PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Sloneczko
26-10-2007, 18:07
BIAŁA LISTA (bardzo biała ;))

Elektryk Krzysztof Pałach, uwaga: mgr inż! Pracuje wraz ze swoim ojcem i 2 pracownikami.

Naszego bliźniaka okablowali w 5 i pół dnia. Posprzątali po sobie, nie wymagają dokarmiania, nie piją i nie palą. Przyjeżdżają punktualnie wcześnie rano i w ogóle nie trzeba ich pilnować.

Ceny negocjowalne. Aha, bezwatowcy. Tel.: 501 701 446

mziak
29-10-2007, 19:52
Witam Wszystkich,

Czarna Lista - definitywnie

http://www.dacholand.pl/ Firma z Gaja w Mogilanach.

1) - ze mną Pani pogrywała sobie równo: dzwonie - pytam są cegły "xyz" kl.15 - tak są proszę przyjechać- zwalnia sie z pracy jade do banku po zaliczkę przyjeżdżam do składu. Pani przeprasza i mówi że dopiero mają być (!) Proszę zadzwonić za 2 dni.
2) Podejście drugie: telefon są cegły "xyz" KL.15? Tak już są proszę przyjechać. Znowu zwalniam się z pracy - jadę do składu - i zgadnijcie co... tym razem cegły są ale tylko KL10. :(
W moim przypadku było to tylko "dwóch razy sztuka"

Trochę gorzej wypadła moja sąsiadka - ten sam skład.

Zakupiła pustki w grudniu lub styczniu, dała zaliczkę (a może nawet całą kwotę) w kwietniu gdy zaczynała budowę wspaniałomyślna Pani ze składu poinformowała, że cena się zmieniła i musi dopłacić (!!!!) - no comments.

Sprawa otarła się o prawnika i inne takie mniej przyjemne metody.

Ludzie omijajcie z daleka to miejsce!!!

Pozdrawiam

Marcin

Sloneczko
29-10-2007, 22:13
To niesamowite, co piszesz.

Zaopatrywaliśmy się we wszystko do budowy dachu, także systemy kominowe, styropian, papę, okna dachowe i nie było z nimi żadnych problemów!
Dachówki sprowadzali z Niemiec na telefon i również trzymali się terminów.

Na dodatek dawali solidne upusty. Dlatego umieściłam Dacholand na Białej Liście.
Aż mi się wierzyć nie chce...

Ajur
30-10-2007, 06:56
Uwaga na p. Bogdana Dziarkowskiego. Robi ciesielkę i pokrycia dachowe.
tel 880 369 994. Uciekł z pieniędzmi zostawiając niedokończoną robotę. Pracował w wielu miastach w Polsce.

jk69
30-10-2007, 09:53
To niesamowite, co piszesz.

Zaopatrywaliśmy się we wszystko do budowy dachu, także systemy kominowe, styropian, papę, okna dachowe i nie było z nimi żadnych problemów!
Dachówki sprowadzali z Niemiec na telefon i również trzymali się terminów.

Na dodatek dawali solidne upusty. Dlatego umieściłam Dacholand na Białej Liście.
Aż mi się wierzyć nie chce...

I ja również nie wierzę własnym oczom - naprawdę, bardzo mi się dobrze z Panią Edytą współpracowało - kupowałam tam dach i okna dachowe (i jakieś drobiazgi na dach typu rynny, blachy itd.) Jesli był jakiś problem z terminem, to zawsze byłam uprzedzana. obsługa super miła itd. Na czym to polega??????

Anoleiz
30-10-2007, 09:54
może konkurencja? ;)

EWAF
30-10-2007, 09:57
niestety albo ma się pecha albo przywiązujemy zbytnią wagę do szczegółow, lub w miarę upływu czasu złe wrażenia zacierają się ale nie u wszystkich

Anoleiz
30-10-2007, 10:13
albo może ktoś ze składu wybitnie miał złe dni.. albo był czysto złośliwy... ech... no zdarza się niestety

Sloneczko
30-10-2007, 11:25
Mógł to być wyjątek, potwierdzający regułę ;)

Proszę, dzisiejsza fotka z kolejnej dostawy na telefon, z Dacholandu:

http://img155.imageshack.us/img155/6616/dacholanddostawahz5.jpg

Nie było nas rano w domu, więc sami otworzyli sobie bramę (już wiedzą jak :)), wwieźli papę, puszki, szczotki i blachę, wszystko precyzyjnie ułożyli i zamknęli za sobą bramę bardzo dokładnie.

Aż miło popatrzeć :)

mziak
02-11-2007, 17:54
No cóż, to co napisałem jest (niestety) prawdą. Może to przez ten nerwowy okres na początku tego roku co pustaków brakowało, ale to nie usprawiedliwia zachowania jakie opisałem.
PS Ja rozmawiałem z taką starszą Panią, wyglądała mi na właścicielkę. Może ta druga, młodsza zachowywała by sie normalnie.

Pozdrawiam

mziak

stefania1936
04-11-2007, 18:15
BIAŁA LISTA:
Buduję mały domek LMP 26. Polecam firme robót wykończeniowych,u mnie wykonali ocieplenie poddasza całe wraz z malowaniem a także robili flizowanie łazienki ,kuchni.Są bardzo solidni,doradzą a także można ich zostawić samych bez nadzoru robią solidnie. Podaje namiary jakby ktoś był zaineresowany:514352175 :D :D :D

Łukasz kraków
04-11-2007, 19:28
Witam mam pytanie jaki koszt tego domku?do wprowadzenia?

mathiasso
08-11-2007, 10:54
Stefania napisz może jeszcze coś o cenach, ile koszotawała Cię robocizna poddasza i co było dokładnie robione

jacekaqua
08-11-2007, 19:12
Nie musisz być taka tajemnicza ;) Czy to jest ta firma?

Aqua S.C.

32-400 Myślenice
ul. Kazimierza Wielkiego 59
woj. małopolskie
tel. (012) 2722575
fax. (012) 2722575


http://www.orf.pl/index.php?go=bra&branza=Grzewcze%20i%20sanitarne%20instalacje

UWAGA!!!! JAK KTOśMNIE SZUKA TO TYLKO KOM603630261. TELEFON STACJONARNY NIEAKTUALNY

Tomek_J
09-11-2007, 13:14
Pierdu-pierdu, kolejna kryptoreklama. Tak się czasem zastanawiam, dlaczego rozmaite firemki uważają potencjalnych ludzi za skretyniałych półgłówków, którzy wierzą w takie bajeczki.

mathiasso
09-11-2007, 13:18
brak odzewu mógłby o tym świadczyć, chociaż czasami ciężko odróźnić krypto reklame od prawdziwej rekomendacji, taka jest niestety wada internetu

jacekaqua
10-11-2007, 12:31
To niesamowite, co piszesz.

Zaopatrywaliśmy się we wszystko do budowy dachu, także systemy kominowe, styropian, papę, okna dachowe i nie było z nimi żadnych problemów!
Dachówki sprowadzali z Niemiec na telefon i również trzymali się terminów.

Na dodatek dawali solidne upusty. Dlatego umieściłam Dacholand na Białej Liście.
Aż mi się wierzyć nie chce...

I ja również nie wierzę własnym oczom - naprawdę, bardzo mi się dobrze z Panią Edytą współpracowało - kupowałam tam dach i okna dachowe (i jakieś drobiazgi na dach typu rynny, blachy itd.) Jesli był jakiś problem z terminem, to zawsze byłam uprzedzana. obsługa super miła itd. Na czym to polega??????
ja kupowałem tam dachówke i kilka drobnych rzeczy do dachu - BARDZO JESTEM ZADOWOLONY Z TEGO SKłADU -POLECAM WSZYSTKIM

dada_krk
12-11-2007, 11:54
jacekaqua,
to jest miejsce na REKLAME wykonawcow z ktorych jestesmy zadowolenie
a nie na AUTOREKLAME, ludzie sledza poprzednie wpisy wiec sie zorientuja ze ktos ich robi w konia !
pzdr
D.

Sloneczko
12-11-2007, 14:07
Dada, a ja Twojego wpisu zupełnie nie rozumiem :o
Co Dacholand (http://www.dacholand.pl/) ma wspólnego z firmą Aqua (http://www.orf.pl/index.php?go=bra&branza=Grzewcze%20i%20sanitarne%20instalacje) ??

anetta_p
12-11-2007, 18:50
jacekaqua,
to jest miejsce na REKLAME wykonawcow z ktorych jestesmy zadowolenie
a nie na AUTOREKLAME, ludzie sledza poprzednie wpisy wiec sie zorientuja ze ktos ich robi w konia !
pzdr
D.

Chyba jednak nie zrozumials Jacka z firmy AQUA.
Pewnie nie doczytalas, ale Firma AQUA byla tutaj klika razy polecana (min. przeze mnie).
A z tego co ja zrozumialam to Jacek WYLACZNIE auktualnil nr telefonu (ktory ktos wczesniej podal).

maciekCP
14-11-2007, 12:55
Czy ktoś mógłby polecić solidnego i nie za drogiego generalnego wykonawcę do stanu surowego? Dot. okolic Jerzmanowic...

Jednocześnie rekomenduję p. Jarka Szklarskiego z Pracowni AProjekt - zrobił nam szybciutko fajny projekt indywidualny.

madd
14-11-2007, 19:06
Madeja Stanislaw z Rudawy. Namiary podalam gdzies wyzej

dada_krk
15-11-2007, 09:46
anetta_p, sloneczko

Chodzi mi o zasady, jest to strona na ktorej inwestorzy polecaja swoich wykonawcow, moze faktycznie za ostro napisalem (przed wlasna budowa bylem bardziej zyczliwy dla wykonawcow ;] ) ale lepiej zeby tak pozostalo inaczej bedzie tu coraz wiecej dziwnych wpisow. (np ten kilka wyzej o parkietach ....)

pzdr
dada_krk

yesman
18-11-2007, 10:51
BIAŁA LISTA:
Wod-kan-gaz-co Dariusz Jędral z Wieliczki. Świetna robota, starannie, mądrze, kompleksowo (łącznie z powieszeniem ceramiki i amatury, nie zostawi Was z dziurami w ścianie). Nie najtaniej ale zgodnie z umową. Warto.

stuk
20-11-2007, 11:43
To i ja napisze parę słów o Panu Jacku i jego firmie Aqua z Myślenic.
Na początek, żeby była jasność - zdecydowanie BIAŁA LISTA czyli POLECAM!

Miałem przyjemność z tą ekipą dwukrotnie - jakoś na wiosnę tego roku robili mi instalacje wod/kan/gaz/co w tym podłogówka.
Teraz początkiem listopada wrócili żeby zrobić kotłownie (na vaillancie, mają autoryzację), zamontować grzejniki i uruchomić wszystko, do tego trochę ogólnej hydrauliki w całym domu.

Wszystko zostało zrobione tak jak powinno, działa sprawnie i absolutnie nie mam się do czego przyczepić. Znają sie na robocie i potrafią zaproponować dobre funkcjonalne rozwiązania i dostarczyć sprzęt (grzejniki czy piec) w przyzwoitej cenie.

Na koniec dodam jeszcze, bo to nietypowa cecha u ludzi z branży budowlanej, że kontakt z Panem Jackiem jest dobry, zawsze jak mówi, że zadzwoni w jakimś terminie, to dzwoni, a na maile odpisuje bez problemu.

Namiarów nie podaję, bo macie je parę postów wyżej.

stuk
30-11-2007, 13:21
Teraz dla odmiany coś na czarną listę

Firma Decor z Trzebinii czyli wspominany już tutaj Michał Gruszka.
Wylewki krzywe, już to jakoś przeżyłem, ale właśnie kładą mi parkiety a ja znowu się wkurzam. W jednym pokoju (pierwszym jaki robili) wylewka konsystencją niewiele odbiega od plaży w słoneczny dzień - parkieciarz musiał wlać w nią z 50 litrów jakiegoś gruntu czy czegoś tam, żeby było do czego parkiet kleić.
A do tego wylewki były opóźnione ze dwa miesiące i gość ciągle ściemniał na zasadzie, że już zacierają na poprzedniej budowie i za dwa dni będą u mnie. I tak przez dwa miesiące, trzeba było od razu innego szukać, ech...

Miałem od nich też ekipę tynkarzy - lepsi od wylewkarzy, ale ma listę zastrzeżeń, m.in. wystające spod tynku w kilu miejscach przewody elektryczne, nie przejmowali sięnimi chyba za bardzo. No i w wielu miejscach jest tak dość średnio ładnie - przez to więcej roboty przed malowaniem. Aha - dałem im listę poprawek, przyjechali, zrobili z połowę z tego i pojechali.

knapciu
02-12-2007, 12:19
Biała lista
1) Dachy i wszystko do nich - Dach Centrum na Zawiłej
Potrafią doradzić, fachowi, dotrzymują terminów, przyjazna atmosfera, dobre ceny. Bardzo wysoko ich cenię, szczególnie kierownika - Pana Krzyśka!

2) Elektryka
Pan Marek Szczypczyk - instalacja wykonana poprawnie, wszelkie prośby uwzględnione, terminowość i dobra cena (wczesniej wycena). Pracuje sam lub ze współpracownikiem. Telefon: 608 52 98 64.

Przemek

EWAF
03-12-2007, 07:07
tez polecam dach centrum

jagolak
04-12-2007, 13:37
na czarnej liście spokojnie umieszczam firme instadt, oszukują na boku licząc za uzgodnienia podwójną stawkę wmawiając klientowi, że tyle właśnie zapłacili, ZGROZA żerują na tych którzy im zaufali

malgos2
10-12-2007, 00:05
Czarna lista: inz. Władysław Guzik (www.slusarnia.pl). Facetowi przewróciło się w głowie od zamówień z Miasta itp. Robił mi "wycene" konstrukcji stalowej pod antresolę przez 6 tygodni, po czym powiedział, że on jeszcze nie wie, jak i z czego to zrobi, ale że to będzie "co najmniej 13,5 tys". Na tak szczegółową wycenę potrzebował 6 tygodni... Chodziło o antresolę wielkości 25 m2. Zmarnował mi tylko czas. Ma też kumpla od wykończeń, którego przyprowadził chociaż go o to nie prosiłam. Facet przyszedł wstawiony i zaczął od obrażania mnie, że nie wiem, o czym mówię... Szkoda gadać.

Mymyk_KSK
12-12-2007, 21:53
do białej listy proponujemy dopisać mix-meble (ul. wadowicka) - sprzedawcy sympatyczni i cierpliwi, montaż mebli przeprowadzony sprawnie.

luk__25
13-12-2007, 19:47
Czarna jak smoła lista: PSB Sufigs Tarnów. Prosiłem o przygotowanie oferty na ściśle określone przeze mnie materiały, tzn firma, model itd. Cena, którą otrzymałem nie satysfakcjonowała mnie, więc powiedziałem ich przedstawicielowi, że konkurencja na dokładnie te same materiały daje lepsze ceny. Po kilku dniach mam info z PSB, że ze łazami w oczach dadzą mi super ceny... Faktycznie, ceny były najlepsze w mieście. Oczywiście zamówiłem ten towar. Towar przyjechał, wszystko było fajnie dopóki nie zorientowałem się że zamiast wełny Ursa 0.40 otrzymałem 0.43, a zamiast płyt Knaufa - Nide. Cóż, tym razem przedsiębiorczym sprzedawcom z PSB nie udało się wcisnąć towaru po "super" cenie...
przestrzegam

Sail
14-12-2007, 08:20
W końcu dopiszę do BIAŁEJ LISTY:
Firma Dom-Bud pana Czesława Boczonia: http://www.dombud.net/
Wykonali już u mnie stan surowy z dachem. Ani ja ani mój Kierownik budowy nie mamy zastrzeżeń. Oczywiście były jakieś drobiazgi, ale zawsze poprawiane "od ręki" i bez kombinowania. Ja zlecałem im budowę jako całość - wszystko po ich stronie. Przed podpisaniem umowy dostałem kosztorys z rozbiciem na poszczególne etapy i wyszczególnienie ile za materiał, ile za sprzęt ile za robociznę.
Teraz dogadałem się z nimi na dalszą część prac - to chyba najlepsza rekomentacja. :wink:

belin
17-12-2007, 14:46
Teraz dla odmiany coś na czarną listę

Firma Decor z Trzebinii czyli wspominany już tutaj Michał Gruszka.
Wylewki krzywe, już to jakoś przeżyłem, ale właśnie kładą mi parkiety a ja znowu się wkurzam. W jednym pokoju (pierwszym jaki robili) wylewka konsystencją niewiele odbiega od plaży w słoneczny dzień - parkieciarz musiał wlać w nią z 50 litrów jakiegoś gruntu czy czegoś tam, żeby było do czego parkiet kleić.
A do tego wylewki były opóźnione ze dwa miesiące i gość ciągle ściemniał na zasadzie, że już zacierają na poprzedniej budowie i za dwa dni będą u mnie. I tak przez dwa miesiące, trzeba było od razu innego szukać, ech...

