PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacje ;-) - zdjęcia



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Sloneczko
18-06-2008, 22:45
Jakby Ci to... To znaczy mniej więcej, że krakusy są bardzo oszczędni, z czego również słyną poznaniacy ;)

Gosc_gość
18-06-2008, 23:28
Jakby Ci to... To znaczy mniej więcej, że krakusy są bardzo oszczędni, z czego również słyną poznaniacy ;)
Kumam, ale wbrew pozorom takie usługi architekta za dużo nie kosztują.
Można powiedzieć, że dobrze wynegocjowałem zakres opracowania w cenie projektu samych wnętrz :wink:
Dodam jeszcze, że mam jakby nadzór autorski gratis, bo architekt jak się budowa zaczęła to się nawet zaangażował i często bywa na budowie, bo ma blisko - 2 minuty samochodem ( a nadzoru w umowie nie ma) 8)

Irma
19-06-2008, 06:56
KristofurosFajne podejście. Lepiej wziąć architekta niż męczyć się po to żeby wyszło to samo co mają wszyscy, albo jeden wielki misz masz. :wink:
A co do kolorów elewacji - jak dla mnie trochę za bardzo jednakowe, wszystko wygląda jak przepuszczone przez różowy filtr...

ms.
19-06-2008, 07:19
Kristofuros, ciekawa jestem numeru próbki i jakiego producenta tynków będzie ten odcień "tytoniowy" - zapowiada się ciekawie.

PS. Tak jak poprzednicy - za bardzo różowe. Dodaj jakiś pazur - kontrastowe kolory, ciekawsze wykończenie tarasu.

Gosc_gość
19-06-2008, 07:28
KristofurosFajne podejście. Lepiej wziąć architekta niż męczyć się po to żeby wyszło to samo co mają wszyscy, albo jeden wielki misz masz. :wink:
A co do kolorów elewacji - jak dla mnie trochę za bardzo jednakowe, wszystko wygląda jak przepuszczone przez różowy filtr...
Właśnie o to chodzi żeby elewacja była spokojna, a nie krzykliwa.
Dom nie ma krzyczeć : "Patrzcie na mnie bo jestem inny". Nie jest to taki projekt, żeby dać super oryginalne kolory czy też ozdobniki np. z drewnem na elewacji, bo to do niego zupełnie nie będzie pasować. Ma być raczej spokojnym azylem.
Kolory pewno i tak się zmienią, klinkier pewno też, ale poszczególne odcienie i rozmieszczenie klinkieru tak już zostanie.

Irma
19-06-2008, 07:38
ale spokojny to chyba nie znaczy mdły? prawda? nie chodziło mi o to żeby wrzucać na elewację drewno czy krzyczeć. Po prostu odcienie nie wydają mi się trafione.

ms.
19-06-2008, 07:40
Irma, tak przy okazji - podejrzałam w dzienniku budowy, że poważnie myślisz o takiej elewacji jaka jest w awatarze.

TAK TRZYMAJ!
Bardzo mi się podoba.

majcia
19-06-2008, 07:55
Edit-blondi obiecana fotka blachy na balkonie :D


http://images25.fotosik.pl/231/1938ef6fac25ec8c.jpg (www.fotosik.pl)

Irma
19-06-2008, 08:00
Irma, tak przy okazji - podejrzałam w dzienniku budowy, że poważnie myślisz o takiej elewacji jaka jest w awatarze.

TAK TRZYMAJ!
Bardzo mi się podoba.

Inna wogole nie wchodzi w grę :) miło mi, że się podoba

Gosc_gość
19-06-2008, 09:01
ale spokojny to chyba nie znaczy mdły? prawda? nie chodziło mi o to żeby wrzucać na elewację drewno czy krzyczeć. Po prostu odcienie nie wydają mi się trafione.
Pisałem że kolory się zmienią, klinkier też, a okna na pewno będą w kolorze orzech, a nie złoty dąb.
Rozmieszczenie tonacji kolorów i klinkieru tak zostanie, a kolory się bardziej dopasuje do stolarki okiennej i drzwiowej w kolorze orzech.
A tu jeszcze oświetlenie - zapalane oczywiście sekcyjnie
http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i721364.jpg

Makary
19-06-2008, 09:03
[
Właśnie o to chodzi żeby elewacja była spokojna, a nie krzykliwa.
Dom nie ma krzyczeć : "Patrzcie na mnie bo jestem inny"
miedzy "spokojna" elewacja a "mdla i nijaka" jest bardzo cienka granica, ktora chyba wlasnie przekroczyles.
architekt stworzyl mdly, budyniowaty widoczek bez charakteru i polotu; zwykla sztampe... / z ciekawosci zapytam: czy we wnetrzach zas zaproponowal bezowe kafle na podlodze, glazure w lazience po sam sufit /beze, brazy/, kuchnie w kolorze kupy /calvados albo buk.../ i skorzany wypoczynek z elementami drewna?/.
masz fajny projekt, ladna dzialke - nie zmarnuj tego! nie rob zadnych brzoskwin, bezy czy innych "rozowych majtek" jak to juz ktos napisal.

Gosc_gość
19-06-2008, 09:08
[
Właśnie o to chodzi żeby elewacja była spokojna, a nie krzykliwa.
Dom nie ma krzyczeć : "Patrzcie na mnie bo jestem inny"
miedzy "spokojna" elewacja a "mdla i nijaka" jest bardzo cienka granica, ktora chyba wlasnie przekroczyles.
architekt stworzyl mdly, budyniowaty widoczek bez charakteru i polotu; zwykla sztampe... / z ciekawosci zapytam: czy we wnetrzach zas zaproponowal bezowe kafle na podlodze, glazure w lazience po sam sufit /beze, brazy/, kuchnie w kolorze kupy /calvados albo buk.../ i skorzany wypoczynek z elementami drewna?/.
masz fajny projekt, ladna dzialke - nie zmarnuj tego! nie rob zadnych brzoskwin, bezy czy innych "rozowych majtek" jak to juz ktos napisal.
Takiś mądry ??
To może napisz jakie kolory zastosować, a nie pisz których nie stosować.
Może taki bezpłciowy kolor jak biały zastosować co ?

Irma
19-06-2008, 09:15
Wiesz co Kristofuros, jak jesteś taki drażliwy to nie pokazuj tu wizualizacji, zwłaszcza, że jak piszesz to wszystko jeszcze kolorystycznie się zmieni. Pokaż jak już będzie gotowe, wtedy pewnie będzie dużo lepiej wszystko wyglądało. A poza tym jak już ztrudniłeś tego architekta to pytaj się jego a nie forum. Ona ma w głowie całą koncepcję my widzimy tylko mały wycinek projektu.Moim zdaniem potwierdzanie swoich wyborów na forum jest w Twoim wypadku kompletnie bezcelowe.

Gosc_gość
19-06-2008, 09:21
Wiesz co Kristofuros, jak jesteś taki drażliwy to nie pokazuj tu wizualizacji, zwłaszcza, że jak piszesz to wszystko jeszcze kolorystycznie się zmieni. Pokaż jak już będzie gotowe, wtedy pewnie będzie dużo lepiej wszystko wyglądało. A poza tym jak już ztrudniłeś tego architekta to pytaj się jego a nie forum. Ona ma w głowie całą koncepcję my widzimy tylko mały wycinek projektu.Moim zdaniem potwierdzanie swoich wyborów na forum jest w Twoim wypadku kompletnie bezcelowe.
Spoko, już spuszczam powietrze :P :wink:

mokka
19-06-2008, 09:32
Ja wywaliłaby bonie z narożników, optycznie zmniejszają bryłę i do niczego nie pasują, to tylko moje zdanie :D . Sama mam budyniowy kolor do czarnej dachówki nawet podobny do tego co na wizualizacji, ale dla mnie wszystko co nie jest żółte to jest ładne :D

Gosc_gość
19-06-2008, 09:54
Ja wywaliłaby bonie z narożników, optycznie zmniejszają bryłę i do niczego nie pasują, to tylko moje zdanie :D .
Architekt twierdzi, że jak nie będą wykończone narożniki innym odcieniem to nie będzie zamknięta kompozycja i będzie wyglądała jak niedokończona (a nam się wydają łyse te narożniki bez tego ciemniejszego odcienia - wdzieliśmy taką wersję). I nam tak pasuje z wykończeniem narożników :P


Sama mam budyniowy kolor do czarnej dachówki nawet podobny do tego co na wizualizacji, ale dla mnie wszystko co nie jest żółte to jest ładne :D
Dla mnie też :wink:

basia_z_lasu
19-06-2008, 10:30
Biały bezpłciowy?? Hmmm....
Biała elewacja ( może być złamana biel ) IMHO jest tu strzałem w 10. Wszystko inne może być tak jak na wizualizacji, ale gdy zamiast tego różowawego dasz biel, elewacja będzie się szlachetnie prezentować i nabierze oddechu. To tylko moje zdanie.

Mufka
19-06-2008, 10:34
Basia nie tylko Twoje, białe elewacje wg mnie również są piękne i z klasą.

Makary
19-06-2008, 12:36
Takiś mądry ??
To może napisz jakie kolory zastosować, a nie pisz których nie stosować.
Może taki bezpłciowy kolor jak biały zastosować co ?
:) zapytalse kilka postow wyzej o opinie, wiec wyrazilam swoja. jesli oczekujesz samych peanow, to prosze nie pisz o "opiniach", lecz ze prosisz o pochwaly :) wtedy obiecuje - nie odezwe sie .
zas raz jeszcze wracjac do elewacji i jej koloru - widzisz, to nie tylko tak, ze co komu w duszy gra, to rzuca na elewacje. jej kolor POWINIEN wspolgrac z projektem i "koncepcja" domu. wybacz, ale mimo najszczerszych checi i slabosci do skandynawskiej kolorystyki, ja NIE MOGE zrobic innej elewacji, gdyz kazdy kolor pasuje tu jak piesc do nosa ;) /a poza tym dla mnie bialy dom to jest TO/.
nie wiem,jaka masz dachowke - jesli antracyt, to biel i u ciebie jest idealna ... jest zreszta w tym watku kilka zdjec przepieknej, eleganckiej bialej elewacji i antracytowego dachu.
bialy pasuje zawsze, jest spokojny i "bezpieczny", do twojego projektu pasuja wszelkie zielenie, oliwki, popielate z odcieniem blekitu; jesli zolcie, to zimne, bardzo jasne /ale bez kanarkowych i cytrynowych/, pasuja tez odcienie czerwieni /masz duza bryle, wiec dom nie bedzie "przysadzisty" i elewacje mozesz pieknie podkreslic boniami w kolorze ecru, zlamanej bieli (ale nigdy nie czystej!), kremu. pobaw sie kolorem, znajdz strony z kolornikami i sam poprobuj. jesli upierasz sie przy "brzoskwini" - ok, ale zimny odcien, do tego kontrastowe bonie.

Gosc_gość
19-06-2008, 14:08
nie wiem,jaka masz dachowke - jesli antracyt, to biel i u ciebie jest idealna ... jest zreszta w tym watku kilka zdjec przepieknej, eleganckiej bialej elewacji i antracytowego dachu.
bialy pasuje zawsze, jest spokojny i "bezpieczny"
Dachówkę będę miał czarną angobę szlachetną Jacobi J12.

Co do koloru białego to ja uważam, że wybierając biały kolor idzie się na łatwiznę, bo nie ma się pomysłu na elewację, ale oczywiście to jest moje zdanie.

