PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Wujor
11-08-2010, 12:05
Widać w d**** im się poprzewracało. :)

Oj zdecydowanie im się poprzewracało....ale to nasza wina , zachwyty , och ,achy, jak tylko prosto cegłe jeden z drugim położy albo przyjdzie na umówiony czas do wykonania zlecenia. A jak przyjdzie do np. reklamacji, naprawy to nie odbiera telefonu, nie ma czasu albo przyjdzie kiedyś tam w odległej przyszłości, kasa zabrana więc ma cie w d..... Już niebawem umieszcze tu jednego łotra :) Daje mu czas do piątku do rachunku sumienia, żalu za grzechy i pokuty....

gegus37
12-08-2010, 08:08
Widać w d**** im się poprzewracało. :)

Gładzie,malowanie itp. ( u mnie działali )są OK - 600 700 625

ulkap
12-08-2010, 08:20
Gładzie,malowanie itp. ( u mnie działali )są OK - 600 700 625

Wielkie dzięki, już do niego dzwonię!

ulkap
12-08-2010, 08:22
Widać w d**** im się poprzewracało. :)

Erol 1, żebyś wiedział, że im się poprzewracało. Wyobrażasz sobie zadzwonić do prawnika z pytaniem ile bierze za poradę prawną a on odpowiada "e tam, ja w jakieś tam prawnicze sprawy się nie bawię..."?? To czym do jasnej ciasnej zajmuje się facet od gładzi jak nie gładziami??

Edyta M
13-08-2010, 04:21
To czym do jasnej ciasnej zajmuje się facet od gładzi jak nie gładziami??

GLADZENIEM sie po tylku ....... ;) ( sorrki za skojarzenie , ale nawiazuje do Waszej konwersacji odnosnie poprzewracania w d**** ....... )

kakusek
14-08-2010, 17:28
Moze ktos zamiesci jakis namiar bo nigdzie nie moge znalezc.Poszukuje kominiarza ktory zrobi odbior techniczny kominow ale przde wszystki dokona pomiaru ciagu.Jest mi to potrzebne teraz do informacji gdzy chce zakupic wklad kominkowy i musze sprawdzic czy "nada sie" do mojego komina .Mozecie kogos polecic faktycznie sumiennego i znajacego sie na rzeczy a nie tylko wystawiajacego papierek pod dyktando inwestora?;)

Gonzokrak
14-08-2010, 22:02
Moze ktos zamiesci jakis namiar bo nigdzie nie moge znalezc.Poszukuje kominiarza ktory zrobi odbior techniczny kominow ale przde wszystki dokona pomiaru ciagu.Jest mi to potrzebne teraz do informacji gdzy chce zakupic wklad kominkowy i musze sprawdzic czy "nada sie" do mojego komina .Mozecie kogos polecic faktycznie sumiennego i znajacego sie na rzeczy a nie tylko wystawiajacego papierek pod dyktando inwestora?;)

Witam
Zadzwoń do cechu kominiarzy tam Ci podadzą kto obsługuje Twój rejon (nie wchodzą sobie w paradę). Nie ma co szukać innego bo Ci rejonowy kominiarz będzie robił pod górkę z odbiorami.;)
Pozdrawiam
Gonzokrak

Konieczki
16-08-2010, 10:50
No to ja teraz już śmiało polecam ekipę Zbyszka Śmietany. Dom mi wybudował w 2008r i już wtedy go polecałam ale na maila. Teraz podorabiał resztę rzeczy, po uszczelniał co ciekło, od roboty się nie wymigiwał. Tel. 600 322 566

chycek2
16-08-2010, 16:34
Witam wszystkich,jestem nowy na forum i tak jak koledzy wyżej zostałem oszukany przez firmę a raczej pseudo firmę Tech-Trans-Bud.Bardzo proszę o kontakt z innymi poszkodowanymi.

C-u-b-e
17-08-2010, 20:47
Szukam informacji na temat ekipy budowlanej Pawła Rysia - dziś się z nim spotkałem i przedstawił mi atrakcyjną ofertę na wykonanie SSO. Zastanawiam się czy jest godny polecenia. Znalazłem jednego posta (sprzed 2 lat) polecającego, ale to tyle... Jakby ktoś coś wiedział, dajcie znać. Dzięki!

Erol 1
18-08-2010, 09:05
Moze ktos zamiesci jakis namiar bo nigdzie nie moge znalezc.Poszukuje kominiarza ktory zrobi odbior techniczny kominow ale przde wszystki dokona pomiaru ciagu.Jest mi to potrzebne teraz do informacji gdzy chce zakupic wklad kominkowy i musze sprawdzic czy "nada sie" do mojego komina .Mozecie kogos polecic faktycznie sumiennego i znajacego sie na rzeczy a nie tylko wystawiajacego papierek pod dyktando inwestora?;)

Polecam http://www.uslugi-kominiarskie.pl/.
Pani kominiarz bardzo miła i sprawna :)


pzdr

tekla22
18-08-2010, 12:53
Pan Ryszard Motyka ma czas ale sam nie robi tylko chciał mi przywieść 2 gości z wioski a za robotę położenie 35 m2 łącznie kuchnia i łazienka chciał 5 tyś - dla mnie okazał się za drogi

Edyta M
19-08-2010, 01:50
Pan Ryszard Motyka ma czas ale sam nie robi tylko chciał mi przywieść 2 gości z wioski a za robotę położenie 35 m2 łącznie kuchnia i łazienka chciał 5 tyś - dla mnie okazał się za drogi

Nie dziwie sie , ze gosc ma czas !!!!! za takie stawki .... :eek: to kto go do pracy bierze

qqlio
19-08-2010, 11:02
Czy ktos z Was robil ostatnio elewacje (tynk cienkowartwowy + wstawki drewniane na scianie 2warstwowej) i jest zadowolony z wykonawcy?

Pozdrawiam

aki-aki
19-08-2010, 12:06
Witajcie,

chciałam zapytać, czy ktoś z Was ma wykonawcę drzwi wewnętrznych białych.

Od 3 mies szukam stolarza, który zrobi mi drzwi białe, nowoczesne, bez struktury drewna i widocznych słojów, szklone na szybie bezpiecznej-folia.
I nic.... albo cena z kosmosu, albo jakość nie ta.

Z góry dzięki za info:)

salatar
19-08-2010, 19:43
a ja szukam kogoś do elewcji (styropian + kolor) - jeszcze w tym roku - w miarę szybko :)
pozmieniało mi sie i muszę kogoś znaleźć - a namiary z "listy zbiga" nic akurat nie dają

pomóżcie

Zbigniew100
19-08-2010, 19:56
a ja szukam kogoś do elewcji (styropian + kolor) - jeszcze w tym roku - w miarę szybko :)
pozmieniało mi sie i muszę kogoś znaleźć - a namiary z "listy zbiga" nic akurat nie dają

pomóżcie

Bież przykład z dziewczyny i do pracy .;)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?136128-Kometarze-do-mojego-dziennika-)&p=4252433&viewfull=1#post4252433

salatar
19-08-2010, 20:10
:)
napisałem ze "mi sie pozmieniało "
plan był wykonać to we własnym zakresie - sam ze szwagrem wykonaliśmy ocieplenie fundamentu (jest idealne :) )- niestety nas to przerosło czasowo - w dodatku pomocnicy co obiecali pomoc teraz się wypinaja !!
wiec kogoś szukam ............. wszysy mają terminy październik - listopad albo wiosna

kojot164
20-08-2010, 02:15
ja do czarnej listy dolaczam p.Wurszt geodeta z Cieciulowa kolo Rudnik gosciu mi obiecal a nawet spisal umowe na wykonanie prac geodezyjnych do konca zeszlego roku wziol zaliczke i od tamtej pory gosciu nie odbiera telefonow jak przez pomylke odbierze ale z innego numeru to wciska mi ze juz jest zrobione i wyslane do geodezji.Co moge zrobic zeby juz chocby odzyskac kase .Mam jedn pomysl ale go zostawie jak juz nie bedzie wyjscia

redpradnik
20-08-2010, 07:25
Polecam fliziarza ( glazurnika jak to niektórzy mówią :) )

Pan Wojtek wykonał u nas zaczął od zrobieni abalkonów z hydroizolacją , pozniej garaz a że nam się spodobała jego praca zrobiliśmy też łazienkę

Tel 793 991 143

Kolejna osoba
Szukaliśmy kogoś do wykonania barierek balkonowych..
Wykonano nam barierki z montażem pomalowane podkładem w fajnej cenie:) - duzo taniej niz konkurencja

12 278 4983 - Wieliczka


I chyba największy pozytyw..
Wykonawca schodów drewnianych dębowych - znalazłem Pana Maćka na białej liście - schody zrobione przez niego podobają się każdemu.
Tak dokładnej roboty w życiu nie widzialem kazdy mm docinany na miejscu GORĄCO POLECAM

694933557

faffa2
22-08-2010, 11:28
Do białej listy moge polecić firmę zajmującą sie tynkami LUX-DOM. http://www.lux-dom.info/o_firmie
Zdecydowałem się ich polecić, ponieważ dwie polecane ekipy tynkarskie,
które robiły u moich znajomych wystawiły mnie do wiatru. Chodziło o wykonanie tynków cementowo-wapiennych e całym domu.
Przyjechali, obejrzeli zaproponowali cenę, termin wejścia na budowę ... po czym przestali odbierać telefony.
Jak sie później okazało tynki cementowo wapienne są bardziej pracochłonne i zabierają więcej czasu od gipsowych.
(Więc po co kilka dni straty praktycznie za te same pieniądze) Namiary na LUX-DOm wziąłem ze słupa i na początku
mieli tynkować część domu, żeby zobaczyć jak wyjdzie. Tynki wyszły super, tak że cały dom został wytynkowany przez tę firmę.
Kontakt Michał Brodowski 601 058 674

Edyta M
22-08-2010, 15:33
Hejka RAFFA2 ..... mozna prosic o jakies fotki z wykonania tynkow przez LUX-DOM w Twoim domku ??
Pozdrawiam;)

ciepłospec
23-08-2010, 11:49
Witata, zadaszenie - potzrebny fachowiec/wykonawca.

Witam, jak dotąd nikogo nie znalazłem więc ponawiam prośbę o pomoc..

Poszukuję ekipę do wykonania witay, zadaszenia.
Prosta konstrukacja na sześciu nogach z dachem ( 3,5m x 7,0m)
Okolice Czernichowa

Proszę o info.

ulkap
24-08-2010, 13:28
I chyba największy pozytyw..
Wykonawca schodów drewnianych dębowych - znalazłem Pana Maćka na białej liście - schody zrobione przez niego podobają się każdemu.
Tak dokładnej roboty w życiu nie widzialem kazdy mm docinany na miejscu GORĄCO POLECAM
694933557

Bardzo mnie to cieszy bo p. Maciek ma nam robić okładzinę dębową na schody betonowe, więc dobrze słyszeć kolejny pozytyw na jego temat. Dzięki!

redpradnik
24-08-2010, 13:50
Bardzo mnie to cieszy bo p. Maciek ma nam robić okładzinę dębową na schody betonowe, więc dobrze słyszeć kolejny pozytyw na jego temat. Dzięki!

U nas zrobił to tak: ( zdjecia bardzo robocze ) - brak deski czołowej zakrywającej płytę - ktora juz jest

ulkap
24-08-2010, 14:43
U nas zrobił to tak: ( zdjecia bardzo robocze ) - brak deski czołowej zakrywającej płytę - ktora juz jest

Bardzo ładnie! Podoba mi się deska. I widać, że wszystko starannie wykonane. Pozdrawiam!

ulkap
24-08-2010, 14:57
ilza, pozwolę sobie dać Ci jedną radę, z której staram się korzystać, a mam trochę doświadczenia (2 domy na wykończeniu i 3 gruntowne remonty mieszkania): jeśli już na początku ekipa coś chrzani, to od razu pokazać drzwi. Bo na pewno nie będzie lepiej. Będzie tylko gorzej.

U nas ostatnio też była taka jedna ekipa, która miała robić papę pod wylewkami (nota bene ekipa polecana na forum :-)). Byli na budowie kilka godzin po czym z hukiem zostali wyrzuceni. Trudno, mieliśmy przez to opóźnienie bo musieliśmy szukać innej ekipy i czekać na wolny termin (a co za tym idzie opóźniać wszystkie inne ekipy), ale warto było.

No i oczywiście nie dawać zaliczki na początek...:-)

krystyna M
24-08-2010, 23:03
ilza, pozwolę sobie dać Ci jedną radę, z której staram się korzystać, a mam trochę doświadczenia (2 domy na wykończeniu i 3 gruntowne remonty mieszkania): jeśli już na początku ekipa coś chrzani, to od razu pokazać drzwi.

No, no, nieźle. Tylko 1 ekipa partaczy wywalona na 2 domy i 3 mieszkania. Pisz więcej, niech i inni skorzystają.

Zbigniew100
25-08-2010, 06:10
Mam gorącą prośbę.
Jeżeli Ktoś ustali ,że dany telefon wykonawcy jest nieaktualny to proszę o informacje , na priv. Naniosę zmiany.
Jeżeli macie jakiekolwiek opinie o wykonawcach z list proszę pisać , niech i inni skorzystają
Listy są przydatne jeżeli maja aktualne informacje.

Konieczki
25-08-2010, 11:39
Witam

Polecam wszystkim architekta Kamila tel. 500 283 685 z pracowni Stoodio. Współpraca świetna, idealne zrozumienie potrzeb klienta czyli naszych. Zaproponowane zmiany dużo pomogły naszemu projektowi, nagrodą dla architekta jest podziw naszych gości którzy oglądając nasz wąziutki domek mówią że jest przestronny i tyyyyyle tu miejsca.

ulkap
25-08-2010, 11:56
Witam

Polecam wszystkim architekta Kamila tel. 500 283 685 z pracowni Stoodio. Współpraca świetna, idealne zrozumienie potrzeb klienta czyli naszych. Zaproponowane zmiany dużo pomogły naszemu projektowi, nagrodą dla architekta jest podziw naszych gości którzy oglądając nasz wąziutki domek mówią że jest przestronny i tyyyyyle tu miejsca.

Konieczki, wrzuć jakieś zdjęcia na Forum. Jestem bardzo ciekawa jakie miał pomysły pan Kamil. Pozdrawiam.

m.arek
26-08-2010, 13:47
Na czarną listę chciałbym dopisać firmę Max-Rem Robert Cyrek. Spośród wielu rzeczy które miał okazje robić nic nie zostało tak zrobione jak się umawialiśmy, do tego nie potrafi dotrzymać słowa, terminu. Jak ktoś chce szczegóły, to zapraszam na PW.
Na białą listę chcę dopisać allegrowicza: drzwi-drewno - drzwi pierwsza klasa, w zimie się nie pozsychały, w lecie nie nawilgły.

faffa2
26-08-2010, 21:39
Hejka RAFFA2 ..... mozna prosic o jakies fotki z wykonania tynkow przez LUX-DOM w Twoim domku ??
Pozdrawiam;)

Nie ma sprawy, wezmę w weekend aparat i w przyszłym tygodniu poślę

Edyta M
27-08-2010, 04:14
Nie ma sprawy, wezmę w weekend aparat i w przyszłym tygodniu poślę

Dziekuje i sorrki za przejezyczenie napisalam RAFFA 2 zamiast FAFFA 2 ;).....
Przeslalam na Twojego priv. moj mail jesli mozesz to wrzuc na niego kilka fotek .....:)
Pozdrawiam
Edyta

Konieczki
30-08-2010, 11:43
Nie mam żadnego wirtualnego albumu więc bedzie ciężko, a poza tym moja ślubna druga połowa się nie zgadza na upublicznianie zdjęć więc postaram się opisać. Nasza sytuacja była ciężka bo mamy strasznie wąską działkę (całe 13m), brak możliwości budowy w granicy więc powstał domek szeroki na 7,5m. Taka stodoła. Ja jestem z zawodu budowlańcem więc miałam wizję na wnętrza co chce mieć gdzie i jak. Architekt załatwił nam odstępstwo od ministra (teraz już nie trzeba), złożył projekt w którym nie było żadnych braków (a to świadczy o profesjonalizmie ) i do tego zrobił nam architekturę wnętrz - nam się podoba - narazie jeszcze w projekcie. Acha i będziemy mieć za sprawą tego Pana odjechaną elewację :) (ale taką sami chcemy i on nam taką zapodał)

klapo
30-08-2010, 15:18
Witam,
a może ktoś ma doświadczenie z ekipami tynkarskimi z okolic Wadowic? Wiele czytałem na forum na temat p. Żmudy, postaram się dodzwonić do niego. Jednak jak komus jeszcze coś przyjdzie do głowy to niech napisze :)

Sylwia73
30-08-2010, 20:43
A ja poszukuje kogos sprawdzonego od furtek i domofonow. Furtka ( a wlasciwie zamek) zepsuta i domofon nie dziala. Czy w zw. z tym to bedzie bardziej slusarz czy elektryk? :)
Bardzo prosze :)

Wujor
30-08-2010, 20:53
Witam,
a może ktoś ma doświadczenie z ekipami tynkarskimi z okolic Wadowic? Wiele czytałem na forum na temat p. Żmudy, postaram się dodzwonić do niego. Jednak jak komus jeszcze coś przyjdzie do głowy to niech napisze :)

Masz tu namiar na konkretnych tynkarzy. Młode chłopaki, pozbawieni skłonności do filozofowania i marudzenia na byle co. Tynkują cem.-wap. oraz gipsowe. Tynki maszynowe, zacierane mechanicznie. Gwarantuje że będziesz happy. :) Są z Zabierzowa czy Krzeszowic ale to nie stanowiło problemu dojazdu do mnie z 50km co dzień przez tydzień.

http://www.tynktech.vgh.pl/viewpage.php?page_id=18

Renata.W
31-08-2010, 10:16
Ponawiam pytanie : Czy możecie polecić rzetelnego , doświadczonego ,z "głową"i wyobraźnią architekta do zrobienia projektu wraz z załatwieniem całej dokumentacji+pozwolenia?

Konieczki
02-09-2010, 08:35
No wydaje mi się że kilka postów wyżej pisałam o architekcie z głową :)

Jeti
04-09-2010, 12:12
Witam wszystkich...

Poszukuję "na gwałt" ekipy, która podjęłaby się dokończenia budowy płyty fundamentowej (coś a'la Legalett).
Ktokolwiek widział ktokolwiek wie...

tekla22
04-09-2010, 21:26
korzystał ktoś z usług firmy Krakparkiet?

mają mi wycyklinować i położyć lakier

wilczus
05-09-2010, 07:07
redprądnik -czy mógłbyś podać ile kosztowały cię te schody ? miałam namiary na dobrego stolarza od schodów ,ale przeszedł na emeryturę ..... póki co mogę polecić stolarza meblowego - p.Artur 698 159 243

Wiktorr
05-09-2010, 08:20
Witam serdecznie.
Mam pytanie czy ktoś z Was współpracował z Panem Włodzimierzem Ilnickim , firma Megips z Krakowa.
Firma ta zajmuje się realizacją m.in SSO.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Guliwerka
05-09-2010, 16:58
Witam.
Chciałam ostrzec przed elektrykiem p. Marcinem Ciarankiem z Maszkowa gm. Iwanowice (firma nazywa się ELEKTRIMAR), na którego namiary wzięłam zresztą z tego forum. Początkowo wydawało się, że wszystko jest ok. Jednakże gdy p. Marcin Ciaranek wykonał większość prac okazało się, że nie można go skłonić do ich zakończenia co wstrzymuje inne prace. Jest niesłowny, przestał odbierać telefony, jeżeli uda się z nim skontaktować najczęściej tylko sms-em to i tak nie dotrzymuje złożonych przez siebie obietnic. Ten stan trwa już 3 m-ce. A jeżeli jakimś cudem przyjedzie na budowę to okazuje się, że jest nieprzygotowany do wykonania całości robót i znowu jakaś ich część zostaje niezrobiona. Próbowałam wszystkiego. Żadne argumenty nie skutkują. Gość jest niereformowalny. Ostrzegam!!!

bm_mi
05-09-2010, 18:13
A ja polecam pana Mariusza z miejscowości Mogilany - firma 4B.
Robią praktycznie wszystko - budowa całych domów i wykończenia.
U mnie zaczęli wykonywac prace dopiero po skończeniu dachu przez innych fachowców i ... bardzo żałuję, że nie budowali mi domu od początku!
Wylewki ekspresowo i są super - podobnie regipsy, gładzie.
Ostatnio ocieplenie domu i podbitka - w porównaniu do wcześniejszych ekip naprawdę pełen profesjonalizm.
Jestem bardzo zadowolony i nie muszę się na szczęście o nic martwic z panem Mariuszem przy domu zwłaszcza, że w tym roku mam masę delegacji i praktycznie przyjeżdżam raz na jakiś czas zobaczyc efekty :-)
Ceny rozsądne, nie są bardzo niskie - ale raczej średnia rynkowa. Wszystko czarno na białym - po wycenie żadnych dodatkowych kosztów - a to bardzo cenię.
Poza tym pan Mariusz jest redaktorem technicznym gazety DomProjekt - i rzeczywiście ma ogromną wiedzę, proponuje różne fajne rozwiązania - np. u mnie poddasze z odsłoniętymi, wyczyszczonymi krokwiami - można zrobic pokoje w stylu góralskim / czy też extra podwieszane sufity w holu z halofenami i wężami świetlnymi.

a ta firma to:
Mariusz Baran, firma 4B
tel. 505 124 611
[email protected]

Proszę powolac się też na Mirka B. - a możecie liczyc na jakiś rabat czy promocję.
Pozdrawiam!

gegus37
06-09-2010, 16:38
Witam !
poszukuje sprawdzonej ekipy do położenia płyt tarasowych ok. 25 m2 oraz płytek na dwóch balkonach ok 18 m2 - południe Krakowa

ravik
09-09-2010, 16:09
GURBL Węgrzce Wielkie. Trzeba go omijac szerokim łukiem! Można stracić wiele zdrowia i pieniędzy. CZARNA LISTA

BeataiMarcin
09-09-2010, 19:55
Odradzam elektryka pracującego w Enionie, a prywatnie robiącego przyłącze i instalację elektryczną. Pan Zbigniew Malik jest osobą bardzo niesłowną - obiecuje, że będzie o 7 rano, po czym po iluś telefonach przyjeżdża o 15.00 na 1h i nie pojawia się kolejne 2 dni. Bierze zaliczki na materiały po czym ma problem z rozliczeniem ich, np. na fakturze znajdują się bezpieczniki, których nie widzieliśmy na oczy lub widnieje 2x więcej kabla niż zostało zużyte. Instalacja, która zajmuję do 2 tygodni u nas trwała prawie 2 m-ce i nie muszę pisać ile kosztowała nerwów. Na koniec zostawił nieopisaną skrzynkę oraz niezałatwione formalności w zakładzie energetycznym. Wszyscy fachowcy i znajomi, którzy przychodzili łapali się za głowę widząc "naszą instalację". Skończyło się wzięciem elektryków, którzy musieli po Panie Zbigniewie popoprawiać chociaż nie wszystko się już dało.. :/

kaczorek1234
11-09-2010, 18:35
Dzieki za info, wlasnie jestem na etapie szukania firmy do szafek w kuchnii gdyż też z poprzednią firmą nie chce miec nic wspólnego

SweetMonia
12-09-2010, 21:31
Witam,

potrzebuję namiary na kogoś kto zna się na instalacjach wod-kan i CO z okolic Oświęcimia oraz na przyszłość firmy tynkarskiej (żeby sobie zarezerwować termin :) )

Na czarną listę wpisuję firmę budowlaną pana Góralczyka z Jaworzna. Krzywo, niedokładnie, cieknie przy kominach. Zapłaciłam za grubszą wełnę mineralną, założyli mi cieńszą. Sprawa w sądzie. Bardzo nieprzyjemny właściciel, traktujący kobiety jak gorszą płeć.

Na białą listę wpisuję firmę elektryczną Amper Tech z Jaworzna. Solidna ekipa młodych chłopaków, którzy sprawnie uwinęli się u mnie z robotą. Bardzo miły właściciel pan Tomek, który bardzo mi pomógł przy rozmieszczeniach poszczególnych lamp, gniazdek i wyłączników i zaproponował ciekawe rozwiązania w środku i na zewnątrz.
Mogę podać namiary.

bienieczek
13-09-2010, 21:47
Witam
Szukając firmy do zabudowy poddasza oraz sufitów na parterze skorzystaliśmy z listy polecanych firm na tej liście. Dlatego teraz chciałabym napisać kilka słów komentarza.
Po rozmowie wybór padł na pana Kowala - polecana tu firma Firma Kowalbud tel.510-804-034 . Spotkanie wstępne ok , ale przyznaję się ze zaniedbaliśmy dokładne sprawdzenie wykonawcy ( choćby kilka telefonów do poprzednich inwestorów itp.). Później okazało się że Pan Kowal ma kilka ekip, więc nigdy nie ma pewności na kogo się akurat trafi. Nam przypadła ekipa "Ekosysytem Pan Patryk Kałuża".
Oszacowany czas wykonania 3 tygodnie - zakończyliśmy po 5 i a to tylko dlatego że już nam się spieszyło. Ogólnie panowie należą do kategorii wykonawców "co się pan przejmujesz, nic nie będzie widać , będzie pan zadowolony" .
Panowie do poprawiania błędów w swoich konstrukcjach używają masy gipsowej, a poziomica przy robieniu zabudowy nie jest podstawowym narzędziem a jedynie dodatkiem. Minął miesiąc kiedy Panowie skończyli prace a już pojawiły się pierwsze pęknięcia na poddaszu, nie mówiąc o tym że Pan który miał malować powiedział że bez poprawy ( konstrukcja i gładzie) to on się tego nie podejmie.
Panowie potrafili "zepsuć" coś co wydaje się naprawdę proste - sufi podwieszany ( 2m na 3m ) a różnica poziomów to około 1 cm , może normy to dopuszczają ale jak dla mnie to brak dbałości i niechlujstwo wykonawcze. Na poprawę umawiam się już 3 tygodnie i doszliśmy do etapu nie odbierania moich telefonów.

podsumowując firma Kowalbud - radzę dokładnie zweryfikować przed podjęciem decyzji , a ekipę Pana Kałuży odradzam.
Duet Kowalbud/Ekosystem jak na razie najgorsza ekipa na naszej budowie.

pozdrawiam

jowitajb
14-09-2010, 13:06
Witam, ponieważ "zamknęliśmy" stan surowy chciałam dodać do białej listy parę namiarów:

1) Skład budowlany "Kowalczyk" w Sierczy: www.sklad-budowlany.com.pl
- polecam serdecznie. Dostaliśmy tam w marcu najlepszą cenę na porotherm oraz drut i od tej pory zaczęliśmy współpracę (zapłaciliśmy w marcu po niższych cenach, a budowę zaczęliśmy na przełomie kwietnia i maja). Materiały przywozili nam z bieżących dostaw, a nie stały cały czas na składzie i były podatne na skrajne w tym roku warunki atmosferyczne. Kupowaliśmy u nich praktycznie wszystkie materiały, oprócz tych na dach. Jako stali klienci, dostawaliśmy dużo niższe ceny (czasami dzwoniłam po innych składach z zapytaniem o cenę, ale nigdzie nie mieli tak tanio albo doliczali za transport). U Kowalczyka zawsze transport darmowy (nawet gdy zabrakło niedużo drutu). Bardzo wygodne jest to, że kolejne zamówienia wystarczyło złożyć przez telefon, a z materiałami przywozili fakturę płatną przelewem. Dodatkowo pustaki przywozili "na raty", tyle palet ile potrzebowaliśmy na jeden poziom i nie było problemów z "wrzuceniem" ich na płytę. No i ważna sprawa - zwroty - bezproblemowo, całe palety porothermu, ale i pojedyncze sztuki np. pustaków wentylacyjnych.

2) Betoniarnie - beton braliśmy z Myślenic, tylko raz z Marszowic. Ogólnie jesteśmy zadowoleni. W przypadku Myślenic: faktury przelewowe, cierpliwi kierowcy (raz kończyliśmy zalewanie po 21, choć było to spowodowane dość spóźnionym transportem w stosunku do umówionej godziny), dobry kontakt z kierownikiem (wcześniej przyjeżdżał, liczył ilości betonu), darmowe urzędzenie wibrujące (dodatkowo płatne w Marszowicach). Minusem są spóźnienia, ale to na budowach normalne.

3) Materiały na dach - Dach Styl - Kraków, oddział ul. Nad Serafą: www.dach-styl.com.pl
Kupowaliśmy dachówkę cementową Braasa. Płaciliśmy w marcu, a kładliśmy ją pod koniec sierpnia (też z bieżącej dostawy). Teraz dokupowaliśmy u nich jeszcze rynny (Galeco stalowe), okna dachowe (Fakro) i blachę (Planja). Na nie również dali nam najlepsze ceny w Krakowie. Trochę dachówek było rozbitych, głównie boczne, ale bez problemu wymienili. Ogólnie współpraca dobra, doradzali, dokupywane rzeczy zamawiane przez telefon dostarczali z fakturą przelewową. Sami odbierają palety, za które się nie płaci (w Abito Wieliczka powiedzieli nam, że trzeba sobie odwieźć własnym transportem).

4) Cegłę klinkierową na kominy kupowaliśmy na promocji w Anbudzie (www.andbud.pl), a płytki u Mikulskiej (www.mikulska-klinkier.pl). W Anbudzie nie ma zwrotów, także trzeba sobie w miarę wyliczyć potrzebną ilość (najwyżej później dokupywać), a u Mikulskiej są. W obu przypadkach najlepiej mieć transport własny, oni mogą zorganizować, ale wychodzi to dość drogo.

5) Jeśli chodzi o ekipy budowlane to mieliśmy z podkarpacia, więc pewnie nie będziecie zainteresowani (sprawdzone, z rodzinnych stron, po dużo niższych cenach). Trzeba im było tylko zapewnić nocleg. Tu polecam 2 firmy z noclegami dla pracowników - Kraków, ul. Nad Serafą i Wieliczka, ul. Różana. Cena - 20 zł od osoby. W razie potrzeby służe namiarami.

6) Okna - zamawialiśmy z OknoPlusa (www.oknoplus.com.pl) w Krakowie - Sidzinie u Państwa Knapczyków. Rabaty większe niż w Libertowie i na Zapolskiej, choć wiedza na temat okien słabsza. Ale dowiedzieliśmy się wszystkiego w tych dwóch, a w Sidzinie złożyliśmy zamówienie. Mieliśmy spóźnienie z dachem i musieliśmy przełożyć montaż okien. Pani Knapczyk podzwoniła po innych zamawiających i udało jej się zamienić nas termininami. Montaż był w ubiegłym tygodniu - wszystko przebiegło szybko i sprawnie i wreszcie mamy zamkniętą budowę. Okna są piękne w kolorze cheyenne, profil ArtPlus, trójszybowe.

To by było na tym etapie na tyle ;-) Polecam

Przypomniało mi się jeszcze o hurtowni elektrycznej Makro w Wieliczce: www.makrofhu.pl
Nie wpisze ich ani do białej ani do czarnej listy. Kupowałam przewody do całego domu, podzwoniłam po kilku hurtowniach w Krakowie i okolicach. Oni mi dali najniższą cenę. Na drugi dzień przyjechałam kupić i okazało się, że Pana, z którym rozmawiałam przez telefon nie ma akurat w pracy, a ten co był nie sprzedał mi po umówionej cenie. Także mam nauczkę na przyszłość, żeby pytać się od razu o nazwisko sprzedawcy. Ale ogólnie mają dobre ceny na przewody (jak ktoś jest "na kupnie" to miedź idzie w górę, więc lepiej się pospieszyć).

ulkap
14-09-2010, 13:15
potrzebuję namiary na kogoś kto zna się na instalacjach wod-kan i CO z okolic Oświęcimia oraz na przyszłość firmy tynkarskiej (żeby sobie zarezerwować termin :) )


Polecam polecaną na Forum ekipę tynkarską p. Żmudy - najlepsza ekipa do tej pory u nas na budowie. Hydraulik u nas jeszcze nie skończył więc na razie nie polecam (aczkolwiek zapowiada się dobrze), poza tym jest z okolic Wieliczki.

jowitajb
14-09-2010, 13:23
Polecam polecaną na Forum ekipę tynkarską p. Żmudy - najlepsza ekipa do tej pory u nas na budowie. Hydraulik u nas jeszcze nie skończył więc na razie nie polecam (aczkolwiek zapowiada się dobrze), poza tym jest z okolic Wieliczki.

Robiliście tynki cementowo-wapienne? Jeśli tak, to kupowaliście sami materiał czy ekipa? Jaki i ile Was wychodził mniej więcej worek (lub cena z robocizną za m2)?

Monika_Kra
14-09-2010, 13:41
Witam.
Czy może ktoś z Was doświadczył współpracy z firmą Markerbud , Pan Roman Pękala ze Skawiny ?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

ulkap
14-09-2010, 13:51
Robiliście tynki cementowo-wapienne? Jeśli tak, to kupowaliście sami materiał czy ekipa? Jaki i ile Was wychodził mniej więcej worek (lub cena z robocizną za m2)?

Na ścianach cementowo-wapienne, na sufitach gipsowe. Ekipa załatwiała materiały, płaciliśmy 24 zł/m2.

SweetMonia
14-09-2010, 20:39
Polecam polecaną na Forum ekipę tynkarską p. Żmudy - najlepsza ekipa do tej pory u nas na budowie. Hydraulik u nas jeszcze nie skończył więc na razie nie polecam (aczkolwiek zapowiada się dobrze), poza tym jest z okolic Wieliczki.Dziękuję za odpowiedź. Jeśli hydraulik okaże się w porządku, to też poproszę o namiary :) Skoro elektrykom z Jaworzna opłacało się jeździć do mnie, to może hydraulikowi z Wieliczki też będzie ;)

borsodii
15-09-2010, 19:33
Witam wszystkich, potrzebuję jakiekoś solidnego fachowca od parkietów:) Dziekuje za podpowiedzi.

korekk
16-09-2010, 12:07
Witam !

Ja natomiast szukam ekipy wykonującej zjazd z drogi gminnej na działkę wg gotowego projektu razem z kierownikiem. Pozdrawiam !

redpradnik
16-09-2010, 12:15
Polecam kominiarza ktory mi robil odbiór przewodów - 606 387455

apoc
17-09-2010, 16:08
To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie.

Z ogromną przykrością:

CZARNA LISTA:

Usługowy Punkt Ciesielski Jan Stożek

Imię i nazwisko: Jan Stozek
Specjalizacja:

* blachodachówka
* blacha tytanowo-cynkowa
* dachówka ceramiczna
* gont bitumiczny
* papa

Kraków Golkowice 124
Telefon komórkowy: 692-662-755

Członek Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Nieterminowy, nierzetelny, niesłowny. Umawialiśmy się przez półtora miesiąca (termin, wynagrodzenia i zakres prac ustaliliśmy po oględzinach na początku sierpnia) na wykonanie poprawek w wykończeniach blacharskich, Pan przekładał termin za terminem. W końcu ostatecznie umówiliśmy się na konkretny dzień, miał być to piątek. Pan kolejny raz przesunął się na sobotę, w sobotę jednak nie przyszedł. Ustaliliśmy, że będzie u mnie w poniedziałek. Wziąłem urlop, w poniedziałek rano czekam, mija godzina, mijają dwie - dzwonię: Pan beztrosko informuje mnie, że miał ważne sprawy rodzinne i nie mógł przyjechać. Zagryzam zęby, umawiamy się na wtorek. Przedłużam urlop - Pan Stożek się nie zjawia. Dzwonię, nie odbiera telefonu. Dzwonię w środę, w czwartek - Pan stosuje gówniarskie uniki i nie odbiera telefonu. Piszę SMSa - brak odzewu. Dziś jest piątek, zmarnowałem półtora miesiąca, wszyscy dekarze do których mam kontakt są zajęci robotę i wygląda, że zostanę z cieknącym dachem na całą jesień.

Edyta M
18-09-2010, 03:27
Witaj Apoc .... przykre to , ale niestety wiem o czym piszesz sama wkrotce opisze moje doswiadczenia z dachowcem ...... zostawil mnie na przyslowiowym lodzie na kilka dni przed wejsciem na dach ( wszystko bylo uzgodnione od lutego ..... ) na szczescie dzieki Bogu i pomocy dobrych forumowych duszkow znalazlam Pana od dachu ktory rozpocznie u mnie prace juz za kilka tygodni ( 2-3 ) . ............
Pozdrawiam

conq
19-09-2010, 18:38
Witam,

Dodaję plusa do zamieszczonej już na białej liście firmie Tynk-Tech
Wykonali u mnie tynki maszynowe knaufa , które przerosły moje oczekiwania
i cenowo też byłem miło zaskoczony

pozdrawiam

Mozarcik
20-09-2010, 16:46
Witam,

zakończyliśmy stan surowy otwarty, więc podzielę się kolejnymi doświadczeniami:

dom wybudowała nam ekipa Pana Piotra Zasadniego (Fachbud). Budowali wcześniej u rodziny, przy czym zostali im poleceni. Nie mam do nich najmniejszych zastrzeżeń. Wszystko w terminie (umawialiśmy się z nimi w jesieni zeszłego roku i - tak jak się dogadaliśmy - zaczęli w marcu br.). Skorzystałam także z wzoru umowy polecanej tu na forum (Pan Piotr nie miał najmniejszych zastrzeżeń - podpisał bez słowa). Zbudowali nam piwnicę (z wylaną płytą - jak się okazało, nie każda ekipa to stosuje, niektórzy zostawiają pod stopami po prostu ziemię i tylko pną ściany do gry...), parter, poddasze użytkowe, wraz z dachem (deskowanym, dachówka ceramiczna). Wszystkie nasze "widzimisię" poprawiali wg naszego życzenia (pomimo braku tego w projekcie). Mieli może z jedną, dwie mniejsze wpadki (np. początkowo ścianę kolankową na poddaszu wymurowali o 1 pustak za mało - ale to już wina błędnego i niekompletnego projektu, o którym pisałam poprzednio), Ilekroć ktoś teraz do nas przychodzi na budowę, to zazdrości nam świetnego stanu surowego - ścian równych, prostych, "techniki" budowania, pomysłów (np. pomimo brau kanalizacji już zawczasu wbudowali nam rury w posadzkę, aby w przyszłości tylko się ewentualnie podłączyć). W ekipie mają też stolarza - on w sumie nas naprowadził na o wiele lepszy pomysł położenia schodów ażurowych w salonie (choć powinna to zrobić pani architekt....). Poza tym, ostatnio jak przyszła ekipa do pomiaru okien, to byli mocni podziwu dla panów budujących, gdyż maksymalne różnice na pionie w oknach wynosiły 0,5 - 1 cm góra (a w poprzednim domu, skąd brali pomiar, było to nawet 12 cm!!!!). Zatem szczerze polecam. My jeszcze się pewnie do nich uśmiechniemy przy okazji robienia podbitki czy strychu.

Przy okazji polecę firmę Trapez - Carbo z Zakopańskiej. Wybieraliśmy u nich dachówki, rynny i okno dachowe. Może cen nie mieli zbyt rewelacyjnych, ale można rzec, że przyzwoite (nam akurat się udało trafić na tę dachówkę i kolor co chcieliśmy, bo poprzedni zamawiający się rozmyślił co do koloru i im zalegała na stanie). Jedyne co radzę w ich przypadku, to samemu sobie zrobić obliczenia ilości dachówek i innych elementów. Chyba nie mają ręki do tych fachowców, bo nam obliczyli w sumie o 1 paletę za mało i musieliśmy domawiać (i czekać 3 tygodnie na zamówienie). Reszta elementów była w porządku. Poza tym, to wszystko miło, profesjonalnie (pan nas obsługujący (Tomasz) znał nawet historię firm produkujących dachówki do kilku fuzji wstecz) :) Dowóz na budowę organizują bezpłatnie, a po wszystkim zabierają palety z powrotem i zwracają za nie pieniążki na rachunek.

