PDA

Zobacz pełną wersję : DOLNOŚLĄSKIE - biała lista solidnych



Strony : [1] 2

bendzamin
03-01-2006, 11:25
stwórzmy Liste Solidnych i zaufanych firm :lol: :D

TOSIAP
29-01-2006, 21:35
dobre..... jak będziesz znał takich to daj znać! :wink:

artkicz
01-02-2006, 13:09
Polecam firme Pana Mikulskiego z Jelcza Laskowic zajmujaca sie pokryciem dachu (wiezba + pokrycie) firma bardzo solidna. pracuja ciezko i dokladnie. niech nikt wam bajek nie opowiada ze dach mozna postawic i nakryc w tydzien lub dwa! (no chyba ze na ganku).

TOSIAP
02-02-2006, 00:07
Artkicz dzięki!
Polecę innym, bo po wielu trudach dach już mam. :lol:

artkicz
02-02-2006, 15:48
TOSIAAP, a jakie okna i skad braliscie? slyszalas cos moze o firmie PLASTODREW ?

TOSIAP
02-02-2006, 19:49
Hej!
Przedstawiciela okien mogę z czystym sumieniem polecić. Jest na rynku juz dziesięć lat. Namiary dostałem na niego z dwóch niezależnych źródeł. Jest to firma Pana Karola Skręta "WESTE" z Wrocławia ul.Zwycięska 16 nr telefonu:0717927694 Nie dość, że miła obsługa to duży profesjonalizm no i ceny do przyjęcia przy wysokiej wartości towaru.
A może wiesz gdzie mogę kupić dobre drzwi i niedrogo?
Pozdrawiam :wink:

TOSIAP
02-02-2006, 19:54
Pytałeś jeszcze jakie okna mam- są to:
System:IDEAL INTERTEC 4000 TYP
Szyba:TMP 4/d(Ar)/P1 33.1 (bezpieczna")
Okucie: MACO

czaplima
03-02-2006, 21:01
skromna ta lista :(

TOSIAP
03-02-2006, 22:37
CZAPLIMA WITAJ
Może zamiast spuszczać nos na kwinte sama byś napisała o swoich doświadczeniach, a nie na gotowca.... chętna..... :roll:

filemon
04-02-2006, 21:54
Artkicz mój dach robił znakomity cieśla pan Cepin tydzień (ok.270m2). Dachówke kładł pan Witkowski z Jelcza też tydzień (chyba 6 ich było). Jeden wchodził po drugim. Można w dwa tygodnie mieć zrobiony dach. Obu panów gorąco polecam.

dorkasz1
06-03-2006, 09:34
Serdecznie polecam:
tynki gipsowe - Krzysztof Kierakowicz 601-749-627
tynki, ocieplenie, regipsy - Waldemar Gembiak 071/357-42-35 (wieczorem)
wylewki - Darek Brzoza 691-361-890
instalator Termetu - pan Urbaniak 602-241-958
schody - pan Stadniczenko 601-566-750
kafelkarz - Robert Pakuła 601-78-00-08 (po prostu mistrz "złote ręce" - obydwie!
szafy wnekowe - Meblux Grzegorz Dobiński 607-366-405

Powolajcie sie na Dorote z Miloszyc - zielony dom.

Szukam dobrego brukarza, macie kogos?

dabell
15-03-2006, 11:39
Dorkasz -
brukarz-Jozef Kramarczyk - 713 184 105 polecał go Bodo'wy-
W Budujących w wątku Grupy Wrocławskiej Wojty właśnie założyła stronkę prywatną grupy i bedzie wpisywać polecanych misiów. Podesłałam jej listę wydobytą z zasobów wielu stron , m.in. z listy dobrzykowic :) sporo namiarów jest od Ciebie :). pozdrawiam
Dabell

Jaro27
15-03-2006, 20:35
Polecam firmę ł-term z Jelcza Laskowic.Wykonali u mnie centralne ogrzewanie strasznie skaszanione przez wcześniejszą ekipe.Dobrze ze przez przypadek wpadłem na nich.Są solidni a przedewszystkim elastyczni jeżeli chodzi o ceny.Uwarzajcie na tanich instalatorów,czasami szkoda nerwów i czasu.

Wiech
22-03-2006, 08:43
Lista dobrych wykonawców (misie) znajduje się w Grupie Wrocławskiej.Pozdrawiam Wiech

Bartek:P
06-04-2006, 12:49
z czystym sumieniem moge polecic firme Aksaniusz z Wrocławia. Robili kotlownie, instalacje oraz prace wykonczeniowe u mnie w domu i jestem naprawde z prac zadowolony a tu link do ich strony : www.aksaniusz.wroclaw.pl

bendzamin
29-04-2006, 23:20
[quote="dorkasz1"]Serdecznie polecam:
tynki gipsowe - Krzysztof Kierakowicz 601-749-627
tynki, ocieplenie, regipsy - Waldemar Gembiak 071/357-42-35 (wieczorem)
wylewki - Darek Brzoza 691-361-890
instalator Termetu - pan Urbaniak 602-241-958
schody - pan Stadniczenko 601-566-750
kafelkarz - Robert Pakuła 601-78-00-08 (po prostu mistrz "złote ręce" - obydwie!
szafy wnekowe - Meblux Grzegorz Dobiński 607-366-405

kawał dobrej roboty oby takich było wiecej
pozdrawiam

kasia_i_tomek
11-05-2006, 07:07
no to jeszcze coś ode mnie:

okna drewniane / drzwi - GIDANEX p. Dariusz Malec 504 078 188
elektryk - p. Mirosław Jezierski 502 396 201
ocieplenie / elewacja - p. Kosatko 603 836 713

żeby nie było, że dobrych fachowców nie ma 8)

pozdrawiam/Tomek

bogas
12-05-2006, 22:57
Z dodychczasowych wykonawców którzy przewinęli się przez moją budowę polecam (mocno) następujących
- Jan Zaremba: posadzki (kontakt przez Forum: janzar) - profesjonalista w każdym calu, podejście jeszcze nie znane większości wykonawców: eliminuje problemy, a nie je pomnaża...
- Waldemar Brzeziński (0604 343 477): pokrycia dachowe, więźba
- Marek Gutt (firma Guttex, 0605 208 567): studnie, straszny gaduła i maruda ale solidny fachowiec
- Merta (0502 334 983): tynki - maruda i trzeba uważać na terminy ale jakość ok., trudny w kontakcie

Gdyby takich ludzi (szczególnie z początku listy) było więcej, to budowanie byłoby mniejszym stresem.

Jarek & Renia
23-05-2006, 12:34
Witam serdecznie,
czy ktoś moze polecić jakaś ekipe która stawia do stanu surowego zamkniętego ? ? ?
Jak jest lepiej gdy jedna ekipa stawia po kolei wszystko czy różne ekipy robią poszczególne etapy budowy ?
Pozdrawiam.

patomex
23-05-2006, 12:45
to zależy:
łatwiej jest rozliczać 1 brygadę , która odpowiada za to co zrobiła wcześniej

gdy weźmiesz więcej brygad ( co teoretyczne tylko jest lepsze bo każdy robi to na czym zna się najlepiej) możesz się narazić na dodatkowe koszty i narzekania że wcześniejszy wykonawca "zpartaczył" swoją robotę.
Będzie to pretekst do żądania większego wynagrodzenia i usprawiedliwienie większego zużycia materiału.
Dobrze jest jak jest jedna firma i ma swoje brygady. Ale musi być to firma sprawdzona bo nie brakuje takich co to na wszystkim się znają i podejmują sie każdej roboty ze względów finansowych. Wtedy potrzebny jest dobry nadzór Kierownika Budowy :wink:

neverhoods
28-06-2006, 20:18
Witam i pozdrawiam Wszystkich pielegnujących wątek!
Bardzo potrzebna rzecz dla każdego budującego.
O swoich doświadczeniach i ekipie napiszę jak mi zrobią dach.
Do tej pory mam tylko małe zastrzeżenia, a to zdarza się wszędzie.
Tymczasem jestem trochę rozczarowany w poszukiwaniu ekipy
od instalacji c.o. i c.w.u.
Każdy ma inną koncepcję budowy instalacji w oparciu o "swoje" korzyści.
Jak tu wybierać pomiędzy Junkersem za 12tys., a Junkersem z 6tys.
Argumentacja jest zasadna tyle, że dla laika.
Jesli ktoś może polecić ekipę, która zna się na montażu kominka
z płaszczem wodnym i dobranie pieca gazowego (gaz płynny)
z zasonikiem w układzie niskotemperaturowym i mieszanym rodzjem ogrzewanie
-kuchnia, łazienka to podłogówka, reszta grzejniki - byłbym
wdzięczny. Szukam fachowca !!!
Pozdrawiam
Jacek

patomex
19-08-2006, 14:09
wszystko fajnie tylko to jest BIAŁA LISTA...

Rezi
20-08-2006, 19:47
Komornik nie był w stanie wyegzekwować tych należności od niego - moze komornik był leniwy lub nieudolny i nawet nie pofatygował się do dłużnika a po 5 miesiacach wydał postanowienie o nieściągalności. ( ja znam takie przypadki osobiście), może zapomniał a moze jakis duży kontrahent mu nie zapłacił , moze go okradli - dla mnie to zniesławienie
zreszta - ściągnąc na podstawie prawomocnego wyroku ( o ile jest - bo windykacja komornicza nie jest przesłanka ) mozna przez 10 lat, więc w tym przypadku mozemy mówic o nieściąglanej wierzytelności a nie o wypłacalności


Podobnie w przypadku, kiedy zamówicie u niego wykonanie usługi a on ją wykona niefachowo - nie można negowac kompetencji jezeli tego się nie wie dla mnie to zniesławienie



jest ten pan oficjalnie niewypłacalny rozumiem ze ogłoszono upadłosć lub niewypłacalnośc wyrokiem sadowym ?
rozumim ze popełniono przestępstwo polegające na wyłudzeniu - prosze je zgłosic

dla mnie to zniesławienie "profesjonalnej" firmy windykacyjnej



PUBLICZNE ZARZUTY
Artykuł 213. §2. Kodeksu karnego - którego brzmienie przytaczamy w całości: Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212. §1. lub §2., kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie uzasadnionego interesu; jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego stanowi,

jak piszą Autorzy omawianego tu raportu, ograniczenie podstawowych wolności obywatelskich w zakresie rozpowszechniania informacji i wyrażania opinii, w szczególności wolności słowa i wolności prasy. Tym samym pozbawia się opinię publiczną możliwości sprawowania kontroli nad, jak to napisano, różnorodnymi sferami życia prywatnego. W tym również nad takimi zjawiskami, jak: swoboda seksualna, nadużywanie alkoholu, styl i sposób życia prywatnego osób publicznych, które mogą decydować o kształtowaniu się obrazu osób sprawujących funkcje publiczne w społeczeństwie.



Z analizy kodeksu może wynikać, że: Zarzut publiczny i prawdziwy dotyczący życia prywatnego nie jest karalny tylko wtedy, jeśli podnosi się go dla uchylenia niebezpieczeństwa dla życia zdrowia albo dla zapobieżenia demoralizacji nieletniego (art. 213. §2 k.k.). Co gorsza: Zniesławienie ujęto jako przestępstwo formalne, dla którego dokonania nie jest wymagany skutek w postaci rzeczywistego poniżenia lub utraty zaufania, także gdy kwalifikuje się winę z zamiarem ewentualnym. W konkretnej sytuacji do odpowiedzialności dziennikarza wystarcza, że zdaniem sądu do poniżenia lub utraty zaufania dojść mogło. Ten zapis można odbierać jako daleko posuniętą próbę ograniczenia swobody wypowiedzi w mediach. Ta zaś, w myśl rozstrzygnięć Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - jest jedną z podstaw demokratycznego społeczeństwa. Bowiem, choć prasa nie może przekroczyć ustalonych granic, m.in. w interesie ochrony dobrego imienia i praw innych osób, ciąży na niej obowiązek przekazywania informacji i idei będących przedmiotem zainteresowania opinii publicznej. Prasa nie tylko ma zadanie przekazywania ich; społeczeństwo ma również prawo do ich otrzymywania. Gdyby było inaczej, prasa nie mogłaby grać swojej ważnej roli publicznego obserwatora.

sSiwy12
23-08-2006, 14:40
Tak samo narażeni jak pacjenci niewypłacalnych PZOZ (np. szpitali) czy podróżni w PKP, oraz innych firm.
Dlaczego tam nie stosuje sie takiej (taniej) retoryki? Bo tam istnieje realna szansa, że ich prawnicy mogą skierować sprawę do sądu, a tam nie jest to tak oczywiste, że zgodnie z prawem.

Sevir
23-08-2006, 23:09
Wnioskowanie Pan obrczone jest błędem którego prawnicy powinni sie wystrzegac -wnioskowanie przez analogię - zakresie polecam ksiązki z I i II roku prawa.
Przedstawione wnioski jak i ripostowanie zrzutów współadwersarzy jest na żenującym poziomie prawniczym i świadczączy jedynie o dyletanctwie prawnym, wycinkowej znajomości przepisów prawa, wprowadzaniu opinii w błąd co do przepisów prawa oraz stoi w sprzeczności w orzecznictwem SN
wiemy obydwoje ze balansujecie Państwo na granicy prawa

Pozdrowienia dla Pana Roberta

xedo
29-08-2006, 14:19
Polecam Jacka Węglarowicza z Oławy firma Majster-Bud. Budujemy z nim stan surowy otwarty - aktualnie kończymy więźbę. Mamy nadzieję na dalszy ciąg współpracy. Solidny i terminowy - poslizgi wynikały jedynie z niedostarczenia materiału przez hurtownię. Miał kilka ciekawych propozycji dotyczących zmian w projekcie. Na budowie czysto i fachowo.

Rezi
09-09-2006, 17:31
"WNIOSEK O ORZECZENIE ZAKAZU PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ



Robert Grabowski"

po tym pości trudno Pana, Pana firmę oraz postępowanie traktowac poważnie
proszę zatrudnić profesjonalnych prawników lub zminic tych których Pan zatrudnia



bez odbioru :lol:

Maggi
15-09-2006, 16:13
Ja mam następujące doświadczenia:

Kierownik budowy Robert Wrona 504 10 20 30 - polecam solidny, wymagajacy ale bez przesady

Materiały budowlane : Hurtownia Gaja na Opolskiej we Wrocławiu pan Rafael Arendt 608 077 922 - szybko, kompleksowo, i zawsze mozna wynegocjowac dobra cene

Ekipa budowlana: Ryszard Lech 603 29 29 55 - w sumie na poczatku bylam zadowolona, ale pod koniec sie popsuli wiec raczej taki neutralny komentarz

Dach: Czesław Nejno 604280628 - gadula, trzeba z przymruzeniem oka traktowac wszystkie jego deklaracje co do tego ze nie trzeba byc na budowie i go pilnowac i ze wszystkie materialy moze zalatwic taniej bo opusty. Z tym lepiej uwazac. Powolny ale dobry fachowiec

I to by bylo tyle co moge polecic. W sumie narazie jakos strasznie sie nie nacielam. Z wykonawcami zawsze sa klopoty.

A o panu Kierakowiczu tez slyszalam pozytywy. Wlasnie probuje go sciagnac do siebie ale cos nie moge sie z nim umowic.

kacha110
22-09-2006, 18:03
na liście wrocławskich misiów jest Pan Kosatko
jeszcze coprawda nie skończył elewacji, ale jest rewelacyjny.
Solidnie, szybko i czysto :)

flowera
11-10-2006, 11:21
na liście wrocławskich misiów jest Pan Kosatko
jeszcze coprawda nie skończył elewacji, ale jest rewelacyjny.
Solidnie, szybko i czysto :)
u mnie zaczyna w przyszłym tygodniu ))))

zara
30-10-2006, 17:34
Wykonawcy z pracy których jestem zadowolona:

1.tynki p.Marek Gocławski 602791865-tynki tradycyjne maszynowe- ja jestem zadowolona, byli w terminie, na niewielkie poprawki przyjechali, cenowo raczej średnio, nie trzeba było ich pilnować
2.wylewki p.Jan Zaręba (forumowy "janzar") 603794833- nie mam się czego czepić,problemy rozwiązuje a nie mnoży, klej do kafli tylko na grzebień, bez dodatkowego równania powierzchni, dodatkowy rabat za bycie forumowiczem muratora.
3.instalacje wod-kan i co p.Janusz Krych 606556989- na pierwsze wrażenie ceny powyżej średniej, nie ma za to ukrytych kosztów dodatkowych (przekucie,podkucie itp.)Bardzo konkretny i rzeczowy, Mogłam sobie wybrać technologie.
4.Kominek p.Durczak 601414839- szybko, terminowo, cenowo ok
5.Kostka p.Andrzej Pałaszewski 501751010 - kostka granitowa i betonowa, solidnie i z pomysłem, cenowo powyżej średniej.

pozdrawiam
Aga

HRABSKA
31-10-2006, 11:27
cześć
a moze ktos mógłby mi polecić firmę, która wykona prace do stanu zamkniętego?

