PDA

Zobacz pełną wersję : DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja



Strony : 1 2 3 4 5 [6]

High Five
03-05-2014, 11:34
Zdecydowaliśmy się na Meyer - Holsen Piano. Miałem w ręce kilka dachówek płaskich i uważam że MH jest świetnie wykonany. Spodziewam się w prawdzie że dach nie będzie tak idealnie płaski jak kryty Tegalitem ale nie o to mi chodzi. Mam tylko problem z kolorem. Początkowo podobał mi się łupek a teraz zastanawiam się czy nie wyjdzie za ciemny na dachu. Mam nowoczesną bryłę domu bez okapów i ukryte rynny. Kąt 40 st kalenica przebiega w linii pólnoc - południe. Widziałem ostatnio dach o podobnym nachyleniu kryty tegalitem jasno - szarym który wyglądał na ciemniejszy.... Jeżeli dachówka wychodzi na połaci ciemniej niż rzeczywistości to zdecyduję się na jasno szary. Czy możecie się wypowiedzieć w tej kwestii? Będę wdzięczny.257757

macek10
05-05-2014, 20:10
tak na dachu jest ciemniesza bo jest ich wiecej szt, niz w rece

vze
06-05-2014, 05:56
Zdecydowaliśmy się na Meyer - Holsen Piano. Miałem w ręce kilka dachówek płaskich i uważam że MH jest świetnie wykonany. Spodziewam się w prawdzie że dach nie będzie tak idealnie płaski jak kryty Tegalitem ale nie o to mi chodzi. Mam tylko problem z kolorem. Początkowo podobał mi się łupek a teraz zastanawiam się czy nie wyjdzie za ciemny na dachu. Mam nowoczesną bryłę domu bez okapów i ukryte rynny. Kąt 40 st kalenica przebiega w linii pólnoc - południe. Widziałem ostatnio dach o podobnym nachyleniu kryty tegalitem jasno - szarym który wyglądał na ciemniejszy.... Jeżeli dachówka wychodzi na połaci ciemniej niż rzeczywistości to zdecyduję się na jasno szary. Czy możecie się wypowiedzieć w tej kwestii? Będę wdzięczny.257757

Mozna wiedziec dlaczego nie zdecydowales sie na Tegalit ?Czy obawiasz sie zielonego porostu , czy z innych przyczyn?Piszesz , za Tegalit jest idealnie plaski , wiec...?

High Five
06-05-2014, 14:40
Nie mam dużych zastrzeżeń do Tegalitu. Jest to raczej kwestia gustu. Faktycznie jest płaska jak stół. Jeżeli ktoś jest pedantyczny do bólu to myślę że jedynie Tegalit na dachu go zadowoli. Jednakże kiedy weźmiesz w rękę obie te dachówki to Piano jest lepiej wykonane. Ma ładniejszą powłokę. Brak jakichkolwiek porów, chropowatości (która jest widoczna w Tegalicie na brzegu dachówki zobacz wpis akarolak tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?16181-DACH%C3%93WKA-BRAAS-w%C4%85tek-zbiorczy-opinie-zdj%C4%99cia-modele-dyskusja/page23

Oczywiście każdy dekarz Ci powie że na dach nie patrzy się z kilku metrów tylko z kilkudziesięciu w takich drobiazgów nie zobaczysz.
Ja chcę ułożyć dachówkę równo jedna nad drugą bez przesunięcia. tegalit ma płytkie zamki boczne co może powodować wylewanie się wody opadowej na dolnych partiach dachu poza zamek. Meyer - Holsen ma głębszy boczny zamek i można go układać jedna nad drugą. (jak u spirea)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?95722-dach%C3%B3wka-MEYER-HOLSEN-poszukuje-opinii/page2

Myślę że nie ma większego znaczenia czy to będzie Tegalit czy Piano. Ważne jak będzie połóżony, jak będzie się komponował z oknami, z obróbkami itd. Uważam że diabeł tkwi w szczegółach.

vze
07-05-2014, 02:45
Dziekuje za wyczerpujace wyjasnienie,poruszyles moja wyobraznie:)
Widocznosc tych nierownosci zapewne jest tym wieksza im mniejszy kat nachylenia dachu , tym samym nie nadaje sie na dachy ponizej 30st .Odnosnie wpisu akarolak post z 2010 roku, byc moze producent juz wyeliminowal ten defekt i brzegi nie sa tak fatalnie chropowate. Ktora ogladales Cisar czy Protegon? Nawet nie wiem czy wizualnie sie roznia.
PS
Planuje polozyc dachowke podobnie jak Ty ,bez przesuniecia.
Pozdrawiam

