PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrody , podjazdy - projekty i wykonawstwo



landscaper
20-03-2006, 12:46
Projektuję i wykonuję ogrody i podjazdy. Dostarczam wizualizacji instrukcji, aby można było samodzielnie wykonać projekt.

landscaper
21-03-2006, 16:09
Początek arykułu

Ścieżka jest ważną i nieodłączną częścią każdego ogrodu, i może być użyta do łączenia całego zamysłu architektonicznego razem. W dużej części przypadków narzuca późniejsze nasadzenia. Dla wielu ludzi ogród znajduje się z tyłu domu, zapominają o froncie, o publicznej funkcji swojego ogrodu. Pod dyktando ekip układających kostkę, przekreślają możliwość estetycznego powiązania w całość domu i ogrodu.
Ścieżka prowadząca do wejścia ma charakter typowo funkcjonalny, nie można sprawiać trudności w pokonaniu . W miarę potrzeby powinna umożliwiać przejście najkrótszą drogą. Ale to nie oznacza, że musi być prosta, i ułożona osiowo do drzwi. W połączeniu z prostym podjazdem, i geometryczną bryłą domu zaczyna dominować nad wszystkim. Prosta ścieżka zrobiona z ciężkich materiałów o jednolitej nawierzchni prowadzi oko do punktu głównego kompozycji nie pozostawiając widzowi na moment refleksji nad otoczeniem i sprawia wrażanie nudy. Człowiek praktycznie omiata taki układ jednym spojrzeniem.
Najczęściej spotykam się z ludźmi w sprawie zagospodarowania ogrodu, gdy wszystkie te elementy już są wykonane. Należy do tego dodać jeszcze masywne ogrodzenie, niewielki obszar przed domem i praktycznie wszelkie koncepcje stworzenia frontowego ogródka sprowadzają się do tonowania roślinami agresywnych brył geometrycznych.

BK
23-03-2006, 07:22
landscaper - ja nie znam się kompletnie na ogrodach ale intuicyjnie moje wyczucie estetyki nie pozwala mi na zamurowanie podjazdu do domu. Najchętniej zrobiłabym podejście do domu z płyt chodnikowych ułożonych naprzemiennie w ścieżce ze żwiru. Podjazd pod garaż chciałabym z płyt ażurowych albo ze żwiru. Formy będą geometryczne, kanciaste, bo taka jest koncepcja wnętrza i tak lubimy. Też nie znoszę murowanych ogrodzeń z kutą bramą. Wolałabym zasłonić płot jaśminowcem lub czymś podobnym.

Masz może jakieś strony www?

landscaper
23-03-2006, 20:11
Powiem tylko uważaj. Uważaj na wściekniętego mąża który odśnieża taki podjazd. To jest jak świat światem problem Czego chcę kobiety a czego męszczyźni. Ja uwielbiam bardzo wszelkiego typu 'sypkie' podjazdy. Nigdy takiej nie użytkowałem ale pewien Norweg wyłuszczył mi problem. Tam jest to chyba tańszy podjazd niż u nas ale jednak jest bardzo dużo zwolenników kostki. Niestety gdie się nie obrucisz to zawsz de z tyłu.
Drugie uważaj to - naprawdę trzeba przemyśleć takie połączenie jak piszesz na podjeździe. Ja robię takie coś w miejscach gdzie mogą chodzić tylko ludzie(Człowiek ma troche mniejszą wagą niż samochód). Mam teraz robic miejsce wypoczynkowe z plyt piaskowca i grysu. Płuty na środku w miejscu stołu i krzeseł o grys( plus inne komponęty wkoło( taniej). Wyobraź sobie teraz płytę np na jakimś żwirze lub tłuczniu słabo zaklinowaną po bokach i o małej masie własnej. Człowiek chodząc może takie coś poruszyć.
Sorry że późno piszę ALE WIOSNA IDZIE - już ja dzisiaj wąchałem.

landscaper
06-04-2006, 08:54
Projektowanie i urządzanie ogrodów

landscaper
16-04-2006, 06:09
Projektowanie i urządzanie ogrodów

Sloneczko
16-04-2006, 08:24
Niby się reklamujesz, a jesteś strasznie anonimowy.
Wypadałoby w profilu napisać skąd nadajesz :)

Sloneczko
16-04-2006, 08:25
W pasku na górze strony jest link "Profil". Gdy wpiszesz w odpowiednie miejsce skąd jesteś, będzie to widać w każdym Twoim poście, bo pokaże się w wizytówce.

landscaper
16-04-2006, 12:12
Pracuję na Podkapaciu, wcześniej zgranica.