PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacje ;-) - zdjęcia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22

b2211
05-01-2013, 13:03
A dlaczego na priv ja też chcę wiedzieć :P

Zuzza
05-01-2013, 19:08
;-) ;-) ;-)

Ta firma robi naprawdę dobre okna. ;-) Pewnie nikt nie narzeka. Mi się niestety zachciało profili rustykalnych. A to jest coś nietypowego, sprzedaje się pewnie jedno na tysiąc. Po prostu coś tam było niedopracowane do końca - może za mało doświadczenia mieli. W każdym razie Panowie naprawdę starali się pomóc, przyjeżdżali wiele razy, próbowali wszystkiego, godzinami stali w ogródku polewając okna wężem - symulując burze ;-) Zaklejali, dokręcali, silikonowali, przesuwali, skrobali, zmieniali okapniki, wiem, że chcieli dobrze. Naprawdę czuję się usatysfakcjonowana ;-) Po prosu nie dało się tego zmienić ;-) Oczywiście nadal nie wiadomo dlaczego przecieka ;-) Więc się pogodziłam. Tylko witryna jest teraz ok bo została zaklajstrowana na amen. Dlatego jeśli ktoś z Was planuje profile rustykalne to proszę się podwójnie zastanowić. Pewnie jak i nad wszystkimi nietypowymi rzeczami... Skarżyć się na firmę publicznie nie będę ;-)

Zuzza
07-01-2013, 13:04
Dziś wrzuciłam czerwone dachy i okna "złoty dąb" - zapraszam!

Zuzza
08-01-2013, 11:33
Wrzucone: domy piętrowe, z grafitowym dachem i ciemnymi oknami.

Miłego dnia!

zieli
08-01-2013, 12:12
Na wiosnę planujemy wrócić do dokończenia elewacji
ale cały czas zastanawiamy sie nad kolorami wrzucam parę zdjęć
będzie łatwiej zrozumieć o czym mówimy
159117159118159119159120

więc planujemy tak całą elewacje chcemy zrobić w bardzo jasnym zółtym a bonie które są na elewacji w delikatnym szarym
a cokół będzie w kolorze ciemnym (czarnym)czy to będzie wyglądać dobrze
a i jeszcze jedna sprawa czy bonie które są na ścianie szczytowej z oknami zostawić na takiej wysokości czy zrobić je do samej góry
wykonawca proponuje zostawić tak jak jest tłumaczy to tym że okna są nie symetrycznie i bonie do samej góry będą dziwnie wyglądały
na jednej będzie za duży skos reszta boni będzie do samej góry.
Zuzza
widzę że znasz się na tym może możesz coś doradzić
czekamy na uwagi

greywolf
08-01-2013, 14:45
zieli,

mnie na Twoim domu widzi się biała elewacja (bonie też na biało, w ostateczności delikatny szary), ewentualnie jasnoszara elewacja (bonie nieco ciemniejszy szary, ale nadal w jasnej tonacji szarości). Jeśli mam być szczery do końca, to dom w obecnej szacie będzie się prezentować o niebo lepiej niż w jasnożółtym, jaki planujecie. Nie rób krzywdy budynkowi malując go na żółto - tym bardziej, ze bryła jest prosta, ładna, dach nieskomplikowany i grafitowy, i aż się prosi o biel. Takie jest moje zdanie.

P.S. Napisał to posiadacz domu z zółtawą elewacją, na którą nie mogę patrzeć (będzie przemalowana na biało).

TAR
08-01-2013, 14:54
zieli blagam tylko nie zolty ani zaden inny sprany majtkowy, zlamana biel z szaroscia lub jasna szarosc :)

zieli
08-01-2013, 18:22
zieli,

mnie na Twoim domu widzi się biała elewacja (bonie też na biało, w ostateczności delikatny szary), ewentualnie jasnoszara elewacja (bonie nieco ciemniejszy szary, ale nadal w jasnej tonacji szarości). Jeśli mam być szczery do końca, to dom w obecnej szacie będzie się prezentować o niebo lepiej niż w jasnożółtym, jaki planujecie. Nie rób krzywdy budynkowi malując go na żółto - tym bardziej, ze bryła jest prosta, ładna, dach nieskomplikowany i grafitowy, i aż się prosi o biel. Takie jest moje zdanie.

P.S. Napisał to posiadacz domu z zółtawą elewacją, na którą nie mogę patrzeć (będzie przemalowana na biało).


zieli blagam tylko nie zolty ani zaden inny sprany majtkowy, zlamana biel z szaroscia lub jasna szarosc :)

kurcze może źle się wyraziłem ;)
jako facet nie odróżniam zbyt wielu kolorów :p
ten kolor o którym myśleliśmy to wygląda bardziej jak cytrynowy
załączam zdjęcie elewacji która nam się spodobała
159203
mam nadzieje że właściciel się nie obrazi
za to że wstawiłem ten domek
zdjęcie też nie jest najlepszej jakości ale bardziej widać o co nam chodzi

tak w ogóle to dzięki za rady
wszystko można jeszcze przemyśleć i zmienić:rolleyes:

Zuzza
08-01-2013, 18:46
Zieli, nie będzie łatwo....

Na frontowej elewacji masz pięć otworów, każdy innej wysokości i szerokości, symetrii żadnej. Dodałeś zupełnie przypadkowo bonie, jeśli jeszcze wyróżnisz je zupełnie innym kolorem, to dom podzielisz na trzy części - nie widzę w tym żadnego ładu i składu...

Elewacja tylna ma z kolei dwa pionowe "ozdobne" pasy. Podzielą one elewację na pięć kawałków. Każdy o różnej szerokości, z innymi otworami...

Najgorsza jest ściana boczna oknami - jest tak niesymetryczna, że wyeksponowanie tego boniami w innym kolorze nie wiem jaki ma sens....

Nawet tą pustą ścianę bym wyczyściła z boni - sama mam dwa razy wyższą i szerszą ślepą ścianę, która jest po prostu biała i naprawdę wygląda dobrze.

W ogóle takie pasy na elewacji zwykle wyróżniają jakiś cały fragment ściany np do jakiegoś załamania muru, albo są poprowadzone jako poziomy pas np. łącząc dwa okna na jednej elewacji, albo dwa okna na sąsiednich ścianach. W twoim przypadku pionowe pasy są wstawione zupełnie bez pomysłu.


Jeśli miałabym to teraz wykończyć to najchętniej usunęłabym wszystkie "ozdobniki". Dom pomalowałbym jednym bardzo jasnym kolorem (biały, bardzo jasny krem). Cokół ciemny - super. Jeśli to miał być mały prosty domek, to go takim pozostaw - tak będzie wyglądał najlepiej. Im więcej wprowadzisz ozdób, kolorów, tym gorszy będzie efekt.


Coś takiego sobie wyobrażam:

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/b017__r01d_zpse45e00c5.jpg

Zieli, to moje zdanie, ale to Ty tam będziesz mieszkać, więc zrób tak, żeby się Tobie podobało ;-)

Zuzza
09-01-2013, 12:21
Wrzuciłam kolejne propozycje: grafitowy dach i białe okna.

zieli
09-01-2013, 15:05
Zieli, nie będzie łatwo....

Na frontowej elewacji masz pięć otworów, każdy innej wysokości i szerokości, symetrii żadnej. Dodałeś zupełnie przypadkowo bonie, jeśli jeszcze wyróżnisz je zupełnie innym kolorem, to dom podzielisz na trzy części - nie widzę w tym żadnego ładu i składu...

Elewacja tylna ma z kolei dwa pionowe "ozdobne" pasy. Podzielą one elewację na pięć kawałków. Każdy o różnej szerokości, z innymi otworami...

Najgorsza jest ściana boczna oknami - jest tak niesymetryczna, że wyeksponowanie tego boniami w innym kolorze nie wiem jaki ma sens....

Nawet tą pustą ścianę bym wyczyściła z boni - sama mam dwa razy wyższą i szerszą ślepą ścianę, która jest po prostu biała i naprawdę wygląda dobrze.

W ogóle takie pasy na elewacji zwykle wyróżniają jakiś cały fragment ściany np do jakiegoś załamania muru, albo są poprowadzone jako poziomy pas np. łącząc dwa okna na jednej elewacji, albo dwa okna na sąsiednich ścianach. W twoim przypadku pionowe pasy są wstawione zupełnie bez pomysłu.


Jeśli miałabym to teraz wykończyć to najchętniej usunęłabym wszystkie "ozdobniki". Dom pomalowałbym jednym bardzo jasnym kolorem (biały, bardzo jasny krem). Cokół ciemny - super. Jeśli to miał być mały prosty domek, to go takim pozostaw - tak będzie wyglądał najlepiej. Im więcej wprowadzisz ozdób, kolorów, tym gorszy będzie efekt.


Coś takiego sobie wyobrażam:

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/b017__r01d_zpse45e00c5.jpg

Zieli, to moje zdanie, ale to Ty tam będziesz mieszkać, więc zrób tak, żeby się Tobie podobało ;-)

dzięki za konstruktywną krytykę !

pomysł z boniami pojawił się właśnie przez tą ścianę szczytową
ona jest naprawdę duuuża
a później to już poszło...

najważniejsze że jest to nasz pomysł i nam się podoba
musimy tylko przemyśleć kolorystykę

Zuzza
11-01-2013, 13:04
Hej !

Wkleiłam dziś kolejne domy: czerwony dach i ciemne okna.

Zuzza
14-01-2013, 12:58
Wkleiłam kolejną porcję czekoladowych dachów i ciemnych okien.

Pozdrowienia!

rafstraz
14-01-2013, 13:09
Czy to dachówka czy blachodachówka? jeśli tak to jak sie nazywa, piękna!!!!

Z płytą elewacyjną cedral euronitu

Zuzza
16-01-2013, 13:17
Dziś dwa bardzo ciekawe domy z grafitowym dachem i oknami "złoty dąb" - zapraszam!

Zuzza
18-01-2013, 06:48
Dodałam domy piętrowe z czerwonym dachem i oknami złoty dąb.

marzi
22-01-2013, 12:01
Zuzza
Bardzo pomocny ten twój blog!
Podpowiedz proszę jaki kolor elewacji dobrać do czekoladowego dachu i okien złoty dąb.
Elementy drewniane na ganku i tarasie też planuję w złotym dębie.
Projekt "Z frontowym gankiem II"

Pozdrawiam

Zuzza
22-01-2013, 12:05
Własnie wkleiłam czerwone dachy i białe okna.

Marzi, poszukam coś na jutro!
Bardzo mi miło, ze się przydaje :-)

Pozdrowienia!!!

Zuzza
23-01-2013, 12:27
Marzi wklejone dla Ciebie czekoladowe dachy i złoty dąb okna :-)

marzi
23-01-2013, 16:01
Zuzza
Najbardziej podoba mi się "odcień elewacji kremowożółtobeżowy." (propozycja 3).
Roboty planujemy na czerwiec, więc jest jeszcze trochę czasu na ostateczną decyzję,
dlatego gdyby trafiło Ci się coś ciekawego to będę wdzięczna.

Ps. Poświęciłaś więcej czasu naszej elewacji niż mój mąż ;)

Wielkie DZIĘKI !!!

Zuzza
24-01-2013, 14:00
Nie ma za co ;-)

Dziś wrzucone grafitowe dachy, ciemne okna, biała elewacja.

Zuzza
25-01-2013, 13:22
I jeszcze raz grafitowe dachy i ciemne okna :-)

rafus12
26-01-2013, 13:43
A kto nam pomoze zaplanowac elewacje? :)
Dom jak z mojego avatara - dziennik budowy w stopce.
Dachowka Koramic ceglasta angobowana szlachetna, okna złoty dąb. Kolor elewacji myslimy zeby zrobic kawa z mlekiem. Czy on pasuje do dachu/okien?
Jaki kolor cokolu? Jakim kolorem podkreslic okna? Myslelismy o wstawkach z plytek kamiennych na elewacji oraz cokol ale nie wiemy czy to bedzie pasowac :( Cos takiego: http://www.walmar.net.pl/tryja.html

pozdrawiam
rafus

interona
26-01-2013, 17:32
Wrzucam zdjęcie mojej elewacji w zimowej czapce, dachu nie widać, będzie na wiosnę ;-) 165071
ps. widzicie ten meteoryt po prawej stronie? :)

sylwiaitomek
26-01-2013, 17:35
Wrzucam zdjęcie mojej elewacji w zimowej czapce, dachu nie widać, będzie na wiosnę ;-) 165071

Bardzo ładna elewacja. Podprzybitka drewno, plastik czy blacha?

Jaki macie kolor dachu?

EWBUD
26-01-2013, 18:20
Wrzucam zdjęcie mojej elewacji w zimowej czapce, dachu nie widać, będzie na wiosnę ;-) 165071

Przyjemnie :)

interona
26-01-2013, 18:27
Podbitka drewno, świerk pomalowany sadolinem - kolor pinia, elewacja kolor "kobalt" caparol, na dachu dachówka płaska turmalin w kolorze antracytowym (czyli b. ciemny, ale nie czarny). Przyjemnie, tylko te -15 na termometrze .... ;-)

IZA30
27-01-2013, 07:21
Wrzucam zdjęcie mojej elewacji w zimowej czapce, dachu nie widać, będzie na wiosnę ;-) 165071
ps. widzicie ten meteoryt po prawej stronie? :)

BARDZO ŁADNIE Ja z wielką ochotą zobaczyłabym zdjęcia w ciągu dnia! Podaj jeszcze kolor i z jakiej firmy jest biały tynk:)

interona
27-01-2013, 09:19
Iza30, dziękuję :) już wstawiałam foty w innym wątku, ale jeszcze raz dla Ciebie, w świetle dziennym :) Tynk silikonowy, producent: caparol, kolor: kobalt (nie jest biały, jest lekkoooooo szary, to widać na styku drzwi garażowe-tynk, ale w słońcu wygląda jak biały). Dachówka braas, model: turmalin, kolor:antracyt. Okna i drzwi: Urzędowski, dąb DB3. Pozdrawiam!

165157165158

TAR
27-01-2013, 15:02
Iza30, dziękuję :) już wstawiałam foty w innym wątku, ale jeszcze raz dla Ciebie, w świetle dziennym :) Tynk silikonowy, producent: caparol, kolor: kobalt (nie jest biały, jest lekkoooooo szary, to widać na styku drzwi garażowe-tynk, ale w słońcu wygląda jak biały). Dachówka braas, model: turmalin, kolor:antracyt. Okna i drzwi: Urzędowski, dąb DB3. Pozdrawiam!

165157165158

bardzo ladna elewacja, w odslonie nocnej zimowej wyglada jak wizualka :D czy mozna wiedziec co to za projekt domu i ciekawi mnie czym macie oblozony komin.

EWBUD
27-01-2013, 15:21
Iza30, dziękuję :) już wstawiałam foty w innym wątku, ale jeszcze raz dla Ciebie, w świetle dziennym :) Tynk silikonowy, producent: caparol, kolor: kobalt (nie jest biały, jest lekkoooooo szary, to widać na styku drzwi garażowe-tynk, ale w słońcu wygląda jak biały). Dachówka braas, model: turmalin, kolor:antracyt. Okna i drzwi: Urzędowski, dąb DB3. Pozdrawiam!

165157165158

Jak to Fighter zobaczy to zaraz pochwali, że na Caparolu - taka ładna elewacja :)

misiupl
27-01-2013, 15:37
Wrzucam zdjęcie mojej elewacji w zimowej czapce, dachu nie widać, będzie na wiosnę ;-) 165071
ps. widzicie ten meteoryt po prawej stronie? :)

interona - przepiękny dom, chcemy osiągnąć podobny efekt na Kameralnym 4 z Domy z Wizją - nawet kształtem podobne :)

interona
27-01-2013, 15:45
TAR, kominy obłożone blachą płaską. Tą samą, z której reszta obróbek blacharskich. Pomysł mój, wykonanie dekarzy (trochę zrzędzili... ale zrobili :-) Oczywiście w środku ocieplony wełną.

agaszaga
28-01-2013, 14:33
Witam!

