PDA

Zobacz pełną wersję : TRÓJMIASTO - Biała lista wykonawców.



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

Kolbudzian
22-02-2008, 11:24
dano na kilku pierwszych stronach masz namiary do ATOMU z Lublewa :) Mieszcza sie obok hurtowni patoka, latwy dojazd, pracuja od 8 do 16

058 691 70 11

podobno firma ATOM już nie istnieje
nawet nie ma tabliczki na płocie...

SzipBudowniczy
22-02-2008, 11:26
Jako, ze bylam w Atomie osobiscie w zeszlym tygodniu w ich siedzibie i rozmawialam telefonicznie wczoraj twierdze jednak, ze istnieje:)

orzech_2
25-02-2008, 20:17
Mistrz od kominków , Mariusz Jaskulski ,Kartuzy ,okolice.
Wie co robi , tel. 609 225 925

hub75
02-03-2008, 19:42
Do grona polecanych przeze mnie fachowców, mogę dopisać elektryka pana Marcina Kaminskiego z Sierakowic, oraz jego Ojca który zajmuje się układaniem kostki brukowej, posiada wieloletnią praktykę. Kotnakt do obu Panów tel. 661-128-337.
Obaj Panowie są solidni i godni polecenia, prace wykonują również w 3mieście!

gelinde
07-03-2008, 13:03
Jesteśmy na etapie wykończeniówki, więc mogę podać, kto nam się najbardziej "udał":
okna - firma Vetrex z Kartuz (jeden z oddziałów), u nich też zamawialiśmy bramę garażową i też jesteśmy zadowoleni (minęło pół roku)
tynki - bracia z miejscowości Długi Kierz 880 379 361
elektryk - Marcin z Sierakowic - nie pytałam go czy mogę podać telefon na forum, więc ewentualnie wyślę na priv, jeśli będzie ktoś zainteresowany
meble na wymiar - Roman Zielke 698 325 691 - na razie mamy fajną szafkę w łazience, czekamy na kuchnię
"majster" , który nam dom od zera po dach postawił, ale zastrzegł, że już ma umówione budowy na ten rok, więc wymieniam go na końcu, choć zasłużył na pierwsze miejsce

Dżarecki
10-03-2008, 10:30
witam forumowiczow
poszukuje ekipy do wykonania stanu surowegow na terenie gdanska i oczywiscie, jak wiekszosc mam problem...Dzieki szanownym forumowiczom mam kilka kontaktow, ale jak to baba chcialabym wiedziec czy polecane osoby sa rzeczywiscie godne zaufania. Bardzo prosze o komentarze osob ktore mialy do czynienia z nizej podanymi ekipami, bede baaaardzo wdzieczna :)
P. P.Polaszek, P. Janusz, P. J. Szymichowski, P. Dawidowski, P. J.Korda


U mnie budowal Jacek Szymichowski z ekipa. Wlasciwie konczy. Pozostaly mu scianki dzialowe, taras, ogrodzenia i inne juz mniejsze prace. Solidny, terminowy. Co prawda prowadzi kilka budow na raz - dla mnie to zaleta. Jak sie pojawia budowa idzie piorunem. Tempo, ktorego zazdroscili mi okoliczni budujacy. Potem znikal, ja mialem czas na przygotowanie materialow. Wszscy podkreslali, ze do jakosci nie ma sie jak doczepic. Podpowiada niektore rozwiazania. Jezeli natomiast jestes na cos zdecydowana, nie dyskutuje tylko robi jak chcesz. Ma wspolpracujacych z nim ciesli, dekarzy i innych.

allize
12-03-2008, 13:35
Dzarecki, dzieki wielkie za odpowiedz:) Wlasnie jestem po rozmowie z P. Szymichowskim i czekam na jego wycene..Czy mozesz napisac, jaki jest twoj domek i ile cie kosztowal? Ceny sie roznia i trudno jest przewidziec jak sie zakonczy budowa, a najlepiej chyba pytac tych , ktorzy wlasnie wybudowali:) Dodam jeszcze , ze moj budynek to 320 metrow, bardzo prosty bez zadnych udziwnien, z plaskim dachem, co prawda ma trzy pietra ( bardziej wysoki niz szeroki), ale kazde jest powtorzeniem parteru. Jak tak sobie czytam niektore posty to koszty wychodza czasami kosmiczne, a ja chce sie zamknac w 300 tys za stan surowy otwarty... Wiem, szalona jestem:)

Mały
12-03-2008, 15:18
Meble kuchenne - Wojtek - 0604-787-431. Solidnie i konkretnie.

magdagdansk
12-03-2008, 18:42
Szukam dobrego INSPEKTORA NADZORU !!!.okolice gdańsk, pruszcz gdański


A jeśli chodzi o cygana to numer sę nie zmienił
607-226-455

bronson
13-03-2008, 20:58
Szukam dobrego INSPEKTORA NADZORU !!!.okolice gdańsk, pruszcz gdański

Inspektora nadzoru czy może kierownika budowy??? polecam p. Krzysztofa Włodarza z Pszczółek... kierownikiem noże być ale nie wiem czy inspektorem nadzoru...
tel. 601249959

allfrog
26-03-2008, 15:21
Witam - polecałem wcześniej tych ludzi - ale warto powtórzyć:
Fachowa ekipa do stanu surowego otwartego - bez dachu:
szef to P. Władysław Piesik tel: 668 120 310.
u mnie SSO robili niecałe 2 miesiące. Dość wolno (nie spieszyło mi sie), ale b. solidnie.
Pozdrawiam.
ALL.

Elka62
27-03-2008, 18:37
Witam!
Chciałabym gorąco polecić firmę chwaloną wielokrotnie i zasłużenie.
Megabud z Rumii.
Wykonali u mnie niewielkie zlecenie: sprzedaż i montaż drzwi wejściowych z demontażem starych. Mogę podsumować jednym słowem - profesjonalnie !
Dokładnie tak jak lubię - kompetencja i terminowość.

MiA & Wojtek
29-03-2008, 16:19
Wlasnie zauwazylam,ze "moj" wykonawca co i instalacji wod-kan zawital na forum,wiec spiesze wystawic opinie jego pracy.
Pod dobra ocena pracy p.Bartka podpisuje sie wszystkimi czterema konczynami :D
tel.0785-143-790
http://forum.muratordom.pl/uslugi-hydrauliczne-zapraszam-pomorskie,t117717.htm

Agnieszka0113
30-03-2008, 18:04
Ja napewno jako elektryka mogę polecić pana Adriana z Wejherowa, młody, konkretny i szybki chłopak, oprócz tego posiada telefony do innych fachowców.

p.Adrian 501-388-385

CMYK
02-04-2008, 09:48
boje sie takich wpisow bo z doswiadczenia wiem ze jak dostaja zlecenia to dostaja malpiego rozumu ale moze komus pomoga sa to ekipy ktore uratowaly mi nerwy


parkiecarz terminowy, solidny dokladny, dba o material klienta 509 550 431

kafle, wykonczenie kompleksowe p. Grzes 606 808 879-rewelacja, dokladny, w miare terminowy, szybki i na temat, bezproblemowy, doradzi

wymarzona kuchnia mojej zonki 502 633 799 facet nie robi jakis wizualizacji-rysuje na papierze milimetrowym ale robi solidnie terminowo dokladnie przyjezdza na poprawki, zona jest zadowolona i to jest najwieksza rekomendacja, robi pozatym meble na wymiar u nas robil dodatkowo wieszak w przedpokoju mozna go zobaczyc w dzienniku, robi w drewnie i plycie montuje sprzet byl konkurencyjny cenowo.

facet do montazu mechanizmu bramy w ogrodzeniu- doradzi pospawa solidna i rzetelna robota, jest przedstawicielem mechanizmow faac 601 651 297

to sa ekipy od wykonczenia na szczescie nie wykonczyly psychicznie i finansowo. Mam nadzieje ze innym tez pomoga.

sylwiap111
08-04-2008, 15:45
Z czystym sercem mogę polecić Panią Izę Kotlewską projektantkę wnętrz. Jest solidna i niedroga, cały czas pod telefonem. Słucha, doradza, wypytuje o upodobania, kolory itp. Jest naprawdę świetna. Zamówiłam u niej ustawienie ścian wewnętrznych, dobór kolorystyki i materiałów wykończeniowych, rozstawienie mebli, projekt oświetlenia, ułożenie gniazdek, projekt mebli oraz wizualizację. Można także u niej zamówić wykonanie mebli:)

Bardzo prosze o namiar na Pania Kotlewska.

pozdrawiam

monikaa13
10-04-2008, 18:28
Z czystym sercem mogę polecić Panią Izę Kotlewską projektantkę wnętrz. Jest solidna i niedroga, cały czas pod telefonem. Słucha, doradza, wypytuje o upodobania, kolory itp. Jest naprawdę świetna. Zamówiłam u niej ustawienie ścian wewnętrznych, dobór kolorystyki i materiałów wykończeniowych, rozstawienie mebli, projekt oświetlenia, ułożenie gniazdek, projekt mebli oraz wizualizację. Można także u niej zamówić wykonanie mebli:)

Bardzo prosze o namiar na Pania Kotlewska.

pozdrawiam

o tej Pani pisze też tutaj
http://forum.muratordom.pl/trojmiasto-czarna-lista-wykonawcow,t61775.htm

raffran
12-04-2008, 21:05
My korzystralismy z tartaku w Gd-Osowej na Venus,o ile dobrze pamietam ulice.

Dżarecki
12-04-2008, 21:47
czy ktoś może poleci jakiś tartak z okolic Gdańska?
szukam dobrego, solidnego ale w miarę taniego tartaku, muszę nabyć deski szalunkowe i krokwie

Całą więźbę dachową zamówiłem w tartaku w Sulęczynie: http://www.tartak.pomorskie.pl/
Był już polecany na forum.
Ceny przystepne, terminy super. Zamówiłem więżbę w pażdzierniku z dostawą w listopadzie. Byli jedynym tartakiem, który się tego podjął. Wszystkie dostawy na telefoon. Zabakło kilku krokwi, dowieżli następnego dnia. Zresztą zamówiłem u nich i dachówki i okna połaciowe. Dowożą zgodnie z potrzebami dekarzy, właściwie wszystko na telefon.
Są naprawdę OK. Ostateczne rozliczenie po wykonaniu dachu.

ryba7070
16-04-2008, 08:23
Witam! Wczoraj skończyli u nas posadzki z miksokreta, zacierane maszynowo, sprawnie i porządnie, 240 m2 w 2 dni, ekipa godna polecenia, ceny tez w normie, można się dogadac. Dla zainteresowanych: MIXBUD tel: 517-205-939.

hub75
16-04-2008, 19:32
Dachy - pokrycia : Dawid 0509-367-186. Nie napiszę ile dałem za kpl dach, bo co niektórzy się mogą z lekka wkurzyć ;-) .

Wstawiali mi dodatkowego Veluxa, obróbka dachówki ceramicznej oraz samego okna - skandal, kpina, żenua, fuszera itp epitety :-)

domair
20-04-2008, 00:02
Kontakt wziąłem z forum. Potwierdzam pozytywne opinie o Panu Krzysztofie. Serdecznie polecam tego fachowca.


Polecam elektryka Pana Krzyska Pułe, bardzo solidnie i terminowo
tel. +48 503904601

majcia
20-04-2008, 13:06
Wlasnie zauwazylam,ze "moj" wykonawca co i instalacji wod-kan zawital na forum,wiec spiesze wystawic opinie jego pracy.
Pod dobra ocena pracy p.Bartka podpisuje sie wszystkimi czterema konczynami :D
tel.0785-143-790
http://forum.muratordom.pl/uslugi-hydrauliczne-zapraszam-pomorskie,t117717.htm

Rowniez potwierdzam dobra opinie o Panu Bartku. Wszystko dziala tak jak powinno :D

raffran
20-04-2008, 17:06
Czy ktoś może polecic mi dobrego architekta z okolic Kartuz.


http://forum.muratordom.pl/grupa-trojmiasto-i-okolice,t1259-17820.htm

kazia25
27-04-2008, 11:25
"Usługi Ogólnobudowlane Ciesielstwo, Dekarstwo Krzysztof Arendt"
tel. 508 071 549.
Poleciła nam ich firma Matelbud gdzie kupowaliśmy dachówkę oraz okna.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z ich usługi więc mogę dalej ich polecić.
Szefem jest rzeczowy, uczciwy i kulturalny człowiek a przy tym bardzo dobry fachowiec. Czego chcieć więcej? A... no i nie jest aż tak drogi w porównaniu do innych.

Wykonali również drobną robotę, która należała do kogoś innego, przy czym nie chcieli za to dodatkowej kasy. :D

filipan20
27-04-2008, 17:11
"Usługi Ogólnobudowlane Ciesielstwo, Dekarstwo Krzysztof Arendt"
tel. 508 071 549.
Poleciła nam ich firma Matelbud gdzie kupowaliśmy dachówkę oraz okna.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z ich usługi więc mogę dalej ich polecić.
Szefem jest rzeczowy, uczciwy i kulturalny człowiek a przy tym bardzo dobry fachowiec. Czego chcieć więcej? A... no i nie jest aż tak drogi w porównaniu do innych.

Wykonali również drobną robotę, która należała do kogoś innego, przy czym nie chcieli za to dodatkowej kasy. :D

Zgadzam się w 100%. Ja również serdecznie polecam Pana Krzysia. Ekipa bardzo zgrana, robią szybko i solidnie!!!

gaja71
07-05-2008, 10:46
Jestem nowa na tym forum,ale zauważyłam, ze pojawił się na nim Pan Grzesiu, który robił u mnie kapitalny remont mieszkania. Mogę go plecić ze spokojnym sumieniem tel.0501299927.
Jeżeli o wykończeniówki to mogę jeszcze polecić Pana Janusza. Jest może nieco szorstki w obyciu, ale fachowiec z niego dobry. Tel.0511648731.Wykańczał dom moich znajomych i mieszkanie mojej mamy.

Dżarecki
07-05-2008, 16:55
Z czystym sumieniem mogę polecić:
- murarka : Dom-Bud Jacek Szymichowski 506-051-021 - oby takich wiecej. Na pweno będę korzystał z jego jak najdłuzej. Sciany sa, teraz tarasy, zbiorniki na deszczowke, plot, kostka ... przy jego robocie moglem spac spokojnie.
- Dekarze: 607-470-721 Sławek Kamiński oraz Sławek Bednarski. Ekipa spod Starogardu Gdańskiego. Solidna, dokładna, szybka. Wszystko zgodnie z życzeniem.
- Beton: DK Inwest 058 304-56-22. Może są i tańsi. Ci natomiast sa poważni. Raz spóźnili się 20 minut. Oczywiscie powiadomili wcześniej o tym fakcie.
Górski: 6 godzin spoóźnienia - dla mnie nie do przyjęcia!!
- Piasek, żwir - Gabrex Żukowo - 058 681-84-78

Karolinka 29
08-05-2008, 13:23
Ja tym razem wpisuje firmę DIPLOMEX z Redy, to firma produkująca okna i drzwi. My kupiliśmy u nich okna (kolor orzech ze szprosami również w tym kolorze), fakt może do najtańszych nie należą, ale są warte swojej ceny (zresztą można sobie wybrać opcje czy zaokrąglona listwa wewnętrzna, czy zewnętrzna, czy obie, czy kolor jrdno czy dwustronny itd.). Bardzo dobrze wykonane, na profilu Salamandra, dokładnie wykończone. Montaż poszedł bardzo sprawnie. Firma, która nade wszystko ceni sobie satysfakcję klienta i o niego dba. W wielu sytaucjach można było się dogadać. Okna po zdjęciu taśmy na zewnątrz nie są nigdzie uszkodzone, gładko się otwierają, jesteśmy bardzo zadowoleni i z czystym sercem ich polecam!

meggie27
11-05-2008, 20:24
polecam biuro ''BAJA'' z Rumi ,zajmuje sie projektami ,wszelkie mapki,pozwolenia ,poleca dobrych fachowców,dokumenty zawiezie osobiscie ,nie musiałam jezdzic ,wystawac w kolejce ,zna sie na rzeczy !!!tel -602-679-283

meggie27
11-05-2008, 20:27
Hej, mozecie polecic kogos od instalacji: linia energetyczna, gazociag i wodociag. Pilna sprawa:)
Pozdrawiam.
polecam pana rafała piepera tel-608-884-513
u mnie instalacja zakonczona w dosc przystepnych cenach ,nie wiem jak z czasem u tego pana.

meggie27
11-05-2008, 20:48
z czystym sumieniem polecam geodete z redy ,słowny ,uczciwy ,jedyna osoba na której sie nie zawiodłam .tel 503 717 992

Kolbudzian
11-05-2008, 21:49
A ja właśnie pobrałem ostatnią transzę kredytu, którego udzielał mi pan Darek. Tzn. jest on pracownikiem Open Finance i mogę szczerze polecić współpracę z nim - oferta identyczna jak w banku (czasem mógł zaoferować lepsze warunki, ale zdecydowałem się na bank, który nie chciał negocjować), piękne i przystępne zestawienie oraz - co najważniejsze - profesjonalna obsługa. W bankach często spotykałem się z ludźmi z łapanki, którzy nie mieli pojęcia o własnych produktach (sam wiedziałem więcej).
Jeśli planujecie inwestycje (finansowe) lub wzięcie kredytu - to tylko z nim.
Acha - całość konsultacji jest bezpłatna.

No fajnie - po 3 tygodniach zorientowałem się, że nie podałem numeru telefonu pana Darka: 667 89 39 85.

Ziemba
19-05-2008, 20:07
Pierwsza ekipa ,ktora moge polecic, to panowie ktorzy wykonywali u nas Tynki,polecani juz gdzies na forum,bo tutaj ich znalazlam :) . Bardzo dokladnie, kierownik budowy zachwalal ich prace. Pracowali solidnie,sprawnie i co wazne zostawili po sobie porzadek. Polecam
Pan BERENDT 502561186

Karolinka 29
21-05-2008, 12:02
Wpisuję kolejną firmę - TOPTALNA GŁADŹ z Wejherowa/Bolszewa. Firma wykonuje tynki maszynowe gipsowe oraz posadzki. Nam już zrobili tynki, prawie idelanie bo minimalnie coś tam poprawiali, sprawnie poszło, brygada bardzo czysta i grzeczna, posprzątali po sobie, nawet opłukali okna. cena bardzo rozsądna, jeszcze za m-c weźniemy od nich posadzki razem z materiałem bo tak nam wygodniej. Naprawdę polecam bo takich ludzi jest niewielu. Nasza współpraca zaczęła się małym nieporozumieniem, ale takiej reakcji z ich strony się nie spodziewałam - oczywiście pozytywnej. Oby więcej takich brygad!

sly123
21-05-2008, 13:40
Chciałbym polecić elektryka Karola Kolkę (606-236-178). Namiary znalazłem tutaj na forum i nie zawiodłem się. Instalacje: elektryczna, komputerowa, alarmowa i domofonowa położone naprawdę bardzo dobrze, wręcz pedantycznie. Do tej pory najlepsza ekipa na budowie i do końca budowy tylko takich bym sobie życzył.
Kupują też materiały (kabelki itp) ze sporym upustem w hurtowni. Podczas ich pracy naprawdę odpocząłem emocjonalnie. Przy wcześniejszych ekipach bywało różnie.
Pozdrawiam,
Sly

mit
28-05-2008, 22:12
Witam, po szczęśliwym zakończeniu budowania i wyczerpującym finiszu przed wprowadzeniem się nadszedł czas na podsumowania. Przewinęło się mnóstwo fachowców, wielu z nich znalazłem dzięki forum, dlatego chcę się również i ja wypowiedzieć odnośnie ich pracy.
Na początku chciałbym pochwalić pana Janusza Pałuczaka z Rumii (501.212.956), z którego jestem bardzo zadowolony. Zakres jego prac obejmował ocieplenie wełną (15+10 cm) poddasza oraz zabudowę sufitową z płyt rigipsowych, wraz ze szpachlowaniem i gruntowaniem farbą. Oprócz tego doszło wykończenie wykuszy i zrobienie jeszcze kilku innych elementów w zabudowie rigipsowej. Pan Janusz zna się na rzeczy, ma doświadczenie i swoją pracę wykonuje dokładnie. Miałem wrażenie, że stara się tak, jakby robił wszystko dla siebie. Oprócz tego myśli i zastanawia się, oferuje cenne rady i rozwiązania problemów. Cieszę się, że na niego trafiłem. Okazał się wielce pomocny, szczególnie, że na etapie wykańczaniania inwestor jest już wykończony. Panu Januszowi można zaufać. Często się komunikuje z inwestorem, pyta i upewnia. Poza tym można na niego liczyć w sprawach zorganizowania trudniej dostępnych materiałów. Oprócz tego pan Janusz jest człowiekiem z natury bardzo sympatycznym i wesołym, co sprawia, że budowanie z nim jest przyjemnością. Polecam.

hos
31-05-2008, 11:01
witam
z czystym sumieniem mogę polecić hydraulika z okolic luzina pan Piotr nr 603 601 780 terminowo, fachowo i bez cen z kosmosu
posadzki też pan Piotr z oklic Redy ( inny oczywiście)0 601 636 744
Może mam szczęście do Piotrów :)

aabeti
04-06-2008, 11:00
Witam!
Zzamówione : okna z firmy "Avante"oraz brama garażowa Wiśniowskiego; wszystko u przedstawiciela w/w firm -"Megabud" w Rumii.
Bardzo sympatyczna obsługa, niedługo mija rok od daty montażu, wszystko sprawuje się ok, poprawki dokonane w terminie.
Pan Michał Michnowicz jest zawsze zainteresowany każdym przypadkiem i nigdy nie odsuwa od siebie problemu.
Cieszymy się, że dokonaliśmy takiego wyboru.

Izulek
04-06-2008, 11:10
Witam!
Zzamówione : okna z firmy "Avante"oraz brama garażowa Wiśniowskiego; wszystko u przedstawiciela w/w firm -"Megabud" w Rumii.
Bardzo sympatyczna obsługa, niedługo mija rok od daty montażu, wszystko sprawuje się ok, poprawki dokonane w terminie.
Pan Michał Michnowicz jest zawsze zainteresowany każdym przypadkiem i nigdy nie odsuwa od siebie problemu.
Cieszymy się, że dokonaliśmy takiego wyboru.
A w jakim kolorze macie okna? My właśnie zamierzamy zamówić okna i bramę i chyba drzwi wejściowe w Megabudzie właśnie.

aabeti
05-06-2008, 08:01
Pewnie jak mniejszość na forum - białe. Nie wiem dlaczego, ale w momencie zamawiania te najbardziej mi się podobały i najbardziej pasowały do mojego domku. Napewno też znaczenie miała cena, na tym etapie oszczędza się każdy grosz, a później się okazuje się , że i tak za dużo wydaliśmy.

