PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18

krbaton
14-09-2013, 08:30
Kurcze gdzie ta lista bo znowu zgubiłem :(

dorkaS
17-09-2013, 08:52
Kolejny plus na konto Supertynków: http://www.supertynki.pl/

Tym razem firma ta robiła u mnie wylewki. Wszystko równiutko i terminowo.
Zadanie mieli utrudnione, gdyż wylewki występują u mnie w kilku poziomach, w zależności od pomieszczenia, ze względu na ogrzewanie wykonywać je należało w ratach.
Osobno trzeba było nadlać progi przybalkonowe w kilku pomieszczeniach, docieplić podłogi.
Wszystko zrobione starannie i gładko, wszelkie czepliwe uwagi inwestorki uwzględnione.

Znakomity kontakt mailowy i terminowość praktycznie co do minuty.

Naprawdę polecam! W dodatku pracują od świtu do późnej nocy, są uprzejmi, cisi (to plus dla potencjalnych sąsiadów) i zostawiają po sobie nieskazitelny porządek.

katka
17-09-2013, 15:36
Może ktoś by pomógł, na liście nie mogę znaleźć żadnej takiej firmy.
Poszukuje sprawdzonej firmy do prac ziemnych, zrobienia wjazdu na działkę i utwardzonej drogi. Okolice Skawina do Wadowic. Proszę o jakieś namiary.

zzart
18-09-2013, 13:18
Czarna Lista
masakra, sprawa w sądzie , trzymajcie się z dala!!

Urzędowski Sławomir Firma Stolarsko-Montażowa
os. Stalowe 11 m. 19 Kraków
Małopolskie Polska
601084052

gizzmo_krk
20-09-2013, 19:01
Budowa mojego domu niedługo się zakończy. Skorzystałam z kilku namiarów podanych na tym forum i rzeczywiście był to dobry wybór. Dom kupiliśmy w stanie surowym, resztę wykańczaliśmy już we własnym zakresie. Ogólnie nie możemy narzekać na ekipy, które u nas robiły, oczywiście bez problemów się nie obeszło, ale to chyba normalne. Z fachowców z których skorzystaliśmy z czystym sumieniem możemy polecić firmę zajmującą się tynkami gipsowymi i tradycyjnymi: p. Piotr tel.601-247-356. (polecany kiedyś na forum). Tynki zrobione były terminowo i dobrze, następni wykonawcy nie zgłaszali żadnych zastrzeżeń. Ekipę tą poleciliśmy już znajomym i podobnie jak my są bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Kolejny fachowca którego polecam to p. Marek 604-203-616, suche tynki i malowanie oraz fliziarz p. Andrzej 606-914-378.

Zdecydowanie nie polecam Piotra Kapuścińskiego 601-247-356 - tynki wewnętrzne. Tynki po wyschnięciu okazały się masakrą. Pełno wytartych placów, ściany nie trzymały pionu w łazienkach (naciskałem żeby tam były!). Zero winkli w pokojach...Jednym słowem okropieństwo. Na dodatek gość z ceny wybija tylko 1 stronę drzwi z metraża a nie 2 - dla mnie dziwactwo. Liczy sobie również za całość ściany od stropu do podłogi pomimo, iż nie wykańcza miejsca przy podłodze tak więc dla mnie nabija sobie kieszeń. Oprócz tego zacierają na mokro gąbką co chyba nie jest w porządku bo łatwo można wytrzeć dziurę nawet jej nie widząc. Pan Piotr z synem ewidentnie się nie przyłożyli do ostatniego pomieszczenia - pozostawiali niedokończone place na suficie i w rogach. Na koniec połamali klamkę w oknach nie przyznając się do tego...nie polecam. Jeżeli chcesz mieć zdrowe nerwy przy flizach/płytkach nie korzystaj z ich usług.

Zdecydowanie mogę polecić wylewkarzy w Krakowie - Sebastian - 600029912. Naprawde porządna robota. Robią na rurkach przez co wylewki są równe (z marginesem błedu)

krakus73
20-09-2013, 20:07
BIAŁA LISTA - p.Marek Szybowski, koparka
tel. 604 971 732

Oprócz fundamentów, robił u nas drogę wjazdową na działkę, nie dość że w rozsądnej cenie, to solidnie i przy okazji załatwił w bardzo dobrej cenie materiał na utwardzenie i zasypanie. Wszystko zostało zrobione w ciągu jednego dnia a my tylko mogliśmy podziwiać jego pracę, nie martwiąc się o nic.

gizzmo_krk
24-09-2013, 09:21
Zgadzam się z gosia138 odnoscnie Dach Centrum - Zawila. Nam tez wmawiali, ze ze zwrotem rynien nie bedzie problemu ale jednak sie zaczely gdy zostalo nam 16m rynny Lindab. Przez 3 miesiace walczylismy z nimi az w koncu laskawie przyjechali i zabrali co swoje...Ogolnie kontakt z nimi na poczatku byl wysmienity i diametralnie sie zmienil juz po zakupie :(

Justka_krk
27-09-2013, 11:37
Zakończyliśmy (chyba?) etap budowania pierzchamotek – więc czas na podsumowania.
Zacznę od tych, którzy nam mocno podpadli, tych, których na pewno nie polecimy (a sami trzymamy kciuki, żeby ich prace nie wymagały korzystania z opcji gwarancji)
Niestety nie mieliśmy szczęścia do Niepołomic, obie firmy „na nie” pochodzą właśnie stamtąd….
1. Allbud Niepołomice – już opisywany przeze mnie w poście o drzwiach (dla przypomnienia….). Pan poza obrażeniem się na mnie śmiertelnym, nastraszeniem męża, że naślą na mnie adwokata (do tej pory nie wiem w związku z czym…) więcej się do nas nie odezwał. Jedynie zwrócił koszt jaki ponieśliśmy przy montażu drzwi…demontaż i montaż powtórny kosztował sporo więcej – ale spuszczamy na tą sprawę zasłonę milczenia…..

2. ProGranit Niepołomice – fimra od blatu granitowego. Mimo sympatycznego wrażenia, jakie na mnie zrobił pan Z. współpraca okazała się porażką. M. nie do końca ufał pięknym wzijom blatowym, jakie podczas rozmów roztaczał przed nami pan Z., i przy sporządzaniu umowy zarządał dokładnego wpisania wszystkiego, co ma być wykonane – i to w jakimś stopniu nas uratowało…Pan Z. po drugim obmiarze (wcześniej był na budowie, miał też plany z wymiarami itp.) zaczął narzekać, że materiału wyjdzie więcej niż pierwotnie zakładał, że czy aby na pewno ten ociekacz, bo to niemodne, czy koniecznie zlew podwieszany – bo nakładany lepszy…w umowie pozycja „cena” zawierała adnotację, że może wzrosnąć do określonej kwoty i po tym spotkaniu już wiedzieliśmy, że będzie to właśnie ta najwyższa kwota….
montaż – panowie montowali, szlifowali, silikonowali by ostatecznie zamontować blat z prawie 1cm szparą między blatem a ścianą – oczywiście chcieli tak zostawić zganiając na krzywe ściany…M. kategorycznie zarządał poprawy – w końcu udało się blat dobrze osadzić i panowie odjechali (mocno niezadowoleni) z obietnicą, że powrócą z cokołami (wyszły dodatkowo i na ten dodatkowy koszt się zgodziliśmy). Ta praca poszła już sprawnie, ale ostateczna cena wzrosła o 1.300zł w stosunku do pierwotnej (najwyższej) opcji…(1300zł za 2 listwy o szerokości ok. 3cm i długości 1 i 1,5m…..)….po długich negocjacjach spotkaliśmy się w połowie kwoty pana Z., zapłaciliśmy z nadzieją na koniec problemów blatowych i tu, jak się niebawem okazało, zrobiliśmy błąd…trzeba było zapłacić część i odczekać kilka dni, bo:
podczas montażu zlewu okazało się, że nie wykonano otworów montażowych (firma dostała od nas i płytę indukcjyjną i zlew i nawet dozownik – by dokładnie wyciąć otwory…). Tym razem już nie dzwoniliśmy po pana Z. tylko umówiliśmy innego kamieniarza, który wywiercił co trzeba było i osadził zlew (oczywiście za odpowiednią opłatą). W międzyczasie okazało się jeszcze, że otwór na zlew jest zdecydowanie za mały - po bokach mamy 1cm krawędź…. Niedługo potem pojawia się kolejny problem – blat okazuje się być nie do doczyszczenia – mazy, plamy, zacieki – koszmar. Wychodzi kolejny brak – impregnacja – o której pan Z. nawet się nie zająknął…kupujemy impregnat (kolejny koszt) i będziemy działać….niestety, mimo impregnacji blat nadal się marze, nie wiem ile razy można to impregnować, żeby wreszcie przestało być zmorą mojej kuchni. (blat skutecznie zniechęca mnie do gotowania – po kazdym użyciu mycia i polerowania na min. pół godz.)
Pana Z. mam wielką nadzieję już nie musieć spotykać – choć obiecał pojawić się: bo „zaintrygowała mnie pani tymi plamami i zaciekami”…(lata temu był film, co pani również pana intrygowała, tylko czym innym )

Zanim opublikowałam post pojawiła się jeszcze jedna ciekawostka – dostałam fakturę, na znacznie niższą kwotę, niż wpłaciłam Panu Z. na konto…..

A teraz dobrości (kolejność wg. Pojawiania się na budowie lub jak sobie przypomniałam):

1. Słynna załoga W. czyli Progress – Antoni Rosek Wiesław Jachymczyk z Rącznej – współpraca rewelacyjna (może to przez nich do kolejnych Firm mieliśmy takie wymagania? – narzucili wysoki standard i potem już tylko tak chcieliśmy dobrze, sprawnie i bezproblemowo ). Firma powróciła do nas w ub. miesiącu robić elewację, a niedługo przyjdą układać kostkę – pod ich pracą podpisujemy się rękami i nogami.

2. Tynki wewnętrzne – pod kierownictwem pana Marka chłopaki z poświęceniem tynkowali nasze ściany udając, że na zewnątrz nie ma tony śniegu i mocno ujemnych temperatur. Tynki wyszły fajne, równe i nadal się trzymają mimo wróżących na prawo i lewo, że przemarzną, odpadną, złuszczą się….

3. Instalacje hydrauliczne – MKINSTAL - pan Marcin i spółka – znający się na swojej robocie, bezproblemowi, ze stoickim spokojem po raz 3, 4, 5, przekuwali baterię, gdy nie do końca byłam zdecydowana, w którym miejscu ściany chcę umywalkę…Pan Marcin nadal z nami współpracuje, jeszcze parę „drobiazgów” zostało…, zawsze odbiera telefon, nie ma problemu żeby przyjechał, poprawił lub zrobił coś więcej – super współpraca

4. Poddasze, zabudowa k-g, malowanie na biało – znany już tu i szeroko polecany p. Piotrek z chłopakami , czyli FRB Ślusarczyk. Spędziliśmy ze sobą trochę czasu i nie będę się w tym przypadku mocno rozpisywała, bo sensu to nie ma (dla pragnących obfitej lektury zapraszam na biało – czarną listę małopolski, na hasło „Piotr Ślusarczyk” same peany ) . Co ode mnie: fajna współpraca, dobre zrozumenie oczekiwań, czystość (!) na budowie, mocne zaangażowanie zarówno ze strony pana Piotra, jak i pozostałych (panie Jakubie, panie Leszku, panie Wojtku, panie Mateuszu ), dostosowanie do wymagań terminowych. Aktualnie wychodzą poprawki, pan Piotr się absolutnie nie odcina, przyjmuje uwagi i poprawia, więc zdecydowanie polecam firmę

Zostało jeszcze kilka innych firm, z którymi współpracujemy, ale działania są w toku. Poczekam na finał i uzupełnię.

ziuta62
29-09-2013, 20:16
Do BIAŁEJ LISTY wpisuję firmę pana Stanisława Topora- drzwi i okna drewniane z Witowa. Wykonał dla nas okna i drzwi zewnętrzne. Drzwi w stylu góralskim, okna ze szprosami, które sprytnie się otwiera do wymycia szyb w całości, czyli odpada docieranie i polerowanie wielu narożników w szprosach. Wykonanie i obsługa super. Będziemy jeszcze zamawiać drzwi wewnętrzne. Bogata oferta okien i drzwi nowoczesnych i stylowych. Super kontakt, świetne ceny. Polecam. Na bociankach 2012 wstawiam zdjęcia.
Pan Topór ma stronkę internetową z ofertą i realizacjami świadczącymi o profesjonalizmie jego firmy.
www.toporokna.pl (http://www.toporokna.pl)

Edyta M
04-10-2013, 04:39
Do BIALEJ LISTY chcialam dopisac Pania Albinke 662 - 879 - 345 od 3 lat korzystam z Jej pomocy przy sprzataniu mojego mieszkania oraz nowobudowanego domu . Pani Albina jest osoba ktora profesjonalnie , solidnie i uczciwie wykonuje swoja prace , dla mnie jest to szczegolnie wazne - buduje na odleglosc i znalezienie odpowiedniej ( zaufanej ) osoby ktora bez dozoru mozna pozostawic w domu nie jest takie proste .

kobalt
04-10-2013, 08:47
Na CZARNEJ LIŚCIE zdecydowanie należy umieścić pana Sebastiana Mosóra działającego pod różnymi firmami Sm Meble lub AgiSM. Najgorszy wykonawca jakiego spotkałem. Półtora roku po terminie meble do kuchni i łazienek dalej są nieskończone. I nie są to tylko drobiazgi, w sumie około 50 poprawek wartych około 8 tys zł. Szczyt nierzetelności, w projekcie ma napisane drzwiczki ze szkła matowego z klejonymi zawiasami, a przywozi biały lakobel w ramce. Na dokończenie umawiał się ze 70 razy po czym się nie pojawiał. Wniosek: jak się podpisuje grubsze umowy to trzeba sprawdzić czy ta firma rzeczywiście się mieści pod podanym adresem.

BIAŁA LISTA
Na wyróżnienie załugują za fachowość, dokładność, wykonanie więcej niż w umowie, dbanie o dobro klienta nie tylko swoje własne:

pan Janusz, firma Start-Bud. tel. 605 520 704 - flizowanie
pan Bogdan, firma MasterTynk, tel. 512 136 365, tynki, zabudowa gipsowo kartonowa.


Pełny profesjonalizm cechuje również firmę http://blyskawica.pl, najwyższa jakość, estetyka odgromu, po przystępnych cenach. Nawet fakturę przysłali z kopertą zaadresowaną zwrotnie.

1285
04-10-2013, 13:49
Witam! W przyszlym roku planujemy wykonac elewacje zewnetrzna .Jest bardzo duzo wykonawcow ktorzy robia styropianem,my chcemy dac welne o gr 20 cm.Czy ktos moze ma jakas sprawdzona ekipe,ktora nie boi sie welny i potrafi to profesjonalnie zrobic???

Edyta M
05-10-2013, 14:18
1285 podam Tobie numer mojego wykonawcy , na styropianie 20 cm. spisal sie swietnie , pracuje rowniez na welnie .... ale czy 20 cm ???? z drugiej strony jesli ktos jest dobry w tym co robi to czy jest to 5 czy 25 nie powinno stanowic dla niego roznicy prawda ???

STANISLAW WISNIEWSKI 660 - 972 - 144 ( mozesz powolac sie na Edyte )

Pozdrawiam :yes:

b2211
06-10-2013, 12:18
Szukam dobrego i w miarę taniego hydraulika do podłączenia pieca węglowego i pieca gazowego do podłogówki.

pracoholik
08-10-2013, 16:35
A tak kanaly , a raczej to co z nich zostalo ......... kompletnie mokre i doszczetnie zniszczone .....

http://imageshack.us/a/img803/3209/dscf1645.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/803/dscf1645.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://imageshack.us/a/img10/5633/dscf1646es.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/10/dscf1646es.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

strzeżcie się roboli to straszne ścierwa !

pracoholik
08-10-2013, 16:38
Wiem, że to lista wykonawców, ale dorzucam info o hurtowni, która mnie doprowadziła do szału...

UWAGA NA FIRMĘ MARPOL Z KRAKOWA
Pseudo Hurtownia, oferują w niskich cenach płytki wszystkich czołowych producentów a w firmie bajzel na kółkach.
Wymagają przedpłaty 100% a potem nie można doczekać się na zamówione płytki!
Terminy realizacji nierealne! Podają do 9 dni a po 20 dniach płytek nie ma, ciągle "JADĄ".
Jak tylko do nich dzwonię, od razu spławiają i mówią, że oddzwonią ale tego oczywiście nie robią!
SZKODA CZASU I NERWÓW NA TĄ "FIRMĘ"
Czekamy 3 tydzień na materiał, nie ma na czym pracować, oczywiście opóźnia to wiele innych spraw. Lepiej zapłacić 3 zł więcej za metr i kupić płytki gdziekolwiek indziej, w normalnym salonie łazienek, gdzie mają wystawy i gdzie zamówienia są szybko realizowane i płatne przy odbiorze a nie tak jak tu!

Nie należy płacić z góry !

pracoholik
08-10-2013, 16:48
Proponuję utworzyć fundację wspierającą osoby poszkodowane przez firmy i pseudo firmy budowlane z małymi robolami włącznie.
Fundacja zatrudniała by kilku doświadczonych prawników, którzy podjęli by się reprezentowania przed sądem osób poszkodowanych.
Wstąpienie do fundacji wiązało by się z koniecznością płacenia rocznych składek przez wszystkich jej członków, następnie bez dodatkowych opłat w razie zaistniałej potrzeby każdy poszkodowany mógł by skorzystać z pomocy prawników bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Propozycje proszę nadsyłać na moją skrzynkę, mogę się zobowiązać do objęcia funkcji prezesa na pierwszą kadencję.

b2211
08-10-2013, 22:20
Tylko tak pięknie brzmi a kończy się jak u mnie 2 wyroki sądowe z nakazami zapłaty. Komornicy którzy nie mają z czego ściągnąć długu i oczywiście zaraz umarzają. Oczywiście dług + koszty sądowe + koszty komornika

nieDlugoDom
08-10-2013, 22:54
Mamy zamiar ruszyć z budową na wiosnę... rozmawiamy z kilkoma firmami... czy miał ktoś do czynienia z...


Paro
Rosard Invest
Agadom
Heliodon
Roman Nędza
Budrew

bog21
13-10-2013, 20:37
Szukam dobrego i w miarę taniego hydraulika do podłączenia pieca węglowego i pieca gazowego do podłogówki.

Witam

Polecam Pan Chlebda imienia nie pamiętam, super hydraulik u mnie robił wszystkie rury do wody , kanalizacji, kotłownie pod piec gazowy. Był wymieniany kilka razy w białej liście. Jak coś tel na priv

redpradnik
13-10-2013, 20:55
Dzięki Edyta M , trafiłem na Pana Staszka od Elewacji. Poprawili spapraną robotę po poprzedniej firmie nakładając nową siatkę , klej i tynk.
Wykonali mi 170 m2 elewacji plus osadzenie parapetów z klinkieru. Ekipa na medal. Posprzątali po sobie generalnie POLECAM

STANISLAW WISNIEWSKI 660 - 972 - 144

b2211
13-10-2013, 20:56
poproszę namiary

Edyta M
14-10-2013, 05:49
Dzięki Edyta M , trafiłem na Pana Staszka od Elewacji. Poprawili spapraną robotę po poprzedniej firmie nakładając nową siatkę , klej i tynk.
Wykonali mi 170 m2 elewacji plus osadzenie parapetów z klinkieru. Ekipa na medal. Posprzątali po sobie generalnie POLECAM

STANISLAW WISNIEWSKI 660 - 972 - 144

Prosze bardzo :D

Dobrych fachowcow zawsze warto promowac

ravik3
14-10-2013, 14:07
Gurbl - Ingres Sp z o.o.

Pan Konrad Witek (GURBL) został aktualnie prezesem swojej nowej spółki INGRES. Można się spodziewać, że usłyszymy o nim pod nowym szyldem...

dorkaS
14-10-2013, 14:09
Gurbl - Ingres Sp z o.o.

Pan Konrad Witek (GURBL) został aktualnie prezesem swojej nowej spółki INGRES. Można się spodziewać, że usłyszymy o nim pod nowym szyldem...

To dobrze czy źle?

ravik3
14-10-2013, 14:13
Pan Konrad właśnie założył firmę INGRES Sp z o.o. więc pewnie jeszcze o nim usłyszymy.....

Edyta M
15-10-2013, 06:01
To dobrze czy źle?


Pan Konrad właśnie założył firmę INGRES Sp z o.o. więc pewnie jeszcze o nim usłyszymy.....

DorkaS no i masz odpowiedz .... :p...... uslyszysz dobrze , albo zle :lol2:

dorkaS
15-10-2013, 09:35
Dzięki Edyta, nie wiedziałam na co się nastawiać :) :) :)

MagH
16-10-2013, 09:40
Bardzo zly fachowiec - Meble Kuchenne Baum Centrum Krakow

Ostrzezenie dla wszystkich ktorzy szukaja studia mebli kuchennych w Krakowie - unikajcie firmy Baum Centrum i jego wlasciciela.
Wlasnie wczoraj odebralismy meble od firmy BAUM i moge powiedziec ze tak zmasakrowanych mebli jeszcze nie widzialam. Uszczerbiona jest kazda polka, szafka, front, blat.
Lacobel nie dopasowany, a w naroznikach pozostawione szpary niczym nie zaizolowane.
Zamiast tandemboxow (firma BLUM) zamontowane modern boxy firmy GTV 3 razy tansze.
Wlasciciel skwitowal nasze uwagi "To bzdury" - zupelny brak szacunku do klienta i jego pieniedzy.
W razie watpliwosci pokaze zdjecia kuchni, yo powinno kazdego skutecznie odstraszyc.

Jeszcze raz UWAZAJCIE NA FIRME BAUM CENTRUM w KRAKOWoe

Gosiek86
18-10-2013, 12:25
Ja polecam polecanego przez Konieczki p. Janka - 508090226. Rodzinna ekipa (chyba 6-ciu spokrewnionych gości) - robota ładna, szybka i dokładna. Ocieplali u mnie, właśnie skończyli też robotę u kolegi; obydwa domy na szarym styropianie + Caparolu (tynk silikonowy itp.) - bez zastrzeżeń.