Chciałam pokazać swój domek bo wiem że niewiele jest projektów w takim kolorze. Tynk sylikonowy w rzeczywistości kolor ciepłobordowy, którego szukałam baaaaardzo długo. Belki drewniane ale niestety podbitka już plastikowa bo białe opaski wokół okien wyciągnęły cała kasę z portfela. Wokół domu najprawdopodobniej wiosną powstanie taras (od frontu od schodów węższy pod okna tarasowe szerszy)

http://imageshack.us/a/img534/2295/zima2013taras.jpg

http://imageshack.us/a/img594/6125/zima2013.jpg

http://imageshack.us/a/img18/7682/jesie2012.jpg

http://imageshack.us/a/img405/8/jesie2012noc.jpg

ane3ka1
28-01-2013, 15:23
Agaszaga - gratulacje odważnej elewacji. W tej scenerii wygląda bardzo skandynawsko. PIĘKNIE!

interona
29-01-2013, 09:28
Bardzo odważnie, konsekwentnie, widać, że wiecie, czego chcecie :) gratulacje.

greywolf
29-01-2013, 14:08
interona,

dom z zewnątrz prezentuje się wspaniale! gratuluję!

agaszaga
29-01-2013, 16:28
dziękuję

Interona Też masz piękną elewację, a zdjęcie nocą z połyskującym śniegiem wygląda jak pocztówka :)

jjanicka
02-02-2013, 09:59
WITAM zIELI, MAM PYTANIE W KWESTII TECHNIKI WYKONANIA ŚCIAN SZCZYTOWYCH , CHODZI MI CZY TO PO PROSTU ZWYKŁE BONIE ZROBIONE Z CIENKIEGO STYROPIANU CZY INNA TECHNIKA, CZY MACIE JAKIEŚ ODSTĘPY POMIEDZY PANELAMI, MOGŁABYM POPROSIĆ O ZDJĘCIE ZBLIZONE . BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA POMOC, JESTEM WŁAŚNIE NA ETAPIE TYNKÓW ZEWNĘTRZNYCH I CHCIELIBYŚMY UZYSKAC PODOBNA STRUKTURĘ NA JEDNYM FRAGMENCIE ŚCIANY ELEWACYJNEJ.

JJANICKA
















Na wiosnę planujemy wrócić do dokończenia elewacji
ale cały czas zastanawiamy sie nad kolorami wrzucam parę zdjęć
będzie łatwiej zrozumieć o czym mówimy
159117159118159119159120

więc planujemy tak całą elewacje chcemy zrobić w bardzo jasnym zółtym a bonie które są na elewacji w delikatnym szarym
a cokół będzie w kolorze ciemnym (czarnym)czy to będzie wyglądać dobrze
a i jeszcze jedna sprawa czy bonie które są na ścianie szczytowej z oknami zostawić na takiej wysokości czy zrobić je do samej góry
wykonawca proponuje zostawić tak jak jest tłumaczy to tym że okna są nie symetrycznie i bonie do samej góry będą dziwnie wyglądały
na jednej będzie za duży skos reszta boni będzie do samej góry.
Zuzza
widzę że znasz się na tym może możesz coś doradzić
czekamy na uwagi

zieli
02-02-2013, 18:12
WITAM zIELI, MAM PYTANIE W KWESTII TECHNIKI WYKONANIA ŚCIAN SZCZYTOWYCH , CHODZI MI CZY TO PO PROSTU ZWYKŁE BONIE ZROBIONE Z CIENKIEGO STYROPIANU CZY INNA TECHNIKA, CZY MACIE JAKIEŚ ODSTĘPY POMIEDZY PANELAMI, MOGŁABYM POPROSIĆ O ZDJĘCIE ZBLIZONE . BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA POMOC, JESTEM WŁAŚNIE NA ETAPIE TYNKÓW ZEWNĘTRZNYCH I CHCIELIBYŚMY UZYSKAC PODOBNA STRUKTURĘ NA JEDNYM FRAGMENCIE ŚCIANY ELEWACYJNEJ.

JJANICKA

tak jest to cienki (bodajże 2cm) styropian przyklejony na styropian zasadniczy
pomiędzy paskami jest wstawiona plastikowa listwa też chyba 2cm
jeśli będziesz mieć jeszcze pytania to śmiało
167092167093167094

Zuzza
02-02-2013, 22:43
Hej! Melduję się po urlopie z nowymi siłami :-)

Rafus poszukam coś dla Ciebie w przyszłym tygodniu.

Interona - pięknie! Też mi się bardzo podoba!!

Agaszaga, wczoraj widziałam dom o identycznych kolorach: w Bukowinie Tatrzańskiej, zaraz przy drodze na Łysą Polanę ;-) Naprawdę przemyślana kompozycja - gratulacje :-)

A dla wszystkich dodałam trochę nowych zdjęć: czerwone dachy i ciemne okna.

Do poniedziałku!

rafus12
03-02-2013, 15:23
Dzieki Zuzza - czekam na twoje typy, pozdrawiam:D

pearl3434
04-02-2013, 10:14
Bardzo mi się podoba elewacja.Czy tynk jest polozony na gladko?Pytanie dotyczy domku z antracytowym dachem...( interona)

Zuzza
04-02-2013, 12:33
Dziś wrzuciłam zielone domy.

Na wszystkie maile odpowiem niebawem - muszę się troszkę ogarnąć po urlopie...

Pozdrowienia!

interona
04-02-2013, 14:23
Drodzy, dzięki za miłe słowa, wszystkie decyzje w sprawie elewacji podejmowałam sama, więc bałam się o efekt. Pearl3434, tynk nie jest gładki, to baranek 1,5.

Zuzza
05-02-2013, 07:45
Rafus,
Obejrzałam Twój dziennik – fajna okolica – może też kiedyś tam zamieszkam ;-) Wychowałam się w Gdańsku i może uda mi się do niego wrócić ;-)

Kawa z mlekiem będzie pasować do okien, obramowania mogłyby być o ton ciemniejsze – jeśli zdecydujecie się na kamienne wstawki – to dobrze, żeby kolor kamienia był identyczny jak kolor obramowań ( może się uda). Cokół z kamienia – też będzie fajnie wyglądał.

Przyznam szczerze, że tylko kolor dachu mi tu zgrzyta. Do takiego dachu pasują mi tylko ciemnodrewniane okna. Ewentualnie białe. No ale tego już nie zmienisz. Chyba, że na zdjęciach ten kolor jest przekłamany – bo mi wydaje się bardziej bordowy niż ceglasty. Złoty dąb dobrze wygląda z pomarańczowoceglastą dachówka, a z bordowoczerwoną już nie… Ale to oczywiście moje dziwne gusta ;-P

Pozdrawiam!

fighter1983
05-02-2013, 08:22
Jak to Fighter zobaczy to zaraz pochwali, że na Caparolu - taka ładna elewacja :)

Hmmm... elewacja jak elewacja....
Przemyslana pod wzgledem kolorystycznym, solidnie wykonana, ladnie komponuje sie z bryla budynku.
A czy Caparol, czy cos innego - co za roznica.... swiezo zrobiona kazda tak bedzie wygladala

Ta akurat mi sie podoba, ale wg mnie najwazniejsze zeby podobala sie wlascicielom a nie innym

Zuzza
05-02-2013, 11:48
Dodałam nowe czerwone dachy i okna złoty dąb.

Miłego dnia!

luzik- fsl
06-02-2013, 09:42
Witam wszystkich,
Zaplanowałam elewację z imitacją deski i cegłę klinkierową przy wejściu do domu i na ścianach przy tarasie.
Proszę Was o poradę czy będzie pasowała do całej elewacji ta cegła elewacyjna??
Pozdrawiam.167997167998

IZA30
06-02-2013, 11:56
Witam wszystkich,
Zaplanowałam elewację z imitacją deski i cegłę klinkierową przy wejściu do domu i na ścianach przy tarasie.
Proszę Was o poradę czy będzie pasowała do całej elewacji ta cegła elewacyjna??
Pozdrawiam.167997167998

Luzik a co to ta imitacja deski?Nadaje się na zewnątrz? I przy okazji - fajny domek-co to za projekt?

greywolf
06-02-2013, 12:13
luzik- fsl,

b. ładny dom; prosiłbym jednak o więcej zdjęć z różnych stron. Moim zdaniem, Jeśli cegła elewacyjna ma się pojawić na tej ścianie przy wejściu oraz na filarze (części bez tynku i koloru), to ja jestem na nie. Bałbym się, żeby nie przekombinować, tym bardziej, że kolor cegły nie do końca do mnie trafia. Może po prostu pomalować strefę wejścia na ten sam kolor, co dom. Bryła wtedy będzie lżejsza wizualnie.

Jaki rodzaj balustrady planujesz przy tym mini balkonie? Widziałbym tam coś maksymalnie prostego.

P.S. Im dłużej przyglądam się, tym bardziej jestem na nie dla cegły.

luzik- fsl
06-02-2013, 12:24
Luzik a co to ta imitacja deski?Nadaje się na zewnątrz? I przy okazji - fajny domek-co to za projekt?

Imitacja deski- jest to tzw powłoka naturalnego drewna - ja kupiłam gr 3 mm
a projekt - to Szmaragd MG Projekt ze zmianami i doprojektowanym tarasem
pozdarwiam

luzik- fsl
06-02-2013, 12:27
luzik- fsl,

b. ładny dom; prosiłbym jednak o więcej zdjęć z różnych stron. Moim zdaniem, Jeśli cegła elewacyjna ma się pojawić na tej ścianie przy wejściu oraz na filarze (części bez tynku i koloru), to ja jestem na nie. Bałbym się, żeby nie przekombinować, tym bardziej, że kolor cegły nie do końca do mnie trafia. Może po prostu pomalować strefę wejścia na ten sam kolor, co dom. Bryła wtedy będzie lżejsza wizualnie.

Jaki rodzaj balustrady planujesz przy tym mini balkonie? Widziałbym tam coś maksymalnie prostego.

P.S. Im dłużej przyglądam się, tym bardziej jestem na nie dla cegły.

dzięki za cenne uwagi
balustrady raczej mleczne szkło lub same proste kształtowniki pionowe

a co do klinkieru - to zdjęcie przedstawia elastyczną płytkę klinkierową - jest ona dużo delikatniejsza niż cięta cegła lub klinkier

pozdrawiam

Zuzza
06-02-2013, 13:12
Luzik,

Nie przekombinuj z tą elewacją.

Już zreszta pomieszałeś klasyczne obramowania okien z nowoczesnymi wstawkami z drewna - to zupełnie dwie różne bajki.

Wkleiłam dziś na bloga dom z identycznymi wstawkami drewnianymi - tam jest kamień zamiast cegły - ale chyba o coś takiego Ci chodziło. Popatrz na ten pierwszy dom...

Jak ulepszysz elewację wszystkimi elementami, które Ci się podobają w różnych domach to nie znaczy, ze to razem da dobry efekt. Jak chcesz mieć nowoczesną bryłę z drewnem i balustradą ze szkła, to po co ta sztukateria?

Jak dla mnie tu jest wszystkiego za dużo już w tej chwili.

Zuzza
07-02-2013, 13:49
Dodałam kolejne grafitowe dachy i ciemne okna.

Pierwszy dom ze sztukaterią i cegła elewacyjną - Luzik coś w Twoim stylu.

Pozdrawiam!

luzik- fsl
08-02-2013, 12:52
Dodałam kolejne grafitowe dachy i ciemne okna.

Pierwszy dom ze sztukaterią i cegła elewacyjną - Luzik coś w Twoim stylu.

Pozdrawiam!

Wielkie dzięki za kolejne fotki

Jednak teraz dopiero mam mętlik w głowie.
Może mi doradzisz jaką wybrać balustradę na balkony /mam jeszcze jeden - większy od strony ogrodu/
bo pewnie dobrze by było gdyby pasowały do ogrodzenia.
A jeszcze później zostanie mi coś wykombinować na tarasie.
Przeczytałam masę Twoich wypowiedzi i wiem że jesteś fachowcem bardzo pomocnym , więc liczę na Twoją poradę.
Wklejam bok domu z częścią tarasu / zawsze marzyłam o balustradzie tarasowe - tradycyjnej drewnianej z X /"iksami"/
Z góry dziękuję i pozdrawiam
168608

i zdjecie balkonu od ogrodu
168610

Ps. deski między oknami na piętrze - jeszcze nie pomalowane - /będą takie jak od frontu/

Zuzza
08-02-2013, 14:38
Luzik,

Niestety fachowcem nie jestem, wypowiadam się tylko na forum, o tym co mi się podoba, a co nie ;-) Jak każdy tu zresztą ;-)
Weź więc pod uwagę, że to tylko forum i nikt nie musi być mądrzejszy od Ciebie ;-)

Ale jeśli mnie pytasz, to balustrady najlepsze byłyby drewniane tak jak piszesz x-owate. Ponieważ masz już drewniane słupy na tarasie, to musisz się do nich dopasować. Możesz zobaczyć na zdjęciach mojego domu – mam identyczne balustrady.

Ja bym jeszcze przypilnowała, żeby balustrada miała dokładnie ten sam odcień co okna/drewno na elewacji.
I jeszcze jedno – pomalowałabym sztukaterię na kolor elewacji – to ten kontrast białego z ciemnym drewnem to najbardziej mi zgrzyta.


Wklejam za chwilę nowe propozycje domów – tym razem klinkier.
I niestety żegnam się z Wami do czwartku – mój widok z okna na najbliższe kilka dni do obejrzenia na zdjęciach ;-)

stachobb
13-02-2013, 19:57
Hmmmm... Każda szkoła budowlana uczy że elewacja jest na zewnątrz budynku ;-)

Zuzza
14-02-2013, 20:59
Co tu tak pusto? ;-)

Wkleiłam wreszcie coś nowego, może jutro będzie więcej...

Stachobb, jak powstał ten wątek to elewacje były tylko we wnętrzach - ale to już mało kto pamięta... Tylko dinozaury ;-)

Miłych Walentynek!

dorkaS
14-02-2013, 21:51
Zuzza, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że mając dom z balkonem, nie korzysta się z balkonów :)

Liwko
14-02-2013, 22:11
Zuzza, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że mając dom z balkonem, nie korzysta się z balkonów :)

Sąsiedzi mają trzy. Od czterech lat widziałem tylko jak na nich kołdry wietrzą.
Zresztą dookoła pełno domów z balkonami ale żywego ducha na nich nie widać. Balkony to tylko w blokach do suszenia prania się nadają. Widok przepiękny :)

Zuzza
15-02-2013, 07:09
Dorka, w twoim projekcie są typowe ozdobne balkony - przyjmuję zakład, że nigdy z nich nie skorzystasz. Zgadajmy się za 3-4 lata ;-)
Ja mam balkon od frontu - nigdy na niego nie wychodzę - i od tyłu: w lecie czasami (wstyd się przyznać...) wystawiam tam suszarkę z praniem (wstyd, wstyd)...

Fachowiec od balustrady tak ją przymocował, że oczywiście przewiercił się w dziesięciu miejscach przez wszystkie warstwy izolacji,a woda wchodzi w te dziury i spływa między murem a ociepleniem wykraplając się nad witryną i drzwiami wejściowymi i spływając wapiennym osadem, który jest nie do wyczyszczenia..... Zalepiamy, uszczelniamy, czyścimy snieg, wycieramy wodę, ale i tak nic nie pomaga... Teraz wybudowałabym dom piętrowy bez balkonów..... Może jeszcze się uda ;-)

Sąsiedzi mają balkon bez rynien i po kilku latach cały spód balkonu odchodzi im wielkimi płatami. OK inny sąsiad ma dobrze zrobione balkony - ale też nigdy nikogo na nich nie było ;-)

Ale może się odezwie ktoś kto korzysta? Zgadzam się, że pewnie są takie wyjątki... ;-)

Pozdrowienia!