Brama Wiśniowskiego natomiast w kolorze orzecha - bardzo ładny kolor dopasowany do koloru drzwi wejściowych. Okna są masywne, dobre jakościowo z ładnymi klamkami.

Jak do tej pory jestem b. zadowolona

hchris
06-06-2008, 20:54
Dołączam do listy solidnych sprzedawców, wykonawców firmę DREFAMET (salony sprzedaży w Rumii i w Gdyni na Warszawskiej). Kupiłem u nich drzwi zewnętrzne Dierre wg projektu indywidualnego. Obsługa w salonie na najwyższym poziomie, pełen profesjonalizm, bardzo profesjonalny montaż. Jestem zadowolony. Drzwi działają jak na razie bez zarzutów. Gorąco polecam...

Monia&Monia
09-06-2008, 14:38
Do listy SUPER FACHOWCóW dołączam firmę DUOMEBLE S.C. z Rumi - meble po prostu bajka, :lol: dotrzymali terminu,wykonanie solidne i bardzo ładne!!! POLECAM!!! :P
Podaję numery telefonów:
p.Sławek 509 860 224
p.Waldek 692 373 828

Pozdrawiam.

krysiagdy
09-06-2008, 16:08
Do listy SUPER FACHOWCóW dołączam firmę DUOMEBLE S.C. z Rumi - meble po prostu bajka, :lol: dotrzymali terminu,wykonanie solidne i bardzo ładne!!! POLECAM!!! :P
Podaję numery telefonów:
p.Sławek 509 860 224
p.Waldek 692 373 828

Pozdrawiam.
czy to autoreklama? zdaje sie że tu polaca sie tylko wykonawców których sprawdzil sie na własnej skórze.

kazia25
10-06-2008, 10:46
Również mogę polecić firmę Drefamet z Rumi. Zamówiliśmy u nich drzwi zewnętrze Gerda. W zeszłym tygodniu był montaż. Jak narazie wszystko jest ok, montaż sprawny i bez zarzutów. A dla Gerdy podziękowania za pomyłkę :P oby takich więcej hehe

bronson
11-06-2008, 09:43
Pierwsza ekipa ,ktora moge polecic, to panowie ktorzy wykonywali u nas Tynki,polecani juz gdzies na forum,bo tutaj ich znalazlam :) . Bardzo dokladnie, kierownik budowy zachwalal ich prace. Pracowali solidnie,sprawnie i co wazne zostawili po sobie porzadek. Polecam
Pan BERENDT 502561186

Ja również bez dwóch zdań polecić mogę ekipę p. Berendta. Gładkie tynki cementowo wapienne, dobre ceny i rozsądny czas wykonania i czystość jaką pozostawia po zakończonej pracy... wszystko naprawdę godne polecenia....

Prze okazji szukam firmy/osoby która nawiozła by mi trochę ziemi gorszej jakości na podniesienie terenu za w miarę rozsądną cenę w okolicach Cedrów Wielkich...

mit
11-06-2008, 10:02
Pana Janusza Pałuczaka z Rumii (501.212.956) /z którego jestem bardzo zadowolony, patrz http://forum.muratordom.pl/post2529985.htm#2529985/ spotkałem dzięki panu Grzegorzowi z Chwaszczyna (501.299.927). To on właśnie stanął na wysokości zadania i poratował mnie tą ekipą, gdy poprzednia skapitulowała. Załatwił wszystko samemu i zdjął wiele problemów ze mnie, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Naprawdę niewielu jest dziś fachowców tak uczciwie i poważnie podchodzących do danego przez siebie słowa. Pana Grzegorza szczerze polecam do prac kafelkarskich. Specjalizuje się w łazienkach, układa płytki, mozaiki, kamień, potrafi pięknie obudować wanny oraz wymodelować ciekawe brodziki. Kładł gres oraz duże płytki podłogowe, zrobił elegancki blat z kafli do kuchni. Również wszelkie podłączenia (baterie, armatura, wanny, umywalki itd.). Wszystko starannie i estetycznie. Pan Grzegorz zna się na rzeczy, również oferuje wiele rad i ciekawych rozwiązań. Należy do tzw. "złotych rączek" i lubi to, co robi. Jest osobą nader uczciwą, kulturalną i pogodną. Polecam. Nie mam się do czego przyczepić, a jestem klientem raczej wymagającym.

Krzyzak
11-06-2008, 11:38
Pan Grzegorz zna się na rzeczy, również oferuje wiele rad i ciekawych rozwiązań. Należy do tzw. "złotych rączek" i lubi to, co robi. Jest osobą nader uczciwą, kulturalną i pogodną. Polecam. Nie mam się do czego przyczepić, a jestem klientem raczej wymagającym.
No - pisalem przeciez wczesniej, ze ja jestem z niego niezwykle zadowolony. Juz pomijam kwestie ulozenia glazury (bo to jest zrobione swietnie), ale megazadowolony jestem wlasnie z tych dodatkowych porad i rozwiazan. Dzieki niemu nie zrobilem baaaaardzo wielu bledow.

Monia&Monia
13-06-2008, 14:37
Do listy SUPER FACHOWCóW dołączam firmę DUOMEBLE S.C. z Rumi - meble po prostu bajka, :lol: dotrzymali terminu,wykonanie solidne i bardzo ładne!!! POLECAM!!! :P
Podaję numery telefonów:
p.Sławek 509 860 224
p.Waldek 692 373 828

Pozdrawiam.
czy to autoreklama? zdaje sie że tu polaca sie tylko wykonawców których sprawdzil sie na własnej skórze.


Przykro mi,że tak Pan myśli.Myślałam,że każdy ma szansę wypowiedzieć się na dany temat i nie zostanie potraktowany jak intruz.

ryba7070
13-06-2008, 14:54
Dzisiaj skończono u nas kłaśc kostkę brukową i do listy sprawdzonych wykonawców mogę dopisac ekipę brukarzy, sprawnie, bezproblemowo i fachowo, możliwośc negocjacji cen i to chyba pierwsza ekipa, która wzięła pieniądze dopiero po zakończeniu prac i nie chciała żadnych zaliczek..

BRUKARSTWO,UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ,BRUK,KAMIEŃ
(pan Piotr i Tomek) tel: 0662 401 901

Panowie są z Lęborka ale bez problemu dojeżdżają do Trójmiasta...

majcia
16-06-2008, 08:06
A polecicie kogoś do wykonania podbitki/podsufitki?
Chcemy PCV komorową robić.

A kto Wam wykonywał - dekarze?

Nam robila ekipa polecana z Vena Dach z Gdyni ( nie dekarze ). Nr. tel. : 604134297. Zrobili kawał dobrej roboty. Polecam z czystym sumieniem :D

Colan
17-06-2008, 08:54
Mogę z czystym sumieniem polecić firmę z Gdańska, która robiła mi badanie gruntu (analiza pod projekt). Duże zaangażowanie (kilka telefonów jeszcze przed analizą końcową, udzielenie dużej porcji informacji), duża szybkość działania na moją prośbę (odwiert w sobotę, opracowanie na poniedziałek wieczór) i dobry kontakt z klientem. Ceny raczej standardowe (4 odwierty - 800 + VAT).

Jest to firma IZOWIERT. Dane kontakotwe: http://www.izowiert.pl/

Ja mogę polecić!

Dawid K.

Iwonka_32
17-06-2008, 16:07
Ja z czystym sumieniem natomiast mogę polecić ekipę budowlano - remontową z Gdyni. Robiliśmy z ich pomocą remont domu + dobudowa garażu. Remont czyli: gładzie, kafle na podłogach, ścianach, tarasie, zamontowanie parkietu i podłogi szwedzkiej, malowanie, tapetowanie, montaż okien i drzwi, postawienie kilku nowych ścianek i wyburzenie starych, docieplenie domu tynkiem mineralnym (styropian + tynk + struktura + malowanie dwukrotne).

Jestem bardzo zadowolona z efektu oraz szybkości wykonania pracy. Kontakt bardzo pozytywny a dodatkowo uzyskaliśmy szereg fachowych rad.

Polecam

tel. 667 270 173
lub 791 014 050
lub 058 713 49 41

Krzyzak
18-06-2008, 21:14
A możesz podpowiedzieć skąd czerpałeś wiedze jak to eszystko robić? Ja bym chciał wziąc się za pewne sprawy ale nie wiem jak praktycznie do tego podejść. Rozumiem że np. grzjniki monowałeś ale instalacje juz miałeś zrobioną. Ja np. instalacji nie mam i chyba bede musiał zlecić.

A jeszcze rok temu bylo to 50% tego co teraz. Mi pensja nie wzrosla 100% jak im i dlatego nie mam zamiaru przeplacac.

Witam!

z racji że zrobiłeś tyle sam chciałbym cię o coś zapytać. Piszesz że robiłeś sam tarasy, powiedż mi jak to zrobić. Mam 1 taras pusty pod spodem jeden nad garażem no i wejście do domu. Jak to ocieplić zaizolować i zrobić wylewkę?

Na taras nad powierzchnia ogrzewana dalem tak:
- warstwa papy pionowo do budynku (akurat dalem na izohan, ale lepiej dac termozgrzewalna)
- na to warstwa papy rownolegle do budynku - zaczynajac od konca tarasu, by woda splywala swobodnie
(w obu przypadkach z 10 cm zakladem)
- oczywiscie obie warstwy papy wywiniete na sciane i przybite papiakami :), ale bardziej polecam pape termozgrzewalna, bo mi troche smierdzialo izohanem w domu - jak jeszcze polaczenie pioro-wpust wewnatrz nie bylo zamkniete
- na to folia aluminiowa (czescia aluminiowa w strone domu)
- na to folia budowlana - wywinieta na sciane
- na to styropian - w 2 warstwach po 5 cm - tak by sie laczenia w danej warstwie nie pokrywaly
- na to folia budowlana oraz zrobilem szalunek, ktory to wszystko trzymal i ustawilem go tak, by automatycznie wylewka byla ze spadkiem 1cm na 1m
- dzieki temu, ze ostatnia folia zrobila cos na ksztalt formy, to woda z wylewki nie powodowala odksztalcania sie drewnianego szalunku - ktory tak ogolnie mowiac byl specyficzna konstrukcja (dlugo by opowiadac)
- w to wlalem beton robiony na budowie - grubosc min. 6 cm max. 8 cm, gdzies na glebokosci 3 cm zbrojenie z siatki stalowej - oczka 10x10cm, drut 3 mm
- teraz na to dalem warstwe folii w plynie Atlasa (Atlas Woder - instrukcja mowi, jak sucha musi byc wylewka - ja robilem w lipcu i po 2 tygodniach dawalem folie), potem wtopilem narozniki Atlasa oraz tasme cokolowa (tu akurat Sika, bo byla tansza)
- potem po wyschnieciu druga warstwa Atlas Woder - obie nakladane walkiem
- na koniec na brzeg dalem okap z blachy - wystajacy jakies 3-4 cm i jeszcze jego tez folia w plynie w czesci niewidocznej
- na to kafle zewnetrzne i fuga Ceresit CE 43 - odporna na wszystko i na szerokie szczeliny (tak na wszelki wypadek)

polaczenie cokolu z plytek ze sciana dodatkowo otynkowalem (woda ladnie splywa na cokol i potem na podloge) - tynk silikonowy a polaczenie cokolu z plytek z plytkami na podlodze - silikon tez Ceresit, zeby kolorystycznie pasowal

oczywiscie calosc robilem przed otynkowanie budynku, tylko plytki byly robione potem oraz wypelnienie tynkiem silikonowym polaczenia sciany i cokolu

przy tarasie nad czescia nieogrzewana dalbym albo cienszy styropian (2-3 cm) albo bym z niego zrezygnowal

narazie calosc jest szczelna - byla juz w momencie polozenia samej papy
nie pomin folii w plynie, bo za kilka lat mozesz zalowac, ze z niej zrezygnowales - mimo kosztu (70 zl za 5 litrow), warto!

anSi
25-06-2008, 22:57
Ja z czystym sumieniem natomiast mogę polecić ekipę budowlano - remontową z Gdyni. Robiliśmy z ich pomocą remont domu + dobudowa garażu. Remont czyli: gładzie, kafle na podłogach, ścianach, tarasie, zamontowanie parkietu i podłogi szwedzkiej, malowanie, tapetowanie, montaż okien i drzwi, postawienie kilku nowych ścianek i wyburzenie starych, docieplenie domu tynkiem mineralnym (styropian + tynk + struktura + malowanie dwukrotne).

Jestem bardzo zadowolona z efektu oraz szybkości wykonania pracy. Kontakt bardzo pozytywny a dodatkowo uzyskaliśmy szereg fachowych rad.

Polecam

tel. 667 270 173
lub 791 014 050
lub 058 713 49 41


Pianiwo, czyli teraz Iwonko_32 -dlaczego zmyslasz - po pierwsze ta polecana ekipa to twoj maz i kilku -ciagle zmieniajacych sie ludzi, po drugie to z twoim domem to tez nieprawda. Dla zainteresowanych na priva wiecej.

stils
03-07-2008, 18:51
boje sie takich wpisow bo z doswiadczenia wiem ze jak dostaja zlecenia to dostaja malpiego rozumu ale moze komus pomoga sa to ekipy ktore uratowaly mi nerwy...
...
kafle, wykonczenie kompleksowe p. Grzes 606 808 879-rewelacja, dokladny, w miare terminowy, szybki i na temat, bezproblemowy, doradzi



Święte słowa - jak dostają zlecenia to dostają małpiego rozumu. Ja przestrzegam przed wspomnianym Panem Grzesiem. Umawia się na termin, a od dnia kiedy ma sie pojawić na robotę nie odbiera telefonu. Przez niego mam 2 miesiace opóźnienia w przeprowadzce. Dziś zadzwoniłem do niego, odebrał, stwierdził, że nie może rozmawiać i zeby zadzwonic za 20min po czym oczywiście znowu nie odbiera. Oszust...

Pozdrawiam

SzipBudowniczy
03-07-2008, 20:12
no nie strasz, ja akurat mialam dzwonic do pana GRzesia i sie umawiac :roll:

stils
03-07-2008, 21:52
no nie strasz, ja akurat mialam dzwonic do pana GRzesia i sie umawiac :roll:

Piszę jak jest. Życze powodzenia, może u Ciebie będzie chciało mu się pracować. Jeśli sie rozmyśli to nie licz, że zadzwoni i Cię o tym poinformuje.

Pozdrawiam

bronson
03-07-2008, 22:34
Poszukuję solidnego kierownika budowy (nie tylko do wpisów w Dzienniku Budowy). Pomóżcie, please....

ja mogę polecić z czystym sumieniem p. Krzysztofa Włodarza z Pszczółek... przygotowywał nam projekt, wszystkie papiery a teraz kierownikuje...

przy okazji mogę polecić ekipę od posadzek firma Durzyński posadzki z okolic Tczewa... stosunkowo niedrodzy, słowni i fachowo wykonują swoją pracę...

Izulek
04-07-2008, 07:49
Ja też polecam pana Krzysztofa - solidnie, na każdy telefon. Jesteśmy bardzo zadowoleni

hub75
08-07-2008, 12:02
Podaję namiary na faceta który właśnie zrobił u mnie płot: podmurówka + słupki + siatka. Ceny rozsądne i ma w miarę wolne terminy. Robi chyba też płoty z klinkieru, do tego nie pije, nie brudzi i całkiem sympatyczny :-)

No i niestety okazało się że facet był miły i solidny na początku. Na następnych etapach robót było już piwo, cwaniactwo, fuszerki.
Tego Pana już nie polecam :-(

MMB_Gdynia
08-07-2008, 15:54
Witam Forumowiczów z Trójmiasta,
i proszę o namiary na super dekarza.
Na naszym Forum znalazłem polecane nazwiska: Jarek Stępiński, Jan Puzdrowski, p. Dawid, Sławek Kamiński i Sławek Bednarski, p. Kłus, panowie Leszek i Jarek oraz rafał Lubinicki.
Czy ktoś z Was mial z nimi ostatnio do czynienia? Proszę o opinie (samoreklama wykluczona).
Krzysztof z Gdyni.

W poprzednim tygodniu skończuli u mnie Panowie Jarek (Stępiński) i Leszek. Spokojnie mogę ich polecić.

mb.

KrzysztofGdynia
08-07-2008, 21:05
Dzięki za info.

KrzysztofGdynia
11-07-2008, 10:23
Witam Forumowiczów z Trójmiasta,
i proszę o namiary na super dekarza.
Na naszym Forum znalazłem polecane nazwiska: Jarek Stępiński, Jan Puzdrowski, p. Dawid, Sławek Kamiński i Sławek Bednarski, p. Kłus, panowie Leszek i Jarek oraz rafał Lubinicki.
Czy ktoś z Was mial z nimi ostatnio do czynienia? Proszę o opinie (samoreklama wykluczona).
Krzysztof z Gdyni.

W poprzednim tygodniu skończuli u mnie Panowie Jarek (Stępiński) i Leszek. Spokojnie mogę ich polecić.

Dziękuję,
czy jest możliwość obejrzenia ich pracy??

Krzysztof

Krzyzak
11-07-2008, 14:21
Jakby co, to mozna tez obejrzec prace Jarka i Leszka u mnie - ew. prosze o PW, to sie dogramy z terminem.

Karolinka 29
12-07-2008, 09:23
Z czystym sumieniem wpisuje na listę Pana Wiesława z synami z Kościerzyny - robili u nas całą hydraulike, niedrogo bo 100 za punkt czyli grzejnik, 100 zł za punkt ciepła i zimna woda, 100 zł za jedno pomieszczenie z ogrzewaniem podłogowym. Pracowici, sprawnie wszystko poszło (dosłownie 10 dni), Pan bardzo konkretny, z niczym nie robił problemów a wręcz spełniał nasze zachcianki :) Wcześniej przyszedł młody cwaniaczek z Gdyni, chciał 250 zł!!! za punkt czyli grzejnik i 100 zł za punkt wodny (cirepła/zimna x 2) i jeszcze się wymądrzał, że skoro w miedzi ma robić to dlatego tak drogo i że niby z Gdyni to też cena odpowiednia. Nie dajcie się naciagnąć - to ściema! Jeszcze raz powiem: polecam Pana Wiesława.

bronson
12-07-2008, 16:54
jeśli chodzi o hydraulikę to dla mieszkańców Tczewa i okolic pod Gdańsk mogę z czystym sumieniem polecić firmę J.H. Systemy Grzewcze czy jakoś tak, sklep i biuro w Tczewie na Górkach na ul. 30 Stycznia w budynku Impapu. Wykonali u mnie wodę w plastiku zgrzewanym i całe ogrzewanie razem z kotłem. Dobre ceny, sprawna i fachowa obsługa oraz rabaty na późniejsze elementy do wykończenia...

Dżarecki
16-07-2008, 15:35
Witam Forumowiczów z Trójmiasta,
i proszę o namiary na super dekarza.
Na naszym Forum znalazłem polecane nazwiska: Jarek Stępiński, Jan Puzdrowski, p. Dawid, Sławek Kamiński i Sławek Bednarski, p. Kłus, panowie Leszek i Jarek oraz rafał Lubinicki.
Czy ktoś z Was mial z nimi ostatnio do czynienia? Proszę o opinie (samoreklama wykluczona).
Krzysztof z Gdyni.

W poprzednim tygodniu skończuli u mnie Panowie Jarek (Stępiński) i Leszek. Spokojnie mogę ich polecić.

mb.

Sławek Kamiński i Sławek Bednarski - to chyba mój wpis. Mogę ich polecić. Musieli zakończyć wcześniej. Niestety, zabrakło: kominków, gąsiorów..... dzwonią co jakiś czas i pytają czy doszły. Podają co robią i kiedy będą mogli przyjść jak się brakujące elementy pojawią.
Chcę aby zrobili blacharkę tarasów i balkonu.

Dżarecki
16-07-2008, 15:39
Z czystym sumieniem wpisuje na listę Pana Wiesława z synami z Kościerzyny - robili u nas całą hydraulike, niedrogo bo 100 za punkt czyli grzejnik, 100 zł za punkt ciepła i zimna woda, 100 zł za jedno pomieszczenie z ogrzewaniem podłogowym. Pracowici, sprawnie wszystko poszło (dosłownie 10 dni), Pan bardzo konkretny, z niczym nie robił problemów a wręcz spełniał nasze zachcianki :) Wcześniej przyszedł młody cwaniaczek z Gdyni, chciał 250 zł!!! za punkt czyli grzejnik i 100 zł za punkt wodny (cirepła/zimna x 2) i jeszcze się wymądrzał, że skoro w miedzi ma robić to dlatego tak drogo i że niby z Gdyni to też cena odpowiednia. Nie dajcie się naciagnąć - to ściema! Jeszcze raz powiem: polecam Pana Wiesława.

Może jakiś namiar na P. Wiesława?? :)

Izulek
18-07-2008, 11:11
szukam ekipy do tynków cementowo-wapiennych.
Wstępnie jesteśmy umówieni z p. Wickim, ale przeczytałam niezbyt pochlebną opinię IZI7 z ubiegłego roku i trochę się waham.
Jeśli w ostatnim czasie u kogoś robił tynki pan Wicki proszę o opinię.

darada
21-07-2008, 18:40
W końcu znalazłem firmę od rekuperacji którą można polecić!!! To AirComfort (www.aircomfort.pl). U mnie naprawiali niedoróbki i "oszczędności" w instalacji rekuperatora, które trzeba było naprawić po "znanej" z tego firmie.

Bardzo fachowi, solidni, terminowi po prostu super fachowcy oby więcej takich a budowanie byłaby dużo łatwiejsze!!!!!

luk99
24-07-2008, 12:13
Mam pytanie czy może Szanowni Forumowicze wiecie coś na temat pana Jana AKACKIEGO z Gdyni. Z tego co sie orientuje dosyć popularny wykonawca szczególnie w okolicach Kosakowa ale czy uczciwy i solidny ?

Uczciwy to moze jest , ale na rece trzeba patrzec.
Buduje szybko , nie zawsze dobrze - co pare dni trzeba sprawdzac czy zgodnie z projektem. Ceny ma rowniez atrakcyjne

efcia80
24-07-2008, 20:21
Mam pytanko a Jan Akacki z Gdyni o ktorym mowa to co buduje?

pampers
25-07-2008, 20:40
Pan Akacki z synami buduje własciwie wszystko od fundamentów po więźbę, płoty, ocieplenia itp. Z tego co wiem to nie pokrywa dachów

efcia80
26-07-2008, 05:57
A mogłby mi ktos podac namiary na Pana Akackiego? Moze byc na priv:) z góry dziekuje za pomoc:)

hub75
28-07-2008, 08:15
Bruk, nawierzchnie
Stefan Krauze 0607 689 799, 684-91-34 (dokladny i tani)


Kolejny partacz który, który "jedzie na reklamie" z białej listy. Wcale nie jest juz tani, a na pewno nie jest dokładny.

