PDA

Zobacz pełną wersję : TRÓJMIASTO - Biała lista wykonawców.



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

animurka
13-04-2012, 10:02
My korzystaliśmy z Aircomfort Gdynia - braliśmy od nich również odkurzacz. Ogólnie mogę polecić ze względu na dobry kontakt i konkurencyjną cenę aczkolwiek sam projekt instalacji mógł być bardziej pomysłowo rozwiązany. Telefon bez problemu w necie bo ja mam tylko bezpośrednio do tego Pana co obsługiwał nasz montaż.

Jarrek
13-04-2012, 19:08
Witam

Moze ktos polecic ekipe od wykonania podmorowki i slupkow pod siatke, oraz wykonania plotu frontowego ?


Pozdrawiam

Jarrek
13-04-2012, 19:10
Moge polecic super dekarza Piotr Ladach 603554317
Solidnie, szybko, bezproblemowo

sviola
18-04-2012, 09:44
Proszę o namiary na sprawdzone ekipy do wykonania instalacji co ( piec ekogroszek)

akces-duo
18-04-2012, 12:26
A ja mogę polecić specjalistów od zadaszeń itp. www.akces.eu (http://www.akces.eu)

anikap
18-04-2012, 19:38
no nie i znowu pierwszy post i już "polecam". .. Co tu się ostatnio dzieje ?

moley
19-04-2012, 20:41
Czy ktoś inny z Drogich Forumowiczów korzystał z usług Panów Meyera i Sebastiana? Dla pełnej jasności - nie posądzam o (auto)reklamę. Wolę się upewnić, czy nie jest to jednostkowa opinia.

czesc,
mateusz kładł nu mnie całą elektryke + alarm. Ja jestem zadowolony, solidna szybka robota.

pozdrawiam,
marek

jolao
19-04-2012, 21:26
Poszukuje ekipy, ktora bedzie wykonczac nasz dom - Turze,kolo Tczewa - kafle, podwieszane sufity, podlogi etc. oraz firmy od elewacji - elewacja na wiosne.

Jesli ktos moze polecic jakas firme bede wdzieczna.

Beata


Witaj Spartankaa
Poszukujemy kafelkarza oraz stolarza, który wykonałby drewniane schody.
Jesteśmy na etapie wykańczania domu (w Skowarczu).
Czy masz może namiary na jakieś solidne ekipy z okolic Tczewa, Pszczółek lub Pruszcza??!!!
Pozdr
Jola

Spartankaa
20-04-2012, 13:52
Witaj Spartankaa
Poszukujemy kafelkarza oraz stolarza, który wykonałby drewniane schody.
Jesteśmy na etapie wykańczania domu (w Skowarczu).
Czy masz może namiary na jakieś solidne ekipy z okolic Tczewa, Pszczółek lub Pruszcza??!!!
Pozdr
Jola

Kafelkarza sami nadal szukamy. Schody robil nam kolega ale jest zachodnipomorskiego.. Wczesniej bylismy w stolarni bardzo fajnej i te moge polecic. Napisz mi maila [email protected] i sie przypomnij to wysle namiary, bo nie mam przy sobie teraz.

kasiek33
20-04-2012, 21:10
Witam serdecznie wszystkich na forum.
Bardzo wdzieczna bym byla Wszystkim,ktorzy dali by mi jakies namiary na sprawdzonych,solidnych i wywiazujacych sie ze swojej pracy stolarzy kuchennych.Pomozcie bo juz rece opadaja

Mika_77
20-04-2012, 21:19
Ja z tych lepszych stolarzy od kuchni polecam: www. ikea.pl
Żaden ze znanych mi stolarzy nie dał mi 25-letniej gwarancji na swoją kuchnię, więc wybór był jasny.

marycha1
20-04-2012, 22:18
I się zaczyna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bardzo chcielibyśmy być na tak zaawansowanym etapie jak większość z Was - przynajmniej coś wiecie:)
"Zieloni" startują od zera i oczywiście prośba do tych bardziej doświadczonych!
Wiemy co ma być w naszym wymarzonym "gnieździe" i jak powinien wyglądać. Po przejrzeniu setek projektów mamy jeden "mniej więcej" wybrany, ale trzeba wprowadzić dużo zmian.
Czy polecicie nam jakieś porządne biuro projektowe?
Witam,
trafiłem na to forum przez przypadek, poszukując na necie informacji dot wyceny prac budowlanych.
Odnośnie prac projektowych, bardzo byłem zadowolony ze współpracy z pracownią "Archigraf" pani Jabłońskiej z Oliwy.
Szybko, sprawnie, konkretnie, a co najważniejsze wszystko dopasowała do naszych potrzeb i wymagań.
Szczerze mogę polecić.
Tel jest oficjalny, więc mogę podać ;) - 502031052.
Pozdrawiam :)

wojtek_bud
21-04-2012, 23:57
Ja z tych lepszych stolarzy od kuchni polecam: www. ikea.pl
Żaden ze znanych mi stolarzy nie dał mi 25-letniej gwarancji na swoją kuchnię, więc wybór był jasny.

Ja niestety nie mogę za bardzo polecić swoich stolarzy ale na przykładzie siostry ( kupowała kuchnię w Ikei ) radzę sprawdzić ( upewnić się ) na co masz gwarancję.....???? bo to tylko chwyt że 25 lat, na okucia tak.........ale to tylko tyle. Właśnie wiele osób się tak łapie bo słyszy że 25lat ale nie zastanowi się .............

Radzę sprawdzić.........

Pozdrawiam,

Wojtek,

kasiek33
24-04-2012, 08:21
Chodzi mi o sprawdzonego stolarza,ktory robi meble w warsztacie.Nie o meble,ktore mozna kupic w sklepie.Prosze jeszcze raz jak ktos ma namiary na takiego stolarza o zgloszenie sie do mnie badz napisanie na forum
Kasia

voyt77-v1
01-05-2012, 08:52
poszukuje ekipy od tynków wewnętrznych z okolic od Chwaszczyna w kierunku Wejherowa :)
ponieważ większosc polecanych tu ekip jest z okolic Gdańska i po wykonaniu paru telefonów zauważyłam dużą niechęć tych ekip do delegacji :)

Romero13
02-05-2012, 10:08
poszukuje ekipy od tynków wewnętrznych z okolic od Chwaszczyna w kierunku Wejherowa :)
ponieważ większosc polecanych tu ekip jest z okolic Gdańska i po wykonaniu paru telefonów zauważyłam dużą niechęć tych ekip do delegacji :)

513 331 933 tynkarze z Rumi- tynkowali u mnie miesiąc temu i można polecić.

Orientuje się ktoś może czy za robociznę elewacji 50 zł m/2 sama robociznato to dużo? bo mam na tyle ofertę.

voyt77-v1
02-05-2012, 12:25
dzięki Romero zaraz dzwonię :)
my mielismy oferty na ocieplenie od 45 zł do 70zł nawet za samą robociznę
także myślę że 50zł to dobra oferta

Ivo
03-05-2012, 17:07
Witajcie.
Przejrzałam wątek - ale jakoś nie znalazłam namiarów do polecanej firmy, która robi kute bramy wyjazdowe (ogrodzenie).

Proszę o wsparcie i namiary :)

My już dawno skończyliśmy budowę domku, większość prac sami, ale byli też wykonawcy - i tu naprawdę szczerze mogę polecić p. Dejk od dachu.
Ale nie mam już namiarów, może ktoś już o nim tu wspominał...

karabeen
06-05-2012, 07:56
Ja z tych lepszych stolarzy od kuchni polecam: www. ikea.pl
Żaden ze znanych mi stolarzy nie dał mi 25-letniej gwarancji na swoją kuchnię, więc wybór był jasny.

po 5-7 latach i tak zmienisz kuchnię bo znudzi Ci się design, więc po co Ci 25 lat gwarancji? :)

voyt77-v1
06-05-2012, 09:42
dziwna sprawa z tymi tynkami - obdzwoniłam kilkanascie firm żeby rozeznac się w cenach i różnice są spore ..
cena z materiałem -cementowo wapienne "filcowane " - u kilku wykonawców 30zł/m2 a u kilku 20zł/m2
dziwi mnie taka różnica bo 10zł na metrze to sporo

karcz3
06-05-2012, 20:06
Zlece budowe domu jednorodzinnego, projekt Dom w prymulkach 3
Stan surowy z konstrukcja dachowa deski+ papa,
1 komin, strop monolityczny, schody lane, fundament + izolacja, sciany pustak gazobeton 24,
Prosze o wycene poszczególnych etapów i cene robocizny za całość, oraz termin i czas wykonania prac,
okol żukowa

Jarrek
07-05-2012, 18:56
Witam

Moze ktos polecic wykonawce lub jakis systm imitacji drewnianej elewacji,?
Imitacja ma byc tylko na czesci elewacji

Pozdrawiam

naneth
09-05-2012, 15:22
Witam
czy ktoś może polecić mi niedrogiego, sprawdzonego kafelkarza do remontu łazienki z Trójmiasta.

Pozdrawiam

ata_k
10-05-2012, 21:02
Witam wszystkich,

Domek ukonczony juz 1.5 roku temu i dopiero teraz zdecydowalismy sie na wykonanie elewacji. Czy ktos z forumowiczow moze polecic jakas naprawde sprawdzona ekpie do polozenia tynku zewn w Redzie.
Mamy traumatyczne wrecz doswiadzenia z nieslownymi oraz nierzetelnymi ekipami z naszej budowy takze jesli ktos z czystym sumieniem moglby polecic taka ekipe to bylabym bardzo wdzieczna. Z gory dziekuje i pozdrawiam

mikaku
14-05-2012, 20:26
szukamy polecanego szklarza co zrobi piekne lustra na wymiar i dodatkowo szybe w kuchni :) ..polecicie kogos z pomorskiego?

Krzyzak
14-05-2012, 20:54
Witam
czy ktoś może polecić mi niedrogiego, sprawdzonego kafelkarza do remontu łazienki z Trójmiasta.

Pozdrawiam

Właśnie skończył u mnie garaż. Pan Grzegorz - 501 299 927. Wcześniej już robił u mnie wiele prac i dlatego czekałem rok, by znalazł czas na mój garaż. 40m2 gresu ułożone w ekspresowym tempie - i jak zwykle mnóstwo humoru i dobrych rad.

Ja polecam i ztcw sporo osób z Białej listy było zadowolonych z jego prac.

mariol1012
15-05-2012, 17:38
Witam

Moze ktos polecic wykonawce lub jakis systm imitacji drewnianej elewacji,?
Imitacja ma byc tylko na czesci elewacji

Pozdrawiam

Witam wszystkich,pierwszy raz sie udzielam,ale czytam forum tyle co się buduje czyli juz minął rok,
jeżeli chodzi o imitację drewna to polecam profile elewacyjne z firmy "RODEO" pan Darek 668646566 są ze Szczecina ale dowiozą albo wyślą kurierem ,jest taki wątek na stronie muratora o imitacji drewna
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?139470-Imitacja-elewacji-drewnianej/page5 polecam poczytać.
A teraz małe podsumowanie
-geodeta pan Jacek 600472971
-projekty instalacji Asia 728475301
-elektryk pan Wojciech Żołnowski 601777473
-tynki pan Krencki 603943925
-hydraulik wod-bud Zukowo 601670129
-dach pan Labuda 508294043
-dachówka ceny konkurencyjne Jarbud pani Wiola 517844434
-wylewki pan Serafin 601831484
-elewacja i podbitka właśnie poprawia po ostatnich partaczach pan Andrzej Kiedrowski i jak na razie jest super 506512308
-materiał Prestol można się dogadać
-stan surowy pan Rysiu Sikora i tu jest małe ale, na początku było super mury proste i czysto ale trzeba pilnować bo troszkę robią na pamięć nie patrząc w plany, i potem wychodzą drobne ale błędy
to na razie wszyscy jak reszta zakończy to dopiszę
pozdrawiam wszystkich budujących, a szczególnie tych z Chwaszczyna
i bym zapomniała okna Megabud

rafus12
23-05-2012, 21:38
Skad najlepiej brac beton B20 w okolicy Banina/gminy Zukowo?
Rowniez w okolicy - jaki sklad budowlany jest godny polecenia - konukrecyjne ceny, dobra obsluga?

pozdrawiam
rafus12

rafus12
23-05-2012, 21:57
http://rekuperatory.gd.pl
"APIS" Marek Masztalerz, kom: 501-178-569
Jako jedna z nielicznych firm z tej branży mi odpowiada ze względu na technologię układania rur oraz podejście do tej dość nietypowej instalacji w budownictwie mieszkaniowym.
Z tego co widziałem i wiem to w okolicach Trójmiasta już u sporej ilości forumowiczów już założyli instalacje.
Wakmen, to jest reklama kolegi czy faktycznie firma godna polecenia ?:) Widze ze na calym Muratorze maja tylko 1 opinie - twoja.
Ja mam wycene z Aircomfort ale ciagle sie zastanawiam.
rafus12

Jarrek
24-05-2012, 19:44
Wakmen, to jest reklama kolegi czy faktycznie firma godna polecenia ?:) Widze ze na calym Muratorze maja tylko 1 opinie - twoja.
Ja mam wycene z Aircomfort ale ciagle sie zastanawiam.
rafus12

Korzystalem z ich uslug i moge z czystym sumieniem polecic.

niedzwiedz_pg
27-05-2012, 08:03
Wakmen, to jest reklama kolegi czy faktycznie firma godna polecenia ?:) Widze ze na calym Muratorze maja tylko 1 opinie - twoja.
Ja mam wycene z Aircomfort ale ciagle sie zastanawiam.
rafus12

Mi Aircomfort,Apis i Elar wycenili podobnie. Tańsze oferty to Klir i Domin.
Zdecydowałem się na samodzielny montaż - zleciłem tylko wykonanie projektu, a rury etc. kupię i zamontuje sam. Na 100% zaoszczędzę kilka tysięcy...

Hania i Paweł F.
30-05-2012, 16:53
Ktoś pytał o elewację SOLIDEX Janusza Mielewczyka 601 076 465, na tel innych wykonawców dość tanio. Jak zabrakło załatwili materiał w dobrej cenie. Chłopacy czyści i profesjonalni, zabezpieczenie okien czy płytki chodnikowej na 6. Na prawdę super.

Kuchnię również mamy z IKEA... i jesteśmy bardzo zadowoleni, pomijając cenę, która w efekcie końcowym wyniosła nas 1/3 ceny proponowanej przez stolarnie. A mamy okucia blum... i wyposażenie dodatkowe. Za to wszystko stolarnie każą sobie słono płacić. Jeżeli ma się wyobraźnię to nawet z kuchni IKEA można zmontować coś niepowtarzalnego. Niektórzy własnie z tego względu wybierają stolarza że niby projekt indywidualny coś zmieni. A potem chodzi się od domu do domu i widać gdzie jaki stolarz robił :D

Kuna
06-06-2012, 21:36
Szanowni forumowicze pomóżcie . Potrzebny malarz z Pruszcza Gdańskiego i okolicy do malowania całego domu wewnątrz . 10 pokoi w Pruszczu Gdańskim . Zależy mi na fachowcu który wykona zleconą pracę i nie zniszczy innych elementów domu . Zanim zacznie malować ściany to wpierw pozabezpiecza podłogi , sprzęty, poodkręca gniazda i kontakty , zdejmie żyrandole i kinkiety oraz grzejniki konwektorowe .

sailor_ro
13-06-2012, 21:12
Szanowni forumowicze pomóżcie . Potrzebny malarz z Pruszcza Gdańskiego i okolicy do malowania całego domu wewnątrz . 10 pokoi w Pruszczu Gdańskim . Zależy mi na fachowcu który wykona zleconą pracę i nie zniszczy innych elementów domu . Zanim zacznie malować ściany to wpierw pozabezpiecza podłogi , sprzęty, poodkręca gniazda i kontakty , zdejmie żyrandole i kinkiety oraz grzejniki konwektorowe .

Priv:)

Kuna
13-06-2012, 23:03
Dziekuję sailor_ro , czekam na namiary . Innym forumowiczom dziękuję za namiary .

daro31ie
14-06-2012, 11:48
Witam Forumowiczów

Z przyjemnością mogę polecić ekipę od tynków wewnętrznych cementowo-wapiennych.
Właśnie skończyli u mnie tynki.
Pan Wicki Kazimierz
Pępowo
tel. 693 379 089
Ekipa wielokrotnie polecana już na forum

Pozdrawiam serdecznie Daro31ie

spacja7
24-06-2012, 18:38
Witam serdecznie,
Czy możne ktos mi polecic osobe, ktora sprawnie i nie drogo otynkuje i wycekoluje mieszkanie w Gdansku? Niestety trafilam na pijaka i troche mnie juz zaczyna to wszystko irytowac i wnerwiac :/
p.s.
jaka jest cena za m2 tynkowania i cekolowania ze szlifowaniem?
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam spacja7

karcz3
24-06-2012, 19:14
witam
potrzebuje namiar skad można kupić podbitke dachowa drewniana, i w atrakcyjnej cenie styropian elewacyjny frez,
z góry dzieki
pozdr

rafus12
25-06-2012, 09:00
Potrzebuje koparkowego w okolicy Banina - solidnego. Pomozcie :)

ecpiku
25-06-2012, 09:01
Witam

Jakiego polecicie architekta.
Budowa była by w gminie Żukowo
Dobrze by było żeby architekt doradził zmiany, oczywiście cena i solidność też jest bardzo ważna

Pozdrawiam
ecpiku

Zam
25-06-2012, 16:23
witam
potrzebuje namiar skad można kupić podbitke dachowa drewniana, i w atrakcyjnej cenie styropian elewacyjny frez,
z góry dzieki
pozdr
Styropian to ze Styropaku bym spróbował - Gdańsk Michałki

Zam
25-06-2012, 16:25
Witam

Jakiego polecicie architekta.
Budowa była by w gminie Żukowo
Dobrze by było żeby architekt doradził zmiany, oczywiście cena i solidność też jest bardzo ważna

Pozdrawiam
ecpiku
Na pewno NIE Panią Krystynę Stark z Żukowa - ani solidnie, ani szybko; Cieszę się, że nie dałem tej Pani dokończyć adaptacji naszego projektu.

