PDA

Zobacz pełną wersję : Węgiel Eko-Groszek --szokująca cena



andrzej-sk
27-01-2006, 18:41
Na stronie sklepu internetowego kotly.com oprócz kociołków mozna nabyc węgiel Eko-Groszek 20kg (worek). figuruje on na liście bestsellerów w tym sklepie pod względem sprzedaży.
Nie było by w tym nic dziwne gdyby nie cena za worek 20kg. tylko.......13.90zl brutto.
Wychodzi więc 695zł za tonę!!!!!!
Chyba trzeba być kompletnym debilem aby kupować węgiel po takiej cenie ale skoro ten towar figuruje na liście jako bestseller w sprzedazy, takich nie brakuje.
Co o tym sądzici?

atomik
29-01-2006, 01:37
Cena, którą podajesz to ZBÓJECKA cena eko-groszku. Sądzę, że należy omijać tę firmę dalekim łukiem.
Sprawdz u producentów ekoretu / retopalu gdzie w Twojej okolicy mają sprzedawcę. Oto adresy tych producentów, których ja znam:

http://www.wegiel.katowice.pl/index.php
http://www.kwsa.pl/pia/retopal/dystrybucja.html

Wydaje mi się że rozsądna cena (brutto i z dowozem) za workowany eko-groszek to 350-500 zł/tonę zależnie od rejonu kraju.

...atomik

andrzejj_
29-01-2006, 09:21
w woj slaskim cena ekogroszku to 300zł/tone brutto /luz/

james brown
29-01-2006, 09:48
w woj slaskim cena ekogroszku to 300zł/tone brutto /luz/

Ekogroszek jest tani tylko in Schlesien, doliczcie koszty tansportu 200-300 km wyjdzie 600 stow.
Zanim kupicie kociol na to paliwo, piec razy sie upewnijcie, po jakiej cenie kupicie to badziewie u siebie i to w 3-4 zrodlach, po rozeznaniu tej rewelacji pod katem cen czym predzej o tym zapomnialem.

MaPa
29-01-2006, 09:53
Zastanawiam sie nad oplacalnościa kupna pieców z paleniskiem retortowym na EKO-groszek. Gdy piece te pojawily się (ok. 3 lata temu) groszek kosztowal ok. 280-300 zł, ceny orzecha to ok400-450zl. W tej chwili cena groszku to od 400zł w gorę a orzecha w dalszym ciągu 400-450. Podobno oszczędnosci w stosunku do zwykłego pieca to ok. 50%, ale cena piecow zwyklych to 35% tych z paleniskiem retortowym. Ktoś tu przesadza albo z ceną pieców albo z ceną węgla! Co o tym sadzicie?

andrzej-sk
29-01-2006, 17:00
Zastanawiam sie nad oplacalnościa kupna pieców z paleniskiem retortowym na EKO-groszek. Gdy piece te pojawily się (ok. 3 lata temu) groszek kosztowal ok. 280-300 zł, ceny orzecha to ok400-450zl. W tej chwili cena groszku to od 400zł w gorę a orzecha w dalszym ciągu 400-450. Podobno oszczędnosci w stosunku do zwykłego pieca to ok. 50%, ale cena piecow zwyklych to 35% tych z paleniskiem retortowym. Ktoś tu przesadza albo z ceną pieców albo z ceną węgla! Co o tym sadzicie?

zgadza się. przesadzają z cenami i pieców i opału. W sumie podajnik + sterownik + zasobnik + retorta nie jest chyba aż tak droga aby ją wyceniać na kwotę od 3 tys w zwyż ( reszta to normalny kocioł za cęnę poniżej 3 tys)

atomik
30-01-2006, 00:53
Skoro jest popyt ze strony użytkowników oraz rozpowszechniają się informacje, ze eko-groszek jest jako tako nie-najgorszy, to producenci, A ZWŁASZCZA różnej maści pośrednicy handlowi, podnoszą ceny (czyli swoje marże) własnie w odpowiedzi na ten rosnący popyt i dobrą opinię o eko-groszku i kotłach retortowych panującą na rynku.

Chyba pora zacząć pisać o wadach tych kotłów oraz o wadach eko-groszku.

Poza tym, wpadło mi gdzieś w oko, że niedługo producenci powiększą moce wytwórcze retopalu, o ile pamietam do 1 mln ton rocznie (sorry szczegółów nie pamietam ani gdzie to czytałem, chyba gdzieś na stronach KW sa). Może będzie on łatwiej dostepny, czyli nie będzie mozliwości takiego podnoszenia cen.

... atomik

funkacid
30-01-2006, 11:19
kurcze , powiedzcie gdzie moge kupic workowany we Wroclawiu ...musze juz .