Robił u mnie 180m2 kostki, obrzeża które wymurował odpadają po 3 miesiącach, zrobił również taras który już się zapada "ale to tak musi być", schodki które zrobił z tarasu do ogrodu są krzywe, rozchodzą się.

BTW. Strach wpisywać fachowców na Białą Listę, z biegiem czasu zaczynają olewać jakość i jadą "na reklamie".

kordzik
28-07-2008, 12:30
Witam wszystkich!

Przyznam szczerze przebrnalem wszystkie posty, ale jakos nie bardzo udalo mi sie znalezc namiarow na ekipe od stanu surowego otwartego. Moze ktos mi zyczliwy poda jakies aktualne namiary?
Spróbuj Janusz Czapp 608403518

herbatazmiodem
29-07-2008, 10:21
A ja też polecę jedną osobę, a co mi tam :)
Jestem z Gdańska, a p. Niesiołowski z Cieplewa robił mi wszystkie balustrady i ogrodzenie i muszę przyznać, że efekt lepszy niż przypuszczałam. To jest firma bodajże ślusarsko - budowlana, ja też trafiłam z polecenia do niej, nie widziałam nigdzie ogłoszenia. Podam nr, myślę, że się nie obrazi : 691290387, stacjonarny na priv mogę podesłać.

kamerki
30-07-2008, 11:46
Pan Stefan Samson z Rumi Super wykonawca, ceny przystępne ale z terminami ciężko. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i przypominać się i mówić że się spieszy. Ja długo czekałam ale jestem bardzo zadowolona

Izulek
30-07-2008, 11:58
Pan Stefan Samson z Rumi Super wykonawca, ceny przystępne ale z terminami ciężko. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i przypominać się i mówić że się spieszy. Ja długo czekałam ale jestem bardzo zadowolona

A od czego ten Pan?? :wink:

kamerki
30-07-2008, 13:05
Pan Samson od ogrodzeń i balustrad.

sylaS
30-07-2008, 16:06
:lol: Super dzięki za informacje a czy moge prosić o jakiś telefon do Pana Samsona ? :roll:

sylaS
30-07-2008, 16:37
Ja moge z czystym sumieniem polecic Pana Krzysztofa z Gdańska ,który u nas wstawiał okna cena odpowiednia i wszystko było ok (szybko i czysto)

herbatazmiodem
31-07-2008, 09:45
Odnośnie p. Niesiołowskiego:
Tak, wszystko mam kute. Tyle,że nie za mocno zdobione, bo wolę w miarę proste rzeczy.On chyba robi różnie. Wyszło mi 320 metr bieżący,ale są i tańsze i droższe.

Z kolei z oknami za późno tu trafiłam - wpadłam na gościa nieterminowego i warsztat pracy jakby bomba wybuchła.

Pozdrowienia:)

Izulek
04-08-2008, 20:59
Z przyjemnością wpisuję się jako kolejna zadowolona klientka firmy Megabud z Rumi (okna Avante, drzwi i bramy garażowe).
Profesjonalizm od pierwszego spotkania, fachowy sprawny montaż. Polecam :D

It****
10-08-2008, 21:37
Witam,

Jesteśmy kolejnymi zadowolonymi klientami Pana Michała z Megabudu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie, okna nam się bardzo podobają, a cena w granicach rozsądku. Duży plus za nietypowy montaż - w ścianach trójwarstwowych. Życzę sobie i Wam tylko takich wykonawców na drodze.

pozdrawiam
Leszek K.

Zochna
10-08-2008, 22:11
Pan Marcin- wykonczeniówka, ocieplenie domu, tynk, podbitka, ogrodzenie i wiele innych prac wykonuje solidnie, starannie. Jestem bardzo zadowolona, że wraz ze swoja ekipą pracowali u nas tel. 793352633

e.kala - dziekuje bardzo za ten kontakt :)
Panowie rozpoczeli u nas ocieplanie i elewacje tydzien temu - i jestesmy bardzo zadowoleni . Chyba pierwsza ekipa od poczatku budowy - bez zastrzezen.
Jeszcze raz dzieki - i polecam, z tym ze z tego co wiem z terminami u nich krucho.

Podaje tez kontakt do wykonczeniowych prac wewnetrznych - gladz, malowanie, plytki itp. - p. Janusz 0508237537.
Praca w porzadku , cenowo w strefie stanow srednich.

sylaS
11-08-2008, 11:38
Właśnie skończono u mnie wylewki z których jestem bardzo zadowolona polecam Pana Wickiego super szybko i dokładnie. :lol:


Posiadam projekt podłączenia gazu do domu i poszukuje sprawdzonej firmy która coś takiego wykonuje

Izulek
11-08-2008, 11:48
A pan Wicki od wylewek to ten sam, który robi tynki cementowo-wapienne?

sylaS
11-08-2008, 11:56
Myśle, że tak bo podobno u sąsiadów ma robić i tynki i wylewki.

Izulek
11-08-2008, 12:10
A mogę prosić o opinię sąsiadów po wykonaniu tynków ? :D

sylaS
12-08-2008, 08:31
A mogę prosić o opinię sąsiadów po wykonaniu tynków ? :D

Oczywiście nie ma problemu

AniaK.
12-08-2008, 21:26
Chyba czas abym umieściła tu moją ekipę murarzy. Czekaliśmy na nich rok ale naprawdę było warto; na budowie czysto, pracują bardzo dokładnie i dosyć szybko, uzyskałam wiele istotnych informacji i podpowiedzi. Współpraca zaczyna się od fundamentów poprzez mury i dach pokryty papą oraz wykonanie podbitki, potem może być jeszcze ocieplenie, ogrodzenie i podjazd. Rozsądna cena :D
p. Mirosław (szef) tel. 503-680-463

Dodaję również wypróbowany tartak PPUH Laska ze Stężycy, tel. 608-584-520
Solidni i terminowi, ceny można (przy większych zamówieniach) negocjować, dowożą nawet na większe odległości no i przede wszystkim deski ładne i proste a więźba dokładnie wykonana i zaimpregnowana :D

Vondraczek
13-08-2008, 22:57
Wkońcu u mnie też ktoś zasłużył na Białą Liste - Z czystym sumieniem moge polecić firme "Rekowski" z Brusów panowie zajmują sie budową stanów surowych. U mnie fachwo i solidnie zajeli sie wszystkim łącznie z załatwianiem materjałów. A przedewszystkim telefon ciągle włączony :D
A telefon do pana Jóżefa to 608827369 - No i końecznie dodać z polecenia pana Murawskiego- Co bym miał jaką zniżke na kolejną chałupe :wink:
JAk by co, to więcej moge opisać na priv.
8)

JUŻ NIE POLECAM!
Po czasie dopiero powychodziły kwiatki, które widzę przy wykańczaniu:
ścianka działowa przechylona o cztery centymetry od pionu chodciaż była pieknie i równiutko wymurowana.
brak zakotwiczenia ścianek działowych ze ścianami nośnymi
komin systemowy w środku podczas klejenia nie czyszczony co teraz zamiast pięknie ruwniutkiego ceramicznego komina jest ceramiczny ale zwystającymi purchlami na których osadza sie sadza i nie można go czyścić kulą!
No i więcej takich drobnych kwiatków które uprzykrzają życie.

DoCentus
15-08-2008, 15:01
Z przyjemnością polecam (był już 2 razy na liście) geodetę p.Łukasza Łagockiego.
Terminowy i słowny jak mało kto, a ja nie lubię chwalić za byle co. :D
Wykonał dla mnie mapkę do celów projektowych i wyznaczył mi granice działki oraz budynku.

Warto zapamiętać:

M.Ł Łagoccy
tel./fax ( 0-58 ) 672 65 89, 0 503 764 018
www.geodist.pl, mail: [email protected]

Pracuje na czymś co się zwie tachimetr. Mierzy to cudo kąty i odległości do 3,5 km przy dobrej pogodzie. jak ktoś ma dużą działkę - nie ma problemu!
Jak wygląda sprzęt, którym pracuje - zapraszam do mojego dziennika.

Basia Z.
16-08-2008, 10:58
W końcu znalazłem firmę od rekuperacji którą można polecić!!! To AirComfort (www.aircomfort.pl). U mnie naprawiali niedoróbki i "oszczędności" w instalacji rekuperatora, które trzeba było naprawić po "znanej" z tego firmie.

Bardzo fachowi, solidni, terminowi po prostu super fachowcy oby więcej takich a budowanie byłaby dużo łatwiejsze!!!!!

Też mogę ich polecić. Właśnie zakończyli poprawki po poprzedniej firmie Michała Gołucha (uwaga na tego człowieka!!!).
Zrobili wszystko szybko, profesjonalnie i sprawnie. Do obejrzenia u mnie.

Basia Z.
16-08-2008, 11:02
A mogłby mi ktos podac namiary na Pana Akackiego? Moze byc na priv:) z góry dziekuje za pomoc:)

namiar mam, ale nie polecam. Jeśli nadal jesteś zainteresowana, napisz na priva.

monikaa13
17-08-2008, 07:24
A mogłby mi ktos podac namiary na Pana Akackiego? Moze byc na priv:) z góry dziekuje za pomoc:)

namiar mam, ale nie polecam. Jeśli nadal jesteś zainteresowana, napisz na priva.

Poproszę na priv to info o tym panu. Też się zastanawiamy nad nim. Właśnie mieliśmy zawozić projekt do wyceny.
Może być na skrzynkę muratora.
Z góry dziękuję.

smile
17-08-2008, 15:56
Właśnie skończono u mnie wylewki z których jestem bardzo zadowolona polecam Pana Wickiego super szybko i dokładnie. :lol:


Posiadam projekt podłączenia gazu do domu i poszukuje sprawdzonej firmy która coś takiego wykonuje

My mieliśmy firmę która jedniczesnie robiła nam przyłącze do działki. Włascicwie to jescze sprawa jest w toku, ale mysle ze moge ich polecic. konckretnie, szybko, sprawnie a i z dostepnych ofert zaproponowali nam wykonanie najtaniej i kompleksowo (z kierwonikiem, wykopami itd)
AMET 058 558 43 11

cooky.gdynia
18-08-2008, 09:00
Witam.
Mogę polecić firmę Termika Marek Głogowski z Chwaszczyna. Co, wod-kan, gaz. 501 333 202 -solidnie .
Dekarz pan Bieżan 503 097 772- polecam - perfekcyjne wykonanie.
Elektryk pan Frajberg 602 269 738 - nowatorskie rozwiązania, super wykonanie.
Pozdrawiam wszystkich trójmiejskich forumowiczów, Mirella :D

sylaS
20-08-2008, 13:24
Chyba czas abym umieściła tu moją ekipę murarzy. Czekaliśmy na nich rok ale naprawdę było warto; na budowie czysto, pracują bardzo dokładnie i dosyć szybko, uzyskałam wiele istotnych informacji i podpowiedzi. Współpraca zaczyna się od fundamentów poprzez mury i dach pokryty papą oraz wykonanie podbitki, potem może być jeszcze ocieplenie, ogrodzenie i podjazd. Rozsądna cena :D
p. Mirosław (szef) tel. 503-680-463

Dodaję również wypróbowany tartak PPUH Laska ze Stężycy, tel. 608-584-520
Solidni i terminowi, ceny można (przy większych zamówieniach) negocjować, dowożą nawet na większe odległości no i przede wszystkim deski ładne i proste a więźba dokładnie wykonana i zaimpregnowana :D

Dziwny ten Pan Mirosław dzwoniłam dzisiaj i chyba pierwszy raz ktos mnie tak potraktował na dzien dobry zaczoł krzyczeć :evil: , że jest tak zajęty a ja mu z nastepna robotą wyskakuje. Facet nawet nie dał mi dojść do słowa co miałby u mnie robić podziwiam :o Moge polecic tego ,,fachowca,, jak ktoś chce posłuchać kilka cierpkich słow

domair
27-08-2008, 16:51
Potwierdzam dobrą opinie o firmie totalna gładź. Kontakt do firmy wziąłem z forum gdy zachwalany Pan Lademann wystawił mnie do wiatru po tygodniu ściemniania. Panowie tynkarze z gładzi wykonali bardzo dobrą robotę poprawiając fuszerki murarzy. Zrobili to bez narzekania i zbędnego gadania. Słuchali naszych uwag i realizowali prośby bez niepotrzebnych komentarzy. Tak trzymać panowie.

602 192 704


Wpisuję kolejną firmę - TOPTALNA GŁADŹ z Wejherowa/Bolszewa. Firma wykonuje tynki maszynowe gipsowe oraz posadzki. Nam już zrobili tynki, prawie idelanie bo minimalnie coś tam poprawiali, sprawnie poszło, brygada bardzo czysta i grzeczna, posprzątali po sobie, nawet opłukali okna. cena bardzo rozsądna, jeszcze za m-c weźniemy od nich posadzki razem z materiałem bo tak nam wygodniej. Naprawdę polecam bo takich ludzi jest niewielu. Nasza współpraca zaczęła się małym nieporozumieniem, ale takiej reakcji z ich strony się nie spodziewałam - oczywiście pozytywnej. Oby więcej takich brygad!

hub75
27-08-2008, 20:52
Podziwiam że próbowałeś kontaktować się z p. Lademanem, jest umieszczony przeze mnie na czarnej liście a jego robota to fuszerka.



Potwierdzam dobrą opinie o firmie totalna gładź. Kontakt do firmy wziąłem z forum gdy zachwalany Pan Lademann wystawił mnie do wiatru po tygodniu ściemniania. Panowie tynkarze z gładzi wykonali bardzo dobrą robotę poprawiając fuszerki murarzy. Zrobili to bez narzekania i zbędnego gadania. Słuchali naszych uwag i realizowali prośby bez niepotrzebnych komentarzy. Tak trzymać panowie.

602 192 704


Wpisuję kolejną firmę - TOPTALNA GŁADŹ z Wejherowa/Bolszewa. Firma wykonuje tynki maszynowe gipsowe oraz posadzki. Nam już zrobili tynki, prawie idelanie bo minimalnie coś tam poprawiali, sprawnie poszło, brygada bardzo czysta i grzeczna, posprzątali po sobie, nawet opłukali okna. cena bardzo rozsądna, jeszcze za m-c weźniemy od nich posadzki razem z materiałem bo tak nam wygodniej. Naprawdę polecam bo takich ludzi jest niewielu. Nasza współpraca zaczęła się małym nieporozumieniem, ale takiej reakcji z ich strony się nie spodziewałam - oczywiście pozytywnej. Oby więcej takich brygad!

SzipBudowniczy
27-08-2008, 21:45
u mnie tez dzialala Totalna Gladz i rowniez jestem zadowolona, teraz robia u nas rowniez posadzki....

PS skonczyli, posadzek nie polecam, ekipe od tynkow polecam (to dwie rozne ekipy robia)

arti c/e
02-09-2008, 03:36
Zakończylem już stan surowy więc mogę polecic ekipę która postawila mi dom.

Szef ekipy Marcin Brokos tel,880135735

Mam nadzieję że ktoś skorzysta i będzie tak samo zadowolony jak ja.Budowali szybko (10tyg) i bez żadnego problemu.Fajnie buduje się dom z taką ekipą.

KSZANIAK
02-09-2008, 10:19
Witam,

TRÓJMIASTO

Potwierdzam opinię o Panu Elektryku Zdzisławie Weiner. Wykonał u mnie niedawno nową instalacje w całym mieszkaniu. Bardzo rzetelny, odpowiedzialny, pomocny. Potrafi doradzić klientowi. Ukierunkowany na zadowolenie klienta, konkurencyjny cenowo a do tego bardzo sympatyczny. Wykonał kawał dobrej roboty. Bardzo miła współpraca. Telefon: 505 020 798


5 sierpnia 2007, hub 75 napisał:
Elektryk Pan Weienr 505-020-798, również solidny, terminowy, kupuje materiały w hurtowni, tani i do tego sympatyczny, ma wolne terminy w tym roku.

luk99
02-09-2008, 11:42
Polecam tak jak inni firmę :

Megabud z Rumi - montaż okien Avante

Fachowo i bezproblemów.

Dodatkowo zamówie oczywiscie parapety wew. i zew. , bo współpraca z tą firmą to sama przyjemność.

Oczywiście wszystko można dogadać z p. M. Michnowicz

kjofol
03-09-2008, 10:08
Witam,

Jesteśmy kolejnymi zadowolonymi klientami Pana Michała z Megabudu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie, okna nam się bardzo podobają, a cena w granicach rozsądku. Duży plus za nietypowy montaż - w ścianach trójwarstwowych. Życzę sobie i Wam tylko takich wykonawców na drodze.

pozdrawiam
Leszek K.

Potwierdzam z całą odpowiedzialnością - firma MEGABUD to profesjonalizm w każdym calu. Kupowaliśmy z żoną u nich drzwi zewnętrzne i okna. Pozdrawiam

domair
03-09-2008, 18:55
Serdecznie polecam hurtownię materiałów dekarskich Tomaszczyk i Synowie z Lęborka oraz współpracującego z nimi dekarza Henryka Tabora. Obsługa klienta na europejskim poziomie, ceny atrakcyjne, a jakość wykonania dachu bez zarzutu.

Zadowolony też jestem z posadzki maszynowych zrobionych przez Pana Serafina. Był pewien problem z rozpoczęciem roboty w terminie ale praca wykonana sprawnie i bez zarzutu.

Okna z Megabudu super, potwierdzam powyższe opinie.

mawo.gdy
05-09-2008, 08:47
Witam na jesień mam zamiar wprowadzić się do domku którzy w dużej mierze robili wykonawcy wzięci z "Białej listy" oraz kilku "moich" których chciałbym polecić- może się przydadzą :) :) :) :
-hydraulika p.Dampc 502671498
-okna firama JOCZ z Gdyni 058 6616660
-przyłącze kanalizacji 516037340
-kominarz 609142805
-stan surowy p.Małaszycki 502572133 jedyny minus 2 miesiące poślizgu na starcie
dekarz z Luzina 692161788
-gaz przyłącze 500206783
Telefony spisywałem z mojej komórki i dlatego nie mam nazwisk .

malysmon
07-09-2008, 19:55
Poszukuję - ekipy budowlanej najchętniej aż po dach, pomóżcie proszę

bronson
09-09-2008, 22:54
znowu mogę kogoś polecić, co prawda firma z Radomia ale tanio przywiozła nam 2 szamba betonowe i sprawnie i szybko je zamontowała... czekaliśmy 1 tydzień w ustalony dzień zjawił się transport odpowiednim sprzętem do udzwignięcia i montażu szamba...

za 8m3 szmba betonowego z atestem zapłaciliśmy 2550zł (razem z transportem)

dodatkowo w promocji dostaliśmy 2m3 gratis....

firma to:
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe i Usługowe "SAŁEXPOL"
Paweł Sałkiewicz
Owadów 22
26-631 Jastrzębia

kom. 0604-710-251
tel. (048) 381-17-43

sailor_ro
11-09-2008, 15:48
u mnie tez dzialala Totalna Gladz i rowniez jestem zadowolona, teraz robia u nas rowniez posadzki....

PS skonczyli, posadzek nie polecam, ekipe od tynkow polecam (to dwie rozne ekipy robia)

a co sie stało z posadzkami i kto Ci robił??To znaczy czy w tej ekipie było ojciec z synem,ojciec bodajże Zbigniew ...

pozdrawiam

sailor_ro
11-09-2008, 15:57
No to i ja coś dodam


Pokrycie dachu- blachodachówka Sara plus orynnowanie Raiko i okna dachowe Fakro,dodatkowo brałem od nich okna na profilu Rehau z roletami wewnetrznymi do mieszkania babci,naprawde polecam rzeczowy kontakt,terminowość i dobre ceny
firma Budmor Gdynia ul.Hutnicza 40 tel. (058) 664-00-56

Dekarz,bardzo rzeczowy i konkretny to p. Marek Dettlaff z Połchowa współpracujący z Budmorem nr tel. 602-489-158

Tynki i wylewki firma Totalna Gładź

pozdrawiam

AniaK.
15-09-2008, 15:50
Dziwny ten Pan Mirosław dzwoniłam dzisiaj i chyba pierwszy raz ktos mnie tak potraktował na dzien dobry zaczoł krzyczeć :evil: , że jest tak zajęty a ja mu z nastepna robotą wyskakuje. Facet nawet nie dał mi dojść do słowa co miałby u mnie robić podziwiam :o Moge polecic tego ,,fachowca,, jak ktoś chce posłuchać kilka cierpkich słow

Bardzo mi przykro, że tak Cię potraktował; nie znałam Go z tej strony i troszkę nie chce mi się wierzyć :o

DoCentus
17-09-2008, 10:56
Polecam CIEŚLĘ:
p. Mielewski Marian z Bolszewa
tel. 778-31-97

U mnie wykonał więźbę dachową. Starszy pan w nienagannym kombinezonie budowlanym z ekipą 3-osobową. Prawdziwy szef pilnujący wszystkiego twardą ręką. Nie lubi dużo mówić w czasie pracy, ceni punktualność i sam jest bardzo punktualny oraz słowny.

Wykonał mi pracę na domku oraz na budynku gospodarczym. Czas trwania pracy: 2 i 1/2 dnia. Styl pracy: wykonanie szablonów, przycięcie wszystkiego na dole a potem montaż gotowych elementów na górze. Piszę o tym bo widziałem gdzieś inny sposób pracy, a mianowicie docinanie wszystkiego "na miejscu" czyli "na dachu".

dana531
19-09-2008, 21:19
Jeżeli jest to ten sam cieśla z Bolszewa z ulicy Prusa to zmieniłbyś o nim zdanie
przyjezdżając do mnie na budowę. Rzekomo cieśla z 30 letnim doświadczeniem a nie potrafił dać sobie rady z prostym dacherm.Nie pisałam wcześniej o tym ponieważ chciałam zapomnieć o tej mojej nieszczęsnej wieżbie którą musiałam wzmacniać przez to ,że Pan cieśla postanowił zmienić jej konstrukcję.Wszystkich zainteresowanych zapraszam na moja budowę

kordzik
22-09-2008, 20:41
Prace ziemne

wykopy
żwir
czarnoziem

Firma rodzinna Mieczysław DOERING z synami , GDYNIA ul. Wiczlińska 75 B

Terminowo, profesjonalnie i bezproblemowo. Cenowo w strefie stanów średnich. My jestesmy usatysfakcjonowani z pracy koparkowego. Szczerze polecamy.

603 315 004
609 455 862
602 574 119
(058) 624 92 48

majcia
23-09-2008, 07:55
Prace ziemne

wykopy
żwir
czarnoziem

Firma rodzinna Mieczysław DOERING z synami , GDYNIA ul. Wiczlińska 75 B

Terminowo, profesjonalnie i bezproblemowo. Cenowo w strefie stanów średnich. My jestesmy usatysfakcjonowani z pracy koparkowego. Szczerze polecamy.

