PDA

Zobacz pełną wersję : Teraz o tujach



NatkaB
31-03-2006, 13:41
Zważywszy że wiosnę mamy ciut opóźnioną - kiedy zacząć nawożenie tuj, cyprysów, iglaków i innych? Chodzi mi o nawóz "doglebowy" i dolistny (Pinivit np.)

Teska
31-03-2006, 14:01
Zważywszy że wiosnę mamy ciut opóźnioną - kiedy zacząć nawożenie tuj, cyprysów, iglaków i innych? Chodzi mi o nawóz "doglebowy" i dolistny (Pinivit np.)

czytalam w gazetce " moj piekny ogrod" ze juz teraz mozna sypac nawoz pod iglaki itp.Ja sypne w przyszla sobote....i wezme sie za trawnik

NatkaB
31-03-2006, 14:07
Zważywszy że wiosnę mamy ciut opóźnioną - kiedy zacząć nawożenie tuj, cyprysów, iglaków i innych? Chodzi mi o nawóz "doglebowy" i dolistny (Pinivit np.)

czytalam w gazetce " moj piekny ogrod" ze juz teraz mozna sypac nawoz pod iglaki itp.Ja sypne w przyszla sobote....i wezme sie za trawnik

myślałam, ze zabiorę się za trawnik jutro, ale u nas pada deszcz i trawa jest jeszcze zbyt mokra. Może do przyszłej soboty przeschnie... Zatem jutro nawiozę tujki :D

zygmor
31-03-2006, 22:26
NatkaB,
Widzę, że na dobre wzięłaś się za ogródek, mozesz już nawozić twoje tujki.
U mnie każdy sezon podobny, zaczynamy od grabienia liści. Jeszcze w zeszłym tygodniu leżał śnieg, więc zaległości są naprawdę spore.

Pozdro

MAREK S
31-03-2006, 22:30
Natka
Mysle ze nawet jest lepiej jak ziemia wilgotna na nawozenie bo lepiej wsiaknie.
Ja jutro tez wychodze w pole :wink: ale mam tyle wody na trawniku ze chlupie,nie wiem jak bedzie...

NatkaB
31-03-2006, 22:33
ale mam tyle wody na trawniku ze chlupie,nie wiem jak bedzie...
u mnie nie chlupie, ale mokro. Dzisiaj próbowałam trochę pograbić, ale tylko powyrywałm kępy trawy, zostawiam to do przyszłego tygodnia.

zygmor
31-03-2006, 22:46
Kochani,
Zazdroszczę Wam, bo jutro muszę iść do pracy na 12 godzin od 8-20...

Pozdro

NatkaB
01-04-2006, 13:00
Melduję, że akcja TUJE zakończona :D
1) okopane
2) przycięte
3) nawóz wysypany

UFFFFFFF :)

zygmor
01-04-2006, 15:11
NatkaB,
Super, ja będę jutro nadrabiał zaległości, mamy też kolejne spotkanie z architektem.

Pozdro

Teska
01-04-2006, 16:21
no to ja tez melduje : nawoz pod tuje wysypany, co tzreba zostalo przycięte.....i pogoda super!!!!

trawka w przyszlym tygodniu.....

NatkaB
01-04-2006, 16:38
trawka w przyszlym tygodniu.....

ja podjęłam próbę, ale udało się wyczesać trawnik tylko tam, gdzie było sucho - ale to dopiero 1/3
Rany, ile suchej trawy naprodukowałam! nawet na tym małym kawałku. Jak to jest z tym wyczesywaniem? Ile razy trzeba przejechać aeratorem?

Teska
01-04-2006, 17:51
trawka w przyszlym tygodniu.....

ja podjęłam próbę, ale udało się wyczesać trawnik tylko tam, gdzie było sucho - ale to dopiero 1/3
Rany, ile suchej trawy naprodukowałam! nawet na tym małym kawałku. Jak to jest z tym wyczesywaniem? Ile razy trzeba przejechać aeratorem?


ja mam roczna trawke, wiec tylko wygrabie grabkami...

ale cos mi "kolacze" w glowie ze aeratorem trzeba najpierw wzdluz pozniej w druga strone

NatkaB
01-04-2006, 17:57
ja mam roczna trawke, wiec tylko wygrabie grabkami...
ale cos mi "kolacze" w glowie ze aeratorem trzeba najpierw wzdluz pozniej w druga strone
no właśnie.. tak zrobię. Szczerze mówiąc to nawet po tym jednokrotnym wyczesywaniu - mnóstwo jest w trawie zeschniętych źdźbeł :(

Teska
01-04-2006, 18:27
ja mam roczna trawke, wiec tylko wygrabie grabkami...
ale cos mi "kolacze" w glowie ze aeratorem trzeba najpierw wzdluz pozniej w druga strone
no właśnie.. tak zrobię. Szczerze mówiąc to nawet po tym jednokrotnym wyczesywaniu - mnóstwo jest w trawie zeschniętych źdźbeł :(


to nic....jak wygrabisz kup nawoz i rozrzuc. Ja kupuje nawoz taki sam jak w zeszlym roku uzylam jak sialam trawke.jest bardzo dobry.

NatkaB
01-04-2006, 18:46
to nic....jak wygrabisz kup nawoz i rozrzuc. Ja kupuje nawoz taki sam jak w zeszlym roku uzylam jak sialam trawke.jest bardzo dobry.
a jakiego Ty używasz?

MAREK S
01-04-2006, 22:14
Witam
A ja dzis nie zdazylem,tylko stwierdzilem straty po sniegu oj shitttttttt,
mam polamany zywoplot z ligustra i dolne galezie od sosen.....

NatkaB
04-04-2006, 10:24
ale cos mi "kolacze" w glowie ze aeratorem trzeba najpierw wzdluz pozniej w druga strone

już wiem! na krzyż :)

tadzel
04-04-2006, 18:18
Jaki nawóz sypiecie pod tuje?

NatkaB
04-04-2006, 18:35
Jaki nawóz sypiecie pod tuje?

florovit do iglaków (sypię pod) i pinivit (dolistnie)

tadzel
04-04-2006, 21:20
|NatkaB dzieki.
tadzel

Teska
05-04-2006, 12:04
ja iglaki traktuje nawozem do iglakow pokonu.

Teska
05-04-2006, 12:05
to nic....jak wygrabisz kup nawoz i rozrzuc. Ja kupuje nawoz taki sam jak w zeszlym roku uzylam jak sialam trawke.jest bardzo dobry.
a jakiego Ty używasz?


Hydrokomplex super nawoz.....trawka jest soczyscie zielona po nim...i mozna sypac na kwitnace kwiaty w ogrodzie. 25 kg kosztuje u mnie w hurtowni 70 zł....starcza na caly sezon

zuczek
06-04-2006, 10:13
A czy ktoś używał nawozu Substral ''Magiczna siła'' - nawóz interwencyjny do iglaków? Stosuje się go i doglebowo i dolistnie. Ostatnio się skusiłam i kupiłam, ale jeszcze nie zastosowałam :roll:

Teska
06-04-2006, 14:55
A czy ktoś używał nawozu Substral ''Magiczna siła'' - nawóz interwencyjny do iglaków? Stosuje się go i doglebowo i dolistnie. Ostatnio się skusiłam i kupiłam, ale jeszcze nie zastosowałam :roll:


ja stosowalam ale do roz.....byl dobry :lol: