PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18

Bajkonur
26-09-2016, 15:30
Do czarnej listy wykonawców dodaje firmę zajmującą się ogrodzeniami Dan Bud z Bochni ul. Krzeczowska http://www.ogrodzeniakrakow.eu/

A moje perypetie z tą firmę opisałem w tym (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?301705-Nowe-ogrodzenie-i-fuszerka) temacie.

mibas
29-09-2016, 22:43
moja Biała Lista:
- ekipa murarska, stan surowy, łącznie z kryciem dachu dachówką ceramiczną - p. Antoni Leśniak, tel. 696058189 - terminowo, bardzo solidnie i dokładnie, niesamowicie sympatyczna ekipa, plac budowy elegancko posprzątany - to że termin trzeba uzgadniać rok wcześniej też o czymś mówi..
- koparka - p. Krzysztof Chlebda, Dziekanowice - prawdziwy mistrz koparki - szybki i dokładny,
- p. Piotr Ślusarczyk - zabudowa poddasza, ocieplenie poddasza - bardzo sumiennie, bardzo dokładnie, terminowo, z użyciem materiałów i technologii najwyższej jakości, pilnował też aby inne ekipy przy swoich pracach czegoś w izolacji termicznej budynku przypadkiem nie popsuły,
- wkład kominkowy: Kominki Jurajskie, Kryspinów (k. ronda, naprzeciwko Orlenu) - warto się z nimi wcześniej skontaktować - Jotul ma co jakiś czas promocje na wybrane wkłady, można się wpisać na listę i gdy promocja się zacznie, to poinformują o tym,
- zabudowa kominka z instalacją DGP: p. Mirosław Mizera (http://kominki-krakow.com/)

maksiuuu
30-09-2016, 20:32
Witam wszystkich,
bo to mój pierwszy post na forum chociaż czytam od dość dawna, ale teraz zaczynamy budowę :)

na początek szukam opinii o architekcie z Niepołomic:
PAWEŁ MAŁEK "STRUKTURA"

ktoś słyszał, miał kontakt ?

Widzę ze nikt nie zna, no cóż.

A może ktoś może polecić dobrego architekta od adaptacji gotowych projektów najlepiej z Wieliczki/Niepołomic lub okolic.

Bastian01
03-10-2016, 14:07
Witam
Poszukuję namiarów firmy godnej zaufania w kwestii budowy swojego wymarzonego domu okolice Skawiny pod Krakowem.. (budowa beton komórkowy do stanu najlepiej SSO + elewacja lub bez) oczywiście jeśli firma zajmuje się kompleksowo całą budową to jeszcze lepiej. A i nie pogardzę za namiary na dobrego kierownika budowy.

JejoX
05-10-2016, 18:09
Witam,

Bardzo prosze o namiary na ekipy od wykończenia wnętrz , które mogłyby podjąć się kompleksowego wykończenia w domu jednorodzinnym 170m2.

Miejscowość : Tarnów

Pozdrawiam,

jal
09-10-2016, 18:56
Powoli domykamy budowę - tak więc mogę się podzielić swoją wstępną listą:
Czarna lista
stan surowy - Kazimierz Łabuz z ekipą - z Kasiny
flizy - Zdzisław Miętka - Krzywaczka - 602756334 - jedyny "fachowiec" którego wyrzuciłem z budowy przed zakończeniem prac
Biała lista
elewacje - "Leń-Bud" - Wojciech Łukaszek - 784161727
hydraulik - Karol Koczwara- 663140252
tynki - Krzysztof Kuciel - 793385222
schody - 608503835
elektryk - Artur - 889360344
wylewki - Tadeusz - gość ciężki w kontakcie ale robota fachowa - 602449580

adrux
11-10-2016, 20:45
Witam
Sam w to nie wierzę ale przeczytałem wszystkie 176 stron tego tematu w kilka dni sam nie wiem po co:D
Z tego co się okazało ekipy które zapisałem sie popsuły albo już nie pracują, została chyba tylko jedna którą opisze jak będzie po pracy. Znalazłem jednak kilka opinii które mi się przydały lecz nie wiem czy są one aktualne. Mianowicie jestem na etapie wieńca, dach ma być położony za ~około miesiąc(o ile pogoda pozwoli). Najkorzystniejszą ofertę na interesującą mnie dachówkę Titania uzyskałem w firmie Dacholand oraz Dekke. I tu właśnie mam dylemat. Korzystał ktoś może w ostatnim czasie z w/w? Nie zostało mi zbyt wiele czasu więc muszę mieć pewność że za miesiąc dachówka będzie na podwórku. Moje odczucia na tą chwilę:

Dacholand - droższa cena dachówki, niższa cena dodatków co mimo wszystko całościowo wyszło na niewielki + względem dekke. Skład bliżej inwestycji w razie braków.
Dekke - Pani Elżbieta na duży + przekonuje mnie obsługą, odpowiedzi @ praktycznie w ciągu 15min, elastycznie dostosowała cenę do w/w konkurencji, nakierowała mnie na interesującą mnie dachówkę którą realizowali w okolicy. Zwrot kaucji za palety możliwość wpłaty 20% kwoty w celu składowania zamówienia co praktycznie gwarantuje dowiezienie dachówki na czas. Może już od tego czytania jestem paranoikiem ale wygląda to tak dobrze że doszukuję się czegoś co może pójść nie tak:D
Tak więc proszę o opinię jeśli ktoś w ostatnim czasie korzystał. Opinie dacholandu całkiem świerze, dekke natomiast były chyba tylko 3-4 w tym polecanego przez wielu pana Tomka.

Busters
11-10-2016, 22:01
Juz gadalismy na priv, ale powtorze tutaj.
Kupowalem caly dach w dacholandzie(creaton titanie) i polecam z czystym sumieniem.
Wszystko terminowo bez najmniejszych problemow. Ze wszystkim mozna sie dogadac, wymienic, oddac.
Sprzedawca (P. Rafal w moim przypadku) nie robil zadnych problemow, z kazda dostawa staral sie jak mogl, aby mnie zadowolic, nie robil z niczym łaski i pomagal w miare mozliwosci. Na sam koniec zabraklo ponad 200 dachowek - nie bylo zadnych problemow z dowiezieniem takiej ilosci(bez zadnych doplat) mimo, ze bylo do mnie ponad 20km. Pod koniec zaginelo mi jeszcze ~100 klamer do gasiorow (nie wiem z czyjej winy czy ktos ukradl, czy kierowca zapomnial ich dac) nie sprawdzilem tego bo mnie nie bylo na miejscu wiec troche to moja wina. Klamry dostalem pozniej w gratisie wiec za to dodatkowo duzy plus bo wcale nie musieli ich dawac (100*1,5 =150zł)

mother_nature
12-10-2016, 08:06
Kupujemy w Dacholandzie z doskoku, bo jest najbliżej i tylko jakąś drobnicę, za którą nie chce nam się jeździć. Zimą mieli najtańszą stal a tak to ceny nie są porywające.

Niechaj
12-10-2016, 10:59
w Dekke kupowaliśmy płyty pir do ocieplenia - kontakt, cena, dostawa - super :)

AliciaS
16-10-2016, 17:06
Może trochę off topic, ale wolę ostrzec przed firmą "Matek" z Wysokiej koło Wadowic. Zwłaszcza właścicieli domów letniskowych na wypadek jakby chcieli wynająć im domek na Sylwestra. Obawiam się, że to ich nie pierwsza taka przygoda.

Teraz będzie moja przydługawa historia:

Wynajęłam ich do rozbiórki starego drewnianego domu. Dom groził zawaleniem na pobliską drogę, więc miałam nóż na gardle. Wynajęłam ich z oferii.pl

Rozbiórka domu i naprawa płotu poszła fachowo. Przez okres prac mieszkali w moim domku letniskowym wybudowanym obok, opiekowali się nim jak swoim. Pracownicy sprawiający wrażenie sympatycznych i uczciwych do takiego stopnia, że zgodziłam się wynająć domek letniskowy na Sylwestra zwłaszcza, że mieli zapewnioną u mnie pracę na ten rok przy dalszych remontach.

Po Sylwestrze telefonicznie mnie zapewnili, że zostawili domek w lepszym stanie niż zastali, a klucze oddadzą później.

Mimo to postanowiłam sprawdzić. Stan po Sylwestrze: rozwalone jedne drzwi wewnętrzne, stłuczone drzwiczki do piekarnika, połamane żaluzje, urwane drzwiczki od pieca kaflowego, urwany kontakt i słuchawka od prysznica, potłuczona znaczna część szklanek i talerzy. W piekarniku brytfanna uwalona centymetrową warstwą tłuszczu, jedna miska niedomyta z rzygowin. Mój polar był na balkonie, szlafrok na lodówce, nadpalona jedna poduszka, dętki z roweru wyciągnięte i pocięte, klapa od szamba ok. 2 m od szamba. Śmieci nie wyniesione z domku i już zaczynały śmierdzieć.

"Kupili" dużo mleka u sąsiadów i nie zapłacili. Z relacji sąsiadów to ponoć butelki po alkoholu walały się po drodze, petardami o mało nie spalili stodoły. W pobliskim sklepie spożywczym, którym podłapali zlecenie na malowanie dachu na ten rok, narobili długu na ok. 100 zł.

Zero woli rozliczenia się za szkody i wynajem i oddania kluczy (zamki już zmieniłam).

Do prac zaplanowanych na ten rok wynajęłam innych fachowców, którzy mi to zrobili o połowę taniej i o połowę szybciej;) czyli mimo strat wyszłam na zero. To co się nadenerwowałam to moje i chciałabym ostrzec wszystkich przed zbytnią ufnością w ludzką przyzwoitość.

prezo82
18-10-2016, 21:58
Witam,

Bardzo prosze o namiary na ekipy od wykończenia wnętrz , które mogłyby podjąć się kompleksowego wykończenia w domu jednorodzinnym 170m2.

Miejscowość : Tarnów

Pozdrawiam,

Znam dobrą parę. Pan Janusz 698138622 z tego co słyszałem to na ten rok podobno ciężko o termin

szymek008
24-10-2016, 20:30
Witam,

Czy ktoś może polecić firmę z okolic Miechowa, która wybuduje dom jednorodzinny do stanu surowego otwartego?

Dzięki!
Szymon

sacha
25-10-2016, 18:22
Witam,

Bardzo prosze o namiary na ekipy od wykończenia wnętrz , które mogłyby podjąć się kompleksowego wykończenia w domu jednorodzinnym 170m2.

Miejscowość : Tarnów

Pozdrawiam,

wpisać w gogle "firma nowaczek" - mają dobrą opinię.

alibaba123
26-10-2016, 10:24
OGRODZENIA - KAMIEN - WACEK - WACLAW +48 664 045 464. Pan z okolic Olkusza, brak komptentecji, wiedzy, tylko liczy zeby oszukac klienta i zrobic tak robote zeby potem trzeba bylo 3 razy poprawiac, robil u mnie ogrodzenie, panowie pili codziennie w pracy, musialem wziazc nowa firme ktora i tak nie byla w stanie poprawic tego co zrobili, jedynie rozbiorka ogrodzenia jest w stanie pomoc. Sprawa bedzie kontyunowala w sadzie. Dowiedzialem sie pozniej ze Pan wlasciciel robil ogrodzenie u sasiada to zapomnial zrobic fundametu zreszta u mnie kladli kamien na blocie, nawet nie raczyli oczyscic fundamentu. Takich ekip trzeba sie wystrzegac na odlegosc. OSTRZEGAM Wszystkich +48 664 045 464.

PrzyszłyBudowniczy
02-11-2016, 07:34
Czy ktoś zna firmę REM-BUD Grzegorz Piątek? Albo cokolwiek o niej słyszał? Mają stornę Od Piwnicy Po Dach, niby istnieją od 2005, ale w internecie cisza, żadnych opinii.

Edyta M
02-11-2016, 10:42
Czy ktoś zna firmę REM-BUD Grzegorz Piątek? Albo cokolwiek o niej słyszał? Mają stornę Od Piwnicy Po Dach, niby istnieją od 2005, ale w internecie cisza, żadnych opinii.

Nie ryzykowalabym Facet reklamuje sie wszedzie , a opinii na temat Jego pracy brak ( zwlaszcza iz posiada 11-o letnie doswiadczenie w branzy budowlanej )

PrzyszłyBudowniczy
02-11-2016, 19:50
No właśnie, chociaż nie natknąłem się na jego "marketing szeptany", co mnie napawa trochę optymizmem.
Niestety wszystkie firmy które dostaję z polecenia nie wystąpiły w tym wątku, zapytam więc jeszcze o:
- MB Budownictwo maciej broniowski, Jaworzono
- Agadom, Agata Padoł (znalazłem na forum pytanie o tę firmę, ale bez odpowiedzi)
- Raj budownictwo - Rafał Jankowski, Chrzanów
- Pan Niedźwiedzki z Koninek
- Rafał Dudzik

Ktoś coś o któreś z tych firm cokolwiek słyszał?

Ewapesto
03-11-2016, 11:41
My również szukamy wykonawcy do SSO. Szukaliśmy wśród ekip polecanych na forum. Jednak nadal mamy wątpliwości kogo wybrać. Polecany Krzysztof Romanek, czy Jarosław Skowron? Czy ktoś coś może się jeszcze wypowiedzieć odnośnie tych dwóch ekip. Pan Jarosław ma tutaj na forum poza pozytywnymi opiniami, również negatywne, ze swoimi komentarzami. Ma dobrą rozmowę marketingową, jednak zastanawiamy się czy równie dobry jest w wykonywaniu swojej pracy:) Z kolei o panu Romanku wiele nie znaleźliśmy.

Grzesiek2017
04-11-2016, 21:42
Witam, szukamy ekipy do budowy domu jednorodzinnego w okolicach Chrzanowa , macie kogoś godnego polecenia?

dorkaS
04-11-2016, 23:24
My również szukamy wykonawcy do SSO. Szukaliśmy wśród ekip polecanych na forum. Jednak nadal mamy wątpliwości kogo wybrać. Polecany Krzysztof Romanek, czy Jarosław Skowron? Czy ktoś coś może się jeszcze wypowiedzieć odnośnie tych dwóch ekip. Pan Jarosław ma tutaj na forum poza pozytywnymi opiniami, również negatywne, ze swoimi komentarzami. Ma dobrą rozmowę marketingową, jednak zastanawiamy się czy równie dobry jest w wykonywaniu swojej pracy:) Z kolei o panu Romanku wiele nie znaleźliśmy.

Bo słabo szukaliście :)
P. Krzysztof Romanek stawiał nam cały stan surowy, robił różne prace w środku domu. Cała ekipa pracowita jak mrówki, staranna i słowna do bólu. Gdybym jeszcze raz miała budować z nimi, to bardzo chętnie. Pooglądaj sobie mój dziennik.

prezo82
05-11-2016, 17:13
Witam. Ja zakończyłem SSO i teraz czekam na okna. Całość robiła mi jedna firma z której jestem bardzo zadowolony. Dom w stylu energooszczędnym bez najmniejszych progów cieplnych. Murowany z ytonga kryty dachówką zdjęcia na priv jak coś. Jest o młoda rodzinna firma z wieloletnim doświadczeniem. Tak dobra ekipa że cały dom odebrałem bez poprawek. Jedyne zastrzeżenia mam do dachowki ale to problem producenta bo się naciołem na simpla creatona. Firma działa głównie w powiecie Tarnowskim Dębickim i Mieleckim.Gość jest bardzo elokwetny słowny i kulturalny. Nr. Tel.694 147 879
Firma Bossman Pan Grzegorz

budimex
06-11-2016, 19:09
Dzień dobry:
BIAŁA LISTA wykonawców z okolic Chrzanowa / Alwerni około 30km od Krakowa
Ogólna budowlanka + dekarze: Pan Sławek Dudek 510-141-704 (Firma Budowlana Dudek)
Instalacje CO + wod kan Pan Sławek Czak 604-428-671
Instalacje elektryczne + alarmi + domofony Pan Tobiasz Biłka 575-964-799 (Firma SOLBIL)
Wszyscy powyżej fachowi, terminowi i dokładni!

P.M
07-11-2016, 08:26
Witam serdecznie wszystkich. Mieszkam na granicy Krakowa pierwszy raz wypowiadam się na takim forum ale myśle że warto podzielić się tutaj swoim doświadczeniem z remontem mojego domu. Dom został przezemnie nabyty parę lat temu i wydawało się początkowo że wazystko jest wporządku ale to było złudne przeświadczenie jak się potem okazało. Był problem z wilgotnością w 2 pokojach i łazience nie duży ale jednak był co powodowało poźniejsze problemy z nowo pomalowanymi pomieszczeniami. Miałam wcześniej 2 ekipy i zamiast rozwiązać problem i coś doradzić malowały pomieszczenia zwalajając wine na źle wykonana prace przez poprzedników bo tak jest najprościej. Naszczęscie ostatnia ekipa staneła na wysokości zadania i znalazła problem dlaczego tak się dzieje i go rozwiazała. Prace zostały wykonane już jakiś czas temu i jest wszystko tak jak powinno być. A plus tego został rozwiązany problem głośnych rur między sciana łazienkową a pokojem co było bardzo uciążliwe. Wprawdzie wiązało się to z lekkim remontem ale było warto to zrobić mino że w planie było tylko odświerzenie. Tak że z czystym sumieniem mogę polecić Pana Rafała Kopowskiego ( telefon do tego Pana 537 521 318 ) i jego pracowników bo wreszcie problem został rozwiazany i mam spokój. Jeżeli ktoś potrzebuję porządnej ekipy remontowej to z czystym sumieniem mogę tą firmę polecić jako że mam już doświadczenie również z partaczami.

Marton
21-11-2016, 08:38
Witam, proszę o namiary na solidnego kierownika budowy, który działa w rejonach na północ od Krakowa tj. Zielonki, Michałowice. Jeżeli macie kogoś godnego polecenia to wpisujcie proszę na białą listę. Dzięki!

Niechaj
10-12-2016, 19:54
do BIAŁEJ LISTY dopisuję:

- Dekarz p Rafał 603 234 231 - perfekcjonista! Zdjęcia mojego dachu w wątku ze stopki :)

- Elektryk Professional-House Jakub Jamróz 698 824 366 - pracowity, komunikatywny

Liliputek
10-12-2016, 21:53
Mamy już SSZ z instalacjami, więc mogę tworzyć listę :) Do niektórych wykonawców podaję namiary, innych z powodzeniem można znaleźć w internecie :)

Na poczatek BIAŁA lista:

Kierownik budowy - Paweł Tabor - młody, ale dzięki temu zwraca uwagę na szczegóły, zawsze można zadzwonić i poradzić się. Panie w banku twierdziły, że nigdy nie widziały tak ładnie uzupełnionego dziennika budowy. Tel. 514 447 475. Obsługuje głównie północ i wschód Krakowa :)

Geodeta - Bartosz Woiński - też młody, ale solidny, wszystkie prace wykonane w terminie, żadnej obsuwy

SSO - p. Piotr Brzezicki tel 506 984 010, ekipa nie jest najtańsza, ale też i nie najdroższa (z ofert które otrzymywaliśmy). Firma solidna, nie trzeba ich pilnować, terminowi, mieliśmy umowę (tańsze ekipy nie chciały podpisywać umów, a potem nie zjawialy się na budowie.. droższe ekipy dawaly trochę zaporowe ceny - ok. 80% wyższe niż p. Piotr). Nie piją, nie robią "na raty". Więźbę kupowali sami, bo mieli zaufany tartak.

