PDA

Zobacz pełną wersję : zioła- problemy



izat
18-01-2006, 00:32
na jesieni posiałam w doniczce rozmaryn, cząber i bazylię
wykiełkował tylko rozmaryn i to bardzo marnie
czy zioła jest aż tak trudno wyhodować??
może popełniłam jakieś błędy a nie jestem ich świadoma....
czy jest ktoś kto zajmuje się sianiem ziół i mógłby mi doradzić??
użyłam normalnej ziemi ogrodowej kupionej w sklepie ogrodniczym
doniczka gliniana
może za dużo tych nasion tam wrzuciłam... myśląc że zawsze coś tam wykiełkuje z większej ilości :D
doniczki stoją sobie na parapecie i zastanawiam się czy już mam je stamtąd usunąć.....

Wciornastek
18-01-2006, 11:24
Po pierwsze jesienią to wiele roślin idzie spać :wink: po drugie jest parę chwytów na sukces tj. np przykryć doniczkę folią lub szybką - zrobi się taka mini szklarenka i nasiona nie będą narażane na przesychanie. Druga sprawa to przykrycie nasion odpowiednią grubością ziemi tj. głębokość siewu w przypadku drobnych nasion np. tymianku trzeba przykrywać bardzo cienką lub nawet tylko piaskiem. Warto również podlewać opryskiwaczem.

izat
18-01-2006, 12:59
to już wiem, że żaden hodowca ziół ze mnie nie będzie
:(
chyba dam sobie spokój
ziemia pewnie nie taka, za ciężka
źle podlewam, ciągle przesuszam ...:(
może spróbuję jeszcze z tym przykrywaniem
dziękuję za rady Wciornastku :)

Anna Broc
20-07-2016, 23:02
Odgrzebałam wątek bo od kilku lat mam zioła w ogródku. Kupiłam po jednej sztuce mięty,szałwi, melisy,oregano i macierzanki .Porozsiewało się na wolnych miejscach w ogródku samo, popijam świeżą melisę i miętę. Mam pytanie , na oregano są jasniejsze plamki na stsrszych listkach. Czy zioła też mają choroby? Czy te plamki są szkodliwe?

100club
08-11-2016, 11:00
Ja niektóre swoje zioła kupiłam w markecie i przesadziłam do większych doniczek z przepuszczalną ziemią. Przyjęły się i rosną dobrze. Miętę i oregano wysiewałam sama. Mięta wzeszła ładnie, oregano dopiero za drugim razem. Wysiewam zawsze płytko lekko przysypuje ziemią, nie ugniatam. Na spód doniczki zawsze daję coś co będzie dobrze przepuszczało wodę.

magnolia
09-11-2016, 10:48
w kwestii mięty polecam sadzenie jej do gruntu w dużych doniczkach- wtedy mięta rośnie gęsto w obrębie donicy, nie rozłazi się na inne rosliny.
I warto zioła mocno ciąć, co 3-4 tygodnie nawet, wtedy są gęste i ładne, nie kwitną

Elfir
09-11-2016, 11:19
u mnie mięta w ogrodzie porasta okolice kompostownika.

miroslaw1975
09-11-2016, 12:00
bardzo przydatne rady, patent z szybką lub folią super