Wybieraliśmy także okna do domu (PCV). I tu moje ogromne rozczarowanie. Jako że mamy domek 2-rodzinny, w sumie mieliśmy 28 sztuk okien. Koniec końców zamówiliśmy w OknoPlusie (choć zwiedziliśmy chyba ponad 15 punktów...). Np. w Okno-Plaście nie mają w ofercie stopniowanego uchyłu, ponadto kolorystyka dość powszechna. W OknoPlusie wprowadzili ostatnio chyba kilka nowych kolorów (my wybraliśmy właśnie jeden z nich). Co mnie znowu zdziwiło, w fabyce OknoPlastu w Ochmanowej dają nawet mniejsze rabaty niż u dystrybutorów w Krakowie! A wydawać by się mogło, że powinno być na odwrót... Nasze okna zamówiliśmy na Węgrzcach - tam dostaliśmy najkorzystniejszą cenę (a przecież było o co walczyć w kontekście ilości okien). Co prawda ten pomiar przekładali dwukrotnie, ale w końcu się zjawili. O efektach poinformuję po montażu.

Mam od Was pytanie: czy możecie polecić jakiegoś architekta wnętrz? Przed robieniem elektryki musimy wiedzieć, gdzie mają być gniazdka i może warto byłoby już teraz zaprojektować np. salon czy kuchnię...

Pozdrawiam

bm_mi
22-09-2010, 15:06
A ja szukam kogoś wartego polecenia do wykonania drewnianej podłogi - południe Krakowa.
pozdr.

krbaton
22-09-2010, 16:02
Witam

Możesz podać namiar na tą cudowną ekipę !!

Jakie ceny mają ??

Pozdrawiam

Mozarcik
22-09-2010, 17:46
Nie wiem, czy masz na myśli ekipę od stanu surowego? Jeśli tak, to podaję:

"FACHBUD" Piotr Zasadni (mieszkają w Lubomierzu)
tel. 508-173-236

Ceny są do uzgodnienia. Przedstawia się Panu projekt i on wycenia robociznę. Naszej ceny podać nie mogę (tajemnica handlowa), ale z tego co orientowaliśmy się po innych budujących znajomych, była ona baaardzo konkurencyjna.

Pozdrawiam.

kozien
25-09-2010, 22:51
Polecam firmę Prefbud od stropu teriva, ja jestem zadowolony.

kozien
25-09-2010, 23:54
Kto ma doświadczenie z firmą TEKO - schody? Poszukuję kogoś na północ Krakowa do instalacji elektrycznych i wod-kan. Kogo możecie polecić? Może do centralnego odkurzacza też by się ktoś nadawał godny polecenia?

kozien
26-09-2010, 00:31
Witam,

Dodaję plusa do zamieszczonej już na białej liście firmie Tynk-Tech
Wykonali u mnie tynki maszynowe knaufa , które przerosły moje oczekiwania
i cenowo też byłem miło zaskoczony

pozdrawiam

Skąd jest ta firma i ile płaciłeś ?

kozien
26-09-2010, 00:36
Witam,

zakończyliśmy stan surowy otwarty, więc podzielę się kolejnymi doświadczeniami:

dom wybudowała nam ekipa Pana Piotra Zasadniego (Fachbud). Budowali wcześniej u rodziny, przy czym zostali im poleceni. Nie mam do nich najmniejszych zastrzeżeń. Wszystko w terminie (umawialiśmy się z nimi w jesieni zeszłego roku i - tak jak się dogadaliśmy - zaczęli w marcu br.). Skorzystałam także z wzoru umowy polecanej tu na forum (Pan Piotr nie miał najmniejszych zastrzeżeń - podpisał bez słowa). Zbudowali nam piwnicę (z wylaną płytą - jak się okazało, nie każda ekipa to stosuje, niektórzy zostawiają pod stopami po prostu ziemię i tylko pną ściany do gry...), parter, poddasze użytkowe, wraz z dachem (deskowanym, dachówka ceramiczna). Wszystkie nasze "widzimisię" poprawiali wg naszego życzenia (pomimo braku tego w projekcie). Mieli może z jedną, dwie mniejsze wpadki (np. początkowo ścianę kolankową na poddaszu wymurowali o 1 pustak za mało - ale to już wina błędnego i niekompletnego projektu, o którym pisałam poprzednio), Ilekroć ktoś teraz do nas przychodzi na budowę, to zazdrości nam świetnego stanu surowego - ścian równych, prostych, "techniki" budowania, pomysłów (np. pomimo brau kanalizacji już zawczasu wbudowali nam rury w posadzkę, aby w przyszłości tylko się ewentualnie podłączyć). W ekipie mają też stolarza - on w sumie nas naprowadził na o wiele lepszy pomysł położenia schodów ażurowych w salonie (choć powinna to zrobić pani architekt....). Poza tym, ostatnio jak przyszła ekipa do pomiaru okien, to byli mocni podziwu dla panów budujących, gdyż maksymalne różnice na pionie w oknach wynosiły 0,5 - 1 cm góra (a w poprzednim domu, skąd brali pomiar, było to nawet 12 cm!!!!). Zatem szczerze polecam. My jeszcze się pewnie do nich uśmiechniemy przy okazji robienia podbitki czy strychu.

Przy okazji polecę firmę Trapez - Carbo z Zakopańskiej. Wybieraliśmy u nich dachówki, rynny i okno dachowe. Może cen nie mieli zbyt rewelacyjnych, ale można rzec, że przyzwoite (nam akurat się udało trafić na tę dachówkę i kolor co chcieliśmy, bo poprzedni zamawiający się rozmyślił co do koloru i im zalegała na stanie). Jedyne co radzę w ich przypadku, to samemu sobie zrobić obliczenia ilości dachówek i innych elementów. Chyba nie mają ręki do tych fachowców, bo nam obliczyli w sumie o 1 paletę za mało i musieliśmy domawiać (i czekać 3 tygodnie na zamówienie). Reszta elementów była w porządku. Poza tym, to wszystko miło, profesjonalnie (pan nas obsługujący (Tomasz) znał nawet historię firm produkujących dachówki do kilku fuzji wstecz) :) Dowóz na budowę organizują bezpłatnie, a po wszystkim zabierają palety z powrotem i zwracają za nie pieniążki na rachunek.

Wybieraliśmy także okna do domu (PCV). I tu moje ogromne rozczarowanie. Jako że mamy domek 2-rodzinny, w sumie mieliśmy 28 sztuk okien. Koniec końców zamówiliśmy w OknoPlusie (choć zwiedziliśmy chyba ponad 15 punktów...). Np. w Okno-Plaście nie mają w ofercie stopniowanego uchyłu, ponadto kolorystyka dość powszechna. W OknoPlusie wprowadzili ostatnio chyba kilka nowych kolorów (my wybraliśmy właśnie jeden z nich). Co mnie znowu zdziwiło, w fabyce OknoPlastu w Ochmanowej dają nawet mniejsze rabaty niż u dystrybutorów w Krakowie! A wydawać by się mogło, że powinno być na odwrót... Nasze okna zamówiliśmy na Węgrzcach - tam dostaliśmy najkorzystniejszą cenę (a przecież było o co walczyć w kontekście ilości okien). Co prawda ten pomiar przekładali dwukrotnie, ale w końcu się zjawili. O efektach poinformuję po montażu.

Mam od Was pytanie: czy możecie polecić jakiegoś architekta wnętrz? Przed robieniem elektryki musimy wiedzieć, gdzie mają być gniazdka i może warto byłoby już teraz zaprojektować np. salon czy kuchnię...

Pozdrawiam

Poszukuję inf. o okno-plusie a dokładnie montażystach w Węgrzcach, też zastanawiam się nad tą firmą ale chciałbym wiedzieć jak montują okna. Jeśli można proszę o odp.

Gonzokrak
26-09-2010, 12:17
Witam
Poszukuję pilnie ekipy do zrobienia izolacji na balkonach i tarasie. Może ma ktoś ekipę do polecenia i może się podzielić informacją jaką izolację położył.
Czekam na odpowiedz:D

ulkap
26-09-2010, 19:22
Poszukuję inf. o okno-plusie a dokładnie montażystach w Węgrzcach, też zastanawiam się nad tą firmą ale chciałbym wiedzieć jak montują okna. Jeśli można proszę o odp.

Chodzi o firmę Graffitti Stop?

SweetMonia
26-09-2010, 20:05
Kto ma doświadczenie z firmą TEKO - schody? Poszukuję kogoś na północ Krakowa do instalacji elektrycznych i wod-kan. Kogo możecie polecić? Może do centralnego odkurzacza też by się ktoś nadawał godny polecenia?Witam, osobiście nie miałam doświadczenia z firmą TEKO, ale widziałam jak wyglądają ich schody u dwójki znajomych - totalna porażka :( Po roku u znajomej schody bujają się na wszystkie strony, a u znajomego trzeszczą, zgrzypią i piszczą, do tego zaczęły się rozwarstwiać. Oboje czekają na serwis gwarancyjny, ale firma ich olewa. Ja na pewno nie skorzystam z ich usług.

U mnie elektrykę i centralny odkurzacz robiła firma Amper Tech i jestem bardzo zadowolona. Mogę polecić.
Wod-kana i CO sama poszukuję, więc tutaj nie pomogę.

kozien
26-09-2010, 22:28
Chodzi o firmę Graffitti Stop?

tak dokładnie o nich

kozien
26-09-2010, 22:34
Witam, osobiście nie miałam doświadczenia z firmą TEKO, ale widziałam jak wyglądają ich schody u dwójki znajomych - totalna porażka :( Po roku u znajomej schody bujają się na wszystkie strony, a u znajomego trzeszczą, zgrzypią i piszczą, do tego zaczęły się rozwarstwiać. Oboje czekają na serwis gwarancyjny, ale firma ich olewa. Ja na pewno nie skorzystam z ich usług.

U mnie elektrykę i centralny odkurzacz robiła firma Amper Tech i jestem bardzo zadowolona. Mogę polecić.
Wod-kana i CO sama poszukuję, więc tutaj nie pomogę.

dziękuje za to Teko w takim razie i szukam kogoś innego:)

conq
27-09-2010, 11:56
Skąd jest ta firma i ile płaciłeś ?

Na Białej/Czarnej liście są na nich namiary łącznie chyba z linkiem www
ceny też tam mają

ulkap
27-09-2010, 12:03
tak dokładnie o nich

Wg mnie montażyści są OK aczkolwiek my zamawialiśmy w tej firmie przede wszystkim ze względu na dobrą cenę i profesjonalną obsługę przez p. Kamila. Okna zamontowane prawidłowo i terminowo aczkolwiek ja się na montażystów raz wkurzyłam bo zostawili drewniane kliny w piance, które potem przyjeżdżali usuwać i niby usunęli ale potem się okazało, że nie (kliniki zaczęły parcieć, itp.) i musieliśmy to po nich poprawiać. Montowali nam też drzwi wejściowe i tu bez zastrzeżeń. Kombinowaliśmy z terminem do ostatniej chwili i byli bardzo wyrozumiali i się dostosowali (aczkolwiek to też chyba bardziej zasługa p. Kamila niż samych montażystów). Generalnie są OK i mogę ich polecić.

kozien
27-09-2010, 13:11
Wg mnie montażyści są OK aczkolwiek my zamawialiśmy w tej firmie przede wszystkim ze względu na dobrą cenę i profesjonalną obsługę przez p. Kamila. Okna zamontowane prawidłowo i terminowo aczkolwiek ja się na montażystów raz wkurzyłam bo zostawili drewniane kliny w piance, które potem przyjeżdżali usuwać i niby usunęli ale potem się okazało, że nie (kliniki zaczęły parcieć, itp.) i musieliśmy to po nich poprawiać. Montowali nam też drzwi wejściowe i tu bez zastrzeżeń. Kombinowaliśmy z terminem do ostatniej chwili i byli bardzo wyrozumiali i się dostosowali (aczkolwiek to też chyba bardziej zasługa p. Kamila niż samych montażystów). Generalnie są OK i mogę ich polecić.

Dzięki za odpowiedź, no tak Pan Kamil widać zna się na tym czym handluje i zasługuje na miano profesjonalisty :)

Akadi
29-09-2010, 11:45
Witam,


Przy okazji polecę firmę Trapez - Carbo z Zakopańskiej. Wybieraliśmy u nich dachówki, rynny i okno dachowe. Może cen nie mieli zbyt rewelacyjnych, ale można rzec, że przyzwoite (nam akurat się udało trafić na tę dachówkę i kolor co chcieliśmy, bo poprzedni zamawiający się rozmyślił co do koloru i im zalegała na stanie). Jedyne co radzę w ich przypadku, to samemu sobie zrobić obliczenia ilości dachówek i innych elementów. Chyba nie mają ręki do tych fachowców, bo nam obliczyli w sumie o 1 paletę za mało i musieliśmy domawiać (i czekać 3 tygodnie na zamówienie). Reszta elementów była w porządku. Poza tym, to wszystko miło, profesjonalnie (pan nas obsługujący (Tomasz) znał nawet historię firm produkujących dachówki do kilku fuzji wstecz) :) Dowóz na budowę organizują bezpłatnie, a po wszystkim zabierają palety z powrotem i zwracają za nie pieniążki na rachunek.



Pozdrawiam

Jak długo czekałeś na zabranie palet? - U mnie już leżą miesiąc i nie ma kto zabrać. Powiedzieli mi, że zabierają palety grzecznościowo - gdy jadą z towarem w dany rejon.
Poza tym z reklamacją są problemy. Gdy składałam reklamację pytałam jak to zrobić. Powiedziano mi że mam dołączyć zdjęcia rozbitej dachówki. Tak też zrobiłam. Po prawie miesiącu czekania dostałam odpowiedź, że reklamacja uznana, ale muszę im przywieźć rozbitą dachówkę. Gdy pytałam - nie było o tym mowy. Dachówka została przysypana ziemią, gdy porządkowaliśmy teren. Teraz mam wygrzebywać z ziemi, bo inaczej nie wymienią mi. Poza tym kupowałam pełnowartościowy towar, a dostałam uszkodzony i mam na własny koszt im zawieźć?
Nie wiem, czy ja tak trafiłam, czy to jest taka praktyka w firmie. Dopóki nie zapłaciłam za towar wszystko było miło i uprzejmie. Gdy dostali kasę, zaczęło się olewanie klienta.

jfilemonowicz
29-09-2010, 13:19
czarna lista : fliziarz 791469308 lub 796146537 lub 792913091

pracował dla nas wielokrotnie i zbierał same superlatywy, ale raz wyciął taki numer że odradzam !!!

qqlio
29-09-2010, 13:19
To moze "przy okazji" kierbuda

CZARNA LISTA Odradzam: Kierownik budowy Marian Lukasik
Odebrane szalunki law na gruncie nienosnym i odebrana konstrukcja dachu, ktora po wizycie insp. nadzoru wymagala duzych, istotnych poprawek to chyba wystarczajace wytlumaczenie.

Pozdrawiam

Tak tylko potwierdzam swoj wlasny wpis dodajac nowy fakt :-)
Ten kierownik dodatkowo probowal wyciagnac ode mnie dodatkowo 500PLN za oswiadczenia o zakonczeniu budowy, ktorych wystawienie jest jego obowiazkiem.
Generalnie wspolpraca z tym Panem byla zerowa, a jego kompetencje mizerne.
Tutaj nieco na wlasne zyczenie padlem ofiara typowego bledu "poczatkujacych" i wzialem ekipe z wsadem kierownika budowy...
Pozdrawiam budujacych.

Mozarcik
29-09-2010, 17:36
Jak długo czekałeś na zabranie palet? - U mnie już leżą miesiąc i nie ma kto zabrać. Powiedzieli mi, że zabierają palety grzecznościowo - gdy jadą z towarem w dany rejon.
Poza tym z reklamacją są problemy. Gdy składałam reklamację pytałam jak to zrobić. Powiedziano mi że mam dołączyć zdjęcia rozbitej dachówki. Tak też zrobiłam. Po prawie miesiącu czekania dostałam odpowiedź, że reklamacja uznana, ale muszę im przywieźć rozbitą dachówkę. Gdy pytałam - nie było o tym mowy. Dachówka została przysypana ziemią, gdy porządkowaliśmy teren. Teraz mam wygrzebywać z ziemi, bo inaczej nie wymienią mi. Poza tym kupowałam pełnowartościowy towar, a dostałam uszkodzony i mam na własny koszt im zawieźć?
Nie wiem, czy ja tak trafiłam, czy to jest taka praktyka w firmie. Dopóki nie zapłaciłam za towar wszystko było miło i uprzejmie. Gdy dostali kasę, zaczęło się olewanie klienta.

U nas było trochę inaczej. Te palety zabrali rzeczywiście przy okazji, bo - jak pisałam wyżej - musieliśmy domówić dodatkową dachówkę i właśnie jak ją nam przywieźli (1 paleta), to zabrali wszystkie pozostałe.
Co do reklamacji, to my dachówki przeglądnęliśmy od razu w momencie, jak je nam przywieźli. I od razu stwierdziliśmy braki i zwyczajnie oddaliśmy uszkodzone dachówki panu kierowcy (o fakcie reklamacji tylko poinformowaliśmy dzwoniąc do Pana Tomka). I problemów nie było żadnych z tego tytułu. Żadnych zdjęć, żadnych pism itp. No ale może mieliśmy po prostu szczęście...

Artur101
29-09-2010, 17:40
Witam,

To moje pierwsze polecenie ale jestem je winien.

Z przekonaniem polecam flizarza - Pana Lucjana z Krakowa.
Człowiek wolny w swojej pracy ale bardzo dokładny. Robił u mnie łazienkę z "wygibasami", salon oraz kuchnię.
Nie wydziwia, jak trzeba doradzi, bardzo przyjemny człowiek. Pracuje sam.
Telefon: 510 968 505.

ulkap
30-09-2010, 08:02
czarna lista : fliziarz 791469308 lub 796146537 lub 792913091

pracował dla nas wielokrotnie i zbierał same superlatywy, ale raz wyciął taki numer że odradzam !!!

Jak się nazywa ten jegomość?

redpradnik
30-09-2010, 08:06
Jak długo czekałeś na zabranie palet? - U mnie już leżą miesiąc i nie ma kto zabrać. Powiedzieli mi, że zabierają palety grzecznościowo - gdy jadą z towarem w dany rejon.
Poza tym z reklamacją są problemy. Gdy składałam reklamację pytałam jak to zrobić. Powiedziano mi że mam dołączyć zdjęcia rozbitej dachówki. Tak też zrobiłam. Po prawie miesiącu czekania dostałam odpowiedź, że reklamacja uznana, ale muszę im przywieźć rozbitą dachówkę. Gdy pytałam - nie było o tym mowy. Dachówka została przysypana ziemią, gdy porządkowaliśmy teren. Teraz mam wygrzebywać z ziemi, bo inaczej nie wymienią mi. Poza tym kupowałam pełnowartościowy towar, a dostałam uszkodzony i mam na własny koszt im zawieźć?
Nie wiem, czy ja tak trafiłam, czy to jest taka praktyka w firmie. Dopóki nie zapłaciłam za towar wszystko było miło i uprzejmie. Gdy dostali kasę, zaczęło się olewanie klienta.

u mnie bylo identycznie!! wyslalem zdjecie z dachowka czekalem 4 msc ( zostalo mi dachowki bocznej wiec dach skonczyli ) po kilku msc sie przypomnialem oni do mnie ze mam uszkodzona dachowke przywiezc:) m owie nie mam sorry sprzatalem kolo domu - napisalem pismo i odstąpili od rządań

czlowiek im zostawil 45000 a tak postepuja... z paletami musialem zawiezc sam na przyczepce bo sie doprosić nie moglem

mam takie samo zdanie jak ty o Trapezie - do zapłaty są mega uprzejmi jak zaplacisz mają Cię w D...

