PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Bruno1001
01-10-2009, 19:50
Witaj Edyta M!!!Dzięki za podpowiedź! :D Już umieściłem tam informacje o tym oszuście.Niech ludzie wiedzą jaki to człowiek.Ja niestety nie miałem tyle szczęścia i też jestem ofiarą jego oszustw...Pozdrawiam!!!

Erol 1
02-10-2009, 15:09
Czy ktoś z was miał do czynienia z firmą ŚWIAT PANELI DOMLUX sprzedającą i montującą panele http://www.allegro.pl/show_shop.php?shop_id=2661819.
Chciałbym u nich zamówić panele z montażem ale nie wiem czy warto.
Wszelkie uwagi mile widziane.

Sloneczko
02-10-2009, 15:30
Zobacz, gość nie ma ani jednego negatywa, ani nawet neutrala. Same pozytywy, więc chyba jest dobry :)

Erol 1
02-10-2009, 21:19
Dlatego właśnie się nad nim zastanawiam. :D

malgos2
05-10-2009, 22:13
Nie polecam firmy wykonczeniowej Unicorn z Krakowa. http://www.unicorn.xwp.pl/ Oglaszaja sie, ze robia w zasadzie wszystko, a praktycznie niczego nie potrafia zrobic dobrze, oprocz rozgrzebania roboty... Proponuja rozwiazania pt. zeby Polska nie zginela, z marnym skutkiem. Efekt - zmarnowany material, krzywe sciany, pekniecia przy futrynach, krzywo zamontowane wylaczniki, za duze dylatacje w podlodze z barlinka, krzywo polozony parkiet, gory i doliny na scianach i wiele, wiele innych tego typu niedorobek... Robia metoda "wszystko na raz", aby trudniej bylo na biezaco je wychwytywac... Kosztorys nigdy nie zawiera wszystkich elementow - sciany z k-g bez naroznikow, podlogi bez listew itd. itd. Klasyczne "okazywanie sie". Generalnie - srednio zdolni amatorzy udajacy firme. :-?

Edyta M
06-10-2009, 06:05
Witam
Czy ktos moglby mi polecic firme z wojewodztwa malopolskiego ktora wykona projekt i instalacje pompy ciepla wraz z rekuperatorem .
Bardzo dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam :wink:

Zbigniew100
06-10-2009, 07:24
Nie polecam firmy wykonczeniowej Unicorn z Krakowa. http://www.unicorn.xwp.pl/ Oglaszaja sie, ze robia w zasadzie wszystko, a praktycznie niczego nie potrafia zrobic dobrze, oprocz rozgrzebania roboty... Proponuja rozwiazania pt. zeby Polska nie zginela, z marnym skutkiem. Efekt - zmarnowany material, krzywe sciany, pekniecia przy futrynach, krzywo zamontowane wylaczniki, za duze dylatacje w podlodze z barlinka, krzywo polozony parkiet, gory i doliny na scianach i wiele, wiele innych tego typu niedorobek... Robia metoda "wszystko na raz", aby trudniej bylo na biezaco je wychwytywac... Kosztorys nigdy nie zawiera wszystkich elementow - sciany z k-g bez naroznikow, podlogi bez listew itd. itd. Klasyczne "okazywanie sie". Generalnie - srednio zdolni amatorzy udajacy firme. :-?

To wszystko na jednej budowie ? :(

malgos2
06-10-2009, 12:16
Nie polecam firmy wykonczeniowej Unicorn z Krakowa. http://www.unicorn.xwp.pl/ Oglaszaja sie, ze robia w zasadzie wszystko, a praktycznie niczego nie potrafia zrobic dobrze, oprocz rozgrzebania roboty... Proponuja rozwiazania pt. zeby Polska nie zginela, z marnym skutkiem. Efekt - zmarnowany material, krzywe sciany, pekniecia przy futrynach, krzywo zamontowane wylaczniki, za duze dylatacje w podlodze z barlinka, krzywo polozony parkiet, gory i doliny na scianach i wiele, wiele innych tego typu niedorobek... Robia metoda "wszystko na raz", aby trudniej bylo na biezaco je wychwytywac... Kosztorys nigdy nie zawiera wszystkich elementow - sciany z k-g bez naroznikow, podlogi bez listew itd. itd. Klasyczne "okazywanie sie". Generalnie - srednio zdolni amatorzy udajacy firme. :-?

To wszystko na jednej budowie ? :(

Wszystko w jednym mieszkaniu. :(

Erol 1
06-10-2009, 14:14
Wie ktoś dlaczego wątek został przeniesiony?

malgos2
06-10-2009, 21:27
Wie ktoś dlaczego wątek został przeniesiony?

Bo zostal zlilkwidowany dzial Wykonawca doskonaly i mniej...

:-?

qqlio
07-10-2009, 09:12
Na białą listę mam świetną ekipę od ogrodzeń - namiarami służę na priv.
To ja bym prosił, jeśli można... :-)

Niestety musze polecanego przez Ciebie pana Mariusza zdecydowanie wpisac na czarna liste.
CZARNA LISTA - ogrodzenie
Ogrodzenie u mnie (120mb siatki na podmurowce) zaczal wykonywac w czerwcu i nadal nie jest skonczone. Po drodze znosilem pijactwa ekipy
(zwlaszcza ojca wykonawcy, bo to taka ekipa "rodzinna").
Rowniez udalo im sie uszlodzic brame garazowa (mieszkali na budowie u mnie, wiec nie bylem w stanie ich caly zcas kontrolowac).
Od 3 miesiecy nie odbiera telefonu (czasem odpisze na maila, np. obiecal termin, ktorego znowu nie dotrzymal itd.).
Generalnie - mamy pazdziernik a ja zostalem z samymi slupkami, nieskonczona podmurowka, bez siatki, a na dodatek podmurowka zaczela wyraznie pekac w wielu miejscach (beton polewany, zimy jeszcze nie bylo...)
Trzymac sie z daleka.

Pzdr

maciekCP
07-10-2009, 13:35
Witam,

Na szczęście moja przygoda z budowaniem już zmierza ku końcowi (szczęśliwemu?), więc kilka refleksji na temat wykonawców:

- zawsze, ale to zawsze i jeszcze raz zawsze podpisujcie UMOWĘ z zakresem robót, terminami wykonania poszczególnych etapów pracy, wynagrodzeniem za poszczególne roboty i materiały oraz zasadami (raty?) i terminami płatności. Kary umowne za opóźnienia konieczne, 5% za tydzień na przykład.

- BĄDŹCIE WINNI WYKONAWCY PIENIĄDZE! To jedyna gwarancja (a i tak nie 100 procentowa) że przyjdzie do Was skończyć, co zaczął. Zapłata całości zawsze dopiero po wykonaniu całości robót i po odbiorze jakościowym.

- nie umawiajcie się na odbiory na wieczór, kiedy jest już ciemno (banał :) ) zawsze przeoczycie kilka drobiazgów, które później ktoś następny musi naprawić - na Wasz koszt.

A teraz moja prywatna BIAŁA lista wykonawców :
- Zenon Abramowicz: 501-307-832- kierownik budowy, generalny wykonawca. Bardzo rzetelny człowiek. Miałem obawy brać kierownika na generalnego wykonawcę, zgodziłem się na podstawie opinii znajomych (kilku) i nie żałuję.
- Leszek Celer - elektryk: 603-188-958. Wszystko OK, instalację mam może niezbyt skomplikowaną, ale poradził sobie z nią dobrze, szybko, w rozsądnych cenach. Przyjeżdża na każde zawołanie co by rozwiązywać wszelkie problemy wychodzące post factum.
- Kazimierz Madej - wykończenia (płytki, gładzie, malowanie, łazienki, itp): 600-275-719. Nie spieszy się może, irytująco (niekiedy) flegmatyczny, ale bardzo dokładny i staranny. Doradzi, pomoże, a nie zedrze.
- Adam Seidler - kominki: 503-142-588 - jeśli już uda się uzgodnić termin, to się go trzyma, ceny OK, jakość chyba też - zobaczę za 5 lat :)
- Pracownia Rewaloryzacji Zabytków, ul. Vettulaniego Kraków - dostawca stolarki okiennej. Super okna, w dobrych cenach!
- Krzysiek Gzyl z Jerzmanowic - koparkowy, transport samochodowy: 604-735-820: bardzo sensowny, pomysłowy i rzetelny człowiek.


A teraz smaczki, czy CZARNA LISTA:
- szeroko reklamowana firma hydrauliczno-instalatorska Aqua z Myślenic - panowie Jacek & Jacek: bardzo sympatyczni panowie, chyba fachowi (moja ocena jako laika i opinie osób, które widziały instalację), ale katastrofa z dotrzymywaniem terminów. Jesli masz kupę czasu na jeżdżenie na umówione spotkania, które nie dochodzą do skutku, to polecam. Jeśli normalnie żyjesz i pracujesz - poszukaj kogoś innego.
- MP Service Mariusz Piątek (hydraulicy, kotłownie, itp). Właściciel wydaje się kompetentny, ale zawala terminy, nie kontroluje swoich pracowników, którzy jak mają czas i ochotę, to przyjeżdżają, jeśli nie, to się nie pojawiają, a Ty, inwestorze ;) jeździj za nimi, dzwoń i módl się o ich łaskę, żeby przyszli i skończyli, co rozgrzebali :)
- pan Marek od wylewek i regipsów (polecany na forum, niestety skasowałem już jego numer tel) o ile wylewki nawet wyszły, o tyle regipsy też wyszły... z miesięcznym opóźnieniem, wyszły też znacznie ponad uzgodniony budżet...

malgos2
07-10-2009, 13:39
Sluchajcie, znalazlby sie gdzies jakis slusarz, ktory niedrogo zrobilby mi metalowa drabinke? :roll:

asasello
10-10-2009, 22:53
Poszukuję ekipy do wykonania drenażu - czy mogę prosić o podpowiedzi?
Mi drenaz wykonala firma Monbud z Mogilan (http://www.monbud.pl/). Jestem zadowolony, wiec smialo moge ich polecic.

Sloneczko
11-10-2009, 00:21
Sluchajcie, znalazlby sie gdzies jakis slusarz, ktory niedrogo zrobilby mi metalowa drabinke? :roll:

Napisz do nich, albo zadzwoń po informację: http://www.nowako.pl/
Nam robili bramę i metalowe stelaże pod płotki. Są sumienni i niedrodzy.

malgos2
11-10-2009, 00:32
Sluchajcie, znalazlby sie gdzies jakis slusarz, ktory niedrogo zrobilby mi metalowa drabinke? :roll:

Napisz do nich, albo zadzwoń po informację: http://www.nowako.pl/
Nam robili bramę i metalowe stelaże pod płotki. Są sumienni i niedrodzy.

Dzieki. :)

Mam nadzieje, ze bedzie im sie chcialo taka mala rzecz zrobic. :roll:

Sloneczko
11-10-2009, 00:40
Dzieki. :)

Mam nadzieje, ze bedzie im sie chcialo taka mala rzecz zrobic. :roll:

No się nie przyznawaj, że dla chomika ;)

malgos2
11-10-2009, 00:42
Dzieki. :)

Mam nadzieje, ze bedzie im sie chcialo taka mala rzecz zrobic. :roll:

No się nie przyznawaj, że dla chomika ;)

Mam zamowic brame a potem powiedziec, ze ups, pieniazki mi sie skonczyly, bedzie tylko drabinka? :lol: :lol: :lol:

Sloneczko
11-10-2009, 01:07
Powiedz, że tak się ładnie spisali w Dziekanowicach, że bardzo chcesz zamówić właśnie u nich drabinę (nie drabinkę ;)), ale Twój pomysł jest lepszy http://mloda.ekrakow.pl/!ola/haha_krzeslo.gif

malgos2
11-10-2009, 01:09
Powiedz, że tak się ładnie spisali w Dziekanowicach, że bardzo chcesz zamówić właśnie u nich drabinę (nie drabinkę ;))

OK. Tak zrobie. 8) Jeszcze raz dzieki. :wink:

Sloneczko
11-10-2009, 01:12
Malgos, a poważnie, zobacz jaki wybór jest na Allegro :o

http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=drabina&category=5&country=1

malgos2
11-10-2009, 01:20
Malgos, a poważnie, zobacz jaki wybór jest na Allegro :o

http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=drabina&category=5&country=1

Widzialam, ale to sa drabiny aluminiowe, wolnostojace, a ja potrzebuje stalowa, zamocowana do antresoli. Zamiast schodow... Nic wielkiego, pare zespawanych pretow, ale musi byc zrobiona na konkretna wysokosc, z hakami do przykrecenia do sciany itd. Takie zupelnie profesjonalne jak do sklepow kosztuja majatek... :-? No i nie moze byc z aluminium, bo jak bedzie za lekka i sie bedzie ruszala to spadne. :lol: :lol: :lol:

Sloneczko
11-10-2009, 01:52
Nie chcesz schodów drewnianych? Są w Castoramach taniutkie, tzw. młynarskie. Tyle że surowe i trzeba je malować.
Moja córka z mężem urządzili sobie sypialnię na antresoli (syn zresztą też) i zamontowali takie właśnie schody.

Nawet znalazłam zdjęcie sprzed przeprowadzki:

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/schody_antresola.jpg

malgos2
11-10-2009, 02:02
To juz przerabialam, ale antresola jest za niska, zeby bylo wygodnie wchodzic... :( To znaczy wchodzenie to maly pryszcz, ale schodzenie to juz byloby wyzwanie, bo trzeba by sie czolgac. Poza tym nie moga byc przy scianie, wiec mozna by latwo spasc. Przymierzalam takie, nawet zaplacilam za nie 500 zl stolarzowi... :evil: Temu Niewiadomskiemu, co zniknal z moimi kluczami (juz jest na czarnej liscie). :evil:

Stalowa drabinka bylaby idealna - mam zdjecie takiej, ktora juz uzytkuje gdzie indziej i jest gites. :roll:

Sloneczko
11-10-2009, 02:15
No to wracamy do punktu wyjścia - dzwonisz do Nowako ;)

malgos2
11-10-2009, 02:16
No to wracamy do punktu wyjścia - dzwonisz do Nowako ;)

Moze beda kogos znali, kto dziubie takie rzeczy. Dam znac jak cos zalatwie. :wink:

Piotr_M
11-10-2009, 15:15
Poszukuję ekipy do wykonania drenażu - czy mogę prosić o podpowiedzi?
Mi drenaz wykonala firma Monbud z Mogilan (http://www.monbud.pl/). Jestem zadowolony, wiec smialo moge ich polecic.


Dzięki za podpowiedź - spróbuję

robus75
18-10-2009, 08:10
Witam. Poprosze o jakies namiary na ludzi lub firmy ktore zajmuja sie kominkami z Gorlic lub okolic. Mile widziany bedzie rowniez kontakt do panow od C.O :)

Wujor
19-10-2009, 11:32
Witam,

Na białą listę :

1.Oknoplus z Myślenic.
Okna wymierzyli,zrobili i poprawnie zamontowali. Błyskawiczna reakcja w wypadku jakichkolwiek wątpliwości klienta.

2.Gazmax - Myślenice.
Przyłącz wody zrobiony bardzo sprawnie, mam wrażenie że cenowo są konkurencyjni.

Erol 1
19-10-2009, 13:48
BIAŁA LISTA
Geodeta
Tadeusz Dąbkowski
tel. 606 678 131.
Robił mi mapkę powykonawczą. Szybko i solidnie.

ngel
19-10-2009, 14:34
a ma ktoś takiego naprawdę super-hiper stolarza?? Co to i meble zrobi i może schody? I z drewna i z mdf-u? Czy tacy w ogóle istnieją? Aaaa i żeby nie zdarł ze mnie ostatnich złociszy :wink:

asterix38
19-10-2009, 19:28
Czarna lista

Zalecam szczególną ostrożności przy realizacji zakupu i montażu stolarki okiennej firmy Pozbud z Lubonia w firmie Fernis (stoisko ul. Klimeckiego).

Sam zakup i dostawa bez uwag jednakże w wyniku montażu zostały uszkodzone okna (rozwarstwienie ramy okiennej poprzez nieumiejętne wbicie klinów). Po około 2 miesięcy uszkodzona prowadnica okna w systemie HST (mało co otwierana) oraz lakier na oknie. Przez dwa miesiące kontakty telefoniczne i mailowe z firmą Fernis a potem dodatkowo z firmą Pozbud
i dalej nic tylko obiecanki a prace idą dalej.

Ciekawe co będzie dalej jeżeli już są takie problemy.

ann&tom
20-10-2009, 12:24
BIAŁA LISTA
Projekt przyłaczy wod-kan gaz.

p. Krzysiek Zając (501435815 można sie powołać na Tomka z Bieżanowa) - fachowcy - robili całą wykończeniówkę (ocieplenie poddaszy g-k, tynki wew, wylewki tynki zewn.) - żałuję że nie budowałem z nimi od podstaw

skład Budbet (kominy, materiały na stan surowy) - Kapelanka - Pan Mariusz - wszystko na telefon i terminowo

Przyłącza wod-kan. Pan A.Wawro (603796124) - sprawnie szybko wszystko w MPWiK-u załatwione - nie tanio ale bez stresu

Elektryka - Pan P. Porąbka - wszystko porządnie, sprawnie, doradził i pomógł

Ułożenie kostki Pan Robert - szybko, sprawnie,

CZARNA LISTA[b]

Ekpia Pana Roberta Śliwy (okolice Limanowej) -"ekipa górali" stan surowy - jakość wykonania robót mizerna, projekt dla nich to magia, poprawek już nie można sie doprosić

Pan Marek Skupień - ponad półroku trwało przesuniecie słupa energetycznego z formalnosciami - prawie położył mi budowę

Nie podaję pozostałych nr telefonów ponieważ nie zostałem upoważniony (dla zainteresowanych podam na maila)

Zbigniew100
20-10-2009, 12:42
Dziękuję za pamięć o innych inwestorach. :)

A telefony podaj, przynajmniej tych polecanych. Inni podają. :wink:

ann&tom
20-10-2009, 12:49
BIAŁA LISTA

p. Krzysiek Zając (501435815 można sie powołać na Tomka z Bieżanowa) - fachowcy - robili całą wykończeniówkę (ocieplenie poddaszy g-k, tynki wew, wylewki tynki zewn.) - żałuję że nie budowałem z nimi od podstaw

skład Budbet (kominy, materiały na stan surowy) - Kapelanka - Pan Mariusz - wszystko na telefon i terminowo

Przyłącza wod-kan. Pan A.Wawro (603796124) - sprawnie szybko wszystko w MPWiK-u załatwione - nie tanio ale bez stresu

Elektryka - Pan P. Porąbka - wszystko porządnie, sprawnie, doradził i pomógł

Ułożenie kostki Pan Robert - szybko, sprawnie,

CZARNA LISTA

Ekpia Pana Roberta Śliwy (okolice Limanowej) -"ekipa górali" stan surowy - jakość wykonania robót mizerna, projekt dla nich to magia, poprawek już nie można sie doprosić

Pan Marek Skupień - ponad półroku trwało przesuniecie słupa energetycznego z formalnosciami - prawie położył mi budowę

Nie podaję pozostałych nr telefonów ponieważ nie zostałem upoważniony (dla zainteresowanych podam na maila)

Barbossa
20-10-2009, 12:54
proponuję nie sugerować się czarną listą, przynajmniej w zakresie Pana Marka
oraz proponuję Autorowi wyrażać się w temacie, w którym ma się choć blade pojęcie

aglig
20-10-2009, 13:43
Pan Marek Skupień - ponad półroku trwało przesuniecie słupa energetycznego z formalnosciami
Tego faceta to na białą listę tylko pół roku na załatwienie formalności (pozwolenie na budowę ) i przesuniecie słupa. Fiuuu, fiuuuu szybki gościu jest.

Paweł A
20-10-2009, 16:37
Witam wszystkich, czy ktoś z Was współpracował z Panem Jan Boczoń
z firmy " BB ", prace wykończeniowe.

ziemo
20-10-2009, 22:02
PÓŁ ROKU, demon szybkości :evil:
człowieku, tego nie da się zrobić szybciej za żadne pieniądze, przeproś i na białą listę

redpradnik
20-10-2009, 22:05
Polecam firmę Błyskawica - Pan Marek wlasciciel firmy bardzo słowny i konkretny.
To co zostało ustalone wszystko zostało wykonane a nawet więcej bo zrobił mi uziom dla instalacji elektrycznej.

Gorąco polecam osobom ktore poszukuja wykonawcy odromienia - uziemienia domu.