Okna - firma YEST, korzystna cena, montażyści nawet kilka rzeczy podpowiedzieli, do montażu i termonowości nie mam zastrzeżeń

Tynki i wylewki - standardowo SuperTynki :) wszystko równiutko, idealnie, kontakt też bardzo dobry.

Dachówki - Dach Centrum, cenowo było dobrze, po zakupie reklamowałam niektóre dachówki i bez niczego wymieniali

Beton - Krak Bet - dobra cena, wzorowy kontakt z przedstawicielem

Stal - Sambud 2, tak samo zarówno cena jak i kontakt idealny

Garaż budowlany - Konstal - panowie przyjechali dokładnie w punkt, jak się umawialiśmy (co się chwali, bo na budowie nikt nie nocuje ;) ), garaż złożyli w 20 min.

Skład budowlany - Janmar z Minogi - cenowo lepiej niż na necie, przynajmniej to co my kupowaliśmy, akurat mieliśmy transport gratis. Tylko raz zawalili i pomylili towar, a raz zapomnieli powiedzieć o której będzie transport, ale na naszą współpracę składało się chyba kilkadziesiąt transportów, więc małe wpadki wybaczę :)

Drugi raz zamówiłam kontener z firmy Guliwer http://www.guliwer.pl/ wyszło taniej niż w Kontenerex, a na dodatek terminowo... mieli być o 9, to byli punkualnie. Nawet Pan mi zapakował trochę worków jak na mnie czekał ;) więc 100% zadowolenia.


Nie mieliśmy na tyle problemów, by wpisywać kogoś na czarną listę....

Ale do szarej wpisałabym firmę Kontenerex, która przywoziła nam kontener budowlany. Cenowo ok (dlatego nie czarna lista), ale umawiają się jakby totalnie mieli klienta gdzieś! Dzwonią o 7, że kontener jedzie... tata pojechał specjalnie na działkę... O 11 nadal ich nie ma! Zadzwoniłam, żeby już nie przyjeżdżali, bo mam ich gdzieś... O 11:20 kontener przyjechał i kierowca mówi, że wyjechał o 10!! Totalny brak szacunku do klienta ze strony firmy.

mega1000 to dziwna firma :) zamawialiśmy kominy. Cena chyba o połowę niższa niż kominy systemowe wiodących firm. jakość wykonania hmm widziałam ich pustak i pustak znanej firmy. Ten z mega1000 wygląda gorzej, czy ma to jakiś wpływ? nie wiem, wątpię. Natomiast dają materiały i nic poza tym, zero instrukcji, listy ... nie ma jak sprawdzić co jest do czego. Kazali składać na czuja... trochę bez sensu. Kani konsultantka się starała, ale z pustego i Salomon nie naleje... jakieś pokrywy były od innego komina, jeśli coś było źle to można było domówić, zareklamować, tylko to wszystko trwa, a ekipa nie mogła czekać paru dni... w efekcie kupowałam brakujące elementy w składzie. trudno :) Teraz kupiłabym kominy znanej polskiej firmy, trochę droższe ale ileż mniej nerwów :)


Kolejne ekipy w następnym zbiorczym wpisie ;) tylko zakończymy z nimi współpracę, by całościowo ocenić.

prezo82
27-12-2016, 12:52
Potrzebował bym informacje o cenach za zbudowanie poddasza gk z ociepleniem i bez sama konstrukcja i płyta 2 gk oraz cenę za ich szpachlowanie z gruntownie. Nie chciał bym żeby ktoś mnie naciagal cenowo.

slusar
27-12-2016, 14:55
Potrzebował bym informacje o cenach za zbudowanie poddasza gk z ociepleniem i bez sama konstrukcja i płyta 2 gk oraz cenę za ich szpachlowanie z gruntownie. Nie chciał bym żeby ktoś mnie naciagal cenowo.

Po co 2x gk?

prezo82
27-12-2016, 17:15
Po co 2x gk?bo tak sobie życzę

VOLPATO
24-01-2017, 08:31
Witam furowiczów,
Często korzystałem z Forum. Było pomocne w podejmowaniu decyzji przy budowie DOMU.
Moją inwestycje prowadzę w okolicach Wadowic.
W chwili obecnej mamy SSO, chcę podzielić się swoimi doświadczeniami, podać listę wykonawców i pomóc przyszłym inwestorom w podejmowaniu trudnych wyborów i decyzji.

Czarna lista:
Na czarną listę wpisała się firma ASBUD z Zatora/Spytkowic - omijać szerokim łukiem.:bash:

Biała lista:
1. Projektant- Pan Wojciech Marzec tel. 694 157 879 - biuro projektowe z Krakowa. Zakres zlecenia: Adaptacja Projektu, cała dokumentacja do pozwolenia na budowę, wszystkie przyłącza do budynku.

2. Geodeta - Pani Ania tel 537 159 682, Szybko, sprawnie, Mapa do celów projektowych, wytyczenie domu i garażu. Jestem bardzo zadowolony.

3. Roboty Ziemne - Pan. Krzysztof Stopa tel 502 216 599 - duża precyzja, wiele możliwości, dużo sprzętu, w nagłych wypadkach reakcja natychmiastowa.Ceny bardzo konkurencyjne.

4. Fundamenty i Murowanie - Ekipa Krzysztof Szczelina 697 246 260, Brygada 4-osobowa (Zbyszek, Andrzej, Tomek). Nie ma się do czego przyczepić. Wszystko dokładnie, starannie, Bez błędów, zgodnie z Projektem, Służy wiedzą i doświadczeniem. Jestem Bardzo zadowolony. Cena za swoje usługi nie tanio i nie najdrożej. Ważne zero alkoholu.

5.Dach - ekipa P. Leszek Kosek 605 208 787 - Dokładne wyliczenie więźby, Sprawna praca, dokładna, zero alkoholu.

Aktualnie czekam na montaż okien (luty 2017), zamówiłem w OknoPlus profil NorskStil.

Polecam, również hurtownie w których kupowałem materiały:
1. Materiały Budowlane GŁUC w Wadowicach : kontakt do pana Artura Haj 796 005 021, ceny konkurencyjne.
2. Padon hurtownia wszystko do dachu: telefony kontaktowe 787 970 665, 575 599 356 - najlepsza oferta cenowa na dachówki w okolicach Wadowic.
3. Więźba - Tartak Janicki z Tokarni 720 - szybko, w terminie, z godnie z zamówieniem, bardzo dobra jakość drzewa. tel: 697 117 417



Mam nadzieję, że komuś pomogę tą listą

Grzesiek2017
30-01-2017, 19:02
Wtiam

Jakieś firmy budowlane polecacie w okolicach Chrzanowa? interesuje mnie stan do SSO

mother_nature
31-01-2017, 12:09
Biała lista:
1. Szambud Skała - producent zbiorników betonowych; tanio, szybko, bezproblemowo.
2. Aldach - prefabrykowane konstrukcje dachowe; najtańsze wiązary w całej południowej Polsce, terminowi, szybcy, same plusy.
3. Wid-Bet betoniarnia - dobre ceny, świetni operatorzy pomp (co jest ważne przy samodzielnym wylewaniu betonu :) ).

Czarna lista:
1. Olbet szamba betonowe - właściciel nieuprzejmy, zachowywał się jakby łaskę robił sprzedając szambo. W punkcie przy ul. Zakopiańskiej w Krakowie ciężko kogoś zastać, na drzwiach podane tylko numery telefonów, pod jednym z nich odbiera jakaś zdziwiona kobieta, że jakie można mieć pytania do kupna szamba.

JarekKRK45
03-02-2017, 08:59
Ale tutaj jest małopolska czarna lista ...

ethan
05-02-2017, 14:39
Witam, chciałbym podzielić się namiarem na świetną firmę. U mnie całą hydraulikę i instalację wentylacji mechanicznej wykonała ekipa Pana Andrzeja Sołtysa, znanego z forum jako Asolt. Panowie wykonują obliczenia OZC i na podstawie wyników sporządzają projekty, a następnie montaż. Korzystałem na podstawie opinii innych użytkowników, świetny kontakt i bardzo konkurencyjna cena. Śmiało polecam!

largostw
05-02-2017, 19:04
Witam,
jestem nowy na forum.
W tym roku chcę budować dom.
mam ofertę Andrzej Smreczak Usługi Ogólnobudowlane

Czy ktoś zna te ekipę i ma wyrobione jakiekolwiek zdanie?

Będe wdzięczny za pomoc.

Darkat
05-02-2017, 19:07
Miał ktoś do czynienia z firma GipsAt z Chrzanowa. Ktoś u nas na Śląsku był zadowolony z ich tynków. Ale w końcu firma małopolska więc może ktoś tu też miał z nimi kontakt.

techniczny
07-02-2017, 16:20
Witam,
rozglądam się za solidną firmą do tynków cem.- wap. Jakość oraz dokładność priorytet.
Z góry dziękuję za pomoc.

mother_nature
08-02-2017, 07:37
Witam,
rozglądam się za solidną firmą do tynków cem.- wap. Jakość oraz dokładność priorytet.
Z góry dziękuję za pomoc.

Supertynki http://www.supertynki.pl/

ceniu44
08-02-2017, 12:07
Szukam sprawdzonego wykonawcy do zrobienia ocieplenia domu jednorodzinnego. Powierzchnia ścian około 250 metrów kw.

techniczny
08-02-2017, 21:02
Supertynki http://www.supertynki.pl/

Dziękuję szacownej koleżance za namiary. Czy miałaś może styczność z tą ekipą?

mother_nature
09-02-2017, 09:32
Kilku inwestorów z tego forum miało i poleca, ja w styczniu podpisałam z nimi umowę na sierpniowe tynkowanie i wrześniowe wylewki.
Jeśli jesteś zainteresowany, to kontaktuj się szybko, u nich wolne terminy rozchodzą się na pniu.

ceniu44
09-02-2017, 09:40
A napiszcie jakie mają ceny
tynk gipsowy Knauf MP 75 Diamant
wylewki


i ponawiam pytanie o osoby do ociepleń. może ktoś, coś...

mother_nature
09-02-2017, 09:51
29 zł knauf, 35 zł wylewki

morning
10-02-2017, 22:18
Witam,
jestem nowy na forum.
W tym roku chcę budować dom.
mam ofertę Andrzej Smreczak Usługi Ogólnobudowlane

Czy ktoś zna te ekipę i ma wyrobione jakiekolwiek zdanie?

Będe wdzięczny za pomoc.

Rozmawiałem kilka miesięcy temu z właścicielami domu na ul. Polnej w Modlnicy którzy współpracowali przy budowie domu z A.Smerczakiem. Bardzo chwalili sobie współpracę. Podobno w tej okolicy wybudował w sumie kilka domów.

morning
10-02-2017, 22:24
Witam,

Szukam opinii o firmie Żel-Bet SG Sebastian Goleń z Baranówki. Czy ktoś może współpracował z nimi przy budowie domu?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek opinię.

aglar
11-02-2017, 13:34
A ja szukam kogoś do zrobienia łazienki (płytki na ścianie, biały montaż) i coś słabo mi te poszukiwania idą. Może ktoś zna osobę, którą może szczerze polecić.

Liliputek
11-02-2017, 18:15
Kilku inwestorów z tego forum miało i poleca, ja w styczniu podpisałam z nimi umowę na sierpniowe tynkowanie i wrześniowe wylewki.
Jeśli jesteś zainteresowany, to kontaktuj się szybko, u nich wolne terminy rozchodzą się na pniu.


U nas robili, zrobili i polecam :)

Swoją drogą warto przeszukiwać wątek, są kontakty do polecanych wykonawców :)

Liliputek
11-02-2017, 18:17
Szukam sprawdzonego wykonawcy do zrobienia ocieplenia domu jednorodzinnego. Powierzchnia ścian około 250 metrów kw.

U nas robi ta sama ekipa co SSO, narazie położyli tylko styropian, bo nam bardzo zalezalo... ale nie kleją siatki, bo za zimno...
I jak zawsze, jestem z nich zadowolona. Namiary kilka stron wcześniej :)

bercik413
16-02-2017, 19:29
Biała lista Tarnów Brzesko godna polecenia
Krzysztof Bodzioch Usługi Remontowo-Wykończeniowe "Krzyś"
Renowacje i remonty Elewacjie
32-828 Biadoliny Szlacheckie 5
woj. małopolskie
tel. 505 130 150

slusar
17-02-2017, 21:42
Witam,
ma ktoś zamontowane "Sufity Napinane"?
Będę wdzięczny za namiary na produkt oraz wykonawcę
dziekuje

prezo82
18-02-2017, 10:36
http://www.tarnowiak.pl/ogloszenie/1111962/sufity-napinane-zajmujemy-sie-sprzedaza-i-montazem-sufitow-scian-napinanych-nasze/
Widziałem efekty ich prac są dobrzy

jal
20-02-2017, 09:35
Budowa zamknięta - poniżej pełna lista moich wykonawców

Czarna lista
stan surowy - Kazimierz Łabuz z ekipą - z Kasiny
flizy - Zdzisław Miętka - Krzywaczka - 602756334 - jedyny "fachowiec" którego wyrzuciłem z budowy przed zakończeniem prac
Michał Sokół - architekt

Biała lista
wykończenia - Paweł - 512857049 (świetny fachowiec)
elewacje - "Leń-Bud" - Wojciech Łukaszek - 784161727
hydraulik - Karol Koczwara- 663140252
tynki - Krzysztof Kuciel - 793385222
schody - 608503835
elektryk - Artur - 889360344
wylewki - Tadeusz - gość ciężki w kontakcie ale robota fachowa - 602449580

manfred1
23-02-2017, 13:04
Jeśli ktoś szuka firmy z Podhala a nie chce trafić na Tych którzy u mnie robili to podam info na PW. Może na kopaniu fundamentów sie znają ale od wykończeń dzieli ich droga świetlna. Tak się zastanawiam ile kosztuje generalny remont mieszkania 56 metrowego na Podhalu. Ale tak na cymes.
Natomiast z całą powagą polecam Jasiek Bobek hydraulik z Nowego Targu. Mistrzostwo świata.

igor89
23-02-2017, 15:54
Polecicie jakąś solidną firmę budowlaną z powiatu tarnowskiego lub brzeskiego co by podjęła się budowli domku letniskowego całorocznego o powierzchni zabudowy 33,00m2 (użytkowa 16,42m2)?

Frombolada
25-02-2017, 18:19
Józef Domagała Kraków i okolice- firma budowlana DOM" czarna lista wykonawcow. Nie polecam nikomu! Specjalnoscia tej ekipy sa krzywe sciany i caly dom. Roznica w krzywiznie potrafi wyniesc 10 cm. Krzywy dach, wszystko krzywe. Nie polecam. Tragedia budowlana, wysokie koszty poprawek. Ekipa biega na budowie zamiast solidnie stawiac sciany, wszystko w biegu i pospiechu.

peter 7474
27-02-2017, 08:11
Witam,
Ktoś poleci naprawdę dobrego speca od dachów (cieśla dekarz) z okolic Brzeska, Tarnowa.
pozdrawiam

kalkulatorek
27-02-2017, 13:57
peter 7474 - http://addek.pl/

Dom ze stawem
02-03-2017, 19:02
Biała Lista - Tynki - firma Para 693379681 - solidne chłopaki z Podhala - robią solidnie, rzetelnie informują o kosztach, nie oszczędzają na jakości i materiale.
Wod-kan - Józef Chlebda - solidny, doświadczony, profesjonalista w każdym calu. 602779337 .
Wykończeniówka - Grzegorz Frankowski - 516 952 881 - dzięki temu Panu wykańczanie domu było najmniej stresującym etapem budowy. Pomógł skorygować błędy w pomiarach mebli kuchennych wykonane wcześniej przez znaną na całym świecie Firmę Meblową. Pełni usługi kompleksowo.
Ocieplenie poddasza - Bogusław Stępski 501075307 - Solidność, profesjonalizm za naprawdę rozsądną cenę.
Ocieplenie domu - Pan Krawacki -880580209 lub drugi nr 509346042 - człowiek solidny i niezwykle uczciwy - w ostatecznym rozliczeniu poinformował że pomiary powierzchni do ocieplenia które robił wcześniej inny kandydat do ocieplenia - były niedokładne i będzie taniej - 2000 tysiące mniej - szok !
Schody drewniane - Firma Rabdrew -697400117 - schody wykonane terminowo, solidnie w naprawdę konkurencyjnej cenie.
Taras i ganek z kostki - robiła firma Radko -tel 722081000 - solidnie i szybko wykonali taras - fachowa ekipa ze stałym składem a nie pospolite ruszenie spod sklepu jak to sie zdarza często -cena w porządku - Pan Jakub to konkretny człowiek - umawia się przyjeżdza, wycena, porada co do wykonania i materiału - ustalenie terminu - wykonanie. A nie jak niektórzy z tej branży: "Panie dziś nie dam rady", albo inny koleś po tygodniu negocjacji: "Panie ja może jednak nie będe tego robił bo podłapałem większe zlecenie" - dzięki Panu Jakubowi zaoszczędziliśmy nerwów i mamy piękny taras.
Na czarną listę nie wstawiam nikogo - żeby nie przeklinać.

Sorc
06-03-2017, 21:45
Stan surowy zamknięty zrobiony.

Absolutnie biała lista:

Unimar okna Tarnów. Cena nie mała ale ekipa świetna, montaż fachowy. Polecam.
Brama Hormann OknoLux Tarnów/Brzesko bez zarzutu

Po kolejnym etapie mam nadzieję dopisać kolejnych


Teraz zapytanie o brukarzy z okolic Tarnowa ?
Mam do zrobienia 200m2
pozdrawiam

Januszstu
12-03-2017, 21:49
Ogrodzenie z siatki - poszukuje sprawdzonej ekipy do wykonania ogrodzenia z siatki + podmurowka z gotowych modułow. Okolice Krakowa.
Czy możecie kogoś polecić?
Dziekuję :-)

Rene_krakow
21-03-2017, 15:29
CZARNA LISTA

RYSZARD KALETA
Jasienica 255
32-400 Myślenice
NIP 6811684627

Podpisana umowa na roboty budowlane zakres SSO, termin określony w umowie na kwiecień tego roku (oczywiście zależnie od warunków).
Dziś okazało się że jednak nie przyjdą w tym roku bo nie mają czasu, Nie polecam chyba że ktoś lubi współpracować z osobami niesłownymi.

Edyta M
22-03-2017, 02:50
Stan surowy zamknięty zrobiony.

Absolutnie biała lista:

Unimar okna Tarnów. Cena nie mała ale ekipa świetna, montaż fachowy. Polecam.
Brama Hormann OknoLux Tarnów/Brzesko bez zarzutu

Po kolejnym etapie mam nadzieję dopisać kolejnych


Teraz zapytanie o brukarzy z okolic Tarnowa ?
Mam do zrobienia 200m2
pozdrawiam

Moge polecic P. Krzysztofa Heryszka Firma Hery-Bruk solidnie , terminowo rozsadnie cenowo polozyli u mnie ponad 300m2 Firma godna polecenia http://www.herybruk.pl/kontakt.html
Pozdrawiam

Edyta M
22-03-2017, 02:55
Witam,
Ktoś poleci naprawdę dobrego speca od dachów (cieśla dekarz) z okolic Brzeska, Tarnowa.
pozdrawiam

Jeden z najlepszych Fachowcow jacy pracowali u mnie Pan Franciszek Wrona tel : 513067424 Dekarz nad Dekarzami nie ma dla niego rzeczy niemozliwych , swietna praca przy obrobkach blacharskich .

