PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

mathiasso
03-08-2008, 10:17
a niech tam :D
napisze w takim razie tutaj, dla zadowolenia wszystkich :D
tynki oczywiście maszynowe, ja dostałem cene: 25 za gipsowe i 26 za cem-wap, oczywiście na gotowo z materiałem. Ale dużo zależy jakie są ściany.

jagolak
04-08-2008, 19:53
zdecydowanie czarna lista firma STAŃKO usługi koparki z Wróblowic, facet niesłowny jak się umawia nie przyjeża....,

hybris
05-08-2008, 11:08
planujesz "pozew zbiorowy" czy szukasz chętnych do zrzucenia się na prezent, jako dar wdzięczności za usługi? ;)

Sloneczko
07-08-2008, 08:15
CZARNO o Bel-Polu na Dobrego Pasterza:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=61&w=83085884

Znalazłam, to wklejam. Wpis wygląda na wiarygodny.

EWAF
07-08-2008, 08:49
CZARNO o Bel-Polu na Dobrego Pasterza:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=61&w=83085884

Znalazłam, to wklejam. Wpis wygląda na wiarygodny.

POTWIERDZAM, byłam i traktują " z buta" tacy "mili" a nawet niestarzy panowie. Niestety handlować trzeba umieć

Ewa_Radek
09-08-2008, 14:10
DOdam do Bialej listy
Firma Gamp System
P. Zub 0602 33 10 80

Wlasciciel ma upr Kier budowy

Wykonali mi fundamenty - z wszystkimi moimi "ale, i to i tamto i moze to " :lol:
Fachowo i terminowo wykonuje prace - moze nie najtanszy ale dobry
Jesli ktos chce zlecic budowe i nie martwic sie o najmniejsze drobiazgi to jest to dobry wykonawca.

Oooo, mój wykonawca :D
Mi wybudowali cały dom (nie licząc instalacji) - mieszkam już 2 lata.
Budowa zgodnie z harmonogramem (w sumie równy rok, mimo kilku przestojów nie z ich winy), jakość OK, ogólna kultura pracy na poziomie.
Polecam, choć ostrzegam że nie jest najtańszy i pewnie ma terminy zajęte...


ja się dołączam do BARDZO POZYTYWNYCH opinii o tej firmie. U mnie również wszystko zrobione w terminie, super solidnie, uczciwie. W ogóle nie trzeba było pilnować robotników, wiedzą, co i kiedy robić, żadnej bumelki, dni wolnych itp. Porządek na budowie aż szokujący. Wszystko mamy równiutkie, naprawdę super. Nie jestem w stanie wymyślić nic na minus. Aha - robili nam stan surowy otwarty - z ich materiałami, więc nie interesowało nas nic, poza oczywiście cotygodniowymi wizytami w celu obejrzenia tego, co "urosło"

miciu
12-08-2008, 19:14
Cholera, skąd ja to znam??? :x Nasze fundamenty wyglądały jeszcze gorzej :evil: bo pseudo wykonawca miał inną robotę i nie było go półtora miesiąca :evil: :evil: :evil: . Skończyliśmy sami, malowanie dysperbitem, zasypka, lanie chudziaka. Umówiliśmy się wcześniej, że będzie wykonywał SSO. Chcieliśmy podpisać umowę na dalsze prace tj. SSO, który miał być zrobiony do końca tego roku - wykonawca stwierdził, że nie będzie dalej budował, a my mamy mu zapłacić za wymurowanie ścian fundamentowych z ociepleniem taką sumę jaką żada bo tyle bierze za metr roboty i wogóle to jesteśmy wredni a on biedny i wykorzystany został, bo przecież się nie rozdwoi ( budowę zleciliśmy mu rok temu, twierdził, że taką chatkę to on stawia z palcem w dupie 2 m-ce ) I teraz to my zostaliśmy z palcem w dupie - stan zero budował 4 m-ce; a w tej chwili znależć ekipę, która zacznie pracę od zaraz, to naprawdę graniczy z cudem :o NIGDY WIĘCEJ ŻADNYCH ZNAJOMKÓW.

niezapominajki
13-08-2008, 05:26
Po wielu perypetiach i trzech nieudanych próbach znalezienia normalnej ekipy budowlanej znalazłam taką,która dała mi więcej niż oczekiwałam!Odpowiedzialni,kreatywni,bardzo dokładni,elastyczni cenowo,czyści,skrupulatni no i z nastawieniem na specjalizacje,czyli jak cieśla to fachowiec a nie ktoś koło cieśli stał..hihi a jak hydraulik to z uprawnieniami...same superlatywy!!!Mój architekt powiedział,że on sam nie byłby w stanie polecić mi lepszej ekipy z całej małopolski!A ja ich sciągnełam z Lubina z polecenia znajomego. Tak im sie spodobało w Krakowie,ze chcą zostać na stałe hihi.
Polecam zatem ekipę Artura Morawskiego tel.518028120.Wybudują,zaadaptują,wykończą, doradzą i nawet jeden z ekipy przymierza się do produkcji mebli na wymiar.Ekipa do niedawna pracowała wyłącznie w Niemczech.pozdrawiam

EWAF
13-08-2008, 10:17
a ja mogę przestrzec przed panem Pawłem z Iwanowic: kładzie z ojcem płytki (ojciec w porządku), poleca sie także do poddaszy (ale robi to inna ekipa - on tylko wpada na chwilkę), co mu zarzucam?
-nie odbiera w ogóle telefonów (oczywiście oprócz tego pierwszego przy pierwszym kontakcie),
-nie pojawia się na umówione terminy.
-zrobił nam poddasze do którego zużył określoną ilośc folii ale wełny doliczył o kilka bali za dużo a pieniążki policzył sobie jak za wyrobienie całej wełny. Miał nam robic jeszcze łazienki więc po dokładnym przeliczeniu upomnieliśmy sie o nadpłate i miał doliczyc do łazienek. Miał miec chwile przerwy i potem zrobic nam te nieszczęsne łazienki - od tej chwili zniknął. :cry:
Jak pisałam brak reakcji na telefony, w domu go nigdy nie ma...
A wydawał się taki super, wszystko dla niego było "bajka" :evil: (ulubione powiedzonko, bardzo charakterystyczne :lol: )

jestem zła i mysle ze kiedys ktoś tez mu tak zrobi

Sloneczko
13-08-2008, 17:35
O tym Pawle, który powiada "bajka", a nie wykonuje zleconych zadań, jest tu już kilka czarnych wpisów.
Jak to się dzieje, że wciąż znajdują się ludzie którzy go zatrudniają, a potem narzekają...

OGC
14-08-2008, 05:35
Jak to się dzieje, że wciąż znajdują się ludzie którzy go zatrudniają, a potem narzekają...Bo wpisy z tego wątku należałoby wrzucić do jakiegoś malutkiego programu bazodanowego. On pozwalałby filtrować listę wprowadzonych wykonawców wg branż, usług i wtedy by było wszystko wiadomo. Przeszukiwanie naszego wątku o wykonawcach jest trudne, a poza tym informacje w nim zawarte są "nieuczesane".

EWAF
14-08-2008, 07:20
o Pawle ja juz wczesniej pisalam ale pytanie czy tez wczesniej przez kogos wspominany Paweł to ten sam człowiek? Musze sie dowiedziec jego nazwiska...., bo to był polecony przez znajomych :roll:
Podalam tez miejscowosc dla lepszego okreslenia.

Blutka
14-08-2008, 07:47
Ja sobie wrzuciłam dane do exela. 8) Spędziłam nad tym cały dzień, ale teraz jak szukam kogoś, to zaczynam od mojej listy. Tylko że speca od kominka nadal nie mam żadnego. :x

dada_krk
14-08-2008, 12:39
o Pawle ja juz wczesniej pisalam ale pytanie czy tez wczesniej przez kogos wspominany Paweł to ten sam człowiek? Musze sie dowiedziec jego nazwiska...., bo to był polecony przez znajomych :roll:
Podalam tez miejscowosc dla lepszego okreslenia.
A czy z nikim nie podpisujecie umowy, chocby takiej w ktorej sa zawarte ceny za wykonianie ? Wtedy spokojnie mozna podac imie i nazwisko.
dada_krk

mijas
21-08-2008, 14:45
Po wielu perypetiach i trzech nieudanych próbach znalezienia normalnej ekipy budowlanej znalazłam taką,która dała mi więcej niż oczekiwałam!Odpowiedzialni,kreatywni,bardzo dokładni,elastyczni cenowo,czyści,skrupulatni no i z nastawieniem na specjalizacje,czyli jak cieśla to fachowiec a nie ktoś koło cieśli stał..hihi a jak hydraulik to z uprawnieniami...same superlatywy!!!Mój architekt powiedział,że on sam nie byłby w stanie polecić mi lepszej ekipy z całej małopolski!A ja ich sciągnełam z Lubina z polecenia znajomego. Tak im sie spodobało w Krakowie,ze chcą zostać na stałe hihi.
Polecam zatem ekipę Artura Morawskiego tel.518028120.Wybudują,zaadaptują,wykończą, doradzą i nawet jeden z ekipy przymierza się do produkcji mebli na wymiar.Ekipa do niedawna pracowała wyłącznie w Niemczech.pozdrawiam

Dzwoniłem pod ten numer i dla sprostowania; to Krzysztof Morawski :)

jacekaqua
23-08-2008, 21:15
Ja sobie wrzuciłam dane do exela. 8) Spędziłam nad tym cały dzień, ale teraz jak szukam kogoś, to zaczynam od mojej listy. Tylko że speca od kominka nadal nie mam żadnego. :x


hydraulika masz :lol:

falus30
23-08-2008, 22:17
CZARNA LISTA
pan Jarosław z Nowa Biała-tynki gipsowe mam na ten temat założony wątek
BIAŁA LISTA
pan Marcin łopuszna - hydraulik
pan Stanisław łopuszna-- elektryka

malgos2
23-08-2008, 22:26
CZARNA LISTA
pan Jarosław z Nowa Biała-tynki gipsowe mam na ten temat założony wątek
BIAŁA LISTA
pan Marcin łopuszna - hydraulik
pan Stanisław łopuszna-- elektryka

A jakies namiary na tych chociaz z bialej listy?

falus30
24-08-2008, 10:26
Marcin -- hydraulik 693721847
elektryka muszę poszukać

Piotr_M
24-08-2008, 15:51
Ja sobie wrzuciłam dane do exela. 8) Spędziłam nad tym cały dzień, ale teraz jak szukam kogoś, to zaczynam od mojej listy.. :x



Ja podobnie jak Blutka - wrzuciłem do exela ale tylko "białych".
Chwilę to trwało ale mam nadzieję, że się opłaci.

Bobera11
24-08-2008, 21:34
Chcę przestrzec przed firma budowlaną Kutryba Przemek,brat Sylwek i ojciec Franek.Na początku eszystko ok.Dopiero jak zaskarbili moją ufnośc poprzez dzwonienie dwa razy dziennnie,ze wszystko ok.Super wykoncza dom.Poprosili o zaliczke i to byl koniec.Praca nie skonczona.Czekam 3 miesiące .Dzwonie .prosze i nic.Zmienili nr telefonu stary numer 509513266.Pieniadze wzieli mpraca nie dokonczona.dzialaja okolice Wieliczki.Nie dac nabrac sie na zeszyciki,slodkie slowka.Jacy to oni solidni.Pochodza z Krzeczowa k.Myślenic

Sloneczko
24-08-2008, 23:32
A dlaczego nie dasz znać na Policję? Przecież to oszuści!

Spróbuj najpierw zadzwonić na 118 913. To jest ogólnopolska baza numerów i zapytaj o nowy nr komórki. Może się dowiesz i wtedy ich uprzedź, że zawiadomisz kogo trzeba jeśli nie oddadzą Ci kasy. Albo wyślij ponaglenie listem poleconym. Bo chyba nie zlecisz im już roboty?

Bobera11
25-08-2008, 07:34
Mam ich nowy nowy numer.Dzisiaj mieli zaczac dokonczenie prac.I nic cisza.Kompletnie nie wiem co robic.Najgorsze jest to,ze muszę teraz zaplacic drugi raz za poprawki i wykonczenie tego co oni mieli zrobic.Moze macie jakies namiary na prawnika albo kogoś kto zajmuje sie takimi rzeczami.

Jadwinia9
25-08-2008, 13:33
Ja też jestem w ogromnej rozpaczy. U mnie 4 lata temu "firma" ROM-BUD z Romanem Pilchem na czele starała się wykonać dach na moim nowym domku.
Teraz okazało się że nie mieli o tym zielonego pojęcia. Dzisiaj jestem na etapie przerabiania dachu na nowo. Nie muszę mówić co za tym idzie: koszty robocizny, materiału, strata mojego cennego czasu na latanie za materiałami i zszargane nerwy.
Koszty są olbrzymie a pan Roman ma to wszystko w nose bo wg naszego prawa on odpowiada za tą pracę tylko przez 2 lata.
STRZEŻ SIĘ pana ROMANA z Łapczycy (Siedlec) k/Bochni

BungoI
25-08-2008, 20:07
BIAŁA LISTA

Piasek świetnej jakości. Panowie od wylewek piali z zachwytu :)

Kontakt: Rafał Zębala, tel. 696610705

mathiasso
25-08-2008, 20:58
kolejny wykonawca na białą listę
już tutaj polecany Pan bodajże Marek z czerwonego prądnika od wylewek
bardzo miły, kulturalny i pod telefonem, a wylewki równe jak stół.

Sloneczko
25-08-2008, 23:02
Potwierdzam :) To był także "mój" wylewkarz, P. Marek 501 651 600, jakby ktoś potrzebował :)

rencia
27-08-2008, 09:32
Witam!!!


Firma "dejan" - Grzegorz Juroszek z Koniakowa www.dejan.pl - budowa domów z bali - polecam gorąco, solidna, szybka i znająca się na rzeczy ekipa górali.

Pozdrawiam

bluesboy
30-08-2008, 22:07
CZARNA
Salon sprzedaży Hörmann , ul. Opolska 12

1. kupilem u nich brame do garazu, umowilem sie na montaz na 16, montazysci zadzownili o 11 i mieli pretensje ze mnie nie ma
2. montazysci zrobili ryse na bramie i zamazali to jakims smarem bym tego nie zauwazyl i sie nie czepial, no i nie zauwazylem tego przy odbiorze
3. zglosilem reklamacje i dostalem jakas stara wysuszona buteleczke z lakierem

Po prostu rece mi opadly, juz od ponad roku zalatwiam rozne rzeczy do domu i pierwszy raz spotkalem sie z tak malo profesjonalnym dystrybutorem.

BIALA
LOGO SERVICE dystrybutor OknoPlast z Alei Pokoju, kupilem u nich okna i parapety, montaz bezproblemowy, reklamowalem jedno okno i w miare szybko to naprawili

Anezka
31-08-2008, 14:39
na podstawie moich kilkumiesięcznych doświadczeń dodaję do CZARNEJ LISTY:

Firma Korpak z Morawicy k. Krakowa tel. 880 656 867
- położenie płytek równo i bez zrywania i poprawiania - graniczy u nich z cudem
- przeróbki wodne lub przeróbki ogrzewania kończą się tym, że przychodzi ktoś inny, żeby poprawić tą fuszerkę
- nie dbają o materiał (bo przecież oni za to nie płacą), nie szanują tego, co już jest wykończone (np. ślady butów na świeżo malowanych ścianach - bo układali panele...)
- absolutnie nie ufać zapewnieniom, że znają się na robotach wykończeniowych!!! wszyscy w domu odnosimy wrażenie, że większość rzeczy "szef" robi z przypadku - na zasadzie "a nuż sie uda"... przykład: wspaniały "szef" wybijając dziurę w łazience w ścianie na skrzynkę sterującą ogrzewaniem - przebił się do pokoju obok, w związku z czym ściana z nową gładzią i miesiąc temu pomalowana jest cała do remontu - BRAK SŁÓW!!!

na szczęście dysponuję zdjęciami tych fuszerek - wystrzegać się tej ekipy bo mogą wykończyć nerwowo!!!

jedyne, co można im zlecić - to wylewki i zrobienie tynków - reszta robót wykończeniowych zdecydowanie przerasta ich możliwości :/

pozdrawiam,
A.

niezapominajki
02-09-2008, 20:01
Witam ponownie i od razu przepraszam, tych którzy napisali,ze dodzwonili się do ekipy,którą poleciłam i że nie zgadza sie imię pana Morawskiego.Otóż koordynator ekipy budowlanej rzeczywiście ma na imię Krzysztof a nie Artur tak jak podałam wczesniej.Podaje zatem jeszcze raz prawidłowe dane:Krzysztof Morawski tel.518028120.

Jezeli chodzi referencje od innych osób to dowiedziałam sie ,ze ekipa zabiera sie za remont kolejnych pokoi w hotelu Royal przy Gertrudy i że kadra zarządzająca hotelem jest bardzo z nich zadowolobna.Rzeczywiscie starania ekipy przy mojej budowie,jej rzetelnosc nie były wyjątkiem.Mój znajomy potwierdził,że są fachowi,terminowi,dokładni,ze np. wielu tzw."rzeczy,które wychodzą w praniu"nie doliczają sobie sobie.
Rozmawiałam równiez z panem Krzyskiem,bo chciałam mu powiedziec ,ze inni tez go chwalą:).Dowiedziałam sie wtedy od niego,ze to czym sie zajmuje nauczył sie od swojego ojca juz w dzieciństwie. Z pasją przyglądał sie jak ojciec realizuje rózne projekty budowlane i z przyjemnoscią pomagał mu na budowie.Naprawde fajny,wszechstronny facet z tego pana Krzyśka.Gorąco polecam.Naprawde czuje,ze zrobili więcej niz oczekiwałam.pozdrawiam

Ardien
02-09-2008, 22:27
Czy mozecie mi pilnie polecic kogos od wykonania wiezby dachowej i polozenia dachowki. Musze zakryc dach przed zima a ekipa sie ulotnila.

niezapominajki
03-09-2008, 06:56
Witaj,spróbuj przedzwonic do pana Krzysztofa morawskiego telefon j.w.Jego pracownik robił mi wykusz i jestem zadowolona.Wiem,ze ciesla i dekarz aktualnie realizują jakies zlecenie w Lubinie,ale warto zapytac kiedy skonczą.pozdrawiam

Sloneczko
03-09-2008, 10:27
Czy mozecie mi pilnie polecic kogos od wykonania wiezby dachowej i polozenia dachowki. Musze zakryc dach przed zima a ekipa sie ulotnila.

Wacław Wiśniewski: 662 241 168 . Jego ekipa robiła (i robi nadal) dachy w naszej okolicy, bo jedni drugim ich polecają :)

Blutka
03-09-2008, 12:12
Ja sobie wrzuciłam dane do exela. 8) Spędziłam nad tym cały dzień, ale teraz jak szukam kogoś, to zaczynam od mojej listy. Tylko że speca od kominka nadal nie mam żadnego. :x

hydraulika masz :lol:

Fakt, mam. 8) I się przypominam. 8)

mziak
08-09-2008, 21:56
Witam !

Kolega polecil mi firme AQUA z Myslenic z p. Jackiem na czele (nick jacekaqua)
Jakoż wiele tu było pochlebnych opinii na jego temat poprosiłem go o wycenę. I tak sie zaczelo. Kazdy z etapow byl przesowany o 3 -4 tygodnie na zasadzie "tak, tak juz konczymy i jutro, po jutrze u Pana jestesmy..." i tak przez kolejne tygodnie. - bylem cierpliwy...
Gdy doszlo do ostatniego etapu- , szanowny pan jacek ściemniał mnie prze ponad 2 miesiace (!) a na koniec gdy powiedziałem mu ze jest niepowazny - przestal odbierac telefony.

