PDA

Zobacz pełną wersję : DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja



Strony : 1 2 [3] 4 5 6

fasola25
16-11-2007, 19:19
współczuję,
dziwna sprawa z tym creatonem
mamy na dachu Domino Creatona - jest idealne, żadnych uwag
dekarze byli zachwyceni dachówką
znam jeszcze wiele osób, które połozyły creatona da dachu i nie slyszalam o żadnych problemach

Jola_K
16-11-2007, 22:52
właśnie przeczytałem sobie ten wątek dziś i jutro spłyną do mnie wyceny dachu pozycje firmy creaton odkladam juz na samym podejściu.
nie dajmy sie zwariowac
u mnie Creaton jest idealny, u znajomych, ktorzy maja go na dachu tez...
powyzej fasola25 pisal/la ze tez ma ok..
jestem upierdliwa z natury i lubie miec wszytko idealne, i nijak do swojego dachu dowalic sie nie moge, a jak juz pisalam powyzej, wiedzialam o problemach z Creatonem i z niecierpliwoscia czekalam co tez do mnie przyjedzie, wiec pod lupe poszedl towar, ktory przyjechal

od razu napisze, ze nie mam nic wspolnego w firma Creaton, oprocz tego ze mam 350m kw ich dachowki na dachu
wiec pisze o produkcie ogolnie, na podstawie swoim i kilku dachow u znajomych, na pewno moja wiedza na temat tej marki nie jest pelna

to z czym sie spotkala An@ jest zenujace, to w jaki sposob zalatwiono, a raczej nie zalatwiono jej sprawy, jest ponizej krytyki!
Firma ta na pewno sporo starci na takim traktowaniu klienta
bo klient to dla nich byc albo nie byc

Ani@, napisz co dalej z Twoim dachem?

Ani@
19-11-2007, 17:06
Sagi ceramicznej ciąg dalszy :wink:

Streszczenie poprzednich odcinków:
1) Po otrzymaniu wadliwej (w 75%) dachówki Kera-Pfanne Creatona, po niezliczonej ilości interwencji - telefonów, wysłanych listów wraz z oryginałami dachówki otrzymuje fantastyczną wiadomość – Creaton rozpatrzył pozytywnie reklamacje i wymieni mi cała partie materiału.
2) Dachówka wreszcie przyjeżdża – 100% materiału ma ten znienawidzony przez mnie charakterystyczny „uśmieszek” – wgłębienie biegnące łukiem przez wypukła cześć dachówki. Odsyłam transport, chce takiej dachówki, jaka widziałam na wystawie w sklepie, gdy wybierałam materiał na dach. Otrzymuje jednocześnie odpowiedz od przedstawiciela firmy Creaton, ze ta cecha uznana przez mnie za wadę jest teraz na wszystkich kera-pfanne, taka jest ich uroda. Wpadam w lekką depresje, bo totalnie zniechęcona do firmy Creaton szukam zamiennika i okazuje się, ze nie ma szans dopasować czegokolwiek. :( Będzie inny kolor obróbek i tej „innej” dachówki. Poza tym wymiary są inne – trzeba by kombinować z obróbkami, bo na szerokości dachu tez będzie różnica.
3) Łapię drugi oddech kaczuchy, odnajduje ducha walki :D i stwierdzam, ze nie będę szla na kompromis i kładła dachówkę innej firmy, w innym kolorze, bo ta różnica kolorów (w porównaniu z obróbkami) będzie mnie gryzła w oczy całe życie. Miałam idealnie dopasowane kolory i tak chce mieć na dachu!
Jade z mezem do firmy spedycyjno-handlowej, która sprowadza i sprzedaje Creatona takim skladom, w jakim my kupiliśmy. Chodzimy i chodzimy po ich gigantycznym placu, na którym są setki palet z różnymi, przeróżniastymi dachówkami. Są tam m.in. kera-pfanne -> z data produkcji z czerwca, lipca, sierpnia i samego poczatku października. Masa palet. Wszystkie wyglądają podobnie beznadziejnie – uśmiechają się :roll:
Nagle – po maleńką brzóska - odnajdujemy 4 palety, które - jak się - okazało przyjechały parę godzin wcześniej. Kera-pfanne miedziana angoba…nie uśmiecha się!!! :lol:
Sprawdzam datę produkcji – 10,11 październik.
Dzwonie do przedstawiciela Creatona i zamawiam trzeci transport z jednym warunkiem – 10 palet, które do mnie przyjedzie ma mieć te właśnie datę produkcji.
Po paru dniach mam dachówki. Ludzie wygrałam w totka!!!! :lol:

http://www.nasza_norwegia.republika.pl/fotki/bl151.jpg

norbib
19-11-2007, 17:58
Ja to jednak jestem urodzony w szczesliwy dzien Aniu. Juz Ci mowie dlaczego.
Choc wczesniej nie pisalem w tym temacie sledzilem go pilnie poniewaz sam mialem zmowione 210 m2 czarna angoba CREATONA, oczywiscie poczynilem ten krok zanim uslyszalem o jakichkolwiek klopotach z CREATONEM, teraz napewno bym nie zamowil CREATONA. Towar zamowiony w kwietniu przyjechal na sklad we wrzesniu i od razu pojechalem na sklad sprawdzic... na moje szczescie wszystko bylo ok. Jedna data produkcji calej partii i brak jakichkolwiek wad widocznych golym okiem uffff.
A Twoj dach Aniu zostal wyprodukowany w dzien... moich urodzin... 10 pazdziernik :lol: , wiec wszystko musialo byc ok :wink:

Pozdrawiam i zycze pomyslnego zakonczenia budowy juz bez takich batalii "Dawida z Goliatem"... Ale Dawid jednak wygral :D

matam
19-11-2007, 18:09
Gratuluje wygranej ale..
No właśnie ktoś inny dostanie te feralne dachówki. Jak wspomniałaś na placu było kilka partii takiej dachówki, powstaje pytanie ile osób nieświadomie kupiło, albo co gorsza próbowało uzyskać bezskuteczną reklamację. Zastanawiam się, czy tego faktu nie warto zgłosić do urzędu ochrony konsumentów i konkurencji. ONI mają prawną możliwość wycofania danych partii ze sprzedaży. Ani@ zastanów się, może dzięki Tobie ktoś nie osiwieje szybciej.

Ani@
19-11-2007, 20:31
Jak wspomniałaś na placu było kilka partii takiej dachówki, powstaje pytanie ile osób nieświadomie kupiło, albo co gorsza próbowało uzyskać bezskuteczną reklamację.

To bylo bardzo duza ilosc palet. Wszystkie fatalnie rozesmiane. Ale TYLKO kera-pfanne. Inne rodzaje dachowek Creatona wygladaly ok.

Matam - "mały" szkopul to fakt, ze te usmiechniete i pomarszczone dachowki sa zgodne z polska norma dot parametrow, jakim powinny odpowiadac te produkty. Od przedstawiciela Creatona na PL uslyszalam, ze beda sukcesywnie zmieniac dachowki na wystawach :roll: przyznam, ze ciezko mi w to uwierzyc :lol:
Musze tez uczciwie przyznac, ze na tym ostatnim etapie przedstawiciel firmy na woj. mazowieckie wykazal sie dobra wola - nawrócił się :wink: i zaczął działać tak, jak powinien juz kwartał temu.

Norbi - w takim razie o dniu Twoich urodzin wie wiecej osob niz my tutaj :wink: - paru sprzedawcow w skladach mowilo mi, ze boja sie sciagac kera-pfanne (kurcze, jednak sporo osob to czyta), jeden pan, to nawet sie mnie pytal, co ma robic, bo klient zamowil - wiec mu tez powiedzialam o tym 10/11 pazdziernika :lol:

dodi
04-01-2008, 00:34
Kochany Rzecznik praw konsumenta,
Naprawdę Pracują tam bardzo KOMPETENTNI PRACOWNICY.

Podam na swoim przykładzie /co prawda z innej bajki/:
1. Kupiłem bilet PKP dla żony, płacąc kartą.
2. Wracając do domu chciała go zamienić na inny późniejszy pociąg.
3. W kasie odmówiono jej "bo nie miała karty", miała dowód sprzedaży na bilecie pisze "zwrot za okazaniem dowodu sprzedaży".
4. Kupiła więc nowy.
5. Aby go zwrócić musieliśmy jechać 100km :)
6. Gdzie nas delikatnie mówiąc olano...

Po interwencji Rzecznika konsumentów PKP jako monopolista oddało:
1. Zwrot za bilet.
2. Zwrot za dojazd.
3. Koszty korespondencji.
4. Odsetki za zwłokę.

Naprawdę polecam takie rozwiązanie !!

nie masz co robić... że też ludzie mają czas takimi bzdurami się zajmować

dodi

Ani@
04-01-2008, 10:40
Co jakis czas dostaje PW w sprawie wadliwych dachowek Creatona - od ludzi, ktorzy tez czuja sie poszkodowani po otrzymaniu wadliwego towaru :(
Wpisujcie prosze takze na forum informacje o produktach firmy Creaton. Za posrednictwem tego forum informacje tu przedstawione docieraja do osob, ktore sprzedaja towar i - co najwazniejsze - do osob, ktore maja podjac decyzje jakiej firmy produkt na dach wybrac...

odaro
04-01-2008, 11:21
Co jakis czas dostaje PW w sprawie wadliwych dachowek Creatona - od ludzi, ktorzy tez czuja sie poszkodowani po otrzymaniu wadliwego towaru :(
Wpisujcie prosze takze na forum informacje o produktach firmy Creaton. Za posrednictwem tego forum informacje tu przedstawione docieraja do osob, ktore sprzedaja towar i - co najwazniejsze - do osob, ktore maja podjac decyzje jakiej firmy produkt na dach wybrac...

Co prawda to prawda forum muratora jest bardzo opiniotwórcze.

AdamWr
06-01-2008, 21:30
to i ja nie kupie creatona :evil: , dziekuje ! :wink:

Bernabeu
06-01-2008, 22:45
Pieknie!
W tej chwili zostalo nam 5 dni do zdecydowania sie na zakup 230m2 creatona - i chyba sobie lepiej zyly otworzyc :D czytajac obszerna dyskusje na temat jakosci tej dachowki, niz ja brac!
W jaka inna dachowke mozna uderzyc, aby sie nie wkopac po uszy jakims smieciem znowu?
Dzieki !

m&k
07-01-2008, 06:05
my też czytając ten wątek obawialiśmy się wyglądu i jakości już zamówionej dachówki - kerapfane braun glazurowana - na szczęście nasza jest bez skaz - od listopada już na dachu :D

maro74
07-01-2008, 08:48
Ja zamówiłem Creatona Terra Harmonica winna czerwień glazura. Dachówka już na mnie czeka w hurtowni oglądałem wszystkie palety i mucha nie siada . Dachówka wygląda super , nawet magazynier chwalił, że bardzo ładna partia.

odaro
08-01-2008, 08:38
my też czytając ten wątek obawialiśmy się wyglądu i jakości już zamówionej dachówki - kerapfane braun glazurowana - na szczęście nasza jest bez skaz - od listopada już na dachu :D

Napisz proszę jaką masz datę produkcji swojej glazury.

aksoj
08-01-2008, 15:04
:evil: Cholera, współczuję !!
Dzisiaj byłem oglądać dachówki po hurtowniach.
CREATON wylatuje z listy !!
A swoją drogą jaką dachówkę zakładkową polecacie ?

mathiasso
03-02-2008, 00:23
jakies 2 tygodnie temu ktoś polecał mi creatona, teraz wiem że nie będę brał tej firmy pod uwagę :D

Sasha
03-02-2008, 01:09
to i ja się wypowiem bo jedziecie po creatonie strasznie.

Dach mam skończony: dachówka karpiówka miedziana angoba.

bez zarzutu: dach wygląda rewelacyjnie.

RenataS
03-02-2008, 06:46
u mnie w czwartek przyjechała dachówka zamówiona w sierpniu i jest super, taka jaka powinna być :D

maro74
03-02-2008, 09:32
U mnie właśnie kładą creatona Terra harmonica winna czerwień glazura. dachówka jakościowo super, a na dachu wygląda cud malina. Biorąc pod uwagę tresci wypowiedzi w wątku mam radę dla krytykantów, zatrudniajcie tylko porządne ekipy do dachu bo popaprańcy to poptrafią spieprzyć dach a winę zwalą na dachówkę.

odaro
03-02-2008, 09:42
U mnie właśnie kładą creatona Terra harmonica winna czerwień glazura. dachówka jakościowo super, a na dachu wygląda cud malina. Biorąc pod uwagę tresci wypowiedzi w wątku mam radę dla krytykantów, zatrudniajcie tylko porządne ekipy do dachu bo popaprańcy to poptrafią spieprzyć dach a winę zwalą na dachówkę.

Tylko ze krytykańcy cały czas piszą o Creaton Kera-Phane inne odmiany np. Terra Harmonica albo Terra viva nie miały takich problemów.

Zakładam że znasz że wiesz czy się różnią poszczególne odmiany Creatona.

maro74
03-02-2008, 18:28
U mnie właśnie kładą creatona Terra harmonica winna czerwień glazura. dachówka jakościowo super, a na dachu wygląda cud malina. Biorąc pod uwagę tresci wypowiedzi w wątku mam radę dla krytykantów, zatrudniajcie tylko porządne ekipy do dachu bo popaprańcy to poptrafią spieprzyć dach a winę zwalą na dachówkę.

Tylko ze krytykańcy cały czas piszą o Creaton Kera-Phane inne odmiany np. Terra Harmonica albo Terra viva nie miały takich problemów.

Zakładam że znasz że wiesz czy się różnią poszczególne odmiany Creatona.

Znam.

Ani@
03-02-2008, 19:41
Biorąc pod uwagę tresci wypowiedzi w wątku mam radę dla krytykantów, zatrudniajcie tylko porządne ekipy do dachu bo popaprańcy to poptrafią spieprzyć dach a winę zwalą na dachówkę.

:lol: Maro, szczerze zaluje, ze odezwales sie dopiero teraz. Wreszcie wiem, dlaczego moja dachowka na paletach wygladala tak, jak wygladala - to moja ekipa, ktora byla wtedy w Szwecji wykorzystujac swoje paranormalne zdolnosci wycinala na niej te esy-floresy :roll:

~ ~ ~ ~
Powtarzam - dla kupujacych dachowke - sa sklady pokryc dachowych, gdzie towar przed odebraniem i zaplaceniem mozna obejrzec, a w razie niezgodnosci towaru z zamowionym wycowac sie z transakcji bez straty zaliczki. :)

coulignon
03-02-2008, 20:20
I tak kończą firmy które nie wiedzą że zadowolony klient powie o nich 3 osobom, niezadowolony rozpowie o swoje krzywdzie siedmiu. Tyle badania statystyczne. Pewnie były robione w czasach kiedy nie było jeszcze forum muratora :D

Dachówka ceramiczna jakos mi sie nie podoba ale kiedyś przeczytałem ten watek z ciekawości. Dwa tygodnie temu idąc na targach budma zobaczyłem wielki napis Creaton na jednym ze stoisk i pierwsze co mi przyszło na myśl to........ "nasza dachówka wygląda dobrze już z 10 metrów"....

Potęga Forum....... :wink:

listek
03-02-2008, 20:50
[quote="coulignon"]I tak kończą firmy które nie wiedzą że zadowolony klient powie o nich 3 osobom, niezadowolony rozpowie o swoje krzywdzie siedmiu./quote]

zasada 3.11
osoba zadowolona - 3
niezadowolona - 11
A co tam :lol:

jmcm
04-02-2008, 12:49
Takie dachówki sprzedaje Creaton:

ZBYSZEK_SK
04-02-2008, 16:27
Patrzę na te fotki i coś mi się zdaje że ta ekipa dekarzy nie jest najwyższego lotu. Proszę spojrzeć na wykonany kosz - wg mnie powinno byc widać w koszu obróbkę blacharską i to dość szeroką , a ja jej nie widzę ........

Andrzej Wilhelmi
04-02-2008, 19:11
Im niższego lotu są dekarze tym lepiej latają dachówki. Oczywiście nie to wina producenta! Pozdrawiam.

RenataS
05-02-2008, 04:51
pochwalę się swoim, jeszcze nie skończonym daszkiem i śliczną dachóweczką
:)

http://images29.fotosik.pl/152/8a5daf5d89d8a7ba.jpg (www.fotosik.pl)

http://images30.fotosik.pl/153/2125e4238002bf97.jpg (www.fotosik.pl)

fasola25
05-02-2008, 11:19
Patrzę na te fotki i coś mi się zdaje że ta ekipa dekarzy nie jest najwyższego lotu. Proszę spojrzeć na wykonany kosz - wg mnie powinno byc widać w koszu obróbkę blacharską i to dość szeroką , a ja jej nie widzę ........

może to w ogóle nie byli dekarze - dach wyglada dramatycznie i nie wydaje mi sie ze to wina dachówki
współczuje właścicielowi

skorpio
05-02-2008, 11:32
pochwalę się swoim, jeszcze nie skończonym daszkiem i śliczną dachóweczką
:)

http://images29.fotosik.pl/152/8a5daf5d89d8a7ba.jpg (www.fotosik.pl)

http://images30.fotosik.pl/153/2125e4238002bf97.jpg (www.fotosik.pl)

Gratuluję szczęścia. Tobie się udało ale czy zakup dachówek tego producenta musi być obarczony tak wysokim ryzykiem? Powiedz ile nerwów kosztowało Cię oczekiwanie na dostawę i czy tak powinno być. Następny zakręci kołem i może wypaść "bankrut". Zakupy u tego producenta polecam ludziom o zwiększonym zapotrzebowaniu na adrenalinę.

fasola25
05-02-2008, 12:00
Gratuluję szczęścia. Tobie się udało ale czy zakup dachówek tego producenta musi być obarczony tak wysokim ryzykiem? Powiedz ile nerwów kosztowało Cię oczekiwanie na dostawę i czy tak powinno być. Następny zakręci kołem i może wypaść "bankrut". Zakupy u tego producenta polecam ludziom o zwiększonym zapotrzebowaniu na adrenalinę.

nie przesadzajmy z tym ryzykiem
wiadomo że sprawa dotyczy jednego rodzaju dachówki a nie całej produkcji
mam na dachu Domino Creatona - wyglada świetnie
fakt - termin oczekiwania w ubiegłym roku był spory ale zostałam o tym poinformowana przy skladaniu zamówienia
dachówka w końcu przyszła wcześniej niż to było ustalone
nie mam zadnych uwag co do dachówki, nie było zadnych nerwów ani zamieszania i wiem że nie jest to tylko moja opinia o Creatonie
pozdrawiam serdecznie

skorpio
05-02-2008, 12:17
Gratuluję szczęścia. Tobie się udało ale czy zakup dachówek tego producenta musi być obarczony tak wysokim ryzykiem? Powiedz ile nerwów kosztowało Cię oczekiwanie na dostawę i czy tak powinno być. Następny zakręci kołem i może wypaść "bankrut". Zakupy u tego producenta polecam ludziom o zwiększonym zapotrzebowaniu na adrenalinę.

nie przesadzajmy z tym ryzykiem
wiadomo że sprawa dotyczy jednego rodzaju dachówki a nie całej produkcji
mam na dachu Domino Creatona - wyglada świetnie
fakt - termin oczekiwania w ubiegłym roku był spory ale zostałam o tym poinformowana przy skladaniu zamówienia
dachówka w końcu przyszła wcześniej niż to było ustalone
nie mam zadnych uwag co do dachówki, nie było zadnych nerwów ani zamieszania i wiem że nie jest to tylko moja opinia o Creatonie
pozdrawiam serdecznie

Sprawa właśnie dotyczy jednego rodzaju dachówki - "Kera Pfanne" - stąd mój post. Jeżeli mnie oczy nie mylą to Renata ma właśnie taką dachówkę.