Ja kupowalem u wspomnianego Pana Tomka... nie wiem jak Wy podobno roznie mozna trafic sasiad tam teraz kupuje dachowke powiedzialem zeby szedl do kogos innego

passatwv
30-09-2010, 08:31
Kolejny raz mogę, a właściwie muszę polecić super fachowca -stolarza. Robił już u mnie drzwi wewnętrzne, boazerie oraz sufity oraz kuchnie. wszystko w dębinie. i zawsze byłem mega zadowolony. a teraz mogę go polecic z czystym sumieniem dla wszystkich którzy mają w planie wykonać u siebie schody. Potrzebujesz zdjęć pisz. Działa głownie w małopolsce.Tel Piotr Miodek 506140382

kozien
30-09-2010, 20:28
Kolejny raz mogę, a właściwie muszę polecić super fachowca -stolarza. Robił już u mnie drzwi wewnętrzne, boazerie oraz sufity oraz kuchnie. wszystko w dębinie. i zawsze byłem mega zadowolony. a teraz mogę go polecic z czystym sumieniem dla wszystkich którzy mają w planie wykonać u siebie schody. Potrzebujesz zdjęć pisz. Działa głownie w małopolsce.Tel Piotr Miodek 506140382

chciałbym zobaczyć te schody [email protected].
Dzięki

Rapik
01-10-2010, 23:14
Mnie też zrobił w konia!!! zabrał mi dziennik i nie chce go oddać!!!!!!! najpierw umówiliśmy od całości roboty a po wykonaniu prac okazało się że oprócz tego co umówiliśmy się to jeszcze muszę zapłacić za godziny przepracowane u mnie....
JEST ŻAŁOSNY!!!!
I SZUKA NAIWNIAKÓW!!!!
DOBRZE BAJERUJE....

Rapik
01-10-2010, 23:20
UWAGA!!!! EDWARD ŁASAK

NA CHOLERNIE CZARNĄ LISTĘ CHCĘ WPISAĆ :

EDWARDA ŁASAKA!!! TO OSZUST I NACIĄGACZ....
Obiecuje gruszki na wierzbie!!!!! a płacisz jeśli jesteś cwany tylko potrójnie :)
Jak nie łapiesz klimatów budowy to przepłacasz co najmniej 5X

Jego układy ze składami budowlanymi i jego prowadzone dzienniki to jedno wielkie oszustwo!!!

Po za tym jest niezrównoważony psychicznie!!!!

UWAGA NA TEGO GOŚCIA!!!!

Rapik
01-10-2010, 23:27
NA BIAŁĄ LISTĘ POSIADAM BARDZO DOBRYCH FACHOWCÓW od ociepleń z zewnątrz, ogrodzenia, wszystkie prace ziemne.... Na prawdę mogę polecić z czystym sumieniem w okolicach Krakowa głównie południe

Wiem co pisze miałem około 7 koparkowych :) mój gość może nie jest tani (drogi też nie), ale robi tą samą prace w 2X krótszym czasie :) dla niego nie ma rzeczy niemożliwych...
Ja byłem w szoku jak radził sobie w naprawdę trudnych warunkach.... wyśle namiary jeśli ktoś potrzebuje

[email protected]

conq
02-10-2010, 07:45
Matko, ludzie bardzo Wam współczuję ale dlaczego nie nauczycie się że płącimy całość PO wykonanej robocie
absolutnie ŻADNYCH ZALICZEK. To nie wykonawca Wam robi łaskę tylko odwrotnie.
Poza tym padło tu na forum piękne stwierdzenie o płaceniu za usługę
100% ustalonego wynagrodzenia należy się za 100% wykonanej pracy w 100% ustalonego terminu w 100% ustalonej jakości
Jakiekolwiek odstępstwa są podstawą do nie zapłacenia całości

Gwarantuję że tak się da, nam się udało postawić SSO w 2 m-ce choć nie obyło się bez problemu z pokryciem dachu

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Sylwia73
02-10-2010, 18:55
Z przyjemnoscia moge polecic mojego pana slusarza, ktory robil mi drabinki stalowe na antresole (do obejrzenia w dzienniku) - tanio, szybko i sprawnie. Do tego wyjatkowo grzecznie i sympatycznie oraz z inicjatywa wlasna dla niezdecydowanych. Tel. 660 031 477. Pan Krzysztof. Robi tylko prywatnie. ;)


Rowniez zdecydowanie polecam pana Krzysztofa. Nam poprawial furtke (spawanie, dyletacja, zamek).

Akadi
03-10-2010, 22:43
u mnie bylo identycznie!! wyslalem zdjecie z dachowka czekalem 4 msc ( zostalo mi dachowki bocznej wiec dach skonczyli ) po kilku msc sie przypomnialem oni do mnie ze mam uszkodzona dachowke przywiezc:) m owie nie mam sorry sprzatalem kolo domu - napisalem pismo i odstąpili od rządań

czlowiek im zostawil 45000 a tak postepuja... z paletami musialem zawiezc sam na przyczepce bo sie doprosić nie moglem

mam takie samo zdanie jak ty o Trapezie - do zapłaty są mega uprzejmi jak zaplacisz mają Cię w D...

Ja kupowalem u wspomnianego Pana Tomka... nie wiem jak Wy podobno roznie mozna trafic sasiad tam teraz kupuje dachowke powiedzialem zeby szedl do kogos innego

Ja kupowałam u Pana Bogdana K.. Wygląda na to, że to praktyka u nich. Mąż zrobił mu awanturę, więc palety zabrali, ale z reklamacją dalej stoimy w martwym punkcie. Jak uzasadniłeś w piśmie do Nich. Bo nam powiedział wspomniany Pan Bogdan, że to wymóg Creatona. Wymieniają uszkodzoną na dobrą i nie da się inaczej. Przywieźli Ci, czy sam musiałeś odebrać?

Konieczki
04-10-2010, 11:54
No to widzę że się w Trapez dużo pozmieniało, ja miałam taką sytuację że odebrałam i podpisałam odbiór rynien stalowych później zauważyłam ze są zarysowane zadzwoniłam i kazali przywieźć i wymienili na nowe. Ale to było dwa lata temu..... W tym roku kupowałam śniegołapy i było ok. Ale zazwyczaj tak jest że jak ktoś dostanie kasę to klienta ma gdzieś.

Edyta M
04-10-2010, 12:05
Hejka
Widze , ze rozgorzala dyskusja na temat TRAPEZ , ja zakupilam caly material na dach w Trapez - Carbo II na Zakopianskiej , jak do tej pory super obsluga ze strony Pana Tomka , material dojechal na czas ( jest kilka brakow maja byc dowiezione w tym tygodniu ) , sa rowniez rozbite dachowki ( kilka ) - zrobilam zdjecia i stosowna notatke do tego oraz poinformowalam Pana Tomka o calej sytuacji . Dach bede dopiero robila za kilka dni wiec zobaczymy jak dalej sytuacja sie rozwinie ........ jak do tej pory wspolpraca OK.

Edyta M
04-10-2010, 12:06
I jeszcze jedno .... material na dach w calosci + dodatki typu blacha , rynny ..... kupilam ( zaplacilam ) w kwietniu 2010 , a w sierpniu dostarczono mi go na budowe

Mozarcik
04-10-2010, 17:37
Widzę, że na temat Trapez Carbo różne są opinie... u nas ani zdjęć żadnych nie robiliśmy u (uszkodzonych dachówek), ani reklaramcji nie pisaliśmy. Po prostu zaznaczyliśmy na protokole odbioru braki i to wszystko.
Rynna jedna też była porysowana i blacha do wykończeń i to bez najmniejszych zastrzeżeń wymienili (panowie z transpotu to po prostu zabrali), a brakujący element nam dowieziono na budowę w ciągu tygodnia.
Inne elementy (śniegołapy, okno dachowe, wyłaz) były bez zastrzeżeń. W międzyczasie zmieniliśmy też w zamówieniu folię kalenicową na grzebienie i nie było problemu. Podobnie z folią paroprzepuszczalną.
Więc my narzekać nie będziemy, ale domyślam się, że może po prostu mieliśmy szczęście....

P.S. Jak w środku palety dachówka była poobijana (czego nie sprawdzaliśmy przecież, bo dachówek mieliśmy ok. 3200), to nasza ekipa je zwyczajnie wzięła na docinkę na skosy.

altair666
04-10-2010, 18:09
oszust z Legionowa ale może działąć wszedzie http://www.uwagaoszust.yoyo.pl/

spyra3009
05-10-2010, 11:31
A ja polecam dwie Pani archeolog do nazorów i nie tylko w Krakowie i okolicach .
tel 607390348 oraz druga Pani 608054105.
Polecam :D :-? :D :D :D :D

u mnie jedna z Pań przyjechała na budowe, powiedziała, że pada deszcz i zainkasowała 350 zł ;-(

kozien
05-10-2010, 21:50
u mnie jedna z Pań przyjechała na budowe, powiedziała, że pada deszcz i zainkasowała 350 zł ;-(

no pięknie, każdy zarabia jak może - też bym chciał tak dorabiać 350zł, super fucha

janek510
06-10-2010, 09:38
Czy ktoś słyszał coś o firmie JANEX Janusz Littner z Wieliczki? Firma zajmuje się wykończeniem wnętrz - łazienki, malowanie.

redpradnik
06-10-2010, 09:43
u mnie jedna z Pań przyjechała na budowe, powiedziała, że pada deszcz i zainkasowała 350 zł ;-(

to bym jej w zyciu nie zaplacil bo zxa co?!

Edyta M
06-10-2010, 12:15
to bym jej w zyciu nie zaplacil bo zxa co?!

Za to , ze przyjechala ...........

Wujor
06-10-2010, 12:41
u mnie jedna z Pań przyjechała na budowe, powiedziała, że pada deszcz i zainkasowała 350 zł ;-(

I tak powiedziała sobie 350zł a Ty grzecznie zapłaciłaś??? a jak by bąknęła 700zł?
Jeżeli tak to gratuluje naiwności...

Weź ją do mnie przyślij...psami poszczuje i jeszcze mi zapłaci 350zł za to że przywozi deszcz ze sobą :)

kaczorek1234
06-10-2010, 19:06
CZARNA LISTA WYKONAWCÓW TWOJSTYL.NET

witam, do grona nierzetelnych firm chciałbym dołaczyć twojstyl.net z Krakowa ul Prandoty 6
Firma na poczatku sprawia dobre wrazenie, maja lokal, za darmo robią pomiar z rysunkiem jednak jak już "złapią" ofiarę to z realizacja znacznie gorzej.
Cale szczescie zdarzyli u mnie zrobic jedynie kuchnie i szafe w korytarzu. Dla fachowców kolor aluminium, aluminium mat czy satyna to to samo - kazde rozety inne, rury do montazu barku rownież. za dół kuchni ok 3,5 metra szafek zapłaciłem 4000 tys zl, klamek do szafek tez nie chcialo im sie szukac zamiast spasować je do długości kupili worek relingów niezaleznie czy szafka ma 30 cm czy 60 cm szerokości przez co okazalo sie ze ta krótsza 30 cm przy otwarciu obija o szafkę obok. Do tego szuflady źle spasowane, dziury i odstepy. To nic że okazalo się że jedna szafka wyszla za krótka wstawili listwę ciemny orzech z boku i było już OK, mimoze że cala kuchnia to lakier wysoki połysk:D . Generalnie szafki obiekt drwin i dowcipów kolejnych fachowców- sama naprawa tego partactwa kosztowala mnie kolejne kilkaset zlotych.
Dalej- przedpokój. Szafa zamontowana tak jak wymiary wnęki jednak okazało się po montażu że ściany są krzywe więc drzwi przesuwne się nie domkną i zostaje 3,5 cm szpara. po napisaniu reklamacji Szanowny wlasciciel nawet nie pokwapil się przyjechac i obejrzec dzielo fachowców- odparł że to wina krzywych scian i wiedzielismy o tym wczesniej że tak będzie:D
wiecej info na prv

Dramatyczny
08-10-2010, 16:04
NIE POLECAM :
Marcin Radecki

Firma : http://www.remontyodadoz.tupolecam.pl/

każdy ustalony termin robi się podwójnie długi i nie ma roboty, której nie są w stanie spaprać, a biorą się za wszystko i sprawiają wrażenie solidnych.

"szara" strefa mieląca kolejnych pracowników i doprowadzająca kolejnych Klientów do krańcowej wytrzymalości.

ulkap
09-10-2010, 15:48
Biała Lista - Ekipa od elewacji. U nas właśnie skończyli - styropian 17 cm i tynk silikonowo-silikatowy Ceresit, do tego parapety klinkierowe i montowanie styropianowych gzymsów dookoła okien - i wyszło przepięknie. Solidni, bardzo dokładni. Druga najlepsza ekipa na naszej budowie (po ekipie p. Żmudy od tynków wewnętrznych, której nikt nie pobije :-)). Wprawdzie przekroczyli znacznie termin realizacji ale efekt był tego wart - wszystko zrobione idealnie, dopracowany ostatni szczegół. Do tego mili i sympatyczni, zawsze pod telefonem i zawsze na czas w pracy, doradzą fajne rozwiązania (a odradzą te nieprzemyślane). Przed rozpoczęciem prac nie było problemu aby pokazali efekty poprzednich zleceń. Polecam! Tel. 888 183 882.

malgos2
09-10-2010, 22:09
Rzadko kiedy mamy okazje polecic deweloperow i niestety forum jest pelne historii jak z horroru o wspolpracy z nimi. Mysle jednak, ze moge polecic dewelopera Titan - Lux Sp. z o.o. z Libiaza. Poki co jestem zadowolona i mam nadzieje, ze tak zostanie do konca rekojmi.

gr@jek
10-10-2010, 12:22
Mogę szczerze polecić firmę budowlaną Józefa Dominika z Borzęty.

Wykonują różne prace ciesielskie, zbrojeniowe i stricte murarskie.

Nie znalazłem strony internetowej, ale jak coś to podrzuce.

ali1966_66
10-10-2010, 14:40
Najwyższy czas dorzucić do CZARNEJ LISTY inwestora!!!!!!!!!!!! UWAGA na p. GODZIKA z Wieliczki dom w Sułowie naciągacz krętacz oszust ustala cenę potem kilka razy karze przerabiać po swojemu na koniec nie płaci i szuka dziury w swoim pomyśle,jednym słowem UWAŻAĆ NA OSZUSTA!!!!!!!!!!!!

kozien
10-10-2010, 22:06
słuchajcie, potrzebny elektryk do instalacji i ktoś od wod-kan na północy krakowa, a dokładnie to ktoś godny polecenia.

SweetMonia
10-10-2010, 22:34
słuchajcie, potrzebny elektryk do instalacji i ktoś od wod-kan na północy krakowa, a dokładnie to ktoś godny polecenia.
kozien, dzwoniłeś do tego elektryka, o którym Ci pisałam ? Do wod-kanu jeszcze nikogo nie znalazłam :(

krystyna M
11-10-2010, 10:19
słuchajcie, potrzebny elektryk do instalacji i ktoś od wod-kan na północy krakowa, a dokładnie to ktoś godny polecenia.

U nas elektrykę robił pan Kazimierz - polecam. Doradził, wykonał, a jak trzeba było coś dodatkowo zrobić - nie było problemu, szybko i sprawnie.

Tak więc Biała Lista: Pan Kazimierz - elektryk 692 081 376

kozien
11-10-2010, 22:18
dzięki za elektryków, teraz już będę miał z czego wybrać , no to jeszcze wod-kan, mam namiary na Pana Madeja z Krakowa robi wod-kan podobno ok, nie wiem na razie tylko kolega mi polecił ale jak ktoś jeszcze będzie miał jakiś sprawdzony namiar to proszę pisać.

ulkap
12-10-2010, 07:17
no to jeszcze wod-kan, mam namiary na Pana Madeja z Krakowa robi wod-kan podobno ok, nie wiem na razie tylko kolega mi polecił ale jak ktoś jeszcze będzie miał jakiś sprawdzony namiar to proszę pisać.

Polecam naszego hydraulika: p. Józek 602 779 337. Wprawdzie u nas jeszcze nie skończył prac (zrobione wod-kan ale nie CO) to do tej pory jesteśmy bardzo zadowoleni. Proszę się powołać na Norberta z Bosutowa.

Konieczki
12-10-2010, 11:51
No to u mnie kolejny etap budowy zakończony i kolejna ekipa godna polecenia :) Tynkarze - p. Robert Nowak tel.662 143 546. Polecam ta ekipa bo cala współpraca przebiegała bez zarzutów, a tynki odebrane przez speca (kolegę dewelopera) nie miały żadnych odchyłek ponad normowe 2mm na łacie 2m :) a cały dom mierzyliśmy. Obmiar tynów też się zgadzał. Tynki maszynowe cementowo-wapienne
Jeszcze jakby ktoś szukał speca od przepychów to polecam Pana Prygę Krzyśka tel. 501 466 036 (panowie polecani tutaj na forum wołali takie ceny że szok, ktoś już kiedyś poruszał ten temat ze im się chyba poprzewracało).

mijas
12-10-2010, 15:22
Witam
Szukając firmy do zabudowy poddasza oraz sufitów na parterze skorzystaliśmy z listy polecanych firm na tej liście. Dlatego teraz chciałabym napisać kilka słów komentarza.
Po rozmowie wybór padł na pana Kowala - polecana tu firma Firma Kowalbud tel.510-804-034 . Spotkanie wstępne ok , ale przyznaję się ze zaniedbaliśmy dokładne sprawdzenie wykonawcy ( choćby kilka telefonów do poprzednich inwestorów itp.). Później okazało się że Pan Kowal ma kilka ekip, więc nigdy nie ma pewności na kogo się akurat trafi. Nam przypadła ekipa "Ekosysytem Pan Patryk Kałuża".
Oszacowany czas wykonania 3 tygodnie - zakończyliśmy po 5 i a to tylko dlatego że już nam się spieszyło. Ogólnie panowie należą do kategorii wykonawców "co się pan przejmujesz, nic nie będzie widać , będzie pan zadowolony" .
Panowie do poprawiania błędów w swoich konstrukcjach używają masy gipsowej, a poziomica przy robieniu zabudowy nie jest podstawowym narzędziem a jedynie dodatkiem. Minął miesiąc kiedy Panowie skończyli prace a już pojawiły się pierwsze pęknięcia na poddaszu, nie mówiąc o tym że Pan który miał malować powiedział że bez poprawy ( konstrukcja i gładzie) to on się tego nie podejmie.
Panowie potrafili "zepsuć" coś co wydaje się naprawdę proste - sufi podwieszany ( 2m na 3m ) a różnica poziomów to około 1 cm , może normy to dopuszczają ale jak dla mnie to brak dbałości i niechlujstwo wykonawcze. Na poprawę umawiam się już 3 tygodnie i doszliśmy do etapu nie odbierania moich telefonów.

podsumowując firma Kowalbud - radzę dokładnie zweryfikować przed podjęciem decyzji , a ekipę Pana Kałuży odradzam.
Duet Kowalbud/Ekosystem jak na razie najgorsza ekipa na naszej budowie.

pozdrawiam


Zgadzam się z 300% z powyższą wypowiedzią!!!! Mam dokładnie takie same doświadczenia. KowalBud trafia u mnie na najczarniejszą z czarnych list.

ngel
13-10-2010, 10:05
do Białej Listy dorzucam polecaną już tutaj firmę Wieliterm zajmująca się między innymi wykonaniem świadectw energetycznych. Bardzo miła współpraca, wszystko załatwione profesjonalnie, terminowo i wydaje mi się że nie drogo. Pani Agnieszka (jeśli nic nie pokręciłam) bardzo miła i rzeczowa. Ja polecam :-)

Edyta M
15-10-2010, 04:04
Najwyższy czas dorzucić do CZARNEJ LISTY inwestora!!!!!!!!!!!! UWAGA na p. GODZIKA z Wieliczki dom w Sułowie naciągacz krętacz oszust ustala cenę potem kilka razy karze przerabiać po swojemu na koniec nie płaci i szuka dziury w swoim pomyśle,jednym słowem UWAŻAĆ NA OSZUSTA!!!!!!!!!!!!

