PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18

marchew
26-05-2011, 17:54
Odnośnie ECO Comfort z Myślenic i rekuperacji. Moje obecne doświadczenia są ogólnie ok (umowa i projekt rekuperacji do pozwolenia). Trzeba uważać, ale myślę, że to wszędzie, że jak zmienia się juz zatwierdzony projekt a zmiana jest mała to trzeba zapłacić za pieczątkę uprawnionej osoby do dołączenia do składanego o pozwolenia na budowę - czyli trzeba sprawdzać wcześniej czy pojawią się jakieś dodatkowe koszty dla małej zmiany po zatwierdzonym i opłaconym projekcie.
Miałem też wizytę referencyjną w Michałowicach, właściciel zadowolony, wizyta odbyła się bez Pana Artura. Reszta to pewnie za rok, jak ruszy budowa.

hmmm, przecież wcale nie trzeba zmieniać pozwolenia na budowę jak zamiast grawitacyjnej montuje sie mechaniczną...... i wtedy nie trzeba żadnej pieczątki...

kozien
26-05-2011, 23:03
hmmm, przecież wcale nie trzeba zmieniać pozwolenia na budowę jak zamiast grawitacyjnej montuje sie mechaniczną...... i wtedy nie trzeba żadnej pieczątki...

W rzeczy samej, też zdecydowałem się na mechaniczną a szkoda że tak późno i nic nie zmieniam.
Pozdrawiam

fourmi
27-05-2011, 18:48
[QUOTE=kozien;4729681]Proszę przestać już reasumować, jedna informacja wystarczy choć uważam że mało kto będzie się sugerował zdaniem kogoś kto nie ma postów na forum albo ma je od reasumowania :)

Panie Kozień proszę "wyluzować". Rzeczywiście, nie mam postów i nie udzielam się aktywnie na forum - nie mam na to czasu, czy to ze względów zawodowych, czy też przez budowę domu, co daje 2 etaty w jednym:) Jeśli Pan ma go dosyć, to proszę bardzo, może Pan mnożyć swe posty w nieskończoność, wzbudzając nimi wiarygodność:) Ale ilość nie zawsze przechodzi w jakość:) Nikomu też nie każę się sugerować moimi ocenami, to jest wybór indywidualny.

Ponad połowę domu wybudowałem z polecanych tu na stronie wykonawców i sądzę, że mam prawo wypowiedzieć się przynajmniej w kwestii rzeczonych wykonawców, dla dobra innych poszukujących porady forumowiczów.

Przepraszam za kilka wypowiedzi na ten sam temat - to przez brak doświadczenia na forum.

fourmi
27-05-2011, 19:24
Jestem na etapie wykończenia domu. Większość wykonawców znalazłem na forum Muratora, za co jestem Wam wdzięczny, bo ogólna ocena jest pozytywna. Niemniej jednak, część przedstawiona tu na białej liście u mnie wylądowała na czarnej. Z góry zaznaczam, że mam dosyć wysokie wymagania odnośnie wykonawców, więc i ocena jest ostrzejsza, natomiast ktoś bardziej tolerancyjny ode mnie mógłby ocenić lepiej. Bardzo nie lubię ludzi niesłownych i brak dotrzymania terminu bez usprawiedliwienia, automatycznie dyskwalifikuje u mnie wykonawcę.

Oto moja lista wykonawców, (jeszcze niepełna, bo dom ukończę za około 2-3 miesiące i wtedy ją uzupełnię).

BIAŁA LISTA:
- stan surowy otwarty: ekipa budowlana Pana Roberta Sikory z Marszowic. Praca dokładna, czysta, szef ekipy jest bardzo uczciwy i bardzo słowny. Jeśli coś mu wypadnie, na pewno zadzwoni i uprzedzi. Można ich zostawić i nie martwić się o dom. Z budowy nie zginie ani jeden gwóźdź i nie znajdziecie ani jednej puszki po piwie:) Uprzedzam też, że Pan Sikora bardzo nie lubi, jeśli materiał nie zostanie dostarczony mu na czas:)

- polecam też poleconego mi przez Pana Roberta hydraulika, mianowicie Pana Krzysztofa Nowaka z Gdowa: dokładny, słowny i rozsądny cenowo. Jestem bardzo zadowolony.

- polecam elektryka, pana Stanisława Kaczora z Wieliczki - dokładny i bardzo słowny, człowiek "starej daty", bardzo przyzwoity. Nie jest tani, można znaleźć spokojnie tańszych wykonawców, ale jak najbardziej go polecam.

- sklep Dach Centrum z Krakowa - kupiłem u nich dachówkę Creaton Premion w najlepszej cenie w Krakowie. Do tego wszystko, co potrzebne do dachu, prócz więźby.

SZARA LISTA:

- wylewki (polecany przez Pana Kanię, o którym piszę poniżej) - Paweł Zegan z Limanowej - jest dobry w tym, co robi, ale zwleka z wykonaniem - niestety, straciłem sporo czasu, czekając na wylewki.

CZARNA LISTA:

- okna i drzwi kupione w firmie Leonard z Bochni - Pani Karolina Apryjas jest bardzo sympatyczna i pomocna, ale jest tak do czasu wpłaty pieniędzy; nie mogłem doprosić się o zamontowanie okien, bo podobno była duża kolejka, mimo wyznaczonego i zarezerwowanego terminu. Drzwi wejściowe wciąż nie są zamontowane, mimo kilkukrotnych obietnic w stylu "już na pewno do końca tygodnia". Ekipa montażowa jest taka sobie: montaż okien OK, ale pozostawili po sobie nie posprzątane śmieci.
- Paweł Wilk z Krzeszowic, stolarz od kuchni - komentowałem już wyżej więc wystarczy.
- tynki Roman Kania z okolic Gdowa - sympatyczny człowiek, solidny wykonawca, tynki wykonane dobrze, ale niestety, niesłowny - obiecał mi miesiąc temu położenie gładzi na tynkach wapienno-gipsowych i dotychczas się nie pojawił, przez co musiałem przesunąć fliziarza i innych. Jestem bardzo niezadowolony;

Pozostałych wykonawców ocenię już na samym końcu.

bm_mi
28-05-2011, 15:17
Witam,
ja też poproszę o namiary na ekipe od ocieplenia + elewacji. Umówiony wykonawca polecany zresztą na forum Pan Andrzej (tel. 781-790-291) od jakiegoś tygodnia nie odbiera telefonu. Dlatego też wpisuję go na szarą listę wykonawców.

Do ocieplenia polecam p. Mariusza z firmy 4B.
505-124-611

tertium
28-05-2011, 16:52
Przyłączam się do opinii o Panu Sikorze. Właśnie zakończył u nas SSO, szybko, terminowo i bez problemów. Pracownicy sympatyczni, uczynni i dobrze zorganizowani. Żadnego alkoholu, ani szewskich poniedziałków. Dobra, fachowa robota

Niureczka
30-05-2011, 15:57
Do ocieplenia polecam p. Mariusza z firmy 4B.
505-124-611

Dzięki, terminy niestety dopiero na jesień/ wiosna :(

Wujor
30-05-2011, 18:17
Dzięki, terminy niestety dopiero na jesień/ wiosna :(

Nie pitol sie , tylko daj ogłoszenie na szukajfachowca.pl Sami do ciebie przyjdą z ofertą i jeszcze będziesz mogła przebierać. ja tak parę ekip znalazlem , póki co nie zawiodlem się.

gegus37
31-05-2011, 07:47
Dzięki, terminy niestety dopiero na jesień/ wiosna :(


firma RAF-BUD TEL.501-750-109 ....robili elewacje u mnie , są OK !

Niureczka
31-05-2011, 10:08
Wujor, gegus37 dzięki za info. Nawet nie wiedziałam o takiej stronie szukajfachowca. A do firmy Raf-Bud już dzwoniłam, nawet mają termin na koniec czerwca :) Pewnie ich weźmiemy skoro są OK. Dzieki

ella405
31-05-2011, 16:55
Witam,
W najbiższym czasie chciałabym rozpocząć budowę domu.Szukam dobrej ekipy budowlanej. Proszę o opinię i ewentualny namiar na ekipę z "Białej" listy forum- o ile nadal po ukończeniu budowy na niej jest :)
E.J

redpradnik
01-06-2011, 08:37
Nawiązując do poniższych postów w których polecano firmę Aqua z uwagi na to iż znam kolejna osobę b. zadowoloną z ich usług (sąsiad - wykonywali cała instalacje wod kan gaz plus odkurzacz ( będą jeszcze robic wylewki to napisze jak bedzie ok :) )

Aktualny telefon do Pana Adama ( współwłaściciela 601 868 127 mail [email protected]

Poprzedni telefon do Pana Jacka nie działa mail i login na muratorze również :((


Aqua S. c. - Pan Jacek kom. 603 630 261 ,tel. 012 272 25 75 , Myślenice
redpradnik 5.08.09 +
>>http://forum.muratordom.pl/post3542946.htm#3542946
- Zatem u mnie Aqua póki co na liście białej.
Blutka 3.02.09 +
>>http://forum.muratordom.pl/post3059524.htm#3059524
--stuk 20.11.07 +
>>http://forum.muratordom.pl/post2174614.htm#2174614
>>http://forum.muratordom.pl/post3056301.htm#3056301
--przemi 16.02.09 +
>>http://forum.muratordom.pl/post3104618.htm#3104618
-- instalacje CO.wod-kan, gaz.-
Rysiek650 12.01.08 +
>>http://forum.muratordom.pl/post2264915.htm#2264915
kakusek 12.04.10 +
>>Opinia
Osobny temat na forum o Aqua
>>Hydraulik
maciekCP --
katastrofa z dotrzymywaniem terminów
>>Opinia negatywna
jaktokto 28.12.2010 +
>>Opinia

kiziorowo
04-06-2011, 05:00
Na takich że do oddania była ale nikt jej oddać nie chciał a teraz już jest ponoć oddana :)

UWAGA : Jeśli ktoś miałby oddać ziemię północny Kraków to ja się piszę!!!

trzeba mieć refleks :P:),oddana, oddana i to chętnie :)

tomek131
04-06-2011, 20:48
Ktoś tu dwukrotnie polecał firmę Konstruktor z Chrzanowa -projekty indywidualne i inne.Byłe na rozmowie i z większym brakiem profesjonalizmu rzadko się spotykam,śmiech po prostu

fido2001
06-06-2011, 13:10
Witajcie.

Poszukuję fachowca od układania płytek w Krakowie. Oczywiście fachowca z doświadczeniem.
Do zrobienia jest kuchnia i łazienka. Kuchnia rzecz prosta bo to płytki 10x10 bez wydziwiania, natomiast łazienka to już inna historia.
Na podłodze ogrzewanie i płytki gresowe 12mm grubości o wymiarach 60x60, fuga epoksydowa, na ściany 25x40 zwykłe ceramiczne, troszkę docinania i szlifowania na brzegach. Zależy mi na kimś kto "zjadł" zęby na flizowaniu, bo podobno łatwo można wszystko zepsuć jak nie umie się fugować epoksydem.
Klej kupiłem raczej dobry (Sopro No.1 400) więc z klejeniem nie powinno być problemu ;)

Jeżeli możecie kogoś polecić to ślicznie proszę.
Ja w zamian mogę polecić ekipę która wykonuje u mnie, a właściwie kończy w tym tygodniu docieplenie i robi to idealnie.
Austrotherm EPS040 pióro/wpust, klej, dyble, masa silikonowa KABE. Precyzja i dokładność ponad wszystko. Dwie osoby z forum juz były i oglądały.
Terminy zarezerwowały. Jak ktoś ma ochotę to zapraszam na oględziny do siebie.

Pozdrawiam.
Rafał.

Piotr_M
06-06-2011, 22:57
Poszukiwaczom ładnych (i bardzo ładnych:))) drzwi wewnętrznych podpowiadam producenta z Kasiny Pana Józefa Lulka.
Poświęciłem trochę czasu na zwiedzenie kilku polecanych na forum producentów ale po obejrzeniu, rozmowie o cenie i materiale (większość robi z sosny) nie byłem zadowolony. Na tą firmę (jak to bywa w życiu) żona trafiła przez przypadek i efekt - drzwi super i nie z sosny.

Oczywiście robi też drzwi zewnętrzne ale te już miałem.

him35
06-06-2011, 23:24
Totalny bark profesjonalizmu. Umawiają się na transport nie przyjeżdzają nie daja znać. Nie uslyszalme od nich żadnego przepraszam, nic. Strasznie badziewiasta firma. Jak kupowałem panele, przedmna stała Pani, która robiła im awanturę bo przeslali jej nie pasujące panele. Powinienem juz wtedy zrezygnować, ale pomyslalem ze to jednorazowa wpadka. Dobrze sie stalo ze na razie zdecydowalem sie tylko na jeden pokoj, po miesiacu miala byc reszta. Nigdy więcej nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą. Czytając fora widać, że takich jak ja jest pełno. Chyba przed takimi zakupami zacznę czytać fora.

Edyta M
07-06-2011, 00:15
Ja w zamian mogę polecić ekipę która wykonuje u mnie, a właściwie kończy w tym tygodniu docieplenie i robi to idealnie.
Austrotherm EPS040 pióro/wpust, klej, dyble, masa silikonowa KABE. Precyzja i dokładność ponad wszystko. Dwie osoby z forum juz były i oglądały.
Terminy zarezerwowały. Jak ktoś ma ochotę to zapraszam na oględziny do siebie.

Pozdrawiam.
Rafał.

Hejka
Jesli mozesz wrzuc namiar na priv. poszukuje sooooooolidnego wykonawcy mam styro 20 cm. termoorganika szary frezowany i chce robic na Caparolu
Dzieki
Pozdrawiam
Edyta

qqlio
08-06-2011, 10:38
Ktoś tu dwukrotnie polecał firmę Konstruktor z Chrzanowa -projekty indywidualne i inne.Byłe na rozmowie i z większym brakiem profesjonalizmu rzadko się spotykam,śmiech po prostu

Ja tez kiedys z Konstruktorem chcialem kiedys rozpoczac wspolprace, ale tak jakby oni nie wyrazili zainteresowania (po 2-3 tygodniach oczekiwania na kontakt z ich strony dalem sobie spokoj).
O samej jakosci prac nic nie moge powiedziec.

Pozdrawiam

mnowak355
08-06-2011, 13:45
Witam
GEOLOGA do zbadania zagęszczenia gruntu poszukuję. ZIKiT nakazał mi zrobienie badania zagęszczenia gruntu po wykonaniu przyłącza wody na odcinku ok 0.5m między krawężnikiem a granicą działki:yes: . Gdyby ktoś robił podobną rzecz i mógł kogoś polecić będę zobowiązany.
Pozdrawiam

jarek1979
08-06-2011, 14:29
GEOLOGA do zbadania zagęszczenia gruntu poszukuję.
Niedawno robilem takie badanie. ZIKIT polecil mi firme:
http://www.geobud-krakow.pl/kontakt.html
Biora 150zl za punkt. Wszystko zrobione szybko i sprawnie.

Konieczki
08-06-2011, 14:45
Hejka
Jesli mozesz wrzuc namiar na priv. poszukuje sooooooolidnego wykonawcy mam styro 20 cm. termoorganika szary frezowany i chce robic na Caparolu
Dzieki
Pozdrawiam
Edyta


Ja mam ocieplony dom szarą termoorganiką 20cm, kleiłam w końcu na Cersicie ale ekipe polecam: Janek 508 090 226 - można się powołać na Aśkę

Konieczki
08-06-2011, 14:46
Poszukiwaczom ładnych (i bardzo ładnych:))) drzwi wewnętrznych podpowiadam producenta z Kasiny Pana Józefa Lulka.
Poświęciłem trochę czasu na zwiedzenie kilku polecanych na forum producentów ale po obejrzeniu, rozmowie o cenie i materiale (większość robi z sosny) nie byłem zadowolony. Na tą firmę (jak to bywa w życiu) żona trafiła przez przypadek i efekt - drzwi super i nie z sosny.

Oczywiście robi też drzwi zewnętrzne ale te już miałem.

A moge poprosić o namiar. Bo to dla mnie temat bardzo pilny :)

mnowak355
08-06-2011, 17:23
Serdeczne dzięki będę się z nimi kontaktował



Niedawno robilem takie badanie. ZIKIT polecil mi firme:
http://www.geobud-krakow.pl/kontakt.html
Biora 150zl za punkt. Wszystko zrobione szybko i sprawnie.

Ka&Ma
09-06-2011, 01:01
To i ja się dołożę, skoro dom stoi, a my mieszkamy od kilku miesięcy:-)
Biala lista:
1. SSO - staszki.pl - dobrze, sprawnie, b. szybko, polecam kontakt z panem Staszkiem Karpierzem bo rzetelny i wie co robi. A jak trzeba podjechać poprawić to i pod nieobecność naszą potrafił pojechać i zrobić, bez ponaglania. Tylko trzeba dopilnować by posprzątali po sobie.....
2. tynki wewnętrzne - polecany dawno temu na forum p Piotr - 601 247 356 - b. dobrze i terminowo zrobione tynki.
3. parkiet - firma Żądlak, oddział krakowski - dobrze położony parkiet, jeszcze po partaczu od schodów poprawiali...Dobry kontakt, dotrzymali terminu.
Parkiet kupiliśmy w Querkusie przy Opolskiej - b. dobra współpraca, a mieliśmy małą reklamację -poszło bez problemów ,
4. elektryk - instalacja , alarm - pan Piotr - po tel proszę pisać na priv. Doradził sensownie, zrobił co trzeba, poprawki też zrobił, jak było trzeba. Alarm bardzo ok, a mam porównanie ze znajomymi...no i firma ochroniarska choć raz bardzo chciała nam znaleźć problem w alarmie musiała polec i przyznać, że nie ma się do czego przyczepić....
5. meble - Lux Mebel (mają sklep na Powstańców) Szef z gatunku tych, co dbają o klienta. Dobry kontakt, ceny ok. U nas zrobili garderoby (wnętrza i drzwi z lacobelu) dużą szafkę w łazience, drzwi do schowka i wielki regał na książki - wszystko wyszło zgodnie z założeniami.
6. drzwi wew Porta - jak ktoś potrzebuje rzetelnego montażystę, co sprzeda drzwi, zamontuje bez żadnych problemów (u nas budował ścianę na kasetę przesuwnych, taki porządek zostawił, że byliśmy w szoku) i jeszcze przyjeżdża punktualnie na spotkanie - proszę pisać na priv.
7. skład budowlany - my korzystaliśmy ze Szczyglic - wszystko omawialiśmy z szefem, p Tomkiem - jeśli jeszcze pracuje to polecam - rzetelny i miły.

A teraz czarna lista:
1. Schody Kowalik - z okolic Opola, ale robi też w Krakowie. U nas: zamontował wygięty spocznik (nawet nie był zdziwiony , jak zadzwoniliśmy z reklamacją - myślał, że nie zauważymy) Deskę wykańczającą malował na miejscu, bo przywiózł taką, co kolorem nie pasowała - przy tej robocie zniszczył pasek parkietu (wylał rozpuszczalnik), schody po umyciu okazały się być tylko częściowo polakierowane i w plamy; szyba w jednym miejscu jest tak nierówna, że pomiędzy krańcami jest chyba 7 cm różnicy,; jeden słupek się chwieje, o tym, że terminu nie dotrzymał już nawet nie mówię....Trzymajcie się z dala!
2. konstrukcje stalowe Andrzej Porębski (wzięłam z forum) - mimo solennych obietnic nie zrobił w terminie, żona się za niego tłumaczyła, bo ona odbierała tel lub dzwoniła odwołać montaż, kiedy już byłam w drodze. Jak wreszcie dotarł okazało się, że (jak w filmie "sąsiedzi) barierka balkonowa nie pasuje! A mierzył z kolegą...Słowem - brak kompetencji na całego.
3. odradzam zakupy w Atticu - mili do czasu wpłaty zaliczki, potem na naszą prośbę o pokazanie dachówek przed załadunkiem zażądali 70 pln za otwarcie jednej palety! I jeszcze powiedzieli, że i tak nie mamy gwarancji, że pojedzie do nas to, co obejrzeliśmy./ Sprawa się obiła o dyrektora (nie wiedział o żadaniu opłat) A naszego majstra to nigdy nie widziałam tak wkurzonego - pojechał na umówioną przeze mnie godzinę po odbiór kilku rynien i po wielkiej awanturze po 2 godzinach czekania wydali mu towar...
4. fliziarz Andrzej Groń - poproszony o poprawki umówił się na termin a potem zapadł się pod ziemię...każdy kto usilowal znaleźć wykonawcę do drobnych poprawek po innym wie co to oznacza....

pozdrawiam
K

Edyta M
09-06-2011, 05:31
Ja mam ocieplony dom szarą termoorganiką 20cm, kleiłam w końcu na Cersicie ale ekipe polecam: Janek 508 090 226 - można się powołać na Aśkę

Dzieki Asiu
Zadzwonie :yes:
Pozdrawiam
Edyta

Edyta M
09-06-2011, 05:34
Dziękuję wszystkim za opinie i pomoc w tworzeniu Listy :)

Hejka Zbigniew100 ....
Nie ma za co w weekend dorzuce kilka informacji od siebie ...
Pozdrawiam

Piotr_M
09-06-2011, 12:40
A moge poprosić o namiar. Bo to dla mnie temat bardzo pilny :)

Proszę o kontakt na priva

elatar
10-06-2011, 12:14
Witam,
bardzo dużo korzystałam z porad forumowiczów i polecanych przez nich fachowców.
M.in. skorzystaliśmy z polecenia białej listy p. Piotra Ślusarczyka od suchej zabudowy i wykończania poddasza.
Ekipa p. Piotra jest solidna, terminowa i kompetentna.
Podwieszany sufit w sypialni na piętrze wraz z ociepleniem i założeniem płyt kartonowo - gipsowych, gładzie
i malowanie bez zarzutu.
Dalsza część prac będzie wykonywana w miarę wolnego czasu ekipy.
Polecam

Sistercja
10-06-2011, 13:13
przed chwilą dosłownie kontaktowałam się telefonicznie z poniższą kancelarią i jestem pod wielkim wrażeniem!

biała lista - NOTARIUSZ, Kraków

Kancelaria Notarialna Piotr Tomaszek

- odpisują na maile (z czym się rzadko spotykałam do tej pory)
- przez telefon udzielają szczegółowych i wyczerpujących informacji (aż do bólu!)
- bardzo miły kontakt (ja akurat rozmawiałam z sympatyczną panią adwokat, która w miły i jasny sposób wszystko mi wyjaśniła...aż miło :) )

tu jest ich wizytówka: http://www.piotrtomaszek.pl/#

powodzenia!
...a cenowo-sensownego architekta do adaptacji projektu nadal szukam :(

Sistercja
10-06-2011, 13:19
Pytanie bardziej do adminów:
Czy nie dało by się tej biało-czarnej listy zrobić w formie jakiejś ogólnodostępnej tabeli? na zasadzie nagłówków
zakres prac, nazwa firmy/osoby, koszty, kontakty (tel, @, www), komentarze, +data i autor zamieszczenia

- latwiej byloby sie w tym odnalezc, choc rozumiem, ze to ingerencja w formę forum...

niemniej jednak dziękuję za tego przydatnego posta!!

slusar
10-06-2011, 20:20
Witam,
bardzo dużo korzystałam z porad forumowiczów i polecanych przez nich fachowców.
M.in. skorzystaliśmy z polecenia białej listy p. Piotra Ślusarczyka od suchej zabudowy i wykończania poddasza.
Ekipa p. Piotra jest solidna, terminowa i kompetentna.
Podwieszany sufit w sypialni na piętrze wraz z ociepleniem i założeniem płyt kartonowo - gipsowych, gładzie
i malowanie bez zarzutu.
Dalsza część prac będzie wykonywana w miarę wolnego czasu ekipy.
Polecam

Dziękuje ,oby cały czas przyszło współpracować z takimi Inwestorami jak P. Tarbaj!!!
Pozdr

www.pslusarczyk.pl

Edyta M
11-06-2011, 01:31
Pytanie bardziej do adminów:
Czy nie dało by się tej biało-czarnej listy zrobić w formie jakiejś ogólnodostępnej tabeli? na zasadzie nagłówków
zakres prac, nazwa firmy/osoby, koszty, kontakty (tel, @, www), komentarze, +data i autor zamieszczenia

- latwiej byloby sie w tym odnalezc, choc rozumiem, ze to ingerencja w formę forum...

niemniej jednak dziękuję za tego przydatnego posta!!