Liwko
15-02-2013, 08:13
Masz rację Zuzza, balkon to tylko niepotrzebny mostek ciepła. Płaci się za niego przy budowie, a później płaci się za niego co roku taki jakby abonament :)

dorkaS
15-02-2013, 08:30
Ale może się odezwie ktoś kto korzysta? Zgadzam się, że pewnie są takie wyjątki... ;-)

Pozdrowienia!

Odezwałam się, bo zawsze korzystałam. Nie każdy przeprowadza się do domu z bloków, istnieją inne opcje.

U nas balkony od zawsze służyły do letnich nocnych rozmów (szczególnie w wieku nastoletnim, gdy zaprosisz psiapsiółę i nieco później, gdy psiapsióły idą w odstawkę z korzyścią dla kolegów), opalania się w różnym stopniu roznegliżowania, czytania w świętym spokoju i oczywiście wietrzenia pościeli, tudzież suszenia prania.

Liwko
15-02-2013, 08:59
i oczywiście wietrzenia pościeli, tudzież suszenia prania.

A fuuujjjj...

TAR
15-02-2013, 10:34
z ciekawosci zapytam gdzie wieszacie swoje pranie? suszarnia, ogrod, garaz?

ps. mam balkony ale ich nie uzywam, choc czasem sa pomocne jak maz chce sie dostac szybko na dach ;)

dorkaS
15-02-2013, 10:39
A fuuujjjj...

No, masakra, wiocha kompletna i w ogóle.
Ale uwielbiam wyblakłe na słońcu podkoszulki. Szczególnie takie z kreseczką w poprzek męskiego torsu. A takiego efektu w żadnej suszarni czy innej pralni nie osiągniesz :)

Kaktusy latem też tam trzymałam i trzymam.

Liwko
15-02-2013, 10:43
z ciekawosci zapytam gdzie wieszacie swoje pranie? suszarnia, ogrod, garaz?


Jak pogoda to od wiosny do jesieni na ogrodzie, jak pogody brak czy zimą, w pomieszczeniu gospodarczym.

Zuzza
15-02-2013, 11:54
Ja też lubię zapach prania wysuszonego na słońcu... Niestety w zimie mam zwykle cały dom zastawiony suszarkami ( troje dzieci....). Żałuję że nie mam suszarnio-pralni.
Bardzo żałuję - a parę metrów można byłoby wygospodarowac...

Wrzuciłam nowe zdjęcia czerwone dachy i białe okna.

Ale jaki tu ruch dzisiaj ;-) :-)

EWBUD
16-02-2013, 11:32
Ciepło się robi to i ruch się zrobił :)

rafus12
17-02-2013, 13:48
Rafus,
Obejrzałam Twój dziennik – fajna okolica – może też kiedyś tam zamieszkam ;-) Wychowałam się w Gdańsku i może uda mi się do niego wrócić ;-)

...
Przyznam szczerze, że tylko kolor dachu mi tu zgrzyta. Do takiego dachu pasują mi tylko ciemnodrewniane okna. Ewentualnie białe. No ale tego już nie zmienisz. Chyba, że na zdjęciach ten kolor jest przekłamany – bo mi wydaje się bardziej bordowy niż ceglasty. Złoty dąb dobrze wygląda z pomarańczowoceglastą dachówka, a z bordowoczerwoną już nie… Ale to oczywiście moje dziwne gusta ;-P
Pozdrawiam!
Dzieki Zuzza za opinie :)
Co do ceglastosci naszego dachu, faktycznie wpada w bordowy. Mozna to jakos uratowac kolorem elewacji??
pozdrawiam
rafus

Lukarna
17-02-2013, 16:19
Zuzza a jak u Ciebie można znaleźć takie zestawienie: dachówka kasztan, okna orzech? Jako "czerwony dach i ciemne okna" nic nie znalazłam:( Chyba że źle szukam?

Poszukuję koloru elewacji do takiego zestawienia.

Zuzza
18-02-2013, 13:35
Rafus,

Z Twoim dachem mam problem, bo na każdym zdjęciu wydaje mi się, ze ma inny odcień. Raz jest ceglasty, raz miedziany, raz bordowy...
Ale bym wybrała elewację w chłodnych kolorach - biały,piaskowy, beżowy. Zobacz na drugi dom na tej stronie:

http://elewacjezuzzy.blogspot.com/2013/01/czerwony-dach-zoty-dab-okna-cz2.html

To jest ta gama kolorystyczna - jesli dach ma chłodny odcień to chłodna elewacja wygląda super.


Lukarna, rzeczywiście takiego zestawienia nie było - chyba kasztanowa dachówka jest bardzo mało popularna...

Ale wyszukałam coś dla Ciebie w moich starych zdjęciach - niestety są małe, ale może coś podpatrzysz. Ta dachówka to też do końca wszędzie nie jest kasztan, bo w zależności od tego jak światło pada kolor może wyglądać inaczej. To są "kasztanopodobne" dachy:

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/LMP201620-203_zps651cbfdb.jpg
http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/d614_5_zpsa3ecb0cd.jpg
http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/540_6_zpsdee0c594.jpg
http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/540_5_zpsf9358140.jpg
http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/331_11_zps17a23c8f.jpg
http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/331_9_zps88add2c3.jpg
http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/127_b_zps1f8df0cc.jpg
http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/122_b_zpsf30b9bfb.jpg
http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/01ghfh_zps5f576b65.jpg

Do takiego zestawienia: Ładnie wyglądają biele, kremy na elewacji. Okropnie wyglądają białe dodatki do kolorowej elewacji.

Pozdrawiam!

Zuzza
20-02-2013, 15:22
Dodałam grafitowy dach białe okna.

:-)

mikela
21-02-2013, 09:30
Witam, a ja mam dom podpiwniczony, na wiosnę planuję zrobienie elewacji w kolorze jasny beż, krem, jasny brąz - jak mam zrobić elewację żeby nie było widać tego wysokiego cokołu z piwnicą, standardowo robi się jaśniejszą górę a ciemniejszy dół, ale czy to nie powiększy optycznie tej piwnicy, którą chciałabym jakoś ukryć poprzez elewację.

Projekt standardowa "stodółka" z garażem, wejście do domu oczywiście po schodach, drewniane balustrady i filary na ganku (taki wiejski styl - bo na wsi mieszkam :) )

Z góry dziękuję za każde wsparcie.

hubi2000
21-02-2013, 12:27
witam
jestem na etapie robienia elewacji w domku
czy ktos z forumowiczów ma jakies fajne stronki z elewacjami ?
chodzi mi głownie o elewacje z boniami - takimi paseczkami bede je robił na parterze
tylko mam dylematy jezeli chodzi o ich rozkład czy tylko do wysokosci okien czy do stropu ??
jeszcze wieksze dylematy mam oczywiscie odnosnie kolorów ?
jak dysponujecie takimi stronkami gdzie sa one dostepne to prosze o linki
pozdrawiam
hubert

IZA30
21-02-2013, 13:41
witam
jestem na etapie robienia elewacji w domku
czy ktos z forumowiczów ma jakies fajne stronki z elewacjami ?
chodzi mi głownie o elewacje z boniami - takimi paseczkami bede je robił na parterze
tylko mam dylematy jezeli chodzi o ich rozkład czy tylko do wysokosci okien czy do stropu ??
jeszcze wieksze dylematy mam oczywiscie odnosnie kolorów ?
jak dysponujecie takimi stronkami gdzie sa one dostepne to prosze o linki
pozdrawiam
hubert

Caały wątek jest o tym,wystarczy pooglądać ;) Zuuza nawet ma blog...

EWBUD
21-02-2013, 14:50
Witam, a ja mam dom podpiwniczony, na wiosnę planuję zrobienie elewacji w kolorze jasny beż, krem, jasny brąz - jak mam zrobić elewację żeby nie było widać tego wysokiego cokołu z piwnicą, standardowo robi się jaśniejszą górę a ciemniejszy dół, ale czy to nie powiększy optycznie tej piwnicy, którą chciałabym jakoś ukryć poprzez elewację.

Projekt standardowa "stodółka" z garażem, wejście do domu oczywiście po schodach, drewniane balustrady i filary na ganku (taki wiejski styl - bo na wsi mieszkam :) )

Z góry dziękuję za każde wsparcie.

Myślę, że jak dasz jakieś fotki, to będzie łatwiej coś doradzić :)

hubi2000
21-02-2013, 19:34
Caały wątek jest o tym,wystarczy pooglądać ;) Zuuza nawet ma blog...

dzieki za info
rzeczywiscie jest tam kilka ciekawych rozwiazan nawet kilka z boniami
ale jakby ktoś jeszcze cos znalazł bede wdzieczny bo ich jest naprawde mało
pozdrawiam

Zuzza
22-02-2013, 11:33
Dorzuciłam grafitowe dacy ciemne okna.

Mikela coś tam się trafiło z piwnicą dla Ciebie.
A o boniach pomyslę.

Pozdrawiam!

Zuzza
26-02-2013, 06:44
Wrzuciłam kolejne czerwone dachy i ciemne okna.

:-)

Zuzza
28-02-2013, 09:41
Dodałam grafitowe dachy i złoty dąb okna.

Miłego dnia!

IZA30
28-02-2013, 10:32
Zuzza super masz te elewacje;) Mnie najbardziej urzekła ta:
I znów powróciły mi myśli czy aby nie zrobić takich jasnoszarych boni:/

EWBUD
28-02-2013, 16:43
Zuzza super masz te elewacje;) Mnie najbardziej urzekła ta:
I znów powróciły mi myśli czy aby nie zrobić takich jasnoszarych boni:/

Fajnie zaplanowane :)
Aż miło popatrzeć.

Zuzza
07-03-2013, 08:50
Dziś wrzuciłam grafitowe dachy i białe okna.

:-)

aro_32
07-03-2013, 11:33
Nie znalazłem nigdzie zdjęć z zestawieniem ciemnobrązowego dachu, ciemnych okien i jasnoszarej elewacji. Największy problem to dobranie tynku szarego, który odcień i jakiej firmy wybrać by nie wpadał w zieleń, brąz tylko był typowo szary? Może ktoś ma doświadczenie z odcieniami szarości?

Zuzza
07-03-2013, 12:44
Aro, nie znalazłeś, bo nie jest to popularne zestawienie. Brązowy dach potrzebuje ciepłej palety kolorów, do której nie należy szary. Tak samo nie znajdziesz domów z czerwonym dachem i szarą elewacją - to nie bedzie wyglądać dobrze.

Szary raczej do grafitowych/czarnych dachów.
A do brązowych dachów kremowa/biała elewacja.

Pozdrawiam!

johana
07-03-2013, 16:12
Hej, a mi chodzi po głowie zestawienie czarny dach (lub grafitowy nie mogę się zdecydować) i jasnodrewniane okna do tego jakiś jasny śmietankowy tynk i sara kostka.
nie widziałam domów z jasnodrewnianymi oknami większość do czarnych dachów daje albo złoty dąb albo ciemne orzechy. Myślę i głowa mi już pęka od tych decyzji :)

aro_32
09-03-2013, 22:02
Aro, nie znalazłeś, bo nie jest to popularne zestawienie. Brązowy dach potrzebuje ciepłej palety kolorów, do której nie należy szary. Tak samo nie znajdziesz domów z czerwonym dachem i szarą elewacją - to nie bedzie wyglądać dobrze.

Szary raczej do grafitowych/czarnych dachów.
A do brązowych dachów kremowa/biała elewacja.

Pozdrawiam!

No zgadzam się, tyle że ja mam nie do końca brązową, lecz czarnobrązową angobowaną :
http://www.roben.pl/produkty,monzaplus-dachowka-sredzka-falista-plus.xml?widok=obrazek_3

Wychodzi mi że do takiego dachu (czterospadowy) najlepiej będzie się prezentować elewacja jasnoszara, cokół ciemnoszary.
W projekcie mam jeszcze trójkąty u szczytu 2 lukarn w drewnie oraz minimalna ilość tego samego drewna pomiędzy okienkami przy wejściu. Z tego względu nie ma już mowy o wielu kolorach tynku czy jakiś ozdobnikach. Szukam tylko odcienia tej szarości. Musi kontrastować z ciemnym dachem i oknami w orzechu, no i z tym drewnem które ma nawiązawać do brązu drzwi i okien (deski brąz ale nieco jaśniejszy niż okna). Powinien to być więc jasnoszary, ale nie chcę przesadzić by znowu nie przechodził w biel i za 2 lata elewacja nie wyglądała na brudną.

Zuzza
11-03-2013, 12:45
Johana, coś tam przypadkiem wynalazłam z jasnymi oknami dla Ciebie.

Aro, rzeczywiście do brązowego koloru to tej dachówce daleko ;-) Ja bym ją nazwała czarnoczarnoczarnoczarnoczarnobrązowa :-)

deresz
11-03-2013, 13:41
Trochę kamienia w forumowym domu:

http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB/185561.jpg

i dalej moje ulubione zestawienia:


http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB/185562.jpg
http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB/185563.jpg
http://www.album.com.pl/zKyZm68ZzB/185564.jpg


Zuza nic eis nie wyświetla rzeczywiście tu wstawiałaś zdjęcia?
Czy po tak długim czasie już ich tu nie ma?

Zuzza
12-03-2013, 07:07
Niestety wszystkie moje stare zdjęcia z tego wątku przepadły. Nie korzystałam przez dłuższy czas z serwerów na których były umieszone i zostały wykasowane...

Na szczęście większośc z nich mam i staram się na po trochu wrzucać na mojego bloga.

Pozdrawiam!

Zuzza
13-03-2013, 12:18
Dziś wrzuciłam czerwone dachy i ciemne okna.

:-)

Groszeczek
14-03-2013, 20:55
Zuzaa gratuluję blogu! Bardzo przydatny :-)
U mnie jeszcze fundamentów nie ma (planowane na maj/czerwiec i do zimy chcemy przykryć) a ja już szukam inspiracji na wygląd domu hahah
Na dzień dzisiejszy jestem prawie zdecydowana na czekoladowy dach (błyszcząca dachówka, chyba z Robena; słyszalam, ze na tych matowych mech rośnie a wejśćie u nas od płn, będzie), taki głęboki kolor. i do tego jasna elewacja (ecru, złamana biel, może delikatnie wpadający w krem/beż). Nie wiem jakie okna do tego i czy z obramówkami. Styl domu dworkowy, dach dwuspadowy z zadaszeniem nad wejściem i 2 piękne filarki ach :-)

W ogóle marzyła mi się dachówka karpiówka kolor ceglasty ale ostatecznie na dzień dzisiejszy zmieniliśmy zdanie...
Dobrze ogladać takie wątki jak ten bo człowiek jakoś dojrzewa :-)

Co do balkonów (podczytałam) to u nas będą tzw. francuskie (sama barierka), też słyszałam o problemach z odizolowaniem ich czy przeciekaniem, zwlaszcza od zachodu.
W pokojach dzieci zastanawiamy się nad tradycyjnymi oknami bez drzwi balkonowych - zobaczymy jeszcze.

Teraz mam balkon i używam, ale tylko dlatego, że mieszkam na 2 piętrze (poddasze u teściów) i pranie, kwiaty, zabawa dzieci (jest duży 7 m x 1,5 m). Jak będę miała salon z wyjściem na ogród - na bank nie będę korzystała z balkonów. Większość znajomych używa do suszenia prania wlasnie i widzę ich tyle ile go myją ;-) haha

Małgoś83
15-03-2013, 09:19
witam:) Świetny wątek i bardzo pomocny blog:)

zajrzałam tutaj bo szukam inspiracji..mianowicie mam problem z dobraniem koloru elewacji..dach będzie kryty dachówką Roben najprawdopodobniej Piemont Tobago glazurowany..wstępnie miał być Monza Plus antracyt angobowana ale ta pierwsza nadaje się lepiej ponieważ mieszkamy blisko drzew i na starym dachu zalega mech;d a tego chcemy uniknąć.. myślę, że kolor waniliowy, jasny beż bądź ecru byłby trafiony bo okna są ciemny orzech. A może ktoś ma inna wizje? będę wdzięczna za podpowiedzi:)

D*om*
20-03-2013, 10:21
W ciągu ostatnich kilku dni dostałem 2 razy zapytanie na elewację domu o podobnym klimacie. Jak się okazuje takie bryły są chyba modne w tym sezonie.177771

subfosylny
20-03-2013, 12:13
Fajna, Prosta. Skandynawska. ;)

Mnie się podobają drewniane fasady 3D .

