PDA

Zobacz pełną wersję : DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja



Strony : 1 2 3 4 [5] 6

cieszynianka
12-12-2009, 16:30
Witam

Szanowni, czy ktoś usiłował już dochodzić w sądzie racji odnośnie jakości dachówki, która Creaton raczy sprowadzać na rynek Polski?? Chodzi mi głównie o procesy dotyczące wad dachówek, takich jak wszelkiego rodzaju znaczące różnice kolorystyczne jednej partii, odpryski, czy nacieki produkcyjne. Kilka tematów wcześniej był poruszany problem z dachówkami Creatona.

będę wdzięczny za informację.
Pozdrawiam

Zerknij do linków powyżej :wink:

krzyszt17
12-12-2009, 17:13
Piotr1p poczytaj trochę wyżej, ja też zapytałem czy nie jest za późno na reklamację ale jak narazie nie ma odpowiedzi.

yvfi1
12-12-2009, 21:55
We wrześniu skończono nam układać 250m2 Creatona i muszę stwierdzić, że nie mam zastrzeżeń. Dachówki podstawowej potłuczone kilka sztuk, gąsiory poobtrącane na brzegach, ale reklamacja uwzględniona bez jakichkolwiek zastrzeżeń, dostaliśmy nowe (fakt, po miesiącu), ale żadnych poza tym problemów nie było. Dokupione 100 sztuk dachówki nie różni się kolorystycznie od wcześniejszej partii, może w dotyku są jakby gładsze, ale wizualnie ideał. Uważam, że ewentualną odpowiedzialnością należałoby jednak obciążać pośreników.

odaro
13-12-2009, 09:28
We wrześniu skończono nam układać 250m2 Creatona i muszę stwierdzić, że nie mam zastrzeżeń. Dachówki podstawowej potłuczone kilka sztuk, gąsiory poobtrącane na brzegach, ale reklamacja uwzględniona bez jakichkolwiek zastrzeżeń, dostaliśmy nowe (fakt, po miesiącu), ale żadnych poza tym problemów nie było. Dokupione 100 sztuk dachówki nie różni się kolorystycznie od wcześniejszej partii, może w dotyku są jakby gładsze, ale wizualnie ideał. Uważam, że ewentualną odpowiedzialnością należałoby jednak obciążać pośreników.

No to dobrze musisz się przyjrzeć ale nie w zimę tylko w środku lata przy słonecznej pogodzie najlepiej około południa czyli o godz. 12.00 i najlepiej na połaci skierowanej na południe.

_PiotR_
14-12-2009, 07:03
We wrześniu skończono nam układać 250m2 Creatona i muszę stwierdzić, że nie mam zastrzeżeń. Dachówki podstawowej potłuczone kilka sztuk, gąsiory poobtrącane na brzegach, ale reklamacja uwzględniona bez jakichkolwiek zastrzeżeń, dostaliśmy nowe (fakt, po miesiącu), ale żadnych poza tym problemów nie było. Dokupione 100 sztuk dachówki nie różni się kolorystycznie od wcześniejszej partii, może w dotyku są jakby gładsze, ale wizualnie ideał. Uważam, że ewentualną odpowiedzialnością należałoby jednak obciążać pośreników.

No to dobrze musisz się przyjrzeć ale nie w zimę tylko w środku lata przy słonecznej pogodzie najlepiej około południa czyli o godz. 12.00 i najlepiej na połaci skierowanej na południe.
nie no z takim podejsciem to wg mnie upierdliwosc....
-srodek lata,
-slonecznie,
-okolo 1200 i jeszcze
-okreslone miejsce....
szukanie dziury w calym...

Michał i Magda
14-12-2009, 07:33
We wrześniu skończono nam układać 250m2 Creatona i muszę stwierdzić, że nie mam zastrzeżeń. Dachówki podstawowej potłuczone kilka sztuk, gąsiory poobtrącane na brzegach, ale reklamacja uwzględniona bez jakichkolwiek zastrzeżeń, dostaliśmy nowe (fakt, po miesiącu), ale żadnych poza tym problemów nie było. Dokupione 100 sztuk dachówki nie różni się kolorystycznie od wcześniejszej partii, może w dotyku są jakby gładsze, ale wizualnie ideał. Uważam, że ewentualną odpowiedzialnością należałoby jednak obciążać pośreników.

No to dobrze musisz się przyjrzeć ale nie w zimę tylko w środku lata przy słonecznej pogodzie najlepiej około południa czyli o godz. 12.00 i najlepiej na połaci skierowanej na południe.
nie no z takim podejsciem to wg mnie upierdliwosc....
-srodek lata,
-slonecznie,
-okolo 1200 i jeszcze
-okreslone miejsce....
szukanie dziury w calym...

Dokładnie, to już lekka przesada. Rozumiem: Creaton do tanich nie należy, ale skoro na moim dachu nie widzę żadnych różnic kolorystycznych (dachówka kładziona pod koniec lipca), to dlaczego mam ich szukać na siłę??? Wybaczcie, ale kto latem, czy zimą, czy nawet wiosną lub jesienią czeka na słoneczną pogodę i patrzy na dachówkę na połaci skierowanej na południe??? :o :o
Nawet jak taką różnicę zobaczę, to ludzie: kto będzie się przyglądał tej naszej dachówce z bliska, w słoneczną pogodę i to na połać skierowaną na południe??? Ja tam planuję latem siedzieć na tarasie, popijać zimne piwko i wierzcie lub nie, ale różne odcienie mojej dachówki (jeżeli tak owe w ogóle są) na południowej połaci będę miała wtedy w głębokim poważaniu.

Konieczki
14-12-2009, 07:45
Ja napiszę że mam dachówkę Creatona - Premiona-Angobę. Brakło nam pół palety jak układalismy dach (nasza wina bo zmieniliśmy kształ dachu) -czekaliśmy miesiąc, przyjechała paleta która niczym się nie różni od reszty. Jest ułożona w centralnej części dachu więc jakakolwiek różnica byłaby widoczna od razu. Nie było żadnego problemu. Przedstawiciel przywiózł nam brakującą dachówkę bez żadnych dodatkowych kosztów.
Jak kupowaliśmy to przedstawicie ostrzegał nas że to nie czarna tylko ziemista. Nie chcieliśmy mu wierzyć, to zabrał nas na pole (dwór :lol: ) i pokazał nam, wielu ludzi ma do Creatona pretensje odnośnie tego koloru. Kominki wentylacyjne są zrobione bez zastrzeżeń, żadnej dachówki nie mielismy pękniętej, ani uszkodzonej. To o czym piszecie to wina przede wszystkim przedstawiciela a nie firmy. Ja polecam i jestem za

Sandacz
14-12-2009, 20:36
We wrześniu skończono nam układać 250m2 Creatona i muszę stwierdzić, że nie mam zastrzeżeń. Dachówki podstawowej potłuczone kilka sztuk, gąsiory poobtrącane na brzegach, ale reklamacja uwzględniona bez jakichkolwiek zastrzeżeń, dostaliśmy nowe (fakt, po miesiącu), ale żadnych poza tym problemów nie było. Dokupione 100 sztuk dachówki nie różni się kolorystycznie od wcześniejszej partii, może w dotyku są jakby gładsze, ale wizualnie ideał. Uważam, że ewentualną odpowiedzialnością należałoby jednak obciążać pośreników.

A co ma pośrednik do wiatraka ? że tak powiem, wiem jedno Creaton Premion (dawna Kera Pfanne) jest plamiasty jak kameleon :lol: zwłaszcza finesse brąz zwykła angoba , kominki went. bodaj najdroższe ze wszystkich producentów (wyglądają jak ręcznie robione w garażu sputniki) obojętnie czy dach ma 45 stponi czy 25 stopni, one są nie ustawialne względem kąta dachowego , co przy ich cenie jest dla mnie całkowitą porażką. Co ciekawe , podobno niemiecka norma nic sobie z tego nie robi, tak ma być i jest git według Creatona oczywiście...

_PiotR_
14-12-2009, 23:45
to jest chyba na takiej zasadzie:
np. ja teraz jestem na etapie kładzenia płytek... i gdziekolwiek nie pojde, gdziekolwiek nie jestem, przyglądam się jak są polozone... i o dziwo... w miejscach, w ktorych przebywam od 5-6 lat dostrzegam raptem niedorobki, niedociagniecia itp.... przez tyle lat nic nie widzialem, az tu nagle widze... poprostu zwracam uwage.. i tak samo z tymi dachowkami...
wydaje mi sie ze w wiekszosci przypadkow... zaproszeni goscie nie zauwazyli by roznicy gdybyscie mieli dom A i dom B.. gdzie A ma dachowki OK, a B nie... nie dostrzegli by tego... no chyba, ze nakierowalibyscie ich... no i oczywiscie musialoby byc jasno, widno, cieplo, latem, od strony poludnia, o godzinie 12:00, i nalezy patrzec pod kątem 45 stopni... cos przeoczylem???
nie dziwie sie sprzedajacym, jezeli on slyszy od Was ze reklamujecie dachowke... przyjezdza do Was... mowi ze jest ok a Wy... "no ale Panie... hola hola... jak Pan przyjdziesz jutro w poludnie i bedzie super slonce, to od polnocno-wschodniej strony domu na polaci jest lipa.. i nie mozna z tym zyc", ze troche Was zbedzie....
najgorzej jak polozycie dachowke pod koniec sierpnia... to trzeba czekac prawie rok na LATO...
UWAGA, nie mowie, ze wszystkie przypadki to DUPOTRUCIE... pewnie zdarzaja sie jakies hardcory, ale wiele przypadkow moze byc pod wplywem przeczytanych opisow, postow... przeczytalem ze jest zle to jutro sprawdze u siebie czy ja tez czasem nie padlem ofiarą....
z takim podejsciem to wspolczuje... wiecej stresu niz to warte...
ewentualne mankamenty dachowki to jedynie kominiarz bedzie widzial.. bo bedzie blisko.... no chyba ze urzadzacie przyjecia na dachu.. to inna kwestia....

krzyszt17
15-12-2009, 16:07
No cóż, znowu ludzie chwalą Creatona. To i ja się pochwalę:
- beton komórkowy był równy i niespękany
- cement nieprzeterminowany
- glazura i terakota w normie
- cegła na kominy super
- płyty gipsowe ok
- parkiet idealny
itd, itp.
Tylko k...a, dachówka Creatona trójkolorowa choć w jednym dniu produkowana. I widać to oczywiście w słoneczny dzień, ale z każdej strony świata, o różnych porach dnia i różnych porach roku.
Poczytajcie wyżej ile ta firma napsuła ludziom krwi i nie piszcie o czymś co powinno być oczywiste, że producent za duże pieniądze daje dobry produkt, a jak nie to przeprasza i wymienia na wolny od wad.
Krzysztof

Michał i Magda
16-12-2009, 07:26
No cóż, znowu ludzie chwalą Creatona. To i ja się pochwalę:
- beton komórkowy był równy i niespękany
- cement nieprzeterminowany
- glazura i terakota w normie
- cegła na kominy super
- płyty gipsowe ok
- parkiet idealny
itd, itp.
Tylko k...a, dachówka Creatona trójkolorowa choć w jednym dniu produkowana. I widać to oczywiście w słoneczny dzień, ale z każdej strony świata, o różnych porach dnia i różnych porach roku.
Poczytajcie wyżej ile ta firma napsuła ludziom krwi i nie piszcie o czymś co powinno być oczywiste, że producent za duże pieniądze daje dobry produkt, a jak nie to przeprasza i wymienia na wolny od wad.
Krzysztof

Nikt nie neguje, tego, że Wasza dachówka jest niepełnowartościowa i trefna. Po prostu wg mnie, jeżeli ktoś twierdzi, że każdy Creaton jest be i mój Premion jest w ciapki w słoneczną pogodę, na południowej połaci, to ja mam to gdzieś, bo tego nie widzę.
Mam jeszcze pytanie: przeglądaliście dachówki przy odbiorze, bo ja takiej trefnej dostawy po prostu bym nie przyjęła.

enickman
16-12-2009, 10:55
Mam jeszcze pytanie: przeglądaliście dachówki przy odbiorze, bo ja takiej trefnej dostawy po prostu bym nie przyjęła.

A ja mam również pytanie:
Wyjmowaliście każdą dachówkę z kilkunastu palet i przykładaliście do siebie?

Michał i Magda
17-12-2009, 07:50
Mam jeszcze pytanie: przeglądaliście dachówki przy odbiorze, bo ja takiej trefnej dostawy po prostu bym nie przyjęła.

A ja mam również pytanie:
Wyjmowaliście każdą dachówkę z kilkunastu palet i przykładaliście do siebie?

Tak, jasne i jeszcze ułożyliśmy je na południowej połaci, żeby sprawdzić, czy przypadkiem źle nam się nie wydaje, że wszystko z nimi OK.
Wypakowaliśmy z każdej palety po dwóch różnych zgrzewkach (??? nie wiem jak to nazwać, dachówki na palecie są jeszcze pakowane po ileś sztuk i spięte takimi plastikowymi paskami) i porównywaliśmy dachówki.

Wcześniej pisano, że dachówki miały 3 różne odcienie, więc raczej trudno tego nie wychwycić, zwłaszcza, że nie były to pojedyncze sztuki. No, ale może się mylę.

_PiotR_
17-12-2009, 11:08
Mam jeszcze pytanie: przeglądaliście dachówki przy odbiorze, bo ja takiej trefnej dostawy po prostu bym nie przyjęła.

A ja mam również pytanie:
Wyjmowaliście każdą dachówkę z kilkunastu palet i przykładaliście do siebie?

Tak, jasne i jeszcze ułożyliśmy je na południowej połaci, żeby sprawdzić, czy przypadkiem źle nam się nie wydaje, że wszystko z nimi OK.
Wypakowaliśmy z każdej palety po dwóch różnych zgrzewkach (??? nie wiem jak to nazwać, dachówki na palecie są jeszcze pakowane po ileś sztuk i spięte takimi plastikowymi paskami) i porównywaliśmy dachówki.

Wcześniej pisano, że dachówki miały 3 różne odcienie, więc raczej trudno tego nie wychwycić, zwłaszcza, że nie były to pojedyncze sztuki. No, ale może się mylę.

oo no wlasnie, bo przeciez to nie jest problem trzech czy dziesieciu innych plytek, ale jak inni pisza ze jest 1/3 takich 1/3 innych i 1/3 jeszce innych to faktycznie wystarczy po kilka wyciagnac z kazdej palety i porownac.... ja bym jeszce proponowal zbudowac taki mini daszek na te 20-30 dachowek powybieranych z dostawy i ustawiac pod roznymi katami, a roznych porach dnia i nocy i w roznych kierunkach swiata...
pozwolilem sobie takie cosik wymyslec :

http://www.miniaturka.yoyo.pl/sym_dachu.JPG
tzw. symulator dachu...

Marek Dzit
19-12-2009, 12:46
http://images49.fotosik.pl/240/0197472c24d675aemed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/235/2dce02f5a54ba46emed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/239/4a5670f228d45963med.jpg (http://www.fotosik.pl)
to jest CREATON Harmonie

_PiotR_
19-12-2009, 21:39
to jest CREATON Harmonie

i o co chodzi??? ten wyzej chyba nie?!

Marek Dzit
20-12-2009, 10:25
nikt sie nie chwali ze kupil dobre, a jedynie sygnalizuje ze buble w CREATONIE to nie standard...
to jest harmonie nie mam do niej żadnych zarzutów. to wyżej też tylko kiepski mam aparat. więc nie wszystko jest złe ja tam polecam creatona

krzyszt17
04-01-2010, 19:17
Ja bym poszedł jeszcze dalej niż Magda i Michał, czy Piotr_R. Można zbudować taki minidomek na próbę powiedzmy w skali 1:10, zaprosić znajome krasnoludki żeby zobaczyły jak tam się mieszka. Wtedy można by sprawdzić nie tylko superdachówkę Creatona ale wszystkie materiały budowlane. A tak na poważnie u mnie wszystkie dachówki miały tą samą datę produkcji i w jednaj palecie były różne kolory. Najlepszym rozwiązaniem było ułożyć cały dach - na próbę.

Klodziki
08-02-2010, 12:48
Podciągam temat, proszę odezwijcie się jak dachówka po założeniu. Chciałabym Creatona Viva NEU antracyt angoba ale ciągle w necie gdzieś czytam o tym creatonie, że wady, różne odcienie i sama już nie wiem :( Jak u Was, czy było wszystko w porządku z tą dachówką???

pozdrawiam

Klodziki
08-02-2010, 18:46
ponawiam ;)

CityMatic
08-02-2010, 20:31
ponawiam ;)

U siebie mam Viva Neu RG 12 z fabryki Trost jestem zadowolony ale, ja mam troszkę odmienne podejście do dachówki naturalnej, gdyż uważam, ze aby była ona bez "niedoróbek" musiała by być z plastiku wyprodukowana np. poza CHRL, a tak ma niedociągnięcia.
Na dachu prezentuje się bardzo ładnie, ciemny brąz bez przebarwień czy plam, początkowo byłem wystraszony formą pokrycia jej angobą, ale po ułożeniu jest bardzo ładna(zamki nie są do końca pokryte -pomalowane)
Odpadów niewiele- miałem dobrych fachowców.
Dachówki w transporcie uległy uszkodzeniu(ok 30-szt było w różnym stopniu pękniętych)ale wszystkie zostały poodcinane i wykorzystane.
Teraz są obciążone (testowane) ok 20 cm warstwą śniegu i czekają do wiosny, dach o pow 340m2 pozostało 16 szt dachówki i 4 gąsiory(miało pozostać 20 i 6 tak były obliczane w hurtowni)
Pozdrawiam

ps: czy bym wybrał Creatona Viva NEU -TAK

Klodziki
08-02-2010, 22:47
Dziękuje bardzo za odp.
pozdrawiam

wojgoc
14-02-2010, 16:58
ja swoja dachówkę creaton balance ceramiczną kupowałem w 2005roku i nie było to żadna nowość w tamtym czasie.

lelelek
17-02-2010, 14:49
ponawiam
może doda ktoś swoją opinie o Creaton Harmonie Neu szary łupek angoba

monika.KIELCE
18-02-2010, 13:03
ja swoja dachówkę creaton balance ceramiczną kupowałem w 2005roku i nie było to żadna nowość w tamtym czasie.

