolor jak na zdjęciu (niewiele tej cegły na fotce widać). Da się to zrobić? Może pomalować cegłę rozcieńczoną białą farbą?
328399

Kejt_R
23-08-2015, 08:07
witam wszystkich wielbicieli cegły:)
Zamierzam obłożyć licami cegły rozbiórkowej część kominkową w salonie, z tym że cegła rozbiórkowa jest mniej lub bardziej czerwona, a ja bardzo chciałabym uzyskać taki kolor jak na zdjęciu (niewiele tej cegły na fotce widać). Da się to zrobić? Może pomalować cegłę rozcieńczoną białą farbą?
328399

Można spróbować pomalować rozcieńczoną białą farbą akrylową, w taki sposób niektórzy bielą drewniane mebelki i wygląda fajnie. Jest jeszcze metoda na zacieranie zaprawą/fugą, wtedy powstanie trochę inny efekt, ale równie ciekawy.
http://www.e-lazienki.pl/a/15360,sypialnia-z-lazienka-aranzacja

maksimini
23-08-2015, 09:46
Kejt dzięki,, cegła z podanego przez Ciebie linka też wygląda nieźle, ale na początek raczej spróbuję farbą. A może jednak kupić lica klinkierowych ręcznie formowanych? W elkamino nie mają takiegow wybarwienia, ewentualnie skalna alo to nie do końca to. Może w nelissen coś znajdę, choć nie ukrywam że rozbiórkowa jest u mnie numerem jeden.

Kejt_R
24-08-2015, 14:39
Nellisen ma piękne wybarwienia, ale cena dla mnie zaporowa. Szukałam cegły jasnej pasującej do beżów i bieli i znalazłam coś takiego:
https://sprzedajemy.pl/cegla-cieta-rustykalne-plytki-lico-jasne,21429912. Ta kobieta ma różne kolory płytek z cegły rozbiórkowej, obejrzyj może coś Ci przypadnie do gustu.
PS: ERRATA - okazuje się, że to mężczyzna, odpowiedział na mojego maila :D

Chester70
08-09-2015, 08:56
326397
W salonie jest jasny szary kolor farby, W korytarzu ciemniejszy
326398

Witam na forum,

Takie pytanie z innej beczki, kupiłem płytki Elkamino, jednak chciałem je połączyć z drewnem, gdyż mam belki stropowe w pomieszczeniu.

Czy te belki drewniane na zdjęciu są z prawdziwego drewna, czy może czymś okładane?

Właśnie poszukuje jakiegoś materiału, którym mógłbym obłożyć te belki stropowe na wzór desek drewnianych

Chester70
08-09-2015, 13:28
Proszę - nasze drzwi w ceglanej, grubej ścianie. Framuga regulowana jest na cegle:
http://images70.fotosik.pl/525/e81d2ceb91ae25cam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e81d2ceb91ae25ca)
O i jeszcze jedno znalazłam - niestety nie mam żadnej fotki drzwi otwartych

http://images67.fotosik.pl/577/8ada11f8fd303b37m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8ada11f8fd303b37)

Czy te płytki to Elkamino? Jaki to kolor?

kalafiorek
09-09-2015, 12:15
Tak, to Elkamino. Cegła naturalna z domieszką gotyckiej i skalnej (łącznie było ponad 20 m w tym po 1 m gotyckiej i skalnej). pozdrawiam.kalafiorek

Chester70
11-09-2015, 20:25
Pytanie jeszcze natury technicznej. Przymierzam się do ułożenia płytek.

Chce je układać techniką na listewkę, tylko niektóre są mocno nieregularne (łukowate).

Czy u was też w jednym miejscu fuga ma 1cm, w drugim 1,5cm, w jeszcze innym 2cm?

malenka
18-09-2015, 13:59
Wybaczcie, ze nie przekopie 100 stron watku :)
Byc moze ktos jest na bierzaco i sama odpowiedz zajmie mu chwile. Szukam cegly do salonu. Kolor bezowy, jakby przybielona. Cos w stylu Goya Nelissen ale zdecydowanie tanszej. Moze ktos cos podpowiedziec ?

Bede niezmiernie wdzieczna !

f.5
18-09-2015, 14:38
a ile w tej chwili kosztuje wogole sztuka płytki goya z nelissena tak apropos ?
dawno nie siedze w tym temacie ale pamietam ze cos na allegro kupowałem w nizeszej cenie niz w sklepie.
oczywicie sama płytka z allegro była inaczej pakowana niz ta ze sklepu - akurat dostałem częsc brudnej i mokrej co mi nie przeszkadzało bo cena była atrakcyjna

11małgosia
18-09-2015, 21:43
witam wszystkich wielbicieli cegły:)
Zamierzam obłożyć licami cegły rozbiórkowej część kominkową w salonie, z tym że cegła rozbiórkowa jest mniej lub bardziej czerwona, a ja bardzo chciałabym uzyskać taki kolor jak na zdjęciu (niewiele tej cegły na fotce widać). Da się to zrobić? Może pomalować cegłę rozcieńczoną białą farbą?
328399

Jeśli zdecydujesz się na malowanie lub zacieranie fugi, daj znać jak wyszło, proszę. Zależy mi na rozjaśnieniu mojej ściany ceglanej. Z góry dziękuję

Elvis26
30-09-2015, 00:52
Witam, jaki klej zastosować do gipsowej imitacji cegły? Klej gipsowy czy klej do glazury? Oraz jaką techniką jest najlepiej nakładać klej na płytkę - grzebień czy małe placki szpachelką? Pozdrawiam

Elfir
30-09-2015, 18:10
ja malowałam naturalną cegłę farbą akrylową - trzeba położyć 2-3 warstwy, ale wychodzi ok.

Bibug
05-10-2015, 22:57
mam dylemat. może pomożecie. chcę zrobić w pokoju ścianę ze starych cegieł. dokładnie to chodzi mi o takie płytki zrobione ze starych cegieł. namierzyłem firmę, która ma to w ofercie i mam do nich blisko. aktuelnie mogę kupić płytki ceglane z cegieł rozbiórkowych w budyny z ok. 1920 roku. Wszystk mi pasuje tylko nie wiem czy ładniejsze będą płytki zrobione z brzegów cegły - oni to nazywaja z lica, czy takie ze środka. Z tego zo widze to te ze środka cegły mają ostre krawędzie i są tańsze. Mi się to nawet bardziej podoba bo ściana wtdy rónwniejsza. Ale moja żona upiera się na te drugie bo mówi że to bardziej naturalne jak mur ze starych cegieł. Tak więc mam do wyboru:
płytki ceglane ze starych cegieł z lica [ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.paulbunyan.pl% 2Fstare-cegly-na-sciane_stara-cegla-na-sciane-torunska.html)MODEROWANO]
albo takie stare cegły na ścianę ze środka cegły [MODEROWANO]

Które wg was będą ciekawsze?

Bart

alinaw
30-12-2015, 15:00
Witam. Mam do wyboru cegielki z Incany Retro Wanilia oraz Stegu Loft white. U mnie w miescie nie ma ich dostepnych na zuwo wiec nie moge porownac. Chcialabym taka cegielke nieregularna i nie snieznobiala. Ma moze ktoras z tych wymienionych u siebie?

mateuszs
03-02-2016, 16:56
Witam,
Czy macie doświadczenia z okładzinami na ścianę która jest zabudową kominka. Niestety nie sprawdziłem temperatury jaka jest nad wkładem - wkład nie jest cofnięty tylko licuje z płytą gk. chcemy to obłożyć imitacją starej cegły czerwonej ale nie znalazłem nigdzie odpornych na wysoką temperaturę.
Może macie do polecenia jakieś produkty

Elfir
03-02-2016, 17:13
może klinkier?

mateuszs
03-02-2016, 17:39
Tylko że to jest dość grube - a ja potrzebuję takie okładziny na 2cm

moniss
03-02-2016, 17:58
Tylko że to jest dość grube - a ja potrzebuję takie okładziny na 2cm
W sprzedaży są właśnie takie cienki okładziny klinkierowe.
Ale czym je kleić na obudowie kominka, to najlepiej spytaj na wątku kominkowym np. tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166279-KOMINKI-Pomoge-i-doradze-we-wszystkim-co-dotyczy-komink%C3%B3w

Ada7788
08-02-2016, 14:10
A może płytki imitujące cegłę. Bo cegłę to trzeba chyba zaimpregnować żeby się nie kurzyła i nie kruszyła zanadto. Bardzo ładnie wykonane płytki ma firma BRICK. Widziałam ostatnio w salonie w Szczecinie. Na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od cegły. 346189

Elfir
08-02-2016, 18:21
bo płytki imitujące cegłę się nie kurzą? :D
Klinkier się nie kruszy.

crategus
08-02-2016, 21:22
mam dylemat. może pomożecie. chcę zrobić w pokoju ścianę ze starych cegieł. dokładnie to chodzi mi o takie płytki zrobione ze starych cegieł. namierzyłem firmę, która ma to w ofercie i mam do nich blisko. aktuelnie mogę kupić płytki ceglane z cegieł rozbiórkowych w budyny z ok. 1920 roku. Wszystk mi pasuje tylko nie wiem czy ładniejsze będą płytki zrobione z brzegów cegły - oni to nazywaja z lica, czy takie ze środka. Z tego zo widze to te ze środka cegły mają ostre krawędzie i są tańsze. Mi się to nawet bardziej podoba bo ściana wtdy rónwniejsza. Ale moja żona upiera się na te drugie bo mówi że to bardziej naturalne jak mur ze starych cegieł. Tak więc mam do wyboru:
płytki ceglane ze starych cegieł z lica [ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.paulbunyan.pl% 2Fstare-cegly-na-sciane_stara-cegla-na-sciane-torunska.html)MODEROWANO]
albo takie stare cegły na ścianę ze środka cegły [MODEROWANO]

Które wg was będą ciekawsze?

Bart

Nie wiem, z uwagi na moderację, czy to faktycznie była sprytnie zakamuflowana reklama czy nie - w każdym razie odpowiem - może się komuś przyda. Sam kupowałem płytki cięte z rozbiórkowej, poniemieckiej cegły. Moja cięta była nietypowo, tak, że każda płytka miała i "lico" i cięcie (cegła 12x12 czyli cięta wzdłuż i na pół). Wykorzystałem obydwie wersje - z licem na ścianę (foto poniżej) i te z bardziej gładką powierzchnią na podłogę w wiatrołapie licząc, że gładsze będzie łatwiejsze w utrzymaniu czystości (wraz z mniej wybieraną fugą). I powiem szczerze, że efekt jednak jest dużo lepszy przy zachowaniu oryginalnej, bardziej porowatej struktury. Zdjęcia podłogi dodam niebawem dla porównania, tam zastosowałem fugę grafitową.

https://lh3.googleusercontent.com/-Pzpsm2WZd88/Vm6gE8IsLiI/AAAAAAAAqLk/Jy8Mg5rol7o/s640-Ic42/20151211_133603.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-0JpEp7EMXUA/Vm6gF45VHKI/AAAAAAAAqLw/BPjxe85Uv_E/s512-Ic42/20151211_133618.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-V7iwu8HW0q4/VpaL31OEIOI/AAAAAAAAq2g/b1VUbQMIoPM/s640-Ic42/20160108_105946.jpg

dorkaS
08-02-2016, 23:50
Crategus, znakomicie wygląda ta cegła w kwadraciki. Zupełnie inaczej w zalewie klasycznych kształtów. Gratuluję pomysłu!

Elfir
09-02-2016, 13:38
rewelacyjny efekt!

ivy17
09-02-2016, 13:41
rewelacyjny efekt!

super :yes::yes::yes:
zapytam o lampy , co to ?

crategus
09-02-2016, 14:43
Dziękuję. Miło, że się podoba.
tu jeszcze w trakcie fugowania:
https://lh3.googleusercontent.com/-ntlsfAwjMbA/Vm6fm9aiI_I/AAAAAAAAqJk/6wrqWcdM0zk/s640-Ic42/20151208_212428.jpg

Żeby nie było, że się tylko chwalę. Takie cegły, nawet cięte jako "płytki" spokojnie można wykorzystać na podłogę (u mnie cały wiatrołap - jak wspominałem - tylko tą ciętą, gładszą stroną do góry) - po przyklejeniu na kleju elastycznym oraz zaimpregnowaniu zdają się być bardzo wytrzymałe... tu wykorzystane wokół kominka (trochę mi zostało), zdjęcia jeszcze bez fugi:
https://lh3.googleusercontent.com/-jZewhZaHhuQ/Vm6gOT6jyfI/AAAAAAAAqNg/jkgYeST2ceM/s512-Ic42/20151213_194356.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-DoF5l62IjHc/VpaFLEEOqMI/AAAAAAAAqrA/e4egDewgAjA/s512-Ic42/20151224_154905.jpg


ivy17 - lampy akurat z sieciówki (chyba LM), jakaś najtańsza wersja, kupiona tylko z uwagi na żarnik... chyba, że chodzi o tą zabytkową - to lampa sygnałowa wytargana gdzieś na targu staroci.

crategus
11-02-2016, 23:26
i jeszcze cegła w przedpokoju. Nie wiem czy wyraźnie to widać - ale faktura jest zupełnie inna (czasem widoczne są ślady po cięciu), osadzenie też bardziej wypoziomowane, węższe fugi no i powierzchnia gładsza. Niestety nic nie mogę jeszcze powiedzieć o trwałości - ale widziałem kiedyś cegły na podłodze w przedsionku restauracji, więc ufam, że nie będzie źle.
https://lh3.googleusercontent.com/-u15g08rhLLo/Vr0JZ83uolI/AAAAAAAAq-8/jG2C2PIyMcA/s512-Ic42/20160211_230318.jpg

dorkaS
12-02-2016, 09:10
Ja osobiście faktury na tym zdjęciu nie widzę, ale połączenie podłogi i tego co masz na ścianie daje świetny efekt.

radeon87
12-02-2016, 12:56
Witam. Mam do Was pytanie posiadam wyłożoną w salonie płytkę kamienną ARUBA 2 białą musiałem ją pomalować niestety na biało ( zwykłą białą farbą). Moje pytanie czy teraz trzeba je zaimpregnować czy taki pomalowany kamień i zaimpregnowany w przyszłości będzie można znowu ponownie pomalować ?
Pozdrawiam.

