PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18

krbaton
04-11-2011, 05:08
Poszlo na priv.

Dzięki :)

windows
04-11-2011, 08:55
witam bardzo bardzo ale to bardzo długo nie zaglądałem na forum proszę o przekierowanie mnie na cenny za usługi bo pogubiłem sie w nowum forum a czasu nie ma za bardzo oczywiście ceny małopolska dzięki

aksamitka
04-11-2011, 12:35
NIE POLECAM firmy http://pacos-clean.pl/ Pan podjął się wyczyszczenia kanapy z pewnej plamy, gdy okazało sie ze nie dał rady, obiecał wpasc za kilka dni z mocniejszym srodkiem, niestety od tamtej pory ani sie nie odezwal ani nie odpowiada na maile i telefony

redpradnik
04-11-2011, 12:36
Długo szukałem kogoś konkretnego do zrobienia podbudowy plus obrzeza pod przyszła kostke i jestem bardzo zadowolony z brukarzy

Polecam:

Pan Waldek 721 509 626

MAREK&KASIA
04-11-2011, 22:27
Prawie pod koniec doświadczeń budowlanych mogę w końcu polecić wykonawcę - firmę Bud-tadex która wykonywała u mnie kostkę brukową oraz kładła kamień (dolomit) na betonowych tarasach. Z kolei u moich dwóch znajomych robili ogrodzenia z kamienia. Wszyscy zadowoleni z efektów. Wykonują również ogrodzenia z klinkieru, kamienne elewacje i super altany/wiaty ogrodowe.
Dla zainteresowanych telefon 669-340-549.
Pozdrawiam
M

kozien
05-11-2011, 19:22
Długo szukałem kogoś konkretnego do zrobienia podbudowy plus obrzeza pod przyszła kostke i jestem bardzo zadowolony z brukarzy

Polecam:

Pan Władek 721 509 626

z jakiego rejonu pochodzą ? i czy są drodzy? :)

redpradnik
13-11-2011, 15:20
z jakiego rejonu pochodzą ? i czy są drodzy? :)

Sa z Grabowek ( okolice Wieliczki ) ceny... jak porownywalem do innych to srednie natomiast podoba mi sie ich jakosc wykonania stad wpis

pidodi
13-11-2011, 20:56
Biala lista :D - ELEWACJE

Na biala liste wpisuje Pana Stanislawa ( numer tel. podam na priv.) i jego ekipe Panowie wykonywal u mnie ocieplenie domu , domku gospodarczego , podbitke i docieplenie sufitu w garazu ( zainteresowanych zapraszam do dziennika na obszerna fotorelacje ) ..... Praca wykonana perfekcyjnie , ekipa solidna , terminowa , prace rozpoczynali od 6:30 rano pracowali do poznych godzin wieczornych . Kazdego dnia po zakonczonej pracy Panowie sprzatali po sobie , cena bardzo przystepna , kontakt swietny .... To druga super ekipa na budowie po " moich " wspanialych dekarzach ( pozdrawiam Panie Franku :bye: ) .


Ja również grzecznie poproszę o namiary :)
Pozdrawiam

pam
14-11-2011, 12:30
Sa z Grabowek ( okolice Wieliczki ) ceny... jak porownywalem do innych to srednie natomiast podoba mi sie ich jakosc wykonania stad wpis

A bramę wjazdową też zrobią?

Edyta M
14-11-2011, 23:12
Ja również grzecznie poproszę o namiary :)
Pozdrawiam

Poszlo na priv.:D

barbi1972
15-11-2011, 19:35
Poszlo na priv.:D

to moze tu sie uda--to Barbara

barbi1972
15-11-2011, 19:37
Poszlo na priv.:D

No tak dopiero sie ucze uczestniczyc w tym forum-pani Edyto prosze o namiar na p.Stanislawa,dwa poprzednie wpisy to tez ja,
dziekuje oto moj adres
[email protected]
pozdrawiam
Barbara

Edyta M
16-11-2011, 02:40
No tak dopiero sie ucze uczestniczyc w tym forum-pani Edyto prosze o namiar na p.Stanislawa,dwa poprzednie wpisy to tez ja,
dziekuje oto moj adres
[email protected]
pozdrawiam
Barbara

Spoko Basiu zawsze te nieudane wpisy mozesz skasowac nie od razu Krakow zbudowali prawda ? :D
Zaraz wysylam info. na maila
Pozdrawiam
Edyta

BartekKrk
16-11-2011, 10:19
Jestem cierpliwy ale do czasu.......
Pożegnałem się właśnie z ekipą Pana Tomasza Wójcika niby to z Krzeszowic (tam ma meldunek) ale podobno mieszka gdzieś w Krakowie lub okolicy.

Nie kierowałem się najniższą ceną (tylko z tych średnich - ale niższych), fakt nie sprawdziłem opinii o nim. Obejrzałem parę jego budów ale z braku czasu z właścicielami nie rozmawiałem... i to mój błąd

Co zrobili to jutro .... bo lista jest długa (od niekompetencji, braku pomyślunku do pijaństwa na budowie)
Arogancja owego Pana zmusiła mnie, bym już teraz dodał go do czarnej listy wykonawców.
Godzinę (może dwie) temu ten oto Pan dzwonił do mnie z żądaniem pieniędzy za mało, że nieskończony etap, to jeszcze z błędem na błędzie.
Pan fachowiec oczywiście był w wiadomym stanie, bo na trzeźwo jest mniej pewny siebie. I kto normalny dzwoni o 23:00.

Szczegóły jutro ... wrrrr
Żona nie może spać przez niego z nerwów a co za tym idzie ja też.

Przepraszam za zwlokę w opisie błędów.

Miałem tyle "zachodu" żeby znaleźć nową ekipę, że szok .....

Błędy Pana Wójcika to:
1. murowane nadproża a nie zalewane (Pan fachowiec stwierdził, że tak będzie dobrze i taniej dla mnie, ale kierownik - niestety juz po fakcie- stwierdził że absolutnie tego nie podpisze)
2. źle rozmierzone ściany nośne wewnętrzne i na jednaj z nich odchyłka od pion jakieś 4cm do 5 cm
3. może to nie błąd, ale razi - brud i "syf" na budowie (puszki, butelki po wodzie, jakieś szmaty, papierki itp., porozrzucane deski, stemple i odpadki z pustaków……)
I nieraz się zdarzyło, że jakiś jego pracownik mocno śmierdział alkoholem….. a już o Panu Wójciku nie wspomnę (on tylko raz czy dwa na budowie ale jednak). I po pracy jak do niego dzwoniłem żeby się poradzić lub skonsultować, przeważnie nie mówił jasno a wręcz bez sensu (czasem mocno zamroczony).

Efekt jest taki, że trzeba było burzyć te nadproża i ścianę i jeszcze raz wykonać.

Obdzwoniłem tylko dwie ekipy, jakie składały mi ofertę. Te które wydały mi się najbardziej sensowne podczas rozmów. I na moje szczęście Pan Skowron (polecany tu na forum – Jarosław Skowron) okazał się być wolny. Wypadło mu z grafika jakieś zlecenie.
Dogadaliśmy się co do ceny i w tydzień poprawił wszystko co trzeba było.
Kierownik zadowolony, mówi, że nowi wykonawcy znają się na rzeczy………
Żona zadowolona, bo wreszcie ma to wszystko ręce i nogi.
Zobaczymy co będzie dalej.
W każdym razie, jak do poprawek po innych wykonawcach to Pana Jarosława polecam.

Co do całości budowy to się jeszcze zobaczy..........

A zatem aby formalności stało się za dość BARDZO CZARNA LISTA:

EKIPA PANA TOMASZA WÓJCIKA z Krzeszowic



oraz

BIAŁA LISTA ( - W KATEGORII POPRAWKI PO POPRZEDNICH WYKONAWCACH):

EKIPA PANA JAROSŁAWA SKOWRON

..w razie czego numer mogę podać na priva ( namiar na tego Pana był już podawany na tym forum, ja nie pytałem czy mogę, więc nie będę go rozpowszechniał - tym bardzej, że liczę na dokończenie Amaryliska jak najszybciej się da;-))

Zotka
17-11-2011, 18:34
Zdecydowanie CZARNA LISTA
Firma LABEL z Krakowa przedstawiciel firmy OKF z Mikołowa.
Po 4 latach od zamontowania złazi lakier z drzwi, okna póki co są pod obserwacją, bo zauważyłam już małe ślady, że coś zaczyna się dziać.
Przedstawiciel przybył na oględziny, przyjął zgłoszenie i po kilku telefonach zapadł się pod ziemię.
Jeszcze rok temu mogłabym zdecydowanie wpisać go na białą listę, ponieważ jak był np. problem z bramą garażową (też kupowaną u niego) reakcja była błyskawiczna, przyjechała ekipa i naprawiła.
W tej chwili totalny olew klienta.

5.12.11
Coś drgnęło. W końcu udało mi się skontaktować z firmą. Po 2 tyg. dostałam tel. i ma ktoś przyjechać na oględziny z centrali. Szkoda, że nie kilka mies. temu, kiedy warunki atmosferyczne pozwalały na szybką reakcję. Zobaczymy co dalej.

kozien
18-11-2011, 07:50
u mnie zakończono ocieplenie, podbitkę i tynkowanie elewacji i uważam że zrobiono to bardzo przyzwoicie, jeśli ktoś szuka ekipy to na priv. mogę wysłać namiary, chłopaki są z północy Krakowa z tego co wiem to robią też inne rzeczy. Jeśli chodzi o elewacje to śmiało polecam. Zdjęcia u mnie w dzienniku budowy do oglądnięcia.

anetik
18-11-2011, 09:56
Z przykrością muszę wpisać na listę firmę AVITECH z Krakowa, firma instalowała u mnie oczyszczalnię ścieków, z którą od początku mam problemy. Od ponad pół roku nie mogę doprosić się usunięcia awarii, mimo gwarancji i mimo tego że w umowie firma gwarantuje 7 dni. Właściciel firmy nie odbiera telefonów, unika kontaktu i od kilku miesięcy nie jest w stanie podać terminu usunięcia awarii, co oznacza, ze w pełni mnie ignoruje...

kozien
18-11-2011, 10:37
Jeśli ktoś szuka kogoś dobrego od oczyszczalni ścieków to ja jestem zadowolony , zakupiłem Pipelife Polska" S.A. Skład Fabryczny ul. Grażyny 6 31-217 Kraków

Brzozowski123
18-11-2011, 11:52
Witam ,jako nowy forumowicz Dzień dobry wszystkim.
Jestem na etapie wykończenia domu w Krakowie.
Bardzo proszę o opinie na temat Studio Podłóg Grodex z Krakowa ,
po kilku wizytach w ich salonie prawdopodobnie zdecyduję się na zakup podłóg oraz schodów.
Czy ktoś z was zamówił u nich w/w i jakie były efekty ??
Pozdrawiam
MICHAŁ :)

mnowak355
18-11-2011, 18:17
Zdecydowanie CZARNA LISTA
Firma LABEL z Krakowa przedstawiciel firmy OKF z Mikołowa.
Po 4 latach od zamontowania złazi lakier z drzwi, okna póki co są pod obserwacją, bo zauważyłam już małe ślady, że coś zaczyna się dziać.
Przedstawiciel przybył na oględziny, przyjął zgłoszenie i po kilku telefonach zapadł się pod ziemię.
Jeszcze rok temu mogłabym zdecydowanie wpisać go na białą listę, ponieważ jak był np. problem z bramą garażową (też kupowaną u niego) reakcja była błyskawiczna, przyjechała ekipa i naprawiła.
W tej chwili totalny olew klienta.
Witam Domyślam się że chodzi o okna i drzwi drewniane. Przed wymianą okien dowiadywałem się co nieco o jakości lakierów i gwarancji i okazało się że na okna dają gwarancję jakiejś tam długości ale na lakier z tego co pamiętam 5 lat na elementy pod balkonami i 3 lata na osadzone w murze bez ochrony. Spróbuj doczytać warunki gwarancji. Z doświadczenia wiem że lakier pęka przy dole drzwi i na poziomym elemencie ramy i futryny okiennej. Jako stolarz meblowy kilka lub kilkanaście razy miałem pytanie czym i jak to naprawić, nie zdecydowałem się na takie prace bo jak dobrze by człowiek nie chciał tego zrobić to materiały (lakiery) są za słabe na zabezpieczenie drewna przed warunkami atmosferycznymi. Ochrona środowiska zabroniła stosować pewnych środków i takie są tego konsekwencje.
Jeśli mogę coś doradzić to jeśli pod ręką czujesz nierówną powierzchnie lakieru na elementach które wymieniłem powyżej znajdź kogoś kto zabezpieczy to zanim woda dostanie się do drewna później drewno zacznie gnić wtedy trzeba będzie wymieniać elementy okna.
pozdrawiam

mrmeX
20-11-2011, 17:52
Witam ja polecam firmę REM-MAL z powiatu suskiego. Generalnie zajmują się wszelkimi robotami wykończeniowymi ale nie tylko. U mnie ocieplali poddasze, wykańczali komin tynkiem strukturalnym, ocieplali jaskółki od zewnątrz przed pokryciem dachowym. Naprawdę solidnie robota zrobiona a do tego pilnowali roboty nie ociągali się i nie musiałem po nich sprzątać. Z tego co wiem to działają w powiecie: suskim, myślenickim, wadowickim i w południowej części Krakowa. Aha zapomniałem dodać, że prawdopodobnie mają wolny termin w tym roku bo jakaś robota za granicą im niespodziewanie wyleciała. Polecam kontakt 660463689

Edyta M
21-11-2011, 01:06
u mnie zakończono ocieplenie, podbitkę i tynkowanie elewacji i uważam że zrobiono to bardzo przyzwoicie, jeśli ktoś szuka ekipy to na priv. mogę wysłać namiary, chłopaki są z północy Krakowa z tego co wiem to robią też inne rzeczy. Jeśli chodzi o elewacje to śmiało polecam. Zdjęcia u mnie w dzienniku budowy do oglądnięcia.

A gdzie dziennik ?

bradykardia1
21-11-2011, 05:57
A gdzie dziennik ?

w profilu ;)

Edyta M
21-11-2011, 11:49
w profilu ;)

:p

Basia_KRK
23-11-2011, 07:43
A ja polecam wypożyczalnię sprzętu budowlanego - http://www.wsbe.krakow.pl - pożyczaliśmy odkurzacz przemysłowy. Wszystko dostępne od ręki i dobre ceny :)

robbal
25-11-2011, 18:39
witam. przeszukałem kilkanaście stron tego tematu ale nie znalazłem dużo informacji jakie mnie aktualnie interesuja. na wiosnę zaczynam rozbudowę/dobudowę domu - poszukuje zatem namiarów na sprawdzone ekipy budowlane, które potrafią postawić dom od fundamentów po dach oraz równocześnie na majstra/fachowca który z pomocnikiem lub dwoma - i mną potrafiłby zalać fund i postawić ściany, wylac płyte itd.- gdyż staram się znaleźć kompromis między szybkością budowania domu a kosztem. mam namiary na kilka ekip -podobno dobrych ale chcę porównać oferty . aha budowa w gminie niepołomice

redpradnik
25-11-2011, 19:02
A bramę wjazdową też zrobią?

Ale oni sa od kostki:) nie od metaloplastyki:)
Ale polecalem tez goscia od bramy jak bys potrzebowal

Rysiek650
25-11-2011, 19:33
Witam wszystkich.Szukam dobrego producenta od barierek ze stali kutej na balkon na zewnątrz w okolicach Nowego Targu, Myślenice,Jordanów,Limanowa.Może jest ktoś na forum kto korzystał lub zna kogoś takiego.Z Góry Dzięki za odpowiedz

Polecam Ci
http://www.kowalstwo-wrona.pl/index.php?idp=1
U mnie montowali balustrady- ocynk malowane na czarno . Trochę czekałem na termin ale było warto :)))
Pozdrawiam !

Rom-Kon
26-11-2011, 11:46
Post dotyczący oferty wykonawcy na Allegro i zamieszczenie fotki z mojej pracy jako swojej usunąłem na prośbę zainteresowanego.

Sprawa załatwiona polubownie i mam nadzieję że w przyszłości już nie zaistnieje taki incydent. A że chodziło tylko o fakt bezprawnego publikowania zdjęcia a nie jakości oferowanych usług o których nic mi nie wiadomo wiec post usunąłem na zasadzie - a przeszło już mi...

Jednoczesnie życzę Zainteresowanemu dużo klientów - rynek usług budowlanych jest tak duży że dla wszystkich znajdzie się miejsce bez zbędnej walki z Konkurencją.

Zbigniew100
26-11-2011, 12:30
:rotfl:

Edyta M
26-11-2011, 12:49
Rom - Kon dobra robota ....... oszustow trzeba tepic ......
Podoba mi sie ten fragment " posiadamy bogate doswiadczenie i referencje " ...... a te referencje to pewnie od Ciebie :p

eniu
26-11-2011, 13:38
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?31573-CZARNA-LISTA-WYK.-w-Mazowieckim&p=5027694&viewfull=1#post5027694

anjam
28-11-2011, 09:53
Witam! Przestrzegam przed firmą ALTERM z Krakowa (siedziba Niepołomice), Pan Mariusz się tu udzielał na forum swego czasu jako "fachowiec" od kominków..
Człowiek jest niesłowny, niesolidny, niedotrzymuje terminów..ale to jeszcze nic. Pan unika naprawy kominka, po nieudolnym montażu obudowy kamiennej. Kamień po prostu odpadł, odparzył się po 2 tygodniach palenia w kominku. Pan nie kwapi się do jego naprawy, miał przyjechać najpóźniej do 26.11- sam ustalił taki termin (zgłosiliśmy mu to 10.11), tłumaczy, że ma dużo pracy i żeby go zrozumieć!!! Unika także podpisania reklamacji twierdząc, że obecnie przebywa poza miastem. Zainteresowanych proszę o kontakt na PW, mam zdjęcia.

coju
28-11-2011, 14:21
Z całą pewnością nie zgadzam się z ta opinią. Pan Maj wraz ze swoja ekipą od lat instaluje piony wod-kan oraz centralnego ogrzewania w moich nieruchomościach w Krakowie i działają bez zarzutu, co więcej w sytuacji jakichkolwiek problemów z kotłem grzewczym np. regulacja po okresie grzewczym i przed okresem grzewczym są na każde wezwanie, kontakt bardzo miły, pomocny i fachowy. Nie zgadzam się z powyższą z całą pewnością jednostkową opinią i polecam z całą odpowiedzialnością Zakład Instalacji Sanitarnych Marka Maja.

dwiemuchy
28-11-2011, 15:44
Z całą pewnością nie zgadzam się z ta opinią. Pan Maj wraz ze swoja ekipą od lat instaluje piony wod-kan oraz centralnego ogrzewania w moich nieruchomościach w Krakowie i działają bez zarzutu, co więcej w sytuacji jakichkolwiek problemów z kotłem grzewczym np. regulacja po okresie grzewczym i przed okresem grzewczym są na każde wezwanie, kontakt bardzo miły, pomocny i fachowy. Nie zgadzam się z powyższą z całą pewnością jednostkową opinią i polecam z całą odpowiedzialnością Zakład Instalacji Sanitarnych Marka Maja.

"To mówiłem ja, Jarząbek - trener pierwszej klasy" ;)

barbi1972
28-11-2011, 19:35
u mnie zakończono ocieplenie, podbitkę i tynkowanie elewacji i uważam że zrobiono to bardzo przyzwoicie, jeśli ktoś szuka ekipy to na priv. mogę wysłać namiary, chłopaki są z północy Krakowa z tego co wiem to robią też inne rzeczy. Jeśli chodzi o elewacje to śmiało polecam. Zdjęcia u mnie w dzienniku budowy do oglądnięcia.