RenataS
06-02-2008, 21:30
tak, dokładnie Kera-Pfane, zamówiona w sierpniu w Dachluxie, po 3 tygodniach juz była do odbioru, ale u nas dopiero w styczniu skończyła się budowa i rzeczywiście myślałam o tym jaka ona będzie, ale raczej się nie bałam, w grudniu zapłaciłam za nią w ciemno, bo chciałam odliczyć VAT i całe szczęscie mi się udało

jmcm
24-02-2008, 11:54
Craton straszy:
Odpowiedź Cratona:
Creaton nie będąc na oględzinach odpowiadając na reklamację pismem z dnia 18-02-2008 informuje mnie,
"że jeżeli nie zaniecha Pan negatywnej reklamy na Pana stronach internetowych, podejmiemy kroki prawne przeciwko tym działaniom. Wyznaczamy Panu na to termin do dnia 25-02-08."
a dotuczy to strony: http://dom.jmc.lap.pl/

Strona jest przecież reportażem z budowy.

Ani@
24-02-2008, 16:28
....Strona jest przecież reportażem z budowy.

Jest, ale z tego reportaza NIC nie wynika. Sprawa miala miejsce niemal dwa lata temu. CO ustaliles przez ten czas? Czy zebrales sobie material (dachowki) z innych skladow niz ten, w ktorym kupowales material? Zmierzyles sobie te dachowki, zwazyles kontrolnie, porownales ze swoimi? Czy maja inne wymiary? Zrobiles ekspertyze w Instytucie Techniki Budowlanej, skonsultowales sprawe w Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy? Powolales rzeczoznawce, ktory ocenilby czy winne jest nieprawidlowe i niezgodne ze sztuka ulozenie? Wytoczyles sprawe sadowa wykonawcy?! O co chodzi i po co przysylasz mi PW?
Przykro mi to pisac, szczegolnie ze to ja mialam tyle przejsc i mase straconych nerwow przez Creatona :lol: , ale Twoje dzialania sa delikatnie powiedziawszy nieco chaotyczne i niestety Creaton moze miec racje :P
Zamiast siedziec na forum sprobuj ustalic winnego tej sytuacji.
Ja - zanim napiasalam na forum post szkalujacy firme Creaton - upewnilam sie co do faktu, ze trafil mi sie zbuk.W innym przypadku byloby to najzwyczaniej w swiecie NIEUCZCIWE.

mrbud20076
24-02-2008, 17:37
popelnilas blad placac calos za towar.Moglas wplacic polowe a reszte po odbiorze towaru.Ja jestem wykonawca i tak robie jesli robie z towarem,jak jest cos nietak z towarem wystarczy telefon i sami go wymieniaja.

Ani@
24-02-2008, 18:48
popelnilas blad placac calos za towar.Moglas wplacic polowe a reszte po odbiorze towaru...

Nie, nie moglam, nie bylo takiej opcji - towar zamawialam w okolicach maja - to byla nieciekawa sytuacja - na niektore firmy juz w tym miesiacu nie przyjmowano zamowien (wyczerpane limity). Albo przyjmowano zamowienia z blizej nieokreslonym terminem realizacji. Albo placiles za calosc i miales gwarancje, ze JUZ :roll: za 2 miesiace dostaniesz towar.

nyno
17-03-2008, 01:18
:o po przeczytaniu tych postow ja tez dziekuje tej firmie. Dachowke poszukam innej firmy.Chociaz creaton jest najdrozsza dachowka i takie cyrki. :evil:

kowalio
17-03-2008, 01:48
przed chwilą pisałem w innym poście o takim traktowaniu klienta. Sami sobie Państwo są winni no a cóż może odpowiedzieć sprzedawca, no pewnie że takie głupoty, aby zbyć. Droga jest prosta, zrobić zdjęcia, wziąć dachówkę do rzeczoznawcy, i z tym napisać pismo jeszcze raz z żadaniami !! i czasem jaki dajemy firmie na rozpatrzenie naszej reklamacji ponownie np 7 dni.. Potem nie pozostaje nic tylko sąd, jednak nie jest to takie straszne, złożenie pozwu przez adwokata kilka stówek a i to zwrócą. Po prostu tak jak oni nam tak my im, mamy potężne narzędzie w walce z bublami, kodeks cywilny, który jednoznacznie mówi o reklamacjach, musimy to tylko uzasadnić a zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości.
Gorzej jednak jak się firmę bezpodstawnie oszkaluje a w tym poście są dowody na to, że firma Creaton właśnie straciła kilkaset tysięcy złotych. Jeżeli jednak nie jest to wada i jest to dopuszczalne to firma moze kopiując posty puścić Was drodzy forumowicze z torbami o utracone zyski a takie jak ten post jest idelanym dowodem na to


Dziękuję za ostrzeżenie . Miałem zamiar kupić dachówke tej firmy na 360 m kw. dachu . Kupię innej firmy . Ale bym się wpakował na minę :evil:

Moja dobra rada: piszcie już o tym co pewne, najpierw zróbcie ekspertyzę, wygrajcie w sądzie a potem na łamach forum bo skutek może być odwrotny.
Droga Ani@ upewnij się, że to wada, czasami życie jest zaskakujące. Rzeczoznawca nie powinien wziąć więcej niz 300 zł.

PAMIĘTAJCIE !!!
za tę dachówkę jak i inne produkty odpowiada SPRZEDAWCA !! nie producent. Reklamacje składa się do sprzedawcy !! Masz na to dwa lata !!Jeżlei sprzedawcy nie będą chcieli handlować Creatonem to po prostu ta marka zniknie z powierzchni ziemi. JA bym się nie odważył tak pisać, ale cóż pewnie wiecie lepiej

WaldiM
17-03-2008, 09:23
Osobiście po takim poście jak powyższy z pewnością nie kupię dochówki tej firmy i innym też odradzę. Firma weszła na rynek proponując dachówkę o właściwościach mercedesa za cenę mercedesa. Użytkownicy tej dachówki piszą, że jakość wykonania jej znacznie odbiega od tego co firma opisuje w swoich folderach i prezentuje na wystawach. Nie ma tutaj znaczenia, polska norma, czy badania tylko uczciwość i wiarygodność w stosunku do klienta. Dachówki prezentowane na wystawie różniły się znacznie od tych, które odbierali klienci. Reklamacje rozpatrywane przez firmę były robione byle jak i nie wykazywały dbałości o dobro i zadowolenie klienta. Przedstawiciele firmy lekceważyli ludzi, którzy płacili za produkt duże pieniądze i dopiero po awanturach na różnych forach internetowych rozpoczynali jakieś działania. Czy jest czymś dziwnym, że tracą klientów? Co jest dziwnego w zachowaniu klienta, który zapłacił duże pieniądze i otrzymał towar NIE TAKI JAKI ZAMAWIAŁ, a przedstawiciel firmy zamiast zareagować, rozpoczynał mu wywód o polskiej normie i innych bzdurach zamiast załatwić reklamację niezadowolonego klienta, który gołym okiem widział, że towar który zamawiał a ten ten który otrzymał to nie jest ten sam produkt. Firma sama dąży do autodestrukcji produkując taki towar i to nie fora internetowe tylko jej produkt wyeliminuje ją z rynku i słusznie !!!. Niby dlaczego ma dalej sprzedawać klientom inny produkt a pokazywać inny. Chyba tylko idiota zamówi w salonie nowy samochód, poczeka kilka miesięcy i dostanie za swoje pieniądze samochód z porysowanymi drzwiami a firma będzie mu udowadniać, że w zasadzie spełnia on warunki PN.

jen
18-03-2008, 14:50
Czy ktoś z was kupił może tą dachówkę i może mi przesłać zdjęcie dachówki na dachu, albo dać namiar na taki dom w okolicach Krakowa? To jest chyba jakaś nowość bo nigdzie nie mogę znaleźć kogoś kto pokrył dach ta dachówką. Sprzedawcy, u których pytałam też jakoś nikomu jej jeszcze nie sprzedali w tym kolorze. Dziwne bo cenę ma taką jak dachówka bez glazury i wogóle jak na Creatona około 52zł/m2 brutto to dosyć dobra cena.

statek
20-03-2008, 14:57
Mam zdjęcie VIVY, ale tylko w kolorze łupek angoba. Glazury w tym kolorze jeszcze nie sprzedawałem, chociaż przyznam, że jak na glazurę jest niedroga.
W tym roku do VIVY są sprzedawane trochę inne gąsiory niż na zdjęciu (wcześniej "nr 2" - teraz "PV").
http://statek1.w.interia.pl/VIVA.JPG

TS147
20-03-2008, 20:23
Mam zdjęcie VIVY, ale tylko w kolorze łupek angoba. Glazury w tym kolorze jeszcze nie sprzedawałem, chociaż przyznam, że jak na glazurę jest niedroga.
W tym roku do VIVY są sprzedawane trochę inne gąsiory niż na zdjęciu (wcześniej "nr 2" - teraz "PV").


A jak wypada ona jakościowo w porównaniu do Creatona Kera-Pfanne? Rozumiem, że nie jest barwiona w masie - a jak zamki/etc? Na dniach zakup dachówki przede mna i na razie obstaję właśnie przy Kera-Pfanne, chociaż po przygodach ostatnich kilku osob na forum, rozwazam zmiane na innego Creatona.

Pzdr,
TS

statek
21-03-2008, 09:59
VIVA jest tańszą alternatywą do KERA-PFANNE (od tego roku dachówka nazywa się PREMION). Różnica cenowa to ok. 24% na dachówce podstawowej i 10% na pozostałych elementów (łupek/antracyt), co na komplecie daje różnicę ok. 17-19%. Na średnim dachu 250 m2 jest to ok 3 000 zł róznicy. PREMION jest sztandarowym i najbardziej promowanym w Polsce produktem CREATONA. Na pewno w kilku szczegółach ma przewagę nad VIVĄ:
1. barwienie w masie
2. słynne zamki boczne i górne
3. temperatura wypalania i homogeniczność dobrze skonsolidowanej gliny gwarantuje brak porów. Brak pewnej wielkości porów ma bezpośredni wpływ na trwałość=mrozoodporność dachówki. VIVA oczywiście też spełnia w 100% wymagania , ale wg. CREATONA technolologia produkcji PREMIONA jest wyjątkowa.

Tak więc VIVA jest bardzo dobrą dachówką, ale PREMION (KERA-PFANNE) jest THE BEST.

jen
25-03-2008, 11:37
dziekuje za zdjęcie, mam pytanie dotyczące tym razem kominków wentylacyjnych -na zdjęciu dachu które wstawiłeś nie sa chyba oryginalne kominki Cretona - ale może się mylę? -czy są jakieś może tańsze zamienniki właśnie - oryginalne kominki sa strasznie drogie - cena za 6 szt. to około 3tys.!!!

TS147
26-03-2008, 11:18
VIVA jest tańszą alternatywą do KERA-PFANNE (od tego roku dachówka nazywa się PREMION). Różnica cenowa to ok. 24% na dachówce podstawowej i 10% na pozostałych elementów (łupek/antracyt), co na komplecie daje różnicę ok. 17-19%. Na średnim dachu 250 m2 jest to ok 3 000 zł róznicy. PREMION jest sztandarowym i najbardziej promowanym w Polsce produktem CREATONA. Na pewno w kilku szczegółach ma przewagę nad VIVĄ:
1. barwienie w masie
2. słynne zamki boczne i górne
3. temperatura wypalania i homogeniczność dobrze skonsolidowanej gliny gwarantuje brak porów. Brak pewnej wielkości porów ma bezpośredni wpływ na trwałość=mrozoodporność dachówki. VIVA oczywiście też spełnia w 100% wymagania , ale wg. CREATONA technolologia produkcji PREMIONA jest wyjątkowa.

Tak więc VIVA jest bardzo dobrą dachówką, ale PREMION (KERA-PFANNE) jest THE BEST.

Dzięki wielkie za informację! Zostanę zatem raczej przy Premion.

Pzdr,
TS

Madziorkaa
26-03-2008, 13:51
o kurcze, jestem w niezłym szoku :o , napewno nie kupie dachówki Creatona, ale też się mocno zastanawiam czy w ogóle kupować dach w Dachplus z Józefowa, a miałam właśnie taki zamiar, sprzedawca proponował mi nawet niezły upust (co prawda na dachówke milera czy jak tam sie to pisze), ciekawe czy w zamian za znizkę dostałabym taki sam towar co autorka tego wątku :-? ?

statek
27-03-2008, 09:14
dziekuje za zdjęcie, mam pytanie dotyczące tym razem kominków wentylacyjnych -na zdjęciu dachu które wstawiłeś nie sa chyba oryginalne kominki Cretona - ale może się mylę? -czy są jakieś może tańsze zamienniki właśnie - oryginalne kominki sa strasznie drogie - cena za 6 szt. to około 3tys.!!!

Na zdjęciu widać nasadę na komin z blachy ocynkowanej.
Jeżeli chodzi o zamienniki, to są tańsze z PCV.

ePiotr
22-05-2008, 14:38
w sobote mam odbiór wstepnej wyceny na creatona i blache w innym oddziale tej firmy,po przeczytaniu tego watku tym panom i tej firmie juz dziekujemy

krzysztofbat
18-06-2008, 10:11
Witam,
mamy pytanie do użytkowników "łaciatego dachu" z creatona, czy z upływem czasu rozbieżność kolorów między dachówkami chociaż trochę zanika,
Pozdrawiam
K

Doradca Techniczny
01-07-2008, 10:51
Widze ze w tym wątku długo nikt sie nie wypowiadał ale musze wtrącić swoje 3 grosze. Pracuje w Firmie która ma w swojej ofercie dachówki Creaton i nie wyobrażam sobie sytuacji żebym wypuscił do klienta taki towar. Prze takie nieodpowiedzialne zachowanie dystrybutora cierpimy wszyscy !!

Co ja moge powiedziec o dachówce Kera-Pfanne ? Zdecydowana czołówka . Jest to jeden z lepszych modeli dostępnych na rynku polskim . Same parametry i proces wypalnia są jak z bajki. Podczas kilku-letniej pracy spotkałem sie tylko z jednym przypadkiem kiedy produkt przyszedł inny niz ten według którego zamawiano - był całkiem inny odcien ( dachówka naturalna wiec normy to dopuszczaja ) jednak my jako przedsawiciel zrobilismy wszytko aby przyszła nowa dopstawa ( co sie udało )

Bardzo mnie rozsmieszyły teksty typu , ze ktos czekajac na dachówke sie obawiał i obgryzał przez 2 tygodnie paznokcie...To samo sie tyczy tych specjalnych linii produkcyjnych na polske , gratuluje pomyslowosci^^

Inna ciekawa i godna odnotowania rzecz - każdy model który ma w nazwie słowo terra ( maxima , harmonica , viva ) uważam za wiele gorsze i mniej dopracowane produkty.


Podsumowywując ten temat jest dla mnie efektem nieprofesjonalnego zachowania sie firmy posredniczacej - czyli dany skład budowalny.

mathiasso
01-07-2008, 22:43
mnie też bawią teksty w stylu, "jejku juz w zyciu nie kupie tego czy tego... :D ", przecież wpadki zdarzają się wszytkim.
Ja tam zamówiłem creatona harmonica i prezentuje się super, domówiłem po 2 miesiącach ponad jedną paletę i kolor jest identyczny. Także creaton rules :)

krzysztofbat
03-07-2008, 12:11
Witam,

kupiłem dachówkę Creaton Kera-Pfanne Mangan Matt, po ułożeniu ukazała się efekt jak na zdjęciu (w katalogach i na ekspozycjach jest równy kolor), tzn, "manganowe khaki"

http://www.imagic.pl/public/thumb_486ca375a3e6a484649432.jpg

producent się tym specjalnie nie zmartwił i zapewnił mnie że będę zadowolony ponieważ mam "Mercedesa" wśród dachówek,

mam pytanie czy kolory dachówek sie wyrównają i co może być przyczyną takiego wyglądu (wszystkich dachówek nie sprawdzałem, ale na tych co sprawdzałem daty produkcji są z przedziału 3 kolejnych dni, a dachówki różnią się kolorami także dla tych samych dat produckji) ?
Pozdrawiam

Zbyszek 1'
03-07-2008, 12:16
Polecam
http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm

krzysztofbat
03-07-2008, 16:15
W sumie już to widziałem, problem jak wszędzie może się zdarzyć (nawet Mercedes może się popsuć po wyjeździe z salonu), kwestia w podejściu producenta - wymienili może komuś poszycie z powodu takiej wady?

Trociu
03-07-2008, 16:18
Myślę, że za dużo nie wskurasz. Pewnie gdzieś tam jest wspomiany parametr definiujący odchyłkę w barwie. Moja czerwona jakby się jej tak mocno przyjrzeć, też nie jest do końca cała czerwona. Kropki/obdarcia na dachu też dostrzegłem, ale dopiero po przeczytaniu o możliwości ich istnienia.

skorpio
04-07-2008, 01:02
W sumie już to widziałem, problem jak wszędzie może się zdarzyć (nawet Mercedes może się popsuć po wyjeździe z salonu), kwestia w podejściu producenta - wymienili może komuś poszycie z powodu takiej wady?

Skoro już to widziałeś i mimo to kupiłeś tego "mercedesa" to nie oczekuj indywidualnego podejścia tej firmy do Twojego problemu. Ja zrezygnowałem z zakupu tej dachówki na dzień przed złożeniem zamówienia. Przeczytałem posty z tego wątku i, przeczuwając problemy, odpuściłem sobie. Nie mam czasu ani ochoty na użeranie się z takimi pseudohandlowcami, przy okazji utrzymując ich za swoje, niemałe w tym przypadku, pieniądze.

krzysztofbat
04-07-2008, 09:45
W sumie to już widziełem .... TAMTEN WĄTEK ....ale po zakupie.

skorpio
04-07-2008, 09:57
Szczerze współczuję.

pablitoo
04-07-2008, 09:59
W sumie to już widziełem .... TAMTEN WĄTEK ....ale po zakupie.

Jakbyś mógł wstawić wiekszą fotkę - ta sie nie otwiera - trudno coś zobaczyć na miniaturce ...