_bogus_
30-01-2006, 14:30
Co oznacza przedrostek "eko" w nazwie? Czysty chwyt marketingowy czy może coś więcej?

atomik
31-01-2006, 00:13
Znaczy tyle samo, co "groszek" o węglu, ale działa, znaczy się sprzedaje, (handlowcy chyba mówią "schodzi").
No i eko-groszek jest nieco bardziej "eko" porównując do czarnych dymów ze starych pieców węglowych. Chemia ta sama, ale fizyka (spalania) lepsza.
...atomik

atomik
31-01-2006, 00:23
kurcze , powiedzcie gdzie moge kupic workowany we Wroclawiu ...musze juz .

Funky,
a dzwoniłes do producentów, tych np. z drugiego postu tutaj.
W końcu to oni biorą różne nagrody za m.in. "zorganizowanie ogólnopolskiego systemu dystrybucji" takiego węgla.
Niech się teraz tłumaczą.
Albo niech zwracają te nagrody !

...atomik
PS. jak zadzwonisz, to podziel się nowinami, co odpowiedzieli.

funkacid
31-01-2006, 12:24
a dzwoniłes do producentów, tych np. z drugiego postu tutaj.

ha, dzwonilem, niestety uwierzcie wszyscy raczkuja w biznesie.Niezaorane pole, na pytanie o dystrybutorow we Wroclawiu zwykle chwila ciszy w sluchawce, potem (dzialy handlu i marketngu ! kopalni) wolaja "Pana Wacka" (bez urazy Panie Wacku) a on mowi, ze:
- na razie nikt sie nie zglosil stamtad
- podaje adres kogos kto odbiera od nich luzem (u nas zrobilem ten zakup jeden raz, doejchalo z zawartoscia wody cirka 10% i Pan mi wysypal w bloto, zanim zdazylem przyniesc folie)
- "worki sie slabo sprzedaja , to poki co nikt z Wroclawia nie zamawial (no nie wierze po prostu)

Generalnie, byli mili, ustalilem jeden telefon dystrybutora wegla odbierajacego z firmy "ee euro-energia" , ktora to gornicy zmieszali z blotem w jakims swoim pisemku (google znaja) i poki co taki wlasnie wegiel kupuje(500/t).
Chcialbym jednak kupic cos "markowego" i porownac z dotychczasowym dostawca ..i mi nie wychodzi.

www.kotly.com
01-02-2006, 11:27
Powinno być sprawą oczywistą że:
Jeżeli planują Państwo zakup większej ilości węgla eko-groszek, wtedy warto węgiel zakupić luzem (kilka ton). Cena 1 tony jest wtedy bardziej korzystna niż węgiel paczkowany w foliowe worki i dostarczany na palecie Euro. Wtedy węgiel groszek oraz pellety są bardzo tanim sposobem na ogrzewania domu.

andrzej-sk
01-02-2006, 11:47
Powinno być sprawą oczywistą że:
Jeżeli planują Państwo zakup większej ilości węgla eko-groszek, wtedy warto węgiel zakupić luzem (kilka ton). Cena 1 tony jest wtedy bardziej korzystna niż węgiel paczkowany w foliowe worki i dostarczany na palecie Euro. Wtedy węgiel groszek oraz pellety są bardzo tanim sposobem na ogrzewania domu.

Jest sprawa oczywistą że groszek luzem jest tańszy niż paczkowany. Nie usprawiedliwia to jednak zdzierskich cen paczkowanego. Prosze spojrzec na ten cennik http://www.kwsa.pl/pia/retopal/dystrybucja.html . Widzimy tu , że np. retopal luzem jest tańczy od paczkowanego o 63zł na tonie. Analogicznie jeżeli u Państwa za paczkowany wychodzi prawie 700zł to luzem powinien kosztować ok 65zł miniej czyli 636zł . Takiej ceny nikt chyba z szanownych forumowiczów nie widział na żadnym składzie opałowym.
Podejrzewam , że marża miedzy w zakupie hurtowym a sprzedażą w Państwa firmie sięga 100%!!!!!!!! a to juz jest super zdzierstwo. Oj nieładnie Państwo postępujecie nieładnie szukając jeleni.

andrzej-sk
01-02-2006, 11:50
Powinno być sprawą oczywistą że:
Jeżeli planują Państwo zakup większej ilości węgla eko-groszek, wtedy warto węgiel zakupić luzem (kilka ton). Cena 1 tony jest wtedy bardziej korzystna niż węgiel paczkowany w foliowe worki i dostarczany na palecie Euro. Wtedy węgiel groszek oraz pellety są bardzo tanim sposobem na ogrzewania domu.