Sistercja cieszmy sie , ze Zbigniew100 zajal sie tworzeniem listy ...... i usystematyzowal opinie Forumowiczow , to wielka pomoc z Jego strony wiec moze nie wymagajmy za duzo ....

dom w kalateach 2
11-06-2011, 11:40
Witam. Ponieważ wysypała mi się ekipa do robienia więźby dachowej , a czas goni (właściwie to mieliśmy zaczynać konstrukcję dachu za tydzień) - w związku z tym bardzo proszę o namiary na solidnych wykonawców więźby dachowej z okolic Krakowa - budowa w miejscowości Więcławice Stare.

Edyta M
11-06-2011, 13:23
Witam. Ponieważ wysypała mi się ekipa do robienia więźby dachowej , a czas goni (właściwie to mieliśmy zaczynać konstrukcję dachu za tydzień) - w związku z tym bardzo proszę o namiary na solidnych wykonawców więźby dachowej z okolic Krakowa - budowa w miejscowości Więcławice Stare.

Moge polecic swojego dekarza
Pan Franciszek Wrona - Dekarz
tel : 513 - 067 - 338
Jest bardzo zajety , ale jak powie ze przyjedzie i zrobi to zrobi ..... bardzo slowny czlowiek

Edyta M
12-06-2011, 20:28
Na czarna liste postanowilam wpisac :

Czarna lista :
Tynki wewnetrzne
Wieslaw Zmuda 722 051 874 i Pawel Kazimierczyk 722 315 161
Panowie wielokrotnie byli polecani na FM wiec i ja postanowilam skorzystac z uslug ich firmy tynkarskiej . Wiedzac , ze dobrych fachowcow nalezy umawiac z duzym wyprzedzeniem juz na poczatku grudnia 2010 r. umowilam P. Zmude na budowie .... przyjechal , ogladnal dom , zrobil wycene .... termin rozpoczecia prac polowa maja 2011 r...... Zadzwonilam jeszcze dwukrotnie przed umowionym terminem czy wszystko idzie zgodnie z planem Pan Zmuda odpowiedzial , ze zjawia sie w terminie .... Pod koniec marca 2011 otrzymalismy telefon od P. Kazimierczyka z informacja o rzekomym wypadku na budowie P. Zmudy i jego kilkumiesiecznej niezdolnosci do pracy z powodu uszkodzenia kregoslupa ....prawie uwierzylam w cala te historie ..... wypadki chodza po ludziach prawda ??? Niestety okazalo sie , ze P. Zmuda wymienil prace u mnie na byc moze latwiejszy ( intratniejszy ) kontrakt z innym Inwestorem i pracuje cieszac sie doskonalym zdrowiem .
Przepraszam , ze az tak sie rozpisalam ..... ale to kolejny dowod na to iz nie chodzi tutaj tylko o to zeby byc DOBRYM fachowcem , ale przede wszystkim trzeba byc rowniez UCZCIWYM czlowiekiem bo po to umawiamy wykonawcow tak wczesnie aby miec pewnosc iz nas nie zawioda i pojawia sie w ustalonym czasie aby wykonac swoja prace .

Blutka
14-06-2011, 08:19
Czy firma Aqua jeszcze działa?
Może Pan Jacek zmienił maila i numer telefonu?
Bo robił mi instalację i chciałam, żeby mi zrobił jeszcze filtr do wody, dodatkowy kranik i kilka drobnych rzeczy, bo zna dobrze tą instalację, ale nie odpowiada na maile i nie mogę się dodzwonić. :(

Zbigniew100
14-06-2011, 08:22
Czy firma Aqua jeszcze działa?
Może Pan Jacek zmienił maila i numer telefonu?
Bo robił mi instalację i chciałam, żeby mi zrobił jeszcze filtr do wody, dodatkowy kranik i kilka drobnych rzeczy, bo zna dobrze tą instalację, ale nie odpowiada na maile i nie mogę się dodzwonić. :(

Aktualny telefon do Pana Adama ( współwłaściciela 601 868 127 mail [email protected]

face
16-06-2011, 16:14
GURBL Budownictwo. Ja korzystałem, budowali dom.
Może troszkę nie zgrali się w terminie (3 tygodnie) to mogę ich szczerze polecić, kompetentni pracownicy, którzy mają niemałą wiedzę.

ciekawy materiał dla chcących współpracować z firmą Gurbl Budownictwo z Węgrzc Wielkich.
bohaterem jest p. Konrad, szef - pełnomocnik - doradca biznesowy - handlowy i złota rączka

generalnie popis wiedzy, staranności i jakości:)

http://www.youtube.com/watch?v=K-8C_HbPxAA (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DK-8C_HbPxAA)
http://www.youtube.com/watch?v=ZuUME5uHIpY (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DZuUME5uHIpY)

jacklyn87
16-06-2011, 16:51
Witam

a ja daje CEBUD pieco-kominki www.cebud.eu bo są sprawdzeni
żeby było jan najwięcej takich firm kominkowych, którym zależy na solidnie wykonanej robocie.

Edyta M
17-06-2011, 04:26
Witam

a ja daje CEBUD pieco-kominki www.cebud.eu (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.cebud.eu) bo są sprawdzeni
żeby było jan najwięcej takich firm kominkowych, którym zależy na solidnie wykonanej robocie.

Moze wrzuc kilka fotek z wykonanego kominka u Ciebie w domu ....;););)

komentator
20-06-2011, 20:31
Na czarna liste postanowilam wpisac :

Czarna lista :
Tynki wewnetrzne
Wieslaw Zmuda 722 051 874 i Pawel Kazimierczyk 722 315 161
Panowie wielokrotnie byli polecani na FM wiec i ja postanowilam skorzystac z uslug ich firmy tynkarskiej . Wiedzac , ze dobrych fachowcow nalezy umawiac z duzym wyprzedzeniem juz na poczatku grudnia 2010 r. umowilam P. Zmude na budowie .... przyjechal , ogladnal dom , zrobil wycene .... termin rozpoczecia prac polowa maja 2011 r...... Zadzwonilam jeszcze dwukrotnie przed umowionym terminem czy wszystko idzie zgodnie z planem Pan Zmuda odpowiedzial , ze zjawia sie w terminie .... Pod koniec marca 2011 otrzymalismy telefon od P. Kazimierczyka z informacja o rzekomym wypadku na budowie P. Zmudy i jego kilkumiesiecznej niezdolnosci do pracy z powodu uszkodzenia kregoslupa ....prawie uwierzylam w cala te historie ..... wypadki chodza po ludziach prawda ??? Niestety okazalo sie , ze P. Zmuda wymienil prace u mnie na byc moze latwiejszy ( intratniejszy ) kontrakt z innym Inwestorem i pracuje cieszac sie doskonalym zdrowiem .
Przepraszam , ze az tak sie rozpisalam ..... ale to kolejny dowod na to iz nie chodzi tutaj tylko o to zeby byc DOBRYM fachowcem , ale przede wszystkim trzeba byc rowniez UCZCIWYM czlowiekiem bo po to umawiamy wykonawcow tak wczesnie aby miec pewnosc iz nas nie zawioda i pojawia sie w ustalonym czasie aby wykonac swoja prace .


Hmmm....tak się składa że jestem szczęśliwym posiadaczem tynków wykonanych przez P .Żmudę (jak i pewno wielu forumowiczów również),więc zabiorę głos.Trudno uwierzyć w to wszystko co napisałaś.A może ....P. Żmuda po prostu przestraszył się Ciebie ?Inwestorów podobnie jak i wykonawców dzielimy na tych dobrych i tych złych.Czasem lepiej "odpuścić" niż słyszeć nad sobą ciągły oddech inwestora i jego uwagi....Powiedz,jak to jest że 99,9 % forumowiczów jest zadowolona z P.Żmudy z wyjątkiem Ciebie ?
BTW : tak szybko ,odnośnie firmy którą zareklamowałaś (chodzi o okna ) .Dowiedzieliśmy się krótkiej historii,oraz jaka to wspaniała jest P. Karolina (bo jeździ na pomiary itd,itp) Przecież żaden szanujący się dystrybutor okien nie polega na pomiarach wykonanych przez inwestora lub kierownika.Sam zawsze "ściąga" te wymiary .Nic w tym nadzwyczajnego i cudownego.Mam tylko takie pytanie : w Krk jest kilku dystrybutorów Oknoplastu.Dlaczego az wybrałaś się do Bochni ? To tak na marginesie .
Wybacz,ale nie przekonałaś mnie do P. Karoliny ,oraz do tego że P.Żmuda jest "beeeee" ...Mimo swych 3000 postów....
Pozdrawiam

ziuta62
20-06-2011, 22:18
Witam! Ja to wam zazdroszczę! Wszystko Kraków i okolice. A na Podhalu nic. Poszukuje architekta, który "nie ma problemów ze słuchem". Potknęłam się na jednym, ale nie bedę obsmarowywać. Okolice Nowego Targu, Szczawnicy. Jakikolwiek namiar mile widziany.
Dziękuję i pozdrawiam!!!

Edyta M
21-06-2011, 03:01
Hmmm....tak się składa że jestem szczęśliwym posiadaczem tynków wykonanych przez P .Żmudę (jak i pewno wielu forumowiczów również),więc zabiorę głos.Trudno uwierzyć w to wszystko co napisałaś.A może ....P. Żmuda po prostu przestraszył się Ciebie ?Inwestorów podobnie jak i wykonawców dzielimy na tych dobrych i tych złych.Czasem lepiej "odpuścić" niż słyszeć nad sobą ciągły oddech inwestora i jego uwagi....Powiedz,jak to jest że 99,9 % forumowiczów jest zadowolona z P.Żmudy z wyjątkiem Ciebie ?
BTW : tak szybko ,odnośnie firmy którą zareklamowałaś (chodzi o okna ) .Dowiedzieliśmy się krótkiej historii,oraz jaka to wspaniała jest P. Karolina (bo jeździ na pomiary itd,itp) Przecież żaden szanujący się dystrybutor okien nie polega na pomiarach wykonanych przez inwestora lub kierownika.Sam zawsze "ściąga" te wymiary .Nic w tym nadzwyczajnego i cudownego.Mam tylko takie pytanie : w Krk jest kilku dystrybutorów Oknoplastu.Dlaczego az wybrałaś się do Bochni ? To tak na marginesie .
Wybacz,ale nie przekonałaś mnie do P. Karoliny ,oraz do tego że P.Żmuda jest "beeeee" ...Mimo swych 3000 postów....
Pozdrawiam

Komentator i wlasnie po to zarejestrowales sie dzisiaj na forum zeby bronic Pana Zmudy ???? ;) ... WOW imponujace , czyli ja jestem tym chwalebnym wyjatkiem od reguly , ( a przepraszam ktory z panow Zmuda czy Kazimierczyk ukrywa sie pod sygnaturka KOMENTATOR ;)) . Moze tylko ja mialam odwage zeby napisac jakim " krnabrnym " wykonawca okazal sie ..... nie mial po prostu cywilnej odwagi zeby powiedziec jaka jest prawda tylko wymyslil rzewna historyjke o wypadku na budowie , zadaj pytanie ilu inwestorom wykonal tynki w czasie kiedy to rzekomo byl ( jest ) na zwolnieniu lekarskim bez mozliwosci podjecia pracy czyli od marca do lipca .... Pewnie w tym czasie u Ciebie zamiast u mnie pracowal ... :D stad ta wiedza . Jesli chodzi o okna to moze najpierw przeczytaj moje 3000 postow zanim zaczniesz sie wypowiadac gdzie jest mi blizej do Bochni czy do Krakowa ? myslisz , ze jak malopolska to wszyscy w Krakowie musza mieszkac http://emotikona.pl/emotikony/pic/2smiech.gif (http://emotikona.pl/emotikony/) A P. Karolina nie raz przyjezdzala na pomiary .... i nie dlatego , ze taka cudowna jest :D , ale dlatego ze jeszcze dokonywane byly zmiany i nie chciala opierac sie na wyliczeniach Kierownika bo Ona odpowiadala za zamowienie . Ciesze sie , ze nie przekonalam Ciebie do Pani Karoliny Ona tez pewnie nie bylaby zadowolona gdybym " podeslala " jej takiego Inwestorka .... ale , ale skoro masz juz tynki zrobione to chyba okien nie bedziesz teraz wstawial ???? Bede sledzila Twoje wpisy na forum ... no chyba , ze byl to jednorazowy " wyskok " w obronie tynkarzy ..... Na szczescie ja znalazlam takich ktorzy nie obawiaja sie " mojego oddechu na plecach " , bo wierza w swoja fachowosc i zgodnie z umowa pojawili sie w wyznaczonym terminie na budowie ..... jak widac sa jeszcze slowni wykonawcy , ktorych nawet na forum nie trzeba polecac ..... a prawda i tak obroni sie sama .
Pozdrawiam cieplutko http://emotikona.pl/emotikony/pic/2gwizd.gif (http://emotikona.pl/emotikony/) i moze do nastepnego razu kiedy to znow staniesz w obronie kogos kogo ja umieszcze na czarnej liscie http://emotikona.pl/emotikony/pic/policjant.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

anszo1
21-06-2011, 10:17
GURBL BUDOWNICTWO- UWAGA ta firma to totalna porażka.Pan Konrad, który podaje się za właściciela to niekompetentny, arogancki, niedouczony nie potrafiący zapanować nad pracownikami i nad samym sobą OSZUST. Bierze pieniądze a potem zwodzi inwestorów coraz to nowymi bajkami.Od trzech miesięcy podłącza mi wodę i to albo nie może znaleść klucza, albo łopaty... Szkoda słów i pieniędzy.LUDZIE STRZEŻCIE SIĘ TEJ FIRMY !!!!! Jeśli chcecie wiedzieć jak funkcjonuje zapraszam na http://www.youtube.com/watch?v=K-8C_HbPxAA + cz.2. System działania niestety od lat taki sam.

anszo1
21-06-2011, 10:19
Czy miał ktoś doświadczenie z firmą Gurbl Budownictwo Państwa Lenartowiczów (Węgrzce Wielkie k. Niepołomic)? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

GURBL BUDOWNICTWO- UWAGA ta firma to totalna porażka.Pan Konrad, który podaje się za właściciela to niekompetentny, arogancki, niedouczony nie potrafiący zapanować nad pracownikami i nad samym sobą OSZUST. Bierze pieniądze a potem zwodzi inwestorów coraz to nowymi bajkami.Od trzech miesięcy podłącza mi wodę i to albo nie może znaleść klucza, albo łopaty... Szkoda słów i pieniędzy.LUDZIE STRZEŻCIE SIĘ TEJ FIRMY !!!!! Jeśli chcecie wiedzieć jak funkcjonuje zapraszam na http://www.youtube.com/watch?v=K-8C_HbPxAA + cz.2. System działania niestety od lat taki sam.

anszo1
21-06-2011, 11:03
ciekawy materiał dla chcących współpracować z firmą Gurbl Budownictwo z Węgrzc Wielkich.
bohaterem jest p. Konrad, szef - pełnomocnik - doradca biznesowy - handlowy i złota rączka

generalnie popis wiedzy, staranności i jakości:)

http://www.youtube.com/watch?v=K-8C_HbPxAA (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DK-8C_HbPxAA)
http://www.youtube.com/watch?v=ZuUME5uHIpY (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DZuUME5uHIpY)

Ja dałam się nabrać na te wszystkie solidne i kompetentne wyrażenia i zapewnienia. Kosztowało mnie to 11 tys.zł i od trzech miesięcy nie mogę doprosić się zakończenia prac. Szkoda słów.... płakać już też nie mam siły....

komentator
21-06-2011, 15:35
Komentator i wlasnie po to zarejestrowales sie dzisiaj na forum zeby bronic Pana Zmudy ???? ;) ... WOW imponujace , czyli ja jestem tym chwalebnym wyjatkiem od reguly , ( a przepraszam ktory z panow Zmuda czy Kazimierczyk ukrywa sie pod sygnaturka KOMENTATOR ;)) . Moze tylko ja mialam odwage zeby napisac jakim " krnabrnym " wykonawca okazal sie ..... nie mial po prostu cywilnej odwagi zeby powiedziec jaka jest prawda tylko wymyslil rzewna historyjke o wypadku na budowie , zadaj pytanie ilu inwestorom wykonal tynki w czasie kiedy to rzekomo byl ( jest ) na zwolnieniu lekarskim bez mozliwosci podjecia pracy czyli od marca do lipca .... Pewnie w tym czasie u Ciebie zamiast u mnie pracowal ... :D stad ta wiedza . Jesli chodzi o okna to moze najpierw przeczytaj moje 3000 postow zanim zaczniesz sie wypowiadac gdzie jest mi blizej do Bochni czy do Krakowa ? myslisz , ze jak malopolska to wszyscy w Krakowie musza mieszkac http://emotikona.pl/emotikony/pic/2smiech.gif (http://emotikona.pl/emotikony/) A P. Karolina nie raz przyjezdzala na pomiary .... i nie dlatego , ze taka cudowna jest :D , ale dlatego ze jeszcze dokonywane byly zmiany i nie chciala opierac sie na wyliczeniach Kierownika bo Ona odpowiadala za zamowienie . Ciesze sie , ze nie przekonalam Ciebie do Pani Karoliny Ona tez pewnie nie bylaby zadowolona gdybym " podeslala " jej takiego Inwestorka .... ale , ale skoro masz juz tynki zrobione to chyba okien nie bedziesz teraz wstawial ???? Bede sledzila Twoje wpisy na forum ... no chyba , ze byl to jednorazowy " wyskok " w obronie tynkarzy ..... Na szczescie ja znalazlam takich ktorzy nie obawiaja sie " mojego oddechu na plecach " , bo wierza w swoja fachowosc i zgodnie z umowa pojawili sie w wyznaczonym terminie na budowie ..... jak widac sa jeszcze slowni wykonawcy , ktorych nawet na forum nie trzeba polecac ..... a prawda i tak obroni sie sama .
Pozdrawiam cieplutko http://emotikona.pl/emotikony/pic/2gwizd.gif (http://emotikona.pl/emotikony/) i moze do nastepnego razu kiedy to znow staniesz w obronie kogos kogo ja umieszcze na czarnej liscie http://emotikona.pl/emotikony/pic/policjant.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

NA WSTĘPIE CHCIAŁBYM PRZEPROSIĆ WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW ZA KRÓTKIE PRZEKOMARZANIA KTÓRE ZAISTNIAŁY POMIĘDZY MNĄ A NIEJAKĄ EDYTĄ M. Forum to nie miejsce na takie rzeczy,jednak ustosunkuje się do tego co napisała ta pan/i i na tym zakończę .
1. Hmmmm….no prawie mnie rozgryzłaś ..Ale : tynki już mam dawno zrobione,a i panem Żmudą nie jestem

2. Co do Twoich 3000 postów – nie,nie czytałem i nie zamierzam.Przeczytałem kilka ostatnich (zresztą nic nie wnoszących do tematu ) ,i na resztę nie mam już ochoty. Poza tym nie mam na to czasu ,zresztą jak 99 % forumowiczów pracujących od rana do wieczora żeby zarobić na raty. Wnioskuję po ilości wpisów że Ty nie musisz się tym martwić ,skoro masz czas na ich pisanie po kilka dziennie.

3.Masz rację: nie przekonałaś mnie do P.Karoliny .Zapachniało po prostu tanią reklamą z Twojego postu .Ot i tyle .

4. Myślę ze powinnaś ‘śledzić „ kogoś innego, niekoniecznie moje posty .Nie będę tłumaczył dlaczego. Myślę ze sama to zrozumiesz ;)
I takie krótkie podsumowanie :
- ilość Twoich postów na forum , nie czyni Cię wcale wiarygodną
- tynkarzy bronić nie muszę : są świetni w tym co robią .

Życzę miłego,dalszego budowania z niekoniecznie „znikającymi” fachowcami :)

mathiasso
21-06-2011, 21:43
NA WSTĘPIE CHCIAŁBYM PRZEPROSIĆ WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW ZA KRÓTKIE PRZEKOMARZANIA KTÓRE ZAISTNIAŁY POMIĘDZY MNĄ A NIEJAKĄ EDYTĄ M. Forum to nie miejsce na takie rzeczy,jednak ustosunkuje się do tego co napisała ta pan/i i na tym zakończę .
1. Hmmmm….no prawie mnie rozgryzłaś ..Ale : tynki już mam dawno zrobione,a i panem Żmudą nie jestem

2. Co do Twoich 3000 postów – nie,nie czytałem i nie zamierzam.Przeczytałem kilka ostatnich (zresztą nic nie wnoszących do tematu ) ,i na resztę nie mam już ochoty. Poza tym nie mam na to czasu ,zresztą jak 99 % forumowiczów pracujących od rana do wieczora żeby zarobić na raty. Wnioskuję po ilości wpisów że Ty nie musisz się tym martwić ,skoro masz czas na ich pisanie po kilka dziennie.

3.Masz rację: nie przekonałaś mnie do P.Karoliny .Zapachniało po prostu tanią reklamą z Twojego postu .Ot i tyle .

4. Myślę ze powinnaś ‘śledzić „ kogoś innego, niekoniecznie moje posty .Nie będę tłumaczył dlaczego. Myślę ze sama to zrozumiesz ;)
I takie krótkie podsumowanie :
- ilość Twoich postów na forum , nie czyni Cię wcale wiarygodną
- tynkarzy bronić nie muszę : są świetni w tym co robią .

Życzę miłego,dalszego budowania z niekoniecznie „znikającymi” fachowcami :)

miałem nie pisać żeby nie zaśmiecać wątku ale z jednym nie mogę się zgodzić:
Tynkarze jak każda ekipa mogli być świetni ale mogli też "zejść" na złą drogę albo "palma" odbiła jak zwał tak zwał, przecież to że fachowiec jest dobry nie znaczy że będzie takim na zawsze, sam korzystałem z usług Pana Żmudy ale to było ponad 2 lata temu i wtedy go polecałem, ale jestem skłonny uwierzyć Edycie że coś się u niego delikatnie mówiąc popsuło..... i tyle w tym temacie.

Mozarcik
22-06-2011, 18:09
miałem nie pisać żeby nie zaśmiecać wątku ale z jednym nie mogę się zgodzić:
Tynkarze jak każda ekipa mogli być świetni ale mogli też "zejść" na złą drogę albo "palma" odbiła jak zwał tak zwał, przecież to że fachowiec jest dobry nie znaczy że będzie takim na zawsze, sam korzystałem z usług Pana Żmudy ale to było ponad 2 lata temu i wtedy go polecałem, ale jestem skłonny uwierzyć Edycie że coś się u niego delikatnie mówiąc popsuło..... i tyle w tym temacie.

Niestety, ale potwierdzam na własnej skórze... My doświadczyliśmy też podobnej "przemiany" w usłgach elektryka, pana Celera. Raz, że polecany tu na forum, a dwa przez naszych znajomych, u których wykonywał instalację jakieś 2 lata temu. U nas w tym roku się z nim umówiliśmy. I do samego wykonania póki co nie mam zastrzeżeń, ale nie polecę z uwagi na jedną rzecz: chciał nas po prostu naciągnąć na kosztach materiałów. Może i głupota, bo skala niewielka, ale jednak liczy się zasada. Miało być taniej, oferta specjalna, materiały po koszcie i bez VAT. A jak usłyszeliśmy cenę materiałów, to nie mogliśmy wyjść ze zdziwienia. Postanowiliśmy zatem sami za nie zapłacić w hurtowni i wówczas się okazało, że pan Celer wycofał z naszgo zlecenia kilka materiałów (chyba mieliśmy płacic za czyjeś inne!), a cena z VAT okazała się jeszcze mniejsza. No i dodatkowo ten VAT jeszcze częściowo odliczymy. Chyba więc mathiaso ma rację - ludzie się zmieniają i nawet najlepsi fachowcy też. Trzeba więc trzymac rękę na pulsie...

Mozarcik
22-06-2011, 18:20
Za nami kolejne zmagania budowlane, więc po krótce podsumuję:

BIAŁA LISTA (na szczęście tylko taka póki co w tym etapie)

1. ekipa tynkarzy pana Krzysztofa Kuciela (tel. na priv); na czas się stawili, na czas wykonali zlecenie, standardowo posprzątali, żadnych problemów, tynki proste, kąty zachowane
2. instalacja odgromowa - pan Andrzej Brzeziński (aż dziw, ale namiar z gazety!) - tel. na priv; j/w - na czas, zgodnie z zamówieniem, bez najmniejszego "ale"
3. alarm - Tomasz Ormaniec. Tu była fajna historia, bo rozmawialiśmy z kilkoma ekipami i wszyscy mówili wyższą cenę. Pan Tomek był polecony od znajomych. Pozostali fachowcy, jak kontaktowali się zapytać, czy podejmiemy z nimi współpracę, jak słyszeli cenę Pana Tomka to w tym momencie chcieli negocjować cenę i zejść do tego pułapu... Czy nie można było od razu tak, a nie wystawiać sie na śmiech post factum? :) Chcieli zwyczajnie więcej zarobić (lub na wiecej naciagnąć nieświadomych klientów - zwał jak chciał). Pana Tomka polecamy także: najtańszy, solidny, słowny.

Teraz czekamy, aż kolejna ekipa zakończy wylewki i ocieplenie, pan stolarz schody, a kolejni fachowcy bramy garażowe, kominek etc.. - update soon.

agrafka8
23-06-2011, 10:50
Witam u Nas....BIAŁA LISTA-OKNO-POL-montaż okien terminowo,sprawnie,wszelkie poprawki uwzgędniono bez mruczenia i marudzenia.(montaż w strefie ocieplenia).
-Wylewki -pan Rafał 504213409-rewelacyjny kontakt,profesjonalizm,cena barrdzo przystępna.
-TYNKI Cem-Wap-młoda ekipa,czysta,spisana umowa,terminowo i równo 793380115.Firma Multihome przydomowa oczyszczalnia....od początku do realizacji super kontakt,rzeczowo i konkretnie ,profesjonalnie i bardzo atrakcyjna cena.pan Gajek 727662566.

qjanr
24-06-2011, 17:10
Witam, co prawda mam tu małą wiarygodność z powodu małej liczby wysłanych postów, jednak polecam polecaną już tutaj ekipę od p. Grzegorza z okolic Lubnia, tel. 600 975 394.
Miałem wcześniej zrobione fundamenty (jesienią, projekt: dom w tamaryszkach 4), natomiast ta ekipa zajęła się ścianami, stropami i dachem łącznie z pokryciem dachówką i rynnami (SSO). Panowie zapiep...ją aż się kurzy, ledwo nadążałem z materiałami. Jestem zadowolony z jakości i szybkości ich pracy.

Kallula
24-06-2011, 23:25
Polecamy Pana od ocieplenia poddasza i zabudowy kartowo-gipsowej - Bogusław Stępski 501-075-307.
Polecił nam go fliziarz Pan Wojtek-też gorąco polecamy(793-991-143) polecony nam przez Redpradnika.Współpraca z nimi rewelacja.
Teraz testujemy Pana Maćka ,rowniez namiar od Redpradnika i Ulkap.Napiszemy po skonczonej pracy,czyli w sierpniu-wtedy bedzie montaż schodów.

p.s słowo od mojej drugiej połówki: Pan Bogusław człowiek dusza. Rozmowa na poziomie Bizness Center Club. Opanowanie niewyrywne wypowiedzi klasa poprostu klasa. Jeśli komukolwiek brakuje kontaktu z wykonawcami na poziomie z góry polecam, ten Pan jest w pełni tego słowa znaczeniu uczciwy. Masę czasu spędził w Austrii gdzie partactwo, prowizorka, półśrodki, itp. najnormalniej w świecie nie mają prawa bytu bo inaczej wypadasz lub schodzisz na margines "wykończeniówki". Ustala uczciwie stawkę i jest profesjonalistą w swoim fachu. Wykonuje pracę rzetelnie sumiennie z pełną dbałością o szczegóły. p.s 2 :) przyjaciele zwą go Harnaś myślę, że ten przydomek nie tylkoodwołuje się do jego długich włosów :) co do pełnego zaangażowania w sprawiedliwość i niesienie pomocy "zatroskanym" inwstorom. Gorąco polecam!:).

Z Panem Wojtkiem jestem w trakcie współpracy więc podzielę się moimi przemyśleniami po ich zakończeniu at/in this time oby tak dalej!

Mam też nieśmiałą prosbę o polecenie kogos sprawdzonego do drzwi drewnianych ,wewnętrznych.Będę ogromnie wdzieczna.Pozdrawiam

Piotr_M
25-06-2011, 07:33
Mam też nieśmiałą prosbę o polecenie kogos sprawdzonego do drzwi drewnianych ,wewnętrznych.Będę ogromnie wdzieczna.Pozdrawiam

Chodzi o montaż czy też wykonanie? Jeśli o wykonanie to ja proponuję udać się do Kasiny i obejrzeć drzwi produkowane przez Pan Jóżefa Lulka. Oczywiscie wyprodukowane drzwi montują jego ekipy.

Kallula
25-06-2011, 10:50
miałem nie pisać żeby nie zaśmiecać wątku ale z jednym nie mogę się zgodzić:
Tynkarze jak każda ekipa mogli być świetni ale mogli też "zejść" na złą drogę albo "palma" odbiła jak zwał tak zwał, przecież to że fachowiec jest dobry nie znaczy że będzie takim na zawsze, sam korzystałem z usług Pana Żmudy ale to było ponad 2 lata temu i wtedy go polecałem, ale jestem skłonny uwierzyć Edycie że coś się u niego delikatnie mówiąc popsuło..... i tyle w tym temacie.





Zgadzam się całkowicie...Pan Żmuda w kwietniu wykonał u nas tynki i z jakosci jesteśmy bardzo zadowoleni, malarze też oczywiscie zadowoleni ,chodzą i głaskają ściany:)
Ale też niewiele brakowalo i pan Zmuda by do nas nie przyszedł,choć był umawiany pół roku wcześniej,a to za sprawa innego malarza którego nam podesłał,i bidulek malarz,młody chłopaczek tak sie przestraszył mojego tescia,który mu zadał kilka pytań na temat kładzenia fliz,że przedstawił go Panu Żmudzie jako potwora u którego absolutnie nie powinien podejmowac się pracy...wiec Pan Żmuda tydzień przed umowionym terminem prac poinformował nas że jednak nie podejmie się pracy u nas...wybłagalismy i w końcu przyszedł,super robotę wykonał i na koniec usłyszał od mojego męża:"Nie taki diabeł straszny jak go malują ,prosze pozdrowić Pana malarza...":)
Ale po całej tej sytuacji rozumiem co czuje ktoś kto zostaje przez wykonawcę wystawiony w ostatniej chwili do wiatru,zwłaszcza przez super fachowca na którego czekał pół roku i na dodatek tak jak EdytaM buduje dom "na odległość",co jest wiadomo jeszcze bardziej utrudnione...

glacjusz
26-06-2011, 13:40
Witam

Z czystym sercem mogę polecić pana Staszka Wąsika, który działa wraz z bratem. Panowie specjalizują się w zabudowie poddasza, u mnie robili ocieplenie poddasza w miesiącach zimowych wraz z wybiciem całego poddasza deskami boazeryjnymi- wyszło naprawdę super. Panowie również robią to z karton-gipsu, jeżeli ktoś potrzebuje. Cenowo przystępni, dokładni, kulturalni, po prostu Im się chce. Nr telefonu: 889 927 244.
Szkoda tylko, że to jak na razie jedyna porządna ekipa, która odwiedziła moją budowę, a jestem przy wykończeniówce. Podpisuję się pod tym, że czasem polecany wykonawca na forum niekoniecznie potrafi zrobić tak, jak zrobił gdzieś indziej...Ech...

Piotr_M
27-06-2011, 07:29
Kallula - system odrzuca odpowiedź na priva.

Kontakt do Pan Józefa Lulka (Kasina Wielka - producent drzwi) - mail <[email protected]> ; tel 18 3314025

Renata.W
27-06-2011, 12:01
Witam, czy ktoś kupił w ostatnim czasie pustak 25 wienerberger taniej niz 5,00zł?

Zbigniew100
27-06-2011, 12:22
A to po ile wyjdzie ;
http://www.e-cegly.pl/p,pl,115,pustak+ceramiczny+wienerberger+poroton+30 .html

kacha.crac
28-06-2011, 20:32
Piotr Król firma Viggo, Krzysztoforzyce. Serdecznie NIE POLECAM!

Nasze perypetie z kuchnia zaczeły sie 6 lutego kiedy to podpisalismy umowe na wykonanie kuchni, z terminem realizacji 4 kwietnia. Pan Król zgarnal od nas 30% zaliczke i tyle go bylo widac, w miedzy czasie dzwonilam parokrotnie aby dowiedziec sie jak idzie robota ale dostawalam enigmatyczne odpowiedzi ze ok. w przedzien montazu o 23 dostalam sms o tresci " nie bedzie mnie jutro cos mi wypadlo" i tak bujalismy sie kolejny tydzien. W koncu kuchnia przyjechala: obszczerbana, kompletnie nie pod wymiar kuchni, co wiazalo sie z wielona przerobkami (rurki od gazu, prad etc) i w kolorze ktorego nie zamawialismy (zoltawy zamiast sniezno biały)

Montezy tez okazali sie jacyc z przypadku (kumple robiacy Panu Piotrowi przysluge) ktorzy na wszystkie moje uwagi reagowali haslem " niech sie kolega cieszy ze my w ogole przyjechalismy, bo my tu w ramach przyslugi dla kolegi".

Mozecie sobie wyobrazic jak robi sie zlecenie za ktore nie odpowiadasz nazwiskiem i robisz je w ramach przyslugi dla kolegi?

Po wielkiej awanturze jaka urzadzilismy, zlecenie zaczal podwykonywac jego brat. Fachowiec calkiem sprawny i rzeczowy aczkolwiek kompletnie nie orientowal sie w ustaleniach miedzy mna a jego bratem i stad wynikalo mnostwo bledow. Np wysylam zdjecia jak ma byc zamontowana korona nad meblami, przyjezdzam a zamontowana jest calkiem inaczej...na moje uwagi a propos zdjec slysze " ale brat mi zadnych zdjec nie pokazywal"

Pan Piotr Krol pokazal sie na "miejscu akcji" jedynie po odbior pieniedzy.
Reklamacja na cargo w tym momencie rozpatrywana jest drugi miesiac, Pan pseudo fachowiec jedzie do mnie niemalze codziennie z tym cargo .......tylko dojechac nie moze. (nie odbiera telefonow, wiecznie klamie i zwodzi)

Mam nadzieje ze ten post nieco zamiesza w jego zawodowym zyciu bo chyba sadzi ze ma tylu klientow ze juz wcale nie musi sie z nimi liczyc.

pozdrawiam

dwiemuchy
29-06-2011, 10:09
Czy firma Aqua jeszcze działa?
Może Pan Jacek zmienił maila i numer telefonu?
Bo robił mi instalację i chciałam, żeby mi zrobił jeszcze filtr do wody, dodatkowy kranik i kilka drobnych rzeczy, bo zna dobrze tą instalację, ale nie odpowiada na maile i nie mogę się dodzwonić. :(

Wlasnie rozmawialem ze znajomym, ktoremu p. Jacek robil instalacje - podobno zmarl kilka miesiecy temu (nagla choroba), ale firma dalej dziala. Cholera, to druga osoba (po moim majstrze) z budowlancow o ktorych smierci sie dowiaduje.

Zbigniew100
29-06-2011, 10:34
Przykra sprawa.:(


Dziękujemy p. Jacku
http://www.zhp.miechow.pl/PO2006/znicz.jpg

Edyta M
29-06-2011, 13:37
Wlasnie rozmawialem ze znajomym, ktoremu p. Jacek robil instalacje - podobno zmarl kilka miesiecy temu (nagla choroba), ale firma dalej dziala. Cholera, to druga osoba (po moim majstrze) z budowlancow o ktorych smierci sie dowiaduje.

Kurcze ja tez zaczynam wierzyc , ze ktos kto u mnie pracuje " odchodzi w zaswiaty " .... 3 osoby ( panowie budowlancy ) z ktorymi mialam kontakt zmarly ....

Zbigniew74
29-06-2011, 14:11
Wlasnie rozmawialem ze znajomym, ktoremu p. Jacek robil instalacje - podobno zmarl kilka miesiecy temu (nagla choroba), ale firma dalej dziala. Cholera, to druga osoba (po moim majstrze) z budowlancow o ktorych smierci sie dowiaduje.

Faktycznie Pan Jacek zmarł. Bardzo szkoda, jeden z kilku fachowców z którym bardzo dobrze mi się współpracowało.

mathiasso
29-06-2011, 16:36
Wlasnie rozmawialem ze znajomym, ktoremu p. Jacek robil instalacje - podobno zmarl kilka miesiecy temu (nagla choroba), ale firma dalej dziala. Cholera, to druga osoba (po moim majstrze) z budowlancow o ktorych smierci sie dowiaduje.

no to rzeczywiście smutna wiadomość :(, Pan Jacek człowiek dowcipny i bardzo miły.
niech odpoczywa w spokoju.

Tymczasowynick
30-06-2011, 12:08
No to jest nas troje ........ poszukuje do ocieplenia domu solidnej ekipy juz od kilku miesiecy ......

Zapraszam więc do kontaktu pod numer tel: 606 471 235.
Wszelkie szczegóły + przykłady realizacji do omówienia. Najbliższe terminy to wrzesień.
Pozdrawiam
Piotr Stec

Kallula
30-06-2011, 23:28
Niestety u nas Pan Jacek już nie zdążył wykonać instalacji.Rozmawialiśmy z nim telefonicznie ,mówił ze jest chory,myślelismy że to przeziębienie bo była to zima,a potem przyjechał jego wspólnik Pan Adam i do końca jego pracy myslelismy że sie rozdzielają i Pan Jacek pracuje na innej budowie...dopiero niedawno dowiedzielismy sie że nie ma go juz wsród nas...

Chciałabym polecić Pana Adama z firmy Aua jako świetnego fachowca i duszę człowieka - 601-868-127

Kallula
30-06-2011, 23:31
Edytko po tym co napisałaś w ostatnim poście na tej liście to Pan Żmuda chyba się cieszy ze jednak u Ciebie nie pracował:):):)

Edyta M
01-07-2011, 00:45
Edytko po tym co napisałaś w ostatnim poście na tej liście to Pan Żmuda chyba się cieszy ze jednak u Ciebie nie pracował:):):)

:p:p:p

GosiaTomek
03-07-2011, 21:44
Czy może ktoś poradzic nam jak dobrze ocieplic, komin spalinowy Schidla połaczony z obmurowanymi przewodami wentylacyjnymi ?

GosiaTomek
03-07-2011, 21:56
Polecamy
geodeta Michał Nowosielski 606 -345 -281 dobrze i szybko w przystępnej cenie.

Stolarz Władysław z Wawrzyńczyc koło Krakowa, solidnie i ładnie. wykonał nam schody.

MMat
03-07-2011, 23:20
Witam,

Podajcie jakiś namiar na Pana Władysława od schodów.

Właśnie poszukuje kogoś solidnego do schodów drewnianych samonośnych.
Jeżeli ktoś jeszcze może kogoś polecić to proszę o namiary.

Byłem w Scalaris'ie ale nie do końca podchodzi mi ich deska.
Polecany na forum Pan Maciek ma terminy na listopad - trochę za długo.
Podobają mi się modułowe z Teko ale opinie w necie są na ich temat zróżnicowane. Może ktoś z Was używa takich schodów?

GosiaTomek
04-07-2011, 08:06
Witam,

Podajcie jakiś namiar na Pana Władysława od schodów.

Właśnie poszukuje kogoś solidnego do schodów drewnianych samonośnych.
Jeżeli ktoś jeszcze może kogoś polecić to proszę o namiary.

Byłem w Scalaris'ie ale nie do końca podchodzi mi ich deska.
Polecany na forum Pan Maciek ma terminy na listopad - trochę za długo.
Podobają mi się modułowe z Teko ale opinie w necie są na ich temat zróżnicowane. Może ktoś z Was używa takich schodów?

Jak jedziesz w stronę nowego brzeska od krakowa, to w centrum wawrzyńczyc przed skrętem na proszowice masz po lewej wystawę mebli ogrodowych za tym jest dom, tam mieszka ten stolarz. Terminy tez pewnie będą sporo, jak to u dobrego stolarza.

faffa2
04-07-2011, 22:13
Piotr Król firma Viggo, Krzysztoforzyce. Serdecznie NIE POLECAM!

Nasze perypetie z kuchnia zaczeły sie 6 lutego kiedy to podpisalismy umowe na wykonanie kuchni,......

Zaczynam mieć podobne odczucia, ale na szczęście jeszcze nie związałem się panem wykonawcą żadną umową. Po wizycie i obejrzeniu potencjalnej pracy miał zadzwonić w tym samym dniu. Dzwoni tak do dzisiaj. A po naprawdę rzeczowej rozmowie praca miała być wykonana w miarę szybko. Oczywiście telefonów też nie odbiera.

kowal22
04-07-2011, 23:42
Solidna firma KOW-MAX poleca swoje usługi: docieplenia budynków, tynki cementowo-wapienne , budowa domów od podstaw. www.kow-max.pl

skibusia
07-07-2011, 23:42
Czy możecie polecić firmę brukarską z Wrocławia? Umawialiśmy się z 10 i nic nam nie odpowiada a jak było ok. to za długo (ok. 2 tyg.) trzeba sie prosić o wycenę i dalej nic.

redpradnik
08-07-2011, 07:37
Szukam wykonawcy słupków z klinkieru do bramy wjazdowej - czy mozecie kogos polecic?

Wylanie ławy bramy , wylanie słupków i obłożenie je płytkami klinkierowymi lub klinkierem

Edyta M
10-07-2011, 04:48
Szukam wykonawcy słupków z klinkieru do bramy wjazdowej - czy mozecie kogos polecic?

Wylanie ławy bramy , wylanie słupków i obłożenie je płytkami klinkierowymi lub klinkierem

" A&D " Firma Budowlana Dariusz Sliwa i Andrzej Witkowski
Pan Andrzej Witkowski
kom : 792 - 030 - 610

U mnie kladli klinkier na kominach ..... wykonuja rowniez ogrodzenia , podjazdy itp ....
Pozdrawiam

msadaw
11-07-2011, 12:46
Witam
Ekipa budowlańców z okolic Myślenic do budowy stanu surowego - naprawdę godni polecenia (jestem budowlańcem, buduje 2 dom a pierwsze polecenie :-)))) ). Pracowici, dokładni, lubiący porządek i co również ważne budujący w przyzwoitych cenach (zazwyczaj z polecenia). Możliwość oglądnięcia ich prac w realu na mojej budowie w Krakowie (będą jeszcze przez ok 3 tygodnie) Zainteresowanych proszę o maila: [email protected]

BartekKrk
11-07-2011, 16:41
Witam

Planuję budowę domu w Michałowicach - dom w amarylisach/ archon. Wiem, że na forum przewijają się firmy z białej i czarnej listy. Często ta sama firma jest zarówno na tej liście jak i na tej. Dlatego postanowiłem zapytać. Proszę polećcie mi kogoś kto zajmie się moją budową - stan surowy otwarty. Pisząc zajmie się - mam na myśli nie tylko wybuduje ale i doradzi, pomoże z materiałami i nie naciągnie na zbędne koszty. Jestem totalnym laikiem w tych sprawach....
Dodatkowo proszę o namiar na kierownika budowy, ale takiego który będzie częstym gościem na mojej budowie.
Wiem, że teraz kierowicy odbierają prace,podpisują wszystko "zdalnie". Nie interesuje mnie bezproblemowy odbiór ale rzetelne wykonawstwo i odbiór zgodny z przepisami..