603 315 004
609 455 862
602 574 119
(058) 624 92 48

Podpisuje sie rowniez pod tym wpisem. Pan Marcin ( syn )robil nam wszystkie prace ziemnne ( nawet dzis rowna teren ). Kumaty Pan :lol: Pozdrawiam

SzipBudowniczy
24-09-2008, 11:33
Geodeta: Grzegorz Zachłowski
509 863 951

Kontakt wzielam z muratora. Bardzo dziekuje, ze ktos sie nim podzielil.

bezproblemowy, szybki, uczciwy. Dzwonilismy do niego doslownie z dnia na dzień i stawiał się na miejscu. Przy nanoszeniu przylacza wody zapomnielismy mu dac znac kiedy ma zrobić szkic, gdy sobie laskawie przypomnielismy stawil sie w ciagu jednego dnia i zrobil szkic na otwartym wykopie, przy obmierzaniu domu rowniez nie bylo problemu, inwentaryzacja do odbioru tez sprawnie szybko, cenowo konkurencyjnie.
Dodatkowo przy pierwszym obmierzaniu budynku poradzil sobie z naszymi nędznymi palikami geodezyjnymi (nie przylozylismy sie, chcielismy wykorzystac material ktory mamy i nie kupowac). Bez słowa narzekania, bez problemu poradził sobie.

Pan obejmuje tereny Pruszcza, ale mimo, ze moja budowa jest w Gdansku nie robil problemu z zalatwianiem spraw w urzedzie w Gdansku.

Byl o niebo szybszy niz firma, ktora robila nam mapki projektowe do podziału działki, tanszy, poprzednia firma zwalala wszystko co sie da na opieszalosc urzedu- a Pan Grzegorz jakoś nie miał tego typu problemow. Bardzo polecam!

majkel28
25-09-2008, 08:30
u mnie własnie zakonczono kładzenie tynkow cementowo-wapiennych. Bez zadnych obaw moge polecic firme p. Wickiego (693 379 089). Bardzo sprawnie, dotrzymanie wczesniej uzgodnionego terminu, sciany na moj gust wygladaja b. ladnie.
Wiem ze w/w firma posiada do tynkow 5 roznych brygad od tynkow + 2 od posadzek. My akurat trafilismy na bardzo fajnych chłopaków od wykonywania tynkow, zobaczymy jak bedzie w przyszłym tygodniu z posadzkami.
pozdrawiam.

PO KILKU MISIACACH OD WYKONANIA TYNKOW I WYLEWEK PRZEZ FIRME PANA WICKIEGO MUSZE SKORYGOWAC SWOJ POST.
OTOZ PODCZAS WYKONYWANIA INNYCH PRAC WYKOŃCZENIOWYCH STWIERDZONO NAST. USTERKI W ZW. Z BLEDNIE WYKONANYMI PRACAMI EKIPY P, WICKIEGO:
- ZATYNKOWANE PUSZKI OD PODOSWIETLENIA SCHODOW
- ZATYNKOWANE GNIAZDKA W MIEJSCU GDZIE MIALA STAC PRALKA W ŁAZEIENCE
- ZATYNKOWANE PUSZKI W KUCHNI, GDZIE MIALY BYC KONTAKTY

OGOLNIE TO NIE WIEM ILE JESZCZE BYLO TAKICH NIESPODZIANEK, GENERALNIE TO CHODZILISMY ZE ZDJECIAMI I SPRAWDZALISMY GDZIE JESZCZE POPEŁNIONO BLAD.
Musze stwierdzic rowniez, iz po czasie zauwazylem (ja jak i wiele innych osob), ze sciany sie krusza, wystarczy przejechac po scianie paznokciem a tynk sie kruszy. Zaluje ze wybralem opcje, ze zaplacilem za robocizne z materialami. Wychodzi na to, ze firma zaoszczedziala na cemencie, uzywajac w proporcji wiecej piasku. Gdybym wiedzialal, to bym dokupil te kilka worków, no ale coz....

Jesli ktos bedzie korzystal z w/w firmy to sugeruje im przez caly czas patrzec na rece i non stop kontrolowac bo pozniej mozna sie zdziwic jaki bedzie efekt koncowy (dostrzegalny po kilku miesiacach).

Krzyzak
26-09-2008, 13:23
A ja dziś znów zostałem rewelacyjnie obsłużony w sklepie PATOKA w Lublewie. Polecam!

SzipBudowniczy
26-09-2008, 13:32
o właśnie...hurtownie budowlane....bardzo duzo rzeczy (styropian, welna, porotherm, tynk, etc) kupowalismy w hurtowni BAT w Pruszczu Gdańskim. Początkowe ceny (tzn jak sie dzwoni i pyta o cene styropianu sa wyzsze niz w innych miejsach i w hipermarketach) ale jest duze pole do popisu jesli chodzi o rabaty za zakupiona ilosc i ceny przyjemnie leca w dół. Zdarzalo sie, ze szłam i mowilam, ze w hipermarkecie daja mi za to taka i taka cene a ja chce taniej i mozna sie bylo bez problemu dogadac. Poza tym sprzedawcy sa bardzo pomocni, znaja temat i doradza. Polecam Pania Małgorzate Bigus, Pana Piotra Choszcza i Panią Katarzyne Las - zawsze dobrze poinformowani, zawsze doradzili, bardzo sympatyczna i rzeczowa obsluga. Szybki transport- kierowcy sa kumaci i potrafia sprawnie dzialac hdsami. Ja jestem bardzo zadowolona z Bata w Pruszczu.

luk99
10-10-2008, 09:32
Elektryka zakończona oraz tynki , z całą odpowiedzialnością mogę polecić :
p. Krystian L. tel : 501597238
Najpierw montaż elektryki + później własna ekipa do tynkowania

AniaK.
10-10-2008, 20:33
No a ja powtórzę za innymi :wink: , że polecam do tynków firmę TOTALNA GŁADŹ. Jeszce jestem zszokowana :o szybko 600m2 w 4,5 dnia, bardzo dokładnie, no i posprzątali za sobą i chyba wszystkimi innymi ekipami (umyli okna) a ściany to wymagają chyba już tylko malowania :D

SimOn!
16-10-2008, 14:18
Właśnie skończył u mnie montować meble pan Fedorowski:

http://fedorowskimeble.republika.pl/

Mogę szczerze polecić - jedyna osoba, która miała ofertę cenową dostosowaną do moich możliwości. W każdym innym miejscu, za TO SAMO żądali od 30 do 100% więcej.
Ponadto to jedyna osoba (z 5 firm, w których byłem), która mówiąc, że zadzwoni tego a tego dnia, dokładnie to robiła. Gdy mówił, że przyjedzie w niedzielę o 19, to był w niedzielę o 19. Normalnie ze świeczką takich ludzi teraz szukać...

Zdecydowanie się zgadzam! Człowiek warty polecenia, bardzo porządny i dokładny do tego naprawdę tani. Montuje markowe okucia (zawiasy czy domykacze szuflad) materiały dokładnie te same jakie proponują drogie studia mebli (sprawdziłem). Sam zaproponował, że odbierze kupione przez nas drewniane blaty swoim samochodem przytnie i przywiezie na montaż mimo że nic na tym nie zarobił. Za przerobienie (zmniejszenie) szafki której wymiar źle mu podaliśmy wziął symboliczne grosze. Do tego gratis dłużył drzwiczki zamykające szacht elektryczny z licznikiem i tablica bezpiecznikowa. Jedyny "mankament" terminy trzeba dość długo czekać.

Izulek
19-10-2008, 14:53
Polecam tynkarza p. Brzoskowski ze Skarszewi tel. 607 875 777 - bez żadnych zastrzeżeń, tak gładkich tynków jeszcze nie widziałam. Zapraszam do obejrzenia.

Niestety pan Marcin od wykończeniówki, polecany tu na białej liście, u nas się nie sprawdził. Na razie zrobił elewację (bez tynku) i mamy wiele zastrzeżeń. Poza tym ekipa bałagani na budowie :cry: , także z dalszej współpracy najpewniej zrezygnujemy. ALbo zmienił ludzi, albo ...

kolohaus
20-10-2008, 14:08
Bruk, nawierzchnie
Stefan Krauze 0607 689 799, 684-91-34 (dokladny i tani)


Kolejny partacz który, który "jedzie na reklamie" z białej listy. Wcale nie jest juz tani, a na pewno nie jest dokładny.

Robił u mnie 180m2 kostki, obrzeża które wymurował odpadają po 3 miesiącach, zrobił również taras który już się zapada "ale to tak musi być", schodki które zrobił z tarasu do ogrodu są krzywe, rozchodzą się.

BTW. Strach wpisywać fachowców na Białą Listę, z biegiem czasu zaczynają olewać jakość i jadą "na reklamie".

witam ja moge polecic swoich brukarzy z rumi sa nie tani nie drodzy materiał pomagaja załatwic z rabatami daja gwarancje na swoje usługi z ktorych nie musze korzystac robili mi ogrodzenie tarasy i podjazd i jestem zadowolony teren mam cienszki bo na glinie ale fachowcy sobie poradzili zrobili mi warstwy z geowuklina i jest ok garaco polecam
pan miotk 792 58 98 44 rumia
pozdrowienia dla wszystkich

ewa_rk
21-10-2008, 18:43
Polecam Panią Agnieszkę Staszczyńską-Kwaśny z Biura Handlowego firmy Galeco z Gdyni ul. Hutnicza 24 tel. 058 667 35 35, fax. 058 663 74 15
e-mail: [email protected].
Cieszę się, że potrafiła zrozumieć moje kaprysy odnośnie koloru orynnowania i je wymieniła na zgodny z moimi życzeniami.
W czasie deszczu będę zawsze usmiechnięta, wszak Galeco to "uśmiech na deszcz" :D

ewa_rk
21-10-2008, 18:52
Wpisuję do białej księgi hurtownię "BATEX" z Gdyni-Wiczlina przy ul. Gradowej 4 tel. 058 621 40 11, 0 602 783 119, której właścicielem jest Pan Zbigniew Noga.
Dostaniesz tu wszystko po przystępnej cenie i w miłej atmosferze.
Dziękuję za dotychczasową współpracę.

Radek H.
27-10-2008, 17:29
Witam wszystkich forumowiczów Muratora. Sam korzystam z cennych uwag tej strony, więc pozwolę sobie przekazać własne spostrzeżenia. Zakończyłem stan surowy zamknięty plus instalacja alarmowa, elektryczna i częściowa hydraulika. I tak: całość prac od wykopu po konstrukcję dachową wykonała firma TOMEX tel. 608479021. Ekipa sprawna, zdyscyplinowana i myśląca, żadnych problemów - polecam. Ale od początku "wykop" koparka polecona przez Tomex, ale polecam brać koparkę blisko budowy odpada czas przejazdu. Ostatnio korzystałem z Panów Doering Gdynia Wiczlino. Polecany wczesniej. "Deski szalunkowe" Anonse 450 zł/ m3. "Prety stalowe" Starmet ul. Północna Gdynia. "Beton" na telefon bez problemów DK Invest . Budowałem dom z YTONGA 36.5 cm. Materiał kupiłem w hurtowni Raab - Karcher Gdynia ul. Północna 1 ceny bardzo konkurencyjne. Ale materiały hydrauliczne polecam kupować w " Kolanku" Chwaszczyno. Więżba dachowa Tartak Skrzeszewo Pan Bogdan tel. 603556127 deski i krokwie pierwsza klasa dodatkowo dobrze zaimpregnowane. Mam porównanie bo żle obliczyłem ilośc desek i póżniej musiałem na gwałt dokupywać gdzie indziej. Okna drewniane zamówiłem w firmie OKLAND Rokitki k. Tczewa ( polecane wczesniej na tej stronie ). Okna pierwsza klasa w cenie plastikowych więc wielka okazja. Duże upusty ,świetna obsługa. Szczególnie polecam kontakt , najlepiej bezpośredni z kierownikiem działu sprzedaży p. Ania. Dach Matellbud dachówka Rupp ceramika. Hydraulikę zacząłem z polecaną na tej stronie firmą Atom Lublewo , obecnie "Aqua świat wody". Jak na razie wzorowa współpraca. Zaczynam tynki. Jak skończę natychmiast się odezwę. Pozdrawiam. I jedna końcowa uwaga sprawdzajcie wszystko sami.

ruda-ja
27-10-2008, 21:35
A ja jestem kolejnym zadowolonym klientem firmy MEGABUD z Gdyni, Padrerwskiego2, przedstawiciela stolarki okiennej Avante /tel.671-38-18/
Wszystko od początku do końca SUPER. Okna co prawda nie tanie, ale jakie piękne... Czasami jadę sobie na budowę aby wśród tego bałaganu popatrzeć sobie po prostu na okna. I o to chodzi.
Specjalne podziękowania dla właściciela Pana Michała Michnowicza. Dziękuję za miłą współpracę :D . I dla Pana Grzegorza (za te szprosy :wink: , okna są dużo ładniejsze :D ).
A oto kilka fotek:
http://images23.fotosik.pl/282/509e3252394e51b7.jpg (www.fotosik.pl)
Kurczę, jak super będzie wyglądać za 3tygodnie, jak już skończą elewację...

http://images41.fotosik.pl/18/558737f93c07cf71.jpg (www.fotosik.pl)

Dodaję że do Megabud'u trafiłam właśnie dzięki temu forum, za co jestem wdzięczna.
Pozdrawiam

krzemian
28-10-2008, 16:48
A ja polecam Zakład Usług Wodno-Kanalizacyjnych Franciszka Grablowskiego z Bojana tel. 058 676 00 20 kom. 603 642 014.
Wykonał u mnie przyłącze wodne wg mojej ulubionej zasady "dobra jakość za rozsądną cenę".

Szostka
05-11-2008, 19:03
WITAM JA WŁAŚNIE JESTEM PO GENERALNYM REMONCIE ŁAZIENKI I MUSZĘ WAM POLECIĆ SUPER FACHOWCA Z MALBORKA KRZYSZTOF 0783-473-485. FACET REWELACJA GODNY ZAUFANIA I POLECENIA!!!!!!!!!!!!!!

Siula
05-11-2008, 20:02
I w końcu ja się moge dołączyć :)

Jesteśmy na etapie końcowym budowy i gorąco mogę polecić :

Elewacje i podbitka- Sylwester Wilczewski 501467551
Alarmy - Wojtek Porczek 603227812
Stan surowy - Henbud Henryk Koszałka
Dekarz ( cięzki w gadce ale zna się na rzeczy i słowny) KAzik Klejna - 605441921
Hurtownia Bysewo - Gdańsk Trakt Św. Wojciecha - MArcin Suchodolski - 783-296-231 - faaajne chłopaki , doradzają i też mozna negocjować!

I słuchajcie , wprawdzie to nie wykonawca, ale Sanitbuy z Krakowa http://www.saniwell.pl/ ( sklep internetowy) po prostu był boski w obsłudze naszych zakupów armatury od baterii po wanny do całęgo domu, dziewczyna, Dorota Świątkowska- super! Wszsytko od razu na budowę kurierem, negocjowac się dało także polecam.

Z nich wszytkich jesteśmy na razie bardzo zadowoleni :) efekt poniżej

http://lh3.ggpht.com/_ahl8NWnjMpQ/SQBtCGr2whI/AAAAAAAADgw/Icibh4em6fk/s288/PA220049.JPG
http://lh4.ggpht.com/_ahl8NWnjMpQ/SQ4Muy-KeeI/AAAAAAAADh8/5nRWj1zcHJ8/s288/PA300053.JPG
http://lh3.ggpht.com/_ahl8NWnjMpQ/SQBtDilsdWI/AAAAAAAADhA/N-bRjQiIxHw/s288/PA220053.JPG

Mariola11
06-11-2008, 19:02
Hej, Ruda, ja,
Jaki to kolor? Właśnie zamawiamy okna u p. Michała z Megabudu, Zastanawiamy się nad rozmieszczeniem szprosów, dopinamy sprawy. Masz świetny kolor i piękne okna! :P Och, szkoda , że tak "nietanio", ale po taniej ekipie budowlanej, powiedziałam sobie - nigdy więcej :evil: Nie chcę "chwalic dnia przed zachodem słońca", ale mam nadzieję, że już jutro będę mogła pochwalic firmę, dzęki której "papiery" okazały się drobiazgiem.

Mariola11
07-11-2008, 22:20
No więc mogę pochwalic KL-PROJEKT Żukowo, Pani Krystyna Lish z mężem, pan Adam Kwidziński Hydro-Projekt w tym samym biurze (projekty przyłączy) i młody chłopak wprowadzający zmiany w projektach współpracujący z nimi. Dla mnie super! Dzięki nim "papierkowe" sprawy to żaden problem :lol: .Zmiany w projekcie drobiazg, przyłącza- bez uwag. Ogólnie z uśmiechem, przyjemnie i rzetelnie. Nasz domek jest tuż przed "wieńcem". Widac więc efekt zmian w projekcie, woda już jest w środku, energia elektryczna w granicy, umowa na gaz podpisana. Wszystko gra. Pan Lihs robił dla nas także kosztorys dla banku na kredyt. W jednym miejscu można załatwic wszystko czego ptrzebujecie do rozpoczęcia budowy i założenia instalacji. Mogę tylko im wszystkim serdecznie podziękowac i polecac dalej :lol: Poleciła mi ich budująca znajoma i jestem jej wdzięczna. Całej Ekipie z Gdyńskiej 22 dziękuję raz jeszcze :lol: . Myślę, że będę mogła jeszce kogoś pochwalic, ale nie chcę zapeszac, więc poczekam na finał działań moich miłych chłopaków z dachu i poddasza. Mam i przykre doświadczenie, ale poczekajmy. :roll:

ruda-ja
12-11-2008, 21:31
Hej, Ruda, ja,
Jaki to kolor? Właśnie zamawiamy okna u p. Michała z Megabudu, Zastanawiamy się nad rozmieszczeniem szprosów, dopinamy sprawy. Masz świetny kolor i piękne okna! :P Och, szkoda , że tak "nietanio", ale po taniej ekipie budowlanej, powiedziałam sobie - nigdy więcej :evil: Nie chcę "chwalic dnia przed zachodem słońca", ale mam nadzieję, że już jutro będę mogła pochwalic firmę, dzęki której "papiery" okazały się drobiazgiem.

hej
przepraszam że tak późno, ale nie zaglądałam ostatnio
kolor: orzech włoski, profil idea, szpros laminowany 26mm (ten droższy). jestem bardzo zadowolona. Jeśli chcesz zobaczyć osobiście to mogę przesłać ci adres na priva. pozdrawiam :)

Kolbudzian
17-11-2008, 16:48
No cóż Kolbudzianin, jak to się mówi, co kto lubi. Ja lubię :lol: . A tak w ogóle to warto najpierw zobaczyc coś w realu. Uwielbiam nastrojowe wnętrza, nie lubię nowoczesnych kuchni, ale to ja. Ty możesz kochac coś zupełnie innego i to jest super :lol: . Nie poboba ci się - ok. Pozwól mi się zachwycic tym, co ja lubię. Kocham operę , a Ty?
Pewnie tak i dlatego wolałbym aby każdy się tu - w tym akurat temacie - skupił na poleceniu ekip a nie na okazywaniu wewętrznych odczuć artystycznych.
Ja ogólnie lubię klasykę. Nie nowoczesność, nie 'staroczesność' - coś pośrodku, co każdemu i zawsze będzie się podobać.
Ale nie o tym chciałem. Skończyło już u mnie kilka ekip, które się rewelacyjnie sprawdziły. Oto one (kolejność analfabetyczna):
- przyłącze gazu - Edward Kubawski - 58 558 43 11 (sprawnie, szybko i fachowo)
- budowa domu, murarze - bracia Malotka - 693 124 525 (rewelacja - czysto, szybko, bardzo dokładnie, myślą za inwestora, doradzają)
- budowa domu, dekarze - Jarosław Stępiński, Leszek Kotfas - 606 420 385, 608 706 953 (fajni goście - dach zrobiony elegancko, co prawda tydzień dłużej niż się umawialiśmy, ale za to dokładnie)
- elektryka - Wojciech Żołnowski - 601 777 473 (bardzo szybko, bardzo dokładnie) z elektryka i murarzy jestem najbardziej zadowolony
- tynki zewnętrzne - panowie Bielawa i Klein - 600 639 051 (tynki super, ale było parę zgrzytów w stylu zniszczone to i owo przy okazji...)
- tartak - Zdzisław Nadoslki - 602 197 344 (choć ostatnio nie odbiera, więc nie wiem czy tel. aktualny; ale człowiek do serca przyłóż; słowny i terminowy, drewno bdb)

pozostałych ekip nie wymieniam, bo nie ma za co - Atom z Lublewa niby dobry, a nieprzewidywalny - ceny nagle z sufitu...
kafelkarze to w ogóle straszne ch....e - przynajmniej moi

jeszcze teraz u mnie pewien Pan robi wykończeniówkę, ale pochwalę się dopiero jak skończy - narazie jest rewelacja (po wyrzuconych innych ekipach), ale nie chcę zapeszać ani też by ktoś go podkradł ;)




BTW. opery nie lubię, ale balet już tak

AniaK.
17-11-2008, 20:49
Ja tym razem mogę umieścić na białej liście firmę Konkol-Produkt z Wejherowa, chwilę trzeba było na drzwi poczekać ale przynajmniej od razu został ustalony czas oczekiwania :wink: kontakt dobry a usługa wykonana dokładnie zgodnie z zamówieniem :D Polecam.

http://images32.fotosik.pl/400/2f53a2c9ba6c7769m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f53a2c9ba6c7769.html)

http://images33.fotosik.pl/405/afac3e3ce4ffad01m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/afac3e3ce4ffad01.html)

elutka
18-11-2008, 22:34
Z całego serca mogę polecić firmę Megabud z Rumi ( przedstawiciel firmy Avante- okna, Gerda -drzwi). I pełen profesjonalizm Pana Michała MIchnowicza! okna może nie są wyjatkowo tanie, ale naprawde porządne, a montaż to spełnienie marzeń inwestora :). Drzwi tez zamówiliśmy u Pana Michała
tel. 0- 58 671 38-18
Paderewskiego 2
Rumia

kazia25
19-11-2008, 06:47
Polecam z czystym sumieniem Panów od elewacji Pan Roman Garski tel :697687108. Jak narazie moja najlepsza ekipa na budowie. Elewacja zrobiona perfekcyjnie, czysto, solidnie. Naprawde polecam ! :D

Wielkie dzięki Majcia za kontakt do Pana Romana!!!
Również z czystym sumieniem mogę polecić ich dalej.
Dołączam się do słów Majki.
Oby wszystkie ekipy zachowywały taki porządek !
Styropian wcale nie latał po budowie. Ładnie wszystkie odpady powiązane, zamiecione wokól domu.
Elewacja naprawdę wykonana jest super. POLECAM!