A swoja drogą nazywanie tej dachówki "mercedesem" to chyba przesada ...
Ewidentne odbarwienia koloru lub inny odcień na angobie nigdy Ci sie nie "wyrówna" ...
Dobrze że ja zdecydowałem sie plebejskiego Robena - kolor brązowy - wyszedł mi piękny jednolity w kolorze dach ...

Zbyszek 1'
04-07-2008, 10:40
Ja jak słyszę że od sprzedawców porównanie do "Mercedesa" i np "VW" to mi się niedobrze robi. Standardowa gatka jak nie wiedzą co powiedzieć i dlaczego jest to droższe od innego towaru. Ja kupiłem brązoą Ruppceramike nie wiem jaki to samochód ale na dachu mi się podoba.

pablitoo
04-07-2008, 10:47
Jak nie ma innych argumentów odnośnie jakości dla produktu to wówczas sprzedawcy stosują porównanie do tego teutońskiego wynalazka :D
- co oczywiście ma swiadczyć o najwyższej jakości :lol:

bryta
04-07-2008, 12:50
Witam,

kupiłem dachówkę Creaton Kera-Pfanne Mangan Matt, po ułożeniu ukazała się efekt jak na zdjęciu (w katalogach i na ekspozycjach jest równy kolor), tzn, "manganowe khaki"

http://www.imagic.pl/public/thumb_486ca375a3e6a484649432.jpg

producent się tym specjalnie nie zmartwił i zapewnił mnie że będę zadowolony ponieważ mam "Mercedesa" wśród dachówek,

mam pytanie czy kolory dachówek sie wyrównają i co może być przyczyną takiego wyglądu (wszystkich dachówek nie sprawdzałem, ale na tych co sprawdzałem daty produkcji są z przedziału 3 kolejnych dni, a dachówki różnią się kolorami także dla tych samych dat produckji) ?
Pozdrawiam

Jesli masz 1 klase dachowek to jest niedopuszczalne aby nie pochodzily z jednej parti .
Ja tez mam Creatona Future ale moja jest idealna .
Reklamowac ze nie pochodzily z jednej parti a powinny .

Jesli ktos gada ze kolor dojdzie to opowiada bzdury :lol:

bryta
04-07-2008, 12:53
W sumie to już widziełem .... TAMTEN WĄTEK ....ale po zakupie.

Jakbyś mógł wstawić wiekszą fotkę - ta sie nie otwiera - trudno coś zobaczyć na miniaturce ...

A swoja drogą nazywanie tej dachówki "mercedesem" to chyba przesada ...
Ewidentne odbarwienia koloru lub inny odcień na angobie nigdy Ci sie nie "wyrówna" ...
Dobrze że ja zdecydowałem sie plebejskiego Robena - kolor brązowy - wyszedł mi piękny jednolity w kolorze dach ...
Roeben tez czesto ma takie przypadki :-?

Problem jest w tym ze firma sprzedajaca powinna dopilnowac aby byly dostarczane z jednej parti .

pablitoo
04-07-2008, 12:59
(...)
Roeben tez czesto ma takie przypadki :-?

Problem jest w tym ze firma sprzedajaca powinna dopilnowac aby byly dostarczane z jednej parti .

Ależ oczywiście że może mieć takie przypadki - choć osobiście ja o takich nie słyszałem ...

Ale nie jest to żaden argument za złą jakością dachówki Roben - tylko za złą jakość dachówki Creaton :D

urszulak
04-07-2008, 13:05
No to mój dach Roben jest tym przykladem-jest łaciaty.
Czekam na rozpatrzenie reklamacji.

pablitoo
04-07-2008, 13:23
No to mój dach Roben jest tym przykladem-jest łaciaty.
Czekam na rozpatrzenie reklamacji.

Współczuję - moja dachówka kupowana była 2 lata temu - jest okay .

bryta
04-07-2008, 14:14
No to mój dach Roben jest tym przykladem-jest łaciaty.
Czekam na rozpatrzenie reklamacji.

Współczuję - moja dachówka kupowana była 2 lata temu - jest okay .

Ja tu bym widziala inny problem .Podejrzewam ze handlujacy dachowkami aby wiecej zarobic skupuja koncowki parti po nizszych kosztach .
i taki bubel sprzedaja :-?

krzysztofbat
04-07-2008, 22:25
Mam jakiś problem z wklejeniem większego zdjęcia - oto link:
http://www.imagic.pl/public/pview/157486/dach1234.JPG
czy jestem jakimś wymagającym klientem, że mi to przeszkadza?
a tak na marginesie dachówki pakowane są w "wiązki" po 6 (a może 5, nie pamiętam) i w jedenej wiązce są dachówki z różnych dni (z przedziału 3 dni), tak na zdrowy rozsądek, jeśli by ich nie sortowali na lepsze i gorsze to w wiązce powinny być z tego samego dnia (no może z dwóch kolejnych), bo na jaką cholerę je przekładać jak leci cykl produkcyjny, więc może jakiś odpad z Niemiec?

krzysztofbat
04-07-2008, 22:55
To jest dobre zdjęcie prezentujące jakość "Mercedesa" prosto z salonu.
http://www.imagic.pl/public/pview/157488/HPIM2268.JPG

ila66
04-07-2008, 23:25
http://www.imagic.pl/public/157486/dach1234.JPG

raffran
05-07-2008, 21:10
To jest dobre zdjęcie prezentujące jakość "Mercedesa" prosto z salonu.
http://www.imagic.pl/public/pview/157488/HPIM2268.JPG

Ta dachowka faktycznie kiepsko sie prezentuje na dachu,ale czy rzeczywiscie musiales ja klasc zeby zobaczyc jaka ona jest?
Ktos przeciez musial ja przyjac,nie wierze,ze nie bylo nic widac.
Sadze podobnie jak bryta ze problem lezy po stronie sprzedawcy,a to ze przytrafilo sie to akurat Creatonowi,no coz......mogly to byc rownie dobrze produkty Robena,Brassa jak i asortymentu setek innych producentow.

Mamy rowniez dach pokryty Creatonem(Angoba) i obylo sie na szczecie bez niespodzianek.Owszem po wyladowaniu okazalo sie ze dachowki z czterech paczek na jednej palecie mialy utracone rogi.(Przypuszczam,ze byla to spowodowane nieudolnoscia operatora HDS-u) Zadzwonilem jeszcze przed odbiorem od razu do sprzedawcy i powiedzialem mu o tym.Natychmiast zaproponbowal ich wymiane,ale dekarze powiedzieli ze i tak je zuzyja na ciecia.
Pozniej okazalo sie ze musialem dokupic 12 wiatrowych i dostalem je mimo wszystko za pol ceny jako rekompensate ze te z utraconymi rogami.

jacekp71
05-07-2008, 21:43
jak gdzies jeszcze uslysze, ze creaton to mercedes, to sie wyrzygam ....

kasja
05-07-2008, 22:35
Na moim dachu właśnie dekarz położył dachówkę creatona terra viva grafitowa jest super,nigdzie nic nie odstaje, jest równo, bardzo dobrze się układała, na sześć palet były pojedyncze sztuki uszkodzone, polecam bo jesteśmy z mężem zadowoleni

Jerry304
06-07-2008, 10:13
Ja mam Bentleya na dachu :lol: -karpiówka z creatona . Trochę jej zabrakło ,zobaczymy czy będzie się różniła z następnej dostawy.

krzysztofbat
18-07-2008, 12:27
Wygląda na to że producent poszedł w udowodnienie że dachówka jest zgodna z normą, czy ktoś już kończył takie sprawy na drodze prawnej?

jacekp71
18-07-2008, 23:43
Wygląda na to że producent poszedł w udowodnienie że dachówka jest zgodna z normą, czy ktoś już kończył takie sprawy na drodze prawnej?

do tej firmy bez prawnikow nie podchodz .... :D

tip of the day: zanim kupisz creatona, upewnij sie, ze masz dobrego papuge ze sobą .... :D

czandra
19-07-2008, 23:35
Podzielam jednak pogląd, że większość problemów z tą dachówką jest z winy nierzetelnych sprzedawców. Przy produkcji zawsze jakaś partia towaru jest gorszej jakości. Zapewne kupują to po okazyjnej cenie i sprzedaja jako towar I gatunku. Nic dziwnego, że potem jest problem z dochodzeniem swoich praw. Producent nie jest tu winny, a sprzedawca kombinuje jak może. Ciekawe też jest, że najwięcej problemów jest właśnie z Kera-Pfane?
U mnie też jest creaton na dachu i złego słowa nie dam o nim powiedzieć. Dachóweczka super, ale cały towar z jednej partii. Mój sprzedawca tego dopilnował.

jacekp71
20-07-2008, 17:32
pozwole sie niezgodzic,

problemy z creatonem nie wynikaja z tego, ze sprzedawcy byli nierzetelni, tylko z tego, ze firma czasem olewa klientow od momentu kiedy wplacili kasę,
tyle przynajmniej mozna wywnioskowac z postow na forum,

jesli sprzedawc kantuje, to po reakcji kllienta, producent powinien przyjac wadliwy towar lub zwrocic czesc ceny, a sprzedawca powienien przestac byc sprzedawca,
za siec dystrybucji i to co sie w niej dzieje, odpowiada producent, po to ma swoich przedstawicieli,

krzysztofbat
20-07-2008, 21:34
PYTANIE : CZY KTOŚ WIDZIAŁ WARUNKI GWARANCJI PRODUCENTA NA DACHÓWKĘ W JĘZYKU POLSKIM? (także tej TEJ 50 LETNIEJ)

Peter1972
20-07-2008, 23:02
Jeśli dachówka Creaton jest Mercedesem to dlaczego przedstawiciele tej firmy mają samochody BMW? Odcienie pojawiaja się zazwyczaj w dachówce naturalnej ( jest to dopuszczalne), ale na angobie nie powinno to mieć miejsca. Nie znam producenta, który by nie dał " ciała". Dachówki na dach powinny byc z jednego dnia wypalania. Odcienie są niedopuszczalne i pozostaną już na dachu. Wybrać producenta, który da 100% gwarancji że wszystko bedzie ok nie jest łatwo. Słyszałem takie opinie: Roben jest krzywy i " klawiszuje"na dachu, RuppCeramika podobno sie lasuje, Nelskamp wysyła do Polski śmieci z magazynów, Creaton jak widać, o Erlusie nic nie słyszałem. Czekam jeszcze na info o Bogenie i Koramicu ( o tym ostatnim może być wiele informacji....). A może blacha??? tylko ten strach jak przyjdzie silny wiatr...

Marcin1978
21-07-2008, 08:56
A moze Tondacha ?? JA mam u siebie i nic mu sie nie dzieje. Wyglada jak w dniu ukladania(dopiero 2 lata)

Jareq
21-07-2008, 09:06
Co do Creatona polecam ten wątek - niestety nie jest to temat przychylny - mówię zarówno o jakości towaru jak i o zachowaniu firmy.

http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm?highlight=creaton

Firma kreująca się na przysłowiowego " Mercedesa" - a to co tam przeczytasz to po prostu tragedia i czysta arogancja.

pozdrawiam

Jareq
21-07-2008, 09:27
mnie też bawią teksty w stylu, "jejku juz w zyciu nie kupie tego czy tego... :D ", przecież wpadki zdarzają się wszytkim.
Ja tam zamówiłem creatona harmonica i prezentuje się super, domówiłem po 2 miesiącach ponad jedną paletę i kolor jest identyczny. Także creaton rules :)

Masz rację każdy może popełnić błąd lub wyprodukować coś co odbiega od jego standardów - tak po prostu co jakiś czas się zdarza.
Ale każda " normalna" firma w trosce o własna markę takiego bubla nie puści w obieg a jeżeli nawet taka sytuacja zdarzyłaby się, to czym prędzej powinna zabrać towar i szybciutko go zniszczyć. A nie jak w tym przypadku mówić że wszystko jest super a towar jest pierwszej klasy - to chamstwo w najczystszym wykonaniu i to jest najbardziej bulwersujące w tym przypadku.

Po przeczytaniu tego wątku jak szedłem wybierać dachówkę to na słowo Creaton przerywałem sprzedawcy i mówiłem ze nie chcę słyszeć o tej firmie - i wiecie co jakoś się nie dziwili jak im mówiłem o co chodzi.

Trociu
21-07-2008, 09:40
Po przeczytaniu tego wątku jak szedłem wybierać dachówkę to na słowo Creaton przerywałem sprzedawcy i mówiłem ze nie chcę słyszeć o tej firmie - i wiecie co jakoś się nie dziwili jak im mówiłem o co chodzi.Pytanie co to za sprzedawca, który wiedząc o problemach cały czas promuje dany towar. Przecież sam wpycha się w problemy, bo do niego pierwszego przyjdzie klient. No chyba że marżę ma tak dużą, że nie musi się liczyć z klientem jeżeli ten nie wróci już później do niego

ZW
21-07-2008, 09:57
... Pytanie co to za sprzedawca, który wiedząc o problemach cały czas promuje dany towar. Przecież sam wpycha się w problemy, bo do niego pierwszego przyjdzie klient. No chyba że marżę ma tak dużą, że nie musi się liczyć z klientem jeżeli ten nie wróci już później do niego

1. Z umowy dilerskiej nie wyjdziesz z powodu sp.nej partii czy nawet całej linii produktu. Coś sprzedawać musi a jak widzisz wyżej są fani tej marki.

2. Jak często wracasz do sprzedawcy dachówek ?

3. Zarzuty tego typu dotyczą producenta i dystrybutor niewiele traci w sensie marketingowym. Znajomi naciągniętego klienta i tak do niego przyjdą (np z powodu dobrej ceny), tyle że po inny wyrób.

pozdrawiam

Peter1972
21-07-2008, 10:07
A moze Tondacha ?? JA mam u siebie i nic mu sie nie dzieje. Wyglada jak w dniu ukladania(dopiero 2 lata)

Pewnie masz racje. To co może sie stać na dachu z dachówką widać po ułożeniu oraz po pierwszej zimie ( mróz). Pęknięcia oraz "strzelajacy"margiel jeśli sie nie pojawiły po roku to juz powinien być spokój. Powiedziałeś TONDACH, znam produkt z czasopism i katalogów. Ale chyba jest to oferta skierowana dla inwestorów z południowej Polski.

Trociu
21-07-2008, 10:12
2. Jak często wracasz do sprzedawcy dachówek ?
O ile sprzedaje same dachówki to się nie wraca. Jak sprzedaje wszystkie materiały budowlane, to się wraca

skorpio
21-07-2008, 10:15
3. Zarzuty tego typu dotyczą producenta i dystrybutor niewiele traci w sensie marketingowym. Znajomi naciągniętego klienta i tak do niego przyjdą (np z powodu dobrej ceny), tyle że po inny wyrób.

pozdrawiam

Wszystko zależy od sposobu załatwienia sprawy. Jeżeli taka wpadka zdarzy się dystrybutorowi po raz pierwszy i czynnie uczestniczy on w procesie reklamacji to jest szansa na uratowanie twarzy. Jeżeli sprzedaje dalej ten towar nie uprzedzając klienta o wcześniejszych problemach i na dodatek "zlewa" go po pojawieniu się tychże problemów, to w sensie marketingowym traci b. dużo. O dobrze załatwionej sprawie statystycznie dowie się tylko 10-ciu potencjalnych klientów, o źle ok. setki. Przykładem może być ten wątek.

Jareq
21-07-2008, 10:28
Pytanie co to za sprzedawca, który wiedząc o problemach cały czas promuje dany towar. Przecież sam wpycha się w problemy, bo do niego pierwszego przyjdzie klient. No chyba że marżę ma tak dużą, że nie musi się liczyć z klientem jeżeli ten nie wróci już później do niego

Sprzedawco co chce sprzedać i zarobić ( no i zapewne ma umowy ).

Poza tym problem z tego co tu wyczytałem dotyczy konkretnego modelu Creatona reszta podobno jest Ok.
Jak dla mnie to i tak nie jest ważne że, jeden model miał problemy - najważniejsze jest postępowanie firmy podczas reklamacji tego BUBLA.

Killer_su
21-07-2008, 10:29
PYTANIE : CZY KTOŚ WIDZIAŁ WARUNKI GWARANCJI PRODUCENTA NA DACHÓWKĘ W JĘZYKU POLSKIM? (także tej TEJ 50 LETNIEJ)

Ja nie znam, ale dziwię się, że Ty dopiero teraz się nad tym zastanawiasz... :o
I podobno znałeś przytaczany tu wątek o creatonie i kupiłeś tę dachówkę? I zdziwiony??? :roll:
Jedno jest pewne - u mnie creatona na pewno nie będzie.
Wpadki mogą się zdażyć, ale firma powinna inczej na nie reagować...

Peter1972
21-07-2008, 10:31
Wydaje mi sie że dobrze się stało że nie musiałaś dopłacać do nowo lansowanego produktu jakim są dachówki Creaton - LAWA. Przepraszam za cynizm, wiem że masz problem. Jak wchodziła dachówka MAGNUM na rynek polski ( wielka i krzywa na początku) to aby cena była atrakcyja mieszano 1 i 2 gatunek. Klienet dostawał gwarancje na podstawie tych dachówek dostarczonych z 1 gatunku. Byłem w fabryce u kilku niemieckich producentów ceramicznych dachówek i wiem iż weryfikacja produktu jest wieloetapowa. Zapewne producent miał dylemat z Twoja dachówką - zgruzować czy do Polski, taki jest morał tej opowieści. Jest tez prawdopodone iz jest to pierwsza seria próbna po uruchomieniu nowej linii produkcyjnej ( tzw rozruchowa, która się niszczy az do momentu uzyskania produktu zgodnego z przyjętymi normami). Walcz, ale pewnie nikt nie odda Ci straconego czasu i niepotrzenych stresów.

Trociu
21-07-2008, 10:33
A czy nie lepiej jest dyskutować w pierwszym wątku dotyczącym Creatona? http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2629891#2629891
Po co rozwijać drugi

krzysztofbat
21-07-2008, 12:39
Ja nie znam, ale dziwię się, że Ty dopiero teraz się nad tym zastanawiasz... :o
I podobno znałeś przytaczany tu wątek o creatonie i kupiłeś tę dachówkę? I zdziwiony??? :roll:
Jedno jest pewne - u mnie creatona na pewno nie będzie.
Wpadki mogą się zdażyć, ale firma powinna inczej na nie reagować...

Tych opinie o creatonie nie znałem przed zakupem (ludzie obmiar prac i materiałów ma z tysiąc pozycji, wszystkiego się nie sprawdzi , dlatego liczy się na renomę marki, BŁĄD)

jacekp71
21-07-2008, 18:17
A czy nie lepiej jest dyskutować w pierwszym wątku dotyczącym Creatona? http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2629891#2629891
Po co rozwijać drugi

bo dwa trudniej usunąć ?? ;-);-)

czandra
21-07-2008, 23:08
Jedno jest pewne - u mnie creatona na pewno nie będzie.

Demonizujesz. Zapraszam do obejrzenia mojego dachu, to może zmienisz zdanie :wink:

wiaterwiater
22-07-2008, 00:49
Pi. Pi. Pi.