Witam-jesli mozna to prosze na namiar na ta ekipe :yes:_budujemy pod krakowem, moj adres: [email protected]
dziekuje,
Barbara

barbi1972
28-11-2011, 19:42
hej dawno tu nie gościłem
mogę ci polecić Hydraulika ;)

Witam,to ja tez poprosze namiar na pana hydraulika-moj [email protected]
dzieki
Barbara

barbi1972
28-11-2011, 19:52
Witam to i ja poprosze o namiary na specjalistow:),beda mi bardzo potrzebni na wiosne-a,ze sprawdzeni to warto sie do nich odezwac- moj adres:[email protected]
dziekuje i pozdrawiam
Barbara

barbi1972
28-11-2011, 19:59
Nie ma sprawy, Podaj tylko, którzy fachowcy Cię interesują i prześlę info na priv (P.S. Najwcześniej po 8 listopada, jestem za granicą i nie mam tu namiarów na wszystkich Panów wykonawców).

witam-to porosze o namiar na elektryka i instalatora wod-kan a i reszta "przetestowanych" fachowcow jest mile widziana,moj adres:[email protected]
dziekuje i pozdrawiam:)
Barbara

Synthia
29-11-2011, 13:02
Witam
Gdyby ktoś poszukiwał firmy od blatów kuchennych kompozytowych to

CZARNA LISTA ku przestrodze dla innych, proszę trzymać się z daleka od firmy Art -blat z Krakowa - Marcin Camppo. Blaty wykonują z kawałków posklejanych różnej grubości płyt.

BIAŁA LISTA polecam firmę Adartt - Robert Sroka - Czernichów /okolice Krakowa. Kontakt - Pan Staszek Szostak.
Solidni i terminowi. Mamy nowy blat wykonany właśnie przez tę firmę jest przepiękny, wykonany bezspoinowo, bez żadnych łączeń, solidnie i estetycznie.
Z czystym sumieniem polecam.

b2211
29-11-2011, 19:16
UWAGA OSTRZEGAM Kupiłem całość materiałów na dach w firmie P.P.U.H. NETBUD Anita Głuszek Siedziba: ul. Wadowicka 7/39 43-300 Bielsko-Biała Biuro i Magazyn: ul. Strażacka 81 43-300 Bielsko-Biała dostawa potwierdzona przez w/w firmę 11.10.2011r do dnia dzisiejszego 24.11.2011r nie otrzymałem okien dachowych wartości 4370zł jak również zwrotu pieniędzy pomimo wypowiedzenia umowy do tego kilku tygodniowe opóźnienie w dostawie dachówek i akcesorii (wyobraźcie sobie ekipę która czeka kilka tygodni na dostawę) coś okropnego same kłamstwa i nie odbieranie telefonów do tego brak faktury VAT. Oczywiście sprawa będzie miała swój epilog nie tylko w Sądzie to na moje pocieszenie :). UWAGA istnieje na Allegro Nick: dachy_max oraz po drugim okna_kraj Najgorsze że dalej sprzedają na Allegro mimo że praktycznie nie ma z nimi żadnego telefonicznego kontaktu.

zuziab
30-11-2011, 18:33
To ja pozwolę sobie wpisać na białą liste i polecić swojego kierownika budowy. pan Henryk Baran tel. 505 13 57 48 http://www.kierownikbudowy.prnet.pl

czarodziejska
30-11-2011, 18:44
Witam,

właśnie zakończylismy etap surowy zamknięty i z pełnym przekonaniem mogę polecić na Białą Listę fachowców ekipę od p. Jarosława Skowrona tel. 600 040 069 (firma z okolic Skały). Wykonują stan surowy, więźbę, pokrycie dachu – wszystko solidnie, fachowo, terminowo, a co również ważne szef jest komunikatywny i miły, wystarczająco wcześnie zgłasza inwestorowi zamówienia materiałowe, a najważniejsze buduje zgodnie z projektem, umie czytać ten projekt i jest obeznany z nowymi technologiami budowlanymi. Chętnie podpisuje umowę. Potrafi dobrze doradzić nie narzucając swojego zdania. Przedział cenowy średni.
Życzylibyśmy sobie tego typu fachowców do kolejnych etapów budowy.

Niestety mam również fachowców do wpisania na Czarną Liste fachowców - Zakład Instalacji Sanitarnych Marek Maj, siedziba firmy Kraków ul. Mazowiecka 84 – zaczęli u nas robic przyłącze instalacji wodnej i kłaść rury kanalizacyjne – przed rozpoczęciem prac trudno się dowiedzieć o cenę usługi, w trakcie okazuje się że cena jest mocno zawyżona o co najmniej o 100% w stosunku do ofert innych firm tego typu. Firma nieuczciwa, kontakt z szefem fatalny.

Witam,

również zakończyłem budowę domu w tym roku od czerwca juz mieszkam w nowym lokum wykonawcą pełnej instalacji wod-kan gaz i CO= kotłownia , grzejniki + ogrzewanie podłogowe była firma Zakład Instalacji Sanitarnych Marek Maj, siedziba firmy Kraków - w 100% polecam miałem doczynienia z wieloma wykonawcami ale tak rzeczowej doswiadczonej ekipy podczas calej mojej budowy nie spotkałem. Pan Marek bardzo miły i konkretny człowiek znajacy się na rzeczy- wszystko przed rozpoczecięm prac uzgodnione i wykonane jak należy zgodnie z ustaleniami i projektem. Dlatego jak znalazlem krytykę wobec tej firmy postanowiłem napisać coś od siebie. Przed realizacją zlecenia otrzymałem pełna wycenę - kalkulacie robocizna + materiał oczywiscie miała miejsce negocjacja i zmiana ceny ale obydiwe strony były zadowolone. Jak najbardziej należy się wpis na Białą listę. Jesli chodzi o ich ceny to zgodnie z wartoscią rynkową za darmo przeciez nikt nie bedzie robił miałem 8 ofert i wybrałem oczywiście najtańszą. Na koniec zlecenia otrzymałem wszystkie wymagane dokumenty potrzebne do późniejszego odbioru oraz co dla mnie było istotne kilkuletnią pisemną gwarancję na wykonane prace. Jesli chodzi o Dom to Budowała u mnie firma WISTRO z Tokarni szefowie to Roman i Stanisław Borowy bardzo porzadna ekipa POLECAM budowali mi dom pod klucz od poczatku do końca i wyszło to wszystko bardzo solidnie jedynie instalacje wewnetrzne zlecane były oddzielnym podwykonawcom. Także mi sie udało ze trafiłem na godnych polecenia wykonawców wszystko tanio szybko i uczciwie.

mnowak355
30-11-2011, 19:38
Witam,

również zakończyłem budowę domu w tym roku od czerwca juz mieszkam w nowym lokum wykonawcą pełnej instalacji wod-kan gaz i CO= kotłownia , grzejniki + ogrzewanie podłogowe była firma Zakład Instalacji Sanitarnych Marek Maj, siedziba firmy Kraków ul. Mazowiecka 84 - w 100% polecam miałem doczynienia z wieloma wykonawcami ale tak rzeczowej doswiadczonej ekipy podczas calej mojej budowy nie spotkałem. Pan Marek bardzo miły i konkretny człowiek znajacy się na rzeczy- wszystko przed rozpoczecięm prac uzgodnione i wykonane jak należy zgodnie z ustaleniami i projektem. Dlatego jak znalazlem krytykę wobec tej firmy postanowiłem napisać coś od siebie. Przed realizacją zlecenia otrzymałem pełna wycenę - kalkulacie robocizna + materiał oczywiscie miała miejsce negocjacja i zmiana ceny ale obydiwe strony były zadowolone. Jak najbardziej należy się wpis na Białą listę. Jesli chodzi o ich ceny to zgodnie z wartoscią rynkową za darmo przeciez nikt nie bedzie robił miałem 8 ofert i wybrałem oczywiście najtańszą. Na koniec zlecenia otrzymałem wszystkie wymagane dokumenty potrzebne do późniejszego odbioru oraz co dla mnie było istotne kilkuletnią pisemną gwarancję na wykonane prace. Jesli chodzi o Dom to Budowała u mnie firma WISTRO z Tokarni szefowie to Roman i Stanisław Borowy bardzo porzadna ekipa POLECAM budowali mi dom pod klucz od poczatku do końca i wyszło to wszystko bardzo solidnie jedynie instalacje wewnetrzne zlecane były oddzielnym podwykonawcom. Także mi sie udało ze trafiłem na godnych polecenia wykonawców wszystko tanio szybko i uczciwie.


Witam
Od wiosny planuję prace instalacyjne. Napisz proszę czy istniała by możliwość podjechania do Ciebie i zerknięcia na wykonanie kotłowni. Podobno po tym poznać fachowość instalatorów.
Pozdrawiam

b2211
02-12-2011, 19:27
Witam
Od wiosny planuję prace instalacyjne. Napisz proszę czy istniała by możliwość podjechania do Ciebie i zerknięcia na wykonanie kotłowni. Podobno po tym poznać fachowość instalatorów.
Pozdrawiam
Dobre :) Na pewno zaprosi. Coraz więcej na tym forum samozachwalaczy.

qqlio
05-12-2011, 14:00
Mysle, ze moge polecic Eccoteam (oczyszczalnie biologiczne, osad czynny itp) - dzialaja jakos w Polsce poludniowej. Kontakt do znalezienia w sieci.
Ja akurat kupowalem i montowalem u kogo innego, ale teraz serwis byl robiony przez eccoteam i wszystko ok. Zwlaszcza, ze mam porownanie...

Pozdrawiam

grandma20
06-12-2011, 11:36
UWAGA OSTRZEGAM Kupiłem całość materiałów na dach w firmie P.P.U.H. NETBUD Anita Głuszek Siedziba: ul. Wadowicka 7/39 43-300 Bielsko-Biała Biuro i Magazyn: ul. Strażacka 81 43-300 Bielsko-Biała dostawa potwierdzona przez w/w firmę 11.10.2011r do dnia dzisiejszego 24.11.2011r nie otrzymałem okien dachowych wartości 4370zł jak również zwrotu pieniędzy pomimo wypowiedzenia umowy do tego kilku tygodniowe opóźnienie w dostawie dachówek i akcesorii (wyobraźcie sobie ekipę która czeka kilka tygodni na dostawę) coś okropnego same kłamstwa i nie odbieranie telefonów do tego brak faktury VAT. Oczywiście sprawa będzie miała swój epilog nie tylko w Sądzie to na moje pocieszenie :). UWAGA istnieje na Allegro Nick: dachy_max oraz po drugim okna_kraj Najgorsze że dalej sprzedają na Allegro mimo że praktycznie nie ma z nimi żadnego telefonicznego kontaktu.



Witam, chciałam zapytać czy odzyskał Pan już pieniążki?
Jestem w podobnej sytuacji, okna zamówiłam 5.10.2011r, pieniążki w całej kwocie 2135 zł otrzymali 7.10.2011, zamówienie miało być zrealizowane w ciągu 21 dni roboczych.
Po tym czasie zero odezwu, zbywanie na każdym kroku, 26.11 zrezygnowałam z zamówienia, lecz pieniędzy do tej pory nie otrzymałam.
I tak się zastanawiam, bo mam zamiar zgłosic ich do US za przekręty

b2211
06-12-2011, 13:36
Witam, chciałam zapytać czy odzyskał Pan już pieniążki?
Jestem w podobnej sytuacji, okna zamówiłam 5.10.2011r, pieniążki w całej kwocie 2135 zł otrzymali 7.10.2011, zamówienie miało być zrealizowane w ciągu 21 dni roboczych.
Po tym czasie zero odezwu, zbywanie na każdym kroku, 26.11 zrezygnowałam z zamówienia, lecz pieniędzy do tej pory nie otrzymałam.
I tak się zastanawiam, bo mam zamiar zgłosic ich do US za przekręty

Niestety nie odzyskałem. Oczywiście za poradą Kancelarii Prawnej sprawę już zgłosiłem do US Pierwszego w Bielsku Białej otrzymałem odpowiedź iż przeprowadzą kontrolę skarbową więc jak coś to może p. też im przesłać materiały, oczywiście powiadomiony UOK i do tego pójdzie zawiadomienie na policje postaram się w tym tygodniu (niestety trzeba osobiście :(). Jeszcze zawiadomienie poszło na "Rzetelną Firmę" (właściwie przez nich kupiłem u nich materiały) Jak się zakończy jedna kontrola u nich w firmie to się postaram aby następna instytucja sprawdziła rzetelność tej firmy. Jedynie mam problem z Allegro bo zakup był poza nimi ale wszystko jest do załatwienia jak powiada prawnik tylko trzeba czasu (i protokołu zawiadomienia o przestępstwie). Na pocieszenie nie jest to sp. z o.o. więc właścicielka odpowiada całym swoim majątkiem i to mnie bardzo cieszy.

południowa
06-12-2011, 19:17
Witam chciałem napisać że dla mnie do czarnej listy można zaliczyć firme Artmix z Krakowa,niezaczeliśmy nawet z nimi współpracy,ponieważ własciciel pan Artur Wawrzeń,podał pierwsza wycene 27tys. po 5 miesiach po ponownym kontakcie oznajmił 2krotnie ze nie rzuca słów na wiatr i postara sie trzymac blisko ustalonej ceny,po czy nastepna cena nagle okazała sie 40tysiącami,zaczął tłumaczyc ze ceny moga zwariowac na wiosne itd. (śmiech),nasze "negocjacje" trwały 3 dni i jeszcze sie nie skonczyły na dobre, po czym napisał ze 40tys to ostateczna cena i oznajmił że na wczesna wiosne termin juz został zajety,więc mało profesionalne zachowanie...no cóż bywa i tak.

bm_mi
06-12-2011, 20:40
Polecam Ci
http://www.kowalstwo-wrona.pl/index.php?idp=1
U mnie montowali balustrady- ocynk malowane na czarno . Trochę czekałem na termin ale było warto :)))
Pozdrawiam !


też polecam p. Wronę :)
mamy super kute balustrady

grandma20
07-12-2011, 08:25
Niestety nie odzyskałem. Oczywiście za poradą Kancelarii Prawnej sprawę już zgłosiłem do US Pierwszego w Bielsku Białej otrzymałem odpowiedź iż przeprowadzą kontrolę skarbową więc jak coś to może p. też im przesłać materiały, oczywiście powiadomiony UOK i do tego pójdzie zawiadomienie na policje postaram się w tym tygodniu (niestety trzeba osobiście :(). Jeszcze zawiadomienie poszło na "Rzetelną Firmę" (właściwie przez nich kupiłem u nich materiały) Jak się zakończy jedna kontrola u nich w firmie to się postaram aby następna instytucja sprawdziła rzetelność tej firmy. Jedynie mam problem z Allegro bo zakup był poza nimi ale wszystko jest do załatwienia jak powiada prawnik tylko trzeba czasu (i protokołu zawiadomienia o przestępstwie). Na pocieszenie nie jest to sp. z o.o. więc właścicielka odpowiada całym swoim majątkiem i to mnie bardzo cieszy.

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Jak widać mają problem. Ja również tego tak nie zostawię.
Już wypisałam wniosek o mediację do wojewódzkiego inspektoraktu inspekcji handlowej, jutro go zaniosę.
Do US też dzwoniłam i też trzeba taki wniosek złożyć osobiście, jedynie co mi kobieta powiedziała to że sprawdzą tą firmę pod kątem odprowadzania podatku.
Na Policję idziemy z mężem dzisiaj i zgłaszamy sprawę o wyłudzenie.
Zobaczymy jaki finał będzie tej sprawy.
Ja w każdym bądź razie nie mam okien i nie mam pieniędzy, jedynie co mi wczoraj "właścicielka" odpisała to że może mi przelać połowę tylko kwoty bo to są jej prywatne pienądze a reszty już nie ma i przeleje w innym terminie.
Po prostu jakiś żart.
Szkoda tylko że podosuja się jako "rzetelna firma"
Dam Panu znać jak mi się sprawa zakończyła.
Dziękuję i pozdrawiam

mnowak355
07-12-2011, 10:21
Dobre :) Na pewno zaprosi. Coraz więcej na tym forum samozachwalaczy.
To właśnie chciałem sprawdzić:D

b2211
07-12-2011, 13:29
Proszę napisać też do US tylko I w BB ja wysłałem fax ale pocztą na pewno przyjmą tylko e-mailem nie wiem Za to będą mieli więcej do kontroli mniemam iż nie wystawili p. faktury Vat co było ich obowiązkiem po otrzymaniu pieniędzy. I oczywiście zgłoszenie do rzetelnej firmy może wreszcie przestaną się ich logiem posługiwać i naciągać innych.

Wojciech_z_Krakowa
09-12-2011, 18:52
...Kiedy przeczytałem negatywną opinię o panu Marku Maju, przetarłem oczy ze zdumienia. Znam pana Marka, z usług jego firmy - Zakładu Instalacji Sanitarnych Marek Maj, siedziba firmy Kraków - korzystam od... Zaraz, niech policzę... Od prawie sześciu lat. W roku 2006 zacząłem budowę domu i firma pana Marka zajmowała się sprawami związanymi z usługami wod-kan-gaz... Mogę tylko powiedzieć, że nie bardzo sobie wyobrażam uczciwszego i rzetelniejszego fachowca. Dom zbudowany, awarii - od pięciu lat - szczęśliwie brak.... Do dzisiaj korzystam z usług firmy pana Marka, co więcej, poleciłem ich w swoim miejscu pracy - i też spisują się znakomicie!

Panie Marku, ukłony i wyrazy szacunku! Z radością widzę, że ludzi zadowolonych z Pańskich usług jest więcej niż malkontentów.... I tak trzymać!

Ukłony, WR.




Witam,

również zakończyłem budowę domu w tym roku od czerwca juz mieszkam w nowym lokum wykonawcą pełnej instalacji wod-kan gaz i CO= kotłownia , grzejniki + ogrzewanie podłogowe była firma Zakład Instalacji Sanitarnych Marek Maj, siedziba firmy Kraków - w 100% polecam miałem doczynienia z wieloma wykonawcami ale tak rzeczowej doswiadczonej ekipy podczas calej mojej budowy nie spotkałem. Pan Marek bardzo miły i konkretny człowiek znajacy się na rzeczy- wszystko przed rozpoczecięm prac uzgodnione i wykonane jak należy zgodnie z ustaleniami i projektem. Dlatego jak znalazlem krytykę wobec tej firmy postanowiłem napisać coś od siebie. Przed realizacją zlecenia otrzymałem pełna wycenę - kalkulacie robocizna + materiał oczywiscie miała miejsce negocjacja i zmiana ceny ale obydiwe strony były zadowolone. Jak najbardziej należy się wpis na Białą listę. Jesli chodzi o ich ceny to zgodnie z wartoscią rynkową za darmo przeciez nikt nie bedzie robił miałem 8 ofert i wybrałem oczywiście najtańszą. Na koniec zlecenia otrzymałem wszystkie wymagane dokumenty potrzebne do późniejszego odbioru oraz co dla mnie było istotne kilkuletnią pisemną gwarancję na wykonane prace. Jesli chodzi o Dom to Budowała u mnie firma WISTRO z Tokarni szefowie to Roman i Stanisław Borowy bardzo porzadna ekipa POLECAM budowali mi dom pod klucz od poczatku do końca i wyszło to wszystko bardzo solidnie jedynie instalacje wewnetrzne zlecane były oddzielnym podwykonawcom. Także mi sie udało ze trafiłem na godnych polecenia wykonawców wszystko tanio szybko i uczciwie.

tomek131
10-12-2011, 15:27
Zapytam tutaj ,czy ktoś coś słyszał,wie na temat takiej firmy
http://housecenter.com.pl/

mamiatko
11-12-2011, 14:50
Gaz jest moja porażką budowlaną tzn. przepłaciliśmy i ciągle go nie mamy. Najtaniej (o czym niestty dowiedziałam się za późno) oferowali się panowie z GAZ-MAX Myślenice. Myśmy niestety nie skorzystali z ich usług - bo za późno dostałam namiary. Robili u kolegi, który był bardzo z nich bardzo zadowolony. W googlach znajdziesz.

tomek131
12-12-2011, 11:02
Ponawiam pytanie,czy ktoś zna tą firmę?
Prowadzi ją polecany tu przez kogoś kiedyś (wtedy polecany jako kierownik budowy) pan Dariusz Kler
http://housecenter.com.pl/

mnowak355
13-12-2011, 19:36
Nie chcę się wymądrzać ale czy wątek nie za bardzo dojeżdża od tematu.
Po pierwsze coraz więcej samochwał, po drugie denerwują mnie pytania zaczynające się od :"nie znacie fachowca do tegi i tego". Jest biała lista sprawdzić zadzwonić nie zaśmiecać wątku.
Można poprosić moderatora o interwencję?

joliska
13-12-2011, 19:45
Posty autoreklamowe - usunięte.
Posty "szukam speca" - przeniesione tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?134924-Zamieni%C4%99-szukam-oddam/page12

Renata.W
14-12-2011, 08:09
Nie chcę się wymądrzać ale czy wątek nie za bardzo dojeżdża od tematu.
Po pierwsze coraz więcej samochwał, po drugie denerwują mnie pytania zaczynające się od :"nie znacie fachowca do tegi i tego". Jest biała lista sprawdzić zadzwonić nie zaśmiecać wątku.
Można poprosić moderatora o interwencję?