Sloneczko
19-06-2008, 16:43
Hej, Kris, czy na widok tych domków też robi Ci się mdło? ;)

http://www.studio-atrium.com.pl/res/290/big_0.jpg http://www.studio-atrium.com.pl/res/290/big_1.jpg

http://www.projektdomu.pl/img/plans/plan0116/view2_l_orig.jpg

Gosc_gość
19-06-2008, 17:03
Hej, Kris, czy na widok tych domków też robi Ci się mdło? ;)
Czy ja pisałem, że kolor biały jest mdły ??
O "mdłym" pisał min. Makary .
Biały kolor elewacji, bez akcentów stylistycznych jest bezpłciowy - tak się wyraziłem i to miałem na myśli.

A poza tym te domki nie są w moim typie i zupełnie nie pasowały by do naszej okolicy.
Także nawet nie próbuję tutaj wyrażać swojej opinii na ich temat.

Makary
19-06-2008, 17:42
Biały kolor elewacji, bez akcentów stylistycznych jest bezpłciowy
ufff.... ;) co to sa "akcenty stylistyczne"? :)
jesli juz zas na temat "stylu" mowimy to tu wlasnie kolor ma znaczenie - sa bryly, do ktorych nie pasuje intensywna barwa, sa takie, w ktorych bedzie razic biel...

elutek
19-06-2008, 18:03
to był kiedyś mój faworyt - Mikołaj 8) :D

http://images34.fotosik.pl/292/7329f000c2d87067.jpg (www.fotosik.pl)

Makary
19-06-2008, 19:48
:)

Makary
19-06-2008, 19:52
Dachówkę będę miał czarną angobę szlachetną Jacobi J12.

Co do koloru białego to ja uważam, że wybierając biały kolor idzie się na łatwiznę, bo nie ma się pomysłu na elewację, ale oczywiście to jest moje zdanie.
moj drogi :) latwizna jest wlasnie "bezpieczny" bez, kawa z mlekiem, wenge, bezowo-brazowa lazienka, etc. brak pomyslu + brak odwagi :)
jesli chcesz miec dom spokojny i dyskretny, ktory "nie krzyczy", to moze:
a) do polyskujacej czerni pieknie pasuje kolor golebi, subtelny i wystarczajaco jasny, by dom nie przypominal zakladu pogrzebowego. do tego od frontu rosliny w intesywnej zieleni /bez zolto-seledynowo-zielonych iglakow/ z bialymi kwiatami /m.in. jukki, jasminowce - ale tu radze sie zwrocic do znawcow z dzialu ogrodu/, sciezki, podjazd, itp. albo szara kostka /granitowa, betonowa/, albo drobny bialy zwirek
b) jasna oliwka zlamana szaroscia /czyli po prostu kolor lekko "przytlumiony"
c) krem + biale bonie
w b) i c) w malej architekturze pasuje wszystko - i czerwona kostka betonowa, i szary granit, i bialy zwirek... mozesz poszalec z roslinami i np. na tle kremowej lub pieknej zielonej sciany zaprezentowac czerwone rododendrony, kolorowe wrzosy... slicznie wyglada kremowa sciana i morze lawendy...
no ale mozesz tez, rzecz jasna, poprzestac na brzoskwiniowej scianie, czerwonej kostce, takim tez murku, lososiowych nasadzeniach... w koncu de gustibus... ;) i nie to ladne co ladne,ale co sie komu podoba.

wiesz,z ta biela w pewnych projektach jest tak, jak z kolorem czerwonym w przypadku samochodow... wyobrazasz sobie ferrari w np. bezu albo groszkowe? ;) i czy powiesz,ze kolor czerwony jest tu "latwizna"?

dorcha
19-06-2008, 22:14
Hej

czyja to elewacja??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ccb61f4d748bb5a0.html

jak umiecie to wklejcie zdjęcie, please

Dorcha

Sloneczko
19-06-2008, 23:39
http://images34.fotosik.pl/292/ccb61f4d748bb5a0.jpg

edit-blondi
20-06-2008, 08:24
Edit-blondi obiecana fotka blachy na balkonie :D


http://images25.fotosik.pl/231/1938ef6fac25ec8c.jpg (www.fotosik.pl)

majcia jesteś wielka. Widze teraz, że masz na tym pape i wylewke o ile sie nie mylę. U mnie niestety przegapiliśmy to przed wylewka i musze wrzucić pod płytki, ale mysle , że tak też będzie dobrze. :wink:

majcia
20-06-2008, 10:06
majcia jesteś wielka. Widze teraz, że masz na tym pape i wylewke o ile sie nie mylę. U mnie niestety przegapiliśmy to przed wylewka i musze wrzucić pod płytki, ale mysle , że tak też będzie dobrze. :wink:[/quote]

Eee tam wielka, malutka jestem tylko 162 cm wzrostu :lol: Zgadza sie jest papa i wylewka a twoja wersja tez jest ok. Wazne zeby wogole byla jakas izolacja :wink: Pozdrawiam

Damro
20-06-2008, 12:37
Irma, tak przy okazji - podejrzałam w dzienniku budowy, że poważnie myślisz o takiej elewacji jaka jest w awatarze.

TAK TRZYMAJ!
Bardzo mi się podoba.
Mnie również kolor elewacji bardzo się podoba i nie wiem gdzie nie którzy widzą różowy kolor :o domek zupełnie inny niż te które się najczęściej widzi czyli żółte i nie dawaj szarego bo będzie wyglądał jak smutny.

Irma
20-06-2008, 12:53
Irma, tak przy okazji - podejrzałam w dzienniku budowy, że poważnie myślisz o takiej elewacji jaka jest w awatarze.

TAK TRZYMAJ!
Bardzo mi się podoba.
Mnie również kolor elewacji bardzo się podoba i nie wiem gdzie nie którzy widzą różowy kolor :o domek zupełnie inny niż te które się najczęściej widzi czyli żółte i nie dawaj szarego bo będzie wyglądał jak smutny.

z tym różowym to nie było o moim :)
a to o szarym to było do mnie czy do Kristofurosa? :wink:

Damro
20-06-2008, 22:02
do krisa :Ptrochę namieszałam :lol:

Gosc_gość
21-06-2008, 08:20
do krisa :Ptrochę namieszałam :lol:
No to dzięki Damro za opinie, innym także dzięki za opinie, za te konstruktywne i za te mniej.
Ja też nie wiem, gdzie co niektórzy widzieli róż, raczej bym powiedział brzoskwiniowy lub łososiowy.
W każdym razie wizualizacja jeszcze trochę się zmieni kolorystycznie, ale w niewielkim stopniu, niektóre fragmenty będą bardziej kontrastowe np. stolarka i klinkier. Jak będzie gotowa to pozwolę znowu ją poddać Waszej ocenie :wink:

efilo
21-06-2008, 11:26
A może mi ktoś pomoże?

Chciałabym jakoś urozmaicić elewację i nie bardzo mam pomysł :roll:

http://images32.fotosik.pl/293/c8ab619dd1c821a1.jpg

Annja
21-06-2008, 11:52
Może poprostu wstawić okna? :wink:

efilo
21-06-2008, 20:39
Może poprostu wstawić okna? :wink:

http://www.gifygg.com/gifs/gifs/008icon_amused.gif

Bardzo śmieszne.
Okna są.
Zapodaj coś konstruktywnego http://www.gifygg.com/gifs/gifs/362obrazony.gif

Gosc_gość
21-06-2008, 21:22
Efilo, a dachówka będzie taka jak na wizualizacji ??

efilo
21-06-2008, 21:32
Domino łupek.

Wizualizacje robiłam sama stąd niedociągnięcia. Zresztą program na wiele nie pozwalał. :roll: A skąd się wzięła lustrzna brama garażowa to juz zupełnie nie wiem :lol:

pit79
21-06-2008, 21:36
przeleciałem kilka dni temu wątek , cos było ale mozę ktoś jeszcze ma elewację drewniana , dach grafit ,podmórówka kamień polny , lub inny kamień?

aka-jonek
21-06-2008, 22:17
efilo te okna będą białe ? A może zrób szare/ popielate, tak jak ktoś z Forum już ma. Wtedy przełamiesz wrażenie chłodu bijące od ścian... Oczywiście wszystko to rzecz gustu.
aka

Annja
22-06-2008, 05:40
Wprawdzie nadal nie widzę okien u efilo ale spróbuję napisać coś konstruktywnego :wink:
Napewno coś nie tak jest z onami - może wprowadz jakieś podziały na szybach ( biorąc pod uwagę całość to najlepiej poziome ). Ramy napewno nie powinny być białe. Dziwnie też wyglądają te bardzo głębokie wnęki w oknach - czy w rzeczywistości też to będzie tak wyglądało? To chyba co najmniej 20 cm styropian. Te głębokie wnęki jak dla mnie sprawiają wrażenie bunkra :-?
Napewno brakuje cokołu wokół domu, to sprawia, że elewacja jest jakby niedokończona. Może grafitowy klinkier? Widzałam gdzię taki szaro - niebieskawy szukając cegły do obmurowania naszych kominów ale nie pamiętam już jaki to był producent.Tym samym materiałem obłożyłabym filary przy tarasie.
Barierka na górnym tarasie też wygląda na niedokończoną. Do tego domku pasowałaby moim zdaniem balustrada ze stali nierdzewnej łączona ze szkłem.
Kolor elewacji złamałabym lekko szarością ( bo chyba jest biały, prawda? )
To wszystko co przychodzi mj do głowy

NJerzy
22-06-2008, 09:01
W jakim programie robiłaś ten rysunek?

mayland
22-06-2008, 12:15
efilo a mi się podoba tak jak jest. Nie robiłam żadnych wiecej cudów. Okna-jak najmniej podziałów jeśli to mozliwe. Piekny dom!

Irma
22-06-2008, 12:55
efilo a mi się podoba tak jak jest. Nie robiłam żadnych wiecej cudów. Okna-jak najmniej podziałów jeśli to mozliwe. Piekny dom!
popieram, też uważam, że nic więcej nie potrzeba. Ale widziałam kiedyś białą elewację z nietypowymi, bardzo szeroko rozstawionymi boniami. Wyglądało to tak jakby cały dom był obłożony płytami, fajnie to było...

mayland
22-06-2008, 16:25
Wogóle jesli plytki to takie imitujace beton, b. duże.

efilo
22-06-2008, 20:32
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Okna będą takie jakie są - bez podziałów. Ramy szare vel popielate. Faktycznie będą cofnięte choć w tym przypadku zrobił to program sam bez pytania o ocieplenie. Będzie 18 cm więc trudno żeby nie było wnęki.
Kolor elewacji jeszcze do końca nie wiem. Na pewno jakaś złamana biel ale jeszcze nie wiem w jakim kierunku. Podobał mi się altweiss u Reziego. Złamany szarością raczej nie wchodzi w grę - stawiam dom na Śląsku i szarawy wyglądałby jak brudny stary kiedyś biały.
Cokół będzie ciemnopopielaty ale chyba damy taki tynk natryskowy z kamyczków (sorki ale nie wiem jak to się nazywa)
Barierka będzie taka jak opisała Annja - niestety program ma swoje ograniczenia :roll:

Moje pytanie raczej dotyczyło ewentualnego urozmaicenia wprowadzeniem np. ciemnopopielatego rusynku na elewacji. Rozrysowałam poziomy pas na oknach na piętrze (od tego nad wejściem do tych nad garażem) ale Tomek kręci nosem.

Faktycznie wystarczy tak jak jest? Nie będzie to za nudne?

