PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

emild
17-02-2009, 09:31
AMFI samemu wykonałeś ten projekt? w jakim programie?
też będę miał brązowe fronty i blat a'la trawertyn.
Z czego masz tę część nad płytą? z tego samego co blat?


ps
tę ściankę koło piekarnika też bym zostawił.

adass
17-02-2009, 10:24
a ja jednak wywalil.
ta kolo lodowki zreszta tez.
popatrzcie na pierwszy zrzut.nie ma scianki przy piekarniku i lodowce i z malej ciasnej dziupli robi sie ladna,otwarta kuchnia
ja bym jeszcze wywalil ta lodowke i te poleczki kolo niej a zamiast tego postawil normalna szafke z zabudowana lodowka.
nie bedzie problemu za pare lat co zmiescic jak trzeba bedzie wymienic
:wink:
dla porownania poprosze takie samo ujecie ale ze sciankami

flowera
17-02-2009, 10:59
hubertsain
czy mozna wiedziec co masz na ścianach zwykła plyte meblowa? ja cos podobnego sobie wymyslilam zpodrawiam flowi

Dagne
17-02-2009, 11:22
AMFI domyslam się, ze to ALO kitchen planner:)

Ja na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad kuchnią narożną. Płyta tak blisko zlewu może Cie doprowadzać do szału. Ja obecnie mam kuchnię przy zlewie i to jest tragedia, woda się wylewa na kuchenkę, nie można wygodnie nic ustawić a jak odstawiam na ociekacz umyte rzeczy to co chwila się parze o gorący gar. Rzeczy z ociekacza lubią się tez zsuwać na gotujące sie gary;) Płyta kuchenna powinna mieć co najmniej po 40cm wolnego miejsca z każdej strony!!!Dla wygodnego korzystania i bezpieczeństwa.

Drzwi do spiżarni 70cm całkowicie wystarczą. Kanapy tam raczej wnosić nie będziesz :wink:

Ścianek nie likwiduj. Po pierwsze to podwójny koszt: najpierw wyburzasz ścianki, żeby potem płacić za fornir i ładne wykończenie szafek co wcale tanie nie jest. Poza tym możesz wtedy np na piekarniku coś postawić i Ci to nie spadnie do salonu. No i kuchnię zawsze dobrze jest jednak troszkę zasłonić. Nawet niewielka zabudowa ułatwia pracę okapowi.

Trochę jeszcze bym pomyślała nad tą zabudową dookoła lodówki. Szafki wiszące są sporo płytsze- trudny dostęp. Może faktycznie jakaś zabudowana lodówka. Wtedy w takiej zabudowie dookoła niej też możesz mieć butelczarkę. Np. Poziomo na całą długosć. To ślicznie wygląda.

Bardzo dobry projekt.

Deamos
17-02-2009, 11:39
Ja na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad kuchnią narożną. Płyta tak blisko zlewu może Cie doprowadzać do szału. Ja obecnie mam kuchnię przy zlewie i to jest tragedia, woda się wylewa na kuchenkę, nie można wygodnie nic ustawić a jak odstawiam na ociekacz umyte rzeczy to co chwila się parze o gorący gar. Rzeczy z ociekacza lubią się tez zsuwać na gotujące sie gary;) Płyta kuchenna powinna mieć co najmniej po 40cm wolnego miejsca z każdej strony!!!Dla wygodnego korzystania i bezpieczeństwa.

Zgadzam sie z tym, ze po obu stronach kuchenki i zlewozmywaka powinno byc troche miejsca. Moze dobrym rozwiazaniem bedzie przeniesienie kuchenki na druga strone naroznika, mozna by wtedy zlewozmywak przesunac troche w lewo co sie przydaje przy wszelkich operacja zlewozmywakowych jak zmywanie, mycie i obieranie warzyw, ...

AMFI
17-02-2009, 12:23
dziękuje bardzo Wam wszystkim za cenne uwagi :-)

tak projekcik zrobiłam w ALNO :-) bardzo fajny programik, chociaż nie umiem w nim zrobić wykuszu, ani zmienić wielkości okien :-(

emild fronty będą najprawdopodobniej z mdfu foliowanego ciemny orzech + blaty jakiś konglomerat, na ścinach tak na 20 cm to samo co na blacie, tylko oczywiście przy kuchence wyżej.

adass po części masz rację, ale tak całkowicie otwarta kuchnia na chyba nie jest jednak dobry pomysł... poza tym przypomniałam sobie, ze to jest ściana nośna Zabudowanej lodówki tez już nie chcę, mam teraz w drewnianych frontach - mycie drewna przy uchwytach to masakra... :-( po kilku latach lakier sie poniszczył, nie wygląda to za dobrze. Poza tym chcemy lodówkę z dystrybutorem wody :D :roll:

Dagne kuchnia narożna, był taki pomysł, ba wręcz tak było zaplanowane w projekcie domu, ale my z małżem lubimy oboje (na raz) w garach mieszać, a wtedy dostęp ograniczony, poza tym skos, kłopot z okapem, etc, etc, ale wierz mi, na początku tak chciałam, tylko wybili mi z głowy :roll: już teraz sama nie wiem... mam nadzieję, że ta odległość kuchenki od ociakacza nie będzie taka mecząca (ok. 20cm)
Co do zabudowy nad lodówką - będą tam szafki zlicowane frontami z lodówką i płytsze wewnątrz (ta szafka jest równocześnie szafą z drugiej strony od hollu)


Moze dobrym rozwiazaniem bedzie przeniesienie kuchenki na druga strone naroznika, mozna by wtedy zlewozmywak przesunac troche w lewo co sie przydaje przy wszelkich operacja zlewozmywakowych jak zmywanie, mycie i obieranie warzyw, ...

hmmm. dzięki! takie rozwiązanie faktycznie przemyślę, chociaż będzie ciężko, bo odcinek od okna do ściany ma dokładnie 120 cm, więc okap i kuchenka dochodziłyby dokładnie do krawędzi okna. z drugiej strony jest 10 cm więcej wiec wydawało mi się, ze tam będzie lepiej.... ale porzemyślę to jeszcze!

DZIĘKI WAM wszystkim za dobre słowo!!! :P

magpie101
17-02-2009, 12:25
Kuchenki raczej nie mozna przeniesc na druga strone naroznika, bo z tego co widze okap zachodzilby na okno.
Co do bliskosci zlew-kuchenka ja mialam tak w poprzedniej kuchni ze wzgledu na maly metraz i nie narzekalam. Teraz mam ogromna kuchnie i duzo blatu, a kuchenke tez mam kawalek od zlewu, bo tak jest dla mnie wygodnie.
Wiec kazdy lubi cos innego. AMFI robiac kuchenke obok zlewu ma dzieki temu dlugi blat roboczy pod oknem.
Obok lodowki zrobilabym jedna szafke w calosci tzw. komin na glebokosc wneki i wygladaloaby ta szafka tak jak drzwi do skrytki. Szafke nad lodowka zrobilabym na glebokosc wneki i troche dluzsza, praktycznie przylegajaca do lodowki.
Te dwie klapy jakie wisza jak dla mnie sa za wysoko przez polke jaka znajduje sie pod nimi. No i nie widze miejsca na mikrofale, a na blacie szkoda zajmowac przestrzen, chyba ze nie planujesz mikrofali to cofam pytanie.
Caly projekt ladny.

AMFI
17-02-2009, 13:05
Kuchenki raczej nie mozna przeniesc na druga strone naroznika, bo z tego co widze okap zachodzilby na okno.
no właśnie, własnie...


Co do bliskosci zlew-kuchenka ja mialam tak w poprzedniej kuchni ze wzgledu na maly metraz i nie narzekalam. Teraz mam ogromna kuchnie i duzo blatu, a kuchenke tez mam kawalek od zlewu, bo tak jest dla mnie wygodnie.
Wiec kazdy lubi cos innego. AMFI robiac kuchenke obok zlewu ma dzieki temu dlugi blat roboczy pod oknem..
pocieszyłaś mnie bardzo! dzięki dobra kobietko :-) może jednak nie będzie tak źle...


Obok lodowki zrobilabym jedna szafke w calosci tzw. komin na glebokosc wneki i wygladaloaby ta szafka tak jak drzwi do skrytki. Szafke nad lodowka zrobilabym na glebokosc wneki i troche dluzsza, praktycznie przylegajaca do lodowki..
przećwiczę dziś takie rozwiązanie, ale boję się, że efekt będzie przytłaczający, a ja chcę jak najmniej zabudowy, jak najwięcej przestrzenie, póleczek... teraz mam taka kuchnie: drewniane fronty i witryny od dołu do góry... błe...


Te dwie klapy jakie wisza jak dla mnie sa za wysoko przez polke jaka znajduje sie pod nimi.
no właśnie, tu jeszcze nie wiem jak zrobić: tylko jedną szafkę 90 cm alu+szkło otwierana do góry (fot.2)? czy nad nią jeszcze druga z frontem drewnianym (fot.1)? i czy w ogóle dawać po nimi półeczkę? bez półeczki było trochę łysawo, poza tym zawsze przyda się coś na wierzchu z przyprawami...



No i nie widze miejsca na mikrofale, a na blacie szkoda zajmowac przestrzen, chyba ze nie planujesz mikrofali to cofam pytanie.
mikrofala? :o a co to??? :lol: nie nie planuje raczej... chociaż przez moment zastanawiałam się nad piekarnikiem z funkcję micro, ale jakoś nie wiem jeszcze... przydaje się to w ogóle w kuchni????



Caly projekt ladny.
bardzo mi miło :oops: i mam nadzieje, że tak wyjdzie w rzeczywistości !

JoShi
17-02-2009, 13:27
Co do bliskosci zlew-kuchenka ja mialam tak w poprzedniej kuchni ze wzgledu na maly metraz i nie narzekalam. Teraz mam ogromna kuchnie i duzo blatu, a kuchenke tez mam kawalek od zlewu, bo tak jest dla mnie wygodnie.
Wiec kazdy lubi cos innego. AMFI robiac kuchenke obok zlewu ma dzieki temu dlugi blat roboczy pod oknem..
pocieszyłaś mnie bardzo! dzięki dobra kobietko :-) może jednak nie będzie tak źle...
Obróć ten zlew i daj ociekacz po prawej a komorę tam gdzie jest (ewentualnie trochę się przesunie w lewo bo po prawej chyba dość wąsko). A i tak mi się wydaje, że dla osoby praworęcznej ociekacz po prawej jest wygodniejszy, no chyba, że Ty leworęczna jesteś.

magpie101
17-02-2009, 13:27
Ja bez mikrofali nie wyobrazam sobie kuchni :roll: .
Psom gotuje raz na 4 dni, przekladam w duze pojemnieki plastikowe i jak wracam wieczorem to tylko cyk do mikrofali i jedzonko gotowe.
No i u nas kazdy z domownikow wraca o innej godzinie, wiec naszykowany rano obiad odgrzewaja sobie o roznych porach dnia.
Ja uzywam mikrofali tylko do odgrzewania, wiec inne funkcje mi niepotrzebne, do reszty sluzy piekarnik (tez niezastapiony, chodzi kilka razy w tygodniu).

AMFI
17-02-2009, 13:41
Obróć ten zlew i daj ociekacz po prawej a komorę tam gdzie jest (ewentualnie trochę się przesunie w lewo bo po prawej chyba dość wąsko). A i tak mi się wydaje, że dla osoby praworęcznej ociekacz po prawej jest wygodniejszy, no chyba, że Ty leworęczna jesteś.

ja??? praworęczna, prawooczna, prawonożna, cała prawa jestem ! :wink:
i teraz mam identyczny okład komora-ociekacz i jest OK. :wink:
obawiam się, że nie mogę przerzucić ociekacza na lewą stronę, nie zmieści się, a komory nie przesunę, bo zmywarka.... oj, łatwo nie jest :roll:


Ja bez mikrofali nie wyobrazam sobie kuchni .
Psom gotuje raz na 4 dni, przekladam w duze pojemnieki plastikowe i jak wracam wieczorem to tylko cyk do mikrofali i jedzonko gotowe.
No i u nas kazdy z domownikow wraca o innej godzinie, wiec naszykowany rano obiad odgrzewaja sobie o roznych porach dnia.

moje psy jedzą suchą karmę, a z obiadkiem, a właściwie obiadokolacją czekam na mężulka... nigdy mikrofali nie miałam, nie używałam, ale faktycznie może pora? a gdybym ja chciała umieścić na piekarniku, nie byłoby za wysoko?

magpie101
17-02-2009, 13:55
Wtedy musialabys obnizyc piekarnik o wysokosc jednej szuflady tak

http://images46.fotosik.pl/48/54a9a24227001a8dmed.jpg

Tutaj jest mikrofala do zabudowy ale moze byc zwykla klapa i mikrofala schowana wewnatrz tak jak jest u mnie w domu (mikrofala jest wtedy jakas tania, bo i tak jej nie widac.

http://images34.fotosik.pl/103/9f3d5bae5e8d445bmed.jpg

Poniewaz nie chcesz wysokiego slupka to tej klapy drugiej nad mikrofala nie musi byc.

JoShi
17-02-2009, 13:57
Obróć ten zlew i daj ociekacz po prawej a komorę tam gdzie jest (ewentualnie trochę się przesunie w lewo bo po prawej chyba dość wąsko). A i tak mi się wydaje, że dla osoby praworęcznej ociekacz po prawej jest wygodniejszy, no chyba, że Ty leworęczna jesteś.

ja??? praworęczna, prawooczna, prawonożna, cała prawa jestem ! :wink:
i teraz mam identyczny okład komora-ociekacz i jest OK. :wink:
obawiam się, że nie mogę przerzucić ociekacza na lewą stronę, nie zmieści się, a komory nie przesunę, bo zmywarka.... oj, łatwo nie jest :roll:
No to przenieś razem ze zmywarką. Co stoi na przeszkodzie?

AMFI
17-02-2009, 13:58
Wtedy musialabys obnizyc piekarnik o wysokosc jednej szuflady tak


i tak myślałam nad jego obniżeniem: tak aby wyjmując formę, która jest zazwyczaj na środkowej wysokości piekarnika, mieć ją równo z blatem :P

dzięki za podpowiedzi!!!! :D

AMFI
17-02-2009, 14:01
No to przenieś razem ze zmywarką. Co stoi na przeszkodzie?

wydaje mi sie, że jak będę miała komorę zlewozmywaka 20cm od płyty, to chyba będzie gorszy układ niż gdyby tam był ociekacz?

JoShi
17-02-2009, 14:05
No to przenieś razem ze zmywarką. Co stoi na przeszkodzie?

wydaje mi sie, że jak będę miała komorę zlewozmywaka 20cm od płyty, to chyba będzie gorszy układ niż gdyby tam był ociekacz?

Nie rozumiesz. Spróbuję jeszcze raz.
1. Wywalasz to wąskie kargo, które jest na końcu ciągu.
2. Przesuwasz zlew o szerokość tego kargo i obracasz razem ze zmywarką o 180 stopni

Nie będzie lepiej?

AMFI
17-02-2009, 14:31
Nie rozumiesz. Spróbuję jeszcze raz.
1. Wywalasz to wąskie kargo, które jest na końcu ciągu.
2. Przesuwasz zlew o szerokość tego kargo i obracasz razem ze zmywarką o 180 stopni

Nie będzie lepiej?
no nie rozumiem :-? jak zrobię tak jak piszesz, wyjdzie taki układ:
http://img10.imageshack.us/img10/2429/55204846ri8.jpg
chyba nie jest lepiej?

kurcze, brakuje tych 20 cm i byłoby faktycznie lepiej ...

JoShi
17-02-2009, 14:33
Nie rozumiesz. Spróbuję jeszcze raz.
1. Wywalasz to wąskie kargo, które jest na końcu ciągu.
2. Przesuwasz zlew o szerokość tego kargo i obracasz razem ze zmywarką o 180 stopni

Nie będzie lepiej?
no nie rozumiem :-? jak zrobię tak jak piszesz, wyjdzie taki układ:
http://img10.imageshack.us/img10/2429/55204846ri8.jpg
chyba nie jest lepiej?
No teraz widzę, że tam jest strasznie wąsko i nie ma pola manewru :( myślałam, że to kargo jest szersze.

dardurdka
17-02-2009, 14:35
Moim zdaniem wcześniej było lepiej. Zawsze można postawić gorący garnek na okapniku zlewu a nie na blacie... A kuchnia ogólnie świetnie zaprojektowana! Bardzo podoba mi się ta ścianka z zegarem :wink:

AMFI
17-02-2009, 14:36
No teraz widzę, że tam jest strasznie wąsko i nie ma pola manewru :( myślałam, że to kargo jest szersze.
niestety... to malutkie 15 cm cargo na chemię :-?

magpie101
17-02-2009, 14:36
AMFI zostaw tak jak w pierwszej wersji, masz duzo blatu z lewej strony plyty, a z prawej jest ociekach, na ktory tez mozesz sobie odkladac gary.

magpie101
17-02-2009, 14:38
A jaka szeroka szafke przeznaczylas na zlew?

