PDA

Zobacz pełną wersję : Zapowietrzony wodociąg.



Wakmen
29-03-2006, 14:14
W zeszłym roku zakończyliśmy budowę wodociągu (prawie 3 km.) i ja jestem w najwyższym punkcie tej inwestycji. Z niewiadomych przyczyn instalacja jest bardzo i to bardzo zapowietrzona. Nie jest to kwestia chwilowa ale cyklicznie się powtarzająca. Czy jest możliwość zamontowania tuż przed głównym licznikiem jakiegoś automatycznego odpowietrznika? Bo po co płacić za powietrze?
A może powiecie dlaczego wciąż się zapowietrza?

zygmor
29-03-2006, 14:18
Wakmen,
Zapowietrza się, bo jest nieszczelny i basta.

Pozdro

Wakmen
29-03-2006, 14:28
Wakmen,
Zapowietrza się, bo jest nieszczelny i basta.

Pozdro
Albo ktoś pobiera "nieoficjalnie". Szczelny to on napewno był bo podczas odbierania przez gminę ciśnienie było nabite 10MPa przez 24 godziny i trzymało.

zygmor
29-03-2006, 17:08
Wakmem,
Może jest tak, jak w naszym ujęciu oligoceńskim, gdzie woda jest odżelaziana podczas tego procesu dodatkowo trzeba ją napowietrzyć w celu odbioru z niej żelaza i manganu. Woda bez przerwy parska i jest perlista od nadmiaru powietrza. W mojej instalacji odżelaziającej woda wypływająca z kranu początkowo ma barwę mleka i dopiero po chwili staje się klarowna. Jeżeli jest tak jak piszę, to można się zastanowić nad odpowietrzaniem wody z wodociągu.

Pozdro

Wakmen
30-03-2006, 07:23
... Jeżeli jest tak jak piszę, to można się zastanowić nad odpowietrzaniem wody z wodociągu.

No dobra ale czy legalnie można coś takie zrobić? Nigdy nie spotkałem sie z automatycznym odpowietrznikiem przed licznikiem.

zygmor
30-03-2006, 15:51
Wakmen,
Możesz założyć to za licznikiem, podobne stosuje się w grzejnikach. Pozrozmawiaj ze swoim hydraulikiem, on pewnie coś wymyśli.

Pozdro

Jerzysio
31-03-2006, 09:38
Najwyższy pkt. czy mam rozumieć to jako najwyższe rzędne wodociągu ?
Czy jesteś na końcówce ?
Czy owe 3 km kończy się ślepo czy wpiętę jest w sieć ?
Skąd macie zasilanie w wodę ?
J

Na moje przeczucie problem tkwi w odpowietrzaniu przewodu
( np. brak lub złe umieszczenie HP ) :-?

Wakmen
03-04-2006, 09:56
Wakmen,
Możesz założyć to za licznikiem, podobne stosuje się w grzejnikach. Pozrozmawiaj ze swoim hydraulikiem, on pewnie coś wymyśli.

Pozdro
Za licznikiem to mi nie jest potrzebny bo i tak powietrze przechodzi przez licznik i za nie będę płacił. Albo przed licznikiem albo wcale.
Co do "swojego" hydraulika to wszystko będę robił sam (jak dotychczas :wink: ).

Wakmen
03-04-2006, 10:01
Najwyższy pkt. czy mam rozumieć to jako najwyższe rzędne wodociągu ?...
Tak.


... Czy jesteś na końcówce ? ...
Też - Tak.


... Czy owe 3 km kończy się ślepo czy wpiętę jest w sieć ? ...
Ja jestem ostatnim odbiorcą wody z wodociągu (jak na razie).


... Skąd macie zasilanie w wodę ? ...
Z gminnego wodociągu.


... Na moje przeczucie problem tkwi w odpowietrzaniu przewodu ( np. brak lub złe umieszczenie HP ) :-?
Tyle to już wiem i co to jest to "HP"? Chyba nie logo firmy komputerowej :wink: ?

Jerzysio
03-04-2006, 17:56
HP to nic innego jak oznaczenie hydrantu 8) .
Na końcówce przewodu powinien być założony właśnie hydrant, tak by można było odpowietrzyć wodociąg.
SUW który zaopatruje twój wodociąg w wodę pracuje cyklicznie i zdarzają się spadki ciśnienia, a co za tym idzie w przewodzie pojawia się powietrze.
Dzwoń do wodociągów, żeby odpowietrzali przewód regularnie, powinno się poprawić.
Pozdro
J

Wakmen
03-04-2006, 21:20
Jerzysio - wreszcie jakaś odpowiednia porada. Dzięki serdeczne. Już jestem bliżej jak dalej choć z tym systematycznym odpowietrzaniem przez Gminę to będzie wielki problem ale coś wymyślę.

Tomik_B
04-04-2006, 07:30
Jerzysio - wreszcie jakaś odpowiednia porada. Dzięki serdeczne. Już jestem bliżej jak dalej choć z tym systematycznym odpowietrzaniem przez Gminę to będzie wielki problem ale coś wymyślę.

Jak będą się ociągać z odpowietrzaniem, to możesz sam odkręcić ten hydrant na chwilkę. 8)

Jerzysio
04-04-2006, 10:16
..można i tak 8) ale....
J