Dobre tani sposób na ogrzanie domu- groszek powyźej 600zł. toż to kpina.
Jak zwykle pośrednik musi sie nachapać najwięcej. Marża 20-30% to juz za mało- musi być 100% to jest ok! Skandal!!

misza81
02-02-2006, 09:06
Ja jestem zadowolona ze sklepu internetowego kotly.com i ich eko-groszku. Szybka obsługa - towar dostałam w przeciągu jednego dnia, a na ten wegiel ze str http://www.kwsa.pl/pia/retopal/dystrybucja.html musiałabym czekać ponad miesiąc. Ponadto eko-goszek z kotly.com spala się bardzo dobrze - "na pyłek". Jestem bardzo zadowolona. Polecam!!!

godul1
02-02-2006, 12:45
Nie wiem jak teraz ale w listopadzie w warszawskiej kastoramie ekogroszek-paczkowany w workach był po 550 zł za tone. Normalne ze w sezonie jest drożej bo i popyt większy. To tak jak z cenami LPG- najlepiej kupowac latem.

Grzes z Krakowa
02-02-2006, 13:19
Misza 81 to sam wlasciciel tej firmy czy "tylko" zwykły pracownik? :lol: :lol: :lol:

pawelurb
02-02-2006, 15:32
kurcze , powiedzcie gdzie moge kupic workowany we Wroclawiu ...musze juz .

też jestem zainteresowany żródłem eko-groszku w okolicy Wrocławia , zastanawiam się nad takim kotłem i nigdzie na składach nie widziałem ekogroszku najlepiej workowanego... A przy okazji kotła jeszcze nie kupiłem i troche sie obawiam o dostepność groszku i o jego windowane ceny, a jak jest z dostępnością tzw. pellet's ? kotły sa na to, a jak wygląda sprawa dostepności i cen tego paliwa, orientuje się ktoś może ?

jmd
02-02-2006, 15:46
Jeśli chodzi o cenę pellets, to u mojego dostawcy cena skoczyła z 450 (wrzesień) do 600 (luty). Nie wiem, na ile jest to wzrost sezonowy, a na ile jakaś trwalsza tendencja. Słyszałem, że drobniejsi producenci mają problem z pozyskiwaniem trocin, których cena też podobno skoczyła.
W każdym razie potwierdza się stara zasada - opał należy kupować latem! Żeby tylko jeszcze mieć gdzie zmagazynować te kilka ton...

atomik
02-02-2006, 15:59
Odnalazłem ten artykuł, o którym pisałem wyżej, o planowanym przez Kompanię Węglową systemie dystrybucji węgla eko-groszku.
Wywiad z p. Klankiem, prezesem KW sa w Wirtualnym Nowym Przemyśle:

http://www.wnp.pl/wiadomosci/6585.html

Oto interesujące fragmenty:


Kompania Węglowa rozpoczyna sprzedaż węgla przez internet

28.12.2005 16:52 - (PAP)

Kompania Węglowa SA (KW), największa górnicza firma w Europie, rozpoczyna sprzedaż węgla przez internet. Przedsiębiorstwa będą mogły zamawiać u niej surowiec przez Internetowy Sklep Węglowy już na początku przyszłego roku, zaś klienci indywidualni pod koniec roku - poinformował w środę prezes Kompanii Maksymilian Klank.


Równolegle KW tworzy nowy system dystrybucji, na czym ma skorzystać zarówno producent, jak i odbiorca. Chodzi o to, by węgiel trafiał do klientów bez pośrednictwa handlarzy, a więc szybciej i był tańszy. Znikną ustawiające się dziś pod kopalniami kolejki ciężarówek, a sprzedaż węgla będzie rozłożona nie tylko na kilka miesięcy sezonu grzewczego, jak do tej pory - wyliczał Klank.



i dalej:



... tworzymy taki system logistyki, taki system dystrybucji, który będzie zbliżeniem odbiorcy z producentem. Mamy pełne prawo do tego, by zadbać o własny towar - powiedział prezes KW.
[...]
Klank powiedział, że nowy system zakłada ujednolicenie cen węgla. Będzie to możliwe, bo znikną obecnie istniejące różnice w kosztach transportu. Prezes KW chce, by w przyszłości klienci zamawiali węgiel za określoną cenę, w którą koszty transportu będą już wliczone i podobne w całym kraju. To nie pośrednicy powinni ustalać ceny węgla, ale przede wszystkim producent - podkreślił prezes.


(pogrubienia tekstu moje - atomik)

Dla użytkowników brzmi to optymistycznie, a chyba już minęły czasy, że preses wielkiej kompanii rzuca słowa na wiatr - za dużo ma do stracenia, aby mówić nieprawdę.
Dla pośredników, w stylu tego tutaj wygłaszającego swoje "oczywistości", nadejdzie czas próby. Jeśli do czasu uruchomienia systemu dystrybucji przez producenta KWsa tacy pośrednicy nie zadbają o stworzenie swojej bazy stałych klientów, to ich dni są policzone. Sposób na budowanie bazy klientów poprzez marże 100%, jak policzył Andrzej, jest dość osobliwym sposobem na przetrwanie firmy.