P.S. Annju, te okna to takie odchłanie wyszły bo specjalnie wstawiłam ciemnopopielate szyby w wizualizacji. Nie chciałam złudnie myśleć że ona takie jaśniutkie będą bo w rzeczywistości okna zawsze są ciemne zwłaszcza jak wewnątrz ciemno, ale chyba przegięłam :D

mayland
23-06-2008, 07:04
Twój dom, ta bryła jst tak ładna, że nie wymaga ozdobników. Jest śliczna sama w sobie. Wiem co mówię. W końcu mam dość charakterystyczną elewację której za zadanie było nadrobienie tego, czego zabrakło w projekcie :wink: :lol:

efilo
23-06-2008, 08:23
Prawda że charakterystyczna. I ja o czymś takim właśnie mówię. Strasznie mi się podobają Twoje paseczki :D Choć w kolor bym się po prostu bała pójść :oops:

Moja bryła ładna? Toć to zwykła stodoła. Tyle że złamana w L bo się nie zmieściła na działce :wink:

Annja
23-06-2008, 14:49
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Okna będą takie jakie są - bez podziałów. Ramy szare vel popielate. Faktycznie będą cofnięte choć w tym przypadku zrobił to program sam bez pytania o ocieplenie. Będzie 18 cm więc trudno żeby nie było wnęki.
Kolor elewacji jeszcze do końca nie wiem. Na pewno jakaś złamana biel ale jeszcze nie wiem w jakim kierunku. Podobał mi się altweiss u Reziego. Złamany szarością raczej nie wchodzi w grę - stawiam dom na Śląsku i szarawy wyglądałby jak brudny stary kiedyś biały.
Cokół będzie ciemnopopielaty ale chyba damy taki tynk natryskowy z kamyczków (sorki ale nie wiem jak to się nazywa)
Barierka będzie taka jak opisała Annja - niestety program ma swoje ograniczenia :roll:

Moje pytanie raczej dotyczyło ewentualnego urozmaicenia wprowadzeniem np. ciemnopopielatego rusynku na elewacji. Rozrysowałam poziomy pas na oknach na piętrze (od tego nad wejściem do tych nad garażem) ale Tomek kręci nosem.

Faktycznie wystarczy tak jak jest? Nie będzie to za nudne?

P.S. Annju, te okna to takie odchłanie wyszły bo specjalnie wstawiłam ciemnopopielate szyby w wizualizacji. Nie chciałam złudnie myśleć że ona takie jaśniutkie będą bo w rzeczywistości okna zawsze są ciemne zwłaszcza jak wewnątrz ciemno, ale chyba przegięłam :D

Jeśli dom ma wyglądać tak jak opisałaś powyżej to już nic nie kombinuj bo będzie napewno bardzo ładnie. Urokiem tego domu jest jego prostota i dodawanie jakichś paseczków zepsułoby ten efekt. Na tej wizualizacji brakowało wielu elementów więc dlatego tak pojechałam :wink: Myślałam, że to planowany efekt końcowy. A tak z innej beczki - co to za projekt? Typowy czy indywidualny?

efilo
23-06-2008, 16:08
Dziękuję Annju
faktycznie wizualizacja trochę niedoróbka ale to pierwsza w moim życiu więc musiałabym jeszcze dużo się nauczyć żeby coś bardziej zbliżonego do rzeczywistości stworzyć :oops:

Projekt indywidualny. Poziome okna przywiozłam z Litwy. Do tego dodaliśmy mało stromy dach i brak daszku nad wejściem. I ogólne przesłanie że ma być stodoła. A reszta to już raczej wynik tego co jest w środku czyli naszego zamówienia na funkcje.

YreQ
29-06-2008, 12:36
kolory:
http://img230.imageshack.us/img230/1444/dsc04370alr7.jpg (http://imageshack.us)

bonie:
http://img141.imageshack.us/img141/2193/dsc04374ajw2.jpg (http://imageshack.us)

elewacja.... niestety jeszcze nie skończona w 100 % ale może komuś się przyda:
http://img523.imageshack.us/img523/3797/dsc04511afo4.jpg (http://imageshack.us)

http://img50.imageshack.us/img50/6659/dsc04512ami7.jpg (http://imageshack.us)

Pozdrawiam

Izulek
29-06-2008, 17:30
Bardzo ładna elewacja. Jaki masz kolor okien?

Sloneczko
29-06-2008, 20:31
Chętnie położyłabym na cokole takie kamyczki. Czy ktoś wie, gdzie kupić i jak to się robi?

http://img396.imageshack.us/img396/4482/11kamyczkiho7.th.jpg (http://img396.imageshack.us/my.php?image=11kamyczkiho7.jpg) http://img372.imageshack.us/img372/9323/12kamyczkiuo8.th.jpg (http://img372.imageshack.us/my.php?image=12kamyczkiuo8.jpg)

anusik
29-06-2008, 22:36
A to nasza elewacja... :)

http://images31.fotosik.pl/212/832b17772e9ab840.jpg (www.fotosik.pl)


http://images34.fotosik.pl/212/eb2edc9f81b9b72e.jpg (www.fotosik.pl)

Piotr_M
30-06-2008, 07:07
YreQ podoba mi się kolor dachu - szukam brązu - możesz podać co to za producent i rodzaj dachówki?

Pozdrawiam

Piotr_M

jolanta k
30-06-2008, 07:58
YreQ!Z czego zrobione sa bonia przy oknach.Pozdrawiam

YreQ
30-06-2008, 08:36
Bardzo ładna elewacja. Jaki masz kolor okien?
orzech z oknoplastu

YreQ
30-06-2008, 08:36
YreQ podoba mi się kolor dachu - szukam brązu - możesz podać co to za producent i rodzaj dachówki?

Pozdrawiam

Piotr_M

Bogen - k. ciemny brąz angoba; ceramiczna Innowo12

YreQ
30-06-2008, 08:39
Chętnie położyłabym na cokole takie kamyczki. Czy ktoś wie, gdzie kupić i jak to się robi?


Słoneczko poszukaj żywicy - są różne rodzaje i o różnym uziarnieniu.....tyle, że aż tak dużych "kamyczkowych" ziaren chyba nie mają :(

YreQ
30-06-2008, 08:49
YreQ!Z czego zrobione sa bonia przy oknach.Pozdrawiam
kupiłam gotowe, na budowie tylko docinali i robili zakończenia; (poza bonią nad kolumnami, którą zrobili elewacyjni sami ..... bo tak sobie wymyśliłam :oops: )
producent wycinał je ze styropianu i dawał siatke i klej......... wszyscy u nas mają styropianowe i od lat jeżdżąc na wioskę nie zauważyłam, aby coś się z tym działo.
A...........i czytałam gdzieś na forum, że łuków nie robią - zatem oto przykład - robią i nie ma z tym najmniejszych problemów, podajesz wymiar i robią w 2 kawałkach.
Od innego producenta na Dolnym Śląsku też miałam ofertę ze styropianu, ale pociągnięte masą żywiczną.

Pozdrawiam

Sloneczko
30-06-2008, 10:37
Słoneczko poszukaj żywicy - są różne rodzaje i o różnym uziarnieniu.....tyle, że aż tak dużych "kamyczkowych" ziaren chyba nie mają :(

Cały "dżinks" w wielkości tych kamyczków. Widać, że ktoś takie okładziny robi. Jak go znaleźć? :-?

Ania i Heniu
04-07-2008, 13:16
Nasza elewacja. ( Zakończona parę dni temu)

http://img93.imageshack.us/img93/7172/dsc05061lu8.jpg (http://imageshack.us)
http://img93.imageshack.us/img93/7172/dsc05061lu8.537ab20cda.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=93&i=dsc05061lu8.jpg)

KiZ
04-07-2008, 13:35
A to nasza elewacja... :)

(...)


Sorry, ze off topic, ale nie moge sie powstrzymać przed uznaniem dla autorki wątku - ma jeden z bardziej wypasionych nicków na tym forum 8) :oops:

aga1401
04-07-2008, 13:47
sliczny domek.bardzo fajne kolory elewacji.i stolarka okienna tez super.
Aniu czy moglabys napisac o tych kolorach i o stolarce z jakiej firmy.
pozdrawiam z Dolnego Slaska:)

efilo
04-07-2008, 15:12
A to nasza elewacja... :)



elewacja w moim guście. jaki to kolorek? jakiś śmietankowy czy tylko na zdjęciach tak wyszedł


KiZ - jak możesz....

dankaf
04-07-2008, 19:47
Chętnie położyłabym na cokole takie kamyczki. Czy ktoś wie, gdzie kupić i jak to się robi?

http://img396.imageshack.us/img396/4482/11kamyczkiho7.th.jpg (http://img396.imageshack.us/my.php?image=11kamyczkiho7.jpg) http://img372.imageshack.us/img372/9323/12kamyczkiuo8.th.jpg (http://img372.imageshack.us/my.php?image=12kamyczkiuo8.jpg)

Witaj słoneczko poszukaj w tynkach żywicznych firmy STO.Kamyczki są wielkości ziarenek grochu.

anusik
04-07-2008, 21:58
A to nasza elewacja... :)



elewacja w moim guście. jaki to kolorek? jakiś śmietankowy czy tylko na zdjęciach tak wyszedł




Tak...kolor śmietankowo -waniliowy :) Kolor z palety farb elewacyjnychTikkurilii nr 5005

efilo
04-07-2008, 22:00
A to nasza elewacja... :)



elewacja w moim guście. jaki to kolorek? jakiś śmietankowy czy tylko na zdjęciach tak wyszedł




Tak...kolor śmietankowo -waniliowy :) Kolor z palety farb elewacyjnychTikkurilii nr 5005

Dzięki - sprawdzę

P.S. Moja ulubiona firma. Od lat.

anusik
04-07-2008, 22:05
[quote="anusik"][quote="efilo"][quote=anusik]A to nasza elewacja... :)


P.S. Moja ulubiona firma. Od lat.

:D nasza też... naprawdę... wszystko w domku pomalowane farbamii Tikkurilii , w poprzednim mieszkaniu również... :wink: :D

Sloneczko
05-07-2008, 00:28
Witaj słoneczko poszukaj w tynkach żywicznych firmy STO.Kamyczki są wielkości ziarenek grochu.

Dzięki :) Byłam, czytałam, bo zdjęć tynków żywicznych nie pokazują :evil: , ale w międzyczasie znalazłam u Arcobaleno: http://forum.muratordom.pl/post1875602.htm?highlight=stylbet#1875602 schody.

Zobacz jakie :o

http://img55.imageshack.us/img55/9955/dsc00090wx2.jpg

Takie kamienne bloczki robi firma Styl-Bet, więc zapytam w Krakowie w Bruk-Becie. Może mają takie okładziny (i schody też)? Super są!

Ania i Heniu
05-07-2008, 09:17
sliczny domek.bardzo fajne kolory elewacji.i stolarka okienna tez super.
Aniu czy moglabys napisac o tych kolorach i o stolarce z jakiej firmy.
pozdrawiam z Dolnego Slaska:)

aga- okna są plastikowe z okleiną w kolorze orzech ( Aluplast)
A jeśli chodzi o kolory elewacji to wybraliśmy Baumit z palety Home nr. 3075
( o ile nie pokręciłam)
Pozdrawiam

aga1401
05-07-2008, 09:48
:D DZIEKI

dankaf
05-07-2008, 12:18
Zobacz jakie :o
Super to wygląda!

efilo
05-07-2008, 13:22
:D nasza też... naprawdę... wszystko w domku pomalowane farbamii Tikkurilii , w poprzednim mieszkaniu również... :wink: :D

no to ja idę do Ciebie w takim razie podagać :D

galil
06-07-2008, 06:59
Tak wygląda moja elewacja .Tynk Kabe 1140 i 1050.http://images32.fotosik.pl/288/ff9241b156e6a06b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images25.fotosik.pl/213/2b43032392aa22f3.jpg (www.fotosik.pl)

Sloneczko
06-07-2008, 07:58
Widać od nas nowy domek w podobnej elewacji i tak nam się ten kolor podoba, że obserwując czy coś tam dzieje się nowego, mówimy o tym domku "żółteczko" ;)
Bardzo podobny do Twojej "Zosi" :)

aniahubi
06-07-2008, 21:15
Galil, bardzo podoba mi się twoja elewacja. Na jaki kolor masz pomalowaną podbitkę i słupy podtrzymujące zadaszenie?

ms.
07-07-2008, 08:03
Strzelam, że złoty dąb. Zgadłam?