Edyta M
22-03-2017, 03:00
Witam,
ma ktoś zamontowane "Sufity Napinane"?
Będę wdzięczny za namiary na produkt oraz wykonawcę
dziekuje

A myslalam Panie Slusar , ze wszystko Pan potrafi
P.S.
Moja zabudowa wciaz ma sie dobrze ( zadnych pekniec itp . ) az trudno uwierzyc , ze to nie Pan ja robil :D

slusar
22-03-2017, 22:35
A myslalam Panie Slusar , ze wszystko Pan potrafi
P.S.
Moja zabudowa wciaz ma sie dobrze ( zadnych pekniec itp . ) az trudno uwierzyc , ze to nie Pan ja robil :D

Pozostaje pogratulować.

dyzu007
23-03-2017, 07:34
A myslalam Panie Slusar , ze wszystko Pan potrafi
P.S.
Moja zabudowa wciaz ma sie dobrze ( zadnych pekniec itp . ) az trudno uwierzyc , ze to nie Pan ja robil :D

moja tez nie ma pekniec tez trudno uwierzyc ze nie on robil Slusar chcial mnie naciagnac na wymiane zamontowanych juz płyt bo niby zle dociete

slusar
23-03-2017, 09:34
moja tez nie ma pekniec tez trudno uwierzyc ze nie on robil Slusar chcial mnie naciagnac na wymiane zamontowanych juz płyt bo niby zle dociete

Nie rozumiem po co te osobiste podjazdy-Moja oferta była nieatrakcyjna i tyle! Nie dogadaliśmy sie i dla Mnie temat jest zamknniety.
Wyraziłem Swoje zdanie co do montazu płyt gk i wyraźnie powiedziałem ze pod tym sie nie podpisze.
Nie bylem wykonawca tego poddasza-trzeba było dogadywać sie z wykonawcami na spoinowanie itp.
(przecież musial być jakiś powód przez który nie dokończyli )

Orchidea55
25-03-2017, 06:57
Brod-Bud Marcin Broda. CZARNA LISTA

Niestety i mnie się przytrafiło. Muszę dodać do czarnej listy.

Ekipa od ocieplenia Firma Brod-Bud Marcin Broda.
Gość ciężki w kontakcie ale to można przecierpieć. Najgorsze że elewacja zepsuta. Nie potrafią prosto przykleić styropianu, bardzo średnie wykończenie parapetów i narożników.
Szkoda kasy. Jeśli ktoś się na nich zdecydował uważać na i kontrolować na każdym etapie. Prace rozliczyć dopiero po dokładnym odbiorze prac. Później będziecie olewani.

JacZenio
03-04-2017, 21:29
A myslalam Panie Slusar , ze wszystko Pan potrafi
Specjalista nie musi się znać na wszystkim.


Moja zabudowa wciaz ma sie dobrze ( zadnych pekniec itp . ) az trudno uwierzyc , ze to nie Pan ja robil :D
Widocznie są lepsi od zespołu pana Piotra, co robią za miskę "ryżu"


moja tez nie ma pekniec tez trudno uwierzyc ze nie on robil Slusar chcial mnie naciagnac na wymiane zamontowanych juz płyt bo niby zle dociete
Widocznie inwestor, nie był świadomy lub nie miał wiedzy jak to powinno się robić.



z FRB Ślusarczyk, nie łączy mnie nic, oprócz zlecenia przeze mnie jako inwestora (i kierownika budowy) wykonania zabudowy GK poddasza.
Myślę, że FRB Ślusarczyk, nie miało ze mną łatwo, to po zakończonej współpracy mogę podkreślić iż:
1. Wymagający Wykonawca, przestrzega technologi wykonawczej,
2. Przestrzega zasad, które narzuca systemodawca (rigips, isover, etc.),
3. Bazuje na swoim długoletnim doświadczeniu,
4. Nie daje sobie wcisnąć bzdetów.

Życzę każdemu inwestorowi, żeby trafiał na takie firmy wykonawcze, jak ekipa właściciela FRB ślusarczyk.

Co do wynagrodzenia: świadomy inwestor będzie wiedział ile usługa kosztuje, a nie świadomy będzie bazował na opinii kolegów, którzy budowlankę widzieli na bajce typu "sąsiedzi"

katka
04-04-2017, 14:19
Poszukuje dobrej ekipy od elewacji (malowanie, drobne poprawki) z okolic Skawina, Wadowice. Bardzo proszę o namiary na sprawdzoną firmę.

Papucy
10-04-2017, 13:36
Witam

Czy ktoś jescze korzystał z usług 'Ogólna budowlanka + dekarze: Pan Sławek Dudek 510-141-704 (Firma Budowlana Dudek) ' z Alwerni ( Regulice) znalazłem jednen wpis na forum ( pozytywny ) może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia?

Grzesiek2017
10-04-2017, 15:30
firma budowlana z okolic Chrzanowa do stanu sso, polecacie kogos?

peter08
23-04-2017, 20:43
poszukuje firmy budowlanej do budowy domku jednorodzinnego 180m2 SSO ,gmina Zabierzów obok Krakowa,może ktoś polecic?

lambert86
06-05-2017, 09:05
Chcielibyśmy Was przestrzec przed polecanym tu na forum Panem wykonującym tynki maszynowe LIZOŃ.
388335

Działają na śląsku i chyba w małopolsce. W lutym tego roku umówiony termin na 8 maja. Przy rozmowach zapewniał, że termin rzecz święta, że może być jedynie wcześnije a nigdy później. Przychodzi termin wykonania tynków gość nie odbiera telefonów. Od 3 dni dzwonimy po 10 razy dziennie o różnych porach, nawet nie raczy oddzwonić :/ Straciliśmy kupę czasu :/ i przez to pieniędzy :/
Szczęśćie w nieszczęściu, że nie wpłaciliśmy zaliczki !!

posiadają 2 numery:

512 112 098
695 004 040

Nie polecam, omijajcie tę firemkę szerokim łukiem, szkoda waszego czasu na oczekiwanie, bo gdy zbliży się termin wykonania nie odbierze telefonu.

Busters
07-05-2017, 22:31
Poleci ktos jakis brukarzy z okolic Krakowa?

lucano
15-05-2017, 19:30
Witam,

Potrzebuje namiaru na rzetelną firmę, która wykona instalację CO + CWU i doradzi przy tym jaki piec + zasobnik zastosować.
Poleci ktoś ?

slusar
16-05-2017, 08:16
Witam,

Potrzebuje namiaru na rzetelną firmę, która wykona instalację CO + CWU i doradzi przy tym jaki piec + zasobnik zastosować.
Poleci ktoś ?

Zdecydowanie polecam FullInstal Wojciech Leniartek

Anettia
16-05-2017, 13:44
Witam, a czy ktoś poleci dobrego STOLARZA, który robi meble kuchenne na wymiar?

slusar
16-05-2017, 15:40
Witam, a czy ktoś poleci dobrego STOLARZA, który robi meble kuchenne na wymiar?

DAWID Bodzioch
+48 600 097 150

Anettia
18-05-2017, 12:19
Dzięki za namiar.
a masz jakieś większe doświadczenie z owym Panem :) , że go polecasz?

slusar
18-05-2017, 17:20
Dzięki za namiar.
a masz jakieś większe doświadczenie z owym Panem :) , że go polecasz?

Poznaliśmy sie na wspólnej inwestycji w 2014 r
Od tego czasu pare konkretnych tematów udało sie zrealizować.
U Mnie na FB jest troche zdjęć

zoogolo
30-05-2017, 06:26
Witam.
Serdecznie odradzam pana Mirosław Tuchowski 886 695 678 - firma zibmarbis.siteor.pl z Wadowic. Jest to wzorowy przykład olewania klienta. Po zrobieniu wylewek balkony pokruszyły się a wylewka w domu popękała. Człowiek regularnie nie odbiera telefonu a jak już się uda do niego dodzwonić to ustalany jest termin spotkania celem reklamacji - oczywiście dogodny jemu - tak w okolicach 12 w południe, co go obchodzi że inwestor wtedy jest w pracy - po czym na spotkaniu nie pojawia się. Prośby przed pracą o zazbrojenie wylewki, spełzły na niczym - "panie ja to zbroje włóknem od 10 lat i nic się jeszcze z tym nie działo" a po zgłoszeniu reklamacji - twierdzi że on takich rzeczy jak pęknięta wylewka nie uznaje w reklamacji. Zaznaczam iż nie chodzi tu o pęknięcia dylatacyjne tylko na element w korytarzy odległy od dylatacji o ok 1 m. Poziomica się huśta na wylewce a fliziarz, który przyszedł do płytek stwierdził że odcięcia na pomieszczeniach są w niewłaściwych miejscach. Ciągłe przechwałki pana Mirosława podczas wykonywanych prac też są męczące - zważywszy na fakt że 90% gwarantowanej jakości mija się z prawdą.

manfred1
30-05-2017, 06:35
Ten kto się chwali przed robotą to ja bym z niego od razu zrezygnował. Miałem u siebie takiego speca. Po kilkunastu dniach musiałem go zwolnić. Natomiast cichy spokojny Jegomośc tak mi piękne meble sprezentował ze aż do dzis mam banan na ustach.

Morke
01-06-2017, 22:32
Poszukuję firmy do wykonania ocieplenia i elewacji domu jednorodzinnego. Część elewacji tynk a część deska drewniana. Lokalizacja okolice Gdowa. Zaczynam wątpić czy takie firmy istnieją co dobrze ogarniają drewno, styropian i tynki....Możecie kogoś polecić?

Pączuś
08-06-2017, 10:50
Budowa zamknięta - poniżej pełna lista moich wykonawców

Czarna lista
stan surowy - Kazimierz Łabuz z ekipą - z Kasiny
flizy - Zdzisław Miętka - Krzywaczka - 602756334 - jedyny "fachowiec" którego wyrzuciłem z budowy przed zakończeniem prac
Michał Sokół - architekt

Biała lista
wykończenia - Paweł - 512857049 (świetny fachowiec)
elewacje - "Leń-Bud" - Wojciech Łukaszek - 784161727
hydraulik - Karol Koczwara- 663140252
tynki - Krzysztof Kuciel - 793385222
schody - 608503835
elektryk - Artur - 889360344
wylewki - Tadeusz - gość ciężki w kontakcie ale robota fachowa - 602449580

Mam pytanie odnośnie Michała Sokoła, co z nim jest nie tak?

aglar
08-06-2017, 11:46
Jak szukasz fajnego architekta, to mogę Ci polecić z okolic Krakowa, zagadaj na PW.

Konsultant Viessmann
08-06-2017, 20:52
Witam, jeśli ktoś z Was potrzebuje firmy w temacie realizacji instalacji grzewczej na urządzeniach firmy Viessmann polecam naszą bazę firm partnerskich: TUTAJ (http://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php)

Co oferują nasi partnerzy branżowi? m in:


Bezpłatne, niezobowiązujące i indywidualne doradztwo, także bezpośrednio w miejscu instalacji
Określenie zapotrzebowania na ciepło/wodę użytkową w gospodarstwie domowym/nieruchomości klienta
Konkretne zalecenie, który nośnik energii – olej, gaz, energia słoneczna, drewno, ciepło z powietrza i gruntu – najlepiej odpowiada danemu zamierzeniu budowlanemu lub modernizacyjnemu
Informacje o możliwości połączenia różnych nośników energii w celu osiągnięcia maksymalnych oszczędności
Kontrola komina w porozumieniu z kominiarzem pod kątem przystosowania do nowego kotła grzewczego oraz spełnienia wymogów ustawowych
Poglądowa kalkulacja potencjału oszczędności kosztów ogrzewania dzięki modernizacji
Informacje dotyczące publicznego dofinansowania oraz wsparcia na etapie składania wniosków
Kalkulacja okresu zwrotu nakładów inwestycyjnych nowej instalacji grzewczej

W razie pytań - pozostaję w kontakcie!

Madzia106
09-06-2017, 10:17
Polećcie dobrego architekta wnętrz z Krakowa lub okolic.
I dobrą firmę od okien, bo podobno nie tylko firma produkująca okna się liczy, ale dobry montaż to 50% sukcesu.

prezo82
10-06-2017, 12:07
Polećcie dobrego architekta wnętrz z Krakowa lub okolic.
I dobrą firmę od okien, bo podobno nie tylko firma produkująca okna się liczy, ale dobry montaż to 50% sukcesu.
Ja polecam firmę od okien thermal eko u mnie montowania i jestem bardzo zadowolony. Kontakt pan Marcin
+48502813821

Auto-Markowski
12-06-2017, 10:42
Jako inwestor uważam że warto dzielić się doświadczeniami ze współpracy z wykonawcami. W moim przypadku wykonawcą stanu surowego otwartego była firma A-Dom Adam Kosek.

1. widać że budowanie jest tym co lubią robić i przekłada się to na podejście do pracy
2. jak na każdej inwestycji w trakcie prac pojawiają się problemy i wtedy można liczyć na Pana Adama. Zaproponuje rozwiązanie, które jest optymalne dla efektu końcowego pomimo, że dokłada pracy swojej firmie. Zaangażowanie Pana Adama nie sprowadza się do wykonania prac zgodnie z podpisaną umową ale odniosłem wrażenie, że traktuje inwestycję jakby to był Jego budynek.
3.posiadają wszelkie narzędzia i sprzęt więc po mojej stronie było jedynie dostarczenie na plac budowy wody oraz prądu.
4. podczas podpisywania umowy Pan Adam zaproponował mi współpracę z dostawcą materiałów. Pomimo wątpliwości z mojej strony zgodziłem się pod warunkiem, że faktury będę otrzymywał na e-maila w dniu dostawy.
-materiały były na czas zgodnie z zamówieniami. Co przy bardzo małej powierzchni wydzielonej na plac składowy było kluczowe.
-prace budowlane przebiegały bez niepotrzebnych opóźnień
-kontrola dostaw oraz cen na bieżąco
-realizują nie tylko duże zamówienia ale jeśli brakło paczki styropianu to też dowieźli
4. wg. podpisanej umowy termin zakończenia inwestycji przypadał na 30-06-2017. Firma Pana Adama zakończyła realizację na trzy tygodnie przed terminem. W piątek 09-06-2017 pozbierali sprzęt i narzędzia a w sobotę przyszli i pozamiatali plac budowy !!!!

Reasumując przez ostatnie cztery miesiące mój udział w inwestycji sprowadzał się do terminowego realizowania przelewów za co skład odwdzięczał się "dobrymi cenami" na materiały.

Jak ktoś ma pytania udostępniam mój nr telefonu 606-95-24-91
Michał Markowski

zuraw78
21-06-2017, 22:15
Szukam dobrej ekipy do postawienia murków oporowych i przygotowania podjazdu pod położenie w przyszłości kostki brukowej.
W ramach murów oporowych dochodzić będzie wybudowanie schodów pod wejście główne domu jak również tarasu wejściowego do budynku.
Wszystko tworzy jedna całość.

Niechaj
22-06-2017, 13:36
do białej listy dodaję:

- wylewki: Top Line tel 602 278 691

- tynki: p.Szymon (numer telefonu dodam później, bo teraz nie mogę znaleźć;) )

- drzwi wejściowe drewniane/stolarka drewniana: Wacławik Okna

kejdzej
23-06-2017, 15:24
Szukam solidnej i dotrzymującej terminów firmy, która położy i wycyklinuje parkiet w Krakowie.

katka
23-06-2017, 15:40
Szukam solidnej i dotrzymującej terminów firmy, która położy i wycyklinuje parkiet w Krakowie.
Polecam z czystym sumieniem. Szybko, czysto, terminowo. Parkiet rok użytkowany trzyma się i wygląda rewelacyjnie. Tomasz Fudalej – wpisz w wyszukiwarkę.

katka
23-06-2017, 15:44
A ja nadal szukam polecanej firmy od elewacji (malowanie) oraz firmy od zakładania ogrodów. Kraków, Skawina, Wadowice.

Tadzior
25-06-2017, 19:08
Poszukuję dobrego wykonawcy murów do SSO. Płyta fundamentowa już stoi. Macie kogoś godnego polecenia ? Najlepiej okolice Wieliczki, Dobczyc. Z góry dziękuję za polecenia !

JNK
26-06-2017, 11:37
Czarna lista:
Usługi ogólnobudowlane Piotr Chmielik (tel: 517445160 www: http://chmielik.com.pl/)

Chciałbym wszystkich przestrzec przed korzystaniem z usług firmy pana Piotra, jest to nierzetelny i nieuczciwy wykonawca. Jak sam mówi „buduje jak się nauczył” co jak się okazało oznacza partacko i niezgodnie ze sztuką budowlaną. Na rozmowie przed podpisaniem umowy, można usłyszeć od pana Piotr „że nie schodzi z budowy, dopóki klient nie jest zadowolony” – co oznacza: „jeśli pojawią się problemy (bo coś spartaczyłem) to porzucę budowę”. Dodatkowo nie przestrzega żadnych technologicznych przerw, jeśli się tego na nim nie wymusi. Pan Piotr za nic ma projekt budowlany, do którego wprowadza często swoje poprawki bez konsultacji z inwestorem czy kierownikiem budowy, a jeśli już konsultuje to za nic ma uwagi kierownika budowy „bo on wie lepiej, bo tak się nauczył budować”. Ale po kolei, zaczęło się od wykopu pod piwnice i fundamenty. Zgodnie z umową wykonawca zobowiązał się do zabezpieczenia wykopu tego nie uczynił, a w dodatku głęboki wykop nie zrobił pod katem co w rezultacie spowodowało osunięcie ziemi na świeżo wylany beton. Oczywiście pan Piotr nie poczuwał się do usunięcia szkody na własny koszt „winna pogoda”. Dodatkowo chciał po świeżo wylanym betonie jeździć koparka kilku tonową, aby jak najszybciej usunąć ziemię, na szczęście do tego nie doszło, bo było by po betonie. Ściany piwnic miały być zrobione z betonu, ale przeddzień wykonywania piwnicy poinformował, że będą wykonane z bloczków szalunkowych – kierownik wyraził zgodę pod warunkiem wykonania zbrojenia oraz zawibrowania betonu. A co tam kierownik ja nie wibruję – w konsekwencji użyty beton wodoszczelny nie spełnia swojej roli, a w ścianach piwnicy są szpary na prześwit przy łączeniach pustaków (zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia) co jak wyszło na jaw pan Piotr próbował potajemnie szpachlować. To jeszcze nic, gdyby pan Piotr miał choć odrobinę pojęcia jak należy poprawnie wykonać (albo wie tylko zależy mu na czasie i woli partaczyć pracę) drenaż oraz izolację wodną piwnic i wykonał zgodnie z tym co było w projekcie bądź umowie (wiem, że trudno uwierzyć, ale nawet to co w umowie zostanie zapisane nie będzie zrobione). Izolacja wodna pionowa była wykonana (jeśli można tak powiedzieć) gdy w wykopie była woda, ściany nie zaszpachlowane, a warstwa izolacji, której powinno być przynajmniej trzy o grubości 1mm każda, nie miała grubości jak się okazało nawet 0,1mm – ściana była po prostu wysmarowana ławkowcem i tyle. W konsekwencji za każdym razem, gdy był deszcz woda pojawia na ścianach piwnic. Ile było wymówek, aż do momentu, gdy dach został postawiony i przyszedł deszcz i co – woda w piwnicy. Co do dachu pan Piotr zgłosił swoje ‘autorskie’ poprawki do konstrukcji dachu (bo nie był w stanie wykonać konstrukcji dachu zgodnie z projektem), jak zwykle w ostatniej chwili (mimo że projekt budowlany miał ponad 4 miesiące wcześniej zanim doszło do podpisania umowy), pan kierownik budowy wyraził zgodę pod pewnymi warunkami, na co pan Piotr w perfidny sposób zażądał dodatkowych pieniędzy, co rozbawiło za równo kierownika budowy i nas. O więźbie, którą pan Piotr załatwiał, a bardzo mu na tym zależało, bo niby „sprawdzony i dobry dostawca” nie będę pisał – powiem jedynie, że po tygodniu zaczęła pękać.
I tak można by było wymieniać jeszcze dług jak na przykład: źle dopasowane pustaki, murowanie ścian mocno uszkodzonymi pustakami, itp.
Skąd tyle pozytywnych opinii, zapewne tym osobą podobnie jak naszym znajomym zależało na szybkim wybudowaniu i tu tkwi tajemnica – szybko nie idzie w parze z dobrze i zgodnie ze sztuką.
Osobą, które niedowierzają i dalej chcą skorzystać z usług tej ‘firmy budowlanej’ zapraszam do kontaktu: 693554926 - chętnie prześlę zdjęcia i udzielę więcej informacji. A jeśli jakimś cudem wybierzecie tą firmę to znajdźcie dobrego nadzorcę budowlanego, który będzie patrzył na każdy krok pana Piotra i jego pracowników.