Ja natomiast mam odmienne zdanie jeśli chodzi o pytania pt. "czy możecie polecic kogoś .....". To forum jest dla ludzi , którzy sie buduja i na bieżąco dzielą sie swoimi uwagami odnośnie "przeżyc " ze swoimi wykonawcami. Jednych polecaja innych odradzają. Listy biała i czarna nie sa na bieżąco uzupełniane a i w dużej mierze nieaktualne!. Wiem, poniewaz zagladam tam , sprawdzam i dowiaduje się , że ktoś polecany własnie jest od roku za granicą. Poza tym jesli ktoś właśnie zakończył u siebie np tynki i na świeżo poleci ekipe to inni zainteresowani zaoszczędza dużo czasu w przeszukiwaniu białej listy bądź czarnej.

mathiasso
14-12-2011, 10:43
zgadzam się w całej rozciągłości, też mnie to od dawna denerwuje. Przez niektóre wpisy wątek się rozmywa, a ludzie chyba nie patrzą gdzie wchodzą byle coś napisać.



Nie chcę się wymądrzać ale czy wątek nie za bardzo dojeżdża od tematu.
Po pierwsze coraz więcej samochwał, po drugie denerwują mnie pytania zaczynające się od :"nie znacie fachowca do tegi i tego". Jest biała lista sprawdzić zadzwonić nie zaśmiecać wątku.
Można poprosić moderatora o interwencję?

mnowak355
17-12-2011, 20:24
Ja natomiast mam odmienne zdanie jeśli chodzi o pytania pt. "czy możecie polecic kogoś .....". To forum jest dla ludzi , którzy sie buduja i na bieżąco dzielą sie swoimi uwagami odnośnie "przeżyc " ze swoimi wykonawcami. Jednych polecaja innych odradzają. Listy biała i czarna nie sa na bieżąco uzupełniane a i w dużej mierze nieaktualne!. Wiem, poniewaz zagladam tam , sprawdzam i dowiaduje się , że ktoś polecany własnie jest od roku za granicą. Poza tym jesli ktoś właśnie zakończył u siebie np tynki i na świeżo poleci ekipe to inni zainteresowani zaoszczędza dużo czasu w przeszukiwaniu białej listy bądź czarnej.
Forum tak i tutaj się zgadza jednak tematem wątku jest dobre lub złe doświadczenie z konkretną firmą z krótkim uzasadnieniem. Później Kolega Zbigniew dodaje konkretne firmy do białej lub czarnej listy a osoba szukająca fachowca po pierwsze tam powinna zajrzeć. W przeciwnym wypadku mamy 500 postów z "szukam kogoś" zamiast opisów firm godnych polecenia lub wręcz przeciwnie takich które należy omijać z daleka.
Proponuje pilnować tematu wątku.
Pozdrawiam

Anna_L
27-12-2011, 11:47
Polecam firmę remontowo - budowlaną AM-BUD z brzeska woj. małopolskie. Wykonali u mnie pracę bardzo starannie i za przystępna cenę. Polecam do budowy domu jak i do wykończenia. tel do nich 693832284. Zdjęcia z budowy do wglądu dla zainteresowanych

Pegas
01-01-2012, 20:27
Witajcie.
To co skłoniło mnie do napisania tego postu to ekipa a właściwie kilka ekip które sprawiły że znowu zacząłem wierzyć że w Polsce jednak
są dobrze przygotowani i uczciwi fachowcy. Fachowcy którzy pomimo wieku i stażu pracy sami dbają o swoją wiedzę i doszkalają się w nowych technologiach.
Fachowcy którzy budowali ściśle wg projektu (nadbudowa w centrum (prawie) Krakowa, więc cała biurokracja została odbębniona).
Nie marudzili, tylko radzili. Nie filozofowali a pytali. Nie mam się do czego przyczepić. Właściwie będąc dosłownym to mogę czepić się tylko opóźnienia z dachem, ale to wina tylko i wyłącznie dostawcy blachy RUUKKI - trapez-Carbo którzy to pomimo solidnych opinii okazali się mało kompetentni i albo przywozili na budowę co innego niż zamawiałem, albo zwodzili przez kilka dni że juz jadą, już jadą z towarem... Na chwile obecną nadal nie mam wszystkich elementów. Nie mam kompletnych gąsiorów i łączników do rynien, ale na tym koniec tematu dachu bo nie po to piszę tego maila. Wracając do ekipy, to wygląda to tak. Ekipa jest z okolic Tarnowa. Dokładniej poniżej - okolice Rzepiennika. Pracują w całej Małopolsce i Podkarpaciu. Szefuje im Pan Grzegorz Szewczyk do którego kontakt podam na końcu maila. W ekipie jest 8 osób. Są to ludzie przebrani przez niego. To znaczy wybrał sobie sam ludzi ze swojej okolicy i można powiedzieć że są to ludzie z sąsiadujących miejscowości. Znają się o wiele dłużej niż razem pracują. Jest to ekipa która muruje, zajmuje się elewacjami, od zwykłego tynkowania przez ocieplenia, wykończeniówka w środku (u mnie akurat tynki C-W z zacieraniem mułkiem pod malowanie), flizowanie, malowanie, itp. Wstawiają okna, choć u mnie akurat wstawiał producent. Jeżeli potrzebni są cieśle - mają zaprzyjaźnioną ekipę z pod Mszany za którą ja ręczę a oni odpowiadają. Mówiąc prosto niby jest kilka ekip na budowie, ale rozmawia się z jednym człowiekiem. Jak pojawi się potrzeba o jakiegoś specjaliste, np. hydraulika, elektryka zna ludzi i sam ściągnie oczywiście wszystko konsultując z inwestorem. Z dekarzami też jest identycznie. Wszyscy się znaja juz kilka lat i potrafią idealnie współgrać. Np. Dekarze chwalą Cieśli za to że przez te 5 lat współpracy jeszcze ani razu nie musieli po nich poprawiać, itd...

Co jeszcze jest ważne przynajmniej dla mnie. Zero alkoholu, nawet jednego piwa przez te wszystkie miesiące pracy !!!! SŁOWO HONORU !!! Aż sam się dziwię.
Co jeszcze (...) pracują po 10godzin. Samowystarczalni. Zdyscyplinowani. Grzeczni, nie przeklinają, utrzymują idealny porządek! Wiem że to brzmi jak jakaś utopia, albo raj budowlany. Ale tak jest dosłownie jak pisze. Ręczę swoim słowem za to co piszę. Jeszcze jedno. W weekendy nie pracują. Kończą w piątek przed wieczorem, wracają do swoich rodzin i zaczynają dopiero w poniedziałek o 7:00. I bardzo dobrze. Każdy chce spędzić z rodziną troszkę czasu. Zrobić coś w swoim gospodarstwie…

Mógłbym wiele pisać. Jednak proponuję coś innego.
Mam na picasie galerie z prac u mnie. jak ktoś jest zainteresowany to proszę o priva - wyślę zwrotnie linka do galerii. Jak ktoś chciałby sprawdzić naocznie jak wygląda budowa to zapraszam do siebie (Kraków, Krowodrza).

A teraz najważniejsze. Kontakt do Pana Grzegorza.

GRZEGORZ SZEWCZYK - 888-221-303

Mam nadzieję że ktoś skorzysta z tej informacji.
Jak będziecie dzwonić do Pana Grzegorza, to proszę powołać się na Rafała z Krakowa.

Pozdrawiam.
Rafał.


Grzegorz Szewczyk - firma DAM-BUD
BARDZO BIAŁA LISTA!
Właśnie dzięki postowi Fido2001 (dzięki, Panie Rafale) pojechałem obejrzeć efekty pracy p. Grzegorza do Krakowa. I zobaczyłem, że są dobre! :-D
Zaprosiłem p. Grzegorza do Tarnowa, aby wykonał u mnie tynki cementowo-wapienne. A potem poprosiłem o gładzie na parterze, glify koło drewnianych okien, docieplenie poddasza i ... elewację :-) a na koniec jeszcze izolację balkonów. Ze wszystkiego jestem b a r d z o zadowolony, a już po elewacji mój sąsiad poprosił p. Grzegorza o kontakt... :-) Za dowód fachowości niech posłuży fakt, że tynki - mimo że praca była wykonana w lecie w wysokiej temperaturze - do dziś nie mają żadnych śladów spękań.

Dodam jeszcze coś, co ma dla mnie osobiście znaczenie. Obok fachowości i miłej osobowości Pana Grzegorza cechuje coś rzadkiego - kodeks etyczny... Ostrożnie składa obietnice, ale jeśli już coś powie - na pewno będzie zrobione, w terminie, dokładnie, i na 100 procent. Słowem - szczerze mogę polecić usługi p. Grzegorza i jego Ekipy. Podaję numer telefonu: 888 221 303.

Pinus2
02-01-2012, 20:14
Mega czarna lista
Przestrzegam przed stolarzem z Krakowa Robertem Forysiem STOLSCHÓD. To krętacz i oszust. Bierze nie małe zaliczki i nie wykonuje zlecenia. Oczywiście zwrot kasy to pobożne życzenie i ciąganie się po sądach.

Renata.W
05-01-2012, 13:14
Kozen, Gegus37 dziękuje za informację teraz juz wiem, że nasz Kierownik mówił prawdę :-)

trafal
07-01-2012, 21:40
Witam, czy może ktoś podesłać namiary na sprawdzonego kierownika budowy. Domek mam zamiar budować w Krakowie. Proszę o namiary na prv lub na maila: [email protected].
Pozdrawiam

kozien
07-01-2012, 21:50
szukam namiary na dobrą firmę i montującą w rozsądnej cenie wewnętrzne drzwi do domu jednorodzinnego, szukam też opinii na temat waszych drzwi na priv.

aksamitka
09-01-2012, 06:54
Zdecydowanie po stronie białej - w kategorii audytor OZC/ świadectwa energetyczne/ doradca energetyczny:

Polecam forumowego Asolta:
http://forum.muratordom.pl/member.php?113586-asolt
Zleciłam zrobienie audytu OZC - szybko, sprawnie, bardzo wyczerpująco odpowiada na wszystkie moje pytania. I bardzo tanio :) A że tak czy owak certyfikat trzeba mieć, to naprawdę warto zlecić audyt nawet przed budową.
Działa nie tylko lokalnie, nasza współpraca była w całości zdalna.

szczerze polecam forumowego asolta- wykonał projekt podłogówki oraz wentylacji mechanicznej, wszystko szybko sprawnie i przyjemnie
polecam :)

mnowak355
10-01-2012, 09:44
Koledzy koledzy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czytajcie proszę temat wątku i zgodnie z nim zamieszczajcie wpisy.

szinbet
24-01-2012, 08:37
Witam,
moge polecić kolejną ekipę, tym razem od tynków zewnętrznych. Pan Zbigniew tel. 501087342. Nie ma się co specjalnie rozpisywać, fachowo, duży plus za bardzo dokładne precyzowanie ilości niezbędnego materiału, dzięki czemu nie było strat. Robią głównie w Krakowie i pewnie najbliższe okolice.

fiona8
24-01-2012, 17:32
Witaj tomek131 ! my budujemy swój domek z tą firma Housecenter.
Jestem w trakcie budowy domu ,w tym momencie mam stan surowy zamkniety ,firma godna polecenia i kierownik Pan Dariusz Kler również. Jak na razie pełen profesjonalizm. Stan surowy zamkniety -od poczatku do końca praca wykonana bardzo szybko i solidnie(2miesiace).
Pomoc kierownika Klera niezastapiona ,sam monitorował prace ,gdyż my jako własciciele ze wzgledu na prace zawodowa przebywalismy za granicą.
Z taką firmą budowa to sama przyjemnośc,wrazie jakiegoś problemu kierownik Kler zawsze potrafi doradzić i wspólnie można rozwiazac problem.
Jesteśmy bardzo zadowoleni że wybralismy z posród wielu firm własnie firme HouseCenter.

ziuta62
24-01-2012, 19:08
To mówiłem ja Jarzabek.

Edyta M
24-01-2012, 23:44
Witaj tomek131 ! my budujemy swój domek z tą firma Housecenter............
Z taką firmą budowa to sama przyjemnośc...............
Jesteśmy bardzo zadowoleni że wybralismy z posród wielu firm własnie firme HouseCenter.

Sorrki , ale dosyc mocno zalatuje autoreklama .....

fiona8
25-01-2012, 16:14
Witaj Edyta M - dlaczego uważasz że to autoreklama przecież to Biała Lista , wiec jeśli ktoś dobrze wykonuje swoją prace należy go chwalić, czyż nie?
Czy budowałaś swój dom na odległasc tak jak my? Wczesniej pisałam o tym. Firme HouseCenter wybralismy z posród 16 firm ,które zgłosiły sie do aukcji na nasze zlecenie na portalu szukajfachowca.pl .

Wujor
25-01-2012, 16:40
Fiona nie pitol farmazonów, tylko wrzucaj foty swojej budowy wraz z tą superfirmą i tym kierem Klerem.

langerob25
25-01-2012, 17:18
Nie chcę nikogo bronić,ale rzeczywiście taka aukcja na "szukajfachowca" była.Domek ten sam co w profilu @fiona8.
Swoją drogą właścicielem HouseCenter jest pani Kler,kierownik budowy pan Kler.To nie wróży niczego dobrego.
Najlepiej mieć kierownika niezależnego.

tomek131
25-01-2012, 20:07
Ja nie widze takiej aukcji z takim domkiem.Widze jakas aukcje w ktorej Housecenter niby wygrala proponujac 50% ceny innych i niby zostala wychwalona pod niebiosa

fiona8
25-01-2012, 20:37
Witam udało mi sie wrzucić jedna fotke do dziennika to jest SSO mojego domu , w tej chwili jestesmy na etapie już SSZ ale nie mam fotek jeszcze gdyż w poniedziałek mieliśmy montaz okien.
Co do aukcji na szukajfachowca.pl jest taka napewno bodajże była na przełomie marzec/kwiecien 2011.
Poprzez perypetie z bankami domek zaczelismy budować końcem września, a taki stan jak widac w dzienniku był na 24.11.2011

dwiemuchy
25-01-2012, 20:58
Witajcie, gdzie kompleksowo mozna zamówic materiały do ocieplenia poddasza? Mam wycene z f. EKO SYSTEM.?

No to uderzaj z wycena do innych skladow. Ja mialem z Atticu - od tej wyceny lokalny sklad urwal 500 zl (co ciekawe - biorac materialy wlasnie w Atticu), dajac te same materialy; ceny wyszly na poziomie najnizszych z Allegro badz taniej. No i dodatkowy plus, ze wszystko mialem na WZ-tke i moglem zwrocic ew. nadmiar.

langerob25
25-01-2012, 21:05
Ja nie widze takiej aukcji z takim domkiem.Widze jakas aukcje w ktorej Housecenter niby wygrala proponujac 50% ceny innych i niby zostala wychwalona pod niebiosa


http://www.szukajfachowca.pl/zlecenia/budowlane/murarstwo/budowa-domu-28829

fiona8
25-01-2012, 21:16
Tak dokładnie ta aukcja langerob25.

tomek131
25-01-2012, 21:54
A przyjechac obejrzec mozna?noi gdzie te foty z budowy ,bo nie widze tez.

Kinga I Dawid
26-01-2012, 12:46
Nie wielu jest Wykonawcow ktorzy wykonuja swoja prace z pasja i przyjemnoscia ... ja mialam to szczescie , ze trafilam na jednego z takich FACHOWCOW :) .... kolejny raz polecam Pana dekarza Franciszka Wrone . Chociaz moj dach ma sie dobrze i zostal wykonany perfekcyjnie przez ekipe Pana Franka jesienia 2010 roku to kilka tygodni temu zaprosilam Go znow do siebie bo postanowilam przeniesc rure spustowa w inne miejsce niz to w ktorym sie znajdowala oraz poprosilam Go o zalozenie rolet na okna dachowe ( do tych rolet przyjezdzal juz dwukrotnie z winy firmy ktora przyslala zle zamowienie i rolety okazaly sie za male ) . Chlopaki chociaz sa bardzo zajeci przyjechali w umowionym terminie ... spedzili caly dzien na budowie wykonali prace lepiej niz dobrze :D a wszystko to za przyslowiowe DZIEKUJE ..... :hug:. Panie Franku dziekuje jeszcze raz ....
Pan Franciszek Wrona - tel. 513 067 338 - Super Dekarz :D

Witam.Pan Franek również u mnie robił dach i jestem z niego baaaaardzo zadowolony!!! Oby było więcej takich fachowców

fiona8
26-01-2012, 14:41
Do tomek131 jasne że można, co do fotek zapraszam do dziennika budowy

Edyta M
26-01-2012, 23:02
Witam.Pan Franek również u mnie robił dach i jestem z niego baaaaardzo zadowolony!!! Oby było więcej takich fachowców

I do tego Pan Franek nalezy do nielicznej grupy wykonawcow ktoremu pochwaly na FM nie przewrocily w glowie !!!!!! dalej swoja prace wykonuje solidnie i za rozsadna cene ..... chociaz akurat takiemu Fachowcowi jak On warto zaplacic wiecej :) .

Aoczka
31-01-2012, 11:36
Mam pytanie (możliwe, że już gdzieś było, ale idąc po wszystkich stronach tematu dotarłem na ten moment do 66 i walczę nadal):

- Czy ktoś z Was robił jakieś instalacje u P. Roberta Żelichowskiego (Twój Instalator - EKOENERGIA Kraków)? Niby robi wszystko oprócz elektryki i dodatkowo handluje piecami Viessmanna, co bardzo mi pasuje, ale chcę potwierdzić jego rzetelność..

Proszę o wszelkie info ;)

comeon
31-01-2012, 12:45
Jak w temacie...
Czy możecie polecić kogoś solidnego kto robił Wam lub znajomym dach z karpiówki z (dużym) wolim okiem?
Pozdrawiam.

mariusz św
02-02-2012, 11:45
Chciałbym polecić usługi Pana Tomasza Wróblewskiego, który u mnie wykonał flizowanie całego domu z hydrauliką i białym montażem. Jest to dobry i sumienny wykonawca, każdemu kto ceni sobie staranność i jakość wykonania polecam Pana Tomasza ( tel: 607 979 490 Firma Fachmann). W razie pytań prosze do mnie pisać [email protected].