Spartankaa
26-06-2012, 06:42
.

karcz3
02-07-2012, 19:57
a ma ktoś dobry namiar na podbitke dachowa???

maria0710
06-07-2012, 13:47
Witam, Już od dłuższego czasu śledzę forum, ale nigdy nie było okazji do zalogowania, bardzo dużo ciekawych kontaktów uzyskałam od Was z czasem na pewno się nimi podzielę.
Teraz potrzebuje waszej pomocy, a mianowicie kafelkarza z okolic Żukowo, konkretny i solidny Taki który również robi obudowę z kafelek na wannę i szafki itp. takie różne bajery sobie wymyśliłam. Będę wdzięczna za wszelkie informacje

bosak
09-07-2012, 20:58
Witam wszystkich,

Domek ukonczony juz 1.5 roku temu i dopiero teraz zdecydowalismy sie na wykonanie elewacji. Czy ktos z forumowiczow moze polecic jakas naprawde sprawdzona ekpie do polozenia tynku zewn w Redzie.
Mamy traumatyczne wrecz doswiadzenia z nieslownymi oraz nierzetelnymi ekipami z naszej budowy takze jesli ktos z czystym sumieniem moglby polecic taka ekipe to bylabym bardzo wdzieczna. Z gory dziekuje i pozdrawiam

właśnie kończą u mnie elewację w Dębogórzu, wcześniej byli u sąsiada, jutro już prace wykończeniowe i czyszczenie, z elewacji jestem bardzo zadowolony. Firma p. Janusza z Wejherowa, inf. na priv

bosak
09-07-2012, 21:05
Podbitkę w dobrej cenie kupiłem w Redzie w firmie Mnidom a pięknie ją zamontował p. Tomek z Redy.- firma TymberWood

bosak
09-07-2012, 21:40
Witam wszystkich forumowiczów i życzę satysfakcjonującego wyboru wykonawców. My szczęśliwie od roku mieszkamy już w swoim domku i właśnie zabieramy się za najbliższe otoczenie. Po zakończeniu prac przez tynkarzy zamierzamy zmierzyć się z kostką brukową. Bardzo proszę o namiary na rzetelną i przystępną cenowo ekipę brukarską, najlepiej z okolic Gdynia-Wejherowo. Pozdrawiam wszystkich zadowolonych mieszkańców pobliskich miejscowości :).

Elka137788
16-07-2012, 21:06
DLA SZUKAJĄCYCH DOBREJ SOLIDNEJ FIRMY BUDOWLANEJ POLECAM JAR-BUD JAROSŁAW PRANCZK z Gościcina. Firma w 100% godna polecenia w szczególności dla osób wymagających. Budowali nam dom od podstaw w miejscowości Strzebielino. Wszystko zgodnie z planem, efekt rewelacyjny. Prace przebiegły sprawnie i terminowo. Jakość warta zapłaconej ceny. Ekipa składa się z dobrych i solidnych fachowców. Szef firmy jest operatywną osobą z dużą wiedzą budowlaną, bardzo kontaktowy i pomocny. Gdyby w Polsce inne ekipy budowlane były choć w połowie tak dobre jak firma p. Jarka to budowa domu była by całkowicie bezstresowa. Taka właśnie była w naszym przypadku za co bardzo dziękujemy.

anikap
17-07-2012, 11:07
DLA SZUKAJĄCYCH DOBREJ SOLIDNEJ FIRMY BUDOWLANEJ POLECAM JAR-BUD JAROSŁAW PRANCZK z Gościcina. Firma w 100% godna polecenia w szczególności dla osób wymagających. Budowali nam dom od podstaw w miejscowości Strzebielino. Wszystko zgodnie z planem, efekt rewelacyjny. Prace przebiegły sprawnie i terminowo. Jakość warta zapłaconej ceny. Ekipa składa się z dobrych i solidnych fachowców. Szef firmy jest operatywną osobą z dużą wiedzą budowlaną, bardzo kontaktowy i pomocny. Gdyby w Polsce inne ekipy budowlane były choć w połowie tak dobre jak firma p. Jarka to budowa domu była by całkowicie bezstresowa. Taka właśnie była w naszym przypadku za co bardzo dziękujemy.

Pierwsze logowanie i wpis pochwalny. Szkoda gadać

Elka137788
17-07-2012, 19:15
Pierwsze logowanie i wpis pochwalny. Szkoda gadać

Nie rozumiem ??? I co z tego, że pierwsze logowanie ?? Wkońcu po to jest to forum aby polecić fachowców!!

Zam
17-07-2012, 20:08
(...) Konstelacja moich budowlanych gwiazd to: elektryk Karol Kolka z kolegą - pełen serwis, od alarmu, przez tetefon, internet, tv. :lol: Wykonanie doskonałe od początku do końca (opisy w skrzynce). Podczas trwania prac i po zakończeniu każdego z etapów zawsze odbierający telefony, pomocni, mili tel. 606 23 61 78 . Trafiłam na nich dzięki tym, którzy tutaj wyrażali swoje opinie i bardzo im za to dziękuję.
Tynkarz (tynki tradycyjne cementowo-wapienne, wewnętrzne, maszynowe) p. Andrzej Krencki - świetne wykonanie, a jako premia, kiedy tylko trzeba wpada na chwilę, żeby obrobic parapety, które się trochę spóźniły, obrobic jakieś rurki po pracach hydraulicznych, sprawdzic czy tynki dobrze schną tel. 603 94 39 25
Posadzki (wylewki) p. Marek Serafin (też tutaj znaleziony) - posadzki piękne aż miło popatrzyc, sympatyczny, fachowy, pomocny, ale co najważniejsze - uczciwy. Podczas szlifowania części posadzek nastąpiła awaria prądu, która niestety trwała kilka godzin. Na budowę przywieziono sprzęt spalinowy, ale czas transportu był zbyt długi i posadzka nie jest idealna (wizualnie dla laika jak ja - idealna). Przed zapłatą pan Marek dopytał mnie, co w którym pomieszczeniu będzie na podłodze (kafle, panele czy drewno), zrobił co trzeba było, czyli zastosował jakieś środki do utwardzenia w dwóch małych pomieszczeniach, gdzie będą kafle i poinformował jakie środki zastosował i dlaczego. Pod deski położy inny środek dopiero na zupełnie suchą posadzkę, bo deska jast bardzo wymagająca. Oczywiście ostatnia częśc płatności będzie dokonana po zakończeniu pracy. Gdyby mi nic nie powiedział, nie miałabym pojęcia, że coś jest nie tak, tel. 601 83 14 84. Dla porównania spójrz na czarną listę - szambo. Widzę, że jest nie tak, ale mam do czynienia z ... "fachowcem" :evil:
Okna i brama garażowa Megabud p. Michał Michnowicz ( też tu odkryty) - przy próbie elektrycznego uruchomienia bramy pojawiły się problemy - reakcja natychmiastowa i wszystko hula tel. 501 22 87 41. Zero niepotrzebnie traconych nerwów i czasu, rzetelnośc, punktualnosc. Ktoś tutaj twierdził, że wysokie ceny. Posądza o autoreklamy. (...)(
Nie będę oryginalny, ale okazuje się, że porządni fachowcy zawsze dbają o jakość swojej pracy - w pełni potwierdzam opinię co do Pana Karola od elektryki, Pana Andrzeja od tynków oraz Pana Michała z Megabudu

Zam
17-07-2012, 20:24
Jestem bardzo zadowolony z firmy ANKAS, p.Andrzeja Kasprowicza, która wykonuje wylewki/posadzki betonowe z agragatu. Bardzo szybko i fachowo załatwili sprawę mojego domu prawie 400m w trzy dni i co najwazniejsze TANIO!!! Posadzka gładka jak stół, doskanale wykończona. Sprawna i kulturalna ekipa! Serdecznie polecam. Podaje namiary 501-784-662
Podbijam; Może ktoś potwierdzić?

anikap
18-07-2012, 14:42
Nie rozumiem ??? I co z tego, że pierwsze logowanie ?? Wkońcu po to jest to forum aby polecić fachowców!!

Forum jest po to by się radzić innych a potem być może kogoś pochwalić jeżeli zasłużył. A tu co? Post pochwalny za pierwszym razem . Zostawiam to do oceny innych forumowiczów czy tak być powinno.

Zam
19-07-2012, 15:43
Forum jest po to by się radzić innych a potem być może kogoś pochwalić jeżeli zasłużył. A tu co? Post pochwalny za pierwszym razem . Zostawiam to do oceny innych forumowiczów czy tak być powinno.
Drogie Panie,
Który to już raz widzę w tym temacie przepychanki w stylu "pierwszy post i już polecenie". Może przestaniecie trollować i wyjaśnicie sobie na priv Wasze wątpliwości; Nie posądzam Elki o złe intencje; Z drugiej strony każdy sam musi ocenić czy wiarygodne jest polecenie osoby, która ma zaledwie kilka postów i krótką historię budowania (przynajmniej na forum).

Magdalena P
20-07-2012, 17:25
Poszukuję kafelkarza, czy ktos może polecic kogoś sprawdzonego? z góry dziękuję.

KrzysztofGdynia
21-07-2012, 06:29
Witajcie Forumowicze,
od roku mieszkam w moim nowym domu, więc miałem sporo czasu by zdyskontować wady i zalety fachowców, którzy u mnie pracowali. Dużą ich część znalazłem na tym właśnie forum, ale chyba miałem pecha, bo wykonanie mojego domu to totalna porażka. A ponieważ lista partaczy byłaby zbyt długa (no i na nich jest Czarna Lista), zatem polecę jedynie tych trzech wykonawców, których dzisiaj zatrudniłbym ponownie:
- elektryk p. Adam Anzulewicz 604780262
- stolarz (DRZWI) p. Mirosław Pipka 692292600
- okna MEGABUD (niezawodny Michał i jego ekipa) - 501228741

kasjan
25-07-2012, 20:48
Witam!
Szukam tartaku, który jest w stanie wykonać więźbę dachową! Na razie na polecanych jest mało takich firm .. może ktoś ma jakieś swieże namiary + doświadczenia.

Dodatkowymi atutami tartaku byłyby transort konstrukcji do Pruszcza - Posiadam dźwig by to wrzucić sobie na domek.


Proszę o pomoc

dermotek
26-07-2012, 12:27
Dolaczam sie do prosby o porade...i do nagrody takze :yes:
Witam,

czy ktos z szanownych forumowiczow budowal dom od zera do stanu developerskiego z jedna firma? Tzn to, ze owa firma mogla kogos podnajac ( do okien, dachu etc ) to naturalne ale czy komus udalo sie znalezc firme, ktora to wszystko byla w stanie ogarnac tak aby inwestor rozmawial tylko z jedna firma?

My szukamy ale bezskutecznie. Stawiam dobry koniak/wino czy inny trunek komus kto bedzie w stanie mi taka ekipe polecic.

Z gory dziekuje
pozdrawiam
Beata

dermotek
26-07-2012, 15:13
Witaj Spartankaa,

prosze spojrz na link i podziel sie przemysleniami,
dzieki, asia.

http://grupamulti.pl/

Goska87
29-07-2012, 09:40
Witam wszystkich jako nowa forumowiczka!
Poszukujemy z mężem dobrej firmy, która doradzi i postawi nam wiatrak?

Mogę wam polecić 3 ekipy z których usług korzystaliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni, bo z pozostałymi to było raczej średnio :-( może za puźno tu trafiłam:

- elektryk Pan Stencel 517-437-475,
- ogrzewanie, woda i kanalizacja Pan Krauze 695-536-060 (moja pompa ciepła jest na ich stronie :-) ) www.krauze.ngb.pl
- posadzki Pan Wicki 693-379-089

pioterpioter
04-08-2012, 06:14
Witam,
Jestem właśnie po dwumiesięcznym remoncie nowego mieszkania w Gdańsku. Dwa poziomu, ponad 100m2. Po wielu perturbacjach z niesolidnymi wykonawcami, którzy nawet nie stawili się na budowę, przez całkowity przypadek (kwestia desperacji) zobaczyłem na ulicy samochód z reklamą usług budowlanych.
Zaryzykowałem :) Wziąłem ich z ulicy.
Po tym czasie mogę jedynie polecić firmę ARTIGON: http://www.artigon.com.pl/

Remont całościowy obejmował wykonanie ścian działowych, wyburzenia istniejących, przyłącza wod-kan do górnej łazienki, zmianę rozprowadzeń wod-kan w całym mieszkaniu, punkty elektryczne, wylanie wylewek samopoziomujacych, szpachlowanie, malowanie, glazura i terakota w łazienkach i na podłogach korytarzy.
Współpraca idealna. stały kontakt w czasie remontu, po kilkanaście telefonów dziennie :).
Ceny za robociznę moim zdaniem jedne z najlepszych w Gdańsku, a porównywałem z ponad 7 innymi wykonawcami i na koniec budowy nie bylo żadnych niespodzianek w stylu: "a to wyszło drożej". Kazda ew. zmiana do robót była omawiana i ustalałem dopłatę zanim cpś wykonali.
Generalnie miałem wielkie szczęście, bo wystawiły mnie dwie inne ekipy.
Polecam wiec Artigon i pana Pawła.

Daras-Aleksander
09-08-2012, 18:04
Witam,
mieszkam z żoną i małym dzieckiem w nowowybudowanym domku w okolicach Pruszcza Gdańskiego,
obecnie szukam: ekipy do docieplenia poddasza, muszę zdazyć przed zimą
Niestety panowie Gurscy oraz pan P. Mientki - mają bardzo odległe terminy,
czy ktoś z forumowiczów mógłby polecic sprawdzona ekipę do tego typu zadań?

Prioszę o wszelką pomoc!

Domek z dachem dwuspadowym, ok. 110 m2 powierzchni roboczej do zrobienia

TAR
09-08-2012, 20:29
Witam,
Jestem właśnie po dwumiesięcznym remoncie nowego mieszkania w Gdańsku. Dwa poziomu, ponad 100m2. Po wielu perturbacjach z niesolidnymi wykonawcami, którzy nawet nie stawili się na budowę, przez całkowity przypadek (kwestia desperacji) zobaczyłem na ulicy samochód z reklamą usług budowlanych.
Zaryzykowałem :) Wziąłem ich z ulicy.
Po tym czasie mogę jedynie polecić firmę ARTIGON: http://www.artigon.com.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.artigon.com.pl %2F)

Remont całościowy obejmował wykonanie ścian działowych, wyburzenia istniejących, przyłącza wod-kan do górnej łazienki, zmianę rozprowadzeń wod-kan w całym mieszkaniu, punkty elektryczne, wylanie wylewek samopoziomujacych, szpachlowanie, malowanie, glazura i terakota w łazienkach i na podłogach korytarzy.
Współpraca idealna. stały kontakt w czasie remontu, po kilkanaście telefonów dziennie :).
Ceny za robociznę moim zdaniem jedne z najlepszych w Gdańsku, a porównywałem z ponad 7 innymi wykonawcami i na koniec budowy nie bylo żadnych niespodzianek w stylu: "a to wyszło drożej". Kazda ew. zmiana do robót była omawiana i ustalałem dopłatę zanim cpś wykonali.
Generalnie miałem wielkie szczęście, bo wystawiły mnie dwie inne ekipy.
Polecam wiec Artigon i pana Pawła.

ty tak na serio??? to zle trafiles z ta reklama, papudraki i oszusci jakich malo biora zaliczki a roboty nie koncza. osobiscie znam 2 osoby ktore pan P.M. oszukal.

welters
16-08-2012, 10:42
Nie polecam BestPol Okna

Wymieniałem stolarkę okienna w mieszkaniu. Wybrałem okna firmy Amex Bączek. Okna montowała firma BESTPOL z Gdańska.
Co do okien nie mam zastrzeżeń co do montażu to wole się nie wypowiadać. Okazało się, że firma BestPOL nie montuje sama okien tylko korzysta z usług podwykonawcy. Materiał jaki stosuje nie jest dobrej jakości. Śruby z okien wystają i nie są zaślepione. że śrub łączeniowych okna mogę śmiało korzystać jako wieszak. O wykończeniówce wole nie wspominać tym bardziej, że miałem porównanie znajomego który w tym samym czasie wymieniał okna. Oczywiście zwróciłem się z prośbą o poprawienie montażu zaślepienia śrub oraz wymiany krzywego parapetu. Ekipa przyjechała wymieniła jeden parapet stwierdziła krzywy drugi zaślepiła połowę śrub i zabrakło materiału nowych śrub łączeniowych i zaślepek. NA dalszą część prac czekam już miesiąc. Oczywiście nie jest to budowa tylko mieszkanie gdzie remont już się zakończył. W momencie zamawiania okien chciałem również zamontować rolety okienne , na szczęście zrezygnowałem z dalszych usług tej firmy. Właściciel firmy nie jest osobą kompetentną i nie dba o jakość wykonywanych usług. A wiec odradzam jakiego kol wiek korzystania z usług firmy BestPol.

leszekw72
16-08-2012, 14:23
Szukamy dobrej i uczciwej ekipy do budowy stanu surowego w Gdańsku. Prosimy o podpowiedzi.