Aga, a czy mogłabys sie zwierzyć jaki domek budujesz i ile płaciłas za kominek?

super że jest taka strona :lol:

janzar
02-11-2006, 22:05
Wykonawcy z pracy których jestem zadowolona:

1.tynki p.Marek Gocławski 602791865-tynki tradycyjne maszynowe- ja jestem zadowolona, byli w terminie, na niewielkie poprawki przyjechali, cenowo raczej średnio, nie trzeba było ich pilnować
2.wylewki p.Jan Zaręba (forumowy "janzar") 603794833- nie mam się czego czepić,problemy rozwiązuje a nie mnoży, klej do kafli tylko na grzebień, bez dodatkowego równania powierzchni, dodatkowy rabat za bycie forumowiczem muratora.
3.instalacje wod-kan i co p.Janusz Krych 606556989- na pierwsze wrażenie ceny powyżej średniej, nie ma za to ukrytych kosztów dodatkowych (przekucie,podkucie itp.)Bardzo konkretny i rzeczowy, Mogłam sobie wybrać technologie.
4.Kominek p.Durczak 601414839- szybko, terminowo, cenowo ok
5.Kostka p.Andrzej Pałaszewski 501751010 - kostka granitowa i betonowa, solidnie i z pomysłem, cenowo powyżej średniej.

pozdrawiam
Aga

witam i też serdecznie pozdrawiam lecz poprawnie moje nazwisko to ZAREMBA

nowy numer 513 148 985 oraz strona termolit

zara
02-11-2006, 23:35
witam i też serdecznie pozdrawiam lecz poprawnie moje nazwisko to ZAREMBA


Upss :oops:
Bardzo przepraszam Panie Janie :oops: :roll:

pozdrawiam serdecznie
Aga

janzar
05-11-2006, 15:36
witam i też serdecznie pozdrawiam lecz poprawnie moje nazwisko to ZAREMBA


Upss :oops:
Bardzo przepraszam Panie Janie :oops: :roll:

pozdrawiam serdecznie
Aga

też serdecznie pozdrawiam JZ

http://images4.fotosik.pl/197/a9ebb411598a575f.jpg

krd3
10-11-2006, 12:33
Witam.
mogę polecić firmę pana Sebastiana tel. 0667733160 , która robia u mnie kafelki, ocieplenie, elewację,kostkę granitową . Niedawno skończyli u mnie robotę, fachowo i nie trzebabyło ich pilnować.

Jak widać są jeszcze fachowcy :D

Maggi
15-11-2006, 10:49
ja moge polecic ekipe od ocieplen i tynkow Mariusz Czyż 515140956.
Co prawda jeszcze nieskonczyli ale jestem z nich zadowolona. Nie trzeba ich pilnowac, zalatwia sobie sami material, konkretnie i na temat.

bendzamin
17-11-2006, 22:13
czy ktos może polecić naprawde zaufanych pożądnych fachowców do postawienia stanu surowego.
wiem ze pytanko jest dziwne bo większosc tych pozadnych siedzi za granica ale moze jeszcze sie uda licze na to..(oby sie nie przeliczyć :wink: )

marco73ww
22-11-2006, 12:00
co do budowy domu pod klucz moge polecic firme MARCODOM z Wrocławia tel 512 366 106, ale z tego co wiem terminy maja wolne na wiosne co do domow ale co do mieszkan to na zime cos sie znajdzie jakis wolny termin te

Damro
02-12-2006, 08:45
co do budowy domu pod klucz moge polecic firme MARCODOM z Wrocławia tel 512 366 106, ale z tego co wiem terminy maja wolne na wiosne co do domow ale co do mieszkan to na zime cos sie znajdzie jakis wolny termin te
Hehehe,świetna reklama,panu już dziękujemy. :lol:

ZbyszeK_NS
02-12-2006, 19:01
Witam!

Czy ktoś może mi polecić rzetelną firmę z okolic Wrocławia, która buduje w technologii szkieletowej?

Z góry dziękuję.

jaga00
25-12-2006, 16:27
Witam!
Czy ktoś miał juz do czynienia z firmą pośredniczącą w "załatwianiu" fachowców, która nazywa się " dom-za-rozsądną-cenę" z Wrocławia?
Mam zamiar z nimi współpracować , ale nie wiem czy są solidni?
Pozdrawiam!!!

wartownik
25-12-2006, 17:07
...

pepe*
27-12-2006, 16:41
Witam!
Czy ktoś miał juz do czynienia z firmą pośredniczącą w "załatwianiu" fachowców, która nazywa się " dom-za-rozsądną-cenę" z Wrocławia?
Mam zamiar z nimi współpracować , ale nie wiem czy są solidni?
Pozdrawiam!!!
Odradzam
szczegóły na priv

ZbyszeK_NS
27-12-2006, 19:47
Witam!

Czy miał ktoś z Was do czynienia z firmą DJW http://www.djw.net.pl/ z Wrocławia? Bardzo bym prosił o opinię na temat tej firmy.

Pozdrawiam!

jaga00
27-12-2006, 19:48
Pepe*
Napisałam na priva - czekam na odp.
Pozdrawiam

pepe*
28-12-2006, 12:24
Pepe*
Napisałam na priva - czekam na odp.
Pozdrawiam

Odpisałem, może trochę chaotycznie, bo wątek jest długi :D

heyslawek
04-02-2007, 21:39
Polecam świetnego glazurnika .Pan zajmuje się tylko łazienkami z projektu
Nie jest tani , ale dzieło adekwatne do ceny.
Z tego co wiem współpracuje z kilkoma biurami zajmującymi się aranżacją wnętrz ,łazienek między innymi Panią Skowrońską-Barcik która była autorem projektów moich łazienek
robił u mnie 2 łazienki .Zajęło to trochę czasu i kosztowało też trochę pieniędzy ale było warto.
Śmiało polecam jego usługi
może być mały problem z terminami, ja czekałem prawie 4 miesiące :roll: :lol: :roll: :lol:
podaję namiary 0-603-980-726 Pan Nowak

bamil
05-02-2007, 12:57
Witam,

czy ktoś ma może opinie na temat murarza p. Motyla? Budował pare domów w okolicy Nadolic?

bamil

filipinka_2005
06-02-2007, 10:44
Witam! mogę polecić Wam dobrą firmę budowlaną z okolic Jelcza -laskowic, w Wojnowicach budują osiedle domków jednorodzinnych ,stoi już tam kilka naście domów tej firmy : "JAREK" nr.tel.0609 147 195, mają na kącie kilka domów we Wrocławiu.Naprawde polecam ja jestem z nich zadowolony,solidna firma p.Jarek to spoko facet wie co robi .

awodni
12-02-2007, 20:27
WItam,
a czy ktos zna jakas ekipe, ktora kompleksowo zajmie sie wykonczeniem dla mnei mieszkania w rejonie Wroclawia?

MAZZI
25-02-2007, 22:04
Witam wszystkich na budowlanym forum dolnośląskim.
Szukam opinii o wykonawcy:

1/ TOCHACZ Józef Siankiewicz

lub

2/ Dariusz Stąpczyński

Czy macie jakies doświadczenia?
Czekam na wszytkie opinie, tylko private!

Poszukuję solinego, terminowego wykonawcy, proszę o prawdziwe info.
Dzięki! :D

abbeat
11-03-2007, 18:29
Cześć, jestem tutaj raz pierwszy. Bardzo proszę o namiary, jeśli to możliwe, na sprawdzoną ekipę, która zbuduje mój wytęskniony dom. Wszyscy nie mają dla mnie czasu! Terminy z kosmosu! Chciałabym już wreszcie zacząć w tym roku,proszę pomóżcie.

rael_ww
11-03-2007, 21:13
Ja również będę wdzięczny za polecenie ekip. Interesuje mnie stan surowy zadaszony. Myślę o jednej ekipie do prac murowanych i drugiej od dachu. Gdyby ta druga ekipa miała doświadczenia z wiązarami, to byłoby wogóle super! :).

Buduję w południowo-zachodnich okolicach Wrocławia.

z góry dziękuję za polecenia :)

MAZZI
11-03-2007, 22:19
Witam, szukajcie poprzez stronę którą opracowali dobrzy ludzie!!!
Trafiłem na tę strone przypadkiem i narazie jest OK!

http://www.grupawroclawska.republika.pl/index_misie.html

Jest to forum osób z Wrocławia i okolic.

Mazzi

rael_ww
12-03-2007, 12:42
Znam tę stronę :) i jestem w trakcie rozmów. ...ale jeżeli ktoś ma jeszcze inne sprawdzone firmy, to każda taka informacja będzie na "wagę złota". Im większy wybór, tym lepiej. Zwłaszcza, że wolnymi mocami produkcyjnymi coraz trudniej.

abbeat
12-03-2007, 13:41
Również dziękuję za stronkę :D , śmeszne te misie, mam nadzieję, że będą bystre, acz łagodne.

qwert2580
22-03-2007, 08:02
Ja poleciłbym ekipę, która robiła u mnie prace ogólnobudowlane plus wykończenie. Jeden pokój wcześniej robiła mi inna ekipka i mam teraz kontrast :evil: Namiar: Janusz 667 956 922
Polecam i pozdrawiam.

abbeat
22-03-2007, 19:35
Wielkie dzięki, jestem na etapie konsultacji (pocztowej) z konserwatorem zabytków, ponieważ mam strefę "K" ochrony krajobrazu kulturowego :o - jeden stary, "poniemiecki" dom, a że inne to ohydne "kostki" to nikomu nie przeszkadza, mam się dostosować :roll: . Potem będę dopiero mogła kupić projekt ( wybraliśmy M04b), mam nadzieję na szybkie papiery i do roboty! Oby się udało, oby się udało...

bimki
23-04-2007, 22:21
co do budowy domu pod klucz moge polecic firme MARCODOM z Wrocławia tel 512 366 106, ale z tego co wiem terminy maja wolne na wiosne co do domow ale co do mieszkan to na zime cos sie znajdzie jakis wolny termin te
Hehehe,świetna reklama,panu już dziękujemy. :lol:

no a tak na powaznie, to ktos slyszal cos o tej firmie MARCODOM?

Mariusz_Ch
05-05-2007, 23:26
ja moge polecic ekipe od ocieplen i tynkow Mariusz Czyż 515140956.
Co prawda jeszcze nieskonczyli ale jestem z nich zadowolona. Nie trzeba ich pilnowac, zalatwia sobie sami material, konkretnie i na temat.
Następnym razem proszę zaczekać do zakończenia robót,

Nie trzeba ich pilnowac
to powód że tak się stało, bo raz ekipa jest na białej liście a za jakiś czas na czarnej. ktoś kto nie przeglądał czarnej listy mógł by sobie zatrudnić takich partaczy :wink:

Mariusz_Ch
05-05-2007, 23:31
Maggi Wysłany: Sro, 15 Listopad 2006 11:49 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ja moge polecic ekipe od ocieplen i tynkow Mariusz Czyż 515140956.
Co prawda jeszcze nieskonczyli ale jestem z nich zadowolona. Nie trzeba ich pilnowac, zalatwia sobie sami material, konkretnie i na temat.

Mariusz_Ch
05-05-2007, 23:36
Wysłany: Sro, 2 Maj 2007 12:14 Temat postu:
Witam

Chciałabym wszystkich bardzo przestrzec przed firmą AWANGARDA i panem MARIUSZEM CZYŻEM. Firma podobno specjalizuje się w wykonywaniu elewacji domów oraz dociepleń.

Na początku sprawiają bardzo dobre wrażenie, bo robota idzie sprawnie, ja zamawiam jedynie materiały w wybranej przeze mnie hurtowni a firma odbiera sobie we własnm zakresie. Kolejna mylącą, pozytywną rzeczą jest to że sam pan Czyż chce podpisać umowę na wykonanie prac, w której to udziela gwarancji i rękojmi. I na tym etapie pozytywne rzeczy się kończą.

Firma Awangarda miała wykonać mi docieplenie budynku, położenie tymku akrylowego w kolorze, wykonać cokół z płytek klinkierowych oraz jako prace dodatkowe, wylać mi taras oraz ganek.

Po pierwszym odbiorze prac mieliśmy poważne zastrzeżenia do sposobu położenia klinkieru. Rzędy płytek falowały we wszystkich możliwych płaszczyznach. Ponad to, chyba z oszczędności, można było znaleść wmurowane ścinki płytek. Równiez sama elewacja nam się nie podobała, ponieważ przy parapetach nie było kątów ostrych, jak również na żadnych narożniku domu. Pan Czyż przyznał się do błędów i zobowiązał się do poprawy wszystkiego na własny koszt.

W trakcie tych poprawek kontrolowaliśmy bardziej krytycznie prace i na bieżąco zwracaliśmy uwagę na nie zmieniający się stan naroży oraz na ciągle krzywe rzędy klinkieru. Dodatkowo nasz dom zaczynał nabierać różnych odcieni zeieleni.

W końcu jednak zostaliśmy zaproszenie na ostateczny odbiór. Dom wyglądał znacznie gorzej niż po tym pierwszym odbiorze i dlatego też nie zgodziliśmy się na zapłacenie reszty wynagrodzenia ( rozliczaliśmy się za kolejne etapy). Pan Czyż już nie był taki miły jak dotychczas,ale po kłotni przyznał że to i owo trzeba poprawić. Tego samego dnia wieczorem otrzymaliśmy od niego telefon że przemyślał sprawę i że niczego nie będzie poprawiał, bo to nie jego wina, a my próbujemy go naciągnąć na darmowe pomalowanie domu. Dał nam czas na wpłatę reszty pieniędzy do godziny 12 następnego dnia, grożąc sprzedaniem faktur.

Oczywiście nie zamierzaliśmy za nic więcej płacić. Naszym jedy błędem było to że wcześniej przyjęliśmy faktury. Tak cy inaczej zatrudniliśmy rzeczoznawcę który razem z kierownikiem budowy wypisał listę usterek i wysłał rządanie poprawienia usterek w terminie 14 dni. Na tej liście oprócz usterek zauważonych przez nas, pojawiły się dodatkowe takie jak krzywe ściany ( pan Czyż nie wie co to poziomica i na ścianach mamy doły) oraz to że poprawki tynku zostały wykonane tynkiem mineralnym i pomalowane ( farba spłynęła już następnego dnia), dodatkowo jeszcze na jednej ścianie mam położona fugę na klinkirze w znacznie jaśniejszym kolorze niż powinna być). W międzyczasie Pan Czyż poprosił jakiś bandziorów żeby "nakłonili" nas do zapłaty. Otrzymaliśmy telefony od osób mówiących w bardzo dwuznaczy sposób o "dogadaniu się " z panem Czyżem. Ponieważ nie posłuchaliśmy tych próśb pojawił się windykator. Osoba ta starała sie polubownie załatwić sprawę. W jego obecności Pan Czyż zobowiązał się do poprawienia wymienionych przez nas usterek w terminie 23.04-30.04.

Na budowie pojawił się raz. Szacujemy że na jakieś 3 godziny po zdąrzył wylać posadzkę na tarasie ( miał poprawić również spadek tarasu w odpowiednią stronę ) oraz położyć trzy ktrótkie odcinki klinkieru na wykuszu. Klinkier został położony w sposób odpowiadający poprzedniemu standardowi, a sama elewacja pozostała bez zmian.