Podbitkę masz drewnianą? Całość wygląda fajnie.
Zauważyłam też, że na tarasie zrobiliście cokolik z tego tynku, który jest na cokole budynku. Też zastanawiam się nad podobnym rozwiązaniem.

andy_n
07-07-2008, 09:43
Poszukuję pilnej porady.
Czy wiecie jak zrobić taką obróbkę pod balkonem jak na dołączonych zdjęciach?
Może znacie jakiś fachowców w Warszawie, którzy podjęliby sie tego typu prac?

http://www.empikfoto.pl/albumy32/130813/643764/previews/18621190_p25-03-08_15.28.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=18621190&filename=p25-03-08_15.28.jpg)

http://www.empikfoto.pl/albumy32/130813/643764/previews/18621191_p25-03-08_15.33.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=18621191&filename=p25-03-08_15.33.jpg)

Gamiga
08-07-2008, 14:33
U mnie wykonano odpowiedni szalunek,zbrojenia nad kolumnami i zalano betonem razem ze stropem i balkonem.

andy_n
08-07-2008, 19:30
No właśnie ja szukam sposobu jak taki efekt osiągnąć kiedy strop dawno już zalany.
Podobno jest jakaś metoda przy wykorzystaniu styropianu.
Szukam osób, właśnie taki sposób zastosowały.

galil
08-07-2008, 21:52
To nie złoty dąb tylko mahoń firmy V3V.Podbitka oczywiście drewniana :D

acca5
09-07-2008, 16:03
Andy co to za parojekt może wiesz

andy_n
09-07-2008, 20:00
O ile dobrze pamiętam jest to któryś z projektów Archonu.

emil_d
10-07-2008, 20:39
A oto moja elewacja:


http://www.ciekawastrona.com/dom/elewacja0907-1.JPG

http://www.ciekawastrona.com/dom/elewacja0907-2.JPG


Słupki, schody i taras zostaną wykończone płytką klinkierową. Podmurówka i podbitka będą miały kolor ciemnobrązowy.

andy_n
10-07-2008, 21:36
Poszukuję pilnej porady.
Czy wiecie jak zrobić taką obróbkę pod balkonem jak na dołączonych zdjęciach?
Może znacie jakiś fachowców w Warszawie, którzy podjęliby się tego typu prac?

Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc? :cry:

Gamiga
11-07-2008, 10:05
http://www.empikfoto.pl/albumy32/130813/643764/previews/18621190_p25-03-08_15.28.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=18621190&filename=p25-03-08_15.28.jpg)

http://www.empikfoto.pl/albumy32/130813/643764/previews/18621191_p25-03-08_15.33.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=18621191&filename=p25-03-08_15.33.jpg)

acca5 Na moje oko to "dom w tymianku" Archonu.

Gamiga
11-07-2008, 10:09
Poszukuję pilnej porady.
Czy wiecie jak zrobić taką obróbkę pod balkonem jak na dołączonych zdjęciach?
Może znacie jakiś fachowców w Warszawie, którzy podjęliby się tego typu prac?

Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc? :cry:

Może z elementów seropianowych? Może jakaś firma produkująca bonie, ramki i różne kształtki może coś takiego na zamówienie...

Arctica
11-07-2008, 20:15
andy_n napisał:

Poszukuję pilnej porady.
Czy wiecie jak zrobić taką obróbkę pod balkonem jak na dołączonych zdjęciach?
Może znacie jakiś fachowców w Warszawie, którzy podjęliby się tego typu prac?

Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc?


Ja bym zrobiła z wodoodpornej sklejki (łatwo wyciąć łuczek), na to cienki styropian, siatka, klej, podkład, tynk.

A przy okazji tak wygląda nasza elewacja, może trochę kolorowa :roll: , ale tak miało być.

http://images27.fotosik.pl/226/16dea4a42aa515femed.jpg

mbmaxi
11-07-2008, 22:19
Mógł bym prosić o doddanie elewacji małych parterowych domków (mile widziane z wiatą). Z góry dziękuje.

Arctica
12-07-2008, 09:45
Ten u góry i mały i parterowy :lol: , tylko niestety bez wiatki.

Zopafisa
12-07-2008, 19:26
Mały parterowy z garażem
http://images34.fotosik.pl/184/56fda97fa4ea9599med.jpg

semir
16-07-2008, 09:49
to nasza elewacja od północy
http://images30.fotosik.pl/240/b5a6d2f409c2fe5cmed.jpg

od południa

http://images26.fotosik.pl/242/0d488e3556d56fbfmed.jpg

od wschodu

http://images32.fotosik.pl/311/124469b7ac768d84med.jpg

Gosc_gość
16-07-2008, 09:55
semir
Co to za dachówka i szczegóły odnośnie podbitki poproszę ?? :P

ashca
16-07-2008, 10:36
U mnie położyli już siatkę z klejem. Czy mogę jeszcze dokleić bonie? Czy powinno się to zrobić wcześniej?

Piotr_M
16-07-2008, 11:16
semir
Co to za dachówka i szczegóły odnośnie podbitki poproszę ?? :P

Przyłaczam się do prośby

semir
16-07-2008, 11:24
semir
Co to za dachówka i szczegóły odnośnie podbitki poproszę ?? :P
dachówka roben średzka falista czarna ceramiczna

http://dachy-pokrycia-dachowe.eu/images/zd/roben_sredzka.jpg
podbitka pomalowana 3 razy na kolor złoty dąb , farba kupiona w Castoramie firma sentilor xylodone.
pozdrawiam

Gosc_gość
16-07-2008, 12:16
semir dzięki za info :D

semir
17-07-2008, 09:52
tu strona zachodnia

http://images23.fotosik.pl/249/2fc160ccc123bb9bmed.jpg

carringtontomas
17-07-2008, 10:55
A oto moja elewacja:


http://www.ciekawastrona.com/dom/elewacja0907-1.JPG

http://www.ciekawastrona.com/dom/elewacja0907-2.JPG


Słupki, schody i taras zostaną wykończone płytką klinkierową. Podmurówka i podbitka będą miały kolor ciemnobrązowy.


Wszytsko ładnie - pieknie, tylko dlaczego folię kubełkową masz założoną odwrotnie?? kubełki powinny być od strony ściany...

emil_d
17-07-2008, 11:15
Wszytsko ładnie - pieknie, tylko dlaczego folię kubełkową masz założoną odwrotnie?? kubełki powinny być od strony ściany...

A to ciekawe co piszesz? A jaki jest powód Twojego zdania? Z tego co mi wiadomo folia kubełkowa ma chronić styropian przed uszkodzeniem. W tym przypadku folia powinna mieć jak największy punkt styku ze styropianem, ale może się mylę :)

carringtontomas
17-07-2008, 11:25
Wszytsko ładnie - pieknie, tylko dlaczego folię kubełkową masz założoną odwrotnie?? kubełki powinny być od strony ściany...

A to ciekawe co piszesz? A jaki jest powód Twojego zdania? Z tego co mi wiadomo folia kubełkowa ma chronić styropian przed uszkodzeniem. W tym przypadku folia powinna mieć jak największy punkt styku ze styropianem, ale może się mylę :)

zerknij np tutaj: http://www.izolacje.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=41&Itemid=44

emil_d
17-07-2008, 11:31
zerknij np tutaj: http://www.izolacje.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=41&Itemid=44

Nie bardzo mnie to przekonuje - z tego co pamiętam, to fakt, że jak styropian oddycha to się utlenia. Muszę poszukać opinii, na podstawie której podjąłem decyzję o instalacji.

carringtontomas
17-07-2008, 11:35
zerknij np tutaj: http://www.izolacje.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=41&Itemid=44

Nie bardzo mnie to przekonuje - z tego co pamiętam, to fakt, że jak styropian oddycha to się utlenia. Muszę poszukać opinii, na podstawie której podjąłem decyzję o instalacji.

Ja, ocieplając fundamenty zastosowałem styropian 10cm, obłożyłem go siatką i klejem a na to lepik - dopiero później przyszła folia kubełkowa - gdzie tu "oddychanie" styropianu?
Chyba, że ty folię dałeś bezpośrednio na styropian :o :o :o

emil_d
17-07-2008, 11:41
Chyba, że ty folię dałeś bezpośrednio na styropian :o :o :o


Dokładnie tak zrobiłem. Woda na mojej działce średniorocznie znajduje się na poziomie -70 cm, co oznacza, że zimą jest na -30 cm. Ani ja, ani kierbud nie widzieliśmy potrzeby zabezpieczania styropianu przed wodą, jedynie przed uszkodzeniami mechanicznymi.

KiZ
17-07-2008, 12:50
Chyba, że ty folię dałeś bezpośrednio na styropian :o :o :o


Dokładnie tak zrobiłem. Woda na mojej działce średniorocznie znajduje się na poziomie -70 cm, co oznacza, że zimą jest na -30 cm. Ani ja, ani kierbud nie widzieliśmy potrzeby zabezpieczania styropianu przed wodą, jedynie przed uszkodzeniami mechanicznymi.

:D

josephine
17-07-2008, 23:39
U mnie też jest folia bezpośrednio na styropianie, ale styro podobno jakiś wodoodporny. Zresztą dom na piaskach stoi - trochę szkoda, bo studnię bym wykopała...

emil_d
18-07-2008, 08:23
U mnie też jest folia bezpośrednio na styropianie, ale styro podobno jakiś wodoodporny. Zresztą dom na piaskach stoi - trochę szkoda, bo studnię bym wykopała...

Jak każdy :)

ryba7070
18-07-2008, 19:06
No to Ja z pewną taką nieśmiałością pochwalę się naszą elewacją, jak mi się uda wkleic zdjęcia :-?
http://i132.photobucket.com/albums/q7/ryba7070/KopiaDSC01099.jpg
http://i132.photobucket.com/albums/q7/ryba7070/KopiaDSC01106.jpg

Padał deszcz, dlatego taras wyszedł dwukolorowy...