Reasumując, byc możne, 2 - 3 lata temu gdy nie było takiego ruchu w budowlance p. jacek spisywał sie dobrze. Okazało się jednak ze - przepraszam za wyrażenie- "w dupie mu się poprzewracało" od nadmiaru klientów i chęci zysków...
Niestety gość okazał się najzwyklejszym dup... i kłamcą który nie potrafi uszanować czasu i pieniędzy innych ludzi.

PS.
Pomijam już takie sprawy jak picie alkoholu przy pracy i pozostawianie pustych butelek na budowie (byli jedyni w tym czasie), bezmyślnego przecięcia kilku kabli w ścianie, niedbale osadzonych stelaży i wyjść pod baterie ... no i wmawianiu ludziom ze wilgoć (woda z pękniętej rurki) pomiędzy papa na chudziaku i warstwą styropianu cudem wyparuje... (chyba za 100 lat)


Dobra rada na tych co na niego czekają ... szukajcie w miedzy czasie nowego hydraulika :(

Pozdrawiam i nie życzę nikomu kontaktów z tą ekipą.

coffee27
08-09-2008, 22:10
Nie polecam tej ekipy. Wyjątkowo nieterminowi, fatalny kontakt, Pan Bogdan niestety nie odbiera telefonu, tel. domowy też często odłączony.
KOSZMAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

coffee27
08-09-2008, 22:22
partacz!!!

banditrider
09-09-2008, 08:44
Witajcie,

niestety musze dodac do czarnej listy firmę produkującą meble - SŁONEX. Niestety bo dopiero po tym jak już zamowiłem i zamontowali mi kuchnie :(

Pierwsze wrażenie firmy było solidne, umówienie na pomiar - szef przyjechał osobiście - so far so good.

Potem omawianie projektu, zmiany poprawki, wybór materiałów - wszystko ok.

Natepnie poślizg 2 tygodniowy - ale to po roku budowy juz nic nadzwyczajnego - wręcz punktualnie - nie do takich poślizgów człowiek sie przyzwyczaił.

No a potem finisz - montujemy kuchnie ( juchu!)

-Gotowe!
Aha szefie tylko są dwa małe problemy.
-Jakie, co sie stało.
-A nic tutaj ten kabelek od halogenow, miedzy szafkami trzeba jakos wkuć w ścianę ale za to obydwa halogeniki mozna indywidualnie właczać i wylaczać.
- Ale jak to przeciez halogeniki miały być jak ciąg lampek wbudowane w szafki a nie podszafkowe trójkąciki z Leroi....
-Taaaak? no ale sa takie ok?
- a jaki jest ten drugi problem?
-Eee to nic takiego - musicie tylko przekuć sobie szyby wentylacyjne bo wyszło przesynięcie o 7cm i rura od okapu zamiast wchodzic w otwór wyciagu jest dokladnie miedzy jednym otworem a drugim.
- ............ jak to kuć, wentylacje, .............???
...
- no to juz najlepiej, żeby pan z szefem ustalał.


Opinia szefe: przecież na jednym z rysunkow widać było że rura wychodzi nie tam gdzie powinna i gdybyśmy wzieli szafkę cargo to by nie bylo problemy. A u nich klienci często muszą przekuwać otwory wentylacyjne bo nie zgrywają się z okapem.

Dodam w tym miejscu, że szyby wentylacyjne były na srodku kuchni, bo jużw fazie projektu domu było ustalone gdzie bedzie kuchenka i okap.




Szefa to nie interesuje "to nas ciagnijcie do sądu!"

Zdecydowanie NIE POLECAM.

BungoI
09-09-2008, 12:26
CZARNA LISTA GE Money Bank - PORAŻKAAAAA!!!!!

Moje rady dla ewentalnych biedaków, którzy się nabiorą na ich świetnych handlowców (do momentu podpisania umowy).

Klientem jesteś w tym banku tylko do momentu podpisania umowy, potem to już jesteś petentem, który nie ma żadnych praw a tylko obowiązki.

Reklamacje, pytania oraz wszelki kontakt odbywa się wyłącznie przez infolinię, na której siedzą ludzie, którzy nawet nie wiedzą jakie umowy podpisuje bank, który reprezentują. Nie ma żadnej możliwości ich obejścia i podyskutowania (czytaj: załatwienia/wyjaśnienia czegokolwiek) z kimś kompetentym.

Reklamacje można sobie złożyć telefonicznie (na 100% nie zostanie rozpatrzona, chyba że zrobicie straszną awanturę i wykonacie kilka dłuuugich telefonów).
Poza tym reklamacja standardowa drogą pocztową: najpierw trzeba wysłać, (przy odrobinie szczęścia ok. 3 dni), potem bank ma 10 dni na rozpatrzenie a potem wysyłają listem zwykłym czyli kolejne 3 dni. Razem 16, przy czym na 100% odpowiedź będzie nie na temat czyli reklamacja do reklamacji i kolejne nn dni. Możecie sobie wyobrazić co oznacza taki czas na budowie... Przy czym skargi na niewłaściwą obsługę i błędne informacje rozpatrują osoby, które ich udzieliły. Byłoby śmiesznie gdyby nie było strasznie....

Wszystko oczywiście jest obliczone na zniechęcenie składającego reklamację. Najcześciej już w trakcie przedmiot reklamacji staje się nieaktualny ponieważ za pożyczone od rodziny i znajomych pieniądze klient banku zapłaci faktury a co za tym idzie robota na budowie ruszy dalej i

Moje rady, jeżeli jednak ktoś chce podpisać umowę z GE Money Bank:

1. Absolutnie nie zgadzać się na transze (proszę nie wierzyć w opowiastki o tym jak to nie ma problemu z ich wypłacaniem). Bardzo strome schody zaczynają się na etapie wykończeniówki.

2. Jeżeli zabezpieczeniem kredytu nie jest buowa absolutnie nie zgadzać się na uzależnienie wypłat od postępów na budowie (patrz punkt 1).

3. Żadnych uzgodnień telefonicznych (mają je bardzo głęboko)

4. Nauczcie się umowy na pamięć bo pracownicy banku albo nie znają jej treści albo udają, że nie znają albo co gorsza nie rozumieją co zasadniczo wychodzi na jedno.

5. Wybierając bank upewnijcie się czy w razie niejasności będziecie mogli negocjować z odpowiedzialnym człowiekiem czy tylko podyskutować z infolinią lub pisać listy.

Generalnie prawdziwy KOSZMAR i KATORGA, za którą jeszcze trzeba będzie płacić przez 30 lat.

mziak
09-09-2008, 20:29
BungoI,
Tak sie sklada ze w zeszlym roku wizolem wlasnie tam kredyt (GE Monay o. Krakow na Klwaryjskiej) podzielony na 3 transze.

Woczoraj wplynela ostatnia transza. Za kazdym razem na transze czekalem nie dluzej niz 5 dni od zlozenia wniosku.

Transze byly przyznawane na podstawie foto inspekcji. Wie c jak widzisz nie jest to regula.

Pozdrawiam

Guliwerka
09-09-2008, 22:43
[quote="mziak"]BungoI,

Transze byly przyznawane na podstawie foto inspekcji. Wie c jak widzisz nie jest to regula.

[quote]

Kamień z serca :) bo przymierzam się do kredytu hipotecznego i GE Money jest pierwszym bankiem, w którym zrobiłam wstępne rozeznanie. Dziwi mnie co prawda że muszę płacić odsetki wg podwyższonego oprocentowania bo Bank wysyła do sadu wnioski o wpis hipoteki dopiero po wypłacie I transzy kredytu :o . Wolałabym najpierw wpis a potem uruchomienie kredytu i od razu niższe oprocentowanie.
I prowizję przygotowawczą też taką trochę dużą mają 2,9% :o :o :o
Jest to w każdym razie Bank od którego rozpoczęłam moje badania potencjalnych kredytodawców :wink: i nie skreśliłam go na wejściu.

coffee27
10-09-2008, 05:54
podtrzymuje

mk1
10-09-2008, 12:33
Dorzucam coś od siebie :

Biała Lista

Okna Urzędowski- Firma Akord na Wielickiej.

Termin realizacji niecałe 3 tygodnie. Realizacja zamówienia bez zarzutu. Ekipa montujaca : sprawnie, szybko bez zastrzeżeń. Cena zdecydowanie lepsza niz w salonie na Zakopiańskiej(nie mówiąc o obsłudze...). Okna galux dębowe. Jak najbardziej polecam.

Skład budowlany

STC-2 Skawina

Dostaliśmy dobre ceny materiały poleżały na składzie prawie 4 miesiące. Transport w dniu w którym prosilismy. Oprócz tego mozliwość zwrotu materiałów, których mieliśmy za dużo. Kupowaliśmy tam porotherm ściany zewnętrzne i wewnetrzne, cegły.

Krak-betTeż do białej listy

Trapez-carbo

Okna dachowe fakro i dachówka rupp ceramika sirius-13 miedziany.
Zakupiliśmy w marcu odbieraliśmy towar w lipcu też dali nam najlepsze ceny.

Jesteśmy w trakcie robienia instalacji elektryke robi nam, polecany na forum, P. Ostafin jak na razie jestesmy bardzoi zadowoleni. Wod-kan ma nam robić firma Aqua. pozdrawiam
Magda

BungoI
10-09-2008, 12:37
BungoI,
Tak sie sklada ze w zeszlym roku wizolem wlasnie tam kredyt (GE Monay o. Krakow na Klwaryjskiej) podzielony na 3 transze.

Woczoraj wplynela ostatnia transza. Za kazdym razem na transze czekalem nie dluzej niz 5 dni od zlozenia wniosku.

Transze byly przyznawane na podstawie foto inspekcji. Wie c jak widzisz nie jest to regula.

Pozdrawiam

Pierwszy zgrzyt: Ja nie chciałam kredytu w transzach a w trakcie jego udzielania zostałam poinformowana, że innej opcji nie ma. Już po podpisaniu umowy okazało się, że jednak jest tyle tylko, ze mniej opłacalna dla banku.

Spróbuj coś zmienić (oczywiście zgodnie z podpisaną umową).

Chciałam wypłacić zaliczkowo (w umowie widnieje taka możliwość). Nie udało się. Złożyłam sobie reklamację. Do tej pory nie zobaczyłam nawet odpowiedzi.

Chciałam zmienić sposób wykorzystania kredytu (w trakcie jego udzielania, które miało trwać 2 tygodnie a trwało prawie 3 miesiące materiały zdążyły sporo podrożeć). Chodziło o przesunięcie kwot z budowy ogrodzenia na wykończenie zewnętrzne.
Najpierw wmawiano mi przez miesiąc, że nie ma takiej opcji bez zmiany umowy kredytowej (za dużą kasę oczywiście).
Za n-tym razem trafiłam w końcu na kogoś kto potrafi czytać ze zrozumieniem (to bylo już po otrzymaniu odpowiedzi nie na temat na złożoną reklamację) i w końcu uznano moją reklamację i poproszono o złożenie kolejnego wniosku.
Wniosek złożyłam bezzwłocznie i ..... i znowu trafił na osobę, która nie zna umowy i go odrzuciła czyli wróciłam na początek i mogłam sobie reklamować.
W międzyczasie pożyczyłam kasę do następnej transzy od rodziny. Tyle tylko, że to chyba nie o to chodzi bo po to biorę kredyt w banku żeby nie pożyczać od rodziny.
Dałam sobie spokój i myślałam, że już będzie ok bo została ostatnia transza. Niestety, pojawiły się problemy z oceną postępów prac. Dla informacji: prowadzę baaardzo szczegółowy arkusz kalkulacyjny co do 1 złotego. Bank bez jednego słowa informacji obciął sobie ostatnią transzę o połowę i potraktował jako zaliczkę (nie ma takiego prawa przynajmniej zgodnie z umową). Swoją drogą ciekawe bo jak ja chciałam wcześniej zaliczkę to się nie dało... mimo, że akurat to jest zapisane w umowie.

Teraz czekam trzeci tydzień na wyjaśnienie. Oczywiście mogę się poskarżyć tyle tylko, że skarga trafi do tych samych ludzi, którzy podjęli taką decyzję :(

Miałeś pewnie to szczęście, że brałeś ostatnią transzę zanim zacząłeś wykończeniówkę. Ja mam teraz taką sytuację, że mam kupionych sporo materiałów, które czekają sobie aż wyschną wylewki lub wykonawca znajdzie czas. Kasy koniec a wykonawcom trzeba zapłacić.

Jeszcze mogłabym zrozumieć stanowisko banku gdyby budowany dom stanowił zabezpieczenie kredytu ale tak nie jest.

mk1
10-09-2008, 12:40
Witam !

Kolega polecil mi firme AQUA z Myslenic z p. Jackiem na czele (nick jacekaqua)
Jakoż wiele tu było pochlebnych opinii na jego temat poprosiłem go o wycenę. I tak sie zaczelo. Kazdy z etapow byl przesowany o 3 -4 tygodnie na zasadzie "tak, tak juz konczymy i jutro, po jutrze u Pana jestesmy..." i tak przez kolejne tygodnie. - bylem cierpliwy...
Gdy doszlo do ostatniego etapu- , szanowny pan jacek ściemniał mnie prze ponad 2 miesiace (!) a na koniec gdy powiedziałem mu ze jest niepowazny - przestal odbierac telefony.

Reasumując, byc możne, 2 - 3 lata temu gdy nie było takiego ruchu w budowlance p. jacek spisywał sie dobrze. Okazało się jednak ze - przepraszam za wyrażenie- "w no mu się poprzewracało" od nadmiaru klientów i chęci zysków...
Niestety gość okazał się najzwyklejszym dup... i kłamcą który nie potrafi uszanować czasu i pieniędzy innych ludzi.

PS.
Pomijam już takie sprawy jak picie alkoholu przy pracy i pozostawianie pustych butelek na budowie (byli jedyni w tym czasie), bezmyślnego przecięcia kilku kabli w ścianie, niedbale osadzonych stelaży i wyjść pod baterie ... no i wmawianiu ludziom ze wilgoć (woda z pękniętej rurki) pomiędzy papa na chudziaku i warstwą styropianu cudem wyparuje... (chyba za 100 lat)


Dobra rada na tych co na niego czekają ... szukajcie w miedzy czasie nowego hydraulika :(

Pozdrawiam i nie życzę nikomu kontaktów z tą ekipą.

No to mnie załamałeś bo my właśnie na niego czekamy...

coffee27
10-09-2008, 13:43
Dzisiaj łaskawie Pan "majster" odebrał tel. powiedział ze będzie na 100% jutro!!! Zaczynam rozglądac się za innymi ekipami!

mziak
10-09-2008, 19:09
Witam !
....

Dobra rada na tych co na niego czekają ... szukajcie w miedzy czasie nowego hydraulika :(

Pozdrawiam i nie życzę nikomu kontaktów z tą ekipą.

No to mnie załamałeś bo my właśnie na niego czekamy...

No to trzymam kciuki i zycze powodzenia.

PS. kolejny moj znajomy juz zostal poproszony o przesuniecie tynkarzy...

Ja rozumiem ze mozna nie zaplanowac roboty z dokladnoscia do 1 dnia, rozumie ze czasami wychodza rozne trudnosci po drodze.
Ale nie rozumiem i nie toleruje zwyklego skur..stwa, klamstwa i kretactwa.

Dobra rada .. jak termin odlegly ... poszukaj kogos innego.... tak na wszelki wypadek...

Pozdrowka...

nylu
10-09-2008, 19:58
mziak
Ponieważ u mnie jeszcze pracuje w/w firma to wypowiem sie o nich dopiero po zakończeniu robót.

coffee27
11-09-2008, 06:28
A Pana Bogdana jak nie było tak nie ma!!!

mk1
11-09-2008, 07:43
Dobra rada .. jak termin odlegly ... poszukaj kogos innego.... tak na wszelki wypadek...

Pozdrowka...

Mają wchodzić w poniedziałek mąż szykuje się na rozmowę z nimi zobaczymy na ile bedzie skuteczna. Dzięki za rady

stokrotka.polna
11-09-2008, 14:17
Zaklad Remontowo-Budowlany 'Grzes' Janusz Bzdela
dziala w okolicach Krakowa
Najwazniejsze sa zaliczki a potem pros i blagaj zeby zaczeli lub konczyli robote.
Dachy to porazka, musielismy brac kolejna firme aby naprawila szkody po nich.

mathiasso
11-09-2008, 19:05
ja tylko krótko odnośnie GE, też wziałem u nich kredyt, również na Kalwaryjskiej i podobnie jak kolega jestem zadowolony a współpraca przebiega bezproblemowo. Na razie jestem po 3 transzy i każda była wypłacana w kilka dni.

jacekaqua
11-09-2008, 19:16
Witam !

Kolega polecil mi firme AQUA z Myslenic z p. Jackiem na czele (nick jacekaqua)
Jakoż wiele tu było pochlebnych opinii na jego temat poprosiłem go o wycenę. I tak sie zaczelo. Kazdy z etapow byl przesowany o 3 -4 tygodnie na zasadzie "tak, tak juz konczymy i jutro, po jutrze u Pana jestesmy..." i tak przez kolejne tygodnie. - bylem cierpliwy...
Gdy doszlo do ostatniego etapu- , szanowny pan jacek ściemniał mnie prze ponad 2 miesiace (!) a na koniec gdy powiedziałem mu ze jest niepowazny - przestal odbierac telefony.

Reasumując, byc możne, 2 - 3 lata temu gdy nie było takiego ruchu w budowlance p. jacek spisywał sie dobrze. Okazało się jednak ze - przepraszam za wyrażenie- "w no mu się poprzewracało" od nadmiaru klientów i chęci zysków...
Niestety gość okazał się najzwyklejszym dup... i kłamcą który nie potrafi uszanować czasu i pieniędzy innych ludzi.

PS.
Pomijam już takie sprawy jak picie alkoholu przy pracy i pozostawianie pustych butelek na budowie (byli jedyni w tym czasie), bezmyślnego przecięcia kilku kabli w ścianie, niedbale osadzonych stelaży i wyjść pod baterie ... no i wmawianiu ludziom ze wilgoć (woda z pękniętej rurki) pomiędzy papa na chudziaku i warstwą styropianu cudem wyparuje... (chyba za 100 lat)


Dobra rada na tych co na niego czekają ... szukajcie w miedzy czasie nowego hydraulika :(

Pozdrawiam i nie życzę nikomu kontaktów z tą ekipą.

No to mnie załamałeś bo my właśnie na niego czekamy...

jacekaqua
11-09-2008, 19:20
Witam !

Kolega polecil mi firme AQUA z Myslenic z p. Jackiem na czele (nick jacekaqua)
Jakoż wiele tu było pochlebnych opinii na jego temat poprosiłem go o wycenę. I tak sie zaczelo. Kazdy z etapow byl przesowany o 3 -4 tygodnie na zasadzie "tak, tak juz konczymy i jutro, po jutrze u Pana jestesmy..." i tak przez kolejne tygodnie. - bylem cierpliwy...
Gdy doszlo do ostatniego etapu- , szanowny pan jacek ściemniał mnie prze ponad 2 miesiace (!) a na koniec gdy powiedziałem mu ze jest niepowazny - przestal odbierac telefony.