Ja z kolei zdecydowanie NIE POLECAM !!
Pierwszy raz od początku budowy miałam do czynienia z takim .... kłamcą (bo inaczej nazwać go nie można).
Pan J. może i dobrze ociepla ale nie dane mi było się o tym przekonać...
około czerwca/lipca już dokładnie nie pamiętam dogadałam się z nim na ocieplenie domu - mieli zacząć na przełomie sierpnia/września, najpóźniej ok połowy września. Od początku września co tydzień słyszałam to samo : "ze mu się poprzesuwało i że będą za tydzień, potem że za dwa, i tak z tygodnia na tydzień... wrzesień minął, po czym pan J. przestał odbierać ode mnie telefon, jak mąż zadzwonił z innego nr to od razu odebrał.... jak mąż się przedstawił to usłyszał że "że on nie wie o co chodzi, że to jest telefon jego brata i on odebrał bo brat zostawił, że brat jest na pogrzebie itp,itd... i że oddzwoni.... " oczywiście nie oddzwonił..... po kolejnym telefonie z innego nr usłyszeliśmy że " ze za miesiąc może zaczną ... że to wszystko przez pogodę ze się nie wyrabia, itp"..... i od tego czasu oczywiście również nie odbiera telefonu, ani nie oddzwania....
ja już nie wiem co mam robić ... już mieszkamy a jest coraz zimniej

Szczegóły może opiszę później bo teraz jestem na etapie poszukiwania firmy ociepleniowej - mam już naprawdę wszystkiego dość przez tego krętacza..
:(:(:(:(:(
Bo gdyby był choć odrobinę uczciwy to mógł nam wcześniej powiedzieć że nie da rady, a nie do ostatniej chwili nas zwodzić .... widać że tylko kasa się dla niego liczy, nabrał tyle robót że się nie wyrabia, i ma ludzi w d**ie.....

:(

Edyta M
18-10-2013, 13:06
Gosiek86

Tutaj masz namiar na mojego wykonawce elewacji Pan Stanislaw Wisniewski 660 - 972 - 144 .... super ekipa !!!! , kilka tyg. temu mieli jeszcze wolne terminy w listopadzie ..... zadzwon i powolaj sie na Edyte ..... :bye:

solito3
18-10-2013, 17:19
Dostawcy materiałów
BIAŁA:
- TOMWIT Młoszowa. Jedne z najlepszych cen w powiecie chrzanowskim, materiał dostępny od ręki, bądź z dnia na dzień, przyjmowali zwroty.
- Bud-Mar Sławków - przede wszystkim dbałość o zadowolenie klienta, właściciel SŁOWNYM sprzedawcą, dobre ceny, czasem lepsze jak w TOMWIT. Pewne zastrzeżenia do transportu - bloczki nieostretchowane, bez etykiet producenta, krótki wysięg HDS, ale finalnie bloczek był dobry,
- BETONIARNIA KROCZYMIECH - wszystkie 3 dostawy bardzo punktualne, bez problemu przekładany termin/godzina transportu, od 2giego zamówienia płatność przelewem, przy 3ciej dostawie "aż" 1 kubika cena nie wzrosła. Beton bardzo fajny, żadnych złuszczeń, różnych odcieni.

CZARNA:
- MONBUD Chrzanów - ceny umiarkowane w regionie, z dostawą nie było problemu. Po zakończeniu budowy umówiliśmy się z 3-dniowym wyprzedzeniem na zwrot niewykorzystanych materiałów (koszty transportu nasze by zaklepać konkretny dzień i orientacyjną godzinę poranną). Cały dzień czekania na kierowcę, który nie przyjechał, a sprzedawca/właściciel wyparł się by jakikolwiek zwrot ustalał z nami na ten dzień. Wielki negatyw za robienie głupka/debila z klienta. A my stratni 50zł na paliwie, bo wyprawa na budowę tylko po ten zwrot.

Wynajem sprzętu:
BIAŁA:
- zagęszczarka - ERBEMOTO Jerzmanowice - potrzebna na już (na szczęście mieli dostępną od ręki i w pół godziny przywieźli), sprzęt nowiutki, świetnie działający, bardzo miła obsługa.
- koparka - p.Paweł z Luszowic tel. 602821433 - bardzo dobry operator

CZARNA:
- Rach-bud z Trzebinii - sprzęt bardzo zawodny.

redpradnik
21-10-2013, 21:33
ŚNIEŻNO BIAŁA LISTA - POŁOŻENIE KLINKIERU

Długo szukałem wykonawcy do położenia płytki klinkierowej ręcznie formowanej na elewacji i trafiłem na Pana Tomka i zrobił robotę PIĘKNIE!

Mało jest fachowców na rynku którzy potrafią położyć i zafugować płytkę klinkierową ręcznie formowaną bo nie fuguje się tego jak płytki.

Szybko , sprawnie , w konkurencyjnej cenie , z uśmiechem na ustach i dopracowane wszystko do perfekcji !!
Wykonawce polecam !!

tel: 607 637 783

https://www.facebook.com/pages/Tomasz-Le%C5%9Bniak-Firma-Uslugowa/428555183905522?fref=ts

dwiemuchy
23-10-2013, 09:52
Ja z kolei zdecydowanie NIE POLECAM !!
Pierwszy raz od początku budowy miałam do czynienia z takim .... kłamcą (bo inaczej nazwać go nie można).
Pan J. może i dobrze ociepla ale nie dane mi było się o tym przekonać...


Szczegóły może opiszę później bo teraz jestem na etapie poszukiwania firmy ociepleniowej - mam już naprawdę wszystkiego dość przez tego krętacza..
:(:(:(:(:(
Bo gdyby był choć odrobinę uczciwy to mógł nam wcześniej powiedzieć że nie da rady, a nie do ostatniej chwili nas zwodzić .... widać że tylko kasa się dla niego liczy, nabrał tyle robót że się nie wyrabia, i ma ludzi w d**ie.....

:(

A mogę się zgodzić, że chyba trochę mu się od tej strony popsuło - jeszcze w zeszłym roku robił trzy domy u znajomych i wszyscy byli zadowoleni - a w tym ma problemy to z harmonogramem, to z wyceną*(już po umówieniu się podniósł moim sąsiadom cenę o kilka złotych/m2 i kazali mu spadać).

Szkoda - bo robili faktycznie dobrze - jak widać biała lista nie jest wieczna.

renata2005tychy
01-11-2013, 11:33
Biała Lista .

www.supertynki.



Tomasz Zamorski
601 667 101

Konieczki
07-11-2013, 07:04
Gosiek86

Tutaj masz namiar na mojego wykonawce elewacji Pan Stanislaw Wisniewski 660 - 972 - 144 .... super ekipa !!!! , kilka tyg. temu mieli jeszcze wolne terminy w listopadzie ..... zadzwon i powolaj sie na Edyte ..... :bye:

Jestem w szoku. My mielismy to samo ale wlasnie p.Janek byl tym co nas wybawil od innego wykonawcy. Teraz juz nie wiem co sadzic o podawaniu namiarow. To samo z architektem. Mam nadzieje ze uda sie Wam zdazyc przed zima.

A ja szukam porzadnej ekipy ktora uszczelni nam komin. Wszyscy mowia ze jest ok a nam cieknie :(

JOANNAPAWEL
08-11-2013, 18:59
Szukam firmy, która zrobiłaby mi drogę i zjazd - okolice Wieliczki, może ktoś zna firmę godną polecenia?

Budowa2012
09-11-2013, 08:53
Ja z kolei zdecydowanie NIE POLECAM !!
Pierwszy raz od początku budowy miałam do czynienia z takim .... kłamcą (bo inaczej nazwać go nie można).
Pan J. może i dobrze ociepla ale nie dane mi było się o tym przekonać...
około czerwca/lipca już dokładnie nie pamiętam dogadałam się z nim na ocieplenie domu - mieli zacząć na przełomie sierpnia/września, najpóźniej ok połowy września. Od początku września co tydzień słyszałam to samo : "ze mu się poprzesuwało i że będą za tydzień, potem że za dwa, i tak z tygodnia na tydzień... wrzesień minął, po czym pan J. przestał odbierać ode mnie telefon, jak mąż zadzwonił z innego nr to od razu odebrał.... jak mąż się przedstawił to usłyszał że "że on nie wie o co chodzi, że to jest telefon jego brata i on odebrał bo brat zostawił, że brat jest na pogrzebie itp,itd... i że oddzwoni.... " oczywiście nie oddzwonił..... po kolejnym telefonie z innego nr usłyszeliśmy że " ze za miesiąc może zaczną ... że to wszystko przez pogodę ze się nie wyrabia, itp"..... i od tego czasu oczywiście również nie odbiera telefonu, ani nie oddzwania....
ja już nie wiem co mam robić ... już mieszkamy a jest coraz zimniej

Szczegóły może opiszę później bo teraz jestem na etapie poszukiwania firmy ociepleniowej - mam już naprawdę wszystkiego dość przez tego krętacza..
:(:(:(:(:(
Bo gdyby był choć odrobinę uczciwy to mógł nam wcześniej powiedzieć że nie da rady, a nie do ostatniej chwili nas zwodzić .... widać że tylko kasa się dla niego liczy, nabrał tyle robót że się nie wyrabia, i ma ludzi w d**ie.....

:(

Witam, weszlam dziś na forum, żeby ostrzec innych budujących przed panem Ja*kiem kołodziej**ykiem, a tu taka niespodzianka. U nas historia bardzo podobna, tyle ze cześć prac elewacyjnych wykonana.

Historie o bracie odbierajacym telefon, o pogrzebie i chorym dziecku tez przerabialiśmy...

Przed wyborem tej ekipy sprawdziłem opinie na forum i oglądałam elewacje wykonane przez nich, jak widać to było za mało. Bardzo przestrzegam przed tymi ludźmi, robią szybko, zostawiają bałagan, a po kilku tygodniach elewacja zaczęła pękać... Jeśli ktoś potrzebuje wiecej informacji, to proszę o bezpośredni kontakt.

Bardziej sprytnych na forum, proszę o szybkie zaktualizowanie listy! Może to kogoś uchroni przed tymi ...

Budowa2012
09-11-2013, 09:02
Mogę za to polecić firmę od tynkow i wylewek z okolic krzeszowic. Wykonczeniowki już prawie zrobiona i wszyscy chwalili. Firma jest z okolic Krzeszowic. Pan Jarek robił tez wylewki i tynki w tym roku u naszych znajomych i tez wszystko w najlepszym porządku. Chętnie odpowiem na wszelkie pytani dot ekipy

P.Jarek T tel. 502 138 768

Deysi
15-11-2013, 10:29
Uwaga na wykonawcę od dachu CZARNY JÓZEF SIDZINA-co prawda działa na Śląsku, ale partacz i tyle. Przecieka dach pąłski i przyjżdza 7 raz, zapali i mówi , że musi sie zastanowic i tyle go widziano a dach dalej przecieka

Szmaragda
16-11-2013, 07:54
Zdecydowaniw BIAŁA LISTA Betoniarnia Wojnicz .Słowni, punktualni i nie oszukany beton .Beton pierwsza klasa .Zresztą właśnie przez to że tu była chwalona to myśmy też z korzystali z jej usług . Polecam

syjam23
16-11-2013, 21:23
BIAŁA LISTA
Szczerze polecam firmę TARTAK KUŚ http://www.tartak-kus.malopolska.info/

W tym roku zakończyłem stan surowy domu. Miałem do czynienia z kilkoma dostawcami materiałów budowlanych. Było różnie z terminowością, z wcześniej ustalanymi cenami, z jakością dostarczonych produktów. Ogólnie nie było łatwo żeby, towar był dowieziony w terminie, żeby nie był uszkodzony i żeby cena się nie zmieniła przy dostawie. I na koniec bardzo miłe zaskoczenie jw Tartak Kuś (pisze że na koniec ponieważ, zamówiłem u nich więźbę dachową):

- terminowość
- dostawa ustalona co do godziny
- elementy więźby idealnie proste
- bardzo szybki czas realizacji zamówienia ( 17m3 więźby wycięte w 5 dni)
-cena ustalona pół roku wcześniej nie uległa zmianie
- super komunikacja (telefon email) pozdrawiam Panią z biura

PS

Nie jestem pracownikiem tej firmy, znajomy właściciela :). Tylko po prostu po całych tych przejściach z dostawcami materiałów byłem na koniec tak miło zaskoczony że musiałem to napisać.

Napewno skorzystam z ich uług jeszcze nie raz.

Zbigniew100
17-11-2013, 12:46
Witam


Aktualizacja na dzień ;1.11.2013

krakus73
21-11-2013, 16:27
Potwierdzam i również polecam - pełny profesjonalizm i terminowość, dobre ceny i drewno bardzo dobrej jakości.


BIAŁA LISTA
Szczerze polecam firmę TARTAK KUŚ http://www.tartak-kus.malopolska.info/

W tym roku zakończyłem stan surowy domu. Miałem do czynienia z kilkoma dostawcami materiałów budowlanych. Było różnie z terminowością, z wcześniej ustalanymi cenami, z jakością dostarczonych produktów. Ogólnie nie było łatwo żeby, towar był dowieziony w terminie, żeby nie był uszkodzony i żeby cena się nie zmieniła przy dostawie. I na koniec bardzo miłe zaskoczenie jw Tartak Kuś (pisze że na koniec ponieważ, zamówiłem u nich więźbę dachową):

- terminowość
- dostawa ustalona co do godziny
- elementy więźby idealnie proste
- bardzo szybki czas realizacji zamówienia ( 17m3 więźby wycięte w 5 dni)
-cena ustalona pół roku wcześniej nie uległa zmianie
- super komunikacja (telefon email) pozdrawiam Panią z biura

PS

Nie jestem pracownikiem tej firmy, znajomy właściciela :). Tylko po prostu po całych tych przejściach z dostawcami materiałów byłem na koniec tak miło zaskoczony że musiałem to napisać.

Napewno skorzystam z ich uług jeszcze nie raz.

IvanS
11-12-2013, 08:15
ja też poproszę, dobrą ekipę do kostki i ogrodzenia granitowego z okolic Małopolski :)

b99
13-12-2013, 13:15
witam,
szukam porządnej ekipy do zrobienia bramy przesuwnej wjazdowej ocynkowanej z deskami i furtek z prostym niezadaszonym śmietnikiem do tego.
Poprzednia doprowadziła mnie prawie do depresji.
będę cholernie wdzięczny za pomoc.
pozdrawiam

b99
17-12-2013, 14:03
Do wrzucenia na białą listę - elektryka.
serdecznie polecam firmę LanSystem Pana Krzysztofa Kucika. Konczy u mnie właśnie prace. Jeden z niewielu gości, którzy robotę u mnie zrobili/robią porządnie. Jeszcze nie skończył (nie chce zapeszyć), ale na razie jest dobrze. Zalety:
1) fachowo doradzi ,
2) zawsze jest dostępny, (mail/telefon), gdy pojawia się pytanie,
3) zamontuje „wszystko” czego sobie klient życzy lub patrz punkt 1) gdy głupota - odradzi,
4) jest „na czasie”,
5) nie ma fuszery, niedoróbek, odwlekania roboty
Żałuję jedynie, że nie miałem go od początku.
Szczerze polecam.
Namiary telefoniczne: 605 064 047.

maarioo
17-12-2013, 20:48
do usunięcia!

atsyrut
18-12-2013, 11:03
F.P.U.H. „PERFEKT-BLACH” - absolutnie nie polecam tej firmy. Nie szanują klienta, nie wykonują zleconej im pracy, obiecują np. wywiercenie dziur w betonie na kotwy, potrzebne do przymocowania garażu do podłoża, czego oczywiście nie robią, no chyba, że dodatkowo odpłatnie - 150 zł. Ceny bardzo wysokie, lepiej skorzystać z innych firm. Czas usługi od zamówienia do zrealizowania miał trwał kilka dni, trwa już 3-tydzień.

Właściciel firmy bezczelny, mało konkretny zwodzi ludzi.

CZŁOWIEKU, KTÓRY TO CZYTASZ - SZANUJ SIEBIE I NIE KORZYSTAJ Z USŁUG TEJ FIRMY!

do tego typu wpisów - są czarne listy....
dobrze poprzeć twój wpis jakim dowodem.... szczególnie że to Twój pierwszy post

Elfir
18-12-2013, 19:35
A ja odradzam zakupy w firmie GB BUDUSS w Rząska na ul. Balickiej.

Kupiłam w ich sklepie internetowym sterownik Junkers FW120 + czujnik temperatury do zasobnika. W mailach potwierdzili, że mają towar na miejscu i wyślą zaraz po zapłacie. Nie wysłali. Po upomnieniu wykręcali się problemami z kurierem. Po kolejnym upomnieniu się o przesyłkę wysłali fałszywy list przewozowy. Po następnych przestali odpowiadać. Rozłączali też rozmowy telefoniczne.
W końcu poszłam na Policję zgłosić oszustwo. Tydzień później (miesiąc po zamówieniu) towar przesłali (bez faktury i slowa przeprosin).

pracoholik
23-12-2013, 12:16
Tylko tak pięknie brzmi a kończy się jak u mnie 2 wyroki sądowe z nakazami zapłaty. Komornicy którzy nie mają z czego ściągnąć długu i oczywiście zaraz umarzają. Oczywiście dług + koszty sądowe + koszty komornika
Jak się postarasz do zawsze jakiś sposób na taką parchę znajdziesz.

b2211
23-12-2013, 20:12
podaj jaką chętnie skorzystam :yes:

Rom-Kon
23-12-2013, 21:02
podaj jaką chętnie skorzystam :yes: BMW, bagażnik, łopata... ;)

b2211
24-12-2013, 11:00
cóż na to już wpadłem ale nie mam tyle samozaparcia :D

bradykardia1
08-01-2014, 10:39
Już kiedyś polecałam jako całą firmę , ale teraz chciałabym pochwalić szczególnie pana Rafała z Remont Serwis- niedawno dokonywał kilku przeróbek elektrycznych oraz położył nam alarmówkę w całym domu - fachowo doradzi , poleci gdzie taniej i przede wszystkim robi wszystko terminowo i czysto - co dla nas jest bardzo ważne ! Tel. do p. Rafała 791-987-711

Wygodny II
17-01-2014, 09:01
Witam, czy udało Ci się coś wiecej ustalić, właśnie chcę kupić parkiet i podjałem z tą firmą wstępną rozmowę??

Wygodny II
17-01-2014, 09:02
dotyczy parkity avi firma z Przeginii

ulkap
18-01-2014, 19:19
Kochani, kiedyś była w tym wątku czarna i biała lista, tzn. tylko nazwy firm i dane kontaktowe i odnośniki do opinii. Orientujecie się gdzie ona jest? Nie mogę jej znaleźć a przegrzebanie się przez 150 stron wątków trwa wieki :-( Z góry wielkie dzięki!

Basia_KRK
18-01-2014, 20:51
ulkap - chodzi Ci pewnie o tą listę:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w.&p=4056112&viewfull=1#post4056112 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w.&p=4056112&viewfull=1#post4056112) :)

Zuzaaa
18-01-2014, 23:17
Witam

Szukam opinii dla znajomego o firmie solar shop z Wadowic zajmującą sie instalacją pomp ciepła. Chodzi mi nie o pompy a o informacje o firmie - czy są może problemy jakieś, opóźnienia w instalacji itp czy może firma jest godna polecenia ?

Może ktoś z forumowiczów korzystal z uslug firmy solar shop z Wadowic ?

Zuza

zanet
20-01-2014, 14:41
Witam,

Poprosze o numer telefonu

Pozdrawiam


Kazdy poleca swojego fachowca polece i ja swojego elektryka.
Niestety nie bede podawac tel. publicznie jak ktos chce podam na priv

Powiem w czym rzecz Pan Mariusz jest osoba dla tych ktorzy staraja sie ograniczyc koszty i w miare mozliwosci taniej postawic domek - co nie znaczy ze gorzej.

U nas sytuacja wyglada tak, ze maz zadzwonil do niego umowil sie na wstepna wycene i w trakcie rozmowy elektryk zaproponowal zeby maz sam ulozyl kable a on przyjdzie wszystko ladnie zepnie podlaczy tablice, puszki itp. Sami kupilismy kable kuszki wedlug wskazowek od Pana Mariusza
Oczywiscie maz dostal wszystkie wytyczne co gdzie i jak nalezy kabel polozyc, jak mocowac puszki itp.
Gdy maz polozyl kable umowil sie w 2 dni zostalo wszystko spiete, zostala wystawiona gwarancja, protokol no i zrobione pomiary - czyli nie typowe przybicie pieczatki


Ogolnie maz byl bardzo zadowolony bo lubi majstrowac no i przede wszystkim i dosc tanio to wyszlo. Wstepnie zalozenie bylo ze instalacja moze nas kosztowac maks 8 tys - w efekcie przekroczylismy nieznacznie polowe ;-) zaplanowanej kwoty

Tak jak pisalam polecam p. Mariusza ale osoba ktore chca ograniczyc koszty budowy.
Oczywiscie ma on swoich ludzi i wykonuje prace - ale ... tutaj cena jest bliska cenie rynkowej

Pozdrawiam


ps. przy okazji podbil instalacje urzadzen ktore wymagaly elektryka GRATIS

ulkap
21-01-2014, 09:12
ulkap - chodzi Ci pewnie o tą listę:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w.&p=4056112&viewfull=1#post4056112 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w.&p=4056112&viewfull=1#post4056112) :)

Basiu, dziękuję Ci stokroć, właśnie o to chodziło. Pozdrawiam!

Trymi
29-01-2014, 10:34
Ja niestety muszę dodać sporą łyżkę dziegciu do zachwytów nad STOLARZEM - Panem Maciejem z okolic Tarnowa (Pan Maciej tel. 694 933 557).
Schody zrobił ładne, przyznaję ale barierki balkownowe z klejonego (!) drewna egzotycznego rozpadają się już po jednej zimie. Kosztowały niemało ale miały być trwalsze niż dom. NIestety na klejeniu sie rozchodzą. Najgorsze jest podejscie Pana Maćka, który zupełnie nie reaguje na moje reklamacje. Ignoruje telefony. A szkoda bo wydawał się być solidnym wykonawcą.
Chyba jego sława go przerosła.