Miałem od nich też ekipę tynkarzy - lepsi od wylewkarzy, ale ma listę zastrzeżeń, m.in. wystające spod tynku w kilu miejscach przewody elektryczne, nie przejmowali sięnimi chyba za bardzo. No i w wielu miejscach jest tak dość średnio ładnie - przez to więcej roboty przed malowaniem. Aha - dałem im listę poprawek, przyjechali, zrobili z połowę z tego i pojechali.

Przyłączam się do Stuka ale odwrotnie. Teraz dopiero na etapie wykonczeniówki wykonawcy uświadomili mi jak spie.... tynki (kładli za rzadkie). Tynki nadają się do szpachlowania - i dodatkowa kasa do wydania. Problemem tej firmy jest chyba to że robi różnymi podwykonawcami i jaka ekipa się trafi tak zrobi. Wylewki są ok - robiła ekipa z Bielska Białej, ale tynki jakaś ekipa chyba z Chrzanowa i generalnie chyba panowie pomylili zawody.

mcvey
18-12-2007, 09:57
do sail.......rozumiem że ta firma dombud budowała ci dom?


Jeżeli tak to rzeczywiście robi to duże wrażenie pozytywne oczywiśćie

Gratuluje postępu prac!!!!!

To wszystko jeszcze przedemną

Pozdrawiam

Bartwu
26-12-2007, 03:27
Witam.
Mogę z czystym sumieniem polecić:
Dach centrum z Zawiłej - wszystko do dachu.
Natura z Wadowickiej - stolarka okienna i drzwiowa

W obu firmach miałem do czynienia z reklamacją na towar i wszystko zostało załatwione rewelacyjnie! (wpadki się zdarzają, a tylko dobre fimy potrafią wyjść z twarzą).

Mogę też polecić skład budowlany w Sierakowie. Ceny super, kontakt bardzo dobry (czasem coś doradzą) i fajni kierowcy. tel. 012 271-30-41

Pozdrawiam

mafimata
02-01-2008, 16:32
BIAŁA LISTA:
firma TABI z Tarnowa - robią bramy garażowe, balustrady, ogrodzenia. Fachowo, solidnie, terminowo. POLECAM zdecydowanie. :) P. Janusz tel. 501330750

luk__25
02-01-2008, 18:18
BIAŁA LISTA:
firma TABI z Tarnowa - robią bramy garażowe, balustrady, ogrodzenia. Fachowo, solidnie, terminowo. zdecydowanie. :) P. Janusz tel. 501330750

Możesz podać ich adres, no i dokładniej napisac co robili u Ciebie?
pozdrawiam

mafimata
02-01-2008, 20:04
BIAŁA LISTA:
firma TABI z Tarnowa - robią bramy garażowe, balustrady, ogrodzenia. Fachowo, solidnie, terminowo. zdecydowanie. :) P. Janusz tel. 501330750

Możesz podać ich adres, no i dokładniej napisac co robili u Ciebie?
pozdrawiam

Zbylitowska Góra
u mnie póki co uchylna brama garażowa i balustrada balkonowa
http://picasaweb.google.pl/filip000/NaszGroszek?authkey=uPquSYKTFHM
pozdrawiam

marcinprowalski
03-01-2008, 16:51
BIAŁA LISTA!! :D :D

Pracowała u mnie firma STEL-BUD tel.513 660 650.
Na początku sprawnie i szybko wykonali mi adaptacje i docieplenie poddasza,potem wyflizowali łaźienki,kuchnię. Wtrakcie wykonali mi również inne dodatkowe prace,które im zleciłem.Usługa wykonana była dokładnie i bez zastrzeżeń.Pracownicy uprzejmi a szef odpowiedzialny i bardzo rzeczowy!!

FIRMA GODNA POLECENIA!! :lol: :lol:

bąbeluś
03-01-2008, 20:34
Sail
Mam zamiar budować z firmą dombud, zobaczymy jak mi pójdzie.

Adka_
09-01-2008, 16:06
Sail
Mam zamiar budować z firmą dombud, zobaczymy jak mi pójdzie.


my też

bąbeluś
09-01-2008, 17:44
Adka

Budujecie się w okolicach Krakowa, a można wiedzieć gdzie? Materiał załatwiacie sami czy od wykonawcy? Ja jeszcze nie spisałam umowy z Dom-budem a ty?

Sloneczko
09-01-2008, 18:44
Bąbeluś i Adka_, http://img132.imageshack.us/img132/691/stopwq9.jpg

Przepraszam, ale to nie jest miejsce na pogaduchy.

Zapraszam tu: http://forum.muratordom.pl/grupa-krakowska,t934-23520.htm

qbaz
10-01-2008, 08:19
Biała lista - Pan Ryszard Kas spod Krakowa - zrobił nam piękne drewniane schody, a przy podpisaniu umowy sam nalegał na określenie terminu i kar umownych za spóźnienie. Oczywiście wyrobił się ze wszystkim.

Skład Fliś-Bud z Bodzanowa. Zaopatrzyli nam całą niemal budowę. Ceny ok, szybka dostawa, płaciliśmy nieraz dawno po otrzymaniu towaru, kiedy uzbierała się jakaś większa sumka.

Sloneczko
10-01-2008, 09:32
Biała lista - Pan Ryszard Kas spod Krakowa - zrobił nam piękne drewniane schody, ...

Skład Fliś-Bud z Bodzanowa. Zaopatrzyli nam całą niemal budowę.

A namiary?

qbaz
10-01-2008, 09:49
No tak namiary.

Ryszard Kas - 513 893 437. Gwoli uzupełnienia, nalegał na termin i kary, żeby jak sam to mniej więcej określił, nie mieć problemów ze zmotywowaniem się do wytężonej pracy ... i nie miał :)

Fliś Bud - 12 250 77 03

Rysiek650
12-01-2008, 18:47
Do białej listy dopisuję polecanych wcześniej wykonawców

Pana Jacka firma Logo-Service - autoryzowany przedstawiciel firmy Oknoplast
012 425-82-89 012 643 04-17 Biuro Al pokoju 81 (bud. Polmozbytu)

Pana Jacka z firmy AQUA z Myślenic - instalacje CO.wod-kan, gaz.- 603630261

Obydwie firmy godne polecenia bo:
-Panowie są profesjonalistami którzy potrafią doradzić i zaproponować inwestorowi dobre rozwiązania
-oferowana cena z kosztorysu jest "rozsądna" i nie zmienia się po wykonaniu usługi
-usługę wykonali szybko i w ustalonych terminach

POLECAM
:P :P :P

A@K
14-01-2008, 11:41
witam
pisałam już na watku krakowskim ale nikt mi nie odpowiedział.
Potrzebuję pilnie kominkarza, który załozy wkład i zrobi konstrukcję obudowy i rozprowadzenie do 3 pokoi (dowiedziałam się już że firma z ul. Dekerta nie jest godna polecenia). Obłozeniem obudowy może się już zając nasz fachowiec od wykończeniówki.
I druga sprawa: gdzie można kupić po przyzwoitej cenie trawertyn szpachlowany, żywicowany (z obróbką typu wycięcie otworu na kominek, obtłuczenie jednej krawędzi)?
Zamierzam złożyć specyfikacje w firmach na Dobrego Pasterza, Batowicach i w Bochni.
anka

rafflex
16-01-2008, 22:04
Jeżli szukacie specjalistę od bram, balustrad (kowalstwo artystyczne) szerokim łukiem omijajcie Pana Czesława Siutę. z Iwanowic Dworskich. Człowiek od pół roku nie chce dokończyć swojego nędznego dzieła z tygodnia na tydzień przesuwając termin.

pozdrawiam

Agnieszka i Daniel
21-01-2008, 13:31
Czy ktoś zna dobrych murarzy do wykonania stanu surowego otwartego w Rabce Zdroju?

dada_krk
21-01-2008, 15:31
Czy ktoś zna dobrych murarzy do wykonania stanu surowego otwartego w Rabce Zdroju?

To nie jest lista poszukujacych ale lista polecanych ekip !
dada_krk

_ali_
21-01-2008, 16:14
dada_krk, oczywiście masz rację, porządek należy utrzymywać.
Może warto byłoby pomyśleć aby ktoś miał prawa moderatora przynajmniej do tego tematu. w ten sposób można byłoby kasować zbędne posty.

MoniSG
31-01-2008, 13:53
Zdecydowanie CZARNA LISTA:

Firma EBRO Kajdas sp. j. , ul. Zakopiańska 56

Kupilam u nich 2 pary drzwi zew., jedna Formatu za 8 tys. a drugie Interdooru za 1800zl. Najpierw byl problem z dotrzymaniem terminu, potem z serwisem tych drzwi. Okazalo sie, ze po miesiacu zepsula sie klamka w drzwiach Format, a reszta na zdjeciach. Tak wygladaja moje drzwi za 8 tys. zlotych i nie moge sie doprosic o reklamacje :(
http://img516.imageshack.us/img516/1645/p1090387uq0.jpg
http://img99.imageshack.us/img99/8169/p1090388gr2.jpg
http://img504.imageshack.us/img504/6018/p1090389hv6.jpg

Asia i Rafał
02-02-2008, 22:50
Biała lista - Pan Ryszard Kas spod Krakowa - zrobił nam piękne drewniane schody, a przy podpisaniu umowy sam nalegał na określenie terminu i kar umownych za spóźnienie. Oczywiście wyrobił się ze wszystkim.

Skład Fliś-Bud z Bodzanowa. Zaopatrzyli nam całą niemal budowę. Ceny ok, szybka dostawa, płaciliśmy nieraz dawno po otrzymaniu towaru, kiedy uzbierała się jakaś większa sumka.

A ja odradzam sklad w Bodzanowie. Chcialem kupic maksa. Obslugiwala pani. Okazalo sie ze nie ma i nie wiadomo po ile bedzie, jak bedzie. Postanowilem ze zadzwonie za pare dni... a tak przy okazji zapytalem.
- A jak kupie wieksza ilosc maksa, bede mogl odebrac pozniej (jak rozpoczne budowe)?
- Nie ma takiej mozliwosci, w ten sam dzien pan placi i zabiera towar.
- OK, mozna placic przelewem (krotkoterminowym), albo karta?
- Nie
- Tzn. mam przywiesc 20 000zl w gotowce?!
- Tak...

XXI wiek... zostawiam to bez komentarza... i nie polecam

Piotr_M
09-02-2008, 00:30
Witam
odebrałem pozwolenie na budowę więc mogę polecić 2 osoby:
architekta Jarosława Szklarskiego z firmy Aprojekt (obecnie mają siedzibę na ul.Bronowickiej w Krakowie),
oraz Pana Zenona Albanowskiego - wykonuje projekty zjazdów - w ciągu 5 dni wykonał projekt zjazdu po wczesniejszej wizji lokalnej.

GrzesiekKraków
10-02-2008, 14:18
witam,
proszę o namiar na Pana który wykonuje projekty zjazdów. Ile taki projekt kosztuje (u mnie z drogi wewnętrznej na gminną)?
Pozdrawiam

belin
12-02-2008, 08:05
To i ja dołożę moich wykonawców do białej listy:

- wykończeniówka (łazienki, podłogi, malowanie, regipsy, płytki - flizy jak kto woli itd.) - Janusz Żelichowski tel. 607831272; 691199410. Generalnie działa z jednym współpracownikiem. Potrafią doradzić, zaproponować inne rozwiązanie. Duży plus to wchodzą na robotę i robią aż skończą, bo słyszałem o ekipach które skaczą z budowy na budowę i końca nie widać.

- elektryka, instalacja odgromowa - p. Krzysiek tel. 607732169 - sprawnie, terminowo - no i piękne upusty na hurtowni pomógł wynegocjować na osprzęt elektryczny :D

- no i dołaczę się do Ryśka650 - firma Logo-Service (p. Jacek) przedstawiciel firmy Oknoplast, 012 425-82-89; 012 643 04-17 Biuro Al. Pokoju 81 (bud. Polmozbytu)

monia i marek
12-02-2008, 14:34
:D POLECAM biuro projektowe "KONSTRUKTOR"z Chrzanowa - rzeczowa, fachowa i sympatyczna obsługa, duża pomoc w załatwieniu formalności aż do pozwolenia na budowę, dobre ceny projektu (do negocjacji), póki co brak błędów w projekcie. BIAŁA LISTA !!! :D

Mogę też podać na priv namiary na super operatora koparki, ale to już przydatne tylko w okolicach mojej miejscowości.

Polecam skład budowlany "Monbud" w Chrzanowie przy ul. Szpitalnej - duże możliwości negocjacji cen, miła i fachowa obsługa, szybka dostawa z HDS na mniejsce budowy - POLECAM !!!

Mymyk_KSK
12-02-2008, 20:35
BIAŁA LISTA:
montaz drzwi antywłamaniowych i zwykłych wewnętrznych, p. Janusz Duda, tel. 604 167 916
Montował u nas drzwi wewnętrzne, solidnie - czysto, niedrogo, dorzucił parę "gratisów", m. in. odebrał drzwi ze składu i dowiózł na budowę, wywiercił dodatkowo otwory wentylacyjne w drzwiach których on akurat nie zakładał i poprawił zacinające się drzwi wejściowe - poprawka po poprzedniku... Porządny i słowny wykonawca.

luk__25
13-02-2008, 13:48
Biała lista - Pan Ryszard Kas spod Krakowa - zrobił nam piękne drewniane schody, a przy podpisaniu umowy sam nalegał na określenie terminu i kar umownych za spóźnienie. Oczywiście wyrobił się ze wszystkim.

Skład Fliś-Bud z Bodzanowa. Zaopatrzyli nam całą niemal budowę. Ceny ok, szybka dostawa, płaciliśmy nieraz dawno po otrzymaniu towaru, kiedy uzbierała się jakaś większa sumka.

A ja odradzam sklad w Bodzanowie. Chcialem kupic maksa. Obslugiwala pani. Okazalo sie ze nie ma i nie wiadomo po ile bedzie, jak bedzie. Postanowilem ze zadzwonie za pare dni... a tak przy okazji zapytalem.
- A jak kupie wieksza ilosc maksa, bede mogl odebrac pozniej (jak rozpoczne budowe)?
- Nie ma takiej mozliwosci, w ten sam dzien pan placi i zabiera towar.
- OK, mozna placic przelewem (krotkoterminowym), albo karta?
- Nie
- Tzn. mam przywiesc 20 000zl w gotowce?!
- Tak...

XXI wiek... zostawiam to bez komentarza... i nie polecam

Nie podniecaj się. Też nie wydałbym towaru za 20tys nieznajomej osobie na przelew.

pati25
15-02-2008, 12:57
Biała lista

Dacholand Firma z Gaja w Mogilanach :)Super wszystko szybko na czas i z rabatami

Rysiek650
15-02-2008, 22:23
Do białej listy dodaję elektryka .
Pan Leszek Celer 603188958 wykonał mi instalację zgodnie z przygotowanym wcześniej kosztorysem w rozsądnych cenach.
Jak wynika z wcześniejszego postu belina polecam Wam solidne firmy.



polecam
:D :D

anetta_p
17-02-2008, 16:20
Biała lista - Pan Ryszard Kas spod Krakowa - zrobił nam piękne drewniane schody, a przy podpisaniu umowy sam nalegał na określenie terminu i kar umownych za spóźnienie. Oczywiście wyrobił się ze wszystkim.

Skład Fliś-Bud z Bodzanowa. Zaopatrzyli nam całą niemal budowę. Ceny ok, szybka dostawa, płaciliśmy nieraz dawno po otrzymaniu towaru, kiedy uzbierała się jakaś większa sumka.

A ja odradzam sklad w Bodzanowie. Chcialem kupic maksa. Obslugiwala pani. Okazalo sie ze nie ma i nie wiadomo po ile bedzie, jak bedzie. Postanowilem ze zadzwonie za pare dni... a tak przy okazji zapytalem.
- A jak kupie wieksza ilosc maksa, bede mogl odebrac pozniej (jak rozpoczne budowe)?
- Nie ma takiej mozliwosci, w ten sam dzien pan placi i zabiera towar.
- OK, mozna placic przelewem (krotkoterminowym), albo karta?
- Nie
- Tzn. mam przywiesc 20 000zl w gotowce?!
- Tak...

XXI wiek... zostawiam to bez komentarza... i nie polecam

Nie podniecaj się. Też nie wydałbym towaru za 20tys nieznajomej osobie na przelew.


A dla mnie bardzo dziewne, jeszcze nie spotkalam Firmy, ktora nie uwzglednialaby przelewow czy platnoscia karta... Wydawalo mie sie ze to standard.

czmirek
17-02-2008, 20:32
a ja nie spotkalem w polsce np. stomatologa ktory zgodzil sie na przelew lub platnoscia karta ( brak terminala) nie znam lekarza ktory zgodzil sie na przelew po wykonaniu zabiegu ( platne przed zabiegiem gotowka) kto z was placil budowlancowi cala kwote przed zakonczeniem prac? chyba nikt.
czyli nie mialas do czynieni z lekarzami w polsce? zycze duzo zdrowia

Szymon_J
17-02-2008, 20:40
Co to wnosi do tematu ?