AMFI
17-02-2009, 14:40
nio chyba tak.... dzięki dziewczyny za wszystkie uwagi
a co myślicie o tej szafce wiszącej? zrobić podwójną ( z drewnianym frontem górana część) czy pojedynczą (tylko szkło i aluminium)? :D

Dagne
17-02-2009, 14:41
Jeśli nie jesteś pewna co do mikrofali możesz kupić za jakis czas wolnostojącą i wstawić do spiżarni. Mikrofale do zabudowy sa dużo droższe niż te zwykłe, a jak nie masz zamiaru jej dużo używać to po co inwestować?

AMFI
17-02-2009, 14:41
A jaka szeroka szafke przeznaczylas na zlew?

45 cm

AMFI
17-02-2009, 14:44
Jeśli nie jesteś pewna co do mikrofali możesz kupić za jakis czas wolnostojącą i wstawić do spiżarni. Mikrofale do zabudowy sa dużo droższe niż te zwykłe, a jak nie masz zamiaru jej dużo używać to po co inwestować?

myślę, ze to będzie najlepsze rozwiązanie, na pewno nie myślę o oddzielnej do zabudowy, jeśli już to o piekarniku z funkcję mikrofali, ale obawiam się,z e jak z większością rzeczy 2 w1 piekarnik będzie kiepściejszy... a bardziej zależy mi na przyzwoitym piekarniku niż mikro...

magpie101
17-02-2009, 14:45
A jaka szeroka szafke przeznaczylas na zlew?

45 cm

Myslalam, ze masz 50, wtedy moglabys zmniejszyc i powiekszyc cargo.
Ja bym zrobila 2 klapy, gora pelna, dol szklo bez poleczki.

markoto
17-02-2009, 14:48
magpie jaka szeroka musialabym miesz szafke pod zlewem metra 6s blanco zeby zmiescic mlynek i jakis wyjezdzajacy kosz na smieci?

emild
17-02-2009, 14:55
Jeśli nie jesteś pewna co do mikrofali możesz kupić za jakis czas wolnostojącą i wstawić do spiżarni. Mikrofale do zabudowy sa dużo droższe niż te zwykłe, a jak nie masz zamiaru jej dużo używać to po co inwestować?

myślę, ze to będzie najlepsze rozwiązanie, na pewno nie myślę o oddzielnej do zabudowy, jeśli już to o piekarniku z funkcję mikrofali, ale obawiam się,z e jak z większością rzeczy 2 w1 piekarnik będzie kiepściejszy... a bardziej zależy mi na przyzwoitym piekarniku niż mikro...
ja mam zwykłą mikrofalę mastercook (MM 17GE X) i do tego ramkę (ME4 17 X.)
w sumie kosztowało 600pln. i wygląda jak każda inna typowa pod zabudowę.

magpie101
17-02-2009, 15:02
magpie jaka szeroka musialabym miesz szafke pod zlewem metra 6s blanco zeby zmiescic mlynek i jakis wyjezdzajacy kosz na smieci?

Gdybys miala sam zlew to szafka 60 starczy ale jak chcesz kosz i mlynek to na mlynek potrzeba okolo 30 cm plus kosz w zaleznosci od tego jaki chcesz. Na taki najprostszy i najtanszy potrzeba 40 cm co daje razem 70.

franke ma pojemniki na odpady o szerokosci 26 cm Cena katalogowa 199 zl (trolley 50), do tego mlynek, wiec 60 tez by starczyla.

markoto
17-02-2009, 15:33
Dzieki magpie

Janusz75
17-02-2009, 20:51
przedstawiam wstępna wizualizację naszej kuchni, przygotowana własnoręcznie przy pomocy ogólnie dostępnego programu, więc nie oddaje w 100% tego co pewnie nam wyjdzie, ale zawsze w jakiś sposób obrazuje moja wizję. czekam na Wasze opinie i krytyczne uwagi.
Kuchnia jest malutka, ale na szczęście ma spiżarkę, fronty będą w kolorze ciemny orzech:
widok od strony salonu:
http://img14.imageshack.us/img14/9945/95340073fz9.jpg
od strony spiżarki:
http://img294.imageshack.us/img294/1867/31535835zf0.jpg
oraz na spiżarkę i lodówkę (ten wysoki słupek to będą drzwi do spiżarki)
http://img294.imageshack.us/img294/4180/30611991eu0.jpg
i jeszcze jedna perspektywa
http://img294.imageshack.us/img294/6062/90107005bp6.jpg

czekam na wasze uwagi :-)

Amfi,

wydaje mi się, że układ, jaki przedstawiłaś na wizualce jest optymalny. Ja wprawdzie nie rezygnowałabym z wysokiego słupka z piekarnikiem, bo w obecnie użytkowanej kuchni cierpię na niedosyt szafek, ale jeśli wiesz, że pomieścisz wszystko to ok :) wysokie słupki/ wiszące szafki można zawsze zrobić z jasnymi frontami, żeby nabrały lekkości :)

jak tak patrzę, to jeszcze jedna koncepcja przychodzi mi do głowy, wcale nie twierdzę, że lepsza :) zaczynając od miejsca, gdzie obecnie stoi piekarnik: słupek z piekarnikiem zamienić z lodówką, na prawo od lodówki zmywarka i szafka ze zlewem, na drugiej ścianie kuchenka tak jak jest, a dalej pod oknem szafka z szufladami, która obecnie stoi obok piekarnika.

moje rozwiazanie ma jeden minus - zarowno zlew jak i kuchenka bedą blisko naroznika, co utrudni dostep do tych sprzetow drugiej osobie.

hubertsain
17-02-2009, 20:51
hubertsain
czy mozna wiedziec co masz na ścianach zwykła plyte meblowa? ja cos podobnego sobie wymyslilam zpodrawiam flowi

na ścianach jest ta płyta z której są boki szafek, dokładnie to kolor limba oraz płyty inoxowe nad kuchnią indukcyjną i koło zlewu :wink:

AMFI
17-02-2009, 21:47
Amfi,

wydaje mi się, że układ, jaki przedstawiłaś na wizualce jest optymalny. Ja wprawdzie nie rezygnowałabym z wysokiego słupka z piekarnikiem, bo w obecnie użytkowanej kuchni cierpię na niedosyt szafek, ale jeśli wiesz, że pomieścisz wszystko to ok :) wysokie słupki/ wiszące szafki można zawsze zrobić z jasnymi frontami, żeby nabrały lekkości :)

jak tak patrzę, to jeszcze jedna koncepcja przychodzi mi do głowy, wcale nie twierdzę, że lepsza :) zaczynając od miejsca, gdzie obecnie stoi piekarnik: słupek z piekarnikiem zamienić z lodówką, na prawo od lodówki zmywarka i szafka ze zlewem, na drugiej ścianie kuchenka tak jak jest, a dalej pod oknem szafka z szufladami, która obecnie stoi obok piekarnika.

moje rozwiazanie ma jeden minus - zarowno zlew jak i kuchenka bedą blisko naroznika, co utrudni dostep do tych sprzetow drugiej osobie.

Dzięki za opinię, prawde mówiąc taką opcję też brałam pod uwagę, bo byłoby wygodniej, ale ma zadadniczy minus .... przeniesienie instalacji wodno-kanalizacyjnej, a ja już mam dosyć dodadkowych kosztów (i tak musiałam przenosic elektrykę ze wzgledu na rezygnację z kuchenki narożnej). Co do ustawienia lodówki, tak tak planowałam na początku aby stała przy oknie, ale jest tam równiutko 60 cm, boje się, ze nieładnie będzie wygladała tak równo z krawedzią okna.
a co do ilości miejsca w szfkach... będzie spiżarka, ale jak znam życie za rok, góra dwa miejsca i tak zabraknie.... :wink:

Deamos
17-02-2009, 21:58
...słupek z piekarnikiem zamienić z lodówką...
Ja tez za tym obstaje, lodowka blizej jadalni i salonu to dobry pomysl, nie trzeba przechodzic przez cala kuchnie by do niej zajrzec ;)

DziadekZ
17-02-2009, 22:15
Amfi,
to co zaraz rzuca się w oczy, a o czym pisali już poprzednicy to ta nieszczęsna odległość pomiędzy zlewem a płytą. Kiepsko, bo krople wody będą Ci spadały na gorącą płytę, a po drugie koło zlewu warto mieć blat roboczy. Dlaczego? Myjesz np ogórka, i chcesz go pokroić. Jak masz blat przy zlewie - nie ma problemu, jak nie ma, to wędrujesz z tym kapiącym ogórkiem półtora metra w lewo i tam go tniesz. Nie ma siły żeby nic nie kapało na podłogę.
Moja sugestia - przenieść zlew za narożnik.
Kolejny plus tego rozwiązania - szafkę wiszącą będziesz miała blisko zlewu i zmywarki. Przypuszczam że jest to szafka przeznaczona na kubki, szklanki itp. Dzięki tej zmianie będziesz mogła odstawiać kubki ze zmywarki do szafki bez chodzenia po kuchni - wszystko pod ręką.
Wbrew opinii wyrażonej parę postów wyżej zlew który zaprojektowałaś jest przeznaczony dla osoby PRAWORĘCZNEJ. Osoba praworęczna trzyma naczynie w LEWEJ ręką, i myje je PRAWĄ ręką, po czym LEWĄ ręką odkłada na ociekacz po LEWEJ stronie. Czyli wszystko ok.
Co do szafki wiszącej to sugerowałbym rezygnację z półki umieszczonej poniżej i zbudowanie zamiast tego wysokiej szafki wiszącej (klasyczne 720 mm) z 3 poziomami wewnątrz i frontem uchylno - łamanym. Półki otwarte fajnie wyglądają, ale są uciążliwe w utrzymaniu w czystości.
Jak wygląda szafka na sortownik czy też śmietnik? Szuflada czy klasyczne drzwiczki?

AMFI
17-02-2009, 22:36
Amfi,
to co zaraz rzuca się w oczy, a o czym pisali już poprzednicy to ta nieszczęsna odległość pomiędzy zlewem a płytą. Kiepsko, bo krople wody będą Ci spadały na gorącą płytę, a po drugie koło zlewu warto mieć blat roboczy. Dlaczego? Myjesz np ogórka, i chcesz go pokroić. Jak masz blat przy zlewie - nie ma problemu, jak nie ma, to wędrujesz z tym kapiącym ogórkiem półtora metra w lewo i tam go tniesz. Nie ma siły żeby nic nie kapało na podłogę.
Moja sugestia - przenieść zlew za narożnik.
Kolejny plus tego rozwiązania - szafkę wiszącą będziesz miała blisko zlewu i zmywarki. Przypuszczam że jest to szafka przeznaczona na kubki, szklanki itp. Dzięki tej zmianie będziesz mogła odstawiać kubki ze zmywarki do szafki bez chodzenia po kuchni - wszystko pod ręką.
Wbrew opinii wyrażonej parę postów wyżej zlew który zaprojektowałaś jest przeznaczony dla osoby PRAWORĘCZNEJ. Osoba praworęczna trzyma naczynie w LEWEJ ręką, i myje je PRAWĄ ręką, po czym LEWĄ ręką odkłada na ociekacz po LEWEJ stronie. Czyli wszystko ok.
Co do szafki wiszącej to sugerowałbym rezygnację z półki umieszczonej poniżej i zbudowanie zamiast tego wysokiej szafki wiszącej (klasyczne 720 mm) z 3 poziomami wewnątrz i frontem uchylno - łamanym. Półki otwarte fajnie wyglądają, ale są uciążliwe w utrzymaniu w czystości.
Jak wygląda szafka na sortownik czy też śmietnik? Szuflada czy klasyczne drzwiczki?

dzięki bardzo za kolejny głos w dyskusji... kurcze, chyba macie rację, faktycznie przy najbliższej wizycie hydraulika rozważę jeszcze przeniesienie zlewu i zmywarki... :-? muszę sobie poza tym zrobić wizualkę tego układu...

co do szafki wiszącej, chcę jak najmniej zabudować górę, wiec chyba pozostanę przy takiej 30, max 45 cm wysokości, poza tym taka duże chyba by sie nie otwierała swobodnie (okap!)

AMFI
17-02-2009, 22:37
...słupek z piekarnikiem zamienić z lodówką...
Ja tez za tym obstaje, lodowka blizej jadalni i salonu to dobry pomysl, nie trzeba przechodzic przez cala kuchnie by do niej zajrzec ;)
akurat piecyk z lodówką stoją naprzeciw siebie, dokładnie w takiej samej odległości od jadalni.... :wink:

sylwia&greg
17-02-2009, 23:03
w naszej kuchni brakuje jeszcze plytek sciennych i sprzetu ale meble juz sa...http://images50.fotosik.pl/66/d[img]http://images35.fotosik.pl/62/e62558db7b261509m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dade7f29bd792197)ade7f29bd7921 97m.jpg[/IMhttp://images49.fotosik.pl/66/4fa385c0afc72a10m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4fa385c0afc72a10)G]

magpie101
17-02-2009, 23:56
Amfi,
to co zaraz rzuca się w oczy, a o czym pisali już poprzednicy to ta nieszczęsna odległość pomiędzy zlewem a płytą. Kiepsko, bo krople wody będą Ci spadały na gorącą płytę, a po drugie koło zlewu warto mieć blat roboczy. Dlaczego? Myjesz np ogórka, i chcesz go pokroić. Jak masz blat przy zlewie - nie ma problemu, jak nie ma, to wędrujesz z tym kapiącym ogórkiem półtora metra w lewo i tam go tniesz. Nie ma siły żeby nic nie kapało na podłogę.
Moja sugestia - przenieść zlew za narożnik.
Kolejny plus tego rozwiązania - szafkę wiszącą będziesz miała blisko zlewu i zmywarki. Przypuszczam że jest to szafka przeznaczona na kubki, szklanki itp. Dzięki tej zmianie będziesz mogła odstawiać kubki ze zmywarki do szafki bez chodzenia po kuchni - wszystko pod ręką.
Wbrew opinii wyrażonej parę postów wyżej zlew który zaprojektowałaś jest przeznaczony dla osoby PRAWORĘCZNEJ. Osoba praworęczna trzyma naczynie w LEWEJ ręką, i myje je PRAWĄ ręką, po czym LEWĄ ręką odkłada na ociekacz po LEWEJ stronie. Czyli wszystko ok.
Co do szafki wiszącej to sugerowałbym rezygnację z półki umieszczonej poniżej i zbudowanie zamiast tego wysokiej szafki wiszącej (klasyczne 720 mm) z 3 poziomami wewnątrz i frontem uchylno - łamanym. Półki otwarte fajnie wyglądają, ale są uciążliwe w utrzymaniu w czystości.
Jak wygląda szafka na sortownik czy też śmietnik? Szuflada czy klasyczne drzwiczki?

Co do spadajacych kropli wody na goraca plyte to byl zart :roll: ?
AMFI musialaby sie kapac w tym zlewie zeby nakapac na plyte, przeciez miedzy zlewem, a plyta jest ociekacz 40 cm, wiec nie mow o spadajacych kroplach wody. Ja w poprzedniej kuchni od zlewu do plyty mialam 20 cm i nic mi nie pryskalo.

Druga sprawa to kapiacy ogorek, jeszcze nigdy nie kroilam mokrego ogorka ani tez innych warzyw mokrych. Zawsze po plukaniu dokladnie osuszam i dopiero kroje, wiec o kapaniu wedrujac 1,5 m w lewo nie ma mowy. Nawet gdyby byl blat miedzy plyta, a zlewem okolo 50 cm to i tak wszystko bedzie odbywac sie na blacie roboczym pod oknem, bo jest duzy i wygodny.

markdottir
18-02-2009, 14:57
sylwia&greg, macie kuchnię w moim ukochanym afrykańskim zebrano. dobrze widzę?
fajnie :)


Tak się przyglądam Waszym kuchniom i zastanawiam się kiedy najlepiej kłaść kafelki? Przed montażem kuchni czy w tarakcie? W obecnym mieszkaniu płytki zachodzą w dół za szawki. Ostatnio widziałam, że płytki są kładzione od blatu w górę i przy blacie sylikonowane. Jak Wy to robiliście?
my kładliśmy kafle po blacie, ale my robiliśmy to sami, więc nie liczył się kasz pana kafelkarza ;)
Dobry kafelkarz bez problemu połozy Ci płytki równo od określonej wysokości, tak aby wpasowac blat pod kafle ;)

neti
18-02-2009, 17:12
w naszej kuchni brakuje jeszcze plytek sciennych i sprzetu ale meble juz sa...http://images50.fotosik.pl/66/d[img]http://images35.fotosik.pl/62/e62558db7b261509m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dade7f29bd792197)ade7f29bd7921 97m.jpg[/IMhttp://images49.fotosik.pl/66/4fa385c0afc72a10m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4fa385c0afc72a10)G]

No właśnie to chyba zebrano, zgadza się?
Też bede u siebie miała kuchnie zebrano, ale jednak troszkę inne wybarwienie, tzn wydaje mi się, że będzie więcej ciemnych pasków. I tylko fronty szafek miałyby być w tym kolorze, a boki i wykończenia w wenge. Jednak nie jestem do tego wenge przekonana, tzn bardzo lubię ten kolor i w domku będzie na wielu elementach, ale obawiam się troszkę, czy meble kichenne nie będą za..... hmm.... "pstrokate"....??
Co Wy myślicie o takim połączeniu??

magpie101
18-02-2009, 20:34
w naszej kuchni brakuje jeszcze plytek sciennych i sprzetu ale meble juz sa...http://images50.fotosik.pl/66/d[img]http://images35.fotosik.pl/62/e62558db7b261509m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dade7f29bd792197)ade7f29bd7921 97m.jpg[/IMhttp://images49.fotosik.pl/66/4fa385c0afc72a10m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4fa385c0afc72a10)G]

No właśnie to chyba zebrano, zgadza się?
Też bede u siebie miała kuchnie zebrano, ale jednak troszkę inne wybarwienie, tzn wydaje mi się, że będzie więcej ciemnych pasków. I tylko fronty szafek miałyby być w tym kolorze, a boki i wykończenia w wenge. Jednak nie jestem do tego wenge przekonana, tzn bardzo lubię ten kolor i w domku będzie na wielu elementach, ale obawiam się troszkę, czy meble kichenne nie będą za..... hmm.... "pstrokate"....??
Co Wy myślicie o takim połączeniu??

