PDA

Zobacz pełną wersję : DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja



Strony : 1 2 3 [4] 5 6

Megana
23-08-2009, 20:26
himlaje - Nam też będą układać gdzieś za około 2-3 tygodnie dopiero, więc kto pierwszy zacznie, wkleja zdjęcia :) :D :D
Ide na to :wink:

P.S. Własnie oglądam Twój dziennik-oby tak dalej

A gdzie Twój dziennik :o :o :o
Proszę szybciutko zakładać - chociaż komentarze :) :)

himlaje
23-08-2009, 20:29
A gdzie Twój dziennik :o :o :o
Proszę szybciutko zakładać - chociaż komentarze :) :)
No własnie brak :oops: :oops: :oops: Podziwiam tych co maja jeszcze czas na prowadzenie dziennika. Mi go niestety ciągle brakuje.

Megana
23-08-2009, 20:34
A gdzie Twój dziennik :o :o :o
Proszę szybciutko zakładać - chociaż komentarze :) :)
No własnie brak :oops: :oops: :oops: Podziwiam tych co maja jeszcze czas na prowadzenie dziennika. Mi go niestety ciągle brakuje.

Ja żeby się wyspać, to powinnam chodzić tak koło 22:30 spać. A pisząc koło 23:00, to chodzę spać koło 24:00 :evil: :evil: :lol: :lol:

monika.KIELCE
23-08-2009, 20:47
Obiecałam, więc wklejam. Konic prac będzie dopiero jutro. Zdjęcia robione z góry i to jeszcze komórką więc nie za wiele widać. Jutro będzie więcej :)

http://img512.imageshack.us/img512/8099/dsc00271d.jpg

http://img198.imageshack.us/img198/7513/dsc00267vrs.jpg

Dopiero zaczynało kropić stąd te ciapki. Ale przynajmniej trochę ją umyło z kurzu i pyłu.

Jak wam się podoba kominek wentylacyjny? Dla mnie sajgon. Kupiony i przywieziony leżał w pudełku. Zobaczyłam go dopiero na dachu. Jest jak kania czubajeczka albo, wg małżonka, gotowy do odpalenia pocisk średniego zasięgu.

himlaje
23-08-2009, 20:51
Czekamy na reszte fotek.
Kominek jest poprostu fatalny :( :( :( Nie maja innych modeli w ofercie? Pewnie nie. A może dowiadywalaś się czy jest jakas inna możliwość rozwiązania tej sprawy bez montażu tak ładnego kominka?

Megana
23-08-2009, 20:57
Jak wam się podoba kominek wentylacyjny? Dla mnie sajgon. Kupiony i przywieziony leżał w pudełku. Zobaczyłam go dopiero na dachu. Jest jak kania czubajeczka albo, wg małżonka, gotowy do odpalenia pocisk średniego zasięgu.

Dach wygląda bardzo ładnie :) :)
Co do kominka wentylacyjnego, to każdy ma swoje skojarzenia :lol: :lol: :lol: , ale nie wiem, czy przypadkiem nie będziemy mieć takiego samego :lol: :lol: :lol: . Wklej proszę jutro zdjęcia :)

monika.KIELCE
23-08-2009, 21:25
U mnie już za późno na szukanie i wymianę kominka. Został sprowadzony na moje zamówienie i nie przyjmą go z powrotem, o czym uprzedzali przy zakupie. Co innego dachówka podstawowa czy ew brzegowa.

Z napisu na pudełku wiem, że takie kominki Creaton daje do Balance ale też do 2 czy 3 innych modeli dachówek. Cóż, u mnie będzie taki. Dobrze że jest w miarę blisko krawędzi i ogniomurek go zasłania :)

himlaje
23-08-2009, 21:28
Ja się obawiam, że u mnie tez taki będzie bo każda firma ma chyba jeden wzór kominka który "obsługuje" kilka modeli dachówek :( Cóż, przyjdzie się przyzwyczaić bo choc u mnie jeszcze nie mam tych kominków to czuje że nic lepszego nie wymysle

Megana
23-08-2009, 21:42
Ja się obawiam, że u mnie tez taki będzie bo każda firma ma chyba jeden wzór kominka który "obsługuje" kilka modeli dachówek :( Cóż, przyjdzie się przyzwyczaić bo choc u mnie jeszcze nie mam tych kominków to czuje że nic lepszego nie wymysle

Mąż sprawdzał i jest jeszcze jakiś jeden, troszkę inny, tylko nie wiem czy bedzie pasował do tego rodzaju dachówki.

himlaje
23-08-2009, 21:46
Ja się obawiam, że u mnie tez taki będzie bo każda firma ma chyba jeden wzór kominka który "obsługuje" kilka modeli dachówek :( Cóż, przyjdzie się przyzwyczaić bo choc u mnie jeszcze nie mam tych kominków to czuje że nic lepszego nie wymysle

Mąż sprawdzał i jest jeszcze jakiś jeden, troszkę inny, tylko nie wiem czy bedzie pasował do tego rodzaju dachówki.
Czyli światelko w tunelu jest? Zapytam handlowca, może cos mi doradzi znajdzie się dachowka z kominkiem +/- pionowo względem ziemi a nie dachu

Megana
23-08-2009, 22:23
Czyli światelko w tunelu jest? Zapytam handlowca, może cos mi doradzi znajdzie się dachowka z kominkiem +/- pionowo względem ziemi a nie dachu

Jest inny, ale nie wiemy, czy będzie dobry,a wygląda tak ( znaleziony na niemieckiej stronie )
To taki jak wybrała monika.KIELCE
http://www.systemc.pl/domek/0908/dachowka_went_1.jpg
A tu ten drugi
http://www.systemc.pl/domek/0908/dachowka_went_2.jpg

himlaje
23-08-2009, 23:13
Hm, więc jest wybór, choc taki wybór mi sie kojarzy z sytuacją gdy ktoś pyta mnie z której ręki ma mi przywalić - z lewej czy prawej :-? Oba rozwiązania równie dobre.
Co do dachówki to może faktycznie ten drugi może lepszy, mniej zauważalne jest to, że kominek nie jest skierowany prosto do nieba? Jutro zadzwonie do handlowca z zapytaniem czy jets dostepny ten spłaszczony kominek w czarnym Balansie. A Ty Megana za którym optujesz?

monika.KIELCE
24-08-2009, 06:47
Nie jestem dobra z niemieckiego ale wydaje mi się, że ten drugi kominek ma szersze podłączenie 125mm vs 100mm w takim jak u mnie. Rura przyłączeniowa i tak ma uniwersalną (docinaną) końcówkę więc chyba to nie problem. Problemem może być jedynie cena i czas oczekiwania.

A ciekawe do czego służą te:
http://www.creaton.de/typo3temp/pics/133425b0565971c42d473457b04f565e_b098e0d24b.jpg

malgoss
24-08-2009, 07:23
(...) A ciekawe do czego służą te:
http://www.creaton.de/typo3temp/pics/133425b0565971c42d473457b04f565e_b098e0d24b.jpg

to dachówka do kominów gazowych (fi) 110.

Kominek o którym ostatnio jest mowa (ta wersja "B") ma faktycznie większy przekrój przewodu przyłączeniowego i niestety cenę (w cenniku netto) o 80,00 :-?

monika.KIELCE
24-08-2009, 07:56
Ciekawe czy można by użyć tego gazowego kominka do pionów wentylacyjnych? Nałożyć tylko jakiś daszek, coby nie napadało.

eee, chyba już fantazjuje...

himlaje
24-08-2009, 09:02
Hm, czyli ten z chromowaną końcówką też nie będzie dobry, bo nie jest do końca zadaszony? I znów wszystkie drogi prowadza do jako "jedynie słusznego" kominka moniki.KIELCE. Światełko w tunelu powoli gasnie... :(

Megana
24-08-2009, 18:52
Hm, czyli ten z chromowaną końcówką też nie będzie dobry, bo nie jest do końca zadaszony? I znów wszystkie drogi prowadza do jako "jedynie słusznego" kominka moniki.KIELCE. Światełko w tunelu powoli gasnie... :(

"himlaje" ten może być użyty, my taki będziemy kupować
http://www.systemc.pl/domek/0908/dachowka_went_2.jpg

himlaje
24-08-2009, 20:26
"himlaje" ten może być użyty, my taki będziemy kupować
http://www.systemc.pl/domek/0908/dachowka_went_2.jpg
A orientowałaś się jaka jest równica w cenie między tym co ma monika.KIELCE i tym co Ty wybrałaś i czy nie ma kłopotów z dostępnością? Miałem dzwonić do handlowca ale dziś nie zdążyłem- moze jutro się uda

Megana
24-08-2009, 20:59
himlaje - wiem tylko, że na zamówienie jest i to tylko tyle. Wcześniej ktoś pisał, że różnica w cenie, to około 80 zł netto. Jak będziesz coś wiedział, to napisz :)

monika.KIELCE
24-08-2009, 22:15
zoom drugiego kominka, po więcej ujęć zapraszam do dziennika.

http://img210.imageshack.us/img210/1364/dachowka022.jpg

himlaje
25-08-2009, 13:19
Dzwoniłem do handlowca ws tych kominków. Otóż kominek moniki.KIELCE (fi 100) jest w cenie 273 zł netto (po rabacie):o :o :o . Dla mnie to cena astronomiczna, ale... jakby tego było mało, to ten drugi kominek (fi 125), do którego się skłaniam, kosztuje 371 zł netto :o :evil: Nie wiem skąd oni biorą takie ceny za kawałek wypieczonej gliny, i szczerze mówiąc to (naiwnie) myslałem, że on może kosztować max 20-30 zł. U siebie mam dwa takie kominki. Jeden od odpowietrzenia kanalizacji a drugi od went. grawitacyjnej kuchni, ktora będzie tylko jako rezerwowa bo generalnie będe miał went. mechaniczną. Juz zaczalem kombinować czy by jakos je polaczyć w jeden :-? .

Aha
Handlowiec jeszcze powiedział, że jest dostępny zamiennik takich kominków i kosztuje ok 200zł (raczej niewiele taniej) tylko, że jest wykonany z plastiku i go nie poleca bo raczej napewno zacznie się odbarwiać względem reszty dachówek i ten ów urokliwy kominek będzie sie rzucał w oczy juz nie tylko z powodu swojej piekności ale też koloru.

Megana
25-08-2009, 19:19
Aha
Handlowiec jeszcze powiedział, że jest dostępny zamiennik takich kominków i kosztuje ok 200zł (raczej niewiele taniej) tylko, że jest wykonany z plastiku i go nie poleca bo raczej napewno zacznie się odbarwiać względem reszty dachówek i ten ów urokliwy kominek będzie sie rzucał w oczy juz nie tylko z powodu swojej piekności ale też koloru.


Tam gdzie zamawialiśmy dachówki dostaliśmy na te wywietrzniki 34% rabatu ( okaże się przy płaceniu) - popytaj może sprzedawców, tam gdzie kupowałeś dachówkę :)

himlaje
25-08-2009, 19:36
No właśnie pytałem swojego handlowca, który mi cała dachówke sprzedaje. Mało tego, to jest cena, bodajże, po 40% rabacie :o bo cena katalogowa to coś ponad 600 zł. Lepiej zapytaj już teraz swojego sprzedawce po ile finalnie będzie kosztowała ta dachówka, bo rabaty rabatami.

Megana
25-08-2009, 19:38
No właśnie pytałem swojego handlowca, który mi cała dachówke sprzedaje. Mało tego, to jest cena, bodajże, po 40% rabacie :o bo cena katalogowa to coś ponad 600 zł. Lepiej zapytaj już teraz swojego sprzedawce po ile finalnie będzie kosztowała ta dachówka, bo rabaty rabatami.

Ok zapytam jutro z ciekawości ( wielkiej ) porąbało ich???? :o :o :o

himlaje
25-08-2009, 19:45
Zdecydowanie porąbało ich. Zwykła dachówka ok 5 zł, a z kominkiem x100. Myślałem, że może te kominki mają cos w sobie. Moze jakiś wiatraczek, wentylator, cos elektronicznego... ale nie. To tylko wypalana glina

Megana
25-08-2009, 19:50
Zdecydowanie porąbało ich. Zwykła dachówka ok 5 zł, a z kominkiem x100. Myślałem, że może te kominki mają cos w sobie. Moze jakiś wiatraczek, wentylator, cos elektronicznego... ale nie. To tylko wypalana glina

Firmy zawsze na dodatkach tną :)

monika.KIELCE
25-08-2009, 21:22
Ja to sobie to tak tłumaczę:
Dachówki podstawowe lecą na lini automatycznej jedna za drugą, pewnie w milionach sztuk - taka maszyna się firmie szybko zwraca.
Brzegowe i gąsiory - mniej sztuk ale wciąż dużo.
A takie kominki? Trzeba wybrać zwykłą dachówkę, wyciąć w niej otwór, wykonać czubaty daszek z kawałkiem rury a na koniec skleić jedno z drugim. Robota albo ręczna, albo wymagająca dużo bardziej skomplikowanej linii. Do tego niewielki nakład, no i mamy cenę końcową. Fabryka przecież musi zarobić.

Megana
25-08-2009, 21:26
Ja to sobie to tak tłumaczę:
Dachówki podstawowe lecą na lini automatycznej jedna za drugą, pewnie w milionach sztuk - taka maszyna się firmie szybko zwraca.
Brzegowe i gąsiory - mniej sztuk ale wciąż dużo.
A takie kominki? Trzeba wybrać zwykłą dachówkę, wyciąć w niej otwór, wykonać czubaty daszek z kawałkiem rury a na koniec skleić jedno z drugim. Robota albo ręczna, albo wymagająca dużo bardziej skomplikowanej linii. Do tego niewielki nakład, no i mamy cenę końcową. Fabryka przecież musi zarobić.
Tylko czemu, taki taki kształt??????? Na dodatek takie 3 z przodu dachu - nie wiem co z tym zrobić :o :o :o

monika.KIELCE
26-08-2009, 10:35
Tylko czemu, taki taki kształt??????? Na dodatek takie 3 z przodu dachu - nie wiem co z tym zrobić :o :o :o

Konieczne są aż 3?
Patrząc na projekt, pewnie jeden w kuchni, drugi w kibelku/kotłowni, a trzeci w łazience?

U mnie były 4 stanęło na 2. Jak są blisko to czasem można na poddaszu połączyć 2 w 1. Pytałam dekarzy, instalatora i kierownika, wszyscy się zgodzili na taką redukcję.

Megana
26-08-2009, 21:22
Stanęło na 3 :)
Musi być tak : 1 ( dla kuchni i WC), 1 ( dla łazienki), 1( będzie odpowietrzeniem kanalizacji - POŚ)
Dwa będą blisko siebie. :cry: I tak mi się nie podoba :evil: :evil:

Artur1983
27-08-2009, 05:39
Zamowienie na dachowke firmy Creaton zostalo zlozone w maju.
W czerwcu przywieziono czesc pokrycia. Brakowalo kilkudziesieciu sztuk dachowki krancowej, ktora miala zostac dowieziona w przeciagu tygodnia. Prace ruszyly, stary dach zdjeto, ale zapewnienia nie zostaly zrealizowane. Dostawca tlumaczyl sie, ze firma Creaton nie wyrabia sie z zamowieniami. Poprosili by dac im jeszcze tydzien. Historia powtarzala sie kilka razy. Pomimo telefonow, i ponaglen dachowka nie dojechala. Przedstawiciel Creaton'a ze Szczecina przyznal, ze firma ma problemy z realizacja zamowien, bo przyjeli zbyt duzo zlecen :cry: . Ktos jednak powinienbyl liczyc sie z mozliwosciami produkcyjnymi i realnie ocenic mozliwosci produkcyjne firmy.
Jest juz koniec sierpnia a ja nadal spie pod dziurawym dachem!
Nie mowiac juz o zszarganych nerwach i obawie przy kazdej ulewie, by prowizoryczne i tymczasowe pokrycie w miejscu brakujacych dachowek nie przecieklo albo odfrunelo... :o
Zdecydowanie odradzam Creaton'a!

Tobi_
27-08-2009, 06:24
A nie można domówić gdzie indziej?

Michał i Magda
27-08-2009, 07:40
U nas Creaton już położony. Przyjechała niecałe 2 tygodnie temu, całość zamówienia, bez żadnych problemów. 2 dachówki były uszkodzone i zostały wymienione. Wydaje mi się, że bardzo dużo zależy od samej hurtowni.