O ile brak mozliwosci placenia karta jakos rozumiem (prowizje, pieniadze z opoznieniem), o tyle brak mozliwosci placenia przelewem jest bardzo dziwny. No chyba, ze komus zalezy zeby nie bylo sladu po transkacji...

Sloneczko
17-02-2008, 23:53
Rozmywacie temat. Tutaj podajemy tylko namiary na dobrych i złych wykonawców.

Wiosna2007
18-02-2008, 10:27
więc ja w temacie

bardzo BIAŁA lista:

wylewki maszynowe miksokretem i świetną ekipą
BET-MIX
własciciel p.Marek
tel.012 397 78 15
0 501 651 600
również z układaniem papy i styropianu

ma chyba więcej niż jedną ekipe, u mnie był p.Piotr z kolegami
wylewki równiutkie, poziomy i ich żądane różnice zachowane
na wylewce w garażu bez obaw można myśleć o malowaniu posadzki - korekt nie potrzeba

ceny przyzwoite

terminowo, rzetelnie, kulturalnie - marzeniem byłoby spotykać tylko takie firmy

pozdrawiam
Baśka

Sloneczko
18-02-2008, 11:51
więc ja w temacie

bardzo BIAŁA lista:

wylewki maszynowe miksokretem i świetną ekipą
BET-MIX
własciciel p.Marek
tel.012 397 78 15
0 501 651 600
również z układaniem papy i styropianu

Potwierdzam tę dobrą opinię w całej rozciągłości :)
P. Marek z Prądnika Czerwonego również i u nas robił wylewki.

franzkru
18-02-2008, 19:36
a ja nie spotkalem w polsce np. stomatologa ktory zgodzil sie na przelew lub platnoscia karta ( brak terminala) nie znam lekarza ktory zgodzil sie na przelew po wykonaniu zabiegu ( platne przed zabiegiem gotowka) kto z was placil budowlancowi cala kwote przed zakonczeniem prac? chyba nikt.
czyli nie mialas do czynieni z lekarzami w polsce? zycze duzo zdrowia

Byłem w Krakowie w kilku gabinetach dentystycznych i u kilku lekarzy u których można było płacić kartą i zawsze płaciłem po zabiegu.
Więc myśle że mało znasz lekarzy...

merit 5
19-02-2008, 03:11
Jakby komuś marzyły się bardzo drogie i eleganckie drzwi wejściowe ,niech szerokim łukiem ominie słynny Excellent.
Nie dość ,że kolor "wyszedł " im zupełnie inny niż na wzorniku ,to filunki zrobione ze sklejki wyglądają jakby znalazły się tam przypadkowo, mają poprzeczne bardzo ciemne pasy ,które zupełnie oszpeciły drzwi.
Drzwi z Castoramy ,notabene o połowę tańsze, wyglądają o niebo lepej niż moje .
Kierownik produkcji ,bezczelnie stwierdził ,że jemu się te drzwi podobają i wyłączył telefon. :o

malgos2
19-02-2008, 23:16
Przestrzegam przed stolarzem Bartlomiejem Niewiadomskim spod Krakowa, wystepujacym na ebayu i allegro pod nickiem n-ski. Robil u mnie antresole, schody a jego pracownik instalacje elektryczna. Spieprzyl wlasciwie wszystko, a instalacja to po prostu dramat. Jak sie zorientowal, ze bedzie musial to poprawiac, to zniknal. Radze unikac wszelkich kontaktow z tym czlowiekiem.
Pozdrawiam,
M.

Sloneczko
20-02-2008, 00:58
Jakby komuś marzyły się bardzo drogie i eleganckie drzwi wejściowe ,niech szerokim łukiem ominie słynny Excellent.
Nie dość ,że kolor "wyszedł " im zupełnie inny niż na wzorniku ,to filunki zrobione ze sklejki wyglądają jakby znalazły się tam przypadkowo, mają poprzeczne bardzo ciemne pasy ,które zupełnie oszpeciły drzwi.
Drzwi z Castoramy ,notabene o połowę tańsze, wyglądają o niebo lepej niż moje .
Kierownik produkcji ,bezczelnie stwierdził ,że jemu się te drzwi podobają i wyłączył telefon. :o

Jeśli chcesz zwrócić te drzwi, masz prawo, gdyż nie są takie, jakie zamawiałaś.
Jeśli kierownik po chamsku rzuca Ci słuchawkę, tym bardziej się nie poddawaj.

Napisz oficjalne pismo (z kopią, do której dołączysz dowód nadania listu poleconego) z żądaniem przyjęcia z powrotem tych drzwi i napisz dobrą motywację. Na list muszą odpowiedzieć w ciągu miesiąca.
Postrasz ich w tym liście, że w razie odmowy przekażesz sprawę do Federacji Konsumentów: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/ .

Powinno pomóc.

merit 5
20-02-2008, 22:41
Napisałam reklamację ,której ...nie uwzględniono.
Jak się wprowadzę ,przejdę się do Federacji Konsumentów.
Cholera,marzyłam o pięknych drzwiach, a tu kicha :(

Sloneczko
20-02-2008, 22:50
Merit, do Federacji możesz złożyć skargę z opisem sprawy, mailowo.
Zeskanuj, albo sfotografuj potrzebne dokumenty (reklamację i odpowiedź na nią) i dołącz do maila.

Zawsze reagują. Być może zaproszą Cię na rozmowę, albo oni wyślą pismo do firmy od siebie, z powiadomieniem Ciebie.

Tak było w moim przypadku, gdy chciałam zwrócić do sklepu badziewny komplet wypoczynkowy. Przy ich pomocy się udało. Mailowo :)

merit 5
21-02-2008, 13:27
Dzięki Słoneczko .
Oczywiście nie podaruję im tej fuszerki ,choćby dla zasady .

buki75
22-02-2008, 00:05
Czy ktoś korzystał z firmy POLSANIT ?
http://www.mm.pl/~polsanit/

robią przydomowe oczyszczalnie...

Potrzebuje info czy firma dobra, rzetelna, solidna.... Będę wdzięczny za odpowiedź, jeśli u kogoś z Was robili...

stuk
22-02-2008, 13:32
Przestrzegam przed stolarzem Bartlomiejem Niewiadomskim spod Krakowa, wystepujacym na ebayu i allegro pod nickiem n-ski. Robil u mnie antresole, schody i instalacje elektryczna. Spieprzyl wlasciwie wszystko, a instalacja to po prostu dramat. Jak sie zorientowal, ze bedzie musial to poprawiac, to zniknal. Radze unikac wszelkich kontaktow z tym czlowiekiem.
Pozdrawiam,
M.

Stolarz robił Ci elektrykę? No to czego się spodziewałeś hehehe...

pati25
22-02-2008, 14:13
A ja polecam dwie Pani archeolog do nazorów i nie tylko w Krakowie i okolicach .
tel 607390348 oraz druga Pani 608054105.
Polecam :D :-? :D :D :D :D

malgos2
22-02-2008, 19:47
Stolarz robił Ci elektrykę? No to czego się spodziewałeś hehehe...

Nie, stolarz ma firme wykonczeniowa, a w niej elektryka - partacza. Zreszta stolarka tez spartaczona, wiec to bez znaczenia.
Pozdrawiam,
M.

kalya55
25-02-2008, 21:29
Czarna Lista:
Jarosław Berka z Sieprawia k. Myślenic ( działa jako EKOPOL), reklamuje się jako fachowiec od wszystkiego- buduje stany surowe, od fundamentów po dach- gorąco ODRADZAM !
U nas pełnił jednocześnie funkcję kierownika budowy i generalnego wykonawcy stanu surowego.

Sam dostarczał materiały budowlane, niestety ich jakość pozostawiała wiele do życzenia, pod koniec budowy zaczął na nas oszczędzać, np chciał dorabiać systemem domowym niektóre elementy rynien pod pretekstem, że niby nie można ich dostać ( sama załatwiłam je w ciągu 3 dni).
Metodą prób i błędów sprawdzał 5 razy, czy da się ułożyć na wolim oku dachówkę zakładkową, po czym stwierdził, że się nie da i tak nas zostawił na zimę.
Wcześniej twierdził z miną pewniaka, że na pewno się da, że z karpiówki to każdy potrafi ułożyć a prawdziwy fachman czyli on to udowodni, że da się zrobić z zakładkowej (Kera- pfanne Creatona).
Teraz jak wzięłam firmę specjalizującą się w układaniu wolich oczek to się goście złapali za głowę, stwierdzili, że gość był strasznie ambitny ale nie miał o tym pojęcia i nawet karpiówka by mu nie wyszła na takiej konstrukcji (pod koniec przeróbek starciła już ona wszelkie proporcje i symetrię).
Nie patrzy do projektu tylko robi jak mu wygodniej, musiałam dzwonić do biura projektowego, żeby mu udowodnić , że źle zrobił jaskółkę. Sam pozmieniał ilości i rozmieszczenie spustów rynnowych , zalał taras i schody wejściowe przed wykonaniem instalacji odgromowej (wiedział o niej od początku) i burzowej. Efekt jest taki , że musimy teraz wszystko skuwać, żeby to zrobić.
Generalnie facet ma kompleksy, nie lubi jak ktoś jest od niego mądrzejszy, stwierdził, że się "ludzie teraz muratorów naczytają i myślą że się znają", nie lubi zwłaszcza zorientowanych kobiet; nie zdarzyło się żeby odpowiedział na "dzień dobry" na budowie itd. mogłabym jeszcze wiele napisać.

Aha! jak chcecie mieć dom energooszczędny to nie z nim! Jest przeciwny obecnym standardom, uważa , że to głupota.
Pomijam fakt, że przez 2 miesiące po rozwiazaniu umowy nie chciał oddać dziennika budowy a kiedy go w końcu odesłał - okazało się że od początku budowy nie dokonał w nim żadnych wpisów!!!!!
Czyli od początku grał nieuczciwie. GORąCO ODRADZAM!

basiekg
26-02-2008, 13:16
no wlasnie moze ktos moglby polecic jakas solidna uczciwą firme od wznoszenia scian i nie tylko (stan surowy) z krakowa lub okolic przejrzałam pół forum i udalo mi sie znalezc zaledwie kilka namiarow na ekipy przy czym zadna nie zajmowala sie stanem surowym :(

inwestor2007
01-03-2008, 19:22
Witam,

Zdecydownie odradzam wszystkim budującym usługi firmy ABIL p. Bogdan Lignar. Robili u mnie wylewki, tynki i regipsy. Praktycznie niczego nie zrobili dobrze, ale wylewki to prawdziwa KATASTROFA i bez zrobienia wylewek poziomujacych nic nie dalo się na nich położyć.

Po zgłoszeniu moich uwag telefonicznie i uzyskaniu zapewnien że usterka będzie usunieta, więcej razy do p. Lignara dodzwonic mi się nie udało ...

Zyczę sukcesow i cierpilwosci :wink:

merit 5
02-03-2008, 09:43
Czarna lista
WłADYSłAW KUFREJ, LIBERTóW UL.PRZYLESIE 365
Wykonuje barierki ze stali nierdzewnej .
Kompletnie nieodpowiedzialny facet.Przyjechał na pomiar i 3 tygodnie czekałam na kosztorys .Kiedy wreszcie udało mi się dodzwonić z telefonu koleżanki ,powiedział,że zadzwoni za godzinę i poda mi wreszcie cenę i...nie zadzwonił do tej pory .Zamiast powiedzieć wprost ,że go robota nie interesuje ,zwodził mnie prawie miesiąc .Czemu ?Nie rozumiem.
Przy okazji dowiedziałam się od obecnego wykonawcy schodów ,że to wyjątkowo dziwna firma . [/b]

dada_krk
03-03-2008, 10:24
Potwierdzam bardzo dobra opinie o reklamowanym juz tuta elektryku pan Henryk Ostafin tel 505220429. Slowny, rzeczowy i uczciwy. Doradza na budowie jesli chodzi o rozmieszczenie punktow elektrycznych. Warto posluchac. Instalacje mojego domku jednorodzinnego zrobil w 7 dni. Pozniej przyjechal jeszcze gdy prosilem o jakies dodatkowe punkty.

pozdrawiam
dada_krk

A@K
04-03-2008, 09:10
odradzam kominkarza pana Jacka Wojtaszaka. Po wstępnych rozmowach, porozumieniu odnośnie ceny, materiałów kazaniu zrobienia mi otworu w kominie i kupienia wkładu zniknął wiedząc że zależy mi na czasie - od ponad dwóch tygodni nie odpowiada na telefony i maile.

szczepek
04-03-2008, 19:28
BIAŁA LISTA

FLIZIARZE,

Przewodzi im Staszek Kosek. 3 gosci. tel 667201727

robią naprawdę rewelacyjne rzeczy. u mnie robili wszytskie płytki (w tym gres twardy ze wszytkie piły się lamały, zabudowy elektrykę w łazience hydraulikę jacuzi itp., wszytstko podtynkowo, przerabiali wpadki poprzedników, nie przerażaja ich przeróbki. trzymaja cenę. podczas realizacji pilnujcie tylko czy to jest tak jak chcecie zeby wygladało.
pozdrowka dla wszytskich.
umawiają sie na całość,. da się targować.

Joanna i Grzegorz
04-03-2008, 21:21
BIAŁA LISTA Pozwolenie już mamy, więc możemy polecić Architekta p. Ryszard. Pracuje w biurze architektonicznym Dobry Dom przy ul. Długiej w Krakowie. Robił nam adaptację projektu, mapkę zagospodarowania przestrzennego i osobiście uzupełniał braki w Starostwie.Jesteśmy zadowoleni z jego usług.

Paweł Czernecki
05-03-2008, 07:40
Murarzy poleciłem to teraz może kogoś od dalszych prac.

Firma HANNDYS z Krakowa http://www.hanndys.pl/kontakt.htm. Firma wykonuje prace ogólnobudowlane. Jest przedstawicielem Jezierskiego. Robili u mnie:
- montaż okien i rolet,
- ocieplenie domu styropianem + przygotowanie rusztu pod deskowanie,
- zabudowa poddasza + montaż okien dachowych i schodów strychowych
- montaż drzwi wewnętrznych.

Bardzo dobry kontakt z szefem firmy (w tym sprawny kontakt mailowy ).
Ekipa kulturalna, po pracach posprzątane a śmieci w workach. Ewentualne błędy szybko usuwane.

Dla mnie super było to że mogłem porobić zdjęcia na budowie, pozaznaczać rzeczy które mi się nie podobają, wysłać maila do szefa i na drugi dzień było poprawione.

Ula34
08-03-2008, 15:25
BIAŁA LISTA!!

Polecam firmę STEL-BUD
Właściciel rozsądny,pracowity i sumienny.Oglądałam wcześniej wykonane prace, dlatego zdecydowałam się powierzyć mu adaptacje swojego poddasza.Wykonał mi w domu instalacje WOD-KAN. Ze smakiem i gustem doradził mi przy łazienkach i solidnie je wykonał. Nie obce mu również nowinki w systemie budowlanym i całkowitym zakresie wykończenia wnętrz.
POLECAM!! podaje numer telefonu 513-660-650

Mymyk_KSK
12-03-2008, 20:52
CZARNA LISTA:

firma LES-GAZ z Krakowa

zajmująca się wierceniem w betonie oraz wykonująca instalacje wod-kan-gaz-co. Radze omijać szerokim łukiem! Bliższe zapoznanie się z nimi grozi m. in. dużą dawką nerwów, stresu oraz narażeniem się na wyjątkową "kulturę" pracowników...

lukasz123
14-03-2008, 12:21
Przestrzegam przed stolarzem Bartlomiejem Niewiadomskim spod Krakowa, wystepujacym na ebayu i allegro pod nickiem n-ski. Robil u mnie antresole, schody i instalacje elektryczna. Spieprzyl wlasciwie wszystko, a instalacja to po prostu dramat. Jak sie zorientowal, ze bedzie musial to poprawiac, to zniknal. Radze unikac wszelkich kontaktow z tym czlowiekiem.
Pozdrawiam,
M.

Stolarz robił Ci elektrykę? No to czego się spodziewałeś hehehe...



hehe komedia normalnie :D

malgos2
14-03-2008, 14:41
Przestrzegam przed stolarzem Bartlomiejem Niewiadomskim spod Krakowa, wystepujacym na ebayu i allegro pod nickiem n-ski. Robil u mnie antresole, schody i instalacje elektryczna. Spieprzyl wlasciwie wszystko, a instalacja to po prostu dramat. Jak sie zorientowal, ze bedzie musial to poprawiac, to zniknal. Radze unikac wszelkich kontaktow z tym czlowiekiem.
Pozdrawiam,
M.