EDIT: Pan Maciej się odezwał i zaproponował, że zapłaci na nowe barierki, które sobie zamówie. Tak więc sprawa się rozwiązała pomyślnie! :)

IvanS
29-01-2014, 10:43
Tarnów i okolice - dobry stolarz kuchenny potrzebny.

jak by ktoś miał namiary to poproszę :)

slusar
29-01-2014, 19:46
EDIT: Pan Maciej się odezwał i zaproponował, że zapłaci na nowe barierki, które sobie zamówie. Tak więc sprawa się rozwiązała pomyślnie! :)

Maciek -baardzo konkretny wykonawca!

Edyta M
30-01-2014, 02:09
Tarnów i okolice - dobry stolarz kuchenny potrzebny.

jak by ktoś miał namiary to poproszę :)

Namiar na solidnego wykonawce przeslalam na Twojego priva :bye:

Katarinka1002
31-01-2014, 21:49
Polecam pana Bogdana Stępskiego ze Skawiny. Widać że zna się na swoim fachu. Pracę wykonuje żetelnie i z pełną dokładnością. Potrafi wykonać wszystko. Wykonywał umnie sufity podwieszane, rigipsy,oraz malowanie. Z każdego etapu swojej pracy robi dokumentację zdjęciową. Jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego. Gorąco polecam, bo naprawdę warto. Numer kontaktowy do pana Bogdana jesli ktoś jest zainteresowany 501 075 307.:D

b2211
01-02-2014, 11:27
Czyżby autoreklama :no:

lazior
02-02-2014, 22:20
Witam! Poszukuje kogoś z okolic bochni, Gdowa kto zamontuje alarm. Mieszkam w gminie Łapanów w małopolsce
Potrzebny od zaraz.:D

slav20
10-02-2014, 11:03
Witam
Do białej listy chciałem dorzucić moją ekipę od stanu surowego. Ekipa Pana Grześka z okolic Lubnia była już tu polecana (tel. 600975394). Jako że sam skorzystałem i jestem zadowolony z ich usług to polecam dalej. Ekipa zajęła się u mnie całym stanem surowym, od fundamentów, ścian, dachu z pokryciem, przez montaż okien dachowych, rynien, na ściankach działowych kończąc. Co mi się podobało to ich dokładność, sprawność – wykonanie bramy wjazdowej czy drzwi wejściowych do budynku to dla nich żaden problem, doświadczenie – parę razy skorzystałem z dobrych podpowiedzi. Ekipa jest w stanie dostosować się do wymagań inwestora i nie forsuje na siłę swoich rozwiązań. Co ostatnio mnie ucieszyło to komentarz od ekipy wykonującej tynki ze chłopaki się postarali.
Do białej listy dorzucam również skład budowlany Dorbud w Niepołomicach. Mają duży wybór materiałów, dobre ceny, terminowość dostaw, elastyczność w stosunku do klienta. Współpraca układa się po prostu dobrze.
Pozdrawiam

katka
10-02-2014, 11:16
Poszukuje dobrej, sprawdzonej i polecanej ekipy do budowy domu w okolicach Krakowa (w stronę Wadowic). Najlepiej, aby ekipa miała doświadczenie w budowie ścian jednowarstwowych w systemie Dryfix. Czy ktoś może mi polecić kogoś. Będę bardzo wdzięczna za namiary na Wasze ekipy o ile byliście z nich bardzo zadowoleni.

effa_s
11-02-2014, 12:42
szukam kierownika budowy pracujacego w okolicach Kocmyrzowa. Zalezy mi na jego zaangazowaniu i sensownym podejsciu do inwestorow. Ktos moglby polecic odpowiednia osobe?

waw11
14-02-2014, 08:13
Witam chciałem napisać że dla mnie do czarnej listy można zaliczyć firme Artmix z Krakowa,niezaczeliśmy nawet z nimi współpracy,ponieważ własciciel pan Artur Wawrzeń,podał pierwsza wycene 27tys. po 5 miesiach po ponownym kontakcie oznajmił 2krotnie ze nie rzuca słów na wiatr i postara sie trzymac blisko ustalonej ceny,po czy nastepna cena nagle okazała sie 40tysiącami,zaczął tłumaczyc ze ceny moga zwariowac na wiosne itd. (śmiech),nasze "negocjacje" trwały 3 dni i jeszcze sie nie skonczyły na dobre, po czym napisał ze 40tys to ostateczna cena i oznajmił że na wczesna wiosne termin juz został zajety,więc mało profesionalne zachowanie...no cóż bywa i tak.
No to się Gość zemścił za to, że nie znalazł frajera. No cóż bywa i tak.........

mnowak355
14-02-2014, 16:11
No to się Gość zemścił za to, że nie znalazł frajera. No cóż bywa i tak.........

W sumie masz racje. Albo cena mi odpowiada i kupuje albo nie i nie kupuje. Gość przez prawie pół roku szukał niższych cen a jak się okazało że nie znajdzie to wrócił z powrotem. Pewnie gdzie indziej zapłacił 50tyś:yes:

Ewelina P
20-02-2014, 19:11
Witam wszystkich
Wlaśnie jestem w trakcie remontu poddasza i muszę podzielić się z Wami namiarem na pierwszą firmę od rozpoczęcia prac - TYNK TECH z Krzeszowic P. Kuciel, z usług której jestem bardzo zadowolona i mogę ją polecić każdemu kto chce mieć świetnie zrobione tynki maszynowe, dla kogo liczy się fachowe podejście, najwyższa jakość usług i terminowość.
Jestem pod ogromnym wrażeniem całej ekipy, która właśnie skończyła u mnie pracę i jestem przekonana, że każdy kto zdecyduje się na jej usługi będzie zachwycony.
Za tydzień rusza u nas kolejna ekipa, tym razem z wylewkami maszynowymi - oczywiście dam znac

bart-ek
21-02-2014, 19:47
do białej listy dopisuje jeszcze meblarzy www.broka.p (http://broka.pl)l - zrobili mi szafy przesuwne w 2 pokojach - bardzo dobra cena i wszystko gra
właśnie teraz będę zmawiał u nich jeszcze meble kuchenne

Budowniczy01
22-02-2014, 21:33
Ja z kolei mogę polecić dobrego hydraulika z Krakowa, pana Jarka Kucharczyka. Naprawdę zna się na rzeczy. Korzysta ze specjalistycznego sprzętu wysokiej jakości, dzięki czemu może świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Nr telefonu do tego pana: 518 515 551.

Pozdrawiam.

Jasko11
03-03-2014, 20:24
Z przykrością muszę sie całkowicie nie zgodzić z pozytywną opinią na temat robót Pana Frosztęgi. Wykonywał on kuchnię u nas w mieszkaniu oraz kilku jeszcze znajomych i niestety u wszystkich było podobnie. Meble zrobione co prawda dosyć tanio, ale i byle jak , niedokładnie i raczej nieładnie...
Absolutnie odradzam wszystkim, którym zależy, aby ich kuchnie wyglądała dobrze:mad:

olasosenko
05-03-2014, 15:49
Witam bardzo proszę o namiary na sprawdzonego fliziarza w aKrakowie lub Wieliczce!

mc2000
07-03-2014, 19:55
Czy ktoś poleci solidną i sprawdzoną ekipę od kostki brukowej/granitowej ??

cannon
08-03-2014, 11:09
Witam wszystkich .

Polećcie proszę jakiegoś sensownego elektryka do zrobienia instalacji .

Z góry dziękuję .

Zbigniew100
08-03-2014, 19:04
Witam

Poszukaj w "naszej liście'
adres w stopce

powodzenia

dorkaS
09-03-2014, 20:53
Z przykrością muszę sie całkowicie nie zgodzić z pozytywną opinią na temat robót Pana Frosztęgi. Wykonywał on kuchnię u nas w mieszkaniu oraz kilku jeszcze znajomych i niestety u wszystkich było podobnie. Meble zrobione co prawda dosyć tanio, ale i byle jak , niedokładnie i raczej nieładnie...
Absolutnie odradzam wszystkim, którym zależy, aby ich kuchnie wyglądała dobrze:mad:

To po co braliście kolejno kogoś, kto robi niedokładnie i nieładnie?

kubaar
09-03-2014, 22:16
Witam,

Poszukuje sprawdzonej ekipy do fundamentów z okolic Tarnowa. Z własnymi szalunkami. Proszę o informację na priv.

Pozdrawiam,
Kuba

FeniX1
11-03-2014, 22:17
Czy ktoś poleci solidną i sprawdzoną ekipę od kostki brukowej/granitowej ??

Podpisuję sie pod pytaniem, poszukuję solidnej ekipy z okolic Myślenic ,Podhala. Bardzo prosze o jakis sprawdzony namiar

Edyta M
12-03-2014, 04:08
Z przykrością muszę sie całkowicie nie zgodzić z pozytywną opinią na temat robót Pana Frosztęgi. Wykonywał on kuchnię u nas w mieszkaniu oraz kilku jeszcze znajomych i niestety u wszystkich było podobnie. Meble zrobione co prawda dosyć tanio, ale i byle jak , niedokładnie i raczej nieładnie...
Absolutnie odradzam wszystkim, którym zależy, aby ich kuchnie wyglądała dobrze:mad:


To po co braliście kolejno kogoś, kto robi niedokładnie i nieładnie?

Dorotko byc moze liczyli na to ,iz Pan Frosztega metoda prob i bledow wreszcie dojdzie do perfekcji i wlasnie u Nich wykona ladna kuchnie :rolleyes:

kubaar
12-03-2014, 10:15
Witam,

Poszukuje sprawdzonej ekipy do fundamentów z okolic Tarnowa. Z własnymi szalunkami. Proszę o informację na priv.

Pozdrawiam,
Kuba

Nic?

IvanS
12-03-2014, 10:22
mi robiła firma WesBud. Tyle że moje fundamenty to bunkier. Całość podpiwniczona, ściany na pełną wysokość. Mają szalunki, własną betoniarnię itd... idzie się dogadać ....

katka
17-03-2014, 16:42
Poszukuje pilnie ekipy od fundamentów (na razie, nie wykluczam dalszej współpracy). Z okolic Krakowa, Skawiny, Wadowic. Najlepiej z własnymi szalunkami. I z cenami nie powalającymi. Proszę wspomóżcie namiarami na swoich polecanych budowlańców.

farewell
27-03-2014, 08:41
Witam,

Czy może ktoś polecić osobę/firmę do położenia kamienia na podmurówce domu. Niestety nie udało mi się znaleźć nikogo.

grzechotnik
03-04-2014, 09:05
Pan Janusz Kozyra - tel. 608 417 029 ,okolice Krakowa i nie tylko (pracują również na Śląsku i innych terenach):
DACH, wykonuje również stany surowe, tynki, wylewki i ocieplenia
monia i marek 21.05.09 +
>>Opinia (http://forum.muratordom.pl/post3363974.htm#3363974)
>>Opinia (http://forum.muratordom.pl/post3510778.htm#3510778)

Zdecydowanie - nie! Czesc pracownikow niezla, ale na kazdym kroku trzeba pilnowac (jak to gorale, oni wiedza wszystko najlepiej!!!), czesc gosci z "lapanki". Jak ktos ma ojca, wujka, tescia na emeryturze znajacego sie na rzeczy lub samemu czas (ja nie niestety mam) i kupe nerwow do stracenia, zeby sie z nimi uzerac to moze sprobowac. Zadeklarowani fachowcy, ktorzy nie potrafia odpowiedziec na zadne konretne fachowe pytanie. Ciaglosc izolacji i termoizolacji to dla nich jak w wielu przypadkach "niepotrzebne pier...dolenie, oni zawsze tak robia i jest dobrze". Lubia robic gdy "nikt nad nimi nie stoi" wtedy rozwijaja skrzydla, a praca wre az milo! Pozniej przychodzi czas sprawdzenia i niestety odkrycia dziadowy, a checi do poprawek brak!

olasosenko
15-04-2014, 11:04
BIAŁA LISTA
Kostka Brukowa naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić! Solidny, kulturalny, robił kostkę u teściów i sąsiadow!
Pan Marcin 790853308

olasosenko
15-04-2014, 11:11
Zdecydowanie BIAŁA LISTA:
Elektryk Krzysiek Kucik tel. 605064047 człowiek MYŚLĄCY! Skończył u mnie miesiąc temu :)
Hydraulik Sławek Pacułt, tel 502168112 rewelacja szybko, bardzo solidnie i czyściutko! Rozsądna cena!
Tynki maszynowe: Tomasz Olszewski tel. 504295644 my robiliśmy tradycyjne mega szybko w 8 dni zrobili wszystko! Równiutko, gładziutko! Pięknie po sobie posprzątali!!!

Edyta M
23-04-2014, 03:46
Biala lista :) - elewacja + podbitka
Odswiezam swoj wpis z poprzedniego roku , bo byc moze ktos bedzie poszukiwal sprawdzonej ekipy do wykonania docieplenia domu , a takiego Fachowca warto polecac .
Pan Stanisław Wiśniewski
tel : 660-972-144

Jakis czas temu Pan Stanislaw i Jego ekipa wykonywali u mnie min. docieplenie domu , drewniana podbitke .... gladzie bezpylowe .
Swietny wykonawca , bardzo solidnie wykonane prace , ceny wiecej niz rozsadne :)..... mozecie powolac sie na Edyte . :bye:

mnowak355
23-04-2014, 12:58
Biala lista :) - elewacja + podbitka
Odswiezam swoj wpis z poprzedniego roku , bo byc moze ktos bedzie poszukiwal sprawdzonej ekipy do wykonania docieplenia domu , a takiego Fachowca warto polecac .
Pan Stanisław Wiśniewski
tel : 660-972-144

Jakis czas temu Pan Stanislaw i Jego ekipa wykonywali u mnie min. docieplenie domu , drewniana podbitke .... gladzie bezpylowe .
Swietny wykonawca , bardzo solidnie wykonane prace , ceny wiecej niz rozsadne :)..... mozecie powolac sie na Edyte . :bye:


Zalecam ostrożność. Korzystałem z usług P. Stanisława. Tak bardzo polecanemu wykonawcy na białej liście nie powinny zdarzać się takie błędy jakie popełnił na mojej elewacji. Nie zamierzałem dokonywać tego wpisu ale najbardziej denerwujące było kiedy za poprawę ewidentnego swojego błędu P. Stanisław kazał sobie zapłacić.

Edyta M
24-04-2014, 02:23
Zalecam ostrożność. Korzystałem z usług P. Stanisława. Tak bardzo polecanemu wykonawcy na białej liście nie powinny zdarzać się takie błędy jakie popełnił na mojej elewacji. Nie zamierzałem dokonywać tego wpisu ale najbardziej denerwujące było kiedy za poprawę ewidentnego swojego błędu P. Stanisław kazał sobie zapłacić.

Znam Pana Stanislawa i Jego prace dostatecznie dlugo zeby wiedziec , iz On nie moglby popelnic TAKICH BLEDOW ...... zatrudnialam Go kilkakrotnie nie tylko w moim domu , ale rowniez w moich mieszkaniach wykonywal roznego rodzaju prace ( min. szpachlowanie , gladz ) . Zawsze Jego nadrzedna zasada bylo zadowolenie klienta ... zarzut , ze za poprawe swojego bledu kazal sobie zaplacic to juz kompletna bzdura .... On jako jedyny przy wycenie podal mi poprawne wyliczenie m2 elewacji ( wczesniej inne firmy zaproszone na rozmowe po pomiarach zawsze zawyzaly m2 ) Pan Stanislaw to jeden z uczciwszych wykonawcow jacy pracowali u mnie ( nie bylo ich wielu ) , gdyby popelnil jakas fuszerke to naprawilby ja na wlasny koszt , nie jest bowiem czlowiekiem malostkowym ,ktory za byle pierdole kaze sobie placic . Sama prosilam Go ( juz po ustalenich finansowych ) o wykonanie dodatkowych prac i wszystko zrobil w ramach wczesniej ustalonej kwoty , nawet nie chcial slyszec o doplacie ..... Slyszalam za to o inwestorach ktorzy mimo wczesniejszych ustalen przy koncowym rozliczeniu nagle z 250 m2 elewacji robia 220m2 , lub nagle nie " graja " metry gladzi czy malowania chociaz wczesniej przed rozpoczeciem prac wszystko sie zgadzalo ....

mnowak355
26-04-2014, 17:39
Znam Pana Stanislawa i Jego prace dostatecznie dlugo zeby wiedziec , iz On nie moglby popelnic TAKICH BLEDOW ...... zatrudnialam Go kilkakrotnie nie tylko w moim domu , ale rowniez w moich mieszkaniach wykonywal roznego rodzaju prace ( min. szpachlowanie , gladz ) . Zawsze Jego nadrzedna zasada bylo zadowolenie klienta ... zarzut , ze za poprawe swojego bledu kazal sobie zaplacic to juz kompletna bzdura .... On jako jedyny przy wycenie podal mi poprawne wyliczenie m2 elewacji ( wczesniej inne firmy zaproszone na rozmowe po pomiarach zawsze zawyzaly m2 ) Pan Stanislaw to jeden z uczciwszych wykonawcow jacy pracowali u mnie ( nie bylo ich wielu ) , gdyby popelnil jakas fuszerke to naprawilby ja na wlasny koszt , nie jest bowiem czlowiekiem malostkowym ,ktory za byle pierdole kaze sobie placic . Sama prosilam Go ( juz po ustalenich finansowych ) o wykonanie dodatkowych prac i wszystko zrobil w ramach wczesniej ustalonej kwoty , nawet nie chcial slyszec o doplacie ..... Slyszalam za to o inwestorach ktorzy mimo wczesniejszych ustalen przy koncowym rozliczeniu nagle z 250 m2 elewacji robia 220m2 , lub nagle nie " graja " metry gladzi czy malowania chociaz wczesniej przed rozpoczeciem prac wszystko sie zgadzalo ....

Szanowna Koleżanko
Byłaś tak uprzejma że przed wykonaniem u mnie elewacji pozwoliłaś zobaczyć wykonaną przez P. Stanisława elewację swojego domu. Jeśli nie wierzysz w to co piszę zapraszam do siebie do Krakowa. Po tak wykonanej pracy przez ekipę P. Stanisława to moje ostatnie dla nich zlecenie.
Co do babola którego u mnie zmajstrował to krzywo wykonane szpalety do garaży. Były wykonane w ten sposób że szerokość przy futrynie była większa niż przy licu ściany przez co uchylna brama garażowa uderzała w kątownik przy otwieraniu. Nie wiem dlaczego zarzucasz mi że kłamię. Na poprawkę tego elementu musiałem zapłacić za przywiezione przez P. Stanisława materiały i dopłacić robociznę.
Co do inwestorów którzy zaniżają m2. to widzę że zdążyliście się już z P. Stanisławem skontaktować i porozmawiać na mój temat. Tak, dokładnie sprawdziłem wyliczenia m2 przy końcowym rozliczeniu bo wydawało mi się że jest błędne. Po przeliczeniu P. Stanisław został wypłacony co do złotówki.
Elewacja u Ciebie Szanowna Koleżanko wykonana była dobrze, wręcz bardzo dobrze. Dlatego zdecydowałem się na współpracę z ekipą P, Stanisława i po stawkach które zaproponował, jednak elewacja wykonana na moim budynku nie warta jest tej kwoty.

Nie wiem w jakich stosunkach rodzinnych czy przyjacielskich pozostajecie Państwo między sobą, ale wychwalając profesjonalizm ekipy potrzeba pewnej dozy ostrożności. Do wykonywania podbitki na przykład, panowie zabierali się tak jakby robili to pierwszy raz i tak też wyszła.

Panu Panie Stanisławie życzę trochę więcej pokory. Kilka razy w trakcie prac wypomniał mi Pan że jest Pan polecany na białej liście Muratora a to nie jest powód do wykonywania prac byle jak ale przede wszystkim zobowiązuje do trzymania pewnych standardów, chyba że nie zależy Panu na dobrej opinii.

Więcej rozpisywał się nie będę, jeśli ktoś chciałby ocenić wykonanie polecanej wyżej ekipy zapraszam do Krakowa

mp_krk
28-04-2014, 11:02
Witajcie

Potrzebuje kupić szambo betonowe na deszczówke...możecie polecić kogoś z Krakowa lub okolic. Każdy chwali ze szczelne ale ciężko zweryfikować jak w rzeczywistości

PAWEŁ WÓJCIK
29-04-2014, 15:31
Witam Serdecznie

Budowę domu zakończyłem w listopadzie 2013 roku .Projekt nietypowy , nowoczesny .
Realizacja Wieliczka - Raciborsko

BIAŁA LISTA

ROBOTY ZIEMNE ,KRUSZYWA - JUREK SARKA - normalne ceny , m3 zawsze się zgadzały link z kontaktem poniżej
http://www.sarka.com.pl/

STAN SUROWY OTWARTY - FIRMA AKORD- RYSZARD ĆWIK, ANDRZEJ PIECH - firma wybrana po 5 miesiecznych poszukiwaniach , panowie znają się na budowaniu , jedyna firma która zaproponowała fundament żelbetonowy ,dla mojego domu który stoi na skarpie.Dach i sciany które budowałem w systemie porothem profi jak od linijki .Panowie od tynków byli w szoku !!!
20 lat doswiadczenia w branży robi swoje .
link z kontaktem ponizej
http://akord.krakow.pl/

STOLARKA ALUMINOWA - OKNOPLAST ZAKOPIANKA -
Waga jednego z moich okien to blisko 500 kg ,panowie poradzili sobie bez problemu
http://oknokoncept.pl/kontakt

TYNKI , WYLEWKI , ELEWACJA - FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA OMEGA ZEGAN PAWEŁ
Polecam wielki pozytw , mało takich fachowców . Szef codziennie na budowie ,sam pracuje .
Ul. Beskidzka 51
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
TEL 602 120 337

OCIEPLENIE I ZABUDOWA PODDASZA , GŁADZIE ,MALOWANIE .
PIOTR ŚLUSARCZYK Z WRZĄSOWIC

Najlepsza firma z jaką współpracowałem przy budowie domu.
Pan Piotr to pełen profesjonalista w swoim fachu , dokładny i szczegółowy .
Jego firma posiada własny nowoczesny sprzęt , przy którym większość firmy z tej branży może się schować.
Polecam w 100 % wielki pozytyw .
Na facebooku można oglądnąć wiekszość jego prac w tym prace z mojego domu

Link do kontaktu poniżej

http://www.pslusarczyk.pl/

INSTALACJE WOD-KAN
TOMASZ WITCZAK FIRMA RURMUS -

1300 m rur ogrzewania podłogowego ułożonych tak ,że nawet inne firmy wykonawcze były zaskoczone dokładnością i estetyką .
Wszystko wykonane bezbłednie , nic nie przecieka .
Bardzo dziękuje i Polecam wszystkim !!!