Wiktor G
06-02-2012, 07:37
Witam, a ja chciałbym polecić firmę od okien z Tarnowa. Mianowicie - Unimar z ul.Głowackiego . Zakupiłem u nich okna wraz z roletami oraz drzwi wejściowe Gerda. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Na moją prośbę został wykonany tak zwany "ciepły montaż" stolarki (oczywiście za dopłatą). Balkony montażyści ustawiali do urządzenia, które pokazywało poziom za pomocą lasera dzięki czemu nie było żadnych problemów przy wykonywaniu wylewek.

BartekKrk
11-02-2012, 11:43
Powiem szczerze, że sam już nie wiem czy mam wierzyć wpisom, które wydają się autoreklamą. Ktoś kto ma dwa wpisy i poleca jakąś firmę wydaje mi się mało wiarygodny. Sam mam krótki staż na tym forum i dlatego nadal ciężko mi odróżnić "ziarno od plew". Już powoli szukam kogoś od okien a nasłuchałem się o wielokrotnej wymianie złej jakości okien i tego chciałbym się ustrzec. Z drugiej strony jeśli np. jakiś zadowolony inwestor (nie forumowicz muratora) został poproszony przez wykonawcę o wpis na tym forum to czemu mu nie wierzyć?! Suma summarum lepiej jednak wybierać polecanych wykonawców ale przez stałych bywalców forum. Szkopuł w tym, że Ci to mają terminy na następne stulecie (w branży okien i drzwi jest trochę lepiej ale jak pytałem o tynki wielokrotnie polecanego tu Pana chciał zapisać mnie na 2013)
I bądź tu mądry.....

Pewnie zaśmiecam wątek ale jestem pewien, że wiele z czytających juz się nad tym zastanawiało ....

Edyta M
11-02-2012, 11:49
BartekKrk ..... wyglada na to , ze nalezy zdac sie na przyslowiowa intuicje w doborze fachowcow ..... ja tez " przejechalam sie " na wykonawcy polecanym na forum ( tynki - Zmuda ) , a wychwalany byl przez wiele osob ...

boztwa
14-02-2012, 21:47
dobry wieczór, dawno tu nie zaglądałam, ale widzę, że jak zwykle trwają dyskusje nad autoreklamą. Niestety pewnie nigdy nie będziemy pewni czy opisywany wykoanwca jest faktycznie dobry czy tylko się reklamuje. Myślę jednak, że należy opirać się na ocenach kilku osób i wówczas dokonywać wyboru. Osobiście stoję teraz przed problemem odwodnienia działki. Chodzi konkretnie o odprowadzenie deszczówki. Mam w projekcie wykonanie zbiornika retencyjnego, ale nie mogę spać w nocy jak sobie wyobrażę sytuację, kiedy po wielkich deszczach zbiornik się napełnia i zalewa mnie i sąsiadów. Proszę jeśli mieliście ten problem i ktoś fachowo i rzetelnie go rozwiązał to podzielcie się namiarami i opinią. Mój e-mail: [email protected]

trafal
15-02-2012, 11:24
Witam,
mam pytanie: muszę wymienić grunt pod pod domem który mam zamiar budować. Czy ktoś może podesłać namiary na firmę która zajmuje się sprzedażą materiału który nadaje się (piasek, kruszywo, itd.). Zależy mi na kimś sprawdzony, oraz na przyzwoitej cenie.

Kuba Viking
16-02-2012, 08:02
Bardzo nieprofesjonalny Pan. Początkowo ciężko było się z nim umówić po czym(trzy razy mówił ze oddzwoni niestety nie dzownił), spóźniał się godzinę nie racząc nikogo poinformować. Po paru próbach udało mi się skontaktować z panem spóżnialskim powiedział, że będzie za 1,5-2h po 5 godzinach się nie odezwał. BARDZO NIE POLECAM. NIEPROFESJONALNY NIE SZANUJĄCY CZASU KLIENTÓW.

gegus37
18-02-2012, 18:04
Witam,
mam pytanie: muszę wymienić grunt pod pod domem który mam zamiar budować. Czy ktoś może podesłać namiary na firmę która zajmuje się sprzedażą materiału który nadaje się (piasek, kruszywo, itd.). Zależy mi na kimś sprawdzony, oraz na przyzwoitej cenie.

napisz coś więcej !
gdzie masz tą wymiane grunt tz. budujesz dom i ...ile m3 materiału jest ci potrzebne ?

trafal
19-02-2012, 16:57
napisz coś więcej !
gdzie masz tą wymiane grunt tz. budujesz dom i ...ile m3 materiału jest ci potrzebne ?
Witam, budowa jest w okolicach ulicy Spacerowej w Krakowie - rejon w okolicy szpitala im. Babińskiego. Płyta ma powierzchnie 180 mkw. Warstwa około 60 cm ziemi mam do wymiany (około 100 metrów sześć.) + do wykonania opaskę przeciw wysadzinową. Stąd moje pytanie o namiary na materiał który będę potrzebował (dobry i niedrogo).

gegus37
20-02-2012, 17:08
Witam, budowa jest w okolicach ulicy Spacerowej w Krakowie - rejon w okolicy szpitala im. Babińskiego. Płyta ma powierzchnie 180 mkw. Warstwa około 60 cm ziemi mam do wymiany (około 100 metrów sześć.) + do wykonania opaskę przeciw wysadzinową. Stąd moje pytanie o namiary na materiał który będę potrzebował (dobry i niedrogo).

Zapytaj - ja już kiedyś polecałem pana z Mogilan (blisko) ma koparki, samochody i w miare ceny - W. Brzuchacz tel. 604 064 269
pochwal się jak coś załatwisz !
pozdrawiam !

Ka&Ma
25-02-2012, 19:26
Chciałabym ostrzec wszystkich przed firmą Eco Logistic System sc - niedawno stacjonowali w Węgrzcach, w tym budynku z flizami, podłogami itd (zdaje się, ze Krak Fliz) Teraz przenieśli się gdzieś, prawdopodobnie do Przegini. Firma robi rolety, żaluzje - należy do grupy tych, które są miłe, kiedy się chce u nich coś kupić,ale jak zgłaszasz reklamację....totalny brak zainteresowania, zwodzenie, kłamstwa typu "zadzwonię, przedstawiciel przyjedzie itd" Handlowcowi było do mnie po drodze, jak miałam u nich wydać pieniądze, teraz nie mogę się doprosić naprawy wadliwej rolety - odradzam zatem korzystanie z ich usług, bo nie są ani profesjonalni, ani uczciwi...Szkoda nerwów
K

Jurajski
28-02-2012, 19:54
Witam wszystkich.
Postanowiłem się podzielić swoimi wrażeniami, które zdobyłem dotychczas. Kilku wykonawców pochodzi z forum, za co dziękuję wszystkim piszącym na nim. A mam powody do zadowolenia :-)

Stan surowy otwarty: polecany na tym forum Montex Janusz Kozyra - wszystko OK, polecam, biała lista ( choć drogo ). Tel. 608 417 029

Dach: Wacław Wiśniewski - szybko, miło, tanio i bardzo poprawnie. Polecany tutaj już wcześniej. Świetny kontakt, dobre podejście do tematu. Tel. 662 241 168 Biała lista!

Okna: AVANTE Technika Okienna S.A.
Kosim Okna z Kluczy - rewelacja, absolutnie poza konkursem, jakość okien i obługa wzorowa. To prawdziwa perełka na mojej liście. Stosunek ceny do jakości bez konkurencji! Tel. 793 680 097

Następnie pojawią się wykonawcy znani i lubiani na tym forum, o czym będę na bieżąco informował ( m.in. P.Żmuda, AquaJac, D.Swobodzian - konakt superowy, ma nadzieję, że praca również wyjdzie OK? )

Generalnie biało mi, budowanie jest super, czuje że żyję.

Teraz jednak trochę szarzyzny.

Wybrałem projekt, w którym od kilku lat mieszkają znajomi. Nie było więc zaskoczenia jak domek będzie wyglądał ale architekt wykonujący adaptację mógł mi bardzo pomóc dopieścić ten projekt i wykorzystać walory działki a zrobił to wyjątkowo słabo. Z perspektywy czasu i doświadczenia stwierdzam że była to dotychczas najsłabsza pozycja na liście wykonawców i osób zaangażowanych w budowę. Dlatego odradzam korzystanie z usług pani Jolanty Dudy z Zabierzowa/Chrzanowa. Powody to: błędy w projekcie, nieterminowość i brak zaangażowania. Jest polecana przez Archon k.galerii Kazimierz.

Luskar-1 Wielka Wieś - skład materiałów budowlanych - wygodnie, terminowo ale drogo, można znaleźć lepszą ofertę.

Pozdrawiam
Jurajski

Sam sobie odpowiadając po pewnym czasie: potwierdzam: dach, tynki. NIE POLECAM: okna, Swobodzian ( straszne ! ), z firmy Aqua Jac nie skorzystałem więc się nie wypowiadam.
Polecam www.podlogirenesansowe.pl

PRZESTRZEGAM: MIGAS-DOOR NIEPOŁOMICE

Renata.W
29-02-2012, 09:25
Witajcie, czy możecie polecic kogos sprawdzonego do wykończeniówki ? Sufity podwieszane , płytki itp.

kawiarz
29-02-2012, 09:56
kupię stemple 200 sztuk wysokosc min. 290

comeon
29-02-2012, 15:23
Polecicie jakąś firmę która jest w stanie ogarnąć stan surowy zamknięty w sensownej relacji jakość-cena?

ziuta62
29-02-2012, 16:33
Podaję majstra, który mi bedzie budował-polecony z tego forum.
Pan Matuszek tel. 603081663.

edyt
04-03-2012, 18:30
:evil::evil:
Mam pytanie (możliwe, że już gdzieś było, ale idąc po wszystkich stronach tematu dotarłem na ten moment do 66 i walczę nadal):

- Czy ktoś z Was robił jakieś instalacje u P. Roberta Żelichowskiego (Twój Instalator - EKOENERGIA Kraków)? Niby robi wszystko oprócz elektryki i dodatkowo handluje piecami Viessmanna, co bardzo mi pasuje, ale chcę potwierdzić jego rzetelność..

Proszę o wszelkie info ;)

edyt
04-03-2012, 18:41
Mamy z tym człowiekiem straszne problemy i nie tylko my. U nas zajmował się oczyszczalnią, wodą deszczową i drenażem. Wykonał część, wziął prawie za całość!!
Doliczał sobie dodatkowo za co się dało a gdy się zorientował że już się nie damy..... Przestał odbierać telefony, nie odpowiada na meile. Termin wykonania pracy minął 21.12.2011 i nic się na budowie nie zmieniło. Wprowadzał jakieś swoje udziwnienia, wynalazki które nie mają prawa funkcjonować. U nas już swoje zarobił więc nie widzi potrzeby kontaktu, ale człowiek który go wygonił ze swojej budowy (wentylacja mechaniczna, pompa ciepla, ogrzewanie podłogowe) jest przez niego atakowany telefonami- bo nie wypłacił mu jeszcze sporej części. Moja rada OMIJAĆ Z DALEKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:evil::evil::evil::evil:

Konieczki
04-03-2012, 19:37
A ja się pytam o dobrych i w sensownej cenie brukarzy :) plizzz
Ps. Polecanemu panu Mariuszowi już podziękujemy ceny z kosmosu

maciek1000000
04-03-2012, 22:26
czy zna ktos jakas ekipe od wiercenia studni glebinowych na terenie krakowa, okolica zakopianskiej, gory libertowskiej?

bo poki co rozmowy z ludzmi o gloszenie sklaniaja mnie do wozenia wody w baniakach

sgier
06-03-2012, 21:52
Witam.
Odświeżam pytanie z przed kilu msc.

Poszukuję opinie na temat pomp ciepła Sofath - Natea lub fimu Dumarch-went.
Dostałem dość ciekawą ofertę.
Czy któś ma instalacje z tej firmy lub PC?

pozdrawiam

Edyta M
07-03-2012, 03:32
Witam.
Odświeżam pytanie z przed kilu msc.

Poszukuję opinie na temat pomp ciepła Sofath - Natea lub fimu Dumarch-went.
Dostałem dość ciekawą ofertę.
Czy któś ma instalacje z tej firmy lub PC?

pozdrawiam

Sgier ..... popytaj w tych watkach ....
http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?73-Pompy-ciep%C5%82a

Edyta M
07-03-2012, 03:41
witam podaje namiary na sprawdzone i profesjonalne firmy

Wizard1973 ...... siebe i swoich kumpli polecasz ...... :P......


http://forum.muratordom.pl/showthread.php?198741-Tynki-gipsowe-tynki-reczne-kwarcowe-wylewki&p=5250081#post5250081

wizard1973
07-03-2012, 07:26
polecam firmy ktore u mnie robily z wdziecznosci za dobrze wykonana prace .robie im reklame bez ich wiedzy

Edyta M
07-03-2012, 12:17
polecam firmy ktore u mnie robily z wdziecznosci za dobrze wykonana prace .robie im reklame bez ich wiedzy

To pewnie i bez Twojej wiedzy Administratior FM usunie Twoj post ..... traktujac go jako reklame

wizard1973
07-03-2012, 16:18
niech usowa nie poradze

Tomkos
07-03-2012, 20:51
Rafal Kryus.
Dziala w okolicach Kocmyrzowa.
Bez widel nie podchodzic.
Nie dosc ze zwodzil 2 miesiace, to potem jak go wykopalismy i poszli do innego goscia okazalo sie, ze nie mamy zadnych dokumentow potrzebnych do podlaczenia wody do domu.
A p. Rafal chcial juz kopac i klasc rury.
Ostrzegam - nie dajcie sie wrobic jego "zalatwi sie bedzie dobrze"

toomyem
07-03-2012, 21:59
niech usowa nie poradze

O matko ...

gosc 123
09-03-2012, 07:27
NIE dla URZĘDOWSKIEGO

Nie kupujcie stolarki od urzedowskiego - duże pieniądze i duże kłopoty, małe kompetencje i umiejętności a serwis gwarancyjny i obsługa po sprzedaży właściwie nie istnieje.

rrober1975
09-03-2012, 18:37
NIE dla URZĘDOWSKIEGO

Nie kupujcie stolarki od urzedowskiego - duże pieniądze i duże kłopoty, małe kompetencje i umiejętności a serwis gwarancyjny i obsługa po sprzedaży właściwie nie istnieje.

to kolega pojechał: 6 postów i wszystkie w stylu : jaki to Urzędowski jest beee...
Konkurencja ? nie uczciwa w dodatku?

Sosnów
10-03-2012, 10:15
Witam wszystkich,potrzebuję opinii na temat firmy "Instal-Solar" Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Piotr Słapa z Myślenic,zajmują się instalacjami CO i hydrauliką.Czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Edyta M
17-03-2012, 04:19
Stanley79 byc moze porzadny dekarz podejmie sie " posprzatania tego balaganu " ..... Ja swoich chlopakow polecam w CIEMNO !!!!!!!
Pan Franciszek Wrona - Dekarz
tel : 513 - 067 - 338
Zadzwon moze beda mieli czas .....

mnowak355
17-03-2012, 07:40
Po tym dachu opadła mi szczena. Kto Ci to poprawi? Jak na takie poddasze wsadzić jakiekolwiek meble? Mam nadzieję że in nie zapłaciłeś.
Edyta co robisz o 5,20 rano przed komputerem:sleep:.W SOBOTĘ
Pozdrawiam

Edyta M
17-03-2012, 11:07
Edyta co robisz o 5,20 rano przed komputerem:sleep:.W SOBOTĘ
Pozdrawiam

Pracuje ...

stanley79
17-03-2012, 19:54
Po tym dachu opadła mi szczena. Kto Ci to poprawi? Jak na takie poddasze wsadzić jakiekolwiek meble? Mam nadzieję że in nie zapłaciłeś.
Edyta co robisz o 5,20 rano przed komputerem:sleep:.W SOBOTĘ
Pozdrawiam

Ktokolwiek,cokolwiek robi na waszej budowie patrzcie mu na ręce oczami swoimi, kierownika i Bóg wie czyjimi jeszcze. Ten syf to efekt mojego zaniedbania. Nie będę się tłumaczył, biore na siebie 50% winy za niedopilnowanie tego etapu. Drugie 50 rozdzielam pomiędzy wykonawcę i kierownika. Większość rzeczy już poprawiłem (wreszcie spotkałem kogoś kto sie "zna") przy okazji wyszły jeszcze inne błędy ale teraz już wiem, że mam dobrze zrobione. Poziomu murłat już nie poprawię, zabudowując płytami gipsowymi muszę to jakoś "wyprostować". Pana kęska z kornatki wpisuję na baaardzo czarną listę wykonawców pomimo swojego (jak się chwalił) 38-letniego"doświadczenia"...

Rom-Kon
17-03-2012, 20:30
stanley jesli cię to pocieszy to powiem że Twój dach jeszcze nie należny do najtragiczniejszych! ...i jeszcze jedno pocieszenie od poddaszowca - nawet największą fuszerkę więźby nie będzie widać na poddaszu! Poddaszowiec może wszystko wyprostować! Nawet krzywe okna można obrobić tak że tej krzywizny nie widać.

mnowak355
18-03-2012, 12:59
Ktokolwiek,cokolwiek robi na waszej budowie patrzcie mu na ręce oczami swoimi, kierownika i Bóg wie czyjimi jeszcze. Ten syf to efekt mojego zaniedbania. Nie będę się tłumaczył, biore na siebie 50% winy za niedopilnowanie tego etapu. Drugie 50 rozdzielam pomiędzy wykonawcę i kierownika. Większość rzeczy już poprawiłem (wreszcie spotkałem kogoś kto sie "zna") przy okazji wyszły jeszcze inne błędy ale teraz już wiem, że mam dobrze zrobione. Poziomu murłat już nie poprawię, zabudowując płytami gipsowymi muszę to jakoś "wyprostować". Pana kęska z kornatki wpisuję na baaardzo czarną listę wykonawców pomimo swojego (jak się chwalił) 38-letniego"doświadczenia"...

Tak podejrzewałem że mogłeś wszystkiego nie dopilnować. Ktoś w końcu musi zarobić na ten dom. Denerwuje mnie jednak że takie pajace mają czelność wmawiać inwestorowi że wszystko jest ok. Ja mimo że swoją ekipę pilnowałem bo prawie cały czas byłem na budowie nie ustrzegłem się kilku, na szczęście niedużych błędów
Pozdrawiam

BartekKrk
18-03-2012, 17:23
Niesamowite

Teraz właśnie kończą mi dach i wzmogę swą czujność. Jestem za granicą ale chyba się przejadę żeby skontrolować. Podobno wg kierownika jest ok, ale lepiej na zimne dmuchać.
No nie mogę oczom uwierzyć......


Czy kierownik nie widział co się dzieje?
Poza tym wg mnie twojej winy nie ma tu nic. Kierownik + wykonawca o to winowajcy. Ty chłopie zarabiasz na to kasę i masz prawo nie bywać codziennie na budowie.

comeon
18-03-2012, 18:18
Stanley, po prostu brak słów... W Japonii po popełnieniu takiego partactwa honorowy wykonawca popełniłby sepuku. Mniej honorowy przynajmniej zwróciłby 100% kasy i rozwiązałby firmę.

===============================================

Wątek jest małopolski, więc zapytam w sprawie BIAŁEJ LISTY... W jakim składzie budowlanym najlepiej i z sukcesami negocjowało Wam się materiały do SSO? Głównie chodzi mi o ceramikę na ściany i dach oraz stal. Z góry dzięki.

