PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

doorcia
08-02-2009, 13:21
szukamy dobrej, solidnej i niedrogiej firmy brukarskiej -> czy ktos moze polecic kogos, ewentualnie przestrzec przed jakas firma?

z gory dziekuje

jaro736
08-02-2009, 18:35
Zdecydowanie nie polecam firmy HELMUT z Zimnodołu. Mimo, że została przeszkolona co do krycia blachodachówką firmy Ahi Roofing na poprawki czekam już rok. Totalni partacze, zwodzą co do terminów, nie mozna skomtaktowac się z włascicielem "firmy". Teraz nawet psiej budy nie dałbym im do pokrycia.

Darmik
09-02-2009, 16:38
Witam,
Szukam stolarza lub firmy która wykonuje meble do łazienki na wymiar z drewna.
Proszę o namiar. Ewentualnie podaję maila: [email protected]

muddy
09-02-2009, 22:13
Jesteśmy na szczęście już na finale naszych zmagań z budową. Wymieniam na razie dwie ekipy, które ewidentnie wpisują sie w białą i czarną liste:


Czarna lista- firma AQUA z Myślenic, podpisuje się pod wszystkimi zarzutami, niesamowite krętactwo!!! Uważajcie na Pana Jacka, bo to strata czasu i nerwów.

Witaj w klubie ....

Nie chce mowic "a nie mowilem..." patrz moj post w tym watku na temat AQUA... zenada...

Pozdrawiam

A to takie polskie jest – przyp…ć komuś (najlepiej będąc schowanym za monitorem) – przecież mnie nie dosięgnie…

U mnie - podobnie jak u wielu Forowiczów - pan Jacek wykonał całość prac związanych z ogólnie pojętym wod-kan-co. I jestem wyjątkowo zadowolony ! I tylko mi się Prezesie nie rozpłyń w zachwycie nad sobą ;-)

Polecam pana Jacka każdemu – BIAŁA lista!

Bozzia
10-02-2009, 10:27
Witam wszystkich forumowiczów!

Do tej pory miałam włączoną opcję "czytaj" :oops: , ale przyszła kryska .... :wink:

Bardzo proszę o namiary na pana Roberta Pilcha. Do tej pory tylko na pw był podawany, i to 2 lata temu... Jeśli ktoś ma i może podać to byłabym bardzo wdzięczna. Może być na pw.

Pozdrawiam wszystkich

malgos2
10-02-2009, 14:29
A ja mam przyjemnosc wpisac na biala jak snieg liste firme wykonczeniowa Contractors. http://www.contractors.info.pl/index.php Moja posadzka betonowa zbiera komplementy, ale robia wszystko. 8)

Bozzia
10-02-2009, 16:54
Ja już dziękuję za namiary, chyba będą niepotrzebne. Udało mi się zgrać w terminach wylewki z polecanym Panem Markiem i tynki z innym Panem Markiem. :wink: Uff. Bo troszkę zaspałam i faktycznie za późno się wzięłam za dzwonienie.
Pozdrawiam.

kantorowski
10-02-2009, 20:08
Biała lista - porządnie i fachowo a przede wszystkim tanio...

Elektryk do 1 kW Pan Bogdan Kociura - Kraków tel. 664590029 (pytać o Bogdana - elektryka)

p.s

Malarz też z niego jest - fachowiec

ann&tom
10-02-2009, 20:38
Najczarniejsza z czarnych list - Pan MAREK S. Zakład wykonawstwa Energtycznego (ul.Domagały) - makabra!!!!!!!! Pzesuwał słup a zalegalizaownie tego trwa już 7 msc.
BEZ KOMENTARZA

sabrysek
11-02-2009, 09:50
Witajcie,
kolejny wpis na biała listę i to śnieżno białą to ekipa fliziarzy Pana Józefa 695399530

Bardzo sympatyczni, terminowi ( co nie znaczy że szybkie terminy - ale warto czekać) zgrani i bardzo dobrzy!
Flizy kładą świetnie, ładnie docinki robią jak fabryczne i na krawędziach robią fazy - żadnych listew wykończeniowych. Do tego dobrze nam doradzili z blatem łazienkowym za który nie wiedzieliśmy jak się zabrać - oni zrobili całą konstrukcję i wymyślili ładne wykończenia.
Po tym jak zrobili 2 łazienki , WC, przedpokój i wiatrołap jesteśmy pod dużym wrażeniem, zwłaszcza, że wzięli naprawdę niedużo.

Niestety mamy porównanie bo w garażu flizy robiła inna ekipa pana Szymona W. , która wzięła tyle samo a robili długo i spieprzyli robotę.


Na białą listę dodajemy też wylewki na d którymi wszyscy cmokają Pan Domagała 501293050 -tutaj była dobra cena i szybki czas no i jak twierdzą kolejne ekipy jakość.

Pozdrawiam

Sabrysek

gresfucinio
12-02-2009, 11:48
Witam
Czy ktoś z was szanowni Panie i Panowie miał do czynienia z firmą WAS-BUD Krzysztof Waśko z Bochni? Pytam ponieważ znajomi polecili mi w/w wykonawcę do tynków...Moze ktoś korzystał z usług tej firmy?

Arek.3500
12-02-2009, 14:39
Witam....jak widzę zdania są różne...ja w grudniu zeszłego roku korzystałem z usług Panel Pol, zamawiałem drzwi oraz podłogi. Z uwagi na przełom roku dostałem czas realizacji 5-8 tygodni i wywiązali sie bez zarzutu. Mało tego byłem z nimi w kontakcie telefonicznym i suma sumarum ostatecznie to oni dopasowali sie do mojego wolnego czasu. Podłogi magazynowali mi ponad miesiąc bez dodatkowych kosztów- a to się ponoć zdarza w innych firmach. Fachowcy pojawili sie w umówionym terminie i wykonali bez problemów swoją pracę. Trafiłem do nich z polecenia osób mi zaufanych i sam polecam ich również.

zbigmor
12-02-2009, 15:27
Nie korzystajcie z usług firmy Panel Pol w Krakowie, będziecie czekać w nieskończoność, a słowo "problem" wytrze się od zbyt częstego używania. To wyjątkowo niesolidna firma. Szczerze odradzam!!!

Jest male prawdopodobieństwo, że wasze zamowienie, bedzie
zrealizowane w terminie, a jeszcze mniejsze, ze dostaniecie
dokladnie to, co zamowiliscie. Panuje tam taki bałagan, że w skrajnych przypadkach możecie z czasem wyjść na tym lepiej, gdy na przykład dostaniecie parę drzwi z nadwyżką lub jakieś nadprogramowe niezamawiane przez was ościeżnice :D

Gorzej jednak, jeśli dostarczą wam zupełnie nie to, co zamawialiście, np. kiepsko wyglądałoby mieszkanie z drzwiami typu łazienkowego do każdego pokoju :o :-? :o


Zasady uczciwości sugerują opisanie doznanych problemów. Pisanie o prawdopodobieństwie zaistnienia problemu brzmi śmiesznie jeśli wychodzi od jednego klienta, a groźnie jeśli są to dane statystyczne, bo mogą pochodzić od konkurencji. Czytając to forum nazwt z niego można wysnuć wniosek, że duża część problemu pochodzi od klientów, a nie dostawcy dlatego napisanie o jaki problem chodzi jest minimum uczciwości.

gzajac
12-02-2009, 16:27
Witam
Czy ktoś z was szanowni Panie i Panowie miał do czynienia z firmą WAS-BUD Krzysztof Waśko z Bochni? Pytam ponieważ znajomi polecili mi w/w wykonawcę do tynków...Moze ktoś korzystał z usług tej firmy?

U mnie jedna z ekip firmy WAS-BUD robiła elewację na wełnie mineralnej. I była to jedna z najlepszych ekip które przewinęły sie przez moją budowę. Pełny profesjonalizm, terminowość, porządek, aczkolwiek cena wyższa niż u konkurencji. Jednak mimo to warto zapłacić więcej i mieć zrobione porządnie.

Polecam tylko dokładnie ustalić zasady liczenia powierzchni ścian (wylewek, itp) z Panem Krzysztofem.

Pozdrawiam,
Grzesiek

doorcia
12-02-2009, 21:14
chetnie wysle na pw fote dokumentujaca prace ekipy montazowej panel pol...

nie jestem z konkurencji, jestem niezadowolona klientka... chodzi wlasnie o to, ze bardzo ciezko sie bylo do nich dodzwonic, a wszystkie ustalenia telefoniczne braly w leb w realu. My czasowo bylismy elastyczni, ale jak ktos nam mowil, ze przyjedzie na godz. 17ta, to zakladalismy, ze sie okolo tej godziny pojawi... a nie o 20.30 bedzie dzwonic, ze nie da rady juz tego dnia przyjechac i umawia sie na dzien nastepny na 8 rano - dociera na 10!!!

ja nie zaprzeczam, ze u kogos firma sie sprawdzila i wykonala wszystko tak jak trzeba - moze jakosc uslug ostatnimi czasy u nich poleciala na leb na szyje.
Tez bylam zaskoczona niekorzystnym obrotem sprawy, bo firme polecili nam znajomi.

Po niefortunnej przygodzie z drzwiami, panele zakupilismy w markecie budowlanym.

i jeszcze jedno - podstawa to jest dobry przeplyw informacji, a co powiecie na to, ze wlasciciel firmy w oczy nam sie wyparl, ze nie on jest wlascicielem :-? - pracownik sklepu powiedzial nam, ze rozmawialismy z wlascicielem, kto klamal :o

nie zmienie swojego zdania "nigdy wiecej panel pol!!!" :evil:

iva_marti
12-02-2009, 21:16
Zdecydowanie odradzam firmę KOMINECZEK:
Borgosz Mateusz
Prądnicka 8 / 24
30-002 Kraków

Telefon:
12 641 92 45
791 - 719 - 009
886 - 896 - 945
e-Mail
[email protected]
Mają stronkę z bardzo atrakcyjnymi cenami. Chciałam kupić u nich wkład Sparthermu. Rozmawiałm wielokrotnie z Panem, wszystko było ok, a nawet się spotkaliśmy osobiście. Pan mówił żeby sie nic nie martwić ,że wkład na mnie czeka już na magazynie, tylko są tak zapracowani ,ze nie mają kiedy przywieźć. Tak było przez miesiąc,albo dłużej. W końcu dzwonę i mówię, że jeśli jest problem z dostawą to odbierzemi sami,a tu niespodzianka. Pan wręcz zaczął na mnie krzyczeć, że co ja sobie wyobrażam ,że on mi tego wkładu nie sprzeda za taką cenę (oczywiście cały czas na stronie mają takie ceny). Absolutnie nie ma takiej możliwości. Traktował mnie jakbym to ja chciała go oszukać i okraść. Zachował się strasznie prostacko, zupełnie inacze mógl rozwiązać tą sytuację.
Oczywiście przez ten czas ceny wkładow tak poszły do góry ,że chyba już na taki wkład mnie nie stać :evil:
ZDECYDOWNIE ODRADZAM TEGO PANA I JEGO FIRMĘ - NIESŁOWNY I BEZCZELNY!!!!!!

Dopisze jeszcze,że wkłady oczywiscie sprzedaje z vatem 22%,nawet jeśli zleca się montaż. Jak prosiłam o wypisanie faktury to zdecydowanie odradzał branie faktury ,bo mogą przyjść i skontolować czy ten wkład jest :o

doorcia
12-02-2009, 21:19
:-?

Rysiek650
13-02-2009, 20:25
witam po długiej przerwie :))

do białej listy dopisuję :

Pana Dudę który montował u mnie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne (polecany już na Forum!!).
Generalnie specjalizuje się w drzwiach Gerdy które można oglądać i zamówić w DH WANDA.
Swoje usługi wykonuje profesjonalnie po wcześniej ustalonej cenie i nie ma dla Niego tematów "trudnych". Fachowiec "starej daty" godny polecenia :)

telefon 604167916

Pana Krzysztofa który układał u mnie flizy.
Być może tempo pracy Pana Krzysztofa nie jest największe ale za to cechuje Go dbałość o detale. Stara się swoją pracę wykonać perfekcyjnie dlatego jeśli komuś zależy na jakości gorąco polecam !!
tel 603 088 295

Co do Pana Jacka z firmy Aqua to napiszę że mimo pewnych problemów z Jego pracy jestem zadowolony. Ostatnio, przy okazji przesuwania oświetlenia przewierciłem rurę CO. Pan Jacek przyjechał następnego dnia i naprawił uszkodzenie inkasując jedynie za wykorzystane materiały.
Była to miła niespodzianka !

QMaro
13-02-2009, 20:26
Witam
do czarnej listy dopisuję firmę:
USUS - biuro handlowe PORTA
Ul. Madalińskiego 1
30-303 Kraków
tel./fax 415-40-05,415-40-06


a oto moja historia:

do remontowanego mieszkania chcieliśmy zamówić drzwi (wejściowe+ do łazienki i przesuwne do sypialni. Na pomiar przyjechał Pan Roman Skwarciak, wszystko było pięknie. Po 2 dniach dostaliśmy ofertę i wpłaciliśmy zaliczkę. Po około miesiącu czekania dostaliśmy informację, że zamówienie jest skompletowane i umówiliśmy się na montaż. Przyjechali 2 Panowie i przywieźli drzwi. Wejściowe i do łazienki zostały zamontowane - natomiast drzwi przesuwne nie!!!
Okazało się, że Panowie (od jednego z nich jechało już jak z bimbrowni..) nie umieją zamontować tych drzwi w systemie tunelowym jaki posiadamy w mieszkaniu (a Pan Roman będąc na pomiarze miał okazję się z nim zapoznać - jest to jeden z najpopularniejszych systemów w Polsce - Eclisse) - ale to jeszcze nie koniec. w Odpowiedzi na nasze zapytanie o co chodzi otrzymaliśmy propozycję zakupu dodatkowego systemu przesuwnego oraz zamurowania istniejącego!!! - Pan Skwarciak coś kręcił, że może by się dało zamontować - ale trzeba by kombinować i wymieniać część systemu... W dodatku okazało się - że drzwi, które otrzymaliśmy są o 10zm za wąskie!!! Na reklamację otrzymaliśmy odpowiedź, że drzwi nie możemy zwrócić - bo zostały zamówione zgodnie z ofertą..... ja pytam: - a kto przygotowywał ofertę - kto był na pomiarze - kto wiedział o kasecie i miał do niej dobrać właściwe drzwi.....
niestety stanowisko Pana S. jest nieugięte - twierdzi, że to że drzwi są za wąskie to nie jego wina....
Byliśmy już u innego przedstawiciela Porty, który zamówi właściwe drzwi dla nas i je zamontuje - powiedział że nie ma z tym żadnego problemu.... szkoda tylko straconego czasu, pieniędzy i nerwów....
W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM ODRADZAM WSZYSTKIM WSPÓŁPRACĘ Z TYM BIUREM I Z PANEM SKWARCIAKIEM

Arek.3500
14-02-2009, 10:02
Witam....wiesz stwierdzenie ," a co powiecie na to, ze wlasciciel firmy w oczy nam sie wyparl, ze nie on jest wlascicielem" ....hm..brzmi to dziwnie, bo skąd masz pewność że to był właściciel? wiesz nie każdy mężczyzna w sklepie to od razu właściciel, może to był kierownik lub poprostu pracownik firmy...takie są moje przypuszczenia..:)

przemi
16-02-2009, 19:37
Dawno nie zaglądałem na ten wątek, ale na grupie krakowskiej przeczytałem, że f-ma Aqua z Myślenic z P. Jackiem na czele ma niedobrą prasę, więc jestem i twierdzę:

P. Jacek wraz z kolegami robił u mnie wszystko co z woda związane, czyli kompleksowe CO z powieszeniem kotła, rozruchem, regulacją itp, itd, robił rozprowadzenie wody, ścieki, podłogówkę, a na koniec wylewki, byłem chyba pierwszym klientem któremu to uczynili. Robił to w kilku etapach, wiadomo w zależności od postępu prac na budowie. Z każdego etapu byłem b. zadowolony, nie dość że pracę wykonywali solidnie to i potrafili doradzić co jak zrobić, co zastosować. Po doświadczeniach z poprzednich prac czekałem na nich aż kupią ten agregat do wylewek bo chciałem żeby i to zrobili i zrobili wg mnie i nie tylko zrobili to pięknie.
No może i ja ich powinienem dopisać na czarną listę :) bo ten agregat zrobił u mnie plamę oleju bo go chłopaki od razu po kupnie do roboty zaciągnęli.