A jesteś pewien, że to ta sama dachówka. Ja szukając danych o balance trafiłam na niemieckie strony, które podawały zupełnie inne wymiary dachówek. Chyba wcześniej niemcy produkowali nieco inny balance, a teraz węgrzy od chyba 2008 robią ten, o którym my piszemy.

siwyra
18-02-2010, 14:30
Swoją dachówkę Creaton Harmonie Neu w kolorze miedzianym angoba kupiłem w pażdzierniku i czekam aż tą długo oczekiwana odwilż przyjdzie żeby zacząć klaść,
narazie stoi na paletach i nie wiem co jest w środku ale pierwsze wrażenie jest super patrząc po gąsiorach i osłonówkach.
Cenowo też bardzo przyzwoicie bo połaciowa po 2zł za sztukę,gąsior i boczne po ok.20zł za sztukę,najgożej poszło mi z tymi kominkami bo miałem 3 i za nie zapłaciłem prawie 1000zł!!!!!!! :evil:
Najważniejsze że cały koszt dachówki za 180metrów dachu wyszedł 10600zeta więc bardzo byłem zadowolony :D
Jak dachówka znajdzie się na dachu to się pochwalę 8)

Klodziki
18-02-2010, 16:12
Swoją dachówkę Creaton Harmonie Neu w kolorze miedzianym angoba kupiłem w pażdzierniku i czekam aż tą długo oczekiwana odwilż przyjdzie żeby zacząć klaść,
narazie stoi na paletach i nie wiem co jest w środku ale pierwsze wrażenie jest super patrząc po gąsiorach i osłonówkach.
Cenowo też bardzo przyzwoicie bo połaciowa po 2zł za sztukę,gąsior i boczne po ok.20zł za sztukę,najgożej poszło mi z tymi kominkami bo miałem 3 i za nie zapłaciłem prawie 1000zł!!!!!!! :evil:
Najważniejsze że cały koszt dachówki za 180metrów dachu wyszedł 10600zeta więc bardzo byłem zadowolony :D
Jak dachówka znajdzie się na dachu to się pochwalę 8)

Czy cena którą podajesz to za samą ceramikę??? Czy również z folią dachową, taśmami kalenicowymi, do obróbki kominów, wróblówki itd, itd????

lelelek
18-02-2010, 16:35
u mnie wycena szarego łupka angoba:
- dachówka 14000
- folie, uszczelki, wkręty itp 4000
- 3 okna 4000
-rynny 1800
a jak tam u Was?

edit:220m2 prostego dachu

Klodziki
18-02-2010, 16:40
ja mam dach dwuspad, 270m kw. Dachówka creaton viva neu antracyt angoba 12 tys. Rynny Wijo 2500 zł, plus 3700 zł folia dachowa Dorken i wszystkie pozostałe rzeczy do pokrycia dachu, taśmy kalenicowe, wróblówki itd. łącznie z wyłazem.

siwyra
18-02-2010, 16:44
Swoją dachówkę Creaton Harmonie Neu w kolorze miedzianym angoba kupiłem w pażdzierniku i czekam aż tą długo oczekiwana odwilż przyjdzie żeby zacząć klaść,
narazie stoi na paletach i nie wiem co jest w środku ale pierwsze wrażenie jest super patrząc po gąsiorach i osłonówkach.
Cenowo też bardzo przyzwoicie bo połaciowa po 2zł za sztukę,gąsior i boczne po ok.20zł za sztukę,najgożej poszło mi z tymi kominkami bo miałem 3 i za nie zapłaciłem prawie 1000zł!!!!!!! :evil:
Najważniejsze że cały koszt dachówki za 180metrów dachu wyszedł 10600zeta więc bardzo byłem zadowolony :D
Jak dachówka znajdzie się na dachu to się pochwalę 8)

Czy cena którą podajesz to za samą ceramikę??? Czy również z folią dachową, taśmami kalenicowymi, do obróbki kominów, wróblówki itd, itd????
za samą ceramikę,drogo?

Klodziki
18-02-2010, 16:48
kurcze no nie wiem, ale chyba drogawo, skoro piszesz, że dachówka podst. za 2 zł. Ja mam dachu 270 m kw i wycena na 12 tys. Co prawda viva neu ale cena podobna. Ale wiesz może i dobra cena, zależy od dachu-jakie połacie, ile kominów itd.

lelelek
18-02-2010, 16:56
no to cena super, metr masz podstawowej chyba coś ok 25zł (mówimy o cenach brutto 22%?)

siwyra
18-02-2010, 17:16
tak,to cena brutto,tylko że ta dachóweczka to jakieś szersze podwójne zamki i jest mniejsza od pozostałych,na 1mk wychodzi jej 14,4 więc cena za metr jest ponad 28zeta,myślę że za dachówkę ceramiczną to i tak dobra cena.

80mariusz80
09-03-2010, 11:57
Przeczytałem cały post od A do Z.
Gratuluję przede wszystkim niezłomności i walki o swojej Ani [Ani@].
Za parę miesięcy ruszam z budową domu jednorodzinnego i wczytuję się w internetowe fora nt. materiałów. Między innymi dachówki.
Hurtownia wyceniła mi dwa rodzaje dachówki.
1) Koramic [Wienerberger] L15, tzw. renesansowa, angobowana szlachetna. Połaciowa całość za ~17.000 PLN.
2) Creaton Futura, glazurowana [!]. Połaciowa całość za ~15.000 PLN.
Jako że nie słyszałem wcześniej o Creatonie, z wrodzonym mi pietyzmem zacząłem szturmować internet na jego temat [staram się prześledzić przed zakupem najdroższych elementów domu opinie w internecie].
Niepokoi mnie fakt, że szkliwiona [glazurowana] Futura z Creatona jest tańsza od Koramica ["tylko" angoba szlachetna]. Może jakieś odpady? Może Creaton w Polsce zaniepokojony wynikami sprzedaży [?] obniża ceny [zasługa pani Ani :) ?]? Byłem na stronie Creatona, miałem pewne techniczne zapytanie nt. ich dachówki. Wysłałem wiadomość ze strony Creatona i ku mojemu zaskoczeniu nie minęło 5 minut i zadzwonił do mnie przedstawiciel z wyjaśnieniami [odpowiedzialny za rejon śląsko-opolski]. Błyskawiczna reakcja; byłem pod wrażeniem.
To tyle nt. moich kontaktów z Creatonem.
Wpadłem też na ciekawy pomysł.
Wpisałem powolutku w wyszukiwarce google hasła "creaton reklamacje" oraz "wienerberger reklamacje" i "koramic reklamacje". Powolutku, żeby google włączył autopodpowiedź z częstotliwością szukań. Wyniki były zaskakujące. Sprawdźcie!
To jest mój języczek u wagi. Zdecyduję się chyba na Koramica. Trochę żal że tylko angoba szlachetna, a tam glazurowana.
Mam nadzieję że za rok będę mógł wznowić mój post, kiedy dachówka będzie już na dachu.
Pozdrawiam wszystkich!

am76
09-03-2010, 12:09
Ja sie zdecydowałem na Creaton dlatego że mają antracytową marsylkę. Co ciekawe pomimo setek różnych dachówek na składach anracytową marsylkę jest trudno kupić.

Koramik też coś podobnego miał ale przerazła mnie jakość tego. To co widziałem już na pułkach wystaw miało odpryski, porysowania, .... Nieciekawie sie też wypowiadali o tej firmie sprzedawcy - cena wysoka, jakość niska.

riczus
09-03-2010, 21:28
Witam

Mogę tylko potwierdzić że Creaton Premion Finese Brąz Glazura to u mnie także dachówka plamista (różne odcienie między dachówkami) - widoczne nawet przy obecnej pogodzie jak tylko słońce trochę wyjdzie zza chmur (a i bez słońca też widać) - odcieni będzie ze 3 a może i więcej :)

Zamawiane listopad/grudzień 2009 a ja naiwny liczyłem że mnie ten problem nie dotknie - dopłaciłem 8 tys więcej niż za Robena - mam na pewno technicznie lepszą dachówkę tylko nie wizualnie :(
Dachówki jak wcześniej przeglądałem z lipca 2009 (chyba z jednego dnia nawet)
A róznice są naprawdę spore bo jest cześć dachówek blada a cześć mocno ciemna-intensywniejszy kolor mają

Będziemy reklamować.

Znajomy tez czytal forum i z powodu plam odpuscil - kupil Robena i zadowolony - kolor jednolity i kasa w kieszeni.

Drugi raz to ja juz w Creatona nie wejde - tylko ilu Polakom zdarza sie ten drugi raz?

ngel
11-03-2010, 10:44
kurcze to wychodzi na to, że miałam szczęście bo mam creatona Viva Neu miedziana i jest cudna. Majster chwalił, że taka równiutka, porządna- że takiej super dachówki jeszcze nie układał. No i wyszła mi w cenie robena (jakieś 28 pln za metr kwadratowy jeśli dobrze pamiętam). I naprawdę nie ma żadnych róznic w kolorze.
Ale nie mogę uwierzyć że firma, która próbuje stwarzać wrażenie, że są mercedesem wśród dachówke pozwala sobie na tak oczywiste błędy i zaniechania!!

krolik2002
11-03-2010, 22:13
z niemiec jedzie mi Domino.....mam nadzieję, że nie będzie lipy. Na pocieszenie jest fakt, że o tym modelu nie słyszałem niczego złego.

Tak czy inaczej ten wątek lekko mnie podłamał....zostaje mi tylko nadzieja :-? a już na bank nie traktuje Creatona jako mercedesa

haineken
11-03-2010, 22:48
Dach 400 m , dachówka VIVA NEU , cały transport prosto z Niemiec na budowę.
Sztuk uszkodzonych 2 (słownie dwie) Dachówki idealnie proste, majster strasznie wkurzony był że dla córki zamówił Robena bo sam stwierdził że nawet nie ma co porównywać ... Jedynie gąsiory odbiegały trochę od standardów .

wojgoc
12-03-2010, 15:21
ja mam creaton Balance czerwona glazurowana i jest the best. Ułozona kilka lat temu do dzis wyglada jak nowa. majstrowie od dachu byli zachwyceni jakościa dachówki i mocno wkurzeni podczas docinania ich, poniewaz z tak tardą dachówka jeszcze sie nie spotkali. dach ma 420m2 i uszkodzonych bylo sztuk 1.
szkoda, ze nie wszyscy moga się cieszyć jakością mercedesa wśród dachówek tylko małym fiatem 126p. dziwię sie firmie, ze nie dba o wizerunek i nie potrafi umiejetnie rozwiązac problem wpływających reklamacji

lary13
13-03-2010, 09:10
po zdjęciach widac :

Brak Odsysania formy gipsowej podczas prasowania
Wytarta forma Górna

yvfi1
04-04-2010, 18:59
U nas od września leży na dachu Creaton Balance czarna angoba i gdybym miała wybierać jeszcze raz to byłoby to samo. Metr wyszedł w cenie Robena (akurat była promocja), fachowcy, którzy robili poprzedni dach z Robena właśnie stwierdzili, że nie ma porównania - dachówka najprostsza, z jaką mieli do tej pory do czynienia, bez rys czy pęknięć, twarda, ogólnie cmoki zachwytu, gwarancja 50 lat wywarła dodatkowe wrażenie. Dowieziona paleta nie różni się wcale kolorem, może w dotyku jest gładsza, ale wygląd identyczny, obtłuczone gasiory wymienione po jednym telefonie i bez żadnych zastrzeżeń (jedynie czas oczekiwania niezbyt błyskawiczny bo miesiąc). Myślę, że dużo zależy od sprzedawcy. Osobiście polecam Creatona z czystym sumieniem:-)

jacekh
08-04-2010, 21:35
Witajcie towarzysze,

ja w dachówkach obecnie poszukuję drogi i z rozmów z wykonawcami wyłania się taka wieść wypracowana w relacjach sprzedawcy-wykonawcy : firma Creaton AG stała się właścicielem zakładów na Węgrzech ( Lenti) który chwilami odbiega nieco jakością wypuszczanych produktów od pozostałych zakładów. I w tym zakładzie produkowane są modele : Profil, Klassik , Ambiente, Balance ( to najpopularniejsza chyba ) i Rapido. Myślałem nad Balancem ( robią je tylko na Węgrzech - informacja od sprzedawcy ). W tych modelach z Węgier zdarzają się wpadki - choć to niezwykle rzadki temat i problemów raczej nie ma. Po prostu kupując te modele trzeba uważnie sprawdzać czy są w porządku. Wiele zależy od pośrednika który jeśli dba o swoją opinię nie wypuści do Klienta towaru który jest w jakiś sposób wadliwy. Mój dach będzie raczej z Creatona i nie mam problemu z tym że zdarzały im się wpadki. Sytuacja mamy wątku jest absolutnie poza dyskusją nie do pozazdroszczenia i gratuluję uporu w walce o swoje. A firma się nie popisała i jak tylko gdzieś dadzą u mnie ciała to też im nie odpuszczę na milimetr. Takie sprawy to się załatwia bezzwłocznie i tak żeby Klient był uśmiechnięty i dumny z tego że taki produkt wybrał.
Creaton dał d...y i tyle.

Asia**
09-04-2010, 09:25
Ostatecznego wyboru dachówki dokonaliśmy u dekarza, który wziął kilka sztuk różnych dachówek z hurtowni. Creaton premion wyglądał przy tamtych jak merc przy .. ( se wstawcie, bo nie chcę nikogo urazić). Zdecydowała jakość.
Przywieżli mi 14 palet Creaton Premion czarną glazurę. Obejrzałam sobie dokładnie i wyglada idealnie. Uszkodzenia-2 szt.

kyniuSCS
10-04-2010, 19:30
Witam Wszystkich Userów
Przeczytałem cały temat i tez mam ogromne watpliwości bo byłem nastawiony na CREATONA PREMION Grafit ( czarny ) angobowany (barwiony w masie niby)
Na wystawce wygląda I -sza klasa
Cenowo wyszedł - co było dla mnie zaskoczeniem - 1400 zł taniej niz inna dachówka która mi się podobała - Rupp Ceramika - Syrius 13 antracyt, ztym że na Ruppa jest 20 a na Creatona 50 lat "gwarancji"
Nie wiem co mam o tym wszystkim mysleć bo z tego co piszecie to chyba lepiej blachą przykryć i bedzie po problemie
Jestem z podkarpackiego (Jasło) i w mojej okolicy dachy CREATONA można policzyć na palcach jednej ręki a w wydaniu PREMION to jest chyba jeden (glazura)

PS: Było by wskazane aby każdy kto pisze posta z pozytywną lub negatywna opinią podawał dokładnie o którym modelu CREATONA pisze i gdzie go zakupił, bo widze że są dachówki Creatona i Creatona
pozdrawiam
kyniu

siwyra
12-04-2010, 19:32
ja zakupiłem dachóweczke w lublińcu i nie mam do niej praktycznie żadnych zastrzeżeń,wygląda pięknie,dach położony w tym miesiącu.

gogus84
16-04-2010, 19:32
Co myślicie na temat tej dachówki? Na większości są takie zacieki-podlega ona reklamacji?

er-es
16-04-2010, 20:29
Też mam zamówić Creatona. Już zaczyna mi się marszczyć skóra na plecach :)

Asia**
17-04-2010, 23:24
Co myślicie na temat tej dachówki? Na większości są takie zacieki-podlega ona reklamacji?

a gdzie widzisz te zacieki? daj dokładne zdjęcie, bo na tym żadnych zacieków nie widzę. Chyba, że chodzi o krople deszczu?

wojgoc
18-04-2010, 11:48
ja mam Creatona Balance i jestem bardzo zadowolony

jacekh
18-04-2010, 17:18
Witam Wszystkich Userów
Przeczytałem cały temat i tez mam ogromne watpliwości bo byłem nastawiony na CREATONA PREMION Grafit ( czarny ) angobowany (barwiony w masie niby)
Na wystawce wygląda I -sza klasa
Cenowo wyszedł - co było dla mnie zaskoczeniem - 1400 zł taniej niz inna dachówka która mi się podobała - Rupp Ceramika - Syrius 13 antracyt, ztym że na Ruppa jest 20 a na Creatona 50 lat "gwarancji"
Nie wiem co mam o tym wszystkim mysleć bo z tego co piszecie to chyba lepiej blachą przykryć i bedzie po problemie
Jestem z podkarpackiego (Jasło) i w mojej okolicy dachy CREATONA można policzyć na palcach jednej ręki a w wydaniu PREMION to jest chyba jeden (glazura)

PS: Było by wskazane aby każdy kto pisze posta z pozytywną lub negatywna opinią podawał dokładnie o którym modelu CREATONA pisze i gdzie go zakupił, bo widze że są dachówki Creatona i Creatona
pozdrawiam
kyniu

w folderze Creatona jest informacja który model gdzie jest produkowany, warto byłoby się przyglądnąć bublom skąd pochodzą... proponuję żeby Ci do dają negatyw podawali też skąd pochodziła ich seria dachówek, jeśli to możliwe to z datą produkcji, nikt się więcej na to nie nabierze.
ja jeszcze nie kupiłem ale jak będę kupował to dowiem się z której fabryki będzie pochodziła partia która trafi do mnie. Wykonawca mnie uczulił na węgierskie ale nie oznacza to że są jakieś gorsze. Po prostu zdarza się że przepuszczają do Klientów zamiast odrzucić partie z błędami. Niemieckie fabryki pewnie też nie są święte ale mój wykonawca nie natrafił jak dotąd na żadne problemy z materiałem z Niemiec.

azusa
04-05-2010, 14:04
My się zastanawiamy nad Creatonem Domino Nuance szara angobowana lub RuppCeramika - Turmalin. Jacekh, dzięki za info, sprawdziłam Creatona - jest produkowany w Niemczech, więc chyba nie powinno być kłopotów z jakością.

piotr1p
14-06-2010, 18:14
Witam ponownie

już wcześniej pisałem w sprawie swojej dachówki. Harmonie neu, brązowa glazurowana. Kupiłem ją w październiku i tak naprawdę od tamtej pory sprzeczam sie ze sprzedawcą. Mam trzy kolory dachówki. Creaton twierdzi że to dopuszczalne niuanse kolorystyczne (są tak widoczne, że mogę sobie ułożyć na dachu napis A.D. 2010). 22 czerwca mam sprawę w sądzie o tzw "sprzedaż towaru niezgodnego z umową" . Czy ktoś dochodził już na tej drodze swoich praw z Creatonem?

klary1
15-06-2010, 19:19
Witam,
Kupilem Creatona okolo 370 m2 karpiowki ! - wyglada oki , ale logistyka jest straszna w przypadku jakichkolwiek brakow (co jest nieuniknione) to jest czekanie .. splawianie ... czekanie ... splawianie - reasumujac powaznie sie zastanow
Pozdr
MB

EwaPP
15-06-2010, 20:54
Dach 400 m , dachówka VIVA NEU , cały transport prosto z Niemiec na budowę.
Sztuk uszkodzonych 2 (słownie dwie) Dachówki idealnie proste, majster strasznie wkurzony był że dla córki zamówił Robena bo sam stwierdził że nawet nie ma co porównywać ... Jedynie gąsiory odbiegały trochę od standardów .

Witam,

Mam ochotę na zakup właśnie tej ddachówki, precyzując, poleca mi się ją składzie budowalnym. Mam, w związku z licznymi (dość jednak negatywnymi) opiniami, pytanie - czy warto inwestować w VIVA NEU brąz w angobie? I pytanie drugie, nieskromne - jaka cena netto wychodzi za szt?, metr? Jesli uzyskam odpowiedź to będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam,

krolik2002
15-06-2010, 22:23
Domino jest tragicznie pakowana. Każda dachówka ma odciśnięte ślady. Na dachu tego nie widać ale jak wyglądam przez Veluxa to słabo mi się robi. Kominki wentylacyjne zamówić.....graniczy z cudem. Wszyscy mnie olali i robili łaskę. Za 3szt zapłacilem 1600zeta więc też warto mieć na uwadze koszt dodatków

arxxxma
16-06-2010, 09:14
Może już czytaliście, ale postanowiłem to wrzucić. Dla wszystkich którzy myślą, że mają buble zamiast dachówek. Swoją drogą to jakiś nonsens, że taki bubel jest dobrą dachówką, że ktoś taką normę zatwierdził !!! Niezłe lobby producenckie musiało maczać w tym palce...
Poczytajcie :


Defekt czy kwestia estetyki?

W 2002 roku zostala wprowadzona norma, będąca jednocześnie normą europejską PN-EN 1304:2002 Dachowki ceramicyne-definicje i specyfikacja, która stanowi co jest defektem kwalifikującym pokrycie dachowe do poprawy a co jest jedynie kwestią estetyki.

Pierwszą i najwaźniejszą kwestią jest określenie przes normę tak zwanej standardowej odleglości od polaci dachowej, z jakiem moźno oceniać estetykę pracy dekarza. Odleglość obserwatora od krawędzi połaci dachowej powinna wynosić co najmniej 6 metrów. Norma precyzuje takźe granice tolerancji występujących negatywnych zjawisk na powierzchni dachówki.

Pęknięcia włosowate są dopuszczalne, takźe na dachówkach angobowanych i glazurowanych, pod warunkiem, źe występują wyłącznie na powierzchni a nie wplywają na przyczepność angoby czy glazury do powierzchni dachówki.

Na powierzchni dachówki mogą występować drobne rysy, czy teź nierówności. Spowodowane są one zbyt szybką utratą wody w procesie wypalania dachówki. Nie ma to wpływu na właściwości wodochronne i wytrzymałościowe dachówki.

Mogą występować lokalnie pęcherze, powstałe w procesie produkcji dachówki, pod warunkiem, źe pęcherze te nie posiadają średnicy większej niź 10 mm.

Moźe występować miejscowa utrata materiału, spowodowana zminą kształtu ziaren wapna czy pirytu; luka w materiale nie moźe być większa niź 7 mm w widocznym miejscu; nie rozpatruje się występowania takich ubytków w miejscach w których następuje przekrycie dachówki.

Dopuszczalne jest występowanie odłamków, czy to na naroźach dachówki, czy teź w innych jej obszarach, pod warunkiem, źe środkowa część odprysku nie przekracza 7 mm w widocznym miejscu.

Moźliwe jest miejscowe wystąpienie wykwitów, zmywalnych przes opady. Wykwity te pojawiają sie z uwagi na skutek obecności w glinie związków siarczkowych, tj. piryt, gips, sól gorzka czy sól glauberska. Sole te są usuwane w znacznym stopniu z masy gliny podczas procesu produkcji dachówki, jednak prawidłowa wentylacja pokrycia dachowego, a co za tym idzie niedopuszczenie do nadmiernego zawilgocenia spodniej części dachówek złagodzi występowanie wykwitów.

W przypadku dachówek tej samej barwy mogą wystąpić roźnice w odcieniach. Dachówki naturalne, w zaleźności od złoźa, z którego pochodzi glina, mogą przybierać odcienie źołtego (glina w zawartością wapieni i niewielką zawartością związków źelaza) lub ciemnobrązowego (glina z zawartością związków manganu).

Beata&Slawek
16-06-2010, 10:00
Witam
Dzisiaj ja zaczynam swoje rozmowy z Creatonem i hurtownia ktora mi go sprzedala, po poludniu bede wiedzial wiecej. Zakupilem dachowke futura braz glazurowany, wszystkie dachwki oprocz 2 palet przyjechaly na niezawinietych paletach. Z dachowek podstawowych ponad 40 jest uszkodzonych mechanicznie dodatkowo znalazlem jedna z ewidentna wada produkcyjna a to bez rozpakowywania paczek.Po odwinieciu folii okazalo sie,ze wiekszosc z 130 dachowek krancowych jest uszkodzona tzn. ukruszona lub wytarta, wyglada na to,ze zostalo to zdjete z jakiejs innej budowy lub gdziej z jakis zakamarkow magazynowych dodatkowo ktos to probowal zamalowac i rozlala mu sie puszka farby ktorej sople zwisaja z dachowek. Poki co wierze,ze to jakas niedopatrzenie i dzsiaj wszystko zostanie zalatwione po mojej mysli. Jesli nie zamieszcze na forum swoje zdjecia bo to duza pomylka to co do mnie trafilo.

florentyna
16-06-2010, 11:12
Witam
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś na temat krycia dachu gontem
Bardzo mi się podoba,ale jak to jest w praktyce?

Beata&Slawek
01-07-2010, 19:14
Moja sprawa zakonczona pozytywnie, przyjechal przedstawiciel porobil zdjecia, dachowki ktore naprawde nie nadawaly sie do uzytku zostaly zareklamowane i wymienione. Po konsultacji z dekarzem okazalo sie,ze czesc dachowek jest powycierana w tylnej czesci i nawet nie ma sensu ich wymieniac bo i tak nie bedzie tego pozniej widac. Co do uszkodzen w dachowkach podstawowych to okazalo sie,ze mozna te dachowki wykorzystac wiec nie robilem problemu. Dachowek podstawowych naprawde zlych bylo akurat tyle,ze straty zostale pokryte przez dachowki ekstra dodane do zamowienia. Podsumowujac ze strony creatona wszytko odbylo sie bezproblemowo, choc czas nie jest oszalamiajacy. Gorzej z hurtownia,ktora to sprzedala bo na koncu okazalo sie,ze dachowek jest o 240 za duzo, dachowki naliczala hurtownia i nie chce teraz tego tak po prostu przyjac. Proponuja mi wziecie ich w komis i rozliczenie po sprzedazy. Nie bardzo mi to odpowiada, nie mam zamiaru jezdzic co chwile do hurtowni i sprawdzac czy juz zostaly sprzedane czy nie.

Tak wiec jesli ktos potrzebuje to mam na sprzedaz 240 sztuk dachowek futura braz glazurowany + 18 dachowek krawedziowych. Na dachu dachowka prezentuje sie tak:

http://images46.fotosik.pl/310/ca14c63e9f531885m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ca14c63e9f531885)

monika i lukasz
10-07-2010, 08:52
widzialem jak inwestor placi za towar po odbiorze na budowie ... dla kierowcy ... byla to dachowka IBF ... to chyba tak mozna :roll:


Można. jak się rozliczasz bez fv. wtedy dajesz kase kierowcy jak przywiezie towar. ale też nie masz szans sprawdzić wszystkiego, otworzyć pooglądać. bo się kierowca przeważnie śpieszy :) a jak chcesz papier mieć to płacisz na miejscu za całość

mrenias
10-07-2010, 09:10
Witam serdecznie
Zwracam się do Was forumowicze o pomoc!
Zamówiłem dachówkę creaton PIATTA - po zapłaceniu całości czekałem cierpliwie na dachówkę (całość bo jest nietypowa i nie chcieli mniejszej zaliczki)
W międzyczasie załatwiłem sobie kilka dachówek, żeby fachowcy kładąc więźbę mogli sobie już dach przygotować pod konkretna dachówkę.
Po tygodniu (więźba już prawie cała na dachu) dostaje telefon, że już nie będzie piatty :( - creaton sie wycofał z tej dachówki
Więc szybko zdecydowałem się na dachówkę creatona DOMINO która jest jak wiemy podobna. Niestety mam problem bo muszę dowieźć kilka dachówek moim robotnikom.
Hurtownia dała mi kilka sztuk dachówki podstawowej, moja prośba do Was jest taka - czy może została wam jakaś boczna dachówka i jakaś połówka?
jestem z okolic Bielska Białej mogę kila dziesiąt km podjechać po dachówkę, a jak nie to czy możecie mi pożyczyć i wysłać? Oddam za transport z nawiązką.
Bo inaczej robota na dachu bedzie mi stała od wtorku przez najbliższe 2-3 tygodnie :(


BAAAARDZO prosze pomóżcie!!!


Dzieki z góry

Tomek

p.s. zapraszam na mój dziennik budowy

Jacek Kulik
10-07-2010, 09:40
jak nie znajdziesz tych dachówek poproś hurtownię o instrukcję montażową Creatona .
W tej małej książeczce każda dachówka jest zwymiarowana , dachówki boczne również.
Z instrukcja większość dekarzy jest w stanie przygotować połać do układania

pozdrawiam

er-es
11-07-2010, 16:03
Ja mam też Future, to dawny Trost. Dachówki super. Ale domówienie 20 szt. to porażka.

orzeszkowa
16-07-2010, 09:08
Witam,
Mamy w planie położenie dachówki Creaton Domino łupek angobowany, w związku z czym, mam pytanie do osób zorientowanych, czy to normalne, że ta dachowka nie ma idealnie równej powierzchni (jak na stronie producenta) tylko są na niej widoczne takie jakby delikatne (aczkolwiek widoczne z bliska) uwypuklenia i wgłębienia - tak jakby nierówna była forma w której dachówka jest odlewana. W hurtowni, w której się zaopatrujemy powiedziano nam, że to nie wada, tak może być, jakies tam standardy dopuszczają takie nierówności a niestety widoczne jest to w szczegolności na dachowce płaskiej. Teraz mam problem, obejrzałam troche dachów z Creatonem Domino na forum, niektóre zdjęcia były robione z bliska i u nikogo nie zauważyłam żadnych nierówności na powierzchni - dachówka byla idealnie gładka. Zatem czy takie nierówności są dopuszczlne i wcale nie widać ich potem na dachu czy jednak chcą nam wcisnąć bubel? Może ktos wie?
Z góry dziękuję za pomoc .

lolek30
16-07-2010, 14:31
Właśnie skończyli układać mi na dachu tą dachówkę o wadach o których piszesz nie słyszałem. U mnie było prawie 3700dachówek więc jakby coś było nie tak to musiało by mi się to rzucić w oczy. Dachówka nie jest oczywiście super idealnie prosta ale nie wiem czy to w ogule możliwe przy dachówkach ceramicznych które podczas procesu wypalania zmieniają nieco swoje wymiary. Na dachu jednak tych nierówności nie widać.

jarett
19-07-2010, 09:14
Witam,
Zatem czy takie nierówności są dopuszczlne i wcale nie widać ich potem na dachu czy jednak chcą nam wcisnąć bubel? Może ktos wie?
Z góry dziękuję za pomoc .

Creaton i wszystko jasne...
przeszukaj forum i zobaczysz jak wiele osob miało problemy z nierównymi dachówkami tej firmy.
Tłumaczenie sprzedawców zawsze jest takie samo - pewno odchylenia są dopuszczalne.
Ale na wszelki wypadek wklej jakieś foty tej dachówki bo może nie jest aż tak źle.

Ja będę kładł podobną do Domino dachówkę Meyer-Holsen Piano. Widziałem je na zdjęciach i na żywo i są perfekcyjnie gładkie.
Wydaje mi sie, że mniejsze firemki typu M-H albo Nelskamp bardziej dbają o klienta niż korporacje pokroju Creatona.
Dla małych jedna partia krzywych dachówek to tragedia, dla Creatona to kropla w morzu i nawet nie dbają o to, żeby je wymienić.

sethan
02-08-2010, 15:32
Witam

Zaszła mała pomyłka - dostałem od Was info- co śmieszne mam nawet startówki bo pękły w transporcie ale ja zapłaciłem zaliczkę wartości 10% dachu więc dostałem dobre za darmo... jeżeli ich nie wyrzuciłem to mogę podesłać (będą popękane ale wymiar można zdjąć ułożyć z tego co pamiętam to walnięte miały właśnie te startowe listwy 4 sztuki)
Tylko że ja nie mam Creatona a Monier (połączenie Ruppceramiki i Brassa) i za chiny nie pamiętam jak się moja dachówka nazywa- będe w domu spojrzę na fakturę:)
Ale na 100% nie jest z Creatona- braliśmy pod uwagę ż żoną Creatona - dekarz polecał ale płaską w końcu wzięliśmy jak napisałem - dekarz też się dobrze o niej wypowiadał.

A i w "mojej" dachówce nie ma połówek - właśnie tylko startówki są połówkowe:)

pozdrawiam
A.

monika.KIELCE
16-08-2010, 12:41
Może w tym wątku wreszcie uda mi się znaleźć kupca na dwa kominki wentylacyjne. W projekcie było ich pięć, kupiłam cztery, z tego zostały dwa. Długo czekałam , że może skład bud. znajdzie na nie kupca ale niestety - nie pomogli.

Więc mam na sprzedaż dwa kominki wentylacyjne Creaton Balance, w kolorze łupka, w komplecie z elastyczną rurą. Na początku poprzedniej strony jest fotka mojego dachu z takim kominkiem.
Cena do uzgodnienia.
Z uwagi na wagę i delikatność tylko odbiór osobisty, ew. mogę dostarczyć po kosztach paliwa w promieniu do 50km od Kielc.

bdan
18-08-2010, 17:55
Czy ktoś ma dachówkę Creaton Futura Nuance - czarna matowa. zastanawiam się nad jej zakupem, ale wiadomo pojedyncze dachówki wyglądają inaczej niz całość na dachu. Będę wdzięczna za podzielenie się uwagami dot. tej dachówki a jeszcze bardziej za zdjęcia dachu

strazak
18-08-2010, 18:12
Witam... Moze nie pokaze jak taki dach wyglada ale moze warto sie zastanowic nad wyborem Creatona.. ja juz jestem po tym jakze banalnym ale i strasznie ciezkim wyboze koloru jak i rodzaju dachowki na moj daszek.. Z tego co pamietam to Creaton mial strasznie drogie dodatki Moja sugestia to przekalkulowanie tego rozwiazania ponadto zostalem uprzedzony co do tych dodatkow podobno jest ciezko je dostac na czas i w odpowiedniej tonacji.. Pozdrawiam !

bdan
18-08-2010, 20:16
jaka dachówke wybrałeś

Jacek Kulik
20-08-2010, 15:16
Witam

widziałem ten kolor Futury na dachu i powiem że wygląda to fajnie.
Kolor jest dostępny od Marca tego roku także nie ma szans że nasi zachodni sąsiedzi wrzucą nam na tira jakieś śmieci z końca magazynu:)

pozdrawiam

mleczajka
23-08-2010, 10:30
Witam,
stoję przed wyborem dachówki. Zastanawiam się nad kolorem Toskana angoba. Nie miałam przyjemności widzieć dachówki w realu. Czy ktoś z Was ma tę dachówkę lub posiada zdjęcia dachu w swoich zasobach? Bardzo będę wdzięczna za pokazanie jej na forum lub na priv. Z góry dzięki.

http://www.creaton.de/pl/produkty/dachowki/typu-holenderka-plaska/balance-84-sztm2/

inwesto
14-09-2010, 11:04
Witam, kupiłem dachówkę Creatona Premion Finesse czarna glazura. Ma wytartą glazurę na punktach styku na górnej powierzchni fali.
Creaton mówi że wszystko jest ok i ona nie stanowi wad. hmm Głupio to wygląda jak się patrzy na coś takiego np. z okna.
żadnej rekompensaty od creatona, hurtownia tylko wyszła z twarzą. Hurtownie polecę ale Creatona nie!!
Szanowni Państwo oglądajcie dachówki na wystawie bardzo uważnie i sprawdzajcie gdzie się stykają bo później będzie "kicha"
Zdj. dachówki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/256c62355c5dafaf.html

mp_krk
27-09-2010, 11:26
Witam...

Proszę Was o informację czy wspornik płotka przeciwśniegowego typ A (http://folnet.pl/towar/uchwyt-plotka-przeciwsniegowego-do-dachowki) powinien bez problemu pasować do dachówki Creaton Futura? Zakładając oczywiście wyszlifowanie zamków pod płaskownik...

Wg sprzedawcy dachówki tak, natomiast dzwonili dziś do mnie wykonawcy i mówili że oni tego nie zamontują bo dachówka odstaje...