Justyna&Darek
18-07-2008, 19:24
a to nasza, na pierwszym zdjęciu najlepiej widać rzeczywisty odcień koloru

http://foto2.m.onet.pl/_m/cd67d9a39e31605701dee1219ad9fcce,21,19,0.jpg
http://foto1.m.onet.pl/_m/5105b5b82f34c0b2fd47bb64390ec019,21,19,0.jpg
http://foto0.m.onet.pl/_m/d99a68e0016c02b911aaa571f40c23e8,21,19,0.jpg
http://foto0.m.onet.pl/_m/a6a329e05d1bfd30e76477665586b78c,21,19,0.jpg

hopki
19-07-2008, 19:15
ryba7070...bardzo podoba mi sie Twoja elewacja,czy mozesz powiedziec co to za kolory?i ozdobników tez ?
pozdrawiam

inches
19-07-2008, 20:31
ryba7070...bardzo podoba mi sie Twoja elewacja,czy mozesz powiedziec co to za kolory?i ozdobników tez ?
pozdrawiam
Podpinam sie do pytania. Również jak to dachówka i kolor, oraz odcień okien i podbitki.
To będziemy mieć komplet informacji :D

ryba7070
19-07-2008, 21:45
ryba7070...bardzo podoba mi sie Twoja elewacja,czy mozesz powiedziec co to za kolory?i ozdobników tez ?
pozdrawiam
Podpinam sie do pytania. Również jak to dachówka i kolor, oraz odcień okien i podbitki.
To będziemy mieć komplet informacji :D

Fajnie, że sie podoba, mi w sumie też, trochę gorzej z wykonaniem bo niestety ekipa nie była najlepsza :x
Szybciutko odpowiadam na pytania:
Tynk polimerowo-mineralny Webera, biały baranek 2, na to farba silikonowa (2x) Webera kolor 140 C, opaski kolor 140 D.
Dachówka ceramiczna Koramic E-32 kolor kasztan angoba szlachetna.
Okna to PCV dąb złocisty( bardzo dobrze udają drewniane) ale mam wrażenie że jest ciut ciemniejszy...Podbitka świerk skandynawski malowany 3 x Lazurą V33 ( chyba jakaś francuska firma ) kupowaną w OBI kolor dąb złocisty.
Pozdrawiam! :D

Annja
20-07-2008, 06:26
ryba7070 - mi też bardzo podoba się Twoja elewacja. Mam identyczną dachówkę ( prawda, że piękna :D :wink: ) i stolarkę również w złotym dębie. Skłaniam się właśnie ku podobnym kolorom na elewacji jak u was. Właśnie się utwierdziałm w przekonaniu, że będzie to dobry wybór :D
Możesz mi powiedzieć z jakich względów zdecydowaliście na biały tynk a potem farbę? Jak to wyglądało cenowo? My ciągle zastanawiamy się czy wybrać tynk barwiony, czy takie rozwiązanie jak u ciebie, ale nie ukrywam, że zadecyduje cena :-?

ryba7070
20-07-2008, 10:05
Dziękuję za miłe słowa!
Przy wyborze tynków i farby oczywiście zadecydowała cena,pocieszyłam się czytając opinie użytkowników Forum, że takie rozwiązanie to dobry pomysł ( oczywiście teraz mało co pamiętam :-? bo jestem na etpie wykańczania łazienek... ) Wybraliśmy jednak droższą farbę silikonową, podobno bardziej odporna na zabrudzenia....
Pozdrawiam! :)

Annja
20-07-2008, 12:44
Czyli biały tynk a na to farba wyszło taniej? Bo chyba nie bardzo zrozumiałam :oops:

ryba7070
20-07-2008, 13:03
Tak, w przypadku tynków silikonowych czy silikatowych barwionych w masie bo takie początkowo braliśmy pod uwagę tylko ceny nas wystraszyły :o Pamiętam,ze nasze koncepcje zmieniały się godzina na godzinę aż w końcu stanęło na samej farbie silikonowej a pod nią normalny tynk mineralny( czyli tańszy ). Tak naprawdę nie jestem przekonana w 100% do naszej decyzji bo już mam kilka małych białych odprysków ale zostało mi jeszcze trochę farby :)

moniaczek
20-07-2008, 16:26
Nasz domek jeszcze jest niewykonczony...niby tylko szczegoly, ale to wlasnie one dodaja uroku calosci domu:)
A tymczasem wyglada to tak:

:D

http://lh3.ggpht.com/monikarz/SLrc2JbMS2I/AAAAAAAAAGE/HVbwaaRZBXQ/DSC00740_2.jpg

XII
21-07-2008, 16:31
http://images26.fotosik.pl/252/d5693c672d9c29c1med.jpg

XII
21-07-2008, 16:32
http://images26.fotosik.pl/252/d5693c672d9c29c2med.jpg

Magaa
22-07-2008, 08:59
Justyna i Darek, podoba mi się wasza elewacja, taka sloneczna:), napiszcie proszę jakie to koloty - ścian i dachówki!

pozdrawiam :D

alladyn71
22-07-2008, 09:39
No to Ja z pewną taką nieśmiałością pochwalę się naszą elewacją, jak mi się uda wkleic zdjęcia :-?
http://i132.photobucket.com/albums/q7/ryba7070/KopiaDSC01099.jpg
http://i132.photobucket.com/albums/q7/ryba7070/KopiaDSC01106.jpg

Padał deszcz, dlatego taras wyszedł dwukolorowy...

Bardzo ladnie :P ...mozna zapytac co to za kolor i z jakiej firmy? :oops:

Annja
22-07-2008, 09:44
Bardzo ladnie :P ...mozna zapytac co to za kolor i z jakiej firmy? :oops:
Pytanie wprawdzie nie do mnie ale ryba7070 udzielił już parę postów wyżej wszystkich informacji dot. tej pięknej elewacji

alladyn71
22-07-2008, 10:02
Bardzo ladnie :P ...mozna zapytac co to za kolor i z jakiej firmy? :oops:
Pytanie wprawdzie nie do mnie ale ryba7070 udzielił już parę postów wyżej wszystkich informacji dot. tej pięknej elewacji


Faktycznie :oops: :oops: :oops:

ryba7070
22-07-2008, 10:14
Ale przyjemnie się czyta, że się podoba... :D

Annja
22-07-2008, 10:19
A czy kolega ryba nie będzie miał nic przeciwko temu żebyśmy bezczelnie zerżnęli zestaw kolorystyczny? :wink:
Mężowi też się bardzo spodobało tyle, że chce jednak tynk barwiony w masie.

ryba7070
22-07-2008, 11:46
Koleżanka Ryba to nawet dumna będzie, że jej kolorki staną się inspiracją! :D

edit-blondi
23-07-2008, 09:57
a możecie mi powiedzieć czym sie sugerować dobierając kolor parapetów zewnetrznych?
Mama dach roben miedzianą, rynny galleco braz okna złoty dąb. No i mam dylemat czy parapety koloru miedzianego pod dachówkę czy brąz pod rynny :cry:

Arctica
23-07-2008, 10:06
a możecie mi powiedzieć czym sie sugerować dobierając kolor parapetów zewnetrznych?
Mama dach roben miedzianą, rynny galleco braz okna złoty dąb. No i mam dylemat czy parapety koloru miedzianego pod dachówkę czy brąz pod rynny :cry:

Ja bym zrobiła (i zrobiłam) pod kolor dachu. :lol: Przecież nie to ładne co ładne..... TOBIE ma się podobać a nie sąsiadom :wink: , i chyba do okien powinny pasować :-?
Pozdr

Gosc_gość
23-07-2008, 10:13
a możecie mi powiedzieć czym sie sugerować dobierając kolor parapetów zewnetrznych?
Mama dach roben miedzianą, rynny galleco braz okna złoty dąb. No i mam dylemat czy parapety koloru miedzianego pod dachówkę czy brąz pod rynny :cry:

Ja bym zrobiła (i zrobiłam) pod kolor dachu. :lol: Przecież nie to ładne co ładne..... TOBIE ma się podobać a nie sąsiadom :wink: , i chyba do okien powinny pasować :-?
Pozdr

My parapety dopasowujemy do okien, wtedy parapety i okna będą stanowiły spójną kolorystycznie całość - tak też sugerował mój architekt.
Pod kolor dachu w moim przypadku nie bardzo, bo elewacja będzie jasna a dach czarny i czarne parapety były by tam zupełnie nie na miejscu.
W moim przypadku kolor okien to ciemny orzech i pod ten kolor parapety będą dobrane.

semir
23-07-2008, 11:00
a możecie mi powiedzieć czym sie sugerować dobierając kolor parapetów zewnetrznych?
Mama dach roben miedzianą, rynny galleco braz okna złoty dąb. No i mam dylemat czy parapety koloru miedzianego pod dachówkę czy brąz pod rynny :cry:

my tez okna złoty dąb ,dachówka czarna rolety złoty dąb
wiec parapety granitowe jasne i pasuja do elewacji i do okien

http://images31.fotosik.pl/290/636406639551a726med.jpg

aniutaJ
25-07-2008, 17:48
Ja co prawda nie mam jeszcze zbudowanego domu ale wlasnie mam zdcydowac sie na wyglad elewacji w planowanym domu ;-) Konkretnie chodzi o wybor zadaszenia nad wejsciami (sa 2 wejscia do domu) i nad tarasem. Zadaszenie moze byc albo 4-spadowe jak caly dach albo 2-spadowe. Ja optuje za wersja 4 spadowa a maz za 2 spadowa, twierdzac ze jest ladniejsza, prostsza i nie tak oklepana ;-)
A wedlug was ktora elewacja jest ladniejsza?

To widok od przodu budynku:

[/img]http://images27.fotosik.pl/254/90faad773fcd1e22m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=90faad773fcd1e22)

A to elewacja boczna z lewej strony:

http://images31.fotosik.pl/331/441e9e51399feaf7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=441e9e51399feaf7)

Z gory dziekuje za wasze opinie. Aha, daszki 4 spadowe sama rysowalam, wiec moga byc male niedociagniecia.
Ania

tosinek
28-07-2008, 08:20
http://images26.fotosik.pl/252/d5693c672d9c29c1med.jpg

macie piękne bonie, gotowe czy, wycinane???? A jeśli gotowe to proszę powiedz gdzie i za ile?

XII
28-07-2008, 13:43
Wycinane ze steropianu 3cm.

http://images28.fotosik.pl/252/628663059cd7b5ccmed.jpg

ms.
29-07-2008, 09:43
XII, w projekcie był zaplanowany komin w tym miejscu?
Bardzo trudne miejsce - wchodzi chyba w kosz dachu, przecina krawędź i poniżej kalenicy.

XII
29-07-2008, 20:42
Projekt był rysowany indywidualnie i zgodnie z moimi oczekiwaniami komin niestety przecinał jednocześnie krokwie narożną i koszową :-?
Razem z wykonawcami udało się to trochę zmienić by nie tracąc ogólnej koncepcji ominąć chociaż k.koszową.

http://images29.fotosik.pl/256/76b8301414fd23ef.jpg

ms.
30-07-2008, 06:56
Dobrze, że pokombinowaliście. W przeciwnym razie za kominem woda z opadów nie miałaby możliwości odpływu a zimą zalegałby śnieg.

Nawet najbardziej szczelna obróbka komina nie dałaby rady.

XII
30-07-2008, 07:47
Dachowiec w czasie uzgadniania zwrócił nam na to uwagę, dzięki czemu z podpowiedzią murarza skorygowaliśmy położenie komina na etapie fundamentów.
:wink:

kaczorek.
01-08-2008, 13:11
http://www.marcin.pinnex.pl/public_html/thumbnails/DOM/P1000733%20(Small).JPG

hmm...

andy_n
01-08-2008, 13:26
kaczorek.
Super elewacja 8) :P
Możesz podzielić się informacją jaki to dokładnie tynk (rodzaj, firma, kolory podstawowy i opaski wokół okien)?

Piotr_M
01-08-2008, 13:49
kaczorek.
Super elewacja 8) :P
Możesz podzielić się informacją jaki to dokładnie tynk (rodzaj, firma, kolory podstawowy i opaski wokół okien)?


Dołaczam się
i proszę o info co to za dachówki.

Wygłąd super.

Piotr_M

Robas007
01-08-2008, 22:03
http://images32.fotosik.pl/331/e88f7906522cd152med.jpg

pablitoo
02-08-2008, 18:35
Witam - poniżej fotki elewacji naszego domu ...

http://img388.imageshack.us/img388/4523/pict59451zp0.jpg

http://img142.imageshack.us/img142/8236/pict59471nx9.jpg

inches
02-08-2008, 18:52
http://www.marcin.pinnex.pl/public_html/thumbnails/DOM/P1000733%20(Small).JPG

hmm...