Stolarz robił Ci elektrykę? No to czego się spodziewałeś hehehe...



hehe komedia normalnie :D

Szkoda, ze nie nadazasz za watkiem. Stolarz robil stolarke a elektryk elektryke, a spieprzone wszystko rowno. Jeszcze raz powtarzam - chcecie miec zdrowe nerwy unikajcie pana NIEWIADOMSKIEGO jak ognia.

dada_krk
16-03-2008, 20:52
Biala Lista:
Tynkarze - p. Robert Pilch

Potwierdzam, bo byli juz polecani na tej liscie, bardzo dobre zdanie o tynkach ktore u mnie wykonal pan Robert Pilch i jego ekipa. Nie sa najtansi ale polecam jezeli ktos mysli o tynkach cementowo-wapiennych pod malowanie z koncowa gladka szlichta. Nie trzeba robic gladzi a to sie oplaca. Bardzo zorganizowana i grzeczna ekipa. Kontakt byl juz wczesniej podawany.

pzdr
dada_krk

szczepek
17-03-2008, 11:37
No Dobra. Natępny temat zakończony, więc można dodać nowy wpis.

Biała LISTA - firma parkieciarska GRODEX z Krakowa

http://www.parkiety.krakow.pl

Naprawdę i organizacyjnie, i wykonawstwo super - zdjęcia do obejrzenia w moim dzienniczku tutaj:
http://forum.muratordom.pl/post2402935.htm#2402935

Własciciel p. Grzegorz troche gadatliwy - ale nie wpływa to na jakośc parkietu, wiec ...
moje uznanie, bo przez dwa ostsnie lata rzadko mi się trafiało, zeby było bez zawalanki - a tu niespodzianka :-)

Sloneczko
17-03-2008, 13:02
Czym lakierowali Ci te parkiety? Matowy, gładki połysk - miodzio!!

Paweł Czernecki
17-03-2008, 13:56
Rozmywacie temat. Tutaj podajemy tylko namiary na dobrych i złych wykonawców.

Przypominam o powyższym ...

Sloneczko
17-03-2008, 16:32
Rozmywacie temat. Tutaj podajemy tylko namiary na dobrych i złych wykonawców.

Przypominam o powyższym ...

A po co? Jestem w temacie, pytając o szczegóły prac poleconej tu firmy!

A powyżej? Gadano o kartach płatniczych i o stomatologach, a rozmowa pięknie się rozwijała.

Jeszcze coś, panie dżentelmenie? :evil:

dada_krk
17-03-2008, 20:14
Rozmywacie temat. Tutaj podajemy tylko namiary na dobrych i złych wykonawców.


Przypominam o powyższym ...

Musze poprzec Pawla, to jest forum, lista dobrych polecanych i zlych nie polecanych wykonawcow. Krotko i zwiezle i na temat. O szczegoly pytamy w wiadomosciach prywatnych
pzdr
dada_krk

Marcin.m3000
17-03-2008, 20:55
Zdecydowałem się Was ostrzec bo takich "fachowców" należy eliminować. Więc dodaję do czarnej listy firmę pana TOMASZA KAMUDY z Krakowa.

1. Źle zamontowany grzejnik spowodował zalanie pokoju i zniszczenie paneli i zawilgocenie ścian. Pan KAMUDA zdziwił się, że dzwonię do niego aby usunął usterkę. Musiałem wynająć inną firmę i 2 razy płacić.

2. Plamy na ścianach - pan KAMUDA stwierdził, że to przez farbę DULUX.

3. Po miesiącu - odpadają listwy podłogowe, odpadły 2 halogeny w łazience bo nie były wcale zamontowane, bąble pod malowaniem.

4. Hydraulik, który poprawiał instalację nie mógł się nadziwić jak można tak niesolidnie wykonać instalację.

5. Wymiana rury gazowej - zła rura niedozwolona, nie wykonał próby gazowej, ulatniał się gaz, a wziął 150 zł. Do poprawy.

6. Na pamiątkę mam ślady butów w wannie akrylowej.

7. Remont to była udręka - 2 razy zrywał płytki w łazience bo były nierówno. Dlaczego go nie wyrzuciłem z mieszkania??

Z braku doświadczenia po prostu zaufałem człowiekowi a on mnie oszukał.

Tomasz Kamuda - Strzeżcie Się!!!!

Anoleiz
18-03-2008, 08:19
Rozmywacie temat. Tutaj podajemy tylko namiary na dobrych i złych wykonawców.


Przypominam o powyższym ...

Musze poprzec Pawla, to jest forum, lista dobrych polecanych i zlych nie polecanych wykonawcow. Krotko i zwiezle i na temat. O szczegoly pytamy w wiadomosciach prywatnych
pzdr
dada_krk

Tia ... i potem osoba która poleciła kogoś czy też nie poleciła, dostaje tysiące maili z pytaniem "a dlaczego? " a co zrobili? a po co?

trochę bez sensu... polecamy z jakiegoś powodu... ale też publicznie można dopytać się co i po co i dlaczego... komu to przeszkadza??
merytorycznie pozostajemy w temacie..

Xoron
18-03-2008, 11:36
Myślę że jako wykonawcę stanu surowego mogę polecić Janusza Kozyrę tel.608417029.

Tynkarze chwalili proste ściany. Szczegóły budowy znajdziecie w moim dzienniku.

Mieliśmy jedynie drobny zgrzyt przy ostatnim rozliczeniu ale jak teraz na to patrze z pewnej perspektywy to można o tym zapomnieć.

Zgadzam się w zupełności, p. Janusz to bdb i solidny wykonawca. U Mnie też wykonal stan surowy (z dachem) i jestem bardzo zadowolony. Wszystko proste. Obecnie buduje u mojego sąsiada.

lukasz123
18-03-2008, 13:12
CZARNA nawet BARDZO CZARNA LISTA

SUFIGS TARNóW- SKłAD PSB MRóWKA

kłamią na każdym kroku , nie dotrzymują terminów, gdy już zamówisz to po tobie

nie polecam!!!

Xoron
18-03-2008, 15:25
BIAŁA LISTA:

-geodeta Grzegorz Stachura ojciec i syn z Rząski 602308680- bardzo solidni i wszystko robia na czas
-archeolog Marta Połtowicz 660537543 rozsądne ceny i terminowość

- budowa domów wg projektu (przez kilku polecana) firma MONTEX Janusz Kozyra 608417029 - u mnie budowali do stanu surowego, ściany idealne-nie musiałem dopłacać tynkarzom ponieważ ściany były proste. Co ważna nie dzwonią co 5 min, że paczki z gwoździami im brakło czy coś. Spokojnie mozna pracować podczas budowy. Budowa z nimi to sama przyjemnośc choć do najtańszych juz nie należą.

- tynki wewnętrzne maszynowe Kowalczyk&Kowalczyk Piotr Kowalczyk 501520609 - robią całą wykończeniówkę ale ja sprawdziłem ich tylko w tynkach i dlatego w tym mogę polecić(będa robić wylewki i sufity podwieszane to najwyżej dopiszę jak będzie ok)

-okna Oknoplast Ochmanów producent - maja dobre i zgrane ekipy, reklamacje też rozwiązywane natychmiastowo

-architekt wnętrz Małgorzata Kurowska 504288424-styl raczej nowoczesny chociaż potrafi zaadaptować elementu które już są. Jak dla mnie boska ;-)

CZARNA LISTA:

- bramy Veromex ul. Zakopiańska - solidny sprzedawca ale ekipa montujaca okropna, 3 razy przyjeżdżali z różnymi reklamacjami a i tak listwa nadprożna nie przylega

_ali_
18-03-2008, 18:30
BIAŁA LISTA:



-architekt wnętrz Małgorzata Kurowska 504288424-styl raczej nowoczesny chociaż potrafi zaadaptować elementu które już są. Jak dla mnie boska ;-)



napisz coś więcej - jak możesz to poprzyj zdjęciami, projektami

Xoron
18-03-2008, 19:22
BIAŁA LISTA:



-architekt wnętrz Małgorzata Kurowska 504288424-styl raczej nowoczesny chociaż potrafi zaadaptować elementu które już są. Jak dla mnie boska ;-)



napisz coś więcej - jak możesz to poprzyj zdjęciami, projektami

właśnie zaczynam wykonywać jej projekty - postaram sie cos pokazac jak zrobia w przyszlym tygodniu sufuty

anetta_p
19-03-2008, 08:48
BIAŁA LISTA:

-geodeta Grzegorz Stachura ojciec i syn z Rząski 602308680- bardzo solidni i wszystko robia na czas


Potwierdzam ta opinie :)

CZARNA LISTA:

BOMAR 2 na ul. ZAkopianskiej
Wszystko jest dobrze, gdy u nich kupujesz, ale gdy juz zrobisz zakupy wtedy zaczynaja sie problemy. Problemy sa z reklamacjami, z oddaniem czego kolwiek. Magazyn oddalony jest od sklepu o 10km. 2 razy magazynier wydal nie to co trzeba, raz brodzik, a raz inne plytki i oczywiscie po wszystko trzeba jechac na drugi koniec Krakowa.
I platny transport, nawet przy zakupach na kwote powyzej 8000zl.
Jednym slowem - brak porfesjonalizmu!

Piotr_M
19-03-2008, 21:20
Ponieważ niektórzy mogą być zmuszeni (tak jak ja) do szukania geologa w celu badania geotechnicznego gruntu i sporządzenia opinii to mogę polecić Pana Pawła Różańskiego tel 0691669824. Byłem zmuszony wykonać takie badanie, przez przypadek trafiłem na niego i nie żałuję.

szczepek
20-03-2008, 13:21
BIAŁA LISTA:
-architekt wnętrz Małgorzata Kurowska 504288424-styl raczej nowoczesny chociaż potrafi zaadaptować elementu które już są. Jak dla mnie boska ;-)


A projekty tez boskie?
bo szukam jakiejś pomocy, Jak się wycenia?

maciekCP
20-03-2008, 13:47
Polecam geologa: Brzozowski (601-414-672)

kaura
20-03-2008, 17:22
Polecam geodetę- Działa w rejonie Wieliczki, szybko i niedrogo
p.Stanek 502 317 628

anetta_p
20-03-2008, 17:32
Biała lista:

architekt wnetrz - Michał Głuszak

Piotr_M
20-03-2008, 19:25
Biała lista:

architekt wnetrz - Michał Głuszak


Potrzebny jeszcze mały niuans - namiar na tego architekta wnętrz.

anetta_p
20-03-2008, 20:30
Biała lista:

architekt wnetrz - Michał Głuszak


Potrzebny jeszcze mały niuans - namiar na tego architekta wnętrz.

http://www.interiorstudio.pl/

malgos2
20-03-2008, 21:43
http://www.interiorstudio.pl/

To moze jeszcze jakies fotki wnetrz, ktore robil u Ciebie, lub chociaz wizualizacje, bo tak to brzmi jak reklama...

anetta_p
20-03-2008, 21:48
Prosze podac adres email na ktory ma wyslac te wizualizacje, poniewaz dom w tym momecie jest 'wykanczany' (a moze fotki z realizacji takze?) .
Z zalozenia nie pokazuje publicznie zdjec mojego domu.

Sloneczko
20-03-2008, 22:20
To moze jeszcze jakies fotki wnetrz, ktore robil u Ciebie, lub chociaz wizualizacje, bo tak to brzmi jak reklama...

A chcesz fotki moich wnętrz, w których pracował elektryk, wylewkarz itp. na których namiary tu podawałam?

Przecież taka jest zasada Białej (i Czarnej) Listy, by podawać namiary polecające lub przestrzegające.

Może sama skorzystasz?

A jeśli już zabierasz tu głos, masz kogoś godnego polecenia? Poszukuję np. solidnego wykonawcy płotu.

malgos2
20-03-2008, 23:44
To moze jeszcze jakies fotki wnetrz, ktore robil u Ciebie, lub chociaz wizualizacje, bo tak to brzmi jak reklama...

A chcesz fotki moich wnętrz, w których pracował elektryk, wylewkarz itp. na których namiary tu podawałam?

Przecież taka jest zasada Białej (i Czarnej) Listy, by podawać namiary polecające lub przestrzegające.

Może sama skorzystasz?

A jeśli już zabierasz tu głos, masz kogoś godnego polecenia? Poszukuję np. solidnego wykonawcy płotu.

Nie chce Twoich, ale w moim dzienniku jest duzo moich, jesli chcesz zobaczyc. Akurat jest roznica miedzy wylewkarzem a architektem wnetrz - tego drugiego ocenia sie wylacznie po wizualizacjach i fotkach. Nie ma sie co denerwowac - juz dostalam wizualizacje i bardzo mi sie podobaja. Jesli ceny tez przystepne to potwierdzam, ze warto.

Niestety nie buduje domu, mam mieszkanie, wiec nie pomoge w sprawie plotu i wiekszosc moich "fachowcow" juz umiescilam na czarnej liscie. Mam nadzieje umiescic w koncu na bialej ekipe, ktora teraz u mnie pracuje jak tylko skoncza i wszystko bedzie OK. Rozumiem zasady bialej i czarnej listy, jednak byla juz tu taka afera, ze facet sam sie wpisal na biala liste i potwierdzal dobre opinie pod roznymi nickami, a potem sie okazalo, ze to oszust i naciagacz, wiec samo pojawienie sie tutaj nic nie znaczy. Jesli ktos ma tyle postow, ile Ty to akurat mozna miec do niego zaufanie, a jesli mniej to chyba warto zweryfikowac opinie. Wesolych Swiat!

piotrwiner
21-03-2008, 21:51
Biała lista - firma budowlaną z okolic Krakowa.
Wybudowali mi dom od stanu zero pod tzw klucz z materiałami, ale z tego co wiem to budują i materiałem inwestora, naprawde solidni i godni polecenia a co najważniejsze posiadaja referencje
tel kontaktowy P. Rafał 604 622 549

dada_krk
22-03-2008, 21:38
Biała lista - firma budowlaną z okolic Krakowa.
Wybudowali mi dom od stanu zero pod tzw klucz z materiałami, ale z tego co wiem to budują i materiałem inwestora, naprawde solidni i godni polecenia a co najważniejsze posiadaja referencje
tel kontaktowy P. Rafał 604 622 549
Dwa wpisy wszystkie polecaja ekipe budowlana ...

Szymon_J
22-03-2008, 21:45
Biała lista - firma budowlaną z okolic Krakowa.
Wybudowali mi dom od stanu zero pod tzw klucz z materiałami, ale z tego co wiem to budują i materiałem inwestora, naprawde solidni i godni polecenia a co najważniejsze posiadaja referencje
tel kontaktowy P. Rafał 604 622 549

U mnie 3 miesiace robili fundamenty (czesciowe podpiwniczenie, zamiast desek - szalunki systemowe, z zalozenia dzieki szalunkom mialo byc szybciej...).
Pierwsza warstwe ytonga kladli 2 tygodnie (udalo im sie zrobic 75% pierwszej warstwy). Kolejna ekipa musiala odkuc pustaki - rozjazd scian w stosunku do projektu rzedu 10cm.

piotrwiner
23-03-2008, 13:26
Biała lista - firma budowlaną z okolic Krakowa.
Wybudowali mi dom od stanu zero pod tzw klucz z materiałami, ale z tego co wiem to budują i materiałem inwestora, naprawde solidni i godni polecenia a co najważniejsze posiadaja referencje
tel kontaktowy P. Rafał 604 622 549

U mnie 3 miesiace robili fundamenty (czesciowe podpiwniczenie, zamiast desek - szalunki systemowe, z zalozenia dzieki szalunkom mialo byc szybciej...).
Pierwsza warstwe ytonga kladli 2 tygodnie (udalo im sie zrobic 75% pierwszej warstwy). Kolejna ekipa musiala odkuc pustaki - rozjazd scian w stosunku do projektu rzedu 10cm.