Reasumując, byc możne, 2 - 3 lata temu gdy nie było takiego ruchu w budowlance p. jacek spisywał sie dobrze. Okazało się jednak ze - przepraszam za wyrażenie- "w no mu się poprzewracało" od nadmiaru klientów i chęci zysków...
Niestety gość okazał się najzwyklejszym dup... i kłamcą który nie potrafi uszanować czasu i pieniędzy innych ludzi.

PS.
Pomijam już takie sprawy jak picie alkoholu przy pracy i pozostawianie pustych butelek na budowie (byli jedyni w tym czasie), bezmyślnego przecięcia kilku kabli w ścianie, niedbale osadzonych stelaży i wyjść pod baterie ... no i wmawianiu ludziom ze wilgoć (woda z pękniętej rurki) pomiędzy papa na chudziaku i warstwą styropianu cudem wyparuje... (chyba za 100 lat)


Dobra rada na tych co na niego czekają ... szukajcie w miedzy czasie nowego hydraulika :(

Pozdrawiam i nie życzę nikomu kontaktów z tą ekipą.

No to mnie załamałeś bo my właśnie na niego czekamy...

prosze tylko o te opinie gdzie nie piłem ;) ;) a pana prosze o uregulowanie płatnosci

ciekawy andrzej
11-09-2008, 20:04
:roll:

kalya55
11-09-2008, 21:00
Do białej listy dodam firmę Dobry Dach z Krakowa.
http://www.dobrydach.com.pl/index.html

Bardzo dokładny, słowny i rzetelny. Nie jest może zbyt gadatliwy ale już widziałam wielu "samozachwalaczy" i ich robotę. Nie zdarzyło się żeby nie przyjechał do pracy, jeżeli była przerwa to wcześniej z nami uzgodniona. Pięknie położona folia, równiutkie łaty, nie ma się do czego przyczepić. No i dał gwarancję na 5 lat na piśmie.
Dodam, że wykonał u nas wole oczko.
Nie najtańszy!

Co do firmy Aqua potwierdzam totalne ściemnianie co do terminów. Jakby nie można było uczciwie powiedzieć , że się ma czas za 3 miesiące....

coffee27
13-09-2008, 06:03
Dla wszystkich zainteresowanych: Pan Bogdan mieszka w Woli Radziszowskiej koło Krakowa.

coffee27
14-09-2008, 07:11
ponawiam

peez
15-09-2008, 11:41
Spokojnie do białej listy dopisuję firmę ASK - Alternatywne Systemy Komfortu z Brzeźnicy koło Krakowa (wcześniej był Kraków, ul. Tyniecka).
U mnie założyli rekuperator " Renovent ' Largre firmy Brink. Wszystko sprawnie i bezstresowo. Reku chodzi cicho, "smrodek" i wilgoć z pomieszczeń zostały "wyssane" :-) . Mimo zamkniętych okien śpi się dużo lepiej a rano brak efektu "ciężkiej głowy" - więc pewnie jesteśmy lepiej dotlenieni. Urządzenie niezwykle proste w obsłudze, stosunkowo niewielkie, natomiast ma super parametry odzysku ciepła i niewielkie zużycie prądu.

peez
15-09-2008, 12:05
Spokojnie dopisuję do białej listy Pana Zbyszka i Jego firmę Aldys (www.aldys.com.pl); robi naprawdę dobre systemy alarmowe; zawsze pomocny i absolutnie bezproblemowy.
Polecam ale TYLKO dla tych, którzy chcą mieć dobrze zabezpieczoną posesję - a to niestety trochę kosztuje.
Jeśli szukacie bardzo taniego tzw. "alarmu", to nie ten adres.

peez
15-09-2008, 12:15
Spokojnie do białej listy dopisuję Pana Ryszarda Motykę- firma Malbud z Krakowa.
Naprawdę super malują wnętrza, a w dodatku to mój wykonawca nr 1:
zawsze uprzejmy, słowny i pomocny, może nie najtańszy ale przynajmniej nie trzeba nic poprawiać.
tel. 012 6591017

anetta_p
15-09-2008, 18:54
Co do Firmy AQUA z Myślenic - po 2 etapach prac, mocno chwaliłam P. Jacka, wtedy z terminami bylo ok. Niestety P. Jacek ma faktycznie chyba zbyt dużo klientów, bo systematycznie 'zapomina' o umówionych terminach i przekłada je w nieskończonośc :evil:.

coffee27
16-09-2008, 06:53
:evil:

kalya55
16-09-2008, 08:57
peez,

a masz kogoś godnego polecenia do elewacjii wylewek?

mk1
16-09-2008, 10:58
Spokojnie dopisuję do białej listy Pana Zbyszka i Jego firmę Aldys (www.aldys.com.pl); robi naprawdę dobre systemy alarmowe; zawsze pomocny i absolutnie bezproblemowy.
Polecam ale TYLKO dla tych, którzy chcą mieć dobrze zabezpieczoną posesję - a to niestety trochę kosztuje.
Jeśli szukacie bardzo taniego tzw. "alarmu", to nie ten adres.

PEEZ a mozesz zdradzic na priva ile kosztuje założenie takiej instalacji? Solid powiedział nam 2500-2800(dwa szyfratory alarm góra dół osobno). Pozdrawiam
Magda

Sonika
16-09-2008, 11:07
Spokojnie do białej listy dopisuję Pana Ryszarda Motykę- firma Malbud z Krakowa.
Naprawdę super malują wnętrza, a w dodatku to mój wykonawca nr 1:
zawsze uprzejmy, słowny i pomocny, może nie najtańszy ale przynajmniej nie trzeba nic poprawiać.
tel. 012 6591017

Cieszę się :wink: :D .
Pozdrawiam

mziak
16-09-2008, 20:04
Co do Firmy AQUA z Myślenic - po 2 etapach prac, mocno chwaliłam P. Jacka, wtedy z terminami bylo ok. Niestety P. Jacek ma faktycznie chyba zbyt dużo klientów, bo systematycznie 'zapomina' o umówionych terminach i przekłada je w nieskończonośc :evil:.

Niestety... kolejny "etap" to nieodbieranie telefonow...
Mam nadzieje ze Cie to nie spotka.
Rozumiem ze zdarzają sie rożne "obsuwy", ale najgorsze jest okłamywanie ludzi ...bo być moze sie rozmysla i poszukaja innego "speca"

Pozdrawiam

mziak
16-09-2008, 20:17
peez,

a masz kogoś godnego polecenia do elewacjii wylewek?

Jesli dalej szukasz (wylewki) zapytaj pod tel. 517 632 196.
Niestety imienia nie zanotowalem. Robili u mnie i u kolegi.
Wylewki ladnie pozacierane rowne, dylatacje porobione.

Pozdr.

coffee27
17-09-2008, 10:32
:evil:

coffee27
17-09-2008, 10:37
podtrzymuje

siggi&alka
17-09-2008, 11:37
żałosne.

peez
17-09-2008, 12:13
Cieszę się :wink: :D .
Pozdrawiam

również pozdrawiam i chylę ponownie czoła: między innymi ten namiar dostałem od muratorowej forumowiczki nr 1: czyli od Soniki - jeszcze raz wielkie dzięki :)

wkrótce odezwę się na priv - zaproszenie cały czas jak najbardziej aktualne

peez
17-09-2008, 12:21
PEEZ a mozesz zdradzic na priva ile kosztuje założenie takiej instalacji? Solid powiedział nam 2500-2800(dwa szyfratory alarm góra dół osobno). Pozdrawiam
Magda

poszło na priv

peez
17-09-2008, 12:25
peez,

a masz kogoś godnego polecenia do elewacjii wylewek?

wylewki -już gdzieś na białej liście podawałem ten namiar: tel 501142625
elewacja, ogólnobudowlane, itp : P. Wojtek (pozdrowienia dla Soniki) tel 601918330

wykonawcy naprawdę godni polecenia- tyle, że jeśli potrzebujesz "na wczoraj", to zapomnij :wink:

poza tym nie wiem czy te komórki są jeszcze aktualne

BungoI
17-09-2008, 14:35
ja tylko krótko odnośnie GE, też wziałem u nich kredyt, również na Kalwaryjskiej i podobnie jak kolega jestem zadowolony a współpraca przebiega bezproblemowo. Na razie jestem po 3 transzy i każda była wypłacana w kilka dni.

Naprawdę zazdroszczę. Ja od 28 sierpnia czekam na odpowiedź na reklamację... Czuję się kompletnie bezradna i wściekła.

peez
17-09-2008, 16:51
Naprawdę zazdroszczę. Ja od 28 sierpnia czekam na odpowiedź na reklamację... Czuję się kompletnie bezradna i wściekła.

Ja osobiście w GE miałem trzy ODMOWY kredytu, w międzyczasie większość papierów się "zdezaktualizowała" a jako, że nie chciało mi się ich aktualizować dla innego banku - więc naciskałem, naciskałem i jeszcze raz naciskałem, a oprócz tego byłem dosyć upierdliwy - efekt taki, że w końcu dostałem kredyt i jeszcze mi w ramach przeprosin obniżyli pierwotnie proponowane oprocentowanie.
Polecam MAKSYMALNĄ upierdliwość w kontaktach z tym bankiem - inaczej Cię zleją

Sloneczko
17-09-2008, 20:35
Przypominam namiary na doskonałego wylewkarza: p. Marek 501 651 600 ;)

redpradnik
19-09-2008, 12:33
Gorąco polecam BIURO ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANE "Aprojekt" 30-084 Kraków, ul. Bronowicka 11
tel.: (012) 410-57-60, tel. kom.: 502-853-957, 509-222-909

mk1
19-09-2008, 14:49
BIAŁA LISTA, wcześniej polecany juz na forum, Pan Ostafin, który wykonywał u nas instalację elektryczną. Szybko, profesjonalnie i do tego bardzo sympatycznie.Same plusy z podziękowaniem dla tych którzy pierwsi go polecali. Pozdrawiam

kalya55
19-09-2008, 15:06
peez i mziak - dzięki , sprawdzę jak u nich z terminami

coffee27
19-09-2008, 21:36
Może i żałosne ale jeśli ktoś zobowiązuje się zrobic coś w określonym czasie i nie dotrzymuje terminu to jest to dalekie od "git".
Ten post jest jako przestroga!!!

piegdon1
21-09-2008, 18:24
FIRMA MODYF z WADOWIC.
CZARNA LISTA. Kolejni niesłowni i niefachowi. Dla zainteresowanych podaje mój tel. 509311886.

Sloneczko
22-09-2008, 00:16
Za mało informacji. Napisz jeszcze z jakiego powodu dajesz ich na czarną listę.
Każdy z konkurencji może taką notkę napisać, a potem zbierać zamówienia na telefon ;)

pero33
23-09-2008, 08:09
Czarna lista

Branza : Wylewki
Kontakt: 517 632 196

Nie wiem jak wykonuja, ale umowilem sie miesiac temu, dwa tygodnie temu dzwonilem zeby potwierdzic, wczoraj tez, pan obiecal oddzwonic i jakos tego nie uczynil. 20 telefonow odemnie wieczorem tez nie odebral.

pero33
23-09-2008, 08:19
Czarna lista

Branza: Dachy
Kontakt : "majster" Grzegorz 509 704 507

Opis:
- spoznienie do pracy 2 dni, bez poinformowania, bez odbierania tel
- zamiast 6 osob do pracy melduje sie 2,5
- ogolna fuszerka, komin do dzis przecieka
- kilka dni opuszczonych bez powodu
- nadmiar materialu pozostal ( okolo 100 sniegolapow, zaginely gwozdzie gdzies)
- wymaina dachu zamiast 5 dni trwala 3 tygodnie
- moze komus nie przeszkadza,ale panowie byli "pod wplywem" caly czas
- to ze pozyczali sobie ubrania robocze,troche materialu zniszczyli czy czestowali w kuchni az zandto - maly szczegol
- oczywiscie nie obylo sie bez klotni o kwote do zaplaty

Mysle ze jeszcze troche mozna by wymienic,dodam tylko, ze mimo ostrzezen, ekipe wzial daleki sasiad i tez "kur*owal" niemilosiernie na nich.

piegdon1
23-09-2008, 09:39
No konkurencja to ze mnie żadna SŁONECZKO. Podałam swój nr tel. bo nie wiem do końca co można pisac, żeby nie miec problemów. Wystarczająco dużo nerwów mi zżarli. Budowali nam dom od podstwaw. Murarze byli w porządku, już u nich nie pracują, bo im nie płacili. Dach poprawiali chyba z pięc razy, nie umieli położyc dachówki. Miejscami nadal jest krzywo, ale mąż będzie to poprawiał na wiosnę,. Jeden z pracowników od dachu właśnie sie z nimi pożegnał i opowiedział, jak łączyli nasze dachówki. Poradzono man zrobienie ekspertyzy, czekamy na pogodę, żeby można było wyjśc na dach. Zapłaciliśmy 8 tys. za zrobienie hydrauliki, kotłowni nie dotknęli, bo pracownicy odeszli, nie zapłacili im za zrobienie naszych wylewek. Przez 2 miesiące nas zwodzili, mówili, że mają pilniejszą robotę, że na pewno to dokończą, a potem przestali odbierac tel. Mąż wrzeszczał do poczty głosowej, ja wysyłałam sms-y. Odpisał nam jeden z braci, że jedynym rozwiązaniem jest zwrot pieniędzy - 200 zł. za zamontowanie grzejników i 400 za zrobienie kotłowni. Wszystko super, tylko, że za te pieniądze to nikt tego nie zrobi. Chciałabym przestrzec przed nimi, nie są w stanie budowac domów, bo nie mają ludzi do pracy, a jeżeli już tacy się znajdą, to nie wiedzą o co chodzi, albo odejdą bez pensji. Szkoda czasu. Pozdrawiam

hybris
23-09-2008, 13:04
faktycznie, wszystkie swoje posty wyprodukowałes ku przestrodze.

kalya55
23-09-2008, 21:00
A ja jeszcze raz w kwestii Jarosława Berki - EKOPOL z Sieprawia.

CDN. czyli dalsze kwiatki w postaci pustki pod podłogą na gruncie - w efekcie skuwaliśmy cały chudziak, utwardzaliśmy od nowa i od nowa wylewaliśmy podłogę. Teraz dowiedzieliśmy się że facet nie utwardzał gruntu przed wylaniem betonu, przez zimę ziemia "siadła" i tak powstało cudne 10 cm pustki, podłoga miejscami się już załamywała. Nie wspomnę, że wylewka była krzywa i wymagała równania.
Balkon w technologii lat 60-tych już nie da się poprawić, izolacji pod ścianami tyle, że musieliśmy podkuwać ściany na parterze żeby się do niej nawiązać.
Więc jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości to mogę jeszcze dodać wiele szczegółów a kto wie co się jeszcze okaże...

Sloneczko
23-09-2008, 21:48
No konkurencja to ze mnie żadna SŁONECZKO. Podałam swój nr tel. bo nie wiem do końca co można pisac, żeby nie miec problemów. Wystarczająco dużo nerwów mi zżarli.

Teraz wszystko jasne. Trzeba było od razu się wyżalić :)

knapciu
24-09-2008, 11:22
Polecam i potwierdzam wczesniejsze polecenie z bialej listy: Pan Grzegorz Janusz, tel.: 607557756.
Zalety: wysoki wspolczynnik ceny do jakosci wykonania elewacji.

U mnie wykonal ocieplenie ze styropianu oraz tynk Kabe. Dodatkowe prace to montaz zewnetrznych parapetow.

O czym nalezy pamietac: czesto przypominac sie przed wykonaniem zlecenia (bo ma bardzo duzo zlecen i temriny sa odlegle), ale potem wszystko juz idzie sprawnie i dokladnie.
Jedyna wada to fakt, iz pomimo wielu prosb prace spowodowaly zabrudzenie kostki.

Podsumowujac: polecam!

bwanakubwa
24-09-2008, 11:57
czarna jak czarne dziury lista jesli chodzi o geodete Macieja Ćwieka z Krakowa,
calkowita niesłowność (mowił że zrobił a nie zrobil), unikanie telefonow (musielismy uzywac "obcych" telefonow, numerow ktorych nie mial zapisanych - wtedy tylko odbieral) - to unikanie to z tego co czytam na forum jest powszechna praktyka naszych "drogich fachowcow", no a na koncu powiedzial ze wyjezdza do innego miasta i nie ma czasu. Chodzilo nam o podzial dzialki.

aki-aki
24-09-2008, 15:18
Ponieważ niektórzy mogą być zmuszeni (tak jak ja) do szukania geologa w celu badania geotechnicznego gruntu i sporządzenia opinii to mogę polecić Pana Pawła Różańskiego tel 0691669824. Byłem zmuszony wykonać takie badanie, przez przypadek trafiłem na niego i nie żałuję.


Ja też polecam.
Kontaktowy człowiek. Na opinię czekaliśmy koło 3 tyg. Wszystko zgodnie z ustaleniami.

knapciu
25-09-2008, 08:55
Jako ze mam chwilke, polecam kolejnego wykonawce:

- montaz paneli podlogowych - Panel-Pol (Al. Krasinskiego-na przeciwko kina Kijow), ale tak naprawde swietna ekipa montazowa - Pan Darek z bratem - solidni, szybcy, kulturalni i myslacy - nie moge sie do niczego przyczepic!
tel do montazystow:723459747

na razie, odpukac, nie moge nikogo odradzic.

P

marcin g
26-09-2008, 12:05
Witam,

Czytałem ten temat z zaciekawieniem i zarazem z usmiechem;) 3 tygodnie temu miałem miec układane płytki w kuchni oraz łazience. Transport towaru się opóźnił i zostałem bez fliziarza. Skorzystałem z chłopaka, który układał w mieszkaniu obok i ułożył bardzo ok kuchnię. Powiedział, że jest w stanie zrobić też łazienkę, ale w tym tygodniu miał już inne zlecenie. Chciałem się 3 dni temu z nim skontaktować i dopytać, czy nie ma poślizgu. Zgłasza się jednak wciąż poczta głosowa. Oczywiście roztropnie wpisałem tylko jego imię w komórkę. Tutaj natrafiłem na podobną sytuację. Fliziarz ma na imię Paweł:) Może faktycznie zgubił telefon. Jest młody. Jego nr to 511 532 665. Układał z drugim Panem, starszym. Nie znam imienia. W trakcie zwykłej rozmowy wyszło, że mieszka na Sarego, ale ile nie wiem, więc nie mogę zupełnie go nacelować. Boję się brać kogoś z ogłoszenia, nie mówiąc o terminach. Ponadto jest dosyć solidny. Może ktoś korzystał z jego usług i się orientuje, czy ma drugi telefon, albo domowy?

nikita1
26-09-2008, 13:15
Witam,

Czytałem ten temat z zaciekawieniem i zarazem z usmiechem;) 3 tygodnie temu miałem miec układane płytki w kuchni oraz łazience. Transport towaru się opóźnił i zostałem bez fliziarza. Skorzystałem z chłopaka, który układał w mieszkaniu obok i ułożył bardzo ok kuchnię. Powiedział, że jest w stanie zrobić też łazienkę, ale w tym tygodniu miał już inne zlecenie. Chciałem się 3 dni temu z nim skontaktować i dopytać, czy nie ma poślizgu. Zgłasza się jednak wciąż poczta głosowa. Oczywiście roztropnie wpisałem tylko jego imię w komórkę. Tutaj natrafiłem na podobną sytuację. Fliziarz ma na imię Paweł:) Może faktycznie zgubił telefon. Jest młody. Jego nr to 51132665. Układał z drugim Panem, starszym. Nie znam imienia. W trakcie zwykłej rozmowy wyszło, że mieszka na Sarego, ale ile nie wiem, więc nie mogę zupełnie go nacelować. Boję się brać kogoś z ogłoszenia, nie mówiąc o terminach. Ponadto jest dosyć solidny. Może ktoś korzystał z jego usług i się orientuje, czy ma drugi telefon, albo domowy?