Mi się jeszcze wydaje, że z kolei dla KWsa pozbycie się takich "dystrbutorów" z marżą 100% to też sprawa życia lub śmierci. Bo tacy dystrybutorzy tylko blokują rozwój rynku, a rozwój rynku dla kompanii górniczych to "żyć albo zbankrutować". I o tym właśnie mówił p. Klank.

Poczytajcie ten artykuł.
Na tym ciekawym portalu jest też więcej artykułów o górnictwie:
http://www.wnp.pl/gornictwo

...atomik

pawelurb
02-02-2006, 16:06
Jeśli chodzi o cenę pellets, to u mojego dostawcy cena skoczyła z 450 (wrzesień) do 600 (luty). Nie wiem, na ile jest to wzrost sezonowy, a na ile jakaś trwalsza tendencja. Słyszałem, że drobniejsi producenci mają problem z pozyskiwaniem trocin, których cena też podobno skoczyła.
W każdym razie potwierdza się stara zasada - opał należy kupować latem! Żeby tylko jeszcze mieć gdzie zmagazynować te kilka ton...

właśnie , magazynowanie to problem, a czy pellety mozna trzymać "pod chmurką" ?, mam tylko taką możliwość , bo w domu nie ma przewidzianego miejsca na skład opału, ewentualnie moge tylko czymś przykryć.....

atomik
02-02-2006, 16:27
Jeśli chodzi o cenę pellets, to u mojego dostawcy cena skoczyła z 450 (wrzesień) do 600 (luty). ...

W każdym razie potwierdza się stara zasada - opał należy kupować latem! ...


Cena za pellety 600 zł/tonę jest też dość ZBÓJECKA. Ja kupowałem (październik) za 480 zl tonę kilka ton na swój użytek, potem się nie dowiadywałem.
Czy kupowałeś u producenta, czy u pośrednika?


Jeśli tak dalej pójdzie, to cena pelletu będzie tak wysoka, że zupełnie nie będzie się opłacać palić peletem w kotłach retortowych, nawet jak ktoś lubi drewno czy tzw. ekologię.
(Ja zresztą uważam, że węgiel dobrze spalany jest tak samo eko jak pelety, a we wpływ człowieka na ziemski efekt cieplarniany raczej kiepsko wierzę, bo czytałem co nieco głosów sceptycznych, np. tutaj: http://www.marshall.org/subcategory.php?id=9 ).

Na szczęście w większości polskich kotłów na pellety, czyli w kotłach retortowych, można palić eko-groszkiem, więc polscy producenci peletu po prostu straca klientów w Polsce, jesli będą podnosić ceny. Może to dla nich nie jest ważne, bo i tak większość produkcji pelletu sprzedają zagranicą.
Wniosek z tego chyba taki, że kupowanie kotłów jednopaliwowych na pellety niesie za sobą ryzyko wzrostu ceny ogrzewania domku z powodu nieprzewidywalności cen pelletu.

...atomik

atomik
02-02-2006, 16:35
właśnie , magazynowanie to problem, a czy pellety mozna trzymać "pod chmurką" ?, mam tylko taką możliwość , bo w domu nie ma przewidzianego miejsca na skład opału, ewentualnie moge tylko czymś przykryć.....

A może pomyśl o zbudowaniu prostej wiaty na opał, np przy scianie domu, zwykły daszek by wystarczył znakomicie, moim zdaniem.
Pelletów w workach nawet foliowych zdecydowanie nie doradzałbym trzymać pod chmurką. Torby zawsze mają dziury czy szwy przeszycia, a wnikanie wody do worków niszczy pelety (na trociny, poza tym wtedy wilgotne paliwo). Nawet jak woda wniknie tylko między worki, to potem zamarznie i worki będą się rozrywać przy zabieraniu, umęczysz się okrutnie i szybko zrezygnujesz z peletu.
Pod taką wiatą można też swobodnie trzymać węgiel do kotłow retortowych jak nie ma w domku miejsca.

...atomik

jmd
02-02-2006, 17:06
Cena zaiste zbójecka, dlatego coraz poważniej rozważam przejście na groszek.
Cena od pośrednika.
Jeśli chodzi o składowanie pod wiatą, to powinna ona dosyć dobrze zabezpieczać przed tym co z nieba leci. Zostawiłem kilka worków pod prowizoryczną wiatą na drewno i... bał bym się to coś wsypać do zasobnika. Granulat częściowo wrócił do stanu wyjściowego - trocin. Ale przyznać muszę, że wiata naprawdę tandetna.

misza81
03-02-2006, 10:57
muszę Cię zmartwić Grzesiu z Krakowa : nie jestem ani właścicielem, ani pracownikiem sklepu, po prostu klientem - bardzo zadowolonym klientem!!! Miła obsługa, szybka dostawa, jeszcze raz polecam!!!

rafałek
03-02-2006, 13:02
Misza 81 to sam wlasciciel tej firmy czy "tylko" zwykły pracownik? :lol: :lol: :lol:

Odnoszę bardzo podobne wrażenie. Wyglada na nick który powstał wyłacznie w celach marketingowych, ale poczekamy na dalszy rozwój sytuacji.