Edyta M
18-03-2012, 18:29
comeon ...
dach TRAPEZ - CARBO II na Zakopianskiej .... przedstawiciel TOMASZ TRELA 607 - 059 - 008 , kupilam u nich dachowke , blache , rynny .... generalnie obsluga ze strony Pana Tomka swietna .. dodam , ze wszystko zalatwiane na maila i telefonicznie ... kolor dachowki + cala obrobka dobierany ze zdjec .
Pozdrawiam

comeon
18-03-2012, 18:43
Dzięki Edyto. Tyrknę jutro :)
A jeśli chodzi o pustaki/beton/stal to co polecicie?

ziuta62
18-03-2012, 20:52
Daleko od ciebie, ale Wakbud w Waksmundzie-stal i ponoć zawsze mają dobre ceny na ceramikę. Jak bierzesz dużo to czasem się opłaca nawet doliczając transport.

stanley79
18-03-2012, 21:36
Wątek jest małopolski, więc zapytam w sprawie BIAŁEJ LISTY... W jakim składzie budowlanym najlepiej i z sukcesami negocjowało Wam się materiały do SSO? Głównie chodzi mi o ceramikę na ściany i dach oraz stal. Z góry dzięki.

Ceramikę (ściany), drut zbrojeniowy, rynny (galeco), kominy schiedla, nadproża gotowe najtaniej kupiłem w sierakowie w AXBUDZIE. Nie reklamuje ich ale nawet jak czegoś nie mieli najtaniej to zjeżdżali z ceną do najniższej oferty abym nie uciekł. Po za tym doradztwo, sprzedawca to nie tylko sprzedawca ale również fachowiec który przedstawiał mi kilka innych możliwości zakupu tego samego produktu porównując je. Co do dachu - robiłem wyceny na wielu składach, zakup dachówki roben piemont dokonałem (po mimo nienajniższej wyceny) w myslenicach. Właśnie tę firmę obok AXbudu chciałbym dopisać do białej listy - skład budowlany MAT BUD SKÓRA sp.J.
Dziękuję wszystkim za troskę o mój dach i moje finanse - już niewiele zostało do poprawy....

stanley79
18-03-2012, 21:47
Denerwuje mnie jednak że takie pajace mają czelność wmawiać inwestorowi że wszystko jest ok. Ja mimo że swoją ekipę pilnowałem bo prawie cały czas byłem na budowie

Mojemu przyszlemu sąsiadowi ekipa wykonała wylewki. Kiedy kulka poturała się po podłodze jak w komedii Bareji wykonawca zapierał się że wszystko jest ok...
Innym razem w/w sąsiad, swój urlop poświecił na pilnowanie ekipy na budowie. Po dwóch dniach patrzenia na ręce, budowlańcy nie mogli już dłużej wytrzymać i zrezygnowali...

Edyta M
18-03-2012, 21:59
Po dwóch dniach patrzenia na ręce, budowlańcy nie mogli już dłużej wytrzymać i zrezygnowali...

Ci dobrzy zawsze zostaja nie musza sie obawiac " patrzenia na rece " .... bo po prostu sa FACHOWCAMI :) , a nie fachofcami

Edyta M
18-03-2012, 22:16
Na SNIEZNOBIALA LISTE wpisuje PANA STANISLAWA WISNIEWSKIEGO 660 - 972 - 144 i Jego ekipe - Ocieplenie domu , tynk zewnetrzny , podbitka , gladzie ..... fachowiec jakiego juz teraz trudno spotkac :) . Prace rozpoczynaja Panowie przed 7 rano .... koncza poznym wieczorem , pracuja 6 dni w tygodniu , po kazdym dniu pracy sprzataja teren budowy , zadnego alkoholu !!!!! . Sumienni , uczciwi ( sami moga zostac na budowie - bez dozoru ) , pomocni ( po material podjada do hurtowni jak zajdzie taka potrzeba ) . W tej chwili chlopaki robia u mnie gladzie ..... mozecie powolac sie na EDYTE :) .

slusar
19-03-2012, 18:56
Ceramikę (ściany), drut zbrojeniowy, rynny (galeco), kominy schiedla, nadproża gotowe najtaniej kupiłem w sierakowie w AXBUDZIE. Nie reklamuje ich ale nawet jak czegoś nie mieli najtaniej to zjeżdżali z ceną do najniższej oferty abym nie uciekł. Po za tym doradztwo, sprzedawca to nie tylko sprzedawca ale również fachowiec który przedstawiał mi kilka innych możliwości zakupu tego samego produktu porównując je. Co do dachu - robiłem wyceny na wielu składach, zakup dachówki roben piemont dokonałem (po mimo nienajniższej wyceny) w myslenicach. Właśnie tę firmę obok AXbudu chciałbym dopisać do białej listy - skład budowlany MAT BUD SKÓRA sp.J.
Dziękuję wszystkim za troskę o mój dach i moje finanse - już niewiele zostało do poprawy....

Axbud- jedzie na obrocie.
Ja jako wykonawca-nie polecam!

Renata.W
22-03-2012, 12:04
Czy możecie polecic kogoś sprawdzonego , obrotnego i przystępnego cenowo do wykończeniówki?

b2211
23-03-2012, 12:42
Tynki cementowo wapienne do tego wylewki kogo polecacie ?

slusar
24-03-2012, 16:35
Tynki cementowo wapienne do tego wylewki kogo polecacie ?

Atakuj tego Forumowicza :
http://forum.muratordom.pl/member.php?122890-dwiemuchy

Robilem tam poddasze i cala wykonczeniowke-tynki wykonane IDEALNIE

gegus37
24-03-2012, 18:11
Axbud- jedzie na obrocie.
Ja jako wykonawca-nie polecam!

Co masz na myśli ? - "jako wykonawca" !???

slusar
24-03-2012, 21:24
Co masz na myśli ? - "jako wykonawca" !???

handlują całym systemem Rigips ktorego nie Maja na stanie.
-Mokre plyty
-dlugi czas oczekiwania
-brak specjalistycznego transportu
-itp

slusar
25-03-2012, 08:33
Panie Slusar no tos sie Pan zareklamowal rowniez :) ...... a idealnych tynkow NIE MA ..... idealne moga byc jedynie GLADZIE ....

a widziala Pani te tynki aby oceniac?
Bo Ja osobiscie , wiec moge cos na ich temat napisac.

slusar
25-03-2012, 18:29
Zadne nie sa idealne Panie SLUSAR :) ....

Wiec tak
b2211 nie atakuj Forumowicza ktorego wskazalem bo tynki ma z d.... i tej firmy Nie POLECAM!!! A jesli sie zdecydujesz ,to jak tynki nie beda IDEALNE, to gladzia wyprowadzisz.

trafal
25-03-2012, 18:45
Witam, czy mogę prosić o opinie o składzie budowlanym Attic na ul. Zawiłej w Krakowie.
Pozdrawiam,

slusar
25-03-2012, 18:56
Zależy co chcesz kupić!
Ja zaopatruje się tam w Sucha Zabudowę -Polecam

dwiemuchy
25-03-2012, 19:57
Zadne nie sa idealne Panie SLUSAR :) ....

Idealne/nieidealne - wydaje mi się, że cementowo-wapiennych lepiej zrobić się nie da - faktycznie świetne; ja jako wspomniany forumowicz ekipę zdecydowanie polecam. Namiary - Andrzej Para, Biały Dunajec tel. 601717581 (w sumie robi on i ekipy mają chyba dwaj synowie - ale robota naprawdę bardzo staranna, ostatnią szlichtę jadą cienkowarstwowym pod malowanie).
Bardzo robotni, u mnie siedzieli nawet 7:30-21:00 na budowie, cały czas góralska muzyka z własnej roboty bumboksa - a nierzadko z dośpiewywaniem.

Parę osób chwaliło ich też na grupie oświęcimskiej - w sumie tam ja ich znalazłem.

Edyta M
25-03-2012, 21:10
Dwiemuchy i bardzo dobrze , ze jestes zadowolony.... w koncu o to chodzi , aby to Inwestorzy wypowiadali sie na temat pracy wykonawcow ... chwalili lub ganili w tym watku ....

komentator
26-03-2012, 15:01
a widziala Pani te tynki aby oceniac?
Bo Ja osobiscie , wiec moge cos na ich temat napisac.

No bo P.Slusar,Pan pewno nie wie ,ale Edyta M to taki forumowy Sherlock H. ,który czuwa dniami i nocami co by nie było autoreklamy.
BTW : zapomniałem dodać ,że jako jedyna na forum jest NIEOMYLNA ....Tak-ilość wklepanych postów świadczy sama za siebie .....

dwiemuchy
26-03-2012, 17:35
Dwiemuchy i bardzo dobrze , ze jestes zadowolony.... w koncu o to chodzi , aby to Inwestorzy wypowiadali sie na temat pracy wykonawcow ... chwalili lub ganili w tym watku ....

No tak, ale przeważnie wykonawcy jadą na poprzedników - tynkarze na murarzy, fliziarze na tynkarzy/wylewkarzy itepe. Jak wykonawca chwali kogoś, po kim poprawiał - a nie siebie/swoich znajomych - to nic złego

slusar
26-03-2012, 18:33
No bo P.Slusar,Pan pewno nie wie ,ale Edyta M to taki forumowy Sherlock H. ,który czuwa dniami i nocami co by nie było autoreklamy.
BTW : zapomniałem dodać ,że jako jedyna na forum jest NIEOMYLNA ....Tak-ilość wklepanych postów świadczy sama za siebie .....

Ale Ja zareklamowałem ekipe ktorej nawet nie znam!!! Czy jest w tym cos zlego (czy reklamowalem Szwagra/Znajomego)???
Dopiero Inwestor u ktorego cos tam lepilem musial ŁOPATOLOGICZNIE to opisac aby ekipa, i Moje slowa mialy pokrycie.

barbi1972
26-03-2012, 20:22
A ja moge z usmiechem polecic ekipe p.Niedzwiedzia,SSZ juz osiagnelismy!
Czysto ,fachowo, naprawde powazna grupa fachowcow tradycyjnej budowy,
Mamy "AGNIESZKE 2" z Mg Projekt i moze ona swiecic przykladem ich pracy!
Cenowo......sami mozecie sie przekonac:)
STANISLAW NIEDZWIEDZ--605 036 945

Olga_321
27-03-2012, 17:27
Szukam sprawdzonej i solidnej ekipy do wylewek, która wykona też wcześniej hydroizolację z papy.

komentator
27-03-2012, 17:50
[QUOTE=Edyta M;5291828]Komentator zjawiasz sie wtedy kiedy poruszany jest temat tynkow ..... czyzby sixth sense :) .... a Twoje cale "4" posty to odpowiedzi na moje zarzuty pod katem tykarzy ...... powinnam CZUC SIE WYROZNIONA ????.... czy szykanowana ????? :)

Ojojoj.... ...możesz się czuć jak chcesz ....:)
BTW : czy w międzyczasie ktoś jeszcze uciekł od Ciebie i Twojej budowy ?
Bo widzę że nie marnowałaś czasu i stworzyłaś kolejne kilka tysięcy postów....Nie bolą Cię palce od tego ciągłego stukania w klawiaturę ? Sypiasz czasem w ogóle?

BartekKrk
28-03-2012, 00:56
A zatem aby formalności stało się za dość BARDZO CZARNA LISTA:

EKIPA PANA TOMASZA WÓJCIKA z Krzeszowic



oraz

BIAŁA LISTA ( - W KATEGORII POPRAWKI PO POPRZEDNICH WYKONAWCACH):

EKIPA PANA JAROSŁAWA SKOWRON

..w razie czego numer mogę podać na priva ( namiar na tego Pana był już podawany na tym forum, ja nie pytałem czy mogę, więc nie będę go rozpowszechniał - tym bardzej, że liczę na dokończenie Amaryliska jak najszybciej się da;-))

U mnie dach już jest. Mój amarylis stoi i świeci pustymi dziurami na okna i drzwi, ale nie długo.... Warto było przyjechać zza granicy by to ujrzeć. Okazuje się, że człowiek który pracuje może się dorobić i spełnić swe męskie obowiązki – drzewo, dom, syn, . Kasa dobrze wydana :-) Koniec prac z sso, więc z czystym sumieniem:

Biała lista:

Firma Pana Jarosława Skowron, okolice Ojcowa, Skały tel. 600-040-069

Ekipa solidna, działa z głową i pomysłami. Jak już wspominałem znakomita do poprawek po innych. Do Pana Jarka można dzwonić o każdej porze i dopytać się o szczegóły – zawsze wie co poradzić. Raz zdarzyło się mi zadzwonić koło 22:30. (tak zasiedziałem się przed komputerem, grzebiąc po forach budowlanych, że straciłem poczucie czasu).
Gdy wyjechałam z Polski Pan Jarek wziął na siebie sprawy związane z materiałem – zamawiał, jeździł a potem się rozliczał z kasy (nawet z materiału, choć wcale im „śrubek” nie odliczałem – trochę mnie to nawet śmieszyło).
Bardzo mi to ułatwiło życie, bo nie chciałem angażować w tą bieganinę i wyszukiwanie żony.
Na koniec dodam, że kierownik też go/ich chwali.
Chyba się zdecyduję, żeby zrobili mi tynki i wylewki, więc napiszę jeszcze jak im poszło w tej dziedzinie, ale to dopiero na jesień planuję.
Teraz na „tapetę” biorę stolarkę – o czym w następnym odcinku cdn.... :-)

ojaka
31-03-2012, 10:27
Witam
Szukam kogoś sprawdzonego i poleconego do tynków i wylewek
Okolice Wieliczki
Pozdrawiam

ulkap
01-04-2012, 20:37
Poszukuję sprawdzonego i godnego polecenia wykonawcy ogrodzenia z kamienia z okolic Krakowa, ale mogą też być województwa ościenne. Będę wdzięczna za namiary!

Renia i Grzes
01-04-2012, 21:25
Szukam kogoś sprawdzonego i polecanego-murarza-jednego człowieka-nie firmy. Okolice Dobczyc, Myślenic, Gdowa i Wieliczki.

glacjusz
01-04-2012, 21:39
Szukam sprawdzonego, solidnego wykonawcy (z przystepna cena;) na wykonanie ogrodzenia.

Junona
02-04-2012, 16:56
Witam, czy to prawda, ze pan Żmuda nie tynkuje w tym roku ze względów zdrowotnych?

Wujor
05-04-2012, 14:03
A polecicie kogoś do wykonania balustrady kutej? chodzi o schody wewnętrzne.

ulkap
05-04-2012, 14:40
Ja polecam: Stanisław Burda 506 423 787. U nas robił balustrady balkonowe i balustradę na schodach wewnętrznych, a także będzie robił bramę wjazdową i furtkę. Jesteśmy zadowoleni. Wszystko robi ręcznie, tzn. także najmniejsze elementy, które jak słyszałam niektórzy zamawiają gotowe - chińskie. Proszę się powołać na Ulę z m. Boleń.

zwil
06-04-2012, 13:30
szukam dobrych fachowców co wytynkuja wewnatrz dom w dobrej cenie, okolice krakowa...

JarekKRK45
06-04-2012, 19:28
Witajcie.
To co skłoniło mnie do napisania tego postu to ekipa a właściwie kilka ekip które sprawiły że znowu zacząłem wierzyć że w Polsce jednak
są dobrze przygotowani i uczciwi fachowcy. Fachowcy którzy pomimo wieku i stażu pracy sami dbają o swoją wiedzę i doszkalają się w nowych technologiach.
Fachowcy którzy budowali ściśle wg projektu (nadbudowa w centrum (prawie) Krakowa, więc cała biurokracja została odbębniona).
Nie marudzili, tylko radzili. Nie filozofowali a pytali. Nie mam się do czego przyczepić. Właściwie będąc dosłownym to mogę czepić się tylko opóźnienia z dachem, ale to wina tylko i wyłącznie dostawcy blachy RUUKKI - trapez-Carbo którzy to pomimo solidnych opinii okazali się mało kompetentni i albo przywozili na budowę co innego niż zamawiałem, albo zwodzili przez kilka dni że juz jadą, już jadą z towarem... Na chwile obecną nadal nie mam wszystkich elementów. Nie mam kompletnych gąsiorów i łączników do rynien, ale na tym koniec tematu dachu bo nie po to piszę tego maila. Wracając do ekipy, to wygląda to tak. Ekipa jest z okolic Tarnowa. Dokładniej poniżej - okolice Rzepiennika. Pracują w całej Małopolsce i Podkarpaciu. Szefuje im Pan Grzegorz Szewczyk do którego kontakt podam na końcu maila. W ekipie jest 8 osób. Są to ludzie przebrani przez niego. To znaczy wybrał sobie sam ludzi ze swojej okolicy i można powiedzieć że są to ludzie z sąsiadujących miejscowości. Znają się o wiele dłużej niż razem pracują. Jest to ekipa która muruje, zajmuje się elewacjami, od zwykłego tynkowania przez ocieplenia, wykończeniówka w środku (u mnie akurat tynki C-W z zacieraniem mułkiem pod malowanie), flizowanie, malowanie, itp. Wstawiają okna, choć u mnie akurat wstawiał producent. Jeżeli potrzebni są cieśle - mają zaprzyjaźnioną ekipę z pod Mszany za którą ja ręczę a oni odpowiadają. Mówiąc prosto niby jest kilka ekip na budowie, ale rozmawia się z jednym człowiekiem. Jak pojawi się potrzeba o jakiegoś specjaliste, np. hydraulika, elektryka zna ludzi i sam ściągnie oczywiście wszystko konsultując z inwestorem. Z dekarzami też jest identycznie. Wszyscy się znaja juz kilka lat i potrafią idealnie współgrać. Np. Dekarze chwalą Cieśli za to że przez te 5 lat współpracy jeszcze ani razu nie musieli po nich poprawiać, itd...

Co jeszcze jest ważne przynajmniej dla mnie. Zero alkoholu, nawet jednego piwa przez te wszystkie miesiące pracy !!!! SŁOWO HONORU !!! Aż sam się dziwię.
Co jeszcze (...) pracują po 10godzin. Samowystarczalni. Zdyscyplinowani. Grzeczni, nie przeklinają, utrzymują idealny porządek! Wiem że to brzmi jak jakaś utopia, albo raj budowlany. Ale tak jest dosłownie jak pisze. Ręczę swoim słowem za to co piszę. Jeszcze jedno. W weekendy nie pracują. Kończą w piątek przed wieczorem, wracają do swoich rodzin i zaczynają dopiero w poniedziałek o 7:00. I bardzo dobrze. Każdy chce spędzić z rodziną troszkę czasu. Zrobić coś w swoim gospodarstwie…

Mógłbym wiele pisać. Jednak proponuję coś innego.
Mam na picasie galerie z prac u mnie. jak ktoś jest zainteresowany to proszę o priva - wyślę zwrotnie linka do galerii. Jak ktoś chciałby sprawdzić naocznie jak wygląda budowa to zapraszam do siebie (Kraków, Krowodrza).

A teraz najważniejsze. Kontakt do Pana Grzegorza.

GRZEGORZ SZEWCZYK - 888-221-303

Mam nadzieję że ktoś skorzysta z tej informacji.
Jak będziecie dzwonić do Pana Grzegorza, to proszę powołać się na Rafała z Krakowa.

Pozdrawiam.
Rafał.

Grzegorz Szewczyk - firma DAM-BUD
BARDZO BIAŁA LISTA!
Właśnie dzięki postowi Fido2001 (dzięki, Panie Rafale) pojechałem obejrzeć efekty pracy p. Grzegorza do Krakowa. I zobaczyłem, że są dobre!
Zaprosiłem p. Grzegorza do Tarnowa, aby wykonał u mnie tynki cementowo-wapienne. A potem poprosiłem o gładzie na parterze, glify koło drewnianych okien, docieplenie poddasza i ... elewację a na koniec jeszcze izolację balkonów. Ze wszystkiego jestem b a r d z o zadowolony, a już po elewacji mój sąsiad poprosił p. Grzegorza o kontakt... Za dowód fachowości niech posłuży fakt, że tynki - mimo że praca była wykonana w lecie w wysokiej temperaturze - do dziś nie mają żadnych śladów spękań.