W tym telefonie brakuje 1 cyfry, więc to może dlatego??? :P

marcin g
26-09-2008, 13:39
Witam,

Czytałem ten temat z zaciekawieniem i zarazem z usmiechem;) czy ma drugi telefon, albo domowy?

W tym telefonie brakuje 1 cyfry, więc to może dlatego??? :P

Poprawiłem, dzięki. W telefonie odzywa się poczta głosowa.

wacurek
02-10-2008, 11:21
Biała lista:

Tynki gipsowe . Kontakt z panem Pawlem 606 300 852. Szybko, sprawnie i profesjonalnie. Ja niestety trafilem na nich przez posrednika, który zwodzil mnie z terminem i jeszcze na mnie i na nich zarobil. Dlatego polecam bezpośredni kontakt z panem Pawlem.

wacurek
02-10-2008, 11:34
tu był post dodający do białej listy, ale zmienilem zdanie, niestety :(, pózniej jednak wyszła fuszerka z tymi tynkami . Sciągam tego wykonawcę z białej listy.

gegus37
05-10-2008, 08:24
Biała lista

P.Brzuchacz Władysław z Gaja - koparka + transport samochodowy
dowozi pospółkę , piasek , kryszywa - uczciwy i dobry fachowiec tel: 604064269

Arhitekt - P Beata tel : 607113115 - rewelacja

Rysiek650
05-10-2008, 18:16
Przypominam namiary na doskonałego wylewkarza: p. Marek 501 651 600 ;)

Ja niestety mam inne doświadczenia z Panem Markiem.
Miałem do zrobienia ok30m2 wylewek. Powiedział że nie ma problemu i do tygodnia góra dwóch będzie zrobione. Mimo upływu trzech nikt się nie pojawił a Pan Marek przestał odbierać telefon gdy dzwoniłem.
Gdyby powiedział że nie ma czasu to by było po problemie . Mógłbym załatwić kogoś innego a tak to cały harmonogram prac na budowie muszę zmienić i przesunąć terminy innych wykonawców

Dlatego dopisuję Pana Marka do czarnej listy.

Sloneczko
05-10-2008, 22:11
A może jest chory, albo co? Nie tylko ja chwaliłam pana Marka w tym wątku.
To zupełnie do niego niepodobne, takie zachowanie :roll:

Pancka
06-10-2008, 08:32
witam
czy ma ktoś solidnego TYNKARZA ? no i przy okazji kogos kto robi wylewki?


Z mojej strony moigę polecić firmę budowlaną ( wybudowali nam dom od piwnic po sam dach włącznie ) terminowo i solidnie :D " RICH - BAU - BUD" Z Żelczyny ( Wielkie Drogi ) pan.Rysiek 515 - 068 - 330

pion999
06-10-2008, 09:14
Tynkarz - Stanisław Staniszewski z okolic Warszawy. PARTACZ nie z tej ziemi!!!

coffee27
06-10-2008, 10:42
Ściany postawione, dom zadaszony:) Wyręczył Pana Bogdana Pan Rafał znany z forum jako challenger 99. Szczerze polecam, może nie pracują jak błyskawica ale ekipa dokładna i dotrzymuje terminu. :)

Rysiek650
06-10-2008, 18:50
A może jest chory, albo co? Nie tylko ja chwaliłam pana Marka w tym wątku.
To zupełnie do niego niepodobne, takie zachowanie :roll:

Nie mam do Ciebie pretensji bo to przecież nie Twoja wina.
Zapewne jest chory na pewną chorobę ale jej nazwy nie będę jej wymieniał bo każdy się może domyślić.
Jak czytam forum to już paru wykonawców polecanych na forum też zachorowało na tą chorobę .To chyba jakaś choroba zakaźna związana z forum. Kto się zbyt często na białej liście znajduje zaczyna chorować :))
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !

krzysztof1970
06-10-2008, 23:19
Witam wszystkich i pragnę podzielić się z Wami moimi doświadczeniami z „fachowcami na budowie”
Zacznę od czarnej listy Pan Stanisław z Krzonowa totalna porażka do tej pory szukałem dekarzy do poprawy dachu lało się w trzech miejscach. (dwa razy był na poprawkach i przestał odbierać telefon - stan surowy otwarty)
Biała lista to firma Logo – Service bardzo miła i fachowa obsługa (nie uciekają od problemów co się chwali- okna)
Wylewki firma BET-MIX
Instalacji elektrycznej, co i woda nie przetestowałem.
Elewacja zewnętrzna Logis-Bud Pan Marcin –604 781 334 najlepsza ekipa jaką miałem do tej pory na budowie. O jakości ich pracy świadczy dodatkowo fakt iż po wykonaniu mojej elewacji przeszli do sąsiadów. Jeszcze jedno za taką robotę bardzo przyzwoita cena.
Szukam dobrych ekip do kostki, odwodnienia, oraz wykończenia jeśli ktoś może polecić będę bardo wdzięczny.
Pozdrawiam
:D

bartek_walas
08-10-2008, 19:43
B I A L A L I S T A

Witam co do dociepleń zewnetrznych(elewacji) to sotatnio roblia u mnie firma z krakowa pana Pawła D.(nr.tel 510-471-548) jestem bardzo zadowolony z wykonania ich uslugi, wszedzie pozadek dzien w dzien, szybko, sprawnie,profesionalnie i tanio wypelnili swoje zadanie!!! Dom wyglada slicznie


Fliziarz 889272186 pan Wiesław!!! Do tej pory przyjemnie patrzec na polozone przez niego płytkie tez bardzo polecam mialem juz kilku fliziarzy przez 2 lata a ten to byl najlepszy teraz moi znajomi korzystaja z jego uslug!!! Polecam kazdemu

bartek_walas
08-10-2008, 19:46
PS: jezeli ktos moze mi polecic jakas firme zajmujaca sie ogrodzeniami dokladnie murem z kamienia i jakas stal!!! pozdrawiam

garbus2
09-10-2008, 19:02
Z czystym sumieniem biała lista: ocieplenia ale również inne prace ogólnobudowlane. Telefon do p. Andrzeja 781790291 - można powoływać się na Adama (czyli mnie:P)
Zalety:
- młoda ekipa ale wiedzą co robią
- sprzątają po sobie
- szef zawsze odbiera telefony
- cenowo również OK
- terminowi (przyjechali jak mówili)

Ze dwie rzeczy mozna by im zarzucić ale są one tak malutkie ze nie warto o nich wspominać

Mymyk_KSK
09-10-2008, 20:45
PS: jezeli ktos moze mi polecic jakas firme zajmujaca sie ogrodzeniami dokladnie murem z kamienia i jakas stal!!! pozdrawiam

U nas kamieniem (ogrodzenie, parapety, będzie jeszcze robić schody) zajmował się p. Tokarz, tel. 503091249. Cenowo przyzwoicie, słowny i "dobrze robi" a do tego ma bardzo sympatyczne poczucie humoru i jakoś dobrze się nam współpracowało.

dada_krk
13-10-2008, 11:41
BIALA LISTA, sprzedawcy elementow na ogrodzenei siatkowe:

(Slupki obejmy, siatke - dowolny wymiar , druty naciagowe , etc) bralem od:
Ariel Buda - Wolbrom, przyjezdza na targi do Proszowic (sroda) oraz Niepolomic (wtorek i piatek)
tel 608 398 323

Te same elementy metalowe plus tzw galanteria betonowa do odrodzenia, murki, obejmy i dodatkowo samowkrety do sztachet drewnianych mozna kupic w Branicach na przeciwko kombinatu
'Klima-bet' Piotr Kot
os Branice ul Sasanek 7
tel 501 46 00 19

DOMINIK97
14-10-2008, 05:06
geodeci z ANDRYCHOWA BAKA
KŁAMCY NIESŁOWNI
a cena hohoho nie polecam

ptr8
14-10-2008, 10:06
Wiem że jest sporo wypowiedzi ale niektóre już nieaktualne... czytaj ;p zweryfikowane przez kolejne osoby :) jako czarna lista, czy ktoś ma jakieś aktualne namiary :) powiedzmy AD2008 :) bardzo proszę, solidni i tani :) a własnie jak się ceny kształtują ? za ile flizowaliście ? mówimy oczywiście o prostej przestrzeni jak przedpokój etc. Pozdrawiam

windows
14-10-2008, 16:59
http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=54&sid=8ea7686331d4282c6610755a42d7cb60

bietka9
19-10-2008, 00:41
B I A L A L I S T A

Witam co do dociepleń zewnetrznych(elewacji) to sotatnio roblia u mnie firma z krakowa pana Pawła D.(nr.tel 510-471-548) jestem bardzo zadowolony z wykonania ich uslugi, wszedzie pozadek dzien w dzien, szybko, sprawnie,profesionalnie i tanio wypelnili swoje zadanie!!! Dom wyglada slicznie


Fliziarz 889272186 pan Wiesław!!! Do tej pory przyjemnie patrzec na polozone przez niego płytkie tez bardzo polecam mialem juz kilku fliziarzy przez 2 lata a ten to byl najlepszy teraz moi znajomi korzystaja z jego uslug!!! Polecam kazdemu

Ja również polecam!!! BIAŁA LISTA
Właśnie dzisiaj u nas skończyli -ocieplali dom styropianem,tynkowali,układali parapety,kładli płytki klinkierowe na elewacji,wcześniej robili podbitkę. Bardzo solidni !

PS.Oprócz tego kładą gładzie,refipsy,flizy,panele

marcin g
23-10-2008, 13:16
BIAŁA LISTA

Kiedyś pisałem o zaginionym Pawle. korzystając z tego forum znalazłem wówczas innego Pawła, który kładł mi w efekcie płytki w łazience. Zrobił to starannie i z efektem, jaki mnie satysfakcjonował. W ramach swojej pracy wykonał sufit podwieszany oraz zamontował downlighty. Wielkich bajerów w łazience nie miałem, ale Pan twierdził, że robi z powodzeniem również różne półeczki i inne bardziej skomplikowane rzeczy z płytkami. Pokazywał zdjęcia z realizacji. Podaję więc nr. (606500191) dla zainteresowanych w okolicach Krakowa. Znajomy Pana Pawła wraz ze swoją ekipą szybko potem położył gładź i wymalował pokoje za normalną cenę. Tutaj namiar - 666948892.

Mam za to problem z ułożeniem cokołów drewnianych o wys. 10 cm. Parkieciarz twierdzi, że nie mając piły o promieniu 10 cm nie będzie tego robił. Innym nie chce się dla takiej małej pracy dojechać:(

pam
23-10-2008, 19:13
na białą listę wpisuję wykonawców tynków wewnetrznych. Tynki gipsowe gładziutkie jak lustro. Panowie wykonuja także ( a jest ich 3 w ekipie) tynki cementowo wapienne (u mnie kuchni, 2 łazienki oraz suszarnia).

Pozabezpieczali ładnie okna, potem po sobie pozamiatali. Pełna kultura. Bez przekleństw i picia. Zawsze doradzą. Zawsze odbierali telefon - nawet po wykonanej robocie (a to sie często nie zdarza).
A powyższe dotyczy Pana Żmudy - telefon 772051874.
Mają podobno coś wolnych teminów.

Pozdrawiam

Chciałem się do tego dołączyć. Wszystko pozabezpieczane a na koniec elegancko posprzątane, powycierane okna a nawet rurki od CO. Jakieś 600mkw tynku zajęło niecałe dwa tygodnie. Właśnie dzisiaj skończyli. Tynki cemwap robią z gotowych mieszanek baumit.
Ściany równiusienkie jak lodowisko - polecam.

aattka
24-10-2008, 08:37
Firma Dom-Bud pana Czesława Boczonia.Biała czy czarna lista pozostawiam do oceny forumowiczów -po telefonicznym umówieniu ,czekam 2 godzny -nie zjawia się . :evil: po moim drugim tel. kłamie, iż był umawiamy się na kolejny termin i znowu się nie zjawia :evil: . Pojawia się natomiast niezapowiedziany i za wyflizowanie 20m łazienki MÓWI za mniej jak 10tyś to ja nie robię 500zł za metr to chyba jakieś nieporozumienie delikatnie mówiąc!!! Łazienka jest przygotowana zagruntowana wchodzi w grę tylko zabudowa prostokątnej wanny i położenie fliz.
W trakcie rozmowy wynika też kolejne kłamstwo pytany czy ma maszynę wodną do cięcia i szlifowania długich( 97cm) płyt twierdzi, że tak ,ale do szlifowania trzeba wozić :o - na maszynie wodnej diamentowej można zarówno przycinać jak i szlifować tak twierdzą sprzedawcy owych maszyn . Tak więc Firma Dom-Bud pana Czesława u mnie czarna lista :evil:

dorkaS
24-10-2008, 20:12
Firma Dom-Bud pana Czesława Boczonia.Biała czy czarna lista pozostawiam do oceny forumowiczów -po telefonicznym umówieniu ,czekam 2 godzny -nie zjawia się . :evil: po moim drugim tel. kłamie, iż był umawiamy się na kolejny termin i znowu się nie zjawia :evil: .

Ja dołączam się do mieszanych uczuć wobec tej firmy. Co prawda potknęliśmy się na etapie kosztorysu budowy domu, więc nie wypowiem się o wykonawstwie. W naszym wypadku odbiór kosztorysu miał odbyć się pewnego dnia, termin ustalony dwa dni wcześniej, potwierdzony kilka godzin przed. Klamka pocałowana, po jeździe przez cały Kraków, w momencie podchodzenia do bramy telefon, że pan Czesław nie zdaży bo utknął na budowie. Ok. Następny dzień to samo, osoba która miała wydać papiery nie miała pojęcia gdzie są i o co chodzi. Po telefonie obiecano nam dowóz kosztorysu do domu. Po trzech dniach milczenia dzwonimy, i dowiadujemy się, że co prawda pani sekretarka nic nie wie o sprawie ale się dowie. Faktycznie tak się stalo. Trzeci kurs do siedziby firmy i kosztorys mamy. Płacimy za niego 300 zł zamiast 400 zł. Niestety planów domu nie otrzymujemy, bo zginał klucz do szafy pancernej.
Nie wiem czy to już czarna lista, ale taka sytuacja na starcie zniechęciła nas do nich.

olga_j
27-10-2008, 20:52
Tarasy z drewna egzotycznego Bangkirai skończone.
Deska i montaż z F.H.U. Grodex z Krakowa 662-00-34-12,.
Dodaje na Białą Listę. :wink:

pietiap
29-10-2008, 16:45
Biała:

GEODETA
Z czystym sumieniem mogę polecić panią Małgorzatę Wykurz
(012) 638 21 23, (0602) 388 586.
Profesjonalnie, szybko, miło i za niewygórowaną cenę.

gzresiek987
29-10-2008, 20:36
Jako ze mam chwilke, polecam kolejnego wykonawce:

- montaz paneli podlogowych - Panel-Pol (Al. Krasinskiego-na przeciwko kina Kijow), ale tak naprawde swietna ekipa montazowa - Pan Darek z bratem - solidni, szybcy, kulturalni i myslacy - nie moge sie do niczego przyczepic!
tel do montazystow:723459747

na razie, odpukac, nie moge nikogo odradzic.

P
Ja też korzystałem z usług Panel-Pol tylko kupowałem na Kalwaryjskiej koło Matecznego świetna obsługa i fachowy montaż

gzresiek987
29-10-2008, 21:19
Jako ze mam chwilke, polecam kolejnego wykonawce:

- montaz paneli podlogowych - Panel-Pol (Al. Krasinskiego-na przeciwko kina Kijow), ale tak naprawde swietna ekipa montazowa - Pan Darek z bratem - solidni, szybcy, kulturalni i myslacy - nie moge sie do niczego przyczepic!
tel do montazystow:723459747

na razie, odpukac, nie moge nikogo odradzic.

P
też polecam. Co prawda kupowałem na kalwaryjskiej, bo mam tam bliżej i nie montował Pan Darek tylko Pan Michał ale wszystko było w jak najlepszym porządku

malgos2
29-10-2008, 22:05
Jako ze mam chwilke, polecam kolejnego wykonawce:

- montaz paneli podlogowych - Panel-Pol (Al. Krasinskiego-na przeciwko kina Kijow), ale tak naprawde swietna ekipa montazowa - Pan Darek z bratem - solidni, szybcy, kulturalni i myslacy - nie moge sie do niczego przyczepic!
tel do montazystow:723459747

na razie, odpukac, nie moge nikogo odradzic.

P
też polecam. Co prawda kupowałem na kalwaryjskiej, bo mam tam bliżej i nie montował Pan Darek tylko Pan Michał ale wszystko było w jak najlepszym porządku

A moze tak link do zdjatek z tak pieknych realizacji od wszystkich panow? Chetnie poogladamy. :wink:

dada_krk
01-11-2008, 10:31
Biala lista:
Sklep istalacji wew. do wody, CO i gazu INSTALCOP ul Lagiewnicka 39, okolice ronda Matecznego, ulica za McDonaldem

Szczerze polecam do zakupow instalacyjnych, grzejniki, piec gazowy, etc pan Dariusz uprzejmy i kompetentny sprzedawca.

iva_marti
03-11-2008, 11:18
Potrzebuję namiaru na firmę, wykonującą balustrady ze stali nierdzewnej i szkła hartowanego. Nie muszę chyba dodawać,że tanich i solidnych.

Blutka
03-11-2008, 13:48
na białą listę wpisuję wykonawców tynków wewnetrznych. Tynki gipsowe gładziutkie jak lustro. Panowie wykonuja także ( a jest ich 3 w ekipie) tynki cementowo wapienne (u mnie kuchni, 2 łazienki oraz suszarnia).

Pozabezpieczali ładnie okna, potem po sobie pozamiatali. Pełna kultura. Bez przekleństw i picia. Zawsze doradzą. Zawsze odbierali telefon - nawet po wykonanej robocie (a to sie często nie zdarza).
A powyższe dotyczy Pana Żmudy - telefon 772051874.
Mają podobno coś wolnych teminów.
Chciałem się do tego dołączyć. Wszystko pozabezpieczane a na koniec elegancko posprzątane, powycierane okna a nawet rurki od CO. Jakieś 600mkw tynku zajęło niecałe dwa tygodnie. Właśnie dzisiaj skończyli. Tynki cemwap robią z gotowych mieszanek baumit.
Ściany równiusienkie jak lodowisko - polecam.

Słuchajcie, ten telefon jest "nieprawidłowy", jak twierdzi telefonistka. Ma ktoś dobry numer do niego?

edit-blondi
03-11-2008, 14:23
Przypominam namiary na doskonałego wylewkarza: p. Marek 501 651 600 ;)

niestety doskonały nikt nie jest.
Wylewki w domu ok, piekne i równe. Ale balkony już dokładnie spieprzone. Wylewka krzywa i wylana tak wysoko, ze nie ma jak płytkami zrobic spadu :cry:

pam
03-11-2008, 14:58
na białą listę wpisuję wykonawców tynków wewnetrznych. Tynki gipsowe gładziutkie jak lustro. Panowie wykonuja także ( a jest ich 3 w ekipie) tynki cementowo wapienne (u mnie kuchni, 2 łazienki oraz suszarnia).