Pozdrawiam
Bartek

południowa
11-07-2011, 19:47
witam, podbijam :) zapytanie BartekKrk - jestem w podobnej sytuacji tez prosze o namiary na ekipe budowlana przedewszystkim uczciwa :) POZDRAWIAM

MMat
12-07-2011, 00:32
Witam,

najwyższy czas zająć się tematem przyłącza gazu.
Czy ktoś może polecić jakiegoś sprawnego projektanta który przygotuje dokumentację przyłącza?
Warunki mamy wydane przez Kłaj.

pozdr

Zbigniew74
12-07-2011, 10:23
Witam,

najwyższy czas zająć się tematem przyłącza gazu.
Czy ktoś może polecić jakiegoś sprawnego projektanta który przygotuje dokumentację przyłącza?
Warunki mamy wydane przez Kłaj.

pozdr

Projekt przyłącza gazu podobnie jak przyłącza elektrycznego robi gazownia w opłacie przyłączeniowej. Nie widzę sensu płacenia dodatkowo, niby dają rabat, ale kosztów projektanta to nie pokrywa.

AnetaD.
12-07-2011, 12:41
Witam wszystkich,

poleccie prosze solidnego fachowca, ktory wykona z glowa uszelnienie piwnicy od wewnatrz.

Z gory dziekuje i pozdrawiam

AnetaD.
12-07-2011, 13:04
Niestety ja nie moge sie zgodzic z opinia na temat SSO - staszki.pl. Na poczatku w porzadku wraz z postepem prac i iloscia podjetych rownoleglych inwestycji: pracownicy z 'lapanki' niektorzy bywali nietrzezwi na terenie budowy sic! Duzo partaczenia a potem poprawk i problemow z przyjazdem i zakonczeniem drobniejszych prac i zamknieciem tematow. Ogolnie -> negatywna ocena.

st-ella
12-07-2011, 14:17
Mark z Brzeska- tam kupiłam okna pcv, super sprzedawca-naprawdę doradził bo jestem nemo i ekipa która montowała też spoko, ludzie z doświadczeniem, nie zrobili fuszery:yes:

BartekKrk
12-07-2011, 15:58
Mam trzy typy do sso:

1. Pana Roberta Sikorę - doszukałem się 2 pozytywów
2. Ekipę od p. Grzegorza z Lubnia (trochę daleko by mieli) - 2 pozytywy
3. Pana Jarosława Skowron- 1 pozytyw

Czy ktoś może jeszcze współpracował z którymś z tych Panów?
Lub wie jeszcze o jakichś opiniach na ich temat, może przegapiłem jakiegoś negatywa

Zbigniew100
12-07-2011, 17:45
Mam trzy typy do sso:

1. Pana Roberta Sikorę - doszukałem się 2 pozytywów
2. Ekipę od p. Grzegorza z Lubnia (trochę daleko by mieli) - 2 pozytywy
3. Pana Jarosława Skowron- 1 pozytyw

Czy ktoś może jeszcze współpracował z którymś z tych Panów?
Lub wie jeszcze o jakichś opiniach na ich temat, może przegapiłem jakiegoś negatywa

Sprawdzałeś w moim podpisie ?

BartekKrk
12-07-2011, 18:54
Sprawdzałeś w moim podpisie ?

Dzięki," tego" mi było potrzeba. Jestem nowy na forum i do tej funkcjonalności jeszcze nie doszedłem.

Ciekawe tylko jak z terminami. Będę sprawdzał

Wielkie dzięki.

Zbigniew100
12-07-2011, 19:20
Dzięki," tego" mi było potrzeba. Jestem nowy na forum i do tej funkcjonalności jeszcze nie doszedłem.

Ciekawe tylko jak z terminami. Będę sprawdzał

Wielkie dzięki.

Życzę powodzenia.:bye:

Mozarcik
12-07-2011, 21:06
Projekt przyłącza gazu podobnie jak przyłącza elektrycznego robi gazownia w opłacie przyłączeniowej. Nie widzę sensu płacenia dodatkowo, niby dają rabat, ale kosztów projektanta to nie pokrywa.

Dokładnie jest tak jak piszesz. Przechodziliśmy to jakieś 2 tygodnie temu. Za pakiet w postaci przyłącza wraz z panem projektantem od gazowni płaci się ok. 1600 zł. Za samo przyłącze jakieś 1050 zł. A pan projektant obeznany z przepisach i przynajmniej szybko załatwi. Więc chyba nie warto szukać na własną rękę - no chyba że znajdziesz z rodziny za friko.

MMat
12-07-2011, 22:39
Dokładnie jest tak jak piszesz. Przechodziliśmy to jakieś 2 tygodnie temu. Za pakiet w postaci przyłącza wraz z panem projektantem od gazowni płaci się ok. 1600 zł. Za samo przyłącze jakieś 1050 zł. A pan projektant obeznany z przepisach i przynajmniej szybko załatwi. Więc chyba nie warto szukać na własną rękę - no chyba że znajdziesz z rodziny za friko.

W takim razie nie będę kombinował tylko załatwię przez gazownię.
Dzięki za pomoc.

tertium
13-07-2011, 15:18
Witam,
budujemy od marca z nadzieją zamieszkania na święta Bożego Narodzenia.
Zakończyliśmy etap tynkowania z brygadą pana Roberta Mazurkiewicza. Niestety nie polecam - dla mnie czarna lista. Dla zainteresowanych szczegóły na priv.

jaliko
14-07-2011, 06:16
Witam:)Będę szczera
a ja polece mojego Jarka-znaczy męza.Pracuje w wykończeniówce-mogłabym oszukiwać ,wpisywac jakieś brednie ze u mnie pracował,ale nie chce-chcę być szczera-bo chciałabym aby uwierzył w siebie i odszedł od szefa bencfała który tylko go wykorzystuje.A chłopak głupi-bo dorby,pracowity.
Jest bardzo dobrym fachowcem-ma ogromną wiedzę więc jesli beda mieli Państwo jakies pytania odnośnie wykonania poszczególnych etapów prac,z czego najlepiej coś wykonać -proszę pisać na forum bądź na priv-a my chetnie odpowiemy.
Oglnie własnie zaczeliśmy budowe dachu-płaski był a teraz bedziemy mieli poddasze ekipy któa robi nam dach naprawde nie polecamy-są z okolicy Limanowej a szefuje im Pan Kazik-zaczeli nam dach ,a teraz drugi tydzien ich nie ma-nabrali roboty i gdzie indziej robią,JArek wczoraj do nich dzwonił (bo oni o niczym nie informowali),to powiedział ze jak nam cos nie pasuje to mozemy sobie znaleźć inną...kurde dla nas to jakaś niesamowita abstrakcja..:(
o etapach poszczególnych prac bedziemy indormowac na krakowskiej grupie budujących-galerie tez stworzymy-wszystko od a do z bedzie ywkonywał Jarek(jak znajdzie czas ,bo szewc bez butów zazwyczaj chodzi):),również zamieszcze wkrótce zdjecia kilku projektów które JArek wykonywał u zlecających po godzinach pracy.
Mam nadzieje,że nie dostane jakiegos bana..bo polecam naprawde dobrego człowieka-kto się z nim zetknie-pewnie sie przekona w bardzo szybkim czasie.
Sami wiemy jak jest cięzko z ludźmi którzy są solidni.

Zbigniew100
14-07-2011, 07:20
Firma działa na terenie Krakowa i okolic.Myślę,że osoby zainteresowane chciałyby zobaczyc efekt koncowy prac a więc portfolio które posiadamy wiec spokojnie będą Pani pewni,że powierzacie swoje wnętrza ekipie,która jest rzetelna,uczciwa i wywiązuje się terminowo z powierzonych zadań.

Do konca marca - 5% (zniżka)
Zapraszamy na facebook -wpisac jaliko.
Pozdrawiamy
Zespół Jaliko

Życzę powodzenia.;)

Dziękuję wszystkim za opinie i pomoc w tworzeniu Listy :)





Ps.

To mój znacznik aktualizacji.:bye:

krzywio
14-07-2011, 08:22
BarteKrk, południowa mogę polecić firmę Akord z Wieliczki http://www.akord.krakow.pl. Mi właśnie skończyli stan surowy otwarty, budowa rozpoczęta 15 marca w technologii tradycyjnej (porotherm) w północnych rejonach Krakowa. Budowa poprowadzona solidnie tak, że nie mam większych zastrzeżeń, wszystkie problemy udało się rozwiązać w sposób mnie satysfakcjonujący. Kierownikiem budowy był u mnie pan Piech z Akordu, może nie jest to optymalnym rozwiązaniem mieć kierownika z tej samej firmy co buduje ale u mnie to się sprawdziło (co prawda zakładałem powołanie inspektora do odbiorów ale nie udało mi się znaleźć sensownego na czas). Przed podpisaniem umowy dali mi listę referencyjną swoich budów (chyba z 200) także można podzwonić i posłuchać opinii.
Pozdrawiam.

jaliko
14-07-2011, 19:20
Życzę powodzenia.;)

Dziękujemy bardzo-będzie dobrze:) bo Jaruś to Jaruś:)

C-u-b-e
15-07-2011, 12:49
Z czystym sumieniem mogę polecić ekipę Pana Andrzeja Łagosza (telefon na priva). Od września ubiegłego roku budowali nam dom z podpiwniczeniem wg projektu Dom w mandragorze (Archon). Na początku umówiliśmy się tylko na zrobienie piwnicy, ale potem, widząc solidność ekipy, postanowiliśmy kontynuować współpracę. Chłopaki są pracownici, dokładni i sprzątają po sobie (!!!). Pan Andrzej często ma namiary na dobrych (tanich) dostawców materiałów budowlanych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany obejrzeniem efektu ich pracy, zapraszam do naszego dziennika budowy: http://forum.muratordom.pl/blog.php?128307-Mandragora
Gdyby ktoś chciał obejrzeć budowę osobiście, również jest taka możliwość. Wówczas proszę o kontakt na priva.

mieszkaniec krakowa
15-07-2011, 19:18
Odradzam kązdemu zakup czegokolwiek w firmie PanelPol. Kupiłem tam 7tygodni temu drzwi na które nadal czekam, pomimo tego że data z umowy minęła. Nie można liczyć na jakikolwiek kontakt z ich strony, jak samemu dzwonie to nigdy nie ma osoby decyzyjnej i nikt nic nie wie. Jak zbiżał się ostateczny termin montażu drzwi Pani z salonu na 29 listopada w krakowie zadzwoniła i oznajmiła kiedy bedzie dowóz drzwi, niestety w tych godzinach i tego dnia nie mogłem cierpiwie czekać w domu wiec powiedziałem, że nie przyjme drzwi. Nikt nie zaproponował innego terminu, za to firma wysłała do mnie list polecony w kótrym wzywa mnie do zapłaty (za coś czego nie mam) i grozi kolejnymi 5-6tygodniowym odroczeniem terminu. Niech nikt nie da się zwieść obiecywaniem Pani, że drzwi bedą w 3 tygodnie a potem w ciągu kolejnych 3 tygodni umówimy się na montaż - bzdura.

BartekKrk
16-07-2011, 04:32
BarteKrk, południowa mogę polecić firmę Akord z Wieliczki http://www.akord.krakow.pl. Mi właśnie skończyli stan surowy otwarty, budowa rozpoczęta 15 marca w technologii tradycyjnej (porotherm) w północnych rejonach Krakowa. Budowa poprowadzona solidnie tak, że nie mam większych zastrzeżeń, wszystkie problemy udało się rozwiązać w sposób mnie satysfakcjonujący. Kierownikiem budowy był u mnie pan Piech z Akordu, może nie jest to optymalnym rozwiązaniem mieć kierownika z tej samej firmy co buduje ale u mnie to się sprawdziło (co prawda zakładałem powołanie inspektora do odbiorów ale nie udało mi się znaleźć sensownego na czas). Przed podpisaniem umowy dali mi listę referencyjną swoich budów (chyba z 200) także można podzwonić i posłuchać opinii.
Pozdrawiam.

Dzięki, a jak u nich cenowo? Jaki to pułap - tani/ sredni/drogi? Chyba wystawię ofertę na oferii albo szukajfachowca dla porównania cenowego.

Zbigniew74
16-07-2011, 10:00
Dzięki, a jak u nich cenowo? Jaki to pułap - tani/ sredni/drogi? Chyba wystawię ofertę na oferii albo szukajfachowca dla porównania cenowego.

Miałem od nich wycenę, opinie na rynku bardzo dobre jednak drogo, bardzo drogo, ale to było 3 lata temu może coś zeszli z ceny.

krzywio
16-07-2011, 12:08
Dzięki, a jak u nich cenowo? Jaki to pułap - tani/ sredni/drogi? Chyba wystawię ofertę na oferii albo szukajfachowca dla porównania cenowego.

Pułap cenowy raczej górny średni, miałem też droższe wyceny. Oczywiście "Marian i Zdzisiek" z betoniarką zrobią nieporównywalnie taniej ale coś za coś.

Zbigniew74
16-07-2011, 16:35
Pułap cenowy raczej górny średni, miałem też droższe wyceny. Oczywiście "Marian i Zdzisiek" z betoniarką zrobią nieporównywalnie taniej ale coś za coś.

Zupełnie niepotrzebny sarkazam.

krzywio
16-07-2011, 21:36
Zupełnie niepotrzebny sarkazam.

Ależ tu nie ma żadnego sarkazmu. Po prostu zawsze firma budowlana będzie droższa od przysłowiowego Mietka i Zdziśka. Ja zleciłem budowę profesjonalnej firmie ponieważ pracuję i nie miał bym czasu aby zorganizować i dopilnować wszystkiego. Poniosłem większe koszty ale w tym czasie zarabiałem w swojej branży, coś za coś bez sarkazmu.

Zbigniew74
17-07-2011, 09:58
Ależ tu nie ma żadnego sarkazmu. Po prostu zawsze firma budowlana będzie droższa od przysłowiowego Mietka i Zdziśka. Ja zleciłem budowę profesjonalnej firmie ponieważ pracuję i nie miał bym czasu aby zorganizować i dopilnować wszystkiego. Poniosłem większe koszty ale w tym czasie zarabiałem w swojej branży, coś za coś bez sarkazmu.

Trochę zaśmiecamy wątek. Ja też budowałem firmą budowlaną, która zbudowała mi 3 lata temu SSO o ponad 100tys, taniej niż AKORD. Może te kilka lat sprawiło że Akord staniał nie wiem.

lawiol
18-07-2011, 00:07
Witam.
Proszę, podrzućcie mi jakieś namiary na firmę remontowo-budowlaną do generalnego remontu łazienki z wymianą instalacji wodnej. Byłam umówiona z dwiema (profilaktycznie) firmami i obie wciąż przesuwaja terminy. Mieszkam na pudłach, wszędzie folie i wszystko pooklejane bo jutro miałam mieć rozpoczęty remont. Ale dziś dostałam telefon,że Fachowiec nie da rady przyjść z ekipą tylko bedzie 16 sierpnia. Mój urlop poszedł sie paść a mieszkanie zryte przez panów od gazu.

BartekKrk
18-07-2011, 11:26
Dzięki Zbigniew74 i krzywio...... Rozważam teraz opcję robocizny z materiałem i przed zimą tylko fundamenty.... ale jakby się udało to sso. Na czasie w sumie mi tak nie zależy. Warto zlecać pracę z materiałem? Pewnie bym i tak dużo nie zoszczędził jakbym sam wybierał i płacił za materiały a ile problemów z głowy. Tylko pozostaje problem jakiej jakości materiałów będą używać wykonawcy gdy to oni je będą wybierać... Głowa mała....

gegus37
18-07-2011, 15:23
Dzięki Zbigniew74 i krzywio...... Rozważam teraz opcję robocizny z materiałem i przed zimą tylko fundamenty.... ale jakby się udało to sso. Na czasie w sumie mi tak nie zależy. Warto zlecać pracę z materiałem? Pewnie bym i tak dużo nie zoszczędził jakbym sam wybierał i płacił za materiały a ile problemów z głowy. Tylko pozostaje problem jakiej jakości materiałów będą używać wykonawcy gdy to oni je będą wybierać... Głowa mała....

Nie warto - materiały kup sam bo cię ....wy.....! i z jakością i z ilością, a poza tym masz przecięz odliczenie watu. Składy same dowoża materiał tylko trzeba raz na jakiś czas zapłacić.

krzywio
18-07-2011, 18:26
poza tym masz przecięz odliczenie watu.

Z watem wychodzi na to samo bo z firmą budowlaną podpisujesz już na 8% więc nie ma czego odliczać. Teoretycznie firmy budowlane powinny mieć większe upusty na składach ale w praktyce różnie z tym bywa.

plawgo
21-07-2011, 12:12
Witam!
Możecie polecić jakieś dobre firmy z Krakowa i okolic montujące biologiczne oczyszczalnie (BOS): np Bioekocent 3300,BIO-HYBRYDA ekopolu lub innych producentów?

Renata.W
21-07-2011, 13:10
Witam, gdzie kupiliscie w ostatnim czasie najtaniej dachówke ceramiczna Robena + reszte dodatków dachowych + rynny ( Galeco Lindab) ?

Madeleine
22-07-2011, 21:16
Zdecydowanie po stronie białej - w kategorii audytor OZC/ świadectwa energetyczne/ doradca energetyczny:

Polecam forumowego Asolta:
http://forum.muratordom.pl/member.php?113586-asolt

Zleciłam zrobienie audytu OZC - szybko, sprawnie, bardzo wyczerpująco odpowiada na wszystkie moje pytania. I bardzo tanio :) A że tak czy owak certyfikat trzeba mieć, to naprawdę warto zlecić audyt nawet przed budową.
Działa nie tylko lokalnie, nasza współpraca była w całości zdalna.

mamiatko
26-07-2011, 12:18
No to ja dołączam osobę to Listy szarej - przejściowej. Pan Jacek Armata.

Przy poszukiwaniu osoby, która wykona nam SSO rozmawialiśmy z panem Jackiem Armatą. Wydał nam się bardzo konkretny i fachowy. Mocno rozważaliśmy jego kandydaturę jednak wybraliśmy inną firmę (z której jesteśmy bardzo zadowoleni), która mogła przyjść do nas w lepszym dla nas czasie, troche tańszą, wykonującą również dach (pan Jacek dachu nie wykonuje, mógł nam kogoś polecić).

Ostatnio poszukujemy, kogoś kto wykona hydroizolację poziomą na chudziaku w piwnicy przed wylewkami. Jak się okazuje wylewkarze nie chcą tego robić...:(
Mąż zadzwonił więc do pana Jacka, że może on by sie tego zadania podjął. Po wytłumaczeniu sprawy i ogólnej rozmowie, pan Jacek zapytał skąd mamy na niego namiar. Więc mąż odpowiedział, ze już sie kiedyś spotkaliśmy, ale że ostatecznie ktoś inny budowal nam SSO. Na co pan Jacek powiedział: "To niech ci inni to dokończą" i rzucił słuchawką. Bez słowa typu dowidzenia, po prostu sie chyba obraził. Jak dla mnie mało profesjonalne i kulturalne.

Szara lista, a nie czarna, bo sama nie wiem co o tym myśleć. Przecież konkurencja istnieje, mamy wolny rynek....

Edyta M
26-07-2011, 12:36
No to ja dołączam osobę to Listy szarej - przejściowej. Pan Jacek Armata.

Ostatnio poszukujemy, kogoś kto wykona hydroizolację poziomą na chudziaku w piwnicy przed wylewkami.




Szara lista, a nie czarna, bo sama nie wiem co o tym myśleć. Przecież konkurencja istnieje, mamy wolny rynek....


Hydroizolacje mozecie sami wykonac ..... wystarczy kupic Folie hydroizolacyjna w plynie do wnetrz sama przerabiam ten temat teraz .....

A jesli chodzi o Pana Jacka ... tak konkurencja istnieje oczywiscie , ale wykonawcy staja sie bardziej krnabrni :( i wyglada na to jakby to Oni nas zatrudniali , a nie my ich .....

Pozdrawiam :)

Mozarcik
26-07-2011, 18:59
...Przecież konkurencja istnieje, mamy wolny rynek....

Słuchajcie, wolny rynek istnieje, a i owszem - ale pamiętajcie, że to działa w dwie strony :)
Bez obrazy, ale skoro gość nie dostał roboty na kilkadziesiąt tysięcy, to odmówił roboty na kilkaset złotych. Oczywiście, formy odmowy nic nie usprawiedliwia - to inna kwestia i pewnie tu można się z Wami zgodzić.

MMat
26-07-2011, 21:51
Witam, gdzie kupiliscie w ostatnim czasie najtaniej dachówke ceramiczna Robena + reszte dodatków dachowych + rynny ( Galeco Lindab) ?


Witam,

ja jak szukałem to najtaniej była w Andbud na ul. Portowej 3.
Oczywiście nie opieraj się na wycenie tylko negocjuj.
Zapytaj też w Dach Centrum na Zawiłej.

MMat
26-07-2011, 22:06
Gdzie najlepiej kupić szambo betonowe?
Może być gdzieś dalej bo potrzebne będą 2szt (dla sąsiada) więc transport łączony.
Teren to glina i woda trochę stoi więc musi być super szczelne.

A tak w ogóle to orientujecie się czy gmina Biskupice zgodnie z prawem wpisała do Miejscowego planu zagospodarowania zakaz budowy przydomowych oczyszczalni?
Podobno planują budowę kanalizacji, tylko nie wiadomo kiedy, i to stąd ten zakaz.

langerob25
26-07-2011, 23:35
Gdzie najlepiej kupić szambo betonowe?
Może być gdzieś dalej bo potrzebne będą 2szt (dla sąsiada) więc transport łączony.
Teren to glina i woda trochę stoi więc musi być super szczelne.


Zobacz tutaj:http://betonowekrakow.pl/oferta.php

tertium
27-07-2011, 00:03
Gdzie najlepiej kupić szambo betonowe?
Może być gdzieś dalej bo potrzebne będą 2szt (dla sąsiada) więc transport łączony.
Teren to glina i woda trochę stoi więc musi być super szczelne.

A tak w ogóle to orientujecie się czy gmina Biskupice zgodnie z prawem wpisała do Miejscowego planu zagospodarowania zakaz budowy przydomowych oczyszczalni?
Podobno planują budowę kanalizacji, tylko nie wiadomo kiedy, i to stąd ten zakaz.


Tanie, dobre szambo kupiliśmy w firmie Mag-bet z Jedlińska. Sprzedają dużo na terenie małopolski i przynajmniej raz w tygodniu przyjeżdża dostawa. Link do ich strony: http://www.szamba.net/kontakt (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.szamba.net%2Fk ontakt)
Budujemy w gminie Kłaj i tu też nie można robić oczyszczalni. Zakaz wynika z ochrony środowiska i nieprzepuszczalnych gruntów.