Wenge i zebrano to dwa inne kolory i dwie rozne struktury. Bedzie sie wszystko gryzlo i ciekawie nie bedzie to wygladac.

neti
18-02-2009, 20:48
Właśnie tego się obawiam, że mogłoby wcale dobrze nie wspołgrać.... Dzięki magpie101.
Jeszcze jakieś podobne opinie??

sierzant36
18-02-2009, 21:14
podobnie jak magpie101- albo wenge albo zebrano, w myśl zasady co za dużo to niezdrowo (dla oczu :wink: )

magpie101
18-02-2009, 21:31
Właśnie tego się obawiam, że mogłoby wcale dobrze nie wspołgrać.... Dzięki magpie101.
Jeszcze jakieś podobne opinie??

Zrob caly szkielet mebli zebrano struktura w pionie, a fronty zebrano ale struktura w poziomie. Wszystkie uchwyty tez w poziomie na frontach, fajne wyjdzie zestawienie.
Wenge jesli jest gladki front to dla mnie wyglada mdlo. Ale juz wenge w np. delikatne paseczki poziome (wyciecia we frontach) fajnie wyglada. O takie


http://www.dre.pl/elementy/images/frezy/palermo_b.jpg
Pokazuje tutaj front, ktory ladnie wyglada w kolorze wenge ale struktura tez musi byc w poziomie koniecznie i uchwyty tez.

neti
18-02-2009, 21:41
magpie101 - bardzo ciekawy pomysł!! :D Fronty, tak jak piszesz chciałabym poziome, uchwyty też będą poziome, to już wiem napewno. Dzwonię jutro do wykonawcy!! :D Dzięki magpie101!!!!

iza mirek
18-02-2009, 22:00
Moja kuchnia będzie łączyć się z jadalnią, jadalnia z salonem Projektant zrobił wstępny projekt kuchni. Chętnie wysłucham waszych opini na temat mojego projektu

http://images39.fotosik.pl/62/332bd3885c988612m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=332bd3885c988612)
http://images38.fotosik.pl/62/2f37ced7937bc767m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2f37ced7937bc767)
http://images38.fotosik.pl/62/b95cd20852e72775m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b95cd20852e72775)
http://images43.fotosik.pl/66/f7eef65d00ba64f2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7eef65d00ba64f2)
http://images41.fotosik.pl/62/c7d987466ee7be53m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c7d987466ee7be53)

Pozdrawiam Iza

ida i jacek
19-02-2009, 09:11
iza mirek bardzo ladny projekt ... wydaje sie byc funkcjonalny .. no moze poza zlewem na koncu szafki ...
ja bym zamienila szafke zmywakowa ze zmywarka i przesunela tym sposobem zlew bardziej w prawo ... gdzie masz super dluuuuuugi blat roboczy :)

napisz jesczze co masz w tych dwocjh wysokich slupkach ... jeden to lodowka jaj sadze a drugi ? jakies cargo ?

Magda i Michał
19-02-2009, 09:26
Moja kuchnia będzie łączyć się z jadalnią, jadalnia z salonem Projektant zrobił wstępny projekt kuchni. Chętnie wysłucham waszych opini na temat mojego projektu

http://images38.fotosik.pl/62/b95cd20852e72775m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b95cd20852e72775)

Na tym zdjęciu, wg mnie, te jasne szafki wyglądają bardzo masywnie...ciężko, pomimo, że jasne...
A skąd ta różnica wysokości blatów? Tak chciałaś? Tutaj pojawia sie ryzyko spadania rzeczy z wyższego blatu na niższy... dodatkowo pojawiają się kąty, które będą trudne do utrzymania w czystości

XX
19-02-2009, 10:10
czy za piekarnikiem na lewo to lodowka? jesli tak to otwierałabym ją NA blat a nie w przeciwnym kierunku
natomiast absolutnie zlew powinien byc po prawej stronie mebla zlewowego
zreszta majac taaaaaaki dlugi blat osobiscie bym wpakowala gotowanie w szafce zlewowej, a zlew niedaleko, ale blizej okna

iza mirek
19-02-2009, 10:55
Różnica wysokości szafek wynika z tego, że okno jest duże i nisko co powoduje brak możliwości zamontowania tam zlewu l :( . Po prawej stronie szafki piekarnikowej jest lodówka , po lewej coś w rodzaju szafki gospodarczej - projektant odradza takie wysokie kosze cargo. Co do przesunięcia zlewu bardziej do środka już myślałam , dodatkowo prosiłam o zrobienie w szafce piekarnikowej jeszcze mikrofalówki. Myslicie , że ta moja niby WYSPA będzie funkcjonalna ? - podoba mi się i zależy mi ,żeby tam została :D . DZiękuję za rady

AMFI
19-02-2009, 11:22
mi osobiście nie podoba się usytuowanie kuchenki na wysie pomiędzy kochnią a jadalnią. NIe wierzę w superciche okapy - jak będizesz gotowała i okap będzie chodził, jego odgłos na pewno będzie przeszkadzał siedzącym przy stole czy w salonie...
i wolałabym miec zleozmywak pod oknem, a szafkę gdzie jest teraz jako blat roboczy. podoba mi się, że jest wyzej, nie trzeba się tak pochylac, plecki mniej bolą... :-) ale właśnie doczytałam, ze tak się nie da... szkoda :-(

magpie101
19-02-2009, 11:35
mi osobiście nie podoba się usytuowanie kuchenki na wysie pomiędzy kochnią a jadalnią. NIe wierzę w superciche okapy - jak będizesz gotowała i okap będzie chodził, jego odgłos na pewno będzie przeszkadzał siedzącym przy stole czy w salonie...
i wolałabym miec zleozmywak pod oknem, a szafkę gdzie jest teraz jako blat roboczy. podoba mi się, że jest wyzej, nie trzeba się tak pochylac, plecki mniej bolą... :-) ale właśnie doczytałam, ze tak się nie da... szkoda :-(

Mam kuchnie 19 m kw, wiec jest ogromna. W projekcie mialam plyte na wyspie, maz byl sklonny sie tak zgodzic gdybym chciala ale ja sie uparlam, ze nie. Dla mnie najwazniejszym argumentem bylo, ze jak sie cos smazy to tluszcz pryska na plytki, a tak zachlapie mi podloge i ewentualnie podniesiony blat w formie barku gdyby taki byl. Gotuje codziennie, duzo smaze i nie wyobrazalam sobie wyspy. Co do okapu to mam teraz 90 super cicha i nie wlanczam go wcale (korzystam tylko z oswietlenia), bo jego odglos doprowadza mnie i domownikow ogladajacych tv w salonie doprowadza do szalu. Kuchnie mam niby osobno ale przy salonie z szerokim przejsciem. Podejrzewam, ze wyspowy okap tez bedzie drazniacy. Ja jak gotuje to wole uchylic okno. okap pelni role ozdoby i oswietlenia.

magpie101
19-02-2009, 11:37
Jeszcze jedno, wyspy nie chcialam tez ze wzgledu na to, ze lubie miec zlew blisko plyty do gotowania, a przy wyspie bylby on naprzeciw wyspy, a nie w jednym ciagu blatu roboczego.

malka
19-02-2009, 11:45
Jeszcze jedno, wyspy nie chcialam tez ze wzgledu na to, ze lubie miec zlew blisko plyty do gotowania, a przy wyspie bylby on naprzeciw wyspy, a nie w jednym ciagu blatu roboczego.

wyspa jest ok, ale fakt, albo z piecem i zlewem, albo wyłacznie jako blat roboczy.
Nie wyobrażam sobie mieć zlew od pieca oddalony wiecej niż "na wyciągnięcie ręki"

natix
19-02-2009, 12:01
przedstawiam wstępna wizualizację naszej kuchni, przygotowana własnoręcznie przy pomocy ogólnie dostępnego programu, więc nie oddaje w 100% tego co pewnie nam wyjdzie, ale zawsze w jakiś sposób obrazuje moja wizję. czekam na Wasze opinie i krytyczne uwagi.
Kuchnia jest malutka, ale na szczęście ma spiżarkę, fronty będą w kolorze ciemny orzech:
widok od strony salonu:
http://img14.imageshack.us/img14/9945/95340073fz9.jpg
od strony spiżarki:
http://img294.imageshack.us/img294/1867/31535835zf0.jpg
oraz na spiżarkę i lodówkę (ten wysoki słupek to będą drzwi do spiżarki)
http://img294.imageshack.us/img294/4180/30611991eu0.jpg
i jeszcze jedna perspektywa
http://img294.imageshack.us/img294/6062/90107005bp6.jpg

czekam na wasze uwagi :-)


Witam.
Niezły projekt kuchni Wam wyszedł:)
możecie mi powiedziec w jakim programie był on robiony, badź proszę o bezpośredni link do ściągnięcia?

bede wdzięczna:)

Deamos
19-02-2009, 12:25
...
Po prawej stronie szafki piekarnikowej jest lodówka
...
Polecam umieszczenie piekarnika po lewej stronie wysokiej zabudowy, niedobrze jest umieszczac w bezposredniom sasiedztwie piekarnika i lodowki, jedno grzeje, drugie chlodzi... Masz tam duzo miejsca, mozesz to spokojnie rozdzielic szafkami. Poza tym jak piekarnik bedzie blizej blatu bedzie wygodniej cos wkladac/wyjmowac :)

magpie101
19-02-2009, 13:32
natix napisala:


Witam.
Niezły projekt kuchni Wam wyszedł
możecie mi powiedziec w jakim programie był on robiony, badź proszę o bezpośredni link do ściągnięcia?

bede wdzięczna:)[/img]

Amfi odpowiadala juz na to pytanie


tak projekcik zrobiłam w ALNO bardzo fajny programik, chociaż nie umiem w nim zrobić wykuszu, ani zmienić wielkości okien

Magda i Michał
19-02-2009, 14:55
tak projekcik zrobiłam w ALNO bardzo fajny programik, chociaż nie umiem w nim zrobić wykuszu, ani zmienić wielkości okien
Sama zaczęłam się bawić w tym ALNO, całkiem fajny.
Ja znalazłam jak się zmienia wielkość okien:
najlepiej wejść do widoku '3D+colors' i wybrać z opcji górnego menu Options -> Show object properties albo po prostu F4 i tam masz: wysokość, szerokość, położenie..
Natomiast ja mam trochę problemy z przemieszczaniem się po widoku, przekręcanie i przybliżanie...

Magda i Michał
19-02-2009, 15:21
Skoro można, to i ja poproszę o ocenę mojej wizji kuchni.
Na początek umieszcze rzut, aby się łatwiej zorientować w przestrzeni:

http://lh3.ggpht.com/_N4gg370PUvc/SZ1nZDMpcwI/AAAAAAAAA5g/lWTN5C7NRXM/s288/Wspanialy.jpg
A teraz to co mi wyszło:

Widok z jadalni, salonu:
http://lh3.ggpht.com/_N4gg370PUvc/SZ1i0xEeTOI/AAAAAAAAA4g/IMHopy-ALek/s400/kuchnia_widok%20z%20jadalni.JPG
Drzwi widoczne na wprost są drzwiami do spiżarki.
Długość baru, mierząc od ściany - 180 cm.

widok na kącik z lodówką (po prawej w zabudowie):
http://lh3.ggpht.com/_N4gg370PUvc/SZ1i1PrJZyI/AAAAAAAAA4o/-V-bLLMG3og/s400/kuchnia_k%C4%85cik_kuchenny.JPG
szerokość tej wnęki to 185 cm, natomiast okno oddalone jest od ściany 38 cm. Natomiast ściana między oknem a drzwiami do spiżarki ma ok. 100 cm szerokości.

Blat roboczy ze zlewem:
http://lh6.ggpht.com/_N4gg370PUvc/SZ1i2JwEugI/AAAAAAAAA5A/ihUO5QxT3lg/s400/kuchnia_barek2.JPG

Czekam na Wasze opinie i sugestie.

monikaa13
19-02-2009, 15:54
Magda ja się zupełnie nie znam. Do mojej kuchni jeszcze nie wiadomo jak długo ale zupełnie nie podoba mi się, a raczej sądzę, że będzie to niewygodne... Chodzi o kuchenkę na brzegu blatu. Po pierwsze chlapanie. Po drugie spadanie. Po trzecie drzwi do spiżarni.
Podobne odczucia mam co do zlewu w bliskości drzwi ale to jeszcze by uszło. Kuchenki w tamtym miejscu nie widzę ale może ktoś ci lepiej doradzi. Poza tym fajna kuchni, no i ten kolor - świetny.

Magda i Michał
19-02-2009, 15:58
Magda ja się zupełnie nie znam. Do mojej kuchni jeszcze nie wiadomo jak długo ale zupełnie nie podoba mi się, a raczej sądzę, że będzie to niewygodne... Chodzi o kuchenkę na brzegu blatu. Po pierwsze chlapanie. Po drugie spadanie. Po trzecie drzwi do spiżarni.
Podobne odczucia mam co do zlewu w bliskości drzwi ale to jeszcze by uszło. Kuchenki w tamtym miejscu nie widzę ale może ktoś ci lepiej doradzi. Poza tym fajna kuchni, no i ten kolor - świetny.
Może tego na zdjęciach nie widać, ale od zlewu do drzwi do spiżarni, jest ponad 80 cm i to są drzwi do spiżarni a nie wejściowe do kuchni, które będą używane raz na kilka dni a zlew też nie będzie za często, gdyż używam przede wszystkim zmywarki..
Kuchenka nie będzie na samym brzegu, bo jakieś 20 cm odsunięta od niego... tylko tak mi się ta płyta w tym programie umieściła i za bardzo nie chciała przesunąć.
A jaki byś widziała rozkład sprzętów w tym układzie kuchni?

AMFI
19-02-2009, 16:35
Magda ja się zupełnie nie znam. Do mojej kuchni jeszcze nie wiadomo jak długo ale zupełnie nie podoba mi się, a raczej sądzę, że będzie to niewygodne... Chodzi o kuchenkę na brzegu blatu. Po pierwsze chlapanie. Po drugie spadanie. Po trzecie drzwi do spiżarni. .

mam podobne odczucia- nie pasuje mi tam kuchenka- przerzuciłabym ja na ścianę, gdzie zaplanowałaś lodówkę, a lodówkę obok spiżarki :-) chociaż szczerze mówiąc przy tym małym okienku pasował by mi zlewozmywak, ale wtedy brakuje miejsca na lodówkę :-(
okna w kuchni są fajne, ale niestety powodują, że jest nieustawna - ja mam w swojej to samo- dwa okna a przez to zero możliwości manewrów :-(

poza tym - to co lubię: zlewozmywak w oknie, barek oddzielający od jadalni - i super kolorek :-)

gwiazdeczka66
19-02-2009, 17:01
mam prośbę, jeśli ktoś ma kuchnię w stylu" raz na ludowo"' :lol: mam na myśli drewniane ozdoby, włocławek w kolorki, dzbanuszki, cacuszka to wszystko, co daje ludowy klimat to błagam wklejcie tu coś dla odmiany 8) nowoczesne jest piękne ale kuchnia babci miała dla mnie duszę :wink:

malgos2
19-02-2009, 17:04
mam prośbę, jeśli ktoś ma kuchnię w stylu" raz na ludowo"' :lol: mam na myśli drewniane ozdoby, włocławek w kolorki, dzbanuszki, cacuszka to wszystko, co daje ludowy klimat to błagam wklejcie tu coś dla odmiany 8) nowoczesne jest piękne ale kuchnia babci miała dla mnie duszę :wink:

Zajrzyj do dziennika dompodsosnami... :roll:

MonikaC
19-02-2009, 17:24
mam prośbę, jeśli ktoś ma kuchnię w stylu" raz na ludowo"' :lol: mam na myśli drewniane ozdoby, włocławek w kolorki, dzbanuszki, cacuszka to wszystko, co daje ludowy klimat to błagam wklejcie tu coś dla odmiany 8) nowoczesne jest piękne ale kuchnia babci miała dla mnie duszę :wink:

Ehhh żebym ja miała foty z domu rodzinnego tam to było tego włocławka i drewniany daszek w góralskim klimacie nad blatem roboczym zamiast okapu...

Magda i Michał
19-02-2009, 19:53
mam podobne odczucia- nie pasuje mi tam kuchenka- przerzuciłabym ja na ścianę, gdzie zaplanowałaś lodówkę, a lodówkę obok spiżarki :-) chociaż szczerze mówiąc przy tym małym okienku pasował by mi zlewozmywak, ale wtedy brakuje miejsca na lodówkę :-(
okna w kuchni są fajne, ale niestety powodują, że jest nieustawna - ja mam w swojej to samo- dwa okna a przez to zero możliwości manewrów :-(

poza tym - to co lubię: zlewozmywak w oknie, barek oddzielający od jadalni - i super kolorek :-)

Co do tej lodówki, to jest spory problem.. bo po lewej stronie wejścia do spiżarki też za bardzo nie ma miejsca, bo odległość okna od ściany to niecałe 30 cm, natomiast stawianie po prawej stronie czy przypadkiem nie spowoduje wrażenia tunelu przy wchodzeniu do spiżarni?
W projekcie faktycznie zlew jest pod tym wąskim (w sumie nie takim wąskim: 94 cm), natomiast kuchenka zaraz koło barku. Tam kuchenki to w ogóle nie widzę, bo mój mąż jak gotuje, to wtedy wygląda ona jak jeden wielki poligon...:) w związku z tym raczej nie chciałabym, aby był on pierwszym widokiem jak tylko wchodzi się do domu...

Dagne
19-02-2009, 20:53
o więc tak:

A) Płyta 20cm od krańca szafki to proszenie się o nieszczęście. Jest za blisko, przechodząc do spiżarni można zahaczyć o to co stoi na kuchence, łatwo jest coś zrzucić (a zaufaj mi że przez lata mieszkania nie raz się zdarzy, że ktoś będzie wchodził do spiżarni podczas gotowania) i brak miejsca na odstawienie (wyobraź sobie ze gotujesz coś po praawej i lewej strony płyty, żeby odstawić to co jest po lewej stronie musisz dźwigać gar nad tym co stoi po prawej). Moim zdaniem bardzo ryzykowny pomysł.

B) Lodówka przy wejściu do spiżarni nie zrobi Ci tunelu, bo lodówka nie ma 2 metrów głębokości, bez przesady. A nawet jeśli to wydaje mi się, że to tylko spiżarnia i ze takie coś obok drzwi absolutnie nie będzie utrudniało użytkowania.

C) Jeśli zrobisz lodówkę obok spiżarni wtedy zrób koniecznie płytę na tej ścianie gdzie teraz umieściłaś lodówkę.

D) Trochę niefortunne miejsce na barek. Siedzący przy nim goście będą wystawieni na widok wejściowych drzwi i zawiewani zimnem jak tylko ktoś będzie wchodził. Tak to przynajmniej wygląda na projekcie domu.

E) Jest zakłamana perspektywa, więc ciężko powiedzieć czy się da czy nie, ale fajnie byłoby przesunąć zlew w lewo, ponieważ na 100% zdarzy się nie raz i nie 2, ze będzie ktoś chciał wejść do spiżarni podczas zmywania, mycia owoców itd, a 80 cm to troszku mało bo są szafki po drugiej stronie.....ale ważne żeby bateria wypadła na środku okna, żebyś mogła je otworzyć. No chyba, że okno jest wysoko, albo że masz zamiar kupić składaną baterię, to wtedy okno Cię nie zobowiązuje.

To tak na pierwszy rzut oka. Pamiętaj, ze wygląd wyglądem, ale bardzo ważne jest jak wygodnie się będzie z niej korzystało. Jest na to prosty test:

1. Wyobraź sobie danie, które najczęściej przygotowujesz na obiad
2. Narysuj plan kuchni
3. Narysuj linie jak się po tej kuchni po kolei będziesz poruszała podczas robienia potrawy (np linia od lodówki do zlewu, kiedy wyjmujesz warzywa i idziesz je umyć)
4. Test jest zdany kiedy jak najmniejsza ilość linii się przecina i kiedy linie między lodówką, zlewem a kuchenka nie są za długie. Inaczej się nadźwigasz ciężkich garów, zachlapiesz podłogę woda cieknąca z umytego kurczaka i potkniesz się o coś pędząc do lodówki:)

Sloneczko
19-02-2009, 21:12
Ciekawe linki o ergonomii w kuchni:

http://projektykuchni.wordpress.com/
http://budowa.com.pl/news/news.asp?ID=141
http://www.budujemydom.pl/artykuly/1059_ergonomia_w_kuchni/
http://www.emebel.pl/publikacje.html
http://www.takmieszkam.pl/archiwum/index.php?d=PM&nr=1

anetka82
19-02-2009, 22:29
Po prawej stronie szafki piekarnikowej jest lodówka , po lewej coś w rodzaju szafki gospodarczej - projektant odradza takie wysokie kosze cargo.

a to niby czemu odradza? mam i nie narzekam..

iza mirek
19-02-2009, 22:35
Po prawej stronie szafki piekarnikowej jest lodówka , po lewej coś w rodzaju szafki gospodarczej - projektant odradza takie wysokie kosze cargo.

a to niby czemu odradza? mam i nie narzekam..

Projektant twierdzi , że te porządne kosze to podobno bardzo drogie i lepiej zainwestować w coś bardzie pożytecznego :)

anetka82
19-02-2009, 22:39
Po prawej stronie szafki piekarnikowej jest lodówka , po lewej coś w rodzaju szafki gospodarczej - projektant odradza takie wysokie kosze cargo.

a to niby czemu odradza? mam i nie narzekam..

Projektant twierdzi , że te porządne kosze to podobno bardzo drogie i lepiej zainwestować w coś bardzie pożytecznego :)

mam takie
http://images45.fotosik.pl/67/46dd24727fbd8f9cmed.jpg
http://images39.fotosik.pl/63/12e4b58a44e3daa8med.jpg
http://images46.fotosik.pl/67/976b9706b0eb4a79med.jpg

Deamos
19-02-2009, 22:44
mam takie (ciach)
Super, mozesz pokazac wiecej fotek calej kuchni? ;)

Sloneczko
19-02-2009, 23:46
Ergonomia trudne słowo ;) http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=ergonomia

anetka82
19-02-2009, 23:48
mam takie (ciach)
Super, mozesz pokazac wiecej fotek calej kuchni? ;)

strona 33 :D :D

Magda i Michał
20-02-2009, 07:41
o więc tak:

A) Płyta 20cm od krańca szafki to proszenie się o nieszczęście. Jest za blisko, przechodząc do spiżarni można zahaczyć o to co stoi na kuchence, łatwo jest coś zrzucić (a zaufaj mi że przez lata mieszkania nie raz się zdarzy, że ktoś będzie wchodził do spiżarni podczas gotowania) i brak miejsca na odstawienie (wyobraź sobie ze gotujesz coś po praawej i lewej strony płyty, żeby odstawić to co jest po lewej stronie musisz dźwigać gar nad tym co stoi po prawej). Moim zdaniem bardzo ryzykowny pomysł.
za to wyspy z kuchenką na niej są bezpieczne? nie raz widziałam na forum wyspy dość małe i wg mnie tam też jest niebezpieczeństwo większe.. częściej się koło nich przechodzi..

Co do płyty, to naprawdę bardzo często jest nawet tak, że jest ona z jednej strony przy ścianie i ludzie nie robią z tego tragedii, ja po lewej mam zaledwie 70 cm do szafki z umywalką i ociekaczem, więc to jest raptem 1 krok.



B) Lodówka przy wejściu do spiżarni nie zrobi Ci tunelu, bo lodówka nie ma 2 metrów głębokości, bez przesady. A nawet jeśli to wydaje mi się, że to tylko spiżarnia i ze takie coś obok drzwi absolutnie nie będzie utrudniało użytkowania.
A ile jak nie 2? Obecnie mam taką, która ma 1,88 m i na 2 osoby + pies jest wystarczająca. Jakoś lodówki mniejszej nie wyobrażam sobie.


C) Jeśli zrobisz lodówkę obok spiżarni wtedy zrób koniecznie płytę na tej ścianie gdzie teraz umieściłaś lodówkę.
D) Trochę niefortunne miejsce na barek. Siedzący przy nim goście będą wystawieni na widok wejściowych drzwi i zawiewani zimnem jak tylko ktoś będzie wchodził. Tak to przynajmniej wygląda na projekcie domu.

Nie do końca rozumiem, skąd ma być to zimno.. z wiatrołapu? Przecież tam będzie zamykana przestrzeń i w dodatku ogrzewana..


E) Jest zakłamana perspektywa, więc ciężko powiedzieć czy się da czy nie, ale fajnie byłoby przesunąć zlew w lewo, ponieważ na 100% zdarzy się nie raz i nie 2, ze będzie ktoś chciał wejść do spiżarni podczas zmywania, mycia owoców itd, a 80 cm to troszku mało bo są szafki po drugiej stronie.....ale ważne żeby bateria wypadła na środku okna, żebyś mogła je otworzyć. No chyba, że okno jest wysoko, albo że masz zamiar kupić składaną baterię, to wtedy okno Cię nie zobowiązuje.
Tak miało wyjść, także musze jeszcze pokombinować z szafkami

Faktycznie może perspektywa jest przekłamana.. ale kuchnia nie jest olbrzymia, bo ma ok. 8m2 z czego więkość zajmują szafki i powierzchnia do poruszania, to raptem prawie 2 x 2 m, czyli tak naprawdę po 3 kroki w każdym kierunku

reng
20-02-2009, 08:46
witam,

oto nasza kuchnia, po kliknięciu zdjęcia otworzą się

http://images39.fotosik.pl/63/9b5b9e016d203f08m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9b5b9e016d203f08)

http://images43.fotosik.pl/67/a93d6399b34803cdm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a93d6399b34803cd)

http://images45.fotosik.pl/67/1b1226e2d2471c45m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1b1226e2d2471c45)

http://images44.fotosik.pl/67/f34b877373721ca7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f34b877373721ca7)

http://images47.fotosik.pl/67/08b25572ee422665m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=08b25572ee422665)

http://images38.fotosik.pl/63/271169885807dae1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=271169885807dae1)

http://images45.fotosik.pl/67/3439a691f9f310cem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3439a691f9f310ce)

i drzwi przesuwne od strony salonu
http://images38.fotosik.pl/63/18344fd5895ba3b2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=18344fd5895ba3b2)

Pozdrawiam,
Renata

magpie101
20-02-2009, 13:03
reng kuchnia bardzo ladna, ciepla i przytulna.
Nie pasuja mi w niej 3 szczegoly:
-pod lodowka listwa - zokiel jest za bardzo cofnieta i nie ma kratki wentylacyjnej
-uchwyt na dolnych drzwiach lodowki jest w poziomie i nie mam pojecia dlaczego, gryzie sie to z drzwiczkami z prawej i lewej. No chyba, ze jest to cargo to co innego
-pojemniki jakie masz na blatach nie pasuja mi do tego stylu kuchni. Zakupilabym raczej duzo szkla z chromem jako ozdoby.

JoShi
20-02-2009, 13:12
-pod lodowka listwa - zokiel jest za bardzo cofnieta i nie ma kratki wentylacyjnej
-uchwyt na dolnych drzwiach lodowki jest w poziomie i nie mam pojecia dlaczego, gryzie sie to z drzwiczkami z prawej i lewej. No chyba, ze jest to cargo to co innego

Mi to wygląda na zmywarkę a nie na lodówkę :) Lodówka stoi gdzie indziej i jest srebrna.

ohh
20-02-2009, 13:15
reng bardzo ładna, przytulna kuchnia. Co się tyczy pojemników, to wg mnie jak najbardziej pasują

magpie101
20-02-2009, 13:26
-pod lodowka listwa - zokiel jest za bardzo cofnieta i nie ma kratki wentylacyjnej
-uchwyt na dolnych drzwiach lodowki jest w poziomie i nie mam pojecia dlaczego, gryzie sie to z drzwiczkami z prawej i lewej. No chyba, ze jest to cargo to co innego

Mi to wygląda na zmywarkę a nie na lodówkę :) Lodówka stoi gdzie indziej i jest srebrna.

Chyba mam dzisiaj przycmienie umyslu :oops: , faktycznie lodowka jest w inoxie, wiec tam moze byc zmywarka ale mimo, ze tam jest zmywarka to zokiel i tak jest za gleboko. No i gdyby to byla zmywarka to jest strasznie daleko od zlewu, wiec podloga zachlapana bedzie czesto i regularnie.

markdottir
20-02-2009, 13:28
B) Lodówka przy wejściu do spiżarni nie zrobi Ci tunelu, bo lodówka nie ma 2 metrów głębokości, bez przesady. A nawet jeśli to wydaje mi się, że to tylko spiżarnia i ze takie coś obok drzwi absolutnie nie będzie utrudniało użytkowania.
A ile jak nie 2? Obecnie mam taką, która ma 1,88 m i na 2 osoby + pies jest wystarczająca. Jakoś lodówki mniejszej nie wyobrażam sobie.

głębokości, a nie wysokości :roll:

Magda i Michał
20-02-2009, 14:51
B) Lodówka przy wejściu do spiżarni nie zrobi Ci tunelu, bo lodówka nie ma 2 metrów głębokości, bez przesady. A nawet jeśli to wydaje mi się, że to tylko spiżarnia i ze takie coś obok drzwi absolutnie nie będzie utrudniało użytkowania.
A ile jak nie 2? Obecnie mam taką, która ma 1,88 m i na 2 osoby + pies jest wystarczająca. Jakoś lodówki mniejszej nie wyobrażam sobie.

głębokości, a nie wysokości :roll:
racja:) poranne zaćmienie umysłu (jeszcze bez kawy) :)

reng
20-02-2009, 17:02
reng kuchnia bardzo ladna, ciepla i przytulna.
Nie pasuja mi w niej 3 szczegoly:
-pod lodowka listwa - zokiel jest za bardzo cofnieta i nie ma kratki wentylacyjnej
-uchwyt na dolnych drzwiach lodowki jest w poziomie i nie mam pojecia dlaczego, gryzie sie to z drzwiczkami z prawej i lewej. No chyba, ze jest to cargo to co innego
-pojemniki jakie masz na blatach nie pasuja mi do tego stylu kuchni. Zakupilabym raczej duzo szkla z chromem jako ozdoby.

tam gdzie jest gleboko cokolik i uchwyt nie tak, to zmywarka, bo wylali 3cm za dużo wylewki i nie weszłaby pod blat. blat jest na wysokości 82 cm a zmywarki są robione pod blaty 85. może jest daleko od zlewu, ale podłoga wbrew pozorom nie jest zachlapana, a poza tym to 2-3 x w tygodniu jest wycierana. cokół zakładał montażysta pod zmywarką a ja nie mogę go teraz przesunąć. nie chciałam rezygnować ze zmywary tylko dla tego, że nie weszłaby pod blat. kuchnia ma ok 14m2 więc miejsca jest w niej dużo.

co do pojemników, to mają podobać się mnie, a nie oglądającym ;)

brakuje jeszcze dodatków, firan, obrazków, pierdółków, ale do wszystkiego dochodzi się stopniowo ;)

iza mirek
20-02-2009, 21:43
Który projekt bardziej Wam się podoba
TEN
http://images43.fotosik.pl/66/f7eef65d00ba64f2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7eef65d00ba64f2)
http://images41.fotosik.pl/62/c7d987466ee7be53m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c7d987466ee7be53)
http://images39.fotosik.pl/62/332bd3885c988612m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=332bd3885c988612)

CZY TEN ?
http://images49.fotosik.pl/68/59047d2b396c3a81m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=59047d2b396c3a81)


Pozdrawiam Iza

Deamos
20-02-2009, 21:57
CZY TEN ?
http://images49.fotosik.pl/68/59047d2b396c3a81m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=59047d2b396c3a81)

Obstawiam ten, podoba mi sie ciaglosc i usytuowanie zlewozmywaka, poza tym wg. mnie jest to duzo praktyczniejsze rozwiazanie z powodu bliskosci blatow z plyta grzejna ;)

Grreeg
20-02-2009, 22:05
Po prawej stronie szafki piekarnikowej jest lodówka , po lewej coś w rodzaju szafki gospodarczej - projektant odradza takie wysokie kosze cargo.

a to niby czemu odradza? mam i nie narzekam..

Projektant twierdzi , że te porządne kosze to podobno bardzo drogie i lepiej zainwestować w coś bardzie pożytecznego :)

mam takie
http://images45.fotosik.pl/67/46dd24727fbd8f9cmed.jpg
http://images39.fotosik.pl/63/12e4b58a44e3daa8med.jpg
http://images46.fotosik.pl/67/976b9706b0eb4a79med.jpg


Fajniutkie te kosze! no i koniecznie szuflady!
Powiedz co to za fronty?