Pozabezpieczali ładnie okna, potem po sobie pozamiatali. Pełna kultura. Bez przekleństw i picia. Zawsze doradzą. Zawsze odbierali telefon - nawet po wykonanej robocie (a to sie często nie zdarza).
A powyższe dotyczy Pana Żmudy - telefon 772051874.
Mają podobno coś wolnych teminów.
Chciałem się do tego dołączyć. Wszystko pozabezpieczane a na koniec elegancko posprzątane, powycierane okna a nawet rurki od CO. Jakieś 600mkw tynku zajęło niecałe dwa tygodnie. Właśnie dzisiaj skończyli. Tynki cemwap robią z gotowych mieszanek baumit.
Ściany równiusienkie jak lodowisko - polecam.

Słuchajcie, ten telefon jest "nieprawidłowy", jak twierdzi telefonistka. Ma ktoś dobry numer do niego?

Faktycznie jest źle zapisany, ma być:

722 05 18 74.

Jeszcze raz polecam.

Blutka
03-11-2008, 16:46
Dzięki. Umówiłam się z panem Żmudą na "oględziny" właśnie. :)

pam
03-11-2008, 17:42
Dzięki. Umówiłam się z panem Żmudą na "oględziny" właśnie. :)

Jak coś to możesz pooglądać u mnie. W środę zaczynają wylewki, ekipa którą mi polecił. A jak będzie trzeba to dam namiar gdzie zamawiałem tynk Baumitu. Podobno był w dobrej cenie.

knapciu
05-11-2008, 20:23
....
A moze tak link do zdjatek z tak pieknych realizacji od wszystkich panow? Chetnie poogladamy. :wink:[/quote]

Witam,

Jezeli jestes zainteresowana zdjeciami (nie jestem przekonany co do koncepcji dzielenia sie ze wszystkimi swoim wlasnym swiatem) to napisz na priva - moge cos podeslac ewentualnie zapraszam do domku - do obejrzenia jest ok 60m2 podlogi z paneli (czyli duzy material do analizy) - wg mnie tak jak napisalem wczesniej wyglada to naprawde dobrze. Z czystym sumieniem moge ich polecic.

Natomiast jezeli chcialas wskazac, iz wykonawca lub jego znajomy sam siebie chwali, czego nie zakladam, to niestety bardzo sie pomylilas.

Aha - niestety najprawdopodobniej po raz pierwszy zaproponuje kogos na czarna liste - material dowodowy gromadze:)

Pozdrawiam,
Przemek

olga_j
05-11-2008, 20:49
Witam
Proszę na PRIV kontakt do solidnego i niedrogiego malarza (gładź + malowanie) Mieszkanie w starym budownictwie.

A tak aby nie odbiega od tematu polecam Fliziarza: Pan Ryszard tel.608-860-134

olga_j
05-11-2008, 20:49
Witam
Proszę na PRIV kontakt do solidnego i niedrogiego malarza (gładź + malowanie) Mieszkanie w starym budownictwie.

A tak aby nie odbiega od tematu polecam Fliziarza: Pan Ryszard tel.608-860-134

Plento
06-11-2008, 10:26
Ostrzegam nie dajcie się wykorzystać i nabrać na "rzetelnośc i fachowość"


Firma budowlana "Jawi Bud" Janusz i Wiesław Gałka, Kraków, os. Złotej Jesieni

totalny koszmar

ZDECYDOWANIE NAJCZARNIEJSZA LISTA

Blutka
06-11-2008, 11:54
Dzięki. Umówiłam się z panem Żmudą na "oględziny" właśnie. :)

Jak coś to możesz pooglądać u mnie. W środę zaczynają wylewki, ekipa którą mi polecił. A jak będzie trzeba to dam namiar gdzie zamawiałem tynk Baumitu. Podobno był w dobrej cenie.

O, super, mów, gdzie kupowałeś. :)

pam
06-11-2008, 12:05
Dzięki. Umówiłam się z panem Żmudą na "oględziny" właśnie. :)

Jak coś to możesz pooglądać u mnie. W środę zaczynają wylewki, ekipa którą mi polecił. A jak będzie trzeba to dam namiar gdzie zamawiałem tynk Baumitu. Podobno był w dobrej cenie.

O, super, mów, gdzie kupowałeś. :)

Najtaniej wyszło mi w składzie Kolonia (ul. Ważewskiego - koło zakopianki tuż przed Marimexem). Z tego zo pamiętam to rozpiętość cenowa była pomiędzy 20zł a 17,8 za worek. Ta cena była już z dostawą HDSem.
A wczoraj o 23 skończyli wylewki - ekipa polecona przez p. Żmudę. Jeszcze nie wchodziłem, tak więc nie wiem jaki efekt, ale w trakcie wyglądało OK. Napiszę później namiary jak już wszystko pooglądam.

Ew. namiar na przedstawiciela w Kolonii p. Marcin Parzelski 502 169 983. Ale już z cementem to wyskoczyli z zawrotną ceną.

hycel
06-11-2008, 19:49
MALIBORSKI CIESIELSTWO BUJAKÓW k/Kęt

SERDECZNIE I Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECAM

Fachowa i miła obsługa, niesamowite tempo robót, świetna organizacja i jakość.
Kulturalni i niepijący :D (czy to jeszcze możliwe ?? biorąc pod uwagę poprzednią ekipe od budowlanki !!) pracownicy.

www.maliborski.com


Pozdrawiam

Tomek

pam
06-11-2008, 20:08
No to już po wszystkim i mogę polecić kolejną ekipę (jak obiecałem). Wylewki maszynowe: Mateusz Ząbek 888 591 293. Ekipa 5 osób 200mkw zrobiła w jeden dzień (no może jeszcze połowę nocy) :o . Wylewki gładkie i równe.

gegus37
07-11-2008, 07:30
powoli zaczynam rozglądac sie za wykonawcą przyłączy i instalacji co.wod-kan , gaz, elektryki - może ktoś z forumowiczów poleci mi kogoś solidnego i w miare nie najdroższego działającego w Krakowie i okolicy.!!!

artpil
07-11-2008, 19:46
Również zdecydowanie polecam firmę Ulek :D . Firmę tworzy trzech braci, którzy szybko i fachowo wykonali dach mojego domu (kopertowy - projekt Ramzes z pracowni Domena). Po zakończeniu prac została mi paleta dachówek, które miały być odpadem po cięciu, a dzięki temu, że zawsze chciało im się poszukać pasującego kawałka mam zapas na gradobicie :wink: . Jestem bardzo zadowloony z ich usług i wszystkim gorąco polecam. Namiar na nich dostałem od kolegów, którym wcześniej wykonywali dachy. Wszyscy byli zadowoleni. Skontaktować się z nimi można również pod nr 601 660 442 (Budsaj).

Artur

Savik
09-11-2008, 06:27
Biała Lista:
Szczerze polecam Centrum Pokryć Dachowych Abito - http://abito.pl/.
Kupowałem u nich dachówkę Erlus E58. Profesjonalna obsługa i wycena.
Przy wyliczeniu dachówki, orynnowania nie zaniżają potrzebnych ilości co zdarzało się moim znajomym - dostawali super cenę - ale potem musieli dokupywać sporo dachówki. Zero problemów ze zwrotem/wymianą uszkodzonych elementów.

jen77
10-11-2008, 19:26
POLECAM: Pana od tynków wewnętrznych : Pan Żmuda 722-051-874, sprawna ekipa, słowni, łatwo się z nimi dogadać, robią rewalcyjnie zarówno tynki gipsowe jak i cementowo wapienne - kilka osóboglądało u mnie ich tynki i się od razu na nich zdecydowali

jen77
10-11-2008, 19:43
wykasowany wpis

mathiasso
10-11-2008, 20:30
dawno tutaj mnie nie było :D
najpierw lista biała (wspominałem już na grupie krakowskiej) przydomowa oczyszczalnia ścieków zrobiona szybko i sprawnie (2 dni), posiadają też skład budowlany i dostałem pustaki w dobrej cenie tel. 50-509-450

bardzo biała lista do fliziarze, ojciec z synem co prawda są na półmetku, ale już mogę stwierdzić że to najlepsza ekipa jaka mi się trafiła, normalnie jakby byli nie z tego świata (chociaż to powinna być norma) nie piją, nie palą, nie przeklinają, robią 12h/dobę, spokojni, dokładni i jeszcze śpią na budowie i wracają tylko na łekendy, kurcze żeby wszyscy tacy byli toby człowiek nie musiał być na budowie codziennie :D 518-744-312, co prawda posiedzą jeszcze trochę u mnie, ale już można sobie rezerwować, bo co ktoś przychodzi do mnie to bierze od nich telefon :D

no i na koniec lista raczej blada niż biała bo kilka zastrzeżeń mam, pomimo że ktoś mi tu ich polecił na forum, panowie od zabudowy poddasza, wszystko zrobione elegancko, pod malowanie, ale niestety strasznie dłuuuugo ponad 2 miesiące i do tego w trakcie pracy był spory bałagan, na koniec oczywiście posprzątali tel 500-118-051

o firmie Aqua na razie nie pisze bo jeszcze im został ostatni etap 8)

bartek_walas
14-11-2008, 16:06
Jak by ktos potrzebowal sluzarza(bramy, kraty, balutrady itp) bardzo pieknie wykonana praca, niedawno skomnczyl u nas to polecam!!!
Pan ADAM tyle ze zawieruszyl mi sie numer na komorke wiec daje stacjonarny 12-262 14 29 z krakowa!!!
zrszeta bede sie z nim niebawem widzial wiec wezme jeszcze raz na komorke to wam napisze!!!
Aha i dzwonic jak cos po 20!!!
P O L E C A M !! !

Blutka
18-11-2008, 17:35
dawno tutaj mnie nie było :D
najpierw lista biała (wspominałem już na grupie krakowskiej) przydomowa oczyszczalnia ścieków zrobiona szybko i sprawnie (2 dni), posiadają też skład budowlany i dostałem pustaki w dobrej cenie tel. 50-509-450

Hej, a ile wzięli za oczyszczalnię? I telefon jest niekompletny.

mathiasso
18-11-2008, 19:13
dawno tutaj mnie nie było :D
najpierw lista biała (wspominałem już na grupie krakowskiej) przydomowa oczyszczalnia ścieków zrobiona szybko i sprawnie (2 dni), posiadają też skład budowlany i dostałem pustaki w dobrej cenie tel. 50-509-450

Hej, a ile wzięli za oczyszczalnię? I telefon jest niekompletny.

a sorry powinno być 509-509-450
mnie kosztowała 6,5tys i nic mnie nie interesowało, nawet ze swoją małą koparką przyjechali

dorkaS
19-11-2008, 23:20
[quote="skroniec112"]Zdecydowanie omijać firmę Kominki "Miro-les Foyers" przy ul.Klimeckiegi 14a Kraków, bardzo nieuprzejmi,

Dobrze, że to piszesz, bede uwazac, bo stamtad chcialam brac koze. A sprzedawca, ktory mnie namawial do kupna kominka byl wyjatkowo uprzejmy i mily, dreczylam go bardzo dlugo o rozne szczegoly i dzielnie wytrzymywal grad pytan. Moze tacy sa na etapie wstepnym.

aki-aki
20-11-2008, 11:08
Biała lista - firma budowlaną z okolic Krakowa.
Wybudowali mi dom od stanu zero pod tzw klucz z materiałami, ale z tego co wiem to budują i materiałem inwestora, naprawde solidni i godni polecenia a co najważniejsze posiadaja referencje
tel kontaktowy P. Rafał 604 622 549

U mnie 3 miesiace robili fundamenty (czesciowe podpiwniczenie, zamiast desek - szalunki systemowe, z zalozenia dzieki szalunkom mialo byc szybciej...).
Pierwsza warstwe ytonga kladli 2 tygodnie (udalo im sie zrobic 75% pierwszej warstwy). Kolejna ekipa musiala odkuc pustaki - rozjazd scian w stosunku do projektu rzedu 10cm.
świetna firma :lol:
chyba warto ostrzec potencjalnych klientów przed firmą reklamowaną przez 'piotrwiner', postów: 3 [w tym reklamowych: 3]
oto i firma wraz z kontaktem:

Jeśli planujesz budowe domu, to bardzo dobrze trafiłeś
jesteśmy firmą budowlaną która zajmuje się budową domów oraz wielakiego rodzaju instalacjami elektrycznymi i teletechnicznymi na terenie całego kraju, w zakres naszych usłóg wchodza :
budowa od podstaw
remonty
wykończenia
dekarstwo
ocieplenia budynków
wszelkiego rodzaju instalacje elektryczne
hydraulika

możliwość obejrzenia naszych prac referencje

tel kont 604 622 549
>>> http://forum.muratordom.pl/zbudujemy-ci-dom-malopolska,t93645.htm




Ja jestem zadowolony ich poprzednie budowy są sprawdzone, nie wiem która ekipa P Rafała Panu budowała, bo z tego co wiem to ma ich kilka, mi dom stawiali górale z okolic mszany i wystawili go w 2 miesiące

Dla mnie nie ma znaczenia skad jest ekipa. Ja zamawiam usluge u wlasciciela firmy, moga to byc ludzie nawet z drugiego konca Polski, byle robili dobrze i zgodnie z umowa. To wlasciciel odpowiada za jakosc i tempo pracy a nie fakt pochodzenia ekipy.
może woli tworzyć kolejne nicki w celu oszukiwania Forumowiczów ?
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik40818.htm
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik65534.htm
taka ciekawostka >> jedna (http://www.zx.pl/index.php?m=55&szukane=teletechniczne&wojewodztwo=Ma%B3opolskie%0D%0A&kategoria=) i druga (http://krakow.gumtree.pl/krakow/74/20196174.html)

Kurcze a ja myślałam poważnie o zleceniu temu gościowi budowy. Nawet się z nim spotkałam. Wydawało mi się , że po dograniu szczegółów, może uda nam sie dojść do porozumienia. Nie ma nikogo kto by miał pochlebne zdanie o pracy pana K.........vel Challanger79???

dada_krk
20-11-2008, 11:30
Kupowalem tam obudowe drewniana na zewnatrz kominka i poza tym ze troche kosztowala mam pozytywne wrazenia, sprzedawca pan Wojtek Perek byl mily i przestrzegal mnie zeby przypilnowac wykonawce i ja dobrze zaizolowac.
Tak ze roznie bywa. A jest to miejsce gdzie mozna wiekszosc akcesoriow do kominka kupic.
pzdr
dada_krk

dada_krk
20-11-2008, 11:40
aki_aki, ponury
Niestety ale przy wybieraniu wlasciwych kontaktow warto pobawic sie choc troche w psychologa. Jezeli ktos ma 4 wpisy a 3 z nich dotycza reklamy to chyba jasne o co chodzi. Oszustow nie brakuje, z dostepem do komputera tez.
pzdr
dada_krk

anetta_p
20-11-2008, 15:36
Ja bardzo serdecznie polecam stolarza. Robił u mnie w domu meble w kuchni, łazience, szafe wnekową i drzwi wewnetrzne.
Wszystko wykonane bardzo solidnie, fachowo. Pan stolarz jako nieliczny z naszych fachowców, zawsze był gotowy dokładnie na umówiony termin.

Poniżej przykładowe zdjęcia z mojego domu:

http://images44.fotosik.pl/32/6a30dbcb2cac8e9dmed.jpg

http://images43.fotosik.pl/32/eb9b7f1e246d6830med.jpg

http://images31.fotosik.pl/403/06691d21473f9c6fmed.jpg

http://images28.fotosik.pl/297/62981985c5e25591med.jpg


Telefon i namiary podam na priv.

bb27
20-11-2008, 19:26
CZARNA LISTA Odradzam firmę OKNOSTAR z Krakowa!!!!!!
Firma wykonała u mnie montaż okien pcv i wszystko było by dobrze gdyby nie to, że w bardzo oryginalny sposób założono zewnętrzny parapet z blachy ocynkowanej. Zamocowano go na "pchełkach" wkręconych bezpośrednio do framugi okna, następnie uszczelniono sylikonem. Mało tego blacha parapetu została powycinana w "fantastyczne wzorki" ,bo przysłoniła by otwory odprowadzające wodę.(Jakby nie można było obciąć ją na równo skracając całość o 2 cm.) Uwaga! Teraz PEREŁKA! Wkroczył P. Kierownik Jarek po odbiór roboty! Poinformowałam go o swoim niezadowoleniu na co on zaczął mnie straszyć policją i sądem. Chciałam wynegocjować chociaż jakiś upust - nie było o tym nawet mowy. Wezwał samochód dostawczy i powiedział, że skoro nie podpisuję odbioru i faktury to wyciągają okna i on zabiera swoją własność. Tu znowu pojawiły się teksty o policji i sądzie. Zapytałam a co z zadatkiem i starymi oknami czy mi odda... tu pojawił się dziwny grymas twarzy... Zachowanie tego faceta pozostawia wiele do życzenia, totalny brak kultury, arogancja, tupet, krzykliwość itd... Odradzam serdecznie!!!!

ponury63
20-11-2008, 19:46
Niestety ale przy wybieraniu wlasciwych kontaktow warto pobawic sie choc troche w psychologa. Jezeli ktos ma 4 wpisy a 3 z nich dotycza reklamy to chyba jasne o co chodzi. Oszustow nie brakuje, z dostepem do komputera tez.
dlatego sławić Google ;)
i jedną z najfajniejszych forumowych funkcji w profilu - "Znajdź wszystkie posty forumowicza"


Kurcze a ja myślałam poważnie o zleceniu temu gościowi budowy. Nawet się z nim spotkałam. Wydawało mi się , że po dograniu szczegółów, może uda nam sie dojść do porozumienia. Nie ma nikogo kto by miał pochlebne zdanie o pracy pana K.........vel Challanger79??????
o fachowcu świadczą jego prace - żądaj ich pokazania
każda porządna firma ma listę zrealizowanych obiektów, których właściciele zgodzili się na możliwość odwiedzin - trzeba się skontaktować, obejrzec, wypytać o współpracę z wykonawcą
można też pytać na Forum

w zacytowanej powyżej sprawie brakuje mi zwykłego, normalnego podejścia
wystarczylo powiedzieć "przepraszam wszystkich zainteresowanych, wiem, zrobiłem źle, to sie nie powtórzy"
nikt nie jest ideałem, ale unikanie tematu jest najgorszym wyjściem

iva_marti
20-11-2008, 20:47
Ja nadal szukam kogoś do balustrad :stal nierdzewna +szkło +drewno. Może kogoś polecacie.

Potrzebuję też kontakt do osoby zajmującej się montażem i obudową kominków. Zależy mi na kimś,kto nie tylko estetycznie ale i poprawnie pod względem technicznym (odpowiedni dobór materiałów do obudowy itp) wykona montaż kominka.Prawdziwego zduna ,nie handlowca sprzedającego kominki i przy okazji montującego ot tak z rozpędu po przeczytaniu instukcji,albo i nie.

pam
21-11-2008, 11:05
Ja nadal szukam kogoś do balustrad :stal nierdzewna +szkło +drewno. Może kogoś polecacie.

Potrzebuję też kontakt do osoby zajmującej się montażem i obudową kominków. Zależy mi na kimś,kto nie tylko estetycznie ale i poprawnie pod względem technicznym (odpowiedni dobór materiałów do obudowy itp) wykona montaż kominka.Prawdziwego zduna ,nie handlowca sprzedającego kominki i przy okazji montującego ot tak z rozpędu po przeczytaniu instukcji,albo i nie.