Dodam jeszcze coś, co ma dla mnie osobiście znaczenie. Obok fachowości i miłej osobowości Pana Grzegorza cechuje coś rzadkiego - kodeks etyczny... Ostrożnie składa obietnice, ale jeśli już coś powie - na pewno będzie zrobione, w terminie, dokładnie, i na 100 procent. Słowem - szczerze mogę polecić usługi p. Grzegorza i jego Ekipy. Podaję numer telefonu: 888 221 303 . Witam , czy korzystał ktos z usług tej firmy ? Bardzo prosze o informację

komentator
11-04-2012, 17:39
Junona zapytaj Komentatora on wie wszystko na ten temat .....;) az dziw , ze jeszcze sie nie odezwal .... moze tez chory :)


Oj nie ,nie …ja pracuję.Nie mam niestety tyle czasu na bezsensowne stukanie w klawisze jak TY. Tak mi się czasami wydaje ze cierpisz na jakąś manię prześladowczą :wszyscy ,którzy mają inne zdanie niż ty –są be.Ty,jako jedyna jesteś nieomylna, wszechwiedząca na tym forum. Płodzisz post za postem ,nie ważne czy z sensem czy bez – trzeba coś napisać .Wychodzisz czasem na piwo? do kina ? ,czy Twój świat to tylko klawiatura ? Wydajesz się strasznie zagubiona w tym wszystkim .Zrelaksuj się czasem –dobrze Ci to zrobi.
Miłego dnia `

Edyta M
15-04-2012, 14:20
Oj nie ,nie …ja pracuję.Nie mam niestety tyle czasu na bezsensowne stukanie w klawisze jak TY. Tak mi się czasami wydaje ze cierpisz na jakąś manię prześladowczą :wszyscy ,którzy mają inne zdanie niż ty –są be.Ty,jako jedyna jesteś nieomylna, wszechwiedząca na tym forum. Płodzisz post za postem ,nie ważne czy z sensem czy bez – trzeba coś napisać .Wychodzisz czasem na piwo? do kina ? ,czy Twój świat to tylko klawiatura ? Wydajesz się strasznie zagubiona w tym wszystkim .Zrelaksuj się czasem –dobrze Ci to zrobi.
Miłego dnia `

Ile to zawisci i zazdrosci w jednym malym czlowieczku :eek:.

Renata.W
18-04-2012, 13:25
Witajcie, szukamy kogoś do zrobienia ogrodzenia z paneli oraz murowanego z przodu . Możecie kogoś polecic?

mmonroe
18-04-2012, 16:27
Prosze o informacje czy ktos kozystal z uslug "Brygady 102"? Moze ktos cos slyszal na ich temat? Szukam firmy do kapitalnego remontu mieszkania lacznie z polozeniem tynkow gipsowych. Dziekuje za pomoc.

daria i przemek
18-04-2012, 21:08
Witamy serdecznie
Poszukujemy ekipy do tynków gipsowych,mamy namiar na jednego wykonawcę ale może ktoś nam kogoś polecic z okolic Krakowa? termin najlepiej na już,bo musimy do niedzieli dać odpowiedz Panu tynkarzowi czy decydujemy sie na jego ofertę.
pozdrawiamy Daria i Przemo

Kinga I Dawid
19-04-2012, 15:53
Tynki gipsowe u nas robiła firma IDEA-BUD. Byłem bardzo zadowolony.
Jacek 794 545 964

daria i przemek
20-04-2012, 15:32
Dzieki za info,juz mamy ekipę zaczynają od poniedziałku,jak skonczą to napiszę pewnie opinie ale oglądalismy włąsnie tynki które zrobili i są zrobione naprwde idealnie,wiec mam nadzieje że u nas bedzie równie dobrze.
pozdrawiamy wszystkich wykańczających! nie tylko siebie.

edyt
23-04-2012, 22:17
Witam jestem właśnie na etapie tyków i szukam sprawdzonej ekipy z dobrym terminem. Chętnie zobaczę zdjęcia.

Marchisio
23-04-2012, 22:39
Witam,
szukam solidnej, uczciwej firmy/osoby, która odświeży mi stary parkiet (cyklinowanie, malowanie) za rozsądną cenę. Ok. 35 m2. Kraków

Renata.W
24-04-2012, 10:00
Ponawiam pytanie : szukamy kogoś do zrobienia ogrodzenia z paneli oraz murowanego z przodu . Możecie kogoś polecic?

mc2000
26-04-2012, 07:06
Biała lista:
- ECO DOM (AUTORYZOWANY SALON FIRMOWY DAKO Sp. z o.o.) Zakopiańska 56 30-418 Kraków tel./fax 12 421 25 28
Pomimo nie najlepszego początku kontaktu (relatywnie długi czas oczekiwania na wycenę), z czystym sumieniem mogę polecić.
Na ten moment zakupione i zamontowane okna i brama. O jakości montażu ciężko mi się wypowiedzieć (na razie wszystko działa, ale jeszcze nie mieszkamy), ale cena taka, do której żaden inny salon czy dystrybutor nawet się nie zbliżył.

- Olmar (ten w Trzebini). Zakupione materiały na dach (dachówki, rynny, okna dachowe itp). Cena dachówek bardzo konkurencyjna (pytałem w kilku punktach nawet w Częstochowie), dostawa zawsze na czas, miła obsługa (p. Danuta).
Pozostałe punkty nie były na tyle konkurencyjne, żeby u nich decydować się na zakup. W Chrzanowie jest stolarka okienna (patrz wyżej) a punkt w Jaworznie jest całkowicie zależny od tego w Trzebini, więc lepiej iść do razu do źródła.

trafal
28-04-2012, 10:10
Witam,
poszukuje dobrego kierownika budowy. Inwestycja na południu Krakowa - jeżeli ma ktoś sprawdzona osobą to proszę o namiary.

*Arkadia*
29-04-2012, 20:29
Właśnie zamierzam u nich kupić kilka drzwi. Wycenili towar taniej od innych sprzedawców. Aż się boję co będzie po tym co przeczytałam. Jedynie fakt, że wszystkie krytyczne posty są od forumowiczów z 1 postem mnie nie zraża. Zobaczymy co będzie. Jak będę mieć zamówione i zamontowane drzwi to napisze moje spostrzeżenia

bednar
03-05-2012, 08:54
Ten człowiek wykonuje prace przez podwykonawców, którzy się często zmieniają (pominę dlaczego), więc jakość zależy głównie od ekipy z którą aktualnie współpracuje. Sam jest koordynatorem i dostawcą osprzętu. Nie dogląda roboty. Nie sprawdza efektów. Problemem są wysokie ceny i konstrukcja umów (ja dałem się wydoić). Centralę wentylacyjną Renoventa mam zamontowaną tak, że nie mam na nią gwarancji firmowej, gdyż nie zostały spełnione wymagania gwarancyjne producenta. Nie polecam, raczej należy go omijać.

Aoczka
09-05-2012, 09:43
Robił ktoś może kominek u P. Kwiatkowskiego z ModernDom z Chrzanowa - jednocześnie Atelier Kominków z Zakopiańskiej 56 w Krakowie?

SebMaj
12-05-2012, 19:54
Polecamy Pana od ocieplenia poddasza i zabudowy kartowo-gipsowej - Bogusław Stępski 501-075-307.
Polecił nam go fliziarz Pan Wojtek-też gorąco polecamy(793-991-143) polecony nam przez Redpradnika.Współpraca z nimi rewelacja.
Teraz testujemy Pana Maćka ,rowniez namiar od Redpradnika i Ulkap.Napiszemy po skonczonej pracy,czyli w sierpniu-wtedy bedzie montaż schodów.

p.s słowo od mojej drugiej połówki: Pan Bogusław człowiek dusza. Rozmowa na poziomie Bizness Center Club. Opanowanie niewyrywne wypowiedzi klasa poprostu klasa. Jeśli komukolwiek brakuje kontaktu z wykonawcami na poziomie z góry polecam, ten Pan jest w pełni tego słowa znaczeniu uczciwy. Masę czasu spędził w Austrii gdzie partactwo, prowizorka, półśrodki, itp. najnormalniej w świecie nie mają prawa bytu bo inaczej wypadasz lub schodzisz na margines "wykończeniówki". Ustala uczciwie stawkę i jest profesjonalistą w swoim fachu. Wykonuje pracę rzetelnie sumiennie z pełną dbałością o szczegóły. p.s 2 :) przyjaciele zwą go Harnaś myślę, że ten przydomek nie tylkoodwołuje się do jego długich włosów :) co do pełnego zaangażowania w sprawiedliwość i niesienie pomocy "zatroskanym" inwstorom. Gorąco polecam!:).

Wita.

Również polecam pana Bogusłąwa Stępskiego.
Własnie jestem w trakcie końcowego etapu wykańczania domu m. inn. przez p Bogusława.
Elastycznność, kultura pracy, i solidnośc to cechy, które czynią współpracę z nim przyjemną.

mb1808
16-05-2012, 18:36
Czy słyszeliście o ekipie kierowanej przez Tomasza Jołda?
Czy możecie coś o niej powiedzieć?
Biła czy czarna lista?
Będęwdzięczny za wszelkie informacje.

daria i przemek
16-05-2012, 19:05
Do białej listy dopisuje naszego Pana od tynków,tynki wykonane rewelacyjnie,ekipa terminowa solidna a przede wszystkim szybka,działają w Krakowie i okolicach;Pan Krzysztof tel.666300668

gp69
21-05-2012, 14:09
Do białej listy dopisuje naszego Pana od tynków,tynki wykonane rewelacyjnie,ekipa terminowa solidna a przede wszystkim szybka,działają w Krakowie i okolicach;Pan Krzysztof tel.666300668
Tynki zewnętrzne czy wewnętrzne ?

Poszukuję otwartego na nowe technologie i pomysły hydraulika. Chodzi o wykonanie instalacji WOD-KAN i CO (wyłącznie ogrzewanie podłogowe).

comeon
22-05-2012, 12:39
Szukam kogoś kto będzie w stanie skosić kawałek łąki na której za tydzień zacznie powstawać domek. Polecicie kogoś, najlepiej z północnej strony Krakowa, Modlniczka, Modlnica - te okolice. Gdyby jeszcze potem zgrabił trawkę i ją wywiózł - bajka :)

Ja18
24-05-2012, 06:59
Szukam firmy do podbitki.

Łukasz789
26-05-2012, 21:46
Szukam kogoś do przełoże4nia kostki ok.50m2 na terenie Krakowa.

mathiasso
26-05-2012, 22:56
Szukam kogoś do przełoże4nia kostki ok.50m2 na terenie Krakowa.

jak rozumiem chodzi o ułożenie kostki.... jeśli tak spróbuj zadzwonić do Pana Tomka 506708970 i powołaj się na Maćka z Brzoskwini

bm_mi
28-05-2012, 12:31
Witam,
szukam kogoś bardzo SOLIDNEGO do wykonania drewnianego tarasu, ok 20m2.

Dzięki!

ChcialamMiecParkiet
30-05-2012, 14:22
CZARNA LISTA

Witam Wszystkich,
Chciałam Was uprzedzić przed robieniem parkietu przez Rafała Plądra z Kocmyrzowa.
Pokrótce opowiem co zrobił:
Gdy sie z nim spotkaliśmy wziąl zaliczkę 1700 zł na materiały. W zeszycie rozpisał ceny: osobno za usługę tj. 45z/metr, osobno za parkiet 2100, za klej 300, za listwy 150, za grunt 30, za lakier 550, za drugi lakier 300 .(Na uwagę zasługuje fakt rozliczania sie za każda rzecz osobno, a nie jak normalnie czyli cena za metr ze wszystkim(robocizna+materiał) PLUS cena za parkiet.)
Umówiliśmy się za tydzień. Ustalonego dnia, Pan Pląder przywiózł droższy parkiet oraz klej mówiąc ze będziemy musieli dopłacić, gdyz zakupił lepsze materiały, nie przedstawiajac na to żadnej faktury. W sumie 4 wiaderka kleju, które miały być "troszke droższe" kosztowały nas w sumie 600 zl a parkiet 2400zl/ 24m2, za jesion rustykalny 1szej klasy. Pan Pląder wział w tym dniu również pieniądze na lakier oraz listwy, umawiając sie za dwa tygodnie na cyklinowanie i lakierowanie. Do zapłaty zostało 1080zł za samą robocizne. Pan Pląder nie pojawił sie u nas umówionego dnia. Podczas rozmowy telefonicznej powiedzial, że chce pieniądze jak przyjedzie tuż przed dokończeniem gdzie normalnie placi sie po skonczeniu, nawet na drugi dzien. Nie zgodziliśmy sie a Pan Plader odmowil przyjazdu nawet gdy zaproponowalismy mu ze zaplacimy za to co zrobil byle oddal za lakier oraz listwy, za które wział pieniądze. Zapytalismy rozwniez o obiecane na poczatku faktury, ze wzgledu na odliczenia, na ktore rowniez sie nie zgodzil. Robota którą zrobił, pozostawia również wiele do zyczenia. Uwazajcie na niego, my mu zaufalismy gdyż była to osoba z polecenia i teraz mamy problem z odzyskaniem pieniędzy do tej pory od marca. Jesli ktos rowniez zostal oszukany bo widzialam na forum ze jest pare takich osob to prosze o kontakt.

bm_mi
30-05-2012, 14:46
dlatego warto czytać forum (wpis z 2009):


Przestrzegam wszystkich zainteresowanych parkietem przed firma

P.H.U Rafał Pląder działającą w okolicach Krakowa.

Facet jest strasznym fuszerem i nie ma za bardzo pojecia o tym co robi, a jego uczciwośc pozostawia wiele do życzenia.

U mnie położyli parkiet na nie zagruntowanej wylewce i sie odkleił. P. Pląder na poczatku zapewniał mnie, ze usterke usunie, ale po pewnym czasie przestał odbierac telefony.

Od innych osób również słyszalem b. niepochlebne opinie na jego temat.



CZARNA LISTA

Witam Wszystkich,
Chciałam Was uprzedzić przed robieniem parkietu przez Rafała Plądra z Kocmyrzowa.
Pokrótce opowiem co zrobił:
Gdy sie z nim spotkaliśmy wziąl zaliczkę 1700 zł na materiały. W zeszycie rozpisał ceny: osobno za usługę tj. 45z/metr, osobno za parkiet 2100, za klej 300, za listwy 150, za grunt 30, za lakier 550, za drugi lakier 300 .(Na uwagę zasługuje fakt rozliczania sie za każda rzecz osobno, a nie jak normalnie czyli cena za metr ze wszystkim(robocizna+materiał) PLUS cena za parkiet.)
Umówiliśmy się za tydzień. Ustalonego dnia, Pan Pląder przywiózł droższy parkiet oraz klej mówiąc ze będziemy musieli dopłacić, gdyz zakupił lepsze materiały, nie przedstawiajac na to żadnej faktury. W sumie 4 wiaderka kleju, które miały być "troszke droższe" kosztowały nas w sumie 600 zl a parkiet 2400zl/ 24m2, za jesion rustykalny 1szej klasy. Pan Pląder wział w tym dniu również pieniądze na lakier oraz listwy, umawiając sie za dwa tygodnie na cyklinowanie i lakierowanie. Do zapłaty zostało 1080zł za samą robocizne. Pan Pląder nie pojawił sie u nas umówionego dnia. Podczas rozmowy telefonicznej powiedzial, że chce pieniądze jak przyjedzie tuż przed dokończeniem gdzie normalnie placi sie po skonczeniu, nawet na drugi dzien. Nie zgodziliśmy sie a Pan Plader odmowil przyjazdu nawet gdy zaproponowalismy mu ze zaplacimy za to co zrobil byle oddal za lakier oraz listwy, za które wział pieniądze. Zapytalismy rozwniez o obiecane na poczatku faktury, ze wzgledu na odliczenia, na ktore rowniez sie nie zgodzil. Robota którą zrobił, pozostawia również wiele do zyczenia. Uwazajcie na niego, my mu zaufalismy gdyż była to osoba z polecenia i teraz mamy problem z odzyskaniem pieniędzy do tej pory od marca. Jesli ktos rowniez zostal oszukany bo widzialam na forum ze jest pare takich osob to prosze o kontakt.

bm_mi
30-05-2012, 14:48
Witam,
szukam kogoś bardzo SOLIDNEGO do wykonania drewnianego tarasu, ok 20m2.

Dzięki!


Podbijam temat ...

Blutka
30-05-2012, 15:20
Ja miałam bardzo solidnego wykonawcę tarasu drewnianego: 721 781 616
Przemiły człowiek, dobre ceny, świetne wykonanie.
Na priv wysyłam więcej danych.

Łukasz789
31-05-2012, 21:40
jak rozumiem chodzi o ułożenie kostki.... jeśli tak spróbuj zadzwonić do Pana Tomka 506708970 i powołaj się na Maćka z Brzoskwini

Tak dokładnie o przełożenie kostki z przodu domu na jego tył.
Panowie /Panie
Teraz inna beczka . Nie wiem czy dobre miejsce bo chciałbym żeby się więcej osób wypowiedziało ,czy gościa znają. Próbuje pomagać rodzica w ich remoncie. I jest problem .Ojciec wyhaczył gościa z okolic Olkusza ( tak wychodzi po blachach na samochodzie ),który podjął się położenia , pomalowania , wycyklinowania itp. za 93zł /m2 ( razem z materiałem tym parkietem) cena rewelka (aż za bardzo) , ale zaczyna się problem .Gość przyjechał nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia z prostej przyczyny przyjechał gość w moim wieku i wyjął próbkę pokazową i ręce w kieszenie ciągle i podoba się parkiecik podoba. Patrze się na niego jak an wariata miałem go już zjechać ale się wstrzymałem bo ojciec się zdecydował. Drugi raz przyjechał aby ograć wszystko z dziewczyną koszulka na ramiączkach i krótkie spodenki kobita tez ubrana jak an palże a nie jak do klienta. Ale do rzeczy na tym spotkaniu dograli ,że wchodzi za 3 tygodnie a kasa na materiał za ok. 2tygodnie nie upłynął tydzień a gość dzwoni ,że chce kasę 50% na parkiet.Ale jedna rzecz mnie zaszokowała ( wcześniej nie widziałem jej) dopiero teraz wizytówka nie ma na niej NIC tylko numer telefonu.Pytam czy ktoś gościa kojarzy (jak znajdę wizytówkę to podam numer komórki) , gość układa parkiety podobno duża firma układająca parkiety po całej Polsce gość jeździ niebieskim bądź srebrnym nowy Caddy na olkuskich blachach .Kojarzy go ktoś? Ja bym zrezygnował , ale ojca ciężko przekonać.

hetman77
01-06-2012, 13:34
Witam,

Mam pytanie o studnie głębinową - czy masz już kogoś? Też będę szukał firmy w tych okolicach, kiedyś podzwoniłem i ceny były od 220 do 280zł/mb, i prognozy że wiercić trzeba będzie około 40m i może się nie udać...

Pozdrawiam,

Jarek


czy zna ktos jakas ekipe od wiercenia studni glebinowych na terenie krakowa, okolica zakopianskiej, gory libertowskiej?

bo poki co rozmowy z ludzmi o gloszenie sklaniaja mnie do wozenia wody w baniakach

Łukasz789
04-06-2012, 17:18
Ustaliłem nazwę firmy AVI parkiety firma jest z Przeginii.

BartekKrk
12-06-2012, 09:21
Ustaliłem nazwę firmy AVI parkiety firma jest z Przeginii.