jare32
07-05-2014, 14:57
Tak to Smaragd w kolorze tekowym. W rzeczywistości kolor zmienia się wraz z porą dnia (kątem padania promieni słonecznych) przez grafitowy do czarnego i mocno błyszczy. Jeszcze inaczej przy pochmurnym niebie. Właściciele bardzo zadowoleni choć materiał dość drogi. Dach na planie krzyża kosze wykonałem jako imitacje krycia na nokach (nie widać blachy koszowej), dachówka do dachówki dochodzi na styk. Dachówka dość trudna do ułożenia i wymaga idealnego wyprowadzenia połaci oraz bardzo dokładnego rozmierzenia bo cięcia w kalenicy raczej niedopuszczalne a linie skośne muszą grać idealnie. Osobiście polecam bo to jedyna taka dachówka. I jeszcze kilka zdjęć z tej realizacji. Pozdrawiam.

Panie Andrzeju ...wielki szacun za położenie tej dachówki

vze
08-05-2014, 05:23
Panie Andrzeju ...wielki szacun za położenie tej dachówki

Jesli to Twoj dom na zdjeciach powyzej,mozesz byc dumny , jest rewelacyjny
Pozdr.

jare32
08-05-2014, 11:47
Jesli to Twoj dom na zdjeciach powyzej,mozesz byc dumny , jest rewelacyjny
Pozdr.

nie nie, ja mój mam w planach dopiero...ale patrzyłem na to wykończenie w koszu...super...domyślam się ile to kosztowało pracy

Andrzej Wilhelmi
12-05-2014, 02:58
Bardzo Wam dziękuję za miłe słowa. Zawsze staram się dopracowywać swoje dachy. Mam parę ciekawych realizacji ale uwarunkowania Forum uniemożliwiają ich pokazanie albo ja nie potrafię wstawić tych zdjęć. Zapraszam do odwiedzenia mojego blogu na "Forumekspet". Pozdrawiam

macek10
31-05-2014, 01:27
Ja osobiście nie mam creatona (choć bardzo chciałem) ze względu na duzą powierzchnie dachu ale mój kolega 2 miesiace temu miał położoną creatona domino na dachu o powierzchni 190m2 i wszystko jest ładnie i pieknie. Dodam, że dach robił mu ten sam wykonawca który teraz robi mój dach i on nie narzeka na domino.

prosze bardzo filmik
Tylko zaparzcie sobie kawe albo otworzcie piwo na ten czas , bo chwile to trwa
http://youtu.be/cHSC8XMXF74

macek10
05-06-2014, 19:21
Tak to Smaragd w kolorze tekowym. W rzeczywistości kolor zmienia się wraz z porą dnia (kątem padania promieni słonecznych) przez grafitowy do czarnego i mocno błyszczy. Jeszcze inaczej przy pochmurnym niebie. Właściciele bardzo zadowoleni choć materiał dość drogi. Dach na planie krzyża kosze wykonałem jako imitacje krycia na nokach (nie widać blachy koszowej), dachówka do dachówki dochodzi na styk. Dachówka dość trudna do ułożenia i wymaga idealnego wyprowadzenia połaci oraz bardzo dokładnego rozmierzenia bo cięcia w kalenicy raczej niedopuszczalne a linie skośne muszą grać idealnie. Osobiście polecam bo to jedyna taka dachówka. I jeszcze kilka zdjęć z tej realizacji. Pozdrawiam.

Witam panie Andrzeju .
Mam pytanie co do spinek do tego smaragda, czy sa jakies zamienniki czy trzeba dawac orginalne?
Pytam bo przymierzam sie do takiego dachu z tej dachowki.
pozdr

Andrzej Wilhelmi
09-06-2014, 12:53
Nie bardzo rozumiem o jakie spinki chodzi? Pozdrawiam.

macek10
10-06-2014, 00:50
Nie bardzo rozumiem o jakie spinki chodzi? Pozdrawiam.

witam
braas w cenniku ma klamra burzowa do dachowki smaragd 1,32zł/szt
czy sa tansze ?
czy wystarczy na samych wkretach?

Andrzej Wilhelmi
16-06-2014, 21:51
Ja montowałem mocując wkrętami co trzeci rząd. Pozdrawiam.

zuziaaa
19-08-2014, 21:51
Witam,wszystkich Forumowiczów posiadających dach z dachówka Creatona, proszę Was o radę , wykonawca dachu namawiał mnie na pełne deskowanie , przekonując ze to super sprawa , kuny nie wejdą , złodzieje. Itd jednak z mężem doszliśmy do wniosku ze nie jest to konieczne , a teraz zaczynam sie naprawdę bać , bo widzę ze te dachówki z łatwością moj syn zdejmuje, one sie ruszają są niczym nie przymocowane , bez kłopotu mogę dachówki sama ściągnąć ,czy to jest normalne , czy to jest błąd w sztuce? Pozdrawiam zuza