PAWEŁ WÓJCIK
29-04-2014, 15:36
KONTAKT
Tomasz Witczak Rurmus Instalacje Sanitarne

tel. kom. 698 963 169

al. 29 Listopada 41 a lok. 3
31-425 Kraków
woj. małopolskie

polibuda_
06-05-2014, 14:17
Witam,

Dołączając się do tematu -jakiś czas temu sam próbowałem coś "działać" z wentylacja mechaniczna z odzyskiem u mnie w domu.
Po zbadaniu rynku, jak, co i gdzie załamałem ręce bo rozwiązań jest naprawdę wiele.
Popytałem po znajomych, trochę podzwoniłem, przeszukałem różnego rodzaju fora.
Tak naprawdę zależało mi na skuteczności na lata oraz niskich kosztach wykonania usługi oraz eksploatacji.
Studiowałem na Politechnice i znajoma ze studiów ostatnio zmieniła pracę. Przeniosła się do EcoComfortu.
Znając firmę od wewnątrz poleciła mi ją. Trochę z lekką obawą, chociaż z 2 strony znajomy nie pakował by mnie w jakieś bagno, umówiłem się na wstępne oględziny moich 4 kątów.
Bardzo fachowo mi wszystko wytłumaczyli, przedstawili różne warianty oraz korzyści/wady wynikające z zastosowania takiego właśnie rozwiązania i dali czas do namysłu.
Nie byłbym sobą gdybym nie sprawdził jeszcze jakiś innych firm jednak ich oferta była bezkonkurencyjna.
Zaryzykowałem i naprawdę do dziś dnia nie żałuję. Prace montażowe przebiegły ekspresowo, przyznam,że bałem się na początku, że parę dni będę musiał "przeczekać" u teściowej;]
Mija 2 lata i instalacja działa bez zarzutów.
Mam nadzieję, że ktoś dotrwa do końca mojej przydługawej opowieści :)
Polecamhttp://www.ecocomfort.pl/

Pozdrawiam

b2211
06-05-2014, 22:03
jak ja to lubię autoreklama :P

rafslusarczyk
06-05-2014, 22:12
ale jedzie przeprzaszam je......e reklama też chyba zacznę ;))))

stanley79
09-05-2014, 14:40
Szczególnie odradzam tę firmę jako typowy przykład arogancji po tym jak dostali kasę za wykonaną robotę.
Założyli u nas instalację która nigdy nie działała poprawnie, żednego kontaktu, kometencji aby usunąć wady

z daleka od tej firmy. Lepiej dołóż kilka zlotych wiecej i śpij spokojnie...

alice2014
09-05-2014, 22:13
Witam wszystkich, to będzie mój pierwszy post tutaj, więc jeżeli umieszczony w złym miejscu, to proszę administratora o cierpliwość i ewentualnie przeniesienie czy skasowanie postu.
Chciałam zapytać którą firmę od okien polecacie ze względu na montaż, w sensie był bezproblemowy i bezawaryjny.
Mam taką listę wykonawców:
Dealer Oknoplast- Logo Service (Al. Pokoju 81)
Dealer Okno-Pol – FHU E. Korzeniak (ul. Klimeckiego 14)
Dealer Dako – firma Eco - Dom ( Ul. Zakopiańska 56)
Okno Plus ( ul. Pasternik 100 )
Oknosystem.pl (ul. Nowosądecka 64)
Pagen (ul. Limanowskiego )
Justa (ul. Kalwaryjska)
Ekoplast (ul. Bronowicka 2a)
Okno Koncept (ul. Zakopiańska 56)
Salon Firmowy VETREX Firm MARKOM (ul. Zakopiańska 56)

Najtańsza jest Justa, ale ma tylko jedną pozytywną opinię na forum :/ Ekoplast, Oknoplast i Oknoplus (zwł. ten) "rozczarowały" mnie cenowo, chociaż opinie o montażu mają tak dobre...

Walenty
11-05-2014, 17:07
To masz już dwie pozytywne opinie o Juście.:) W moim domu rodzinnym kilka lat temu wymieniali okna a w tamtym roku drzwi wejściowe. Praca wykonana szybko i czysto co w zamieszkanym domu ma znaczenie moim zdaniem. Jakiś miesiąc temu montowali okna u kuzyna na budowie i też był zadowolony.

joannaskawina
19-05-2014, 12:46
1

joannaskawina
19-05-2014, 13:07
Witam serdecznie
Do białej listy chciałam dorzucić pana Bogusława Stępskiego.Własnie zakończyłam adaptację poddasza.Wszystkie główne prace tj.:ocieplenie z izolacją,sufity podwieszane,ścianki działowe,montaż wyłazu,niestandardowa zabudowa,oraz gładzie,malowanie i inne wykonywał pan Bogusław.Jestem bardzo zadowolona z jakości oraz tempa wykonanych prac.Godna polecenia jest dokładność i czystość w jakiej przebiegał remont zważywszy na fakt że w domu w czasie remontu mieszkali rodzice z małymi dziećmi.Dla wszystkich zainteresowanych z pełną odpowiedzialnością i przyjemnością polecam pana Bogusława który mieszka w Skawinie i oferuje swoje usługi do 50km.od miejsca zamieszkania...nr kontaktowy do pana Bogusława: 501-075-307

qorzen
20-05-2014, 20:29
Witam serdecznie.
Czy możecie mi polecić kogoś do stanu surowego otwartego? Mam patową sytuację, mój wykonawca w ostatniej chwili się wycofał, w zasadzie przestając odbierać telefon na tydzień przed wejściem na działkę... Tym sposobem dorzucam Romana Bielę "Bud-Rom" z Rudnika do CZARNEJ LISTY.

dorkaS
20-05-2014, 20:50
Grupa p. Romanka, są niezawodni, polecani wielokrotnie na tej liście, tel. 887 872 413 (możesz powiedzieć, że poleca ci go właścicielka niebieskich okien)

qorzen
21-05-2014, 11:36
Dzięki. Już się umówiliśmy na negocjacje :)

slusar
21-05-2014, 14:11
Witam serdecznie
Do białej listy chciałam dorzucić pana Bogusława Stępskiego.Własnie zakończyłam adaptację poddasza.Wszystkie główne prace tj.:ocieplenie z izolacją,sufity podwieszane,ścianki działowe,montaż wyłazu,niestandardowa zabudowa,oraz gładzie,malowanie i inne wykonywał pan Bogusław.Jestem bardzo zadowolona z jakości oraz tempa wykonanych prac.Godna polecenia jest dokładność i czystość w jakiej przebiegał remont zważywszy na fakt że w domu w czasie remontu mieszkali rodzice z małymi dziećmi.Dla wszystkich zainteresowanych z pełną odpowiedzialnością i przyjemnością polecam pana Bogusława który mieszka w Skawinie i oferuje swoje usługi do 50km.od miejsca zamieszkania...nr kontaktowy do pana Bogusława: 501-075-307

brak slów do czego dochodzi na tym forum....
czego sie czlowiek chwyta aby mieć robotę

bigber
21-05-2014, 14:30
brak slów do czego dochodzi na tym forum....
czego sie czlowiek chwyta aby mieć robotę

to nie tylko na forum, ostatnio znajomy mówił że jego żonie poleciła fryzjerka płytkarza, taki dobry tylu jej klientów go chwali, mało tego była tez tam inna klientka i tez go chwaliła. Gość skasował kasę i spieprzył materiał za grube złocisze bo wszystko trzeba było skuwać, wszystko dlatego że jak by mu nie zapłacili to by było że są oszustami itp. (dopiero się wprowadzili a fryzjerka to stara pruchwa z ich nowego osiedla). Jak się okazało fryzjerka to kuzynka frajera który kład u nich płytki a druga klientka to ciotka. Niestety zawsze jak się z kimś chce współpracować najpierw trzeba sprawdzić jego referencje bo się można przejechać

Madia
21-05-2014, 19:23
Schody drewniane - firma Schody Roko z Andrychowa http://www.schodyroko.pl/.

Zdecydowanie firma godna polecenia. Myślę, że to jedni z najlepszych wykonawców jakich mieliśmy dotychczas w naszym domu. Bardzo dobry kontakt, pełna kultura, terminowość,sumienność, rozsądna cena no i oczywiście piękne wykonanie schodów. Schody nie były łatwe do obłożenia-pełne bubli przy wylewaniu betonu co można zobaczyć na zdjęciach przed obłożeniem drewnem. Firma Roko spisała się po prostu na medal -poradzili sobie z tymi koszmarnymi schodami tak dobrze, że teraz z przyjemnością spoglądam na ich dzieło i z czystym sumieniem polecam każdemu. Zdjęcia do oglądnięcia po kliknięciu w poniższy link:
https://plus.google.com/u/0/photos/115248693646970165406/albums/6015911378788227041

kawiarz
26-05-2014, 14:39
Budowę zakończyłem ok. rok temu. Do niedawna z żadną firmą nie miałem ani wystarczająco złych ani dobrych wrażeń aby to umieszczać na forum jednak to co spotkało mnie ze strony firmy RENOVIA z Krakowa przechodzi ludzkie pojecie,
Po 5 miesiącach funkcjonowania rolety zaczęły same opadać (finalnie 8 z 12) diagnoza serwisu była - hamulce w silnichach wysiadły, zdemontowali jeden z silników aby wysłać do ekspertyzy do dostawcy, który finalnie nie uznał reklamacji bo serwis skrócił przewody elektryczne, pan Krystian stwierdził, że niestety będą musieli wymienić na swój koszt i umuwiliśmy się na 16.04.14 - wziąłem wtedy urlop i nagle firma "zniknęła" - przestali odbierać telefony.
Sprawę prowadzi w tym momencie kancelaria prawna.
Odradzam wszystkim tą firmę.

dorkaS
27-05-2014, 18:05
Z przyjemnością polecam hurtownię materiałów budowlanych z Wolbromia, F.H.U "BUDMAX" S.C
Konkurencyjne ceny, dowóz bardziej niż terminowy, bardzo rzeczowo i konkretnie i "'na wczoraj". Korzystałam kolejny raz i kolejny raz jestem bardzo zadowolona.
Bezpośredni kontakt p. Paweł 504-066-125

Basia_KRK
28-05-2014, 13:19
Budowę zakończyłem ok. rok temu. Do niedawna z żadną firmą nie miałem ani wystarczająco złych ani dobrych wrażeń aby to umieszczać na forum jednak to co spotkało mnie ze strony firmy RENOVIA z Krakowa przechodzi ludzkie pojecie,
Po 5 miesiącach funkcjonowania rolety zaczęły same opadać (finalnie 8 z 12) diagnoza serwisu była - hamulce w silnichach wysiadły, zdemontowali jeden z silników aby wysłać do ekspertyzy do dostawcy, który finalnie nie uznał reklamacji bo serwis skrócił przewody elektryczne, pan Krystian stwierdził, że niestety będą musieli wymienić na swój koszt i umuwiliśmy się na 16.04.14 - wziąłem wtedy urlop i nagle firma "zniknęła" - przestali odbierać telefony.
Sprawę prowadzi w tym momencie kancelaria prawna.
Odradzam wszystkim tą firmę.
kawiarz - czy masz na myśli firmę Renovia z ul.Jugowickiej / Armii Kraków?

cannon
28-05-2014, 21:30
Budowę zakończyłem ok. rok temu. Do niedawna z żadną firmą nie miałem ani wystarczająco złych ani dobrych wrażeń aby to umieszczać na forum jednak to co spotkało mnie ze strony firmy RENOVIA z Krakowa przechodzi ludzkie pojecie,
Po 5 miesiącach funkcjonowania rolety zaczęły same opadać (finalnie 8 z 12) diagnoza serwisu była - hamulce w silnichach wysiadły, zdemontowali jeden z silników aby wysłać do ekspertyzy do dostawcy, który finalnie nie uznał reklamacji bo serwis skrócił przewody elektryczne, pan Krystian stwierdził, że niestety będą musieli wymienić na swój koszt i umuwiliśmy się na 16.04.14 - wziąłem wtedy urlop i nagle firma "zniknęła" - przestali odbierać telefony.
Sprawę prowadzi w tym momencie kancelaria prawna.
Odradzam wszystkim tą firmę.

Potwierdzam w całej rozciągłości opinie o tej firmie.Byłem ich klientem kilka lat temu,niestety sprawy serwisu wyglądają skandalicznie .Moje wrażenie jest takie,że jeszcze na początku jak kierował firma osobiście Karol Górecki było zdecydowanie lepiej .Teraz rządzi tam Krystian Górecki i firma najwyrazniej schodzi na psy.Interesuje ich tylko złapanie klienta,a nie jakieś tam pierdoły i reklamacje.
Naprawę zepsutej rolety zleciłem innej firmie ,bo nie mogłem się od nich tego doprosić.Jak gardzą taką robota ,to niech się gonią .
My tu musimy piętnować takie firmy ,może z braku klientów po prostu się zwiną !

Kamil_Idaredy
31-05-2014, 08:29
Do tynków polecam firmę SuperTynki.
U mnie walczyli prawie 3 tygodnie - ale efekt świetny :)

www.supertynki.pl

SebMaj
31-05-2014, 16:01
> Ocieplenie domu TUES frma Grzegorza 607557756

Zdecydowanie się nie zgadzam
Firma Tues Grzegorz Janusz 607557756 e mail: [email protected]
Firma z Niepołomic.
Zdecydowanie odradzam te firmę. Nieodpowiedzialny, niesłowny wykonawca, który przez półtorej roku zwodził mnie w kwestii poprawek, które miał zrobić po wykonaniu elewacji na moim domu. Kilkanaście telefonów w ciągu półtorej roku i zawsze był jakiś wykręt, że nie teraz, następnym razem itd. Odradzam kontakt z tym człowiekiem.

mikromikro
02-06-2014, 11:55
Szczególnie odradzam tę firmę jako typowy przykład arogancji po tym jak dostali kasę za wykonaną robotę.
Założyli u nas instalację która nigdy nie działała poprawnie, żednego kontaktu, kometencji aby usunąć wady

z daleka od tej firmy. Lepiej dołóż kilka zlotych wiecej i śpij spokojnie...

Potwierdzam dziadostwo jakie wykonuje ta firma - u mnie też spaprali robotę!!!!!!!!!
Mam od nich zepsutą mikroinstalacje baterii fotovoltaicznych...

tomasz130672
03-06-2014, 11:12
Dostawcy materiałów
CZARNA:
- Rach-bud z Trzebinii - sprzęt bardzo zawodny.


Z tym akurat się nie zgodzę.... brałem kilka razy sprzęt w tej wypożyczalni, owszem mają starszy i nowszy sprzęt ale zawsze dobrze się spisywał... Raz była mała awaria, ale w pół godziny podstawili w zamian drugą zagęszczarkę.

Jeśli można zapytać co wypożyczałeś u nich ??


Tomwit - rewelacyjny dostawca ! Potwierdzam !

stanley79
04-06-2014, 21:42
Szczególnie odradzam tę firmę jako typowy przykład arogancji po tym jak dostali kasę za wykonaną robotę.
Założyli u nas instalację która nigdy nie działała poprawnie, żednego kontaktu, kometencji aby usunąć wady

z daleka od tej firmy. Lepiej dołóż kilka zlotych wiecej i śpij spokojnie...
Oto dowód spier...ej roboty:
https://www.youtube.com/watch?v=i4wMF5U0FKI
4 miesiące czekania na naprawę i cudo dalej nie działa ale wg szefa wszystko dziala...

C-u-b-e
06-06-2014, 08:33
[post usunięty]

Baster_t
10-06-2014, 09:43
Witam,

Nie ukrywam, że nie czytałem tego tematu od początku.

Poszukuję solidnego stolarza do wykonania na budowie w Tarnowie:

1. forniru na ścianach
2. drzwi wewnętrznych
3. schodów

jakieś propozycje? :)

i jeszcze jedno - jakiegoś doświadczonego wykonawcy w układaniu podłogi bambusowej (KOPP)?

Pozdrawiam

slusar
10-06-2014, 10:07
Witam,

Nie ukrywam, że nie czytałem tego tematu od początku.

Poszukuję solidnego stolarza do wykonania na budowie w Tarnowie:

1. forniru na ścianach
2. drzwi wewnętrznych
3. schodów

jakieś propozycje? :)

i jeszcze jedno - jakiegoś doświadczonego wykonawcy w układaniu podłogi bambusowej (KOPP)?

Pozdrawiam

Schody i cala reszta
Maciek +48694933557

gosia138
14-06-2014, 08:32
Biała lista:

Polecam najlepsze ekipy z naszej budowy:

Koparka: Pan Bogdan Kobus - tel.668634536 . Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.



Z tym zgodzę się w 100% - Pan Bogdan Kobus (Koperdex) - chyba urodzony w koparce :)

mmis123
15-06-2014, 19:24
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
To mój pierwszy post na forum muratora.

Chciałbym się podzielić moją opinią na temat firmy SuperTynki http://www.supertynki.pl/.

Na początek opinia: WIELKI POZYTYW

Jak najbardziej zasługują na dopisanie do białej listy wykonawców.

Mogę z czystym sumieniem polecić firmę SuperTynki.
Wykonali u mnie tynki cementowo-wapienne maszynowe Baumit MPI 25 na powierzchni ok. 680m2 - dom z betonu komórkowego + żelbetowy strop i wieńce.
Prace były wykonywane przez dwuosobową "ekipę" pana Adama :) Chłopaki są naprawdę solidni. Przed rozpoczęciem tynkowania wszystko zostało solidnie zabezpieczone (łącznie z osadzonymi już parapetami - chociaż panowie nie byli zadowoleni z tego że aż tak się pośpieszyłem z ich montażem), Na papę na chudziaku została ułożona tektura falista (podobno są w stanie posprzątać budowę tak dokładnie że nie ma potrzeby układania tektury - wolałem nie ryzykować i stąd tektura). Wszystkie puszki i kable zabezpieczone i po zakończeniu prac wyczyszczone i kable z puszek wyciągnięte- co prawda jedna puszka zginęła podczas akcji ale udało mi się ją odnaleźć pod cienką warstwą tynki - dobrze zrobić zdjęcia instalacji przed tynkami :)
Prace trwały 3 tygodnie - tak jak zostało to wcześniej ustalone. Nie było żadnych problemów z pracownikami. Bezproblemowy odbiór.
Co do samych tynków - jesteśmy bardzo zadowoleni. Tynki dobrze zatarte - pozostało do ściągnięcia luźne ziarno ale już w kilku miejscach przeszlifowałem delikatnie papierem ściernym i tynk wygląda naprawdę rewelacyjnie. Narożniki porządnie osadzone, wszystkie poziomy i piony zachowane, żadnych dziur czy nierówności. Łatę można przystawiać w każdą stronę i nie ma żadnych nierówności.
Niestety trzeba się liczyć z tym że ilość tynku (1,6t / 100m), która jest w cenie zostanie przekroczona i trzeba będzie dokupić więcej materiału - oczywiście wszystko jest w umowie - ale niech nikt nie liczy że obejdzie się bez naddatku materiałowego. U mnie doszło ok. 3.2t naddatku a ściany były a miarę proste.
Tynki schną już ponad 1.5 miesiąca i jak na razie wszystko w porządku. Pojawiło się jedno małe pęknięcie w ściance działowej - ale to raczej ja mu pomogłem naparzając młotem z drugiej strony ściany :)
Kontakt z właścicielami firmy jak najbardziej pozytywny - oby więcej tak solidnych firm na naszym rynku.

mmis123
16-06-2014, 21:35
Witam ponownie forumowiczów,
To mój drugi post w tym temacie.

Chciałbym wszystkich PRZESTRZEC przed firmą "Giermek"S.C.Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Tomasz Giermek Marcin Giermek.
Firma wykonywała u mnie wylewki betonowe maszynowe z mixokreta- 240m.
Panowie mieli zrobić wylewki w jeden dzień - robili 4. Połowa domu jest w miarę ok - chociaż cudów nie ma.
Druga połowa to totalny dramat - w salonie górka o powierzchni około 2m2 - 0.8cm
W kuchni dokładnie to samo.
Dramat zaczyna się na poddaszu. różnica poziomów 3.5cm na powierzchni 80m2 - duże pomieszczenie bez ścian. NA dodatek góry i doliny czyli jest 0 - pół metra dalej +1cm, kolejny metr i -1cm.
Na początku wydawało się że firma jest skłonna do zrobienia poprawek - niestety przyjechali z jakąś badziewną tarczą do betonu. trochę poszlifowali (2 dni zajęło im starcie kilku m2 o kilka milimetrów - w salonie i kuchni dalej mam górki) i tyle ich widziałem - facet obiecywał kilka razy że przyjadą i zrobią samopoziom na własny koszt - i słuch po nim zaginął. Udało mi się go dorwać w jego domu - o naiwny człowieku - uwierzyłem że faktycznie przyjedzie - oczywiście od tej pory zero kontaktu, gościa nie można zastać, nie odbiera telefonów i ignoruje sms'y.
Niestety popełniłem fatalny błąd i po sprawdzeniu połowy domu wypłaciłem im 2/3 umówionej kwoty. NIGDY NIE PŁAĆCIE PRZED pełnym odbiorem !!!
Jeżeli ktoś jest zainteresowany podeślę zdjęcia z tej genialnej roboty :(
Co ciekawe - oglądałem ich prace na innej budowie i wszystko było ok (nadmieniam że nic im nie zrobiłem, nie byłem upierdliwy i ich nie pouczałem - więc kwestia zrobienia mi na złość odpada).