Aaaniaaa
20-02-2009, 22:13
Który projekt bardziej Wam się podoba
TEN
http://images43.fotosik.pl/66/f7eef65d00ba64f2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7eef65d00ba64f2)
http://images41.fotosik.pl/62/c7d987466ee7be53m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c7d987466ee7be53)
http://images39.fotosik.pl/62/332bd3885c988612m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=332bd3885c988612)

CZY TEN ?
http://images49.fotosik.pl/68/59047d2b396c3a81m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=59047d2b396c3a81)


Pozdrawiam Iza

Mnie osobiście również bardziej odpowiada projekt drugi. A to dlatego, że jest tam ciągłość blatu roboczego, dla mnie akurat wygodniej.

Aaaniaaa
20-02-2009, 22:31
A co myślicie o moim projekcie? To na razie wstępny pomysł, ale zależy mi, żeby kuchenka była właśnie w tym miejscu, bo chciałabym pochłaniacz podłączyć do kanału wentylacyjnego (który jest zaraz za ścianą). Niestety nie mam ogrzewania podłogowego :( i muszę się męczyć z kaloryferem pod oknem. Co Wy na to?
To widok od drzwi
http://images36.fotosik.pl/64/f90c43013185e117med.jpg

A to z przeciwległego rogu
http://images37.fotosik.pl/63/f955d2134aa364e3med.jpg
od okna
http://images41.fotosik.pl/64/106cf147a17a6d84med.jpg
i z boku :)
http://images44.fotosik.pl/68/e95e22878fe2d4bemed.jpg

anetka82
20-02-2009, 22:40
Który projekt bardziej Wam się podoba
TEN
http://images43.fotosik.pl/66/f7eef65d00ba64f2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7eef65d00ba64f2)
http://images41.fotosik.pl/62/c7d987466ee7be53m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c7d987466ee7be53)
http://images39.fotosik.pl/62/332bd3885c988612m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=332bd3885c988612)

CZY TEN ?
http://images49.fotosik.pl/68/59047d2b396c3a81m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=59047d2b396c3a81)

Pozdrawiam Iza

Mnie osobiście również bardziej odpowiada projekt drugi. A to dlatego, że jest tam ciągłość blatu roboczego, dla mnie akurat wygodniej.

ja tez obstawiam ten drugi

Deamos
20-02-2009, 22:40
A co myślicie o moim projekcie? To na razie wstępny pomysł, ale zależy mi, żeby kuchenka była właśnie w tym miejscu, bo chciałabym pochłaniacz podłączyć do kanału wentylacyjnego (który jest zaraz za ścianą). Niestety nie mam ogrzewania podłogowego :( i muszę się męczyć z kaloryferem pod oknem. Co Wy na to?
To widok od drzwi
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f90c43013185e117.html

A to z przeciwległego rogu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f955d2134aa364e3.html
Od okna
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/106cf147a17a6d84.html
i z boku :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e95e22878fe2d4be.html

Calkiem przyjemna kuchnia, nie podoba mi sie tylko jedno (poza grzejnikiem)... zlewozmywak, dlaczego jest tak bardzo w rogu?, moze lepiej go przesunac w prawo albo grzejnik dac po lewej stronie okna a zlewozmywak za przerwa po prawej :)

iza mirek
20-02-2009, 22:50
A co myślicie o moim projekcie? To na razie wstępny pomysł, ale zależy mi, żeby kuchenka była właśnie w tym miejscu, bo chciałabym pochłaniacz podłączyć do kanału wentylacyjnego (który jest zaraz za ścianą). Niestety nie mam ogrzewania podłogowego :( i muszę się męczyć z kaloryferem pod oknem. Co Wy na to?
To widok od drzwi
http://images36.fotosik.pl/64/f90c43013185e117med.jpg

A to z przeciwległego rogu
http://images37.fotosik.pl/63/f955d2134aa364e3med.jpg
od okna
http://images41.fotosik.pl/64/106cf147a17a6d84med.jpg
i z boku :)
http://images44.fotosik.pl/68/e95e22878fe2d4bemed.jpg

Cześć, moja płyta grzejna będzie dokładnie po drugiej stronie kanału wentylacyjnego - podobno to żaden problem ukryć rurę od pochłaniacza pod sufitem podwieszanym - u mnie tak będzie :) . Wydaję mi się ,że trochę daleko będziesz miała do lodówki i coś nie widzę u Ciebie w projekcie zmywarki - to baaaaardzo ważna rzecz :)
Pozdrawiam Iza

Aaaniaaa
20-02-2009, 23:18
iza mirek napisał:

Cześć, moja płyta grzejna będzie dokładnie po drugiej stronie kanału wentylacyjnego - podobno to żaden problem ukryć rurę od pochłaniacza pod sufitem podwieszanym - u mnie tak będzie
No właśnie ja też tak chciałam, ale mój mąż, który będzie zajmował się wykańczaniem kuchni, stwierdził, że to dodatkowa praca i koszty, które można przeznaczyć np na zmywarkę (jest w projekcie zaraz koło zlewu).
Zlew rzeczywiści jest blisko rogu, ale właśnie ze względu na fakt posiadania zmywarki, nie mam zamiaru zbyt często go używać :D
Bardzo dziękuję za Wasze uwagi, przemyślę jeszcze wszytko, przedyskutuję z "wykonawcą" i może wrzucę nowy projekt :wink:

bartyś
20-02-2009, 23:20
Witajcie, śledzę wątek bardzo często i prawie we wszystkich Waszych projektach pojawia się zlew jednokomorowy ewentualnie z ociekaczem. Osobiście zawsze miałam dwukomorowy i początkowo nie wyobrażałam sobie w nowej kuchni wstawić jednokomorowy. Niestety w opcji ze zlewem dwukomorowym nie mam dłuższego blatu roboczego niż 90 cm ( w sumie byłyby 2 blaty robocze po 90 cm plus 2 znacznie mniejsze ) no i zaczęłam zastanawiać się, czy zrezygnować z tej jednej komory na konto dłuższego blatu, który zawsze mi się marzył. Dodam, że będę mieć zmywarkę, więc odpadnie tradycyjne mycie garów. Czy Wam nie brakuje tej drugiej komory w codziennym użytkowaniu kuchni ?Z góry dzięki za odpowiedź :)

Anulek2005
21-02-2009, 07:52
bartyś - od zawsze miałam małe kuchnie i stąd tylko zlewy jednokomorowe z ociekaczem (w tej chwili zupełnie mikroskopijny ten ociekacz 20cm) Nawet w czasach kiedy miałam tylko puste miejsce na zmywarkę dawałam sobie radę bez problemów. Mając więcej blatu możesz zawsze położyć ściereczkę do naczyń i na nią odkładać umyte naczynia - ja miałam dwie duże plastikowe tace w szafce pod zlewem - w razie większych imprez służyły mi jako "ociekacze" do naczyń. U teściowej zdarza mi się zmywać w wielgachnym dwukomorowym zlewie i zawsze mam odczucie, że "schodzi" mi strasznie dużo wody, a poza tym jakoś mi mało wygodnie, bo z jednej strony od razu kuchenka, z drugiej - nic (bo zlew na samym brzegu). No ale jak już wspomniałam jestem przyzwyczajona do małych zlewów w małych kuchniach i dla mnie wybór między drugą komorą a blatem jest oczywisty (blat 8))

reng
21-02-2009, 08:00
u nas zlew dwukomorowy, jedna komora większa, druga mniejsza. wodę nalewam do mniejszej, schodzi mniej wody. nie zamieniłabym na inny zlew...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/271169885807dae1.html

iza mirek
21-02-2009, 08:08
Witajcie, śledzę wątek bardzo często i prawie we wszystkich Waszych projektach pojawia się zlew jednokomorowy ewentualnie z ociekaczem. Osobiście zawsze miałam dwukomorowy i początkowo nie wyobrażałam sobie w nowej kuchni wstawić jednokomorowy. Niestety w opcji ze zlewem dwukomorowym nie mam dłuższego blatu roboczego niż 90 cm ( w sumie byłyby 2 blaty robocze po 90 cm plus 2 znacznie mniejsze ) no i zaczęłam zastanawiać się, czy zrezygnować z tej jednej komory na konto dłuższego blatu, który zawsze mi się marzył. Dodam, że będę mieć zmywarkę, więc odpadnie tradycyjne mycie garów. Czy Wam nie brakuje tej drugiej komory w codziennym użytkowaniu kuchni ?Z góry dzięki za odpowiedź :)


CZeść, zlew jednokomorowy przy posiadaniu zmywarki jest wystarczający. Najlepiej żeby był z ociekaczem - przydaję się . Zmywarka to raj na ziemi , wyprzedza wzsystkie sprzęty :)
Pozdrawiam Iza

Edybre
21-02-2009, 08:16
Aniaaa Czy planujesz zmywarkę 45 czy 60? Bo wygląda na małą. 45 jest mało pakowna.

Aaaniaaa
21-02-2009, 08:52
Aniaaa Czy planujesz zmywarkę 45 czy 60? Bo wygląda na małą. 45 jest mało pakowna.

Planuję właśnie zmywarkę 45 cm (na 9 kompletów). Na razie to rodzinka tylko dwuosobowa, ale kto wie :o Myślicie, że pokusić się na większą już teraz? I gdzie ją upchnąć?

anamurek
21-02-2009, 08:54
Aaaniaaa - kaloryfer możesz obudować szafką i zrobic kratkę wyciągową w blacie. Będzie estetyczniej wyglądać niż taka "dziura" pomiędzy szafkami

hustawek
21-02-2009, 15:37
A ja w swojej kuchni mam narazie tylko płytki:

http://img145.imageshack.us/img145/42/img5415.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=img5415.jpg)

asizo
21-02-2009, 16:49
A ja w swojej kuchni mam narazie tylko płytki:

http://img145.imageshack.us/img145/42/img5415.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=img5415.jpg)

hustawek, świetne! :D Bardzo mi się podobają.
Można wiedzieć, co to za płytki?

Zazdrośnica
21-02-2009, 16:50
A skąd taki efekt płytek owocowych, kalkomania? 8) Fajnie wygląda.

Deamos
21-02-2009, 18:11
Dzisiaj bylem w domku i porobilem pare fotek, moja kuchnia na ta chwile wyglada tak... :D

http://img26.imageshack.us/img26/1484/kuchniay.jpg

Hugo26
21-02-2009, 22:53
Dzisiaj bylem w domku i porobilem pare fotek, moja kuchnia na ta chwile wyglada tak... :D

http://img26.imageshack.us/img26/1484/kuchniay.jpg
bardzo ładna.....

Deamos
21-02-2009, 22:57
bardzo ładna.....
Dziekuje bardzo :D
Ciesze sie, ze ma regularne ksztalty i jest ustawna, nie bedzie problemu by ja zaprojektowac by byla praktyczna ;)

hustawek
21-02-2009, 23:45
A ja w swojej kuchni mam narazie tylko płytki:

http://img145.imageshack.us/img145/42/img5415.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=img5415.jpg)

hustawek, świetne! :D Bardzo mi się podobają.
Można wiedzieć, co to za płytki?

To są hiszpańskie płytki firmy Vives http://www.vivesceramica.com . Kupilem je w Łodzi u jednego z importerów.

Zestaw dekorów - to nie jest żadna kalkomania - (4 sztuki) wygląda tak:
http://img89.imageshack.us/img89/1554/dekory.th.jpg (http://img89.imageshack.us/my.php?image=dekory.jpg)

a płytka podstawowa prezentuje się w folderze tak:


http://img22.imageshack.us/img22/5705/podstawowa.th.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=podstawowa.jpg)

Pozdrawiam

hustawek
21-02-2009, 23:46
jeszcze raz płytka podstawowa

http://img22.imageshack.us/img22/5705/podstawowa.th.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=podstawowa.jpg)

Moniaq
22-02-2009, 18:33
Moja kuchnia będzie łączyć się z jadalnią, jadalnia z salonem Projektant zrobił wstępny projekt kuchni. Chętnie wysłucham waszych opini na temat mojego projektu

http://images39.fotosik.pl/62/332bd3885c988612m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=332bd3885c988612)
http://images38.fotosik.pl/62/2f37ced7937bc767m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2f37ced7937bc767)
http://images38.fotosik.pl/62/b95cd20852e72775m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b95cd20852e72775)
http://images43.fotosik.pl/66/f7eef65d00ba64f2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7eef65d00ba64f2)
http://images41.fotosik.pl/62/c7d987466ee7be53m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c7d987466ee7be53)

Według mnie kuchnia jest super ale płyta powinna być bliżej blatu roboczego... będziesz miała za daleko do garków , przypraw itp...nic pod ręką...ale to tylko moje skromne zdanie :oops:

Pozdrawiam Iza

naLeśnik
23-02-2009, 17:15
23.02.2009r.

Właśnie dostaliśmy projekt naszej kuchni od stolarza.
Niestety nasza kuchnia do wielkich nie należy i póki co rozwiązanie jest takie:

http://img244.imageshack.us/img244/699/87130047.jpg (http://imageshack.us)

http://img21.imageshack.us/img21/8923/10421890.jpg (http://imageshack.us)

http://img149.imageshack.us/img149/2194/81764740.jpg (http://imageshack.us)


Kolor kuchni będzie taki jak na wizualizacji lub czarny a blat ma być jasny.

Nie podoba mi się rożna szerokość szafek wiszących po obu stronach okapu oraz stolik na końcu blatu obok płyty.
Zdecydowanie tu muszę znaleźć inne rozwiązanie.

Mile widziane sugestie odnośnie tej kuchni.

alektyc
23-02-2009, 17:21
Jeśli możesz to umieśc niżej piekarnik i mikrofalówkę, bo bardzo niewygodnie jest wyciągac talerz zupy z wysoko umieszczonej mikrofalówki. Ja mam tak jak ty i teraz zrobiłabym niżej

Monika_Gdynia
23-02-2009, 17:51
a mnie nie podoba się zlew w rogu. Pozatym jak dla mnie jest za daleko zmywarki (jak bedziesz wkładać naczynia do zmywarki bedziesz chlapać na podłogę i szfki.

JoShi
23-02-2009, 18:38
a mnie nie podoba się zlew w rogu. Pozatym jak dla mnie jest za daleko zmywarki (jak bedziesz wkładać naczynia do zmywarki bedziesz chlapać na podłogę i szfki.

Ja nie wiem co wy macie z tym chlapaniem. Owszem może i zmywarka tuż obok zlewy jest wygodna, ale do diabła, nie po to ją mam, żeby naczynia przed zmywaniem myć, a skoro ich nie myję przed zmywaniem to jak mogłabym tę podłogę zachlapać?

Sonika
23-02-2009, 18:44
Dla mnie na odmianę za mało szuflad.

ida i jacek
23-02-2009, 19:02
nalesnik ja bym przesunela zlew bardziej pod okno i nie chodzi tu o bliskosc do zmywarki ale wygode uzytkowania ...
piekarnik i mikrofala zdecydowanie nizej ... a szafko po bokach okapu wygladaja ok ... sa na cala szerokosc sciany kuchennej i mnie absolutnie nie razi ich inna wielkosc

ms.
23-02-2009, 20:09
naLeśnik,
- trafna uwaga o wyciąganiu talerza zupy z tak wysoko umieszczonej mikrofali (wychodzi tak plus minus 165 cm)
- zlew aż prosi o przesunięcie bliżej środka okna i może ociekacz dać nad zmywarkę
- stół jako przedłużenie ciągu kuchennego - prędzej będzie pełnił funkcję barku. Na stół trochę za wysoko (najczęściej 76 cm). Na barek za nisko - siedząc na barowym stołku blat będzie na wysokości kolan. Spróbuj zabudować przestrzeń pod stołem - płytką szafką (30-40 cm). Drzwiczki mogą się otwierać na salon. Od strony kuchni masz wolną przestrzeń pod blatem.

marta

AMFI
23-02-2009, 21:12
mam uwagi podobne jak poprzednicy: zdecydowanie zlew wyciągnąć z kąta! i niżej mikrofala. co do szafek przy okapie - wyglądają OK, chociaż jakby były równej szerokości pewnie było by lepiej.

a stolik z przedłużonego blatu podoba mi się, aczkolwiek jak napisał(a) MS. będzie mało praktyczny, dałabym go wyżej, jako barek - w ten sposób powstaje fajne miejsce na szybką poranną kawkę.

bartyś
23-02-2009, 21:19
NaLeśnik mnie też nie razi różna szerokość szafek przy okapie. Poza tym jak dasz po lewej stronie szafkę tej samej szerokości co po prawej to zostanie Ci taki kawałek pewnie 30 cm i będzie głupio wyglądać taka szafka na końcu wciśnięta.
Co do zlewu to według mnie też troszkę daleko jest od zmywarki i od płyty też, ale jak go przesuniesz na środek okna, to będziesz mieć chyba trochę za mało blatu roboczego w jednym ciągu. Ja bym chyba przesunęła zmywarkę bardziej w lewo, a zlew dałabym w ten róg koło płyty. Wtedy masz bardzo dużo blatu roboczego plus kawałeczek między zlewem a płytą, który jednak bardzo się przydaje.
Jeśli chodzi o ten stolik na końcu blatu to też bym tam dała szafkę pod spód. Niezbyt ładnie to wygląda w tej wersji. a poza tym bardzo fajna kuchnia będzie :)

magpie101
23-02-2009, 21:35
naLeśnik jezeli chodzi o blat-stol na koncu mebli to Twoj jest niewygodny, bo siadajac przy nim zeby zjesc blat bedzie za wysoko. Pomysl o czym takim
http://www.evisa.pl/prywatne/obrazki/wenge_pasiak.jpg

Ten blat ma wysokosc stolu okolo 73 cm.
Co do zlewu to daj zaraz obok zmywarki, teraz jest w narozniky, wiec nie bedzie tam polki (syfon) i naroznik bedzie niewykorzystany.
Piekarnik konieczni o 14 cm nizej (wysokosc szuflady) ze wzgledu na lepszy dostep do mikrofali.
Co do klap z obydwu stron okapu to mozesz zrobic rowne po 60 cm, a w rogo szafke pionowa pelna 30 cm (zaraz od lewej strony).
Obok piekarnika bym nie robila klap tylko 2 szafki z pojedynczymi drzwiami - takie kwadraty, klapy sa ladne ale wygodniejsze sa szafki, a Ty masz same klapy.

askaaa
23-02-2009, 21:39
zlew za daleko od płyty i jeśli nie bedzie pod oknem to w drugim rogu zdecydowanie..

amatlea
23-02-2009, 22:28
Moja, która odbiega kolorystycznie od zamówionej- doły będą w fornirze a wysoka zabudowa w białym mdf. Blat biały a płytki złote.
http://piknikklub44.pl/pub/proj1.jpg
http://piknikklub44.pl/pub/proj2.jpg
Będzie gotowa dopiero w kwietniu :(

Aaaniaaa
23-02-2009, 22:37
A dlaczego myślicie, że ten zlew za bardzo w rogu jest? Czy ktoś tak ma i uważa, że jest niefunkcjonalny? Właśnie taka samo chciałam umieścić zlew w mojej kuchni...

magpie101
23-02-2009, 23:00
A dlaczego myślicie, że ten zlew za bardzo w rogu jest? Czy ktoś tak ma i uważa, że jest niefunkcjonalny? Właśnie taka samo chciałam umieścić zlew w mojej kuchni...