Piotr_M
29-07-2011, 11:03
Poszukuję ekipy do montażu plastikowej podbitki dachowej - proszę o podpowiedzi.

NullPointerException
29-07-2011, 16:43
Hej, jestem tutaj nowy, ale tylko jako zarejestrowany użytkownik, ponieważ z informacji Waszej społeczności korzystam juz od ponad pół roku. Wykorzystałem tutejsze informacje do wykonczenia mojego nowego domu i muszę przyznać, że dobrą robotę tutaj się wykonuje. Ok ale dosyć tego kadzenia, zdecydowałem się napisać tutaj na forum, aby przestrzec przed nieżetelnym wykonawcą, jak również potwierdzić dobrych dwóch wykonawców, których znalazłem na białej liście. Wiem, że jest to mój pierwszy post i nie dokońca bede wiarygodny dla niektórych, chociaż ilośc postów nie powinna tutaj być jedynym wyznacznikiem, bo wiadmo, że można to ominąc generując wcześniej nic nie znaczące wypowiedzi.
Polecam przywoływanego tutaj kilkukrotnie Pana Macieja od schodów - 694 933 557. - wykonane przez niego schody wszystkim się podobają - nie wspomną juz o terminowości wykonania - mimo 4 miesięcznego czasu oczekiwania - rozpoczęcie prac nastąpiło zgodnie z ustaleniami co do dnia
Polecam również pana od kominków - Pan Marcin tel. 798 086 387, ktorego znalazłem równeż na tym forum, osoba kompetentna, realizacja była na podstawie projektu, wykonane zgodnie z wymaganiami projektanta, nie było tez problemu żebym mógł kamień zamówic u swojego sprawdzonego kamieniarza. termin i realziacja oczywiscie w terminie

Natomiast niestety ekipę do prac fliziarskich znalazłem nie wiem czemu ( to znaczy wiem - cena :( ), nie na tutejszym forum. Przestrzegam przed pseudofachowcami z firmy rattenbud Michał Szczurek 517090602 [email protected]
. Zepsuli mi łazienkę - płytki cięli jakąś tępą maszyną chyba, bo nie da się opisać jak to wygląda, teraz nikt nie chce się podjąć dokończenia ich prac, jak przychodzą jacyś fachowcy to po prostu załamuja ręce i rezygnują z dokończenia dzieła tej firmy. Może nadają się do polożenia płytek w jakiejś hali czy magazynie, ale stanowczo odradzam ich do zrobienia czegoś w sposób estetyczny. Robili u mnie też malowanie całego domu, ale to robiła firma podnajęta przez nich i to było ok. natomiast prace wykonane przez samego właściciela tej firmy wołaja o pomste do nieba.
Więcej szczegółow ( na przyklad zdjęcia ) na temat polecanych panów od schodów i kominka jak tez pseudofachowców z rattenbud moge przekazać na priv.

Pozdrawiam.

grzegorz_si
30-07-2011, 09:24
Na czarną listę wpisuję Marka Dziedzica z miejscowości Czchów: http://www.stolarnia.netsystem.net.pl/.
Zajmuje się produkcją schodów, sporo robi w Krakowie, okolicach Tarnowa, Bochni, Brzeska.
Balustrady balkonowe od tego pana wytrzymały u mnie 6 miesięcy. Niektóre schody nie przetrwały 2 lat. Obecnie po 3 latach część schodów wyraźnie nie trzyma się podłoża, 2 przeraźliwie skrzypią. Praca jest zrobiona niechlujnie, niestarannie, lakier położony wręcz paskudnie. Całość prawdopodobnie będzie do wymiany najpóźniej za 5 lat.
Pan już 1,5 roku po zgłoszeniu i zaakceptowaniu reklamacji nie realizuje jej. Wielokrotnie umawia się na wymianę wadliwych stopni po czym nie przyjeżdża, nie odbiera telefonów. Generalnie jeszcze nie spotkałem człowieka, który do tego stopnia traktował swoje słowo jak g...wno.

grzegorz_si
30-07-2011, 18:11
Stanisław Sadłoń - BIAŁA LISTA - ogrodzenia klinkierowe.
Jest to dwuosobowa ekipa panów z Okocimia. Działają w rejonie: Tarnów - Bochnia - Brzesko. Murują ładnie, czysto, dokładnie, zgodnie ze sztuką.
Telefon na priv. Panowie robią też w wykończeniówce, ale tutaj nie będę się wypowiadał, bo nie byłem ich klientem.

tejotka
31-07-2011, 13:11
do czarnej listy wykonawców możesz dopisać firmę "Kamysz" tynki, wylewki. Bałagan jaki zostawili na budowie to horror, wylewka w jednym pokoju krzywa, w łazience zamiast tynku cementowo- wapiennego dali gipsowy, co podraża koszty bo trzeba specjalny impregnat, aby można położyć płytki, na budowie znalazłam butelki po alkoholu, a jak przyszło do płacenia to gość zażądał więcej niż się umawiał.

redpradnik
02-08-2011, 13:56
Szukam wykonawcy bramy jezdnej - samonośnej - może ktoś może kogoś polecić.
Wiśniowski za taką bramę z automatem krzyczy 9 tys co jest ceną kosmos jak dla mnie

rybak211
02-08-2011, 15:10
Poszukuje jakiegos elektryka wykonujacego przylacz pradu na plac budowy czyli tzw prowizorka budowlana. Najlepiej w okolicach Wieliczki.
Trzeba postawic slup na dzialce i pociagnac linke nad droga.

mamiatko
03-08-2011, 10:54
Gdzie kupowaliście bramy garażowe?

kornik 1
03-08-2011, 12:06
Ostatnio poszukujemy, kogoś kto wykona hydroizolację poziomą na chudziaku w piwnicy przed wylewkami. Jak się okazuje wylewkarze nie chcą tego robić...:(
Mąż zadzwonił więc do pana Jacka, że może on by sie tego zadania podjął. Po wytłumaczeniu sprawy i ogólnej rozmowie, pan Jacek zapytał skąd mamy na niego namiar. Więc mąż odpowiedział, ze już sie kiedyś spotkaliśmy, ale że ostatecznie ktoś inny budowal nam SSO. Na co pan Jacek powiedział: "To niech ci inni to dokończą" i rzucił słuchawką. Bez słowa typu dowidzenia, po prostu sie chyba obraził. Jak dla mnie mało profesjonalne i kulturalne.

Szara lista, a nie czarna, bo sama nie wiem co o tym myśleć. Przecież konkurencja istnieje, mamy wolny rynek....
I bardzo dobrze zrobił. Zachował się zdecydowanie i z honorem.
Czasami klienci są tak bez honoru, że potrafią zadzwonić z prośbą o ekspertyzę i poprawkę po fachowcu, który wygrał ze mną cenowo.
Plwam na takie osoby.

mamiatko
03-08-2011, 13:10
Uwazasz zdecydowanie i z honorem ;) a dla mnie kompletnym brakiem kultury..., więc wybacz, ale tego Pana nie polecę. Oczywiscie jak najbardziej mógł odmówić jak to nazwałeś "bezhonorowemu" inwestorowi, ale można takie rzeczy zalatwiać w sposób uprzejmy. Zgodzisz się ze mną?

kornik 1
03-08-2011, 13:44
Chyba nie zrozumieliśmy się. Ty chciałaś mu dać inną pracę, a moi niedoszli klienci zachowywali się bezczelnie, a to jest różnica. Rzeczywiście mógł ubrać to w inną formę. Należy pracować nad kulturalnymi relacjami pro publico bono.

Wujor
03-08-2011, 18:14
Gdzie kupowaliście bramy garażowe?

ja brałem od nich : http://rastor.pl/ - chyba najlepsze ceny w KRK i okolicach - ale warto porównać.

Wybierałem pomiędzy Hormann i Normstahl - wygrała ta pierwsza....

Jeti
03-08-2011, 21:15
Ja również mogę polecić firmę Rastor. U mnie montowali dwie bramy garażowe i drzwi Hormanna. Montaż sprawny,chociaż do łatwych nie należał (z uwagi na moje udziwnienia). Ceny też świetne :)

Basia_KRK
04-08-2011, 09:22
Gdzie kupowaliście bramy garażowe?

My kupiliśmy Normstahla w firmie Renovia - http://www.renovia.pl/ - na ul.Armii Kraków 1. Polecam, fachowa obsługa.

langerob25
04-08-2011, 12:39
My kupiliśmy Normstahla w firmie Renovia - http://www.renovia.pl/ - na ul.Armii Kraków 1. Polecam, fachowa obsługa.

Też z czystym sumieniem mogę polecić.Wszystko wg ustaleń,miła i fachowa obsługa.

Mozarcik
04-08-2011, 18:04
Gdzie kupowaliście bramy garażowe?

a my z kolei na Opolskiej 12, też w punkcie Hormanna. I jesteśmy bardzo zadowoleni. Pierwotnie chcieliśmy brać w Rastorze, mieli ofertę tańszą o ok. 700 zł (2 bramy garażowe). Jak do nich podjechaliśmy (piątek, 15:15) w celu podpisania umowy, to nikt nie odbierał telefonu. Na komórkę miła pani powiedziała, że ona już poszła do domu, a szef też miał wyjście. Niby rozumiem, ludzka sprawa, ale skoro pracują do 16-tej, to ktoś powinien w firmie być (tym bardziej, że dzień wcześniej zapowiadaliśmy naszą wizytę). Więc stwierdziliśmy, że jeśli podobnie miałoby być potem z serwisem, to my dziękujemy. I finalnie pojechaliśmy na Opolską (jedyne 2 z tego co mi wiadomo autoryzowane punkty Hormanna w Krakowie). Póki co jesteśmy zadowoleni. Tam nam powiedzieli, że w Rastorze jest prawdopodobnie dlatego taniej, że w przypadku wzywania ich do serwisu, liczą sobie za każdą wizytę kasę. U nas mamy każdy serwis w ciągu 2 lat za darmo. Więc zanim się zdecydujecie na Rastora, zapytajcie, jak tam u nich z każdorazową wizytą.

Marcin-D
04-08-2011, 22:48
Możecie mi podać namiary na sprawdzoną firmę która w miarę tanio i dobrze zamontuje rekuperator?

mnowak355
05-08-2011, 21:22
Poszukuje jakiegos elektryka wykonujacego przylacz pradu na plac budowy czyli tzw prowizorka budowlana. Najlepiej w okolicach Wieliczki.
Trzeba postawic slup na dzialce i pociagnac linke nad droga.

Mam do sprzedania słup z całą prowizorką tzn. skrzynka na licznik z zabezpieczeniem i druga z bezpiecznikami i gniazdami. Jakbyś był zainteresowany to mogę jeszcze zapytać o elektryka.
Pozdrawiam

Basia_KRK
06-08-2011, 08:07
Zbigniew100, podaję info odnośnie panów Żmuda & Kazimierczyk - tynki wewnętrzne - może warto ująć tą wiadomość na liście.

Wczoraj dzwoniliśmy. Jeden z Panów wyjechał za granicę (chyba do Niemiec?) i niestety nie robią już tynków... :sick:

Edyta M
07-08-2011, 03:11
Zbigniew100, podaję info odnośnie panów Żmuda & Kazimierczyk - tynki wewnętrzne - może warto ująć tą wiadomość na liście.

Wczoraj dzwoniliśmy. Jeden z Panów wyjechał za granicę (chyba do Niemiec?) i niestety nie robią już tynków... :sick:

Basiu byc moze ominelo Ciebie rozczarowanie , ze przed umowionym terminem wycofaja sie podajac wymyslony powod ..... tak jak bylo w moim przypadku . Nie dziwie sie , ze zwineli interes skoro tak traktowali klientow .....
Jesli chcesz moge podac Ci namiar na tynkarzy ktorzy u mnie pracowali ( praktycznie zadnych zastrzezen ze strony Kierownika co do ich pracy )

komentator
07-08-2011, 10:57
Tak….Edyta M nawet o 2 w nocy czuwa i informuje jaki to P.Zmuda jest beeee….

Edyta M
07-08-2011, 14:16
Tak….Edyta M nawet o 2 w nocy czuwa i informuje jaki to P.Zmuda jest beeee….

A Pan powinien nadac sobie NICK ...... SLEDZEWPISYEDYTYM:cool: .

Martinos1
08-08-2011, 02:02
Witam
Jestem już na końcówce i trochę się wkurzam że dopiero teraz wpadłem na to forum i taki fajny wątek. Pozwolę sobie dodać od siebie paru wykonawców i proszę nie posądzajcie mnie od razu o reklamę ze względu na małą ilość postów. Jako że najlepiej mam w pamięci ostatnich wykonawców, mam na myśli stolarzy zacznę od nich a jak zrobię "rachunek sumienia" podam innych godnych polecenia.
Jako się rzekło stolarzy poznałem (jak zwykle to się dzieje) przez znajomego. Wykonywali u niego meble do salonu i stół do jadalni trochę na wzór mebli z Bo Conceptu a że nie odpowiadał mu kolor mebli z salonu zlecił wykonanie. Meble wykonane (na moje oko) lepiej niż porządnie a na pewno lepiej niż Bo Concept. Wiem co piszę bo specjalnie pojechałem sprawdzić do sklepu.
Poprosiłem o telefon i umówiłem się. W zasadzie tak jak oczekiwałem. Dwóch miłych Panów, jak się później okazało braci, rzeczowych i kompetentnych. Swoje wizje na temat mebli przedstawiła im moja lepsza połowa.
Panowie zrobili pomiary ustaliliśmy materiały i umówiliśmy się na kontakt w sprawie wyceny. Jako że mieliśmy wizję mebli nowoczesnych w formie zdecydowaliśmy na jeden z egzotycznych gatunków forniru naturalnego, spodziewałem się wiec "słusznej"wyceny. Niestety nie myliłem się chociaż wycena jaką otrzymałem mieściła się w naszym budżecie. Przed wykonaniem Panowie zrobili nam kilka próbek wybarwień forniru i po dogadaniu wszystkich szczegółów zleciłem wykonanie.
po wykonaniu i przywiezieniu mebli z natury skrupulatny chciałem się do czegoś "przyczepić" niestety nie dało się. Panowie dokładnie omówili szczegóły wykonania przed robotą i dokładnie wywiązali się z poczynionych ustaleń. Mam meble dokładnie takie jakie chciałem.
Z tego co wiem Panowie wykonują wszelakie meble specjalizują się jednak w meblach z fornirów egzotycznych.
Więc jak tutaj piszecie a w zasadzie piszemy Zdecydowanie biała lista Stolarze meblowi Kontakt do P.Marcina 501-837-988. Jak bardziej ogarnę się na tym forum postaram się wkleić kilka fotek.
Pozdrawiam

Basia_KRK
08-08-2011, 10:19
Basiu byc moze ominelo Ciebie rozczarowanie , ze przed umowionym terminem wycofaja sie podajac wymyslony powod ..... tak jak bylo w moim przypadku . Nie dziwie sie , ze zwineli interes skoro tak traktowali klientow .....
Jesli chcesz moge podac Ci namiar na tynkarzy ktorzy u mnie pracowali ( praktycznie zadnych zastrzezen ze strony Kierownika co do ich pracy )
Witaj Edyta M . Prześlij mi proszę namiary na tynkarzy na priv.
Co do p.Żmudy - to my nie mieliśmy umówionego terminu, teraz dopiero zaczynam poszukiwania ekipy i pierwsze co, to do niego dzwoniliśmy ;)

dwiemuchy
08-08-2011, 10:26
Witaj Edyta M . Prześlij mi proszę namiary na tynkarzy na priv.
Co do p.Żmudy - to my nie mieliśmy umówionego terminu, teraz dopiero zaczynam poszukiwania ekipy i pierwsze co, to do niego dzwoniliśmy ;)

Ja również dołącze się do prośby Basi - można prosić namiar na tynkarzy?

Edyta M
08-08-2011, 12:47
Witaj Edyta M . Prześlij mi proszę namiary na tynkarzy na priv.
Co do p.Żmudy - to my nie mieliśmy umówionego terminu, teraz dopiero zaczynam poszukiwania ekipy i pierwsze co, to do niego dzwoniliśmy ;)


Ja również dołącze się do prośby Basi - można prosić namiar na tynkarzy?

Poszlo na priv ...... :yes:
Pozdrawiam

Kallula
09-08-2011, 22:07
Basiu napisałaś:

Żmuda & Kazimierczyk - tynki wewnętrzne
Zbigniew100, podaję info odnośnie panów Żmuda & Kazimierczyk - tynki wewnętrzne - może warto ująć tą wiadomość na liście.

Wczoraj dzwoniliśmy. Jeden z Panów wyjechał za granicę (chyba do Niemiec?) i niestety nie robią już tynków...



Może stety....:)
My ich bardzo zachwalaliśmy,szybko ,czysto i równo wykonane tynki...nawet mój upierdliwy teść był bardzo zadowolony...:)
Wszystko super do czasu kiedy nie wszedł malarz i w suficie zaczeły wypadać małe i większe dziurki.To podobno wina żle zgaszonego wapna...
Dziurek naliczył malarz ponad 300,wszystkie zalepil ale itak dla bezpieczeństwa zaleca wykonanie gładzi ,a tego nie planowalismy i oczywiscie zwieksza to koszty oraz czas pracy a nam się spieszy z przeprowadzka...
Tak wiec my juz Pana Żmudy nie polecamy choc myśle że w przypadku niejednego fachowca byłoby o wiele gorzej...



Mam jeszcze ogromną prosbę o polecenie kogoś NIEDROGIEGO do wykonania barierek kutych na 3 balkony.
Dzis nam gały wyszły na wierzch jak dostalismy wycenę na 25 000...
Proszę poleććie kogoś ,bedę bardzo wdzięczna:)

Edyta M
10-08-2011, 00:24
Kallula niedawno moja znajoma robila ogrodzenie u siebie ... zaplacila naprawde spoko cene za wykonanie ( facet ma hurtownie stali wiec jest dosc konkurencyjny w stosunku do innych wykonawcow ) ... zdobede namiar na goscia i przesle na priv. do Ciebie :yes: ..... Przykre to co piszesz o tynkach .... cholera znow dodatkowy koszt :(.

krzywio
10-08-2011, 08:09
Możecie mi podać namiary na sprawdzoną firmę która w miarę tanio i dobrze zamontuje rekuperator?

U mnie robi Venmar (http://www.venmar.pl/). Na razie położyli główne kanały ale robota wykonana solidnie.

korekk
12-08-2011, 10:00
Witam !

Poszukuje solidnej ekipy z okolic Wieliczki/Krakowa do wykonania odwodnienia/drenażu na działce. Jeśli ktoś zna ludzi godnych polecenia to bardzo proszę o kontakt.
pozdrawiam !

Renata.W
17-08-2011, 09:11
Witam,
ile płaciliscie z kubik więźby dachowej?

Edyta M
19-08-2011, 04:00
Nie wielu jest Wykonawcow ktorzy wykonuja swoja prace z pasja i przyjemnoscia ... ja mialam to szczescie , ze trafilam na jednego z takich FACHOWCOW :) .... kolejny raz polecam Pana dekarza Franciszka Wrone . Chociaz moj dach ma sie dobrze i zostal wykonany perfekcyjnie przez ekipe Pana Franka jesienia 2010 roku to kilka tygodni temu zaprosilam Go znow do siebie bo postanowilam przeniesc rure spustowa w inne miejsce niz to w ktorym sie znajdowala oraz poprosilam Go o zalozenie rolet na okna dachowe ( do tych rolet przyjezdzal juz dwukrotnie z winy firmy ktora przyslala zle zamowienie i rolety okazaly sie za male ) . Chlopaki chociaz sa bardzo zajeci przyjechali w umowionym terminie ... spedzili caly dzien na budowie wykonali prace lepiej niz dobrze :D a wszystko to za przyslowiowe DZIEKUJE ..... :hug:. Panie Franku dziekuje jeszcze raz ....
Pan Franciszek Wrona - tel. 513 067 338 - Super Dekarz :D

Zadowolony.inaczej
19-08-2011, 21:09
Witam,
Niestety CZARNA LISTA:
Jabrocki Zbigniew wykonuje wylewki miksokretem w Nowym Sączu i okolicy.
Źle wyznaczone poziomy, brak spadków przy odpływach a na reklamacje reaguje krzykiem i atakami agresji!!!
ZDECYDOWANIE ODRADZAMŃ

kakusek
21-08-2011, 00:55
Poszukuje ekipy ktora ma doswiadczenie w robieniu gładzi wapiennych.Niestety ekipa polecana tutaj na forum przez Piotr_M (ekipa p.Adama ) zrobiłam mi tynki ktore koniecznie wymagaja poprawek ( a mialo byc tak pieknie ) Na dodatek zamiast tynku cementowo-wapiennego mam tynk cementowy bo chlopakom "pomylily sie" proporcje .

Princesa
22-08-2011, 09:08
Edyta M ja też bym bardzo prosiła o namiar na tynkarzy :)

OlaiRadek
22-08-2011, 14:26
Witam mam podobne doświadczenia, własnie jestem przy szóstym podejsciu wymiany parapetu((( najpierwprzywieziono zły kolor, póxniej, źlwe wymierzono, póxniej uszkodzono przy montazu, póóxniej znów był za krótki, ostatnio znów uszkodzony...wiem że to brzmi smiesznie, ale tak włąsnie działa ta firma!!!!!!!!!!!!!!

szama
23-08-2011, 00:45
Szukam solidnego fliziarza, który ładnie szlifuje gresy i wie jak się do nich zabrać - pilne

nikita1
24-08-2011, 11:19
Czy zna ktoś ekipę budowlaną kierowaną przez Łukasza Nowaka, mieszka podobno gdzieś koło Niepołomic. Dał mi jak na razie najniższą cenę za SSO i chciałbym wiedzieć dlaczego...posługuje się mailem: łukasznowakeso

Blutka
24-08-2011, 11:23
A znacie stolarza, który mi zrobi drewnianą werandę jeszcze w tym roku? ;)

Szukam kogoś, bo chciałabym mieć temat obejścia wokół domu z głowy, ale nikt nie ma terminu, a stolarz, który mi zrobił kiedyś świetny drewniany taras i szopę, w tym roku mnie wkurzył, bo jak go poprosiłam o wycenę czegoś drobniejszego (ale nie znowu małego - plac zabaw), to powiedział, że się zastanowi, a potem przestał odpowiadać na maile i telefony - widać mała robota jest poniżej jego godności, nawet dla klientki, która stale u niego zamawiała za grubą kasę. Toteż werandy mu zrobić nie dam. :P Jak nie chciał się podjąć zlecenia, mógł uprzejmie odmówić, zrozumiałabym. Zbywanie mi działa na nerwy, jak nie wiem.

