PDA

Zobacz pełną wersję : Stewartia pseudocamelia



Kalmia
01-02-2006, 12:00
...bardzo ciekawa roślinka... kto ma?... jakie doświadczenia?

ania
01-02-2006, 13:33
Ja mialam ale mi zdechla... :cry:

Zajrzyj tutaj:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=32810

Kalmia
03-02-2006, 07:21
ania, dzięki, wszystko przeczytałam... szkoda, że nie przeżyła...
Ja planuję kupic w kwietniu i posadzić do ogródka po 15 maja, może wtedy będzie miała więcej siły na przetrwanie zimy. Oczywiście, trzeba będzie porządnie ukryć, no i żeby zima była łagodna :wink:
Ale ja "zachorowałam" na stewarcję i muszę ją mieć!

ania
03-02-2006, 08:43
Widziałaś te które rosną i kwitną w Powsinie?

Kalmia
06-02-2006, 08:28
ania, w którym miejscu w Powsinie rosną stewarcje? Ja ogród w Powsinie znam dosyć dobrze, ale nigdy nie trafiłam na kwitnace stew-e. I kiedy mniej wiecej one kwitną, kiedy trzeba tam podjechać?

ania
06-02-2006, 11:48
Ha!
Są dwie. Jedna, ta większa - rośnie koło magnolii i cypryśników. Wchodzisz wejściem głównym, walisz prosto na "skalniak" - ten duży ostatnio urządzony. Mijasz go i dale prosto w krzaki, wchodzisz w metasekwoje i zaraz za nimi wypadasz na zagajnik magnolii (za którym rosną też cypryśniki). Wśród magnolii przy wydeptanej ścieżce rośnie ONA. Kwitnie w lipcu. Długo ma pąki.
Druga, zupełnie malutka jest przy asfaltowej alejce bliżej tylnego wejścia do ogrodu. Wchodzisz tylnym wejściem i od razu kierujesz się w lewo. Mijasz ambrowca - na samym brzegu, potem ałyczę, potem jeszcze kilka różnych drzewek i któraś z kolei jest ONA. Ma co roku pączki ale nigdy nie widziałam jak kwitnie.
Pozdro!

Kalmia
06-02-2006, 13:21
Dzięki!!!
Postaram się upolować. :wink: