PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18

tertium
13-12-2010, 09:01
Proszę podaj ma emaila coś więcej o Panu Sikorze, bo musimy się zadeklarować, a mamy pewne obawy.

egga
13-12-2010, 18:52
Polecam firmę ESKABUD z Proszówek, http://eskabud.pl/
Firma wykonywała u nas stan surowy otwarty. Pełen profesjonalizm, duże doświadczenie - podpowiadali ciekawe rozwiązania. Przed podpisaniem umowy otrzymaliśmy pełny kosztorys uwzględniający wybrane przez nas materiały. W trakcie prac rozliczenia odbywały się raz, dwa razy w miesiącu na podstawie protokołu. O wszystkich większych i mniejszych zmianach lub ewentualnej zmianie materiałów byliśmy wcześniej informowani i mieliśmy możliwość akceptacji. Zsynchronizowanie prac było idealne, nigdy nie było niepotrzebnego przestoju bo czegoś brakło. Porządek na budowie wzorowy, nic się nie walało, po każdym etapie odbywało się gruntowne sprzątanie. Ekipa bardzo sprawna - dobrym przykładem był nasz 2 tygodniowy wyjazd na wakacje - po powrocie gotowe było pół domu, mogliśmy spokojnie wszystko zostawić, wiedząc, że będzie ok :D Dla nas bardzo dużym plusem było to, że nic nas nie interesowało (żadne zamówienia, dostawy, maszyny) - to ogromne ułatwienie dla ludzi pracujących i zabieganych. Tutaj link do galerii domu: http://fanlsd.boo.pl/dom/

malgos2
18-12-2010, 20:20
Polecam stolarza Pana Piotra - namiary http://www.pio-meb.nazwa.pl/index.html. Robi kuchnie, szafy przesuwne i inne meble z plyty. Kuchnia do obejrzenia u mnie w watku "trojkatowym" i u forumowej aguleczki - tam sa tez meble pokojowe. Solidny i niedrogi. Cena zgodna z wycena co do grosza. Milo i sympatycznie.

tyciaa
19-12-2010, 16:26
Poszukuje dobrej i nie drogiej firmy, która buduje domy od podstaw. Okolice Oświęcimia.

Edyta M
21-12-2010, 02:09
2. Okna dachowe ......

Pan Rafal Filipowski
VELSET Sp. z o.o.
33- 300 Nowy Sacz
Ul. Wegierska 146c
tel. 018/ 547 - 68 - 81
mail : [email protected] ([email protected])
www.velset.pl (http://www.velset.pl/)

Wspolpraca z Panem Rafalem od momentu wyslania pierwszego maila ..... w lutym 2010 az do dzis ( grudzien - wyslalam mailowe zapytanie o numer PKWiU jednego z produktow ktore zakupilam w firmie VELSET ) FANTASTYCZNA !!!!!!! :D wspaniale podejscie do klienta , fachowe doradztwo , niesamowity profesjonalizm sprzedawcy . Towar dostarczony na miejsce - zgodny z zamowieniem i ustalonym terminem . Dodam , ze rabat jaki otrzymalam przebijal wszystkie ..... :p dotychczasowe .
Snieznobiala lista Firm

Edyta M
21-12-2010, 02:10
3. Dach .....

Pan Tomasz Trela
Trapez - Carbo II
Spolka z o.o.
30 - 418 Krakow
Ul. Zakopianska 56a
tel. 012/ 269 - 27 - 24
kom: 607 - 059 - 008 begin_of_the_skype_highlighting 607 - 059 - 008 end_of_the_skype_highlighting
www.trapez-carbo.com.pl (http://www.trapez-carbo.com.pl/)

Kilkumiesieczna wspolpraca z Panem Tomkiem po prostu rewelacyjna :p ..... wybor towaru , zakup , transport ....... wszystko na najwyzszym poziomie ..... zakupilam w Firmie Trapez - Carbo II wszystkie " elementy " niezbedne do powstania daszku . Pelen profesjonalizm , swietne rabaty ....
Snieznobiala lista Firm

Edyta M
21-12-2010, 02:11
Na mojej liscie SUPER POMOCNIKOW w 2010 roku nie moge nie umiescic JEDYNEGO WYKONAWCY dzieki ktoremu nie musialam w nic ingerowac i nawet nie wiedzialam kiedy tak pieknie i sprawnie zakonczyli swoja prace u mnie :p

Pan Franciszek Wrona - Dekarz
tel : 513 - 067 - 338

Super ekipa mlodych chlopakow , grzeczni , pomocni ...... sami na budowe dowiezli sobie brakujacy towar z hurtowni z Krakowa ( 100 km. !!!!! ) , pojechali po okna dachowe ktore lezakowaly u mojej Mamy - sprawnie i szybko zapakowali i zainstalowali na daszku ...... pojawiali sie na budowie bladym switem i schodzili z dachu o zmierzchu , zadnego pijanstwa , super doradztwo .... Pan Franek wspolpracuje z Panem Tomaszem z TRAPEZ - Carbo II stanowia swietny TEAM wykonawczo - zaopatrzeniowy .....
Polecam :bye:

Edyta M
21-12-2010, 02:46
Wpisze jeszcze Panow ktorzy ukladali klinkier na kominach w STYLKU ( to moj domek :yes: )

" A&D " Firma Budowlana Dariusz Sliwa i Andrzej Witkowski
Pan Andrzej Witkowski
kom : 792 - 030 - 610
http://adconstruction.prv.pl/

Fajny ( lekki ) kontakt telefoniczny , dobra wspolpraca ..... Panow wzielam doslownie z lapanki kiedy zawalil inny " klinkierowiec " polecony przez wykonawce domu .... " wcisneli " mnie do swojego grafiku ( bardzo zalezalo mi na czasie i oblozeniu kominow przed polozeniem dachowki ...... ) nie wykorzystali faktu , ze zalezy mi na czasie i gotowa jestem zaplacic wiecej za usluge ..... wrecz przeciwnie jeszcze utargowalam 0,20 gr. od ceny wyjsciowej na polozeniu jednej cegly . Mam nadzieje , ze w 2011 roku Pan Andrzej i Pan Darek zawitaja jeszcze do mnie na budowe wykonujac kilka prac zwiazanych z polozeniem klinkieru i kamienia .
Polecam Chlopakow ( pozwolili mi tak do siebie mowic :D)

Walenty
21-12-2010, 16:38
Zdecydowanie polecam ekipe pana Wojtka. Oprócz intalacji elektrycznych i hydraulicznych robią wszystko: murowanie, szalowanie, zbrojenie, dachy, elewacje, tynki, wylewki, wykonczenia wnetrz, remonty, ogrodzenia. Robią szybko i dokładnie. Czasem zdarzają im się drobne spoźnienia, ale dzień czy 2 można znieść, czasem choćby ze względu na deszcz. Pracują na terenach pow. myślenickiego, wielickiego, bocheńskiego, krakowskiego i w mieście Krakowie. Sczerze polecam!!!
tel. do pana Wojtka 507552313
have you checked this forex system (http://myfxadvice.com)

Sloneczko
27-12-2010, 00:14
Walenty, wygląda jakbyś samego siebie reklamował...

Edytko, jakbyś mi zaufała od razu, mogłabyś Franka Wronę chwalić już dużo wcześniej ;)

face
27-12-2010, 18:24
Walenty, wygląda jakbyś samego siebie reklamował...


dokladnie:) kryptoreklama:)
a ci co wszystko robia zazwyczaj nic nie umieja wykonac dobrze:) pan Wojtek to musi miec 50 osobowa ta firme:)

jaktokto
28-12-2010, 15:29
Witam,
poniewaz dom jest praktycznie skonczony. w gminie Michalowice kolo Krakowa, ponizej lista osob i produktow, z ktorych jestem mniej lub bardziej zadowolony:
-beton na caly dom - Krakbet - dobre wyliczenia przedstawiciela i generalnie dobra wspolpraca,
-stan surowy od robot ziemnych az po dach i montaz okien - Mariusz Kutka z okolic Limanowej - doslownie kilka uwag (ale mysle ze do kazdej ekipy stanu surowego jakies uwagi bym mial), generalnie jestem zadowolony z ceny i jakosci - 668045843,
-wod, kan, gaz, co - wielokrotnie polecana firma Aqua i Pan Jacek - 603630261 - wszystko super, natomiast terminowosc bardzo kiepska,
-roboty ziemne (zasieg z przyczyn oczywistych lokalny) czyli "pan koparkowy' - zachwalany na tym forum nr 602340594 jest drogi ale na pewno solidny, natomiast odkryty niestety znacznie pozniej pan Darek spod numeru 723443801 to strzal w dziesiatke - rownie solidny, znacznie tanszy, bardzo szybki, dokladny, wirtuoz koparki ;)
-okna Drutex - najtansze z najlepszych, chociaz przy mrozach&wiatrach 2 z kilkunastu troche przepuszczaja, byc moze to kwestia uszczelek,
-Dach-Styl Cystersow - najlepsza cena na Braasa jaka znalazlem, bardzo mila obsluga, nie bylo problemu aby rok po budowie sprowadzic kilka sztuk potrzebnych dachowek na drugi dzien,
-regipsy, ocieplanie poddaszy - Damian 502145968 - dobra jakosc za przystepna cene, nie ma problemu z poprawkami ewentualnych bledow/nierownosci ktore zawsze sie zdarzaja,
-tynki - polecani na forum panowie spod numeru 606300852 - w niektorych miejsach za cienki tynk ktory nie wszystko przykryl i bylo troche zabawy przed malowaniem, cena i obmiar metrow po robocie ok,
-oraz tynki material - sam zamawialem w ogolnopolskiej firmie Mega1000 (czy jakos tak) i pomimo obaw wszystko bylo ok i na pewno na owe czasy najtaniej - poza rozladunkiem tira, ktory przyjechal bez windy ani hds-a... bylo ciekawie...
-plytki, baterie i ceramika lazienkowa - Sanitbuy z Krakowa - cenowo najkorzystniej, z terminowoscia troche problemow
-drzwi wewnetrzne, klamki do nich, drzwi zewnetrzne, drzwi techniczne i brama garazowa (Polskone i Wisniowski) - firma Grupa Solo Artur Barszczak 607730320 - bardzo profesjonalny czlowiek, i do tego najtansza oferta,
-elektryk - Grzegorz Syposz - 606398512 - bardzo dobra cena (troche szokujaca w porownaniu z firmami polecanymi na forum z Krakowa - bardzo sie, Panowie, cenicie) - tu dziekuje za namiar koledze z forum,
-elewacja - ocieplenie, klej, siatka, tynk, podbitka, kamien elewacyjny - brygada Panow Popardowskich 604781334 - ogromny kawal dobrej roboty,
-geodeta - 505052493 - przystepna cena, szybko, solidnie, terminowo i wszelkie uzgodnienia i rysunki na email,
-bardzo dlugi przylacz wody za dobra cene oraz brak problemow z uzgodnieniem z gmina - Pan Nawara 604982791, pan specyficzny ale konkretny i robota bez zastrzezen,
-rolety - 606211000 - najtaniej, z montazem,
-schody drewniane na betonie i antresola - bardzo dokladni, super cena, ma duzo pomyslow i rozwiazan dla niezdecydowanych - Pan Smola 507099240. Tylko sie zastanawiam czy powinny skrzypiec. Jesli troche powinny - polecam w 100%, jesli nie - w 90% bo i tak wygladaja jak male dzielo sztuki
-z pewna taka niesmialoscia w zwiazku z okropna nieterminowoscia liczona w miesiacach - meble kuchenne - sprawdzone u mnie i 2 znajomych - dokladnie, tanio, z inwencja - Pan Kosek 788068189 - pomimo tych perturbacji polecam (kuchnia marzen mojej zony wyceniona w jakichstam salonach na 20-30tys i powyzej zrobila sie za niecale 10tys)

Poszukiwany ktos kto wystawi swistek o nazwie swiadectwo energetyczne - jedyne moje kryterium to cena, na razie spotkalem sie np z oferta iz Pan Specjalista ma cene za m2 powierzchni uzytkowej... Wiem ze mozna znalezc za ponizej 500zl.

pozdrawiam
jaktokto

Walenty
28-12-2010, 15:36
Walenty, wygląda jakbyś samego siebie reklamował...


hmm...no rzeczywiście tak to wygląda:)ale nie reklamuje samego siebie...widziałem już kilka budów wykonanych przez tą ekipę u moich znajomych, sam osobiście jeszcze z nimi nie współpracowałem, ale mam zamiar...

chociaż pewnie i tak mało kto uwierzy, że to nie reklama samego siebie, ale nie zależy mi na tym, ja tylko poleciłem



a ci co wszystko robia zazwyczaj nic nie umieja wykonac dobrze:) pan Wojtek to musi miec 50 osobowa ta firme:)

Zupełnie się z tym nie zgadzam, dobry fachowiec zrobi wszystko dobrze(jestem świadkiem). Firma wcale nie jest duża, kilku panów, ale wiedzą o co w budowlance chodzi.
do you still looking for profitable investment ? investment company (http://myfxadvice.com)

qqlio
28-12-2010, 18:49
Co do certyf. energetycznych ---> allegro. Ja mam stamtad za 200 zl.
Nic nie jest wart, jak cala ustawa forsujaca jego posiadanie.
Pozdrawiam

toomyem
28-12-2010, 21:12
Jak to nic nie jest wart? A 200 zł to za co niby ? :) :)

redpradnik
29-12-2010, 10:09
A ja kupilem za 86 zl na allegro:) i tez uwazam ze jest to guzik warte - kupione bo trzeba , zaniesione do odbioru , wsadzone do teczki i zapomniane

Zbigniew100
29-12-2010, 10:25
..

Poszukiwany ktos kto wystawi swistek o nazwie swiadectwo energetyczne - jedyne moje kryterium to cena, na razie spotkalem sie np z oferta iz Pan Specjalista ma cene za m2 powierzchni uzytkowej... Wiem ze mozna znalezc za ponizej 500zl.

pozdrawiam
jaktokto
Może tu;
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w.&p=3498040&viewfull=1#post3498040

redpradnik
29-12-2010, 10:49
ja kupowalem tutaj widze ze juz 75 zł:))

http://allegro.pl/swiadectwo-energetyczne-usluga-profesjonalna-pewna-i1369640418.html

face
29-12-2010, 10:56
a dlaczego nie wykonujecie na etapie budowy lub przed zapotrzebowania energetycznego dla budynku??
pomaga w dobraniu mocy grzejnikow i petli ogrzew. podlogowego
nie bedzie narzekan ze gdzies za cieplo w domu a gdzies za zimno
wiadomo gdzie dolozyc izolacji a gdzie uszczknac
bedziecie znali przewidywane koszta ogrzewania
na podstawie tegoz bedziecie mieli i swiadectwo

redpradnik
29-12-2010, 11:10
Pierwsze słysze ze swiadectwo mozna robic przed wybudowaniem budynku...
ale moze jest to mozliwe:)

toomyem
29-12-2010, 11:42
face nie pisze że świadectwo, tylko że zapotrzebowanie energetyczne można zrobić przed lub w trakcie budowy.

Vafel
29-12-2010, 12:23
Pierwsze słysze ze swiadectwo mozna robic przed wybudowaniem budynku...
ale moze jest to mozliwe:)

A dlaczego nie? Czy Twój magister robiący Ci świadectwo potrzebował do czegokolwiek Twojego budynku?

face
29-12-2010, 12:24
Pierwsze słysze ze swiadectwo mozna robic przed wybudowaniem budynku...
ale moze jest to mozliwe:)

wlasnie jak zauwazyl toomyem nie napisalem swiadectwo tylko zapotrzebowanie energetyczne
i generalnie prawdziwe swiadectwo jest wynikiem zapotrzebowania rocznego budynku na energie do ogrzewania
swiadectwo mozna wykonac na podstawie samego projektu (tak sie je zreszta wykonuje) budynek stac nie musi, aby jednak to swiadectwo mialo odzwierciedlenie w rzeczywistosci budynek nalezy wykonac zgodnie z projektem bo to sa dane do audytu

audyt energetyczny powinno sie przeprowadzac przed budowa albo w trakcie budowy, przed wykonaniem instalacji CO i takie cus kosztuje zapewne ok 500 zł , a "karteczka" z allegro za 75 zl zapewne nijak sie ma do wybudowanego budynku i jego zuzycia energii

jaktokto
29-12-2010, 15:41
Kurde, ja mam drozsza wersje - kominek i rekuperator - wyjdzie az 150zl...
;)
Ale to sprawdzone i przyjeli?

face
29-12-2010, 15:57
Kurde, ja mam drozsza wersje - kominek i rekuperator - wyjdzie az 150zl...
;)
Ale to sprawdzone i przyjeli?

i co sie dowiedziales z tego audytu??nic zapewne
a grzejniki to jak sobie dobierales albo ilosc podlogowki??
a moc kominka??
wybudowales dom i wiesz ile Cie bedzie kosztowac jego ogrzanie??
a pozniej ratunku forum bo zimno albo drogo:p

nadzor ma wazniejsze sprawy niz sprawdzanie co jest w swistku, swistek wymagany, wiec jak jest to ok, a co w nim to ich nie interesuje

jaktokto
29-12-2010, 16:06
Audyt zapotrzebowania na cieplo dostalem w formie zwerbalizowanej od Pana Jacka z Aqua z forum ;)
Kominek chcialem rekreacyjny, poza tym byl w projekcie.
A rekuperator tez byl jakos tam wyliczony przez ASK ( rowniez polecani na forum).
Wiec mozna powiedziec ze analize zapotrzebowania energetycznego otrzymalem na forum muratora. A poniewaz JESZCZE nadzor budowlany odrzuca swiadectwa energetyczne z opinii na forum (duzy blad ;) ) musze dokupic swistek.. Znalazlem wlasnie na allegro za 120 zl :)

face
29-12-2010, 16:32
hehe czarna strefa:p
czyli zapotrzebowanie masz lekko na pale wziete, no coz, lepiej abys mial zawyzone niz zanizone:)
rekuperacje sie uwzglednia przy zapotrzebowaniu na cieplo majac juz projekt rekuperacji i znajac jej parametry:)
nadzor odrzuca swiadectwa wykonane przez nieuprawnionych do ich wykanania:)

kombinatorka pelna geba:)

MAREK&KASIA
29-12-2010, 21:52
można prosić o zdjęcia?

Przepraszam że dopiero teraz ale wieki mnie nie bylo na forum (zmiany mnie zniechęciły :))
Fotki dostępne na stronie producenta pod tym linkiem
http://www.teko.net.pl/schody-monolith.html
zdjęcie nr 1,2,3 i 9
Pozdrawiam
M

redpradnik
30-12-2010, 06:59
Przechodząć do meritum zwiazanego z tematem - Zdecydowanie BIAŁA LISTA

Jeśli ktoś z Was zastanawia się czy ekipa np od zabudowy poddasza lub ocieplenia domu zrobiła swoją pracę poprawnie...
Proponuję zrobić badania termowizyjne - ja zrobiłem i teraz wiem co jest spie*****

Znalazłem bardzo konkretnego gościa - i najtańszego w Krakowie - był wczoraj u mnie , wszystko fajnie i profesjonalnie przedstawione

Nie są to chore koszty - ale bardzo realne odzwierciedlenie włożonej pracy i sprzętu - nie bede na forum pisał ile.
Podaje nr telefonu i stronę proszę zapytać:)

POLECAM

http://www.thermolab.pl/
tel.880527971

face
30-12-2010, 12:00
a ja polece Pana stolarza

solidne i ladne schody, porzadne drzwi wewnetrzne i zewnetrzne, drewniane
usluga kompleksowa z montazem
delikatny poslizg terminowy ze wzgledu na przedluzenie poprzedniej roboty

Pan Olek 697887889

cannon
01-01-2011, 22:14
Witam wszystkich .

Już rzadko zaglądam na forum ,bo mieszkam w najlepsze ,a środek urządzamy powolutku.
Brakowało na barierek wewnątrz i na zewnątrz ,ale w koncu znalazła sie kasa i na początku sierpnia zamówiliśmy wreszcie .
W internecie znalezliśmy firmę Artspaw ,mieszczącą sie na ul. Smoleńskiego 16 . W sumie od nas o "rzut beretem ".
Przyjechał gościu na pomiar ,gęba mu sie nie zamykała i zrobił wrażenie ,że zna sie na robocie .Daliśmy zaliczkę i ....się zaczęło.
Termin miał być za 2 tygodnie ,skończyło się na 2 i pół miesiąca .Barierka zewnętrzna -zrobił zupełnie coś innego niż ustaliliśmy.Nic sie nie zgadzało ani wzór ani cena .
Wersja ostateczna też do końca nie jest taka jak powinna ,bo dał cieńsze pręty niż uzgodniliśmy.
Na żywca chciał jeszcze wydrzeć po 100 zł więcej od metra .Bezczelny ,niesłowny,taki typ cwaniaka .
Nie mogę wprost pogodzić się ze świadomością ,że z tylu firm mój wybór padł na niego ...

qqlio
02-01-2011, 11:20
a dlaczego nie wykonujecie na etapie budowy lub przed zapotrzebowania energetycznego dla budynku??
pomaga w dobraniu mocy grzejnikow i petli ogrzew. podlogowego
nie bedzie narzekan ze gdzies za cieplo w domu a gdzies za zimno
wiadomo gdzie dolozyc izolacji a gdzie uszczknac
bedziecie znali przewidywane koszta ogrzewania
na podstawie tegoz bedziecie mieli i swiadectwo

Mam wrazenie, ze instalacja grzewcza jest czescia projektu, ktory rowniez pokazuje sposob ocieplania itd.
Po co to dublowac, skoro architekt bierze za to pieniadze?
Bywa tez tak, ze po prostu firma robiaca ogrzewanie dobiera parametry systemu (tak bylo u mnie). No chyba, ze to firma pana Kazia zza plota, ktory kladzie rurki az sie skoncza :-)
Wtedy faktycznie -> FM i "zimno/drogo"


Pzdr

face
03-01-2011, 11:19
Mam wrazenie, ze instalacja grzewcza jest czescia projektu, ktory rowniez pokazuje sposob ocieplania itd.
Po co to dublowac, skoro architekt bierze za to pieniadze?
Pzdr

niestety instalacja CO nie zawsze jest integralna czescia projektu, czesciej jej brak niz jest
jest obowiazkowy prad i gaz, zazwyczaj rowniez wod-kan - w projektach typowych jest najprostsza z mozliwych(maly naklad pracy projektanta) a za indywidualny spora doplata
na etapie budowy czesto inwestor zmienia material na sciany,grubosc ocieplenia, nastepnie typ ogrzewania itp
wtedy zalozenia projektowe biora w leb

nie uwazam aby bylo to dublowanie kosztow



Bywa tez tak, ze po prostu firma robiaca ogrzewanie dobiera parametry systemu (tak bylo u mnie). No chyba, ze to firma pana Kazia zza plota, ktory kladzie rurki az sie skoncza :-)
Wtedy faktycznie -> FM i "zimno/drogo"
Pzdr

aby odpowiednio dobrac parametry systemu nalezy miec sie na czym oprzec, a przyjmowanie na oko raz wychodzi a raz nie, czego wyniki sa dobitnie widoczne na forum

Zbigniew100
03-01-2011, 11:54
Witam

Wszystkim życzę Szczęśliwego Nowego Roku


Ps.
UWAGA !!!

Pragnę przypomnieć ,że ten wątek służy do przedstawiania pozytywnych i negatywnych opinii o wykonawcach.
Wszelkie dyskusje na inne tematy przenosimy do grupy krakowskiej
http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&gmid=1053103#gmessage1053103

To znacznie ułatwi poszukiwanie wykonawcy

Pozdrawiam i zapraszam do przedstawiania opinii.

angela82
03-01-2011, 13:53
zdecydowanie CZARNA LISTA!!!! F.R.U.H. MIRGA MATEUSZ z Krakowa - u nas ocieplenie budynku (tzn. na wizytówce ma w sumie wszystkie możliwe prace wykończeniowe),
firma chwaląca się 12 letnim doświadczeniem- jak się okazało działała od niespełna pół roku, u nas 2 pracowników - raczej z łapanki spod sklepu - bez szefa w przeciągu 3 dni zniszczyli materiał na ocieplenie wart 4000 - "przykleili" na SUCHYCH plackach kleju grubości 4cm!!! steropian na 3 ścianach zewnętrznych tak, że wiatr je później rozrzucał po posesji, zacieli okleine na 3 oknach wartości 3000!! - na moich oczach i ich kierownika (przycinali piankę z montażu okien piłą do steropianu, bo pan powiedział, że nożykiem p..ł by się cały dzień) i wszyscy trzej próbowali wciskać blondynce kit, że są to odpryski z pianki; po 2 dniach pracy wzieli zaliczkę; jak zorientowaliśmy się jak ta praca wygląda - chcieliśmy ich delikatnie wyprosić, bez żadnych poprawek (balismy się że będą większe zniszczenia i tuszowanie wszystkich niedociągnięć do tego stopnia, że pewnego dnia po zamieskaniu pół ściany ocieplenia nam odpadnie) i zażądaliśmy zwrotu zaliczki - na co kierownik zgodził się:) jednak przez 2 tygodnie mąż dzwonił ponaglając o zwrot pieniędzy i żeby sobie rusztowanie zabrali- a panowie zwodzili, aż w końcu umówieni na pt. na odbiór i wczesniejszy telefon - przysłali nam POLICJE na budowe pod naszą nieobecność, że rzekomo przetrzymujemy ich rusztowanie,czego (jak się od prawnika dowiedzieliśmy) robić nam niestety nie wolno nawet jako zastaw-mienie ruchome i mogą to oni moga ns oskarżyć o straty finansowe z tego tytułu.
umowy nie było
pokwitowania zaliczki również
za to POLICJA, którą przysłali jeszcze do moich rodziców-mieszkają niedaleko budowy.
kasy nie odzyskaliśmy, tylko musieliśmy kolejnej (tym razem zaufanej) firmie dopłacić za zrywanie tego ze ścian (700kg kleju atlasa poszło na drogę dojazdową),specjalne kleje do steropianu w postaci pianek niskoprężnych (część kartek nie opłacało się zrywać-trzymały się na "1 placku mocno") na szczęście steropin w 90% panowie ozdyskali.

tertium
04-01-2011, 01:58
Proszę o coś więcej na temat Eskabud


Jesteśmy już zmęczeni negocjacjami z wykonawcami. Jedna z polecanych na forum brygad zrezygnowała z roboty, gdy zaczęły się zeszłoroczne podtopienia. Nie lubią roboty w błocie.
Teraz rozmawiamy z Eskabud - faktycznie oferują pełną obsługę. Nie są tani, ale ich przedstawiciel sprawia wrażenie kompetentnego (ma uprawnienia kierownika budowy), Niestety trzeba się trochę "poboksować" o ceny materiałów.
Napiszcie, proszę, kto był z ich strony szefem przy Waszej budowie? Czy mają jedną czy więcej brygad budowlanych? Chcielibyśmy mieć pewność, że to są Ci przez Was polecani.


Polecam firmę ESKABUD z Proszówek, http://eskabud.pl/
Firma wykonywała u nas stan surowy otwarty. Pełen profesjonalizm, duże doświadczenie - podpowiadali ciekawe rozwiązania. Przed podpisaniem umowy otrzymaliśmy pełny kosztorys uwzględniający wybrane przez nas materiały. W trakcie prac rozliczenia odbywały się raz, dwa razy w miesiącu na podstawie protokołu. O wszystkich większych i mniejszych zmianach lub ewentualnej zmianie materiałów byliśmy wcześniej informowani i mieliśmy możliwość akceptacji. Zsynchronizowanie prac było idealne, nigdy nie było niepotrzebnego przestoju bo czegoś brakło. Porządek na budowie wzorowy, nic się nie walało, po każdym etapie odbywało się gruntowne sprzątanie. Ekipa bardzo sprawna - dobrym przykładem był nasz 2 tygodniowy wyjazd na wakacje - po powrocie gotowe było pół domu, mogliśmy spokojnie wszystko zostawić, wiedząc, że będzie ok :D Dla nas bardzo dużym plusem było to, że nic nas nie interesowało (żadne zamówienia, dostawy, maszyny) - to ogromne ułatwienie dla ludzi pracujących i zabieganych. Tutaj link do galerii domu: http://fanlsd.boo.pl/dom/

PAAAJ
05-01-2011, 08:22
Witajcie,

Będę wdzięczny za informację czy ktoś ma jakieś doświadczenia z firmą ECO Comfort z Myślenic - zajmują się rekuperacją. Mają podobno kilka instalacji w Michałowicach i Masłomiący.

Pzdr.

Barti44
08-01-2011, 20:52
BARDZO POLECAM ! Na białą listę:

p. PIOTR ŚLUSARCZYK 505 090 553 (http://pslusarczyk.pl/). U mnie robili zabudowę karton-gips na poddaszu, podwieszane sufity na dole, gładzie, malowanie i osadzanie drzwi wewn.
Bardzo porządna robota, wszystko dopięte na ostatni guzik, nie ma się do czego przyczepić, no jak by robili u siebie w domu. I nie bez znaczenia jest też to, że są po prostu fajnymi facetami z którymi zawsze można o wszystkim pogadać. Dodatkowo pilnowali porządku na budowie, bo zawsze od 16.30 do 17.00 (na koniec dniówki) było sprzątanie, a na koniec wszystkich robót odkurzyli mi dom odkurzaczem przemysłowym.
Cena -> bardzo atrakcyjna, więc polecam, pewny wykonawca :)

Pawciuniu
11-01-2011, 11:02
To ja też polecę

GORĄCO POLECAM
PANA DARKA WIECZORKA TEL: 600-194-960
Robił u nas całą zabudowę poddasza i wyszło super , szybko ,sprawnie , bardzo pracowity .
Z tego co wiem to robi całą wykończeniówkę ,
- adaptacje poddaszy
- ocieplanie wełną
- gładzie
- malowanie
- zabudowy z płyt G/K


RÓWNIEŻ BARDZO POLECAM EKIPĘ OD DACHU ,
Ekipa wykonała u nas kompletny dach , więźbę, pokrycie obróbki i orynnowanie zajęło im sumarycznie 5 dni .
Mega pracowici i uprzejmi,no i posprzątali po sobie :)
ZBIGNIEW PIWOWAR TEL: 604-385-713

Zbigniew100
11-01-2011, 13:16
RÓWNIEŻ BARDZO POLECAM EKIPĘ OD DACHU [/B][/COLOR],
Ekipa wykonała u nas kompletny dach , więźbę, pokrycie obróbki i orynnowanie zajęło im sumarycznie 5 dni .
Mega pracowici i uprzejmi,no i posprzątali po sobie :)
ZBIGNIEW PIWOWAR TEL: 604-385-713




Na Liście mamy Pana ;
Grzegorz Piwowar. tel. 601 187 052

Czy to przypadkiem nie ta sama firma ?

Pawciuniu
11-01-2011, 13:45
Na Liście mamy Pana ;
Grzegorz Piwowar. tel. 601 187 052

Czy to przypadkiem nie ta sama firma ?

Nie, jest to inna firma
(ale z tego co mówił Pan Zbyszek to jego brat również ma firmę zajmującą się pokryciami dachowymi :) więc być może ta zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa :)

Pozdrawiam
Anka

malgos2
11-01-2011, 13:51
Jakis czas temu polecalam przeprowadzkowa firme przeprowadzkiabram.pl, ale po trzeciej akcji przeprowadzkowej mam spore porownanie i wychodzi na to, ze firma http://www.przeprowadzki-stachurski.pl/ jest jeszcze lepsza. Pierwsze spotkanie z przeprowadzkiabram bylo super, bo bylismy umowieni na konkretna kwote, kolejna przeprowadzka juz nie byla az tak szybka, bo chlopaki pracowali na godziny i zajelo im to 8 h (w tym akcje typu - najwiekszy osilek lapie sie za koszyczek z kosmetykami albo jedna roslinke :D). Ze Stachurskim bylam umowiona na godziny, ale prawie za to samo, za co Abram wzial 740, Stachurski wzial... 210 zl. :jawdrop:

Zbigniew100
11-01-2011, 14:02
Nie, jest to inna firma
(ale z tego co mówił Pan Zbyszek to jego brat również ma firmę zajmującą się pokryciami dachowymi :) więc być może ta zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa :)

Pozdrawiam
Anka

Dziękuję.
W takim razie niech pracuję każdy na siebie. :)

Marcin172
13-01-2011, 18:50
Dzięki "Najlepszy Doradco", a czy nie masz przypadkiem jakiejkolwiek informacji na temat firmy TOP-BUD z Węgrzc koło Krakowa?

ZDECYDOWANIE BIAŁA LISTA. Firma Topbud z Węgrzc budowali mi dom w Michałowicach w 2010r stan surowy otwarty Miałem ich w sumie z polecenia i faktycznie nie zawiodłem się . Umówiłem się na kompleksową obsługę wraz z dostawami wszystkich materiałów, tak że nic mnie nie obchodziło. Jakość obsługi naprawdę profesjonalna robota wykonana w terminie ( mimo że latem lało) bardzo zadowolony jestem szczególnie z dachu obróbki blacharskie aż miło popatrzeć. Właściciel firmy i budowlańcy pogadani i kumaci jak trzeba to doradzą . Żadnych problemów z rozliczeniami - rozliczałem się etapowo. Gwarancje wypisali na piśmie. Tak że do stanów surowych do budowy domu możesz brać ich w ciemno.

Marcin172
13-01-2011, 18:57
ZDECYDOWANIE BIAŁA LISTA. Firma Topbud z Węgrzc budowali mi dom w Michałowicach w 2010r stan surowy otwarty Miałem ich w sumie z polecenia i faktycznie nie zawiodłem się . Umówiłem się na kompleksową obsługę wraz z dostawami wszystkich materiałów, tak że nic mnie nie obchodziło. Jakość obsługi naprawdę profesjonalna robota wykonana w terminie ( mimo że latem lało) bardzo zadowolony jestem szczególnie z dachu obróbki blacharskie aż miło popatrzeć. Właściciel firmy i budowlańcy pogadani i kumaci jak trzeba to doradzą . Żadnych problemów z rozliczeniami - rozliczałem się etapowo. Gwarancje wypisali na piśmie. Tak że do stanów surowych do budowy domu możesz brać ich w ciemno.

Sloneczko
14-01-2011, 00:37
Marcin, a ja Ci nie wierzę że byłeś ich klientem. Znowu mi śmierdzi kryptoreklamą.

Edyta M
14-01-2011, 03:53
Marcin, a ja Ci nie wierzę że byłeś ich klientem. Znowu mi śmierdzi kryptoreklamą.

:yes::yes::yes::yes::yes:

Zbigniew74
14-01-2011, 09:53
:yes::yes::yes::yes::yes:

Tym bardziej, że kod poczowy Michałowic to 32-091, wiem bo mieszkam :)

malina22
14-01-2011, 10:31
Najgorsza firma tynkarska "Pro House" Marcina Hruściaka z Fanisławic koło Kielc. Nie dość ze partacz to jeszcze złośliwy!!!! Nie polecam!!!!

anitavia
22-01-2011, 20:33
Witam.
Biała lista ELEKTRYK
Zdecydowanie na białej liście wpisuję pana Łukasza tel. 502 739 924 okolice Wieliczki, Gdowa, Krakowa,
Solidny, niedrogi, zajmuje się "papierkami", wykonuje: instalacje elektryczne, domofony, anteny itp.

Jesteśmy bardzo zadowoli.

krystyna M
22-01-2011, 21:26
Czarna lista – pan Bogdan, fliziarz, okolice Wieliczki, 500631532

Umówiony rok wcześniej. Jeszcze tydzień przed rozpoczęciem pracy prosi o zaliczkę (symboliczną) dla zabezpieczenia terminu. Dla nas to sygnał, że na pewno przyjdzie i boi się żeby go nie wyrolować. Poprzednią pracę wykonywał w domu obok i na bieżąco były dogadywane szczegóły. Dokładnie o umówionej godzinie w dzień rozpoczęcia pracy dzwoni i informuje, że nie przyjeżdża. Tłumaczy się chorobą, a przyciśnięty do muru przyznaje, że w ogóle nie ma zamiaru podjąć u nas pracy. W końcu udało się odzyskać zaliczkę, ale musieliśmy szukać nowego fachowca. A czas leci. Wystarczyło wcześniej powiedzieć, że ta robota mu nie pasuje i nie zawracać głowy. Jak najdalej od takich fachowców.

.:migotka:.
22-01-2011, 22:49
Witajcie
Zamierzamy zacząć latem budowę i obecnie szukamy architekta do projektu indywidualnego. Spodobał się nam właściciel Mirpolu z Węgrzców, wycenia się na 7500zł. Czy to dobra cena? Czy ktoś z was miał z nim do czynienia (lub z ogóle z tą firmą)? A może macie namiary na innych projektantów, którzy podejmują się projektowania od zera, a nie tylko adaptacji? Potrzebny też będzie geodeta do mapek, na razie mam ofertę za 650zł brutto - Michał Nowosielski. Znacie? Rzetelny? Czy przy mapie można coś w ogóle spartolić?

Edyta M
23-01-2011, 04:23
Czarna lista – pan Bogdan, fliziarz, okolice Wieliczki, 500631532

Umówiony rok wcześniej. Jeszcze tydzień przed rozpoczęciem pracy prosi o zaliczkę (symboliczną) dla zabezpieczenia terminu. Dla nas to sygnał, że na pewno przyjdzie i boi się żeby go nie wyrolować. Poprzednią pracę wykonywał w domu obok i na bieżąco były dogadywane szczegóły. Dokładnie o umówionej godzinie w dzień rozpoczęcia pracy dzwoni i informuje, że nie przyjeżdża. Tłumaczy się chorobą, a przyciśnięty do muru przyznaje, że w ogóle nie ma zamiaru podjąć u nas pracy. W końcu udało się odzyskać zaliczkę, ale musieliśmy szukać nowego fachowca. A czas leci. Wystarczyło wcześniej powiedzieć, że ta robota mu nie pasuje i nie zawracać głowy. Jak najdalej od takich fachowców.

Witaj
Mialam podobnie z wykonawca dachu ...... umowiony w marcu 2010 tydzien przed praca we wrzesniu 2010 podjechal na dzialke zaczal stawiac warunki min. cene chcial podniesc , zakaz robienia zdjec i to co najbardziej mi sie spodobalo zakaz wtracania sie do Jego pracy !!!!! , wszystko to powiedzial mojemu pelnomocnikowi , natomiast moich telefonow nie odbieral ..... zostawil mnie na przyslowiowym lodzie :mad:, projekt domu podrzucil mojemu znajomemu nie sam , ale przez swoja ciezarna zone :yes:........ Bardzo niepowazne podejscie do klienta ..... Dobrze , ze jesien w przeciwienstwie do wiosny i lata okazala sie dobra pod wzgledem pogody i nowa ekipa zdolala uporac sie z dachem przed deszczem i zima ..... :yes:. Wlasciwie jest to dobra okazja zeby umiescic Go na czarnej liscie , nie mialam okazji sprawdzic jak wykonuje prace ........ na czarna liste trafia za co najmniej niepowazne podejscie do pracy i klienta .... :mad:.

steniu
23-01-2011, 06:57
Jak ktos potrzebuje elektryka ktory mysli a nie klepie instalki z projektu to ja moge polecic w 101% pana Mieczysława 695543226 ,musiałbym długo pisac alepowiem ze z nim i jego kumplem to miło siasc i wypic kawe:)a robota zrobiona elegancko ,czysto i z głowa.

Renia77
24-01-2011, 12:05
Witam
Poszukuję kogoś do wykonania mebli kuchennych może ktoś z Was mógłby mi pomóc. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Zbigniew100
24-01-2011, 12:09
Witam
Poszukuję kogoś do wykonania mebli kuchennych może ktoś z Was mógłby mi pomóc. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Zapraszam do mojego podpisu :)

bogusz_g
25-01-2011, 23:15
Witam,
Czy ktoś z szanownych forumowiczów może polecić ekipę do wykonania płyty fundamentowej?
Budowa na południowej stronie Krakowa.

Pozdrawiam

jowitajb
27-01-2011, 12:03
Witam,
potrzebuję namiar na firmę kamieniarską, gdzie można kupić marmur RainForest w dobrej cenie i go obrobić na płytę do kominka. Może być dalej od Krakowa, tylko żeby wycięcie i podklejenie nie kosztowało drugie tyle co ten kamień ;-(

Drugie pytanie. Czy w tym roku tak bardzo podskoczyły ceny? Właśnie dostałam wycenę schodów drewnianych i balustrady z nierdzewki od Pana, który wykonywał takie same schody znajomym w zeszłym roku. I dowiedziałam się, że ceny od zeszłego roku wzrosły o 20%. Koszmar!!

MORHOT
27-01-2011, 18:17
W Krakowie na wylocie w stronę Myślenic - Krakstone. Powinni mieć.

ZosiaS
31-01-2011, 13:45
Kazdy poleca swojego fachowca polece i ja swojego elektryka.
Niestety nie bede podawac tel. publicznie jak ktos chce podam na priv

Powiem w czym rzecz Pan Mariusz jest osoba dla tych ktorzy staraja sie ograniczyc koszty i w miare mozliwosci taniej postawic domek - co nie znaczy ze gorzej.

U nas sytuacja wyglada tak, ze maz zadzwonil do niego umowil sie na wstepna wycene i w trakcie rozmowy elektryk zaproponowal zeby maz sam ulozyl kable a on przyjdzie wszystko ladnie zepnie podlaczy tablice, puszki itp. Sami kupilismy kable kuszki wedlug wskazowek od Pana Mariusza
Oczywiscie maz dostal wszystkie wytyczne co gdzie i jak nalezy kabel polozyc, jak mocowac puszki itp.
Gdy maz polozyl kable umowil sie w 2 dni zostalo wszystko spiete, zostala wystawiona gwarancja, protokol no i zrobione pomiary - czyli nie typowe przybicie pieczatki


Ogolnie maz byl bardzo zadowolony bo lubi majstrowac no i przede wszystkim i dosc tanio to wyszlo. Wstepnie zalozenie bylo ze instalacja moze nas kosztowac maks 8 tys - w efekcie przekroczylismy nieznacznie polowe ;-) zaplanowanej kwoty

Tak jak pisalam polecam p. Mariusza ale osoba ktore chca ograniczyc koszty budowy.
Oczywiscie ma on swoich ludzi i wykonuje prace - ale ... tutaj cena jest bliska cenie rynkowej

Pozdrawiam


ps. przy okazji podbil instalacje urzadzen ktore wymagaly elektryka GRATIS

gm1
31-01-2011, 16:23
Gurbl - chaos, brak organizacji, notoryczne problemy z ludźmi - ciągle gdzieś coś "poprawiają" i na budowie ich nie ma, praca podwykonawcami albo ludźmi z ulicy, założę się, że pół roku na stan surowy otwarty to marzenie ściętej głowy. Prowadzący kontakt z inwestorem - Konrad - "dobry marketing" - sprzedaje się nieźle, niestety w ślad za tym nie idzie jakość. Byli zdziwieni, że mogę mieć kilkadziesiąt uwag do ich stanu surowego. Porażka....

moim zdaniem przesadzacie, jezeli wszyscy są w porządku - oni też.
budowali mi dom, i mieszkam o trzech lat, nie mam ani złych wspomnień ani niesmaku po firmie.
z mojej strony mogę ich absolutnie polecić, zapraszam do siebie do Sygneczowa, żeby zobaczyć jak zbudowali, nie ma się czego wstydzić.

face
31-01-2011, 17:27
moim zdaniem przesadzacie, jezeli wszyscy są w porządku - oni też.
budowali mi dom, i mieszkam o trzech lat, nie mam ani złych wspomnień ani niesmaku po firmie.
z mojej strony mogę ich absolutnie polecić, zapraszam do siebie do Sygneczowa, żeby zobaczyć jak zbudowali, nie ma się czego wstydzić.

nieudolnej autoreklamie mowimy stop

malgos2
31-01-2011, 17:38
Chcialabym polecic sklep z tkaninami obiciowymi na Dietla 59. Bardzo sympatycznie i fachowo, pan ma namiary na tapicerow w Krakowie, tkaniny w bardzo dobrych cenach. Lubie byc tak obslugiwana. :)

Pawciuniu
01-02-2011, 12:33
Witam, czy ktoś zaopatrywał sie w hurtowni Mix Bud Wieliczka? Właściciel moze podobno zająć się dostawą kompleksową materiałów na całabudowę. Czy ktoś korzystał moż ez jego usług?

Witaj

Nie wiem jak to jest z zaopatrywaniem budowy w cały materiał przez ten skład , ale mogę powiedzieć ze mają okrutnie drogo .Poza tym teraz każdy skład może zaopatrywać budowę we wszystkie materiały , kwestia dogadania. Ja bym radziła żebyś jednak się popytała na innych składach, w Sierakowie jest skład ,na którym mają bardzo dobre ceny i współpraca z nimi jest naprawdę bardzo dobra .
Mówimy oczywiście o hurtowni Mix Bud na ul. Jedynka ?

pozdrawiam
Anka

face
01-02-2011, 17:21
Witaj
w Sierakowie jest skład ,na którym mają bardzo dobre ceny i współpraca z nimi jest naprawdę bardzo dobra .
pozdrawiam
Anka

rowniez polece sierakow, dobre ceny i mozliwosc negocjacji, nie ma problemow z dostawami

Edyta M
02-02-2011, 03:41
" A&D " Firma Budowlana Dariusz Sliwa i Andrzej Witkowski
Pan Andrzej Witkowski ,kom. 792 030 610 ,http://adconstruction.prv.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fadconstruction.prv .pl%2F)
prace związane z położeniem klinkieru i kamienia
Edyta M 21.12.2010 +
>>Opinia (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w.&p=4467543&viewfull=1#post4467543)

Hejka Zbigniew pozwolilam sobie dodac brakujacy " y " w moim imieniu ...... :bye:

Zbigniew100
02-02-2011, 09:18
Hejka Zbigniew pozwolilam sobie dodac brakujacy " y " w moim imieniu ...... :bye:

Sie robi.;)

geopartner
02-02-2011, 11:29
do przetestowania geolog: http://geolog.dl.pl/
u mnie się sprawdził

jowitajb
02-02-2011, 12:26
Witam, czy ktoś zaopatrywał sie w hurtowni Mix Bud Wieliczka? Właściciel moze podobno zająć się dostawą kompleksową materiałów na całabudowę. Czy ktoś korzystał moż ez jego usług?
Nie kupowałam w tym składzie, ale polecam inny - skład Kowalczyk w Sierczy - niedaleko Wieliczki też (zaopatrywałam się w nim przez całą budowę) - tu masz mój wpis (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w.&p=4301801#post4301801)

Edyta M
02-02-2011, 13:16
Sie robi.;)

:hug:

faffa2
02-02-2011, 22:48
Do białej listy mogę z czystym sumieniem polecić (obok pana Mariusza (koparkowego z Prus) pana Janusza również z Prus. Potrafi robić na budowie chuba wszystkow poza instalacjami(prznajmniej się do tych umiejętności nie przyznawał) Robił u mnie ogrodzeniez siatki (z boków działek) i frontowe (murki, przęsła, furtkę i bramę wykonał samodzielnie). Wiem, że ma firmę budowlaną i zajmuje się również budówą domów. Bardzo komunikatywny, potrafi doradzić, a przede wszystkim nie odwala chałtury. tel 502568365

tojato
03-02-2011, 12:32
Biała lista
Firma Optimum http://www.partnerdrutex.pl/pl
szybka realizacja zamówienia,profesjonalizm,najlepsza cena

Pan Wiesław Stwora wykonał u mnie ścianki działowe,super dokładnie (33) 875-18-53

aga690
05-02-2011, 20:21
Witam chciałam polecic wszytkim remontujacym łazienki w małopolsce p dominika firma maxim jako
solidna ekipa prace zostały wykonane starannie wszystkie materiały dostarczone na miejecse jak również p
dominik poswiecił czas na wybór płytek i własne pomysły poelcam 100% aga numer p.dominka 501-315-326 maxim

spyra3009
09-02-2011, 11:09
Pan Goncarz własnie skończył u nas wylewki... Panowie uporali się ze wszytkich w 2 dni. Czyściutko, miło i przede wszystkim równo!!! BIAŁA LISTA

conq
09-02-2011, 13:11
Hyy no jak właśnie skończył to nie wiesz czy równo ;)
U mnie wylewki robił inny wykonawca i też wyglądało wszystko równo pięknie
do momentu kładzenia płytek ;) jest jak u Gaudiego hehe

ulkap
09-02-2011, 20:03
Kolejni fachowcy, których mogę polecić (obydwaj z Forum Muratora):
- gładzie i malowanie - p. Zborowski (507 603 434) - bardzo estetyczna i dokładnie wykonana praca. Wszystko terminowo. Nota bene najbardziej kulturalna i czysta ekipa u nas na budowie.
- schody drewniane - p. Maciek (694 933 557) - fachowo wykonana robota, bardzo ładne drewno, staranna praca. Poza tym bardzo miły człowiek, znosi dzielnie wszelkie wydziwiania i zmiany w ostatniej chwili.

Poza tym polecam firmę Vetter z Krakowa www.vetter.com.pl (kamień na blaty, kominki i inne). U nas robili blat na komodzie w łazience. Mają stosunkowo niskie ceny, a jakość niczego sobie. Produkt zgodny z zamówieniem, bardzo dobry kontakt.

kozien
10-02-2011, 23:02
Kogo możecie polecić od kominków - północ krakowa?

kozien
10-02-2011, 23:03
i jeszcze jedno , jeśli ktoś zakładał solary i jest zadowolony to też poproszę o namiar.

faffa2
10-02-2011, 23:20
Kogo możecie polecić od kominków - północ krakowa?

Polecam
http://www.emen.pl

Zamówienie i później montaż kominka bez żadnych problemów. Wszystko opisane w umowie
językiem zrozumiałym dla klienta, bez żadnych haczykow i drobnych duczków.

Erol 1
11-02-2011, 11:16
Polecam ekipę do gładzi i malowania.
Wszystko OK bez zbędnej gadaniny i ciągłego grymaszenia na nierówności ścian (jak z niektórymi bywa).
Terminowi i dokładni.
Pan Grzegorz tel. 605 66 18 30.
Podczas negocjacji powołać się na forum muratora.

kozien
11-02-2011, 17:34
Polecam
http://www.emen.pl

Zamówienie i później montaż kominka bez żadnych problemów. Wszystko opisane w umowie
językiem zrozumiałym dla klienta, bez żadnych haczykow i drobnych duczków.

Co takiego "EMEN" robiła dla Ciebie? Widzę że też solary montują , sauny i inne.

faffa2
11-02-2011, 20:48
Co takiego "EMEN" robiła dla Ciebie? Widzę że też solary montują , sauny i inne.

Skąd to zdziwienie? Uważam, że wykonali usługę bardzo dobrze, nie przepłaciłem ani za wkład ani za montaż (orientowałem się w kilku innych firmach). A co do solarów to sprzedają zestawy firmy Lazar.

mati_2808
11-02-2011, 20:52
polecam
- wykończeniówka (łazienki, podłogi, malowanie, regipsy, płytki - flizy jak kto woli itd.) - GIELMAR 602531501 . Potrafi doradzić, zaproponować inne rozwiązanie. Duży plus to wchodzi na robotę i robi aż skończy, bo słyszałem o ekipach które skaczą z budowy na budowę i końca nie widać.

KubaB
12-02-2011, 12:35
pan Łukasz Kleszcz z Kęt k. Oświęcimia jest najbardziej niesolidnym, niesłownym "facowcem" z jakim się zetknęliśmy. Kuchnię wprawdzie zrobił w miarę ładnie i dokładnie, ale za to z okolo 6 miesięcznym opóźnieniem. Natomiast schody, drzwi wewnętrzne, szafki łazienkowe to całkowita porażka jak chodzi o terminy. Termin minął 2 lata temu we wrzesniu 2008 roku (!) Obiecuje , że na pewno przyjedzie w przyszłym tygodniu. Oczywiście nic takiego nie nastepuje.
Mam niedokończone schody, szafka łazienkowa stoi w częściach, opaski wokół drzwi wybrakowane, brak drzwiczek do zsypu na bieliznę itp.
Trzeba mu oddać, że robi ładnie (przynajmniej kuchnia i drzwi wewn. są ładne) ale terminy to katastrofa!!! Niesłowność!! Nigdy nie wykańcza szczegółów i detali. Bierze kasę obiecując, że te drobiazgi dokończy w przyszłym tygodniu...
Jednym słowem OSZUST.
Na szczęście nie zalega mi jakiejś sporej kasy, ale jesli nie dokończy spraw do końca lutego 2011 to składam doniesienie na policję, prokuraturę itp.
Przestrzegam wszystkich aby nie dali się nabrać.
Jakub Bernatt, Tychy

kozien
12-02-2011, 21:08
Skąd to zdziwienie? Uważam, że wykonali usługę bardzo dobrze, nie przepłaciłem ani za wkład ani za montaż (orientowałem się w kilku innych firmach). A co do solarów to sprzedają zestawy firmy Lazar.

Niczemu się nie dziwie :) Szukam po prostu kogoś od kominków i tyle :) solary też mnie interesują a jak jeszcze wykonywali by GWC to już bajka :)

kozien
12-02-2011, 23:38
pytałem w tamtym roku o GWC i nikt mi nie odpowiedział, czy ktoś z was montował i może mi kogoś polecić?

kubus2011
13-02-2011, 14:45
Witajcie
Zamierzamy zacząć latem budowę i obecnie szukamy architekta do projektu indywidualnego. Spodobał się nam właściciel Mirpolu z Węgrzców, wycenia się na 7500zł. Czy to dobra cena? Czy ktoś z was miał z nim do czynienia (lub z ogóle z tą firmą)? A może macie namiary na innych projektantów, którzy podejmują się projektowania od zera, a nie tylko adaptacji? Potrzebny też będzie geodeta do mapek, na razie mam ofertę za 650zł brutto - Michał Nowosielski. Znacie? Rzetelny? Czy przy mapie można coś w ogóle spartolić?

Mogę polecić Biuro Konstruktor z Chrzanowa. Co prawda dla mnie zrobili adaptację z małymi zmianami, ale wiem że specjalizują się głównie w projektach indywidualnych. Koszty wykonania u nich projektu to 6tyś z geodetą, projekt podjazdu jeśli potrzebny, cała papierkowa robota. Spotykałem się z nimi jedynie w celu wprowadzenia ewentualnych poprawek.

Trymi
13-02-2011, 16:40
Mimo, że dopiero zaczynam przygodę z budową to ocenię kilku wykonawców:

Biała lista :
- geodeta GEOMAP - p. Robert Głuszek, wszystko porządnie i za nieduże pieniądze.
- geolog Paweł Różalski - polecany na tym forum - super
- firma projektowa Aprojekt z Krakowa - p. Mariusz Grzybek - konkretnie i solidnie

CZARNA LISTA:
- parkiety BOGMAZ z Krakowa - szlag mnie trafia jak widze efekty ich pracy u mnie. Parkiet zniszczony, nie wiem czym oni to cyklinowali - glebogryzarką???
Wszystko zwalili na... niską temeraturę w pomieszczeniu. NIE POLECAM!!!!
- poza tym jest taki pan Krzysztof Siarkowski, postawny buc, który bawi się w wykańczanie mieszkań - tzn. jak się później okazało - pośredniczy bo wycenił flizowanie na 5tys. Wziął sobie górali za 3tys. a potem przy płaceniu zażądał 7tys. bo w przeciwnym razie młotkiem wszystko porozwala.

alef
13-02-2011, 21:16
a może podpowiecie jakiegoś sprytnego stolarza z Krakowa albo najbliższych okolic, który mógłby mi kilka progów dębowych zrobić

będę bardzo wdzięczny
pozdrawiam

ulkap
13-02-2011, 21:42
a może podpowiecie jakiegoś sprytnego stolarza z Krakowa albo najbliższych okolic, który mógłby mi kilka progów dębowych zrobić

będę bardzo wdzięczny
pozdrawiam

Ja polecam p. Maćka, polecanego na forum - 694 933 557. U nas robił dębowe parapety i schody. Nie wiem czy robi same progi ale zapytaj.

grzegorz_si
14-02-2011, 17:38
Witam
Poszukuję DOBREJ i SPRAWDZONEJ firmy brukarskiej z okolic Bochnia-Brzesko-Tarnów, która ma doświadczenie w układaniu bruku klinkierowego.
Najlepiej gdyby ta firma potrafiła też zrobić samodzielnie projekt (nie jest to konieczne, ale mile widziane).
W planach mam do zrobienia spory taras wraz ze schodami + schody wejściowe + podjazd i chodniki z klinkieru ze wstawkami granitowymi.
Jeżeli możecie polecić kogoś faktycznie sprawdzonego, bo partaczy to mam już serdecznie dość. Co jeden to lepszy.

mati_2808
16-02-2011, 08:10
WITAM
POLECAM FLIZIARZA PAN KRZYSZTOF 602531501 [email protected]

gaga2000
16-02-2011, 19:34
Chciałam ostrzec wszystkich przed wyborem kominków ze strony komineczek.pl Kominek jaki został nam zamontowany jest cały krzywy,piaskowce są krzywo docięte belka zamontowana nie równo.Facet obiecał szybę nie kopcąca za dopłatą,ale oczywiście jest inna.Montują je z tego co mają akurat pod ręką masakra.Szczerze to już kominki z marketów są dużo tańsze a lepiej wyglądają. Chcieliśmy żeby pan B. przyjechał i poprawił to co spartaczyli,najpierw obiecał że przyjadą a potem to już zero kontaktu.


ja również ostrzegam przed jakimikolwiek usługami p.borgosza z krakowa firmy komineczek.facet olewa klienta, jest niesłowny albo arogancki ,albo przemiły w zależności od humoru.15 12 2010 zamówiliśmy piec koza k7przez internet ,po 5-ciu dniach dzwonię i dowiaduję się że facet nie zdążył przelewu zrobić mówiąc pretensjonalnym głosem że on nie zagląda codziennie na pocztę i mogłam sobie zamówić telefonicznie .miesiąc czekaliśmy na dostawę pieca oczywiście po wielu interwencjach [firma komineczek i firma dhl odbijały piłeczkę] i po wielu przebojach włącznie z rzekomą stłuczką piec dotarł .oczywiście zamiast dwóch rur jest jedna .dzwonię do faceta z reklamacją i dostaję odpowiedz że do trzech dni będzie dostarczona ,do dnia dzisiejszego nie dostarczono ,piec stoi tylko jako ozdoba i z facetem się nie dogada gaga

Kallula
19-02-2011, 10:10
Witam. Od około pół roku dzwonię do wylewkarza polecanego przez Pana Żmudę, który będzie u nas wykonywal tynki. Telefon który podał Nam w/w spec od tynków nie odpowiada. numer tel: 888 591 293. Czy ktoś zna może jakiś inny kontakt do tego wylewkarza. Prosiłbym również jeśli ktoś miałby jakieś namiary na godnego polecenia wylewkarza. Z góry dziękuję pozdrawiam . Jeden z pytanych wylewkarzy podał nam cenę 12 zł za robociznę. Powiedzcie czy jak na Kraków to dobra cena?

face
19-02-2011, 10:42
Jeden z pytanych wylewkarzy podał nam cenę 12 zł za robociznę. Powiedzcie czy jak na Kraków to dobra cena?

normalna jesli z ulozeniem izolacji (styropian, folia, siatka druciana badz zbrojenie rozproszone)
sa tansi o 1 zl nawet 2 zl tylko czy warto ryzykowac za 150 czy 300 zl

Edyta M
19-02-2011, 12:38
Witam. Od około pół roku dzwonię do wylewkarza polecanego przez Pana Żmudę, który będzie u nas wykonywal tynki. Telefon który podał Nam w/w spec od tynków nie odpowiada. numer tel: 888 591 293. Czy ktoś zna może jakiś inny kontakt do tego wylewkarza. Prosiłbym również jeśli ktoś miałby jakieś namiary na godnego polecenia wylewkarza. Z góry dziękuję pozdrawiam . Jeden z pytanych wylewkarzy podał nam cenę 12 zł za robociznę. Powiedzcie czy jak na Kraków to dobra cena?

Moze zadzwon do P. Zmudy zeby jeszcze raz zweryfikowal podany numer telefonu ....... chyba Pan wylewkarz jest obecnie w Anglii , tez mam ten sam numer do Niego , u mnie wylewki dopiero we wrzesniu wiec nie dzwonilam jeszcze .....

Kallula
19-02-2011, 17:02
Edzia to samo mówił nam Pan Zmuda, że prawdopodobnie jest w Angli. Nic szkoda bede szukał kogos innego

jowitajb
19-02-2011, 20:17
Witam. Od około pół roku dzwonię do wylewkarza polecanego przez Pana Żmudę, który będzie u nas wykonywal tynki. Telefon który podał Nam w/w spec od tynków nie odpowiada. numer tel: 888 591 293. Czy ktoś zna może jakiś inny kontakt do tego wylewkarza. Prosiłbym również jeśli ktoś miałby jakieś namiary na godnego polecenia wylewkarza. Z góry dziękuję pozdrawiam . Jeden z pytanych wylewkarzy podał nam cenę 12 zł za robociznę. Powiedzcie czy jak na Kraków to dobra cena?

12 zł to dobra cena, jeśli wliczają w to ułożenie styropianu i/lub zbrojenie rozproszone (u mnie za zbrojenie fibermesh i ułożenie taśmy dylatacyjnej - z ich materiałem doliczali dodatkowe 2 zł/m2). Cena podstawowa wylewek 11 zł w październiku 2010. Polecam - szybko i sprawnie Dro-mix (http://dro-mix.pl/) - dojechali pod Wieliczkę, więc do K-wa pewnie też.
Ja radzę styropian jednak ułożyć sobie samemu - zrobisz to dokładnie, a to podstawa. Wylewkarze kładą szybko i byle jak. Najczęściej doliczają za ułożenie 1 zł od m2, także pieniądze nieduże, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. My układaliśy sami - trochę nam zeszło, ale jest teraz tak jak trzeba.

czesak
20-02-2011, 11:01
witam szukam dobrej ekipy godnej polecenia do tynkow cementowo wapiennych z okolic tarnowa malopolskie

kozien
21-02-2011, 20:31
kurcze co się dzieje, nikt z was nie robił gruntowego wymiennika ciepła, pytam już od tamtego roku i cisza?dajcie jakiś namiar!

mati_2808
23-02-2011, 08:43
WITAM

POLECAM FIRMA WYKOŃCZENIOWA www.gielmar.pl

Weronik0
23-02-2011, 18:10
BIAŁA LISTA :

Okna i parapety Kraków

Dealer Oknoplus'a ul. Klimeckiego , bardzo polecam , profesjonalny montaż i bardzo dobre okna w rozsądnej cenie

szinbet
24-02-2011, 08:02
Witam,
To mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że we właściwym miejscu.
Zanim podzielę się moimi uwagami na temat polecanych ekip to mam pytanie.

Poszukuję ambitnego projektanta do wod-kan, który jest gotów podjąć się nierównej walki z MPWiK w Krakowie. Na ten moment 3 projektantów, którzy podjęli się tematu, złożyło broń. Dwaj kolejni jak usłyszeli, że kanalizacja w Krakowie, nawet nie chcieli podjąć rozmowy. Może ktoś ma pomysł !!!

A co ekip i składów budowlanych w Krakowie (jesteśmy na końcowym etapie stanu surowego) mam takie spostrzeżenia:
Ekipa górali, z która współpracujemy, jak dotąd bez zarzutu (namiary na PW jak ktoś będzie zainteresowany).

Składy budowlane:
- Budmet (Kapelanka) - może i tanio ale standard obsługi żaden, dogadać się z nimi i doprosić o wycenę, w dodatku sensowną trudne, czym dłużej od nich bierzemy tym gorzej.
- Askot (Skotnicka) - do tej pory braliśmy od nich tylko kominy (EFFA2) ale bardzo dobry kontakt , chętni do pomocy, ceny w porządku
- Heban - okolice węzła autostradowego koło Wieliczki - szkoda gadać, zero chęci do pracy, dostali projekt do wyceny (materiały), nawet nie chciało im się przeliczyc ilości.
- okna Drutex - jeszcze nie zamontowaliśmy, ale jak dotąd, pomiary, wyceny, porady oraz cena - bez zarzutu - przedstawiciel w Krakowie ul. Kocmyrzowska

pozdrawiam

gegus37
24-02-2011, 09:11
szinbet napisał:
"Poszukuję ambitnego projektanta do wod-kan, który jest gotów podjąć się nierównej walki z MPWiK w Krakowie. Na ten moment 3 projektantów, którzy podjęli się tematu, złożyło broń. Dwaj kolejni jak usłyszeli, że kanalizacja w Krakowie, nawet nie chcieli podjąć rozmowy. Może ktoś ma pomysł !!!"

nazwiska nie pamiętam ale wiem że z MPWiK w Krakowie da sobie rade:
Tel. 608625175

szinbet
24-02-2011, 11:26
Dziękuję za informacje, niestety po długiej rozmowie telefonicznej wniosek jest taki, że MPWiK Kraków to państwo w państwie i zostaje nam szambo, choć kanalizacja przebiega w odległości 10 m od granicy działki.

Proponuję wrzucić tą komunistyczną instytucję na CZARNĄ LISTĘ !!!

a może założyły wątek, gdzie będzie można pochwalić się doświadczeniami z różnymi miejskimi molochami w Krakowie ?
w końcu nie od dziś wiadomo, że uzyskanie pozwolenia na budowę w tym mieście jest koszmarem, szczególnie jak nie ma się planu zagospodarowania na danym terenie .

pozdrawiam

alutka74
24-02-2011, 15:37
WItam!

Planuję rozpoczęcie budowy domu na koniec lata tego roku i szukam sprawdzonej ekipy, która postawiałaby na początek stan surowy otwarty a potem jak będzie dobrze to także i resztę. Przeglądałam tamat na forum ale w nowszych wątkach brak inforamcji o takowej. Będę Wam bardzo wdzięczna jeśli zechcecie podzielić się namiarami na solidnych Panów budowlańców z okolic Bochni lub wogóle z Małopolski. Z góry dziękuję i pozdrawiam! ala

wierzycielka
25-02-2011, 08:59
Witam wszystkich.
Również zostałam oszukana przez tego pana. Nie wiem co mam zrobić aby odzyskać moje pieniądze. Najprawdopodobniej wiem gdzie on mieszka. Zainteresowanych proszę o kontakt na prv.

jowitajb
25-02-2011, 13:50
Cieszę się, że mogliśmy pomóc.

Co do oczyszczalni, to jednak zdecydowaliśmy się na inną ekipę, która robiła oczyszczalnię biologiczną u sąsiadów. Co do cen, to wydaje mi się, że generalnie kształtują się bardzo podobnie w okolicach Krakowa. My pytaliśmy po kilku wykonawcach i wszyscy mówili koło 8 tys. zł...
A pan, z którym my podpisaliśmy umowę, będzie nam robił także c.o. i wod-kan, stąd zdecydowaliśmy się na kompleksowe załatwienie kilku etapów budowy u jednego wykonawcy. A oczyszczalnię mamy już gotową - skończyli robotę w 1 dzień, wczoraj. Jesteśmy zadowoleni - na czas, zgodnie z umową i ustaleniami. Teraz czekamy na ciąg dalszy robót. Pan się nazywa Mariusz Czak.
(...)

Masz już zrobioną tą oczyszczalnię, polecasz?? Wyślij mi na nią lub jej wykonawcę namiary.

Przy okazji jakby ktoś miał oczyszczalnię biologiczną i mógł nam polecić, będę wdzięczna.

Edyta M
27-02-2011, 02:32
Hejka :bye:

Poszukuje informacji na temat firmy z Bochni AWI - BUD ...... generalnie chodzi mi o opinie dotyczaca ich pracy od osob ktore mialy kontakt z tym Wykonawca
Dzieki i pozdrawiam
Edyta :D

Guliwerka
27-02-2011, 17:52
Witam:)
Szukam namiarów na firmę zakładającą ogrody. Najlepiej jakąś sprawdzoną. Czy ktoś korzystał z takich usług i mógłby kogoś polecić.

bradykardia1
27-02-2011, 18:14
http://www.osinkowska.pl/
ogrodu wprawdzie mi nie robili bo jeszcze sporo dziadostwa na działce,ale znam bo służą pomocą znajomym , a i mnie sporo doradzili do przyszłego zagospodarowania ;)

Mozarcik
27-02-2011, 19:25
[QUOTE=jowitajb;4596037]Masz już zrobioną tą oczyszczalnię, polecasz?? Wyślij mi na nią lub jej wykonawcę namiary.

Info wysłane na prv.
Generalnie jesteśmy zadowoleni ze współpracy z panem Mariuszem. Termin, kwota i wykonanie zgodnie z ustaleniami (i umową oczywiście).
Natomiast sam efekt ocenimy po sprawdzeniu w praktyce - póki co nie było to możliwe, gdyż roboty zakończono w listopadzie, a teraz budowa "zimuje"...

Guliwerka
27-02-2011, 21:12
do barykardia1

Dzięki:)

AnetaD.
28-02-2011, 12:09
Masz już zrobioną tą oczyszczalnię, polecasz?? Wyślij mi na nią lub jej wykonawcę namiary.

Przy okazji jakby ktoś miał oczyszczalnię biologiczną i mógł nam polecić, będę wdzięczna.

Ja tez poporosze bardzo o te namiary...

pzdr

Mozarcik
28-02-2011, 18:52
Ja tez poporosze bardzo o te namiary...

pzdr

Wysłano na prv.

faffa2
28-02-2011, 21:03
WItam!

Planuję rozpoczęcie budowy domu na koniec lata tego roku i szukam sprawdzonej ekipy, która postawiałaby na początek stan surowy otwarty a potem jak będzie dobrze to także i resztę. Przeglądałam tamat na forum ale w nowszych wątkach brak inforamcji o takowej. Będę Wam bardzo wdzięczna jeśli zechcecie podzielić się namiarami na solidnych Panów budowlańców z okolic Bochni lub wogóle z Małopolski. Z góry dziękuję i pozdrawiam! ala

Wysłalem info na prv

beretman
01-03-2011, 21:58
Dołączam p. Tomasza Wróblewskiego, który przeprowadził u mnie prace fliziarskie, hydrauliczne. Prace zostały wykonane zgodnie z projektem, na czas i w założonym budżecie. Kontakt do p. Tomasza. tel. 607 979 490, www.flizomaniak.prv.pl

Griszek
03-03-2011, 10:36
WItam!

Planuję rozpoczęcie budowy domu na koniec lata tego roku i szukam sprawdzonej ekipy, która postawiałaby na początek stan surowy otwarty a potem jak będzie dobrze to także i resztę. Przeglądałam tamat na forum ale w nowszych wątkach brak inforamcji o takowej. Będę Wam bardzo wdzięczna jeśli zechcecie podzielić się namiarami na solidnych Panów budowlańców z okolic Bochni lub wogóle z Małopolski. Z góry dziękuję i pozdrawiam! ala

Proszę spróbować z Markiem Urygą, firma Urmar. Nie wiem, jak stoją z czasem, ale firma moim zdaniem solidna, zbudowali kilka bloków w Krakowie, robią też domy. Tel: 692 619 240

Edyta M
03-03-2011, 11:40
Proszę spróbować z Markiem Urygą, firma Urmar. Nie wiem, jak stoją z czasem, ale firma moim zdaniem solidna, zbudowali kilka bloków w Krakowie, robią też domy. Tel: 692 619 240

Tobie Griszek tez budowali dom ?

jowitajb
03-03-2011, 20:25
Witam,
potrzebuję namiar na firmę kamieniarską, gdzie można kupić marmur RainForest w dobrej cenie i go obrobić na płytę do kominka. Może być dalej od Krakowa, tylko żeby wycięcie i podklejenie nie kosztowało drugie tyle co ten kamień ;-(
(...)

Jakiś zas temu szukałam dobrej firmy kamieniarskiej i... znalazłam. Milbart (http://www.milbart.com/) - siedziba w Mszanie Dolnej, przedstawiciel w Krakowie. Zapytanie o dostępność kamienia i wycenę wysłałam mailem. Pan zaproponował mi bardzo dobrą cenę, jak również doradził podklejenie płyty, by była stabilniejsza. Gdy zdecydowałam się na zamówienie, na maila otrzymałam zdjęcie całego kamienia. Płytę zamówiłam w poniedziałek, a we czwartek już ją dostarczono do Krakowa. Wykonana jest starannie i zgodnie ze złożonym zamówieniem. Wszystkim polecam - świetna cena, kontakt, a przede wszystkim bardzo dobra jakość usługi.

gegus37
05-03-2011, 06:47
Witam wszystkich formowiczów !
Ptrzebuje namiar na solidnych wykonawców mebli na zamówienie - sprawa dotyczy pomiaru i zabudowy wnęki w pokoju gościnnym i mebli do pokoju ze skosami.
Jeżeli możecie mi kogoś polecić to będe wdzięczny. Pozdrawiam !

Zbigniew100
05-03-2011, 07:34
Witam wszystkich formowiczów !
Ptrzebuje namiar na solidnych wykonawców mebli na zamówienie - sprawa dotyczy pomiaru i zabudowy wnęki w pokoju gościnnym i mebli do pokoju ze skosami.
Jeżeli możecie mi kogoś polecić to będe wdzięczny. Pozdrawiam !

Mamy na Liście (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w.&p=4056151&viewfull=1#post4056151) paru .

kozien
05-03-2011, 12:05
Mam pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z firmami wykonującymi schody tj.:

1. Firma An-Drew
2. Firma Wieczorek
3. Firma Scalaris
4. Firma "Janowski"

Wdzięczny będę za informację na temat tych firm i ewentualnie współpracy z nimi.
Dziękuję

malgos2
05-03-2011, 14:28
Zbigniew, wlasnie zauwazylam, ze albo nie polecalam jeszcze pana Piotra, tego samego, co aguleczka, albo nie dopisales. W kazdym razie moj pan Piotr to ten sam. :) Na razie robil kuchnie u mojej mamy, niebawem ma robic u mnie. Jest szybki, dokladny i bardzo cierpliwy. No i niedrogi. :)

Michał Ch.
05-03-2011, 19:38
Mam pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z firmami wykonującymi schody tj.:

1. Firma An-Drew
2. Firma Wieczorek
3. Firma Scalaris
4. Firma "Janowski"

Wdzięczny będę za informację na temat tych firm i ewentualnie współpracy z nimi.
Dziękuję

Cześć Kozen
jeśli chodzi o schody to polecam firmę Scalaris. Sam będę u nich robił schody drewniane. A wiem że są solidni, dobrzy i dokładni. Widziałem kilka ich schodów i wyglądają super, a właściciele schodów bardzo z firmy zadowoleni.

Piotr_M
05-03-2011, 22:47
Ładne, solidne schody i w bardzo dobrej cenie wykonuje spółdzielnia z Ujanowic/k Limanowej

Piotr_M
05-03-2011, 22:52
Witam:)
Szukam namiarów na firmę zakładającą ogrody. Najlepiej jakąś sprawdzoną. Czy ktoś korzystał z takich usług i mógłby kogoś polecić.

Zapytaj Mymyk_KSK - jest aktywna w dziale o ogrodach

malgos2
05-03-2011, 22:54
Zapytaj Mymyk_KSK - jest aktywna w dziale o ogrodach

Sama zreszta sie tym zajmuje, polecalam juz ja tutaj. ;)

Inżynier
06-03-2011, 09:20
witam nie zgadzam się z pana opinią ponieważ pan Czesław Siuta robił u mnie balustradki i bramę i zrobił wszystko w terminie i bardzo tanio jestem zadowolona z jego usług widocznie tylko z panem nie mógł się dogadać.

Normalnie zagotowałem!!!!!!! Czy byłaby Pani Gosia81 uprzejma podać gdzie mogę obejrzeć "dzieło" Pana Siuty? Gdybym przed spisaniem umowy z Cz.Siutą zajrzał na forum, to nie straciłbym pieniędzy i nerwów. Ten gagatek uprawia ponad 20 lat taki sposób "zarabiania" na życie. Też dałem się nabrać, obiecuję innym poszkodowanym, że ten gagatek pójdzie siedzieć. Jestem z natury spokojnym człowiekiem, ale Cz.Siuta z Iwanowic tak mnie wkurzył że doprowadzę tego oszusta gdzie jego miejsce.

Edyta M
06-03-2011, 14:35
Hejka
Poszukuje kogos kto prywatnie zajmuje sie wywozem smieci z placu budowy ( Tarnow i okolice ) .... chce pozbyc sie kilku workow ktore zalegaja mi na dzialce ..... za mala ilosc zeby zamowic kontener , a w sam raz zeby sie juz tego pozbyc :yes:.
Pozdrawiam :D

Guliwerka
06-03-2011, 16:22
Mam pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z firmami wykonującymi schody tj.:

1. Firma An-Drew
2. Firma Wieczorek
3. Firma Scalaris
4. Firma "Janowski"

Wdzięczny będę za informację na temat tych firm i ewentualnie współpracy z nimi.
Dziękuję


Ja mam schody zrobione przez firmę Scalaris. Jestem bardzo zadowolona. Schody wyglądają super i równocześnie są bardzo wygodne. Jeśli chodzi o firmę to jak najbardziej polecam. Znają się na schodach jak mało kto. Jestem pod wrażeniem ich wiedzy technicznej, entuzjazmu i bardzo dobrego kontaktu z klientem. Jednym słowem: rzetelnie, fachowo, konkretnie, bezproblemowo, odpowiedzą na każde pytanie, pokażą, wytłumaczą a w szczególności pan Rzepecki - przeuroczy człowiek z ogromną wiedzą i dużym zaangażowaniem w swoją pracę.

bradykardia1
06-03-2011, 20:11
Hejka
Poszukuje kogos kto prywatnie zajmuje sie wywozem smieci z placu budowy ( Tarnow i okolice ) .... chce pozbyc sie kilku workow ktore zalegaja mi na dzialce ..... za mala ilosc zeby zamowic kontener , a w sam raz zeby sie juz tego pozbyc :yes:.
Pozdrawiam :D

a pytałaś lokalnych śmieciarzy?
mnie za mała motywacją :D lokalni wywieźli 15 worów z budowy ;D Pozdrawiam

Edyta M
06-03-2011, 23:48
a pytałaś lokalnych śmieciarzy?
mnie za mała motywacją :D lokalni wywieźli 15 worów z budowy ;D Pozdrawiam

Dzieki za podsuniecie pomyslu .... ;) u mnie niestety jest ten problem , ze nie ma mnie na miejscu i nie znam lokalnych Panow od utylizacji :bye:

Roinim
08-03-2011, 11:54
Czołem,
W północnych okolicach Krakowa potrzebuję znaleźć firmę, która sensownie robi instalacje co, cwu, wod-kan. Macie może doświadczenia?
R.

gegus37
09-03-2011, 09:41
Czołem,
W północnych okolicach Krakowa potrzebuję znaleźć firmę, która sensownie robi instalacje co, cwu, wod-kan. Macie może doświadczenia?
R.

U mnie robił p.Kafel - instalacje działają, doradzi, cenowo jest OK - tel.501252202

DO białej listy dodam :
Piaski, pospółki, kruszywa, ziemia, humus, materiały budowlane, opał (nawet małe ilości jak komu pasuje) i naprawde w dobrych cenach....a i jeszcze koparka !
południe Krakowa - W.Brzychacz tel. 604 064 269

thielson
09-03-2011, 20:01
Zdecydowanie ODRADZAM firme "GG Bud" Usługi Ogólnobudowlane Grzegorz Grzesiak:
- elektryk amator:
* dolozenie jednego gniazdka liczy sobie za dwa punkty. (bo musi zrobic laczenie w gniazdku i w "sasiednim" gniazdku).
* szacowal koszt wykonania instalacji wedlug projektu na X, ostatecznie zaplacilem prawie 2,5*X
* krzywi sie, jak sie mu kaze w peszlu kable klasc
* za rozpisanie instalacji (ktory bezpiecznik do czego) kaze sobie dodatkowo placic
* po rozliczeniu, nie mozna sie juz sie skontaktowac
- budowlanka tez amatorzy:
* scianki robia +-5cm, o zachowaniu katow i linii mozna tylko pomarzyc
* jak sie chodzi z poziomica i katownikiem i ich sprawdza, to twierdza, ze "sie na sile szuka usterek"
* nie wzmocnili nadprozy tak jak bylo umawiane, potem musieli poprawiac
* jak sie wstawia meble, to dopiero po scianach widac, ze "poziomica" nie figuruje w ich slowniku

najgorsza ekipa, z jaka mialem "przyjemnosc" wspolpracowac

wujjek
11-03-2011, 14:36
Czołem,
W północnych okolicach Krakowa potrzebuję znaleźć firmę, która sensownie robi instalacje co, cwu, wod-kan. Macie może doświadczenia?
R.

sprobuj w firmie Fullinstal, u mnie robili cała instalacje i jestem bardzo zadowolony.
tel 12 276 00 04

południowa
13-03-2011, 09:33
Jestem dopiero na poczatku drogi wiec jak narazie moge polecic Geodete - p. Wojciech Szopa 12/387-25-63 jest z Luborzycy terminowo, tanio.
Jezeli ktos ma dobra ekipe do sso to prosze o namiary. dziekuje - [email protected]

krzywio
13-03-2011, 15:17
Witam poszukuję sprawdzonego inspektora nadzoru inwestorskiego do odbiorów cząstkowych i konsultacji przy budowie domku jednorodzinnego na północy Krakowa.

steniu
13-03-2011, 15:59
Przemysław Wałęga 661 333 518 gosc ktory wie po co studiował i na prawdę ma pojecie o tym co robi :) doradzi a jak trzeba to i kontakty uruchomi w kryzysowej sytuacji(potrzebna ekipa od zaraz)
POLEECAM

steniu
13-03-2011, 16:02
Roinim ekipa super naprawde a szef to Piotr Rodacki 603 963 160 naprawde warto ich zatrudnic bo maja pojecie o pracy :)

Magdulenka i Matt
14-03-2011, 21:07
Witamy Wszystkich,

przeglądneliśmy chyba z połowę forum, ale bez skutecznie.
Może ktoś nam pomoże, poszukujemy solidnego wykonawcy ogrodzenia.

Z jednej strony zwykła siatka, z przodu słupki z klinkieru pod przęsła kute.
Oczywiście wszystko na fundamentach.

Pomóżcie prosimy

aga23kraków
15-03-2011, 18:13
czy ktoś zna Agapol - Paweł Męka ( wykończenia ), a może ktoś Grzegorza Pukacza ze studia Bonsai - architekt wnętrz ?

Zbigniew100
15-03-2011, 19:42
Witamy Wszystkich,

przeglądneliśmy chyba z połowę forum, ale bez skutecznie.
Może ktoś nam pomoże, poszukujemy solidnego wykonawcy ogrodzenia.

Z jednej strony zwykła siatka, z przodu słupki z klinkieru pod przęsła kute.
Oczywiście wszystko na fundamentach.

Pomóżcie prosimy

Widziałem ich ogrodzenie. Dobrze zrobione.
Pan Krzysztof Lelek tel. 12 270 65 30
Jak z ceną i czasem nie wiem.

sonya-
15-03-2011, 20:05
Witam,

poszukuję sprawdzonego, dobrego i oczywiście taniego hydraulika do wykonania przyłączy wod.-kan., gaz, c.o. w okolicy Zabierzowa. Pilnie do prac hydraulicznych na etapie fundamentów, a potem do całej reszty.

--
Pozdrawiam

kozien
17-03-2011, 22:56
kto może polecić sprawdzoną ekipę do ocieplenia i zabudowy poddasza? Budowa północ Krakowa. Chodzi oczywiście o kogoś z głową :) No i by nie zdarł z człowieka grosza :)

natashka
18-03-2011, 15:50
Witam

Planuję rozpoczęcie budowy domu na koniec lata tego roku i szukam sprawdzonej ekipy, która postawiałaby na początek stan surowy otwarty a potem jak będzie dobrze to także i resztę. Proszę o jakieś namiary - Tarnów i okolice

Z góry dziękuję i pozdrawiam

kozien
18-03-2011, 19:12
Witam

Planuję rozpoczęcie budowy domu na koniec lata tego roku i szukam sprawdzonej ekipy, która postawiałaby na początek stan surowy otwarty a potem jak będzie dobrze to także i resztę. Proszę o jakieś namiary - Tarnów i okolice

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Nie szkoda wiosny i lata???? , zacznij budowę jak najszybciej bo potem to tylko będziesz żałować czemu tak późno się człowiek za to wziął :)

kozien
18-03-2011, 19:18
Polecam elektryka północ Krakowa Pan Lucjan, zrobił całą elektrykę i na każde moje zmiany mimo że już puszki były osadzone mówił że nie ma problemu, elektryka rozbudowana dość mocno bo ogrzewanie domu jest prądem. Wszystko ładnie po sobie posprzątał. Pełen profesjonalizm. Namiary na priv.

glacjusz
19-03-2011, 09:33
Witam

Czy da ktoś namiary na płytkarza z Małopolski, Śląska, który wprawnie położy te przeklęte płytki? Chodzi o woodentic, ten największy format. Please!!!

slusar
21-03-2011, 17:58
kto może polecić sprawdzoną ekipę do ocieplenia i zabudowy poddasza? Budowa północ Krakowa. Chodzi oczywiście o kogoś z głową :) No i by nie zdarł z człowieka grosza :)

zachecam do zapoznania sie z oferta Mojej Firmy
www.pslusarczyk.pl
Firma Posiada Aprobate Rigips!
pozdr

pmpiter
21-03-2011, 18:49
Witam proszę o kontakt na tego elektryka na email : [email protected]

kozien
21-03-2011, 20:33
Witam proszę o kontakt na tego elektryka na email : [email protected]

Namiary wysłałem na priv.

Edyta M
21-03-2011, 22:38
Kochani
Czy ktos moze podac numer telefonu do Pana Roberta Pilcha ( tynki wewnetrzne ) ...... wielkie dzieki :bye:.
Pozdrawiam serdecznie :bye:

grzegorz_si
22-03-2011, 07:02
Zapytaj Mymyk_KSK - jest aktywna w dziale o ogrodach
Ja też polecam. Robiła nam projekt. jest OK.
Pozdrawiam

pleasure78
22-03-2011, 07:07
Witajcie,

Będę wdzięczny za informację czy ktoś ma jakieś doświadczenia z firmą ECO Comfort z Myślenic - zajmują się rekuperacją. Mają podobno kilka instalacji w Michałowicach i Masłomiący.

Pzdr.



Zdecydowanie opinia pozytywna!!! Polecam ECO COMFORT na białą listę!!!

Jestem bardzo zadowolona z tej firmy ponieważ na każdym etapie współpracy działali bardzo profesjonalnie (a miałam już do czynienia z różnymi ekipami!!). Są to ludzie z dużą wiedzą i doświadczeniem tacy, którzy potrafią doradzić i wiedzą o czym mówią! Zakładali mi wentylację w domu w Michałowicach. Pan Artur potrafił znaleźć dobre rozwiązania, zarówno jeśli chodzi o dobór odpowiedniego rekuperatora, jak poprowadzenia rur wentylacyjnych tak, że ich w ogóle nie widać. Mam w domu super komfortowe warunki do życia min. dlatego, że mam świetnie działającą wentylację. Każdemu polecam takie rozwiązanie oraz firmę ECO COMFORT!!!
Jeśli ktoś chciałby więcej info na temat tej firmy to chętnie odpowiem na maila. Aha, mam jeszcze nr telefonu do p. Artura 603-908-700.

pmpiter
22-03-2011, 07:31
Dzieki za namiar pozdr. pmpiter

Edyta M
22-03-2011, 10:27
Zdecydowanie opinia pozytywna!!! Polecam ECO COMFORT na białą listę!!!

Jestem bardzo zadowolona z tej firmy ponieważ na każdym etapie współpracy działali bardzo profesjonalnie (a miałam już do czynienia z różnymi ekipami!!). Są to ludzie z dużą wiedzą i doświadczeniem tacy, którzy potrafią doradzić i wiedzą o czym mówią! Zakładali mi wentylację w domu w Michałowicach. Pan Artur potrafił znaleźć dobre rozwiązania, zarówno jeśli chodzi o dobór odpowiedniego rekuperatora, jak poprowadzenia rur wentylacyjnych tak, że ich w ogóle nie widać. Mam w domu super komfortowe warunki do życia min. dlatego, że mam świetnie działającą wentylację. Każdemu polecam takie rozwiązanie oraz firmę ECO COMFORT!!!
Jeśli ktoś chciałby więcej info na temat tej firmy to chętnie odpowiem na maila. Aha, mam jeszcze nr telefonu do p. Artura 603-908-700.

;););) sorrki , ale malo wiarygodne ...... czyzby reklama wlasnej firmy ?

jowitajb
27-03-2011, 13:16
Witam,
jaką cenę za metr ocieplenia styropianem z zewnątrz płaciliście w zeszłym roku, a jakie są teraz? Ktoś się może wypowiedzieć. Bo na razie jedni mi zaproponowali 34-36 zł za metr, ale nie wiem czy to dobra cena?
Dzięki.

Edyta M
27-03-2011, 21:36
Witam,
jaką cenę za metr ocieplenia styropianem z zewnątrz płaciliście w zeszłym roku, a jakie są teraz? Ktoś się może wypowiedzieć. Bo na razie jedni mi zaproponowali 34-36 zł za metr, ale nie wiem czy to dobra cena?
Dzięki.

Hejka
Zalezy jaki styropian kladziesz ( grubosc ) , w jakim systemie chcesz go polozyc .... czy do wlasciwego tynku czy tylko do zagruntowania ...... min. od tego uzalezniona jest cena za wykonanie

face
27-03-2011, 21:50
Witam,
jaką cenę za metr ocieplenia styropianem z zewnątrz płaciliście w zeszłym roku, a jakie są teraz? Ktoś się może wypowiedzieć. Bo na razie jedni mi zaproponowali 34-36 zł za metr, ale nie wiem czy to dobra cena?
Dzięki.

jesli za calosc z tynkiem to cena ok, nawet niska ze srednich

jowitajb
28-03-2011, 10:00
Hejka
Zalezy jaki styropian kladziesz ( grubosc ) , w jakim systemie chcesz go polozyc .... czy do wlasciwego tynku czy tylko do zagruntowania ...... min. od tego uzalezniona jest cena za wykonanie

Styropian 15-tka, z tynkiem. Czyli wszystko na gotowo.
Szukam ekipy na wrzesień, ale wolę już teraz ich zarezerowować, żeby nie było za późno.

kozien
28-03-2011, 12:53
Styropian 15-tka, z tynkiem. Czyli wszystko na gotowo.
Szukam ekipy na wrzesień, ale wolę już teraz ich zarezerowować, żeby nie było za późno.

też potrzebuję ocieplić dom 15cm z tynkowaniem, wrzesień 2011 i szukam ekipy.

passat33
28-03-2011, 13:27
Szukam fachowca który profesjonalnie przerobi mi kotłownie - podlaczenie kotla Ogniwo Eco Plus i sterownik ecoal plus bojler CWU plus przyszlosciowo kolektory.

Edyta M
29-03-2011, 03:06
Styropian 15-tka, z tynkiem. Czyli wszystko na gotowo.
Szukam ekipy na wrzesień, ale wolę już teraz ich zarezerowować, żeby nie było za późno.


też potrzebuję ocieplić dom 15cm z tynkowaniem, wrzesień 2011 i szukam ekipy.

Ja tez szukam ekipy na wrzesien 2011 od zeszlego roku a konkretnie od grudnia 2010 ...... mam do polozenia styropian 20 cm. platinum termoorganika frezowany no i tu zaczynaja sie schody :offtopic:, nikt z wykonawcow z ktorymi rozmawialam nie kladl jeszcze takiego styro mienia sie FACHOWCAMI , a nie potrafia odpowiedziec na kilka prostych pytan np. jak ukladaja styropianu w BSO , jak wokol okien i drzwi , jakie stosuja dyble ..... temat energooszczednosci i mostkow termicznych to dla nich czarna magia , a o boniach frezowanych w istniejacym styro zapomnijcie !!!!!! . Na ogloszenia ktore dalam odpowiedzialo kilku wykonawcow .... KAZDY WSZYSTKO SWIETNIE UMIE ....... do pierwszej rozmowy i potem cisza w sluchawce !!!!!! zaden z nich nie jest w stanie przedstawic potrfolio swoich prac ...mnie nie interesuje zdjecie efektu koncowego ( czyli z polozonym tynkiem ) ale chce zobaczyc fotki jak ekipa uklada styropian od A - Z ..... :bash::bash::bash:....

Edyta M
29-03-2011, 03:08
Szukam fachowca który profesjonalnie przerobi mi kotłownie - podlaczenie kotla Ogniwo Eco Plus i sterownik ecoal plus bojler CWU plus przyszlosciowo kolektory.

Moge zapytac swojego wykonawce ....

gm1
29-03-2011, 15:18
Gurbl - chaos, brak organizacji, notoryczne problemy z ludźmi - ciągle gdzieś coś "poprawiają" i na budowie ich nie ma, praca podwykonawcami albo ludźmi z ulicy, założę się, że pół roku na stan surowy otwarty to marzenie ściętej głowy. Prowadzący kontakt z inwestorem - Konrad - "dobry marketing" - sprzedaje się nieźle, niestety w ślad za tym nie idzie jakość. Byli zdziwieni, że mogę mieć kilkadziesiąt uwag do ich stanu surowego. Porażka....

Ja korzystałem, budowali dom.
Może troszkę nie zgrali się w terminie (3 tygodnie) to mogę ich szczerze polecić, kompetentni pracownicy, którzy mają niemałą wiedzę.

kozien
29-03-2011, 20:52
Ja tez szukam ekipy na wrzesien 2011 od zeszlego roku a konkretnie od grudnia 2010 ...... mam do polozenia styropian 20 cm. platinum termoorganika frezowany no i tu zaczynaja sie schody :offtopic:, nikt z wykonawcow z ktorymi rozmawialam nie kladl jeszcze takiego styro mienia sie FACHOWCAMI , a nie potrafia odpowiedziec na kilka prostych pytan np. jak ukladaja styropianu w BSO , jak wokol okien i drzwi , jakie stosuja dyble ..... temat energooszczednosci i mostkow termicznych to dla nich czarna magia , a o boniach frezowanych w istniejacym styro zapomnijcie !!!!!! . Na ogloszenia ktore dalam odpowiedzialo kilku wykonawcow .... KAZDY WSZYSTKO SWIETNIE UMIE ....... do pierwszej rozmowy i potem cisza w sluchawce !!!!!! zaden z nich nie jest w stanie przedstawic potrfolio swoich prac ...mnie nie interesuje zdjecie efektu koncowego ( czyli z polozonym tynkiem ) ale chce zobaczyc fotki jak ekipa uklada styropian od A - Z ..... :bash::bash::bash:....

Nie zawiało optymizmem :) szukam nadal.

Trebor_kr
29-03-2011, 21:11
Niestety naciąłem się po poleceniu z białej listy - wykonawca Jacek Armata ..... i jest do kitu.
Gość nie umie czytać projektu ... tragedia.... niedokładny i popełnia kardynalne błedy przy wymiarowaniu itp...
Wpis na CZARNĄ LISTE - szczerze nie polecam!!!!

kozien
30-03-2011, 14:08
Rozczarowany Składem Budowlanym LUSCAR - MICHAŁOWICE ! Dopóki klient nie ma problemu to jest ok a jak już jest problem to radź sobie sam. Zakupiłem piach do murowania i piach okazał się być nienadającym z uwagi na duże uziarnienie. Jak przyjechali i wysypali nic nie wskazywało że coś jest nie tak lecz przy sypaniu do betoniarki kamyk na kamyku. Zadzwoniłem i poprosiłem o pomoc dlaczego taki piach? Czy ktoś sie pomylił? Może by sito pożyczyli na dwa dni?Powiedzieli że sito koszyuje 100 zł i żebym sobie kupił. Pan Kierownik nie chciał w żaden sposób mi pomóc. Zagotowałem do czerwoności i więcej tam moja noga nie postanie. Zaopatrywałem się u nich od samego początku i miałem zamiar sostawić kolejną pulę pieniędzy bo dostałem od nich ofertę na materiały do ocieplenia całego poddasza lecz jak widać ktoś ma to w du....ie i nie dba się tam o klienta. Znalazłem skład w Wolbromiu gdzie okazało się wszystko tańsze a dowóz gratis bez żadnego problemu.
Jeśli ktoś szuka składu niech poważnie przemyśli temat.

Lauren
04-04-2011, 16:30
Witam. Szukam godnego polecenia kierownika budowy!pilnie potrzebny! z okolic Krakowa. Najlepiej z tych stron w których my budujemy:)czyli gmina Zielonki.

Erol 1
05-04-2011, 06:51
Kozień
Domyślnie ocieplanie i zabudowa poddasza

kto może polecić sprawdzoną ekipę do ocieplenia i zabudowy poddasza? Budowa północ Krakowa. Chodzi oczywiście o kogoś z głową No i by nie zdarł z człowieka grosza


Polecałem tu już ekipę, która u mnie robiła i jestem zadowolony. Pan Artek tel. 523077688. Podczas negocjacji powołaj się na forum Muratora.

kozien
05-04-2011, 09:42
Dziękuje, znalazłem na razie inną ekipę i jak skończą u mnie będe mógł się wypowiedzieć.
Pozdrawiam i dziękuje

ejasinsk
05-04-2011, 11:17
Witam,

mam do sprzedania blaszak ( nie używany) za 900 zł
pustaki max oraz projekt dom w rododendronach 6P http://allegro.pl/projekt-dom-w-rodo...2.html#gallery

Krzysztoforzyce --- okolice Krakowa ( tel 668850080 lub e-mail [email][email protected] , [email][email protected])

mathiasso
05-04-2011, 11:28
Witam,

mam do sprzedania blaszak ( nie używany) za 900 zł
pustaki max oraz projekt dom w rododendronach 6P http://allegro.pl/projekt-dom-w-rodo...2.html#gallery

Krzysztoforzyce --- okolice Krakowa ( tel 668850080 lub e-mail [email][email protected] , [email][email protected])

czy to ma coś wspólnego z białą i czarną listą????
nie żebym się czepiał ale przez tego typu posty ten wątek staje się nieczytelny!!

xxkasiekkxx
05-04-2011, 17:49
Witam

Czy da ktoś namiary na płytkarza z Małopolski, Śląska, który wprawnie położy te przeklęte płytki? Chodzi o woodentic, ten największy format. Please!!!

Polecam Pana Bogdana Pelc namiary na prv, układa wszelkiej maści płytki i robi to idealnie :)

jiska
06-04-2011, 10:22
Czy ktoś jest w stanie polecic dobrego, sprawdzonego stolarza ( okolice Krakowa) do zrobienia mebli kuchennych ?

Zbigniew100
06-04-2011, 10:45
Czy ktoś jest w stanie polecic dobrego, sprawdzonego stolarza ( okolice Krakowa) do zrobienia mebli kuchennych ?
Zapraszam do mojego podpisu

szinbet
07-04-2011, 07:32
witam,

właśnie zakończylismy etap surowy zamknięty i z pełnym przekonaniem mogę polecić ekipę od p. Grzegorza (górale z okolic Lubnia), W naszym przypadku pracowali w Krakowie.
tel. 600975394 - Grzegorz

Wykonują stan surowy, więźbę, pokrycie dachu.
W naszym przypadku budowali z Ytong, poradzili sobie :)

teraz poszukujemy tynkarzy i wylewkarzy, takich którzy nie wezmą dużo za tynk na idealnie równych ścianach, może macie kogoś takiego.

po skończeniu prac przez ekipy c.o. i elektryka dam znać jak się spisali

pozdrawiam

b2211
09-04-2011, 13:41
Czarna lista Dach-Styl w Krakowie nie polecam nikomu chyba że ktoś lubi sobie nerwy szargać ktoś tą firmę polecał na forum :( ja zdecydowanie odradzam

jowitajb
09-04-2011, 13:50
Czarna lista Dach-Styl w Krakowie nie polecam nikomu chyba że ktoś lubi sobie nerwy szargać ktoś tą firmę polecał na forum :( ja zdecydowanie odradzam
Może jakieś wytłumaczenie dlaczego, którą siedzibę, coś więcej?

b2211
09-04-2011, 15:02
Problemy: oferta, kontakt, obsługa. Sprawa dotyczy obydwu oddziałów próbowałem wyjaśnić sprawę w drugim oddziale niestety z żadnego nie otrzymałem odpowiedzi. Pierwszy kontakt p. Nina oddział II nazwisko na PW.

jowitajb
09-04-2011, 15:26
Problemy: oferta, kontakt, obsługa. Sprawa dotyczy obydwu oddziałów próbowałem wyjaśnić sprawę w drugim oddziale niestety z żadnego nie otrzymałem odpowiedzi. Pierwszy kontakt p. Nina oddział II nazwisko na PW.
Oddział II - to Nad Serafą. Ja tam zamawiałam dachówkę Brassa w marcu rok temu. Trafiłam na Panią Dominikę - świetnie zorientowana, bardzo dobrze wyliczyła nam ilości dachówek, cenę nam dała najlepszą z wszystkich składów w K-wie. Ogólnie nie było problemów, dlatego bardzo dziwi mnie Twoja opinia.
No ale może trafiłeś na jakaś nową Panią i dopiero się uczy.

OGC
11-04-2011, 20:26
Kolejni fachowcy, których mogę polecić :
- schody drewniane - p. Maciek (694 933 557) - fachowo wykonana robota, bardzo ładne drewno, staranna praca. Poza tym bardzo miły człowiek, znosi dzielnie wszelkie wydziwiania i zmiany w ostatniej chwili.
Również polecam p. Maćka.
Robota dokładna, terminy dotrzymane, kontakt super.
Poniżej kilka fotek na dowód :)
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa316.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ifb.pl%2Fdandy s%2Fdandysbudowa316.html)
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa317.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ifb.pl%2Fdandy s%2Fdandysbudowa317.html)
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa318.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ifb.pl%2Fdandy s%2Fdandysbudowa318.html)
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa319.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ifb.pl%2Fdandy s%2Fdandysbudowa319.html)
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa320.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ifb.pl%2Fdandy s%2Fdandysbudowa320.html)
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa321.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ifb.pl%2Fdandy s%2Fdandysbudowa321.html)
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa322.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ifb.pl%2Fdandy s%2Fdandysbudowa322.html)
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa323.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ifb.pl%2Fdandy s%2Fdandysbudowa323.html)
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa324.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ifb.pl%2Fdandy s%2Fdandysbudowa324.html)

passatwv
14-04-2011, 09:09
Czy ktoś jest w stanie polecic dobrego, sprawdzonego stolarza ( okolice Krakowa) do zrobienia mebli kuchennych ?

Kolejny raz mogę, muszę polecić super fachowca - stolarza. Robił już u mnie drzwi wewnętrzne, boazerie oraz szchody, sufity oraz kuchnie - wszystko w dębinie. i zawsze byłem mega zadowolony. a teraz mogę go polecic z czystym sumieniem dla wszystkich którzy mają w planie zrobienie czegos z drewna - polecam go zwlaszcza do drewna "twardego".
Jezeli chodzi okuchnie to rodziła się w bólach - nie byliśmy właściwie pewni co chcemy i kasy było za mało a firmy chciały z nas zedrzec skórę. Zawiasy standartowe, szuflady na zwykłych prowadnicah zwykła płyta i za kazy wymiar"niestandartowy" kupa dopłaty. a więc do naszego Stolarza i mamy kuchenke fronty z dębiny, wszystko na blumach i jeszcze wyszło w cenie duuużo taniej. A wogole to dla niego nie ma rzeczy niemozliwych - teraz robi nam lozko bo kupilismy szafe z Holandi i nie bylo lozka wiec dopasowywuje teraz kolor i poszczegolne elemenyty i lozeczko oraz nakastlki mysle ze zaraz bedzie znowu super zrobione.
Działa głownie w małopolsce.Tel Piotr Miodek 506140382 = prosze powolac sie na Janusza.

michur
14-04-2011, 09:59
Mój pierwszy post w tym wątku - w końcu mogę kogoś polecić :)

Mianowicie firmę tynkarską Mastertynk ze Skawiny http://www.mastertynk.pl/

Wykonali nam tynki gipsowe Diamant. Bez zastrzeżeń - wszystko zgodnie z ustaleniami. Naprawdę miła odmiana po moich dotychczasowych doświadczeniach przy SSO.

passatwv
15-04-2011, 16:43
Szukam fachowca do zmiany pokrycia dachu z malego eternitu na dachowke Trzebinia. Pomozcie znalesc kogos sprawdzonego. Dzieki.