Ale wracając do tematu - jakby ktoś miał kogoś, kto robi w krajowym drewnie takie rzeczy, jak werandy/tarasy, to poproszę.

magdusiad
28-08-2011, 15:42
Kallula niedawno moja znajoma robila ogrodzenie u siebie ... zaplacila naprawde spoko cene za wykonanie ( facet ma hurtownie stali wiec jest dosc konkurencyjny w stosunku do innych wykonawcow ) ... zdobede namiar na goscia i przesle na priv. do Ciebie :yes: ..... Przykre to co piszesz o tynkach .... cholera znow dodatkowy koszt :(.

witam serdecznie
ja rowniez prosilabym o podeslanie mi namiarow na goscia od ogrodzen
bede ogromnie wdzieczna

BartekKrk
29-08-2011, 16:19
Na nieszczęście dla mnie i żony w końcu wybrałem opcje robocizny bez materiału ..... już zaczynam mieć tego dość a to dopiero początek. Pytałem już w innym temacie ale chyba źle wybrałem bo zero odpowiedzi. Zapytam tu.
Interesuje mnie tania betoniarnia. Muszę też kupić kantówki 10x10 a z tego co szukałem to chcą za nie po ok 7,5 do 8,5 zł za mb. Czy wiecie gdzie mogę je kupić taniej. Zalezy mi zwłaszcza na tych kantówka bo znajomi mówili, że kupowali po 5 zł znaczy po 500 zł za kubik (jakieś miesiąc temu) ale ta opcja odpada. Dzwoniłem na podany przez nich numer a tam komunikat (nie ma takiego numeru).

BartekKrk
29-08-2011, 16:40
Czy zna ktoś ekipę budowlaną kierowaną przez Łukasza Nowaka, mieszka podobno gdzieś koło Niepołomic. Dał mi jak na razie najniższą cenę za SSO i chciałbym wiedzieć dlaczego...posługuje się mailem: łukasznowakeso

Niestety co tanie to drogie i w budownictwie jak najbardziej to obowiązuje. Dostałem cenę za sso 40000 zł a po rozmowie okazało się, że to cena bazowa, która nie obejmuje wielu "prac dodatkowych" (np. pokrycia dachówką, bo wg Pana to nie jest w sso) oraz wynajmu drobnego sprzętu (Pan wspomniał o ubijarce i wibratorze, że za ich wynajem płaci inwestor....). Była to jakaś brygada "górali".

Wujor
04-09-2011, 16:53
Jeżeli jesteście zadowoleni ze swoich wykonawców - fliziarzy, chętnie poznam namiary.

gwrizt
04-09-2011, 19:13
Witam czy ktos miał do czynienia z Panem Grzegorzem z Lubienia chodzi mi czy sie znaja na robocie:)

pan r
05-09-2011, 22:46
Dajcie namiar na konkretną ekipę od ociepleń.

MMat
06-09-2011, 09:18
Witam,

ja do BIAŁEJ listy dorzucę jeszcze raz Pana Piotra Ślusarczyka, tel. 505 090 553 (http://pslusarczyk.pl/).
Ekipa od ocieplania poddasza, zabudowy k/g. Już wcześniej byli polecani na forum.
Wszystko równo, szybko i za rozsądne pieniądze.

Pozdrawiam
Marcin

Niureczka
06-09-2011, 12:15
czy macie namiar na kogoś kto potrafi zrobić ogrodzenie z bloczków Joniec, osadzić sztachety i bramke? mieszkam k/ Wieliczki

jowitajb
06-09-2011, 17:10
Witam wszystkich.
Jako, że udało nam się wykończyć nasz domek i przy okazji siebie ;) Dodam parę wpisów na białą i czarną listę:

Biała lista
Schody - Pan Czamara z Limanowej - zrobił nam piękne dębowe schody (obkładki betonowych) z półstopnicami, a barierki z nierdzewki. Wszystko terminowo, dokładnie, zgodnie z naszą wizją i projektem. Dorobił nam ich kolor pod kolor zamówionych gotowych drzwi. Wszystko ładnie się zgrało. (telefon na priv)

Kuchnia - Pan Stanisław ze Stróży http://www.ideatree.webd.pl/protas/strona-glowna - wykonał nam ładną kuchnię w nowoczesnym stylu, zgodnie z naszym projektem. Zaproponował kilka zmian i usprawnień, które teraz jak ją użytkuję, bardzo doceniam. Jest dokładny, solidny i terminowy. Po montażu kuchni, zamówiliśmy także szafę przesuwną szklaną do wiatrołapu i szafki do łazienek. Wszystko na wymiar i zgodnie z naszymi wymaganiami.

Powyższe kontakty mieliśmy "wypróbowane" od znajomych, którzy nam ich polecili i pokazali wykonane przez nich schody i kuchnię. Choć są z dalszych rejonów województwa, pracują również na terenie Krakowa i okolic. I co najważniejsze, w porównaniu z firmami z K-wa, które prosiliśmy o wyceny, byli tańsi, bardziej chętni do współpracy i otwarci na uwagi i zmiany. Także polecamy ich serdecznie.


Czarna lista
Firma Multiform (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fmultiform.pl%2Fskl ep-krakow-sklepy.html) - oddział w Krakowie - zamówiliśmy u nich 12 szt. drzwi Porta Koncept w okleinie Portadur. Gdy robili wycenę, dali nam najlepszą cenę i rabaty, przy ostatecznym zamówieniu cena ta była nieco wyższa (tłumaczyli się, że sprzedawca, który nam ją robił już nie pracuje). No ale zamówiliśmy w ostateczności u nich te drzwi.
Przyjechał do nas Pan na pomiary ze współpracującej z nimi firmy montażowej (na marginesie: Autoryzowanej przez Portę) - DOORMONT M.Szarlej z Białki. Wykonał pomiary, ustaliliśmy kierunki drzwi, które otwory należy przerobić i poprawić. Spisaliśmy to sobie i wykończeniowcy wszystko dostosowali zgodnie z sugestiami tego Pana.
Niestety przy montażu drzwi okazało się, że Pan od pomiarów miał "słabe" o tym pojęcie - musieliśmy na szybko dwa otwory podkuwać i powiększać, a w czterech innych zatynkowywać i później malować górę, bo to co miała zakrywać ościeżnica, jednak nie zakrywała. Najgorzej było z drzwiami przeciwpożarowymi w kotłowni. Ich zamntowanie okazało się zupełnie inne niż Pan przy pomiarze twierdził. Montażyści chcieli nam te drzwi tak wstawić, żeby otwierały się do środka, bo nie mieli pomysłu jak je właściwie osadzić. Nie zgodziliśmy się na to i powiedzieliśmy im, że jak pomierzyli i powiedzieli, że te drzwi się zmieszczą i takie je zamówili, to mają tak je zamontować żeby otwierały się do garażu i pasowały. Skończyło się na skuwaniu płytek w kotłowni i poszerzaniu otworu od strony garażu. Jakoś w ostateczności udało się je wstawić, ale co się nadenerwowaliśmy to nasze. Chcieliśmy wynegocjować obniżenie kwoty za montaż, bo wykończeniowcy musieli przecież poprawić to wszystko, ale Pan ze sklepu się nie zgodził i zaproponował tylko montaż klamek gratis (nie były u nich kupowane).

To jeszcze nie koniec naszych niemiłych przygód z tymi firmami, gdyż okazało się, że z Porty przyszły 2 komplety zawiasów do drzwi w kolorze złotym, podczas gdy do ościeżnic w srebrnym (wszystkie pozostałe były srebrne). Montażyści mieli je przywieźć i wymienić w ciągu tygodnia, no i przyjechali do nas w zeszłym tygodniu po DWÓCH MIESIĄCACH!! telefonów do sklepu i firmy montującej. Dopiero osobista wizyta w Multiformie i zrobienie awantury poskutkowało.
Także nie polecam nikomu zamawiania drzwi w tym sklepie i korzystanie z usług tej "Autoryzowanej" przez Portę firmy montującej. Szkoda nerwów - była to najgorsza ekipa na naszej budowie.

jowitajb
06-09-2011, 17:32
Polecacie może jakiej firmy kupić karnisze metalowe - prosty nowoczesny wzór i gdzie w Krakowie najlepiej się za nimi udać, żeby nie przepłacić.
Potrzebuje też kupić jakieś fajne lampy do domu - najlepiej o prostokątnych kształtach.
Czy sa jakies sklepy z dużym asortymentem, gdzie można sobie pooglądać i kupić w przystępnej cenie, czy pozostają tylko markety budowlane?

Aha - i jeszcze muszę zamówić roletki materiałowe.

pmgruch
06-09-2011, 21:09
witam,
czy ktoś miał może styczność z firmami PAGEN i VIDOK (okna PCV) z Tarnowa - jak wygląda współpraca, montaż zamawianej stolarki? czy z samej stolarki jestescie zadowoleni?


P.s. czy mozecie jeszcze polecic jakies dobre ekipy do instalacji i wykonczeniowki z Tarnowa, okolic?

pan r
07-09-2011, 20:29
Witam,czy ktoś miał styczność z firmami Budimax1 , Domeobud , z firmą Sylwestra Moskwy lub firmą Tomasza Studnickiego?Firmy zajmują się ociepleniami wykończeniami.

b2211
07-09-2011, 20:55
Potrzebny wykonawca do dachu tanio i solidnie.

JarekKRK45
08-09-2011, 09:46
Witam , potrzebuje ekipe do wykonania SSO okolica Przylasku Rusieckiego . Pozdrawiam

pmgruch
11-09-2011, 11:32
poszukujemy sprwdzonej firmy/ekip do robót wykończeniowych wewnątrz oraz elewacji w Tarnowie i okolicach - możecie kogoś polecić ?? Chodzi o tynki cem-wap., wylewki, ocieplenie dachu i montaż płyt g-k, ułożenie płytek, paneli, montaż drzwi wewn., malowanie i wszelkie roboty towarzyszące.

faffa2
11-09-2011, 18:24
Polecacie może jakiej firmy kupić karnisze metalowe - prosty nowoczesny wzór i gdzie w Krakowie najlepiej się za nimi udać, żeby nie przepłacić.
Potrzebuje też kupić jakieś fajne lampy do domu - najlepiej o prostokątnych kształtach.
Czy sa jakies sklepy z dużym asortymentem, gdzie można sobie pooglądać i kupić w przystępnej cenie, czy pozostają tylko markety budowlane?

Aha - i jeszcze muszę zamówić roletki materiałowe.

Karnisze najlepiej na Allegro, oszczędzasz od 30 do 60 zł na jednym. Ja Kupowałem w wfirmie z Włocławka czy Inowrocławia. Beż żadnych problemów. Nawet przy pomyłce dosłali mi jeden wspornik na ich koszt.
Co do lamp to jeszcze nie wiem nie kupowałem

jowitajb
11-09-2011, 21:39
Karnisze najlepiej na Allegro, oszczędzasz od 30 do 60 zł na jednym. Ja Kupowałem w wfirmie z Włocławka czy Inowrocławia. Beż żadnych problemów. Nawet przy pomyłce dosłali mi jeden wspornik na ich koszt.
Co do lamp to jeszcze nie wiem nie kupowałem
Ten sklep: http://allegro.pl/sklep/9593590_indekor-karnisze ?

corad
14-09-2011, 10:53
Witam
Jesli ktos byłby chętny na ziemię to jest do oddania około 20 ciężarówek okolice wzgorz krzesławickich.
Kontak na maila.
Pozdrawiam

Edyta M
14-09-2011, 12:29
Karnisze najlepiej na Allegro, oszczędzasz od 30 do 60 zł na jednym. Ja Kupowałem w wfirmie z Włocławka czy Inowrocławia. Beż żadnych problemów. Nawet przy pomyłce dosłali mi jeden wspornik na ich koszt.
Co do lamp to jeszcze nie wiem nie kupowałem


Ten sklep: http://allegro.pl/sklep/9593590_indekor-karnisze (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fsklep %2F9593590_indekor-karnisze) ?


Witam,
uaktualnione ogłoszenie : mamy do odsprzedania po budowie stemple , które były kupione jako nowe , użyte raz u nas:
3m - 3,20m - ok 60 szt - 6zł ( kupione po 11zł)
2,3 - 2,70m - ok 40szt - 3zł


Pozostała nam równieź tarcica szalunkowa - kupiona nowa oraz krokwie ( różna długość ). Tutaj trzeba obejrzeć , cena do uzgodnienia na miejscu.
Wszystko do odebrania w Węgrzcach/Zielonki.

Tel 604 223 007


Witam
Jesli ktos byłby chętny na ziemię to jest do oddania około 20 ciężarówek okolice wzgorz krzesławickich.
Kontak na maila.
Pozdrawiam

Z malopolskiej bialej i czarnej listy zrobil sie nam Bazar roznosci ..... tutaj polecamy lub odradzamy uslugi wykonawcow prosze Panstwa .... dzial goloszen znajduje sie w innym miejscu . Nie zasmiecajmy tego watku bo zaczyna sie robic nieczytelny .

Zbigniew 100 gdzie jestes ...... Ty tutaj porzadku pilnujesz :D.

Mozarcik
15-09-2011, 19:37
NAJCZARNIEJSZA Z CZARNYCH LIST

Przestrzegam wszystkich przed Panem Jackiem Obrok z Zabierzowa!!! Wykonuje ponoć schody, parkiety, parapety - generalnie prac stolarskie. Wnioski proszę wyciągnąć samemu, oto historia: umowa zawarta 17 maja na schody gięte. Dodatkowo w lipcu na parapety. Ani jednego ani drugiego się nie doczekaliśmy. Zaliczki wzięte i nie zwrócone. Telefony nie odbierane (tłumaczenie, że sieć w Zabierzowie padła - czyżby na miesiąc? jak dzwonił teść, Pan Obrok oddzwonił i usłyszawszy kto i o co chodzi - odłożył telefon). Termin realizacji parapetów minął 16 sierpnia - po miesiącu ani parapetów ani pieniędzy, tylko żałosne tłumaczenia mailowe, zwodzenie.... Jak wykonawca może mieć opóźnienia to przecież sam się powinien kontaktować z klientem - a nie klient prosić o kontakt (tysiace telefonów - wyobraźcie sobie że nawet po 22 ten pan pracuje, bo tłumaczy się że przez huk maszyn nie słyszy telefonu; sms-y, maile.....) Uważajcie wszyscy na tego Pana - zaliczkami z umów wydaje się ratuje swoją płynność finansową!!!
W razie konieczności służymy i korespondencją mailową i umowami. Może chociaż w sądzie się przydadzą...

REMI47
16-09-2011, 18:57
W przypadku potrzeby projektu instalacji elektrycznych dam namiary na solidnego na priv.

kozien
16-09-2011, 23:21
Wiele osób zaczynając budowę korzysta z białej i czarnej listy, ja korzystając ogłaszam wszem i wobec że jest do sprzedania pakamera chyba 2.5x6.0 w dobrym stanie, okratowane okno + gratis oddam kibelek :) porządny, a to wszystko do zabrania z gm. Michałowice. Kupujący załatwia transport. tel.502747448. Cena atrakcyjna wszystko do dogadania.

Edyta M
17-09-2011, 01:38
Kozien " wklej " sie tutaj ......
http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=3038

kozien
17-09-2011, 20:59
Kozien " wklej " sie tutaj ......
http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=3038

dzięki

BartekKrk
19-09-2011, 14:11
Zastanawiam się jak tu zrezygnować (i czy w ogóle) z usług firmy budowlanej a w zasadzie z brygady. Zrobili fundamenty ale kierownik twierdzi że źle jest zrobiona izolacja. Niby coś tam poprawiają (a raczej mówią, że będą) ale jak juz mają takie problemy..
Co wy na to ? Czy takie wpadki mogą się zdarzyć, czy to za gruba sprawa?
Kierownik mówi żebym dał im szanse bo kogo teraz znajdę by skończyć do zimy. Może faktycznie. Żona chodzi wściekła i ma ochotę ich wywalić ale też marzy by dom stał do zimy. No i mamy podpisaną umowę. Sam nie wiem…… A jak trafię na takich samych.

accord
19-09-2011, 15:00
Zbigniew Banaś 782190740 izolacje,drenaze,ogrodzenia,bruk.. jedynie CZARNA lista"zapracowal sobie solidnie" -zero terminowosci, telefonow nie odbiera, brak konta bankowego i adresu, robota w stylu "poznego Gierka" Z DALEKA OD NICH!!

krzywio
19-09-2011, 17:48
Zastanawiam się jak tu zrezygnować (i czy w ogóle) z usług firmy budowlanej a w zasadzie z brygady. Zrobili fundamenty ale kierownik twierdzi że źle jest zrobiona izolacja. Niby coś tam poprawiają (a raczej mówią, że będą) ale jak juz mają takie problemy..
Co wy na to ? Czy takie wpadki mogą się zdarzyć, czy to za gruba sprawa?
Kierownik mówi żebym dał im szanse bo kogo teraz znajdę by skończyć do zimy. Może faktycznie. Żona chodzi wściekła i ma ochotę ich wywalić ale też marzy by dom stał do zimy. No i mamy podpisaną umowę. Sam nie wiem…… A jak trafię na takich samych.
Wyznacz nieprzekraczalny termin na dokonanie poprawek, po nim zrób kolejny odbiór z kierownikiem jeśli będzie dobrze to ich zostaw jeśli źle wywal, lepiej mieć dom później niż dom spieprzony.

BartekKrk
19-09-2011, 18:59
Wyznacz nieprzekraczalny termin na dokonanie poprawek, po nim zrób kolejny odbiór z kierownikiem jeśli będzie dobrze to ich zostaw jeśli źle wywal, lepiej mieć dom później niż dom spieprzony.

krzywio mówisz z doświadczenia czy ze zrdowego rozsądku? Mnie też tak rozum podpowiada ale jestem ciekaw czy w praktyce się sprawdza/ druga szansa dla wyknawców.

Mam ten problem że nie mam czasu ich kontrolować- wpadam raz na tydzień ..... kiedyś też muszę zarobić na ten dom ;-)

Jeszcze danych firmy nie podaję, bo na tą chwilę nie wiedziałbym do jakiej listy ich zaliczyć.....

krzywio
19-09-2011, 19:19
krzywio mówisz z doświadczenia czy ze zrdowego rozsądku? Mnie też tak rozum podpowiada ale jestem ciekaw czy w praktyce się sprawdza/ druga szansa dla wyknawców.

Mam ten problem że nie mam czasu ich kontrolować- wpadam raz na tydzień ..... kiedyś też muszę zarobić na ten dom ;-)

Jeszcze danych firmy nie podaję, bo na tą chwilę nie wiedziałbym do jakiej listy ich zaliczyć.....

Z doświadczenia. Generalnie wtopa każdemu może się zdarzyć, nawet najlepszym. Jak firma jest solidna to poprawią (u mnie tak było, poprawiali i w końcu byłem zadowolony) i będzie dobrze jak partacze to nigdy nie zrobią dobrze. Nie wiem jaka jest konkretna sytuacja czy to są jakieś karygodne błędy czy nie. Aha i co ważne i najważniejsze wstrzymać płatność.

pmgruch
19-09-2011, 21:09
BartekKrk a co dokładnie Ci spartolili przy tych fundamentach/izolacjach??

BartekKrk
20-09-2011, 10:11
BartekKrk a co dokładnie Ci spartolili przy tych fundamentach/izolacjach??


Nie wywineli foli na ławę, jest do poziomu ław i teraz będzie podciekać tam woda. Czyli wg kierownika powinni teraz odkopać i naciągnąć folię.

kozien
20-09-2011, 11:44
Nie wywineli foli na ławę, jest do poziomu ław i teraz będzie podciekać tam woda. Czyli wg kierownika powinni teraz odkopać i naciągnąć folię.

Ważniejsze są ściany fundamentowe niż ławy i tak rozumiem że lepikiem wysmarowane masz aż do samej góry te ściany, a mówiąc o foli rozumiem że mowa o kubełkowej i nie każdy daje ją na ściany. Najważniejsza jest dobra izolacja pionowa w postaci dysperbitu czy innego świństwa a kubełkowa nigdy nie zaszkodzi a nawet pomoże :)

BartekKrk
20-09-2011, 20:39
Ważniejsze są ściany fundamentowe niż ławy i tak rozumiem że lepikiem wysmarowane masz aż do samej góry te ściany, a mówiąc o foli rozumiem że mowa o kubełkowej i nie każdy daje ją na ściany. Najważniejsza jest dobra izolacja pionowa w postaci dysperbitu czy innego świństwa a kubełkowa nigdy nie zaszkodzi a nawet pomoże :)

Czyli na dobrą sprawę poprawiać nie muszą? Kierownik kazał im poprawić - moze mi się trafił "nadopiekuńczy". W takim razie ekipa zostaje. Dzięki za pomoc.

qqlio
20-09-2011, 22:20
Czyli na dobrą sprawę poprawiać nie muszą? Kierownik kazał im poprawić - moze mi się trafił "nadopiekuńczy". W takim razie ekipa zostaje. Dzięki za pomoc.

1. dyskusje takie prowadz prosze w innych watkach
Skoro juz sie temat sie pojawil to
2. najprawdopodbniej kierownikowi i Tobie chodzi o to, ze nie wykonano poprawnie izolacji poziomej miedzy lawami i scianami fundamentowymi. To jest bardzo wazny element i dosc podstawowy - wg mnie to dyskwalifikuje ekipe, bo czekaja Cie znacznie trudniejsze etapy
3. zeby nawiazac to tego watku - podaj namiary ekipy i wg mnie bedzie na czarno
Pzdr

Edyta M
21-09-2011, 01:37
Czyli na dobrą sprawę poprawiać nie muszą? Kierownik kazał im poprawić - moze mi się trafił "nadopiekuńczy". W takim razie ekipa zostaje. Dzięki za pomoc.

Tez nie popieram dyskusji w tym watku , ale zeby juz zamknac temat .... przytocze wypowiedz ....

" Pozioma izolacja ław fundamentowych ma dwie funkcje. Pierwsza – podstawowa – to oczywiście ochrona przed zawilgacaniem ścian fundamentowych wodą podciąganą kapilarnie z gruntu. Pod budynkiem, od wewnętrznej strony ścian fundamentowych, woda raczej nie występuje, chyba że dom jest posadowiony poniżej zwierciadła wody gruntowej, ale wtedy zawsze ma ciężką izolację przeciwwodną. Ewentualne ryzyko jest związane tylko z podciąganiem wody z głębszych warstw gruntu. Słabo zagęszczona ziemia, którą zasypuje się fundamenty, dobrze przepuszcza wodę, pozwalając jej częściowo migrować w dół i ograniczając napór na ściany. Natomiast pod ławą fundamentową zawsze znajduje się ubity, rodzimy grunt, który może podciągać wodę nawet z głębokości 1,5 m, dlatego tak ważne jest ułożenie na ławie izolacji przeciwwilgociowej.
Drugą funkcją poziomej izolacji jest zapewnienie poślizgu między ławą a ścianą fundamentową. Nie mogą one być sztywno połączone, bo w wyniku nierównomiernych odkształceń pod wpływem osiadania budynku styk ławy i ściany pękałby, a to mogłoby prowadzić do uszkodzenia pionowej izolacji i penetracji wody w głąb ścian fundamentowych. Warstwa poślizgowa umożliwia niezależną pracę konstrukcji, zapobiegając przykrym konsekwencjom. Z tego samego powodu pas papy umieszcza się pod każdą murowaną ścianą."