Andrzej Wilhelmi
27-09-2010, 23:42
To są uniwersalne wsporniki plotka śniegowego i bez szlifowania się nie obejdzie. Pozdrawiam.

mp_krk
28-09-2010, 05:53
Czyli tak jak myślałem. Tylko że faktycznie akurat ten wspornik się nie nadaje bo jest zbyt krótki jak na tą dachówkę...

alphatom79
29-09-2010, 11:57
Ma ktoś na dachu dachówki Creaton Domino ? Z żoną chcemy kupić jeszcze w tym roku całe pokrycie dachu (ok. 250 m2) i zastanawiamy się czy dachówki te są godne polecenia czyli czy po jakimś czasie nic się z nimi nie dzieje, jak z dokładnością wykonania itd.
Dzięki za wszelki odpowiedzi

Andrzej Wilhelmi
29-09-2010, 22:38
No po jakiś 100 latach będą do wymiany a dokładność to taka jaką ma wypalona glina. A tak poważnie to dobry wybór. Pozdrawiam.

korena
06-10-2010, 19:17
Ma ktoś na dachu dachówki Creaton Domino ? Z żoną chcemy kupić jeszcze w tym roku całe pokrycie dachu (ok. 250 m2) i zastanawiamy się czy dachówki te są godne polecenia czyli czy po jakimś czasie nic się z nimi nie dzieje, jak z dokładnością wykonania itd.
Dzięki za wszelki odpowiedzi

tylko w tym roku raczej dachówka niedostępna

Spirea
16-10-2010, 22:32
potwierdzam, w hurtowniach we Wro mówią, że będzie dopiero w przyszłym roku

MORHOT
17-10-2010, 07:44
Domino nie wybacza błędów przy układaniu...
Przejeżdżam codziennie koło pięknego domu i garażu z Dominem na dachu i widzę.... FALE DUNAJU :-D

rafal82o
19-10-2010, 20:13
Również zakupiłem dachówkę Premion Finesse kryształ czarna glazurowana i dzisiaj po rozpakowaniu palety zobaczyłem niesamowite wzorki na dachówce, których nie da się usunąć. Załączam zdjecie. W dodatku palety przyjechały nie ofoliowane i z poluzowanymi oryginalnymi sznurkami (sporo dachówek popękanych). Coś niesamowitego, płaci się więcej żeby nie mieć problemów z jakością i DUPA.
Zamierzam wymienić ją na nową, zobaczymy jak pójdzie.

rafal82o
20-10-2010, 16:06
Podobno te ślady to tlenek manganu stosowany do produkcji tej dachówki i po jakimś czasie zejdzie. Zobaczymy:confused:

rosek
20-10-2010, 18:13
tlenek manganu nadaje czarny kolor (barwnik). jęsli te przebarwienia nieda sie teraz usunoć to już raczej nie zejdą. kwestia czy sie podoba czy nie bo według mnie wygląda wręcz kosmicznie. ale wiadomo że jak ktoś chce czarną glazure to chce czarną glazure a nie czarną glazure w mazgi.

generalnie jest to dużą nieprawidłowością ale tylko estetyczną. technicznie nic sie z tym nie powinno stac.

berni_krk
22-10-2010, 16:14
Domino jest tragicznie pakowana. Każda dachówka ma odciśnięte ślady. Na dachu tego nie widać ale jak wyglądam przez Veluxa to słabo mi się robi. Kominki wentylacyjne zamówić.....graniczy z cudem. Wszyscy mnie olali i robili łaskę. Za 3szt zapłacilem 1600zeta więc też warto mieć na uwadze koszt dodatków

1600 zł? uuuu...., ja produkuję kominki (99% zamówień to Creaton) w cenie 197 zł za szt. do domino już robiłem. zamówień mam tyle że sobie palcem do tyłka trafić nie mogę :)

rosek
22-10-2010, 18:39
1600 zł? uuuu...., ja produkuję kominki (99% zamówień to Creaton) w cenie 197 zł za szt. do domino już robiłem. zamówień mam tyle że sobie palcem do tyłka trafić nie mogę :)

można jakieś zdjęcie? jest na to jakaś gwarancja? dużo kominków to ile? 100 czy 1000?:) pozdrawiam

berni_krk
23-10-2010, 18:23
można jakieś zdjęcie? jest na to jakaś gwarancja? dużo kominków to ile? 100 czy 1000?:) pozdrawiam

znajdziesz mnie na allegro, wpisz 'kominek wentylacyjny creaton (lub koramic, jacobi). są zdjęcia. za jakiś czas do produkcji wejdzie nowy wzór kominka, w kształcie grzybka. może nie mam zamówień na 1000 szt ale jeśli przychodzi do mnie klient to chce 10 szt, takich klientów mam sporo. oczywiście są i tacy co chcą 1 szt :) na początku robiłem głównie do tondach, potem koramic. teraz to przewaznie creaton bo wiem jaki problem jest z dostępnością i ceną.

już nie wspomnę o trójnikach i czwórnikach do gąsiorów. czwórnik do creatona jest na SPECJALNE zamówienie. czas oczekiwania na niego nawet sprzedawcy nie znają. ja robie takie z gąsiorów ciętych i klejonych.

http://img828.imageshack.us/img828/5551/creatonvivaneu.jpghttp://img828.imageshack.us/img828/1918/creatondominoupek.jpghttp://img337.imageshack.us/img337/4356/creatonfuturanoblessbrz.jpg
Viva Neu, Domino i Futura

rafal82o
24-10-2010, 19:50
tlenek manganu nadaje czarny kolor (barwnik). jęsli te przebarwienia nieda sie teraz usunoć to już raczej nie zejdą. kwestia czy sie podoba czy nie bo według mnie wygląda wręcz kosmicznie. ale wiadomo że jak ktoś chce czarną glazure to chce czarną glazure a nie czarną glazure w mazgi.

generalnie jest to dużą nieprawidłowością ale tylko estetyczną. technicznie nic sie z tym nie powinno stac.

Dostałem list z Creatona, że jest to normalne i z czasem zniknie (do roku czasu). Chyba to prawda co piszą ponieważ rozłorzyłem kilka dachówek i po paru dniach nalot trochę się zmniejszył. Wrzucam dachówkę na dach :)

pawelpluto
26-01-2011, 18:36
Witam wszystkich.

Proszę o opinie na temat dachówki Creaton może także ktoś kupił ten model Creaton MZ3 czerwień winna finesse . Co o niej możecie powiedzieć? Proszę o wszelakie opinie.

Pozdrawiam

Pawel

Jacek Kulik
27-01-2011, 18:24
Dachówka całkiem udana , sprawdź przed zakupem czy podoba Ci się standardowy gąsior do tej dachówki czyli PMZ .
Ma inny kształt i nie każdemu się podoba...

Basik2004
13-02-2011, 14:46
Dachówka całkiem udana , sprawdź przed zakupem czy podoba Ci się standardowy gąsior do tej dachówki czyli PMZ .
Ma inny kształt i nie każdemu się podoba...

Dachówka jest fajna tylko potem problem z dodatkami tak jak taśmy kalenicowe listwuy aluminiowe do komina rynny trzeba uważac by potem to dopasować

malkul
04-03-2011, 20:16
No i czytam i czytam i jestem przerażona. Mamy juz zamówioną dachówkę CREATON DOMINO łupek ang. i te kołnierze do pokryć falistych . W czerwcu będziemy kłaść. Tyle różnych problemów ludziska opisują i tele jest w necie fotek i przykładów sporniczonych dachów z płaskiej dachówki że aż strach się bać :( Czy ktoś mógłby zabrac głos i wskazać na co jeszcze należy uważać i czego dopilnowac aby dach był IGIEŁKA???
Bardzo proszę o rady. Zastanawiamy się jeszcze jak kłaść czy na prosto czy na zmianę. Efekt ładniejszy na prosto w linii ale boję się że neistey wszystko przy takim ułożeniu będzie widoczne (każdy błąd i każde niedociągnięcie). Słynne juz powiedzenie że : dachówka płaska nie wybacza błędów :(

Jan P.
05-03-2011, 08:54
W/g mnie najlepiej oddać kołnierze i obrobić okno blachą jak pozostałe obróbki. Jak dobry dekarz to efekt nieporównywalny . Jan.

malkul
05-03-2011, 09:43
OOO GDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ TAK WYKOŃCZONE OKNO? MASZ MOŻE JAKIEŚ FOTKI?
A PO DRUGIE TO NIE JEST TYLKO PROBLEM W TYCH WYBRZUSZENIACH ALE RÓWNIEŻ ZDARZA SIĘ ŻE DACH WYGLĄDA JAKBY FALOWAŁ. jAK TEMU ZAPOBIEC?

Jan P.
05-03-2011, 13:15
Zdjęć nie mam , może znajdziesz w necie. Z falowaniem może być problem. Jak jest dojście to pd spodu można próbować dać kliny pod kontrłaty . Jan.

winiu1
05-03-2011, 15:16
W przypadku pokryć płaskich obróbki typu: kosze, pasy przymurowe, kominy , okna wpuszczam w łatę 1, 5 cm i jest git.

Jan P.
05-03-2011, 18:03
Co to znaczy " wpuszczam w łatę "? Jan.

malkul
05-03-2011, 18:06
Niestety nie znalazłam w sieci zdjęć z oknem obrobionym blachą :(:(:( Może ktoś mógłby wspomóc takim zdjęciem??

bodeek
05-03-2011, 18:10
W ubiegłym roku kładłem dwa dachy z podobnej dachówki i nie było problemów z obróbką okien, trochę prac z dachówką bo trzeba ją delikatnie poszlifować przy obróbce okna. Co do samego sposobu kładzenia do według zaleceń producenta trzeba dachówkę kłaść na przemian, czyli następny rząd do góry kładziemy zaczynając od połówki a następny od całej itd. Podobno jakieś problemy przy dużych deszczach ze szczelnością bo w rynienkach ściekowych dachówki nie mieściła sie cała woda i w mniej więcej 1/4 długości połaci następowało podciekanie strumienia wody pod dachówkę.

awieuro
05-03-2011, 18:16
Co to znaczy " wpuszczam w łatę "? Jan.

Czego znowu nie rozumiesz?
Pozdrawiam

winiu1
05-03-2011, 18:30
Co to znaczy " wpuszczam w łatę "? Jan.
Tam gdzie idzie obróbka wycinam 1.5 cm łaty od góry. Gdy jest długa obróbka szaluje osobno 1,5 cm. niżej łaty. Janie nie żartuj, że nie słyszałeś o wpuszczanych koszach.

Jan P.
05-03-2011, 18:40
O koszach tak , choć jestem przeciwnikiem ( za słaba wentylacja ) A np przy kominie na dolnej dachówce powstaje uskok . Awieuro , bądż cicho i się ucz. Jan.

winiu1
05-03-2011, 19:19
Niestety trzeba szlifować.(Wpuszczona obróbka przyjmie więcej wody.)

Jan P.
05-03-2011, 19:48
Można jak Ty radzisz i do tego dać po po module blachy na każdą dachówkę. Wtedy mamy podwójne zabezpieczenie i 100 % pewności bez uszczelek. Jan.

winiu1
05-03-2011, 19:58
Mnie też te gąbki śmieszą.

Jan P.
05-03-2011, 20:07
Widać , że czujesz temat . Długo na dachu ?. Jan

winiu1
05-03-2011, 20:21
Rozpocząłem szesnasty sezon.

Jan P.
05-03-2011, 20:51
To już pewnie denko do garnka potrafisz wyciąć . :bye: Jan.

awieuro
05-03-2011, 21:10
O koszach tak , choć jestem przeciwnikiem ( za słaba wentylacja ) A np przy kominie na dolnej dachówce powstaje uskok . Awieuro , bądż cicho i się ucz. Jan.

Od kogo mam się uczyć? Od Mistrza Papy....:) wszedzie widzę tylko papa, papa, papa.... Trochę się pozmieniało od czasu jak byłeś w pełni sił...
pozdrawiam

Jan P.
05-03-2011, 21:32
Gdyby głupota potrafiła latać to byłbyś skowronkiem . Jan.

t_ku
10-07-2011, 19:35
Witam.
Może jakieś nowe opinie osób, które ułożyły Balance'a na swoim dachu?
Jak się układało, jak użytkowanie, jakieś problemy?

justkaaa
11-07-2011, 15:13
Ja mam balance i nie mam żadnych problemów. Dachówka jak dachówka. Dla mnie ok a nawet sporo osób mowi, że bardzo ładna więc może "coś" w niej jest... :) Jaki kolor dachówki będziesz kładł?

firewall
24-07-2011, 08:07
My się zastanawiamy nad Creatonem Domino Nuance szara angobowana lub RuppCeramika - Turmalin. Jacekh, dzięki za info, sprawdziłam Creatona - jest produkowany w Niemczech, więc chyba nie powinno być kłopotów z jakością.

A nie zastanawialiście się dlaczego niemieckie dachówki pojawiają się w Polsce w korzystnej cenie? Przecież nie każda partia produkcyjna musi być udana. A niszczenie partii spowodowałoby wielkie straty finansowe. A przecież takiego towaru nie można sprzedać u siebie czy też w Austrii, czy Szwajcarii.

Basia_KRK
24-07-2011, 08:28
Domino jest tragicznie pakowana. Każda dachówka ma odciśnięte ślady. Na dachu tego nie widać ale jak wyglądam przez Veluxa to słabo mi się robi. Kominki wentylacyjne zamówić.....graniczy z cudem. Wszyscy mnie olali i robili łaskę. Za 3szt zapłacilem 1600zeta więc też warto mieć na uwadze koszt dodatków

Potwierdzam, nasze Creaton Domino na każdej dachówce ma odciśnięty (pomarańczowy) ślad poprzedniej dachówki... Po wyczyszczeniu wygląda tak:

http://img51.imageshack.us/img51/1720/beztytuutfd.jpg

Ale przecież nie będę czyściła każdej dachówki :sick:
Dodatkowo, część palet była ofoliowana, a część już nie, przez co, niektóre są obite...

http://img683.imageshack.us/img683/6311/img3094mt.jpg

Gdybym miała kupować drugi raz, to prawdopodobnie wybrałabym dachówkę w całości barwioną w masie.

rosek
24-07-2011, 20:54
Ludzie a zapłacicie za dachówkę dwa razy więcej jesli każda będzie idealna i osobno spakowana?

Basia_KRK
24-07-2011, 21:04
rosek po co się wypowiadasz nie na temat? jak nie masz potrzeby to nie zaglądaj do tego wątku.
Ja uważam, że zapłaciłam dwa razy więcej niż za "zwykłą" dachówkę, a prawie każdą sztukę mam "porysowaną/odgniecioną"... Więc chyba mam prawo wypowiedzieć się w tym wątku.
Dwa razy taniej wyszedł by mnie dach ze zwykłej, falowanej i może wtedy przymknęłabym oko na jakieś odgniecenia... :stirthepot:

rosek
24-07-2011, 22:40
Basia, zapłaciłaś dwa razy więcej za inny wygląd dachówki a nie za dwa razy lepszą jakość pakowania.

firewall
25-07-2011, 07:02
Rosek, jak idziesz do sklepu i chcą ci sprzedać obtłuczone talerze to bierzesz? I jesteś zadowolny?( bo mogły być bardziej uszkodzone?)
Basiu masz rację to granda. I trzeba walczyć o swoje. U nas utarło się że budujący to krezus, złodziej i naiwniak więc można go oszukiwać do woli. Chciało mu się domu - niech płaci. I masz potem fachowców, po zawodówce, z wycenami. A jak potem popatrzysz na czas pracy to wychodzi 1000zł/dniówkę.

Deryl
28-07-2011, 17:01
A to mnie na dzien dobry pocieszyliscie :(
Moj wspanialy Architekt zaprojektowal dom pod dachowke, gdzie garaz i dach ogrodu zimowego maja nachylenia 15stopni. Juz mialem sie pogodzic z gontem bitumicznym, kiedy odkrylem Creatona - Premion, ktory w zaleznosci od spodniej warstwy mozna klasc na 10/12/14 stopni; weic na Creatona jestem niejako skazany. Tylko co moge zrobic, wiedzac, ze czesto zdarzaja sie buble zeby sie przed nimi ustrzec...???
Na szczescie chce klasc "kolor naturalny", wiec moze odbarwien u mnie nie bedzie?

pionan
28-07-2011, 18:09
u mnie dzisiaj jedna prawie cała połać położona - Creaton Harmonie Neu łupek angobowany. Jednolita barwa dachówek, odciśnieć raczej nie ma. bardziej mnie martwi dość spora ilość dachówek popękanych (kilkadziesiąt sztuk na prawie 2000), ale to raczej wynika z transportu. Będę musiał się bujnać z połamanymi do składu, zeby wymienili. Poza tym dachówka prosta, majster chwali sobie, zobaczymy jak będzie w eksploatacji.

WiolaGG
08-08-2011, 10:37
Witam wszystkich ,
Chciałabym podzielić się naszymi bardzo złymi doświadczeniami z firmą Creaton. Zakupiliśmy z Mężem dachówki tego producenta typu Aureus Antracyt. Wybraliśmy ich dachówkę kierując się wieloma względami, ale głównym była rzekoma marka firmy i świetna jakość produktów. Zakupu dokonaliśmy w połowie maja 2011 w Melle Polska Kraków, a 2 czerwca ruszyliśmy z pracami wymiany dachówki na zamieszkanym przez nas domu. W trakcie prac okazało się, że dachówki zawierają odpryski marglowe niemal na każdej dachówce (mniejsze bądź większe białe dziury dość widoczne na ciemnej dachówce), czego oczywiście nie było widać przy odbiorze towaru,który obejrzeliśmy z grubsza przy dostawie.
Zdjęcia załączę w wolnej chwili.

