PDA

Zobacz pełną wersję : solidna ekipa poszukiwana



Artesianka
01-04-2006, 10:22
Dzień dobry wszystkim,

Jestem pierwszy raz na forum.
Niedawno kupiłam mały domek w Piastowie. Planuje tam spore przeróbki - wyburzanie ścian, podniesienie dachu, przeróbki hydrauliczne, zagospodarowanie poddasza etc. Mam plany zrobione przez architekta. Obecnie czekam na pozwolenie na budowe oraz szukam solidnej ekipy.
Znajomi polecili mi P. Jacka Ostafiaka (cenowo niestety górna półka) a ostatniodostałam namiary na P. Janusza Owczarczyka - czy słyszeliście coś o nich?
Czy możecie polecić jakieś sensowne ekipy?
Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam

Agnieszka :)

Szybki
01-04-2006, 20:18
Za dużo Ci nie pomogę ale mogę powiedzieć że cena nie zawsze idzie w parze z robotami budowlanymi.
W ubiegłym roku szukałem ekipy budowlanej na postawienie domu parterowego z poddaszem użytkowym (dom w kształcie litery L ) buduję z ceramiki POROTON o powierzchni 180m2 w stanie surowym . Ceny za tą usługę oscylowały miedzy 16 a 36 tyś zł wybrałem ta najtańszą i powiem tyle jestem zadowolony. Nie pija i nie obijają się w tym jest trzech murarzy i jeden pomocnik. W ciągu trzech niecałych dni postawili już 50% murów parteru. Dodam jeszcze że dzisiaj wieczorem przeprowadziłem weryfikacje wszystkich wymiarów i jestem w szoku jest idealnie jedynie na jednej stronie wymiar się nie zgadzał o 1 cm ale na długości prawie 14 metrów jest to mało istotne.
Nie wiele by brakowało a wziął bym najdroższa firmę przyjechał super samochodem wypytał mnie o wszystkie szczegóły odnośnie budowy domu po tygodniu przyjechał z pełnym kosztorysem powiem tyle byłem miło zaskoczony i myślałem że mam do czynienia z profesjonalna firmą . W miedzy czasie coś mnie tknęło ze trzeba poszukać innej firmy i dobrze zrobiłem.
Na podstawie jego wyliczeń na początku marca zamawiałem materiały budowlane gdzie się okazało że we wszystkim pozycjach były spore nadwyżki od 20 do 30% Ok. mogą być 5 lub 10% ale nie 20. kto mnie uświadomił przez przypadek znalazłem stronę www. firmy co zaprojektowała mój dom a tam był pełen kosztorys do tego jeszcze wziąłem kartkę i ołówek i sam przeliczyłem wszystkie ściany i wyszło na moje zamiast 270m2 potrzebuje 200m2.
Życzę wytrwałości i stalowych nerwów.

Szybki
01-04-2006, 20:26
Dodam jeszcze, cegłę już miałem zamówioną i czekałem za jej dostawą i w ostatniej chwili wstrzymałem wszystko żeby dokonać korekty. W hurtowni powiedzieli mi jedno przewały przez firmy budowlane to jest standard jeśli ktoś się nie zna albo nie ma czasu na bieganie po hurtowniach budowlanych to na bank jest okradziony no może jest tam jakiś ułamek solidnych firm.

janrenovate
01-04-2006, 20:35
No to jak,zaczynasz czy juz stoi 50 murów??

Szybki
01-04-2006, 20:56
Miałem zaczać po 10 kwietnia a ruszyłem już 30 marca :-)

janrenovate
01-04-2006, 21:05
Szybka masz tę Ekipę:)
po niedzieli zapewne przykryjesz?
A ław i fundamentów nie zapomnieli wylać??

Szybki
02-04-2006, 13:43
Ławy i fundament już miałem jedynie fundament musieli o jeden kanold podwyższyć. Idą jak przecinaki :-).

janrenovate
02-04-2006, 15:04
Skoro były ławy i fundament to cena jest OK za postawienie ścian.
Najgorsza robota to ta w ziemi :(

krzyss
02-04-2006, 17:40
Ja ze swojej ekipy jestem zadowolony - na pewno mogę ją polecić. Nie wiem, czy robią przeróbki. Ale budują świetnie i na pewno nie okradają.

Szybki
02-04-2006, 18:47
Kliknij poniższy link a zobaczysz co buduję.
GL 40 KORAL

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-40,52,61,opis.html

Życzę miłego oglądania :-)

janrenovate
02-04-2006, 20:04
Dach bedzie cie sporo kosztował.

Piotr38
18-04-2006, 08:24
Szukam wykonawców godnych polecenia.
Bedę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Szybki
Z Twoich postów wynika, że ekipa jest dobra. Jesteś z niej zadowolony pod względem ceny i jakości wykonania. Prośba do Ciebie o podanie kontaktu do nich.

Artesianka
Budujemy po sąsiedzku. Zdecydowałaś się już na jakąś ekipę?

Pozdrawiam serdecznie.