Fotki fasady budynku w Rzeszowie.

177791

177793
foto: http://www.stolarnia.tarnobrzeg.pl

ada1984
21-03-2013, 13:38
Witam.

Moze mi pomozecie cos dopasowac do mojego domu. Na razie jest w stanie surowym wiec moge wybrac kazdy kolor elewacji.
Dom z biura archon:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6/m447c2b56bac8a

Na razie mam tylko 2 kominy z czerwonej cegly klinkierowej z ciemnobrązową(grafitową) fugą między klinkierem.
Myslalam o ciemnobrązowej blachodachówce i ciemnobrązowych oknach, drzwiach i bramie garażowej. Ale nie bardzo wiem na jaki kolor wtedy pomalować podbitkę i ogólnie na jaki kolor zrobić elewację i cokoły. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

fighter1983
23-03-2013, 16:47
Witam.

Moze mi pomozecie cos dopasowac do mojego domu. Na razie jest w stanie surowym wiec moge wybrac kazdy kolor elewacji.
Dom z biura archon:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6/m447c2b56bac8a

Na razie mam tylko 2 kominy z czerwonej cegly klinkierowej z ciemnobrązową(grafitową) fugą między klinkierem.
Myslalam o ciemnobrązowej blachodachówce i ciemnobrązowych oknach, drzwiach i bramie garażowej. Ale nie bardzo wiem na jaki kolor wtedy pomalować podbitkę i ogólnie na jaki kolor zrobić elewację i cokoły. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

a nie lepiej zlecic to komus kto ma wyczucie estetyczne? Projektantowi jakiemus? zaplacic pare zlotych i miec porzadny projekt elewacji?
Jezeli masz zmysl estetyczny - sama to zrobisz, jezeli nie to nie szukaj pomocy na forum, bo kazdy ma inny gust i kazdemu co innego sie podoba.

zorro128
25-03-2013, 13:03
Z projektantami jest pewien problem-cena...znajomi chcieli wziąć projektantkę wnętrz do nowo wybudowanego domu ale cena ich odstraszyła-18 000zł.(słownie osiemnaście tysięcy)!Nie żeby ich nie było stać,chodziło o zasady-w końcu sami pokombinowali i jest bardzo ładnie i estetycznie...

Kornela
28-03-2013, 06:44
Kochani, potrzebuję zdjęć elewacji z tynkiem silikonowym Greinplast. Proszę pomóżcie. Miłego dnia :)

hubertsain
28-03-2013, 07:11
Greinplast to tylko producent tynku, określ lepiej kolor jaki Cie interesuje, wtedy forumowicze może Ci pomogą.


Kochani, potrzebuję zdjęć elewacji z tynkiem silikonowym Greinplast. Proszę pomóżcie. Miłego dnia :)

Kornela
28-03-2013, 07:25
Myślę o zielonym :rolleyes:

karniej18
30-03-2013, 09:21
Witam , ja planuję elewację w takim zestawieniu :
180250

Proszę , was o rozszyfrowanie kolorów elewacji , stolarki i dachu .

Z góry dzięki .

karniej18
30-03-2013, 09:23
Podaję link : http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-3013_Atol

Zuzza
03-04-2013, 09:15
Witajcie po Świętach !

Trochę zaległości mi się porobiło :-( ale obiecuję nadrobić niebawem - na maile odpiszę obiecuję może do jutra się wyrobię ;-)

Wrzuciłam nowe czerwone dachy i klinkier.

Pozdrowienia!!!

IZA30
05-04-2013, 07:56
witam, doradzcie jak wykończyc mój dom, myslałam o jasnych scianach i cokole z tynku mozaikowego brazowego i zrobic taka odwódke z niego przy drzwiach wejsciowych bo mieszkamy na wsi i mamy małe dzieci wiec ryzyko ubrudzenia duze.... bardzo podobaja nam sie płytki klinkierowe nie wiem jak to fachowo sie nazywa sporo tego w sklepach tylko mysle ze ładniej byłoby zeby i ten cokół z tego samego materiału był a to bedzie o wiele wiekszy koszt ..prosze o porady i z góry dziekuje...
mój mąż jest spawaczem i ostatnio zrobił bardzo fajny wieszak moze ktos byłby zainteresowany takim lub innym ? pozdrawiam 181278181279

to w końcu chcesz rady czy po porostu przyszłaś tu coś sprzedać ,bo raczej mam wrażenie,że to drugie

IZA30
05-04-2013, 10:07
do iza
przepraszam bardzo ze tak to odebrałaś,,,, pisałam chyba już z miesiac temu, założyłam forum jestem tu nowa moze cos zle wpisałam ale nikt mi nie odpowiedział, dlatego teraz wstawiłam tutaj zdjecie....bo otrzymałam odpowiedz ze ciemny tynk sie nagrzewa i peka....takie rzeczy to jak wiem a prosiłam o konkretne kolory i wzory płytek.... a tak od razu kogos oskarżać to ja bym nie mogła tak jak ty...... kazdy z was cos wstawia......

Ja nie mówię o Twoim pytaniu o kolor elewacji tylko o próbie sprzedaży czegoś zupełnie nie związanym z wątkiem .Wpisz sobie na stopce,że coś sprzedajesz.Tu nawet nie chodzi o pojedynczą rzecz,tu próbujesz handlować o czym sama piszesz. Bez urazy ale wstawia to się na allegro...

agagrusz
05-04-2013, 13:10
Witam.

Moze mi pomozecie cos dopasowac do mojego domu. Na razie jest w stanie surowym wiec moge wybrac kazdy kolor elewacji.
Dom z biura archon:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6/m447c2b56bac8a

Na razie mam tylko 2 kominy z czerwonej cegly klinkierowej z ciemnobrązową(grafitową) fugą między klinkierem.
Myslalam o ciemnobrązowej blachodachówce i ciemnobrązowych oknach, drzwiach i bramie garażowej. Ale nie bardzo wiem na jaki kolor wtedy pomalować podbitkę i ogólnie na jaki kolor zrobić elewację i cokoły. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

A może trzymać się tego, co w projekcie? Z tego co widzę na stronie projektu są podane dwie wersje kolorystyczne. Po co zmieniać?

IZA30
05-04-2013, 13:42
o zebym wiedziala ze to jedno zdjecie wstawione wywoła takie oburzenie twoje to bym nie wstawiła, chciałam sie pochwalic tylko maz nie robi takich rzeczy na zarobek bo ma co robic w pracy a z reszta po co ja ci sie tłumacze... a ze sie sprzedaje rózne rzeczy na allegro to wiem bo mam konto i używam go, a tutak jestem p[ierwszy raz ...wiec kolezanko jesli nie chcesz doradzic co do elewacji tyo nie pisz i chyba nic strasznego tutaj nie zrobiłam wstawiajac zdjecie głupiego wieszaka...a tu taka nagonka...szok


Jestem na forum kilka lat ,ale dawno nie czytałam takich głupot...
koniec dyskusji dla mnie

karniej18
06-04-2013, 14:30
Witam , ja planuję elewację w takim zestawieniu :

http://www.domoweklimaty.pl/projekty...jekt-3013_Atol
Proszę , was o rozszyfrowanie kolorów elewacji , stolarki i dachu .

Z góry dzięki .

Zuzza
08-04-2013, 12:08
Karniej,

Dach ma kolor grafitowy, okna złoty dąb, elewacja krem ;-)

Chyba nie oczekujesz cudów ;-)

Pozdrawiam!

karniej18
08-04-2013, 15:41
Zuzza krem , a coś więcej ?

zieli
12-04-2013, 10:29
Czy dysponuje ktoś wzornikiem kolorów Caparol w formie pdf
(nie wiem czy coś takiego istnieje):(
W sumie to może być też innych producentów byle w formie elektronicznej

fighter1983
12-04-2013, 11:00
na stronie jest.... jako spectrum barw
http://www.caparol.pl/desktopdefault.aspx?tabID=4075&alias=pl&lang=pl&ug1=22625&ug2=22638&ug3=30949&ug4=11598
a dlaczego akurat w elektronicznej? wiesz ze to nie odzwierciedla stanu faktycznego?

zieli
12-04-2013, 11:17
na stronie jest.... jako spectrum barw
http://www.caparol.pl/desktopdefault.aspx?tabID=4075&alias=pl&lang=pl&ug1=22625&ug2=22638&ug3=30949&ug4=11598 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.caparol.pl%2Fd esktopdefault.aspx%3FtabID%3D4075%26alias%3Dpl%26l ang%3Dpl%26ug1%3D22625%26ug2%3D22638%26ug3%3D30949 %26ug4%3D11598)
a dlaczego akurat w elektronicznej? wiesz ze to nie odzwierciedla stanu faktycznego?

dzięki
zdaję sobie sprawę ale nie mam możliwości udania się do sklepu
a trzeba wybrać kolor

87anam87
12-04-2013, 11:33
hei!

wiem że pewnie już to pytanie było zadane setki razy, ale jak najszybciej muszę zdecydować jakie oświetlenie podbitki wybieram i jak często chcę je zamontować. szczerze nie mam pojęcia co zrobić :( jestem zagranica a na odległość trochę mi ciężko. kolor wybrany podbitka też ekipa działa a my nie mamy światełek :(
bardzo proszę o jakąś poradę :(

zlobiva
12-04-2013, 11:34
To wszystk to tynk strukturalny? Czy jakies plyty?

zlobiva
12-04-2013, 11:36
Ojj! Sorry pisalam odpowiedz do konkretnego posta i cos mi sie ryplo.

zlobiva
12-04-2013, 19:53
A! skoro już tu zaczęłam zaśmiecać wątek swoimi postami, to może uda mi się naciągnąć Was na jakąś konsultację i pomoc.
W zeszłym roku kupiliśmy dom - brzydki dom. W zasadzie z zewnątrz nie podoba mi się wcale, wewnątrz zaczął się podobać dopiero po tym, jak go urządziliśmy... ale ma dwie zasadnicze zalety: duża działka i świetna lokalizacja.

no ale do brzegu. nie podoba mi się ten dom. jest absolutnie nie w moim stylu. uwielbiam jasne domy z płaskim dachem, dużymi oknami. tymczasem mam ceglastą dachówkę, masę skosów i... KREMOWE rolety i bramy garażowe. dla mnie porażka, bo zupełnie nie wiem, jak poradzić sobie z elewacją, żeby dom choć trochę nawiązywał do nowoczesności. chciałabym jasno, może z jakimiś panelami - drewnianym, gipsowymi - nie wiem. mam jakąś kolumienkę przed drzwiami wyłożoną ciemnym klinkierem - jestem gotowa to skuć.
podjazdy i opaskę będziemy robić z tradycyjnego granitu. taras jest od północy, więc granit odpada, bo będzie wiecznie zielony, dlatego pewnie skusimy się na jakiś system pseudodrewniany. platforma przed drzwiami wejsciowymi będzie wyłożona kostką granitową. płot - dopasuję do elewacji, ale myślę o połączeniu gabionów, drewna, jakiegoś muru jasnego. no i oczywiście krzewów. bramy garażowej nie będzie. dojdziemy płotem do elewacji, tak żeby podjazd był "otwarty na zewnątrz".

załączam zdjęcia - może komuś wpadnie jakiś pomysł.

183262
183263
183264

Będę wdzięczna za pomoc

Zuzza
13-04-2013, 08:09
Zlobiva, Masz dom o klasycznej bryle i nie uda Ci się w żaden sposób zrobić z niego nowoczesnego z płaskim dachem. ;-) Najgorsze co można zrobić to dodać nowoczesne elementy... Wyjdzie Ci totalny miszmasz.

Wybierz kolor elewacji dokładnie taki jak te bramy i więcej nie trzeba. Granitowa kostka, drewniany taras to będzie naprawdę dobrze wyglądać.

Tylko zapomnij o tych drewnianych panelach...
To jest całkiem ładny dom - nie wiem czemu Ci się nie podoba ;-)

Pozdrawiam :-)

zlobiva
13-04-2013, 10:08
No taki byl moj plan - elewacja w identycznym odcieniu. Choc bez i krem to kolory, ktorych szczerze nie cierpie, to jednak nie widze innego ssonu, zeby uratowac ten projekt. Poprzedni wlasciciele planowali elewacje w ciemnym brązie, ale to juz by byl dla mnie absolutny hardcore!

Nie mam aspiracji, aby robic z tego domu nowoczesna kostke z plaskim dachem. Wiem, ze nie tedy droga. Chcialabym tylko, aby nie byl to kolejny "zolty domek z czerwonym dachem" bo to absolutnie nie moja bajka. Ja jestem estetka i nigdy nie kupuje rzeczy, ktore mi sie nie podobaja. Rzadko ide na kompromis w tej dziedzinie. Ten dom jest wlasnie takim kompromisem. I dlatego mam z nim taki problem. Bo niby wiem, jak mu zrobic dobrze, a jednak to "dobrze" dla niego, nie znaczy "dobrze"dla mnie.

No nic. Pozostane wiec przy kremowej elewacji. Zastanowie sie nan jakims boniowaniem na bryle garazu. Ale co z podbitka? Czy taka w kolorze granitu bedzie ok? I wtedy tak samo wykonczyc ten slup przy wejsciu? Bo ten ciemny klinkier nie pasuje do niczego.

zlobiva
13-04-2013, 10:33
o! ten dom ma identyczny kolor bram i póki co właśnie taka elewacja pozostaje moim numerem jeden. co o tym myślicie?

http://www.assko.pl/images/gallery/PASSAT_IVORY_KREMOWY16.jpg

piotr.b74
13-04-2013, 18:30
Szukam fachowców do elewacji z okolic Krakowa, proszę pisac z prv. Dziękuję

EWBUD
13-04-2013, 20:57
o! ten dom ma identyczny kolor bram i póki co właśnie taka elewacja pozostaje moim numerem jeden. co o tym myślicie?

http://www.assko.pl/images/gallery/PASSAT_IVORY_KREMOWY16.jpg

Fajny domek i kolorki też przyjemne.

Zuzza
15-04-2013, 09:01
Zlobiva - też mi się podoba. Ja następny dom bedę miała piętrowy ;-)

Ale wracając do Twojego obecnego, chcesz granitową podmurówkę, czy podbitkę? Jesli masz na myśli podmurówkę (tą przy ziemi) to szary będzie ok.

Oczywiście możesz wyjkorzystać też ten ciemny klinkier i zrobić taką samą podmurówkę i ogrodzenie. I tak masz już ten słup i kominy takie.

Jak zdecydujesz się zasłonić ten kolor - to obłóż go czymś i zrób w kolorze elewacji. Tak by najlepiej wygladało. W granicie sobie tego nie wyobrażam...

Im mniej będzie róznych kolorów widocznych tym lepiej.

Pozdrawiam!

zlobiva
15-04-2013, 20:27
O!

Podbitke mam w kolorze okien - teoretycznie. Bo w praktyce podbitka jest jasniejsza, no ale niby oba kolory udaja ten sam.
Poniewaz podjazdy, opaske schody i podest pod drzwi wejsciowe ukladamy z kostki granitowej, to pomyslalam o wykorzystaniu tego koloru rowniez na podmurowce i wlasnie tym slupie. Wydaje mi sie, ze to powinno zagrac.
Innym moim pomyslem bylo wylozenie frontu wystajacej czesci garazowej piaskowa plytka elewacyjna i wtedy te kolumne zrobilabym tym samym.
Nie chce tego bordowego klinkieru, bo absolutnie mi sie nie podoba i nie zamierzam uzywac go na plotach ani iw innych miejscach. Zdecydowanie stawiam na granit. Tak jak pisalam wczesniej, ogrodzenie chcialabym wykonac z gabionow i deski - pewnie takiej jak na podbitce. Wtedy wszystko (w moim odczuciu) bedzie sie trzymalo kupy.