Edyta M
15-04-2011, 23:08
Szukam fachowca do zmiany pokrycia dachu z malego eternitu na dachowke Trzebinia. Pomozcie znalesc kogos sprawdzonego. Dzieki.

Franek Wrona 513 - 067 - 338 nie wiem jak u Niego z czasem , ale jak sie umowi i powie ze zrobi to ZROBI !!!!

Kallula
18-04-2011, 22:40
witam mam pytanie odnośnie stołoskiego bardzo proszę powiedzcie czy firma jest wiarygodna. W kontakcie wszystko jest oki wiem chciałem to ewentualnie potwierdzić w waszych opiniach. Bardzo dziękuję za informację pozdrawiam.



p.s sprawdziliśmy z listy i potwierdzamy::)
polecam Mariana Węgrzyna : budowa stanu surowego coś wspaniałego mam tatę budowlańca badzo wymagającego ale tu sam był wzruszony! tel: 504121564

ponadto Pan żmuda po raz enty na forum 722051874 jeśli chcecie mieć porządek i zar...ą robotę polecam.


Pan Krzysiu Elektryk sympatyczny ponadto świetny fachowiec :) 607732169 extra :)

Jestem na etapie współpracy z Panem Aqua Myślenice i właśnie Stoloski po zakończeniu dam znać.
Pozdrawiam i Dziękuję!

Edyta M
19-04-2011, 02:19
ponadto Pan żmuda po raz enty na forum 722051874 jeśli chcecie mieć porządek i zar...ą robotę polecam.

Hejka Kallula

Mozna wiedziec kiedy Pan Zmuda robil tynki wewnetrzne u Ciebie ???

Pozdrawiam
Edyta

mamiatko
19-04-2011, 11:14
CZARNA LISTA
Stanisław Bzdyl MAX-DACH - wykonywali u nas SSO - na szczęście tylko piwnicę i fundamenty.

1. Nieterminowość - nie przychodzenie, zbywanie i smutna historia o rozchorowanych pracownikach. W końcu zapewnianie o dokonczeniu prac w miesiąc (ściany, dach + pełne deskowanie)
2. Niechlujstwo, niedokładność, byleby szybciej i przede wszystkim wygodniej dla wykonawcy
3. Nie umiejetność czytania projektu - mamy złe wymiary domu i jedna ścianę nośna przesunieta o 36 cm.
4. Źle wylane schody - potem mnóstwo kombinacji z wylewkami, dodatkowym wylewaniem schoda itp...
5. Schrzaniona kazalizacja! Położyli ja za nisko!!! Efekt rurę mamy wyżej niż studzienke kanalizacyjną!
6. Źle ułozony komin systemowy leiera. Podłaczenie pieca to bedzie sztuka i niezła gimnastyka dla głowy.
7. Fundamenty i ściany piwnic tak krzywe, że odchyl od ścian domu mamy do 10 cm! Przy tynkach musieliśmy zapłacić ekstra za wyrównanie!

Efekt, krzywe ściany piwnicy i niestety jej przemakanie. Najlepsze co nas spotkało z tym wykonawcą to rozejście się naszych dróg budowlanych.

Najgorsze, że ciagle "coś" schrzanionego wychodzi z pracy tych panów. Kompletnie sie nie znali na budownictwie.

MagicQueen
20-04-2011, 10:35
Witam

Poszukuję kogoś do wykonania ogrodzenia + brama wjazdowa pod Krakowem. Czy moglibyście kogoś polecić?

patrzyłem na białą liste jednak nie wiele tam tego, większość to ludzie wykonujący tylko części kłute

faffa2
21-04-2011, 21:17
Witam

Poszukuję kogoś do wykonania ogrodzenia + brama wjazdowa pod Krakowem. Czy moglibyście kogoś polecić?

patrzyłem na białą liste jednak nie wiele tam tego, większość to ludzie wykonujący tylko części kłute

Poszło na prv. Pozdr

toomyem
21-04-2011, 21:34
faffa2 (http://forum.muratordom.pl/member.php?97041-faffa2), ja też poproszę :)

Tomkos
22-04-2011, 13:30
i ja poprosze o namiar na kogos od ogrodzen spod Krakowa.

fido2001
28-04-2011, 12:28
Witajcie.

Na początku pozwolę sobie drobne wyjaśnienie.
Zdaje sobie sprawę że mała ilość postów napisanych prze ze mnie nie daje mi mocnej wiarygodności.
Tak się jakoś złożyło że dużo więcej czytałem i korzystałem z Waszych po rad niż sam cosik stukałem w klawisze.
Jest kilka osób którzy są tutaj starymi wyjadaczami, którzy znają mnie osobiście i mam nadzieję że mogą za moje słowa poręczyć :)

Do sedna.
Jestem w trakcie wykańczania nadbudowy swojego domku.
Budowane jest/było pięterko z stropodachem wentylowanym, kominami, ociepleniem elewacji, itd.
W środku oczywiście komplet instalacji wod-kan-gaz-co.
To co skłoniło mnie do napisania tego postu to ekipa a właściwie kilka ekip które sprawiły że znowu zacząłem wierzyć że w Polsce jednak
są dobrze przygotowani i uczciwi fachowcy. Fachowcy którzy pomimo wieku i stażu pracy sami dbają o swoją wiedzę i doszkalają się w nowych technologiach.
Fachowcy którzy budowali ściśle wg projektu (nadbudowa w centrum (prawie) Krakowa, więc cała biurokracja została odbębniona).
Nie marudzili, tylko radzili. Nie filozofowali a pytali. Nie mam się do czego przyczepić. Właściwie będąc dosłownym to mogę czepić się tylko opóźnienia z dachem, ale to wina tylko i wyłącznie dostawcy blachy RUUKKI - trapez-Carbo którzy to pomimo solidnych opinii okazali się mało kompetentni i albo przywozili na budowę co innego niż zamawiałem, albo zwodzili przez kilka dni że juz jadą, już jadą z towarem... Na chwile obecną nadal nie mam wszystkich elementów. Nie mam kompletnych gąsiorów i łączników do rynien, ale na tym koniec tematu dachu bo nie po to piszę tego maila. Wracając do ekipy, to wygląda to tak. Ekipa jest z okolic Tarnowa. Dokładniej poniżej - okolice Rzepiennika. Pracują w całej Małopolsce i Podkarpaciu. . W ekipie jest 8 osób. Są to ludzie przebrani przez niego. To znaczy wybrał sobie sam ludzi ze swojej okolicy i można powiedzieć że są to ludzie z sąsiadujących miejscowości. Znają się o wiele dłużej niż razem pracują. Jest to ekipa która muruje, zajmuje się elewacjami, od zwykłego tynkowania przez ocieplenia, wykończeniówka w środku (u mnie akurat tynki C-W z zacieraniem mułkiem pod malowanie), flizowanie, malowanie, itp. Wstawiają okna, choć u mnie akurat wstawiał producent. Jeżeli potrzebni są cieśle - mają zaprzyjaźnioną ekipę z pod Mszany za którą ja ręczę a oni odpowiadają. Mówiąc prosto niby jest kilka ekip na budowie, ale rozmawia się z jednym człowiekiem. Jak pojawi się potrzeba o jakiegoś specjaliste, np. hydraulika, elektryka zna ludzi i sam ściągnie oczywiście wszystko konsultując z inwestorem. Z dekarzami też jest identycznie. Wszyscy się znaja juz kilka lat i potrafią idealnie współgrać. Np. Dekarze chwalą Cieśli za to że przez te 5 lat współpracy jeszcze ani razu nie musieli po nich poprawiać, itd...

Co jeszcze jest ważne przynajmniej dla mnie. Zero alkoholu, nawet jednego piwa przez te wszystkie miesiące pracy !!!! SŁOWO HONORU !!! Aż sam się dziwię.
Co jeszcze (...) pracują po 10godzin. Samowystarczalni. Zdyscyplinowani. Grzeczni, nie przeklinają, utrzymują idealny porządek! Wiem że to brzmi jak jakaś utopia, albo raj budowlany. Ale tak jest dosłownie jak pisze. Ręczę swoim słowem za to co piszę. Jeszcze jedno. W weekendy nie pracują. Kończą w piątek przed wieczorem, wracają do swoich rodzin i zaczynają dopiero w poniedziałek o 7:00. I bardzo dobrze. Każdy chce spędzić z rodziną troszkę czasu. Zrobić coś w swoim gospodarstwie…

Mógłbym wiele pisać. Jednak proponuję coś innego.
Mam na picasie galerie z prac u mnie. jak ktoś jest zainteresowany to proszę o priva - wyślę zwrotnie linka do galerii. Jak ktoś chciałby sprawdzić naocznie jak wygląda budowa to zapraszam do siebie (Kraków, Krowodrza).

Jeżeli będzie potrzebny kontakt, proszę pisać na priv.

Pozdrawiam.
Rafał.

AGP-ON
28-04-2011, 12:40
Całkiem szwarna ekipa ;-) pozazdrościć u nas różnie bywało .... niektóre "pomysły" majstrów do tej pory sie czkawka odbijają.

mwp
28-04-2011, 12:53
Witajcie. Czy ktoś miał kontakt z Firmą Bil-Bud (Firma Ogólnobudowlana spod Tarnowa, siedziba na ul. Kochanowskiego w Tarnowie)?

ulkap
28-04-2011, 12:59
Biała lista - p. Katarzyna Wysocka z ES-KA Projekt (604 333 154). Robi projekty ogrodów. Bardzo kompetentna, terminowa i uprzejma. Najpierw słucha i wypytuje jakie oczekiwania i potrzeby ma klient odnośnie ogrodu, dopiero potem doradza. Bierze pod uwagę wszystkie okoliczności, doradza gdzie kupić tanie a dobre rośliny. Odbierała wszystkie dziesiątki telefonów i odpisywała na wszystkie maile z dziesiątkami pytań od ogrodowych laików, i cierpliwie tłumaczyła (nierzadko odradzając realizacji naszych "genialnych" pomysłów). Jesteśmy bardzo zadowoleni - polecam!

ulkap
28-04-2011, 13:18
Czarna lista - p. Joanna Rulka www.studioduo.pl. P. Joanna robi projekty wnętrz. Jest świetnym fachowcem - ma super pomysły i nie znam osoby, która lepiej umiałaby dobrać kolory.

Niestety, po pierwsze jest nieuważna jeśli chodzi o szczegóły i - co gorsze - w ogóle nie robi to na niej wrażenia (u nas łazienkę zaprojektowała tak, że przy otwieraniu drzwi uderzają o półkę z rigipsu; ponadto nie wzięła pod uwagę tego gdzie jest przyłącze wody w łazience co spowodowało, że musieliśmy po raz drugi i w ostatniej chwili ściągać hydraulika aby je przesunął, podczas gdy fliziarz stał mu już nad głową z płytkami gotowymi do przyklejenia).

Po drugie jest koszmarna we współpracy, zwł. jeśli ktoś jej podpadnie (a ja podpadłam, ponieważ śmiałam ją upomnieć i domagać się swojego). Nie można się do niej dodzwonić, jest nieuprzejma, niegrzeczna, obraźliwa i przyjmuje pozycję roszczeniową, jeśli uzna że nie chce się jej już pracować to mówi że swoje obowiązki wykonała i tyle. Niestety jest też złośliwa - nam obiecała namiar na swoją ekipę po czym stwierdziła, żebyśmy skorzystali z usług innej, droższej, bo ona nie musi nam przekazywać swoich prywatnych kontaktów. Ponadto w trakcie prac żądała nieuzasadnionego dodatkowego wynagrodzenia.

Z żadnym wykonawcą nie mieliśmy takich problemów jak z nią i przy żadnym tyle się nie nadenerwowaliśmy. Dopiero kiedy sprawa otarła się o prawnika p. Joanna spuściła z tonu i dokończyła swoją pracę.

Szczerze odradzam współpracę.

m08
29-04-2011, 10:46
CZARNA LISTA Betoniarnia Krakbet Odradzam
Nic nie wiem o jakosci ich betonu, ale wczoraj kierowca gruszki z betonem zgubil droge (tak!) i przy probie nawracania kolo mojego domu
- zniszczyl droge i drenaz kolo drogi, rowniez krawezniki
- zniszczyl nawierzchnie mojego parkingu
- zniszczył slupek ogrodzenia i podmurówkę
Po tym wszystkim pracownicy firmy Krakbet po prostu odjechali...
Zyczliwi odpisali numer rejestracyjny, wiec mam nadzieje, ze wyegzekwuje naprawe tych rzeczy, ale mysle, ze duuuuuzo to mowi o umiejetnosciach kierowcow Krakbetu. O ich wychowaniu nie wypowiem sie... Bo brak mi slow...

KRAKBET .. dostarczali beton na cala budowe. Generalnie ok. Zostawilem u nich ponad 20000 pln. Ale prawdziwe oblicze firmy poznalem dopiero jak cofajac uszkodzili dach w domu. Zniszczenia nie sa duze - 2 pasy blachy, elementy podbitki, elementy orynnowania - sporo jednak odkrecania elementow, łącznie ze zdejmowaniem dachówki na kawałku dachu.
Początkowo wyglądało na to, ze sprawa zostanie załatwiona jak należy - pojawił się współwłaściciel firmy, przeprosił, obejrzał, poprosił o wycenę szkody.
Wycena wykonawcy wyniosła 400 pln za robociznę i materiał. KRAKBET stwierdził, że nie opłaca sie tego z OC bo stracą zniżki na 20 ciężarówek i źe się dogadamy. Następnego dnia pojawiła sie propozycja, o tym, że we własnym zakresie chcą to naprawić. Taka opcja dla mnie nie wchodzi w grę ze względu na gwarancję całego budynku - nie chce później mieć problemów, że to robili ci panowie od betonu i dlatego to nie podlega gwarancji. Po tym nastąpiła zdecydowana zmiana atmosfery rozmowy i z uprzedniego "przepraszam" pojawiły się nawet zarzuty że to wykonawca robót UMYŚLNIE nie zatrzymał cofającej gruszki i że chcemy jeszcze zarobić na szkodzie.
Jak widać kwestia kilku stów (ciekawe, ile na mojej budowie tych stów firma zarobiła) może pokazać prawdziwy obraz przedsiębiorstwa.
Nie polecam interesów z KRAKBET , niestety dobre wychowanie kończy się zaraz po zapłaceniu faktury za beton. KRAKBET...ehh

bart-ek
01-05-2011, 14:23
biała lista z okolic Krakowa:
łazienka i plytki w kuchni - idealnie równo i czysto po wykonaniu pracy - Michał Warchoł tel. 784288641
meble na wymiar www.autorskiemeble.pl (http://www.autorskiemeble.pl)

na czarnej liscie powinien znalezc sie pan od instalacji co bo kaloryfery ciekly a on sie nie raczył pojawic choc prosilem kilka razy, w koncu z tesciem poradzilismy sobie sami...

AnetaD.
02-05-2011, 09:18
Jesli chodzi o koparke to tez moge polecic:
BIALA LISTA Koparkowy (Mogilany-Gaj) - pan Tadek, telefon na zyczenie (prv).
Radzil sobie u mnie na naprawde wymagajacym terenie - a mialem wczesniej takich, co glownie narzekali, jak im ciezko.
Pzdr

jak w tytule, z gory dziekuje

kakusek
02-05-2011, 10:12
Podzielcie sie prosze namiarami na dobrych i solidnych panów zajmującymi się ZABUDOWĄ KOMINKÓW .Na białej liście jest tylko kilka wpisów i to bardzo starych.Czyżby nikt ostatnio nie budował kominka u siebie???

gegus37
02-05-2011, 10:56
Witajcie !
szukam kogoś do ułożenia wejścia do domu i cokołu elewacji kamieniem - może ktoś da mi jakiś sprawdzony namiar na dobrego i niedrogiego fachowca, no i gdzie mamy w Krakowie lub okolicy skład z kamieniem naturalnym !

Pozdrawiam

ziuta62
02-05-2011, 11:58
WITAM! Wiem, że to jest lista wykonawców, ale ja chciałabym polecić kogoś od kogo przeważnie historia budowy się zaczyna. Jest to agencja nieruchomści Studio Artdom w Nowym Targu. Pochwała za kompetencję, szeroki zakres świadczeń i przede wszystkim za przemiłą obsługę. Właściwi ludzie na właściwym miejscu.
Mam nadzieję, że będę tu zaglądać tylko z takimi pochwałami bo to dopiero początek, wierzę, że początek dobrego!
Pozdrawiam!

Edyta M
02-05-2011, 11:59
Podzielcie sie prosze namiarami na dobrych i solidnych panów zajmującymi się ZABUDOWĄ KOMINKÓW .Na białej liście jest tylko kilka wpisów i to bardzo starych.Czyżby nikt ostatnio nie budował kominka u siebie???

Hejka Kaka

Widze , ze mimo wszystko jednak wolisz sie zabezpieczyc i szukasz jeszcze kogos ? :cool:

Edyta M
02-05-2011, 12:02
Mam nadzieję, że będę tu zaglądać tylko z takimi pochwałami bo to dopiero początek, wierzę, że początek dobrego!
Pozdrawiam!