Andrzej Wilhelmi
25-08-2014, 20:02
Jest to normalne bo nie mocuje się wszystkich dachówek. Pozdrawiam.

ania_zendel
01-09-2014, 09:14
Witam, na przełomie października i listopada będę kryła dach (190m) na parterówce. Bardzo podoba mi się dachówka Domino Creaton w kolorze nuance kolor łupka albo finesse czarna glazurowana ale po przeczytaniu opini na forum zaczynam mieć wątpliwości, tym bardziej że jest to droga dachówka. Jeden z forumowiczów mówił o dachówce meyer-holsen Piano. Też wygląda fajnie. Czy mógłby ktoś wyjaśnić mi różnicę między tymi dachówkami, polecić która jest lepsza, jakieś doświadczenia z tymi dachówkami. A jeżeli nie dachówka płaska to może polecicie mi jakąś bardziej tradycyjną dachówkę która ma bardzo dobre opinie, jest za rozsądne pieniądze i w miarę nowocześnie wygląda.W grę wchodzą tylko dachówki ceramiczne. Bardzo dziękuję za pomoc:yes:

budowlaniec1980
17-09-2014, 21:29
Witam,

Taką dachówkę Creaton Harmonica sprzedaje Budmar w Baranowie, co najlepsze firma twierdzi że wszystko jest w normie.
Sami oceńcie czy warto kupić dachówkę tego producenta.
280367280368



Pozdrawiam

mickow69
08-10-2014, 08:32
ja mam Creatona i jestem zadowolony, ale to jest kwestia wlasnego podejscia do tematu :)

CityMatic
08-10-2014, 08:49
Witam,
Taką dachówkę Creaton Harmonica sprzedaje Budmar w Baranowie, co najlepsze firma twierdzi że wszystko jest w normie.
Sami oceńcie czy warto kupić dachówkę tego producenta.
280367280368
Pozdrawiam

Na tym dachu faktycznie powierzchnia tej dachówki jakaś nierówna - jednak patrząc na sam dach to może być wina samych dekarzy bo mogli odciać to pofałdowanie wykorzystując taka dachówkę przy kominie ,gdzie widać że jest cięta.
Ja mam dachówkę Creatona - i uważam, że jest bardzo ładna, a mam jej ułożone nie mało bo dom, śmietnik i budynek gospodarczy razem ok 400m2 i to prawie wszystkie typy kształtu modelu Viva Neu.

andziagandzia
10-10-2014, 22:15
dachówka sama w sobie jest bardzo ładna, a to że nie za równo położona to inna sprawa :rolleyes:

mickow69
11-10-2014, 21:24
wszystko zależy od spacjalistów którzy układają dach, natomiast creaton to jest bardzo dobra inwestycja, ja też na swoim dachu mam około 350 m2 dachówki :) i jest cudna oraz profesjonalnie ułożona

andziagandzia
22-10-2014, 20:21
bo dobrałeś odpowiedniego fachowca dekarza :yes::D a czasami z nimi trudno... :mad:

elrow23
27-10-2014, 17:07
kwetię nierówno położonej dachówki zdecydowanie kierowałbym w stronę wykonawcy dachu, a nie producenta danej dachówki

andziagandzia
28-10-2014, 02:39
tak jak mówiłam, odpowiedni specjaliści są w cenie ;) masz super dachówkę, zadbaj żeby położył ją dobry fachowiec :)

elrow23
28-11-2014, 16:37
zgadza się - to tak jak by kupić mustanga camaro, a potem szczypać się żeby tą bestię zatankować. szkoda wyłożyć kasę na dachówkę i potem oszczędzić na 'fachowcu', który ci to wszystko spier****

elrow23
28-11-2014, 16:39
a tak przy okazji skoro już jesteśmy w topicu zbiorczym creatona. kilka dni temu widziałem titanię glazurowaną, czarną, KRYSZTAŁOWĄ. nie mogę tego znaleźć nigdzi w necie - ktoś pomoże namierzyć?

CityMatic
01-12-2014, 13:26
Noblesse glazurowana, czarna, kryształowa( Google = "NOBLESSE" czarna kryształowa glazurowana)
To się tak nazywa http://www.twoj-dom.pl/files/CREATON_2014_-_pl.pdf
Titania w tym kolorze nie występuje.
Miała być w wakacje http://abito.pl/uploadUser/Creaton/titania_noblesse.jpg ale coś nie wyszło , albo jej jeszcze nie ma.

mickow69
13-12-2014, 18:13
moze bedzie w najblizsze wakacje, to dopiero by bylo :)

elrow23
19-12-2014, 16:31
o tak racja. mam to. dzięki!

http://www.seeger.pl/wp-content/uploads/2011/02/15_PREMION_NOBLESSE-czarna-kryszta%C5%82owa-glazurowana_1.jpg

mickow69
19-12-2014, 23:33
jak zawsze piekna i olsniewajaca dachowka :D bardzo mi sie podoba :)

artur45tt
29-12-2014, 15:07
mnie urzekła dachówka ceramiczna i widząc tyle pozytywnych opinii skłaniam się właśnie ku dachówce Creatona, mnie czeka dopiero na wiosnę to wyzwanie, ale chce wiedzieć już teraz jak najwięcej rzeczy na temat dachówki tej firmy :)

robek69
29-12-2014, 15:10
tez bede kladl dach na wiosne i podoba mi sie creaton titania, fajny design i opinie, wiec chyba cos w niej jest

elrow23
21-01-2015, 17:21
to poszukajcie promocji przez zimę! ostatnio nawet widziałem na titanię, ale dość szybko się rozeszła (w sumie nic dziwnego). cos jest jescze tutaj - http://builder.com.pl/26,promocja--dachowka-ceramiczna-creaton.html

janusz79
21-01-2015, 17:46
Titania Creatona rozchodzi się w moment, u mnie w składzie tez było tak, a jak jeszcze promocje zrobili, to po kilku godzinach zabrakło :)

markoz86
21-01-2015, 19:10
Witam u mnie jest Creaton Titania czarny mat, położona w czerwcu zeszłego roku możesz podejrzeć, my jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru :)

Andrzej Wilhelmi
26-01-2015, 01:36
Titania Creatona rozchodzi się w moment, u mnie w składzie tez było tak, a jak jeszcze promocje zrobili, to po kilku godzinach zabrakło :)
Co Ty za bzdury wypisujesz? Wszystkie Twoje wypowiedzi w różnych wątkach to spamy:spam:. Czy Creatona nie stać już na przyzwoitą reklamę? Pozdrawiam.

macek10
21-03-2015, 07:41
Co Ty za bzdury wypisujesz? Wszystkie Twoje wypowiedzi w różnych wątkach to spamy:spam:. Czy Creatona nie stać już na przyzwoitą reklamę? Pozdrawiam.


Co Ty za bzdury wypisujesz? Wszystkie Twoje wypowiedzi w różnych wątkach to spamy:spam:. Czy Creatona nie stać już na przyzwoitą reklamę? Pozdrawiam.

potwierdzam wypowiedz pana Andrzeja
Bieda.
Ostatnio przerabiałem szczegółowo gwarancje tego producenta. na titanie
to 50lat jest na piekno i nic poza tym
Radze sie zastanowic nad wyborem producenta dachowki.
U nas w pomorskim to jest taki przedstawiciel ( M. Miodowski ) ze praktycznie nie uznaje wiekszosci przypadkow reklamacji.
Do kilku firm handlowych nie ma juz wstepu. Przez takich pracownikow psuja opinie i renome , no ale to chyba jest ich polityka ( oszczednosc , oszczednosc i jeszcze raz oszczednosc)
Jeszcze raz RADZE BRAC FAKTURE NA ZAKUPIONY MATERIAŁ I KARTE GWARANCYJNA oraz WARUNKI GWARANCJI na dzien zakupu dachowki

Pozdrawiam

mycha.:)
26-03-2015, 00:27
Mam pytanie, zakupiliśmy sobie dachówkę creatona domino, kolor szary. Czy te dodatki takie jak wróblówka, taśma kominowa, taśma kalenicy nie powinna być w kolorze również szarym? bo dali nam je w kolorze czarnym :/

macek10
26-03-2015, 18:59
Mam pytanie, zakupiliśmy sobie dachówkę creatona domino, kolor szary. Czy te dodatki takie jak wróblówka, taśma kominowa, taśma kalenicy nie powinna być w kolorze również szarym? bo dali nam je w kolorze czarnym :/

witam
wroblówka w czarnym jest ok
tasma kominowa i kalenicowa pytac o kolor antracyt .
pozdrawiam
p.s.
a to wasze domino wogóle jest " proste"?
bo te partie od kilku lat sa wygiete jak chleb czy kołyska ( kontyngent na polske )

mycha.:)
26-03-2015, 22:35
witam
wroblówka w czarnym jest ok
tasma kominowa i kalenicowa pytac o kolor antracyt .
pozdrawiam
p.s.
a to wasze domino wogóle jest " proste"?
bo te partie od kilku lat sa wygiete jak chleb czy kołyska ( kontyngent na polske )

Wcześniej mieliśmy na ofercie kolor antracyt, a oni dali czarne ehh, trzeba wymienić.

No właśnie widziałam domino pofalowane w sklepie, w innym, nie w tym co braliśmy, a ta co do nas przyjechała nas zaskoczyła, bo jest prosta, gładka, na niektórych widać zgrubienia, ale to n niektórych, zobaczymy jak na dachu będzie się prezentować, ale jest piękna, zakochałam się w tej dachówce :)

macek10
27-03-2015, 07:56
Wcześniej mieliśmy na ofercie kolor antracyt, a oni dali czarne ehh, trzeba wymienić.

No właśnie widziałam domino pofalowane w sklepie, w innym, nie w tym co braliśmy, a ta co do nas przyjechała nas zaskoczyła, bo jest prosta, gładka, na niektórych widać zgrubienia, ale to n niektórych, zobaczymy jak na dachu będzie się prezentować, ale jest piękna, zakochałam się w tej dachówce :)

życze pieknego dachu.

Darek Volke
27-03-2015, 09:34
Widzę że tu panuje taka moda "mi się podoba polecam creatona" zero rzeczowej opini
Ostatnio zrobiłem wycenę w polecanej tutaj firmie B.....r cena jak zobaczyłem cenę mało się nie przewróciłem, podziękowałem serdecznie za creatona
i zrobiłem wycenę (oczywiście w innej firmie) na B..a Rubin V9 i jakę było moje zdziwienie jak różnica wynosiła zaledwie 2 k na całym dachu a mam tego 220 metrów. Po miesiącu intensywnych poszukiwań dyskusji oraz niezależnych opinii ( oczywiście nie w tym wątku bo tak jak już wspomniałem " ja kupiłem i polecam jest cudna ale że krzywa, przecież nie ja ją będę układał) zdecydowałem się na B,,,a i już jedzie jeszcze ciepła prosto z fabryki z DE
pozdrawiam miłośników creatona

macek10
27-03-2015, 19:07
Widzę że tu panuje taka moda "mi się podoba polecam creatona" zero rzeczowej opini
Ostatnio zrobiłem wycenę w polecanej tutaj firmie B.....r cena jak zobaczyłem cenę mało się nie przewróciłem, podziękowałem serdecznie za creatona
i zrobiłem wycenę (oczywiście w innej firmie) na B..a Rubin V9 i jakę było moje zdziwienie jak różnica wynosiła zaledwie 2 k na całym dachu a mam tego 220 metrów. Po miesiącu intensywnych poszukiwań dyskusji oraz niezależnych opinii ( oczywiście nie w tym wątku bo tak jak już wspomniałem " ja kupiłem i polecam jest cudna ale że krzywa, przecież nie ja ją będę układał) zdecydowałem się na B,,,a i już jedzie jeszcze ciepła prosto z fabryki z DE
pozdrawiam miłośników creatona

Bardzo dobry wybór
BRAAS po nauczce z syriuszem i amberem robionym w Polsce , produkuje ceramike tylko w niemczech ( najnowsze technologie i bardzo dobra glina ) , czysta i jasna gwarancja , brak kontyngentow na polske ( nie tak jak creaton ) .
sam wziałem na swój dach BRAAS model SMARAGD, jak ułoze dodam fotki.

mycha.:)
28-03-2015, 12:35
Braasa też mam na obecnym dachu ;) tylko nie płaską (ale chyba nie robią płaskiej) Mi od dawna podobna się płaska, zawsze chciałam mieć tę oryginalną domino creatona ;) Moja dachówka jest prosta, zobaczymy na dachu jak będzie się prezentować, po świętach, jak ułożą, pokażę zdjęcia :)

macek10
28-03-2015, 16:57
Braasa też mam na obecnym dachu ;) tylko nie płaską (ale chyba nie robią płaskiej) Mi od dawna podobna się płaska, zawsze chciałam mieć tę oryginalną domino creatona ;) Moja dachówka jest prosta, zobaczymy na dachu jak będzie się prezentować, po świętach, jak ułożą, pokażę zdjęcia :)

BRAAS w swojej ofercie ma płaskie dachowki
ceramiczna to TURMALIN , i w kształcie rombu SMARAGD
betonowa to TEGALIT , oraz wersja developerska TEVIVA

macek10
28-03-2015, 17:00
oczywiscie , ze wzgledu na duze descze radze układac płaska dachówke na mijanke

Andrzej Wilhelmi
30-03-2015, 02:10
A co mają deszcze do sposobu układania? Pozdrawiam.

macek10
30-03-2015, 08:15
A co mają deszcze do sposobu układania? Pozdrawiam.