Firma: Piorunochrony instalacje odgromowe
Imię i nazwisko: Marek Sokołowski
Adres: Powstańców 66
31-670 KRAKÓW
E-mail: wyślij wiadomość
Telefon: 502 522018

ann&tom
21-10-2009, 12:21
Przesuniecie słupa nie wymagało pozwolenia na budowę ponieważ po mojej stronie było przygotownaie projeKtu uzyskanie BRAKU SPRZECIWU DO ZGŁOSZENIA (ponieważ była to procedura przebudowy). Panu Markowi tyle czasu zajęło potwierdzenie przesuniecia w ZE, dzieki czemu nie mogłem zaislić placu budowy!!!!!!!!

ann&tom
21-10-2009, 12:26
proponuję nie sugerować się czarną listą, przynajmniej w zakresie Pana Marka
oraz proponuję Autorowi wyrażać się w temacie, w którym ma się choć blade pojęcie

A Tobie Autorze proponuję nie robić sobie osobistych wycieczek do stanu mojej wiedzy - być moze sie okazać że to twoje pojecie jest blade

Barbossa
21-10-2009, 12:51
to mnie uświadamiaj
chętnie czegoś nowego dowiem
warto skonfrontować to co się wie, z tym co ktoś wie

może dokładniej opisz tę traumę energetyczną :roll:

ziemo
21-10-2009, 18:12
uuuu, Barbossa, zostałeś ustawiony do pionu 8)

InkaTango
21-10-2009, 21:31
Z najczystszym sumieniem polecam Pana Franka Dudzika (usługi ciesielsko-budowlane, tel.: 506916388). Świetny fachowiec, słowny, dokładny :) U mnie robił dach i ogólnie wykończeniówkę.
Pan jest z Jurkowa koło Limanowej. Pracuje na terenie małopolski. Nie wiem czy teraz ma wolne terminy, ale warto zadzwonić, zapytać ;)
Jeszcze raz polecam :D

mrmarcin
21-10-2009, 21:46
Witam wszystkich!
Temat zainteresował mnie na tyle,że postanowiłem założyć konto na forum i podzielić się z Wami moimi opiniami-spostrzeżeniami.
Zaznaczam, że sam mam firmę o podobnym profilu i jestem w stanie zrozumieć problemy właścicielskie, jednak zawsze staram się patrzeć z punktu widzenia klienta, aby uniknąć nieporozumień i budować dobry wizerunek marki. Ale wiem też jakie to jest trudne..... :)
Zacznijmy od kwestii terminowości: istnieją grupy produktów, do których należą min. drzwi, produkowane przez największych Polskich producentów, takich jak PORTA czy DRE (a o takich drzwiach tu mowa), które wykonywane są tylko i wyłącznie pod konkretne zamówienie. Sprzedawca przyjmuje zamówienie od klienta na drzwi i wysyła je do regionalnego dilera danego producenta. Producenci w/w przyjmują zamówienia tylko od dilerów! Tak więc zamówienie idzie do dilera i rolą dilera jest jak najszybsze przekazanie zamówienia do fabryki. Z doświadczenia wiem, że to jest najsłabszy punkt całej operacji. Zamówienie albo sobie przeleży trochę u dilera, albo producent po wyprodukowaniu (daj boże terminowym) czeka aż uzbiera mu się minimum logistyczne, albo dzieje się jakieś nieszczęście przy rozładunku, albo towar ginie na magazynie.... Wierzcie mi, moim zdaniem, my sprzedawcy mający bezpośredni kontakt z klientem nie mamy żadnego interesu w opóźnianiu czy przetrzymywaniu zamówienia!!! Wszystkie pretensje klientów spadają na nas, a często wina leży zupełnie gdzie indziej! Niestety, kodeks handlowy dotyczy relacji klient - firma a stosunki z prawnego punktu widzenia firma - firma prezentują się odmiennie i bardzo ciężko jest wyciągnąć jakiekolwiek konsekwencje za opóźnione czy błędnie zrealizowane dostawy, nie mówiąc już o dodatkowym rabacie, którego klienci tak często oczekują. W konsekwencji więc zdarza się sprzedaż bez zysku, lub na "minusie"... :(
Osobną kwestię stanowią dostawy. Nie jestem pewien jak skonstruowane umowy ma firma Panel-pol, ale jeżeli zamawiamy usługę transportową, zawsze dotyczy ona dostarczenia towaru w najbliższe możliwe miejsce rozładunku i nie obejmuje wynoszenia na jakiekolwiek piętro. Ja mam czytelnie zapisane to na umowie. W każdym bądź razie jeśli zamawiamy taxi i nawet jak jesteśmy po dobrej imprezie, to zostaniemy dowiezieni pod dom, ale już o wniesienie na pięterko chyba będzie ciężko :). Cóż więc złego w tym że auto z dostawą jest prowadzone przez starszego pana? Jak kupowałem pralkę w Media-Markt która z opakowaniem ważyła prawie 100 kg, to dostałem zapakowany towar na wózek na hali sprzedaży i nawet nikt nie wyszedł ze mną na parking żeby to zładować do auta... A jak kupowałem meble w też dużej i znanej firmie BRW, to dostawa podjechała pod dom, a Pan kierowca miał napięty harmonogram, więc mimo marnej pogody zostawił mi towar pod blokiem i odjechał. O przypilnowaniu mi paczek na czas mojego wnoszenia nawet nie było mowy!
Tak więc drodzy forumowicze - ja sie już tego nauczyłem - czytajmy umowy i dopytujmy o szczegóły!
Tak jeszcze żeby nie zanudzać, bo nikt nie dotrze do końca mojego wątku :) dodam jeszcze tylko kilka szybkich spostrzeżeń, jak już się wziąłem za rolę mediatora :)
Komu przeszkadza to że montażysta ubrany jest w koszulę i dżinsy? Czy jak nie jest upaprany farbą i cementem to znaczy że "symulant"? Proponuję zerwać ze stereotypem budowlańca, którego czuć i widać z daleka! Co innego, że nawet taki schludny monter powinien być terminowy i znać się na robocie...A tu widzę z tym gorzej :(
Rozśmieszył mnie też wątek odnośnie dezodorantu, prysznica i piwka na stole u sprzedawcy :) :) no cóż.... komu z nas nie zdarzają się ciężkie noce....a tu jakoś trzeba wstać i iść do pracy.... Raczej bym współczuł, bo i kac musiał być straszny :) ale po co tak ostro? Łatwiej się żyje z odrobiną dystansu ;)

redpradnik
21-10-2009, 22:01
Z najczystszym sumieniem polecam Pana Franka Dudzika (usługi ciesielsko-budowlane, tel.: 506916388). Świetny fachowiec, słowny, dokładny :) U mnie robił dach i ogólnie wykończeniówkę.
Pan jest z Jurkowa koło Limanowej. Pracuje na terenie małopolski. Nie wiem czy teraz ma wolne terminy, ale warto zadzwonić, zapytać ;)
Jeszcze raz polecam :D

I co nalezy wierzyc ze specjalnie sie zarejestrowalas dzisiaj zeby napisac o Panu Franku... i do tego 1 post?...

Rom-Kon
21-10-2009, 22:37
...ciekawy wontek ciekawy.... :roll:

Trzeba by powitać! Tylu nowych użytkowników! :D
Witajcie na Forum! Może się jeszcze rozpiszecie i zabierzecie głos też w innych sprawach...

...może nie spoczną na jednym poście... :wink:

Sloneczko
22-10-2009, 01:28
Dokładnie, a to jeszcze raz polecam jest właśnie takie nieszczere.

Edyta M
22-10-2009, 02:08
Kurcze Sloneczko dzieki za czujnosc ....
Ja wlasnie dzisiaj dokonalam wyboru "mojej " ekipy budowlanej i ekipy od daszku :D ..... troche to trwalo . Mam tylko nadzieje , ze trafilam w 10-tke , albo chociaz w 9-tke :wink:

Zbigniew100
22-10-2009, 07:53
Kurcze Sloneczko dzieki za czujnosc ....
Ja wlasnie dzisiaj dokonalam wyboru "mojej " ekipy budowlanej i ekipy od daszku :D ..... troche to trwalo . Mam tylko nadzieje , ze trafilam w 10-tke , albo chociaz w 9-tke :wink:

Czy to ktoś z polecanych ?

Zbigniew100
22-10-2009, 07:56
[quote="Rom-Kon"]...ciekawy wontek ciekawy.... :roll:

Trzeba by powitać! Tylu nowych użytkowników! :D
Witajcie na Forum! Może się jeszcze rozpiszecie i zabierzecie głos też w innych sprawach...

...może nie spoczną na jednym poście... :wink:[/quote

Celna uwaga . :wink:

aglig
22-10-2009, 09:07
Przesuniecie słupa nie wymagało pozwolenia na budowę ponieważ po mojej stronie było przygotownaie projeKtu uzyskanie BRAKU SPRZECIWU DO ZGŁOSZENIA (ponieważ była to procedura przebudowy)
Które starostwo przyjęło takie zgłoszenie ? Przesunięcie słupa to procedura pozwolenia na budowę. O ile ten słup przesuwałeś ?

ann&tom
22-10-2009, 09:12
Przesuniecie słupa nie wymagało pozwolenia na budowę ponieważ po mojej stronie było przygotownaie projeKtu uzyskanie BRAKU SPRZECIWU DO ZGŁOSZENIA (ponieważ była to procedura przebudowy)
Które starostwo przyjęło takie zgłoszenie ? Przesunięcie słupa to procedura pozwolenia na budowę. O ile ten słup przesuwałeś ?


Przesunięcie nastąpiło dokładnie po istniejacej trasie i było to skrócenie istniejącej sieci - zgodnie z przepisami jest to przebudowa sieci która nie wymaga pozwolenia na budowę - wydział architektury w krakowie.

Barbossa
22-10-2009, 09:14
można naciągnąć, choć to problematyczne

EZS
22-10-2009, 10:26
Tak więc zamówienie idzie do dilera i rolą dilera jest jak najszybsze przekazanie zamówienia do fabryki. Z doświadczenia wiem, że to jest najsłabszy punkt całej operacji. Zamówienie albo sobie przeleży trochę u dilera, albo producent po wyprodukowaniu (daj boże terminowym) czeka aż uzbiera mu się minimum logistyczne, albo dzieje się jakieś nieszczęście przy rozładunku, albo towar ginie na magazynie....

Osobną kwestię stanowią dostawy. Nie jestem pewien jak skonstruowane umowy ma firma Panel-pol, ale jeżeli zamawiamy usługę transportową, zawsze dotyczy ona dostarczenia towaru w najbliższe możliwe miejsce rozładunku i nie obejmuje wynoszenia na jakiekolwiek piętro. Jak kupowałem pralkę w Media-Markt która z opakowaniem ważyła prawie 100 kg, to dostałem zapakowany towar na wózek na hali sprzedaży i nawet nikt nie wyszedł ze mną na parking żeby to zładować do auta...

Faktycznie dziwny watek
ale...
ad 2 - w tym właśnie MediaMarket kupiłam lodówkę Z DOSTAWĄ i wówczas panowie wnieśli ją do domu, rozpakowali, postawili na miejscu, przy nich sprawdziłam czy jest kompletna i nie uszkodzona i dopiero podpisałam papiery.
Tak samo wyglądały dostawy kominka i wielu innych rzeczy. Więc się dziwię. Nawet bardzo się dziwię, rozumiem, że sklep po prostu oszczędza zatrudniając emeryta z samochodem zamiast dwóch wysportowanych młodzieńców. Źle świadczy o sklepie.

A terminy? We wszystkich postach przewijał się problem terminów ale też braku kontaktu i skruchy. Ja jestem w stanie zrozumieć, że trzeba czekać. Ale sklep znając sytuację powinien umawiać się na termin realny, dzień wcześniej upewnić się u producenta / dilera czy kogo tam jeszcze i potwierdzić u kupującego - tak, bierz pan urlop, będziemy z towarem - lub - przykro, towaru nie ma, umówmy się lepiej za tydzień, po co masz pan brać urlop. Bo za to (czytaj - za nawiązanie kontaktu między wytwórcą a kupującym) sklep bierze kasę. Tyle, tylko tyle...



Tak abstrahując od firmy jakiejś tam czasem sobie myślę, że tylko sklepy internetowe mają sens. Bo teraz sklep to czysta logistyka. Towar jest na obrazku - w sklepach też, coraz częściej- a jedyną rolą sprzedawcy jest nawiązywanie kontaktów z producentami, przedstawienie ich ofert, odebranie towaru i skierowanie go prosto do klienta. Wystarczy komputer, telefon i jakiś skład na "okazje".
Może otworzyć sklep?

Zbigniew100
22-10-2009, 11:29
[quote="EZS"][quote="mrmarcin"]

A terminy? We wszystkich postach przewijał się problem terminów ale też braku kontaktu i skruchy. Ja jestem w stanie zrozumieć, że trzeba czekać. Ale sklep znając sytuację powinien umawiać się na termin realny, dzień wcześniej upewnić się u producenta / dilera czy kogo tam jeszcze i potwierdzić u kupującego - tak, bierz pan urlop, będziemy z towarem - lub - przykro, towaru nie ma, umówmy się lepiej za tydzień, po co masz pan brać urlop. Bo za to (czytaj - za nawiązanie kontaktu między wytwórcą a kupującym) sklep bierze kasę. Tyle, tylko tyle...

quote]

Pracujuę w firmie usługowej i naprawdę to nie jest takie proste.

Tylko konkurencja .
Naprawdę taniej dla nas / usługodawców / jeżeli to klient czeka na usługę a nie pracownik lub kilku . :wink:

Nie mówie o jakości.

Edyta M
22-10-2009, 12:14
Kurcze Sloneczko dzieki za czujnosc ....
Ja wlasnie dzisiaj dokonalam wyboru "mojej " ekipy budowlanej i ekipy od daszku :D ..... troche to trwalo . Mam tylko nadzieje , ze trafilam w 10-tke , albo chociaz w 9-tke :wink:

Czy to ktoś z polecanych ?

Niestety nie tutaj polecani ... tylko jak to mowia po sasiedzku .

EZS
22-10-2009, 12:24
Pracujuę w firmie usługowej i naprawdę to nie jest takie proste.

Tylko konkurencja .
Naprawdę taniej dla nas / usługodawców / jeżeli to klient czeka na usługę a nie pracownik lub kilku . :wink:

Nie mówie o jakości.

ja nie mówię, że proste
ja mówię, że ja się umawiam z pacjentem na badanie a jestem chora czy coś wypadło, to dzwonię i grzecznie przepraszam i umawiam inny termin. Albo robi to w moim imieniu rejestratorka. Więc dlaczego nie może tak robić sprzedawca? :o

Browar
22-10-2009, 12:51
:o :o :o :o

Ale zmasowany atak nowych kolegów i koleżanek! :lol:

Ciekwae czy wszysscy mają ten sam IP...? :roll:

Browar

franzkru
22-10-2009, 13:21
No to ja w takim razie tez dołacze. Nikt mi nie powie ze mam mała ilośc postów.. ;)
Z usług firmy Panel Pol korzystałem 2 razy. Oddział Jubilatu na alejach.

Pierwszy raz jakies 2-3lata temu. Miałem do ułożenia ~30m2 paneli w salonie. Z progiem przez część pokoju. Panele kupiłem w Panel Pol. Po umówionych 2 tygodniach przyjechał Pan. Widać było ze połozył już tych paneli sporo. W 4h uwinał się z połozeniem. Nawet co było wg mnie niezłe pociagnał silikonem wszystkei listwy tak że nie widać żadnej szpary (wtedy jeszcze nie było tych plastikowych listew z miękkimi bokami). Panele przycinał "na kolanie" ale calość wyszła na 5. Czyli dobrym sprzetem nie mógł się poszczycić, mnie akurat.. dla mnie ważny był efekt końcowy. Kontakt też był niezly. Brakło paneli i listw - przyjechały w ciągu 2h (to była sobota).

Natomiast druga raz kupowałem panele u nich jakos niedawno. Termin był dotrzymany. Jakośc wykonanych prac jak wyżej. Panowie kładli panele 2 dni (95m2). Przy czym było sporo docinania. Po pierwszym dniu zakomunikowali że braknie im troche materiału (listwy, panele, gąbka) ale że oni rano jak będą jechać to wezmą z magazynu. Tak więc tak samo jak poprzednia praca wykonana na 5.
I całość obsługi oceniam na 4.5 (mogli by mieć lepszy porządek w biurze żeby klient nie oglądał walajacych się smieci). Terminy dotrzymane. W umowie było 28-30 września montaż i tak tez się stało. Dzień wczesniej dostałem info przez telefon że przyjadą montować.

ps: Chcę pokazać że są też dobre strony zamawiania w tej firmie a że przerób mają pewnie duży to czasem się trafi jakieś niepowodzenie.
Chociaz akurat kwestii ściemniania czy też nieodbierania telefonu nigdy nie zrozumiem a podczas budowy zdażylo mi się to za duzo razy.

Notoco
22-10-2009, 21:18
Witam
Czy ktos moglby mi polecic firme z wojewodztwa malopolskiego ktora wykona projekt i instalacje pompy ciepla wraz z rekuperatorem .
Bardzo dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam :wink:
Witam
Zerknij na IZOTherm http://www.izo-term.com.pl
Mnie robili PC i kolektory ale wiem ze PC oferuja tez z rekuperatorami

Ale osobiscie rekuperator zlecilem fachowcom, www.rekuperatory.pl
Troche drozej ale wiem ze nie "zgadywali" jak to sie robi
:wink:

Edyta M
23-10-2009, 00:42
Witam
Notoco bardzo dziekuje zaraz wysylam dane potrzebne do sporzadzenia oferty w sprawie PC , dzisiaj dostalam oferte w sprawie reku z www.rekuperatory.pl .... :roll: cena z VAT wychodzi ponad 30 tys. postaram sie troche ponegocjowac cene !!! .
A jak pompa ? zadowoleni jestescie ?
Pozdrawiam
:wink:

mika25
25-10-2009, 17:29
Budowa mojego domu niedługo się zakończy. Skorzystałam z kilku namiarów podanych na tym forum i rzeczywiście był to dobry wybór. Dom kupiliśmy w stanie surowym, resztę wykańczaliśmy już we własnym zakresie. Ogólnie nie możemy narzekać na ekipy, które u nas robiły, oczywiście bez problemów się nie obeszło, ale to chyba normalne. Z fachowców z których skorzystaliśmy z czystym sumieniem możemy polecić firmę zajmującą się tynkami gipsowymi i tradycyjnymi: p. Piotr tel.601-247-356. (polecany kiedyś na forum). Tynki zrobione były terminowo i dobrze, następni wykonawcy nie zgłaszali żadnych zastrzeżeń. Ekipę tą poleciliśmy już znajomym i podobnie jak my są bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Kolejny fachowca którego polecam to p. Marek 604-203-616, suche tynki i malowanie oraz fliziarz p. Andrzej 606-914-378.

malgos2
25-10-2009, 18:01
Do tej pory nie zamieszczałam żadnych wiadomości na forum, teraz jednak postanowiłam napisać, ponieważ budowa mojego domu niedługo się zakończy. Skorzystałam z kilku namiarów podanych na tym forum i rzeczywiście był to dobry wybór. Dom kupiliśmy w stanie surowym, resztę wykańczaliśmy już we własnym zakresie. Ogólnie nie możemy narzekać na ekipy, które u nas robiły, oczywiście bez problemów się nie obeszło, ale to chyba normalne. Z fachowców z których skorzystaliśmy z czystym sumieniem możemy polecić firmę zajmującą się tynkami gipsowymi i tradycyjnymi: p. Piotr tel.601-247-356. (polecany kiedyś na forum). Tynki zrobione były terminowo i dobrze, następni wykonawcy nie zgłaszali żadnych zastrzeżeń. Ekipę tą poleciliśmy już znajomym i podobnie jak my są bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Kolejny fachowca którego polecam to p. Marek 604-203-616, suche tynki i malowanie oraz p. Andrzej 606-914-378, który układał płytki. Pracował może powoli, ale naprawdę płytki ułożone bardzo starannie. W tej chwili czekamy na montaż podłóg (firma polecana na forum z siedzibą w Węgrzcach Wielkich) i mamy nadzieje, że podobnie jak przy wcześniejszych polecanych przez Was fachowców w tym przypadku też wszystko będzie OK. Poszukujemy sprawdzonej firmy brukarskiej oraz kogoś zajmującego się projektowaniem i ewentualnie zakładaniem ogrodów w przystępnej cenie gdyż budżet budowy jest już mocno napięty. Jeśli znacie kogoś takiego to piszcie.


Budowa mojego domu niedługo się zakończy. Skorzystałam z kilku namiarów podanych na tym forum i rzeczywiście był to dobry wybór. Dom kupiliśmy w stanie surowym, resztę wykańczaliśmy już we własnym zakresie. Ogólnie nie możemy narzekać na ekipy, które u nas robiły, oczywiście bez problemów się nie obeszło, ale to chyba normalne. Z fachowców z których skorzystaliśmy z czystym sumieniem możemy polecić firmę zajmującą się tynkami gipsowymi i tradycyjnymi: p. Piotr tel.601-247-356. (polecany kiedyś na forum). Tynki zrobione były terminowo i dobrze, następni wykonawcy nie zgłaszali żadnych zastrzeżeń. Ekipę tą poleciliśmy już znajomym i podobnie jak my są bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Kolejny fachowca którego polecam to p. Marek 604-203-616, suche tynki i malowanie oraz fliziarz p. Andrzej 606-914-378.

Az tak bardzo Ci zalezy na zareklamowaniu Panow? :-?