Angela R.
27-06-2017, 15:18
Wybierając Tuptex-będziesz się mogl przeglądać we wlasnych ścianach
Polecam również firmę "Koziol" z Rzeszotary

Potwierdzam, budowaliśmy z Tuptexem -efekt, że mucha nie siada. Baaaardzo profesjonalna ekipa, budują bardzo solidnie! Gdyby wszyscy w budowlance byli jak tuptex, nie byłoby czarnych list.

Ec-Synek
07-07-2017, 18:03
Poszukuję ekipy budowlanej do SSO, która świadczy swe usługi w okolicach Krakowa/Wieliczki.
Gdybyście mieli kogoś sprawdzonego to bardzo proszę o kontakt na PW.

Ps. tak wiem, że jest od tego 181 stron, ale niestety wiele zachwytów nad konkretną firmą widać u osób z 1 postem :)
Przeprowadziłem już kilka rozmów, ale nie zaszkodzi na pewno popytać jeszcze paru wykonawców.

slusar
10-07-2017, 18:36
Poszukuję ekipy budowlanej do SSO, która świadczy swe usługi w okolicach Krakowa/Wieliczki.
Gdybyście mieli kogoś sprawdzonego to bardzo proszę o kontakt na PW.

Ps. tak wiem, że jest od tego 181 stron, ale niestety wiele zachwytów nad konkretną firmą widać u osób z 1 postem :)
Przeprowadziłem już kilka rozmów, ale nie zaszkodzi na pewno popytać jeszcze paru wykonawców.


Jak wyżej-Firma Tuptex
Wspomnialem kiedyś również o firmie Koziol z Rzeszotar
Obawiam się ze terminy dopiero na przyszly....

meqi
11-07-2017, 19:20
Tadzior - Kto robił płytę? Polecasz?

Ec-Synek
16-07-2017, 12:40
slusar dziękuję za pomoc.

Jeszcze jedno pytanko.
Biuro projektowe z Wieliczki lub okolic może ktoś polecić ?
Najlepiej aby współpracowało z Archonem bo tam mamy upatrzony projekt.
Potrzebujemy kogoś do adaptacji, "kosmetycznych" poprawek w projekcie i załatwienia formalności (projekty przyłączy, zgłoszenia/pozwolenia itp).
Na stronie Archonu znaleźliśmy min. Biuro Projektów Fasada Andrzej Moroński oraz Geohit z Wieliczki, ale nie spotkałem się z żadnymi opiniami na ich temat :/

maqdzik
17-07-2017, 23:37
czarna lista :
elektryk Krzysztof Cygan

Chciałam wszystkich przestrzec przed tym panem. Długo by pisać, ale szkoda pieniędzy i nerwów :(

PrzyszłyBudowniczy
18-07-2017, 11:05
Opisz coś więcej, masz jednego posta więc warto byśmy wiedzieli co się stało i czym podpadł.

Basa08
19-07-2017, 05:50
Witam

Potrzebuję sprawdzonego fliziarza do wykończenia mieszkania (flizowanie) w miejscowości Niepołomice.

Z góry dziękuję za propozycje.

Mro11
19-07-2017, 17:11
Panie Łukasz789 z Tej strony właściciel firmy Parkiety AVI.

8 JEST TO JEDYNA NEGATYWNA OPINIA W INTERNECIE O MOJEJ FIRMIE.

Moje doswiadczenie: Firma podjela sie realizacji zlecenia w Niemczech. Spieszacy sie do kraju wlasciciel (rzekomo rodzaca zona w szpitalu) wyludzil ode mnie calosc pieniedzy za usluge przed kontrola wykonania. Przy kontroli okazalo sie, ze Firma nie zalozyla listew konczacych parkiet, nie wyrownala przy tym klepek, nie dociela i nie dopasowala drzwi, nie zmontowala zdemontowanych przez siebie mebli. Prace mialy zostac dokonczone po tygodniu, w tym czasie wlasciciel przestal odpowiadac na smsy i maile a nastepnie oswiadczyl, ze pracy nie dokonczy, bo mu sie plany zmienily (sic!). Zostalem z rozbabrana praca na kilka dni przed przeprowadzka rodziny, w srodku wakacji musze na gwalt szukac miejscowej firmy ktora poprawi rozbabrane przez p. Kryszczuka zlecenie. Zdecydowanie ostrzegam!

kolo004
20-07-2017, 22:20
Szukam firmy do tynku gipsowego Knauf Diamant na terenie małopolski - może ktoś zna dobrych i co do września mogą zrobić cały nowy dom? Tynk tech ma wolne pod koniec października dopiero ale nie wiem jak z cenami u nch.

mother_nature
21-07-2017, 13:32
Znam dobrych, ale pewnie mają porezerwowane terminy na ten rok. Możesz zadzwonić i spytać.
Aktualnie u mnie tynkują Diamantem, firma nazywa się Supertynki.

Czarnydon
21-07-2017, 19:39
Szukam sprawdzonej ekipy do lekkiego remontu w domu typu:
-malowanie ścian
-podwieszane sufity
-ew. lekkie flizowanie (przyklejenie kilku skutych płytek)

kolo004
21-07-2017, 20:00
dzięki - może jeszcze jakieś namiary. Może ktoś zna inne dobre firmy z Podkarpacia lub Górali co się Knauf-em parają z dobrym skutkiem?

maciuspala
21-07-2017, 20:18
Ja prowadzę skład w dolinie tynkarzy i wylewkarzy co drugi dom to tynki, wylewki i elewację....okolice Zakliczyna mam sporo namiarow na sprawdzone ekipy.

Czarnydon
22-07-2017, 21:21
Ja prowadzę skład w dolinie tynkarzy i wylewkarzy co drugi dom to tynki, wylewki i elewację....okolice Zakliczyna mam sporo namiarow na sprawdzone ekipy.
Przemysłowe wylewki też by potrafili odpowiednio wykonać? Daj parę namiarów jak coś... Z góry dzięki.

maciuspala
22-07-2017, 21:50
Co znaczy przemysłowe wylewki....
Na moim terenie działa kilkanaście małych i bardzo małych firm wykonujących tynki i wylewki, robienie dużych inwestycji czesto jest dla nich nieoplacalny z uwagi na umowy, zabezpieczenia i dlugie terminy platnosci.
Mam kilku wylewkarzy którzy robią na Krakowie po 2 domki dziennie, szybka robota szybka kasa w ten sam dzień.
Ale jeśli chodzi o typowe posadzki przemysłowe to polecam dużą firmę w tym.specjalizującą się Bekir z Brzeska.
Dobre ekipy mają roboty na kilka miesięcy na przód i teraz wybrzydzają i szukają robót jak najbliżej zamieszkania.

Whiti1
27-07-2017, 13:07
Długo zwlekałam ale w końcu się uzewnętrznię.

Ostrzegam przed ekipą budowlaną z okolic Gorlic a jej szefem jest Mieczysław Wiejaczka. Standard - ekipa górali, niezarejestrowani, żadnych umów, ale do rzeczy.

Wiem, że na forum były przypadki że kogoś wystawiła ekipa, ale pan Mietek przebił wszystkich w perfidii swoich kłamstw. Panowie mieli wejść na budowę na przełomie sierpnia/ września 2016 r. Byliśmy umówieni około pół roku wcześniej. Jak już wiedzieliśmy kiedy będzie pozwolenie na budowę to miesiac wcześniej daliśmy mu znać - powiedział że nie ma problemu. Przyznał się że złapał robotę u miejscowego dewelopera i trochę doszło mu roboty ale pamieta o nas. Tydzień później był już problem z kontaktem, przez kilka dni nie odbierał, chyba że zadzwoniliśmy z innego nr który potem też przestał odbierać. Udało nam się z nim skontaktować we wrześniu, powiedział że będzie w następny poniedziałek [KŁAMAŁ DO KOŃCA]. Postawiliśmy blaszak, kupiliśmy paletę cementu, geodeta przyszedł wytyczyć dom. Tutaj kontakt urwał się na amen. Wytyczenie stało do marca 2017 r. [płaciliśmy drugi raz za geodete]. Cement był do wyrzucenia. Co więcej, jeden ze znajomych zadzwonił zapytać czy ma terminy na jesień 2016 żeby postawić dom, to powiedział, że OCZYWIŚCIE. Po prostu byliśmy jednym z tych inwestorów których olał dla innych fuch. Starciliśmy przez niego kupę nerwów i czasu. Gdyby dotrzymał umowy to dom byłby sezonowany. Trochę ochłonęłam bo mam już dzięki Bogu SSZ z inną ekipą.

Gościa powinnam ciągać po sądach ale znajomi mnie od tego odwiedli. Ostrzeżenie dla innych: sama umowa nic nic daje [choć przyznaje się bez bicia że nawet tego nie mieliśmy], musi tam być kara umowna za brak terminowego rozpoczęcia - tylko kto się na coś takiego zgodzi? I taka oczywista rzecz - warto znać adres zamieszkania, choćby po to żeby gościa odwiedzić ze starszymi braćmi i namówić na działanie gdy majster próbuje odstawiać...

mother_nature
31-07-2017, 12:16
Biała Lista:

Tynki maszynowe Knauf Diamant - Supertynki, http://www.supertynki.pl , świetna współpraca z Panem Marcinem Wołkowskim. Nazwa firmy mówi sama za siebie. Ekipa profesjonalna, skrupulatna, panowie błyskawicznie wytynkowali nam dom, wystarczyło raz określić, gdzie chcemy gładko, a gdzie na ostro i idealnie tak właśnie jest!

Ec-Synek
01-08-2017, 19:16
Bardzo proszę o polecenie kogoś do SSO z okolic Wieliczki/Krakowa.
Większość polecana z forum nie ma już terminów na wiosnę przyszłego roku :/

radar22
01-08-2017, 22:41
Bardzo proszę o polecenie kogoś do SSO z okolic Wieliczki/Krakowa.
Większość polecana z forum nie ma już terminów na wiosnę przyszłego roku :/


Ekipa Pana Sikory tel 600328847

U nas budowali w tym roku do SSO z dachem. Szybko, solidnie i bez problemów ;)

Ec-Synek
02-08-2017, 18:59
Ekipa Pana Sikory tel 600328847

U nas budowali w tym roku do SSO z dachem. Szybko, solidnie i bez problemów ;)

Dziękuję za pomoc.
Kontaktowałem się już z tym Panem jakiś czas temu, ale chcę mieć nieco większy wybór jeśli chodzi o ekipy budowlane.
Dodatkowo oferta Pana Sikory jest póki co najwyższa (najdroższa) ze wszystkich, które otrzymałem.

KrzysiekSkotniki
03-08-2017, 10:38
Drodzy Malopolscy Muratorzy! :)

Poszukuje solidnych i sprawdzoncyh ekip do:


Ocieplenie wylewki na gruncie i na poddaszu
Ocieplenie i zabudowa poddasza
Ocieplenie budynku z zewnatrz


Bardzo dziekuje za wskazowki.

Krzysiek

marcinzz
03-08-2017, 11:06
WItam,

Poszukuje solidnej i dokładnej ekipy do wykonania tynków cementowo-wapiennych. Wstępnie rozmawiałem z firmami SuperTynki jak i Pol-tynk. Macie może kogoś godnego polecenia, aby porównać wykonanie jak i ceny :).

Lokalizacja: gmina Świątniki Górne :)

Pozdrawiam

KrzysiekSkotniki
03-08-2017, 13:31
My wybralismy Supertynki, na poczatku Wrzesnia powiem czy warto czy nie :)

marcinzz
04-08-2017, 12:31
My wybralismy Supertynki, na poczatku Wrzesnia powiem czy warto czy nie :)

Czekam w takim razie na opinię,

Nawiasem mówiąc mam od nich ofertę aczkolwiek chętnie jeszcze porozmawiam z innymi firmami. Zwłaszcza, że hektary są u mnie do tynkowania...

slusar
04-08-2017, 12:53
WItam,

Poszukuje solidnej i dokładnej ekipy do wykonania tynków cementowo-wapiennych. Wstępnie rozmawiałem z firmami SuperTynki jak i Pol-tynk. Macie może kogoś godnego polecenia, aby porównać wykonanie jak i ceny :).

Lokalizacja: gmina Świątniki Górne :)

Pozdrawiam

Jest jeszcze Andrzej Wójcik (PawojBud)

Niechaj
04-08-2017, 14:09
polecam ekipę, która robiła u mnie tynki CW (w grudniu, świeże tynki przetrwały mrozy po -30C) - tel 787887496

park
04-08-2017, 17:00
Chwiałbym prosić o namiary na wykonawców którzy układają kostkę brukową w Krakowie, podbudowa częściowo już jest wykonana.

Mam również do wykonania ok. 18-20mb ogrodzenia gabionowego oraz zamontować ok 60-70 mb ogrodzenia panelowego.

Interesują mnie eklipy które będą pracować na moim materiale i które nie boją się podpisać umowy i się z niej wywiązać (chodzi głównie o termin).

Bastian01
10-08-2017, 21:26
jeśli chodzi o firmę supertynki to od razu mówię ... dolicz sobie sporo do naddatku (ekipa robi jedno( minimum 1 cm standard 1,5-2cm a szef wylicza z grubości 8mm) dodatkowo jak mają gorszy dzień a takowy mieli jeden u mnie tynki wynoszą wiaderkami a naddatki lecą ... nie wspomnę o sporej ilości poprawek to co od razu znalazłem a i dalej wychodzą. Może miałem pecha może nie..... (jedynie co mogę polecić to ich ekipa od wylewek ...konkretne chłopaki :) )

adamzzz
15-08-2017, 18:32
jeśli chodzi o firmę supertynki to od razu mówię ... dolicz sobie sporo do naddatku (ekipa robi jedno( minimum 1 cm standard 1,5-2cm a szef wylicza z grubości 8mm) dodatkowo jak mają gorszy dzień a takowy mieli jeden u mnie tynki wynoszą wiaderkami a naddatki lecą ... nie wspomnę o sporej ilości poprawek to co od razu znalazłem a i dalej wychodzą. Może miałem pecha może nie..... (jedynie co mogę polecić to ich ekipa od wylewek ...konkretne chłopaki :) )

Fakt u mnie tez był spory chyba jak pamietam 800 kilowy naddatek a sciany jak to stwierdził szef na pomiarze ideał. No moze oprócz jednej ściany ok4 m2 która miała Max 1 cm krYwizny. Wiec ten naddatek wydaje mi sie za duży.
Po samym tynkowaniu byłem rozczarowany a to przez to ze sam właściciel zachwalał jak to pięknie i idealnie robią. Dodatkowo fakt ze zatynkowali ok 50 puszek od prądu przebrał miarkę. Na szczęście kiedy przyjechałem z pracy po ok tygodniu tynk nie był jeszcze wyschnięty i widać było gdZie sa puszki.
I tu plus.
. Właściciel zaoferował ze znajda puszki i poprawia co mi sie nie podoba. Po ochłonięciu nie skorzystałem i sam puszki odkułem, jakies tam niedociągnięcia były ale uświadomiłem sobie ze zbyt dużo oczekiwałem a to przecież były tynki a nie gładź. Cena była dość wysoka w porównaniu do konkurencji a doliczając jeszcze naddatek nawet bardzo wysoka. Teraz z perspektywy czasu moge ich polecić, widziałem od tamtej pory kilka wykonanych tynków gipsowych innych firm i moje jednak były najlepiej wykonane.
Trzeba sobie uświadomić ze nigdy tynk gipsowy nie bedzie zrobiony jak gładź.

mother_nature
16-08-2017, 09:52
No to chyba jakiegoś pecha mieliście, że tak ględzicie.
Owszem, u mnie też były pogrubienia, ale liczyliśmy się z tym, bo ściany perfekcyjne nie były. Puszki idealnie obrobione i odkute zatyczki, a ściany gładkie, tak że gładzi już nie kładziemy. Kierbud jak zobaczył te tynki, to się nachwalić nie mógł.
I rozmawialiście zapewne z kierownikiem, nie właścicielem :p
W piątek robią u mnie wylewki.

Wujor
22-08-2017, 23:32
Witam,

Szukam jakiejś ogarniętej ekipy brukarskiej. Okolice Myślenic.

Azauriel
23-08-2017, 13:40
Witam serdecznie.
Poszukuję firmy do budowy SSO domu wg projektu indywidualnego 155m2 w Krakowie (projekt bardzo zbliżony do AMARYLIS-5).
Termin budowy - do końca 2017
Pozdrawiam

gkmaster
26-08-2017, 08:16
NAYADESIGN Natalia Jakubas-Breksa (małopolska) - projekty ogrodów, aranżacja przestrzeni, architekt - odradzam, albo przynajmniej zalecam dużą ostrożność w korzystaniu z usług tej Pani. Pierwsze spotkanie - super - dużo mówi, mnóstwo pomysłów, drugie spotkanie (znamy cenę usługi), jeszcze więcej pomysłów i do tej pory było bardzo dobrze aż do momentu podjęcia decyzji, że korzystamy z jej usług >> wręczamy zaliczkę i czar pryska. Mija miesiąc - zero kontaktu, mija drugi miesiąc (kilka emaili przypominających o naszym istnieniu) jest odpowiedź, że ma dużo pracy, mija trzeci miesiąc (nadal nie mam projektu) - przelewa się czara goryczy, wysyłam email z informacją, że nie mam ochoty już czekać na projekt - nagle odzew na drugi dzień w aroganckim tonie, wręcz to Ja powinienem się wstydzić, że się upomniałem o swoje - wówczas dowiedziałem, się że dwa przyjazdy Pani Architekt i jej konsultacje (nie bardzo wiem o czym wspomniała w emailu) kosztują mnie 600 zł (brak jakiegokolwiek projektu). Szczyt bezczelności - zaliczka przepadła (400zł), czas stracony, projektu brak - zaczynam od nowa. Jak wcześniej wspomniałem - nie polecam albo przynajmniej zalecam dużą dozę ostrożności w zaliczkowaniu pracy tej Pani.