Pozdrawiam.

P.S. Dachówkę zamawialiśmy pod koniec czerwca.

himlaje
27-08-2009, 09:21
Megana pytałas u siebie ile kosztują te obydwa kominki?

Megana
27-08-2009, 18:05
Megana pytałas u siebie ile kosztują te obydwa kominki?

Na pewno chcesz wiedzieć??????????????????????????

Jeden kominek ( ten droższy kosztuje 500 zł po rabacie) :evil: :evil: :evil: :evil:
Michał mówi - i jeszcze żeby to ładne było :lol: :lol:

Na pewno nie jest Ci lżej z tą wiedzą :wink:

blekitny470
27-08-2009, 20:45
Witam,

Za urodzenie ślicznej córeczki, chciałbym podarować żonie wiśniowy dach jaki zawsze chciała. Niestety osobiście nie jestem przekonany co do koloru dlatego prośba o Waszą pomoc. Dla mnie najwłaściwszy byłby grafitowy cesar brassa - sami więc rozumiecie wątpliwości. Jestem indywidualistą ale, ten kolor może być jednak zbyt intensywny.

Czy w waszej okolicy jest może chociażby jeden dach o tak intensywnym glazurowanym czerwonym kolorze? Niestety mój sprzedawca nie jest w stanie wskazać takiego dachu, poszukiwania własne - bez rezultatów. Ekspozycja na sklepie zbyt skromna coby oceniać. Podrzućcie proszę zdjęcia i opinie.

http://www.creaton.de/typo3temp/pics/d24f23de7a89ba146efe7984eae3b85b_04c930f890.jpg

http://www.creaton.de/uploads/tx_mmsimageservice/cf56cad43d6d2b3abcffd5e70b0f6f8b.png

himlaje
27-08-2009, 20:54
No lżej to nie jest, ale chociaż mam świadomość że mój sprzedawca nie wyciska odemnie ostatniej złotówki. Faktycznie gdyby to przynajmniej było ładne to te wydane pieniąze aż tak by nie bolały, a tak... to jak krew w piach :-?

leon28
27-08-2009, 21:08
nie rozumiem zupelnie ludzi, ktorzy czytajac tyle zlego o firmie, nadal probuja tam kupowac, wyrzucajac po kilkanascie tysiecy w ...... osobiscie mamy creatona na dachu, kerra pfanne angobowana miedz sama dachowka jest ok, natomiast wszystkie do niej dodatki to istna porazka. kupowalismy dachowki do kominow wentylacyjnych - sztuka po 500!!!! piecset zlotych i jest to jedno wielkie gowno.

Potwierdzam. Mam identyczny rodzaj i kolor dachówki. Sama dachówka super sprawa. Dopracowana i bardzo ładnie leży. Natomiast cena kominków to porażka w stosunku do ich jakości. Na szczeście musiałem kupić tylko jeden.

tak z ciekawosci, jak lezy ci ten kominek na dachu? wg mnie te dachowki kominkowe sa zupelnie niedopasowane do kera pfanne, po prostu normalne dachowki sa bardziej zaokraglone, z wiekszymi falami, a te kominki, takie jakies bardziej kwadratowe i plytsze. w zwiazku z czym nie lezy to tak jak powinno. ja niestety mam 4 takie kominki na dachu i to, ze musialem wydac na ta kupe 2k pln powoduje, ze jeszcze dzisiaj mam drgawki.

Megana
27-08-2009, 21:09
No lżej to nie jest, ale chociaż mam świadomość że mój sprzedawca nie wyciska odemnie ostatniej złotówki. Faktycznie gdyby to przynajmniej było ładne to te wydane pieniąze aż tak by nie bolały, a tak... to jak krew w piach :-?

Mi przyznam szczerze szczęka opadła, jak mi mąż powiedział ile kosztuje, bo ja nie dałabym złamanego grosza za to coś. Mam nadzieję, że przedstawiciele Creatona, to przeczytają i przekażą dalej :)

himlaje
27-08-2009, 21:13
redpradnik, mam pytanie z innej beczki. Czy Twoje drzwi wejściowe to model Paris Stolbudu Włoszczowa?

Regut1
27-08-2009, 21:43
Potwierdzam. Mam identyczny rodzaj i kolor dachówki. Sama dachówka super sprawa. Dopracowana i bardzo ładnie leży. Natomiast cena kominków to porażka w stosunku do ich jakości. Na szczeście musiałem kupić tylko jeden.

tak z ciekawosci, jak lezy ci ten kominek na dachu? wg mnie te dachowki kominkowe sa zupelnie niedopasowane do kera pfanne, po prostu normalne dachowki sa bardziej zaokraglone, z wiekszymi falami, a te kominki, takie jakies bardziej kwadratowe i plytsze. w zwiazku z czym nie lezy to tak jak powinno. ja niestety mam 4 takie kominki na dachu i to, ze musialem wydac na ta kupe 2k pln powoduje, ze jeszcze dzisiaj mam drgawki.

Jak na razie leży w garażu i czeka na montaż. Jeszce nie zdecydowałem w którym miejscu będzie odpowietrzenie pionu. Pisałem o jakosci wykononania W porównaniu do dachówki, która jest dopracowana, kominek to porażka .

leon28
27-08-2009, 22:37
Potwierdzam. Mam identyczny rodzaj i kolor dachówki. Sama dachówka super sprawa. Dopracowana i bardzo ładnie leży. Natomiast cena kominków to porażka w stosunku do ich jakości. Na szczeście musiałem kupić tylko jeden.

tak z ciekawosci, jak lezy ci ten kominek na dachu? wg mnie te dachowki kominkowe sa zupelnie niedopasowane do kera pfanne, po prostu normalne dachowki sa bardziej zaokraglone, z wiekszymi falami, a te kominki, takie jakies bardziej kwadratowe i plytsze. w zwiazku z czym nie lezy to tak jak powinno. ja niestety mam 4 takie kominki na dachu i to, ze musialem wydac na ta kupe 2k pln powoduje, ze jeszcze dzisiaj mam drgawki.

Jak na razie leży w garażu i czeka na montaż. Jeszce nie zdecydowałem w którym miejscu będzie odpowietrzenie pionu. Pisałem o jakosci wykononania W porównaniu do dachówki, która jest dopracowana, kominek to porażka .
to chyba sie zdziwisz, u mnie kominki przelezaly 2 lata i po zalozeniu kazalem od razu je sciagac. na szczescie zona jest spokojniejsza i w sumie na dachu zostaly, ale gdybym mial goscia z creatona na wyciagniecie reki, to kto wie?

chase
28-08-2009, 08:58
Zamowienie na dachowke firmy Creaton zostalo zlozone w maju.
Możesz zdradzić gdzie zamawiałeś?

Ja kilka dni temu zamówiłem w Extradachu.

Michał i Magda
28-08-2009, 11:29
moj creaton premion wlasnie sie zaklada... na razie 0 uwag co do jakosci dachowki (zadnych plamek, rys... w transporcie tylko 1 dachowka uszkodzona...) zobaczymy co z tym dekarze zrobia :)

U nas Creaton Premion antracyt leży od tygodnia na dachu. Dachówka przyjechała jednym transportem, wszystkie dachówki ten sam odcień, 2 szt. uszkodzone w transporcie bez problemów wymienione w hurtowni. Daszek prezentuje się super i mam nadzieję, że będzie tak przez dłuuuuugie lata.

Muszę się tylko przyjrzeć tym słynnym kominkom, bo mi się nie wydawały brzydkie :D

odaro
28-08-2009, 21:22
moj creaton premion wlasnie sie zaklada... na razie 0 uwag co do jakosci dachowki (zadnych plamek, rys... w transporcie tylko 1 dachowka uszkodzona...) zobaczymy co z tym dekarze zrobia :)

U nas Creaton Premion antracyt leży od tygodnia na dachu. Dachówka przyjechała jednym transportem, wszystkie dachówki ten sam odcień, 2 szt. uszkodzone w transporcie bez problemów wymienione w hurtowni. Daszek prezentuje się super i mam nadzieję, że będzie tak przez dłuuuuugie lata.

Muszę się tylko przyjrzeć tym słynnym kominkom, bo mi się nie wydawały brzydkie :D

Musisz popatrzeć na dach od strony południowej przy bardzo słonecznej pogodzie w godzinach gdzieś 12.00-14.00.

Czasami można coś ciekawego zobaczyć.

yvfi1
06-09-2009, 18:30
O mój Boże, zestresowaliście mnie okropnie tym kominkiem, jedzie nam to wątpliwe cudo z Niemiec i też niespodzianka będzie w związku z wyglądem. Jedynie cena ciut niższa - 340zł brutto. Jutro zaczynamy kłaść czarnego balanca. Przyjechał mało potłuczony (przynajmniej tak wygląda z zewnątrz), absolutnie nie wydaje się krzywy i - z czego osobiście cieszę się najbardziej - ma bardzo mocny połysk, porównując jak roben glazura :D

himlaje
06-09-2009, 21:03
Jutro zaczynamy kłaść czarnego balanca. ...- ma bardzo mocny połysk, porównując jak roben glazura :D
No to mnie zestresowałaś :-? Bo ja niechciałbym takiego połysku. Jak będziesz miała zdjęcia to wklej na forum. U mnie mają też zaczynać chyba w tym tygodniu ale ja jeszcze nie mam tej dachówki na działce :o

redpradnik
10-09-2009, 22:29
redpradnik, mam pytanie z innej beczki. Czy Twoje drzwi wejściowe to model Paris Stolbudu Włoszczowa?

tak

Michał i Magda
11-09-2009, 07:15
Musisz popatrzeć na dach od strony południowej przy bardzo słonecznej pogodzie w godzinach gdzieś 12.00-14.00.

Czasami można coś ciekawego zobaczyć.

A co takiego, bo patrzyłam, patrzyłam i nic :oops:

mjakob
11-09-2009, 07:28
moj creaton premion wlasnie sie zaklada... na razie 0 uwag co do jakosci dachowki (zadnych plamek, rys... w transporcie tylko 1 dachowka uszkodzona...) zobaczymy co z tym dekarze zrobia :)

U nas Creaton Premion antracyt leży od tygodnia na dachu. Dachówka przyjechała jednym transportem, wszystkie dachówki ten sam odcień, 2 szt. uszkodzone w transporcie bez problemów wymienione w hurtowni. Daszek prezentuje się super i mam nadzieję, że będzie tak przez dłuuuuugie lata.

Muszę się tylko przyjrzeć tym słynnym kominkom, bo mi się nie wydawały brzydkie :D

Ja mam dopiero połowe dachu, ale też nie zauważyłem, żeby jakoś się różniły. premion brąz finesse. Całość jednym transportem. Dodatkowo dostałem 20 dachówek podst., 2 czy 3 skrajne i gąsiory gratis (podobno creaton sam dodaje). Data na paletach +/- 3 dni - nie wiem czy to data wypalania, czy pakowania. ok. 10 sztuk uszkodzonych, co na ponad 2 tysiące nie wydaje mi się dużo. dekarz mówił, że kilka sztuk było troszkę krzywych (nie dolegały tak równo jak pozostałe) ale generalnie uznał ją za dobrą dachówkę.
Już miałem rezygnować z creatona po tym co przeczytałem, ale ciesze się że nie nie zmieniłem decyzji. przynajmniej narazie :-)

aha, kominka jeszcze nie założyli :-)

nikuś
11-09-2009, 13:46
My też kupiliśmy creatona Rapido dachówka Mega formatu w cenie 30,70 /m2 brutto, narazie leży na paletach ale cieśle oglądali, my zresztą też tylko jedna boczna ubita i jedna podstawowa, kilka odrapanych, ale ogólnie jest ok na dzien dzisiejszy porównanie cena jakość - super bez uwag (kupilismy ta dachówką po tym jak wycena dachówki tondachu okazała się wyższa od dachówki creatona)

odaro
11-09-2009, 14:36
Musisz popatrzeć na dach od strony południowej przy bardzo słonecznej pogodzie w godzinach gdzieś 12.00-14.00.

Czasami można coś ciekawego zobaczyć.

A co takiego, bo patrzyłam, patrzyłam i nic :oops:

Jak masz pecha to zobaczysz łaciatych dach.

Michał i Magda
11-09-2009, 14:52
Musisz popatrzeć na dach od strony południowej przy bardzo słonecznej pogodzie w godzinach gdzieś 12.00-14.00.

Czasami można coś ciekawego zobaczyć.

A co takiego, bo patrzyłam, patrzyłam i nic :oops:

Jak masz pecha to zobaczysz łaciatych dach.

To albo źle patrzę, albo mam farta :D Oby to drugie.

Pozdrawiam.

odaro
11-09-2009, 15:08
Musisz popatrzeć na dach od strony południowej przy bardzo słonecznej pogodzie w godzinach gdzieś 12.00-14.00.

Czasami można coś ciekawego zobaczyć.

A co takiego, bo patrzyłam, patrzyłam i nic :oops:

Jak masz pecha to zobaczysz łaciatych dach.

To albo źle patrzę, albo mam farta :D Oby to drugie.

Pozdrawiam.

Ja też przez kilka miesięcy nie widziałem

yvfi1
11-09-2009, 19:33
Na razie tylko na palecie. Położona jest mniej więcej 1/3 dachu ale zdjęcia wkleję dopiero jak mi deszcz pył spłucze, bo wstyd szanownym forumowiczom takie brudasy prezentować :wink:

http://img232.imageshack.us/img232/1002/dsc01830s.th.jpg (http://img232.imageshack.us/i/dsc01830s.jpg/)

himlaje
11-09-2009, 19:43
A jaki to kolor? Dawaj zdjęcia :wink:

yvfi1
11-09-2009, 19:46
No, jak to? :roll: Dyć agoba czarrrrna okropnie :lol: Dam po deszczu, już jutro ma padać :wink:

himlaje
11-09-2009, 19:48
Ajajaj. Będe czekał z niecierpliwością na fotki :D

Megana
12-09-2009, 19:17
:) yvfi1 padało już?????????????????????? ;-)
Czekamy na zdjęcia .............. please !

himlaje
12-09-2009, 19:36
:) yvfi1 padało już?????????????????????? ;-)
Czekamy na zdjęcia .............. please !
podłączam się :D :D :D

yvfi1
13-09-2009, 21:40
Lało jak z cebra toteż kobyłka u płotu stoi :wink:

http://img41.imageshack.us/img41/9517/dsc01838q.th.jpg (http://img41.imageshack.us/i/dsc01838q.jpg/)

http://img269.imageshack.us/img269/4048/dsc01842p.th.jpg (http://img269.imageshack.us/i/dsc01842p.jpg/)

http://img195.imageshack.us/img195/9569/dsc01845i.th.jpg (http://img195.imageshack.us/i/dsc01845i.jpg/)

A tu dowód moich heroicznych wysiłków: mimo wielu niedogodności i znaczącego pukania się w głowę przez wszystkich na dachu, udało mi się wytrzeć choć te parę sztuk. Niedługo potem znowu mi je zakurzono :evil:

http://img222.imageshack.us/img222/2536/dsc01832d.th.jpg (http://img222.imageshack.us/i/dsc01832d.jpg/)

Nie zapominajcie, że to tylko jedna strona. Reszta powinna być w tym tygodniu :P

Szymon_J
14-09-2009, 06:52
Szukam kogos z okolica Krakowa lub Wieliczki kto mialby na zbyciu 5-7 dachowek Balance, kolor dowolny (chociaz najlepiej miedzany).

Megana
14-09-2009, 07:00
:lol: :) super. Bardzo dziękujemy :) Ale następne zdjęcia będą troszkę większe ? ;-) Wygląda super. Mam nadzieję, że na naszym dachu też tak fajnie będzie wyglądać. Problem w tym, że jeszcze jej nie widać na horyzoncie. Może dzisiaj coś konkretnego się okaże. Pozdrawiamy :)

yvfi1
14-09-2009, 19:46
Próbujemy większe 8)

http://img225.imageshack.us/img225/1193/dsc01847.th.jpg (http://img225.imageshack.us/i/dsc01847.jpg/)

I jeszcze widok z samego szczytu dachu. Z dumą stwierdzam, że wykonane przeze mnie osobiście :D Fakt, że chodząc po dachu trzymałam się łat rękami i nogami wyraźnie czując w sobie krew przodka, w niczym mi tej dumy nie umniejsza :wink:

http://img215.imageshack.us/img215/2867/dsc01850i.th.jpg (http://img215.imageshack.us/i/dsc01850i.jpg/)

Megana
14-09-2009, 20:31
yvfi1 - dachówka prezentuje się bardzo ładnie :) :)
Teraz dachówka na zdjęciach jest bardziej widoczna - dziękuję za powiększenie zdjęć :)
Mam nadzieję, że u nas też będzie tak ładnie wyglądać :) :)
Gratuluję i trzymam kciuki za dokładne położenie :)

Megana
17-09-2009, 14:00
No i nasza dachówka przyjechała :) :)
http://www.systemc.pl/domek/0909/IMG_0017C.jpg
Pięknie zapakowana :o :o :o , chyba nie opłacało im się wymieniać popękanych :D :D :D , więc zaczęto je dobrze pakować.
Jedno tylko jest do kitu. Nie będzie zamówionych wywietrzników ( tych zgrabniejszych), przywieziono takie jak ma yvfi1, hyyyyy nie ciekawe kształty, innych niestety nie produkują :evil: :evil: :evil:
Ale trudno, nic na to nie poradzimy :( i proszę nie komentować kształtu :evil: :wink: :lol: :lol: :lol:
http://www.systemc.pl/domek/0909/IMG_0016C.jpg
Zdjęcie dachu wkleję, jak będzie położona :)

himlaje
17-09-2009, 14:57
Na tym gornym zdjęciu ta dachówka z kominkiem wygląda na tą "ładniesza" bo tak zdjęcie jest ucięte :P :P :P Ja zamówiłem sobie ten droższy kominek ale skoro mówisz że ich nie produkują to ja pewnie też dostane taki jak wszyscy :-? Poza tym są jakies kłopoty z ta dachówką bo do mnie juz jedzie kilka tygodni i dojechać nie moze. Ponoć jest na nią tylu chętnych że nie nadążają produkować. Coś dziwnego. Ja jestem umówiony ze swoim dekarzem na poniedziałek na robienie dachu ale narazie mamy czwartek po południu a tu ni widu ni słychu o dachówce. Nie wiem jak sobie oni to wyobrażają, ale to nie mój problem...

yvfi1
17-09-2009, 20:59
Megana - dziękuję za miłe słowa :) Na tym etapie kładzenia balanca mogę Cię zapewnić, że przypuszczalnie nigdy nie pożałujecie tego wyboru. Nasz dekarz wyznał, że pierwszy raz kładzie tak prostą dachówkę. No i zupełnie nieuzasadnione okazały się obawy, jakoby wielkoformatówka nie nadaje się na dachy kopertowe, wg mnie jest wręcz przeciwnie - fala jest zdecydowanie wyrazistsza, a ponieważ zamki szczelne i spasowane, robota idzie żwawo :D Życzę żeby Wasz dach jak najprędzej zaczął cieszyć i oczy, i serce :)

Megana
17-09-2009, 21:21
yvfi1 - Bardzo dziękujemy za informacje i życzenia :)
himlaje - mam nadzieję, że w poniedziałek przyjedzie twoja dachówka, trzymam mocno kciuki :)

coffee
18-09-2009, 07:04
Himlaje, jak długo czekasz na transport?
Mam identyczną sytuację. Na poniedziałek potrzebna dachówka, a jeszcze jej nie ma. Podobno ma być jutro lub w sobotę, ale nie uwierzę, póki nie zobaczę, bo takich terminów już wiele mi hurtownia podawala. Zamówienie składaliśmy ponad 9 tygodni temu :evil:

himlaje
18-09-2009, 07:48
ja już czekam ok 4 tygodnie. Ponoć na 110% miało byc teraz ale nie wiem. dzisiaj zadzwonie do handlowca-może mnie czyms zaskoczy...

monika.KIELCE
18-09-2009, 10:03
No i nasza dachówka przyjechała :) :)
http://www.systemc.pl/domek/0909/IMG_0017C.jpg
Pięknie zapakowana :o :o :o , chyba nie opłacało im się wymieniać popękanych :D :D :D , więc zaczęto je dobrze pakować.

Kurcze a moja chyba z wcześniejszej partii, bo nie była tak ładnie ofoliowana. Nie było też pionowych przekładek. Generalnie nie narzekam ale patrząc na zdjęcia mam wrażenie, że do tej czarnej bardziej się Creaton przykłada.

monika.KIELCE
18-09-2009, 10:06
Do wszystkich czekających:
mam nadzieję, że Wasze dachówki szybko dotrą ale jak oddawaliśmy pozostałości, to na składzie powiedzieli nam, że na dzień dzisiejszy zamówienia wstrzymane, bo się producent nie wyrabia.

coffee
18-09-2009, 16:46
My również dziś w hurtowni usłyszeliśmy, że dostali od Creatona zakaz przyjmowania zamówień na Balance do końca roku. Wciąż czekamy na swoją.

himlaje
18-09-2009, 20:44
Mój dekarz jednak w poniedziałek przychodzi i zaczyna łatować mi dach oraz uszczelniać papowanie. Ponoć moja dachówka już przyjechałą i jest na skłądzie a w poniedziałek lub wtorek ma dojechac do mnie na budowe. Do końca tygodnia mają mi pokryć cały dach dachówką. Jak będzie już co pokazać to wkleje fotki :wink:

Przy okazji zapytam, jaki kolor elewacji dobieracie do takiej czarnej dachówki. U mnie chyba będzie coś ala kremowa-delikatna "kawa z mlekiem", chyba coś w tym stylu.

Megana
18-09-2009, 20:52
Mój dekarz jednak w poniedziałek przychodzi i zaczyna łatować mi dach oraz uszczelniać papowanie. Ponoć moja dachówka już przyjechałą i jest na skłądzie a w poniedziałek lub wtorek ma dojechac do mnie na budowe. Do końca tygodnia mają mi pokryć cały dach dachówką. Jak będzie już co pokazać to wkleje fotki :wink:

Przy okazji zapytam, jaki kolor elewacji dobieracie do takiej czarnej dachówki. U mnie chyba będzie coś ala kremowa-delikatna "kawa z mlekiem", chyba coś w tym stylu.

himlaje - no to się doczekałeś/łaś :)

Też chciałam tak kolor - jasna kawa z mlekiem :) , ale chyba będziemy mieć jednak coś jak ecru. A może kiedyś, jak się już wybrudzi, to przemalujemy na inny kolor :).

Więc czekamy na zdjęcia :)

himlaje
18-09-2009, 20:59
Też chciałam tak kolor - jasna kawa z mlekiem :) , ale chyba będziemy mieć jednak coś jak ecru. A może kiedyś, jak się już wybrudzi, to przemalujemy na inny kolor :).


Dziś przejeżdżając w okolicach Janek k. Wawki ułąmkiem sekundy zauwazyłem taki łądny domek z czarną dachówką i jasną elewacją. Nie wiem czy to ecry czy krem, bo to chyba podobne kolory tylko o róznym nasyceniu. Dom bardzo ładny, taki bogaty :wink: , ze smakiem, zadbany. Będe tam jeszcze jeździł więc jak nie zapomne to "cykne" mu kilka fotek to wkleje "pro publico bono" mających czarne dachy :wink:

aha... "łeś" :wink:

Megana
18-09-2009, 21:16
Dziś przejeżdżając w okolicach Janek k. Wawki ułąmkiem sekundy zauwazyłem taki łądny domek z czarną dachówką i jasną elewacją. Nie wiem czy to ecry czy krem, bo to chyba podobne kolory tylko o róznym nasyceniu. Dom bardzo ładny, taki bogaty :wink: , ze smakiem, zadbany. Będe tam jeszcze jeździł więc jak nie zapomne to "cykne" mu kilka fotek to wkleje "pro publico bono" mających czarne dachy :wink:

aha... "łeś" :wink:

Zrób, zrób zdjęcie, chętnie zobaczę :)
I oczywiście, że dla dobra ogółu
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

coffee
19-09-2009, 08:59
Himlaje, ty szczęściarzu. Moja dachówka jeszcze nie dojechała. Prawie 10 tygodni :evil:

My będziemy mieli szary łupek + biel

Megana
19-09-2009, 13:05
Himlaje, ty szczęściarzu. Moja dachówka jeszcze nie dojechała. Prawie 10 tygodni :evil:

My będziemy mieli szary łupek + biel

Też pięknie :) :) :)

CityMatic
19-09-2009, 15:24
Himlaje, ty szczęściarzu. Moja dachówka jeszcze nie dojechała. Prawie 10 tygodni :evil:

My będziemy mieli szary łupek + biel

Dzisiaj byliśmy w składzie budowlanym i faktycznie "Balance" mają czas oczekiwania ponad 30 dni.
Fabryka w Lenti/Węgry ma przekroczone wszelkie moce produkcyjne stąd pojawiające sie opóźnienia w dostawach.


My chyba zamówimy inną -ta faktycznie jest duża wielkością, a u nas 320m2 i ładniej będzie się prezentowała mniejsza :wink: np Viva neu

himlaje
19-09-2009, 17:00
No to faktycznie miałem szczęscie, chociarz za bardzo nie przywiązywałem do tego wagi. Może dlatego :wink: . Jak dobrze pójdzie to za tydzień wkleje zdjęcia mojego daszku z czarnym balancem. :D

Megana
19-09-2009, 17:11
No to faktycznie miałem szczęscie, chociaż za bardzo nie przywiązywałem do tego wagi. Może dlatego :wink: . Jak dobrze pójdzie to za tydzień wkleje zdjęcia mojego daszku z czarnym balancem. :D

My niestety mamy dachówkę, ale nabroiliśmy z dachem ( zmiana konstrukcji więźby), więc teraz nie wiem kiedy ją położymy :(
Ale jak tylko położymy, to również wkleję :)

himlaje - w związku z tym, Ty pierwszy wkleisz :) :)

CityMatic - z tą dachówką to proszę dopytaj. Słyszałam, że "neu" jest bardzo krucha i szybko się obłamuje ( tak powiedział sprzedawca) nie miał powodów żeby kłamać, bo już i tak czekaliśmy na Balance). Jeśli nawet nie prawda, to popytaj jeszcze.

himlaje
19-09-2009, 19:33
Choć to lekki OT to wkleje zdjecie domku, który dziś widziałem w okolicy Pruszkowa. Czarna dachówka, karpiówka i kremowo-ecry elewacja. Ja będe robił raczej jednolitą elewacje w kolorze albo ecry albo kremowy albo... jeszcze coś innego mi wpadnie do głowy :wink: :wink: :wink: albo wyczaje jakąś inspiracje.

http://images39.fotosik.pl/198/08fa2d38478d8020med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Megana
19-09-2009, 19:39
himlaje - podoba mi się :)
Jeśli dobrze widzę, to góra jest jaśniejsza, a jeśli tak, to my będziemy mieć właśnie taki jasny kolor ecru :).

A czy okna też są czrne, czy ciemny brąz?
:) :)

himlaje
19-09-2009, 19:45
Góra ecry a dół kremowy (coś o ton jaśniejszy). Okna to ciemny brąz. Ja też mam okna ciemny brąz (orzech) a komin i ogrodzenie z czerwonego klinkieru

Megana
19-09-2009, 19:51
Góra ecry a dół kremowy (coś o ton jaśniejszy). Okna to ciemny brąz. Ja też mam okna ciemny brąz (orzech) a komin i ogrodzenie z czerwonego klinkieru

himlaje - My też mamy okna ciemny orzech i drzwi tak samo ciemne zamówione, ale kominy będziemy mieć też ciemny brąz z tynku mozaikowego z firmy Kabe ( z początku miały być obłożone płytkami klinkierowymi, ale ...... rozmyśliliśmy się :) )
Michał właśnie czyta Twój wątek o dachu i opis mocowania więźby. Też mamy teraz trochę problemów z więźbą :(

coffee
22-09-2009, 10:40
Po ponad 10tygodniach dachówka dotarła. Wygląda jednak na to, że tak długi czas oczekiwania wynika z nieporadności mojej hurtowni, a nie fabryki :evil:

yvfi1
22-09-2009, 20:17
Nareszcie koniec "rozrywki". Równe 2 tygodnie i 2 dni 8)

http://img197.imageshack.us/img197/6006/dsc01857gw.th.jpg (http://img197.imageshack.us/i/dsc01857gw.jpg/)

http://img225.imageshack.us/img225/8046/dsc01855.th.jpg (http://img225.imageshack.us/i/dsc01855.jpg/)

http://img197.imageshack.us/img197/7053/dsc01859o.th.jpg (http://img197.imageshack.us/i/dsc01859o.jpg/)

http://img84.imageshack.us/img84/6356/dsc01863f.th.jpg (http://img84.imageshack.us/i/dsc01863f.jpg/)

http://img136.imageshack.us/img136/79/dsc01854b.th.jpg (http://img136.imageshack.us/i/dsc01854b.jpg/)

Megana
22-09-2009, 20:40
yvfi1 - ślicznie wygląda dach, już się nie mogę doczekać, kiedy nasz będzie skończony :) :) :)
Gratuluję :) :) :)

krzyk123
26-09-2009, 17:05
Mam pytanie o położenie dachówki przy oknach połaciowych. Wiem, że można tę dachówkę położyć płasko tak żeby przy oknach nie było żadnych wybrzuszeń:
http://chr.republika.pl/domino_s.jpg

Natomiast u mnie wygląda to tak:
http://chr.republika.pl/domino.jpg

Czy jest jakiś patent żeby to poprawić? Mam połaciówki Fakro wraz z kołnierzami EZV. Czy jest to kwestia zastosowania innych kołnierzy, czy też dekarze mogą coś pokombinować żeby dachówka leżała płasko w pobliżu okna?

Pzdr
Krzych

slawciol
26-09-2009, 18:03
według mnie okno bardziej powinno być wpuszczone do środka, jest bardziej wysunięte na zewnątrz niż okna jak na zdjęciu pierwszym, więc może w tym problem? Wtedy i kołnierz będzie głębiej i się wyrówna z pozostałymi dachówkami. :wink:, poza tym tej rynny nie masz za nisko?

krzyk123
26-09-2009, 20:44
według mnie okno bardziej powinno być wpuszczone do środka, jest bardziej wysunięte na zewnątrz niż okna jak na zdjęciu pierwszym, więc może w tym problem? Wtedy i kołnierz będzie głębiej i się wyrówna z pozostałymi dachówkami.

Czy to jest możliwe? Przecież to chyba kołnierz determinuje głębokość osadzenia okna?

slawciol
27-09-2009, 10:16
http://www.budnet.pl/Instrukcja_montazu_okna_dachowego,technologie_budo wlane,a=12.html
A dokładniej to:
http://www.budnet.pl/zdjecia/MONTAZ%20W%20KROKWIACH10A.PNG
http://www.budnet.pl/zdjecia/MONTAZ%20W%20KROKWIACH10.PNG
http://www.budnet.pl/zdjecia/MONTAZ%20NA%20LATACH.PNG
i jeszcze jedno, sprawdz ręka czy dociskając te dachówki dochodzą do kołnierza(wyrównują sie z pozostałymi dachówkami), jeżeli tak to może gąbka (klin) uszczelniający podnosi dachówki.
a dokładniej to:
http://www.oknadachowe.net/galeria/413.jpg

coulignon
27-09-2009, 10:56
Ogłoszenia drobne Andrzej Wilhelmi.

U mnie była kładziona płaska dachówka Brass Tegalit. Na poczatku unosiła sie przy wyłazie dachowym. Podobno inaczej sie nie dało. Powiedziałem wtedy że w takim razie likwidujemy wyłaz i robimy stopnie kominiarskie. I nagle dekarz przypomniał sobie że jednak da sie na płasko... :wink:

krzyk123
27-09-2009, 12:00
http://www.budnet.pl/Instrukcja_montazu_okna_dachowego,technologie_budo wlane,a=12.html
A dokładniej to:
http://www.budnet.pl/zdjecia/MONTAZ%20W%20KROKWIACH10A.PNG


No tak, ale zauważ, że tam są oznaczenia N, V, J, które odnoszą się do konkretnych kołnierzy. Jeśli mam kołnierz EZV to chyba nie mam żadnego pola manewru ...

slawciol
27-09-2009, 19:03
http://www.budnet.pl/Instrukcja_montazu_okna_dachowego,technologie_budo wlane,a=12.html
A dokładniej to:
http://www.budnet.pl/zdjecia/MONTAZ%20W%20KROKWIACH10A.PNG


No tak, ale zauważ, że tam są oznaczenia N, V, J, które odnoszą się do konkretnych kołnierzy. Jeśli mam kołnierz EZV to chyba nie mam żadnego pola manewru ...
A dobrze Ci zamontowali? tzn na V/ A jak z klinem, sprawdzałeś?

krzyk123
28-09-2009, 08:39
No i gadałem z dekarzami. Wersje są 2:
- metalowy kołnierz podnosi dachówkę - jak pan chce możemy zbić go młotkiem ;-)
- gąbkowa uszczelka podnosi dachówkę. Po pierwszej zimie jak śnieg będzie leżał to przyklapie i się spłaszczy. Ale jak Pan chce możemy ściąć ten klin. ;-)

Do obu wersji jest wspólne zakończenie:
"robimy na pana odpowiedzialność i nie dajemy gwarancji na szczelność"

slawciol
28-09-2009, 19:20
No i gadałem z dekarzami. Wersje są 2:
- metalowy kołnierz podnosi dachówkę - jak pan chce możemy zbić go młotkiem ;-)
- gąbkowa uszczelka podnosi dachówkę. Po pierwszej zimie jak śnieg będzie leżał to przyklapie i się spłaszczy. Ale jak Pan chce możemy ściąć ten klin. ;-)

Do obu wersji jest wspólne zakończenie:
"robimy na pana odpowiedzialność i nie dajemy gwarancji na szczelność"
:o ma być dobrze i ładnie, prawda? fakt, gąbka trochę siądzie, ale tłuc młotkiem kołnierz :o

glowac
28-09-2009, 20:13
powinieneś mieć kołnier ES, wg http://www.fakro.pl/kolnierze/index.php czyli do pokryć płaskich - a Ty masz wysokoprofilowany.

opcji jest kilka - zmniejszyć gąbkę (choć i tak siądzie po zimie, naciąć dachówkę, dać prawidłowy kołnierz.

krzyk123
28-09-2009, 20:41
powinieneś mieć kołnier ES, wg http://www.fakro.pl/kolnierze/index.php czyli do pokryć płaskich - a Ty masz wysokoprofilowany.


Kołnierz ES chyba jednak nie byłby prawidłowy. ES przeznaczony jest do płaskich pokryć o grubości do 10mm, a Domino jest jednak grubszą dachówką. Zresztą konsultanci Fakro twierdzą, że do tej dachówki należy zastosować kołnierz standardowy EZV (do pokryć falistych).

W międzyczasie rozmawiałem z dekarzem, który robił dach pokazany na pierwszym zdjęciu w tym wątku i dowiedziałem się, że:
- przy połaciówkach użyty został kołnierz standardowy (taki jak u mnie)
- dachówki przy oknie zostały od spodu trochę zeszlifowane i przykręcone do łat.

Więc jakaś nadzieja na poprawę mojego dachu jednak jest ;)

Megana
28-09-2009, 22:36
DACHÓWKA
Jesssssst , jest, przyjechała - wygląda pięknie i na dodatek sprzedający dołożył 36 sztuk dachówki w razie gdyby były jakieś potłuczone. Super :) :)
Zobaczcie sami :) :)
http://www.systemc.pl/domek/0909/dachowka1.jpg
http://www.systemc.pl/domek/0909/dachowka2.jpg
http://www.systemc.pl/domek/0909/dachowka3.jpg

Teraz potrzebna pogoda :)

Andrzej Wilhelmi
29-09-2009, 00:27
A Twoi dekarze to u Ciebie praktykowali czy już jakiś dach wykonali? Kołnierz jak i okno montowane są na łatach czyli nie mają nic dorzeczy. W dachówce należy utrącić zaczepy i po sprawie. Uszczelkę klinową radzę wyrzucić bo jest do d... a w jej miejsce zastosować uszczelkę puchnącą. A tak nawiasem mówiąc nie tworzą Ci się zastoiny wody na dolnych poziomych elementach kołnierzy pod oknami? Komin też fajansiarsko obrobiony widać, że to dekarze niskich lotów. Kominy należy obrabiać tak jak okna czyli boczna obróbka schowana pod dachówkę. Pozdrawiam.

krzyk123
29-09-2009, 09:40
A Twoi dekarze to u Ciebie praktykowali czy już jakiś dach wykonali? Kołnierz jak i okno montowane są na łatach czyli nie mają nic dorzeczy. W dachówce należy utrącić zaczepy i po sprawie. Uszczelkę klinową radzę wyrzucić bo jest do d... a w jej miejsce zastosować uszczelkę puchnącą. A tak nawiasem mówiąc nie tworzą Ci się zastoiny wody na dolnych poziomych elementach kołnierzy pod oknami? Komin też fajansiarsko obrobiony widać, że to dekarze niskich lotów. Kominy należy obrabiać tak jak okna czyli boczna obróbka schowana pod dachówkę. Pozdrawiam.

Dzięki za opinie. Trochę dziwi mnie skąd wiesz jak jest obrobiony komin u mnie (mój dach pokazuje 2-ie zdjęcie) ;-)

O co chodzi z tymi zastoinami wody pod oknem?

Pzdr
Krzych

PS. Moi dekarze niejeden dach zrobili chociaż faktycznie płaską dachówkę kładli po raz pierwszy.

himlaje
29-09-2009, 13:52
Megana, skąd ja znam ten widok czarnej dachówki Balance spaletowanej na działce :D U mnie juz dzisiaj kończą. dach jeszcze nie wygląda tak jak powinien, bo jednak nie jest ukończony ale daje fotki.
Aha, ja mam ten kominek droższy, aczkolwiek zapomniałem, że akurat jest u mnie tak usytuowany, że nie rzuca się w oczy. Gdybym wcześneij o tym pomyslał to bym zamówił ten tańszy. Stówa by została w kieszeni a efekt byłby generalnie ten sam
http://images41.fotosik.pl/203/caeeada0fd860e97med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/203/19aa98f9f2f15784med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/207/f70beafc83e78b5fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

yvfi1
29-09-2009, 18:56
Megana, dziękuję i trzymam kciuki za pogodę :)

Himlaje, skądżeś wytrzasnął tak błyskawiczną ekipę? :o U nas na te 250m potrzebne było ponad 2 tygodnie, a mam wrażenie że Twój dach jest większy! Czoła chylę :)

marwilxs
29-09-2009, 19:00
Witam wszystkich.. mojego balance'a zamawiałem 2 września.. czeka na mnie dachówka podstawowa ale nie ma szczytowych bo ponoć był jkiś problem technologiczny w produkcji na Węgrzech... dzisiaj dzwoniłem do Creatona i na szczęście prawa już jest dostępna ale lewa będzie dopiero po 15 października. Dużym utrudnieniem jest to że transport muszą rozbić na 2 części bo chcę już zacząć wreszcie kryć (niestety zrobiło się deszczowo a ja już mieszkam na dole w tym domu). Pewnie jak ktoś zamawiał w połowie września to przyjdzie mu jeszcze dłuuuuugo poczekać

himlaje
29-09-2009, 19:00
Mój dach ma ok 260m2 więc podobnie. Ekipa zaczęła we wtorek i we wtorek skończyła (6 dni roboczych). Mam nadzieje, że nie tylko szybko ale i dobrze. Tak czy inaczej szacuneczek się należy bardziej ekipie niż mnie :wink:

Andrzej Wilhelmi
29-09-2009, 21:18
Jak otworzysz okno po deszczu to sprawdź czy na dolnym pasie obróbki są zastoiny wody. Rozumiałem, że obydwa zdjęcia dotyczą Twojego dachu. Widać błędy wykonawcze w każdym. Pozdrawiam.

krzyk123
29-09-2009, 21:32
Jak otworzysz okno po deszczu to sprawdź czy na dolnym pasie obróbki są zastoiny wody. Rozumiałem, że obydwa zdjęcia dotyczą Twojego dachu. Widać błędy wykonawcze w każdym. Pozdrawiam.

Przyznam, że nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Pod oknem nie widzę żadnego miejsca gdzie może się gromadzić woda...
Czy możesz jakoś zaznaczyć na zdjęciu miejsce gdzie został popełniony błąd i wytłumaczyć jak powinno być to zrobione prawidłowo?

Pzdr

Andrzej Wilhelmi
30-09-2009, 19:37
Sugerowałem abyś sprawdził czy nie gromadzą się zastoiny wody na dolnym elemencie kołnierza. Skoro się nie gromadzą to jest OK. Pozdrawiam.

Megana
07-10-2009, 07:11
A oto nasz gotowy daszek :
http://www.systemc.pl/domek/0910/06/gotowy_dach.jpg

Pasiki zaczęli we wtorek rano. Skończyli w sobotę o 17.

Została nam paleta dachówek "płaskich" i 4 gąsiory - wynik "mieszania" wielkością okapów :). Za to szukamy 2 "lewych" bo nie przeżyły transportu.
Pozdrawiamy

yvfi1
07-10-2009, 18:15
Megana, doczekałaś się :D Dach wygląda rewelacyjnie, ta głeboka czerń... 8) No i kolejna ekspresowa brygada :wink: Najważniejsze, że do przodu :) Powodzenia :)

Megana
07-10-2009, 21:44
Megana, doczekałaś się :D Dach wygląda rewelacyjnie, ta głeboka czerń... 8) No i kolejna ekspresowa brygada :wink: Najważniejsze, że do przodu :) Powodzenia :)

Dziękujemy i przypomnę, że szukamy dwóch lewych dachówek, jeśli ktoś ma na zbyciu ( blisko Wrocławia ) to proszę o informację :)

caminow
08-10-2009, 14:31
Kupilismy balance creatona i można sie załamać 40% dachówek obitych, potłuczonych gąsiorów to chyba 80%. przyszedł facet z Creatona i stwierdził, że wszystko OK potłuczone i owszem wymiena ale obite to są w normie i tak ma być ... Zdecydowanie nie polecam!!!

Regut1
09-10-2009, 09:30
Dobry sprzedawca z reguły daje jakąś górkę na stłuczki i wyszczerbienia. Jeżeli straty są większe to przy odbiorze albo odmawia się przyjęcia albo prosi o wizytę sprzedawcę i płaci lub potwierdza odbiór ilości pełnowartościowego produktu.
Dachówka wyszczerbiona/obita nie jest moim zdaniem pełnowartościowym produktem. Piszę to w odniesieniu do dachówki angobowanej/glazurowanej gdzie ewidentnie jej obicie jest równoznacznie z naruszeniem powłoki.
Poproś o pisemne uzasadnienie odmownego rozpatrzenia reklamacji. Potem można zapłacić tylko za towar pełnowartościowy lub zażądać dostawy ilości towaru zgodnie z zamówieniem lub zwrotu części zapłaconej kwoty i zabrania towaru niepełnowartościowego z placu budowy.
Proponuje zacząć od zażądania pisemnego uzasadnienie odmowy reklamacji.

enickman
09-10-2009, 14:41
Kupilismy balance creatona i można sie załamać 40% dachówek obitych, potłuczonych gąsiorów to chyba 80%. przyszedł facet z Creatona i stwierdził, że wszystko OK potłuczone i owszem wymiena ale obite to są w normie i tak ma być ... Zdecydowanie nie polecam!!!

a propo normy - to radzę przeczytać ten wątek:

http://forum.muratordom.pl/ostrzegam-przed-ruppceramika,t170165.htm

PEX
11-10-2009, 01:55
Witam
To mój pierwszy post na forum, które wertuje po nocach od dwóch lat. Nieco ponad rok buduje (z wykonawcą) dom jednorodzinny. Dzięki lekturze forum udało mi się zyskać wiele cennej wiedzy. Szczególne wyrazy szacunku dla Geda, Beti i adama_mk oraz wielu innych forumowiczów. Do napisania postu skłoniło mnie zmartwienie. Do rzeczy:

Jakiś czas temu wybraliśmy z żoną dachówkę na dom. Spodobała nam się marsylka produkcji CREATON dokładniej: Ratio NEU miedź angobowana. Tuż przed zamówieniem natrafiłem na forumowy wątek o problemach z Creatonem ze stycznia 2006 r. Po doczytaniu tu i ówdzie o podobnych przypadkach doszedłem do wniosku, że firma na pewno zrobiła w tym temacie (problemów jakościowych) porządek bo przecież nikt poważny nie może sobie pozwolić na wypuszczenie bubli do klienta. Zamówiliśmy dachówkę (240m2) ostrożnie zastrzegając jednak, że wpłacamy 50% należności z góry i resztę po obejrzeniu towaru przed załadunkiem do mnie. We środę do mojego dostawcy (duży krakowski skład) dotarł towar. We czwartek byłem go obejrzeć z gotówką w kieszeni. Nie zapłaciłem bo nie akceptuje jakości dachówek krawędziowych - cała reszta : podstawowa, połówkowe, gąsiory wydaje się być w porządku - na tyle na ile można to stwierdzić po, z konieczności, pobieżnym oglądzie kilku palet. Prawdopodobnie wszystkie dachówki krawędziowe dla mnie (na różnych paletach) mają ten sam powtarzalny feler - jak gdyby zaczesany na mokro (zapewne przed wypaleniem) grzebiet między zagłębieniami jak również wręgę zamka (nie wiem czy tak się to nazywa). Wygląda to jak ślad po grzebieniu - wyraźne podłużne zagłębienia, bruzdy (o głebokości max rzędu1 mm - na wrędze) nadające zarysowanej powierzchni fakturę. Pewnie jakaś maszyna na linii była źle ustawiona. Moje pytanie - czy ktoś z forumowiczów już się z tym zetknął. Czy mam racje uznając wadę za dyskwalifikującą - wiem, że to rzecz gustu, ale interesuje mnie Wasze zdanie. W załączeniu zdjęcia.

http://www.rpg.itcom.pl/DSCN1309_.jpg

http://www.rpg.itcom.pl/DSCN1308_.jpg

Nie znam jeszcze opinii przedstawiciela producenta - poznam ją najwcześniej w przyszłym tygodniu (szkoda bo mają siedzibę po drugiej stronie miasta i ktoś mógłby się pofatygować). Spodziewam się jednak odrzucenia reklamacji (złoży ją skład) bo przecież dachówka spełnia właściwe normy. Inną rzeczą jej jest wygląd - założę się, że żaden sprzedawca nie umieścił by jej na ekspozycji choć być może przedstawiciel stwierdzi brak powodów do reklamacji i że jest to pełnowartościowy produkt firmy CREATON. Fajne jest to, że ludzie ze składu podeszli do sprawy konstruktywnie i przewidując efekt reklamacji (ponoć pierwszej tego typu) zaproponowali alternatywne dachówki dostępne od ręki ze stanu magazynowego - ale te, choć bez wad i zbliżone kolorystycznie, nie bardzo nam pasują. Skład ma u mnie duży plus za profesjonalizm, zresztą bez problemów i na bardzo dobrych warunkach kupiłem u nich mase rzeczy. Dachówka we czwartek na 17:00 miała być dowieziona i od piątku układana, teraz grozi mi zima z nieukończonym dachem (fatalne prognozy na przyszły tydzień). Nie zamówiłem dachówki wcześniej ze względu na ciasny plac budowy - wszystkie materiały dojeżdżały dotychczas "just in time" i nie było z tym problemów. W kolejce mam ustawione inne dostawy i ekipy - teraz wszystko trzeba poprzestawiać... Ja chce tą marsylkę Creatona, ale taką jak umieszczono na ekspozycji, a w katalogu opisano "o gładkiej, aksamitnej powierzchni". Zaufaliśmy renomie firmy po to żeby nie mieć problemów z reklamacjami i czasem. Trudno mi zrozumieć jak producent może wypuścić taki (moim zdaniem) bubel za bramę - przecież to kompromitacja systemu kontroli jakości. Wielkoseryjność produkcji to żadne wytłumaczenie. To powtarzalna wada - zapewne trafi do wielu klientów. Proszę o opinie, może przesadzam, nie znam się na dachówkach - zamarzył nam się ładny dach. Nie wiem co zrobię - ale chyba mimo ryzyka zimy naiwnie zaczekam na wynik reklamacji, choć chodzi mi już po głowie blacha... lub lepiej marsylka konkurencji (jaka?).

piegoosek
11-10-2009, 17:13
Witam,
Szukam zdjec dachu z Creaton Domino lub inna plaska dachowka, ktora jest polozona na klasyczny, 4-spadowym/kopertowym dachu/domu.
Googlowalem w internecie i znalazlem tylko zdjecia domow, gdzie ta dachowka jest polozona na budynkach z nowoczesna bryla - tylko 2 spadowe
Czy ktos z forumowiczow ma taki dach?