Osobiście sympatyczniej wygląda gość www.kotly.com - przynajmniej wiadomo o co chodzi, ale pożyjemy - zobaczymy...

pola2000
07-02-2006, 10:18
Witam,
mieszkam w Warszawie i zamierzam kupić piec na eko-groszek. Tylko mam jeden problem:nie mogę znaleść miejsca gdzie mogę kupić eko-groszek. CZy możecie mi jakieś podać?
_________________

pola2000
07-02-2006, 14:02
kontaktowałam się z www.kotly.com. ceny groszku kosmicznie wysokie. na stronie tego sklepu jest napisane, że jeżli zamawia się luzem kilka ton to wychodzi taniej, tylko ze okazało się, że ten sklep nie oferuje groszku luzem. A tak wogóle to ile miejsca zajmuje tona groszku? I czym różnie się groszek od groszku, bo przecież różnią się parametrami i nazwami. Tak jak w sklepie www.kotly.com jest groszek, groszek I, groszek II. Jaki kupować?

kiwal
07-02-2006, 19:52
To samo z Ekoretem.
W kopalni luzem kosztuje 305zł za tone. Ja wlaśnie kupiłem w woj łodzkim i cena juz 400zł za tone.
Pewnie jak zawsze skład jeszcze okantuje na wadze bo nie dosypie tyle ile trzeba i juz zarabiaja.

adass
07-02-2006, 21:55
wiecie co...tez zobaczylem po ile sprzedaje kopalnia a po ile place na placu :evil:
wiec zadzwonilem do kopalni Piast i pytam czy takiemu z ulicy jak ja pare ton opyla.No jasne powiedzieli,tyle ze na jakies upusty nie mam co liczyc.
Mysle se trudno,i tak tanio....az do momentu jak uslyszalem ceny za transport.Czy to ich czy miejscowi przewoznicy :evil: :evil:

wiec zanim znow napiszecie ze sklady wala marze 100% ...to walnijce lbem o sciane i spytajcie ile kosztuje transport :o
bo ja chetnie wezne kazda ilosc pakowanego po 350zl za tone
zgloszenia na PW

atomik
07-02-2006, 23:57
Sądzę, że na tym forum raczej nie "walimy łbami o ścianę", np. dlatego bo my tu te sciany chcemy stawiać, a nie kruszyć.
Ale spróbujmy się lekko popukać i policzyć to o czym piszesz.

Koszt transportu profesjonalnego, tzn. 24-tonowym tirem (a nie np. 1 tony węgla żuczkiem, nyską, czy dostawczym mercedesem) zdaje mi się, że kosztuje ok. 2 zł/km netto (juz wliczone paliwo, amortyzacja samochodu, jego utrzymanie, pensja kierowcy i co tam jeszcze). Weźmy dla bezpieczeństwa 3 zł/km netto.
Czyli transport np. ze Śląska do Warszawy (w tę i wewtę, bo tak chyba trzeba liczyć), czyli ok. 2 x 250 km = 500 km, będzie kosztawał ok. 1500 zł netto, czyli 1500 x 1.22 = 1830 zł brutto za transport 24 ton. Czyli na tonę eko-groszku koszt transportu to 1800 zł / 24 tony = 75 zł brutto. Czyli koszt dla właściciela składu opałowego w W-wie posiadania tony workowanego węgla u siebie na składzie to ok. 307 zł + 75 zł = 380 zł brutto.

Doliczmy teraz jego marżę, np. 25% (czyli bardzo duża, a zapewne ma jeszcze upust w kopalni jako duży stały odbiorca) , czyli dostajemy 380 zł x 1.25 = 475 zł/tonę brutto workowanego węgla.

Czyli widać, że kupowanie w Warszawie workowanego eko-groszku na paletach powyżej jakieś 450 zł/tonę brutto to już drogo.

(Rachunki chyba były zawyżone, bo liczone raczej z górką 3zł/km jazdy, poza tym transport w dwie strony, a profesjonalne firmy transportowe nie muszą tak liczyć dla stałych i dużych klientów, bo z powrotem tez starają się mieć ładunek, poza tym nie uwzględniony upust w kopalni dla stałego odbiorcy (5-10% ???). Poza tym marżę 25% liczyłem od ceny brutto, a powinienem liczyć od ceny netto, kwotowo tak policzona marza odniesiona do ceny netto to będzie już 30% ).

Poprawcie te rachunki, jesli coś źle policzyłem.