Ale to by było mocno nie fair u mnie są STANOWCZO NA BIAŁEJ LIŚCIE, polecam ich znajomym z czystym jak śnieg sumieniem.
Jestem im jeszcze winny piwo, piwo własnej roboty i o tym nie zapomniałem, p. Jacku jak wreszcie zmajstruję pierwszą w nowym domu warkę bo jeszcze nie odpaliłem fabryczki to będzie na Was czekało.

Sloneczko
16-02-2009, 21:35
BIAŁA LISTA

Skorzystałam z polecenia na tym forum pana od kominków i przypominam namiary, gdyż zbudował nam kominek taki, jaki chcieliśmy, przygotowując wcześniej rysunki, wymiary i wycenę :)

Pan Grzegorz Bant
"El-Kom" Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe
Kraków, ul. Płaszowska 9, tel. 012 2571253

Markoebelo
16-02-2009, 23:09
Czy pan Marek "od wylewek" polecany na tym forum robił u kogoś ocieplenie poddasza ?
Jakie macie doświadczenia ?

Do białej listy mogę dodac ekipę budującą domy do stanu surowego otwartego ' pan Stanisław 605036945

Blutka
18-02-2009, 17:27
BIAŁA LISTA

Skorzystałam z polecenia na tym forum pana od kominków i przypominam namiary, gdyż zbudował nam kominek taki, jaki chcieliśmy, przygotowując wcześniej rysunki, wymiary i wycenę :)

Pan Grzegorz Bant
"El-Kom" Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe
Kraków, ul. Płaszowska 9, tel. 012 2571253

A jak z cenami u niego?

Sloneczko
19-02-2009, 00:25
Chyba nieźle. Możesz spróbować pogadać z nim niezobowiązująco.

mathiasso
19-02-2009, 10:30
kolejny wpis na białą jak śnieg listę

szafy, drzwi przesuwne (robią też kuchnie), u mnie zrobili 3 szafy i drzwi przesuwne między salonem a przedpokojem, pełna kultura, terminowość, doradzają dobre rozwiązania takiej firmy życzyłbym każdemu. Pracują na systemie Indeco. tel: 604-215-730

i nie pamiętam czy już zamieszczałem tutaj firmy panel-pol, również biała lista, ja zamawiałem naprzeciwko kina kijów, wszystko na czas, zrobione elegancko, szybko (2 dni) i udało mi się zdążyć z montażem gratis (podobno już od tego odeszli).

mziak
19-02-2009, 21:30
Do Pana MZiarko
Każdy pracownik powinien mieć umówioną kwotę wypłaconą w całości z -naciskiem na CAŁOŚĆ
Czy z puszek po piwie zebrał Pan odciski że wiadomo iż moje?? Ekip na budowie do tych samych robót miał pan kilka. ( żadna z poprzednich nie sprostała Pana wymaganiom).Może to sposób na tanią budowę, „urwać każdemu parę złotych”.??
Skupia się Pan na złośliwościach a proszę napisać jak działa instalacja?
To Pan powinien znaleźć się na czarnej liście osób które nie wypłacają w całości! Skontaktuję się z firmami które u Pana pracowały.
Rozumiem uwagi lub zastrzeżenia jeśli chodzi o terminowość (był to problem większości firm w tym okresie).
Uczciwi piszą uczciwe komentarze a złośliwcy kłamstwa i pomówienia.!!![/quote]

Panie Jacek co Pan za przeproszeniem pie...oli !!!

Jak Pan sie ze mna rozliczal na koniec to jakos sie Pan nie odzywal jak wyciagnolem liste za co potracilem i ile (rozwalnie kabli elektrycznych, instalacji glosnikowej , opoznienia umowionego terminu...)

Co do pica w pracy to niestety byl Pan wowczas jedyna ekipa na budowie i (niestety) jedynym hydraulikiem !

Co do instalacji, prosze bardzo:
- w sumie odpukac dziala, (ale co ma nie dzialac przeciez kotlowni Pan nie robil)
poza "drobnymi" szczegołami:
- jedno pomieszczenie jest niedogrzne w stosunku do innych mimo ze grzejnik goracy
- zamontowanie "na siłe" grzejnika w kotlowni (weglowej) - przeciez klijent sie nie zna to zaplaci... mimo ze piec i reszta rurek grzeje jak cholera
- krzywo osadzone doprowadzenia wody pod baterie prysznicowa, na ktore zwracalem uwage i mimo tego nie zostalo porawione
- stelaz ktory ledwo sie trzymal w scianie (poprawione po zwroceniu uwagi)

Na koniec moze Pan skomentuje 3 (trzy) miesiace sciemniania i opoznianie terminu jesli chodzi o wykonanie kotlowni. Teraz sie Pan przyznaje ze byly "problemy z terminowoscia" ! Trzebabylo powiedziec jak uczciwi ludzie "sorry nie dam rady niech Pan czeka lub szuka kogos innego" .. ale nie ... przeciez to strata kasy ...

Niestety, sam sobie Pan popsuł dobra opinie, ktora mial Pan na tej grupie!!
PS. Jak widac nie tylko ja dalem negatywne posty.

Mimo wszystko,
Pozdrawiam

skroniec112
20-02-2009, 19:45
Czarna Lista
BOMAR 2 Centrum Łazienek
oddział ul.J Conrada w Krakowie

Niestety z bólem, ale odradzam korzystanie w pewnym zakresie z usług tego oddziału, z bólem, bo firma wydaje się prężna i inwestuje w siebie, niemniej jednak daleko im do myślenia perspektywicznego.
Sposób w jaki traktuje się klienta wychodzi bowiem, nie podczas prezentacji towaru w gablotach( tu zawsze są uśmieszki i zachwalanie towaru) tylko wtedy gdy klient, dokonał już wyboru zapłacił za fakturę i wtedy można mu pokazać kto tu RZĄDZI - otóż rządzą Panowie z Odziału przy Conrada i niełudzcie się, że zostaniecie potraktowani indywidualnie, zostawią Was na lodzie. Mnie tak "przemile" potraktowali, obiecując, że dostarczą towar ( około 1200 kg różnego rodzaju glazury) odpłatnie (80 zł) na budowę zaznaczająć, iż nie wnoszą do budynku zakupionego towaru, ok niech dostarczą, wnosić nie muszą, ale.... dlaczego ja mam rozładowywać dostarczony towar z ich samochodu, dopóki towar jest na samochodzie, jest w ich posiadaniu, jak złożą na posesji będzie mój, taka jest logika pomijając już standard, o dobrym zachowaniu niewspomne. Żadne monity prośby na nic się zdały, jak nie chcesz rozładowywać to spadaj. Od teraz mam w nosie ich transport łaski mi przecież nie robią, podobnie jak ja im nie robię kupując u nich za grubą kasę, więc przestrzegam wszystkich przed tymi Panami bo szkoda nerów a prawda o nich wychodzi właśnie w takich pozornie drobnych sprawach, gdzie nikomu niezależy na utarczkach a jednak oni potrafią wkurzyć do żywego, opóźnić budowę, zmarnować czas, niewywiązać się z umowy. To co w normalnej firmie załatwie się na telefon, często nawet się nie widząc u nich będziesz musiał pojawić się kilka razy, wykonać kilkanaście telefonów,stracisz nerwy i a na koniec nie obejdzie się bez głupich uśmieszków sześciu nudzących się właśnie "menagerów sprzedaży"

Dla odmiany na białą listę wpisuję TADMAR ul. Rozrywka 1, armatura i pochodne, ceny b. przystępne, żadnych problemów obie strony zadowolone- i oto chodzi.

Marceliko
23-02-2009, 22:32
Witam. Do tej pory nie miałem powodu pisać w tym dziale..jednak chcę ostrzec innych przed firmą'' Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ,,Woltel" 31-865 Kraków os.Niepodległości 3 nip 637-10-03-390 tel.12-641-70-25 Tel.kom. 0601418337 . Firma zajmuje się min; sprzedażą mebli łazienkowych Antado. Skuszony niską ceną zamówiłem poprzez Allegro. Z sześciu zamówionych elementów, trzy mają wady fabryczne. Ale to nic.. :evil: Wiadomo najlepszym sie zdarza. Jednak przy reklamacji szklanej umywalki,po wizycie przedstawiciela producenta, który jednoznacznie uznaje wadę fabryczną, firma Voltel przysyła po jej odbiór kuriera. Oczywiście sama go zamawia, i na swój koszt. W trakcie transportu, mimo że umywalka była starannie zapakowana, ulega ona uszkodzeniu. Na tej podstawie Voltel nie odbiera przesyłki i nie zamierza zwrócić pieniędzy :x

justynapuz
25-02-2009, 13:45
Jeśli ktoś sięnie obawia wziąć firmy z dalszej odległości, mogę z czystym sumieniem polecić Pana Jacka z Bielska-Białej. Robił u nas tynki trad, wylewki, roboty wykończeniowe i elewację. Konkretny, niedrogi Pan. Ceny niższe niż krakowskie. Polecam, gg 6654467

mariusz św
26-02-2009, 21:18
Ja do białej listy wykonawców z Małopolski dokładam firmę Fachmann Pana Tomasza Wróblewskiego. Jeżeli ktoś szuka dobrego fliziarza to polecam Pana Tomasza. Wszyscy, którzy cenią fachowość, precyzję, profesjonalizm i sumienność będą zadowoleni. Kontakt do Pana Tomasza 607 979 490

Pozdrawiam,
Mariusz

Sloneczko
27-02-2009, 00:06
Justynapuz, pozwoliłam sobie sprawdzić treść Twoich aż 5 wpisów na forum i co się okazuje? Każdy z nich jest reklamą firmy pana Jacka: http://forum.muratordom.pl/search.php?search_author=justynapuz

Jeśli ktoś poleca publicznie samego siebie, nie bardzo można mu ufać.
Tutaj podaje się sprawdzone w praktyce adresy.

pam
28-02-2009, 19:39
To ja w końcu mogę polecić ekipę od kominków. Uważam, że są rewelacyjni. Paweł Struś (Mszana Dln) 509 263 150. Działają na jakość a nie na akord.

mathiasso
03-03-2009, 15:02
zdecydowanie polecam (lista biała jak śnieg) wykonawcę moich schodów, nie dość że cenowo wypadł najlepiej to jeszcze zrobił super cudo a mogę tylko dodać że nie było u mnie najprościej ze względu na okienko. Im bliżej końca tym trafiam na coraz lepszych fachowców, ten jest zdecydowanie nr 1. (zdjęcie można obejrzeć w mojej galerii) 694-933-557.

Savik
03-03-2009, 17:30
zdecydowanie polecam (lista biała jak śnieg) wykonawcę moich schodów, nie dość że cenowo wypadł najlepiej to jeszcze zrobił super cudo a mogę tylko dodać że nie było u mnie najprościej ze względu na okienko. Im bliżej końca tym trafiam na coraz lepszych fachowców, ten jest zdecydowanie nr 1. (zdjęcie można obejrzeć w mojej galerii) 694-933-557.
Mathiasso, piękne schody. Możesz napisać z jakiego drewna są zrobione i ile mniejwięcj kosztowały?
Pozdrawiam

Tomasz8
03-03-2009, 21:51
Jak w temacie . Potrzebny dobry elektryk - fachowiec, nie jakiś złota rączka który zna się na wszystkim ..i niczym . Proszę o namiary na konkretnego specjalistę z uprawnieniami. Sprawa pilna.

edde
03-03-2009, 22:46
Czy jest w Krakowie dobry elektryk?

pewnie jest... :wink:

http://forum.muratordom.pl/wykonawca-doskonaly-i-mniej,f93.htm

http://forum.muratordom.pl/grupy-budujace,f44.htm

http://forum.muratordom.pl/ogloszenia-drobne,f48.htm

retrofood
03-03-2009, 23:38
byłem, ale wyjechałem. :D

majster toyo
04-03-2009, 01:27
ale wrócisz? :wink:
pozdrawiam

Tomasz8
04-03-2009, 10:15
Nie ma ?

mathiasso
04-03-2009, 10:17
ano jasne, żadna tajemnica, schody dębowe barwione bejcą kosztowały 9300zł ze wszystkim na gotowo. 3 pełne dni montażu i gotowe :)



zdecydowanie polecam (lista biała jak śnieg) wykonawcę moich schodów, nie dość że cenowo wypadł najlepiej to jeszcze zrobił super cudo a mogę tylko dodać że nie było u mnie najprościej ze względu na okienko. Im bliżej końca tym trafiam na coraz lepszych fachowców, ten jest zdecydowanie nr 1. (zdjęcie można obejrzeć w mojej galerii) 694-933-557.
Mathiasso, piękne schody. Możesz napisać z jakiego drewna są zrobione i ile mniejwięcj kosztowały?
Pozdrawiam

Savik
04-03-2009, 10:25
Nie ma ?

Jest,
a Kolega Edde pokazał Ci gdzie możesz znaleść namiary i opinię o ich pracy.
Tu masz Malopolskę: http://forum.muratordom.pl/malopolska-biala-i-czarna-lista-wykonawcow,t65420-720.htm

Savik
04-03-2009, 10:33
ano jasne, żadna tajemnica, schody dębowe barwione bejcą kosztowały ****ze wszystkim na gotowo. 3 pełne dni montażu i gotowe :)


Naprawdę fajna robota. Powiedz czy on robi tylko takie 100% drewna czy też jeżeli chcę mieć konstrukcję z nierdzewki, a na to dąb to też można do niego uderzać?

joanka77
04-03-2009, 11:09
Czarna Lista
BOMAR 2 Centrum Łazienek
oddział ul.J Conrada w Krakowie

Niestety z bólem, ale odradzam korzystanie w pewnym zakresie z usług tego oddziału, z bólem, bo firma wydaje się prężna i inwestuje w siebie, niemniej jednak daleko im do myślenia perspektywicznego.
Sposób w jaki traktuje się klienta wychodzi bowiem, nie podczas prezentacji towaru w gablotach( tu zawsze są uśmieszki i zachwalanie towaru) tylko wtedy gdy klient, dokonał już wyboru zapłacił za fakturę i wtedy można mu pokazać kto tu RZĄDZI - otóż rządzą Panowie z Odziału przy Conrada i niełudzcie się, że zostaniecie potraktowani indywidualnie, zostawią Was na lodzie. Mnie tak "przemile" potraktowali, obiecując, że dostarczą towar ( około 1200 kg różnego rodzaju glazury) odpłatnie (80 zł) na budowę zaznaczająć, iż nie wnoszą do budynku zakupionego towaru, ok niech dostarczą, wnosić nie muszą, ale.... dlaczego ja mam rozładowywać dostarczony towar z ich samochodu, dopóki towar jest na samochodzie, jest w ich posiadaniu, jak złożą na posesji będzie mój, taka jest logika pomijając już standard, o dobrym zachowaniu niewspomne. Żadne monity prośby na nic się zdały, jak nie chcesz rozładowywać to spadaj. Od teraz mam w nosie ich transport łaski mi przecież nie robią, podobnie jak ja im nie robię kupując u nich za grubą kasę, więc przestrzegam wszystkich przed tymi Panami bo szkoda nerów a prawda o nich wychodzi właśnie w takich pozornie drobnych sprawach, gdzie nikomu niezależy na utarczkach a jednak oni potrafią wkurzyć do żywego, opóźnić budowę, zmarnować czas, niewywiązać się z umowy. To co w normalnej firmie załatwie się na telefon, często nawet się nie widząc u nich będziesz musiał pojawić się kilka razy, wykonać kilkanaście telefonów,stracisz nerwy i a na koniec nie obejdzie się bez głupich uśmieszków sześciu nudzących się właśnie "menagerów sprzedaży"

lista biała: BOMAR ul. Zakopiańska

Ocena danej firmy w wielkim stopniu zależy od tego na którego pracownika personalnie się trafi. Ja mam dokładnie odwrotne doświadczenie z Bomarem. Również zamówiłam transport bez wnoszenia, ale miły pan kierowca przywiózł płytki zobaczył, że to ja mam je sama wnosić wtedy SAM od siebie zaproponował, że on to wniesie. Także wszystko zależy od ludzi :)

Jurajski
06-03-2009, 10:58
Witam wszystkich.
Postanowiłem się podzielić swoimi wrażeniami, które zdobyłem dotychczas. Kilku wykonawców pochodzi z forum, za co dziękuję wszystkim piszącym na nim. A mam powody do zadowolenia :-)

Stan surowy otwarty: polecany na tym forum Montex Janusz Kozyra - wszystko OK, polecam, biała lista ( choć drogo ). Tel. 608 417 029

Dach: Wacław Wiśniewski - szybko, miło, tanio i bardzo poprawnie. Polecany tutaj już wcześniej. Świetny kontakt, dobre podejście do tematu. Tel. 662 241 168 Biała lista!