Killer_su
22-07-2008, 14:25
Jedno jest pewne - u mnie creatona na pewno nie będzie.

Demonizujesz. Zapraszam do obejrzenia mojego dachu, to może zmienisz zdanie :wink:

Skoro tak twierdzisz to na pewno jest OK. I być może i ja dostałbym dobry towar. Ale byćmoże to za mało. Poza tym nie chodzi o to, że coś im się popaprało na etapie produkcji, ale o ich podejście do klienta. Nie chcę się użerać...

czandra
22-07-2008, 14:45
Poza tym nie chodzi o to, że coś im się popaprało na etapie produkcji, ale o ich podejście do klienta. Nie chcę się użerać...

A jaka firma ma lepsze podejście do klienta? Pytam tak z ciekawości.

krzysztofbat
22-07-2008, 21:46
A jaka firma ma lepsze podejście do klienta? Pytam tak z ciekawości.

Kiedyś u Chinczyków zamówiłem kilka tysięcy elementów elektronicznych i stwierdziłem że nie trzymają parametrów, wystarczył jeden mail i dostałem nową partię na ich koszt i list z przeprosinami, a ze starej wystarczyło że odesłałem im później garść do testów na potrzeby ich kontroli jakości....

Fakt - w Polsce podejście do klienta w budownictwie jest oszczędnie mówiąc siermiężne, ściema zaczyna sie już na etapie wyceny a kończy długo po gwarancji :)

jacekp71
23-07-2008, 02:01
Poza tym nie chodzi o to, że coś im się popaprało na etapie produkcji, ale o ich podejście do klienta. Nie chcę się użerać...

A jaka firma ma lepsze podejście do klienta? Pytam tak z ciekawości.

a np. braas ....

raffran
23-07-2008, 21:41
Poza tym nie chodzi o to, że coś im się popaprało na etapie produkcji, ale o ich podejście do klienta. Nie chcę się użerać...

A jaka firma ma lepsze podejście do klienta? Pytam tak z ciekawości.

a np. braas ....

No czy ja wiem czy Brass jest taki bezproblemowy i przyjazny dla klienta,np

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=796&w=74016913&v=2&s=0

http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=293

czandra
23-07-2008, 21:59
No cóż, wygląda na to, że nikt nie jest doskonały, a szczególnie duże firmy.

jacekp71
24-07-2008, 00:34
to prawda: nobody`s perfect ! nikt nie jest doskonaly ....

ale jak ktos chce byc "mercedesem", to moglby poprobowac .... :D

krzysztofbat
27-07-2008, 22:09
to prawda: nobody`s perfect ! nikt nie jest doskonaly ....

ale jak ktos chce byc "mercedesem", to moglby poprobowac .... :D

Jak ktoś ma tekst z Mercedesem z Creatona na piśmie niech mi wyśle, prześlę to do Public Relation Mercedesa, zobaczymy co oni na to

Jakie fora budowalne w niemczech są popularne, następną odpowiedź producenta zamieszcze na niemieckim formum (nawet nie będę musiał tłumaczyć, firma nie jest w Polsce zarejestrowana i pisma z fabryki są po niemiecku z tłumaczniem na polski)

Jerry304
30-07-2008, 19:07
U mnie też jest creaton na dachu i złego słowa nie dam o nim powiedzieć. Dachóweczka super, ale cały towar z jednej partii. Mój sprzedawca tego dopilnował.
Podobnie u mnie,chociaż , brakująca dachówka była z innej dostawy nie różni się ani kolorem ani kształtem :lol:

mathiasso
30-07-2008, 20:27
U mnie też jest creaton na dachu i złego słowa nie dam o nim powiedzieć. Dachóweczka super, ale cały towar z jednej partii. Mój sprzedawca tego dopilnował.
Podobnie u mnie,chociaż , brakująca dachówka była z innej dostawy nie różni się ani kolorem ani kształtem :lol:

i u mnie tak samo :D
domawiałem paletę kilka miesięcy po pierwotnej dostawie i dachówki te same

krzysztofbat
31-07-2008, 14:49
Dziękuję za info, które utwierdza mnie w przekonaniu że moją dachówką jednak coś jest nie tak (wada lub II gatunek) i że reakcja producenta wskazująca że wszystko jest w porządku jest niewłaściwa ( chyba do reklamacji nie bierze się średniej z 10 dachów tylko swój własny).

jen
03-09-2008, 15:32
zamówiłam tą dachówkę i oddałam/zareklamowałam. Poszczególne dachówki znacznie różniły się kolorystycznie. Nie wiem czy tylko ja miałam takiego pecha. Radze więc przed odbiorem/zapłaceniem całości sumy sprawdzić jakość dachówki. Producent takich reklamacji nie uznaje, bo wg niego to jest zgodne z normą. Pozostaje jedynie walka ze sprzedawcą, najlepiej przy pomocy biura miejskiego rzecznika konsumenta, ale nie jest to łatwa droga, w kazdym razie trzeba utrzymwać, ze nie chce się reklamowac u producenta, a jedynie u sprzedawcy, to on w końcu sprzedał nam wadliwy towar. Najlepiej tez wcześniej spytac czy dachówka będzie miała jednolity kolor, jesli sprzedawca mówi, ze nie to nie kupiłabym wtedy, a jesli ze bedzie miała jednolity, to w razie róznic jest podstawa do reklamacji. I ostatnie takie róznice moga się trafić u każdego producenta, dlat5ego warto wiedzieć jak wtedy walczyć. W razie czego służę pomocą. Oprócz róznic kolorystycznych, dachówka bardzo dobrej jakości, aczkolowiek pomimo nazwy nie jest to glazura tylko angoba szlachetna

Amtla
05-09-2008, 10:14
Bardzo proszę o opinie :D

mar_tom
05-09-2008, 15:16
Witam wszystkich,dachówkę firmy Creaton sprzedaje od ponad roku,sprzedałem różnego rodzaju modeli i bylo to około 35-40 dachów w tym również Kera-Pfanne miedziana angoba,każdy transport odbieram osobiście i takiego czegoś co zobaczyłem tu na zdjęciach nigdy bym nie odebrał!!A klient na budowie nawet nie chciał widzieć!!!Spotkałem sie tylko z jedną reklamacją w której to klient stwierdził że dachowka nie jest prosta jak w pozostalych paletach,było to jakieś 3 palety na 35 palet całości.Reklamacja przebiegła bez problemowo i w całości na koszt firmy Creaton.Może przedstawiciel z województwa łódzkiego jest bardziej wyrozumialszy,ja uważam że jest bardzo konkretny i słowny człowiekiem jeśli chodzi o firmę która reperezentuje.Do dzisiejszego dnia nie spotkałem sie(oprócz wyżej wspomnianego)z klientem który powiedział złe slowa na produkt firmy Creaton który mu sprzedałem.Sądze że sprzedawca tej pechowej Kera-Pfanne chyba nie widział co odbiera za produkt...W moim przypadku,jako sprzedawca, ani jedna paleta tej dachówki, która widzialem na zdjęciach nie zjechała by ze samochodu na plac...To wogóle nie nadaję sie na "gruz" :wink:

aik
05-09-2008, 19:33
Witam
Ja budowe swojego domu rozpoczelam w 2006 roku; w czerwcu pokrylam go dachowka Creatona Kera Pfane angobowana, bylam zachwycona, dach prezentowal sie wspaniale .... do czerwca obecnego roku, gdy zobaczylismy ze z jednej strony tej od ulicy dachowka zaczyna zieleniec, bylismy w szoku, sprzedawca zapewnial nas ze na angobie zielen zaczyna sie pojawiac ok 7-8 lat po polozeniu, u nas minelo dopiero 2 lata, az sie boje co bedzie za lat 5.
Zastanawiam sie za co placilam taka wielka kase, moglam kupic zwykla dachowke nie angobowana za mniejsze pieniadze a efekt bylby taki sam.
Poz

Andrzej Wilhelmi
05-09-2008, 21:22
W tym wypadku nie ma winy producenta. Na północnej stronie porasta nawet blachodachówka. W Twoim przypadku należałoby sprawdzić co wentylacją połaci! Pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
05-09-2008, 22:45
... ani jedna paleta tej dachówki, która widzialem na zdjęciach nie zjechała by ze samochodu na plac...To wogóle nie nadaję sie na "gruz" :wink:

Czy sugerujesz, że Creaton nie ma kontroli jakości i wysyła co popadnie? Pozdrawiam.

skorpio
05-09-2008, 23:56
... ani jedna paleta tej dachówki, która widzialem na zdjęciach nie zjechała by ze samochodu na plac...To wogóle nie nadaję sie na "gruz" :wink:

Czy sugerujesz, że Creaton nie ma kontroli jakości i wysyła co popadnie? Pozdrawiam.

Fakty są druzgocące i wskazują bezpośrednio na producenta. Kontrola jakości z pewnością jest, w przeciwnym razie wśród tego szmelcu trafiłaby się choć jedna paleta dobrej dachówki. Pozdrawiam.

Amtla
06-09-2008, 21:17
Nikt nie zakładał tej dachówki?

Wyczytałam, że w 2006 nie miała atestów. A teraz?

Amtla
07-09-2008, 20:40
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ?

Andrzej Wilhelmi
07-09-2008, 21:26
No sam widzisz! Jak nie miała atestów to nikt jej nie zakładał. Pozdrawiam.

Amtla
07-09-2008, 21:30
Dzięki Andrzej,

Ale ci ludzie mądrzy... :D

Pozdr

Andrzej Wilhelmi
07-09-2008, 22:09
Nie ma za co. Przecież nic Ci nie doradziłem! Zwróciłem tylko uwagę na pewien fakt. Pozdrawiam.

el-ka
08-09-2008, 00:13
Mam Trosta - wprawdzie w 2007 kupiony i kladziony i jak najbardziej z atestem. Przetrwała zimę, wichury, ostatni grad i jest OK.
Nie wiem co było w 2006, ale raczej nie jest możliwa legalna sprzedaż bez atestu.
Dachówka - angoba, jest bardzo ładna, kolor jednolity bez odcieni i odprysków, równa. Podobno trzeba było dość dokladnie dawać łaty gdyż ma małą tolerancję na zamkach. Ale ogólnie dach jest w porzadku. Podobnie kilku sąsiadów nie narzeka.
Natomiast fabryka miała podobno jakieś zawirowania - i jak widać wykupił ich potentat Creaton. Chociaż w odróżnieniu od dachówki Creatona żadnych kropek, czy różnic odcieni nie mam, ani innych problemów.
Oczywiscie czas pokaże - jak dożyję napiszę za 20 lat. :wink:

Amtla
08-09-2008, 12:33
el-ka,

bardzo dziękuję za wpis :D Szczególnie że ma pozytywny wydźwięk :D Ja już zaczęłam wątpić...

Czy masz u siebie właśnie RG12? W jakim kolorze ta angoba?

Pozdr

el-ka
08-09-2008, 21:37
Kolor taki kasztanowy, nie wiem jak się nazywa handlowo, ale RG 12.

bryta
09-09-2008, 09:28
To ja moze cos optymistycznego .
Mam rownierz dachowke tej firmy Creaton Futura wisnia glazurowana i moja jest rewelacyjna na dach o pow 300m tylko 2 byly leko przytarte .

ale faktem jest ze zamawialam w niemczech i z tamtad przyszedl transport .

A nie wiecie czy Creaton ma w Polsce fabryki :lol:

emma2008
09-09-2008, 10:05
To ja również dodam pozytywną opinię.

Mam na dachu świeżo położoną dachówkę Creatona Kera-pfane, kolor miedziany angobowany. Jak dotąd nie mieliśmy z nią żadnych problemów a wygląda super.

Dachówka była kupiona w hurtowni pod Warszawą.

Regut1
11-09-2008, 14:29
To ja również dodam pozytywną opinię.

Mam na dachu świeżo położoną dachówkę Creatona Kera-pfane, kolor miedziany angobowany. Jak dotąd nie mieliśmy z nią żadnych problemów a wygląda super.

Dachówka była kupiona w hurtowni pod Warszawą.

To jest nas więcej. Też mam Creatona Kera-pfane, Tez jestem zadowolony. Zamówiłem w Dachluxsie-BIS na Wale Międzyszyńskim w Wa-wie. Bylo troszke stłuczek i wyszlo to po odbiorze materiału. Firma przyjechała obejrzeła przeliczyła i dowieźli. Pozdrawiam obsługę i ....... polecam.

_PiotR_
25-09-2008, 07:27
ja rowniez dodam swoją pozytywna opinie na temat creatona...
polozony jakis miesiac temu.. bez zastrzezen... kupowalem w Osielsku okolice Bydgoszczy...
POZDRAWIAM

Spad
26-09-2008, 00:48
2. Jak często wracasz do sprzedawcy dachówek ?
O ile sprzedaje same dachówki to się nie wraca. Jak sprzedaje wszystkie materiały budowlane, to się wraca

z reguły z "ciezkich" mat. bud. dachówka idzie ostatnia ;)

Tencik
29-09-2008, 11:24
Witam,

kupiłem dachówkę Creaton Kera-Pfanne Mangan Matt, po ułożeniu ukazała się efekt jak na zdjęciu (w katalogach i na ekspozycjach jest równy kolor), tzn, "manganowe khaki"

producent się tym specjalnie nie zmartwił i zapewnił mnie że będę zadowolony ponieważ mam "Mercedesa" wśród dachówek,

mam pytanie czy kolory dachówek sie wyrównają i co może być przyczyną takiego wyglądu (wszystkich dachówek nie sprawdzałem, ale na tych co sprawdzałem daty produkcji są z przedziału 3 kolejnych dni, a dachówki różnią się kolorami także dla tych samych dat produckji) ?
Pozdrawiam

Witam,

Chciałam odświeżyć temat i zapytać czy ktoś jeszcze miał podobny problem z Creatonem? Jak zostały załatwione reklamacje odnośnie tak dużych różnic w kolorze?

Pytam, bo niestety mam ten sam problem... :evil: :evil: :evil:

Pozdrawiam

Regut1
09-10-2008, 13:52
Witam wszystkich,dachówkę firmy Creaton sprzedaje od ponad roku,sprzedałem różnego rodzaju modeli i bylo to około 35-40 dachów w tym również Kera-Pfanne miedziana angoba,każdy transport odbieram osobiście i takiego czegoś co zobaczyłem tu na zdjęciach nigdy bym nie odebrał!!A klient na budowie nawet nie chciał widzieć!!!Spotkałem sie tylko z jedną reklamacją w której to klient stwierdził że dachowka nie jest prosta jak w pozostalych paletach,było to jakieś 3 palety na 35 palet całości.Reklamacja przebiegła bez problemowo i w całości na koszt firmy Creaton.Może przedstawiciel z województwa łódzkiego jest bardziej wyrozumialszy,ja uważam że jest bardzo konkretny i słowny człowiekiem jeśli chodzi o firmę która reperezentuje.Do dzisiejszego dnia nie spotkałem sie(oprócz wyżej wspomnianego)z klientem który powiedział złe slowa na produkt firmy Creaton który mu sprzedałem.Sądze że sprzedawca tej pechowej Kera-Pfanne chyba nie widział co odbiera za produkt...W moim przypadku,jako sprzedawca, ani jedna paleta tej dachówki, która widzialem na zdjęciach nie zjechała by ze samochodu na plac...To wogóle nie nadaję sie na "gruz" :wink:

Moze własnie dużo zależy od sprzedawcy. Sprzedawca sprawę reklamacji powinien załatwić sam, przed wysłaniem towaru klijentowi. Jeżeli wtopa wyjdzie dopiero "na placu budowy" to również powinien załatwic sprawę reklamacji tak żeby kupujacy był zadowolony. Inwestor wróci lub nie wróci ale zadowolony zawsze chętnie poleci innemu. Duzy sprzedawca powinien mieć lepsze przełozenie na producenta, a w sytuacji powtarzajacej się marnej jakosci towaru mozę po prostu odmówić sprzedaży jego produktów. Kilka razy sie z tym spotykałem że SOLIDNY sprzedawca albo odradzał dana markę albo informował że jej nie prowadzi z uwagi na kłopoty z jakoscią. Niezadowolony inwwestor "bije" przede wszystkim w sprzedawce.
Moim zdaniem problem z jakością jest w "małych cwaniaczkach", którzy kupują II a potem mieszaja ja z I lub żenią jako I. Ja miałem do wyboru dwa składy:
1) małą firemkę i odrobinie nizszą cenę (jak sie później okazało lekko zastanawiajacą)
2) sprawdzony przez znajomychi wspomniany Dachlux Bis z Wału Miedzeszyńskiego

Wybrałem 2, mam spokój i śmiało mogę dalej polecić.

Dach rzeczywisci kupuje się raczej raz ale dobra opinia zostaje i procentuje własnie w NOWYCH klijentach. Dla mnie sprzedawce podobnie do producenta, który tak potraktowal sprawę powinno po prostu sie omijać z daleka.

Świerzak
09-10-2008, 20:42
miałem podobny problem z Koramic L-15 (mozna to gdzies znaleźć ) ... moja rada:

-kupując dachówke bądzmy na budowie podczas rozładunku, ja gdy juz dachówka byłana ziemi.. otworzyłem dwie wybrane palety.. zobaczyłem wady i powiedziałem kierowcy że nie ma mowy o zapłacie.. ani zadnej zaliczce, że bede rozmawiał w punkcie sprzedazy o tym co mi dostarczono.

ludzie.. ja nigdzie nie dzwoniłemi nie chodziłem.. juz po kilku dniach był u mnie pan rzeczoznawca który stwierdził ze dachówka jest ok... ale dla mnie nie była ok i kazałem zabierać bo im jeszcze placowe policze, a wszystko dlatego ze ja miałem towar a oni nie mieli pieniędzy.. a jesli sie zapłaci.. to zaczyna sie droga pod góre

mój drugi wybór to Rupp Ceramika.. i jestem zadowolony choć niektóre dachówki miały lekkie punkty odcisniete w miejscu styku dachówek..początkowo nie podobało mi sie to i codziennie ogladałem dach :) jak bardzo to widac.. dzis juz po tym nie ma sladu.. tak z 2 metrów haha

skorpio
09-10-2008, 21:39
Na placu budowy nie byłem podczas rozładunku dachówek, rok przed ich położeniem zapłaciłem 100% ich wartości, nie miałem i nie mam żadnego problemu. Żadnych przebarwień, żadnych odprysków, żadnych nierówności, absolutnie nic, do czego można by się było przyczepić. W transporcie na cały 450 metrowy dach tylko kilka sztuk uszkodzonych. Ale ja mam Meyer-Holsena 8) .

skorpio
09-10-2008, 21:47
Zapomniałem dodać, że brakło ok. 400 szt. i po ich położeniu nie widać żadnej różnicy. Dekarze nie mieszali również dachówek z każdej palety.

jerry101
04-11-2008, 13:32
mnie też bawią teksty w stylu, "jejku juz w zyciu nie kupie tego czy tego... :D ", przecież wpadki zdarzają się wszytkim.
Ja tam zamówiłem creatona harmonica i prezentuje się super, domówiłem po 2 miesiącach ponad jedną paletę i kolor jest identyczny. Także creaton rules :)


A ja postanowiłem nieco z innej beczki. Wystosowałem list do firmy Creaton z uprzejmą informacją. Cytat poniżej

Szanowni Państwo!
Jestem zainteresowany Waszymi produktami, jednakże po analizie forum
http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm
prawdopodobnie zrezygnuję z Waszych produktów. Chodzi nie tylko o jakość, ale również o sposób traktowania reklamacji złożonej przez klienta. Jeżeli zechcecie mnie Państwo przekonać, że w przedmiotowej sprawie macie rację, wówczas rozważę zakup Waszych produktów. Jestem przekonany, że wiele osób podobnie jak ja, sprawdza przed zakupem rzetelność producenta, korzystając przy tym z opinii wyrażonych na branżowych forach. Pozdrawiam

Odpowiedź oczywiście natychmiastowa i automatyczna

Szanowni PaństwoAdam,
dziękujemy Państwu za zainteresowanie i zapytanie.
Zamówione materiały zostaną dostarczone w ciągu najbliższych dni.
Podobnie odpowiedzi na Państwa pytania.
Z pozdrowieniami
Państwa CREATON – TEAM

jednakże ja poczekam na tę właściwą odpowiedź (od człowieka)
:wink:

Oczywiście jeśli takowa będzie nie omieszkam podzielić się nią z Szanownymi Forumowiczami

Trociu
04-11-2008, 14:22
Odpowiedź oczywiście natychmiastowa i automatyczna

Szanowni PaństwoAdam,
dziękujemy Państwu za zainteresowanie i zapytanie.
Zamówione materiały zostaną dostarczone w ciągu najbliższych dni.
Podobnie odpowiedzi na Państwa pytania.
Z pozdrowieniami
Państwa CREATON – TEAM

jednakże ja poczekam na tę właściwą odpowiedź (od człowieka)
:wink: Odpowiedź automatyczna nic nie znaczy. Poczekajmy kiedy i czy wogóle Ci odpiszą konkretnie na zadane pytanie.