MiA & Wojtek
22-11-2008, 09:32
ooo dzieki za namiary na ekipe od elewacji :) przyda sie,bo juz tylko to nam zostalo ;)

a i ja mam na koniec jeszcze kogos do polecenia :)

Geodeta p.Wojtek tel. 880286165

Nasza znajomosc z Panem Wojtkiem zaczela sie od odnowienia granic,kiedy chcielismy rozpoczac grodzenie.
Nastepnie Pan Wojtek zajal sie hmmm jak to fachowo sie nazywa? powykonawczym wytyczaniem budynku,nanoszeniem wszystkich przylaczy itp.
Wszystko poszlo SUPER,kontakt z panem Wojtkiem to sama przyjemnosc..mily,punktualny i znajacy sie na rzeczy przede wszystkim! a i osoba,ktora na mocy pelnomocnictwa zajmuje sie na miejscu sprawami budowy w naszym imieniu idopina do konca sprawy budowy kilkakrotnie chwalila sobie wspolprace z Panem Wojtkiem a nam gratulowala dobrego wyboru geodety :)
POLECAM !

Beatka35
23-11-2008, 07:42
Przyłącze się do poleceń, wiem jak dziś ciężko o dobrych fachowców , my straciliśmy kupę nerwów i jeszcze nie wszystko zrobione..polecam pana od wykończeniówki , miły , grzeczny i CZYSTY nie dawno u nas skończył kład kafelki w łazience na holu robił kamień w kuchni gładzie i malowanie obudowywał regipsem no i w miarę cenowo tel.607497634 w razie pytań proszę na priv

majkel28
24-11-2008, 08:10
własnie skonczyłem montaz całej kotłowni (w tym instalacja kotła) i przy okazji moge polecic osobe ktora wykonała mi cala instalacje. Otoz hydraulik okazal sie naprawde bardzo dobrym fachowcem, terminowy, ma zasob sporej wiedzy. Byc moze kazdy hydraulik powienien taki byc, ale przekonalem sie ze poprzedni "fachowiec" (kładl mi centralne) nie byl az taki dobry, wrecz... (i tutaj nie chce sie denerwowac...).

A wiec podaje namiar na hydraulika (jest z okolic Wejherowa, ale wiem ze dziala w calym woj. pomorskim): AREK - kom: 607-931-609

pozdrawiam

izi7
27-11-2008, 10:23
witam ja moge polecic swoich brukarzy z rumi sa nie tani nie drodzy materiał pomagaja załatwic z rabatami daja gwarancje na swoje usługi z ktorych nie musze korzystac robili mi ogrodzenie tarasy i podjazd i jestem zadowolony teren mam cienszki bo na glinie ale fachowcy sobie poradzili zrobili mi warstwy z geowuklina i jest ok garaco polecam
pan miotk 792 58 98 44 rumia
pozdrowienia dla wszystkich

już pisałam o tym Panu na wątku Trójmiejskim, więc w razie czego wklejam linka: http://forum.muratordom.pl/post2810995.htm?highlight=#2810995.
A kolohaus jakoś dziwnie monotematyczny jest na forum. Wszystkie maile dotyczą polecania brukarzy... No cóż, może klientów im zabrakło i szukają reklamy :-?

k_i_a
27-11-2008, 18:45
Ja dopiero zaczynam, więc mogę polecić jedynie:
- geodeta P.Rzewuski z Kartuz- przystępne ceny, słowny map 1000m2-rachunek 1500zł, mapka 1000m2- 700zł, wytyczanie 600,
- projekt sieci i przyłączy wod-kan- ZUK Glincz - najtaniej
- adaptacja wcześniej wspominana Krystyna Lihs KL projekt z Żukowa - elastyczni, rzetelna
- piach , żwir Gabrex Żukowo ul.3 maja - najtaniej

Kolbudzian
30-11-2008, 19:28
Teraz, po skończonej pracy mogę z całego serca polecić:

- kafelki - polecany już tu na forum pan Grzegorz - 501 299 927 - człowiek orkiestra, zdarzało się czasem gawędzić na różne tematy i chyba nie ma takiej rzeczy, na której się nie zna

- zabudowa poddaszy, wełna, płyty g-k, gładzie - młodzi ludzie Wojtek i Arek - 783 903 130, bardzo dokładni, terminowi (mają maszynę do bezkurzowego szlifowania gładzi)

Ekipy sprawdzone. Polecam.

luk99
04-12-2008, 06:57
Pomimo negatywnych i pozytywnych opinii ja : POLECAM !

Toporek - 605103371 - pomimo terminu dogadanego wcześniej, nie było żadnego problemu aby przyspieszyć pracę , posadzki idealne , nie kruszą się , gładziutkie , proste , w 1 dzień z częściowym ułożeniem styropianu :)

numerek
09-12-2008, 19:00
co prawda jestem tu krotko jako zarejestrowany i nie buduje (jeszcze) domu ale chciałbym polecić jednego fachowca który robił u mnie kilka rzeczy
w zasadzie facet układa glazurę czy jak to się tam nazywa i robi to po mistrzowsku - jego firma również "robi" w wykończeniówce i to co robi ze światłem zapiera dech w piersiach :)

no dobra żeby nie było tak różowo to z nim najlepiej umawiać się na robotę z dużym wyprzedzeniem-
nie wiem ale facet nie z tej epoki bo co rusz jakiś telefon o pomoc i .. zazwyczaj nie odmawia
u mnie też obsunął ze 2 dni z rozpoczęciem robót
gość się nie reklamuje pracuje tylko z polecenia a roboty ma na 3-4 miesiące w przód ...
jakiś taki dziwoląg do innych ekip co miałem .:)

w razie co to podaję kontakt
Roman Browarczyk
tel 501090477

majkel28
16-12-2008, 10:48
Witam, bardzo proszę o namiary na dobrego kafelkarza z okolic Wejherowa. Przeszukałam forum, a ostatni polecony był dawno dawno temu. Z góry dziękuję :)

witam,
moge polecic chlopaka, ktory płytki kładzie u mnie. poki co zrobil jedna łazienke, kuchnie, teraz zabiera sie za gorna łazienke. Poki co nie moge narzekac na jakosc wykonanych prac, wrecz jestem zadowolony - fajnie, ze przy okazji zabuduje stelaze, wycekoluje pomieszczenia, pamuluje, itd...
Namiar przekazuje z miła checia, pod warunkiem, ze ew. prace zacznie zaraz po zrobieniu wszystkiego w moim domu :-) a jeszcze troszke prac mu pozostalo.
Jacek - kom. 669 390 433
pozdrawiam[/b]

majkel28
16-12-2008, 10:52
Podajcie jakieś namiary gdzie mozna kupić tanią wełne do ocieplania poddasza :roll:

sprawdzalem ceny w roznych miejscach na terenie pow. wejherowskiego, ale najtaniej wyszlo mi ze wełna kosztowała w leroy merlin. Zalezy jeszcze jakiego dokładnie materiału poszukujesz, bo w roznych miejscach rozne poziomy cen sa dla danego produktu. Ja szukałem unimate isovera - 50mm i 150mm i najtaniej wyszlo mi w LM.

kordzik
21-12-2008, 18:21
Polecam usługi transportowe pana Damiana. Tel. 888 24 37 54. Bardzo sprawnie i w rozsądnej cenie przeprowadził nas do nowego domu. Usługi świadczy na terenie Trójmiasta i Polski. Nie zawiedziecie się, szczerze polecam.

Kolbudzian
28-12-2008, 12:12
Polecam doskonałego tapicera - Bogdan Groth z Pruszcza Gdańskiego, tel. (58) 682 11 87. Robił w rodzinie nową tapicerkę kanapy, foteli i puf - wymienił zniszczone sprężyny i kilka innych rzeczy nie doliczając ich dodatkowo do ceny, którą ustalił.
Zwraca uwagę na szczegóły i jest bardzo solidny. Sam zabiera meble i odnosi, jedzie z klientem wybrać materiał.

raffran
30-12-2008, 14:23
Czy ktos ma namiary na "normalnego cenowo" Kominiarza z okolic Gdanska ktory dokona odbioru wewnetrznej instalacji gazowej z piecem kondensacyjnym i calego odbioru domu z uwzglednieniem ponad to kominka z plaszczem wodnym?
Pozdrawiam i czekam na namiary.

Mi robil odbior Henryk Pieter 0602 386 002.

Mały
30-12-2008, 15:48
Czy ktos ma namiary na "normalnego cenowo" Kominiarza z okolic Gdanska ktory dokona odbioru wewnetrznej instalacji gazowej z piecem kondensacyjnym i calego odbioru domu z uwzglednieniem ponad to kominka z plaszczem wodnym?
Pozdrawiam i czekam na namiary.
Marian 0506-600-476

madenek
30-12-2008, 19:48
Witam,

Z czystym sumieniem mogę polecić mistrza hydrauliki Pana Mirka Garskiego!

Zleciłem mu wykonanie instalacji grzewczej z materiałów miedzianych oraz instalację wodną na plastikowych podzespołach.

Pan Mirek jest bardzo solidnym i słownym rzemieślnikiem - przywiązuje dużą wagę do terminowego oddawania dzieła. Efekt końcowy przerósł moje najśmielsze oczekiwania - zlecenie zostało wykonane bardzo starannie - jestem zadowolony z jego usług. Polecam!

Mirek Garski - Hydraulika
+48 609 079 114

hub75
31-12-2008, 08:10
Witam,

Z czystym sumieniem mogę polecić mistrza hydrauliki Pana Mirka !


Pierwszy post i od razu wpis na białą listę....

budek72
31-12-2008, 09:56
Poszukuje dobrej firmy od kolektorów słonecznych, czy może ktoś korzystał z usług np. EKOSOLAR, OZE GDYNIA(SOLVER), MMSOLAR, UNITHERM....
za zestaw dla 4 os ze zbiornikiem ok 300l. kolektor próżniowy do c.w.u. ok 12-14 tys.

kiki31
08-01-2009, 20:46
Witam!!! Szkoda ze tak pozno sie dowiedzialem o tej liscie.Bo z murarzami jako tako sie wspolpraca ukladala,ale dekarze to pradziwa "TRAUMA"tym panom sie nalyzy wpis na 2 liscie :( Prace wlasnie u mnie zakonczyli panowie elektrycy z czystym sumieniem moge ich polecic:instalacja wykonana pod pozimice, wykonali rowniez instaacje telef.intert.i tv .Doractwo i drobne kerekty w projekcie ,praca wykonana 2 dni przed ustalonym terminem:504516291 pan Wojtek i Krystian Prace konczy jeszcze chydralik,ale nie bede zachwaal przed zakonczeniem prac. Tynki+posadzki brac jedna ekipe czy 2 osobne?? Pan Wicki Pepowo ktory jest na forum kilka razy to dobry wybor??? pozdrawiam

greg29
10-01-2009, 17:57
Szukam specjalisty od obudowy kominkow z okolic Trojmiasta. Moze ktos ma namiar na osobe godna polecenia, ktora zna sie na rzeczy i nie ma cen z Dublina badz Londynu. :lol:

majcia
10-01-2009, 20:05
Szukam specjalisty od obudowy kominkow z okolic Trojmiasta. Moze ktos ma namiar na osobe godna polecenia, ktora zna sie na rzeczy i nie ma cen z Dublina badz Londynu. :lol:

U nas robil Pan Marek Zajaczkowski z Redlowa. Firma rodzinna z dziada, pradziada :D Solidny facet. Godny polecenia. Tel : 602559231.

jacek&gosia
18-01-2009, 20:06
witamy i polecamy:
- do uslug instalatorskich (wod-kan.+c.o.) polecamy Pana Bartka (tel 669 210 606) !!!! do Pana Bartka trafilismy zupelnie przypadkowo - sluzyl nam pomoca na kazdym etapie, pomimo duzego oblozenia praca, mial dla nas zawsze czas, podsuwal fajne rozwiazania systemowe; co do zaliczek - mile zaskoczenie, poniewaz nie musielismy niczego wplacac przed skonczeniem pracy a ceny byly bardzo przyzwoite; zainstalowal nam w domu caly system c.o.+ wod.-kanaliz.+ podlogowka oraz podlaczyl kociol na pellety.

- natomiast do prac dekarskich - polecani juz na tym Forum - Panowie Jarek I Leszek (tel 606 420 385) czapki z glow przed nimi i uklony za cala wykonana prace i wszystkie porady oraz wylapane, powanze fuszerki popelnione przez ekipe budujaca dom !!! zawaleni robota potwornie, ale warto poczekac !!!!!

Konwalia_majowa
18-01-2009, 21:20
Witam,

ponieważ w naszym domku po mału kształtują się już ostatecznie wnętrza, postanowiłam podzielić się na forum swoimi pozytywami z budowy (i negatywnymi również, jak ta dotycząca firmy "Magnolia" z Gdyni, którą umieściłam na czarnej liście).

Polecam zatem z czystym sumieniem:
- EKOMA, Kolbudy - przez całą budowę tylko tutaj kupowaliśmy wszelkiego rodzaju rury PCV, kształtki, rury do drenażu oraz oczyszczalnię przydomową
- MS OKNA, zamawialiśmy przez przedstawiciela regionalnego (p. Tomasz Szczerbak). Montaż okien też wyszedł bardzo dobrze.
Jedynie kupując parapety kamienne w gdańskim oddziale na ul. Kartuskiej rozczarowalismy się obsługą delikatnie mówiąc (i na marginesie: parapety są cieńsze o 2-3 mm niż wskazana przy sprzedaży grubość, tj. kupione przez nas o grub. 2cm, mają 1,8cm; a sprzedawane o rzekomo gr. 3 cm, mają 2,8 mm. Może to nie jest duża różnica ale widoczna gołym okiem- w jednym z pomieszczeń wstawialiśmy parapet z MS a przy drugim oknie mamy parapet robiony przez inną firmę i ten ma faktycznie grubość podaną przez producenta) Ewidentnie widoczna różnica grubości .
- Firma budowlana DYKTA - JAN DYKTA, Kolbudy - dach solidny; bardzo dokładne obróbki okien, kominów i kominków wentylacyjnych; orynnowanie itd. Polecam! Dach wytrzymał próbę czasu, wiatry, deszcze i zimę (nic nie przecieka, dachówki nie fruwają :) ... Fachowość (w przeciwieństwie do innej firmy, z którą mieliśmy do czynienia wcześniej).

Na razie tyle. C.D.N. :)
Pozdrawiam

wykreśliłam 2 pierwsze pozycje wcześniej polecane, ponieważ w obu przypadkach jakość usług uległa pogorszeniu i w jednej z nich ceny stały się również niekonkurencyjne.

kolektor1
19-01-2009, 01:56
Witam.

Poszukuje dobrej firmy od kolektorów słonecznych, czy może ktoś korzystał z usług np. EKOSOLAR, OZE GDYNIA(SOLVER), MMSOLAR, UNITHERM....
za zestaw dla 4 os ze zbiornikiem ok 300l. kolektor próżniowy do c.w.u. ok 12-14 tys.
Najlepszy specjalista na wybrzeżu od kolektorów p. Jacek Grzona 509-925-490
Doradzi Tobie zestaw, zdaj się na niego - zmontował ponad setkę instalacji solarnych i co najważniejsze może to udokumentować.
Wspólpracuje z OZE i BACHUS.

pozdrawiam

sailor_ro
19-01-2009, 08:07
kolektor1 Witamy na forum pana Jacka,tylko posty reklamowe to gdzie indziej.

KrzysztofGdynia
19-01-2009, 14:43
Witam,

ponieważ w naszym domku po mału kształtują się już ostatecznie wnętrza, postanowiłam podzielić się na forum swoimi pozytywami z budowy (i negatywnymi również, jak ta dotycząca firmy "Magnolia" z Gdyni, którą umieściłam na czarnej liście).

Polecam zatem z czystym sumieniem:
- PATOKA, Lublewo - materiały budowlane w 90% tutaj kupowane; zawsze dobre doświadczenia, nawet przy błahych zakupach
- STW skład budowlany, Pruszcz Gdański - polecamy systemy kominowe
- EKOMA, Kolbudy - przez całą budowę tylko tutaj kupowaliśmy wszelkiego rodzaju rury PCV, kształtki, rury do drenażu oraz oczyszczalnię przydomową
- MS OKNA, zamawialiśmy przez przedstawiciela regionalnego (p. Tomasz Szczerbak, polecam)! Montaż okien też wyszedł bardzo dobrze.
Jedynie kupując parapety kamienne w gdańskim oddziale na ul. Kartuskiej rozczarowalismy się obsługą delikatnie mówiąc.
- Firma budowlana DYKTA - JAN DYKTA, Kolbudy - dach solidny; bardzo dokładne obróbki okien, kominów i kominków wentylacyjnych; orynnowanie itd. Polecam! Dach wytrzymał próbę czasu, wiatry, deszcze i zimę (nic nie przecieka, dachówki nie fruwają :) ... Fachowość (w przeciwieństwie do innej firmy, z którą mieliśmy do czynienia wcześniej).

Na razie tyle. C.D.N. :)
Pozdrawiam

To sa super info, ale podaj namiary.

kolektor1
19-01-2009, 20:21
Witam.

kolektor1 Witamy na forum pana Jacka,tylko posty reklamowe to gdzie indziej.
A sądziłem, że temat " wykonawca dozkonały.."promuje właśnie ludzi i firmy godne uwagi na których można polegać. Przecież ich praca jest najlepszą reklamą i wszyscy tu piszący ich reklamują.
Ja z Panem Jackiem od czasu do czasu współpracuję a to, że mój nik jest kolektor1 jeszcze nic nie znaczy - można to sprawdzić. Ponieważ podczas rejestracji złożyłem oświadczenie o nie zamieszczaniu reklam mogę powiedzieć tylko tyle, że działam w wąskiej dziedzinie przemysłu samochodowego .
pozdrawiam.

jacek&gosia
20-01-2009, 21:05
witamy ponownie, nasza ekipa kafelkarska zaczela pracowac wszedzie tylko nie u nas,dlatego po przeszlo miesiacu takiego cyrku postanowislimy zmienic ekipe; znaleziony na trojmiejskiej bialej liscie pan kafelkarz (niestety - oblozony robota do poznej jesieni) zarekomendowal nam z czystym sumieniem uslugi Pana Andrzeja Magulskiego (tel: 508526275) - niestety, nie mielismy okazji skorzystac z uslug tego Pana, poniewaz nasza ekipa miala chyba przeblysk jasnowidzenia i obecnie uwijaja sie jak stado mrowek :) mamy nadzieje, ze skoncza prace w terminie bez dalszych opoznien .... a piszemy tylko dlatego, poniewaz Panu Magulskiemu nalezy sie duzy plus za bardzo duza kulture osobsista oraz za slownosc (w sprawie omowienia szczegolow ewent pracy kontakotwal sie z nami telefonicznie w umowionych terminach - a to chyba dobry poczatek)

OSOWIANKA
22-01-2009, 09:22
Witam,
Pewnie powinnam żałować, że dopiero niedawno odkryłam to forum, gdyż budowę domu właściwie już zakończyliśmy (pozostała jedynie kosmetyka wnętrz). Nie mam jednak powodu do zmartwień, bo właśnie dzięki analizie forum uświadomiłam sobie, że miałam sporo szczęścia do wykonawców. Zawsze łatwo poleca się konkretnych fachowców, ale tylko Ci, którzy "się budują" wiedzą jak trudno pochwalić kogoś za kompleksowe zbudowanie domu. Poszczególne ekipy fachowców mogą zasługiwać na pochwałę, ale one zawsze odpowiadają za określone prace i niezależnie jak dobrze wykonają swoją robotę nie zagwarantują bezpieczeństwa i solidności całego domu.
Jako, że budowa domu to nie tylko lepienie cegieł w całość, ale także suma relacji międzyludzkich, mogę polecić firmę ABIKON z Gdyni, która w roku 2006 budowała nasz dom w Gdańsku Osowie. Dom ma się dobrze i co ważniejsze, my także.
Jedyną firmą, na którą zdecydowałliśmy się poza zakresem umowy z ABIKONem była firma STOLMAR z Gdańska Zaspy, bo chcieliśmy, żeby okna były z OKLANDu (reprezentowanego przez STOLMAR), bo w naszym starym mieszkaniu okna od tego producenta służyły nam bez najmniejszych zastrzeżeń ponad 14 lat (teraz będą służyć jeszcze następnym mieszkańcom).
Życzę wszystkim "budującym się" pomyślnego i szybkiego wykończenia budów bez wykończenia siebie. Pozdrawiam serdecznie

marjucha
22-01-2009, 09:42
Witam.

Z czystym sumieniem i dużym zadowoleniem mogę polecić tartak z Sulęczyna, który był już wcześniej polecany.
Brałem od Nich praktycznie wszystko co potrzebne do dachu od konstrukcji po odgromienie, łącznie z wykonawstwem .
Po pierwsze dali najlepsze ceny,
po drugie bardzo duża elastyczność jeśli chodzi o terminy, co miało dla olbrzymie znaczenie bo musieli poczekać z położeniem dachówki aż wyprowadzę szczyty i zaleję na nich wieniec,
po trzeci świetny kontakt, nawet w godzinach późno popołudniowych.
Co do pracy ekipy, która stawiała więźbę a potem kładła dachówkę mój kierbud nie miał zastrzeżeń, mimo, że najstarsza osoba w ekipie miała 25lat :wink: .
Polecam i oby więcej takich firm :D

Isanna
24-01-2009, 21:43
Potwiedzam, że bloczki fundamentowe z POLBETU są OK i u mnie były zawsze w najlepszej cenie i na czas.
Również potwierdzam, że współpraca z tartakiem w Sulęczynie zawsze bez problemu - miły kontakt z panem Darkiem, wszystko zgodnie z uzgodnienieniem.

ewa_rk
04-02-2009, 14:44
Polecam usługi transportowe pana Damiana. Tel. 888 24 37 54. Bardzo sprawnie i w rozsądnej cenie przeprowadził nas do nowego domu. Usługi świadczy na terenie Trójmiasta i Polski. Nie zawiedziecie się, szczerze polecam.
Transport, przeprowadzki.
Potwierdzam opinie o p. Damianie tel. 888-24-37-54. Bezproblemowo, terminowo, dobry cenowo. No i czego jeszcze wymagać?

wrk
05-02-2009, 16:47
Nie wiem jakim cudem moich ostatnich wykonawców nie ma jeszcze na białej liście. Chyba pierwszy raz jestem z kogoś super zadowolony. Pan Wiesław Jeszke z Chojnic tel 663-051-411 robił u mnie podbitkę drewnianą a zajmuje się ogólnie stolarką. Efekt - szybko, słownie, dokładnie, kulturalnie i... tanio! Polecam!

A przy okazji POLBET - bloczki betonowe - tanio, solidnie i szybko... ale różnica grubości bloczków - do 1,5cm - jak ktoś chce izolować od wewnątrz, to bieda - ale może tylko moja partia była kiepska.

