PDA

Zobacz pełną wersję : Programy o ogrodach w TV



HARY
27-02-2006, 11:46
Ciekawa jestem, czy lubicie oglądać tego typu programy i czy z nich w praktyce korzystacie. Ja ostatnio jestem na etapie namiętnego oglądania w TVN Style "Miejskiego ogrodnika", może skala ogrodów idealnie pasuje do naszej zabudowy szeregowej, ale ma masę niebanalnych pomysłów które, także można przenieść do dużych ogrodów. Jeden z przykładów metalowe kosze wypełnione na zewnątrz ładnymi kamieniani a w środku gruzem zastosowane jako murki oporowe. Zawsze jakiś gruż po budowie zostaje, prawda? Itd, itp. mogłabym wymieniać jeszcze dużo innych przykładów, ale ciekawa jestem Waszych opinii na temat tego typu programów i ich wykorzystania w realu.

aaalicja
27-02-2006, 12:29
A kiedy ten program "leci" w TVN Style?

HARY
27-02-2006, 13:26
Jeden odcinek jest wyświetlany cały tydzień o różnych porach. W niedzielę np. o 18.00 i 23.30, w środę chyba o godz. 21.00 itd. (dokładny rozkład jazdy podaje np. Tele Swiat), ma to tą zaletę, że zawsze uda mi się go w któryś dzień zobaczyć

Ew-ka
27-02-2006, 14:25
Premiera .....poniedziałek 21,30 :D

badi
28-02-2006, 06:57
I jest jeszcze kilka programów o ogrodach na BBC Prime :D

rafaloku
14-03-2006, 12:25
Z tym programem w TVN Style to jest o tyle problem że pokazują tam rośliny i pomysły nie nadające się do naszych warunków klimatycznych, ale też lubię pooglądać i pomarzyć jakby to było gdyby nie było u nas srogich zim,

w TVP regionalnej w Gdańsku leci taki program KWIATY I OGRODY (czwartki, godz. 18:30) prowadzony przez właścicielke miejscowego centrum ogrodniczego, ale pewnie (niestety) nie puszczają tego w innych stacjach regionalnych,

troche filmików można też ściągnąć z internetu ze strony:
http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/pobieralnia.html

miłego oglądania :wink:

HARY
14-03-2006, 15:29
Jeśli chodzi o rośliny to może tak, ale to jest sprawa wtórna. Mnie raczej chodziło o niebanalne pomysły, są one bardzo różne od tych, które mogę zobaczyć w gazetach. Przykładowo w jednym z programów w części centralnej 3 koła róznej wielkości na podwyższeniu, niesymetrycznie usytuowane, otoczone żwirowymi ścieżkami a na obrzeżach kwiaty. Ostatnio zagospodarowywał wąski chyba 2 metrowy i długi "ogród", raczej zacieniony: bambusami, bukszpanem i roślinami cieniolubnymi. W każdym ogrodzie nawet dużym znajdziemy miejsca, które nie wiemy jak zagospodarować aby było ładnie. Wydaje mi się, że w takich przypadkach można to wykorzystać.

jatoja
14-03-2006, 17:00
Jeśli chodzi o rośliny to może tak, ale to jest sprawa wtórna. Mnie raczej chodziło o niebanalne pomysły, są one bardzo różne od tych, które mogę zobaczyć w gazetach. Przykładowo w jednym z programów w części centralnej 3 koła róznej wielkości na podwyższeniu, niesymetrycznie usytuowane, otoczone żwirowymi ścieżkami a na obrzeżach kwiaty. Ostatnio zagospodarowywał wąski chyba 2 metrowy i długi "ogród", raczej zacieniony: bambusami, bukszpanem i roślinami cieniolubnymi. W każdym ogrodzie nawet dużym znajdziemy miejsca, które nie wiemy jak zagospodarować aby było ładnie. Wydaje mi się, że w takich przypadkach można to wykorzystać.