Jarrek
17-08-2012, 02:40
Witam

mozecie polecic dobrego stolarza do zrobienia schodow, oblozenia betonowych.

pozdrawiam

Jarek.

legion12
17-08-2012, 09:12
Czy mógłby ktoś polecić wykonawców tynków ozdobnych.najlepiej z okolic Wejherowa?
Z góry dziękuje

evie_ei
18-08-2012, 22:01
Witam

mozecie polecic dobrego stolarza do zrobienia schodow, oblozenia betonowych.

pozdrawiam

Jarek.
Nasze schody, na betonowych, robiła firma STOLPOL. Poprawili to co zepsuli murarze /polecani na białej liście/ aby schody były wygodne. Pomiaru dokonują miernikiem laserowym. Solidnie i ceny przyzwoite. Przedstawiciel w Gdańsku, p. Juliusz 509899198

Jarrek
30-08-2012, 16:17
Witam

Prosze poleccie kogos dobrego i uczciwego do ocieplenia i zabudowy poddasza,

pozdrawiam

Jarek.

Jarrek
03-09-2012, 17:04
naprawde nikt nie poleci dobrej ekipy do poddasza?

Jarek

anikap
10-09-2012, 16:04
na Twoim miejscu poszukała bym na forum-wstecz. Tutaj przecież poleca się ekipy, jeżeli są sprawdzone to i nie jednokrotnie.

symbor
13-09-2012, 08:13
otrzymalam z polecenia i polecam dalej uslugi transportowe , przeprowadzki p.piotr 519 464649

terminowo , bardzo elastyczni i przyzwoita cena.
Bardzo dziękuję za ten namiar. Skorzystaliśmy z usług Pana Piotra i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie wyobrażałam sobie że tyle można zapakować do jednego samochodu:) z dbałością o pakowane przedmioty

leszekw72
15-09-2012, 19:36
Szukamy dobrej i uczciwej ekipy do budowy stanu surowego w Gdańsku. Prosimy o podpowiedzi.

Zależy nam na dobrym i uczciwym wykonawcy. Dom jest dość duży i nietypowy.
Z góry dzięki
Leszek

ldg
16-09-2012, 21:35
Czy ktoś korzystał z inwestora zastępczego w okolicach trójmiasta - możecie kogoś polecić?

cytrynka81
19-09-2012, 13:04
Witam,
poszukuje solidnej firmy do montażu podbitki dachowej (okolice Pruszcza Gdańskiego)
Z góry dziękuje za namiary

Jolka987
25-09-2012, 23:44
Witam.
Szukam kierownika budowy z okolic Przodkowa?

Antoniusz
28-09-2012, 13:28
Do podbitki moge polecic Pana Siewerta 696-785-736 z Gdyni naprawde solidny gosc
jedyne co mu mozna zarzucic to ze powoli pracuje :) u mnie zajelo mu chyba
zrobienie podbitki ze 2 tygodnie ale na budowie byl codziennie od 8 do 16 :)
Jakby co sluze zdjeciami mojej podbitki

Antoniusz
28-09-2012, 14:48
W sumie ja sie w koncu zalogowalem to zrobie maly update do moich solidnych fachowcow

elektryk - Krzysztof Dombrowski 698-128-722 solidna robota, doradztwo cena tez bardzo przyjemna
gladzie - Andrzej Kwidzynski 608-462-399 jak powyzej tylko na wolny termin to trzeba troche poczekac
hydraulik - Damian Grablowski 609-235-785 wykonal u nas hydraulike , z cala kotlownia brak zastrzezen wszystko dziala bez problemu
instalacje hydrauliczne na zewnatrz domu - Franciszek Grablowski 603-642-014 tak samo bez problemu

Wiekszosc z tych osob byla juz na tym forum wczesniej polecana wiec tylko potwierdzili swoja solidnosc i fachowosc

symbor
03-10-2012, 11:40
Pilnie poszukuję geodety do wykonania mapki do celów projektowych.
Oczywiście nie muszę wspominać , powinno być super profesjonalnie i tanio:D

anSi
05-10-2012, 09:59
Forum jest po to by się radzić innych a potem być może kogoś pochwalić jeżeli zasłużył. A tu co? Post pochwalny za pierwszym razem . Zostawiam to do oceny innych forumowiczów czy tak być powinno.
Dlaczego nie? Nie bądźmy tacy podejrzliwi . Doskonałość ekipy bądź też niedoskonałość na szczęście nie zależy od ilości postów osoby polecajacej lub nie ;)

rapa72
06-10-2012, 10:51
Witam, mam obecnie wykonawce w gdyni wlk kacku. pan wojtek z Wladyslawowa 500-468-739.
u mnie bedzie konczyl za okolo 2 tygodnie ale nie wiem jakie ma dalej plany.
cale ocieplenie poddasza zajmuje im okolo 4 tygodni (3-4 osoby), nie sa szybcy ale dokladni.
robie 2 warstwy welny i podwojnie g-k na stelazu. do tego robi podloge ocieplana pomiedzy poddaszem uzytkowym a nieuzytkowym gdzie beda dgp i rekuperacja

rapa72
06-10-2012, 10:56
Krzysztof,
czy stolarz przez ciebie rekomendowany robi drzwi drewno/fornir laczone ze szklem?
dziekuje

rapa72
06-10-2012, 11:01
symbor,
ja uzywalem geodete - Dariusz Balas. jest z gdyni wiec nie wiem czy robi dalej. co do ceny to nie wnikam bo kazdy inaczej na to patrzy ale poniewaz z geodeta dobrze jest sie 'zaprzyjaznic' na dluzszy okres budowy domu, bo bedzie potrzebny w wielu sytuacjach, tego moge polecic.
znajdziesz namiary przez google. co mi sie w nim podobalo to szybko sie pojawial gdy byl potrzebny, sytuacje jak np. wszystkie przylacza, budowa ogrodzenia, roszczenia sasiadow odnosnie granic (w tym wznowienie) itp itd

rapa72
06-10-2012, 15:34
Za kilka tygodni pozostana nam tylko prace wewnatrz wiec podaje moich wykonawcow z moja, mam nadzieje ze obiektywna, opinia obok.
Do tej pory nie mialem wykonawcow, ktorzy sie kwalifikuja na czarna liste. Tych, ktorych nie podejmuje sie polecac pomine w tekscie ponizej.

1. stan surowy otwarty z dachem - Dom Bud Jacek Szymichowski - 506-929-622 - wykonanie stanu surowego OK, ekipy czyste i fachowe, terminowosc bardzo dobra.

wykonanie dachu - podwykonawca Dom Budu - kilka pomylek - brak wentylacji w kalenicy, zla technologia ulozenia pasa nadrynnowego z czym wiazala sie zla wentylacja miedzy pokryciem dachowka a deskowaniem z pokryciem wstepnym, kiepskie materialy na pelne deskowanie dachu. rowniez uszkodzone pokrycie wstepne i przecieki, pozniej czesc dachowek zdjeta i uszkodzona papa naprawiona.
w zwiazku z wykonaniem dachu niepotrzebna nerwowa atmosfera choc wszystkie zgloszone zastrzezenia zostaly poprawione.
warto byloby szczegolowo uzgodnic wykonanie dachu posilkujac sie zaleceniami producenta pokrycia dachowego.

Ogolna ocena bardzo dobra, choc ze wzgledu na ilosc prowadzonych robot warto szczegolowo uzgodnic technologie i wykonanie.

2. tynki gipsowe utwardzane diamant - Henryk Gora (PHU Marzena Gora) - w zwiazku z montazem stolarki drewnianej wykonawca wrocil po 3 tygodniach na obrobke okien w terminie i z dobrym humorem - zasluzona ocena 6 za jakosc i terminowosc

3. elektryk - Piotr Jelinski - zasluzona ocena 6 za jakosc, terminowosc i fachowosc. rowniez przygotowanie pionowych elementow do instalacji odgromowej i przygotowanie instalacji pod agregat pradotworczy. 607-336-035

4. alarm, wideodomofon, tv/cctv - Robert Grobarczyk - zasluzona ocena 6 za fachowosc i jakosc - jest to kolega elektryka opisanego powyzej wiec razem robia calosc

5. ocieplenie poddasza, plyty g-k - pan Wojtek z Wladyslawowa - 500-468-739 - na chwile obecna ciagle pracuje wiec malowanie/cekolowanie nie jest opisane. ocieplenie, stelaze i plyta g-k bardzo dobrze i co wazniejsze poprawnie technologicznie.

6. inspektor nadzoru - Szymon Paszkowski - 505-469-098

7. hydraulik - Witold Lica - 601-929-622 - calosc instalacji co i wod-kan - zasluzona ocena 5 - dosyc skomplikowana instalacja ze sterowaniem poszczegolnymi pomieszczeniami, odzyskiem wody deszczowej, hydroforem itp, odnosnie nowinek producentow kotlow i systemow nie udaje ze na wszystkim sie zna tylko kontaktuje sie z doradcami technicznymi i czyta instrukcje i zalecenia. bardzo pozytywna wspolpraca

8. Kierownik budowy - Tomasz Pozarowszczyk - 502-723-754

9. Wentylacja mechaniczna i DGP - Rafal Bisewski - 501-034-874

10. Hurtownia - grzejniki, system grzewczy, kociol itp - Gralanta Gdansk - pani Bozena Sowinska osoba do kontaktu - profesjonalna obsluga i pomoc

Jarrek
07-10-2012, 04:08
Witam

Potrzebuje opinie kominiarska dla Gazowni w celu puszczenia gazu juz w rure:),
Mam kominek z zamknieta komora spalania z doprowadzeniem pow z zewnatrz, bedzie piec kondensacyjny gazowy, i wszedzie wentylacja mechaniczna z rekuperatorem.
Wiec kominiarz powinien miec pojecie :)

pozdrawiam i dziekuje

Jarek.

Jarrek
07-10-2012, 04:54
Witam

Potrzebuje opinie kominiarska dla Gazowni w celu puszczenia gazu juz w rure:),
Mam kominek z zamknieta komora spalania z doprowadzeniem pow z zewnatrz, bedzie piec kondensacyjny gazowy, i wszedzie wentylacja mechaniczna z rekuperatorem.
Wiec kominiarz powinien miec pojecie :)

pozdrawiam i dziekuje

Jarek.

Jagusia78
19-10-2012, 10:30
Moglby ktos polecic jakiegos murarza do scianek dzialowych, dom stoi, murarz wyjechal i nie zdazyl dzialowek postawic. Najlepiej jakis solidny z rozsadna cena^^. Z gory dziekuje :).

symbor
19-10-2012, 13:53
Przeszukałam całe forum i znalazłam tylko jedną hurtownię godną polecenia. Macie jakieś miejsce gdzie można kupić materiały potrzebne do budowy w przyzwoitych cenach?

MiA & Wojtek
21-10-2012, 13:10
a ja chce polecic ogrodnictwo :)
kopiuje post z watku "trojmiasto" ale moze ktos akurtat bedzie szukal i znajdzie wlasnie tutaj? :cool:


wprawdzie budowe ukonczylismy juz jakis czas temu, ale dopiero niedawno posadzilismy krzewy przy ogrodzeniu.
latem, po kilku wizytach w roznych szkolkach przez zupelny przypadek trafilam do panstwa Dahlems w Rumii...za co dziekuje Bogom :D

p.Kurt Dahlems - okreslajac jednym slowem - pasjonat!

do tego zdziwil mnie podejsciem do klienta:
wyobrazcie sobie moja mine, kiedy pojechalam tam celem zlozenia zamowienia a facet mi mowi, ze owszem ma krzewy ktorych sobie zycze ale ....nie sprzeda! bo mi sie nie przyjma! (pogoda niesprzyjala przesadzeniom)
w kilku wczesniejszych ogrodnictwach moglam kupowac ile dusza zapraganie wrrr
do tego ceny naprawde przyjazne :yes:

z reka na sercu polecam!

Alina i Kurt Dahlems

84-230 Rumia, ul.Różana

tel. 888-235-130

niestety nie maja strony w necie i nigdzie sie nie reklamuja, wiec trzeba poprostu sie pofatygowac ale wg mnie naprawde warto :D

aneczka2205
22-10-2012, 17:03
513 331 933 tynkarze z Rumi- tynkowali u mnie miesiąc temu i można polecić.

Orientuje się ktoś może czy za robociznę elewacji 50 zł m/2 sama robociznato to dużo? bo mam na tyle ofertę.




Ja zapłaciłam 50 zł za tynk górski orginal za robocizne

aneczka2205
22-10-2012, 17:10
Dotychczas mogę polecić

Tynki zewnętrzne Tynk Górski Górale z Nowego Sącza na pomorzu tynkują już od 20 lat


Tynki wewnętrzne i wylewki nieoceniony i pomocny P.Zbyszek Toporek z Żukowa


Elektryka też polecam P.Wiesław bardzo pomocny

Tomas1111
23-10-2012, 19:50
Dotychczas mogę polecić

Tynki zewnętrzne Tynk Górski Górale z Nowego Sącza na pomorzu tynkują już od 20 lat


Tynki wewnętrzne i wylewki nieoceniony i pomocny P.Zbyszek Toporek z Żukowa

Elektryka też polecam P.Wiesław bardzo pomocny

.. Aneczka skoro polecasz dodaj jakieś namiary na swoje ekipy - min. nr telefonu

aneczka2205
24-10-2012, 19:54
tynki górskie 510-300-463

tynki wewnętrzne 507-551-902

jacewo
25-10-2012, 21:16
JANUSZ MIELEWCZYK - SOLIDEX z Tuchlina tel. 601-076-465
chyba najlepsza ekipa budowlana jaka mieliśmy od ok. 10 lat ( wiecznego remontu domu )
bardzo sumienni, dokładni i z inicjatywą,
do tego rozsadni cenowo .....

symbor
21-11-2012, 09:36
Szukam sprawdzonej firmy z okolic Trójmiasta która wykona wentylację mechaniczną z rekuperacją.

Kodpol
23-11-2012, 15:53
Witam
Mam zamiar zacząć budowę wiosną polecono mi wykonawcę Bernard Klawiński brak go na czarnej liście, ale na białej też go nie znalazłam.
Jedyne info to, że ma firmę w Wejherowie. Czy ktoś coś wie.....jak ten pan buduje itp....

Kasia i Krzyś
25-11-2012, 21:37
Szukam sprawdzonej firmy z okolic Trójmiasta która wykona wentylację mechaniczną z rekuperacją.

U nas robiła firma z Wejherowa Rafał Bisewski 501 034 874 terminowo i solidnie razem z GWC . Pozdrawiamy

Spartankaa
27-11-2012, 15:38
Witam,

szukam firmy z okolicy Tczewa/Gdańska, która doradziłaby ( wykonała ) mate antyoblodzeniowa na podjeździe do garażu. Ma ktoś z Państwa taka matę? Najbardziej interesuje mnie zużycie prądu w przypadku korzystania z takiej maty.

Krzyzak
05-12-2012, 21:39
Polecam ekipę od kostki brukowej. Nie wiem, co jeszcze robią, ale kostkę kładą świetnie. To co zwróciło moją uwagę, to sumienność - dawno nie widziałem ekipy, której nie trzeba pilnować. Od 7 do 18 pracuje niemal non stop. OK. 1200 m2 kostki układali w 2 tygodnie. Wraz z podjazdami i wyrównaniem terenu itd.
Witold Cygert - 694 391 657.

Wakmen
06-12-2012, 06:23
Witam,

szukam firmy z okolicy Tczewa/Gdańska, która doradziłaby ( wykonała ) mate antyoblodzeniowa na podjeździe do garażu. Ma ktoś z Państwa taka matę? Najbardziej interesuje mnie zużycie prądu w przypadku korzystania z takiej maty.
Nie jest to tanie rozwiązanie jako inwestycja: wysoki koszt zakupu i spory koszt za prąd ale bezpieczeństwo na pewno gwarantowane:
http://devi.danfoss.com/Poland/Professional/Products/Collection_Outdoor_Deviflex_heating_cables/

Jarrek
10-12-2012, 03:50
Witam

Gdzie robiliscie swoje kuchnie, szafy, garderoby?

pozdrawiam

Jarek.

Janusz_Z
14-12-2012, 17:14
Do prac geodezyjnych polecam p. Mirka z Pruszcza Gdańskiego - tel. 662-218-301. Słowny, solidny, uczciwy, niedrogi.
Mapy do projektu budynku, wytyczenia, ustalenia granic, pomiary końcowe do odbioru budynku i pewnie wiele innych.

Spartankaa
21-12-2012, 07:01
Nie jest to tanie rozwiązanie jako inwestycja: wysoki koszt zakupu i spory koszt za prąd ale bezpieczeństwo na pewno gwarantowane:
http://devi.danfoss.com/Poland/Professional/Products/Collection_Outdoor_Deviflex_heating_cables/

Uzytkujesz taka mate? U nas niestety nasz Pan od kostki presunał nam o tydzien swoje prace i tym sposobem nadeszly mrozy....Tak wiec bedziey to klaść na wiosne dopiero.

Wakmen
23-12-2012, 07:31
Uzytkujesz taka mate? U nas niestety nasz Pan od kostki presunał nam o tydzien swoje prace i tym sposobem nadeszly mrozy....Tak wiec bedziey to klaść na wiosne dopiero.
Nie użytkuję a i kiedy kilka razy miałem ją zamontować klientom (a nie było 100% potrzeby tylko "wygoda") to wyliczałem jaki jest koszt samej instalacji jak i eksploatacji. Uwierz mi ale nie są to tanie "wygody" a aby działały muszą być sporo godzin załączone.
Inne rozwiązania z tej firmy już montowałem ale były ku temu specjalne potrzeby.

mari1981
25-12-2012, 12:22
Czy ktokolwiek moze polecic elektrykamajacego takze pojecie o instalacjach inteligentnych w budynku dzialajacego na terenie 3miasta.

nita83
27-12-2012, 19:09
czy możecie polecić dobą firmę sprzedająca i montującą okna z okolic Tczewa, Trójmiasta?

jainez
30-12-2012, 19:27
Jeśli chodzi o wykonywanie kominków to polecam kominki KOM-PLEX Gdynia.
Znalazłam ich właśnie dzięki białej liście i faktycznie - potwierdzam, dobrze, solidnie, tanio no i może nie za szybko - ale ja akurat miałam czas.

wojtek_bud
02-01-2013, 19:57
Czy ktokolwiek moze polecic elektrykamajacego takze pojecie o instalacjach inteligentnych w budynku dzialajacego na terenie 3miasta.

