PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

bm_mi
29-06-2009, 21:42
czy jest ktoś na forum,
komu wykonywał instalacje elektryczne p. Krzysztof Barket?

kozien
29-06-2009, 23:04
może ktoś napisze coś odnośnie składów budowlanych w Michałowicach? Może jest jakiś w którym warto a może jest taki od którego należy się trzymać z daleka?

rzufik1
01-07-2009, 06:27
może ktoś napisze coś odnośnie składów budowlanych w Michałowicach? Może jest jakiś w którym warto a może jest taki od którego należy się trzymać z daleka?

co do składów korzystałem i korzystam z LUSKAR1 ( pytaj o Pawła Dziadowicza) bez problemów i zawsze na czas a nawet majstry jak cos potrzebują jadą i biorą a ja w piatek mam fakturkę mailem:)
Interwencyjnie Nowy Dom Juniora bo tu na piechote mam:)
a pytałeś jeszcze o koparkowego.... ja ciągle korzystam z jednego porządny człowiek a i łyżka ci domu nie uszkodzi:) Jacek 608 277 913 z Woli Wiecławskiej.
Geodeta .. szybko i rozsadnie to Wojtek Janiga... tel gdzies znikła.. ale biuro ma naprzeciwko przystanku autobusowego przy światłach .

szober
01-07-2009, 08:00
Chcialem ostrzec przez firma wod-kan, zajmuje sie wykonywaniem przylaczy wody, montazem szamb (mozliwe, ze zajmuja sie tez innymi sprawami, ja na tych 2 poprzestalem). Firma to: Studziżba Władysław Zakład Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych i CO, tel. 501-472-807, ul. Myslenicka (Panorama firm podaje ulice Wyslouchow z numerem stacjonarnym).


Ja też nie mogę powiedzieć nic dobrego - zwodzenie i nieterminowość.

kozien
01-07-2009, 13:25
Chcialem ostrzec przez firma wod-kan, zajmuje sie wykonywaniem przylaczy wody, montazem szamb (mozliwe, ze zajmuja sie tez innymi sprawami, ja na tych 2 poprzestalem). Firma to: Studziżba Władysław Zakład Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych i CO, tel. 501-472-807, ul. Myslenicka (Panorama firm podaje ulice Wyslouchow z numerem stacjonarnym).


Ja też nie mogę powiedzieć nic dobrego - zwodzenie i nieterminowość.

dzięki

lbryndal
03-07-2009, 13:13
Czarna lista

nie wiem czy było, ale kolega budował z nimi i porażka

Przedsiębiorstwo Budowlane AGBUD
szczególnie uważać na Aleksandra Gruszkę

a tu kolegi strona ich "wychwalająca"

http://www.agbud.w8w.pl/

asterix38
03-07-2009, 15:57
może ktoś napisze coś odnośnie składów budowlanych w Michałowicach? Może jest jakiś w którym warto a może jest taki od którego należy się trzymać z daleka?

Luskar1 ten w Zielonkach i Michałowicach są drodzy, tańszy jest Dom Juniora natomiast rozważ Bud met obok Tesco.

rzufik1
03-07-2009, 18:09
Asterix... budmet tak.. zwlaszcza mariusz;) ale powiem ci ze nie prawda ze luskar jest drogi...systemy kominowe duzo taniej niz budmet.... poroterm tez :)
ale fakt bloczki juz nie:) styrodur..
trzeba dzwonic i pytac:)
tak najlepiej:)

admos
04-07-2009, 07:46
Czy ktoś zna firmę Krisbud, pan Krzysztof Woźniak z Grabówek?
Mam od nich ofertę, ale wydają się trochę drodzy (przy 50mb ogrodzenia i 200m2 kostki):
- Fundament pod ogrodzenie: 150zł/mb robocizna za wykop, betonowanie + cena za piasek,cement, zbrojenie
- Za montaż ogrodzenia prefabrykowanego 80zł/m2 słupków w rozwinięciu (192 zł/słupek 0,4x0,4x1,5) i 80zł/m2 murków, materiał po mojej stronie.
- Kostka: 120 zł/m2 kostki z podbudową, jeśli podbudowa jest wykonana to 40zł/m2 + oczywiście koszt kostki, krawężników
- Fundament pod bramę przesuwną 300zł
Jak widzicie te ceny?

pam
04-07-2009, 21:27
Ja miałem ofertę za 130 zl z podbudową i kostka w cenie - ale granitowa.

kielo
05-07-2009, 08:58
Może poleci ktoś dobrych i niedrogich chydraulików

S-i-R-o
05-07-2009, 20:11
Biała lista

*Ja polecam swojego kierownika budowy, polecony od znajomych.
Pan Heniu człowiek konkret ... do dogadania. tel. 505135748
*Ostatnio robiliśmy wylewki: pan Rafał tel. 502415402 Polecam !
*Okna drewniane z RenPol też mogę polecić.
*Tynki gipsowe maszynowe Pan Nowak 600488082 jest z Olkusza ale robi też w Krakowie.
*Skład Budowlany w Dojazdowie Marfi2000

Czarna Lista
Fuszermani gdzieś z okolic Bochni firma budowlana Robert Luz.

Blutka
06-07-2009, 11:52
Szukam firmy, która mi rynny założy. :( Ekipa mnie wystawiła właśnie, później o nich napiszę, bo liczę jeszcze, że chociaż spróbują się zrehabilitować - to, co mi wcześniej robili było bardzo dobre. :/ Ech...

gegus37
06-07-2009, 12:33
prosze o namiar na jakiegoś fachure od ogrodzenia tz. murek (wykop +beton w szalunku) i słupki - potrzebuje kogoś z tz. jajem i w normalnej cenie !

bm_mi
06-07-2009, 22:45
proszę o namiary na kogoś do wykonania schodów drewnianych ...
znalazłem w jakimś starym poście o Panu Leonie z Kalwarii, może ktoś ma do niego numer tel. ? (autor postu nie odpowiada)

Blutka
07-07-2009, 09:12
Ogrodzenia: pan Mariusz - robi siatkę z podmurówką i bez, koszmarnie się robota przeciąga, no ale jest zrobione nawet ok i niedrogo: tel. 606436995

Schody drewniane - terminy straszne, ale ceny ok: http://www.schodydrewniane.krakow.pl/

Sputer
07-07-2009, 09:12
Witam,

Rowniez prosze o jakiego fachowca do ogrodzen, ten sam problem z szalunkami.

Dzieki

redpradnik
07-07-2009, 09:14
Jaka kwota jest akceptowalna za zrobienie ogrodzenia? bez materiału?
Standard wykonania:
Słupki z teownika - spawane nakrętki do słupka lub słupki okrągłe z allegro
Wykop na 1,2 pod słupek zalany betonem
Murek szalowany wyrównana ziemia murek wysokosci 20 cm szerokosci 20 cm

Pytam dlatego ze duzo takich murków zrobiłem po rodzinie i zastanawiam sie nad zalozeniem działalnosci czy kwota 50 zł dla Was była by akceptowalna? za 1 mb ogrodzenia?

Sputer
07-07-2009, 09:34
Witam,

Ja mysle, ze bylbym zainteresowany.

Potrzebuje zamienic ok 5-6 mb ogrodzenia plywajacego, na ogrodzenie postawione na fundamentach, dodatkowe zrobic maly drenaz wzdluz ogrodzenia.

Dalby Pan rade cos takiego wykonac?

Erol 1
07-07-2009, 10:21
KOMINEK GRZEWCZY Biała lista.

Z kaflami lub bez.
pan. Jacek Białko tel.604731880.
Kilka dni temu u mnie skończył i jestem bardzo zadowolony.
Profesjonalnie i szybko. Z pełnym doradztwem.

stachanczyk
07-07-2009, 15:45
Prześledziłem wątek od początku i stwierdzam że mało konkretów jest na temat fliziarzy.

Znalazłem.... BIAŁA LISTA

1. BRANDYS TELEFON 694192534

2. fliziarz, tynkarz - P. Jozek 695 399 530 - rewelacja!!!![/quote]

3. Fliziarz 889272186 pan Wiesław!!! Do tej pory przyjemnie patrzec na polozone przez niego płytkie tez bardzo polecam mialem juz kilku fliziarzy przez 2 lata a ten to byl najlepszy teraz moi znajomi korzystaja z jego uslug!!! Polecam kazdemu

4. Pan Ryszard tel.608-860-134

Czy oni na pewno są godni uwagi?

Czy tak mało jest dobrych fachowców w tej dziedzinie ?

marekrakow
07-07-2009, 21:33
Może macie parkieciarza...

akb
08-07-2009, 10:29
Dotychczas forum muratora głównie czytałem, a dom mam już na wykończeniu, więc nie chciałbym aby to co napiszę, było potraktowane jako reklama (bo pierwszy post), po prostu warto polecać godnych zaufania wykonawców, bo z tymi bywa ciężko.
Biała Lista
Elektryk (plus ewentualnie inne instalacje jak alarm, domofon, internet) - pan Marek Kaczor, tel 602 429296
Schody drewniane - pan Mariusz Kotara, tel. 510-478-881, robi od ok 1,5 roku, więc ceny wciąż atrakcyjne (zresztą wprost mówi, że jak wyrobi sobie szerzej markę, to ceny podniesie :D ), więc jak korzystać z jego usług to wkrótce :)
Chyba tyle, bo tak się dziwnie składa, że resztę wykonawców mieliśmy ze Śląska, lub byli oni bardzo "lokalni" :)

Carlos1
08-07-2009, 18:59
Jestem właśnie na etapie budowy (mury już stoją) ale z czystym sumieniem mogę polecić moją (rodzinną) ekipę poleconą wcześniej nawiasem mówiąc przez kilka źródeł.

BIAŁA LISTA

"M-R" Firma Budowlana , Kokotów (koło Wieliczki) tel.885 550 668 lub 887 481836
Firma wykonuje stany surowe (łącznie z dachem), dachy, remonty, elewacje i tynki tradycyjne.

Może powyższy tekst brzmi trochę jak reklama ale naprawdę warto ich zatrudnić.
Zdjęcia budowanego przez nich mojego domu w wątku o "Dogodnym"

Pozdrowienia.;)

majamp
08-07-2009, 20:50
BIAŁA LISTA:

Zbigniew Blak, 603 166 263 - instalacje elektryczne, odgromowe. Bardzo dobrze się z nim współpracowało i do wykonania nie mam zastrzeżeń.

- Pan Blak ma drugi plusik - robil nam przylacz do domu, ktorego nikt nie chcial sie podjac :)

i kolejni na biala liste:
- fliziarz, tynkarz - P. Jozek 695 399 530 - rewelacja!!!!

To u nas też Pan Blak robił przyłacze- kolejny plus

Piotr_M
12-07-2009, 09:05
Wiem, że jest specjalny watek na forum dot. okien ale mocno męcze się z wyborem okien - byłem w kilku firmach polecanych na forum ale jakość obsługi w wiekszości z nich "powaliła mnie na kolana" - oczywiście in minus. Chodziło o informacje na temat ich produktów a miałem wrażenie, że mam zostawić zamówienie i o nic nie pytać. Niektórzy wręcz powtarzali "już Panu o tym mówiłem...".
Moje pytanie gdzie zamówić dobre okna i nie być potraktowany jak intruz.

PS. odwołanie sie do forum M czyli ujawnienie, że czyta się forum to prawie skazanie na wygnanie z punktu sprzedaży (w kilku przypadkach)

Blutka
12-07-2009, 09:12
PiotrM - a gdzie mają alergię na Muratora? Podziel się - pójdziemy się podrażnić. ;)

Ja kupiłam okna Oknoplast w ich głównej siedzibie pod Krakowem, było w miarę ok.

Edyta M
12-07-2009, 15:17
Poszukuje solidnej firmy ktora zajmie sie budowa mojego domku od A-Z ( mam na mysli rowniez sprawy z zalatwianiem materialow budowlanych ) w Tarnowie ( woj. malopolskie )
Kochani jesli z czystym sumieniem mozecie kogos polecic bede bardzo wdzieczna . :lol: Pozdrawiam

Sloneczko
13-07-2009, 00:09
Moje pytanie gdzie zamówić dobre okna i nie być potraktowany jak intruz.


W Oknoplanie, tam gdzie my :)

http://www.oknoplan.pl/

rzufik1
13-07-2009, 06:33
PiotrM .... idź do Urzedowskiego :) tego obok TrapezC :) tam jest rozsądny człowiek Krzysztof:)

albo na stałą wystawę :) i w Jezierskim pani Jola:)

uczuleni nie są:)

MarioBross
13-07-2009, 18:03
Witam,

Kogo polecania do wykonania fundamentów.

naramowicze
14-07-2009, 07:12
Rzufik skąd taka znajomość personaliów w Urzędowskim, rok temu w Urzedowskim koło Trapez Carbo te same okna były 10 procent droższe NA DZIEŃ DOBRY niż na Wielickiej w Akordzie,!!!!!

waldi08
14-07-2009, 08:04
Witam !
Może znacie dobrego a taniego stolarza do zrobienia sypialni.
Pozdrawiam

kielo
14-07-2009, 10:15
A konkretnie co do tej sypialni miało by być oprócz łóżka i z jakiego materiału to ma być drewno czy jakaś sklejka

Sloneczko
14-07-2009, 11:34
Witam !
Może znacie dobrego a taniego stolarza do zrobienia sypialni.
Pozdrawiam

Zajrzyj do tego sklepu: http://www.seart.pl/

Robią też meble (lite drewno) na podstawie rysunków i nie są drodzy :)

seba555
14-07-2009, 18:59
Czarna lista
Wiesław Lasoń
mój remont to koszmar
zdjęcia do wglądu omijajcie tego pana z daleka on z trzebini ale robi też kraków i okolice uwaga naprawdę jego dzieło można podziwiać po kontakcie prywatnym teraz zaczeła się droga przez mękę

seba555
14-07-2009, 19:00
Czarna lista
Wiesław Lasoń
mój remont to koszmar
zdjęcia do wglądu omijajcie tego pana z daleka on z trzebini ale robi też kraków i okolice uwaga naprawdę jego dzieło można podziwiać po kontakcie prywatnym teraz zaczeła się droga przez mękę

rzufik1
15-07-2009, 08:28
Rzufik skąd taka znajomość personaliów w Urzędowskim, rok temu w Urzedowskim koło Trapez Carbo te same okna były 10 procent droższe NA DZIEŃ DOBRY niż na Wielickiej w Akordzie,!!!!!


pracuje tam:)

to żart:) ale zwykle jak z kimś rozmawiam lub załatwiam COŚ to pamiętam imię i nazwisko... jak imie mogę tu wpisać to nazwiska nie. Może sobie ktoś nie zyczyć.
Jeszcze co do ceny to rok temu wiele cen z Polski było znacznie wyzszych niż teraz. zdecydowanie wyższych:)
ale peszek taki iż teraz import niestety jest dużo droższy.... a marzy mi się PC ( chyba marzyła)

poldek65
15-07-2009, 09:58
CZARNA LISTA

Firma M-BUD 5 Stanisław Czyżycki
Jasień Brzeski
ul. Sądecka

typowy scenariusz:
rozpoczęcie prac (brak podstawowych umiejętności)
wzięcie pieniędzy na materiał (część do dzisiaj nie przywieziona)
wzięcie pieniędzy za część prac (obietnica szybkiego dokończenia) - po długich kłótniach - nie daje rachunku
nie odpowiada na telefon
słuch po nim zaginął

Nie pozostaje nic innego jak pozwać cwaniaka.

situla
15-07-2009, 10:19
Wiem, że jest specjalny watek na forum dot. okien ale mocno męcze się z wyborem okien - byłem w kilku firmach polecanych na forum ale jakość obsługi w wiekszości z nich "powaliła mnie na kolana" - oczywiście in minus. Chodziło o informacje na temat ich produktów a miałem wrażenie, że mam zostawić zamówienie i o nic nie pytać. Niektórzy wręcz powtarzali "już Panu o tym mówiłem...".
Moje pytanie gdzie zamówić dobre okna i nie być potraktowany jak intruz.

PS. odwołanie sie do forum M czyli ujawnienie, że czyta się forum to prawie skazanie na wygnanie z punktu sprzedaży (w kilku przypadkach)

Ja polecam firmę Eco-dom z ul. Dietla. Zamawiałam u nich okna z roletami. Bardzo dobra współpraca. Pan wszystko dokładnie opisał. Jak narazie same plusy. Montaż okien mam 23 lipca więc wtedy wypowiem się więcej. Okna PCV z firmy Okno-Pol.

situla
15-07-2009, 10:33
Jako że jestem na etapie zamykania domu oknami, przewinęło się już kilka ekip, które na prawdę mogę polecić.
Zdecydowanie BIAłA LISTA:
firma Pana Jacka Armaty z okolic Krakowa, robili u mnie stan surowy bez dachu.
Firma rodzinna, robią bardzo dokładnie i sprawnie. Bardzo miły kontakt.
Polecany przez murarzy, dekarz pan Grzegorz Piwowar.
Instalacje elektryczne, polecany na forum Pan Leszek Celer (namiar dostałam od Kierownika budowy, a polecał mi go też niezależnie hydraulik). Instalacja elektryczna wykonana solidnie i ekspresowo. Pan sporo doradził, widać że ma duże doświadczenie.
Kierownik Budowy Pani Alicja Dworak (poleciła mi ją koleżanka). Pani Alicja świetna kobieta, zjawia się po każdym ważnym etapie budowy, a nawet i częściej jak tylko mieliśmy jakieś wątpliwości.
Narazie nie mam na co narzekać, może jedynie to że trochę czekaliśmy na dekarzy, gdyż maja sporo innych terminów, ale warto było. W sumie mamy opóźnienie tygodniowe w stosunku do założonego planu, więc nie jest źle.

krzydlug
16-07-2009, 21:11
Do BIAŁEJ LISTY dodaję kolejnych moich wykonawców (w Michałowicach).

Tynki - polecany już p. Żmuda (722051874). Tynki cementowo-wapienne i gipsowe super wykonane. Wszystko zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami i w terminie.

Instalacja elektryczna - polecany już na forum p. Ostafin (505220429). B. dobry kontakt. Instalacja wykonana solidnie.

iva_marti
17-07-2009, 22:25
Poszukjuję sprawdzonego stolarza do zrobienia kuchni. Dzisiaj dostałam jedną wycenę i nie mogłam uwierzyć w to co widzę ;-)

kozien
17-07-2009, 22:57
gdzie kupowaliście tanio styrodur, dysperbit i inne potrzebne materiały izolacyjne do fundamentów?

polski00012
18-07-2009, 06:54
Poszukjuję sprawdzonego stolarza do zrobienia kuchni. Dzisiaj dostałam jedną wycenę i nie mogłam uwierzyć w to co widzę ;-) A co zobaczyłaś :D

iva_marti
18-07-2009, 09:11
Zobaczyłam 30tyś bez blatów i wyposazenia wewnętrznego typu kosze cargo itp. Kuchnia 2,5mb zabudowa do sufitu (lakier biały) +3,3 mb zabudowa sam dół (fornir palisander).

Blutka
18-07-2009, 09:16
Zobaczyłam 30tyś bez blatów i wyposazenia wewnętrznego typu kosze cargo itp. Kuchnia 2,5mb zabudowa do sufitu (lakier biały) +3,3 mb zabudowa sam dół (fornir palisander).

:o :o :o
To chyba złotem powlekane. ;)

Jak się mnie ktoś jeszcze spyta, czemu IKEA, to trzasnę. ;)
Mnie kuchnia wyniosła (wg wyliczeń z ich programu) z AGD, dębowym blatem, szafkami z litego drewna i z AGD - 10 tys. :P

Sloneczko
18-07-2009, 11:00
Poszukjuję sprawdzonego stolarza do zrobienia kuchni. Dzisiaj dostałam jedną wycenę i nie mogłam uwierzyć w to co widzę ;-)

Kiedyś byłam zachwycona (i nadal jestem) kuchnią York, której producentem jest firma rodzinna Arino House:

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/YORK1.jpg
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/YORK2.jpg
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/YORK3.jpg

http://www.arino.pl/mj_stylizowane.php ,
(ale i Boston też jest ładny) i oczywiście wszystko z drewna.

Jeśli miałabyś tu zapłacić 30 tys., to przynajmniej wiedziałabyś za co :)

Z wiadomych powodów i u nas skończyło się na IKEI ;)

asterix38
19-07-2009, 08:55
Zobaczyłam 30tyś bez blatów i wyposazenia wewnętrznego typu kosze cargo itp. Kuchnia 2,5mb zabudowa do sufitu (lakier biały) +3,3 mb zabudowa sam dół (fornir palisander).

Sprawdź w firmie Fornir w Prusach. My u nich mieliśmy meble do mieszkania i do domu też będziemy zamawiali.

asterix38
19-07-2009, 08:59
Asterix... budmet tak.. zwlaszcza mariusz;) ale powiem ci ze nie prawda ze luskar jest drogi...systemy kominowe duzo taniej niz budmet.... poroterm tez :)
ale fakt bloczki juz nie:) styrodur..
trzeba dzwonic i pytac:)
tak najlepiej:)

Być może kryzys im zagląda w oczy. Ceny kominów ja negocjowałem bezpośrednio z przedstawicielem schiedla.

rzufik1
20-07-2009, 11:26
asterix... teraz podsumowałem kominy bo juz wsio zakupione.... wyszło za całość 5325 zł.
1 od samej piwnicy srednica 16 z wentylacja( piec )
1 z parteru srednica 20 z wentylacja ( kominek)
2 wentylacje

co do długości.... moge przekrój zamieścic:) jeszcze nie mierzyłem.
jak kupowałem w pażdzierniku pierwsze startowe byli najtańsi( luskar)
później kontrolnie sprawdzałem i też wypadało bardzo dobrze.

redpradnik
20-07-2009, 21:58
Skończyłem dzisiaj tynki gorąco polecam Pana Romana... polecił mi go budujacy dom okazał się strzałem w dziesiątkę. Robia tynki tradycyjne z piasku wapna cementu - 655 metrów zrobili w 1,5 tygodnia

Ugadałem się z nimi na kwote bez materiału sama robocizna - i teraz moge powiedziec że metr tynku robocizna z materiałem wyszedł mnie 20 zł - narożniki , piasek , folia , cement itp - Materiał załatwiałem sam

Dla porównania za tynki "z worka " - Baumita krzyczeli 26 zł. Jesli ktos ma ochote zapraszam na budowe zobaczyc jak dla mnie jest lux najlepsza ekipa jaka mialem

tel kont 691785338


Okna - Oknoplast Kraków - zamowione w firmie TMT Wadowice tel kont 508010014 - byli tańsi niż dilerzy z Krakowa Oknoplastu.


Stan surowy - Marian Węgrzyn- 504121564

Brama Garażowa Hormann - firma RASTOR www.rastor.pl - tańsi niż Ci z Opolskiej i z Zakopianki .

HeyBobik
21-07-2009, 06:28
Cegła klinkierowa, elewacyjna.

Polecam Mikulska klinkier tel. 644-94-59

Najpierw sprawdzałem składy w okolicy Zabłocia. Ale u p.Mikulskiej dostałem najlepsze ceny, nie miałem kłopotów z transportem, zwrotami etc.
Ja jestem zadowolony.

ucieta_glowa1
21-07-2009, 15:42
Przepraszam że idę na łatwiznę i przyznam że nie dam rady przeczytac 17 stron postów, ale czy mogę otrzymac namiary na parkieciarza z Krakowa lub okolic? Żależy mi na czasie.....

HeyBobik
21-07-2009, 17:06
Ja to robię tak:
- wchodzę na stronę
- ctrl + F i wpisuję "parkie"

Tym sposobem jesteś w stanie dosyć szybko przeglądnąć ten temat.

Chociaż marzę o programie, który posklejałby te 17 stron w jeden potok tekstu. Czasem naprawdę brakuje czasu - a kojarzę, że gdzieś to widziałem.... i nic.

gdzieś zapisałem taki namiar:
Józef Ryś 602-465.117
ale nie jestem pewien czy dobry

Sloneczko
21-07-2009, 17:48
Ucieta_glowa1, ostatnio bardzo sympatycznie reklamuje się w radiu VOX FM niejaki Kurdziel http://www.kurdziel.pl/ i widzę że jest na rynku ponad 30 lat. Może tam spróbuj zapytać?

Marepel
21-07-2009, 19:35
BIAŁA LISTA
Mi domek budował Pan Jan z Nowego Sącza. Ma ekipy od wszystkiego, osobno murarzy, elektryków, hydraulików, od więźby i dachów, fliziarzy, tynkarzy malarzy, parkieciarzy itd.
Jak chcecie zobaczyć efekty to zapraszam do mojego dziennika. Zaczął budować dom pod koniec kwietnia 2009 a już w grudniu dom był pomalowany w środku.
Pan strasznie zagoniony, nie ma za dużo czasu na dyskusje ale za to budowa idzie że hej.... tel 509606703

HeyBobik
21-07-2009, 21:40
Marepel,

A ceny Pan Jan ma dobre ?
Jak słyszę jak szeroki wachlarz usług jest w stanie wykonać - od razu kojarzy mi się to z wysokimi cenami. Ale może mam tylko złe doświadczenia...

ucieta_glowa1
21-07-2009, 22:18
Ucieta_glowa1, ostatnio bardzo sympatycznie reklamuje się w radiu VOX FM niejaki Kurdziel http://www.kurdziel.pl/ i widzę że jest na rynku ponad 30 lat. Może tam spróbuj zapytać?

zapytam zapytam, ale to jest firma sprzedająca podłogi więc pewnie z góry mają z jakimś podwykonawcą umowe i nawzajem się polecają. A czy nie ma jakiejsc listy takich fachowców?
Przyznam, że jestem nowy na forum i zanim się w to wszysko wdrożę to zejdzie z 10 lat
:)

ucieta_glowa1
21-07-2009, 22:19
Ucieta_glowa1, ostatnio bardzo sympatycznie reklamuje się w radiu VOX FM niejaki Kurdziel http://www.kurdziel.pl/ i widzę że jest na rynku ponad 30 lat. Może tam spróbuj zapytać?

zapytam zapytam, ale to jest firma sprzedająca podłogi więc pewnie z góry mają z jakimś podwykonawcą umowe i nawzajem się polecają. A czy nie ma jakiejsc listy takich fachowców?
Przyznam, że jestem nowy na forum i zanim się w to wszysko wdrożę to zejdzie z 10 lat
:)

Marepel
22-07-2009, 06:11
Ja byłam zadowolona.
a nie żebym kokosy zarabiała, nawet niższe ceny niż w Krakowie.
Np za m2 fliz 40 zł /za położenie/
Trudno mi powiedzieć ile bierze np za fundamenty czy tynki bo ja się dogadałam od totalnej całości, nawet z malowaniem.



Marepel,

A ceny Pan Jan ma dobre ?
Jak słyszę jak szeroki wachlarz usług jest w stanie wykonać - od razu kojarzy mi się to z wysokimi cenami. Ale może mam tylko złe doświadczenia...

angel__29
22-07-2009, 12:57
Wiem, że jest specjalny watek na forum dot. okien ale mocno męcze się z wyborem okien - byłem w kilku firmach polecanych na forum ale jakość obsługi w wiekszości z nich "powaliła mnie na kolana" - oczywiście in minus. Chodziło o informacje na temat ich produktów a miałem wrażenie, że mam zostawić zamówienie i o nic nie pytać. Niektórzy wręcz powtarzali "już Panu o tym mówiłem...".
Moje pytanie gdzie zamówić dobre okna i nie być potraktowany jak intruz.

PS. odwołanie sie do forum M czyli ujawnienie, że czyta się forum to prawie skazanie na wygnanie z punktu sprzedaży (w kilku przypadkach)

Ja polecam firmę Eco-dom z ul. Dietla. Zamawiałam u nich okna z roletami. Bardzo dobra współpraca. Pan wszystko dokładnie opisał. Jak narazie same plusy. Montaż okien mam 23 lipca więc wtedy wypowiem się więcej. Okna PCV z firmy Okno-Pol.

CZARNA LISTA

odradzam fimę www.krakowokna.pl ( strona www chyba juz niedziała ) 0-12 626-20-41. Umowę na zakup i montaż okien podpisałam dokładnie 7 tyg temu, czas realizacji miał byc do 3 tyg, dziś jest 22 lipiec. Nie dzwonia do klienta w celu poinformowaniu go o przesunięciu terminu. Chciałam zerwac z nimi umowę , prosząc o zwrot zaliczki - powiedzieli mi tyle, że zaliczki nie zwrócą ponieważ mogą tych okien nie sprzedać, i że moge się z nimi sądzić!!!!!!!!!!!!!!!!

rrober1975
22-07-2009, 15:58
A da mi ktoś namiar na jakiegoś sensownego kominiarza?Chciałem omówić z nim pewne rzeczy :)

Sloneczko
23-07-2009, 00:43
Na północy Krakowa "grasują" http://www.kominiarstwo.com/ :)

rrober1975
23-07-2009, 12:08
Na północy Krakowa "grasują" http://www.kominiarstwo.com/ :)

dzięki za pomoc :D

A tak z innej beczki-i to wydaje mi się że mój domek powstaje całkiem niedaleko Twojego.

Mymyk_KSK
23-07-2009, 22:11
Ucieta_glowa1, ostatnio bardzo sympatycznie reklamuje się w radiu VOX FM niejaki Kurdziel http://www.kurdziel.pl/ i widzę że jest na rynku ponad 30 lat. Może tam spróbuj zapytać?

drogi!
porównywałam to wiem 8)
u nas robił kasprzyk - polecałam go tu na forum i trzeba by przeszukac watek bo namiary mi gdzies z telefonu uciekły niestety... a zadowoleni jesteśmy bardzo.

bolderik
27-07-2009, 10:01
Witam :)

Jestem na etapie wykończenia mieszkania. Przejrzałam wątek, który wydaje mi się zbiorem najbardziej mnie interesujących informacji - czyli dobrych (i złych) fachowców z Krakowa i okolic.
Nie znalazłam jednak polecanej firmy do kompleksowego wykończenia mieszkań - czy ktoś taką firmę może polecić? Kompleksowy - czyli ścianki działowe (burzenie i tworzenie nowych, łazienka (kafelki, biały montaż), elektryka, malowanie, montowanie drzwi.

Będę wdzięczna za informacje lub ewentualnie wskazówkę w jakim dziale szukać takiej informacji :).

Pozdrawiam

Sloneczko
27-07-2009, 23:33
Murarze to murarze, nie tylko budują domy, ale wykańczają je w środku ;)
Jeśli tylko będą mieli czas, zrobią Ci mieszkanie solidnie i niedrogo. Namiar jest w pierwszym wpisie na poprzedniej stronie:

http://forum.muratordom.pl/malopolska-biala-i-czarna-lista-wykonawcow,t65420-900.htm

bolderik
28-07-2009, 07:25
Dziękuję za podpowiedź :)

W międzyczasie przewertowałam dokładniej wątek, znalazłam parę namiarów i już podzwoniłam :). Panowie mili, pewnie będziemy się umawiać na wstępne spotkania, jedyny problem taki, że terminy wstępnie na wrzesień / październik, a ja chciałam już w sierpniu zacząć.

Markoebelo
28-07-2009, 09:41
Czy znacie kogoś kto mógłby poprawić obróbke blacharską kominów ?

pozdr

gosia138
29-07-2009, 10:48
Niedrogi i sprytny ELEKTRYK - p. Pawel - 600 288 490.

Dziala Krakow i poludniowe okolice. Mi robil instalacje w calym domku, znajomym przerabial w mieszkaniu. Jestesmy zadowoleni - wiec dopisuje do bialej listy.

maguss
29-07-2009, 21:46
CZARNA lista...wzieli pieniądze zepsuli dach i poprostu sobie ucieki... Pan nazywa sie Stanisław MIkulski mieszka w Korzennej k/Nowego Sącza ! robią dachy, więzbe i krycie blachą lub dachówką. MAsakra dobrze ze na koniec budowy spotkałam sie z takimi ludzmi...bo pewnie odechciałoby mi sie budowania !

maguss
29-07-2009, 22:01
CZARNA lista...wzieli pieniądze zepsuli dach i poprostu sobie ucieki... Pan nazywa sie Stanisław MIkulski mieszka w Korzennej k/Nowego Sącza ! robią dachy, więzbe i krycie blachą lub dachówką.
MAsakra dobrze ze na koniec budowy spotkałam sie z takimi ludzmi...bo pewnie odechciałoby mi sie budowania !

a jaki jest plus ze uciekli...? nie zniszczyli mi blachy bo moge smialo sądzic po wykonaniu przez nich więzby,foliowania i łacenia, ze tak wlasnie by było!

30-07-2009, 05:56
... Pan nazywa sie Stanisław MIkulski mieszka w Korzennej k/Nowego Sącza ! robią dachy, więzbe i krycie blachą lub dachówką.
MAsakra ...!
Hansa Klossa wynająłeś do dachu ... ?
no, szok ... :o

wqreq
30-07-2009, 12:24
Biała Lista



Serdecznie polecam Pana Krzysztofa Chwastowicza oto namiary

http://www.hydraulik-krakow.lua.pl/
tel. 509548170

Profesjonalne podejście do roboty!
Kompleksowe świadczenie usług hydraulicznych każdego działu
niskie ceny!

Sam go polecam miałem z nim do czynienia i wcale nie żałuje :D

jeśli chcecie dobrego hydraulika to tylko ten : ) !

wqreq
30-07-2009, 13:08
Teraz ja chciałem zapytać abyście mi polecili dobrego i w miarę taniego

murarza oraz elektryka ,solidne tanie okna pcv


mój dom buduje się w Michałowicach k.krakowa :)

Sloneczko
30-07-2009, 14:18
Teraz ja chciałem zapytać abyście mi polecili dobrego i w miarę taniego

murarza oraz elektryka ,solidne tanie okna pcv


mój dom buduje się w Michałowicach k.krakowa :)

Masz solidną ekipę murarzy na poprzedniej stronie i jeszcze parę razy wcześniej:

http://forum.muratordom.pl/malopolska-biala-i-czarna-lista-wykonawcow,t65420-900.htm

Okna z pcv też już nieraz polecałam: OKNOPLAN Kraków http://www.oknoplan.pl/ .
Gdy myśmy budowali, dali nam najlepsze warunki z których solidnie się wywiązali ( i jako pierwsi zaczęli stosować linię bezołowiową greenline).