Zlew jest 1 komorowy z ociekaczem, wiec szkoda naroznika na taki zlew. Im blizej zmywarki tym lepiej.

magpie101
23-02-2009, 23:02
naLeśnik mozesz zamienic szafki, zmywarke przesunac w lewo, a szafke, ktora jest z lewej strony zmywarki w projekcie daj w prawo i umiesc w niej zlew. Bedzie wtedy on obok zmywarki i blizej plyty.

JM24
24-02-2009, 09:18
http://x.screeny.pl/ga586/fd62a13aa7645802f6736311/67363.jpg (http://screeny.pl/67363)
[/img]http://x.screeny.pl/ga9897/c45367829f0010b6f6736611/67366.jpg (http://screeny.pl/67366)http://x.screeny.pl/ga9897/c45367829f0010b6f6736621/67366.jpg (http://screeny.pl/67366)http://x.screeny.pl/ga9897/c45367829f0010b6f6736631/67366.jpg (http://screeny.pl/67366)



to mój projekt co o nim sądzicie

naLeśnik
24-02-2009, 09:54
alektyc, Monika_Gdynia, Sonika, ida i jacek, ms., AMFI, bartyś, magpie101, askaaa dziękuje bardzo za opinie o kuchni. Niebawem znowu spotkam się ze stolarzem i omówię z nim Wasze propozycje zmian.
Teraz szukam rozwiązania zamiast blatu barek.

Alicjos
24-02-2009, 10:36
Moja kuchnia będzie łączyć się z jadalnią, jadalnia z salonem Projektant zrobił wstępny projekt kuchni. Chętnie wysłucham waszych opini na temat mojego projektu

http://images39.fotosik.pl/62/332bd3885c988612m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=332bd3885c988612)
http://images38.fotosik.pl/62/2f37ced7937bc767m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2f37ced7937bc767)
http://images38.fotosik.pl/62/b95cd20852e72775m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b95cd20852e72775)
http://images43.fotosik.pl/66/f7eef65d00ba64f2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7eef65d00ba64f2)
http://images41.fotosik.pl/62/c7d987466ee7be53m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c7d987466ee7be53)

Według mnie kuchnia jest super ale płyta powinna być bliżej blatu roboczego... będziesz miała za daleko do garków , przypraw itp...nic pod ręką...ale to tylko moje skromne zdanie :oops:

Pozdrawiam Iza


Pomysl nad tym czy dobrze jest umieszczac plyte akurat na polaczeniu kuchni z jadalnia. Wszystko paruje, pryska, skwierczy... No i zamiast otwartego widoku masz wyciag. Osobiscie bym to zmienila. Plyta przy zlewie jest bardziej funkcjonalna szybko mozna odcedzic, przelac zimna woda itp. Niech ten wyzszy blat choc troche oddzieli kuchnie przy zachowaniu pelnego kontaktu jadalnia-kuchnia. Ale oczywiscie kazdy ma prawo wyboru.
Pozdrawiam

e.kala
24-02-2009, 11:40
Wstawie tu i moja kuchnię


http://images33.fotosik.pl/126/dead3907744abfe8.jpg
http://images26.fotosik.pl/141/26a6e84614a6dd77.jpg
http://images33.fotosik.pl/108/2a5e2501db88e7c4.jpg
http://images33.fotosik.pl/108/2c07da578d7a2719.jpg
http://images33.fotosik.pl/108/5c9624d5eb09fdad.jpg
http://images31.fotosik.pl/108/98d247e8d9d3fce4.jpg http://images40.fotosik.pl/66/44b6ff12ecd8c91dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=44b6ff12ecd8c91d)

A.sia
24-02-2009, 11:53
Witam,
Sliczna kuchnia, co jest na ścianie między blatem a szafkami górnymi ( na ścianie, na której znajduje sie okap)?

Sloneczko
24-02-2009, 14:44
Nasza :)

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/IMG_1791.jpg
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/IMG_1788.jpg
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/IMG_1789.jpg
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/IMG_1790.jpg
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/IMG_1792.jpg

googulek
24-02-2009, 15:40
SLONECZKO, bardzo milutko i przytulnie u ciebie!

qqrq5
24-02-2009, 15:48
SLONECZKO, bardzo milutko i przytulnie u ciebie!
naprawde miło :)

reng
24-02-2009, 16:05
słoneczko, piękny kolor sciany :) u nas miał być podobny, ale jak zaczęliśmy malować to się okazało, że w tak ciemnym zle bym się czuła i domieszaliśmy jasnej farby, wyszło co wyszło. ale brąz na ścianach u innych dalej mi się podoba :)

magdazaba
24-02-2009, 19:29
Słoneczko! Kuchnia marzenia - takę ma być moja - czy z ikei? czy można wiedzieć ile kosztowała - ja sobie wyliczyłam, że tak 7-8 tyś a ilość szafek mam zaplanowanych mniej więcej tyle co Ty.

butterfly
24-02-2009, 22:28
Ja też nieśmiało się chwalę... :
http://lh4.ggpht.com/_KsuZOMCQMbo/SaFxt0tDLjI/AAAAAAAAAlg/aJLM21Ij8Rs/s640/IMG_1846.jpg

http://lh4.ggpht.com/_KsuZOMCQMbo/SaFx9xqTQeI/AAAAAAAAAlw/WBDrdveXUDs/s640/IMG_1844.jpg

http://lh4.ggpht.com/_KsuZOMCQMbo/SaFxbMXmr1I/AAAAAAAAAlI/nnngcutwFyo/s512/IMG_1850.jpg

http://lh3.ggpht.com/_KsuZOMCQMbo/SaFw39cmBzI/AAAAAAAAAkg/GsVpG4f07Ws/s512/IMG_1852.jpg

http://lh6.ggpht.com/_KsuZOMCQMbo/SaFxRTqjQMI/AAAAAAAAAlA/8RHICdyJ0rU/s640/IMG_1851.jpg

krzesło do wymiany na stołek barowy

I może mi podpowiecie jaki dobrać kolor ściany, jakie lampy... ?

Renata123
25-02-2009, 09:21
http://lh6.ggpht.com/_KsuZOMCQMbo/SaFxRTqjQMI/AAAAAAAAAlA/8RHICdyJ0rU/s640/IMG_1851.jpg


butterfly,
A co to za kafle na podłodze? Czy ta biała fuga jest czymś zabezpieczona?[/b]

MonikaC
25-02-2009, 09:36
A ja jestem ciekawa piekarnika i mikro :)

MonikaC
25-02-2009, 09:36
Czy to siemens???

fasola25
25-02-2009, 10:34
Czy to siemens???

moim zdaniem na pewno siemens

MonikaC
25-02-2009, 12:07
Też mi się tak wydaje.

Piekarnik chyba ten

http://cokupic.pl/i/c_big142505.jpg

a taka mikrofala

http://www.e-agdrtv.pl/photo/siemens/foto/HF25G561.jpg

Fajnie razem wyglądają

brachol
25-02-2009, 12:13
buterfly
a ja chcialbym wiedziec co do za fronty i z czego zrobione? Jezeli mozna chcialbym poznac tez cene za ta kuchnie moze byc bez AGD

butterfly
25-02-2009, 14:07
Renata123, płytki made in china Jadidi - bodajże takie jak ma Sonika. Fuga epoksydowa jaśmin Mapei. Jeszcze niczym nie zabezpieczone ale na dniach planujemy to zrobić. Jak na razie nie złapały żadnej plamy.

MonikaC, piekarnik i mikrofala Siemens
mikrofala HF 25M561
piekarnik HB 43S540

brachol, fronty drewniane, kolor dąb patynowany (bielony).
Cena na prv

kazia25
25-02-2009, 14:30
post usuniety

Damro
25-02-2009, 14:34
Renata123, płytki made in china Jadidi - bodajże takie jak ma Sonika. Fuga epoksydowa jaśmin Mapei. Jeszcze niczym nie zabezpieczone ale na dniach planujemy to zrobić. Jak na razie nie złapały żadnej plamy.

MonikaC, piekarnik i mikrofala Siemens
mikrofala HF 25M561
piekarnik HB 43S540

brachol, fronty drewniane, kolor dąb patynowany (bielony).
Cena na prv
Czy ja również mogę na priv cenę tej ślicznej kuchni?

cieszynianka
25-02-2009, 14:36
23.02.2009r.
http://img149.imageshack.us/img149/2194/81764740.jpg (http://imageshack.us)
Mile widziane sugestie odnośnie tej kuchni.


a mnie nie podoba się zlew w rogu. Pozatym jak dla mnie jest za daleko zmywarki (jak bedziesz wkładać naczynia do zmywarki bedziesz chlapać na podłogę i szfki.

Uważaj na przesunięcie zlewu bliżej zmywarki, bo może okazać się że okna nie otworzysz, albo otworzysz tylko minimalnie (bateria będzie przeszkadzać) Chyba, że zlew będzie na środeczku i otwierane skrzydła okna bez problemu wyminą baterię. Wtedy trzeba zmywarkę też przesunąć :roll:

Są specjalne baterie podokienne (składane) :wink:

kazia25
25-02-2009, 14:39
usuniety post

cieszynianka
25-02-2009, 14:47
Nie zacofany, tylko jeszcze nieuświadomiony :D

MonikaC
25-02-2009, 14:49
Znalazłam - a samanie wiedziałam że takie cuda istnieją :)

http://www.aglos.pl/_var/gfx/86e3d400257b21e263305540fd05a2c1.jpg

http://www.aglos.pl/_var/gfx/d39c489222885f321772733b161d7f2d.jpg

Albo taka

http://www.aglos.pl/_var/gfx/eab799d5c4ec122d5c5b334b6359c744.jpg

Tu jest ich sporo - ceny oczywiście odpowiednie :)

MonikaC
25-02-2009, 14:50
http://www.aglos.pl/index.php?cat_id=143

agcho
25-02-2009, 14:57
A dlaczego myślicie, że ten zlew za bardzo w rogu jest? Czy ktoś tak ma i uważa, że jest niefunkcjonalny? Właśnie taka samo chciałam umieścić zlew w mojej kuchni...

Zlew jest 1 komorowy z ociekaczem, wiec szkoda naroznika na taki zlew. Im blizej zmywarki tym lepiej.

a mnie się wydawało, że to właśnie róg jest zawsze mało wykorzystany i najlepiej go "zapchać" ociekaczem

przyznaję, jednak rację, że zmywarka powinna być bliżej zlewu

pzdr

agcho
25-02-2009, 15:07
http://lh4.ggpht.com/_KsuZOMCQMbo/SaFx9xqTQeI/AAAAAAAAAlw/WBDrdveXUDs/s640/IMG_1844.jpg

a ja nieśmiało zapytam: butterfly, jaka jest szerokość całej szafki pod zlew i szerokość drzwiczek od tej szafki, a jeszcze bardziej nieśmiało poproszę o zdjęcie wnętrza tej szafki :oops: może być na prv
pozdrawiam serdecznie

magpie101
25-02-2009, 15:09
A dlaczego myślicie, że ten zlew za bardzo w rogu jest? Czy ktoś tak ma i uważa, że jest niefunkcjonalny? Właśnie taka samo chciałam umieścić zlew w mojej kuchni...

Zlew jest 1 komorowy z ociekaczem, wiec szkoda naroznika na taki zlew. Im blizej zmywarki tym lepiej.

a mnie się wydawało, że to właśnie róg jest zawsze mało wykorzystany i najlepiej go "zapchać" ociekaczem

przyznaję, jednak rację, że zmywarka powinna być bliżej zlewu

pzdr

Mialam na mysli srodek szafki, jesli bedzie zlew to kosz sie nie zmiesci, polka raczej tez nie bardzo (syfon).

Alma_
25-02-2009, 15:18
Moja kuchnia w mojej ukochanej czerwieni: :D

Widok z części jadalnej:
http://img12.imageshack.us/img12/4939/miedziana20090209001ba9.jpg

z "przedpokoju":
http://img12.imageshack.us/img12/5481/miedziana20090209002ab1.jpg

i od wewnątrz:
http://img140.imageshack.us/img140/4772/miedziana20090209003xv7.jpg

agcho
25-02-2009, 15:31
a ja sobie tak właśnie myślę, czy mogłoby być tak, że pod zlewem w tym rogu zrobiłabym półkę na gary, a kosz na śmieci w szafce po lewej stronie ( no bo po prawej zmywarka, lub odwrotnie), jak myślisz magpie101??

XX
25-02-2009, 15:43
ładne fronty - czerwone :)
ale musisz byc baaaaaaaaaaaaaaardzo wysoka!~- jak siegasz do tych gornych szafek?

magpie101
25-02-2009, 15:50
a ja sobie tak właśnie myślę, czy mogłoby być tak, że pod zlewem w tym rogu zrobiłabym półkę na gary, a kosz na śmieci w szafce po lewej stronie ( no bo po prawej zmywarka, lub odwrotnie), jak myślisz magpie101??

Jesli chcesz polke na gary w narozniku ze zlewem to bedzie ona bardzo nisko. Pod zlewem skrapla sie tez woda czasami jak odmrazasz np w komorze mieso.
Jak zrobisz kosz na smieci w szafce obok to masz nie do konca wykorzystany naroznik ze zlewem i szafke obok ta z koszem tez masz zajeta ale to jest moje zdanie. Jesli chcesz zrobic zlew 1 k z ociekaczem to szkoda tak duzego naroznika.

magpie101
25-02-2009, 15:51
ładne fronty - czerwone :)
ale musisz byc baaaaaaaaaaaaaaardzo wysoka!~- jak siegasz do tych gornych szafek?

Do tych gornych to pewnie z krzeselka :P .
Tez mialam takie wysokie w poprzedniej kuchni i upychalam tam rzeczy, ktore rzadko uzywam.

monikaa13
25-02-2009, 15:57
Moja kuchnia w mojej ukochanej czerwieni: :D



Hej

Super wygląda ta kuchnia ale ja mam pytanie o podłogę, co na niej jest? Bardzo fajny kolor.

AMFI
25-02-2009, 15:57
Alma bardzo odważnie i bardzo ładnie! super kuchnia! :D

agcho
25-02-2009, 15:57
a ja sobie tak właśnie myślę, czy mogłoby być tak, że pod zlewem w tym rogu zrobiłabym półkę na gary, a kosz na śmieci w szafce po lewej stronie ( no bo po prawej zmywarka, lub odwrotnie), jak myślisz magpie101??