Krzyzak
05-02-2009, 19:44
- zabudowa poddaszy, wełna, płyty g-k, gładzie - młodzi ludzie Wojtek i Arek - 783 903 130, bardzo dokładni, terminowi (mają maszynę do bezkurzowego szlifowania gładzi)

Ekipy sprawdzone. Polecam.
I ja sie skusilem i zaprosilem ta ekipe do siebie. Coz moge powiedziec - blyskawica i precyzja. Mlodzi ludzie (u mnie bylo ich 4), z zapalem i checia dobrego wykonania pracy. W 1 dzien zrobili mi ocieplenie, stelaz i umocowanie plyt GK w garazu - 40 m2. Moze troche potem musialem posprzatac w zakamarkach, ale to dlatego, ze garaz mam juz czesciowo zagospodarowany, wiec nie sposob tego ani wyniesc, ani przenosic z miejsca na miejsce itd.

Ja tez polecam i jeszcze raz dziekuje im za kawal swietnej roboty.

Daro666
05-02-2009, 21:56
prosze o polecenie soldnej firmy od stanu surowego z ytonga.rozpoczecie bud planje na 04.2009 Chwaszczyno.wspanialy

Rafał z Gdańska
05-02-2009, 22:43
Jakiś czas temu zakończyliśmy z żoną budowę domu w Gdańsku (Dom w Daliach III). Skorzystaliśmy z kompleksowej usługi firmy z Gdyni (ABIKON). Panowie mają dużą wiedzę praktyczną i są bardzo na poziomie - odbiegają od typowego obrazu "fachowca". Możemy ich z czystym sumieniem polecić dla tych, którzy podobnie jak my nie chcą mieć wiele problemów w trakcie budowy i po jej zakończeniu. Kontakt do jednego z współwłaścicieli (Bartek Łojek tel. 602-638-608)

FineWine
06-02-2009, 00:21
prosze o polecenie soldnej firmy od stanu surowego z ytonga.rozpoczecie bud planje na 04.2009 Chwaszczyno.wspanialy

Witam serdecznie,
jutro zgodnie z zaplanowanym terminarzem wychodzi odemnie mega ekipa od stanów surowych,murarze w sumie na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżniają, ale po 5 miesiacach wspólnego życia przy budowie mojego stanu surowego, musze obiektywnie powiedziec że niewyobrazam sobie kogoś innego niż ci moi kaszubi z Rumii i Redy.Ojciec, 2 synów i pomocnicy do cieższych prac np, przy budowie konstrukcji dachu, bo ciesielke też mi wykonali w extra stylu,jeden z synów starszy Adam Bieszke 600673286 to turbo spec murarski,kominy a mam ich 4 szt.które wykonał w klinkierze są moją perełką.
polecam gorąco.

andrzej74
06-02-2009, 08:09
Czy ktoś może coś powiedzieć o firmie montującej okna pvc "OMEGA OKNA" Rumia?

mam do was też pytanie na temat okien, czy możecie podpowiedzieć mi kto w szerokim trojmieście, robi najlepsze okna i jeszcze lepszy robi ich montaż.Mam bardzo duże przeszklenia,jak kupowałem projekt to nie zdawałem sobie do konca sprawy z tzw walorów techniczno uzytkowych przy takich gabarytach,w związku z tym teraz poświęciłem sporo czasu na zapoznanie się bardziej szczegółowo z tematem i............teraz to już wogóle straciłem orientacje wracając do początku czy zrobić okna z pvc czy bardziej stabilne konstrukcyjnie ale też droższe z drewna.drewnianych też się obawiam z uwagi na póżniejszą konserwacje.
ale najważniejsze dla mnie jest to aby konstrukca była stabilna, statyczna no i w miare ciepła bo tak jak pisałem powierzchnie przeszklone b.duże.
kogo do takiej roboty najlepiej zamówić,pls o podpowiedż
czy mieliście jakieś doświadczenia z profilem pvc schuco?albo z firmą Mega Vent z Redy?poszukuje pilnie dobrych okniarzy, bo tu dopiero można sie przejechać jak się człowiek troche mało zna.dajcie prosze swoje typy na profile i wykonawców.
pozdrawiam
Poczytaj w temacie wymiana doświadczeń - o oknach napisano tam prawie wszystko. Ja mam okna Avante - profil decunnik /czy jakoś tak/, zamawiane i monotwane przez Megabud z Rumii.

luk99
06-02-2009, 08:14
Czy ktoś może coś powiedzieć o firmie montującej okna pvc "OMEGA OKNA" Rumia?

mam do was też pytanie na temat okien, czy możecie podpowiedzieć mi kto w szerokim trojmieście, robi najlepsze okna i jeszcze lepszy robi ich montaż.Mam bardzo duże przeszklenia,jak kupowałem projekt to nie zdawałem sobie do konca sprawy z tzw walorów techniczno uzytkowych przy takich gabarytach,w związku z tym teraz poświęciłem sporo czasu na zapoznanie się bardziej szczegółowo z tematem i............teraz to już wogóle straciłem orientacje wracając do początku czy zrobić okna z pvc czy bardziej stabilne konstrukcyjnie ale też droższe z drewna.drewnianych też się obawiam z uwagi na póżniejszą konserwacje.
ale najważniejsze dla mnie jest to aby konstrukca była stabilna, statyczna no i w miare ciepła bo tak jak pisałem powierzchnie przeszklone b.duże.
kogo do takiej roboty najlepiej zamówić,pls o podpowiedż
czy mieliście jakieś doświadczenia z profilem pvc schuco?albo z firmą Mega Vent z Redy?poszukuje pilnie dobrych okniarzy, bo tu dopiero można sie przejechać jak się człowiek troche mało zna.dajcie prosze swoje typy na profile i wykonawców.
pozdrawiam


Nikt inny jak tylko firma MEGABUD z RUMI :) również polecam !
84-230 Rumia
Ul. Paderewskiego 2
tel.: 058 671 38 18

sailor_ro
06-02-2009, 15:40
Raczej Morska teraz,nie Paderewskiego :)

bogdan812
06-02-2009, 22:14
prosze o polecenie soldnej firmy od stanu surowego z ytonga.rozpoczecie bud planje na 04.2009 Chwaszczyno.wspanialy

Witam serdecznie,
jutro zgodnie z zaplanowanym terminarzem wychodzi odemnie mega ekipa od stanów surowych,murarze w sumie na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżniają, ale po 5 miesiacach wspólnego życia przy budowie mojego stanu surowego, musze obiektywnie powiedziec że niewyobrazam sobie kogoś innego niż ci moi kaszubi z Rumii i Redy.Ojciec, 2 synów i pomocnicy do cieższych prac np, przy budowie konstrukcji dachu, bo ciesielke też mi wykonali w extra stylu,jeden z synów starszy Adam Bieszke 600673286 to turbo spec murarski,kominy a mam ich 4 szt.które wykonał w klinkierze są moją perełką.
polecam gorąco.

Czy aby nie jest to SUPER reklama ?

Daro666 i FineWine : obaj autorzy po 3 posty i obaj dołączyli 05 Lut 2009.

czyżby mało zleceń na 2009 ( kryzys) ?

Krzyzak
07-02-2009, 17:57
bogdan812
niestety mam podobne podejrzenia
obaj z 3city itp. - jak widac trzeba z rezerwa podchodzic do wpisow tutaj
moi murarze robili stan surowy przez 2 miesiace a nie przez 5 :o, wiec cos mi tu nie gra
ponadto jakis czas temu ich widzialem i pytalem o kryzys, to mowili ze maja zamowienia na 2 lata naprzod a tu widac, ze ekipa konczy stan surowy (w zimie??? :o) i szuka pracy...
bez komentarza

podobne wpisy juz byly na Czarnej liscie - jakas pani chciala sama siebie wybielic...

Kolbudzian
07-02-2009, 18:09
Jakiś czas temu zakończyliśmy z żoną budowę domu w Gdańsku (Dom w Daliach III). Skorzystaliśmy z kompleksowej usługi firmy z Gdyni (ABIKON). Panowie mają dużą wiedzę praktyczną i są bardzo na poziomie - odbiegają od typowego obrazu "fachowca". Możemy ich z czystym sumieniem polecić dla tych, którzy podobnie jak my nie chcą mieć wiele problemów w trakcie budowy i po jej zakończeniu. Kontakt do jednego z współwłaścicieli (Bartek Łojek tel. 602-638-608)

Fajnie - wystarczy przejrzeć czarną listę wykonawców, by znaleźć tam niejeden wpis o tej firmie. Tzn. w tej chwili większość wpisów została usunięta, ale są ludzie, którzy z tą firmą walczyli.
Nie wiem, czy to przypadkiem nie autoreklama.
Szczególnie teraz, gdy developerzy padają jak muchy zimą.
Ja w każdym razie nie wierzę.

Mariola11
08-02-2009, 13:09
Okna? Najlepsze - z Megabudu :lol: . I to nie tylko dlatego, że mają jakośc, panowie przy montażu wiedzą co robią, ale również dlatego, że firma i jej właściciel autentycznie dbają o klienta. Terminowośc, świetny kontakt, poradnictwo. Nic dodac nic ując. Pan Michał Michnowicz tel. 501-228-741. Dziękuję panie Michale :lol:
A skoro już jestem przy fachowcach doskonałych, to muszę wspomniec o chłopakach od instalacji elektrycznych. Znalazłam ich na białej liście i tak , jak pan Michał od okien, w pełni zasługują, żeby tutaj byc. Full serwis - wszystko, co wiąże się z instalacjami, a więc również internet, telefon, RTV . Pan Karol Kolka z kolegą tel. 606-236-178. Wykonali u mnie już dwa etapy prac na najwyższym poziomie :lol: . Czysto, sprawnie, w terminie, z podpowiedziami (nie tylko z zakresu istalacji elektrycznej), zawsze w kontakcie, cierpliwi. Wczoraj ich pracę podziwiał mój kierownik budowy :lol: . Mistrzowie! Dziękuję bardzo! Cieszę się, że zarówno z panem Michałem i jego ekipą, jak i z panem Karolem i kolegą będę się jeszczę spotykac na kolejnych etapach budowy.
Wspomnę jeszcze o KL-PROJEKT z Żukowa i pani Krystynie Lihs tel. (058) 681-74-37. Wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia budowy, a więc zakup projektu, zmiany i adaptacja, projekty przyłączy, aż po pozwolenie na budowę i kosztorys tam załatwialiśmy. Sympatycznie i sprawnie.
Materiały budowlane kupowaliśmy w hurtowni państwa Bladowskich w Pępowie tel. (058) 684-91-32. Bez zastrzeżeń, zawsze z miłą obsługą i konkurencyjnymi cenami, zwłaszcza jeśli umawiasz się na całośc dostaw.
Instalację alarmową, z której jakości wykonania i sprawności działania jestem bardzo zadowolona - wykonał u nas pan Jarek Myszk tel. 691-975-888, ma on także własną firmę budowlaną.
Szambo - szybko, sprawnie, od wykopu do zasypania, tel. 515-253-872.

budek72
08-02-2009, 21:30
mogę polecić hurtownię DOMATOR
Wejherowo
ul. I Bryg. Panc. W.P. 86b
tel./fax (0-58) 677-26-27

mają min. tanią wełnę 150 i 50, warto zagadać a upust będzie duży.

pozdrawiam

Pawel.dragan
10-02-2009, 10:33
Witam,

kończymy po woli budowę domu i możemy potwierdzić dobre opinie wykonawców, którzy już wcześniej się tu pojawili:

Megabud z Rumii - okna (Avante), drzwi zew (Dziadek). i wewnętrzne (Ronkowski), brama garażowa (Krispol) - terminowo i solidnie. Byliśmy od początku bardzo zadowoleni, więc decydowaliśmy się na kolejne rzeczy od nich. Polecamy:
Megabud, p. Michał Michnowicz
84-230 Rumia
Ul. Paderewskiego 2
tel.: 058 671 38 18

Kafelki - p. Grzegorz 501 299 927 - zrobił nam dwie łazienki i kuchnię. Łazienki wg. mnie dość skomplikowane, z mozaikami, różne dziwne kąty, półeczki itp. Wszystko bez zarzutu i terminowo. Jak zaczął, tak skończył. Widać, że zna się na fachu.

Instalacja hydrauliczna, gazowa, piec gazowy i ogrzewanie - firma Wod-bud - również bez zarzutu jeśli chodzi o jakość i terminowość:
WOD-BUD J. Kleina, A. Miszk
BORKOWO, ul. Elżbietańska 1c
83-330 Żukowo
tel. 681-74-74
kom. 0-601-670-129


A teraz poszukujemy geodety i elektryka z uprawnieniami do odbioru :) Znowu czas przejrzeć białą listę.
Podziękowania za namiary od Was, bo faktycznie wykonawcy z tej listy się sprawdzili.

Paweł

Konwalia_majowa
10-02-2009, 11:48
Witam,

ponieważ w naszym domku po mału kształtują się już ostatecznie wnętrza, postanowiłam podzielić się na forum swoimi pozytywami z budowy (i negatywnymi również, jak ta dotycząca firmy "Magnolia" z Gdyni, którą umieściłam na czarnej liście).

Polecam zatem z czystym sumieniem:
- EKOMA, Kolbudy - przez całą budowę tylko tutaj kupowaliśmy wszelkiego rodzaju rury PCV, kształtki, rury do drenażu oraz oczyszczalnię przydomową
- MS OKNA, zamawialiśmy przez przedstawiciela regionalnego (p. Tomasz Szczerbak, polecam)! Montaż okien też wyszedł bardzo dobrze.
Jedynie kupując parapety kamienne w gdańskim oddziale na ul. Kartuskiej rozczarowalismy się obsługą delikatnie mówiąc.
- Firma budowlana DYKTA - JAN DYKTA, Kolbudy - dach solidny; bardzo dokładne obróbki okien, kominów i kominków wentylacyjnych; orynnowanie itd. Polecam! Dach wytrzymał próbę czasu, wiatry, deszcze i zimę (nic nie przecieka, dachówki nie fruwają :) ... Fachowość (w przeciwieństwie do innej firmy, z którą mieliśmy do czynienia wcześniej).

Na razie tyle. C.D.N. :)
Pozdrawiam

To sa super info, ale podaj namiary.



Podaję więc odnośniki :)

Firma dekarska Dykta (dane umieszczone po środku strony):
http://www.velux-dekarze.pl/wizytowki.php?wszukane=pomorskie
Ekoma:
http://katalog.pf.pl/Kowale/Ekoma-Gdańsk-Przedsiębiorstwo-Handlowo-Usługowe-S-C-J-Walant-B-Mądry-M-Walat-F8275836G0B7568-m19.html
MS okna
http://www.ms.pl/index.php/kontakt/salony_sprzedazy_w_polsce/pomorskie#o

Isanna
12-02-2009, 20:22
Dla poszukujących solidnego kierownika budowy - pan Tomasz Pożarowszczyk - tel 600 08 96 71. Doradzi nie tylko w sprawach konstrukcyjnych, ale też w sprawie doboru materiałów i wykonawców. Baardzo solidny. POLECAM.

monikaa13
12-02-2009, 21:57
Dla poszukujących solidnego kierownika budowy - pan Tomasz Pożarowszczyk - tel 600 08 96 71. Doradzi nie tylko w sprawach konstrukcyjnych, ale też w sprawie doboru materiałów i wykonawców. Baardzo solidny. POLECAM.

W jakich rejonach pracuje?

sanowi_
14-02-2009, 09:47
hejka,
poszukuję kogoś kto zaczyna budowę na wiosnę w kiełpinie górnym proszę o email na priv
[email protected]

skosmaty
15-02-2009, 18:18
Witamy Wlasnie jestesmy na etapie prac wykonczeniowych(zabudowa poddasza,cekolowanie ,malowanie kafelki)idzie dobrze ,ale zeby nie zapeszac :D nie bedziemy sie dalej chwalic ,bo ten sam wykonawca
(polecany nam przez szefa firmy-henbud Henryk koszalka z Chwaszczyna ktora nam stawiala dom tez bardzo solidna firma - polecamy,choc nie jest tania)bedzie nam robil wiosna(marzec) elewacje-tez polecany na tym forum notabene.Jak skoncza to sie podzielimy spostrzezeniami.
Szukamy z mezem dobrego stolarza od schodow (mialy buc metalowe,ale zmienilismy zdanie)oraz osobe ktora kladzie parkiet drewniany.Z gory dzieki za namiary

esara
16-02-2009, 08:09
Polecam dekarza, p. Mietka spod Starogardu Gdańskiego, uczciwy, solidny, bezobsługowy, robi tez podbitki i parapety zewnętrzne blaszane. Telefon na priv. Moge tez polecic cieslę, p. Franka - zadnych problemów. U nas Ci Panowie robili dach i jestesmy zadowoleni.

jullka
19-02-2009, 07:42
Witam,
pare dni temu odkrylam forum. Prosze o pomoc: szukamy tynkarza na terenie kaszub.
Wyszukalam PANA WICKIEGO z Pepowa- niestety odnalazlam go rownierz na "czarnej liscie" i nie wiem czy to dobry wybor.
Czy ktos zna jeszce innych dobrych tynkarzy na kaszubach?
Jestem wdzieczna za kazda odpowiedz,
pozdrawiam

P.S. Wpisalam ten sam post na czarnej liscie...

benik
19-02-2009, 08:22
Witam,
pare dni temu odkrylam forum. Prosze o pomoc: szukamy tynkarza na terenie kaszub.
Wyszukalam PANA WICKIEGO z Pepowa- niestety odnalazlam go rownierz na "czarnej liscie" i nie wiem czy to dobry wybor.
Czy ktos zna jeszce innych dobrych tynkarzy na kaszubach?
Jestem wdzieczna za kazda odpowiedz,
pozdrawiam

P.S. Wpisalam ten sam post na czarnej liscie...

WItam podciagam sie pod to info - takze chcialbym poznac Wasze "typy" co do wylewek i tynków ponieważ firme Totalna Gladz juz polecaliscie ale na 2 "frontach" wiec strach brac jesli daja wiecej piasku .....niz cementu... jaki sa dzisiaj ceny za tynki i wylewki za robocizne i z materialem poradzcie cos pozdrawiam

jullka
19-02-2009, 09:28
pan wicki niestesty robi tylko tynki tradycyjne. czy ktos zna dobra ekipe do tynkow gipsowych?

skosmaty
19-02-2009, 19:35
pan wicki niestesty robi tylko tynki tradycyjne. czy ktos zna dobra ekipe do tynkow gipsowych?pan Mirek Orzechowski bardzo solidni tynkarze tel.500717153

JACUŚ
20-02-2009, 18:04
Z tego co pamietam to jest dwoch Panow Wickich. U mnie wylewki robil Kazimierz i z czystym sumieniem moge jego polecic

kamlotek
20-02-2009, 18:45
Z czystym sumieniem mogę polecić p.architekt Irenę Gabriel z Rakowca pow.kwidzyński. Robi adaptację projektu,załatwia wszelkie pozwolenia,formalności

kamlotek
20-02-2009, 18:46
Z czystym sumieniem mogę polecić p.architekt Irenę Gabriel z Rakowca pow.kwidzyński. Robi adaptację projektu,załatwia wszelkie pozwolenia,formalności

Zapomniałam dodać tel.668 477 093

Mariola11
23-02-2009, 09:36
Witam,
pare dni temu odkrylam forum. Prosze o pomoc: szukamy tynkarza na terenie kaszub.
Wyszukalam PANA WICKIEGO z Pepowa- niestety odnalazlam go rownierz na "czarnej liscie" i nie wiem czy to dobry wybor.
Czy ktos zna jeszce innych dobrych tynkarzy na kaszubach?
Jestem wdzieczna za kazda odpowiedz,
pozdrawiam

P.S. Wpisalam ten sam post na czarnej liscie...

U mnie właśnie skończyła pracę ekipa tynkarzy. Jestem bardzo zadowolona z jakości ich pracy. Szczerze dziwiłam się, że nie ma ich na białej liście, ale okazuje się, że od niedawna pracują na własny rachunek. Wcześniej stanowili składową dużej firmy budowlanej. Oferują tynki tradycyjne, cementowo- wapienne, wykonywane maszynowo. Ja sobie z pewnością odpuszczę cekolowanie :D . Acha, co dla mnie bardzo ważne, p.Andrzej bez oporów podpisał ze mną umowę z dwuletnią gwarancją.
Andrzej Krencki tel. 603-94-39-25.

marioroz1976
23-02-2009, 11:28
Witam drodzy forumowicze. Mam pytanie : późną wiosną , latem chce ruszyć z budową domku w cedrach małych - 20km od gdąńska. Moze pomożecie z namiarem na dobrą ekipę budowlaną do stanu surowego z dachem. Oraz kierownika budowy. Solidnych i niekoniecznie drogich ;)

bronson
23-02-2009, 23:33
Witam drodzy forumowicze. Mam pytanie : późną wiosną , latem chce ruszyć z budową domku w cedrach małych - 20km od gdąńska. Moze pomożecie z namiarem na dobrą ekipę budowlaną do stanu surowego z dachem. Oraz kierownika budowy. Solidnych i niekoniecznie drogich ;)

Jerzy Zakrzewski vel Cygan - to stan surowy z więźbą - polecani kilkukrotnie w tym wątku

Kier. Bud. - Krzysztof Włodarz - na razie brak zastrzeżeń - może nie najtańszy ale solidny, służy fachową radą, pojawia się na budowie w kluczowych momentach, załatwia wszystkie formalności w urzędach....

obaj pracują w okolicach Ceder... My budujemy w Cedrach Wielkich

mogę Ci jeszcze polecić dekarzy, tynkarzy, hydraulika i pozadzkarzy jakby co wal na priv

ruda-ja
24-02-2009, 22:34
ufff
dom stoi, pięknie się prezentuje więc pora podzielić się opiniami w temacie "fachowiec doskonały":

1. mury, więźba - Pan Marian tel.600-743-834. Super Super Super. Rzetelny, uczciwy, solidny. Najpierw postawił dom, konstrukcję dachu, później ogrodzenie a teraz walczy z GK wewnątrz (i piknie jest!!!). aaa i bardzo cierpliwy na moje tzw "zmiany koncepcji".
2. Elektryka - Pan Andrzej Miernik (takie elektryczne nazwisko :P )tel.606-987-362. Wszystko fachowo, szybko, solidnie. Kilkakrotnie po tynkach dzwoniłam z prośbą o np przesunięcie gniazdka i Pan Andrzej zjawiał się nastepnego dnia bez problemu. A w dodatku zawsze uśmiechnięty (w odróżnieniu od np moich wykonawców wylewek, którzy tylko mruczeli pod nosem i chodzili cały czas podminowani).
3. Tynki wewn - nie pamiętam numeru (sprawdzę jak ktoś chce mogę podac na priva). Tynki cem-wap, po prostu perfecto, gładziutkie, równe. Nawet mój KB zauważył że "tynki macie zrobione bardzo bardzo dobrze". I o to chodzi.
4. Hydraulika - Pan Bartek tel.669-210-606. Bardzo burzliwa współpraca zakończona sukcesem (tzn. wrzucaniem przeze mnie szczap drew do kominka z płaszczem wodnym). Ktoś tu kiedyś fachowość Pana Bartka negował, ja zaprzeczam. Wszystko wykonane bardzo dobrze (wyprowadzenie na zewn, instalacje wewn, ogrzewanie podłogowe, kominek z płaszczem) - dla mnie najważniejsze że kominek działa i pompuje gorącą wodę do kaloryferów i nigdzie mi się na łeb nie leje. Chociaz nie powiem, czasami na Pana Bartka trzeba troszkę poczekać (ale grunt to cierpliwość) 8) . Polecam.

sledz98
25-02-2009, 06:46
Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Henryka Sychtę z Sierakowic. Ekipa błyskawiczna. Zaczęli u mnie we wrześniu 2009. Robią stany surowe z więźbą.
Płatności tylko po zakończeniu danego etapu prac. Mój cel jakim był święty spokój został osiągnięty. Pan Henryk załatwiał materiały (oczywiście z rabatami :). Potem przywoził faktury z hurtowni do zapłaty. Telefon do Pana Henryka - 603 876 074 Trzeba się targować, choć nie jest to łatwe z Panem Henrykiem.