Sloneczko
26-10-2009, 01:05
Poszukujemy sprawdzonej firmy brukarskiej

Az tak bardzo Ci zalezy na zareklamowaniu Panow? :-?

Małgoś, no przeca jesteśmy w wątku na ten temat, a nie wygląda by mika reklamowała swoją firmę... Mika25, gadaj prawdę to podam Ci namiary na brukarzy ;)

malgos2
26-10-2009, 01:06
Poszukujemy sprawdzonej firmy brukarskiej

Az tak bardzo Ci zalezy na zareklamowaniu Panow? :-?

Małgoś, no przeca jesteśmy w wątku na ten temat, a nie wygląda by mika reklamowała swoją firmę... Mika25, gadaj prawdę to podam Ci namiary na brukarzy ;)

No tak, ale po co w takim razie dwa prawie identyczne posty?

Sloneczko
26-10-2009, 01:11
No tak, nie byłam na poprzedniej stronie. Teraz jak zmieniłaś wpis, widzę o co biega. Jak się wytłumaczy, podam jej namiary na pana Rysia, super brukarza z ekipą ;)

mika25
26-10-2009, 10:21
Pierwszy wpis zrobiłam już jakiś czas temu, ale jak się okazało w złym miejscu, nie na tym forum, wiec postanowiłam jeszcze raz napisać bo naprawde są to super fachowcy i tyle. Jeśli wpis pojawił się teraz dwukrotnie to tylko przez pomyłke. Dodatkowo jakby ktoś potrzebował to mogę podać namiary na firmę od barierek, jestem właśnie po montażu, super robota! Proszę podajcie namiary na dobrego brukarza :)

Zbigniew100
26-10-2009, 10:29
Pierwszy wpis zrobiłam już jakiś czas temu, ale jak się okazało w złym miejscu, nie na tym forum, wiec postanowiłam jeszcze raz napisać bo naprawde są to super fachowcy i tyle. Jeśli wpis pojawił się teraz dwukrotnie to tylko przez pomyłke. Dodatkowo jakby ktoś potrzebował to mogę podać namiary na firmę od barierek, jestem właśnie po montażu, super robota! Proszę podajcie namiary na dobrego brukarza :)
Może ktoś tutaj;
http://forum.muratordom.pl/post3539657.htm#3539657
Powodzenia

Edyta M
27-10-2009, 04:00
Witam
Czy mozecie polecic mi jakas HURTOWNIE POKRYC DACHOWYCH ewentualnie sklad budowlany (w ktorym moglabym zaopatrzyc sie w dachowke PLASKA ) niestety w mojej miejscowosci mam problem ze znalezieniem tego typu dachowki .
Poniewaz jeszcze decyzja nie jest do konca podjeta , mam 2 typy dachowki z ktorych wybiore te wlasciwa ( ale najpierw musze ja zobaczyc w realu !!!! :evil: )
RUPP CRAMIKA Dachowka TURMALIN kolor Antracyt lub CREATON plaska DOMINO w kolorze lupka angobowana
Dzieki , pozdrawiam :wink:

rzufik1
27-10-2009, 20:29
co do brukarzy ... pojawiali sie juz na forum.. z młodziejowic szydłowski& siudek.
ładnie robia.i dobrze
a żeby było weselej :) to nie jestem właścielem tej firmy:P

rzufik1
27-10-2009, 20:33
Witam
Czy mozecie polecic mi jakas HURTOWNIE POKRYC DACHOWYCH ewentualnie sklad budowlany (w ktorym moglabym zaopatrzyc sie w dachowke PLASKA ) niestety w mojej miejscowosci mam problem ze znalezieniem tego typu dachowki .
Poniewaz jeszcze decyzja nie jest do konca podjeta , mam 2 typy dachowki z ktorych wybiore te wlasciwa ( ale najpierw musze ja zobaczyc w realu !!!! :evil: )
RUPP CRAMIKA Dachowka TURMALIN kolor Antracyt lub CREATON plaska DOMINO w kolorze lupka angobowana
Dzieki , pozdrawiam :wink:

hm ja dachówke kupowałem w trapezie...ale jak brakło mi paletki to.... mogli mieć za ... prawie miesiąc.... i wtedy zaczeło się poszukiwanie:)....
jakoś przez przypadek trafiłem na cystersów.. i to szkoda że tak późno.. nie dość że mieli od ręki to jeszcze na jedna palete .... nawet cene miałem sporo lepszą:( a takie pierdoły jak dachówka wentylacyjna też od ręki:) a zwykle kupa czasu na oczekiwanie...
mój portfel trochę żałuje że wczesniej tam nie trafił:)

Sloneczko
28-10-2009, 02:27
Proszę podajcie namiary na dobrego brukarza :)

Pan Rysiu: 503 950 092 , tylko powiedz że masz kontakt z tego forum :)

LG
29-10-2009, 15:46
Biała lista:

Flizy, łazienki itp. - pan Tomasz Wróblewski 607979490 http://flizomaniak.prv.pl/ . Godny polecenia i zaufania fachowiec. Robił u nas łazienkę i kuchnię. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości usług. Przed przystąpieniem do prac uzgodniliśmy kosztorys i termin ich zakończenia. Powierzone prace wykonał solidnie i terminowo. Jako, że oboje pracujemy, p. Tomek miał klucze do naszego mieszkania, które nie ucierpiało podczas remontu. Informował na bieżąco co będzie robił i czego będzie potrzebował.

Dalsze referencje można uzyskać pod tel. 514710979.

dorkaS
29-10-2009, 15:52
Biała lista:

Przed przystąpieniem do prac uzgodniliśmy kosztorys i termin ich zakończenia.

Z tej reklamy najbardziej podoba mi się to zdanie. Słowny się okazał?

A jak reszta remontu mieszkania? Macie jakieś dobre doświadczenia?

LG
29-10-2009, 16:07
Biała lista:

Przed przystąpieniem do prac uzgodniliśmy kosztorys i termin ich zakończenia.

Z tej reklamy najbardziej podoba mi się to zdanie.

[/quote]

[email protected] - napisz, to sprawdzisz, czy to reklama. Umiesz używać wyszukiwarki? Jak tak, to możesz łatwo mnie namierzyć i zweryfikować wiarygodność. [/img]

dorkaS
29-10-2009, 16:14
[email protected] - napisz, to sprawdzisz, czy to reklama. Umiesz używać wyszukiwarki? Jak tak, to możesz łatwo mnie namierzyć i zweryfikować wiarygodność.

Już brzmi wiarygodniej, serio.
Stałe, ciało, nazwisk takich na agh ze dwie sztuki. Zdalam egzamin z wyszukiwania?

Problem jednopostowych ogloszeniodawców jest dość powszechny na forum. A Twoj post taki do bólu charakterystyczny. Stąd moje pytanie o resztę remontu. Ale jeśli szczerze polecasz to co innego...

A_dam
04-11-2009, 23:37
Co tu jest grane? Ktoś tu ściemnia.

Poprzedni post - Wysłany: Czw, 5 Listopad 2009 00:16

Ciekawe jaka będzie godzina na/przy miom poście?

A_dam
04-11-2009, 23:38
Na komputerze mam 23:38
Dlaczego?

ponury63
05-11-2009, 15:05
Co tu jest grane? Ktoś tu ściemnia.

Poprzedni post - Wysłany: Czw, 5 Listopad 2009 00:16

Ciekawe jaka będzie godzina na/przy miom poście?

Na komputerze mam 23:38
Dlaczego?
http://forum.muratordom.pl/prosze-o-zmiane-czasu-na-forum,t172737.htm

Francuziki
10-11-2009, 16:05
Najczarniejsza z możliwych lista.
Firma Art Komplex. Wykańczali u nas poddasze.Czyli wełnowanie(bardzo niestaranne będziemy sami poprawiać) i płyty g-k(niezauważyliśmy że nie nawet ich nie zagipsowali ŚCIAN do wysokości kilku cm przy podłodze ehhhh). Przy końcowym rozliczeniu właściciel firmy doliczył nam 30m2. Powiedzieliśmy panu że sie pomylił i wtedy usłyszeliśmy o tzw. "ukrytych metrach" że płyty są pod skosami jeszcze położone . Mąż sprawdził jako, że podbitki jeszcze nie ma i nie było żadnych płyt. Wtedy pan stwierdził, że tak czy siak do końcowego rozliczenia zawsze sie dodaje 10% powierzchni!!! Dla mnie to jest NIE DO WIARY! Oczywiście nie zapłaciliśmy mu za to ale z zaliczek i tak dostał o 250 zł wiecej niż powinien.
Przestrzegam wszystkich przed tymi oszustami i pseudofachowcami bo inaczej tego nie moge nazwać!

Francuziki
10-11-2009, 16:08
Nie piszę tu o innych pierdołach np tym że nie wyjęli nam kabli ze światłem na suficie... A takich rzeczy sporo zostało niestety.

agaw7
11-11-2009, 00:07
Zdecydowanie Czarna Lista - Lapis kominki z Klimeckiego.
Trzy miesiące po zainstalowaniu kominka, byle jak i po łepkach, ciągle nie mogę się doczekać na drobne wykończenia, no i oczywiście kratek tez jeszcze nie dostalam. Niech wystarczy Wam obraz córki właściciela wykąnczającej kominek z papierosem w ręce w butach na szpileczkach, oswietlającej sobie kominek w nocy!!!! komórką.
Odradzam, a ceny z kosmosu

Sloneczko
11-11-2009, 00:37
Biała lista:

Przed przystąpieniem do prac uzgodniliśmy kosztorys i termin ich zakończenia.

Z tej reklamy najbardziej podoba mi się to zdanie.



[email protected] - napisz, to sprawdzisz, czy to reklama. Umiesz używać wyszukiwarki? Jak tak, to możesz łatwo mnie namierzyć i zweryfikować wiarygodność. [/img][/quote]

LG, może byś najpierw sam porządnie zacytował, zamiast się czepiać wiedzy dorkiS?
A Twoje pochwały pana Tomka brzmią dla mnie bardzo nieszczerze.
Tylko po to wpadłeś na forum?

jagolak
12-11-2009, 18:07
Witam

polecam bardzo ok stolarza z Bystrej, dokładny i niedrogi Olek Siepak tel.692-596-880, i malarza Krzysiek Zborowski, który robi też różne wymyślne ścianki z regipsów tel.507-603-434

Erol 1
13-11-2009, 13:04
Czy ktoś z was miał do czynienia z firmą ŚWIAT PANELI DOMLUX sprzedającą i montującą panele http://www.allegro.pl/show_shop.php?shop_id=2661819.
Chciałbym u nich zamówić panele z montażem ale nie wiem czy warto.
Wszelkie uwagi mile widziane.

Wczoraj ułozyli mi panele.
110 mkw zajęło im 10 godzin (2 osoby). Wszystko czysto i ok. Mogę ich polecać. Wstępny kosztorys był zrobiony ok.

ngel
20-11-2009, 13:19
wreszcie i ja mogę dodać

BIAŁA LISTA

skład budowlany Kowalczyk Siercza- żadnych ale to żadnych problemów. Wiele rzeczy zamawianych na telefon- zawsze dowiezione na czas, ceny zaproponowali najniższe w okolicy. Jak na razie współpraca bez zarzutów

Betoniarnia Szczepan Stopa Marszowice- cena najlepsza z wszystkich jakie sprawdzałam, płaci się tylko za faktycznie zużyty beton (a nie za zamówiony jak to u niektórych bywa) zawsze na czas, współpraca bez zarzutu. I jeszcze na sam koniec rabacik dorzucili :-)

Zbigniew100
20-11-2009, 13:43
wreszcie i ja mogę dodać

BIAŁA LISTA

skład budowlany Kowalczyk Siercza- żadnych ale to żadnych problemów. Wiele rzeczy zamawianych na telefon- zawsze dowiezione na czas, ceny zaproponowali najniższe w okolicy. Jak na razie współpraca bez zarzutów

Betoniarnia Szczepan Stopa Marszowice- cena najlepsza z wszystkich jakie sprawdzałam, płaci się tylko za faktycznie zużyty beton (a nie za zamówiony jak to u niektórych bywa) zawsze na czas, współpraca bez zarzutu. I jeszcze na sam koniec rabacik dorzucili :-)

Dziękuję za info. :)

jacenty74
20-11-2009, 17:03
Biała Lista:
- instalacje wod-kan-gaz-centralne ogrzewanie: 516 167 791
- instalacje elektryczne: 691 702 689
- oczyszczalnie ścieków: 500 691 159

Zbigniew100
20-11-2009, 17:38
Biała Lista:
- instalacje wod-kan-gaz-centralne ogrzewanie: 516 167 791
- instalacje elektryczne: 691 702 689
- oczyszczalnie ścieków: 500 691 159

Jakie to rejony ?

gegus37
20-11-2009, 20:31
Potwierdzam - biała lista
skład budowlany Kowalczyk Siercza- bardzo kompetentni i żadnych problemów, zamawam przez telefon ..płace przelewem , doradzą i dowiozą gratis, ceny O.K. i miła obsługa - polecam !

pawelc io
20-11-2009, 20:32
co prawda już kończymy budować ale z perspektywy czasu to chyba nawet lepiej oceniać wykonawców niż tak na gorąco... tak więc zdecydowanie biała lista Elektryk , Krzysiek generalnie okolice Wieliczki, słowny , terminowy, szybki i w temacie elektryki bez zarzutu, kładzie też alarmówkę i TV ale tutaj trzeba by mu podpowiedzieć parę rozwiązań tel. 600803845 , centralne, woda , kanalizacja itp , Mariusz 605418999, tynki cementowo -wapienne ( sami mieszają zaprawę, bez listew prowadzących , zagładzone tak że tylko malować ) Wiesiek 691721694 tyle że robią w okolicach Gdów , Wieliczka , nie bardzo chcą jeździć gdzieś dalej , ta sama ekipa robiła mi wylewki ( sami mieszają, wszystko ręcznie ) i montowali mi kamienne parapety wewnętrzne, jedyna wada to taka że jest palący i to dużo, po robocie trzeba mocno wietrzyć... albo zakazać palenia, ale z majstrami lepiej nie wojować ;-) , ocieplenie poddasza i gipsy ( przy okazji również przeróbka konstrukcji dachowej po paprokach z Rajbrotu co mi dach robili ) Krzysiek tel. 887924165, konstrukcja pod gipsy podwójna , podobno mniej "pękająca", sie zobaczy jak będziemy mieszkać, na razie prawie rok i nic sie nie dzieje, ale ponoć wychodzi dopiero jak się grzeje konkretnie i mieszka , to tyle na razie, dzisiaj skończyli panele , z roboty jestem zadowolony, nawet bardzo ale pochwalę dopiero jak się rozliczę, pozdrawiam Paweł

tertium
24-11-2009, 11:37
Pogubiłam się. Napisałam zapytanie, które chyba wylądowało "nie w tej bajce". Dlatego jeszcze raz proszę o pomoc w znalezieniu rzetelnego i niedrogiego wykonawcy stanu surowego. Miejsce budowy gmina Kłaj.

Zbigniew100
24-11-2009, 12:24
Pogubiłam się. Napisałam zapytanie, które chyba wylądowało "nie w tej bajce". Dlatego jeszcze raz proszę o pomoc w znalezieniu rzetelnego i niedrogiego wykonawcy stanu surowego. Miejsce budowy gmina Kłaj.

Proszę namiarów poszukać w "moim podpisie " :wink:

Wujor
24-11-2009, 12:57
Kolejny kandytat z mojej strony na Białą listę - to Elektryk , p.Tomasz Pilch tel: 0506878386, wykonana została instalacja elektryczna w peszlu, alarmowa oraz telewizyjna. Terminowo i na medal :) Działa w Myślenicach i okolicy ale pewnie i gdzieś dalej również by podjechał. Więcej info na priv.

Paweł A
25-11-2009, 10:02
Małe streszczenie Białej Listy : P. Zbyszek Śmietana - stan surowy i nie tylko,
u mnie to pierwsze - człowiek słowny ,terminowy i zorganizowany.
tel. 600-322-566

Następnie dwóch weteranów białych list :
Elektryk- Leszek Celer- nic dodać nic ująć, robił wszystko (co związane z prądem i innymi sieciami niskopradowymi) począwszy od przyłącza aż do żarówki -
dokładnie, starannie i terminowo. tel. 603-188-958

Wylewki - wykonane przez brygade p.Marka (naprawdę dobrą brygade)
tel. 501-651-600

Na koniec muszę wspomnieć o P.Gajda od piorunochronów ocena +5
tel.602-758-760

les111
26-11-2009, 21:04
Witam szanowne grono mam pytanie odnośnie studni głębinowej,czy ktoś miał do czynienia z firmą HYDROEL siedziba Zagórzany ? z góry dzięki

jorg
26-11-2009, 22:42
Ja robiłem studnię z tą firma, dyrektorem i chyba jednym z włascicieli jes Pan Dyda. Wywiercili mi studnię 30 m na Podhalu koło Nowego Targu w 2002 r. Poszło sprawnie płaciłem 300 zł za metr, dość trudne warunki bo kamień. Gwarantowali wodę, jakby nie było to miałem zapłacic tylko za paliwo do takiej maszyny wiercacej. Pozałatwiali wszystkie formalnosci. Jestem bardzo zadowolony. Z tego co wiem to tu na Podhalu wywiercili sporo tych studni.

upiechowska
27-11-2009, 00:04
może ktoś napisze coś odnośnie składów budowlanych w Michałowicach? Może jest jakiś w którym warto a może jest taki od którego należy się trzymać z daleka?

Mam mieszane uczucia odnośnie składu Harp Dachy w Zielonkach koło Michałowic (wprawdzie w nazwie jest "dachy" ale to skład ogólnobudowlany). Wprawdzie ceny mieli niezłe (braliśmy od nich prawie cały materiał na stan surowy), można było zamawiać przez telefon, brać na "kredyt" i płacić zbiorczą fakturę jak się uzbierała konkretna kwota, ale z drugiej strony okropny bajzel, trzeba było ciągle dzwonić i przypominać o terminach dostawy, upominać się o w miarę szybki transport, itp.

upiechowska
27-11-2009, 00:35
Firma Graffiti z Węgrzec k. Krakowa to firma, która sprzedaje i montuje okna. Chcemy z nimi podpisać umowę na dostawę i montaż okien OknoPlus. Czy możecie ich polecić, ew. odradzić? Chodzi mi o montaż. Ew. czy jest ktoś inny w Krakowie kogo polecacie jako handlowca i montażystę? Dziękuję!

Sloneczko
27-11-2009, 02:09
Polecałam tu już kilka razy firmę, w której kupowaliśmy okna (z montażem):
http://www.oknoplan.pl/ .

Warto i u nich poprosić o wycenę :)

rzufik1
27-11-2009, 07:02
może ktoś napisze coś odnośnie składów budowlanych w Michałowicach? Może jest jakiś w którym warto a może jest taki od którego należy się trzymać z daleka?

Mam mieszane uczucia odnośnie składu Harp Dachy w Zielonkach koło Michałowic (wprawdzie w nazwie jest "dachy" ale to skład ogólnobudowlany). Wprawdzie ceny mieli niezłe (braliśmy od nich prawie cały materiał na stan surowy), można było zamawiać przez telefon, brać na "kredyt" i płacić zbiorczą fakturę jak się uzbierała konkretna kwota, ale z drugiej strony okropny bajzel, trzeba było ciągle dzwonić i przypominać o terminach dostawy, upominać się o w miarę szybki transport, itp.

ja sporo kupowałem w Luskarze; troche w budmecie ( bez kłopotu dowozili) raz w Harpie( no zgadzam się za bałagan) ..ale fakt potrzebowałem i miałem.
ALe przez przypadek trafiłem do Pielgrzymowic firma Marion... fakt że specjalizują się w ociepleniach ( najlepsze ceny jakie widzialem ) ale co potrzeba to załatwią.Zresztą firma rodzinna i na swoim terenie maja skłąd.. więc nie maja takich kosztów jak pozostali:)

rrober1975
27-11-2009, 17:00
Mam mieszane uczucia odnośnie składu Harp Dachy w Zielonkach koło Michałowic (wprawdzie w nazwie jest "dachy" ale to skład ogólnobudowlany). Wprawdzie ceny mieli niezłe (braliśmy od nich prawie cały materiał na stan surowy), można było zamawiać przez telefon, brać na "kredyt" i płacić zbiorczą fakturę jak się uzbierała konkretna kwota, ale z drugiej strony okropny bajzel, trzeba było ciągle dzwonić i przypominać o terminach dostawy, upominać się o w miarę szybki transport, itp.[/quote]

Ten skład znajduje się na Węgrzcach.Zakupiłem u nich dach i jestem zadowolony.Wszystko na czas i bezproblemowo...tylko....: muszę powiedzieć wprost ze wszystkie rzeczy załatwiałem tam z P. Faracikiem .Jest to jedyna sensowna osoba tam pracująca.Pozostałych lepiej omijać szerokim łukiem.Dla zainteresownych numer na komórę mogę podesłac na priv

rrober1975
27-11-2009, 17:08
Firma Graffiti z Węgrzec k. Krakowa to firma, która sprzedaje i montuje okna. Chcemy z nimi podpisać umowę na dostawę i montaż okien OknoPlus. Czy możecie ich polecić, ew. odradzić? Chodzi mi o montaż. Ew. czy jest ktoś inny w Krakowie kogo polecacie jako handlowca i montażystę? Dziękuję!