No Panie Andrzeju nie spodziewalem sie z pana strony takiego pytania,
Po prostu jak nie jest na mijanke to woda leci jednym ciagiem , no i w tym miejscu lubi podciekac., analogicyna sytuacja do duzego deszczu jest spust wody np. z lukarny na dachowke itp.
Takze gust i tak zrobi swoje , ale lepiej poinformowac klienta o takich sztuacjach.
poydr

Andrzej Wilhelmi
06-04-2015, 11:08
Woda niczego nie lubi! Woda jest neutralna. Twierdzenie, że będzie przeciekać to czysta demagogia. Jak będzie na mijankę to tej wody będzie tyle samo! Zawsze ilość wody zależy od intensywności deszczu bo ona spływa z połaci intensywnie i nie można tego zjawiska porównać z rynną, która zbiera i spadek ma w większości przypadków 0,5%. Kolejny raz powtórzę za szczelność dachu odpowiada krycie wstępne a nie pokrycie. Więcej wody jest od nawianego śniegu niż od ewentualnego przecieku z deszczu. Pozdrawiam.

macek10
08-04-2015, 00:23
Woda niczego nie lubi! Woda jest neutralna. Twierdzenie, że będzie przeciekać to czysta demagogia. Jak będzie na mijankę to tej wody będzie tyle samo! Zawsze ilość wody zależy od intensywności deszczu bo ona spływa z połaci intensywnie i nie można tego zjawiska porównać z rynną, która zbiera i spadek ma w większości przypadków 0,5%. Kolejny raz powtórzę za szczelność dachu odpowiada krycie wstępne a nie pokrycie. Więcej wody jest od nawianego śniegu niż od ewentualnego przecieku z deszczu. Pozdrawiam.

Widocznie sie nie rozumiemy .
Pan swoje i ja swoje. Ale mniejsza z tym.
Kilku producentow płaskiej dachowki chce wprowadzic taki zapis w instrukcji montazu swoich płaskich dachowek zeby układac ją tylko na mijanke,
w tej chwili jest ZALECA SIE UKŁADAC NA MIJANKE
pozdr

Andrzej Wilhelmi
14-04-2015, 00:08
Jak wprowadzą taki zapis to tych dachówek nie będę montował! To tak jakby mi ktoś zabronił zamontować dachówkę na połaci, która ma mniejszy kąt od zalecanej. To ja kryję dach, ja za swoją robotę biorę pełną odpowiedzialność i ja daję na swoją robotę stosowna gwarancję. Proszę mi powiedzieć na jakiej podstawie wysuwane jest twierdzenie, że jak będzie rowek w jednym ciągu to wody w nim będzie więcej? Jak jest na mijankę to z dachówki płynie do rowka, z niego na dachówkę i znowu do rowka. A w jakim celu produkowane są dachówki połówkowe? Pozdrawiam.

mycha.:)
15-04-2015, 00:55
Jak wprowadzą taki zapis to tych dachówek nie będę montował! .

A ja jako inwestor bym nie zamontowała wtedy u siebie takiej :) Na mijankę mi się wcale nie podoba.

Mój creaton domino już na dachu, nadal uważam, że jest piękna a dach prosty wyszedł :)

mycha.:)
23-04-2015, 22:39
Czy rzeczywiście , 4 lata temu dachówka creaton domino to była nowość i trzeba było na nią 6 miesięcy czekać ???

CityMatic
24-04-2015, 08:55
Czy rzeczywiście , 4 lata temu dachówka creaton domino to była nowość i trzeba było na nią 6 miesięcy czekać ???

Tak, czas oczekiwania był nawet dłuższy przez co firma straciła wielu klientów.

mycha.:)
24-04-2015, 11:34
Tak, czas oczekiwania był nawet dłuższy przez co firma straciła wielu klientów.

Ale jak widzę po tym temacie, to już domino było dostępne w 2007 roku.

CityMatic
24-04-2015, 14:32
Ale jak widzę po tym temacie, to już domino było dostępne w 2007 roku.
A coś z tego wynika? była w asortymencie jednak nie była popularna(płaska) tak jak obecnie. Wydaje się, że moda nastała wraz z pojawieniem się domów o bryle bardzo nowoczesnej których coraz więcej w naszym otoczeniu.

bea135
28-04-2015, 14:19
Witam
jaką mieliście cenę na dachówkę creaton domino w kolorze łupka albo czarna matowa angobowana. Oczywiście netto

M*T
14-11-2015, 14:54
Który typ dachówki polecacie ceramiczną czy cementową?

Czy ktoś kładł dachówkę DOMINO w kolorze szarym angobowanym?