My w między czasie ubezpieczyliśmy dom, wymieniliśmy zamki i zapłaciliśmy zaległą kwotę aby pozbyc się wibdykatora i mieć pełne prawo do rząda odszkowania w sądzie.

Na dzień dzisiejszy mamy "zainwestowane" pieniądze w elewację domu i robociznę. Sprawę zgłosimy do sądu, żeby odzyskać nasze pieniądze i poprawić to co zostało spaprane.

Tak czy inaczej omijajcie tego pana szerokim łukiem !!!!!

sylwia13
09-05-2007, 11:30
Poszukuję dobrego elektryka z okolic Głogowa.

Jola z Melisy
20-05-2007, 11:57
co do budowy domu pod klucz moge polecic firme MARCODOM z Wrocławia tel 512 366 106, ale z tego co wiem terminy maja wolne na wiosne co do domow ale co do mieszkan to na zime cos sie znajdzie jakis wolny termin te
Hehehe,świetna reklama,panu już dziękujemy. :lol:

no a tak na powaznie, to ktos slyszal cos o tej firmie MARCODOM?
Dokładnie, to jest reklama tego pana. Mnie chciał robić strop za 24 tysiące . Strop ok 70 mkw. Wmawiał mi, że jest 130 metrów. Po rozmowie telefonicznej pomijając kosmiczne ceny nie skorzystałabym z jego usług. I jeszcze ta nachalna reklama.

marco73ww
20-05-2007, 14:57
strop z materiałem a nie sama robocizna!!!!!!!!! a to duza różnica!!!!

Julya
20-05-2007, 16:21
Hej, dzisiaj odwiedziłam przyjaciółke na "roboczej" parapetówie (oficjalna juz niedlugo :lol: ). Ma przepiekny acz nie za duzy domek na maslicach, brakuje juz tylko mebli. Jest nieliczna znana mi osoba ktora jest zadowolna z wykonawcow, po prostu zrobili tak jak ona chciala, nie bylo zadnych poprawek, wszystko jest kosmetycznie dopieszczone. Wnętrza robił jej pan Marcin z firmy MARBUD z Oławy, podobno przesympatyczny i rzetelny człowiek, stwierdziła, ze moze go polecac bez problemu. Podała mi jego numer, bo szykuje mi sie większy remoncik mieszkania - 601 567 222. Mam nadzieje, ze uda mi się zapisać w jego terminarzu ;)

Damro
20-05-2007, 17:00
Hej, dzisiaj odwiedziłam przyjaciółke na "roboczej" parapetówie (oficjalna juz niedlugo :lol: ). Ma przepiekny acz nie za duzy domek na maslicach, brakuje juz tylko mebli. Jest nieliczna znana mi osoba ktora jest zadowolna z wykonawcow, po prostu zrobili tak jak ona chciala, nie bylo zadnych poprawek, wszystko jest kosmetycznie dopieszczone. Wnętrza robił jej pan Marcin z firmy MARBUD z Oławy, podobno przesympatyczny i rzetelny człowiek, stwierdziła, ze moze go polecac bez problemu. Podała mi jego numer, bo szykuje mi sie większy remoncik mieszkania - 601 567 222. Mam nadzieje, ze uda mi się zapisać w jego terminarzu ;)
:lol: :lol: :lol:

Jola z Melisy
20-05-2007, 21:27
strop z materiałem a nie sama robocizna!!!!!!!!! a to duza różnica!!!!
Taka różnica, że u mnie strop z materiałem wychodzi 10 tyś. A przy tym wydaje mi się, że na białą listę my inwestorzy wpisujemy wykonawców, którzy się u nas sprawdzili, a nie polecamy samych siebie szukając zleceń. Ten sam strop miał u nas robić pan Przestrzelski. Nie doszło do tego jedynie z powodu zmiany naszych planów. Niemniej według nas bardzo sensowny człowiek, znający sie na rzeczy i naprawdę przystępny cenowo. Polecam.

medoza01
16-07-2007, 13:41
Potrzebuję dobrych tynkarzy oraz kogoś do schodóworaz inne ekipu do wykończeniówki. Czy ktoś z was może mi polecić sprawdzone ekipy z okolic Oławy, Wrocławia. Za pomoc z góry dziękuję.

andrew2198
19-07-2007, 10:22
Polecam firmę brukarską, bardzo solidni, robili u mnie zgranitu podjazd i taras -
tel. 509845632

Tomek_J
26-07-2007, 15:47
"WNIOSEK O ORZECZENIE ZAKAZU PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
Robert Grabowski"

po tym poście trudno Pana, Pana firmę oraz postępowanie traktowac poważnie

O ŻESZ KURDE ! :D:D:D Świat jest mały. Z "kolegą" (cudzysłów celowy) Robertem razem żeśmy do szkół (a konkretnie do jednej klasy w IV LO w Sosnowcu).

A teraz serio, acz ogólnikowo: nie polecam tego człowieka ani jego "firmy". Dla zainteresowanych szczegóły na priv.

Older
30-07-2007, 00:52
Może ktoś z Was poleci mi kogoś z Legnicy, kto podejmie się naprawy więźby dachowej po poprzedniej ekipie?

marc_osborne
07-08-2007, 19:51
Może ktoś mi poleci ekipę do fundamentów na koniec września, początek października w okolicach Jelcz-Laskowice.

Dziękuję z góry
:D
Darek

wartownik
07-08-2007, 22:50
Może ktoś z Was poleci mi kogoś z Legnicy, kto podejmie się naprawy więźby dachowej po poprzedniej ekipie?

poprawiona ? ....mozesz nam zdradzic co bylo zle zrobione ?

bendzamin
30-12-2007, 23:39
cos zamilkło na tym poscie...?? older czy twoja więźba jest juz poprawiona??

ewuniamiii
05-01-2008, 19:58
:roll:

bodik
14-01-2008, 10:33
:D popieram tą idee bo mam problemy ze znalezieniem a i dalej jakością pracy tych misiów
ze sprawdzonych na razie mogę polecić:
- płyty g-k
- elewacje zewnętrzne
- kafelki
bracia Adam i Jerzy Basaraba - 662-524-069

Jola z Melisy
14-01-2008, 17:59
Szukam kogoś do tynków zewnętrznych. Ale takiego naprawdę godnego polecenia. Nie wiesz ile bierze polecany przez Ciebie?

LOL
27-03-2008, 17:09
Jestem pierwszy raz na tym forum.Super sprawa z tymi białymi i czarnymi listami.Ja mogę z czystym sumieniem polecić firmę REMOBUD Bogusław Bryła z Lutyni k/W-wia.Robił remont u moich znajomych,potem ja go wziąłem do wykonczenia domu.Od suchej zabudowy po kafle,malowanie,podłogi.Bardzo dobry fachowiec,wykształcony budowlaniec,zna się na rzeczy,jak robi to myśli,wiele ciekawych pomysłów nam podpowiedział na które nawet projektantka nie wpadła.Zaproponował nam np. dołożenie gniazdek elektrycznych w kuchni i salonie,co okazało się strzałem w dziesiątkę.Ma świetną ekipę,żadnych butelek po piwie,brudu,dewastacji.Żadnych poprawek.Facet bardzo konkretny i rzeczowy.Szanuje cudze mienie.Trochę na niego czekałem,ale było warto.Zero stresu przynajmniej z wykończeniówką.Polecam.

dabell
23-04-2008, 14:45
Ja po mojej budowie jestem zadowolona z moich fachowców. Może ktoś skorzysta. Większość jest opisana w dzienniku, można też pooglądać ich prace na zdjęciach.
Murarz - p. Piotr Turek z Pęgowa (jest na liście misiów w mojej stopce) - opisy pracy w dzienniku :-), jeżeli drugi dom - to tylko z nim :-),

Dach-System p. Andrzej Karwacki z Miłoszyc 604428025- cały dach kompleksowo i sprawnie, załatwił bardzo dobrej jakości drewno na więźbę.

Instalacje - p. Sławek Szynka 606836944 - robił u mnie wszystkie instalacje:wod-kan, elektryka, co, podłączenia kołowni - po roku współpracy mogę tylko powiedzieć, że zaoszczędziłam kupę nerwów dzięki niemu i jego ludziom. Zawsze się dogrywaliśmy z terminami i tym co trzeba było zrobić, mimo, że zakres prac był duży i często podzielony ze względu na inne prace.

Wylewki - nasz forumowy Janzar :-)- p. Jan Zaremba 603749833 - wylewki idealne, chwalone bardzo przez naszego parkieciarza,

Parkieciarz - Grzegorz Kaczmarek 604599852- perfekcyjny do bólu, szybki ale dokładny, super słowny, parkiety jak lustro, mistrz po prostu i najlepszy fachowiec na mojej budowie, mimo, że przeszłam ją naprawdę bezboleśnie jeżeli chodzi o dobór ekip.

Dostawca parkietu, producent p. Obała 605545178, Instalprojekt z Brzykowa obok Trzebnicy- . Bardzo dobra jakość parkietu, cena niższa niż we Wrocławiu, bardzo pomocny przy wyborze, on polecił parkieciarza :-).

Schody - stolarz p. Jarosław Czarnota 602-67-56-28 www.stolmar.com - polecony przez parkieciarza :-), świetny fachowiec, zrobił nam piękne schody - obudowa betonowych, ale robi według potrzeb :-) (projekt elektroniczny i wykonanie)

zuch
09-05-2008, 16:21
Jestem pierwszy raz na tym forum.Super sprawa z tymi białymi i czarnymi listami.Ja mogę z czystym sumieniem polecić firmę REMOBUD Bogusław Bryła z Lutyni k/W-wia.Robił remont u moich znajomych,potem ja go wziąłem do wykonczenia domu.Od suchej zabudowy po kafle,malowanie,podłogi.Bardzo dobry fachowiec,wykształcony budowlaniec,zna się na rzeczy,jak robi to myśli,wiele ciekawych pomysłów nam podpowiedział na które nawet projektantka nie wpadła.Zaproponował nam np. dołożenie gniazdek elektrycznych w kuchni i salonie,co okazało się strzałem w dziesiątkę.Ma świetną ekipę,żadnych butelek po piwie,brudu,dewastacji.Żadnych poprawek.Facet bardzo konkretny i rzeczowy.Szanuje cudze mienie.Trochę na niego czekałem,ale było warto.Zero stresu przynajmniej z wykończeniówką.Polecam.

podpisuję się pod tym obiema rękami - własnie robią u mnie, sa rewelacyjni, nie tani wprawdzie ale żadnych zastrzeżeń :D robią u mni ecałe wykończenie oprócz kładzenia paneli

Damro
10-05-2008, 00:18
Jestem pierwszy raz na tym forum.Super sprawa z tymi białymi i czarnymi listami.Ja mogę z czystym sumieniem polecić firmę REMOBUD Bogusław Bryła z Lutyni k/W-wia.Robił remont u moich znajomych,potem ja go wziąłem do wykonczenia domu.Od suchej zabudowy po kafle,malowanie,podłogi.Bardzo dobry fachowiec,wykształcony budowlaniec,zna się na rzeczy,jak robi to myśli,wiele ciekawych pomysłów nam podpowiedział na które nawet projektantka nie wpadła.Zaproponował nam np. dołożenie gniazdek elektrycznych w kuchni i salonie,co okazało się strzałem w dziesiątkę.Ma świetną ekipę,żadnych butelek po piwie,brudu,dewastacji.Żadnych poprawek.Facet bardzo konkretny i rzeczowy.Szanuje cudze mienie.Trochę na niego czekałem,ale było warto.Zero stresu przynajmniej z wykończeniówką.Polecam.

podpisuję się pod tym obiema rękami - własnie robią u mnie, sa rewelacyjni, nie tani wprawdzie ale żadnych zastrzeżeń :D robią u mni ecałe wykończenie oprócz kładzenia paneli
A jak u nich z cenami?

zuch
21-05-2008, 11:03
wyżej niz średnia rynkowa, przynajmniej tak było w zeszłym roku jak zaczynalismy współpracę, teraz to nie wiem, trzeba by podzwonić, ale na pewno nie jest tanio - ale jak mówię WARTO!!!!! 609140302

Natalia Stanko
22-05-2008, 18:49
Bodik - 3 posty i w 2 polecasz tych braci.....Zapala mi się czerwone światło.

ewasmool
04-06-2008, 15:20
Czy moglibyście polecić mi firme w której kupię i która zamontuje okna dachowe ?

radekkamila
08-06-2008, 15:39
Polecam firmę Pana Andrzeja Walków ze Strzelina. Dach na cale życie :wink: dokładnie do ostatniego gwoździa! Naprawde dobry fachowiec- mi polecali, wiec i ja polecam!

Older
08-06-2008, 21:38
cos zamilkło na tym poscie...?? older czy twoja więźba jest juz poprawiona??


Przepraszam że tak długo nie pisałem, niestety, budowa i to co z nią związane to nie jest moje hobby tylko przykra konieczność:( Tym niemniej bardzo mi mło, że ktoś zainteresował się moim problemem, obiecuję, że będę zaglądał tu częściej. Więźba jest już poprawiona, co było nie tak, opisałem pokrótce na "czarnej". Pozostaje jeszcze tylko sąd, aby wykonawca Pan Piskorowski z Legnicy czegoś może się nauczył... Choć szczerze w to wątpię.
Moja budowa właśnie rusza do przodu, na dniach mam montaż okien, drzwi wejściowych i bramy garażowej. Z jednej strony bardzo się cieszę, z drugiej zaś, już myślę nad sposobami wydłużenia doby..:)

eugmo
08-06-2008, 23:43
Chciałbym rekomendować firmę budowlaną JUWIKO, ale najpierw poznać zdanie innych na ten temat.
Czy ktoś budował już dom z tą firmą ?

dorkasz1
10-06-2008, 22:05
Skorzystałam z listy "Misiów". Pan Wojtek Sylwester 793 404 603 wraz ze swoim wspaniałym Tatą zrobili mi bramę przesuwną i furtkę. Szybko, sprawnie, terminowo, w normalnej cenie. Wysoka kultura osobista i doświadczenie. Polecam.

Natalia Stanko
11-06-2008, 20:44
Ja z kolei przyjemnie zostałam zaskoczona przez pana Jana Zdyba - robił u mnie ocieplenie, ale tak naprawdę buduje od podstaw.

Świetna robota - bardzo szybko i bardzo ładnie- w 9 dni uporali sie z domem i garażem o pow. 350mkw. Cenowo też jest w porządku( na priva podam swoją wycenę, można się na nią powołać). Naprawdę z czystym sumieniem polecam.

Jan Zdyb 604-255-421

SUSPENSER
16-06-2008, 01:17
Polecam elektryka - Mieczysław Kocot tel. 503330488
Jest to bardzo dobry fachowiec - sporo mi doradził, szybko i dobrej cenie wykonał instalację, załatwił odbiory itp. :D

saper
16-06-2008, 13:25
...

wroclawianka
08-07-2008, 20:03
Do wykończenia wnętrz , gładzie , malowanie ,kafle mogę polecić ekipę z Wrocławia taniej o 20-30 % tak np za malowanie wewnątrz inni chceli 8 zł u nich 6 zł itp zresztą do dogadania ja jestem zadowolona
polecam
P.DANIEL 889766780 :wink:

fish67
20-08-2008, 15:39
Przymierzam się do wymurowania ogrodzenia z klinkieru. Czy może ktoś z czystym sumieniem polecić jakiegoś fachowca, który potrafi równo i czysto wymurować ogrodzenie z cofnięta fugą?