Coś mi ta nazwa firmy "mówi", zdaje się że mój tata miał z nimi doczynienia, ale nie wiem czy był zadowolony. Mogę sie dopytać. Jakoś się nie mogę doczytać, czy Ty jesteś z nich zadowolony czy szukasza o nich opinii, czy może podałeś ich na czarną listę?

jakubovy
14-06-2012, 08:31
Stan Surowy
dwa tygodnie temu skończyłem stan surowy z polecaną przez redprądnika epipą pana Mariana Węgrzyna. Moge wystawic celującą ocenę. Panowie rzetelni! super dokładni! Notes Pana Mariana zawiera bezcenne teleony do wykonawców od wykończenia (skorzystałem juz z kilku - super rzetelni!) Są z okolic Tymbarka. Budowa z nimi to czysta przyjemność. Gorąco polecam i dla przypomnienia tel. 504-121-564. z tego co wiem jest jeszcze wolny termin na jesień (może na lato)
pozdrawiam

bm_mi
15-06-2012, 20:54
Niestety z bólem ale na "szaro-czarną" listę muszę wrzucić Krakstone (www.krakstone.pl)
od kamienia i montażu blatu kuchennego.

Raczej to drugie (czyli montaż) pozostawia wiele do życzenia, gdyż z wybranego kamienia
jesteśmy bardzo zadowoleni.
Za 1 razem przyjechał jeden fachowiec i zmierzył wszystko co trzeba, niestety 1 dzień przed montażem
firma Krakstone stwierdziła, że się jeszcze raz upewni co do poprawności wymiarów i przyjechał inny fachowiec
i zaczął rozkładać te swoje tekturki i stwierdził, że było źle zmierzone za 1 razem i coś tam sobie dorysował.
Nie za bardzo wiem co, bo akurat szukałem poziomicy bo do czegoś potrzebował.
Na drugi dzień przyjechali Panowie z gotowym blatem i no cóż...
okazało się, że dziura na zlew przesunięta jest o jakieś 3, 4 cm :/ :/
Gość stwierdził, że dzień wcześniej musiałem mieć źle ustawione meble kuchenne i sobie źle odmierzył.
Totalna paranoja, co gorsze ta dziura wchodziła częściowo na zmywarkę, tak więc
de facto zlew mógł wejść nieco na zmywarkę.
Kłóciliśmy się nieźle, niestety ku.y za przeproszeniem również leciały, ale w końcu nie wiem jakim cudem
przekonali mnie, że podetną trochę ściany wewn. mebli kuchennych i wszystko będzie ok.
tak też zrobili i rzeczywiście zlew wchodził może z 6mm na miejsce gdzie miała być zmywarka.

Niestety, po paru dniach zmierzyłem to nieco dokładniej i stwierdziłem, że zmywarka 60cm jednak nie wejdzie :(
brakowało właśnie te 5-6mm, gdyż wszystko było zrobione na styk.

Za ten dziwny incydent ze źle wycięta dziurą na zlew, niestety Krakstone ląduje u mnie na czarnej liście :(
Z blatu jednak jesteśmy bardzo zadowoleni suma sumarum :)
Problem zmywarki również się rozwiązał, gdyż zakupiłem 45cm, a po brzegach mam dołączone super drewniane listewki,
tak więc nawet gdy się ją otworzy wygląda to super.
Pana od kuchni polecę (bo jest naprawdę znakomity) w kolejnym poście jak znajdę czas.

bm_mi
15-06-2012, 21:17
Biała lista: Marek Frosztęga, tel. 608 346 532
Meble kuchenne.

Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z wykonania mebli kuchennych jak i z cen.
Kuchnia z frontami drewnianymi, szuflady Blum, wszystkie drzwi z cichym domykiem.
Sam nam BARDZO dużo doradził w trakcie kompletowania zamówienia, gdyż na początku mieliśmy tylko szkic kuchni.
Kilka rzeczy zmieniliśmy i teraz jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni, że nie upieraliśmy się przy swoim.
P. Marek zajmuje się tymi kuchniami już ponad 30 lat i wygląda, że zna się na tym co robi.
Dodatkowo wie chyba wszystko o nowych modelach lodówek, zmywarek, płyt indukcyjnych i piekarnikach.

Przez problem z blatem i zlewem (opisane nieco powyżej) wynikł nam problem ze zmywarką i koszem.
Nie robił żadnych problemów dorobił listewki do zmywarki oraz wymienił (!) kosz na własny koszt
(gdyż kosz akurat on musiał kupić bo sam zapomniałem), tak aby się zmieścił.
Dodatkowo niedrogo dorobił nam stół i 4 krzesła do kuchni w tym samym kolorze co kuchnia.
Okap również pomalował, ale kolor niestety wyszedł nieco inny niż na reszcie, ale to pewnie przez to,
że to nie był dąb ale brzoza (tak mi się wydaje), ale to mały szczegół i generalnie wszystko na ok.

Cenowo - bardzo przyzwoicie i co ważne nie rośnie na koniec, jak to czasem bywa.

TheSunn
16-06-2012, 11:57
Poszukuję sprawdzonej ekipy do łazienki z okolic Wieliczki.

Ja18
18-06-2012, 08:10
Szukam firmy do montażu podbitki dachowej /drewnianej/.
Podbijam temat ...

EmiFankaForum
18-06-2012, 09:34
Witajcie,

Mam problem dotyczący rozszczelnionego komina(podobno zapaliły się sadze i przez to pękł komin). Gościłam u siebie wielu fachowców-kominiarzy, których teorie i związane z nimi ceny robocizny różniły się od 3tys do 10 tys.:/ Aktualnie trafiłam na Jana Stalmacha, który jest z firmy Tarnawa, który zaproponował, że będzie rozwiercał komin i wkładał rurę. Moje obawy wzbudza jednak fakt rozwiercania komina, gdyż obawiam się że przez to mogą pojawić się pęknięcia na ścianach ze względu na inwazyjność całego procesu.
Znacie tego fachowca, może mieliście z nim do czynienia albo może znacie kogoś wartego polecenia?
będę wdzięczna za odpowiedź.

goraz
21-06-2012, 13:02
Witam,
jestem od kilku miesięcy stałym czytelnikiem forum. Aktualnie robię wykonczeniówkę domu, którego budowę -bagatela- rozpoczęłam 10 lat temu. Jak się zapewne domyślacie przydałby się tez niewielki remont. W związku z tym pszukuję fachowców od remontu dachu i kominów, wiem, że polecana jest tu brygada z Krzeszowic, ale może ktoś dodałby jeszcze jakichś sprawdzonych i rzetelnych ludzi, ponieważ ten dach robię już po raz trzeci i nie chciałabym do tego już wracać. Poszukuję również kogoś do tynków strukturalnych, a dokładnie do wykonania tynku trawertino, może ktoś z Małopolski jest wam znany i godny polecenia.

agrafka8
25-06-2012, 17:23
Witam,
pilnie szukam kogos do wykonania balustard nierdzewnych. Możecie kogoś polecić?

U Nas balustrade w połaczeniu ze szkłem robiła firma INOXONI....musze przyznać że jestem bardzo zadowolona...cena przystępna...jedynie z terminem realizacji był poślizg.tel.609610506....P.S.mogę przesłać zdjęcia pozdrawiam.aga:yes:

redpradnik
02-07-2012, 08:34
czy polecicie mi firmy do ociepleń zewnetrznych?

mrmeX
02-07-2012, 19:14
Poszukuję również kogoś do tynków strukturalnych, a dokładnie do wykonania tynku trawertino, może ktoś z Małopolski jest wam znany i godny polecenia.

Witam, Ja mogę polecić dobrego fachowca od tynków strukturalnych, u mnie akurat robił tynkiem strukturalnym komin. Niby niewiele ale bardzo się starał i widać, że zna się na robocie. Komin bardzo starannie wykonany. Jakby co to telefon podam na priv
Pozdrawiam

cannon
08-07-2012, 10:32
Witam wszystkich .

Mam bardzo wielką prośbę .Polećcie mi kogoś od alarmów .
Pewni partacze zrobili mi alarm ,ale coś z nim jest nie tak .Włącza mi się stosunkowo często w nocy i boję się ,że sąsiedzi mnie kiedyś zlinczują .
Szukałem na forum ,ale niestety nikogo polecanego nie znalazłem .

Z góry wielkie dzięki

farewell
09-07-2012, 14:00
Witam,

Jestem na etapie budowaniu stanu surowego ale juz pomyslalem ze warto poszukac specjalistów od:
- WOD-KAN
- CO
- GAZ
- Elektryka

Bylbym jeszcze wdzieczny jakby ktos podał namiar na jakis dobry, tani tartak albo sklad z wiezba dachowa.

Przeszedłem przez kilkadziesiąt stron i zebralem pare numerów ale moze mozecie jeszcze kogos polecic albo moze przeoczylem kogos kto jest naprawde godny polecenia.

Dzieki z góry :)

Edyta M
16-07-2012, 00:14
czy polecicie mi firmy do ociepleń zewnetrznych?

Solidnie i w rozsadnej cenie ..... " moj " Pan Stanislaw i jego ekipa 660 - 972 - 144 powolaj sie na Edyte :yes:.

Magd80
17-07-2012, 06:09
Odradzam zakup okien w firmie LEONARD w BOCHNII

Niestety miałam przyjemność zakupić okna przez firmę Leonard Bochnia.
Firma Leonard należy do grupy firm „zapaciał niech spier…. czego on jeszcze tu chce”. Na początku jest dobrze dopóki nie zapłaci się za okna. Problemy zaczęły z chwila terminu montażu, który został przesunięty o podań dwa tygodnie a przy montażu wyszło ze pomiaru dobrze zrobić nie potrafią, nie mówiąc już o samym montażu, który przebiegał tragicznie. W wyniku tego montażu okna zostały uszkodzone, a do tej pory reklamacja nie została rozpatrzona. Mija już 3 miesiąc. Nie polecam i firmy Leonard jako dystrybutora oraz montażystę okien, a przede wszystkim pani Karoliny, która po zapłaceniu pieniędzy jest nieuprzejma, żeby nie powiedzieć bezczelna.

hatamoto
19-07-2012, 16:10
Reklama sklepu

gaga33
20-07-2012, 12:33
sprzwedam 150 sztuk stempli, wysokośc ok.2.90m, cena 4zl/szt.

goraz
20-07-2012, 18:33
Dzieki, ale własnie ściana została zakończona . Nie zagladałam na forum, bo długo nikt nie odpowiadał, więc bez zadnych rekomendacji wzięłam jedną z ofert w necie i nie żałuję. Efekt jest więcej niz zadawalający. Zrobiłam tynk trawertyn z magnata. Cenowo wyszło bez szaleństwa, więc mogę polecić firmę SMARTPLAST.PL

Edyta M
22-07-2012, 14:50
sprzwedam 150 sztuk stempli, wysokośc ok.2.90m, cena 4zl/szt.

aneta .... nie ten adres .... wrzuc tutaj .... http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=3038

anulawasz
25-07-2012, 15:43
poszukuje ekipy, która wykona taras drewniany, kogoś solidnego, sprawdzonego

jowitajb
25-07-2012, 21:01
Witam serdecznie!
Potrzebuję namiaru na tani skład kostki brukowej z Bruk-Betu (Kraków, okolice Wieliczki). Gdzie mają najlepsze ceny?

mc2000
26-07-2012, 08:42
Czy zna ktoś godnego polecenia stolarza do drzwi wewnętrznych (11szt) i zewnętrznych (1szt)?
Z góry dziękuję za pomoc.

Basia_KRK
29-07-2012, 10:14
Dopisuję do Białej Listy - Tynki wewnętrzne maszynowe cementowo-wapienne i gipsowe

Firma SuperTynki - Kraków, małopolska
http://www.supertynki.pl/
Jacek Bernacki - tel. 514 471 864

Młoda, uczciwa ekipa. Chłopaki naprawdę robią super tynki - u nas robili zarówno gipsowe, jak i cementowo-wapienne. To było rok temu. Teraz malowaliśmy, montowaliśmy listwy, płytki, podłogi - wszystko okazało się idealnie prosto, po roku nic nigdzie nie popękało. Tak więc śmiało polecam.
Dla zainteresowanych - zdjęcia u mnie w wątku :)

Podajcie hasło: forum murator :D

redpradnik
29-07-2012, 10:45
Długo szukałem wykonawcy bramy wjazdowej , finalnie zdecydowałem się zlecić w/w Panu Kubie który jest wlascicielem firmy Bramstal.
Konkurencyjny cenowo w stosunku do rynku , jakosc wykonania swietna , b. dobrze potrafi doradzic z czystym sumieniem mogę polecić jak ktoś potrzebuje wykonać bramę wjazdową , przęsła czy barierki ( u mnie wykonywał bramę wg wzoru z katalogu pewnej firmy ) .

Wstawiam fote wykonanych prac

Namiary:
http://bramy-ogrodzenia.net.pl/

Email: [email protected]

kom. 0 663 763 041
kom. 0 669 88 88 99

CZARNA LISTA - fragment zaczął rdzewieć - mimo kilku telefonów , maili ten Pan ma mnie w poważaniu tak więc NIE POLECAM

Robulencjo
30-07-2012, 21:09
CZARNA LISTA - SSO - WIESŁAW MYSZOGLĄD (Mszana Dolna)

U mnie robil wlasnie SSO i dramat, kominy tak krzywe, ze golym okiem widac. Wylewka stropowa 5 cm roznicy w poziomie (DRAMAT!!!). Na budowie brudno, material rozpirzony po calym placu. Wiezba na oko - jaskolki "uciekły" (chyba do ciepłych krajów - śmiech przez łzy).

jego pracownicy wala gorzale na całego - za flaszki (sprytnie pochowane) to mogłem sobie rower kupić

I teraz najgorsze - po wypłacie zero odbierania telefonów, żadnego kontaktu. Mimo umowy i gwarancji (3 lata) na wykonane prace ma mnie daleko w swojej czarnej d....

Unikajcie tego pana i jego ekip. Z tego co wiem to robi tez wykonczenia, ale nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby z nim dalej się mordować.

edyt
01-08-2012, 21:47
czy polecicie mi firmy do ociepleń zewnetrznych?

O też kogoś szukam. Ekipy solidnej i uczciwej.Pmóżcie:lol2:

edyt
01-08-2012, 22:05
Witam bardzo proszę o namiary na ekipę od ocieplen. Włśnie kgoś szukam. Z góry dziękuje:lol2:

dwiemuchy
02-08-2012, 14:03
czy polecicie mi firmy do ociepleń zewnetrznych?

Ja polecam polecanego przez Konieczki p. Janka - 508090226. Rodzinna ekipa (chyba 6-ciu spokrewnionych gości) - robota ładna, szybka i dokładna. Ocieplali u mnie, właśnie skończyli też robotę u kolegi; obydwa domy na szarym styropianie + Caparolu (tynk silikonowy itp.) - bez zastrzeżeń.

gsmhurt24
02-08-2012, 16:04
Jestem tutaj od niedawna uzytkownikiem zarejestrowanym
wczesniej przegladałem to forum i prawie wszyscy którzy u mnie pracowali na budowie byli polecani na tym forum, miałem to szczescie ze znam sie na sprawach budowlanych więc wykonawcy z którymi umawiałem sie na prace przechodzili selekcję ..
wybuduwałem juz drugi dom więc jakies doswiadczenie posiadam w tym wzgledzie
napiszę tylko o tych których polecam
]stan surowy mury i dach- Szczepan Kozioł tel 507136954
Kanalizacja woda wraz z CO Józef Chlebda 602779337
Tynki Wylewki Marek Niedojad 607998928
elektryk Celer 603188958
Łazienka wraz w ukladaniem płytek Jacek Michalik 888864111
Poddasze i suche tynki ocieplenie poddasza Dariusz Opoka 506835413 lub 508411595
Okna i drzwi wejsciowe Sokółka OKna i drzwi z ul Zakopianska
malowanie Obajtek Zbigniew 122501076, 516327309
Ocieplenie domu TUES frma Grzegorza 607557756

Kuxxica
03-08-2012, 12:51
Marek Borkowski - robotnik od wykończeń (łazienki, podłogi, ściany, malowanie i tp.)
Zainkasował z góry kasę, nie dokończył zlecenia zostawiając rozgrzebaną robotę i więcej się już nie pokazał zabierając klucz od domu, który mu udostępniono na czas realizacji.
Czy ktoś zna tego człowieka, czy komuś wykonywał remonty lub inne prace ?
Czy są inne osoby przez niego oszukane !

Proszę o opinie !

Budowa2012
03-08-2012, 21:56
Jesli chodzi o notariusza, to moge polecic pana Sojke z Krzeszowic, natomiast nie polecam pani Potejko z Libiaza. Szczególy chetnie podam zainteresowanym.

daro1978
06-08-2012, 09:39
Witam
Szukam firmy budowlanej ktora wybuduje dom do stanu deweloperskiego, jezeli macie jakas solidna ekipe z wojewodztwa malopolskiego prosze dajcie znac

SylwiaKrakow
06-08-2012, 20:08
BIAŁA LISTA:
Polecam z czystym sumieniem ekipe P. Ślusarczyka
www.pslusarczyk.pl FB: FRB SLUSARCZYK

Wykonywali u nas ocieplenie poddasza i cala wykonczeniowke. Poraz kolejny nas nie zawiedli, . Wysoka jakosc uslug i przyzwoite stawki. jak najbardziej polecam

.:migotka:.
06-08-2012, 21:44
I ja się dorzucę do białej listy:

- geodeta Artur Majewski tel 506 464 699
Robił nam mapki - współpraca bez zarzutu, nie chciał zaliczki, robota wykonana w zasadzie na telefon, szybko i bezproblemowo. O ile pamiętam biuro ma w Liszkach, ale można się umawiać też w Krakowie na ul. Piłsudskiego

- geolog Grzegorz Palka tel 502 397 436
Robił nam badanie geotechniczne gruntu. Cenowo ok, robi min trzy otwory (byli tacy, co deklarowali, że 1 wystarczy), również wszystko załatwiane telefonicznie i mailowo. Działa ekspresowo: zlecenie dostał w środę wieczorem, w czwartek zadzwonił, że był już na działce, a w piątek po południu przywiózł mi gotową opinię do domu :)

Edyta M
07-08-2012, 04:10
BIAŁA LISTA:
Polecam z czystym sumieniem ekipe P. Ślusarczyka
www.pslusarczyk.pl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.pslusarczyk.pl ) FB: FRB SLUSARCZYK

Wykonywali u nas ocieplenie poddasza i cala wykonczeniowke. Poraz kolejny nas nie zawiedli, . Wysoka jakosc uslug i przyzwoite stawki. jak najbardziej polecam

To chyba ja tylko bylam jedyna osoba na tym forum u ktorej Pan Slusarczyk za nieprzyzwoita stawke chcial pracowac ..... wycena jaka dostalam od Niego po prostu zwalila mnie z nog !!!!!!! ........ coz widocznie moj dom jakis inny ;)... jest ...

