PDA

Zobacz pełną wersję : MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

vitooo
20-04-2004, 08:34
Wzorcowy przykład arogancji i "olewania" klienta po zawarciu umowy. :x

pchelek
20-04-2004, 11:31
W Tarnowie to masz firmę VIDOK, po co szukasz okien z drugiej strony Polski. Lokalny producent - to naczelna zasada.

Klient
25-03-2005, 19:49
Ostrzegam wszystkich, którzy mają zamiar zafundować sobie zabudowę wnęk. pod żadnym pozorem nie wynajmujcie firmy Konstruktor Indeco z Krakowa. To bardzo nierzetelna firma, któa posiada tragiczynych montazystów,
Niestety miałem tego pecha ,że przekonałem sie o tym po fakcie. Miesiąc trwał montaż czegoś co mogło być skończone w cztery godziny, a firma umwiała się kilkanascie razy na przyjazd po czym nikt sie ni pojawaił i nie informował o tym.
Oprócz beznadziejnie wykonanych mebli można doczekać się np. dziury w ścienie i tym podobnych innych szkód.
Ostrzegam tych którzy mają jeszcze wybór.

Arth72
28-06-2005, 11:27
W swoim pierwszym poście tutaj pozwalam sobie opisać historię, jako spotkała osobę z mojej rodziny i zarazem ostrzec przed wymienioną w tytule firmą (występującą również pod nazwą "Rabo"; biuro handlowe ma adres przy ulicy Fredry 32, a ulotki można spotkać w blokach na południu Krakowa).
Osoba ta po odejściu na emeryturę postanowiła dokonać kompleksowej wymiany okien i drzwi w mieszkaniu w bloku (początek lat 1980) - stare były nieszczelne, zbutwiałe etc. Zainteresowała się ofertą firmy "Rabo", ponieważ oferowane były zniżki dla emerytów, a profile Royal Silver Line były ładne i solidne, okna miała wyprodukować firma "Okno-system" z Niepołomic. Podpisała więc w czerwcu 2002 r. umowę na wymianę okien, 10 lat gwarancji, w umowie nie było jakie mają być profile (ostatecznie okazało się, że to były 3-komorowe Steel Line a nie 5-komorowe Silver Line :( ). Prace miały się zacząć pod koniec lipca. I wtedy się zaczęło... :(
Montażyści przyjechali z tygodniowym opóźnieniem (awaria w fabryce etc.), jedno z okien miało drzwi otwierające się w odwrotną stronę niż w umowie, jedna szyba była pęknięta a druga zapaćkana etc. Montaż wydłużył się do ponad tygodnia. Podczas montażu zwracano montażystom uwagę na to, że za mało kotew, okna są niepodparte od dołu, parapety zasłaniają odwodnienia, pianka jest wtryskiwana w brudne ościeża, gips tynkarski (wykończenia) przeznaczony jest tylko do wewnątrz etc. Złotouści pracownicy i szef "Rabo" zapewniali właścicielkę, że "pianka wytrzyma 7 ton, a kotwy tylko 2", "odwodnienia nie są potrzebne", "pianka zwiąże gruz", "gips nadaje się do zewnątrz" - niestety dała się "zbajerować", tym bardziej, że musiała niedługo potem wyjeżdżać. Drzwi zamontowała już inna firma, do której nie mamy zastrzeżeń. Jeszcze miesiąc trwała walka o wymianę szyby.:)
Już w 2002 r. zaczęły pojawiać się spękania gipsu, w 2003 ściany pod oknami zaczęły zamakać po większych deszczach.
Próba skorzystania z gwarancji nic nie przyniosła - firmy "Okno-System" już nie było a "Rabo" przekształciła się w "Rabosystem" (oprócz montażu zajęła się też produkcją okien tym razem z profili Rehau) i właściciel ignorował wszystko. W 2004 r. dalej to trwało pomimo interwencji Federacji Konsumentów. Udało się ściągnąć rzeczoznawców od producenta profili, którzy podzielili zastrzeżenia (na piśmie). Potem złożono pozew sądowy w trybie upominawczym - postanowienie o zwrocie całej sumy przez właściciela "Rabo" się uprawomocniło i dostaliśmy klauzulę wykonalności pod koniec roku, ale komornik nic nie wskórał, bo ów delikwent dawno poprzepisywał wszystko na rodzinę, ale jeszcze powalczymy. :)
Reasumując ostrzegam jeszcze raz przed "tanimi" ofertami firmy "Rabo-system" z Krakowa (biuro handlowe ulica Fredry 32).

jareko
28-06-2005, 20:25
....Reasumując ostrzegam jeszcze raz przed "tanimi" ofertami firmy "Rabo-system" z Krakowa (biuro handlowe ulica Fredry 32).
Pociesze Cie - nie pierwszy i nie ostani to przypadek "profesjonalizmu" wszelkiego rodzaju firm co daja specjalne rabaty na to i owo i cos tam robia za friko
Szkoda by gadac ale naglasniac takich trzeba i to koniecznie
Pozdrawiam i udanej walki Ci zycze - oby udanej

stary
30-06-2005, 08:31
10 lat gwarancji
Jak długo jeszcze klienci będą się łapać na takie banialuki??? :evil:

okna są niepodparte od dołu, parapety zasłaniają odwodnienia, pianka jest wtryskiwana w brudne ościeża, gips tynkarski (wykończenia) przeznaczony jest tylko do wewnątrz etc. Złotouści pracownicy i szef "Rabo" zapewniali właścicielkę, że "pianka wytrzyma 7 ton, a kotwy tylko 2", "odwodnienia nie są potrzebne"...
Już w 2002 r. zaczęły pojawiać się spękania gipsu, w 2003 ściany pod oknami zaczęły zamakać po większych deszczach.No no ładnie -dwie kotewki tylko, pewnie jakieś specjalne.. wytrzyma 7 ton-na cooo? :o rozciąganie, ścinanie ,zginanie czy może zerwanie?? Muszę wziąść od nich namiary na tą pianę...hehe
Zdemontuj parapety zewnetrzne czym prędzej i zamontuj je niżej. Odwodnienia nie maja prawa być zakryte- teraz woda wpływa pod parapet i stąd są ściany zamokniete. Zaraz będzie odpadał tynk pod oknem, wyłaził grzyb i zalewasz sąsiada mieszkającego pod wami, będzie miał piękną plamę na suficie- dziwię się ,że jeszcze do was nie przyszedł ze skargą, pewnie myśli..

Potem złożono pozew sądowy w trybie upominawczym - postanowienie o zwrocie całej sumy przez właściciela "Rabo" się uprawomocniło i dostaliśmy klauzulę wykonalności pod koniec roku, ale komornik nic nie wskórał, bo ów delikwent dawno poprzepisywał wszystko na rodzinę, ale jeszcze powalczymy. :)
Kolejny meteor i cwaniak.. na pocieszenie pozostaje wam tylko to , że nie jesteście jedyni nabici w butelke przez tego typu fachowców...

Arth72
30-06-2005, 14:28
Akurat część rzeczy zrobiono (np. o odwodnieniach wiem), a okna zostaną wymienione na inne, jak tylko właścicielka zbierze pieniądze, albo coś się odzyska. :)

Przede wszystkim napisałem to wszystko tytułem ostrzeżenia, bo niedawno widziałem znów ogłoszenie tej firmy.

Pianka rzeczywiście suuuperrrrrr. :)
A kotwy były po 6 na okno (po 2 z boków i od góry), ale montażyści twierdzili, że wytrzymają zaledwie 2 tony, a pianka 7 ton.

Arth72
15-12-2005, 19:11
Minęło pół roku i trochę egzekucja ruszyła. :)
Prezent świąteczny. :lol:

Delikwent w 2004 czy 2005 wpisał się do Panoramy Firm:
— w Internecie: http://tinyurl.com/ddfw4;
— w drukowanej wersji wstawili kolorową reklamę na 1/6 strony.
Teraz go też ściga Eniro (wydawca Panoramy Firm) — im też nie zapłacili chyba.:)

W każdym razie, jak się pojawiały ulotki na klatkach schodowych, to warto zauważyć, że oferowali PROFESJONALNY ( :lol: ) montaż.
Oczywiści zniżki dla emerytów dalej są. :)

Guga
16-03-2006, 09:09
Ja do biąłej listy wykonawców w Małopolski dokładam firmę YETI z Krakowa,która zajmuje się wykonywaniem pokryć dachowych z dachówek bitumicznych.
www.yetidzielski.neostrada.pl
GUGA

joanka77
17-03-2006, 13:03
Biała:

DACH KOMPLEKS Czesław Górowski
tel. 0-12 425-92-56
0-606-427-202

Aida77
29-03-2006, 15:07
O widzę, że coś drgneło, super:) Dachy już można stawiać, przydaliby się też jacyś specjaliści od wznoszenia ścian w danych technologiach, itd, itp..

Przecież jest sporo inwestorów z małopolski którzy wybudowali juz swoje wymarzone domki...Podzielcie się doświadczeniami dotyczącymi ekip... :)

Michał D
30-03-2006, 18:14
może zna ktoś dobrą ekipe do studni z okolic Krakowa, pilnie poszukuje

editta
08-04-2006, 21:12
szczerze i bez obaw polecam
ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH-CO-GAZ WILCZEK
www.co-gaz-wilczek.pl

editta
08-04-2006, 21:18
oj jak mogłam zapomnieć :oops:

Kielusiak Józef. Sprzedaż i montaż pokryć dachowych
018 267 06 93
34-700 Rabka Zdrój, Zakopiańska 90a
woj.małopolskie

i okna drewniane
www.mazurokna.pl

joanka77
09-04-2006, 07:25
CZARNA:

Szczerze ODRADZAM firmę DREWEX z Krakowa, a o szczegółach napiszę wkrótce.

BORG
09-04-2006, 18:36
Biała:

Firma Hydrauliczna z Tarnowa p. Kocika
-pogotowie gaz, co, wod-kan

Polecam

Geno
09-04-2006, 18:38
W PRLu partia na siebie głosowała :evil:

editta
09-04-2006, 21:34
W PRLu partia na siebie głosowała :evil:

:o że co? niby sama robiłam sobie okna, co i kładłam dach?

Geno
10-04-2006, 06:49
W PRLu partia na siebie głosowała :evil:

:o że co? niby sama robiłam sobie okna, co i kładłam dach?

Ciebie jest dwoje ? :o

editta
10-04-2006, 17:51
W PRLu partia na siebie głosowała :evil:

:o że co? niby sama robiłam sobie okna, co i kładłam dach?

Ciebie jest dwoje ? :o

:o teraz to już cię nie rozumiem. poza tym nikt tu nia nikogo nie głosuje. widzisz tu jakąś listę, bo ja nie.
nie widzę powodu dla którego nie mogłabym wyrazić sowjego zadowolenia. może ktoś inny na tym skorzysta.

editta
10-04-2006, 19:36
może teraz zajarzyłam :roll: . trzeba było chociaż podoać do kogo się wypowiedź odnosi.
narka

Geno
11-04-2006, 15:23
:o teraz to już cię nie rozumiem. poza tym nikt tu nia nikogo nie głosuje. widzisz tu jakąś listę, bo ja nie.
nie widzę powodu dla którego nie mogłabym wyrazić sowjego zadowolenia. może ktoś inny na tym skorzysta.

Zajszłą pomyłka choć nie wiem jak bo przedtem odpowiedziałem pod postem GUGA i tego dotyczył.

editta
11-04-2006, 16:55
no to buźka na zgode :wink:

Geno
11-04-2006, 21:23
no to buźka na zgode :wink:
Sorki jeśli uraziłem.

kimi
11-05-2006, 16:05
szukam solidnych fachowców do prac wykonczeniowych w mieszkaniu: flizy, parkiet, malowanie, scianki z gipsokartonu

tomo20
16-05-2006, 10:40
Biała lista wykonawców:
ZBIGNIEW ZIOBRO (!) : ) z okolic Rabki - wylewki mixokretem

Nie...spokojnie, to nie ten : )
Sprawna ekipa od wylewek. U mnie zrobili bez zarzutu, mam nadzieję, że tak będzie również u innych. Operują w Polsce południowej, Kraków i Tarnów to chyba maks odległość na jaką się godzą, chyba, że ktoś ma duże zlecenie lub jak ja dopłaci za dojazd.
Pan Zbyszek nie jest zbyt rozmowny, ale można się dogadać.
Tel.: 0501 519 650

Agduś
13-06-2006, 09:35
Chyba mamy pecha, bo każda zagadnięta prze nas firma nabiera wody w usta i nie odzywa się do nas. Czy ktoś z Małopolskiego ma u siebie w domu instalację wentylacyjną z rekuperacją i jest zadowolony z firmy, która ją wykonała? Bardzo proszę o pomoc.

Agduś
14-06-2006, 23:31
Podciągam w geście rozpaczy. Czy naprawdę nikt w okolicach Krakowa nie ma wentylacji mechanicznej z rekuperacją, czy też wszyscy mają sp... i nie mogą firmy polecić z czystym sumieniem?

jk69
19-06-2006, 16:43
to ja podnoszę temat,

i dodaję do BIAŁEJ LISTY
sieci (przyłącza) wod/gaz - P.Kula, 501 416 830

andrzejl
03-07-2006, 09:04
Czarna lista:

Hydraulik - BOGUMIŁ STASIK - firma rodzinna ojciec i syn. Działa w Krakowie i okolicach. Uwaga: nie są tani i bardzo się cenią (=chwalą)

NIE POLECAM i ODRADZAM.

(Niepełna) lista wpadek:
- źle policzone grzejniki - przy obliczeniach pan hydr. przyjął temperaturę grzejników 65-70 st. C zamiast 45 -55 st. C jak dla kotła kondensacyjnego (komin + oprzyrządowanie jednak zainstalował jak dla kotła kondensacyjnego, dlatego nie może być mowy o pomyłce), musiałem dorabiać grzejniki, trochę był zmieszany jak się dowiedział ale zaproponował mi radośnie wydłużenie grzejników pod oknami - nie widział żadnego estetycznego problemu :-)
- ciepła woda doprowadzona konsekwentnie z prawej strony - panowie w ogóle nie czują problemu - podobno dowiedzieli się o tym błędzie ode mnie :-)
- w kilku miejscach brak podkucia dla rur, po nałożeniu tynków i wylewek okazało się, że w niektórych miejscach rury "wyszły" na wierzch - stwierdzam teraz że po prostu nie chciało im się kuć - przykre poprawki
- złe orurowanie kominka z płaszczem wodnym - brakowało rury odpływowej do kanalizacji, miałem wrażenie, że robili to pierwszy raz, bo po przeczytaniu instrukcji kominka wiedziałem więcej niż oni - następna przeróbka

Generalnie wydaje mi się, że to zbyt "duzi" praktycy, którzy nie są wrażliwi na potrzeby inwestora, robią jak się im podoba a potem olewają jak coś nie wychodzi.

andrzejl
03-07-2006, 09:15
Biała lista:

p. Ostafin - tel. 505 220 429 - elektryk

POLECAM.

Wykonuje instalację elektryczną solidnie (wykonywał całą elektrykę + odgrom i przepięciówkę - wszystko działa bez zarzutu) i TANIO. Jest bardzo rzetelny i uczciwy.

Ma jednak pewne wady (kto ich nie ma?). Nie orientuje się w instalacjach niskoprądowych/logicznych tak dobrze jak w elektrycznych. Jeśli ktoś zakłada instalację internetową, alarmową lub inne tego rodzaju, proponowałbym zasięgnięcie opinii kogoś bardziej biegłego. Muszę jednak powiedzieć, że nie zrobił jakiś błędów wymagających dużych przeróbek.

andrzejl
03-07-2006, 09:33
Biała lista:

p. Zbigniew Sarga - 607 733 226 - firma rodzinna, działa na południu Krakowa. POLECAM.


Bardzo solidnie wykonuje prace murarskie plus tynki i wylewki. Bardzo pracowici (cała drużyna), wykonają wszystkie prace, nawet te które nie zleca inwestor (tzn. myśleli czasem za mnie, wykonując prace, które powinny być zrobione, ale które przeoczyłem z powodu niewiedzy). Wydaje mi się, że są stosunkowo drodzy, ale nie robią problemu z żadnej pracy, jak trzeba to robią i już. Rozliczają się rzetelnie i są bardzo uczciwi.

Mają jednak pewne wady. Wykonują prace tradycyjnie, bez wiedzy o współczesnych technologiach i materiałach. Innymi słowy nie znają nowoczesnych materiałów i preferują użycie tradycyjnych nawet jeśli te są gorsze. Jednak jak coś zrobią, jest zrobione na tyle solidnie, że na pewno będzie działało (z tym że pewne parametry nie da się osiądnąc metodami tradycyjnymi).

Jeśli ktoś chciałby zastować jakieś nowoczesne metody budowlane, proponowałbym zlecenie tego komuś innemu lub zlecenia jakiegoś nadzoru.

Grzesiek13
04-07-2006, 17:24
Andrzej! czy jeden ze Stasików to nie ma przypadkiem na imię Marian?

jurecq
13-07-2006, 17:13
z dniem dzisiejszym (wczoraj rozwiazalem umowe) chce dopisac do czarnej listy KAROLA STERNIKA, ktory kilkukrotnie mimo umowy nie wywiazal sie z terminow, takze jego zachowanie w stosunku do mnie jest dalekie od wszelkich norm. podaje sie on za przedstawiciela ukrainskiej firmy (lub jednej z kilku polskich, z ktorymi jest lub byl powiazany) produkujacej drewniane domy z bali pelnych. ostrzegam przed nim - jest bardzo przekonywujacy i trudno mu nie uwierzyc.

luk__25
21-07-2006, 07:45
Z tarnowa szczerze odradzam firmę Kocik, zreszta maja ogólnie złą opinie.
Do mnie przez 3 dni codziennie przyjezdzali inni robolki i tylko sie po głowie drapali co mają tu robić. Wylecieli.
Innym razem do firmy przyjechał serwisant Kocika na przegląd pieca CO, po jego wyjsciu łazienka była dokładnie brudna sadzą. Po tel interwencji po gjechał posprzatac po sobie. Ceny b.wysokie, jakość mierna.

voyo
21-07-2006, 21:42
a moze ktos polecic jakiegos generalnego wykonawce z okolic Krakowa?
jeszcze najlepiej takiego co ma strone, z oferta i cena za 1m2

(narazie bardzo wstepne cele porownawcze, wybor technologii itd.)

Pan Roman
25-07-2006, 21:10
-> yoyo
Spróbuj posznupać w grupie krakowskiej w dziale KLUB BUDUJĄCY - dowiesz się kto z kim budował i czy jest zadowolony... Domu przez internet zbudować się nie da. W katalogach z projektami domów i na stronach internetowych biur projektowych znajdziesz linki do większych firm (takich, które mają pieniądze na taką formę reklamy) no i pozostają znajomi, sąsiedzi, itd. Nie jestem jakimś specjalnie uzdolnionym przpowiadaczem przyszłości ale podejrzewam, że trud poświęcony na poszukiwania dobrej ekipy się opłaci - powodzenia.

dwitek
31-07-2006, 06:50
CZARNA

Józef Kołodziej - Brzesko, ul. Kopernika, tel. 601892361

Tynki wewnętrzne. Zdecydowanie czarna. Totalne partactwo i brak wiedzy.

rencia
02-08-2006, 14:09
Czy ktoś mógłby polecić jakąś sprawdzoną ekipę do fundamentu? - z okolic grodu Kraka

Piotrek1
04-08-2006, 12:18
Na czrną listę
Bau-Art. Sp. z o.o.36-020 Tyczyn, Biała 238, woj. podkarpackie
tel/ 017-2293756, 0888834254 Marek Smolik
Balustrady i elementy z nierdzewki . Omijajcie z daleka.
http://www.bauer-polska.strefa.pl/www/index.php?cPath=22_26

grzes73
04-08-2006, 18:48
a ja szukam ekipy na stan surowy. okolice Tarnowa. mozecie kogos polecic?

innka
10-08-2006, 12:21
Branża budowlana (usługodawcy ,sprzedawcy materiałów budowlanych ) w każdym regionie również posiada białą i czarną listę INWESTORÓW.
Informacje roznoszą się tylko pocztą pantoflową ,ale się roznoszą.
Pozdrawiam wszystkich budujących z Krakowa i okolic.

luk__25
29-08-2006, 13:48
Czarna lista:
Ekipa Ludwika Jargasa Tarnów i okolice. Polecani są przez przedstawicieli PSB Sufigs. Totalne partacze. Brak wiedzy nowszej niż sprzed 50lat w budowaniu domów, brak podstawowych narzędzi, nie budują wg. projektu tylko na oko, przerywają budowe bo mają kilka robót zaczętych itd. Moje przygody z nimi opisałem w 'Projekty" i "VirgoII".

Sloneczko
03-09-2006, 15:11
Powiększajcie tę listę, proszę :)

Będę budować w okolicy Krakowa i wciąż szukam namiarów na solidne ekipy od tych forumowiczów, którzy już swoje domy zbudowali.

Potem również podzielę się namiarami.

Na razie szukam wykonawcy robót podstawowych, tj. postawienia stanu surowego otwartego.

Podajcie, jakie ekipy murarskie znacie, do których można mieć zaufanie?

nightwolf126
12-09-2006, 11:28
Polecam tego Pana. Powołać sie na Marcina bedzie jeszcze milej:)
Na ogrodzeniach trudno sie doszukać spawów wygladaja jak szpachlowane i dopiero malowane. Nie robi tandety jak wielkie firmy.
Napedy do bram też montują.

Okolice Bochni Brzeska

Ogrodzenia, balustrady, konstrukcje stalowe,
"STAL-SPAW"
tel.: 505 085 542

Konkurencyjne ceny, solidnie:

Ogrodzenia, balustrady, konstrukcje stalowe, spawanie aluminium, stali nierdzewnych, usługi u klienta, faktury VAT
www.stal-spaw.host.sk

Piotrek1
12-09-2006, 11:43
Nocny Wilku,

rozumiem,ze w Krakowie tez robi 8)

_Agatka_
13-09-2006, 11:35
jestem nowa na forum, pilne poszukuje solidnej osoby do fliz i terakoty, jak i do parkietu i gladzi gipsowych......prosze wszystkich o jakies namiary..... bo wiecie, jak to teraz z fachowcami :)

nightwolf126
14-09-2006, 11:29
Jeżeli chodzi o bramy, ogrodzenia to robionę są w siedzibie firmy koło Bochni i oczywiście transportowane do klienta i montowane w cenie. z Krakowem myśle że nie bedzie problemu. Wszystko do dogadania.
Ogrodzenia ocynkowane malowane jakie kto chce.

rogbog
17-09-2006, 20:56
:x A ja do czarnej listy dołączam firmy budowlane z Nysy.To co się dzieje
na tym terenie i w okolicach przechodzi ludzkie pojęcie.
Ceny wywindowali śr.ok. 90 %,chcą budować tylko z własnych materiałów,przy rozmowach o początku budowy na wiosnę chcą podpisywać umowę tylko na max na stan zero-a nie na stan surowy otwarty( wiadomo o co chodzi), każą sobie płacić nawet za wstępną wycenę swojej oferty :evil: itd.
I jak tu nie wierzyć,że Polak Polakowi wilkiem( nie tylko w kraju)
Bo :-?

Piotrek1
18-09-2006, 08:49
Robog,
odkąd Nysa jest w Małopolsce??!! :o :o :o :o :o :x :x :x :x :roll: :roll: :roll: :wink:

rogbog
18-09-2006, 09:18
:oops: Sorry,oczywiście post miał być umieszczony w grupie Opolskiej,
coś mi się zle kliknęło to chyba z tych nerwów i złości na budowlańców
z mojego terenu :cry:
Bo

peez
21-09-2006, 12:03
Do białej listy w Krakowie dopisuję z przyjemnością:

* okna Oknoplast- firma Logo Service- na Al. Pokoju 81 (obok Polmozbytu)- sporo porównywałem ceny na te okna w Krakowie - i tam było duuużo taniej niż u innych; co do jakości montażu i terminowości - absolutnie bez zastrzeżeń, zastrzeżenia i to spore budzi jedynie śmietnik, jaki pozostawiła po sobie ekipa montażowa



* tynki wewnętrzne gipsowe maszynowe: Gips Bau (czy jakoś tak :) ) : tel 605 939108
* wylewki- nazwy firmy nie pamiętam ale tel: 501 142 625

obie firmy "robią" tak, że mucha nie siada; może nieco gorzej z terminowym rozpoczęciem robót - ale jak już zaczną jest o.k.

szef "wylewkarzy" jest nieco mało kontaktowy i czasem trudno zrozumieć o co mu chodzi ale jakość prac super

dominika-2006
30-09-2006, 13:34
A ja bardzo mocno poszukuje ekipy do budowy stanu surowego otwartego - okolice Krakowa.
Bardzo prosze o namiary na solidne ekipy - jestem w trakcie rozmow z kilkoma, ale chcialabym jeszcze z kims porozmawiac.....

bardzo prosze o namiary :)

dzieki

Agduś
04-10-2006, 11:40
Mogę z czystym sumieniem polecić moich wykonawców:
- firma budowlana Zebud (wykonują większość robót) - trzeba już "klepać" terminy na przyszły sezon
- instalacje elektryczne i pokrewne (nie wiem, czy życzą sobie reklamy imiennej na forum , więc w razie zainteresowania przyślę wiadomość na prive)
- instalacja wod - kan (j.w.)
- wylewki (j.w.)
- tynki - zawalili termin, ale robota wykonana porządnie
- więźba dachowa, pokrycie dachu, schody (jeszcze ich nie zrobił, ale, jeżeli wykona tak, jak dach, to powinny byś porządne), parkiety.
Porządnie wyglądała tez praca speców od wentylacji mechanicznej, rekuperacji i gwc oraz tych od podłogówki, ale na razie się wstrzymam z polecaniem, bo urządzenia jeszcze niedokończone.

Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług dwóch geodetów z Niepołomic. Nazwisk chyba nie mogę tu umieszczać, ale podam na prive. Są nieuczciwi, nieterminowi, pazerni na kasę, robią rzeczy, do których nie mają uprawnień i nie informują o tym wcześniej (potem zresztą też, ale wynika to z pieczątek), niekompetentni. Zalet nie stwierdzono.
[/i]

Piotrek1
04-10-2006, 12:20
Agduś
podaj dane tych geodetów, jak inni powyzej z innymi nierzetelnymi firmami. Od tego jest ta lista

dominika-2006
04-10-2006, 14:49
cześć
Mam namiary na Geodetę oraz Architekta - polecam

Jeśli ktoś potrzebuje, to podam namiary mailem

Agduś
04-10-2006, 20:58
Agduś
podaj dane tych geodetów, jak inni powyzej z innymi nierzetelnymi firmami. Od tego jest ta lista
Właściwie to racja. Jeden to Maciej Wszołek (mam nadzieję, że nie pomyliłam imienia), drugi ma na imię Bartek, nazwiska nie zapisałam i zapomniałam. Obaj pracują w "Odnowie". Ich wyczyny opisałam w dzienniku budowy i, krócej, w "grupie krakowskiej".

W takim razie podam też namiary na tych pozytywnych bohaterów naszej opowieści o budowaniu:

Firma Zebud - Marek Zdeb 502 654 494

Wszelkiego rodzaju kable (elektryczne, komputer, telefon, anteny, alarmy itp) - Aleksander Śliwa - 500 564 560

Wod - kan - Marcin Kafel - 501 252 202

Wylewki (maszynowo) Sławomir Nosek - 502 261 350

Dachy, schody, parkiety (na razie mamy tylko dach, ale zamówliśmy też schody i pewnie układanie parkietu). Józef Ryś - 602 465 117

Więźba - Tadeusz Zapała 018 331 30 81

kenedy
18-10-2006, 20:37
Porządnie wyglądała tez praca speców od wentylacji mechanicznej, rekuperacji i gwc
... a jaka firma i ile Cię kosztowała wentylacja bo muszę do piątku zdecydowac się ....czy dospel czy może coś innego....

Agduś
19-10-2006, 13:23
Ta firma to Globaltech. Przepraszam, ale nie mam czasu w tej chwili na szukanie i wklejanie cennika. Jeżeli możesz, to zaglądnij do moich komentarzy, tam niedawno o tym pisałam.

kenedy
22-10-2006, 05:52
ok. dzięki bardzo

Sloneczko
04-11-2006, 13:29
A ja potrzebuję fliziarza, sumiennego i niedrogiego. Na wczoraj ;)
Muszę wyflizować łazienkę w domku syna.
Podzielcie się namiarami :)

luk__25
04-11-2006, 19:43
A ja potrzebuję fliziarza, sumiennego i niedrogiego. Na wczoraj ;)
Muszę wyflizować łazienkę w domku syna.
Podzielcie się namiarami :)

sumiennego i niedrogiego...:) nie chcę Cie załamywać ale też takiego szukam i NIC... do niesumienności żaden sie nie przyznaje ale cennik mają zdecydowanie europejski;)

lidqa
12-11-2006, 18:02
to ja podnoszę temat,

i dodaję do BIAŁEJ LISTY
sieci (przyłącza) wod/gaz - P.Kula, 501 416 830


Ja tez polecam. Profesjonalni, zgrani, szybcy :). Choc moze nie najtansi.

Agduś
12-11-2006, 22:04
A ja potrzebuję fliziarza, sumiennego i niedrogiego. Na wczoraj ;)
Muszę wyflizować łazienkę w domku syna.
Podzielcie się namiarami :)
Nieurodzaj jakiś na sprawdzonych fliziarzy? Ja potrzebuję fliziarza sprytnego, który poradzi sobie z wykonaniem brodzika bez brodzika, czyli położy płytki pod prysznicem tak, żeby woda spływała do kratki i nie stała w brodziku, którego nie będzie. I jeszcze jedno: czy fliziarz podłączy syfon? Bo nasz hydraulik mówi, że powinien, ale to może tylko wymówka, a jemu się nie chce do nas przychodzić na taką małą robotę.

dwitek
21-11-2006, 18:42
CZARNA LISTA
Antoni Hajdecki - Wielka Wieś, tel. 503/962218 - bramy, ogrodzenia, balustrady. Zdecydowanie czarna lista. Dwa razy przyjeżdżał mierzyć balustrady i po wykonaniu nic nie pasowało. Całe balustrady były do przeróbki, a i tak wyszły nie takie jakie miały być. Do tego półtora miesięczne niedotrzymanie terminu.

BIAŁA LISTA
Piotr Koczwara - Wola Dębińska tel. 691/540594 - wylewki maszynowe.
Pełen profesionalizm realizacji, terminowość. Choć nie najtańsi, zdecydowanie do polecenia.

Sławek_Kraków
21-11-2006, 21:02
Hejka... buduje w Bronowicach Wielkich mam stan surowy zamkniety z instalacjami i teraz szukam namirów na jakąś brupę, która mogłaby robić dalej. Proszę podajcie jakieś kontakty...

Sławek_Kraków
22-11-2006, 18:56
BIAŁA LISTA

Zdecydowanie polecam Marian Zięba 608439956 elektryk

Robią wszystko ja robiłem z nimi nie tylko elektrykę ale również komputer telefon, alarm czyli wszystkie takie instalacje. Mozna im śmiało zaufac jestem z nich strasznie zadowolony. Mozna się na mnie smiało powołać.

Pozdrawiam

Kate01
22-11-2006, 19:30
zdecydowanie czarna (grobowa wręcz) lista: Zakład Instalacji i Budownictwa Ogólnego Krzysztof Zięba Myślenice, ul. Słowackiego
szczegóły mailem
szkoda, że go kiedykolwiek spotkałam......
:evil: :evil: :evil: :evil:

lidqa
23-11-2006, 07:46
Hej! A moze macie namiary na jakiegos niedrogiego acz sumiennego kominkarza? :-?

merit
23-11-2006, 10:33
Agduś
podaj dane tych geodetów, jak inni powyzej z innymi nierzetelnymi firmami. Od tego jest ta lista
Właściwie to racja. Jeden to Maciej Wszołek (mam nadzieję, że nie pomyliłam imienia), drugi ma na imię Bartek, nazwiska nie zapisałam i zapomniałam. Obaj pracują w "Odnowie". Ich wyczyny opisałam w dzienniku budowy i, krócej, w "grupie krakowskiej".

W takim razie podam też namiary na tych pozytywnych bohaterów naszej opowieści o budowaniu:

Firma Zebud - Marek Zdeb 502 654 494

Wszelkiego rodzaju kable (elektryczne, komputer, telefon, anteny, alarmy itp) - Aleksander Śliwa - 500 564 560

Wod - kan - Marcin Kafel - 501 252 202

Wylewki (maszynowo) Sławomir Nosek - 502 261 350

Dachy, schody, parkiety (na razie mamy tylko dach, ale zamówliśmy też schody i pewnie układanie parkietu). Józef Ryś - 602 465 117

Więźba - Tadeusz Zapała 018 331 30 81

Agduś
Naisz proszę czy p.Kafel wykonuje instalacje CO i np.podłogowe ogrzewanie ,czy zajmuje się tylko przyłączami.
Dzięki

SYLWKA
24-11-2006, 07:50
Właściwie to racja. Jeden to Maciej Wszołek (mam nadzieję, że nie pomyliłam imienia),

:o własnie robie porządki w moich "namiarach" , jak to dobrze, że nie wzięłam tego Pana. Miał mi działkę wytyczać od punktu 50 zł bierze, ale jakoś mój kierbud polecił mi kogoś innego i jemu zaufałam.

Zaraz biegne spalić karteluszkę!

SYLWKA
24-11-2006, 11:54
i okna drewniane
www.mazurokna.pl

Editta, poważnie myślę nad wyborem tej firmy, dostałam dobre ceny na drewniane okna i ogród zimowy.
Czy mogłabys napisać, dlaczego ich polecasz?
Dziękuję bardzo!

Agduś
05-12-2006, 17:59
Agduś
Naisz proszę czy p.Kafel wykonuje instalacje CO i np.podłogowe ogrzewanie ,czy zajmuje się tylko przyłączami.
Dzięki
Przepraszam, że z opóźnieniem - nie wiem, dlaczego, nie dostawałam powiadmień o odpowiedziach.
P. Kafel proponował nam zrobienie podłogówki, ale jakoś nie potrafił nas przekonać, że ma w tym względzie duże doświadczenie. Wszelkie instalacje wykonał szybko i sprawnie, nie mieliśmy zastrzeżeń też do koszów. Natomiast później, gdy chcieliśmy, żeby wykonał przyłącze, nie znalazł dla nas czasu i musieliśmy szukać kogoś innego.

dorkaS
08-12-2006, 14:04
Czy ktoś mogłby mi polecić sprawdzonego i solidnego geotechnika?

jk69
14-12-2006, 17:53
Stropy Terriva - jeśli ktoś szuka wykonawcy - firma PREFBUD 012 275 11 05
b.terminowo, solidnie, można płacić przelewem.

ark
25-12-2006, 22:13
Chciałem dołaczyć do czarnej listy (i przestrzec) firmę PEGAZ z
Krakowa z ul. Dekerta zajmującą się kominkami. Totalni partacze, poszczególne części kominka krzywo połączone - totalna porażka. Do tego chamstwo właścicieli (bracia bliźniacy), które wychodzi niestety dopiero po podpisaniu umowy...

izzarider
26-12-2006, 06:15
BIAŁA LISTA

Biuro projektowa z Krakowa Aprojekt, ul. Dobrego Pasterza. Wykonują zlecenia fachowo i niedrogo. Robiłem u nich adaptację gotowego projektu, w stosunku do innych to są o ponad połowę tańsi!. Polecam

luk__25
27-12-2006, 21:16
A ja w końcu trafiłem na super ekipę od pokryć dachowych. Robią dachy idealnie i nie jest to tylko moja opinia ale wielu oglądających. Robią powoli i bardzo dokładnie, z dachy wielospadowego ponad 300m2 zostało dosłownie odrobina scinek z dachówek. Wszystkie "obciete" dachowki wykorzystywali na docinki. Dachowka Creaton. Ekipa sumienna, pracowita, nie kombinują, nie kręcą, można ich spokojnie zostawic na budowie i nie martwic sie o efekty.
tel p.Jozek 608736727
Tarnow i okolice

No i muszę ostrzec przed tym panem wszystkich, ponieważ w zimie zauważyłem cieknącą wodę obok komina, następnie w czasie deszczu zacieki przy jaskółkach. Wykonałem kilkanaście telefonów od stycznia i nikt nawet nie raczył przyjechać zobaczyć co sie dzieje. Stwierdzil tylko że "to niemożliwe". Następnie inny dekarz stwierdził że przez obróbki przez nich robione woda musiała się lać gdyż nie robili podwójnego kołnierza(?) i nie wcinali się w komin z blachą. Więc nie polecam takiej ekipy.
pozdrawiam

lidqa
03-01-2007, 12:46
Dachy, schody, parkiety (na razie mamy tylko dach, ale zamówliśmy też schody i pewnie układanie parkietu). Józef Ryś - 602 465 117

Agdus, czy jestes zadowolona z uslug tego pana :)? Polecalabys go innym forumowiczom?
Z gory dzieki za pomoc.

Gonga
09-01-2007, 11:45
Zdecydowanie czarna, najczarniejsza ze wszystkich list. Reklamuje się na Forum, dlatego zdecydowałam się Was ostrzec. Przeklinam dzień, w którym ich poznałam. :x Szczegóły mogę podać mailem... Niestety będzie proces :cry:

Gonga
09-01-2007, 11:45
Nazwa firmy jak w temacie : KONF-BUD!!!

Margo1
13-01-2007, 10:50
Witam, czy ktoś ma doświadczenia budowlane, opinie na temat ekipy kierowanej przez Tadeusza Klimka z okolic Brzeska?

Dziękuję
Margo

_ali_
19-01-2007, 12:44
BIAŁA LISTA

Biuro projektowa z Krakowa Aprojekt, ul. Dobrego Pasterza. Wykonują zlecenia fachowo i niedrogo. Robiłem u nich adaptację gotowego projektu, w stosunku do innych to są o ponad połowę tańsi!. Polecam

a dużo zmian wprowadzałeś - możesz napisać?

Sloneczko
19-01-2007, 13:18
O widzisz, znalazłeś ten wpis, o którym pisałam do Ciebie w wątku krakowskim :)

gosia138
24-01-2007, 14:05
Biala lista:
- BUDMUR - ul. Skosna: www.budmur.pl; (0-12) 262-03-40; kupilismy u nich cala ceramike, kominy, styropian, regipsy itd. - prosic p. Grzegorza - daje dobre rabaty i wszystko mozna z nim dogadac:) No i kierowcy super - dojechali i rozladowali dokladnie tam gdzie chcielismy i kiedy chcielismy.

Czarna lista:
- DACH CENTRUM - ul. Zawila - na pocztaku super rozmowy, problem sie zrobil gdy chcielismy oddac czesc materialu (wczesniej zapewniali ze mozemy) i gdy chcielismy dokupic jakies elementy orynnowania. W efekcie dalej nie mamy kompletnych rynien, ale po pisemnej skardze - czesc materialu moglismy zwrocic.

Na razie tyle:) i zycze wszystkim powodzenia.

szczepek
25-01-2007, 09:20
Biała LISTA:

Biuro projektów -" Dom dla Ciebie" - Pani Mariola Szczepaniak Kraków ulica ul. Kościuszki 43
Tani nie byli, ale naprawdę wszelkie zmiany, pomysły - ganianie po urzedach - rewelacja. No i skuteczni jeśli chodzi o zaklepanie zmian, ktore nie do końca były po myśli urzedników, ale za to mpo mojej - tak.



Jan i Basia Haberka - tel. 608197109 - Wykonawca mojego stanu surowego od fundamentu po dach.
Jakość bardzo dobra, - ale uwaga ! trzeba koniecznie podpisać umowe. Jak się tego nie zrobi - facet totalnie przedłuża terminy !
Natomiast sa bardzo uczciwi. Tak jak cena była ustalona - tak zrobili. Ceny też normalne - nie z księżyca.

Dach - Wiesław Trętowicz - cholernie solidny facet, musze przyznać ze na dachach się zna - trzeba niestety uważać na terminowość. 694264191



CZARNA LISTA

DACH SYTL s.c Kraków ul. Cystersów 26
straszni kombinatorzy - ceny jedne z najwyższych - jak chodzi o dachy
jest tam taka dziewczyna ktora sprzedaje - zlapalem ja na tym ze jak ktos idzie po dodatki do dachowek a nie kupował u nich dachowki to chyba z zemsty potrafi za dodatek dać prawie 100% więcej ! A nuż sie klient nie kapnie :-)))

Konf-Bud
25-01-2007, 12:11
Nazwa firmy jak w temacie : KONF-BUD!!!

Mało juz ludzi oszukałes Gonga>>Bóg ci wynagrodzi twoje grzechy.

art63
26-01-2007, 11:08
Czarna lista
Uwaga na:

Dominik Majerski - wykończeniówka : dyletant, znika po wzięciu zaliczki
Stępniak Sławomir- dachy: sknocił i nie chce poprawić

izzarider
28-01-2007, 06:25
BIAŁA LISTA

Biuro projektowa z Krakowa Aprojekt, ul. Dobrego Pasterza. Wykonują zlecenia fachowo i niedrogo. Robiłem u nich adaptację gotowego projektu, w stosunku do innych to są o ponad połowę tańsi!. Polecam

a dużo zmian wprowadzałeś - możesz napisać?

Główną zmianą to było podpiwniczenie budynku. Za projekt piwnicy tutaj zapłaciłem 500 zł (inni chcieli 5000 zł za wykonanie projektu piwnicy). Oprócz tego adaptacja z drobnymi zmianami w projekcie za 2000.

Sławek_Kraków
28-01-2007, 16:44
BIAŁA LISTA

tynki i wylewki

Robert Pilch - bardzo solidna ekipa robią juz razem około 14 lat bardzo zorganizowani sumienni

szczepek
29-01-2007, 12:56
BIAŁA LISTA

tynki i wylewki

Robert Pilch - bardzo solidna ekipa robią juz razem około 14 lat bardzo zorganizowani sumienni

Daj mi prosże namiary na priva na nich. Potrzebuje poleconych gości od tynków i wylewek.
pzdr.

macio
29-01-2007, 23:44
Witam


BIAŁA LISTA

tynki i wylewki

Robert Pilch - bardzo solidna ekipa robią juz razem około 14 lat bardzo zorganizowani sumienni

Również poproszę o namiary

Pozdrawiam

Sławek_Kraków
30-01-2007, 06:02
napisz do mnie na prv lub adres email bo nie mam twojego maila to dam ci namiar

pozdrawiam

dada_krk
30-01-2007, 08:34
Czesc szukam namiary na ekipe budowlana, budowa w powiecie Wielickim, chcialbym zaczac jeszcze w tym roku rozmawialem na razie z jednym potencjalnym wykonawca ale mam powazne watpliwosci.

Rozwazam tez osobno robic, stan zero, mury, dach ale jezeli ktos to robi kompleksowo to nawet lepiej (chociaz najczesciej nie taniej ;))

__Pozdrawiam__

Joanna Glowacz
30-01-2007, 09:37
POLECAM baardzo dokładnego fachowca od gładzi i wszelakich technik malarskich + podwieszane sufity, półeczki i wszelkie tego typu prace wykończeniowe. Fachowiec uratował nasze ściany po wcześniejszych, pożal sie Boże, fachowcach, dla których tynk cementowo- wapienny przebujający przez milimetrową warstwę gładzi to standard.
Zatem do białej listy dorzucam pana Krzysztofa Czajkę z Wisły(dojazd w obrębie woj. małopolskiegi i śląskiego nie stanowi dla niego problemu). Służę zdjęciami z realizacji.
Odradzam natomiast firmę GAMP Grażyna Musialik z Sosnowca !!!
Sprawę z firmą GAMP postaram się dokładniej opisać aby oszczędzić potencjalnym kilentom problemów, z którymi musiałam sie borykać, zwłaszcza, że firma ogłasza się również na tym forum. Zdjęciami z realizacji, a w zasadzie ze spartolenia roboty :-) również służę.

pozdrawiam
Joanna

Joanna Glowacz
30-01-2007, 09:43
Przypraszam, za podwóje wiadomości, już kasuję :-)

macio
30-01-2007, 11:21
Jasne

Mój e-mail [email protected]

pozdrawiam i dziekuje

Wiosna2007
30-01-2007, 13:18
może ktoś mógłby polecić jakąś przyzwoitą ekipę do wykonania stanu surowego - okolice Wieliczki

obdzwoniłam podane wcześniej telefony, ale już za późno :cry:

pozdrawiam
Baśka

Sloneczko
30-01-2007, 14:16
Od nich: http://domartic.pl/index.php dostałam swego czasu rzetelną wycenę prac, ale byli dość drodzy, więc nie skorzystaliśmy.

Wiosna2007
30-01-2007, 14:59
Słoneczko - dziękuję :D

wysłałam do nich zapytanie, jak dostanę odpowiedź podzielę się wrażeniami, bo widzę, że takich potrzebujących jak ja jest więcej

B.

macio
30-01-2007, 23:06
Witam

Polecam firmę Podwyszyński w Krakowie na ulicy Niwy. Kupowałem u nich dachówkę, rynny, okna połaciowe. Fachowo, rzetelnie, dość dobre rabaty, nie było problemów ze zwrotem dachówek (nadwyżki) jak też z wymianą uszkodzonej roletki, itp.

Przy okazji :lol: obdzwoniłem podanych wyżej tynkarzy, i terminy na jesień... :o
Jakby ktoś miał namiary na jakąś ekipę proszę o wiadomość!!!

pozdrawiam

merit
05-02-2007, 22:21
Witajcie .

Polećcie jakiegoś sensownego kierownika budowy .Może nie być tani ,ale musi być zaangażowany w sprawę .

Z góry bardzo dziękuję .

merit
05-02-2007, 22:25
[quote="macio"]Witam

Polecam firmę Podwyszyński w Krakowie na ulicy Niwy. Kupowałem u nich dachówkę, rynny, okna połaciowe. Fachowo, rzetelnie, dość dobre rabaty, nie było problemów ze zwrotem dachówek (nadwyżki) jak też z wymianą uszkodzonej roletki, itp.


Też zamówiłam dachówkę u nich ,przechowają ją u siebie do czasu aż będzie potrzebna na budowie.
Kulturalni ,pomocni ,kompetentni i mam nadzieję ,że tak będzie dalej .

Mariku
06-02-2007, 18:45
witam,
a ma ktoś może doświadczenia ze składem budowlanym w Kryspinowie "Bean", zaopatrywał się ktoś u nich? skład mały, niepozorny, ofertę mają b.konkurencyjną ale chcą w całości przedpłatę na zakupione materiały, nie wiem czy są wiarygodni ?
będę wdzięczna za opinie

stuk
07-02-2007, 07:39
witam,
a ma ktoś może doświadczenia ze składem budowlanym w Kryspinowie "Bean", zaopatrywał się ktoś u nich? skład mały, niepozorny, ofertę mają b.konkurencyjną ale chcą w całości przedpłatę na zakupione materiały, nie wiem czy są wiarygodni ?
będę wdzięczna za opinie
Sam fakt, że chcą przedpłatę na całość już czyni ich mało wiarygodnymi. Potem jak dostaniesz pootłuczone pustaki czy wadliwą dachówkę albo mniej niż zamówiłaś to jak będziesz dochodzić swojego? Przedpłata 100% na materiały budowlane to kupowanie w ciemno.

Co do samego skłądu - kolega korzystał z ich oddziąłu w Wołowicach i był zadowolony (było to ze 2 lata temu). Ja tam dzwoniłem za materiałami trzy razy. Raz nie mieli tego co chciałem, a dwa razy mieli sprawdzić i oddzwonić.
I nigdy nie oddzownili, więc przestali mnie kompletnie interesowac.

MoniaO
07-02-2007, 11:48
My korzystaliśmy z oferty z tego składu. Byliśmy zadowoleni. Jedyną ich wadą jest że z terminowością jest u nich kiepsko, więc jeśli masz terminarz prac napięty to możesz materiału nie otrzymać na czas


witam,
a ma ktoś może doświadczenia ze składem budowlanym w Kryspinowie "Bean", zaopatrywał się ktoś u nich? skład mały, niepozorny, ofertę mają b.konkurencyjną ale chcą w całości przedpłatę na zakupione materiały, nie wiem czy są wiarygodni ?
będę wdzięczna za opinie
Sam fakt, że chcą przedpłatę na całość już czyni ich mało wiarygodnymi. Potem jak dostaniesz pootłuczone pustaki czy wadliwą dachówkę albo mniej niż zamówiłaś to jak będziesz dochodzić swojego? Przedpłata 100% na materiały budowlane to kupowanie w ciemno.

Co do samego skłądu - kolega korzystał z ich oddziąłu w Wołowicach i był zadowolony (było to ze 2 lata temu). Ja tam dzwoniłem za materiałami trzy razy. Raz nie mieli tego co chciałem, a dwa razy mieli sprawdzić i oddzwonić.
I nigdy nie oddzownili, więc przestali mnie kompletnie interesowac.

Mariku
07-02-2007, 16:44
dzięki :)
najgorsze że ta zima ( a raczej wiosna) negocjacyjnie sprzyja raczej hurtownikom i producentom :evil: , materiały drogie albo wogóle brak, więc dyktują warunki
pozdrawiam
m.

dada_krk
07-02-2007, 22:01
nieaktualne :)

MoniaO
08-02-2007, 07:33
Poszukuję ekipy do wylewek i tynków. Jeśli macie namiary na kogoś godnego polecenia to napiszcie. Dzięki.

stuk
09-02-2007, 08:42
Poszukuję ekipy do wylewek i tynków. Jeśli macie namiary na kogoś godnego polecenia to napiszcie. Dzięki.
Ja tez poszukuję więc się podłączam do prośby.

Jeti
09-02-2007, 17:49
Mariku:

Mogę się wypowiedzieć jedynie o filii "Bean" w Wołowicach.
Zauwazyliśmy z ojcem, że pewne materiały u nich są na granicy daty przydatności "do spożycia", konkretnie chodzi o chemię do betonów etc.
Moze to jest ich sposób na "tanie" materiały ?

Bartek-Andromeda
11-02-2007, 20:45
Stuk i ManiaO: gorąco polecam firmę DECOR - Michał Gruszka
http://www.tynkowanie.com.pl/index.html

Szybko, zawsze terminowo i solidnie. U mnie tynki wew. zew. i wylewki.
Aha - i zabudowa poddasza!

MoniaO
12-02-2007, 06:44
Stuk i ManiaO: gorąco polecam firmę DECOR - Michał Gruszka
http://www.tynkowanie.com.pl/index.html

Szybko, zawsze terminowo i solidnie. U mnie tynki wew. zew. i wylewki.
Aha - i zabudowa poddasza!


Śliczne dzięki. Skontaktuję się z nimi i popoytam o terminy bo teraz to jest największą bolączką

dada_krk
12-02-2007, 10:17
Witam, czy mozecie polecic sprawdzonych kierownikow budowy, wiadomo ze kierownik nie pojawia sie na budowie codziennie chodzi o to zeby byc zaangazowany, fachowy i stal po stronie inwestora ktory mu za to placi ;)

pzdr
dada_krk

Wiosna2007
15-02-2007, 14:31
Od nich: http://domartic.pl/index.php dostałam swego czasu rzetelną wycenę prac, ale byli dość drodzy, więc nie skorzystaliśmy.

Dałam Panu z tej firmy ponad tydzień czasu na kontakt i teraz z czystym sumieniem mogę podzielić się wrażeniami
a raczej ich brakiem :o

firma nie ujawnia swej siedziby, więc umówiłam się, że Pan podjedzie po projekt, do wyceny i na tym się nasz kontakt skończył
Pan się nie pojawił, wyceny nie mam

wiem, że rynek budowlany stoi teraz na głowie, ale mam dość architekta, który zwodzi mnie z terminami okropnie :evil:
tak więc u mnie ta firma odpadła
B.

wieliczka
15-02-2007, 19:56
Poszukuje kogos do budowy stanu surowego, otwartego w Wieliczce.
Bede bardzo wdzieczny za namiary na solidnych fachowcow. Dzieki.

alicja77
20-02-2007, 09:03
Nie polecam składów budowlanych Nowy Dom Juniora w Gdowie i Krakowie.
Chyba, ze ktoś lubi czekać 2-3 miesiace na zamówione materiały, gdy ekipa murarzy chce juz zacząć pracę.

belin
22-02-2007, 09:10
witam,
a ma ktoś może doświadczenia ze składem budowlanym w Kryspinowie "Bean", zaopatrywał się ktoś u nich? skład mały, niepozorny, ofertę mają b.konkurencyjną ale chcą w całości przedpłatę na zakupione materiały, nie wiem czy są wiarygodni ?
będę wdzięczna za opinie

Korzystaliśmy i fakt że z terminowością jest ciężko, wymagana duża doza cierpliwości, ale materiał w końcu dostarczyli nawet po dobrej cenie. Do jakości dostarczonego materiału nie mieliśmy zastrzeżeń, chociaż cegła połówkowa rewelacyjna nie była.

Notoco
22-02-2007, 09:42
DOdam do Bialej listy
Firma Gamp System
P. Zub 0602 33 10 80

Wlasciciel ma upr Kier budowy

Wykonali mi fundamenty - z wszystkimi moimi "ale, i to i tamto i moze to " :lol:
Fachowo i terminowo wykonuje prace - moze nie najtanszy ale dobry
Jesli ktos chce zlecic budowe i nie martwic sie o najmniejsze drobiazgi to jest to dobry wykonawca.

Teraz czekam na pogode i stan surowy .. na wiosne :D

luk__25
22-02-2007, 21:05
DOdam do Bialej listy
Firma Gamp System
P. Zub 0602 33 10 80

Wlasciciel ma upr Kier budowy

Wykonali mi fundamenty - z wszystkimi moimi "ale, i to i tamto i moze to " :lol:
Fachowo i terminowo wykonuje prace - moze nie najtanszy ale dobry
Jesli ktos chce zlecic budowe i nie martwic sie o najmniejsze drobiazgi to jest to dobry wykonawca.

Teraz czekam na pogode i stan surowy .. na wiosne :D

Hmmm..... chwalisz firmę za budowe domów a masz tylko fundamenty??? Troche dla mnie dziwne. :o :o :o

Sloneczko
22-02-2007, 21:14
Hmmm..... chwalisz firmę za budowe domów a masz tylko fundamenty??? Troche dla mnie dziwne. :o :o :o

Ja też mam tylko fundamenty i fantastyczną ekipę. Nie polecam ich tylko dlatego, że mają zaklepane już 3 budowy w naszej okolicy i czekają na odpowiednią pogodę.

Dziwne, nie? ;)

luk__25
22-02-2007, 21:24
Bardzo. Myślę że fundamenty to o wiele za wcześniej na wielbienie ekipy i zdrowy rozsądek nakazuje wstrzymać się z oceną BUDOWY DOMóW będąc na takim etapie. No ale oczywiście zainteresowani ocenią. Myśle że trudnego wyboru nie bedzie :D
pozdrawiam

Sloneczko
22-02-2007, 21:36
Ok. Sąsiadowi już dom postawili :)

AKSA
23-02-2007, 15:48
WITAM.
SZUKAM SOLIDNEJ FIRMY ZAJMUJACEJ SIE OBUDOWA KOMINKOW.

luk__25
23-02-2007, 17:44
Apeluję do piszących posty o czytanie głównego wątku!!!!!!! To miejsce do wpisywania solidnych i partackich ekip a nie dział ogłoszeń!

dziękujemy w imieniu Małopolan :wink:

damiang
28-02-2007, 17:02
DOdam do Bialej listy
Firma Gamp System
P. Zub 0602 33 10 80

Wlasciciel ma upr Kier budowy

Wykonali mi fundamenty - z wszystkimi moimi "ale, i to i tamto i moze to " :lol:
Fachowo i terminowo wykonuje prace - moze nie najtanszy ale dobry
Jesli ktos chce zlecic budowe i nie martwic sie o najmniejsze drobiazgi to jest to dobry wykonawca.

Oooo, mój wykonawca :D
Mi wybudowali cały dom (nie licząc instalacji) - mieszkam już 2 lata.
Budowa zgodnie z harmonogramem (w sumie równy rok, mimo kilku przestojów nie z ich winy), jakość OK, ogólna kultura pracy na poziomie.
Polecam, choć ostrzegam że nie jest najtańszy i pewnie ma terminy zajęte...

belin
01-03-2007, 11:34
Stuk i ManiaO: gorąco polecam firmę DECOR - Michał Gruszka
http://www.tynkowanie.com.pl/index.html

Szybko, zawsze terminowo i solidnie. U mnie tynki wew. zew. i wylewki.
Aha - i zabudowa poddasza!

Bartku, a jakie tynki u Ciebie robił - gipsówki czy cementowo wapienne - bo nas namawiał na gipsowe

Sloneczko
01-03-2007, 12:46
Na stronie ogólnopolskiej hurtowni materiałów budowlanych Raab Karcher http://www.raabkarcher.pl/rkmb/view/site.NaszeUslugi#baza_fachowcow, gdzie będziemy kupować bloczki na budowę, znalazłam m.in. taką informację:

Dla naszych klientów posiadamy bazę danych godnych polecenia projektantów wnętrz, architektów, firm wykonawczych ogólnobudowlanych i specjalistycznych. Dzięki nam zaoszczędzicie wiele kosztów i rozczarowań.

Być może taka wiadomość komuś się przyda :)

macio
01-03-2007, 21:31
Witam

Do czarnej listy dopisałbym firmę sprzedającą glazurę Bomar - 2 na Zakopiance. Poziom obsługi klienta - żenujący. Brak kultury - to mało powiedziane. Informacja o tym, że kupiony towar u nich jest do odebrania w magazynie (który znajduje się ok. 10 km od sklepu na totalnym zadupiu) jest przekazywana oczywiście po zapłaceniu :o
Ceny mają takie jak wszędzie, więc omijajcie drodzy budujący ten sklep z daleka!!!

pozdrawiam

mafimata
02-03-2007, 17:06
W sprawach GEODEZYJNYCH gorąco polecam pana Bogusława :607 79 62 94
Solidny i fachowy. Same plusy :)

MoniaO
05-03-2007, 13:46
Stuk i ManiaO: gorąco polecam firmę DECOR - Michał Gruszka
http://www.tynkowanie.com.pl/index.html

Szybko, zawsze terminowo i solidnie. U mnie tynki wew. zew. i wylewki.
Aha - i zabudowa poddasza!


Śliczne dzięki. Skontaktuję się z nimi i popoytam o terminy bo teraz to jest największą bolączką

Właśnie się z Panem Michałem umówiliśmy. Tylko mam prośbę napisz jakie tynki u ciebie robił??

szczepek
06-03-2007, 21:56
Właśnie zakończyłem temat z oknami - drewniane. Naprawdę uśmiechałem się jak były montowane. podobało mi się :-)
z szybą p2 i antywłamaniowe.

UFF. Dopisuję go do białej listy - PAN MAZUR:604439850
jakby co powołac sie na mnie

Z makowa podhalańskiego.
Byle nie zapeszyć tfu tfu.. zobaczymy jak się sprawować będą.

www.mazurokna.pl

Może nie super tani, ale cena przynajmniej nie zabija.
3 górali w kilka godzin zamontowało 13 okien.

własnie mi wstawił, a powiem szczerze ze szukałem długo i wytrwale.
jak dla mnie - okna sa ok.

editta
07-03-2007, 08:16
Właśnie zakończyłem temat z oknami - drewniane. Naprawdę uśmiechałem się jak były montowane. podobało mi się :-)
z szybą p2 i antywłamaniowe.

UFF. Dopisuję go do białej listy - PAN MAZUR:604439850
jakby co powołac sie na mnie

Z makowa podhalańskiego.
Byle nie zapeszyć tfu tfu.. zobaczymy jak się sprawować będą.

www.mazurokna.pl

Może nie super tani, ale cena przynajmniej nie zabija.
3 górali w kilka godzin zamontowało 13 okien.

własnie mi wstawił, a powiem szczerze ze szukałem długo i wytrwale.
jak dla mnie - okna sa ok.


to pan mazur ma już dwa plusiki :wink:

stroman11
07-03-2007, 10:01
Czarna lista wykonawców
Jako że skończyłem już niemal budowę domu pragnę podzielić się swoimi doświadczeniami - złymi -

1. BOMAR 2 - oszuści i złodzieje

2. JANICKA ul.Klimeckiego Wystawa Budownictwa - podłogi, parkiety - stanowisko na wprost głównego wejścia do budynku - oszustka- 6 miesięcy czekam na deski , mój błąd zapłaciłem wcześniej, takich jak ja frajerów jest kilkudziesięciu.

3. Wkład kominkowy JOTUL - pękła płyta paleniskowa - okazuje się że na te elementy i pozostałe nie ma gwarancji. Gwarancja obejmuje tylko te elementy które praktycznie nie ulegają uszkodzeniu i to pod warunkiem że obudowę wkładu kominka wykona firma która współpracuje ze sprzedawcą - koszt byle jakiej obudowy 7 - 9 tyś. zł. == PORAŻKA

4.TIM Kominki ul.Zakopiańska - wykonawca obudowy- DRAMAT - pozostaje mi tylko własną pięścią się zabić albo wydłubać sobie oczy bo nie mogę patrzeć na tą obudowę.

brolek
09-03-2007, 22:31
CZARNA:

1. Cembet. Wytwórnia betonu Domagały 2 Kraków. Niesłowni, mimo umówionego transportu na 3 godziny przed przyjazdem stwierdzili ze nie dadza rady i juz. Na prosbe o przekazanie sluchawki przelozonemu uslyszalem, ze: "przylozyc to mi moga...". Totalne dno - omijać z daleka. Dla rownowagi, godnego dostawce betonu towarowego podaje na liscie ponizej.

2. Firma budwlana Andrzej Łyczko. Człowiek nieuczciwy. Zabrał dokumentacje i juz wiecej go nie widzielismy. Dokumenty musielismy odzyskiwac za pomoca policji, ktora jak sie okazalo juz go dobrze znala.


Dla rownowagi pare sprawdzonych kontaktow:

BIAŁA:

1. KRAKBET, wszystko bez problemu i zgodnie z ustaleniami, przywizli beton w ciagu 3 godzin. Rzeczowy kontakt.

2. Elektryk, Pan Ostafin, juz polecany na forum wiec nie podaje namiarow. Slowny i terminowy, wszystko zgodnie z ustaleniami. Goraco polecam

3. Kominki, Pan Matlak 606183587- zwlaszcza te z obudowa szamotowa i kaflowe. Specjalista starej daty, prawdziwy zdun, teraz takich juz malo zostalo.

rafslusarczyk
09-03-2007, 23:00
Stuk i ManiaO: gorąco polecam firmę DECOR - Michał Gruszka
http://www.tynkowanie.com.pl/index.html

Szybko, zawsze terminowo i solidnie. U mnie tynki wew. zew. i wylewki.
Aha - i zabudowa poddasza!

a przed tynkami :wink: i po tynkach :wink: i przed wylewkami :wink: i po wylewkach :wink:

proszę nie zapominać o swojej bardzo dobrej ekipie wod-kan :wink: :D :wink:

luk__25
19-03-2007, 11:59
Do czarnej listy dopisuje kolejnych "fachowców". Tarnów i okolice. Gość Zaranek Marek wraz z bratem wielkim fachowcem jak sie reklamuje byłym pracownikiem wodociągów. Wykonują ogrodzenia, przyłącza wodne, wszelkie prace ziemne, drenaże itp. Wybrałem ich do zrobienia drenażu opaskowego wokół domu. Ustaliliśmy rodzaj roboty włącznie ze szczegółami, głebokośc wykopów itd. Nie mogłem być na budowie przez dwa dni więc wróciłem juz na gotowizne. I zdębiałem. Rura drenarska 100mm jest zakopana 50-60cm od budynku na głębokości - uwaga - 10 - 60cm!!!!! Myśłałem że sie wywróce. Niestety, jak to w życiu bywa widząc ślady po robocie, widząc studzienke spokojnie zapłaciłem paprochom. W tej chwili jak dzwoniłem to człowiek próbuje mi wmówić że to ja chciałem drenaż na takiej głębokości itd! Istny cyrk! Tchórze nawet nie mają odwagi przyjść na budowe i porozmawiać! Totalnie odradzam i przestrzegam.

szczepek
19-03-2007, 17:19
Stuk i ManiaO: gorąco polecam firmę DECOR - Michał Gruszka
http://www.tynkowanie.com.pl/index.html

Szybko, zawsze terminowo i solidnie. U mnie tynki wew. zew. i wylewki.
Aha - i zabudowa poddasza!

a przed tynkami :wink: i po tynkach :wink: i przed wylewkami :wink: i po wylewkach :wink:

proszę nie zapominać o swojej bardzo dobrej ekipie wod-kan :wink: :D :wink:

rafslusarczyk
Ale za ofertowanie to masz u mnnie kolego duży minus.
Następnym razem jak nie będziesz chciał u kogoś robić to wystarczy powiedzieć a nie obiecywac przez miesiąc ze złożysz ofertę ....
już miesiąc... to nie do końca profesjonalne... ale to już twoja sprawa...

nie mam natomiast żadnych zastrzeżeń do twoich instalacji ... bo ich nie zdążyłem zobaczyć.

rafslusarczyk
20-03-2007, 05:28
Stuk i ManiaO: gorąco polecam firmę DECOR - Michał Gruszka
http://www.tynkowanie.com.pl/index.html

Szybko, zawsze terminowo i solidnie. U mnie tynki wew. zew. i wylewki.
Aha - i zabudowa poddasza!

a przed tynkami :wink: i po tynkach :wink: i przed wylewkami :wink: i po wylewkach :wink:

proszę nie zapominać o swojej bardzo dobrej ekipie wod-kan :wink: :D :wink:

rafslusarczyk
Ale za ofertowanie to masz u mnnie kolego duży minus.
Następnym razem jak nie będziesz chciał u kogoś robić to wystarczy powiedzieć a nie obiecywac przez miesiąc ze złożysz ofertę ....
już miesiąc... to nie do końca profesjonalne... ale to już twoja sprawa...

nie mam natomiast żadnych zastrzeżeń do twoich instalacji ... bo ich nie zdążyłem zobaczyć.

??
z tego co pamiętam mieliśmy robic insta;lację na poczatku kwietnia

cena raczej Panu odpowiadała

OK

szczepek
24-03-2007, 20:15
Stuk i ManiaO: gorąco polecam firmę DECOR - Michał Gruszka
http://www.tynkowanie.com.pl/index.html

Szybko, zawsze terminowo i solidnie. U mnie tynki wew. zew. i wylewki.
Aha - i zabudowa poddasza!

a przed tynkami :wink: i po tynkach :wink: i przed wylewkami :wink: i po wylewkach :wink:

proszę nie zapominać o swojej bardzo dobrej ekipie wod-kan :wink: :D :wink:

rafslusarczyk
Ale za ofertowanie to masz u mnnie kolego duży minus.
Następnym razem jak nie będziesz chciał u kogoś robić to wystarczy powiedzieć a nie obiecywac przez miesiąc ze złożysz ofertę ....
już miesiąc... to nie do końca profesjonalne... ale to już twoja sprawa...

nie mam natomiast żadnych zastrzeżeń do twoich instalacji ... bo ich nie zdążyłem zobaczyć.

??
z tego co pamiętam mieliśmy robic insta;lację na poczatku kwietnia

cena raczej Panu odpowiadała

OK
daruj sobie jak mam cie nie pogrążać...

rafslusarczyk
25-03-2007, 07:47
ok znalazłes sobie kogoś innego wiec ok :)

MalawiMix
26-03-2007, 20:30
ok znalazłes sobie kogoś innego wiec ok :)

Panie Rafale,
Ja też przy okazji chciałbym się przypomnieć (rozmawialiśmy w sobotę w sprawie kosztorysu i nadal nie mam odpowiedzi od Pana).

pozdrawiam
marcin mianowski (Brzoskwinia k/Zabierzowa)

rafslusarczyk
26-03-2007, 21:05
ok znalazłes sobie kogoś innego wiec ok :)

Panie Rafale,
Ja też przy okazji chciałbym się przypomnieć (rozmawialiśmy w sobotę w sprawie kosztorysu i nadal nie mam odpowiedzi od Pana).

pozdrawiam
marcin mianowski (Brzoskwinia k/Zabierzowa)

Panie Marcinie tak rozmawialiśmy był weekend - jutro na e mailu - prosze jescze go podasłać
:D

garbus2
02-04-2007, 18:45
niestety ale przestrzegam mocno przed firmą "Maritom"s.c. z Laskowej. Moze i tanio ale na pewno daleko od solidności - miesiąc wcześniej złożone zamowienie nie pomogło bo gdy nadszedł termin realizacji firma okazala się całkowicie niepoważna i niekonsekwentna (obiecali a pozniej odwolali). Jesli komuś zależy na terminowosci to radze sie trzymac z daleka od Panów Pławeckich. Dodam jeszcze tyle ze kiedy powiedzialem ze oddaje ich na forum na czarna liste padła odpowiedź "klienci internetowi to tylko 1% naszych klientów"....

dada_krk
06-04-2007, 13:36
Dla zaczynajacych przygode z pozwoleniami, polecam biuro projektowe malzenstwa pani Anny Taff-Czernik (012 291-50-35) i jej meza na ull Kilinskiego, znajduje sie zaraz po lewej stronie od Starostwa w Wieliczce. Kompetentna, posiada praktyczna wiedze o potrzebnych dokumentach, nie zrzuca obowiazkow na inwestora. Plan zagospodarowania dzialki dostalem do akceptacji w pdf-ie na maila, wiec mialem wiec czas go przemyslec w domu. Cena za przygotowanie planu zagospodarowania dzialki (bez zadnych zmian w projekcie) wyn. 950 zl ale oplacalo sie. Polecam.

brzoza70
10-04-2007, 19:35
Ło matko. A cóż to za cena. !!!! I to bez zmian w projekcie. Chyba z sufitu!
Kto da więcej ????

dada_krk
11-04-2007, 10:27
brzoza70,

Witamy w roku A.D 2007 czas sie zmierzyc z rzeczywistoscia :D, a ceny sie nie rozdrobniaja. Pochwal sie ile dalas za przygotowanie swojej dokumentacji do projektu budowlanego. Przygotowanie kazdego z projektow przylaczy Wod-kan, Gaz i prad to dodatkowo tez nie bedzie za darmo.

pzdr
D.

peez
19-04-2007, 10:13
Do białej listy spokojnie mogę dopisać Pana Jacka ([email protected])- i jego firmę Aqua z Myślenic.
U mnie w domku (Kraków) robił całą instalację wod-kan-gaz i co (w tym podłogówki+dodatkowo instalację rurek odkurzacza centralnego) i muszę przyznać, że mnie nie zawiódł. - Wszystko zrobione sprawnie, zawsze na czas przed kolejnymi etapami budowy, powykonawcze rozliczenie prac bardzo bliskie wstępnych wycen :)
Przy tym bardzo cenne porady, bez których mnie laikowi ciężko byłoby wszystko wymyślić z sensem. Dzięki Jego sprytnemu rozwiązaniu tematu podłogówek- mam w domku około 60 m2 ogrzewanych w ten sposób - mimo, że pierwotnie -po wycenach innych "speców" byłem przekonany, że finansowo nie udźwignę tego tematu.
Jeszcze raz gorąco polecam usługi Pana Jacka- wszystko będzie zrobione, tak jak być powinno - a przy tym w naprawdę rozsądnych cenach :))
Chcecie wiedzieć więcej piszcie na priv.

Sloneczko
19-04-2007, 10:34
Nie musisz być taka tajemnicza ;) Czy to jest ta firma?

Aqua S.C.

32-400 Myślenice
ul. Kazimierza Wielkiego 59
woj. małopolskie
tel. (012) 2722575
fax. (012) 2722575


http://www.orf.pl/index.php?go=bra&branza=Grzewcze%20i%20sanitarne%20instalacje

sfrustrowany
19-04-2007, 12:37
Witam

Absolutnie CZARNA LISTA , pan nazywa sie Bogdan Lignar (firma ABIL) - wykonywal stan surowy - wszystko totalnie spartaczone :evil:

Pozdrawiam

luk__25
19-04-2007, 15:07
Zdecydowanie Biała Lista:
Edward Piska spod Tarnowa (tel na priv) - hydraulika, CO, wentylacja, odkurzacze - ogólnie wszystko co związane z rurkami. Facet jest niesamowicie dokładny, ma wszelkie narzędzia a na samochodzie istny warsztat. Nie ma dla niego rzeczy nie do zrobienia, jeżeli coś ustaliliśmy było to zrobione na medal. Bez problemów poprawiał robote po murarzach, cały czas doradzał, dowóz materiałów po wczesniejszym zatwierdzeniu cenowym był równiez na jego głowie. Generalnie nic nas nie obchodziło, wszystko robione tak jak ustalone - bardzo polecam. Ceny z wyższego przedziału ale myśle że warto zapłacić ciut więcej i mieć świety spokój.
pozdrawiam

dada_krk
15-05-2007, 15:32
BIALA LISTA:
Projekt przylacza energetycznego:
Leszek Wojcik (Kokotow kolo Wieliczki) 504 843 846

Szybko sprawnie w 4 egzemplarzach, lacznie z uzgodnienieniami w Zakladzie Energetycznym i w ZUDP-ie.

jk69
16-05-2007, 09:23
Stuk i ManiaO: gorąco polecam firmę DECOR - Michał Gruszka
http://www.tynkowanie.com.pl/index.html

Szybko, zawsze terminowo i solidnie. U mnie tynki wew. zew. i wylewki.
Aha - i zabudowa poddasza!


Śliczne dzięki. Skontaktuję się z nimi i popoytam o terminy bo teraz to jest największą bolączką

Właśnie się z Panem Michałem umówiliśmy. Tylko mam prośbę napisz jakie tynki u ciebie robił??

Niestety, u mnie się Pan Gruszka z terminem wylewek się nie wyrobił, mimo, że umówiłam się sporo wcześniej. czekałam, czekałam - ale się nie mogłam doczekać, więc znalazłam inną ekipę, którą mogę w sumie polecić, bo byli bardzo nie kłopotliwi. umówlili się, załatwili towar, przyjechali i zrobili. Są jakieś nierówności owszem, i zaklajstrowali mi 2 schody tak, że trzeba było skuwać... Ale ogólnie na plus (i są tańsi od Pana Gruszki)

wylewki (maszynowo) - 501 651 600, 501 323 900

Polecam również:

tynki maszynowo (ja robiłam gipsowe) - 601 247 356 - tanio i b.sprawnie

Dla budujących w południowej części Krakowa i okolic - fajna wypożyczalnia sprzętu budowlanego elektrycznego:
ul.Herberta 27, tel. 012 654 55 32.

BARDZO PILNIE POTRZEBUJĘ NAMIARU NA EKIPĘ DO ELEWACJI - w zamian mogę zdradzić numer telefonu do najlepszego elektryka na świecie!!! :wink: Ten numer tylko na priva.

anetta_p
17-05-2007, 08:25
Ja natomiast bardzo nie polecam Skladu Budowlanego BEAN w Wołowicach.
W lutym zakupilismy tam cegle MAX, zaplacilismy 100%, wlascisiel mial zakupic dla nas towar i przechowac do kwietnia, zaplacilismy za Maxa z Wienerbergera.

W kwietniu okazuje sie, ze nie dosc ze na Maxa musimy czekac tydzien, to do tego nie ma 'naszego z Wienerbergera'. Proponuje nam z Maxa z Odonowa. No coz zgadzamy sie....

Po 3 dniach dzwonimy, aby przywiozl nastepna partie materialu, a on, ze teraz nie moze 'bo jest reglamentacja'... Po setkach telefonow, po wizytach naszego szefa ekipy, w koncu udaje sie nam wyrwac 13 palet maxa...

Co do cen...
Niskie ceny sa tylko na poczatku, aby przyciagnac klienta, potem sa juz o wieeeele wyzsze, niz w innych skladach budowlanych.
Jednym slowem NIE POLECAM!

Mariku
17-05-2007, 13:01
podpisuję się pod opinią anetty

też prawie kupiliśmy pustaki w Beanie
ale "prawie" robi różnicę :D i całe szczęście

zadzwoniłam do składu pytając o cenę u-220 pan uprzejmie poinformował mnie że owszem ma takie pustaki w cenie 3,2, a że było to późnym popołudniem więc umówiliśmy się że gość zarezerwuje nam 4500szt do jutra.
Następnego dnia z samego ranka zgodnie z umową zjawiliśmy się w składzie i co? pustaki owszem były zarezerwowane ale już po 3,4. Różnica niby nie kosmiczna, jeszcze w sytuacji gdy nie było można zdobyć nigdzie pustaków. Ale nie znoszę gdy ktoś wycina takie numery :evil:
Aha i w międzyczasie jak tam siedzieliśmy gość odebrał tel. od jakiejś niezadowolonej klientki której przywieźli nie taki towar jak zamawiała a on jej wmawiał że taki jednak zamawiała i lepiej żeby się zdecydowała, bo on niby może wymienić ale za transport i podwójny załadunek będzie musiała zapłacic itd..
I już nie miałam żadnych wątpliwości...Powiedziałam DO WIDZENIA, umawialiśmy się inaczej
i kupiłam gdzie indziej, i w dodatku taniej :D

edit-blondi
18-05-2007, 14:41
BIALA LISTA:
Projekt przylacza energetycznego:
Leszek Wojcik (Kokotow kolo Wieliczki) 504 843 846

Szybko sprawnie w 4 egzemplarzach, lacznie z uzgodnienieniami w Zakladzie Energetycznym i w ZUDP-ie.

dada
a ile cię to kosztowało bo ja własnie muszę zrobić cos takiego a Kokotów to moje okolice

dada_krk
24-05-2007, 09:17
<<Ile Cie kosztowal projekt ?

Odpowiedzi na priv-a, wazne ze wykonawca solidny.

plaza123
25-05-2007, 11:29
Biała Lista:

Polecam tego fliziarza , wspaniale ułożone płytki , równo i dokładnie + biały montaż , no i hydraulika .
Kontakt do niego można znaleźć na stronie

http://www.flizomaniak.prv.pl


Pozdrawiam,
Artur

kinga krakow
29-05-2007, 12:06
W sprawach GEODEZYJNYCH gorąco polecam pana Bogusława :607 79 62 94
Solidny i fachowy. Same plusy :)

polecam również korzystałam z usług p. Bogusława

monikki
29-05-2007, 19:07
czarna lista:

Usługi Wnętrzarsko-Stolarskie Właściciel Andrzej Gaudyn, teren Warszawa i okolice.
Facet zna się na drewnie (zbudował mi drewniany dom). Niestety nie przyznał się, że nie ma pojęcia o fundamentach. Skończyło się na tym, że po roku mieszkania w nowym domu, zaczęły mi się rozpadać fundamenty. Dosłownie kruszą się w rękach, odpadają całe kawały betonu (a raczej zlepionego piachu). Bujam się z tym od sierpnia 2006 roku. Pan Gaudyn obiecywał, a nawet podpisał zobowiązanie, że do 15 maja 2007 r. przedstawi plan naprawy fundamentów. Do tej pory się nie odezwał. Facet podejmuje się budowy domów pod klucz, a zna się niestety tylko na drewnianych konstrukcjach, jest niesłowny, nie umie przyznać się do błędu i zostawił mnie w takich fundamentowych tarapatach, że teraz żadna firma nie chce się podjąć remontu.

a tak przy okazji jeśli znacie jakiegoś sensownego budowlańca, który zna się na fundamentach, to BARDZO proszę o kontakt, bo po następnej zimie, dom może mi się zawalić.


Monika

monikki
29-05-2007, 19:39
oczywiście, pomyliłam region, warszawa to nie małopolska, sorry. Ale opinia dalej aktualna.

wieliczka
29-05-2007, 20:40
Ja z kolei moge polecic firme Krak-Geo.
Robili mi mapke do pozwolenia na budowea pozniej wytyczyli budynek. Przy tyczeniu dali nawet znizke. Pracuja szybko i sa terminowi. Ceny tez nie z sufitu.
Dzialaja w Krakowie i okolicach.
Tel. 667675522
lub
tel. 603954535

marysia-1974
29-05-2007, 21:15
Witam wszystkich

Proponuję dopisać do BIAŁEJ LISTY biuro geodezyjne z Zielonek.
Ostatnio zrobili dla mnie mapke pod projekt z rejonu Krakowa i musze przyznać że jestem bardzo zadowolona z ich usług.
Geodeta nazywa się Bartosz Wołkowski tel 508 182-488 :wink:

Tom Bombadill
01-06-2007, 14:06
CZARNA LISTA: Dealer Oknoplus'a z ul. Klimeckiego

Rok temu zamawialem u niego okna+parapety+drzwi zewnetrzne.
Przede wszystkim zarowno okna, jak i parapety byly zle wymierzone (facet wmawial mi, ze to moja wina, choc przeciez to jemu zlecilem te usluge); na uzytek montazu okien wg jego "pomiaru" musial czesciowo zamurowac mi kilka z otworow okiennych; oczywiscie o zadnej wymianie nie bylo mowy; gdy zagrozilem mu, ze podam sprawe do sadu i ze mu nie zaplace, on z kolei AUTENTYCZNIE MI ZAGROZIL, mowiac, ze cyt.: "u mnie na budowie to dopiero mozna byc zlosliwym i on lepiej wie, jak byc zlosliwym..." :evil:
Kilka razy wzywalem go do roznych poprawek; nie omieszkal powiedziec mi, ze "musial tyle razy do mnie przyjezdzac, ze pewnie niedlugo okrazy kule ziemska i ze w umowie nie bylo kladzenia kafelkow, wiec zebym go do tego nie wzywal..." :evil:
Takich kwiatkow w jego wykonaniu bylo bez liku.
Moim zdaniem, wlasciciel tej firmy jest klasycznym psychopata: jego zawsze musi byc na wierzchu, nie waha sie zastraszac ludzi, mowi to, co jest mu wygodne, a i pewnie w stosunku do co bardziej niepokornych klientow rzeczywiscie "jest zlosliwy"; gdy zalezy mu na zleceniu, potrafi "byc mily", ale to konczy sie w momencie, gdy delikwent podpisze z nim umowe; wtedy zero kultury lub chociaz jej pozorow;
Polecam OMIJAC GOSCIA SZEROKIM LUKIEM...

Pojechalem do Oknoplusa, do Libertowa.
Gdy opowiedzialem, jak zostalem potraktowany przez ich dealera, uslyszalem cyt.: "to nie nasza sprawa; prosze sie sadzic z panem B."
Klasyczna spychologia stosowana, choc formalnie rzeczywiscie umowe podpisalem z panem B., to jednak przeciez jest on dealerem Oknoplusa i powinno bylo im zalezec na moim zadowoleniu; ale co tam, przeciez kase wzieli, wiec moglem "spadac na drzewo"...

Cala ta sprawa byla najgorszym nadzianiem sie na nieuczciwego sprzedawce w calej historii budowy mojego domu. Najgorsze jest to, ze jak spojrze na te parapety, to szlag mnie ciagle trafia.

Oczywiscie do sadu nie poszedlem... nie chce, zeby gosc stal sie "zlosliwy"...
Powiedzialem wszystkim budujacym sie znajomym o tym, jak zostalem potraktowany zarowno przez pana B., jak i w koncu w Oknoplusie.
Kilka dni temu zobaczylem tego samego goscia, jak mierzyl okna u niedalekiego sasiada. Postanowilem cala sprawe puscic szerzej, choc nie ukrywam, ze boje sie, ze powybija mi okna, lub zrobi inna "zlosliwosc"...

luk__25
02-06-2007, 11:12
Pocieszę Cię że miałem podobny problem z nieuczciwym dilerem Oknoplastu. Również zadzwoniłem do Oknoplastu i poinformowałem ich o postępowaniu ich jakby nie było przedstawiciela a tu:"to nie nasz sprawa, my do niego NIC nie mamy i nie możemy nic w tej sprawie zrobic"!!!. Ale przecież umowe podpisujesz na papierach firmowych nie dilera tylko Oknoplusa i to ONI gwarantują "najwyższą" jakość montazu itd.
Ogólnie kpina. U mnie pomogła dopiero interwencja Rzecznika Praw Konsumenta.
pozdrawiam

37°C
02-06-2007, 12:19
problem z nieuczciwym dilerem Oknoplastu
Czyli z ...?
.

Galain
03-06-2007, 15:37
[quote="Tom Bombadill"]CZARNA LISTA: Dealer Oknoplus'a z ul. Klimeckiego


... on z kolei AUTENTYCZNIE MI ZAGROZIL, mowiac, ze cyt.: "u mnie na budowie to dopiero mozna byc zlosliwym i on lepiej wie, jak byc zlosliwym..." :evil:
Kilka razy wzywalem go do roznych poprawek; nie omieszkal powiedziec mi, ze "musial tyle razy do mnie przyjezdzac, ze pewnie niedlugo okrazy kule ziemska i ze w umowie nie bylo kladzenia kafelkow, wiec zebym go do tego nie wzywal..." :evil:
Takich kwiatkow w jego wykonaniu bylo bez liku.
Moim zdaniem, wlasciciel tej firmy jest klasycznym psychopata: jego zawsze musi byc na wierzchu, nie waha sie zastraszac ludzi, mowi to, co jest mu wygodne, a i pewnie w stosunku do co bardziej niepokornych klientow rzeczywiscie "jest zlosliwy"; gdy zalezy mu na zleceniu, potrafi "byc mily", ale to konczy sie w momencie, gdy delikwent podpisze z nim umowe; wtedy zero kultury lub chociaz jej pozorow;
Polecam OMIJAC GOSCIA SZEROKIM LUKIEM...

quote]


Ja tez slyszalam podobne historie o tym dealerze: podobny styl, podobne "teksty";
mojej kolezance "wycial podobny numer" 2 miesiace temu; a namawialam ja na okna drewniane...
z tego co wiem, to takich ofiar tego psychopaty jest wiecej...

merit
03-06-2007, 19:56
Kochani ,

mam zamiar zamówić okna w Oknoplusie w Libetowie i mam teraz wątpliwości czy aby nie cała ta firma jest podejrzana ,a nie tylko jej dystrybutorzy.
Napiszcie coś o oknach .
Jutro ktoś z Libertowa przyjeżdza do mnie na pomiar okien .
HELP! :roll:

luk__25
03-06-2007, 20:10
problem z nieuczciwym dilerem Oknoplastu
Czyli z ...?
.
W Tarnowie jest tylko jeden ich autoryzowany przedstawiaciel więc nie ma problemu z pomyłką. Problem był dokładnie z tym, że umowe podpisujesz z dilerem a potem do montażu przyjezdża firma X z którą ja jako kupujący i wiążący się z firmą Oknoplast nie mam nic wspólnego. Panowie z firmy X zlali robotę z góry na dół i niestety nie miałem okazji zobaczyć reklamowanej przez Oknoplast fachowości i profesjonalnego montażu. Zlewka klienta z góry na dół.
pozdrawiam

Edziab
03-06-2007, 20:42
okna mamy drewniane ale montaz robilł nam dealer Oknoplastu - firma Logo-servise z al. Pokoju 81 - terminowo, czysto i profesjonalnie.
W logo-servis zamawialismy rozniez parapety z konglomeratu (botticino) - równiez pełne zadowolenie.

ps. tesciowi sie spodobalo i zrobil to samo u siebie rowniez korzystajac z uslug logo-servis

Sloneczko
03-06-2007, 21:00
Kochani ,mam zamiar zamówić okna w Oknoplusie w Libetowie i mam teraz wątpliwości czy aby nie cała ta firma jest podejrzana ,a nie tylko jej dystrybutorzy.

Spokojnie :) Pomyliłaś Oknoplast z Oknoplusem :)

merit
03-06-2007, 21:30
Słoneczko ,

czytam ,że ten podejrzany facet z Klimeckiego pracuje dla Oknoplusa , a ja u nich chcę zamówić okna .
Kurcze ,nie wiem co począć :roll:

Sloneczko
03-06-2007, 21:35
Oknoplast i Oknoplus mają swoich przedstawicieli na Klimeckiego, ale ten niby "psychol" pracuje dla Oknoplastu, a Ty zamówiłaś okna w Oknoplusie, więc chyba nie masz powodów do niepokoju :)

merit
04-06-2007, 11:53
Mnie już budowanie chyba się na głowę rzuciło .

Dzięki Słoneczko za czujność
:D :D :D

Anoleiz
04-06-2007, 13:20
CZARNA LISTA: Dealer Oknoplus'a z ul. Klimeckiego

...

a tutaj jest napisane że dla OknoPLUSA nie oknoplastu...
ja już się pogubiłam ;)

Galain
04-06-2007, 18:54
Słoneczko ,

czytam ,że ten podejrzany facet z Klimeckiego pracuje dla Oknoplusa , a ja u nich chcę zamówić okna .
Kurcze ,nie wiem co począć :roll:

w Krakowie na pewno niejeden dealer sprzedaje okna Oknoplusa (jesli jestes na nie zdecydowana); ja - po wysluchaniu opinii mojej dobrej kolezanki - na pewno zamowilabym gdzie indziej, niz na Klimeckiego; w koncu, nie kupujesz bulek za 5zl., tylko okna za grube tysiace; zastanow sie, czy warto ryzykowac... poza tym, gdy czytam Toma Bombadilla, to mysle, ze na 100% on sobie tego nie wymyslil, bo takich rzeczy sie po prostu nie wymysla; a zatem, majac w pamieci to, co mowila mi moja kolezanka i post Toma Bombadilla nigdy nie zamawialabym u dealera Oknoplusa z Klimeckiego;

merit
04-06-2007, 21:22
Anoleiz

Przeczytałam w końcu uważnie wszystko i...masz rację .
A już się zmartwiłam ,ze ze mną już całkiem zle .

Pocieszające jest to ,że jesteście WSZYSCYkapitalni i nie podchodzicie olewająco do problemów innych . :D :D :D

A okna zamówię bezpośrednio u producenta ,bo do niego mam najbliżej .
Gościa z Klimeckiego ominę szerokim łukiem (polecam to również innym) -może w końcu splajtuje . :wink: :lol:

Pozdrawiam

dada_krk
06-06-2007, 12:23
Czym macie kogos do polecenia do zrobienia ogrodzenia ? Czesc z siatki czesc laty drewniane ?

Pzdr
Darek

37°C
06-06-2007, 19:42
W Tarnowie jest tylko jeden ich autoryzowany przedstawiaciel więc nie ma problemu z pomyłką.
Pod warunkiem, że wiemy o kogo chodzi.

Dla zwrócenia uwagi na ryzyko naruszenia dobrego imienia wizerunku firmy, polecam zobaczyć stronę:
http://www.oknoplast.pl/onas/ogolnie.html
i
http://www.oknoplast.com.pl/index.php

Wniosek nasuwa się sam: są dwie firmy o tej samej nazwie.
Pośrednim na to dowodem jest różny wygląd logo firmy.

Oknoplast z Łańcuta
http://www.oknoplast.pl/images/top3.jpg

Oknoplast z Krakowa
http://www.oknoplast.com.pl/IMG/Naglowek.jpg
.

37°C
06-06-2007, 19:50
A okna zamówię bezpośrednio u producenta ,bo do niego mam najbliżej .

Dzięki czemu nie uzyskasz rabatów, które daje diler.
Może to być nawet 31% ceny podstawowej w okresach posuchy na rynku odbiorcy.
Tak mi wyszło po przedstawieniu ofery przez przemiłego i sympatycznego pana Leszka K. z OKNOPLAST w Krakowie przy Klimeckiego.
Muszę jednak dodać, że była to moja pierwsza wizyta u tego sprzedawcy nie zakończona jeszcze transakcją i wykonaniem usługi.
.

merit
06-06-2007, 20:55
A okna zamówię bezpośrednio u producenta ,bo do niego mam najbliżej .

Dzięki czemu nie uzyskasz rabatów, które daje diler.
Może to być nawet 31% ceny podstawowej w okresach posuchy na rynku odbiorcy.
Tak mi wyszło po przedstawieniu ofery przez przemiłego i sympatycznego pana Leszka K. z OKNOPLAST w Krakowie przy Klimeckiego.
Muszę jednak dodać, że była to moja pierwsza wizyta u tego sprzedawcy nie zakończona jeszcze transakcją i wykonaniem usługi.
.


Dali rabat 31 % :D

Mogłam sobie przynajmniej pooglądać gotowe okna z detalami .

37°C
07-06-2007, 09:42
Dali rabat 31 % :D
:o Z transportem i wstawieniem?


Mogłam sobie przynajmniej pooglądać gotowe okna z detalami .
Czy to tu: Ochmanów 117, 32-003 Podłęże ?

Też bym chętnie zobaczył, co wkładają do tych okien.
.

merit
07-06-2007, 10:14
Ja zamawiałam okna w Oknoplusie a nie w Oknoplaście .

belin
08-06-2007, 11:33
A okna zamówię bezpośrednio u producenta ,bo do niego mam najbliżej .

Dzięki czemu nie uzyskasz rabatów, które daje diler.
Może to być nawet 31% ceny podstawowej w okresach posuchy na rynku odbiorcy.
Tak mi wyszło po przedstawieniu ofery przez przemiłego i sympatycznego pana Leszka K. z OKNOPLAST w Krakowie przy Klimeckiego.
Muszę jednak dodać, że była to moja pierwsza wizyta u tego sprzedawcy nie zakończona jeszcze transakcją i wykonaniem usługi.
.

Pozwolicie że się dołączę, bo niedawno równiez zamawiałem okna w Oknoplaście. Czy u producenta, czy u dealera max. rabat wychodzi ok. 30 proc. Wszystko zależy od tego ile płaci się przy zawieraniu umowy - całość, zaliczkę - im mniejsza wpłata na początku tym niższy rabat. W lutym (w Ochmanowie) dawali do 35% rabatu jeżeli płaciło się całą kwotę. Teraz wyszło ok. 30 % (w logo service) przy zapłacie całej kwoty. Mogą trochę pofolgować gdy ktoś zamawia za większą kwotę - bodajże pułap od 25 tys.
Zobaczymy jak się spiszą panowie z montażem bo własnie czekamy na dostawę.

Rysiek650
08-06-2007, 20:18
Gorąco polecam firmę KRAKBET -dostawcę betonu na moją budowę .

http://krakbet.pl/

Jeśli chcesz mieć beton o odpowiedniej jakości dostarczony na określoną umówiona wcześniej godzinę można na Nich liczyć.
Ceny w granicach rozsądku ale można też negocjować .
Rysiek 650

naramki
09-06-2007, 00:02
podpisalam umowe z ekipa na stan surowy. zbrojenie lawy zakwestonowal kier. bud., powiedzieli, ze pierd... nie beda z nim robic. przy fundamencie zrobili po swojemu, nie trzymajac sie projektu/ obnizyli przy garazu o 25 cm/. po naprawde spokojnym wytlumaczeniu, ze konstruktor twierdzi, ze to duzy blad i, ze mozna poprawic jeszcze bloczkami, majster wpadl w furie i wykrzyczal, ze umowa to on se tylek podciera i nic nie bedzie poprawial, a w ogole, to zeby mu zaplacic, bo on odchodzi.... nazwisko Stanislaw Cichórz /z bracmi/, sa z okolic Limanowej. Facet jest niezrownowazony i boje sie, ze bedzie chcial nas pobic, albo cos zniszczyc, ale wtedy sprawa oprze sie o policje i sad.

merit
09-06-2007, 14:38
Gorąco polecam firmę KRAKBET -dostawcę betonu na moją budowę .

http://krakbet.pl/

Jeśli chcesz mieć beton o odpowiedniej jakości dostarczony na określoną umówiona wcześniej godzinę można na Nich liczyć.
Ceny w granicach rozsądku ale można też negocjować .
Rysiek 650

A ja mam odmienne zdanie o Krakbecie .
Bardzo się na nich zawiodłam !
Choć mieli awarię na jednym bloku od kilku dni ,nie poinformowali mnie o tym .Dowiedziałam się o tym dzień przed laniem fundamentów .A wtedy na beton w Krakowie czkało się kilka dni .W takich sytuacjach poznaje się solidną firmę -a Krakbet do takich się nie zalicza -z pewnością !
:evil: :evil: :evil:

31 kubików z dnia na dzień ,w sobotę załatwił mi AUTBET z ul. Portowej .
Moje chłopaki chwalili operatora pompy -za spokój i precyzję ,a beton za jakość
Wszystkie pozostałe etapy betonowałam już z AUTBETEM -zawsze punktualni .

BungoI
13-06-2007, 20:57
BIAŁA LISTA:

Edward Soja - 501402003. Wszelkie instalacje: wod, kan, gaz, co, podłogówka, POŚ). Przyłącza (gaz, woda).

garbus2
14-06-2007, 09:49
CZARNA LISTA

NOWY DOM JUNIORA (baza magazynowa w Gdowie) - niesłowność i brak kultury. Zmienili warunki odbioru palet kiedy do tego przyszło.

madd
25-06-2007, 14:44
Po prawie roku od postawienia domu:
Biala lista
Fundamenty (ale robi i cale domy) p. Madeja ( 606 838 128)
Goralska chatka - domy drewniane - p. Pilch 604 296 927
Wykonczeniowka drewniana - P. Domanski tel. 696 70 34 24
Okna drewniane, drzwi - p. Dziobon 604 10 92 23

Czarna lista[/b]
Geodeta - p. Mucha z Krzeszowic, firma Azymut - juz drugi miesiac czekam na mapke powykonawcza :evil:
Strzecha - p. Lubinski - po prostu oszust, choc dach ladnie polozyl

dada_krk
28-06-2007, 09:14
Po 2 miesiacach poszukiwan dodatkowej dachowki tzw komplet kominek wentylacyjny, (dachowka z kolnierzem+czapa) trafilem na sklad CERATRANS koniec ul Lagiewnickiej kolo ronda Matecznego za zakretem za McDonaldem.

Robia tam kopie pasujace do szeroko znanych typow ta sama technologia
z tym ze duzo tansze, nie cena jest tu jednak wazna, a to ze firma w ktorej kupilem dachowki

KORAMIC nie przyjmuje juz zamowien na takie elementy.

http://www.dachowki.krakow.pl/

pzdr
Darek

MoniSG
29-06-2007, 08:34
...mam dosc...

Czarna lista - p. Gruszka (http://www.tynkowanie.com.pl/) czekam na tynki wew. od konca maja- wtedy mial wejsc, jest koniec czerwca i niby maja wejsc od pon. ale ja w to nie wierze :( ... u siostry robota zaczeta, ten sam p. Gruszka i nie dokonczona... dom pow. do tyn. okolo 650m2 i trwa to juz 6 tyg. z przerwami. ... najpierw. p. Gruszka zabral ekipie do "Rysia" bo chlopaki sie nie mogli wyrobic, potem do Wronek-jakis wielkopowierzchniowy sklep, bo tez nie mogli sie wyrobic, a siostra nie ma umowy wiec sobie czeka... a p. Gruszka obiecuje "przyjda jutro", "zaczniemy od wtorku " itd.... Ja znalazlam nowa ekipie do tynkow z p. Gruszki zrezygnowalam... Dzis mam podpisc umowe z nowa firma, mam nadzieje, ze nie bedzie juz takich "cyrków".