Popieram HAREGO w 100% - w tych programach możemy wyłaczyć fonie gdy mowa o konkretnych gatunkach, nie dla nas te wszystkie palmy i kokosy ale nie zamykajmy oczu gdy prowadzący pokazuje świetne rozwiązania kompozycyjne.
Zwłaszcza że słaba kompozycja ogrodu to wg mnie najwieksza wada polskich ogrodów także tych robionych przez architektów krajobrazu.

NatkaB
14-03-2006, 17:05
Ciekawa jestem, czy lubicie oglądać tego typu programy i czy z nich w praktyce korzystacie. Ja ostatnio jestem na etapie namiętnego oglądania w TVN Style "Miejskiego ogrodnika",

"Ogrodnika" oglądam, ale lubię korzystać z rad z sobotniego "Roku w ogrodzie" (jest tam tak gość.. chyba Jezierski się nazywa). Lubię też program na TVN Meteo "Maja w ogrodzie".

HARY
14-03-2006, 19:04
Ten "Rok w ogrodzie" to na którym programie. Niestety mieszkam na Śląsku i nasza regionalna programu "Kwiaty i ogrody" niestety nie pokazuje

NatkaB
14-03-2006, 19:55
Ten "Rok w ogrodzie" to na którym programie. Niestety mieszkam na Śląsku i nasza regionalna programu "Kwiaty i ogrody" niestety nie pokazuje

W sobotę o 8 rano, na jedynce

Anna K.
14-03-2006, 20:03
Kiedyś oglądałam jak to się mówi-pasjami, ale teraz trochę mnie to nudzi, te opisy roślin, ich uprawa. :(
O roślinach już trochę wiem i nie wszystkimi jestem zainteresowana.

Gdyby był program poświęcony tylko różanecznikom,azaliom , magnoliom,różom i iglakom pewnie nic by mnie nie oderwało od obejrzenia.Ale zawsze chętnie oglądam jakieś fajne rozwiązania w ogrodzie czy ciekawe kompozycje z roślin, które uwielbiam. :roll:

Anna K.
14-03-2006, 20:08
Zapomniałam dodać, że telewizję oglądam bardzo mało. Zimą mam więcej czasu , więc na coś tam zawsze trafię. Latem niestety dopiero ok.21 mogę włączyć telewizor.
Za to gazety i internet przeglądam nawet do 3 rano. 8)

anka76
15-03-2006, 19:06
Oglądam "Rok w ogrodzie" dość często i mam wrażenie że jest z programu na program coraz gorszy. Nie mówiąc już o tym że trwa bardzo krótko a szkoda.

HARY
16-03-2006, 09:26
W sobotę o 8 rano, na jedynce

Szkoda, że tak wcześnie. W sobotę o tej porze to lubię sobie jeszcze pospać. Gazety to też lubię oglądać. Ostatnio zrobiłam sobie listę roślin, które chciałabym u siebie mieć, bo później jak mam coś kupić to nie pamiętam nazwy.

anka76
26-03-2006, 21:57
Do programów o ogrodach i roślinach dołoże jeszcze progam o roślnach w radiu chyba eM na Śląsku, samego radia często nie słucham (coś jak Radio Maryja) ale w soboty od 8,30-10 o kwiatach opowiada p. Kardasz. Dość ciekawie a i pytanie można zadać na które fachowo odpowie na antenie.A.

Berolina
22-06-2007, 13:38
Podnosze stary wątek, bo szukam ciekawych programów o ogrodach. Szczególnie tych małych, miejskich. Jestem załamana, że skończył się mój ulubiony "Miejski ogrodnik"... a ja nie nagrałam sobie żadnego odcinka...
Może ktoś ma? i mógłby mi przegrać, plizzzz

KamilaWr
27-06-2007, 16:43
ojej! ja też uwielbiałam ten program "Miejski ogrodnik" i również bardzo żałuję, że nie mam nagranego żadnego odcinaka ! :( Bardzo podobały mi się różne ciekawe rozwiazania i pomysły prowadzącego.