Natychmiast złożyliśmy reklamację. Przyjechał do nas Pan przedstawiciel na oglądanie wadliwej dachówki, który próbował nas przekonać, że odpryski nie będą wcale widoczne na dachu (to prawie jak zgodnie z hasłem „Nasza dachówka wygląda dobrze JUŻ z 10 m” i żebyśmy ją jednak założyli, ponieważ Creaton do 5 lat daje gwarancję na to, że w przypadku, gdy dziury się powiększą, to wymiana pokrycia będzie na ich koszt. Poza tym, powoływał się na polską Normę PN-EN 1304 mówiącą, że dopuszczalne są tego typu odpryski, jeśli ich wielkość na wierzchniej stronie dachówki nie przekracza 7 mm (!!!!!). Nie daliśmy sobie wcisnąć kitów i nalegaliśmy na wymianę towaru. Creaton łaskawie się zgodził, a kolejna dostawa miała dotrzeć jak najszybciej. Dotarła dopiero 5 lipca 2011, po licznych telefonach z prośbami o szybkie załatwienie sprawy ( bo byliśmy z otwartym dachem na domu), do firmy EBM Polska, która zajmowała się reklamacją. Przy odbiorze rozpakowaliśmy kilka palet i okazało się, że i ta partia to jeden wielki dziurawy bubel. Odesłaliśmy dostawę i natychmiast zażądaliśmy rozwiązania umowy kupna i zwrotu kosztów. Firmie EBM Polska ponad tydzień zajęło ustosunkowanie się do naszego pisma i wyrazenie zgody na zwrot kosztów. Na chwilę obecną mamy początek sierpnia i nadal jesteśmy bez dachu nad głową (nie muszę pisać co to oznacza przy każdym deszczu i większej burzy,a jest ich jak do tej pory niemało).
To co przeżyliśmy z zakupem dachówek firmy Creaton, to jeden wielki koszmar. Liczyliśmy na markowy produkt i profesjonalną obsługę, a dwukrotnie próbowano nam wcisnąć bubel i wmówić, że dziury to nie problem. Stracilismy mnóstwo nerwów i przede wszystkim czasu na dochodzenie swoich praw, a co najgorsze zamiast zamknąć remont z końcem czerwca, otwarty dach na domu będziemy mieć nawet do końca sierpnia.
Jeżeli chcecie sobie zafundować kilka miesięcy stresów, szarpania o reklamację i wadliwy towar-Creaton jest specjalistą.
Pozdrawiam i życzę żeby Wasze wybory były lepsze.

rosek
08-08-2011, 18:15
Z tymi odpryskami do 7mm to rzeczywiście tak pisze w normie. Oczywiście niezmienia to faktu, że nikt niechciałby takich mieć. Widziałem mniejsze lub wieksze odpryski marglu na dachówkach chyba wszystkich producentów, produkowanych zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Z Creatona często zdarza się też na Harmonia Neu. A to, że przy dostawie nie widziałas tego to normalka bo margiel "puchnie" dopiero jak dostanie wilgoci.

wojgoc
08-08-2011, 22:16
WiolaGG,
i jaka dachówkę zamówiłaś w zamian?

WiolaGG
09-08-2011, 07:35
Rosek, wiem, wiem,że norma dopuszcza takie odpryski.Chodzi mi o to ,że to absurdalna norma (kto chce mieć dach z dziurami?!), na którą bezczelnie producent się powołuje i oczekuje ,że klient da sobie wcisnąć bubel.Może i jakiś klient go weźmie, ale ja płacąc 100% wartości produktu oczekuję materiału bez wad.
Wojgoc, zamówiłam dachówkę Achat 10V Moniera.Dotarła już, też z przygodami niestety , ale przynajmniej bez wad fabrycznych.

malkul
09-08-2011, 13:36
A nie zastanawialiście się dlaczego niemieckie dachówki pojawiają się w Polsce w korzystnej cenie? Przecież nie każda partia produkcyjna musi być udana. A niszczenie partii spowodowałoby wielkie straty finansowe. A przecież takiego towaru nie można sprzedać u siebie czy też w Austrii, czy Szwajcarii.

Niestety ja też mam wrażenie, że do nas do Polski trafiają jakieś odpady, z tych "lepszych" krajów. W lipcu robilismy dach z CREATON DOMINO łupek angobowany (płaska, antracytowa) i faktycznie uszczerbki na dachówce bardzo często sie zdarzały. Jednak u nas jeszcze był lepszy bajer, spora część dachówek była poprostu krzywa. Falowała sobie i już. Wyglądały jak KARPATKA. :( Sprzedawca tłumaczył mi , że oni mają jakąś normę możliwych odchyłów i te oczywiście w normie się mieszczą. :mad: Mnie się tez wydaje że do nas trafia jakiś szmelc. a to co pikne leży na dachach landów. Zresztą, sprzedawcy zgodnie twierdzą, że wysyłka na nasz kraj jest limitowana i stąd się biorą te długie terminy oczekiwania na nią. Pytam się zatem dlaczego jest "limitowana" . Jak długo trzeba czekać, aż się uzbiera bubel , który można wysłac do Polaczków. :mad:

:mad:
:mad:
:mad:

Basia_KRK
09-08-2011, 14:07
malkul masz zdjęcia ze swojego dachu? u nas też Creaton Domino Łupek angoba i też pofalowane dachówki.... :sick:

malkul
09-08-2011, 14:17
Basieńko już kiedys wstawiałam u ciebie w komentach bo wiem że tez masz CD łupek ang. :)
http://images46.fotosik.pl/931/ec8dbf0c5d6ef6e4gen.jpg
http://images50.fotosik.pl/983/1df65f91deba5476gen.jpg
http://images41.fotosik.pl/956/161cfefdec45840cgen.jpg

Basia_KRK
09-08-2011, 14:38
No tak, rzeczywiście. Kompletnie nie widać żadnych pofalowań! :) Na zdjęciu wygląda naprawdę fajnie :)
Wg mnie u nas to pofalowana porażka...

http://img810.imageshack.us/img810/8797/img3221a.jpg

malkul
09-08-2011, 14:55
Basiu kochana, nie wygląda to dobrze:( Ale szczerze mówiąc to myśle, że to nie jest wina dachówki tylko cieśli i dekarzy. Najlepiej jak wrzucisz fotki w tym wątku tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?145451-Dachówka-Creaton-Domino-wybrzuszenie/page2 i tam jest MISTRZJAN , który ci wygarnie problem. a fachura z niego jest bez dwóch zdań.

Lub załóż osobny wątek tak jak np ten http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172653-Prośba-o-ocenę-dachu i niech oceniają znawcy teamtu co i jak. Na moje oko zawalili fachowcy. Jesli chcesz dam ci namiary na faceta który nam robił dach a wczesniej zrobił kupe dachów na Creatonie w niemczech, zawsze może Ci porawić. Ale jak cos to pisz na priv Basieńko .

malkul
09-08-2011, 15:03
No i po dachu. kiedyś pytałam tu o komin obrobiony blachą a dzis wstawię fotkę naszego komina, byc może kogoś zainspiruje. Wykonawstwo mojego mężulka.
http://images50.fotosik.pl/983/1df65f91deba5476med.jpg (http://www.fotosik.pl)

I prosze MistrzaJana i innych fachmenów o ocene czy z dachem wszystko ok czy są jakieś błędy wykonawcze
http://images38.fotosik.pl/963/fe211cbe743cee7emed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images35.fotosik.pl/786/90441d0418f3900cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/956/161cfefdec45840cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/931/ec8dbf0c5d6ef6e4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jan P.
09-08-2011, 19:06
Coś mi się wydaje. że okna nie są na łatach . tylko niżej. Jak rozwiązany okap bez pasa podrynnowego ? Jan.

malkul
09-08-2011, 20:32
Okna są osadzone na krokiwach 15cm od łaty, czy to błąd? Na tej połaci gdzie jest jedno okno jest zrobiony wymian. okapniki są z blachy tytan-cynk nie kumam o co dokładnie chodzi (:D jestem kobietką, chociaz nie blondynka :cool:) być może ta fotka coś wyjasni
http://images40.fotosik.pl/1019/392e272bd8e2616bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Basia_KRK
09-08-2011, 21:08
malkul zmył Wam się już ten pył pomarańczowy z dachu? bo u nas wciąż zalega... pomimo, że tak wiele deszczu było :(

malkul
10-08-2011, 06:32
Zmył sie po kilku ulewnych deszczach

Jan P.
10-08-2011, 14:39
Okna prawie równo z połacią. Śnieg będzie zsuwał się na szyby. Czy pas nadrynnowy łapie skropliny z krycia wstępnego , czy tylko wodę z połaci ?. Jan.

malkul
16-08-2011, 19:48
pas nadrynnowy jest pod membraną to chyba łapie skropliny???????????

McKenzi
07-10-2011, 13:16
Witam wszystkich,

Jak w temacie poszukuje dachów pokrytych w/w dachówkami.
Stoję przed wyborem i chciałbym zobaczyć jak wyglądają
gotowe dachy.

Lokalizacja: południowe okolice Wrocławia .

Z góry dziękuje za jakiekolwiek namiary.


Pozdrawiam.

goshia7
13-12-2011, 11:39
Witam! Ja też długo zastanawiałam się jaką dachówkę kupić. Czytając niezbyt pozytywne komentarze o Creatonie powiem szczerze, że trochę się bałam. Ostatecznie zdecydowałam się na Creatona PREMION miedziana angobowana. Teraz muszę powiedzieć, że jestem z niej baaaardzo zadowolona. Nigdy nie zamieniłabym jej na żadną inną dachówkę. Jest piękna :)

Basia_KRK
13-12-2011, 12:18
Ja na naszą przestałam już zwracać uwagę. Aczkolwiek nadal uważam, że częściowo jest pofalowana i w dużej mierze wina tu tego, że jest BARDZO! niechlujnie ułożona...

zip20
18-12-2011, 10:35
do usunięcia

Carpenter78
18-12-2011, 18:29
Też mam Balance i jak na razie nie mogę złego słowa powiedzieć na dachówkę jak i na sprzedawcę.

Pozdrawiam!

DACxxxAZ
25-12-2011, 17:18
Rosek, jak idziesz do sklepu i chcą ci sprzedać obtłuczone talerze to bierzesz? I jesteś zadowolny?( bo mogły być bardziej uszkodzone?)
Basiu masz rację to granda. I trzeba walczyć o swoje. U nas utarło się że budujący to krezus, złodziej i naiwniak więc można go oszukiwać do woli. Chciało mu się domu - niech płaci. I masz potem fachowców, po zawodówce, z wycenami. A jak potem popatrzysz na czas pracy to wychodzi 1000zł/dniówkę.

Bez sensu,utarło się w twojej głowie. Co Cie obchodzi ile wychodzi dniówka twojego wykonawcy. Patrz na jego wydatki na dziewczynki i melanże za twoje pożyczone pieniążki. :P

Fish47
05-01-2012, 17:37
Witam wszystkich serdecznie
Chciałbym przestrzec wszystkich decydujących się na dachówkę firmy CREATON. Z żoną zdecydowaliśmy się na balanc czarna angobowana z myślą taką, że dopłacisz więcej raz, położysz i zapomnisz. Nic bardziej mylnego. Oto dachówka którą przywieźli na plac budowy93260932619326293263

dzisiaj był przeedstawiciel i zgadnijcie co stwierdził .... wszystko w normie!!:jawdrop:
będziemy pisać reklamacje zobaczymy co odpiszą
Pozdrawiam jutro dodam wiecej zdiec

Fish47
05-01-2012, 17:44
po rozpakowaniu dodatków takie dziwne cos sie pokazało 932749327593276

desmear
05-01-2012, 18:02
Witam wszystkich serdecznie
Chciałbym przestrzec wszystkich decydujących się na dachówkę firmy CREATON. Z żoną zdecydowaliśmy się na balanc czarna angobowana z myślą taką, że dopłacisz więcej raz, położysz i zapomnisz. Nic bardziej mylnego. Oto dachówka którą przywieźli na plac budowy93260932619326293263

dzisiaj był przeedstawiciel i zgadnijcie co stwierdził .... wszystko w normie!!:jawdrop:
będziemy pisać reklamacje zobaczymy co odpiszą
Pozdrawiam jutro dodam wiecej zdiec

popraw mnie jeśli się mylę, ale te krawędzie są przecież przykrywane przez sąsiednią dachówkę, czyż nie ?
zdjęcie pekniętej dachówki nie robi na mnie wrażenia, na palecie zawsze trafi się jakaś uszkodzona sztuka.

Fish47
05-01-2012, 18:16
to sa krawedzie widoczne na dachu a te pekniete to wentylacyjne i bylo ich tylko 8 i sie trafiło.
Połaciowych nawet nie fotografowałem a było ich sporo popekanych

Fish47
05-01-2012, 18:20
Jutro pojade na budowę i porobie jeszcze kilka ciekawych fotek

Wódowlaniec
05-01-2012, 20:05
to sa krawedzie widoczne na dachu a te pekniete to wentylacyjne i bylo ich tylko 8 i sie trafiło.
Połaciowych nawet nie fotografowałem a było ich sporo popekanych
Rozumiem ,że nie zapłaciłes za to badziewie.W przeciwnym przypadku dzwon do sprzedawcy i rządaj wymiany.Mogę sie założyc że to jakaś syfiata partia którą sprzedawca próbóje wcisnąc kolejnym naiwnym.Każdy to wraca a oni szukają następnego.Z nimi trzeba krótko.
Przypomniał mi się przypadek jak około10 lat temu robiłem dach u pewnego górala w Korbielowie.Dostarczono mu blachodachówkę na budowę.W momencie krycia szło zauważyć pod słońce że blacha jest dość mocno pofałdowana.Góral wezwał na budowę sprzedawcę ,który próbował mu wmówić ,że "ten typ tak ma".Odpowiedź górala była następująca: -Bier mi to z placu bo jak weznę sikiere to kur..... nie ręcze za siebie! Do dyskusji włączył się jeszcze syn górala ,który owego czasu w Niemczech pracował: cytat: W Niemcach to na szrocie lepsze blachy leżą!
Pracownik sprzedawcy od razu obiecał wymiane i sprawa się zakończyła pozytywnie.
Wniosek=Jak ktoś Ci gó..... chce wcisnąc to Ty z nim też musisz krótko polecieć.
P.S Nigdy nie płać więcej niż 50% za materiał którego jeszcze nie masz na placu budowy!
Pozdrawiam!

Fish47
06-01-2012, 12:20
niestety zapłaciłem hurtownia a raczej creaton żąda 100% przedpłaty a co gorsze dekarze zauważyli to jak położyli połowę dachu.

Carpenter78
06-01-2012, 12:54
Witam wszystkich serdecznie
Chciałbym przestrzec wszystkich decydujących się na dachówkę firmy CREATON...

Myślę że należy przestrzec przed sprzedawcą który Ci to sprzedał...dlaczego? Opowiem swoją historię o Creatonie.

Decydowałem się na dachówkę bardzo szybko, padło na Creatona bo kolor i model ciekawy a przedstawiciel w regionie znany i długo na rynku.
Na pytanie co jeśli dachówka będzie uszkodzona wyjaśnił proces zamówienia i że największe ryzyko zniszczeń jest podczas transportu i że się to raczej rzadko zdarza. I gdyby tak sytuacja się zdarzyła to nie przyjmuje dostawy. Złożyłem zamówienie i zapłaciłem zaliczkę ok. 8% resztę po dostawie na plac budowy.
Mając moje szczęście, oczywiście transport uległ uszkodzeniu (ktoś wymusił pierwszeństwo i kierowca musiał gwałtownie hamować). Sprzedawca zadzwonił do mnie że towar dojechał uszkodzony i nie może go przyjąć. Poprosiłem o wstrzymanie decyzji do mojego przyjazdu. Na miejscu oblukałem towar. Bardzo było mi nie po drodze czekać kolejne 2-3 tygodnie na dachówki a najbardziej ucierpiały dach. boczne i gąsiory. Dogadałem się ze sprzedawcą i przewoźnikiem że wymienimy prawie wszystkie boczne i gąsiory a w zamian za uszkodzone dachówki dostanę rabat. Mogłem więc kontynuować prace na dachu zadowolony z rabatu a uszkodzone dachówki wykorzystałem na docinanie.
Z 270 m2 dachówek dosłownie kilka znalazło sie z wadą fabryczną, reszta uszkodzeń to tylko wina transportu. Nawet nie umiejętny transport na dach kruszy angobe na krawędzi dachówki w miejscu spięcia paskiem.
W moim przypadku sprzedawca w równej mierze zadbał o towar jak i klienta.

Pozdrawiam!

Carpenter78
06-01-2012, 13:13
niestety zapłaciłem hurtownia a raczej creaton żąda 100% przedpłaty a co gorsze dekarze zauważyli to jak położyli połowę dachu.

-towar sprawdzam przy odbiorze i to dokładnie
-okien w zimowej promocji nie odważyłem się kupić bo trzeba 100% zapłacić i w razie jakiś komplikacji nie mam żadnych argumentów

Pozdrawiam!

DACxxxAZ
06-01-2012, 15:55
Miałem dostawe balance kilka razy z różnych źródeł, w każdej dostawie były uszkodzone dachówki jak i przy innych produktach innych marek. Raz miałem dostawę właśnie balance z uszkodzeniami około 30% dachówki podstawowej. Dachówki były uszkodzone wewnatrz palety jak i na zewnatrz, to była masakra z przebieraniem tego . No i ja stłukłem chyba paczkę dachówek,sorry :)

aksamitka
14-01-2012, 15:14
czy ktoś ma creaton magnum?

Beata&Slawek
18-01-2012, 20:55
Czy creaton Polska jeszcze istnieje chcialem dokupic dachówke futura finess do pionu kanalizacyjnego ale nigdzie nie moge znalesc do nich kontaktu.

rosek
18-01-2012, 22:38
Czy creaton Polska jeszcze istnieje chcialem dokupic dachuwke futura finess do pionu kanalizacyjnego ale nigdzie nie moge znalesc do nich kontaktu.

szukaj w hurtowniach albo na necie czy allegro. creaton przeciez nie sprzeda Ci nic bezpośrednio

aksamitka
20-01-2012, 10:35
podnoszę temat, interesuje mnie balance kolor lupka, ma ktos położony na dachu?

radekc
20-01-2012, 17:33
mój brat u siebie kładł taką dachówkę, nic specjalnego, kolor całkiem fajnie wygląda na żywo ale dużo zależy od tego jaki chcesz mieć kolor domu bo jest dosyć ciemna ta dachówka

aksuda
19-05-2012, 18:39
my zamówiliśmy premion czarną matową angobowaną :)

ADDAMO
03-07-2012, 20:25
witam,

jaki kolor elewacji dobieracie do creaton domino w kol. łupka angobowana?