_PiotR_
05-11-2008, 13:40
mnie też bawią teksty w stylu, "jejku juz w zyciu nie kupie tego czy tego... :D ", przecież wpadki zdarzają się wszytkim.
Ja tam zamówiłem creatona harmonica i prezentuje się super, domówiłem po 2 miesiącach ponad jedną paletę i kolor jest identyczny. Także creaton rules :)


A ja postanowiłem nieco z innej beczki. Wystosowałem list do firmy Creaton z uprzejmą informacją. Cytat poniżej

Oczywiście jeśli takowa będzie nie omieszkam podzielić się nią z Szanownymi Forumowiczami

a gdzie konkretnie wyslales tego maila????

jerry101
09-11-2008, 02:42
Odpowiedź automatyczna nic nie znaczy. Poczekajmy kiedy i czy wogóle Ci odpiszą konkretnie na zadane pytanie.

Wiem Trociu i właśnie dlatego napisałem zdanie:
Jednakże ja poczekam na tę właściwą odpowiedź (od człowieka)
Oczywiście jeśli takowa będzie nie omieszkam podzielić się nią z Szanownymi Forumowiczami

Czyżbyś nie doczytał do końca? :wink:

_PiotR_ maila wysłałem z oficjalnej polskiej strony creatona http://www.creaton.de/html/pl/
Jak do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi (oczywiście poza tą automatyczną :D ) Odczekam nieco i jeśli będzie brak reakcji, spróbuję podrążyć nieco temat.

TomekC73
09-11-2008, 14:23
Ale miałem farta

Już prawie byłem zdecydowany na tego Creatona, ale ze składem nie dogadałem się co do warunków zapłaty czyli najpierw towar i gwarancja a później kasa.
Obecnie jestem posiadaczemm dachówki Robena miedż i jestem b zadowolony ale wcxześniej zaznaczyłem na piśmie że dachówka musi być z tej samej serii a zapłata po ,,komisyjnej" ocenie z kierownikiem składu w któym dokonałem zakupu i jest ok

pozdrawiam

Asia i Robert
09-11-2008, 18:40
Podnoszę temat.

Niech wszyscy czytaja o beznadziejnych produktach Creatona i równie beznadziejnym zachowaniu firmy przy rozpatrywaniu reklamacji.

Zalecam ostrożność przy wyborze produktów tej firmy.

_PiotR_
13-11-2008, 07:52
Przypominam tylko, ze post zaczynający temat jest z początku 2006 roku czyli 3 (słownie: trzy) lata temu!!!

@ jerry101 sluchaj.. nieraz dachowki sklady maja na stanie.... jedź i zobacz jak wyglądają... oczywiście powiedz o swoich wątpliwościach... ja tak zrobilem... i mam dach położony z CREATONA...
no ale skład składowi nie równy, obsługa tez..

jarte
13-11-2008, 12:00
Miałam problem z dachówką Creaton - spore róznice kolorystyczne i połysku. Wygrałam sprawde w ciagu 3 tygodni. Coc dachówka była ponoć zgodna z normą
Podstawowa rada. Nigdy ale to nigdy w zyciu nie składajcie reklamacji do producenta, zawsze do sprzedawcy. Róznice kolorystyczne niestety mieszczą się w normie, ale jesli było tak jak w moim przypadku ze sprzedwca twierdził, ze dostarczy mi dachówki z jednej partii, ze nie bedą miały róznic kolorystycznych b bedą w pierwszym gatunku i ze dachówka Creaton to jest jedna z najlepszych dachówek, mercedes wśród dachówek i takie tam, to macie jak najbardzej podstawy do reklamacji. Jak nie to do sądu. I do rzecznika praw konsumenta, to nie takie straszne. Ja byłam zdeterminowa i sprawa by doszła do sądu. Zapłaciliby wtedy dodatkowo za koszty sądowe, wymiane folii, straty moralne itd. Nie odpuszczać. ja nie odpuściłam i mam teraz piękna dachówkę - wprawdzie innej firmy ale. nie żałuje. W razie czego pomoge mailowo zredagowac reklamację - prosze pisac na priv
P.S. Z regóły sprzedawcy odrzucają pierwszą reklamacj zasłaniając się producentem, który w tym przypadku nie ma akurat nic do gadania - kazdy prawnik wam to powie, ale jeak sie odwołasz i dasz odpiwednie argumenty to nie mają wyjścia, musza uznac reklamację

jerry101
13-11-2008, 14:25
Przypominam tylko, ze post zaczynający temat jest z początku 2006 roku czyli 3 (słownie: trzy) lata temu!!!

@ jerry101 sluchaj.. nieraz dachowki sklady maja na stanie.... jedź i zobacz jak wyglądają... oczywiście powiedz o swoich wątpliwościach... ja tak zrobilem... i mam dach położony z CREATONA...
no ale skład składowi nie równy, obsługa tez..


_PiotR_ zgadzam się z Tobą. Tak naprawdę nasze zadowolenie z zakupu zależy od składu (hurtowni) i obsługi. Jestem daleki od stwierdzenia, że firma Creaton jest producentem bubli. Jednakże coś jest na rzeczy jeśli oglądamy fotki przedstawione w pierwszym poście. Naprawdę nie ma znaczenia kiedy sprawa się zaczęła. Creaton to nie firma widmo, która pojawia się i znika. Istnieje od wielu lat na rynku, więc tym bardziej powinna dbać o klienta i nie dopuszczać aby za bramę jej fabryki wyszło "takie coś". Zresztą jeden z najbardziej chyba miarodajnych postów napisał mar-tom, któego pozwolę sobie w pełni zacytować

mar_tom Wysłany: Pią, 5 Wrzesień 2008 15:16 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Witam wszystkich,dachówkę firmy Creaton sprzedaje od ponad roku,sprzedałem różnego rodzaju modeli i bylo to około 35-40 dachów w tym również Kera-Pfanne miedziana angoba,każdy transport odbieram osobiście i takiego czegoś co zobaczyłem tu na zdjęciach nigdy bym nie odebrał!!A klient na budowie nawet nie chciał widzieć!!!Spotkałem sie tylko z jedną reklamacją w której to klient stwierdził że dachowka nie jest prosta jak w pozostalych paletach,było to jakieś 3 palety na 35 palet całości.Reklamacja przebiegła bez problemowo i w całości na koszt firmy Creaton.Może przedstawiciel z województwa łódzkiego jest bardziej wyrozumialszy,ja uważam że jest bardzo konkretny i słowny człowiekiem jeśli chodzi o firmę która reperezentuje.Do dzisiejszego dnia nie spotkałem sie(oprócz wyżej wspomnianego)z klientem który powiedział złe slowa na produkt firmy Creaton który mu sprzedałem.Sądze że sprzedawca tej pechowej Kera-Pfanne chyba nie widział co odbiera za produkt...W moim przypadku,jako sprzedawca, ani jedna paleta tej dachówki, która widzialem na zdjęciach nie zjechała by ze samochodu na plac...To wogóle nie nadaję sie na "gruz"

leon28
14-11-2008, 22:54
Witam,

kupiłem dachówkę Creaton Kera-Pfanne Mangan Matt, po ułożeniu ukazała się efekt jak na zdjęciu (w katalogach i na ekspozycjach jest równy kolor), tzn, "manganowe khaki"

producent się tym specjalnie nie zmartwił i zapewnił mnie że będę zadowolony ponieważ mam "Mercedesa" wśród dachówek,

mam pytanie czy kolory dachówek sie wyrównają i co może być przyczyną takiego wyglądu (wszystkich dachówek nie sprawdzałem, ale na tych co sprawdzałem daty produkcji są z przedziału 3 kolejnych dni, a dachówki różnią się kolorami także dla tych samych dat produckji) ?
Pozdrawiam

Witam,

Chciałam odświeżyć temat i zapytać czy ktoś jeszcze miał podobny problem z Creatonem? Jak zostały załatwione reklamacje odnośnie tak dużych różnic w kolorze?

Pytam, bo niestety mam ten sam problem... :evil: :evil: :evil:

Pozdrawiam

tak, ja mialem problemy z creatonem, swoja przygode opisalem tu
http://forum.muratordom.pl/creaton-niemiecka-jakosc-zenua,t102757.htm

generalnie to sprzedawca ladnie sie zachowal i wymienil w koncu te kominki na bardziej przypominajace ludzki wyrob.

arab
25-11-2008, 23:36
witam
ja zkupiłem ta dachówke model rg12 antracyt angoba
wdług fachowców bardzo dobry produkt zresztą reklamowany i sprzedawany pod marką CREATON i wątpie aby firma CREATON chciała sobie popsuc swoja markę sprzedając jakies barachło. Zresztą daje na nia 50 lat gwarancji jako chyba jedyny producent dachówek. Z tego co sie dowiedziałem firma trost miała jakies problemy mniejsza o to jakie one były w każdym bądz razie były one poważne i firma CREATON postanowiła kupic jedną z fabryk trosta produkującą dachówki RG i jak pewnie każdy wie frma creaton nie należy do najtańszych wiec wprowadzając nowy produkt na rynek dała promocyjną cene aby przekonac klientów do swojego nowego produktu, lecz również słyszłem ze firma creton zdecydowała sie na tak powazną obniżke cen dachówki RG ponieważ chce utrzyma ciągłośc produkcji i nie wygaszac pieców wypaląjących dachówke, a uwierzcie ze są to o wiele wieksze koszty zatrzymania produkcji a następnie jej za jakis czas uruchomienia niż sprzedanie dachówki o jakies 25% taniej po kalkulacji i tak im wyszło ze zarobią na niej.
Zresztą my Polacy mamy taką metalnośc ze to co nowe nie sprawdzone przez klietów ktorzy zdecydowali sie na zakup nie znanej dachówki wyrazamy sie o produkcie zle. W tym poscie opisałem to co sie dowiediałem o dachówce RG12 i nie chce zachwalac tego produktu ani tez nikogo namawiac do zkupu ale również nie jestem przeciwny, zresztą sie na niego zdecydowałem i w tej chwili dekarze kryja mi nią dach
pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
26-11-2008, 00:20
Zjawisko, o którym piszesz ta ochoczo zachwalając Creaton'a (nic do tej fimy nie mam) popularnie nazywa się dampingiem. Pozdrawiam.

małgosia2005
26-11-2008, 13:47
cześć

ja mam dachówke RG10, :D
własnie jest zakładana na dachu. Wcześniej był to wyrób Trosta, teraz Creatona. Rozmawiałam z przedstawicielem Creatona dowiedziałam się ze wczesniej były reklamacje ale dotyczyly one dachówki glazurowanej (podobno coś było nie tak z jej powierzchnią).

Dekarz ocenił ta dachówke dobrze. Wizualnie jest bardzo ładna.
Jak już będe miała skończony dach to wkleje zdjęcia

pozdrawiam
Małgośka

Rafal_G-ce
26-11-2008, 23:08
Mam od roku w kolorze "kasztan". Dekarze chwalili, ja nie narzekam. Wyglada bardzo fajnie. Z tego co wiem produkowana jest na bardzo dobrej nowej linii produkcyjnej. Mogę z czystym sumieniem polecić

q-bis
27-11-2008, 12:30
Właśnie na drodze do budowy zakopał się w błocku samochód z dostawą RG 10. Jak się uda rozładować to dam znać jak wygląda dachówka :D

mika 30
29-12-2008, 09:10
Witam
Po przeczytaniu postów załamałm się :-? . Stałam się tak jak inni ofiarą CREATONA ( NIE POMIJAJĄC ROLI SPRZEDAWCY KTÓRY BYŁ W TAKIM SAMYM STOPNIU ODPOWIEDZIALNY ZATO). W tej chwili czekam na ropatrzenie reklamacji ale już widzę, że niema co liczyć na cud, pewnie usłyszę tak jak inni, że dachówka spełnia wszystkie normy.


MOŻE TO JEDNAK JEST DOBRY POMYSŁ ABY ZEBRAĆ SIĘ W RAZEM, BO JEDNEJ OSOBIE BĘDZIE CIĘŻKO COŚ WYWOJOWAĆ ALE GRUPA MA JUŻ WIĘKSZE SZANSE

mika 30
30-12-2008, 20:58
Witam
Po przeczytaniu postów załamałm się :cry: . Stałam się tak jak inni ofiarą CREATONA ( NIE POMIJAJĄC ROLI SPRZEDAWCY KTÓRY BYŁ W TAKIM SAMYM STOPNIU ODPOWIEDZIALNY ZATO). W tej chwili czekam na ropatrzenie reklamacji ale już widzę, że niema co liczyć na cud, pewnie usłyszę tak jak inni, że dachówka spełnia wszystkie normy.


MOŻE TO JEDNAK JEST DOBRY POMYSŁ ABY ZEBRAĆ SIĘ W RAZEM, BO JEDNEJ OSOBIE BĘDZIE CIĘŻKO COŚ WYWOJOWAĆ ALE GRUPA MA JUŻ WIĘKSZE SZANSE

TomekC73
30-12-2008, 23:25
mika 30
A u Ciebie co jest nie tak z tą dachówką?

mika 30
31-12-2008, 10:41
Wygląda tak jakby ktoś petował na niej papierosa ( ilośc plamek jest zróżnicowana od najmniejszej do największej ale od 3 plam na dzieńdobry na każdej dachówce) :(

TomekC73
31-12-2008, 13:09
mika 30
Proponuję nie zniechęcać się i nie poddawać tak od razu. Zobaczysz najpierw jak rozpatrzą reklamację. Wygląda na to, że dachówka jes źle wypalona i reklamacja powinna być na 100% rozpatrzona pozytywnie. Jeżeli są takie plamy to nie odpuszczaj. Skład budowlany gdzie kupiłaś dachówkę też powinien pomóc w tej sprawie.
pozdrawiam

TomekC73
31-12-2008, 13:24
Ja podobną sytację miałem z pustakami porotherm winerberga, których musiałem sporo wymieniać bo chcieli mi wcisnąć trochę bubli. Poprostu były na niektórych pustakach takie ciemne plamy wynikające ze złego wypalania ceramiki a z dostawcą pustaków miałem same problemy (szczególnie dostawy nie w terminie) ale na szczeście wszystko skończyło się dobrze i życzę również Tobie pozytywnego zakończenia sprawy :wink:
pozdrawiam

mika 30
12-01-2009, 17:11
TomekC73
Dzięki za wsparcie, ale skład gdzie kupywaliśmy tą dachówkę traktuje nas jak natrętów i między słowami dał nam wybór że albo tą zabierzemy albo gu......
dostaniemy. Niby przedstawiciel był Creatona i przyją reklamacje, ale upłyną już miesiąc i ciągle słyszę że niema jeszcze odpowiedzi z Niemiec.

q-bis
13-01-2009, 13:03
Kupiłem dachówkę Creatona/Trosta - meandry połączenia się tych firm są opisane gdzieś na forum.
Jest to kolor teak, glazura, symbol RG10. Jest po prostu zarąbiasta. Nie ma żadnych wad - no można uznać za wadę drobną różnicę w odcieniu dachówek szczytowych ale to tak naprawdę widoczne jest tylko z góry-dla mnie ok.
Sąsiad położył taką samą tylko w innym kolorze-grafit. Też bez zastrzeżeń.
Drugi sąsiad ma Creatona Kera-Pfanne. Również wszystko ok.
Trzy budowy - zero problemów.
Tak więc pod rozwagę-pamiętajcie, że klient niezadowolony ma większą motywację do dzielenia się swoimi doświadczeniami niż klient zadowolony.

skorpio
13-01-2009, 17:01
Tak więc pod rozwagę-pamiętajcie, że klient niezadowolony ma większą motywację do dzielenia się swoimi doświadczeniami niż klient zadowolony.

Tę uwagę powinieneś skierować do producenta oraz wszystkich nieuczciwych pośredników świadomie wciskających taki chłam. Może jeszcze tego nie wiedzą chociaż powinni, bowiem jest to pierwsza lekcja marketingu i dlatego uważam, że spływa to po nich jak po kaczce.

Jareq
13-01-2009, 17:37
Tak więc pod rozwagę-pamiętajcie, że klient niezadowolony ma większą motywację do dzielenia się swoimi doświadczeniami niż klient zadowolony.

Mógłby się Pan/Pani chociaż zapoznać z obrazkami na pierwszej stronie i przeczytać kilka postów jak traktowano założycielkę tematu oraz przez jaka mękę przeszła z tą firmą (a w tym przypadku pseudo- firmą) . Ręce opadają , podziwiam za wytrwałość i upór.
To że u Pana/Pani i sąsiadów wszystko jest super jeszcze bardziej zastanawia i szokuje w jaki sposób wmawiano klientce że ten bubel to dobrej klasy dachówka.

Pozdrawiam

q-bis
14-01-2009, 08:35
Tak więc pod rozwagę-pamiętajcie, że klient niezadowolony ma większą motywację do dzielenia się swoimi doświadczeniami niż klient zadowolony.