A na marginesie powiem, ze od p. Gruszki mam ekipe do szpachlowania suchych tynków... wczoraj powiedzialam p. G. ze rezygnuje z jego uslug na tynki i nie wiem, czy to zbieg okolocznosci ale ekipa od szpachlowania dzis nie przyszla... za szpachlowanie + pomalowanie 1 warstwa z materialem zaspiewal mi 23zl za 1m kw... fakt bylo troche gimnastyki z tymi tynkami no ale mimo wszystko sie zdziwilam :(

dada_krk
02-07-2007, 09:08
Biala Lista (sklad budowlany):

Wieliczka 'MIXBUD' ul. Jedynaka 3

Dosc duzy sklad budowlany wiec ceny nie wygorowane. Obsluga bez zarzutu. Kupowalem tam Maxy, cement po zakupie mozna przetrzymac towar ktory potem przywoza na telefon. Nie mam zadnych zarzutow. Jadac od Krakowa pierwszy skret w prawo (Jak do sklepu Lidle'a) i jakies 1,5 km prosto.

Pozdrawiem

marro
02-07-2007, 12:42
CZARNA LISTA:

Andrzej Góra, Swoszowice 603 344 853 - do dzisiaj podnosi mi się ciśnienie jak sobie przypomnę "współpracę" z tym gościem!!! :evil: Krętacz, niesłowny, nieterminowy, przysyła na budowę pijaczków itp itd... TRAGEDIA!!!

Mieczysław Kowalski - wykonywanie przyłączy elektrycznych (uwaga: często wygrywa przetargi w Enionie na ul. Niwy) - nie zamawiajcie u niego dodatkowych robót. Mnie oszukał na długości kabla, który niby położył a potem elektryk musiał sztukować... Kłamca straszny :-?


BIAŁA LISTA:

Zbigniew Blak, 603 166 263 - instalacje elektryczne, odgromowe. Bardzo dobrze się z nim współpracowało i do wykonania nie mam zastrzeżeń.

szczepek
02-07-2007, 13:16
BIAŁA LISTA

WOJCIECH GABOR - 502 635 858 regipsy, suche tynki, ocieplenie poddasza i wszsytko inne z regupisów .Po prostu świetnie i w zupełnie ludzkich cenach. Zrobił mi całe poddasze i wiele obróbek i zabudów z regipsu. ciężko się przyczepić

Sloneczko
02-07-2007, 16:54
BIAŁA LISTA:

Bramy przesuwne wjazdowe:

http://www.nowako.pl/ - firma rodzinna z Poręby Wielkiej k. Oświęcimia.

Solidni, tani, grzeczni, terminowi. Czegóż trzeba więcej? :)

MoniaO
03-07-2007, 13:31
...mam dosc...

Czarna lista - p. Gruszka (http://www.tynkowanie.com.pl/) czekam na tynki wew. od konca maja- wtedy mial wejsc, jest koniec czerwca i niby maja wejsc od pon. ale ja w to nie wierze :( ... u siostry robota zaczeta, ten sam p. Gruszka i nie dokonczona... dom pow. do tyn. okolo 650m2 i trwa to juz 6 tyg. z przerwami. ... najpierw. p. Gruszka zabral ekipie do "Rysia" bo chlopaki sie nie mogli wyrobic, potem do Wronek-jakis wielkopowierzchniowy sklep, bo tez nie mogli sie wyrobic, a siostra nie ma umowy wiec sobie czeka... a p. Gruszka obiecuje "przyjda jutro", "zaczniemy od wtorku " itd.... Ja znalazlam nowa ekipie do tynkow z p. Gruszki zrezygnowalam... Dzis mam podpisc umowe z nowa firma, mam nadzieje, ze nie bedzie juz takich "cyrków".

A na marginesie powiem, ze od p. Gruszki mam ekipe do szpachlowania suchych tynków... wczoraj powiedzialam p. G. ze rezygnuje z jego uslug na tynki i nie wiem, czy to zbieg okolocznosci ale ekipa od szpachlowania dzis nie przyszla... za szpachlowanie + pomalowanie 1 warstwa z materialem zaspiewal mi 23zl za 1m kw... fakt bylo troche gimnastyki z tymi tynkami no ale mimo wszystko sie zdziwilam :(

To nie dobrze bo my jesteśmy z Panem Gruszką umówieni na sierpień i teraz nie bardzo wiem co robić. Czy szukać nowej ekipy czy też czekać i mieć nadzieję że do nas przyjdzie

gosia138
04-07-2007, 07:24
BIAŁA LISTA:

Zbigniew Blak, 603 166 263 - instalacje elektryczne, odgromowe. Bardzo dobrze się z nim współpracowało i do wykonania nie mam zastrzeżeń.

- Pan Blak ma drugi plusik - robil nam przylacz do domu, ktorego nikt nie chcial sie podjac :)

i kolejni na biala liste:
- fliziarz, tynkarz - P. Jozek 695 399 530 - rewelacja!!!!

MoniSG
05-07-2007, 21:39
BIAŁA LISTA

Szymon Wasyl 512-202-122 docieplanie i adaptacja poddaszy. Okazało sie, ze ekipa ktora szpachlowala suche tynki to podwykonawcy p. Gruszki i z nimi bardzo dobrze sie współpracowalo, polecam, poddasze wyglada bardzo ładnie :) błędy poprzedników naprawione :)

PS. wtedy jednak przyszli... troszke pozniej ale przyszli ;)

rene_221
12-07-2007, 11:00
Szukam solidnej ekipy budowlanej z okolic Myslenic?

luk__25
13-07-2007, 13:35
Szukam solidnej ekipy budowlanej z okolic Myslenic?
Nie zaśmiecajmy wątku pytaniami! Tutaj piszemy o solidnych i niesolidnych a nie szukamy! :evil:

Piotrek1
13-07-2007, 13:40
www.mormatik.pl , tel. 606 582 872 Krzysztof Morek bramy, balustrady, alarmy, napedy, domo i videofony.Polecam. Robił u mnie bramę wjazdowa z napędem , bramkę, montował videofon.
terminowo,solidnie i niedrogo.
.

Gusiek
20-07-2007, 12:45
Z czystym sercem polecam super fachowców od malowania flizowania gipsowania wprawiania drzwi /efekty można zobaczyć na mojej stronce w galerii będą wklejone następne/ SYMPATYCZNA EKIPA KTÓRA DORADZI I DOBRZE WYKONA BRANDYS TELEFON 694192534 rejon Małopolska dokładnie powiat Chrzanów pozdrawiam Gusiek

merit
06-08-2007, 20:42
Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o architekta .
Adaptację robiłam w M - STUDIO na ul .Królewskiej .
Młodzi , mało doświadczeni architekci od adaptacji -na luzie ,bez pośpiechu pracujący .
Ciągle nieobecni .
A czas dla mnie tak ważny.
Studio ma fatalnych branżystów .
Przez projektanta od elektryki już 3 m-ce trwa moja gehenna w architekturze ze zgłoszeniem elektrycznego przyłącza .Facet nazywa się HALEK i nie ma dobrej opinii w urzędzie -zresztą słusznie .
Projekt ma błędy .Czekałam na jego zrobienie z miesiąc i w trzech miejscach zrobił błąd .Już 2 razy dostałam sprzeciw do zgłoszenia !! :evil: :evil: :evil:

Projektantka od wody i kanalizy też nie lepsza .Jej projekt też miał błędy .

W M- STUDIO wręczyli mi te projekty i bujaj się człowieku z nimi w architekturze.

Piotrek1
07-08-2007, 08:59
Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o architekta .
Adaptację robiłam w M - STUDIO na ul .Królewskiej .
Młodzi , mało doświadczeni architekci od adaptacji -na luzie ,bez pośpiechu pracujący .
Ciągle nieobecni .
A czas dla mnie tak ważny.
Studio ma fatalnych branżystów .
Przez projektanta od elektryki już 3 m-ce trwa moja gehenna w architekturze ze zgłoszeniem elektrycznego przyłącza .Facet nazywa się HALEK i nie ma dobrej opinii w urzędzie -zresztą słusznie .
Projekt ma błędy .Czekałam na jego zrobienie z miesiąc i w trzech miejscach zrobił błąd .Już 2 razy dostałam sprzeciw do zgłoszenia !! :evil: :evil: :evil:

Projektantka od wody i kanalizy też nie lepsza .Jej projekt też miał błędy .

W M- STUDIO wręczyli mi te projekty i bujaj się człowieku z nimi w architekturze.



WSZYSTKO TO SWIĘTA PRAWDA !!!!. TEZ TO PRZECHODZIŁEM 4 lata temu.
Ikażdemu kto od nich przyjeżdza, żeby oglądnacć dom to mówię. Pani Małgorzata jest do niczego i wszystko tylko na piśmie.

lbryndal
08-08-2007, 07:35
BIAŁA LISTA
Geogeta i wszystko co z nim związane. Pani Sanocka 602 529 145 robiła podział działki, którą kupiłem i zrobiła to wyśmienicie. Zrobiła to szybko a nawet szybciej bo przed czasem który uzgadnialiśmy.
Teraz będzie mi tyczyła domek i też mam nadzieję że będę zadowolony bo już rozmawiałem z nią na ten temat i wszystko ładnie mi wyjaśniła i uzgodniła ze mną co ma być zrobione. (uzgodniła bo pani architekt skopała adaptację, nie poprzeliczała wymiarów ogólnie syf zrobiła)

CZARNA LISTA
adaptacja projektu gotowego
Chmiel Bogusława z ul. Wierzynka w Wieliczce.
Piszę o mojej sytuacji więc jeśli komuś zrobiła dobrze to proszę bardzo może ją wpisać tutaj na białą listę, ale jak dla mnie nie zasługuje. Zasługuje tylko i wyłącznie na czarną listę.
Spaprała mi projekt tak że szkoda pisać. Miałem nawet taki plan, żeby prosić ludzi z biura projektowego o wydrukowanie ponowne kartek na których ona porobiła tą niby adaptację. Adaptacją tego nie da się nazwać, ona poprostu nie umie liczyć i ze wzrobiem tez nie wszystko ok. przykład od osi ściany do zewnątrz był wymiar 24cm i pustak też 24 cm to napisała że od osi ściany do zewnątrz 42cm i tak na każdym rysunku. 42 cm miała mieć ale cała ściana bo zmieniłem na maxa i 30max+12ocieplenie ma 42 ale od osi ściany na zewnątrz ma być 15+12=27 a nie 42. okno miała dodać to zamiast okno to wstawiła tam drzwi balkonowe a tam gdzie były drzwi skreśliła je. i co ja miałem zrobić ? w najlepszym razie mogłem jej nie zapłacić ale zrobiłem błąd i zapłaciłem.

jaclaw
08-08-2007, 10:19
Czarna lista: Zbigniew Sidor

Robił u mnie ławy i ściany fundamentowe. Miał robić cały stan surowy.

Większe problemy:
- Szalunki ścian fundamentowych były źle zrobione, nie wytrzymały naporu betonu, wybrzuszyło je i trzeba będzie to teraz kuć
- Po tej porażce uciekł z pieniędzmi które dostał na materiały budowlane (sporo tego było)

Generalnie zupełnie nie zna się na robieniu fundamentów. Jak zobaczyłem niedawno na innej budowie jak powinno się robić szalunki to nie wiem jakim cudem te moje szaluneczki w ogóle wytrzymały.

Mac_D
08-08-2007, 11:20
Mimo że jestem z Dolnego Śląska, to muszę wrzucić na waszą CZARNĄ LISTĘ przedsiębiorstwo p. Przemysława Popławskiego PBH Popławski S.K z ul. Daliowa 3 /22, tel. 012 4140320 http://www.pbhpoplawski.pl (strona nie działa). Gość miał "pod opieką" brygadę górali którzy budowali w moich okolicach. Z rozmów wynikało, że zajmie się wszystkim - brygada, spanie, jedzenie, materiały itp. Po spotkaniu się z nim w Krakowie zostawił miłe wrażenie :evil: Mój błąd polegał na tym, że dałem mu ORYGINAŁ (jeden z czterech) egzemplarza projektu i uzgodnień (to co idzie do starostwa) w celu zrobienia kosztorysu. Po tym spotkaniu tyle go widziałem - nie odbierał telefonów, gdy w końcu dodzwoniłem się z innego numeru wymyśłał różne historie takie jak: wypadek, chore dziecko, wysłane na zły adres, zwrotka z poczty itp. potem już kontakt się urwał :evil: :evil: :evil:
ps.Spotkałem się z tymi "jego" góralami po jakimś czasie - okazało się, że podziękowali mu za taką WSPÓŁPRACĘ :lol:

Sail
08-08-2007, 12:05
Mimo że jestem z Dolnego Śląska, to muszę wrzucić na waszą CZARNĄ LISTĘ przedsiębiorstwo p. Przemysława Popławskiego PBH Popławski S.K z ul. Daliowa 3 /22, tel. 012 4140320 http://www.pbhpoplawski.pl (strona nie działa).[...]
Ja zastanawiałem sie nad tym Panem, nawet spotkaliśmy sie kilka razy i widziałem jego realizację - generalnie wszystko było pozytywnie, chociaż kontakt faktycznie mocno utrudniony :roll:
Wycenę dał mi baaaardzo zbliżoną do gościa, który w efekcie mi buduje, ale chciał budować z ytongu (buduje z silikatu) i jakoś mało przychylnie patrzył na pomysł budowania piwnicy.... :roll:
A wykończenie wnętrz (w tym się ponoć specjalizuje) naprawdę robiło wrażenie :wink:
No i rok temu jak z nim rozmawiałem to strona działała ;)

EWAF
09-08-2007, 13:59
BIAłA LISTA
p. tynkarz podany przez JK69 z 16 maja,
tynki gipsowe, maszynowo
tanio, szybko i ładnie

CZARNA LISTA
Okna firmy Budvar - liczyłam, że mała firma ale sie stara - a tu niestety poważne problemy ze szczegółami wykonania (rozpisałam o tym w małoposkiej grupie)

dada_krk
20-08-2007, 09:05
BIALA LISTA:
Okna drewniane:
Zaklad Molinskich Czernichow http://www.molinscy.krakow.pl/
Bardzo profesjonalne podejscie do klienta, pelne zaufanie.

Bramy garazowe:
Uchylne, segmentowe + naped http://www.migas-door.rozeta.com.pl/
Fachowo i na ustalony termin, z tego co sie orientowalem korzystne cenowo.

genio
21-08-2007, 07:48
Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o architekta .
Adaptację robiłam w M - STUDIO na ul .Królewskiej .
Młodzi , mało doświadczeni architekci od adaptacji -na luzie ,bez pośpiechu pracujący .
Ciągle nieobecni .
A czas dla mnie tak ważny.
Studio ma fatalnych branżystów .
Przez projektanta od elektryki już 3 m-ce trwa moja gehenna w architekturze ze zgłoszeniem elektrycznego przyłącza .Facet nazywa się HALEK i nie ma dobrej opinii w urzędzie -zresztą słusznie .
Projekt ma błędy .Czekałam na jego zrobienie z miesiąc i w trzech miejscach zrobił błąd .Już 2 razy dostałam sprzeciw do zgłoszenia !! :evil: :evil: :evil:

Projektantka od wody i kanalizy też nie lepsza .Jej projekt też miał błędy .

W M- STUDIO wręczyli mi te projekty i bujaj się człowieku z nimi w architekturze.



WSZYSTKO TO SWIĘTA PRAWDA !!!!. TEZ TO PRZECHODZIŁEM 4 lata temu.
Ikażdemu kto od nich przyjeżdza, żeby oglądnacć dom to mówię. Pani Małgorzata jest do niczego i wszystko tylko na piśmie.

prawda prawda swieta prawda :) na szczescie moj kontakt z tym biurem zakonczyl sie po jednej wizycie - jeden z mlodych arch. mial oddzwonic po 2 dniach rozmowy z informacja dotyczaca pewnych kosztow. zadzwonilem, ale ja po 2 tygodniach - dziekuje za taki profesjonalizm

anetta_p
23-08-2007, 17:48
BIAŁA LISTA

Firma Aqua z Myślenic. Wykonywał u nas instalacje wod-kan. Wszystko profesjonalnie i na czas. Polecam.

merit
23-08-2007, 19:32
BIAŁA LISTA

Firma Aqua z Myślenic. Wykonywał u nas instalacje wod-kan. Wszystko profesjonalnie i na czas. Polecam.

U mnie wykonali wodę i kanalizę ,rurki pod centralny odkurzacz ,gaz .
Przed nimi ogrzewanie podłogowe i grzejniki .
Rzeczywiście solidna i słowna firma .
Będę ich chwalić pod niebiosa ,jak wszystko zrobią i wszystko będzie działało bez zarzutu. :wink:

Sloneczko
23-08-2007, 23:01
A jak wypadają cenowo? W normie, czy powyżej? ;)

merit
24-08-2007, 12:58
Słoneczko,

poszło na priva.

gzajac
24-08-2007, 14:24
BIAŁA LISTA

Firma Aqua z Myślenic. Wykonywał u nas instalacje wod-kan. Wszystko profesjonalnie i na czas. Polecam.