Budujesz niedaleko :)

P.S. Nie jesteś aby hydraulikiem? ;)

Daro999
30-07-2009, 17:39
Teraz ja chciałem zapytać abyście mi polecili dobrego i w miarę taniego

murarza oraz elektryka ,solidne tanie okna pcv


mój dom buduje się w Michałowicach k.krakowa :)


Witam - solidny elektryk: p. Jacek 605782039; przy okazji tynkarz: p. Mariusz 508100615; proszę się powołać na inwestora z Brzezia k/Zabierzowa :D

maguss
30-07-2009, 21:11
hahahah :D to prawda że niezłe nazwisko... ale to nie żart ! omijać szerokim łukiem !

wqreq
31-07-2009, 21:15
Teraz ja chciałem zapytać abyście mi polecili dobrego i w miarę taniego

murarza oraz elektryka ,solidne tanie okna pcv


mój dom buduje się w Michałowicach k.krakowa :)

Masz solidną ekipę murarzy na poprzedniej stronie i jeszcze parę razy wcześniej:

http://forum.muratordom.pl/malopolska-biala-i-czarna-lista-wykonawcow,t65420-900.htm

Okna z pcv też już nieraz polecałam: OKNOPLAN Kraków http://www.oknoplan.pl/ .
Gdy myśmy budowali, dali nam najlepsze warunki z których solidnie się wywiązali ( i jako pierwsi zaczęli stosować linię bezołowiową greenline).

Budujesz niedaleko :)

P.S. Nie jesteś aby hydraulikiem? ;)



dziękuje za odpowiedzi . Tak jestem a z kąd to pytanie ? :wink:

Sloneczko
31-07-2009, 21:37
P.S. Nie jesteś aby hydraulikiem? ;)


dziękuje za odpowiedzi . Tak jestem a z kąd to pytanie ? :wink:

I pewnie jeszcze współpracujesz z panem Krzysztofem Chwastowiczem, o ile nie jesteś nim ;) Dedukcja?

wqreq
01-08-2009, 08:09
Nie po porostu go polecam tak samo jak Ty polecasz swioch fachowców to chyba zgodne z prawem? eh

Sloneczko
01-08-2009, 11:06
Zgodne wtedy, gdy polecam np. dobrego murarza, sama nie będą murarzem.

Edyta M
01-08-2009, 12:04
Zgodne wtedy, gdy polecam np. dobrego murarza, sama nie będą murarzem.
Witam :D
Widze , ze ktos tutaj pilnuje porzadku ......... no i dobrze :wink:

kulka1906
01-08-2009, 12:57
Siemanko!
To moj pierwszy post na forum ,poszukuje dobra ekipe do tynkow i wylewek. Zeby nie bylo ze nie odrobilem zadania i ide na latwizne przegladnolem kilka stron tego watku i znalazlem:
Tynki:
1) Firma MOLTECH Andrzej Moląg
2)PAN Żmuda
Wylewki:
p.Marek z BetMix
Niesty terminy dalekie -bo fachowcy swietni .
Za pomoc w znalezieniu godnych innych fachowcow i namiarow na nich z gory DZIEKUJE!!!

Zbigniew100
01-08-2009, 16:00
:)


O fachowcu świadczą jego prace - żądaj ich pokazania
każda porządna firma ma listę zrealizowanych obiektów, których właściciele zgodzili się na możliwość odwiedzin - trzeba się skontaktować, obejrzec, wypytać o współpracę z wykonawcą .

j.w.

Zbigniew100
03-08-2009, 08:22
W czasach kryzysu postanowiłem pomóc dobrym wykonawcom a szczeólnie inwestorom ,których nie stać na partaczy i wydawanie na daremno pieniędzy. Szkoda zdrowia.
Na podstawie wpisów z naszego forum
Temat - Małopolska lista wykonawców
postaram się stwożyć listy wykonawców / jeżeli starczy mi zapału /

OGC
03-08-2009, 10:14
Pomysł fajny.
A jak to planujesz udostępnić? Jakaś strona WWW ?
Może lepiej by było wydłubać prosty windowsowy programik z bazą danych.
Zarówno program jak i aktualna baza byłyby udostępniane na jakimś serwerze.
Jedna osoba zajmowałaby się aktualizacją bazy.
Można by rozszerzyć funkcjonalność dodając:
- komentarze od forumowiczów (jeden wykonawca będzie mógł mieć przypisane ileś tam komentarzy)
- jakiś system przyporządkowywania wykonawców do dziedzin (np. grupa i podgrupa albo system tagów). To tak żeby lepiej było wyszukać
- zaawansowany moduł wyszukiwania (określenie nazwy, dziedziny, terenu itp)
- jakby się znalazł kiedyś jakiś serwer to można by zrobić interfejs WWW do przeszukiwania bazy
Poniżej zarys struktury bazy:
http://www.ifb.pl/dandys/inne/bazawyk.jpg

rrober1975
03-08-2009, 10:14
W czasach kryzysu postanowiłem pomóc dobrym wykonawcom a szczeólnie inwestorom ,których nie stać na partaczy i wydawanie na daremno pieniędzy. Szkoda zdrowia. Na podstawie wpisów z naszego forum Temat - Małopolska lista wykonawców postaram się stwożyć listy wykonawców / jeżeli starczy mi zapału /

Będzie to wyglądało tak;
- wykonawca
- jedno zdanie
- kto zaproponował

Tak to ma wyglądać.
Kolejność przypadkowa.



Biała lista – wod – kan stan 3.08.2009

P.Marcin tel. 693721847 Łopuszna
hydraulik
falus30 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

fFrm ASK - Alternatywne Systemy Komfortu z Brzeźnicy koło Krakowa
U mnie założyli rekuperator " Renovent ' Largre firmy Brink.
peez SYMPATYK FORUM (min. 10)

Pan Dębowski - telefon otrzymałem w UG w Wieliczce,
przyłącz wody w okolicach Wieliczki
jankos SYMPATYK FORUM (min. 10)

P. Krochmal, 609 315 597
Przyłącz wody
oola SYMPATYK FORUM (min. 10)

Jurgała Tomasz 692-032-482
Przyłacza wodne oraz kanalizacyjne
pati25 ELITA FORUM (min. 1000)

"Alco" ul.płaszowska Kraków tel. 514 513 286 (bardzo miła pani pracuje w biurze)
Zrobienie instalacji c.o. łącznie z kotłownią
kris1971 WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

Aqua S.c. kom. 603630261. Myślenice
tel. (012) 2722575 ,fax. (012) 2722575 [email protected]
Blutka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
muddy SYMPATYK FORUM (min. 10)
przemi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

P. Kocik - Firma Hydrauliczna z Tarnowa
-pogotowie gaz, co, wod-kan

P.Kula, 501 416 830
sieci (przyłącza) wod/gaz –

Marcin Kafel - 501 252 202
Wod - kan –

Edward Piska spod Tarnowa
hydraulika, CO, wentylacja, odkurzacze - ogólnie wszystko co związane z rurkami. Facet jest niesamowicie dokładny, ma wszelkie narzędzia a na samochodzie istny warsztat.

Edward Soja - 501402003.
Wszelkie instalacje: wod, kan, gaz, co, podłogówka, POŚ). Przyłącza (gaz, woda).

Dariusz Jędral z Wieliczki.
Wod-kan-gaz-co

Zaznaczam, że są to pozytywne opinie uczestników forum .
Ryzyko własne !!!, ale może warto

Jeżeli możecie podać adresy tych firm, osób to bardzo proszę, naniosę poprawki.
Jeżeli macie pozytywne lub negatywne opinie o podawanych firmach to proszę, wasze niki zostaną dopisane.
Jeżeli firmy nie istnieją , zmiana adresu itp.

Proszę o opinie o pomyśle. :wink:



DOBRA ROBOTA.TAK TRZYMAJ :D

anetik
03-08-2009, 11:20
Powiem wam tak, skorzystałam z dwóch firm tu polecanych i to niejednokrotnie i mój komentarz jest niestety następujący ŚCIEMA!!

Jedna firma to niekompetentne lenie, które za wszelka cenę chciały mnie oszukać. To nie byli fachowcy tylko tępe barany, które nie rozumiały co się do nich mówi. Właściciel firmy oszust i naciągacz!!
Druga firma to chłopki spod budki z piwem, które proste prace robiły baaaardzo długo, o jakości nie wspomnę. Właściciel sympatyczny i pewnie dlatego skutecznie robią ludzi w balona.

Dochodzę do wniosku że porządne firmy sie tu nie reklamują!!! Ludzie uważajcie bo zdecydowana większość chyba się sama poleca.

Zbigniew100
03-08-2009, 11:20
OGC

Fajny pomysł ale nie na moją głowę , może z pomocą ? :wink:

OGC
03-08-2009, 11:38
OGC
Fajny pomysł ale nie na moją głowę , może z pomocą ? :wink:
Pytanie tylko czy ludziska są zainteresowani. Bo robienie, dla samego robienia to się mija z celem. Jakby co, to podłubać coś mogę w miarę wolnego czasu.

Zbigniew100
03-08-2009, 11:40
Biała i czarna lista firm Kraków i okolica

Przepraszam bardzo
Przeniesiono 8.04.2010 do
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Małopolska-biała-i-czarna-lista-wykonawców.&p=4056112&viewfull=1#post4056112

Zbigniew100
03-08-2009, 12:56
Biała i czarna lista firm Kraków i okolica

Przepraszam bardzo
Przeniesiono 8.04.2010 do
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Małopolska-biała-i-czarna-lista-wykonawców.&p=4056112&viewfull=1#post4056112

Zbigniew100
03-08-2009, 13:48
Biała i czarna lista firm Kraków i okolica

Przepraszam bardzo
Przeniesiono 8.04.2010 do
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Małopolska-biała-i-czarna-lista-wykonawców.&p=4056112&viewfull=1#post4056112

Zbigniew100
03-08-2009, 14:27
Biała i czarna lista firm Kraków i okolica

Przepraszam bardzo
Przeniesiono 8.04.2010 do
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Małopolska-biała-i-czarna-lista-wykonawców.&p=4056112&viewfull=1#post4056112

kakusek
04-08-2009, 00:00
Taka lista bylaby zbawieniem :) Faktycznie trzeba by było umiescic ja w jakims innym programie zeby mozna bylo ja aktualizowac.Poperam w 1000 % :D

Zbigniew100
04-08-2009, 08:01
Biała i czarna lista firm Kraków i okolica

Przepraszam bardzo
Przeniesiono 8.04.2010 do
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Małopolska-biała-i-czarna-lista-wykonawców.&p=4056112&viewfull=1#post4056112

Zbigniew100
04-08-2009, 08:10
Biała i czarna lista firm Kraków i okolica

Przepraszam bardzo
Przeniesiono 8.04.2010 do
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Małopolska-biała-i-czarna-lista-wykonawców.&p=4056112&viewfull=1#post4056112

Sloneczko
04-08-2009, 08:53
Powiem wam tak, skorzystałam z dwóch firm tu polecanych i to niejednokrotnie i mój komentarz jest niestety następujący ŚCIEMA!!


Dochodzę do wniosku że porządne firmy sie tu nie reklamują!!! Ludzie uważajcie bo zdecydowana większość chyba się sama poleca.

Wiesz, bywa i tak że sam inwestor powinien trafić na czarną listę. Na szczęście dla nich takiej tu nie ma...

redpradnik
04-08-2009, 13:59
Pomysl super!! juz kilka razy brałem sie za spisanie tego do np excela.. ale wiecznie po pewnym czasie odpuszczałem - jesli trzeba moge pomoc.

Co do posta kolezanki/kolegi powyzej...
Ja z ekip ktore polecano jestem zadowolony - np Aqua uratował cała moja instalacje totalnie spiepszoną przez poprzedniego hydraulika.


Tynki poleciłem i z czystym sumieniem polecam , Wylewki dzisiaj kończą rowniez firma z forum Pan Marek - tez polece.

Tak wiec... jak ktos kogos tu polecil i sie sparzyłaś to moze napisz o kogo chodzi a nie pisz ogolnie!

Blutka
04-08-2009, 14:05
Wiem, że anetik chodzi m.in. o pana Mariusza od ogrodzeń, którego ja poleciłam. ;)
Co do drugiego wykonawcy to nie wiem.
Pan Mariusz robi dłuuugo i tak sobie, ale poprawia błędy, jeśli mu się wytknie. No i był dużo tańszy niż ekipy z Krakowa, więc coś za coś. Mnie zrobił ogrodzenie - 200 metrów prawie, na pochyłym terenie - nie pieję z zachwytu, ale też nie narzekam. ;)

redpradnik - mam w excelu spisane kontakty wszystkie ale tylko do końca roku 2008. :)

stuk
04-08-2009, 14:56
Firma DECOR - Michał Gruszka, http://www.tynkowanie.com.pl/index.html
Szybko, zawsze terminowo i solidnie. U mnie tynki wew. zew. i wylewki i zabudowa poddasza!
Stuk i ManiaO


Oooo kolego nie tędy droga. Pana Gruszkę to na czarną listę! Przeglądnij wątek uważnie...

Anusia127
04-08-2009, 19:59
Czy zna ktoś ekipę budowlaną Bogdana Borkowskiego z Bochni. Proszę o opinię. To dla mnie bardzo ważne.

Dziękuję i pozdrawiam.

Zbigniew100
04-08-2009, 19:59
Zbigniew100 napisał:

Firma DECOR - Michał Gruszka, http://www.tynkowanie.com.pl/index.html
Szybko, zawsze terminowo i solidnie. U mnie tynki wew. zew. i wylewki i zabudowa poddasza!
Stuk i ManiaO



Oooo kolego nie tędy droga. Pana Gruszkę to na czarną listę! Przeglądnij wątek uważnie...
_________________

Już M. Gruszki nie ma na mojej liście. :(

To początki. :oops:
Ale o to chodzi abyście reagowali. Czytając niektóre wpisy moża sądzić, że to autoreklama i tyle .
Zobaczymy co z tego wszystkiego będzie . :roll:

jankos
04-08-2009, 20:59
...

MP58
04-08-2009, 22:04
Czy ktoś z Was zna wykonawców wylewek i tynków ze Skawiny p. Tatarczuch , p Gałka oraz firmę zajmującą się wykończeniami pana Piwowarczyka również ze Skawiny. Jest na tym forum parę osób budujących w tym rejonie. Proszę o odpowiedź, zależy mi na opinii. Pozdrawiam wszystkich. :D

Sloneczko
05-08-2009, 00:35
O, o...

Zbigniew100
05-08-2009, 06:47
Biała i czarna lista firm Kraków i okolica

Przepraszam bardzo
Przeniesiono 8.04.2010 do
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Małopolska-biała-i-czarna-lista-wykonawców.&p=4056112&viewfull=1#post4056112

Anusia127
05-08-2009, 07:37
Zbigniew100 Co to znaczy że "już go nie ma"? Przecież u moich znajomych buduje dom...

redpradnik
05-08-2009, 08:06
fajny pomysl i spalił na panewce:/

Zbigniew100
05-08-2009, 08:08
Nie, nie, nie. nie pogodzę się z tym . :evil:
Poprostu będę przywoływał wpisy .

redpradnik
05-08-2009, 08:14
... No to ja zaczynam polecać :)

Biała LISTA
Hydraulik Pan Jacek - Aqua 603 630 261 - poprawił wszystko co było spiepszone przez poprzednia ekipe - i zrobil ogrzewanie podlogowe z grzejnikami itp

Wylewki - Pan Marek - 501 651 600 - zmieniam zdanie wylewka krzywa w jednym rogu w salonie ://///// Przez 3 dni mi robili wylewke 200 m2 Panowie przyjezdzali rano o 7 a zaczynali prace o 12 ... bo mieli " ciezki" poprzedni dzien

Zbigniew100
05-08-2009, 08:49
Poprostu będzie to trochę więcej roboty. :o

Nie ze mną te numery Bruner.

Proszę o pomoc czy;

- Zmiana wpisu - nie aktualne .

Dzieki :l

mk1
05-08-2009, 11:01
To ja tez dorzucam coś od siebie Polecam :

1.Aqua mimo paru złych opinii wszystko w jak najlepszym porzadku, terminowo bez problemów

2. Elektryk Pan Ostafin (polecany już kilka razy) bardzo solidny wieczorem napisze nr tel.

pozdrawiam

redpradnik
05-08-2009, 11:08
To ja tez dorzucam coś od siebie Polecam :

1.Aqua mimo paru złych opinii wszystko w jak najlepszym porzadku, terminowo bez problemów

2. Elektryk Pan Ostafin (polecany już kilka razy) bardzo solidny wieczorem napisze nr tel.

pozdrawiam


Nie wiem jak ktos mogl miec problemy z Panem Jackiem i Adamem z Aqua - tak luznych i konkretnych i słownych facetow nie spotkalem wsrod wszystkich ekip ktore mialem tak ze..

Sloneczko
05-08-2009, 11:26
Eh, pomysł dobry, ale realizacja nie teges. Tylko narosło stron do przeczytania.
Może ktoś pomógłby Zbigniewowi uporządkować listę, bo jak tak dalej pójdzie, zrobi się z tego spam, o ile już nim nie jest.

ponury63
05-08-2009, 15:52
Nie, nie, nie. nie pogodzę się z tym . :evil:
Poprostu będę przywoływał wpisy .
To dobra rada - może lepiej jechać od końca ?
Jak świadczy wiele wpisów [m.in w dziale "Wykonawca doskonały... i mniej"], u sporej części forumowych fachowców wystąpiły nieodwracalne zmiany 8)
zmiany dotyczą podejścia do uczciwej roboty, kwestii kosztów oraz samej fachowości jako takiej ;)

Zbigniew100
06-08-2009, 14:33
Nie, nie, nie. nie pogodzę się z tym . :evil:
Poprostu będę przywoływał wpisy .
To dobra rada - może lepiej jechać od końca ?
Jak świadczy wiele wpisów [m.in w dziale "Wykonawca doskonały... i mniej"], u sporej części forumowych fachowców wystąpiły nieodwracalne zmiany 8)
zmiany dotyczą podejścia do uczciwej roboty, kwestii kosztów oraz samej fachowości jako takiej ;)
Dziękuję za radę. :)

budziki
06-08-2009, 17:01
my polecamy ekipę dachowców P.Franka Wrony jesteśmy bardzo zadowoleni z ich pracy i z efektu :D :D :D
Ekipa znaleziona na forum juz polecana...

Sloneczko
06-08-2009, 23:35
Owszem, polecałam ich 2 strony wstecz, bo to byli i nasi dachowcy :)

Anusia127
07-08-2009, 07:23
Ponawiam pytanie do Zbigniewa-bez obrazy.
Czy Borkowski o którego pytałam był kiedykolwiek na twojej liście.?
Co to znaczy, że go nie ma.
Buduje dom u znajomych i na niego "psioczą".
Napisz o nim coś więcej, jeżeli coś wiesz.

Pozdrawiam..:)

Zbigniew100
07-08-2009, 07:27
Jestem na forum dopiero do czerwca, doiero przeglądam stare wpisy. :-?
Może ktoś inny coś wie ?
:wink:

Zbigniew100
07-08-2009, 11:50
Ponawiam pytanie do Zbigniewa-bez obrazy.
Czy Borkowski o którego pytałam był kiedykolwiek na twojej liście.?
Co to znaczy, że go nie ma.
Buduje dom u znajomych i na niego "psioczą".
Napisz o nim coś więcej, jeżeli coś wiesz.

Pozdrawiam..:)

Jest taka firma, ale czy to ta ;
http://forum.muratordom.pl/post3026332.htm#3026332
:)

Edyta M
07-08-2009, 13:21
Hejka :)
Tarnow to tez malopolska , czy tylko domy budowane sa w Krakowie i okolicach ? . Moze ktos buduje ( budowal ) swoj dom w Tarnowie i moze polecic ekipe z tego rejonu !!!
Dzieki :wink:

andy_ta
07-08-2009, 16:13
Witam wszystkich,

Muszę przyłączyć się do negatywnych opinii na temat firmy Panelpol (oddział na Azorach - Radzikowskiego).

Zamawiając drzwi powiedziano mi, iż będę czekał 4 tygodnie; czekałem prawie 7, oczywiście o zwłoce nikt nie raczył mnie poinformować. Po telefonicznej próbie umówienia się na dostawę do domu musiałem wziąć wolne - straciłem dni przeznaczone na urlop !!

Oczywiście kiedy drzwi i osprzęt już dojechały (bez progu i wizjera!!) zadomowiły się na dobre w małym pokoju; próby umówienia się na montaż zjadły kolejne urlopowe dni. Byłem cały czas zwodzony i obiecywano mi, że następnego dnia na pewno ktoś się pojawi.

Po miesięcznym oczekiwaniu wreszcie przyszedł miły Pan, który oczywiście nic nie wiedział, ale zajął się montażem. Na następny dzień wrócił dokończyć pracę.
Przypominam, iż dalej jestem bez progu i wizjera - dziurę w drzwiach przez kolejne dni maskowała taśma izolacyjna.

Po kilkunastu telefonach z prośbą o montaż nieszczęsnego progu pojawił się monter (trwało to 2 tygodnie).
Zrobił swoje. Powiedział żeby nie stawać na próg bo jest świeża pianka; że przyjedzie za 2 godziny i odetnie ją.
Jak się zapewne domyślacie nie wrócił już.
Czekałem kolejne 2 tygodnie na obcięcie głupiej pianki !!!!
Oczywiście mogłem to zrobić sam, ale skoro powiedzieli, że się pojawią to dla zasady nie zabrałem się za to.

Cała operacją (od zamówienia do wykończenia) trwała "jedyne" 3 i pół miesiąca.
Skandal prawda ??
W Panelpolu nie działa jakikolwiek system przepływu informacji; jeśli do kogoś się dzwoni to trzeba po raz kolejny przedstawiać sytuację.
W dobie kryzysu firma taka nie ma możliwości przetrwania - i dobrze!

Galain
07-08-2009, 23:29
Czarna Lista: stolarze z Podkarpacia, z okolic Bobowej (gdzie sa równiez slynne koronczarki), a dokladnie Zaklad Stolarski Stanislaw Swies we wsi Wilczyska. Dzialaja "rodzinnie". Jest ich chyba 7 braci i robia we wspolnym warsztacie.

Moje zastrzezenia do wykonania drzwi drewnianych i schodów debowych, na zamówienie:
1) przede wszystkim sa nieslowni, jesli chodzi o dotrzymywanie terminow; w przypadku schodów poslizg wynosil 8 miesiecy (Sic!); zadne telefony, prosby i grozby nie skutkowaly, a wzieli spora zaliczke, bo az 5000PLN "na material";
sprawiaja wrazenie "bogobojnych" i to mnie zmylilo; nie przypuszczalam, ze beda z nimi TAKIE problemy!
2) trzeba uwazac, bo oszukuja przy rozliczeniach; najpierw jest mowa np. o 1200PLN za skrzydlo drzwiowe i oscieznice, a przy platnosci okazuje sie, ze trzeba jeszcze doplacic za klamki, etc.
3) jesli czlowiek sie nie pilnuje, chca wiecej pieniedzy, niz bylo umówione;
4) po wzieciu zaliczki zadne - umówione wczesniej terminy - zdaja sie ich nie obowiazywac;
5) mam jeszcze wiecej negatywnych uwag pod ich adresem, ale ograniczam sie do najwazniejszych;

Sa wprawdzie z Podkarpacia, ale dzialaja na terenie Malopolski ze szczególnym uwzglednieniem powiatu wielickiego.
Z zadnym wykonczeniowcem nie mialam tylu problemów, co z nimi.

Przestrzegam! Odradzam!

G.

Anusia127
08-08-2009, 07:20
Ponawiam pytanie do Zbigniewa-bez obrazy.
Czy Borkowski o którego pytałam był kiedykolwiek na twojej liście.?
Co to znaczy, że go nie ma.
Buduje dom u znajomych i na niego "psioczą".
Napisz o nim coś więcej, jeżeli coś wiesz.

Pozdrawiam..:)

Jest taka firma, ale czy to ta ;
http://forum.muratordom.pl/post3026332.htm#3026332
:)

Mnie chodzi o ekipę murarską Bogdana Borkowskiego
To jakiś pijak. Nigdy go nie ma na budowie, a codziennie do roboty przysyła kogoś innego. Na budowie było już 12 muraży...

Piotr_M
08-08-2009, 08:17
Witam,
mam prośbę o opinie na temat firmy Solmat Hanusiak (Kraków, ul.Dekerta 45), a dokładnie w zakresie wykonywania ocieplenia i elewacji budynku. Zastanawiam się nad ich ofertą ale nie mam możliwości upewnienia się co do jakości.
Informacja może być na priva.

Dzięki

Piotr

qumak
08-08-2009, 09:25
A oto nasze doswiadczenia z tą firma. Ku przestrodze



Moja narzeczona w dotychczasowym mieszkaniu miała ułożone panele przez firmę „Panel Pol” z Alei Krasińskiego i była z nich usług zadowolona. Postanowiliśmy więc, że w naszym nowym mieszkaniu zamówimy panele w tej samej firmie.
W sklepie panował porządek, a sprzedający pan był kompetentny. Potrafił doradzić, które panele powinny być w jakim pokoju (biorąc pod uwagę przeznaczenie, oświetlenie pomieszczenia, jego wielkość itp.). Po wybraniu paneli zapłaciliśmy całą kwotę i oczekiwaliśmy na wyznaczony termin montażu. W trakcie remontu naszego mieszkania majster wykonujący większość prac powiedział, że ktoś z firmy wykonującej panele powinien przyjechać i obejrzeć podłogi. Jak mówił, w innym mieszkaniu, które remontują, montażysta przyjechał z własnej inicjatywy. Zadzwoniliśmy do pana z pytaniem, czy nie przyjechałby obejrzeć miejsca pracy. Odpowiedział, że ktoś przyjedzie następnego dnia między 13 a 15. Poinformowaliśmy o tym majstra. Jakież było nasze zdziwienie, gdy po dwóch dniach dowiedzieliśmy się, że nikt z firmy się nie pojawił. Próbowaliśmy się dodzwonić do biura w celu wyjaśnienia sytuacji, ale albo nikt się nie zgłaszał, albo numer był zajęty. Wybraliśmy się również osobiście do siedziby firm, ale drzwi były zamknięte mimo, że powinno być otwarte od godziny 10 a my byliśmy przed 11. Gdy w końcu udało nam się dodzwonić, pan bardzo przepraszał. Tłumaczył się, że miał źle zapisany numer kontaktowy, a fachowcy pomylili drogę i nie mogli dojechać. Usprawiedliwienia były dosyć marne, zwłaszcza, że dysponował jeszcze drugim numerem do mnie, a miejscowość, w której będziemy mieszkać nie jest duża i nasze bloki są w niej jedynymi. Umówiliśmy się więc na kolejny termin, który podobnie jak poprzedni- nie został dotrzymany. Gdy w oznaczonym dniu przyjechały panele, kierowca, który je przywiózł, powiedział, że nie będzie ich wnosił. Tymczasem, gdy zamawialiśmy panele cena obejmowała transport z wniesieniem i było wiadomo, że jest to trzecie piętro. Musieliśmy więc poprosić ekipę remontującą mieszkanie o wniesienie paneli, co spowodowało wzrost końcowej kwoty za remont.
W wyznaczonym dniu ekipa montażowa pojawiła się z półgodzinnym opóźnieniem, bez druku zamówienie, nie wiedząc, jakie panele mają być montowane w którym pokoju. Najgorsze było jednak przed nami. Okazało się, że podłoga w salonie jest nierówna. Gdy zdzwoniliśmy z pretensjami, pan w biurze firmy powiedział, że to była nasza sprawa, aby podłogi były równe, oraz, że nikt nie powiedział, na, którym piętrze znajduje się mieszkanie (to w związku z kosztami wniesienia paneli). Po konsultacji z majstrem w sprawie nowej wylewki, okazało się, że kolejny termin montażu jest możliwy dopiero za 2 tygodnie - !5 sierpnia w sobotę. Nie uwierzyliśmy w prawdziwość tej informacji, gdyż dzień ten jest świętem. Gdy chcieliśmy zrezygnować z montażu podłóg przez ekipę „Panel- Polu” i zlecić to naszemu majstrowi, okazało się, że nie możemy liczyć na zwrot pieniędzy za montaż, ponieważ był „gratis” – a odpowiadała jego kosztom wyższa cena paneli.
Koniec końców, panele ekipa ze sklepu zamontowała w 2 mniejszych pokojach, a my ponieśliśmy koszt położenia paneli w salonie przez naszą ekipę, gdyż obawialiśmy się zlecenia dalszej usługi „Panel Polowi” i związanych z tym opóźnień w remoncie.

Sloneczko
08-08-2009, 12:00
Poprostu będzie to trochę więcej roboty. :o

Nie ze mną te numery Bruner.

Proszę o pomoc czy;

Pan madd to P. Madeja wylewki, sso , ściany itd. - tel. 606 838 128 ?

Dzieki :lol:

Ja już nie wiem, czy znalazłeś sposób na nabijanie sobie licznika?
Weźże najpierw zorientuj się jak działa forum, kto jest kto a potem wyskakuj z "udogodnieniami".
Madd to nasza forumka i zbudowała przepiękny dom.
Może zajrzysz do jej Dziennika?

Valana
08-08-2009, 15:17
Dzięki za przestrogę. NIGDY nie skorzystam z ich usług.

janusz.dabro
09-08-2009, 07:26
Zdecydowanie nie polecam firmy Tad-Bruk z okolic Bochni.
Bardzo nie terminowi, 1000000 powodów, że czegoś nie mogli zrobić. Prace zaplanowane na 3 dni ciągną się drugi tydzień. Nie odbieranie telefonów itd.

_ali_
09-08-2009, 08:18
Dopiero zaczynam budowę (a na forum mnie chwilę nie było), ale w miarę postępu prac budowlanych będę wpisywał

Biała Lista

Geodeta - Przemysław Damaszka - słowny, punktualny i przystęny cenowo


? lista
Koparkowy - Pan Bednarczyk - kopiemy jutro więc się wypowiem niedługo, jak go majster oceni.

Edyta M
09-08-2009, 12:33
Hejka :)
Tarnow to tez malopolska , czy tylko domy budowane sa w Krakowie i okolicach ? . Moze ktos buduje ( budowal ) swoj dom w Tarnowie i moze polecic ekipe z tego rejonu !!!
Dzieki :wink:

Ponawiam pytanie czy z okolic Tarnowa ....... nikogo nie polecacie ?

naramowicze
09-08-2009, 14:13
Dopiero zaczynam budowę (a na forum mnie chwilę nie było), ale w miarę postępu prac budowlanych będę wpisywał

Biała Lista

Geodeta - Przemysław Damaszka - słowny, punktualny i przystęny cenowo


? lista
Koparkowy - Pan Bednarczyk - kopiemy jutro więc się wypowiem niedługo, jak go majster oceni.
Pan Bednarczyk wg nas super, na trzech naszych koparkowych on jest bezkonkurencyjny, solidny, uczciwy i nie tylko kopie, ale i myśli.

anetik
10-08-2009, 10:54
Widzę, ze analiza mojego wspisu sie rozrosła.. Nie jestem zwolennikiem rzucania bluzgów na ludzi nawet jak mam swoje zastrzerzenia. A fakt że napisałam że podchodzę z dystansem do tej listy nie jest chyba żadnym faux pas..

Mam nadzieję, że w przyszłości lepiej trafię i będę równie zadowolona jak niektórzy z was. Jak narazie mogę w stu procentach polecić ekipę budowlaną jaką mam są genialni !!

Sloneczko
10-08-2009, 11:31
Dochodzę do wniosku że porządne firmy sie tu nie reklamują!!! Ludzie uważajcie bo zdecydowana większość chyba się sama poleca.

Anetik, masz rację ale może nie co do większości. W większości są tu polecane dobre i sprawdzone firmy.

Nie mamy zaufania do wpisów, których autorzy debiutują na forum i od razu reklamują jakąś firmę. Zwykle są to sami wykonawcy.

Piotr_M
10-08-2009, 11:32
Witam,
mam prośbę o opinie na temat firmy Solmat Hanusiak (Kraków, ul.Dekerta 45), a dokładnie w zakresie wykonywania ocieplenia i elewacji budynku. Zastanawiam się nad ich ofertą ale nie mam możliwości upewnienia się co do jakości.
Informacja może być na priva.

Dzięki

Piotr


Ponawiam prośbę

dorkaS
10-08-2009, 12:41
Witam,
mam prośbę o opinie na temat firmy Solmat Hanusiak (Kraków, ul.Dekerta 45), a dokładnie w zakresie wykonywania ocieplenia i elewacji budynku. Zastanawiam się nad ich ofertą ale nie mam możliwości upewnienia się co do jakości.
Informacja może być na priva.

Dzięki

Piotr


Ponawiam prośbę

Nasze kontakty z panem Hanusiakiem ograniczają się jedynie do zakupu materiałów budowlanych. Ceny negocjowalne i przyzwoite, dostawy bardzo terminowe. Co do wykonywania ocieplen niestety nie moge pomoc.

gegus37
10-08-2009, 13:51
poszukuje solidnego i w dorej cenie wykonawcy ogrodznia (betonowy murek w szalunku + słupek + poprzeczka + sztachety) długości ok 80 mb - może coś poradzicie ...!


do BIAŁEJ listy dopisuje :

bariery kute (rewelacja) m/Łużna koło Gorlic , różne wzory i cenowo OK tel. 018 354 32 00

elektryk - Rafał MAJ - tel 501 014 566

Jaker
10-08-2009, 21:32
Poszukuję niedrogiego, dobrego rzeczoznawcy budowlanego do wydania opinii technicznej jakości wykonania dachu. Ten temat pojawiał się w poprzednich postach ale nie znalazłem konkretnych namiarów. Mam spis biegłych sądowych z sądu i z Małopolskiej Izby Inż i Tech. Bud. przy Czarnowiejskiej. Osoby do których dzwonię dają b. wysoką cenę np 2 200 +VAT i są w podeszłym wieku (czasem trudno się z nimi dogadać).
Niestety mam wadliwie wykonany dach a nie chcę powierzać naprawy firmie, która dach zepsuła ( na wezwanie do naprawy przyszli z młotami i walili w źle wypoziomowane okna połaciowe) Stąd potrzebny rzeczoznawca żeby spisał wady. Naprawę powierzę dobrej firmie. Może ktoś wie o dobrych dekarzach z wolnym terminem 4-5 dniowym do poprawy dachu?? Do polecanego na tym forum Pana Wrony i Wiśniewskiego już dzwoniłem ale oni dopiero mogą wejść koniec września a mnie stanęła wykończeniówka no i terminarz wykonania robót do wypłat kredytu. Bardzo proszę o pomoc.