Ach! Dopiero teraz zauwazylam, ze wczesniej zamiast napisac "podmurowka" napisalam "podbitka". Przepraszam. Moj blad.

zlobiva
15-04-2013, 20:39
Na Twoim blogu znalazlam dom w podobnej kolorystyce. I nawet ma kolumne wylozona plytka, o jakiej myslalam.
http://4.bp.blogspot.com/-KV3meP1YVA0/UPjvWRrE9_I/AAAAAAAAAYo/1NauoEoaqdc/s1600/16814315_6.jpg
Moze takie rozwiazanie sprawdzi sie na mojej elewacji?

Zuzza
16-04-2013, 07:09
Mi osobiście nie podoba się wyróżnianie tej kolumny. W tym domu powyżej, tak jak pisałam tylko kolumna w kolorze elewacji by pasowała. Jak dla mnie to te balustrady i koumna zepsuły całkiem ładny dom...

A wracając do Twojego ;-) Jesli nawet cały dół będzie w granicie to... i tak mi ta kolumna w granicie nie pasuje. Gryzie mi się ten szary z kolorem bramy. Gdy to jest przy ziemi to się tak nie rzuca w oczy i wygląda neutralnie, ale wyciągnięte na pierwszy plan... Ja bym się bała ;-) ale ogólnie jestem strachliwa ;-)

Obłozenie piaskową płytką, niby będzie bardziej pasować, ale nie zamierzasz chyba obkładać całego garazu? Może masz mozliwość wyróżnienia wneki przy wejściu, to by lepiej się z tą kolumną dogadało.

Ale piaskowiec plus granit plus to co już jest - to już dla mnie o wiele za dużo.

To Cię pocieszyłam ;-)

ania-aniula
17-04-2013, 07:13
Zlobiva bardzo ładny domek.

Ta elewacja, którą wkleiłaś również fajna. Ja byłabym konsekwetna i w tym przypadku nie odrózniałabym słupka, chociaż sama mam z tym zagwostkę. Jednak w Twoim projekcie zrobiłabym tak jak pisze Zuzza. Ale to kwestoa wyczucia ;) Być może Tobie nie będzie przeszkadzał inny kolor tego słupka:)

Ja przy okazji jeśli można chciałam Was zapytać czy przy wyborze koloru kominka tzn. klinkieru na kominku sugerowaliście się również kolorem cokołu czy podmurówki lub innego elementu? Czy raczej komin w kolorze dachu?
Wykonawca powiedział Nam, ze głównie komin ludzie wybierają pod kolor cokołu i teraz mam problem;) Niby to szczegół, ale człowiek chce żeby wszystko pasowało do siebie. W naszym projekcie nie pasuje cokół więc jeszcze nie wiem co tam będzie. Kolor okien Złoty Dąb, Złoty dąb brama, drzwi i rolety zewnętrzne. Elewację chce kolorów justy . . http://www.fotosik.pl/u/jutynakw/zdjecie/46/album/232244
Nasz projekt http://pracownia-projekty.dom.pl/kr_czekolada_z_garazem.htm
Dachówkę mamy brązową

Zuzza
17-04-2013, 07:27
Ania, komin zwykle jest w kolorze dachu. Jeśli robisz taką samą podmurówkę to dlatego że masz taki komin, a nie odwrotnie. Komin masz pierwszy, więc do niego się dopasowujesz.

W Twoim projekcie jest natomiast komin kontrastowy do dachu - jasny. I wysoka podmurówka - bardzo widoczna. Masz mozliwości: zrobić komin jak elewacja, jak podmurówka, albo jak dach. Wszystko będzie dobrze wyglądać - byle nie wprowadzać czwartego koloru...

ania-aniula
17-04-2013, 10:07
Zuzza własnie chce w kolorze dachu. Zapomiałam dodać, że komin mam w tyle od strony tarasu przy drzwiach balkonowych. Więc nie widać go z przodu tylko w tyle domku.
Nie mam tez tych podpurek przy domu. A co sądzisz o tym żeby zrobić własnie komin w kolorze dachu brązowy. Elewacje jak u Justyny tylko nie wiem czy ta wysoka podmurówka w takim czekoladowym kolorze ine będzie za dużo oraz ten słupek przy drzwiach w takim samym kaminiu w jakim chcemy płot. Bo płot właśnie chcemy zrobić w kamieniu tzn drewniany a przęsła kamienne. Jestem w szoku , że to tak szybko decyzje trzeba podejmować nie widząc całe domu. Nie sądziłam, że to takie trudne;)

A jaki doradziłabys kolor podbitki oraz tych elemenów drewnianych przy dachu?

Liwko
17-04-2013, 13:38
A może by tak zupełnie zrezygnować z komina?

Zuzza
17-04-2013, 14:00
;-)

Ania, Brazowy będzie git - tylko czy chcesz brązowy klinkier czy tynk?

Z tą podmurówką to trochę kłopot. Taka wysoka ciemna może średnio wyglądac... Może by ją obnizyć? Takie wysokie zwykle są w kolorze średnim ;-) nie za ciemnym...

Jesli chcesz elementy ozdobne drewniane na dachu, to pasowałoby takie jak okna/drzwi. Podbitka wtedy też jasna. Chociaz jasne wykończenie i ciemnobrazowa podbitka też by uszło.

Pozdrawiam!

ania-aniula
17-04-2013, 20:21
Liwko jeszcze tak źle ze mną nie jest,

Zuzza bardzo Ci dziekuje! Co do komina to nie wiem czy tynk czy klinkier. W Nabliższym czasie będziemy nad tym myśleć. Na pewno będzie w kolorze dachu;)
Co do podmurówki to właściwie ja się źle wyraziłam. Chodzi mi o wykończenie dołu elewacji farbą;) Dopiero ucze się pojęć;) Ten doł jest dość szeroki i za dużo byłoby brązu. Chcemy to trochę zwężyć. Dzięki raz jeszcze !

Liwko
18-04-2013, 07:25
Liwko jeszcze tak źle ze mną nie jest,


To znaczy, że ze mną już tak :sick:

Agi75
18-04-2013, 09:21
A to moje elewacje jeszcze nieskończone ( brak płyt z piaskowca w miejscach gdzie nie ma białego tynku). Na elewacji mam modrzew polski i ogromny kłopot.Strasznie sie żywicuje.Czy ktoś mi odpowie czy tak ma juz ten gatunek drewna czy to wina złej konserwacji (drewno malowane drewnochronem).

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=173773&d=1356001409

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=173775&d=1362158903

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=173777&d=1362158921

Zuzza
18-04-2013, 12:51
Agi, ładny dom :-)

Ale przyznam, ze wszyscy teraz chcą drewno i piaskowiec na elewacji i jeszcze okna w kuchni jak stanowisko strzelnicze w czołgu.
A potem będa pomstowac, bo drewno co roku będzie trzeba malować, bo płyty piaskowca będą odpadać... To tylko wygląda ładnie w pierwszym miesiącu po wykończeniu. ;-)

A co do żywicowania - to drewno tak ma ;-) Mam taras z modrzewia i w lecie to jest dopiero jazda na żywicy ;-) Ja maluję Sadolinem co roku ale to wszystko jeden pies ;-)

Agi75
19-04-2013, 07:18
Zuzza no z tym stanowiskiem strzelniczym to przesadziłaś.Od początku miałam zamierzenie doświetlenia blatu w kuchni na całej jego długości i takie okno sprawdza się doskonale i dodatkowo jest obrazem z perspektywy siedzącego w salonie. Co do elewacji to nie kwestia mody.Dla mnie drewno i kamień od lat były podstawowym budulcem i materiałem wykończeniowym i dlatego konsekwentnie pojawia się też wewnatrz naszego domku. I uwierz mi płyty kamienne nie odpadaja po miesiącu. Skąd wiem???? Moja rodzina to kamieniarze z dziada pradziada..... A co do modrzewia masz rację....Strasznie żywicuje....Właśnie doczytałam , że on tak już po prostu ma....Z tym, że myślałam, że jak po pierwszym razie to się zeszlifuje to będzie spokój....

Zuzza
19-04-2013, 09:53
Agi, no to miałaś pecha, że się akurat w modę wpasowałaś. Tak 5 lat temu to takie wykończenie nie było tak popularne.


Ale z oknem nie nie przekonasz. Co to za okno, przez które nic nie widać jak się stoi? Doświetlenie rąk? Jak chcesz zobaczyć co się dzieje przed domem to musisz kucnąć? albo usiąść w salonie? Dlaczego nie można zrobić normalnego dużego okna?

OK nie lubię nowoczesnych domów ;-) Ale może mnie przekonajcie, że to ma jakiś sens?

Agi75
19-04-2013, 11:49
Trudno kogoś przekonać na siłę do czegoś co z góry jest "zakazane".Takie okna maja zarówno tylu przeciwników co i zwolenników. A okno w mojej kuchni pojawiło się celowo zamiast płytek pomiędzy blatem a półką.Okno wychodzi akurat na drogę gminną i działkę sąsiada.Poniewaz kuchnia połączona jest z salonem przeszklonym z dwóch stron praktycznie od podłogi do sufitu nie potrzebyje dodatkowego przeszklenia tym bardziej jesli to ma byc widokna droge i na gapiów. Okna z salonu otwarte sa na krajobraz, którego nikt nigdy nie zabuduje (działka dochodzi do naszego lasu). Okno w kuchni teraz (jak to napisałam post wcześniej) jest obrazem z pewnej perspektywy ale niedługo będzie tam rozpoczynała się budowa. I wierz mi, ze nie muszę kucać....Front mojej działki przed domem jest w pełni widoczny a reszta mnie nie interesuje.... Ache i jeszcze jedno. Okno w kuchni jest dokładnie na wprost przeszklenia w salonie.Osoba stojąca przed domem widzi to co dzieje sie w salonie.Dlatego też wpadłam na pomysł zmniejszenia przeszklenia od strony drogi...

Zuzza
22-04-2013, 12:56
Agi, obejrzałam Twoje zdjęcia - i przyznaję: jest ślicznie :-) Przemyślane, dopracowane, dopieszczone - miło popatrzeć.

Co nie zmienia faktu, że sama może nie odważyłabym się na nowoczesny dom ;-P

IZA30
22-04-2013, 13:20
Agi, obejrzałam Twoje zdjęcia - i przyznaję: jest ślicznie :-) Przemyślane, dopracowane, dopieszczone - miło popatrzeć.

Co nie zmienia faktu, że sama może nie odważyłabym się na nowoczesny dom ;-P

Zuzka a ja to ciekawa jestem twojego domku:D elewacji oczywiście :)

Agi75
22-04-2013, 13:31
Zuzza każdemu podoba się coś innego i dobrze! Wiesz jakby było nudno, gdyby wszyscy mieszkali w takich samych domach....Ale stanowisko strzelnicze spodobało mi się.Tzn. to okreslenie dla tego typu okien. Przypomniałam sobie , ze gdy domek nasz był jeszcze w budowie , jeden z przechodniów zapytał czy bunkier budujemy:lol2:
Pozdrawiam serdecznie!

Zuzza
22-04-2013, 14:29
Iza, mój dom możesz zobaczyć na moim blogu o elewacjach - link w stopce (zakładka mój dom). Oczywiście tchórzliwa klasyka ;-)

Agi, oczywiscie że dobrze! Bardzo dobrze - w końcu mamy wolność ;-) No i oczywiście każdemu może się coś podobać lub nie podobać. A na forum możemy sobie o tym podyskutować ;-) Ja tam lubię czasem trochę pozrzędzić ;-)

Pozdrowienia :-)

ada1984
24-04-2013, 20:22
Prosze pomozcie!!!
Czy do brazowego dachu bardziej beda pasowaly okna orzech i podbitka w tym samym kolorze czy zloty dab: okna i podbitka? Elewacja jakas jasna, moze waniliowa.
VBede wdzieczna za jakas sugestie i pomoc w wyborze!!

Zuzza
25-04-2013, 07:57
Ada, do takiego dachu będą pasować i takie i takie okna.

Wybierz takie, które Ci się bardziej podobają. W tym Ci nikt nie pomoże ;-)

TAR
25-04-2013, 08:48
Ada mnie osobiscie podobaja sie bardziej orzechowe, sa bardziej stonowane a nie krzykliwe i jaskrawe jak zloty dab (jesli kogos lubiacego zd urazilam to przepraszam) i chyba latwiej dopasowac sie z kolorem elewacji.

IZA30
25-04-2013, 10:45
Prosze pomozcie!!!
Czy do brazowego dachu bardziej beda pasowaly okna orzech i podbitka w tym samym kolorze czy zloty dab: okna i podbitka? Elewacja jakas jasna, moze waniliowa.
VBede wdzieczna za jakas sugestie i pomoc w wyborze!!


Ada mnie osobiscie podobaja sie bardziej orzechowe, sa bardziej stonowane a nie krzykliwe i jaskrawe jak zloty dab (jesli kogos lubiacego zd urazilam to przepraszam) i chyba latwiej dopasowac sie z kolorem elewacji.
Że niby zloty dąb jaskrawy???o matko ale się uśmiałam :lol2::
u mnie jest złoty dąb i uważam,że to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć,u moich rodziców są w orzechu -wyglądają smutno a w ciemnie pochmurne od środka wyglądają po prostu ponuro :sick:

TAR
25-04-2013, 11:56
to fajnie, ze cie rozbawilam ;) , opisalam swoje wrazenia, wole jednak stonowane (jak ty to nazywasz - ponure) a jesli chodzi o srodek - nigdy nie zdecydowalabym sie na okna o dwustronnym kolorze.
ps . mam orzech i nie uwazam aby byly ponure. najwyrazniej pkt. widzenia zalezy od .....zamontowanych u siebie okien :D

modena
25-04-2013, 13:17
Że niby zloty dąb jaskrawy???o matko ale się uśmiałam :lol2::
u mnie jest złoty dąb i uważam,że to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć, :sick:

to fajnie, ze cie rozbawilam ;) , opisalam swoje wrazenia, wole jednak stonowane :D
:D
A mnie się bardzo podabają okna szare takie jak tu:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?207587-Okna-w-kolorze-szarym
i szara brama z tego wątku . Ewentualnie lubię też antracyt.
Ale będę miała złoty dąb , też mi się podoba , do szarych mogę się poślinić na forum:D:rolleyes:
Podobno złoty dąb ma nam ładniej pasować do szarej elewacji :rolleyes: ( jeden z najmocniejszych argumentów drugiej połówki)

TAR
25-04-2013, 13:35
ja mam bialo szara elewacje z przewaga bieli, nie powiem tez porownywalam i orzech i zloty dab - pasowaly oba choc zloty byl jakby "za zloty" stad wczesniej wysmiane okreslenie "jaskrawy"

szare okna - moje marzenie :)

agalind
25-04-2013, 14:07
Choć sama mam złoty dąb to obiektywnie patrząc uważam, że Tarcia ma rację i do orzecha łatwiej dopasować inne rzeczy. A biało-szraa elewacja z orzechem wygląda bardzo elegancko.

modena
25-04-2013, 14:07
ja mam bialo szara elewacje z przewaga bieli, nie powiem tez porownywalam i orzech i zloty dab - pasowaly oba choc zloty byl jakby "za zloty" stad wczesniej wysmiane okreslenie "jaskrawy"

szare okna - moje marzenie :)
Ano marzenie:yes: .
Też chcemy biało szarą elewację i bardziej podoba nam się złoty dąb ( orzechowe mi się nie podobają wogóle)Małż ma na mnie sposób , jak mu smęcę o szarych oknach to mnie straszy że zrobimy orzechowe i wtedy już lubię złoty dąb.:D

modena
25-04-2013, 14:17
Choć sama mam złoty dąb to obiektywnie patrząc uważam, że Tarcia ma rację i do orzecha łatwiej dopasować inne rzeczy. A biało-szraa elewacja z orzechem wygląda bardzo elegancko.
A mnie lepiej się dobiera resztę do złotego dębu ( złoty dąb z obu stron) . Może temu że lubimy rudy odcień drewna ( np. drzwi czy meble), na podłogę chcemy woodentic ochra a ściany w szarościach.