B_Gosiek
10-09-2008, 16:14
Polecam ekipę do wykończenia wnętrz nr 603 179 729 solidna ekipa z Jelcza-Laskowic

Remontowali nam mieszkanie- właściwie to przerabiali górę domku jednorodzinnego na osobne mieszkanie. Kładli gładzie, kafle, cyklinowali parkiet, wstawiali okna- ze względu na koszty kupowaliśmy używane z demontażu. Hydraulike w kuchni też oni podłączali. Na ścianie w kuchni zrobili szablon, jakiego nie ma u nas w sprzedaży. Polecam, mówili, że robią remonty w Jelczu, oławie, Brzegu, Wrocławiu i okolicach

Jestem zachwycona moim mieszkaniem, zwłaszcza, że chłopaki chętnie pomagają we wsystkich pracach remontowo wykończeniowych, a żona jednego z nich pomagała nam dobrać kolory na ściany i poustawiać w miarę sensownie nasze stare meble.

kasiakp
23-09-2008, 10:52
Potrzebuje pilnie namiary na budowlancow do LubinaPILNE PILNE PILNE

aros
26-09-2008, 19:36
witam mogę z czystym sumieniem polećic pana Wieśka z wrocławia robi instalacje sanitarne i hydraulikę jest solidny i nie przesadza z ceną telefon do niego 516-759-095

pozdrawiam

Jola z Melisy
26-09-2008, 22:54
Czyżby znowu autoreklama? :-?

ania-darek
29-09-2008, 09:09
U mnie robiła bardzo fajna ekipa. Elewacja, podbitka, rynny, siatka. Sumienni, uczciwi, przystępne ceny. Jak ktoś jest z moich okolic to można obejrzeć ich dzieło ( Oborniki Śl). Mogę dać namiar na priva.
Jak do tej pory najlepsza ekipa jaką miałam.

SovietGangstar
12-10-2008, 15:44
Witam
Mogę polecić kilku fachowców z okolic Jelcza-Laskowic

dach - Pan Żebranowski (chyba nie przekeciłem nazwiska) z Minkowic. Takiej ekipy jeszcze nie widziałem Zero problemów, wiele wygodnych rozwiązań dla mnie i dla budowniczych.. Nie było problemu z kontaktem nawet w sobotę o 22. Na prawdę mogę go polecić.

mariolouigi
16-10-2008, 22:52
Za miesiac sie wprowadzam do nowego domu wiec moge jedna ekipke polecic.

Hydraulika - kompleksowo
Wykoczenia wnetrz-plytki,regipsy,parkiety,malowanie- kompleksowo

Firma w miare tania ale bardzo solidna !!!
Nie sa mistrzami szybkosci :P ale sa b.dokladni w tym co robia.

Na poczatku bylem sceptyczny do tempa ale dzis jestem super zadowolony bo mam slicznie.

Namiary podam na priv ew. tel.me 507-107-109

danad1
19-10-2008, 14:05
Proszę o namiary na ekipę do wykończenia

Pozdrawiam

Danka i Piotr

jaga00
26-10-2008, 09:33
Witam.Dawno tu nie byłam , bo ... budowałam dom - jak zresztą wszyscy, którzy "tu" zachodzą. Miałam wiele problemów z wykonawcami ( ale o tym na innej "liście" ). Chcę natomiast gorąco polecić młodych chłopaków zajmujących się elektryką , antenami sat i naziemnymi, instalacjami netu i wszelkimi innymi. Sa solidni , fachowi i " nie zdzierają skóry" z inwestora.
Jest to młoda firma ( i pewnie dlatego solidna).
"Elektro sat" - Pan Sebastian Gołda ( i kolega) tel. 600 655 632,666 946 946
Ja buduję w Dobrzykowicach ale polecana firma jest bardzo mobilna. Jeśli bliższe informacje, to jestem dostępna na forum - odpowiem.
Pozdrawiam zmagajacych się z budową.
jaga00 :) :) :) :)

grzegorz961
27-10-2008, 19:32
moge polecic architektow z ekpia wykonawcza. ekipy sa rozne, oni nadzoruja. bardzo w porzadku ludzie. miła pani Joanna 609020100

bogus_lidka
28-10-2008, 20:38
WITAM POLECAM FIRME PANA KRYSTIANA Z OKOLIC TRZEBNICY NAPRAWDE SZYBKA I SOLIDNA ROBOTA I EFEKTY DOSKONAłE W PRZESTęPNEJ CENIE
A TO NR. DO PANA KRYSTIANA 605-966-201

grzegorz961
29-10-2008, 10:57
no to jeszcze coś ode mnie:

okna drewniane / drzwi - GIDANEX p. Dariusz Malec 504 078 188
elektryk - p. Mirosław Jezierski 502 396 201
ocieplenie / elewacja - p. Kosatko 603 836 713

żeby nie było, że dobrych fachowców nie ma 8)

pozdrawiam/Tomek

Bez przesady. To ma byc w miare uczciwe a nie banalne naganianie!!!
pana Malca i Gidanex znam. Okna w miare ok, ale proba wyegzekwowania jakiejkowliek poprawki to HORROR! 3 msce dzownilem do niego i tylko obiecanki. To tez ma znaczenie niestety. NIe jestem jedyny. jak takie maja byc te porady to dajmy spokoj....

burgundczyk
04-11-2008, 22:47
przejrzałem cały wątek... i nikt nie poruszył takiego tematu

czy ktoś może polecić PROJEKTANTA INSTALACJI z uprawnieniami do wentylacji machanicznej, co, wod-kan? z Wrocławia lub okolic Wrocławia

pozdrawiam,
burgundczyk

feniks28
19-11-2008, 21:35
Polecam pana Kopinowskiego - płytkarza.
tel. kontaktowy - 798672637
Bardzo rzetelne, dokladne wykonanie i przystepna cena.
Swiadczy uslugi na terenie Wałbrzycha i okolic.



pozdrawiam

Jola z Melisy
19-11-2008, 23:02
Fenks, nawet jeśli rzeczywiście jesteś inwestorem i polecasz usługi tego pana, tak z dobrego serca, to i tak nikt ci nie uwierzy. Wybacz, ale z dwoma postami na koncie, nie jesteś szczególnie wiarygodny. Jedzie to autoreklamą na odległość.

ponury63
19-11-2008, 23:15
Polecam pana Kopinowskiego - płytkarza.
tel. kontaktowy - 798672637
Bardzo rzetelne, dokladne wykonanie i przystepna cena.
Swiadczy uslugi na terenie Wałbrzycha i okolic.



pozdrawiam

Fenks, nawet jeśli rzeczywiście jesteś inwestorem i polecasz usługi tego pana, tak z dobrego serca, to i tak nikt ci nie uwierzy. Wybacz, ale z dwoma postami na koncie, nie jesteś szczególnie wiarygodny. Jedzie to autoreklamą na odległość.
masz 100% racji
a spamerowi - pogratulować sprytu :lol:
http://forum.muratordom.pl/uslugi-glazurnicze-walbrzych-swiebodzice-swidnica,t145387.htm

SUSPENSER
20-11-2008, 01:53
Buahahaha feniks prędko nie powstaniesz :lol:

Za takie dziadostwo powinno się namiar na ciebie wrzucić na czarną listę pod hasłem: prymitywne kombinatorstwo.

feniks28
20-11-2008, 11:47
Nie jestem zadnym inwestorem, ani tez glazurnikiem. Pan ten poprosil mnie jedynie o reklame w internecie, a skoro jest taki dzial jak ogloszenia drobne to w czym problem, zeby tam je umiescic?\
Z drugiej strony skoro wykonal naprawde solidnie swoja usluge u mnie w lazience i w kuchni, to chyba dobrze go rowniez polecic nieprawdaz?

olkakw
20-11-2008, 12:01
WITAM
MOGE POLECIC BARDZO SOLIDNA EKIPE BUDOWLANA ORAZ DEKARZA.EKIPA TA BUDOWAŁA MOJ DOM ZNAJDUJACY SIE POD OLESNICA.BARDZO SZYBKO BUDUJA NAPRAWDE NIE MIELISMY Z NIMI ZADNYCH PROBLEMÓW.EKIPA 12 OSOB BARDZO POLECAM.
PROSZE ZOBACZYC SOBIE DZIENNIK NASZEJ BUDOWY
http://www.archipelag.pl/dzienniki-budowy/olkakw/
JEZELI KTOS BEDZIE ZAINTERESOWANY TO PROSZE O KONTAKT NA MAIL [email protected] lub tel. 501 320 261

POLECAM ICH BO JESTESMY NAPRAWDE MILE ZASKOCZENI ICH PRACA

Jola z Melisy
20-11-2008, 19:21
Nie jestem zadnym inwestorem, ani tez glazurnikiem. Pan ten poprosil mnie jedynie o reklame w internecie, a skoro jest taki dzial jak ogloszenia drobne to w czym problem, zeby tam je umiescic?\
Z drugiej strony skoro wykonal naprawde solidnie swoja usluge u mnie w lazience i w kuchni, to chyba dobrze go rowniez polecic nieprawdaz?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Dobre!

ponury63
20-11-2008, 20:56
Nie jestem zadnym inwestorem, ani tez glazurnikiem. Pan ten poprosil mnie jedynie o reklame w internecie, a skoro jest taki dzial jak ogloszenia drobne to w czym problem, zeby tam je umiescic?\
Z drugiej strony skoro wykonal naprawde solidnie swoja usluge u mnie w lazience i w kuchni, to chyba dobrze go rowniez polecic nieprawdaz?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Dobre!
jak widać coraz więcej jest inwestorów dozgonnie wdzięcznych za usługi remontowo-budowlane 8)

logiki !!! :evil:

olkakw
22-11-2008, 10:52
No ja akurat jestem bardzo wdzieczna, ponieważ miałam bardzo duzo problemów ze znalezieniem ekipy która postawi taki dom jak mój.Dom nie należy do tradycyjnych i niestety nie każdy pan Janek sobie poradzi z jego wybudowaniem.To jedni nie wiedzieli jak zrobic schody zewnetrzne to inny pan nie chciał mi zrobic barkierki murowanej przy schodach bo nie wiedział jak to zrobic zeby sie trzymał, albo po co mi tarasy zewnetrzne na dole jak to mozna ładnie kostką wyłozyc itp dlugo bym mogla wymieniac.I tak sobie szukałam ekipy budowlanej i każdy chciał mi zmieniać projekt bo to okno owalne i nie wie jak szalunek zrobic.
Tak więc zanim zaczelismy budowę to było troche przeprawy z budowlańcami.Potem znaleźliśmy ta ekipę i dla nich z niczym nie było problemu, mamy okno owalne, mamy barkierke murowana, mamty tarasy na około domu.
Jesteśmy zadowoleni i polecamy tych chłopaków

Jola z Melisy
22-11-2008, 20:14
I co ciekawe wszystkie 4 posty jakie sa Twojego autostwa na tym forum, to peany na cześć owej ekipy. Może pochwal się jakimiś fotkami.

olkakw
24-11-2008, 11:17
Fotki masz w linku do dziennika mojej budowy , umieszczam go poraz kolejny, proszę sobie zobaczyc nasz domek


http://www.archipelag.pl/dzienniki-budowy/olkakw/

Stina
24-11-2008, 13:31
Szukam solidnego wykonawcy tynków gipsowych, maszynowych. Budujemy sie koło Trzebnicy
Czy ktos zna wykonawce Pawłowicz? Imie chyba krystian,czy ktoś widział jego pracę?
Pozdrawiam

fastmx
25-11-2008, 13:58
Ja polecam firmę BudVision. Budowali mi oni dom. Zawsze terminowo dokonywali oddania prac. Wszelkie (dodam drobne) poprawki zostały naniesone zgodnie z wtycznymi inspektora nadzoru. Kondygnację wraz z płytą wykonano w 12 dni !! Firma posiada strone internetowa za pomoca ktorej mozna sie z nimi skontaktowac. Warto dodac ze firma pochodzi z terenów woj. malopolskiego i ma wysoka kulture pracy. Sila z gor ! :)

edit

zapomnialem poda adresu storny

www.budvision.net

ania klepka
25-11-2008, 15:23
odnoszę wrażenie, że powinien ulec zmianie cały ten link, zamiast "biała lista... " powinno brzmieć "ogłoszenia - autoreklama"

SUSPENSER
27-11-2008, 23:25
Hmm a może zaczniemy ich umieszczać na czarnej liście, bo skoro tak nachalnie się reklamują tzn. że za wiele pracy nie mają, a od dawna wiadomo, że dobry fachowiec ma zawsze sporo pracy i odległe terminy, sam więc by się nie reklamował :-?

Damro
28-11-2008, 00:16
odnoszę wrażenie, że powinien ulec zmianie cały ten link, zamiast "biała lista... " powinno brzmieć "ogłoszenia - autoreklama"
hehe,dobre,większosc tu to reklama,dlatego omijam ten wątek z daleka :lol:

Megana
14-01-2009, 21:59
Polecam geodetę z Wrocławia, pełen profesjonalizm i terminowość.

http://www.szurkowski.com.pl/

bogus_lidka
23-01-2009, 10:26
Szukam solidnego wykonawcy tynków gipsowych, maszynowych. Budujemy sie koło Trzebnicy
Czy ktos zna wykonawce Pawłowicz? Imie chyba krystian,czy ktoś widział jego pracę?
Pozdrawiam


WITAM JAKIŚ CZAS TEMU PAN KRYSTIAN ROBIŁ U MNIE TYNKI I REGIPSY NAPRAWDE SOLIDNIE I RÓWNIUTKO POLECAM

Jola z Melisy
04-02-2009, 20:48
Chciałabym dodać do białej listy ekipę pana Andrzeja Stankiewicza. Chłopaki solidne, pracowite i przystępne cenowo. Robili u nas szpachlowanie poddasza, ale zajmują się całą wykończeniówką. Polecam. Tel. 694 091 713. :wink:

grzegorz961
06-02-2009, 12:24
Jestem architektem i wspołpracuje od niedawna z pewną firmą typowo budowlaną. Naprawde mogę polecić. Rzetelnosć, solidnosc i rozsadne ceny, uczciwosc - czyli jesli cos ustalone to dotrzymane. Niby nic ale jak duzo! wystarczy. Serio.

podaje tel dla zainetresowanych 609 020 102 [email protected]

crazy_mary
24-02-2009, 12:01
witam,

poszukuje sprawdzonej ekipy, ktora robi "od zera",
budowa w okolicach wrocławia - w strone obornik sl.
moze ktos ma jakas godna polecenia???

grzegorz961
24-02-2009, 12:20
od lat wpsolpracujemy (architekci) z jedna ekipa, specjalizujaca sie z robotach od zera, własnie domow.
NIe mowie o cudach ani o robocie za darmo, ale jest rzetelnosc, umowa dotrzymana, terminy, rozliczenia do złotówki itd. Po prostu nie ma Pan problemow.
ekipa nie jest wrocławska (przez to tansza), ale działa w od lat w okolicach
Przy okazji nadzorujemy , robimy tez wnetrza (na zycznie).

liste refernecyjna tez moge podac
pozdrawiam
[email protected]

Benta
24-02-2009, 16:43
Jestem architektem i wspołpracuje od niedawna z pewną firmą typowo budowlaną. Naprawde mogę polecić. Rzetelnosć, solidnosc i rozsadne ceny, uczciwosc - czyli jesli cos ustalone to dotrzymane. Niby nic ale jak duzo! wystarczy. Serio.

No tak jak w końcu, od lat, czy od niedawna współpracujecie? Od kiedy reklamujecie?

grzegorz961
24-02-2009, 18:02
przejezyczenie. bez znaczenia. dokładnie 10 lat. sprawa jest prosta, obdzwania sie domy wybudowane i sie wie.

Anuleek
26-02-2009, 11:52
A da mi ktoś namiar na kogoś solidnego od tynków strukturanych PILNE!!!

mirka28
26-02-2009, 14:17
Dołączam się do pytania.

Pozdrawiam

7justyna2
03-03-2009, 15:37
Mogę polecić dobrą ekipę TYNKARZY,wykonywali u mnie tynki gipsowe,Jestem bardzo zadowolona z ich usługi,panowie bez konfliktowi,a żadne drobne prace nie w ich zakresie nie stanowiły dla nich problemu,to nr.do pana Tomka 661272113 :lol:

Andzias32
10-03-2009, 10:21
JA MOGĘ POLECIĆ DO BUDOWANIA P.ADAMA TEL.793-022-076 co do cen to też można się targować ,solidni i sprzątają po sobie !!! A to też ważne.Budują we Wrocławiu i okolicznych miastach.Moja siostra budowała razem z nim (jest zadowolona)i teraz ja będę zaczynać tylko czekam na dokumenty.