A zależy Ci na czasie?

iva_marti
21-11-2008, 19:54
pam nie zalezy mi na czasie. Dopiero będziemy zaczynać instalacje ,tynki ,wylewki. Kominek więc dopiero na wiosnę.

pam
22-11-2008, 20:26
pam nie zalezy mi na czasie. Dopiero będziemy zaczynać instalacje ,tynki ,wylewki. Kominek więc dopiero na wiosnę.

No to dobrze. Bo mam super gościa do kominka. Na razie zrobił te przewody które można było przed wylewkami. Resztę zrobi jak wróci z "akcji" w Austrii. Ma u mnie kończyć koło 10 grudnia. Jak zrobi to mogę albo podesłać zdjęcia albo będzie można pooglądać.

Rysiek650
23-11-2008, 21:19
Ja nadal szukam kogoś do balustrad :stal nierdzewna +szkło +drewno. Może kogoś polecacie.

Potrzebuję też kontakt do osoby zajmującej się montażem i obudową kominków. Zależy mi na kimś,kto nie tylko estetycznie ale i poprawnie pod względem technicznym (odpowiedni dobór materiałów do obudowy itp) wykona montaż kominka.Prawdziwego zduna ,nie handlowca sprzedającego kominki i przy okazji montującego ot tak z rozpędu po przeczytaniu instukcji,albo i nie.


Gorąco polecam fachowca od kominków.
El-Kom" Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe
Kraków, ul. Płaszowska 9, tel. 012 2571253

Ja już mam kominek taki jaki chciałem :))
Pana Banda zdecydowanie dopisuję do białej listy.

Jest solidny, "kontaktowy", ma zmysł artystyczny-na poczekaniu narysował wstępny projekt, prace wykonuje w terminach i cenach wcześniej ustalonych. POLECAM :D

iva_marti
24-11-2008, 10:14
pam nie zalezy mi na czasie. Dopiero będziemy zaczynać instalacje ,tynki ,wylewki. Kominek więc dopiero na wiosnę.

No to dobrze. Bo mam super gościa do kominka. Na razie zrobił te przewody które można było przed wylewkami. Resztę zrobi jak wróci z "akcji" w Austrii. Ma u mnie kończyć koło 10 grudnia. Jak zrobi to mogę albo podesłać zdjęcia albo będzie można pooglądać.

Bardzo proszę o namiary,może być na priva.

iva_marti
24-11-2008, 10:15
Super nie miałam nikogo ,a teraz mam kilku do wyboru :D

domi_ch
24-11-2008, 17:49
szukam dobrego i taniego architekta, który albo dopasuje projekt który znalazłam do naszych wymagań albo całkiem zaprojektuje nam dom

Sail
25-11-2008, 09:01
[quote=skroniec112]Zdecydowanie omijać firmę Kominki "Miro-les Foyers" .
A my kupiliśmy u nich kozę. Z montażem kosztowała nas mniej niż podaje oficjalny dystrybutor firmy w Polsce. Przyjechali, przywieźli, zamontowali zgodnie z umową - bez żadnych opóźnień - dla mnie miło i fachowo. Ja polecam. :wink:

Markoebelo
25-11-2008, 12:49
Czy macie kontakt z polecaną firmą Aqua z Myślenic ( instalacje grzewcze itp).
Cos nie odbierają kom w ostatnim czasie. A nr stacjonarny firmy jest chyba nieaktualny.
Ja mam kom 603630261- w tyg nikt nie odbiera a w weekend byl wyłączony

diummi
27-11-2008, 20:37
Ja bardzo serdecznie polecam stolarza. Robił u mnie w domu meble w kuchni, łazience, szafe wnekową i drzwi wewnetrzne.
Wszystko wykonane bardzo solidnie, fachowo. Pan stolarz jako nieliczny z naszych fachowców, zawsze był gotowy dokładnie na umówiony termin.

Poniżej przykładowe zdjęcia z mojego domu:

http://images44.fotosik.pl/32/6a30dbcb2cac8e9dmed.jpg

http://images43.fotosik.pl/32/eb9b7f1e246d6830med.jpg

http://images31.fotosik.pl/403/06691d21473f9c6fmed.jpg

http://images28.fotosik.pl/297/62981985c5e25591med.jpg


Telefon i namiary podam na priv.

To ja bardzo poproszę o te namiary.
Pozdrawiam

Konieczki
28-11-2008, 08:05
A ja już skończyłam właśnie stan surowy i mogę śmiało polecić moją ekipę. Panowie robią wolno ale bardzo porządnie i dokładnie. Kierownik (nie z ekipy) powiedział mi że nie widział tak dokładnie zrobionych ścian piwnicy.

polski00012
28-11-2008, 21:01
Dodaje do CZARNEJ listy firme pana Grzegorza Basaka która wykonuje prace budowlane i wiem ze zajmuje sie tez sprzedaza kostki brukowej firmy http://www.stalbruk.pl/ Poniewaz są nie solidna firma,partacze którzy nie maja nic wspolnego z fachowcami Nie wywiazuja sie z umowionych terminow a w dodatku pija na budowie
U mnie tynki (wewnetrzne) robili dwa miesiace po czym kolejna ekipa musiała po nich poprawiac

kakusek
02-12-2008, 14:53
Konieczki to ja poprosze o namiar oraz w jakich rejonach buduja domy?9moja budowa jest 40 km poza Krakowem)

JarekKRK45
03-12-2008, 09:35
Witam , KONIECZKI ja też poproszę o namiary na Twoją ekipę . Chcę zacząć budowę na wiosnę , okolice Krakowa . Pozdrawiam [/b]

dada_krk
03-12-2008, 09:37
Witam , KONIECZKI ja też poproszę o namiary na Twoją ekipę . Chcę zacząć budowę na wiosnę , okolice Krakowa . Pozdrawiam [/b]

kakusek, JarekKRK45
Przesylajcie zapytania na priva (PW), po to jest. Inaczej zasmiecamy liste !
pzdr
dada_krk

Gluonek
05-12-2008, 22:07
Czarna lista:

CEMBET:

Byli najtańsi ale nie wyszedłem na tym dobrze zamawiając ich. Korzystałem z ich usług przy wylewaniu fundamentów w ziemi i według moich obliczeń miało wejść nie więcej niż 30 m3 a weszło 35. Mierzyłem dokładnie i raczej z nadmiarem więc byłem bardzo zdziwiony że się pomyliłem o 1/7. Zresztą dowiedziałem się od kolegi, który pracuje w ekipie budowlanej że ile razy brali beton z Cembetu to ich wyliczenia były złe, zawsze im brakowało. W fundamenty nad ziemią również weszło 2m3 więcej niż to wynikało z moich obliczeń. Według mnie Cembet oszukuje na ilości. Jeśli chodzi o punktualność i sumienność to nie mam większych zastrzeżeń. Mieli co prawda drobne opóźnienia ale to zawsze może się zdarzyć pod koniec dnia.

Biała lista:

KRAKBET

Bardzo sumienna firma. Przed umówionym terminem zawsze przyjeżdżał ich przedstawiciel, weryfikował obliczenia, i potwierdzał dostawę. Brałem od nich cement na oba stropy oraz schody wejściowe i muszę powiedzieć że ile wyliczyłem betonu tyle zawsze wystarczało. Na drugi strop wyszło wręcz idealnie, zostało może jedne taczki. Aha, przy dostawie powyżej 10m3 panowie przywożą flaszeczkę na rozgrzanie, zwłaszcza jeśli się trochę spóźnią :-). Cena betonu była o 10zł wyższa niż w Cembecie ale za to uważam że nie kantują i są solidną firmą. Polecam ich.
U sąsiadów beton dostarczała betoniarnia z Dobczyc, wg. ekipy budowlanej również solidna firma.

Szymon_J
09-12-2008, 07:24
Chcialem ostrzec przez firma wod-kan, zajmuje sie wykonywaniem przylaczy wody, montazem szamb (mozliwe, ze zajmuja sie tez innymi sprawami, ja na tych 2 poprzestalem). Firma to: Studziżba Władysław Zakład Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych i CO, tel. 501-472-807, ul. Myslenicka (Panorama firm podaje ulice Wyslouchow z numerem stacjonarnym).

Zlecilem firmie wykonanie przylacza wody oraz zamontowanie szamba plastikowego. Praca wykonana, kwota uzgodniona, stargowalem pewien procent (niewielki). Wiekszosc pieniedzy przekazana zaraz po robocie. Zapowiedzialem, ze pozostala kwote bede przekazywal stopniowo jak beda pojawiac sie dokumenty formalne zwiazane z odbiorem przylacza.

Przed odbiorem protokolu wykonania przylacza a tym samym przed ostatnia transza uslyszalem ze protokolu nie dostane jesli nie zaplace pierwotnej kwoty (przed jej stargowaniem). Miedzy czasie okazalo sie rowniez, ze rura od szamba, ktora Panowie wsuneli w przygotowany wczesniej wypust w fundamencie zostala zaizolowana "na sztuke", po pierwszym deszczu zaczelo mi sie lac do piwnicy. Po ogledzinach pan Studzizba stwierdzil, ze nie poprawi tego, poniewaz on juz wiecej pieniedzy nie bedzie wydawal na mnie a takie porzadne zaizolowanie to koszt kilkuset zlotych, a wogole to nie jego wina tylko dom zostal zle zbudowany i dlatego woda leje sie do srodka.

Grzeczna rozmowa z Panem w sprawie poprawek i protokolu (ktory notabene bardzo czesto uzywa zastepnikow przecinkow pt. ku***) nic nie dala. Grzeczna rozmowa z MPWiK rowniez nic nie dala. Udalo mi sie uzyskac ten protokol po prawie 2 miesiecznych bojach. Juz przy odbiorze protokolu nie moglem wziąć go do ręki żeby sprawdzic czy jest poprawny (poniewaz "jestem oszust") zanim nie zaplacilem pieniedzy. Protokol sprawdzalem podczas czy żona tego Pana (od niej odbieralem dokumentu) kurczowo trzymala koszulke w ktorej znajdowaly sie dokumenty. Rure od szamba tez dalo sie zaizolowac i nie sadze zeby kosztowalo to kilkaset zlotych...

basiekg
09-12-2008, 11:20
Witam
czy ktos moze mi polecic ekipę ktora robi gruntowe wyminniki ciepla? chodzi mi o wymiennik rurowy?
z gory dzieki

Olisah
09-12-2008, 16:38
Uwaga na pana Józefa Dąbrowskiego z Dobczyc! Jest on średnim fachowcem i nie przykłada się do pracy, ale to można jeszcze przeżyć. Ostrzegam przed nim gdyż jego cennik to jakieś nieporozumienie. Liczy sobie za usługi jak za przysłowiowe woły i nie jest w stanie przedstawić jasno i wyrażnie za co tak naprawde płacimy. Co do wysokich cen jego usług jestem przekonany gdyż po fakcie porównałem ceny z 5 innymi fachowcami (nie mówiąc ile zapłaciłem). Dodatkowo kasę wziął, a pracy nie skończył gdyż musiałem prosic innego fachowca o poprawkę, bo pan Józef mimo 3 wizyt nie był w stanie ustawić pieca poprawnie i nic nie działało tak jak należy. Ja już niestety nie mam wyjścia, zapłaciłem, ale ostrzegam przed tym "fachowcem". Nie warto się denerwować.

gegus37
10-12-2008, 06:11
CEMBET :evil:

Ja też brałem na budowe swojego domu beton z CEMBETU - strop nr 1 gdzie mialo mi zostać 1m3 betonu zmieściłem się cudem na styk , a na strop nr 2 wziołem na wszelki wypadek 1,5 m3 więcej niż największe wyliczenie to brakło ........1,5 m3. Zdecydowanie OSZUKUJĄ !!! Miało mnie wynieść taniej a dołozyłem ! :evil:

Tomek_J
10-12-2008, 06:36
Zdecydowanie OSZUKUJĄ !!! Miało mnie wynieść taniej a dołozyłem ! :evil:

Geguś ! To ty też nie lubisz niektórych budowlańców ?! :o

Erol 1
16-12-2008, 15:02
CZARNA LISTA
Madeja z Radwanowic.
Krzywe ściany,kominy, częsta zmiana uzgodnionych cen, opóźnienia w pracy sięgające 4 miesięcy. Wykonanie dachu opóźnione o 3 m-ce.
Skończone dopiero gdy powiedziałem, że nie zapłacę i wezmę kogoś innego.
Gość nabrał domów do roboty i nie może nadążyć z terminami.
Dramat. Nie polecam. Dokładne informacje pw.

nerco
31-12-2008, 21:50
Moi mili!!
24 czerwca zaczęliśmy budowę naszej Muzy2; wkrótce zaczynamy robić instalacje w domu.

Moja czarna lista:

- geodeta - Malczewski - nie pamiętam imienia z ul. Łąkowej z Bolechowic - wziął zaliczkę na robienie mapki i tyle go widziałam... Nie odbierał telefonów, a na podwórku wielki pies... zmarnowana kasa i półtora miesiąca w plecy...
- pani od wyceny nieruchomości do kredytów - pani Anna Kubowicz - zmarnowane kolejne półtora miesiąca... bank odrzucił jej wycenę działki, ponieważ nie miała odpowiedniej pieczątki, a wycenę zrobiła złą metodą... Kasę oddała, lecz czasu i naszych nerwów nie...
- hurtownia Sawa z Zabierzowa - nie ma możliwości zwrotu nawet gwoździa... Właściciel to cham i myśli tylko o tym jak wyciągnąć kasę. Chcieli nawet kasę za towar, który był reklamowany i miał być za darmo (strop ceramiczny leier - bardzo łatwo się tłucze, stąd cała paleta zwrotów)...
- firma od zakładania wody - pana Czopka z Zabierzowa; banda pijaków;

w nowym roku napiszę reszte przygód budowlanych...

bąbeluś
02-01-2009, 21:08
Widze, że nie tylko ja miałam problemy z Sawą, ale zrezygnowałam na początku budowy i przenieśliśmy się do składu w Szczyglicach polecam , wszystko do załatwienia.

jankos
03-01-2009, 13:59
Witam.

Buduję dom w okolicach Wieliczki.
Z forum korzystałem do tej pory raczej pasywnie - korzystając z doświadczeń innych, nadszedł więc czas spłacić długi 8)
Ponieważ współpracowałem wyłącznie z fachowcami polecanymi przez innych, oraz tam gdzie było to możliwe jeździłem zobaczyć ich wcześniejsze prace będzie to głównie (choć nie wyłącznie) "bardzo biała lista".


No to po kolei:

Bardzo biała lista

Ekspres Konkurent (właściciel Bogdan Hadała) - robił u mnie stan surowy otwarty. Pełen profesjonalizm, wyspecjalizowani fachowcy od każdego etapu budowy, słowność i terminowość. Podaję linka do ich strony internetowej http://www.expreskonkurent.pl/

Pan Dębowski - przyłącz wody w okolicach Wieliczki - telefon otrzymałem w UG w Wieliczce, gdzie załatwiałem całą dokumentację związaną z przyłączem.

Firma Akord, ul Wielicka 61 Kraków - kupowałem u nich okna i drzwi firmy Urzędowski. Terminowość i profesjonalizm, do tego cena którą mi zaproponowali była o wiele bardziej atrakcyjna, niż u konkurentów.

Bramy garażowe Hormann - Kraków ul Opolska 12. Fachowa obsługa na każdym etapie współpracy.

Odgromówka - (zajmują się kompleksowo instalacjami elektrycznymi, u mnie montowali na przykład dodatkowo instalację antyprzepięciową i parę gniazdek, kiedy urwał mi się kontakt z elektrykiem, Panem Krzysztofem Pałachem) - wysoka jakość wykonanych prac, słowni, atrakcyjne ceny - tel. 600-484-025.

Wielokrotnie już polecana na tym forum firma Tues, której szefuje Pan Grzegorz Janusz - ocieplenie, elewacja i podbitka, tel.607-557-756.

Tynki wewnętrzne - ekipa z okolic Niepołomic, tel. 783-094-608 (Pan Piotr). Nie narzekają na brak zamówień i w przypadku ich nadmiaru przekazują pracę innym ekipom - trzeba zastrzec, że chce się współpracować z nimi.

Wylewki - polecany na tym forum jako "wylewkarz doskonały" Pan Marek - potwierdzam w 100%, tel. 501-651-600. Uwaga! - trzeba dokładnie ustalić termin i dopilnować, aby zostać wpisanym do kajetu Pana Marka!

Biała lista

Elektryk - Pan Krzysztof Pałach, polecany na tym forum (pracuje razem z ojcem). Wykonanie instalacji elektrycznej i rozliczenie tego etapu jak najbardziej OK, niestety ponowny kontakt bardzo utrudniony (problem w przypadku konieczności wykonania dodatkowych usług, lub reklamacji).

Szara lista

M-studio ul. Królewska 2 Kraków - robili mi adaptację projektu. Drodzy, nieterminowi, niedbali - walnęli mi parę baboli w projekcie, na szczęście wyłapane w porę, wszystkie się dało wyprostować

Czarna lista

Pan Andrzej Góra ze Swoszowic (buduje stany surowe) - już opisywany na tym forum. Skądinąd niezły fachowiec (widziałem jego budowy), niestety niesłowny. Zwodził mnie przez kilka tygodni - na szczęście zniknął na dobre, zanim rozpoczął u mnie pracę.

Pozdrawiam - jankos.

Surusia
03-01-2009, 17:08
Witam i pozdrawiam!

Czy ktos moglby mi polecic jakas firme/hurtownie sprzedajaca i montujaca okna z PVC. Okolice Wadowic lub Kalwarii Zebrzydowskiej?? Poszukuje rowniez murarza z tych samych okolic. Dzieki z gory!!!

gegus37
04-01-2009, 11:41
Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi polecic jakieś okna PCV - oczywiście na cały dom , solidne , i w dobrej cenie z których jest u siebie zadowolony i wybrałby je ponownie...!
Producentów jest takie mnóstwo że w samych nazwach można się pogubić!!!

ljuskiewicz
04-01-2009, 11:48
Jednocześnie rekomenduję p. Jarka Szklarskiego z Pracowni AProjekt - zrobił nam szybciutko fajny projekt indywidualny.

Biala lista - architekt

Również polecam Pana Jarka Szklarskiego z AProjekt, potrafi doradzić i zrobić fajny indywidualny projekt w przyzwoitej cenie. Zleciłem mu również całą papierologię związaną z pozwoleniem (geodeta, przyłącza, itd.).

Carlos1
04-01-2009, 21:13
Już mnie tu dawno nie było. Jeden dom już wybudowałem i mieszkam w nim od ponad 2 lat. Teraz biorę się za budowę drugiego (tak mi się spodobało :D ) i w związku z tym potrzebuję sprawdzonej ekipy (najlepiej z okolic Wieliczki) która wybuduje sprawnie i w przystępnej cenie stan surowy.
Oczywiście przeglądnąłem ten wątek i mam już kilka namiarów ale od przybytku głowa nie boli. Start prac około maja br.

I jeszcze podpowiedź dla @gegus37 żeby nie było zbyt wielkiego OT.
Ja mam w domu okna firmy DAKO i mogę ja z czystym sumieniem polecić. Jednakże mój znajomy (jemu też poleciłem) kupił taniej niż w DAKOj okna na cały dom w Oknoplaście (też dobra firma). Trzeba wziąć kosztorysy od kilku (jeszcze polecę Oknoplus) i kupić tam gdzie najtaniej (mają różne okresowe promocje).