Ja jestem zadowolony ich poprzednie budowy są sprawdzone, nie wiem która ekipa P Rafała Panu budowała, bo z tego co wiem to ma ich kilka, mi dom stawiali górale z okolic mszany i wystawili go w 2 miesiące

Szymon_J
23-03-2008, 20:01
Ja jestem zadowolony ich poprzednie budowy są sprawdzone, nie wiem która ekipa P Rafała Panu budowała, bo z tego co wiem to ma ich kilka, mi dom stawiali górale z okolic mszany i wystawili go w 2 miesiące

Dla mnie nie ma znaczenia skad jest ekipa. Ja zamawiam usluge u wlasciciela firmy, moga to byc ludzie nawet z drugiego konca Polski, byle robili dobrze i zgodnie z umowa. To wlasciciel odpowiada za jakosc i tempo pracy a nie fakt pochodzenia ekipy.

ponury63
24-03-2008, 23:04
Biała lista - firma budowlaną z okolic Krakowa.
Wybudowali mi dom od stanu zero pod tzw klucz z materiałami, ale z tego co wiem to budują i materiałem inwestora, naprawde solidni i godni polecenia a co najważniejsze posiadaja referencje
tel kontaktowy P. Rafał 604 622 549

U mnie 3 miesiace robili fundamenty (czesciowe podpiwniczenie, zamiast desek - szalunki systemowe, z zalozenia dzieki szalunkom mialo byc szybciej...).
Pierwsza warstwe ytonga kladli 2 tygodnie (udalo im sie zrobic 75% pierwszej warstwy). Kolejna ekipa musiala odkuc pustaki - rozjazd scian w stosunku do projektu rzedu 10cm.
świetna firma :lol:
chyba warto ostrzec potencjalnych klientów przed firmą reklamowaną przez 'piotrwiner', postów: 3 [w tym reklamowych: 3]
oto i firma wraz z kontaktem:

Jeśli planujesz budowe domu, to bardzo dobrze trafiłeś
jesteśmy firmą budowlaną która zajmuje się budową domów oraz wielakiego rodzaju instalacjami elektrycznymi i teletechnicznymi na terenie całego kraju, w zakres naszych usłóg wchodza :
budowa od podstaw
remonty
wykończenia
dekarstwo
ocieplenia budynków
wszelkiego rodzaju instalacje elektryczne
hydraulika

możliwość obejrzenia naszych prac referencje

tel kont 604 622 549
>>> http://forum.muratordom.pl/zbudujemy-ci-dom-malopolska,t93645.htm




Ja jestem zadowolony ich poprzednie budowy są sprawdzone, nie wiem która ekipa P Rafała Panu budowała, bo z tego co wiem to ma ich kilka, mi dom stawiali górale z okolic mszany i wystawili go w 2 miesiące

Dla mnie nie ma znaczenia skad jest ekipa. Ja zamawiam usluge u wlasciciela firmy, moga to byc ludzie nawet z drugiego konca Polski, byle robili dobrze i zgodnie z umowa. To wlasciciel odpowiada za jakosc i tempo pracy a nie fakt pochodzenia ekipy.
może woli tworzyć kolejne nicki w celu oszukiwania Forumowiczów ?
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik40818.htm
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik65534.htm
taka ciekawostka >> jedna (http://www.zx.pl/index.php?m=55&szukane=teletechniczne&wojewodztwo=Ma%B3opolskie%0D%0A&kategoria=) i druga (http://krakow.gumtree.pl/krakow/74/20196174.html)

Sloneczko
24-03-2008, 23:39
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ban.gif

Anoleiz
25-03-2008, 08:04
no i proszę... kolejny który się nie nauczył, że zaufania nie buduje się tworząc samemu referencje ;)))

czasem ręce opadają po prostu, :x

elatar
25-03-2008, 09:26
Witam forumowiczów z Małopolski. Polecam geodetę z Krakowa pana Bogusława. Rzetelność punktualność i sprawność działania. Nasz dom w Michałowicach p. Bogusław wytyczył idelanie. tel. 607 79 62 94

mafimata
25-03-2008, 10:44
Witam forumowiczów z Małopolski. Polecam geodetę z Krakowa pana Bogusława. Rzetelność punktualność i sprawność działania. Nasz dom w Michałowicach p. Bogusław wytyczył idelanie. tel. 607 79 62 94

ooo to "mój" geodeta, którego polecałam na 3 stronie :D
czyli kolejny plus na jego koncie :wink:

malgos2
25-03-2008, 10:52
Witam forumowiczów z Małopolski. Polecam geodetę z Krakowa pana Bogusława. Rzetelność punktualność i sprawność działania. Nasz dom w Michałowicach p. Bogusław wytyczył idelanie. tel. 607 79 62 94

ooo to "mój" geodeta, którego polecałam na 3 stronie :D
czyli kolejny plus na jego koncie :wink:

Co za zbieg okolicznosci! I konta macie zalozone w podobnym czasie! Niesamowite...

Sloneczko
25-03-2008, 12:15
Witam forumowiczów z Małopolski. Polecam geodetę z Krakowa pana Bogusława. Rzetelność punktualność i sprawność działania. Nasz dom w Michałowicach p. Bogusław wytyczył idelanie. tel. 607 79 62 94

Taa? A po co aż z Krakowa, skoro w Zielonkach jest dwóch znanych i cenionych geodetów, p.Andrzej Poseł (604 616 196) i p. Wójcik (012 636 28 57), i wszyscy z okolicy korzystają z ich usług?

Dziwny ten Twój wpis. Jesteś geodetą? To się po prostu przyznaj! Kręceniem zaufania nie wzbudzisz :evil:

Paweł Czernecki
25-03-2008, 12:33
Taa? A po co aż z Krakowa, skoro w Zielonkach jest dwóch znanych i cenionych geodetów, p.Andrzej Poseł (604 616 196) i p. Wójcik (012 636 28 57), i wszyscy z okolicy korzystają z ich usług?

O nieprawda. Ja nie korzystałem a w sumie można powiedzieć że jestem z okolicy.
U nas był geodeta ze wsi Marszowiec tel.505317064. Mapka i tyczenie OK a co więcej dość tanio.

mafimata
25-03-2008, 19:59
Witam forumowiczów z Małopolski. Polecam geodetę z Krakowa pana Bogusława. Rzetelność punktualność i sprawność działania. Nasz dom w Michałowicach p. Bogusław wytyczył idelanie. tel. 607 79 62 94

ooo to "mój" geodeta, którego polecałam na 3 stronie :D
czyli kolejny plus na jego koncie :wink:

Co za zbieg okolicznosci! I konta macie zalozone w podobnym czasie! Niesamowite...

Hmmm
mam wrażenie że zaczyna się popadanie w lekką paranoję i wszędzie szukanie nieuczciwej reklamy
znalazłam w tym watku jeszcze jeden wpis, który tego Pana dotyczy, a forumowiczka, która go dokonała dolaczyła do Forum ...sama sprawdź kiedy

pozostawiam bez dalszego komentarza i pozdrawiam :wink:

anetta_p
25-03-2008, 21:21
BIAŁA LISTA:

Polecam Firme "TERMO-PRODUKT" na ul. Wielickiej.

Kupowalismy u nich okna drewniane M&S. Okna bardzo ładne i solidne, wszystko na czas, bardzo fachowa Firma od montazu.

tel. 257 04 21, 257 04 22

PS. Sluze zdjeciami okien w swoim domu, jakby ktos podejrzewal mnie o reklame ;).

czarny_krakow
29-03-2008, 20:52
Polecam wielką ostrożność w kontaktach z firma produkujacą i układającą parkiety stanmar z Wojnicza a dokładnie z miejscowości Wąwóz Szwedzki. Parkiet klasy trzeciej (dąb) ma w tej firmie więcej biela na klepce niż ciemnego dębu, a spora część klepek jest zrobiona w dużej części z kory, służe zdjęciami. Ponadto fachowicy od układania pod moją nieobecność na budowie ułożyli całkiem inny wzór niż było ustalone a potem tłumaczyli że takiego jak ja sobie życzyłem jeszcze nie układali ...Parkiet trzeba było zrywać bo wyglądał fatalnie a panowie wiecej się nie pokazali na budowie a właściciel firmy Baran (to nazwisko nie epitet) całkowicie nie poczuwa się do winy ponieważ nie podpisał żadnej umowy.
Jeżeli ktos jednak ma ochote na troche emocji to podaje namiary na nich http://www.stanmar-parkiety.com/

Pozdrawiam wszystkich wykańczających i budujących

jk69
01-04-2008, 16:37
Bardzo CZARNA LISTA :evil:

Pan Marcin Starowicz - grasuje na terenach południowych Krakowa - ogłasza się m.in. w Swoszowicach, bo tam mieszka.
Robi dobre wrażenie, daje dobre ceny i terminy, sprząta po sobie.
Na tym się kończy to co dobre.
Twierdzi, że jest fachowcem od malowania, ale nie rozróżnia m.in. kolorów farb, dzięki czemu na białym suficie mam teraz beżowe (kolor ściany) plamy po jego poprawkach.
Położył mi panele, ale zapomniał o folii pod pianką.
Przykleił wykładzinę - pełno "burchli" z powietrza.
Niestety, dałam się nabrać jego zapewnieniom, że potrafi również pomalować drzwi i zamontować ościeżnice.
Od tygodnia malujemy i szlifujemy 9 par drzwi, gdyż Pan Starowicz swoim profesjonalizmem spowodował, że zamieniły się w niebezpieczny przedmiot - szorstkie, ostre krawędzie, drzazgi!!! A wystarczyło delikatnie przeszlifować ...

Ale najlepsze jest to, że tak zrobił ościżnice i obróbkę otworów drzwiowych, że nie możemy WYMONTOWAĆ I ZAMONTOWAĆ W NICH DRZWI! :o :o :o

Ot, co znaczy talent! :lol:

Ale wesoło to mi nie jest, bo on miał być ostatnią deską ratunku a stał się gwoździem do trumny naszej przeprowadzki.

Sloneczko
01-04-2008, 21:12
Zaraz, zaraz i Ty to wszystko odbierałaś i płaciłaś? :o

malgos2
02-04-2008, 00:11
http://www.allegro.pl/show_user.php?search=maxmeb

Ciekawe, czy jest to ta sama osoba? Tez handlowal meblami...

Zapraszam, na czarna liste:

http://forum.muratordom.pl/malopolska-biala-i-czarna-lista-wykonawcow,t65420.htm

jk69
02-04-2008, 08:46
facet był strasznie szybki (to w połowie przyczyna jego fuszerki) ... zresztą na początku nic nie wskazywało na katastrofę - w stanie "surowym" obróbka otworów drzwiowych wyglądała ok. Drzwi raz pomalowane wydawały mi się chropowate, ale myślałam, że przed drugim malowaniem facet je wyszlifuje. Plamy na ścianach dostrzegłam post factum itd. itd. pieniądze dostał nie za wszystko, ale i tak za dużo... :evil: Mąż wpadł w szał i wyrzucił go w tempie błyskawicznym, zanim na trzeźwo sprawdziliśmy stan rzeczy. Bolesne doświadczenie :lol: - ale dzięki temu, poznajemy uroki stolarki. To całkiem miłe, kontemplacyjne zajęcie ...

gusianka
02-04-2008, 12:00
Witam wszystkich,
Chciałabym gorąco polecić firmę , która budowała nam dom " pod klucz" . Jest to firma Akord z Krakowa ( biuro mają na Klimeckiego przy stałej wystawie budowictwa). Budowę zaczęli 22 marca 2007 roku a do gotowego domku wprowadziliśmy się 9 stycznia 2008.Kierownicy budowy bardzo kompetentni, kulturalni praktycznie od świtu na budowie. Jesteśmy bardzo zadowoleni i z czystym sumieniem moge ich polecić.
Agata

basiekg
03-04-2008, 11:29
Witam wszystkich,
Chciałabym gorąco polecić firmę , która budowała nam dom " pod klucz" . Jest to firma Akord z Krakowa ( biuro mają na Klimeckiego przy stałej wystawie budowictwa). Budowę zaczęli 22 marca 2007 roku a do gotowego domku wprowadziliśmy się 9 stycznia 2008.Kierownicy budowy bardzo kompetentni, kulturalni praktycznie od świtu na budowie. Jesteśmy bardzo zadowoleni i z czystym sumieniem moge ich polecić.
Agata
Agata a czy moglabys powiedziec jak sie cenią?

gusianka
03-04-2008, 12:25
Witaj basiekg,
Moze i Akord do tanich firm nie należy , ale złego słowa przez 10 miesięcy budowy nie moge powiedzieć. My z mężem przyjeżdżaliśmy w weekend pooglądać postępy no i na etapie wykończeniówki wspomóc kierowników decyzyjnie. Bardzo pomogli nam od strony projektowej i samego doradztwa. Jakbym miała przeliczyć koszty to m2 wykończonego domu pod klucz to ok 2500 zł.

Qmpel
03-04-2008, 18:21
Witam
To właśnie oni! LEWICKI MACIEJ I ANNA, adres siedziby firmy Lipińskiego 14/38, Kraków.
LUDZIE UWAŻAJCIE! Omijać z daleka.Zabierają zaliczkę i tyle ich widzieli. Mają mnóstwo spraw w prokuraturze i wyłudzają pieniądze od kolejnych klientów, aby oddać tym, którzy są wytrwali i zdesperowani. Mało tego! ONI NIE ROBIĄ TYCH MEBLI TYLKO PODZLECAJĄ!!!
MAMY OCHOTĘ POPRZEBIJAĆ IM OPONY, ALE NIE MAJĄ NAWET SAMOCHODU... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

adamaria
03-04-2008, 20:51
Witam.
Do czarnej listy dodam montażystów ze sklepu CLCK (przy Tesco na Kapelance w Krk).
We wrzesniu nie dokończyli montażu paneli, ponieważ nie było jeszcze drzwi wewnętrznych. Prosili o telefon, kiedy będą już zamontowane, obiecali zjawić się wtedy w przeciągu tygodnia. Drzwi zostały zamontowane już w paźdżierniku, ale panowie zjawili się u mnie dopiero w lutym tego roku! Wczesniej oczywiście dzwoniłam kilkakrotnie, interweniowałam w sklepie. W końcu zaszczycili mnie swoją obecnością, tak jak wspomniałam dopiero w lutym. Mało tego jeden z panów powiedział, cytuję: tak jak się umawialiśmy, zwróci nam pani za dojazd.
Nie zwróciłam. A i jeszcze sie okazało, że zabrakło dwóch listew, ktore dopiero zamówili przy mnie, odebralam je już ze sklepu i powiedzialam , że dziękuje za montaz wolę to zrobić sama.

malgos2
04-04-2008, 03:15
Jeszcze raz prosze w takim razie umiescic faceta na czarnej liscie. Tam wiekszosc ludzi zaglada, a tego watku moga nie znalezc.

luk__25
04-04-2008, 11:04
Totalnie czarna lista.
Ekipa od wykończeń Krzysztofa Korcyla z Tarnowa. Na początku wszystko pięknie i ładnie. Pracownicy nie piją, nie palą, pracują od rana i niby zero problemów. Robili u nas całe poddasze, tj konstrukcje, wełne, płyty, szpachlowania, sufity na parterze itd... Wszystko było fajnie do momentu, gdy zgłosiłem drobne uwagi do "gładzi" na niektórych ścianach. Dodam, że wszystkie materiały stosowane były najdroższe i tylko znanych producentów. Robocizna również wysoka. Gdy przedstawiłem swoje uwagi, panowie się obrazili! Zaczęły się do mnie odzywki w stylu "kur... a co?, kur... dla mnie to jest dobrze itd". Gdy poprosiłem, aby wpadli wieczorem przy sztucznym swietle obejrzeli efekty swojej pracy, wpadli w szał, ze "oni kur... nie będą tu przychodzić po ciemku itd!"... sciany, które pojkazywałem im, jako "fale dunaju" uważali za idealne... nie było możliwości rozmowy. Na koniec powiedzieli mi, ze oni "pierd...ą taką robotę gdy ktoś ich sprawdza" i odchodzą:). Powstrzymała ich jedynie wizja niewypłaconych pieniędzy. Masakra.. ekipa fajna do momentu zwrócenia im uwagi...
Ostrzegam wszystkich.

jk69
04-04-2008, 21:34
Do BIAŁEJ listy chciałam dopisać sklep z farbami i lakierami z sieci KOLOR - sklep mieści się przy Zakopiance vis a vis Castoramy.
Pracuje tam baaaardzo miły i "informacyjny" Pan, który potrafi doradzić. I chce.
Duży wybór farb różnych firm, mieszalniki itp. Ceny porówywalne z castoramą ale obsługa i asortyment wg mnie duuużo lepsze.

GrzesiekKraków
07-04-2008, 22:14
biała lista

- elektryk (włiasnie skończył) Marcin Ciaranek tel. 608 07 26 69. Zrobił tak jak chciałem, kulturalny, zawsze pod telefonem, doradził. Pierwotna cena była dla niego wiążąca a prawdę mówic w trakcie prac dodałem punktów na jakieś 2000 zł.

- Albud - bramy garażowe

- przyłacza wody i kanalizy - Odnowa z niepołomic.

pozdrawiam

marcom1
09-04-2008, 12:13
Potwierdzam to co napisał knapciu.Sprawdziłem i zgadzam się.Elektryk doradził,wycenił i wykonał instalacje elektryczną i teletechniczną.Wystawił zaświadczenia i rachunki.Uwzględnił zmiany.Miła atmosfera i profesjonalne podejście do klienta.Polecam.Tel do elektryka 608 529 864.

utek76
10-04-2008, 20:52
BIAŁA LISTA- Balustrady kute balkonowe- Pan Władysław Guzik www.slusarnia.pl
Ktoś w tym wątku dodał tego Pana do czarnej listy- a u mnie absolutnie biała lista!
Balustrady wykonane idealnie, Pan słowny i punktualny. Ceny też przystępne. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

Rysiek650
12-04-2008, 21:57
I kolejny wykonawca z mojej budowy do dopisania na białą listę.
Można powiedzieć że takich wykonawców teraz ze świecą szukać :P
Krótko :profesjonalizm; uczciwość; pracowitość - i to wystarczy za ocenę Pana Czesława który wykonywał u mnie tynki maszynowe .
Polecam Państwu gorąco !!!!