Damro
10-03-2009, 12:19
Ludzie,to nie dział reklam :evil:

wartownik
10-03-2009, 18:36
Kumo, chwalą nas .
Kto, kogo?
Wy mnie, a ja Was :D

Jola z Melisy
10-03-2009, 20:16
Kochani wykonawcy! Naprawdę nie jest wiarygodny ktoś, kto wczoraj się zarejestrował i ma dwa posty na krzyż, z czego dwa wychwalające "swoją" ekipę. Naprawdę tak trudno to pojąć? Odpuście sobie , bo nikt się nie daje na to nabrać. :evil:

Paulina N.
11-03-2009, 18:10
Niedługo czeka mnie etap wykończenia domu, odbiór od dewelopera.
Szukamy z mężem dobrych fachowców od wykończenia:
kładzenia kafli, podłogi i schodów.
Czytałam wcześniejsze opinie o Panu Bogusławie Bryle i Jarosławie Czarnocie, czy naprawde są dobrzy?

Damro
12-03-2009, 00:12
Niedługo czeka mnie etap wykończenia domu, odbiór od dewelopera.
Szukamy z mężem dobrych fachowców od wykończenia:
kładzenia kafli, podłogi i schodów.
Czytałam wcześniejsze opinie o Panu Bogusławie Bryle i Jarosławie Czarnocie, czy naprawde są dobrzy?
zadaj to pytanie na Grupie Wrocławskiej tam prędzej znajdziesz odpowiedź w tym wątku to większość reklama :evil: tzw dział ogłoszeń drobnych :lol:

Jola z Melisy
12-03-2009, 15:54
Z tego co widziałam to Zuch i jeszcze jakieś osoby z grupy wypowiadały się pochlebnie o tych wykonawcach. To raczej pewna informacje.

azazell
12-03-2009, 22:37
W temacie prac wykończeniowych polecam młodą firemkę z Legnicy. Ekipa wyrabia sobie dopiero markę na rynku, więc stawiają na jakość (przynajmniej na początku, ale zdążyłem załapać się w tym okresie :lol: ). http://www.malgips.com.pl

Paulina N.
17-03-2009, 12:16
Jestem pierwszy raz na tym forum.Super sprawa z tymi białymi i czarnymi listami.Ja mogę z czystym sumieniem polecić firmę REMOBUD Bogusław Bryła z Lutyni k/W-wia.Robił remont u moich znajomych,potem ja go wziąłem do wykonczenia domu.Od suchej zabudowy po kafle,malowanie,podłogi.Bardzo dobry fachowiec,wykształcony budowlaniec,zna się na rzeczy,jak robi to myśli,wiele ciekawych pomysłów nam podpowiedział na które nawet projektantka nie wpadła.Zaproponował nam np. dołożenie gniazdek elektrycznych w kuchni i salonie,co okazało się strzałem w dziesiątkę.Ma świetną ekipę,żadnych butelek po piwie,brudu,dewastacji.Żadnych poprawek.Facet bardzo konkretny i rzeczowy.Szanuje cudze mienie.Trochę na niego czekałem,ale było warto.Zero stresu przynajmniej z wykończeniówką.Polecam.

Umówiłam się z Panem Bogusławem na wycene wykończenia domu,z rozmowy tel. i korespondencji mailowej wnioskuje że jest bardzo konkretny i rzeczowy.

SUSPENSER
17-03-2009, 13:20
Umówiłam się z Panem Bogusławem na wycene wykończenia domu,z rozmowy tel. i korespondencji mailowej wnioskuje że jest bardzo konkretny i rzeczowy.

Mój pierwszy fachowiec od dachu w rozmowie był rewelacyjny, miał świetne pomysły itd.

Niestety z czasem było coraz gorzej - dzisiaj komornik ściąga z niego zasądzoną kwotę (niedokończone i spartolone prace, pobrane zaliczki na materiały, które nigdy nie zostały zakupione) i okazuje się, że nie ma z czego ściągać, bo 3 innych już go ściga :evil:

Tak więc nie chwal dnia przed zachodem.

Gdy skończy i będziesz zadowolona wtedy napisz (oceń faceta po tym jak kończy a nie po tym jak zaczął), jeśli potem po 2-3 misiacach nadal jego praca będzie wyglądać ok wtedy będzie super :wink:

Paulina N.
17-03-2009, 14:00
Nie chwalę, bo nie ma jeszcze czego:-)
Parę osób wcześniej to zrobiło

dondiego
21-03-2009, 19:36
witam
szukam solidnego hydraulika
pozdrawiam

Paulina N.
21-03-2009, 22:00
Ja wziełam namiary na hydraulika z dziennika budowy Daro_K, Pan Adam 602-253-166 (spotkanie za tydzień). Daro go poleca, zobaczymy:-)
witam
szukam solidnego hydraulika
pozdrawiam

Jerzykk
02-06-2009, 16:03
Witam,

Szukam solidnej ekipy do wykończenia poddasza użytkowego. Czy ktoś może polecić dobrą i rozsądną cenowo ekipe z okolic Wrocławia. Buduje w Wilkszynie.

Z góry dziękuje

matukin
24-06-2009, 16:50
Witam, to mój debiut na forum.
Reprezentuję kogoś kto prowadzi małą inwestycję w uzdrowiskowej miejscowości na Dolnym Śląsku więc mam trochę uwag, lepszych i gorszych, o tutejszych (i nie tylko) wykonawcach. :wink:
Tymczasem jednak prosiłbym o rekomendację jakiejś firmy, która zna się na klejeniu tapet. Mam około 2000m2 powierzchni do wytapetowania i ciężkie tapety tekstylne. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Rafałsz
29-06-2009, 14:39
Witam,

Szukam solidnej ekipy do wykończenia poddasza użytkowego. Czy ktoś może polecić dobrą i rozsądną cenowo ekipe z okolic Wrocławia. Buduje w Wilkszynie.

Z góry dziękuje

Również bym się podpiął pod prośbę:)

Bodiniusz
13-07-2009, 21:48
Witam,

ja poszukuję kogoś, kogo nie widziałem na żadnej ze stron, ani w Misiach, ani w postach powyżej.

Kogoś od izolacji pionowej - ale chodzi o domek poniemiecki i wykonawcę z głową, bo temat może nie jest duży, ale dość nietypowy.

Czy ktoś może polecić jakąś ekipę?


Docelowo muszę odprowadzić wodę spod domu, osuszyć ściany i doprowadzić wszystko do ładu.


Najlepiej z zachodniej strony Wrocławia.
Jak ktoś ma jakieś sprawdzone firmy, to z góry dziękuję.

Pozdrawiam

hay
08-08-2009, 13:43
Witam, szukam czlowieka do zrobienia gladzi w mieszkaniu ~70m2 we Wroclawiu. Jest taka masa ogloszen, ze po prostu nie wiemy kogo wybrac i szukamy kogos dobrego. Mozecie polecic kogos sprawdzonego?

emango
11-08-2009, 00:35
Do gładzi mogę Ci z czystym sumieniem polecić p. Janusza Rybaka (tel. 723637752). Nie wiem, jak teraz, ale jeszcze niedawno brał ok. 20 zł/m2. Ja ze swoich ścian jestem zadowolona :)

Krzysiek_K
24-08-2009, 04:25
Witam!
Polecam firmę z Wroclawia "Dudek" (tel. 71 330 41 41).
Robili okna u mnie, mojego ojca i jeszcze dwójki znajomych po poleceniu.
Co mi się podobało:
1. Obiecali zrobić okna w 4 tygodnie a po 2 tygodniach, zgłosili że juz maja i mogą przyjechac na montaż
2. Okien bylo dużo, ale ponieważ mogłem poświęcić na to jeden dzień, zgodzili się pracować od 6 rano do 23 w nocy, aby roboty zamknęły się w jeden dzień!
3. Po ich montażu nie zostal żaden ślad robót budowalnych (za wyjątkiem oczywiście nowych okien) - wszystko elegancko podmalowali, posprzątali, odkurzyli i zabrali stare okna.

Pozdrawiam,
Krzysiek

alladyn71
03-11-2009, 14:30
Witam

Wpadlam tu dzisiaj, zeby polecic zaineresowanym Pana Zarembe od wylewek http://www.estrich.pl/
tel.0 603 749 833
Zadzwonilam a na drugi dzien juz bylo wylane :P :P :P, a nie bylo latwo, bo dom remontowany a nie nowowybudowany. A ze znalazlam namiar wlasnie na forum to podaje dalej. Goroco Polecam :P :P :P

agagaj
06-11-2009, 22:28
Jak już jesteśmy przy wylewkach betonowych:

Polecam Jarka Królczyka tel. 603 200 120. Wylewki prima sort.

Wspominany tu wcześniej hydraulika Adam tel. 602 253 166 polecam z całego serca.

A Pan Kocot tel. 503 330 488 to Mistrz Świata w elektryce.

Namiary na fachowców miałam z tego forum.
Współpraca z tymi Panami to czysta przyjemność (brzmi jak pozytyw na Allegro, ale to prawda i cała prawda) :wink:

cyberbronek
04-01-2010, 16:03
Jak już jesteśmy przy wylewkach betonowych:

Polecam Jarka Królczyka tel. 603 200 120. Wylewki prima sort.

Wspominany tu wcześniej hydraulika Adam tel. 602 253 166 polecam z całego serca.

A Pan Kocot tel. 503 330 488 to Mistrz Świata w elektryce.

Namiary na fachowców miałam z tego forum.
Współpraca z tymi Panami to czysta przyjemność (brzmi jak pozytyw na Allegro, ale to prawda i cała prawda) :wink:

Tak sie sklada ze u mnie rowniez pracowaly te same ekipy :) :

Adam Radaszkiewicz - robil u mnie instalacje wodna, kanalizacyjna, ogrzewanie podlogowe i kaloryfery, montowal kotlownie.

Mieczyslaw Kocot - instalacja elektryczna, TV, komputerowa itp.

Jarek Królczyk - wylewki.

Podobnie jak Agagaj POLECAM ICH BARDZO GORACO !!!! Zarowno jezeli chodzi o ich fachowosc, ale takze podejscie do klienta, doradztwo i dyspozycyjnosc !

Pozdrawiam
Bartek

agagaj
04-01-2010, 18:22
No nieźle - nie wygląda na zbieg okoliczności, a jednak :lol:

Pozdrawiam cieplutko Cyberbronku :wink:

pabi_ok
06-01-2010, 10:13
Witam,

Naszą chatkę (okolice Świdnicy, ok.50km od Wrocka) budowałem wraz ze szwagrem i kolegami. Pomagaliśmy też ekipom jakie wzieliśmy do poważniejszych rzeczy - dach - czy też strop. Kawał zdrowia się w tych ścianach zostawiło, ale w sumie nieźle to wyszło :) Wykończenie to w kilku słowach - mnóstwo nerwów, ale dla wielu z Was to nie nowina. Na szczęście Szwagier nie zraził się i dzielnie nam pomagał. Oprócz podstawowej budowlanki i robót związanych z drenażem ocieplił i wykończył poddasze, kładł kafle (na posadzkach, ścianach, schodach żelbet), montował parapety, drzwi, bramę garażową, zrobił ocieplenie budynku. Poza tym z 1000 innych rzeczy jakie przy budowie wychodzą. W jego pracy podoba mi się to, że nie robi byle jak, co często z innymi "fachowcami" ćwiczyłem.
Obecnie poszedł za ciosem i firmę (Granitechnic) otworzył :) Jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany to szczerze polecam. W ramach referencji mogę przesłac na priv fotki z naszego domku.

A poza tym - budujcie się! Rok z życia zabrany, ale potem to już sama radość :)
pzdr
Tomek

grzegorz123-1977
24-01-2010, 15:07
Witam jestem pierwszy raz na tym forum . Chciałbym podziękowac firmie Refit Wykończenia pod klucz Kamil Pancerz z Brzeziny i jednocześnie polecic ta firmę.Pan Kamil robił u mnie wykończenie całego domu w Żurawińcu (Wrocław) ,zabudowy poddasza gk ,gładzie ,malowanie,kafelkowanie .Bardzo dobry młody i przede wszystkim solidny fachowiec z mnóstwem wspaniałych pomysłów po prostu zna się na tym co robi.Bardzo fachowa ekipa młodych nie pijących zgranych ludzi.Polecam [email protected]

malgos2
26-01-2010, 22:54
Jesli ktos z Was szuka niedrogiej a solidnej projektantki wnetrz polecam Magda 34 z naszego forum. :) Wizualki kuchni przez nia zaprojektowanej do obejrzenia w moim dzienniku. 8)

Spirea
09-02-2010, 23:46
witam,
poszukuję kierownika budowy. Znalazłam dwa namiary - na tym wątku i na stronie Misiów. Czy ktoś może polecić kogoś? Budowa w okolicach Oleśnicy.

helixwroclaw2005
10-02-2010, 09:26
grzegorz123-1977 jeżeli tak piszesz to zaproś mnie do tego swojego domu. Weryfikacja tego co piszesz będzie od ręki na forum :D
Jesteś kolejnym "jednopostowcem" do którego nikt się nie zbliży.

Spirea wysłałem info na pw może uda się pomóc :wink:

Spirea
10-02-2010, 10:13
Spirea wysłałem info na pw może uda się pomóc :wink:

dziękuję bardzo

dabell
10-02-2010, 11:10
Schody - polecam wspomnianego już p. Jarosława Czarnotę http://stolmar.com/ . Nie jest tani ale super spec, bardzo dokładny i terminowy - wszystko wykonane zgodnie z ustaleniami :-). Umowa + faktura.
Schody użytkuję intensywnie 2 lata - nie ma żadnych problemów.

wojgoc
14-02-2010, 18:12
pabi_ok
czy mozesz podac namiar na firme swojego szwagra? jest mozliwość zobaczenia pracy wykonanej przez szwagra?
poa tym serecznie pozdrawiam budujących dolnoślązaków

Kaśka73
24-02-2010, 11:16
:

pawel klepacz
01-03-2010, 08:26
witam.
poszukuje brukarza do kostki granitowej nie betonowej. znalazlem jak na razie tutaj jednego.
z tymi co sie umowilem to kazdy byl od granitowej ale na miejscu krecenie nosem i przekonywanie mne do betonowej - bo wpadna na tydzien dwa i po robocie a przy granicie kupa grzebania...
czy znacie kogos godnego polecenia
budowa 15 km od wrocka na wschod

pozdrawiam

pawel

trabi-wrc
05-03-2010, 13:44
witam.
poszukuje brukarza do kostki granitowej nie betonowej. znalazlem jak na razie tutaj jednego.
z tymi co sie umowilem to kazdy byl od granitowej ale na miejscu krecenie nosem i przekonywanie mne do betonowej - bo wpadna na tydzien dwa i po robocie a przy granicie kupa grzebania...
czy znacie kogos godnego polecenia
budowa 15 km od wrocka na wschod

pozdrawiam

pawel

Teufel ;-) napisz do Natalii Stanko - miała jakiegoś magika którego chwaliła.

Pozdrav

Natalia Stanko
05-03-2010, 17:11
Zostałam wywołana do tablicy - brukarza mam od Frankai, kładą kostkę granitową i betonową. Ceny rewelacyjne ( ja jesienią za granitową płaciłam 35zł/mkw kostki 6/8 ) Szybko, sprawnie. Baardzom zadowolona :P

Brukarz Zenon Pawlicki 601-884-073 ..........brać w ciemno.....

communique
25-03-2010, 20:45
witam,
jakiego architekta do adaptacji możecie polecić z wrocławia i okolic?
pozdrawiam!

martic
06-05-2010, 22:19
Szukam solidnej firmy do budowy sso z zadaszeniem,wrocław i okolice.Proszę o namiary...

adamrw
14-05-2010, 22:25
Szukam solidnej firmy do budowy sso z zadaszeniem,wrocław i okolice.Proszę o namiary...
Ja mogę potwierdzić fachowość (oraz podeprzeć się okazaniem efektów pracy :)) p. Arka, który na forum Muratora bywa pod nickiem helixwroclaw2005.