Cudo!!!
Ja wielka przeciwniczka ciemnych dachów teraz się nimi zachwycam.
Proszę o info, jaka dachówka, jaka stolaraka, jakie tynki.

inches
02-08-2008, 18:58
Witam - poniżej fotki elewacji naszego domu ...

http://img388.imageshack.us/img388/4523/pict59451zp0.jpg

http://img142.imageshack.us/img142/8236/pict59471nx9.jpg

No nie następne cudo!!!!
Też proszę o info odnośnie kolorystyki.
Zastanawiam się nad zakupem Robena czarno- brązowego i kto wie.....
Super jest rupp czarny kryształ, ale cena mnie powaliła.

pablitoo
02-08-2008, 19:04
inches -> dachówka to ceramiczny Roben - średzka falista w kolorze brązowym .
Tynk to silikonowy KABE , kolory F1050 i F1080 .

:D

efilo
02-08-2008, 20:17
robas
co to za kolor elewacji?

Robas007
02-08-2008, 20:53
kawa z dużą ilością mleka

efilo
03-08-2008, 09:35
na zdjęciu wygląda jak szary a nie brązowy :roll:

przynajmniej u mnie na kompie

bardzo fajny pomysł

mayland
03-08-2008, 10:02
U mnie też widać szary :roll:

Merka_23
03-08-2008, 10:10
http://images29.fotosik.pl/258/380dcdce9cb41de7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=380dcdce9cb41de7)
u mnie tradycyjnie - biało czarno

Merka_23
03-08-2008, 10:11
http://images29.fotosik.pl/258/380dcdce9cb41de7.jpg (www.fotosik.pl)

teraz większe wyszło

ms.
04-08-2008, 08:30
Merka, i bardzo ładnie wyszło!!

kaczorek.
07-08-2008, 13:22
Cudo!!!
Ja wielka przeciwniczka ciemnych dachów teraz się nimi zachwycam.
Proszę o info, jaka dachówka, jaka stolaraka, jakie tynki.
:oops:


dachówka... to blacha :wink: perła z blachdomu
stolarka - kolor złoty dąb okna. drzwi. brama. parapety również
tynki firmy Este koor niestety nr. nie jestem w stanie podać
kominy burgund robena

anjamen
09-08-2008, 11:43
Merka piekna elewacja jaki to tynk?

escape
11-08-2008, 14:49
U nas miało być inaczej i .........jest :D
mamy brazowy dach ,brazowe pogrubione wstawki ,reszta miała byc wanilia ale jakoś niewyszła :-? ogólnie kolor blizej nieokreslony ,okna orzech rolety orzech ,podbitka bedzie juz mam nadzieje niebawem- wenge(kolorem bardziej w ciemny orzech niz wenge z nazwy) rynny brąz..dół bedzie obłozony płytka klinkierowa w kolorze takim jak kominy..murki przy wejsciu bedą obłozone równiez płytka koloru komina...
Mysle ze całkowicie wykonczona wersja bedzie duzo ładniejsza i bedzie tworzyła jakąś tam całość ale z tym trzeba troche poczekac.......oczywiście skończona wersje rownież wrzuce
http://images34.fotosik.pl/339/6498993531ec3b1am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6498993531ec3b1a)http://images32.fotosik.pl/321/9e920751221454edm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9e920751221454ed)

reng
11-08-2008, 15:48
a myśmy chcieli mieć coś żywego, w odróżnieniu od smutnych beży. :D nasz "dom pod jeleniem" :)

http://images32.fotosik.pl/341/d05cd2bd83c632bb.jpg (www.fotosik.pl)

http://images28.fotosik.pl/264/0448ce49de2d929d.jpg (www.fotosik.pl)

ellaj
11-08-2008, 21:34
Merka, pieknie wyglada ten Twoj dom. Widzialam go na etapie tynkowania. Teraz jest juz gotowy.
Napisz mi prosze czy drzwi zewnetrzne masz czarne. Juz pytalam, ale nie pamietam.
No, i czekam na ogrodzenie.
Wszystko odgapie:)
Pieknie. Po prostu pieknie.
W moim guscie.

ms.
12-08-2008, 07:23
Merka, jeszcze raz popatrzyłam na zdjęcie. Tym razem zaintrygowały mnie kominy - taka wysokość była w projekcie czy trochę je podnieśliście?

Paulka
12-08-2008, 08:44
http://www.marcin.pinnex.pl/public_html/thumbnails/DOM/P1000733%20(Small).JPG

hmm...

Podpowiedzcie mi cos - przy takim zestawie kolorystycznym - parapety pod kolor okien czy dachu?

zetka
12-08-2008, 09:01
Podpowiedzcie mi cos - przy takim zestawie kolorystycznym - parapety pod kolor okien czy dachu?

Zdecydowanie pod kolor okien :)

Merka_23
12-08-2008, 22:15
1. wysokosc kominów jak w projekcie
2. drzwi zew. czarne
3. tynk silikatowy Terranowa (chyba tak sie pisze) prawie biały

ewuniamiii
12-08-2008, 22:57
:roll:

zalotnica
13-08-2008, 10:01
Witam - poniżej fotki elewacji naszego domu ...

http://img388.imageshack.us/img388/4523/pict59451zp0.jpg

http://img142.imageshack.us/img142/8236/pict59471nx9.jpg


Jak dla mnie rewelacja :-)

Piotr_M
13-08-2008, 11:58
Witam - poniżej fotki elewacji naszego domu ...

http://img388.imageshack.us/img388/4523/pict59451zp0.jpg

http://img142.imageshack.us/img142/8236/pict59471nx9.jpg

Pablitoo jaki jest kolor rynien? Mnie b.podobają się ciemne dachy (czarny, antracyt) i chyba w końcu taki wybiorę.
Przy okazji jak dobierać kolor rynny - do koloru dachówki czy np. okien, drzwi garażowych.

Piotr_M

basia_z_lasu
13-08-2008, 11:59
Pablitoo- jakiego koloru masz okna?

pablitoo
13-08-2008, 12:09
Pablitoo jaki jest kolor rynien? Mnie b.podobają się ciemne dachy (czarny, antracyt) i chyba w końcu taki wybiorę.
Przy okazji jak dobierać kolor rynny - do koloru dachówki czy np. okien, drzwi garażowych.

Piotr_M



Pablitoo- jakiego koloru masz okna?

U mnie dachówka to brązowy ceramiczny Roben , rynny to brązowy Wavin - kolor rynien jest praktycznie identyczny z kolorem dachówki .
Okna to również ciemny brąz / stolarka zewnętrzna drewniana Hohensee / dokładnej nazwy koloru niestety nie pamiętam :-?
Ja dobierałem kolor wszystkich elementów elewacji / rynny , kolor stolarki zewnętrznej i kolor bramy garażowej / do koloru dachówki .
Czyli u nas wszystko to ciemny brąz .

kasjopeja
13-08-2008, 15:58
kochani a ja poszukuję zdjęć domku z brązową dachówką i z brązowymi oknami, może koś ma takowy?
chodzi mi o kolor jasny brąz :)

Karoliak
14-08-2008, 06:47
Pablitoo - ja tez bede miala dach brazowy robena (choc nadal sie lamie czy dobrze zrobilam rezygnujac z jesiennego liscia). niestety jeszcze nie jest polozony, a juz mysle o elewacji no i oknach. Wielka prosba - czy nie masz zdjec swojego slicznego domku w sloneczku? pewnie wtedy te kolory troszke sie zmieniaja, co?

pablitoo
14-08-2008, 07:30
Zobacz tutaj (http://forum.muratordom.pl/kto-buduje-dom-orion,t33169-2820.htm) - ale chyba fotek domu w pełnym słońcu nie posiadam ... - ale nie przejmuj się - najbardziej wierna reprodukcja kolorów następuje właśnie przy rozproszonym świetle a nie w pełnym słońcu .

:D

Karoliak
14-08-2008, 09:16
Dziękuję. No tak, wiem że słońce potrafi omamić -to właśnie w słońcu zraziłam się do jesiennego liścia a tak mi się brązowa dachówka spodobała - że niby taka czekoladka;-) I dlatego chcę się pocieszyć i zobaczyć tą czekoladkę na dachu. Ale bez słońca na zdjęciach prawie nie widać że to brąz...mam nadzieję że na żywo jednak jest cieplejsza. Dowiem się za dwa tygodnie, może wtedy doczekam się własnego dachu...i obym się w nim zakochała!

wera_padi
15-08-2008, 17:09
witam kaczorek Piotrek z tej strony . bardzo mi się podoba twój komin z jakiej on jest cegły klinkierowej

zizi1978
16-08-2008, 18:23
Co prawda to nie moja elewacja, niemniej jestem nią zauroczona.A jak Wam się podoba?
http://images27.fotosik.pl/265/8783006f9986aa5d.jpg (www.fotosik.pl)

carringtontomas
16-08-2008, 18:40
Dowiem się za dwa tygodnie, może wtedy doczekam się własnego dachu...i obym się w nim zakochała!

...za pół roku i tak Ci się opatrzy i nie będziesz na niego zwracała większej uwagi niestety.

acca5
16-08-2008, 18:58
Zizi mam mieszane uczucia , pokaz ten dom z innej perspektywy.

zizi1978
17-08-2008, 08:48
Zizi mam mieszane uczucia , pokaz ten dom z innej perspektywy.

Niestety nie mam innego zdjecia.Trudno to nazwać domem, prawdopodobnie bedzie to pensjonat. Zdjecie zostało zrobione przejazdem, w czasie wakacyjnej podróży.Mnie osobiscie urzekło zestawinie kolorystyczne tego budynku :oops:

JoShi
17-08-2008, 12:56
Mi się nie podoba. Dziwne jakieś to ustawienie okien. Przeszklenie dodane jakby na siłę (założę się, że nie tak było w projekcie). Zewnętrzne okna za bardzo na zewnątrz a te trapezowe wciśnięte pod okap. No i bonie pod rynnami to nie jest coś co wzbudza mój zachwyt.

P1E2P3E4
22-08-2008, 02:08
http://images26.fotosik.pl/252/d5693c672d9c29c1med.jpg


XII, czy możesz proszę podać kolory elewacji? domek rewelacyjny

lbryndal
22-08-2008, 07:16
witam
mają teraz promocje na tynki silikonowe CAPAROL i zastanawiam się nad tą firmą
gość mówił ze tańsze od KABE i że bardzo dobre, tylko mało znana firma

ma ktoś robiony tynk z tej firmy ? co możecie powiedzieć o nich ?

a jeszcze jedna sprawa:
czy warto inwestować w tynk silikonowy

reng
22-08-2008, 07:41
my malowaliśmy cały dom (wnętrza) caparolem, farby b. dobrej jakości i cenowo tańsze od innych latexów. w tej samej hurtowni w której kupiliśmy farby, wszystkie okoliczne wsie zaopatrują się także w tynki, ludzie są zadowoleni.

hela32
22-08-2008, 08:44
a myśmy chcieli mieć coś żywego, w odróżnieniu od smutnych beży. :D nasz "dom pod jeleniem" :)

http://images32.fotosik.pl/341/d05cd2bd83c632bb.jpg (www.fotosik.pl)

http://images28.fotosik.pl/264/0448ce49de2d929d.jpg (www.fotosik.pl)


Ja kończę budowę W 21-12a i też jak Ty mama taki wysoki podjazd do garażu. Może masz już pomysł na wykonanie.

tommasti
22-08-2008, 13:52
zobaczcie przykłąd
link ponizej
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/lote-w-ii/?Kind=1&Name=lote&SearchForm=1

JoShi
22-08-2008, 15:25
Robią mi właśnie elewację i jak skończą to z pewnością wstawię zdjęcia. Mam jednak pewne dylematy dotyczące detali tej elewacji. W moim dzienniku (http://forum.muratordom.pl/dziennik-wykonczen,t81223-60.htm) pokazałam trzy warianty pewnego fragmentu elewacji i strasznie zależy mi na tym, żeby usłyszeć Wasze opinie na ich temat.