Mógłby się Pan/Pani chociaż zapoznać z obrazkami na pierwszej stronie i przeczytać kilka postów jak traktowano założycielkę tematu oraz przez jaka mękę przeszła z tą firmą (a w tym przypadku pseudo- firmą) . Ręce opadają , podziwiam za wytrwałość i upór.
To że u Pana/Pani i sąsiadów wszystko jest super jeszcze bardziej zastanawia i szokuje w jaki sposób wmawiano klientce że ten bubel to dobrej klasy dachówka.

Pozdrawiam

Witam,
z obrazkami się zapoznałem i to dawno temu-na etapie wyboru dachówki.
Nie odnoszę się w swoim poście do opisywanych wad i problemów z dachówkami Creatona bo zrobiła to forumowiczka która założyła wątek.
Zasada ujęta w cytowanym przez Jareq i skorpio fragment mojego postu rzeczywiście jest kanonem marketingu.
Swój post napisałem z myślą o ewentualnych nabywcach dachówki tej marki. Jestem zadowolony z ich produktu-dzielę się tą informacją bo po to jest to forum.
Niech forumowicz ma informację: aha były babole na to i na to trzeba zwrócić uwagę ale byli też zadowoleni klienci.
Pozdrawiam

skorpio
14-01-2009, 09:44
Niech forumowicz ma informację: aha były babole na to i na to trzeba zwrócić uwagę ale byli też zadowoleni klienci.
Pozdrawiam

Taaak. Ruletka? Koło fortuny? Koło fortuny raczej nie, bo w tej zabawie niczym się nie ryzykuje. Bardziej ruletka - tu można wtopić swoją kasę. Generalnie zabawa dla ludzi o mocnych nerwach, potrzebujących do prawidłowego funkcjonowania skoku adrenaliny. Ty i Twoi sąsiedzi wygrali - brawo. Ta zabawa byłaby uczciwa, gdyby producent ostrzegał potencjalnych klientów, że zakup ich wyrobów wiąże się z wysokim stopniem ryzyka i przed podjęciem ostatecznej decyzji należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
A tak na serio - taka ilość baboli to nie przypadek, o czym również świadczy lekceważący sposób rozpatrywania reklamacji. Mnie osobiście ten wątek pomógł uniknąć kłopotów, gdyż wpadłem na niego na dzień przed złożeniem zamówienia na "mercedesa". Dla mnie takie firmy nie mają racji bytu na rynku i szczerze dziwię się ludziom, którzy świadomie dokonują zakupu utwierdzając je w przekonaniu o swojej wysokiej pozycji, jednocześnie narażając siebie na poniżenie. Na zasadzie "masz gnoju i się ciesz, że w ogóle dostąpiłeś tego zaszczytu". Out.

Jareq
14-01-2009, 14:09
Swój post napisałem z myślą o ewentualnych nabywcach dachówki tej marki. Jestem zadowolony z ich produktu-dzielę się tą informacją bo po to jest to forum.
Niech forumowicz ma informację: aha były babole na to i na to trzeba zwrócić uwagę ale byli też zadowoleni klienci.
Pozdrawiam


Masz rację każdy może popełnić błąd lub wyprodukować coś co odbiega od jego standardów - tak po prostu co jakiś czas się zdarza.
Ale każda normalna firma w trosce o własna markę takiego bubla nie puści w obieg a jeżeli nawet taka sytuacja zdarzyłaby się, to czym prędzej powinna zabrać towar i szybciutko go zniszczyć. A nie jak w tym przypadku mówić, że wszystko jest super a towar jest pierwszej klasy - to przemyśana arogancja w najczystszym wykonaniu i to jest najbardziej bulwersujące w tym przypadku.

pozdrawiam

mjakob
11-05-2009, 20:12
Przypominam tylko, ze post zaczynający temat jest z początku 2006 roku czyli 3 (słownie: trzy) lata temu!!!


Może jeszcze wypowie się ktoś kto niedawno układał u siebie Creatona. Jak to jest teraz?

Leżą przede mną dwie: Kerafane (teraz Premion) brąz glazura finesse oraz Bogen innovo12 miedz angoba szlachetna. Obie jednakowo ładne hehe.
Tyle co mogę zauważyć, to creaton ma większe zamki, wygląda "solidniej".
Cena ta sama, co wybrać.....

TOMASZQS
11-05-2009, 22:29
Układałem niedawno Premiona, dachóweczka super, dosyć równa , dobrze leży, brzydkie i drogie ma kominki went, poza tym towar pierwszorzędnej jakości. Polecam

zatom
11-05-2009, 22:30
Mam Creatona Domino.
Nie ma sie do czego przyczepić. Nie wiem czy jakakolwiek dachówka była zniszczona. Bez przebarwień, odprysków itp.

Kazda firma zalicza wpadki.
Dla planujących zakup. Najlepiej rozmawiac ze sprzedawcami / składami, posiadającymi różne marki w ofercie. Ci wydają mi się najbardziej reprezentatywni i miarodajni w swoich opiniach.
W mniejszym stopniu brałbym pod uwagę podobne wątki jak ten, skądinąd dobrze opisane i udokumentowane.

edi1977
11-05-2009, 22:44
Przypominam tylko, ze post zaczynający temat jest z początku 2006 roku czyli 3 (słownie: trzy) lata temu!!!


Może jeszcze wypowie się ktoś kto niedawno układał u siebie Creatona. Jak to jest teraz?

Leżą przede mną dwie: Kerafane (teraz Premion) brąz glazura finesse oraz Bogen innovo12 miedz angoba szlachetna. Obie jednakowo ładne hehe.
Tyle co mogę zauważyć, to creaton ma większe zamki, wygląda "solidniej".
Cena ta sama, co wybrać.....

Wlasnie ma kladziona dachowka Creaton Premion; kolor miedz angobowana. Z tego co juz polozyli i z tego co lezy na paletach to jestem zadowolony. Mam nadzieje, ze na koniec roboty bede rowniez zadowolony. Moge zamiescic zdjecia, ale to zajmie jeszcze pare dni.

Sam na poczatku zastanawialem sie pomiedzy Robenem i Ruppem, a potem Ruppem i Creatonem. No i zostal Creaton.

mjakob
12-05-2009, 07:55
Wlasnie ma kladziona dachowka Creaton Premion; kolor miedz angobowana. Z tego co juz polozyli i z tego co lezy na paletach to jestem zadowolony. Mam nadzieje, ze na koniec roboty bede rowniez zadowolony. Moge zamiescic zdjecia, ale to zajmie jeszcze pare dni.

Sam na poczatku zastanawialem sie pomiedzy Robenem i Ruppem, a potem Ruppem i Creatonem. No i zostal Creaton.

A próbowałeś wymóc na sprzedawcy by zagwarantował Ci dostawę z jednego dnia produkcji? Przynajmniej dla dachówek podstawowych.
Kasę przy zamówieniu wziąć to owszem, ale jak już się klient chce się zabezpieczyć to nie tak łatwo.

edi1977
12-05-2009, 11:31
A próbowałeś wymóc na sprzedawcy by zagwarantował Ci dostawę z jednego dnia produkcji? Przynajmniej dla dachówek podstawowych.
Kasę przy zamówieniu wziąć to owszem, ale jak już się klient chce się zabezpieczyć to nie tak łatwo.

Towar zostal zamowiony przez mojego dekarza. Odpowiada on za calosc prac wlaczajac jakosc towaru. No, ale oczywiscie jak mozna sie domyslec do najtanszych nie nalezy...cos za cos.

mika 30
12-05-2009, 12:17
Może jeszcze wypowie się ktoś kto niedawno układał u siebie Creatona. Jak to jest teraz?

Leżą przede mną dwie: Kerafane (teraz Premion) brąz glazura finesse oraz Bogen innovo12 miedz angoba szlachetna. Obie jednakowo ładne hehe.
Tyle co mogę zauważyć, to creaton ma większe zamki, wygląda "solidniej".
Cena ta sama, co wybrać.....[/quote]
Właśnie zostały zakończone prace przy pokryciu dachu Creatonem i pomimo wielu problemów jakie przeszłam z Tą dachówką teraz jestem szczęśliwa. Ma dachówkę creatona Harmonica winna czerwień glazurowana i świetnie wyszła na dachu do słońca to jest zawalisty połysk. Każdemu kto kładzie dachówkę to radzę nająć dość dobrych fachowców bo to jest połowa sukcesu dachu.[/img]

Techno200
12-05-2009, 18:30
Heh, ten temat ciagle sie odradza. Duzo moich klientow zwraca mi uwage o tym watku na muratorze. Nic dziwnego, jak sie wpisze Creaton to chyba drugi na Google wyskakuje :). No ale jak ktos napisal, temat byl walkowany 3 lata temu. Swiat sie zmienia i Creaton tez. Kiedys Creaton nie mial w Polsce jako tako przedstawicielsta, teraz maja Creaton Polska z centrala w Krakowie(fabryki tylko w Niemczech). Sa nowi przedstawiciele i nowe zmiany w zwiazku z przejeciem przez grupe Etex. Wiec mozna powiedziec ze jednak firma wyciegnela wnioski z nauczki jakiej sprawil jej wkurzony klient i napewno wiedza ze nikogo nie mozna lekcewazyc. A biorac pod uwage ze ciagle ten temat ciagle jest na tapecie to na pewno kolejna wpadka byla by dla nich bolesna. Jak mam takie powiedzenie, jak sie robie drwa to i wiory leca, nie myli sie ten co nic nie robi. Mam na placu sporo Premiona i wszystkie proste i jak trzeba. Poki co zadnych zastrzezen. 8)

Pozdrawiam

mjakob
12-05-2009, 18:49
Heh, ten temat ciagle sie odradza. Duzo moich klientow zwraca mi uwage o tym watku na muratorze. Nic dziwnego, jak sie wpisze Creaton to chyba drugi na Google wyskakuje :). No ale jak ktos napisal, temat byl walkowany 3 lata temu. Swiat sie zmienia i Creaton tez. Kiedys Creaton nie mial w Polsce jako tako przedstawicielsta, teraz maja Creaton Polska z centrala w Krakowie(fabryki tylko w Niemczech). Sa nowi przedstawiciele i nowe zmiany w zwiazku z przejeciem przez grupe Etex. Wiec mozna powiedziec ze jednak firma wyciegnela wnioski z nauczki jakiej sprawil jej wkurzony klient i napewno wiedza ze nikogo nie mozna lekcewazyc. A biorac pod uwage ze ciagle ten temat ciagle jest na tapecie to na pewno kolejna wpadka byla by dla nich bolesna. Jak mam takie powiedzenie, jak sie robie drwa to i wiory leca, nie myli sie ten co nic nie robi. Mam na placu sporo Premiona i wszystkie proste i jak trzeba. Poki co zadnych zastrzezen. 8)

Pozdrawiam

Ja nie przekreślam marki z powodu wątku w internecie (zwłaszcza że na innych producentów można znaleźć podobne) - dobrze że pojawiają się pozytywne głosy.
Niemniej jednak takie informacje nakazują pewną ostrożność, która w moim przypadku polega na tym, że usiłuję wymóc na sprzedawcy deklarację iż dachówki podstawowe będą pochodzić z tego samego czasu produkcji (1-3 dni różnicy).
Na razie są to mgliste deklaracje, że spróbują, ale ciężko, może się zdarzyć że jakaś jednak będzie różniła się datą bardziej.... itp. Dodam, że rozmawiam z poważnymi składami istniejącymi od kilku lat, z renomą na lokalnym rynku.

Czy Pan jako sprzedawca jest w stanie takie zapewnienie złożyć?

Techno200
12-05-2009, 21:24
Nie, to jest wypadkowa kilku czynnikow. Chyba ze mialbym towar fizycznie u siebie na placu to wtedy mage bo zalezy to odemnie a nie od osob trzecich. A tak pozatym nie przecenialbym az tak mocno z tymi datami produkcji, rozumiem ze iles tam miesiecy moze byc problem, ale nie kilka dni czy nawet tygodni. Dachowke podczas ukladania i tak trzeba mieszac po roznice w odcnieach moga byc nawet w partii z ta sama data. A tak na koniec opowiem pewna historyjke.
Kolezanka pracowala w firmie ktora produkuje komonenty ktore potem szly na produkcje telewizorow LCD. Mowila, ze czasami niektore sciezki scalone nie przechodziy testu bo costam nie gralo, zwykle je najtanszym koszten, najszybszym lutowano tylko tyle aby wlaczyc sprzet. Do czego zmierzam. Chodzi o to ze patrzymy na daty produkcji, itp dachowek, gdzie jest duza przejrzystosc, nr parti itp a np w innych dziedzinach zycie jestemy nieustnnie robieni w banbuko. Dlaczego? Bo o tym nie wiemy, nie widzimy. A jak mamy mozliwosc wgladu to sie czepiamy takich szczegolow ze szkoda gadac. I tak samo jest z miedzy innymi z ceramika.
Pozdrawiam

mjakob
12-05-2009, 21:55
Nie, to jest wypadkowa kilku czynnikow. Chyba ze mialbym towar fizycznie u siebie na placu to wtedy mage bo zalezy to odemnie a nie od osob trzecich. A tak pozatym nie przecenialbym az tak mocno z tymi datami produkcji, rozumiem ze iles tam miesiecy moze byc problem, ale nie kilka dni czy nawet tygodni. Dachowke podczas ukladania i tak trzeba mieszac po roznice w odcnieach moga byc nawet w partii z ta sama data. A tak na koniec opowiem pewna historyjke.
Kolezanka pracowala w firmie ktora produkuje komonenty ktore potem szly na produkcje telewizorow LCD. Mowila, ze czasami niektore sciezki scalone nie przechodziy testu bo costam nie gralo, zwykle je najtanszym koszten, najszybszym lutowano tylko tyle aby wlaczyc sprzet. Do czego zmierzam. Chodzi o to ze patrzymy na daty produkcji, itp dachowek, gdzie jest duza przejrzystosc, nr parti itp a np w innych dziedzinach zycie jestemy nieustnnie robieni w banbuko. Dlaczego? Bo o tym nie wiemy, nie widzimy. A jak mamy mozliwosc wgladu to sie czepiamy takich szczegolow ze szkoda gadac. I tak samo jest z miedzy innymi z ceramika.
Pozdrawiam

Uśmiechnąłem się czytając ten post. Nie obraź się, ale to jest właśnie gadka sprzedawców :-) żeby nie przeceniać, że zawsze coś może nie wyjść jak się chce itp...
Ludzie czepiają się "szczegółów", bo i czego mają się przyczepić? Faktycznej jakości dachówki żaden przeciętny klient nie jest w stanie ocenić. I niestety ale jeśli ktoś decyduje się dołożyć 40-50% więcej do dachówki, to niestety ale od tego wyrobu oczekuje czegoś więcej - właśnie w tych "szczegółach". Bo jeśli nie widać różnicy... to po co przepłacać.

PS. Co do historyjki o LCD. W latach 90-tych była firma, na cztery litery, produkująca sprzęt elektroniczny. Firma ta była wyznacznikiem jakości i trendów na rynku. Niestety w ostatnich czasach mocno podupadła, może właśnie przez takie "ścieżki" i "układy nie-do-końca-scalone". Teraz baaaaardzo próbuje odzyskać dawny prestiż... chyba każdy wie o jakiej firmie piszę :-)

Techno200
13-05-2009, 19:22
Mi sie chce. Ale naprawde na nie ktore rzeczy dealer nie ma wplywu, lub ograniczony. A tak pozatym jesli klient stwierdzi na placu w hurtowni lub na budowie ze dachowka ma wady to wtedy nikt nie robi problemow i wymieniaja. A to ze klienci wymagaja wiecej, to wiadomo, Creaton to klasa Premium. Ale nie wolno wpadac w przesadyzm. Bo jak dla nie wymaganie 3 dni do daty produkcji to lekki przesadyzm. Jesli wszystko jest ok, to po co szukac dziury w calym?

A wracajac do lcd ;) to co innego miec jedna czy dwie wpadki, a co innego z wyjatku uczynic regule.

Pozdrawiam

martek1981
04-06-2009, 15:05
Ma ktoś może już jakieś doświadczenia z nową dachówką Creaton Balance?

To jest dachówka wprowadzona dopiero w tym roku. Duży format - tylko 8,4 szt/m2. Aktualnie mają na nią bardzo dobrą cenę, ale nie moge o niej znaleźć żadnych opinii :-?

bombel79
04-06-2009, 15:22
tez jestem zainteresowany produktami Creatona... jednak na moj dach, z duza iloscia lukarn i czterospadowy, chyba sie nie nadaje...

na razie jestem zdecydowany na Creatona Premion, ktora jest nieco mniejsza od Balance, i troche drozsza...

do Creatona Balance dosc podobna jest Nibra F7

martek1981
04-06-2009, 17:00
Chodzi właśnie o to, że tylko na Balance jest w tej chwili taka promocja. Miedziana angoba w cenie 25 zł/m2. To naprawde tanio :o
Ja byłem już praktycznie zdecydowany na Koramic L15 cegl. angoba szlachetna, ale jej cena w tej chwili to ok 41 zł/m2 i teraz nie wiem co robić :-? Różnica w cenie przy 240m2 dachu kopertowego to ok 5000zł na korzyść Creatona.

mjakob
05-06-2009, 08:08
Chodzi właśnie o to, że tylko na Balance jest w tej chwili taka promocja. Miedziana angoba w cenie 25 zł/m2. To naprawde tanio :o
Ja byłem już praktycznie zdecydowany na Koramic L15 cegl. angoba szlachetna, ale jej cena w tej chwili to ok 41 zł/m2 i teraz nie wiem co robić :-? Różnica w cenie przy 240m2 dachu kopertowego to ok 5000zł na korzyść Creatona.

No nie żartuj że w takiej cenie :-)
Ja rozważam Premion Finesse Brąz i tez ostatnio Creaton większy upust oferuje, ale o zejściu poniżej 40zł/m2 raczej nie ma mowy.
Uważam, że wielkoformatowe dachówki dobrze sprawdzą się np. na dachach dwuspadowych, o dużych powierzchniach prostych.

bombel79
05-06-2009, 08:31
cena polaci 1 m2 balance to 23 brutto (taka ja mialem cene)

premion wychodzila jakos 27 zl za m2

mjakob
05-06-2009, 08:50
cena polaci 1 m2 balance to 23 brutto (taka ja mialem cene)

premion wychodzila jakos 27 zl za m2

Kurcze skąd Wy macie te ceny !! Ten premion to jaki kolor i czy nuance czy finesse. Jakie ceny pozostałych elementów?
Możesz podać cenę za m2 ale całego dachu z gąsiorami, skrajnymi, kominkami, akcesoriami, klamrami, taśmami uszcz. itp.
U mnie wychodzi 85zł/m2 za premion finesse brąz. dach 180m2.

odaro
05-06-2009, 09:59
cena polaci 1 m2 balance to 23 brutto (taka ja mialem cene)

premion wychodzila jakos 27 zl za m2

Powiedz mi gdzie są takie ceny to kupie na handel i jeszcze na tym zarobię.