Czyżby budowa w Węgrzcach albo Bibicach ? -jeżeli tak to sąsiadami będziemy.Jeżeli chodzi o okna to polecam AKORD z Wielickiej. Gosc podjedzie ,doradzi....profesjonalizm :D

Vafel
27-11-2009, 17:13
Polecam tynkarzy z firmy Mastersystem (http://www.mastersystem.pl/). U mnie robili tynki gipsowe - miło, szybko, sprawnie i profesjonalnie. Były drobne niedociągnięcia, ale to na prawdę drobne.

Oprócz tego mam też do polecenia projektanta przyłączy wod-kan, ale namiary tylko na priv, bo nie wiem czy by sobie życzył, żeby upubliczniać jego dane.

les111
27-11-2009, 19:55
Dzięki Jorg

upiechowska
29-11-2009, 23:03
Firma Graffiti z Węgrzec k. Krakowa to firma, która sprzedaje i montuje okna. Chcemy z nimi podpisać umowę na dostawę i montaż okien OknoPlus. Czy możecie ich polecić, ew. odradzić? Chodzi mi o montaż. Ew. czy jest ktoś inny w Krakowie kogo polecacie jako handlowca i montażystę? Dziękuję!

Czyżby budowa w Węgrzcach albo Bibicach ? -jeżeli tak to sąsiadami będziemy.Jeżeli chodzi o okna to polecam AKORD z Wielickiej. Gosc podjedzie ,doradzi....profesjonalizm :D

Konkretnie to Bosutów/Boleń. A Wy?
Dzięki za namiar, zadzwonię tam.

Sloneczko
30-11-2009, 02:15
Konkretnie to Bosutów/Boleń. A Wy?
Dzięki za namiar, zadzwonię tam.

Oo, kolejna sąsiadka (Dziekanowice) :)

rrober1975
30-11-2009, 16:56
Firma Graffiti z Węgrzec k. Krakowa to firma, która sprzedaje i montuje okna. Chcemy z nimi podpisać umowę na dostawę i montaż okien OknoPlus. Czy możecie ich polecić, ew. odradzić? Chodzi mi o montaż. Ew. czy jest ktoś inny w Krakowie kogo polecacie jako handlowca i montażystę? Dziękuję!

Czyżby budowa w Węgrzcach albo Bibicach ? -jeżeli tak to sąsiadami będziemy.Jeżeli chodzi o okna to polecam AKORD z Wielickiej. Gosc podjedzie ,doradzi....profesjonalizm :D

Konkretnie to Bosutów/Boleń. A Wy?
Dzięki za namiar, zadzwonię tam.


Hmmm...wyjdę na balkon od strony Pn i będę mógł Ci pomachać,a do Słoneczka to będę musiał zrobić zwrot w prawo żeby pomachać . Pozdrawiam z Węgrzc:)

rzufik1
30-11-2009, 20:14
a jak dobrze pojdzie to spotkamy sie w pobliskiej knajpie na pifku:)
jak by nie było to wszyscy w promieniu 2 km:) .... jak omijacie rano wjazd do kraka z 7?

andzia352
30-11-2009, 23:34
Witam wszystkich forumowiczów
Kategorycznie odradzam F.H.U. BUD-MONT Lucjan Nowak z Krakowa
jedyne 300metrów gładzi wykonywał uwaga 45dni, skasował mnie na ponad 4tys, miał poprawić swoje błędy, ale zniknął, a na moich ścianach zostawił coś czego gładzią nazwać nie można. Jeszcze mi pierdoły opowiada, że "dziurki" sobie malarz przeciągnie gładzią. Co za partacz, pod grzejnikami nie ruszone, bo nie widać, narożniki nie trzymają pionu, tragedia. :x

andzia352
01-12-2009, 00:04
Witam ponownie
czy ktoś z Państwa robił drzwi u Rafała Przepolskiego, z Lednicy Górnej proszę o odpowiedź i sugestie :roll:

faffa2
01-12-2009, 23:57
Witam
Od kilku miesięcy uważnie czytam posty na tym forum, na wiosnę 2010 mam zamiar rozpocząć budowę. Uważam, że pomysł z białą i czarną listą wykonawców jest bardzo dobry. Mam propozycję, by wyodrębnić białą i czrną listę skladów budowlanych i handlowców sprzedających na potrzeby budowy i wyposażenia domu. Uważam, że doświadczenia budujących w kontaktach z nimi przekazane na forum mogą odnieść pożądany skutek. Może świadomość, że informacje o nierzetelności czy kiepskiej obsłudze rozejdą się po sieci i zniechęcą klintów, wpłyną na poprawę jakości świadczonych usług. A może w związku z tym konkurencja się zwiększy, co będzie tylko z korzyścią dla nas - klientów.

kamar67
02-12-2009, 02:43
Witam,
Dołączając do grona forumowiczów zmagających się z budową własnego domu pozdrawiam wszystkich i przechodzę do meritum. Nie polecam na razie nikogo, natomiast chcę zapytać,jak radzicie sobie z dozorowaniem prac budowlanych. Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego i mam poważne problemy z pogodzeniem pracy zawodowej z budową i z realiami życia codziennego. Wszystko jest do zrobienia- szukanie i sprowadzanie materiałów, dobór technologii, załatwianie procedur przyłączeniowych- ale doglądanie prac na budowie + praca+ inne niemniej ważne sprawy , które muszę równolegle załatwiać sprawiają, że coraz więcej problemów pojawia się na budowie, niekoniecznie z winy innej niż brak tego "przysłowiowego bata". Nie mam możliwości doglądania budowy regularnie, kierownik budowy co prawda jest na każde moje wezwanie i odbiera każdy etap prac,ale okazuje się, że to nie wystarcza. Jeśli borykacie się z podobnym problemem, proszę o radę, co robicie i jak - może nawiązać współpracę z kimś na zasadzie inwestora zastępczego? Wiem, że może to wyda się niektórym dziwne ale mam poważny problem ze sprawami rodzinnymi i kwestia budowy zaczyna mnie przerastać. Działam na zasadzie "gaszenia pożarów" a ponieważ umowa kredytowa zakłada odbiór budynku za niecały rok- nie mogę odstawić budowy. Dziękuję wszystkim , kto podaje rzetelne namiary na sprawdzone ekipy- niewątpliwie skorzystam z kilku kontaktów ( cała wykończeniówka przede mną) i podzielę się opinią - tu ciepłe słowa do Pani Słoneczko:) która czuwa nad dyscypliną forum i czekam na rady w moich dylematach.
P.S. na gwałt potrzebny blacharz- muszę kolejną rzecz poprawiać po poprzednim inwestorze( kupiłam dom w stanie surowym otwartym).

upiechowska
02-12-2009, 10:26
kamar67 - Najlepsze rozwiązanie to niestety pilnować samemu 24 godz. na dobę :-) Wtedy ekipa sprawniejsza, materiały docierają na budowę na czas i nie trafiają się uszkodzone (bo jak raz skład dostarczy bubel i inwestor mu to zwróci, to skład na drugi raz pilnuje), a ew. błędy można poprawiać na bieżąco. Mój mąż spędził cały urlop na budowie, stojąc nad panami z ekipy (nota bene całkiem niezłej ekipy) i efekty widać. Niestety nikt nie przypilnuje budowy tak dobrze jak sam inwestor...

Castanea
02-12-2009, 18:52
Czarna lista
GM Projekt w Limanowej-dokladnie chodzi o jednego z panow G.Liptak, robil nam projekt domu(mnostwo bledow) i przylacz energetyczny. Na ten projekt przylacza czekamy juz 3 miesiace. We wrzesniu mial byc dostarczony do starostwa wiec cierpliwie czekalismy na decyzje i wczoraj okazalo sie ze nigdy tam nie dotarl. Pana G nigdy w biurze nie ma jak jest to wlasnie wychodzi, telefonow nie odbiera, jak odbierze to sie umowi na drugi dzien ale i tak go nie bedzie. Pieniadze za projekt juz wzial oczywiscie bez zadnego pokwitowania, a i za projekt domu dostalismy fakture na 70% wiec reszta poszla do jego kieszeni.

malgos2
02-12-2009, 19:37
Ku pamieci... http://forum.muratordom.pl/10-bledow-w-podejsciu-do-fachowcow-bardzo-zyciowe,t172836.htm

kamar67
02-12-2009, 23:24
kamar67 - Najlepsze rozwiązanie to niestety pilnować samemu 24 godz. na dobę :-) Wtedy ekipa sprawniejsza, materiały docierają na budowę na czas i nie trafiają się uszkodzone (bo jak raz skład dostarczy bubel i inwestor mu to zwróci, to skład na drugi raz pilnuje), a ew. błędy można poprawiać na bieżąco. Mój mąż spędził cały urlop na budowie, stojąc nad panami z ekipy (nota bene całkiem niezłej ekipy) i efekty widać. Niestety nikt nie przypilnuje budowy tak dobrze jak sam inwestor...

to dla mnie oczywiste, ale ponieważ nierealne w obliczu okoliczności, na które nie miałam żadnego wpływu ( zaraz po kupnie domu córkę potrącił samochód..od roku walczymy o jej powrót do zdrowia i to jest teraz dla mnie priorytetem) dlatego zadałam to pytanie na forum, jak sobie radzicie z dozorem robót. Niestety życie nam pisze scenariusze, których nie przewidzimy, więc jeśli się tak się zdarzy trzeba jakoś sobie radzić. Być może jestem zuchwała w tych swoich marzeniach o własnym domu bo sama porwałam się na budowę domu, ale z drugiej strony nie uważam, że jeśli jestem babą mam z tych marzeń rezygnować. Zawsze wychodziłam z założenia, że kłopoty są po to aby z nimi walczyć( jeśli szczodrze nas traktują, można zostać mistrzem w tej dziedzinie:):)...i wtedy po mistrzowsku przeć do przodu..jeśli zatem w tym temacie nie ma innej rady to zamknę chałupę i z bankiem podejmę negocjacje o przedłużenie terminu odbioru budynku.
Teraz od miesiąca trwa docieplenie poddasza i cholery dostaję jak przyjeżdżam i niewiele się zmienia. Stąd mój post , coraz więcej obaw, wątpliwości czy jakość robót właściwa( np. nikt nie jest w stanie stwierdzić czy ocieplenie budynku z zewnątrz jest wykonane starannie, jak już siatka zatopiona i grunt położony...no chyba że sprawdzi się kamerką termowizyjną ).
Na pewno będę potrzebować wkrótce fachowców do wykończenia w środku (flizy, parkiety, schody drewniane, malowanie), ogrodzenie, balustrady itd. Mam nadzieję że kogoś rzetelnego za Waszym pośrednictwem znajdę, a na razie pilny blacharz i studniarz- od kilku miesięcy bezskutecznie poszukuję fachowca do wykonania studni- z góry dziękuję za każdą sugestię i namiar.Pozdrawiam

malgos2
02-12-2009, 23:43
kamar67 - Najlepsze rozwiązanie to niestety pilnować samemu 24 godz. na dobę :-) Wtedy ekipa sprawniejsza, materiały docierają na budowę na czas i nie trafiają się uszkodzone (bo jak raz skład dostarczy bubel i inwestor mu to zwróci, to skład na drugi raz pilnuje), a ew. błędy można poprawiać na bieżąco. Mój mąż spędził cały urlop na budowie, stojąc nad panami z ekipy (nota bene całkiem niezłej ekipy) i efekty widać. Niestety nikt nie przypilnuje budowy tak dobrze jak sam inwestor...

to dla mnie oczywiste, ale ponieważ nierealne w obliczu okoliczności, na które nie miałam żadnego wpływu ( zaraz po kupnie domu córkę potrącił samochód..od roku walczymy o jej powrót do zdrowia i to jest teraz dla mnie priorytetem) dlatego zadałam to pytanie na forum, jak sobie radzicie z dozorem robót. Niestety życie nam pisze scenariusze, których nie przewidzimy, więc jeśli się tak się zdarzy trzeba jakoś sobie radzić. Być może jestem zuchwała w tych swoich marzeniach o własnym domu bo sama porwałam się na budowę domu, ale z drugiej strony nie uważam, że jeśli jestem babą mam z tych marzeń rezygnować. Zawsze wychodziłam z założenia, że kłopoty są po to aby z nimi walczyć( jeśli szczodrze nas traktują, można zostać mistrzem w tej dziedzinie:):)...i wtedy po mistrzowsku przeć do przodu..jeśli zatem w tym temacie nie ma innej rady to zamknę chałupę i z bankiem podejmę negocjacje o przedłużenie terminu odbioru budynku.
Teraz od miesiąca trwa docieplenie poddasza i cholery dostaję jak przyjeżdżam i niewiele się zmienia. Stąd mój post , coraz więcej obaw, wątpliwości czy jakość robót właściwa( np. nikt nie jest w stanie stwierdzić czy ocieplenie budynku z zewnątrz jest wykonane starannie, jak już siatka zatopiona i grunt położony...no chyba że sprawdzi się kamerką termowizyjną ).
Na pewno będę potrzebować wkrótce fachowców do wykończenia w środku (flizy, parkiety, schody drewniane, malowanie), ogrodzenie, balustrady itd. Mam nadzieję że kogoś rzetelnego za Waszym pośrednictwem znajdę, a na razie pilny blacharz i studniarz- od kilku miesięcy bezskutecznie poszukuję fachowca do wykonania studni- z góry dziękuję za każdą sugestię i namiar.Pozdrawiam

Sluchaj, Nefer miala inwestora zastepczego, pogadaj z nia...

gegus37
03-12-2009, 09:12
słuchaj kamar67 - Ja po 13-stu miesiacach budowy domu kończe przygode pt."Mój dom"będąc ciagle w delegacji poza budową - a w domu w niedziele i w co drugą sobote więc czuje o czym mówisz i znam to z autobsji. Podstawowa rzeczą przy takiej budowie jest ...niestety ...dobry WYKONAWCA I właśnie po to jest to forum aby sobie doradzać i polecać i nie zakładać z góry że każdy chce cie oszukać - jest dużo uczciwych tylko trzeba ich znaleść,pozwolić pracować i zapłacić ! Bardzo dużo wykonawców znalazłem właśnie na tym forum za co wszystkim którzy tu piszą dziękuje !
Polecam oczywiście tych z których jestem zadowolony .. a przyznam że bylejakości nie lubie !

upiechowska
03-12-2009, 09:27
Kamar67 - Nie orientuję się jeśli chodzi o inwestorów zastępczych. To, że dobry wykonawca to podstawa, to oczywista oczywistość (inna sprawa skąd takiego wziąć). Ale powiem szczerze, z doświadczenia, że nawet dobrego wykonawcę należy sprawdzać i patrzeć na ręce. Jakoś tak jest, że ludzi nawet dobrzy bez należytego nadzoru trochę się psują...

Rozumiem Twoją trudną sytuację. Myślę, że postarałabym się przynajmniej zaangażować do pomocy jakiegoś wujka albo kogoś czasowego, kto mógłby podjechać na budowę od czasu do czasu i popatrzeć wykonawcom na ręce, coś Tobie doradzić, itp. Oprócz tego oczywiście polecam buszowanie po forum a do poduszki czytanie pism fachowych - zawsze czegoś można liznąć.

A to że baba jesteś to się nie przejmuj, 50% z nas tak ma (ja też) :-) I na budowie całkiem nieźle sobie radzę (mąż często wyjeżdża na długo i wtedy ja jestem "szefowa").

Trzymam kciuki i życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla Waszej pociechy :-)

kamar67
03-12-2009, 17:35
CZARNA:

1. Cembet. Wytwórnia betonu Domagały 2 Kraków. Niesłowni, mimo umówionego transportu na 3 godziny przed przyjazdem stwierdzili ze nie dadza rady i juz. Na prosbe o przekazanie sluchawki przelozonemu uslyszalem, ze: "przylozyc to mi moga...". Totalne dno - omijać z daleka. Dla rownowagi, godnego dostawce betonu towarowego podaje na liscie ponizej.

2. Firma budwlana Andrzej Łyczko. Człowiek nieuczciwy. Zabrał dokumentacje i juz wiecej go nie widzielismy. Dokumenty musielismy odzyskiwac za pomoca policji, ktora jak sie okazalo juz go dobrze znala.


Dla rownowagi pare sprawdzonych kontaktow:

BIAŁA:

1. KRAKBET, wszystko bez problemu i zgodnie z ustaleniami, przywizli beton w ciagu 3 godzin. Rzeczowy kontakt.

2. Elektryk, Pan Ostafin, juz polecany na forum wiec nie podaje namiarow. Slowny i terminowy, wszystko zgodnie z ustaleniami. Goraco polecam

3. Kominki, Pan Matlak 606183587- zwlaszcza te z obudowa szamotowa i kaflowe. Specjalista starej daty, prawdziwy zdun, teraz takich juz malo zostalo.

Witam,
brolek- właśnie sie umówiłam na spotkanie z Panem Matlakiem co do szczegółów budowy kominka w moim domu. Czy potwierdzasz jego fachowość i rzetelność?? Bardzo mi zależy na szybkim potwierdzeniu( ewentualnie zaprzeczeniu) bo spotykam się za 2 dni.
Pozdrawiam

kamar67
03-12-2009, 18:08
Kamar67 - Nie orientuję się jeśli chodzi o inwestorów zastępczych. To, że dobry wykonawca to podstawa, to oczywista oczywistość (inna sprawa skąd takiego wziąć). Ale powiem szczerze, z doświadczenia, że nawet dobrego wykonawcę należy sprawdzać i patrzeć na ręce. Jakoś tak jest, że ludzi nawet dobrzy bez należytego nadzoru trochę się psują...

Rozumiem Twoją trudną sytuację. Myślę, że postarałabym się przynajmniej zaangażować do pomocy jakiegoś wujka albo kogoś czasowego, kto mógłby podjechać na budowę od czasu do czasu i popatrzeć wykonawcom na ręce, coś Tobie doradzić, itp. Oprócz tego oczywiście polecam buszowanie po forum a do poduszki czytanie pism fachowych - zawsze czegoś można liznąć.

A to że baba jesteś to się nie przejmuj, 50% z nas tak ma (ja też) :-) I na budowie całkiem nieźle sobie radzę (mąż często wyjeżdża na długo i wtedy ja jestem "szefowa").

Trzymam kciuki i życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla Waszej pociechy
:-)

Podziękowania wielkie za każde dobre słowo i za podpowiedzi. Tu muszę dopisać, że dostaję dzięki temu wiatru w żagle- już umówiłam się na spotkanie z Panem kominkowym- starym zdunem polecanym tu na forum- podzielę się oczywiście opinią o rezultatach(kominek też dość istotny element w domu- mam za sobą 4-ry spotkania z wykonawcami i wciąż nie to- albo kalkulacja z kosmosu, albo propozycje techniczne świadczące o braku profesjonalizmu) Nie chciałam się tu wychylać ze szczegółami, by nie wypaść na zarozumiałe babsko, ale specjalnie robię studia podyplomowe w zakresie fizyki budowli i audytu energetycznego aby przed Panami fachowcami nie wypadać na totalnego laika i niestety często załamka. Byłam przekonana, że trafiłam na dobrego wykonawcę od wykończeniówki i owszem- robota wykonana dobrze. Natomiast terminowość dramat i obecnie Pan jest tak przekonany , że ma u mnie dożywotnią robotę, że potrafi tydz. nie być na budowie ( tłumaczy się tym, że ma 4 inne budowy i nie jest w stanie obskoczyć wszystkie.. a zaczynał u mnie bez takiego dociążenia) W obliczu tego szukam więc następców i z tego co tu czytam i zakładając , że informacje są rzetelne- mam nadzieję że się uda.
A propos pociechy- za tydzień kolejny zabieg operacyjny- dla mnie to będzie mistrzostwo świata jak nie przesunę terminu obrony na uczelni, który już wcześniej był ustalony i wypada na ten sam dzień...no cóż...jedyny pozytyw tego nie będę miała czasu się stresować:)...ech żartuję sobie, daleko mi do śmiechu...ale musi wyjść!!!!!

upiechowska
03-12-2009, 18:14
Nie chciałam się tu wychylać ze szczegółami, by nie wypaść na zarozumiałe babsko, ale specjalnie robię studia podyplomowe w zakresie fizyki budowli i audytu energetycznego aby przed Panami fachowcami nie wypadać na totalnego laika i niestety często załamka.
Wow! Szacunek! Jestem pod wrażeniem...