Pozdrawiam
Pawel

slawkin
11-10-2009, 21:04
Ja mam tylko dwuspadowy dach...
Ale bryła jest klasyczna :) - stodoła jak nic...

slawkin
11-10-2009, 21:04
Ja mam tylko dwuspadowy dach...
Ale bryła jest klasyczna :) - stodoła jak nic...

slawkin
11-10-2009, 21:04
Ja mam tylko dwuspadowy dach...
Ale bryła jest klasyczna :) - stodoła jak nic...

slawkin
11-10-2009, 21:04
Ja mam tylko dwuspadowy dach...
Ale bryła jest klasyczna :) - stodoła jak nic...

PEX
12-10-2009, 13:01
Na prośbę zainteresowanego linki do dokładniejszych zdjęć:

http://www.rpg.itcom.pl/DSCN1309.jpg

http://www.rpg.itcom.pl/DSCN1308.jpg

fighter1983
12-10-2009, 13:52
To jest żart prawda?
Jeżeli nie jest zaczynam wątpić w przyszłość tej branży

tomik2874
12-10-2009, 14:48
:o
A jak wyglada dachowka od strony "zewnetrznej". Strona "wewnetrzna" dachowki ze zdjecia nie bedzie widoczna na Twoim dachu.

fighter1983
12-10-2009, 15:37
To jest widoczna czesc dachowki, tzw "zewnetrzna" jednak zastanawiam sie czy robiac zdjecie wybierales tryb makro w aparacie i tak samo bedziesz ogladac dach po polozeniu. Pol zycia z lupa na polaci dachowej ... przeciez dachoweczka jest sliczna, nic jej nie brakuje

PEX
12-10-2009, 20:57
Dzięki za opinie. Zdjęcie zrobione bez makro (można sprawdzić we właściwościach dużego pliku). Wiem, że dachówce nic nie będzie. Temu modelowi zdarza się być sliczniejszym niż na moim zdjęciu. Te bruzdy widać z kilku metrów. Chodzi mi bardziej o to, że nie sądze by był to I gatunek - a ja zapłacilem za I i nie jest mi wszystko jedno. Po prostu wole taką bez bruzd. :-? Gdyby taka dachówka była na ekspozycji lub w katalogu wtedy rozumiem...

wosk96
12-10-2009, 21:47
PEX znam i rozumiem ten ból - nikt nie zauważy tych bruzd z dołu, ale Ty będziesz je ciągle widział oczami wyobraźni, bo wiesz , że tam są :-?
Walcz przynajmniej o rabat na osłodę, ale zapewniam po paru miesiącach - roku mieszkania juz nie będzie tak boleć :wink:

Andrzej Wilhelmi
12-10-2009, 22:19
Ludzie o czym my tu piszemy?! Jakie bruzdy?!!! Dachówka to wypalona glina z powłoką angoby (też gliną)! Warto czasami stąpać po ziemi a nie bujać w obłokach! Życzę więcej zdrowego rozsądku bo inaczej nie skończysz tego domu. A co będzie jak się zacznie wykończeniówka? Pozdrawiam.

fighter1983
12-10-2009, 22:57
dachowka jest w 100% ok, gatunek oznaczono na etykiecie, i zapewne jest pierwszy, a gdyby na ekspozycji byla ukruszona dachowka to oznacza ze wszytskie takie maja byc?
Na zdjeciu z odleglosci 25-30cm nie wiadomo o co chodzi, dopiero zblizenie pozwala zrozumiec o co chodzi, nie mniej jednak dach oglada sie z conajmniej kilku metrow zadzierajac glowe w gore, a zrob taki tescik..... zrob czarna kropke 1x1 cm czyms zmywalnym na jednej z dachowek podstawowych (tak zeby deszcz to zmyl) i daj dekarzom zeby "gdzies" wstawili, po zakonczeniu dachu, sprobuj znalezc na polaci ta kropeczke.... nie ma szans, a co dopiero takie .... smugi w angobie

Regut1
13-10-2009, 08:47
Nie ma co sie dziwić. Sprzedawcy reklamując Creatona bardzo często używaja okreslenia, że jest to "Mercedes wśród dachówek". A czy widział ktoś Mercedesa z porysowaną blacharką? :D :D
A tak na poważnie to glina jest glina. Na kominku stała nie będzie.

PEX
13-10-2009, 11:25
Dzięki za wszystkie opinie. Zapewniam, że jestem rozsądny i konstruktywny aż do bólu. Jesli jednak sprzedawca obiecuje mi towar idealny, upewnia, że nie istnieje II gatunek bo taki nie opóścił by zakładu, to ja oczekuje towaru spełniającego obietnice czyli takiego jak umieścił na ekspozycji. Zwróćcie uwagę, że wszystkie wątki na forum dotyczące jakości CREATON dotyczą właśnie estetyki – jakieś nierówności, błędy odwzorowania formy, kolory. Wiem, że to nie przecieka, spełnia normę i pasuje na dach. Nie można jednak truć farmazonów darmo – może marketing tej firmy nie ogląda własnej produkcji... Kiedyś sprzedawca w znanym krakowskim sklepie zoologicznym zdradził mi tajemnice przekazaną przez swojego tatusia – jak sprawić by klient był zadowolony i wracał do sklepu po nowe zakupy – to proste : po wyjściu klient nie może czuć się oszukanym... Nie jestem przekonany czy takie dachówki sprzedaje CREATON u siebie w Niemczech.

ngel
13-10-2009, 13:54
Witam,
Dostałam dzisiaj od sprzedawcy z pewnej firmy informację jakoby z dachówek creaton Viva neu (kolor miedź) schodziła po jakimś czasie angoba. Ma ktoś informacje na ten temat? Bo zastanawiam się czy sprzedawca na siłę nie próbuje mi wcisnąć innej dachówki bo ma na niej lepszy zarobek? Bardzo proszę o opinie tych którzy mają viva neu na dachu....
Pozdrawiam

ngel
13-10-2009, 17:32
nikt nic nie wie? :(

cieszynianka
13-10-2009, 19:28
Może coś jest na rzeczy :-?

http://forum.muratordom.pl/problem-marsylka-creaton-ratio-neu-miedz-angoba,t171435.htm?highlight=creaton

http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm?highlight=creaton

:wink:

Techno200
13-10-2009, 19:39
te linki wogle sa bez sensu. Creaton ma kilka fabryk gdzie produkowane sa okreslone modele. To ze wystepowaly jakies problemy piec czy iles lat temu w jakiejs innej dachowce nie oznacza ze ma byc tez teraz. Ja osobiscie nie slyszalem o zadnych problemach z Viva Neu.

cieszynianka
13-10-2009, 19:44
te linki wogle sa bez sensu. Creaton ma kilka fabryk gdzie produkowane sa okreslone modele. To ze wystepowaly jakies problemy piec czy iles lat temu w jakiejs innej dachowce nie oznacza ze ma byc tez teraz. Ja osobiscie nie slyszalem o zadnych problemach z Viva Neu.

Weź pod uwagę, że takie problemy mogą istnieć, mimo, że o nich nie słyszałeś :lol:

Jeśli o czymś nie słyszałam, to nie mogę twierdzić, że to nie istnieje :o :lol:

Ty też nie, chyba, że jesteś wróżką :roll: :D

Techno200
13-10-2009, 20:02
idac tym tropem mozna rowniez przyjac, ze jak ktos chlapnie jaks plotke ze sa problemy z czyms tam to zaraz wszyscy musza mu uwiezyc i dookola powtarzac o tym ze firma C produkuje nic nie warty badziew. prosimy o zdjecia i wtedy mozna stawiac tezy ze ktos dal ciala. a nie tak na gebe.

cieszynianka
13-10-2009, 20:07
idac tym tropem mozna rowniez przyjac, ze jak ktos chlapnie jaks plotke ze sa problemy z czyms tam to zaraz wszyscy musza mu uwiezyc i dookola powtarzac o tym ze firma C produkuje nic nie warty badziew. prosimy o zdjecia i wtedy mozna stawiac tezy ze ktos dal ciala. a nie tak na gebe.

Otworzyć drugi link wystarczy :roll:
Albo go tylko przeczytać :D

Techno200
13-10-2009, 20:26
cieszynianka:

Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Przepraszam bardzo, ale jakos tam nie widzialem zdjec Vivy ze zlazaca angoba.

A tak pozatym, to ludzie, dajcie juz sobie na wstrzymanie. To jest wypalana glina, gdzie idzie jej kilka ton na dach, Chcielibyscie aby wszystko bylo idealnie? Zrobcie sobie dach z odlewow plastkowycha albo metalowych, moze wtedy beda wszyscy zadowoleni. Jak bylem w na wakacjach na poludniu Europy to widziaiem tylko same dachy z ceramiki i wiekszosc tych dachow jak by byla w Polsce zrobione znajac zycia zaraz by sie na Muratorze znalazla i wszyscy by sie podniecali jak to zwalone jest.

CityMatic
13-10-2009, 20:46
nikt nic nie wie? :(

Ja zamówiłem
CREATON VIVA NUANCE NEU RG 12
kolorek...dark brown engobe slipped...
http://www.creaton.de/en/productrange/roof/interlocking-tiles/viva-neu-rg-12-127-pcsm2/
Piąta w górnym rzędzie
Zamówiłem sobie:
Dachówka połaciowa 12,7szt/m2 -4320 szt.
Dachówka wentylacyjna 16 szt.
Gąsior 3szt /mb 193 szt.
zamknięcie gąsiora 6 szt.
Trójnik łącznik gąsiorów 4 szt.
Kominek wentylacyjny 1 szt.

I czekam ma być jutro ale pada więc sobie w hurtowni poczeka :cry: aż przestanie padać
Ma 50 lat gwarancji i czy zleźie z niej Angoba-wątpię nie słyszałem o takim przypadku-mam próbną dachówkę -jest super

gniezniok
13-10-2009, 21:00
CityMatic - chcę zamowic dokladnie ta sama ! Tez mam nie ukrywam obawy, gdyz sprzedawca zbytnio wylewny jakis...
Z ciekawosci napisz ile placiles? Mi zaśpiewał 22,90/m2 co jest jak na creatona powalajaco nisko dlatego wlaczyla mi sie dioda czy cos z nia nie teges...
Piekny tez jest Premion miedz brazowa tylko w okolicach 36pln/m2

Andrzej Wilhelmi
13-10-2009, 21:36
Nic prostszego trzeba jechać do Niemiec i się przekonać. W moim przekonaniu ta dachówka niczym nie odbiega od normy. Pozdrawiam.

cieszynianka
13-10-2009, 23:25
cieszynianka:

Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Przepraszam bardzo, ale jakos tam nie widzialem zdjec Vivy ze zlazaca angoba.



Czytanie ze zrozumieniem się kłania, pisałam w moim pierwszym poście, że


Może coś jest na rzeczy

:D
Zdjęć nie przeglądałam, bo mi to niepotrzebne, stwierdziłam, że są zdjęcia dachówek, które można obejrzeć :wink:

CityMatic
14-10-2009, 05:25
CityMatic - chcę zamowic dokladnie ta sama ! Tez mam nie ukrywam obawy, gdyz sprzedawca zbytnio wylewny jakis...
Z ciekawosci napisz ile placiles? Mi zaśpiewał 22,90/m2 co jest jak na creatona powalajaco nisko dlatego wlaczyla mi sie dioda czy cos z nia nie teges...

Nic nie jest nie teges-firma ma taką politykę aby odciążyć fabrykę na Węgrzech a aby nie stracić klijenta dała promocję na kolejną nowość wchodzącą na rynek dachówka jest bardzo ładna, zamki kształt oglądałem zamówioną dla klienta, otrzymałem również jedną na "przyzwyczajenie"
Cenę otrzymałem troszke wyższą a dachówka to zakłady TROST



Piekny tez jest Premion miedz brazowa tylko w okolicach 36pln/m2
Ta jest ładna-barwiona w masie...ja niestety mam zbyt duży dach aby porywać się na taką kasę-jest zbyt droga(powyżej 10% całości budowy) :roll:

ngel
14-10-2009, 07:36
hmmm czyl iraczej wynika z tego ,że to schodząca angoba to jakas ściema. Tak myślałam. Chociaż niska cena tez oczywiście wzbudza trochę obaw. Mi tego creatona wycenili na 26,8 za metr - ale może jeszcze zbiję trochę cenę. Inni sprzedawcy nic nie słyszeli o schodzącej angobie ;)

CityMatic
14-10-2009, 13:39
Inni sprzedawcy nic nie słyszeli o schodzącej angobie ;)

Nie tylko sprzedawcy, to co słyszeli o Creatonie to wiemy na forum i nie tylko ...kiedyś przeglądałem cały net-pod względem postów o tej firmie prócz oczywiście wątków wskazujących wady tej dachówki i były to bodajże 3 czy 4 przypadki uzasadnione reszta to wątki powielane(niejednokrotnie tych samych osób lub osób czytających posty na muratorze a przypisujący sobie jakieś pechowe zakupy :-? dziwne?)
Ostatnio słyszałem najlepsze chyba wyjaśnienie jednej kwestii, a mianowicie otarcia na dachówkach podczas transportu.
Wiadomo to nie jest nic nowego ze zamówienie nasze gdy je składamy dociera do producenta tam dach jest "składany"kompletowany i licząc od kabiny kierowcy-kształtki wentylacyjne,gąsiory,dachówka boczna prawa i lewa,dachówka podstawowa...czyli ta jest na końcu i ją najbardziej trzęsie na naszych "dobrych" drogach.Jest sztywna dobrze pospinana ale kilometry i wertepy robią woje więzi się luzują i się rysuje.
To, ze ma różne barwy czy uszkodzenia natury technologicznej wynika z błędu człowieka-kontroli jakości już w samym zakładzie bo wydaje się i jest to zasadne ze przy tak masowej produkcji wszędzie zdarzają się buble które na pewnym etapie trzeba odrzucić. Jakość i marka produktów danej firmy zależy od tego ile wadliwych wyrobów przepuści kontrola i dotrze do nabywcy; który postawiony w roli kontrolera będzie zmuszony sam odrzucić ich produkt. Niestety gdy dochodzi już do takiego etapu traci nie tylko producent ale i cała marka danych produktów. :(

ngel
15-10-2009, 13:04
Inni sprzedawcy nic nie słyszeli o schodzącej angobie ;)

Nie tylko sprzedawcy, to co słyszeli o Creatonie to wiemy na forum i nie tylko ...kiedyś przeglądałem cały net-pod względem postów o tej firmie prócz oczywiście wątków wskazujących wady tej dachówki i były to bodajże 3 czy 4 przypadki uzasadnione reszta to wątki powielane(niejednokrotnie tych samych osób lub osób czytających posty na muratorze a przypisujący sobie jakieś pechowe zakupy :-? dziwne?)
Ostatnio słyszałem najlepsze chyba wyjaśnienie jednej kwestii, a mianowicie otarcia na dachówkach podczas transportu.
Wiadomo to nie jest nic nowego ze zamówienie nasze gdy je składamy dociera do producenta tam dach jest "składany"kompletowany i licząc od kabiny kierowcy-kształtki wentylacyjne,gąsiory,dachówka boczna prawa i lewa,dachówka podstawowa...czyli ta jest na końcu i ją najbardziej trzęsie na naszych "dobrych" drogach.Jest sztywna dobrze pospinana ale kilometry i wertepy robią woje więzi się luzują i się rysuje.
To, ze ma różne barwy czy uszkodzenia natury technologicznej wynika z błędu człowieka-kontroli jakości już w samym zakładzie bo wydaje się i jest to zasadne ze przy tak masowej produkcji wszędzie zdarzają się buble które na pewnym etapie trzeba odrzucić. Jakość i marka produktów danej firmy zależy od tego ile wadliwych wyrobów przepuści kontrola i dotrze do nabywcy; który postawiony w roli kontrolera będzie zmuszony sam odrzucić ich produkt. Niestety gdy dochodzi już do takiego etapu traci nie tylko producent ale i cała marka danych produktów. :(
chyba niewiele zrozumiałam z Twojego wywodu- sorry ;-) Ale to znaczy że może schodzić ale nie jest to kwestia tej konretnej dachówk itylko ewentualnej partii produkcyjnej tak?