Okna: AVANTE Technika Okienna S.A.
Kosim Okna z Kluczy - rewelacja, absolutnie poza konkursem, jakość okien i obługa wzorowa. To prawdziwa perełka na mojej liście. Stosunek ceny do jakości bez konkurencji! Tel. 793 680 097

Następnie pojawią się wykonawcy znani i lubiani na tym forum, o czym będę na bieżąco informował ( m.in. P.Żmuda, AquaJac, D.Swobodzian - konakt superowy, ma nadzieję, że praca również wyjdzie OK? )

Generalnie biało mi, budowanie jest super, czuje że żyję.

Teraz jednak trochę szarzyzny.

Wybrałem projekt, w którym od kilku lat mieszkają znajomi. Nie było więc zaskoczenia jak domek będzie wyglądał ale architekt wykonujący adaptację mógł mi bardzo pomóc dopieścić ten projekt i wykorzystać walory działki a zrobił to wyjątkowo słabo. Z perspektywy czasu i doświadczenia stwierdzam że była to dotychczas najsłabsza pozycja na liście wykonawców i osób zaangażowanych w budowę. Dlatego odradzam korzystanie z usług pani Jolanty Dudy z Zabierzowa/Chrzanowa. Powody to: błędy w projekcie, nieterminowość i brak zaangażowania. Jest polecana przez Archon k.galerii Kazimierz.

Luskar-1 Wielka Wieś - skład materiałów budowlanych - wygodnie, terminowo ale drogo, można znaleźć lepszą ofertę.

Pozdrawiam
Jurajski

Sloneczko
06-03-2009, 13:46
Dach: Wacław Wiśniewski - szybko, miło, tanio i bardzo poprawnie. Polecany tutaj już wcześniej. Świetny kontakt, dobre podejście do tematu. Tel. 662 241 168 Biała lista!

O, nasz wykonawca :) Potwierdzam!

Piotr_M
10-03-2009, 06:23
Witam,
poszukuję namiarów na dobry (sprawdzony i niedrogi) tartak - potrzebuję więźbę dachową.
Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam

Piotr_M

Anielica
11-03-2009, 10:25
Mam pytanie do szanownych budowniczych Krakowiakow i Krakowianek :D

Czy ktos z was korzystal, slyszal lub mial jakies inne doswiadczenia z firma POL-MARKET Schody drewniane z Krakowa wlasnie?
Bede wdzieczna za kazda informacje, to dla mnie bardzo wazne !

Pozdrawiam serdecznie .

milla5
11-03-2009, 13:44
Ktoś zna jakąś dobrą firmę do ułozenia kostki brukowej? 200m2 ?
:)(okolice myslenic)

spider11
12-03-2009, 00:19
Kucharski jest ok mnie robił projekt mojemu bratu i wszystko załatwił w przeciągu 4-5 miesięcy z pozwoleniem na budowę i kierownikiem i wytyczeniem za śmieszna kasę bo ok 4000zł od projektu jest uczciwy bo zawsze pisał fakturę a nie jak inii (ze słyszenia wiem ze ściemę wala ze vat itp)

BOHO
12-03-2009, 01:57
Kucharski jest ok mnie robił projekt mojemu bratu i wszystko załatwił w przeciągu 4-5 miesięcy z pozwoleniem na budowę i kierownikiem i wytyczeniem za śmieszna kasę bo ok 4000zł od projektu jest uczciwy bo zawsze pisał fakturę a nie jak inii (ze słyszenia wiem ze ściemę wala ze vat itp)

przypadkowe wejście na forum, przypadkowo zadowolonego klienta.....

:lol:

nikuś
12-03-2009, 07:30
Spider11 napisał:
Kucharski jest ok mnie robił projekt mojemu bratu i wszystko załatwił w przeciągu 4-5 miesięcy z pozwoleniem na budowę i kierownikiem i wytyczeniem za śmieszna kasę bo ok 4000zł od projektu jest uczciwy bo zawsze pisał fakturę a nie jak inii (ze słyszenia wiem ze ściemę wala ze vat itp)
_________________


Fakturę owszem wystawia, ale ta kwota 4000 tyś to chyba z poprzedniego wieku. :o No chyba, że mi tak policzył bo poprawiałam jego "wypociny".
Niech brat się cieszy ale ja i tak nie chciałabym go więcej widzieć na mojej budowie.
:evil:

BOHO dzięki :roll: [/quote]

spider11
12-03-2009, 09:35
nikus nie wiem kim ty jestes ale chyba coś sciemniarz zeskanuj fakturę jeżeli masz racje to ci uwiężę bo jeżeli nie to cos kłamiesz na całego ja i brat tyle zapłaciliśmy i było ok mieszkamy P. Andrzej był u nas kierownikiem budowy i wszystko było zamknięte na ostatni guzik uważam go za bardzo profesjonalnego człowieka nie cwaniaka więcej takich ludzi i budowa nie byla by taka ciężka, wiec zeskanuj mi fakturę i poślij ok mój e-mail [email protected] albo zamiesc na formu ok pozdrawiam wszystkich na forum

fennel
12-03-2009, 10:13
nikus nie wiem kim ty jestes ale chyba coś sciemniarz zeskanuj fakturę jeżeli masz racje to ci uwiężę bo jeżeli nie to cos kłamiesz na całego ja i brat tyle zapłaciliśmy i było ok mieszkamy P. Andrzej był u nas kierownikiem budowy i wszystko było zamknięte na ostatni guzik uważam go za bardzo profesjonalnego człowieka nie cwaniaka więcej takich ludzi i budowa nie byla by taka ciężka, wiec zeskanuj mi fakturę i poślij ok mój e-mail [email protected] albo zamiesc na formu ok pozdrawiam wszystkich na forum

Niby nic mi do tego, ale nie rozumiem, po co nikus mialaby wysylac Ci fakture, obcej osobie, tylko dlatego, zeby udowodnic cos w co nie wierzysz? Nie chcesz to nie wierz, po co mialaby klamac? W jakim celu? Dla zabawy?



przypadkowe wejście na forum, przypadkowo zadowolonego klienta.....

Dokladnie.....

nikuś
12-03-2009, 10:43
Nie mam zamiaru nic udowadniać :roll: .
Dla mnie ten etap już jest zakończony. Kto chce posłucha, kto nie niech sprawdzi, Ja Nikogo nie obrażam, bo to nie w moimstylu, tylko ostrzegam trzeba być czujnym :roll:
A swoją drogą to dziwne te twoje posty spider11 :o . Czyżby Pan Andrzej był dla Ciebie kimś "bliskim" :lol:

spider11
12-03-2009, 12:11
nikus czy ty jesteś poważny? wyrażam moje zdanie ale dziw mnie bierze ze jesteś tak aktywny na moje wypowiedzi czyżbyś miał niezbyt szczere intencje? ja np. nie mogę się podać moje nazwiska i numeru tel w celu weryfikacji bo dalej coś uważam ze kręcisz ale to już nie moja sprawa są ludzie którym chyba nie dogodzi hihihihih pozdrawiam

p.s. mój tel 602384502 imię Łukasz Pyrek

fennel
12-03-2009, 12:42
nikus czy ty jesteś poważny? wyrażam moje zdanie ale dziw mnie bierze ze jesteś tak aktywny na moje wypowiedzi czyżbyś miał niezbyt szczere intencje? ja np. nie mogę się podać moje nazwiska i numeru tel w celu weryfikacji bo dalej coś uważam ze kręcisz ale to już nie moja sprawa są ludzie którym chyba nie dogodzi hihihihih pozdrawiam

p.s. mój tel 602384502 imię Łukasz Pyrek

Ja tez chyba dzieki Tobie zrobie sie aktywna w tym temacie :), choc mnie nie dotyczy.
Czy Ty jestes powazny? Kazdy ma prawo do swojego zdania, ale nie bardzo rozumiem w tych Twoich wywodach, dlaczego zarzucasz komus, ze jest nieszczery? Napisala o swoim doswiadczeniu z Panem Andrzejem i dobrze, bo warto byc szczerym a nie ukrywac "niedorobki", chocby dlatego, zeby ktos sie mocno zastanowil czy warto wchodzic w interesy w w/w panem. To czy Ty wierzysz w to co pisze nikus, to juz chyba malo wazne, a ciagle daje do myslenia dlaczego go tak bronisz..... :roll:


p.s. mój tel 602384502 imię Łukasz Pyrek[/b]

A to niby czego ma dowodzic? Po co komu Twoje dane? :roll:

nikuś
12-03-2009, 13:19
:o

spider11
12-03-2009, 14:24
wiesz uważam ze jeżeli ktoś pisze po nazwisku to powinien sie również przedstawić a nie ukrywać się ja jakoś się nie ukrywam a wkurza mnie jeżeli się pisze coś na kogoś incognito Uważasz że jest to ok bo ja uważam ze jest to śmieszne i mało poważne
jeżeli tak było to czemu się nie przedstawi przecież nie ma nic do ukrycia??? :lol:
a co do mnie to jest to moje zdanie i zdanie mojego męża i brata z zona my jesteśmy zadowolenie nie każdy musi być, nie martw się nikus teraz czeka ciebie budowa i itp
pozdrawiam wszystkich na forum

qwazimoto777
12-03-2009, 14:53
zgadzam się z spider11 w 100% i tyle bez komentarza :P :P :P

BOHO
12-03-2009, 15:31
p.s. mój tel 602384502 imię Łukasz Pyrek


[b]wiesz uważam ze jeżeli ktoś pisze po nazwisku to powinien sie również przedstawić a nie ukrywać się ja jakoś się nie ukrywam a wkurza mnie jeżeli się pisze coś na kogoś incognito Uważasz że jest to ok bo ja uważam ze jest to śmieszne i mało poważne
jeżeli tak było to czemu się nie przedstawi przecież nie ma nic do ukrycia??? :lol:
a co do mnie to jest to moje zdanie i zdanie mojego męża i brata z zona my jesteśmy zadowolenie...........

jako Łukasz Pyrek masz męża ? :o no nieźle.....

EDZIA
12-03-2009, 15:48
zgadzam się z spider11 w 100% i tyle bez komentarza :P :P :P

Bo najważniejsze to zgodzić się z sobą w 100%

mysiapysia
12-03-2009, 16:55
czy ktos z forumowiczow mial doswiadczenie z wykonawcami z firmy inwestycje molecules bardzo prosze o opinie

Rysiek650
13-03-2009, 22:58
Witam,
poszukuję namiarów na dobry (sprawdzony i niedrogi) tartak - potrzebuję więźbę dachową.
Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam

Piotr_M

Polecam Ci i wszystkim forumowiczom Tartak Spółdzielni Kółek Rolniczych w Ujanowicach.
Dla mnie przygotowywali więźbę dachową a ostatnio montowali schody.
Firmę bez obaw można wpisać do białej listy- pełen profesjonalizm, wysoka jakość, rozsądne ceny :) Telefon 018 33 34 001

anulawasz
22-03-2009, 18:01
To ja w końcu mogę polecić ekipę od kominków. Uważam, że są rewelacyjni. Paweł Struś (Mszana Dln) 509 263 150. Działają na jakość a nie na akord.

A czy on również robi rozprowadzanie rur od kominka do pokoi na poddaszu?

pam
22-03-2009, 20:17
To ja w końcu mogę polecić ekipę od kominków. Uważam, że są rewelacyjni. Paweł Struś (Mszana Dln) 509 263 150. Działają na jakość a nie na akord.

A czy on również robi rozprowadzanie rur od kominka do pokoi na poddaszu?

Robili rozprowazdzenie tam gdzie chciałem i doprowadzenie powietrza do paleniska.

gegus37
24-03-2009, 08:02
biała lista

wykonawca stanu surowego, polecny juz tutaj na forum - ja tylko potwierdzam S. Madeja tel. 606838128 (ściany równiutkie, stropy solidne, kominy proste, pracownicy OK, doradzą i nie wydziwiają)

OKNA... firmy PAGEN drugi raz też bym je wybrał - solidne, wzorowy kontakt i dbałość o klijenta, cena/jakość 5+ polecam - tel. 691311001

cdn.

Karolina__197
24-03-2009, 20:41
Witam. Na forum przeczytałam post Uli i Jacka o temacie "fliziarz z krakowa biała lista", którzy polecają firmę zajmującą się kompleksowymi remontami łazienek. I ......... wczoraj ta firma zakończyła prace remontowe w mojej łazience. JESTEM ZADOWOLONA!!! Mam łazienkę jaką sobie wymarzyłam. Prace przebiegały sprawnie i czysto (remont nie był uciążliwy nawet dla mojej babuszki), widać było doswiadczenie.Panowie bo było ich 2 (nie pijacych i nie palących) znali się na robocie. Najpierw " zrujnowali" całe pomieszczenie, przerobili instalacje i ładnie wyflizowali. Na zakończenie po zamontowaniu osprzętu posprzatali, także mnie zostało wypucowanie na błysk i wieczorkiem brałam prysznic.Zrobiony mi został projekt, kosztorys prac (co za ile ), doradzono co do wyposarzenia aby nie było kłopotów.
Kuchnie też flizowali. Mebelki kupiłam w IKEI. Teraz mój chłopak tapetuje (babcia go testuje czy aby się nadaje ha, ha )
Dla zainteresowanych podaję namiary p. Piotr 0 600 90 80 99
Karolina z Nowej Huty / super że istnieje takie forum, bo co bym zrobiła/

Anielica
25-03-2009, 14:25
Cos tutaj wymarlo u was? Cisza jakas taka : czyzby naprawde nikt z Krakowa i okolic nie slyszal nigdy o firmie POL-MARKET? Zajmuja sie schodami - moze jednak? jakies doswiadczenia, cokolwiek ....

Ciagle czekam na info.

pam
25-03-2009, 18:47
Ja nie słyszałem :D

maciej Ćwiek
27-03-2009, 09:10
dzień dobry.
Nazywam sie Maciej ćwiek i jestem tym geodeta wywołanym do odpowiedzi. zawsze trzeba patrzeć z wielu stron zanim sie komuś cos zarzuci. Państwo zmieniali wstępny projekt podziału 3 razy tzn 3 razy składałem do gminy wstępny projekt. W zeszłym roku przerobiłem ok 300 operatów w tym kilka naprawdę sporych. Nie mogę niestety zatrudniając 3 osoby w firmie cackać się z klientami , którzy nie mogą się dogadać z własną rodzina co do przebiegu proponowanej Lini podziału, teraz podział jest w decyzji i wszystko się kończy. Jeżeli ktoś "spadnie " z kolejności zleceń to potem trochę trwa zanim się wskoczy znowu. I jeszcze jedno- nigdzie nie wyjeżdzałem dłużej niz na 3 dni. A telefony zawsze odbierałem.
Maciej Ćwiek

OGC
28-03-2009, 17:20
Cześć.
Jeżeli ktoś potrzebuje to mogę polecić kominkowego :)
Szybko, dokładnie i w miarę tanio
Pan Mirek --> 501691537

Tutaj linki do zdjęć z realizacji:

http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa274.html
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa275.html

nyno
28-03-2009, 19:59
CZARNA LISTA

Wiesław Lasoń tel. 0507-462-089 facet jest z Trzebini.
USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE WIESŁAW LASOŃ FIRMA ŚWIADCZY USŁUGI Z ZAKRESU -MALOWANIE -GŁADZIE GIPSOWE -ŚCIANY MUROWANE ORAZ Z PŁYT GK -GLAZURA
Zpewnial ze wejdzie na budowe za dwa tygodnie bo wtedy konczy rozpoczeta budowe , cena byla ustalona.W ciagu tego czasu dzwonilem trzy razy upewniajac sie ze sie nie rozmyslil ,ale zapewnial ze jak sie umawia to nigdy nie zmienia zdania .Wszystko bylo dopracowane , po nim wchodzil elektryk , hydraulik i tynkarze.Dzien wczesniej potwierdzilem spotkanie i potem niespodzianka.W dzien rozpoczecia robot facet nie odbieral i wkoncu wylaczyl telefon.Czekalem na goscia dwie godziny myslac ze moze bateria mu padla.Na drugi dzien odebral i poinformowal mnie ze ma inna robote i ze nie bedzie u mnie robil. Tak wiec CZARNA LISTA

inwestor2007
30-03-2009, 17:53
Przestrzegam wszystkich zainteresowanych parkietem przed firma

P.H.U Rafał Pląder działającą w okolicach Krakowa.