A propos pociechy- za tydzień kolejny zabieg operacyjny
Powodzenia, trzymam kciuki!

kamar67
03-12-2009, 18:31
słuchaj kamar67 - Ja po 13-stu miesiacach budowy domu kończe przygode pt."Mój dom"będąc ciagle w delegacji poza budową - a w domu w niedziele i w co drugą sobote więc czuje o czym mówisz i znam to z autobsji. Podstawowa rzeczą przy takiej budowie jest ...niestety ...dobry WYKONAWCA I właśnie po to jest to forum aby sobie doradzać i polecać i nie zakładać z góry że każdy chce cie oszukać - jest dużo uczciwych tylko trzeba ich znaleść,pozwolić pracować i zapłacić ! Bardzo dużo wykonawców znalazłem właśnie na tym forum za co wszystkim którzy tu piszą dziękuje !
Polecam oczywiście tych z których jestem zadowolony .. a przyznam że bylejakości nie lubie !

Pozdrawiam, dziękuję i na pewno będę szukać tutaj( troszkę tylko muszę się odgruzować z kłopocików) Napiszę krótko- dziwię się sobie, że wcześniej nie natknęłam się na to forum, więc jeśli już jestem- działam, dajecie mi nadzieję, że nie wszystko na tym "najpiękniejszym ze światów" jest be.

P.S. chciałabym wpisać kogoś na absolutnie czarną listę, ale obawiam się, że mogę sobie zaszkodzić( nie mam jeszcze odpowiednich zabezpieczeń chałupy i jeśli starczy sił spotkam się z tym Panem w sądzie ). Niemniej przestrzegam przed kimś, kto sprzedaje domy w stanie surowym otwartym w powiecie wielickim , podając nieprawdziwe stany faktyczne nieruchomości łącznie z pośrednikami , u których zamieszcza ofertę. Ja właśnie tą drogą nabyłam bubel
na wskutek splotu różnych nieszczęśliwych okoliczności i jeśli ktoś chciałby wiedzieć więcej służę pomocą - dane nieuczciwego pośrednika nieruchomości też udostępnię.

kamar67
03-12-2009, 18:43
Nie chciałam się tu wychylać ze szczegółami, by nie wypaść na zarozumiałe babsko, ale specjalnie robię studia podyplomowe w zakresie fizyki budowli i audytu energetycznego aby przed Panami fachowcami nie wypadać na totalnego laika i niestety często załamka.
Wow! Szacunek! Jestem pod wrażeniem...



A propos pociechy- za tydzień kolejny zabieg operacyjny
Powodzenia, trzymam kciuki!

Nie dziękuję teraz, za tydzień niewątpliwe to uczynię:):)...a co do wrażenia...miło mi..niemniej to ja będę pod wrażeniem jak wyjdę cało z tego impasu, bo twardo umawiam się z promotorem na weryfikcję pracy( tylko ja wiem na jakim etapie jestem...ale mam jeszcze aż dwie doby)i zamiast działać w temacie siedzę tu na forum i plumkam- ale chyba nikt nie ma wątpliwości że dla rzeczy niemniej ważnych i pożytecznych:) ....dość uciekam pozdrawiam

hemik
04-12-2009, 00:04
Witam wszystkich forumowiczów z Krakowa i okolic :D
Mam pytanko, czy miał ktoś z Was do czynienia z firmą NEW BUD Pana Pawła Ficka? Czy warto podpisać z nim umowę na remont mieszkania (dość spory remont)
Z góry dziękuję.

kamar67
04-12-2009, 13:40
BIALA LISTA:
Projekt przylacza energetycznego:
Leszek Wojcik (Kokotow kolo Wieliczki) 504 843 846

Szybko sprawnie w 4 egzemplarzach, lacznie z uzgodnienieniami w Zakladzie Energetycznym i w ZUDP-ie.

Potwierdzam, wszystko zgodne- też korzystałam.

kamar67
04-12-2009, 13:56
A okna zamówię bezpośrednio u producenta ,bo do niego mam najbliżej .

Dzięki czemu nie uzyskasz rabatów, które daje diler.
Może to być nawet 31% ceny podstawowej w okresach posuchy na rynku odbiorcy.
Tak mi wyszło po przedstawieniu ofery przez przemiłego i sympatycznego pana Leszka K. z OKNOPLAST w Krakowie przy Klimeckiego.
Muszę jednak dodać, że była to moja pierwsza wizyta u tego sprzedawcy nie zakończona jeszcze transakcją i wykonaniem usługi.
.

Nie zgadzam się z tą opinią. Zamawiałam okna u producenta OKNOPLUS- dostałam w marcu b.r. rabat na 35%, montaż w lipcu( to mnie zależało na tym terminie)- wszystko ok. Co prawda montażyści mnie zaskoczyli w temacie osadzenia okien aby uniknąć mostków termicznych, ale po uszczegółowieniu problemu zrobili tak jak chciałam.

Sloneczko
04-12-2009, 19:15
BIALA LISTA:
Projekt przylacza energetycznego:
Leszek Wojcik (Kokotow kolo Wieliczki) 504 843 846

Szybko sprawnie w 4 egzemplarzach, lacznie z uzgodnienieniami w Zakladzie Energetycznym i w ZUDP-ie.

Potwierdzam, wszystko zgodne- też korzystałam.

Zgadza się. Też kiedyś podawałam jego namiary :)

kamar67
05-12-2009, 19:44
Ja nadal szukam kogoś do balustrad :stal nierdzewna +szkło +drewno. Może kogoś polecacie.

Potrzebuję też kontakt do osoby zajmującej się montażem i obudową kominków. Zależy mi na kimś,kto nie tylko estetycznie ale i poprawnie pod względem technicznym (odpowiedni dobór materiałów do obudowy itp) wykona montaż kominka.Prawdziwego zduna ,nie handlowca sprzedającego kominki i przy okazji montującego ot tak z rozpędu po przeczytaniu instukcji,albo i nie.

Witam,

Czy jesteś już po zmaganiach kominkowych? Od kilku m-cy szukam wykonawcy- bezskutecznie. Jeśli tak i uważasz , że możesz polecić- uprzejmie proszę o namiary

Konieczki
07-12-2009, 08:39
[quote="Paweł A"]Małe streszczenie Białej Listy : P. Zbyszek Śmietana - stan surowy i nie tylko,
u mnie to pierwsze - człowiek słowny ,terminowy i zorganizowany.
tel. 600-322-566


Potwierdzam ja go polecałam cichaczem w zeszłym roku, cieszę się że kolejna osoba jest zadowolona.

POLECAM

Erol 1
07-12-2009, 09:22
Ja nadal szukam kogoś do balustrad :stal nierdzewna +szkło +drewno. Może kogoś polecacie.

Potrzebuję też kontakt do osoby zajmującej się montażem i obudową kominków. Zależy mi na kimś,kto nie tylko estetycznie ale i poprawnie pod względem technicznym (odpowiedni dobór materiałów do obudowy itp) wykona montaż kominka.Prawdziwego zduna ,nie handlowca sprzedającego kominki i przy okazji montującego ot tak z rozpędu po przeczytaniu instukcji,albo i nie.

Witam,

Czy jesteś już po zmaganiach kominkowych? Od kilku m-cy szukam wykonawcy- bezskutecznie. Jeśli tak i uważasz , że możesz polecić- uprzejmie proszę o namiary
Kilka postów wyżej polecałem kominkarza.
Jest OK.

jfilemonowicz
08-12-2009, 10:28
Czarna lista
GM Projekt w Limanowej-dokladnie chodzi o jednego z panow G.Liptak, robil nam projekt domu(mnostwo bledow) i przylacz energetyczny. Na ten projekt przylacza czekamy juz 3 miesiace. We wrzesniu mial byc dostarczony do starostwa wiec cierpliwie czekalismy na decyzje i wczoraj okazalo sie ze nigdy tam nie dotarl. Pana G nigdy w biurze nie ma jak jest to wlasnie wychodzi, telefonow nie odbiera, jak odbierze to sie umowi na drugi dzien ale i tak go nie bedzie. Pieniadze za projekt juz wzial oczywiscie bez zadnego pokwitowania, a i za projekt domu dostalismy fakture na 70% wiec reszta poszla do jego kieszeni.

pewnie miał być szybki i tani ;)

kamar67
08-12-2009, 11:31
Ktoś pytał o tani styrodur- firma Tuplex na Zawiłej koło Atticca- 502727370( pytać najlepiej o Pana Karola)- dobra pora do kupowania po rocznym remanencie- po spisie część towaru po przecenie( np. uszkodzone opakowanie, lekkie uszkodzenia materiału- pod wylewki spokojnie się nadaje).
Kupiłam w ten sposób styrodur na całą podłogę na parterze( dość istotne przy podłodze na gruncie, bez podpiwniczenia)+balkony- cena uważam do przyjęcia, jeśli stawia się na energooszczędność.

mnowak355
11-12-2009, 00:34
Zaznaczam temat. Kupa roboty odwalona przez Zbigniewa100. Pełen szacun.
Wczytam się lepiej i będę dzwonił.Pozdrawiam.

ulkap
11-12-2009, 12:48
Biała lista:

p. Kowalczyk, firma "Zakład Mechaniczno-Instalacyjny WOD-KAN-GAZ-CO" - ciągnął nam wodę do domu i robił przyłącze. Super sprawnie, terminowo i fachowo, włącznie ze zorganizowaniem odbioru przez wodociągi. Polecam. Tel. 503 191788.

AP RUD Schody - w tym tygodniu "stawiali" nam schody spiralne z betonowych prefabrykatów. Profesjonalnie, terminowo, zgodnie z zamówieniem. W ostatniej chwili zmienialiśmy termin montażu i nie było z tym kłopotu. Namiary znajdziecie w Internecie. Firma z W-wy.

Czarna lista:

p. Marek (z okolic Limanowej) - roboty ogólnobudowlane. Nam robił stan surowy od fundamentów po dach. Byliśmy bardzo zadowoleni, bo wszystko było OK, terminowo, fachowo, nie było problemów z wprowadzaniem zmian do projektu ad hoc czy z dopominaniem się o zapłatę przed realizacją danego etapu. Niestety przy okazji wyszło, że jest dużo usterek przy dachu (zwł. folia paroprzepuszczalna), ściągnęliśmy ekspertów i okazało się, że dach trzeba zrywać. Tymczasem p. Marek nabrał wody w usta i nie odbiera naszych telefonów...

ulkap
14-12-2009, 22:39
BIAŁA LISTA:

-geodeta Grzegorz Stachura ojciec i syn z Rząski 602308680- bardzo solidni i wszystko robia na czas


Potwierdzam ta opinie :)


Ja mam trochę inne doświadczenia. Tzn. papierkowa robota zrobiona dobrze, szybko i bezproblemowo ale geodeta chyba miał zły dzień jak był u nas bo ... źle nam wytyczył dom na działce (tzn. okazało się, że był bliżej do granicy niż przepisowe 4 m). Nie wierzyliśmy własnym oczom.

basiekg
16-12-2009, 14:13
Okna!

Czy ktoś ma okna Avante, albo Oknoplast-Platinium, lub inne oknoplastu.
jakie wrażenia związane z montażem?

gdzie najlepiej (Kraków, okolica) udać się po wycenę tych okien, (najtaniej) i z którego oddziału są porządni monterzy.

pozdrawiam ! :D


Ja mam PLATIMUM oknoplastu.. wrazenia.. hmm
Zamowiłem okna bezposrednio u producenta w Ochmanowie.. przywiezli okna w terminie.. ale z montarzem bylo gorzej.. przyjechalo 3 fachowcow.. po godzinie pracowało 2 a ten trzeci spał w polonezie - truck nawalony jak bela (zreszta chyba miał prawo jak sam wypił 0,5.. ) - tak ze kolejnego dnia znalazlem jego portfel o czym poinformowałem.. a ponoc jeszcze komorke zgubił..

Jak oknoplast moze zatrudniac takich pijaków.. PORAZKA..

za okna dałem troche ponad 20.000 PLN .. ogólnie koło 20 okien z czego z 8 mam problemy wieksze czy mniejsze albo z otwieraniem albo zamykaniem.. przykladowo 3 pary palkonowych prawie sie nei zamykaja.. dopiero bede dzwonil z reklamacją i zoabczymy..

co do samych okien - profił najładniejszy jaki mozna znalezc ale.. niedopracowane te "dystanse" ktore są miedzy profilem okna a samą klamką.. gdyby to było jednolite to by bylo stabilne.. a tak to klamka sklada sie z 3 czesci i calosc 'chodzi'.. pewnie po roku sie wyrobi... a ze profil łukowy (platinum) to standardowych klamek bez dystansow sie nei da zamontowac..

Reasumując..
- bezczelne pijaki
- kiepski montaż
- okna piekne
ja w starym domu wstawilam oknoplasta i po porstu tragedia okna przyzwoite ale montaz gorzej niz zle (nie domykaly sie) kilka razy poprawiali po mojej interwencji
takze teraz do nowego domku zamowilam oknoplusa ekipa od montazu duzo bardziej fachowa (obie ekipy z bochni) a okna baaardzo ładne

uzytkownik1
16-12-2009, 22:37
Firma zostala mi polecona przez Leroy Merlin i niestety to byla najgorsza decyzja... Lazienka zostala tak spiep....., ze niestety musiala zostac calkowicie skuta! Tragedia i niechlujstwo! Brak profesjonalizmu, a facet chyba pierwszy raz takie rzeczy robil, bo wzial zaliczke i szybko zwial...ODRADZAM KAZDEMU p. Tomasza Chajdeckiego z firmy GABI COMPLEX!!!!

ko***taz
16-12-2009, 22:41
gdzie ta usługa była zamawiana! w którym LEROYU

uzytkownik1
16-12-2009, 22:46
na czyzynach

ko***taz
16-12-2009, 23:12
NO TO JA WAM WSPÓŁCZUJĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! FIRMY Z ŁAPANKI DO MONTAŻU KLAMKI I ZAŁOŻENIA WĘŻYKA DO KIBLA

marekrakow
17-12-2009, 09:21
A ja polecę firmę, która zrobiła mi całą wykończeniówkę poza parkietami tzn. malowanie, szpachlowanie, łazienki sufity podwieszane, drobna elektryka i hydraulika i inne. Pracowali u mnie bez przerwy przez 3 miesiące. Bardzo porządna ekipa, słowna, terminowa i poza tym prawdziwi fachowcy (a projekt nie był łatwy). Wzorowa. Szefem jest pan Darek tel. 506 83 54 13. Bardzo dobra cena, ale warto się targować czyli proponować taką, jaka wam pasuje. Jeśli nie są zawaleni robotą można dużo zyskać.

Mam chyba farta do dobrych fachowców, więc napiszę jeszcze telefon do Pana od kominków 798 08 63 87 Pan Marcin kominek trudny, specjalny projekt, a wykonanie super. I cena super (miałem też propozycje 2-3 x droższe, bo projekt nietypowy). Dobry i tani a to rzadkość.

A parkiet układały mi 2 ekipy. Jednej nie polecę. A druga położyła mi doussie pięknie. Nie mam telefonu ale łatwo znajdziecie w necie - Fudalej parkiety.

Powodzenia. Ja miałem to szczęście, że praktycznie nie miałem żadnych problemów z fachowcami.

malgos2
18-12-2009, 19:57
Okna!

Czy ktoś ma okna Avante, albo Oknoplast-Platinium, lub inne oknoplastu.
jakie wrażenia związane z montażem?

gdzie najlepiej (Kraków, okolica) udać się po wycenę tych okien, (najtaniej) i z którego oddziału są porządni monterzy.

pozdrawiam ! :D


Ja mam PLATIMUM oknoplastu.. wrazenia.. hmm
Zamowiłem okna bezposrednio u producenta w Ochmanowie.. przywiezli okna w terminie.. ale z montarzem bylo gorzej.. przyjechalo 3 fachowcow.. po godzinie pracowało 2 a ten trzeci spał w polonezie - truck nawalony jak bela (zreszta chyba miał prawo jak sam wypił 0,5.. ) - tak ze kolejnego dnia znalazlem jego portfel o czym poinformowałem.. a ponoc jeszcze komorke zgubił..

Jak oknoplast moze zatrudniac takich pijaków.. PORAZKA..

za okna dałem troche ponad 20.000 PLN .. ogólnie koło 20 okien z czego z 8 mam problemy wieksze czy mniejsze albo z otwieraniem albo zamykaniem.. przykladowo 3 pary palkonowych prawie sie nei zamykaja.. dopiero bede dzwonil z reklamacją i zoabczymy..

co do samych okien - profił najładniejszy jaki mozna znalezc ale.. niedopracowane te "dystanse" ktore są miedzy profilem okna a samą klamką.. gdyby to było jednolite to by bylo stabilne.. a tak to klamka sklada sie z 3 czesci i calosc 'chodzi'.. pewnie po roku sie wyrobi... a ze profil łukowy (platinum) to standardowych klamek bez dystansow sie nei da zamontowac..

Reasumując..
- bezczelne pijaki
- kiepski montaż
- okna piekne
ja w starym domu wstawilam oknoplasta i po porstu tragedia okna przyzwoite ale montaz gorzej niz zle (nie domykaly sie) kilka razy poprawiali po mojej interwencji
takze teraz do nowego domku zamowilam oknoplusa ekipa od montazu duzo bardziej fachowa (obie ekipy z bochni) a okna baaardzo ładne

Mam podobne doswiadczenia z Oknoplastem, montowala mi ekipa z Kalwaryjskiej i porazka na calej linii... Czekalam na okna pol roku, nie dowiezli moskiter, okna kuchenne zamontowali odwrotnie, balkonowe za wysoko... Fatalna pomylka. :-?

Natomiast zapomnialam polecic ekipy od siatek i kolcow przeciwko golebiom www.odstraszanieptakow.pl. Byli swietni.

sacha
23-12-2009, 21:53
Biała lista


P. Jan Sikoń - tel. kom. 660 303 120, domowy (014) 678 90 36

zakres prac:

* Układanie płytek
* Suche tynki
* Adaptacja poddaszy
* Gładź szpachlowa
* Malowanie
* Układanie paneli

U mnie układał płytki - robota dopieszczona, b. dobry kontakt z inwestorem, podpowie, doradzi, zna nowe trendy wzornicze.

Mymyk_KSK
24-12-2009, 14:20
Biała lista


P. Jan Sikoń - tel. kom. 660 303 120, domowy (014) 678 90 36

zakres prac:

* Układanie płytek
* Suche tynki
* Adaptacja poddaszy
* Gładź szpachlowa
* Malowanie
* Układanie paneli

U mnie układał płytki - robota dopieszczona, b. dobry kontakt z inwestorem, podpowie, doradzi, zna nowe trendy wzornicze.

a nie orientujesz się czy robi też w Krakowie? bo musze łazienkę przerobić..

passatwv
24-12-2009, 16:19
BIAŁA LISTA

p. Józef Nowak ( tel 606159824) można sie powołać na Janusza z Trzebini) - fachowcy - robili u mnie całą przeróbkę na piętrze i nie tylko tzn wyburzenie części ścian, łazienka na cacy, parkiety na cacy, elektryka wzorowo, kuchnia - płytki na ścianach i podłodze, gipsowanie, malowanie itd. Czekałem na termin ale jak przyszli to robili od rana do nocy, Bardzo pomocny szef w kwestii doradzenia. Mogę tylko dodać, ze działają głównie w Krakowie i nie narzekają na brak zleceń. Wg mnie mało jest takich firm gdzie można spokjnie zlecić całkowity remont jednemu wykonawcy bo potem każdy ma do tego drugiego pretensje, a to fliziarz że ściana krzywa i płytki krzywo a to hydraulik, że mu ruka odstaje bo murarz krzywo ułożył cegłe itd.

sacha
24-12-2009, 19:52
Biała lista


P. Jan Sikoń - tel. kom. 660 303 120, domowy (014) 678 90 36

zakres prac:

* Układanie płytek
* Suche tynki
* Adaptacja poddaszy
* Gładź szpachlowa
* Malowanie
* Układanie paneli

U mnie układał płytki - robota dopieszczona, b. dobry kontakt z inwestorem, podpowie, doradzi, zna nowe trendy wzornicze.

a nie orientujesz się czy robi też w Krakowie? bo musze łazienkę przerobić..

Wątpię - ale podałem tel.

ramzes wielki
26-12-2009, 15:23
Ja stanowczo odradzam Stanisława Ziębe z Myślenic-firma która niby wykonuje stan surowy :evil: . Gościu nie ma pojęcia o robocie!!!!

arro77
27-12-2009, 12:41
Ja stanowczo odradzam Stanisława Ziębe z Myślenic-firma która niby wykonuje stan surowy :evil: . Gościu nie ma pojęcia o robocie!!!!

możesz podać nazwę tej firmy?

cannon
28-12-2009, 20:27
Dopisuję do BIAŁEJ LISTY moich wykonawców wykończeniówki.

1.tynki + gładzie + malowanie
2.poddasze -ocieplenie ,regipsy
3.FLIZOWANIE -parter ,łazienki ,garaż
4.taras
5.ocieplenie budynku +tynk +podbitki
i kupę,kupę innych prac .

Prawdziwe mistrzostwo świata !
Zasługują na ten wpis ,bo pracowali u mnie w 2 kolejnych domach i mogę ich z czystym sumieniem polecić .To pracowici i uczciwi ludzie .Jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem.