SZUMI
05-06-2009, 10:16
ja tez mam propozycje takiej ceny.
Tylko ze przy moim dachu 4spadowym+3 lukarny dodatki wychodza bardzo drogo.
Czekam obecnie na wycene.

Creaton to podobno mercedes wsrod dachowek :)

odaro
05-06-2009, 10:26
ja tez mam propozycje takiej ceny.
Tylko ze przy moim dachu 4spadowym+3 lukarny dodatki wychodza bardzo drogo.
Czekam obecnie na wycene.

Creaton to podobno mercedes wsrod dachowek :)


Nam chodzi o cenę Premion

martek1981
05-06-2009, 10:33
Chodzi właśnie o to, że tylko na Balance jest w tej chwili taka promocja. Miedziana angoba w cenie 25 zł/m2. To naprawde tanio :o
Ja byłem już praktycznie zdecydowany na Koramic L15 cegl. angoba szlachetna, ale jej cena w tej chwili to ok 41 zł/m2 i teraz nie wiem co robić :-? Różnica w cenie przy 240m2 dachu kopertowego to ok 5000zł na korzyść Creatona.

No nie żartuj że w takiej cenie :-)
Ja rozważam Premion Finesse Brąz i tez ostatnio Creaton większy upust oferuje, ale o zejściu poniżej 40zł/m2 raczej nie ma mowy.
Uważam, że wielkoformatowe dachówki dobrze sprawdzą się np. na dachach dwuspadowych, o dużych powierzchniach prostych.

Poważnie! Nawet troche mniej - 24,3 zł/m2.
Gościu ze składu mówi, że takiej promocji jeszcze nie było jak zrobił Creaton. Trwa ona od niedawna bo od 25.05. do końca czerwca lub do odwołania.
Oferta na mój dach z dodatkami:
-dachówka podstawowa na 240m2
-dachówka skrajna lewa/prawa - 46
-gąsior 175 szt.
-zamknięcie gąsiora - 10 szt.
-trójnik do gąsiora - 3 szt.
-kominek wentylacyjny - 5szt.

Koramic L15 cegl. angoba szlachetna - 19 722 zł
Creaton Balance angoba miedziana - 14 700 zł :o

Nie wiem właśnie co mam robić bo dach mam kopertowy, ale cena jest naprawde kusząca :wink:

bombel79
05-06-2009, 10:47
tfu, 27 oczywiscie netto... grrr, czlowiek jak pisze przed kawa to jeszcze nie mysli :)

PS
u kowalczyka, tylko trza troche sie potargowac :)

mjakob
05-06-2009, 11:11
Poważnie! Nawet troche mniej - 24,3 zł/m2.
Gościu ze składu mówi, że takiej promocji jeszcze nie było jak zrobił Creaton. Trwa ona od niedawna bo od 25.05. do końca czerwca lub do odwołania.


No właśnie mnie też mówili o tej promocji do końca czerwca. Naprawdę, cena niezła, zwłaszcza że kominek u creatona kosztuje ponad 400zł a Ty masz ich 5!! do tego 240m2 koperta.
Premion w powłoce Finesse będzie na pewno droższą dachówką (u innych producentów odpowiednik to chyba angoba szlachetna), ale i tak te ceny (nawet brutto), co podajecie, na śląsku są mało realne.

odaro
05-06-2009, 12:02
Chodzi właśnie o to, że tylko na Balance jest w tej chwili taka promocja. Miedziana angoba w cenie 25 zł/m2. To naprawde tanio :o
Ja byłem już praktycznie zdecydowany na Koramic L15 cegl. angoba szlachetna, ale jej cena w tej chwili to ok 41 zł/m2 i teraz nie wiem co robić :-? Różnica w cenie przy 240m2 dachu kopertowego to ok 5000zł na korzyść Creatona.

No nie żartuj że w takiej cenie :-)
Ja rozważam Premion Finesse Brąz i tez ostatnio Creaton większy upust oferuje, ale o zejściu poniżej 40zł/m2 raczej nie ma mowy.
Uważam, że wielkoformatowe dachówki dobrze sprawdzą się np. na dachach dwuspadowych, o dużych powierzchniach prostych.

Poważnie! Nawet troche mniej - 24,3 zł/m2.
Gościu ze składu mówi, że takiej promocji jeszcze nie było jak zrobił Creaton. Trwa ona od niedawna bo od 25.05. do końca czerwca lub do odwołania.



Tylko żeby ta promocja nie skończyła się tak jak tutaj

http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm

martek1981
05-06-2009, 20:03
Chodzi właśnie o to, że tylko na Balance jest w tej chwili taka promocja. Miedziana angoba w cenie 25 zł/m2. To naprawde tanio :o
Ja byłem już praktycznie zdecydowany na Koramic L15 cegl. angoba szlachetna, ale jej cena w tej chwili to ok 41 zł/m2 i teraz nie wiem co robić :-? Różnica w cenie przy 240m2 dachu kopertowego to ok 5000zł na korzyść Creatona.

No nie żartuj że w takiej cenie :-)
Ja rozważam Premion Finesse Brąz i tez ostatnio Creaton większy upust oferuje, ale o zejściu poniżej 40zł/m2 raczej nie ma mowy.
Uważam, że wielkoformatowe dachówki dobrze sprawdzą się np. na dachach dwuspadowych, o dużych powierzchniach prostych.

Poważnie! Nawet troche mniej - 24,3 zł/m2.
Gościu ze składu mówi, że takiej promocji jeszcze nie było jak zrobił Creaton. Trwa ona od niedawna bo od 25.05. do końca czerwca lub do odwołania.



Tylko żeby ta promocja nie skończyła się tak jak tutaj

http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm

Czytałem juz kiedys ten wątek, ale mam nadzieje, że to odosobniony przypadek.

ketrab
09-06-2009, 23:56
Przeczytałem cały wątek. Niby stara sprawa.Czy rzeczywiście coś sie zmieniło z firmą Creaton? Czy dalej tak traktują klijenta jeśli chodzi o reklamacje jak autorke tego tematu?? A jak z jakością dachówki? Niedługo będę kładł dach i teraz wybór dachówki.
Szczerze mówiąc zniechęciłem cie do Creatona.

edi1977
10-06-2009, 07:28
Przeczytałem cały wątek. Niby stara sprawa.Czy rzeczywiście coś sie zmieniło z firmą Creaton? Czy dalej tak traktują klijenta jeśli chodzi o reklamacje jak autorke tego tematu?? A jak z jakością dachówki? Niedługo będę kładł dach i teraz wybór dachówki.
Szczerze mówiąc zniechęciłem cie do Creatona.
Mi wlasnie skonczyli klasc Creton Premion. Nie mam zadnych uwag. Dachowka jest super !!! A zastanawialem sie nad Robenem :)

odaro
10-06-2009, 09:13
Przeczytałem cały wątek. Niby stara sprawa.Czy rzeczywiście coś sie zmieniło z firmą Creaton? Czy dalej tak traktują klijenta jeśli chodzi o reklamacje jak autorke tego tematu?? A jak z jakością dachówki? Niedługo będę kładł dach i teraz wybór dachówki.
Szczerze mówiąc zniechęciłem cie do Creatona.
Mi wlasnie skonczyli klasc Creton Premion. Nie mam zadnych uwag. Dachowka jest super !!! A zastanawialem sie nad Robenem :)

Ile teraz płaciłeś za Premion?

edi1977
10-06-2009, 09:24
Przeczytałem cały wątek. Niby stara sprawa.Czy rzeczywiście coś sie zmieniło z firmą Creaton? Czy dalej tak traktują klijenta jeśli chodzi o reklamacje jak autorke tego tematu?? A jak z jakością dachówki? Niedługo będę kładł dach i teraz wybór dachówki.
Szczerze mówiąc zniechęciłem cie do Creatona.
Mi wlasnie skonczyli klasc Creton Premion. Nie mam zadnych uwag. Dachowka jest super !!! A zastanawialem sie nad Robenem :)

Ile teraz płaciłeś za Premion?

Mam miedz-angoba. Zamawialem na koniec kwietnia. Najtaniej w hurtowni mialem 3,65 brutto (22% vat) za szt. Aby miec mniej problemow jakby towar byl jakis lewy to zakupilem od swojego dekarza za 3,30 brutto (7% vat).

yvfi1
20-06-2009, 14:50
Właśnie wyceniono nam dachówkę Creaton Balance czarna angoba w Tarnowie. Metr dachówki podstawowej 29zł, gąsiory po 27zł (ozdobne), dachówka skrajna 25zł. Termin realizacji ok. 2 tygodnie i jedyne, co mnie martwi to to, że ponoć produkcja jest na Węgrzech...

robertus86
20-06-2009, 15:55
witam ktos wyzej pisal ze creaton ma fabryki tylko w niemczech, a co powiecie o nowej dachowce creatona balance produkowana na wegrzech ? mozna jej zaufać czy lepiej dac sobie spokoj i nie ryzykowac dodam ze cena jest rewelacyjna. POZDrawiam

siemka
20-06-2009, 21:45
Jestem delikatnie wk....ny, że tak dałem sie nabrać na ten pseudoprodukt......kupiłem karpiówkę-brąz.......kazda inny wymiar....syf, a cholera jasna ...przecież czytałem ten wątek przed zakupem :evil:
....głupich nie sieja......to o mnie :evil:

ketrab
21-06-2009, 02:12
Jestem delikatnie wk....ny, że tak dałem sie nabrać na ten pseudoprodukt......kupiłem karpiówkę-brąz.......kazda inny wymiar....syf, a cholera jasna ...przecież czytałem ten wątek przed zakupem :evil:
....głupich nie sieja......to o mnie :evil:

Czyli nadal nie jest najlepiej z jakoscia Creatona. CZy juz reklamowales dachowki i czy cos odpowiedzieli?? Jestem ciekaw szczegolow.

SZUMI
21-06-2009, 07:25
ja tez zastanawiam się nad nową dachówką CREATON Balance. Cena jest rewelacyjna. W hurtowni powiedziano mi ze produkowana jest na Węgrzech. Czy ktoś już może ją zakupił?

robertus86
21-06-2009, 10:08
witam w ktorym miejscu w tarowie wycenialiscie dach ja wyceniam w brzesku i dostalem troche wyzsze ceny tej samej dachowki prosze o odpowiedz dziekuje
p.s chyba ze mowa o cenacn netto

salatar
22-06-2009, 20:01
ja tez zastanawiam się nad nową dachówką CREATON Balance. Cena jest rewelacyjna. W hurtowni powiedziano mi ze produkowana jest na Węgrzech. Czy ktoś już może ją zakupił?

dokładnie miałem o to samo pytać - cena ok 25-26 zł /m2

patrzyłem na stronę producenta - firma dość spora - fabryk dużo

i tak na marginesie co do jakości- CEGIELNIA "ODONÓW" kazdy nażeka ze słaby max i sie kruszy - na skłądach juz układają 4 po warstwy palet :)))

salatar
22-06-2009, 20:34
ja w niepołomicach dostałem na Balance - 25 zł/m2

cena super
tylko czy ktoś to widział na własen oczy ???

bombel79
22-06-2009, 22:56
widzialem, jest ok ale na duze proste dachy, najlepiej dwuspadowe... u mnie odpada, bo za duza

salatar
23-06-2009, 20:20
widzialem, jest ok ale na duze proste dachy, najlepiej dwuspadowe... u mnie odpada, bo za duza

ok ja mam dach prosty
ale ....... jaki ten Balance ma kształt bo co zdjecie na stronie albo w katalogu - to jest inna !!! albo cos w stylu "eSówki" albo taka "płaska"

to jaka ona jest ??

Irxman
25-06-2009, 16:55
Nikogo nie dziwi cena produktu.
To nie jest dachówka robiona w Niemczech tylko na Wegrach.
I podobno to nie to samo.

salatar
25-06-2009, 18:29
a że niby dachówki robione w polsce będą lepsze od tych z węgier

dzis oglądałem Balance - kształt - holenderka

niby na składzie na próbkach tez były takie wady jak w 'słynnym temacie o kompromitacji " - ale na palecie dla klijenta było ok

my szukamy koloru czerwonego naturalnego - niby ten balance to angoba w tym kolorze ale wglada to na zwykłą dachówkę - a my chcemy mieć troszkę połysku na dachu :)

andrzej100
27-06-2009, 10:20
a że niby dachówki robione w polsce będą lepsze od tych z węgier

dzis oglądałem Balance - kształt - holenderka

niby na składzie na próbkach tez były takie wady jak w 'słynnym temacie o kompromitacji " - ale na palecie dla klijenta było ok

my szukamy koloru czerwonego naturalnego - niby ten balance to angoba w tym kolorze ale wglada to na zwykłą dachówkę - a my chcemy mieć troszkę połysku na dachu :)

Angobowana szczegolnie nie rozni sie polyskiem od zwyklej , glazurowana to ma polysk, ze hej.
Co do ceny, to widzialem w necie ok 18zl netto i troszke jestem zawiedziony, bo kupilem m-c temu Robena (zapomnialem nazwe ale wchodzi 9,8 na m2) za 28 zl brutto, szkoda, byloby taniej

Asia i Robert
27-06-2009, 19:08
Tylko żeby ta promocja nie skończyła się tak jak tutaj

http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm

Czytałem juz kiedys ten wątek, ale mam nadzieje, że to odosobniony przypadek.

NIESTETY ZDARZAJĄ SIĘ I INNE MOŻE NIE W 100% TAKIE JAK TEN ALE JEDNAK

DO TEGO PODEJŚCIE FIRMY CREATON DO REKLAMACJI TO PORAŻKA

W ODPOWIEDZI OKAZUJE SIĘ ZE DACHÓWKA NIE MUSI MIEĆ WŁAŚCIWEGO WYGLĄDU TYLKO SPEŁNIAĆ NORMY

W EFEKCIE DACHÓWKA W KROPKI (OTARCIA POWSTAŁE PODCZAS TRANSPORTU - WYNIKŁE Z WADY POWŁOKI LUB NIEWŁAŚCIWEGO SPOSOBU FABRYCZNEGO PAKOWANIA) TO NORMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

TYLKO NIE CREATON - NIE KUPUJCIE TEGO BADZIEWIA - NIE NABIERAJCIE SIĘ NA PROMOCJE !!!!

marcin1971
10-07-2009, 21:47
witam wszystkich postanowilem dolaczyc do grupy tych ktorych firma creaton potraktowla jak ludzi drugiego sortu . Zakupilem w/w dachowke i powiem ze juz mam problemy dachowka w sumie jest ok poza kilkoma stluczkami ale wukonczenia dwie palety sa do wymiany wszystkie sa wyszczerbione i tak konkretnie ze majster az sie za glowe zlapal na dodatek niemcy zamalowali wszystkie te wykonczenia nawet nie tym kolorem tylko innym w sumie do wymiany jest 108 sztuk nie wiem jak ta sprawa sie skonczy bo jestem w trakcie zalatwiania ale napewno nie odpuszcze byl juz przedstawiciel tej firmy zrobil zdjecia i czekam teraz na decyzje nie wiem jak mozna tak robic klijentow tak w balona ciekaw jestem czy ktorys z tych co to sprzedaja polozyli by sobie takiego bubla na dachu napisze potem jak sie skonczy to wszystko.

wartownik
12-07-2009, 14:58
ja tez zastanawiam się nad nową dachówką CREATON Balance. Cena jest rewelacyjna. W hurtowni powiedziano mi ze produkowana jest na Węgrzech. Czy ktoś już może ją zakupił?

wygląda solidnie , duży format dlatego cena jest atrakcyjna ,
fajnie sie kryje i spina ,
maly problem z dostawą dodatkow , zauważylem zarysowania ,
jutro zaczynam krycie to ją dokladnie sprawdze

SZUMI
12-07-2009, 19:03
daj znac koniecznie, bo ja ciagle sie wacham :)

wartownik
14-07-2009, 11:41
jak na razie same plusy , polecam

chomag
21-07-2009, 22:50
Jestem na etapie wyboru dachówki i wybrałem dachówkę creatona ale są różne opinie.
Proszę o opinie ludzi którzy mają już tą dachówkę.

cieszynianka
21-07-2009, 23:44
Piszesz i masz:

(Żeby nie było niejasności podaję tylko link do dyskusji, a nie wyrażam opinii na ten temat :roll: )

http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm

:-?

cieszynianka
21-07-2009, 23:49
I jeszcze tu:

http://forum.muratordom.pl/dachowka-trost-rg12-obecnie-creaton-co-sadzicie,t139811.htm?highlight=dachówka%20creaton

http://forum.muratordom.pl/dachowka-creaton-problem,t134845.htm?highlight=dachówka%20creaton

http://forum.muratordom.pl/poradzcie-creaton-domino-lub-balance-ew-nelskamp-s9-g10,t110960.htm?highlight=dachówka%20creaton

http://forum.muratordom.pl/cala-prawda-o-dachowce-creaton,t103623.htm?highlight=dachówka%20creaton

http://forum.muratordom.pl/dachowki-ceramiczne-creaton,t99309.htm?highlight=dachówka%20creaton

:wink:

salatar
24-07-2009, 23:42
ja zamówiłem BAlance w miedzi
widziełm dach pokryty tą dachwką - jest OK

po II w tych pieniądzach (ok 30zł /m2)można kupic tylko ROBENA - tam jakoś nikt nie nażeka na jokośc bo wie ze to tanie :)

anitavia
27-07-2009, 13:04
Creaton to porażka .... skuszeni ceną , renomą creatona, wyglądem dachówki wystawowej, zamówiliśmy 200m tejże dachówki.Po dwóch tygodniach przywieziono nam owo cudo :evil: Koszmar :evil: źle pakowana, nierównomierna angoba spora ilość dachówek uszkodzonych w transporcie :roll:
Także usłyszeliśmy od przedstawiciela,że to norama :o

NIE KUPUJCIE! Nie dajcie sobie wcisnąć dziadostwa jako towaru pierwszej jakości.
Promocja nie powinna oznaczać oszustwa! :evil:

salatar
27-07-2009, 21:50
Creaton to porażka .... skuszeni ceną , renomą creatona, wyglądem dachówki wystawowej, zamówiliśmy 200m tejże dachówki.Po dwóch tygodniach przywieziono nam owo cudo :evil: Koszmar :evil: źle pakowana, nierównomierna angoba spora ilość dachówek uszkodzonych w transporcie :roll:
Także usłyszeliśmy od przedstawiciela,że to norama :o

NIE KUPUJCIE! Nie dajcie sobie wcisnąć dziadostwa jako towaru pierwszej jakości.
Promocja nie powinna oznaczać oszustwa! :evil:


od kogo kupowaliście ?

anitavia
27-07-2009, 22:14
od kogo kupowaliście ?
Jak większość naszych budowlanych zakupów - Sieraków. Skład budowlany spisał się na medal zwrot przyjął (a właściwie nie przywieźli nam pod do tylko zadzwonili abyśmy przyjechali zobaczyć zamówioną dachówkę ) prawdopodobnie sami nie wiedzieli co przyjdzie ... do tej pory nie handlowali creatonem.

stefan12
28-07-2009, 23:24
Teraz też mam dylemat którą wybrać: niby dobrego Roben'a Plus czy nowość i niewiadomą Creaton'a Balance. Balance trochę większe zamki, większa możliwość manewrowania dachówką, ale ten temat kompromitujący Creatona... W hurtowni naciągają mnie na Balanca, może mają jakieś powody by to robić (w postaci biletów NBP). Sam nie wiem. Cena porównywalna.

anitavia
29-07-2009, 08:13
W końcowym finale wybraliśmy rupp ceramikę syrius13. Właśnie jest w dobrej cenie (33/34 zł za m2) Koszt jest nieco wyższy niż przy zakupie Creatona czy Robena ale dachówka o wiele lepsza.

q-bis
31-07-2009, 10:02
Dachówka położona zimą.
Wygląda super.
Polecam.

andry
01-08-2009, 17:09
No i jak z tą jakością Creatona Balance; pytanie do posiadaczy, użytkowników.
Cena faktycznie zachęcająca. Kupił już ktoś i położył tą dachówkę??? Jak oceniają ją fachowcy-dekarze???

bonetka
01-08-2009, 18:12
Witam

ja mam Creaton Balance brązową matową tę starszą bo dom już stoi 3 lata ( mniejszą dł 43,5 cm szer. 26 )..wtedy mało kto miał taką .
prezentuje się bardzo dobrze , jakość dobra i dekarze ją chwalili . Nie miałam zadnych uwag . A na pakowanie trzeba uważać ..i na sprawę taką że zamawiana jedna partia wcześniej a druga np. pózniej bo ktoś wpadł na pomysł dobudować coś ..niestety kolor będzie się róznił bo to już z innego pokładu glinki .
http://www.creaton.tomiczek.pl/sam_img/d06s3.jpg
Ta nowa jest duża gabarytowo i myślę że na duże dachy ... ( tak jak gres większe formaty do większego pomieszczenia ).