Jerzysio
27-06-2007, 20:26
... tak sobie pomyślałem :
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=51028&highlight=
Pozdro
J

grazkam
29-06-2007, 15:19
jest jeszcze na tvn meteo program ,,maja w ogrodzie,, premiera w piątek i powtórki do czwartku kilka razy na dzień -świetny program

Teska
29-06-2007, 18:24
Ciekawa jestem, czy lubicie oglądać tego typu programy i czy z nich w praktyce korzystacie. Ja ostatnio jestem na etapie namiętnego oglądania w TVN Style "Miejskiego ogrodnika", może skala ogrodów idealnie pasuje do naszej zabudowy szeregowej, ale ma masę niebanalnych pomysłów które, także można przenieść do dużych ogrodów. Jeden z przykładów metalowe kosze wypełnione na zewnątrz ładnymi kamieniani a w środku gruzem zastosowane jako murki oporowe. Zawsze jakiś gruż po budowie zostaje, prawda? Itd, itp. mogłabym wymieniać jeszcze dużo innych przykładów, ale ciekawa jestem Waszych opinii na temat tego typu programów i ich wykorzystania w realu.

juz go nie ma :cry:

asia.malczewska
02-07-2007, 08:24
już ktoś wspomniał o programie BBC Prime - dla słabojęzycznych pocieszenie, że są podpisy .... ale warto, bo przy okazji można podszkolic język. Dużo fajnych programów jest w niedzielę - b. praktyczne podejście do spraw ogrodniczych - można sporo podpatrzeć. W koncu Anglicy mają hopla na punkcie ogrodów!

betka35
02-07-2007, 09:20
Ja też na TVN meteo bardzo lubię oglądać "maja w ogrodzie".....super pomysły mają...można sie rozchorować patrząc na te śliczne ogrody :lol:

KamilaWr
03-07-2007, 11:15
Obejrzałam dzisiaj na BBC PRIME o godz. 11 "Modelowanie ogrodów" - jest super. Dzięki Asia za podpowiedź :D . W niedzielę o 16.30 jest "Rok w ogrodzie Kew" też muszę go zobaczyc. Już nie mogę się doczekac :) .

Berolina
09-07-2007, 10:51
Obejrzałam dzisiaj na BBC PRIME o godz. 11 "Modelowanie ogrodów" - jest super. Dzięki Asia za podpowiedź :D . W niedzielę o 16.30 jest "Rok w ogrodzie Kew" też muszę go zobaczyc. Już nie mogę się doczekac :) .

Wygląda na to, że ten program "model Gardens" leci codziennie o godz.11tej (sprawdzałam pon, wtorek i środę ;-)) Jest super!

Nasturcja
09-07-2007, 11:21
http://ww6.tvp.pl/6565,213464,3.view

krótkie programy o ogrodach
kolejne na następnych stronach

amonite
12-07-2007, 21:55
Ja z teskonata wspominam emitowany pare lat temu dokumentalny serial BBC "świat ogrodow" - swietnie robiony i prowadzony, mam nawet kilka odcinkow nagranych, wracam do nich nieraz. Lecial tez w telewizyjnej 1-dynce inny serial BBC, chyba "niedzielny ogrodnik" - w tym samym stylu i z tym samym gosciem prowadzącym. Może teraz gdzieś ida te seriale? Nie mam niestety kablowki, ani dostepu do angielskich stacji tv, tam na pewno cos fajnego mozna zobaczyc...

KamilaWr
27-08-2007, 18:57
Jest nowy program na BBC Prime "Ogrodowi rywale
(Garden Rivals)". Premiera codziennie rano o godz. 9.00 i powtórki o godz. 16.00 :D
A od 4 września ma powrócic na ekran TVN Style Miejski Ogrodnik! :P

hanka55
28-08-2007, 00:10
http://ww6.tvp.pl/6565,213464,3.view

krótkie programy o ogrodach
kolejne na następnych stronach

Świetne !!!
Tylko szkoda, że nie na ogólnopolskiej TV...