Rozumiem , ze Ty jestes Wykonawca ???

Barti44
17-10-2010, 13:45
No to przyszedł czas i na mnie.
Może od początku:
1. Elektryk Krzysztof Barket 605 681 633- wspominany już tutaj na białej liście.
Absolutnie biała lista. Od początku było wszystko OK- zawsze coś doradził (zarówno jeśli chodzi o techniczne rozwiązania [UPS jako stabilizator napięcia, osobna wtyczka do rozdzielni na agregat-to ważne u mnie na wsi :) ] , jak i o dekoracje- np. podświetlany stojak z winem etc). I to co najważniejsze- ZAWSZE odbiera telefon i jak coś trzeba przerobić, przesunąć przyjeżdza bez wahania (bez dodatkowych opłat), bo dba o klienta. I tutaj najciekawsza część- cenowo jest bardzo atrakcyjny- przy konkursie na elektryka do mojego domu miałem oferty od 6 różnych osób- m.in. z białej listy, więc wiem co mówię :) reasumując -> POLECAM <-
Aha, robił u mnie elektrykę, TV, alarm i przyłącz, w sumie wszystko związane z kablami :)

Żeby nie było, że jestem gołosłowny: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w./page28

2. Aqua Jacek - też super- tu się nie będę rozpisywał, bo na ten temat już dużo napisano. Robili całą wod-kan. Tylko panowie- TERMINY :O

3. BŁYSKAWICA pan SOKOŁOWSKI 502 522 018- jeden z najfajniejszych fachowców jaki pracował u mnie na budowie- kompetentny, terminowy, miły i tani. Zawsze dzwonił- że będzie, że go nie będzie, czy może przyjechać- ciekawa odmiana od z reguły odmiennego podejścia fachowców. Super.

4. Panowie od elewacji 781 790 291 - wzięci tutaj z forum- nie wiem, czy mogę chwalić, bo jeszcze nie skończyli, ale póki co, to super praca. Na polu zimno, mokro i wietrznie, a oni dzielnie, dokładnie pracują. Ocieplają, podsibitka i parapety zewn. Grzeczni, kulturalni. Super.

5. Pan Sylwester- fliziarz- 506 053 502 - bardzo dokładni, a stosunkowo szybko pracujący specjaliści- nie ma tak, że zaczną dwa dni, rozgrzebią i pójdą na inną robotę. Delikatnie pedantyczni, ale to u fliziarza cenna cecha :) cenowo- bardzo atrakcyjni.

Rada dla forumowiczów poszukujących ekip- bierzcie fachowców z forum, bo to dobrzy specjaliści. Każdemu zależy, żeby mieć dobre opinie, wiec się starają.

CDN, bo jeszcze mam kandydatów na czarną listę...

langerob25
17-10-2010, 14:25
Ja też chciałbym polecić kolejną osobę, a raczej ekipę.Ekipa od wylewek spisała się świetnie.Zrobili wszystko jak chciałem,słowni ,terminowi,zawsze pod telefonem,który odbierają.Wszyscy jak tylko przychodzą zachwycają się ,że nic tylko pomalować i można mieszkać:)
kontakt Tomek 694146305

bm_mi
18-10-2010, 12:13
Szukam kogoś bardzo solidnego do wykonania balustrad balkonowych (południe Krakowa). Pilne.
Pozdrowienia!

Zbigniew100
18-10-2010, 12:22
Szukam kogoś bardzo solidnego do wykonania balustrad balkonowych (południe Krakowa). Pilne.
Pozdrowienia!


Może który z tych ?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w.&p=4056161&viewfull=1#post4056161

redpradnik
18-10-2010, 12:25
Szukam kogoś bardzo solidnego do wykonania balustrad balkonowych (południe Krakowa). Pilne.
Pozdrowienia!

polecalem Pana z Wieliczki na forum

marchew
18-10-2010, 14:41
WItam Was
Czy mozecie polecic radiestete? WIerze, nie wierze, dla swietego spokoju chce sprawdzic jak postawic ten dom na dzialce.

redpradnik
18-10-2010, 14:54
Moj dziadek św Pamięci miał taki dar... - udało się że sprawdził mi dom - nie było jak go postawić wszędzie żyły .
Kupiłem folię czarną pod wylewki która wytłumiła wszystko - i żyły zostały tylko na parapecie - podobno pies nie lezy nażyle - mój notorycznie tam leży:)

To co mi dziadek powiedział to w foli która wytłumi musi być coś na K ... za cholere teraz nie pamietam jak sobie przypomne to napisze

Edyta M
19-10-2010, 23:46
Witam
Czy moze ktos polecic fachowca od odgromowki ..... potrzebuje na JUZ !!!!
Dzieki

bradykardia1
20-10-2010, 13:30
BIAŁA LISTA

witam
ja gorąco chciałam polecić dwóch Panów, którzy od dłuższego czasu staja na głowie ,i wciskaja mnie w wolne terminy jak tylko uda mi się zdobyć kolejne materiały ;) Pan Rafał i Jurek z Remont Serwis Bis - chłopaki zrobili u mnie większość instalacji w domu od elektryki przez co i wod-kan. Teraz mordują się z wykończeniówką . Niestety nie mam mozliwości żeby robić wszystko po kolei więc jak tylko mam materiał -przyjeżdzają - oglądają i robią jak na razie wszystko na cacy - też miałam namiary od znajomej której wyremontowali cały domek ;) telefon mam do Pana Jurka 502-028-913
pozdrawiam

usiaczek
20-10-2010, 19:06
DO BIAŁEJ LISTY zapisuję skład STC w Skawinie, super obsługa!! Dowożą wszystko na czas, mozna robic zwroty. Obsługa komunikatywna i pomocna. Jak na razie jestem zadowolona.

Podpisuję się pod tą opinią, dodam jeszcze, ze maja bardzo dobre ceny i rabaty, polecam.

redpradnik
22-10-2010, 06:50
Szukam osoby ktora przygotuje mi słupki klinkierowe pod zawieszenie bramy ( zalanie ławy , wymurowanie 3 słupków z klinkieru z osadzonymi zawiasami) moze ktos z Was cos takiego robil i moze polecic?

Zbigniew100
22-10-2010, 07:17
Szukam osoby ktora przygotuje mi słupki klinkierowe pod zawieszenie bramy ( zalanie ławy , wymurowanie 3 słupków z klinkieru z osadzonymi zawiasami) moze ktos z Was cos takiego robil i moze polecic?

Może to.

Lelek Krzysztof tel. 12 270 65 30

ulkap
22-10-2010, 09:12
Witam
Czy moze ktos polecic fachowca od odgromowki ..... potrzebuje na JUZ !!!!
Dzieki

U znajomego robił instalację odgromową (i z resztą całą resztę elektryki) pan, którego nr to 602 623 630. Znajomy był bardzo zadowolony. U mnie ten elektryk nie robił ale chyba go wezmę do odgromówki, bo pierwotnie nie robiliśmy ale chyba sobie dorobimy.

redpradnik
22-10-2010, 09:46
Polecałem juz Pana Sokołowskiego - specjalista jak się patrzy w kwesti odgromienia.
Konkurencyjny cenowo , kultura osobista na wysokim poziomie , dluga gwarancja i zero problemów

http://www.blyskawica.pl/kontakt-4-s.html

kom. 502 522 018

ejszia
22-10-2010, 11:37
Witam! Bardzo proszę o polecenie pracowni, która zajęłaby się wszelkimi formalnościami od "0" aż do pozwolenia na budowę. Solidnej i umiarkowanej cenowo :) Jestem spoza Krakowa i zupełnie nie wiem, jak się poruszać po urzędach :( Pozdrawiam

ngel
22-10-2010, 20:25
no i niestety i ja dodam kogoś do CZARNEJ LISTY
u mnie na taką listę trafiła firma Avitech zajmująca się przydomowymi oczyszczalniami ścieków
samo wykonanie ok- szybko sprawnie i byłoby super ale.....
2 tygodnie po wprowadzeniu się mieliśmy się skontaktować z panem Michałem (właściciel) żeby uruchomił nam oczyszczalnię- tj zamontował sterownik, wsypał bakterie oraz przeszkolił jak obsługiwać oczyszczalnię. I niestety 3 tygodnie nie udało mi się doprosić pana żeby zechciał do nas przyjechać- no pewnie kasę wziął to co będzie jeździł za frajer. W końcu wymyślił, że on przez telefon powie mężowi jak to uruchomić! Ciekawe jak przez telefon zamierzał przekazać nam sterownik?? A nie mógł do mnie przyjechać bo po 15 to on nie może a do 15 to ja pracuję- więc to przecież moja wina, że nie postanowiłam wziąć urlopu żeby pan zechciał wykonać rzecz, za która dostał kasę. A w soboty pan nie pracuje. Gdy zadzwoniłam do pana żeby nas telefonicznie poinstruował co i jak (po tym jak łaskawie odebrał mój 7 telefon) stwierdzi, że on teraz jest z rodziną na spacerze i żebym zadzwoniła w poniedziałek! W końcu mąż się wkur.... i wysłał mu maila z wezwaniem do wykonania umowy to mu odpisał, że przecież ja tylko raz dzwoniłam więc o co nam chodzi? Po kolejnych dwóch tygodniach pan wczoraj się łaskawie objawił- myślałam że nastąpił szczęśliwy finał. Jakże się myliłam! Pan zainstalował cos, wsypał bakterie, kazał nic nie ruszać i poszedł. Jakież było zdziwienie męża gdy stwierdził, że sterownik, który pan nam zainstalował to zwykły wyłącznik czasowy kosztujący 9 pln! A nie oryginalny sterownik do oczyszczalni roth z wyświetlaczem, który miał pokazywac rózne informacje. Żeby było śmiesznie to nawet na stronie tego pana jest dokładne zdjęcie tegoż sterownika (tego który miał być). Wysłaliśmy zatem maila do pana z zapytaniem kiedy zamierza dostarczyć właściwy sterownik? Pan się oczywiście nie odezwał. Mąż do niego zadzwonił i co się dowiedział? Że pan nam sterownika nie zmieni!! Bo on teraz takie instaluje bo tamte się rzekomo psuły!!! Najbardziej wkurza mnie, że w sumie jest to pierdoła a bujam się z tym od kilku tygodni i tym razem nie popuszczę. Doprowadzę do wymiany tego sterownika choćbym miała walczyć o to w sądzie- nie będę tolerowała cwaniactwa i krętactwa. Nic mnie tak nie wkurza jak takie podejście- dopóki trzymam kasę to się ze mną liczą a potem- nawet pomimo podpisanych umów- bujaj się babo sama! Wrrr.....
Reasumując nie polecam firmy Avitech www.avitech.lap.pl

basiekg
25-10-2010, 08:58
Witam
ja od tygodnia mieszkam w nowym domku i musze poweidziec ze caly domek robilam przy pomocy tylko i wylacznie polecanych ekip a i tak wiekszosc z nich zakwalifikowałabym jako szare lub czarne:( o nich wole nie pisac
natomiast absolutnie biala lista:
pan Wiesiek Kukuła - stolarz od kuchni melbli lazienkowych szaf przesuwnych - nie ma dla niego zadnych nie da sie, zawsze otwarty na propozycje i wszystko idealnie realizuje tyle tylko ze moze czasmi nabrac spoznienia ale nie sa to jakies straszne przesuniecia i migania sie jak to sie zdaza czesto innym - uprzedza ze cos mu wypadlo i ze bedzie za np 2,3 dni naprawde polecam
502140335
pan Grzegorz Węgrzyn drzwi i parapety drzwi robi przepiekne dębowe (wewnetrzne i zewnetrzne ) wszyscy ktorzy mnie odiwedzaja pytaja kto je robil, ceny nie sa z kosmosu i to chyba jedyny Pan ktorego nie musiałam przyspieszac, wszystko bylo nawet przed czasem aczkolwiek zamawialam drzwi z duzym wyprzedzeniem 504781332
pan Paweł Zajt fabryka podłog bochnia miałam 2 panow od parkietu wiec mam porownanie ale raczje powinnam powiedziec ze nie ma porownania ta druga firma maskara: ubrudzila parkiet gotowy lakierem i sie wyparła, korek zrobila paskudnie, a pan Paweł bardzo profesjonalnie podchodzi do sprawy pieknie po sobie posprzatal parkeit ulozony idealnie - nie ma na co narzekac
pan Goncarz wylewki wszystko idealnie rowniotko wszyscy wykonawcy ktorzy robili podlogi byli zadowoleni 603680072

FDrake
25-10-2010, 17:14
Cześć,
Do czarnej listy chciałabym wrzucić firmę DREWEX z filią w Skawinie. Co prawda kupiłam u nich tanio okna , ale potem musiałam na nie czekać 2 miesiące. Okna miały być w przeciągu 4 tygodni. Doczekałam się w końcu, ale po wielkich przejściach i awanturach, bo zawsze mieli problem z ich przywiezieniem od producenta. Pogoniłam ich w końcu pismem do prezesa. Ich obsługa klienta jest na żenującym poziomie (jak za komuny!!! może przyjadą a może nie ! horror).

Na białej liście umieściłabym pana Andrzeja Malczewskiego z Jordanowa. Zajmuje się stolarką i świetnie zrobił nam drewnianą elewację. Terminowo,solidnie i nie trzeba nad nim stać - wystarczy się wcześniej dogadać co i jak . Cena też nie wygórowana.
http://www.malczewski.com.pl/

jowitajb
25-10-2010, 20:48
Kolejna ekipa do białej listy. Wylewkarze z firmy Dro-Mix (http://dro-mix.pl/). W pięciu zrobili 220 m2 w 6 godzin - wszystko dokładnie i szybko. Dodatkowo robili dylatacje oraz zbrojenie włóknami do betonu fibermesh. Styropian natomiast układaliśmy wcześniej sami. Cena również przystępna, kontakt z szefem bardzo dobry. Serdecznie polecam

kozien
25-10-2010, 22:04
Kolejna ekipa do białej listy. Wylewkarze z firmy Dro-Mix (http://dro-mix.pl/). W pięciu zrobili 220 m2 w 6 godzin - wszystko dokładnie i szybko. Dodatkowo robili dylatacje oraz zbrojenie włóknami do betonu fibermesh. Styropian natomiast układaliśmy wcześniej sami. Cena również przystępna, kontakt z szefem bardzo dobry. Serdecznie polecam

ile zapłaciłeś za te wylewki?

jowitajb
25-10-2010, 22:30
ile zapłaciłeś za te wylewki?
Wiadomość na PW

Kallula
27-10-2010, 23:19
Chciałabym polecić dwie ekipy polecane juz na białej liście.Pierwsza to ekipa murarzy z Tymbarka( polecana wcześniej przez Redpradnika).Sumienni ,fachowi i baaardzo dokładni.Pan który przyjechal do pomiaru okien powiedział ,że mieliśmy genialnych murarzy.Potwierdzam:)

Pan Marian 504121564

I kolejni,też już wczesniej na białej liście to elektrycy,w dwa tygodnie zrobili nam całą elektrykę ,alarmy,internet itp.Bardzo sumienni,doradzają a my zabiegani i zapracowani mogliśmy sie zdać całkowicie na nich.Bardzo sympatyczni z ogromnym poczuciem humoru :)

Pan Krzysiek 607-732-169

Kallula
27-10-2010, 23:26
Mam jeszcze prośbę ,polećcie prosze na szybko tynkarzy,pilnie potrzebujemy wytynkowac wkoło okien pod ciepły montaż, a jeszcze pilniej potrzebujemy kogoś do wykonania przyłącza wody i kanalizacji.Była jedna ekipa i wyceniła nam na 16 000.Szok!!!Błagam nie odsyłajcie mnie do przeczytania 45 stron bo nie jestem w stanie,a potrzebni są na już.będę bardzo wdzięczna:)

ulkap
28-10-2010, 08:24
Mam jeszcze prośbę ,polećcie prosze na szybko tynkarzy,pilnie potrzebujemy wytynkowac wkoło okien pod ciepły montaż, a jeszcze pilniej potrzebujemy kogoś do wykonania przyłącza wody i kanalizacji.Była jedna ekipa i wyceniła nam na 16 000.Szok!!!Błagam nie odsyłajcie mnie do przeczytania 45 stron bo nie jestem w stanie,a potrzebni są na już.będę bardzo wdzięczna:)

Tynki wewnętrzne p. Żmuda 722 051 874. Polecany milion razy na forum :-)

MAREK&KASIA
28-10-2010, 22:28
dziękuje za to Teko w takim razie i szukam kogoś innego:)
Natomiast u nas wrażenia ze współpracy z tą firmą jak najbardziej pozytywne. Schody mają 1,5 roku - jak na razie OK

kozien
29-10-2010, 06:27
można prosić o zdjęcia?

ekokamil
29-10-2010, 20:47
Cześć,
Do czarnej listy chciałabym wrzucić firmę DREWEX z filią w Skawinie. Co prawda kupiłam u nich tanio okna , ale potem musiałam na nie czekać 2 miesiące. Okna miały być w przeciągu 4 tygodni. Doczekałam się w końcu, ale po wielkich przejściach i awanturach, bo zawsze mieli problem z ich przywiezieniem od producenta. Pogoniłam ich w końcu pismem do prezesa. Ich obsługa klienta jest na żenującym poziomie (jak za komuny!!! może przyjadą a może nie ! horror)


I ja również miałem z nimi przejścia i jestem tego samego zdania - pachną głęboką komuną!
Kupiłem u nich bramę garażową - zamówiona w pierwszym tygodniu lutego, na fakturze napisane że termin realizacji - 6 tygodni.
W połowie marca wysyłam nieśmiało mejla z pytaniem kiedy będzie montaż - odpisali dopiero po tygodniu że najprawdopodobniej po świętach wielkanocnych.
Święta minęły, wysyłam kolejnego mejla z pytaniem kiedy dokładnie będą - odpowiadają że ' w przyszłym tygodniu'.
No i ten przyszły tydzień też minął, więc znowu pytam co z moją bramą a oni na to (i tutaj proszę szanownych forumowiczów o uwagę i skupienie) że 'nie wysłali samochodu po odbiór mojej bramy ponieważ póki co mają zbyt małą ilość bram do odbioru'!!
Równy miesiąc po terminie oni mi piszą że nie opłaca im się jechać po moją bramę, no gites :bash:
W końcu zamontowali bramę z prawie 2 miesięcznym opóźnieniem. Stanowczo nie polecam i wpisuję na czarną listę.

Kamil

apoc
30-10-2010, 09:01
BIAŁA LISTA - ZDECYDOWANIE POLECAM:

Firma Parkan Styl, Łączany - http://www.parkan-styl.pl/kontakt.php

Pan Marcin i Pan Stanisław, wykonują balustrady, bramy i ogrodzenia - wszystko co związane z metaloplastyką. Terminowo, fachowo, bardzo sympatycznie i grzecznie. Moja balustradka znalazła się zresztą w portfolio na firmowej stronie. z pracy Panów jestem bardzo zadowolony. Ocynk + lakierowanie proszkowe.

mikstek
30-10-2010, 15:44
CZARNA LISTA zdecydowanie: firma KAMIBUD (Kami-BUD) z Krakowa, usługi remontowe i budowlane. Położyli mi kostke dali 2 lata gwarancji...... kostka sie zapadla(niewiele), od kilku miesiecy nie moge sie doprosic naprawy, teraz wlasciciel nie odbiera ode mnie telefonu.... (choc naprawa to gora 1 dzien pracy dla 1,2 ludzi).... kase wzial, zapewnial bezproblemowa naprawe w razie czego.... a tak sie skonczylo.
Jak powiedzialem mu (telefonowalem z innego numeru to oczywiscie odebral) ze podam go do sadu jak mi nie zrobi do konca roku- to powiedzial zebym go podawal...