Facet jest strasznym fuszerem i nie ma za bardzo pojecia o tym co robi, a jego uczciwośc pozostawia wiele do życzenia.

U mnie położyli parkiet na nie zagruntowanej wylewce i sie odkleił. P. Pląder na poczatku zapewniał mnie, ze usterke usunie, ale po pewnym czasie przestał odbierac telefony.

Od innych osób również słyszalem b. niepochlebne opinie na jego temat.

tkrz
31-03-2009, 09:05
Do BIAŁEJ LISTY dopisuję wykonawców tynków maszynowych, Panów Kaźmierczyka i Żmudę, praca solidna i terminowa przy umiarkowanych jak na krakowskie warunki stawkach cenowych.
Zainteresowanym podaję numer telefonu do Wykonawcy: +48 722 315 161
Serdecznie polecam!

mathiasso
31-03-2009, 09:29
nie mogę znaleźć na liście kogoś od drzwi wewnętrznych, czy jest ktoś zadowolony cena/jakość i mógłby polecić z czystym sumieniem??

Mymyk_KSK
31-03-2009, 10:16
nie mogę znaleźć na liście kogoś od drzwi wewnętrznych, czy jest ktoś zadowolony cena/jakość i mógłby polecić z czystym sumieniem??
chodzi Ci o zrobienie drzwi (stolarstwo) czy montaż gotowych?
jesli o montaż gotowych to p. Duda jest dobry cenowo i fachowo (z jego usług korzystał też bodajże dada_krk i był zadowolony), jesli o zrobienie to eug-mar z pcimia - byli polecani na FM, my akurat nie skorzystaliśmy bo jednak cena była dla nas za wysoka (choć "na tle" wypadała nieźle ;-) )

mathiasso
31-03-2009, 10:22
nie mogę znaleźć na liście kogoś od drzwi wewnętrznych, czy jest ktoś zadowolony cena/jakość i mógłby polecić z czystym sumieniem??
chodzi Ci o zrobienie drzwi (stolarstwo) czy montaż gotowych?
jesli o montaż gotowych to p. Duda jest dobry cenowo i fachowo (z jego usług korzystał też bodajże dada_krk i był zadowolony), jesli o zrobienie to eug-mar z pcimia - byli polecani na FM, my akurat nie skorzystaliśmy bo jednak cena była dla nas za wysoka (choć "na tle" wypadała nieźle ;-) )

dzięki wielkie, zaraz sobie poszukam tych firm, a co do drzwi to obojętne czy stolarz czy gotowe byle dobre były :)

tkrz
02-04-2009, 08:36
Pozwolę sobie polecić jeszcze bardzo dobrych Wykonawców ocieplenia poddasza oraz regipsów - Panów Ważydrągów. Terminowość - co do godziny, jakość - bez zastrzeżeń. Dla zainteresowanych podaję numer telefonu do Pana Piotra Ważydrąga: +48 791 999 330. Bardzo polecam, w 100% BIAŁA LISTA.

oola
02-04-2009, 08:50
biała lista:

tynki wewnętrzne: p.Paweł Kozyra - tel. 505 090 404, www.mastersystem.pl
miło, szybko, sprawnie, dobrze

jankos
03-04-2009, 18:47
Witam.

Do Bardzo Białej Listy dopisuję firmę Balkon System, której właścicielem jest Pan Sobociński.
Robili u mnie balustrady balkonowe (drewniane).
Balustrady są super - dokładnie takie jak chciałem, do pracy ekipy która je montowała nie mam żadnych zastrzeżeń, zlecenie zostało wykonane w terminie określonym w umowie.
Namiary można znaleźć na ich stronie www.balkonsystem.pl

Pozdrawiam - jankos

Blutka
04-04-2009, 20:47
Cześć.
Jeżeli ktoś potrzebuje to mogę polecić kominkowego :)
Szybko, dokładnie i w miarę tanio
Pan Mirek --> 501691537

Tutaj linki do zdjęć z realizacji:

http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa274.html
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa275.html

A jak z cenami u niego?

Chcę mieć kominek w cegle - wyszło, że drogo będzie i zdecydowałam się na razie na zamontowanie wkładu, obudowanie pod tynk i pomalowanie, więc najprościej jak się da, a za rok-dwa obuduję. Wyceniał mi Klima-Kom - no i trochę odrzuca mnie to, że nie mogę sobie sama kupić wkładu (nawet identycznego, jaki on poleca, jeśli znajdę taniej, bo tak), no i wycena chyba też duża. A czas goni. :x

Polecam nadal Aqua - po drugim etapie jesteśmy, szybko i ładnie - wylewki też mi robili. Podsumuję ich, jak już zacznie wszystko działać, ale póki co ok. :)

anulawasz
05-04-2009, 18:45
szukam ekipy do tynków wewnetrznych (maszynowych, cementowo-wapiennych), tych, co wczesniej byli polecani (p.Żmuda, p.Sarga, p.Krzysztof) juz obdzwoniłam, maja dalekie terminy. jeśli ktos ma kogoś do polecenia, to prosze o pomoc.
Czy probowalacs pana Roberta Pilcha ?
pzdr
dada_krk

Ja również proszę o namiary do Pana od tynków.

Savik
05-04-2009, 21:43
szukam ekipy do tynków wewnetrznych (maszynowych, cementowo-wapiennych), tych, co wczesniej byli polecani (p.Żmuda, p.Sarga, p.Krzysztof) juz obdzwoniłam, maja dalekie terminy. jeśli ktos ma kogoś do polecenia, to prosze o pomoc.
Czy probowalacs pana Roberta Pilcha ?
pzdr
dada_krk

Ja również proszę o namiary do Pana od tynków.

Mogę polecić mojego tynkarza, wykonał mi tynki gipsowe i cementowo-wapienne - robota pierwsza klasa. Tynki zrobili równiuteńko, a wychodząc wszystko po sobie dokładnie posprzątali. Piotr Śliwa - 0783094608.

OGC
06-04-2009, 07:55
Cześć.
Jeżeli ktoś potrzebuje to mogę polecić kominkowego :)
Szybko, dokładnie i w miarę tanio
Pan Mirek --> 501691537

Tutaj linki do zdjęć z realizacji:

http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa274.html
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa275.html

A jak z cenami u niego?

Chcę mieć kominek w cegle - wyszło, że drogo będzie i zdecydowałam się na razie na zamontowanie wkładu, obudowanie pod tynk i pomalowanie, więc najprościej jak się da, a za rok-dwa obuduję. Wyceniał mi Klima-Kom - no i trochę odrzuca mnie to, że nie mogę sobie sama kupić wkładu (nawet identycznego, jaki on poleca, jeśli znajdę taniej, bo tak), no i wycena chyba też duża. A czas goni. :x

Polecam nadal Aqua - po drugim etapie jesteśmy, szybko i ładnie - wylewki też mi robili. Podsumuję ich, jak już zacznie wszystko działać, ale póki co ok. :)
Za całość dałem 6kPLN (wkład; elementy marmurowe i drewniane; pierdoły typu rura spiro, przepustnica, wełna, płyty KG; robota). Wkład sobie mogłem sam kupić, ale dał mi cenę taką jak ja bym kupił no i potem sprzedał z usługą na 7%.

waldi08
06-04-2009, 14:07
Witam !
Czy macie jakiś dobrych parkieciazy godnych polecenia
Pozdrawiam

Bobera11
06-04-2009, 16:37
Uwaga przestrzegam przed nieuczciwa firma ExpresBud Krzeczow K Lubnia.Przemyslaw Kutryba.Zlecilam im wykonczenie domu,wszystko bylo dobrze az do momentu pobrania zaliczki.Nie dajcie sie nabrac na Usmieszki i jacy to oni sa swietni .Po otrzymaniu zaliczki zaczelu\y sie problemy.Az calkiem zabrali sprzet i tyle ich widzial.Ani nie wykonczony dom ani pieniadze do zwrotu.Sa aroganccy i chamscy jak che sie cos wyegzekfowac.Robia sobie kpiny i czuja sie bezkarni.Jezelimktos mial znimi do czynienia to prosze o kontakt.Dzialaja Wieliczka,Krakow Okolice.

Mymyk_KSK
06-04-2009, 17:55
Witam !
Czy macie jakiś dobrych parkieciazy godnych polecenia
Pozdrawiam

pan Kasprzyk, gdzieś zza Dobczyc jest, robił u nas 2 lata temu - parkiecik miodzio i cenowo było całkiem nieźle. Podawałam namiary - gdzieś na liście są - ale gdybyś nie mógł znaleźć to postaram się odszukać w papierach.

malgos2
06-04-2009, 19:30
Witam !
Czy macie jakiś dobrych parkieciazy godnych polecenia
Pozdrawiam

Mamy. Ghost34 z Forum. :wink:

Erol 1
07-04-2009, 10:58
Poradzcie gdzie w Krakowie lub okolicach kupić drzwi wewnętrzne i zewnętrzne niezbyd drogie a dobre.
Interesują mnie sklepy jak i drobni stolarze.
Dzięki.

pam
07-04-2009, 13:42
Poradzcie gdzie w Krakowie lub okolicach kupić drzwi wewnętrzne i zewnętrzne niezbyd drogie a dobre.
Interesują mnie sklepy jak i drobni stolarze.
Dzięki.

Jak masz możliwość to podjedź do Kluczy. Kupowałem tam okna Avante i planuję kupować też drzwi wewn. Mają różne propozycje, z różnych przedziałów cenowych. A firma Okna Kosim, kilkakrotnie polecana już tutaj.

dzebrys
07-04-2009, 16:11
witam,

prosze o polecenie solidnego wykonawcy tarasu nad garazem.

pozdrawiam
piotr

waldi08
09-04-2009, 11:10
Witam !
Czy macie jakiś dobrych parkieciazy godnych polecenia
Pozdrawiam

pan Kasprzyk, gdzieś zza Dobczyc jest, robił u nas 2 lata temu - parkiecik miodzio i cenowo było całkiem nieźle. Podawałam namiary - gdzieś na liście są - ale gdybyś nie mógł znaleźć to postaram się odszukać w papierach.
Przeszukałem ale nie znalazłem.Proszę więc o namiar.Nie musi być na już bo termin nie goni.Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Waldi

redpradnik
09-04-2009, 14:12
Moze i sa ok okna Kosim ale ceny maja kosmos 25000 zł mi wycenili w drewnie na taka sama kwote a inni w plastiku 16-18 tys

madd
09-04-2009, 18:42
biała lista

wykonawca stanu surowego, polecny juz tutaj na forum - ja tylko potwierdzam S. Madeja tel. 606838128 (ściany równiutkie, stropy solidne, kominy proste, pracownicy OK, doradzą i nie wydziwiają)

OKNA... firmy PAGEN drugi raz też bym je wybrał - solidne, wzorowy kontakt i dbałość o klijenta, cena/jakość 5+ polecam - tel. 691311001

cdn.

Podniose p. Madeję, a co - należy mu się! U nas robił tylko fundamenty, ale perfekcyjnie.

Co do stolarza - bo wiele osób pyta - będę polecać p. Domanskiego (696703424). Robi wszystko, poza tym zajmuje się również renowacją antyków

Mymyk_KSK
09-04-2009, 19:39
as robił tylko fundamenty, ale perfekcyjnie.

Co do stolarza - bo wiele osób pyta - będę polecać p. Domanskiego (696703424). Robi wszystko, poza tym zajmuje się również renowacją antyków

Potwierdzam, że p. Domański jest stolarzem, który żadnej pracy się nie boi :)
u nas robił blaty, schody, obudowę wanny, niektóre mebelki - jesteśmy zadowoleni.

Mymyk_KSK
10-04-2009, 12:45
Witam !
Czy macie jakiś dobrych parkieciazy godnych polecenia
Pozdrawiam

pan Kasprzyk, gdzieś zza Dobczyc jest, robił u nas 2 lata temu - parkiecik miodzio i cenowo było całkiem nieźle. Podawałam namiary - gdzieś na liście są - ale gdybyś nie mógł znaleźć to postaram się odszukać w papierach.
Przeszukałem ale nie znalazłem.Proszę więc o namiar.Nie musi być na już bo termin nie goni.Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Waldi

Podaje namiary na parkieciarza: p. Kasprzyk, tel. 606 760 374.
Współpracuje z "pakietami Jarząbek" i parkiet krajowy bierze od nich - mają sklep na Zakopiańskiej, zaraz za salonem Audi.

Kirk
10-04-2009, 23:38
Po przebrnięciu przez ten wątek (trochę zajęło), dodam coś od siebie.

Czarna lista
Firma Cel-Bud z Nowych Żukowic, ponoć też w Mikołajowicach coś mają - generalnie okolice Tarnowa, nazwisko Strojny. Otrzymałem od wujka (ech rodzina...), namiary na ww. człowieka w sprawie drewna na więźbę dachową. Po telefonie gość zjawił się u mnie w ciągu godziny i wziął potrzebne wymiary i zaliczkę 300 zł. Szybkość tego pana spadła gdy przyszedł czas odbioru, kilka razy zwodził, że już wyjeżdżają i tak jechali do mnie kilka dni (może auta zapomnieli) dystans 30 km. W skrócie; drewno miało być zaimpregnowane, a nie było, na dodatek mokre (nie padało), najdłuższe elementy popękane, sporo nierównych fragmentów, cieśle też nie byli zachwyceni, ale stwierdzili, że ujdzie (cóż mieli powiedzieć, inaczej robota by im przepadła). Pan Strojny łaskawie 300 zł. opuścił za brak impregnacji, którą częsciowo robiłem już na murach przez co nie jest zrobiona dokładnie do końca. Po przykrych rozmowach Pan Strojny powiedział, że jak mi się nie podoba to może drewno zabrać, a wiedział, że już jest założone bo "przypadkiem" przejeżdżał. Tak czy inaczej odradzam interesy z tym człowiekiem, a skruchy ani przeprosin nie było... ;)

Biała lista
Instalacje elektryczne - Ampex Dariusz Macheta - 600 064 220. Również okolice Tarnowa. Bardzo konkretna dwuosobowa ekipa, szczerze polecam.

Dekarz - Leszek Pancerz - 507 974 122 - bardzo porządnie wykonany dach z blachodachówki oraz rynny, również polecam.

waldi08
13-04-2009, 10:18
Witam !
Czy macie jakiś dobrych parkieciazy godnych polecenia
Pozdrawiam

pan Kasprzyk, gdzieś zza Dobczyc jest, robił u nas 2 lata temu - parkiecik miodzio i cenowo było całkiem nieźle. Podawałam namiary - gdzieś na liście są - ale gdybyś nie mógł znaleźć to postaram się odszukać w papierach.
Przeszukałem ale nie znalazłem.Proszę więc o namiar.Nie musi być na już bo termin nie goni.Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Waldi

Podaje namiary na parkieciarza: p. Kasprzyk, tel. 606 760 374.
Współpracuje z "pakietami Jarząbek" i parkiet krajowy bierze od nich - mają sklep na Zakopiańskiej, zaraz za salonem Audi.
Wielkie dzięki.Pozdrawiam Świątecznie:)

knapciu
13-04-2009, 13:59
Hej!
Szukam kogos sprawdzonego do wykonania ogrodzenia. Siatke ocynk, slupki juz mam. Dzialka jest na polnocy Krakowa, za Zielonkami. Czy mozecie podeslac mi namiary na sprawdzona ekipe? Kiedys odzywali sie do mnie juz Mathiasso i mk1 - jezeli macie jeszcze jakies namiary to rowniez podeslijcie!

Poszukuje rowniez kogos, kto bedzie w stanie polozyc mi kostke na tarasie - material juz mam.

Dziekuje!
Przemek

Marepel
16-04-2009, 14:13
nie mogę znaleźć na liście kogoś od drzwi wewnętrznych, czy jest ktoś zadowolony cena/jakość i mógłby polecić z czystym sumieniem??
ja ma z tego zakładu i jestem zadowolona
http://www.uslugi-stolarskie.com/index.htm

jankos
18-04-2009, 08:16
Witam.