...atomik

adass
08-02-2006, 00:23
oj atomic....tanio tam w wawce macie...naprawde
ode mnie na slask jest 100 pare km...i nie znalazlem takiego coby taniej niz 800 zl za transport nie krzyknal
ba,nawet ci co z tego zyja ,tzn przywozenia wegla prosto z kopalni,biora 80zl za tone
plus zaladunek i rozladunek
24tony po 350 workowanego Piasta biore od reki...i naprawde nie ma chetnych na taki biznes

katoda
08-02-2006, 03:33
Wniosek nasuwa się prosty. Zebrać 4~6 chętnych na groszek. Załatwić transport w firmie logistycznej (oni są od tego aby zapłacić w jedną strone ;) ) i kupować bezposrednio w kopalni. Kwestia tylko czy jest on pakowany odrazu na paletach co by nie było problemu z załadunkiem. Ile kosztuje załadunek palet w kopalni jesli jest dodatkowo płatny i organizacja rozładunku na miejscu bo taki tir nie będzie czekał godzinami aż wyniesie się to ręcznie . Wyporzyczając nawet widlaka jest to jak widać bardzo opłacalne ;)

Janusz B
05-06-2006, 11:26
Witam,
Palę ekogroszkiem od stycznia 2006.
Zakupiłem ekogroszek dwukrotnie na składzie opału. Dwa razy mnie przekręcili - było dosypane bardzo dużo miału- nie wspominając o wadze. ZAkupiłem też energo-ret z Mysłowic - paczkowany po 25kg - też nie byłem zachwycony - nie dość że mokry, to spalanie takie sobie - dużo żużlu. Postanowiłem wypróbować ekoret i zakupiłem luzem 20ton bezpośrednio z zakładu przeróbczego w Sosnowcu. Efekt: węgiel jest bardzo czyściutki, zero miału, spala się wyśmienicie, nie żużluje. Ekoret mam zaworkowany w workach po 14 kg i 25kg. Mogę odstąpić 15 ton. Cena zaworkowanego u mnie 500 PLN/tonę. Lokalizacja: Międzyborów - 300m od trasy Warszawa-Żyrardów. Można obejrzeć jak spala się u mnie w piecu. Można zważyć - mam wagę platformową. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to proszę o kontakt: 887-992-794. Polecam - towar pierwsza klasa!

::::::::::::::::::::::::::::
Pozdrawiam
JB

ala47
02-08-2006, 09:32
kontaktowałam się z www.kotly.com. ceny groszku kosmicznie wysokie. na stronie tego sklepu jest napisane, że jeżli zamawia się luzem kilka ton to wychodzi taniej, tylko ze okazało się, że ten sklep nie oferuje groszku luzem. A tak wogóle to ile miejsca zajmuje tona groszku? I czym różnie się groszek od groszku, bo przecież różnią się parametrami i nazwami. Tak jak w sklepie www.kotly.com jest groszek, groszek I, groszek II. Jaki kupować?
Ja też jestem z Warszawy. może już masz namiary na eko groszek workowany z transportem poniżej 500 zł. Ja w firmie kotły com nie mam zamiaru kupować. Pozdrawiam. Szukajmy dalej

Wojtek86
05-08-2006, 09:25
Ja też jestem z Warszawy. może już masz namiary na eko groszek workowany z transportem poniżej 500 zł. Ja w firmie kotły com nie mam zamiaru kupować. Pozdrawiam. Szukajmy dalej

Moje teorytyczne obliczenia, robione na szybko :)
http://www.kwsa.pl/index.php?m=38&ind=1&menu=3

Retopal z kopalni PIAST II kosztuje 8,30 za worek 25 kg, czyli na tonę przypada 40 worków = w sumie 332 zł

Przy założeniu, że Warszawa oddalona jest od Woli (gdzie znajduje sie kopalnia PIAST II) o 313 km, a koszt transportu wynosi 1,50 zł/km ( tyle mi policzono, ale ja mieszkam 15 km od kopalni :) )
to:

(313 x 2) x 1,5 = 939 zł

Przy zakupie 6 ton groszku ( mniejszą ilość się nie opłaca) w workach mamy:
6 x 332 = 1992 zł

W SUMIE:
939 zł + 1992 = 2931 zł ( czyli 488,50 za tone)

Obliczenia są teorytyczne, przy większych ilościach opłaca się znacznie bardziej, więc może warto dogadać się z sąsiadem :)

adass
05-08-2006, 10:11
kto Ci podal taka cene za transport ??

bo pewnie wiesz,ze pod kopalnia stoi sie te pare dni i Twoje wyliczenia trzeba zrobic x2....tak na oko

ja pod kopalnie mam okolo 130 i za transport 8-tonowka biora 900zl....czyli Twoj transport weznie ok 200zl.....biore w ciemno....zwlaszcza ze tez bym kupil cale 8 ton