Januszstu
27-08-2017, 18:32
SSO - Stan surowy skonczony kilka miesiecy temu, teraz dopisuje do białej listy:
ekipa do stanu surowego fundameny, mury, dach Piotr Chmielik - budowe wykonali bardzo szybko (5 tygodni dom 280m2),
ale najwazniejsze dobra jakosc roboty, dobre porady i rozwiazanie nieprzewidzianych niespodzianek (np wlewajacej sie woda gruntowej lub slupow na srodku pokoju na poddaszu): Piotr Chmielik 517 445 160

martmax
30-08-2017, 10:25
Witam, szukam dobrej ekipy do wykończenia i ocieplenia poddaszy oraz fliziarzy z okolic Brzeska.

martmax
30-08-2017, 10:33
Z mojej strony mogę polecić ekipę Pana Sikory okolice Gdowa, mimo kilku błędów w projekcie indywidualnym, poradzili sobie świetnie, okazało sie że trzeba nanieść kilka poprawek, wszystko za zgodą i po ustaleniu z kierownikiem budowy. Ekipa zgrana i szybka, zasuwaja jak motorki, oszczędność z materiałem, na placu zostawili porządek.Jeśli chodzi o cenę, nie wydaje mi się żeby byli zbyt wygórowani, porównywaliśmy kilka ofert, ale i tak warci swojej ceny, praktycznie niewiele nas obchodziło.

slavexx
08-09-2017, 12:13
Też absolutnie nie jestem zadowolony współpracą z Supertynki. Dwa lata temu opisywałem tutaj swoją sytuację (kilka osób na priv też pisali o podobnych problemach). Także polecam podchodzić do współpracy z chłodną głową)

dursztyn
15-09-2017, 22:35
brak slów do czego dochodzi na tym forum....
czego sie czlowiek chwyta aby mieć robotę

Piotrze możesz rozwinąć temat...? Znasz gościa?

ItaR
16-09-2017, 09:24
Cześć,

Czy macie jakieś godne polecenia ekipy budowlane w okolicy Podhala? Po długiej batalii uzyskaliśmy w końcu pozwolenie na budowę i szukamy zaufanych budowlańców. Problem w tym, że nie mieszkamy w okolicy, więc nie mamy rozeznania, komu warto powierzyć budowę.

Będziemy wdzięczni za pomoc.

maciuspala
16-09-2017, 11:50
Polecam Ci młodych sprawdzonych fachowców z Tarnowa dojadą wszędzie i cudownie Wylewki zrobią, mój kierownik był w szoku jakości sprawdzał laserem i nie miał się do czego doczepić a musze przyznać że jest bardzo skrupulatny, polecam [reklama] brygadzista to ogarnięty chłopak z pewnością się dogadacie.

Wygląda jak reklama wlasnej działalności...jeśli jesteś z Zakliczyna to stawiam na 2 wersję....albo kiepsko robisz bo w Zakliczynie tynki i wylewki robią w co drugim domu i wszyscy mają mnóstwo roboty, albo zaczynasz co oznacza że uczysz się na klientach.

slusar
16-09-2017, 13:59
Coś tam kilka razy poprawiłem a nawet rozebralem po Nim. Zatrzymał się w rozwoju około 15 lat temu.
I to naciągane makaronu za uszy Inwestorom z płytą ogniowa.

Jeżeli, nie budujemy poddasza, w klasyfikacji ogniowej to pojedyncza płyta jest chyba tylko przykre cona dla polepszenia samopoczucia. Co za tym idzie kasa wyrzucona do fosy.
Aby uzyskać zwłokę na poziomie 30 minut niezbędne jest przykre cenie 2 x 12,5mm fire
A producent systemu powinien na to wystawić papier

KrzysiekSkotniki
16-09-2017, 16:55
Podziekowania dla Pana Ernesta i Pana Marcina, za swietne podejscie, terminowosc i starannosc wykonania. Moge ze spokojem polecic Supertynki jesli zalezy Wam na porzadnie wykonanej pracy. Ekipa wykonala swietna robote Diamant i Tradycja. Polecam!

Whiti1
18-09-2017, 10:22
Poszukuję ludzi do zrobienia schodów zewnętrznych i werandy wiosną przyszłego roku. Gmina Kocmyrzów, na północ od Krakowa. Mam problem bo większość ekip których telefony miałam zapisane odpowiada że stawia całe stany surowe. Ciekawe czy w ogóle są ekipy które zajmują się taką małą robotą.

MhUser
20-09-2017, 09:55
Poszukuję ekipy do SSO w okolicy Słomnik (Polanowice).

Bardzo proszę o polecenie sprawdzonych wykonawców.

(Dom parterowy bez piwnicy z poddaszem nieużytkowym, prostokąt 10x16 m, na płycie fundamentowej, ściany z silikatów, wiązary prefabrykowane, dach dwuspadowy 30st kryty blachą)

Poszukujący
03-10-2017, 17:10
Witam,
poszukuję rzetelnego kierownik budowy z okolic Krakowa, Myślenice, Dobczyce, Mszana dolna a konkretnie budowa miał by być prowadzona w miejscowości Pcim.
Proszę pisać na PW lub poniżej.
Dziękuje za wszelka pomoc.

marcinzz
06-10-2017, 12:13
Poszukuję sprawdzonej ekipy/firmy gdzie mogę zakupić szambo betonowe wraz z montażem. Zależy mi na tym aby było szczelne ;)
Jeżeli ktoś posiada jakieś sprawdzone firmy to prośba o podzielenie się informacją :)

slusar
08-10-2017, 09:40
Poszukuję sprawdzonej ekipy/firmy gdzie mogę zakupić szambo betonowe wraz z montażem. Zależy mi na tym aby było szczelne ;)
Jeżeli ktoś posiada jakieś sprawdzone firmy to prośba o podzielenie się informacją :)

Sprawdzałeś ofertę firmy ANBO?

mother_nature
12-10-2017, 12:23
Szambud polecam, montowali u mnie rok temu w marcu. Bezproblemowo, szybko. Szambo szczelne, przetrwało już jedną zimę.
Brałam ze zbrojoną płytą najazdową.

szogu
12-10-2017, 12:27
Sprawdzałeś ofertę firmy ANBO?

Na ich stronie nie ma informacji o tym, że sprzedają szamba.

maxiucb
12-10-2017, 14:49
Cześć,

Czy macie jakieś godne polecenia ekipy budowlane w okolicy Podhala? Po długiej batalii uzyskaliśmy w końcu pozwolenie na budowę i szukamy zaufanych budowlańców. Problem w tym, że nie mieszkamy w okolicy, więc nie mamy rozeznania, komu warto powierzyć budowę.

Będziemy wdzięczni za pomoc.

Jak jestes zaintetesowany moge podac namiary na ekipe z okolic Myslenic - do mnie na slask dojezdzali. Skonczyli tydzien temu sso.

saintos
18-10-2017, 01:37
Witam,
Ekipa od wylewek. Niestety ale wylewka spękała w niektórych miejscach. Pomiędzy niektórymi pomieszczeniami nie zostały wykonane dylatacje. Tam gdzie dylatacje wykonano np. na dużej powierzchni to różnica poziomów w miejscu dylatacji dochodzi do 5mm, niestety w miejscu ciagu komunikacyjnego i gdzie mają być kladzione płytki. Podczas prac wydawali się fachową*ekipą, zgraną, mierzą laserem i dają włókna jako zbrojenie ale nie przeciwdziałało to spękaniu. Na mój telefon w tej sprawie niestety stwierdził p.Ireneusz, że "nie mają teraz czasu aby podjechać". Szkoda bo musiałem tracić nawet czas na tego posta.

Nie polecam !

SPEC-TECH Ireneusz Warecki, Jodłownik, Tel. 515 827 993
spec-tech.com.pl

Fleszu1
21-10-2017, 23:10
CZARNA LISTA
Przestrzegam przed ekipą budowlaną SSO Usługi Budowlane BOGUSŁAW (Bogdan) KOWALCZYK z Lipnika koło Myślenic

Robili u mnie stan surowy, w zasadzie na każdym etapie budowy były mniejsze lub większe problemy. Właściciel firmy nie godny zaufania, ściemnia, kłamie, obieceuje, że będzie jutro po czym nie odbiera telefonów przez kilka dni. Ekipę trzeba bardzo pilnować, bo dla oszczędności czasu na każdym kroku stosują sobie jakieś "ułatwienia" niezgodne z projektem i sztuka budowlaną. Dobrze, że z kierownikiem dopilnowaliśmy zbrojenia stropu, bo najchętniej robiliby tak jak im wygodnie i szybko, bo przecież 4 kolejne budowy czekają.
Krzywe, niepionowe i nietrzymające kątów ściany mimo iz budowali z najłatwiejszych materiałów - bloczki BK. W efekcie dopłaciłem do tynków prawie 3 tys za naddatki materiałowe - ekipa tynkarzy wyrównała ściany ile się dało kosztem grubości tynków.

Najlepsze co im wychodziło to przerwy na piwko - co najmniej kilka sztuk na dniówkę.

Dom co prawda zbudowali,trwało to 4 miesiące zamiast umówionych 2 bo np. jak zniknęli po wylaniu stropu to przez 3-4 tygodnie nie było kontaktu. Ale teraz na każdym kroku wychodzi ich fuszerka. Do teraz odkrywam mnóstwo szpar pomiędzy bloczkami - niektóre mają nawet 1cm szerokosci.
Reasumując, może wziąłbym ich raz jeszcze gdyby mieli mi budować chlew albo stodołę. Budowy domu bym im już nie zlecił.

Jak ktoś chce więcej szczegółów zapraszam na priv.

maciuspala
22-10-2017, 06:36
To że majstry zawalają terminy to standard, to trzeba wliczyć już podczas ustalania terminu odbioru, ale gdzie był kierownik budowy że pozwolił na fuszerki?U mnie po kazdej wizycue KB miałem telefon z sprawozdaniem co zrobili i jak zrobili i wtedy jechałem wypłacić następna transze.
Przy placeniu nie było widać szpar na 1cm?
Jesli wystepuje pijaństwo na budowie to wywala się ekipę nie płacąc (pewnie umowy nie było) i strasząc sądem,albo jeśli nie mamy smykałki do awanturowania się to trzeba się poświęcić ibstać nad nimi pilnować ekipy.(dawiej pijaństwo to był standard na budowie a teraz nie słyszałem żeby ktoś piwo nawet pił -czasy się zmieniły)

Fleszu1
22-10-2017, 09:05
Ten wątek jest do przestrzegania innych przed pseudo-fachowcami a nie od tłumaczenia się gdzie był kierownik albo inwestor.Wyrzucenie ekipy z budowy oznaczałoby wstrzymanie budowy na rok.

sasik
22-10-2017, 19:09
a ja szukam sprawdzonych hudraulikow z malopolski a dokladnie okolice dabrowy tarnowskiej ktos cos?

Januszstu
23-10-2017, 20:17
Chciałem polecic ekipy, ktore u mnie sprawdzily sie na budowie w czerwcu 2017 - z dziedzin, które rzadko pojawiaja sie na tej liscie:

Biała lista:

1. Ogrodzenie - porządnie wykonali ogrodzenie - siatka powlekana 150mb + podmurówka systemowa - bardzo dobry kontakt mailowy i telefoniczny - http://www.ogrodzenia-jawien.pl/

2. Plantowanie wyrownanie terenu po budowie - porządnie, rowno do sznurka, uprzejmi - robota miniładowarka Bobcat plus 2 Panow łopatami/grabiami - wyrownali 14 arow dzialki bardzo ladnie: Tomasz Ziarko 604 261 354

katka
24-10-2017, 11:20
Kolejne firmy do dopisania na listy, tym razem jedna biała i jedna czarna.

Zacznę od „BIAŁEJ LISTY”:
Polecam firmę Dawid Lelek Usługi Wysokościowe DkM Dach, Rzozów . U mnie malowali elewacje, zajmują się również malowaniem i czyszczeniem dachów i innymi pracami wysokościowymi. Jedna z lepszych firm z jakimi miałam do czynienia przy całej budowie. Terminowi, rzetelni, wszystko bardzo dobrze zabezpieczone przy malowaniu, na placu robót czysto. Efekt końcowy znakomity za rozsądne pieniądze.

„CZARNA LISTA”
Małgorzata Ortman TESORO Ogrody, Jaroszowice. Mieliśmy zakontraktowane rozległe prace ogrodowe (kompleksowe założenie dużej części ogrodu, z podjazdem i ogrodzeniem włącznie). Panowie przyjechali posadzili większe drzewa i żywopłoty na szybko (zamówione rośliny nie mogły czekać), mieli przyjechać później zająć się resztą prac. Termin co tydzień przesuwali, zwodzili, że pogoda, że coś tam, aż w końcu już mieli przyjechać i znikli. Firma przestała odbierać telefony, jest nieuchwytna. Jak się okazało rośliny, źle posadzone, za głęboko, byle jak. W ogóle nie mieli zamiaru podwiązać dużych drzew (np. 6m), po moich naleganiach zrobili to, ale źle nieprofesjonalnie, jedno drzewo złamało się pod naporem podpory niewłaściwie zainstalowanej. O ogrodnictwie ta firma nie ma zielonego pojęcia, prawdopodobnie przestraszyli się zakresu robót i jak szczury uciekli. Swoją drogą dobrze, że nie robili nic więcej. Nie mniej narazili mnie na straty finansowe, roczne opóźnienie z wykonaniem prac ogrodowych (mam przed domem bałagan, brak ogrodzenia docelowego). Stanowczo odradzam korzystanie z usług tej firmy.

opcio
26-10-2017, 08:29
Biała lista:
Tomasz Fudalej - podłogi
Terminowo, sprawnie, porządnie, fachowo. Polecam!

Czarna lista:
Michał Kitajewski - wykończenia, malowanie, płytki. Zdecydowanie odradzam, wręcz ostrzegam!
Nie dotrzymuje terminów rozpoczęcia i zakończenia prac. Non stop dopomina się o wypłaty. Położone przez niego płytki były dramatycznie krzywe, miały postrzępione krawędzie. Na prostej ścianie nie potrafił położyć kilku płytek prosto. Brakuje mu wiedzy, nie ma doświadczenia, ani narzędzi do pracy. Zrobioną przez niego łazienkę musiałem skuwać i robić od nowa. Położył w pokoju na jednej ścianie tapetę - krzywo, poza tym odkleja się. Pomyłka dziesięciolecia.

slusar
26-10-2017, 18:08
Biała lista:
Tomasz Fudalej - podłogi
Terminowo, sprawnie, porządnie, fachowo. Polecam!

Czarna lista:
Michał Kitajewski - wykończenia, malowanie, płytki. Zdecydowanie odradzam, wręcz ostrzegam!
Nie dotrzymuje terminów rozpoczęcia i zakończenia prac. Non stop dopomina się o wypłaty. Położone przez niego płytki były dramatycznie krzywe, miały postrzępione krawędzie. Na prostej ścianie nie potrafił położyć kilku płytek prosto. Brakuje mu wiedzy, nie ma doświadczenia, ani narzędzi do pracy. Zrobioną przez niego łazienkę musiałem skuwać i robić od nowa. Położył w pokoju na jednej ścianie tapetę - krzywo, poza tym odkleja się. Pomyłka dziesięciolecia.

Skoro temu Wykonawcy! brakowało wiedzy, doświadczenia oraz narzędzi to czym się kierowałeś przy podejmowaniu decyzji?

MPX173
31-10-2017, 14:00
Witam
Chicałbym z czystym sumieniem polecić (umieścić na Białej Liście wykonawców) Pana Piotra Ślusarczyka i jego firme FRP Piotr Śusarczyk. Firma z województwa małopolskiego.
Pan Piotr z jego ekipą realizowali ocieplenie poddasza mieszkalnego w moim domu oraz prace wykończeniowe całego domu w zakresie gładzi i malowania.
Przed wyborem firmy do realizacji powyższych prac, zrobiłem porównanie miedzy 2-3 ofertami ale zostałem przekonany poziomem profesjonalizmu, ottwartością i chęcią fachowego doradztwa ze strony Pana Piotra. Po mimo faktu, że oferta nie była najtańsza uważam, że dokonałem bardzo dobrego wyborów, a wyniki prac zrealizowanych przez ekipe Pana Piotra są na najwyższym poziomie. Wiele kolejnych (nie zależnych ekip na mojej budowie) - parkieciarze, stolarz itp. stwierdzali, że już dawno nie widzieli tak pieknie wyrównanych i przygotowanych scian do dalszych prac (a maja okazje ogladać i porównać wiele domów ze względu na wykonywaną pracę). Dodatkowo bardzo wielką zaletą Pana Piotra jest to że jest bardzo słowny. Wszystko do czego się zobowiązał zostało zrealizowany na najwyższym poziomie.
Jeszcze raz Serdecznie polecam i pozdrawiam.
Mariusz

PrzyszłyBudowniczy
31-10-2017, 14:18
Czy polecasz też jakichkolwiek wykonawców którzy byli przed p. Piotrem albo po nim? Jeśli nie, to czy wpiszesz ich na czarną listę?

MPX173
31-10-2017, 16:15
Moge polecic (na Biala liste) Pana Mariusza Szczerbak (i jego firme) odpowiedzialna za budowe domu do stanu surowego (od fundamentoów do dachu). Wszystko w porzadku podczas budowy. Dotychczas nie zidentyfikowałem żadnych istotnych usterek/problemów.
Na Białą Listę takzę polecam Pana Mariusza Nowaka - (Posadzki 2M) - odpowiedzialnego za realizacje wylewek żywicznych w garażu i na balkonach.
A także Rafała Data - który realizował ocieplenie zewnętrzne i elewacje.

Na czarną listę niechce podawać kandydatów - wystarczy, że ich tu nie wspomnę. Ale szczeże uważam,że dotychczas niemiałem wiekszego problemu z którąś z ekip - może to kwestja dobrej selekcji i sprawdzenia rekomendacji przed rozpoczeciem prac danej ekipy.
Jeszcze raz pozdrawiam.
Mariusz

opcio
02-11-2017, 18:04
Skoro temu Wykonawcy! brakowało wiedzy, doświadczenia oraz narzędzi to czym się kierowałeś przy podejmowaniu decyzji?

Poleceniem. Niestety okazało się niewiarygodne.
Tego, że nie ma wiedzy, doświadczenia i narzędzi nie wiedziałem przed rozpoczęciem przez niego prac. Wyszło w trakcie.

rodzinanaswoim
04-11-2017, 21:01
Moge polecic (na Biala liste) Pana Mariusza Szczerbak (i jego firme) odpowiedzialna za budowe domu do stanu surowego (od fundamentoów do dachu). Wszystko w porzadku podczas budowy. Dotychczas nie zidentyfikowałem żadnych istotnych usterek/problemów.
Jeszcze raz pozdrawiam.
Mariusz


Można prosić o namiary na P. Mariusza Szczerbaka?