Witam,

Już wcześniej pisałem. Mix System, p. Jerzy Ciszek

pozdraiwam,

W,

Jolka987
11-01-2013, 18:00
Witam,szukam firmę budowlaną nie zbyt drogą .Najlepiej z okolic Kartuz .

n-ta
13-01-2013, 16:17
Witam,
Proszę o polecenie dobrego dekarza do docieplenia dachu płaskiego i położenia papy.

Gosia & Marek
14-01-2013, 20:28
Witam

Szukam dobrej firmy do budowy domu SSZ w miejscowości Tuchom koło Gdyni. Z góry dziękuję za informacje :)

TAR
14-01-2013, 20:50
ten watek sluzy do polecania czyli biala lista wykonawcow. byloby wszystkim latwiej ja przeszukiwac bez ciaglych zapytan. proponuje pytac w tym watku:
http://forum.muratordom.pl/group.php?discussionid=2779&pp=20&page=1082&do=discuss

hub75
19-01-2013, 15:30
Poszukuję glazurnika kafelkarza który umie prosto bez niedoróbek ułożyć mozaikę szklaną na ścianie. Będę wdzięczny za pomoc..

Zniek
23-01-2013, 20:15
Witam forumowiczów

Mogę polecić do stanu surowego firmę braci Zelewskich ZET-BUD z Przodkowa polecaną wcześniej na forum.
Witam

Szukam dobrej firmy do budowy domu SSZ w miejscowości Tuchom koło Gdyni. Z góry dziękuję za informacje :)

Kaśka35
24-01-2013, 18:42
Zgadzam się z opinią beti555

Również mogę polecić dekarza Pana Rafała Richert 500-246-195. Uczciwy i terminowy człowiek. Wszystko załatwione bez problemowo, a dach wykonany solidnie.
Jestem nowa na forum, ale czytając niektóre opinie użytkowników aż włos się jeży na głowie. Niektórzy do wykonania dachu potrzebują " piasku". Jak robiliśmy dach potrzebne były nam deski, dachówki itp.
Zbyt mało jest pozytywnych opinii na temat wykonawców. Za to oczerniających i psujących dobre imię wykonawcy można znaleźć wiele. Być może to zawistna konkurencja albo nieuczciwy inwestor dodaje takie opinie.
Ja polecam Pana Rafała Richert w 100 %

Kaśka35
24-01-2013, 18:54
Mogę polecić Firmę Usługi Ogólnobudowlane Rafał Richert tel. 500-246-195. Robili u mnie poprawki po wcześniejszej firmie i jestem zadowolona z ich roboty. POLECAM :rolleyes:

mikaku
30-01-2013, 16:35
na ten etap budowy, który mam za sobą moge polecić:

- pan Paweł Miętki 792102440 który pracuje z panem Zbyszkiem - razem wykonali u mnie ocieplenie i zabudowę poddasza, gładzie oraz pomalowanie sufitów, znalazłem ich na tym forum; fachowo, uczciwie, kulturalnie; bez problemu wykonali mi też różne dodatkowe prace, na które inni rozpieszczeni niedawnym boomem fachowcy nie chcieli się fatygować [/color]

potwierdzam, u nas robili prawie cala wykonczeniowke..

korpol
15-02-2013, 23:37
Witam forumowiczów

Mogę polecić do stanu surowego firmę braci Zelewskich ZET-BUD z Przodkowa polecaną wcześniej na forum.



Co prawda jeszcze nie jest skończony sso (zostało pokrycie dachu) ale mogę polecić ZET-BUD!!! Takich ludzi to ze świeczką szukać!!!

tommalina
16-02-2013, 15:21
Z radością informuję że zakończyłem etap budowy stanu surowego więc z przyjemnością podzielę się z Wami na fachowców godnych polecenia.
Pan Tomek Pożarowczyk tel 502 723 754 - znany wszystkim jako KIERBUD- ogromna wiedza i doświadczenie, nie trzeba go wołami ciągnąć żeby się pojawił na budowie, jak trzeba to zostanie nawet do późna no i co najważniejsze- zawsze broni interesu Inwestora-szczególnie jak się budowlańcom wydaje się że mogą wziąć pieniążki za nie dokończony etap. POLECAM BEZ WAHANIA
To również jego zasługa że budowa przebiegała wzorcowo ponieważ polecał do współpracy sprawdzone ekipy i firmy, raz nie posłuchałem i pożałowałem :bash:
stan surowy i dach firma Dom Bud Jacek Szymichowski - 506 929 622 - liczna ekipa, szybko się uwijają, pracowici i solidni. Dzięki nim budowa przebiegła bez problemów, porządek na budowie, uczciwi. Dom wybudowany, a plac budowy posprzątany z niezwykłą starannością i za przyzwoitą cenę. Polecam wszystkim!!
Tynki Pan Wicki Kazimierz tel. 693 379 089 czysto prosto - dobre ceny i miły kontakt
Wylewki firma Mesbud Marek Serafin tel. 601-83-14-84 równo, czysto i szybko
Elektryka - p Łukasz Krauze Medias system tel. 693 305 526, 691 767 195 - mówi o sobie że otwiera i kończy budowę i naprawdę żyje budową, pomaga rozplanować elektrykę (każdego przerażają te decyzje), załatwia tanio materiały - uczciwy,pracowity i ceny zdroworozsądkowe Fachowiec od wszelkich spraw zw. z elektryką - tv, kamery, anteny i takie cuda wianki. Instalacja przygotowana pod dom prawie inteligentny, z wypasioną instalacją alarmową. Trochę trudny kontakt telefoniczny, trzeba być cierpliwym ale warto.
Okna,rolety zewnętrzne,brama garażowa firma Megabud. p Michał i jego ekipa tel. 501 228 741 Byłem bardzo wybredny i wymagający poszukując wykonawcy na tym etapie. Podejście p. Michała i jego handlowców jak również montażystów bije na głowę całą konkurencję. Produkt również spełniający moje wymagania odnośnie termoizolacyjności. Po negocjacjach wyszło taniej za wszystko niż w Oknoplascie, Vetrexie czy Bertranda. Montaż ciepły z roletami i bramą wykonany bez zastrzeżeń. Dodatkowo na czas budowy dwie sztuki drzwi zastępczych. Rewelacyjny kontakt. Polecam
Na razie szczęście mi dopisuje w ekipach oby ta dalej:yes:

manolis
18-02-2013, 20:10
Na dzień dzisiejszy jestem na etapie SSZ. Do tej pory jestem zadowolony z:
- geolog - Pan Szyłański Geodom 502 526 801- szybko, przystępna cena
- geodeta do mapki - RADIAN z Wejherowa , 698 693 964 - nie ma się co rozpisywać, po prostu dobrze wykonana robota
- kierownik budowy- Tomasz Pożarowszczyk - 502 723 754- podzielam zdanie tommalina z kilku postów powyżej, nic więcej nie mogę dodać, wszystko to prawda
- wykonawca stanu surowego - Jarbud 504 199 182, szybko, czysto, dokładnie, cenowo przystępny, doradzi w wyborze materiału
- pokrycie dachu - dekarz Piotr Gafka 604 246 721- dokładna robota, słowny
- okna Megabud z Rumi- bardzo dobra cena i jakość

Magdalena P
21-02-2013, 10:04
Polecam do prac wykończeniowych chłopaków z Rumi - Grzegorz Szymański tel. 505443720. Robili u nas poddasze, ściany, łazienki - powoli ale dokładnie i sumiennie. Zdjęcia łazienek w wątku łazienki. Polecam.
Schody pan Szreder z Redy - wielki profesjonalizm, prawdziwi rzemieślnicy - warci swojej ceny.
Elewacja 604874864 - bardzo solidni, dokładni pracują na materiałach webera - polecam.

Zam
22-02-2013, 19:02
Chciałbym polecić elektryka Karola Kolkę (606-236-178). Namiary znalazłem tutaj na forum i nie zawiodłem się. Instalacje: elektryczna, komputerowa, alarmowa i domofonowa położone naprawdę bardzo dobrze, wręcz pedantycznie. Do tej pory najlepsza ekipa na budowie i do końca budowy tylko takich bym sobie życzył.
Kupują też materiały (kabelki itp) ze sporym upustem w hurtowni. Podczas ich pracy naprawdę odpocząłem emocjonalnie. Przy wcześniejszych ekipach bywało różnie.
Pozdrawiam,
Sly
W pełni potwierdzam

Asiz
01-03-2013, 12:15
Witam
Chcialabym pilnie prosic o kontakt do dobrego instalatora kotlowni gazowych. Mam piec i zasobnik juz zakupiony ale szukam kogos kto solidnie mi to zainstaluje do 2obiegowej instalacji. PIEC Junkersa. Bardzo serdecznie dziekuje.

Asiz
01-03-2013, 12:18
- okna Megabud z Rumi- bardzo dobra cena i jakość

Potwierdzam - bardzo solidna firma i swietne okna.

Campeche
03-03-2013, 17:49
Poszukuję firmy do wykonania płaskiego GWC. Jako że ma być on zainstalowany pod płytą fundamentową to chciałbym zlecić to firmie która da mi na to gwarancję.

benik
05-03-2013, 09:36
WItam jak mam problem ...poszukuje dobrego fachowca (Wykonanie i montaz) do zamontowania Brama przesuwna 4,2mx1.70 + 2 furtki(100x170) ale sam stelaz bo brama bedzie wypelniana drewnopodobnym materialem - czyli chodzi mi o wykonanie i zamontowanie bramy + 2 furtki i cały osprzet macie moze jakies dobre namiary bo wysłałem do jednego ale cena....mnie zabiła pozdrawiam

hub75
06-03-2013, 17:49
(...)

TAG75
09-03-2013, 14:19
Skorzystalem z uslug Megabud z Rumii i potwierdzam solidna jakosc i dobra wspolprace. Ciezko sie bylo jedynie na starcie dobic do biurka Pana bo zawsze byli jacys klienci ale juz po 1szym spotkaniu wszystko szlo gladko i prawidlowo. Solidna firma warta wspolpracy.
Robiono mi drzwi wewnetrzne i rolety.

manolis
09-03-2013, 20:20
hub75, dlaczego skasowałeś swojego posta?
Jestem ciekawy jaką firmę miałeś na myśli, jeśli nie tu to napisz na prv.

Zniek
14-03-2013, 12:32
Witam forumowiczów

W końcu mogę polecić następnego wykonawcę pana Krzysztofa Lejkowskiego z Przodkowa tel 600-196-798 robił prace wykończeniowe i adaptacje poddasza .

Zbigg
17-03-2013, 20:52
Witam,

szukam sprawdzonej ekipy/firmy do zrobienia ogrodzenia frontowego (podmurówka/murek, słupy/brama/furtka metalowe) oraz do zrobienia zadaszenia nad wejsciem (konstrukcja drewniana, dachówka)...

Szapika
27-03-2013, 20:29
Witam

Szukam dobrej firmy do budowy domu SSZ w miejscowości Tuchom koło Gdyni. Z góry dziękuję za informacje :)

Witamy sąsiadów !!!!

My też budujemy w Tuchomiu, mamy już stan surowy zamknięty, własnie zbieram oferty hydraulików :)
Nam stan surowy + dach z odeskowaniem robił Karol Barzowski (www.barzowski.pl). Jesteśmy bardzo zadowoleni: czysto, szybko, profesionalnie (całe zaplecze mają ze sobą - trzeba dać tylko prąd i wodę :)). Jakbyście byli zainteresowani zapraszam na budowę :)

kaszub43
01-04-2013, 19:49
Witam forumowiczów.

Potrzebuje porady mam dosyć stromy wjazd do garażu czy dobrze by było wyłożyć ten wjazd płyta ażurową, bo na kostce podczas mrozów mogę się ślizgać .

kotek1978
07-04-2013, 21:12
Witam,
pewien etap budowy domu mam już za sobą i chciałbym polecić obecnym i przyszłym budujących/remontujących następujące osoby/firmy:

BAT - hurtownia materiałów budowlanych – oddziały w Pruszczu Gd. i na Kokoszkach- bardzo dobre ceny, transport i miła obsługa,
BYSEWO KOLOR – dystrybutor okien DRUTEX z Gdańska, ul. Trakt św. Wojciecha 57, p. Krzysztof, nr tel. 58 300 14 80 - uzyskałem u nich najlepszą cenę ze wszystkich dystrybutorów tej marki, szybki czas realizacji zamówienia, sprawny montaż, gwarancja na stolarkę 5 lat.
p. Krzysztof Włodarz 601 249 959- kierownik budowy z Pszczółek godny polecenia był w najważniejszych momentach budowy stanu surowego ale także później gdy nie byłem pewny przeprowadzonych prac przyjeżdżał i sprawdzał ich wykonanie,
BRAMAG- 58 664 91 24, 602 259 957 , Gdynia ul. Cumowników - dystrybutor bram garażowych Normsthala – dobry cenowo i terminowo a z serwisem nie ma u tego Pana też problemów.
MESBUD – Marek Serafin 601 831 484- wykonuje posadzki maszynowo, człowiek, fachowiec i bardzo życzliwy zarazem w jednej osobie oby więcej takich ludzi było w tym biznesie.
p. Marek z Gdańsk- Chełmu 509 864 474, świetny szpachlowaniu, malowaniu ścian, sufitów i korzystny cenowo.
PAJK – usługi koparkowe i prace ziemne – 787 999 095 z Borkowa Łostowickiego, solidny i dokładny operator sprzętu,
Jacek Baczyński 600 472 971 i Przemysław Żochłowski 501 626 087- geodeci, korzystałem z ich usług od początku do końca budowy i mogę ich naprawdę polecić jak mało kogo.
Bogdan Byczkowski z Kolbud 504 684 843 zakładam mi instalację alarmową w domu, szybko sprawnie z materiałem za dobrą cenę a kiedy trzeba dzwonię do niego i zawsze mogę liczyć na pomoc.
Gać Tadeusz 600 391 284 z Pruszcz Gdańskiego zajmuje się projektowanie instalacji i przyłączy wod-kan bardzo miły, i pomocny wykonał dla mnie w/w zlecenie.
AMET – z Gdańska 58 558 43 11- wykonali u mnie instalacje przyłącza gazu zew. Wew., za najlepszą cenę i korzystam z nich także do przeprowadzania co rocznych prób szczelności instalacji.

MaWi
11-04-2013, 14:21
Dopiero zauważyłem ten post:




7. hydraulik - Witold Lica - 601-929-622 - calosc instalacji co i wod-kan - zasluzona ocena 5 - dosyc skomplikowana instalacja ze sterowaniem poszczegolnymi pomieszczeniami, odzyskiem wody deszczowej, hydroforem itp, odnosnie nowinek producentow kotlow i systemow nie udaje ze na wszystkim sie zna tylko kontaktuje sie z doradcami technicznymi i czyta instrukcje i zalecenia. bardzo pozytywna wspolpraca



I naprawdę wszystko dobrze?
U mnie również instalację wykonywał p.Witold Lica. Niestety, zrobił mnóstwo baboli, montuje niechlujnie, niezgodnie z instrukcjami i ze sztuką.. Ogólnie mam sporo negatywnych uwag do jego wykonania instalacji. Część swoich błędów poprawił, a naprawianie innych sobie odpuściłem (nie mam już nerwów do niego) .
Nie polecam nikomu .

Tamara Tin
15-04-2013, 13:26
Mogę polecić mojego generalnego wykonawcę jestem mu bardzo wdzięczna i mogę z czystym sumieniem polecić Pana TOMASZA tel. 516 316 051 , szybkość prac , czystość , kultura osobista , głęboka fachowa wiedza jego zaangażowanie , buduje z pasją ma świetne pomysły ogromną wiedze szczególnie przy budowie w technologii energooszczędnej ma naprawdę porządnych i fachowych pracowników podziękowania dla kierownika brygady Pana Kamila jest też świetnym fachowcem i dowódcą na budowie .
Jako samotnej kobiecie nie było mi łatwo budować , pomoc jaką mi okazali i zaangażowanie jest godne pochwały .

Pozostałe ekipy bardzo solidne i zapracowały na wyróżnienie
Kierownik budowy -Tomasz Fedorowicz

wykończenie wnętrza -Krzysztof - 502025306 (zdjęcia na www.dekris.republika.pl pracowity i b. dokładny)
kuchnia - Pan Jarek - 792240316
Kamień - Kimar pro arte ul. Kartuska Pan Mięsikowski - 606206259 (duży asortyment)

Polecam tylko tych, co do których nie mam zastrzeżeń, każdy z nich ma solidne doświadczenie.
Oczywiście byli tacy których nie polecam ale nie chcę nikomu zaszkodzić może się poduczą i poprawią kiedyś -

Pozdrawiam TIT

grzech00
30-04-2013, 09:23
Witam
Dla szukających Dekarza mogę polecić bardzo solidną firmę dekarską panów Leszek Kotfas i Jarosław Stępiński tel. 606 420 385
Mają duże doświadczenie w branży i solidną opinię .

symbor
30-04-2013, 11:05
Dopiero zauważyłem ten post:



I naprawdę wszystko dobrze?
U mnie również instalację wykonywał p.Witold Lica. Niestety, zrobił mnóstwo baboli, montuje niechlujnie, niezgodnie z instrukcjami i ze sztuką.. Ogólnie mam sporo negatywnych uwag do jego wykonania instalacji. Część swoich błędów poprawił, a naprawianie innych sobie odpuściłem (nie mam już nerwów do niego) .
Nie polecam nikomu .

Naprawdę było aż tak źle? Pytam bo dostałam kontakt do tego Pana jako do super fachowca.

W związku z niepochlebnymi opiniami na temat tego Pana pilnie poszukuję specjalistów do wykonania instalacji wodno kanalizacyjnej, co i gazowej.