TAR
25-04-2013, 14:22
oczywiscie wszystko kwestia indywidualnego podejscia do kolorow, zauwazylam tez ze zl.d w jednej firmie jest zblizony do miodowego / pomaranczowego zas w innej blizej mu do orzecha niz do debu.

Agi - musiasz wpasc i sprawdzic czy ten orzech to taki elegancki a kiedys ja sprawdze twoje zlote deby:D

agalind
25-04-2013, 14:24
Agi - musiasz wpasc i sprawdzic czy ten orzech to taki elegancki a kiedys ja sprawdze twoje zlote deby:D

Koniecznie :D

TAR
25-04-2013, 14:25
A mi lepiej się dobiera resztę do złotego dębu ( złoty dąb z obu stron) . Może temu że lubimy rudy odcień drewna ( np. drzwi czy meble), na podłogę chcemy woodentic ochra a ściany w szarościach.



oooo to to wlasnie, tego mi okreslenia brakowalo "rudy" - to nie moj kolor, za cieply - wole chlodniejsze odcienie :)

od wewnatrz zas wole biale, uniwersalne do wnetrz, kolor wewnetrzny okna jakos mi narzuca kolorystyke wnętrza. a nie lubie bardzo ograniczen :D

agalind
25-04-2013, 14:28
Blokowe białe plastiki skutecznie mnie odwiodły od białych okien wewnatrz;) Orzech wydawal mi sie ciemny i stad zloty dab, ktory na szczescie nie jest calkiem rudy (chyba?;)). Po jakims czasie widzialam dom wlasnie z orzechem i biala elewacja i sie zakochalam. Gdybym zobaczyla go wczesniej pewnie bylby orzech :)

TAR
25-04-2013, 14:35
a widzisz ja cieplych rudosci we wnetrzu nie chcialam,nie pasowalyby mi, z kolei tak jak piszesz orzech zbyt przyciezki a bialy idealnie sie w tlo wtopil, ja tez wneki okien traktuje biala farba a nie kolorem jak na scianach, i parapety tez biale (wyleczyly mnie pseudo marmurki zoltawo-zólte w blokach :D ), po prostu lubie jasno.

biala / zlamana biel elewacji - ponadczasowa:yes:

TAR
25-04-2013, 14:42
wiecie, ze ja kolor elewki mialam wybrany jeszcze przed rozpoczeciem budowy? i to jedyna oprocz koloru dachowki niezmieniona decyzja budowlana :D

modena
26-04-2013, 10:29
Choć sama mam złoty dąb ............ A biało-szara elewacja z orzechem wygląda bardzo elegancko.

Agalind to właśnie Twoja elewacja bardzo nam się spodobała. I te okna u Ciebie tak bardzo przypadły do gustu mojemu M.:) ( i mnie też )

agalind
26-04-2013, 10:59
Agalind to właśnie Twoja elewacja bardzo nam się spodobała. I te okna u Ciebie tak bardzo przypadły do gustu mojemu M.:) ( i mnie też )

Miło mi bardzo:) Mi też się podoba :D

abra06
27-04-2013, 16:03
:)

GOSIA KARASIŃSKA
01-05-2013, 06:16
Witam !!!
Przedstawiam naszą skończoną wczoraj elewację!!! Brakuje jeszcze płytek na schodach i będzie oki.
[URL=http://www.fotosik.pl]http://images38.fotosik.pl/2033/bbf29f54af8a1291med.jpg
[URL=http://www.fotosik.pl]http://images50.fotosik.pl/1939/c90691ea9062da77med.jpg
[URL=http://www.fotosik.pl]http://images35.fotosik.pl/1895/cfc89ce374b7912bmed.jpg
[URL=http://www.fotosik.pl]http://images36.fotosik.pl/465/e43be9360ba39713med.jpg
[URL=http://www.fotosik.pl]http://images48.fotosik.pl/682/ba942cac3e038247med.jpg
[URL=http://www.fotosik.pl]http://images49.fotosik.pl/1885/0504718cb26f0a06med.jpg

Liwko
01-05-2013, 09:02
Ogólnie fajnie.
Ja na schodach zamiast płytek dałbym dechy, a z tarasem trochę pojechaliście :)

nazwa12
01-05-2013, 09:33
Ładnie,nawet bardzo ładnie :)

Zuzza
03-05-2013, 20:19
Gosia - elewacja bardzo mi się podoba - przemyślana, konsekwentna, dopracowana.

Ale brukarz rzeczywiście - był chłop z fantazją ;-)

michos
06-05-2013, 17:40
czy to jest czysto biały kolor elewacji?

Zuzza
10-05-2013, 10:40
Dodałam dziś na moim blogu dział KOLORY TYNKU ze zdjęciami z numerami tynku - będzie mozna łatwo wyszukać pasujące nam zestawienie (oczywiście jak zdjęć mi trochę przybędzie).

Jeśli ktoś z Was chciałby się podzielić swoimi zdjęciami i numerami - proszę o przesłanie na priv - bardzo chętnie dorzucę.
Tych zdjęć nie komentuję ;-) Jedynie wklejam dla potomności ;-)

Pozdrawiam :-)

IZA30
10-05-2013, 11:16
Dodałam dziś na moim blogu dział KOLORY TYNKU ze zdjęciami z numerami tynku - będzie mozna łatwo wyszukać pasujące nam zestawienie (oczywiście jak zdjęć mi trochę przybędzie).

Jeśli ktoś z Was chciałby się podzielić swoimi zdjęciami i numerami - proszę o przesłanie na priv - bardzo chętnie dorzucę.
Tych zdjęć nie komentuję ;-) Jedynie wklejam dla potomności ;-)

Pozdrawiam :-)
Brawo Zuzka!!!!Wielkie brawo za to co robisz!
Ja mam pytanie.Na całym domu będę mieć bialy tynk(Nebraska 1 z Ceresitu)i tu moje pytanie-czy opaski wokoł okien zrobić tym samym odcieniem czy ton ciemniejsze?
I a'propos -jak znajdziejsz jakieś domki w tym kolorze Nebraska 1 z Ceresitu bedę wdzięczna :D!

Kornela
11-05-2013, 10:10
Poszukuję domu w kolorze 0840, 0850 GREINPLAST (silikon)
Bardzo proszę o życzliwość i uprzejmość, może ktoś ma takowe zdjęcia :)

87anam87
12-05-2013, 00:47
to nasza elewacja fundament nie jest zrobiony bo musimy wyrównać podłoże słupy sa zrobione na ten ciemniejszy kolor.

http://img441.imageshack.us/img441/3189/1003637l.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F441%2F1003637l.jpg%2F)


http://img692.imageshack.us/img692/232/1003639ml.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F692%2F1003639ml.jpg%2F)



http://img404.imageshack.us/img404/5415/1003642d.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F404%2F1003642d.jpg%2F)

Zuzza
13-05-2013, 07:32
Anam - piękne kolory - mogłabyś się podzielić numerami tynku? ;-) Prześliczne drzwi :-)


Iza - nie wiem jakie masz okna -jak białe to tylko białe opaski, jak inne, to do białej elewacji mogą być też ciemniejsze.
Do każdych okien białe będą wyglądać najlepiej ;-)

Wczoraj przeczytałam pierwsze 130 stron tego wątku szukając numerów kolorów tynku ;-) Na razie mam dosyć ;-)

Kinia12
13-05-2013, 08:03
Pomocy!!! Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi doradzić jaki zrobić kolor podbitki? Dach w kolorze antracyt okna są orzech ściany będą białe ze wstawkami szarego kamienia. Planowałam umieścić drewno na wykuszu od salonu w kolorze merbau i taki też kupiłam kolor farby na podbitke.Jednak czy nie bedzie lepiej pasować podbitka np w kolorze palisander?(ciemna, żeby pasowała do dachu?

Zuzza
13-05-2013, 08:59
Kinia, możesz zrobić w kolorze okien, albo dachu, albo białą. Każda będzie dobrze wyglądać.

Ja bym pewnie wybrała w kolorze okien - i takie same wstawki na elewacji.

Nie mozesz mieć wstawek drewnianych innych niż kolor okien - to nie bedzie wyglądać dobrze.

Pozdrawiam!

87anam87
13-05-2013, 11:47
Anam - piękne kolory - mogłabyś się podzielić numerami tynku? ;-) Prześliczne drzwi :-)

dziękuje za opinie. jasne podzielę się tylko muszę sprawdzić, za kilka tygodni będę w Polsce to dam znać jaki jest dokładny numer..

IZA30
13-05-2013, 12:38
Anam - piękne kolory - mogłabyś się podzielić numerami tynku? ;-) Prześliczne drzwi :-)


Iza - nie wiem jakie masz okna -jak białe to tylko białe opaski, jak inne, to do białej elewacji mogą być też ciemniejsze.
Do każdych okien białe będą wyglądać najlepiej ;-)

Wczoraj przeczytałam pierwsze 130 stron tego wątku szukając numerów kolorów tynku ;-) Na razie mam dosyć ;-)

Mam obustronny złoty dąb to co proponujesz?Tak to wygląda ,a może w ogóle nie robić tych opasek-maż jest przeciwny,ja się uparłam :sick:

Zuzza
14-05-2013, 07:20
Iza, Masz niski dom i duże ładne okna. Na sztukaterię jest bardzo mało miejsca. Myślę, że bez tych opasek chyba będzie lepiej ;-) Przynajmniej od tyłu - nie wiem jak front wygląda.
Sztukateria przydaje się gdy mamy dużą ścianę i małe okna - wtedy optycznie je powiększa i urozmaica elewację.

A ty za kasę na te listwy urządzisz cały ogród ;-)

Jak się jednak zdecydujesz to najładniej będzie w kolorze elewacji, ewentualnie w kolorze pomiedzy elewacją a oknami (krem/beż).

Pozdrawiam!

TAR
14-05-2013, 07:39
Iza tez bym opasek nie robila z tych samych powodow, o ktorych wspomniala Zuzza. Jednakze ze zdaniem o ogrodzie stanowczo sie nie zgodze:D:p

ada1984
14-05-2013, 07:51
Zastanawiam się nad mahoniowymi oknami do domu. Co myslicie o tym kolorze?
Bardzo mi sie podoba i wydaje mi się że do mojego dachu będą ładnie pasowały. Problem jest w tym że chciałabym mieć wewnatrz domu również okna w kolorze, a jakoś tak nie umiem sobie wyobrazić do czego ten mahoń by mi pasował Ma ktoś z was okna w tym kolorze??

Niestety dach jeszcze nie polożony, na pasach nadrynnowych widać jaki bedzie kolor. W słońcu ten brąz wpada w czekoladowy może mahoniowy. Może wy mi podsuniecie jakiś inny kolor okien które by tu pasowały? Podbitka jest w kolorze palisander, dosyć ciemna.Elewacja pewnie będzie jakaś jasna. Braliśmy też pod uwagę dąb bagienny ale te okna są strasznie ciemne, a już brama to w ogóle będzie czarna
Najgorsze jest gdy po zakupie materiału na dach kolor okaże się inny niz się zakładało Załamało mnie to lekko i niestety wszystkie plany trzeba zmienić. Wszystko daodatkowo komplikują ceglaste kominy Załamanie...
Będę wdzięczna za każdą pomoc.

189314

tzoana
14-05-2013, 13:11
Hej

Prosze podpowiedzcie mi, jaki kolor elewacji i stolarki (moze jakis zblizony kolor) jest na ponizszym zdjeciu?

189369

IZA30
15-05-2013, 07:00
Iza, Masz niski dom i duże ładne okna. Na sztukaterię jest bardzo mało miejsca. Myślę, że bez tych opasek chyba będzie lepiej ;-) Przynajmniej od tyłu - nie wiem jak front wygląda.
Sztukateria przydaje się gdy mamy dużą ścianę i małe okna - wtedy optycznie je powiększa i urozmaica elewację.

A ty za kasę na te listwy urządzisz cały ogród ;-)

Jak się jednak zdecydujesz to najładniej będzie w kolorze elewacji, ewentualnie w kolorze pomiedzy elewacją a oknami (krem/beż).

Pozdrawiam!


Iza tez bym opasek nie robila z tych samych powodow, o ktorych wspomniala Zuzza. Jednakze ze zdaniem o ogrodzie stanowczo sie nie zgodze:D:p

Kurcze dałyście mi do myślenia-chyba macie rację:sick: Pokażę jeszcze dom z przodu,zdjęcie trochę nie wyraźne:

TAR
15-05-2013, 07:32
Kurcze dałyście mi do myślenia-chyba macie rację:sick: Pokażę jeszcze dom z przodu,zdjęcie trochę nie wyraźne:


stanowczo bez opasek, boni itp. ozdobnikow

IZA30
15-05-2013, 11:07
stanowczo bez opasek, boni itp. ozdobnikow

Dziękuję Wam bardzo ,decyzja ostateczna-opasek nie będzie :hug:

macut
15-05-2013, 13:53
Do zrobienia zostały jeszcze schody, a na dzisiaj mamy tyle

Zuzza
15-05-2013, 14:10
Macut, padam na kolana :-)

ŁAŁ :-) Jak z bajki :-)

Zuzza
15-05-2013, 14:42
Ada,

Każdy kolor okien bedzie pasował. Wybierz takie które Ci się najbardziej podobają...
Tylko rzeczywiście trochę te kominy skomplikowały sprawę ...

Ja mam okna w kolorze "mahoniowym" myślę ze pasują do wszystkiego ;-)


Wkleiłam na bloga kolejną porcję numerów tynku.

Pozdrawiam!

Liwko
15-05-2013, 15:43
Do zrobienia zostały jeszcze schody, a na dzisiaj mamy tyle

Super!
No i plus, że bez kominów :)

ada1984
15-05-2013, 16:54
Ada,

Każdy kolor okien bedzie pasował. Wybierz takie które Ci się najbardziej podobają...
Tylko rzeczywiście trochę te kominy skomplikowały sprawę ...

Ja mam okna w kolorze "mahoniowym" myślę ze pasują do wszystkiego ;-)



!


Mowie wam te okna mi spac nie daja. Musze zdecydowac do soboty, a mam taki mętlik ze plakac mi sie chce...
Wiem...te nieszczęsne kominy... bez nich nie mialabym problemu z wyborem.

Ja mam już meble do salonu z poprzedniego mieszkania: ciemne brązowe więc obawiam się ze do mahoniowych okien nie bardzo one beda pasowaly. A nawet jesli to podloga pewnie tez by musiała być jakaś ciemna. Jakoś tego nie widzę...

Powiem Ci Zuzza ze czekałam cały dzień na Twoją odpowiedz:) Bo widzę że nie opuszczasz potrzebujących:):) I masz dobry gust:):)

Może jeszcze cos ci przyjdzie do głowy patrząc na ten mój nieszczęsny dom:(
A w ogóle myślisz że powinnam dodać jakieś boni czy gzymsy wokół okien? Czy wtedy to już będzie totalna katastrofa?

A jesli nawet wstawie okna ciemnobrązowe czy nawet mahoniowe to myślisz że może cokół wokól domu powinien być taki jak kominy? Ceglasty?

macut
15-05-2013, 17:34
Mowie wam te okna mi spac nie daja. Musze zdecydowac do soboty, a mam taki mętlik ze plakac mi sie chce...