Grunt to pozytywne nastawienie ;)

b2211
03-05-2011, 12:50
Czarna lista Monbud w Chrzanowie z czymś takim to się nie spotkałem chyba że w dawnej komunie. Pan sprzedawca który się podaje za szefa chociaż nim nie jest, głupkowaty uśmieszek przy każdym pytaniu i łaska jeżeli udzielił odpowiedzi, człowiek czuje się jak za starych niekoniecznie dobrych czasów. Trochę się zdziwiłem gdyż był to skład polecany przez jedną osobę na forum i jako pierwszy z tego powodu odwiedzony. Lepiej na wstępie się sparzyć niż na końcu budowy :) jedynie żal iż mi osobiście pasował z uwagi na bliską odległość od budowy.

kozien
04-05-2011, 15:58
Witam, mam do oddania ziemię z wykopów ( ziemia czarna bardzo urodzajna) ok 4 samochody. W razie zainteresowania prosze o kontakt. Ziemia będzie juz w piątek w Węgrzczach.

Co znaczy do oddania? Ja potrzebuję dwa samochody gmina Michałowice wieś Sieborowice.

rafslusarczyk
05-05-2011, 13:13
Szukam fachowca który profesjonalnie przerobi mi kotłownie - podlaczenie kotla Ogniwo Eco Plus i sterownik ecoal plus bojler CWU plus przyszlosciowo kolektory.

hej jak dalej potrzebujesz to sie skontaktuj
[email protected]

kkuleta
06-05-2011, 09:34
Witam, na jakich warunkach ta ziemia do oddania w Węgrzcach. Jestem zainteresowana. Czekam na kontakt.

kozien
06-05-2011, 21:33
Witam, na jakich warunkach ta ziemia do oddania w Węgrzcach. Jestem zainteresowana. Czekam na kontakt.

Na takich że do oddania była ale nikt jej oddać nie chciał a teraz już jest ponoć oddana :)

UWAGA : Jeśli ktoś miałby oddać ziemię północny Kraków to ja się piszę!!!

tojato
07-05-2011, 14:20
Biała lista
Firma Kow-max Wadowice tel. 661423705 Tynki maszynowe wewnętrzne,ocieplenia.

gp69
09-05-2011, 09:29
mam do położenia styropian 20 cm.
....jakie stosują dyble

Rozmawiałem kiedyś z doradcą technicznym z Termoorganiki. Nie ma potrzeby stosowania dybli dla budyków jednorodzinnych.
A przy 25-cm warstwie styropianu (jaką ja będę miał) jeśli dobrze pamiętam, w ogóle nie ma możliwości zastosowania dybli, bo takich długich nie ma ...

kozien
09-05-2011, 20:35
Witam, ponawiamy ogłoszenie o ziemi z wykopów fundamentu. Okazało się, ze ziemi będzie zdecydowanie więcej niz nam powiedział budowlaniec. Bylibyśmy wdzieczni , gdyyby odebrała ją 1 góra 2 osoby ( ziemia będzie w przyszłym tyg w Węgrzcach/Zielonki). Mamy juz zorganizowany samochód , należy tylko umówić cenę z kierowcą.

Proszę określić ile tej ziemi macie do oddania i najlepiej proszę podać ile kasy za km kierowca sobie życzy,

Basia_KRK
09-05-2011, 21:29
Bardzo proszę o podanie namiarów na sprawdzoną ekipę od kompleksowego ocieplenia elewacji. U nas będzie tynk+drewno+szkło+kamień, dlatego szukamy dobrych fachowców. Z góry dziękuję :)

Basia_KRK
09-05-2011, 21:43
czy ktoś zna Agapol - Paweł Męka ( wykończenia ), a może ktoś Grzegorza Pukacza ze studia Bonsai - architekt wnętrz ?
Z panem Grzegorzem zaczynamy dopiero współpracę, ale wydaje się dobrym fachowcem. Czym będzie się u Was zajmował?

Basia_KRK
09-05-2011, 22:05
3. Dach .....

Pan Tomasz Trela
Trapez - Carbo II
Spolka z o.o.
30 - 418 Krakow
Ul. Zakopianska 56a
tel. 012/ 269 - 27 - 24
kom: 607 - 059 - 008 begin_of_the_skype_highlighting 607 - 059 - 008 end_of_the_skype_highlighting
www.trapez-carbo.com.pl (http://www.trapez-carbo.com.pl/)

Kilkumiesieczna wspolpraca z Panem Tomkiem po prostu rewelacyjna :p ..... wybor towaru , zakup , transport ....... wszystko na najwyzszym poziomie ..... zakupilam w Firmie Trapez - Carbo II wszystkie " elementy " niezbedne do powstania daszku . Pelen profesjonalizm , swietne rabaty ....
Snieznobiala lista Firm

Ja również polecam pana Tomasza. Pełen profesjonalizm!

kozien
09-05-2011, 22:16
Bardzo proszę o podanie namiarów na sprawdzoną ekipę od kompleksowego ocieplenia elewacji. U nas będzie tynk+drewno+szkło+kamień, dlatego szukamy dobrych fachowców. Z góry dziękuję :)

również poszukuję kogoś do ocieplenia domu wraz z wykonaniem podbitki.Proszę o namiar na kogoś sprawdzonego.

Edyta M
10-05-2011, 01:01
Bardzo proszę o podanie namiarów na sprawdzoną ekipę od kompleksowego ocieplenia elewacji. U nas będzie tynk+drewno+szkło+kamień, dlatego szukamy dobrych fachowców. Z góry dziękuję :)


również poszukuję kogoś do ocieplenia domu wraz z wykonaniem podbitki.Proszę o namiar na kogoś sprawdzonego.

No to jest nas troje ........ poszukuje do ocieplenia domu solidnej ekipy juz od kilku miesiecy ......

michalowice1
10-05-2011, 22:06
Witam,

właśnie zakończylismy etap surowy zamknięty i z pełnym przekonaniem mogę polecić na Białą Listę fachowców ekipę od p. Jarosława Skowrona tel. 600 040 069 (firma z okolic Skały). Wykonują stan surowy, więźbę, pokrycie dachu – wszystko solidnie, fachowo, terminowo, a co również ważne szef jest komunikatywny i miły, wystarczająco wcześnie zgłasza inwestorowi zamówienia materiałowe, a najważniejsze buduje zgodnie z projektem, umie czytać ten projekt i jest obeznany z nowymi technologiami budowlanymi. Chętnie podpisuje umowę. Potrafi dobrze doradzić nie narzucając swojego zdania. Przedział cenowy średni.
Życzylibyśmy sobie tego typu fachowców do kolejnych etapów budowy.

Niestety mam również fachowców do wpisania na Czarną Liste fachowców - Zakład Instalacji Sanitarnych Marek Maj, siedziba firmy Kraków ul. Mazowiecka 84 – zaczęli u nas robic przyłącze instalacji wodnej i kłaść rury kanalizacyjne – przed rozpoczęciem prac trudno się dowiedzieć o cenę usługi, w trakcie okazuje się że cena jest mocno zawyżona o co najmniej o 100% w stosunku do ofert innych firm tego typu. Firma nieuczciwa, kontakt z szefem fatalny.

qjanr
11-05-2011, 13:06
Witam,
czy ktoś więcej poza szinbet miał do czynienia z tą ekipą:

Ekipa od p. Grzegorza (górale z okolic Lubnia),tel. 600 975 394
Wykonują stan surowy, więźbę, pokrycie dachu.
szinbet 7.04.2011 +
>>Opinia

?

fourmi
14-05-2011, 08:42
Z Pani polecenia na forum skontaktowałem się z panem Wilkiem. Moja opinia jest jednak zdecydowanie negatywna. Trudno mi ocenić jakość pracy, bo nie doszliśmy do tego etapu. Wszystko zakończyło się na etapie przedswstępnych ustaleń. Pan Wilk z początku wydawał się bardzo sympatyczny i rzetelny, ale szybko okazało się, że potrafi być niesłowny, gdy mu coś tam innego wypadnie, i traktuje klienta na zasadzie "jestem panem klienta". Osobiście nie polecam.

fourmi
14-05-2011, 08:55
Dodam, że mój poprzedni post odnosił się do pozytywnej opinii Iwony ze Skotnik (ivo_marti) na temat Pawła Wilka z Krzeszowic.

fourmi
15-05-2011, 19:40
Reasumując (moje poprzednie wpisy były odpowiadzią dla iva_marti):

Paweł Wilk z Krzeszowic - stolarz od mebli kuchennych wędruje na CZARNĄ LISTĘ.

kozien
15-05-2011, 22:42
Reasumując (moje poprzednie wpisy były odpowiadzią dla iva_marti):

Paweł Wilk z Krzeszowic - stolarz od mebli kuchennych wędruje na CZARNĄ LISTĘ.

Proszę przestać już reasumować, jedna informacja wystarczy choć uważam że mało kto będzie się sugerował zdaniem kogoś kto nie ma postów na forum albo ma je od reasumowania :)

Prośba o polecenie kogoś od podłóg, jeśli możecie polecić firmę sprzedającą podłogi drewniane w dobrej cenie to czekam ! Dziękuje.

Edyta M
16-05-2011, 01:20
Proszę przestać już reasumować, jedna informacja wystarczy choć uważam że mało kto będzie się sugerował zdaniem kogoś kto nie ma postów na forum albo ma je od reasumowania :)

:lol2::p:lol2:

szinbet
16-05-2011, 10:11
Witajcie
a już miałem nadzieję, że przy swojej budowie nie będę wnioskował o czarna listę.

czarna lista

ale mocno zniechęcam do korzystania z usług pana Mariusza tel 696512667
Tech-Tynk
32-060 Kaszów 316

powód:
nie pojawili się na budowie umówionego dnia (wielokrotnie potwierdzaliśmy termin), po kilkunastu telefonach najpierw twierdzili, że szef (czyli p. Mariusz) pojechał po materiał, a następnie okazało się, że szef jednak zapijaczonym głosem opowiedział nam historię życia o kłótni z bratem i rozwiązaniu firmy.

I tego im życzę, oby mnie takich wykonawców - oszustów.

Na szczęście poza drobnym opóźnieniem niewiele złego narobili.

pozdrawiam
Łukasz

szinbet
16-05-2011, 10:15
Polecam natomiast pana Leszka Kostrz, właśnie skończył u nas elektrykę.

Bardzo solidny, cierpliwy wykonawca, żadnych problemów. Cenowo bardzo przyzwoicie.

Biała lista:

Leszek Kostrz - pracuje chyba głównie w Krakowie

telefon podam na priv jak ktoś będzie zainteresowany.

swistak81
16-05-2011, 12:38
A ja mogę polecić audytora energetycznego. Jeżeli potrzebujecie zrobić obliczenia zapotrzebowania na ciepło dla waszego domku - gość to zrobi solidnie. Liczył i mi i mojemu koledze. Sam jestem po studiach z tego kierunku więc wiem, że gość zrobił to dobrze :).
A certyfikat potrzebuje każdy :). Poza tym to nasz kolega z forum.
SOLTERM Andrzej Sołtys - Audytor energetyczny
33-200 Dąbrowa Tarnowska
telefon: 506-060-832
e-mail: [email protected]

mahiha
16-05-2011, 13:01
Witajcie,
Czas najwyższy oddać dług forumowi - korzystałam z Waszych porad, więc zdaję relację z moich doświadczeń:

Biała lista - polecani

p. Wojciech Gabor - regipsy: świetne wykonanie, słowny, komunikatywny, wysoka kultura pracy - najlepszy nasz wykonawca
Es-dom (na Józefińskiej w Krk) - podłogi drewniane: dobra cena, dobre drewno, dobre wykonanie i wszystko da się zrobić.
Ekodom (okna i rolety) - tanio, dobrze, super kontakt, także po wykonaniu usługi (regulacje, poprawki oblodzonych rolet - bez problemu)
Ikea ;)
Luskar
Agnieszka Pyrek - deski tarasowe modrzewiowe - dobra cena i jakość, tani dowóz, świetny kontakt

Czarna Lista
Przestrzegam przed kontaktowaniem się z panem Drużkawieckim (sprawa w sądzie)

Szara Lista
Trapez-Carbo: spóźnienia, spławianie klienta w razie problemów, nieinformowanie o braku towaru (a ekipa czeka) etc. Choć przyznaję, byli najtańsi. Trzeba było jednak zapłacić te parę złoty więcej, np. w Dach stylu (różnice w cenie byly niewielkie) i nie szarpać się.

mondry
16-05-2011, 16:18
Polecam natomiast pana Leszka Kostrz, właśnie skończył u nas elektrykę.

Bardzo solidny, cierpliwy wykonawca, żadnych problemów. Cenowo bardzo przyzwoicie.

Biała lista:

Leszek Kostrz - pracuje chyba głównie w Krakowie

telefon podam na priv jak ktoś będzie zainteresowany.

Witam, właśnie poszukuję elektryka - proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Grzegorz

szaron
16-05-2011, 18:49
witam
czy możecie polecić kogoś do wykonania ogrodzenia pełnego ?
Od drogi chcemy zrobić ogrodzenie coś w stylu muru aby odgrodzić się od hałasu.
Takie ogrodzenie pewnie będzie zrobione na fundamencie bo będzie ciężkie.
Dziękuuję za info.
Noo chyba że macie koledzy/koleżanki jakiś inny pomysł na pełne ogrodzenie.

szinbet
17-05-2011, 09:17
Witam, właśnie poszukuję elektryka - proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Grzegorz

To namiary: tel. 604 642 878

pozdrawiam

boztwa
18-05-2011, 21:18
witam, z czystym sumieniem mogę polecić pana Piotra Juśko tel. 609-554-825. Robił mnie imoim sąsiadom wszystkie instalacje elektryczne w domu 10 lat temu i wszystko działa bez zarzutu. Obecnie przy budowie następnego domu też tylko on jest brany pod uwagę. Robi szybko, solidnie i zawsze dobrze doradzi.
ja natomiast szukam poważnego i kompetentnego kierownika budowy. Proszę o pomoc

boztwa
18-05-2011, 21:20
przepraszam zapomniałam dodać elektryk -Piotr Juśko

.:migotka:.
18-05-2011, 21:36
Szukam pilnie kogoś do zaprojektowania zjazdu na działkę (przez rów).

AntoniK
18-05-2011, 21:56
Ja też szukałem pomocy w innym temacie, myślałem że Murator silny jest a tymczasem opisałem problem, dostałem pomoc w postaci linku ogólnego z Googla i... sam rozwiazałemproblem, to znaczy znalazłem dostawcę. Łe, Murator jakoś mało szybki jest ;)

Renata.W
19-05-2011, 11:01
Witam, czy ktoś buduje aktualnie z firma pana Krzysztofa Romanka? Prosze o kontakt na priv.

madziamro
20-05-2011, 17:34
WITAM
POLECAM FLIZIARZA PAN KRZYSZTOF 602531501 [email protected]


Taaaaaaaaaa,

pięc postow na forum i w kazdym z nich polecasz te sama firme

południowa
22-05-2011, 09:57
witam, do projektu zjazdu na działke polecam Pana Stanisława Cichonia z Łuczanowic tel 601-38-00-32 - czas oczekiwania ok 2-3 tyg, koszt 700 zł.

kakusek
22-05-2011, 10:30
Możecie polecić skład z dużym wyborem materiałów do ocieplenia budynku ?(chodzi o kleje ,tynki różnych firm :Kabe ,Ceresit,Weber)

Edyta M
22-05-2011, 12:18
Możecie polecić skład z dużym wyborem materiałów do ocieplenia budynku ?(chodzi o kleje ,tynki różnych firm :Kabe ,Ceresit,Weber)

Kaka , a u Karoliny nic nie znalazlas ?

saska5
24-05-2011, 10:13
Witam,

szukam firmy/wykonawców z uprawnieniami do przyłączy: woda, kanalizacja, prąd, gaz.

Niureczka
24-05-2011, 10:25
również poszukuję kogoś do ocieplenia domu wraz z wykonaniem podbitki.Proszę o namiar na kogoś sprawdzonego.

Witam,
ja też poproszę o namiary na ekipe od ocieplenia + elewacji. Umówiony wykonawca polecany zresztą na forum Pan Andrzej (tel. 781-790-291) od jakiegoś tygodnia nie odbiera telefonu. Dlatego też wpisuję go na szarą listę wykonawców.

ferdek77
24-05-2011, 15:00
Witam, dopisuje do Białej Listy pana Goncarza od wylewek, szybko, sprawnie,równo i ladnie.Polecam
tel.603680072

Pozdrawiam

południowa
24-05-2011, 17:20
witam, poszukuje projektanta do projektu przyłacza wod-kan , moze kogos polecicie.

michalowice1
25-05-2011, 17:23
witam
czy możecie polecić kogoś do wykonania ogrodzenia pełnego ?
Od drogi chcemy zrobić ogrodzenie coś w stylu muru aby odgrodzić się od hałasu.
Takie ogrodzenie pewnie będzie zrobione na fundamencie bo będzie ciężkie.
Dziękuuję za info.
Noo chyba że macie koledzy/koleżanki jakiś inny pomysł na pełne ogrodzenie.

Podnoszę zapytanie - też jesteśmy zainteresowani.
pozdr

PAAAJ
26-05-2011, 16:35
;););) sorrki , ale malo wiarygodne ...... czyzby reklama wlasnej firmy ?

Odnośnie ECO Comfort z Myślenic i rekuperacji. Moje obecne doświadczenia są ogólnie ok (umowa i projekt rekuperacji do pozwolenia). Trzeba uważać, ale myślę, że to wszędzie, że jak zmienia się juz zatwierdzony projekt a zmiana jest mała to trzeba zapłacić za pieczątkę uprawnionej osoby do dołączenia do składanego o pozwolenia na budowę - czyli trzeba sprawdzać wcześniej czy pojawią się jakieś dodatkowe koszty dla małej zmiany po zatwierdzonym i opłaconym projekcie.
Miałem też wizytę referencyjną w Michałowicach, właściciel zadowolony, wizyta odbyła się bez Pana Artura. Reszta to pewnie za rok, jak ruszy budowa.