Wojtek86
05-08-2006, 10:22
Mieszkam ok 13 kilosów od kopalni, i tyle za transport zapłaciłem. Jak napisałem to są teorytyczne obliczenia! Nie chcę n nikogo wprowadzić w błąd, poprostu opieram się na własnym doświadczeniu. A druga sprawa to fakt, że za węglem stoi się w gigantycznych kolejkach. To jest prawda, ale tylko w sezonie grzewczym i bezpośrednio przed nim.

http://www.kwsa.pl/index.php?m=33&ind=3&kam=ryd1- kamera na drodze dojazdowej


PS. Na stronie http://www.kwsa.pl/index.php?m=38&ind=1&menu=3 podali kwote 1,20 zł + vat za km

adass
05-08-2006, 15:40
PS. Na stronie http://www.kwsa.pl/index.php?m=38&ind=1&menu=3 podali kwote 1,20 zł + vat za km
....tyle ze to za transport tym Transitem z fotki...i max 1,5 tony
wiem bo dzwonilem zeby mi przywiezli za tyle ;)

AldonkaS
05-08-2006, 18:50
Wojtek86 - z całym szacunkiem, ale na śląsku wszyscy wiedzą, że retopal - to nadaje się ale tylko na posypywanie chodnika przed domem. Jak nie masz już czego kupić, to go kup, ale generalnie to straszny badziew, tak samo jak ten z Kazimierza.
Dobry eko-groszek - to mają piekary (Julian) oraz Chwałowice (nie wiem czynawet nie jest lepszy od Piekar).

Wojtek86
05-08-2006, 19:15
Wojtek86 - z całym szacunkiem, ale na śląsku wszyscy wiedzą, że retopal - to nadaje się ale tylko na posypywanie chodnika przed domem..

Wszyscy poza mną :(

Dzięki za radę

AldonkaS
06-08-2006, 16:30
WOJTEK - WIDZISZ ILE MOŻE ZDZIAŁAĆ SIŁA REKLAMY :):):)

Wojtek86
06-08-2006, 20:01
WOJTEK - WIDZISZ ILE MOŻE ZDZIAŁAĆ SIŁA REKLAMY :):):)

W tym roku bende pierwszy raz grzał domek "czarnym złotem" więc wiele jeszcze bende musiał się nauczyć :)

No ale liczę na waszą pomoc :)

Mansta
06-08-2006, 20:57
Witam
Jestem na etapie budowy domu do stanu surowego. Potrzebuję pomocy!!!
Żona boi się gazu więc musimy wybrać jakieś inne rozwiązanie na ogrzewanie. Proszę o sugestie i opienie. Generalnie stawiamy na eko-groszek, proszę o opinie i rady, jaki piec, jaki producnt...

Za wszystkie rady i opienie z góry dziękuję!!!

I.W.
06-08-2006, 23:20
A prezes Klank już nie jest prezesem. Coś czytałem że KW organizuje system zakupów przez internet ale czy dotyczy to e-groszku w detalu to nie wiem.

ala47
07-09-2006, 08:08
Witam,
mieszkam w Warszawie i zamierzam kupić piec na eko-groszek. Tylko mam jeden problem:nie mogę znaleść miejsca gdzie mogę kupić eko-groszek. CZy możecie mi jakieś podać?
_________________
Znalazłam źródło możliwości kupna eko groszku z pierwszej ręki o wrartości opałowej 27 kcal bo najniższej cenie (wszędzie dzwoniłam i pisałam) po 500 zł za tonę workowanego eko groszku.
Jedyny problem to proszono mnie abym też poszukała chętnego z okolic Warszawy - to tańszy byłby transport. Wydaje mi się że jak 50 zł dorzucę do transportu to nie będzie źle na obecna chwilę. Dlatego szukam kogoś kto jeszcze nie kupił na ten sezon i byłby zainteresowany
zakupem. Sprawa pilna - rozpoczyna sie sezon grzewczy

Pochodzenie : Kopalnia JULIUSZ (1 klasa )
Granulacja- 8- 25 mm
Wartość opałowa- 26 MJ/kg
Zawartość popiołu- 4-10 %
Zawartość całkowita siarki- do 0,6%
Zawartość wilgoci całkowita - do 12%
Zawartość części lotnych- 36%
Spiekalnośc RI- 0-10
Chlor- 0.071
Temp. spiekania popiołu- 1150-1190

rumak1974
07-09-2006, 08:21
Witam,
mieszkam w Warszawie i zamierzam kupić piec na eko-groszek. Tylko mam jeden problem:nie mogę znaleść miejsca gdzie mogę kupić eko-groszek. CZy możecie mi jakieś podać?
_________________
Znalazłam źródło możliwości kupna eko groszku z pierwszej ręki o wrartości opałowej 27 kcal bo najniższej cenie (wszędzie dzwoniłam i pisałam) po 500 zł za tonę workowanego eko groszku.
Jedyny problem to proszono mnie abym też poszukała chętnego z okolic Warszawy - to tańszy byłby transport. Wydaje mi się że jak 50 zł dorzucę do transportu to nie będzie źle na obecna chwilę. Dlatego szukam kogoś kto jeszcze nie kupił na ten sezon i byłby zainteresowany
zakupem. Sprawa pilna - rozpoczyna sie sezon grzewczy