U mnie wykonali wodę i kanalizę ,rurki pod centralny odkurzacz ,gaz .
Przed nimi ogrzewanie podłogowe i grzejniki .
Rzeczywiście solidna i słowna firma .
Będę ich chwalić pod niebiosa ,jak wszystko zrobią i wszystko będzie działało bez zarzutu. :wink:

Miałem również przyjemość z firmą AQUA i podpisuje sie pod tym co napisaliście powyżej. U mnie również mają jeszcze zrobic podłogówkę i grzejniki + kotłownię. Do tej pory wszystko super (woda, kan, gaz, rozdzielacze)!

Pozdrawiam,
Grzesiek

EWAF
27-08-2007, 08:35
BIAłA LISTA
p. tynkarz podany przez JK69 z 16 maja,
tynki gipsowe, maszynowo
tanio, szybko i ładnie

CZARNA LISTA
Okna firmy Budvar - liczyłam, że mała firma ale sie stara - a tu niestety poważne problemy ze szczegółami wykonania (rozpisałam o tym w małoposkiej grupie)
---------------------------------------------------------------------
niestety musze sie wycofac z pochwały pana od tynków: po czasie jak wszystko przeschło i mąz zaczął gruntować okazało się że mamy (to chyba jakis pech z tymi oknami :-? ) porysowane całe szyby tarasowe i w kuchni, uszkodzoną rurę do kanalizacji (chyba bedzie trzeba kuc fundament): no i ogólnie jest całkiem niedotarty sufit z krzywo założonymi listwami wykończeniowymi. wydaje sie ze trzeba by było nad nimi stac i wszystko kontrolowac i sprawdzac co robią

CZESIO Z BUD
29-08-2007, 09:55
Proszę rowniez o namiary na firme AQUA

Pozdrawiam

Paweł Czernecki
29-08-2007, 16:10
Może to nie wykonawcy ale z całego serca odradzam współpracę z hurtownią Melle na Radzikowskiego a w szczególności z panem Korzonkiem.

Z rzeczy które nas spotkały to:
- zwlekanie w wysyłaniu zamówienia co spowodowało wzrost ceny dachówki o 10% i odroczenie terminu dostawy o 2 mc.
- zamówienie złego okna dachowego oraz obiecywanie że będzie za tydzień. W rzeczywistości okazało że na czas montażu okna nie było a po sprawdzeniu wyszło że zostało zamówione złe a takiego jakie my chcemy Velux nie oferuje.
- Pan Korzonek miesiąc odbierał paletę dachówek za co policzył jeszcze 60zł mimo ustaleń że odbiór palety będzie rekompensatą za w/w problemy.

Generalnie Melle ma problem z magazynem. Obiecuje że towar będzie po czym gdy zachodzi potrzeba odbioru to go po prostu nie ma. Dotyczyło to kominów Schiedla oraz rynien Rheinzinku - wykonawcy musieli kilka razy odwiedzać hurtownie po brakujące elementy.

Sloneczko
29-08-2007, 16:36
BIAŁA LISTA:

Wszelkiego rodzaju pokrycia dachowe, w szczególności dachówka NELSKAMP, systemy kominowe, rynny, rabaty gdy kupuje się komplet na dach, fachowe doradztwo, terminowość i bardzo miła (kobieca :o :)) obsługa:

http://www.dacholand.pl/ Firma z Gaja w Mogilanach.

Mymyk_KSK
30-08-2007, 20:54
Do "czarnej listy" proponujemy dodać firmę HEBAN ("salon" przy ul. Kosocickiej). Totalna porażka, niekompetentni, odradzamy dokonywanie u nich jakichkolwiek zakupów!

A oto dlaczego:
Heban jest przedstawicielem firmy "Gerda", sprzedają i montują ich drzwi. Chcieliśmy zamontować u siebie "Gerdę" własnie, a poniewaz mamy nietypowe otwory drzwiowe i nie byliśmy pewni czy drzwi Gerdy się w nich zmieszczą, postanowiliśmy umówić się na pomiar, który - według informacji zamieszczonych na stronie "Gerdy" - jest bezpłatny. W "Hebanie" niestety szybciutko wybito nam to z głowy - owszem, monter przyjedzie na tenże "bezpłatny pomiar", ale dopiero po tym, jak złozymy zamówienie i wpłacimy im zaliczkę na drzwi, których pomiar ma dotyczyć :o
Nasze obawy o to, co zrobimy z zamówionymi drzwiami, jesli okaże się, że się nie zmieszczą, pracownik Hebanu oświadczył, że "jeszcze nie było takiej sytuacji żeby się nie zmieściły, najwyżej trzeba przerabiać otwór". Pytanie tylko, ile taka przeróbka mogłaby kosztować - czy aby nie więcej, niż drzwi :wink:
Ponadto dowiedzieliśmy się, że Heban w ogóle nie gwarantuje przyjazdu pana montazysty, gdyż nie jest to ich pracownik, tylko pracownik firmy z nimi współpracującej...
To wszystko tak nas wystraszyło, że zabraliśmy wypełniony juz formularz zamówienia i ucieklismy ze sklepu... Później przyjrzeliśmy się temu formularzowi dokładnie - i znaleźlismy jeszcze jeden "kwiatuszek" - mianowicie pani wypełniająca zamówienie chciała sprzedać nam drzwi w kolorze, który akurat w wybranym przez nas modelu nie występuje...

Kasia & Szymon

Sloneczko
03-09-2007, 10:18
BIAŁA LISTA:

ekipa dekarzy - Wacław Wiśniewski http://daszek.net/kontakt.html

Tel. komórkowy: 662 241 168

agata27
03-09-2007, 12:59
Straciliśmy przez nich ponad 1,5 miesiaca. Albo się nie pojawiają, albo przychodzi 2 osoby i sobie "ciapią" godzinami bez ładu i składu po ścianach. Robotę przerwali w połowie i już wiecej się nie pojawili. Spaprali nam ściany, zniszczyli cały materiał, tynk odpada, ciemne i żółte plamy na powierzchni, a połowa w ogóle nie wykonana.
Musieliśmy zapłacić innej ekipie (któa robiła nam wylewki) żeby po nich sprzątneli - przeraźliwie nabrudzili, kuliśmy podłogę po nich przez 4 dni i wynosili gruz (!!!!). Więcej zaprawy było nachlapane na podłogę niż na ściany.
Wyłudzili od nas większą część pieniędzy za wykonaną pracę, kłamiąc w kółko "w tym tygodniu kończymy". Zostaliśmy oszukani - z ich powodu namnożyło się mnóstwo kłopotów.

Nie polecam wiec firmy KAZIBYL z Krakowa. ZDecydowanie CZARNA LISTA.

Wziełam ich z internetu - na stronie piszą, ze są solidni i fachowi. To kłamstwo.
Tak samo jak w kółko kłamią "w tym tygodniu kończymy..." a my przesuwamy terminy: wstawiania okien, ocieplania domu itp.

agata27
04-09-2007, 07:40
aha - dodam ,ze właściciel KAZIBYL (p. Bylica, chłopak dwudziestokilkuletni) ma chyba z 5 telefonów komórkowych a żadnego nie odbiera. Można dzwonić na okrągło - na kilka numerów, przez tydzień - bezskutecznie.

Chcąc pójść do siedziby firmy (żeby się wreszcie spotkać i dowiedzieć kiedy poprawią robote i skończą wreszcie) - okazuje się , ze miesci się na osiedlu strzeżonym - w jego mieszkaniu, domofon odbiera jakaś kobieta - i jak słyszy w jakiej sprawie - natychmiast się rozłącza

Podejrzewam, ze numery telefonów zmienia często.

edit-blondi
07-09-2007, 10:42
BIAŁA LISTA:

Wszelkiego rodzaju pokrycia dachowe, w szczególności dachówka NELSKAMP, systemy kominowe, rynny, rabaty gdy kupuje się komplet na dach, fachowe doradztwo, terminowość i bardzo miła (kobieca :o :)) obsługa:

http://www.dacholand.pl/ Firma z Gaja w Mogilanach.

Słoneczko skorzystałam z Twojej rady i przesłalam do nich do wyceny kilka rzeczy...
ale mam niestety odczucia zupełnie odwrotne niż Ty :(
widać jak ktoś chce u nich wydać 50tys. to jest dla nich klient a jak kila tysiecy to juz nie i mają go gdzieś :x

przesłałam zestawienie materiałów (około 12 pozycji) i poprosiłam o wycenę, usłyszałam, że bedzie w tym samym dniu, myśle ok....... po 4 :evil: dniach zadzwonilam i mówię, że mieli wycenić....... "właśnie wyceniamy zaraz prześlemy"......... nastepnego dnia dzwonię i pytam mieli problem z e-mailem, ale mogą przesłać na fax.......podałam fax...... kolejnego dnia dzwonię :evil: ........ znowu "właśnie robię" i Pani ostentacyjnie trzasneła słuchawką........
Wycenę dostałam po tygodniu i opiewała na kwote wyższą o jakieś 20% niz miałam z innych firm :lol:

jak dla mnie totalna obsuwa....... i brak profesjonalizmu

ja na pewno nigdy u nich nic nie kupię!!!

Sloneczko
07-09-2007, 11:21
Przykro mi, Edith, że tak Cię potraktowali :(
Dostaliśmy u nich rabat, bo kupowaliśmy wszystko: dachówki, połaciówki, wentylację, kominy, orynnowanie...

Ale i tak ich sobie wypożyczę!

A może faktycznie mieli problem z netem?

michell
19-09-2007, 19:12
czarna :
wykonawca P.H.U. ARTBUD rudawa pisary Pan Artur Ciesla. Wykonawca dla lubiacych ryzyko i chetnych do sponsorowania nałogów alkoholowych wyzej wymienionego i jego ekipy.

gzajac
19-09-2007, 20:57
BIAŁA LISTA:

EUG-MAR z Pcimia - producent stolarki drewnianej.
Zamawialiśmy u nich drzwi wejściowe. Bardzo ładnie wykonane, sprawny montaż i ogólne zadowolenie. Zrobili je bazując tylko na zdjęciu które dostarczyliśmy - naprawdę profesjonalnie.

--
Pozdrawiam,
Grzesiek

madd
20-09-2007, 09:32
EUG-MAR z Pcimia - naprawde w porzadku

Sloneczko
20-09-2007, 09:39
A jak wypada cenowo? Ile kosztują u niego drzwi wejściowe?
Jak sprawują się po zimie? ;)

madd
20-09-2007, 09:44
Nie wiem za ile ma drzwi, ale popytaj pana Krzysztofa Domanskiego o drzwi - tel. 696703424. Mnie co prawda drzwi nie robil ale ogolna stolarke - jestem bardzo zadowolona. Z tego co wiem robi wszystko - szafki, parkiety, meble, okna. Nawet zajmuje sie renowacja antykow.

gzajac
20-09-2007, 09:45
A jak wypada cenowo? Ile kosztują u niego drzwi wejściowe?
Jak sprawują się po zimie? ;)

Mogę tylko wypowiedzieć się co do 1 części pytania bo zima przed nami :D
Cena 3690 PLN, drzwi sosna malowane lakierem firmy SIGMA, wymiar 235x110, wkładki antywłamaniowe, zamek listwowy, próg aluminiowy, 4 zawiasy. Wycena była wg projektu własnego w którym mamy sporo przeszkleń.

--
Pozdrawiam,
Grzesiek

Sloneczko
20-09-2007, 09:53
Dzięki!

Stolarza już zapisuję do "kapownika' ;)

A cena takich drzwi rzeczywiście jest przystępna :)

gzajac
20-09-2007, 09:55
Dzięki!

Stolarza już zapisuję do "kapownika' ;)

A cena takich drzwi rzeczywiście jest przystępna :)

Zapomniałem dodać że to cena z MONTAŻEM :D

--
Pozdrawiam,
Grzesiek

madd
20-09-2007, 10:04
Mi sie wydaje, ze ta cena za drzwi jest dosc wysoka. Ja za podobne wymiarowo drzwi z sosny z szybka i montazem dalam w zeszlym roku 2 tysiace - dodam, ze drzwi docieplane

gzajac
20-09-2007, 10:37
Mi sie wydaje, ze ta cena za drzwi jest dosc wysoka. Ja za podobne wymiarowo drzwi z sosny z szybka i montazem dalam w zeszlym roku 2 tysiace - dodam, ze drzwi docieplane

Nasze tez sa ocieplane. Cena była najniższa spośród około 12 firm które odwiedziłem. Zeszłoroczne ceny to już chyba marzenie...

--
Pozdrawiam,
Grzesiek

Sloneczko
20-09-2007, 14:53
Ja jeszcze te muszę obejrzeć: http://www.art-tom.pl/katalog.html

Ktoś w innym wątku podał tego linka i jest bardzo interesujący ;)

Mariku
20-09-2007, 19:37
Słoneczko, a nie za cienkie mają te drzwi? tylko 54mm...
u innych wejściowe przeważnie 65-70mm

szczepek
24-09-2007, 20:29
BIAŁA LISTA


Dzisiaj się rozliczyłem z wykonawcą !.

Przedewszystkim ELEWACJE !!!!
robił też podbitkę

Mogę mu dać naprawdę dobrą rekomendację !

FIRMA TUES GRZEGORZ JANUSZ 607 557756
mozecie się powoływać.

był ok. ceny też przyzwoite.

remi2006
26-09-2007, 13:14
Witam,

ja dodaję do czarnej listy firmę prowadzoną przez niejakiego Rafała Dziedzica z okolic Golkowic - zwiał z budowy w połowie rozszalowania ścian fundamentowych i poszedł na inną budowę zostawiając nas z rozkopaną budową i wypożyczonymi szalunkami!!!!!

anetta_p
01-10-2007, 18:36
Polecam również:

tynki maszynowo (ja robiłam gipsowe) - 601 247 356 - tanio i b.sprawnie



Ten Pan rowniez u nas wykonywal tynki gipsowe. Moge Go z czystym sumieniem polecic. Wszystko sprawnie i fachowo, nie ma sie do czego doczepic.
Dodam jeszcze ze sa slowni i punktualni, oraz bardzo dobrze po sobie sprzataja ;).

EWAF
03-10-2007, 14:34
to chyba ja mam pecha z tymi wykonawcami: na tynkach pana od jk69 po miesiącu: sufit nierówny, brak poziomów, okna tarasowe porysowane. Niestety wszystko wychodzi po czasie jak człowiek sie przyjrzy przez przypadek lub tynk podeschnie. Jedynie co mogę powiedzieć, że są słowni i pojawiają sie w terminie

maanmy
05-10-2007, 21:42
czarna lista JERZY PALAC - kryli dach to był koszmar , facet posiłkuje się pospolitym ruszeniem , unikać jak ognia !!!

KATEGORYCZNIE ODRADZAM

Paweł Czernecki
11-10-2007, 08:59
Myślę że jako wykonawcę stanu surowego mogę polecić Janusza Kozyrę tel.608417029.

Tynkarze chwalili proste ściany. Szczegóły budowy znajdziecie w moim dzienniku.

Mieliśmy jedynie drobny zgrzyt przy ostatnim rozliczeniu ale jak teraz na to patrze z pewnej perspektywy to można o tym zapomnieć.

Marioosh
14-10-2007, 19:58
Czarna Lista: Janusz Marszalik z Brzączowic- Stolarz - miał zrobić meble kuchenne na koniec lipca tego oku. Wziął zaliczkę na fronty mebli i .... to wszystko co zrobił. Bujamy się z nim od tej pory ale miarka się przebrała. Gośc będzie miał sprawę o oszustwo. Trzymać sie z daleka od tej gnidy.

piozare
16-10-2007, 06:45
witam,
chcialbym ostrzec a wlasciwie przestrzec przed kontaktem z firmą Adampol, działającą na terenie Borzęcina, Babic itd.Niesumienni krętacze tak można ich nazwać.Wszystko pięknie było do momentu jak musieli coś zrobić. W perfidny sposób wystawili mnie do wiatru. Uwazajcie. Takich "wykonawców" należy wytępić. pozdrawiam.

Grzegorz Saczek
16-10-2007, 07:10
A lepiej by byli to sumienni krętacze ? ;-)

monia77w1
16-10-2007, 07:31
Może dopisz się tutaj:

http://forum.muratordom.pl/czarna-lista-wyk-w-mazowieckim,t42058-120.htm

Agduś
17-10-2007, 08:37
Biała lista:
Polecam firmę brukarską SPEC-BRUK p. Krzysztofa Piotrowskiego (504 804 129). Podali przyzwoitą cenę, przyjechali w umówionym terminie, szybko i porządnie zrobili, co mieli zrobić.