Do Bardzo Białej Listy (po raz kolejny w tym wątku) dopisuję firmę Pana Wojciecha Gabora - tel. 502-635-858.
Robił u mnie docieplenie dachu oraz regipsy - żadnych problemów, słowny, terminowy.
Jakość zrobionych ścianek została oceniona przez ekipę kładącą mi obecnie flizy, jako bardzo wysoka.

Pozdrawiam - jankos.

jankos
19-04-2009, 10:24
Witam.

Na Bardzo Białą Listę wpisuję firmę "Kominy i kominki" www.kominyikominki.pl
Wrażenia jakie wyniosłem od początku do końca współpracy są w 100% pozytywne!
Kontakt na bieżąco bez żadnych problemów, wszystko zrobione w terminie, czyściutko - jednym słowem SUPER!
Kiedy zauważyłem (przed montażem), że kamienna obudowa kominka nie jest wyszlifowana jak należy, jeszcze w tym samym dniu została ściągnięta ekipa która robiła mój portal aby usunąć wszystkie niedoróbki.
Polecam wszystkim.

Pozdrawiam - jankos

Blutka
19-04-2009, 22:09
Na białą listę mam świetną ekipę od ogrodzeń - namiarami służę na priv.

Oprócz tego bardzo przyjemną ekipę od dachów i poddaszy posiadam. Robią też wykończeniówkę, ale tego ocenić jeszcze nie mogę. Namiary też na priv, bo zwyczajnie nie mam teraz jak do telefonu podejść i spisać numeru. Może później jeszcze wrzucę. :)

Dobrze spisał się też kominkarz polecany tutaj kilka stron temu - pan Mirek - 501691537 - szybko i dobre ceny.

amiazga
20-04-2009, 01:30
Na białą listę mam świetną ekipę od ogrodzeń - namiarami służę na priv.
To ja bym prosił, jeśli można... :-)

krzydlug
20-04-2009, 15:24
Witam

Biała lista

Geodeta- GEOMETRA Piotr Skawiński, ul. Śląska 20/1,
(012) 634-38-30

Stan surowy - od piwnic do dachu.
Polecana już firma Janusza Kozyry. Szybko, sprawnie, ściany murowane +betonowe w piwnicach proste, stropy solidne, schody ok. Kominy ładnie obmurowane klinkierem. Solidny dach. Ekipa składa się z górali z okolic Rabki, Poręby, Niedźwiedzia. Budują w okolicach Krakowa.
Tel. p. Janusz Kozyra 608417029

Okna - Firma MAKROS z Gdowa. Zamawiałem okna Oknoplastu Kraków. Cena lepsza niż u polecanych przedstawicieli w Krakowie. Transport gratis. Bardzo dobra (własna) ekipa montażowa. Tel. (012)251-48-77

Skład budowlany - bezproblemowo Nowy Dom Juniora w Michałowicach - dobre ceny na ceramikę i styrodur. B. dobre ceny na kominy Schiedla. Dostawy w terminie na telefon. Pan Marcin Irzyk 600472431.
Również bezproblemowo (terminy płatności, uzgodnienia odnośnie dostaw) - skład Luskar w Michałowicach - dobre ceny stali

Dachówka +okna dachowe+blacha+ folia+rynny - Trapez-Carbo ul. Zakopiańska 56, p. Paweł Zając 607212124, dobry kontakt, wszystko ok

aguka
20-04-2009, 16:10
Miałam problemy z wykonawcą, brygadą murarzy. Ja mówiłam im , że coś jest nie tak, a w odpowiedzi słyszałam - "tak ma być". Poradzono mi abym skorzystała z pomocy P. Marcina, który sprawdza czy ekipa dobrze wykonuje pracę. Zupełnie inaczej gdy fachowiec zwróci uwagę. Ekipa poprawiła się z dnia na dzień po jego wizycie. Poradził mi m.in. również jak zamontować stolarkę okienną. Znajomym załatwił okna na cały dom w dobrej cenie i sprawdzał tynki, bo ekipa była kiepska. Wynegocjował 800zł upustu za źle wykonaną pracę. Za wizytę wzioł 300zł. Teraz żałuję tylko, że nie spotkałam go przed wyborem projektu. Otworzył mi oczy jak wiele rzeczy można było zrobić lepiej lub taniej. Polecam.

aguka
20-04-2009, 16:12
Zapomniałam :) telefon do p. Marcina:606426178

Erol 1
21-04-2009, 08:17
BIAŁA LISTA
Firma MOLTECH
- tynki gipsowe
- tynki cementowo-wapienne
U mnie robili tynki gipsowe.
Ekipa bardzo dokładna, słowna, punktualna. Pracują ciężko i efekty są widoczne. Jestem bardzo zadowolony. Wszystko czysto, bez nerwów, przeklinania - jestem mile zaskoczony. 500 mkw zrobili mi w 4 dni.
Właściciel - Andrzej Moląg tel. 604816362.
Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić.

Gregor22
21-04-2009, 14:28
Jesli ktos potrzebuje szybko i tanio sporządzić świadectwo energetyczne to mogę z czystym sumieniem polecić p Pawła Sadko nr 501 320 512.
A co do czarnej listy to wstawiłbym tam sklep Panelux z Wieliczki i firme Cembet

asterix38
22-04-2009, 21:13
BIAŁA LISTA
Pana Sławek z ekipą z firmy IWENT.
Zrobil sprawnie i bez dyskusji poprawki i szybko.Jeżeli ktoś będzie miał ochotę to podaję numer 500 040 907

Savik
23-04-2009, 07:13
BIAŁA LISTA
Pana Sławek z ekipą z firmy IWENT.
Zrobil sprawnie i bez dyskusji poprawki i szybko.Jeżeli ktoś będzie miał ochotę to podaję numer 500 040 907

A co zrobił - jeśli to nie tajemnica ? ;)

pam
23-04-2009, 11:21
Jak widać to przede wszystkim dobre wrażenie. :D

kris7419
23-04-2009, 23:54
Mam ochotę - bez dyskusji i poprawek :lol:

aguleczka
25-04-2009, 21:35
Biała

balustrady kute Stanisław Wrona Gdów POLECAM!!!!

tynki gipsowe elewcja Cieply dom Wojciech Ruśniak Zelczyna

aguleczka
25-04-2009, 21:39
BIała

Wszelkie prace wykończeniowe Marcin Radecki polecam nie usłyszysz że czegoś się nie da zrobić pomyśli i zawsze znajdzie rozwiązanie ja jestem zadowolona z jego usług telefony jak potrzeba wyślę na prv .

aguleczka
25-04-2009, 21:39
BIała

Wszelkie prace wykończeniowe Marcin Radecki polecam nie usłyszysz że czegoś się nie da zrobić pomyśli i zawsze znajdzie rozwiązanie ja jestem zadowolona z jego usług telefony jak potrzeba wyślę na prv .

amiazga
26-04-2009, 14:26
Biała

balustrady kute Stanisław Wrona Gdów POLECAM!!!!

tynki gipsowe elewcja Cieply dom Wojciech Ruśniak Zelczyna
Mogę prosić o namiary na pana od balustrad?

dashmag
26-04-2009, 15:04
Czy mogę dostać namiary na pana Marcina Radeckiego??

aguleczka
26-04-2009, 19:16
Jesli chodzi o Wrone to namiary podam w linku do jego strony

http://www.swrona.prv.pl/

Jesli chodzi o Radeckiego podałam na prv telefon

dashmag
26-04-2009, 20:59
Dziękuje serdeczne Anuleczko

oola
26-04-2009, 22:04
biała lista

wylewki maszynowe, polecany już p.Marek z BetMix, 501 651 600

oola
26-04-2009, 22:10
biała lista

wod-kan-gaz-co, podłogówka, płaszcz wodny
polecany wcześniej p.Marcin Kafel 501 252 202

p.Marcin wprawdzie jest trochę zakręcony i nie mówi zbyt dużo, ale za to w ekipie jest p.Michał, który świetnie doradza, tłumaczy i mysli perspektywicznie i mówi, że jeśli coś zrobimy tak, to potem nie da się juz tego i tego

aguleczka
26-04-2009, 22:53
biała lista

wylewki maszynowe, polecany już p.Marek z BetMix, 501 651 600

dopisuje sie do tego postu rewelacja !!!! wszystko idealnie gładziutkie dokładnie zrobione w ciagu dwuch dni zrobiony cały domek z balkonami .

JuzPrawieKoniec
27-04-2009, 10:04
Witam. Zaczne moze od tego, ze juz prawie koniec uff. Kupilismy z mezem (niestety kredyt) maly niemaly domek tuz przed proszowicami. Niestety w cholere roboty jak sie okazalo . W podziekowaniu forumowiczom dolanczam liste moich refleksji na temat ludzi, ktorzy w wiekszosci z Waszego polecenia wykonywali prace i u mnie!

Biała lista:

-Pan Marek, który robił wylewki chyba u niejednej osoby sprawdzil sie i u nas. Na pytanie czy nie lepiej dac "samopoziomujaca" odpowiedzial - to dla dzieci! 501 651 600 z czystym sumieniem moge polecic.

-Plytki w kuchni i łazience + garaż firma eurostone www.eurostone-posadzki.pl - akurat z polecenia mojej kolezanki. Nie sa tani, ale dosc szybko im zeszlo, podobno najstarsza firma w Krakowie.

-Schody i stolarka Pan Leon z Kalwarii. Jedyny minus to baaaardzo długie terminy, ale schod debowy 130 zł! Polecam jesli komus sie nie spieszy

-Gładź i malowanie Pan Marcin 792 327 436 polecony przez byla juz niestety sasiadke. We dwóch 260 m gładzi gipsowej położyli w cztery dni, nie nabrudzili (zauwazylam ze to glowny problem naszych fachowcow), pomalowali i nie moge sie przyczepic, no moze ze na rachunek czekam juz tydzien :/ miejmy nadzieje, ze sie poprawia.

-Kominek Pan Jan z Myslenic, tel mam do jego syna Krzysztofa 604 797 920 . Doradzil w sprawie rozprowadzenia nawiewow po domu i wykonal moze nie expresowo, ale widac ze dokladnie. Typowy robotnik z Austrii hihi, znalazlam go na slupie ogloszeniowym!

Czarna Lista:
-Tynki - niestety stracilam do nich nr tel., byl to Pan Maichal, niestety w ostatni dzien ich pracy...zginal mi tel! Zenada, bezczelnosc, rece opadaja. Wzieli kase i nie skonczyli, musialam prosic ojca na szybkiego zeby podgonic. Pan Michal lat okolo 40, bialy samochod dostawczy i pochodzi z olkusza wiec UWAZAJCIE!

Czekamy na meble kuchenne, maja byc do dwoch tygodni, wiec wtedy cos napewno jeszcze skrobne. Pozdrawiam

Blutka
27-04-2009, 10:27
A ten Pan Marcin od gładzi to ile za metr gładzi brał? :)

magdarak
27-04-2009, 11:30
Witam,

Chciałabym dodać na białą listę naszą ekipę od stanu surowego:
firma Eskabud z Bochni http://www.eskabud.pl/ (bardzo dobra współpraca, wszystko w terminie, zgodnie z kosztorysem, niezależny kierownik budowy nie miał żadnych zastrzeżeń).



pozdrawiam :)

aguleczka
27-04-2009, 12:18
A ten Pan Marcin od gładzi to ile za metr gładzi brał? :) on robił mi całą wykończeniówkę wsio więc wiesz zawsze to troszkę inaczej się liczy niz np przy kładzeniu gładzi tylko samej :) trzeba dzwonić do niego i pytać zaprosic na wycenę .

architektka40
30-04-2009, 11:03
Czarna Lista
BoMar2, Zakopiańska 56
Dobrze Wam radzę lepiej unikać tej firmy, szkoda stresu i nerwów, personel jest nieprzeszkolony, wprowadzają w błąd, magazyn 30 km od siedziby, na towar czeka się miesiącami, itd. itd, poprostu ręce opadają.

Anoleiz
30-04-2009, 11:13
hmm... 1 post i od razu że czarna lista...
a może więcej szczegółów?

artg
01-05-2009, 11:20
Pan Robert z ekipą ładnie wykonał gładź i pomalował, wcześniej robili mi tynki i ocieplenie domu a sąsiadowi remont generalny, sprzątają po sobie - polecam
namiary-666948892 lub (12) 3736275

jagolak
01-05-2009, 14:38
biała lista

z czystym sumieniem polecam tynkarzo-wylewkarza Stanisława Mecha tel 787-153-080

Jednocześnie bardzo proszę o namiar do kogoś od ogrodzeń....

polski00012
01-05-2009, 15:49
Biała lista pan Andrzej Moskała Wykonał u mnie całą budowe od samego poczatku (oprucz tynki wewnetrzne która robiła inna ekipa i znalazła sie na czarnej liście) Pan Andrzej potrafi doradzic podpowiedziec załatwic materiały taniej (zna wiele skladow budowlanych gdzie ma duze rabaty)
Szczerze polecam
kontakt : Andrzej Moskała 606 154 815
[email protected]
Zapraszam do mojej galerii wykoaną przez p.Andrzeja

orko
01-05-2009, 21:52
Biała lista:
Dachy - Pan Bryła: 608241612
Elektryk - Pan Adamiec 666504099
Szybko tanio i solidnie

:D

asterix38
04-05-2009, 10:55
BIAŁA LISTA
Pana Sławek z ekipą z firmy IWENT.
Zrobil sprawnie i bez dyskusji poprawki i szybko.Jeżeli ktoś będzie miał ochotę to podaję numer 500 040 907

A co zrobił - jeśli to nie tajemnica ? ;)

Żadna tajemnica. Poprawki po poprzednich budowalńcach (belki podokienne tarasowe, belki nadproża - podniesienie lub obniżenie, ścianki działowe.

Sloneczko
05-05-2009, 12:36
BIAŁA LISTA:

Brukarz, pan Rysiu z ekipą: 503 950 092 .
Solidny i sympatyczny, współpracuje z polecanym tu już kilkakrotnie koparkowym,
p. Mariuszem: 602 340 594 :)

anetik
05-05-2009, 15:16
szukam kierbuda z białej listy i nie mogę się doszukać.... ?? macie kogoś godnego polecenia? kraków pd zach

Sloneczko
05-05-2009, 23:51
Ja mam, ale mieszka w Krynicy i dojeżdża mniej więcej 1 w miesiącu oraz na wezwanie, ale nie zgodził się na publiczne podanie tel. ponieważ jest to jego nr prywatny, nie służbowy. Mogę więc podać na priv :)

Szymon_J
06-05-2009, 08:21
Firma Mikulski z ul. Portowej - czarna lista za podejscie do klienta.
Przed weekendem zamowilem studnie drenarska, przyjechala, za transport 15km zaplacilem 50zl (przyjechal jakis citroen berlingo z rura na dachu).
W czasie weekendu okazalo sie, ze jednak nie jestem w stanie jej uzyc bo nie uda sie zrobic wykopu, zadzwonilem w poniedzialek czy moge oddac - moge oddac. Zadzwonilem w srode zeby potwierdzic date dostarczenia do nich i slysze, ze jednak rury juz nie moge oddac.
Argumentacja: jak to chce oddac Pan rure, my ta rure Panu wieziemy, Pan zaraz chce ja oddac i co my z tego mamy? Prosze pomyslec ile kosztowal transport, przeciez my na tym stracimy.

Napewno straca - ale klienta, co najmniej w mojej osobie.

Renia77
07-05-2009, 14:36
Witam
Szukam dobrej ekipy do ocieplenia poddasza licze na waszą pomoc :) Pozdrawiam :)

pam
07-05-2009, 14:40
To ja się też podpytam - gdzie po płytki i wyposażenie łazienek (wanna, baterie itp). Fajnie jakby nie były najdroższe w europie :D

Erol 1
07-05-2009, 14:42
Witam
Szukam dobrej ekipy do ocieplenia poddasza licze na waszą pomoc Pozdrawiam

U mnie właśnie ocieplają i idzie im to sprawnie. Robią też konstrukcje i ścianki g-k. Możesz zadzwonić i zapytać o terminy.
Namiary na pana Artka tel. 513 077688. Możesz powołać się na Rafała.
pzdr

magdax1978
07-05-2009, 19:56
U mnie i mojej rodziny wykonczyl juz w sumie 4 lazienki plus inne prace (regipsy, gladzie, elektryka, hydraulika).
Bardzo solidny, mily, pracowity, profesjonalny fachowiec.
www.flizomaniak.prv.pl
P.Tomek 607 979 490

jagolak
07-05-2009, 20:13
Na białą listę mam świetną ekipę od ogrodzeń - namiarami służę na priv.

bardzo proszę o dokładniejszy namiar,

ja ze swojej strony polecam Pana Leszka Kulmę od przyłącza wody tel.504-260-089....

malgos2
07-05-2009, 20:48
Renia, wiekszego awatara juz sobie nie moglas zrobic? :wink:

gegus37
08-05-2009, 11:28
Mam kierownika budowy godnego polecenia - jest troche zapracowany ale można sie zapytać - wiadomośc na priv

Sloneczko
08-05-2009, 11:58
magdax1978, przepraszam za OUT, ale nie mam zaufania do kogoś, ktoś loguje się ha forum tylko po to, by kogoś polecić.