Tynki maszynowe gipsowe 606334740 BIAŁA LISTA !!!! :D :D

GrzesiekKraków
14-04-2008, 21:20
a jakie ceny tych tynków?? a cementowo wapienne też robie? nie wiesz?

Olisah
15-04-2008, 11:43
Polecam:
wszelkie prace dot. elektryki: Krzysiek Braś 888 749 517
Super chlopak, zna sie na tym co robi, poradzil mi wiele fajnych rozwiazan, cena normalna.

Wod/kan/gaz/co: 607 555 426. Rowniez super gosc. Bardzo dobry fachowiec wie co robi i potrafi doradzic.

Elewacja: Czesław Biel 608 807 193. Szybko i sprawnie, cena ok. Mojej mamie robil tynki 10 lat temu i kolor do tej pory powala z nog, co jakis czas ktos z przejezdnych pyta kto jej robil. Mi tez robil i jestem 100% zadowolona.

Z 2 tyg podam dane tynkarzy i wylewek.

Szukam kogos o fliz. Mam fachowca, ale terminow juz wolnych na ten rok nie ma.
Dzieki

Mymyk_KSK
15-04-2008, 13:30
fliziarz idealny pan Paweł tel. 697 695 309. Pracuje szybko, dokładnie, z "pomyslunkiem", po robocie posprzątane :D jesteśmy bardzo z niego zadowoleni - tym bardziej, że cena nie zwala z nóg, wręcz przeciwnie :wink:



Niestety fliziarzowi chyba nadmiar klientów przewrócił w głowie :evil: Dopwiedzieliśmy się od znajomych u których ostatnio robił, że nie skończył prac, mimo umowy ustnej zażądał dużo wyższego wynagrodzenia, a gdy znajomi powołali się na wcześniejsze ustalenia obraził się i zniknął. Grożąc wczesniej, że jak nie zapłacą, to będa mieć "kłopoty"...

dada_krk
16-04-2008, 12:45
BIALA LISTA:

Wieliczka 'MIXBUD' ul. Jedynaka 3
12 289 27 60

Dosc duzy sklad budowlany wiec ceny nie wygorowane. Obsluga bez zarzutu. Kupowane materialy mozna przetrzymac potem przywoza na telefon. Nie mam zadnych zarzutow. Jadac od Krakowa pierwszy skret w prawo (Jak do sklepu Lidle'a) i jakies 1,5 km prosto. Maja tez drobny piasek na szlichte do tynkow!

Dodatkowy plus mozna placic przelewem, przy duzych sumach to wygoda, daja fakture pro-forma i 2 dni na zaplate. Po kilku zakupach mialem towar bez fatygowania sie do sklepu, wszystko na telefon, dostawalem numer faktury i robilem przelew na odpowiednia sume. Towar zawsze byl punktualnie.

Pozdrawiam
dada_krk

Sloneczko
18-04-2008, 16:04
Potwierdzam - miałem kontakt z tą firmą przez Allegro. Nie wywiązali się ze wszystkich zobowiązań. Już kilka oszukanych osób kontaktowało się ze mną w ich sprawie.

A z jakiego tytułu? :o

ANDRZEJ12
20-04-2008, 11:22
Bardzo mocno NIE POLECAM super nieomylnego wykonawcy ; PAWEł PASTERNAK z miejscowości STRóżA lub TRZEBóNIA w jego słownictwie nie ma czegoś takiego jak ;termin wykonania ,dotrzymanie umowy, kary umowne,bo jak sam twierdzi,wszyscy mogą mu skoczyć bo i tak nie ma nic na siebie,przestrzegam przed takimi wykonawcami ponieważ realnie i tak niema możliwości wyegzekfowania rękojmi z tytułu budowu domu i wszelkie partactwo budowlane ze strony tego Pana nie będzie poprawione,FACHOWCY z pod budki z piwem, ibliższe info na maila [email protected]

luk__25
23-04-2008, 21:07
Biała lista.
Producent drzwi zewnętrznych firma Klich - Tarnów. Wykonanie i montaż drzwi idealny, brak jakichkolwiek zastrzeżeń, profesjonalne podejście do klienta i obsługa.
www.drzwi.net.is.pl

polecam, zdjęcia drzwi zamontowanych u mnie na priv
pozdrowionka

basiekg
24-04-2008, 12:23
Biała lista.
Producent drzwi zewnętrznych firma Klich - Tarnów. Wykonanie i montaż drzwi idealny, brak jakichkolwiek zastrzeżeń, profesjonalne podejście do klienta i obsługa.
www.drzwi.net.is.pl

polecam, zdjęcia drzwi zamontowanych u mnie na priv
pozdrowionka

link ktory podales nie działa :(

ponury63
24-04-2008, 12:34
"czeski błąd" w linku
www.drzwi.is.net.pl

Zakład Obróbki Drewna Rafał Klich
Zbylitowska Góra k/Tarnowa

Sloneczko
27-04-2008, 00:38
Nie ciekawi mnie firma meblarska, lecz Mak Sym :) Kim jest, że poszkodowani kontaktują się z nim właśnie?

Zotka
27-04-2008, 16:29
Polecam ekipę od ociepleń i wykończenia elewacji, robią również podbicia dachowe.
Kontakt: p. Mitoń 503 047 050

Panowie pracujący z "głową", potrafiący dobrze doradzić. Chyba najlepsza do tej pory ekipa na mojej budowie pod względem organizacji pracy i kultury.

mathiasso
28-04-2008, 09:13
no to i ja mogę w końcu coś dodać do listy:
Biała lista:
- więźba dachowa Zabierzów, co prawda termin przesunął się o kilka dni, ale właściciel miły człowiek, cena przystępna i płatność przelewem o podstarczeniu na miejsce: 606-209-959
- stal na zbrojenie, firma Metalkom z Kryspinowa, zawsze na czas i cenowo konkurencyjni 280-64-19

Niedługo będę robił instalacje (wykonawcy polecani na forum) także opisze wszystko co i jak 8)

gosia138
30-04-2008, 17:05
niestety ale przestrzegam mocno przed firmą "Maritom"s.c. z Laskowej. Moze i tanio ale na pewno daleko od solidności - miesiąc wcześniej złożone zamowienie nie pomogło bo gdy nadszedł termin realizacji firma okazala się całkowicie niepoważna i niekonsekwentna (obiecali a pozniej odwolali). Jesli komuś zależy na terminowosci to radze sie trzymac z daleka od Panów Pławeckich. Dodam jeszcze tyle ze kiedy powiedzialem ze oddaje ich na forum na czarna liste padła odpowiedź "klienci internetowi to tylko 1% naszych klientów"....

kupilam u nich bramy garazowe, wygladaja naprawde porzadnie (czy dobre okaze sie po latach), mozna sie dogadac z cena. w sumie zalatwilam wszystko przez internet, wiec moze sie czegos nauczyli :)

gosia138
30-04-2008, 17:09
BIAŁA LISTA:

Wszelkiego rodzaju pokrycia dachowe, w szczególności dachówka NELSKAMP, systemy kominowe, rynny, rabaty gdy kupuje się komplet na dach, fachowe doradztwo, terminowość i bardzo miła (kobieca :o :)) obsługa:

http://www.dacholand.pl/ Firma z Gaja w Mogilanach.

mam troche inne zdanie, na dachowke czekalam blisko 2 miesiace!! miala byc za ok. 2 tygodnie, dobrze ze sie nie spieszylam. Pomogly dopiero codzienne telefony i chec odebrania zaliczki. Pracownicy naprawde przemili, tyle ze albo fax nie dziala, albo jeszcze nie zdazyli odberac towary, albo policzyc....

Sloneczko
30-04-2008, 19:16
mam troche inne zdanie, na dachowke czekalam blisko 2 miesiace!! miala byc za ok. 2 tygodnie

Wiem, że sprowadzają oryginalną dachówkę z Niemiec, na którą warto poczekać. Jest sezon budowlany, więc nie możesz winić firmy z Gaja za opóźnienia niemieckiej firmy.

GrzesiekKraków
01-05-2008, 05:47
CZARNA LISTA,
jeszcze raz czarna lista dla KRZYSZTOFA ZIOBRO Z GOLKWIC. Omijajcie go szerokim łukiem. Jak chcecie szczegóły opiszę na priva. Bynajmniej nie ufajcie temu człowiekowi bo to oszust !!! Szkoda słów..........
Potraktowałem go łagodnie we wcześniejszym poscie ale teraz przy tynkach wiem co jest spitolone. WSIO!!! tyle ze jak ktoś się na tym nie zna to .... porażka. Pozdrawiam

gosia138
02-05-2008, 10:49
mam troche inne zdanie, na dachowke czekalam blisko 2 miesiace!! miala byc za ok. 2 tygodnie

Wiem, że sprowadzają oryginalną dachówkę z Niemiec, na którą warto poczekać. Jest sezon budowlany, więc nie możesz winić firmy z Gaja za opóźnienia niemieckiej firmy.

kupowalam zwykly IBF i mialam chyba 7 razy zmieniany termin dostawy. Ponadto raz poinformowali mnie ze dachowka juz jest, wiec ja jade zaplacic a okazalo sie ze niestety jest .. ale polowa. Na druga czesc musialam dalej czekac.

Sloneczko
02-05-2008, 11:11
Z tej złej strony na szczęście ich nie poznałam :)
Ba, nawet wzięli od nas z powrotem niewykorzystane dachówki i rozliczyli się za zniszczone w transporcie.
Nie wiem od czego zależy, takie ich różnorakie podejście do klientów :roll:

olga_j
03-05-2008, 10:10
Godny Polecenia- GŁADŹIE, MALOWANIE , dokładny , wysoka kultura. - Pan Ryszard Motyka. Namiary na PRIV

kotecek
04-05-2008, 10:49
CZARNA:
(bardzo, bardzo czarna!!! :evil: )

Firma "Pro-San-Instal" z Nowego Brzeska, inż. Jan Mań z małżonką.

Złożyliśmy u nich dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę w listopadzie 2007. Na 1 maja miało być wszystko gotowe, PnB prawomocne, zawiadomienie o rozpoczeciu robót złożone, dziennik budowy pobrany, po czym końcem kwietnia dzwonię do Starostwa i okazuje się, że WNIOSEK O PnB NIE ZOSTAŁ JESZCZE NAWET ZŁOŻONY!!! :evil:

Ponieważ załatwialiśmy to zza granicy, mieli tylko nasz "nadzór" telefoniczny, klamali przez telefon jak z nut, do ostatniej chwili twierdzili, że wniosek jest złożony, że PnB będzie "w przyszłym tygodniu", po czym jak się wydało, próbowali nam wmówic, że nasz wniosek zgubili w Strarostwie!!!! :evil:

Aktualnie próbujemy ich przekonać, aby złożyli łaskawie nasz wniosek, 15.05 lecimy do Polski i jeśłi tego nie zrobia, urwiemy im jaja.

Bardzo odradzam jakiekiolwiek kontakty z tą firmą. W Starostwie mówią, ze nie pierwszy raz mają z nimi problemy, że ludzie dzwonią i sie dopytują. Jest to dla nas nauczka, żeby zawsze, ale to zawsze podpisywać umowę. Najlepiej z porządna karą za zwłokę...

W listopadzie wpisalam nazwe tej firmy w wyszukiwarce na forum i nic nie wyskoczylo. Teraz juz wyskoczy! :lol: Przestrzegam wszystkich!

budziki
05-05-2008, 12:51
bardzo czarna lista
My tez się dołączamy firma PRO-SAN-INSTAL Z NOWEGO BRZESKA ,niesolidni i kłamia nie ma co, nie dziwne że ten kraj tak wyglada :evil:

dada_krk
06-05-2008, 11:52
fliziarz idealny pan Paweł tel. 697 695 309. Pracuje szybko, dokładnie, z "pomyslunkiem", po robocie posprzątane :D jesteśmy bardzo z niego zadowoleni - tym bardziej, że cena nie zwala z nóg, wręcz przeciwnie :wink:
Moze robi dobrze ale zbyt szybka slawa moze zaszkodzic. Odbylem jedno spotkanie po czym pan nie odzwonil jak zapewnial z cenami za wykonczenie.

Sloneczko
07-05-2008, 00:36
Może zgubił Twój nr telefonu? Nie poddawaj się. On jest dla Ciebie jeden, Ty dla niego jednym z wielu klientów :)

dada_krk
08-05-2008, 11:12
Może zgubił Twój nr telefonu? Nie poddawaj się. On jest dla Ciebie jeden, Ty dla niego jednym z wielu klientów :)
Jeden ? :) A reszta wyjechala do Irlandii ? :):)

Sloneczko
08-05-2008, 11:38
Ojj, dada, w sensie, że Tobie łatwiej zapamiętać jego niż jemu Ciebie.

No chyba, że masz w kajeciku namiary na cały tabun fliziarzy (jak on klientów) ;)

Zadzwoń i przypomnij się, jeśli jest tego wart :)

Sloneczko
12-05-2008, 11:51
BIAŁA LISTA:

Sklep internetowy http://www.taniparkiet.pl/, należący do właściciela w Zielonej Górze: http://www.parkiet-bortnowski.pl/.

Poszukiwałam lakieru do podłóg Bona Traffic i znalazłam najtaniej właśnie tam. Zamówiłam telefonicznie, bezpośrednio u właściciela - P. Bortnowskiego i następnego dnia lakier miałam w domu :o :)

Joanna i Grzegorz
13-05-2008, 14:34
Biała lista

Polecamy naszego geodetę. Mieszka w Rącznej pod Krakowem. Pan Artur M. Solidny, niedrogi. Nam robił mapy do celów projektowych i tyczył dom, teściowej wyznaczał punkty graniczne lasu, podczas, gdy inny geodeta stwierdził, że po lesie to on nie będzie chodził.
Mojemu bratu dokonywał podziału działki.
Sami mamy go z polecenia, wiec polecamy dalej :lol:

Joanna i Grzegorz
13-05-2008, 15:28
Może ktoś z Grupy Krakowskiej zna dobrego koparkowego. Potrzebny na jutro, bo pan, z którym byliśmy umówieni na dzisiaj nie dojechał, gdyż zepsuła mu się koparka. Na zachód od Krakowa-gmina Czernichów.

grzesiek412
13-05-2008, 18:10
Biała lista

Pan Sylwek godny polcenia wykonawca tarcicy, sprzedawał mi całe drewno na dach, okolo 14m^3 drewna. Tartak znajduje sie w Pcimiu woj Małopolskie.

tel do Pana Sylwka: 606670718

Sprzedał bardzo łądne drewno, cieśle chwalili poza tym daleko mu od "aptekarza":).

Refleksja: chciałbym dopisać więcej osób na białą listę lecz po wielu rozmowach z osobami polecanymi na tym forum muszę stwierdzić, że Ci z białej listy mocno i szybko ciemnieją, nie dość, że zapominają jak się powinno traktowac potencjalnego zleceniodawcę to jeszcze strasznie przeciągają zamiast odmówić np. z braku czasu. Ach czy My czasem nie psujemy sami sobie wykonawców? dając im więcej pracy chwaląc ich na forum?
Grzesiek

mathiasso
13-05-2008, 19:21
też czasami niestety odnosze takie wrażenie...
może niektórzy są albo za bardzo chwaleni albo chwaleni nad wyrost...

dada_krk
13-05-2008, 22:20
Biała lista
Refleksja: chciałbym dopisać więcej osób na białą listę lecz po wielu rozmowach z osobami polecanymi na tym forum muszę stwierdzić, że Ci z białej listy mocno i szybko ciemnieją, nie dość, że zapominają jak się powinno traktowac potencjalnego zleceniodawcę to jeszcze strasznie przeciągają zamiast odmówić np. z braku czasu. Ach czy My czasem nie psujemy sami sobie wykonawców? dając im więcej pracy chwaląc ich na forum?
Grzesiek
Dokladnie dlatego wszelkie przypadki popsucia sie polecanego fachowca lepiej umiesczac na tej liscie.
pzdr
dada_krk

gzajac
14-05-2008, 10:10
Zdecydowanie mogę polecić wszystkim firmę ROSAL i jej właściciela p. Romka.
http://ruseq.vel.pl/adolf/index_pliki/Page390.htm

Ja trafiłem na nich przez allegro (ryzykując nieco) lecz opłaciło się. Firma ta wykonywała u mnie schody drewniane na konstrukcji drewnianej. Pan Romek 2 razy przyjeżdżał na bezpłatny pomiar (raz zmieniłem koncepcję), zaproponował ciekawe rozwiązanie, na miejscu dokonał całościowej wyceny (wraz z tralkami, balustradami, malowaniem). Montaż został przeprowadzony profesjonalnie, oraz przede wszystkim bardzo czysto i w ustalonym wcześniej terminie.

To jeden z niewielu fachowców, którzy przewinęli się przez moją budowę, a których mogę polecić innym.

Pozdrawiam,
Grzesiek

gzajac
14-05-2008, 10:17
Do sprawdzonych przeze mnie fachowców dopisuję jeszcze firmę NAT-MEBEL i pana Piotrka z Myślenic.