Elfir
13-02-2016, 23:29
a w jakim celu chcesz impregnować?

aduska
16-02-2016, 10:10
Czy ktoś z Was może pokusił się o postawienie ceglanej ściany z cegły pełnej nowej? Marzy mi się taka ściana, początkowo chciałam kupować cegłę rozbiórkową ale obawiam się jej pochodzenia, że to będzie jakaś cegła z obory. Wymyśliłam zatem, że może postawimy ścianę z nowej cegły i spróbujemy ją trochę postarzyć, co o tym myślicie? Koszt cegły ten sam, ale odpada problem ewentualnego transportu (przyjechałaby z innymi materiałami, więc nie trzeba by dodatkowo płacić) i wątpliwości co do jakości/pochodzenia. Jak ewentualnie zabrać się do takiego postarzania? Piaskowanie? Wolałabym zrobić to samodzielnie, żeby nie było dodatkowych kosztów, no sama nie wiem... Płytka imitująca cegłę odpada, chcę prawdziwą, murowaną ścianę.

Elfir
16-02-2016, 10:49
Ja mam ścianę z normalnej cegły klinkierowej, ale nie pełnej tylko dziurawki.
Mnie akurat zależało na nie postarzanej, ale przecież producenci mają w ofercie także udającą starą cegłę.

radeon87
16-02-2016, 11:42
A czemu się właściwie impregnuje cegiełki ? Dzwoniłem do producenta i raczej nie impregnować jeśli chcę się w przyszłości znowu odświeżyć kolor np. właśnie biały... Jak wy robiliście i jak sobie radzicie z zaimpregnowanym kamieniem gipsem po np 5 latach ?

Pozdrawiam.

aduska
16-02-2016, 11:44
Elfir mają, tylko niestety taka cegła kosztuje dużo więcej :rolleyes: mi też nie chodzi o efekt jakiejś super starej cegły, ale nie chciałabym, żeby ta cegła była zupełnie gładka. Wrzucam dla przykładu 2 zdjęcia, które znalazłam na tym wątku:
1. piwnica, zdjęcie zapożyczone od Eugeniusza_, tak wygląda ta cegła o której piszę, mamy jej trochę na budowie; patrząc na tą piwnicę myślę, że efekt mógłby być całkiem ok :) 346967
2. efekt, jaki mniej więcej chciałabym uzyskać z tej cegły, zdjęcie zapożyczone od emi601.346968

Elfir
16-02-2016, 12:27
no to jest najzwyklejsza cegła.
jak ci się pobrudzi i połupie w czasie budowy ściany to już ją będziesz miała "postarzoną"

Bernardd
18-02-2016, 20:34
347259347260347261347262347263
Tak wygląda cegła po regeneracji jest to cegła z rozbiórek .Jeśli ktoś jest taką zainteresowany proszę o kontakt na priv.

abunia
26-02-2016, 13:51
Zmieniłam koncepcję i postanowiłam położyć na jednej ścianie białą cegłę .Na ścianie jest gładź i farba.Można położyć bezpośrednio na te warstwy cegłę?Nie będzie problemu?

Elvis26
04-03-2016, 03:49
Minimum to przerysować całą ścianę ostrym narzędziem, tak aby porobić w niej bruzd w które wejdzie klej a potem całość zagruntować. Najlepiej na próbę przyklej kilka płytek i po wyschnięciu kleju sprawdź czy trzyma. Ja u siebie farbę zdrapywalem.

Pan Lukasz
13-03-2016, 13:00
Mam podobny problem, co Abunia: chciałbym połozyć płytki ceglane albo klinkierowe na ścianie starego domu, która jest pokryta tynkiem cementowo-wapiennym. I tak się właśnie zastanawiam, czy to nie pospada mi ze ściany... Czy porobienie bruzd, impregnat i dobry klej zadziałają? W sumie położenie kilku płytek na próbę też jest dobrym pomysłem.

jacek57
22-03-2016, 11:15
czy to nie pospada mi ze ściany... Czy porobienie bruzd, impregnat i dobry klej zadziałają? W sumie położenie kilku płytek na próbę też jest dobrym pomysłem.

Jesli nie bedzie narażone na zacinanie deszczu to są szanse, że sie utrzymają. W naszym klimacie woda+mroz pokona najlepszy klej w kilka lat.

soupie2
30-03-2016, 21:00
Witam,
jestem właśnie po piaskowaniu łuków ceglanych, efekt jest taki ,że cegła została postarzona ale strasznie rozjaśniała , czym ją teraz zaimpregnować tak ,żeby odzyskać jej ciemny- "mokry" kolor ?

jacek57
06-04-2016, 10:04
gzzz

Donut
06-04-2016, 15:16
Witam serdecznie, jestem na etapie generalnego remontu kuchni. Ogromnie podbają mi się ceglane ściany pomiędzy powierzchniami mebli. Powiedzcie czy płytki elewacyjne ceramiczne zdadzą egzamin? Czy wpijają tłuszcz? Da się je jakoś zabezpieczyć.Może ktoś z was ma? Mam na oku dokładnie te płytki:
http://www.merkurymarket.pl/gfx/merkurymarket/_thumbs/sklep_oferta/4441/bIp0v5mco1Tw4Yiqmg,3512997_brick_red_31x62.jpg

STEGU_inspired
07-04-2016, 11:09
Witam serdecznie, jestem na etapie generalnego remontu kuchni. Ogromnie podbają mi się ceglane ściany pomiędzy powierzchniami mebli. Powiedzcie czy płytki elewacyjne ceramiczne zdadzą egzamin? Czy wpijają tłuszcz? Da się je jakoś zabezpieczyć.Może ktoś z was ma? Mam na oku dokładnie te płytki:
http://www.merkurymarket.pl/gfx/merkurymarket/_thumbs/sklep_oferta/4441/bIp0v5mco1Tw4Yiqmg,3512997_brick_red_31x62.jpg

Płytki ceramiczne nie "piją" tłuszczu, ale z drugiej strony nie są też zbyt estetyczne. Innymi słowy nie odzwierciedlają tak świetnie prawdziwej cegły jak np. nasze płytki gipsowe lub betonowe. Jeśli zależy Ci zarówno na efekcie "wow" jak i praktycznym rozwiązaniu to zawsze możesz zmienić trochę koncepcję :) Jeśli chodzi o styl cegły, na którym Ci zależy to do wybory masz np. płytki Country lub Rustik. Generalnie możesz wybrać płytki betonowe lub gipsowe świetnie imitujące cegłę a całość zabezpieczyć taflami szkła na dystansach. To bardzo praktyczne rozwiązanie, bo ułatwia utrzymanie czystości a płytki bezpośrednio nie są narażone np. na pryskający tłuszcz. Od strony designerskiej też wygląda to bardzo dobrze :yes:

Elfir
07-04-2016, 13:25
Najlepiej prawdziwą cegłę odzwierciedla, Panie marketingowcu ze Stegu, jednak prawdziwa cegła i płytki ceglane/klinkierowe.
:)
Płytki gipsowe i betonowe to taka sama podróbka jak te płytki ceramiczne
Także pod względem estetycznym.

A teraz proszę wykupić płatny profil.

STEGU
20-04-2016, 14:12
Najlepiej prawdziwą cegłę odzwierciedla, Panie marketingowcu ze Stegu, jednak prawdziwa cegła i płytki ceglane/klinkierowe.
:)
Płytki gipsowe i betonowe to taka sama podróbka jak te płytki ceramiczne
Także pod względem estetycznym.

A teraz proszę wykupić płatny profil.

Masz w pełni rację :) Cegła to cegła, ale pamiętajmy, że nie każdy ma na to budżet i nie każdy też ma zdolności czy ochotę kłaść np. fugę lub wynajmować do tego ekipę :) A jeśli chodzi o płytki gipsowe i betonowe to są przecież wprost nazywane "cegłopodobnymi". A co do podobieństwa do faktury prawdziwej cegły to np. nasza oryginalna Parma jest zdecydowanie chwalona zarówno przez osoby, które prywatnie montują je w mieszkaniach i domach jak i przez architektów czy designerów wnętrz :) Tak czy siak, przy każdym remoncie, ważne jest by po prostu poznać różne możliwości i rozwiązania. A następnie dobrać je optymalnie do swoich marzeń, potrzeb czy budżetu :)

Btw. Mieliśmy problem z zalogowaniem się na nasz oficjalny profil, stąd drugie konto. Problem już rozwiązany, więc drugie konto powinno wkrótce zniknąć. Niemniej dzięki za trzymanie ręki na pulsie :)

Pozdrawiamy serdecznie :)

Elfir
20-04-2016, 17:23
Stegu - brakuje mi w waszej ofercie płytki w formie cegły klinkierowej gładkiej z gotową fugą :)
Bo te w waszej ofercie są zbyt rustykalne, pełne wyżłobień, więc kurzą się niemiłosiernie.
A chcę jeszcze jedną ścianę w cegle machnąć i nie chce mi się bawić właśnie w fugowanie.

piotr_s_24
20-04-2016, 20:44
Witam serdecznie, jestem na etapie generalnego remontu kuchni. Ogromnie podbają mi się ceglane ściany pomiędzy powierzchniami mebli. Powiedzcie czy płytki elewacyjne ceramiczne zdadzą egzamin? Czy wpijają tłuszcz? Da się je jakoś zabezpieczyć.Może ktoś z was ma? Mam na oku dokładnie te płytki:
http://www.merkurymarket.pl/gfx/merkurymarket/_thumbs/sklep_oferta/4441/bIp0v5mco1Tw4Yiqmg,3512997_brick_red_31x62.jpg

Cześć,
płytki ceglane to bardzo fajne rozwiązanie, a jak Elfir napisał
Najlepiej prawdziwą cegłę odzwierciedla, Panie marketingowcu ze Stegu, jednak prawdziwa cegła i płytki ceglane/klinkierowe. Żeby je zabezpieczyć, możesz zastosować impregnat "EKOL-KLINKIER" - nie jest jakoś szczególnie drogi, a dość dobrze sprawdza się w przypadku powierzchni narażonych na kontakt z tłuszczem.
Jeżeli chodzi o same płytki to bardzo polecam płyki ze stronki http://ceglanewnetrze.pl. Ja u siebie ułożyłem płytki "Anna", ale ja lubię taki efekt rustykalnej, starej cegły.
http://ceglanewnetrze.pl/plytki_ceglane/anna.html
353561

Z tego co widzę jest tam @Elfir także coś dla Ciebie :)
http://ceglanewnetrze.pl/plytki_ceglane/gotycka.html - plaskie, niestety bez fug.

STEGU
21-04-2016, 13:21
Stegu - brakuje mi w waszej ofercie płytki w formie cegły klinkierowej gładkiej z gotową fugą :)
Bo te w waszej ofercie są zbyt rustykalne, pełne wyżłobień, więc kurzą się niemiłosiernie.
A chcę jeszcze jedną ścianę w cegle machnąć i nie chce mi się bawić właśnie w fugowanie.