Józef Kołodziej tel. 693 703 457 ,mieszka w Naprawie


CZARNA LISTA
Jakby się Wam kiedyś trafił "fachowiec" z firmy " AUDIO VIDEO ELEKTRONIKA"z ul.Czarnogórskiej 14 to gońcie go w diabły.
Tak niesłownych i nierzetelnych ludzi nie spotkałem.Nie dość ,że drodzy to jeszcze nie do końca się znają na elektronice .

Nie do końca zadowolony jestem z firmy SPARTHERM z ul.Balickiej .
Wykonywali mi kominek z kafli ,ale co innego zaprojektowali a co innego zrobili.
Musiałbym długo tłumaczyć o co chodzi ,w każdym razie jestem rozczarowany, bo nikt nawet nie powiedział przepraszam -choć wina firmy ewidentna .Pani wykonująca kafle włożyła mnóstwo serca w ich wykonanie ,a jedna za mała rama z nierdzewki zepsuła jej zamysł.

Za to polecam Panie z KAFEL-ART -pasjonatki ,urocze i twórcze kobitki !

aguleczka
02-01-2010, 16:41
Poszukuje solidnej firmy wykonujące ogrodzenia Kraków okolice

faffa2
04-01-2010, 21:50
Poszukuje solidnej firmy wykonujące ogrodzenia Kraków okolice

I ja się również dołączam. Do solidnej dodałbym jeszcze niedrogiej.

aguleczka
04-01-2010, 23:11
jakie ogrodzenie chcesz robić ?:)

faffa2
05-01-2010, 19:44
jakie ogrodzenie chcesz robić ?:)


Zwykłe z siatki z trzech stron. Od frontu na razie prowizorkę, bo budowa będzie ruszać na wiosnę.

artg
08-01-2010, 15:01
12 373 62 75 pan Robert robi solidne ogrodzenia z siatki

iva_marti
08-01-2010, 16:07
Ja bardzo polecam mojego stolarza. Robił nam kuchnie, teraz omawiamy szafy wewnętrzne. Stolarz super dokładny, omawia pomysły, mówi w czym może być problem i jakie ma propozycje na jego rozwiązanie. Do tego tani. Za naszą kuchnię zapłaciłam 13tyś bez blatu (biały lakier + fornir flader palisander, magic corner,7szt szuflad wewnetrznych i kilka innych dodatków). Inne wyceny jakie mialam zaczynały się od 27tyś :o Kuchnia wyszła super.
Wilk 502493793 Kuchnie i szafy. Możecie powołać sie na Iwonę ze Skotnik

iva_marti
08-01-2010, 16:23
Polecam też stolarza od drzwi. Robił nam 12 sztuk. Zrobił nam wzór jaki pokazałam. Jedenym minusem jest to, że drzwi są raczej delikatne tzn. Ramiak jest drewniany i fornirowany, ale wypełnienie to tylko cieńkie płyty fornirowane ja miałam połączone ze szkłem. Do garażu miałam pełne i w nich są dwie płyty a w środku styropian. Wszystko fornirowane.Za komplet futryna+ drzwi z montaż zapłaciłam za sztukę 1300zł. Kilka futryn było szerokich na około40cm. Robi tez drzwi: drewno po bokach a przez cały środek szkło 8mm. W nich już nie ma tych płyt, tylko drewno fornirowane i szkło cena też 1300zł. Mi nie przeszkadza ,ze sa delikatne.
Bardzo dokładne ,terminowy, uczciwy. Robi na terenie całej Polski. Niedługo zaczną sie wystawiać na targach i pewnie ceny skocza do góry.
Kempa Krzysztof 880419604 lub 880038611 . Nie pamiętam który numer nma na stałe,a z którego korzystał przy awarii telefonu. Możecie powołać sie na Iwonę ze Skotnik.
Robi też schody.
Zdjęcia mogę podesłać na pocztę.
Tutaj wystawia się na allegro:
http://www.allegro.pl/item879286651_drzwi_drewniane_debowe_bezprzylgowe. html
Ma tez stronę podaną na allegro ,ale jakiś trojan mi ją blokuje :o

passatwv
12-01-2010, 12:21
a wiec może i ja pochwlę mojego stolarza. dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. kuchnia którą pokazuje rodziła się w bólach - nie byliśmy właściwie pewni co chcemy i kasy było za mało a firmy chciały z nas zedrzec skórę. Zawiasy standartowe, szuflady na zwykłych prowadnicah zwykła płyta i za kazy wymiar"niestandartowy" kupa dopłaty. a więc do naszego Stolarza i mamy kuchenke fronty z dębiny, wszystko na blumach, jedynie na zdjęciach nie ma jeszcze uchwytów do otwierania szafek (ale teraz już je mamy zamontowane tylko trzeba zrobić zdjęcia) i jeszcze wyszło w cenie duuużo taniej - oceńcie sami. Robi też suuperowe drzwi (u mnie wszystko z dębiny. http://img695.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=zdjcie037z.jpg

Zbigniew100
13-01-2010, 10:40
a wiec może i ja pochwlę mojego stolarza. dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. kuchnia którą pokazuje rodziła się w bólach - nie byliśmy właściwie pewni co chcemy i kasy było za mało a firmy chciały z nas zedrzec skórę. Zawiasy standartowe, szuflady na zwykłych prowadnicah zwykła płyta i za kazy wymiar"niestandartowy" kupa dopłaty. a więc do naszego Stolarza i mamy kuchenke fronty z dębiny, wszystko na blumach, jedynie na zdjęciach nie ma jeszcze uchwytów do otwierania szafek (ale teraz już je mamy zamontowane tylko trzeba zrobić zdjęcia) i jeszcze wyszło w cenie duuużo taniej - oceńcie sami. Robi też suuperowe drzwi (u mnie wszystko z dębiny. http://img695.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=zdjcie037z.jpg

To fajnie , ale kto to ?

passatwv
13-01-2010, 20:43
a wiec może i ja pochwlę mojego stolarza. dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. kuchnia którą pokazuje rodziła się w bólach - nie byliśmy właściwie pewni co chcemy i kasy było za mało a firmy chciały z nas zedrzec skórę. Zawiasy standartowe, szuflady na zwykłych prowadnicah zwykła płyta i za kazy wymiar"niestandartowy" kupa dopłaty. a więc do naszego Stolarza i mamy kuchenke fronty z dębiny, wszystko na blumach, jedynie na zdjęciach nie ma jeszcze uchwytów do otwierania szafek (ale teraz już je mamy zamontowane tylko trzeba zrobić zdjęcia) i jeszcze wyszło w cenie duuużo taniej - oceńcie sami. Robi też suuperowe drzwi (u mnie wszystko z dębiny. http://img695.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=zdjcie037z.jpg

A to jest aktualny stan http://img18.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=20100113608v.jpg

langerob25
13-01-2010, 21:57
a wiec może i ja pochwlę mojego stolarza. dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. kuchnia którą pokazuje rodziła się w bólach - nie byliśmy właściwie pewni co chcemy i kasy było za mało a firmy chciały z nas zedrzec skórę. Zawiasy standartowe, szuflady na zwykłych prowadnicah zwykła płyta i za kazy wymiar"niestandartowy" kupa dopłaty. a więc do naszego Stolarza i mamy kuchenke fronty z dębiny, wszystko na blumach, jedynie na zdjęciach nie ma jeszcze uchwytów do otwierania szafek (ale teraz już je mamy zamontowane tylko trzeba zrobić zdjęcia) i jeszcze wyszło w cenie duuużo taniej - oceńcie sami. Robi też suuperowe drzwi (u mnie wszystko z dębiny. http://img695.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=zdjcie037z.jpg

A to jest aktualny stan http://img18.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=20100113608v.jpg

Namiar podaj...

passatwv
14-01-2010, 07:47
a wiec może i ja pochwlę mojego stolarza. dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. kuchnia którą pokazuje rodziła się w bólach - nie byliśmy właściwie pewni co chcemy i kasy było za mało a firmy chciały z nas zedrzec skórę. Zawiasy standartowe, szuflady na zwykłych prowadnicah zwykła płyta i za kazy wymiar"niestandartowy" kupa dopłaty. a więc do naszego Stolarza i mamy kuchenke fronty z dębiny, wszystko na blumach, jedynie na zdjęciach nie ma jeszcze uchwytów do otwierania szafek (ale teraz już je mamy zamontowane tylko trzeba zrobić zdjęcia) i jeszcze wyszło w cenie duuużo taniej - oceńcie sami. Robi też suuperowe drzwi (u mnie wszystko z dębiny. http://img695.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=zdjcie037z.jpg

A to jest aktualny stan http://img18.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=20100113608v.jpg

Namiar podaj...
Pan Zdzisław 506140382 można sie powolać na Janusza z Trzebini. Proszę równiez o Wasze opinie o mebelkach. Mam również ekipę do wykończenia wnetrz a zrobią również prąd, wodę p. Józef Nowak ( tel 606159824) - bez kłopotu (super kładą flizy). A wg mnie liczy się kompleksowa robota inaczej każdy zwala winę na poprzednią ekipę.

Renia77
15-01-2010, 09:58
Witam
Ponownie potrzebuję Waszej pomocy :) Czy mógłby ktoś polecić sprawdzonego specjaliste od komnków? Z góry dziękuję za pomoc.

SZARA lub CZARNA LISTA:
Wcześniej na forum wielokrotnie polecany był wylewkarz P. Marek 501 651 600 i dzięki temu też zdecydowaliśmy się na niego. Niestety nie dostanie się u nas na białą listę gdyż poziom na dole ustalili w pokoju bez balkonu i jak doszli do salonu to już było za późno na zmiany. Jedyne co starali sie zrobić aby coś naprawić to podebrali wylewkę przy drzwiach balkonowych. Teraz podłoga w tym miejcu jest krzywa w stosunku do reszty a i tak chcąc położyć podłogę o grubości powyżej 1,5 cm drzwi balkonowe nie mogłyby się otworzyć :( W przedpokoju, kuchni i łazience nie zachowali jak prosiliśmy wyższego poziomu w stosunku do salonu i sypialni. Poza tym nie zauważyliśmy innych wad.

Erol 1
15-01-2010, 10:53
Kilkanaście postów wcześniej pisałem. P. Jacek Białko. Mogę polecić.

Erol 1
15-01-2010, 10:54
Witam
Ponownie potrzebuję Waszej pomocy :) Czy mógłby ktoś polecić sprawdzonego specjaliste od komnków? Z góry dziękuję za pomoc.
Kilkanaście postów wcześniej pisałem. P. Jacek Białko. Mogę polecić.

gegus37
16-01-2010, 12:05
Witam !

Wreszcie dobrnołem do etapu odbioru domu i poszukuj na już
- kominiarza do odbioru
- kogoś do wykonania charakterystyki energetycznej budynku

Dajcie jakieś namiary (może być na priv) i ceny takich usług
wszystkim dziękuje !

Sloneczko
17-01-2010, 00:39
http://krakow.nieruchomosci-online.pl/katalog/uslugi-dla-domu/kominiarze/

ngel
19-01-2010, 13:00
czy zna ktoś firmę PROFINDER (ul. Zakopiańska) bo ani jednej opinii o nich nie mogę znaleźć- ani na plus ani na minus.....

qqlio
19-01-2010, 13:01
CZARNA LISTA - odradzam
AGMAR Agnieszka Doruch (flizy, zabudowa g-k, itd) z Krakowa.
Cieknace podlaczenie umywalki. Cieknace podlaczenie bojlera. Problemy z rownym polozeniem plytek. Kilka plytek praktycznie bez kleju (jedna odpadla). Zabudowa g-k zrobiona tak, ze w polowie przypadkow nie miescil sie halogen (naprawde!).
Do tego nieumiejetna zabudowa kominka - bez dekompresji (wtedy o tym nie wiedzialem).
Pare mniejszych uwag by sie pewnie znalazlo, ale pewnie nie trzeba

ENION - za caloksztalt :),a le tu pewnie nie ma i tak innej opcji...... "wolny" rynek, psia...


BIALA LISTA - polecam
Firma Miller z Czech-Dziedzic. Robili u mnie (na pd od Krakowa) instalacje ogrzewania nadmuchowego. Jedyna w pelni profesjonalna ekipa na mojej budowie :-) Pod koniec problemy z ostateczna regulacja pieca, ale ostatecznie wyszli z niej zwyciesko (nowy model nagrzewnicy i zle byla ustawiana predkosc nawiewu przez technikow).
Z instalacji jestem bardzo zadowolony (bardzo fajnie oglada sie tzraskajace mrozy siedzac w domu w koszulce :-), bez problemu ogrzany dwykondygnacyjny salon), wiec jesli ktos jest zdecydowany na taki typ ogrzewania to polecam. Kosztowo wyszli taniej niz np. Polski komfort, ktorego etz prosilem o wycene.
Wiecej info na priv, jesli ktos potrzebuje.
Pzdr

pam
19-01-2010, 13:59
Witam
Ponownie potrzebuję Waszej pomocy :) Czy mógłby ktoś polecić sprawdzonego specjaliste od komnków? Z góry dziękuję za pomoc.

SZARA lub CZARNA LISTA:
Wcześniej na forum wielokrotnie polecany był wylewkarz P. Marek 501 651 600 i dzięki temu też zdecydowaliśmy się na niego. Niestety nie dostanie się u nas na białą listę gdyż poziom na dole ustalili w pokoju bez balkonu i jak doszli do salonu to już było za późno na zmiany. Jedyne co starali sie zrobić aby coś naprawić to podebrali wylewkę przy drzwiach balkonowych. Teraz podłoga w tym miejcu jest krzywa w stosunku do reszty a i tak chcąc położyć podłogę o grubości powyżej 1,5 cm drzwi balkonowe nie mogłyby się otworzyć :( W przedpokoju, kuchni i łazience nie zachowali jak prosiliśmy wyższego poziomu w stosunku do salonu i sypialni. Poza tym nie zauważyliśmy innych wad.

Już kiedyś pisałem: Paweł Struś z Mszany 509 26 31 50. U mnnie kominek działa od roku bez zastrzeżeń. A jak grzeje ho ho.

przemekj21
20-01-2010, 11:04
Biala Lista:

Geodeta:
p. Niedzielska - 014 6868751, 608 248 861, cena wzglednie tania, szybko i solidnie.

Stan Surowy:
p. Stanislaw Zieba, firma Konsnett - Tarnowiec
Telefon: 014 679 44 21
Telefon komórkowy: 607 160-505
http://www.konsnett.pl
Terminowo, p Zieba, fachowo doradzi i zalatwi wszystko. Jestem zadowolony.

Okna:
Firma 'Leonard' Bochnia - Dealer 'OknoPlus'
p. Karolina - fachowa pomoc, duze rabaty.
Maja wspaniala firme montazowa, naprawde jestem w 100% zadowolony, Polecam!

Instalacje elektryczne:
0-6644924260
zapomnialem imienia, gosc z okolic Bochni, solidny, dokladny!

Instalacje wodne, Co:
Firma J&A Hydraulik Wola Debinska
Telefon: 667-117-685 pytac o Lukasza Gebskiego, dobre ceny materialow, wszystko na czas, bardzo dokladne wyliczenia, wszystko idealnie opisane!

p Dominik Marecik, hydraulik
014 6656707
695556707
Zadnych zastrzezen!

Material na dach:
Firma 'Podwyszynski' Oddzial Brzesko
p. Tomasz Szlachta, o takich sprzedawcow naprawde trudno, bardzo fachowa pomoc, terminowosc!
Mozna naprawde duzo utargowac!:lol:

Niewiem czy mam takie szczescie ale poki co nie mialem az tak duzych przekretow z moimi wykonawcami bym musieli powiekszyc grono Czarnej listy.
Moze to szczescie nazywa sie moj tesciu, ktory generalnie rzecz biorac jest troche upierdliwy :D i wszystkiego dokladnie doglada.

Zycze wszystkim trafnych decyzji! :lol:

sacha
20-01-2010, 16:05
Biala Lista:


Niewiem czy mam takie szczescie ale poki co nie mialem az tak duzych przekretow z moimi wykonawcami bym musieli powiekszyc grono Czarnej listy.
Moze to szczescie nazywa sie moj tesciu, ktory generalnie rzecz biorac jest troche upierdliwy :D i wszystkiego dokladnie doglada.

Zycze wszystkim trafnych decyzji! :lol:

I teścia należało zapisać do białej listy - to jego zasługa i może pośrednio też teściowej - pozdrawiam.

zgal1
20-01-2010, 19:00
Witam, czy ktoś miał doczynienia z firmą Patbud Dariusz Myśliwiec z Woli Radziszowskiej, czy warto podejmować z nimi współpraę? Proszę o informacje

Renata.W
22-01-2010, 16:45
Wita, czy ktoś ma aktualny nr tel do pana Krzysztofa Morawskiego, polecanego tutaj na forum ?

qqlio
29-01-2010, 13:27
BIALA lista:
Schody firmy http://coraschody.pl/
U mnie wykonali policzkowe manhatan. Terminowo i bez duzych problemow (poprawki bez szemrania) - za caloksztalt plus

CZARNA lista:
Juz kiedys odradzalem ekipe niejakiego Mariusza (ogrodzenia z siatki). Nadal to podtrzymuje - ogrodzenie zaczete w maju 2009 i nadal nie skonczone.
Wykonawca przestal odbierac telefony i tylko mailowo stwierdzil, ze nie bedzie kontynuowal pracy - szkoda, ze przy okazji zniknal z nienalezna czescia pieniedzy za material. Sprawa znajdzie final oczywiscie w sadzie, a historie przypominam poniewaz przypadkiem zauwazylem, ze wykonawca ten udzielal sie tez tu na forum jako mariom3 ( Mariusz Mrozek ). Przestrzegam tez tym bardziej, ze byl tu wczesniej polecany.
Oczywiscie wszelkie dodatkowe info na prv, jesli ktos potrzebuje.

Pzdr

Blutka
29-01-2010, 15:54
Mariusza ja polecałam i biję się w piersi.
U mnie robił długo co prawda, ale taniej, niż inni, więc poleciłam. Widać mu coś się we łbie poprzewracało.

borsodii
01-02-2010, 18:53
Witam wszystkich, czy ktoś może coś powiedzieć o firmie:

tynki wewnętrzne: p.Paweł Kozyra - tel. 505 090 404, www.mastersystem.pl
miło, szybko, sprawnie, dobrze

Byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam.

langerob25
01-02-2010, 19:20
Ze dwie strony wcześniej chwalił ich @Vafel. Zresztą sam widziałem i mogę potwierdzić, że tynki są ok

borsodii
01-02-2010, 20:06
Dziękuje za szybką odpowiedz.

ciekawy andrzej
03-02-2010, 21:45
Witam czy ktoś ma doświadczenia z wykonawcą parkietów z Nowego Brzeska ul.Krakowska 19

salatar
04-02-2010, 06:52
czarna lista
DACHY - Karol Mandzyn + jego koledzy (młode chłopaki) - Drwina - 697 07 143 lub 787 47 97 98

teoretycznie dach z zewnątzr wygląda ładnie - nawet nawet
ale ...... za dużo tych ale( na pocżatku robił bardzo szybko, potem spali na budowie dach robili od 14 września do 2 grudnia , wewnątrz - porwana folia, okna montowane tak średnio, małe poprawki w konstrukcji dachu (wymian dotyka komina) problemy z odbieraniem telefonu, marnotrawienie materiału - szczególnie chodzi o blache do obróbek

situla
04-02-2010, 12:48
Witam wszystkich, czy ktoś może coś powiedzieć o firmie:

tynki wewnętrzne: p.Paweł Kozyra - tel. 505 090 404, www.mastersystem.pl
miło, szybko, sprawnie, dobrze

Byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam.

Ja nie polecam:(. U mnie robili w sierpniu tynki gipsowe (cały dom)i cementowe (w łazienkach). Też myślałam że są ok, ale jak zaczęli inni panowie kłaść płytki w łazienkach oraz jak Pan miał zacząć malować to skończyło się na gładziach, bo wyszły nierówności.

jarek1979
04-02-2010, 14:52
Witam wszystkich, czy ktoś może coś powiedzieć o firmie:

tynki wewnętrzne: p.Paweł Kozyra - tel. 505 090 404, www.mastersystem.pl
miło, szybko, sprawnie, dobrze

Byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam.

Ja nie polecam:(. U mnie robili w sierpniu tynki gipsowe (cały dom)i cementowe (w łazienkach). Też myślałam że są ok, ale jak zaczęli inni panowie kłaść płytki w łazienkach oraz jak Pan miał zacząć malować to skończyło się na gładziach, bo wyszły nierówności.

U mnie dokladnie tak samo, musialem polozyc gladz przed malowaniem.
Tynki robione w lipcu.

Wujor
04-02-2010, 14:56
Witam wszystkich, czy ktoś może coś powiedzieć o firmie:

tynki wewnętrzne: p.Paweł Kozyra - tel. 505 090 404, www.mastersystem.pl
miło, szybko, sprawnie, dobrze

Byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam.

Ja nie polecam:(. U mnie robili w sierpniu tynki gipsowe (cały dom)i cementowe (w łazienkach). Też myślałam że są ok, ale jak zaczęli inni panowie kłaść płytki w łazienkach oraz jak Pan miał zacząć malować to skończyło się na gładziach, bo wyszły nierówności.