Moniaq
15-05-2010, 23:42
Ja również z czystym sumieniem polecam Jarka Królczyka...wylewki pierwsza klasa,brygada szybko, sprawnie i czysto wykonała pracę

cyberbronek
15-09-2010, 18:21
Polecam stolarza - Marek Bilinski; robil u nas drzwi debowe wewnetrzne i zewnetrzne. Drzwi baaaaaardzo ladne, w konkurencyjnej cenie :).
Wiem ze robi rowniez okna.

http://www.bilinski.com.pl/

Prosze powolywać sie na Bartka z Tynca :).

gunter
03-11-2010, 15:30
A ja chciałbym się Was spytać o firmę zajmującą się montażem pomp ciepła, która nazywa się DPS. Są z Wrocławia (właściwie Bielany Wrocławskie), znam kilka pozytywnych opinii o nich, jednak trafiłem teraz na tą "białą listę" i może ktoś z Was już się spotkał z tą firmą i macie jakieś doświadczenia? Bo tak jak pisałem, kilka osób już mi ich polecało, więc dlatego nie umieszczam tego postu na "czarnej liście", ale może otrzymam kolejne informacje o nich?

Beata&Wojtek
21-11-2010, 13:14
Jako że właśnie korzystam z listy dołoże swoje 3 grosze :)

Na razie mogę polecić z czystym sumieniem tylko 1 firme;/

PHU Krysiak (okna AVANTE). Okna oczywiście są kwestią wyboru producenta, ja nastomiast gorąco polecam Pana Krysiaka- kompetentny, fachowy, doradza i słucha. Osobiście jeździ na pomiary. Okna, drzwi balkonowe + suwanka zamontowane w 1 dzień, czyściutko, fachowo. Ekipa sama policzyła wysokośc suwanki po uwzględnieniu informacji od nas o rodzaju podłogi. Pierszy odbiór- rewelacja. Drugi w lecie, jak się wprowadzimy.
Dodam, że Pan Krysiak moim Rodzicom okna wymieniał 10 lat temu i do tej pory są bez zarzutu :)

Foty w dzienniku :)

elania4
06-12-2010, 12:05
Witam,

Ja swoją budowę już prawie ukończyłam, (2 lata, trzy sezony budowlane), wiele ekip przeszło przez moją budowę z których z czystym sumieniem mogę kilka polecić:

1) Wspominany już wcześniej elektryk Pan Mieczysław Kocot, spec w swoim fachu, bardzo dużo nam doradził co potem okazało sie strzałem w dziesiątkę, sumienny, punktualny a przy tym szybki i niedrogi. Zawsze kiedy go potrzebowałam był na telefon (503330488)

2) Hydraulik, Pan Adam Radaszkiewicz, robił u mnie całe centralne ogrzewanie + kotłownię, złego słowa nie można powiedzieć, dobry i szybki fachowiec, załatwia materiały (Tel. 602253166)

3) Ocieplenie i elewacja, Pan Jarosław Strózik; gość konkretny i solidny, elewacja wyszła pięknie (trudno się przyczepić, ściany są wyjątkowo równe) (tel. 604808818)

4) Dekarz, Andrzej Karwacki, kładł u mnie dachówkę (dach miałam wcześniej zapapowany), zapewnił materiały i usługę w dobrej cenie, ogólnie z dachu jestem zadowolona (Tel. 604428025)

Pozdrawiam i zyczę powodzenia dużo zdrowia oraz wytrwałości przy budowaniu

PS. najgorsza jest końcówka

uriel
09-12-2010, 16:17
do panów Kocota i Strózika ucięło ostatnią cyfrę telefonu...;(

lukkli84
27-12-2010, 17:01
"Napisał Andzias32
JA MOGĘ POLECIĆ DO BUDOWANIA P.ADAMA TEL.793-022-076 co do cen to też można się targować ,solidni i sprzątają po sobie !!! A to też ważne.Budują we Wrocławiu i okolicznych miastach.Moja siostra budowała razem z nim (jest zadowolona)i teraz ja będę zaczynać tylko czekam na dokumenty."





dobre! ale nie na tą listę Pani Aniu! i nie chodzi tu o region a o kolor!

Popieram kobraa, Pan Adam to zdecydowanie CZARNA LISTA dolnośląskie. Radze uważać !!! Pan Adam S. zmienił nr tel. 793 600 602 ale to wciąż ten sam Pan Adam...

Beata&Wojtek
21-01-2011, 10:03
Odebrałam elektrykę- mogę polecić:)
Pan Mieczysław Kocot (503 330 488 ) rewelacja!

2 spotkania po około 2 godziny: 1. ustalanie szczegółów, porady itd. 2. spotkanie: rozrysowane rozmieszczenia gniazdek, pstryczków itd. na budowie- ostateczne zmiany.
Robota: około 1,5 tygodnia
w miedzy czasie "inwestorce sie przypomniało"- nie ma problemu :)
Budowa zostawiona:
1. wszystkie gniazdka opiankowane (mamy porotherm i by wiało)
2. instrukcja obsługi do szafek w 2 kopiach (pozabezpieczane przełączniki, których nie wolno używać)
3. w kazdym pokoju wisi żarówka w ramach górnego światła i można sobie chałupkę oświetlić!
4. na każdym piętrze 1 działające gniazdko
5. budowa POSPRZĄTANA!
6. cena- NORMALNA!

a najfajniejsze jest to, że ani razu nie byliśmy pilnować ekipy :)

FACHOWCA GORĄCO POLECAM! zresztą nie tylko ja bo budowe po budowie mają :)
aha- dziękuję za polecenie tego fachowca na tym forum :)

tenia50
23-01-2011, 19:16
Wszyscy chwala, to ja tez sie pochwale mistrzem

Moi Panstwo odrazu mowie specjalista od budowy nie jestem, Spraw technicznych doglada moj maz, ja zajmuje sie estetyka i finansami.
Otoz on sie zakochal, i gdyby obiektem jego milosci nie byl DACH, to chyba rozwod bylby nie unikniony.
DACH ten zmajstrowal dla nas Pan TOMASZ PATYK ze Zlotoryji (nie wiem czy dobrze napisalam nazwe tego miasteczka, dodam ze lezy okola 20km od Legnicy) tel 887736363 . Moj Boze co to za chlopak, fach wyssal z mlekiem matki albo odziedziczyl w genach po ojcu. Poniewaz firme dekarska odziedziczyl po ojcu a jego ojciec,od swojego ojca. Jak widac firma z tradycjami rodzimmymi.
Ja czasami to sobie mysle,ze on na dachu urodzony , albo na dachu zmajstrowany.

Powiem tylko tak , nie ma w mojej okolicy ladniejszego, i tak profesjonalnie zrobionego dachu.

Robota warta kazdych pieniedzy.
Moj domek jest maly, taka sobie popierdulka dla dwojga starszych ludzi,gdy przejda na emeryture. Ale ten dach jest tak dostojny , ze domek popierdulka wydaje sie palacem.
Oczywiscie, to ja tak widze tem dom - szczesliwa posiadaczka dachu

Pod koniec miesiaca odbieram instalacje elektryczna i hydraulike- juz dochodza mnie sluchy,ze robota wykonana na cymes. Jesli tak w istocie bedzie, dam namiary na obu Panow majstrow

Pozdrawiam Teresa H

roberto45
24-01-2011, 09:16
witam
Przeszukując to forum musiałem jakoś pominąć murarzy, dlatego
poszukuję murarzy do wykonania ścian i stropu, którzy mogliby zacząć na wiosnę
budowa św. Katarzyna.

proszę o jakieś info z namiarami

[email protected]

Tatarak
24-01-2011, 12:13
A ja - przepraszam, jeśli kogoś obrażę swoją podejrzliwością ;) - to jednak wolałabym, żeby pochwały wykonawców wklejali forumowicze z jakimś dorobkiem postowym, a nie tacy świeżo zarejestrowani i z kilkoma wpisami na koncie. Ewentualnie może wklejajcie zdjęcia tego, co dla Was zrobili ci super wykonawcy - zawsze to wiarygodniejsze niż sam list polecający :)

tenia50
24-01-2011, 18:08
A ja - przepraszam, jeśli kogoś obrażę swoją podejrzliwością ;) - to jednak wolałabym, żeby pochwały wykonawców wklejali forumowicze z jakimś dorobkiem postowym, a nie tacy świeżo zarejestrowani i z kilkoma wpisami na koncie. Ewentualnie może wklejajcie zdjęcia tego, co dla Was zrobili ci super wykonawcy - zawsze to wiarygodniejsze niż sam list polecający :)

Mam rozumiec,ze do mnie ta mowa.

No nie ma sprawy, przyznaje ci racje, ale i tak przy swoim bede optowac, taka juz moja karma, latwo sie nie poddaje.
Jakie, to ma znaczenie , czy jest sie elita ,c zy swiezynka, skoro fachowca trzeba pochwalic.:)

<script src='http://img341.imageshack.us/shareable/?i=obraz115o.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>http://img341.imageshack.us/img341/1872/obraz115o.jpg (http://img341.imageshack.us/i/obraz115o.jpg/)</noscript>

<script src='http://img140.imageshack.us/shareable/?i=obraz114c.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>http://img140.imageshack.us/img140/6244/obraz114c.jpg (http://img140.imageshack.us/i/obraz114c.jpg/)</noscript>

tenia50
24-01-2011, 18:20
taaaa dam -- prosz bardz, to dla Pana niedowiarka


<script src='http://img268.imageshack.us/shareable/?i=obraz106xs.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>http://img268.imageshack.us/img268/7290/obraz106xs.jpg (http://img268.imageshack.us/i/obraz106xs.jpg/)</noscript>

<script src='http://img545.imageshack.us/shareable/?i=obraz107d.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>http://img545.imageshack.us/img545/7162/obraz107d.jpg (http://img545.imageshack.us/i/obraz107d.jpg/)</noscript>
<script src='http://img141.imageshack.us/shareable/?i=obraz109r.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>http://img141.imageshack.us/img141/540/obraz109r.jpg (http://img141.imageshack.us/i/obraz109r.jpg/)</noscript>

Tatarak
25-01-2011, 12:12
Tenia, bardzo ładny dach :) NIe obrażaj się, bo to nie o to chodzi, by być elitą, ale o to, by wykluczyć osoby próbujące sobie robić kryptoreklamę, podszywając się pod "klientów".

tenia50
25-01-2011, 20:11
Tenia, bardzo ładny dach :) NIe obrażaj się, bo to nie o to chodzi, by być elitą, ale o to, by wykluczyć osoby próbujące sobie robić kryptoreklamę, podszywając się pod "klientów".

no co ty
ja nie strzelam focha z byle powodu - powiedzialam,ze masz racje i wkleilam obrazki
a teraz, jestesmy koledzy i trzymamy sztame:)

Tatarak
25-01-2011, 22:50
a teraz, jestesmy koledzy i trzymamy sztame:)

a nawet koleżanki, bo ja jestem Pani Tatarak :)

RD2011
06-02-2011, 22:29
Tenia50 Witaj ! Dach jest po prostu cudo! Juz zapisalam namiary. Wielkie dzieki za pokazanie kapitalnej roboty.
Pozdrowienia!

alecx
24-02-2011, 12:43
A u mnie pięknie grzeje pomimo mrozów :)

Polecam hydraulika, którego tu już nieraz chwalono na forum - p.Adam Radaszkiewicz (tel. 602 253 166),
Zrobił centralne ogrzewanie z podłogówką + kotłownię.
Przyjeżdża z materiałami, robi szybko i solidnie, i służy pomocą po uruchomieniu całości.

tenia50
24-02-2011, 21:21
Tenia50 Witaj ! Dach jest po prostu cudo! Juz zapisalam namiary. Wielkie dzieki za pokazanie kapitalnej roboty.
Pozdrowienia!

Cieszę się ,że ci się podoba
Dodam tylko, w projekcie wyglądał koszmarnie, ale mistrz popatrzył podumał, pogadał z mężem i wyczarował.
Wszystko odbyło się za moimi plecami, gdy wieść do mnie dotarła o zmianach oooooooooooooooooo trzeba było mnie widzieć
jak ja pojechałam po mężu, jak ja go przeczołgałam, jak kapral szeregowca,że mi w projekcie miesza.
Nie było jednak rady, bo więźba była już gotowa.
Dziś sie w pas kłaniam majstrowi, a męża to do dziś w alkowie przepraszam.
--- hmmm szczerze mówiąc, to przepraszanie tez mi się podoba.


mam jeszcze do pochwalenia hydraulika i elektryka
elektryk w deseczkę, też młody chłopak tak si e spisał ,że nawet papierkową robote za mnie pozałatwiał honorowo (i nie mówię tu o trzepaniu worków po cemencie ale wszystkie szykany w energetyce)
cena za robociznę, średnia półka, ale wykonanie cymes Pan Adam tel.691 577 381

pozdrawiam Teresa H

Beata&Wojtek
25-02-2011, 09:50
ladny i az szkoda, ze czesc dachu do rozbiorki przed ociepleniem.

dlaczego twierdzisz ze do rozbiorki?

tenia50
25-02-2011, 10:07
ladny i az szkoda, ze czesc dachu do rozbiorki przed ociepleniem.

:o ty mnie nie strasz,bo dach już ocieplony
jak trzeba będzie rozbierać, to ja tej wełny palcem nie dotknę--gryzie

ty mi powiedz co jest nie tak , a ja na wojne pójdę

a może ty mi zazdraszczasz:D

sosko
19-03-2011, 00:21
polecam comfort plus z ul.braniborskiej bez owijania w bawełnę, a najważniejsze za m2 szerokiej deski dębowej na ogrzewanie podłogowe z montażem zapłaciliśmy 250 zł i jest piękny efekt w następnym poście zamieszczę zdjęcia :wiggle:

Beata&Wojtek
19-03-2011, 15:56
Tym razem polecam ekipę od dachu, trzecią, która wreszcie nam dach dokończyła. Poniżej opinia dla Usługi Ogólnobudowlane „MAGBUD” Krystian Piątek.

Od dnia 01 luty 2011 do 11 marca 2011, firma Usługi Ogólnobudowlane „MAGBUD” Krystian Piątek wykonała roboty dekarsko – blacharskie na moim dachu. Praca była dosyć niewdzięczna, ponieważ poprawiane było po dwóch ekipach dekarskich, które to popsuły mi dach i moje zaufanie do firmy Pana Krystiana było bardzo ograniczone.
Prace obejmowały:
- demontaż dwóch kominów z klinkieru krzywo wymurowanych i postawienie ich od nowa,
- obróbka kominów, montaż komunikacji dachowej,
- poziomowanie dachu,
- wykonanie obróbek blacharskich na lukarnie,
- poprawny montaż okien połaciowych, płotki przeciwśnieżne, montaż kominków wentylacyjnych,
- demontaż dwóch koszy oraz poprawny montaż nowych i odpowiednio docięcie dachówek,
- wymiana popękanych dachówek,
- wykonanie podbitki na całym domku, wykonanie miecza na szczycie.
Z wykonanych prac jestem bardzo zadowolona. Wreszcie mój dach nabrał pożądanego wyglądu . Prace zostały wykonane zgodnie z terminem, a wszelkie moje uwagi i prośby były dokładnie wysłuchane i realizowane. Problemy, które pojawiały się w trakcie prac Pan Krystian sam rozwiązywał lub podawał nam do wyboru możliwe rozwiązania, tym samym czuliśmy się pewnie i bezpiecznie.

Pracownicy P. Krystiana jaki i sam właściciel okazali się prawdziwymi profesjonalistami.

ważam, że firma Usługi Ogólnobudowlane „MAGBUD” Krystian Piątek, jest godna zaufania i polecenia. Ja po współpracy z P. Krystianem wiem że można spotkać firmę rzetelną, uczciwą i profesjonalną, jestem pewna że każdy kto będzie korzystał z usług tej firmy będzie w pełni zadowolony.

Zdjęcia w naszym dzienniczku :)

headpoint
22-03-2011, 01:40
szukamy pewnej, solidnej i uczciwej firmy co postawi nam stan surowy zamknięty w okolicach Długołęki...

jeśli chodzi o dopisanie się to polecam firmę hydrauliczną Wozniak - robili nam kompleksową przeróbkę hydrauliki w mieszkaniu a teraz również staramy się aby zarezerwować ich na hydraulikę w domu i ogrodzie.

