PDA

Zobacz pełną wersję : Ziemia do ogrodu



Natek
20-02-2006, 16:57
Witajcie,
pierwszy raz w zyciu korzystam z forum, mam nadzieje, ze mi pomozecie w miare mozliwosci :)
Poszukuje pilnie namiarow na firmy sprzedajace ziemie ogrodowa na wywrotki, dzialajace w okolicach Warszawy.
Moze cos Wam o tym wiadomo?

Teska
20-02-2006, 17:09
witaj Natek


wejdz do grupy warszawskiej.....tam napewno Ci pomoga :)

Natek
21-02-2006, 09:12
Hm, a jak sie "wchodzi na grupe warszawska"?Jestem forumowym analfabeta,wiec... help me pls :)

tadzel
22-02-2006, 20:08
Strona główna - klub budujących i tam masz rózne grupy warszawska, piaseczno etc

KKinga
09-03-2006, 14:55
Jestem z okolic W-wy i również będę potrzebowała (gdy stopnieją śniegi oczywiście) wywrotki ziemi do ogrodu, ale niestety na wspomnianym forum Grupy Warszawskiej nie znalazłam żadnej informacji.
Źle szukałam? Pewnie tak :oops:

Proszę, jeśli ktoś wie gdzie dokładnie szukać tej informacji lub ma namiary na konkretne osoby, niech podzieli się swą wiedzą w tym wątku.

Z góry dziękuję

Natek
09-03-2006, 15:03
No widzisz? Nie jesteś sama. Ja nic nie znalazłam i również nikt mi nie pomógł wtym temacie... Mamy pecha, temat jest niepopularny widać. Jak coś znajdę na własną rękę to dam Ci znać.
Z której strony Wawy jesteś? Z pn czy pd?

KKinga
09-03-2006, 15:58
Mieszkam w Markach k/W-wy (czyli północ).
Może gdy sie trochę ociepli, temat zyska na popularności.
Jak coś znajdę, to też dam Ci znać.

Cześć

Natek
09-03-2006, 16:08
hm, to fajnie bo ja na Bialolece, jakies 7 km od Ciebie :) I mam jeden namiar ale musze sprawdzic cene wiec moze niebawem nasz problem sie rozwiaze

podaj mi swojego maila bo nie zawsze jestem na forum, zeby nam nie umknal kontakt

Maluszek
10-03-2006, 08:47
Kinga - witaj krajanko :D Ja też mieszkam w Markach :D

Natek, Kinga - jakbyście mieli jakieś namiary na ziemię to podzielcie się.

Natek
10-03-2006, 09:08
Ta sama prosba do Ciebie Maluszku. Jak cos znajdziesz to dawaj znac!

KKinga
10-03-2006, 09:11
Witaj Maluszku. No proszę, siedzę na tym Forum juz rok i dopiero teraz dowiaduję się, że wśród Forumowiczów mam kilku bliskich sąsiadów :)

Natka, wysłałam Ci wiadomość na priva (chyba nawet dwa razy to samo :-? ).

Pozdrawiam

Maluszek
10-03-2006, 09:21
Kinga - a z jakich okolic Marek jesteś? Ja mieszkam w Strudze.

Natek - nie ma sprawy. W zeszłym roku braliśmy ziemię z budowy przy Ikei za taką dużą ciężarkówkę ziemi (ok. 30 ton) płaciliśmy 400 zł.

KKinga
10-03-2006, 09:38
Mieszkam na Ząbkowskiej,czyli jak sama nazwa wskazuje blisko Ząbek (ok.1,5 km) :)

Hm, 400,00 zł za dużą wywrotkę? Mój mąż pewnie i tak będzie marudził, że za drogo, ale ciekawe czy znajdzie coś tańszego :wink: Zobaczymy.
Na razie, w ogrodzie mam śnieg za kostki i mróz trzyma :evil:

KKinga
10-03-2006, 09:43
Aha, jeszcze mam pytanie do Maluszka. Czy ta ziemia z budowy przy IKEI jest dobra, tzn. czy nie potrzeba nastepnej wywrotki nawozu żeby coś na niej urosło i czy nie było jej czuć jakimiś olejami, czy innymi chemikaliami?

