PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie zakupic najtaniej srodoki chwastobojcze?



marcelwindsurfer
28-02-2006, 12:26
witam, dzien dobry, i baaardzo zimowo jeszcze

.. ale coraz blizej wiosny
wiec zeby powoli przygotowac sie do uprawy pola
musze zgodnie z podpowiedzia osob milych na tymze forum "polac" pole
zajzajerem mieszanki roundupowo - chwastoxowym

i moje pytanie stadze:

gdzie najtaniej zakupic takowe srodki wilosciach sporych
ROUNDUP oraz CHWASTOX??? pozdrawiam

marcel

Teska
28-02-2006, 12:31
witaj

ja kupowalam w hurtowni ogrodniczej.....randaup, i srodek gzrybobojczy....

marcelwindsurfer
28-02-2006, 12:32
myslisz ze maja jakas stronke internetowa???

Wciornastek
28-02-2006, 13:47
Najtaniej oczywiście w hurtowni zaopatrzenia rolniczego lub ogrodniczego. I tu jedna uwaga kupując Roundup znacznie się przepłaca. W tej chwili w Polsce jest zarejestrowanych ok. 20 generyków (podrobów) tego praparatu znacznie tańszych i co ważne równie dobrych. Wszystkie te preparaty jako substancje aktywną zawierają glifosat lub sól tego związku. A tu kilka nazw generyków: Glificyd, Glifopol, Glyfos, Folar (to już gotowa mieszankja z terbutyloazyną), Gallup,Dominator, Atut,Avans, Glifogan,Klinik,Sadofosat 350 SL (produkcja nasza krajowa, z dodatkiem 2,4 D - tj. jakby z aminopielikiem), Rofasat (też nasza), Taifun itp itd.

Teska
28-02-2006, 14:12
Najtaniej oczywiście w hurtowni zaopatrzenia rolniczego lub ogrodniczego. I tu jedna uwaga kupując Roundup znacznie się przepłaca. W tej chwili w Polsce jest zarejestrowanych ok. 20 generyków (podrobów) tego praparatu znacznie tańszych i co ważne równie dobrych. Wszystkie te preparaty jako substancje aktywną zawierają glifosat lub sól tego związku. A tu kilka nazw generyków: Glificyd, Glifopol, Glyfos, Folar (to już gotowa mieszankja z terbutyloazyną), Gallup,Dominator, Atut,Avans, Glifogan,Klinik,Sadofosat 350 SL (produkcja nasza krajowa, z dodatkiem 2,4 D - tj. jakby z aminopielikiem), Rofasat (też nasza), Taifun itp itd.
no wlasnie ja kupilam Randaup cos tam...inna butelka i prawie 100% tanszy...a dzialala tak samo

marcelwindsurfer
01-03-2006, 16:21
wszystkim baaaardzo dziekuje za (p)odpowiedzi

... skorzystam napewno i pewnie z tej tanszej tak samo dobrej wersji ....

dobre bo polskie ;-)


pozdawiam
marcel

pozeracz
01-03-2006, 19:16
musze zgodnie z podpowiedzia osob milych na tymze forum "polac" pole
zajzajerem mieszanki roundupowo - chwastoxowym

Jesli moge tylko dodac, pamietaj zeby tych herbicydow nie stosowac zanim na polu ruszy wegetacja, bo to sa srodki ukladowe czyli nie opryskujesz gleby ale to co na niej wyroslo. Pamietaj tez zeby dokladnie po zabiegu umyc opryskiwacz (lacznie z przeplukaniem lancy i weza), bo mozesz miec pozniej przykre niespodzianki. I zwroc tez podczas zabiegu uwage na pogode zeby Ci deszcz nie zmyl srodka.
Ja osobiscie stosuje avans z dodatkiem siarczanu amonu.