CityMatic
15-10-2009, 15:57
Czy może schodzić angoba? - pewnie może ale nigdy i nikt się z tym nie spotkał(nikt tego nie opisał)
Czy wystąpiły wady tej dachówki? - tak jak wielu innych, nie jest to nieuniknione podczas produkcji - nic nie jest doskonałe - a czy się zdarzyło ? - tak przypadki i fotki są pokazane na forum i w necie.
:wink:

ngel
15-10-2009, 19:26
ok- teraz rozumiem :-)
a że wady mogą być- no cóż każdej firmie zdarzają się wpadki. Ale faktycznie z tą schodzącą (z chodzącą?? ) angobą to ściema ;-)

gniezniok
15-10-2009, 20:52
City....
Dzis widzialem kilka palet na składzie z ta dachowka. Dobrze obejrzalem tyle ile bylo mozna i wnioski:
- na plus piekielnie równa
- na minus jakoś wydaje mi sie ze to jej wybarwienie nie jest idealne. Zwroc uwage ze w miejscu zalaman czyli tzw fali widac jakby nie dociagneli farba i przebijała spodnia czesc.
Z drugiej strony martwi mnie troche ta jej matowatość choc rzeczywiscie w sloncu nieco sie swieci - uwazam ze bedzie duzo szybciej łapała syf niz te szkliwione.
Kurcze coraz bardzie przekonuje sie do tego premiona bo miedz jest piekna i ma idealny polysk...

CityMatic
15-10-2009, 21:15
ok- teraz rozumiem :-)
a że wady mogą być- no cóż każdej firmie zdarzają się wpadki. Ale faktycznie z tą schodzącą (z chodzącą?? ) angobą to ściema ;-)

:o sorki ale ja ściemniam-coś mi się zainstalowało przy wtyczkach likwidujących wyskakujące reklamy i poprawia błędy nawet o tym nie wiem :( i wychodzą takie kwiatki :lol:

ngel
15-10-2009, 21:38
ok- teraz rozumiem :-)
a że wady mogą być- no cóż każdej firmie zdarzają się wpadki. Ale faktycznie z tą schodzącą (z chodzącą?? ) angobą to ściema ;-)

:o sorki ale ja ściemniam-coś mi się zainstalowało przy wtyczkach likwidujących wyskakujące reklamy i poprawia błędy nawet o tym nie wiem :( i wychodzą takie kwiatki :lol: a spoko- nie byłam pewna- "polska język trudna język" :)
muszę się dokładnie przyglądnąć jak będę zamawiać dachówkę i jeszcze dokładniej jak będę ją odbierać

CityMatic
16-10-2009, 05:33
muszę się dokładnie przyglądnąć jak będę zamawiać dachówkę i jeszcze dokładniej jak będę ją odbierać

Nie ukrywam, że sam mam pewne obawy, naczytam się o wadach,odpadających elementach :lol: zarysowaniach i pęknięciach i będę później musiał sam odebrać to co przywiozą-ale jestem optymistycznej myśli.
Jak tylko coś bliżej będę wiedział nie omieszkam napisać i podzielić się fotkami.

Cris3City
16-10-2009, 15:20
Nie bójcie się tej dachówki,
Jest to I-gatunkowy produkt,
na tą chwilę najlepsza oferta dachówki ceramicznej w Polsce.
Polska to dziwny kraj, za drogo - narzekają, za tanio- widzą podstęp :)
Pozdrawiam i polecam RG12 z zakładów Trost

gniezniok
16-10-2009, 19:39
I jeszcze jedna kwestia, jak przedmówca zauważył - jest to jedynie sygnowane logo Creatona, bo dachówka jest własciwie od Trosta - nimieckiego producenta mało znanego na naszym rynku wykupionego przez konkurenta

CityMatic
18-10-2009, 17:02
I jeszcze jedna kwestia, jak przedmówca zauważył - jest to jedynie sygnowane logo Creatona, bo dachówka jest własciwie od Trosta - nimieckiego producenta mało znanego na naszym rynku wykupionego przez konkurenta

Ale ja o tym doskonale wiedziałem-mam dachówkę jako promocję do patrzenia-1 sztukę dostałem z hurtowni - i na odwrocie pisze Trost made in Germany natomiast na folii opakowującej paletę z tymi dachówkami oraz na nalepce na tej folii oraz katalogu -podręczniku dekarza pisze już Creaton

salatar
19-10-2009, 10:36
u mnie wyladowal - Balance w kolorze miedz angoba
na 14 palet dachówki (8 rozebraych ) 1 szt peknieta na rogu

ogolnie jestem zadowolony :)

ngel
19-10-2009, 10:52
melduję, że zamówiłam Creatona Viva Neu (kolor miedziany) - na dachówce faktycznie podana jest nazwa fabryki Trost. Jakoś nie obawiam się, że coś się podzieje- a wybrałam tę właśnie dachówkę bo mi się po prostu najbardziej podobała :wink:

Megana
19-10-2009, 21:24
u mnie wyladowal - Balance w kolorze miedz angoba
na 14 palet dachówki (8 rozebraych ) 1 szt peknieta na rogu

ogolnie jestem zadowolony :)

Gratulacje :)
To czekamy na zdjęcia :)

FOTU
20-10-2009, 21:22
Witam. Właśnie otrzymałem dostawe dachówki z Creatona Harmonie Neu. Byly palety z dwiema różnymi datami produkcji ,co wzbudzilo moje podejrzenie zaczolem rozpakowywac paczki i stalo sie. TOWAR DRUGIEGO GATUNKU firma creaton sprzedaje w Polsce bez informowania o tym klientów. Na 20 paczek ; 31 dachówek jest wadliwych , posiadaja centki i nie moga spełniac swojej funkcji jak jest to opisane w folderach. Przy ilosci 4000szt. moge sie spodziewc 1400 dachówek podstawowych nie nadajacych sie do założenia na dach. Takze rzeczoznawca stwierdzil inne nie dociagniecia w dachówkach ktore mu zawiozlem. Jutro zabieram sie do pisania reklamacji. Ostrzegam wyszystkich przed przemysleniem zakupu dachówki z firmy creaton , poniewaz ta firma raczej opanowala sztuke oszukiwania klientów.

CityMatic
21-10-2009, 19:21
melduję, że zamówiłam Creatona Viva Neu (kolor miedziany) - na dachówce faktycznie podana jest nazwa fabryki Trost. Jakoś nie obawiam się, że coś się podzieje- a wybrałam tę właśnie dachówkę bo mi się po prostu najbardziej podobała :wink:

Moja zamówiona dachówka jest już na składzie w hurtowni :wink:

wercyngetoryx
23-10-2009, 16:10
To mój 1 post ale myslę, że może być w tym wątku.
Własnie przebrnąłem przez eliminację wielu wyrobów. To ze względu na cenę, to na wygląd - choć to pierwsze przede wszystkim :D. Na placuj boju o dnia dzisiejszego pozostała właśnie Viva RG12 miedziana angoba oraz Koramic L-15 też w angobie. Ceny niemalże identyczne ale w dwóch róznych składach. Do tej pory byłem przekonany, że w takim przypadku Creaton Viva będzie dobrym wyborem.
Dzisiaj niestety odwiedziłem kolejny skład w poszukiwaniu kolejnej oferty i sprzedawca stwierdził, że Viva to wśród wyrobów Creatona raczej mniej udane dzieło i jesli on miałby coś polecać to właśnie L-15 Koramica lub Harmonie Creatona. Jako, że cenowo oferta nie była atrakcyjna to sobie darowałem jakieś negocjacje, ale pozostał niepokój "co facet miał na mysli?". Czy faktycznie jest się czego obawiać? Czy po prostu zrobić tak jak powiedział znajomy: obie dobre, jakościowo porównywalne, weź tą, która ci sie bardziej podoba :)

gniezniok
23-10-2009, 16:19
Dzis obejrzalem dobrze vive na skladzie, nie czarujmy sie ale taka firma jak creaton nie robi takich akcji ze towar dobrej jakosci sprzedaje za cene mniejsza niz roben. Przynajmniej brazowa angoba jest fatalnie pokryta i nie wiem czy to kiepska partia ale w porownaniu z premionem to III liga

Techno200
23-10-2009, 20:32
Po pierwsze ten kto twierdzi ze L15 jest lepsza od Vivy Neu to chyba jakis....
Przeciez nawet nie trzeba duzo na to patrzec zeby dojrzec co jest bee a co nie.
Po drugie smiem twierdzic, ze moze Harmonie ma lepsze zamki, ale Viva jest dokladniej zrobiona. Poki co jestem ta dachowk pozytywnie zaskoczony. W cenie poniezej 30 zl bo po tyle ja mozna kupic to naprawde solidny towar. Premion to jest znowklasa premium, no ale tez i inne pieniazki kosztuje. A co chodzi o ceny to na Harmonie i Vive sa bardzo duze znizki wiec roznice cenowe miedzy nimi nie sa az tak duze. W chwili obecnej u producentow dachowek ceramicznych rozpetala sie wojna, ktora zapoczatkowal Roben. Creaton, pozniej Rupp a teraz nawet Koramic podjeli wyzwa nie i walcza promocjami. Co w tym dziwnego? Nie doszukiwal bym sie zadnego podstepu. Prawda jest poprostu taka Roben byk atrakcyjny rok temu bo byl jedyna dachowka w tak atrakcyjnej cenie teraz kiedy mamy to co mamy nie jest ani atrakcyjny jakosciowo ani cenowo. Tyle.

CityMatic
24-10-2009, 17:50
No i mam moją dachówkę na placu budowy-jest super - dodatkowo przyjechały rynny i blacha Ruukki na wykończeniówkę :lol:
Zamówiona farbka(pod kolor dachówki) Creaton na kosze również :lol:

rozyczka1191
29-10-2009, 21:39
WITAM
trafiłam tu na forum z takim samym problemem a mianowicie, zamowilam harmonie neu braz glazurowany , w hurtowni oczywiscie obiecano mi, że będzie jedna data produkcji- marzenie
dostawa przyjechala na budowe- w kazdej z paczek pakowanych po 5 dachowek przynajmniej 3 sa uszkodzone, wyglada to tak, jak juz wczesniej kolezanka mika pisala na forum, na ksztalt odcisnietego papierosa, przy czym wartwa lakieru jest zdarta i wyglada to paskudnie :evil: :evil: :evil:

zlozylam reklamacje, przyjechal przedstawiciel, zachowywal sie nadzwyczaj dziwnie, co prawda porobil kilka zdjec, OBSLUGA FATALNA !!!!!!
czekam teraz na odpowiedz, ale czytajac to forum jestem zalamana
:cry:
bardzo zaluje ze nie traafilam tu wczesniej :evil:
LUDZIE NIE DAJCIE SIE NABRAC TAK JAK JA, SZKODA NERWOW I CZASU, TA DACHOWKA TO DZIADOWSTO, POTWIERDZAJA TO TE WSZYSTKIE WPISY NA FORUM I TO NIE PRZYPADEK

malgoss
30-10-2009, 00:09
(...) TA DACHOWKA TO DZIADOWSTO, (...)

Niekoniecznie musi być dziadostwem... Dziadostwem nazwałabym tu podejście do Ciebie jak i wielu innych zarówno sprzedawcy jak i przedstawiciela. Takie zachowania są karygodne.
Ostatnio mam dość często do czynienia właśnie z Creatonem i powiem że ani razu nie miałam takich problemów jak są tu opisywane. Może wiąże się to z tym że nie pozwoliłabym sobie na "wypuszczenie z placu" czegoś co mi osobiście nie odpowiada. Kontroluję każdą dostawę i jeśli coś mi się nie podoba to działam zanim materiał wyjedzie na budowę :roll:

rozyczka1191
30-10-2009, 07:23
Niekoniecznie musi być dziadostwem... Dziadostwem nazwałabym tu podejście do Ciebie jak i wielu innych zarówno sprzedawcy jak i przedstawiciela. Takie zachowania są karygodne.


Moze i niekoniecznie musi byc dziadostwem ale zobacz ile ludzi opisuje tu swoje problemy takie jak jak z pseudo creatonem :evil:
ja tez sprawdzalam material na budowie, polowa jest u mnie na dzialce, a drugiej dostawy juz nie przyjelam.
I tak wlasnie zaczyna sie moja batalia z creatonem.
Jak widac u nich jest jak w ruletce, na kogos musialo trafic :evil:

rozyczka1191
30-10-2009, 07:27
Chciałam dodać że obsługa ze strony tej firmy jest fatalna, przedstawiciel handlowy zachowuje się tak, ze szkoda gadac.
Na poczatku prubowal nam wmowic ze wszystko jest ok :evil:
czlowiek nie po to wydaje 20 tys zeby zakladac taki bubel na dach :evil: [/img]

rozyczka1191
30-10-2009, 07:36
(...) TA DACHOWKA TO DZIADOWSTO, (...)

Niekoniecznie musi być dziadostwem... Dziadostwem nazwałabym tu podejście do Ciebie jak i wielu innych zarówno sprzedawcy jak i przedstawiciela. Takie zachowania są karygodne.
:roll:
Szkoda, że wcześniej nie byłam tak "mądra" i nie pomyślałam, że dziadoskie może być moje podejscie do zakupu tych dachowek, żenada :evil:

malgoss
31-10-2009, 18:23
Szkoda, że wcześniej nie byłam tak "mądra" i nie pomyślałam, że dziadoskie może być moje podejscie do zakupu tych dachowek, żenada :evil:

Nie mów o sobie tak źle. Po prostu zaufałaś sprzedawcy i "legendzie marki" oraz oczekiwałaś uczciwego podejścia :-? Masz prawo nie znać się na materiale i oczekiwać że dostaniesz to co zamawiałaś. Jeśli sprzedający wiedział co wywozi z hurtowni to powinien Ci o tym powiedzieć i zaproponować inne rozwiązanie :roll:

rozyczka1191
31-10-2009, 20:04
No tak, tylko że sprzedawca twierdzi ze to nie jego wina, zwala to na producenta.
A ja mam mega problem, zima idzie, dach odkryty :cry:
Musze poszukac jakiegos rzeczoznawcy, bylam u jednego to wycenil mi swoja usluge na 3000zl, sporo
Po weekendzie mysle ze zbiore sily bo narazie jestem lekko zalamana :cry:

_PiotR_
31-10-2009, 20:32
juz gdzies byl podobny watek.. ale odnosnie innego towaru... krótko: ch...j Cie obchodzi czy to wina sprzedającego, producenta czy plam na słońcu... Ty reklamujesz u sprzedajacego, a ten moze sobie roscic od producenta... jego sprawa...

rozyczka1191
31-10-2009, 20:45
tak tylko jakby to tak fajnie i latwo zalatwiali to nie bylo by problemu
naczytalam sie troche w necie o reklamacjach creatona i bardzo rzadko sa one uznawane :evil:

Croolick
01-11-2009, 07:58
Przykryłem w tym roku dach 400m2 Creatonem Futura. (nobless, brąz).
Dachówka podstawowa raczej ok. Zdarzały się sztuki krzywe, z wadami, część była nieznacznie krótsza.W sumie jak za tak drogą dachówke myślałem że będzie lepiej.
Dodatki to lipa. Kominki wentylacyjne wklejone są pod kątem 90 stopni do dachówki, po zamontowaniu na połaci nie stoja pionowo tylko są pochylone.
Dachówki wentylacyjne leżą kiepsko, wygląda to tak jakby Creaton robił jeden wzór wentylacyjnej dla całej oferty. Przy cenach dodatków moim zdaniem kompromitacja firmy. :D
Nie było natomiast problemów z jakością glazury i kolorem. Domawiałem pewną część podstawowej (okres oczekiwania bagatela 3tyg!) i póki co nie zauważyłem róznic kolorystycznych z główną partią. Sporo przyjechało uszkodzonych w transporcie ale poszły na docinki.
Generalnie ok chociaż przy tej cenie uważam, że można było oczekiwać więcej bo diabeł tkwi w szczegółach.

rozyczka1191
01-11-2009, 18:47
znam ten ból :cry:

gniezniok
01-11-2009, 22:15
Witam

Tak śledze ten watek i sie zastanawiam czy to Wy nie potraficie negocjować warunków zakupu czy trafiacie na wyjątkowych cwaniaków.
Jestem przed zakupem creatona, chciałem viva neu ale mnie nie powaliła, wezmę prawdopodobnie premiona miedź badz brąz. Pierwsze opd czego zacząłem to płatność !
Po odbiorze i zweryfikowaniu towaru ! Nieco krecił nosem że jeszcze mu sie nie zdarzyło, sratatata, ale powiedzial -ok. Wpłacam max 500zl zaliczki i koniec.
Inna sprawa ze biore od nich materiał na całą budowe i to też zobowiązuje...
Z ciekawości ile płaciliscie za premiona w tych idcieniach - mi krzykneli 35zl

rozyczka1191
03-11-2009, 18:01
http://img691.imageshack.us/gal.php?g=p1030389.jpg

oto zdjecia mojej dachowki :evil:

Techno200
03-11-2009, 20:10
Ladna dachowka :D , jak robisz tyle szumu to pokaz jakies konkretne zdjecia, bo na tych niewiele widac ;-)
Niestety dachowka jako produkt budowlany, ktory do transportu wymaga ciezkiego sprzetu jest dosyc niewdzieczna bo w sumie jest w grupie produktow jak bustak, stropy czy inne (miedzy innymi przez gabaryty i wage) a wymaga sie takiej deliaktnosci jak by sie kupowalo Iphona czy inna pojedyncza rzecz ktora sie oglada z bliska codziennie. Nie da sie takiego towaru dosarczyc w idealnym stanie, trzeba oczywiscie do tego idealu dazyc ale to naprawde bardzo trudne. i na to trzeba wziasc poprawke i sprzedawca powienien o tym powiedziec. Ja proponuje wylozowac, bo naprawde z tych zdjec tragednia nie bije. no chyba ze masz jakies inne foty.

rozyczka1191
03-11-2009, 20:32
tak Ci sie tylko wydaje, nie robilam zdjec z bliska
takie odpryski wielkosci 5mm na 5mm mam na kazdej dachowce postawowej a mam ich 4000 :evil:

rozyczka1191
04-11-2009, 14:19
Techno200, zastanawiam się, jak byłbyś w mojej skórze, czy nie robiłbys wtedy afery....