Proszę o pomoc

Adam

goshia7
16-07-2012, 20:49
ADDAMO myślę, że to wszystko zależy od gustu i upodobań inwestora :) Wszystko zależy od tego co się komu podoba. Widziałam różnie dobrane kolory - intensywny żółty, biały, szary, pistacjowy, piaskowy, pomarańczowy, zielony a nawet czerwony. Ja osobiście wybrałabym piaskowy.
Pozdrawiam

gaga33
05-08-2012, 20:28
Witam,poprosze o namiary na dobrego solidnego dekarza,bede kladla dachowke plaska creaton domino i mam 2 lukarny ktore beda wykonczone blacha plaska i zalezy mi aby to bylo dobrze zrobione.Dekarza potrzebuje z mazowieckiego,ja jestem z Radomia.

gaga33
05-08-2012, 20:32
I jakby mogl mi ktos polecic firme z dachami gdzie moge kupic creatona i bedzie bez wad i problemow w razie reklamacji bede wdzieczna.Najlepiej z Radomia badz okolic,mazowieckie.

Milano2
29-08-2012, 09:16
Mam pytanko... czy dachówki Creaton posiadają otwór na wkręty? - chodzi o model Domino.

Pablo37
30-08-2012, 22:19
Witam jestem na etapie zakupu dachowki creaton domino kolor lupki,poszukuje hurtowni najlepiej z lublina i okolice (moze tez byc Warszawa),która udzieli mi dobrego rabatu , moze ktos zna i poleci dobrego dystrybutora.creatona.

gaga33
01-09-2012, 09:13
Ja tez jestem zainteresowana dobrymi rabatami i moga byc okolice warszawy,radomia.

piotrwzk
02-11-2012, 08:47
U mnie domino wygląda tak jak na zdjęciach i chyba coś nie tak bo jest trochę nie równo. Co o tym sądzicie?

145797
145798

Andrzej Wilhelmi
04-11-2012, 23:41
A tak konkretnie to co jest nie równo? Pozdrawiam.

mastahh5
17-02-2013, 12:36
Witam,
oczywiście stoję przed wyborem dachówki i głodny wiedzy przeglądam fora z opiniami.
Zauważyłem jednak, że w ostatnim czasie pojawia się mniej postów niezadowolonych klientów Creatona.
Czy ktoś w ostatnim czasie nabywal dachówki Creatona i ma jakieś spostrzeżenia?

My w zasadzie najbardziej obawiamy się, że dachówka będzie mieć różne odcienie. Rozważamy wybór jednego z poniższych modeli:
Premion Nuance łupek angobowany
Premion Nuance czarna matowa
Premion Noblesse łupek angobowany (glazurowany)
Premion Noblesse czarna, kryształowa

czy ktoś ma doświadczenia z którąś z powyższych dachówek i która z powyższych dachówek jest najmniej narażona na 'różne odcienie mające jedną datę produkcyjną'?

dzięki

ramsky2000
18-02-2013, 16:35
U mnie domino wygląda tak jak na zdjęciach i chyba coś nie tak bo jest trochę nie równo. Co o tym sądzicie?

145797
145798

aż serce ściska, jak widzę drogą dachówkę na folii.....

Andrzej Wilhelmi
18-02-2013, 19:23
Tu nie chodzi o to czy droga czy tania ale o to, że żadna folia nie dorównuje żywotnością żadnej dachówce. Ja powinienem się cieszyć bo remonty tych dachów to dopiero będzie fortuna ale ile ja pożyję? Można pisać i pisać. Każdy ma wolny wybór bo to jego dom i jego pieniądze. Pozdrawiam.

ramsky2000
19-02-2013, 11:13
chodzi... chodzi, jak mnie stać na mercedesa SLK to go nie przerobię na gaz....tak samo jest z dachówką tego typu dachówka nie jest wybierana przez ludzi dla których problem byłoby odeskować i opapować dach. Ty pewnie zawiódł czynnik ludzki - doradczy.

modena
19-02-2013, 13:14
chodzi... chodzi, jak mnie stać na mercedesa SLK to go nie przerobię na gaz....tak samo jest z dachówką tego typu dachówka nie jest wybierana przez ludzi dla których problem byłoby odeskować i opapować dach. Ty pewnie zawiódł czynnik ludzki - doradczy.

Dokładnie:yes:
Ja gdzie idę w sprawie dachówki to mi chcą wybić z głowy deskowanie i papę , a jak mówię że deski już kupione to jeszcze mi obrzydzają papę i chcą wcisnąć folię.
Natomiast dekarz z wieloletnim doświadczeniem pochwala nasz wybór.

ramsky2000
19-02-2013, 15:36
Dokładnie:yes:
Ja gdzie idę w sprawie dachówki to mi chcą wybić z głowy deskowanie i papę , a jak mówię że deski już kupione to jeszcze mi obrzydzają papę i chcą wcisnąć folię.
Natomiast dekarz z wieloletnim doświadczeniem pochwala nasz wybór.

I proszę go słuchać.... wg. mnie nie ma żadnego argumentu przemawiającym za wyborem folii oprócz ekonomicznego - jest to rozwiązanie tanie, tylko że w budownictwie z reguły, jest tak że to co tanie na koniec i tak wychodzi drożej ...

Pozdrawiam,

modena
20-02-2013, 11:50
I proszę go słuchać.... wg. mnie nie ma żadnego argumentu przemawiającym za wyborem folii oprócz ekonomicznego - jest to rozwiązanie tanie, tylko że w budownictwie z reguły, jest tak że to co tanie na koniec i tak wychodzi drożej ...

Pozdrawiam,

Też tak uważam i nie daję się namówić na proponowane przez nich rozwiązania ( nie ufam tej folii , wolę papę)
Staram się nawet nie wchodzić w dyskusje tylko mówię że tak ma być i koniec.

Ale nie jest łatwo odpierać takie nachalne namowy .

pawko_
21-02-2013, 08:02
a jeżeli jest to strych bez ocieplenia to folia nie zda egzaminu ?

modena
21-02-2013, 12:00
a jeżeli jest to strych bez ocieplenia to folia nie zda egzaminu ?

Mój dekarz mówi że folie można dać ale na poddaszu użytkowym, a ja mam nie użytkowe( wentylowane) i papa będzie ok w moim przypadku.

ramsky2000
21-02-2013, 13:22
Mój dekarz mówi że folie można dać ale na poddaszu użytkowym, a ja mam nie użytkowe( wentylowane) i papa będzie ok w moim przypadku.

172001


to jest moje doświadczenie z folią pod dachówką (notabene dachówką ceramiczną która jest "najłagodniejsza" dla folii.


pozdrawiam.

PiotrusRadom
21-02-2013, 18:23
U mnie padł wybór na CREATON PREMION FINESSE czarna glazura 500m2.

I już trochę się "cykam" co wyjdzie:D start połowa kwietnia:)

modena
22-02-2013, 09:58
172001



to jest moje doświadczenie z folią pod dachówką (notabene dachówką ceramiczną która jest "najłagodniejsza" dla folii.


pozdrawiam.

Ale masakra. Tak też przypuszczałam że coś takiego może się stać z tą folią . Dobre zdjęcie ku przestrodze.
Mój dekarz opowiadał że często jeździł do prac przy dachach w Szwecji i że tam kładą tylko papę ( nie folię)

280m
22-02-2013, 17:26
ramsky 2000 po jakim czasie znaczy ile na dachu była ta folia i jakiej firmy jeśli wolno spytać?

ramsky2000
22-02-2013, 19:27
ramsky 2000 po jakim czasie znaczy ile na dachu była ta folia i jakiej firmy jeśli wolno spytać?

niestety nie podam producenta, natomiast nie był to żaden "chińczyk", jedno jest pewne, że pod dachówką (nie mówiąc o blachodachówce) występują bardzo ekstremalne warunki. Często dochodzi pod nią do bardzo wysokiej temperatury szczególnie w dzień - latem i nagły jej spadek (noc) przy takich dużych wahaniach materiał narażony jest ekstremalną pracę, której po prostu nie wytrzymuje. Dodajmy do tego mróz, wilgoć i UV i koktajl gotowy.
Folia to nic innego jak tworzywo sztuczne (często Polipropylen) czyli samo w sobie ma jakiś okres odporności i granice wytrzymałości.
A jak historia pokazuje najlepszym materiałem stosowanym od setek lat jest - drewno,glina, bitum....

pozdrawiam,

pawko_
23-02-2013, 14:08
Ale jak mogą na nią działać promienie UV skoro jest przykryta dachówką ?

280m
23-02-2013, 15:16
No zgadza się widziałem kilka przypadków gdzie nie dano podbitki na czas, niby od spodu nic się specjalnie nie dzieje ale jednak po kliku sezonach zostały strzępy z foli. Ale to zdjęcie które wkleiłeś daje do myślenia.

ramsky2000
25-02-2013, 07:20
Ale jak mogą na nią działać promienie UV skoro jest przykryta dachówką ?

to że jest przykryta dachówką wcale nie gwarantuje ze w 100 % uchronimy ją przez UV, zawsze dachówka ma swoje "szpary" lub przebicia z okapu.
Kratki wentylacyjnej na przykład.

Andrzej Wilhelmi
26-02-2013, 00:30
Promienie odbite przechodzące przez zamki pomiędzy dachówkami robią takie szkody. Miejscowe zniszczenie folii z czasem doprowadza praktycznie do jej całkowitej degradacji. Po 6~7 latach 1 m od okapu praktycznie nie ma folii. Do tego dochodzi pozostawienie nie zakrytych okapów, szczytów i poddaszy. Kolejni pogromcy folii to kuna domowa, gryzonie, nietoperze, ptaki a nawet owady. W załączeniu zdjęcia z działalności kuny i ptaków. Pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
26-02-2013, 00:31
I kolejne.

modena
26-02-2013, 12:24
Może to nie pytanie na ten wątek ale pokrewne.
Czy deski do deskowania dachu muszą być suche? ( w sensie że kupione dawno i sezonowane)
Mój teść ostrzega że muszą być suszone bo potem podziurawią papę ,papa będzie łapana łatkami czy tam kontrłatami ( zawsze zapomne które są które:D)
czy te zszywki nie podziurawią papy?
Mój dekarz z wieloletnim doświadczeniem mówi że nie trzeba suszyć bo się powyginają , potem sobie doschną na dachu. Na mój argument że papa się porozrywa mówi że to nic bo przyjdzie na to dachówka( oj coś się chyba mija z prawdą bo dachówka przecież przecieka)
Kto ma rację? Jak to zrobić poprawnie?
Pozdrawiam
________________________
Edycja: poszperałam wczoraj po wątkach i już wszystko wiem ( deski lepiej mokre niż suche)
Nie wiem jeszcze tylko jednego - czy dachówki wentylacyjne dawać w każdej przestrzeni między wiązarami? ( między wiązarem a wiązarem jedna sztuka)
Dach będzie 21 metrów długi ok 23 wiązary. Dekarz stwierdził że wentylacyjne po 4szt na połać.
Jakie wymiary łat i kontrłat żeby się dobrze wentylowało?

Malybialy
01-03-2013, 18:27
Witam
Od początku roku szukamy z żoną dachówki, niezbyt dużej, na 200m2 dachu, kolor koniecznie antracyt lub czarny matowy.
Wybór padł na vive neu lub premiona. Po rozmowie na składzie raczej bardziej jesteśmy za premionem. Ma lepsze zamki-przez to będzie szczelniejsza, jest barwiona w masie-nie trzeba będzie malować w koszach, drobne odpryski również nie będą się rzucały w oczy. Wszystko raczej przemawia za..... ale wydaje mi się ona jakaś duża i chyba trochę za gruba jak na nasz dach. Obie dachówki widzieliśmy już leżące na dachach. Viva wydaje się pasować w sam raz, jest mniejsza i fajnie układa w taką łagodną fale. Jakie macie zdanie na temat tych dwóch wzorów dachówki?

Andrzej Wilhelmi
04-03-2013, 20:36
Mój dekarz z wieloletnim doświadczeniem mówi że nie trzeba suszyć bo się powyginają , potem sobie doschną na dachu. Na mój argument że papa się porozrywa mówi że to nic bo przyjdzie na to dachówka...


Deski nie rozerwą papy bez względu jak będziemy ją przybijać. Papę przybijamy tylko w górnym rzędzie a dalej jest trzymana przez kontrłaty. Przypadku gdyby papa w paru miejscach została uszkodzona to koniecznie musi być wyreperowana. Krycie wstępne musi być szczelne! Jak stosujemy dachówki wentylacyjne to w każdym polu. Grubość kontrłaty zależy od długości połaci a przekrój łat od rozstawu wiązarów, kąta nachylenia połaci i ciężaru pokrycia. Twój dekarz ma niekompletną lub nieuporządkowaną wiedzę no i niezbyt duże doświadczenie. Pozdrawiam.

Jan P.
04-03-2013, 20:52
Amen. Pozdrawiam. Jan

modena
06-03-2013, 13:25
Deski nie rozerwą papy bez względu jak będziemy ją przybijać. Papę przybijamy tylko w górnym rzędzie a dalej jest trzymana przez kontrłaty. Przypadku gdyby papa w paru miejscach została uszkodzona to koniecznie musi być wyreperowana. Krycie wstępne musi być szczelne! Jak stosujemy dachówki wentylacyjne to w każdym polu. Grubość kontrłaty zależy od długości połaci a przekrój łat od rozstawu wiązarów, kąta nachylenia połaci i ciężaru pokrycia. Twój dekarz ma niekompletną lub nieuporządkowaną wiedzę no i niezbyt duże doświadczenie. Pozdrawiam.
Dziękuję za informacje:yes:
To już wiem.
Dekarz jeden z najlepszych w okolicy , ale może mi nie przekazuje informacji jak trzeba.
Wiem już że dachówek wentylacyjnych muszę mieć 44 sztuki.:yes:

Nadal nie wiem jakie łaty i kontrłaty . Czy kontrłaty 4x4 mogą być? A łaty 5x5cm?:(
Dach 21m x10m + okapy z każdej strony 50cm, kąt 30%.Długość połaci 617cm
Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
12-03-2013, 21:42
Dekarz jeden... ... w okolicy...

Skoro jest jeden w okolicy to na 100% jest najlepszy?!
Lepiej jak kontrłata miałaby wymiar 4x5 cm ze względu na łączenie łat. Przy tej długości połaci wystarczy kontrłata o przekroju 3x5 cm. Dla tego kąta nachylenia dachu lepsza byłaby łata o przekroju 4x6 cm choć 5x5 nie jest zła. Pozdrawiam.

modena
13-03-2013, 09:50
Skoro jest jeden w okolicy to na 100% jest najlepszy?!
Lepiej jak kontrłata miałaby wymiar 4x5 cm ze względu na łączenie łat. Przy tej długości połaci wystarczy kontrłata o przekroju 3x5 cm. Dla tego kąta nachylenia dachu lepsza byłaby łata o przekroju 4x6 cm choć 5x5 nie jest zła. Pozdrawiam.

Panie Andrzeju no cóż ja poradzę :) . Wybrałam najlepszego :rolleyes: .

Dziękuję za poradę , czyli podsumowując ( czy dobrze zrozumiałam:rolleyes:)

kontrłata wystarczy 3x5 , a jeszcze lepiej 4x5
Łata ewentualnie 5x5 , a jeszcze lepsza 4x6

Dziękuję za informację :) Co my byśmy tu bez takich doradców zrobili.
Bez Was byśmy błądzili we mgle;)

Ja już nie mam siły słuchać od sprzedawców dachówek że po co deski, po co papa ( skoro jest cudowna folia:sick:) , że dachówki są szczelne i nic pod nie w zasadzie nie trzeba by było dawać, że deski muszą być suche jak wiór , że po co tyle dachówek wentylacyjnych ( tyle to dawało się kiedyś jak dachówki były łączone cementem) itp.:sick::mad:
Każdy z doradców zrobiłby mój dach inaczej . Co ja się naużeram z tymi " fachofcami":sick:

Andrzej Wilhelmi
18-03-2013, 19:30
No właśnie. A zamiast fachowców lepiej zatrudnić profesjonalną firmę. Z pewnością droższą ale "Święty spokój" też coś musi kosztować. Pozdrawiam.

modena
19-03-2013, 13:45
No właśnie. A zamiast fachowców lepiej zatrudnić profesjonalną firmę. Z pewnością droższą ale "Święty spokój" też coś musi kosztować. Pozdrawiam.

Ależ oczywiście że tak. Dlatego do dachu zatrudniam profesjonalną ekipę .
A o "fachofcach" to pisałam o sprzedawcach dachówek ( każdy z nich opowiada powyżej wspomniane bzdury):bash:
"święty spokój" to bardzo cenna rzecz:)

wojtek592
22-03-2013, 14:12
U mnie padł wybór na CREATON PREMION FINESSE czarna glazura 500m2.