Później napiszę jeszcze o pokryciu dachowym, bo to robi inna firma, która z Panem Henrykiem współpracuje. Telefon do Pana Henryka - 603 876 074.

raffran
25-02-2009, 21:36
To moze i jak dopisze firme z Gdanska zajmujaca sie wykonczeniowka,tzn plyty k-g,cekolowanie, malowanie,ukladanie podlog,kafle,montaz kuchni,blatow,zabudow.........
Andrzej Gajewski tel.kom. 0604 624 816.
Wszystko to robili u nas i wszystko bez zarzutu,a jesli chodzi o kladzenie kafli to "mistrzostwo swiata"

FineWine
25-02-2009, 23:12
prosze o polecenie soldnej firmy od stanu surowego z ytonga.rozpoczecie bud planje na 04.2009 Chwaszczyno.wspanialy

Witam serdecznie,
jutro zgodnie z zaplanowanym terminarzem wychodzi odemnie mega ekipa od stanów surowych,murarze w sumie na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżniają, ale po 5 miesiacach wspólnego życia przy budowie mojego stanu surowego, musze obiektywnie powiedziec że niewyobrazam sobie kogoś innego niż ci moi kaszubi z Rumii i Redy.Ojciec, 2 synów i pomocnicy do cieższych prac np, przy budowie konstrukcji dachu, bo ciesielke też mi wykonali w extra stylu,jeden z synów starszy Adam Bieszke 600673286 to turbo spec murarski,kominy a mam ich 4 szt.które wykonał w klinkierze są moją perełką.
polecam gorąco.

Czy aby nie jest to SUPER reklama ?

Daro666 i FineWine : obaj autorzy po 3 posty i obaj dołączyli 05 Lut 2009.

czyżby mało zleceń na 2009 ( kryzys) ?

bogdan 812fajnie że jest ktoś tak czujny i skrupulatny jak ty.mysle że przyda się ktos z zacieciem policjanta/detektywa na tym formu, kto wysledzi prawdziwe fuckup-y, tym razem błąd w ocenie.
buduję dom jednorodzinny w okolicach i potrzebuję czasami opinni i porady osób, które tematy mają już za sobą i mogą podzielić się doswiadczeniami a ja swoimi vce versa.
teraz jestem na poczatku tematu, w przyszłym tygodniu schodzi dekarz i tu będe miał też prawdopodobnie dobrego fachowca i niedrogiego do polecenia, ale to za chwile.plus materiał i hurtownie, bo postanowiłem jednak materiał kupić bez pośrednictwa dekarza i wyszedłem na tym b.ok finansowo.
teraz szukam dobrych okien gdzie stosunek jakości do ceny będzie dla normalnych ludzi.
następnie bramy garazowej i drzwi wejściowych.
potem tynki wew. i podłogi.
dziekuję tym, którzy byli tak mili i podzielili sie opinią nt.także na prv.
skorzystałem z rady i byłem w matbudzie w Rumii, istotnie profil okna i właściciel b.ok wrażenie, ale wycena z ich strony jest b.wysoka.
szukam dalej nieco niższej ceny :roll:

Mały
26-02-2009, 09:50
Witam drodzy forumowicze. Mam pytanie : późną wiosną , latem chce ruszyć z budową domku w cedrach małych - 20km od gdąńska. Moze pomożecie z namiarem na dobrą ekipę budowlaną do stanu surowego z dachem. Oraz kierownika budowy. Solidnych i niekoniecznie drogich ;)
Spróbuj Martinez- Marcin Kleina tel. 0602-240-647

n3xu5
26-02-2009, 20:30
jeśli chodzi o elektryka oto namiary ROBERT KLEPACKI 604-901-147 facet godny polecenia pracuje na terenie 3miasta oraz okolicach

jeśli chodzi o dekarza podaje namiary p.LUTEK 606-855-295 również facet godny polecenia

obaj pochodzą z okolic Redy

Pawel.dragan
27-02-2009, 14:49
Poszukuję dwóch wykonawców:
- do wykonania zbiornika/ów na burzówkę - myślałem o takich cembrowanych betonowymi kręgami. Albo może polecicie inne rozwiązanie.
- do dostarczenia ziemi, w tym czarnej żyznej i wyrównania terenu na działce.


A od siebie jeszcze dodam, skoro o tynkach i posadzkach była mowa - u mnie wykonywała je firma pana Kazimierza Wicki - 693 379 089
Bezproblemowo jeśli chodzi o jakość i terminowość. Tynki cementowo - wapienne, maszynowo.

FineWine
28-02-2009, 00:07
Poszukuję dwóch wykonawców:
- do wykonania zbiornika/ów na burzówkę - myślałem o takich cembrowanych betonowymi kręgami. Albo może polecicie inne rozwiązanie.
- do dostarczenia ziemi, w tym czarnej żyznej i wyrównania terenu na działce.


A od siebie jeszcze dodam, skoro o tynkach i posadzkach była mowa - u mnie wykonywała je firma pana Kazimierza Wicki - 693 379 089
Bezproblemowo jeśli chodzi o jakość i terminowość. Tynki cementowo - wapienne, maszynowo.

Paweł, jak znajdziesz dobrych ludków do zbiorników na burzówke pls. daj znać,inwestycja myśle bardzo rentowna w niedalekiej przyszóści
+wg mnie w czsie tzw recesji najlepiej kupować proste prace budowlane, bo można i trzeba je tanio kupować płacąc gotówką.
Też myśle o zbiorniku/mam z czego zbierać :) dwuspadowo dużo/dach dzisiaj odebrałem i jestem bardzo ok. z ekipy.
ważna sprawa: kominy nad dachem z pełnej cegły klinkierowej /nie dajcie sobie pocisnąć tańszej aż o połowe cegły dziurawki!/
kominy muszą być obrobione poszyciem blaszanym podkutym w konin na min 1,5 cm, jak będzie dziurawka to po podkuciu woda może przedostac się do środka i wilgoś w domu gotowa.

rufes
02-03-2009, 21:28
[quote="jullka"]Witam,
pare dni temu odkrylam forum. Prosze o pomoc: szukamy tynkarza na terenie kaszub.
Wyszukalam PANA WICKIEGO z Pepowa- niestety odnalazlam go rownierz na "czarnej liscie" i nie wiem czy to dobry wybor.
Czy ktos zna jeszce innych dobrych tynkarzy na kaszubach?
Jestem wdzieczna za kazda odpowiedz,
pozdrawiam

P.S. Wpisalam ten sam post na czarnej liscie...[/quote
Polecam tynki tradycyjne pana Darka tel 501 962 712 u mnie zrobili superr!

luk99
03-03-2009, 11:40
gdzie w pomorskim kupić tani zbiornik na ścieki?
może być betonowy lub z tworzywa, pojemność 8-10m3

"Rolbud" Zygmunt Kaca

Piaseczno, ul. 3, tel. 0790459188

Dostarcza do 3miasta :) tanio :)

kamerki
04-03-2009, 11:33
[quote="rufes"][quote="jullka"]Witam,
pare dni temu odkrylam forum. Prosze o pomoc: szukamy tynkarza na terenie kaszub.
Wyszukalam PANA WICKIEGO z Pepowa- niestety odnalazlam go rownierz na "czarnej liscie" i nie wiem czy to dobry wybor.
Czy ktos zna jeszce innych dobrych tynkarzy na kaszubach?
Jestem wdzieczna za kazda odpowiedz,
pozdrawiam

tynki p Marcin 515 837 421

majler
04-03-2009, 20:08
bardzo gorąco polecam Radka bardzo solidny i uczciwy fachowiec cekol po prostu pięknie i szybko jestem super zadowolony z jego pracy solidnie bez niepotrzebnych niedomówień każdy etap pracy jest konsultowany z klientem oraz omówiony bez stresów oraz niepotrzebnych zmartwień po tylu "fachowcach" Radka naprawdę warto polecić !!

cekol malowanie i inne prace remontowe chłopak naprawdę uczciwy

Radek 503567804

sailor_ro
04-03-2009, 20:33
bardzo gorąco polecam Radka bardzo solidny i uczciwy fachowiec cekol po prostu pięknie i szybko jestem super zadowolony z jego pracy solidnie bez niepotrzebnych niedomówień każdy etap pracy jest konsultowany z klientem oraz omówiony bez stresów oraz niepotrzebnych zmartwień po tylu "fachowcach" Radka naprawdę warto polecić !!

cekol malowanie i inne prace remontowe chłopak naprawdę uczciwy

Radek 503567804

Forum Muratora ... nie dla idiotów :D

majler
05-03-2009, 16:14
nie idiotów po prostu jeżeli ktoś ma kiepskiego szefa (pośrednika który kasuje 2razy tyle) to warto kontaktować się bezpośrednio z fachowcem a nie z firmą a chyba po to jest założony temat i taka jest moja opinia skoro nie taki jest cel to dziękuje za takie forum.......

sly123
05-03-2009, 16:48
Polecam firmę DESTO z Rumii od wszelkich rzeczy związanych z rurkami (kanaliza, woda, ogrzewanie). Firma polecana już na tym forum. Pan Tomasz to profesjonalista w każdym calu, służy pomocą nawet po godzinach swojej pracy (z czego pewnie nie jest zadowolona jego żona ;-)). Napiary na p. Tomka: 605848430.

luk99
05-03-2009, 16:59
Polecam firmę DESTO z Rumii od wszelkich rzeczy związanych z rurkami (kanaliza, woda, ogrzewanie). Firma polecana już na tym forum. Pan Tomasz to profesjonalista w każdym calu, służy pomocą nawet po godzinach swojej pracy (z czego pewnie nie jest zadowolona jego żona ;-)). Napiary na p. Tomka: 605848430.

Firma DESTO ????????? ... robili instalacje u brata 2 lata temu:
- pracownik nie wiedział jak powinny wyglądać próby szczelności instalacji tzn. instalacje zostawia się na określony czas pod ciśnieniem
- rozłożenie rur w kotłowni - tragedia (chodzi o estetyke)
- łączenie miedzi z ocynkiem (od kiedy to tak?)
- zamiast miedzi położono plastiki (rurki)
- nie sprawdzono przekroju komina przed zamontowaniem pieca (otrzymali dokumentacje wcześniej)
- przez źle wykonaną próbę - prywatnie trzeba było lokalizować przeciek

Moja uwaga : nie płać całości , póki nie sprawdzisz całości !!

ps. Może w ciągu 2 ostatnich lat coś zmieniło :) pzdr

sly123
05-03-2009, 17:18
- próba szczelności u mnie wykonana
- rozłożenie rur w kotłowni - trudno powiedzieć - u mnie większość została starannie zakamuflowana i ukryta. Na zewnątrz jest tylko to co jest konieczne - u mnie instalacja CO (gaz), CWU (bojler), kominkek z PW.
- miedź/ocynk - takich połączeń nie mam.
- alupex mam wszedzie poza kotłownią i kominkiem z PW (kotłownia - kocioł CO i instalacja otwarta kominka jest z miedzi).
- nie wiem czy sprawdzono przekrój komina- wszystko zdaje się pasuje dobrze więc raczej tak
- przecieków brak

Mariola11
05-03-2009, 21:58
[quote=jullka]Witam,
pare dni temu odkrylam forum. Prosze o pomoc: szukamy tynkarza na terenie kaszub.
Wyszukalam PANA WICKIEGO z Pepowa- niestety odnalazlam go rownierz na "czarnej liscie" i nie wiem czy to dobry wybor.
Czy ktos zna jeszce innych dobrych tynkarzy na kaszubach?
Jestem wdzieczna za kazda odpowiedz,
pozdrawiam

P.S. Wpisalam ten sam post na czarnej liscie...[/quote
Polecam tynki tradycyjne pana Darka tel 501 962 712 u mnie zrobili superr!
Tynki cementowo-wapienne, maszynowe, najwyższej jakości. Uczciwośc, dwuletnia gwarancja i sympatyczna osobowośc:
ANDRZEJ KRENCKI tel. 603 94 39 25.
Podziwiałam jego robotę u poprzedniego inwestora.Teraz następni podziwiają u mnie :P . Extra!!! Namiary na niego biorą pracujący u mnie kolejni fachowcy. Mam nadzieję, że też się świetnie sprawią :lol:

kazia25
06-03-2009, 08:07
Czy może ktoś polecić ekipę do tynków zewnętrznych? Przymierzam się do tego tematu na wiosnę więc zaczynam już szukać.

Proszę bardzo :) Ocieplenie, tynki naprawdę fachowo, przyjemnie i uczciwie :)



Polecam z czystym sumieniem Panów od elewacji Pan Roman Garski tel :697687108. Jak narazie moja najlepsza ekipa na budowie. Elewacja zrobiona perfekcyjnie, czysto, solidnie. Naprawde polecam ! :D

Wielkie dzięki Majcia za kontakt do Pana Romana!!!
Również z czystym sumieniem mogę polecić ich dalej.
Dołączam się do słów Majki.
Oby wszystkie ekipy zachowywały taki porządek !
Styropian wcale nie latał po budowie. Ładnie wszystkie odpady powiązane, zamiecione wokól domu.
Elewacja naprawdę wykonana jest super. POLECAM!

sailor_ro
06-03-2009, 12:17
nie idiotów po prostu jeżeli ktoś ma kiepskiego szefa (pośrednika który kasuje 2razy tyle) to warto kontaktować się bezpośrednio z fachowcem a nie z firmą a chyba po to jest założony temat i taka jest moja opinia skoro nie taki jest cel to dziękuje za takie forum.......

Widzisz nie zrozumiałeś,przychodzisz na forum,pierwszy post i od razu kogoś polecasz,to śmierdzi ... na odległość autoreklamą.
Notabene sam się tak nadziałem,wziąłem gościa do instalacji,którego polecała jego dziewczyna... No comments

majler
07-03-2009, 21:12
rozumiem rozumiem ale o czym mam pisać na forum skoro tylko remontuje mieszkanie wole czytać posty niż pisać bo wszystko jest już opisane natomiast warto polecać bądz też nie polecać - sam uniknołem "fachowca" dzięki temu forum.

Mały
09-03-2009, 13:20
Polecam firmę DESTO z Rumii od wszelkich rzeczy związanych z rurkami (kanaliza, woda, ogrzewanie). Firma polecana już na tym forum. Pan Tomasz to profesjonalista w każdym calu, służy pomocą nawet po godzinach swojej pracy (z czego pewnie nie jest zadowolona jego żona ;-)). Napiary na p. Tomka: 605848430.
A dziękuję uprzejmie.

Mały
09-03-2009, 13:23
Polecam firmę DESTO z Rumii od wszelkich rzeczy związanych z rurkami (kanaliza, woda, ogrzewanie). Firma polecana już na tym forum. Pan Tomasz to profesjonalista w każdym calu, służy pomocą nawet po godzinach swojej pracy (z czego pewnie nie jest zadowolona jego żona ;-)). Napiary na p. Tomka: 605848430.

Firma DESTO ????????? ... robili instalacje u brata 2 lata temu:
- pracownik nie wiedział jak powinny wyglądać próby szczelności instalacji tzn. instalacje zostawia się na określony czas pod ciśnieniem
- rozłożenie rur w kotłowni - tragedia (chodzi o estetyke)
- łączenie miedzi z ocynkiem (od kiedy to tak?)
- zamiast miedzi położono plastiki (rurki)
- nie sprawdzono przekroju komina przed zamontowaniem pieca (otrzymali dokumentacje wcześniej)
- przez źle wykonaną próbę - prywatnie trzeba było lokalizować przeciek

Moja uwaga : nie płać całości , póki nie sprawdzisz całości !!

ps. Może w ciągu 2 ostatnich lat coś zmieniło :) pzdr
Coś mi się zdaje, że chodzi o instalację w R.?
Jak kolego nie wiesz czegoś na bank to proszę - nie pisz głupot przynajmniej. Pamiętaj, że najpierw należy poznać zdanie dwóch stron, a potem się wymądrzać. Zwłaszcza z kłamstwami (estetyka? - widziałes to później- zwłaszcza po zrywaniu kabli od sterowania przez prac. Twojego brata i tej "hiperizolacji"? A przciek? Pretensje do wykończeniowców, bo z tego co pamiętam to była ich sprawka nie? Miedź z ocynkiem?No popatrz...)
Tobie nic nie wykonywałem więc proszę przestań oczerniać ok?
PS - jakoś do dziś jestem dla tych Państwa na telefon(raczej sympatyczni) i pretensji żadnych nie przedstawiali, więc...? :-?
Swoją drogą ciekawe, że skorośmy tacy źli to czemu nie tak dawno dzwoniliście w sprawie nowej kotłowni...? Jakieś rozdwojenie jaźni czy co?
8)
Pozdrawiam życząc powodzenia na budowie.

anikka
10-03-2009, 22:05
Witajcie!
Szukam solidnej firmy do bardzo dużej rozbudowy szeregowca. Chciałabym, żeby firma doprowadziła dom do stanu surowego zamkniętego (przynajmniej). Czy możecie mi polecić jakiegoś kompleksowego wykonawcę, który zajmie się całością?

Czy mieliście może do czynienia z firmami:

e-budowlanka
Hołda
Abikon
Czucha
Frankowski
El-Roj
Budmel
Kappa
Andrzejczuk
Savas system

Będę BARDZO wdzięczna za wszelkie rady i porady
Pozdrawiam
Anikka

budek72
19-03-2009, 16:21
potwierdzam profesionalizm i polecam firmę DESTO z Rumi,
robili u mmnie całe ogrzewanie z kotłem Heiztechnik, szybko, sprawnie, czysto bez zbędnych marudzeń, kociołek śmiga bez żadnych problemów,
p. Tomek człowiek do rany przyłóż i zna się na rzeczy.
pozdrawiam

czeslaw22
19-03-2009, 21:25
Jestem bardzo zadowolony z firmy ANKAS, p.Andrzeja Kasprowicza, która wykonuje wylewki/posadzki betonowe z agragatu. Bardzo szybko i fachowo załatwili sprawę mojego domu prawie 400m w trzy dni i co najwazniejsze TANIO!!! Posadzka gładka jak stół, doskanale wykończona. Sprawna i kulturalna ekipa! Serdecznie polecam. Podaje namiary 501-784-662

mkzibi
23-03-2009, 10:05
[quote=jullka]Witam,
pare dni temu odkrylam forum. Prosze o pomoc: szukamy tynkarza na terenie kaszub.
Wyszukalam PANA WICKIEGO z Pepowa- niestety odnalazlam go rownierz na "czarnej liscie" i nie wiem czy to dobry wybor.
Czy ktos zna jeszce innych dobrych tynkarzy na kaszubach?
Jestem wdzieczna za kazda odpowiedz,
pozdrawiam

P.S. Wpisalam ten sam post na czarnej liscie...[/quote
Polecam tynki tradycyjne pana Darka tel 501 962 712 u mnie zrobili superr!
Tynki cementowo-wapienne, maszynowe, najwyższej jakości. Uczciwośc, dwuletnia gwarancja i sympatyczna osobowośc:
ANDRZEJ KRENCKI tel. 603 94 39 25.
Podziwiałam jego robotę u poprzedniego inwestora.Teraz następni podziwiają u mnie :P . Extra!!! Namiary na niego biorą pracujący u mnie kolejni fachowcy. Mam nadzieję, że też się świetnie sprawią :lol:


Ale to są tynki wewnętrzne czy zewnętrzne? Ja szukam wykonawcy zewnętrznych tradycyjnych. ostatnio dostałem napiar w tym poście ale okazało sie że ten Pan nie robi tradycyjnych. ja musze zrobić tradycyjne i na to dopiero cienkowarstwoy silikat akryl lub coś innego.

Ma ktoś może kogoś do polecenia?

mkzibi
23-03-2009, 10:12
Czy może ktoś polecić ekipę do tynków zewnętrznych? Przymierzam się do tego tematu na wiosnę więc zaczynam już szukać.

Proszę bardzo :) Ocieplenie, tynki naprawdę fachowo, przyjemnie i uczciwie :)


[quote=majcia]Polecam z czystym sumieniem Panów od elewacji Pan Roman Garski tel :697687108. Jak narazie moja najlepsza ekipa na budowie. Elewacja zrobiona perfekcyjnie, czysto, solidnie. Naprawde polecam ! :D



Niestety ten Pan robi tylko tynki cienkowarstwowe na ociepleniu. Ja potrzebuję tynki tradycyjne na pustaku bo mam ścianę trójwarstwowa. Mozecie kogoś polecić do takich tynków zewnętrznych.