Byłam u rzeczoznawcy z pytaniem czy wszystko z dachowka jest ok, odpowiedział, że nie!!!!

Jeśli nie uznaja mi reklamacje powolam tego rzeczoznawce, troche się ceni 3000 chce :-?

Regut1
04-11-2009, 14:36
Byłam u rzeczoznawcy z pytaniem czy wszystko z dachowka jest ok, odpowiedział, że nie!!!!
Jeśli nie uznaja mi reklamacje powolam tego rzeczoznawce, troche się ceni 3000 chce :-?

Z tymi rzeczoznawcami bym uważał.
1) Jak powie że jest ok to nie zarobi, ani grosza.
2) Cena za ekspertyze wydaje się wysoka daletgo dobrze będzie spytać co wchodzi w skład tej ekspertyzy. dobrze widzieć za co się płaci.

Na koniec wprzypadku dalszego sporu, sad powoła i tak swojego biegłego, za którego trzeba będzie zapłacić. Oby tylko jednego.

Elfir
04-11-2009, 15:37
Ja czegoś nie rozumiem. Zakłada się wątek, w którym podaje się liczne przykłady wad towaru i niskiej jakości obsługi a potem ludzie, pomimo tego wszytskiego kupują ten towar, mimo niezachecajacej lektury.
W ten sposób Creaton i jego dystrybutorzy nadal bedą was olewać, bo Polak jedynie uczy sie na własnych błędach a nie cudzych.
Ten watek nie jest żadną nauczką dla firmy. Firma ma klientów bo obniżając jakość (towaru czy obsługi) może obniżyć również cene względem konkurencji.

rozyczka1191
04-11-2009, 16:31
Ja niestety przed zakupem Creatona nie pobuszowałam w internecie ...
tak jak ktos wyzej napisal, glupich nie sieja.... :x

gniezniok
04-11-2009, 22:23
A co to za wykładnia jakości dachówki na przykładzie paru osób !! Normalne ze niezadowoleni beda robic szum. Kumpel handluje creatonem i mial 1 (słownie jedną !!!) reklamacje w ciagu ostatnich 2 lat.
Jak slysze osoby ktore przeczytaja 2 posty i na podstawie tego formułują opinie to mnie ściska ! Nie jestem zadnym przedstawicielem a sam szukam dachówki i zaczynam coraz mnie zagladac na forum jak czytam takie bzdety. Wszedzie są skuchy i wady - jak pisałem - najpierw sie zabezpieczcie formalnie aby sie wycofac w razie W a nie piać na prawo i lewo. Bosssszzzee !

_PiotR_
04-11-2009, 23:37
jak juz wczesniej pisalem ja mam CREATONA i nie mialem najmniejszych z nim problemow... Nalezy pamietac o takiej zasadzie na forach, ze zazwyczaj jest tak, ze pisze sie o zlych rzeczach, a nie o dobrych... logiczne, ze jezeli mi akurat CREATON podpasowal i bylem zadowolony, to nie bede specjalnie watku na to zakladal :)... tutaj wypowiada sie negatywnie... 5-8 osob.... nie wydaje mi aby byl to chociaz 1% klientow w ciagu roku kupujących CREATONA... :) Wg mnie nie powinniscie opisywac CREATONA a firme skad braliscie.. bo to oni Wam to sprzedaja.. i uczulic ludzi co do tych posrednikow... bo oni ida na latwizne.. nie chca sie bujac z niechcanym towarem... po skonczonym dachu.. nadwyzke dachowek lacznie z uszkodzonymi oddalem...

mathiasso
05-11-2009, 08:58
zgadzam się z powyższym, negatywne opinie mają większy rozgłos niż pozytywy. A pisanie: "jakbym wcześniej widział ten wątek to kupiłbym creatona" jest troche dziecinne, bo tym sposobem można nie kupić żadnego produktu bo wszystkim zdarzają się wpadki. Ja również kupiłem creatona, później po kilku miesiącach dokupiłem palete i nie było żadnej różnicy.

_PiotR_
05-11-2009, 10:42
no dokładnie.. bo szczerze powiem, ze najpierw znalazlem dachowki, ktore mi sie podobaly... pozniej znalazlem to info na forum... (wtedy byly 3 strony ok. LATO 2008) i pomimo tych wpisow wzialem go... NIE MA ZASADY... co innego jak byl przypadek goscia ktory kupil kostke brukowa od producenta, a po chyba niecalym roku z koloru zoltego zrobil sie szary.. przyjechal producent i nadal mowil ze to zolty.. :) byly zdjecia na forum... to faktycznie lipa byla... i producent wiedzial ze nie poszlo mu w tych kolorach, ale nie chcial sie przyznac...

rozyczka1191
05-11-2009, 15:59
ciekawa jestem czy wypowiadalibyscie sie tak SUPER POZYTYWNIE jak to Wy byscie dostali takiego bubla :evil: żenada

CityMatic
05-11-2009, 17:47
melduję, że zamówiłam Creatona Viva Neu (kolor miedziany) - na dachówce faktycznie podana jest nazwa fabryki Trost. Jakoś nie obawiam się, że coś się podzieje- a wybrałam tę właśnie dachówkę bo mi się po prostu najbardziej podobała :wink:

Tak więc u mnie zakończono układać dachówkę,jest super.
Ale jak to zwykle bywa nie obeszło sie bez niespodzianek lub jak kto woli wadliwych jej części-po prostu wygląda na to ze w transporcie nie da sie uniknąć pewnych rzeczy.
Dekarzy miałem super wiec z większością poradzili sobie spokojnie,uznali dachówkę za jedną z lepszych jaką układali, równa, i o bardzo dobrych zamkach.


Może jako nieliczny pokażę wady-a raczej uszkodzenia tej dachówki-reklamacji nie będę uskuteczniał, gdyż dostałem parę gratisów (dachówek i farby do ich malowania), a dodatkowo pozostało mi kilka jako zapas.
Trudno również ocenić mi ile faktycznie odpadło przez pęknięcie i niemożliwość ich dalszego wykorzystania-bo nie wiem i nawet dekarze nie wiedzą do końca-na 100% 4 szt. dachówki podstawowej i dwa gąsiory.

http://www.imagic.pl/files/15069/thumbs/IMG_4264.JPG
http://www.imagic.pl/files/15069/thumbs/IMG_4263.JPG
http://www.imagic.pl/files/15069/thumbs/IMG_4325.JPG
http://www.imagic.pl/files/15069/thumbs/IMG_4266.JPG
http://www.imagic.pl/files/15069/thumbs/IMG_4265.JPG
http://www.imagic.pl/files/15069/thumbs/IMG_4260.JPG


Dachówka jest trochę upaćkana-mokrymi trocinami z więźby i ma na sobie szron-jej powierzchnia jest bardziej gładka -ale rozdzielczością chciałem pokazać wszelkie cechy dachówki Creatona
Oczywiście ja z niej jestem zadowolony bardzo ładnie wygląda na dachu :)

_PiotR_
05-11-2009, 18:09
ciekawa jestem czy wypowiadalibyscie sie tak SUPER POZYTYWNIE jak to Wy byscie dostali takiego bubla :evil: żenada
oczywiście, że NIE... chyba logiczne...
Nam (tzn. tym co sie wypowiadaja dobrze i maja zaje.... dachówki) chodzi o to, ze nie mozna wieszac psow na CREATONIE, a na sprzedawcy....to raz a dwa, jedna jaskólka wiosny nie czyni.. czyli 5-7 niezadowolonych kientów nie moze swiadczyc o CREATONIE jako firmie bubel...

rozyczka1191
05-11-2009, 18:39
na innych forach tez znalazlam ludzi ktorzy dostali niepelnowartosciowa dachowke :evil:
ja jestem wsciekla, dzisiaj dostalam odpowiedz ze reklamacja zostala odrzucona :evil:
jutro wybieram sie do rzeczoznawcy, nasza sprawa trafi do sadu
ja po prostu tego nie popuszcze, zeby na prawie 4000 sztuk byly takie odpryski :evil:

a Tobie gratuluje, że trafiłeś na dachówke bez wad

rozyczka1191
05-11-2009, 18:42
a tak apropo, rozmawialam dzisiaj z przedstawicielem handlowym, powiedział mi ze takie wady dachowki jak u mnie wystapily innym konsumentom nie przeszkadzaja albo po prostu nie chce im sie dochodzic swoich praw
rewelacja :roll:

gniezniok
05-11-2009, 21:57
Różyczka... życze powodzenia w dochodzeniu spraw przed sądem....
Nie chce być uszczypiliwym ale bedzie Cie to kosztowało kolejne pieniążki a jesli jestes niezorientowana moge napisac jakie są koszty okołosądowe. Pracuje w firmie ochrony prawnej i każdego (na marginesie) namawiam do wykupienia sobie takiej polisy a takie sprawy jak ta będą na głowie wyspecjalizowanych prawników którzy wiedzą jak sie do tego zabrac, a Ciebie kosztowalo by to ZERO - JESLI BYS NAWET PRZEGRAŁA

gniezniok
05-11-2009, 22:04
Citymatic można prosić o zdjęcia w jakiejs wiekszej rozdzielczosci calego dachu?
Ja jestem po wizycie na jednej budowie tej samej co Ty dachówki i jestem w malym szoku! Kolor wyglada zupelnie inaczej - na plus. Powiedzialbym taki ciemny kasztan. Polysk to samo - wiekszy niz wydaje sie na pojedynczej dachowce.
Drażnią mnie tylko te "zacieki" angoby. Moze z dachu nie widać ale jakby nierównomiernie im obciekała na linii produkcyjnej

CityMatic
06-11-2009, 05:04
Citymatic można prosić o zdjęcia w jakiejs wiekszej rozdzielczosci calego dachu?
Ja jestem po wizycie na jednej budowie tej samej co Ty dachówki i jestem w malym szoku! Kolor wyglada zupelnie inaczej - na plus. Powiedzialbym taki ciemny kasztan. Polysk to samo - wiekszy niz wydaje sie na pojedynczej dachowce.
Drażnią mnie tylko te "zacieki" angoby. Moze z dachu nie widać ale jakby nierównomiernie im obciekała na linii produkcyjnej

Te zacieki to faktycznie (nie cała płytka pomalowana)ale to technologia tej fabryki i zastosowanych w niej urządzeń podobno eco i oszczędnie-
http://www.imagic.pl/files//15069/IMG_4325.JPG
połamane dwa gąsiory

:o

rozyczka1191
06-11-2009, 08:17
To co polecasz ?

enickman
06-11-2009, 09:31
zwrotu kosztów sądowych też można dochodzić

gniezniok
06-11-2009, 21:39
Polecam polise DAS-a każdemu, jak chcesz wiecej pisz na priv bo nie chce byc posadzony o kryptoreklame

enickman
09-11-2009, 06:23
no w tym konkretnym przypadku to jak kupowanie gaśnicy po pożarze

rozyczka1191
09-11-2009, 11:50
co nie.... :-?

kasia i pawel09
11-11-2009, 15:20
Zamierzamy położyc ta dachówke czy ktoś ma może fotki z realizacji? serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy

roofart
11-11-2009, 18:06
Czy ktoś może mi powiedzieć jak długo czeka się na dachówkę od momentu jej zamówienia do dostawy Creatona Viva neu. ???

CityMatic
11-11-2009, 18:32
Czy ktoś może mi powiedzieć jak długo czeka się na dachówkę od momentu jej zamówienia do dostawy Creatona Viva neu. ???

Od momentu zamówienia 26.09- do chwili pojawienia się w hurtowni-22.10
a więc 26 dni(wszystkich łącznie z sb i nd) :wink:

cieszynianka
11-11-2009, 18:48
W tym wątku basaih2 ma:

http://forum.muratordom.pl/pokazcie-swoje-dachy,t81343-480.htm

:wink:

gniezniok
11-11-2009, 19:48
Mogę obiektywnie poinformowac - na dzien dzisiejszy 2-3 miesiace. Wlasnie dostalem info od kolegi siedzacego w creatonie. Są zawaleni zamowieniami na vive...

kasia i pawel09
11-11-2009, 21:49
dzięki bardzo :)

tgrzona
25-11-2009, 16:15
Witam
My mamy okno VELUX z kołnierzem do pokryć falistych. Z tego co pamiętam dachówka od spodu była szlifowana, tylko nie wiem czy chodzi o taki efekt jak na poniższym zdjęciu ( dolny fartuch z czasem i słońcem będzie bardziej przylegał do dachówki - tak powiedzieli dekarze).
Pozdrawiam
Tomek
http://images40.fotosik.pl/227/0174e1bae007e3f1med.jpg

Andrzej Wilhelmi
25-11-2009, 16:56
W oknach połaciowych Velux kołnierz należy odpowiednio uformować przed montażem. W tym wypadku zrobiono to mało profesjonalnie. Ten kołnierz nigdy sam się nie ułoży! Do tego typu pokryć należało zastosować kołnierz do pokryć płaskich a przy trochę większej wiedzy i doświadczeniu można to było wykonać na "nokach". Pozdrawiam.

sethan
25-11-2009, 20:52
W oknach połaciowych Velux kołnierz należy odpowiednio uformować przed montażem. W tym wypadku zrobiono to mało profesjonalnie. Ten kołnierz nigdy sam się nie ułoży! Do tego typu pokryć należało zastosować kołnierz do pokryć płaskich a przy trochę większej wiedzy i doświadczeniu można to było wykonać na "nokach". Pozdrawiam.

jakich nokach daje zdjęcie swoich veluxow prosze o ocene:

http://images44.fotosik.pl/231/eae7b0a8a2ac7474med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Andrzej Wilhelmi
25-11-2009, 22:39
Zdjęcie z takiej odległości uniemożliwia ocenę montażu okien połaciowych. Można jednak ocenić wykonanie pokrycia: cała połać pofalowana. Przy płaskich pokryciach łacenie powinno być wykonane idealnie. Pozdrawiam.

Basia_KRK
25-11-2009, 22:54
Ooo fajnie, że jest taki wątek. U mnie też będzie Creaton Domino i okna połaciowe.

tgrzona
26-11-2009, 08:06
Z takiej odległości wygląda świetnie i widzę, że zastosowano inny kołnierz ( przedstawicie Veluxa zapewniał - do Creaton Domino nadaje się tylko kołnierz do pokryć falistych, ponieważ jest to wysoka dachówka). Jaką dachówkę i jakie kołnierze masz przy tych VELUXACH?