Mateo33
29-11-2015, 13:27
Dachówki ceramiczne sa najtrwalsze i najczęsciej wybierane podobno 45% budujących dom wybierało ceramike. Również ich żywotnośc sięga nawet kilku pokoleń, co wcale nie oznacza, że tagicznie gorzej jest przy cementowej. W braas jest 8 różnych modeli własnie tego rodzaju dachówki :)

henrykobwarzanek
30-11-2015, 09:08
witam,

dachówki cementowe są równe i wystarczająco trwałe, spokojnie wytrzymują 60-70 lat,
jeżeli komuś to wystarcza to wg mnie nie ma podstaw do dopłacania do ceramiki,
niestety potwierdzam dużo wątków związanych z Creatonem,
dachówka mocno się popsuła, producent leci tylko na opinii i kategorycznie nie uznaje reklamacji
ostatnio jest masa problemów nawet z modelem Premion w wersji finesse
o Titani to lepiej nie pisać, chyba najgorszy produkt na rynku (piszę o jakości, nie o wyglądzie !! )

domino34
14-12-2015, 19:19
Chciałbym się zapytać o różnicę pomiędzy dachówkami creaton titania a creaton balance. Jak wiadomo titatnia jest robiona w Polsce, a balance w Lenti/ (Węgry). Wiem, że różnią się trochę rozmiarem, ale czy są miedzy nimi inne różnice (jakościowe)? Wg polskiego cennika Titatnia kosztuje 4,5zł/szt, a Balance 6,66zł/szt, ale już wg cennika słoweńskiego (chyba) titatnia kosztuje 1,6Euro/szt, a balance 1,75Euro/szt i zastanawia mnie czy czasem dachówki niczym się nie różnią, tylko w polskim cenniku 2zł różnicy wynika z problemów logistycznych, a nie z tego, ze jedna jest lepsza od drugiej?

Pauul
23-01-2016, 15:00
Witajcie,

Zamówiłem do siebie na dach dachówkę Creaton Domino Nuance łupek angobowa,
i przykuł mnie nie mały szczegół... Dachówkę zamówiła hurtowania z Częstochowy z Niemiec (podobno).
Gdy dostałem telefon że dachówka jest już na magazynie postanowiłem ją obejrzeć osobiście z racji wielu opinii na jej temat.

Pierwsze co mi się nie spodobało to brak ofoliowania palety z dachówką, dachówka jest starannie poukładana z tekturowymi przekładkami pospinana tylko opaskami.

Druga sprawa to brak pospinanych dachówek po 5szt np, pospinane są całe rzędy dachówek w całości.

Wydaje mi się, że dachówka niemiecka chyba nie wychodzi tak z produkcji? No chyba że się mylę.

Spotkaliście się z taką sytuacją?

Janek795
02-09-2016, 18:54
Jak wprowadzą taki zapis to tych dachówek nie będę montował! To tak jakby mi ktoś zabronił zamontować dachówkę na połaci, która ma mniejszy kąt od zalecanej. To ja kryję dach, ja za swoją robotę biorę pełną odpowiedzialność i ja daję na swoją robotę stosowna gwarancję. Proszę mi powiedzieć na jakiej podstawie wysuwane jest twierdzenie, że jak będzie rowek w jednym ciągu to wody w nim będzie więcej? Jak jest na mijankę to z dachówki płynie do rowka, z niego na dachówkę i znowu do rowka. A w jakim celu produkowane są dachówki połówkowe? Pozdrawiam.

Chyba Domino tyle kłopotów sprawiała, że pojawiła się nowa "Simpla". Podobno równiutka, z boku dwa zamki (czyli bez mijanki też ma być cacy i super szczelnie) i ogólnie ma być cud nie dachówka :) . Ja miałem zamówioną domino i się okazało dziś, że w ogóle już jej nie produkują i na pewno nie będzie do końca roku :D Więc w tej samej cenie jedzie do mnie simpla... co mnie w sumie cieszy :D Ktoś już to kładł ??? Jest też większa bo ma aż 50cm długości.

http://www.creaton.pl/simpla/ ale już na oficjalnej stronie .de czy .com produkt nie istnieje .. ciekawe :)

Andrzej Wilhelmi
05-09-2016, 17:50
Wykonałem kilka dachów dachówką w linii i z przesunięciem i miałem większych problemów. Aktualnie kryję Turmalinem no i jest równa. Pozdrawiam.

rom100
19-09-2016, 12:51
Witam
Ja zaczynam "zabawę" z budową, mam już wybrany projekt domu Willa na Borowej z dachem o kącie nachylenia 30 stopni i teraz wertuje i szukam różnych opini na temat dachówki. Wiem że na pewno chcemy dachówkę ceramiczną szarą lub antracytową w wersji angoba lub glazura i moje typy to:
CREATON - PREMION (łupka angoba lub glazurowana) lub TITANIA (łupka angoba).
ROBEN - MONZA PLUS (antracytowa angoba) lub PIEMONT (szara glazura lub antracytowa).
BRAAS - RUBIN 13V (łupkowa glazura lub antracyt angoba) lub RUBIN 11V (antracyt angoba lub szary kryształ glazura).