BungoI
22-08-2008, 16:37
Elewacja ogrodowa naszego Skrzata:

http://www.fretki.com/sklep/dom/08_05_06_03.jpg
http://www.fretki.com/sklep/dom/08_07_17_02.jpg

budujacamama
23-08-2008, 14:38
nasza elewacja, chyba troche za bardzo jaskrawa....


http://images45.fotosik.pl/4/83121a47eb7ad19e.jpg

Annja
23-08-2008, 16:00
budujacamama - koloru elewacji wcale nie uważam za jaskrawy, wygląda zupełnie OK. Jedyne co mi się nie podoba to ta ciemna podbitka, wygląda bardzo ciężko przy tym dużym czarnym dachu. Uważam, że o wiele ładniej byłoby z białą podbitką. Ale poza tym bardzo sympatyczny domek
PS. zmniejsz trochę to zdjęcie bo rozwala stronę

ellaj
23-08-2008, 18:34
A w zyciu biala podbitka!
Dopiero wtedy tylko ja byloby widac. Skupialaby na sobie oko.
Tak jest super!!
Podbitka powinna pasowac do koloru dachu, a nie silnie z nia kontrastowac.
Ja mam czarna.
Baaardzo ladny domek. Super.

JoShi
24-08-2008, 17:51
Podbitka powinna pasowac do koloru dachu, a nie silnie z nia kontrastowac.

Myślę, że na to nie ma reguły. Widziałam podbitki zarówno harmonizujące jak i kontrastujące i nie dostrzegłam reguły, żeby jedna sytuacja była lepsza a druga nie do przyjęcia. Różnie bywa.

W tym wypadku biała podbitka pasowałaby jak pięść do nosa, to fakt, ale nie oznacza, że biała podbitka nigdy nie pasuje do ciemniejszego dachu bo widziałam grafitowe dachy z białą podbitką i pięknie to było zgrane z resztą elewacji i ta biała podbitka wcale nie raziła. Uważam, że nie ma co generalizować.

Kilka przykładów z tego wątku:

http://images32.fotosik.pl/331/e88f7906522cd152med.jpg

http://images31.fotosik.pl/61/a5773349fc076c45.jpg

http://images34.fotosik.pl/103/79d94cf5dad118demed.jpg

Jola_K
24-08-2008, 18:27
Podbitka powinna pasowac do koloru dachu, a nie silnie z nia kontrastowac.

Myślę, że na to nie ma reguły. Widziałam podbitki zarówno harmonizujące jak i kontrastujące i nie dostrzegłam reguły, żeby jedna sytuacja była lepsza a druga nie do przyjęcia. Różnie bywa.

mam podobne zdanie
dobor koloru nadbitki/podbitki dopasowujemy do ogolnej kolorystyki elewacji czy architektury budynku

w moim domu nadbitka bedzie w kolorze okien

ellaj
24-08-2008, 19:32
Macie racje. Zbyt uogolnilam.
Mialam na mysli, ze w danym przypadku lepiej, zeby pasowala do dachu, niz do tych kilku delikatnych bialych elementow, jakimi sa okna.
Te powyzsze domy maja jasna elewacje, jeden biale drzwi i okna dltaego ta biala podbitka tak ladnie wspolgra.
Zobaczcie domek merki23. Ona ma czarne drzwi i czarna podbitke przy tez jasnej elewacji. I wyglada extra.

Nefer
24-08-2008, 19:38
Mam już kolorek to się też mogę pochwalić :)

w cieniu :

http://images45.fotosik.pl/1/111cedaed66786f6med.jpg

i w słońcu :

http://images33.fotosik.pl/348/dfe6ec61210b1e55med.jpg

reng
24-08-2008, 21:27
nasza elewacja, chyba troche za bardzo jaskrawa....


no coś ty:D jaskrawa to wyszła nam :) ps. nie wybierajcie koloru elewacji z paseczków ;)

Waleriana
25-08-2008, 07:53
Nefer a jaki to kolor, ja poszukuję jakiegoś jasnego, nie białego i nie żółtego, a Twój wydaje się być odpowiedni. Dzięki

smoook
25-08-2008, 13:19
http://images34.fotosik.pl/292/ccb61f4d748bb5a0.jpg

PIEKNA ELEWACJA !!!!

jaki to jest kamień? wapień?

możesz pokazać więcej fotek?

ms.
25-08-2008, 14:52
http://elnetplus.waw.pl/~d.sitarski/inne/dzialka/_IGP8114_edited.JPGhttp://elnetplus.waw.pl/~d.sitarski/inne/dzialka/_IGP8112_edited.JPG

http://elnetplus.waw.pl/~d.sitarski/inne/dzialka/8107.jpg

A tak wygląda moja elewacja. Staraliśmy się zamknąć ją w trzech kolorach: grafit, złoty dąb i złamana biel tynku Etna01 Ceresitu.

Sloneczko
25-08-2008, 16:27
http://images34.fotosik.pl/292/ccb61f4d748bb5a0.jpg

PIEKNA ELEWACJA !!!!

jaki to jest kamień? wapień?

możesz pokazać więcej fotek?

Zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłości. Eh..., żeby ona moja była ta elewacja... ;)

AskaK
25-08-2008, 21:26
Co za boski wątek!!!!! :D
Chciałam zarazić swoim zachwytem mężusia, ale te chopy...szkoda gadać, daltony jedne! :lol: "Wszystkie żółte z czerwonym daszkiem są dobre!" i tyle powiedział. :lol:
Hmm, ciekawe ile lat dłużej musiałabym pracować na kredyt, aby zrobić sobie takie kamyczki?Śliiiczne! Dzięki wam za wątek, inspirujący!

Karoliak
26-08-2008, 19:33
Pablitoo, czy nie miales/nie masz zadnych problemow ze swoja dachowka? Pytam, bo u nas dzis zaczeli ją dekarze kłaść i mówią że się łatwo rysuje. To co będzie jak spadnie pierwszy grad?? Czy wszystkie ciemne dachówki tak mają? Ogarnął mnie strach...

smoook
27-08-2008, 14:02
http://images34.fotosik.pl/292/ccb61f4d748bb5a0.jpg

PIEKNA ELEWACJA !!!!

jaki to jest kamień? wapień?

możesz pokazać więcej fotek?

Zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłości. Eh..., żeby ona moja była ta elewacja... ;)

Yhm... a może pamiętasz skąd masz tą fotkę?
bo po prostu się zakochałam .... :lol:

Sloneczko
27-08-2008, 14:19
To dziwne, ale nie mam tej fotki w swoich zbiorach. Pamiętasz, gdzie ją wklejałam? Jeśli to w ogóle ja ;) Bo ma adres z fotosika, a ja z niego nigdy nie korzystałam.

Jaki miała adres w oryginale?

carre
28-08-2008, 14:36
To i ja pokarze którędy czasem spaceruje i wzdycham
http://images43.fotosik.pl/5/3fe0973b9186332b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/351/c9da49e00db35e01.jpg (www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/5/bde4683d6ed03223.jpg (www.fotosik.pl)
niestety sporo zasłania płot.

zaba_gonia
28-08-2008, 15:03
a to moja "meksykańska" :wink: elewacja

wiem ze większość lubi spokojne elewacje, ale ja jestem zachwycona :oops: :D

http://images30.fotosik.pl/266/633c8a8a155046e2med.jpg

http://images29.fotosik.pl/266/06f4005758eb60c9med.jpg

http://images26.fotosik.pl/266/2b2b1c28efa5fab2med.jpg

JoShi
28-08-2008, 15:09
To i ja pokarze którędy czasem spaceruje i wzdycham
http://images43.fotosik.pl/5/3fe0973b9186332b.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/351/c9da49e00db35e01.jpg (www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/5/bde4683d6ed03223.jpg (www.fotosik.pl)
niestety sporo zasłania płot.
Prawdę mówiąc nie rozumiem do czego wzdychasz. Owszem dom imponujący jeśli chodzi o wielkość, ale nic poza tym. Mnie na kolana nie powala.

reng
28-08-2008, 15:11
mnie się bardzo podoba ten styl meksykański :) w końcu coś innego od szarości

carre
28-08-2008, 15:40
Prawdę mówiąc nie rozumiem do czego wzdychasz. Owszem dom imponujący jeśli chodzi o wielkość, ale nic poza tym. Mnie na kolana nie powala.

Po pierwsze ten dom mi sie podoba, po drugie jego lokalizacja- w dużym mieście a na dodatek 500m do lasu.

LeoAureus
28-08-2008, 15:49
zaba_gonia, bardzo ładna ta Twoja meksykańska elewacja!

JoShi
28-08-2008, 16:01
Po pierwsze ten dom mi sie podoba, po drugie jego lokalizacja- w dużym mieście a na dodatek 500m do lasu.
Ale my tu o elewacjach a nie o lesie. A ta jest szara jak bunkier.

Sloneczko
28-08-2008, 16:51
To i ja pokarze którędy czasem spaceruje i wzdycham

Taki widok może pokarać, masz rację ;)
Wygląda jak plebania kościelnego VIPa.

zizi1978
28-08-2008, 18:12
Po pierwsze ten dom mi sie podoba, po drugie jego lokalizacja- w dużym mieście a na dodatek 500m do lasu.[/quote]

Mnie też sie podoba :D

efilo
28-08-2008, 19:27
carre

mi tez się podoba.

jak będziesz na następnym spacerze to bądź tak dobry i zrób zdjęcie płotu (tego co to widoki zasłania :wink:)


P.S. Jakbyś napisał że to Twój to by sobie nie pozwolili na bycie takimi hojrakami :lol: :lol:

superiwona
29-08-2008, 06:44
nawiązując do meksykańskiego klimatu- moja hiszpańska orchidea

[/url]http://images29.fotosik.pl/253/8c82bdc0c4bf979cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8c82bdc0c4bf979c)

pozdrawiam :D

carre
29-08-2008, 06:55
efilo :jak będziesz na następnym spacerze to bądź tak dobry i zrób zdjęcie płotu (tego co to widoki zasłania :wink:)

Jasne nie ma sprawy.
Pozdrawiam :D

efilo
29-08-2008, 07:47
efilo :jak będziesz na następnym spacerze to bądź tak dobry i zrób zdjęcie płotu (tego co to widoki zasłania :wink:)

Jasne nie ma sprawy.
Pozdrawiam :D

super

cmok

alladyn71
29-08-2008, 09:40
a to moja "meksykańska" :wink: elewacja

wiem ze większość lubi spokojne elewacje, ale ja jestem zachwycona :oops: :D

http://images30.fotosik.pl/266/633c8a8a155046e2med.jpg

http://images29.fotosik.pl/266/06f4005758eb60c9med.jpg

http://images26.fotosik.pl/266/2b2b1c28efa5fab2med.jpg

Bardzo ladnie to wszystko do siebie pasuje...lubie konsekwencje stylistyczna...zwlaszcza ten kaktus mnie zachwycil :P

Nie wiem czy taki byl zamysl, ale mi przychodzi na mysl Meksyk jak patrze na wasz domek :D
Ja staram sie wycisnac z mojego archtekta cos pod Hiszpanie, ale ten uparcie podrzuca mi pomysly typowo Polskie :wink:

Jeszcze raz....swietna elewacja :)

alladyn71
29-08-2008, 09:43
nawiązując do meksykańskiego klimatu- moja hiszpańska orchidea

[/url]http://images29.fotosik.pl/253/8c82bdc0c4bf979cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8c82bdc0c4bf979c)

pozdrawiam :D

hej :P

Podrzuc troche wiecej zdjec, bo my takze uparlismy sie na hiszpanski styl i jestem ciekawa jak Wam poszlo :P