Pochodzenie : Kopalnia JULIUSZ (1 klasa )
Granulacja- 8- 25 mm
Wartość opałowa- 26 MJ/kg
Zawartość popiołu- 4-10 %
Zawartość całkowita siarki- do 0,6%
Zawartość wilgoci całkowita - do 12%
Zawartość części lotnych- 36%
Spiekalnośc RI- 0-10
Chlor- 0.071
Temp. spiekania popiołu- 1150-1190

Myśle że nie bedzie sie opłacało wozić tego ze ślaska, bo ten sam węgiel sprzedają na skłądzie w Starej miłolsnej i w Zielonce. Chyba bedzie lepiej kupić woreczki i dogadać się z kimś żeby w te woreczki nasypał i myśle ze wyjdzie troche taniej niż wozic ze ślaska - powiadasz że dopłacisz 50 zł jak rozumiem do 1 tony czyli de facto wychodzi 550 zł za tone. Na skłądzie luzem kosztuje tona 420 zł a więc płacisz 130 zł więcej na tonie. Zakładam że musisz kupić ok 5 ton co daje kwote 650 zł więcej.....

heksa
07-09-2006, 10:10
Witam
W ełku groszek 480 zł /tona workowany na terenia miasta dowiozą

scur
07-09-2006, 14:36
a co na dolnym slasku nikt nie pali groszkiem?
Dajcie szanse tym co dopiero szukają i będą palic pierwszy sezon.
Trzeba wozić ze Śląska czy ktoś sprzedaje na miejscu w okolicy.

pawelurb
07-09-2006, 14:47
a co na dolnym slasku nikt nie pali groszkiem?
Dajcie szanse tym co dopiero szukają i będą palic pierwszy sezon.
Trzeba wozić ze Śląska czy ktoś sprzedaje na miejscu w okolicy.

kupiłem eko groszek we Wrocławiu , wegiel z Piekar śląskich, luzem na składzie opału , 395 zł / tona + 80 zł. od tony za poworkowanie w worki 50 kg , transport 35 zł od tony ( 25 km ) , tona wyszła około 500 zł. więc chyba nie tragicznie drogo.....

msobanie
07-09-2006, 21:55
Witam,
A ja mam pytanie do tych co palili w tym (lub jeszcze lepiej w zeszlym) sezonie.
Ile wam ton wciaga tego wegla na sezon?
Podajcie tez powierzchnie domu prosze.
Jak rozumiem w tym jest takze ciepla woda.
Ja "pale" propan-butanem - chce porownac ile moglbym przyoszczedzic.
Pozdrawiam
Mirek

mik99
07-09-2006, 22:44
Kotły na groszek można niewielkim kosztem dopasować do opalania: PELETEM i takie rozwiązanie WAM polecam.

scur
08-09-2006, 09:52
Pawelurb, :P
Chętnie skontaktuję się z Tobą w sprawie tego ekogroszku na składzie we Wrocku. Jaka jakość, czy dużo popiołu?
Proszę o namiary na maila: [email protected]
dzięki scur

Szymciuch
16-09-2006, 16:32
Cześć!

Ja też jestem w trakcie wyboru kotła na eko-groszek. Na razie wybor zawęziłem do kilku i proszę o pomoc w wyborze i ewentualne rady.

Oto lista moich "wybranych":

1. Ling 25
2. Fakora 25
3. Eko-Tech 26

A tak na boku to co myślicie o tym wynalazku?? http://kotly.com/sklep/product_info.php?cPath=7&products_id=481

I jeszcze jedno ile może kosztowac kocioł Ling Combi ktory jest wymieniany wśród "mercedesów".

Dzięki za pomoc.
_________________

Szymciuch
18-09-2006, 21:23
Mam pytanie odnośnie groszku:
Czy groszek 31.2 klasy 26/050/06 to to samo co groszek o uziarnieniu 6-25mm?
Czy energo-ret to ten sam niesławny groszek co Retopal?


Dzięki, pozdrawiam.
_________________

Krzys_77
03-10-2006, 22:03
Czy ktos moze mi powiedziec, czy np. groszek 8-31mm z KWK Marcel mozna stosowac w retortach? prosze o odpowiedz... :roll:

slawturo
04-10-2006, 21:41
Czy ktos moze mi powiedziec, czy np. groszek 8-31mm z KWK Marcel mozna stosowac w retortach? prosze o odpowiedz... :roll:
Zębiec takie uziarnienie dopuszcza.

valdizet
09-02-2007, 09:18
Moze ktos z was ma namiar na ekoret albo inny eko-groszek w okolicach trójmiasta?

Powoli czas przymierzac sie do dokupienia..