SovietGangstar
22-03-2011, 19:01
Odnośnie ocieplenia dachu wełną, adaptacji poddasza, sufitów podwieszanych, ocieplenia i elewacji to polecam pana Wójcika z okolic Wrocławia (chyba z Jelcza jest). Robił te wszystkie etapy u mnie, bez żadnych chyba zastrzeżeń w sumie, zawsze można było coś wytargować z ceny.
Podaję telefon dla szukających namiarów: 721 216 603
Powodzenia wszystkim budującym.

malaaga
24-03-2011, 19:11
szukamy pewnej, solidnej i uczciwej firmy co postawi nam stan surowy zamknięty w okolicach Długołęki...

jeśli chodzi o dopisanie się to polecam firmę hydrauliczną Wozniak - robili nam kompleksową przeróbkę hydrauliki w mieszkaniu a teraz również staramy się aby zarezerwować ich na hydraulikę w domu i ogrodzie.

do SSO (bo tyle robili u mnie) polecam ci pana Adama Tkaczyka
Namiar wzięty z "misiów".
http://www.grupawroclawska.republika.pl/index_misie.html

Solidnie - żadnych fuszerek, pomysły konsultowane z kierownikiem, żadnych akcji w stylu "będzie pan zadowolony",
czysto - nie zostawiają śmieci, po pracy posprzątane, materiał zabezpieczony,
terminowo - zawsze na czas, a i sporo nadgonili (zaczęliśmy późno ze względu na przedłużającą się zimę),
własny sprzęt (koparka, betoniarka).
No i ogólnie bardzo miło wspominam współpracę.

wypas
08-04-2011, 22:51
Czy ktos zetknal sie z

ERBUD
Daniel Wróbel
z Olesnicy.


Zaoferowal mi atrakcyjna cene za SSO i szukam opini na temat tej firmy.

krogi100
09-05-2011, 11:29
Witajcie,

Właśnie skończono u mnie hydraulikę.

Roboty wykonywał Adam Radaszkiewicz, tel: 602-253-166, wszystko fachowo, co ważne TERMINOWO.

Cena porównywalna z konkurentami, ale za to bez najmniejszego kłopotu. Nie trzeba pilnować, sprawdzać, materiały załatwia w dobrych cenach.

Godny Polecenia.

lakusz
03-06-2011, 14:27
Dekarz, Andrzej Karwacki, kładł u mnie dachówkę (dach miałam wcześniej zapapowany), zapewnił materiały i usługę w dobrej cenie, ogólnie z dachu jestem zadowolona (Tel. 604428025)


Również polecam firmę Pana Karwackiego (Dach-system), dach robili u mnie 4 lata temu, byli na jednej poprawce po ok 2 latach - podwiewało deszcz i zaciekało przy kominie, bardzo szybko zareagowali poprawili i jest ok - wina nie do końca leżała nawet po jego stronie, bo komin miałem sam obrabiać ale jakoś mi się jeszcze nie złożyło ;)

Co do samej pracy to ekipa jest bardzo szybka, i dokładna. Miałem mała przygodę z Panem Karwackim, ale sprawę ostatecznie załatwił bardzo honorowo. Uważam że nie jest problemem popełnić błąd, ale trzeba umieć się do tego przyznać, przeprosić i ponieść konsekwencje - w tym przypadku dać dobry upust :)

miloszk
30-06-2011, 00:01
Poszukuję kierownika budowy, na zachód od Wrocławia, takiego co doradzi podczas budowy i będzie można z nim normalnie pogadać

carolinka
29-07-2011, 07:39
Witam, poszukuję ekipy od fundamentów do sso najchętniej w zachodniej cz. Wrocławia. We wrześniu powinno być PnB a budowa najchętniej od wiosny 2012 :)

MRS.CONSTR.
27-08-2011, 14:16
Chcialam wpisac na ta liste Pana Radka .Wykonuje on docieplenia ,podbitki, docieplenia poddaszy.Wiem ,ze z jego uslug korzystali juz forumowicze i chyba sie nie zawiedli.Ja widzialam rowniez jego prace (bardzo dokladny,slowny a przy tym kulturalny) i za miesiac wchodzi do mnie na budowe,ale w tej chwili ma wolny termin,wiec jezeli ktos chce to podaje numer tel.534888998.

viridia
01-09-2011, 00:47
Witam
Nawet nie wiecie ile nowych sił mi przybyło kiedy dzisiaj znalazłam tą stronę...Po strasznych przebojach ,które zresztą trwają nadal...błagam o pomoc.
Pilnie potrzebuję solidnego kierownika budowy oraz projektanta który naniesie poprawki w projekcie.
Moj dotychczasowy kierownik od ponad roku trzymał dokumenty,w marcu zapewniał że za dzień , dwa odbiera pozwolenie na budowę...Wczoraj się okazało że zapomniał zawieźć dokumenty do starostwa..A od jutra jedzie na urlop...we wrześniu mam ustalony termin budowy...
Rozpaczliwie potrzebuję dobrego i solidnego kierownika.
Proszę o pomoc

Myometis
20-11-2011, 22:51
podbijam... poszukuję TYNKARZY, dobrych, sprawdzonych, miłych, przystojnych.... no dobra to ostatnie nie musi być ;) wrocław i okolice

Slash
27-11-2011, 21:58
Witam,
od dawna nie miałem czasu / okazji / nastroju (*niepotrzebne skreślić), żeby się udzielić na forum - budowanie wciąga. :bash:
A tymczasem budowa skończona i prawie wykończona, od miesiąca zamieszkiwana.
Wieczory zrobiły się długie, okazji do refleksji budowlanych, poprawek, wniosków, wyszukiwania błędów i identyfikowania sprawców jest zatem coraz więcej.
Pora podzielić się niektórymi z nich - sam wiele skorzystałem na lekturze FORUM.

Dziś odcinek 1. HYDRAULIK
To chyba kluczowa część wszystkich instalacji - zdecydować się na określone technologie i rozwiązania było bardzo trudno.
Jeszcze nie wiem, czy wybrałem właściwie? ... chociaż nie - już wiem - parę istotnych detali z pewnością zmieniłbym przy następnej okazji. :yes:
Ale do rzeczy ...
Dom 200m2, piec Viessmann Vitodens 343F + 2 kolektory Vitosol 200F, 80m2 podłogówki na dole, 7 grzejników na górze (i w garażu). Wszystko na jednym obwodzie, z mieszaczem pomiędzy podłogówką i grzejnikami.
Całością prac hydraulicznych zajął się Pan Adam Radaszkiewicz (602 253 166)- namierzony na tym forum, wielokrotnie tutaj polecany.
Sprawdziłem. Człowiek zadziwiająco dobrze zorganizowany (choć nie sprawia takiego wrażenia :D), załatwia praktycznie wszystkie materiały i podwykonawców (gaz-majstrów, dachowców, serwisantów). Sympatyczny nerwus, solidny i terminowy, choć czasem musiałem się nasłuchać narzekania na tych i owych. Polecam

Wracam do zabaw z regulacją (pogodówka, krzywa grzewcza, regulatory termostatyczne mieszacza, grzejników, ...) - jest tego cała masa - ale to akurat lubią tygryski!

CDN...

Madeleine
28-12-2011, 16:34
wykończeniówka - w tym płytki, regipsy, docieplenie, sufity podwieszane - no wszystko - Arek Gawroński 503 196 987. Perła w koronie. Jest super.
I jeszcze pan Hubert - tel. 500 559 172. Rewelacja, bardzo szybki! bardzo dokładny, a przy tym miły i sympatyczny. Pracują osobno lub razem.

a więcej namiarów tu:
http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=3059

Damro
31-12-2011, 00:26
do nowych forumowiczów,przestrzegam,uważajcie bo większość tutaj wpisów to osoby same reklamujące się.

Tatarak
02-01-2012, 08:58
Damro - niektore pewnie tak, szczególnie jak ktoś ma koncie kilkadziesiąt postów lub mniej, należy uważać, co się czyta. i warto pamiętać, że fachowiec, któremu wystawiono pochlebną opinię kilka lat temu, mógł "się zepsuć" w międzyczasie od nadmiaru klientów.

ale czy od razu większość to reklama?

alicjaadrian
05-01-2012, 21:05
Gorąco polecam firmę z Głogowa wykończenia wnętrz tel.516345923

Myometis
14-05-2012, 12:43
No dobra, czas na mnie, bo już swoje dobre doświadczenia mam, (złe też, ale nie o tym, nie o tym ;) )
To, że nie jestem samoreklamującym się można sprawdzić w dzienniku, zapraszam, jestem szary, walczący inwestor jak każdy.

Polecam:

1) TYNKI : - p. Zbigniew Adamczyk 791 259 095
dwóch Zbigniewów, firma, która się nie reklamuje, pracują od polecenia do polecenia. Wzięłam ich od przyjaciółki, której robili dom. Dwóch sympatycznych panów, bardzo w typie dżentelmena, jak wpadałam na budowę prawie nosili mnie na rękach, żebym butów nie ubrudziła :) poza tym pracowici, terminowi, uczciwi do bólu, ceny konkurencyjne, realne, wykonanie szybkie, bezproblemowe, świetny kontakt. Jestem mile zaskoczona, bo są to ludzie, którym zależy na kliencie i na dobrej opinii, bardzo mile wspominam i polecam w ciemno.

2) HYDRAULIKA: - p. Adam Radaszkiewicz - 602 253 166
"Wzięty" z Muratora, z białej listy. Pracuje na dobrych materiałach, negocjuje dobre rabaty w hurtowni, załatwia, przywozi, inwestor nie musi się niczym martwić. Ma obiektywne spojrzenie, na każde moje pytanie ma logiczną odpowiedź, doradzi, wytłumaczy, uzasadni. Specjalista w swojej dziedzinie, robi sprawnie, czysto, jest konkretny, słowny no i nie da się go nie lubić :) Poza tym chwalę sobie z nim kontakt, nie owija w bawełnę, nie kombinuje, elastyczny co do cen i czasu wykonania, zrobił nam kotłownię, załatwił serwisantów, odbiory, wszystko działa na cycuś glancuś. Polecam dalej w ciemno, bo wie co robi i robi to dobrze.

3) POSADZKI p. Krzysztof - 603 999 779 polecany przez ww. Adama hydraulika,
konkretny, słowny, bezproblemowy, bardzo punktualny, załatwił wszystko na czas, po naprawdę dobrej cenie, nie przeraziło go błoto, przez które musiał do nas "dopłynąć", na wszystkie pytania miał logiczne, mądre odpowiedzi, doradzał, proponował. Dzięki niemu mamy w miarę równą podłogę na skaszanionym chudziaku. Polecam, oby więcej takich fachowców.

4) podłączenia gazu, instalacje, skrzynka gazowa i wszystko co się z tym wiąże
p. Krzysztof Wnuk - 694 676 538
jedyny człowiek gazowy, który nie robił mi problemów z podłączeniem, instalacją i takie tam. Przyjechał, wycenił, uspokoił, wykonał. Bezproblemowy człek z dużą wiedzą, którą się dzieli, ukierunkowując inwestora. Żałuję, że wcześniej się z nim nie spotkałam, uprościły by się wszelkie procedury. Polecam, miły, kompetentny, pomocny, konkretny.

5) okna Avante z firmy KRYSIAK z ul. Balonowej
Polecam, wysoka jakość obsługi, konkretnie, terminowo, montaż bezproblemowy, przemiła ekipa i właściciele. Skorzystałam z nich już drugi raz, polecałam przyjaciołom, wszyscy zadowoleni. Okna sprawują się ok, doradztwo w kwestii wyboru, pomiary, serwis posprzedażowy (czy aby wszystko ok) i ankieta na temat montażystów (nie miałam żadnych uwag). Polecam w ciemno. Mam od nich również bramę garażową, równie sprawnie i dobrze zamontowaną.

to tyle na pierwszy rzut, reszta potem :)

Tomaszek19
26-06-2012, 14:53
witam.
poszukuje brukarza do kostki granitowej nie betonowej. znalazlem jak na razie tutaj jednego.
z tymi co sie umowilem to kazdy byl od granitowej ale na miejscu krecenie nosem i przekonywanie mne do betonowej - bo wpadna na tydzien dwa i po robocie a przy granicie kupa grzebania...
czy znacie kogos godnego polecenia
budowa 15 km od wrocka na wschod

pozdrawiam

pawel

Witam, mój debiut tutaj, ale widzę dużo fajnych porad :) przy okazjiteż chętnie poradzę, bo jak ktoś szuka fajnego brukarza to mogę szczerze mogę polecić Pana Sebastiana Smolaka. Dostałem go z polecenia od znajomych, którzy dosyć wnikliwie rozpatrują wszystkie oferty i lubią brać ludzi na poziomie. U Pana Sebastiana się to potwierdziło, robi bardzo dobrze, szybko, jest miły i grzeczny (co u brukarzy jest rzadkością), a do tego stawki ma bardzo atrakcyjne.
Znajomi byli zachwyceni, ja też jestem bardzo zadowolony. Naprawdę facet na poziomie. Podaję jego namiar, bo warto wziać kogoś normalnego do prac brukarskich - Sebastian Smolak 667 20 60 44.
U mnie kłądł kostkę betonową, ale mówił, że granit też kłądzie na równi z betonem. Resztę sobie sprawdźcie po telefonem, ale chętnie przyjeżdża na budowę.
T.

Bollero
10-07-2012, 20:31
...

pedro73
10-07-2012, 23:54
Pan Kocot niestety się zepsuł. Poleciłam tego fachowca, bo sama 2 lata temu byłam zadowolona. Ale teraz narobił mi wstydu. Po pierwsze łaskę robi, że odbierze telefon. Może w głowie mu się poprzewracało od ilości zleceń... bo zaczął olewać. Umówił się z moimi znajomymi, po czym zniknął. oddzwonił raz z pretensjami, że on oddzwoni. I dalej cisza. Jak ktoś nie chce zostać na lodzie, to nie polecam.

A może znajomi nie wiedzieli, że on jest na urlopie? Ludzie czasem musza odpocząć i mają prawo nie odbierać telefonu.
Ja nie mam żadnego problemu, żeby się z nim skontaktować, ale nie na urlopie!!! Prace zaczął przed urlopem, a kończyć będzie w przyszłym tygodniu.

Moorela
11-07-2012, 00:03
Ja polecam Pana Kocota, robił nam przyłącze elektryczne właśnie przed swoim urlopem w czerwcu ;) Wszystko odbyło się sprawnie, w terminie, załatwił wszystkie formalności, praca wykonana bez zarzutu, doradził nawet w innych tematach. Zdecydowanie polecam! Acha, z połączeniem telefonicznym też nie było problemu :)

sasey
19-07-2012, 15:50
Czy mógłby ktoś polecić mi jakiegoś fachowca od certyfikatów energetycznych, z okolic głogowa,lubina ?
Byłbym bardzo wdzięczny.

barbara@
18-08-2012, 23:22
To ja dorzucę KOMINIARZ Krzysztof Suski, bardzo solidny i co najważniejsze tani kominiarz. Numer telefonu 607-260-440.
U mnie dokładnie sprawdził i ustalił wentylację, kamienica 100letnia wiec było co sprawdzać, 17 metrów w górę.
Po umówieniu sąsiadów z pionu, załatwił wszystko w 1 dzień, na drugi dzień odbiór papierka, sprawdzałam u kominiarzy, średnio cena niższa u niego o 200zł. Polecam, bardzo.

barbara@
18-08-2012, 23:24
Czy ja mogę prosić o namiary na Pana elektryka Kocota? bedę wdzieczna oraz hydraulika jakiegoś dobrego i taniego?
Będę wdzieczna.

sasey
20-08-2012, 06:15
Niestety nie otrzymalem odpowiedzi tu na forum,ale udało mi się znaleźć kogoś,kto za rozsądne pieniadze "zrobił" mi świadectwo energetyczne. Dla zainteresowanych info na priv.
Pozdrawiam

DARDO
24-09-2012, 22:38
Witam. Proszę o namiar na wykonawcę świadectwa energetycznego domu mieszkalno-uslugowego we Wrocławiu. Dziękuję. Pozdrawiam

albert07
07-10-2012, 10:06
cześć, to ja bardzo poproszę; [email protected]


z góry dzięki

radmol
25-11-2012, 14:40
Witam, ja z czystym sumieniem polecam elektryka p. Grzegorza Żmudę z okolic Łoziny (północ Wrocławia). Robił u mnie instalację i jestem bardzo zadowolony. Profesjonalnie, schludnie, w miarę tanio i co najważniejsze działa:) Wszystkie puszki zakończone deklami - całość gotowa do tynkowania.
Kable gipsowane i klejone prowadzone po ścianach a nie po podłodze. Doradza przy rozmieszczaniu włączników a to ważne:)
Pozdrawiam.