I nawiazujac do tematu watku umiesc swoja ekipe na CZARNEJ LISCIE .....
Pozdrawiam

aga23kraków
21-09-2011, 23:25
proszę o kontakt - chcemy kupić 501-342-354

aga23kraków
21-09-2011, 23:35
Pompa ciepła Natea MT 11.10 - czy ktoś zna firmę DUMARCH-WENT I ICH POMPY CIEPŁA? CENA JEST BARDZO ATRAKCYJNA...




https://poczta.az.pl/?_task=mail&_action=get&_uid=17058&_mbox=INBOX&_part=1.2

redpradnik
26-09-2011, 11:28
Długo szukałem wykonawcy bramy wjazdowej , finalnie zdecydowałem się zlecić w/w Panu Kubie który jest wlascicielem firmy Bramstal.
Konkurencyjny cenowo w stosunku do rynku , jakosc wykonania swietna , b. dobrze potrafi doradzic z czystym sumieniem mogę polecić jak ktoś potrzebuje wykonać bramę wjazdową , przęsła czy barierki ( u mnie wykonywał bramę wg wzoru z katalogu pewnej firmy ) .

Wstawiam fote wykonanych prac

Namiary:
http://bramy-ogrodzenia.net.pl/

Email: [email protected]

kom. 0 663 763 041
kom. 0 669 88 88 99

Renata.W
28-09-2011, 15:05
Witam, ile kosztują teraz tynki cementowo - wapienne z materiałem/m2?

Raźny
29-09-2011, 08:15
Witam.

Chciałbym każdemu, kto potrzebuje audytu energetycznego lub obliczeń w OZC oraz każdemu kto chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o swoim domu, polecić kontakt z Panem Andrzejem Sołtysem. Forumowym asoltem. Dlaczego?

Dzięki temu, że zdecydowałem się zlecić wykonanie obliczeń w OZC właśnie jemu, dowiedziałem się:
1) Jakie jest Faktyczne projektowe obciążenie cieplne domu.
Czyli konkretna odpowiedź jakiej mocy potrzebuję kocioł do CO. Bardzo częste pytanie na forum. Bez obliczeń będzie albo przewymiarowany albo za mały.
2) Jaka jest faktycznie powierzchnia ogrzewana budynku w m2
3) Jaka jest kubatura ogrzewana budynku w m3
4) Jakie jest zapotrzebowanie do ogrzewania podane kWh/ Rok. Czyli już wiem ile kWh zużyje na ogrzewanie rocznie.
Ta informacja pozwoliła mi już teraz zorientować się, ile w złotówkach, będzie mnie kosztowało ogrzewanie rocznie domu! A co za tym już na etapie projektu mogę świadomie, zdecydować jakim paliwem będę ogrzewać dom. Czyli czy i gdzie stawiać kominy? O jakiej mocy kocioł muszę kupić do CO i CWU? Jaka instalacja? Podłogówka czy grzejniki? Montować Solary? To wszystko mam już jak na dłoni. Konkrety.
Dzięki obliczeniom mogłem porównać każde rozwiązanie i wybrać najlepsze dla mnie pod kątem ekonomicznym oraz wygody obsługi.
5) Poznałem wskaźnik zapotrzebowania do ogrzewania w kWh/(m2 rok). Czyli odpowiedź na popularne pytanie. Ilu litrowy jest mój dom. Jak bardzo energooszczędny? Już pasywny czy jeszcze nie?
6) Można już na etapie projektu przeprowadzić optymalizację. Czyli ile zyskam kWh np. zwiększając grubość styropianu na elewacji o 5cm, ile dać termoizolacji w dach, podłogę, o jakim współczynniku kupić okna i drzwi. Ile kWh da mi zamontowanie WM z rekuperacją? Można każdy szczegół dopasować do własnego domu! Rewelacja! I polecam każdemu.
7) Policzone realne obciążenie cieplne poszczególnych pokoi, bardzo ważna informacja przydatna do projektowania i układania podłogówki.

Sprawdziłem, że na forum Pan Andrzej doradza, jak powinny wyglądać obliczenia aby były poprawne, rzetelne i dokładne innym osobom w temacie. Dlatego już wiedziałem, że ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby również moje wyniki były policzone w sposób rzetelny, dokładny i poprawny.

Jeśli nie chcesz dłużej zastanawiać się ile będzie Cię kosztowało utrzymanie domu już wiesz z kim się powinieneś skontaktować.

Dla zainteresowanych podaję kontakt:
"Solterm" Andrzej Sołtys
audytor energetyczny
tel. 506 060 832
email: [email protected]
nick z FM : asolt


Jestem bardzo zadowolony z rzetelności, fachowości i terminowości Asolta. Żadnego z moich pytań nie pozostawił bez odpowiedzi. Wystarczyła jedna rozmowa telefoniczna i dalsza korespondencja mogła się już odbywać drogą mailową. Pomimo dzielącej nas odległości przekraczającej 500 km. Wszystko załatwione zostało wirtualnie. Czyli też wygodnie.

Koszt wykonania obliczeń, możliwych wariantów, optymalizacji jest Bardzo Atrakcyjny! A wiedza, którą dostajemy w zamian. Rzekłbym nawet, że oszczędza mnóstwo zdrowia. Naprawdę warto się skontaktować z Asoltem.

Tak jeszcze dodam dla niezdecydowanych.

Kupując samochód. Każdy z nas patrzy jak dużo i czego spala. Logiczne prawda? Czyli z grubsza szacujemy wydatki na eksploatację. To taka oczywista oczywistość parafrazując.

Budując lub kupując dom. Kto z Was patrzy jak dużo i czego spala? Kto z grubsza szacuje wydatki na eksploatację? A przecież jest to największy wydatek podczas eksploatacji domu!

Otóż mało kto to robi... Nielogiczne prawda? Dlaczego? Bo nie wie, że może poznać, te ukryte koszty, zanim zamieszka. Od dziś możesz wiedzieć to i Ty!

Pozdrawiam
Raźny

Renata.W
29-09-2011, 12:00
Czy uważcie że podane ceny za tynki i wylewki sa do zaakceptowania? Po przejrzeniu forum chyba troche drogo. Co myslicie?

tynki cementowo wapienne - 27 zł z materiałem
wylewki - 45 zł z mat parter
39 zł z mat góra
w miejscu ogrzewania podłogowego +2,5zł

katka
29-09-2011, 21:24
Czy ktoś miał do czynienia z firmą budowlano-remontową „Lumen” ? Jeśli tak to czekam na jakieś opinie. Z góry bardzo dziękuje.

aga23kraków
03-10-2011, 11:50
Mogę polecić mojego tynkarza, wykonał mi tynki gipsowe i cementowo-wapienne - robota pierwsza klasa. Tynki zrobili równiuteńko, a wychodząc wszystko po sobie dokładnie posprzątali. Piotr Śliwa - 0783094608.

Polecam Śliwę - bez problemu, terminowo, czysto - wszystkie ekipy podziwiają solidność wykonania :-)

Synthia
03-10-2011, 14:22
Szukam solidnego wykonawcy blatu z kompozytu do kuchni, może ktoś kogoś takiego polecić?

Wujor
03-10-2011, 18:16
Ma ktoś do polecenia jakiegoś dobrego fliziarza? Ważna dokładność , czas mniej istotny.

sonya-
03-10-2011, 22:21
Witam,
poszukuję wykonawcy ogrodzenia z paneli i podmurówki. Czy zna ktoś może firmę godną polecenia. Budowa w okolicach północnego Krakowa. Będę wdzięczna za wszelkie namiary.

--
Pozdrawiam

worktravel
04-10-2011, 11:02
Do białej listy wykonawców mogę dopisać:
Kaz-Tynk - tel. 664 087 261http://www.uslugitynkarsko-budowlane-rudniki.pl/ - robiłem elewacje - tanio i solidnie, podejrzewam, ze flizy też robią.
Roletex Dobczyce http://www.roletex.pl/ - wykonali mi bramę garażową na zamówienie, jestem zadowolony, jedynie mieli niewielką obsuwkę w terminie.

redpradnik
04-10-2011, 13:05
Szukam kogoś do kostki , oraz do regipsów ( ale tylko kwestia poprawy po poprzedniej ekipie )

thomyk
04-10-2011, 15:18
sorki koledzy pomylilem sie i wkleilem nie to co trzeba

Edyta M
05-10-2011, 04:50
Thomyk ..... ale sie zareklamowales chlopie , szkoda ze koledzy z FM ktorym wykonywales instalacje nie umiescili Ciebie w tym wlasnie miejscu :) byloby to bardziej wiarygodne .... byc moze zglosze sie do Ciebie bo " moj elektryk " bardzo zapracowany jest i ciagle przedluza terminy zakonczenia prac ....
Pozdrawiam i zycze powodzenia w poszukiwaniu nowych klientow :D.

HeyBobik
06-10-2011, 17:21
Jacek Aqua

Prawdopodobnie jest dobry.
Zrobił u mnie pierwszą część instalacji, ale potem się juz go nie doprosiłem. Otrzymywałem tylko automatyczne odpowiedzi z jego telefonu, typu: "już jadę", "oddzwonię za 5 min", "oddzwonię za godzinę". Terminy - tragedia. Niegodny zaufania w sensie terminów. Ale może inni mieli więcej szczęścia. Przetrzymał mnie pół roku, potem znalazłem innego wodziarza.

Edyta M
07-10-2011, 03:13
Jacek Aqua

Prawdopodobnie jest dobry.
Zrobił u mnie pierwszą część instalacji, ale potem się juz go nie doprosiłem. Otrzymywałem tylko automatyczne odpowiedzi z jego telefonu, typu: "już jadę", "oddzwonię za 5 min", "oddzwonię za godzinę". Terminy - tragedia. Niegodny zaufania w sensie terminów. Ale może inni mieli więcej szczęścia. Przetrzymał mnie pół roku, potem znalazłem innego wodziarza.

HejBobik gdybys uwazniej czytal wiedzialbys dlaczego Pan Jacek " nie dojechal na czas " ..... :(

Blutka
07-10-2011, 18:59
Kurczę, mam problem z instalacją z firmy Aqua, no i chciałam przegląd pieca plus jedną doróbkę, ale niestety - po śmierci pana Jacka już nie da się ich ściągnąć od tak, jak kiedyś, na moment chociażby, jak coś się dzieje. Pan Jacek przyjeżdżał zwykle na tyle szybko, na ile się dało, a z panem Adamem umawiam się od miesięcy, sezon grzewczy się zaczął, w łazience mi nie grzeje i nie ma mi kto tego obejrzeć. Bu.

balbina1234
07-10-2011, 20:00
UWAGA!

Ostrzegam przed firmą KOS-BUD (Zakład Budowlany Stanisław Kos i Piotr Kos) Bogoria koło Staszowa. To zwykli oszuści i partacze!
Proponuję przekazać tą informację gdzie się da, bo Panowie szukają naiwnych w całym kraju!
Wykonali u nas prace murarskie na parterze wraz z wylaniem stropu nad parterem.

- nie potrafią czytać projektu: konstrukcja podciagu głównego jest źle umocowana (obok słupa nośnego, specjalnie postawionego aby wspierał podciag). Naprawienie błedu wymagało wielu kombinacji i dodatkowych kosztów.
- schody wewnętrzne lane wykonane tak źle, że wymagały rozbiórki (każdy stopień miał inną wysokość, zamiast 17 wykonano 16 stopni w tym ostatni o wysokości 41 cm).
- część konstrukcji nośnej jest przesunięta o kilkadziesiat cm co powoduje, że korytarze i pomieszczenia w części domu są usytuowane inaczej niż w projekcie (m.in. korytarz ma 80cm zamiast 110cm a słup konstrukcyjny stoi na środku korytarza zamiast chować się w ścianie)
- zamurowali wejscie do jednego z pomieszczeń bo "nie pasowało im w tym miejscu". Dzieki naszej interwencji udało się rozebrac ścianę.
- po wskazaniu błędów do naprawy ekipa uciekła z miejsca budowy z komentarzem, że "nie będą nic naprawiać bo im sie to nie kalkuluje".
- nie rozliczyli się z kosztów ani materiałów budowlanych. Obecnie skierowany jest przeciwko nim pozew sądowy.

Jako, że jest to mój pierwszy post może brzmieć niewiarygodnie. Zapraszam do kontaktów na priv wszystkich, którzy zechcą zweryfikowac te informacje. Posiadam pełną dokumentację i opinie konstuktora.

gegus37
11-10-2011, 14:41
Witam !
Potrzebóje kogoś do ułożenia ok 30 metrów kamienia na elewacji (gnejs ryska bez fugi na kleju) - może kogoś polecicie no i jeśli można jaka jest cena za układanie ?

kozien
13-10-2011, 21:48
Ma ktoś do polecenia jakiegoś dobrego fliziarza? Ważna dokładność , czas mniej istotny.

Ja teraz flizuję łazienkę, wc, kuchnię, gospodarczy i garaż jak na razie jestem zadowolony. Jeśli skończą mogę wysłać zdjęcia. Chłopaki robią z głową i nie drogo lecz terminy mają już do końca roku zajęte.

Wujor
13-10-2011, 22:00
Ja teraz flizuję łazienkę, wc, kuchnię, gospodarczy i garaż jak na razie jestem zadowolony. Jeśli skończą mogę wysłać zdjęcia. Chłopaki robią z głową i nie drogo lecz terminy mają już do końca roku zajęte.

Super, zatem pochwal sie w stosownym czasie. Może ich łyknę :)

kakusek
13-10-2011, 22:45
Kozien nie drogo czyli ile jesli mozna wiedziec? Czy masz z nimi umowe na calosc czy za poszczegolne elementy typu flizowanie ,zabudowa g-k,szlifowanie plytek itd Czy płytki łaczone są pod kątem 45 st? Tez jestem zaintereoswana zdjeciami jeśli jest taka możliwość :)

ulkap
16-10-2011, 13:04
Witajcie, szukam godnego polecenia salonu z firanami i zasłonami z Krakowa i okolic, ale w normalnych cenach. Ostatnio byłam w Eurofiranach - ogromny wybór materiałów, profesjonalne doradztwo ale ceny powalają... I tak od roku u mnie w oknach nie wisi nic - na szczęście mam rolety zewnętrzne więc można się schować przed sąsiadami.

Będę bardzo wdzięczna za namiary! Pozdrawiam.

grzegorz_si
16-10-2011, 13:23
Fabryka Wnętrz - Agnieszka Chemielewska (Bochnia)
Parkers - Mateusz Wnęk (Bochnia).
Obie firmy zajmują się wykonywaniem mebli na wymiar, tzn. P. Chmielewska robi za "naganiacza", a P. Wnęk za wykonawcę (dowiedziałem się o tym po fakcie).
W moim przypadku: 6 miesięcy opóźnienia, przywiezione meble o drastycznie obniżonym standardzie wykonania, niezgodnie z umową, poobijane, porysowane, generalnie koszmar.
P. Chmielewska nie odbierała przez kilka tygodni telefonów, odbijała wezwania wysyłane listem poleconym z informacją, że adresat wyprowadził się.
Radzę uważać.

Synthia
16-10-2011, 16:18
Szukam opini o firmie adartt Czernichów okolice Krakowa

michur
17-10-2011, 14:52
Schody drewniane - z czystym sumieniem polecam firmę Schody Roko z Andrychowa http://www.schodyroko.pl/.

Również z przyjemnością polecam firmę od mebli kuchennych na wymiar - "Zakład Produkcyjno Usługowy Ignacy" Ignacy Wójcik - okolice Kocmyrzowa-Luborzycy, tel: 606-434-076


Precyzyjnie, solidnie, czysto - idealnie :-) (zupełnie inaczej niż spece od podłogi ale o tym później, po reklamacji) Fotki z realizacji do obejrzenia u mnie w dzienniku budowy.

aga23kraków
17-10-2011, 15:34
Mogę polecić mojego tynkarza, wykonał mi tynki gipsowe i cementowo-wapienne - robota pierwsza klasa. Tynki zrobili równiuteńko, a wychodząc wszystko po sobie dokładnie posprzątali. Piotr Śliwa - 0783094608.

polecam gorąco !

Edyta M
18-10-2011, 05:19
Malgorf ..... obietnica wykonania kuchni w 2 dni ..... mial gosc fantazje

kawiarz
19-10-2011, 07:47
gdzie najlepiej kupić deski szalunkowe i stemple. Zaczynam budowę w modlniczce.

Inżynier
19-10-2011, 14:09
Normalnie zagotowałem!!!!!!! Czy byłaby Pani Gosia81 uprzejma podać gdzie mogę obejrzeć "dzieło" Pana Siuty? Gdybym przed spisaniem umowy z Cz.Siutą zajrzał na forum, to nie straciłbym pieniędzy i nerwów. Ten gagatek uprawia ponad 20 lat taki sposób "zarabiania" na życie. Też dałem się nabrać, obiecuję innym poszkodowanym, że ten gagatek pójdzie siedzieć. Jestem z natury spokojnym człowiekiem, ale Cz.Siuta z Iwanowic tak mnie wkurzył że doprowadzę tego oszusta gdzie jego miejsce.
Chyba Pani Gosia81 to córeczka Cz.Siuty z Iwanowic bo do tej pory nie odezwała się gdzie można obejrzeć "dzieła" tego oszusta?
Niebawem będzie smutny FINAŁ tego cwaniaczka.
O czym poinformuję na tym forum.

Mozarcik
20-10-2011, 18:45
Mam pytanie, jak się dobrać do skóry takiemu oszustowi ? Ja też zamierzam zgotować smutny finał "moim fachowcom" kuchennym. OSZUSTÓW TĘPIĆ, ŚCIGAĆ I WSADZAĆ ZA KRATY. Nie może tak dalej trwać w tym kraju wolna amerykanka.
Proszę o sugestie pomocowe. Będę wdzięczna.

Ponieważ dokładnie niedawno przechodziliśmy przez podobny proces myślowy, pokrótce podzielę się naszymi wnioskami. Stwierdziliśmy 4 możliwości:
1) pierwsza działa tylko w przypadku, kiedy to zleceniobiorca prowadzi działalność gospodarczą i została podpisana umowa. Wówczas można skierować sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta w Krakowie (wystarczy droga mailowa z dokładnym opisem zdarzeń, skanami umów czy innych dowodów). Taki Rzecznik naprawdę działa i to skutecznie. Przekonaliśmy się o tym prawie 2 lata temu, kiedy dzięki jego interwencji odzyskaliśmy kasę od naciągacza (działającego na zasadzie "pośrednictwa usług finansowych") - zatem szczerze i gorąco polecamy tę formę. Tym razem niestety nasz Pan od schodów się wykreślił z ewidencji działalności gospodarczej w 2007 roku, więc po opisie sprawy Rzecznik skierował nas na Policję
2) i to jest właśnie alternatywa nr 2 - Policja. Zgłosiliśmy się do naszego komisariatu (tak jak poprzednio, drogą mailową, choć pewnie szybciej byłoby po prostu się zjawić osobiście; reakcja Policji trwała ok. 2 tygodnie), który nas wezwał, spisał zeznania i skierował sprawę do Policji właściwej ze względu na siedzibę naszego Pana stolarza (dzisiaj akurat mieliśmy od nich telefon, więc sprawa jest rozpatrywana). Co jest ważne przy wyborze tej formy: otóż Policja ściga na podstawie kodeksu karnego - i tutaj powołaliśmy się na jakiś artykuł (nie pamiętam teraz dokładnie, ale zdaje się coś w okolicy 273 tego kodeksu), który stanowi, że zleceniobiorca chciał nas oszukać od samego początku, że nie miał czystych intencji i że jego intencją było naciągnięcie nas. Co też ważne, jeśli Policja się tym zajmie, to można co najwyżej odzyskać pieniądze - bez żadnych odsetek karnych czy innych. Natomiast życie jest takie, że łatwo (nie napiszę tu jak, bo nie chcę dawać "gotowców" ewnetualnym osobom "zainteresowanym") jest się z tego wykręcić i wówczas pozostaje alternatywa nr 3) tj:
3) ściganie oszusta z kodeksu cywilnego. Tj. idzie się do sądu, na dzienniku podawczym zakłada sprawę z powództwa cywilnego przeciwko oskarżonemu, przedstawia dowody i co najważniejsze, zdaje się coś się wstępnie płaci za to (po ewentualnym wygraniu jest chyba możliwość odzyskania tych kosztów, ale dokładnie nie wiemy, bo jeszcze w ten sposób nie próbowaliśmy odzyskać pieniędzy). I tutaj można odzyskać zarówno kasę jak i wnosić o odsetki ustawowe i zwrot za inne utracone korzyści (zgodnie z Kodeksem Cywilnym). Co ważne, też biorą pod uwagę umowy ustne, no ale wiadomo - to trudniej się udowadnia i tym samym trudniej dochodzi swoich praw
4) jak już żywcem nic się nie uda, bądź jak zależy Wam na szybkim odzyskaniu pieniędzy, to można sprzedać dług firmie windykacyjnej. Tu tylko 2 uwagi: trzeba mieć umowę na piśmie i odzyskacie część długu (na ogół jakieś 70%) - reszta zostaje w firmie windykacyjnej (słyszałam coś np. o Egzekutorze - ale tylko z plakatów). Jest to legalna forma i działa (siostra sprawdziła u siebie we Wrocławiu).

To tyle z naszych doświadczeń. Jak ktoś ma jakieś inne cenne uwagi - chętnie też się czegoś nauczymy.

Mozarcik
21-10-2011, 18:58
Dzięki wielkie za cenne sugestie, ale są niestety ALE.
...Ale teraz nie odpuszczę, pójdzie facet z torbami.
Może i naiwna w tym kraju absurdów

No to powodzenia! Trzeba walczyć z oszustami i "fachowcami". Przyłączam się także.
Daj znać, co to za firma montowała Ci te drzwi Gerdy - co by inni u nich nie zamawiali.

redpradnik
23-10-2011, 17:12
Szukam kogos do zrobienia podbudowy i obsadzenia obrzezy tak by na wiosne zostalo ulozenie kostki

Znalazlem wykonawce ktory chce 25 zl za m2 ( zrobienie podbudowy plus polozenie kostki) jednak dodatkowo liczy sobie 14 zl za m2 obrzeża
Zawsze sadzilem ze to wchodzi w sklad m2 kostki

Czy mozecie napisac jak to było u Was?

redpradnik
23-10-2011, 17:15
Ma ktoś do polecenia jakiegoś dobrego fliziarza? Ważna dokładność , czas mniej istotny.