Zuzza
04-05-2013, 20:11
Witam!

Chciałam Wam polecić pracownię projektowania wnętrz Perte z Gdańska.
Niskie ceny, szybkie terminy, profesjonalny projekt, przemiła właścicielka.
Projekty wnętrz zarówno nowoczsnych jak i klasycznych.

Kontakt: www.perte.pl

Pozdrawiam!

MaWi
06-05-2013, 09:33
Naprawdę było aż tak źle? Pytam bo dostałam kontakt do tego Pana jako do super fachowca.

W związku z niepochlebnymi opiniami na temat tego Pana pilnie poszukuję specjalistów do wykonania instalacji wodno kanalizacyjnej, co i gazowej.

Zależy co dla kogo oznacza „aż tak źle”. Po prostu według mnie nie zasługuje na umieszczenie na „białej liście”, a co najwyżej na „szarej” ale takiej nie ma. Super fachowcem to na pewno nie jest, bo postępuje jak wielu budowlańców – tam gdzie tylko się uda to mocno na skróty i łatwiznę. Lista błędów i zaniedbań jest dość długa , więc nie będę się o tym rozpisywał. Część z nich poprawił, część ja poprawiłem, a część z różnych względów została. Do zwracanych uwag i instrukcji producenta również się nie stosuje robiąc i tak po swojemu ( i niestety źle).
Wobec powyższego: na pewno nikomu go nie polecę.

symbor
06-05-2013, 10:34
Zależy co dla kogo oznacza „aż tak źle”. Po prostu według mnie nie zasługuje na umieszczenie na „białej liście”, a co najwyżej na „szarej” ale takiej nie ma. Super fachowcem to na pewno nie jest, bo postępuje jak wielu budowlańców – tam gdzie tylko się uda to mocno na skróty i łatwiznę. Lista błędów i zaniedbań jest dość długa , więc nie będę się o tym rozpisywał. Część z nich poprawił, część ja poprawiłem, a część z różnych względów została. Do zwracanych uwag i instrukcji producenta również się nie stosuje robiąc i tak po swojemu ( i niestety źle).
Wobec powyższego: na pewno nikomu go nie polecę.

Jestem wdzięczna za informację. Próbujemy dogadać się z inną firmą.:yes:

MarKam
11-05-2013, 11:38
Witam.

Szukający bardzo dobrego elektryka polecam pana Artura Leknera z Somonina tel.693846523. Wykonał w moim domu instalacje elektryczną,alarmowwą,telewizyjna DVB-T,monitoring wszystko z materialem,cena za usługe nie zabija.Pan Artur zna sie na tym co robi i doradzi.Kable kładzie pod laser.Moj dom ogladali 4 tynkarzy kazdy z nich sie dziwil i mowil super fachowiec od elektryki.:yes:

POLECAM

rafus12
21-05-2013, 22:41
MarKam, patrzac na liste twoich postow - mozna ci ufac, dziekujemy dodatkowo za wytluszczenie nazwiska i numeru.

MarKam
24-05-2013, 17:33
Sorry ale każdy jest początkujacy. Wiem jakie ma znaczenie "biała lista" nikomu bym nie polecił złego fachowca.
Teraz robią u mnie tynki cementowo -wapienne tez jestem zadowolony i tez bede bardzo polecał pana Andrzeja Krenckiego tel.603-943-925 ktory byl juz wczesniej polecany tu na forum.Pan Andrzej jest super fachowcem i wykonuje on tylko tynki , ja takich fachowców bardzo cenie.

Pozdrawiam.

MarKam
29-05-2013, 14:25
Witam.

Tynki zakonczone przez p.Krenckiego. Super !!!!!

Poszukuje ekipy do ocieplenia i elewacji domu, kogo możecie polecic?

KubaPol
08-06-2013, 10:56
Jestem nowy, ale polecić mogę Miroslawa Łaga, jest chyba z Przodkowa koło Kaartuz. Uslugi wod-kan-co, wszytsko porządnie, nawet zdjęcia instalcji żeby potem wiedzieć gdzie jest co. Rozliczanie na fakrturach, bez problemów. Pracuje w malej ekpie, ale solidnie od rana do wieczora! Jak trzeba to dojedzie do Redy albo i dalej, bez gadania. Doradza co z jakiej firmy, czy ogrzewania co czy pompa ciepła czy gaz [mam dom wolnostojacy]. Goraco polecam!

Poszukuje kogos do zrobienia kuchni, żona ma swoja wizje ;]

karcz3
12-06-2013, 16:38
szukam komiarza który zrobi odbior komina potrzebny do odbioru budynku okolice zukowa

symbor
18-06-2013, 11:52
Kochani podajcie swoje sprawdzone firmy od wod-kanu, co i gazu!!

Campeche
19-06-2013, 01:35
^^^ W Lublewie jest firma Aquatic. Byla kilkukrotnie polecana na tym forum. Mam zamiar do nich wyslac zapytania o wycene chociaz w moim przypadku to jeszcze nie ten etap.

symbor
19-06-2013, 07:09
^^^ W Lublewie jest firma Aquatic. Byla kilkukrotnie polecana na tym forum. Mam zamiar do nich wyslac zapytania o wycene chociaz w moim przypadku to jeszcze nie ten etap.

Na forum może polecana natomiast na innych stronach (jak się nie mylę na forum trójmiasto) opinie są zgoła odmienne. Mój kierownik budowy nadzorował osobiście budowę na której firma Aquatic robiła instalację i wszystko spieprzy.a. - zalało mu cały dół. Jeżeli chodzi o kierownika to bardzo wiarygodna osoba wielokrotnie polecana na tym forum.
Ja osobiście nie zaryzykuję

Campeche
19-06-2013, 10:35
Na forum może polecana natomiast na innych stronach (jak się nie mylę na forum trójmiasto) opinie są zgoła odmienne. Mój kierownik budowy nadzorował osobiście budowę na której firma Aquatic robiła instalację i wszystko spieprzy.a. - zalało mu cały dół. Jeżeli chodzi o kierownika to bardzo wiarygodna osoba wielokrotnie polecana na tym forum.
Ja osobiście nie zaryzykuję

Dzieki za informacje. Wezme to pod rozwage.

leszekw72
26-06-2013, 19:33
Mamy kłopot z dekarzem
Nasz wykonawca - firma DOM-BUD zakończyła współpracę ze swoim dotychczasowym dekarzem (robił ostatnio fuszerkę), który miał robić dla nas dach.
W związku z tym potrzebny jest ktoś kto to porządnie zrobi.
Zależy mi na dobrym uczciwym fachowcu.
Dach jest odeskowany i przykryty papą.
Jest to duży dach mansardowy, który ma być przykryty karpiówką Koramic układaną w koronkę. Kolor natura.
Może ktoś poradzi jakiegoś fachowca?
Robota może być nawet od zaraz. Jak trzeba to na dobrego fachowca możemy też trochę zaczekać.
Pomóżcie proszę.

symbor
26-06-2013, 21:25
Mamy kłopot z dekarzem
Nasz wykonawca - firma DOM-BUD zakończyła współpracę ze swoim dotychczasowym dekarzem (robił ostatnio fuszerkę), który miał robić dla nas dach.
W związku z tym potrzebny jest ktoś kto to porządnie zrobi.
Zależy mi na dobrym uczciwym fachowcu.
Dach jest odeskowany i przykryty papą.
Jest to duży dach mansardowy, który ma być przykryty karpiówką Koramic układaną w koronkę. Kolor natura.
Może ktoś poradzi jakiegoś fachowca?
Robota może być nawet od zaraz. Jak trzeba to na dobrego fachowca możemy też trochę zaczekać.
Pomóżcie proszę.

Naszym wykonawcą też jest firma DOM-BUD ale dachówkę i robociznę zamówiliśmy w firmie Ambit - wielokrotnie polecana na forum.

MarKam
27-06-2013, 14:53
Poszukiwany dobry dekarz


Mogę polecić dekarza p.Mirosława Szwabę z Somonina Tel.605555418 tylko nie wiem jak tam z terminem.

leszekw72
28-06-2013, 06:20
Ten dekarz co miał robić u nas też współpracuje z Ambitem.
Ale robił byle jak i Pan Jacek go pogonił.

Campeche
28-06-2013, 08:39
Czy ten polecany Ambit to oddział w Gdańsku?

martinezer
29-06-2013, 22:29
Witam,

Zacznę od tego ze prawie wszystkie ekipy jakie pracują na mojej budowie sa z polecenia, z tego forum i na żadnej sie nie zawiodłem. Czas się zrewanżować...

Kier budowy - p. Pozarowszczyk - 502 723 754 - był kiedy trzeba a nawet częściej, polecany wielokrotnie - fachowiec

Mury - JAR-BUD - Jarosław Pranczk - 504 199 182 - teoretycznie miał postawić tylko fundamenty a w rzeczywistości.. sam kieruje wszystkimi pracami ...nie wyobrażam sobie budowy bez niego.. złoty człowiek.. jego dewiza " Ja robię dobrze albo wcale" i zgadza sie to w 100% . Buduj szybko ale bardzo dokładnie. Wiele dobrego mógłbym napisać.. ale jak ktoś będzie zainteresowany szczegółami zapraszam na PW . Naprawdę polecam !

Więźba - http://cieslabaranowski.pl/ - polecam, szybko konkretnie, fachowo - żadnych zastrzeżeń.

Dach - p. Klejna - 607 631 348 - jakość wykonania - super ! Nawet mój kier. budowy był pod wrażeniem.

Elektryka - http://progresselectric.pl/index.html - wystarczy obejrzeć zdjęcia z ich strony.. z układania kabli zrobili sztukę.. wszystko z milimetrowa dokładnością .. jestem bardzo zadowolony i bardzo polecam.

Hydraulika - http://www.soltar.pl/index.html - powiem tylko ze w tej samej cenie jaka zaproponował mi hydraulik który miał wkuwać rury sam przez 3 tygodnie, oni uwinęli się w jeden dzień - (cala instalacja w ścianach, nawet w kotłowni). Doradza, pomogą .. polecam ! ( wiem ze maja masę zleceń - ciężko o termin )

Więcej szczegółów na PW

to narazie tyle .. cdn

symbor
30-06-2013, 08:48
Czy ten polecany Ambit to oddział w Gdańsku?

Ambit Gdynia

michalc
02-07-2013, 14:32
Mamy kłopot z dekarzem
Nasz wykonawca - firma DOM-BUD zakończyła współpracę ze swoim dotychczasowym dekarzem (robił ostatnio fuszerkę), który miał robić dla nas dach.
W związku z tym potrzebny jest ktoś kto to porządnie zrobi.
Zależy mi na dobrym uczciwym fachowcu.
Dach jest odeskowany i przykryty papą.
Jest to duży dach mansardowy, który ma być przykryty karpiówką Koramic układaną w koronkę. Kolor natura.
Może ktoś poradzi jakiegoś fachowca?
Robota może być nawet od zaraz. Jak trzeba to na dobrego fachowca możemy też trochę zaczekać.
Pomóżcie proszę.

a można wiedzieć co to za dekarz? my właśnie mamy jeszcze z polecenia pana Jacka i co to za rzekome fuszerki? u nas ma wchodzić na dach w połowie lipca...

mC

Birkut
04-07-2013, 22:26
Witam,

Zacznę od tego ze prawie wszystkie ekipy jakie pracują na mojej budowie sa z polecenia, z tego forum i na żadnej sie nie zawiodłem. Czas się zrewanżować...

Kier budowy - p. Pozarowszczyk - 502 723 754 - był kiedy trzeba a nawet częściej, polecany wielokrotnie - fachowiec

Mury - JAR-BUD - Jarosław Pranczk - 504 199 182 - teoretycznie miał postawić tylko fundamenty a w rzeczywistości.. sam kieruje wszystkimi pracami ...nie wyobrażam sobie budowy bez niego.. złoty człowiek.. jego dewiza " Ja robię dobrze albo wcale" i zgadza sie to w 100% . Buduj szybko ale bardzo dokładnie. Wiele dobrego mógłbym napisać.. ale jak ktoś będzie zainteresowany szczegółami zapraszam na PW . Naprawdę polecam !

Więźba - http://cieslabaranowski.pl/ - polecam, szybko konkretnie, fachowo - żadnych zastrzeżeń.

Dach - p. Klejna - 607 631 348 - jakość wykonania - super ! Nawet mój kier. budowy był pod wrażeniem.

Elektryka - http://progresselectric.pl/index.html - wystarczy obejrzeć zdjęcia z ich strony.. z układania kabli zrobili sztukę.. wszystko z milimetrowa dokładnością .. jestem bardzo zadowolony i bardzo polecam.

Hydraulika - http://www.soltar.pl/index.html - powiem tylko ze w tej samej cenie jaka zaproponował mi hydraulik który miał wkuwać rury sam przez 3 tygodnie, oni uwinęli się w jeden dzień - (cala instalacja w ścianach, nawet w kotłowni). Doradza, pomogą .. polecam ! ( wiem ze maja masę zleceń - ciężko o termin )

Więcej szczegółów na PW

to narazie tyle .. cdn

Witam!

Właśnie jestem na etapie poszukiwania ekipy budowlanej. Prosił bym o kontakt w celu uzyskania wiecej szczegółów: [email protected] ; tel. 694 436 578; Pozdrawiam,
Kamil

leszekw72
12-07-2013, 09:52
a można wiedzieć co to za dekarz? my właśnie mamy jeszcze z polecenia pana Jacka i co to za rzekome fuszerki? u nas ma wchodzić na dach w połowie lipca...

mC
Jeden z dekarzy, którzy wspólpracowali z Ambitem. Zapyta Pan Pana Jacka.
Dach miał być zrobiony kilka miesięcy temu a nowego (podobno bardzo dobrego) dekarza Ambit znalazł z terminem dopiero w połowie sierpnia.
U nas Ambit jest Podwykonawcą Dom-Budu.

kwakwa1990
24-07-2013, 14:16
Jestem nowy, ale polecić mogę Miroslawa Łaga, jest chyba z Przodkowa koło Kaartuz. Uslugi wod-kan-co, wszytsko porządnie, nawet zdjęcia instalcji żeby potem wiedzieć gdzie jest co. Rozliczanie na fakrturach, bez problemów. Pracuje w malej ekpie, ale solidnie od rana do wieczora! Jak trzeba to dojedzie do Redy albo i dalej, bez gadania. Doradza co z jakiej firmy, czy ogrzewania co czy pompa ciepła czy gaz [mam dom wolnostojacy]. Goraco polecam!

Poszukuje kogos do zrobienia kuchni, żona ma swoja wizje ;]

również polecam - Hydraulik 1 klasa, rzetelność i profesjonalizm
namiary: tel. 609 203 109, www.hydraulikalaga.pl (strona słabiutka ale jest)

MaWi
26-07-2013, 13:58
również polecam - Hydraulik 1 klasa, rzetelność i profesjonalizm
namiary: tel. 609 203 109, www.hydraulikalaga.pl (strona słabiutka ale jest)

kwakwa1990 - czy to nie Ty robiłeś tą stronę co polecasz ?

Renia i Sew
28-07-2013, 14:04
Witam czy mógłbym prosić o namiary do jakiejs firmy która robi solidne szamba betonowe?pozdrawiam

benik
29-07-2013, 08:57
Witam poszukuje dobrego drewna (modrzew) - napewno nie swierk -sosna---> na ogrodzenie z impregnacja itd...ale interesuja mnie szerokie pasy poziome jak w bramach garazowych mam 3x furtka + brama przesuwna 4.40 moze xznacie kogos ktos sie takimi sprawami zajmuje - ewentualnie mozna zamowic samemu drewno ale obrobke trzeba i konserwacje zrobic. Pozdrawiam i czekam na informacje.
Tomek

efbiaj77
30-07-2013, 11:40
Witam,
Mogę z czystym sumieniem polecić firmę budowlaną PHU Paweł Doniec (Rotmanka) tel. 605-764-327.
Solidna ekipa budowlana. Dom kompleksowo budowany w zeszłym roku, pomoc w każdym zakresie, fachowe doradztwo,dokładne wykonanie.
Nikt się nie zawiedzie. Polecam.

Renia i Sew
04-08-2013, 20:06
mam rozumiec ze nikt nie montowal szamba?pozdrawiam

Asiz
11-08-2013, 20:42
Ja chcialabym tylko potwierdzic bardzo dobra opinie o bracich Gurskich: panu Arku I Wojtku z Bojana. Wykonczenie na piatke. Ceny przystepne, robota dobrze zrobiona, panowie kulturalni I myslacy - mieli wiele trafnych podpowiedzi. Polecam.

Asiz
11-08-2013, 20:48
Szukam solidnego fachowca do hydroizolacji wylewki przed wejsciem do domu. Jesli ktos zna to bardzo prosze o kontakt. Dziekuje z gory.

sylwek-t
13-08-2013, 09:44
witam
interesuje mnie solidny wykonawca dachu płaskiego w domu jednorodzinnym w Gdyni 145 m2, 75 mb attyki; warstwy: płaski stropodach bez warstwy spadkowej, papa podkładowa, styropian spadkowy, dwie warstwy papy wierzchniego krycia; czy jest ktoś sprawdzony godny polecenia

leszekw72
19-08-2013, 19:12
Okazało się że firma DOM-BUD stoi za wszystkimi kłopotami.
Chciałem przestrzec innych.
Krótkie info co się zdarzyło u nas na budowie:
- po wylaniu chudziaka pod ławy i zaszalowaniu, tuż przed laniem ław, dopatrzyłem się, że źle wytrasowali budynek i uratowałem im kupę kasy
- strop nad garażem wylali o wiele cieńszy niż w projekcie. też sam to odkryłem
- dom zgodnie z umową mieli zakończyć do końca stycznia tego roku a nadal nie jest zakończony. Nie ma pokrycia dachu. Przez pół roku nas zwodził, że zrobią i że miał kłopoty z dekarzem
- przez niewłaściwą hydroizolację domu zalewa nam piwnicę.
- przez całą budowę trzeba było wszystkiego pilnować i o wszystko się prosić. Jak nie to robili po swojemu (na skróty).
- więźba dachowa nie ma wentylacji a dach jest przykryty papą
- nie mają w zwyczaju sprzątać po sobie
-itd

Uważajcie. My się nabraliśmy właśnie na Białą Listę.