Pozdrowienia.;)

Sloneczko
05-01-2009, 23:42
Najtaniej (prekursorzy greenline) i solidnie jest w Oknoplanie:
http://www.oknoplan.pl/ :)

I naprawdę nie wiem, dlaczego o nich tak cicho :roll:

oola
07-01-2009, 20:37
witajcie, oto moje typy:


BIAŁA LISTA:

Biuro projektowe FASADA w Wieliczce, 012 278 33 73

Geodeta- Zarębski Paweł, 601 991 384

Przyłącz wody- p. Krochmal, 609 315 597

asterix38
08-01-2009, 10:50
BIAŁA LISTA

KRAKBET -
betoniarnia i operator super. fachowo szybko i terminowo. Wydają jak sie upomnisz zaświadczenie (certyfikat dla betonu). Idzie z nimi negocjować. cenę.

DACH-STYL UL.CYSTERSÓW -
CENY DOBRE, WYLICZENIA CO DO ILOŚCI POTRZEBNEJ RZECZYWISTE
I W REALIZACJI NIEWIELKA RÓŻNICA.

BUDMUR
Dobre ceny i szybkie dostawy.

oola
08-01-2009, 19:40
jesli chodzi o dachówki to

biała lista:

firma MELLE z ul. Radzikowskiego, idealnie wyliczone, uwzględniono pewne dość istotne kwestie, które dla innych składów były bez znaczenia.


niestety nie mam tak pochlebnych opini jak poprzednik odnośnie DACH STYL z ul. Cystersów. nie dość, że policzyli dachówkę tylko na połowę dachu, to jeszcze mnie pytano ile mam dachówek lewych a ile prawych.

windows
08-01-2009, 20:41
Do białej listy dodaję:


Nawrot Janusz usługi budowlane. Nie należy do tanich wykonawców ale za tą cenę otrzymujemy usługę jak najbardziej wykonaną rzetelnie. Tel. 512-351-630

Yamnik
09-01-2009, 17:52
[quote="oola"]jesli chodzi o dachówki to

biała lista:

firma MELLE z ul. Radzikowskiego, idealnie wyliczone, uwzględniono pewne dość istotne kwestie, które dla innych składów były bez znaczenia.


quote]

Firma Melle dwa lata temu podczas "braków rynkowych" wzięła zaliczkę na materiał (faktura pro-forma na 12 tys. zł) a potem podwyższała cenę dwukrotnie, żądając ostatecznie ponad 15 tys. Dopiero zagrożona sankcjami prawnymi zrealizowała ową umowę. Pracownik tej firmy kilkakrotnie udzielał błędnych informacji. Obsługa na miarę usługi....

kiri
10-01-2009, 17:25
Czarna lista

Kilka miesiecy temu wynająłem firme do kompleksowego wykończenia piętra domu. Wyłudzili zaliczki, zniszczyli materiał, wykonana instalacja elektryczna nie działa, terakota w salonie i korytarzu odchidzi, płytki są połamane, trudno opisać wszystko w krótkim poscie - odmówili poprawek, przerwali prace i zniknęli. Firma z Krakowa, własciciel Igor Remiszewski
jestesmy po ekspertyzie rzeczoznawcy która wykazała straty na kilka tysięcy zł

oola
12-01-2009, 13:23
[quote=oola]jesli chodzi o dachówki to

biała lista:

firma MELLE z ul. Radzikowskiego, idealnie wyliczone, uwzględniono pewne dość istotne kwestie, które dla innych składów były bez znaczenia.


quote]

Firma Melle dwa lata temu podczas "braków rynkowych" wzięła zaliczkę na materiał (faktura pro-forma na 12 tys. zł) a potem podwyższała cenę dwukrotnie, żądając ostatecznie ponad 15 tys. Dopiero zagrożona sankcjami prawnymi zrealizowała ową umowę. Pracownik tej firmy kilkakrotnie udzielał błędnych informacji. Obsługa na miarę usługi....

jak najbardziej masz prawo nie podzielac mojej opini. jak dla mnie firma bez zarzutu, dlatego polecam.

bąbeluś
12-01-2009, 19:41
Biała lista
skład budowlany w Szczyglicach 0126367794

Haberki 608197109 budowa domów,nie mam większych uwag,ale do tanich nie należą.

Czarna lista
Edward Soja instalacja wod-kan - gdy przyjechał do mnie na oględziny na początku grudnia to do tej pory ani słychu o wycenie.

oola
12-01-2009, 19:50
całkowicie sie zgadzam! CZARNA LISTA: pan Soja był polecany na tym forum. zadzwoniłam do niego. w listopadzie był na budowie. do dzis nie mam wyceny choć miała byc za tydzien od oględzin. nie pomogły telefony, albo ich nie odbiera albo sie wykręca. szkoda słow.

aneczka***
13-01-2009, 15:53
Polecam firme do dachów z ok Rabki. Bardzo solidni wykonawcy. BUduja taz domyz drzewa. Także zdecydowanie mogę polecić jak ktoś potrzebuje

p. Grzegorz 0606-683-619
Ich strona www.solidnydach.prv.pl


Pozdrawiam.

Konieczki
13-01-2009, 22:22
A ja dorzuce jeszcze coś od siebie na firmę Melle (wyjątkowo czarna lista :evil: ):
- nie poinformowali nas o śmiesznym naliczaniu kasy za palety (sprzedają brutto a kupuja od Ciebie netto)
- na pakiet startowy komina Schidla Avanta czekaliśmy dwa miesiące (cała gotowka była wpłacona),
- przeliczją materiał z bardzo dużym naddatkiem, którego nie można oddać przy normalnych terminach (można tylko do 1miesiąca!!!)

A z trapezCarbo było luksuwowo i bez problemu (polecam pana Ryszarda), towar kupiony w czerwcu zwrócony w listopadzie (jak się chce to się da) Dodam jeszcze że z Zakopianki fatygowali się do mnie na budowę dwa razy jak reklamowalam rynny i jak zabrakło czegoś z ich winy, a w Melle Pan Robert nie dość że zlewał mnie (odnośnie komina) to jeszcze oczywiści musiałam sama brakujący towar odebrać (istny koszmar)

wera23
15-01-2009, 09:30
Szukam sprawdzonej i solidnej ekipy do wykonania dachu z okolic Olkusza. Więźba + pokrycie dachówką. Może ktoś ma jakieś namiary?

oola
15-01-2009, 11:35
szukam ekipy do tynków wewnetrznych (maszynowych, cementowo-wapiennych), tych, co wczesniej byli polecani (p.Żmuda, p.Sarga, p.Krzysztof) juz obdzwoniłam, maja dalekie terminy. jeśli ktos ma kogoś do polecenia, to prosze o pomoc.

pati25
15-01-2009, 12:51
Przyłacza wodne oraz kanalizacyjne Jurgała Tomasz 692-032-482 .Wszystko rewelacynie cięzka robota uzbrojenie 6 działek w wode i kanalizację .Cena najtańsza .Godny polecenia

dada_krk
16-01-2009, 08:28
szukam ekipy do tynków wewnetrznych (maszynowych, cementowo-wapiennych), tych, co wczesniej byli polecani (p.Żmuda, p.Sarga, p.Krzysztof) juz obdzwoniłam, maja dalekie terminy. jeśli ktos ma kogoś do polecenia, to prosze o pomoc.
Czy probowalacs pana Roberta Pilcha ?
pzdr
dada_krk

nikuś
16-01-2009, 12:32
Chciałabym ostrzec przed tym biurem. Pan Andrzej :evil: może i pozałatwiał wszystko( pozwolenie już mam) ale ile to trwało, i ile mnie to kostzowało :o to wie każdy kto miał z nim styczność. Trafiłam na to biuro dzięki stronie muratora no i się "przejechałam" :oops: . Teraz kiedy rozmawiam z kimś kto jest w temacie to tylko wzrusza ramionami, nie chcą mnie dobijać :roll: , ale wszyscy twierdza to samo: drogo i mało profesjonalnie . Szkoda że nie wiedziałam tego wcześniej zaoszczędziłabym któryś tysiąc i może troche czasu i nerwów :x :( . Pocieszam się że teraz to musi być lepiej.
Jeżeli ktoś o nim pomyślał to radzę szukać dalej i lepiej niż ja :oops:

Piszę to bo szukałam w necie czegoś o Nim ale nie znalazłam nic ,więc pomyślałam, że może komuś pomogę

Pozdrawiam i życzę powodzenia i samych sukcesów

lukasz_p
16-01-2009, 16:52
hehe..

wiem coś na temat "profesjonalizmu" tego Pana...

miałem z nim styczność na stopie zawodowej, nie prywatnej, ale nam wyłoży sprawę nie za kilka, lecz za za kilkadziesaia tysięcy złotych...!!!!


p.s. podaj jego nazwiso, niech się gość czegoś nauczy...

Piotr_M
18-01-2009, 15:36
szukam ekipy do tynków wewnetrznych (maszynowych, cementowo-wapiennych), tych, co wczesniej byli polecani (p.Żmuda, p.Sarga, p.Krzysztof) juz obdzwoniłam, maja dalekie terminy. jeśli ktos ma kogoś do polecenia, to prosze o pomoc.
Czy probowalacs pana Roberta Pilcha ?
pzdr
dada_krk


dada_krk - Czy możesz podać nr telefonu do p.R.Pilcha bo "przekopałem" listę ale nie moge go znaleźć.

Pozdrawiam

nikuś
19-01-2009, 06:26
Tak myslałam że pan Andrzej Kucharski nie tylko mnie naciągnął, chociaż to wcale mnie nie cieszy.

anet1
19-01-2009, 21:39
Jesteśmy na szczęście już na finale naszych zmagań z budową. Wymieniam na razie dwie ekipy, które ewidentnie wpisują sie w białą i czarną liste:

Na białą liste wpadnie pewnie fliziarz, ale poczekam z opinia do końca jego prac.

Czarna lista- firma AQUA z Myślenic, podpisuje się pod wszystkimi zarzutami, niesamowite krętactwo!!! Uważajcie na Pana Jacka, bo to strata czasu i nerwów.

gresfucinio
20-01-2009, 18:38
Witam poszukuję kogoś doświadczonego i sprawdzonego przez was do wykonania kominka z rozprowadzeniem ciepła (okolice Niepołomic) Moze kogoś możecie polecić (wzór raczej nowoczesny) ;)

malgos2
20-01-2009, 18:41
Biała lista- stolarz z Myślenic, u nas robił niestety tylko parapety z jesionu (za późno go odkryliśmy) ale wyszły slicznie. Widziałam inne jego prace (bo wykonuje chyba wszystko okna, podłogi, drzwi, schody, kuchnie) niezwykła dokładność. tel 501 726 272

A mozna imie i nazwisko (albo chociaz imie) tego stolarza? :roll:

anet1
20-01-2009, 21:42
............................

malgos2
20-01-2009, 22:25
Dzieki.

p_rabbit
21-01-2009, 14:34
Mógłby ktoś mi doradzić, ponieważ potrzebuje fachowca który położy mi w mieszkaniu gładź dookoła okien(okna w 2/3 pokojach), w jednym otworze po drzwiach i ewentualnie wyleje wylewkę w 6m pomieszczeeniu + położy na niej później płytki.

Jestem z Krakowa - Bieżanowa

krzydlug
22-01-2009, 10:27
Witam

Czy może ktoś z forumowiczów polecić dobrego wykonawcę instalacji wod-kan-gaz-co. (szczególnie c.o.).
Na forum ciągle jest wymieniany p. Jacek z firmy Aqua z Myślenic.
Firma AQUA początkowo umieszczona była tylko na Białej liście.
Ostatnio jest tylko na Czarnej liście wykonawców.

Czy są inni, godni polecenia wykonawcy instalacji wod-kan-gaz-co. ?

ciekawy andrzej
22-01-2009, 15:42
witam prosze o namiary na solidnego wykonawce instalacji centralnego odkurzacza

oola
22-01-2009, 19:34
witam prosze o namiary na solidnego wykonawce instalacji centralnego odkurzacza

polecam KRAK BOR Tomasz Borkowski, kom. 666 04 33 00
250zł brutto za punkt z materiałem

Ula_i_Jacek
22-01-2009, 22:12
Zdecydowanie BIAŁA LISTA !!

Kontakt do naszego fliziarza - p.Piotra znaleźliśmy dzięki forum Muratora. Został tu polecony i postanowiliśmy spróbować.
Okazało sie, że jest nie tylko fachowcem od fliz, ale zrobił nam idealnie instalacje wod-kan. co w bloku z płyty jest nie lada wyzwaniem....postawił ściankę działową,równą i mocną, porządnie uzbrojona , kiedy zostalismy zmuszeni zrezygnować z "fachowców"pachnących alkoholem i delikatnie mówiąc "niemiłych".
Zresztą projekty i wybór fliz również jest zasługa p.Piotra, który skontaktował nas z p. Elą - zaprojektowała nam flizy za super cenę.
Ale przede wszystkim!!! To przesympatyczny człowiek, miły, wesoły, zawsze służący fachową radą...Uratował nas przed świętami, kiedy zainstalowano nam meble kuchenne ale nic nie podłączono... przyjechał i w godzinę podłączył zlew i płytę gazową - i nie chciał ani grosza!!

Dlatego w taki chociaż sposób chcemy się odwdzięczyć za tak wykonana prace w dobie narzekań na fachowców :)
Jeśli ktoś chce służymy zdjęciami, ewentualnie możemy pokazać efekty pracy"na zywo". Tel. p. Piotra: 600 908 099

ula i jacek z krakowa

sabrysek
24-01-2009, 17:54
Witajcie,

przede wszystkim to pewnie tak jak i większąść z Was dużo zawdzieczamy temu portalowi a zwłaszcza tej liscie.

Dodajemy zdecydowanie na białą listę ekipę brukarzy. - P. Krzysiek 507174 213

Mieliśmy dosyć trudny dojazd do zrobienia ( dom na zboczu ) i kolejne ekipy po obejżeniu budowy kręciły nosami i strzelały albo stawki z kosmosu albo nagle jednak nie mieli wolnych terminów.
Chłopaki których, żeśmy znaleźli chętnie podjeli robotę i nie dość, że super doradzili w sprawie spadków, korytek itp, załatwili kostkę taniej niż na składach no i dobrze położyli kostkę to na dodatek zrobili to nie drogo a pożądnie.

Ekipa młoda, uprzejma i co żadko się spotyka sprzątali po sobie.

Pozdrawiamy

Sabrysek

Tora
25-01-2009, 20:36
Witam poszukuję kogoś doświadczonego i sprawdzonego przez was do wykonania kominka z rozprowadzeniem ciepła (okolice Niepołomic) Moze kogoś możecie polecić (wzór raczej nowoczesny) ;)

U nas Biała Lista: kominki Wojcieszko z Wieliczki http://www.wojcieszko.pl/
Kominek mamy bardziej tradycyjny, ale robią wszelakie; DGP mamy grawitacyjne, ale robią też z turbiną; oczywiście podpisują umowy i wystawiają faktury. Prace były wykonywane na raty (ze względu na postępy innych prac na budowie) i trzeba było się przypominać, ale większych zastrzeżeń co do terminowości nie mam. Dużo doradzali, podpowiedzieli jakie drewno i od kogo; poprawiali jak mi się coś nie spodobało i pomogli rozwiązać problem wynikły z użytkowania. Dobry kontakt mailowy lub telefoniczny.
Od kilku miesięcy palimy tylko w kominku i jesteśmy zadowoleni z jego użytkowania.

jacekaqua
25-01-2009, 22:25
Jesteśmy na szczęście już na finale naszych zmagań z budową. Wymieniam na razie dwie ekipy, które ewidentnie wpisują sie w białą i czarną liste:

Biała lista- stolarz z Myślenic, u nas robił niestety tylko parapety z jesionu (za późno go odkryliśmy) ale wyszły slicznie. Widziałam inne jego prace (bo wykonuje chyba wszystko okna, podłogi, drzwi, schody, kuchnie) niezwykła dokładność. tel 501 726 272

Na białą liste wpadnie pewnie fliziarz, ale poczekam z opinia do końca jego prac.

Czarna lista- firma AQUA z Myślenic, podpisuje się pod wszystkimi zarzutami, niesamowite krętactwo!!! Uważajcie na Pana Jacka, bo to strata czasu i nerwów.

nawet nie moge się bronić ,bo niewiem kto Pani jest "anet1"

dada_krk
26-01-2009, 10:08
Szanowny jacekaqua,
to jest strona dla klientow a nie dla wykonawcow, ludzie sami polecaja dobrych i pokazuja zlych wykonawcow.

Twoje wpisy tutaj przynosza odwrotny efekt od zamierzonego i sa traktowane jako autoreklama, wiec kazdy bedzie podejrzewal ze chyba brak ci pracy skoro sam musisz sie narzucac ze swoja firma.

pzdr
dada_krk

kris1971
26-01-2009, 14:33
Jestem tu pierwszy raz ale od dłuższego czasu przeglądam wszystkie białe i czarne listy. Postanowiłem że sam znajdę firmę która sprawi że mój domek stanie się ciepłym przytulnym i funkcjonalnym gniazdkiem :D Mam chyba szczęście bo obyło się bez zbędnych przeszkód, chociaż nie do końca.
Zrobienie instalacji c.o. łącznie z kotłownią zleciłem firmie "Alco" ul.płaszowska Kraków tel. 514 513 286 (bardzo miła pani pracuje w biurze) Profesjonalnie się mną zajeli instalacja chodzi bez zarzutów POLECAM, okna brałem w "Okno-Pol" plac Bieńczycki Kraków- szybko, miło i niedrogo tel.0 12 641 46 30. Wykończenie domu robiła mi firma z Bochni P.Romek tel.607 042 533 bardzo mi pomógł i okazał się również świetnym projektantem Polecam!! Z czarnej listy mam firmę z Kazimierzy Wielkiej "Euro Okna" która miała mi zakładać okna- powiem tak: nie widziałem gorszych pijaków. Powodzenia wszystkim początkującym :D[/u]

jacekaqua
26-01-2009, 18:55
Szanowny jacekaqua,
to jest strona dla klientow a nie dla wykonawcow, ludzie sami polecaja dobrych i pokazuja zlych wykonawcow.

Twoje wpisy tutaj przynosza odwrotny efekt od zamierzonego i sa traktowane jako autoreklama, wiec kazdy bedzie podejrzewal ze chyba brak ci pracy skoro sam musisz sie narzucac ze swoja firma.

pzdr
dada_krk

ok!ale jak ja mam sie bronić ??? przeciez można opisac całą sytuacje - !!! NIE !!! najlepiej oczernic kogos i skonczyc temat.

windows
27-01-2009, 20:14
Szanowny jacekaqua,
to jest strona dla klientow a nie dla wykonawcow, ludzie sami polecaja dobrych i pokazuja zlych wykonawcow.

Twoje wpisy tutaj przynosza odwrotny efekt od zamierzonego i sa traktowane jako autoreklama, wiec kazdy bedzie podejrzewal ze chyba brak ci pracy skoro sam musisz sie narzucac ze swoja firma.

pzdr
dada_krk

ok!ale jak ja mam sie bronić ??? przeciez można opisac całą sytuacje - !!! NIE !!! najlepiej oczernic kogos i skonczyc temat.

zacznij znów jak kiedyś dobrze robić !!!!!!!!!!

doorcia
27-01-2009, 22:24
NIE KORZYSTAJCIE Z USLUG PANEL POL Z KRAKOWA

Firma ma bardzo nieladne podejscie do klienta. Nie wywiazuje sie z
terminow. Dlugo sie czeka na kompletna dostawe drzwi a na sam montaz
to jeszcze dluzej... odradzam wszystkim korzystanie z oferty i uslug
tej firmy, jest nierzetelna. "Problem" to ich znak rozpoznawczy.
Nikt nie informuje o mozliwych opoznieniach mimo tego, ze maja
podany numer kontaktowy. Nie odbieraja niewygodnych telefonow, nie
oddzwaniaja. Odradzam rowniez decydowanie sie na "darmowy" montaz -
warunkiem jest zakupienie drzwi z oscieznicami, klamkami i zestawem
montazowym. Zestaw montazowy nie jest dostarczany razem z
zamowieniem; a co sie kryje pod tym haslem? pianka?

nigdy wiecej panel pol!!! szkoda zdrowia i nerwow!!!
nie sa profesjonalistami i maja gdzies klientow :evil: [/u]

doorcia
27-01-2009, 22:55
Nie korzystajcie z usług firmy Panel Pol w Krakowie, będziecie czekać w nieskończoność, a słowo "problem" wytrze się od zbyt częstego używania. To wyjątkowo niesolidna firma. Szczerze odradzam!!!