Polecałem juz Pana Wojtka ktory u mnie robił ( z tego co wiem 2 osoby z forum juz skorzystały

793-991-143

Mozarcik
24-10-2011, 17:23
Zakończyliśmy "zabawę" z kominkiem. A zatem polecamy:

1. firmę Cebud z Krakowa, ul. Balicka. Zamówiliśmy u nich kominek Hajduk Volcano 2LH (tańsza wersja Sparthermu). Jak się będzie sprawował, to zobaczymy - ale generalnie firma OK, dostawa na czas, zgodnie z zamówieniem. Chyba nie do końca Panowie sobie poradzili z montażem szybru - na to zwrócił nam uwagę Pan od obudowy. Działałoby, ale powiedzmy było to fantazyjne rozwiązanie

2. na prawdę gorąco polecam Pana od obudowy: Firma KOMINKI CIEPŁY DOM, Pan Mosurek. Wycenił projekt, przyjechał, zamontował, zgodnie z życzeniem, zgodnie z zamówieniem, wyrysował rysunki kamienia, który zamówiliśmy w Kamico. Wszystko tak jak należy. Ekipa po sobie posprzątała. Pan robi w zawodzie już sporo i jak na masz gust, ma wyobraźnię i potrafi doradzić

3. kamień zakupiliśmy w Kamico. W sumie mają największy wybór. Ceny może nie zachęcają, ale wszystko przebiegło sprawnie. Terminy teraz też mają nieco długawe (prawie 2 tygodnie).

Mozarcik
24-10-2011, 17:46
Internetowi (i nie tylko) dostawcy baterii, AGD, białego montażu, fliz itp.

Teraz krótkie podsumowanie w/w:

1. HITDOM - zamawialiśmy u nich zlewozmywak Deante. Polecam firmę: dostawa w określonym przy zamówieniu terminie, mają spory wybór, ceny konkurencyjne (ten sam zlewozmywak w Leroy Merlin był 200 zł droższy)

2. Glazura Królewska - w znacznej części wszystko było OK. NIby niepozorny sklep, ceny nie najtańsze, ale tylko na "dzień dobry", bo potem przyznają taki rabacik, że ceny okazują się najlepsze (schodziliśmy kilka przynajmniej punktów: BOZ2, Bomar, Max Fliz, Wójcik, Domino, inne...). I wybór też OK. Mieli małą wtopę, bo jedne flizy do kuchni się odwlekały (niby najpierw sprowadzali, potem niby producent zaprzestał już ich robić, potem niby znowu robił, ale inny gatunek...). Tak sie ciągło prawie 2 miesiące, więc jak już finalnie je przywieźli, to podziękowaliśmy (bo 10 raz sobie nie będziemy po nie jechać). Na początku, z dużym zamówieniem, przywozili oczywiście gratis. Tak więc generalnie było OK, z jednym incydentem, który zepsuł smak...

3. Może zabrzmi prozaicznie, ale polecimy OBI. Wybór może nie oszałamiający, ale na flizy na piwnicę wystarczy. Poza tym kleje, grunty, farby itd. Powyżej 1000 zł dowożą gratis (przynajmniej do nas, w strefie do 10 km). I nie byle co, choć może taki mały plus, że zbiera się te punkty i wymienia na bony (za każde 2000 - bon 100 zł gratis). U nas się już uzbierało tych bonów kilka, bo dom spory... Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.

4. Domino- hurtownia na Mogilskiej (mają drugi salon na 29 Listopada). Wybór spory, ale firmie przydałaby się mocno dobra logistyka, organizacja pracy i porządek. Docelowo ich nie polecamy - powiedzmy "szara lista". Dzwonią, że za 20 min będą - w środku dnia. I dojedź tu człowieku z końca miasta. A mieli dzwonić na godzinę przed wyjazdem. Dowieźli nam nie ten prysznic co trzeba - dostaliśmy jakiś na specjalne zamówienie z pomarańczową nalepką... Skoro specjalnie oznaczony, to nie wiem, jak się moża pomylić. Nie chce mi się myśleć, co ten co go specjalnie zamówił, musiał zjeść nerwów... Potem nie dali do drugiego prysznica wszystkich elementów do montażu brodzika. Dalej, nie dali wszystkich elementów do montażu meblościanki w łazience. Dalej, jedne flizy opóźniły się o 2 tygodnie (wytłumaczcie to fliziarzowi, który czeka na nie, bo łazienka ma mieć 3 rodzaje fliz). Itd. Generalnie - chaos i brak organizacji. Lepiej tam wszystko sprawdzajcie 10-krotnie.

5. JUKA - i choć do tej pory byliśmy z nich zadowoleni, to tym razem wpisujemy na szarą listę. Z 9 zamówionych sprzętów, 2 były inne niż zamawiane. Szczerze - nasz błąd, ale nie przyszło nam do głowy sprawdzać wszystkiego w momencie rozpakowywania z transportu. A różnice były w 1 literce na numerze serii - i to już znaczyło albo kolor, albo inne funkcje urządzenia. A potem, wymienić wymienili, ale musieliśmy sami za tym chodzić i tłumaczyć się. Na dodatek, panowie od transportu niewinnie zapytali, czy noszenie było płacone - co mnie zirytowało do czerwoności, bo oczywiście w sklepie mówili, że transport gratis (w końcu można tego oczekiwać przy zamówieniu powyżej 10 tys zł).

Mozarcik
24-10-2011, 17:50
Szczerze, gorąco i mocno polecamy firmę TECHBUD Damian Matjasik z Brodnicy. Choć daleko od Krakowa, zamówiliśmy u Pana blisko 150 m2 parkietów różnego rodzaju. Też całą chemię. Ceny najbardziej konkurencyjne. Dostawa w ciągu 2 - 3 dni, zgodnie z zamówieniem. Kontakt telefoniczny pierwsza klasa. Pan wystawia się na Allegro, natomiast sugerujemy zamawiać normalnie, mailowo, wówczas unikamy prowizji.

Również pozytywna współpraca z firmą JMG listwy z Dębnicy Kaszubskiej. Zamawialiśmy tam listwy do parkietów dębowych i bukowych (Pan Damian nie miał takich jak chcieliśmy). Na czas, na miejsce, tanio i bezproblemowo. Polecamy.

Renata.W
25-10-2011, 17:08
Witam, czy możecie polecic kogoś, kto wstawi nam luksfery do okien w garażu oczywiście solodnie i niedrogo :-)

rasti
26-10-2011, 09:39
BIAŁA
Nowa firma ale już ma na koncie podwykonawstwo przy budowie oczyszczalni ścieków oraz mostu w Gdowie. Tym się chwalili, mówili że sa nową firmą, ząłożyli żeby byc na swoim hehe.
Robią zbrojenie głównie ale tez nie pogardzą szalunkami. Ale na zbrojeniu znaja się najlepiej, wpadają z brygadą i lecą zbrojenie aż chuczy hehe. Bardoz ładna robota. Murowac nie chcieli bo powiedzieli że to nie ich fach, ale i tak coś tam podmurowali i tez całkiem nieżle im to szło.

Pan Łukasz z Krakowa 793-687-059

gekontok
27-10-2011, 14:28
Dzien Dobry Panstwu,
Na forum jestem zupelna swiezynka, ale juz mi sie ogromnie spodobalo. Podjalem sie tematu powaznej rozbudowy/remontu starego domku jednorodzinnego w Krakowie i szukam porady co do cen wykonania okreslonych uslug. Oferta ktora dostalem od firmy z tzw. polecenia wydaje mi sie droga, przynajmniej w stosunku do tego co przeczytalem na forum. Moze ktos znajacy temat moglby mi poradzic czy to tanio czy drogo. A oto ceny:

1. wykonanie izolacji fundamentów i drenażu budynku – 245 PLN za metr bieżący, ale cena nie obejmuje rozbicia starych betonow wokol budynku oraz oczyszczenia starych fundamentow i ich podszalowania pod pozniejszy styrodur - niestety fundamenty sa robione stara technika, nieregularne i nie mozna do nich przykleic izolacji bezposrednio;(

2. rozbiórka starego dachu – 20 PLN za metr kwadratowy,

3. wykonanie nowego dachu wraz z wszystkimi elementami wykończeniowymi (okna połaciowe, rynny, itp.) – 90 PLN za metr kwadratowy,

4. wieniec żel-betonowy – 55 PLN za metr bieżący,

5. mur max – 45 PLN za metr kwadratowy,

6. skucie gzymsów – 60 PLN za metr bieżący,

7. podbitka – 60 PLN za metr kwadratowy,

8. murowanie komina klinkierem – 450 PLN za metr kwadratowy,

9. ocieplenie i zabezpieczenie elewacji budynku – 40 PLN za metr kwadratowy ,

10. ocieplenie wełną strychu – 15 PLN za metr kwadratowy,

11. stawka za wykonanie wszelkich prac dodatkowych – 25 PLN za godzinę.
Szczegolnie ta stawka za godzine 25 zl wydaje mi sie duza. Ciekaw jestem co myslicie i jak to bylo u Was.
Z gory dziekuje za wszelkie porady.
Pozdrawiam
Andrzej

xawery39
27-10-2011, 23:26
U mnie budowali znajomi pozniej sąsiad tynki robił. Beton brałem od firmy Burnat i tu mogę polecić w okolicy Tuchowa.
Elektryke robił pan Tomek z Tarnowa. Ma działalnośc i solidnie robił. Tutaj namiary tel. 508848609 . Firma się nazywała elektrotec chyba. Mają stronke swoją nawet. Ostatnio robil u kilku znajomych i 100 % zadowolenia. Wziął coś koło 7500 z materiałem za wszystko. Solidna skrzyneczka i kabel zakopał. Do Enionu papierki. Ostatnio zadzwoniłem że pasuje mi osprzęt założyć to po 4 dniach podjechał i teraz mogę mieszkać już :) Jeszcze mógłbym od wykończeniówki polecić ekipe, ale mi zaginęła wizytówka. Będę się widział z nimi wtygodniu to może dopiszę jeszcze.

BartekKrk
29-10-2011, 00:57
Jestem cierpliwy ale do czasu.......
Pożegnałem się właśnie z ekipą Pana Tomasza Wójcika niby to z Krzeszowic (tam ma meldunek) ale podobno mieszka gdzieś w Krakowie lub okolicy.

Nie kierowałem się najniższą ceną (tylko z tych średnich - ale niższych), fakt nie sprawdziłem opinii o nim. Obejrzałem parę jego budów ale z braku czasu z właścicielami nie rozmawiałem... i to mój błąd

Co zrobili to jutro .... bo lista jest długa (od niekompetencji, braku pomyślunku do pijaństwa na budowie)
Arogancja owego Pana zmusiła mnie, bym już teraz dodał go do czarnej listy wykonawców.
Godzinę (może dwie) temu ten oto Pan dzwonił do mnie z żądaniem pieniędzy za mało, że nieskończony etap, to jeszcze z błędem na błędzie.
Pan fachowiec oczywiście był w wiadomym stanie, bo na trzeźwo jest mniej pewny siebie. I kto normalny dzwoni o 23:00.

Szczegóły jutro ... wrrrr
Żona nie może spać przez niego z nerwów a co za tym idzie ja też.

krbaton
30-10-2011, 11:41
Za nami kolejne zmagania budowlane, więc po krótce podsumuję:

BIAŁA LISTA (na szczęście tylko taka póki co w tym etapie)

1. ekipa tynkarzy pana Krzysztofa Kuciela (tel. na priv); na czas się stawili, na czas wykonali zlecenie, standardowo posprzątali, żadnych problemów, tynki proste, kąty zachowane
2. instalacja odgromowa - pan Andrzej Brzeziński (aż dziw, ale namiar z gazety!) - tel. na priv; j/w - na czas, zgodnie z zamówieniem, bez najmniejszego "ale"
3. alarm - Tomasz Ormaniec. Tu była fajna historia, bo rozmawialiśmy z kilkoma ekipami i wszyscy mówili wyższą cenę. Pan Tomek był polecony od znajomych. Pozostali fachowcy, jak kontaktowali się zapytać, czy podejmiemy z nimi współpracę, jak słyszeli cenę Pana Tomka to w tym momencie chcieli negocjować cenę i zejść do tego pułapu... Czy nie można było od razu tak, a nie wystawiać sie na śmiech post factum? :) Chcieli zwyczajnie więcej zarobić (lub na wiecej naciagnąć nieświadomych klientów - zwał jak chciał). Pana Tomka polecamy także: najtańszy, solidny, słowny.

Teraz czekamy, aż kolejna ekipa zakończy wylewki i ocieplenie, pan stolarz schody, a kolejni fachowcy bramy garażowe, kominek etc.. - update soon.


Witam

Już raz korzystałem z namiaru od Ciebie :) i jak na razie wszystko super !!
Jak możesz to podeślij mi namiary na resztę :)

Pozdrawiam
Tomek

krbaton
30-10-2011, 12:12
Schody drewniane - z czystym sumieniem polecam firmę Schody Roko z Andrychowa http://www.schodyroko.pl/.

Również z przyjemnością polecam firmę od mebli kuchennych na wymiar - "Zakład Produkcyjno Usługowy Ignacy" Ignacy Wójcik - okolice Kocmyrzowa-Luborzycy, tel: 606-434-076


Precyzyjnie, solidnie, czysto - idealnie :-) (zupełnie inaczej niż spece od podłogi ale o tym później, po reklamacji) Fotki z realizacji do obejrzenia u mnie w dzienniku budowy.


Witam

Możesz podać cenę za m mebli do kuchni ??
Wyszły rzeczywiście całkiem nieźle !!

Pozdrawiam
Tomek

Mozarcik
30-10-2011, 17:04
Witam

Już raz korzystałem z namiaru od Ciebie :) i jak na razie wszystko super !!
Jak możesz to podeślij mi namiary na resztę :)

Nie ma sprawy, Podaj tylko, którzy fachowcy Cię interesują i prześlę info na priv (P.S. Najwcześniej po 8 listopada, jestem za granicą i nie mam tu namiarów na wszystkich Panów wykonawców).

krbaton
30-10-2011, 19:15
Nie ma sprawy, Podaj tylko, którzy fachowcy Cię interesują i prześlę info na priv (P.S. Najwcześniej po 8 listopada, jestem za granicą i nie mam tu namiarów na wszystkich Panów wykonawców).


Dzięki za odpowiedź i wcześniejszy namiar na Pana Piotra Z :wave::wave: jak na razie wszystko OK, tempo prac super zaczęli 13.10 (nasza ulubiona data tzn 13 ;)) a już w tym tygodniu będą kończyć ściany konstrukcyjne :) :jawdrop:

Jak można to proszę o elektryka i instalatora wod- kan chyba, że masz jakiegoś biegłego fachowca od instalacji CW i CWU ( ogrzewanie podłogowe, kominek z płaszczem, piec gazowy kondensacyjny z zamkniętą komorą )

Okna też będę prawdopodobnie zamawiał w Węgrzcach w Okno Plusie dali całkiem niezłą wycenę, jak tak dalej pójdzie i pogoda pozwoli to montaż jeszcze w tym roku :)

A ciśnienia z namiarami nie ma !!

Życzę udanego pobytu!! oczywiście za granicą :)


Pozdrawiam
Tomek

kozien
30-10-2011, 23:38
Witam
Szukam namiar na firmę która przyjedzie pomierzy i przedstawi ofertę na bramę wjazdową przesuwną wraz z furtką wejściową.. Macie jakąś firmę do polecenia?

kozien
30-10-2011, 23:40
Szukam kogos do zrobienia podbudowy i obsadzenia obrzezy tak by na wiosne zostalo ulozenie kostki

Znalazlem wykonawce ktory chce 25 zl za m2 ( zrobienie podbudowy plus polozenie kostki) jednak dodatkowo liczy sobie 14 zl za m2 obrzeża
Zawsze sadzilem ze to wchodzi w sklad m2 kostki

Czy mozecie napisac jak to było u Was?

też jestem zainteresowany takimi wiadomościami :) tak że proszę o inf. kto może polecić kogoś od kostki brukowej. Pozdrawiam

Mozarcik
31-10-2011, 14:39
Dzięki za odpowiedź i wcześniejszy namiar na Pana Piotra Z :wave::wave: jak na razie wszystko OK, tempo prac super zaczęli 13.10 (nasza ulubiona data tzn 13 ;)) a już w tym tygodniu będą kończyć ściany konstrukcyjne :) :jawdrop:

Jak można to proszę o elektryka i instalatora wod- kan chyba, że masz jakiegoś biegłego fachowca od instalacji CW i CWU ( ogrzewanie podłogowe, kominek z płaszczem, piec gazowy kondensacyjny z zamkniętą komorą )

Okna też będę prawdopodobnie zamawiał w Węgrzcach w Okno Plusie dali całkiem niezłą wycenę, jak tak dalej pójdzie i pogoda pozwoli to montaż jeszcze w tym roku :)

A ciśnienia z namiarami nie ma !!

Życzę udanego pobytu!! oczywiście za granicą :)


Pozdrawiam
Tomek

Cieszę się, że ekipa Pana Piotrka ma się dobrze - ich jak zywkle polecam z dużą sympatią :)
Pozostałe namiary na elektryka i speca od wod-kan posłane na priv (tyle co komórka pomieściła).

Pozdowienia ze słonecznych Indii :)

krbaton
31-10-2011, 19:00
Cieszę się, że ekipa Pana Piotrka ma się dobrze - ich jak zywkle polecam z dużą sympatią :)
Pozostałe namiary na elektryka i speca od wod-kan posłane na priv (tyle co komórka pomieściła).

Pozdowienia ze słonecznych Indii :)

Dzięki Ci bardzo za namiary :lol:

A z tymi Indiami to przywaliłeś na maxa :jawdrop:

Pozdrawiam ze słonecznego Krakowa:lol:

Edyta M
03-11-2011, 03:32
Biala lista :D - ELEWACJE

Na biala liste wpisuje Pana Stanislawa ( numer tel. podam na priv.) i jego ekipe Panowie wykonywal u mnie ocieplenie domu , domku gospodarczego , podbitke i docieplenie sufitu w garazu ( zainteresowanych zapraszam do dziennika na obszerna fotorelacje ) ..... Praca wykonana perfekcyjnie , ekipa solidna , terminowa , prace rozpoczynali od 6:30 rano pracowali do poznych godzin wieczornych . Kazdego dnia po zakonczonej pracy Panowie sprzatali po sobie , cena bardzo przystepna , kontakt swietny .... To druga super ekipa na budowie po " moich " wspanialych dekarzach ( pozdrawiam Panie Franku :bye: ) .

Edyta M
03-11-2011, 03:52
Czarna lista : szamba betonowe - zbiorniki na wode

Oto jak reklamuje sie firma u ktorej zamowilam zbiornik na deszczowke .....

SZAMBO BETONOWE ,na ścieki komunalne, gnojowicę, deszczówkę itp.
100% szczelne, klasa betonu B-25, atest PZH, dokumentacja techniczna.
Każdy zbiornik ma profesjonalnie wykonane zbrojenia i dodatkowe zabezpieczenia masą asfaltowo-kauczukową izolbet.
Pojemność zbiorników od 4000 Litrów - do 12000 Litrów, jednokomorowe i wielokomorowe, transport z HDS oraz montaż.
tel. 694 745 332 w godz. 7.30 - 22.00 pon - niedz
e-mail: [email protected] ([email protected])
Zapewniamy Transport wraz z montażem szamb betonowych na woj. podkarpackie, małopolskie, lubelskie, świętokrzyskie, mazowieckie, śląskie, opolskie, dolnośląskie,łódzkie.

Wszystko byloby ok. gdyby nie to , ze :
1. Mial byc zbiornik przelewowy - przywiezione zostaly dwa w ktorych musialam wybic dziure i w ten sposob je polaczyc
2. O montazu zapomnijcie !!!! zbiorniki zrzucili przy ogrodzeniu i odjechali .... z powodu jak sie Panowie wyrazili problemow z wjazdem , a prawda byla taka , ze spieszylo sie im z dowiezieniem reszty zbiornikow do kolejnych inwestorow .
3. Kominki mialy byc regulowane ... tak tak regulowac mozesz jak sobie obetniesz sam do odpowiedniej wysokosci beton .
4. Miala byc na miejscu wykuta dziura przez firme dowozaca zbiornik do wprowadzenia rury od kanalizacji deszczowej .... no tak miala byc i zostala wykuta , ale kilka dni pozniej przez mojego Brata jak juz udalo nam sie znalezc kogos kto umiescil zbiorniki w ziemi .

Zadzwonilam do wlasciciela firmy od zbiornika z pytaniem co mam zrobic skoro zbiorniki zrzucone zostaly nie tam gdzie powinny .... Pan doradzil mi , abym zamowila sobie samochod z HDS i sama wrzucila je do wykopanej dziury !!!!!!!! . Szczyt bezczelnosci .....

krbaton
03-11-2011, 07:49
Biala lista :D - ELEWACJE

Na biala liste wpisuje Pana Stanislawa ( numer tel. podam na priv.) i jego ekipe Panowie wykonywal u mnie ocieplenie domu , domku gospodarczego , podbitke i docieplenie sufitu w garazu ( zainteresowanych zapraszam do dziennika na obszerna fotorelacje ) ..... Praca wykonana perfekcyjnie , ekipa solidna , terminowa , prace rozpoczynali od 6:30 rano pracowali do poznych godzin wieczornych . Kazdego dnia po zakonczonej pracy Panowie sprzatali po sobie , cena bardzo przystepna , kontakt swietny .... To druga super ekipa na budowie po " moich " wspanialych dekarzach ( pozdrawiam Panie Franku :bye: ) .

Chętnie skorzystam :)

Pozdrawiam

MMat
03-11-2011, 15:58
Czy możecie polecić kogoś sprawdzonego do ocieplenia poddasza oraz wykończeniówki ( płytki , zabudowy g/k ) . Wyszukałam wiele namiarów na białej liście, ale większosc ma pozajmowane terminy. Czy mozecie równiez powiedziec ile kosztuje m2 ocieplenia , albo zabudowy g/k, ile licza za ułożenie płytek? Zawsze to dobrze wiedzieć od kilku osób i byc przygotowanym do rozmów.

U mnie robił p.Ślusarczyk. Dobrze zrobiona robota.
Pieniądze też rozsądne.
505 090 553

Edyta M
04-11-2011, 01:54
Chętnie skorzystam :)

Pozdrawiam

Poszlo na priv.