Teraz moje pytanie prośba czy ktoś kupił i założył jedną z tych dachówek jakie ma opinie (dobre czy złe) oraz osoby które zajmują się układaniem dachówek, które by wybrali na swój dom? Bo wierze że wybrali by najlepszą i w układaniu i użytkowaniu.

seni
19-09-2016, 13:36
Chyba Domino tyle kłopotów sprawiała, że pojawiła się nowa "Simpla". Podobno równiutka, z boku dwa zamki (czyli bez mijanki też ma być cacy i super szczelnie) i ogólnie ma być cud nie dachówka :) . Ja miałem zamówioną domino i się okazało dziś, że w ogóle już jej nie produkują i na pewno nie będzie do końca roku :D Więc w tej samej cenie jedzie do mnie simpla... co mnie w sumie cieszy :D Ktoś już to kładł ??? Jest też większa bo ma aż 50cm długości.

Też dołączam się do pytania - czy ktoś już może kładzie i podzieli się zdjęciami/ opinią? W sobotę zamówiliśmy, po długim wahaniu między domino a betonową, i mam nadzieję,że będzie to dobra decyzja. Chociaż w innym wątku ktoś pisał, że przyjechała na budowę i podobno jest bardzo krzywa :confused:

SuperSonic
07-12-2016, 13:38
Witam
Ja zaczynam "zabawę" z budową, mam już wybrany projekt domu Willa na Borowej z dachem o kącie nachylenia 30 stopni i teraz wertuje i szukam różnych opini na temat dachówki. Wiem że na pewno chcemy dachówkę ceramiczną szarą lub antracytową w wersji angoba lub glazura i moje typy to:
CREATON - PREMION (łupka angoba lub glazurowana) lub TITANIA (łupka angoba).
ROBEN - MONZA PLUS (antracytowa angoba) lub PIEMONT (szara glazura lub antracytowa).
BRAAS - RUBIN 13V (łupkowa glazura lub antracyt angoba) lub RUBIN 11V (antracyt angoba lub szary kryształ glazura).

Teraz moje pytanie prośba czy ktoś kupił i założył jedną z tych dachówek jakie ma opinie (dobre czy złe) oraz osoby które zajmują się układaniem dachówek, które by wybrali na swój dom? Bo wierze że wybrali by najlepszą i w układaniu i użytkowaniu.

przyłączam się do zapytania, również rozważam powyższe modele

Spruce
27-09-2020, 18:16
Dzień dobry,
Stoję przed wyborem dachówki firmy Creaton (tylko ta marka wchodzi w rachubę) na mój dach. Do wyboru mam następujące modele (wynika to z odległości między łatami):
1. Premion,
2. Harmonica,
3. Ratio,
4. Cantus,
5. Visio,
6. Optima.

Proszę o opinie która z tych dachówek jest najlepsza tzn. najtrwalsza, najbardziej szczelna, nie ma problemów z jakością (równość, przebarwienia, odpryski etc.) - niezależnie od ceny. Kwestie wizualne również pozostawmy na boku - bo to kwestia gustu.

W obrębie tych modeli są też do wyboru różne powłoki:
1. Naturalna,
2. Nuance angobowana,
3. Finesse glazurowana,
4. Noblesse glazurowana,

którą z tych powłok polecacie?
Proszę o opinie. Może jest ktoś, kto ma doświadczenia z różnymi produktami Creaton?
Dziękuję i pozdrawiam!

ciasteczka
26-07-2022, 13:02
Poszukuję druku gwarancyjnego z firmy Creaton z 2014 roku. Może ktoś posiada takowy dokument, w którym są wyszczególnione warunki gwarancji.

Będę wdzięczny, gdyż wznawiam walkę z Creatonem.

Creatona nie polecam ze względu na podejście do klienta. Reklamuję dachówki Creaton Premion Finese , które stają się z roku na rok coraz bardziej białe z powodu wewnętrznych mikropęknięć / wykwitów. Mikropęknięć przybywa, dach coraz to bardziej szary zamiast błyszcząco czarnego, a firma Creaton stwierdziła, że cytuję "Nie możemy uznać, że zgłoszona przez Państwa wada dachówek, jest wadą podlegającą reklamacji w ramach gwarancji, gdyż ma ona charakter wyłącznie estetyczny."
Wspomnę jedynie, że dachówkę zakupiłem w 2009 roku. w 2014 roku została wymieniona z dokładnie tego samego powodu, który pojawił się ponownie.
Przypadek, że z dachówką dzieje się ciągle to samo?
Ciekawym jest również fakt, iż w 2020 roku w nowych warunkach gwarancyjnych jest dokładnie opisane wyłączenie z gwarancji cech estetycznych.