BARDZO CZARNA LISTA: Firma „Silwerpol” z Krakowa (nie używają poziomicy!!!, wszystkie okna dachowe położone ukośnie, wadliwie zamontowane kołnierze, złe obróbki blach. na kominach, każdy otwór drzwiowy za krótki i każdy ma inny wymiar!!!) Proszę Was strzeżcie się takich „fachowców”

nyno
10-08-2009, 22:04
Poszukuję niedrogiego, dobrego rzeczoznawcy budowlanego do wydania opinii technicznej jakości wykonania dachu. Ten temat pojawiał się w poprzednich postach ale nie znalazłem konkretnych namiarów. Mam spis biegłych sądowych z sądu i z Małopolskiej Izby Inż i Tech. Bud. przy Czarnowiejskiej. Osoby do których dzwonię dają b. wysoką cenę np 2 200 +VAT i są w podeszłym wieku (czasem trudno się z nimi dogadać).
Niestety mam wadliwie wykonany dach a nie chcę powierzać naprawy firmie, która dach zepsuła ( na wezwanie do naprawy przyszli z młotami i walili w źle wypoziomowane okna połaciowe) Stąd potrzebny rzeczoznawca żeby spisał wady. Naprawę powierzę dobrej firmie. Może ktoś wie o dobrych dekarzach z wolnym terminem 4-5 dniowym do poprawy dachu?? Do polecanego na tym forum Pana Wrony i Wiśniewskiego już dzwoniłem ale oni dopiero mogą wejść koniec września a mnie stanęła wykończeniówka no i terminarz wykonania robót do wypłat kredytu. Bardzo proszę o pomoc.

BARDZO CZARNA LISTA: Firma „Silwerpol” z Krakowa (nie używają poziomicy!!!, wszystkie okna dachowe położone ukośnie, wadliwie zamontowane kołnierze, złe obróbki blach. na kominach, każdy otwór drzwiowy za krótki i każdy ma inny wymiar!!!) Proszę Was strzeżcie się takich „fachowców”

Zadzwon do polskiego stowarzyszenia dekarzy oni tez robia ekspertyzy. Tylko to nie jest takie proste. Pierwsze musisz im dac okreslony czas na poprawki a po tym terminie rozwiazujesz umowe , ekspertyza ,sad i poprawki.Zreszta podejdz do adwokata i dowiesz sie jak to wyglada. W przeciwnym razie gosc ciebie podac do sadu i mu bedziesz musial zaplacic

kawika
11-08-2009, 08:43
BIAŁA lISTA - Tynkarze Krzysztof Lizoń - polecany już wcześniej na tym forum.

kielo
11-08-2009, 18:00
Można jakieś namiary na tych tynkarzy

Piotr_M
11-08-2009, 19:39
Widzę, że wśród tynkarzy coraz więcej dbających o jakość i opinię.

Ze swojej strony dorzucę ekipę z Nowego Sącza - spali na budowie, robili do późnej nocy i jestem zadowolony.
Tynki tradycyjne cementowo-wapienne, wykonywane automatem, gąbkowane, zrobili mi też ocieplenie w garażu.

Kontakt Adam - 0660331657


Pozdrawiam

Piotr_M

gresfucinio
11-08-2009, 21:51
Witam
Poszukuję jakiś sklep z panelami podłogowymi (sprawdzony ;) który jednocześnie może je ułożyć. Macie jakieś doświadczenia?

kawika
12-08-2009, 06:38
Można jakieś namiary na tych tynkarzy

Można: Krzysztof Lizoń tel.723 018 756 i 695 004 040

Solidni, w cenie dają listwy przyokienne (tynki razem z gładzią)

Zbigniew100
12-08-2009, 09:59
Witam
Poszukuję jakiś sklep z panelami podłogowymi (sprawdzony ;) który jednocześnie może je ułożyć. Macie jakieś doświadczenia?

Witam
Może ta firma;
http://forum.muratordom.pl/post2758728.htm#2758728
ale opinie są podzielone ;
http://forum.muratordom.pl/post3040727.htm#3040727

Aldi98
13-08-2009, 12:38
Witam wszystkich,
Ja tez przyłaczam się do negatywnych opinii na temat firmy "PanelPol" ( widniejącym w rejestrze jako "LunaPoll") Z montaqżu byliśmy zadowoleni, jednak wyegzekwowanie słusznej reklamacji jest niemożliwym. W maju br zgłosiłam zużycie paneli (2 lata, a gwarancja jest na 5 lat). Pan z firmy przyjechał, oglądnął i uznał reklamację miał umówić sie na termin do wymiany i ślad po gościu zaginoł. Odczekałam jeszcze trochę i 14 lipca br złożyłam reklamację pisemną, którą wysłałam listem poleconym za potwierdzeniem odbioru do właściciela firmy Pana Piotra Wierzby. List został doręczony 20 lipca, na co mam potwierdzenie. Odczekałam kolejne 14 dni (dziś już jest 13 sierpnia) i nikt nie raczył ani odpisać ani zadzwonić. Zbieram się z zamiarem do wytoczenia sprawy, ot tak dla zasady, bo meczące staje sie lekceważenie klientów i to w tak beszczelny sposób. Chciałam poprosić Was o przyłaczenie się ( jezeli mogę na forum oczywiście) jeżeli jesteście zainteresowani czekam na kontakt.

sokole_oko
13-08-2009, 15:41
zdecydowanie czarna Stanisław Oleksy złota rączka z Pisarzowej (okolice Limanowej). Nierzetelny i nieterminowy.

Jaker
13-08-2009, 17:32
Poszukuję niedrogiego, dobrego rzeczoznawcy budowlanego do wydania opinii technicznej jakości wykonania dachu. Ten temat pojawiał się w poprzednich postach ale nie znalazłem konkretnych namiarów. Mam spis biegłych sądowych z sądu i z Małopolskiej Izby Inż i Tech. Bud. przy Czarnowiejskiej. Osoby do których dzwonię dają b. wysoką cenę np 2 200 +VAT i są w podeszłym wieku (czasem trudno się z nimi dogadać).
Niestety mam wadliwie wykonany dach a nie chcę powierzać naprawy firmie, która dach zepsuła ( na wezwanie do naprawy przyszli z młotami i walili w źle wypoziomowane okna połaciowe) Stąd potrzebny rzeczoznawca żeby spisał wady. Naprawę powierzę dobrej firmie. Może ktoś wie o dobrych dekarzach z wolnym terminem 4-5 dniowym do poprawy dachu?? Do polecanego na tym forum Pana Wrony i Wiśniewskiego już dzwoniłem ale oni dopiero mogą wejść koniec września a mnie stanęła wykończeniówka no i terminarz wykonania robót do wypłat kredytu. Bardzo proszę o pomoc.

BARDZO CZARNA LISTA: Firma „Silwerpol” z Krakowa (nie używają poziomicy!!!, wszystkie okna dachowe położone ukośnie, wadliwie zamontowane kołnierze, złe obróbki blach. na kominach, każdy otwór drzwiowy za krótki i każdy ma inny wymiar!!!) Proszę Was strzeżcie się takich „fachowców”

Zadzwon do polskiego stowarzyszenia dekarzy oni tez robia ekspertyzy. Tylko to nie jest takie proste. Pierwsze musisz im dac okreslony czas na poprawki a po tym terminie rozwiazujesz umowe , ekspertyza ,sad i poprawki.Zreszta podejdz do adwokata i dowiesz sie jak to wyglada. W przeciwnym razie gosc ciebie podac do sadu i mu bedziesz musial zaplacic

:D WIELKIE DZIEKI ZA PORADĘ :D : Jestem już w kontakcie z Panem T. ze Stowarzyszenia dekarzy. W rozmowie Pan bardzo fachowy. Opinia techniczna w przyzwoitej cenie i termin realizacji ok. 2 tyg. i o to chodziło!!! Myślę że to byłby bardzo dobry pomysł dla budujących kolegów, żeby dekarzy brali z listy zarejestrowanych w Stowarzyszeniu firm dekarskich. Ryzyko „bylejakości” spada w sposób znaczący.
A tak na marginesie Pan ze stowarzyszenia powiedział, że 50% dekarzy w Krakowie wykonuje buble….

Ja już dałem im (partaczom) pismem wezwanie do dokonania poprawek ale oni w źle wypoziomowane okna walili młotami!!!. Musiałem ich odprawić. Nie powinni się zajmować budownictwem bo wiedzą o nim tyle co ja (a może ja nawet więcej, bo czytam fora :D ). Radziłem się prawnika i on powiedział, że można zlecić wykonanie zastępcze przed skierowaniem do sądu, jeśli było wezwanie (mam na piśmie). Z resztą partacz powiedział że zapłaci..... no zobaczymy.

zinger75
14-08-2009, 14:25
Witam
Poszukuję jakiś sklep z panelami podłogowymi (sprawdzony ;) który jednocześnie może je ułożyć. Macie jakieś doświadczenia?

Querqus w Węgrzcach - kupowałem tam jakieś 150m2. Model paneli, które wybrałem został akurat wycofany przez producenta, o czym sprzedawca nie wiedział podpisując ze mną umowę. Po kilku godzinach miałem telefon, że jest problem i kiedy już pogodziłem się, że muszę wybrać coś innego, dostałem zupełnie niespodziewanie wiadomość (a minęło już kilka tyg), że udało mu się znaleźć kilkadziesią metrów w Niemczech i resztę we Wrocałwiu. Wcześniej próbowałem użyć jeszcze innych kontaktów, ale nic nie wskórali. Tym sposobem, mam takie jakie chciałem...i kurde lekko żałuję :lol: , bo ładne ale niepraktyczne :-? (ciemny orzech). Mają swoich montażystów. Jestem zadowolony zarówno z obsługi (poza ww całkiem przyzwoity rabat) jak i usługi.

Joanna i Grzegorz
14-08-2009, 18:42
Do białej listy dopisuję ekipę tynkarską pana Żmudy , polecaną już kilkakrotnie na forum.

Joanna i Grzegorz
14-08-2009, 18:45
Polecam także wylewkarzy, ekipę pana Mateusza Ząbka. Namiar również zaczerpnięty z białej listy.

MAREK&KASIA
14-08-2009, 22:03
Czarna Lista: stolarze z Podkarpacia, z okolic Bobowej (gdzie sa równiez slynne koronczarki), a dokladnie Zaklad Stolarski Stanislaw Swies we wsi Wilczyska. Dzialaja "rodzinnie". Jest ich chyba 7 braci i robia we wspolnym warsztacie.

Moje zastrzezenia do wykonania drzwi drewnianych i schodów debowych, na zamówienie:
1) przede wszystkim sa nieslowni, jesli chodzi o dotrzymywanie terminow; w przypadku schodów poslizg wynosil 8 miesiecy (Sic!); zadne telefony, prosby i grozby nie skutkowaly, a wzieli spora zaliczke, bo az 5000PLN "na material";
sprawiaja wrazenie "bogobojnych" i to mnie zmylilo; nie przypuszczalam, ze beda z nimi TAKIE problemy!
2) trzeba uwazac, bo oszukuja przy rozliczeniach; najpierw jest mowa np. o 1200PLN za skrzydlo drzwiowe i oscieznice, a przy platnosci okazuje sie, ze trzeba jeszcze doplacic za klamki, etc.
3) jesli czlowiek sie nie pilnuje, chca wiecej pieniedzy, niz bylo umówione;
4) po wzieciu zaliczki zadne - umówione wczesniej terminy - zdaja sie ich nie obowiazywac;
5) mam jeszcze wiecej negatywnych uwag pod ich adresem, ale ograniczam sie do najwazniejszych;

Sa wprawdzie z Podkarpacia, ale dzialaja na terenie Malopolski ze szczególnym uwzglednieniem powiatu wielickiego.
Z zadnym wykonczeniowcem nie mialam tylu problemów, co z nimi.

Przestrzegam! Odradzam!

G.
Ja z kolei będę bronił pana Święsa. W grudniu ubiegłego roku montował u nas drzwi wewnętrzne. Był co prawda poślizg z terminem (ma dużo zamównień) i mieszkalismy parę tygodni bez drzwi (tego z kolei nie polecam :wink: ) ale dobre jakościowo, bardzo ładne, zgodne z zamówieniem. Co do ustalania ceny to uprzedzał że za klamkę dopłata - zresztą kupiliśmy sami w Castoramie bo miał trochę archaiczny model. Tak więc jak się komuś nie spieszy .. to polecam.

MAREK&KASIA
14-08-2009, 22:10
Dla zainetersowanych schodami i balustradami polecam firmę Teko z Niepołomic. Nie najtańsi ale profesjonalna obsługa i jakość godne zauważenia. Poniżej 6 fotek naszych schodów.
Na 2 widać fragment drzwi o których mowa w poście wyżej :wink:
http://www.teko.net.pl/monolith.htm
Pozdrawiam
M

daniels81
17-08-2009, 16:41
Witam serdecznie, jezeli zdublowałem pytanie po raz setny serdecznie przepraszam, szukam kogoś od kominków i DGP w okolicach Krakowa, chodzi mi o kogoś sprawdzonego i nie drogiego.Z góry dziękuje za namiary i pozdrawiam

maxmax
18-08-2009, 00:44
Okna!

Czy ktoś ma okna Avante, albo Oknoplast-Platinium, lub inne oknoplastu.
jakie wrażenia związane z montażem?

gdzie najlepiej (Kraków, okolica) udać się po wycenę tych okien, (najtaniej) i z którego oddziału są porządni monterzy.

pozdrawiam ! :D


Ja mam PLATIMUM oknoplastu.. wrazenia.. hmm
Zamowiłem okna bezposrednio u producenta w Ochmanowie.. przywiezli okna w terminie.. ale z montarzem bylo gorzej.. przyjechalo 3 fachowcow.. po godzinie pracowało 2 a ten trzeci spał w polonezie - truck nawalony jak bela (zreszta chyba miał prawo jak sam wypił 0,5.. ) - tak ze kolejnego dnia znalazlem jego portfel o czym poinformowałem.. a ponoc jeszcze komorke zgubił..

Jak oknoplast moze zatrudniac takich pijaków.. PORAZKA..

za okna dałem troche ponad 20.000 PLN .. ogólnie koło 20 okien z czego z 8 mam problemy wieksze czy mniejsze albo z otwieraniem albo zamykaniem.. przykladowo 3 pary palkonowych prawie sie nei zamykaja.. dopiero bede dzwonil z reklamacją i zoabczymy..

co do samych okien - profił najładniejszy jaki mozna znalezc ale.. niedopracowane te "dystanse" ktore są miedzy profilem okna a samą klamką.. gdyby to było jednolite to by bylo stabilne.. a tak to klamka sklada sie z 3 czesci i calosc 'chodzi'.. pewnie po roku sie wyrobi... a ze profil łukowy (platinum) to standardowych klamek bez dystansow sie nei da zamontowac..

Reasumując..
- bezczelne pijaki
- kiepski montaż
- okna piekne

Erol 1
18-08-2009, 08:09
Witam serdecznie, jezeli zdublowałem pytanie po raz setny serdecznie przepraszam, szukam kogoś od kominków i DGP w okolicach Krakowa, chodzi mi o kogoś sprawdzonego i nie drogiego.Z góry dziękuje za namiary i pozdrawiam
Ja mogę polecić mojego wykonawcę, którego już tutaj polecałem.
P. Białko tel.604731880.
Wykonywał kominek u mnie i u znajomych. Punktualny i słowny.

krzydlug
18-08-2009, 11:25
Okna!

Czy ktoś ma okna Avante, albo Oknoplast-Platinium, lub inne oknoplastu.
jakie wrażenia związane z montażem?

gdzie najlepiej (Kraków, okolica) udać się po wycenę tych okien, (najtaniej) i z którego oddziału są porządni monterzy.

pozdrawiam ! :D


Ja mam PLATIMUM oknoplastu.. wrazenia.. hmm
Zamowiłem okna bezposrednio u producenta w Ochmanowie.. przywiezli okna w terminie.. ale z montarzem bylo gorzej.. przyjechalo 3 fachowcow.. po godzinie pracowało 2 a ten trzeci spał w polonezie - truck nawalony jak bela (zreszta chyba miał prawo jak sam wypił 0,5.. ) - tak ze kolejnego dnia znalazlem jego portfel o czym poinformowałem.. a ponoc jeszcze komorke zgubił..

Jak oknoplast moze zatrudniac takich pijaków.. PORAZKA..

za okna dałem troche ponad 20.000 PLN .. ogólnie koło 20 okien z czego z 8 mam problemy wieksze czy mniejsze albo z otwieraniem albo zamykaniem.. przykladowo 3 pary palkonowych prawie sie nei zamykaja.. dopiero bede dzwonil z reklamacją i zoabczymy..

co do samych okien - profił najładniejszy jaki mozna znalezc ale.. niedopracowane te "dystanse" ktore są miedzy profilem okna a samą klamką.. gdyby to było jednolite to by bylo stabilne.. a tak to klamka sklada sie z 3 czesci i calosc 'chodzi'.. pewnie po roku sie wyrobi... a ze profil łukowy (platinum) to standardowych klamek bez dystansow sie nei da zamontowac..