Sorc
05-11-2017, 20:43
Poszukuję porządnej firmy do mebli na wymiar. Okolice Tarnowa/Brzeska/Dąbrowy Tarnowskiej ?
Z góry dzięki :)

BIAŁA LISTA :
Rafał Owca - Brukarstwo, okolice Żabna.

80-90zł/m2 z podbudową, nie żaluje kruszywa, zagęszczanie warstwowe, beton zamawiany bezpośrednio itd. Generalnie polecam. Nawet ułożenie kostki w jodełkę nie było dla nich wyzwaniem :)

slusar
07-11-2017, 11:14
Poszukuję porządnej firmy do mebli na wymiar. Okolice Tarnowa/Brzeska/Dąbrowy Tarnowskiej ?
Z góry dzięki :)

BIAŁA LISTA :
Rafał Owca - Brukarstwo, okolice Żabna.

80-90zł/m2 z podbudową, nie żaluje kruszywa, zagęszczanie warstwowe, beton zamawiany bezpośrednio itd. Generalnie polecam. Nawet ułożenie kostki w jodełkę nie było dla nich wyzwaniem :)

Dawid Bodzioch +48600097150 (Meble)

Madzia106
07-11-2017, 22:21
Korzystaliście z usług Roletexu? Zainteresowana jestem roletami zewnętrznymi i bramą garażową. Polecacie ewentualnie jakieś firmy z okolic Wieliczki, które zajmują się roletami i sa sprawdzone i godne polecenia?

Sorc
08-11-2017, 19:38
Dawid Bodzioch +48600097150 (Meble)

Dzięki, co Ci wykonywał ?

Świetny malunek masz na ścianie w pokoju dzieci (pingwiny) mogę namiary ?

dodek77
08-11-2017, 22:46
Witam.Poszukuję ekipy od wykonczeniówek tj poddasze KG,może byc tez ,,złota rączka" .fliziarz tez mile widziany?Jak ktoś ,coś to Bardzo Proszę o namiary,
okolice Wieliczki
Dziękuje i pozdrawiam

slusar
11-11-2017, 20:02
To nie jest pokój Moich dzieci. Jest to jedna z Moich realizacji. Wykonywał kilka skomplikowanych tematów.

GosiaLi
14-11-2017, 17:07
Witam wszystkich jestem nowa na forum :)

Co do czarnej listy to jeszcze ( odpukać ) nie mam kogo wstawiać.

lecz co do ,,białej,, bardzo spodobała mi się praca jednej z krakowskich firm zajmujących się kompleksową obsługą inwestycji a mianowicie QualityInvestment
zajmują się od projektu i logistyki po prace wykończeniowe, u mnie osobiście robili projekt łazienki oraz salonu i remontowali 1 piętro w domu wykonali to solidnie i szybko. co jeszcze z plusów? kontakt jest nawet do późnych godzin wieczornych, są terminowi i słowni a to rzadkość w tej dziedzinie ( tak mi się wydaje ) co do ,, minusów ,, nie są tani, ta firma się ceni ale patrząc z perspektywy czasu jakość ich wykonania jest tego warta :) i te miny sąsiadów gdy zobaczyli moją łazienkę bezcenne :)))
poleciłam ich również koleżance ( Ona z mężem kupiła dom w stanie deweloperskim i chciała projekt całości wraz z wykończeniem ) i mimo że cena nie była najniższa także sobie chwali . w szczególności ze na meblach i osprzęcie do całego domu które zamówiła przez tą firmę oszczędziła grube tysiące !

także z czystym sumieniem polecam i podaje ich stronę www oraz kontakt : https://qinvestment.pl 578-289-546

Ec-Synek
16-11-2017, 16:41
Pierwszy wpis w tym temacie i niestety czarna lista.
Odradzam firmę od rekuperacji Solterm.
Firma jako jedna z wielu od rekuperacji podeszła do tematu dość … chamsko w mojej ocenie.
Po zapytaniu przez jednego z pracowników jak ich oferta wypada na tle konkurencji powiedziałem zgodnie z prawdą, że nie licząc jednej (dobrze nam znanej firmy) oferta ta jest najwyższa cenowo.
Po czym dostałem odpowiedź, że szkoda ich i mojego czasu … i życzono mi powodzenia przy wyborze przede wszystkim taniej ekipy.

Oczywiście wcześniej nie pisałem w żadnym z maili, że cena mi nie odpowiada lub ją z tego względu odrzucam bo wszystko jest kwestią doboru odpowiedniego urządzenia, sterowników, materiału oraz poprawnej instalacji.
Pytania takie padały również od innych firm i nikt nie odesłał mnie z kwitkiem jeśli usłyszał niesatysfakcjonującą go odpowiedź, ale zawsze była podjęta próba dogadania (pytania chociażby o rodzaj użytych materiałów z których konkurencja ma wykonane kanały wentylacyjne, jaki dają sterownik w „standardzie”). Tutaj niestety coś nie zagrało i nikomu nie polecam tej firmy.

Dla jednych może „drobnostka”, ale ja jestem uczulony na chamstwo i takie podejście do klienta więc dlatego o tym piszę.
Gdyby ktoś miał jakieś zastrzeżenia (konkurencja itp.) to proszę o kontakt PW, mam zachowane wszystkie maile.

asolt
16-11-2017, 18:02
Pierwszy wpis w tym temacie i niestety czarna lista.
Odradzam firmę od rekuperacji Solterm.
Firma jako jedna z wielu od rekuperacji podeszła do tematu dość … chamsko w mojej ocenie.
Po zapytaniu przez jednego z pracowników jak ich oferta wypada na tle konkurencji powiedziałem zgodnie z prawdą, że nie licząc jednej (dobrze nam znanej firmy) oferta ta jest najwyższa cenowo.
Po czym dostałem odpowiedź, że szkoda ich i mojego czasu … i życzono mi powodzenia przy wyborze przede wszystkim taniej ekipy.

Oczywiście wcześniej nie pisałem w żadnym z maili, że cena mi nie odpowiada lub ją z tego względu odrzucam bo wszystko jest kwestią doboru odpowiedniego urządzenia, sterowników, materiału oraz poprawnej instalacji.
Pytania takie padały również od innych firm i nikt nie odesłał mnie z kwitkiem jeśli usłyszał niesatysfakcjonującą go odpowiedź, ale zawsze była podjęta próba dogadania (pytania chociażby o rodzaj użytych materiałów z których konkurencja ma wykonane kanały wentylacyjne, jaki dają sterownik w „standardzie”). Tutaj niestety coś nie zagrało i nikomu nie polecam tej firmy.

Dla jednych może „drobnostka”, ale ja jestem uczulony na chamstwo i takie podejście do klienta więc dlatego o tym piszę.
Gdyby ktoś miał jakieś zastrzeżenia (konkurencja itp.) to proszę o kontakt PW, mam zachowane wszystkie maile.

Uważam ze ocena zbyt przesadzona. Oczywiscie zwróciłem uwagę pracownikowi na zbyteczne komentarze, ale to tylko wycena. Dziwi mnie fakt ze owa negatywna ocena ocena nie pojawiła sie przy wycenie ozc oraz omówieniu wyników ozc. Czasami rozgaduje sie az nadto i byc moze juz wtedy uraziłem Pana. W kazdym razie nie miałem nigdy problemów z oceną przedstawienia wyceny zawsze moze byc ten pierwszy raz i jezeli czuje sie Pan az tak bardzo urazony to przepraszam. Co maili to ja nie kasuje zadnych maili od klientów, takze ta zapobiegliwosc wydaje mi sie zbyteczna, jezeli juz mowa o zyczeniach to była równiez mowa o wyborze dobrej i fachowej firmy. Uwazam ze komentarzy odnosnie porównan przy wycenie nie powinno byc i na pewno ich nie będzie.

Ec-Synek
16-11-2017, 19:29
Uważam ze ocena zbyt przesadzona. .
Przesadzona bo negatywna ? A jak Pana ktoś chwali to zwraca Pan uwagę, że przesadził ?


Uwazam ze komentarzy odnosnie porównan przy wycenie nie powinno byc i na pewno ich nie będzie.

A moim zdaniem powinna być bo takie podejście do klienta również świadczy o "fachowości" firmy.
Jak dla mnie temat skończony bo nie widzę sensu dalej prowadzić dyskusji z Panem.

Zapomniałem jeszcze o jednej firmie, którą dla odmiany chciałem polecić.
Zdecydowanie biała lista.

Firma nazywa się GEONIT (Przemysław Kluczewski). Robili dla mnie badanie gruntu na dwóch działkach.
W obu przypadkach wszystko poszło szybko, łatwo i przyjemnie. Oprócz otrzymanej dokumentacji Pan Przemysław zadzwonił do mnie po wykonaniu "próbek", omówił dokładnie jak sprawa wygląda oraz przybliżył mi charakterystykę poszczególnych warstw. Cena bardzo atrakcyjna.
Z czystym sumieniem POLECAM firmę GEONIT !

Busters
16-11-2017, 19:39
Ec-synek twoj post to jakis absurd. Wpisywac kogos na czarna liste, bo ktos rzucil jakis glupi komentarz przy wycenie?
Mialbym co najmniej 50 jak nie 100firm do wpisania tutaj. Firme ocenia sie glownie po tym jak wykonala powierzona usluge
a nie za jakis komentarz i to jeszcze pracownika..

Jak moge smialo solterm dodac do bialej listy i bez zastanowienia polecic innym.

Ec-Synek
16-11-2017, 19:43
To bardzo proszę polecać :-)

asolt
16-11-2017, 20:07
Ec-synek twoj post to jakis absurd. Wpisywac kogos na czarna liste, bo ktos rzucil jakis glupi komentarz przy wycenie?
Mialbym co najmniej 50 jak nie 100firm do wpisania tutaj. Firme ocenia sie glownie po tym jak wykonala powierzona usluge
a nie za jakis komentarz i to jeszcze pracownika..

Jak moge smialo solterm dodac do bialej listy i bez zastanowienia polecic innym.

Nie wykonałem zadnej usługi dla Ec-synek, który zarzuca mi brak fachowosci, co prawda nie rozumiem w czym, moze w jakosci wykonania ozc, moze projektów, moze innych opracowan, a moze w wykonawstwie. Naprawdę nie wiem w czym, nie wiem na jakiej podstawie sa te zarzuty. Aby zweryfikowac poprawnosc ozc i projektów trzeba sie na tym znac na poziomie co najmniej mi równym, na wykonawstwie to trzeba by ocenic wykonanie konkretnej instalacji. Tego o ile sie orientuje Ec-synek nie sprawdził, a przynajmniej to sprawdzenie nie jest mi znane. Łatwo jest zarzucac brak fachowosci, trudno jest to udowodnic.

Ec-Synek
16-11-2017, 20:13
Dokładnie :-)
Ja już skończyłem z Panem temat i proszę się nie bronić rękami i nogami i zarzucać mi, że nie przedstawiłem Panu jakiś projektów bo tak jak jasno powyżej i na mailu napisałem, nie oceniam "jakości", usługi a podejście do klienta, które u Pana jest zdecydowanie na najniższym poziomie.
Tyle w temacie. Jak chce Pan robić off top to proszę pisać na PW.

asolt
16-11-2017, 20:23
Dokładnie :-)
Ja już skończyłem z Panem temat i proszę się nie bronić rękami i nogami i zarzucać mi, że nie przedstawiłem Panu jakiś projektów bo tak jak jasno powyżej i na mailu napisałem, nie oceniam "jakości", usługi a podejście do klienta, które u Pana jest zdecydowanie na najniższym poziomie.
Tyle w temacie. Jak chce Pan robić off top to proszę pisać na PW.

Kazdy moze miec swoje zdanie, to wolny kraj, inni klienci tego nie potwierdzają tego "podejscia do klienta".

Ec-Synek
16-11-2017, 20:29
Kazdy moze miec swoje zdanie, to wolny kraj, inni klienci tego nie potwierdzają tego "podejscia do klienta".

W takim razie gratuluję. Wszyscy zapewne wierzą Panu na słowo :-)
Wychodzi na to, że tylko ja jestem taki problemowy. Dziwne, że na tyłu potencjalnych wykonawców tylko w tym przypadku coś poszło nie tak. Trudno ...

maciuspala
16-11-2017, 20:35
Mi Solterm robił OZC ,zostało wykonane w terminie, mam nadzieje dokladnie, uzyskany wynik wnikliwie przeanalizowany przez telefon.I z tego jestem w pełni zadowolony.Nie skorzystalem z wyceny podłogówki bo to dla mnie za drogo.Obsluga wg mnie bardzo dobra ale czasami ktoś ma zły dzień.
Jakbym.chciał narzekać na wszystkich co robili mi wyceny to na 90% powinienem się obrazić bo na większość zapytań nie otrzymałem odpowiedzi lub po kilku trlefonach przypominajacych się zostałem olany.Takie czasy że trzeba się prosić żeby ktoś wycenę zrobił a co dopiero zeby wykonał usługę.
Hydraulik kazał się przypomnieć w grudniu, elektryk w styczniu, fliziarz w lutym,a stolarz w marcu a najlepiej w ogóle bo za dużo ma roboty.

Tomaszs131
16-11-2017, 20:40
Ec-synek staram się zrozumieć Twoje stanowisko, ale przyznam się szczerzę, że jakoś nie mogę. Temat odnosi się do listy wykonawców, czyż nie?
Wczytując się ponownie w Twoje posty dochodzę do wniosku, że wspomniana przez Ciebie firma nic oprócz OZC dla Ciebie nie wykonała. Zgadza się? Dla mnie jest jasne, że niesprawiedliwie podeszłeś do tematu, chociażby dlatego że brak kultury pracowników nie zawiera się w temacie tego wątku.

asolt
16-11-2017, 20:41
W takim razie gratuluję. Wszyscy zapewne wierzą Panu na słowo :-)
Wychodzi na to, że tylko ja jestem taki problemowy. Dziwne, że na tyłu potencjalnych wykonawców tylko w tym przypadku coś poszło nie tak. Trudno ...

Naprawde sądzi Pan ze oszukuję?, prosze spojrzec na stopki kilkudziesięciu forumowiczów, oni tam podają wyniki ozc i kto je wykonał, czy czarna lista nie byłaby pełna negatywnych wpisów na moj temat gdy mieli do tego podstawę. To jakis paradoks ze pierwszy wpis do czarnej listy jest autorstwa tego komu nie wykonałem zadnej usługi, mam swiadomosc ze kiedys to musiało nastąpic bo jak mówi porzekadło "jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził". Jezeli ten wpis miał polepszyc samopoczucie i rekompensatę doznanej krzywdy z mojej strony to niech tak będzie.

asolt
16-11-2017, 20:43
Ec-synek staram się zrozumieć Twoje stanowisko, ale przyznam się szczerzę, że jakoś nie mogę. Temat odnosi się do listy wykonawców, czyż nie?
Wczytując się ponownie w Twoje posty dochodzę do wniosku, że wspomniana przez Ciebie firma nic oprócz OZC dla Ciebie nie wykonała. Zgadza się? Dla mnie jest jasne, że niesprawiedliwie podeszłeś do tematu, chociażby dlatego że brak kultury pracowników nie zawiera się w temacie tego wątku.

Przepraszam ze sie wtrące, ozc równiez nie było wykonane, po prostu nic nie było wykonane, trwały jak by to okreslic negocjacje/uzgodnienia cenowe, nic wiecej

maciuspala
16-11-2017, 20:45
Wykonanie OZC jest usługą jak każda, jeden robi OZC a drugi kładzie kafelki.Aczkolwiek miałem możliwość rozmawiać 2-razy z p.Andrzejem i zapewniam iż były to długie rozmowy....ba bardzo długie...p.Andrzej to bardzo gadatliwa osoba ktora w dodatku wie co mówi.
Oczywiście ja umieściłbym Solterm na białej liscie.

Tomaszs131
16-11-2017, 20:49
Przepraszam ze sie wtrące, ozc równiez nie było wykonane, po prostu nic nie było wykonane, trwały jak by to okreslic negocjacje/uzgodnienia cenowe, nic wiecej
Tym bardziej nie mogę znaleźć nuty zrozumienia dla takiej postawy.

Ec-Synek
16-11-2017, 20:53
Ec-synek staram się zrozumieć Twoje stanowisko, ale przyznam się szczerzę, że jakoś nie mogę. Temat odnosi się do listy wykonawców, czyż nie?
Wczytując się ponownie w Twoje posty dochodzę do wniosku, że wspomniana przez Ciebie firma nic oprócz OZC dla Ciebie nie wykonała. Zgadza się? Dla mnie jest jasne, że niesprawiedliwie podeszłeś do tematu, chociażby dlatego że brak kultury pracowników nie zawiera się w temacie tego wątku.


W takim razie jeśli zły temat to proszę o usunięcie mojej opinii.
Nie chcę aby kolejne 5 stron Pan asolt reklamował się jakie ma wszystko perfekcyjne bo widzę, że do tego się jego obrona sprowadza.
Jeśli są osoby, które korzystały z usług firmy tego Pana i są zadowolone to bardzo się cieszę (bez złośliwości). Ja jedynie zwróciłem uwage, że chamsko mnie potraktowali i cieszę się, że nie zdecydowałem się wcześniej na współpracę. Tyle ode mnie.

asolt
16-11-2017, 21:14
Nie chcę aby kolejne 5 stron Pan asolt reklamował się jakie ma wszystko perfekcyjne bo widzę, że do tego się jego obrona sprowadza.


Bynajmniej, zwróciłem uwagę pracownikowi, publicznie tu na forum Pana przeprosiłem, co mam jeszcze zrobic?
A na temat mojej fachowosci czy tez jej braku panskim zdaniem bede sie wypowiadał bo mam ku temu podstawy i to uzasadnione.

Ec-Synek
16-11-2017, 21:21
A czy ja w którymkolwiek poście napisałem, że czegoś od Pana oczekuję ?
Skończ już Pan bo to do niczego sensownego nie prowadzi.
Wyraziłem swoją opinię, a Pan będzie to teraz rozstrzasał na 10 stron.

Tomaszs131
16-11-2017, 21:28
Panowie proponuję opanować emocje, moim skromnym zdaniem sprawę sobie wyjaśniliście i najlepiej pozostawić sytuację do oceny innym użytkownikom FM.
Szkoda zaśmiecać wątek osobistymi niesnaskami, które wobec mojej oceny nie mają związku z tematem wątku.

asolt
16-11-2017, 21:33
Panowie proponuję opanować emocję, moim zdaniem sprawę sobie wyjaśniliście i najlepiej pozostawić sytuację do oceny innym użytkownikom FM.
Szkoda zaśmiecać wątek osobistymi niesnaskami, które wobec mojej oceny nie mają związku z tematem wątku.

Zgadza sie, prosze nie kasowac tej opinii i dyskusji, moze sie przyda nie tyle potencjalnym inwestorom, co raczej wykonawcom, bo jest czarna lista wykonawców, ale brak czarnej listy inwestorów.

Ec-Synek
17-11-2017, 07:40
Zgadza sie, prosze nie kasowac tej opinii i dyskusji, moze sie przyda nie tyle potencjalnym inwestorom, co raczej wykonawcom, bo jest czarna lista wykonawców, ale brak czarnej listy inwestorów.