TOMASZQS
23-03-2009, 14:21
MkZibi spróbuj może tu. Mirosław Toppa tel. 501-381-894, gość bardzo solidny.

luk99
25-03-2009, 12:55
Coś mi się zdaje, że chodzi o instalację w R.?
Jak kolego nie wiesz czegoś na bank to proszę - nie pisz głupot przynajmniej. Pamiętaj, że najpierw należy poznać zdanie dwóch stron, a potem się wymądrzać. Zwłaszcza z kłamstwami (estetyka? - widziałes to później- zwłaszcza po zrywaniu kabli od sterowania przez prac. Twojego brata i tej "hiperizolacji"? A przciek? Pretensje do wykończeniowców, bo z tego co pamiętam to była ich sprawka nie? Miedź z ocynkiem?No popatrz...)
Tobie nic nie wykonywałem więc proszę przestań oczerniać ok?
PS - jakoś do dziś jestem dla tych Państwa na telefon(raczej sympatyczni) i pretensji żadnych nie przedstawiali, więc...? :-?
Swoją drogą ciekawe, że skorośmy tacy źli to czemu nie tak dawno dzwoniliście w sprawie nowej kotłowni...? Jakieś rozdwojenie jaźni czy co?
8)
Pozdrawiam życząc powodzenia na budowie

1. U mnie całe szczęście nic nie wykonywaliście , i z całą pewnością nie pozwoliłbym na tak "fachowe" prace w moim budynku
2. Jeżeli chodzi o drugą kotłownie - zapewne miała być to ta moja - ja nie kontaktowałem się z wami no chyba ze jesteście firmą
Ekopellets Tomasz Krauze
Rumia, Grunwaldzka 83
tel. 058 7711300
która jak najbardziej polecam, zwłaszcza , że przykładową kotłownie mają na miejscu
3. No i komin (przekrój najważniejszy) - dziwi mnie to ze "fachowa" firma popełniła taki błąd , po otrzymaniu dokumentacji
4. Z całą pewnością najdłużej pamięta się te prace które jednak poszły nie tak :) co znaczy że zdarza się mieć 1 wpadkę na 100 , zwłaszcza ze było to już dawno dawno :)
5. Aha miedź z ocynkiem tj. stalą ocynkowaną w przypadku połączenia przyczynia się do powstawania korozji , stosuje się specjalne przekładki, jak również montuje się odpowiednio do obiegu wody w rurociągu
6. Wyrażam swoją opinie do której ma prawo każdy , jak również wniosków :), a zawsze są dobre i złe strony czego przykładem są inni zadowoleni

pozdrawiam i życzę powodzenia na twojej budowie :)

luk99
27-03-2009, 12:11
Witam! Czy ktoś ma namiary porządnego elektryka do zrobienia elektryki w nowym domku oraz hydraulika.

p. Krystian L. tel : 501597238 , doradza i robi elektrykę od A-Z
z całą pewnością jedna ze sprawdzony u mnie ekip i nie tylko :)

TOMASZQS
27-03-2009, 12:51
Witam! Czy ktoś ma namiary porządnego elektryka do zrobienia elektryki w nowym domku oraz hydraulika.

To i ja podam swoje kontakty :D elektryk p. Jackowski 512-073-611, sprawdź , porównaj oferty

a tu masz hydraulika 502-485-438 p. Chmielewski, koniecznie powiedz, że namiary masz od dekarza :wink:

belgrath
27-03-2009, 15:25
Witam! Czy ktoś ma namiary porządnego elektryka do zrobienia elektryki w nowym domku oraz hydraulika.

witam. Elektryk godzien polecenia to p. Marcin Czaja robi równieżź alarmy - ekspert tel. 600-240-570 niskie ceny

rudamalpa2
30-03-2009, 00:15
Jeszcze raz witam serdecznie,
Zarejestrowałam się dość dawno ale na pisanie czasu jakoś nie było, bo w dzień budowa a po nocach praca (dobrze że mogę sobie na to pozwolić). Mój sąsiad z działki obok zazwyczaj wyprzedzał mnie o krok więc część fachowców przejęłam po nim. Budowa jest w Bojanie, wreszcie na ukończeniu.
A teraz do rzeczy:
O stanie surowym szkoda wspominać. Firma pana Pawła (był z polecenia znajomych) już ponoć nie istnieje. Ludzie odeszli bo inwestorka (czyli ja) była zbyt wymagająca. Chciałam mieć proste kąty, proste i jednakowej wysokości ściany, równe podłogi (różnica na stropie 8 cm), jednakowe stopnie (mają od 23-26 cm), zlicowane i zakotwione ściany, otwory drzwiowe i okienne we właściwych ścianach proste i na jednakowej wysokości, wszystkie kominy zgodnie z projektem (zabrakło 2 w tym jednego dymowego), zabetonowane pręty zbrojeniowe by mi rdza spod tynków nie wyłaziła i takie tam…. Ogólnie byłam upierdliwa.
Poprawki trwają do dziś. Miałam umowę, sama skonstruowałam na 16 stron więc za wszystko płaci on :D
POLECAM
CIEŚLE – więźba tel. 698 185 141 Dach mam skomplikowany, w kształcie litery L, wielospadowy, obniżony nad garażem, z lukarną. Zrobili bez zastrzeżeń i zgrzytów. Byłam zadowolona. Ekipa sympatyczna, mówią po kaszubsku.
DEKARZE, Edmund Kleina tel. 607 631 348. Wpadła kilkuosobowa ekipa, odeskowali, położyli papę i dachówki, razem jakoś 2 może 3 tygodnie. Z daleka krzyczeli „dzień dobry pani”, mili, uprzejmi, aż się chciało przyjeżdżać. Dach mam śliczny, każdy podziwia (chociaż coś mam ładnego w tym domu), bo równo, nic nie ucieka, drabinki i rynny ustalone ze mną. Gdy skończyli wykombinowałam jeszcze jedno okno, zapytałam „czy to problem?” i usłyszałam że „żaden”. Po 3 m-cach zadzwoniłam by obrobili dostawiony komin, przyjechali w umówionym terminie. Ogólnie super.
OKNA JEZIERSKI 509305662 (nie pamiętam imion), ojciec i syn, okna super, ekipa terminowa i rzetelna
ELEKTRYK Marcin 661 128 337 Chłopak z pomysłami, rzetelny, terminowy, wszystkiego wysłuchał, podpowiedział, zrobił wszystko zgodnie z życzeniami. Gdy hydraulik zalał nam skrzynkę rzucił wszystko i w godzinę był u nas, by wysuszyć instalację.
HYDRAULIK Damian Grablowski 609 235 785 ratował nas z opresji. Przebudował kotłownię, uruchomił piec, poprawił instalację wod.-kan. Bo osławiony na forum pan Bartek powrzucał w odpływy umywalek piankę. Rozkuwaliśmy 0,5 m podłogi by to wyjąć. Dołożył nam sterowanie radiowe, wreszcie jest ciepło i tanio.
OCIEPLENIA, PŁYTY K-G Zbyszek 601 461 951 Paweł 792 102 440
Pana Wojtka znalazłam kilkanaście postów wyżej. Zadzwoniłam. Przyszli, obejrzeli, wycenili, Ale nie mieli terminu na „już”. Po kilku castingach zaufałam intuicji i wybrałam ich. Podzielili więc ekipę i do mnie trafili pan Zbyszek i Paweł. Ocieplenie, płyty k-g, cekolowanie bez zastrzeżeń, wszystko równiutko, a że jestem wymagająca sami wiedzą najlepiej, bo różnicę 2mm na oknie widzę gołym okiem (tynkarz też się o tym przekonał) więc musieli sprostać zadaniu. Mili, sympatyczni, wszystko skonsultowane. Jestem zadowolona
KOSTRZEWA Tomek Gawęda 502 792 178 z firmy Desto rewelacyjnie ustawia piec. Szybko sprawnie, piec pali mało a jest wydajny.
No a teraz OSTRZEŻENIA:
Osławiony pan Bartek, (który jedzie na opinii firmy Desto w której kiedyś pracował) od instalacji wod-kan. Pierwsze 2 etapy zrobił bez zastrzeżeń. Umówiliśmy się na połowę grudnia na uruchomienie pieca. Od końca listopada wydzwanialiśmy bezskutecznie, w połowie grudnia ściemniał, że piec jeszcze nie dotarł. Potem się okazało, że go wtedy dopiero zamówił. Obiecywał podłączyć przed świętami ale ostatecznie przyszedł w połowie stycznia. W międzyczasie miał wypadek samochodowy, wrzody, szpital i kilka jeszcze innych ściem. Generalnie nabrał zamówień i nie mógł się wywiązać, a my w swojej naiwności (do tej pory było przecież ok.) układaliśmy wełnę. Na święta przyszły mrozy, lód osiadł na deskowaniu a potem skroplił się w wełnę. Wszystko było do zdjęcia, dodatkowe koszty pomimo, że grzaliśmy kominkiem i nagrzewnicą by nie przemarzły tynki. Kotłownie zrobił beznadziejnie, wszystkie rurki na dole, brak dostępu do wyczystki i pompy, wydajność tylko na 50% na jednym poziomie a jest ich 3. Wpadał na 2 godziny i znikał, odpowietrzył instalację puszczając wodę w skrzynki rozdzielaczowe, elektrykę zalał od piętra po parter (w gniazdkach stała woda). Powołałam rzeczoznawcę. Kotłownia poszła do kompletnej przebudowy, woda źle podłączona (bez filtra, zaworu zwrotnego itp.), doprowadzenie do termokominka nie będzie nigdy użyte (wyrzucone pieniądze) bo rurki mają średnicę 25mm i przy takiej pow. podłogi woda popłynie ale nic nie ogrzeje (mam bodajże 25 obwodów). Może w małych domkach się sprawdzał jego wyuczony schemat, ale w większych totalna porażka. Nawet nie skorzystał ze schematów Kostrzewy bo przy termokominku musi być inne połączenie z piecem. Resztki pianki w odpływach, w jednej z łazienek wyjście do umywalki przy samych niemal drzwiach. Porażka. Chciał pieniądze za ostatni etap, ale powiedziałam, że zapłacę jak sprawdzę, że będzie działać, przestał się odzywać więc wzięłam inną ekipę.
TYNKI Firma TYNK-POL. Zrobione, zapłacone. Wydawało się OK. Po 3 m-cach wszystkie tynki cementowo-wapienne głuche. Okazało się że zamiast szprycy cementowej położono gips. W piwnicy sufity niczym fale Dunaju, na łączeniu ze ścianami głębokie rysy. W odpowiedzi usłyszałam, że to przecież piwnica (chociaż pokoje ma użytkowe no i cena za nie też była jak za te u góry). W narożnikach brak kątów, zamiast poprawić co zepsuli murarze spaprali jeszcze więcej. Po kilku awanturach i przykrej wymianie zdań poprawili. Odpadające odkuli, resztę zagruntowali i nałożyli nowe, nałożyli siatkę, poprawili jeden sufit w piwnicy. Dobre i to. Czekam jeszcze na pisemną gwarancję, którą zobowiązali się dać.
MONTAŻ DRZWI Jan Spirydowicz – montował 3 pary drzwi i 2 spaprał. Po 3 miesiącach walki i wezwań przedsądownych łaskawie poprawił piony i poziomy. Zostawił nam do naprawy tynki wew. (teraz różnica na dole 1 cm) i ocieplenie zewnętrze. Trwa jeszcze wojna z Euronordem bo skrzydła drzwi są łukowate, uszczelka nie trzyma, w zimie przemarzało a teraz wieje (2 z 3 par). W dniu dzisiejszym tj. 17.04.2009 serwisant Euronordu wymienił skrzydełka drzwi na nowe. Widać jednak firma dba o swojego klienta.
No i uwaga dla wszystkich. Sprawdzajcie przy zakupie każdą paczkę kafli, drzwi oryginalnie zapakowane nawet jeśli mówią że sprawdzili, pytajcie o klamki i zamki do nich, bo potem tylko strata czasu i nerwów.
Na koniec polecam Hurtownię Wroński Miszewo i Rolstal z Pruszcza Gdańskiego (dają super ceny).
Pozdrawiam i wszystkim życzę wytrwałości w walce o dom.
DODANO 08.04.2009
A teraz jeszcze małe uzupełnienie. US w związku ze zwrotem VAT-u z tytułu wydatków mieszkaniowych poprosił mnie o uzupełnienie numerów PKWiU. Zadzwoniłam więc do firmy Antracyt Sp. z o.o. z której pan Bartek przywiózł mi materiały do pdłogówki i poprosiłam o uzupełnienie. W odpowiedzi usłyszałam, że mam złożyć pisemne podanie, które przekażą do księgowej sugerując, że księgowa ma dużo pracy więc prędko mi tego nie zrobi (szok!!!). Pojechałam więc do DESTO w Rumii z nadzieją, że może mi pomogą. Na wejściu usłyszałam, że numerki o które prosiłam rano zostały już przez księgową przekazane do US. Zapytałam czy mi pomogą z fakturą z Antracyta. Pomogli. Potrzebne numerki miałam za godzinę. Jak widać firma Desto zatrudnia nie tylko dobrych fachowców ale do tego bardzo sympatycznych i życzliwych ludzi.

Mały
01-04-2009, 14:57
Dziekuję Pani Małgosiu - ma nadzieję, że piecyk popracuje długo.
Pozdrawiam Tomek

Wakmen
05-04-2009, 13:31
Proponuję w tym wątku pisać tylko pozytywne opinie o swoich wykonawcach a nie masło maślane nie dotyczące tematu. Jeżeli ktoś kogoś poszukuje, chce otrzymać jakieś ceny usług, towarów czy ma jakiekolwiek inne pytanie to proszę umieszczać je w wątku "Grupa Trójmiasto i okolice". Jeżeli nadal będziemy spamować to straci on swój pierwotny cel i stanie się bezwartościowy.
Przepraszam za tak wyostrzony tekst ale ma on być bardzo czytelny i dotrzeć do każdego.

EDZIA
07-04-2009, 12:35
FineWine, to ja usunęłam wątki nie związane z tematem jak również Twój ostatni.
A tematem tego postu jest biała lista wykonawców Trójmiasta.
I proszę trzymać się tematu jak proponuje Wakmen i zachować spokój.

pozdrawiam

Edzia

...nigdy w życiu...
07-04-2009, 20:09
Witam .
Poszukuje dobrej ekipy od okien z okolicy Kartuz .

Mariola11
07-04-2009, 20:41
POLECAM GORĄCO PANA MARIUSZA DO WSZELKICH PRAC ZIEMNYCH!
Żałuję bardzo, że trafiłam na niego dopiero przy niwelacji terenu. Bardzo dobry sprzęt, praca sprawnie i dokładnie wykonana, konkurencyjne ceny, :P przy tym miły, kontaktowy człowiek tel. 0 694 930 102 . U mnie wykonał niwelację terenu wokół domu, wywóz ziemi i jej wyrównanie. Już jestem umówiona na prace przy deszczowni (wykopy, przywóz żwiru) oraz na etapie końcowym przywóz i rozplantowanie czarnoziemu. Od początku budowy miałam kontakt z kilkoma "koparkowymi", ale pochwalic mogę tylko tego jednego. Pierwszy tani, ale pracę wykonywał długo i niedokładnie, więc w sumie wyszło drożej niż u drogiego. Drugi dobry, ale drogi. Teraz relacja ceny do jakości :lol: extra. POLECAM !

EDZIA
07-04-2009, 21:20
Witam .
Poszukuje dobrej ekipy od okien z okolicy Kartuz .

...nigdy w życiu... trochę wyżej Wakmen prosi.


[size=18][color=darkred]Jeżeli ktoś kogoś poszukuje, chce otrzymać jakieś ceny usług, towarów czy ma jakiekolwiek inne pytanie to proszę umieszczać je w wątku "Grupa Trójmiasto i okolice".

magdazaba
08-04-2009, 18:58
POLECAM GORĄCO PANA MARIUSZA DO WSZELKICH PRAC ZIEMNYCH!
Żałuję bardzo, że trafiłam na niego dopiero przy niwelacji terenu. Bardzo dobry sprzęt, praca sprawnie i dokładnie wykonana, konkurencyjne ceny, :P przy tym miły, kontaktowy człowiek tel. 0 694 930 102 . U mnie wykonał niwelację terenu wokół domu, wywóz ziemi i jej wyrównanie. Już jestem umówiona na prace przy deszczowni (wykopy, przywóz żwiru) oraz na etapie końcowym przywóz i rozplantowanie czarnoziemu. Od początku budowy miałam kontakt z kilkoma "koparkowymi", ale pochwalic mogę tylko tego jednego. Pierwszy tani, ale pracę wykonywał długo i niedokładnie, więc w sumie wyszło drożej niż u drogiego. Drugi dobry, ale drogi. Teraz relacja ceny do jakości :lol: extra. POLECAM !

U nas też robi wszelkie prace ziemne - godny polecenie i podpisuję się pod powyższym.

bronson
08-04-2009, 21:06
POLECAM GORĄCO PANA MARIUSZA DO WSZELKICH PRAC ZIEMNYCH!
Żałuję bardzo, że trafiłam na niego dopiero przy niwelacji terenu. Bardzo dobry sprzęt, praca sprawnie i dokładnie wykonana, konkurencyjne ceny, :P przy tym miły, kontaktowy człowiek tel. 0 694 930 102 . U mnie wykonał niwelację terenu wokół domu, wywóz ziemi i jej wyrównanie. Już jestem umówiona na prace przy deszczowni (wykopy, przywóz żwiru) oraz na etapie końcowym przywóz i rozplantowanie czarnoziemu. Od początku budowy miałam kontakt z kilkoma "koparkowymi", ale pochwalic mogę tylko tego jednego. Pierwszy tani, ale pracę wykonywał długo i niedokładnie, więc w sumie wyszło drożej niż u drogiego. Drugi dobry, ale drogi. Teraz relacja ceny do jakości :lol: extra. POLECAM !
A w jakich okolicach ten Koparkowy się "kręci" będę miał trochę ziemi do rozpantowania...

FineWine
08-04-2009, 23:13
FineWine, to ja usunęłam wątki nie związane z tematem jak również Twój ostatni.
A tematem tego postu jest biała lista wykonawców Trójmiasta.
I proszę trzymać się tematu jak proponuje Wakmen i zachować spokój.

pozdrawiam

Edzia

Edzia, krew mi się burzy i powiedz mi jak tu zachowac spokój, skoro na forum rozmnożyli się wniebowżięci wykonawcy i podwykonawcy, chwalacy swoje usługi i swoje turbo wysokie ceny /np okna z Rumii, etc../wymyślili sobie piękny sposób na swoją darmową reklamę, polemizując tu na tym forum ci właśnie naciągacze wyciągają coraz większe marże na prostych usługach...
dla przykładu podam z autopsji:
szukałem okien i znalazłem optymalne,
w wycenach pozycja za montaż tych samych okien, w tym samym domu,tą samą techniką tj dyble+kotwy dla wzmocnienia,poprosiłem o konkretny rodzaj pianki, transport - podobna odległość a cena za usługę następująca:
firma A-1600, B-1980, C-2200, D- 2700, E-3300.
pozdrawiam 8)

ustal to w zależności

tu na forum z prawdziwymi inwestorami itd..... przepłacają za te usługi bo maja w pamięci posty podszywanie się pod forumowiczów, uczciwych inwestorów

hub75
09-04-2009, 08:45
FineWine, to ja usunęłam wątki nie związane z tematem jak również Twój ostatni.
A tematem tego postu jest biała lista wykonawców Trójmiasta.
I proszę trzymać się tematu jak proponuje Wakmen i zachować spokój.

pozdrawiam

Edzia

Edzia, krew mi się burzy i powiedz mi jak tu zachowac spokój, skoro na forum rozmnożyli się wniebowżięci wykonawcy i podwykonawcy, chwalacy swoje usługi i swoje turbo wysokie ceny /np okna z Rumii, etc../wymyślili sobie piękny sposób na swoją darmową reklamę, polemizując tu na tym forum ci właśnie naciągacze wyciągają coraz większe marże na prostych usługach...
dla przykładu podam z autopsji:
szukałem okien i znalazłem optymalne,
w wycenach pozycja za montaż tych samych okien, w tym samym domu,tą samą techniką tj dyble+kotwy dla wzmocnienia,poprosiłem o konkretny rodzaj pianki, transport - podobna odległość a cena za usługę następująca:
firma A-1600, B-1980, C-2200, D- 2700, E-3300.
pozdrawiam 8)

ustal to w zależności

tu na forum z prawdziwymi inwestorami itd..... przepłacają za te usługi bo maja w pamięci posty podszywanie się pod forumowiczów, uczciwych inwestorów

Nie zrozumiałeś o czym pisze Edzia: takie posty wpisuj na liście Trójmiasto i okolice.

BTW. Nie wiem do jakiej grupy mam się zaliczyć: "wniebowżięci wykonawcy" czy "podwykonawcy" a może jestem zadowolonym inwestorem? Nikt nie każe kupować okien w Rumi gdzie ceny są "turbo wysokie". Ci co tam kupili i okazali swoją radość na forum, są w stanie zapłacić kilkaset zł więcej otrzymując w zamian "turbo dokładny montaż i turbo miłą obsługę"

Mariola11
09-04-2009, 13:39
POLECAM GORĄCO PANA MARIUSZA DO WSZELKICH PRAC ZIEMNYCH!
Żałuję bardzo, że trafiłam na niego dopiero przy niwelacji terenu. Bardzo dobry sprzęt, praca sprawnie i dokładnie wykonana, konkurencyjne ceny, :P przy tym miły, kontaktowy człowiek tel. 0 694 930 102 . U mnie wykonał niwelację terenu wokół domu, wywóz ziemi i jej wyrównanie. Już jestem umówiona na prace przy deszczowni (wykopy, przywóz żwiru) oraz na etapie końcowym przywóz i rozplantowanie czarnoziemu. Od początku budowy miałam kontakt z kilkoma "koparkowymi", ale pochwalic mogę tylko tego jednego. Pierwszy tani, ale pracę wykonywał długo i niedokładnie, więc w sumie wyszło drożej niż u drogiego. Drugi dobry, ale drogi. Teraz relacja ceny do jakości :lol: extra. POLECAM !
A w jakich okolicach ten Koparkowy się "kręci" będę miał trochę ziemi do rozpantowania...
Jest z Miszewa, czyli myślę, że działa w okolicach: Gdańsk, Rębiechowo, Żukowo, Kartuzy, Chwaszczyno, itp... U mnie pracował w Baninie :P
Pozdrawiam :P

magdazaba
09-04-2009, 18:42
POLECAM GORĄCO PANA MARIUSZA DO WSZELKICH PRAC ZIEMNYCH!
Żałuję bardzo, że trafiłam na niego dopiero przy niwelacji terenu. Bardzo dobry sprzęt, praca sprawnie i dokładnie wykonana, konkurencyjne ceny, :P przy tym miły, kontaktowy człowiek tel. 0 694 930 102 . U mnie wykonał niwelację terenu wokół domu, wywóz ziemi i jej wyrównanie. Już jestem umówiona na prace przy deszczowni (wykopy, przywóz żwiru) oraz na etapie końcowym przywóz i rozplantowanie czarnoziemu. Od początku budowy miałam kontakt z kilkoma "koparkowymi", ale pochwalic mogę tylko tego jednego. Pierwszy tani, ale pracę wykonywał długo i niedokładnie, więc w sumie wyszło drożej niż u drogiego. Drugi dobry, ale drogi. Teraz relacja ceny do jakości :lol: extra. POLECAM !
A w jakich okolicach ten Koparkowy się "kręci" będę miał trochę ziemi do rozpantowania...

Gdańsk, Gdynia i okolice aż do Kartuz napewno - najlepiej zadzwoń i spytaj - może będzie w okolicach twojej budowy to szybko się wyrobi bo wiem że ostatnio jest rozrywany.

bronson
10-04-2009, 22:17
dzięki za info... mnie jednak raczej interesował by teren okolic Cedrów Wlk. Mój stały koparkowy siedzi w tej chwili we Francji.... i pewnie jeszcze chwilę go nie będzie...