Elfir, rzeczywiście nie mamy gładkich produktów imitujących cegłę. Związane jest to jednak z tym, że zależy nam by nasze płytki jak najlepiej imitowały prawdziwą cegłę :) Jeśli jednak skusiłbyś się na płytki, które nie są gładkie to w Twoim przypadku warto zainteresować się np. płytką Boston. Przechodząc do rzeczy. Płytka Boston: http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,98,boston.html jest w 4 kolorach i ma gotową fugę (pisałeś, że nie chcesz bawić się w fugowanie). Dodatkowo jest betonowa i po impregnacji Żywym Kolorem do kamienia: http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,31,zywy-kolor-do-kamienia.html możesz ją spokojnie myć jeśli się zakurzy (nie musisz się martwić, że coś stanie się z płytką). A jeśli Boston położysz na zewnątrz np. obłożysz nią ścianę domu to będziesz ją mógł spokojnie myć/odświeżać karcherem :)

Jesteśmy ciekawi jaką opcję ostatecznie wybierzesz :)

Elfir
21-04-2016, 13:33
Hm... Mam w domu prawdziwy ceglany, klinkierowy mur i jest on gładki :)

http://images76.fotosik.pl/529/8220b6db90f04ed9gen.jpg

Więc wszystkie fakturowane mi nie pasują. Są zbyt rustykalne.

STEGU
21-04-2016, 22:17
Elfir i teraz wszystko jasne :) Nasze płytki idą zdecydowanie w kierunku starej cegły np. belgijskiej, holenderskiej, więc może jeśli tak "ukochałeś" cegłę to skusisz się kiedyś na którąś z naszych propozycji np. w salonie :) Niemniej jakikolwiek kierunek wybierzesz to trzymamy kciuki za pomyślny finał prac i świetny efekt finalny :)

ProStaś
23-04-2016, 09:02
STEGU

Pierwsze primo: popraw link w profilu płatnym bo nie bangla, ;)
Drugie primo: Twój rozmówca, jak wyżej, to kobieta..;)
Trzecie primo: w jakiej cenie jest Timber i Boston.:cool:

STEGU
23-04-2016, 10:26
STEGU

Pierwsze primo: popraw link w profilu płatnym bo nie bangla, ;)
Drugie primo: Twój rozmówca, jak wyżej, to kobieta..;)
Trzecie primo: w jakiej cenie jest Timber i Boston.:cool:

ProStaś, dzięki wielkie! A więc do konkretów :)

Po pierwsze, primo: dzięki za info :) link był wprowadzony z http:// ale system "wyrzucał" z automatu dwukropek i link był błędny; teraz wszystko bangla jak należy :yes:
Po drugie, primo: o kurcze, niezłe faux pas :eek: już śpieszymy z przeprosinami :) Zbyt mocno zasugerowaliśmy się nickiem :)
Po trzecie, primo ultimo: Timber kosztuje ok. 91 zł (za metr kw.) a Boston kosztuje ok. 72 zł (za metr kw.). Dokładna cena zależy od tego czy kupujesz w marketach czy w hurtowniach budowlanych. Najlepiej poszukać tutaj: http://www.stegu.pl/gdzie-kupic/ miejsca, które znajduje się najbliżej Ciebie i zadzwonić by zapytać o dostępność i dokładną cenę :)

ProStaś
23-04-2016, 13:15
Po trzecie, primo ultimo: Timber kosztuje ok. 91 zł (za metr kw.) a Boston kosztuje ok. 72 zł (za metr kw.). Dokładna cena zależy od tego czy kupujesz w marketach czy w hurtowniach budowlanych.

Primo voto, quam secundo habet...czyli dzięki.:D

Timber to rozumiem beton i się do ścian przykleja, nieprawdaż?
A Boston? Też beton? Przykleja się? Do styropianu też? Jest odporny chemicznie na to wszystko co z nieba leci?



Najlepiej poszukać tutaj: http://www.stegu.pl/gdzie-kupic/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.stegu.pl%2Fgdz ie-kupic%2F) miejsca, które znajduje się najbliżej Ciebie i zadzwonić by zapytać o dostępność i dokładną cenę :)

Nie, serio, mogę zadzwonić i zapytać, naprawdę...:p

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSXArmSNXp_etfTYEeg4EwZmG2dG549R gLf9bagqZTsakFPMDnv2Q

STEGU
23-04-2016, 14:04
Primo voto, quam secundo habet...czyli dzięki.:D

http://oi68.tinypic.com/2mcc4yg.jpg


Timber to rozumiem beton i się do ścian przykleja, nieprawdaż?
A Boston? Też beton? Przykleja się? Do styropianu też? Jest odporny chemicznie na to wszystko co z nieba leci?

Zarówno Timber -> http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,100,timber.html jak i Boston -> http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,98,boston.html są wykonane z betonu i przeznaczone do montażu na zewnątrz (np. zamiast elewacji) oraz wewnątrz :)

Jeśli chodzi o przyklejanie np. do styropianu, o którym wspomniałeś to sprawa wygląda tak: styropian kołkujesz mechanicznie, mocujesz siatkę o większej gramaturze (180g na metr kw.), gruntujesz i kleisz płytki klejem np. Multielastik STEGU (przy większych powierzchniach jest po prostu bardziej ekonomiczny niż Elastik): http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,58,multielastik.html
Następnie po minimum 14 dniach od przyklejenia (najlepiej po ok. 4 tygodniach) całość impregnujesz (najlepiej metodą natryskową) preparatem Żywy kolor do kamienia: http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,31,zywy-kolor-do-kamienia.html
I odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie: jeśli płytki zamontuje się zgodnie ze sztuką i odpowiednio zaimpregnuje to są odporne na warunki atmosferyczne (nie tylko deszcze ;)). Są w końcu przeznaczone do montażu na zewnątrz ;)


Nie, serio, mogę zadzwonić i zapytać, naprawdę...:p

Nie troluj nas ProStaś ;) Ten kontekst to zdecydowanie nie klimat a la Captain Obvious hue hue :cool: :D ;) Po prostu chcieliśmy uniknąć Twojego zdziwienia, gdybyś gdzieś zadzwonił i usłyszał inną cenę ;)

ProStaś
23-04-2016, 14:53
Dzięki za info, gdzieś w gazecie wpadła mi reklama Timbera i stąd pytania.
Mam w projektowanym domu solidny podcień wejściowy i tarasowy, więc rozważam różne materiały.

I nie troluję, wyrażam trochę vox populi, na temat userów z płatnymi profilami.
Zwykli forumowicze zaczynają alergicznie reagować na posty firm pt. możesz zadzwonić i się dowiedzieć (widoczne szczególnie przy pompach ciepła). Nosz kurna każdy wie, że może zadzwonić i się dowiedzieć. :)

I było z przymrużeniem oka.

pzdr

STEGU
23-04-2016, 15:45
Dzięki za info, gdzieś w gazecie wpadła mi reklama Timbera i stąd pytania.
Mam w projektowanym domu solidny podcień wejściowy i tarasowy, więc rozważam różne materiały.

Proszę bardzo :) Jeśli bedziesz miał jeszcze jakies pytania to pisz śmiało tutaj, na FB lub na [email protected]
Z chęcią pomozemy :)


I nie troluję, wyrażam trochę vox populi, na temat userów z płatnymi profilami.
Zwykli forumowicze zaczynają alergicznie reagować na posty firm pt. możesz zadzwonić i się dowiedzieć (widoczne szczególnie przy pompach ciepła). Nosz kurna każdy wie, że może zadzwonić i się dowiedzieć. :)

I było z przymrużeniem oka.

Jasne. W pełni rozumiemy :) Dlatego zależy nam by być jak najbardziej precyzyjnym :) Pojawiliśmy się by pomagać realnie (w punkt) i tutaj, bezpośrednio na forum. Bez zbędnego odsyłania do innych miejsc, bo to dla Was strata czasu i kolejne poszukiwania. A co do trollowania to zdecydowanie pozytywny kontekst i zdecydowanie z przymrużeniem oka również ;)


pzdr
pzdr 2 i do następnego

Zdun Darek B
23-04-2016, 21:54
Czyli z prawdziwą cegłą , o której jest ta dyskusja , taka imitacja betonowa niewiele ma wspólnego .

STEGU
24-04-2016, 21:49
Czyli z prawdziwą cegłą , o której jest ta dyskusja , taka imitacja betonowa niewiele ma wspólnego .

Zdun Darek B, wręcz przeciwnie ;)
Nasze płytki są dopracowane tak, że świetnie imitują cegłę (kolorystyka, faktura itd.) i mogą służyć do dekoracji wnętrz (płytki gipsowe i betonowe) lub np. jako opcja na elewację budynku (płytki betonowe). Oczywiście z płytek nie zbudujemy domu lub bloku, ale nie takie jest ich przeznaczenie :)

madzia-mt
18-05-2016, 12:35
co prawda widok zasłania rusztowanie, ale co tam - pochwalę się moim spełnionym marzeniemhttps://lh6.googleusercontent.com/-pvHfakSvtH8/T4r0onntGqI/AAAAAAAAA_w/rJ-9ZCpYfqY/s912/DSC_0041.JPG?gl=PL stara cegła skalna- elkamino

Anutka2 wytłumacz mi proszę różnicę w kolorze tej cegły, chodzi mi o to,ze w prawym górnym rogu znacznie różni się od pozostałej części, czym to jest spowodowane? fuga czy impregnat, a może jeszcze cos innego? od jakiegoś czasu rozważam zakup cegły skalnej z elkamino, ale ona na każdym zdjęciu wygląda inaczej, a jak widziałam próbki w sklepie to mnie nie zachwyciła-strasznie blada :( a chciałabym na swojej ścianie uzyskać dokładnie taki efekt jak u Ciebie. A może inny posiadacz cegły skalnej pomoże? jakieś fotki jak najbardziej oddające kolor rzeczywisty + informacja z jaką fugą.

marnon
27-05-2016, 15:31
Do stegu :
Jestem zainteresowany płytka Boston widziałem w mojej okolicy tylko parme i to w trzech sąsiednich miastach . Chciałbym zobaczyc na żywo gray a przede wszystkim moonlight ponieważ odcień zapewne różni się od tego z komputera , można dostać jakieś próbki ? Lub sklep gdzie można zobaczyć na żywo w okolicy Pszczyny ?

STEGU
30-05-2016, 11:07
Do stegu :
Jestem zainteresowany płytka Boston widziałem w mojej okolicy tylko parme i to w trzech sąsiednich miastach . Chciałbym zobaczyc na żywo gray a przede wszystkim moonlight ponieważ odcień zapewne różni się od tego z komputera , można dostać jakieś próbki ? Lub sklep gdzie można zobaczyć na żywo w okolicy Pszczyny ?

Dzięki za zainteresowanie marnon :)
Najlepiej skorzystaj z naszej wyszukiwarki miejsc, gdzie można kupić nasze produkty: http://www.stegu.pl/gdzie-kupic/
Co do wskazówek dotyczących Twojego miejsca zamieszkania to już ślemy na prv :)
Pozdrowienia!

marnon
31-05-2016, 06:03
Udało nam się dzięki przedstawicielowi regionalnemu znaleźć sklep gdzie maja Boston jednak niestety wybrałem się tam wczoraj po pracy i pocałowałem klamkę ponieważ sklep wyjątkowo zamknęli szybciej . Mając już dość wycieczek po śląsku zdecydowaliśmy że kupujemy Parme i jak będzie potrzeba przemalujemy na inny kolor . dziękuję za pomoc

STEGU
09-06-2016, 15:46
Udało nam się dzięki przedstawicielowi regionalnemu znaleźć sklep gdzie maja Boston jednak niestety wybrałem się tam wczoraj po pracy i pocałowałem klamkę ponieważ sklep wyjątkowo zamknęli szybciej . Mając już dość wycieczek po śląsku zdecydowaliśmy że kupujemy Parme i jak będzie potrzeba przemalujemy na inny kolor . dziękuję za pomoc

Dzięki marnon za informację :) Przykro nam, że nie miałeś szansy zobaczyć Bostona na żywo :( Cieszymy się jednak, że przekonała Cię Parma :)
Jeśli będziesz miał jakieś pytania na temat montażu lub ew. przemalowania to pisz śmiało! Pomożemy :) Btw. już teraz możemy podpowiedzieć, że Parma jest płytką gipsową a więc koniecznie przed malowaniem musisz ją zagruntować http://www.stegu.pl/produkt/grunt-stegu/ by płytka nie "piła" farby a była nią po prostu pokrywana.
Pozdrawiamy ciepło :)

Juniorka
09-06-2016, 20:47
Stegu, a czy te cegiełki Parma trzeba malować, czy mogą sobie zostać takie "naturalne" w swej bieli? Mam je w salonie na jednej ścianie i tak się zastanawiamy czy je malować czy nie...?

STEGU
11-06-2016, 15:08
Stegu, a czy te cegiełki Parma trzeba malować, czy mogą sobie zostać takie "naturalne" w swej bieli? Mam je w salonie na jednej ścianie i tak się zastanawiamy czy je malować czy nie...?