Jest male prawdopodobieństwo, że wasze zamowienie, bedzie
zrealizowane w terminie, a jeszcze mniejsze, ze dostaniecie
dokladnie to, co zamowiliscie. Panuje tam taki bałagan, że w skrajnych przypadkach możecie z czasem wyjść na tym lepiej, gdy na przykład dostaniecie parę drzwi z nadwyżką lub jakieś nadprogramowe niezamawiane przez was ościeżnice :D

Gorzej jednak, jeśli dostarczą wam zupełnie nie to, co zamawialiście, np. kiepsko wyglądałoby mieszkanie z drzwiami typu łazienkowego do każdego pokoju :o :-? :o

andrzej007
28-01-2009, 16:26
Dobrze wiedziec , wlasnie znajomy mial zamiar sie skusic na ta firme... Dzieki :)

mziak
28-01-2009, 20:56
Jesteśmy na szczęście już na finale naszych zmagań z budową. Wymieniam na razie dwie ekipy, które ewidentnie wpisują sie w białą i czarną liste:

Biała lista- stolarz z Myślenic, u nas robił niestety tylko parapety z jesionu (za późno go odkryliśmy) ale wyszły slicznie. Widziałam inne jego prace (bo wykonuje chyba wszystko okna, podłogi, drzwi, schody, kuchnie) niezwykła dokładność. tel 501 726 272

Na białą liste wpadnie pewnie fliziarz, ale poczekam z opinia do końca jego prac.

Czarna lista- firma AQUA z Myślenic, podpisuje się pod wszystkimi zarzutami, niesamowite krętactwo!!! Uważajcie na Pana Jacka, bo to strata czasu i nerwów.

Witaj w klubie ....

Nie chce mowic "a nie mowilem..." patrz moj post w tym watku na temat AQUA... zenada...

Pozdrawiam

andrzej007
28-01-2009, 22:35
Jesteśmy na szczęście już na finale naszych zmagań z budową. Wymieniam na razie dwie ekipy, które ewidentnie wpisują sie w białą i czarną liste:

Biała lista- stolarz z Myślenic, u nas robił niestety tylko parapety z jesionu (za późno go odkryliśmy) ale wyszły slicznie. Widziałam inne jego prace (bo wykonuje chyba wszystko okna, podłogi, drzwi, schody, kuchnie) niezwykła dokładność. tel 501 726 272

Na białą liste wpadnie pewnie fliziarz, ale poczekam z opinia do końca jego prac.

Czarna lista- firma AQUA z Myślenic, podpisuje się pod wszystkimi zarzutami, niesamowite krętactwo!!! Uważajcie na Pana Jacka, bo to strata czasu i nerwów.

nawet nie moge się bronić ,bo niewiem kto Pani jest "anet1"


Ocho widze ze nagonaka na pana Jacka , w sumie to niewarto kogos tak odrazu skreslac ;/ , pozdrawiam!

andrzej007
28-01-2009, 22:47
Pilnie poszukuję rzetelnej , terminowej , fachowej ekipy od GŁADŹI, nie muszę chyba dodawać że tanie. Kraków. Proszę o namiary.
Pozdrawiam

doorcia
29-01-2009, 10:43
Moze kiedys ta firma swiadczyla uslugi na wysokim poziomie, ale teraz pozytywne opinie mozna wlozyc miedzy bajki...

Przejechalismy sie na nich niezle :cry: i to co odczulismy na wlasnej skorze do tej pory zmusza do postawienia pytania, co nas podkusilo, zeby korzystac wlasnie z uslug panel pola?! :-?

Dlatego chce innych przestrzec zanim skieruja swe kroki wlasnie do tej firmy

jacekaqua
29-01-2009, 21:51
Niesłusznie oskarżony zdecydowałem wyjaśnić niejasności na temat mojej pracy.

Po pierwsze dziwi mnie że pan ANET1 zdecydował sie mnie oczernić dokładnie rok po zakończeniu naszej współpracy( czyżby zemsta???).

Po drugie praca którą tam wykonałem jest zrobiona rzetelnie (pierwszy etap wod-kan).

Po trzecie inwestor powinien wiedzieć ( a ten pan nie wiedział) że umawia się z jednym instalatorem a nie robi się castingu kto ma robić podłogówkę a kto zakładać grzejniki. To właśnie był powód zrezygnowania z pracy na tej budowie.
Być może nie jest Pan zadowolony z instalacji którą ktoś zrobił i w ramach zemsty wypisuje kłamstwa??.
Do Pana MZiarko
Każdy pracownik powinien mieć umówioną kwotę wypłaconą w całości z -naciskiem na CAŁOŚĆ
Czy z puszek po piwie zebrał Pan odciski że wiadomo iż moje?? Ekip na budowie do tych samych robót miał pan kilka. ( żadna z poprzednich nie sprostała Pana wymaganiom).Może to sposób na tanią budowę, „urwać każdemu parę złotych”.??
Skupia się Pan na złośliwościach a proszę napisać jak działa instalacja?
To Pan powinien znaleźć się na czarnej liście osób które nie wypłacają w całości! Skontaktuję się z firmami które u Pana pracowały.
Rozumiem uwagi lub zastrzeżenia jeśli chodzi o terminowość (był to problem większości firm w tym okresie).
Uczciwi piszą uczciwe komentarze a złośliwcy kłamstwa i pomówienia.!!!

roberto_74
30-01-2009, 10:45
Szanowny jacekaqua,
to jest strona dla klientow a nie dla wykonawcow, ludzie sami polecaja dobrych i pokazuja zlych wykonawcow.

Twoje wpisy tutaj przynosza odwrotny efekt od zamierzonego i sa traktowane jako autoreklama, wiec kazdy bedzie podejrzewal ze chyba brak ci pracy skoro sam musisz sie narzucac ze swoja firma.

pzdr
dada_krk

ok!ale jak ja mam sie bronić ??? przeciez można opisac całą sytuacje - !!! NIE !!! najlepiej oczernic kogos i skonczyc temat.

Ponieważ Panu Jackowi nie wolno się bronić zrobię to za niego, jestem klientem więc mi wolno.
Pan Jacek robił u mnie wszystko co jest z rurami związane: wodę kanalizację, gaz, co (rozprowadzenie, kotłownię, podłogówkę i grzejniki). Nie mam zastrzeżeń, nie znam się na tym za bardzo ale wygląda że wszystko jest ok.
Ostatni potrzebowałem kilka przeróbek( zmiana podejścia pod umywakę ,instalacja stelaży i grzejnika w łazience). Umawialiśmy się że dam znać z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem, niestety fliziarz w piątek poinformował mnie że poniedziałek musi być to zrobione bo jak nie to on nie może dalej robić. I co ? I Pan Jacek przyjechał, zrobił, zajęło mu to ze 3 godziny, gdzieś o te 3 godziny sie spóźnił, pewnie zaraz ktoś napisze że jest niepunktualny i "czarna lista".
A propos terminowości, czy nikomu nie zdarzyło się że umówił się na konkretne prace a w międzyczasie wymyślił jakieś nowości. U mnie jest to na porządku dziennym - wiem jestem złym klientem ale cóż... .Dodatkowa lampa, dodatkowa umywalka itp. Co ma zrobić wykonawca ? Powiedzieć że przyjdzie za miesiąc, bo ma ustawiony harmonogram? Ja za robotę nie zapłacę bo nie skończona, a wykonawca nie dostanie pieniędzy za 90% wykonanych prac - w moim wypadku włącznie z materiałem czyli 10-20 tys. PLN, więc zostaje na kolejny dzień czy 2 żeby skończyć. Można podpisać umowę z terminami ale to bije w dwie strony, wykonawca musi się pilnować z terminami, ale inwestor nie może dokonać żadnych zmian. Jak kto woli, ja wolę bez. Zawsze można się jakoś dogadać.

Tyle, trochę dużo i wystarczy. Uważam, że Pan Jacek nie zasługuje na opinię jaką mu się tu wystawia. Po moich przebojach z wykonawcami SSO i tynków wewnętrznych Pan Jacek to jednak "biała lista". Może niektórzy nie doświadczyli na własnej skórze co to znaczy fatalna ekipa.

mathiasso
30-01-2009, 12:47
A to i ja dorzuce kilka groszy :D

u mnie Pan Jacek też robił kompleksowo całą usługę (wod-kan, ogrzewanie, podłogówka, kominek z pw i cała kotłownia). Jeśli chodzi o terminowość to czasami rzeczywiście było kiepsko (i nie chodzi tutaj o kilka godzin), ale im bliżej końca tym było coraz lepiej :), także z listy szarej zrobiła się prawie biała 8) . Najważniejsze że efekt końcowy jest jak najbardziej zadowalający, wszystko działa poprawnie, w domu ciepło a woda w kranach gorąca :D (czyli tak jak ma być). Ale jestem w stanie też zrozumieć kogoś kto czekał i czekał i się nie doczekał na usługę 8)

ciekawy andrzej
30-01-2009, 17:08
Prosze o opinie o panu Pawle z Gotkowic-wykonuje tynki i wylewki

ann&tom
31-01-2009, 20:25
Czy ktos współpracował z firmą Gaz Service z Wieliczki ul. Piłsudskiego??
Proszę o opinie.
Szukam sprawdoznego elektryka
pozdr

janusz_21
31-01-2009, 21:15
Witam! Moi mili polećcie ekipę do podłóg na legarach i klejonych, schodów i do położenia fliz. Szukam też stolarza meblowego. Budowa w okolicach Suchej B. Dałem ogłoszenie w Muratorze ale prawdę powiedziawszy trochę się obawiam, że zgłoszą się jacyś pseudofachowcy.Stolarza z Myślenic znalazłem dzięki Wam ale biorąc pod uwagę, że może być zajęty wolałbym mieć więcej namiarów. Z góry dziękuję!

SCORPIO
01-02-2009, 19:44
Witajcie,

Niedawno zakonczylismy stan surowy i postanowilismy dorzucic swoje dwa grosze:

BIALA LISTA :(aczkolwiek z czarnymi plamami)

Sklad Budowlany Budrol w Kocmyrzowie - kupilem tam pustak porotherm 25 na caly dom ,35 palet, towar bez dodatkowych oplat przetrzymano mi ponad pol roku do czasu rozpoczecie budowy nie bylo rowniez problemu z terminem dostawy, mam za to duze zastrzezenia do jakosci tych cegiel - moi murarze twierdzili ze niektore z pustakow rozpadaja sie w rekach i niestety mieli racje ,

BIALA LISTA :
Ekipa murarzy z panem Slawkiem na czele (500-040-907)- ogolnie nie mam wiekszych zastrzezen, sciany proste, katy zachowane choc oczywiscie niedorobki byly np, drzwi do lazienki przesuniete o 25 cm w prawo ale to szczegoly o ktorych jestesmy w stanie zapomniec

monika.sz
01-02-2009, 22:55
Witam,
mogę polecić moich wykonawców, bo właśnie skończyłam stan surowy zamknięty.
Górale pracowali szybko, nie pili, często za to przeklinali. Grupą dowodzi kobieta-siekiera, która pilnuje postępu prac prawie codziennie.
Ściany proste, kąty grają, żadnych zastrzeżeń nigdy nie miał mój kier. budowy. Jedyna wada górali, wszystkie święta kościelne np. Trzech Króli, wigilia, Dzień zaduszny itp nie pracują. Natomiast 11 listopada jest dla nich normalnym dniem pracy.
BIAŁA LISTA murarze:
kontakt do szefowej: 664 927 107

stuk
02-02-2009, 09:17
A ja się wypowiem w temacie firmy AQUA.

Wprawdzie nie mogę nic powiedzieć na temat terminowości firmy w obecnych czasach, bo Pan Jacek skończył moja instalację mniej więcej w listopadzie 2007, ale wtedy był człowiekiem terminowym, a w razie czego zawsze dzwonił.

Za to z prespektywy przeszło roku użytkowania instalacji (wod-kan-gaz-co wraz z podłogówką) muszę stwierdzić że wszystko działa jak trzeba i że zastosowane rozwiązania się sprawdziły, jeśli chodzi więc o jakość wykonanej pracy to jest to jakość bardzo dobra.

Blutka
03-02-2009, 08:36
To ja też Pana Jacka będę bronić, a co?! ;) Chociaż jeszcze nie skończył u mnie, więc jak skończy, to napiszę, jak działa. :lol: Ale póki co - nie mam zastrzeżeń - terminy są jakie są, ale czekam cierpliwie, bo wiem, że różnie bywa. Ja jestem klientem koszmarnym, nie wiem, czego chcę, mam potwornego pecha i zawsze mi się przydarzają jakieś rzeczy, których w okolicy nikt nie widział. ;) Pan Jacek cierpliwie póki co znosi moje "ale ja nie mam pojęcia o co kaman" i zapewne ma o kim anegdoty opowiadać, ale jeszcze nie uciekł, co jest wielkim plusem. ;)

Zatem u mnie Aqua póki co na liście białej. :)

I jeszcze tynki pana Żmudy - PIĘKNE SĄ!!! Był już tu namiar gdzieś na niego podawany, ale jak ktoś chce, to odkopię u siebie. Świetna robota.

mk1
03-02-2009, 09:11
To ja też Pana Jacka będę bronić, a co?! ;) Chociaż jeszcze nie skończył u mnie, więc jak skończy, to napiszę, jak działa. :lol: Ale póki co - nie mam zastrzeżeń - terminy są jakie są, ale czekam cierpliwie, bo wiem, że różnie bywa. Ja jestem klientem koszmarnym, nie wiem, czego chcę, mam potwornego pecha i zawsze mi się przydarzają jakieś rzeczy, których w okolicy nikt nie widział. ;) Pan Jacek cierpliwie póki co znosi moje "ale ja nie mam pojęcia o co kaman" i zapewne ma o kim anegdoty opowiadać, ale jeszcze nie uciekł, co jest wielkim plusem. ;)

Zatem u mnie Aqua póki co na liście białej. :)

I jeszcze tynki pana Żmudy - PIĘKNE SĄ!!! Był już tu namiar gdzieś na niego podawany, ale jak ktoś chce, to odkopię u siebie. Świetna robota.

Podpisuje się Aqua też na białej liście u mnie, jak na razie ;-) ponieważ też jeszcze nie skończył ;-)

ciekawy andrzej
03-02-2009, 09:16
To ja też Pana Jacka będę bronić, a co?! ;) Chociaż jeszcze nie skończył u mnie, więc jak skończy, to napiszę, jak działa. :lol: Ale póki co - nie mam zastrzeżeń - terminy są jakie są, ale czekam cierpliwie, bo wiem, że różnie bywa. Ja jestem klientem koszmarnym, nie wiem, czego chcę, mam potwornego pecha i zawsze mi się przydarzają jakieś rzeczy, których w okolicy nikt nie widział. ;) Pan Jacek cierpliwie póki co znosi moje "ale ja nie mam pojęcia o co kaman" i zapewne ma o kim anegdoty opowiadać, ale jeszcze nie uciekł, co jest wielkim plusem. ;)

Zatem u mnie Aqua póki co na liście białej. :)

I jeszcze tynki pana Żmudy - PIĘKNE SĄ!!! Był już tu namiar gdzieś na niego podawany, ale jak ktoś chce, to odkopię u siebie. Świetna robota. prosze o namiar na tynkarza

pam
03-02-2009, 09:33
To ja też Pana Jacka będę bronić, a co?! ;) Chociaż jeszcze nie skończył u mnie, więc jak skończy, to napiszę, jak działa. :lol: Ale póki co - nie mam zastrzeżeń - terminy są jakie są, ale czekam cierpliwie, bo wiem, że różnie bywa. Ja jestem klientem koszmarnym, nie wiem, czego chcę, mam potwornego pecha i zawsze mi się przydarzają jakieś rzeczy, których w okolicy nikt nie widział. ;) Pan Jacek cierpliwie póki co znosi moje "ale ja nie mam pojęcia o co kaman" i zapewne ma o kim anegdoty opowiadać, ale jeszcze nie uciekł, co jest wielkim plusem. ;)

Zatem u mnie Aqua póki co na liście białej. :)

I jeszcze tynki pana Żmudy - PIĘKNE SĄ!!! Był już tu namiar gdzieś na niego podawany, ale jak ktoś chce, to odkopię u siebie. Świetna robota. prosze o namiar na tynkarza

P. Żmuda u mnie robił w październiku i właśnie teraz szoruję papierem ściernym tynki aby zrzucić ten piaseczek na wierzchu. Wychodzi równiusieńko, raczej na 98% nie będę kładł gładzi gipsowych. Mogę dopisać się do pochwał : tel: 722 05 18 74

oola
04-02-2009, 13:38
biała lista:

elektryk - p.Andrzej - Elektrodomek
kom. 517 517 700

dobry kontakt, dobre ceny, dobre wykonanie!
wlasnie u nas skonczyl, nie mam zastrzeżeń!

Sloneczko
04-02-2009, 17:33
Stolarz meblowy, terminowy i solidny bardzo nam jest potrzebny. Może ma ktoś jakieś nowe namiary?

Mymyk_KSK
04-02-2009, 19:47
Stolarz meblowy, terminowy i solidny bardzo nam jest potrzebny. Może ma ktoś jakieś nowe namiary?

a u Domańskiego próbowałaś? był tu na forum polecany, u nas też robił - co prawda schody i blaty - ale wiem, że meblami też się zajmuje.

Sloneczko
05-02-2009, 00:57
Próbowałam, ale drogi jest :( Sobarnia spod Tarnowa jest tańszy, ale szukam jeszcze trzeciego ;)

Marcin1978
05-02-2009, 07:13
U mnie robiła firma AKORD. Firma moze nie najtansza ale solidna. Wszystko zrobione na czas i dokładnie. A moja kuchnia nie była prosta do roboty.

www.akord.pl

Sloneczko
05-02-2009, 17:08
Dzięki :) Wysłałam do nich pytanie :)

nyno
07-02-2009, 18:39
Witajcie,

Niedawno zakonczylismy stan surowy i postanowilismy dorzucic swoje dwa grosze:

BIALA LISTA :(aczkolwiek z czarnymi plamami)

Sklad Budowlany Budrol w Kocmyrzowie - kupilem tam pustak porotherm 25 na caly dom ,35 palet, towar bez dodatkowych oplat przetrzymano mi ponad pol roku do czasu rozpoczecie budowy nie bylo rowniez problemu z terminem dostawy, mam za to duze zastrzezenia do jakosci tych cegiel - moi murarze twierdzili ze niektore z pustakow rozpadaja sie w rekach i niestety mieli racje



Ja tez mialem podobna sytuacje. Złóż reklamacje. Przyjdzie ekspert i oceni ,potem oddaja pieniadze lub pustaki