W górach jest tylko I i II publicznej, regionalnej nie odbieramy, choć płacimy abonament w pełnej wysokości, a satelitarną TV okupuje Moje Sczęscie :-?

KamilaWr
30-08-2007, 09:33
ooo! a o godz. 10 we czwartki na BBC Prime oczywiście :) jest program "Ogrody małych miast" (Small Town Gardens)

asia.malczewska
31-08-2007, 20:49
Wlaśnie zerknęłam na www i tam piszą, że Model Gardens - mają puszczać od poniedziałku do piątku o 11.00 począwszy od 27.08, a Garden Rivals codziennie (pon-pt) o 16.00 od 07.09.
Tylko nie wiem czy to o naszym czasie czy nie, chociaż podali CET (Central European Time)- to chyba nasz ...

najlepiej szukać na www.bbcprime.com

hanka55
01-09-2007, 11:58
"Miejski eko-ogrodnik

Premiera: Premiera: wtorek, 4 września, godz. 21.00 TVN Style
http://tvnstyle.pl/_i/galerie/programy/eko_ogrodnik/3b.jpg


Właściciele ogrodów często nie wiedzą jak sobie z nimi radzić.
Używają zbyt dużej ilości środków chemicznych lub niepotrzebnie wycinają stare rośliny. Matt od nowa aranżuje ogród i sadzi nowe rośliny, przy jednoczesnym zachowaniu tego, co w ogrodzie najcenniejsze. Jednocześnie nie zapomina o aspekcie ekologicznym. Daje wiele cennych rad, m.in. namawia do używania kompostu, ograniczania nawozów sztucznych, używania materiałów przyjaznych środowisku oraz racjonalnego nawadniania. Charyzma i pasja Matta Jamesa sprawiają, że program chętnie obejrzą nie tylko posiadacze ogrodów, ale także pasjonaci pięknych balkonów czy parapetowych ogródków."

http://tvnstyle.pl/1434268,programy.html

KamilaWr
03-09-2007, 11:50
Ja nie mogę się już doczekac do Miejsiego Ogrodnika z TVN Style :D

hanka55
04-09-2007, 18:50
To, za godzinę :D
***********
To faktycznie jest teraz EKO ogrodnik!
- do polepszenia ziemi - tylko kompost, a nie torf ( jako, że wydobycie pokładów niszczy środowisko)
- jako dopalacz- proszek z alg, a nie chemia i sztuczne nawozy
- cegły z recyklingu lub ręcznie produkowane w lokalnych zakładach
- rośliny rodzime, a nie szklarniowe i śródziemnomorskie nowinki
- farby ekologiczne o niskiej emisyjności substancji lotnych ( rozpuszczalników)
w efekcie- z zaperzonego wysypiskaresztek pobudowlanych - powstał piękny mini ogródek :P .

A najfajniejsza była część o lokalnych "eko hero", sadzących drzewa na nieużytkach poprzemysłowych :P

hanka55
18-01-2008, 10:41
Zima za oknem, więc może warto pooglądać filmy ogrodnicze od Nasturcji ?

http://ww6.tvp.pl/6565,213464,3.view

KamilaWr
18-01-2008, 13:59
Ja też sobie oglądam filmy ogrodnicze od Nasturcji :D

agnesik12
31-01-2008, 09:05
Podnosze stary wątek, bo szukam ciekawych programów o ogrodach. Szczególnie tych małych, miejskich. Jestem załamana, że skończył się mój ulubiony "Miejski ogrodnik"... a ja nie nagrałam sobie żadnego odcinka...
Może ktoś ma? i mógłby mi przegrać, plizzzz


no właśnie ja też poluje na odcinki miejskiego ogrodnika. sama nie nagralam a teraz żałuje bo tam było tyle ciekawych pomysłów!!!

niestety w Polsce płyta DVD jest nie do kupienia, ani nawet żadna książka Matta Jamesa.

może jednak ktoś ma nagrane i mógłby się podzielić????