I już trochę się "cykam" co wyjdzie:D start połowa kwietnia:)
a ile płaciłeś za 1 szt po wszystkich rabatach?
m się bardzo podoba i też się przymierzam

lukasz860910
24-03-2013, 06:40
Witam
Od początku roku szukamy z żoną dachówki, niezbyt dużej, na 200m2 dachu, kolor koniecznie antracyt lub czarny matowy.
Wybór padł na vive neu lub premiona. Po rozmowie na składzie raczej bardziej jesteśmy za premionem. Ma lepsze zamki-przez to będzie szczelniejsza, jest barwiona w masie-nie trzeba będzie malować w koszach, drobne odpryski również nie będą się rzucały w oczy. Wszystko raczej przemawia za..... ale wydaje mi się ona jakaś duża i chyba trochę za gruba jak na nasz dach. Obie dachówki widzieliśmy już leżące na dachach. Viva wydaje się pasować w sam raz, jest mniejsza i fajnie układa w taką łagodną fale. Jakie macie zdanie na temat tych dwóch wzorów dachówki?

na dachu mam CREATON PREMION CZARNA GLAZURA bardzo fajna dachówka, dekarze mówili że jest bardzo wytrzymała i dobrze się układa dach wyszedł bardzo równo (w sumie to zasługa dekarzy:)) ja mam premiona i jestem zadowolony wstawie zdjęcia może to pomorze podjąć ci decyzje

na pierwszych dwóch dach był jeszcze nie skończony

premion to dobry wybór barwiony w masie ma ten plus że przy czarnej dachówce cięcia nie rzucają się w oczy

lukasz860910
24-03-2013, 06:48
jedyny minus brania rzadkich kolorów jest to że np. gdy zamawiałem creatona premion czarna glazura nie mogłem dostać do od ręki w hurtowni szukałem wszędzie i nic ponad miesiąc czekałem za 7 gąsorami, kilkoma skrajnymi, grzybkiem wentylacyjnym, i prawie 1,5 palety dachówki podstawowej - i to było najgorsze czekanie:(

dobrze niech ci obliczą dachówkę lepiej więcej zamówić niż czekać, u mnie brakło ponieważ nad wejściem do piwnicy przedłużyłem dach i tego nie policzył bo miało tego nie być a w rzeczywistości wyszło inaczej

licuid
28-03-2013, 15:41
myślę ,że to membrana paroprzepuszczalna

qecaj
28-03-2013, 21:10
A ja wybrałem dachówkę CREATON PREMION czerwien winna glazurowana, prace dekarskie się rozpoczęły :-)

Na razie wszystko zgodnie z planem. Mam małą wątpliwość związaną z kominkiem - odpowietrzeniem pionu kanalizacji sanitarnej , czy zastosować kominek ceramiczny w postaci gotowej dachówki , czy też zastosować dachówkę przelotową i zwieńczyć ją kominkiem wentyalcyjnym np. z PVC w kolorze dachówki. A ha i mały szczegół w moim przypadku nachylenie połaci dachowej wynosi 42 stopnie. Kominek ceramiczny Creatona jest ustawiony prostopadle do połaci dachowej , i będzie to wizualnie koszmarnie wyglądać, w drugim przypadku - dachówki przelotowej, to owa dachówka też nie ma 42 stopini i ewentualny odchył od pionu trzebaby nadrobić kominkiem z PVC. Ale to takie moje dywagacje. POdobno producent dachówki CREATON wykonuje takie kształtki.... ale jak pytam hurtowników, dekarzy to każdy patrzy jak na idiotę.. :-) i kyślą sobie : " Kurcze ... ale oco mu chodzi....???? :-)"
A potem rodzinka, znajomi ... pytają się czy z dachem napewno wszystko w porządku, i czy nie układali go czasem ukraińcy :-)


I jeszcze kwestia rynien , nie wiem czy klejone mają być czy na uszczelkę ? Jakie połączenie jest lepsze, niezawodne. Może ktoś wie ? To niech mnie oświeci :-)

kati555
20-04-2013, 16:21
Czy ty tylko doradzasz czy również kładziesz dachy.

kati555
20-04-2013, 16:22
Deski nie rozerwą papy bez względu jak będziemy ją przybijać. Papę przybijamy tylko w górnym rzędzie a dalej jest trzymana przez kontrłaty. Przypadku gdyby papa w paru miejscach została uszkodzona to koniecznie musi być wyreperowana. Krycie wstępne musi być szczelne! Jak stosujemy dachówki wentylacyjne to w każdym polu. Grubość kontrłaty zależy od długości połaci a przekrój łat od rozstawu wiązarów, kąta nachylenia połaci i ciężaru pokrycia. Twój dekarz ma niekompletną lub nieuporządkowaną wiedzę no i niezbyt duże doświadczenie. Pozdrawiam.

Czy ty tylko doradzasz czy również wykonujesz dachy.

brylekpl
21-04-2013, 21:03
jedyny minus brania rzadkich kolorów jest to że np. gdy zamawiałem creatona premion czarna glazura nie mogłem dostać do od ręki w hurtowni szukałem wszędzie i nic ponad miesiąc czekałem za 7 gąsorami, kilkoma skrajnymi, grzybkiem wentylacyjnym, i prawie 1,5 palety dachówki podstawowej - i to było najgorsze czekanie:(

dobrze niech ci obliczą dachówkę lepiej więcej zamówić niż czekać, u mnie brakło ponieważ nad wejściem do piwnicy przedłużyłem dach i tego nie policzył bo miało tego nie być a w rzeczywistości wyszło inaczej

W niemczech takie pojedyncze dachowki creatona zamawia sie przez hutrownie i przychodza poczta w 2 dni. ja tak zamamwialme dachowki szczytowe i gasiry bo zabraklo i w pl musialem czekac klka tygodni. Widac roznice w podejsciu do klienta miedzy krajami. ale w niemczech dachowka niemal 2 razy drozsza...

brylekpl
21-04-2013, 21:08
No właśnie. A zamiast fachowców lepiej zatrudnić profesjonalną firmę. Z pewnością droższą ale "Święty spokój" też coś musi kosztować. Pozdrawiam.

Andrzeju, żeby drogi znaczyło dobry.....

Andrzej Wilhelmi
22-04-2013, 01:28
Tak powinno być, ale czy tak jest zawsze? Pewnie nie. Natomiast efekty pracy tych tanich dość często widać na Forum. Pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
22-04-2013, 01:30
Czy ty tylko doradzasz czy również wykonujesz dachy.

Przede wszystkim robię dachy np. takie jak w załączeniu a doradzam przy okazji. Pozdrawiam.

lukasz860910
24-04-2013, 20:57
W niemczech takie pojedyncze dachowki creatona zamawia sie przez hutrownie i przychodza poczta w 2 dni. ja tak zamamwialme dachowki szczytowe i gasiry bo zabraklo i w pl musialem czekac klka tygodni. Widac roznice w podejsciu do klienta miedzy krajami. ale w niemczech dachowka niemal 2 razy drozsza...

tam gdzie zamawiałem powiedział że musi iść transport nie pełny i do niego dołączy moją dachówkę albo jak będzie zamawiał to zamówi też moją, szukałem u mnie w hurtowniach, w warszawie, poznaniu, Wrocławiu, łodzi itp. i nikt nie miał na placu zależało mi żeby skończyć dach ale towaru nie było

ale teraz to tylko wspomnienie - na szczęście:)

wojtek592
03-06-2013, 09:07
vive to porażka. waga mała vs creatona

rayden
11-06-2013, 07:57
Witam, nie wiem czy mój post dokładnie jest pod ten temat. Finalnie zdecydowaliśmy (a w zasadzie żona) na dachówkę Creaton Premion Finesse czarna glazura.
Póki co nie jest najgorzej dostawa w ok tydzień. Póki co rozpoznano kilka stłuczek i uszkodzeń (niestety wśród bocznych L/P). Mam pytanie do praktyków układania z następującego powodu: Do tej dachówki kupiłem okna Fakro a handlowiec dobrał mi kołnierz EZV-P. Wczoraj przy zakładaniu pierwszego okna dachowego wybuchła afera
że okno leży za nisko w stosunku do dachówki (górnej nad oknem). Jaki czy ktoś układał Premiona i równocześnie wstawiał okna FAKRO? Jaki kołnierz tej firmy jest odpowiedni do tej dachówki? Przedstawiciel swoje (ze EZV), goście od dachu że EZN. Fakro że przy fali powyżej 45 mm nad łatę to ze nawet EHN. W sumie tyle to sam wiem bo to w instrukcji i na opakowaniu jest wyrysowane. Pytanie czy ktoś to już zrobił i się sprawdziło (deszcz, śnieg, wiatr => 0 problemów)?

marecki_0luk1
11-06-2013, 08:12
Witam, nie wiem czy mój post dokładnie jest pod ten temat. Finalnie zdecydowaliśmy (a w zasadzie żona) na dachówkę Creaton Premion Finesse czarna glazura.


Nie mieliście problemów z odcieniami ? U mnie na 2 paletach odcienie "czarnej glazury" są raczej grafitowe - inne niż na pozostałych. Wczoraj przyjechała dostawa.

rayden
11-06-2013, 14:33
Póki co to to co mam na paletach wygląda OK. Sporo jest już wniesione na dach kawałek nawet położony z 10m^2 i tu nie widziałem żeby coś było nie OK.
Dziś doszły kołnierze EZN (domówienie - czas trwania 1 dzień - z magazynu w N. Sączu) ale pogoda w KrK dzisiaj podła. Może jak się poprawi to ruszą ostro z robotą
Jak będzie już coś widać to wrzucę jakieś fotki. Gorzej może być z domówieniem - w sumie majster jak przeliczył ile jest a ile potrzeba wyliczył że brakuje ponad paletę
wiec ta partia może mieć wyraźnie inny odcień. W momencie domawiania otrzymałem info że czas oczekiwania to ok 7 dni.

marecki_0luk1
12-06-2013, 10:10
OK pojechałem na budowę zobaczyć te inne odcienie zgłoszone przez dekarzy i okazało się że 2 palety dostałem czarnego kryształu a nie czarnej glazury. Creaton źle oznakował palety a hurtownia się nie zorientowała. Na szczęście już wymienione :)

Pulse
13-06-2013, 12:36
Niezly numer, dobrze ze odkrecone w pore.

rayden
21-08-2013, 14:06
Po dłuższej nieobecności wracam. Wygląda że dachówka jest ok. Na dachu wygląda b. ładnie pomimo dostawy dodatkowej palety nie widać różnicy w odcieniu.
Mam pytanie co do gwarancji na produkty Creatona czy ktoś dostał coś takiego? Ja niestety nic takiego nie dostałem mam tylko faktury zakupu.

tomi-ei
26-08-2013, 13:51
Mam małą prośbe czy ktoś mógłby załączyć zdjęcie z bliska lub podpowiedzieć jak ma zamontowany ( przymocowany ) gąsior początkowy ceraton premion ?

Dokładnie taki jak na zdjęciu poniżej:

Nowy25
13-11-2013, 18:47
Witam,
Na moim dachu zaczęto układać dachówkę Creaton Premion czarna matowa angoba (parterówka - dach kopertowy). Panowie bardzo pozytywnie wyrażają się o dachówce ale równie mocno narzekają na gąsiory. Dopasowanie i ułożenie gąsiorów zabiera dużo czasu,a ich ułożenie nigdy nie jest idealne.
Pytanie do praktyków, ekspertów ; Czy faktycznie przy tym modelu dachówki, ułożenie gąsiorów jest takie trudne i stwarza tyle problemów ?

lukasz860910
13-11-2013, 19:23
Witam,
Na moim dachu zaczęto układać dachówkę Creaton Premion czarna matowa angoba (parterówka - dach kopertowy). Panowie bardzo pozytywnie wyrażają się o dachówce ale równie mocno narzekają na gąsiory. Dopasowanie i ułożenie gąsiorów zabiera dużo czasu,a ich ułożenie nigdy nie jest idealne.
Pytanie do praktyków, ekspertów ; Czy faktycznie przy tym modelu dachówki, ułożenie gąsiorów jest takie trudne i stwarza tyle problemów ?

u mnie dekarze załorzyli i nie narzekali mówili że bardzo porządna dachówka i gąsiory i skrajne nie sprawiały im problemu

możę lubią narzekać:) a nie ma na co to szukają :)

u brata montowali creaton harmonika i też bez problemu dachy są solidnie zrobione dachówka leży idealnie

możę źle coś przy drzewie zrobili i narzekają :) kolego nie ma się czym przejmować według mnie polak lubi narzekać i tyle
pozdro

lukasz860910
13-11-2013, 19:25
Mam małą prośbe czy ktoś mógłby załączyć zdjęcie z bliska lub podpowiedzieć jak ma zamontowany ( przymocowany ) gąsior początkowy ceraton premion ?

Dokładnie taki jak na zdjęciu poniżej:

kolego nie chce cię w błąd wprowadzić bo już nie pamiętam ale są specjalne mocowania zapomniałem jak to wygląda i nazywa sie

pamietam też ze pierwszy gonsior napewno na długiego wkręta był mocowany

zuziaaa
12-01-2014, 09:59
Zerknij do linków powyżej :wink:

Witam,podnosze ten temat ,mam Creatona Domino i jakość katastrofa około 5 patet dachówki bardzo krzywej , jutro bedeg dzwonić i to zgłaszać ,ale nie czegoś takiego sie spodziewałam po takiej cenie,pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
13-01-2014, 01:41
Przeglądałeś sztuka po sztuce? Należy spróbować ułożyć to na dachu. Pozdrawiam.

cygii
17-02-2014, 22:00
No ja niestety też przykryłem dach DOMINO.
Jak dachówka przyjechała, to mnie na budowie nie było, odbierał właściciel firmy który robił mi dach.
Nic nie mówił ze cos nie tak. Jak przykryli połowe to myslałem że będą jeszcze wyrównywać, ale na drugi dzień zadzwonił i powiedział ze prosze przyjechac do odbioru. Myslałem ze sie rozpłacze, tyle kasy a taka masakra. Koleś mówił mi ze to dachówka taka krzywa, nawet położył 3 sztuki obok siebie na równej powierzchni i z gory poziomica przykładał i naprawde były spore wachnięcia.
Mam kolege w hurtowni i mówił żebym reklamował.
Sąsiad mówi że jak on robił dach tez creatona to jeszcze z niemiec przyjechał do niego, a teraz niby fabryka jest pod poznaniem i hurtownie maja duzo reklamacji.
Ja jestem strasznie nie zadowolony!!
Zdjęcia może jutro wstawie...

Czy wogóle reklamacje na krzywe dachówki są zasadne?

Marcin Dadas
21-02-2014, 14:07
Witam, dachówka domino (wraz z Futurą oraz Sinfonie) produkowane jest w Grossengottern / Turyngia. W Polsce pod Poznaniem, dokładnie w Widziszewie produkowana jest dachówka Titania. Tak więc Domino na pewno przyjechało z Niemiec. Trudno odnieść się do krzywizn dachówki nie widząc choćby zdjęć. Ja sprzedałem dużo w/w dachówki i nigdy żaden klient nie zgłaszał podobnych uwag. Ostatnie Domino sprzedawałem w grudniu 2013r był to czarny mat, żadnego sygnału od klienta / wykonawcy odnośnie złej jakości dachówki nie było.
Jeżeli faktycznie dachówka jest bardzo "krzywa" można próbować składać reklamację, natomiast uważam podobnie jak przedmówca że powinno ułożyć się na dachu to co jest, a dachówki które nie nadają się do położenia (jeżeli faktycznie takie są) odkładać na bok, ustalając to wcześniej z dystrybutorem lub bezpośrednio z doradcą Creatona.
Na efekt końcowy dachu, często wpływ mają chociażby krzywe łaty, a nie koniecznie krzywizny dachówki, które występować będą zawsze, niezależnie czy to Domino czy inna dachówka za ponad 50 zł m2 czy dachówka za złotych 25.

Czy wogóle reklamacje na krzywe dachówki są zasadne?
Jeżeli krzywizny są poza normą to jak najbardziej można to reklamować. Reklamować można tak naprawdę wszystko i to nic nie kosztuje, w najgorszym wypadku reklamacja zostanie odrzucona, a klient dostanie oficjalne pismo od producenta że jego dachówka spełnia wszelkie normy.

Andrzej Wilhelmi
25-02-2014, 19:40
Trendy mody zmusiły producentów dachówek do produkcji nienaturalnych płaskich wzorów. Na płaskiej dachówce szczególnie widać skrzywienia będące normalnym zjawiskiem w wypalanej glinie. Montaż płaskiej dachówki bez przesunięcia jeszcze dobitniej to uwypukla stąd producenci zalecają montaż z przesunięciem. Natomiast dachówki skrajne (szczytowe) nie dość, że są krzywe to do tego mają jeszcze inny odcień. Warto zatem decydując się na ten rodzaj pokrycia obejrzeć kilka dachów aby później nie być rozczarowanym. Pozdrawiam.

Basia_KRK
25-02-2014, 20:07
Całkowicie zgadzam się Andrzejem. Pamiętam jakie było nasze olbrzymie rozczarowanie w pierwszych dniach, po ułożeniu u nas Creaton Domino… :bash:

kolorowe okno
02-04-2014, 22:44
Hejka :)
Ufff... Jak dobrze ze mamy to forum.
My wahalismy sie pomiedzy DOMINO lupka glazura a PREMION finesse czarna krysztal. Na obrazku w folderze bardziej podobala nam sie domino :) Ja sie w niej doslownie zakochalam. Ale jak to z plomiennymi uczuciami bywa, do czasu.
Poniewaz ta dachowka jest dosc droga, w hurtowni poprosilismy o adresy domow z okolicy na ktorych moglibysmy zobaczyc juz gotowy efekt... Pani zapewniala ze dachy kladal swietny fachowiec, najlepszy w miescie, znany, doswiadczony, itd, itp... Pojechalismy wiec zobaczyc te "igiełki".
Jesli TO bylo idealnie polozone domino to ja sie boje myslec jak wyglada polozone zle... MASAKRA !!! Nie mam niestety zdjec i miec nie bede bo nie zamierzam z ukrycia fotografowac cudzych domow... :P czy polozone na przemian czy prosto bylo zwyczajnie krzywe, linie odbiegaly od prostych bez wiekszego wpatrywania sie :P i ukladanie na przemian wcale sie nie obronilo pod tym wzgledem - chyba nawet gorzej to wygladalo bo nie dosc ze poziome linie falowaly to jeszcze to przesuniecie wprowadzilo kompletny chaos.
My mamy juz odeskowanie i pape, a nasz dekarz szczerze odpowiedzial ze nigdy domina nie kladl (nie chcemy zmieniac go na kogos innego, wolelibysmy zeby skonczyl ten kto zaczal, tym bardziej ze ukladal juz dachy znajomym oraz w naszej rodzinie i jest 100% zadowolenie z jego pracy). Do tego dach jest 4 spadowy z 4 wykuszami wiec dziekuje bardzo.
Jestem bardzo, bardzo, bardzo zawiedziona ;( zalezalo nam na tej dachowce, idealnie pasowalaby do reszty elewacji ale niestety nie zaryzykujemy kupna czegos co do konca zycia bedzie klulo nas w oczy :P


Pytanie mam tylko do forumowiczow gdzie produkowany jest premion i czy tez zdarzaja sie rozne kolory dachowek w danej partii?
Pozdrawiam :*

macek10
17-04-2014, 21:38
witam
Jestem dekarzem . Układam dachowki juz 13 lat .
CREATON DOMINO ostatnio przyjezdza krzywe i wykrecone ze masakra . Nie da sie tego ułozyc bez własnych modyfikacji.
Premion trzeba uwazac na glazury czarne po 3-4 latach robią sie białe jak mąka. Producenci maja problem z tym kolorem.
Wracajac do domino to nie kupuje sie dachowki na ktora jest duzy popyt , niemcy to wykorzystuja i odkladaja nam bubel , bo polak i tak to kupi.
za jakis czas wstawie link do filmiku JAK UŁOZYC KRZYWE DOMINO CREATONA,
Przedstawiciel twierdził ze dachowka jest ok , zobaczycie i ocenicie sami, jeden dach tak ułozyłem i powiedziałem sobie dosc juz z CREATONEM
Czeka sie długo na dostawy , jak przyjedzie to jeszcze krzywe i wykrecone .
POZDRAWIAM

PawelWo
20-04-2014, 22:21
Ja osobiście nie mam creatona (choć bardzo chciałem) ze względu na duzą powierzchnie dachu ale mój kolega 2 miesiace temu miał położoną creatona domino na dachu o powierzchni 190m2 i wszystko jest ładnie i pieknie. Dodam, że dach robił mu ten sam wykonawca który teraz robi mój dach i on nie narzeka na domino.