O tak by było najlepiej :-)
Już nie mogę się doczekać tych pytań od przyszłych wykonawców ...
- A Pan może z forum muratora ?
- Tak
- A to w takim razie dziękujemy :-)

Weź człowieku przestań już się żalić bo zwróciłem Panu uwagę, odnośnie braku kultury przy negocjacjach z klientem, a Pan robi wywody na 5 stron.
Za wszelką cenę chce Pan udowodnić jaki to klient w tym przypadku jest beznadziejny, a u Pana jest wszystko cacy.
Dobrze niech tak będzie :-) Długo jeszcze będzie trwał ten off top ? Niech każdy przeanalizuje tą sytuację na swój sposób. Jeśli stwierdzi ktoś, że "głupota" to jego sprawa,, a może komuś też się to nie spodoba co napisałem kilka postów wyżej. Tak trudno to zaakceptować, że coś się komuś nie podoba ?
Jeśl twierdzi Pan, że wina leży po mojej stronie to niech tak bedzie, przeanalizuję to i jak zmienię zdanie to na pewno o tym wspomnę.
Pozdrawiam.

Bakalka
20-11-2017, 22:35
Witam forumowiczow. Wpadlam tu w ramach planowanej budowy i mam nadzieje, ze chociaz czesc decyzji odnosnie wyboru wykonawcow bedzie trafna. Budowa w miejscowosci Siepraw, obecnie potrzebuje ekipy do SSO. Wczoraj przewertowalam to forum az to roku 2012...:-) czy mi sie wydaje, czy wyszukiwarka po slowach kluczach srednio tu dziala? Probowalam wyszukac poszczegolne posty wpisujac nazwy firm/ nazwiska ktore gdzies tam sie przewinely. Niestety zamiast postow pokazuje mi cale 185 stron:(

zojk_a
23-11-2017, 14:18
Pan Kazimierz Kasperek wykonuje takie o to schody z litej dębowej deski 401648

Adam1_P
03-12-2017, 14:44
Czarna Lista: Usługi Ogólonobudowlane Piotr Chmielik; Centralna 351, 32-440 Rudnik
Ta firma to istny koszmar, a pan Piotr to co najwyżej nadaje się na pomocnika murarz, bo o budowie domów nie ma pojęcia. Ale od początku: dom zgodnie z projektem podpiwniczony, ściany fundamentów wylewane, a Wykonawca bez konsultacji ze mną i kierownikiem budowy chciał budować z bloczków szalunkowych i bez izolacji i drenażu bo w gruncie nie ma wody (wg. Wykonawcy - bo geodeta co innego stwierdził) to po co. Gdybyśmy nie zareagowali pewnie po każdym deszczu miałbym basen w piwnicy.

O próbie wymuszenia (bo inaczej tego nazwać nie można) korzystania z jego zaprzyjaźnionego składu budowlanego (Dacholand koło Mogilan), gdzie wszystko jest ponoć odręki i w dobrych cennach nie będę wspominał. Całe szczeście w porę zakończyłem współpracę z tym pseudobudowlańcem.

Nie wiem tylko skąd ten pozytywyny komentarz 'Januszastu' - może to autopromocja Wykonawcy. Zresztą sam komentarz mówi za siebie - dom 280m2 w miesiąc - a gdzie czas na wyschnięcię betonu :bash::bash: umnie też chciał po świeżo wylanym betonie pod fundamenty wchodzić z dalszymi pracami na drugi dzień. 'Wlewająca się woda gruntowa' - to widzę, że nie wykonanie izolacji ścian fundamentowych to norma u tego pseudowykonawcy :mad::mad:

Przestrzegam jest to nieuczciwy i niekompetentny Wykonawca. Zapraszam do kontaktu jeśli ktoś nie wierzy.

Whiti1
04-12-2017, 06:45
Wkrótce wrzucę swoje doswiadczenia dotyczące tynkarzy i wylewkarzy oraz hydraulika.

Tymczasem poszukuję na lipiec ekipy do ocieplenia domu, Gmina Kocmyrzów, na północ od Krakowa. Kogo polecacie? oczywiście forum przewertuję w swoim zakresie ale może ktoś się wam nasuwa :-)

szogu
04-12-2017, 21:45
Wkrótce wrzucę swoje doswiadczenia dotyczące tynkarzy i wylewkarzy oraz hydraulika.

Tymczasem poszukuję na lipiec ekipy do ocieplenia domu, Gmina Kocmyrzów, na północ od Krakowa. Kogo polecacie? oczywiście forum przewertuję w swoim zakresie ale może ktoś się wam nasuwa :-)

To wrzucaj, wrzucaj, bo potrzebuję :P

radar22
04-12-2017, 22:09
Prawie koniec roku więc dodam podsumowanie ekip które u nas robiły:

Polecam:
- SSO ekipa Pana Sikory tel: 600328847, szybko sprawnie i dokładnie
- wylewki tel: 608311910
- hydraulika, podłogówka, centralny odkurzacz aquatherm wieliczka tel: 508953636
- alarm tel: 696341327
- rolety, drzwi zewnętrzne: Langer Okna tel: 787508400
- okna szklane (zamiast luxfer) Glasprojekt tel: 885853838
składy budowlane, Jawor (Kraków Prokocim), Mobilny Market (wieliczka)

NIE polecam:
- elewacje artherm tel: 733761767 (ekipa po oglądnięciu "umarła")

guru23
06-12-2017, 06:15
Czołem !
Mój pierwszy post, przeszukałem forum. Znalazłem kilka namiarów na ekipy i będę sprawdzał. Zapytam jednak bo może ktoś z Was zna dobrą ekipę do SSO z okolic Krzeszowic?

guru23
06-12-2017, 07:38
Prawie koniec roku więc dodam podsumowanie ekip które u nas robiły:

Polecam:
- SSO ekipa Pana Sikory tel: 600328847, szybko sprawnie i dokładnie
- wylewki tel: 608311910
- hydraulika, podłogówka, centralny odkurzacz aquatherm wieliczka tel: 508953636
- alarm tel: 696341327
- rolety, drzwi zewnętrzne: Langer Okna tel: 787508400
- okna szklane (zamiast luxfer) Glasprojekt tel: 885853838
składy budowlane, Jawor (Kraków Prokocim), Mobilny Market (wieliczka)

NIE polecam:
- elewacje artherm tel: 733761767 (ekipa po oglądnięciu "umarła")


Jak to jest z tym P. Sikorą? Opinie ma pół-na-pół, Radar22 - zanim zdecydowałeś to oglądałeś jego wcześniejsze budowy, rozmawiałeś z inwestorami? Wiem że Ty jesteś zadowolony ale czy przed podjęciem decyzji sprawdzałeś go dodatkowo?

radar22
06-12-2017, 21:22
Jak to jest z tym P. Sikorą? Opinie ma pół-na-pół, Radar22 - zanim zdecydowałeś to oglądałeś jego wcześniejsze budowy, rozmawiałeś z inwestorami? Wiem że Ty jesteś zadowolony ale czy przed podjęciem decyzji sprawdzałeś go dodatkowo?

Oglądałem budowy (zdjęcia), byłem w zeszłym roku przed podpisaniem umowy oglądać aktualną budowę. Żona przewertowała forum, zrobiła ranking i "był w czołówce". Dzwoniłem i rozmawiałem również z Panem Sową, ale on stwierdził że nie zrobi mi dachu z blachy na rąbek. Więc wybór padł na ekipę od Sikory.
Budowę rozpocząłem 24-25 marca a okna wstawiałem 15 czerwca mając pełne SSO.

waldinio
07-12-2017, 10:20
Poszukuje ekipy do gładzi maszynowych. Ktoś może polecić?

slusar
07-12-2017, 10:37
Poszukuje ekipy do gładzi maszynowych. Ktoś może polecić?
Wykonuje osobiście. Detal czy hurt?

visionnn
07-12-2017, 11:48
Mateusz Malinowski firma instal gaz ktoś coś słyszał? Wpłaciłem zaliczkę a teraz słuch po nim zaginął.

waldinio
07-12-2017, 12:15
Wykonuje osobiście. Detal czy hurt?

Dom jednorodzinny, ok 800m2 byłoby do zrobienia

slusar
07-12-2017, 19:52
Dom jednorodzinny, ok 800m2 byłoby do zrobienia
Gips czy cw?

Azauriel
08-12-2017, 10:46
Witam serdecznie.
Może ktoś polecić firmę do SSO (budowa domu 150m2, parter+poddasze użytkowe) w Kraków - Tyniec.
Planowane rozpoczęcie budowy - możliwe od zaraz, realnie wiosna 2018.

waldinio
08-12-2017, 15:29
Gips czy cw?

Jak gładzie to gipsowe przecież

maciuspala
08-12-2017, 16:44
Witam serdecznie.
Może ktoś polecić firmę do SSO (budowa domu 150m2, parter+poddasze użytkowe) w Kraków - Tyniec.
Planowane rozpoczęcie budowy - możliwe od zaraz, realnie wiosna 2018.

Realnie to raczej wiosna 2019:-)
Jak ekipa ma czas wczesniej to bym się mocno zastanawiał czemu?.

slusar
09-12-2017, 08:21
Jak gładzie to gipsowe przecież

Pytałem o rodzaj tynkow

Edyta M
09-12-2017, 12:48
KOCHANI FORUMOWICZE,
już dwunasty raz dzieci z Ogniska Marymont przygotowały prace na aukcję. Są w tym roku też prace Tajemniczej Forumowiczki, które przesłała kartki do Ogniska.
Zapraszamy do licytowania. Dzieci wiedzą, że my nie zawodzimy. Mieć pod choinkę prace dziecka - to podnosi na sercu, to radość, to prawdziwe święto...

Aukcja trwa do 17 grudnia do godziny 22. A w poniedziałek wysyłamy prace.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?342730-Prace-dzieci-zobacz http://forum.muratordom.pl/showthread.php?342733-Tu-licytujemy

Pozdrawiam https://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/a014.gif

c32bud
10-12-2017, 12:56
Witam
Czy macie kontakty do płytkarzy, glazurników czy fliziarzy z okolicy Gdowa, Dobczyc lub Wieliczki? Oczywiście chodzi mi o tych z białej listy:-) Choć tych drugich tez warto poznać żeby ich unikać w razie czego. Proszę o kontakty tu lub w wiadomości prywatnej

gp69
20-12-2017, 07:42
Kilka lat upłynęło od zakończenia mojej budowy, jest to czas, kiedy mogę obiektywnie ocenić całość usługi poszczególnych wykonawców.
Nie wiem, czy telefony, które podaję są w dalszym ciągu aktualne ...

SSO: Ryszard Mleczek (lub Mleczko) z okolic Stróży.
Telefonu już nie mam, bo rozstaliśmy się niezbyt sympatycznie.
Mam mieszane uczucia, bo z jednej strony budowa szła bardzo szybko (chwilami pracowało 10 ludzi), z drugiej jednak za szybko, by na bieżąco kontrolować rozwój wypadków.
Teraz myślę, że gdyby moja wiedza o budowie domów i o fachowcach w tym czasie była większa, ten etap odbyłby się lepiej.

Okna: Producent Natura (już nie istnieje). Przedstawiciel w Krakowie - aktualnie nazywają się "Magura". Nie polecam. Przez jakieś przekłamanie na linii przedstawiciel - producent, wszystkei pakiety szybowe musiały być wymienione.

Tynki: Józef Nowak, 880 044 366.
Nie polecam. Ściemniacz iluzjonista. Tynki krzywe, ale tam, gdzie mi pokazywał, to oczywiście były proste. Miały być CW "na gotowo". Konieczne było położenie gładzi gipsowej.

Obliczenia OZC i podłogówka: Andrzej Sołtys (forumowy ASOLT). Tel. 506 060 832
Polecam bardzo. To był jeden z nielicznych, którzy nie robili tak, że "będzie Pan zadowolony", tylko tak jak wynika z obliczeń (na czym mi właśnie zależało). Dodatkowo nie musiałem go przekonywać do idei indywidualnego sterowania pętlami w każdym pomieszczeniu, bo on sam ją podziela.

Wylewki (jastrych): p. Rafał, tel 504 213 409
Nie mam żadnych wspomnień z tego etapu. Więc to chyba dobrze. Całość (w sumie około 300 m2) była zrobiona w jeden dzień. Na ten czas cena była b. dobra, jakość bez zarzutu.

Dekarz (który poprawiał obróbkę kominów po wykonawcy SSO): p. Marian tel. 509 359 512
Polecam, zna się na rzeczy, ale ciężko się było z nim umówić, bo bardzo zajęty.

Stolarze:

Schody i inne elementy z drewna: Andrzej Dudzic, 600 190 781
To kolejny bardzo jasny punkt na mapie !
Świetna jakość, duża kultura osobista.

Drzwi wejściowe drewniane (wykonane według indywidualnego wzoru): Andrzej Woźnica 12 273 45 84, 728 135 763. Polecam


Podłogi drewniane (deska trójwarstwowa klejona) na ogrzewaniu podłogowym:
Marek Wojtanek
www.mwparkiet.pl
tel: 693.836.456
Polecam. Świetna jakość desek, i wykonania. Jedyne z czym sobie wtedy nie radził, to połączenia podłóg pod drzwiami.

Elewacja: (ocieplenie, tynki):
Paweł Mazur, 502-108-160
W sumie teraz jest ok, ale trzeba było na bieżąco kontrolować ich prace (bo bez tego mogło by być różnie)

rrako
20-12-2017, 09:52
Witam serdecznie.
Może ktoś polecić firmę do SSO (budowa domu 150m2, parter+poddasze użytkowe) w Kraków - Tyniec.
Planowane rozpoczęcie budowy - możliwe od zaraz, realnie wiosna 2018.


Szukam firmy budowlanej do budowy domu do stanu surowego zamknietego.
Planowane rozpoczecie budowy wiosna 2018
Może ktoś polecić jakąś sprawdzoną firmę

katka
20-12-2017, 10:28
Szukam firmy budowlanej do budowy domu do stanu surowego zamknietego.
Planowane rozpoczecie budowy wiosna 2018
Może ktoś polecić jakąś sprawdzoną firmę

Żadna dobra firma budowlana nie ma wolnego terminu na wiosnę 2018. Najlepsi mają na dwa lata w przód zarezerwowane terminy, dobrzy na rok w przód. Ci co będą wolni to albo nowe firmy dopiero co założone, lub straszni partacze (bo nawet partacze mają co robić w dzisiejszych czasach, deweloperka ich zgarnia ;-) ), że ich nikt nie chce. Możecie jedynie liczyć na cud, że ktoś z przyczyn losowych wycofa się z budowy i jakieś w miarę przyzwoitej firmie zrobi się okienko, ale to naprawdę cud ;-).

maciuspala
20-12-2017, 11:25
Na w zimie chciałem się w takie okienko wepchnąć i oczywiście 4 ekipy miały termin...podnieśli ceny o 50% niż zazwyczaj i jak frajer się zgodzi to komuś odmówią albo przeciągną o kilka miesięcy.....stanęło na tym iż dom wybudowała mi miejscowa ekipa która w poprzednim sezonie cierpiała na brak ludzi i nie brali zleceń ale teraz to już budowy na 2019 idą. W sumie jakby ktoś potrzebował w okolicy Brzeska to mogę dać namiar, u mnie spisali się świetnie.

rrako
20-12-2017, 21:51
Na w zimie chciałem się w takie okienko wepchnąć i oczywiście 4 ekipy miały termin...podnieśli ceny o 50% niż zazwyczaj i jak frajer się zgodzi to komuś odmówią albo przeciągną o kilka miesięcy.....stanęło na tym iż dom wybudowała mi miejscowa ekipa która w poprzednim sezonie cierpiała na brak ludzi i nie brali zleceń ale teraz to już budowy na 2019 idą. W sumie jakby ktoś potrzebował w okolicy Brzeska to mogę dać namiar, u mnie spisali się świetnie.


o, poprosze

maciuspala
22-12-2017, 05:19
Uwierz mi, ekipa do Krakowa by miała 50-60 km, roboty w obrębie 10 km jest nie do przerobienia i czy jest sens brać takie roboty? Jest jak się cenę podniesie o 50%:-)Teraz wykonawcy zrobili się wygodni, mój miał 300 m do mojej budowy. Murarze pojawiali się na budowie o 7,00 o 15,00 to już obiad żony nadkładały.

rrako
27-12-2017, 16:59
Biała lista, architekt.

Polecam pracownię architektoniczną Duda Architekci z Krakowa. http://www.dudaarchitekci.pl/

Skorzystałem z ich usług i jestem bardzo zadowolony. Projekt indywidualny wyszedł bardzo fajnie i dokładnie tak jak chciałem. Super stosunek ceny do jakości. Gorąco polecam. Profesjonalna Pani architekt oraz zespół.

Pozdrawiam

Ja również korzystałem z biura Duda Architekci.
Projekt indywidualny , idealnie skrojony na wąską działkę.
Współpraca z Panią architekt oraz zespołem -wzorowa. Polecam w 100%

lattuga
09-01-2018, 15:36
Szanowni Forumowicze,
poszukuję sensownego hydraulika. Dom znajduje się na północnych obrzeżach Krakowa. Polećcie kogoś proszę.
dziękuję z góry :-)

lattuga
12-01-2018, 17:10
DO CZARNEJ LISTY

ELEKTRYK
RAW-INSTAL Rafał Włodarczyk. To już się kwalifikuje pod złodziejstwo. Gość jak twierdzi "prawie" skończył robotę, zawinął się z moim materiałem, "pożyczył" sobie jeszcze na inną robotę peszel i zniknął. Telefonów nie odbiera, na smsy nie odpisuje - udaje, że go nie ma. Prac skończyć nie mogę, bo nie mam materiałów. Cóż, będę zmuszona sprawę zgłosić na policję, ale jakiż niesmak pozostał.
ODRADZAM SERDECZNIE bo szkoda czasu i pieniędzy.

pawel_g
21-01-2018, 18:40
Witam, poszukuje rzetelnej firmy wykonującej przyłącza do kanalizacji miejskiej. Przeszukałem ostatnie wpisy, ale żadna firma mi się nie rzuciła w oczy. Może ktoś poleci swojego wykonawcę na terenie Krakowa.

Bobby85
21-01-2018, 18:57
Witam,
Czy ktoś może z forumowiczów mam kontakt a Panem Grzegorzem Piątkiem ( odpiwnicypodach. Com. Pl)??

Obecnie szukam ekipy do SSO do budowy domu pod Krakowem z rozsądnym terminem realizacji jeśli ktoś posiada namiar na ekipę proszę o kontakt

Pozdrawiam

PrzyszłyBudowniczy
21-01-2018, 19:46
Jak do niego dzowniłem rok temu na telefon podany na stronie, to miał raczej odległe terminy.

JacZenio
22-01-2018, 09:21
Nie polecam

1. Pan Adam, usługi związanie z układaniem gresów/ceramiki. (wykonanie łazienki kompleksowo). Tel.7 2 2 2 5 4 2 4 4
Zaakceptowałem ofertę, potwierdziłem, że działamy, zresztą pan Adam też. Potem przez 2miesiące zwodził, że przyjdzie.
Negatywna opinia za: nie poważne podejście do klienta i nie szanowanie jego czasu. Przestrzegam przed zawieraniem jakichkolwiek z nim umów.