Namiary na firmę:
"Giermek"S.C.Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Tomasz Giermek Marcin Giermek
giermek
ul. Ogrody 16 lok. 2
32-050 Skawina
woj. małopolskie

Tomasz Giermek: 505 775 170
Drugi tel. 605 150 575

NIE POLECAM !!!!!!!!!!!!

Mareczek7
17-06-2014, 09:19
BIAŁA LISTA:
W obu przypadkach: Prace zostały wykonane w ustalonym terminie, w atrakcyjnej cenie, dokładnie wykonane z zadowalającym efektem.
Doradzali i wyjaśniali wszystkie wątpliwości:

Okna z montażem :
http://www.oknoplan.pl/
Sikorki 1, Kraków
tel. 12 417 - 24 - 88

Podłoga dębowa i listwy z montażem:
http://luks-parkiet.pl/
Witosa 19A, Kraków
tel. 516860911

M-M
17-06-2014, 20:32
Witajcie, możecie polecić kogoś do wylewek?

Pegas
23-06-2014, 20:55
Bardzo biała lista wykonawców: zakład szklarski Stanisław Wąs, Tarnów. Pan Wąs wykonał w mojej łazience 2 wielkie lustra, w tym jedno z lampą. PERFEKCYJNIE i FACHOWO.

Kamil_Idaredy
24-06-2014, 23:15
Do tynków polecam firmę SuperTynki.
U mnie walczyli prawie 3 tygodnie - ale efekt świetny :)

www.supertynki.pl

Jak ktoś potrzebuje kompleksowo wykonać tynki i wylewki to śmiało polecam supertynki.

Podobnie jak ściany podłoga jest równie gładka :)

kontakt, terminy, ustalone rzeczy na najwyższym poziomie

dorkaS
24-06-2014, 23:21
Jak ktoś potrzebuje kompleksowo wykonać tynki i wylewki to śmiało polecam supertynki.

Podobnie jak ściany podłoga jest równie gładka :)

kontakt, terminy, ustalone rzeczy na najwyższym poziomie

Pozwolę sobie na podstawie moich doświadczeń: tynki jak najbardziej, nad wylewkami bym się zastanowiła. Podłoga jak najbardziej gładka, tylko z poziomem problem. Chyba, że zmienili podwykonawców.

dyzu007
24-06-2014, 23:32
Pozwolę sobie na podstawie moich doświadczeń: tynki jak najbardziej, nad wylewkami bym się zastanowiła. Podłoga jak najbardziej gładka, tylko z poziomem problem. Chyba, że zmienili podwykonawców.

Cóż u mnie tez sie z wylewkami nie popisali jest sporo górek które będę szlifował ....podobniez zmienili podwykonawców ale niesmak pozostaje

cannon
26-06-2014, 13:37
Właśnie zakończyły się prace budowlane stanu surowego na budowie mojego syna ,na którą miałem "oko ".

Postanowiłem podzielić się ocenami wykonawców bo, nie ukrywam ,że opinie innych forumowiczów pozwoliły mi na wybranie dobrych wykonawców ,a takich należy wyłuskiwać ,a wszystkich partaczy wysłać do diabła .

I tak : polecany tu na forum ROBERT SIKORA ( tel.600 328 847 ) i mający bardzo dobre rekomendacje ,w pełni na te superlatywy zasłużył.Przede wszystkim słowny i odpowiedzialny. Budowanie przebiegało sprawnie i szybko , bez jakichkolwiek przestojów .Murarze pracowici i bardzo staranni (ścianki wypieszczone i równiutkie ), a przy tym bardzo sympatyczni.Cała budowa, zgodnie z dewizą p.Sikory ,że komfort psychiczny inwestora jest wliczony w cenę ,właśnie tak przebiegła.
Przy tej okazji kilka ciepłych słów o składzie budowlanym w Mogilanach DACHOLANDZIE.Polecona przez p.Sikorę p.Małgosia to prawdziwe logistyczne mistrzostwo świata !
Dostawy na całą budowę realizowała szybko "na już " przez telefon i co ważne w dobrych cenach .
Dalszych opinii cdn

yuro
26-06-2014, 16:56
A co sadzicie o oknach firmy Pagen? Interesuje mnie szczegolnie jakosc montazu Jak sobie radza z cieplym montazem i cieplym parapetem.
pozdrawiam

sylka80
01-07-2014, 20:57
CZARNA LISTA

Ostrzegam przed usługami Pana Dudy z Woli Batorskiej.
2 tygodnie przed terminem wykonania ogrodzenia podnosi cenę dwukrotnie i bez żadnego uzasadnienia rezygnuje z wykonania usługi.
Wielki negatyw.

M-M
02-07-2014, 08:53
Zachodnia Małopolska: do tynków polecam Marcina Dudę z Trzebini. Tynki równe, cena atrakcyjna i pozostawiony porządek po robotach. Szkoda że nie robi wylewek

glacjusz
02-07-2014, 16:28
Witam serdecznie

Nie wiem gdzie sie przylaczyc, wiec pisze tutaj bo poszukuje dobrego hydraulika do sprawdzenia ukladu kominek z pw+ bufor+ piec gazowy.
Problem? Przy temp. na zewnatrz okolo 27 st. C zawor trojdrogowy "puszczal" na podlogowke ciepla wode ( nie wiem po co...) o temp. okolo 25 st.C. Po zakreceniu obwodow na rozdzielaczu zawor byl wrecz goracy...Probowalem dodzwonic sie do hydraulika, ktory to robil, celem wyjasnienia, ale najwidoczniej byl baaardzo zajety- zero odpowiedzi z jego strony.

Prosze o pomoc i namiary do dobrego instalatora, hydraulika. Z gory dziekuje!

zgol1
07-07-2014, 19:20
BIAŁA LISTA

Witam.
To mój pierwszy post na forum muratora.
Chciałbym polecić firmę p. Piotra Ślusarczyka (tel.505-090-553) - wykonywali dla mnie regipsy na poddaszu domku jednorodzinnego w Krakowie.
Całościowo jestem bardzo zadowolony - praca wykonana została po prostu fachowo.
Ekipa ma profesjonalny sprzęt, jest elastyczna czasowo (przynajmniej w tych terminach, na których mi zależało).
Cenowo - byli, gdześ pośrodku cen za m2 (pod koniec zeszłego roku).
Można było znaleść ekipę tańszą, ale miałem też oferty droższe.
Dla jednych może to być zaleta, dla innych wada - stosują sprawdzone produkty.
Z jednej strony podnosi to koszt wykonania, z drugiej strony efekt końcowy jest OK - i jest nadzieja, że nic się nie będzie działo.
W sumie patrząc na ekipy, które u mnie pracowały, ekipa, która gwarantowała przyzwoity poziom nie podejmowała się wykonawstwa na byle czym (np na produktach z marketów).
Ekipa p.Piotra też OK - jak było coś nie tak to mówili - nie każdy zna się na budowie.

Pozdrawiam

koyote
08-07-2014, 21:56
BIAŁA LISTA
Jeszcze jedna bardzo pozytywna opinia dla firmy FRB Ślusarczyk i Pana Piotra Ślusarczyka. (tel. 505090553)
Bardzo zgrana ekipa, rzetelna, konkretna i przede wszystkim bardzo profesjonalna.
Starannie wykonali u mnie pełen zakres prac związanych z ociepleniem poddasza.
Począwszy od szczelin dylatacyjnych (ze względu na pełne deskowanie dachu), budowa konstrukcji/stelaży, ułożenia wełny, folii paroizolacyjnej, płyt gipsowo kartonowych, spoinowania, pełnego gipsowania oraz gruntowania.
Stosują dobre materiały i narzędzia, każdy etap pracy wykonany z duża dbałością o szczegóły i odczekaniem odpowiedniej ilości dni na wyschnięcie sufitów przed kolejnymi etapami pracy. Nie przyspieszają sztucznie pracy tylko po to żeby skończyć wcześniej, ale pracują tak żeby wykonany etap został zrobiony poprawnie, wysechł, utwardził się itd. .
Dbałość o szczegóły powoduje to że oprócz solidnie technicznie wykonanej pracy, poddasze wizualnie także wygląda wyjątkowo ładnie.
Cały czas pomieszczenia utrzymane w czystości, sprzątają po sobie każdego dnia.
Z Panem Piotrem łatwo można ustalić szczegóły, jest otwarty na rozmowę, dyskusję, jednocześnie dostarcza fachowe porady.
Szczerze polecam i dodaję do listy białej listy wykonawców.

dyzu007
09-07-2014, 00:19
Zalatuje mi tu autoreklama.....

slusar
09-07-2014, 07:39
Zalatuje mi tu autoreklama.....

Witaj,
na jakiej podstawie sugerujesz ze Wykonawca nabija Sobie 2 posty jeden po drugim w przeciągu 2 dni?
W tej sytuacji chodzi o Moja Firme i nie mam zamiaru wdawać się w żadna polemike.
ale skoro tak uważasz to proszę

Link wpis nr 1.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.637378079632951.1073741877.228563737181056&type=3

Link wpis nr 2.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.704215152949243.1073741890.228563737181056&type=3

a i tak się gruntowało poddasze z wpis nr 2

https://www.youtube.com/watch?v=W3kSCG1KI1A

Korzystajac jeszcze z darmowej reklamy
aplikacja gladzi w Moim wykonaniu

https://www.youtube.com/watch?v=EjnlVxkFHUY
pozdr

Krakus85
09-07-2014, 11:07
Mecze sie z budowa juz pare lat i pewnie jeszcze pomecze, ale przynajmniej kwestie pieca mam zalatwiona wlasciwie bez problemow, polecam firme adagre maja przy rynku siedzibe ( mozna wygooglowac na pewno), goscie naprawde dobrze doradzaja, a do tego nei wciskaja badziewia i nie naciagaja. sprzedaja przez internet tez, no ale ja wole twarza w twarz zalatwiac takie zakupy :cool:
naprawde polecam

koyote
09-07-2014, 18:26
Namiary na firme Pana Piotra Ślusarczyka sam wziałem z tego forum. Poniewaz jestem bardzo zadowolony po wykonaniu poddasza, kolejnym pozytywnym wpisem potwierdziłem jej rzetelność.

b2211
09-07-2014, 18:52
koyote, Krakus85 skoro to nie autoreklama :no: to witamy na forum. Lubię forumowiczów którzy się rejestrują i od razu kogoś polecają :P

koyote
09-07-2014, 23:24
Nie czesto sie zdarza zeby trafiac na dobre firmy podczas budowy domu. Poniewaz przy wyborze firmy do ocieplenia poddasza skorzystalem z kontaktu z tego forum, to oddaje dlug wzgledem wszystkich ktorzy sie przyczynili do powstannia tej bialej listy.
Teraz szukam firmy do ogrzewania (takze podlogowego).
Czy na tym forum ktos moze sie wypowiedziec o firmie Fullinstal ze Skawiny ?

Szymon Kot
11-07-2014, 08:10
Witam,
A ja nie będę udawał, że jestem zadowolonym klientem :)
Powiem od razu, że polecam firmę mojego ojca.
Firma od ok. 30 lat zajmuje się budowaniem kominków.
Ważne jest to, że kominek od podstaw montowany jest u klienta, co zazwyczaj zajmuje od 4-6 dni.
Każdy pustak, kamień, obudowa - wszystko montowane jest na miejscu. Obecnie panuje nowa moda kominków jedno dniowego montażu.
Taka opcja jest dobra, tylko wtedy, kiedy wszystko uda się spasować dobrze u klienta. Najczęściej jednak, trzeba podkładać więcej kleju, jakąś płytkę czy coś innego, by elementy do siebie spasowały. Kominki, które buduje mój ojciec są monolitem, podstawy nie są puste w środku jak w kominkach konkurencji. Wszystko jest idealnie spasowane, wymierzone, wyizolowane, wypionowane i wypoziomowane. Kominek taki jest na lata. Nie zdarzają się reklamacje a klienci często polecają firmę mojego ojca. Ważne jest, że ojciec daje 5 letnią gwarancję na kominek (na obudowę, podłączenie) Kominek jest tak wykonany, że nic nie pęka, nie odpada, połączenie rury dymowej z kominem jest zatkane specjalną mastyką ceramiczną. Mój ojciec bardzo lubi pracować z klientem. Często siadają razem przy kartce i na podstawie wywiadu z klientem, rysują idealny, wymarzony kominek.
Polecam kontakt z firmą mojego ojca, bo decydując się na współpracę z nim, macie pewność, że kominek wykona Wam fachowiec z 30 letnim doświadczeniem.
http://kominki-kot.pl/
Pozdrawiam,
Szymon

IvanS
11-07-2014, 08:42
Szymon, i to mi się podoba!!

krakus73
14-07-2014, 01:39
BIAŁA LISTA:

1. Robert Sikora z Marszowic tel. 600 328 847 - stan surowy otwarty (wybór tej ekipy dzięki forum Muratora)
Ekipa bardzo solidna, wszystko zrobione niemal idealnie.
Pracowali bardzo sprawnie i zawsze po skończonym dniu pracy na budowie był porządek.
SSO osiągnięty w 4 tygodnie robocze.
Ceny "krakowskie" ale raczej w górnych rejonach.

2. Marek Szybowski tel. 604 971 732 - koparkowy, fundament i droga
Perfekcjonista, którego pracę można podziwiać. Precyzja niemal zegarmistrzowska.
Przy zrobieniu drogi na działce, pomógł załatwić w dobrej cenie kruszywo do utwardzenia, a w zasadzie wszystko załatwił za nas !!!

3. Grzegorz Onuca z Krakuszowic tel. 504 458 324 - hydraulik
Młody ale już doświadczony hydraulik, który nie tylko zrobi wszystko co potrzeba, ale też doradzi różne rozwiązania. Nie naciąga sztucznie na koszty.
Po uzgodnieniu szczegółów załatwia wszystkie materiały, sam je dostarcza a później dokładnie rozlicza się z każdego nawet najdrobniejszego elementu.
Wykonał u nas cała instalację wod-kan i zamontował kocioł.

4. Tomek Garbaty tel. 694 146 305 z Suchej Beskidzkiej - wylewki (polecony z forum Muratora)
Szybko, sprawnie, solidnie i przystępnie cenowo. Dobry kontakt, wylewki równe, żadnych problemów.

5. Piotr Ślusarczyk tel. 505 090 553 - zabudowa poddasza (polecony z forum Muratora)
Kolejna godna polecenia ekipa na naszej budowie. Tak jak już wcześniej inni pisali, Pan Piotr i jego ludzie często służą radą, nie unikają niewygodnych prac wykraczających poza umówiony wcześniej zakres (np. osadzenie parapetów, oświetlenie strychu czy gruntowanie ścian). Efekt końcowy prac w pełni spełniające oczekiwania.
Solidna ekipa, którą z czystym sumieniem można polecić innym.

6. Krzysiek Mucha z Niegowici tel. 513 485 557 - fliziarz
Położenie fliz (łazienka, kotłownia, kuchnia) oraz inne prace związane z tymi pomieszczeniami jak np. osadzenie brodzika i kabiny prysznicowej
Wykonał też inne prace "przy okazji". Nie narzeka na częste zmiany koncepcji, chętnie podpowiada i doradza, nawet jeśli efektem tych porad była bardziej skomplikowana usługa za te same pieniądze :-)

7. Marcin Pisarski z Krakowa tel. 601 180 490 - systemy alarmowe i tv
Perfekcyjne wykonanie instalacji, doradził jak rozwiązać pewne sprawy, nie spieszy się, wszystko wytłumaczy i pokaże. Bardzo solidny człowiek.

8. Paweł Jelonek z Niewiarowa tel. 505 618 690 - koparkowy, oczyszczalnia, równanie terenu
Kolejny koparkowy, z którego usług skorzystaliśmy w trakcie budowy. Kolejny którego z czystym sumieniem polecamy.

9. Piotr Konik z Krakowa tel. 887 617 916, robił u nas zjazd. Układa kostkę, robi drogi itd. Solidna firma.

Zbigniew100
14-07-2014, 07:41
Piękna lista .

Gratuluję wykonawców.

:rolleyes:

ferdek77
21-07-2014, 16:21
Witam, szukam stolarza do wykonania kuchni w okolicach Tarnowa, jeśli ktoś zna, jest zadowolony z jakości i ceny :) to poproszę o namiar.
Pozdrawiam

roots23
23-07-2014, 11:30
Witam, pilnie poszukuję ekipy do dachów, elektryka, hydraulika, tynki (ogólnie wykończeniówka). Bardzo proszę o kontakty. Dobczyce, Gdów, Myślenice, Wieliczka, Kraków.

krakus73
23-07-2014, 11:44
roots23 - trzy posty powyżej masz moje namiary na wykonawców z tej okolicy :-)
Czytać, czytać i jeszcze raz czytać, nikt Ci "na tacy" nie poda namiarów na taki szeroki zakres jak potrzebujesz :-)

roots23
23-07-2014, 11:46
No dobrze, a budowa dachów? :)

IvanS
25-07-2014, 14:52
Poszukuję dobrych i rozsądnych cenowo brukarzy w okolic Tarnowa. Decyzja jeszcze nie podjęta czy granit czy beton więc jak ktoś ma to proszę o info.

lukasz860910
27-07-2014, 07:17
Polecam pracownie architektoniczna Pijanka STUDIO , tel 502 571 516, strona www.pijankastudio.pl

Nie masz pomysłu na wykończenie domu, zadzwoń.

marcinrenew
28-07-2014, 14:50
Mi robił Sikora (patrz poz.1) z Marszowic

Przy okazji zmieniłem opinie o tynkarzu, odradzam jego usługi.

Możesz napisać coś więcej w tej kwestii ? Niedługo będę tynkować, więc szukam informacji...

basia_bc
07-08-2014, 23:18
Dodaję do białej listy Pana Pawła, który kompleksowo wykończył moje mieszkanie (gładzie, tynki, szpachlowanie, malowanie ścian, kładzenie płytek i mozaiki łazienkowej, płytki i panele podłogowe, ścianka z płyty gipsowej i kamienia dekoracyjnego z bio kominkiem, przyłącza i instalacje).
Pan Paweł starannie i sprawnie wykonywał poszczególne prace, jest dokładny i utrzymuje porządek, otwarty na rozmowy, dyskusje i nowoczesne rozwiązania, a do tego sympatyczny:-)
Udzielał mi fachowych porad. W razie potrzeby zostawał dłużej, czasem do późna, aby omówić daną kwestię albo dokończyć pracę. Bardzo dobry kontakt telefoniczny.
Jestem bardzo zadowolona z ogólnej współpracy z Panem Pawłem i jakości wykonanych prac. Szczerze polecam. Nr kontaktowy: 884 902 104

korekk
08-08-2014, 15:37
Witam !
Zastanawiam się nad wyborem ekipy do ogrodzenia z klinkieru, jednym z wykonawców jakich biorę pod uwagę jest firma KRISBUD. Jeśli ktoś miał z nimi styczność bardzo proszę o komentarze, opinie.

Z góry dziękuję !

hetman77
11-08-2014, 00:41
Witam,

Poszukuję fachowców do zrobienia wjazdu i ułożenia kostki na podjeździe. Wyjazd na drogę powiatową, więc łatwo nie jest, ale I etap jest zakończony. Do wykonania wyłuczenia, odwodnienie poziome, wykonanie utwardzenia rowu - płyty ażurowe i korytka betonowe - ok. 16mb., i ułożenie kostki z zachowaniem parametrów z projektu. Szukam osób znających się na wykonawstwie, ponieważ po inwestycji jest odbiór przez inspektora z ZDPK.

dyzu007
16-08-2014, 21:14
Witam
Możecie kogoś polecić do ocieplenia i tynków zew z naszych okolic?

Qmpel
18-08-2014, 16:29
Stolarz Sebastian Mosór : Kiedyś SSM. FPHU. Mosór S. i "New Style Meble". Oszust, który podszywa się pod kolejne pomioty i zakłada firmy na inne osoby. Od lat oszukuje ludzi i znika. Znam tych ludzi i nic nie mogą mu zrobić. Obecnie pracuje w firmie Andersmeble z Żywca. https://www.facebook.com/uwaga.oszust.5 OSTRZEGAM!!!!!!!!!!

marcinrenew
19-08-2014, 17:23
Witam,
Proszę o jakiś namiar na schody.. tanie i dobre :)
schody ażurowe, dwubiegowe ze spocznikiem
Pozdrawiam

ziuta62
26-08-2014, 23:32
ELEWACJE - polecam forumowego Bartka-fighter1983 i jego kolegę Zbyszka Hołdę. Perfekcyjnie wykonane ocieplenie i tynki, materiał super jakości i dobre ceny. Poradzili sobie świetnie z wieloma utrudnieniami i niewygodnymi szczegółami, bo mam kilkadziesiąt rysi, które obrobili perfekcyjnie. Ekipa, której nie trzeba pilnować. Nie dość, że super fachowo to jeszcze miło, grzecznie i czysto.
Kontakt- fighter1983 na naszym forum
lub Zbyszek-601815765

dwiemuchy
27-08-2014, 12:34
Czy na tym forum ktos moze sie wypowiedziec o firmie Fullinstal ze Skawiny ?

Robili u mnie instalację - całkiem sensowna ekipa, ceny też rozsądne. Z mojego polecenia robili też*2 znajomymy instalkę i solary u moich sąsiadów - jakichś bardziej negatywnych opinii nie było.

Z gwarancją też nie bylo problemu - miałem jakieś drobniejsze usterki i wszystko naprawili. Całkiem sensowny serwisant od Vaillanta - p. Piotrek -też od nich.

Beata02
27-08-2014, 14:15
BIAŁA LISTA


Stan surowy Pan Adam nr. 605571139
Prace zostały wykonane solidnie i w terminie

Pan Marek nr. 601535074
Instalacja elektryczna zrobiona bardzo porządnie

Tynki Pan Piotr nr. 601247356
Tynki cementowo-wapienne wykonane prosto (piony , poziomy) ładnie zatarte.
Po zakończonych pracach zostawiony porządek.