Panie Andrzeju, przy zmianie rozmiaru zdjęcia(dużym pomniejszeniu), oraz ujęć z dalszej odległości, każda płaska dachówka będzie wyglądała na pofalowaną.

Wstawiam zdjęcie dla przykładu. Zapewniam, w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej.
http://images39.fotosik.pl/227/2248431e575c2e3cmed.jpg

sethan
26-11-2009, 09:49
Dzisiaj porobię zdjęcia z bliższej odległości jakoś mam tak że całą połać fotografowałem ale mam jedno zdjęcie bliższe ale pod kątem to daję:

http://images48.fotosik.pl/231/82fdf70f6d14cf9cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=82fdf70f6d14cf9c)

krzyk123
26-11-2009, 09:51
Dzisiaj porobię zdjęcia z bliższej odległości jakoś mam tak że całą połać fotografowałem ale mam jedno zdjęcie bliższe ale pod kątem to daję:

http://images48.fotosik.pl/231/82fdf70f6d14cf9cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=82fdf70f6d14cf9c)

Ale to nie jest Domino ...

sethan
26-11-2009, 10:00
Dzisiaj porobię zdjęcia z bliższej odległości jakoś mam tak że całą połać fotografowałem ale mam jedno zdjęcie bliższe ale pod kątem to daję:

http://images48.fotosik.pl/231/82fdf70f6d14cf9cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=82fdf70f6d14cf9c)

Ale to nie jest Domino ...

Nie to nie jest domino- ale zamki i technologia kładzenia ta sama - to jest tegalit moniera (połączenie brassa i rupceramiki) - gdzieś już pisałem miała być dachówka płaska i ceramiczna - dekarz twierdził że z dostępnych na rynku tylko creaton domino jest dobra- jednak po obejrzeniu tej dachówki zmienił zdanie (mam chyba wg dekarzy i dostawcy dachówki pierwszy dach w moim regionie robiony z tej dachówki)
He he gratuluje oka- poznałeś po startowych?:P To jest plus tej dachówki:)

pozdrawiam

sethan
26-11-2009, 11:19
Zdjęcie z takiej odległości uniemożliwia ocenę montażu okien połaciowych. Można jednak ocenić wykonanie pokrycia: cała połać pofalowana. Przy płaskich pokryciach łacenie powinno być wykonane idealnie. Pozdrawiam.

byłem zrobiłem foty:

http://img209.imageshack.us/img209/1531/okno10.jpg

http://img694.imageshack.us/img694/6566/okno11.jpg

http://img269.imageshack.us/img269/8396/okno12.jpg

http://img694.imageshack.us/img694/5347/okno13.jpg

http://img694.imageshack.us/img694/5347/okno13.jpg

pofalowane?

krzyk123
26-11-2009, 11:24
byłem zrobiłem foty:

http://img209.imageshack.us/img209/1531/okno10.jpg

http://img694.imageshack.us/img694/6566/okno11.jpg

http://img269.imageshack.us/img269/8396/okno12.jpg

http://img694.imageshack.us/img694/5347/okno13.jpg

http://img694.imageshack.us/img694/5347/okno13.jpg

pofalowane?

Moim zdaniem wygląda super.
A jakie masz kołnierze w oknach połaciowych? Do pokryć falistych czy płaskich?

sethan
26-11-2009, 12:23
[quote=sethan]

byłem zrobiłem foty:


Moim zdaniem wygląda super.
A jakie masz kołnierze w oknach połaciowych? Do pokryć falistych czy płaskich?

powiem wprost: nie mam pojęcia- zapytam dekarza to odpowiem (bo mi niedługo podbitkę będą robić)

Andrzej Wilhelmi
26-11-2009, 20:33
Wszystko jest OK! Co to znaczy odpowiednie zdjęcie. Zastosowano kołnierze do pokryć falistych. Kiedyś były wyłącznie kołnierze uniwersalne. Pozdrawiam.

slawkin
26-11-2009, 21:20
Kolego Krzyk123 :)
Chyba jakieś pifko, się należy za tak pięknie podpierniczony obraz moich okienek i dachu :)

Ja mam kołnierz EZV.
Czyli standardowy.

Pytanie co z tą zbierającą się wodą?
Bo niestety u mnie się odrobinka zbiera :)

Pozdrówka!
Sławek

krzyk123
27-11-2009, 09:05
Kolego Krzyk123 :)
Chyba jakieś pifko, się należy za tak pięknie podpierniczony obraz moich okienek i dachu :)

Ja mam kołnierz EZV.
Czyli standardowy.

Pytanie co z tą zbierającą się wodą?
Bo niestety u mnie się odrobinka zbiera :)

Pozdrówka!
Sławek

Hej. Zaiste to zdjęcie Twojego dachu, mam nadzieję, że się nie zezłościłeś ;-)

Co do wody to muszę sprawę poobserwować ...

Pzdr

sethan
27-11-2009, 10:30
Wszystko jest OK! Co to znaczy odpowiednie zdjęcie. Zastosowano kołnierze do pokryć falistych. Kiedyś były wyłącznie kołnierze uniwersalne. Pozdrawiam.

Dziękuję za utwierdzenie mnie w przekonaniu że wybrałem dobrą ekipę :)
A tak btw nie jest pan w Łodzi teraz ? Bo mój dekarz pojechał na jakiś zlot "dachowców"?

również pozdrawiam serdecznie:)

A&A

edit: nie zauważyłem że jest pan z Łodzi:)

slawkin
27-11-2009, 22:54
Spoko... Sie nie zezłościłem...

:)

Następnym razem callnij, to przygotuje zimne pifko...

krzyk123
28-11-2009, 16:20
Spoko... Sie nie zezłościłem...

:)

Następnym razem callnij, to przygotuje zimne pifko...

he he - potrafisz człowieka zachęcić ;-)

rozyczka1191
28-11-2009, 21:14
ja wchodze juz na droge sadoąwą
byłam u prawnika, ma wystosowac w naszym imieniu pismo o odstapienie od umowy a jesli to nie pomoze to ide do sadu
normalnie osiwieje w wieku dwudziestukilku lat :evil:

mimka27
30-11-2009, 16:08
witam

na dniach skończą kłaśc mi dachówkę,wybrałam z mężem dachówkę Creatona HARMONICA czerwień winna glazurowana.Jestem z niej bardzo zadowolona podczas ręcznego rozładunku znależliśmy tylko 2 szt.ubite na rogach i niestety podczas wnoszenia na dach 2 spadły. Jako ze na 150 m2 zamowionych 4 uszkodzone jest pocieszajace.ja szczerze polecam Creatona

rozyczka1191
30-11-2009, 17:54
droga kolezanko, gratuluje ze u ciebie obeszlo sie bez takich problemow :evil:
ja jednak odradzam creatona, bylam dzisiaj w jednej z dolnoslaskich hurtowni i wlasciciel powiedzial mi ze odradza zakupu dachowek firmy creaton, juz 5 dostaw przyjechalo mu jak nie obtluczonych to krzywych :evil:

mimka27
30-11-2009, 19:05
to tym bardziej się cieszę,że dobrze trafiłam :D

krzyszt17
30-11-2009, 19:42
Współczuję wszystkim którym trafiły się buble Creatona. Ja przed godziną znalazłem ten wątek i przeczytałem go od początku do końca. Mylą się SZCZĘŚLIWCY, którym trafił się dobry Creaton, że sprawa bubli dotyczy kilku osób. Pewnie wielu podobnie jak ja odpuściło z powodu braku czasu. Ja kilka lat temu pisałem o swojej sprawie ale nie pamiętam nawet w jakim to było wątku. Moje dachówki były wyprodukowane tego samego dnia ale miały co najmniej 3 odcienie brązu, doskonale widoczne w słoneczne dni nawet z odległości 50m. Złożyłem reklamację, był przedstawiciel Creatona, robił zdjęcia i po kilku tygodniach okazało się, że reklamacja jest odrzucona, wszystko jest ok, dach tak po prostu ma wyglądać. Wtedy odpuściłem, ale teraz zastanawiam się czy nie wrócić do tej sprawy. Mam rachunki, gwarancję na 50 lat i pstrokaty dach. Nie wiem tylko, czy nie jest za późno. Dach był kładziony w 2004/2005 roku.
Wkurzający są obrońcy Creatona. Jeśli komuś trafiły się dobre dachówki to nie ma się czym chwalić. Tak po prostu powinno być! Jak kupię w sklepie wędlinę to nie będę się cieszył, że nie śmierdzi. A że firma Creaton produkuje buble to fakt!
Krzysztof

rozyczka1191
30-11-2009, 21:36
Bardzo madrze napisales to Krzysztofie

_PiotR_
01-12-2009, 09:04
nikt sie nie chwali ze kupil dobre, a jedynie sygnalizuje ze buble w CREATONIE to nie standard...

krzyszt17
01-12-2009, 17:19
Ja też nie twierdzę, że buble Creatona są standardem, ale chyba w firmie reklamującej się, że są mercedesem wśród dachówek standardem powinien być dobry wyrób, a jeśli coś się przytrafi to szybko uwzględniać reklamacje. Dla mnie ten mercedes bardziej przypomina trabanta, a niektóre dachy pokryte Creatonem najlepiej wyglądają z ponad 100m, no chyba, że jest pochmurny dzień to można podejść trochę bliżej.

piotr1p
01-12-2009, 20:59
Witam wszystkich

Szanowni, jeśli ktoś z Was jest jeszcze przed wyborem dachówki - koniecznie niech przeczyta te kilka poniższych słów.

Przestrzegam wszystkich przed zakupem dachówki marki Creaton. My wspólnie wybraliśmy ich śliczną nowość - HARMONIE NEU FINESSE BRĄZ GLAZURA. Podczas rozkładania na dachu osłupieliśmy - okazało się że dachówka jest w trzech odcieniach, pomimo, że pochodzą z jednej partii. Wygląda to naprawdę tragicznie. Oczywiście Creaton nie uznał naszej reklamacji, stwierdzając, że spełnia swoje normy.
Efekt jest taki, że chcąc mieć ładny dach musimy kupić podstawową dachówkę ponownie i przed sądem dochodzić swoich praw.

Jeśli ktoś wie, jak można dołożyć tu zdjęcia, to uzupełnię swoja wypowiedź o te materiały.
W tzw miedzy czasie zdjecia moich dachówek sa umieszczine w tym linku

http://www.forumbudowlane.pl/galeria.php?page=3&category=dachy

pozdrawiam

piotr1p
01-12-2009, 21:45
Witam wszystkich

Szanowni, jeśli ktoś z Was jest jeszcze przed wyborem dachówki - koniecznie niech przeczyta te kilka poniższych słów.

Przestrzegam wszystkich przed zakupem dachówki marki Creaton. My wspólnie wybraliśmy ich śliczną nowość - HARMONIE NEU FINESSE BRĄZ GLAZURA. Podczas rozkładania na dachu osłupieliśmy - okazało się że dachówka jest w trzech odcieniach, pomimo, że pochodzą z jednej partii. Wygląda to naprawdę tragicznie. Oczywiście Creaton nie uznał naszej reklamacji, stwierdzając, że spełnia swoje normy.
Efekt jest taki, że chcąc mieć ładny dach musimy kupić podstawową dachówkę ponownie i przed sądem dochodzić swoich praw.

Jeśli ktoś wie, jak można dołożyć tu zdjęcia, to uzupełnię swoja wypowiedź o te materiały.

tymczasem załączam link

http://www.forumbudowlane.pl/galeria.php?page=3&category=dachy

pozdrawiam

madzioras
01-12-2009, 21:48
Niestety ale to kolejny post przestrzegający przed zakupem dachówek tego producenta. To przykre, że tak znana i sznowana marka jak Creaton pozwala sobie na wypuszczanie na rynek takich bubli jeszcze twierdzą, że taki produkt nie odbiega od ich norm :cry:

q-bis
02-12-2009, 08:38
Witam wszystkich

Szanowni, jeśli ktoś z Was jest jeszcze przed wyborem dachówki - koniecznie niech przeczyta te kilka poniższych słów.

Przestrzegam wszystkich przed zakupem dachówki marki Creaton. My wspólnie wybraliśmy ich śliczną nowość - HARMONIE NEU FINESSE BRĄZ GLAZURA. Podczas rozkładania na dachu osłupieliśmy - okazało się że dachówka jest w trzech odcieniach, pomimo, że pochodzą z jednej partii. Wygląda to naprawdę tragicznie. Oczywiście Creaton nie uznał naszej reklamacji, stwierdzając, że spełnia swoje normy.
Efekt jest taki, że chcąc mieć ładny dach musimy kupić podstawową dachówkę ponownie i przed sądem dochodzić swoich praw.

Jeśli ktoś wie, jak można dołożyć tu zdjęcia, to uzupełnię swoja wypowiedź o te materiały.
W tzw miedzy czasie zdjecia moich dachówek sa umieszczine w tym linku

http://www.forumbudowlane.pl/galeria.php?page=3&category=dachy

pozdrawiam

To forum budowlane to żenada...

Trociu
02-12-2009, 13:21
był kiedyś taki fajny post w tytule mniej więcej "creaton kompromitacja"....

ty nie masz przynajmniej przetarć na dachówkach ;)

krzyszt17
03-12-2009, 17:52
Piotr1p witaj w klubie, ja kilka postów wyżej pisałem o podobnej dachówce Creatona. Jak sprawdziłem kładłem ja przy końcu 2003r i jak widać do chwili obecnej nic się nie zmieniło. U mnie były 3 kolory - brązowy. I tak podobno miało być. Takie są normy w germanii.

gniezniok
03-12-2009, 21:36
Dokladnie tą samą chcialem kupować! Harmonie jest teraz w swietnej promocji ale tym mnie powaliłes... Coś dużo o creatonie ostatnio

paseczek
04-12-2009, 15:13
Właśnie zamontowałem okna Fakro z kołnierzami EZV w Dominie.
Żeby pozbyć się załamań na Twoim dachu wystarczy naciąć rowek w "żebrach" pod dachówką, tak by zmieściło się w nim mniejsze wybrzuszenie kołnierza.

piotr1p
06-12-2009, 20:50
Nic tak nie cieszy jak przynajmniej jeden potencjalny klient Creatona, który rezygnuje z zakupu :)

piotr1p
08-12-2009, 21:57
Witam

Szanowni, czy ktoś usiłował już dochodzić w sądzie racji odnośnie jakości dachówki, która Creaton raczy sprowadzać na rynek Polski?? Chodzi mi głównie o procesy dotyczące wad dachówek, takich jak wszelkiego rodzaju znaczące różnice kolorystyczne jednej partii, odpryski, czy nacieki produkcyjne. Kilka tematów wcześniej był poruszany problem z dachówkami Creatona.

będę wdzięczny za informację.
Pozdrawiam

Trociu
10-12-2009, 11:32
może podlinkuj się pod wątek Creaton Kompromitacja...

piotr1p
10-12-2009, 21:53
Witam

Szanowni, czy ktoś usiłował już dochodzić w sądzie racji odnośnie jakości dachówki, która Creaton raczy sprowadzać na rynek Polski?? Chodzi mi głównie o procesy dotyczące wad dachówek, takich jak wszelkiego rodzaju znaczące różnice kolorystyczne jednej partii, odpryski, czy nacieki produkcyjne. Kilka tematów wcześniej był poruszany problem z dachówkami Creatona.

będę wdzięczny za informację.
Pozdrawiam

BozenaKrakow
12-12-2009, 15:38
...........

cieszynianka
12-12-2009, 16:04
Jakby ktoś szukał, to tu:

http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm

http://forum.muratordom.pl/creaton-viva-neu-schodzi-angoba,t171632.htm

http://forum.muratordom.pl/dachowka-creaton-problem,t134845.htm

:-?

piotr1p
12-12-2009, 16:27
Witam

Szanowni, czy ktoś usiłował już dochodzić w sądzie racji odnośnie jakości dachówki, która Creaton raczy sprowadzać na rynek Polski?? Chodzi mi głównie o procesy dotyczące wad dachówek, takich jak wszelkiego rodzaju znaczące różnice kolorystyczne jednej partii, odpryski, czy nacieki produkcyjne. Kilka tematów wcześniej był poruszany problem z dachówkami Creatona.

będę wdzięczny za informację.
Pozdrawiam