Przy okazji szukam fachowca, który zaizoluje mi balkon nad pomieszczeniem ogrzewanym (wykonanie warstwy spadkowej zaprawą wyrównującą i na to Mapelastic lub papa - w tej chwili mam tu goły beton a pod nim mam wykusz.... Całość ma około 3mkw i nikomu nie chcę się tym bawić a sam tego robił nie będę).
Budowa w okolicach Siedlca.

Matimes01
01-01-2013, 21:52
witam na forum.

mam prośbę o namiary na sprawdzoną ekipę budowlaną do stanu surowego. domek nieduży - ok 100m jednopoziomowy, okolice Miękini. początek bud wiosna - pozdrwiam Piotr

tombary
23-08-2013, 12:57
Witam

Proszę o namiar na sprawdzona ekipę budowlana do SSO. Dom 300m2 Wrocław Oporów. Termin rozpoczęcia prac 01.09.2013. Dzięki i pozdrawiam

izamanko
28-07-2014, 17:30
Sądzę, że warto założyć taki temat widziałam podobne dla innych województw :) Polecajcie rzetelne firmy, z których usług korzystaliście :)

Ja jako pierwszy przykład proponuje: Biuro projektowo-usługowe ERAN z Gliwic. Miałam z nimi przyjemność pracować przy montażu instalacji wodno-kanalizacyjnej w swoim domu.Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Jeżeli ktoś korzystał z nich usług warto dopisać swoją opinię lub poddać kolejną firmę do listy białych wykonawców.

Elfir
31-07-2014, 22:59
Sądzę, że warto założyć taki temat widziałam podobne dla innych województw :) Polecajcie rzetelne firmy, z których usług korzystaliście :)
.

A nie przyszło ci na myśl, że taki wątek już istnieje?
Łączę i na przyszłośc radzę korzystać z wyszukiwarki.
Górny Śląsk ma swój temat

jacek.zoo
04-09-2014, 13:35
jest biala lista warszawy to i wroclaw by sie przydal :)

z moich dotychczasowych doswiadczen z zmknietymi oczami moge polecic murarzy, prosto, rowno, piony poziomy i przekatne, wszystko rowno. podobnie ekipa od dachu. mega ladnie i starannie wykonany. ale wisienka na torcie jest tynkarz wewnetrzny, robi mi teraz gipsowy diamanta. idealnie rowno, od razu pod malowanie, wiekszosc nie ma tak ladnie gladzi zrobionych. co idr na budowe to zachwycam sie tymi tynkami. doslownie lustro. dla niedowiarkow zapraszam na budowe :)

ale tak to jest, jak ktos robi dobrze to ma roboty full, ja na tynkarza czekalem od.marca

Arkadasz
02-01-2015, 14:18
Adam Radaszkiewicz - Hydraulik,
Podłogówka, podłączenie pieca gazowego, grzejniki. Wykonywał roboty w moim domu w Dobrzykowicach. Szybko i solidnie. Mogę z czystym sumieniem polecić.

maaradv
29-01-2015, 11:38
Po fatalnych doświadczeniach z ekipą od dachu postanowiłem mieć najlepszą ekipę od hydrauliki/ instalacji, elektryki i wnętrz. Patrząc po wcześniejszych wpisach widzę że nic nowego nie napiszę polecając Adama Radaszkiewicza jako rzetelnego wykonawcę wszelkich prac kanalizacyjno instalacyjnych.
U mnie robił wszystko od A do Z łącznie z ogrzewaniem podłogowym na całym parterze, instalacją gazową w środku i na zewnątrz, podłączał kocioł DeDietrich Modulens, który kupiłem za jego pośrednictwem w dobrej cenie. Zorganizował mi serwisanta, który zrobił pierwsze uruchomienie kotła i teraz go serwisuje. Wszystkie materiały kupował dla mnie a następnie wszystko rzetelnie rozliczał, indywidualnie nigdy nie dostałbym materiałów w takiej cenie. W przypadku Adama Radaszkiewicza założenie fachowej ekipy spełnione w 100 %. Trochę maruda ale przy moich częstych zmianach koncepcji można powiedzieć że oaza spokoju :)
Adam Radaszkiewicz 602253166

Mieczysław Kocot, zajął się u mnie kompleksowo elektryką od instalacji kabli po montaż włączników i ramek.
Ekipa przyjeżdża w 5-6 osób z czego pan Mietek przez pierwsze dni chodzi i marudzi co można by zrobić lepiej :-o
Polecam zdać się na jego doświadczenie ja miałem kompleksowy projekt elektryki razem z wnętrzarskim i wyłapał mi kilka błędów, których osoba budująca pierwszy dom nie jest w stanie sobie zwizualizować na tak wczesnym etapie budowy. Dodał mi też z 15 punktów i instalacji, które były całkowicie pominięte albo, o których mi się nawet nie śniło że są tak potrzebne. np kabel łączący garaż ze zbiornikiem szamba, dla sygnalizatora napełnienia. Na koniec dostałem wszystkie niezbędne pomiary instalacji, do odbioru budynku.
Mieczysław Kocot 503330488

Do kompleksowego wykończenia wnętrz polecam Damiana Lenartowicza 605299530

snk
24-05-2015, 18:06
Witam,

Poszukuję specjalisty do przełożenia dachu w stary domu, oraz speca który podłączył by piec c.o. wraz z pociągnięciem instalacji na terenie Wrocławia. Z góry dzięki za info !

questa
24-05-2015, 21:07
Skorzystałam z usług polecanego na forum p.Kocota do założenia R-betki i wszystkich spraw dokolnych. Nic dodać, nic ująć. Forumowe peany zasłużone ;-)

mireksokol
27-05-2015, 12:20
Szczerze moge polecic ta firme, przy budowaniu domu korzystalem z ich uslug jesli chodzi o solary i kotly. 100% retelnosci i profesjonalizmu. Polecam http://www.dedietrich-solary.pl/

yarecki_wr
28-05-2015, 13:11
Zna ktoś może solidnego rzeczoznawcę z Wrocławia i okolic do oceny wartości budynku i potrzebnych prac remontowych/wykończeniowych?

a_a_2
10-06-2015, 12:31
Czy ktos wspolpracowal z nadzorca/kierownikiem budowy, Pania Monika Duch z Wroclawia? Jesli tak, bede wdzieczny za opinie i spostrzezenia.

mupcio
26-07-2015, 06:02
Witam wszystkich!
To mój pierwszy post na forum. Planuję budowę domu w okolicach Lubawki z projektu Archonu dom w idaredach 2. Czy ktoś może polecić ekipę do wybudowania stanu zerowego?

beniuDW
07-09-2015, 20:45
Po przebojach z ekipami mogę polecić:

BRAMY GARAŻOWE - firma Bingo z Wrocławia, www.bingo.wroclaw.pl
będziemy u nich zamawiać również drzwi zewnętrze
profesjonalni, bezproblemowi, ceny na dobrym poziomie, doradzają, nie mogę powiedzieć złego slowa

STUDNIE wiercone - pan Nowak z okolic Wrocławia tel. 603 808 399 lub 667 398 548
terminowi, gdy umawiają sie na spotkania to przychodzą i są punktualni, firmę prowadzi ojciec z synami, bardzo porządni ludzie, duże doświadczenie, doradzają i co najważniejsze nie naciągają, super pomoc przy doborze pompy itp

OGRODZENIA: PPUH DEKO Stanisław Babło
my robiliśmy panel z podmurówką, poszło szybko i sprawnie,

beniuDW
09-09-2015, 16:32
Czy możecie polecić dobrą firmę z Wrocławia lub okolic do parapetów zew i wew - chodzi mi o kamień (granit) i konglomerat.
Dzięki

beniuDW
18-09-2015, 18:26
halo halo

Szukam poleconej ekipy do ocieplenia zew. i elewacji. Czy macie kogoś sprawdzonego?

daamiann88
11-11-2015, 08:44
Możecie polecić jakaś ekipę z okolic Świdnicy/Świebidzic/Walbrzycha. Chodzi o postawienie ścianki kolankowej i wylanie wieńca. Prace wykonywane będą na wiosne/lato

albert07
09-02-2016, 00:37
Witajcie, czy zna może ktoś niedrogą firmę architektoniczną, która przerobi lub wykona na nowo projekt budowlany? Z góry dziękuję za info

questa
23-06-2016, 09:33
Witam, ja dziś z czystym sumieniem mogę do listy dodać firmę od przyłączy Hydrotap (pan Tomek 606 433 532, pan Jakub 606 300 954). Pana Jakuba Józefczaka ktoś polecał w swoim dzienniku. Wykonali u mnie gaz i wod-kan WSZYSTKO ZGODNIE Z PROJEKTEM (z pełną obsługą w ZDIUM i mpwik) W CENIE PANA KAZIA CZY PANA TADZIA (taki pan Kazio - cytuję: "a po co pani ORZ, a po co pani studnia betonowa - mam znajomego inspektora - wszystko odbierze, a po co zgodnie z projektem ...").

Generalnie ceny we Wrocławiu za przyłącza są zabójcze (nic dziwnego jak mpwik za same ułożenie rury wody w wykopie woła 3 kpln!), ale Hydrotap najbardziej przystępny przy super jakości. 3 panów wykonuje + pan Tomek nadzoruje. Weszłam do studni betonowej sprawdziłam spadki na kinecie. Dostałam niwelator i sprawdziłam między studzienkami. Przyjechał piasek. Wywieziono glinę. Absolutne szóstka z plusem. Jedna z tych firm, które po prostu robią porządnie (a nie jestem łatwym klientem :0). Dziś miałam mieć wylewki ale pogoniłam wczoraj wykonawcę bo nie chciał podpisać umowy (!). Mam jescze fajnego elektryka ale polecę jak skończą 100%, żeby nie chwalić dnia przed zachodem słońca.

Acha tynki cem-wap robił mi Rafał Kościuk - też pozytyw (zero odchyłek, wszędzie robiłam samoloty łatą, jeden kąt był do poprawy), super mocne, polecony przez hurtownię Bechcicki od której bierze najwięcej materiałów. 501 293 521.

Do wylewek chyba wezmę firmę Krzysztof Oparowski Beta (z allegro) z Oleśnicy - czy ktoś coś słyszał? coś wie? Daje rachunek (więc i gwarancję), przynajmniej. Będę wdzięczna za wszelkie info.

questa
29-08-2016, 11:41
Wylewki zrobione przez Krzysztofa Oparowskiego 665 966 006 - mucha nie siada. Idealne (minelo juz ponad 1.5 miesiaca). 3 chlopakow robilo + 1 przy miksie. Polecam. NIC NIE POPEKALO, SOLIDNE.

A tak sie balam czytajac posty o pekajacych wylewkach...

marcinie
04-09-2016, 14:14
Witajcie,

Mam do wykończenia połowę bliźniaka, szukam sprawdzonych fachowców, którzy w odpowiedniej cenie zajęliby się następującymi kwestiami:
1. Parapety wewnętrzne
2. Podwieszane sufity
3. Gładzie
4. Płytki + armatura łazienek
5. Montaż kominka
6. Malowanie
7. Drzwi wewnętrzne z futrynami
8. Założenie paneli i listew
9. Schody
10. Biały montaż
11. Karnisze

Czy moglibyście polecić kogoś w ramach tych pozycji? Szczególnie w kwestii gładzi, podwieszanych sufitów (których nie ma dużo) oraz wykończenia łazienek i płytek.

termolit
07-09-2016, 11:14
A tak sie balam czytajac posty o pekajacych wylewkach...

Wylewka pęka jak jest wykonana z gorszej jakości materiału, brak zbrojenia np. włóknem przy posadzkach z mixa, od ekipy rozkładającej itd.

Natomiast ważnym czynnikiem jest również wykonanie odpowiednich dylatacji! a mianowicie dylatacja przyścienna jest miejscem, gdzie następuje wydłużanie termiczne jastrychu (czyli rozszerzanie jastrychu pod wpływem temperatury). W momencie, gdy jastrych nie będzie miał miejsca do rozszerzenia, nastąpi jego wybrzuszenie lub jastrych może podnieść się przy ścianach oraz może zacząć pękać.

Żeby zapobiec takim sytuacjom, należy stosować dobre taśmy dylatacyjne i policzyć, ile jastrych potrzebuje miejsca.

Fugi budowlane
Muszą być bezwzględnie zachowane i przeniesione w tych samych miejscach na fugi dylatacyjne w jastrychu.

Fugi brzeżne
Stosowane są między wylewką, a ścianami, kolumnami, słupami itp.

Przykład obliczania grubości taśmy brzegowej:
Długość bloku: 15m
Współczynnik rozszerzalności cieplnej: 0,012mm/mK
Różnica temperatur (np. 15° do 45°C): 30K
Rozszerzalność cieplna 15 × 0,012 × 30 = 5,4 mm
Zakładana ściśliwość taśmy brzegowej: 70%
Wyliczenie grubości taśmy brzegowej: 5,4:0,70 = 7,71 mm

Grubość taśmy brzegowej (dylatacyjnej) w jastrychu piaskowo cementowym:
średnia grubość 5mm (biała taśma), natomiast lepiej zastosować grubszą

Grubość taśmy brzegowej (dylatacyjnej) w jastrychu anhydrytowym (posadzki anhydrytowe dedykowane na ogrzewania podłogowe):
- Przy jastrychach anhydrytowych bez ogrzewania podłogowego grubość taśmy nie mniejszej niż 8 mm
- Przy jastrychach z ogrzewaniem podłogowym zaleca się stosować taśmy brzegowe o grubości nie mniejszej niż 8 mm lecz za każdym razem należy wyliczyć właściwą grubość wg podanego wyżej wzoru wyliczeniowego

W jastrychach grzewczych fugą dylatacyjną należy oddzielić:
- Powierzchnie o różnych obwodach grzewczych
- Powierzchnie o różnych wysokościach
- Powierzchnie o różnych temperaturach np. jastrych z ogrzewaniem podłogowym, oddzielić od jastrychu nie ogrzewanego.

Dylatacje przy wylewkach cementowych stosujemy na pow max. 30m2, natomiast przy posadzkach anhydrytowych na ogrzewaniu podłogowym do 300m2, bez do 900m2. Dodatkowo przy posadzkach anhydrytowych dylatacje stosujemy w przejściach drzwiowych oraz w powierzchniach o przekątnej ≥20m.
Na konieczność zastosowania fug dylatacyjnych może mieć również wpływ kształt geometryczny powierzchni, innej niż prostokąt, a także rodzaj okładziny podłogowej.

Uwaga – nie można stosować jako dylatacji styropianu!
Styropian maksymalnie ściska się tylko o 20-30%, taśma dylatacyjna ugina się aż w 70%.

Pozdrawiamy
Zespół TERMOLIT Wrocław

Edyward
16-09-2016, 09:05
Stan surowy pan Antoni Nowak współpracujący z Manexem 501 406 943
Okna - Avante, pan Krysiak z Balonowej
Hydraulika, ogrzewanie podlogowe pan Adam Radaszkiewicz 602 253 166
Elektryka - pan Mieczyslaw Kocot 503 330 488
Tynki 696 592 484
Posadzki pan Krzysztof 603 999 779
Karton-Gips, Płytki, Łazienki pan Dominik Kazimierski 530 502 458

Wszystkich powyższych mogę jak najbardziej polecić. Dobra organizacja, terminowość i tempo realizacji prac. Także pomimo bagiennej pogody na wiosnę udało się zgrać instalatorów praktycznie jedną ekipię po drugiej.

izkaus
01-02-2017, 15:21
Pn antoni budowal u Pana ile chcial za robocizne?

beniuDW
10-06-2017, 18:44
Kogo polecacie do schodów wewnętrznych?