2. Pan Rafał, usługi związanie z układaniem gresów/ceramiki (wykonanie łazienki kompleksowo). Tel.5 0 2 4 7 8 0 0 7
Zaakceptowałem ofertę, potwierdziłem, że działamy, zresztą pan Rafał też.
Na dzień przed rozpoczęciem robót, pan Rafał, odwiedził mnie celem uzgodnienia szczegółów. Po wizycie, otrzymuje sms`a, że nie podejmie się pracy.
Negatywna opinia za: zwodzenie klienta przez 1-2 miesiące i okłamywanie.
Niewiarygodny partner do współpracy.

3. Door Proszówki. Firma wykonywała u mnie wejściowe drzwi aluminiowe, obustronnie płaszczowe.
Nie polecam bo: za pierwszym montażem drzwi przywiezli uszkodzone (tj. porysowane). Ok, zdarza się każdemu ;).
Ale nie rozumiem faktu montażu takich drzwi skoro są porysowane. Nie mniej jednak, panowie zabrali drzwi z powrotem.
To cieszy że potrafią się przyznać do poprawek.

Drugi montaż: przebiegł sprawnie i bez uwag. Po okresie około 6 miesięcy wezwałem producenta na reklamacje z uwagi na nieszczelne drzwi.
Drzwi nie dało się wyregulować. Firma wyprodukowała nowe drzwi. Super. :)
Tym razem po użytkowaniu około 1 rok, zgłosiłem kolejną reklamację: tj nieszczelne drzwi. Niestety reklamacja nie została uznana, a uzasadnieniu było napisane: "nie potrafimy wyprodukować drzwi, więc zwrócimy panu całość kwoty a drzwi zabierzemy z powrotem"

Podsumowując: firma nie ma doświadczenia w produkcji drzwi, szczególnie w moim przypadku dwustronnie płaszczowych, dlatego ich nie polecam.
Na uwagę zasługuje fakt, że współpraca na początku była bardzo dobra.

werona79
22-01-2018, 12:06
Potwierdzam, zamówiłam meble 3 miesiące temu, wpłaciłam zaliczkę 2000 zł i nadal nie ma ani mebli, ani pieniędzy i prawdopodobnie nie będzie, jutro sprawa trafia na policję.

Zamówiłam meble we wrześniu, jest koniec stycznia, mebli nie ma i zaliczki nie ma. Sprawa jest na policji.

yuwaxl2
29-01-2018, 13:15
Usunięte

werona79
29-01-2018, 15:49
Potwierdzam

We wrześniu zamówiłam meble miały być na październik , zaliczkę wpłaciłam , do dzisiaj nie ma ani mebli ani pieniędzy, a Pan Urzędowski zablokował mój nr , sprawa trafiła już na policję

yuwaxl2
30-01-2018, 14:22
Witam,

Aktualnie szukam firmy budowlanej, która postawi dom do SSO lub stanu deweloperskiego.
Dziś dostałem wycenę domu od kilku firm z branży, niestety znalazłem dosyć mało opinii na temat powyższych firm.
Czy ma ktoś może doświadczenie z którąś z poniższych firm:
- BUD-WÓJ
- LIT-BUD
- F.H.U. TRANSACTOR

Byłbym wdzięczny za jakieś opinie na ich temat.
Dzięki!

visionnn
31-01-2018, 08:15
LITBUD buduje dobrze, widziałem kilka ich budów, ściany proste, zelbet ładnie zaszalowany, na budowie porządek. Nie zdecydowałem się na nich bo od pierwotnej wyceny cenę podnieśli 2 razy. Ponadto nie podobało mi się jak jednego z inwestorów naciagneli na koszta. Zmienili ściany fundamentowe z monolitu na bloczki i jeszcze kazali dopłacić za wieniec ekstra 6 tyś.

lukasz.kasprzak
01-02-2018, 09:20
Moja biała lista

Roboty ziemne, podjazd, droga, szambo etc. Starkop Czernichów - Wszystko wykonane na najwyższym poziomie.

Hydraulika - Wiesław Gołąb 609 502 331
Do Pana Wiesława trafiłem poprzez ogłoszenie, poprzedni umówiony hydraulik zrobił psikusa i postanowił się nie pojawić i nie odbierać tel (Sławomir Pacułt). Mimo terminu na już Pan Wiesław znalazł czas aby wykonać instalacje pod tynkowe i pod wlewkowe. Wszystko wykonane sprawnie i fachowo. Do przewiertu przez strop Pan Wiesław posiadał wiertnicę wiec wszystko wykonane ładnie bez zbędnego kucia.


Okna - Multiko Bielsko Biała
Miałem sporego HS i kilka nie typowych okien do wykonania. Jedynie firma Multiko podjęła się ich wykonania i zamontowania. Bardzo fajna ekipa montująca, sprawnie i fachowo uporała się z zadaniem. Problemów natomiast narobił HS. Najpierw okazało się ze jest uszkodzony próg i trzeba czekać na nowy. Następnie brakowało jednej z szyb. A przy pierwszej zimie odkryłem brak jakiegoś elementu pomiędzy skrzydłami przez co nieźle wiał wiatr. Naprawa taka sobie, wklejony kawałek pianki. Nie wygląda to profesjonalnie, nie wiem kto odpowiada za problemy firma Vetrex czy Multiko jednak oczekiwał bym bardziej dopracowanego produktu płacą za niego 23 000pln.

Drzwi Zewnętrzne - GRALA STOLARKA drzwi Parmax - Sprawnie i bez problemu.

Wylewki oraz Tynki - SuperTynki nr tel. 601-667-101 www.supertynki.pl - Przy wylewkach nie mogłem uczestniczyć firma sama wykonała polecone pracę. Do wykonania były również wylewki spadowe na tarasie firma poradziła sobie wzorowo.


Elewacje - Marcin Popardowski logis-bud.pl 604 781 334
Zakres prac to ocieplenie budynku styropianem, pokrycie tynkiem oraz wykonanie elewacji oraz podbitek drewnianych. Tempo prac przy ocieplaniu naprawdę zadziwiające, tynki wykonane bardzo ładnie. Elewacje drewniane wykonane bardzo starannie. W nie których sytuacjach nie łatwo było znaleźć rozwiązania jak zamontować deski, jednak ekipa zawsze miała jakiś pomysł :) Plus za zabranie sporej ilości resztek styropianu.


Wykończenie wnętrza - Piotr Slusarczyk 505 090 553
Pan Piotr wykonał całe wykończenie poddasza, sufity podwieszane, ocieplenie wełną, wykonanie strychu, montaż płyt gipsowych. Staranność i dokładność jakiej się nie spodziewałem. Wszystko proste jak od linijki i dopracowane w najmniejszym detalu. W miejscach na halogeny wykonane puszki. W okuł sufitów podwieszanych wszędzie taśma na ścianie. Rozwiązania o których tylko nie liczni inni wykonawcy wiedzieli.
Kolejnym zadaniem były gładzie oraz malowanie. Tak gładkich ścian to jeszcze u nikogo nie widziałem! Na każdym etapie prac wszystko ładnie wysprzątane.

CDN

wymarzonydom
05-02-2018, 21:16
Biała lista:

Andrzej Starzyk dachy - bardzo rzetelny i terminowy wykonawca
Instalacje - p. Papież Limanowa

Czarna lista

Soul of fire Bogdan Nikiel - piece i kominki, gorąco odradzam. Usługi bardzo drogie niestety nie idące w parze z jakością. Dodatkowo nasza piec nie sprawdza się jak powinna. Po zapłaceniu całej kwoty brak szacunku dla klienta.

Sielanka - domy z drewna, siedziba koło Wrocławia, ale budują po całej PL. Nie rzetelna firma chamsko traktująca klienta. Przeciąganie terminu, niektóre poprawki nie do wyegzekwowania, drewno nie odpowiedniej jakości.

FeniX1
07-02-2018, 07:32
WItam.
Poszukuję dobrego "nowoczesnego hydrauika"
Do zrobienia mam ogrzewanie podłogowe (ok 360m2) połączone z kotłem gazowym kondensacyjnym oraz inteligentnym domem
Instalacja wody i delikatna przeróbka kanalizacji po poprzedniej ekipie.
Zależy mi aby Hydraulik pracował na sprawdzonych dobrych materiałach a nie opierał się na tym co akurat jest w jego hurtowni.
Jeśli macie kogoś sprawdzonego z małopolski to proszę o polecenie na forum lub PW.

katka
07-02-2018, 11:57
Poszukuję dobrego "nowoczesnego hydrauika"

Fullinstal Skawina.

AliP
08-02-2018, 07:46
Czy ktoś budował z Panem Bartkiem Kowalczykiem (eko-dom) i ma jakieś opinie nt. SSO które wykonała firma ?

Póki co mogę polecić geologa Lech Jarzemski (niedrogi, konkretny) oraz geodetę Leszek Blacharczyk (jw).

Na liście szarej architekci- ocena finalna jak bedzie pozwolenie.

slusar
08-02-2018, 16:52
WItam.
Poszukuję dobrego "nowoczesnego hydrauika"
Do zrobienia mam ogrzewanie podłogowe (ok 360m2) połączone z kotłem gazowym kondensacyjnym oraz inteligentnym domem
Instalacja wody i delikatna przeróbka kanalizacji po poprzedniej ekipie.
Zależy mi aby Hydraulik pracował na sprawdzonych dobrych materiałach a nie opierał się na tym co akurat jest w jego hurtowni.
Jeśli macie kogoś sprawdzonego z małopolski to proszę o polecenie na forum lub PW.


Pisałem już kilka razy-Fullinstall
Aptekarze, praca po tej ekipie to czysta przyjemność.

Whiti1
11-02-2018, 17:16
Czas na małe podsumowanie.

Czarna lista:
Krzysztof Sajbor, firma Tynkomat. Termin tynków na sierpień 2017 zarezerwowaliśmy u tego pana pół roku wcześniej, jeszcze w lipcu przyjechał zrobić pomiary. Kiedy nadszedł umówiony termin pan Sajbor poinformował nas, że może nasze tynki załatwić najwcześniej w listopadzie!!? Czyżby ktoś posmarował za przeskoczenie kolejki? Zrezygnowaliśmy z jego usług. Jego słowo znaczy tyle co #$%. Powodzenia we współpracy z nim. I jeszcze ta bezczelna reakcja na pytania dotyczące faktury, nagle się okazuje że cena usługi była netto. Samochód który jeździ ten pan sugeruje, że o podatkach to on nie słyszał.

Szara lista: Tynki wykonał nam ostatecznie Robert Bodziony. Niestety w niektórych miejscach będą potrzebne poprawki – dam znać czy podjął się ich zrobienia.


Szara lista: Marcin Kwatera. Firma IZU Kocmyrzów. Instalacje wod-kan, co. Te etapy, które u nas wykonał zostały zrobione dobrze. Ale co z tego skoro po I etapie poinformował nas, że nie wykona drugiego etapu. Zostaliśmy na zimę bez przyłącza gazowego, kotłowni, centralnego ogrzewania. Musieliśmy na szybko szukać kogoś innego. Trzeba pilnować wyceny. Kombinuje jak koń pod górę, żeby doliczyć dodatkowe koszty. Proponuję, zawierać z nim umowy z karami umownymi. Niestety monopol w gminie uderzył mu do głowy. Dla dużych inwestycji poświęca małych inwestorów.

To na razie tyle uff.

FeniX1
15-02-2018, 17:10
Wybrałem do współpracy 3 firmy
Tynki
P.P.H.U LIZOŃ TYNKI MASZYNOWE LIZOŃ KRZYSZTOF
Brzyna 1, 33-389 Jazowsko

Hydraulik
Salon Techniki Grzewczej Fullinstal
ul. Pisary 16
32-050 Skawina

Wylewki Anhydryt
Glosbud Andrzej Główka
ulica Stalmacha 13B/1
Kędzierzyn-Koźle


Ekipe FullInstall wybrałem na podstawie opinii forum zobaczymy czy się sprawdzą i potwierdza swoją "aptekarską" opinię.
Natomiast czy ma ktoś jakieś informacje na temat pozostałych 2 ekip ?

Pan Lizoń Krzysztof był polecany w tym temacie ostatnio w 2009r ( tyle znalazłem przeglądając temat)

Ciekawi mnie czy od tego czasu coś się zmieniło i czy po 2009r ktoś z forum korzystał z ich usług i może coś na ten temat powiedzieć ?

Również ciekawi mnie zdanie o Panu Andrzeju Główce - Trafił do mnie poprzez serwis oferteo, nie dane nam się było jeszcze osobiście spotkać ,ale przez telefon zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Jeśli ktoś korzystał z usług tego Pana to bardzo proszę o opinie.
Firma jest z Kędzierzyn - Koźla ale bardzo dużo robią w Małopolsce co potwierdziła Myślenicka betoniarnia ,z której planują przywieźć anhydryt.

maciuspala
16-02-2018, 06:22
Wybacz ale co ma wspólnego jakość robót wykonawcy z 2009 r do jego pracy dzisiejszej?W tych czasach to zastanowiłbym się czy robotę którą oglądałem miesiąc wcześniej będą robić ci sami ludzie.
Jakiś rok temu jeden z forumowiczów wpisał na czarną listę wykonawcę którego znałem jako jednego z najlepszych fliziarzy i wykończeniowców, ludzie się zmieniają teraz nie ma kim robić.

Whiti1
16-02-2018, 11:51
Czy ktoś z was miał doczynienia z firmami z północy Krakowa zajmującymi się ociepleniami i elewacjami:
- firma Bliźniaki,
- Ciostek.
Na forum niestety nic nie znalazłam

FeniX1
16-02-2018, 22:38
Wybacz ale co ma wspólnego jakość robót wykonawcy z 2009 r do jego pracy dzisiejszej?W tych czasach to zastanowiłbym się czy robotę którą oglądałem miesiąc wcześniej będą robić ci sami ludzie.
Jakiś rok temu jeden z forumowiczów wpisał na czarną listę wykonawcę którego znałem jako jednego z najlepszych fliziarzy i wykończeniowców, ludzie się zmieniają teraz nie ma kim robić.

Idąc tym tropem to przy obecnych terminach fachowców nigdy nie można być pewnym.
Jeśli wykonawca robił w 2009r i nadal pracuje w branży a pracuje i to ten sam właściciel ,który dalej narzuca tynki daje to podstawy do tego aby choć obejrzeć jego budowę obecną i wtedy się zdecydować lub nie. Całkiem przyjemnie się złożyło ,że ta ekipa robiła tynki u elektryka ,który mi zrobił prąd w całym domu i też ich chwalił :D od "super" firmy tańsi o dobre 40%

Fleszu1
18-02-2018, 12:47
Kolejna firma którą mogę wpisać na białą listę to hydraulik: INSTALACJE SANITARNE CO WOD KAN GAZ SEBASTIAN FELUŚ z okolic Liszek. 501-491-883

Firma polecona przez kogoś tutaj na forum.
Wykonywał u mnie prace począwszy od kanalizacji na etapie fundamentu, przez przyłącza wody i gazu, instalacje wod-kan, ogrzewanie podłogowe i kompletne urządzenie/wyposażenie i uruchomienie kotłowni. Wszystko wykonane sprawnie, fachowo i estetycznie. Kontakt i terminowość też ok.

dr_au
22-02-2018, 10:55
Poszukuję ekipy do prac wykończeniowych. Do zrobienia są gładzie na ścianach, gdzie coś tynkarzom poszło nie tak albo były przeróbki elektryczne (około 100 m2), drobne przeróbki i uzupełnienia zabudowy z KG, malowanie z pierwszego. Ktoś coś?

Busters
22-02-2018, 21:05
Jesli krakow lub okolice to:
Krzysztof machaczka - 504 138 309

dr_au
23-02-2018, 10:55
busters. Dzięki - zapisane.

Puhacz
09-03-2018, 09:54
CZARNA LISTA
Sprzedawca i montaż drzwi, firma SALON WNĘTRZ Anna Menderek, Kraków ul. Zakopiańska 56A.
Złożona reklamacja na drzwi (obita futryna, krzywe skrzydło) totalne zbywanie itp, sprawa opisana w wątku tu:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?182843-Drzwi-firmy-wik%C4%99d&p=7629529#post7629529
NIE POLECAM za żadne skarby!


BIAŁA LISTA:
Wykończenia, zabudowy GK, flizowanie, malowanie, ocieplenia (preferowana lokalizacja południe Krakowa).
Najlepszy wykonawca jakiego miałem przez całą budowę. B. solidny, doradzi. Wszyscy z ekipy b. kulturalni i dbający
o pozostałe elementy budynku. Wszystko b. dobrze zabezpieczone, posprzątane. Aż wstyd się przyznać że dalej nie wiem jak
majster ma na nazwisko...:bash:
Darek - 504 572 326
POLECAM obiema rękami na raz!
Ale z terminami u Darka kiepsko...

Pozdrówka!

Pablitofcb
11-03-2018, 13:04
Witam,

poszukuję namiarów na sprawdzoną firmę budowlaną, aby bez zbędnych nerwów zlecić wykonanie budowy domu w okolicach Olkusza.
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

jal
11-03-2018, 20:35
Czarna lista
architekt - Michał Sokół
budowa - stan surowy zamknięty - Kazimierz Łabuz

Biała lista
wykończenia - Paweł - 512857049
elewacje - "Leń-Bud" - Wojciech Łukaszek - 784161727
hydraulik - Karol Koczwara- 663140252
tynki - Krzysztof Kuciel - 793385222
schody - 608503835
elektryk - Artur - 889360344
wylewki - Tadeusz - gość ciężki w kontakcie ale robota fachowa - 602449580

andrzej_mielec
15-03-2018, 13:26
Witam,
Czy miał ktoś z was styczność z firmą Robbud Robert Śliwa ( http://robbud.net/ ) ?

Na forum nie znalazłem żadnych opinii na temat tej firmy.

Pozdrawiam

Tamarillo
16-03-2018, 06:25
Czy ktoś z was może mi polecić ekipę budowlaną z okolic malopolski. Działkę mamy pod Tarnowem. Mieliśmy zacząć budowę od wiosny ale ekipa z którą podpisaliśmy umowę wystawiła nas bo teraz jest im Nie podróże a dodam że umowę podpisywaliśmy latem 2016... Ręce opadają...
Proszę i informację i z góry dzięki za info

gerard83
22-03-2018, 08:33
Czy ktoś z Was miał okazję współpracować z firmą ze strony http://wylewki-maszynowe.eu/ , Pan Grzegorz Gałęziowski?
Z ich ofertą na wylewki można się zapoznać na olx:
https://www.olx.pl/oferta/wylewki-maszynowe-wylewka-wylewki-miksokretem-CID619-ID6Ozaj.html#f1d766ad2d;promoted

Sama oferta wygląda całkiem ciekawie, jednak brakuje mi opinii na ich temat.

Z mojej strony do białej listy mogę dodać:
Tynki - firma SuperTynki
Elektryka - firma Styk, Pan Tomasz 501 055 461 - fachowa robota tynkarze chwalili ;)
Hydraulika/ ogrzewanie/ gaz - firma Warmer, Balice, Pan Tomasz - 500 081 021 - jak wyżej , fachowa robota tynkarze chwalili ;)