Wykonywali u mnie meble kuchenne - bardzo profesjonalne podejście, praktyczne rozwiązania, bezpłatny projekt i dokładna wycena. I cena również przystępna. Wszystko dokładnie zmontowane w umówionym terminie.

Można zobaczyć ekspozycję w sklepie firmowym w Myślenicach (ul. Kasprowicza 5). Telefon do p. Piotrka mogę wysłać prywatną wiadomością.

Pozdrawiam,
Grzesiek

Sloneczko
14-05-2008, 11:06
A są gdzieś jakieś zdjęcia mebli które produkują? Poproszę o telefon :)

gzajac
14-05-2008, 11:54
A są gdzieś jakieś zdjęcia mebli które produkują? Poproszę o telefon :)

W necie nie ma strony tej firmy. Jak pisalem maja ekspozycje i sam wlasciciel dysponuje zdjeciami swoich realizacji. Jak znajde czas to wrzuce jakies fotki naszej kuchni. Telefon poszedl na PW.

Pozdrawiam,
Grzesiek

Sloneczko
14-05-2008, 12:19
Dzięki :) I chętnie zobaczę fotki Twojej kuchni :) Z jakiego materiału wykonuje meble?

EWAF
15-05-2008, 12:20
fliziarz idealny pan Paweł tel. 697 695 309. Pracuje szybko, dokładnie, z "pomyslunkiem", po robocie posprzątane :D jesteśmy bardzo z niego zadowoleni - tym bardziej, że cena nie zwala z nóg, wręcz przeciwnie :wink:
Moze robi dobrze ale zbyt szybka slawa moze zaszkodzic. Odbylem jedno spotkanie po czym pan nie odzwonil jak zapewnial z cenami za wykonczenie.

my tez mielismy ostatnio taki przypadek (tez Paweł, ale wspolni znajomi i latwo bylo go namierzyc) - okazalo sie ze zgubil telefon ale strachu sie najeslismy (wszystko kupione i przygotowane a wykonawcy brak) :roll: [/quote]

Sloneczko
15-05-2008, 12:46
Kolejny wpis na BIAŁĄ LISTĘ :)

Internetowy sklep z klamkami i tego typu akcesoriami:
http://www.sparta.com.pl/c/pl/9002/5/1/0/short/klamki.html

Wczoraj poszedł przelew, dzisiaj kurier dostarczył zamówione komplety :)
Nota bene bardzo ładne i wygodne klamki z serii GAIA z Metal-Budu:

http://www.sparta.com.pl/photo/product_big/e/1/3/1_e1303bf7ea96.jpg

Szymon_J
15-05-2008, 13:57
Kolejny wpis na BIAŁĄ LISTĘ :)

Internetowy sklep z klamkami i tego typu akcesoriami:
http://www.sparta.com.pl/c/pl/9002/5/1/0/short/klamki.html

Wczoraj poszedł przelew, dzisiaj kurier dostarczył zamówione komplety :)
Nota bene bardzo ładne i wygodne klamki z serii GAIA z Metal-Budu:



Z ciekawosci popatrzylem na ceny - ostatnio kupowalem Syriusza z Metalbudu i jestem prawie pewny (teraz nie mam faktur przy sobie zeby sprawdzic), ze w Hebanie mieli taniej ten model.

Sloneczko
15-05-2008, 19:30
Rzecz w tym, że w Hebanie nie mieli wszystkich akcesoriów, a klamki tylko z długimi szyldami i zaoferowali sprowadzenie za 14 dni.

Nie mam nic do Hebana. Wręcz przeciwnie. Obsługa tam jest niezwykle miła i chętnie udzielają wszelkich porad, ale klamki chcieliśmy mieć już :)

Joanna i Grzegorz
15-05-2008, 22:55
Biała lista Koparkowy

Koparka zakończyła pracę, więc mogę polecić naszego koparkowego, pana Stanisława.

Pochodzi z Alwernii na zachód od Krakowa. Jego nr tel. 606 406 671. Można powołać się na mojego męża.

Szymon_J
16-05-2008, 07:39
Rzecz w tym, że w Hebanie nie mieli wszystkich akcesoriów, a klamki tylko z długimi szyldami i zaoferowali sprowadzenie za 14 dni.

Nie mam nic do Hebana. Wręcz przeciwnie. Obsługa tam jest niezwykle miła i chętnie udzielają wszelkich porad, ale klamki chcieliśmy mieć już :)

Ale ja wcale nie chcialem napisac ze "Twoj" sklep jest zly, chcialem napisac to co Ty rowniez stwierdzilas - Heban jest ok, ceny tez ma w porzadku :) Stoi po prostu troche na uboczu i czesc ludzi o nim zapomina pamietajac tylko o Castoramach, Praktikerach itp.

EWAF
16-05-2008, 11:09
o Hebanie sie nie zapomina, tylko dostać sie do niego w normalny dzień w normalny sposób graniczy z cudem: brak czasu i korki, korki, korki...

a Casto i sklepy internetowe są czynne prawie non stop

ja w ten sposob polecam zespół sklepów internetowych pod wspólną nazwą 123market: zamawiałam tam i armature i agd i opony i co mogę pochwalić:
moznatowar odebrac samemu w Krakowie bez kosztów przesyłek i zniszczeń przez firmy spedycyjne (zmora w naszym kraju), ceny konkurencyjne po porównaniu kosztów przesyłek

stuk
16-05-2008, 13:21
Na czarną listę:

Firma Natura (okna i drzwi drewniane). Zamówiłem w tej firmie drewniane drzwi wewnętrzne. Nie są to produkty tanie, a w dodatku miałem ich 12 sztuk, w tym 2szt. przesuwne.

Termin realizacji umowy był na połowe października 2007. Drzwi niestety były gotowe i montowane dopiero w styczniu 2008 (ładny poślizg). W dodatku jedne przyszły uszkodzone i w złym wymiarze. Na nowe drzwi trzeba było czekać do maja. Co więcej w styczniu brakowało paru drobiazgów, jak uchwyt w jednych drzwiach, wkładki, dwie klamki były pomylone, brakowało kluczyków do drzwi. Na samą klamkę (firmy hoppe) musiałem czekać 3 tygodnie. Teraz w maju te brakujące drzwi tez przyjechały bez klamki i z innym profilem listew do ościeznicy...

Co do jakości samych drzwi, to biorąc pod uwagę ich wysoką cenę, mogę dać najwyżej 7/10, bo maja parę drobiazgów w lakierze do poprawy w ramach reklamacji, ale przy tej cenie nie powinny mieć nic do zarzucenia.

Generalnie jeśli chcecie kupić drzwi w firmie Natura, to musicie uzbroić się w cierpliwość i unikajcie ich krakowskiego przedstawiciela handlowego Romana K., który 3 tygodnie załatwia klamkę i zawsze ściemnia przez telefon tak, że aż muszę światło włączać.

brzozii
17-05-2008, 19:50
Chciałam pochwalić bardzo panów, którzy tynkowali nasz dom (mam na myśli ocieplanie i tynkowanie zewnątrz). Jestem bardzo zadowolona z ich pracy. Dom wygląda rewelacyjnie.To ekipa firmy Decor z Trzebini, w której pracuje min. Pan Grzegorz Glazer - Za to WIELKI PLUS. :lol:
Natomiast, duuużym minusem jest niedotrzymanie terminu pojawienia się ekipy na budowie przez szefa firmy. (kilka miesięcy poślizgu i nie mówię tu tylko o tym że zastała nas zima w trakcie ocieplania). Ale jeśłi komuś to nie przeszkadza... mnie osobiście się to nie podobało.
pozdrawiam

p.s podaję namiary http://www.tynkowanie.com.pl/index.html

GrzesiekKraków
20-05-2008, 19:10
na białą listę wpisuję wykonawców tynków wewnetrznych. Tynki gipsowe gładziutkie jak lustro. Panowie wykonuja także ( a jest ich 3 w ekipie) tynki cementowo wapienne (u mnie kuchni, 2 łazienki oraz suszarnia).

Pozabezpieczali ładnie okna, potem po sobie pozamiatali. Pełna kultura. Bez przekleństw i picia. Zawsze doradzą. Zawsze odbierali telefon - nawet po wykonanej robocie (a to sie często nie zdarza).
A powyższe dotyczy Pana Żmudy - telefon 772051874.
Mają podobno coś wolnych teminów.

Pozdrawiam

GrzesiekKraków
20-05-2008, 20:10
telefon zły podałem. Prawidłowy to 72 20 51 874.
pozd
gb

bohusz
22-05-2008, 07:08
Super biała lista

Firma ULEK (tel: 512 198 265) z Zabrza
Firma zajmuje się kompleksowo budową dachów.

Do mnie na budowę, a konkretnie do przebudowy dachy + nadbudowa, weszli 19 maja. Miejsce budowy to Krzeszowice.
Aktualnie jestem z nich bardzo zadowolony. Będe w miarę postępu prac na bierząco relacjonował.



W razie dodatkowych pytań, gdzie jest budowa, czyli gdzie można zobaczyć efekty pracy proszę pisać do mnie na PW.

Pozdrawiam

Stan dachu przed robotami.
strona południowa:
http://www.alkoholizm.jawnet.pl/skansen/2.jpg

strona północna
http://www.alkoholizm.jawnet.pl/skansen/1.jpg

Sloneczko
22-05-2008, 12:23
To nie tak. Podajesz namiary na chwaloną firmę od razu, albo czekasz aż skończą.
Nie ma tu miejsca na bieżące relacje.

Załóż Dziennik Budowy, a chętnie tam zaglądnę :)

GrzesiekKraków
22-05-2008, 15:18
zgadza się NIe chwal dnia przed zachodem słońca. POczekaj jak skończą a najlepiej z miesiac dwa po zakończeniu prac i wejsćiu kolejnej ekipy. Wiele spraw się wtedy wyjaśnia. NIe zawsze białe okazuje się na końcu białe.

malgos2
22-05-2008, 15:20
zgadza się NIe chwal dnia przed zachodem słońca. POczekaj jak skończą a najlepiej z miesiac dwa po zakończeniu prac i wejsćiu kolejnej ekipy. Wiele spraw się wtedy wyjaśnia. NIe zawsze białe okazuje się na końcu białe.

Szczegolnie jak przychodzi do placenia. :roll: :roll: :roll:

bohusz
22-05-2008, 19:55
Co do płacenia to myślę, że takie sprawy załatwia się przed wpuszczeniem firmy na dom. Następnej firmy już nie będzie, no moze elektryk z uprawnieniami i rozumem, ale to dla udzielenia sugesti.

Faktycznie może to i racja, nie polecać, przed zakończeniem prac. Ale już tak zycie jest ustawione, że albo ktoś nam przypadnie do gustu, albo nie przypadnie...

Sam dorabiam w wykończeniówce i remontach, to samo można mówić o inwestorach (zleceniodawcach) Są tacy inwestorzy, że po wstępnych ogledzinach nie podejmuje się remontu, lub strzelam cenę bardzo wysoką "dla odstraszenia"

Firm które ogladały budowę u mnie, w celu okreslenia swojej ceny wykonastwa było w maju chyba z pietnaście. Rozpietość cen (kosztorysów) od 20 000 do 65 000 za ta sama robote...
Wiem jedno z doświadczenia, że najmniejsze ceny były od firm które same kosztorysowały i potem same wykonują zlecenie. Bez biurokracji i pośredników, ale to jest oczywiste i normalne.

Akurat ich wybrałem. No ale dajmy czas czasowi, ale do czasu... okaże się w praniu...

Pozdrawiam

maniowka
23-05-2008, 12:19
a ja polecam w okolicach nowego targu suuuuper elektryka -604 605 052,
tanio i fachowo zrobił inteligentny dom

labas1
23-05-2008, 13:15
O , czyżby ktoś z Maniów , Krościenko pozdrawia . :D

progect
24-05-2008, 18:19
Muszę na już, na wczoraj zrobic niezaplanowany remont łazienki.
Po prostu zalewam sąsiada, mimo kilkakrotnych napraw. Potrzebna jest wymiana starych rur. Wiąże się to z kuciem ścian i posadzki
Hydraulika mam, ale potrzebuję kogoś, kto zrobi mi całą resztę i jednocześnie nie zedrze ze mnie skóry.
Kogoś kto potrafi:
- położyc flizy
- osadzic wannę, umywalkę i podwieszany kibelek/instalacje będą/
- przesunie kontakty
- zrobi blat i szafkę pod umywalką

Czy znacie kogoś takiego?

mnichw
24-05-2008, 21:31
Czarna lista

Firma sprzedajaca okna, z Krakowa - BM&Partner. Zamontowali okna lukowe, zapiankowali i zakazali otwierania. Po otwarciu okazalo sie, ze otwieraja sie w 70%. Telefon do wlascicielki Pani Boguslawy Matoń i dowiedzialam sie, ze:
a) sami kazalismy tak zamontowac
b) ona nie moze odpowiadac za nasz brak rozumu
c) jak myslimy ze uzna nasza reklamacje to jestesmy w bledzie
d) montazysta montuje jak mu klient dyktuje, my sie mamy na tym znac
e) nie ma czasu na glupie rozmowy ze mna.

Sprawe zglosze do rzecznika praw kosmumenta, bo w dodatki okazalo sie ze okno tarasowe jest zle wymierzone na dlugosc. Omijajcie BM&Partner z daleka jesli nie chcecie sie dowiedziec ze jestescie durniami, bo nie znacie sie na montazu okien.

MoniSG
29-05-2008, 21:39
mnie to juz nic nie zdziwi :-?
Sprawa moich drzwi zew. KMW Format, zakupionych w Firmie EBRO przy Zakopiańskiej 56, nadal jest nie rozwiązana. Na drzwiach nadal pojawiaja sie w czasie wilgotnych okresów plamy i przebarwienia, był 2 razy gosc - specjalista od farb, przysłany z fabryki KMW Format i stwierdzil, ze plamy zejda, ale czy za miesiac czy za rok to juz nie umie powiedziec. Dodatkowo na drzwiach sa cieniowania, otworki po wżerach robaków. Dzwonie do wlasciciela fabryki KMW Format i slysze, ze "i tak mi tych drzwi nie wymieni".

http://img102.imageshack.us/img102/8867/p5221082rw2.jpg

http://img102.imageshack.us/img102/3223/p5221089jg2.jpg

joamor
02-06-2008, 20:57
Ja dla odmiany serdecznie polecam Salon Firmowy Jezierskiego z Nowego Targu. Trochę daleko od Krakowa, a jednak nie przeszkodziło to firmie wzorowo wywiązać się z zamówienia na okna z montażem na północ od Krakowa. Do tego cenowo oferta wypadła dużo korzystniej niż oferowali krakowscy czy katowiccy przedstawiciele Jezierskiego (o 6 tys. taniej od najdroższej oferty z Krakowa :o ) Na dodatek zarówno szef jak i montażyści to młodzi, sympatyczni i kontaktowi ludzie co niestety rzadko się zdarza w branży budowlanej.

szczepek
05-06-2008, 08:17
No i zakończyły się u mnie gładzie/ malowanie/ regipsy/ zakładanie halogenków czyli innymi słowy roboty wykończeniowe

Czas na wystawienie oceny. :-)

BIAŁA LISTA

ponieważ to była ostatnia duża rzecz przed wprowadzeniem długo szukałem ekipy. ale musze przyznąc ze sa naprawdę świetni.
dokładni, staranni. posprzątali po sobie - odkurzyli po robieniu gładzi :-)))

no i grzeczni. po prostu grzeczni.
nawet na papierosa wychodzili na zewnątrz :-)

aż trudno mi było uwierzyć że wreszcie można coś zrobić lepiej niż człowiek tego oczekiwał. dlatego ta pochwała im się należy. Przebili nawet poprzednich karton gipsiarzy których miałem.

namiary: DAREK SWOBODZIAN z ekipą . tel: 604425699
u mnie robili tak jak napisałem: gładzie/ malowanie/ regipsy/ zakładanie halogenków a i ceną mile zaskoczyli ... az trudno uwierzyć nie?

jakby coś powołujcie się na szczepańskiego.

Sloneczko
05-06-2008, 10:08
Przepraszam za OT, ale jak miło czyta się takie wpisy! :)

niezapominajki
13-06-2008, 11:31
witam i od razu przestrzegam przed wykonawcą EDWARD ŁASAK z Krakowa i okolic.Niezrównowazony emocjonalnie pan,który zostawił mnie z otwartymi fundamentami na cały tydzien po tym jak otrzymał dodatkową fuchę.Jego jedynym argumentem było tłumaczenie ,ze potrzebuje wiecej pieniędzy.Dodam,ze otrzymał spora zaliczkę.