Maluszek
10-03-2006, 09:57
Kinga - ta ziemia to zwyczajny humus (ziemia, torf troszkę gliny i chwastów). Trawka i inne roślinki na niej wyrosły. Za bardzo dobrą ziemię trzeba zapłacić ponad 500 zł za wywrotkę (10 ton). My mieliśmy plan zakupić jak najwięcej troszkę gorszej ziemi a potem posypać ją torfem i już.

Ja to mieszkam na drugim końcu Marek. Dawno już mieszkacie?

KKinga
10-03-2006, 10:22
No właśnie nam tez o taką ziemię chodzi jak Ty masz. Ta budowa przy IKEI będzie trwała jeszcze w tym roku, więc może skorzystamy.
Dzięki za info. A z kim konkretnie umawialiście się na tę ziemię: z kierownikiem budowy, inspektorem nadzoru, .........?

Mieszkam w Markach od połowy grudnia 2004 roku, ale tak naprawdę to cały czas się jeszcze urządzamy. Przeprowadziliśmy się do Marek z Wyszkowa. A swoją drogą to ciekawe, czy jest ktoś na Forum z Wyszkowa? Zadam kiedyś to pytanie publicznie :wink:
A Ty Maluszku jesteś rodowitą Marecczanką (czy ja to dobrze odmieniłam :roll: ?) Od jak dawna mieszkasz w nowym domku?

Maluszek
10-03-2006, 10:43
Kinga - mój mąż tam podjechał i pogadał po prostu z kierowca wywrotki, dlatego tak tanio. Normalnie to oni wywożą tą ziemę pod Radzymin a w zamian za to biorą piasek.

My przeprowadziliśmy się z Warszawy do Marek na początku 2004 roku. Też tak jak Wy cały czas się urządzamy i wykańczamy domek.

Pearl
13-04-2006, 00:20
ulala... ja szukam żyznej ziemi ogrodowej w okolicach Grodziska Maz. nie kwaśnej, bo trawnik ma na niej powstać, a reszta w dołki pod drzewka i krzewy... w różnych domieszkach. Łatwo ziemię zakwasić, trudniej odwrotnie. Ogród nie mały więc i samochód duży potrzebny... nie jeden może nawet. Samej trawki będzie z 200-300 m2. Orientujecie się może ile powinna kosztować taka ziemia? Nie chciałbym po prostu przepłacić razy kilka (rok temu bodaj w AG-KORCU chcięli mi wcisnąć piasek granitowy pod kostkę za 300PLN za tonę bez transportu... zawahałem się i po pewnym czasie, co prawda okazyjnie, kupiłem taki piasek w Pruszkowie. Z transportem wyszło około 50PLN za tonę!!!). Będę wdzięczny za każde info.
Pozdrawiam
Pearl

hanka55
14-04-2006, 20:46
http://niewczas.pl/szymczak/
W 2003 za wywrotkę ziemi spod IKEI, we Wrocławiu płaciłam kierowcy 30-50zł/ 30 ton!!!!! I to jakiej ziemi - I i II klasa.
Dziwczyny, przecież te pieniądze kierowcy biorą do kieszeni, więc bez przesady z tymi żądaniami finansowymi. A skoro chcecie tak bardzo lege artis, porozmawiajcie z Inspektorem lbu Kierownikiem budowy i ustalcie tylko zapłatę za " zboczenie z kursu" tj. za benzynę + flaszka.
A jak chcecie więcej namiarów to polecam :
http://www.google.com/search?hs=ljS&hl=pl&client=opera&rls=pl&q=ziemia+kompostowa%2BWarszawa&btnG=Szukaj&lr=