Reasumując..
- bezczelne pijaki
- kiepski montaż
- okna piekne


Ja zamówiłem Oknoplast-Platinium w Gdowie w firmie Makros. Niższa cena niż w autoryzowanych punktach w Krakowie. Transport gratis w okolice Krakowa. Bardzo sprawny montaż. Firma posiada swoich stałych montażystów. Reklamowałem jedną klamkę. Bez problemu wymieniono. Przy okazji sprawdzono i wyregulowano wszystkie okna (31 szt.).

daniels81
18-08-2009, 14:16
Witam serdecznie, jezeli zdublowałem pytanie po raz setny serdecznie przepraszam, szukam kogoś od kominków i DGP w okolicach Krakowa, chodzi mi o kogoś sprawdzonego i nie drogiego.Z góry dziękuje za namiary i pozdrawiam
Ja mogę polecić mojego wykonawcę, którego już tutaj polecałem.
P. Białko tel.604731880.
Wykonywał kominek u mnie i u znajomych. Punktualny i słowny.

Można wiedzieć ile wziął ten Pan za robotę?

Kirk
18-08-2009, 18:27
Hejka :)
Tarnow to tez malopolska , czy tylko domy budowane sa w Krakowie i okolicach ? . Moze ktos buduje ( budowal ) swoj dom w Tarnowie i moze polecic ekipe z tego rejonu !!!
Dzieki :wink:

Ponawiam pytanie czy z okolic Tarnowa ....... nikogo nie polecacie ?

Parę stron wcześniej napisałem bodajże 2 posty a propos Tarnowa.
http://forum.muratordom.pl/post3266737.htm?highlight=#3266737

Daro999
18-08-2009, 20:01
Okna!

Czy ktoś ma okna Avante, albo Oknoplast-Platinium, lub inne oknoplastu.
jakie wrażenia związane z montażem?

gdzie najlepiej (Kraków, okolica) udać się po wycenę tych okien, (najtaniej) i z którego oddziału są porządni monterzy.

pozdrawiam ! :D


Ja mam PLATIMUM oknoplastu.. wrazenia.. hmm
Zamowiłem okna bezposrednio u producenta w Ochmanowie.. przywiezli okna w terminie.. ale z montarzem bylo gorzej.. przyjechalo 3 fachowcow.. po godzinie pracowało 2 a ten trzeci spał w polonezie - truck nawalony jak bela (zreszta chyba miał prawo jak sam wypił 0,5.. ) - tak ze kolejnego dnia znalazlem jego portfel o czym poinformowałem.. a ponoc jeszcze komorke zgubił..

Jak oknoplast moze zatrudniac takich pijaków.. PORAZKA..

za okna dałem troche ponad 20.000 PLN .. ogólnie koło 20 okien z czego z 8 mam problemy wieksze czy mniejsze albo z otwieraniem albo zamykaniem.. przykladowo 3 pary palkonowych prawie sie nei zamykaja.. dopiero bede dzwonil z reklamacją i zoabczymy..

co do samych okien - profił najładniejszy jaki mozna znalezc ale.. niedopracowane te "dystanse" ktore są miedzy profilem okna a samą klamką.. gdyby to było jednolite to by bylo stabilne.. a tak to klamka sklada sie z 3 czesci i calosc 'chodzi'.. pewnie po roku sie wyrobi... a ze profil łukowy (platinum) to standardowych klamek bez dystansow sie nei da zamontowac..

Reasumując..
- bezczelne pijaki
- kiepski montaż
- okna piekne


Ja zamówiłem Oknoplast-Platinium w Gdowie w firmie Makros. Niższa cena niż w autoryzowanych punktach w Krakowie. Transport gratis w okolice Krakowa. Bardzo sprawny montaż. Firma posiada swoich stałych montażystów. Reklamowałem jedną klamkę. Bez problemu wymieniono. Przy okazji sprawdzono i wyregulowano wszystkie okna (31 szt.).

- Kupiłem okna Platinium w Oknoplaście na Opolskiej (przecznica, nazywa się Gdyńska) - bez problemów. Pomiar O.K., wykonanie zgodne z pomiarem i montaż bez problemów.

Edyta M
19-08-2009, 04:29
Po przebrnięciu przez ten wątek (trochę zajęło), dodam coś od siebie.

Czarna lista
Firma Cel-Bud z Nowych Żukowic, ponoć też w Mikołajowicach coś mają - generalnie okolice Tarnowa, nazwisko Strojny. Otrzymałem od wujka (ech rodzina...), namiary na ww. człowieka w sprawie drewna na więźbę dachową. Po telefonie gość zjawił się u mnie w ciągu godziny i wziął potrzebne wymiary i zaliczkę 300 zł. Szybkość tego pana spadła gdy przyszedł czas odbioru, kilka razy zwodził, że już wyjeżdżają i tak jechali do mnie kilka dni (może auta zapomnieli) dystans 30 km. W skrócie; drewno miało być zaimpregnowane, a nie było, na dodatek mokre (nie padało), najdłuższe elementy popękane, sporo nierównych fragmentów, cieśle też nie byli zachwyceni, ale stwierdzili, że ujdzie (cóż mieli powiedzieć, inaczej robota by im przepadła). Pan Strojny łaskawie 300 zł. opuścił za brak impregnacji, którą częsciowo robiłem już na murach przez co nie jest zrobiona dokładnie do końca. Po przykrych rozmowach Pan Strojny powiedział, że jak mi się nie podoba to może drewno zabrać, a wiedział, że już jest założone bo "przypadkiem" przejeżdżał. Tak czy inaczej odradzam interesy z tym człowiekiem, a skruchy ani przeprosin nie było... ;)

Biała lista
Instalacje elektryczne - Ampex Dariusz Macheta - 600 064 220. Również okolice Tarnowa. Bardzo konkretna dwuosobowa ekipa, szczerze polecam.

Dekarz - Leszek Pancerz - 507 974 122 - bardzo porządnie wykonany dach z blachodachówki oraz rynny, również polecam.

Dzieki za info , ale na obecnym etapie moich " przymiarek" do budowy domu poszukuje solidnej ekipy budowlanej ktora od podstaw wybuduje dom do stanu surowego otwartego .... Moze moglbys polecic swoja ekipe ?
dzieki pozdrawiam :)

iwona-grodzia
19-08-2009, 09:33
Polecam pana Marcina tel. 606401300, zrobił nam generalny remont całego parteru. Przerabialiśmy cały parter z garażu i spiżarki na mieszkanie, były wyburzane ściany, potem tynkowane gipsowane i malowane, robione wylewki, układane płytki w kuchni i łazience, zrobione sufity podwieszane. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Arek.3500
19-08-2009, 20:09
hahahah, takie głupie że aż nieprawdziwe!!! no tak ale jak się trafia na klienta który zapiep.....w Anglii czy Irlandii gdzie Go wykorzystywali do wszystkiego to myśli, że przyjedzie do kraju i się odegra! Nie ma firm gdzie wynoszenie towaru jest za darmo czy wliczone w cenę , transport i owszem ale usługę wniesienia to trzeba sobie zapłacić samemu!! i cena jest uzależniona od wieluuu czynników.Biada pracownikowi gdy trafi na takiego klienta, który myśli że mu się należy. Och, ciężkie czasy nastały dla firm! Strzeżcie się pseudo Polaków wracających z saksów, unikajcie zakompleksionych i wiecznie niezadowlonych klientów!!Biada firmie która się narazi takiemu pseudo klientowi bo niedość że sporo krwi upije to i nieźle obsmaruje!!

langerob25
21-08-2009, 22:09
Biała Lista.

Betoniarnia Contractor w Czernichowie/Krakowa.Super obsługa.Dobre ceny.Operatorzy pomp solidni.Ekipa chwaliła.

Z innej beczki.Potrzebuję na już ekipy do dachu.Jutro będę dzwonił po ekipach z listy,lecz gdyby ktoś wiedział coś o wolnym terminie dobrej ekipy to proszę o info :)

corn3536
23-08-2009, 18:43
Do dachu polecam Pana Wacława Wiśniewskiego!
Solidny, rzeczowy, bardzo sprawna duuuża ekipa no i przede wszystkim TANI!
dach 218m.kw. zrobiony w niecały tydzień (trochę padało), więżba stała w 1 dzień!
tel. 662-241-168, firma nazywa się "Dachwex".

Sloneczko
23-08-2009, 22:55
No proszę, znowu "moja ekipa" ;) A polecany wcześniej Franek Wrona pracował kiedyś w ekipie Wacława Wiśniewskiego. Teraz pracuje na własny rachunek i jest równie solidny jak jego były szef :)

langerob25
24-08-2009, 07:29
Dzwoniłem do ich obu,ale niestety nie mają już wolnych terminów,lub są bardzo odległe. :(

jankos
24-08-2009, 18:44
Witam.

Do BARDZO BIAŁEJ LISTY dopisuję zakład stolarski P. Józefa Zająca ze Skrzydlnej http://www.uslugi-stolarskie.com/kontakt.htm
Robił u mnie drzwi wewnętrzne i schody wewnętrzne (na beton) z balustradą.
Choćbym chciał, to nie mam się do czego przyczepić - wszystko zrobione terminowo, ekipa montująca bez zarzutu, bardzo dobry stosunek jakość - cena!

Pozdrawiam - jankos.

gegus37
25-08-2009, 07:21
Może ktoś z forumowiczów poleci !
poszukuje solidnego i w dorej cenie wykonawcy ogrodznia (betonowy murek w szalunku + słupek + poprzeczka + sztachety) długości ok 80 mb

Erol 1
26-08-2009, 07:22
CZARNA LISTA
Firma DEKOR-DOM - wyposażenie mieszkań - Krzeszowice.

2 miesiące temu zamówiłem drzwi wejściowe do nowowybudowanego domu.
Miały być po miesiącu. Tak ustawiłem pracowników przy elewacji, żeby wszystko zgrać. Niestety sprzedawca drzwi nie dostarczył na czas. Miały być za 2 dni, za tydzień, w następnym tygodniu, jutro....
Niestety elewacja nie dokończona, pracownicy na innej budowie a drzwi jak nie było tak nie ma. I sprzedawca nie wie kiedy będą.
Odpowiedź: jak będą to będą.
Co to za tłumaczenie?
Duży negatyw.

Wesoły
26-08-2009, 12:54
Z wykonawców jakich ja mogę polecić to na pewno pani Agnieszka Kostecka-Stec z Wieliczki.
W tematach charakterystyki energetycznej budynków, zapotrzebowania na energię budynku, ocieplenia i izolacji,a także, ku mojemu zdziwieniu, z instalacji odzysku ciepła i chłodzących.
Babka jest super bo młoda, ładna i sympatyczna ale jak zaczyna się z nią dyskutować o budownictwie to poraża wiedzą, aż było miło patrzeć jak mi majster zaniemówił

Wystawiała mi świadectwa energetyczne, ale myślę że wiele sensownych porad można od niej uzyskać.
Z czystym sumieniem polecam www.wieliterm.pl

daat
26-08-2009, 13:17
Z wykonawców jakich ja mogę polecić to na pewno pani Agnieszka Kostecka-Stec z Wieliczki.
W tematach charakterystyki energetycznej budynków, zapotrzebowania na energię budynku, ocieplenia i izolacji,a także, ku mojemu zdziwieniu, z instalacji odzysku ciepła i chłodzących.
Babka jest super bo młoda, ładna i sympatyczna ale jak zaczyna się z nią dyskutować o budownictwie to poraża wiedzą, aż było miło patrzeć jak mi majster zaniemówił

Wystawiała mi świadectwa energetyczne, ale myślę że wiele sensownych porad można od niej uzyskać.
Z czystym sumieniem polecam www.wieliterm.pl

Super Wesoły, tylko wygląda mi to na autoreklamę ... Może masz na imię Agnieszka?

Sloneczko
26-08-2009, 15:56
Wesoły, a może byś najpierw jakiś staż tu odbył? Tak z pierwszym postem od razu reklama? :o Nikt Ci nie zaufa, więc zrobiłeś niedźwiedzią przysługę pani Agnieszce ;)

oola
26-08-2009, 20:10
czasem za bardzo sie czepiacie, a moze to jednak nie jest reklama.

ja sama zadebiutowałam na tym forum poprzez wpis na biała listę, w sumie tylko po to sie zarejestrowałam tutaj, a potem mnie wciagneło.

nie przecze, może rzeczywiscie ludzie sie tu pojawiają by robic sobie autoreklame, ale moze nie zawsze

Wesoły
27-08-2009, 08:36
Surowe reguły tu panują :D
Zawitałem tu przypadkiem, ale tutejsze informacje są dość pomocne więc chętnie pozostanę.

Z osób jakie mogę polecić to dodam jeszcze elektryka Leszek Biskup Śledziejowice tel. 012 2785977
Instalacje wykonane solidnie i w dobrych cenach, jak trzeba było przyspieszyć to mi przyszło 4 ludzi i moment skończyli. Niby w elektryce jest najmniej problematycznych wykonawców, ale to moja druga ekipa i wypadli dużo bardziej pozytywnie.

Pozwolenia na budowę i cała „papierologia stosowana” biuro Geohit z Wieliczki – solidnie i w cenach, przełamują Wielicki monopol „Łukasików” na wszystko co związane z obsługą inwestycji.

A teraz pozostaje mi zrobić ogród, ale to chyba dopiero na wiosnę więc pytanie kogo moglibyście polecić (działka 12 arów, planowane oczko wodne i dużo zieleni)

Edyta M
27-08-2009, 11:04
Surowe reguły tu panują :D
Zawitałem tu przypadkiem, ale tutejsze informacje są dość pomocne więc chętnie pozostanę.

Z osób jakie mogę polecić to dodam jeszcze elektryka Leszek Biskup Śledziejowice tel. 012 2785977
Instalacje wykonane solidnie i w dobrych cenach, jak trzeba było przyspieszyć to mi przyszło 4 ludzi i moment skończyli. Niby w elektryce jest najmniej problematycznych wykonawców, ale to moja druga ekipa i wypadli dużo bardziej pozytywnie.

Pozwolenia na budowę i cała „papierologia stosowana” biuro Geohit z Wieliczki – solidnie i w cenach, przełamują Wielicki monopol „Łukasików” na wszystko co związane z obsługą inwestycji.

A teraz pozostaje mi zrobić ogród, ale to chyba dopiero na wiosnę więc pytanie kogo moglibyście polecić (działka 12 arów, planowane oczko wodne i dużo zieleni)

To nie wiesz , ze SLONECZKO pilnuje tutaj porzadku ???......
Nic nie umknie jego promyczkom , ja osobiscie popieram taka kontrole :lol: moze dzieki temu swoj dom uda mi sie wybudowac z prawdziwymi fachowcami . Pozdrawiam :D

Sloneczko
27-08-2009, 11:39
czasem za bardzo sie czepiacie, a moze to jednak nie jest reklama.


Może tym razem nie jest, ale to tak trudno wyczuć ;)


To nie wiesz , ze SLONECZKO pilnuje tutaj porzadku ???......


Nie, noo czasem tylko pomagam, a czasem mam pomocników ;)
I dobrze :)

Edyta M
28-08-2009, 01:31
Do dachu polecam Pana Wacława Wiśniewskiego!
Solidny, rzeczowy, bardzo sprawna duuuża ekipa no i przede wszystkim TANI!
dach 218m.kw. zrobiony w niecały tydzień (trochę padało), więżba stała w 1 dzień!
tel. 662-241-168, firma nazywa się "Dachwex".

Jutro dzwonie do Pana Waclawa ...... :)

Edyta M
28-08-2009, 01:34
Dzwoniłem do ich obu,ale niestety nie mają już wolnych terminów,lub są bardzo odległe. :(

Sprawdze jak czy terminy sa tylko odlegle , czy odlegle odlegle , czy moze odlegle , odlegle , odlegle :evil:

Wesoły
28-08-2009, 11:48
Chciałbym się raz jeszcze przypomnieć z prośbą o namiary na projektantów / wykonawców ogrodów w okolicach Krakowa i Wieliczki.
Po moim pytaniu poszło trochę uwag niekoniecznie dotyczących tematu więc chciałbym znów wypłynąć na wierzch.
Znalazłem na forum zakładkę poświęconą ogrodom, ale pomimo godzinnych poszukiwań nie znalazłem tam nic ciekawego, ani też odpowiedzi na zamieszczony post, a tu jakby trochę więcej osób z okolic Krakowa zagląda więc jeśli to możliwe to raz jeszcze prosiłbym o opinie co do wykonawców ogrodu.
Sprawdziłem kilka adresów z sieci, ale stawki to mają co najmniej porażające, a z realizacji to chcą pokazać głównie swój lub teściów ogród, a mnie bardziej interesuje na co może liczyć Klient.
Z góry dziękuję

Sloneczko
28-08-2009, 16:18
Wesoły, od nich dostałam ofertę: http://twojogrodmarzen.pl/kontakt.htm , ale przełożyłam sprawę na przyszły sezon.