Leszek Wiśniewski

symbor
20-08-2013, 10:50
Okazało się że firma DOM-BUD stoi za wszystkimi kłopotami.
Chciałem przestrzec innych.

Leszek Wiśniewski

Miałam z tym poczekać ale muszę stanąć w obronie firmy Dom-Bud.
Zaczęli u nas budowę w połowie kwietnia tego roku a na początku lipca mieli już postawiony stan surowy.
To prawda, że Pan Jacek współpracował z mało udanym geodetą - nam też źle wyznaczył posadowienie budynku co musieliśmy skorygować.
jeżeli chodzi o izolację budynku - naprawdę zrobili to dokładnie a z powodu wód gruntowych mamy zrobiony drenaż wokół fundamentów, który odprowadza wodę do studni (darmowa woda do podlewania trawnika:))- sprawdzone, drenaż działa.
Jeżeli chodzi o pokrycie dachu - przy podpisywaniu umowy należało określić czym ma być pokryty dach. Jeżeli nie miało być na nim papy wystarczyło dokładnie określić swoje wymagania w umowie.
Jeżeli chodzi o wentylację więźby - Pan Jacek położył papę, żeby póki co nie lało się wam na głowę. Podczas układania dachówek dekarz przecina papę na górze i wykańcza specjalną taśmą a na to idą gąsiory.
jeżeli chodzi o sprzątanie - wszyscy w okolicy dziwili się dlaczego nasza ekipa cały czas coś zamiata. Każdego dnia było posprzątane aż miło. Nigdy nie wzięli od nas zaliczki. Zawsze płaciliśmy za zakończony etap robót. Nawet było tak, ze Pan Jacek czekał aż skończy mi się lokata bankowa.

A tak poza tym to chyba normalne, że nadzorujesz budowę - Ty i kierownik budowy.
Reasumując - nie ma firm idealnych, wiele z nich popełnia błędy raz mniejsze raz większe. Ja również nie należę do łatwych klientów i dużo wymagam. Parę razy podnieśli mi ciśnienie na maxa, parę razy darłam się na budowie jak opętana ale z czystym sumieniem mogę polecić firmę Dom-Bud i pana Jacka Szymichowskiego.

Pozdrawiam o pozostałych ekipach później:)

leszekw72
22-08-2013, 07:51
Miałam z tym poczekać ale muszę stanąć w obronie firmy Dom-Bud.
Zaczęli u nas budowę w połowie kwietnia tego roku a na początku lipca mieli już postawiony stan surowy.
To prawda, że Pan Jacek współpracował z mało udanym geodetą - nam też źle wyznaczył posadowienie budynku co musieliśmy skorygować.
jeżeli chodzi o izolację budynku - naprawdę zrobili to dokładnie a z powodu wód gruntowych mamy zrobiony drenaż wokół fundamentów, który odprowadza wodę do studni (darmowa woda do podlewania trawnika:))- sprawdzone, drenaż działa.
Jeżeli chodzi o pokrycie dachu - przy podpisywaniu umowy należało określić czym ma być pokryty dach. Jeżeli nie miało być na nim papy wystarczyło dokładnie określić swoje wymagania w umowie.
Jeżeli chodzi o wentylację więźby - Pan Jacek położył papę, żeby póki co nie lało się wam na głowę. Podczas układania dachówek dekarz przecina papę na górze i wykańcza specjalną taśmą a na to idą gąsiory.
jeżeli chodzi o sprzątanie - wszyscy w okolicy dziwili się dlaczego nasza ekipa cały czas coś zamiata. Każdego dnia było posprzątane aż miło. Nigdy nie wzięli od nas zaliczki. Zawsze płaciliśmy za zakończony etap robót. Nawet było tak, ze Pan Jacek czekał aż skończy mi się lokata bankowa.

A tak poza tym to chyba normalne, że nadzorujesz budowę - Ty i kierownik budowy.
Reasumując - nie ma firm idealnych, wiele z nich popełnia błędy raz mniejsze raz większe. Ja również nie należę do łatwych klientów i dużo wymagam. Parę razy podnieśli mi ciśnienie na maxa, parę razy darłam się na budowie jak opętana ale z czystym sumieniem mogę polecić firmę Dom-Bud i pana Jacka Szymichowskiego.

Pozdrawiam o pozostałych ekipach później:)


Zazdrościmy, że u Was wszystko jest ok.
Jak jest u nas można po prostu zobaczyć na naszej budowie.
Cały czas mam nadzieję, że Pan Jacek poczuje się do odpowiedzialności i naprawi wszystko, ale jest to już bardzo nikła nadzieja...
I nie ma już czasu na dalsze czekanie.
Jak tak się stanie na pewno o tym uczciwie napiszę. na razie zaczęli naprawiać hydroizolację z jednej strony budynku.
Na początku u nas też było ok ale co z tego.
Jeżeli chodzi o wentylację dachu to chodzi mi o te części dachu, gdzie rozcięcie papy i tak nic nie da, bo są przestrzenie pozamykane krokwiami.
Sposób wykonania dachu był rzecz jasna uzgodniony.
Mieliśmy się wprowadzać na święta a musimy ratować co się da, żeby zima wszystkiego nie zniszczyła.

Domatorzy
26-08-2013, 21:27
Witam, ciężko doszukać się fachowca od elewacji a dokładnie potrzebuję położyć tynk mineralny biały, z wcześniej przygotowanym podłożem, oraz obróbka okien i położenie 13 szt. parapetów blaszanych. Proszę o polecenia z Państwa strony, okolice Somonina. Pozdrawiam,

wojtek_bud
05-09-2013, 20:26
Renia i Sew, przepraszam ale długo mnie nie było :) ( widziałem wiadomość na priv ) . Nie pamiętam nazwy producenta ale szambo kupowałem w Lniskach. Była dobra cena z transportem i wstawieniem w dołek :) .
Pana
Przy okazji polecę TOMKA, 798-198-919, [email protected] . Miałem awarię a firma która mi zakładała instalację hmmm chyba nie istnieje ( byłem tam i ...... cisza, głucho ) . Pan Tomek robił instalację u kolegi w Pszczółkach i dostałem namiar. Z awarii zrobiło się dodatkowo ........... grzejniki u góry, rozdzielacz i inne rozwiązanie z regulacją. Dobra rada! Polecam

malinka.k
10-09-2013, 11:33
Witajcie

Obecnie jestem na etapie stawiania krokwi na swoim domku. Nawet nie wiedziałam, że jest tak fajny temat. Ułatwiłoby mi to dużo problemów związanych z "fachowcami". Szukamy dobrych sprawdzonych okien i wstępnie padło na kilka firm VETREX, AVENTE, OKNOPLAST.
Szukam opinii o firmie vilglas, czy miał ktoś z nią do czynienia?

Jeśli chodzi o fachowców to polecam Pana do układania kostki, odwodnień, prac ziemnych Pan Łukasz 886-597-942 firma bodajże JULKO.

sewaw
13-09-2013, 10:25
Witam W pażdzierniku 2011r. wstawiałam okna w swoim mieszkaniu firmy Vetrex,ponieważ na poprzednim miejscu zamieszkania też przez 12 lat miałam te okna -super.Poprzedni montażysta zmarł ,więc wybrałam firmę Vilgas,nie żałuję właścicielka i fachowcy znają się na oknach.Polecam.

symbor
13-09-2013, 13:01
A ja nie będę oryginalna i polecam firmę Megabud z Rumi. Szybko, sprawnie, profesjonalnie i za przyzwoite pieniądze. A okna wyglądają super :)

wojtek_bud
13-09-2013, 17:07
Bardzo oryginalna :) .

Ale masz rację w 100%.

pozdrawiam

jacek1981
16-09-2013, 20:23
Okazało się że firma DOM-BUD stoi za wszystkimi kłopotami.
Chciałem przestrzec innych.
Krótkie info co się zdarzyło u nas na budowie:
- po wylaniu chudziaka pod ławy i zaszalowaniu, tuż przed laniem ław, dopatrzyłem się, że źle wytrasowali budynek i uratowałem im kupę kasy
- strop nad garażem wylali o wiele cieńszy niż w projekcie. też sam to odkryłem
- dom zgodnie z umową mieli zakończyć do końca stycznia tego roku a nadal nie jest zakończony. Nie ma pokrycia dachu. Przez pół roku nas zwodził, że zrobią i że miał kłopoty z dekarzem
- przez niewłaściwą hydroizolację domu zalewa nam piwnicę.
- przez całą budowę trzeba było wszystkiego pilnować i o wszystko się prosić. Jak nie to robili po swojemu (na skróty).
- więźba dachowa nie ma wentylacji a dach jest przykryty papą
- nie mają w zwyczaju sprzątać po sobie
-itd

Uważajcie. My się nabraliśmy właśnie na Białą Listę.

Leszek Wiśniewski

Niestety, z uwagi na niechlubne, a zarazem i nieprawdziwe opinie jakie zaczęły krążyć o mojej firmie po wpisach pana Leszka W. muszę się do nich ustosunkować.
Komentarze te godzą w dobre imię mojej firmy oraz moich pracowników, którzy pracują profesjonalnie i rzetelnie, od lat tworząc dobrą jakość Dom-Budu.

Problemy z Panem Leszkiem W. zaczęły się już na etapie podpisywania ze mną umowy, kiedy Pan Leszek W. po skończonych negocjacjach i ustaleniu warunków umowy, podstępnie dopisał do uzgodnionego wcześniej między nami ostatecznego projektu umowy dodatkowe prace, na które wcześniej się nie zgadzałem. Pan Leszek W. najwyraźniej myślał, że jak dopisze dodatkowe prace, a ja tego nie zauważę, to później za umówione na dany etap wynagrodzenie będę musiał mu wykonać prace, które wcześniej podstępnie do tego etapu dopisał. Kiedy wykryłem podstęp i w obecności licznych świadków wyraziłem sprzeciw przeciwko takim praktykom Pan Leszek W. wycofał się z żądania wykonania podstępnie dopisanych prac. Dzisiaj żałuję, że już wówczas po takim zachowaniu nie zakończyłem współpracy z panem Leszkiem W.

W kwestii hydroizolacji w ofercie przedstawionej Panu Leszkowi W. zaproponowałem rozwiązanie izolacji piwnicy w sprawdzonym systemie, który stosuję u moich klientów. Natomiast Pan Leszek W. wbrew moim wielokrotnym sugestiom narzucił inny system - tańszy, który ponadto w trakcie wykonywania prac kilkukrotnie zmieniał - czego efekt teraz widać. Dodatkowo, wykleiliśmy Panu Leszkowi. W. papę na posadzce w piwnicy, którą następnie p. Leszek pociął nożem tłumacząc się, że chciał jedynie sprawdzić czy z dołu wybija woda. Nadmienić należy, że nie było najmniejszych podstaw, aby sądzić, że woda może wybijać, ale to nie zniechęciło Pana Leszka W. aby zniszczyć wykonaną przez nas rzetelnie pracę.

Na pokrycie dachowe Pan Leszek W. otrzymał ode mnie ofertę zgodną z dokumentacją projektową oraz zgodną z umową, uzgodniliśmy z jakich materiałów wykonany dach, rynny jakie zastosujemy, okna itp. Po ustaleniu materiałów ustaliliśmy cenę za jaką łącznie dach wykonam. Kiedy przystąpiłem do realizacji dachu Pan Leszek W. zaczął zmieniać materiały na znacznie lepsze, a co za tym idzie znacznie droższe, ode mnie oczekując wykonania tego w kwocie, która wynikała z wcześniej zawartej umowy – Pan Leszek W. nie chciał podpisać aneksu zmieniającego materiały na znacznie droższe. Nadmieniam, że umowa obejmowała robociznę + zakup materiałów przeze mnie.
Kiedy tłumaczyłem Panu Leszkowi W. że nie mogę wykonać mu dużo droższego dachu i innego niż ten na jaki opiewa umowa bez zawarcia aneksu ten stwierdził, że jak nie chcę mu wykonać dachu takiego jak on chce bez aneksów, to mam przestać wykonywać dach w ogóle. Pan Leszek W. uniemożliwił mi wykonanie dachu na jaki się umówiliśmy, a dziś śmie twierdzić, że to ja nie chcę wykonać dachu. Pragnę podkreślić, że wręcz pisemnie zwracałem się do Pana Leszka W. o to, aby umożliwił mi wykonanie dachu, ale pismo to Pan Leszek W. pozostawił bez odpowiedzi.

W ostatnim czasie dowiedziałem się, że Pan Leszek W. bez porozumienia ze mną i za moimi plecami chciał zlecić wykonanie dachu innej firmie. Wykonawca, który miał wykonać dach po kilku rozmowach z Panem Leszkiem W. odczuł na własnej skórze praktyki jakimi posługuje się Pan Leszek W. po czym bardzo szybko stwierdził, że nie chce współpracować z Panem Leszkiem W. i w ogóle nie chce mieć z tą osobą nic wspólnego.

Odnośnie porządku na budowie - należałoby porozmawiać ze wszystkimi moimi dotychczasowymi klientami, którzy bez wyjątku mogą potwierdzić, że zawsze na prowadzonych przeze mnie budowach panuje należyty porządek.

Należałoby także wspomnieć, że Pan Leszek W. krytykuje nie tylko mnie i moją firmę, ale również swojego kierownika budowy (wielokrotnie polecanego i wychwalanego na "białej liście"). Nie umiem przy tym zrozumieć z jakich przyczyn Pan Leszek W. szkaluje także kierownika budowy, który nie mógł obiektywnie wyrządzić mu nic złego.

Z przykrością muszę stwierdzić, że pomimo wieloletniej bardzo dobrej współpracy z rzeszą zadowolonych klientów, p. Leszek W. jest zaprzeczeniem nie tylko dobrego klienta, ale przede wszystkim uczciwego człowieka.

Po "przygodzie" z p. Leszkiem W. nasuwa się wręcz smutna refleksja, że w niektórych przypadkach należałoby stworzyć "czarną listę klientów", która pozwoliłaby wykonawcom
uniknąć wielu problemów z inwestorami pokroju Pana Leszka W.

Odnośnie rzetelności mojej firmy, każdego chętnego zapraszam na mje budowy i do rozmów z zadowolonymi klientami, którym tylko w tym roku moja firma wybudowała upragnione domy.

symbor
17-09-2013, 11:51
Okazało się że firma DOM-BUD stoi za wszystkimi kłopotami.
Chciałem przestrzec innych. ...

Leszek Wiśniewski

Jeszcze raz informacja na temat firmy DOM-BUD. Wczoraj pojawiła się na mojej budowie firma od wylewek żeby ustalić poziomy w budynku. Po wykonaniu wszystkich pomiarów stwierdzili, że jeszcze nigdy nie widzieli tak równo wylanego betonu. Takie samo zdanie mieli panowie od tynków wewnętrznych na temat moich ścian - równe jak z pod igły :)
W związku z powyższym ja osobiście jestem z pracy tej firmy bardzo zadowolona.

wojtek_bud
17-09-2013, 13:26
Jeszcze raz informacja na temat firmy DOM-BUD. Wczoraj pojawiła się na mojej budowie firma od wylewek żeby ustalić poziomy w budynku. Po wykonaniu wszystkich pomiarów stwierdzili, że jeszcze nigdy nie widzieli tak równo wylanego betonu. Takie samo zdanie mieli panowie od tynków wewnętrznych na temat moich ścian - równe jak z pod igły :)
W związku z powyższym ja osobiście jestem z pracy tej firmy bardzo zadowolona.

Dlatego zawsze trzeba wziąć pod uwagę dwie strony.
Że budowlaniec coś spieprzy ..........hmmm, pewnie częsta sprawa ale że inwestor "szuka w ten sposób oszczędności" pewnie się też zdarza.
pozdr,

Crisiano
17-09-2013, 18:08
Jeszcze raz informacja na temat firmy DOM-BUD.

Niezrozumiałe zachowanie p. Jacka spowodowało, iż mimo dogadanego zakresu, ceny itd nie doszło do współpracy.
Początek marca tego roku. Zapytanie ofertowe, wycena, spotkanie i dogadanie szczegółów prac, rozpoczęcia itd. a następnie słuch o p. Jacku zaginął. Przestał odbierać telefon i nie przesłał umowy na maila jak się umawialiśmy. Dzwoniłem kilka razy z różnych telefonów.
Dlatego mam mieszane uczucia bo wystarczyło żeby p. Jacek odebrał telefon lub wysłał maila że nie jest już zainteresowany. A tak straciłem czas i ochotę na współpracę. Tak się nie postępuje p. Jacku.

rapa72
18-09-2013, 23:54
Dotyczy nieprzychylnej opinii o firmie Dom Bud.

Witam,
Zakonczylem budowe domu w Gdyni Wlk Kacku, ktorego stan surowy z dachem wykonala firma Dom Bud.
Pomimo kilku nieporozumien, o ktore nie jest trudno biorac pod uwage zakres i koszt takiego przedsiewziecia nie potwierdzam powyzszej opinii.
Budowa budynku byla prowadzona rzetelnie i terminowo.
Mielismy kilka sprzeczek dotyczacych dachu ale nie spotkalem sie na swojej budowie z brakiem porzadku, zla technologia czy zla wola.
Dlatego jestem sklonny potwierdzic ze Dom Bud solidnie wywiazal sie z budowy.
Pozdrawiam,
Radek P

rapa72
19-09-2013, 00:06
zakonczylem budowe i wszystko ok. nie mialem negatywnych uwag.

rapa72
19-09-2013, 00:14
U nas robiła firma z Wejherowa Rafał Bisewski 501 034 874 terminowo i solidnie razem z GWC . Pozdrawiamy

Potwierdzam.
Rafal Bisewski - porzadny wykonawca.
RadekP

symbor
19-09-2013, 14:42
W związku z powyższymi opiniami dotyczącymi rzetelności firmy DOM-BUD chyba rzeczywiście Pan Leszek Wiśniewski powinien trafić na czarną listę inwestorów :no:

viktor1
19-09-2013, 17:48
Witam.