chopinetka
11-02-2008, 12:37
Witam

Właśnie przed chwilą oglądałam na TVP2 ciekawy program pt. "wojna i pokój w ogrodzie" i to już 4 odcinek. Dopiero teraz odkryłam ten program, całkiem ciekawy. Dzisiejszy odcinek był poświęcony ekologicznym sposobom upraw. Polecam tylko szkoda, że pora taka dziwna.

pozdrawiam

DPS
12-02-2008, 08:35
A wiecie, że od 25 stycznia nie ma już w ogóle na obszarze Polski odbioru BBC Prime? :( :evil:
Nie wiem, co za kretyn wpadł na taki pomysł. :evil:
Żegnajcie, świetne programy ogrodnicze. :cry:

hanka55
12-02-2008, 08:48
Aniu, "oglądalność " zapewniają programy typu Familiada :evil:
A BBC Prime jest dla marginesu intelektualnego, na dodatek rozumiejącego mówienie z kluskami w buzi :wink:

zielony_listek
12-02-2008, 09:24
Ja też na TVN meteo bardzo lubię oglądać "maja w ogrodzie".....super pomysły mają...można sie rozchorować patrząc na te śliczne ogrody :lol:

To jest naprawde o ogrodach????
Kilka razy włączyłam skuszona tytułem i zawsze akrat facet omawiał mapę pogody. No jak wół w info, że "Maja w ogrodzie" a pogode omawiają, zwątpiłam.

Na ogrodnika w TVN Style udało mi sie raz trafic, niby powtarzaja, ale jakoś się nie mogę wstrzelić... Ciągle Nigella gotuje albo co innego robi...

A u mnie krokusy wylazły za oknem :-) :-) :-) !!!

Hannke
12-02-2008, 14:54
Ja bardzo lubię oglądać Ogrodnika na TVN Style, chociaż jeszcze nie próbowałam zastosować tego co tam widziałam u siebie - ale może jak będę coś zmieniała... :)

Elfir
13-02-2008, 11:15
Jako projektant ogrodów skomentuję zarzut, jakoby polscy projektanci nie mieli takich rewelacyjnych pomysłów jak angielscy.
Maja, mają. Ale polscy klienci rzadko kiedy mają takie fundusze na ogrody, jak angielscy a przede wszystkim czasu i zapału do pielegnacji.
Czy ktoś sie orientował ile kosztują w warunkach polskich pomysły ogrodników? Chociażby taki koszt druciany wypełniony kamieniami? Albo ile pracy wymaga utrzymanie klasycznej angielskiej bylinowej rabaty?

Anglicy maja etos posiadania wypieszczonego ogrodu we krwi. Zwróćcie uwagę, ile jest tam wystaw ogrdniczych i na jaką skalę!
Polacy dopiero wyrastają z trawnika obsadzonego przy płocie rządkiem tui. Brakuje też (a moze przede wszystkim) odwagi i fantazji do realizowania oryginalnych projektów. Do tego dochodzi przeswiadczenie, ze samemu wymysleć ogród jest lepiej i taniej niz u projektanta.

Oczywiście generalizuję :)
W Polsce, jeśli sie dobrze rozejrzeć jest ogromna ilośc naprawdę wspaniałych ogrodów.

KamilaWr
13-02-2008, 14:24
Zgadzam się z Elfir. Niestety brak nam fantazji a przede wszystkim odwagi. A i kasy nie ma na tyle żeby płacić profesjonalistom za projekty. Ja znalazłam w jednym z czasopism propozycje pomysłów do skopiowania na zaaranżowanie ogrodów mniej więcej podobnej wielkości co mój. Jeden z pomysłów zaintrygował mnie. Ogrody są tak zaprojektowane by były łatwe w pielęgnacji i tanie w utrzymaniu, dlatego postanowiłam na początek wiele roślin przenieść razem z pomysłem aranżacji do mojego ogródka. Pomyślałam, że będzie mi łatwiej jako początkującej i dzięki temu nie zmarnuje zbyt wielu roślin :oops: .