PDA

Zobacz pełną wersję : BLOKADA LODOWA C.O.



OLDAR
08-02-2003, 23:19
Czy ktoś wie coś o blokadach lodowych na instalacji C.O. ? chcę wymienić grzejniki w mieszkaniu w bloku, a nie chcę płacic administracji za wodę. Będe wdzięczny za wszelkie informacje /koszt,stopień trudności,kto to robi itp./ Mieszkam w Warszawie.

_________________


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: OLDAR dnia 2003-02-08 23:33 ]</font>

Bartt
08-02-2003, 23:47
OLDAR Forumowym specem od co jest VPS. Napisz do niego prywatną wiadomość wpisując w użytkownika VPS. Może on będzie wiedział co to jest, bo mi kojarzy się jedynie z zatorem lodowym i lodołamaczem :wink:
PS prywatne wiadomości w lewym górnym rogu

woreczek
15-02-2003, 21:54
Chcesz zamrozić punktowo wodę w instalacji żeby odkręcić grzejniki ???. Nie wiem czy istnieje takie urządzenie. Moim zdaniem grzejniki powinieneś raczej wymienić poza sezonem grzewczym.

pozdrawiam

starn
11-03-2003, 11:19
Nie ma najmniejszego problemu z wymianą grzejnika w trakcie sezonu grzewczego.Do tego służy urządzenie np.ROTENBERGERA do zamrażania rur przed grzejnikiem.Problem jest tylko taki że rzadko który instalator ma takie urządzenie(ze względu na koszt)

Qgiel
10-04-2003, 00:34
Przed administracją pewnie nie uciekniesz :smile:.
Wlaśnie tam powinieneś zgłosic chęć wymiany ( szczerze mówiąc nie wiem co na to przepisy ? ). A wymiana jest rzeczywiście banalna. Urządzenie, o którym pisał starn, to zestaw obiemek
na rury o różnych średnicach. Dobiera się objemkę do konkretnego przekroju, po czym podaje przez nią dwutlenek węgla z butli na rurki przed grzejnikiem.Powstają właśnie korki lodowe, które na jakiś czas ( zależny od grubości korka ) odcinaja grzejnik od instalacji. I to właśnie brygada administratora bloku zrobi Ci to najprędzej. Nie mam pojęcia, ile to może kosztować ??