ODRADZAM ZDECYDOWANIE ta firme

ulkap
01-11-2010, 20:47
Dodajemy zdecydowanie na białą listę[/b] ekipę brukarzy. - P. Krzysiek 507174 213

Podpisuję się pod tą opinią. U nas ekipa p. Krzyśka skończyła robotę w zeszłym tygodniu. Wszystko super, profesjonalnie, kostkę załatwili z dużym rabatem. Bardzo dobry kontakt zarówno z poszczególnymi pracownikami jak i z p. Krzyśkiem - bardzo kulturalny i profesjonalny człowiek, doradzi i daje radę także z takimi upierdliwymi klientami jak my :-) Polecam!

ulkap
01-11-2010, 20:58
Projektant bruku - Czarna Lista - p. Piotr Seremet. Odradzam współpracę. Nie chciał uwzględniać poprawek w ilości, która była uzgodniona. Kiedy uznał jednostronnie, że już wystarczająco się napracował, po prostu przestał się odzywać i kontakt z nim urwał się. Ponadto, w ogóle nie uwzględnił w projekcie spadków terenu. Odradzam, szkoda pieniędzy.

Gonzokrak
02-11-2010, 00:01
I ja również miałem z nimi przejścia i jestem tego samego zdania - pachną głęboką komuną!
Kupiłem u nich bramę garażową - zamówiona w pierwszym tygodniu lutego, na fakturze napisane że termin realizacji - 6 tygodni.
W połowie marca wysyłam nieśmiało mejla z pytaniem kiedy będzie montaż - odpisali dopiero po tygodniu że najprawdopodobniej po świętach wielkanocnych.
Święta minęły, wysyłam kolejnego mejla z pytaniem kiedy dokładnie będą - odpowiadają że ' w przyszłym tygodniu'.
No i ten przyszły tydzień też minął, więc znowu pytam co z moją bramą a oni na to (i tutaj proszę szanownych forumowiczów o uwagę i skupienie) że 'nie wysłali samochodu po odbiór mojej bramy ponieważ póki co mają zbyt małą ilość bram do odbioru'!!
Równy miesiąc po terminie oni mi piszą że nie opłaca im się jechać po moją bramę, no gites :D
W końcu zamontowali bramę z prawie 2 miesięcznym opóźnieniem. Stanowczo nie polecam i wpisuję na czarną listę.

Kamil


Nie polecam. Zamówiłem u nich drzwi i czekam, oczywiści mają już poślizg z realizacją. Rozmawiałem z producentem i potwierdził moje sugestie że dlatego nie mają moich drzwi bo nie płacą za już odebrane i dlatego te poślizgi.

GONZOKRAK

boztwa
02-11-2010, 19:41
Witam, przeczytałam prawie wszystkie posty i wiem, ze polecani i sprawdzeni generlani wykonawcy stanów surowych to pan Stanisław, pan Kozyra, pan Madeja, pan Moskała, pan Romanek i kilku innych. Jednak będę budować trochę bardziej wymagający budynek, gdzie będzie dużo żelbetu i słupów podpierających i w związku z tym proszę o polecenie kogoś, kto naprawdę się na tym zna i ma takie doświadczenia.

Zbigniew100
02-11-2010, 20:04
Witam, przeczytałam prawie wszystkie posty i wiem, ze polecani i sprawdzeni generlani wykonawcy stanów surowych to pan Stanisław, pan Kozyra, pan Madeja, pan Moskała, pan Romanek i kilku innych. Jednak będę budować trochę bardziej wymagający budynek, gdzie będzie dużo żelbetu i słupów podpierających i w związku z tym proszę o polecenie kogoś, kto naprawdę się na tym zna i ma takie doświadczenia.

Jest tu parę firm
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w.&p=4056118&viewfull=1#post4056118

boztwa
02-11-2010, 23:18
Dzięki "Najlepszy Doradco", a czy nie masz przypadkiem jakiejkolwiek informacji na temat firmy TOP-BUD z Węgrzc koło Krakowa?

Edyta M
02-11-2010, 23:58
Witam, przeczytałam prawie wszystkie posty i wiem, ze polecani i sprawdzeni generlani wykonawcy stanów surowych to pan Stanisław, pan Kozyra, pan Madeja, pan Moskała, pan Romanek i kilku innych. Jednak będę budować trochę bardziej wymagający budynek, gdzie będzie dużo żelbetu i słupów podpierających i w związku z tym proszę o polecenie kogoś, kto naprawdę się na tym zna i ma takie doświadczenia.

Moge polecic swojego wykonawce moj dom nie nalezal do latwych , a mojego Pana od daszku ........ to bierz w ciemno !!!!!

Wujor
03-11-2010, 20:37
Co prawda są ze Świętokrzyskiego ale szczerze polecam jeżeli ktoś jest na etapie zakupu parapetów. Ceny "100 razy" lepsze niż naszych, lokalnych parepeciarzy, termin wykonania bardzo przyzwoity i dodatkow przywiozą na budowe praktycznei po kosztach. Nie trzeba płacić za dodatkowe zaokrąglenia czy też fazowanie krawędzi parapetów. Panie i Panowie : Parkier.pl

boztwa
03-11-2010, 21:06
Chętnie skorzystam z Pani doświadczeń. Proszę o namiary telefoniczne

Edyta M
04-11-2010, 00:14
Chętnie skorzystam z Pani doświadczeń. Proszę o namiary telefoniczne

Witam
Namiary przeslalam na priv.
Pozdrawiam

Erol 1
04-11-2010, 11:50
boztwa

Madeje sobie podaruj. Do tej pory odbija mi się czkawką.....

krbaton
04-11-2010, 19:04
Nie wiem, czy masz na myśli ekipę od stanu surowego? Jeśli tak, to podaję:

"FACHBUD" Piotr Zasadni (mieszkają w Lubomierzu)
tel. 508-173-236

Ceny są do uzgodnienia. Przedstawia się Panu projekt i on wycenia robociznę. Naszej ceny podać nie mogę (tajemnica handlowa), ale z tego co orientowaliśmy się po innych budujących znajomych, była ona baaardzo konkurencyjna.

Pozdrawiam.

Cena rzeczywiście OK !!

Jestem wstępnie umówiony na podpisanie umowy :)

A oczyszczalnia to ile kosztowała ??

:cool:

Pozdro

Sloneczko
05-11-2010, 00:10
a mojego Pana od daszku ........ to bierz w ciemno !!!!!

Już Twój? A z początku go nie chciałaś ;)

Edyta M
05-11-2010, 00:25
Już Twój? A z początku go nie chciałaś ;)

Sloneczko ;)
Jak to nie chcialas .... :cool: ??? z tej przyczyny moj , ze u mnie teraz pracuje o !!!!!! :yes:
:D

Mozarcik
05-11-2010, 19:59
Cena rzeczywiście OK !!

Jestem wstępnie umówiony na podpisanie umowy :)

A oczyszczalnia to ile kosztowała ??

:cool:

Pozdro

Cieszę się, że mogliśmy pomóc.

Co do oczyszczalni, to jednak zdecydowaliśmy się na inną ekipę, która robiła oczyszczalnię biologiczną u sąsiadów. Co do cen, to wydaje mi się, że generalnie kształtują się bardzo podobnie w okolicach Krakowa. My pytaliśmy po kilku wykonawcach i wszyscy mówili koło 8 tys. zł...
A pan, z którym my podpisaliśmy umowę, będzie nam robił także c.o. i wod-kan, stąd zdecydowaliśmy się na kompleksowe załatwienie kilku etapów budowy u jednego wykonawcy. A oczyszczalnię mamy już gotową - skończyli robotę w 1 dzień, wczoraj. Jesteśmy zadowoleni - na czas, zgodnie z umową i ustaleniami. Teraz czekamy na ciąg dalszy robót. Pan się nazywa Mariusz Czak.

Przy okazji dodam update o oknach. Przypomnę, że zamawialiśmy w firmie Grafiti z Węgrzc (Oknoplus). Okna przywieźli z ok. 1,5 tygodniowym opóźnieniem, bo ponoć w trakcie wpisywania naszego zamówienia do systemu zmieniły się jakieś dane i na czas dostalibyśmy tylko z brązową uszczelką (zamiast czarną jak w zamówieniu). Co do montażu: zrobili to w 1,5 dnia (28 sztuk okien). Jedna szyba była stłuczona, reszta zgodna z zamówieniem. Okna po zamontowaniu nie chodziły za dobrze, więc poprosiliśmy o regulację. Po 2 tygodniach przyjechała ekipa i trochę to wyregulowała, ale jeszcze umówiliśmy się na drugą serię regulacji za kolejne 2 tygodnie. A, wymienili też stłuczoną szybę. Więc generalnie (biorąc pod uwagę dość korzystną cenę), jesteśmy zadowoleni.

Pozdrawiamy.

Barti44
06-11-2010, 10:45
A powiedzcie, macie kogoś dobrego, sprawdzonego i w miarę taniego od luster na wymiar? -> potrzebuję dwa lustra do łazienek, dość skomplikowany kształt, więc i pomiar na budowie by się przydał...

Zbigniew100
06-11-2010, 11:54
A powiedzcie, macie kogoś dobrego, sprawdzonego i w miarę taniego od luster na wymiar? -> potrzebuję dwa lustra do łazienek, dość skomplikowany kształt, więc i pomiar na budowie by się przydał...

Ktoś kiedyś proponował;http://www.qurek.pl/

boztwa
06-11-2010, 19:25
boztwa

Madeje sobie podaruj. Do tej pory odbija mi się czkawką.....

Nie ukrywam, że jestem dość zdezorientowana co do wyboru głownego wykonawcy stanu surowego. Jedni kogoś polecają inni odradzają.
"Jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził". Jak mam się wtaki razie zabrać i czym kierować przy wyborze wykonwcy.Cena to tylko jedno z kryteriów.

sacha
06-11-2010, 21:22
Przy okazji dodam update o oknach. Przypomnę, że zamawialiśmy w firmie Grafiti z Węgrzc (Oknoplus). Okna przywieźli z ok. 1,5 tygodniowym opóźnieniem, bo ponoć w trakcie wpisywania naszego zamówienia do systemu zmieniły się jakieś dane i na czas dostalibyśmy tylko z brązową uszczelką (zamiast czarną jak w zamówieniu). Co do montażu: zrobili to w 1,5 dnia (28 sztuk okien). Jedna szyba była stłuczona, reszta zgodna z zamówieniem. Okna po zamontowaniu nie chodziły za dobrze, więc poprosiliśmy o regulację. Po 2 tygodniach przyjechała ekipa i trochę to wyregulowała, ale jeszcze umówiliśmy się na drugą serię regulacji za kolejne 2 tygodnie. A, wymienili też stłuczoną szybę. Więc generalnie (biorąc pod uwagę dość korzystną cenę), jesteśmy zadowoleni.

Pozdrawiamy.

Nie wiem jakich wymiarów te okna, ale 1.5 dnia na 28 szt to u mnie nic dobrego nie wróży. Byłem osobiście przy montażu u siebie i takie tempo to jak już stwierdziłem wcześniej - ale może to byli "szpece'

Kosmyk12
06-11-2010, 22:16
Poszukuję solidnego operatora do plantowania terenu w okolicach wieliczki, mialem już 3 ale żaden nie zrobił roboty pożądnie. Proszę o wskazanie kogoś kto naprawdę potrafić plantować. Dzięki

Mozarcik
07-11-2010, 19:11
Nie wiem jakich wymiarów te okna, ale 1.5 dnia na 28 szt to u mnie nic dobrego nie wróży. Byłem osobiście przy montażu u siebie i takie tempo to jak już stwierdziłem wcześniej - ale może to byli "szpece'

Już odpowiadam: 6 okien balkonowych, 20 okien normalych (w sensie 90 cm lub 150 cm - te już podwójne), a 3 okna małe piwnicowe. "Szpece" byli z firmy Oknoplus z Libertowa.
Czy to długo czy krótko - mamy niewiele doświadczenia w tym temacie. U sąsiada 14 okien zamontowali w cały dzień (u nich okna drewniane z firmy Nature).
Kiedyś ktoś generalnie pytał o montażystów od firmy Grafiti, stąd dzielimy się naszym doświadczeniem, które jest całkiem dobre.

Pozdrawiamy.

korekk
09-11-2010, 11:33
Nie ukrywam, że jestem dość zdezorientowana co do wyboru głownego wykonawcy stanu surowego. Jedni kogoś polecają inni odradzają.
"Jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził". Jak mam się wtaki razie zabrać i czym kierować przy wyborze wykonwcy.Cena to tylko jedno z kryteriów.

My mieliśmy chyba farta. Ekipa którą wybraliśmy wybudowała rok wcześniej taki sam domek jak nasz w okolicy więc siłą rzeczy byli naturalnym kandydatem dla nas. Domek zrobili porządnie, klient (nasi znajomi) był zadowolony, zatem ich polecił. Cenę w porównaniu z innymi mieli najlepszą i jeszcze trochę potargowaliśmy się. Umowa podpisana, na wiosnę ruszamy.
Dodam też, że adaptację i zmiany robi nam dokładnie ten sam architekt co u znajomych, zatem będzie nieco tańszy bo nie musi przeliczać stropu drugi raz no i wiele pomysłów po prostu skopiowaliśmy.
Pozdrawiam !

kozien
09-11-2010, 12:52
Ja pytałem o firmę Grafiti i okna z OKNOPLUSA i za niedługo będę wstawiał okna to też coś powiem na ich temat . Pozdrawiam

kozien
09-11-2010, 12:54
mogę wiedzieć ile teraz ekipy biorą za stan surowy zamknięty?Pozdrawiam

ona.x
09-11-2010, 18:29
czarna lista

wies��aw laso�� tel. 0507-462-089 begin_of_the_skype_highlighting**************0507-462-089******end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting**************0507-462-089******end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting**************0507-462-089******end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting**************0507-462-089******end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting**************0507-462-089******end_of_the_skype_highlighting facet jest z trzebini.
Us��ugi remontowo budowlane wies��aw laso�� firma ��wiadczy us��ugi z zakresu -malowanie -g��adzie gipsowe -��ciany murowane oraz z p��yt gk -glazura
zpewnial ze wejdzie na budowe za dwa tygodnie bo wtedy konczy rozpoczeta budowe , cena byla ustalona.w ciagu tego czasu dzwonilem trzy razy upewniajac sie ze sie nie rozmyslil ,ale zapewnial ze jak sie umawia to nigdy nie zmienia zdania .wszystko bylo dopracowane , po nim wchodzil elektryk , hydraulik i tynkarze.dzien wczesniej potwierdzilem spotkanie i potem niespodzianka.w dzien rozpoczecia robot facet nie odbieral i wkoncu wylaczyl telefon.czekalem na goscia dwie godziny myslac ze moze bateria mu padla.na drugi dzien odebral i poinformowal mnie ze ma inna robote i ze nie bedzie u mnie robil. Tak wiec czarna lista

Również NIE POLECAM p. Lasonia Wiesława z trzebini, spotkało mnie to samo, nie pojawił się w dniu remontu.

rrober1975
09-11-2010, 18:34
I nadszedł czas na kolejne podsumowanie . Nastał sezon na bramy garażowe,dlatego też z czystym sumieniem mogę polecić RASTOR ,Wilków 86 ,Kocmyrzów.Od początku do końca świetny kontakt ,zarówno telefoniczny jak i mailowy .I nie było "ze sie nie da" ,"że moze jutro" ,"że jakoś to będzie "...Szybka odpowiedz na zapytanie ,pomiar,doradztwo .
CENA : najkorzystniejsza .Zdecydowanie ,jeszcze raz polecam .

Wujor
09-11-2010, 21:22
Podpisuje się pod słowami roberta1975 co do firmy Rastor, u mnie bramkę sprawnie i skutecznie zamontowano. Wszystko w uzgodnionym terminie. http://www.serwis-hormann.pl/

Renatamama3
10-11-2010, 10:55
A ja polecam pana Hydraulika Rafał Grela 8889275685.
Robił u mnie sam bo go uprosiłam ,zeby zrobił mi chodź wode (wydutkał mnie zbywaniem przez ponad tydzień hydraulik polecany na tym forum p.Pryga) a tynki się zbliżały wielkim krokiem .Pana Rafała robotnicy robili na innej budowie pan Rafał ma konkurencyjne ceny ,szybko ,czysto (sprząta po sobie )punkt u pana Rafała to 90 zł .Załozenie skrzynki z rozdzielaczem 100 zł.

KWG
10-11-2010, 12:57
UWAGA!

Zakład Budowlany Aleksander Piszczek (Piotr Piszczek) Brzezna, Podegrodzie- Tyle co Oni obiecają nie da Wam nikt!
Ekipy biorą z łapanki, nie czytają projektu robią po swojemu, partaczą.
Piotr P. mógłby spokojnie startować w konkursie Łgarzy i zająłby pewnie zaszczytne miejsce na podium.
Do tego naciągają Inwestora, podwykonawców jak i swoje ekipy na kasę i dalecy są od rozliczenia zaległości.

Proponuję forwardować tą informację gdzie się da, bo Panowie szukają naiwnych w całym kraju!

kozien
10-11-2010, 14:13
a może ktoś polecić radiestetę(różdżkarza) okolice Krakowa?

boztwa
12-11-2010, 20:32
witam, ja mam bardzo niekorzystne doświadczenia z różdżkarzem. Zatrudniłam takiego, ponoć bardzo znannego do wskazania miejsca, gdzie można wykopać
studnie z dużą wydajnością. Co prawda było to 8 lat temu, ale bardzo dobrze pamiętam. Przyjechał starszy pan, robił bardzo mądre uwagi, ale tam, gdzie wskazał
miejsce, po odwiercie 20-metrowym nie znaleźliśmy wody. Kosztowało mnie to ok.600 zł, ale oprócz nowych doświadczeń z wyłudzaniem pieniędzy i kosztami odwiertu nic więcej nie zyskałam. Od tej pory zdecydowanie unikam tajemnej wiedzy i jeśli miałabym zaryzykować jeszcze raz, to zapłaciłabym dopiero po zaczerpnięciu pierwszego wiadra wody z nowej studni.

Sloneczko
12-11-2010, 23:35
a może ktoś polecić radiestetę(różdżkarza) okolice Krakowa?

Nie korzystałam, ale gdybym potrzebowała, napisałabym najpierw do nich: http://www.pcr.org.pl/index.php

kozien
13-11-2010, 21:14
no to mnie pocieszyłaś a ja potrzebuję wiedzieć czy mam i gdzie ewentualnie wodę hmm...

anna_em
14-11-2010, 10:27
Witam serdecznie,

Poszukuje ekipy z Krakowa lub okolic, która wykończy małe mieszkanie w stanie deweloperskim
(kafelki, panele podłogowe, biały montaż). Zależy mi na czasie, także priorytetem - oprócz solidności
wykonania - jest przede wszystkim ich dyspozycyjność w najbliższych tygodniach. Może ktoś z Was
orientuje się, kto z fachowców ma obecnie wolne terminy? Nie jestem z Małopolski, także w ogóle nie
orientuję się, gdzie szukać specjalistów, a których firm unikać. Będę wdzięczna za wszelkie rady/uwagi.

Pozdrawiam:)

mnowak355
15-11-2010, 21:39
Witam
Przebrnąłem przez dużą część wątku i nie natknąłem się na geodetów lub nie zauważyłem. Proszę o namiar na solidnego geodetę do wykonania pracy w urzędzie. Chodzi mi o wgląd do archiwum i sprawdzenie historii podziałów mojej działki.
Pozdrawiam

Jeti
15-11-2010, 22:36
mnowak335: Wysłałem Ci na priva namiar telefoniczny na mojego kolegę - geodetę. Będzie się nadawał do tego zadania ponieważ jest mega-skrupulatny (czasem to wada u geodety :)).

dwiemuchy
17-11-2010, 15:06
boztwa

Madeje sobie podaruj. Do tej pory odbija mi się czkawką.....