Juniorka, wszystko zależy od Ciebie :) Czy podoba Ci się "naturalny" kolor Parmy, który jest w wersji "white" czy chcesz zmienić odcień bieli np. na maksymalnie jasny/śnieżny :) Druga sprawa - jak długo masz już Parmę na ścianie? :)
Jeśli zdecydujesz się na to by pozostać przy naszym białym kolorze to warto byś Parmę zaimpregnowała Żywym Kolorem do kamienia: http://www.stegu.pl/produkt/zywy-kolor-do-kamienia/ o ile oczywiście już tego nie zrobiłaś ;) Tak czy siak, jeśli kiedyś w Twojej głowie pojawi się chęć zmiany aranżacji to Parmę możesz pomalować na dowolny kolor (widzieliśmy nawet Parmę w zieleni ;)), ale wcześniej koniecznie musisz ją zagruntować, o czym pisaliśmy powyżej m.in. marnonowi :)
Btw. Jeśli znajdziesz chwilę czasu to podeślij nam proszę fotki (nasz e-mail to: [email protected]) swojej Parmy na ścianie :) Jesteśmy ciekawi Twojej realizacji i aranżacji :)
Pozdrawiamy! :)

fkfk1
06-07-2016, 18:11
Czy ma ktoś cegły w kuchni nad blatem? Jeśli tak to proszę o opinie jak się sprawują - czym impregnowane? Czy nie zmieniły koloru, czy czyszczenie jest uciążliwe. Proszę też o zdjęcia :) Zastanawiam się czy robić ją nad blatem, gdzie jest kuchenka, czy na ścianie z oknem, a nad blatem z kuchenką szybę ? Poradźcie, a ja daję przykładowe fotki :)

Czy uważacie, że stosując cegłę, można zastosować ją tylko w jednym miejscu domu, czy lepiej też jakiś akcent w innym pomieszczeniu zastosować ?:) Czy cegła fajnie będzie wyglądać z tynkiem a'la beton?

Czy fajnie wygląda kominek (nowoczesny) z cegły i wtedy zrobić kominek plus w kuchni, czy lepiej kuchnia i ściana w salonie (albo tylko jakiś mały element), a kominek z tynku betonowego? 360165360166360167360168360169

kalafiorek
07-07-2016, 10:23
fkfk1,

My mamy cegłę nad blatem kuchennym (płytki ceglane z elkamino zaimpregnowane ich impregnatem - jakimś innym niż w salonie - cegły pozostały matowe). Nad samą kuchenką mamy szybę hartowaną. Wygląda wg mnie dobrze. Mam tylko stare zdjęcia:


http://images68.fotosik.pl/1034/9a1d6be04dffc9aem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9a1d6be04dffc9ae)

http://images66.fotosik.pl/1033/890dfe97fa4b7fd3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=890dfe97fa4b7fd3)


I jeszcze z perspektywy jadalni:
http://images70.fotosik.pl/1033/dad3a0a05c1afe21m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dad3a0a05c1afe21)

Cegłę mamy tez w innych miejscach domu, bo lubimy. Na ścianie w kuchni, na ściance w jadalni i w salonie. Wszystko jest kwestią gustu. Rób jak Ci serce podpowiada:yes:

fkfk1
08-07-2016, 15:09
fkfk1,

My mamy cegłę nad blatem kuchennym (płytki ceglane z elkamino zaimpregnowane ich impregnatem - jakimś innym niż w salonie - cegły pozostały matowe). Nad samą kuchenką mamy szybę hartowaną. Wygląda wg mnie dobrze. Mam tylko stare zdjęcia:


http://images68.fotosik.pl/1034/9a1d6be04dffc9aem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9a1d6be04dffc9ae)

http://images66.fotosik.pl/1033/890dfe97fa4b7fd3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=890dfe97fa4b7fd3)


I jeszcze z perspektywy jadalni:
http://images70.fotosik.pl/1033/dad3a0a05c1afe21m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dad3a0a05c1afe21)

Cegłę mamy tez w innych miejscach domu, bo lubimy. Na ścianie w kuchni, na ściance w jadalni i w salonie. Wszystko jest kwestią gustu. Rób jak Ci serce podpowiada:yes:


Piękne wnętrze! Mogłabym prosić zdjęcie z bliska zakończenia tego paska z cegieł, jak to wygląda z boku? I jakbym mogła zapytać albo zobaczyć co trzymacie w tej wnęce meblowej po lewej :) zastanawiamy się, czy też takiej nie zostawić, czy normalnie szafkę? Co radzisz :)

fkfk1
13-07-2016, 18:43
i jaki to odcień tych cegieł ? Skalne?

fkfk1
13-07-2016, 18:45
Przyszły mi próbki z ELKAMINO i naturalne wydają mi się zbytnio pomarańczowe, a skalne za bardzo beżowe :/ Już sama nie wiem co robić. Wstawiam kilka zdjęć w jakim stylu będą wnętrza. (płyt betonowych nie będzie, tylko tynk ala beton). Uważacie, że dać cegiełkę na ścianie w korytarzu i słupek przy telewizorze (tak jak na zdjęciu, co jest taki filar koło tv), czy sobie darować i iść bardziej w ten beton. Podłoga w korytarzu to będą szare duże płytki.361026361027361028

kalafiorek
14-07-2016, 13:15
fkfk1

Przepraszam, nie wchodziłam na FM i nie zauważyłam Twojej odpowiedzi. Postaram się zrobić zdjęcie płytek ceglanych z boku. Wystają ze ściany, ale nas to nie razi.

Co do wnęki, to znajduje się w niej płytsza szafka 60 - u nas na lekarstwa, a pod spodem mikrofala (taka nie w zabudowie).Lekarstwa są poza zasięgiem dzieci. Mikrofali nie widać, a jest łatwo dostępna. W sumie mogłaby tam być normalnej głębokości szafka. Nie przeszkadzałoby to w użytkowaniu.

Cegła Elkamino naturalna z domieszką gotyckiej i skalnej (łącznie było ponad 20 m w tym po 1 m gotyckiej i skalnej).

Afera86
14-07-2016, 17:58
Jak oceniacie ?

http://images77.fotosik.pl/750/a1b7802fced7ae3dgen.jpg

fkfk1
15-07-2016, 22:57
Jak oceniacie ?

http://images77.fotosik.pl/750/a1b7802fced7ae3dgen.jpg

bardzo tania, ale dla mnie MEGA SZTUCZNA!

fkfk1
15-07-2016, 22:59
dziękuję :) My każdego teraz pytamy o opinię i pojawiły się głosy, że chcemy nowoczesne wnętrze (połączenie loftu ze skandynawskim), a cegła nie jest nowoczesna. Nie zgadzam się z tym, bo obecnie cegła jest na TOPIE jeśli chodzi o nowoczesną aranżację wnętrz. Ogólnie też mówią, że np. w wąskim i długim korytarzu też będzie kiepsko, a tam chcieliśmy...
Sama uważam, że pasować będzie (do szarych płytek, do betonu, do szarości i bieli), ale boje się, że położymy i stwierdzę, że to nie to :(

Afera86
16-07-2016, 09:27
A tak u mnie :)

http://images76.fotosik.pl/753/0bbbe1f9d872711egen.jpg

ilka_ka
20-07-2016, 13:00
witam,
szukam inspiracji na schody zewnętrzne "obłożone" cegłą schodową, najlepiej w połączniu z innymi materiałami, płytami kamiennymi, płytami tarasowymi.. szukam pomysłu na półokrągłe schody - trudne do wykończenia :/ może ktoś wykańczał schody cegłą?

fkfk1
20-07-2016, 15:42
A tak u mnie :)

http://images76.fotosik.pl/753/0bbbe1f9d872711egen.jpg

fajnie :)

aniarka
21-07-2016, 09:51
nasza cegiełka we wnęce w salonie:wiggle:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/5~jsAz2f~nX9wGpmKL8qnJfmx66Ga4

aniarka
21-07-2016, 09:53
A tak u mnie :)

http://images76.fotosik.pl/753/0bbbe1f9d872711egen.jpg
przyjemnie :)

STEGU
22-07-2016, 13:58
Czy ma ktoś cegły w kuchni nad blatem? Jeśli tak to proszę o opinie jak się sprawują - czym impregnowane? Czy nie zmieniły koloru, czy czyszczenie jest uciążliwe. Proszę też o zdjęcia :) Zastanawiam się czy robić ją nad blatem, gdzie jest kuchenka, czy na ścianie z oknem, a nad blatem z kuchenką szybę ? Poradźcie, a ja daję przykładowe fotki :) itd.

Dzień dobry fkfk1 :)

Oczywiście, że cegiełka często wygląda świetnie w kuchni pomiędzy blatem a szafkami :) Wszystko zależy od Twojej wyobraźni :) Możesz wybrać kilka wersji kolorystycznych: http://stegu.pl/produkty/plytki-ceglopodobne/ jeśli interesują Cię biele i szarości to wybierz gipsową Parmę z fugą: http://stegu.pl/produkt/parma-z-fuga/ lub betonową płytkę Boston z fuga: http://stegu.pl/produkt/boston-z-fuga/ Płytki po położeniu i wyschnięciu trzeba oczywiście zaimpregnować: http://stegu.pl/produkt/zywy-kolor-do-kamienia/ Natomiast jeśli chcesz utrzymać płytki w jak największej czystości i zależy Ci na wygodzie to możesz zastosować tafle szkła (montowane na kołkach do ściany), które zabezpieczą cegiełkę np. przed pryskaniem tłuszczu. Możesz także połączyć np. białe płytki ceramiczne nad blatem z naszą białą Parmą w dalszej części kuchni, np. tutaj został zrealizowany projekt w tym stylu: http://dekoratorniatv.pl/www/odcinek-425.html Warto też wiedzieć, że ... płytki można malować :) Jeśli marzysz o konkretnym odcieniu to możesz wybrać odpowiednią farbą i najpierw zagruntować (koniecznie!) płytki a następnie pomalować je na swój wymarzony kolor :) Opcji aranżacyjnych jest bardzo dużo :)


dziękuję :) My każdego teraz pytamy o opinię i pojawiły się głosy, że chcemy nowoczesne wnętrze (połączenie loftu ze skandynawskim), a cegła nie jest nowoczesna. Nie zgadzam się z tym, bo obecnie cegła jest na TOPIE jeśli chodzi o nowoczesną aranżację wnętrz. Ogólnie też mówią, że np. w wąskim i długim korytarzu też będzie kiepsko, a tam chcieliśmy...
Sama uważam, że pasować będzie (do szarych płytek, do betonu, do szarości i bieli), ale boje się, że położymy i stwierdzę, że to nie to :(

Cegła jest zdecydowanie ponadczasowa i pasuje do nowoczesnych wnętrz :) Szczególnie jeśli jest dobrana ze smakiem :) Nie zmienia to faktu, że i tak najważniejsze jest Twoje zdanie i to jak Ty będziesz się czuła w miejscu, które przygotowujesz :) Aż się prosi byś wykorzystała nasz wizualizator: http://mystegu.pl/wizualizator-stegu/ i przygotowała w łatwy sposób wizualizację/poglądówkę pomieszczeń, w których chciałabyś zamontować cegiełkę :) Robisz fotkę wnętrza swojego wybranego pomieszczena, wybierasz ścianę, na której mają być płytki Stegu, wskazujesz jaka to ma być płytka (menu na górze) i masz poglądówkę :)

Jeśli miałabyś jakieś pytania, niejasności to pisz śmiało :) Z chęcią doradzimy, poinspirujemy, pomożemy :) Pozdrawiamy ciepło :)


A tak u mnie :)

http://images76.fotosik.pl/753/0bbbe1f9d872711egen.jpg

Ładnie Afera86 :)

kalkulatorek
22-07-2016, 23:24
Poleci ktoś z Was czerwoną cegłę? Myślę o czarnej fudze między poszczególnymi kawałkami cegły.

STEGU
23-07-2016, 18:48
Poleci ktoś z Was czerwoną cegłę? Myślę o czarnej fudze między poszczególnymi kawałkami cegły.

kalkulatorek, może nasza płytka Country: http://stegu.pl/produkt/country/ Cię zainteresuje? :)
Pozdrawiamy ciepło :)

Yasooo
07-08-2016, 16:56
Czy poleci ktoś białą cegłę (chcę położyć w salonie u dziewczyny), którą łatwo się kładzie tzn. nie ma z nią problemów? Jestem samoukiem i trochę przeraża mnie fakt wyłożenia cegłą całej ściany. Długość ok. 5 metrów. Nie chcę wynajmować ekipy by zminimalizować koszty. Z góry dziękuję :) :)

Elfir
07-08-2016, 18:46
najłatwiejsza jest płytka gipsowa z fugą. Parma się chyba nazywa.

kinka
07-08-2016, 20:10
Zajrzyj na allegro,tam znajdziesz cegłę z fugą za 1/2 ceny parmy,która wygląda nieco sztucznie.
http://allegro.pl/stara-cegla-biala-z-fuga-darmowa-wysylka-od-11m2-i6087897278.html

map78
07-08-2016, 20:56
Jak oceniacie ?

http://images77.fotosik.pl/750/a1b7802fced7ae3dgen.jpg

Kładłem już kilka różnych "imitacji" i moim zdaniem bardzo przyzwoita. Dobrze się kładzie i wg mnie wygląda naturalnie, bo ma bardzo nieregularną fugę co tworzy fajny efekt końcowy i wybacza wiele błędów mniej doświadczonym układaczom;) Poza tym jest to niby jakiś Oxford ale na każdej cegiełce wytłoczona jest nazwa STEGU i jakiś numerek.
A tak to wygląda u mnie na korytarzu....
http://iv.pl/images/23402325090918492509.jpg (http://iv.pl/)

soupie2
07-08-2016, 22:38
Witam,
chciałbym się was poradzić w kwestii impregnatu do starej cegły ( płytka cięta z lica) użytej w łazience- prysznic z wanną.
Jaki środek zastosować aby cegła była odporna na wodę jak i kosmetyki używane pod prysznicem.
Ważne również aby cegła nie zmieniła koloru.
Czy jest jakiś środek, który spełnia te wymogi?