Nefer
13-06-2008, 11:32
Dodam,ze otrzymał spora zaliczkę.I to był błąd. Ale człowiek uczy się całe życie :)

niezapominajki
13-06-2008, 11:40
sprytnie mnie podszedł,bo maił bardzo pokrną minke, prosił o zrozumienie tłumaczac ze na innej budowie ktos mu nie zapłacił. Powiedział ze jak dam mu pieniadze teraz i tyle ile chce to drugi etap prac wykona zupełnie bez zaliczek i ze nawet:) :-?

niezapominajki
15-06-2008, 11:37
Witam serdecznie
Chciałabym przestrzec przed ekipą budowlaną z okolic Krakowa.
Czarna lista:
EDWARD ŁASAK-zostawił mnie z otwartymi fundamentami,gdy tylko otrzymał dodatkową fuchę pod pretekstem ,ze powinnam mu płacic z góry za wykonana prace.Ponadto jest niezrównoważony emocjonalnie, drogi,leniwy,nie potrafi obliczyc ilosci danego materiału na powierzchnię.Jest chodzącą krową która duzo ryczy a mało mleka daje.Brrr

niezapominajki
15-06-2008, 11:43
Witam i podaję namiary na Złotą Rączkę i naprawdę dobrego fachowca,który kilkanascie lat przepracował w Niemczech.Jest dobrym koordynatorem budowy,bardzo dokładnie robi wykonczenia,ma wyobraznie,dba o optymalizacje kosztów i jest hmm..nie moge powiedziec ze tani,ale na pewno nie drogi.
Waldemar Mazurkiewicz0504257040

mariuszmg
15-06-2008, 12:25
Witam

Biała Lista:

Pan Paweł 606 500 191 (płytki - schody, łazienki, tarasy itp)

Pan Adam 696 758 410 (kamień naturalny - ogrodzenia, posadzki itp, płytki)

Polecam jestem bardzo zadowolony - praca wykonana naprawdę solidnie.

dada_krk
15-06-2008, 22:34
Witam i podaję namiary na Złotą Rączkę i naprawdę dobrego fachowca,który kilkanascie lat przepracował w Niemczech.Jest dobrym koordynatorem budowy,bardzo dokładnie robi wykonczenia,ma wyobraznie,dba o optymalizacje kosztów i jest hmm..nie moge powiedziec ze tani,ale na pewno nie drogi.
Waldemar Mazurkiewicz0504257040

Zaciekawily mnie 2 ostatnie maile od razu po fundamentach wykanczales ?!! :)

inwestor2007
23-06-2008, 12:51
Witam,

Zdecydownie odradzam wszystkim budującym usługi firmy ABIL p. Bogdan Lignar. Robili u mnie wylewki, tynki i regipsy. Praktycznie niczego nie zrobili dobrze, ale wylewki to prawdziwa KATASTROFA i bez zrobienia wylewek poziomujacych nic nie dalo się na nich położyć.

Po zgłoszeniu moich uwag telefonicznie i uzyskaniu zapewnien że usterka będzie usunieta, więcej razy do p. Lignara dodzwonic mi się nie udało ...

Zyczę sukcesow i cierpilwosci :wink:

pam
23-06-2008, 19:38
Biała lista

Wszytkim, którzy myślą o zakupie okien Avante, polecam salon sprzedaży OKNA-KOSIM z Kluczy. Naprawdę kupować okna w tym salonie to sama przyjemność. Handlują jeszcze drzwiami, bramami itp.
Posiadają również kilka salonów w innych miastach na Śląsku. Reszta na stronie.


http://www.okna-kosim.pl/

Sloneczko
28-06-2008, 11:50
BIAŁA LISTA:

Wszechstronna, rodzinna ekipa budowlana z własnym noclegiem w przyczepach kempingowych, solidni, uczciwi, fachowi.

Murują, tynkują, robią wylewki, podbitkę, dach, zakładają drzwi, malują... i wciąż są pełni humoru :)

Nie wymagają żywienia (kawę owszem i piwko po pracy ;))

Aktualnie wolni od końca lipca.

Tel. P. Krzysiu 887 872 413

Polecam ich z najczystszym sumieniem :)

depp
29-06-2008, 16:12
Witam ,podsumowanie po zakończeniu etapu stanu surowego.

CZARNA LISTA :
Biuro projektów " Dom dla ciebie" z ulicy Kościuszki w Krakowie.
Największy błąd jaki popełniłem całkowity brak kompetencji i wiedzy przez Panią która tam obsługuje. Z ich winy przygotowanie papierów trwało zamiast tak jak obiecywali do 3 miesięcy to około 7 miesięcy i to czas do momentu złożenia dokumentów do architektury gdzie następnie okazało się że są takie braki że składali je dwa razy. Poziom i umiejętność doradzenia zerowy jakby pierwszy raz to robili musiałem interweniować chyba z 30 razy aby w końcu złożyć dokumenty do pozwolenia na budowę a pieniądze za to niemałe wzięli. Reasumując tragedia.
Następna firma to Pan od szamb ogłasza się w skotnikach przy składzie budowlanym PSB jego telefon jest napisany na betonowych szambach więcej info na email.
i ostania firma która zalazła za skure to " Dach Centrum" z Zawiłej.
Jak do tej pory czytałem kilka dobrych opini na tym forum o nich w moim przypadku to całkowita odwrotność jak chodzi o obsługę ,kompetencje osób tam pracujących i podejście do klienta .Odradzam stanowczo.


BIAŁA LISTA:
Pan Madeja już wcześniej tu polecany ,budował mi cały stan surowy z dachem i kilkoma innymi rzeczami. Po prostu super robili szybko dokładnie skończyli przed terminem ustalonym w umowie , naprawdę tanio ,a mój kierownik budowy był zaskoczony taką dbałością o jakość wykonania POLECAM GORĄCO.

Skład budowlany STC-2 w Skainie koło przejazdu kolejowego. Super ceny ,super obsługa ,wszystko zawsze na czas i po uzgodnionej cenie ,przechowywali mi materiały 4 miesiące Bardzo Polecam

Biuro geodezyjne "Geoprzem" ze Skawiny przy elektrowni ,szybko ,solidnie i bez problemu.

Na razie tyle jutro dodam nowych białych i czarnych..

EWAF
02-07-2008, 13:27
pomocy !!!
Szukam pilnie kogoś dobrego do położenia płytek (fliz :roll: )
wykruszył się nam gość (wspomniany Paweł - nie odbiera telefonów) a wszystko czeka....
:evil: :evil: :evil: :evil:

dada_krk
02-07-2008, 14:41
pomocy !!!
Szukam pilnie kogoś dobrego do położenia płytek (fliz :roll: )
wykruszył się nam gość (wspomniany Paweł - nie odbiera telefonów) a wszystko czeka....
:evil: :evil: :evil: :evil:

Coz EWAF moge tylko wspolczuc, przypomne ze wpisalem nierzetelne zachowanie tego pana, a jedna z forumowiczek nie widziala w tym nic dziwnego ...
Moi maja terminy juz na pazdziernik.
pzdr
dada_krk

Mymyk_KSK
02-07-2008, 20:19
pomocy !!!
Szukam pilnie kogoś dobrego do położenia płytek (fliz :roll: )
wykruszył się nam gość (wspomniany Paweł - nie odbiera telefonów) a wszystko czeka....
:evil: :evil: :evil: :evil:

Coz EWAF moge tylko wspolczuc, przypomne ze wpisalem nierzetelne zachowanie tego pana, a jedna z forumowiczek nie widziala w tym nic dziwnego ...
Moi maja terminy juz na pazdziernik.
pzdr
dada_krk


No i my niestety "sparzyliśmy" się na - polecanym przez nas!!! - Pawle :evil: W zeszłym roku u nas robił - bajka.. W tym roku, wiosną robił - równiez bajka... byliśmy (i - robota - wciąz jesteśmy) zachwyceni... Ale ostatnio robił u znajomych i...cóz... chyba mu się "tu i ówdzie" poprzewracało :evil: może od nadmiaru klientów :evil: bo nie dość że nie skończyl tam roboty to jeszcze się awanturował że za mało mu płaca ! No i głupia sytuacja - nam wstyd, że poleciliśmy gościa :oops: a znajomi - cóż z tego, że maja pieknie zrobione, jak tylko połowę...

EWAF
03-07-2008, 07:40
mam nadzieję, że mówimy o innych Pawłach: ja pisałam że mój tez ma imię Paweł i nie odbiera telefonów jak u dada_krk - wtedy jednak jeszcze zginął mu telefon i dlatego nie odbierał;
no a teraz wykrakałam - ani widu ani słychu ale cały czas się łudze że to inny P. chociaż jego ulubionym słówkiem jest "wszystko bajka" - czyli bez problemu

knapciu
03-07-2008, 15:24
Potwierdzam - Pan Jozek ze swoim kolega pracowali i u nas - POLECAM!

Przemek

BIAŁA LISTA:

Zbigniew Blak, 603 166 263 - instalacje elektryczne, odgromowe. Bardzo dobrze się z nim współpracowało i do wykonania nie mam zastrzeżeń.[/quote]

- Pan Blak ma drugi plusik - robil nam przylacz do domu, ktorego nikt nie chcial sie podjac :)

i kolejni na biala liste:
- fliziarz, tynkarz - P. Jozek 695 399 530 - rewelacja!!!![/quote]

mathiasso
03-07-2008, 18:37
do białej listy dodaje Oknoplus, a dokładnie przedstawiciela z ulicy Gabrieli Zapolskiej, grupa montujaca też super goście, objaśnili wszystko po zamontowaniu, uwinęli się w 5 godzin i okna jak malowane :D

ewazych
10-07-2008, 20:37
Czy ktokolwiek slyszał cokolwiek na temat Janusza Guzika i jego firmy "Daremny trud" z Zawoji? POMOCY :o

madd
10-07-2008, 21:34
Nazwa firmy super :lol:

ewazych
10-07-2008, 21:36
HEHEHE przerażający :)

edit-blondi
15-07-2008, 08:07
a ja z czystm sumieniem moge polecić firmę "Drwalnik"
www.drwalnik.pl

robili u mnie drzwi wejściowe i parapety. Wszystko na wysokim poziomie. Ekipa, fachowa, miła i ma jeszcze jedną super zaletę. SPRZĄTA PO SOBIE!!! Niestety jest to jeszcze rzadkością a powinno być standardem każdej ekipy.
Drzwi i parapety można zobaczyć w moim albumie. :wink:

pw122
16-07-2008, 21:33
poszukuje ekipy na dach miedziany

Sloneczko
17-07-2008, 00:28
poszukuje ekipy na dach miedziany

A "niech będzie pochwalony" (znaczy: witajcie) przy debiucie na forum, to gdzie? ;)

redpradnik
18-07-2008, 10:34
Polecam Geodete Pana Krzysztofa - aktualnie skończyliśmy podział działki , jesteśśmy w trakcie rysowania mapy 1:500 a następnie będziemy robić tyczenie - jak otrzymam Pnb.

Konkretny , rzeczowy , terminowy i cenowo konkurencyjny.

Działa na terenie Krakowa i okolic

tel kont 505 936 984

Łukasz kraków
21-07-2008, 18:46
Korzystał ktoś z usług stolarza z kalwarii Pan Jacek Płaczek robi kuchnie na zamówienie!

Mymyk_KSK
21-07-2008, 20:41
Korzystał ktoś z usług stolarza z kalwarii Pan Jacek Płaczek robi kuchnie na zamówienie!

nie daliśmy rady skorzystać :wink: miał przygotować wstępną ofertę i przyjechac na "wizję lokalną" - ale słuch o nim zaginął :wink:

gosia138
22-07-2008, 14:22
to juz kolejni do bialej listy:

- Dach - p. Weglarz z okolic Myslenic/Wisniowej - 691 920 060; do góralskiego gadania juz sie przyzwyczailam, wiec to mnie nie rusza (dom skoczony, garaz tez prawie). Dach zrobiony naprawde przyzwoicie i cena tez OK (ok. 45 PLN /m2).

tuuska1
22-07-2008, 16:46
Biała lista
Bud-Mar pan Marek , bardzo fachowo, dokładnie(do znudzenia poprawki),
u mnie to suche tynki, malowanie ,gładzie, takie dziwne roboty które nie wiadomo komu zlecić np, montaż drzwi, zakładanie lamp , karniszy, różne przeróbki. Facet ma naprawdę cierpliwość (inni nie mieli). Ogólnie polecam , najblizszy remont zlecę właśnie jego firmie (terminy ma jednak odległe- paskudna wada).

tuuska1
22-07-2008, 16:50
acha , jeszcze tel. 602 46 44 89 Pan Marek

mathiasso
22-07-2008, 19:45
ja również mogę po raz kolejny dać wpis na białą listę.
polecany już tutaj (stąd wziąłem namiar) elektryk Marcin Ciaranek, super gość, bardzo sympatyczny a robota perfekcyjna i ceny przyzwoite tel. 608-072-669
zdecydowanie polecam

Blutka
23-07-2008, 09:21
ja również mogę po raz kolejny dać wpis na białą listę.
polecany już tutaj (stąd wziąłem namiar) elektryk Marcin Ciaranek, super gość, bardzo sympatyczny a robota perfekcyjna i ceny przyzwoite tel. 608-072-669
zdecydowanie polecam

Kładzie instalacje? Ma uprawnienia i może zrobić projekt przyłącza (bo chyba takowy trzeba mieć, nie?)?

pulkovnica
24-07-2008, 12:10
Witam wszystkich,

przeczytałam calutki wątek i trafiłam na polecaną firmę parkieciarską Grodex. A czy ktoś miał jakieś doświadczenia z jakąś inną firmą w Krakowie? Może z Centrum Parkieciarza (http://www.centrumparkieciarza.pl/)? Jeśli tak, to kwalifikują się na białą czy czarną listę?

pozdrawiam,
pulkovnica

mathiasso
29-07-2008, 11:29
no i kolejni na białą jak śnieg listę, Panowie tynkarze, już tutaj polecani, tynki rzeczywiście gładkie i raczej nie trzeba gładzi, uwinęli się raz dwa. tel 722-051-874

a co do elelktryka, to myśle że ma wszystkie potrzebne papiery, bo u mnie robił też przyłącz po działce, czyli od domu do ogrodzenia (ok 100m).

teraz czas na wylewkarzy, też tutaj polecanych, zobaczymy jak się sprawdzą. Jak na razie polecenia z tej listy wypaliły w 100%. :D

gruszkamg
31-07-2008, 11:50
Witam! Poszukuję osoby, która miała lub ma kłopoty z firmą Star-Mar, w celu zjednoczenia sił. Jest to firma świadcząca usługi ogólnobudowlane, w tym elewacje. Właściciel to p. Mariusz.

gruszkamg
31-07-2008, 11:52
Witam! Poszukuję osoby, która miała lub ma kłopoty z firmą Star-Mar, w celu zjednoczenia sił. Jest to firma świadcząca usługi ogólnobudowlane, w tym elewacje. Właściciel to p. Mariusz.
Kontakt przez priv.

lilunia
01-08-2008, 10:18
Na białą listę !!!!!!!!!!!!!!!
CIEŚLA I DEKARZ w jednej osobie. Porządnie wykonał mi dach. Wszystko równiutko, solidnie, estetycznie i nie drogo. Dach mam skręcany, brzegi dachu ładnie okute, krokwie ładnie wyrzeźbione i heblowane. Naprawdę polecam. MOże później zamieszczę zdjęcie.
Pan JANUS z miejscowości Grabie/małopolskie. Tel. 880 489 899

pati25
01-08-2008, 18:46
Biała lista -Paweł Ryś 509121513.Stany surowe .Szybko i sprawnie .100% zadowolenia !

pam
01-08-2008, 22:12
no i kolejni na białą jak śnieg listę, Panowie tynkarze, już tutaj polecani, tynki rzeczywiście gładkie i raczej nie trzeba gładzi, uwinęli się raz dwa. tel 722-051-874

a co do elelktryka, to myśle że ma wszystkie potrzebne papiery, bo u mnie robił też przyłącz po działce, czyli od domu do ogrodzenia (ok 100m).

teraz czas na wylewkarzy, też tutaj polecanych, zobaczymy jak się sprawdzą. Jak na razie polecenia z tej listy wypaliły w 100%. :D

A te tynki to ręczne czy maszynowe. I oczywiście ile za mkw.

mathiasso
02-08-2008, 16:38
no i kolejni na białą jak śnieg listę, Panowie tynkarze, już tutaj polecani, tynki rzeczywiście gładkie i raczej nie trzeba gładzi, uwinęli się raz dwa. tel 722-051-874

a co do elelktryka, to myśle że ma wszystkie potrzebne papiery, bo u mnie robił też przyłącz po działce, czyli od domu do ogrodzenia (ok 100m).

teraz czas na wylewkarzy, też tutaj polecanych, zobaczymy jak się sprawdzą. Jak na razie polecenia z tej listy wypaliły w 100%. :D

A te tynki to ręczne czy maszynowe. I oczywiście ile za mkw.

poszło na prive

Emer
03-08-2008, 09:14
A te tynki to ręczne czy maszynowe. I oczywiście ile za mkw.

poszło na prive

Czy ja też mogę prosić o taką informację?
Z góry dzięki :)