Jest to twój 1 wpis i wygląda to tak, jakbyś była owym panem Tomkiem :roll:

Anoleiz
08-05-2009, 13:07
mało, że nie mamy zaufania,
to jeszcze odruch tępienia się włącza, jak się widzi takie kryptoreklamy...
a feee... :))

tkrz
08-05-2009, 14:24
Bardzo proszę o namiary do kogoś kto solidnie i terminowo wykonuje meble kuchenne na zamówienie.

Sloneczko
09-05-2009, 01:30
http://www.zumi.pl/301491,Studio_Mebli_Kuchennych_Abu,Krakow,firma.ht ml

Jestem im to winna :) Zrobili mi na miejscu profesjonalny projekt, wybraliśmy fronty, ale wycena okazała się dla nas za wysoka. Zbiegła się z promocją na kuchnie w IKEA...

amiazga
09-05-2009, 15:42
Czy mógłby ktoś mi polecić wykonawcę do cokołu z płytek klinkierowych?

awgk
10-05-2009, 17:32
Potrzebuję elektryka do rozprowadzenia instalacji, z białej listy rzecz jasna:)będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi.

amiazga
10-05-2009, 18:27
Bardzo proszę o namiary do kogoś kto solidnie i terminowo wykonuje meble kuchenne na zamówienie.
Ja mogę wstępnie polecić mojego wykonawcę; wstępnie bo u mnie jeszcze nie zrobił, tzn. on już jest gotowy, ale ja przesuwam terminy... A mogę polecić, bo wziąłem go po obejrzeniu tego co zrobił u moich znajomych i było OK. U mnie na razie przeszedłem etap projektu (miałem kilka wersji, po różnych zmianach koncepcji, ale cierpliwie dostosowywał) i zamówienia, realizacja czeka, jak wyżej pisałem.
W pełni będę mógł go polecić pewnie za jakiś miesiąc, jak już u mnie zainstaluje wszystko - oprócz mebli przez niego wziąłem też sprzęty do kuchni (kuchenka, mikrofala, zlew, piekarnik, lodówka) - sumaryczna cena porównywalna do znalezionych na Internecie (głównie dzięki b. dobrej cenie na lodówkę) i również w następnym etapie będę brał szafę do przedpokoju, szafkę na buty, itp.
Jeśli jesteś zainteresowany, to kontakt mogę wysłać na priv, chociaż tak jak pisałem, z własnego doświadczenia jeszcze go w pełni nie sprawdziłem...

Blutka
10-05-2009, 18:47
amiazga - a dużo drożej wychodzi, niż np. IKEA?

aguleczka
10-05-2009, 21:28
Ja wczoraj odebrałam moją kuchnię zdjęcia w mojej galeri chłopak robił mi kuchnię szafę i meble w kotłowni zamówiłam jeszcze szafę do sypialni i takie tam :) nie jest drogi mnie się podoba wykonanie :) P. Piotr 501-520-925

amiazga
11-05-2009, 01:33
amiazga - a dużo drożej wychodzi, niż np. IKEA?
Nie wiem, ile wychodzi w Ikea, bo nie sprawdzałem - jakoś mam uprzedzenie do tego sklepu (w przeciwieństwie do mojej żony :)). Panowie od kuchni wyliczyli mi na 12 tys. za komplet mebli z frontami fornirowanymi, w sumie meble na długości po ścianach 8,2m, w tym szuflady narożne i dużo szuflad Blum'a (chyba tak to się pisze - chodzi o to, że się w pełni wysuwają i same się domykają bez trzaskania).

Blutka
11-05-2009, 08:05
amiazga - a dużo drożej wychodzi, niż np. IKEA?
Nie wiem, ile wychodzi w Ikea, bo nie sprawdzałem - jakoś mam uprzedzenie do tego sklepu (w przeciwieństwie do mojej żony :)). Panowie od kuchni wyliczyli mi na 12 tys. za komplet mebli z frontami fornirowanymi, w sumie meble na długości po ścianach 8,2m, w tym szuflady narożne i dużo szuflad Blum'a (chyba tak to się pisze - chodzi o to, że się w pełni wysuwają i same się domykają bez trzaskania).

A duża kuchnia? To sobie ze swoją porównam zgrubsza. :)

amiazga
11-05-2009, 11:43
A duża kuchnia? To sobie ze swoją porównam zgrubsza. :)
Kuchnię mam około 16,5 m2.

Sloneczko
11-05-2009, 12:54
Proszę, nie ciągnijcie już pogaduszek, to nie miejsce na nie :oops:

Blutka
11-05-2009, 16:15
Proszę, nie ciągnijcie już pogaduszek, to nie miejsce na nie :oops:

Nie są to pogaduszki, ale uściślanie cech wykonawcy (cena jest sprawą dość istotną ;)).

Amiazga - dzięki.

Nie polecam firmy KlimaKom - lista, powiedzmy, szara, bo w końcu u mnie nie robili, ale podejście do klienta bardzo mi się nie podobało. W siedzibie-biurze na Klimeckiego pan był opryskliwy i nerwowy, ale uznałam najpierw, że może ma zły dzień. Potem nieco narzucał wizję kominka (wiedział lepiej, co mi się bardziej podoba ;)), ale masakra nastąpiła przy cenach (b. wysokie) i szczegółach. O ile rozumiem, że firma może montować tylko kominki określonej firmy, o tyle narzucanie zakupu wkładu u nich po cenie 500 zł. wyższej, niż rynkowa i mówienie, że jak u nich nie kupię, to nie zamontują - jest tragicznie głupie.

Inna sprawa - Pan twierdzi, że wykona wszystko, a jak sugeruję cegły, to on mówi, że on się z tym babrać nie będzie i niech będzie okładzina ceglana taka a taka (efekt zupełnie inny), etc. - generalnie foch nad fochy, sam wiem lepiej, co Pani chce. ;)

Kominek zrobił mi w końcu o 1/3 taniej, niż KlimaKom, wspomniany wyżej pan Mirek. :)

Savik
13-05-2009, 06:15
Przyłacza wodne oraz kanalizacyjne Jurgała Tomasz 692-032-482 .Wszystko rewelacynie cięzka robota uzbrojenie 6 działek w wode i kanalizację .Cena najtańsza .Godny polecenia

Czy możesz powiedzieć skąd jest ten człowiek? Czy ewentualnie ktos może polecić kogos od przyłączy?

Savik
13-05-2009, 08:19
Jesli chodzi o Radeckiego podałam na prv telefon

Aguleczka,
mogę prosić o namiar na tego Pana?

gegus37
14-05-2009, 10:03
potrzeboje namiar na kogoś kto zrobilby mi przyłącz wody do budynku - uczciwego i nie drogiego - długość przyłącza 8 mb , wykop 1m w piasku - ciekawe ile to będzie kosztować (jeden "mafiozo" krzyknał sobie 3 tyś. gdzie materiały policzyłem w sklepie za 350 zl . Czy ktoś z forumowiczów miał podobny przyłącz i ciekaw jestem ile zapłacił

daat
14-05-2009, 13:01
potrzeboje namiar na kogoś kto zrobilby mi przyłącz wody do budynku - uczciwego i nie drogiego - długość przyłącza 8 mb , wykop 1m w piasku - ciekawe ile to będzie kosztować (jeden "mafiozo" krzyknał sobie 3 tyś. gdzie materiały policzyłem w sklepie za 350 zl . Czy ktoś z forumowiczów miał podobny przyłącz i ciekaw jestem ile zapłacił
Polecam Pana Tomasza, tel. 692 032 482. Ja zapłaciłem 3 tys. za ok. 25 mb łacznie z przewiertem pod drogą asfaltową.

gegus37
14-05-2009, 13:23
Właśnie p. Tomaz powiedział mi 3 tyś. (8mb) argument ...."bo taka jest cena" - a może ogoś innego ! - robota jeden dzień, inne koszty po mojej stronie

pam
14-05-2009, 14:10
Właśnie p. Tomaz powiedział mi 3 tyś. (8mb) argument ...."bo taka jest cena" - a może ogoś innego ! - robota jeden dzień, inne koszty po mojej stronie

To zapytaj p. Marka, zobaczymy co powie: 502 33 18 25. Okolice Wieliczki, ale może działa taż dalej.

pan r
14-05-2009, 20:21
Poszukuję ekipy do budowy domu od fundamentów po dach (sierpień,wrzesień)w Krakowie.Proszę o namiary [email protected]

Sloneczko
15-05-2009, 00:33
Że spytam nieśmiało: ile stron z tego wątku przeczytałeś?

aguleczka
15-05-2009, 09:05
W tym jest żecz że nikomu nie chce się wertowac stronek od samego początku by coś znależć :)

situla
15-05-2009, 11:05
Bardzo proszę o namiar na solidnego wykonawcę tynków cem-wap. Polecany tutaj Pan Żmuda ma niestety dalekie terminy. Był tu polecany pan Robert Pilch. Jeśli ktoś ma to bardzo proszę o telefon do niego.
Pozdrawiam

Savik
15-05-2009, 14:36
Bardzo proszę o namiar na solidnego wykonawcę tynków cem-wap. Polecany tutaj Pan Żmuda ma niestety dalekie terminy. Był tu polecany pan Robert Pilch. Jeśli ktoś ma to bardzo proszę o telefon do niego.
Pozdrawiam

Ja Ci mogę polecić moich - Piotr Śliwa +48783094608.

anetik
15-05-2009, 16:50
DO BIAŁEJ LISTY zapisuję skład STC w Skawinie, super obsługa!! Dowożą wszystko na czas, mozna robic zwroty. Obsługa komunikatywna i pomocna. Jak na razie jestem zadowolona.

pan r
15-05-2009, 22:21
Że spytam nieśmiało: ile stron z tego wątku przeczytałeś?


Oj wydaje mi się <Słoneczko> Twój blask gaśnie!Wyraźnie napisałem że potrzebuję ekipy do stanu surowego zamkniętego a ,nie do fundamentów osobno,ścian osobno ,dachu osobno.Większość postów jest o takiej tematyce ,pozostałe to reklamy.A tak poza tym kto ty jesteś aby prawić morały.Forum jest po to żeby pisać (spróbuj coś wyszukać w tej śmiesznej wyszukiwarce,2000-3ooo tyś. stron do przejrzenia) :(

pan r
15-05-2009, 22:36
Przeglądnąłem parę Twoich postów i odnoszę wrażenie, że tobie też nie bardzo chce się czytać!

Sloneczko
15-05-2009, 22:39
Ohżeszty, "gadzie" ;) Właśnie podałam Ci namiary, które wklejałam w tym wątku parokrotnie, ale po powyższym wpisie, skasowałam.

Szukaj sobie sam :p Poza tym, nie wiem czy jesteś ich wart ("morały"...)

madd
16-05-2009, 10:58
Halny idzie czy co??

pan r - zadzwon do Stanislawa Madei
wykonawca stanu surowego, polecny juz tutaj na forum - ja tylko potwierdzam S. Madeja tel. 606838128 (ściany równiutkie, stropy solidne, kominy proste, pracownicy OK, doradzą i nie wydziwiają)

pan r
16-05-2009, 17:01
Słoneczko - podobno prawdziwa cnota krytyki się nie boi!
Madd wielkie dzięki :D

Sloneczko
17-05-2009, 01:21
Słoneczko - podobno prawdziwa cnota krytyki się nie boi!

"Moja" ekipa nie lubi zadziornych i wszystkowiedzących inwestorów.

Dziękuję, Madd ;)

stuk
18-05-2009, 15:23
Macie jakąś sprawdzoną ekipę do tynkowania elewacji (tynk typu baranek)? Samo tynkowanie, bo budynek jest ocieplony.

dashmag
18-05-2009, 16:58
Gdzie kupowaliście parkiety w Krakowie i okolicach??
Czy tam gdzie kupowaliście parkiety, wybraliście również układanie, czy mieliście kogoś innego do układania??
Jakie są ceny ułożenia parkietu w Krakowie, chodzi mi o ułożenie nowej podłogi w mieszkaniu nowo oddanym.??

amiazga
18-05-2009, 17:22
Gdzie kupowaliście parkiety w Krakowie i okolicach??
Czy tam gdzie kupowaliście parkiety, wybraliście również układanie, czy mieliście kogoś innego do układania??
Jakie są ceny ułożenia parkietu w Krakowie, chodzi mi o ułożenie nowej podłogi w mieszkaniu nowo oddanym.??
Ja brałem razem z układaniem u ghost24 z tego forum - właśnie dzisiaj zaczęli układać :) Ceny materiału wyszły lepsze w porównaniu do sklepów w Krakowie i porywnywalne z cenami ze sklepów z podkarpackiego (stamtąd pochodzę, więc też pytałem). Ceny układania w Krakowie (wg ofert które miałem), z wliczeniem chemii (kleje, lakiery), kształtują się w okolicach 85 - 115 zł / m2 za parkiet surowy (czyli w tej cenie jest przygotowanie podłoża, klejenie, cyklinowanie i lakierowanie) i w okolicach 40 - 60 zł za parkiet gotowy typu finishparkiet (czyli za przygotowanie podłoża i klejenie).

dashmag
18-05-2009, 17:26
amiazga dzięki za odpowiedź.
I jaka podłogę wybrałeś??

oola
18-05-2009, 19:14
Bardzo proszę o namiar na solidnego wykonawcę tynków cem-wap. Polecany tutaj Pan Żmuda ma niestety dalekie terminy. Był tu polecany pan Robert Pilch. Jeśli ktoś ma to bardzo proszę o telefon do niego.
Pozdrawiam

ja mogę polecic mojego wykonawcę. robią głównie gipsowe, ale u mnie robili cem-wap i wyszły pięknie.
Paweł Kozyra 505 090 404

bm_mi
18-05-2009, 20:29
Kto poelci sprawdzoną, solidną ekipę do instalacji:
wod-kan, co + gaz (byłoby dobrze żeby też elektr. ale niekoniecznie).
pozdrawiam...

oola
18-05-2009, 20:41
Kto poelci sprawdzoną, solidną ekipę do instalacji:
wod-kan, co + gaz (byłoby dobrze żeby też elektr. ale niekoniecznie).
pozdrawiam...

polecam moją ekipę p.Marcin Kafel 501 252 202

bm_mi
18-05-2009, 20:45
Kto poelci sprawdzoną, solidną ekipę do instalacji:
wod-kan, co + gaz (byłoby dobrze żeby też elektr. ale niekoniecznie).
pozdrawiam...

polecam moją ekipę p.Marcin Kafel 501 252 202

a jak kształtują się cenowo?
czy już u Ciebie oola skończyli? jak ocenisz w skali 1-10 :)
pozdrawiam!

BetkaWi
19-05-2009, 11:59
Savik i oola możecie mi napisać ile wam wzięli za tynki cementowo-wap? Cena z materiałem czy bez?

Z góry dziękuję!

amiazga
19-05-2009, 18:12
amiazga dzięki za odpowiedź.
I jaka podłogę wybrałeś??
Do pokojów z podłogówką mam parkiet dwuwarstwowy ParatDos dąb i ParatDos doussie, a do tych bez podłogówki mam parkiet dębowy 16 mm grubości, żeby był równy poziom - bo parkiet ParatDos ma 13 mm, a miałem około 2 mm różnicy w poziomach.

dada_krk
19-05-2009, 23:20
Korzystalem ostatnio i polecam minikoparke do ogrodu i rownania ziemi (moze przejechac po kostce) pan Klimkowski tel 503 437 909. Jest z Biezanowa ale jest mobilny i moze dojechac w dowolne miejsce (dojazd 50zl) + 50 zl za godzine pracy.

pzdr
dada_krk

Blutka
20-05-2009, 11:57
CZARNA LISTA

Firma http://www.drew-plast.com - zamawiałam u nich drzwi zewnętrzne.
Kręcenie, brak szacunku do klienta, nieterminowość. Drzwi miały być po czterech tygodniach - są po ośmiu, dzisiaj doczekałam się (prawie) montażu. Prawie, bo ponoć są w drodze - mieli być o 9. rano, mąż ciągle na nich czeka (jest prawie 12.). Co tydzień przekładali montaż, kręcąc, kombinując, etc. Dzisiaj nie doczekałam się jeszcze przeprosin za spóźnienie, chociaż dzwonię do nich co chwila, daję do zrozumienia, że urlop męża, który w obecnej sytuacji będzie konieczny, kosztuje, że przesunięcie terminu prac też jest kłopotem. Ani słowa przeprosin - tylko wykręty i kombinowanie.