363566

STEGU
07-08-2016, 23:57
Czy poleci ktoś białą cegłę (chcę położyć w salonie u dziewczyny), którą łatwo się kładzie tzn. nie ma z nią problemów? Jestem samoukiem i trochę przeraża mnie fakt wyłożenia cegłą całej ściany. Długość ok. 5 metrów. Nie chcę wynajmować ekipy by zminimalizować koszty. Z góry dziękuję :) :)

Ooo, trafiłeś idealnie :) Yasooo, nasza płytka Parma z fugą sprawdzi się w Twojej sytuacji idealnie :) Tutaj: http://stegu.pl/produkt/parma-z-fuga/ zobaczysz jak wygląda cegiełka i jakie efekty można dzięki niej uzyskać :) Druga sprawa to bardzo prostu montaż. Zerknij na ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=t41oZyjbaoI w bardzo przystępny sposób pokazujemy na nim jak układać/montować Parmę krok po kroku :) A jeśli miałbyś jakieś pytania lub niejasności to pisz śmiało tutaj lub na [email protected] - z chęcią pomożemy :)


najłatwiejsza jest płytka gipsowa z fugą. Parma się chyba nazywa.

Tak, dokładnie - Parma :)
Pozdrawiamy :)

faazer
08-08-2016, 09:23
A tak u mnie :)

http://images76.fotosik.pl/753/0bbbe1f9d872711egen.jpg

świtne aranżacja:)

AgnieszkaBor
18-08-2016, 20:23
Mam pozostałości z inwestycji developerskiej

Cegła Elkamino:
szara: 22m2 + narożniki
jasna naturalna: 21m2 + narożniki
brązowobeżowa 18m2 + narożniki
skalna: 24m2 + narożniki

w cenie 65zł/m2 tel.884-833-903
wystawiam faktury vat

bartus01
18-08-2016, 23:45
Witam,

Jak najlepiej fugowac stara cegłę Elkamino?
Nigdy nie fugowałem, chce to zrobic samemu...
Fugownicą z fuga półpłynna?
Półsuchą, recznie szpachelką?
Ma byc fuga gruboziarnista.

Podpowie ktoś ..?

IlonaZakrzewska
21-08-2016, 09:36
Witam,

Jak najlepiej fugowac stara cegłę Elkamino?
Nigdy nie fugowałem, chce to zrobic samemu...
Fugownicą z fuga półpłynna?
Półsuchą, recznie szpachelką?
Ma byc fuga gruboziarnista.

Podpowie ktoś ..?

Mi majster kazał kupić fuge gruboziarnistą bauherr, powiedział że tylko ta się nadaje. Faktycznie wygląda ładnie :yes:

IlonaZakrzewska
21-08-2016, 09:49
Ja bym uważała, przeczytaj stronę 71

BrickoMan
02-09-2016, 14:20
Jeszcze trochę i nazwę wątku trzeba będzie zmienić na PR Stegu. Dziwi się potem człowiek, że ludzie te farbowane wydmuszki kupują, gdy przy odrobinie chęci można w tej samej cenie lub taniej płytki z cegły rozbiórkowej dostać. Albo matowe z nowych kolekcji Przysuchy czy Feldhausa. Takie z gliny, co nie blakną od UV po 3 latach.


Witam,
chciałbym się was poradzić w kwestii impregnatu do starej cegły ( płytka cięta z lica) użytej w łazience- prysznic z wanną.
Jaki środek zastosować aby cegła była odporna na wodę jak i kosmetyki używane pod prysznicem.
Ważne również aby cegła nie zmieniła koloru.
Czy jest jakiś środek, który spełnia te wymogi?

363566

Każdy dobry, markowy impregnat się sprawdzi. Warunkiem jest dobre nałożenie, czyli do granicy perlenia (gdy impregnat przestaje być wchłaniany przez cegłę i na powierzchni zaczynają się pojawiać kropelki). Jeden z klientów miał okazję przetestować rozwiązanie, gdy mu budowlaniec wiadro z farbą podczas malowania sufitu łazienki rozlał. Zeszło samą wodą i śladu po kilku minutach nie było.
Druga sprawa, równie kluczowa - wentylacja i ogrzewanie. Cegła nie lubi wilgoci, a wilgoć w porach to najkrótsza droga do grzyba. Lepiej zadbać o dobry wywiew nad wanną niż za dwa lata szorować cegłę, skutki mogą być nieodwracalne.


Anutka2 wytłumacz mi proszę różnicę w kolorze tej cegły, chodzi mi o to,ze w prawym górnym rogu znacznie różni się od pozostałej części, czym to jest spowodowane? fuga czy impregnat, a może jeszcze cos innego? od jakiegoś czasu rozważam zakup cegły skalnej z elkamino, ale ona na każdym zdjęciu wygląda inaczej, a jak widziałam próbki w sklepie to mnie nie zachwyciła-strasznie blada :( a chciałabym na swojej ścianie uzyskać dokładnie taki efekt jak u Ciebie. A może inny posiadacz cegły skalnej pomoże? jakieś fotki jak najbardziej oddające kolor rzeczywisty + informacja z jaką fugą.

Ta część jest niezafugowana, stąd wrażenie innego koloru.


Czy poleci ktoś białą cegłę (chcę położyć w salonie u dziewczyny), którą łatwo się kładzie tzn. nie ma z nią problemów? Jestem samoukiem i trochę przeraża mnie fakt wyłożenia cegłą całej ściany. Długość ok. 5 metrów. Nie chcę wynajmować ekipy by zminimalizować koszty. Z góry dziękuję :) :)

Cofnij się kilka stron, wypisałem krok po kroku jak rozmierzyć i położyć płytki. Po ostatnich zdjęciach widać, że szczególnie mierzenie jest nadal piętą achillesową wykonawców, a nawyku do listewek nawet młotem strażackim się nie wybije.



A że o cegłach w kuchni było, to tradycyjnie kilka inspiracji z netu. Większość to odkryta cegła na ścianach. Szczególnie ta przedwojenna, z racji metod wypału oraz zastosowanego spoiwa (dodatki gipsu w zaprawie) wygląda niepowtarzalnie. W Polsce raczej nie natkniemy się na inne kolor niż czerowny, gdyż nie posiadamy odpowiednich złóż. Zachęcam do zwracania uwagi na kolory elewacji starych budynków w różnych rejonach Europy, świadczące o rodzaju lokalnego złoża oraz technologii wypału cegły ;)

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/32/b3/94/32b39480379860b4004032bec95153f7.jpg

http://img.valiet.org/2015/10/01/kitchen-with-exposed-brick-wall-s-9882f6df7502befc.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/1c/f3/7d/1cf37d9dc71239f3600552dd197f2bc3.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/8b/30/6e/8b306e167655ab2a2e744e0d473431d3.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/64/3a/1d/643a1d58901fabe63ab8f4b50c628253.jpg

STEGU
03-09-2016, 08:22
BrickoMan, Jak każdy masz prawo do swojej opinii, ale proponujemy jednak trochę spuścić z tonu :) Trzymajmy się na forum przede wszystkim tego by pomagać, inspirować i radzić :) Dodatkowo nie zapominaj proszę, że są różne potrzeby i gusta.
Pozdrawiamy ciepło :)
P.S. Ciekawe inspiracje :)

kubasek666
16-09-2016, 11:12
Wszystko pięknie i ładnie, ale niestety czasami pełnowymiarowa cegła nie będzie nadawać się do niewielkich mieszkań. Spróbowaliście może zamienić ją płytkami ceglanymi? Są o wiele cieńsze wiec będzie je można z powodzeniem stosować w każdym, nawet niewielkim pomieszczeniu.

Macie jakieś doświadczenia z tym?
[spam]
367584

Elfir
16-09-2016, 12:27
Kubasek - ten sklep reklamowałeś w tym wątku już w 2014 roku. Kolejna reklama i będzie ban.

Ermenegildo
19-09-2016, 20:09
Obłożyłem płytkami-cegiełkami marki Roben komin w łazience: http://tufotki.pl/ZAtCj

Czy Waszym zdaniem fuga jasno-szara z tego próbnika: http://allegro.pl/show_item.php?item=6417123990&snapshot=MjAxNi0wOS0xNlQxMTo1MDozOFo7YnV5ZXI7N2NhN 2NjYzZlMzk1NDg0YzlmMDI2M2NlMWFmNjNiZDQ2YTk1ZGM1OTA zNTljZGQ4M2VlYTZlYmQzY2VkYTE4NQ== może pasować?

STEGU
20-09-2016, 10:30
Obłożyłem płytkami-cegiełkami marki Roben komin w łazience: http://tufotki.pl/ZAtCj

Czy Waszym zdaniem fuga jasno-szara z tego próbnika: http://allegro.pl/show_item.php?item=6417123990&snapshot=MjAxNi0wOS0xNlQxMTo1MDozOFo7YnV5ZXI7N2NhN 2NjYzZlMzk1NDg0YzlmMDI2M2NlMWFmNjNiZDQ2YTk1ZGM1OTA zNTljZGQ4M2VlYTZlYmQzY2VkYTE4NQ== może pasować?

Dzień dobry Ermenegildo :)

Te płytki przypominają naszą cegiełkę Country 676 (model na samym dole): http://stegu.pl/produkt/country/
Zerknij na tę fotkę: http://stegu.pl/wp-content/uploads/2016/03/Country_676.jpg i jeśli chcesz uzyskać w miarę podobny efekt to dobierz ze wzornika zbliżony kolor.
Pozdrawiamy serdecznie :)

Ermenegildo
20-09-2016, 10:53
Czy impregnat Stegu Żywy Kolor nadaje się do zaimpregnowania cegły ręcznie formowanej (widocznej na zdjęciu komina w łazience)? Wstępnie planuję zastosować metodę oprysku wykorzystując opryskiwacz ogrodowy z regulowaną dyszą. Impregnacji dokonać przed, czy po fugowaniu?

STEGU
20-09-2016, 11:11
Czy impregnat Stegu Żywy Kolor nadaje się do zaimpregnowania cegły ręcznie formowanej (widocznej na zdjęciu komina w łazience)? Wstępnie planuję zastosować metodę oprysku wykorzystując opryskiwacz ogrodowy z regulowaną dyszą. Impregnacji dokonać przed, czy po fugowaniu?

Ermenegildo, tak, możesz oczywiście wykorzystać nasz impregnat "Żywy kolor do kamienia", ale musisz pamiętać, że jest to produkt dedykowany pod nasze płytki, więc nie możemy dać gwarancji na takie samo działanie w przypadku produktów innych firm. Metoda natryskowa jest bardzo dobrym sposobem nakładanie impregnatu. Możesz oczywiście wykorzystać spryskiwacz ogrodowy, ale przed wlaniem impregnatu musisz koniecznie odpowiednio wyczyścić zbiornik, szczególnie jeśli wcześniej były do niego wlewane inne płyny niż woda. Impregnację wykonujesz dopiero po ułożeniu płytek, zafugowaniu i ich pełnym wyschnięciu.

Pozdrawiamy ciepło i powodzenia! :)

qnka123
29-09-2016, 23:17
Dzień dobry
Czy ktoś z Was kupował wysyłkowo cegłę w stare-cegly.pl
Czy wszystko było ok z wysyłką, jakością, nie było za dużo stłuczek itp?