Jesli chcesz polke na gary w narozniku ze zlewem to bedzie ona bardzo nisko. Pod zlewem skrapla sie tez woda czasami jak odmrazasz np w komorze mieso.
Jak zrobisz kosz na smieci w szafce obok to masz nie do konca wykorzystany naroznik ze zlewem i szafke obok ta z koszem tez masz zajeta ale to jest moje zdanie. Jesli chcesz zrobic zlew 1 k z ociekaczem to szkoda tak duzego naroznika.

qrcze nie pomyślałam o tej skraplającej się wodzie, nie zauważyłam tego do tej pory :-?
dzięki

ida i jacek
25-02-2009, 16:07
wracajac do zlewu pod oknem ... ja w tej chwili mam tak ze blat roboczy mam powyzej parapetu (tak wyszlo - wysocy jestesmy a parapet nisko) ... czyli nie moge otworzyc okna ... ale mi to nie przeszkadza ... moge je uchylic i troszke otworzyc ... po co wiecej ? chyba ze do umycia ale to moge zrobic z balkonu ... :)
i podobna mysl przyswieca mi teraz w domku ... bedzie zlew pod oknem ... a myc bede z podworka ...

co do zlewu w narozniku .... to uwazam ze super sprawa ale wtedy naroznik nie powinien byc sciety na 90 st tylko inaczej (zdjecie ponizej z mojej obecnej kuchni - sorry za brudy w zlewie ale to tylko zdjecie pogladowe) ...

http://img21.imageshack.us/img21/1892/img9664.jpg (http://imageshack.us)

wtedy pod zlewem moza sporo rzeczy umiescic oprocz kosza na smieci ... ja mam rozne koszyki powieszone i tam srodki cheniczne, do tego wiadro z ziemniakami, cebula i inne takie ... calkiem pojemna szafka :) :o ale to kwestia gustu oczywiscie 8)

malaza
25-02-2009, 16:27
http://lh6.ggpht.com/_KsuZOMCQMbo/SaFxRTqjQMI/AAAAAAAAAlA/8RHICdyJ0rU/s640/IMG_1851.jpg


butterfly,
A co to za kafle na podłodze? Czy ta biała fuga jest czymś zabezpieczona?[/b]


bardzo ładna kuchnia i duza...
mi tez sie podobaja jasne kuchnie ale mąż stwierdzil ze bedzie "brudząca" :-(
moge prosić o koszt na priva bez AGD???

malaza
25-02-2009, 16:41
Witam,
sledze watek i mam straszny ból głowy jesli chodzi o kuchnie.
Na poczatku wydawalo sie ze jest ustawna choc nie duza a teraz...........
Zobaczcie sami:

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/12935/kuchnia_1.JPG (http://www.fotoszok.pl)


http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/12935/kuchnia_2.JPG (http://www.fotoszok.pl)

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/12935/kuchnia_3.JPG (http://www.fotoszok.pl)

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/12935/kuchnia_skos.jpg (http://www.fotoszok.pl)

BArdzo jestem ciekawa Waszych opinii.
pozdrawiam

Deamos
25-02-2009, 16:48
Gdzie jest lodówka?

monikaa13
25-02-2009, 16:49
Moja opinia jest taka:

Na pewno wywaliłabym ten barek. Nie pasuje mi tam zupełnie. Sądzę, że będzie bardzo niepraktyczny i będzie przeszkadzal przy wychodzeniu na zewnątrz. Niech kuchnia kończy się normalnie ale to jest tylko moje zdanie.
Co do zlewu to nie wiem o co chodzi w tym otwieraniem okna w kuchni :) ale ja bym na twoim miejscu na pewno zrobiła zlew pod oknem.
Osobiście nie pasuje mi w tych miejscach, w których jest w projekcie.
Poza tym ok.

kaura
25-02-2009, 17:03
Zgadzam się z Moniką- barek zupełnie nie pasuje, niepotrzebnie tnie przestrzen kuchni i salonu? jadalni
Nie widzę lodówki- a wg. mnie pasowałaby po lewej stronie drzwi balkonowych. Przesunęłabym zlewozmywak trochę w lewo, bo tak to dostęp do niego będzie miała tylko jedna osoba zajmując przestrzeń całego narożnika.
Miałabyś idealne ustawienie lodówka-blat-zlewozmywak-blat-kuchenka.

monikaa13
25-02-2009, 17:09
Też nie zauwazyłam lodówki ale chyba gdzieś ją mają :) może nie widać.

A barek poza tym, że tnie przestrzeń wygląda bardzo nieciekawie.

irysek76
25-02-2009, 19:17
Pamiętaj o tym ,że zlew nie może być za daleko kuchenki (gorące ziemniaki do odlania wody, coś przypalonego itp).
A poza tym Kuchenka, zlew, lodówka w "trójkącie gospodarczym". Bardzo praktyczne. Polecam

Alma_
25-02-2009, 20:10
Dzięki :D

Fakt, jest wysoko, ale ja mam prawie 1,80, a mąż sporo więcej, więc dla nas to idealna wysokość blatu - nie musimy się garbić.
No i w takie duże szafki więcej wejdzie ;)

Na podłodze jest olejowane lapacho.
Z bliska wygląda tak:

http://img4.imageshack.us/img4/5991/miedziana20090212002pd7.jpg

monikaa13
25-02-2009, 20:31
Dzięki :D

Na podłodze jest olejowane lapacho.
Z bliska wygląda tak:



Dzięki, piękny kolor. Czy to jest parkiet?

Alma_
25-02-2009, 20:36
Deska podłogowa Lapacho :D
(w DLH jako parkiet sprzedają deski o szerokości 70mm, moje mają 90mm i nazywają się "deską podłogową" - dla laika po prostu parkiet ;) )

monikaa13
25-02-2009, 20:57
Dzięki za odpowiedź ale proszę napisz jeszcze czy to deska trójwarstwowa? Sory, że tak Cię męczę ale jestem zupełnym laikiem w tym temacie. Często oglądam jakieś piękne podłogi, o których właściciel pisze, że to merbau, padouk, teak, lapacho i tyle, a ja jako laik chciałabym wiedzieć co to dokładnie jest, bo jeżeli np. panele, które wyglądają jak prawdziwe dechy to jestem chętna. Jeżeli nie to też ok. Poprostu fajnie by było wiedzieć.

Obiecuję już więcej się nie zadręczać :D

Alma_
25-02-2009, 21:12
To naturalne, lite deski podłogowe: http://www.dlh-poland.com/Oferta/Podlogi/Lite/Ipe.aspx
15 x 60/70 x 300-600 mm

Nie wiem, co to są "trójwarstwowe" ;)

LeoAureus
25-02-2009, 21:27
Fakt, jest wysoko, ale ja mam prawie 1,80, a mąż sporo więcej, więc dla nas to idealna wysokość blatu - nie musimy się garbić.
No i w takie duże szafki więcej wejdzie ;)
Alma, a na jakiej wysokości macie blaty? Ja mam pełne 1,80 :lol: i planujemy blaty na wys. 85 cm, czy to wystarczająco?

kaura
25-02-2009, 21:36
LeoAureus- my też jesteśmy wysocy małż 193cm, ja 170 i zrobiliśmy sobie blaty na prawie 90cm. Jest super wygodnie.
Niestety przesadziliśmy z wysokoscią zamontowania szafek wiszących- dałam się przekonać mezowi i wiszą na 150cm- ciut za wysoko :(

ida i jacek
25-02-2009, 21:46
Fakt, jest wysoko, ale ja mam prawie 1,80, a mąż sporo więcej, więc dla nas to idealna wysokość blatu - nie musimy się garbić.
No i w takie duże szafki więcej wejdzie ;)
Alma, a na jakiej wysokości macie blaty? Ja mam pełne 1,80 :lol: i planujemy blaty na wys. 85 cm, czy to wystarczająco?

to nie do mnie pytanie ale moge powiedzic jak jest u nas ... ja mam 171 cm a blat w kuchni konczy sie na 91 cm ... i wcale nie uwazam zeby bylo za wysoko - jest bardzo wygodnie;
a wiszace szafki sa na 145 i siegam wszedzie ... no czasami tylko musze na blat wlezc :roll:

monikaa13
25-02-2009, 21:48
LeoAureus- my też jesteśmy wysocy małż 193cm, ja 170 i zrobiliśmy sobie blaty na prawie 90cm. Jest super wygodnie.
Niestety przesadziliśmy z wysokoscią zamontowania szafek wiszących- dałam się przekonać mezowi i wiszą na 150cm- ciut za wysoko :(

Czy dla ciebie blat na 90cm nie jest za wysoki? My oboje z mężem mamy 170cm dokładnie. Okno mamy na wysokości 90cm i chcemy zrobić blat na równi z parapetem, tzn. parapetu brak. Czy to w żaden sposón nie będzie uciążliwe?

monikaa13
25-02-2009, 21:50
To naturalne, lite deski podłogowe: http://www.dlh-poland.com/Oferta/Podlogi/Lite/Ipe.aspx
15 x 60/70 x 300-600 mm

Nie wiem, co to są "trójwarstwowe" ;)

Dziękuję bardzo za odp. Oglądałam linka ale u was kolor jest całkiem inny i ładniejszy :)

LeoAureus
25-02-2009, 21:54
kaura, ida i jacek, serdeczne dzięki za radę, bo pewnie miałabym za nisko, a już na samą myśl o standardowych wysokościach boli mnie kręgosłup :lol: A przy 90 cm to pewnie dodatkowa szuflada wejdzie?

ida i jacek
25-02-2009, 21:59
u nas nie bylo dodatkowej szuflady ... mam podniesiony cokol ... a szkoda :-? moze teraz w domku wejda wieksze szuflady ?
czekam wlasnie na projekt kuchni ...

LeoAureus
25-02-2009, 22:10
Właśnie zmierzyłam na jakiej wysokości ma blat jedyny w tej chwili mebel w kuchni, stary kredens - 94 cm, przymierzyłam się i... to jest to! :D
W tej sytuacji, a może nawet w sytuacji 95-96 cm dodatkowa szuflada na pewno wejdzie :P

magpie101
25-02-2009, 22:29
Ja mam 159 wzrostu, a juz II kuchnie mam z blatami na wysokosc 91 cm.
Widzialam u jednej babki, ktora miala 179 blaty na 100 cm.

malaza
25-02-2009, 22:51
Gdzie jest lodówka?

Lodówkajest po prawej stronie wejscia, niedaleko kuchni, obudowana w K-G.

Jezeli chodzi o barek to zastepuje on stół kuchnenny i blat roboczy. Ma miec wysuniety blat, tak, zeby mozna bylo normalnie usiasc.
W projekcie stol stal pod oknem. Ja zaplanowalam drzwi na taras 180 cm, co zabralo miejsce na stół. Dodatkowa zaleta tego barku jest przysloniecie czesci kuchennej i "zmywarkowej" od jadalni i salonu.

Sama nie jestm zachwycona tym projektem, ale mam nadzieje ze po kilku spotkaniach z projektantem dopracujemy ta koncepcje.
Dziekuje wszystkim za opinie.
Moze macie jakis fajny pomysl czym zastapic tradycyjny stol kuchenny???

kaura
25-02-2009, 23:06
LeoAureus- my też jesteśmy wysocy małż 193cm, ja 170 i zrobiliśmy sobie blaty na prawie 90cm. Jest super wygodnie.
Niestety przesadziliśmy z wysokoscią zamontowania szafek wiszących- dałam się przekonać mezowi i wiszą na 150cm- ciut za wysoko :(

Czy dla ciebie blat na 90cm nie jest za wysoki? My oboje z mężem mamy 170cm dokładnie. Okno mamy na wysokości 90cm i chcemy zrobić blat na równi z parapetem, tzn. parapetu brak. Czy to w żaden sposón nie będzie uciążliwe?

Blat jest dokładnie na 89,5cm- dlatego , że dostosowaliśmy go do wysokosci parapetu właśnie. Kuchni jeszcze nie użytkuję, ale przymierzałam się do niej i pasuje super. Chciałam specjalnie taką wysokosć, zeby móc w swobodnej wyprostowanej pozycji wykonywać wszelkie czynności kuchenne.
Chodzilismy po salonach i przymierzaliśmy się do różnych wysokosci blatu i ten na 90cm odpowiada nam obojgu.
Nie bez znaczenia są doswiadczenia mojej mamy, która przy wzroście 160cm tez ma blaty na prawie 90cm, ale jest po operacji kręgosłupa i nie lubi się schylać i garbić.
Przy takiej wysokosci mam komfort zarówno przy krojeniu szczypiorku jak i przy wyrabianiu ciasta. Szafki pozostały w standartowych wymiarach, tylko cokół mamy podniesiony.
Jak posprzątam to wkleję fotki.

monikaa13
26-02-2009, 10:03
Gdzie jest lodówka?

Lodówkajest po prawej stronie wejscia, niedaleko kuchni, obudowana w K-G.

Jezeli chodzi o barek to zastepuje on stół kuchnenny i blat roboczy. Ma miec wysuniety blat, tak, zeby mozna bylo normalnie usiasc.
W projekcie stol stal pod oknem. Ja zaplanowalam drzwi na taras 180 cm, co zabralo miejsce na stół. Dodatkowa zaleta tego barku jest przysloniecie czesci kuchennej i "zmywarkowej" od jadalni i salonu.

Sama nie jestm zachwycona tym projektem, ale mam nadzieje ze po kilku spotkaniach z projektantem dopracujemy ta koncepcje.
Dziekuje wszystkim za opinie.
Moze macie jakis fajny pomysl czym zastapic tradycyjny stol kuchenny???

A macie jadalnię? Bo jeżeli tak to czy naprawdę potrzebny jest stół w kuchni? Rozumiem, że jest fajny ale jak się nie da, u nas też nie będzie stołu w kuchni - za mała :(

paola77
26-02-2009, 11:44
Witajcie dołączyłam do was po wielkich bojach i przemyśleniach odnośnie mojej kuchni..jaki kolor...jakie uchwyty ...gdzie kosz na śmieci...jak wysokość szafek górych i cokołu a jaki sprzęt itd i itp..., a przedewszystkim komu zaufać i kto ma wykonać i za ile, właśnie podpisuję umowę w tym tygodniu i powiem wam wszystkim że po takiej burzy mózgu urlop jest mi niezbędny :lol:

kondi10
26-02-2009, 12:11
wyższy blat ma sporą zaletę, szczególnie widać to w małej kuchni. dzięki temu, że mój blat będzie wyżej, przez co cokół będzie miał około 17-18cm, to w cokołach mieszczą się szuflady o wysokości standardowej. oznacza to dla mnie 3 dodatkowe szuflady o szerokości 120 cm każda. fakt, nie na codziennie używane rzeczy, ale na przykład na jedzenie i akcesoria domowego zwierzaka, słoiki, śrubokręty, żarówki itp.

mam nadzieję, że nie będę bardzo cierpiał z powodu braku piwnicy, czy pawlaczy.

Alma_
26-02-2009, 12:58
Moje blaty są na wysokości 98cm. I dla nas jest super-wygodnie, plus ta dodatkowa szuflada ;)

eisenberger
26-02-2009, 13:27
a oto moja kuchnia :D
http://deccoria.pl/files/6559/14422/3c121a4aa8a4a365515a7e475638fc3a.jpg
http://deccoria.pl/files/6559/14422/19b5d4b2ad49c7232191d56d5d3da4bc.jpg
http://deccoria.pl/files/6559/14422/6081753b2a8950f2f959525f92fdfb38.jpg
http://deccoria.pl/files/6559/14422/7d324c26375023f0ca519bad6feb3ecd.jpg

magpie101
26-02-2009, 14:00
Swoja kuchnie kiedys juz pokazywalam ale wtedy jeszcze byla bez dodatkow, wstawiam najbardziej aktualne zdjecie.

http://x.screeny.pl/ga8264/a4484620cb807148f7200980/murator_056.jpg
http://x.screeny.pl/ga8264/a4484620cb807148f7200950/murator_057.jpg
http://x.screeny.pl/ga8264/a4484620cb807148f7200960/murator_058.jpg
http://x.screeny.pl/ga8264/a4484620cb807148f7200970/murator_060.jpg

Renka Grabow
26-02-2009, 14:49
a oto moja kuchnia :D
http://deccoria.pl/files/6559/14422/3c121a4aa8a4a365515a7e475638fc3a.jpg
http://deccoria.pl/files/6559/14422/19b5d4b2ad49c7232191d56d5d3da4bc.jpg
http://deccoria.pl/files/6559/14422/6081753b2a8950f2f959525f92fdfb38.jpg
http://deccoria.pl/files/6559/14422/7d324c26375023f0ca519bad6feb3ecd.jpg


Piękna kuchnia, czy to kolor wenge? Fornir czy inny materiał? Szczególnie chciałam dopytać się o blaty, bo to chyba mój ulubiony melanż bieli z ciemnymi kropkami...
Mam tylko zastrzeżenia do rozwiązań przestrzennych - czy na pewno wygodnie obchodzić dookoła taką małą wyspę i czy mała wyspa jest funkcjonalna? Może nie jest mała, ale tak na tle kuchni wygląda... Czy jest przestrzeń między płytą a lodówką, bo płyta wydaje się, być za blisko ściany lodówki. I jeszcze co to za dziwna szafka w rogu obok okapu, moim zdaniem tak trochę dodana na siłę, aby zapełnić ścianę... po drugiej stronie są zupełnie inne szafki wiszące.
Natomiast bardzo podoba mi się ścianka z oświetlonymi wnękami...

magpie101
26-02-2009, 15:03
eisenberger kuchnia bardzo ladna, zmienilabym jedna rzecz - szafke obok okapu (aluminiowa ramka) zrobilabym pionowa w jasnym kolorze (taka jak po przeciwnej stronie sa). No i przeraza mnie plyta obok lodowki :o . w razie reklamacji nie zostanie ona uznana przez serwis jak przyjada i zobacza.

