PDA

Zobacz pełną wersję : sadzonki drzew



aga789
24-02-2006, 20:47
Witam,
Dostałam sadzonki krzewów a ponieważ nie znam się na ogrodnictwie nie wiem co z nimi teraz zrobić, to pęcherznica kalinolistana luteus i dereń biały czerwonopędowy.Jest za zimno żeby wysiewać je do gruntu, jak je przechowywać, czy najpierw wsadzić do donic i trzymać w dom?Proszę o radę i jeszcze jedeno pytanie, ponieważ moja działka to głównie głęboki piach jak radzicie wsadzić te krzewy żeby się nie zmarnowały

Hanula
24-02-2006, 20:59
Hej
czy sadzonki są bez doniczek?, jesli tak nalezy je bezwzględnie zadołować. Teraz ziemia już rozmarzła i mozna to zrobic bez problemu. Na wiosnę najlepiej przygotować doł wielkości 0,5x0,5m z żyzną ziemią wymieszaną z tą piaszczystą glebą i w tak przygotowane podłoże posadzić krzewy. Pamiętaj, że aby pęcherznica ładnie się wybarwiała musi rosnąć na nasłonecznionej części ogrodu. Pozdrawiam

Mirek_Lewandowski
24-02-2006, 21:05
Gdzie, na milość boską, jest ta rozmarznięta ziemia ?????????????
Dziś rano było - 11, a śniegu jest pół metra. Może ja w innym kraju?

Alis31
24-02-2006, 23:09
np Dolnyśląsk

aga789
25-02-2006, 07:32
a jescze jedno małe pytanie w jednym źródle znalazła że pęcherznica lubi glebę zasadową , a w innym że kwaśną, jak napisala mam piaszczystą działkę czyli chyba kwaśną więc co zrobić

Mirek_Lewandowski
25-02-2006, 13:20
Nic, posadzić, to urośnie na każdej glebie :D

Teska
25-02-2006, 14:36
Witam,
Dostałam sadzonki krzewów a ponieważ nie znam się na ogrodnictwie nie wiem co z nimi teraz zrobić, to pęcherznica kalinolistana luteus i dereń biały czerwonopędowy.Jest za zimno żeby wysiewać je do gruntu, jak je przechowywać, czy najpierw wsadzić do donic i trzymać w dom?Proszę o radę i jeszcze jedeno pytanie, ponieważ moja działka to głównie głęboki piach jak radzicie wsadzić te krzewy żeby się nie zmarnowały
jezeli dostalas te sadzonki w ziemi w takim worku _ ja tez wlasnie takie dostalam..to polozylam w garazu.....jak tylko ziemia rozmarznie to po prostu wysadze tam gdzie zaplanowalam...
pecherznica to bedzie rosła wszedzie- czytalam ze mam male wymagania glebowe.

Hanula
25-02-2006, 16:08
Rozmarznięta? np. u mnie cały dzień dzis było zero śniegu juz prawie nie ma błoto za to jest - płd.wsch.

Teska
25-02-2006, 16:18
Rozmarznięta? np. u mnie cały dzień dzis było zero śniegu juz prawie nie ma błoto za to jest - płd.wsch.

u mnie jest zamarznieta ziemia.....a podobno jest najciepelj

andk
25-02-2006, 18:33
Ha, ha, właśnie jak jest pół metra śniegu to ziemia jest niezamarznięta! A najlepiej jak jest jakaś usypana pryzma przy odśnieżaniu - pod nią można kopać nawet łyżeczką do herbaty :wink: . Tak się w tym roku złożyło, że śniegiem zasypało przy niewielkim mrozie, wcześniej też nie mroziło. Śnieg to niezły izolator. Geograficznie między nami jest ok. 100 km to nie powinno być wielkiej różnicy. Dzisiaj właśnie wywoziłem sprzed domu pryzmę śniegu i pod nią jest zupełnie niezmarznięta ziemia. Nawet zastanawiałem się gdzie podziała się woda z rynien - bo leciało sporo a nie było widać gdzie się podziewa. A ona sobie spokojnie wsiąkła :D

Alis31
25-02-2006, 22:37
A we Wrocławiu błoto że w kaloszach trzeba chodzić.