I jeszcze pytanie o kontakty: Czy ktoś próbował zamontować kontakty tak by licowały z cegłą? Chodzi mi o coś takiego jak na zdjęciu poniżej:
https://pl.pinterest.com/offsite/?token=594-612&url=http%3A%2F%2Fforum.muratordom.pl%2Fattachment. php%3Fattachmentid%3D74135%26d%3D1315644515&pin=531284087271832555

wwojteko
02-10-2016, 11:48
Witam!
A czy może ktoś z forumowiczów układał płytkę Stegu Boston Grey?
Jeżeli tak to proszę o kilka fotek.
Na stronie i w katalogach ma fajny ciemny szary kolor, ale widziałem na 2 próbnikach w sklepie i ma taki dziwny jakiś szaro-beżowy kolor...
I ten kolor jakiś taki nie taki :)
Ewentualnie drugie pytanie czy ktoś próbował malować te płytki wiem, że można je malować, ale czy po malowaniu one staną się zbyt jednolite kolorystycznie? Czy pomalowanie nie sprawi, ze te dziurki, pęknięcia itp nie znikną?
Pozdrawiam!
wwojteko

kinka
04-10-2016, 09:01
Witam!
A czy może ktoś z forumowiczów układał płytkę Stegu Boston Grey?
Jeżeli tak to proszę o kilka fotek.
Na stronie i w katalogach ma fajny ciemny szary kolor, ale widziałem na 2 próbnikach w sklepie i ma taki dziwny jakiś szaro-beżowy kolor...
I ten kolor jakiś taki nie taki :)
Ewentualnie drugie pytanie czy ktoś próbował malować te płytki wiem, że można je malować, ale czy po malowaniu one staną się zbyt jednolite kolorystycznie? Czy pomalowanie nie sprawi, ze te dziurki, pęknięcia itp nie znikną?
Pozdrawiam!
wwojteko
Tu masz dwa blogi z tą cegłą
http://www.m.lesnydomek.mojabudowa.pl/
http://www.cyprysik36edzia.mojabudowa.pl/?tag=stegu+boston+grey

A to moja cegła.......gipsowa (Kraina Kamienia-mają też szarą)
http://images83.fotosik.pl/56/50745267c2baa2ccmed.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/50745267c2baa2cc)

desert852
05-10-2016, 11:16
bardzo mi się podoba taki wystrój, i powiem szczerze, że cegła gipsowa prezentuje się równie atrakcyjnie

piolaz
08-10-2016, 12:08
Elkamino ;) w kuchnihttp://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=197255&d=1372117936


Jaki to kolor cegły i fugi?

canrond
11-10-2016, 10:10
rewelacyjna taka cegła

Kejt_R
11-10-2016, 10:39
Ja się odżegnywałam od cegły, bo wydawało mi się, że już za dużo wszędzie tej cegły wkoło, ale jednak się skusiłam na płytki licowe cięte ze starej cegły. Kolor stonowany:

369910

wwojteko
12-10-2016, 12:52
A ja jeszcze mam pytanie odnośnie tej cegły Stegu Boston Grey zamówiłem jedno opakowanie i się okazało, że jednak nijak nie wygląda tak jak na zdjęciach :)
Jakaś taka wypłowiała zamiast ładnego szarego.
Ale mam pytanie bo okazało się, że to cegła nie gipsowa ale betonowa.
Czym można to pomalować? Czy zwykłą farbą czy czymś specjalnym do betonu?

I drugie pytanie czym można to kleić do płyty gipsowej? (obecnie pomalowana i czy usuwać farbę przed gruntowaniem i klejeniem)?
Bo ten ich klej co oni polecają to jakiś mocno drogi może da się zastosować coś tańszego.

Pozdrawiam!
wwojteko

STEGU
13-10-2016, 16:29
A ja jeszcze mam pytanie odnośnie tej cegły Stegu Boston Grey zamówiłem jedno opakowanie i się okazało, że jednak nijak nie wygląda tak jak na zdjęciach :)
Jakaś taka wypłowiała zamiast ładnego szarego.
Ale mam pytanie bo okazało się, że to cegła nie gipsowa ale betonowa.
Czym można to pomalować? Czy zwykłą farbą czy czymś specjalnym do betonu?

I drugie pytanie czym można to kleić do płyty gipsowej? (obecnie pomalowana i czy usuwać farbę przed gruntowaniem i klejeniem)?
Bo ten ich klej co oni polecają to jakiś mocno drogi może da się zastosować coś tańszego.

Pozdrawiam!
wwojteko

Dzień dobry wwojteko :)

Tak, płytka Boston z fugą jest płytką betonową i m.in. dlatego można ją również stosować na zewnątrz budynków :)
Żeby pomalować płytkę najpierw musisz ją zagruntować: http://stegu.pl/produkt/grunt-stegu/ a następnie możesz ją pomalować dowolną farbą do ścian. Wybór należy do Ciebie. Wszystko zależy od tego jaki chcesz uzyskać efekt :) Farbę najlepiej nakładaj pędzlem i nie przesadzaj z jej ilością. W taki sposób zachowasz fakturę, żłobienia itd.

Jeśli chodzi o sposób klejenia płytki to zdecydowanie musisz usunąć farbę a dopiero później zagruntować ścianę. Betonowy Boston jest dużo cięższy niż gipsowa Parma, więc pamiętaj o tym by użyć odpowiedniego kleju jakim jest Elastik: http://stegu.pl/produkt/klej-elastik/

Jeśli chodzi o kolor płytki Boston to niestety trudno w pełni oddać jej odcień na zdjęciach i wizualizacjach. Dużą grę odgrywa również oświetlenie w danym pomieszczeniu :)

Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytanie to pisz śmiało tutaj lub bezpośrednio na maila [email protected]
Pozdrawiamy serdecznie i życzymy udanego montażu :)

kubasek666
26-10-2016, 16:57
Cegła na ścianę wnosi do mieszkania prawdziwą magię :) Ludzie zaczynają odchodzić od wszędzie obecnej tandety, czy też sztucznie wyglądających, jednakowych płytek.

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie ręcznie formowanych płytek ceglanych - każda z nich jest unikalna, niepowtarzalna. Dodatkowym atutem jest ich niewielki rozmiar w stosunku do całych cegieł - pozwala to na zaoszczędzenie bezcennej przestrzeni w mieszkaniu.

Polecam Wam płytki ceglane z [REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA]

Realizacje można sprawdzić w galerii strony, bądź tego odwiedzając bloga.
http://ceglanewnetrze.pl/images/gallery/big/kominek_salon_5.jpg
http://ceglanewnetrze.pl/images/gallery/big/lazienka_3.jpg
http://ceglanewnetrze.pl/images/gallery/big/kuchnia%20z%20ceglan%C4%85%20pod%C5%82og%C4%85%20-%20p%C5%82ytki%20galicyjskie.jpg

adamniebo
30-10-2016, 14:05
Wszyscy polecają a ja niekoniecznie polecam płtyki stone master!!!!
Nierówne strasznie, cześc kruszyla sie w łapach, o narożnikach zapomnij. Mail do firmy nic nie wniosl. Cisza. Po roku pojawiły się jakieś przebarwienia a plamy z malowania (szczegolnie po tej stronie, gdzie w ciagu dnia pada na nie slonce) wygladaja jak jakis zart. Niepolecam zdecydowanie. Sory za fotki.
371504
371505
371506
Jakies pomysly by zaradzic na to? Nie che mi sie zmieniac sciany w nowym sezonie, zreszta nie kosztowala malo.

klaudiusz_x
30-10-2016, 20:07
Mieliście styczność z barwionym tynkiem i podkładem?
Narzuca się czerwony tynk, pod nim narzut z innego koloru.
Palcem rzeźbi się fakturę cegły.
Na yt w filmach pokazowych ładnie to wygląda.

Coś na wzór tego, co poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=MOavhkhH0Cw

STEGU
19-11-2016, 19:44
Wszyscy polecają a ja niekoniecznie polecam płtyki stone master!!!!
Nierówne strasznie, cześc kruszyla sie w łapach, o narożnikach zapomnij. Mail do firmy nic nie wniosl. Cisza. Po roku pojawiły się jakieś przebarwienia a plamy z malowania (szczegolnie po tej stronie, gdzie w ciagu dnia pada na nie slonce) wygladaja jak jakis zart. Niepolecam zdecydowanie. Sory za fotki.
371504
371505
371506
Jakies pomysly by zaradzic na to? Nie che mi sie zmieniac sciany w nowym sezonie, zreszta nie kosztowala malo.

adamniebo, trudno nam ocenić co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, bo nie jest nasz produkt. Mamy jednak 2 propozycje rozwiązania Twojego problemu:

Rdzawe ("pomarańczowe") przebarwienia spróbuj usunąć środkiem ATLAS SZOP: http://www.atlas.com.pl/pl/produkty/grupa/148/14/81/353/ATLAS_SZOP Nie wiemy jak zareaguje Twoja płytka, więc najpierw wypróbuj środek w jak najmniej widocznym miejscu. Jeśli zadziała i efekt będzie zadowalający to spróbuj usunąć resztę rdzawych przebarwień.
Jeśli pierwszy pomysł nie zadziała to masz zawsze możliwość pomalować płytki. Musisz je wpierw dobrze odkurzyć a następnie zagruntować. Malować możesz dowolną farbą do ścian. Problem jednak w tym, że widzimy na zdjęciach, że płytka ma nieregularną kolorystykę a w przypadku pomalowania jej samemu najlepiej byś wybrał jeden kolor. Niestety trudno nam ocenić jak zmiana koloru płytki wpłynie na wygląd pomieszczenia, w której jest.

Trzymamy kciuki!
Jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało.

Kessie
20-11-2016, 17:26
Witam, mam chyba dość nietypowe pytanie :)
W kupionym mieszkaniu w kamienicy odkryliśmy kilka ścian z cegły. I mam pytanie, ponieważ pozostałości tynku kruszyły się i pyliły, trzeba ją było dokładnie oczyścić. Wskutek tego cegła jest teraz bardzo ruda i właśnie…zbyt ceglana ;) Zależało mi na efekcie rustykalnym, widzianym na wielu zdjęciach w internecie - np. jedną z inspiracji było to:
373765
i to:
373766

Tymczasem ściana jest teraz zbyt "poprawna", intensywnie ruda i przez to ciemna.

Czy istnieją jakieś preparaty, może specjalne "farby", które przybliżą jej wygląd do tego na zdjęciach? Rozjaśni, nada efektu surowego?

Pozostawienie cegły na etapie przed oczyszczeniem było niemożliwe, bo jak wspomniałam, ten "nalot" kruszył się i pylił. Jednakże bardzo bym chciała podobny efekt uzyskać.

Z góry dziękuję!

AmandaA
14-12-2016, 22:37
Ale to dość drogo wychodzi. A Yasooo, chce ciąć koszty. To chyba lepiej samemu fugę położyć, nie jest to takie trudne. Wystarczy trochę poczytać - tutaj (http://www.liderbudowlany.pl/artykul/714/jak-fugowac-plytki-stara-cegla) jest dobry artykuł jak fugować płytki-cegła.

Elfir
15-12-2016, 15:44
Z góry dziękuję!

może rozcieńczona biała farba?

Marcin34_Śl
22-12-2016, 15:36
WItam,

mam w salonie połączenie betonu architektonicznego i cegieł czerwonych. Zastanawiamy się nad zmianą na cegły w kolorze białym? Będą pasować wg Was?

maciexior
23-12-2016, 10:27
Co myślicie o cegle na jednej ścianie w bloku w pokoju z aneksem kuchennym o wielkości ok.22 m2?

Juniorka
27-12-2016, 09:10
Co myślicie o cegle na jednej ścianie w bloku w pokoju z aneksem kuchennym o wielkości ok.22 m2?
Ja tak mam i bardzo mi się to podoba. Cegła biała.

Maciejka2
30-12-2016, 10:48
Cegła w mojej przyszłej kuchni. Cięta hoffmanowska z Kraśnika. Sufit niestety jest krzywo, góra będzie pomalowana na biało. Wnęka jest na zabudowę.

fkfk1
31-01-2017, 16:39
Witam,
chciałbym się was poradzić w kwestii impregnatu do starej cegły ( płytka cięta z lica) użytej w łazience- prysznic z wanną.
Jaki środek zastosować aby cegła była odporna na wodę jak i kosmetyki używane pod prysznicem.
Ważne również aby cegła nie zmieniła koloru.
Czy jest jakiś środek, który spełnia te wymogi?