Edyta M
07-08-2012, 04:16
O też kogoś szukam. Ekipy solidnej i uczciwej.Pmóżcie:lol2:


Witam bardzo proszę o namiary na ekipę od ocieplen. Włśnie kgoś szukam. Z góry dziękuje:lol2:

Polecam Pana Stanislawa i jego ekipe 660 - 972 - 144 powolaj sie na Edyte .

daro1978
07-08-2012, 07:25
Witam
Czy ktos mial doswiadczenie z firma kros-system z malopolski ?Interesuja mnie wszystkie opinie na ich temat

slusar
07-08-2012, 07:36
To chyba ja tylko bylam jedyna osoba na tym forum u ktorej Pan Slusarczyk za nieprzyzwoita stawke chcial pracowac ..... wycena jaka dostalam od Niego po prostu zwalila mnie z nog !!!!!!! ........ coz widocznie moj dom jakis inny ;)... jest ...

i po co te osobiste podjazdy?

kakusek
07-08-2012, 08:06
i po co te osobiste podjazdy?
Do tego wlasnie sluzy ten watek aby przyszli zleceniodawcy nie brali fachowcow w "ciemno"
Swoja droga pozazdroscic czujnosci :lol2:

kakusek
07-08-2012, 08:42
Skoro juz tu jestem to do CZARNEJ listy dodaje moich dwoch wykonawcow :
1.Elektryk Grzegorz Syposz firma Sypex . Polecala go aki-aki i wg niej wszystko bylo ok .Niestety u mnie sie nie sprawdzil totalnie.Faktycznie gosc bardzo sympatyczny i wydawalo mi sie ze solidny. Pierwsze "nieporozumienie" nadeszlo przy rozliczeniu kiedy to ow Pan zazyczyl sobie doplaty kilku tys na pokrycie kosztow materialow i robocizny za "dodatkowe" prace.Buduje na odleglosc wiec ciezko mi bylo to zweryfikowac i glupia zaplacilam.Okazalo sie ze Pan porobil puszki do sterowania podlogowka w pomieszczeniach gdzie jej tam wogole nie bedzie ,ze wyjscie wody na ogrod jest z tylu domu ( 15 ar ogrod golym okiem widac z boku domu ) itp
Pozniej przez 2 msc nie moglismy sie doprosic o dostarczenie koncowych dokumentow :bash:i opisu skrzynki rozdzielczej.
Najgorsze wyszlo jednak na koncu kiedy po przerwie chcielismy uzywac tej instalacji.Okazalo sie ze cala skrzynka nadaje sie do wyrwania i ponownego opisania (malo co sie zgadzalo) .Nowy elektryk musial kabel po kablu sprawdzac wszystko od nowa i robic rozne poprawki.Puszki elektryczne osadzone na roznych wysokosciach (roznice 10-15 cm ) w jednym pomieszczeniu na sasiadujacych scianach to szczegół.
W efekcie musialam za instalacje elektryczna zaplacic 2 raz :mad: Oczywiscie jak to bywa z Panem nie ma juz zadnego kontaktu i ponoc wyjechal z kraju

kakusek
07-08-2012, 08:48
2. Ekipa od tynkow cementowo-wapiennych p.Adam z Nowego Sącza polecany przez Piotr_M.
Tynki sa jedynie cementowe (chlopaczek ktory stał przy maszynie dorabial sobie podczas wakacji i chyba nie chcialo mu sie bawic z wapnem i dodawal go w znikomych ilosciach ) Bardzo duzo zmarnowanego materialu (nie mogli wykopac maszyny po zakonczeniu prac) a i same tynki ktore mialy byc juz cacy bez koniecznosci gładzi wygladaja fatalnie. Wiekszosc okien mam rowniez do poprawy wiec ogolnie nie polecam chyba ze ktos sie zna i bedzie im patrzyl na rece i pilnowal kazdego dnia .

edyt
07-08-2012, 09:45
Witam polecałam ostatnio ekipę tynkarską starali się ale jak pojawił się problem krzywy sufit to po zwróceniu uwagi chłopaki chciały się wyprowadzić z budowy. Obrazili się. CZARNA LISTA UWAŻAĆ Rafał 511 416 068

edyt
07-08-2012, 12:07
Szukam sprawdzonego kierownika który pomógł by mi odebrać pracę od moich fachowców czy polecacie kogoś??

Edyta M
08-08-2012, 03:57
Szukam sprawdzonego kierownika który pomógł by mi odebrać pracę od moich fachowców czy polecacie kogoś??

edyt .... budujesz dom i nie masz kierownika budowy ? a kto prowadzi Twoj dziennik .....

edyt
08-08-2012, 09:14
Mam ale kiepskiego a potrzebuję odebrać!! Bo ekipa twierdzi że się nie da.... a ja myślę że jednak da i muszę mieć kogoś :bye:

dwiemuchy
08-08-2012, 11:37
To chyba ja tylko bylam jedyna osoba na tym forum u ktorej Pan Slusarczyk za nieprzyzwoita stawke chcial pracowac ..... wycena jaka dostalam od Niego po prostu zwalila mnie z nog !!!!!!! ........ coz widocznie moj dom jakis inny ;)... jest ...

Nie wnikając w indywidualne przypadki - ja z p. Ślusarczyka jestem zadowolony i jak najbardziej polecić - u mnie zaczęli od ocieplania poddasza i poza flizowaniem, drzwiami wewn. i schodami robili w zasadzie całą wykończeniówkę - nie mam zastrzeżeń co do robót, a jeśli chodzi o utrzymywanie porządku to bodaj najczystsza ekipa na całej budowie. Terminowo również OK (aczkolwiek u mnie większość robót była przez zimę, więc wtedy np. o pracę przy ocieplaniu poddasza gorzej ;).

Cenowo jak widać to indywidualny przypadek - u mnie nie odbiegali jakoś specjalnie od innych wycen.

Edyta M
08-08-2012, 11:56
Nie wnikając w indywidualne przypadki - ja z p. Ślusarczyka jestem zadowolony i jak najbardziej polecić - u mnie zaczęli od ocieplania poddasza i poza flizowaniem, drzwiami wewn. i schodami robili w zasadzie całą wykończeniówkę - nie mam zastrzeżeń co do robót, a jeśli chodzi o utrzymywanie porządku to bodaj najczystsza ekipa na całej budowie. Terminowo również OK (aczkolwiek u mnie większość robót była przez zimę, więc wtedy np. o pracę przy ocieplaniu poddasza gorzej ;).

Cenowo jak widać to indywidualny przypadek - u mnie nie odbiegali jakoś specjalnie od innych wycen.

Nie mialam okazji sprawdzic jakim fachowcem jest Pan Slusarczyk .... ale jak wykonawca zaczyna rozmowe od ...... " poddasze jest bardzo skomplikowane " ........ w zwiazku z tym cena za m2 wyniesie 80 zl. netto bez materialu ( welna, stelaz , folia, plyta , spoinowanie ) i w pozniejszym rozrachunku moze ulec zmianie :confused: ...... Nie wiem jak dla Ciebie , ale dla mnie 100zl. za m2 brutto za docieplenie poddasza to przesada ....
Nie pracuja u mnie tylko "lokalni " zatrudniam ludzi z roznych regionow Polski ( Krakow , Lodz , Warszawa ) ..... Mimo tego , ze buduje na odleglosc orientuje sie w cenach jakie obowiazuja w Polsce .... ta uwazam byla mocno przesadzona ....

slusar
08-08-2012, 18:40
Nie mialam okazji sprawdzic jakim fachowcem jest Pan Slusarczyk .... ale jak wykonawca zaczyna rozmowe od ...... " poddasze jest bardzo skomplikowane " ........ w zwiazku z tym cena za m2 wyniesie 80 zl. netto bez materialu ( welna, stelaz , folia, plyta , spoinowanie ) i w pozniejszym rozrachunku moze ulec zmianie :confused: ...... Nie wiem jak dla Ciebie , ale dla mnie 100zl. za m2 brutto za docieplenie poddasza to przesada ....
Nie pracuja u mnie tylko "lokalni " zatrudniam ludzi z roznych regionow Polski ( Krakow , Lodz , Warszawa ) ..... Mimo tego , ze buduje na odleglosc orientuje sie w cenach jakie obowiazuja w Polsce .... ta uwazam byla mocno przesadzona ....

Witam,
Sz.P. widze ze Pani dalej swoje!!!
Jak sobie Pani to wyobrazala -ze przyjedzie Slusarczyk do Tarnowa z cenami z Krakowa i bedzie dojezdzal okolo 200km.
Czy moze przyjedzie i cala ekipa bedzie spac u Pani w garazu i myc sie w szafliku (w styczniu) tak jak ekipa od kamienia. Pragne dodac ze ten epizod Mam juz za Soba-nie chce do niego wracac.
Niestety naleze do tej Jasnej strefy wykonawcow (place zusy/podatki itp) czyli sa koszty .
Co do "skomplikowane poddasze" to faktycznie troszke Mnie ponioslo. Skomplikowane poddasze to robie teraz albo dopiero bede robil!!!
Prosze wiec o zejscie z mojego tematu-ja ten rozdzial zakonczylem w listopadze 2011 roku.
I tak na marginesie to nie Ja zabiegalem o prace u Pani tylko Pani zabiegala o to abym U Pani wykonal Ocieplenie. A osobiste podjazdy prosze zachowac dla Siebie bo Nikogo z Inwestorow nie
-OKRADLEM
-OSZUKALEM
-itp
Dodam tylko ze dawalismy od Siebie wiecej niz to wynikalo z postanowien.
Pani Zycze Wszystkiego Najlepszego i powodzenia w dalszym Zyciu.
Z powazaniem
Slusarczyk Piotrek

Edyta M
09-08-2012, 03:05
Panie Slusar widze , ze teraz to Pana ponioslo ...... prosze nie robic z siebie ofiary losu.... ;)...... nalezy Pan do tych butnych wykonawcow , a to raczej nie pomaga w biznesie ..... wiecej pokory .... moze gdyby raz przespal sie Pan w garazu i wymyl w szafliku ,a na obiadl zjadl chinska zupke zalana wrzatkiem to docenilby Pan inne wartosci jakie niesie ze soba zycie. .....

slusar
09-08-2012, 06:03
Panie Slusar widze , ze teraz to Pana ponioslo ...... prosze nie robic z siebie ofiary losu.... ;)...... nalezy Pan do tych butnych wykonawcow , a to raczej nie pomaga w biznesie ..... wiecej pokory .... moze gdyby raz przespal sie Pan w garazu i wymyl w szafliku ,a na obiadl zjadl chinska zupke zalana wrzatkiem to docenilby Pan inne wartosci jakie niesie ze soba zycie. .....



Brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem? Z Mojej strony koniec ze zbednym ot!

Edyta M
09-08-2012, 10:30
Wlasnie o tym pisze wiecej pokory szanowny Panie szkodzi Pan sobie , a nie mnie mysli Pan , ze inwestor chetnie zatrudni takiego wykonawce .... a epizod o ktorym Pan wspomnial pewnie nigdy nie mial miejsca ( opieram sie na wycenie jak dostalam w ktorej uwzglednil Pan hotele , diety dla pracownikow itp. ) wiec dlatego trudno mi w niego uwierzyc ....

ocw
09-08-2012, 14:19
Czarna lista - p. Joanna Rulka www.studioduo.pl. P. Joanna robi projekty wnętrz. Jest świetnym fachowcem - ma super pomysły i nie znam osoby, która lepiej umiałaby dobrać kolory.

Niestety, po pierwsze jest nieuważna jeśli chodzi o szczegóły i - co gorsze - w ogóle nie robi to na niej wrażenia (u nas łazienkę zaprojektowała tak, że przy otwieraniu drzwi uderzają o półkę z rigipsu; ponadto nie wzięła pod uwagę tego gdzie jest przyłącze wody w łazience co spowodowało, że musieliśmy po raz drugi i w ostatniej chwili ściągać hydraulika aby je przesunął, podczas gdy fliziarz stał mu już nad głową z płytkami gotowymi do przyklejenia).

Po drugie jest koszmarna we współpracy, zwł. jeśli ktoś jej podpadnie (a ja podpadłam, ponieważ śmiałam ją upomnieć i domagać się swojego). Nie można się do niej dodzwonić, jest nieuprzejma, niegrzeczna, obraźliwa i przyjmuje pozycję roszczeniową, jeśli uzna że nie chce się jej już pracować to mówi że swoje obowiązki wykonała i tyle. Niestety jest też złośliwa - nam obiecała namiar na swoją ekipę po czym stwierdziła, żebyśmy skorzystali z usług innej, droższej, bo ona nie musi nam przekazywać swoich prywatnych kontaktów. Ponadto w trakcie prac żądała nieuzasadnionego dodatkowego wynagrodzenia.

Z żadnym wykonawcą nie mieliśmy takich problemów jak z nią i przy żadnym tyle się nie nadenerwowaliśmy. Dopiero kiedy sprawa otarła się o prawnika p. Joanna spuściła z tonu i dokończyła swoją pracę.

Szczerze odradzam współpracę.

Czarna Lista -> p. Joanna Rulka www.studioduo.pl

Cytuję wypowiedź, ponieważ oddaje ona w pełni moje odczucia co do współpracy z p. Rulką.
Jeśli chodzi o stronę merytoryczną, to w większości ma bardzo ciekawe pomysły.

Niestety współpraca z p. Rulką to koszmar! Niekończące się problemy, fochy i ignorancja. Czasami ma dobry humor i rozmawiając z nią można odnieść wrażenie, że jest "do rany przyłóż", wszystko tłumaczy, mówi, że zawsze chętnie odpowie na wszelkie wątpliwości mailowo, itp.
W rzeczywistości zaniedbuje maile, albo nie odpisuje, albo odpisuje bardzo wybiórczo. Skutkuje to także tym, że nie uwzględnia w projekcie wszystkich zaleceń zleceniodawcy.
Sprawia wrażenie swoim zachowaniem, jakby była nieomylna (sugeruje, żeby więcej słuchać jej, a mniej innych...). Jeśli więc ktoś jest bardziej dociekliwy i chce mieć wszystko zapięte na ostatni guzik, to nie polecam.
Jedyne o co dba Pani Rulka, to terminowe płatności, co więcej wymaga całości wpłaty jeszcze przed ostatecznym zrealizowaniem umowy. Zapomina, że to klient ją wynajmuje do pracy, zachowując się jakby robiła łaskę, że w ogóle cokolwiek robi.

Szalenie nierzetelna, niegrzeczna i nieuprzejma.
Szkoda, że nie dopuszcza swojego męża z którym wspólnie pracuje do kontaktów z klientami, bo miałem przyjemność go poznać, jak był na pomiarze (Pani Rulka się umówiła, ale oczywiście jej coś wypadło i potem jeszcze miała pretensje, że nie może dobrze pracować jak nie widziała obiektu, który projektuje). Tak więc jeśli tylko można by wszystkie rzeczy dogrywać i ustalać z mężem, a p. Rulka zajmowała by się tylko projektowaniem, to sądzę, że współpraca byłaby przyjemnością.

Polecić p. Rulkę mogę tylko komuś, kto chce zrobić projekt razem z remontem (wybierając jej ekipę), nie chce się wtrącać i planuje się zdać całkowicie na pomysły p. Rulki. Wtedy wybór Pani Rulki jest dobrym pomysłem.

Jeszcze jedna rada, róbcie sobie dodatkowe wyceny u innych ekip remontowych i stolarzy. Ci od p. Rulki byli średnio dwa lub więcej razy drożsi (może jakaś dodatkowa prowizja jest wtedy dla pani Joanny, nie wiem)

Jednym słowem: ODRADZAM!!!

Rom-Kon
09-08-2012, 19:56
To chyba ja tylko bylam jedyna osoba na tym forum u ktorej Pan Slusarczyk za nieprzyzwoita stawke chcial pracowac ..... wycena jaka dostalam od Niego po prostu zwalila mnie z nog !!!!!!! ........ coz widocznie moj dom jakis inny ;)... jest ...


Nie wnikając w indywidualne przypadki - ja z p. Ślusarczyka jestem zadowolony i jak najbardziej polecić - u mnie zaczęli od ocieplania poddasza i poza flizowaniem, drzwiami wewn. i schodami robili w zasadzie całą wykończeniówkę - nie mam zastrzeżeń co do robót, a jeśli chodzi o utrzymywanie porządku to bodaj najczystsza ekipa na całej budowie. Terminowo również OK (aczkolwiek u mnie większość robót była przez zimę, więc wtedy np. o pracę przy ocieplaniu poddasza gorzej ;).

Cenowo jak widać to indywidualny przypadek - u mnie nie odbiegali jakoś specjalnie od innych wycen.


Nie mialam okazji sprawdzic jakim fachowcem jest Pan Slusarczyk .... ale jak wykonawca zaczyna rozmowe od ...... " poddasze jest bardzo skomplikowane " ........ w zwiazku z tym cena za m2 wyniesie 80 zl. netto bez materialu ( welna, stelaz , folia, plyta , spoinowanie ) i w pozniejszym rozrachunku moze ulec zmianie :confused: ...... Nie wiem jak dla Ciebie , ale dla mnie 100zl. za m2 brutto za docieplenie poddasza to przesada ....
Nie pracuja u mnie tylko "lokalni " zatrudniam ludzi z roznych regionow Polski ( Krakow , Lodz , Warszawa ) ..... Mimo tego , ze buduje na odleglosc orientuje sie w cenach jakie obowiazuja w Polsce .... ta uwazam byla mocno przesadzona ....

...no dostał się Chłopina na czarną listę bo bierze 5zł więcej niż inni. Czarna lista to chyba służy do piętnowania partaczy i oszustów a nie do wytykania że ten za drogi a tamten za tani. Mój potencjalny Inwestor "pochwalił" mi się że na castingu ceny szły od 30zł/m2 do 100zł/m2 (Pruszków pod Warszawą)... Pani Edyto M wydaje mi się że tym wpisem umieściła się Pani na czarnej liście inwestorów - Boże chroń przed takimi inwestorami!

Edyta M
09-08-2012, 20:34
Boze bron przed wykonawcami naciagaczami ..... :cool:

Rom-Kon wiedzialam , ze Slusar do Ciebie o pomoc zapuka .... w koncu kolega po fachu i musicie sie wspierac ........ kurcze ale zeby drobnej kobitki baly sie TAAAAAAKIE CHLOPY ..... :lol2:...... WOW ....

Rom-Kon
09-08-2012, 21:12
Boze bron przed wykonawcami naciagaczami ..... :cool:

Rom-Kon wiedzialam , ze Slusar do Ciebie o pomoc zapuka .... w koncu kolega po fachu i musicie sie wspierac ........ kurcze ale zeby drobnej kobitki baly sie TAAAAAAKIE CHLOPY ..... :lol2:...... WOW ....
Kobieto porąbało Cię już całkiem? śledzę ten watek tylko dlatego że kiedyś i ja tu zamieściłem wpis na czarną listę i schodzą mi maile z powiadomieniem!

Edyta M
09-08-2012, 23:04
Kobieto porąbało Cię już całkiem? śledzę ten watek tylko dlatego że kiedyś i ja tu zamieściłem wpis na czarną listę i schodzą mi maile z powiadomieniem!

Rom - Kon skoro " przypadkiem " sie tutaj znalazles to swoim wpisem oddales koledze niedzwiedzia przysluge .... widze , ze jestes najlepszym doradca od poddaszy , a nie najlepszym doradca w sprawach finansowych .... A Pana Slusarczyka nie wpisalam na czarna liste ( skad takie wnioski ? ) napisalam jedynie , ze mnie potraktowal wyjatkowo ..... dajac mi wycene z takiej polki do ktorej trudno dosiegnac ,to Ty dopisales Slusara do czarnych .....
:yes:
P.S.
Swoja droga slownictwo masz dosyc specyficzne tak zwracasz sie do zony czy dziewczyny ? Kobieto porabalo Cie juz calkiem znowu zapomnialas zgasic swiatla w lodowce :lol2:......... jak widzisz tez mam poczucie humoru , ale nie obrazam innych ( przynajmniej na pierwszym spotkaniu ) .

Rom-Kon
10-08-2012, 06:43
Edyto M jeśli nie wpisałaś na czarną listę to pewnie był to wpis na białą - bo przecież to jest czarna i biała a nie jakaś inna kolorowa. Po tonie Twoich wypowiedzi wnioskuję że wykończeniówka wykańcza i to nie tylko finansowo... może czas udać się do specjalisty? Jesteś przebojową kobietą i raczej nie można Ci zarzucić zbyt niskiej samooceny ani zaniżania swojej wartości ale zacytuje moją śp. babcię "wesz jak za kołnierz wlezie to tnie niesamowicie" ...a moja babcia miała bogate doświadczenie życiowe bo przeżyła trzy wojny w tym dwie światowe!