Ładny dom się zapowiada a tu lament :) Wrzucam fotkę, może będzie inspiracją - zdjęcie zrobione w słabym świetle, w słońcu kolory są żywsze. Jeśli nie chcesz białych okien, zawsze możesz zamówić dwukolorowe.

P.S. Komin to moim zdaniem ozdoba!

dorkaS
15-05-2013, 18:14
Do zrobienia zostały jeszcze schody, a na dzisiaj mamy tyle

W pierwszym momencie pomyślałam, że to wizualka.

Rewelacyjna konsekwencja! Czy to są zamykane okiennice?

macut
15-05-2013, 21:03
W pierwszym momencie pomyślałam, że to wizualka.

Rewelacyjna konsekwencja! Czy to są zamykane okiennice?

hej,
faktycznie fotka po zmniejszeniu wygląda jak wiz.
okiennice tylko dekoracyjne (cena + możliwość montażu do styropianu)

Zuzza
15-05-2013, 21:09
Ada, nie stresuj się ;-) Ładny dom - mój wygląda identycznie ;-) - będzie dobrze.
Naprawdę do takiego dachu pasuje każdy kolor okien, niezaleznie od kominów. Jak do tych mahoniowych nie jesteś przekonana, to zrób takie, któe Ci się bardziej podobają. Białe, dębowe, ciemne, jasne - wszystko będzie dobrze wyglądać.

Nad resztą będziesz się zastanawiać później. Na razie okna - tylko ładne szprosy dobierz ;-) Popatrz na okna Macuta i daj się zainspirować ;-)

O podmurówce i sztukaterii pomyślimy jak wybierzesz okna ;-)

:-)

Liwko
16-05-2013, 04:27
P.S. Komin to moim zdaniem ozdoba!

Jeżeli po to się go buduje, to gratuluję.

ada1984
16-05-2013, 07:18
Ada, nie stresuj się ;-) Ładny dom - mój wygląda identycznie ;-) - będzie dobrze.
Naprawdę do takiego dachu pasuje każdy kolor okien, niezaleznie od kominów. Jak do tych mahoniowych nie jesteś przekonana, to zrób takie, któe Ci się bardziej podobają. Białe, dębowe, ciemne, jasne - wszystko będzie dobrze wyglądać.

Nad resztą będziesz się zastanawiać później. Na razie okna - tylko ładne szprosy dobierz ;-) Popatrz na okna Macuta i daj się zainspirować ;-)

O podmurówce i sztukaterii pomyślimy jak wybierzesz okna ;-)

:-)


Szprosy... Moj mąż nawet nie chce o nich słyszeć:(:( Wątpie że go przekonam.


Muszę przed położeniem dachu wybrać kolor elewacji. Kładziemy blachodachówkę więc ten fragment domu między garażem a domem i kukułki muszą być pomalowane juz teraz. Myslałam o jakimś jasnym kolorze, kremowym. Tylko nie wiem czy lepiej by ten krem wpadał w zolty czy brazowy(takie cappucino). JAk myslisz?

macut
16-05-2013, 08:22
Muszę przed położeniem dachu wybrać kolor elewacji. Kładziemy blachodachówkę więc ten fragment domu między garażem a domem i kukułki muszą być pomalowane juz teraz. Myslałam o jakimś jasnym kolorze, kremowym. Tylko nie wiem czy lepiej by ten krem wpadał w zolty czy brazowy(takie cappucino). JAk myslisz?

Nie wybieraj jeszcze koloru. Zaciągnijcie ten fragment klejem i siatką, zagruntujcie białym gruntem (żeby było uniwersalnie). Ekipa poradzi sobie później z nałożeniem struktury.

ada1984
16-05-2013, 08:29
Nie wybieraj jeszcze koloru. Zaciągnijcie ten fragment klejem i siatką, zagruntujcie białym gruntem (żeby było uniwersalnie). Ekipa poradzi sobie później z nałożeniem struktury.

To wlasnie pomysl ekipy by ten maly fragment juz teraz pomalowac:( Powiem Ci ze mam takie wrazenie ze na tej naszej budowie to wszystko robimy od konca:) A efekty widac... ciagle jedno nie pasuje do drugiego:)

macut
16-05-2013, 08:42
To wlasnie pomysl ekipy by ten maly fragment juz teraz pomalowac:( Powiem Ci ze mam takie wrazenie ze na tej naszej budowie to wszystko robimy od konca:) A efekty widac... ciagle jedno nie pasuje do drugiego:)

Ja też na miejscu ekipy coś takiego bym proponował, bo tak jest łatwiej (zwłaszcza przy blachodachówce). Ale nie wybieraj koloru na już, jeśli nie jesteś pewna, spytaj ekipę o możliwość późniejszego nałożenia struktury. Jestem pewien że się da.

Zuzza
16-05-2013, 09:58
Ada, ja mam taki sam dach i tylko ocieplenie tego fragmentu było zrobione przy dachu. Ekipa od tynków sobie potem poradziła.
aLe jak chcesz wybrać koniecznie to do tego ceglastego kominalepiej by pasował odcień kremu ciepły - żółtawy. Możesz potem rzeczywiście zrobić klinkierową podmurówkę.

Zobacz na mojej stronie dom drugi od dołu:

http://elewacjezuzzy.blogspot.com/search/label/Czekoladowy%20dach%20ciemne%20okna

Pozdrawiam!!!

ada1984
16-05-2013, 14:40
Zuzza ten ten wskazany dom:
(([url]http://elewacjezuzzy.blogspot.com/search/label/Czekoladowy%20dach%20ciemne%20okna[/url))

ma okna brązowe? Podobne są do mahoniowych:)

ada1984
16-05-2013, 20:08
Wrzucam zdjęcia próbki mojej blachy oraz 2 rodzaje kolorów okien: mahoniowe i orzech. Wybieram między tymi dwoma. Na drugim zdjęciu przykładowy kolor elewacji, nie wiem czy nie za jasny.

189849189850

Dziękuję za pomoc!!!

mk64
16-05-2013, 22:13
Wrzucam fotki mojej elewacji:
189909189910189912

Groszeczek
17-05-2013, 11:33
Mk64 ładny kolor elewacji :-) Ładnie się komponuje z dachem i oknami. Jedyne co mi się nie podoba to to, że w miejscu drzwi zrobił się ciemny kąt przez "wyciągnięcie" koloru z cokołu...
Ale to pewnie kwestia gustu ;-) i nie będzie się brudzić przy drzwiach ;-)

Ada1984 ładny kolor tynku :-) Z jakiej to firmy? tzn. pytam o producenta. Co do odcienia to chyba na większej powierzchni tynk będzie wyglądał na ciemniejszy? Nigdy nie pamiętam w którą to stronę, czy wydaje się ciemniejszy czy jaśniejszy na próbce, może ktoś podpowie :yes::cool:

Co do koloru okien, to moim zdaniem ładniej wygląda ten ciemniejszy (mahoń? nie wiem, który jest który).

Swój dom (nie ma jeszcze fundamentów, czekamy na pozwolenie dopiero) planuję z dachówką czekoladową i elewacją coś właśnie jak u Ciebie :-) Może jaśniejsza, bardziej wpadającą w biel takką "złamaną". Jeszcze się waham, ale mam dużo czasu do decyzji ;-)

A jaką podbitkę planujesz? Jeśli zdecydowałabyś się na te jaśniejsze okna, to w kolorze dachu czy okien?
Pozdrawiam

ada1984
17-05-2013, 11:40
Tynk z firmy KABE. Tanszy niz z Tytana i chyba na ten sie zdecyduje.

Po dlugich rozmowach z mezem doszlismy do wniosku ze jednak te jasniejsze okna(ciemny dąb). Zdecydowalo to ze mahon od wewnatrz mi nie odpowiada i mysle ze jak tak dlugo zajelo mi podjecie decyzji co do okien, to pozniej bede jeszcze dluzej analizowac to jakie drzwi, jakie podlogi, jakie meble... A przy tym dębie "myślę"(okaże się:) ze bedzie łatwiej.

Podbitka jest w kolorze palisander(wyglada na ciemny brąz). Powiem szczerze ze to naszego dachu zaden inny jakos nie pasowal. A jaki będzie koncowy rezultat... mam nadzieje ze sie nie zalamie:):)

TAR
17-05-2013, 13:15
Ada a musicie miec okna"drewnopodobne"? zastanowcie sie czy nie lepiej wybrac odcien z palety RAL dopasowany na styk z kolorem blachy lub tego nieszczesnego komina. i jeszcze jedno przemyslcie dobrze czy na pewno chcecie kolor okien obustronny.

kamild
17-05-2013, 13:17
Ja planuje zrobić taką elewacje:
http://images46.fotosik.pl/2056/17d6149fa5a3af6fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/17d6149fa5a3af6f.html)
http://images40.fotosik.pl/2048/c270b05b86b63fc4m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c270b05b86b63fc4.html)
http://images37.fotosik.pl/2063/2457e6104280da1bm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2457e6104280da1b.html)
http://images40.fotosik.pl/2048/83f0998c5ad0bdb8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/83f0998c5ad0bdb8.html)
niby mi się podoba, ale czegoś mi tu brakuje. Drewno z elewacji odpada bo to już co drugi dom ma, przyklejone bez sensu ;) Może ktoś coś doradzi?

edit:
jeśli chodzi o otoczenie, to na razie dwa domy w sąsiedztwie w budowie i pola i łąki. Więc jako pierwszy podyktuje trend :)

TAR
17-05-2013, 13:34
moja ulubiona kolorystyka :) zeby jeszcze dach byl grafitowy a nie czarny/antracytowy
mnie tu juz nic nie brakuje, pamietaj jeszcze o zewnetrzu , tarasie, ogrodzeniu i ogrodzie - dojda rosliny, kolory, mala architektura - wiec lepiej niech mniej sie dzieje na elewce niz za duzo :)

ada1984
17-05-2013, 14:01
Ada a musicie miec okna"drewnopodobne"? zastanowcie sie czy nie lepiej wybrac odcien z palety RAL dopasowany na styk z kolorem blachy lub tego nieszczesnego komina. i jeszcze jedno przemyslcie dobrze czy na pewno chcecie kolor okien obustronny.

O takich oknach nawet nie pomyslalam. Myslisz ze brame i drzwi potem tez uda sie takie dostac? Moze komus wydac sie to pytanie glupie, ale ja nawet nie wiedzialam ze mozna kolory z palety RAL dopasowac.

Domyslam sie ze ty masz okna biale, a przynajmniej wewnatrz. Nie mialas problemu z urządzeniem wnetrza salonu? Biale okna wydaja mi sie jakies takie zimne. Jesli to nie problem moglabys mi wyslac jakies zdjecie wnetrza twojego salonu? Na meila [email protected]. Będę Ci bardzo wdzięczna.

kamild
17-05-2013, 14:11
zeby jeszcze dach byl grafitowy a nie czarny/antracytowy
z dachem dałem ciała - w słoneczny dzień wygląda pięknie, ale jak jest pochmurno to bardziej papę przypomina - mogłem wziąć grafit, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem :)

TAR
17-05-2013, 14:18
O takich oknach nawet nie pomyslalam. Myslisz ze brame i drzwi potem tez uda sie takie dostac? Moze komus wydac sie to pytanie glupie, ale ja nawet nie wiedzialam ze mozna kolory z palety RAL dopasowac.

Domyslam sie ze ty masz okna biale, a przynajmniej wewnatrz. Nie mialas problemu z urządzeniem wnetrza salonu? Biale okna wydaja mi sie jakies takie zimne. Jesli to nie problem moglabys mi wyslac jakies zdjecie wnetrza twojego salonu? Na meila [email protected]. Będę Ci bardzo wdzięczna.

dla mnie bialy jest uniwersalny, dopasujesz do niego kazdy kolor i drzwi, scian, umeblowania, biale okno nie rzuca sie tak mocno w oczy jak np. brazowe. do tego nie jestes ograniczona kolorystycznie. wg. mnie to wlasnie ciemne okna zbyt mocno widac. ja z zewnatrz mam orzech w srodku biale, parapety rowniez biale. fotke jakas poszukam ale to juz wieczorkiem.

my okna, brame i drzwi zamawialismy w jednej firmie, raz ze taniej, dwa zeby kolory dopasowac i trzy jeden wykonawca. oczywiscie ze i bramy i drzwi mozna dostac w wybranym przez siebie kolorze z palety RAL

TAR
17-05-2013, 14:23
z dachem dałem ciała - w słoneczny dzień wygląda pięknie, ale jak jest pochmurno to bardziej papę przypomina - mogłem wziąć grafit, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem :)

coz, zycie :) i tak niezle posuniecie z tymi kolorami. bardzo lubie domy z przewaga bieli i dodatkami szarosci. biale / biale zlamane elewacje zawsze wygladaja super.

ada1984
17-05-2013, 14:23
my okna, brame i drzwi zamawialismy w jednej firmie, raz ze taniej, dwa zeby kolory dopasowac i trzy jeden wykonawca. oczywiscie ze i bramy i drzwi mozna dostac w wybranym przez siebie kolorze z palety RAL[/QUOTE]

Dzwonilam do firmy sprzedajacej okna i powiedziano mi ze okna z palety RAL sa dosyc drogie, a jezeli uda mi sie dostac brame w tym samym kolorze to i tak z drzwiami bedzie problem, bo niby wiekszosc firm nie robi takich. Nie wiem czy to prawda, ale tyle mi powiedziano.

Powiem szczerze ze juz sie zalamalam tym wszystkim:bash:

ania0478
19-05-2013, 08:04
Witam

Jestem tutaj nowa, ale z wielką pasją pooglądałam wasze projekty, wykończenia domów i jestem pod ogromnym wrażeniem. A teraz u Was jako znawców szukam pomocy, bo już wymiękam:(
Razem z mężem remontujemy dom, który dostaliśmy po rodzicach. Właśnie jesteśmy na etapie ocieplania (systemem gospodarczym - tzn. ja nadzoruję, mąż wykonuje:). Na necie szukam inspiracji kolorystycznych elewacji, lecz jako zupełnie nie znająca się na tym osoba stwierdzam, że chyba zupełnie się do tego nie nadaję.

Dom jest z lat 70-tych, rozbudowany, wysoki; okna w kolorze palisander, podbitka orzech ciemny, na dachu gont brązowy i ja po prostu zabłądziłam. Wydaje mi się, że kolor elewacji powinien być w odcieniach beżu, piasku itp. Fajnie by było, żeby mogły być zastosowane dwa kolory, ale jednocześnie nie chcemy robić żadnych wypustek - np. naokoło okien.

Czy mogłabym liczyć na Waszą delikatną podpowiedź, co do koloru elewacji?

190264
190265
190266

fighter1983
19-05-2013, 08:50
ania0478 moja podpowiedz jest taka: skorzystaj z projektanta ...
rozrysuje Ci to i przedstawi koncepcje do zaakceptowania.

Kornela
19-05-2013, 21:13
Nikt nie ma zdjęć zielonego domu z greinplastu ??????????????? Pomocy, mam parę dni aby podać wykonawcy wybór numeru i jestem w kropce :bash:
Proszę, Zuzza w Tobie moja nadzieja.

Kornela
20-05-2013, 18:16
Trudno ( umiesz liczyć, licz na siebie), sama dokonałam wyboru, greinplast 0740 i już :)

Rodmano
22-05-2013, 13:41
Co myślicie o takiej elewacji ? To jest dom jednorodzinny 2 lokalowy :-) Wygląda może na duży,ale powierzchnia zabudowy obu domów to 170 m2, czyli na jeden dom przypada na 1 kondygnację około 65m2.191000191001

EWBUD
22-05-2013, 18:01
Co myślicie o takiej elewacji ? To jest dom jednorodzinny 2 lokalowy :-) Wygląda może na duży,ale powierzchnia zabudowy obu domów to 170 m2, czyli na jeden dom przypada na 1 kondygnację około 65m2.191000191001

mi się podoba :)

Zuzza
23-05-2013, 06:56
Mi się nie podoba ;-)

Trochę wygląda jak kamienica zruinowana po wojnie - pełno takich w Warszawie ;-)

IZA30
23-05-2013, 10:30
Mnie się też nie podoba.I w sumie zastanawiam się o o co chodzi w tym poście-pytanie odnoście elewacji,pochwałę budynku,reklamę ...?

lukasza
23-05-2013, 15:08
Mnie się też nie podoba.I w sumie zastanawiam się o o co chodzi w tym poście-pytanie odnoście elewacji,pochwałę budynku,reklamę ...?

reklama to raczj nie jest bo dziś można zrobić takie wizualizacje, że człowiek sam nie wie czy to projekt czy zdjęcie budynku istniejącego pod warunkiem, że jest wkomponowany w otoczenie.