Już się boję, jak te drzwi zamontują. w każdym razie - odradzam z całego serca, jeśli ktoś lubi być traktowany poważnie. Dramat.

Sloneczko
20-05-2009, 13:22
Należy Ci się upust cenowy. Spróbuj powalczyć, nawet z pomocą FK: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/ , gdybyście sami nie dali rady.
Powinni dostać po nosie!

monia i marek
21-05-2009, 00:55
BIAŁA LISTA:

DACH okolice Krakowa i nie tylko (pracują również na Śląsku i innych terenach):
polecany kilkakrotnie na forum Janusz Kozyra - Tel. 608 417 029

Wykonywali dach - sprawnie, solidnie, baaardzo dokładnie. Firma posiada właśny, nowoczesny sprzęt pomocny w wykonaniu prac. Ekipa miłych, sympatycznych i pracowitych chłopaków. Cena bardzo przystępna i uzgodniona na początku nie uległa zwiększeniu po zakończeniu, prace przebiegają w sympatycznej atmosferze, a panowie chętnie doradzają w kwestiach budzących wątpliwości. Nie stanowiło problemu rozładowanie materiałów przywożonych na budowę, ewentualnie zakup drobiazgów, których w danym momencie zabrakło.
Zdecydowanie biała lista!!!
Wiem, że Pan Janusz wykonuje również stany surowe, tynki, wylewki i ocieplenia i z przyjemnoscią skorzystam z dalszych usług Jego firmy, bo przewinęło się u nas już sporo ekip, ale żadna nie była tak dobra jak ta.

ngel
21-05-2009, 20:58
Czy miał ktoś doświadczenie z firmą Gurbl Budownictwo Państwa Lenartowiczów (Węgrzce Wielkie k. Niepołomic)? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Kotvitz
21-05-2009, 21:52
Czy znać ktoś dobrego (sprawdzonego) wykonawcę kompleksowego (do stanu pod klucz), który działa w okolicach Wieliczki ?

monia i marek
21-05-2009, 21:55
Czy znać ktoś dobrego (sprawdzonego) wykonawcę kompleksowego (do stanu pod klucz), który działa w okolicach Wieliczki ?
wspominany przeze mnie pan Janusz Kozyra :wink:

dendryt
22-05-2009, 08:42
A czy ktoś miał doświadczenia z firmą Krzysztofa Wajdy?

Pikusie
22-05-2009, 13:30
Czy ktoś zna dobrego wykonawcę schodów samonośnych drewniano-metalowych?
Czy ktoś korzystał z usług Pana Wróblewskiego (zachwalanego na forum, ale jako wykonawcę parapetów), czy robił komus takie schody lub może jakies nowe namiary.
Z góry dziekuję

amiazga
22-05-2009, 18:14
Czy ktoś zna dobrego wykonawcę schodów samonośnych drewniano-metalowych?
Czy ktoś korzystał z usług Pana Wróblewskiego (zachwalanego na forum, ale jako wykonawcę parapetów), czy robił komus takie schody lub może jakies nowe namiary.
Z góry dziekuję
U mnie schody robiła firma z Podkarpackiego - http://www.janusz-kazak.xt.pl/, z tym że były to schody na betonie. Schody b. ładnie wyglądają, chociaż trochę mi zakurzyli salon i klatkę schodową (szlifowaniem) :x Nie wiem też, czy będą mieli czas, bo chciałem, żeby mi jeszcze zrobili podbitkę, to mówili, że na razie nie dadzą rady...

Savik
22-05-2009, 19:15
Savik i oola możecie mi napisać ile wam wzięli za tynki cementowo-wap? Cena z materiałem czy bez?

Z góry dziękuję!

Za samą robociznę 12 pln/m2.

Savik
23-05-2009, 10:28
Nie wiem czy to pytanie jest właściwe w tym temacie, ale co tam, w końcu to tez jakis wykonawca :)
Potrzebuję namiary na jakiegoś architekta wnętrz, który ze mnie nie zedrze ostatnich spodni ;) Potrzebuję zrobić projeky łazienek i salonu.
Dzięki za wszystkie namiary.

gegus37
24-05-2009, 15:27
Przyłacza wodne oraz kanalizacyjne Jurgała Tomasz 692-032-482 .Wszystko rewelacynie cięzka robota uzbrojenie 6 działek w wode i kanalizację .Cena najtańsza .Godny polecenia

Czy możesz powiedzieć skąd jest ten człowiek? Czy ewentualnie ktos może polecić kogos od przyłączy?

czy najtańsze to bym .... polemizował
moje przyłącze P.Tomasz wycenił (8mb) na 3 tyś - bo takie są ceny !!!?
u innego uzgodniłem 1,3 tyś - i tak uważam że drogo - z tego materiał 400 zł - wszyscy krzyczą że materiał drogi a to nie prawda !

waldi08
24-05-2009, 22:00
amiazga dzięki za odpowiedź.
I jaka podłogę wybrałeś??
Do pokojów z podłogówką mam parkiet dwuwarstwowy ParatDos dąb i ParatDos doussie, a do tych bez podłogówki mam parkiet dębowy 16 mm grubości, żeby był równy poziom - bo parkiet ParatDos ma 13 mm, a miałem około 2 mm różnicy w poziomach.
I jak "wyszedł" pakiet dębowy? Jeśli lakierowny to proszę o podaie kosztu m2.Pozdrawiam

bm_mi
25-05-2009, 08:16
Przyłacza wodne oraz kanalizacyjne Jurgała Tomasz 692-032-482 .Wszystko rewelacynie cięzka robota uzbrojenie 6 działek w wode i kanalizację .Cena najtańsza .Godny polecenia

Czy możesz powiedzieć skąd jest ten człowiek? Czy ewentualnie ktos może polecić kogos od przyłączy?

czy najtańsze to bym .... polemizował
moje przyłącze P.Tomasz wycenił (8mb) na 3 tyś - bo takie są ceny !!!?
u innego uzgodniłem 1,3 tyś - i tak uważam że drogo - z tego materiał 400 zł - wszyscy krzyczą że materiał drogi a to nie prawda !

ja płaciłem 50zł/mb już z materiałem. (przyłącze wodne)

amiazga
25-05-2009, 11:11
Do pokojów z podłogówką mam parkiet dwuwarstwowy ParatDos dąb i ParatDos doussie, a do tych bez podłogówki mam parkiet dębowy 16 mm grubości, żeby był równy poziom - bo parkiet ParatDos ma 13 mm, a miałem około 2 mm różnicy w poziomach.
I jak "wyszedł" pakiet dębowy? Jeśli lakierowny to proszę o podaie kosztu m2.Pozdrawiam
Parkiet dębowy gotowy (dwuwarstwówka lakierowana Paratdos Natur) mam już położony, tylko bez listw bocznych - wygląda ok, chociaż zweryfikuje to jeszcze żona 8) Koszt m2 to około 180 zł (nie wliczając listw). Parkiet dębowy lity klasa Markant mam położony, ale nie polakierowany, więc na razie jeszcze "nie wygląda" - koszt m2 na gotowo ma być około 200 zł.

Sloneczko
25-05-2009, 12:51
Proszę Was, takie pytania i odpowiedzi można sobie uskuteczniać na privie.
Nie rozmydlajcie tematu Białych i Czarnych list.

Dziękuję.

langerob25
29-05-2009, 09:30
Zdecydowanie Biała Lista: geodeta Artur tel 506464699
Po raz kolejny korzystając z jego usług jestem pod wrażeniem jego pracy.Przygotowany do pracy,rzetelny i co najważniejsze terminowy.Ceny przystępne.

bazeusz
29-05-2009, 16:55
witam,
chcialbym przestrzec Panstwa przed fachowcem z Krakowa (Krzysztof Szuszkiewicz), ktory poza tym, ze mozna z Nim milo pogawedzic to do roboty sie nie przyklada, nie wiem czy to z braku checi czy umiejetnosci, ale mysle, ze kazdego po trochu, ceny z sufitu (a przynajmniej z gornej polki)(plytki - 45 pln/m2, malowanie - 12 pln/m2, przeniesienie punktu elektrycznego/wodnego - 70 pln/szt, burzenie sciany - 120 pln/m2 + wynoszenie gruzu - 60 pln/m2, szlifowanie plytek - 80 pln/mb itd.). Stosunek jakosc/cena - tragedia. Jesli ktos sie nie orientuje w temacie (jak ja) to kaplica. Facet z polecenia niby i wydawalo sie, ze zna sie na rzeczy, niestety efekt koncowy mierny. Podejscie na zasadzie "tego nie bedzie widac", "inaczej sie tego nie da", "z tym za duzo roboty" itd. Zwrocisz uwage - obraza. Brak katow prostych, gubione piony, poziomy, nierowna fuga, postrzepione plytki, otwory w plytkach zero precyzji, katowniki aluminiowe ciete (lamane wrecz) cegami, rurki na grzejnik wyprowadzone pod roznymi katami (mniej wiecej tak \/ zamiast ||), rewizja pod wanne przyklejona na klej. Okazalo sie, ze otwor przelewowy nie byl podpiety! Musialem plytke stluc mlotkiem. Mialy byc niby ekstra narzedzia, a byla jedynie najprostsza maszynka do ciecia plytek. Oprocz lazienki bylo jeszcze troche wyburzania i gipsowania, i tutaj to samo, nierownosci i brak katow prostych, wystajace profile itd. Nie bede sie rozpisywal bo za duzo by tego bylo. Zapraszam do obejrzenia zdjec w galerii ( http://fotoforum.gazeta.pl/a/34002.html ) . Generalnie ODRADZAM TEGO PANA. Nigdy wiecej. Strata nerwow, materialu i pieniedzy.

Zdjecia http://fotoforum.gazeta.pl/a/34002.html

pozdrawiam,
Piotr Bazan

Piotr_M
30-05-2009, 08:16
Zastanawiam się nad alarmem - jeżeli ktoś może to proszę o podpowiedzi co do ew. wykonawców.

langerob25
30-05-2009, 09:27
Zastanawiam się nad alarmem - jeżeli ktoś może to proszę o podpowiedzi co do ew. wykonawców.

http://www.sekretalarm.pl/1457.html

naramowicze
30-05-2009, 11:15
Paweł Goś 501356044, u nas w mieszkaniu Satel w jego wykonaniu działa już 10 lat, to samo w domu u naszych znajomych, w dużym mieszkaniu u innych znajomych, w biurze,etc. wszyscy zadowoleni, ponadto naprawdę sprząta, a nawet zamiata ładnie po sobie.

Zenmenek
01-06-2009, 15:14
Witam, czy ktoś zna opinię nt. firmy budowlanej z Jasienicy, nazywa się Bud-Mar.
Szefem jest p.Mariusz Kutka.

franzkru
02-06-2009, 10:33
DO BIAŁEJ LISTY zapisuję skład STC w Skawinie, super obsługa!! Dowożą wszystko na czas, mozna robic zwroty. Obsługa komunikatywna i pomocna. Jak na razie jestem zadowolona.

STC 2 (Skawina Tyniecka 1)jeśli chodzi o jasność :)
Ja u nich kupowałem większość materiałów na budowę. Ceny i obsługa bardzo fajna.

Erol 1
02-06-2009, 12:51
Halny idzie czy co??

pan r - zadzwon do Stanislawa Madei
wykonawca stanu surowego, polecny juz tutaj na forum - ja tylko potwierdzam S. Madeja tel. 606838128 (ściany równiutkie, stropy solidne, kominy proste, pracownicy OK, doradzą i nie wydziwiają)

pan r
Madeje to wybij sobie z głowy. Do dzisiaj wspominam go z najgorszej strony i jeszcze nie wywiązał się z prac. Był najgorszym wykonawcą jak do tej pory na mojej budowie. Każda następna ekipa klnie na nich jak diabli.
Szkoda gadać co to za papracze.

gosia138
02-06-2009, 16:46
APEL: NIE ZASMIECAJMY TEGO WATKU!!!
Tutaj tylko wpisujemy namiary na ekipy ktore polecamy / nie polecamy + informacja dlaczego. Wtedy strona jest przejrzysta i latwo w niej cos odnalezc.

Dzial ogloszen "poszukuje firmy" - jest gdzie indziej. Pytanie "Co / Kogo polecacie" tez jest zbednym pytaniem - wystarczy przegladnac caly watek i ma sie jasnosc kogo polecamy a kogo nie.

Sloneczko
02-06-2009, 17:13
Gosiu, najgorsze tutaj są dyskusje nie na temat, więc nie spierałabym się o pytania n/t wykonawców godnych polecenia.
Gdy ktoś o takiego zapyta, najczęściej ktoś inny podaje namiary, a przecież wykonawcy się zmieniają i wciąż dochodzą nowi. W sumie jest to ułatwienie, prawda?

jagolak
02-06-2009, 18:01
z czystym sumieniem polecam firmę Kowalbud u mnie robili ocieplenie poddasza i ocieplenie budynku- bardzo dokładni, rzetelni i naprawdę ok cenowo tel.510-804-034

olasosenko
02-06-2009, 20:50
Ja bardzo polecam firmę budowlaną FHU FABER ze Skawiny!!!!

Budują mi dom w Krakowie, bratu już wybudowali i są naprawdę solidni! tak zwanej fuszery u nich nie znajdziecie!! Właściciel czuwa nad wszystkim!

Wpisuję firmę FHU Faber na śnieżno - BIAŁĄ listę!!!

Namiary: tel. 509944888

Kirk
07-06-2009, 11:14
Do białej listy dopisuję firmę Inter-Gaz z Tarnowa w zakresie wewnętrznych instalacji CO, wody i gazu. Fachowo, terminowo i sprawnie, polecam.

orko
07-06-2009, 22:31
Bardzo biała lista:
Elektryka - Adamiec: 666504099
Woda - Bogdan Wnęk: 601085526
Gaz - Aqua - Janicki: 603630261

Savik
09-06-2009, 06:31
z czystym sumieniem polecam firmę Kowalbud u mnie robili ocieplenie poddasza i ocieplenie budynku- bardzo dokładni, rzetelni i naprawdę ok cenowo tel.510-804-034

Witaj, czy możesz podać ile brali z m2 ocieplenia z zewnątrz?

mychol12
09-06-2009, 14:31
Robili tynki cementowo wapienne oraz wylewki recznie :)
Kładli płyki i wszelkie ozdoby z karongips wymysły mojej zony tel 508447274

jagolak
10-06-2009, 07:30
na białą listę dodaje super malarza Krzyśka tel.507-603-434

mikaja07
10-06-2009, 10:05
Dopisuje do białej listy:
tynki gipsowe szybko i bardzo ładnie,gładziutko 606-300-852
wylewki 691-418-499 :lol:

Sloneczko
10-06-2009, 12:11
BIAŁA LISTA:

Dachy - Franek Wrona 513 067 338

i dla przypomnienia, budowa (kompleksowa) - Krzysztof Romanek 887 872 413 http://www.romanek.abc.pl/

Uczciwi i dokładni, można ich zostawić na budowie bez opieki!

malgos2
10-06-2009, 22:05
Zapraszamy na malopolska czarna liste. Tu latwiej znalezc. http://forum.muratordom.pl/malopolska-biala-i-czarna-lista-wykonawcow,t65420-900.htm

BOHO
10-06-2009, 22:52
to dlaczego płaciłeś ?

McŁoś
10-06-2009, 23:04
Zastanawiam się tylko jak można było pozwolić gościowi na taką dewastację ... przecież nie zrobił tego w 1 dzień ???
Po pierwszym dniu powinien wyleciec na pysk !!!

diummi
10-06-2009, 23:15
Witajcie,


Dodajemy zdecydowanie na białą listę ekipę brukarzy. - P. Krzysiek 507174 213


Chłopaki których, żeśmy znaleźli chętnie podjeli robotę i nie dość, że super doradzili w sprawie spadków, korytek itp, załatwili kostkę taniej niż na składach no i dobrze położyli kostkę to na dodatek zrobili to nie drogo a pożądnie.