Jesteśmy już na etapie wykańczania domu, od samego początku korzystaliśmy z białej listy trójmiasto i podajrzewam dzięki temu nigdy nie mieliśmy jakichkolwiek nieporozumień czy kłótni na budowie a wszystkie prace wykonane są bardzo starannie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami a co najważniejsze wszyscy wykonawcy byli bardzo uprzejmi i zawsze nawiązywała się miedzy nami nić porozumienia.
Teraz możemy odwdzięczyć się tym samym wpisując firmy które pracowały u nas i świetnie wywiązały się ze swoich obowiązków.
Zacznę od samego początku:

Adaptacja projektu - Bogdanna Ziętek - 501 487 134

Geodeta - Krzysztof Wiśniewski - 501 341 416

Kierownik budowy - Pan Paweł 783 390 084

Prace ziemne - Matbud Rumia - 667 694 004

Stan surowy wraz z więźbą - Grzegorz Get - 694 275 421

Dach wykonawstwo - Maciej Roszman - 601 491 280

Dach materiały - Ambit

Okna - Wik Gdańsk - 58 683-14-75

Brama garażowa - Bertrand - 58 679 69 99

Drzwi - Maszrol - 58 588 18 29 - z tą firmą mieliśmy trochę kłopotów ponieważ drzwi które przywieżli były kompletnie zniszczone... nie podpisaliśmy odbioru i nie zapłaciliśmy a po dwóch tygodniach drzwi zostały wymienione na zupełnie nowe więc na plus.

Instalacje elektryczne - robiliśmy sami:)

Hydraulika oraz wewnętrzne przyłącze gazowe - 601 684 503

Przyłącza wodne i kanalizacyjne - Pan Sławek -516 037 340

Tynki i wylewki - Radosław Krasowski - 513 331 933

Elewacja oraz poddasze Pan Paweł - 503 659 723

Parapety wewnętrzne - Pomorska fabryka parapetów - 58 663 69 81

Materiały budowlane Matbud oraz wiki bis - obie hurtownie dały duże rabaty i transport gratis i nigdy nie było problemu ze zwrotami.

Na minus zaliczam firmę Almares Wejherowo gdzie kupowaliśmy stal jak się później okazało sporo przepłaciliśmy...

Guerlain
20-09-2013, 08:11
Z czystym sumieniem polecam firmę Solidex p. Janusza Mielewczyka. Firma Solidex zrobiła mi docieplenie domu wraz z tynkami oraz wykonała podbitkę. Firma solidna, dokładna, pracują od samego rana bez zbędnych przerw- aż miło było popatrzeć :). Żadnych niedomówień. I co najważniejsze, zostawili po sobie porządek. Okna i posadzki były zabezpieczone, naprawdę super.
POLECAM

nszablin
01-10-2013, 13:14
Witamy sąsiadów !!!!

My też budujemy w Tuchomiu, mamy już stan surowy zamknięty, własnie zbieram oferty hydraulików :)
Nam stan surowy + dach z odeskowaniem robił Karol Barzowski (www.barzowski.pl). Jesteśmy bardzo zadowoleni: czysto, szybko, profesionalnie (całe zaplecze mają ze sobą - trzeba dać tylko prąd i wodę :)). Jakbyście byli zainteresowani zapraszam na budowę :)

Witaj,

Obejrzałem stronkę firmy i bardzo mi się spodobało. Mogłabyś podać cenę za jaką postawili stan surowy + dach z odeskowaniem??? No i ile metrów ma Wasz dom. Bardzo proszę i informację.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Rzeźbiarz
08-10-2013, 13:54
Ponieważ jestem tu debitantem, pozwólcie, że najpierw wszystkich powitam :) Niestety późno odkryłem to cenne źródło informacji i zdążyłem już dojść do etapu wykończeniówki. Przejrzałem trochę wcześniejsze wpisy i nie znalazłem żadnego polecanego stolarza. Mam już projekty kuchni i róznych zbudów. Czy ktoś może kogoś polecić? Tylko nie IKEA ;)

wojtek_bud
08-10-2013, 15:58
Witaj,

Coś mi się wydaje kolego że ikea tu niestety króluje ......... :(

evie_ei
09-10-2013, 07:45
Nasz dom również stawiała firma DOM-BUD. Potwierdzam, nie obyło się bez problemów i poprawek i to niemałego kalibru. Jednoczesne prowadzenie kilku budów skutkuje brakiem czasu na rzetelne dopilnowanie ich. Bilans ogólny prac oceniamy pozytywnie. Kto myśli, że zbuduje dom bezproblemowo, jest w błędzie.
Każdy popełnia błędy. P.Jacek nie dyskutował, tylko szybko je naprawiał.
Potwierdzam też, że nie odbiera telefonów /choć bezpośrednio w czasie trwania budowy nie było problemów z kontaktem/.
Czy powinien znaleźć się na białej liście? Nie wiem...Na czarnej z pewnością nie.

Rzeźbiarz
14-10-2013, 09:48
Witam
Zaglądam tu w nadziei na podpowiedź w kwestii wykonania mebli....bezskutecznie niestety....naprawdę nikt nic nie może polecić? Zachwalany przez znajomych stolarz ma długie terminy.....:(
I przy okazji dołączę kilka słów nt. DOM-BUD.......popieram opinię "przedmówcy". Ani biała ani czarna lista. Chociaż moje ogólne odczucia niestety raczej negatywne. Wykończeniówkę zleciłem małej prywatnej firmie i jak narazie jestem pod wielkim wrażeniem jakości.

.

toms90
15-10-2013, 19:44
Witam!

Właśnie zakończyłem urządzanie domu.

Chciałbym polecić wykonawców, z których jestem zadowolony.

- instalacje elektryczne- Artur Lekner, Progress Electric z Somonina, tel.693 846 523
- stolarka (meble i drzwi) - Zakład Stolarski Grzegorz Szmit z okolic Sierakowic, tel. 504-295-972
(ma czasami długie terminy, ale solidny i dokładny)

Czy ktoś może polecić mi jakąś solidną firmę do włożenia dachu ??? (blachodachówka)

toms90
15-10-2013, 19:50
Witam!
co do zapytania o polecenie kogoś w kwestii wykonania mebli.
Polecam jak dzisiaj wpisałem na białą listę - Zakład Stolarski Grzegorz Szmit z okolic Sierakowic 504-295-972.
Jest młody, ale solidny i dokładny. Na meble nie czekałem długo, bo zrobił je w ciągu 2 tyg.
A z drzwiami to się ustawiłem w kolejce, ale mimo wszystko miło się teraz patrzy, warto było :D nie ma się do czego przyczepić.

Rzeźbiarz
16-10-2013, 08:27
Witam!
co do zapytania o polecenie kogoś w kwestii wykonania mebli.
Polecam jak dzisiaj wpisałem na białą listę - Zakład Stolarski Grzegorz Szmit z okolic Sierakowic 504-295-972.
Jest młody, ale solidny i dokładny. Na meble nie czekałem długo, bo zrobił je w ciągu 2 tyg.
A z drzwiami to się ustawiłem w kolejce, ale mimo wszystko miło się teraz patrzy, warto było :D nie ma się do czego przyczepić.

Dzięki, ale czy można gdzieś zobaczyć jakieś jego realizacje, bo w necie nie znalazłem strony tego zakładu.........

toms90
16-10-2013, 14:42
Do: Rzeźbiarz

Przesyła na życzenie mailem...

Rzeźbiarz
18-10-2013, 06:55
Hmmm.....dziwne to jakieś......adres mailowy tej stolarni też nigdzie nie dostępny.......ale dzięki za chęci ;)

Alicja70
19-10-2013, 11:50
Witamy wszystkich
Przez cały okres budowy naszego domu korzystaliśmy z tego forum, dlatego teraz dzielimy się naszym doświadczeniem ku zadowoleniu kolejnych zmagających się z budową ;)
Nasze typy na białą listę to:
- JARBUD J.Pobłocki - stan surowy
- MEGA BUD z Rumi - okna
- Rafał Richert - dach
- Stanisław Pstrąg - wykończeniówka
trwają jeszcze prace stolarskie i brukarskie więc nie chcemy "chwalić dnia przed zachodem" ;)
Alicja i Adam

AWgdynia
20-10-2013, 11:57
Witam
Ja również szczęśliwie ( co nie znaczy, że bez problemów) dotarłem prawie do końca budowy.
Korzystałem z forum, ale nie chwaliłem dnia przed zachodem słońca.

Teraz szukam dobrego stolarza oraz jak ktoś może polecić firmę, która robi szyby- prysznice pod wymiar, bardzo byłbym wdzięczny za namiary.
Poszukuję również kogoś od ogrodów zimą chciałbym zlecić projekt do wykonania, a wiosną realizację. w ogrodzie ma być też ziemianka i wędzarnia może ktoś robił u siebie i może kogoś sprawdzonego polecić?

AWgdynia
20-10-2013, 12:06
a co do ekip, które mogę polecić to na pewno:

wylewki: Marek Serafin, http://www.mesbud.pl
wykończeniówka: bracia Arek i Wojtek Gurscy- naprawdę miła współpraca i najwyższy poziom usług
hydraulik, ogrzewanie: firma Migel
rekuperacja z gwc i odkurzacz centralny: firma Aircomfort z Gdyni http://aircomfort.pl

Alicja70
21-10-2013, 09:31
Do Rzeźbiarz i AWgdynia:
Namiary na poleconego mi stolarza przesyłam na priv. Na liście, jak wspomniałam, umieszczę po zakończeniu ( jeszcze jakiś tydzień).Jak narazie wszystko bardzo dobrze. Widziałam wcześniejsze realizacje tej firmy, wysoka jakość i cena do tej jakości adekwatna. Pozdrawiam

monika9030
23-10-2013, 21:55
Do Rzeźbiarz i AWgdynia:
Namiary na poleconego mi stolarza przesyłam na priv. Na liście, jak wspomniałam, umieszczę po zakończeniu ( jeszcze jakiś tydzień).Jak narazie wszystko bardzo dobrze. Widziałam wcześniejsze realizacje tej firmy, wysoka jakość i cena do tej jakości adekwatna. Pozdrawiam

Witam
Alicja70 ja poproszę o namiar na stolarza, dzieki z gory

Rzeźbiarz
24-10-2013, 08:04
Do Rzeźbiarz i AWgdynia:
Namiary na poleconego mi stolarza przesyłam na priv. Na liście, jak wspomniałam, umieszczę po zakończeniu ( jeszcze jakiś tydzień).Jak narazie wszystko bardzo dobrze. Widziałam wcześniejsze realizacje tej firmy, wysoka jakość i cena do tej jakości adekwatna. Pozdrawiam

Alicja,
Wielkie dzięki.....:D

Spartankaa
25-10-2013, 10:38
Szukam dobrego stolarza do zrobienia drzwi wewnętrznych w domku. Najlepiej z okolic Starogardu-Tczewa. Może ktoś polecić sprawdzony zakład? Z góry dziękuje.

Beata

evie_ei
25-10-2013, 19:08
Z tych okolic nie mam stolarza, ale trochę z dalszych też zrobią. Drzwi zewnętrzne robił nam p. Mirosław Pipka, chwalony na forum. Drzwi zrobił bardzo dokładnie-teraz robi nam do wnętrz piwnicy. Drzwi wewnętrzne robiła nam duża firma Stolpol, przedstawiciel w naszym rejonie-Juliusz Kuncio / p. Mirosław nie robi białych, a ja się uparłam na biel/. Takie jak chciałam, według życzenia. Próbki opasek do drzwi przywozili kilka razy, aż trafili z frezem w mój gust. Jedyne co przysporzyło mi nieco kłopotu to zawiasy 15-ki, jakie montują. Mam teraz problem z dopasowaniem nakładek na nie.Trzeba na to zwrócić uwagę na początku. Ceny były też do zaakceptowania.
Są w stanie zrealizować indywidualne, dziwne projekty /zrobili mi drzwi nietypowe,małe do garderoby córki wyglądające jak lustro w ramie. Robili nam również schody; też uwzględnili indywidualny projekt na słupki i tralki.
Ewa

Rzeźbiarz
30-10-2013, 14:11
moja propozycja na białą listę to profesjonalistki od wnętrz - Sikorska & Kiryłowicz architekci

AWgdynia
05-11-2013, 19:17
Rzeźbiarz pochwał się efektami prac architektów

AWgdynia
05-11-2013, 19:23
Alicja dzięki.

Rzeźbiarz
07-11-2013, 08:08
Rzeźbiarz pochwał się efektami prac architektów

pochwalę się, tylko stolarz mi potrzebny, żeby był efekt końcowy.........

Grzegorz_Puck
20-11-2013, 08:47
Witam.
Z czystym sumieniem mogę polecić firmę MAKA-BUD p. Wojtka Trafankowskiego (500468739). Wykończenie i zabudowy k-g, szpachlowanie, malowanie wszystko dokładnie wykonane i przede wszystkim poprawnie technologicznie. Zaczęli od poddasza docieplenie wełną, położenie podłogi, zamknięcie płytami k-g, a skończyli na położeniu łazienek i paneli w całym domu. Miła atmosfera i fachowość. Pozdrawiam i polecam :)

anikap
21-11-2013, 11:23
z całym szacunkiem- pierwszy post i już polecam. . .

wojtek_bud
21-11-2013, 16:28
z całym szacunkiem- pierwszy post i już polecam. . .

Anikap ...........hmm no niestety coraz częściej tak jest. No ........... trudno!

pozdr,

SAG
26-11-2013, 18:32
Gorąco polecam firmę AMAR z Połchowa (powiat Pucki).
Zamawiałem u nich ponad 30 okien firmy VETREX i PETECKI wraz z montażem.
TERMIN: zgodnie z umową
OKNA: zgodnie z umową
KONTAKT: bezproblemowy.

Teraz zamawiam u nich drzwi zewnętrzne GERDY...

Alicja70
27-11-2013, 07:26
Witam wszystkich....po małej przerwie......
Do naszej listy rekomendowanych przez nas wykonawców dopisuję Pracownię Stolarską DJB Pana Bielińskiego. Polecam :)
Alicja

kartomjac
24-12-2013, 10:03
Witam Forumowiczów, szukam osoby z Gdyni i okolic do zaprojektowania przyłącza wod-kan i gazowego ; rury w ulicy, (jakie są obecnie stawki?).
Wesołych Świąt

Asiz
07-01-2014, 10:28
Kochani forumowicze. Chcialabym prosic Was o pomoc w znalezieniu solidnej firmy lub osoby ktora zamontuje balustrady (szklo samonosne montowane do czola antresoli) mam teego ok 5 mb. Domek w Mostach. Dizekuje Wam za pomoc. Asia

wojtek_bud
07-01-2014, 13:47
Hej Asiz,

Sprawdź w BHS 58 551 08 22.
powodzenia

kacprin
08-01-2014, 09:39
Wybudowałem do tej pory dom w stanie surowym i z czystym sumieniem mogę polecić firmę JARBUD z Gościcina jako głównego wykonawcę.
Budowa przebiegła sprawnie bardzo szybko i bez najmniejszych komplikacji. Pan Jarek właściciel firmy nie tylko pilnuje wykonania prac zgodnie z projektem ale również doradza w sprawach technicznych co przy braku doświadczenia u inwestora pomaga podjąć wiele decyzji. W czasie budowy kilkakrotnie próbowałem znaleźć jak najtaniej materiały jednak z cenami jakie jest w stanie w hurtowniach uzyskać Pan Jarek przestałem szukać.
W chwili obecnej czekam na okna, instalacje a następnie rozpoczną się prace związane z tynkami, wylewkami i z pewnością znowu zdecyduję się na firmę JARDBUD.
Dla zainteresowanych kontakt:
JARBUD 504199182.

Jolka987
08-01-2014, 21:57
Witam . Mój Domek budował Pan Krzysztof Lejkowski .
Jest to stan surowy otwarty łącznie z dachem deski i papa .Posprzątany plac budowy .
Pan Krzysztof porozumiewał się z moim kierownikiem budowy bez problemu.
Polecam Pana Krzysztofa Lejkowskiego 600-196-798 z Przodkowa.

Artur_3Miasto
10-01-2014, 17:16
kacprin,
Namiar na p. Jarka to jedno,ale proszę powiedz gdzie można obejrzeć wyniki jego pracy, t.j. gdzie Twój dom stoi?

manolis
10-01-2014, 20:44
Witam Forumowiczów, szukam osoby z Gdyni i okolic do zaprojektowania przyłącza wod-kan i gazowego ; rury w ulicy, (jakie są obecnie stawki?).
Wesołych Świąt

mi projekt przyłącza gazowego i instalacji do pozwolenia na budowę robił Feta z Redy, tel. 600 356 295
było to w zeszłym roku cena 600 PLN

projekt wod-kan, nie pamiętam czy z przyłączem, ale pewnie tak, z Wejherowa tel. 662 027 157

kartomjac
12-01-2014, 16:17
manolis-dzięki

Ania_i_Piotr
28-01-2014, 22:03
http://www.lumen.gda.pl/
Robiłem u nich balustrady. Polecam
Proszę rozmawiać tylko z szefem. Pani na obsłudze niezbyt obrotna.

Di.Di
05-02-2014, 08:50
Z czasem się o tym dowiedzieliśmy, ale i część położona pod okiem Pana Gawędy była/jest spartolona.

symbor
05-02-2014, 09:33
Z czasem się o tym dowiedzieliśmy, ale i część położona pod okiem Pana Gawędy była/jest spartolona.