Strasznie podobaja mi sie elewacje stylizowane :oops:

efilo
29-08-2008, 10:02
a to moja "meksykańska" :wink: elewacja

wiem ze większość lubi spokojne elewacje, ale ja jestem zachwycona :oops: :D

http://images30.fotosik.pl/266/633c8a8a155046e2med.jpg

http://images29.fotosik.pl/266/06f4005758eb60c9med.jpg

http://images26.fotosik.pl/266/2b2b1c28efa5fab2med.jpg

Bardzo ladnie to wszystko do siebie pasuje...lubie konsekwencje stylistyczna...zwlaszcza ten kaktus mnie zachwycil :P

Nie wiem czy taki byl zamysl, ale mi przychodzi na mysl Meksyk jak patrze na wasz domek :D


No raczej tak skoro napisała że meksykańska elewacja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

alladyn71
29-08-2008, 10:52
DOBRE :P :P :P :P

Niedoczytalam :oops: zobaczylam zdjecia i odrazu skomentowalam :lol: :lol:

Ups 8)

pam
29-08-2008, 10:59
nawiązując do meksykańskiego klimatu- moja hiszpańska orchidea

[/url]http://images29.fotosik.pl/253/8c82bdc0c4bf979cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8c82bdc0c4bf979c)

pozdrawiam :D

hej :P

Podrzuc troche wiecej zdjec, bo my takze uparlismy sie na hiszpanski styl i jestem ciekawa jak Wam poszlo :P

Strasznie podobaja mi sie elewacje stylizowane :oops:

O kurka - całkiem identyczny zestaw kolorystyczny nam wyszedł. Nawet te dziury na halogeny w podbitce. Tylko projekt inny. Ciekawe jaki macie tynk.

efilo
29-08-2008, 12:04
DOBRE :P :P :P :P

Niedoczytalam :oops: zobaczylam zdjecia i odrazu skomentowalam :lol: :lol:

Ups 8)

:lol: :lol: :lol:

zaba_gonia
29-08-2008, 17:11
DOBRE :P :P :P :P

Niedoczytalam :oops: zobaczylam zdjecia i odrazu skomentowalam :lol: :lol:

Ups 8)

:lol: :lol: :lol:

:D :D :lol:


no i cieszę się ze moja elewcja Ci sie podoba :D

bartolinka
30-08-2008, 12:55
a to nasza, cały czas w trakcie tworzenia:
http://images39.fotosik.pl/5/357fadbe5b577298.jpg (www.fotosik.pl)

alfa003
30-08-2008, 17:57
Merka, jaki to kolor klinkieru na ogrodzeniu?

Merka_23
30-08-2008, 19:22
o matko ... chyba muhr kolor czarny .... nie pamiętam do końca, bo tam gdzie brałam klinkier na kominy (a to było dawno) powiedziałam dajcie taki sam na ogrodzenie... i dali ;)

alfa003
30-08-2008, 19:36
Dzieki za odpowiedz, pytalam z ciekawosci, dlatego, ze ja bede miala grafitowego Stratusa, myslalam, ze moze to ten sam :wink: Balam sie, bo wszedzie widze tylko te ceglaste :roll: ale ten bardzo ladnie sie prezentuje, wiec moj tez bedzie :D

Paulka
31-08-2008, 18:18
Moja

http://img396.imageshack.us/img396/3430/obraz031jd5.jpg

http://img223.imageshack.us/img223/2738/obraz029um7.jpg

moniaczek
31-08-2008, 18:22
Moja

http://img396.imageshack.us/img396/3430/obraz031jd5.jpg

http://img223.imageshack.us/img223/2738/obraz029um7.jpg



Bardzo ladny domek. Fajne kolorki:)

moniaczek
31-08-2008, 19:15
Nasz domek jeszcze jest niewykonczony...niby tylko szczegoly, ale to wlasnie one dodaja uroku calosci domu:)
A tymczasem wyglada to tak:

:D

http://lh3.ggpht.com/monikarz/SLrc2JbMS2I/AAAAAAAAAGE/HVbwaaRZBXQ/DSC00740_2.jpg

kasjopeja
01-09-2008, 08:54
moniaczek nie widać fotki:(

elutek
01-09-2008, 10:54
Paulka, muszę powiedzieć, że masz bardzo kulturalnie zrobioną skrzynkę z gazem -
nie dość, że zlicowana ze ścianą, to i kolor odpowiedni /malowałaś? :roll: - ja widziałam
tylko żółte - sama mam też żółtą/

elutek
01-09-2008, 10:56
moniaczek nie widać fotki:(
no nie widać :(

efilo
01-09-2008, 11:11
moniaczek nie widać fotki:(

ja też tak mam :(

efilo
01-09-2008, 11:11
Paulka, muszę powiedzieć, że masz bardzo kulturalnie zrobioną skrzynkę z gazem -
nie dość, że zlicowana ze ścianą, to i kolor odpowiedni /malowałaś? :roll: - ja widziałam
tylko żółte - sama mam też żółtą/

u nas musi byc w ogrodzeniu :x

superiwona
01-09-2008, 13:54
alladyn71 napisał:
superiwona napisał:
nawiązując do meksykańskiego klimatu- moja hiszpańska orchidea

[/url]

pozdrawiam


hej

Podrzuc troche wiecej zdjec, bo my takze uparlismy sie na hiszpanski styl i jestem ciekawa jak Wam poszlo

Strasznie podobaja mi sie elewacje stylizowane


O kurka - całkiem identyczny zestaw kolorystyczny nam wyszedł. Nawet te dziury na halogeny w podbitce. Tylko projekt inny. Ciekawe jaki macie tynk.

kolejne zdjecia wkleje jak domek bedzie juz ukonczony z zewnątrz- za tydzień bedą schody robione i do końca miesiaca taras- teraz nie przypomina tego domku o którym marze

co do tynku- to tynk silikatowy- baranek kolor 3133 firmy baumit z wrocławia

pozdrawiam

moniaczek
01-09-2008, 15:14
no chyba sie zalamie...juz tyle razy edytowalam swoje zdjecie...dziwna sprawaze ja widze zdjecie...nie wiem co jest nie tak :(((

mikolayi
01-09-2008, 15:20
no chyba sie zalamie...juz tyle razy edytowalam swoje zdjecie...dziwna sprawaze ja widze zdjecie...nie wiem co jest nie tak :(((

zadam może głupie pytanie, ale wklejasz obrazek ze swojego komputerka czy z jakiegoś serwerka hostujacego fotki typu fotosik czy inny empik ? :)

moniaczek
01-09-2008, 15:26
wklejam z Picasa na gmail'u i mam ustawiony album publiczny...

mikolayi
01-09-2008, 15:27
wklejam z Picasa na gmail'u i mam ustawiony album publiczny...

hmm picassy nie znam więc niestety nie pomogę :(

moniaczek
01-09-2008, 15:28
moze teraz bedzie widac fotke...

http://lh3.ggpht.com/monikarz/SLrc2JbMS2I/AAAAAAAAAGE/HVbwaaRZBXQ/DSC00740_2.jpg


http://lh3.ggpht.com/monikarz/SLrc2JbMS2I/AAAAAAAAAGE/HVbwaaRZBXQ/DSC00740_2.jpg

moniaczek
01-09-2008, 15:31
wklejam z Picasa na gmail'u i mam ustawiony album publiczny...

hmm picassy nie znam więc niestety nie pomogę :(


mimo wszystko dzieki za zainteresowanie:))) bede jeszcze probowac...

monikaa13
01-09-2008, 15:38
Nie widać, a szkoda bo pewnie ciekawie wygląda.
Wstawiaj dalej :)

moniaczek
01-09-2008, 15:42
juz mi brak pomyslow :-? ...ale jeszcze cosik podzialam

celtorek
01-09-2008, 15:48
moze teraz bedzie widac fotke...

http://lh3.ggpht.com/monikarz/SLrc2JbMS2I/AAAAAAAAAGE/HVbwaaRZBXQ/DSC00740_2.jpg






fajny ten wasz bilbo :)
i ładnie płot pasuje

moniaczek
01-09-2008, 15:56
moze teraz bedzie widac fotke...

http://lh3.ggpht.com/monikarz/SLrc2JbMS2I/AAAAAAAAAGE/HVbwaaRZBXQ/DSC00740_2.jpg






fajny ten wasz bilbo :)
i ładnie płot pasuje

Dzieki bardzo :)) Jeszcze sporo roboty przed nami ale juz sie jakos prezentuje:))))

ps
No to wyglada na to ze w koncu wkleilam zdjecie poprawnie uff

Paulka
01-09-2008, 17:34
Paulka, muszę powiedzieć, że masz bardzo kulturalnie zrobioną skrzynkę z gazem -
nie dość, że zlicowana ze ścianą, to i kolor odpowiedni /malowałaś? :roll: - ja widziałam
tylko żółte - sama mam też żółtą/

Nie malowałam skrzynki :D
Taką kupiłam. a właściwie dostałam od Pana, który robił nam gaz. Zapytał jaką będziemy miec elewacje i na drugi dzień przytaaszczył skrzynkę. Nie wiedziałam , że powinnam sie cieszyc :wink:
Chciałam miec w ogrodzeniu, ale jeszce takowego nie posiadam, wiec problem sam sie rozwiązał.

Aga - Żona Facia
04-09-2008, 22:21
Moja elewacja :)
http://images39.fotosik.pl/8/6337745b8d139127med.jpg

http://images34.fotosik.pl/356/bb458878936076e9med.jpg

http://images32.fotosik.pl/355/cf5f829e2089a088.jpg

http://images50.fotosik.pl/8/359298ec46d0840a.jpg

http://images44.fotosik.pl/8/f00b23d1a092c1f0.jpg

http://images34.fotosik.pl/356/e3cd19e290f2ff13.jpg

Sloneczko
04-09-2008, 22:44
Szkoda, że nie widziałam jej wcześniej :oops: Mieliśmy ochotę na beżyk, ale trochę baliśmy się że będzie smutny i zrobiliśmy elewację kremową:

http://img402.imageshack.us/img402/8822/elewacjauj1.th.jpg (http://img402.imageshack.us/my.php?image=elewacjauj1.jpg)

A jednak ten beż jest świetny :)

sportek
04-09-2008, 22:51
czadowo!

Aga - Żona Facia
05-09-2008, 06:16
Szkoda, że nie widziałam jej wcześniej :oops: Mieliśmy ochotę na beżyk...
A jednak ten beż jest świetny :)

Hm Słoneczko piszesz o mojej elewacji? Jeżeli tak to ... niestety to nie jest beż. Ja w ogóle chciałam kolor "kawa rozpuszczalna z dużą ilością mleczka". Niestety nie było takich które by mi się podobały.
Jak panowie robili to ten kolor skojarzył mi się z bardzo jasnym łososiowym i co najdziwniejsze gdzie nie staniesz, ten kolor wygląda inaczej. A na ekranie komputera też chyba inaczej.

Jeżeli chodzi o Twoją elewację wygląda super do tych okien i dachu :P :D . Naprawdę.


A tak w ogóle to każdy inaczej nazywa ten nasz kolor na domu (słyszałam już: brzoskwiniowy, pomarańczowy :o ).

Aga - Żona Facia
05-09-2008, 06:20
a to moja "meksykańska" :wink: elewacja

wiem ze większość lubi spokojne elewacje, ale ja jestem zachwycona :oops: :D

http://images30.fotosik.pl/266/633c8a8a155046e2med.jpg

http://images29.fotosik.pl/266/06f4005758eb60c9med.jpg

http://images26.fotosik.pl/266/2b2b1c28efa5fab2med.jpg


zaba ja faktycznie lubię spokojne kolory, ale Twoja elewacja wyjątkowo mi się podoba. Tym bardziej że wszystko do siebie pasuje i jest zgrane. Tak jak powinno byc.