Rodmano - żeby taką elewację budynku ocenić to powiedz gdzie on ma być zbudowany - na wsi? Chyba nie. W mieście - jak tak to w jakiej zabudowie. Jak dla mnie "gryzie" się cegła z kamieniem (piaskowiec?) od dołu. Na dole dałbym blachę na rąbek stojącą, połączoną w pionie, kolor ciemny jak dach. i opaska z kamienia Jest takie coś (blacha na rąbek na fundamencie) w gazecie muratora sprzed kilku msc; dom kostka po odnowieniu w mieście.

lukasza
23-05-2013, 15:11
ewentualnie blacha na fundamentach niżej zrobiona niż okładzina z kamienia; w kolorze rynien i zadaszeń a rynny np: kwadratowe nieco wpuszczone w ocieplenie.

Rodmano
23-05-2013, 16:11
Mi się nie podoba ;-)

Trochę wygląda jak kamienica zruinowana po wojnie - pełno takich w Warszawie ;-)

Całkiem mnie cieszy Twoje skojarzenie :-)) Jest to propozycja/wizualizacja naszego domu,który będzie budowany w bliskiej odległości od centrum,w otoczeniu kamienic pod ochroną konserwatora.

Rodmano
23-05-2013, 16:45
reklama to raczj nie jest bo dziś można zrobić takie wizualizacje, że człowiek sam nie wie czy to projekt czy zdjęcie budynku istniejącego pod warunkiem, że jest wkomponowany w otoczenie.

Rodmano - żeby taką elewację budynku ocenić to powiedz gdzie on ma być zbudowany - na wsi? Chyba nie. W mieście - jak tak to w jakiej zabudowie. Jak dla mnie "gryzie" się cegła z kamieniem (piaskowiec?) od dołu. Na dole dałbym blachę na rąbek stojącą, połączoną w pionie, kolor ciemny jak dach. i opaska z kamienia Jest takie coś (blacha na rąbek na fundamencie) w gazecie muratora sprzed kilku msc; dom kostka po odnowieniu w mieście.

Oczywiście,że to nie jest żadna reklama ,bo niby reklama czego ?

Budynek ,jak napisałem w poście powyżej, będzie budowany w centrum miasta w otoczeniu starych kamienic i villi.
Nie za bardzo kojarzę jak to wygląda taka blacha na elewacji na rąbek stojąca ?

dorkaS
23-05-2013, 17:56
Bardzo ładna elewacja. Lekka, nie nudna jednostajnością. Szczególnie podoba mi się połączenie kamienia z całą resztą. Jeszcze żeby był z litych bloków a nie okładziną to byłoby w ogóle super. Jedyne co by mnie martwiło, to biały kolor, piękny na wizualizacji, a w mieście w krótkim czasie szary i z zaciekami.

Tak przy okazji, nie da się zlicować górnego poziomu okien na parterze z górną krawędzią drzwi? Drzwi nie wydają się dużo wyższe, jak bywało to w starych kamienicach, więc można spokojnie wydłużyć okna.

Rodmano
23-05-2013, 18:08
Bardzo ładna elewacja. Lekka, nie nudna jednostajnością. Szczególnie podoba mi się połączenie kamienia z całą resztą. Jeszcze żeby był z litych bloków a nie okładziną to byłoby w ogóle super. Jedyne co by mnie martwiło, to biały kolor, piękny na wizualizacji, a w mieście w krótkim czasie szary i z zaciekami.

Tak przy okazji, nie da się zlicować górnego poziomu okien na parterze z górną krawędzią drzwi? Drzwi nie wydają się dużo wyższe, jak bywało to w starych kamienicach, więc można spokojnie wydłużyć okna.


Bardzo dziękuję. Kamień planujemy właśnie z litych bloków. Lokalizacja domu to nie ścisłe centrum,raczej zielony zakątek miasta,blisko lasu.
Dziękuję za podpowiedź z oknami, w ogóle tego nie zauważyłem. Słuszna uwaga :-))

fighter1983
27-05-2013, 20:54
Witam,
przedstawiam swoją elewację :) :

http://images34.fotosik.pl/664/50d7453a7cb05f2fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/50d7453a7cb05f2f.html)

http://images39.fotosik.pl/2044/2f238556366080f7m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f238556366080f7.html)

http://images38.fotosik.pl/2052/923c71c6c46075c7m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/923c71c6c46075c7.html)

http://images45.fotosik.pl/1825/5af6ec3dede5b6cdm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5af6ec3dede5b6cd.html)

http://images33.fotosik.pl/668/129c23f1c2dda8f3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/129c23f1c2dda8f3.html)

http://images33.fotosik.pl/668/bfee58ac09eee00cm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfee58ac09eee00c.html)

http://images45.fotosik.pl/1825/0b4a65db0ba6f286m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b4a65db0ba6f286.html)

Elewacja jeszcze nieskończona - brak mozaiki na kolumnach, obrzeżach balkonów oraz dół domu.
Pozdrawiam!!!

A no wlasnie... o to wlasnie mi chodzi za kazdym razem gdy mowie ze ja przy wyborze kolorystyki i czy to jest "ladne" czy tez nie ... nie pomagam w doborze. Wazne zeby inwestorowi sie podobalo, mi nie musi.
Zawsze mowie: to Pan/i bedzie na ta elewacje spogladac przez najblizsze 5-10 lat nie ja.
Dlatego o gustach nie dyskutuje zawodowo i nie wypowiadam sie, ale tu prywatnie zupelnie w tym momencie: Alexandra... to jest wstretne.
Dom dresa, "adidasek"... 3 paski w kolorze ni przypial ni wypial...
Tym bardziej sugeruje korzystac przed zrobieniem czegos takiego z projektantow.

Kornela
27-05-2013, 21:20
Bez tych pasków dom będzie naprawdę przyjemny :)

TAR
27-05-2013, 21:38
Aleksandra wybacz ale mam tyle "ale", ze zapytam tylko dlaczego??????

cronin
27-05-2013, 22:13
A to nie jest przypadkiem w paincie domalowane? bo aż mi się nie chce wierzyć, że ktoś zrobił coś takiego :sick:

anioleczek2112
30-05-2013, 08:14
Przejrzałam ponad 100 stron wątku.... bo szukam inspiracji, porady i POMOCY :) Jesteśmy na etapie wybierania pokrycia dachowego- a co za tym idzie od razu decyzji co do elewacji. Do niedawna byliśmy pewni, że chcemy dach w kolorze ceglastym ale ostatnio podoba nam się też grafit. Jesteśmy w kropce, analizujemy obydwie opcje. Może ktoś nam pomoże... ktora z propozycji wygląda atrakcyjniej? Przy grafitowym dachu chcielibyśmy wprowadzić kolor złoty dąb (lub inny odcień ciepłego drewna) w podbitce, oknach, drzwiach, elewacje złamaną biel, rynny grafitowe. Przy ceglastym dachu gorzej jest nam ustalić jakie kolory elewacji wybrać- dlatego cieżko nam się zdecydować - na pewno jakiś cieplejszy, jasny odcień elewacji, rynny ceglaste (pan w hurtowni proponował białe +białą podbitkę) a okna hmmm nie wiem może coś też w kolorze ciepłęgo brązu. Poniżej wstawiam propozycje projektanta:

192558192559192560192561192562

Groszeczek
30-05-2013, 12:38
Aniołeczek, jeśli planujesz okna w brązach to moim zdaniem nie będzie pasowała biała podbitka i białe rynny (ta opcja wg mnie do białych okien by pasowała. No, chyba że zdecydujesz się na biały tynk, ale i tak nie bylabym przekonana).

Też bardzo podobał mi się ceglasty dach, ale jak patrzę na domy z takim dachem i jakie te dachy szybko robią się brudne, to mi się odechciało.
Na razie jestem zdecydowana na czekoladowy, ale jeszcze czekamy na pozwolenie, więc mam jeszcze parę mies. do tej decyzji (pozowlenie na dniach mam nadzieję).
Z drugiej strony dach raz na parę lat można umyć, więc chyba najważniejsze, żeby się Tobie podobał, bo to tych będziesz ten dom codziennie oglądać ;-)

Antracytowy też mi się podoba, ale dużo takich w naszej okolicy więc się nie zdecyduję :P

dorkaS odwiedziłam Twój wątek (pamiętam Cię też z wątku związanym z projektem domu w Groszku z Archonu, bo mieliśmy ten projekt kupić i pisałam tam, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na inny). Wątek i tak podglądam, bo jest dla mnie inspiracją..., no ale wracając do myśli - widziałam Twoje okna i tak jak Twoją sąsiadka początkowo myślałam, że to folia.... Zapewne masz jakąś koncepcję jak to będzie współgrać itp. Masz jakiś pomysł na to?

irek35
30-05-2013, 15:52
A domek w takim kolorze . Tynk akrylowy

woodek
03-06-2013, 13:41
Witam

Poszukuję zdjęć domów z tynkiem Greinplast kolor 0120.
Jeśli ktoś z forumowiczów posiada taki na elewacji prosiłbym o zdjęcia tu na forum lub na priv.

Pozdrawiam

katrikava11
03-06-2013, 20:26
Witajcie,

jesteśmy na etapie wyboru koloru elewacji,

193490

Dachówka creaton finnesse glazurowana - kasztanowa
okna mahoń, parapety kamienne
193493


Typujemy Ceresit Savanne SV2

zastanawiamy się też nad obramowaniami wokół okien, - czy robić i w jakim kolorze o ton jaśniesjzym czy ciemniejszym od elewacji.

Pomóżcie..... :) proszę :)

TAR
03-06-2013, 20:32
nie robic :)

katrikava11
03-06-2013, 20:38
a we wnętrz okien zmiana koloru?............

troche jednak miałam nadziei na te obwódki.....

Zuzza
04-06-2013, 07:18
Katrikava - rób obwódki - czemu nie. Najładniej będzie w kolorze elewacji albo do mahoniowych okien o ton ciemniejsze.

Co masz na myśli pisząc o zmianie koloru wewnątrz? Na płaszczyznach prostopadłych do okna?



Wkleiłam wreszcie na bloga moją nowę pergolę :-) Chwalę się :-) Męża chwalę :-)

katrikava11
04-06-2013, 08:45
Zuzza dzięki za Twój blog.....

jest inspiracją......



natomiast te obwódki..... czy u nas jest na nie miejsce......... mamy co prawda podniesiony strop, ale sama nie wiem... ale wytwornie to wygląda.

te obwódki to ze styropianu? czy można je później dokładać?

u nas kolor elewacji krem...... mdły

katrikava11
04-06-2013, 10:50
widok z tyłu ogrodu

193606

reniulka
06-06-2013, 15:26
Połowa domu bliźniaczego

194146

194147

194151

194148

Bardzo proszę o pomoc w wyborze koloru dodatków i ogólnemu wyglądu elewacji będę naprawdę wdzięczna! :bye:

fighter1983
06-06-2013, 17:07
Reniulka.... wez sobie projektanta... ja korzystam jakkolwiek to brzmi z Magdy 504211651, dogadaj sie, omow szczegoly, niech Ci to zaprojektuje profesjonalnie z wizualizacjami itd....
Sama sobie zrobisz cos takiego:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50990-Elewacje-)-zdj%C4%99cia&p=5986326&viewfull=1#post5986326
i sie bedziesz pozniej wstydzic i kasowac posty :)

TAR
06-06-2013, 17:28
uważam, ze caly dom (bliźniak) powinien mieć jednolita elewacje a nie bezsensownie pol domu taka a pol inna. nic dziwnego, ze w Polsce wygląda jak wygląda. bez ladu i składu. jak na jednej bryle będzie nabzdzone kolorystycznie :sick:

Marekkk2
11-06-2013, 19:02
Doradźcie proszę. Mamy mieć grafitowy kolor dachu. Żonie marzy się podbitka i okna w kolorze jasnego , ciepłego brązu, a elewacja w kolorze złamanej bieli lub cos w stylu ecru. Pytanie mam następujące: w jakim kolorze dać rynny i odciecie pasów nadrynnowych? Podoba mi się srebro ale boję się, ze za duzo będzie sie już działo w tej elewacji. Poradźcie coś bardzo proszę

BCS
11-06-2013, 19:35
Przejrzałam ponad 100 stron wątku.... bo szukam inspiracji, porady i POMOCY :) Jesteśmy na etapie wybierania pokrycia dachowego- a co za tym idzie od razu decyzji co do elewacji. Do niedawna byliśmy pewni, że chcemy dach w kolorze ceglastym ale ostatnio podoba nam się też grafit. Jesteśmy w kropce,...2[/ATTACH]

Grafit z tymi drewnopodobnymi dodatkami i jasną elewacją będzie bardzo wyraźny/odcinajacy się-ładne proste rozwiązanie, ceglane dach i wybarwione elewacje -trzeba prosić o pomoc doradców/architektów bo łatwo nie zgrać kolory, kapka niedobrego odcieniu na elewacji może niekomponować z dachem...z drugiej strony, ciemny dach to cieplejsze poddasze. W moim przypadku kolorystyka wygrała -będzie grafitowy.

anioleczek2112
12-06-2013, 05:34
Grafit z tymi drewnopodobnymi dodatkami i jasną elewacją będzie bardzo wyraźny/odcinajacy się-ładne proste rozwiązanie, ceglane dach i wybarwione elewacje -trzeba prosić o pomoc doradców/architektów bo łatwo nie zgrać kolory, kapka niedobrego odcieniu na elewacji może niekomponować z dachem...z drugiej strony, ciemny dach to cieplejsze poddasze. W moim przypadku kolorystyka wygrała -będzie grafitowy.

Podobne przemyślenia skłoniły nas w stronę koloru grafitowego. Kolory rynien, pasa nad i pod rynnowego też były tematem dyskusji. Jednak zdecydowaliśmy się zrobić je w kolorze dachu. Łatwo przedobrzyć z kolorystyką.

Pozdrawiam

Zuzza
12-06-2013, 06:33
Marekkk, ja bym również wybrała rynny i dodatki w kolorze dachu. Ze srebrem to bedzie ryzyko. Jesli okna będą w ciepłym kolorze i elewacja wyjdzie wam w ciepłym odcieniu, to wtedy to srebro już nie będzie pasować.

Weź jeszcze pod uwagę, ze potem będziesz robić balustrady, ogrodzenie, wybierać klamki do drzwi - i wszystko musiałoby się z tym srebrem się komponować. Grafit będzie o niebo bezpieczniejszy ( bo i tak już masz taki dach).

Pozdrawiam!

Wiosenna1
12-06-2013, 06:57
Marekkk my mamy antracytowy dach, jasną elewację - kolor biały od szarego, okna złoty dąb i taką podbitkę i daliśmy grafitowe rynny. Wygląda to spójnie. A rynny to nie ozdoba moim zdaniem.

anioleczek2112
12-06-2013, 07:40
Marekkk my mamy antracytowy dach, jasną elewację - kolor biały od szarego, okna złoty dąb i taką podbitkę i daliśmy grafitowe rynny. Wygląda to spójnie. A rynny to nie ozdoba moim zdaniem.

Wiosenna a masz może zdjecia swojego domu? Mogłabyś pokazać, bo też chcemy zrobić podobną elewację. Pozdrawiam serdecznie