My również prowadziliśmy rozmowy z Desto ale ich oferta był dla nas zbyt chaotyczna i mało dokładna. Zrezygnowaliśmy a teraz po tych wpisach bardzo się cieszymy:wiggle: Przykro, że macie kłopoty

dobrzyn22
05-02-2014, 11:07
Witam szanownych forumowiczów.

Byłbym bardzo wdzięczny za podanie namiarów, do dobrego i sprawdzonego kierownika budowy, który zna się na domach drewnianych (konstrukcja szkieletowa)

Budowa będzie w GDYNI

Przeglądałem forum ,ale nie znalazłem lepszego wątku - jakby co proszę o podanie odpowiedniego linku

PS. wątek ważny do odwołania

wątek już nieważny - w razie potrzeby służę namiarami na kierownika

Gieronimo
10-02-2014, 11:17
Czy możecie podać namiary na tego Pana hydraulika i tynkarza z przodkowa??

Nie polecam hydraulika Łagi z Przodkowa - bardzo drogi i do tego partacz nastawiony na kasę - zrobi Wam instalację, ale jeżeli coś nie będzie tak, wypnie się na Was!

Kasia i Krzyś
10-02-2014, 18:49
Polecam firmę do zrobienia kominka KOM-PLEX 513-006-233 . Firma rodzinna , wykonawca doradzający i myślący . Mamy kominek w stylu nowoczesnym .

Zniek
12-02-2014, 15:52
Jeżeli chodzi o hydraulika to mogę polecić pana Pawła Dawidowskiego z Sierakowic dokańczał umie instalacje po innym hydrauliku i wszystko ok .
Nie polecam hydraulika Łagi z Przodkowa - bardzo drogi i do tego partacz nastawiony na kasę - zrobi Wam instalację, ale jeżeli coś nie będzie tak, wypnie się na Was!

Rzeźbiarz
27-02-2014, 09:52
Witam wszystkich
Z polecenia forum skorzystałem z usług Pracowni Stolarskiej Pana Dariusza Bielińskiego. Dopisuję się niniejszym pod poprzednią pozytywną opinią o tym wykonawcy. To moja kolejna kandydatura na "białą listę"

daro31ie
13-03-2014, 12:28
Bardzo proszę o podpowiedź. Szukam solidnej ekipy do układania bruku. Proszę o namiary

darass86
16-03-2014, 08:16
Witam,
Polecacie jakąś solidną ekipę do wykonania więźby dachowej + deski i papa, budowa we Władysławowie. Ewentualnie jakiś dobry tartak. Będę wdzięczny

Lutek1234
25-03-2014, 07:38
Na obecnym etapie mogę polecić

1. Zet-Bud p.Zelewski / SSO. Ekipa bardzo dobrze zarządzana, sprawna, kulturalna, słowna. Żadnego problemu ze zmianami lub z robotami dodatkowymi jakie zaszły w trakcie prac. Prace wykonali w terminie, platnosc zgodnie z umową, żadnego kombinowania.

2. Progress Electric Artur Lekner z Somonina. Instalacje elektryczne, teletechniczne i alarmowa. Zdecydowanie polecam. Ekipa bardzo sprawna, z dużą wiedzą, kulturalna i słowna. Prace wykonali w terminie, zgodnie z projektem i sztuką budowlaną. Separacja pomiędzy 230V i kablami teletechnicznymi, puszki w poziomie, okablowanie zgodnie z moimi wymaganiami w bruzdach, rozdzielnia połączona starannie. Instalacja alarmowa zaprojektowana przez p. Artura z powiadamianiem i sterowaniem przez telefon *Satel*.

BW***R
11-04-2014, 09:23
Godni polecenia z mojego doświadczenia:
1.Stan surowy :
Rafał Błaszkowski 697-287-878 - wyjątkowa ekipa (z białej listy)
Sławek Zelewski (zet-bud) 783-473-778 - bez zarzutu (z białej listy)
2.Geodeta : Jacek Baczyński (niestety wyjechał)
3.Koparka : Tomex 603-556-056 - jedyny myślący koparkowy którego nie trzeba pilnować
4.Piach : Gabrex 665 783 112 - dobre ceny i uczciwie wypełnione wywrotki
5.Architekt : Justyna Kalinowska 510-140-555 - wyjątkowe pomysły i niesamowita wiedza
6.Tynki i posadzki : Kazimierz Wicki 693-379-089 - bez zarzutu (z białej listy)
7.Elewacja : Krzysztof Mikucki 666-842-520 - bez zarzutu
8.Elektryka : Krzysztof Dombrowski 698-128-722 - bardzo dobre ceny i solidna robota (z białej listy)
9.Okna i bramy : Elmir : 501-080-347 - dobre doradztwo i ceny
10.Materiały budowlane : Patoka Lublewo 511-157-248 - można się fajnie dogadać (ale to pewnie zależy od miejsca w którym budujemy)
Dużo prac wykonuję we własnym zakresie więc dlatego nie na wszystkie prace jestem w stanie polecić.

Aktualnie szukam :
Ogrodzenie : jak na razie jakaś pustynia, ceny z kosmosu : będę wdzięczny za namiar na sprawdzonego wykonawcę
Kostka : może ktoś może polecić sprawdzonego wykonawcę?

Pozdrawiam

wojtek_bud
19-04-2014, 05:52
Witam,

Jestem po awarii :( Chciałem przywiesić dodatkowe półki w spiżarni ( na świąteczne wypieki :) ) i przewierciłem rurę :( ......ale się lało!!
Potrzebuję fachowca od wykończeń, zalało ścianę i podłogę, płyta karton-gips dziura po naprawie hydraulika!
Przy okazji, hydraulik Pan Tomek 798-198-919 przyjechał wczoraj wieczorem mimo późnej pory i "uratował sytuację". Polecam 100%!

Proszę o namiary na "wykończeniowca".

Wesołych i .......SUCHYCH Świąt :)

Wojtek,

evie_ei
24-04-2014, 00:37
Godni polecenia z mojego doświadczenia:

4.Piach : Gabrex 665 783 112 - dobre ceny i uczciwie wypełnione wywrotki



Pozdrawiam
A my kupiliśmy w Gabrexie ziemię wzbogaconą o spore ilości kolorowych szkiełek, kawałków ceramiki. Tak, żeby ładniej było, barwniej i błyszcząco w ogrodzie.
Do tej pory znajdujemy i wybieramy

bob budujący
24-04-2014, 19:41
Zna ktos dobrego niedrogiego kierownika budowy - okolice wejherowa

wojtek_bud
25-04-2014, 10:38
Ale po co ci dwóch kierowników budowy?

1. Dobry
2. Niedrogi

Bo "2 w 1" bez szans kolego.

pozdr,

luna_r
30-04-2014, 21:34
Z czystym sumieniem mogę polecić:
MURARZ- DOMBUD Jacek Szymichowski- bardzo dobry fachowiec: bardzo uczciwy, rzetelny, konkretny, doradzi kiedy potrzeba i uwaga! czyta projekt, sprawdza czy nie ma błędów w projekcie, dobra organizacja pracy, ekipa wchodzi jedna po drugiej i wszyscy dokładnie wiedzą co mają robić. Jego pracownicy są bardzo dokładni i staranni. Wybudował mi dom w stanie surowym z dachem (odeskowanie i papa) i ma świetnych cieśli. Tani nie jest, ale warto, bo nie ma potem żadnych problemów, nieprzewidzianych wydatków ani opóźnień. tel.506 051 021
DEKARZ - Pan Piotr Gafka z Gościcina tel.604 246 721. Bardzo solidny, terminowy i w przystępnej cenie. Dach SUPER, SUPER!!!!
REKUPERACJA - Pan Rafał Bisewski tel.501 034 874 znaleziony na "białej liście" i faktycznie w 100% godny polecenia.
ELEKTRYK - Lech Koc tel.606 968 784 Kładł mi instalację elektryczną, kable pod media i alarm. Co się później okazało przewidział i uwzględnił wiele rzeczy, których ja nie przewidziałabym sama nigdy. Szybko i fachowo.
ZDUN- Byczkowski Wojciech tel.501 120 448 Stawiał mi kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza i tradycyjny piec kaflowy (chlebowy). Z obu piecy jestem bardzo zadowolona, dobrze grzeją i ładne wyszły (kafle piecowe). Solidny i terminowy.
OKNA I BRAMA GARAŻOWA- MEGABUD Rumia tel.501 228 741 Dobry kontakt, bezproblemowo i sprawnie.
Do wykonania prac przez tynkarzy i pana od wylewek mam pewne zastrzeżenia, więc ich nie polecę. Hydraulik to totalna katastrofa, trafi na "czarną listę" bo zasłużył sobie w pełni. Resztę fachowców wpiszę jak ich pracę "przetestuję" , czyli za jakiś czas.

pillproof
06-05-2014, 09:25
Szukam dobrego dekarza do położenia blachy modułowej. Mój zrezygnował- może to dobrze?
Dach w kształcie litery T z dwoma lukarnami i 4 oknami połaciowymi, ok 320m2.
Możecie polecić kogoś DOBREGO?

wschod-sl
06-05-2014, 22:00
Witam serdecznie,

W związku z tym, że większość firm, z usług których korzystałam pochodzi z Białej Listy Wykonawców Trójmiasto czuję się zobowiązana podzielić z Wami swoimi doświadczeniami 
Dom powstał w Bojanie, jest obecnie na etapie stanu deweloperskiego.
I tak:

Kierownik budowy – Jerzy Kotkowski 601 968 037, człowiek z Bojana, dla budujących się w tych okolicach polecam – kierownik na każde wezwanie, bez zastrzeżeń.

Stan surowy z więźbą dachową, tynki, wylewki, cekolowanie, docieplenie - JAR-BUD Jarosław Pranczk 504 199 182 – Świetny fachowiec, sam kieruje i nadzoruje prace, często sam bierze w ręcę narzędzia i „niech się mury pną do góry”. Nie wyobrażam sobie budowy bez niego. Zajmuję się zakupem materiałów i ich dostawą na budowę – ceny niezwykle konkurencyjne. Przeróbki w czasie budowy nie są dla niego problemem. Doradztwo i trafne porady techniczne w cenie  Naprawdę polecam !

Dach – dachówka kupiona w Matelbudzie, dekarz Mirosław Bojke. 531 644 725, polecam bez zastrzeżeń.

Elektryka – Artur Lekner 693 846 523 http://progresselectric.pl/index.html - Ktoś wcześniej napisał na forum: „wystarczy obejrzeć zdjęcia z ich strony.. z układania kabli zrobili sztukę.. wszystko z milimetrowa dokładnością” – idealnie odzwierciedla charakterystykę pracy Pana Artura i jego ekipy. Duże doświadczenie, wsparcie techniczne, wychwycił wszystkie braki w naszym projekcie. Nigdy nie było problemu z przeróbkami, pracami dodatkowymi, wszystko w bardzo rozsądnych cenach. Naprawdę polecam!

Hydraulika – Wod-bud Żukowo, na chwilę obecną wykonana została I faza (rozłożenie instalacji) – wszystko w porządku, czekamy na II etap, więcej napiszę po uruchomieniu kotłowni.

Brama garażowa – Betidom, bez zastrzeżeń.

Drzwi zewnętrzne – KMT, bez zastrzeżeń.

W razie dodatkowych pytań służę pomocą 

monikarumia
07-05-2014, 13:02
Hej,

Chciałam polecić Pana Mietka Czaję z Somonina. On i jego ekipa - super murarze. Ja buduję w Rumi, skomplikowany projekt, mnóstwo zbrojenia, podciągów, nadciągów. Pan Mietek jest też specjalistą od żelbetów (mój dom stoi na płycie żelbetowej 1,5 wys.). Pan Mietek miał początkowo budować tylko płytę żelbetową bo na resztę już wcześniej umówiłam się z ekipą z Kartuz - Wojtka Kordy - ale jak przyszło co do czego - Pan Wojtek nie podjął się bo za trudny temat. Pan Mietek więc wkroczył do akcji dalej i z planem konstrukcyjnym w rękach po mistrzowsku radzi sobie z budową bez najmniejszych problemów. Potrafi wychwycić błędy w projekcie. Obecnie stawiają mi już ściany piętra. Ekipa młodych fachowców pracuje po 10 godzin dziennie i dodatkowo w soboty. Przyjechali do pracy nawet 1 maja co mnie zaskoczyło. Na terenie budowy panuje niesamowity porządek, zawsze po sobie sprzątają. Mili, rzetelni, fachowi. Kierowniczka budowy Pani Helena - też ma b. pozytywną opinie o ich pracy.
Telefon do Pana Mietka - jakby ktoś życzył: 602 643 777 (u mnie jest on prawie do końca maja) Pozdrawiam
Monika

Alicja70
12-05-2014, 13:46
Potrzebuję ekipy do wykonania ogrodzenia z klinkieru oraz wyłożenia kostki brukowej. Czy ktoś mi może coś polecić? Będę wdzięczna :)

Elfir
12-05-2014, 18:51
Potrzebuję ekipy do wykonania ogrodzenia z klinkieru oraz wyłożenia kostki brukowej. Czy ktoś mi może coś polecić? Będę wdzięczna :)

To jest lista polecanych. Gdy zaczną się tu ukazywac takie ogłoszenia, lista stanie się nieprzejrzysta.
Albo przejrzyj ten wątek samodzielnie, by poszukać namiarów, albo popytaj na lokalnej grupie budujących.

Bartek1973
25-05-2014, 22:04
Witam,

Pisze po raz pierwszy na forum chociaz bylem tu wielokrotnie wczesniej szukajac wykonawcow. Postanowilem napisac liczac ze moge pomoc tym ktorzy zaczynaja budowac tak jak ja kiedys. Wiem jak wiele skorzystalem z opini innych a na ekipach ktore wzialem dzieki forum rowniez sie nie zawiodlem.
Aktualnie bede zaczynal elewacje i jestem w trakcie wykonczenia wnetrza. Jak to na budowie nie obylo sie bez zgrzytow i nie wszystko poszlo jakbym sobie zyczyl ale biorac pod uwage ze to moj pierwszy dom a nie znam nikogo kto bylby w 100% zadowolony po ukonczeniu budowy naleze chyba do grupy szczesciarzy....Mam nadzieje ze dalej bedzie tak samo.

SSO - Firma DOMBUD a wlasciwie Jacek Szymichowski. Ktos wczesniej pisal na forum ze nie chodzi a biega po budowie i moge to potwierdzic. Czlowiek konkretny, uczciwy i dbajacy o klienta. Rowniez co rzadkie w tej branzy terminowy. Troche szorstki w obejsciu i zaganiany na codzien bo ciagnie kilka budow w tym samym czasie ale rzetelny, czytajacy projekt, sluzacy pomoca i gotowy rozwiazywac problemy jesli sie takowe pojawia. Uczciwie moge powiedziec, ze nie zawiodlem sie na nim i jego ekipach (chociaz uwazam ze im wiecej czasu jest na budowie tym lepiej dla projektu) i jesli bede kiedys budowal nastepny dom to napewno zadzwnie do Jacka Szymichowskiego i Dombudu. Pan Jacek gdy jest na budowie robota idzie pelna para. Czlowiek ktory sam pracuje najciezej w calej swojej ekipie. Po tym jak zbudowal mi stan surowy korzystalem z uslug Dombudu kilkukrotnie i wtedy najbardziej przekonalem sie ze mozna na nich liczyc bo nigdy nie odmowil pomocy. W sytuacjach problematycznych Pan Jacek nie dyskutuje tylko zawsze przychyla sie do potrzeb klienta i dba o to zeby inwestor byl zadowolony. Dba bardzo o reputacje swoja i Dombudu co daje inwestorowi gwarancje dobrej wspolpracy. Polecam.

Kierownik budowy -Tomasz Pozarowszczyk. Wielokrotnie korzystalem z jego doswiadczen i porad. On rowniez doradzal mi przy wyborze wykonawcow i musze powiedziec, ze nigdy sie nie zawiodlem. Bardzo dobry kontakt. Uczciwy, terminowy.

Elektryka- Piotr Jelinski. Dokladny, uczciwy. Bardzo dobry kontakt. Potrafi doradzic. Nie udaje ze wie jesli nie czuje sie na silach co ja osobiscie poczytuje jako duzy atut. Zna sie na swojej pracy.

Dach- Rafal Lis. Profesjonalista. Punktualny, dokladny, potrafiacy radzic sobie z nietypowymi sytuacjami....ale nie tani.

Hydraulika - Eko termika - Viessman. Kompleksowo, poprawnie za normalne pieniadze. Bardzo dobry kontakt z klientem.

Posadzki- Mateusz firma Largo wspolpracujaca z firma Lafarge - posadzki alhydrytowe.

Tynki- Wicki - poprawnie, rowno. Chociaz moj wykonczeniowiec mowil ze troche malo cementu bo sie sypia...?

Wentylacja/Klimatyzacja - Tora Czestochowa - dobre ceny za najlepszy na rynku sprzet. Dobry kontakt z klientem.

michalc
04-06-2014, 09:28
Polecam pana Jarzębskiego z Karsina, który wywiercił mi studnię (nr 692257365). Pomimo problemów z samowypływem ekipa ogarnęła temat dodatkowo robiąc we własnym zakresie głowicę studni - te "sklepowe" się nie sprawdziły przy tym ciśnieniu wody. Ekipa ma odpowiednie papiery na wiercenie i współpracuje z geologami.

pozdrawiam
michalC

obasiao
06-06-2014, 17:59
Gurscy Arkadiusz i Wojciech 880 675 181 zdecydowanie polecam do wykończeniówki. U mnie Panowie Gurscy robili łazienki, kładli płytki, cekolowali i malowali ściany, ocieplali i wykańczali poddasze. Wszystko jest zrobione bardzo starannie. Współpraca super.