Andrzej Wilhelmi
21-04-2014, 00:49
Tak to już jest jak dekarz z 13 letnim doświadczeniem przez 4 lata nie ma nic do powiedzenia a dwoma postami o podobnej treści chce zaistnieć. Pozdrawiam.

macek10
23-04-2014, 07:01
Ja osobiście nie mam creatona (choć bardzo chciałem) ze względu na duzą powierzchnie dachu ale mój kolega 2 miesiace temu miał położoną creatona domino na dachu o powierzchni 190m2 i wszystko jest ładnie i pieknie. Dodam, że dach robił mu ten sam wykonawca który teraz robi mój dach i on nie narzeka na domino.

jak tak twierdzisz to wstaw jakies zdjecia dobrej jakosci z tym dachem z domino , chciałbym to zobaczyc.

macek10
23-04-2014, 07:10
zarejestrowałem sie 4 lata temu przez przypadek, i tak juz zostało
przez te wszystkie lata siedziałem cicho bo byłem zarobiony i nie miałem czasu siedziec na forum , teraz tez go mam mało
ale ten ostatni dach z tej dachowki tak mnie zdenerwował ze postanowiłem napisac post .
na forum pisza w 90% ludzie niezadowoleni , tych zadowolonych jest tu tylko garsc , człowiek zadowolony z materiału czy ekipy nie bedzie sie tu rozpisywał bo zajmuje sie zyciem,
niezadowoleni zas musza gdzies to z siebie wyrzucic i byc moze da to komus cos do myslenia
takze po co od razu taki osąd.
pozdr

PawelWo
23-04-2014, 19:25
jak tak twierdzisz to wstaw jakies zdjecia dobrej jakosci z tym dachem z domino , chciałbym to zobaczyc.

Jak juz pisałem to nie jest mój dach więc nie mam zdjęć a nie zamierzam jeździc po ludziach i robić zdjęcia ich posesji. Mówie to co przekazał mi mój dekarz i nie wydaje mi sie żeby mnie okłamywał bo jaki miałby w tym sens.

BTW czekam na ten film z układania tego krzywego creatona

macek10
23-04-2014, 21:39
Jak juz pisałem to nie jest mój dach więc nie mam zdjęć a nie zamierzam jeździc po ludziach i robić zdjęcia ich posesji. Mówie to co przekazał mi mój dekarz i nie wydaje mi sie żeby mnie okłamywał bo jaki miałby w tym sens.

BTW czekam na ten film z układania tego krzywego creatona

nie masz robic zdjecia posesji, tylko dachu z bliska w dobrej jakosci
i nie po ludziach ( przecierz pisałes ze to twoj kolega )
cos sie gubisz w wypowiedziach, szkoda pisac

film w swoim czasie

PawelWo
23-04-2014, 22:54
Po ludziach, kolegach, znajomych... jak zwał tak zwał.

Zrobię te zdjęcia do świętego spokoju ale dopiero za miesiąc bo dopiero wtedy będę w Polsce na urlopie.

vze
25-04-2014, 19:20
Przede wszystkim robię dachy np. takie jak w załączeniu a doradzam przy okazji. Pozdrawiam.
Bardzo ladny jest ten dom i dach na ostatnim zdjeciu ,czy jest to braas smaragd ? w jakim kolorze?
Tak sie zastanawiam wlasnie czy nie polozyc u siebie takiej dachowki . Dom mam zaprojektowany w stylu tradycyjno nowoczesnym ,tak bym to okreslila .
W projekcie uwzgledniono nam krycie osb i blachodachowke Hera (pisalam o tym na watku blachodachowki),a chcialam na rabek, lecz zapis w warunkach nam nie zezwala. Z drugiej strony dach kryty blacha na rabek podoba mi sie gdy nie ma w nim okien dachowych , a my bedziemy posiadac ich sporo.Czesto te obrobki przy oknach , przy rabku szpeca caly dach . Chyba wolalabym pozostac przy Herze ,choc nie znam jej wad i zalet, biore pod uwage jedynie wyglad dachu.
Jest jeszcze mozliwosc wzmocnienia wiezby i krycie dachowka . Wybór firm i produktów jest imponujący, dlatego trudno jest zdecydować się na konkretne rozwiązanie,tak aby forme jej przypasowac do zaprojektowanego domu.
Andrzeju cale swoje zycie poswiecasz pasji tworzenia bardzo estetycznych obrazow ,kazdy ''Twoj'' dach jest perfekcyjnie wykonany i typ dachowki rewelacyjnie dopasowany do ksztaltu budynku.Licze na Twoja pomoc w wyborze typu dachowki na moj dach ,zalaczam wizki mojego przyszlego domu 256518256521256524256527

Moze Pan MistrzJan doradzi co nieco;)
PS
Creatona domino juz sobie odpuscilam , wolalabym dachowke barwiona w masie

macek10
25-04-2014, 23:26
Bardzo ladny jest ten dom i dach na ostatnim zdjeciu ,czy jest to braas smaragd ? w jakim kolorze?
Tak sie zastanawiam wlasnie czy nie polozyc u siebie takiej dachowki . Dom mam zaprojektowany w stylu tradycyjno nowoczesnym ,tak bym to okreslila .
W projekcie uwzgledniono nam krycie osb i blachodachowke Hera (pisalam o tym na watku blachodachowki),a chcialam na rabek, lecz zapis w warunkach nam nie zezwala. Z drugiej strony dach kryty blacha na rabek podoba mi sie gdy nie ma w nim okien dachowych , a my bedziemy posiadac ich sporo.Czesto te obrobki przy oknach , przy rabku szpeca caly dach . Chyba wolalabym pozostac przy Herze ,choc nie znam jej wad i zalet, biore pod uwage jedynie wyglad dachu.
Jest jeszcze mozliwosc wzmocnienia wiezby i krycie dachowka . Wybór firm i produktów jest imponujący, dlatego trudno jest zdecydować się na konkretne rozwiązanie,tak aby forme jej przypasowac do zaprojektowanego domu.
Andrzeju cale swoje zycie poswiecasz pasji tworzenia bardzo estetycznych obrazow ,kazdy ''Twoj'' dach jest perfekcyjnie wykonany i typ dachowki rewelacyjnie dopasowany do ksztaltu budynku.Licze na Twoja pomoc w wyborze typu dachowki na moj dach ,zalaczam wizki mojego przyszlego domu 256518256521256524256527

Moze Pan MistrzJan doradzi co nieco;)
PS
Creatona domino juz sobie odpuscilam , wolalabym dachowke barwiona w masie

pytanie do Jana ale sie wtrace bo mam chwile
jesli chodzi o dachowki barwione w masie to nie mamy za duzego wyboru brass TURMALIN , RUBIN 13 , Creaton PREMION
Jesli ten dach ma duze połacie to ładnie wyglada tez duza dachowka np Erlus KARAT xxl
Ciekawa jest tez forma creaton OPTIMA łupek glazura , pasujaca do wszystkiego
pozdr

vze
26-04-2014, 03:05
pytanie do Jana ale sie wtrace bo mam chwile
jesli chodzi o dachowki barwione w masie to nie mamy za duzego wyboru brass TURMALIN , RUBIN 13 , Creaton PREMION
Jesli ten dach ma duze połacie to ładnie wyglada tez duza dachowka np Erlus KARAT xxl
Ciekawa jest tez forma creaton OPTIMA łupek glazura , pasujaca do wszystkiego
pozdr

Macek10 dzieki za zainteresowanie.Dach bezokapowy ,bez scianki kolankowej ,ma spadek 30st.dlugosc 1563.5 ,szerokosc w rzucie plaskim 983 Jeden komin dymowy z kominka na dachu ,przy nim 3 lawy kominiarskie I=50cm ,drugi dymowy z kotlowni w ksztalcie rury na tarasie .Uklad polaci wschod -zachod , mysle ,ze nie zzielenieje za szybko, choc w poblizu duzo drzew iglastych
Niestety tepak ze mnie i nie umiem przeliczyc ile metrow dachowki potrzebuje.Braas rubin i Erlus karat bardzo podobna do naszego wstepnego zalozenia, czyli blachodachowki Bratex Hery, z tym ze ta nasza ma nizszy profil. Ciekawy i nietypowy jest Braas smaragd glazura krysztal ,ale czy nie bedzie wygladal na moim dachu jak kwiatek przy kozuchu?
Podoba mi sie Braas Turmalin i Teviva Cisar ,ale slyszalam ,ze grafit nie jest grafitem tylko brazem .Chcialabym polyskujacy grafit lub czarny cos w kolorze Meyer Holsen Piano graphit lub czarny w polysku ,moze zaryzykowac?
Mam utrudnione zadanie gdyz zadnego pokrycia nie moge ogladnac naocznie,dotknac ,przytulic ;) jedynie opieram sie na opiniach forumowiczow,ogladam zdjecia itd.Tu gdzie mieszkam dominuja tradycyjnie gonty .
aha..juz sie doczytalam powierzchnia polaci 86.6m kw,czyli 173,2m kw.calosc.
Pozdrawiam ewa

macek10
27-04-2014, 10:18
Macek10 dzieki za zainteresowanie.Dach bezokapowy ,bez scianki kolankowej ,ma spadek 30st.dlugosc 1563.5 ,szerokosc w rzucie plaskim 983 Jeden komin dymowy z kominka na dachu ,przy nim 3 lawy kominiarskie I=50cm ,drugi dymowy z kotlowni w ksztalcie rury na tarasie .Uklad polaci wschod -zachod , mysle ,ze nie zzielenieje za szybko, choc w poblizu duzo drzew iglastych
Niestety tepak ze mnie i nie umiem przeliczyc ile metrow dachowki potrzebuje.Braas rubin i Erlus karat bardzo podobna do naszego wstepnego zalozenia, czyli blachodachowki Bratex Hery, z tym ze ta nasza ma nizszy profil. Ciekawy i nietypowy jest Braas smaragd glazura krysztal ,ale czy nie bedzie wygladal na moim dachu jak kwiatek przy kozuchu?
Podoba mi sie Braas Turmalin i Teviva Cisar ,ale slyszalam ,ze grafit nie jest grafitem tylko brazem .Chcialabym polyskujacy grafit lub czarny cos w kolorze Meyer Holsen Piano graphit lub czarny w polysku ,moze zaryzykowac?
Mam utrudnione zadanie gdyz zadnego pokrycia nie moge ogladnac naocznie,dotknac ,przytulic ;) jedynie opieram sie na opiniach forumowiczow,ogladam zdjecia itd.Tu gdzie mieszkam dominuja tradycyjnie gonty .
aha..juz sie doczytalam powierzchnia polaci 86.6m kw,czyli 173,2m kw.calosc.
Pozdrawiam ewa

witam
ten dach bezokapowy i dwuspadowy ładnie bedzie wygladał w płaskiej dachówce lub w blasze na rabek
do blachy na rabek trzeba znalezc dobrego blacharza ktory te okna obrobi nie fabrycznymi kołnierzami a zrobi blacharke tak samo jak przy kominie
mozna tez na etapie wiezby dachowej krokwie ułozyc tak zeby symetrycznie te okna pasowały do szarek , oczywiscie o ile jest regulacja
jak znajde dłuzsza chwile to wstawie jakies zdjecia z plaskiej dachowki
narazie takie z optimy

macek10
28-04-2014, 00:25
Macek10 dzieki za zainteresowanie.Dach bezokapowy ,bez scianki kolankowej ,ma spadek 30st.dlugosc 1563.5 ,szerokosc w rzucie plaskim 983 Jeden komin dymowy z kominka na dachu ,przy nim 3 lawy kominiarskie I=50cm ,drugi dymowy z kotlowni w ksztalcie rury na tarasie .Uklad polaci wschod -zachod , mysle ,ze nie zzielenieje za szybko, choc w poblizu duzo drzew iglastych
Niestety tepak ze mnie i nie umiem przeliczyc ile metrow dachowki potrzebuje.Braas rubin i Erlus karat bardzo podobna do naszego wstepnego zalozenia, czyli blachodachowki Bratex Hery, z tym ze ta nasza ma nizszy profil. Ciekawy i nietypowy jest Braas smaragd glazura krysztal ,ale czy nie bedzie wygladal na moim dachu jak kwiatek przy kozuchu?
Podoba mi sie Braas Turmalin i Teviva Cisar ,ale slyszalam ,ze grafit nie jest grafitem tylko brazem .Chcialabym polyskujacy grafit lub czarny cos w kolorze Meyer Holsen Piano graphit lub czarny w polysku ,moze zaryzykowac?
Mam utrudnione zadanie gdyz zadnego pokrycia nie moge ogladnac naocznie,dotknac ,przytulic ;) jedynie opieram sie na opiniach forumowiczow,ogladam zdjecia itd.Tu gdzie mieszkam dominuja tradycyjnie gonty .
aha..juz sie doczytalam powierzchnia polaci 86.6m kw,czyli 173,2m kw.calosc.
Pozdrawiam ewa


co do meyer holsen piano to bardzo dobra dachowka, godna polecenia ,troszke mniejsza od domino

Andrzej Wilhelmi
28-04-2014, 01:08
Bardzo ladny jest ten dom i dach na ostatnim zdjeciu ,czy jest to braas smaragd ? w jakim kolorze?
T
Tak to Smaragd w kolorze tekowym. W rzeczywistości kolor zmienia się wraz z porą dnia (kątem padania promieni słonecznych) przez grafitowy do czarnego i mocno błyszczy. Jeszcze inaczej przy pochmurnym niebie. Właściciele bardzo zadowoleni choć materiał dość drogi. Dach na planie krzyża kosze wykonałem jako imitacje krycia na nokach (nie widać blachy koszowej), dachówka do dachówki dochodzi na styk. Dachówka dość trudna do ułożenia i wymaga idealnego wyprowadzenia połaci oraz bardzo dokładnego rozmierzenia bo cięcia w kalenicy raczej niedopuszczalne a linie skośne muszą grać idealnie. Osobiście polecam bo to jedyna taka dachówka. I jeszcze kilka zdjęć z tej realizacji. Pozdrawiam.

hokejgk1
28-04-2014, 11:44
Piękna

vze
29-04-2014, 00:45
Dziekuje Mcek10 i Tobie Andrzeju
Jak myslicie ,czy do mojego dachu bardziej bedzie pasowac M. H Piano ,czy Smaragd? Dzisiaj te dwie rozpatruje

anSi
29-04-2014, 09:12
witam
Jestem dekarzem . Układam dachowki juz 13 lat .
CREATON DOMINO ostatnio przyjezdza krzywe i wykrecone ze masakra . Nie da sie tego ułozyc bez własnych modyfikacji.
....
Wracajac do domino to nie kupuje sie dachowki na ktora jest duzy popyt , niemcy to wykorzystuja i odkladaja nam bubel , bo polak i tak to kupi.
za jakis czas wstawie link do filmiku JAK UŁOZYC KRZYWE DOMINO CREATONA,
....
POZDRAWIAM

Nasze Domino nie budzi zastrzeżeń. Co prawda układane już 7 lat temu, ale żadnych krzywych dachówek, żadnych narzekań dekarzy, chyba mieliśmy szczęście :) W galerii jest trochę zdjęć, tu wklejam link do jednego z nich :)
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=5873&attachmentid=248419

macek10
29-04-2014, 17:18
Nasze Domino nie budzi zastrzeżeń. Co prawda układane już 7 lat temu, ale żadnych krzywych dachówek, żadnych narzekań dekarzy, chyba mieliśmy szczęście :) W galerii jest trochę zdjęć, tu wklejam link do jednego z nich :)
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=5873&attachmentid=248419

z tamtych lat domino jest ok , tez kilka polozyłem , wtedy ta dachowka nie była tak popularna
ale to co teraz sie dzieje to nie przypomina niemieckiej jakosci i dokładnosci

macek10
29-04-2014, 17:21
cenowo podobnie z mojego punktu widzenia to PIANO na nowoczesny dom bezokapowy

vze
01-05-2014, 15:57
cenowo podobnie z mojego punktu widzenia to PIANO na nowoczesny dom bezokapowy

Tez tak mysle,pomimo niezaprzeczalnego piekna dachowki Braas Smaragd ,biorac pod uwage estetyczne wspolgranie architektury mojego budynku z jego ozdobnikami Piano nie bedzie dominowac tylko uzupelniac forme prosta jaka bedzie stanowic niewatpliwie moj przyszly dom.
Pozdrawiam

macek10
01-05-2014, 21:57
Tez tak mysle,pomimo niezaprzeczalnego piekna dachowki Braas Smaragd ,biorac pod uwage estetyczne wspolgranie architektury mojego budynku z jego ozdobnikami Piano nie bedzie dominowac tylko uzupelniac forme prosta jaka bedzie stanowic niewatpliwie moj przyszly dom.
Pozdrawiam

moim zdaniem bardzodobry wybor
prosze o zdjecia z realizacji tej dachowki, jak bedzie połozona
pozdr

vze
02-05-2014, 02:35
moim zdaniem bardzodobry wybor
prosze o zdjecia z realizacji tej dachowki, jak bedzie połozona
pozdr
Ok, I promise you, jak tylko dotrwam do konca:bye:

DarDer
02-05-2014, 20:54
witam
Czy może ktoś kładł na daszek TITANIE bo za dwa tygodnie będziemy ją odbierać Jak jakość?
pozdrawiam