Wylewki Pan Tomek nr. 501142625
Wylewki wykonane bez zarzutu

Wykończenia Pan Paweł nr. 884902104
Suche zabudowy, ocieplenie poddasza, gładzie, flizy, malowanie.
Pan Paweł często służy radą, nie unika niewygodnych prac,
utrzymuje porządek na budowie.
Jakość wykonanych prac w pełni zadowalająca.

misteroli
29-08-2014, 09:13
Godna polecenia ekipa stan surowy 4 tyg . konkretnej i fachowej roboty domek stoi łącznie z dachem


1. Robert Sikora z Marszowic tel. 600 328 847 - stan surowy otwarty (wybór tej ekipy dzięki forum Muratora)
Ekipa bardzo solidna, wszystko zrobione niemal idealnie.
Pracowali bardzo sprawnie i zawsze po skończonym dniu pracy na budowie był porządek.
SSO osiągnięty w 4 tygodnie robocze.


POLECAM !!!!!!!!!!











BIAŁA LISTA


Stan surowy Pan Adam nr. 605571139
Prace zostały wykonane solidnie i w terminie

Pan Marek nr. 601535074
Instalacja elektryczna zrobiona bardzo porządnie

Tynki Pan Piotr nr. 601247356
Tynki cementowo-wapienne wykonane prosto (piony , poziomy) ładnie zatarte.
Po zakończonych pracach zostawiony porządek.

Wylewki Pan Tomek nr. 501142625
Wylewki wykonane bez zarzutu

Wykończenia Pan Paweł nr. 884902104
Suche zabudowy, ocieplenie poddasza, gładzie, flizy, malowanie.
Pan Paweł często służy radą, nie unika niewygodnych prac,
utrzymuje porządek na budowie.
Jakość wykonanych prac w pełni zadowalająca.

koziarz
03-09-2014, 20:54
Witam
Szukam ekipy z malopolskiego do wymurowania paki w systemie porotherm profi możecie kogoś polecić?

mdziuba
05-09-2014, 09:19
Stan surowy otwarty gotowy.
Czas podziękować forum muratora i wspomóc innych budujących własnymi doświadczeniami i opiniami o wykonawcach.

Budowałem dom Marcel G2 z Archipelagu w okolicach Wieliczki. Ława fundamentowa szalowana, ściana fundamentowa z pustaku szalunkowego, ściany nośne i działowe beton komórkowy Termalica, strop żelbetowy, dach kopertowy kryty dachówką ceramiczną braas turmalin, dwa kominy. Dom udało się postawić w równe dwa miesięcy (oczywiście z przerwami technologicznymi, w sumie 32 dni robocze na budowie). Gdyby ktoś chciał o coś dopytać to proszę pisać: [email protected]

Biała lista:
Kierownik budowy:
Antoni Pilch, tel: 600 391 469. Miły, kontaktowy gość, nie robi problemów jak chciałem coś zmienić w projekcie, zawsze podjechał jak były jakieś wątpliwości. Cena 2 tyś za całą budowę w tym 10 wizyt na budowie.

Koparka:
Tomek z Wieliczki, tel: 695 241 507. Młody i dokładny gość. W sumie pracował u mnie 4 dni (miałem trochę równania działki). Koparka uczciwie pracował codziennie po 10 godzin, bez zbędnych przerw i bicia godzin. Cena 90 zł/h. Jakbym wiedział że tyle to zajmie to pewnie bym na początku wytargował niższą cenę.

Ekipa budowlana:
Usługi ogólnobudowlane Piotr Chmielik, http://chmielik.com.pl/, tel: 517 445 160. W sumie najważniejsze osoby na budowie więc opisze dokładnie. Ekipa 10 osobowa, właściciel, gość koło trzydziestki, cały czas pracuje z ekipą i pilnuje pracowników. Tempo pracy bardzo szybkie, dzięki czemu nie trzeba poświecić całego urlopu na budowę. Nie ma problemu jak chciałem coś zmienić lub dodać do ustalonego zakresu prac. Właściwie większość dodatkowych rzeczy była zrobiona gratis. Panowie codziennie sprzątają po sobie, zero alkoholu , nawet najmniejszego piwa w upały. Szef ma przy sobie alkomat:) Maja cały swój sprzęt wiec jedyne co domawiałem to koparkę. Ściany i dach zrobione super, dobra dbałość o detale, malkontent zawsze by się do czegoś doczepił, ale jest naprawdę ok. Jedyna uwaga: Szef firmy jest uczulony na wiedzę z internetu, wiec jak ktoś coś przeczyta a nie sprawdzi dokładnie to dostanie „zje…be” :). Cena za budowę 45 tyś, miałem oferty od 30 tyś do 70 tyś, ale te najbardziej odbiegające odrzuciłem od razu. Jakby ktoś dzwonił to niech powie że ma numer od Marcina z Krainy Deszczowców (Trąbki) (na 5 z 6 lań betonu padało w trakcie lania lub zaraz po, wiec było sporo pracy przy zabezpieczaniu betonu. Za tą pracę szacun dla ekpiy, goście się nie oszczędzali.

Skład budowlany:
Dacholand z Mogilan, kontakt do Łukasza Lisa: 533 865 997. Mają praktycznie wszystko na miejscu. Cześć materiałów kupowałem jeszcze w tamtym roku aby odliczyć VAT i mimo tego nie było problemów ze zwrotem. Dowożą wszystko na czas. Jak ktoś będzie brał materiał na cały dom to można wytargować spory rabat. Można zamówić towar i przyjechać zapłacić hurtem za kilka rzeczy naraz (można płacić kartą). Proszę się powołać na mnie lub na Chmielika, od razu jest rabat.

Transport materiałów sypkich:
tel: 506 084 760 – uczciwy gość i dobre ceny. Mają bazę koło Gdowa. Przykładowo za 20 ton kamienia drenażowego 8-16 zapłaciłem 1000 zł.
Tel: 509 754 484 – tez firma z okolic Gdowa, cena 500 zł za czteroosiowe auto piasku do zasypu fundamentów.

Szara lista:

Dach Styl, Kraków, ul. Nad Serafą przy wjeździe od Wieliczki. Teoretycznie wszystko ok, ale drobny niesmak pozostał. Kupiłem u nich w tamtym roku kompletny materiał na dach, w sumie ponad 40 tyś PLN. Został mi jeden kominek wentylacyjny i trochę dachówki i niestety nie mogę tego oddać :( Panowie tłumacza się tym ze maja zamknięty rok księgowy, chociaż mogliby to ode mnie odkupić za złotówkę i sprzedać komuś za złotówkę, doliczając wyższa cenę w innej pozycji. Ale się nie chcę, więc niesmak pozostał, szczególnie że wpłaciłem kasę rok temu a materiał odebrałem teraz. Cena za dachówkę ok, ale wszystkie dodatkowe akcesoria typu folia kalenicowa, wkręty, membrany itp. drogie wiec warto szukać gdzie indziej.

Czarna lista:
Pogoda :) Może dlatego że miałem do niej pecha to miałem szczęście do ludzi wiec czarna lista jest pusta.

Uwagi:
Poproście wykonawcę o dokładne zestawienie materiałów. Wszystkie lekkie rzeczy typu folie budowlane, taśmy, gwoździe, pianki, łączniki ciesielskie, stopnie i ławy kominiarskie itp. kupujcie przez internet. Jest dużo, dużo taniej. Jeżeli możecie to dzwońcie i szukajcie osób które przywożą rzeczy typu piasek, kamień itp. Kupcie wcześniej i zostawcie na działce.. U mnie weszło 16 auto do zasypki, koszt auta 500 zł, gdybym nie potrzebował tego na już to może by się udało zaoszczędzić sporo kasy.

Uff. Spłaciłem dług względem forum :)

celeim
05-09-2014, 14:08
czy mozesz napisac jakiej firmie zleciles naprawe i czy bylo ok?

Potwierdzam w całej rozciągłości opinie o tej firmie.Byłem ich klientem kilka lat temu,niestety sprawy serwisu wyglądają skandalicznie .Moje wrażenie jest takie,że jeszcze na początku jak kierował firma osobiście Karol Górecki było zdecydowanie lepiej .Teraz rządzi tam Krystian Górecki i firma najwyrazniej schodzi na psy.Interesuje ich tylko złapanie klienta,a nie jakieś tam pierdoły i reklamacje.
Naprawę zepsutej rolety zleciłem innej firmie ,bo nie mogłem się od nich tego doprosić.Jak gardzą taką robota ,to niech się gonią .
My tu musimy piętnować takie firmy ,może z braku klientów po prostu się zwiną !

cannon
08-09-2014, 18:58
Przepraszam ,że dopiero dziś odpisuję ,ale nie było mnie w Krakowie.
Zleciłem naprawę firmie Intech ale adresu nie pamiętam.Znajdziesz go w necie.
Naprawa odbyła się bez zarzutu,w środku zimy,mroznej zresztą .Zapomniałem tylko o tym,że mamy dwa piloty do żaluzji i został zaprogramowany tylko jeden :-( naprawiona żaluzja nie otwiera się górnym pilotem.

A skoro już sie rozpisałem to dopisuję kolejną laurkę dla firmy Super Tynki-Tomasz Zamorski www.supertynki.pl tel.601 667 101.
Tynki wykonane w lipcu i wszystko, jak to jest w zwyczaju tej firmy ,w najlepszym porządku .
Tynki równiutkie i gładziutkie!
Aż się boję czy Panu Tomaszowi nie poprzewraca się w głowie od tych wszystkich pochwał :-)

STYLWESTER
10-09-2014, 10:13
Witam.
Pilnie poszukuje sprawdzonej ekipy do ocieplenia budynku jednorodzinnego z zewnątrz gdyż umówiona wcześniej ekipa odmówiła w ostatniej chwili.
Będę wdzięczna za każdy namiar. Pozdrawiam

Olga_321
10-09-2014, 11:15
Z naszych ostatnich doświadczeń mogę dopisać na BIAŁĄ LISTĘ:

BRUKARZ:
Pan Damian Windak, firma BudMax, tel. 506 666 835
www.brukarstwo.info

Praca wykonana szybko, sprawnie i zgodnie z ustaleniami. Po zgłoszeniu drobnych usterek Pan Damian szybko je naprawił.

OGRODZENIE:
Pan Krzysztof Kwiatkowski, firma ogrodzenia-matrix, tel. 669-019-637, http://www.ogrodzenia-matrix.pl/

PRACE OGRODOWE:
Pan Michał tel: 721 449 594

życzliwy19
14-09-2014, 19:08
Czarna Lista:
Omijać z daleka firma od dachów, nazwa Jurbud lokalizacja Tarnów i okolice.
Wykonali u mnie dach z blachodachówki w tym oczywiście okucia kominów. Wszystkie kominy nieszczelne, oczywiście reklamacja przyszli pokleili taśmą na wierzchu blachy i sylikonami naciapali nic nie pomogło, dzwonie żeby to poprawili (kilka razy) "oczywiście przyjdziemy" i nic kase dostali mają Cie głęboko w d..ie. Odradzam wszystkim takich PARTACZY bez pojęcia o tym co robią.

robert.g35
14-09-2014, 21:46
BIAŁA LISTA

Witam
Chciałbym polecić Pana Pawła nr 884902104
wykonał u mnie gładzie,flizy i malowanie.
Pan Paweł dba o każdy szczegół, służy radą, nie unika nie wygodnych prac i utrzymuje porządek
na budowie przez cały okres jej trwania.
Z wykonanych prac jestem bardzo zadowolony

krakus73
18-09-2014, 14:40
Czy ktoś z Was może polecić kominiarza z okolic Gdowa do odbioru przewodów kominowych?

wilczus
23-09-2014, 08:59
Witam, gdzie w Krk lub okolicy zamawialiście kamień na blat kuchenny ? ktoś godny polecenia ? myślałam nad Pro-granitem z Niepołomic dopóki nie znalazłam nieprzychylnej opinii na forum ....

dorkaS
23-09-2014, 09:07
Akurat kamień nie na blat, ale kilka innych rzeczy w Wieliczce w firmie Krakam. W porównaniu z innymi taniej i nie było jęków, że czegoś się nie da. Dało się i dokładnie zgodnie z życzeniami.

Olga_321
03-10-2014, 10:56
Kamień na blat z montażem zamówiliśmy w firmie Milbart z Mszany Dolnej. Cenowo wyszło dużo korzystniej niż w innych punktach w Krakowie. Montaż bez zastrzeżeń więc mogę ich spokojnie polecić: www.milbart.com

Olga_321
03-10-2014, 10:59
Poszukuję stolarza do wykonania dwóch dużych pergoli na tarasie (południe Krakowa). Czy ktoś ma sprawdzony kontakt?

JDIT
03-10-2014, 17:03
Po dokonaniu kilku wycen, powierzyłam wykonanie mojego blatu panu Piszczkowi. Mogę go z czystym sumieniem polecić - wszystko zgodnie z projektem na czas ( co do minuty, a to się rzadko zdarzało na mojej budowie...)., blat na barek wzmocniony odpowiednią konstrukcją ( nie każdy chciał się podjąć wykonania),kamień dokładnie taki, jak chciałam ( satynowany). Mam opory przed polecaniem innych wykonawców, bo zawsze było jakieś, choćby "małe ale..." Tutaj nie mam wątpliwości, więc podaję namiary - warto sprawdzić:
Piszczek Jarosław Kamieniarstwo
tel. kom. 502 647 015
ul. Przylesie 1
30-444 Libertów
woj. małopolskie
I zdjęcie mojego blatu:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=244909&d=1393331312

Witam, gdzie w Krk lub okolicy zamawialiście kamień na blat kuchenny ? ktoś godny polecenia ? myślałam nad Pro-granitem z Niepołomic dopóki nie znalazłam nieprzychylnej opinii na forum ....

roots23
06-10-2014, 11:49
Witam, macie namiary na okna PCV z Dobczyc, Myślenic, Gdowa, Wieliczki? W miarę tanio, dobrze z wyceną i montażem?

wilczus
07-10-2014, 23:32
A zamawiał ktoś z was blat granitowy w firmie DARKAM na ul Babińskiego ?

albo ARKOM na ul .Półłanki ?

dostałam ciekawe wyceny z tych firm ,ale nie mogę znaleźć opinii ....
strach czy coś nie spieprzą ... :confused:

diablo74
13-10-2014, 20:49
W okolicach Proszowic radzę unikać firmy budowlanej Maciej Piątek Sławomir Grajek, chyba że ktoś narzeka na brak adrenaliny, stresu i posiada nadmiar pieniędzy na poprawki po tych nieudacznikach.

roots23
22-10-2014, 17:11
Poszukuję dobrych tynkarzy z okolic Dobczyc, Gdowa, Myślenic, Wieliczki

slusar
23-10-2014, 22:42
poszukuję dobrych tynkarzy z okolic dobczyc, gdowa, myślenic, wieliczki

poltynk

jasiek1985
28-10-2014, 13:06
Ostrzeżenie przez duże O! przed pseudo-firmą która nazywa się BUD KACZMARCZYK vel Krzysztof Kaczmarczyk z Lipnika koło Myślenic. Występuje tez pod mailem kasiulenka@ coś tam po małpce lub telefon 507256723
Nie będę więcej pisał bo ten koleś wysyła smsy z pogróżkami więc zwyczajnie się boję. Jakby ktoś był zainteresowany wyczynami budowlanymi tego pana to chętnie opisze na priva. W każdym razie proszę mi wierzyć - należy go omijać szerokim łukiem!
Pozdrawiam
Jasiek

Piotr_M
31-10-2014, 15:53
Część,
poszukuję sprawdzonego serwisanta kotła de Detrich - Kraków i okolice.
Bardzo proszę o podpowiedzi.

Aneta1499
02-11-2014, 19:14
Czarna Lista
masakra, sprawa w sądzie , trzymajcie się z dala!!

Urzędowski Sławomir Firma Stolarsko-Montażowa
os. Stalowe 11 m. 19 Kraków
Małopolskie Polska
601084052

Potwierdzam, zamówiłam meble 3 miesiące temu, wpłaciłam zaliczkę 2000 zł i nadal nie ma ani mebli, ani pieniędzy i prawdopodobnie nie będzie, jutro sprawa trafia na policję.

krakus73
03-11-2014, 21:10
Do białej listy dodaję elektryka, który wykonał u mnie instalację elektryczną:

Jacek Dybał, tel. 605 101 601, gość jest ze Skawiny, ale wykonuje instalacje w całej Polsce.

mathiasso
04-11-2014, 19:22
a montował ktoś tu z obecnych solary? szukam pilnie jakiegoś sprawdzonego fachowcy.

slusar
04-11-2014, 19:34
a montował ktoś tu z obecnych solary? szukam pilnie jakiegoś sprawdzonego fachowcy.

Sprawdz firmę FullInstal z Skawiny/Krakowa
Pozdrawiam

mathiasso
04-11-2014, 19:52
dzięki... sprawdzę ich, ten post widziałem... liczyłem że może ktoś jeszcze coś napisze :)

wprowadzony w błąd
04-11-2014, 22:18
do czarnej listy firm budowlanych z Krakowa dodaję Austrobud - za totalną ignorancję i niesłowność. Właściciel od pół roku wodził za nos obiecując terminy, następnie je przesuwając a na koniec nie ma nawet odwagi odebrać telefonu. Omijać proszę szerokim łukiem.

fighter1983
04-11-2014, 22:38
do czarnej listy firm budowlanych z Krakowa dodaję Austrobud - za totalną ignorancję i niesłowność. Właściciel od pół roku wodził za nos obiecując terminy, następnie je przesuwając a na koniec nie ma nawet odwagi odebrać telefonu. Omijać proszę szerokim łukiem.

Oooo jaka nazwa podobna. Proszę nie łączyć ze mną. To inna firma. Mam nadzieje ze wpisujący potwierdzi chociaż to jeden post na fm.

wprowadzony w błąd
04-11-2014, 23:21
Oooo jaka nazwa podobna. Proszę nie łączyć ze mną. To inna firma. Mam nadzieje ze wpisujący potwierdzi chociaż to jeden post na fm.

tak potwierdzam. Chodzi o AUSTROBUD (od Austrii). Zbieżność nazw przypadkowa.
Pozdrawiam,

fighter1983
04-11-2014, 23:30
tak potwierdzam. Chodzi o AUSTROBUD (od Austrii). Zbieżność nazw przypadkowa.
Pozdrawiam,

Dziekuje i przykro mi ze z firma o podobnej nazwie miales problem.

Jankel22
12-11-2014, 09:39
A ja mogę polecic firme Ban-kor-bet (www.bankorbet.pl) z Tarnowa. Doradzili mi i dostarczyli bardzo dobrą mieszankę przy budowie domu.

barlaw
08-12-2014, 09:41
Do czarnej listy chciałbym dodać brukarza Pana Artura Piotrowskiego z firmy AJO. Specjalizują się w układaniu kostki brukowej. Byłem z nim umówiony na 300m2 podjazdu. Uzgodniliśmy że wszystko ma być wykonane do końca października bo taki mam termin pozwolenia. Oczywiście zapewniał, że bez problemu zdąży. Czekałem na niego 4 miesiące. Najpierw był w szpitalu potem maszyna mu się przewróciła i był w Niemczech po części, potem ekipa miała wypadek i połowa pracowników w szpitalu potem znowu on w szpitalu itd. Na dwa tygodnie przed końcem października dowiaduje się że tego nie zrobi. Nie polecam.

konrad_30
11-12-2014, 19:21
ELEWACJA. Polecam usługi Pana Staszka Wisniewskiego. W zeszłym roku robił elewacje mojego domu która została zrobiona bardzo dobrze. Przed rozpoczęciem prac wszystko zostało gruntownie zabezpieczone łącznie z nadbitka która miałem już zrobioną i pomalowaną. Po każdym dniu pracy wszystkie odpady, śmieci itp. były zbierane także wokół budynku było czysto i tak co dziennie. Pan Stanisław był codziennie na budowie ( cały dzień) i miał na wszystko oko, gdy wyszedł mały problem z wykuszem został od razu rozwiązany. Pracownicy p. Staszka zdyscyplinowani, widać że wiedza kto rządzi, i przede wszystkim znają się dobrze na tym co robią. Materiał zamawiałem sam jednak gdy czegoś brakło nie było problemu żeby p. Staszek wsiadł w swoje auto i pojechał na skład, tak samo z tynkiem zamawiałem ja a przywiózł p. Staszek. Jak wspomniałem materiał kupowałem i zamawiałem sam jednak nie było żadnego marnotrawstwa. Zawsze doradzał gdy mieliśmy jakieś wątpliwości czy zrobić tak czy tak. Po tak dobrze zrobionej elewacji i przy tak dobrej ekipie zdecydowaliśmy polecić p. Staszka koleżance która w tym roku skorzystała z jego usług i również tak jak my jest bardzo zadowolona z elewacji swojego domu. Zapraszam do mnie, chętnie pokaże wykonana elewacje przez p. Staszka.
U mnie SNIEŻNO BIAŁA LISTA.

Storczyk007
12-12-2014, 14:17
Proszę o polecenie firmy do tynków i wylewek (mogą być firmy które robią obie prace mogą być też osobno od tynków i osobno od wylewek).
Wiem że SuperTynki są super, ale szukam jakiejś alternatywy.
Budowa na północy Krakowa.

barlaw
15-12-2014, 12:21
Kolejny brukarz do czarnej listy: Pan Tomasz Marel z firmy Marel Bruk. Specjalizuje się w kostce granitowej. Przez 2 miesiące wodził mnie za nos. Co tydzień miał rozpocząć pracę za tydzień. Nie odbiera telefonów. Nie polecam.

Czy ktoś może polecić brukarza od kostki granitowej? Na dwóch już się sparzyłem. Mam do ułożenia 250m2. Dziękuję.