363566

piękne wnętrze! skąd ta cegła?

fkfk1
31-01-2017, 16:41
Ja się odżegnywałam od cegły, bo wydawało mi się, że już za dużo wszędzie tej cegły wkoło, ale jednak się skusiłam na płytki licowe cięte ze starej cegły. Kolor stonowany:

369910

skąd ta cegła?

grozda
01-02-2017, 22:01
A to moja cegła.......gipsowa (Kraina Kamienia-mają też szarą)
http://images83.fotosik.pl/56/50745267c2baa2ccmed.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/50745267c2baa2cc)[/QUOTE]

Kinka. PIĘKNA CEGLA! Masz pomarańczowa czy pomieszane z czerwoną? jaki kolor fugi? Jak Ci się w ogole sprawdzają cegiełki z krainy kamienia? Jestem prawie na nie zdecydowana, chce je położyć nad blatem w kuchni oraz w łazience. Polecasz jakiś impregnat? Jeśli możesz też podrzucić więcej zdjęć to będę wdzieczna

ilona76
27-04-2017, 21:54
ja znalazłam coś takiego, dobra cena :smile:
387658 (http://stara-cegla.pl/-stara-cegla-/12-stara-cegla-bazaltowa-grafit-1m2-mrozoodporna.html)387659 (http://stara-cegla.pl/-stara-cegla-/13-stara-cegla-grecka-1m2-mrozoodporna.html)

Piotr.Strzelce
02-06-2017, 15:42
Mogę polecić płytki cięte z cegły rozbiórkowej - [spam]
Te które u mnie montowali były z licznymi napisami co bardzo mi się podoba.390420390421

maciuspala
04-06-2017, 20:47
Ja polecam elastolith ręcznie formowane płytki z piasku kwarcowego i żywicy.Wygląda to super, łatwo samemu położyć jedyna wada to z uwagi na ręczną robotę w Holandii to cena.Choć w sobotę sprzedałem 50 m2 takiej płytki za co klient zapłacił prawie 6000 zł.Wybrał czerwoną a ja chętnie walnął bym sobie grafitową w korytarzu.

werka2008
11-06-2017, 15:44
Jaką cegłę wolcie w swoich wnętrzach, prostokątną czy bardziej okrągłą, nieregularną? Gotowa fuga czy bez? z gotową raczej mniej oryginalny efekt. Jest taki wybór, że można zwariować.:lol2:

Elfir
11-06-2017, 16:08
ja wolę nowoczesną, gładką klinkierową. Fajnie gdyby taka istniała z gotową fugą. Bo własnie fugowanie mnie zniechęca.

marcinekm
05-08-2017, 20:55
realizacja w korytarzyku

394370

394371

394372

394373

oliwier.m
15-10-2017, 11:16
realizacja w korytarzyku

394370

394371

394372

394373

Super! Pomieszczenie zupełnie inaczej się prezentuje, a kolorystyka fajnie współgra z kolorem drzwi których fragment załapał się na zdjęciu ;)

Yasooo
07-10-2018, 11:52
Szukam ładnej, czerwonej cegły do montażu w salonie. Sporo jest tego w marketach. Czy możecie polecić coś, co dobrze się kładzie i wygląda rzeczywiście estetycznie?

STEGU
07-10-2018, 20:18
Szukam ładnej, czerwonej cegły do montażu w salonie. Sporo jest tego w marketach. Czy możecie polecić coś, co dobrze się kładzie i wygląda rzeczywiście estetycznie?

Ładna nie jest do końca uniwersalnym określeniem :) Niemniej warto byś celował w płytki, które są precyzyjnie wykonane (rzeczywiście imitują cegłę) a ich montaż nie jest trudny. Odcieni czerwieni jest również sporo :)
Zerknij na poniższe propozycje. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać.

Czerwona, betonowa płytka Monsanto z gotową szarą fugą: https://stegu.pl/produkt/monsanto/
Czerwona, betonowa płytka Country, którą samemu fugujesz (wybierasz kolor itd.): https://stegu.pl/produkt/country/
Czerwona (ciemna), betonowa płytka Rustik (model 540), którą także samemu fugujesz: https://stegu.pl/produkt/rustik/
Czerwona, gipsowa płytka Loft (model Red), którą także samemu fugujesz: https://stegu.pl/produkt/loft/

darusch
15-10-2018, 18:57
Witam.
Czy ktoś z Was ma położoną cegłę w ciemnych kolorach?
Chciałbym położyć taką na całej ścianie w salonie + między meblami kuchennymi które będą białe.
Zastanawiam się nad kupnem tej. https://www.leroymerlin.pl/materialy-wykonczeniowe/elewacje/kamien-elewacyjny-i-dekoracyjny/kamien-dekoracyjny-z-gotowa-fuga-harvard-graphite-13-5-20-27-x-6-8-cm-maxstone,p421077,l466.html


Ktoś kładł? Jakieś opinie?

STEGU
17-10-2018, 00:10
Witam.
Czy ktoś z Was ma położoną cegłę w ciemnych kolorach?
Chciałbym położyć taką na całej ścianie w salonie + między meblami kuchennymi które będą białe.
Zastanawiam się nad kupnem tej. https://www.leroymerlin.pl/materialy-wykonczeniowe/elewacje/kamien-elewacyjny-i-dekoracyjny/kamien-dekoracyjny-z-gotowa-fuga-harvard-graphite-13-5-20-27-x-6-8-cm-maxstone,p421077,l466.html

Ktoś kładł? Jakieś opinie?

darusch, jeśli interesują Cię ciemnoszare/grafitowe płytki, które są precyzyjnie wykonane i wiernie imitują cegłę to warto byś zerknął na:

Boston Grey z gotową fugą (płytka betonowa): https://stegu.pl/produkt/boston-z-fuga/
Country np. 630 (płytka betonowa do fugowania): https://stegu.pl/produkt/country/
Trochę inny styl cegły niż wskazałeś na przykładzie - Metro z gotową fugą (płytka gipsowa): https://stegu.pl/produkt/metro/

Powodzenia w wyborze i montażu. Jeśli miałbyś jakieś pytania lub niejasności to pisz śmiało :)

Medlyn
03-11-2018, 17:32
Witajcie,
poszukuję cegły, która będzie zbliżona kolorystycznie do tej :
http://en.petersen-tegl.dk/bricks/products/d81

ta jest cudowna ale nikt nie ma jej w ofercie w PL, a po drugie pewnie będzie bardzo droga. Przy czym kolorystyka jej jest nieziemska
, ale dla przykładu cegła Petersen Columba za szt. kosztuje około 25-30 zł, więc tutaj będzie podobnie. Przy 30 m2 wyjdzie ponad 20 tys.
Może ktoś widział albo wie jaki mógłby być tańszy odpowiednik tej pięknej cegły?
Z góry dziękuję za pomoc!

oliwier.m
04-11-2018, 18:32
Witam.
Czy ktoś z Was ma położoną cegłę w ciemnych kolorach?
Chciałbym położyć taką na całej ścianie w salonie + między meblami kuchennymi które będą białe.
Zastanawiam się nad kupnem tej. https://www.leroymerlin.pl/materialy-wykonczeniowe/elewacje/kamien-elewacyjny-i-dekoracyjny/kamien-dekoracyjny-z-gotowa-fuga-harvard-graphite-13-5-20-27-x-6-8-cm-maxstone,p421077,l466.html


Ktoś kładł? Jakieś opinie?

Moja Mama zdaje się ma taką w odcieniu piaskowym. To taki najbardziej powszechny model. U niej wygląda dobrze, a też nie przypominam sobie, by wspominała że wykonawca narzekał sobie że coś było nie tak przy kładzeniu.

GangstaMarc
22-11-2018, 10:59
Stanowczo odradzam cegiełkę gipsową oraz impregnaty z firmy STEGU.
Położyłem dużą ścianę 14m2 białą cegłą LOFT.
Po odczekaniu zalecanego czasu i położeniu impregnatu STEGU Żywy Kamień (niebieski do gipsu) okazało się, że białe cegiełki strasznie szarzeją i wyglądają jak brudne.
Impregnat reklamowałem w centrum budowlanym DOMI w Ostrowcu Św., który współpracuje z firmą STEGU.
Mam teraz nic nie robić i czekać na analizę laboratoryjną zarówno impregnatu jak i cegiełki, która również może być wadliwa. Rozumiem, że w tym czasie oczekiwania mam mieć w domu bałagan i czekać nie wiadomo jak długo na ekspertyzę? Najlepiej się wyprowadzić bo to duża ściana w salonie.

STANOWCZO ODRADZAM! Chyba, że ktoś lubi mieć takie problemy i może sobie pozwolić na takie przygody. Oczywiście na potwierdzenie moich słów wrzucę stosowne zdjęcia. Pracownik sklepu DOMI wysłał już zdjęcia do producenta czyli STEGU i mam potwierdzenie, że "nie powinno tak być",

Omijać szerokim łukiem! :mad:

STEGU
29-11-2018, 21:18
Dobry wieczór Marc,
Tego typu sytuacje są rzadkością i mogą mieć przyczyny niezależne od producenta produktu.
Reklamacja została rozpatrzona w ciągu niecałego tygodnia, po dopełnieniu procedur, które są konieczne w procesie reklamacyjnym. Zgłoszenie dotyczyło poszarzenia / zabrudzenia próbnie zaimpregnowanej płytki. Przyczynami mogą być:
- zbyt duża ilość impregnatu
- metoda nałożenia impregnatu, np. lekko ubrudzonym pędzlem
- pozioma pozycja płytki (niezamontowanej na ścianie próbki)
Tak jak ustaliliśmy z Pana żoną, prześlemy Państwu odpowiedni impregnat :) I tak jak wspominaliśmy w rozmowie telefonicznej, polecamy wykonać próbę na zamontowanej płytce (w niewidocznym miejscu), nakładając impregnat metodą natryskową, zgodnie z instrukcją.

Pozdrawiamy

alternatywny
13-03-2019, 12:33
Cześć,
jestem na etapie przyklejania cegły gipsowej. Nie wybrałem jeszcze fugi. Wydaje mi się, że najbardziej pasować będzie szar/jasnoszary, naturalny. Mam pistolet do wyciskania mas. Czy możecie polecić jakiś tani produkt, którego mógłbym użyć do zafugowania? Jakiego koloru są tynki maszynowe?

428005

tyju
27-05-2019, 07:29
Cześć,
jestem na etapie przyklejania cegły gipsowej. Nie wybrałem jeszcze fugi. Wydaje mi się, że najbardziej pasować będzie szar/jasnoszary, naturalny. Mam pistolet do wyciskania mas. Czy możecie polecić jakiś tani produkt, którego mógłbym użyć do zafugowania? Jakiego koloru są tynki maszynowe?

428005

fuga bauherr http://bauherr.com.pl
430799:

tyju
27-05-2019, 07:48
fuga bauherr http://bauherr.com.pl
430799:

fuga szara bauherr z ich cegłami klasztornymi :yes::D:yes:
430800

Robaczywy
07-06-2019, 11:37
Cześć,

Postanowiliśmy ścianę przy schodach wyłożyć płytkami zrobionymi ze starej cegły. Schody takie jak na zdjęciu:

https://informatorbudownictwa.pl/i/images/8/5/2/dz0xMDAwJmg9ODAw_src_105852-1%20elka%2012.jpg

W związku z tym mam kilka wątpliwości. Narazie schodów nie ma, a ściana jest wytynkowana tynkiem gipsowym twardym. Jakbyśmy wcześniej wymyślili tę cegłe to zrobiłbym cementowo wpaienny, ale jest jak jest. Czy ten tynk trzeba zmatowić przed gruntowaniem i klejeniem? Czy dobrze rozumiem, że najpierw cegła, a potem schody?

tyju
13-06-2019, 15:38
Cześć,

Postanowiliśmy ścianę przy schodach wyłożyć płytkami zrobionymi ze starej cegły. Schody takie jak na zdjęciu:



W związku z tym mam kilka wątpliwości. Narazie schodów nie ma, a ściana jest wytynkowana tynkiem gipsowym twardym. Jakbyśmy wcześniej wymyślili tę cegłe to zrobiłbym cementowo wpaienny, ale jest jak jest. Czy ten tynk trzeba zmatowić przed gruntowaniem i klejeniem? Czy dobrze rozumiem, że najpierw cegła, a potem schody?
Zagruntuj c17 kilkakrotnie. jeżeli schody będą dolegać do ściany to zakładaj po ich zamontowaniu, jeżeli nie to odwrotnie chyba że będzie dystans taki aby mogła podejść płytka. Proponuje płytki jak poniżej, świetny stosunek ceny do jakości :)
http://stara-cegla.pl/477-thickbox_default/stara-cegla-zamkowa-1m2-mrozoodporna.jpg

blaise18
29-07-2019, 21:41
Cześć,
Pochwalę się swoją ścianą z cegły. Ściana jest z płytek ceglanych ciętych z cegły rozbiurkowej. Dla mnie efekt jest super. Muszę jednak zaimpregnować ją i tutaj nie wiem, który impregnat wybrać. Zastanawiam się nad Dynasil ST a impregnatami z Fromag.pl, macie może jakieś doświadczenia z tymi impregnatami? A może polecacie coś innego? https://photos.app.goo.gl/btU1xbKuzQ2zHTNH7

https://photos.app.goo.gl/btU1xbKuzQ2zHTNH7

uciu
30-07-2019, 06:22
Ja impregnowałem SIKA SIKAGARD 703W
Wszystko ok i fajnie się nanosi spryskiwaczem do kwiatków :-)

blaise18
30-07-2019, 13:15
Ja impregnowałem SIKA SIKAGARD 703W
Wszystko ok i fajnie się nanosi spryskiwaczem do kwiatków :-)
Nie dawales najpierw żadnego gruntu? W tej chwili Fuga mi się lekko kruszy i nie wiem czy dawać jakiś grunt głęboko penetrujacy czy od razu impregnat.