Ta nowa Balance jest inna ... nie ma tak płaskiego tego zakończenia bocznego tylko bardziej faliste ( przynajmniej tak się wydaje jak się patrzy na pojedyńczą dachówkę ) i jest większa ok. 50 cm dł i szer.32,3
chyba że na kilku stronach inter. np. nokaut czy allegro jest prezentowana nie ta dachówka tzn nie to zdjęcie )
http://img.nokaut.pl/p/9e/8f/9e8f88667cc5ed1d0f42e1555e830695500x500.jpg
na dachu wyglada tak :
w/g mnie nie przypomina starej Balance ......bardziej Futurę
http://www.fulereny.blink.pl/mum/balance.jpg

jeszcze jedno ..cena za jedną 3 lata temu to 5,12 zł ...a wchodziło 12,1 szt na mkw ...czyli ....łącznie 61,95 zł /m2 ...więc nie była to dachówka tania

bombel79
01-08-2009, 21:44
z tego co wiem to Balance jest z Wegier... my wybralismy wypalana w Niemczech Premion

andry
02-08-2009, 22:52
W hurtowni zapewniano mnie że to niemiecki produkt.

bombel79
03-08-2009, 08:02
andry, ja tyle wiem ile slyszalem, ale we wszystkich skladach mowiono mi ze Creaton wykupil cegielnie na Wegrzech zeby wejsc na segment rynku tanich wielkoformatowych dachowek... no i mamy Creaton Balance... ale tak jak na wstepie, niie jestem expert - wiem ile uslyszalem

anikavonboger
05-08-2009, 21:31
Niedługo powinnam podjąć decyzję dotyczącą rodzaju dachówek, które zostaną położone na dachu mojego domu. Problem jest ogromny, bo podobają mi się esówki, mnich i mniszka, domino - wszystkie w kolorze ceglastym - i wszystkie niestety drogie "modele". Dylemat polega na tym czy położyć tańsze i takie, które mi się nie podobają, czy droższe (oczywiście kosztem pozostałej części budowy) ale za to śliczne. Do tego dochodzi jeszcze obawa, że te z pozoru tańsze mają jakieś ukryte koszty lub po prostu będą miały wady. Jakie dachówki polecacie?

andry
08-08-2009, 23:40
Faktycznie Balance pochodzi z węgierskich wytworni Creatona, niemniej jest to dachówka I gat i objęta gwarancją jak pozostale produkty Creatona.
Ma ją może już ktoś położoną na dachu?? Może zdjęcie by ktoś wrzucił ja Balance prezentuje się na dachu. Proszę. :roll:

malgoss
09-08-2009, 01:09
W hurtowni naciągają mnie na Balanca (...)

w Kwidzynie? Gdzie?

Macałam tego nowego Balance. Prezentuje się całkiem, całkiem ale oczywiście żadna próbka nie zastąpi ocenienia dachówki już na budynku :)

Zeyo
09-08-2009, 10:10
Też sie zastanawiam nad kupnem tej dachówki. Wczoraj byłem w pobliskim składzie budowlanym i zaproponowano mi tam

28.3zł za metr m^2 miedzianej angoby
26.3zł gąsior (2.5 szt na mb)
24.5zł dachówka krawędziowa lewa/prawa

Pracownik składu dał mi też nr telefonu do jednego z klientów który kupił niedawno u nich kompletny dach z tej dachówki. Byłem na tej budowie i zrobiłem kilka zdjęć. Właściciel nie ma żadnych zastrzeżeń do tej dachówki i jest bardzo zadowolony. Także chyba się skuszę i też kupie tego Balance zamiast Roben monza :)

http://img34.imageshack.us/img34/2640/dsc00942m.th.jpg (http://img34.imageshack.us/i/dsc00942m.jpg/)

http://img141.imageshack.us/img141/5116/dsc00943t.th.jpg (http://img141.imageshack.us/i/dsc00943t.jpg/)

http://img21.imageshack.us/img21/8771/dsc00944fgw.th.jpg (http://img21.imageshack.us/i/dsc00944fgw.jpg/)

http://img21.imageshack.us/img21/2634/dsc00945q.th.jpg (http://img21.imageshack.us/i/dsc00945q.jpg/)

http://img268.imageshack.us/img268/8128/dsc00946g.th.jpg (http://img268.imageshack.us/i/dsc00946g.jpg/)

shivaki
09-08-2009, 20:10
nie kupujcie dachówki creatona w wieluniu bo jest bubel nie da się tego ułożyć na dachu bo tak jest krzywa
i nie przyjmują reklamacji!!!!!!!
mają takie normy że na jednej dachówce 7,5 mm może być krzywa

Kasia_i_Robert
10-08-2009, 07:31
Hehe, mieliśmy tam kupować Creatona jakiś czas temu, dobrze, że kupiliśmy w Pabianicach. Zero problemów.

7raf3
11-08-2009, 15:42
Witam
Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z creatonem balance z Warszawy (sklep internetowy)?
Oby jak najmniej wpadek nam się zdarzało!
Pozdrawiam.

monika.KIELCE
13-08-2009, 12:35
Jeszcze trochę i ja się pochwalę tą dachówką, kolor łupka. Wczoraj przywieziona. Nie rozpakowana jeszcze, tylko jedną paczkę (4 szt) wytargaliśmy na "światło dzienne". Jutro przychodzą dekarze, zobaczymy jak to będzie.

A oto pierwsze wrażenia:
1. Potwierdzam opinie odnośnie pakowania na paletach. Nie budzi ono zaufania, choć nie wiem jak wygląda to u konkurencji.
2. Na czterech sztukach, które oglądaliśmy, angoba równomierna, bez zacieków, mazów, powierzchnia dość gładka.
3. Uszkodzonych - pękniętych na pół - naliczyliśmy 5 szt, z tego jedną mąż podczas ustawiania na stropie załatwił. Pytanie, czy w środku palet nic
nie popękało ale chyba nie.
4. Jest natomiast trochę małych odprysków na brzegach, na zamkach. Dzwoniłam do składu pytając zawczasu o jakąś farbę czy środek do zamalowania tych miejsc ( z forum wiem, że coś takiego często się stosuje ) jednak nic o tym nie wiedzieli. Mają się dopytać.

Generalnie na razie jestem zadowolona, choć bez euforii.

maqmba
14-08-2009, 12:31
Witam. Mam Creaton Kera-Pfanne miedź angobowana. Miał być Brass, ale w tamtym czasie była nie do dostania i kolega ze składu namówił mnie na Creatona właśnie. I po dziś dzień mu za to dziękuję. Od 2 lat leży na dachu i jestem bardzo zadowolony. Po położeniu były widoczne odciski po ciasnym pakowaniu dachówki. Ale po dwóch deszczach nie było już śladu. Kupowana w Wlkp., skład E.J Trans w Koninie. Po położeniu dachu kilka potłuczonych odebranych wraz z resztą innych materiałów i zrobiona korekta bez zbędnego gadania. Tak więc sam skład budowlany, dachówka Kera-Pfanne, jak i podejście do klienta i obsługa - na najwyższym poziomie. Przynajmniej w moim przypadku. Widziałem jak obsługują innych klientów, więc to nie kwestia kolegi. Naprawdę życzliwi ludzie - od szefowej po magazyniera. Może się to przyda ludziom z "mojego terenu". Jedyne czym mnie Creaton osłabił to ceny kominków wentylacyjnych do tej dachówki - rodem z kosmosu. Zrobiłem więc z klinkieru. Pozdrawiam

enickman
14-08-2009, 14:49
bardzo wylewne to jak na pierwszy post na forum :D :D :D

zaraz pewnie dopisze się i szefowa i magazynier :-)

7raf3
17-08-2009, 21:51
Ciekawe; tak wiele czasu pochłania budowa wymarzonego domu. Wielu z nas to Amatorzy usiłujący zbudować swe dzieło, rzekłbym pomnik. Mamy po 40, 50 i więcej lat i chcemy wciąż budować. A przecież nie zabierzemy tego ze soba... Dzieci?... Mogą to olać. Nie dostańcie tylko zawału serca budując :D
Pozdro

Asia i Robert
18-08-2009, 00:56
... Swiat sie zmienia i Creaton tez. Kiedys Creaton nie mial w Polsce jako tako przedstawicielsta, teraz maja Creaton Polska z centrala w Krakowie(fabryki tylko w Niemczech). Sa nowi przedstawiciele i nowe zmiany w zwiazku z przejeciem przez grupe Etex. Wiec mozna powiedziec ze jednak firma wyciegnela wnioski z nauczki jakiej sprawil jej wkurzony klient i napewno wiedza ze nikogo nie mozna lekcewazyc...

G... prawda. Nic się nie zmieniło. Ja na swoją reklamację dostałem odpowiedź ze wszystko jest zgodne z normą. Napisałem odpowiedź i 6 miesięcy cisza. Szykuje się sprawa w sądzie.

Dachówki może i ładne. Ale sposób traktowania klienta poniżej jakiejkolwiek krytyki.
A wątek ten będzie wysoko w wyszukiwarkach tak długo jak długo Creaton się nie nauczy poważnie traktować klientów.

I dobrze że ten wątek jest czytany. Jestem pewien, że po jego lekturze wiele osób kupiło dachówki innej firmy - a to bolesny cios dla Creatona - najlepsza odpowiedż od klientów - których ta firma ole....

himlaje
18-08-2009, 09:50
Bardzo niepodoba mi się traktowanie klientów przez Creatona jakie jest tutaj opisywane. Niemniej ja też dołacze do jego klientów. Zdecydowalem się na balance czarnego. Głeboko wierze, może naiwnie, że bedzie dobrze. Na składzie pokazywali mi dachówkę Creatona i np. Robena i jakość wykonania (np. zamków) zdecydowanie przemawia za Creatonem. Handlowiec ze skladu budowlanego mówił, że jesli się zdarzaja problemy z Creatonem to z kolorem naturalnym i jesiennym liściem.
Mam mieszane uczucia kupując Creatona. Bardzo nie lubie firm ktore nie szanuja swoich klientów a jednocześnie decydowałem się na zakup ich produktu.:-?

na wytlumaczenie dodam, że balance jest jedną z najlżejszych dachówek a po moich perypetiach z dachem ma to znaczenie

bombel79
18-08-2009, 12:51
moj creaton premion wlasnie sie zaklada... na razie 0 uwag co do jakosci dachowki (zadnych plamek, rys... w transporcie tylko 1 dachowka uszkodzona...) zobaczymy co z tym dekarze zrobia :)

_PiotR_
18-08-2009, 23:03
wg mnie to jest tak jak w salonach z samochodami.. jakies ZONKI zdarzają sie na jakis czas... W salonie kupujemy nowe autko za kilkadziesiat, kilkaset tysieciy.. wiec sprzedawca powinien do Nas na kolanach przychodzic i dywany rozkladac.. a jak widac nieraz w programach jak klienci probuja zareklamowac ewidenetne usterki... masakra.. traktują Ciebie jak wroga... przed kupnem wchodzili w tyłek, a teraz mają w tyłku...

el-ka
18-08-2009, 23:19
Ciekawe; tak wiele czasu pochłania budowa wymarzonego domu. Wielu z nas to Amatorzy usiłujący zbudować swe dzieło, rzekłbym pomnik. Mamy po 40, 50 i więcej lat i chcemy wciąż budować. A przecież nie zabierzemy tego ze soba... Dzieci?... Mogą to olać. Nie dostańcie tylko zawału serca budując :D
Pozdro

A Tobie co ?! Jakieś załamanie nerwowe ?

leon28
19-08-2009, 23:08
Bardzo niepodoba mi się traktowanie klientów przez Creatona jakie jest tutaj opisywane. Niemniej ja też dołacze do jego klientów. Zdecydowalem się na balance czarnego. Głeboko wierze, może naiwnie, że bedzie dobrze. Na składzie pokazywali mi dachówkę Creatona i np. Robena i jakość wykonania (np. zamków) zdecydowanie przemawia za Creatonem. Handlowiec ze skladu budowlanego mówił, że jesli się zdarzaja problemy z Creatonem to z kolorem naturalnym i jesiennym liściem.
Mam mieszane uczucia kupując Creatona. Bardzo nie lubie firm ktore nie szanuja swoich klientów a jednocześnie decydowałem się na zakup ich produktu.:-?

na wytlumaczenie dodam, że balance jest jedną z najlżejszych dachówek a po moich perypetiach z dachem ma to znaczenie

nie rozumiem zupelnie ludzi, ktorzy czytajac tyle zlego o firmie, nadal probuja tam kupowac, wyrzucajac po kilkanascie tysiecy w ...... osobiscie mamy creatona na dachu, kerra pfanne angobowana miedz sama dachowka jest ok, natomiast wszystkie do niej dodatki to istna porazka. kupowalismy dachowki do kominow wentylacyjnych - sztuka po 500!!!! piecset zlotych i jest to jedno wielkie gowno. 1sza partie wymienilismy natychmiast po ich otrzymaniu, bo na 4 kominki wszystkie byly roznej wielkosci/kolorow itd. dzisiaj zalozylismy te wymienione niby na lepsze i znowu dupa. okazuje sie, ze te kominki, kupowane niby w systemie, z jednej rodziny dachowek roznia sie od tych standardowych nie tylko kolorem, ale rowniez i wielkosciami, sposobem wygiec itd. generalnie po polozeinu ich na dachu widac szpary, bo nie ukladaja sie i nie pasuja do standardowych dachowek. jednym slowem zenada za wielkie pieniadze.

ja osobiscie creatona odradzam.

rogo
19-08-2009, 23:26
u mnie Creaton leży na dachu drugi sezon i wszystko jest ok. Przy zakładaniu majster chwalił jakość dachówek i bardzo mało uszkodzonych dachówek w transporcie.

Regut1
20-08-2009, 10:06
nie rozumiem zupelnie ludzi, ktorzy czytajac tyle zlego o firmie, nadal probuja tam kupowac, wyrzucajac po kilkanascie tysiecy w ...... osobiscie mamy creatona na dachu, kerra pfanne angobowana miedz sama dachowka jest ok, natomiast wszystkie do niej dodatki to istna porazka. kupowalismy dachowki do kominow wentylacyjnych - sztuka po 500!!!! piecset zlotych i jest to jedno wielkie gowno.

Potwierdzam. Mam identyczny rodzaj i kolor dachówki. Sama dachówka super sprawa. Dopracowana i bardzo ładnie leży. Natomiast cena kominków to porażka w stosunku do ich jakości. Na szczeście musiałem kupić tylko jeden.

Senser
20-08-2009, 14:53
Ma ktoś może już jakieś doświadczenia z nową dachówką Creaton Balance?

Zdradziła mnie dwa razy i poszła sobie z obcym... :lol:

redpradnik
20-08-2009, 22:42
Ja wydałem 40 tys na dachówkę Creatona 240 m2 dachu widze ze teraz potaniało ale na ponad 40 palet 1 dachówka ubita boczna oraz 2 dachówki podstawowe pęknięte reszta wszystko ok

prezentuje sie tak http://strony.aster.pl/kosocice/Okna/medium/0008.jpg

Creaton Noblesse Brąz

elania4
22-08-2009, 18:23
Mam RG 12 Trost (obecnie Creaton) i jestem zadowolona. Dachówka pięknie leży, wygląda naprawdę solidnie, dachowcy mówili że jest twarda. Ogólnie pozytywnie się o niej wypowiadali. Nic dodać nic ująć.

Pozdrawiam

Megana
23-08-2009, 20:15
:) Witajcie,
zamówiliśmy Balance czarną angobowaną. Mamy dach koło 280m2 (z daszkami). Dachówka ma przyjechać w tym tygodniu na plac. Trochę się martwimy jak to będzie wyglądać ale mamy nadzieję, że dach wyjdzie piękny ;-)
Na pewno w dzienniku napiszemy jak nam to wyszło :)

himlaje
23-08-2009, 21:18
:) Witajcie,
zamówiliśmy Balance czarną angobowaną. Mamy dach koło 280m2 (z daszkami). Dachówka ma przyjechać w tym tygodniu na plac. Trochę się martwimy jak to będzie wyglądać ale mamy nadzieję, że dach wyjdzie piękny ;-)
Na pewno w dzienniku napiszemy jak nam to wyszło :)
Ja tez zamówilem czarna angobe w balance. maja mi układac za ok 2 tygodnie. Generalnie chcieliśmy cos grafotowego ale łupek jest za jasny a angoba... za czarna, ale cóż - niech będzie. Zobaczymy jak będzie wyglądac na dachu. Jak będe miał jakies zdjęcia to wkleje tutaj.
monika.KIELCE, może masz juz jakies zdjęcia swojego dachu. W dzienniku nic nie widze :(

Megana
23-08-2009, 21:23
himlaje - Nam też będą układać gdzieś za około 2-3 tygodnie dopiero, więc kto pierwszy zacznie, wkleja zdjęcia :) :D :D

himlaje
23-08-2009, 21:24
himlaje - Nam też będą układać gdzieś za około 2-3 tygodnie dopiero, więc kto pierwszy zacznie, wkleja zdjęcia :) :D :D
Ide na to :wink:

P.S. Własnie oglądam Twój dziennik-oby tak dalej