Orchidea55
16-12-2014, 18:11
I ja dorzucę swoje trzy grosze do opinii na temat pracy ekipy p. Stanisława.
Wybraliśmy tą ekipę dzięki opiniom z forum, p.Staszek przyjechał, wycenił i umówiliśmy się na termin rozpoczęcia prac. Okazało się, że może u nas być wcześniej niż w umówionym terminie, co nas ucieszyło, ale prosiliśmy o telefon tydzień wcześniej żeby zamówić materiały.
Nastała cisza, aż do mojego telefonu w sprawie sprecyzowania co konkretnie mamy zamówić i nagle okazało się, że p.Staszek cytuje: "wchodzę do Państwa jutro", bez wcześniejszego uprzedzenia, tym samym bez materiałów... Ostatecznie "wszedł" kilka dni później.
Prace trwały ok.2 tygodnie, efekt końcowy można powiedzieć, że jest ok. Natomiast chciałem zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw dotyczących ekipy:
1. Pan Stanisław mimo że jest dość uprzejmy, chyba ma za dużo zleceń, bo pracował "na dwa fronty" na dwóch budowach, przez co ekipa którą zostawiał u nas na budowie "koczowała" od 7 rano, a czasami nawet wcześniej do późnych godzin w zasadzie nocnych, bo odbierał ich ok. 22-23. Zatem panowie przez kilka godzin nudzili się czekając na szefa.
2. Pan Staszek lubi sobie ułatwiać pracę, dlatego przy wszelkich trudnościach napotkanych po drodze, winę widział tylko u innych wykonawców, zamiast skupić się na rozwiązaniu problemu. Często jego sugestie wymagały dodatkowych zakupów materiałów, które nie zostały później użyte...
3. Ochota do prac wykraczających poza pewien schemat była też bardzo marna. W efekcie pod wiatą na ścianie mamy na wierzchu "pętelkę" z kablem antenowym, gdyż panowie zamiast go wcisnąć pod styropian, stwierdzili że mogę sobie podciąć belkę drewnianą żeby to schować przed kładzeniem styropianu. Pewnie bym to sam zrobił, tyle tylko że powiedziano mi o tym wieczorem, a z rano już był kładziony styropian. Zresztą naprawdę prościej było to schować pod styropianem tak jak inne instalacje...Tylko komuś się nie chciało...
4. Ocieplenie budynku, to dość brudzący temat, ale syf jaki pozostawiła po sobie ekipa w udostępnionym garażu... szkoda gadać. Przy okazji rozbito mi kilka rzeczy, mimo że była tak składowane iż nie było prawa aby coś im się stało...
5. Zniszczenie materiału, który można było zwrócić, m.in. styropianu, bo panowie wykorzystali go jako podkłady zamiast drabin czy rusztowania. Zamawianie też nieadekwatnych ilości drobnych rzeczy, których nie da się już zwrócić. Zmarnowanie kilkunastu metrów podbitki, a w zasadzie desek i lakieru, gdyż pomalowano deski które były do odrzutu, a które mogliśmy wymienić na dobre...
6. I niestety na koniec najbardziej przykra sprawa - zniknęła pianka montażowa, która została zakupiona ekstra bo ponoć brakowało, obawiam się że przy okazji też "zginęły" inne drobiazgi...

Dlatego reasumując, była to najgorsza ekipa jaka u nas pracowała, a było ich sporo. Z przykrością stwierdzam, że choć jakość robót jest do przyjęcia, to niestety dla p.Stanisława nie liczy się dobro klienta, tylko kasa... Zresztą podkreślał to wielokrotnie, niby w żartach. Tylko żart śmieszy raz, może dwa...
Nie wiem też czym wytłumaczyć fakt "zaginionych" przedmiotów. Przez rok na budowie nie zginęło nic, nawet jak nie było zabezpieczone. Może ktoś powie, że to drobiazgi? Ja powiem, w profesjonalnej ekipie takie sytuacje nie mają miejsca !!!

Z przykrością też stwierdzam, że nie do końca należy sugerować się opiniami wystawionymi przez użytkowników forum, którzy mają status OLIMP FORUM...

Dlatego kończąc, sugeruję wszystkim kolejnym klientom firmy, aby bacznie przyglądać się pracy tej ekipy i najlepiej rozliczać ich z najdrobniejszych rzeczy, sugeruję też ustalać z nimi plan pracy aby móc zawczasu coś skorygować.

Tak że niestety ale CZARNA LISTA

Czyli niestety potwierdziły sie wszystkie moje obawy. Krakus73 równie dobrze mógłbym podpisać się pod Twoim tekstem tak jakbym sam go pisał. U mnie co prawda nic nie zginęło, albo tak dokładnie nie sprawdzałem, ale pod wszystkimi innymi uwagami się podpisuję, łącznie z "żartami" szefa ekipy.
Pozdrawiam

Czytam i nie wierzę że chodzi o ta sama osobę. Pan Staszek w zeszłym roku robił elewacje mojego domu i to co tu czytam w głowie mi się nie mieści. Na początek chciałem uprzedzić że nie jestem w żadnej sytuacji rodzinnej i innych takich z p. Stanisławem. Elewacja mojego domu została zrobiona bardzo dobrze, przed rozpoczęciem prac wszystko zostało gruntownie zabezpieczone łącznie z nadbitka która miałem już zrobioną i pomalowaną. Po każdym dniu pracy wszystkie odpady, śmieci itp. były zbierane także wokół budynku było czysto i tak co dziennie. Pan Stanisław był codziennie na budowie ( cały dzień) i miał na wszystko oko, gdy wyszedł mały problem z wykuszem został od razu rozwiązany. Pracownicy p. Staszka zdyscyplinowani, widać że wiedza kto rządzi, i przede wszystkim znają się dobrze na tym co robią. Materiał zamawiałem sam jednak gdy czegoś brakło nie było problemu żeby p. Staszek wsiadł w swoje auto i pojechał na skład, tak samo z tynkiem zamawiałem ja a przywiózł p. Staszek. Jak wspomniałem materiał kupowałem i zamawiałem sam jednak nie było żadnego marnotrawstwa. Zawsze doradzał gdy mieliśmy jakieś wątpliwości czy zrobić tak czy tak. Nic, podkreślam nic na budowie nie zginęło. Po tak dobrze zrobionej elewacji i przy tak dobrej ekipie zdecydowaliśmy polecić p. Staszka koleżance która w tym roku skorzystała z jego usług i również tak jak my jest bardzo zadowolona z elewacji swojego domu. Zapraszam do mnie, chętnie pokaże wykonana elewacje przez p. Staszka, zresztą koleżanka również.
Także u mnie BIAŁA LISTA.

U mnie też było ok. tak że polecam

dyzu007
16-12-2014, 21:27
Proszę o polecenie firmy do tynków i wylewek (mogą być firmy które robią obie prace mogą być też osobno od tynków i osobno od wylewek).
Wiem że SuperTynki są super, ale szukam jakiejś alternatywy.
Budowa na północy Krakowa.

Co do wylewek polecam firmę Poltynk robili mi wylewki w piwnicy - super równe czego nie mogę powiedzieć o wylewach "supertynkow" które mam na parterze i pietrze kontakt Konrad 667 955 496
[email protected]

adamzzz
29-12-2014, 22:36
Czas podsumować rok budowy .
Z całej budowy najbardziej jestem zadowolony z ekipy która robiła mi stan surowy. Pracuje za granicą i budowali pod moją nieobecność, na budowie byłem chyba 2 dni. Praktycznie nic mnie nie interesowało w czasie budowy, cześć materiałów typu więźba, płyty i inne pierdoły załatwiał pan Mateusz i co ważne w dobrych cenach. Mimo młodego wieku jest to człowiek doświadczony i odpowiedzialny, dbający nie tylko o swój interes ale tez o dobro inwestora.Każdy kto buduje zdalnie tak jak ja wie ile znaczy dobry wykonawca.Cenowo nie byli najtańsi ale nie załuje żadnej złotówki wydanej na robociznę.
Co do samej wykonanej pracy to naprawdę jest ok. Mury super równe, żelbety czyli wieńce, słupy i nadproża również równo zrobione, dach wykonany starannie. Podsumowując godni polecenia
Biała lista-Madejbud z miejcowości Pcim. Mateusz Madej 607134648

Pan Patryk Ignaczak z hurtowni 3wdb z Oświęcimia. Kupiłem u nich materiały w bardzo dobrych cenach. Silikaty kupiłem taniej niż w najtańszym sklepie internetowym, siatkę zbrojeniową z transportem taniej niż na Allegro bez, xps- a taniej nie widziałem, i ostatnio styropian i wełnę tez w bardzo dobrych cench. Najważniejsze to negocjowanie cen. Towar zawsze na czas i taki jak powinien być, wzorowy kontakt, widać ze temu Panu zależy na klientach.
600421837

Do białej listy dopisze tez elektryka. Pan Zbigniew Sładek instaler. Praca wykonana fachowo, szybko i tak samo pan Zbigniew wszystko załatwił sam. Moja rola ograniczona została tylko do rozplanowania instalacji co gdzi chce mieć ( z pomocą elektryka) i na końcu zapłaty za wykonaną prace. Pan Zbigniew zorganizował wszystko łącznie z kompletem materiałów typu kable, peszle, rozdzielnia, cały odgrom, otok, szpilki i masę pierdółek, załatwił też koparkę i wszystko dobrał w czasie. Jedyne zastrzeżenia mogę mieć do sposobu kucia bruzd. W paru miejscach na cienkich ścianach wypchali mur z drugiej strony.
Niedogadalismy tez sprawy puszek które zostały zbyt płytko osadzone. Choć to chyba moja wina bo mówiłem ze tynk będzie cienkowarstwowy.
Całość elektryki i odgromu wyszło 14 tys. Niby drogo ale w tym mam full. Elektryka, odgrom, kabel zasilający 80 m i prace wykonana dobrze i kompleksowo.
W tym roku podstawowa cena u pana Zbigniewa to było 30 zł za punkt .
692121797

Betoniarnia smolbet ze smolic. Beton odpowiedniej konsystencji, odpowiedniej ilości i bardzo dobrej cenie. Biała lista

Czarna lista. Betoniarnia podolsze koło zatora. Pierwsza gruszka dziwnie rzadka i małej pojemności zreszta kolejne tez nie takiej knsystencji jak powinny. Dodatkowo drożej niż u konkurencji.

Tynki. Supertynki. Nie wiem jak maja wyglądać prawidłowo wykonane tynki wiec co do jakości ścian nie mogę się wypowiedzieć. Jedynie zastrzeżenia mogę mieć do tego ze zatynkowali ok 40 puszek. Na plus dla firmy jest to ze zaproponowali ze przyjadą i znajdą ale na szczęście udało mi się znaleść osobiście.
Nie wiem czy wszystkie firmy tynkarskie maja w umowach zapisane normatywne zużycie materiału na 100 m2.
U mnie przy równych ścianach ( oprócz jednej) była prawie tona naddatku. Najważniejsza ze ściany trzymają piony i płaszczyzny.
Poniewaz jest to firma z aspiracjami do najlepszej na rynku uczciwie muszę umieścić ją na szarej liście. Głównie za te puszki i małe niedociągnięcia . Takiej firmie nie powinno to się przydażyć. Na szczęście pan Tomasz nie chowa głowy w piasek i jest gotowy poprawić wszystko co wybrednemu inwestorowi (czyli mi) się nie podoba. Prace zostały wykonane szybko i sprawnie.
Drugi raz tez bym ich wziął z tym ze byłbym podczas tynkowania i pilnował szczegółów.

gosia.kraków
30-12-2014, 08:37
dodaję do mojej białej listy:
fliziarza Adama Kędziora
parkieciarza Pawła Sudera
hydraulika Adama Cyrka
zakład instalacji sanitarnych Tomasza Chmiela (robił przyłącz wody i kanalizacji)

gosia.kraków
30-12-2014, 08:56
Moja biała lista na chwilę obecną:
stan surowy: Stanisław Kursa
ocieplenie domu: liderstan.pl Stanisław Kursa z ekipą
gładzie: liderstan S. Kursa
tynki : poltynk Tomasz Olszewski
dzwi zewnętrzne firmy wiatrak , parapety i itp. : firma"Nasze okna", Elżbieta Leśniak

Firenze
02-01-2015, 10:26
CZARNA:

Szczerze ODRADZAM firmę DREWEX z Krakowa, a o szczegółach napiszę wkrótce.

Także szczerze odradzam tę "firmę" .. Całkowity brak profesjonalizmu, "olewanie" Klienta, nieterminowość. Nie polecam.

Firenze
02-01-2015, 10:30
BIAŁA: Polecam DACHOLAND z Mogilan! Nas obsługiwał p. Rafał. Profesjonalnie, szybko, terminowo, dobre ceny i przede wszystkim bez nerwów. Szczerze POLECAM.

Cherii
04-01-2015, 23:46
Do CZARNEJ listy wykonawców w małopolsce dodać należy ekipę Pana Jacka Armaty z Tomaszowic pod Wieliczką.
Mega nierzetelny facet. Naobiecywał, uzgodniliśmy i podpisaliśmy Harmonogram rzeczowo - finansowy i na tym by się skończyło. Zostawił Nas na początku robót I etapu wykonania piwnic i nawet nie zdążyliśmy przed zimą wyjść z ziemi. Okazało się, iż ma niewielkie moce przerobowe a podjął się zbyt wielu budów.
Tak na marginesie Pan Armata jak się później okazało nie ma żadnej zarejestrowanej firmy, gdyż zdołał ją zamknąć pod koniec 2012 o czym nie raczył poinformować.
Pomimo, iż trafił do Nas z polecenia szczerze NIE POLECAM.

Katarzyna9
08-01-2015, 12:29
Również gorąco polecam firmę LIDERSTAN !!!! Nie spotkałam się jeszcze z tak solidną firmą, która wykonuje prace tak dokładnie, fachowo i za niewielką cenę patrząc przez pryzmat końcowych efektów. Potrafią zrobić wszystko, od fundamentów, dachu, po regipsy czy elewacje. Zaufałam im przy każdej pracy budowlanej i się nie zawiodłam. Zajrzyjcie na ich stronę internetową, bo warto: liderstan.pl
Mogę z czystym sumieniem polecić i bez porównania z innymi firmami,z którymi miałam do czynienia.

Balto
08-01-2015, 21:53
Pierwszy post i od razu reklama - ech można by to troszku kulturniej robić a nie tak na pałę i po oczach....

fighter1983
08-01-2015, 22:28
Również gorąco polecam firmę LIDERSTAN !!!! Nie spotkałam się jeszcze z tak solidną firmą, która wykonuje prace tak dokładnie, fachowo i za niewielką cenę patrząc przez pryzmat końcowych efektów. Potrafią zrobić wszystko, od fundamentów, dachu, po regipsy czy elewacje. Zaufałam im przy każdej pracy budowlanej i się nie zawiodłam. Zajrzyjcie na ich stronę internetową, bo warto: liderstan.pl
Mogę z czystym sumieniem polecić i bez porównania z innymi firmami,z którymi miałam do czynienia.
Panie Stanislawie :) z Pana strony info:
Stanisław Kursa – właściciel firmy


Kobylec 252
32-740 Łapanów
tel:
i teraz konfrontujac to z informacjami zawartymi w profilu:
Katarzyna9 (http://forum.muratordom.pl/member.php?211132-Katarzyna9)
http://forum.muratordom.pl/images/mdom_statusicon/user-offline.png
WITAJ, czytaj i pytaj... :)http://forum.muratordom.pl/
ZarejestrowanyJan 2015SkądŁapanówKod pocztowy32-740




Smiem myslec, ze 32-740 Łapanów jest metropolia wielkosci no najmniej Warszawy, skoro takiiiii zbieg okolicznosci nastapil, ze firma z Lapanowa jest polecana przez jednopostowca z Łapanowa. Wikipedia mowi ze łapanów w 2006r mial 1000 mieszkanców...
No cud nad cudy sie wydarzył, ze akurat Katarzyna z Łapanowa poleciła Stanisława z Łapanowa :)

Są 2 mozliwości:
1 - wydarzył się cud
2 - ma Pan Panie Stanisławie wszystkich forumowiczów za skończonych idiotów

Natomiast skoro taki Pan jest rewelacyjny - zapraszam serdecznie do wspolpracy jako moj podwykonawca. Tyle ze ja oczekuje od Pana tylko wykonania elewacji - bo w tym jestem wyspecjalizowany. Jak ktos jest od wszystkiego - to jest do niczego... no ale moze sie myle?
Powaznie - jak chce Pan wspolpracowac - zapraszam - w zakresie ETICS na materiałach takich jak w mojej stopce.

Katarzyna9
09-01-2015, 15:21
Proszę nie oceniać mnie swoją miarą. Mam prawo wyrazić swoje zdanie i to robię. Jeśli sprawdza Pan dane to proszę dokładnie,pan Stanisław nie jest z Łapanowa. Poza tym co w tym dziwnego, że wybrałam osobę z mojego otoczenia? A co do elewacji to proszę się kontaktować z Panem Stanisławem,bo mnie to nie dotyczy. Poza tym co w tym dziwnego, że jest fachowcem w każdej dziedzinie? Dla chcącego nic trudnego- ale widocznie dla Pana to problem :) Mimo wszystko pozdrawiam.

dorkaS
09-01-2015, 19:18
Pani Katarzyno, nic prostszego by uwiarygodnić swoje opinie - proszę stworzyć własny wątek, opowiedzieć co i jak i z czego było robione. Tu przybywa zbyt wiele osób robiących dokładnie to, co Pani. W dodatku poprzedni Pani wpis jest dość standardowo brzmiący, stąd nieufność Forumowiczów. Fachowiec wieloczynnościowy to często zmora budujących, choć perełki też się wśród nich trafiają.

Katarzyna9
09-01-2015, 20:58
Pani Katarzyno, nic prostszego by uwiarygodnić swoje opinie - proszę stworzyć własny wątek, opowiedzieć co i jak i z czego było robione. Tu przybywa zbyt wiele osób robiących dokładnie to, co Pani. W dodatku poprzedni Pani wpis jest dość standardowo brzmiący, stąd nieufność Forumowiczów. Fachowiec wieloczynnościowy to często zmora budujących, choć perełki też się wśród nich trafiają.
Pani Dorko, tak też miałam zrobić, lecz teraz stwierdzam,że to bez sensu udowadnianie komuś na siłę,że ja to ja. Może i mój wpis był standardowo brzmiący, jednak wyraziłam poprostu swoją szczerą opinię na temat firmy,z której jestem bardzo zadowolona, bo myślałam, że o to też chodzi na tym forum. Ale patrząc tym tokiem myślenia czy nie powinniśmy podejrzewać każdej osoby wyrażającej negatywne zdanie na temat danej firmy, że to konkurencja?
A co do firmy to nikt nikomu nie nakazuje wybierać firmy, a mój wpis chyba nie zrobił nikomu krzywdy? Chciałam polecić solidną firmę, ale jeśli ktoś oskarża mnie o podszywanie się pod kogoś, to widocznie jestem zbyt uczciwą osobą, która trafiła na nieodpowiednie forum.
Życzę fachowców i pozdrawiam :)

fighter1983
09-01-2015, 21:52
Pani Katarzyno
W takim ukladzie jezeli na prawde Pani intencje byly czyste i jest to firma godna polecenia - przepraszam najmocniej. nie mniej jednak prosze poinformowac Pana Stanislawa o tym wpisie i powaznie niech sie do mnie odezwie. Bardzo chetnie skorzystam z jego uslug w zakresie docieplen budynkow - jezeli jest faktycznie tak dobry jak Pani pisze - na 100% sie dogadamy i nawiazemy dlugofalowa wspolprace.
Dla mnie tez zmora jest znalezienie dobrych ludzi do pracy pomimo bardzo godziwej stawki jaka proponujemy pracownikom i firmom podwykonawczym.

Reakcja na wpis byla dosc standardowa, kazdy kto jest na tym forum dluzej niz rok widzial setki wpisow autoreklamy jednopostowcow. Stad tez jezeli aktycznie jest to jedno z setek autentycznych polecen - przepraszam najmocniej - nie takie mialem intencje

Balto
09-01-2015, 22:38
I jeszcze jedna uwaga: na forum jest iluś wykonawców, producentów i tak dalej. Pojedyncze chyba tylko istoty wchodziły i krzyczały: "narody klękajcie bo ja jestem najlepszy w tym co robię". Można być rewelacyjnym - ale zawsze trafi się ktoś kto coś może zrobić lepiej. Poza tym to czy ktoś wie co mówi, bez problemu można zweryfikować zadając kilka pytań: a po co, a dlaczego, a jak.
Przecież można na FM wrzucić kilka zdjęć to robił pan XY - u mnie, wtedy siądą teoretycy i fura praktyków i albo pocmokają z zadowoleniem albo objadą jak pewnego burego zwierza. Prosimy o zdjęcia.

gruby22
11-01-2015, 13:45
Witam wszystkich kojaży ktoś firme remontowo budowlaną Andrzej Zieba z okolic myslenic ( Stróża) potrzebuje opini na jej temat . Dziekuje:-)

basteklisia
14-01-2015, 12:51
Witam wszystkich serdecznie. Jestem tutaj nowy dopiero wczytuje sie we wszystkie watki..
A juz potrzebował bym waszej pomocy:)
Otorz otrzymałem pozwolenie na budowe domku jednorodzinnego i poszukuje rzetelnej ekipy budowlanej a ze troszku goni mnie czas bo chcialbym zaczac juz na wiosne.... wiec moze polecicie jakas/jakies Firmy z Tarnowa/Dabrowy Tarnowskiej i okolic i nie tylko
Z góry Dziekuje za pomoc

GoksaP
22-01-2015, 14:42
Poszukuję firmy, która wykonana SSO w miejscowości Narama (gm. Iwanowice) - przy trasie S7 (koło Michałowc).

Ktoś ma kogoś godnego polecenia?

kanibal18
25-01-2015, 20:29
Witam Wszystkich,

Polecam z mojej strony znaną tu ekipę FRB Ślusarczyk (Piotr Ślusarczyk).
Potwierdzam ich fachowość i świetną robotę jeżeli chodzi o zabudowę poddasza. Spokojnie można Panów zostawić i działają z najwyższa precyzją. Wszystko konkretnie, zgodnie z planem i bardzo porządnie. Posiadają wiedzę, doświadczenie i używają odpowiedniego sprzętu z najwyższej półki. Są zorganizowani i zostawiają co istotne porządek! Cena adekwatna do jakości usług.