Z tego co słyszałem od znajomego - racja, zwłaszcza w bardziej skomplikowanych konfiguracjach (szyb windy).

redpradnik
17-11-2010, 15:13
witam, ja mam bardzo niekorzystne doświadczenia z różdżkarzem. Zatrudniłam takiego, ponoć bardzo znannego do wskazania miejsca, gdzie można wykopać
studnie z dużą wydajnością. Co prawda było to 8 lat temu, ale bardzo dobrze pamiętam. Przyjechał starszy pan, robił bardzo mądre uwagi, ale tam, gdzie wskazał
miejsce, po odwiercie 20-metrowym nie znaleźliśmy wody. Kosztowało mnie to ok.600 zł, ale oprócz nowych doświadczeń z wyłudzaniem pieniędzy i kosztami odwiertu nic więcej nie zyskałam. Od tej pory zdecydowanie unikam tajemnej wiedzy i jeśli miałabym zaryzykować jeszcze raz, to zapłaciłabym dopiero po zaczerpnięciu pierwszego wiadra wody z nowej studni.

Mysle ze to wlasnie zalezy od predyspozycji jakie posiada człowiek.. Dlaczego pisze?
Mój dziadek niestety św pamięci miał ten dar... w swoim zyciu wykopał kilkadziesiąt studni i nigdy nie miala miejsce sytuacje iż wody nie było.
Mało tego - udało mi się jeszcze iż sprawdził mi położenie żył przechodzących przez mój dom - wskazał w którym miejscu i kazał położyć pod wylewkę folię która tłumiła w/w.
Aby to sprawdzic kupilem kilka kawałków foli w castoramie kładlismy na żyle obok studni i gdzie różdka nie poszła ku dołowi tam było ok.
Kilka osob nie wierzyło w to - ale np polecani przez niektorych Wylewkarze od Pana Marka się przekonali.
Wiem ze to trudno uwierzyc ale jak ja wezme rozdzke i przejde przez zyle nic sie nie dzieje. Jak ja trzymalem rozdzke w prawej rece dziadek w lewej ( moja reka lewa a jego prawa były złączone ) momentalnie na żyle róźdżka idzie w dół.
Nie potrzebował specjalnych rozdzek - odpowiedniej dlugosci i krztałtu patyk chyba ze śliwy.

Szkoda ze takich ludzi jest coraz mniej ... - mnie się udało i w to wierze bo to widziałem i tego doświadczyłem

Sloneczko
17-11-2010, 23:52
Witam serdecznie,

Poszukuje ekipy z Krakowa lub okolic, która wykończy małe mieszkanie w stanie deweloperskim
(kafelki, panele podłogowe, biały montaż).

Zadzwoń do naszej ekipy murarzy (polecałam ich już na forum nieraz), którzy w zimie zajmują się właśnie takimi pracami: 887 872 413 Krzysztof Romanek i powiedz że od Oli :)

anna_em
18-11-2010, 15:07
Zadzwoń do naszej ekipy murarzy (polecałam ich już na forum nieraz), którzy w zimie zajmują się właśnie takimi pracami: 887 872 413 Krzysztof Romanek i powiedz że od Oli :)

Bardzo dziękuję za namiary i telefon zapowiadający:) Jesteśmy już wstępnie umówieni.

Sloneczko
18-11-2010, 17:41
Będziesz zadowolona :) To są uczciwi i fachowi ludzie, różnych specjalności których możesz spokojnie zostawić bez dozoru, a niedługo sama będziesz ich polecać :)

tomek131
18-11-2010, 21:47
Piszesz murarze, w sezonie robią stany surowe?

Sloneczko
19-11-2010, 00:27
Zadzwoń i spytaj, czy taka pogoda im nie przeszkadza, bo robią chyba i po sezonie :)

Edyta M
19-11-2010, 01:34
Będziesz zadowolona :) To są uczciwi i fachowi ludzie, różnych specjalności których możesz spokojnie zostawić bez dozoru, a niedługo sama będziesz ich polecać :)

Franus polecal mi Pana Romanka .... tylko nie wiem czy do mnie to dla Nich nie jest za daleko .......
Zadzwonie , zapytam .......
Pozdrowienia :)

Sloneczko
19-11-2010, 22:53
Franus polecal mi Pana Romanka .... tylko nie wiem czy do mnie to dla Nich nie jest za daleko .......
Zadzwonie , zapytam .......
Pozdrowienia :)

Za ocean? Pewnie za daleko ;) Ale Chomiczówkę mogliby Ci wykończyć :)

tomek131
19-11-2010, 22:54
Jaki dokładniej jest zakres ich robót??

Edyta M
19-11-2010, 23:20
Za ocean? Pewnie za daleko ;) Ale Chomiczówkę mogliby Ci wykończyć :)

http://emotikona.pl/emotikony/pic/zwyciestwo.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

Sloneczko
19-11-2010, 23:22
Tomek131 - robią wszystko do stanu surowego. A czy to tak trudno zadzwonić i dopytać o szczegóły? Robią wylewki i tynki, biały montaż, flizy. Zapytaj.

Kallula
19-11-2010, 23:49
Słoneczko Ty nawet w nocy nie zachodzisz:)Kiedy Ty wogóle śpisz?Podziwiam Cię nieustannie.Gdzie nie wejdę znajduję Twoje wpisy i rady:)

Miałam przyjemność spotkać sie z Panem Romankiem w sprawie budowy domu ale niestety nie mieli w tym czasie wolnych terminow.Ale robili bardzo dobre wrażenie.Wybudowaliśmy z ekipą Pana Mariana Węgrzyna polecanego tu przez Redpradnika i to był strzał w 10-tkę.Dziś był oglądnąć budowę Pan Żmuda od tynków i powiedział ze są idealnie proste ściany .Dzięki temu zaoszczędzimy na kolejnych etapach,mam nadzieję.Cena za tynki wydaje nam się całkiem ,całkiem...:) Pozdrawiam

Sloneczko
19-11-2010, 23:57
Słoneczko Ty nawet w nocy nie zachodzisz:)Kiedy Ty wogóle śpisz?

Oba nie śpimy ;)

Kallula
20-11-2010, 00:07
Słoneczko mam jeszcze prośbę...czy nie znasz kogoś godnego polecenia do wykonania przyłącza wody i kanalizacji?Buduję niedaleko Ciebie.Węgrzce: )Tu chyba grasuje jakaś banda gangsterów.Trzy ekipy polecone z Urzędu krzyknęły za przyłącz 15 000.Wyglądało jakby się umówili...Obdzwoniłam białą listę i każdy mówi "nie mój rejon"

Sloneczko
20-11-2010, 00:12
Z kanalizą mieliśmy problem. Ekipy się zmieniały ;) Zapytam męża, kto w końcu nam robił przyłącz, bo nie pamiętam. Ale to jak się wyśpię :p ;)

Edyta M
20-11-2010, 00:15
Słoneczko mam jeszcze prośbę...czy nie znasz kogoś godnego polecenia do wykonania przyłącza wody i kanalizacji?Buduję niedaleko Ciebie.Węgrzce: )Tu chyba grasuje jakaś banda gangsterów.Trzy ekipy polecone z Urzędu krzyknęły za przyłącz 15 000.Wyglądało jakby się umówili...Obdzwoniłam białą listę i każdy mówi "nie mój rejon"

Kallula ... to chyba wszedzie tak jest ..........
Ja robilam wycene na przylacz wody i kanalizacji , nalezy zrobic przekop ( jakies 2 x 15 metrow ) i wstawic 2 studzienki ........... 8 - 9 TYS . ......... do tego jeszcze musze za geodete zaplacic ............ tego chyba nie przeskoczymy .............

Sloneczko
20-11-2010, 10:11
Kallula, piszę na skrzynkę o przyłączu ;)

marchew
20-11-2010, 11:16
Mysle ze to wlasnie zalezy od predyspozycji jakie posiada człowiek.. Dlaczego pisze?
Mój dziadek niestety św pamięci miał ten dar... w swoim zyciu wykopał kilkadziesiąt studni i nigdy nie miala miejsce sytuacje iż wody nie było.
Mało tego - udało mi się jeszcze iż sprawdził mi położenie żył przechodzących przez mój dom - wskazał w którym miejscu i kazał położyć pod wylewkę folię która tłumiła w/w.
Aby to sprawdzic kupilem kilka kawałków foli w castoramie kładlismy na żyle obok studni i gdzie różdka nie poszła ku dołowi tam było ok.

Redpradnik - pamietasz moze jaka to folia?

kozien
20-11-2010, 18:22
mnie też interesuje przyłącz w Michałowicach ! Proszę o namiary.

Pegas
20-11-2010, 18:51
Tarnów - biała lista:

"Pakę" mojego domu tj ściany nośne, strop wylewany, ściany działowe parteru i poddasza oraz schody i dwa kominy z cegły klinkierowej wykonywały u mnie dwie firmy: "Best Bud" Paweł Stach oraz "Bud Mar" Marcin Klisiewicz z Tarnowa. Obaj Panowie są mistrzami budowlanymi i - jak się szybko okazało - prawdziwymi fachowcami. Otwarci, komunikatywni, obdarzeni licznymi talentami (!), zaangażowani w to co robią, a przy tym - sympatyczni ludzie (Panowie przejęli moją budowę po bardzo nieudanej przygodzie z innym wykonawcą, który robił u mnie fundamenty). Po zmianie wykonawcy odzyskałem zdrowie :-) A zatem polecam każdemu inwestorowi, który marzy o budowie domku bez stresu i rozczarowań. Specjalne podziękowania dla p. Michała za kontakt :-)
Telefon do Pana Pawła: 500 830 768.

fido2001
20-11-2010, 22:15
Witajcie.


Poszukujemy z Małżonką ekipy budowalnej działającej w Krakowie wraz z początkiem sezonu budowlanego 2011 (marzec-kwiecień).
Mamy do zrobienia nadbudowę piętra w domku jednorodzinnym w Krakowie i zbudowanie obok domu od zera garażu.
Co do garażu to począwszy od fundamentów, poprzez mury, tynkowanie i dach – całość – powierzchnia 22m2
W kwestii domu to oczywiście rozebranie starego dachu, wybudowanie ścian nośnych i działowych, ocieplenie styropianem frezowanym 12cm,
otynkowanie, wylewki, strop, (...) dach. Dach to stropodach wentylowany, ocieplany 30cm wełną, krycie blachą płaską na rąbek stojący (Rukkii Classic) na pełnym deskowaniu OSB. Mury chcemy wykonać dom – Porotherm 30P+W a garaż Porotherm 25P+W.
WZ oraz wszystkie pozwolenia już mamy.

Jeżeli ktoś z Was ma godną polecenia ekipę która pomogła by nam rozbudować nasze maleństwo prosze o namiar.

Pozdrawiamy,
Ada i Rafał.

kakusek
21-11-2010, 07:26
Na bialej liscie bardzo malo osob pisze o wykonawcach ocieplenia poddasza.Szukam kogos kompetentnego i uczciwego do ocieplenia 200 m dachu oraz porobienia zabudow g-k .Moze inwestorzy ktorzy maja juz to za soba i sa zadowoleni z jakosci wykonanych prac (jak rowniez z ceny ;))podrzuca jakies namiary?:)

ekokamil
21-11-2010, 12:10
Witam,

Niestety muszę wydłużyć naszą CZARNA LISTĘ, proszę wszystkich o dopisanie sobie do niej wylewkarza - Pana Szczęsnego, tel: 603 XXX 442.

Wylewki miałem mieć zrobione w połowie pażdziernika, Pan Szczęsny miał załatwiać wszystkie materiały co dla mnie było b. ważne jako że nie mieszkam przy budowie a nie chciałem robić kłopotu rodzicom.

Końcem października przyjechał na budowę i stwierdził że na tak małe budowy to oni materiałów nie załatwiają i kazał rodzicom kupić materiały i wtedy do niego dzwonić. Materiały kupili ... i tak sobie na niego czekamy do dzisiaj :evil:.
Oczywiście dzwonimy do niego co 2 dni i zawsze mówi że 'będą dziś popołudniem albo jutro rano', i za każdym razem słyszymy inną barwną historię o psującym się aucie, o tym że piasek mu dowieźli z kamieniami i zniszczyło mu maszynę i o innych tego typu cudach.
Mój, spokojny zawsze tata powiedział ostatnio tak: ' no k.... mac! jaki z niego 'szczęsny' ??? Przecież ten chłop powinien się nazywać 'nieszczęsny' !! Ciągle mu się coś przytrafia! Ja się w ogóle dziwię że on jeszcze żyje! ' :D

Aha od czwartku nie odbiera od nas już telefonów, w piątek i sobotę dzwoniłem w sumie jakieś 20razy - za każdym razem mnie odrzucał.
Zdecydowanie czarna lista!!

Kamil

Treasurehunt
21-11-2010, 17:25
Czarna:
http://www.komineczek.pl/
TANIO i bardzo nie dokładnie, nie uwzględnia żadnych reklamacji jak zgłosiłem reklamacje to już telefonu nie odbiera.
a taki miły pan, zamydli wam oczka kasę zabierze a jakość usługi z dokładnością to nie ma nic wspólnego.
Z resztą nie jestem jedyny, bo znajomemu też robił, padła turbina na którą była rzekomo gwarancja 12 miesięcy po 8 miesiącach już nie poczuwa się do odpowiedzialności. Nie polecam!!!!

ulkap
22-11-2010, 07:36
Na bialej liscie bardzo malo osob pisze o wykonawcach ocieplenia poddasza.Szukam kogos kompetentnego i uczciwego do ocieplenia 200 m dachu oraz porobienia zabudow g-k .Moze inwestorzy ktorzy maja juz to za soba i sa zadowoleni z jakosci wykonanych prac (jak rowniez z ceny ;))podrzuca jakies namiary?:)

Ja mogę polecić naszą ekipę, p. Wojciech 502 635 858. Wprawdzie trzeba było pilnować (ale kogo nie trzeba) i spóźnili się ponad miesiąc rzekomo przez przypadek losowy, który potem okazał się nieprawdziwy, ale robotę wykonali dobrze, zawsze odbierali telefon i uwzględniali nasze uwagi, zawsze byli na budowie, dali skorzystać z rabatu w hurtowni. Ogólnie na plus.

ulkap
22-11-2010, 07:42
Słoneczko mam jeszcze prośbę...czy nie znasz kogoś godnego polecenia do wykonania przyłącza wody i kanalizacji?Buduję niedaleko Ciebie.Węgrzce: )Tu chyba grasuje jakaś banda gangsterów.Trzy ekipy polecone z Urzędu krzyknęły za przyłącz 15 000.Wyglądało jakby się umówili...Obdzwoniłam białą listę i każdy mówi "nie mój rejon"

Mi (w Bosutowie, rzut beretem od Węgrzec) robiła firma p. Łukasza 503 191 788. Cenowo byli OK, nie wiem jak teraz bo to było rok temu, a i robotę wykonali porządnie. Mogę polecić. A z tymi ekipami polecanymi przez Urząd to jakaś mafia.

Sloneczko
22-11-2010, 17:44
Witajcie.


Poszukujemy z Małżonką ekipy budowalnej działającej w Krakowie wraz z początkiem sezonu budowlanego 2011 (marzec-kwiecień).
.

Naprawdę nie jesteś ciekaw, co piszą inni? Czytaj, czytaj, nawet niedaleko na tej stronie.

kakusek
22-11-2010, 20:59
Ulkap a jaka welna ocieplales?Ja chcialabym dac Rockwoola i szukam jakies skladu ktory ja ma w rozsadnej cenie.Na allegro jest ta welna ale nikogo z malopolski :-(
Szkoda ze trzeba ich pilnowac bo wlasnie nie ma mnie na miejscu dlatego szukam kogos uczciwego ktory przy okazji ze mnie nie zedrze :-)
No wlasnie jesli mozesz napisz mi jak u ciebie wycenil robote -moze byc na priv

slusar
23-11-2010, 18:36
Na bialej liscie bardzo malo osob pisze o wykonawcach ocieplenia poddasza.Szukam kogos kompetentnego i uczciwego do ocieplenia 200 m dachu oraz porobienia zabudow g-k .Moze inwestorzy ktorzy maja juz to za soba i sa zadowoleni z jakosci wykonanych prac (jak rowniez z ceny ;))podrzuca jakies namiary?:)

www.pslusarczyk.pl
mozemy ogarnac temat. pozdr

ulkap
23-11-2010, 22:13
Ulkap a jaka welna ocieplales?Ja chcialabym dac Rockwoola i szukam jakies skladu ktory ja ma w rozsadnej cenie.Na allegro jest ta welna ale nikogo z malopolski :-(
Szkoda ze trzeba ich pilnowac bo wlasnie nie ma mnie na miejscu dlatego szukam kogos uczciwego ktory przy okazji ze mnie nie zedrze :-)
No wlasnie jesli mozesz napisz mi jak u ciebie wycenil robote -moze byc na priv

Odp wysyłam na priv.

kozien
24-11-2010, 09:13
Prośba o polecenie wykonawcę północ Krakowa do wykonania GWC i solary.
Dziękuje

Konieczki
25-11-2010, 08:01
Odnośnie przyłączy to jest zmowa. Nam Panowie na terenie Krakowa już później powiedzieli że oni taka cenę umówili i nikt nie zrobi nam taniej. Nikt spoza rejonu krakowskiego MPWiK nie chce wejść na ich teren. Ale znalazłam Pana Krzyśka który nam zrobił taniej (o ile się dało) polecałam go kilka stron wcześniej ale wiem że szukanie jest męczące więc podam jeszcze raz Krzysztof P 501 466 036 spróbujcie może będzie chciał Wam zrobić (choć on działa na terenie Krakowa).

A odnośnie ocieplania poddasza to też szukam dobrej ekipy.

spyra3009
25-11-2010, 08:51
Do białej listy dokładam ekipę p. Żmudy. Jak panowie weszli to powiedzili, że dawno takich krzywych ścian nie widzieli, a jak wychodzili to Kierownik Budowy powiedział, ze dawno takich prostych ścian nie widział;-). Szybko, sprawnie, zostawili po sobie czyściutko. W 7 dni roboczych tynki w całym domu... WIELKI POZYTYW!!!!!

ulkap
25-11-2010, 09:00
I nadszedł czas na kolejne podsumowanie . Nastał sezon na bramy garażowe,dlatego też z czystym sumieniem mogę polecić RASTOR ,Wilków 86 ,Kocmyrzów.Od początku do końca świetny kontakt ,zarówno telefoniczny jak i mailowy .I nie było "ze sie nie da" ,"że moze jutro" ,"że jakoś to będzie "...Szybka odpowiedz na zapytanie ,pomiar,doradztwo .
CENA : najkorzystniejsza .Zdecydowanie ,jeszcze raz polecam .

Ja mam mieszane uczucia. Jeśli chodzi o cenę, sam produkt, montaż, terminowość, kontakt przy zamówieniu, itp. - to wszystko super i bez zastrzeżeń. Robiłam porównanie kilku przedstawicieli Hormanna i zdecydowanie Rastor wyszedł najlepiej. Dodatkowo opóźnialiśmy montaż i też było bez problemu. Cycuś malinka.

Niestety podczas montażu pojawił się problem, który nie dotyczył samej bramy a płytek w garażu, a wyniknął z faktu, iż nie poinformowano nas o pewnej rzeczy. Zadzwoniłam więc do właściciela firmy (nota bene do tamtej pory bardzo uprzejmego i miłego Pana) i przedstawiłam sprawę, po czym Pan się wyparł (twierdził, że oczywiście nas informował), a potem usłyszałam kilka epitetów na temat swój i mojego męża, oraz że to jest "mój problem" i że "mam klienta, nie mogę rozmawiać" (a ja to kto jestem jak nie klient?!), i że "za te nerwy to mi nikt nie zwróci". Raz jeszcze sprawdziła się zasada, że liczy się tylko to co jest napisane, bo Pan powiedział na temat naszych ustnych ustaleń "gdzie ma Pani to napisane? jak mi Pani udowodni że tak się umawialiśmy?" i nie wydał mi dokumentów do bramy. Na szczęście po paru dniach ochłonął i dokumenty przywiózł, ale niesmak pozostał.