Tak wygląda:

Witam!
Ceny kształtują się następująco:
do powierzchni 10 arów cena wynosi 1 zł/m2
powierzchnia powyżej 10 arów - cena wynosi 0,9zł/m2
powierzchnia powyżej 15 arów - cena wynosi 0,8zł/m2

Powyższe ceny dotyczą wersji podstawowej projektu, która zawiera:

1) Rzut /projekt ogrodu/
2) Aksonometria
3) Tabelaryczny spis projektowanych gatunków i odmian /polski i łacina/
W projekcie proponuję także bieg ścieżek.
Detale (np rabaty czy inne mniejsze nasadzenia) przedstawione są w innej
skali tak, by całość była czytelna.
Wersja rozszerzona zawiera wszystkie powyższe punkty oraz dodatkowo spacer
po ogrodzie 3D (dzień i noc) zawierający propozycję oświetlenia. Ponadto
zawiera także zdjęcia roślin, opis pielęgnacji i ich charakterystykę.
Cena wersji rozszerzonej zależy od powierzchni ogrodu, ale dla przykładu
projekt w wersji rozszerzonej dla ogrodu 12-arowego wynosiłby w
przybliżeniu 1100zł(standard)+400zł=1500zł

Cały przebieg powstawania projektu wygląda następująco:
1) Wizyta w terenie, rozmowa z Klientem oraz pobranie zaliczki w wysokości
30% wartości (jeżeli jest to projekt on-line będzie to
tylko rozmowa/kilka rozmów/)
2) Sporządzenie szkicu koncepcyjnego na podstawie uzyskanych od Klienta
informacji (jeszcze bez nanoszenia gatunków - chodzi tu o ogólny układ i
charakter ogrodu)
3) Komentarze Klienta odnośnie wstępnego szkicu (zastrzegam sobie prawo do
2 iteracji (tzn. 2-ch - 3-ch poprawek - zazwyczaj tyle wystarczy, ale
będzie oczywiście tyle, aby Państwo byli zadowoleni:)
4) Sporządzenie ostatecznej wersji projektu
5) Odbiór projektu

Ceny, które podałam są orientacyjne, nie ukrywam, że najlepiej byłoby
umówić się na działce i spokojnie porozmawiać.

Skoro już przeszukałeś sieć, będziesz wiedział, czy te ceny są do przyjęcia :)

Mymyk_KSK
29-08-2009, 20:04
Chciałbym się raz jeszcze przypomnieć z prośbą o namiary na projektantów / wykonawców ogrodów w okolicach Krakowa i Wieliczki.
Po moim pytaniu poszło trochę uwag niekoniecznie dotyczących tematu więc chciałbym znów wypłynąć na wierzch.
Znalazłem na forum zakładkę poświęconą ogrodom, ale pomimo godzinnych poszukiwań nie znalazłem tam nic ciekawego, ani też odpowiedzi na zamieszczony post, a tu jakby trochę więcej osób z okolic Krakowa zagląda więc jeśli to możliwe to raz jeszcze prosiłbym o opinie co do wykonawców ogrodu.
Sprawdziłem kilka adresów z sieci, ale stawki to mają co najmniej porażające, a z realizacji to chcą pokazać głównie swój lub teściów ogród, a mnie bardziej interesuje na co może liczyć Klient.
Z góry dziękuję

napisałam na priv :)

Wesoły
31-08-2009, 08:01
Miałem rację pisząc że to bardzo przydatne forum :))
Dziękuję bardzo zwłaszcza Tobie Słoneczko.
Mam jeszcze kontakty na prv więc na pewno coś z tego wybiorę.
Pozdrawiam

kielo
01-09-2009, 19:45
Witam może znacie i macie namiary na dobrych hydraulików

psadko
01-09-2009, 21:00
bardzo dobry hydraulik to p. Bogusław Kolarski mieszka w Giebułtowie a działa pewnie w całym Krakowie i okolicach nr tel: 691992121.

Zbigniew100
02-09-2009, 06:17
Biała lista hydraulików;
http://forum.muratordom.pl/post3539687.htm#3539687
Powodzenia :wink:

kielo
02-09-2009, 18:29
Wielkie Dzięki Zbigniew 100

morrodiel
04-09-2009, 10:35
Hej, potrzebuję jakiegoś biura które uzgodni mi projekt w architekturze. Macie kogoś "szybkiego" i niedrogiego? (pompa ciepła)
pozdrawiam

cdariusz
04-09-2009, 21:32
przyglądam sie opiniom jakie piszecie pod adresem panelpolu i wyciągam wnioski że wasze opinie są chyba pod ich adresem nie słuszne.korzystałem z ich usług ale naprawdę nie miałem żadnych z nimi problemów.miałem zastrzeżenia do umowy jaką u nich podpisywałem ale na tym polega podpisanie umowy że dwie strony ją podpisują albo akceptują albo nie. zawarłem z nimi umowę na wykonanie konkretnych robót ustaliliśmy końcową kwotę zapłaciłem a oni sumiennie się z niej wywiązali.nie wiem o co wam chodzi z jakimiś zwrotami bo jeżeli ustala się że wykonana praca będzie tyle kosztować to czy oni zużyją dwa razy więcej materiału czy mniej to jest chyba ich sprawa. ja też korzystałem z ich transportu ale na umowie jaką podpisałem wyraźnie było zaznaczone że transport nie obejmuje wyładunku też korzystałem z transportu ze sklepu agd i dokładnie takie same procedury.jestem z zawodu prawnikiem i tak naprawdę nie piszcie i nie domagajcie się od firm zwrotów bo czegoś takiego niema.jest to dobra wola sklepu.mało tego firma może pobrać koszty manipulacyjne związane ze zwrotem danego produktu.W zeszłym roku zamawiałem drzwi ale w innej firmie . czekałem na nie prawie osiem tygodni i na dodatek pomyliłem się w przypadku dwóch ościeżnic z wymiarami .wydawało mi się że nie jest to problem dla firmy bo sprzedadzą je komuś innemu a mnie sprowadzą prawidłowe.tak sprowadzili mi poprawne ale czekałem na nie już prawie trzy miesiące a na dodatek musiałem za nie jednak zapłacić a złe futryny mogłem u nich zostawić w komis.. Nie dziwię się więc że firmy żądają 100 procentowej przedpłaty bo jak by takich przypadków jak mój było więcej to chyba ich magazyny pękały by w szwach z towarem komisowym.Na koniec zanim kogoś opiszecie to zastanówcie się czy aby czasem nie robicie darmowej reklamy.Pisząc opinie tak naprawdę piszcie słuszne uwagi a nie obelgi które mogą doprowadzić do procesu jaki wytoczy wam firma.

Nefer
04-09-2009, 21:37
Zastanawiam się skąd w tym wątku tyle osób z cyfrą w miejscu liczby postów na koncie ...
A może jakieś zdjątka ? Bo dzienników nie macie ..
NIe wątpię w dobre intencje, ale pierwszy raz widzę taki wątek :):) :o :o

asterix38
05-09-2009, 06:30
Hej, potrzebuję jakiegoś biura które uzgodni mi projekt w architekturze. Macie kogoś "szybkiego" i niedrogiego? (pompa ciepła)
pozdrawiam

Sprawdź może podejmie się Rafał 603708538 prowadzi biuro Graf2

labas1
05-09-2009, 09:08
Konkurencja czuwa :lol:

Zbigniew100
05-09-2009, 10:54
przyglądam sie opiniom jakie piszecie pod adresem panelpolu i wyciągam wnioski że wasze opinie są chyba pod ich adresem nie słuszne.korzystałem z ich usług ale naprawdę nie miałem żadnych z nimi problemów.miałem zastrzeżenia do umowy jaką u nich podpisywałem ale na tym polega podpisanie umowy że dwie strony ją podpisują albo akceptują albo nie. zawarłem z nimi umowę na wykonanie konkretnych robót ustaliliśmy końcową kwotę zapłaciłem a oni sumiennie się z niej wywiązali.nie wiem o co wam chodzi z jakimiś zwrotami bo jeżeli ustala się że wykonana praca będzie tyle kosztować to czy oni zużyją dwa razy więcej materiału czy mniej to jest chyba ich sprawa. ja też korzystałem z ich transportu ale na umowie jaką podpisałem wyraźnie było zaznaczone że transport nie obejmuje wyładunku też korzystałem z transportu ze sklepu agd i dokładnie takie same procedury.jestem z zawodu prawnikiem i tak naprawdę nie piszcie i nie domagajcie się od firm zwrotów bo czegoś takiego niema.jest to dobra wola sklepu.mało tego firma może pobrać koszty manipulacyjne związane ze zwrotem danego produktu.W zeszłym roku zamawiałem drzwi ale w innej firmie . czekałem na nie prawie osiem tygodni i na dodatek pomyliłem się w przypadku dwóch ościeżnic z wymiarami .wydawało mi się że nie jest to problem dla firmy bo sprzedadzą je komuś innemu a mnie sprowadzą prawidłowe.tak sprowadzili mi poprawne ale czekałem na nie już prawie trzy miesiące a na dodatek musiałem za nie jednak zapłacić a złe futryny mogłem u nich zostawić w komis.. Nie dziwię się więc że firmy żądają 100 procentowej przedpłaty bo jak by takich przypadków jak mój było więcej to chyba ich magazyny pękały by w szwach z towarem komisowym.Na koniec zanim kogoś opiszecie to zastanówcie się czy aby czasem nie robicie darmowej reklamy.Pisząc opinie tak naprawdę piszcie słuszne uwagi a nie obelgi które mogą doprowadzić do procesu jaki wytoczy wam firma.

Może to nie te Panel Pol :wink:

Edyta M
06-09-2009, 03:45
Do dachu polecam Pana Wacława Wiśniewskiego!
Solidny, rzeczowy, bardzo sprawna duuuża ekipa no i przede wszystkim TANI!
dach 218m.kw. zrobiony w niecały tydzień (trochę padało), więżba stała w 1 dzień!
tel. 662-241-168, firma nazywa się "Dachwex".
hej
Chyba troche przesadziles z tym tanio !!!!!
Moze napiszesz ile zaplaciles za metr kw. dachu i co zawierala usluga 8)

DoniaSuzzi
08-09-2009, 22:57
Witam, przeglądałam już parę stron tematu, jednak nie znalazłam żadnego fachowca od układania paneli. Może ktoś z Was mógłby mi polecić dobrego, rzetelnego fachowca, po przystępnej cenie? :wink: (okolice Krakowa)

rrober1975
09-09-2009, 14:39
Witam, przeglądałam już parę stron tematu, jednak nie znalazłam żadnego fachowca od układania paneli. Może ktoś z Was mógłby mi polecić dobrego, rzetelnego fachowca, po przystępnej cenie? :wink: (okolice Krakowa)

Ktoś już tu parę stron wcześniej polecał sklep z panelami i samo układanie.Sklep mieści się na Węgrzcach (blisko Bibic)-droga na Warszawę po prawej stronie.Nie pamiętam dokładnie w którym miejscu ,ale na pewno przed Michałowicami .Jak będziesz jechać w stronę W-wy to go zobaczysz.Jest przy samej drodze.

DoniaSuzzi
09-09-2009, 18:39
Dziękuję za odpowiedź :wink:

Tam właśnie już dzwoniłam i niestety nie mają tych paneli, którym mnie interesują, a Pan mówi, że samo układanie Mu się nie opłaca :cry: i niestety nie mam nikogo narazie do ułożenia paneli.

vanka99
10-09-2009, 00:27
Witam
Buduje sie w okolicach Wrocławia ale znalazłam wykonawcę od wykończeniówki, który jest z okolic Krakowa.
Mam więc pytanie - czy ktoś słyszał o takim wykonawcy - PAWEŁ STACHURA ??
Pozdrawiam

Wesoły
10-09-2009, 09:40
Czy ktoś z Was ma może drzwi zewnętrzne z firmy Zbydrew ?
Mają dość atrakcyjną cenę i sprzedawca zachwala, ale jestem ciekaw czy ktoś z Was użytkuje je od kilku lat, a jeśli tak to jakie ma uwagi (chodzi mi o te wykonane z klejonego warstwowo drewna sosnowego i styropianu) ?

Możecie poradzić jakieś inne drzwi zewnętrzne w granicach 2000zł ?
Z góry dziękuję

Sloneczko
10-09-2009, 09:53
Wesoły, przeglądnij ofertę Stobrawy (my mamy od nich 2 pary drzwi):
http://www.stobrawa.superzakupy.biz/ .
Wtedy dostawa do domu była bezpłatna.

Drzwi są drewniane, wypełnione blachą, z zamkami Gerdy, przeżyły zimę i są ok :)

Producentem tych wszystkich drzwi jest firma Art-Tom: http://www.art-tom.pl/

gegus37
10-09-2009, 11:44
Ja mam takie i jestem z nich zadowolony - Węgrzyn

http://www.wegrzyn.biz/index.php?id=offer

Sloneczko
10-09-2009, 12:27
Ładne drzwi i niedrogie, ale zamek Gerdy jest jednym z warunków do ubezpieczenia domu...

mika25
13-09-2009, 19:13
Do tej pory nie zamieszczałam żadnych wiadomości na forum, teraz jednak postanowiłam napisać, ponieważ budowa mojego domu niedługo się zakończy. Skorzystałam z kilku namiarów podanych na tym forum i rzeczywiście był to dobry wybór. Dom kupiliśmy w stanie surowym, resztę wykańczaliśmy już we własnym zakresie. Ogólnie nie możemy narzekać na ekipy, które u nas robiły, oczywiście bez problemów się nie obeszło, ale to chyba normalne. Z fachowców z których skorzystaliśmy z czystym sumieniem możemy polecić firmę zajmującą się tynkami gipsowymi i tradycyjnymi: p. Piotr tel.601-247-356. (polecany kiedyś na forum). Tynki zrobione były terminowo i dobrze, następni wykonawcy nie zgłaszali żadnych zastrzeżeń. Ekipę tą poleciliśmy już znajomym i podobnie jak my są bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Kolejny fachowca którego polecam to p. Marek 604-203-616, suche tynki i malowanie oraz p. Andrzej 606-914-378, który układał płytki. Pracował może powoli, ale naprawdę płytki ułożone bardzo starannie. W tej chwili czekamy na montaż podłóg (firma polecana na forum z siedzibą w Węgrzcach Wielkich) i mamy nadzieje, że podobnie jak przy wcześniejszych polecanych przez Was fachowców w tym przypadku też wszystko będzie OK. Poszukujemy sprawdzonej firmy brukarskiej oraz kogoś zajmującego się projektowaniem i ewentualnie zakładaniem ogrodów w przystępnej cenie gdyż budżet budowy jest już mocno napięty. Jeśli znacie kogoś takiego to piszcie.

salatar
13-09-2009, 19:21
ktoś z was miał kontakt z panem "majstrem " S. Bednarczykiem z Sułkowa ?
majster - jeździ obecnie białym Transporterem T4

chciałem wymienić opinie :)

Veronique
14-09-2009, 01:48
Biała lista
Ames Bud :) Remonty, wykończenia (począwszy od położenia płytek, paneli, po podwieszenie sufitu w kuchni :D), ale także stawianie domu od zera aż po wykończeniówkę, także budowę domu może wykonać jedna firma. :) Wszystko oprócz hydrauliki i elektryki. :)
Artur- 661 276 083
http://ames-bud.pl/

Zbigniew100
14-09-2009, 12:00
Dlaczego nowy temat ? :(

mika25
14-09-2009, 19:58
Zupełnie przez przypadek, to jest moj pierwszy wpis i widocznie zle cos zrobiłam, piwinnam zostawić puste pole i dać odpowiedz a nie nowy wpis? Dzieki za wyjasnienie :D

gegus37
15-09-2009, 09:45
Biała lista

Ocieplenia , wylewki i ogólnie wykończeniówka - p. Rafał - tel. 501-750-109
robota zrobiona solidnie , wysoka kultura i rozsądne ceny - zdecydowanie polecam !

bm_mi
15-09-2009, 19:27
Bardzo BIAŁA lista

Jak na razie nie polecałem nikogo, przyszła dopiero teraz pora :) niestety wcześniejszych wykonawców nie mógłbym polecić w 100% :/

więc polecam Elektryka: pan Krzysztof Barket.
Elektryk ten ma zupełnie inne podejście do instalacji elektrycznych, zobaczy dom, powie cenę - i w tym można już dowolnie sobie kształtować ile chce się mieć "punktów", dowolna ilość podłączy pod kinkiety, dowolna ilość gniazdek, halogeny, węże świetlne, podświetlenia obrazów itd) (generalnie wszystko co znajduje się w domu + wypusty z domu na oświetlenie zewnętrzne domu + wypusty na bramę, domofon, oświetlenie ogrodu itd).
+ wszystkie instalacje tel, internetowe oraz alarmowe :) + instalacje pod jakieś czujki pogodowe, domofony itd...
super doradził w sprawie halogenów, węży świetlnych :) żona zadowolona jak nigdy
Prawie w każdym pokoju będę miał internet, nawet w kuchni kazałem zrobić :)

Wszystko w markowych peszlach, wykuwane fajnymi maszynami w ścianie + maszyny na pył -> nic się nie kurzy.
Oczywiście wszystko ładnie zagipsowane i posprzątane :)
... + dodatkowo okazało się, że w cenie był również biały montaż gniazdek i wyłączników

namiary na priv

Edyta M
18-09-2009, 00:08
No proszę, znowu "moja ekipa" ;) A polecany wcześniej Franek Wrona pracował kiedyś w ekipie Wacława Wiśniewskiego. Teraz pracuje na własny rachunek i jest równie solidny jak jego były szef :)
Hejka Sloneczko !!!!
Czekam obecnie na wycene od Frania Wrony .....
Pozdrawiam :P

Edyta M
18-09-2009, 00:15
100 postow YUPI !!!!!
Czuje sie juz bardziej zadomowiona :wink:

Sloneczko
18-09-2009, 00:31
Hejka Sloneczko !!!!
Czekam obecnie na wycene od Frania Wrony .....
Pozdrawiam :P

A my czekamy na Franka... Zarobiony jakniewiemco, a studnia na klapę blaszaną czeka, czeka, czeka... W końcu nie wytrzymam http://img255.imageshack.us/img255/3940/bijepozbachyy6.gif :D