Kontakt m.in. tutaj:
https://www.facebook.com/FRBSLUSARCZYK
http://pslusarczyk.pl/

Pozdrawiam

slavexx
27-01-2015, 17:34
Pierwszy wpis i od razu krótkie podsumowanie budowy. Na tą chwilę zostałotylko malowanie. Dziękuje forum za sprawdzone namiary, ale niestety nie wszyscy się sprawdizili jak należy .
Na początek bezproblemowi wykonawcy :
Dachówka Creaton Firma Podwyszyński -przyjemna i profesjonalna obsługa (dziękuje Panu Robertowi) dachówka wygłąda ładnie i spełnia oczekiwania.

Leszek Biskup (elektryka) - wszystko sprawnie, według ustaleń, w tym podłączenie agregatu prądotwórczego.

Pan Stanisław (hydraulik) - system ogrzewania podłogowego + grzejniki, stacja uzdatniania wody, odkurzacz centralny, kanalizacja. Współpraca jak i wykonanie dobre, bez zastrzeżeń, odkurzacz jeszcze nie zamontowany.

Okna Oknoplast Wieliczka - precyzyjne pomiary i montaż, do tej pory bez zastrzeżeń i problemów. Zobaczę po kilku latach.

Drzwi wejsciowe i wewnętrzne Cal salon Hoff, montaż ekipa Wiesława Tora (polecany tutaj)- drzwi wejściowe zamontowane, wszystko bez zastrzeżeń. Z Montażu drzwi wewnętrzych jestem nie do końca zadowolony: oscieżnice dopasowane nie wszędzie dobrze, akrylowanie niedbałe. Same drzwi wygładają moim zdaniem bardzo ładnie.

Marian (fliziarz) - dość cieżko jesli chodzi o terminy, ale praca wykonana bardzo dobrze, a do tego przyjemny człowiek. Zaczynali prace od łazienek, dalej cały parter, schody i kominek.

Geodeta Paweł Zarębski (polecany na forum) - inwentaryzacja powykonawcza wykonana terminowo i w rozsądnej cenie. Także dodatkowo wykonał uzgodnienie szamba.

MK bruk - w 1 etapie wykonali podbudowe pod kostke, terminowo, bezproblemowo, a podjazd nie jest z latwych. Zobaczymy jak będzie z kostką.

Teraz niestety czas na mniej przyjemnych “fachowców”.:

Jerzy Dzięcioł (SSO) - jeżeli krótko - omijać szerokim łukiem, partacz i oszust. Wszystko było przerabiane. Sprawa jest w sądzie , zobaczymy jak się potoczy, ale podejscie do pracy nie do przyjęcia, zainteresowanych prosze o priv.

Ewa Celary - kierownik budowy który broni interesów i wykonania prac przez partaczy ( niezgodne ze sztuką budowania) i oszustów, a także zapomina droge na budowe . Nie współpracować najlepsze rozwiązanie. Jak się okazało w bardzo dobrych stosunkach z wykonawca SSO . Zgrani bardzo dobrze ). Takie krótkie podsumowanie.

I najbardziej zawiodłem się z bardzo polecaną i znaną tutaj firmą Supertynki :
Wszystko zaczeło się od wykonania tynków cemetowo-wapiennych i wylewek (podkreślam usługi byli zamowione razem) . Tynki wykonane dobrze, ale wszystkie puszki, gniazdka, otwory i własnoręcznie robiona wylewka bardzo ubrudzona warstwą tynków, niektóry kable przetarte (np do odkurzacza ). Wylewka wykonana w miare równo, chociaż przy montażu drwzi wejsciowych była rękawiczka w wylewce. Także liepej sprawdzić rowność sciań, mielismy naddatek materiału 8t (niestety nie byłęm w trakcie wykonania tynków, dla tego zweryfikować tego nie mogę ).
Ale najbardziej ciekawe rzeczy jeszcze bedą. Postanowiliśmy kontynuuwac wpółprace, bo szczerze mowiąc nie miałem wykonawcy gładzi + mysiałem wykonać poprawke gładzi po Jerzy Dzięcioł na ścianach pierwszego piętra i zabudowie g-k (jego pracy nawet nie będe kometować, dla zainteresowanych mam zdjęcia ), a Pan Tomasz zapewniał że gładz bedzie jak papier i poprostu perfekt, od razu do malowania Benjaminem Moorem ).
Po pierwszym nie bardzo precyzyjnym obejrzeniu (mysłałem że tak znaną firme nie trzeba sprawdzac z lupą ) wszystko było nawet ok, i Pan Tomasz zapewniał że farba przekryje wszystkie drobne usterki (oczywiście moim kosztem, chyba ktoś już na forum miał podobny problem z kilkukrotnym malowaniem). Ale po już precyzyjnym obejrzeniu z lampą krótko mowiąć tragedia, oczywiśćie dołączę zdjecia . I z tego momentu już Pana Tomasza na budowie nie mogłem zastać, tylko jego wspólnika co dla mnie też nie do końca przyjemne (widziałem go jeden raz), a umiwiałem się o wszystko z p.Tomaszem. Była propozycja poprawy prac, ale szczerze mowiąc słabo to widziałęm, bo miało to polegać na doszlifowaniu gładzi ( w niektorych miejscach już było widać poprzednie warstwy i tynk; i tak w końcu się okazało ze niektóre sciany dało się uratować robiąc od nowa ) . Dla informacji Materiał Smig - cena 21 zł od metra

Ale nawet nie to wszystko najbardziej w tej sprawie zderenwowało, po tych wszytkich negocjacjach i rozczarowaniu postanowiłem sprawdzić dokładną ilość wykonanych prac.
Tynki : róznica 109 metrów (rozliczono 610 - rzeczywistość 561) , gładz 179 metrów, poprawki pod gładź 49 metrów. W tej sytuacji p. Tomasz nazywał to pomyłką i poprosił jeszcze uzwgłednić tynki pod zabudową g-k (!) (nie za bardzo już ufałem, dlatego odkręciłem i sprawdziłem, było ledwo ponad 5-7 cm, a nie jak mi mówiono 30 cm ). Mam nadzieje że tylko u mnie była taka “pomyłka”.

I ostania kropka to poprawka wymiarów drzwi wewnetrznych w cenie 300 zł od drzwi. Nie potrafili wyciąc na wymiar jaki był podany nad każdymi drzwiami, to do tego dołączę zdjęcia jakośći wykonania. Niech każdy to sobie oceni.

Pozdrawiam wszystkich




301274301275301276301277301278

Gregory1980
27-01-2015, 23:37
Jak tu sie wpisać to próba :rolleyes:

Gregory1980
27-01-2015, 23:39
Witam jestem nowy na forum
Buduje dom pod Krakowem chciałem prosić o wskazanie dobrych fachowców od:

1) SSO - 180 m2 dom z poddaszem użytkowym

- fundamenty betonowe
- ściana zewnętrzna porotherm 25
- ściana wewnętrzna porotherm 11,5
- dach creaton domino

Jesli ktoś moze polecić to będę wdzięczny na ten etap pózniej bede pytał o SSZ i wykończenie
Prosze rownież jesli ktoś zna dobrą stolarkę okienną o podanie namiarów chodzi o drewnianą lub aluminiową . Jesli w złym wątku pytam prosze wybaczyć ale jestem nowy - bede wdzięczny za odesłanie do właściwego wątka.
Ah i jeszcze jedno czy ktoś wie czy faktycznie wchodzi ustawa o braku konieczności posiadania pozwolenia na budowę i na ile jest to realna sprawa.
Obecnie walczę z urzędem o klapnięcie pozwolenia i nie wiem fizycznie ile to jeszcze bedzie trwało
Z góry dzieki za pomoc
Grzegorz

kerajp
31-01-2015, 00:23
Szukam pilnie solidnej i niedrogiej ekipy, która wyremontuje mi mieszkanie w Krakowie- 66 metrów, wszystko do roboty, ale bez jakichś cudów. Podłogi w pokojach- deski do odnowienia (mam nadzieję) i cała reszta, łącznie z przygotowaniem, czyli zerwaniem tego, co teraz jest (mieszkanie ma 60 lat i jest w strasznym stanie). Możecie mi kogoś polecić, żebym się nie naciął i żeby nie puścili mnie z torbami?

robert.g35
05-02-2015, 22:17
Mogę z czystym sumieniem polecić pana Pawła 884902104
wymienianego wcześniej na forum.

start2222
08-02-2015, 11:20
POSZUKUJĘ dobrej, solidnej ekipy budowlanej do postawienia domku jednorodzinnego parterowego z poddaszem użytkowym 135m kw, dach dwuspadowy do SSO w okolicach Niepołomic, Bochni.
tel. 72 50 20 516

krakus73
08-02-2015, 13:11
POSZUKUJĘ dobrej, solidnej ekipy budowlanej do postawienia domku jednorodzinnego parterowego z poddaszem użytkowym 135m kw, dach dwuspadowy do SSO w okolicach Niepołomic, Bochni.
tel. 72 50 20 516

Polecam ekipę Roberta Sikory z Marszowic tel. 600 328 847, polecany już tym na forum, sami skorzystaliśmy z jego usług dzięki forum i nie żałujemy wyboru.

start2222
08-02-2015, 15:44
Ok, dzięki za poradę. Spróbuję skontaktować się właśnie z tym wykonawcą

krakus73
08-02-2015, 16:28
Możesz powołać się na Roberta z Niegowici :-)

TheSunn
12-02-2015, 11:30
Mogę z czystym sumieniem polecić pana Pawła 884902104
wymienianego wcześniej na forum.

Jakoś dziwnie Pana Pawła polecają osoby, które tyko po to się zarejesterowały. Ja miałam przyjemność spotkania z tym Panem - umówił się na wykończenie łazienki, później przełożył termin po czym już się nie odezwał, więc ja zdecydowanie nie polecam!

katka
16-02-2015, 17:44
Poszukuje „Inspektora nadzoru inwestorskiego” z okolic - Kraków, Wadowice, Skawina. Czy ktoś mógłby mi polecić kogoś godnego zaufania. Kogoś kto rzeczywiście będzie dbał o moje interesy i jakość budowy a nie tylko o swoje wynagrodzenie. Będę bardzo wdzięczna za namiary.

s_michal
18-02-2015, 07:10
Witam, może teraz ktoś już jest wstanie wypowiedzieć się na temat tego wykonawcy?

Dziękuję.


Czy słyszeliście o ekipie kierowanej przez Tomasza Jołda?
Czy możecie coś o niej powiedzieć?
Biła czy czarna lista?
Będęwdzięczny za wszelkie informacje.

Andrzej N
18-02-2015, 07:34
Witam.U mnie stan surowy otwarty budowała firma Bud-Technik ze Stróży koło Myślenic.Robota super.Na najwyższym poziomie.Cała budowa przebiegła sprawnie i bezproblemowo.Ściany proste.Fach ładnie zrobiony.Ludzie sumienni i uczciwi więc polecam.Tel do Pana Krzyśka 500 290 571

Andrzej N
18-02-2015, 07:36
Polecam Pana Krzysztofa Zięba ze Stróży.Tel 500 290 571.U mnie budowali.Fachowa sprawdzona ekip.Wszystko bez problemu.

adamzzz
18-02-2015, 21:03
I najbardziej zawiodłem się z bardzo polecaną i znaną tutaj firmą Supertynki :
Wszystko zaczeło się od wykonania tynków cemetowo-wapiennych i wylewek (podkreślam usługi byli zamowione razem) . Tynki wykonane dobrze, ale wszystkie puszki, gniazdka, otwory i własnoręcznie robiona wylewka bardzo ubrudzona warstwą tynków, niektóry kable przetarte (np do odkurzacza ). Wylewka wykonana w miare równo, chociaż przy montażu drwzi wejsciowych była rękawiczka w wylewce. Także liepej sprawdzić rowność sciań, mielismy naddatek materiału 8t (niestety nie byłęm w trakcie wykonania tynków, dla tego zweryfikować tego nie mogę ).
Ale najbardziej ciekawe rzeczy jeszcze bedą. Postanowiliśmy kontynuuwac wpółprace, bo szczerze mowiąc nie miałem wykonawcy gładzi + mysiałem wykonać poprawke gładzi po Jerzy Dzięcioł na ścianach pierwszego piętra i zabudowie g-k (jego pracy nawet nie będe kometować, dla zainteresowanych mam zdjęcia ), a Pan Tomasz zapewniał że gładz bedzie jak papier i poprostu perfekt, od razu do malowania Benjaminem Moorem ).
Po pierwszym nie bardzo precyzyjnym obejrzeniu (mysłałem że tak znaną firme nie trzeba sprawdzac z lupą ) wszystko było nawet ok, i Pan Tomasz zapewniał że farba przekryje wszystkie drobne usterki (oczywiście moim kosztem, chyba ktoś już na forum miał podobny problem z kilkukrotnym malowaniem). Ale po już precyzyjnym obejrzeniu z lampą krótko mowiąć tragedia, oczywiśćie dołączę zdjecia . I z tego momentu już Pana Tomasza na budowie nie mogłem zastać, tylko jego wspólnika co dla mnie też nie do końca przyjemne (widziałem go jeden raz), a umiwiałem się o wszystko z p.Tomaszem. Była propozycja poprawy prac, ale szczerze mowiąc słabo to widziałęm, bo miało to polegać na doszlifowaniu gładzi ( w niektorych miejscach już było widać poprzednie warstwy i tynk; i tak w końcu się okazało ze niektóre sciany dało się uratować robiąc od nowa ) . Dla informacji Materiał Smig - cena 21 zł od metra

Ale nawet nie to wszystko najbardziej w tej sprawie zderenwowało, po tych wszytkich negocjacjach i rozczarowaniu postanowiłem sprawdzić dokładną ilość wykonanych prac.
Tynki : róznica 109 metrów (rozliczono 610 - rzeczywistość 561) , gładz 179 metrów, poprawki pod gładź 49 metrów. W tej sytuacji p. Tomasz nazywał to pomyłką i poprosił jeszcze uzwgłednić tynki pod zabudową g-k (!) (nie za bardzo już ufałem, dlatego odkręciłem i sprawdziłem, było ledwo ponad 5-7 cm, a nie jak mi mówiono 30 cm ). Mam nadzieje że tylko u mnie była taka “pomyłka”.

I ostania kropka to poprawka wymiarów drzwi wewnetrznych w cenie 300 zł od drzwi. Nie potrafili wyciąc na wymiar jaki był podany nad każdymi drzwiami, to do tego dołączę zdjęcia jakośći wykonania. Niech każdy to sobie oceni.

Pozdrawiam wszystkich




301274301275301276301277301278

Widzę ze nie tylko ja nie do końca jestem zadowolony z super tynków. Może nazwa firmy powoduje ze my inwestorzy jakoś tak łatwiej powierzamy im prace w naszych domach. Bo przecież jak może nie być super? Jak supertynki. 8 ton naddatku to strasznie dużo. Ja miałem jakieś 800 kg a ściana krzywa była tylko jedna ( ta wypchana przez elektryka przy kuciu bruzd) jakieś 10 m2 też mnie na budowie nie było i nie mogę tego zweryfikować.Sam właściciel w każde miejsce poziomice przyłożył i nie miał zastrzeżeń. Generalnie wizja właściciela o tym jak to bedzie super się nie sprawdziła. Chcieli poprawiać no ale jak ktoś tego za pierwszym razem dobrze nie zrobi to i poprawić pewnie nie bedzie umiał305078305079305080

adamzzz
18-02-2015, 21:08
305081305082305083
Zwykle niechlujstwo i to jeszcze w strategicznym miejscu szpalety okien w salonie.
Mam pytanie do innych którzy maja tynki gipsowe. Też tak macie ze w jednym miejscu są jak kartka papieru a w innych bardziej jak cementowo wapienne? Podobno taka jest struktura materiału i na to wpływu tynkarz nie ma

Rom-Kon
19-02-2015, 08:44
Brak listew dylatacyjnych - przyokiennych więc są pęknięcia...

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=305081&d=1424289853

A tak po prawdzie to tylko tynk a nie gładź. Coś chyba w tym jest że tynkarz za swoją pracę dostaje 20zł z materiałem a gładzie robi się za 20-25zł i to bez materiału. ;)

adamzzz
19-02-2015, 09:29
To okurat jest niedokladnosc przy narozniku metalowym. Pęknięć nigdzie nie ma a listwy przyokienne są. I nie 20 a 26 zl m2.
Moze trzeba inaczej informowac klientow a nie tylko ze beda pojedyncze fleki na scianie.

Rom-Kon
19-02-2015, 10:07
To okurat jest niedokladnosc przy narozniku metalowym. Pęknięć nigdzie nie ma a listwy przyokienne są. I nie 20 a 26 zl m2.
Moze trzeba inaczej informowac klientow a nie tylko ze beda pojedyncze fleki na scianie.

Sorry ale wygląda to jak okno. A jeśli chodzi o jakość tynków to raz w życiu widziałem dobrze zrobione tynki gipsowe. Jeden raz na przeszło 20 lat! Tynk to tynk i mają być proste a gładź to nie tynk i się nią nie prostuje ścian tylko wygładza. Z tynkami cem-wap są większe problemy bo inwestorzy myślą że będzie gładko pod halogen tylko ze strukturą ziarna. A tu lipa...

...co do cen. Gładzie też są po 10zł i 30zł - bez materiału. Zależy od regionu. Ale materiał i przy tynkach i przy gładziach to około 6zł/m2 - czasem więcej a czasem mniej. Zależy od podłoża i materiału.

adamzzz
19-02-2015, 10:41
Ja rozumiem wszystko tylko że przez wizje wlasciciela jak to oni dobrze robią spodziewałem sie ze bedzie super a jest co najwyzej dobrze.

Niki111
21-02-2015, 09:56
Witam wszystkich
Czy ktoś może mi coś powiedzieć o firmie DOMLUX z Wisły. Czy firma godna jest uwagi

Rom-Kon
21-02-2015, 10:48
Witam,
o konkurencji mówi się dobrze albo wcale.
Niestety dzisiaj negatywnie...
Dane mnie było wykonywać gładzie po Supertynkach na Knauf Diamant-Inwestor dostal zapewnienie ze ich tynki kwalifikują się już tylko pod malowanie.
Finalny efekt-Mniej niż Zero.
Za 26pln/za mkw plus doplata do materialu-Można już oczekiwać.
Wiec Szanowni Inwestorzy -obudzcie się chyba ze powierzycie im jeszcze ocieplenie poddasza czym się już chwala.
Gdyby to poddasze było wykonywane U Mnie to już by to musiało być rozebrane
Nie narzekaj bo dzięki temu masz pracę. Ja też się cieszę jak mogę szpachlować całościowo ściany. Inna sprawa że Inwestorzy mogliby zaoszczędzić około 5zł/m2 i nie robić kwarcu tylko zostawić ścianę równo otynkowaną. Kwarcem krzywią ściany! A w moim odczuciu tynki nigdy nie będą zrobione tak by można było je malować. Nie ta estetyka - mnie to nie odpowiada... ale jeśli ktoś lubi mieć ściany jak w oborze czy chlewni (jak to mówi mój kolega) to już jego sprawa. Ale mi się to nie podoba.

Gregory1980
24-02-2015, 12:57
Witam Ponownie

Chciałem dziś zapytać forumowiczów o kwestie ewentualnego ocieplenia zewnętrznego domu - ekipa od SSO jest już na placu boju teraz przy dobrej pogodzie trzeba liczyć się z tym że w połowie roku będzie trzeba wykonać elewacje zewnętrzną - a nie którzy jak się zdążyłem zorientować mają już terminy na jesień.
Czy ktoś słyszał coś na temat Pana Rafała Skowrońskiego - z Bibic - Robi teraz stany surowe, ale i też kiedyś ocieplał i wykonywał elewacje :-)
Druga sprawa poszukuję pilnie wykonawcy schodów drewnianych , ale z konstrukcją samonośną - będę wdzięczny za podpowiedz
Trzecia ostatnia to ktoś od kostki brukowej ... bo widzę że na forum z tymi fachowcami kiepsko....
Trzeba wyłożyć prostą kostkę nostalita na powierzchni 102 m2 bez specjalnej gimnastyki :-)
Pozdrawiam wszystkich
Grzesiek

krakus73
24-02-2015, 13:06
Nie masz jeszcze SSO, a już myślisz o elewacji? A nie będziesz robił najpierw tynków w środku???
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego że jeśli zaraz po SSO zrobisz elewację to ... mury Ci nie wyschną jak należy...

Rom-Kon
24-02-2015, 15:59
Witam Ponownie

Chciałem dziś zapytać forumowiczów o kwestie ewentualnego ocieplenia zewnętrznego domu - ekipa od SSO jest już na placu boju teraz przy dobrej pogodzie trzeba liczyć się z tym że w połowie roku będzie trzeba wykonać elewacje zewnętrzną - a nie którzy jak się zdążyłem zorientować mają już terminy na jesień.
Czy ktoś słyszał coś na temat Pana Rafała Skowrońskiego - z Bibic - Robi teraz stany surowe, ale i też kiedyś ocieplał i wykonywał elewacje :-)
Druga sprawa poszukuję pilnie wykonawcy schodów drewnianych , ale z konstrukcją samonośną - będę wdzięczny za podpowiedz
Trzecia ostatnia to ktoś od kostki brukowej ... bo widzę że na forum z tymi fachowcami kiepsko....
Trzeba wyłożyć prostą kostkę nostalita na powierzchni 102 m2 bez specjalnej gimnastyki :-)
Pozdrawiam wszystkich
Grzesiek


Nie masz jeszcze SSO, a już myślisz o elewacji? A nie będziesz robił najpierw tynków w środku???
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego że jeśli zaraz po SSO zrobisz elewację to ... mury Ci nie wyschną jak należy...

Jak w deweloperce. Robota idzie bez oglądania się na takie szczegóły ;)

Gregory1980
25-02-2015, 16:09
A dziękuje wszystkim za uwagę i słuszność w wykonywaniu poszczególnych prac.
U mnie już są zakontraktowani ekipy od :
-SSO
-WOD-KAN
-ELEKTRYK
-TYNKARZ
-WYLEWKA
-INSTALACJA CO i CWU
teraz poszukuję dlatego :
-ELEWACJI
-KOSTKI
-SCHODÓW
- I OGÓLNEJ WYKOŃCZENIÓWKI
Dlatego właśnie o to pytałem - nie jak w deweloperce - to taki skrót myślowy był
Pozdrawiam i dzięki