U mnie dokladnie tak samo, musialem polozyc gladz przed malowaniem.
Tynki robione w lipcu.

A ja próbuje jakieś info od szefa wyciągnąć , ale oprócz tego że biorą 23zł za m2 to na żadnego maila nie odpisuje....chyba dużo ma pracy.

slusar
04-02-2010, 19:38
Witam wszystkich, czy ktoś może coś powiedzieć o firmie:

tynki wewnętrzne: p.Paweł Kozyra - tel. 505 090 404, www.mastersystem.pl
miło, szybko, sprawnie, dobrze

Byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam.

Ja nie polecam:(. U mnie robili w sierpniu tynki gipsowe (cały dom)i cementowe (w łazienkach). Też myślałam że są ok, ale jak zaczęli inni panowie kłaść płytki w łazienkach oraz jak Pan miał zacząć malować to skończyło się na gładziach, bo wyszły nierówności.

U mnie dokladnie tak samo, musialem polozyc gladz przed malowaniem.
Tynki robione w lipcu.

A ja próbuje jakieś info od szefa wyciągnąć , ale oprócz tego że biorą 23zł za m2 to na żadnego maila nie odpisuje....chyba dużo ma pracy.

Ja Zyje to jeszcze nie spotkałem sie z tynkami Gipsowymi na ktorych nie trzeba robic gladzi

Vafel
05-02-2010, 15:59
Mi kolesie z mastersystem zrobili tynki gipsowe i jak dla mnie są ok. Nie będę na nich robił gładzi, bo nie potrzebuje hiper-lustra na ścianie. W curling nie będę na tym grał ;-)

slusar
05-02-2010, 17:24
Mi kolesie z mastersystem zrobili tynki gipsowe i jak dla mnie są ok. Nie będę na nich robił gładzi, bo nie potrzebuje hiper-lustra na ścianie. W curling nie będę na tym grał ;-)

generalnie jesli jestes zadowolony tzn ze jest ok.

Vafel
05-02-2010, 20:06
Mi kolesie z mastersystem zrobili tynki gipsowe i jak dla mnie są ok. Nie będę na nich robił gładzi, bo nie potrzebuje hiper-lustra na ścianie. W curling nie będę na tym grał ;-)

generalnie jesli jestes zadowolony tzn ze jest ok.

Chciałem doprecyzować, bo to, że ja jestem zadowolony nie znaczy, że ktoś inny będzie też zadowolony. Kwestia oczekiwań. Jeżeli ktoś oczekuje idealnego lustra na całości ścian, to raczej nie będzie zadowolony... Ja nie oczekiwałem, więc jestem :-)

Wujor
05-02-2010, 21:44
Mi kolesie z mastersystem zrobili tynki gipsowe i jak dla mnie są ok. Nie będę na nich robił gładzi, bo nie potrzebuje hiper-lustra na ścianie. W curling nie będę na tym grał ;-)

generalnie jesli jestes zadowolony tzn ze jest ok.

A ja skąd mam wiedziec czy mam byc zadowolony?? Jak nie mam żadnego porównania. Jedynie kolejni fachmani mogą coś tam pomarudzic, i tez nie wiadomo czy marudzą własciwie...

pam
06-02-2010, 09:48
Mi kolesie z mastersystem zrobili tynki gipsowe i jak dla mnie są ok. Nie będę na nich robił gładzi, bo nie potrzebuje hiper-lustra na ścianie. W curling nie będę na tym grał ;-)

Dodam tylko do tego, ze ja nie będę robił gładzi nawet na cem-wap.

Carlos1
08-02-2010, 10:32
Do Białej listy dodaję firmę P Józefa Chlebdy wykonującą kompleksowo wszelkie instalacje: woda (także przyłącza), kanalizacja, gaz CO w różnych technologiach.
Właśnie skończył roboty w moim nowym domku i tak jak i z pracy 4 lata temu w moim pierwszym domu jestem bardzo zadowolony. Jest nie tylko szefem ale i pracownikiem. Jak trzeba to doradzi najlepsze rozwiązania a i ceny na materiały ma b.dobre. Jednym słowem ze wszech miar godny polecenia.

Józef Chlebda tel. 602 779 337

Pozdrowienia.;)

wiewiorakraków
08-02-2010, 22:01
WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW PO RAZ PIERWSZY :)

I MAM PYTANIE NASTĘPUJĄCE : CZY KTOŚ ZNA FIRMĘ PANA CZESŁAWA BOCZONIA LUB ZBIGNIEWA HARĘDZIŃSKIEGO ? CHCĘ WYBUDOWAĆ POD KLUCZ Z JEDNĄ FIRMĄ I POTRZEBUJĘ PORADY ...
I JESZCZE JEDNO : CZY KTOŚ Z WAS BUDOWAŁ Z SILIKATÓW - JEŚLI TAK TO JAKIEJ FIRMY ? CHĘTNIE PODYSKUTUJĘ :)
POZDRAWIAM SERDECZNIE
AGNIESZKA

Vafel
08-02-2010, 22:25
WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW PO RAZ PIERWSZY :)

I MAM PYTANIE NASTĘPUJĄCE : CZY KTOŚ ZNA FIRMĘ PANA CZESŁAWA BOCZONIA LUB ZBIGNIEWA HARĘDZIŃSKIEGO ? CHCĘ WYBUDOWAĆ POD KLUCZ Z JEDNĄ FIRMĄ I POTRZEBUJĘ PORADY ...
I JESZCZE JEDNO : CZY KTOŚ Z WAS BUDOWAŁ Z SILIKATÓW - JEŚLI TAK TO JAKIEJ FIRMY ? CHĘTNIE PODYSKUTUJĘ :)
POZDRAWIAM SERDECZNIE
AGNIESZKA

Nie krzycz. Ja budowałem z silikatów. Szczegóły u mnie w dzienniku.

Zbigniew100
09-02-2010, 08:21
WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW PO RAZ PIERWSZY :)

I MAM PYTANIE NASTĘPUJĄCE : CZY KTOŚ ZNA FIRMĘ PANA CZESŁAWA BOCZONIA LUB ZBIGNIEWA HARĘDZIŃSKIEGO ? CHCĘ WYBUDOWAĆ POD KLUCZ Z JEDNĄ FIRMĄ I POTRZEBUJĘ PORADY ...
I JESZCZE JEDNO : CZY KTOŚ Z WAS BUDOWAŁ Z SILIKATÓW - JEŚLI TAK TO JAKIEJ FIRMY ? CHĘTNIE PODYSKUTUJĘ :)
POZDRAWIAM SERDECZNIE
AGNIESZKA

Tu mamy kogoś;
http://forum.muratordom.pl/post2218322.htm#2218322
Inne firmy można sprawdzić u mnie w podpisie. :wink:

szaron
09-02-2010, 16:49
witam serdecznie wszystkich poraz pierwszy w tym temacie :D

czy w okolicach Skawiny jest jakaś dobra ekipa godna polecenia do wykonania calej istalacji wod-kan, gaz, co, solar ?
Przelądnąlem liste wykonaną przez ziomala ( b dobra robota ) i część nie ma terminów, do części nie ma aktualnych telefonow itp.
Dzięki weilkie z góry za odpowiedż.
Artur

ngel
09-02-2010, 21:28
WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW PO RAZ PIERWSZY :)

I MAM PYTANIE NASTĘPUJĄCE : CZY KTOŚ ZNA FIRMĘ PANA CZESŁAWA BOCZONIA LUB ZBIGNIEWA HARĘDZIŃSKIEGO ? CHCĘ WYBUDOWAĆ POD KLUCZ Z JEDNĄ FIRMĄ I POTRZEBUJĘ PORADY ...
I JESZCZE JEDNO : CZY KTOŚ Z WAS BUDOWAŁ Z SILIKATÓW - JEŚLI TAK TO JAKIEJ FIRMY ? CHĘTNIE PODYSKUTUJĘ :)
POZDRAWIAM SERDECZNIE
AGNIESZKA wysłałam Ci info na priv ;)

Dominika Zaporowska
10-02-2010, 11:26
Biała lista:

Przed przystąpieniem do prac uzgodniliśmy kosztorys i termin ich zakończenia.

Z tej reklamy najbardziej podoba mi się to zdanie.



[email protected] - napisz, to sprawdzisz, czy to reklama. Umiesz używać wyszukiwarki? Jak tak, to możesz łatwo mnie namierzyć i zweryfikować wiarygodność. [/img]


LG, może byś najpierw sam porządnie zacytował, zamiast się czepiać wiedzy dorkiS?
A Twoje pochwały pana Tomka brzmią dla mnie bardzo nieszczerze.
Tylko po to wpadłeś na forum?


Ja również korzystałam niedawno z usług p. Tomasza (zachęcona m.in. opiniami na tym forum, które skrzętnie wertowałam, przygotowując się do wyboru wykonawcy) i z pełną odpowiedzialnością potwierdzam, że jest świetnym fachowcem. Zrobił nas kompleksowy remont łazienki i jeśli tylko nadarzy się okazja, na pewno weźmiemy go jeszcze raz. Wiem, że to mój jedyny post na forum, ale daję słowo, że nikt nie płaci mi za niego 10gr ;), moja łazienka naprawdę istnieje, naprawdę przeszła remont wykonany rękami w/w pana i naprawdę jestem zadowolona z efektu. Zainteresowanym mogę wysłać zdjęcia (i opisać sprawę szerzej) jak tylko trochę uprzątnę ;)

Pozdrowienia
Dominika

PS. Strona p. Tomasza - http://flizomaniak.prv.pl

gosia138
10-02-2010, 15:06
Z ostatnich miesiecy moge polecic dwie ekipy:

- Raba betoniarnia z Myslenic - dojezdzali nawet z 2 kubikami betonu, dzieki temu ogrodzenie i wylewka z garazu poszly duzo sprawniej. 603 649 291

- ELEKTRYK, robil u nas instalacje w domu, bialy montaz, teraz robil instalacje w garazu wolnostojacym i kolejny raz polecam z czystym sumieniem: P. Pawel - 600 288 490. Sprawnie, terminowo i cena przystepna.

Vafel
10-02-2010, 15:17
Ja również korzystałam niedawno z usług p. Tomasza (zachęcona m.in. opiniami na tym forum, które skrzętnie wertowałam, przygotowując się do wyboru wykonawcy) i z pełną odpowiedzialnością potwierdzam, że jest świetnym fachowcem. Zrobił nas kompleksowy remont łazienki i jeśli tylko nadarzy się okazja, na pewno weźmiemy go jeszcze raz. Wiem, że to mój jedyny post na forum, ale daję słowo, że nikt nie płaci mi za niego 10gr ;), moja łazienka naprawdę istnieje, naprawdę przeszła remont wykonany rękami w/w pana i naprawdę jestem zadowolona z efektu. Zainteresowanym mogę wysłać zdjęcia (i opisać sprawę szerzej) jak tylko trochę uprzątnę ;)

Pozdrowienia
Dominika

PS. Strona p. Tomasza - http://flizomaniak.prv.pl

:roll:

I zarejestrowałaś się na forum tylko po to, żeby bronić Pana Tomka?

:roll:

Dominika Zaporowska
10-02-2010, 16:21
:roll:

I zarejestrowałaś się na forum tylko po to, żeby bronić Pana Tomka?

:roll:

Zarejestrowałam się po to, żeby wyświadczyć przysługę - i panu Tomkowi i bywalcom forum. W pierwszym przypaku - wystawiając dobrą opinię człowiekowi, który na to zasłużył, w drugim - pomagając osobom, które do niedawna znajdowały się w takiej samej sytuacji jak ja - tzn. zagubionym w poszukiwaniu prawdziwego fachowca.

W końcu po to to forum istnieje, prawda?

Czy rekomendować kogoś można dopiero od 100 postów wzwyż?

Wcześniej tylko (intensywnie) przeglądałam forum. Teraz, gdy prace remontowe u mnie dobiegły końca, przyszedł czas na to, żeby coś napisać. Szczerze i konkretnie.

Oczywiście, nie musisz w to wierzyć.

Vafel
10-02-2010, 18:03
Oczywiście, nie musisz w to wierzyć.

Niestety nie wierzę. Wybacz. Za dużo było już tu takich co uważali forumowiczów za idiotów i polecali samych siebie.

Pozdrawiam,

Dominika Zaporowska
10-02-2010, 19:51
Niestety nie wierzę. Wybacz. Za dużo było już tu takich co uważali forumowiczów za idiotów i polecali samych siebie.


OK, jak uważasz.
Ale polecając samą siebie, mogłabym co najwyżej wskazać Ci szkołę językową ;)

ilza
11-02-2010, 13:45
Czy ktoś zna którąś z tych firm i może polecić/ odradzić?

P.H.U EURODACH
ULEK Zabrze
FRAN-BUD Sebastian Boruta
Romar
Izbud
Matopot
Paweł Kopko
Abadex
Jumark

??
Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś miał z którąś z firm do czynienia :)

langerob25
11-02-2010, 15:07
O jaki Romar Ci chodzi?

jogibabu16
11-02-2010, 20:07
Witam,
do białej listy mogę z czystym sumieniem dopisać ekipę pana Staszka tel. 601068343 . Wykonuje on stan surowy zamknięty . Wiem, że może też wykonać roboty "pod klucz" .
Ma własną koparkę i również wykonuje prace "ziemne" . Jest solidny i nie grzebie się z robotą .

ilza
12-02-2010, 11:04
O jaki Romar Ci chodzi?

Firma Produkcyjno Handlowo Uslugowa ROMAR

adres: ul. Wicherkiewicza15/3, 30-389 Kraków

AiRnEssT
17-02-2010, 17:56
BIAŁA LISTA

p. Krzysiek Zając (501435815 można sie powołać na Tomka z Bieżanowa) - fachowcy - robili całą wykończeniówkę (ocieplenie poddaszy g-k, tynki wew, wylewki tynki zewn.) - żałuję że nie budowałem z nimi od podstaw

skład Budbet (kominy, materiały na stan surowy) - Kapelanka - Pan Mariusz - wszystko na telefon i terminowo

Przyłącza wod-kan. Pan A.Wawro (603796124) - sprawnie szybko wszystko w MPWiK-u załatwione - nie tanio ale bez stresu

Elektryka - Pan P. Porąbka - wszystko porządnie, sprawnie, doradził i pomógł

Ułożenie kostki Pan Robert - szybko, sprawnie,

CZARNA LISTA

Ekpia Pana Roberta Śliwy (okolice Limanowej) -"ekipa górali" stan surowy - jakość wykonania robót mizerna, projekt dla nich to magia, poprawek już nie można sie doprosić

Pan Marek Skupień - ponad półroku trwało przesuniecie słupa energetycznego z formalnosciami - prawie położył mi budowę

Nie podaję pozostałych nr telefonów ponieważ nie zostałem upoważniony (dla zainteresowanych podam na maila)


DOBRA TO JA POWIEM ODNOSNIE TEGO POSTU !!! BO KOLEGÓW BIAŁA LISTA JEST MOJĄ CZARNĄ !!! INNYCH NIE SPRAWDZAŁEM z tej listy ale A.WAWRO to jest 100 % CZARNA sorry że krzyczę ale się uniosłem. mam mały stary domek w centrum Krakowa ( ok 110m2). interesowało mnie wkucie instalacji co. i położenie nowej wod-kan wraz z przeniesieniem pieca na dół . porównywałem 4 firmy min. 3 z tego forum i we wszystkich cena była podobna 5k z materiałem , różniło się to czasem wykonania od 4 dni i start od zaraz do 9 -10 dni i start za tydzień . natomiast pan a. wawro przyszedł i powiedział ze kosztuje ta robota 8,5 k a jego kolega dodał że bez materiału !!! na pytanie ile z materiałem usłyszałem 13,5 tysiaca złotych a czas robót 14 dni, wiec grzecznie podziękowałem. wybrałem ofertę Pana Janusza Wilka i mogę go polecić bo robi solidnie szybko i co jest powiedziane to jest na prawdę wiec polecam nr do Niego to 502 166 999. minęły dwa tygodnie i już dawno murarze zatynkowali nawet robotę Pana Wilka która trwała dokładnie 4 dni, kiedy dzisiaj zadzwonił kolega pana a. wawro który z nim wtedy był i powiedział że ewentualnie mogą to zrobić za 7k + materiał . na moja odpowiedz że już zapłaciłem i mam zrobione za 5k z materiałem zaczął mi wciskać kit że on też miał na myśli z materiałem. Wiec jak ktos chce dac się zrobić w konia to proszę bardzo korzystać z usług tego pana - nie wiem jak bedzie z jakością roboty bo tej nie było ale na pewno nie będzie tanio a liczenie po 250 pln bez materiału a 300 pln z materiałem od punktu ( bez znaczenia czy wod-kan czy co + piony plus przeniesienia pieca na dół liczone za 5 punktów) to chyba sami forumowicze ocenicie po swojemu.

Renia77
18-02-2010, 11:45
Witam
Czy ktoś mógłby mi polcieć ekipę od oczyszczalni przydomowych? I tak w ogóle jaka jest lepsza mechaniczna czy biologiczna oraz jak to wygląda cenowo? Pozdrawiam

salatar
19-02-2010, 01:10
Witam
Czy ktoś mógłby mi polcieć ekipę od oczyszczalni przydomowych? I tak w ogóle jaka jest lepsza mechaniczna czy biologiczna oraz jak to wygląda cenowo? Pozdrawiam

dodaję pytanie o firmę

Edyta M
19-02-2010, 01:28
Witam
Sorrki , ale wciaz walkuje temat DEKARZY , czy znacie kogos solidnego ( rozsadna cena mile widziana !!!!! )
Pozdrawiam :)

Sloneczko
19-02-2010, 02:15
Dachmistrzowie:

Franek Wrona: 513 067 338

Wacław Wiśniewski: 662 241 168

Kiedyś pracowali razem, teraz mają 2 odrębne firmy. Obaj dobrzy, ale Franek jest jeszcze mniej zepsuty i przez to tańszy :) Powiedz, że masz kontakt od Oli z Muratora :)

Edyta M
19-02-2010, 04:33
Dachmistrzowie:

Franek Wrona: 513 067 338

Wacław Wiśniewski: 662 241 168

Kiedyś pracowali razem, teraz mają 2 odrębne firmy. Obaj dobrzy, ale Franek jest jeszcze mniej zepsuty i przez to tańszy :) Powiedz, że masz kontakt od Oli z Muratora :)

Hejka
Dzieki SLONECZKO no wlasnie do Franka nie moge sie kurka dodzwonic :evil: , a Wisniewski robil mi juz wycene dachu :roll: :roll: :roll: ..... i z tym zepsuciem trafilas w przyslowiowa 10 !!!!

angel123
20-02-2010, 18:22
Witam wszystkich. New Bud z Krakowa smialo z czystym sumieniem
mogę ich polecic pod kazdym wzgledem.Terminowi bardzo rzetelni,wlasciciel przez caly czas jest z ekipa,moze nie sa bardzo tani ale to sie rekompensuje.U mnie robili kompleks lacznie z meblami.Polecam w 100%.Ich strona newbudkrakow.com warto podpaczyc bo sami projektuja i dobrze potrafia doradzic.

Sloneczko
20-02-2010, 22:03
Hejka
Dzieki SLONECZKO no wlasnie do Franka nie moge sie kurka dodzwonic :evil: ,

Też próbowałam, ale był poza zasięgiem :( Wysłałam mu smsa, że jest potrzebny i jeśli się nie odezwie, to znajdę go przez naszych murarzy i dam Ci znać, czy nie zmienił przypadkiem nr telefonu.

malgos2
21-02-2010, 03:25
Witam wszystkich. New Bud z Krakowa smialo z czystym sumieniem
mogę ich polecic pod kazdym wzgledem.Terminowi bardzo rzetelni,wlasciciel przez caly czas jest z ekipa,moze nie sa bardzo tani ale to sie rekompensuje.U mnie robili kompleks lacznie z meblami.Polecam w 100%.Ich strona newbudkrakow.com warto podpaczyc bo sami projektuja i dobrze potrafia doradzic.

Podpacze, jak bedziesz miec wiecej postow, aniolku. 8)

Edyta M
21-02-2010, 03:39
Hejka
Dzieki SLONECZKO no wlasnie do Franka nie moge sie kurka dodzwonic :evil: ,

Też próbowałam, ale był poza zasięgiem :( Wysłałam mu smsa, że jest potrzebny i jeśli się nie odezwie, to znajdę go przez naszych murarzy i dam Ci znać, czy nie zmienił przypadkiem nr telefonu.

Hejka :D
Sloneczko ja nadal nie moge sie z Nim skomunikowac , ale moja kolezanka w Polsce miala to szczescie i udalo sie jej wreszcie dodzwonic ...... :lol: Juz podal mi cene za metr , jeszcze musze tylko uzgodnic co ta cena zawiera . Moze mnie uda sie w koncu z nim porozmawiac bo przez posrednikow ( pelnomocnikow ) to wiesz jakie moga byc przeklamania , a szczerze mowiac sama lubie takie rzeczy dograc .
Jestes SUPER dzieki wielkie za zainteresowanie ..... :wink: dam znac jak uzgodnie wszystko .