uciu
01-08-2019, 06:41
Ja dawałem od razu impregnat.
To co jest luźne z fugi to odpadnie - ja omiatałem ją mocna jakąś zmiotką i odkurzaczem.
Jak chce możesz wcześniej gruntem zrobić tylko by Ci się kolor cegieł nie zmienił wiec robiłbym tylko samą fugę pędzelkiem

Storczyk1987
07-08-2019, 10:42
Dzień dobry,
mieszkam w starym domu (wybudowany jakoś w latach 30-tych), w którym są bardzo krzywe ściany. W salonie chciałem zrzucić tynk i mieć ceglaną ścianę, jednak jak dotarłem do cegły okazało się, że spoiwo jest tak słabej jakości, że się wszędzie sypie. W niektórych miejscach zamiast tego "spoiwa" są wepchnięte gazety :o. Nie wiem czy jest jakikolwiek sens męczenia się z ceglaną ścianą w tym wypadku? Może dać tam jakąś piankę i pomalować wszystko na biało? Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam!

grzesiek17bn
07-08-2019, 15:14
Hej,

Położyłem imitacje cegły z gipsu w salonie i została mi chamska docinka ok 2-1 cm więc nie będę się w to bawić, macie pomysł jak to teraz ugryźć? zaszpachlować to gładzią na gładko czy może klejem gipsowym wyrównać aż do warstwy fugi? Cała cegła będzie jeszcze malowana na szaro.
https://zapodaj.net/5006e2e9fe02a.jpg.html
https://zapodaj.net/3626c190bc6f2.jpg.html
https://zapodaj.net/8bf243b240cde.jpg.html

blaise18
08-08-2019, 11:57
Dzień dobry,
mieszkam w starym domu (wybudowany jakoś w latach 30-tych), w którym są bardzo krzywe ściany. W salonie chciałem zrzucić tynk i mieć ceglaną ścianę, jednak jak dotarłem do cegły okazało się, że spoiwo jest tak słabej jakości, że się wszędzie sypie. W niektórych miejscach zamiast tego "spoiwa" są wepchnięte gazety :o. Nie wiem czy jest jakikolwiek sens męczenia się z ceglaną ścianą w tym wypadku? Może dać tam jakąś piankę i pomalować wszystko na biało? Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam!
Ja bym usunął starą sypiąca się zaprawę na głębokość ok 1-2cm, później grunt głęboko penetrujacy, potem bym uzupełnił fuge wedle uznania , a na koniec impregnat.

U siebie robiłem z płytki że starej cietej cegły. Fugowalem zaprawą do klinkieru, na to grunt głęboko penetrujacy żeby wzmocnić i związać wszystko ze sobą. Na koniec impregnat sikagard 724. Robiłem test 703 vs 724 z gruntem głęboko penetrujacym i bez. Moje wnioski: grunt głęboko penetrujacy + impregnat dużo lepiej wiąże fuge niż sam impregnat, w moim przypadku nie zmienia koloru jednak to o połowę więcej roboty i trzeba sprawdzić czy grunt nie gryzie się z impregnatem.

Sam impregnat też jest ok jednak przy małych dzieciakach im mocniej związane tym lepiej. 703 jest bardziej jak grunt, ma słabsze własności hydrofobowe niż 724. To tyle x moich przemyśleń.

Storczyk1987
28-08-2019, 09:59
Dziękuję za odpowiedź!
Po dłuższych przemyśleniach zdecydowałem się na pozostawienie ściany w stanie jakim była. Gdzieś w Internecie znalazłem ciekawą aranżację takich krzywych ścian i mi się spodobało :D Powiesiłem Dalego w dużym formacie, a te krzywizny specjalnie podkreśliłem za pomocą taśmy ledowej. Wszystko wyszło elegancko i wygląda, jakby te krzywe ściany był specjalnie :D Jeszcze raz dzięki za odpowiedź :) Skorzystam z Pana wskazówek na strychu, bo mam tam gołą ścianę, z której sypie się tynk. Pozdrawiam!

klumb
04-06-2020, 23:51
Witam wszystkich, zakończyłem wlasnir budowę domu, który jest w 90% z cegły, sufity łukowe itd... jeśli ktoś z Was chciałby zaczerpnąć informacji to proszę pisać na adres mailowy: [email protected]



Dziękuję za odpowiedź!
Po dłuższych przemyśleniach zdecydowałem się na pozostawienie ściany w stanie jakim była. Gdzieś w Internecie znalazłem ciekawą aranżację takich krzywych ścian i mi się spodobało :D Powiesiłem Dalego w dużym formacie, a te krzywizny specjalnie podkreśliłem za pomocą taśmy ledowej. Wszystko wyszło elegancko i wygląda, jakby te krzywe ściany był specjalnie :D Jeszcze raz dzięki za odpowiedź :) Skorzystam z Pana wskazówek na strychu, bo mam tam gołą ścianę, z której sypie się tynk. Pozdrawiam!

klumb
04-06-2020, 23:57
https://photos.app.goo.gl/e4vm2cF4kw48aNWy6

klumb
05-06-2020, 00:01
Mój dom - taki miałem pomysł i się udało Ale sami oceńcie:

https://photos.app.goo.gl/e4vm2cF4kw48aNWy6

kemot_p
05-06-2020, 09:08
My też, szczególnie żona, jesteśmy fanami cegły we wnętrzach. Kupiliśmy płytki ceglane, które wyglądają jak stara cegła
https://elkaminodom.pl/produkty/20-stara-cegla-skalna.html
444891
Planuję odłożyć nią komin w kuchni, ścianę w salonie i może jeszcze gdzieś w wiatrołapie i korytarzu na poddaszu.
Ale mam dylemat jeśli chodzi o salon i mam nadzieję, że mi doradzicie. Chodzi i ścianę (4,2 m długości) na której będzie stał kominek i wisiał telewizor. Czy lepiej płytkami obłożyć kominek a ścianę za pomalować na jednolity kolor, czy odwrotnie - ścianę wyłożyć płytkami, a kominek wykończyć tynkiem?

ANNA1976
11-08-2020, 09:23
Witam. Jaki kolor fugi od Elkamino dom polecacie do starej cegły skalnej.

kemot_p
11-08-2020, 09:43
Ecru: https://elkaminodom.pl/produkty/58-fuga-gruboziarnista-ecru.html

ANNA1976
11-08-2020, 09:53
Masz może zdjęcie jak wyglądają z tą drugą?

ANNA1976
11-08-2020, 09:55
Masz może zdjęcie jak wyglądają z tą drugą? z tą fugą miało być :)

kemot_p
11-08-2020, 10:07
Aaaa :), nie jeszcze nie fugowałem - mam zamiar zrobić to pod koniec sierpnia. Wrzucę fotki, jak będzie gotowe.

kemot_p
25-08-2020, 06:47
Obiecane zdjęcia z mojej pierwszej realizacji - komin w kuchni.
Płytki stara cegła skalna Elkamino, plus fuga gruboziarnista Elkamino ecru.
447501

447502

447503

447504

447505

W ten sam sposób planuję wykończyć kominek i położyć cegłę na jeszcze dwóch ścianach.

obrzydliwy
25-08-2020, 10:31
Kiedyś wszyscy robili boazerię. Teraz wszędzie ta cegła.. :sick:

uciu
25-08-2020, 12:49
dodam też moją ścianę:-)
447515

447516

447517

Stara cegła z okolic Bydgoszczy.
Są to środki (nie lica).
Dużo tańsze niż lica i mają swój urok.
Fuga do klinkieru antracyt

kemot_p
25-08-2020, 15:21
Efekt super. Mam pytanie - w jaki sposób kleiłeś cegłę, że masz takie równe, szerokie fugi? Na listewkę?

uciu
25-08-2020, 15:45
Cegły są bardzo krzywe - nie da rady na listewkę.
Laserem wyznaczyłem linię i "mniej więcej" się jej trzymałem.
Mniej wiecej...czyli raz fuga ma 1cm a raz 0,5cm.
W innym przypadku szlifowałem cegłę by zrobiła się mniejsza/niższa.
Kleiłem na zwykły klej do płyek chyba Mapei.
Po położeniu i zafugowaniu (strasznie daremna roboa) wszystko zaimpregnowałem Sikagard.

kemot_p
25-08-2020, 19:25
Racja, fugowanie jest strasznie męczące i czasochłonne. Moja fuga druboziarnista co chwilę blokowała pistolet, do tego różna szerokość odstępu miedzy płytkami, było trochę z tym zabawy, ale ogólnie jestem zadowolony z efektu. Jeszcze muszę zagruntować.

jajo2323
07-09-2020, 11:15
Mam w przedpokoju ściany pomalowane farbą lateksową,czy przed położeniem cegły muszę ją zerwać,czy wystarczy "porysować" ją,a może beton kontakt? Proszę o poradę.

kemot_p
07-09-2020, 11:50
Jak masz możliwość to zrób test - porysuje farbę, przyklej płytkę i zobaczysz jak się trzyma. Ja kiedyś kładłem kamień dekoracyjny w mieszkaniu i wystarczyło podrapać ścianę plus zagruntować. Płytki trzymają się już piąty rok.

quentin-p
07-09-2020, 20:43
Ciekawa i świeża inspiracja - realizacja z użyciem starej cegły
https://magazif.com/wnetrza-publiczne/nowe-zycie-starej-poczty/

kemot_p
08-11-2020, 16:37
No i obiecane zdjęcia z realizacji kominka w cegle Elkamino, stara cegła skalna:
450041 450042 450043

Regius
06-12-2020, 12:15
@Kemot, bardzo fajnie wyszła Ci ta zabudowa kominka. Efekt super!

Może pokażę coś ze swojej strony - możliwe, że mało praktyczne wykorzystanie starej cegły, ale prezentuje się (przynajmniej jak mnie) całkiem ciekawie (jak będzie coś się działo niedobrego to obiję blachą).
https://i.imgur.com/3G1RpKG.jpg

Tomasz_Lipko
27-10-2021, 12:24
Czy ktoś ma doświadczenia z płytkami klinkierowymi w kuchni? Moja żona upiera się na takim rozwiązaniu pomiędzy meblami kuchennymi, wybrała coś takiego z oferty :spam:. Nie wiem czy to dobry pomysł, ktoś coś?

Katarzyna Wachowiak
17-01-2022, 13:40
Czy ktoś może pochwalić się ścianą w kuchni albo salonie z cegieł klienkierowych :spam:, płytki ceiniowane, flamandzkie. Bardzo mi się podobają, szukam przykładów aranżacji.

Adabart
18-01-2022, 09:08
Czy ktoś ma doświadczenia z płytkami klinkierowymi w kuchni? Moja żona upiera się na takim rozwiązaniu pomiędzy meblami kuchennymi, wybrała coś takiego z oferty:spam:. Nie wiem czy to dobry pomysł, ktoś coś?

Tak. Klinkierowe płytki elewacyjne w kuchni, które miałyby imitowac cegłę sprawdzają się bardzo dobrze, Warto się nad tym pomysłem zastanowić o ile pasuje do Waszej koncepcji całej reszty :)

Pitrekkk
18-01-2022, 16:40
Ja co do cegły preferuje stara, muśniętą wiatrem czasu i wody(czyli dobrze jakby przeleżała z 20-30 lat pod jakimś daszkiem w oczekiwaniu na ten dzień).

https://zapodaj.net/a6d3fb9485d21.jpg.html

ps. wrzucenie zdjęcia bezpośrednio na forum to nie lada wyzwanie.

atutem takiej łazienki jest fakt, że w procesie budowy ścian mamy już wykończenie na nich, czyli odchodzą koszta(minimalizm w każdym calu).

Katarzyna Wachowiak
31-01-2022, 10:41
Czy ktoś może się pochwalić realizacją z jakąś cegłą stąd::spam:] ? Szukam przykładów realizacji, z góry dzięki za pomoc.

Marek Kraska
30-03-2022, 18:41
Świetnie wyszło (y) Też się zastanawiamy nad takim wykończeniem ściany w salonie z kominkiem, bierzemy pod uwagę coś z oferty :spam:, możemy kupić ze zniżką pracowniczą, cena ma znaczenie, ale jakość też jest porządna (y) Znajomi nas przekonali :-) U nich sprawdza się już od 5 lat.

Grzegorz_ST
03-05-2022, 21:17
Witam. Kupiłem starą ciętą cegłę rozbiórkową do położenia w salonie. Proszę o polecenie porządnego i sprawdzonego kleju, takiego który wybaczy ewentualne błędy amatora (wcześniej nigdy nie kleiłem cegieł czy glazury). Kleił będę na tynk cementowo-wapienny w nowym domu.

yecath
21-05-2022, 17:07
Hej, czy ktoś z Was ma cegły Elkamino na podłodze na tarasie? Jesteśmy o krok od złożenia zamówienia, ale chciałabym zapytać o trwałość takiego podłoża. Obawiam się trochę, czy nie będą pękać jak coś na nie spadnie...