Tak więc generalnie firmę polecam ale uważajcie, bo jak coś pójdzie nie tak... No i wszystko uzgadniajcie na piśmie.

mnowak355
25-11-2010, 14:42
Witam
Poproszę o namiary na prawnika biegłego w sprawach procedur administracyjnych z małopolski lub podkarpacia. Może ktoś miał kontakt i może kogoś polecić. Bardzo dziękuję.

rzufik1
26-11-2010, 16:30
I niestety okazuje sie ze moja ekipa gorali z szefem Grzegorzem Marchlowskim ( Stróża bodajże nr tel 503 111 956 ) ląduje na czarnej liście. Od roku zgłaszam usterki... np cieknący dach czy kominy.....; podciekającą piwnice....Od roku się umawiał że przyjedzie.... a od dwóch miesięcy.nie odbiera telefonu. Sprawa powoli nabiera obrót prawniczy... ale jak ktoś ma kontakt z tym Panem.... zanim zapłąci niech ściągnie inspektora nadzoru i przez kogoś takiego oceni prace i jakość wykonania.

mirka23
26-11-2010, 22:13
Odnośnie przyłączy to jest zmowa. Nam Panowie na terenie Krakowa już później powiedzieli że oni taka cenę umówili i nikt nie zrobi nam taniej. Nikt spoza rejonu krakowskiego MPWiK nie chce wejść na ich teren. Ale znalazłam Pana Krzyśka który nam zrobił taniej (o ile się dało) polecałam go kilka stron wcześniej ale wiem że szukanie jest męczące więc podam jeszcze raz Krzysztof P 501 466 036 spróbujcie może będzie chciał Wam zrobić (choć on działa na terenie Krakowa).

A odnośnie ocieplania poddasza to też szukam dobrej ekipy.

Witam,
od wszelkich prac wykończeniowych polecam '' moją '' ekipę która kończy robić u mnie,
nie trzeba ich pilnować :) znają się na swojej robocie :)
tel. 600 11 50 75 p.Rysiek

ulkap
27-11-2010, 16:03
Witajcie, czy znacie ekipę z Krakowa lub okolic, która zrobiłaby strukturę na ścianie? Chodzi o coś takiego:

malgos2
27-11-2010, 16:17
Witajcie, czy znacie ekipę z Krakowa lub okolic, która zrobiłaby strukturę na ścianie? Chodzi o coś takiego:

Tak sie sklada, ze jestem taka ekipa. ;) Zapraszam na priv lub e-mail.

jan_ryba
27-11-2010, 19:28
A ja chciałem wpisać na CZARNA LISTE - tartak: Rap-Trak" Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Wiesław Rapacz z Tęczyna., Kupilem u nich drewna na dom i wiezbe dachowa...i caly czas problemy. Albo przywiezli nie taka ilosc jaka trzeba, albo kantkowka nie wyglada jak kantowka. Z zamowionej wiezby nie dowiezli jednej kroki i musialem im dopiero zagrozic urzedem skarbowym aby na wlasny koszt dostarczyli. A teraz okazalo sie ze najprawdopodobniej zabraknie lat. A te co sa cieli chyba po pijaku (to samo dotyczy krokwi). Zdecydowanie odradzam

ulkap
29-11-2010, 10:21
Witajcie
Szukam taniej hurtowni elektrycznej w Krakowie lub okolicy, sprzedającej włączniki i gniazdka firmy Schneider.
Z góry dziękuję za pomoc!

Zbigniew100
29-11-2010, 13:02
http://www.schneider-electric.pl/documents/customers/lista-od-10-07-2010.pdf

mnowak355
30-11-2010, 14:58
Witam
Sprawdź firmę Akkop ul. Przewóz 38. Z tego co pamiętam to mają dobre ceny. Najlepiej jednak powołać się na jakiegoś elektryka z nimi współpracującego to dostaniesz dobre rabaty.



Witajcie
Szukam taniej hurtowni elektrycznej w Krakowie lub okolicy, sprzedającej włączniki i gniazdka firmy Schneider.
Z góry dziękuję za pomoc!

mnowak355
30-11-2010, 15:00
http://www.schneider-electric.pl/documents/customers/lista-od-10-07-2010.pdf
Witam Zbigniew100
Chciałbym zapytać czy są jacyś prawnicy prawa administracyjnego gdzieś na białej liście? Przeglądałem ale albo niedokładnie albo ich nie ma.

Zbigniew100
30-11-2010, 15:31
Witam Zbigniew100
Chciałbym zapytać czy są jacyś prawnicy prawa administracyjnego gdzieś na białej liście? Przeglądałem ale albo niedokładnie albo ich nie ma.

Nie spotkałem się z takimi propozycjami.

Może tu coś znajdziesz
http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?40-Prawo-i-finanse&order=desc
lub tu
http://muratordom.pl/eksperci/

a jak nie to tu;
http://forumprawne.org/

malgos2
30-11-2010, 15:46
Moge polecic kancelarie Kaczor Klimczyk Pucher Wypior na Dietla 50. http://www.kkpw.pl/ Nie sa tani, ale sa najlepsi w KRK wg mnie, a mialam do czynienia z kilkoma kancelariami...

Edyta M
01-12-2010, 01:58
Witam
Poszukuje solidnego wykonawcy do wykonania ocieplenia domu styropianem na wiosne 2011
Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
Edyta :D

Sloneczko
01-12-2010, 23:23
Edytko, każda ekipa budowlana powinna Ci to zrobić. Ci co stawiali dom nie mogą?

Sloneczko
01-12-2010, 23:26
RENATA_W.! Skasowałam wysłane maile i widzę, że mimo zaznaczenia ten do Ciebie też się skasował (co za kretyńska skrzynka!).
Jeśli nie doszła do Ciebie moja odpowiedź, to tu potwierdzam, że Romanki do bardzo dobra ekipa i możesz ich brać w ciemno, ciesząc się że w ogóle mają wolny termin :)

Sloneczko
02-12-2010, 01:09
Romanki mają więcej specjalizacji, łącznie z wykańczaniem wnętrz. Może oni Ci ocieplą dom?

Griszek
03-12-2010, 00:31
Jeżli szukacie specjalistę od bram, balustrad (kowalstwo artystyczne) szerokim łukiem omijajcie Pana Czesława Siutę. z Iwanowic Dworskich. Człowiek od pół roku nie chce dokończyć swojego nędznego dzieła z tygodnia na tydzień przesuwając termin.

pozdrawiam

Ja nie potwierdzam tej opinii. Ja chętnie pomnożyłbym ją x10! To naprawdę oszust jakich mało, też męczę się z nim już rok, żeby odzyskać pieniądze, facet nie ma nic na siebie, komornik sądowy nie może nic ściągnąć z niego ani grosza! Nie wierzcie temu staremu, grubemu oszustowi z astmą! CZESŁAW SIUTA Z IWANOWIC 19 TO NACIĄGACZ!!!

bradykardia1
03-12-2010, 21:38
czy ktos miał już do czynienia z firmą AZBI z Zabierzowa - ciecie , oklejanie płyt?bo juz nie wiem co mam myslec - czy ta kobieta jest taka do wszystkich klientów? generalnie miła i uprzejma, ale jak przychodzi problem to kłamie w zywe oczy mówiąc , że sie dzwoniło i coś zmieniało, lub ona dzwoniła.na wycene czekalam 2 tygodnie , dzwoniąc co drugi dzień słyszałam ze oddzwoni - jak w kóncu pojechałam na miejsce to mi powiedziala ze równie dobrze sama mogłam sobie zrobić wycenę
:(??ale jak pytam jak zmieniała cene w miedzyczasie z 5 razy ??
a teraz się okazuje że co innego w zapłacie a co innego na fakturze. no masakra - jedyny plus tej firmy to niska cena za usługi ale podejście masakryczne i ten wyraz wiecznie zdziwionej idiotki. ja nie polecam

Gosia81
04-12-2010, 16:14
Ja nie potwierdzam tej opinii. Ja chętnie pomnożyłbym ją x10! To naprawdę oszust jakich mało, też męczę się z nim już rok, żeby odzyskać pieniądze, facet nie ma nic na siebie, komornik sądowy nie może nic ściągnąć z niego ani grosza! Nie wierzcie temu staremu, grubemu oszustowi z astmą! CZESŁAW SIUTA Z IWANOWIC 19 TO NACIĄGACZ!!!

witam nie zgadzam się z pana opinią ponieważ pan Czesław Siuta robił u mnie balustradki i bramę i zrobił wszystko w terminie i bardzo tanio jestem zadowolona z jego usług widocznie tylko z panem nie mógł się dogadać.

ulkap
05-12-2010, 19:31
Ja mam mieszane uczucia. Jeśli chodzi o cenę, sam produkt, montaż, terminowość, kontakt przy zamówieniu, itp. - to wszystko super i bez zastrzeżeń. Robiłam porównanie kilku przedstawicieli Hormanna i zdecydowanie Rastor wyszedł najlepiej. Dodatkowo opóźnialiśmy montaż i też było bez problemu. Cycuś malinka.

Niestety podczas montażu pojawił się problem, który nie dotyczył samej bramy a płytek w garażu, a wyniknął z faktu, iż nie poinformowano nas o pewnej rzeczy. Zadzwoniłam więc do właściciela firmy (nota bene do tamtej pory bardzo uprzejmego i miłego Pana) i przedstawiłam sprawę, po czym Pan się wyparł (twierdził, że oczywiście nas informował), a potem usłyszałam kilka epitetów na temat swój i mojego męża, oraz że to jest "mój problem" i że "mam klienta, nie mogę rozmawiać" (a ja to kto jestem jak nie klient?!), i że "za te nerwy to mi nikt nie zwróci". Raz jeszcze sprawdziła się zasada, że liczy się tylko to co jest napisane, bo Pan powiedział na temat naszych ustnych ustaleń "gdzie ma Pani to napisane? jak mi Pani udowodni że tak się umawialiśmy?" i nie wydał mi dokumentów do bramy. Na szczęście po paru dniach ochłonął i dokumenty przywiózł, ale niesmak pozostał.

Tak więc generalnie firmę polecam ale uważajcie, bo jak coś pójdzie nie tak... No i wszystko uzgadniajcie na piśmie.

W zeszłym tygodniu mieliśmy problem z bramą bo przy ataku zimy i towarzyszących jej wiatrach coś tam zaczęło być nie tak. W ciągu 3 godzin od mojego maila w tej sprawie do p. Artura ktoś od niego przyjechał na budowę i wyregulował co trzeba. Tak więc ogromny pozytyw. Zbig, pewnie masz już dosyć moich wpisów na ten temat, raz w tą, raz w tamtą :-)

Griszek
06-12-2010, 11:02
witam nie zgadzam się z pana opinią ponieważ pan Czesław Siuta robił u mnie balustradki i bramę i zrobił wszystko w terminie i bardzo tanio jestem zadowolona z jego usług widocznie tylko z panem nie mógł się dogadać.

Pani miała szczęście, ja miałem pecha, ale wiem, że nie jestem jedyny. Poza tym facet wszystko robi na lewo - Pani zapewne żadnej faktury też nie ma, a ewentualną gwarancję "na gębę". A jeśli gość nie ma nic zarejestrowanego na siebie, przez całe życie nie dorobił się renty, ani emerytury i dla komornika jest golutki, to o czym to świadczy? O jego uczciwości? Rozmawiałem z człowiekiem z Iwanowic i twierdzi, że po pierwsze nie jest to pierwszy komornik u niego, a po drugie jest znany z takiego załatwiania spraw, no i tym razem trafiło na mnie. Nie twierdzę, że nigdy nic dobrze nie zrobił - czego Pani jest przykładem, ale ja miałem z nim termin wykonania prac 3 tygodnie, po 5-ciu miesiącach i dziesiątkach przeróżnych tłumaczeń nie wytrzymałem! Więc Pani jeszcze raz gratuluję, ale wszystkich będę przed nim ostrzegał i na cały internet będę krzyczał, że Czesław Siuta jest oszustem!

vinsane19
07-12-2010, 14:40
CZARNA CZARNA LISTA
Krzysztof Wcisło - ekipa ogolnobudowalana, teoretycznie z polecenia, mieli budowac stan surowy otwarty. Na dwa dni przed umowionym (3 miesiace wczesniej) terminem rozpoczeczecia robót, powiedzial, ze nie podejmie sie pracy, ale ma bardzo dobra ekipe do polecenia. Ekipa jego wujka od ktorego uczyl sie zawodu. Powodem rzekomej odmowy, mialabyc ucieczka ludzi z ekipy i problemy finansowe w poprzedniej robocie. Odradzam jesli nie chcecie zostac na lodzie za piec dwunasta.

Kazimierz Meres wraz z synem Marcinem z miejscowosci Kopanka gm. Skawina. - Budowali stan surowy otwarty, dopoki ekipa miala tylko jedna budowe, wszystko bylo OK, ludzi na budowie bylo kilku, byl majster (Meres), robota szla do przodku. Po dwoch miesiacach, kiedy przyszlo do budowy dachu, majster zniknal na inna robote, pojawial sie raz na tydzien, ludzi do budowy dachu zostalo dwoch. Telefony, rozmowy nic nie pomogly, za kazdym razem klamal, ze jutro bedzie, ze bedzie wiecej ludzi itd. Niestety bylem w pracy za granica i odpowiednio szybko ich nie wyrzucilem. Spierdolili wszystko dokumentnie, najpierw robili wiezbe, pozniej kominy, okazalo sie ze platew polozyli nad wyjsciem komina z parteru, trzeba bylo murowac komin po skosie. Zle docieli krokwie koszowe, tak ze sie nie zeszly. Zle ponacinali kamy, takze krokwie nie lezaly tak jak nalezy. Jeden ze slupow drewnianych ktore podpieraja platew zle obcieli, obcieli o 10cm za duzo i trzeba bylo wymienic slup na inny. Jak robili strop nie zostawili otworu na wentlacje i pion z lazienki na parterze. Zle wylali schody z parteru na pietro, takze nie ma na czym zeprzec scianki dzialowej miedzy schodami(polpietro), a pokojem przy schodach. Krzywo wymurowane otwory na drzwi, za krotkie nadproza... mozna by dlugo tak jeszcze wymieniac... :(

Grzegorz Karaś - czlowiek z ekipy Meresa, kiedy nie bylo majstra on go zastepowal, glowny wspolsprawca wszystkich bledow wymienionych powyzej.

Wszyscy wymienieni ludzie sa bardzo nieslowni, nie dotrzymuja zadnych terminow, chca brac pieniadze przed zakonczeniem etapow. Jednego dnia mowia, ze beda robic np okucia, drugiego dnia muruja scianki dzialowe.

Bardzo bardzo przestrzegam przed tymi ludzmi, skonczylo sie tak, ze zostalem z dachem pokrytym folia i kilkoma arkuszami blachy na zime. Kominow nie obmurowali, scianki zaczeli murowac na dole, troche tez na gorze, generalnie rozgrzebali wszystko i zostawili. Nie dajcie sobie zniszczyc zycia przez tych oszustow i naciagaczy!!!

spyra3009
10-12-2010, 11:56
Czarna lista!!!!!!
Facet tylko chce brac zaliczki, a na koniec zostwił rozgrzebana całą robotę. Teraz musimy szukac kogoś kto nam wpisze do dziennika budowy wykonaną robotę. Facet obiecuje, żę będzie jutro, ale to jeszcze nie nastapiło. Od paru dni rozłącza każdą romowę. Jednym słowem NIEKOMPETENTY, NIESŁOWNY, NACIĄGACZ NA KASĘ!!!!

Veronique
10-12-2010, 18:40
Czy mógłby mi ktoś polecić dobrego architekta, który wykonałby nietypowy projekt domu, a jednocześnie nie jest naciągaczem i zrobi wszelką dokumentację itd? Przepatrzyłam cały wątek, ale nie wiem, może przeoczyłam :( Projekt byłby indywidualny, a wiadomo, że dobry architekt to już spory sukces.
Czy ktoś miał do czynienia z http://www.bobstudio.eu/ ?

Sloneczko
10-12-2010, 21:46
Veronique, pogadaj z Situlą: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153326-Domek-w-mie%C5%9Bcie-projekt-indywidualny

max kraków
11-12-2010, 21:35
Najczarniejsza z czarnych:

FLEXBUD z Chrzanowa[/B]: banda partaczy, zupełna amatorszczyzna, ekipa łapana pod budką z piwem.
Mamy poprawek na kilkadziesiąt tysięcy po tych panach i ciągle coś nowego "się okazuje".
Nie zrobili na przykład izolacji poziomej w piwnicy...

Omijać szerokim łukiem.

marcys20
12-12-2010, 09:21
NIE POLECAM !!!! "Toper-Bud" Firma Budowlana Paweł Nieużytek, Toporzysko, tel. 607527068 - firma miała u mnie robić dach...po oględzinach projektu i wstępnym uzgodnieniu ceny dogadaliśmy wstępnie termin rozpoczęcia prac...4 dni przed planowanym rozpoczęciem robot byliśmy umówieni na budowie na wizje lokalna...szef przyjechał pooglądał i potwierdził termin rozpoczęcia prac oraz cenę...i ślad po nim zaginął ;/ telefonów nie odbierał...po jakimś 1,5 tygodniu w końcu zadzwoniłem z innego numeru i o dziwo odebrał..zaczął ściemniać, że niby zasięg traci i się bezczelnie rozłączył !!! no po prostu żenada!!!! z oczywistych powodów NIE POLECAM!!! amatorszczyzna pełna gębą!!!

NIE POLECAM TEŻ "MAX-BUD" Tomasz Harkabuz, Raba Wyżna Podsarnie 9, tel 18 2771831, 662869090 - masa błędów wykonawczych typu : mieli cały worek podkładek dystansowych pod zbrojenie ,a założyli ledwie kilka...dopiero po interwencji, już podczas zalewania betonem unosili zbrojenie i wkładali dystanse ;/ słabo zaszalowane slupy - efektem było wyplyniecie betonu na 2 slupach, a 4 po wyschnięciu trzeba było skuwać ;/ najgorsze to wieniec! masakrycznie krzywa górna powierzchnia wieńca (choć sam w sobie trzyma poziom, ale nie równosci miejscami dochodziły do 5cm ;/ na budowie straszny syf typu walające sie puszki po piwie, a w blaszaku w którym trzymali swój sprzęt reklamówki z resztkami żarcia, z których już same wychodziły kości z kurczaka ;/ no i najgorsze to to, ze umówieni byliśmy na budowę całego SSO, a do wieźby ekipa już się nie zjawiła. Szef przeszło 2 miesiące nas zwodził "w przyszłym tygodniu na 100% przychodzimy"!! żeby było sprawiedliwie napisze, ze nie wszystko było źle zrobione! ściany wymurowane wzorowo(prosto, równo - idealnie), sam czas murowania i ogólnie roboty wręcz ekspresowy - mimo wszystko NIE POLECAM!!! minusy zdecydowanie przysłaniają plusy ;/

rrober1975
12-12-2010, 11:30
A ja tak troszkę z innej beczki : jeżeli ktoś szuka biura rachunkowego które pomoże mu w sporządzeniu wniosku VZM 1to polecam skorzystać z usług biura rachunkowego RACH -MAR MARTA NOWAK , znajdującego się w Węgrzcach (prawie naprzeciwko Starostwa ),tel.503150761 ..Dobry kontakt telefoniczny jak i mailowy.Cena równiez ok.

agaa100
12-12-2010, 22:12
BIAŁA LISTA !!!
Firma ESKABUD z Proszówek, dane teleadresowe na stronie: http://eskabud.pl/index.htm
Wykonywali dla nas stan surowy otwarty - mogę z czystym sumieniem ich polecić. Są naprawdę rzetelni, dokładni, terminowi. Efekt możecie oglądać w naszym albumie (poniżej link). Przed podpisaniem umowy dostaliśmy bardzo dokładnie przygotowany kosztorys, potem na bieżąco (po każdym etapie) się rozliczaliśmy - nie było żadnych "dodatkowych", ukrytych kosztów, wszystko tak jak w ustaleniach. Ściany równiutkie, wszystko zgodnie z projektem, udało im się nawet przerobić schody, których - według architekta - nie dało się absolutnie zmienić ...