Edyta M
21-02-2010, 04:50
Hejka
Jeszcze mam pytanko .... mieliscie moze kontakt z http://www.trapez-carbo.com.pl/index.php/podStrona/pokaz/287/4 chce u nich zrobic wycene dachowki :)

qqlio
21-02-2010, 19:19
BIALA LISTA
Hydraulik
Maciej Królik z Mogilan (12 2701043)
Robil u mnie poprawke po pewnych partaczach, ktorych juz umieszczalem tu na czarnej...
Konkretny i pomocny, polecam

Edyta M
22-02-2010, 00:31
Też próbowałam, ale był poza zasięgiem :( Wysłałam mu smsa, że jest potrzebny i jeśli się nie odezwie, to znajdę go przez naszych murarzy i dam Ci znać, czy nie zmienił przypadkiem nr telefonu.

Hejka
Franek do mnie zadzwonil :o .... spoko gosc :D wszystko omowilismy , powiedzialam , ze namiar dostalam od Ciebie cena uzgodniona ( naprawde bardzo rozsadna ) "zaklepalam" chlopakow na dach we wrzesniu - pazdzierniku zalezy od warunkow pogodowych . Pozdrawiam :wink:

jogibabu16
22-02-2010, 19:30
Witam wszystkich. New Bud z Krakowa smialo z czystym sumieniem
mogę ich polecic pod kazdym wzgledem.Terminowi bardzo rzetelni,wlasciciel przez caly czas jest z ekipa,moze nie sa bardzo tani ale to sie rekompensuje.U mnie robili kompleks lacznie z meblami.Polecam w 100%.Ich strona newbudkrakow.com warto podpaczyc bo sami projektuja i dobrze potrafia doradzic.


obejrzałam galerię na stronie newbudkrakow.com i jedna z realizacji jest mi znana, jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Tak ułożonych płytek nie chciałabym mieć nawet w kotłowni.

Sloneczko
22-02-2010, 20:46
Hejka
Franek do mnie zadzwonil :o .... spoko gosc :D

Cieszę się :) To jest naprawdę dusza człowiek, uczciwy i bardzo staranny.

Edyta M
23-02-2010, 01:58
:D :D :D

qqlio
23-02-2010, 15:12
BIALA LISTA polecam
Nadzor wykonawczy, inspektor nadzoru - Wojciech Wadowski ([email protected] tel. 791 328 084)
U mnie wykonal inspekcje konstrukcji dachu. Rzeczowo i sprawnie. Znalazl wiele niedociagniec i powaznych bledow, ktore dzieki temu zostaly poprawione. Komunikatywny, co pomaga w uzeraniu sie z wykonawcami
Pzdr

qqlio
23-02-2010, 15:21
BIALA LISTA polecam
Geolog Tadeusz Nowak (Krakow, tel na priv). Robi glownie wieksze inwetsycje, ale u mnie robil opinie na trudnej dzialce pod domek (Mogilany). Sensowny cenowo i profesjonalny.
Pomogl tez pozniej, gdy z powodu bledu architekta (musze go wpisac na czarna liste) i wykonawcow ("firma" Budimar Marcin Leszczynski zostala juz u mnie na czarnej liscie umieszczona) powstaly u mnie szalunki law fund. na nienosnym gruncie (nosny nie mogl byc po tylko trawe zebrali, troche...)

Pozdrawiam

Renia77
24-02-2010, 08:10
Witam
Czy ktoś mógłby mi polcieć ekipę od oczyszczalni przydomowych? I tak w ogóle jaka jest lepsza mechaniczna czy biologiczna oraz jak to wygląda cenowo? Pozdrawiam

dodaję pytanie o firmę


Ponawiam prośbę :)

qqlio
24-02-2010, 09:17
Witam
Czy ktoś mógłby mi polcieć ekipę od oczyszczalni przydomowych? I tak w ogóle jaka jest lepsza mechaniczna czy biologiczna oraz jak to wygląda cenowo? Pozdrawiam

dodaję pytanie o firmę


Ponawiam prośbę :)

Ja juz kiedys pisalem na innym watku - mam zloze czynne z firmy Ekotech (z Jastrzebia). Sama oczyszczalnia (AT-6) jest bardzo ok. Pobor pradu ok 30kWh/mc (15PLN/mc).
Ekipe nie do konca moge polecic, bo byli bardzo malo elastyczni w kwestii terminow montazu (Jastzrebie nie jest az tak daleko od KRK, a zlecenie w koncu przyjeli...) a i robienie projektu POS(zglaszalem budowe POS, a w projekcie mialem szambo) przeciagalo sie dluuuuuuugo.
Powiedzialbym - SZARA :-) LISTA.

Sloneczko
25-02-2010, 12:35
A czy qqlio powyżej nie poleca?
Ja mam namiar na naszego kierbuda, ale mieszka w Krynicy i dojeżdżał raz w miesiącu. Taką zresztą mieliśmy ekipę, że nie musiał częściej :)

qqlio
25-02-2010, 12:43
A czy qqlio powyżej nie poleca?
Ja mam namiar na naszego kierbuda, ale mieszka w Krynicy i dojeżdżał raz w miesiącu. Taką zresztą mieliśmy ekipę, że nie musiał częściej :)

Nie nie nie :) Kierbuda zdecydowanie nie moge polecic :-) Oj nie.
Pisalem o POS.
Pozdrawiam

Erol 1
25-02-2010, 13:07
Hejka
Jeszcze mam pytanko .... mieliscie moze kontakt z http://www.trapez-carbo.com.pl/index.php/podStrona/pokaz/287/4 chce u nich zrobic wycene dachowki :)
Ja miałem. Kupiłem wszystko na dach i okna dachowe.

Edyta M
26-02-2010, 01:45
Hejka
Jeszcze mam pytanko .... mieliscie moze kontakt z http://www.trapez-carbo.com.pl/index.php/podStrona/pokaz/287/4 chce u nich zrobic wycene dachowki :)
Ja miałem. Kupiłem wszystko na dach i okna dachowe.

Rozumiem , ze wspolpraca z nimi byla ok :D i mozesz polecic ....

Erol 1
26-02-2010, 07:37
Tak, mogę polecić. Ale targuj się. Pokazuj wyceny od innych, marudź.
Wynegocjuszesz lepsze warunki :).

Zbigniew100
26-02-2010, 07:46
Ponawiam pytanie :wink: czy możecie polecić dobrego sprawdzonego kierownika budowy, który nadzorował budowy w Węgrzcach, Zielonkach?

Zobacz w moim podpisie. :wink:


Ostatecznie ja też mogę. :roll:

qqlio
26-02-2010, 09:36
To moze "przy okazji" kierbuda

CZARNA LISTA Odradzam: Kierownik budowy Marian Lukasik
Odebrane szalunki law na gruncie nienosnym i odebrana konstrukcja dachu, ktora po wizycie insp. nadzoru wymagala duzych, istotnych poprawek to chyba wystarczajace wytlumaczenie.

Pozdrawiam

Sajuri
26-02-2010, 10:02
Witam!
Do czarnej listy mogę dodać architekta Pana Krakowiana. Miał zrobić przeróbki i adaptację naszego projektu. Zajęło mu to... pół roku!
Po odebraniu projektu ze starostwa z wystawionym pozwoleniem na budowę, po dokładnych oględzinach okazało się:
-nie ma zbrojenia ław fundamentowych (tylko zapisz głównego projektu, że zbrojenie należy zaadoptować uwzględniając warunki gruntowe)
- zostawiony stary komin
- brak wyrysowanego w rzucie poddasza i dachu komina od nowego kominka ustawionego na środku salonu
- zostawione szambo z oryginalnego projektu (kanalizacja w drodze 4 m od domu!!!!!!!!!!!)
- żle umiejscowiony dom na działce (miało być: maksymalnie do tyłu i 4,5 m od prawej granicy - zrobil na odwrot i prawdopodobnie gdybyśmy domu nie przestawili to nie dałoby się wjechac do garażu)
- żle zaprojektowana instalacja kanalizacyjna (w garażu??)
- z uwagi na wymogi starostwa zmienialiśmy kąt nachylenia dachu - Pan architekt nie zrobił nowego zestawienia drewna


to tyle ile na razie zauważyliśmy :(

Polecałabym również uważać na wykonawcę Pana Jana Kudłacza. Daliśmy mu projekt do wyceny (niestety w pośpiechu był to orginał). Nie odpowiadała nam cena zaproponowana przez tego Pana więc poprosiliśmy o zwrot planów. Miał je przywieść w Sobotę. Nie przywiózł, nie zadzwonił. Gdy ja do niego zadzwoniłam stwierdził że on za nami nie bedzie jeżdził bo on nie ma w tym interesu i ze jak mi potrzebny ten projekt to mam sobie sama po niego do Myślenic przyjechac.

...

Erol 1
26-02-2010, 10:06
Mnie adaptację robił Krakowian i akurat jestem z niego zadowolony.
Wszystko było w terminie. Pozwolenie na budowę opóźnione tylko o 2 tygodnie. Ale to było 2 lata temu.

Jeti
26-02-2010, 11:11
Ja również współpracowałem z Panem Krakowianem w sprawie adaptacji. Pozwolenie dostaliśmy miesiąc temu. U mnie też zakres zmian był minimalistyczny ale takie były nasze ustalenia: Dostosowanie projektu "pod" urzędników, tak żeby pozwolenie zostało wydane i potem, żeby dom został odebrany.

Jestem zadowolony z jego pracy choć kontakt z nim jest czasem wysoce utrudniony :)


- zostawione szambo z oryginalnego projektu (kanalizacja w drodze 4 m od domu!!!!!!!!!!!)
U nas gdyby architekt nie wrysował szamba (choć kanalizacja również niedaleko) i studni to czekalibyśmy na pozwolenie jeszcze z pół roku. Pani inspektor z wydziału architektury przyczepiła się do warunków technicznych.

Także wszystko zależy od tego na co się umawialiście (albo czego nie dogadaliście).

krzydlug
26-02-2010, 11:29
Hejka
Jeszcze mam pytanko .... mieliscie moze kontakt z http://www.trapez-carbo.com.pl/index.php/podStrona/pokaz/287/4 chce u nich zrobic wycene dachowki :)
Ja miałem. Kupiłem wszystko na dach i okna dachowe.

Rozumiem , ze wspolpraca z nimi byla ok :D i mozesz polecic ....

Kupowałem w Trapez-carbo cały dach (dachówki, folię, okna dachowe, rynny).
Wszystko było ok

asasello
26-02-2010, 20:33
Witam
Czy ktoś mógłby mi polcieć ekipę od oczyszczalni przydomowych? I tak w ogóle jaka jest lepsza mechaniczna czy biologiczna oraz jak to wygląda cenowo? Pozdrawiam
dodaję pytanie o firmę
Ponawiam prośbę :)
Witaj,
mi oczyszczalnie robila firma Monbud z Mogilan (http://www.monbud.pl/). Juz ich tutaj zreszta polecalem.
Jezeli masz na dzialce odpowiednio duzo miejsca i nasiakliwa glebe to najlepiej kupic oczyszczalnie drenazowa. W innym przypadku musisz sie zastanowic nad drozsza oszczyszczalnia bezdrenazowa, np z osadem czynnym.
Ja kupowalem oczyszczalnie bezdrenazowa i gdy jej szukalem odwiedzilem w Krakowie jeszcze firmy http://www.impet.net.pl/ na Kalwaryjskiej i http://eco-oczyszczalnie.pl/ na ulicy Podzamcze, wiec tam tez mozesz sprawdzic.
Pozdrawiam

Notoco
01-03-2010, 10:59
Witam
Czy ktoś mógłby mi polcieć ekipę od oczyszczalni przydomowych? I tak w ogóle jaka jest lepsza mechaniczna czy biologiczna oraz jak to wygląda cenowo? Pozdrawiam
dodaję pytanie o firmę
Ponawiam prośbę :)
Witaj,
...Krakowie jeszcze firmy http://www.impet.net.pl/ na Kalwaryjskiej i http://eco-oczyszczalnie.pl/ na ulicy Podzamcze, wiec tam tez mozesz sprawdzic.
Pozdrawiam

Ja niestety nie mogę polecić IMPETU - po 3 miesiącach dosłownie zapadł mi się zbiornik plastikowy - nie chcieli mi uwzględnić reklamacji i musiałem wezwać rzeczoznawce aby ocenił co było przyczyna.
Sprawę rozwiązali polubownie ale nie zwrócili mi wszystkich kosztów pierwszej instalacji.
Jeśli szukasz taniej firmy to możesz skorzysta z nich ale jeśli szukasz dobrej firmy to na pewno nie Impet.

ann&tom
02-03-2010, 14:13
BIAŁA LISTA

p. Krzysiek Zając (501435815 można sie powołać na Tomka z Bieżanowa) - fachowcy - robili całą wykończeniówkę (ocieplenie poddaszy g-k, tynki wew, wylewki tynki zewn.) - żałuję że nie budowałem z nimi od podstaw

skład Budbet (kominy, materiały na stan surowy) - Kapelanka - Pan Mariusz - wszystko na telefon i terminowo

Przyłącza wod-kan. Pan A.Wawro (603796124) - sprawnie szybko wszystko w MPWiK-u załatwione - nie tanio ale bez stresu

Elektryka - Pan P. Porąbka - wszystko porządnie, sprawnie, doradził i pomógł

Ułożenie kostki Pan Robert - szybko, sprawnie,

CZARNA LISTA

Ekpia Pana Roberta Śliwy (okolice Limanowej) -"ekipa górali" stan surowy - jakość wykonania robót mizerna, projekt dla nich to magia, poprawek już nie można sie doprosić

Pan Marek Skupień - ponad półroku trwało przesuniecie słupa energetycznego z formalnosciami - prawie położył mi budowę

Nie podaję pozostałych nr telefonów ponieważ nie zostałem upoważniony (dla zainteresowanych podam na maila)


DOBRA TO JA POWIEM ODNOSNIE TEGO POSTU !!! BO KOLEGÓW BIAŁA LISTA JEST MOJĄ CZARNĄ !!! INNYCH NIE SPRAWDZAŁEM z tej listy ale A.WAWRO to jest 100 % CZARNA sorry że krzyczę ale się uniosłem. mam mały stary domek w centrum Krakowa ( ok 110m2). interesowało mnie wkucie instalacji co. i położenie nowej wod-kan wraz z przeniesieniem pieca na dół . porównywałem 4 firmy min. 3 z tego forum i we wszystkich cena była podobna 5k z materiałem , różniło się to czasem wykonania od 4 dni i start od zaraz do 9 -10 dni i start za tydzień . natomiast pan a. wawro przyszedł i powiedział ze kosztuje ta robota 8,5 k a jego kolega dodał że bez materiału !!! na pytanie ile z materiałem usłyszałem 13,5 tysiaca złotych a czas robót 14 dni, wiec grzecznie podziękowałem. wybrałem ofertę Pana Janusza Wilka i mogę go polecić bo robi solidnie szybko i co jest powiedziane to jest na prawdę wiec polecam nr do Niego to 502 166 999. minęły dwa tygodnie i już dawno murarze zatynkowali nawet robotę Pana Wilka która trwała dokładnie 4 dni, kiedy dzisiaj zadzwonił kolega pana a. wawro który z nim wtedy był i powiedział że ewentualnie mogą to zrobić za 7k + materiał . na moja odpowiedz że już zapłaciłem i mam zrobione za 5k z materiałem zaczął mi wciskać kit że on też miał na myśli z materiałem. Wiec jak ktos chce dac się zrobić w konia to proszę bardzo korzystać z usług tego pana - nie wiem jak bedzie z jakością roboty bo tej nie było ale na pewno nie będzie tanio a liczenie po 250 pln bez materiału a 300 pln z materiałem od punktu ( bez znaczenia czy wod-kan czy co + piony plus przeniesienia pieca na dół liczone za 5 punktów) to chyba sami forumowicze ocenicie po swojemu.

Czytanie ze zrozumieniem jest bardzo przydatną umiejętnością uczononą już w podstawówce. Wolny rynek polega na tym że wybiera się wykonawce usług którego przy porównywalnej jakosci cena jest niższa. Napisałem że nie jest tani ALE jeżeli ktoś miał kłopoty z MPWiK w Krakowie to mnie rozumie. JA uważam, ze wykonawca który potrafi pomóc w rozwiązaniu problemów jest godny Białej Listy. Wpisanie kogoś na CZARNĄ że podał wysoką cenę pozostawiam do oceny forumowiczów

thebe
03-03-2010, 13:56
Witam serdecznie, jestesmy tu calkiem nowi i zaczynamy dopiero przygode ... i tak... szukamy kogos kto wykona nam studzienke wodomierzowa i przylacze do wodociagmu gminnego ( 2-3 m doslownie bo woda przechodzi przez nasza dzialke ).. szybko i w dobrych cenach - gmina Kocmyrzow Luborzyca... bardzo dziekuje za rady ;)

MP58
03-03-2010, 23:25
Witam wszystkich forumowiczów. Właściwie to jestem czytaczem tego forum. Rzadko piszę cokolwiek ale skorzystałam już z dwóch fachowców polecanych przez Was i jestem zadowolona. Aktualnie szukam kogoś kto zbuduje mi 120 m ogrodzenia ( dom koło Skawiny) interesuje mnie usługa kompleksowa. Proszę jezeli ktoś zna i może polecić jakąś dobrą firmę będę wdzięczna.

Zbigniew100
04-03-2010, 07:41
Witam wszystkich forumowiczów. Właściwie to jestem czytaczem tego forum. Rzadko piszę cokolwiek ale skorzystałam już z dwóch fachowców polecanych przez Was i jestem zadowolona. Aktualnie szukam kogoś kto zbuduje mi 120 m ogrodzenia ( dom koło Skawiny) interesuje mnie usługa kompleksowa. Proszę jezeli ktoś zna i może polecić jakąś dobrą firmę będę wdzięczna.

Mam prosbę , jeżeli można to podaj nazwy wykonawców. Każda opinia jest przydatna. :)
Jeżeli jakieś telefony są nieaktualne to też proszę o nowe. :wink:

mijas
05-03-2010, 11:15
Hejka
Jeszcze mam pytanko .... mieliscie moze kontakt z http://www.trapez-carbo.com.pl/index.php/podStrona/pokaz/287/4 chce u nich zrobic wycene dachowki :)
Ja miałem. Kupiłem wszystko na dach i okna dachowe.

Rozumiem , ze wspolpraca z nimi byla ok :D i mozesz polecic ....

Ja korzystałem z ich usług. Kupowałem blachę z posypką i okna dachowe. Szybko sprawnie i cenowo też nie najgorzej. Polecam

qqlio
05-03-2010, 13:10
CZARNA LISTA Betoniarnia Krakbet Odradzam
Nic nie wiem o jakosci ich betonu, ale wczoraj kierowca gruszki z betonem zgubil droge (tak!) i przy probie nawracania kolo mojego domu
- zniszczyl droge i drenaz kolo drogi, rowniez krawezniki
- zniszczyl nawierzchnie mojego parkingu
- zniszczyl slupek ogrodzenia i podmurowke
Po tym wszystkim pracownicy firmy Krakbet po prostu odjechali...
Zyczliwi odpisali numer rejestracyjny, wiec mam nadzieje, ze wyegzekwuje naprawe tych rzeczy, ale mysle, ze duuuuuzo to mowi o umiejetnosciach kierowcow Krakbetu. O ich wychowaniu nie wypowiem sie... Bo brak mi slow...

majamp
05-03-2010, 14:54
Dachmistrzowie:

Franek Wrona: 513 067 338

Wacław Wiśniewski: 662 241 168

Kiedyś pracowali razem, teraz mają 2 odrębne firmy. Obaj dobrzy, ale Franek jest jeszcze mniej zepsuty i przez to tańszy :) Powiedz, że masz kontakt od Oli z Muratora :)

Hejka
Dzieki SLONECZKO no wlasnie do Franka nie moge sie kurka dodzwonic :evil: , a Wisniewski robil mi juz wycene dachu :roll: :roll: :roll: ..... i z tym zepsuciem trafilas w przyslowiowa 10 !!!!

A ja mimo "zepsucia" polecam Pana Wacława. Według nas warto było zapłacić. Dach jest piękny, a tak uczciwego wykonawcy jeszcze nie mieliśmy (chciał odliczyć jedną rozbitą przez pracownika dachówkę od ustalonej ceny!).

Pozdrawiam.

mathiasso
07-03-2010, 00:57
dawno mnie tu nie było, ale jako że zrobiliśmy w końcu kuchnię to mogę szczerze i z czystym sumieniem polecić Pana Dawida tel. 600097150. Tak jak pisałem po schodach, na samym końcu trafiają mi się najlepsi fachowcy. A wracając do kuchni: super cena, super wykonanie, przemiły i sympatyczny człowiek.... może już wystarczy :D Każdemu życzę takich wykonawców, można wyjechać zostawić klucze i wrócić po robocie. Aaaaa zdjęcia można zobaczyć w galerii.