Edyta M
18-09-2009, 01:17
Hejka Sloneczko !!!!
Czekam obecnie na wycene od Frania Wrony .....
Pozdrawiam :P

A my czekamy na Franka... Zarobiony jakniewiemco, a studnia na klapę blaszaną czeka, czeka, czeka... W końcu nie wytrzymam http://img255.imageshack.us/img255/3940/bijepozbachyy6.gif :D

Doczekasz sie ....
Ja potrzebuje Go dopiero w przyszlym roku , ale jesli wszystko pojdzie dobrze ( dogadamy sie co do ceny ) to " zaklepuje " Frania na daszek na pismie !!!.
Ale , ale .... Ty to jakis nocny marek jestes :wink: Ja dzialam w innej strefie czasowej , ale w Polsce to juz po 2 w nocy :o
Pozdrawiam i zycze " szybkiego " czekania

Renia77
18-09-2009, 08:01
Witam :) Czy ktoś mógłby mi polecić kogoś solidnego od alarmów? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Edyta M
18-09-2009, 12:06
Witam :) Czy ktoś mógłby mi polecić kogoś solidnego od alarmów? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Znam kogos solidnego , robil u znajomych ... zapytam i podam Ci namiary , mysle ze nie jest tez drogi , ale to sama ocenisz .
Pozdrawiam :)

Carlos1
18-09-2009, 17:54
Jest już co prawda na białej liście ale dopiszę ponownie fachowca od dachów.
Mnie robił dach 3 lata temu a teraz robi u szwagra. Pełny profesjonalizm.
Grzegorz Piwowar tel. 601 187 052

Pozdrowienia.;)

Rafal111
18-09-2009, 20:25
dopisz go tez na liste na http://fachowcy.agapo.pl

Sloneczko
18-09-2009, 20:30
Aaa, to Ty rozsyłasz maile na skrzynki użytkowników. Chcesz nas przenieść na nowe forum? Mamy tu białe i czarne listy fachowców.

qqlio
19-09-2009, 14:11
CZARNA LISTA
Zdecydowanie odradzam pseudofirmę Budimar Marcin Leszczynski (Węgrzce koło Wieliczki).
Problemy były od początku do samego końca i częściowo pozostają nadal nierozwiązane. Ławy zaszalowane na trawie, zbrojenia do poprawy, dach do korekty i wieczne problemy finansowe (brak płynności), ktore rzutowały na prace to tylko skrawek półtorarocznej historii. Częste zmiany podwykonawców i numerów telefonów strategią firmy... Doswiadczenie godne polecenia tylko dla osób o silnych nerwach, dużą ilością czasu (żeby pilnować i sprawdzać) i bez pilnych terminów przeprowadzki.
Wiecej na priv dla zainteresowanych.
Pzdr

Edyta M
19-09-2009, 18:25
Witam :) Czy ktoś mógłby mi polecić kogoś solidnego od alarmów? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Wiadomosc poszla na priv.

bolderik
21-09-2009, 09:02
Witam,

czy ktoś zetknął się z firmą IMPULS z Zabierzowa? Chętnie posłucham opinii :).

redpradnik
22-09-2009, 16:11
Jesli ktos z Was bedzie potrzebował pompę głębinową to polecam firmę Malec w Świątnikach Górnych.
Sprzedają pompy Castoramie itp generalnie ogromna firma mają własny serwis gdyby coś się przyszłościowo popsuło i firma ma ponad 10 lat działalności.

http://fhagnieszkamalec.fm.interia.pl/
strona dość prototypowa... ale z detalu nie zyją - taka dostalem informacje:)

jessi
22-09-2009, 17:55
witam ,może mi ktoś polecić fachowców z okolic Tarnowa ,Bochni ,Brzeska lub innych :wink: :lol: :lol: do stanu SOS lub SSZ

Marepel
22-09-2009, 19:07
Mi domek budował Pan Jan z Nowego Sącza. Ma ekipy od wszystkiego, osobno murarzy, elektryków, hydraulików, od więźby i dachów, fliziarzy, tynkarzy malarzy, parkieciarzy itd.
Jak chcecie zobaczyć efekty to zapraszam do mojego dziennika. Zaczął budować dom pod koniec kwietnia 2009 a już w grudniu dom był pomalowany w środku.
Pan strasznie zagoniony, nie ma za dużo czasu na dyskusje ale za to budowa idzie że hej.... tel 509606703
Zobacz sobie w moim dzienniku jak buduje

witam ,może mi ktoś polecić fachowców z okolic Tarnowa ,Bochni ,Brzeska lub innych :wink: :lol: :lol: do stanu SOS lub SSZ

Piotr_M
22-09-2009, 21:55
[quote="Marepel"]Mi domek budował Pan Jan z Nowego Sącza. Zaczął budować dom pod koniec kwietnia 2009 a już w grudniu dom był pomalowany w środku.
/quote]

Tylko pogratulować tempa i ekipy. A żartując można powiedzieć, że skończyli przed czasem biorąc pod uwagę, że jest wrzesień 2009.

Edyta M
22-09-2009, 23:07
Jak szanowny kolega zauwazyl ... tempo jest powalajace , a kto by sie tam przejmowal , ze dopiero wrzesien 2009 a dom pomalowany byl juz w grudniu 2009 . JUTRO TO DZIS TYLE ZE JUTRO :lol:

Piotr_M
23-09-2009, 06:03
JUTRO TO DZIS TYLE ZE JUTRO :lol:

Oprócz kwestii konstrukcyjnych i wykonawczych na forum można skończyć kurs filozofii :lol:
Jak przyjdzie jakaś ekipa z takim hasłem po płatność przedterminową to nie bedę wiedział co odpowiedzieć :o

Marepel
23-09-2009, 07:49
Upsss.
Lata mi się pomyliły. zaczęli budowę w kwietniu 2008 a skończyli w grudniu 2008
:D :D :D

podobno po trzydziestce czas szybciej leci i tak też jest w moim przypadku....



[quote=Marepel]Mi domek budował Pan Jan z Nowego Sącza. Zaczął budować dom pod koniec kwietnia 2009 a już w grudniu dom był pomalowany w środku.
/quote]

Tylko pogratulować tempa i ekipy. A żartując można powiedzieć, że skończyli przed czasem biorąc pod uwagę, że jest wrzesień 2009.

Edyta M
23-09-2009, 12:05
JUTRO TO DZIS TYLE ZE JUTRO :lol:

Oprócz kwestii konstrukcyjnych i wykonawczych na forum można skończyć kurs filozofii :lol:
Jak przyjdzie jakaś ekipa z takim hasłem po płatność przedterminową to nie bedę wiedział co odpowiedzieć :o

Szanowny kolego nie daj sie wyprzedzic ekipie .... sam zaproponuj im takie rozwiazanie platnicze :lol:
A co do kursu z filozofii to musze Cie rozczarowac .... niektorzy juz tak maja , ze sa "dziedzicznie obciazeni" ( mam na mysli te dobre obciazenia ) i ta FILOZOFIA to nic innego jak dobra pamiec :wink:
P.S.
Cytat pochodzi z filmu " SEKSMISJA " i jak widac sprawdza sie nawet na forum budowlanym
Pozdrawiam :)

Piotr_M
23-09-2009, 20:50
Poszukuję ekipy do wykonania drenażu - czy mogę prosić o podpowiedzi?

madd
28-09-2009, 11:54
Poprostu będzie to trochę więcej roboty. :o

Nie ze mną te numery Bruner.

Proszę o pomoc czy;

Pan madd to P. Madeja wylewki, sso , ściany itd. - tel. 606 838 128 ?

Dzieki :lol:

Ja już nie wiem, czy znalazłeś sposób na nabijanie sobie licznika?
Weźże najpierw zorientuj się jak działa forum, kto jest kto a potem wyskakuj z "udogodnieniami".
Madd to nasza forumka i zbudowała przepiękny dom.
Może zajrzysz do jej Dziennika?


Jak Boga kocham - Madeje polecałam tu kilka razy - dla przypomnienia też - bo gość jest w porzadku. Dlaczego od razu się doszukiwać bog wie czego????

A tak w ogole to hydraulika szukam. Sprytnego, coby od pieca z podkowa kaloryfery podlaczyl....

aki-aki
28-09-2009, 14:51
Witajcie,

niestety przyszedł czas wpisu na CZARNĄ LISTĘ - a miałam nadzieję że tego uniknę.

Bardzo ale to bardzo odradzam kożystanie z usług niejakiego Tadeusza Rajskiego.Robi remonty i wykończenia - mnie wykończył nerwowo.
Działa na terenie Bochni i Krakowa.

Fuszerka nie z tej ziemi. Podłoga w remontowanym mieszkaniu została zabrudzoana farbą olejną:((( Nie do domycia.
Luksfery to ja bym lepiej położyła.
Brak ćwierćwałków na płytkach w kuchni i łazience.
Krzywo osadzona umywalka - wszystko ścieka na bok.

A na deser - kubełek moczu w szafce. Wymiotowałam kilka dni ale wcześniej przez kilka godzin dochodziłam co tak capi. :evil:

Po moich licznych telfonach umówiłam się z Panem na dwa spotkania. Jak się domyślacie na żadne nie przyszedł.

Ale cóż się mu dziwić - w końcu już wziął pieniądze. :evil:

Nauczyłam się jednego - zawsze spisać umowę.

Dla wszystkich zainteresowanych telefony do owego jegomościa na privie.

Sloneczko
28-09-2009, 23:43
Witajcie,

niestety przyszedł czas wpisu na CZARNĄ LISTĘ...

...Dla wszystkich zainteresowanych telefony do owego jegomościa na privie.

Po co? :o :o

Edyta M
28-09-2009, 23:53
Witajcie,

niestety przyszedł czas wpisu na CZARNĄ LISTĘ...

...Dla wszystkich zainteresowanych telefony do owego jegomościa na privie.

Po co? :o :o

Witam
Chyba po to zeby umowic sie na zbiorowy lincz :P , ale z tego co pisze aki-aki Pan od wykonczeniowki raczej nie lubi zjawiac sie na umowione spotkania !!!!

Anusia127
29-09-2009, 14:51
Czy ktoś z państwa natknął się na firmę "Bruk Bet" z siedzibą w Bachowicach gmina Spytkowice.?
Bardzo mi zależy na opinii, gdyż znajomy poleca mi jako wykonawcę dachu pana Janusza Książka, który jest właścicielem tejże właśnie firmy.

Anusia127
29-09-2009, 15:22
Przepraszam że nie piszę na temat ale proszę o pomoc.!

Czy ktoś kiedykolwiek miał do czynienia z wykonawcami-partaczami.
U mojej siostry "schrzanili" fundament-ma wielką bulwę z jednej strony do zewnątrz-trudno będzie ocieplić, przesunęli ściankę w salonie o 7 cm, nie mówiąc o krzywych ścianach. Gdy przyszło podpisywać umowę końcową, majster oświadczył, że są to usterki mieszczące się w granicach normy.
Kazał siostrze wziąć sobie geodetę. Co ona ma w tym przypadku zrobić? Gdzie udać się po pomoc.?

Zbigniew100
29-09-2009, 15:26
Przepraszam że nie piszę na temat ale proszę o pomoc.!

Czy ktoś kiedykolwiek miał do czynienia z wykonawcami-partaczami.
U mojej siostry "schrzanili" fundament-ma wielką bulwę z jednej strony do zewnątrz-trudno będzie ocieplić, przesunęli ściankę w salonie o 7 cm, nie mówiąc o krzywych ścianach. Gdy przyszło podpisywać umowę końcową, majster oświadczył, że są to usterki mieszczące się w granicach normy.
Kazał siostrze wziąć sobie geodetę. Co ona ma w tym przypadku zrobić? Gdzie udać się po pomoc.?

Co na to kierownik budowy ? :-?

redpradnik
29-09-2009, 21:17
bulwe ma bo pewnie rozepchało im szalunek
Jesli wymurowali krzywo sciany i w zlym miejscu nie wyplacil bym ich :)

rrober1975
29-09-2009, 22:23
Witam
U mnie SSO wreszcie zakonczony,więc mogę podsumowac moją ,częsciową przygodę z budową domu.Namiary ktore podaje -wykorzystac na własną odpowiedzialnosc.
Na początek coś na białą listę :
- geodeta : P.Poseł 0604 61 61 96 -facet rzeczowy,polecany tu już kilka razy
- architekt do adaptacji : A. Pałach 012 665 10 49 ,działa w gminie Zielonki
- skład budowlany : Krak-cem(ul.Łokietka)-w miarę bezproblemowo.Ceny do dogadania.Polecam również Nowy Dom Juniora (Michałowice)
- Dostawca dachówki : skład HARP -Węgrzce.Załatwiałem wszystko z P.Faracikiem.(0505 056 838)Człek kumaty i pomocny.Ewentualną współpracę z HARPem proponuje rozpocząc własnie od niego
- Folię dachową zakupiłem w firmie MATEO (Ul.Balicka)-ceny ok,duży wybór "od ręki"
- Kominy :SCHIEDEL .Dlaczego?-ponieważ ludzie z tej firmy chętnie służą pomocą i jak już ktoś wcześniej napisał : "wiedzą wszystko"



Teraz SZARA LISTA , szara ,a nie czarna bo do współpracy nie doszło,
MELLE -wysłane 2 zapytanie i zero oddzewu.Bez komentarza.Nie kazdy ma czas jedzic po miescie.
ATTIC -po wysłaniu zapytania oddzew był,za drugim razem handlowcowi brakło już chęci.Zrezygnowałem więc zanim zacząłem

To chyba na tyle tym razem.Teraz jestem na etapie kupna stolarki.Nie podaje jeszcze namiarow, bo sprawa w toku....ale

Anusia127
30-09-2009, 16:44
Zbigniew100 Na nieszczęście majster miał swojego kierownika budowy.
Pieniądze wziął przy pierwszym spotkaniu, a na budowie był 2 razy i wszystko według niego jest w porządku.


redpradnik Rzeczywiście źle związali szalunki i się rozeszły tworząc bulwę. Dziś majster dzwonił do szwagra o wypłacenie końcówki. Szwagier powiedział, żeby skół bulwę to ten się rozłączył.

Zbigniew100
30-09-2009, 18:51
Zbigniew100 Na nieszczęście majster miał swojego kierownika budowy.
Pieniądze wziął przy pierwszym spotkaniu, a na budowie był 2 razy i wszystko według niego jest w porządku.


redpradnik Rzeczywiście źle związali szalunki i się rozeszły tworząc bulwę. Dziś majster dzwonił do szwagra o wypłacenie końcówki. Szwagier powiedział, żeby skół bulwę to ten się rozłączył.

Czego nie naprawi ten wykonawca , bedzie Cię dodatkowo kosztowalu u następnego.
Np. Dopuszczalne odchylenie od pionu muru z cegły i pustakow ceramicznych to nie wiecej niż 10 mm na kondygnacji
Obrys muru, dopuszczalne odchyłki to 20 mm w wymiarach poziomych i pionowych poszczególnych pomieszczeń .

Pozdrawiam :)

Bruno1001
30-09-2009, 21:20
Przestrzegam wszystkich budujących się z okolic Tarnowa przed firmą budowlaną KARIMAR.Właściciel tej firmy- p.MARIUSZ KIEŁTYKA naciąga ludzi,wyłudza pieniądze pod pretekstem zakupu materiałów budowlanych.Oszukuje nie tylko swoich klientów ale również składy budowlane,tartaki-bierze od nich materiał za który nie płaci.Firma zarejestrowana jest w Gromniku,ale p.Kiełtyka działa na terenie Tarnowa i okolic.Oszukał juz wielu!!!Ogłasza się w gazecie Temi.Nie podaje nazwy firmy tylko swój numer telefonu:796 468 811 a także 882 855 608.

Edyta M
01-10-2009, 00:14
Hejka BRUNO 1001
Wrzuc te informacje do grupy budujacej Tarnow i okolice moze sie przydac budujacym w tym regionie
Pozdrawiam
http://forum.muratordom.pl/tarnow-i-okolice,t3571-120.htm

Sloneczko
01-10-2009, 00:39
Zbigniew100 Na nieszczęście majster miał swojego kierownika budowy.
Pieniądze wziął przy pierwszym spotkaniu,

Wziął, czy dostał? Jak można płacić za coś z góry, na dodatek nie znając człowieka? :o :o

jankos
01-10-2009, 06:21
Witam.

Po raz kolejny Bardzo Biała Lista!

Parkiety - polecam firmę MW Parkiet - właściciel Marek Wojtanek (namiary poniżej).
http://www.mwparkiet.pl/

Pan Marek robił u mnie parkiet z merbau - bardzo dobra cena za parkiet (deska - szerokość 90, długość 300-1200) i wysoka jakość usługi. Cały czas dobry kontakt, wszystko robione zgodnie z początkowymi ustaleniami. Polecam!!!

jankos

redpradnik
01-10-2009, 17:09
... No to ja zaczynam polecać :)

Biała LISTA
Hydraulik Pan Jacek - Aqua 603 630 261 - poprawił wszystko co było spiepszone przez poprzednia ekipe - i zrobil ogrzewanie podlogowe z grzejnikami itp

Wylewki - Pan Marek - 501 651 600 - zmieniam zdanie wylewka krzywa w jednym rogu w salonie ://///// Przez 3 dni mi robili wylewke 200 m2 Panowie przyjezdzali rano o 7 a zaczynali prace o 12 ... bo mieli " ciezki" poprzedni dzien

aktualizacja