Ekipa młoda, uprzejma i co żadko się spotyka sprzątali po sobie.

Pozdrawiamy

Sabrysek

Ja także mogę ich polecić. Właśnie niedawno położyli u nas kostkę. Jesteśmy zadowoleni. Miła, konkretna ekipa.

BOHO
11-06-2009, 08:55
Zastanawiam się tylko jak można było pozwolić gościowi na taką dewastację ... przecież nie zrobił tego w 1 dzień ???
Po pierwszym dniu powinien wyleciec na pysk !!!

i jeszcze dostał kasę ! ! !

bazeusz
11-06-2009, 17:00
CZARNA LISTA Krzysztof Szuszkiewicz Krakow

szczegoly
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3418324#3418324

jacek57
13-06-2009, 23:58
gzzzz

szczepek
15-06-2009, 22:43
BIAŁA LISTA
Nie pamiętam, juz kto mi ich polecił, ale trafiłem na dobrych brukarzy., zdjęcia za parę dni zamieszczę,

Zrobili u mnie 350 m2 kostki, mało rozmowni lekko, ale kostka ułożona prawidłowo, trzeba ich pilnować i zwracać uwagę ale słuchają, próbują na koniec podbijać cenę, ale tylko próbują :-), wiec ogólnie mogę ich polecić
Majster to Piotr Pyryt 889459617

Można powołać się na mnie (szczepek).

kozien
15-06-2009, 22:52
zaczynam budowę w Michałowicach pod Krakowem i poszukuję dobrej koparki oraz geodety. Co poradzicie?

jacek57
16-06-2009, 00:05
gzzz

Sloneczko
16-06-2009, 00:19
zaczynam budowę w Michałowicach pod Krakowem i poszukuję dobrej koparki oraz geodety. Co poradzicie?

Koparkowy Mariusz z Prus, wspominany tu już kilkakrotnie: 602 340 594

Współpracuje też z brukarzami, przywiezie Ci wszystko co trzeba, ale czy ma czas? Tego nie wiem.

Geodeta, Andrzej Poseł: 604 616 196

kozien
16-06-2009, 09:49
dziekuje za inf. będe dzwonił :)

kawika
16-06-2009, 13:42
BIAŁA LISTA
Wituszyński - geodezja, projekty - Nowy Sącz, bardzo mili, z dnia na dzień przyjęli moje zlecenie na wytyczenie budynku przed samymi świętami (inny geodeta spratolił) POLECAM

Jędrzejczyk - biuro projektowe - można nanosić poprawki , miło i bezproblemowo

CZARNA LISTA
Firma remontowo-Budowlana Józef Gągola - mury wykonane ok, ale to człowiek konfliktowy, ciągle żądający wyższej ceny, dach - MASAKRA - Nowy Sącz i okolice

naramowicze
16-06-2009, 16:18
koparkowy Jan Bednarczyk 663596479, solidny i uczciwy, cenowo też był najkorzystniejszy,super biała lista, jest chyba z Żerkowic, ale u nas kopał w Naramie i za dojazd nie doliczał.

Mymyk_KSK
18-06-2009, 11:42
BIAŁA LISTA
Nie pamiętam, juz kto mi ich polecił,ale trafiłem na dobrych brukarzy ]

no ja przecież :) to moja ekipa :)

Zbyszek Zuch
18-06-2009, 20:07
BIAŁA LISTA

Fachowcy z okolic Myślenic, wykonują instalacje elektryczne, alarmowe, bardzo polecam, niedrodzy a solidni i rzetelni, doradzą jak wykonać instalacje optymalnie żeby nie przepłacić, polecam z czystym sumieniem

nr tel. 728 103 545

bm_mi
18-06-2009, 21:07
Okna!

Czy ktoś ma okna Avante, albo Oknoplast-Platinium, lub inne oknoplastu.
jakie wrażenia związane z montażem?

gdzie najlepiej (Kraków, okolica) udać się po wycenę tych okien, (najtaniej) i z którego oddziału są porządni monterzy.

pozdrawiam ! :D

Sloneczko
18-06-2009, 23:21
BIAŁA LISTA

Fachowcy z okolic Myślenic, wykonują instalacje elektryczne, alarmowe, bardzo polecam,...

Hmm, wygląda mi to na autoreklamę :roll: Masz tylko 2 wpisy, w tym 1 z reklamą.

Blutka
19-06-2009, 22:45
Okna!
Czy ktoś ma okna Avante, albo Oknoplast-Platinium, lub inne oknoplastu.
jakie wrażenia związane z montażem?
gdzie najlepiej (Kraków, okolica) udać się po wycenę tych okien, (najtaniej) i z którego oddziału są porządni monterzy.
pozdrawiam ! :D

Ja kupowałam bezpośrednio w Oknoplaście, w głównej siedzibie pod Krakowem. Nie wiem, czy jest najtaniej, ale było szybko i sprawnie. A okna jak okna, nie znam się, chyba ok. ;)

bąbeluś
20-06-2009, 12:16
Okna!

Czy ktoś ma okna Avante, albo Oknoplast-Platinium, lub inne oknoplastu.
jakie wrażenia związane z montażem?

gdzie najlepiej (Kraków, okolica) udać się po wycenę tych okien, (najtaniej) i z którego oddziału są porządni monterzy.

pozdrawiam ! :D

Ja mam okna platinum, kupowane na al Pokoju przy polmozbycie, ekipa montażowa rewelacja bez żadnych zastrzeżeń w jeden dzień uwineli się z 23 oknami. Polecam zresztą nie tylko ja.

bm_mi
22-06-2009, 15:46
Witam Wszystkich,

Czarna Lista - definitywnie

http://www.dacholand.pl/ Firma z Gaja w Mogilanach.

1) - ze mną Pani pogrywała sobie równo: dzwonie - pytam są cegły "xyz" kl.15 - tak są proszę przyjechać- zwalnia sie z pracy jade do banku po zaliczkę przyjeżdżam do składu. Pani przeprasza i mówi że dopiero mają być (!) Proszę zadzwonić za 2 dni.
2) Podejście drugie: telefon są cegły "xyz" KL.15? Tak już są proszę przyjechać. Znowu zwalniam się z pracy - jadę do składu - i zgadnijcie co... tym razem cegły są ale tylko KL10. :(
W moim przypadku było to tylko "dwóch razy sztuka"

Trochę gorzej wypadła moja sąsiadka - ten sam skład.

Zakupiła pustki w grudniu lub styczniu, dała zaliczkę (a może nawet całą kwotę) w kwietniu gdy zaczynała budowę wspaniałomyślna Pani ze składu poinformowała, że cena się zmieniła i musi dopłacić (!!!!) - no comments.

Sprawa otarła się o prawnika i inne takie mniej przyjemne metody.

Ludzie omijajcie z daleka to miejsce!!!

Pozdrawiam

Marcin
przypadkiem trafiłem na ten stary post :)
ale zgadzam się w 100%

drogo i nie-profesjonalnie

Condor1
27-06-2009, 10:21
Wielkie dzięki, że ktoś wpadł na taki pomysł i napisał kilka gorzkich słów na tą pseudo firmę!!!

Ja z racji wygody i bliskość firmy na zamówienie drzwi wejściowych DRE Solid 00, i od tego momentu zaczął się horror!!!

Na wstępie byłem mocno zaskoczony, że przedpłata wynosiła 100%, ale w wyniku dużego zmęczenia po powrocie późno w nocy grzecznie wyłożyłem kasę za drzwi wybrane z katalogu. Pracuję w poligrafii więc mogę śmiało potwierdzić, że papier i dobre zdjęcie odda wszystko co ma wpłynąć na podświadomość odbiorcy.
Pan, który sprzedawał w oddziale na azorach nie żadnych szczegółów technicznych, ale słysząc o firmie DRE nie miałem większych obaw o stosowność montażu właśnie tego modelu.

Po wpłacie kazano czekać mi na drzwi ponad 4 tygodnie! nikt nie raczył mnie powiadomić o dokładnej dacie dostawy, więc sam zadzwoniłem dowiedzieć się co jest grane. Po wykonanym telefonie okazało się, dostawa będzie za dwa dni. Proszę czekać do godziny 17:00 powiedział pan! Jak się później okazało nikt w wyznaczonym dniu się nie pojawił, a kontaktu informacyjnego ze strony Panel Pol niestety nie było:(
W związku z tym zaraz następnego dnia kolejny telefon, i tu zdziwienie pracownika, i tłumaczenie że zaraz dowie się co było przyczyną i oddzwoni.
Nie oddzwonił!! Po kolejnym moim telefonie wyznaczono termin na dzień następny. Żona czekała, i czekała aż w końcu pojawił się jakiś starszy Pan, który nie był w stanie wynieść drzwi na górę!!!

Kolejnym problemem był serwis montażowy, i tu znowu kilkudniowa przepychanka i oczekiwanie jak na zbawienie żeby ktoś przyjechał. Trwało to kilka dni, aż tu nagle zawitali Panowie monterzy w dżinsach i koszuli, prawie jak dyrektorzy i zabrali się do prac.

Po powrocie to co zobaczyłem wołało o pomstę do nieba. Pracy nie skończyli, ale gorsze było to że w sumie na dwóch metrach kwadratowych znalazłem 13 uszkodzeń, które dotyczyły drzwi, framug, klamki, rozety, itp (dla zainteresowanych mam zdjęcia, które wykorzystam dalej w celu przedstawienia sprawy Rzecznikowi Praw Konsumenta, i do sądu)! Najgorsze jest to, że zniknęły mi oryginalne zamki!
Jak tylko to zobaczyłem złapałem za telefon i dzwonię, tylko gdzie jak wszystkie telefony przejęły rolę studni głębinowej,l z której nie było odpowiedzi!!

Na drugi dzień od rana kilka telefonów do firmy, serwisantów i oczywiście głupkowate tłumaczenia bez pokrycia. Zabroniłem przyjazdu tym paprochom, ale niestety jak to zwykle bywa zaraz byłe Święta i wszystko wyglądało paskudnie! Siłą rzeczy zmuszony byłem zaprosić ponownie tych wysokiej klasy fachowców (pojawili się znowu za kilka dni)!. Pan tłumaczył, że te wszystkie wady się poukrywa i nie ma się czym martwić. No tak, przecież to nie on wydał 1700 PLN!!!
Znowu w swoim roboczym ubraniu z niedzieli zabrał się do prac i po kilku godzinach mordęgi zakończył ten montaż. Część rzeczy zgubił, ale większość została>>>

Jakakolwiek forma reklamacji nie ma racji byto, gość który siedzi na alejach to straszny cwaniak, i nie ma z nim sensu polemizować. Trzeba to załatwić prawnie i koniec!!!

Reasumując od momentu przed dostawą do zakończenia instalacji minęło 3 tygodnie. Wykonaliśmy z żoną setki telefonów, kosztowało nas to wiele nerwów, a na wejściu zamontowane ma drzwi, które ważą dobre 40 kg, na zawiasach przystosowanych na drzwiczki wewnętrzne. Co chwilę opadają, a na regulację ze strony Panel Pol nie ma co liczyć. Próbowałem to zrobić po po tygodniu nie zamykał mi się zamek górny.

Kilkanaście telefonów, olewka totalna. Pseudo serwisant umawiał się 4 dni z rzędu zmuszając nas do codziennego wyczekiwania i tak się nie pojawił.
PRZED NIMI TEŻ PRZESTRZEGAM. JEST TO FIRMA ZEWNĘTRZNA WYNAJMOWANA PRZEZ PANEL POL NA UMOWĘ ZLECENIE. ICH FIRMA MIEŚCI SIĘ NA ULICY KALWARYJSKIEJ. PAPROCHY, NIE ZNAJĄCY SIĘ NA RZECZY!!!!.

Przepraszam jeżeli kogoś urażę, ale PanelPol to firma, której należy jak najszybciej się pozbyć, żeby nie robiła w konia kolejnych ludzi. Ja obiecałem sobie, że nie popuszczę i będę szukał rozwiązania na wielu płaszczyznach. Jeżeli ktoś czuje się również oszukany proszę o informację zwrotną, możemy połączyć swoje siły!!

P.S. Myślałem że popularny program "Usterka" to nie jest prawda, aż nie natrafiłem na PanelPol.

bm_mi
28-06-2009, 07:54
Biała lista:

MaGaT, na ul. Zbrojarzy w Krakowie

kontakt super
ceny za okna bardzo niskie

nie było również problemów, żeby wymienić okna na inny typ (miałem bez nawiewników, a zdecydowałem się w już w trakcie zakładania okien na okna z nawiewnikami).
przywieźli nowe, zabrali stare, zero problemów

Piotr_M
29-06-2009, 08:36
Biała lista:

MaGaT, na ul. Zbrojarzy w Krakowie

kontakt super
ceny za okna bardzo niskie

nie było również problemów, żeby wymienić okna na inny typ (miałem bez nawiewników, a zdecydowałem się w już w trakcie zakładania okien na okna z nawiewnikami).
przywieźli nowe, zabrali stare, zero problemów


O jakie okna chodzi? dachowe czy ścienne - jeśli ścienne to jakiej firmy?

bm_mi
29-06-2009, 09:09
Biała lista:

MaGaT, na ul. Zbrojarzy w Krakowie

kontakt super
ceny za okna bardzo niskie

nie było również problemów, żeby wymienić okna na inny typ (miałem bez nawiewników, a zdecydowałem się w już w trakcie zakładania okien na okna z nawiewnikami).
przywieźli nowe, zabrali stare, zero problemów


O jakie okna chodzi? dachowe czy ścienne - jeśli ścienne to jakiej firmy?

dachowe dachowe, rzeczywiście nie napisałem:)
okna dachowe Fakro

bąbeluś
29-06-2009, 12:08
Witam. Zaczne moze od tego, ze juz prawie koniec uff. Kupilismy z mezem (niestety kredyt) maly niemaly domek tuz przed proszowicami. Niestety w cholere roboty jak sie okazalo . W podziekowaniu forumowiczom dolanczam liste moich refleksji na temat ludzi, ktorzy w wiekszosci z Waszego polecenia wykonywali prace i u mnie!

Biała lista:

-Pan Marek, który robił wylewki chyba u niejednej osoby sprawdzil sie i u nas. Na pytanie czy nie lepiej dac "samopoziomujaca" odpowiedzial - to dla dzieci! 501 651 600 z czystym sumieniem moge polecic.

-Plytki w kuchni i łazience + garaż firma eurostone www.eurostone-posadzki.pl - akurat z polecenia mojej kolezanki. Nie sa tani, ale dosc szybko im zeszlo, podobno najstarsza firma w Krakowie.

-Schody i stolarka Pan Leon z Kalwarii. Jedyny minus to baaaardzo długie terminy, ale schod debowy 130 zł! Polecam jesli komus sie nie spieszy

-Gładź i malowanie Pan Marcin 792 327 436 polecony przez byla juz niestety sasiadke. We dwóch 260 m gładzi gipsowej położyli w cztery dni, nie nabrudzili (zauwazylam ze to glowny problem naszych fachowcow), pomalowali i nie moge sie przyczepic, no moze ze na rachunek czekam juz tydzien :/ miejmy nadzieje, ze sie poprawia.

-Kominek Pan Jan z Myslenic, tel mam do jego syna Krzysztofa 604 797 920 . Doradzil w sprawie rozprowadzenia nawiewow po domu i wykonal moze nie expresowo, ale widac ze dokladnie. Typowy robotnik z Austrii hihi, znalazlam go na slupie ogloszeniowym!

Czarna Lista:
-Tynki - niestety stracilam do nich nr tel., byl to Pan Maichal, niestety w ostatni dzien ich pracy...zginal mi tel! Zenada, bezczelnosc, rece opadaja. Wzieli kase i nie skonczyli, musialam prosic ojca na szybkiego zeby podgonic. Pan Michal lat okolo 40, bialy samochod dostawczy i pochodzi z olkusza wiec UWAZAJCIE!

Czekamy na meble kuchenne, maja byc do dwoch tygodni, wiec wtedy cos napewno jeszcze skrobne. Pozdrawiam




Czy można prosić o namiar na pana Leona z Kalwari