Merka_23
26-02-2009, 15:54
o matko a dlaczego Nie ?? u mnie bedzie tak samo ....

magpie101
26-02-2009, 15:56
o matko a dlaczego Nie ?? u mnie bedzie tak samo ....
Przy plycie gazowej bok lodowki moze nawet sie przypalic.

Merka_23
26-02-2009, 16:02
ale według mnie na zdjeciu jest płyta elektryczna ....

Renka Grabow
26-02-2009, 16:39
Nawet jeśli płyta jest elektryczna to takie ustawienie moim zdaniem jest niewygodne - na przykład mieszanie prawa ręka w garnku, gdy stoi on na prawym palniku...

magpie101
26-02-2009, 16:45
ale według mnie na zdjeciu jest płyta elektryczna ....

Zaowazylam ale z plyta gazowa podalam tylko przyklad.

eisenberger
26-02-2009, 16:58
kolor wenge modern line BRW, blat z BRW XXL , wyspa bardzo wygodna od strony kuchni trzy wielkie szuflady 90tki!! blat 95x60 jest dla nas wystarczający , przejscie obok wyspy ma 80cm takze tez miescimy sie :) (tyle mają przewaznie drzwi) co do lodowki i płyty to odległość miedzy lodowka a plyta wynosi 20 cm nie jest to wiele ale gotuje sie wygodnie :D

kasia i mat
26-02-2009, 16:58
eisenberger kuchnia bardzo ladna, zmienilabym jedna rzecz - szafke obok okapu (aluminiowa ramka) zrobilabym pionowa w jasnym kolorze (taka jak po przeciwnej stronie sa). No i przeraza mnie plyta obok lodowki :o . w razie reklamacji nie zostanie ona uznana przez serwis jak przyjada i zobacza.

To fakt. W instrukcji obsługi każdej lodówki jest napisane by nie umieszczać jej blisko źródeł ciepła: piekarnik, płyta, kaloryfer itp. A w warunkach gwarancji jest niestety napisane, że nieprzestrzeganie instrukcji obsługi wiąże się z odrzuceniem reklamacji. Wszystko oczywiście zależy od człowieka (serwisanta), mam nadzieję, że nie robią z tym problemów (co im zależy - to nie oni na tym tracą), ale nie warto ryzykować.

PS. Bardzo ładna i fajnie wykonana kuchnia!

bezele
26-02-2009, 17:33
Dla sympatyków stylu angielskiego, co prawda nie moja ale w ramach inspiracji wklejam moje dziecko:) zrealizowane dziś. Brak jeszcze uchwytów ,blat nie zaolejowany ale całokształt już widać:)

http://img12.imageshack.us/img12/4964/20090226021.jpg (http://imageshack.us)

http://img204.imageshack.us/img204/545/20090226006.jpg (http://imageshack.us)

http://img7.imageshack.us/img7/8735/20090226009.jpg (http://imageshack.us)

http://img21.imageshack.us/img21/2520/20090226005s.jpg (http://imageshack.us)

http://img21.imageshack.us/img21/2807/20090226020.jpg (http://imageshack.us)

http://img21.imageshack.us/img21/20090226020.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img21/20090226020.jpg/1/)

http://img26.imageshack.us/img26/1940/20090226010.jpg (http://imageshack.us)

http://img515.imageshack.us/img515/6128/20090226014.jpg (http://imageshack.us)

http://img515.imageshack.us/img515/7729/20090226017.jpg (http://imageshack.us)

http://img5.imageshack.us/img5/5524/20090226023.jpg (http://imageshack.us)

Ofcbur
26-02-2009, 17:39
Bezele zdradzisz ile to cudo kosztowało?

JoShi
26-02-2009, 17:40
bezele Co za płytę tam instalowaliście? Wydaje się duża.

abco
26-02-2009, 17:49
jeszcze nie mieszkamy, więc nie mogę się wypowiadac co do użytkowania, ale obecnie jestem baaaardzo zadowolona.

No i wszystko mam podświetlone w jednym kolorze, czyli na niebiesko


http://images37.fotosik.pl/67/461836187a7b5956med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images44.fotosik.pl/72/3ca9a5c63f614e52med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images48.fotosik.pl/72/719acc80f6939e57med.jpg (http://www.fotosik.pl)


lampy nie komentować-tymczasowa forma oświetlenia!!!!

Marceliko
26-02-2009, 17:55
abco a jakiej firmy masz okap? szukam z czarnym szkłem szerokość 60.. i nie ma za dużego wyboru.. a Twój ładny :P

Merka_23
26-02-2009, 17:56
bezele kuchnia śliczna :o pierwszy raz widze lodówke łącznie z lodówką do wina. Jaka to firma ?

abco
26-02-2009, 18:01
okap CIARKO Black Diamond, ale 90

mycha.:)
26-02-2009, 18:01
Abco a czy można prosić o zmiejszenie fotek, bo po klknięciu miniaturki nie da się obejrzec tego :wink:

amatlea
26-02-2009, 18:14
bezele kuchnia śliczna :o pierwszy raz widze lodówke łącznie z lodówką do wina. Jaka to firma ?

To chyba musi być Liebherr.

bezele
26-02-2009, 20:02
bezele kuchnia śliczna :o pierwszy raz widze lodówke łącznie z lodówką do wina. Jaka to firma ?

To chyba musi być Liebherr.

Dokładnie tak:)


bezele Co za płytę tam instalowaliście? Wydaje się duża.

Płyta grzewcza SMEG 90


Bezele zdradzisz ile to cudo kosztowało?

Niestety nie mogę ale orientacyjny koszt to około 4000 zł za metr zabudowy


bezele kuchnia śliczna

Oj tak ,zdjęcia robione z komórki niestety nie oddają tego jak wygląda na żywo. Właśnie pracuje nad inna kuchnią też w stylu angielskim ale z zastosowaniem rzeżb jak tylko podołam to zapodam foty:)

monswi2187
26-02-2009, 21:10
Witam!Czytam wszystkie posty od dłuższego czasu i sama postanowiłam dzisiaj napisać, może ktoś będzie mi umiał doradzić, a mianowicie próbuje się zdecydować na kolor kuchni a wybieram pomiędzy kolorem jasnym kremowym a ciepłym brązem.Podobają mi się oba dlatego ciężko mi podjąć decyzje. Dodam,że mam już jasne płytki zakupione na ścianę i ciemne, brązowo szare na podłogę. W ciemnej kuchni obawiam się, że przy ciemnych płytkach meble w kolorze brązowym będą za ciemne natomiast przy jasnej kuchni o jej utrzymanie w czystości!!Proszę o opinie.

Marceliko
26-02-2009, 21:22
abco dzięki. a jak się sprawuje bo to chyba raczej nie znana firma przynajmniej ja się nie orientuje..

Renka Grabow
26-02-2009, 21:35
kolor wenge modern line BRW, blat z BRW XXL , wyspa bardzo wygodna od strony kuchni trzy wielkie szuflady 90tki!! blat 95x60 jest dla nas wystarczający , przejscie obok wyspy ma 80cm takze tez miescimy sie :) (tyle mają przewaznie drzwi) co do lodowki i płyty to odległość miedzy lodowka a plyta wynosi 20 cm nie jest to wiele ale gotuje sie wygodnie :D

No własnie wczoraj oglądałam ten blat w salonie BRW i bardzo mi się podobał, tylko niestety do tanich nie należy... Zastanawiam się nad kuchnią Camello z BRW, więc chetnie dowiem się czy zamawiałeś meble z montażem i jakie masz wrażenia w kwestii jakości mebli oraz serwisu?

Merka_23
26-02-2009, 21:55
Merka_23 napisał:
bezele kuchnia śliczna pierwszy raz widze lodówke łącznie z lodówką do wina. Jaka to firma ?


To chyba musi być Liebherr.

zgadza sie ...sprawdziłam cenę :o dziękuje nie moje możliwości !! ale śliczna jest !!! Gratuluje !

abco
26-02-2009, 22:36
abco dzięki. a jak się sprawuje bo to chyba raczej nie znana firma przynajmniej ja się nie orientuje..


CIARKO to polska firma z Sanoka; jest podwykonawcą np. dla AMICI

Prawie identyczny jest także z FABERa (model Mirror Pro Logic) i ten pierwotnie miałam kupowac, ale ostatecznie mamy Ciarko - ma dokładnie takie same parametry, co mój wymarzony Faber i kosztował trochę mniej, bo ok.3500zł

Generalnie słyszałam same pozytywy o firmie Ciarko. no i mozna popierać polski przemysł przy okazji :-) (chcociaż cen polskich to raczej nie mają)

Sloneczko
26-02-2009, 23:51
Bezele, ładna i dobrze skomponowana kuchnia. Od razu widać ten styl :)
Natomiast zmieniłabym 2 rzeczy (gdyby kuchnia była moja ;)):

górne szafki nie mogłyby zachodzić na kafle, a narożnik blatu wycięłabym na okrągło.

monah
27-02-2009, 00:06
Witam!Czytam wszystkie posty od dłuższego czasu i sama postanowiłam dzisiaj napisać, może ktoś będzie mi umiał doradzić, a mianowicie próbuje się zdecydować na kolor kuchni a wybieram pomiędzy kolorem jasnym kremowym a ciepłym brązem.Podobają mi się oba dlatego ciężko mi podjąć decyzje. Dodam,że mam już jasne płytki zakupione na ścianę i ciemne, brązowo szare na podłogę. W ciemnej kuchni obawiam się, że przy ciemnych płytkach meble w kolorze brązowym będą za ciemne natomiast przy jasnej kuchni o jej utrzymanie w czystości!!Proszę o opinie.

monswi2187 - załóż nowy temat z prośbą o poradę, podaj szczegóły i wrzuć zdjęcia - na pewno Ci pomożemy i doradzimy. tutaj jest temat o istniejących już kuchniach.

monswi2187
27-02-2009, 09:13
Witam!!Tak jak radziłaś założyłam nowy temat więc zapraszam do wpisywania się. Chciała bym zdjęcie projektu wkleić ale nie wiem za bardzo jak!!

marta1210
27-02-2009, 13:35
To ja pochwalę się moją kuchnią.

Jszcze nie jest do konca zrobiona, ale juz uzytkowana

Fornir palisander, dól szafek na wysoki polysk.

Jestem zachwycona ilością miejsca, po mojej ostatniej kuchence- aneksiku w kawalerce, to prawdziwy raj;)

http://images43.fotosik.pl/72/b9135aa2ec3d0e72m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b9135aa2ec3d0e72.html)

http://images43.fotosik.pl/72/8471c81ddf6decb5m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8471c81ddf6decb5.html)

http://images43.fotosik.pl/72/8471c81ddf6decb5m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8471c81ddf6decb5.html)
http://images43.fotosik.pl/72/563636d570cafd85m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/563636d570cafd85.html)

http://images50.fotosik.pl/72/1413eac6b9c608ffm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1413eac6b9c608ff.html)
http://images37.fotosik.pl/68/dd81caee9f85dbecm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dd81caee9f85dbec.html)
Kuchnia jest z rodzaju "chirurgicznych", ale mi akurat taki klimat odpowiada 8)

Sloneczko
27-02-2009, 13:48
Słoneczko! Kuchnia marzenia - takę ma być moja - czy z ikei? czy można wiedzieć ile kosztowała - ja sobie wyliczyłam, że tak 7-8 tyś a ilość szafek mam zaplanowanych mniej więcej tyle co Ty.

Dzięki :) Nasza kuchnia z założenia, jako dodatek do salonu miała być rodzajem dziupli ;) I jest to Faktum Fagerland z Ikea. Płaciliśmy coś ok. 6 tys. z montażem i transportem, ale bez wyposażenia i blatów.

andorka
27-02-2009, 14:17
Dla sympatyków stylu angielskiego, co prawda nie moja ale w ramach inspiracji wklejam moje dziecko:) zrealizowane dziś. Brak jeszcze uchwytów ,blat nie zaolejowany ale całokształt już widać:)


Bardzo ładna kuchnia :D

Co to za zlew? Bardzo mi się podoba.

Z góry dziękuję za odpowiedź :wink:

Pani Koala
27-02-2009, 14:33
marta1210

mamy podobne kuchnie, a nawet ten sam blat :lol:

U mnie płyta na ścianie jest troszeczkę wyższa, ale i tak ściana brudzi się niemiłosiernie. Zamierzam uzupełnić to pasem kwasówki lub mlecznego szkła...

W weekend pomagałam mamie sprzątać kuchnię po malowaniu. Mebelki w stylu angielskim=wydłubywanie brudu szczoteczką do zębów z zakamarków. Mój biały gładki laminat czyszczę w 5 min(wszystkie szafki)

MonikaC
27-02-2009, 14:53
Bezele - piękna

A to już chyba ostateczny prjekt mojej - i co wy na to???

http://img24.imageshack.us/img24/2999/34292647ft0.jpg

http://img6.imageshack.us/img6/1551/28324603jt2.jpg

czy tak

http://img262.imageshack.us/img262/8942/59629384.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/5994/45198545re2.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/8420/89992201ts7.jpg

sevage&ivi
27-02-2009, 15:27
nasza kuchnia póki co wygląda tak: ;)

http://img3.imageshack.us/img3/6881/dsc00055wil.jpg (http://imageshack.us)
:D :D :D
normalnie użytkujemy ją od kilku miesięcy :D

reng
27-02-2009, 15:51
ekstra zmywara ;)

Damro
27-02-2009, 16:12
Monika C
Zdecydowanie z ciemną lodówką,projekt extra,bardzo mi się podoba 8)

angelika_p
27-02-2009, 20:51
Monika C dla mnie też z ciemną lodówką,
ale w rogu zwykła szafka, a nie z "żaluzją" Jakoś za tymi żaluzjami nie przepadam :wink:

marta1210
27-02-2009, 21:04
Pani Koalo, pokaz swoją kuchnię!!

angelika_p
27-02-2009, 21:32
...

aaggaa
27-02-2009, 23:06
marta1210 bardzo mi sie podoba Twoja kuchnia -lubię takie klimaty:)))

damimax
28-02-2009, 07:10
marta 1210 - super ta Twoja kuchnia - czy mogłabys podać jej wymiary?

MonikaC
28-02-2009, 08:53
Monika C dla mnie też z ciemną lodówką,
ale w rogu zwykła szafka, a nie z "żaluzją" Jakoś za tymi żaluzjami nie przepadam :wink:

Właściwie chodziło mi właśnie o tę szafkę :) bo lodówka będzie po prostu srebrna a w Alno jakoś ciężko oddać jej kolor :)

Myślałam o czymś takim w tym miejscu

http://img16.imageshack.us/img16/342/pict2355.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=pict2355.jpg)

Buchnęłam to z czyjegoś dziennika i pamiętam zczyjego :oops: :oops: :oops: Z góry przepraszam [/img]

alfa003
28-02-2009, 09:11
Zdecydowanie z żaluzją :)

ben88
28-02-2009, 09:53
Monika C dla mnie też z ciemną lodówką,
ale w rogu zwykła szafka, a nie z "żaluzją" Jakoś za tymi żaluzjami nie przepadam :wink:

Właściwie chodziło mi właśnie o tę szafkę :) bo lodówka będzie po prostu srebrna a w Alno jakoś ciężko oddać jej kolor :)

Myślałam o czymś takim w tym miejscu

http://img16.imageshack.us/img16/342/pict2355.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=pict2355.jpg)

Buchnęłam to z czyjegoś dziennika i pamiętam zczyjego :oops: :oops: :oops: Z góry przepraszam [/img]


Ja rowniez polecam taka szafke.Sa one duzo wygodniejsze i ładniej sie prezetuja :wink:

marta1210
28-02-2009, 11:06
Dziękuję bardzo za słowa uznania.

Kuchnia na 250 na 370

MonikaC
28-02-2009, 14:33
Muszęgdzieś na żywca oblukać żaluzję alejak na razie jesteśmy za szafką

iza mirek
28-02-2009, 16:46
A to moja kuchnia
Jeszcze jej brakuje kilku rzeczy - przede wszystkim lamp i półeczki między oknami, bo trochę tam goło, ale wszystko w swoim czasie :)

http://img12.imageshack.us/img12/3505/dsc1756.jpg

http://img523.imageshack.us/img523/2746/dsc1761.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/1782/dsc1757.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/1131/dsc1755.jpg

I kącik jadalny w kuchni

http://img523.imageshack.us/img523/7620/dsc1759m.jpg


Witam , gdzie kupiłaś te meble , są na wymiar ? Widziałam takie w Castoramie . Podobają mi się :)

DziadekZ
28-02-2009, 18:23
zlew za daleko od płyty i jeśli nie bedzie pod oknem to w drugim rogu zdecydowanie..
Chyba żartujesz :-?
Będzie używać zlewu tyko wtedy gdy nic nie gotuje się na płycie?
Wyobrażasz sobie mycie czegokolwiek jak tuż za Twoimi plecami bucha para z garów, albo pryska gorący tłuszcz z patelni?? Dlaczego zlew za daleko od płyty? Między zlewem a płytą znajduje się strefa przygotowywania posiłków, właśnie tam potrzebujemy dużo miejsca na blacie roboczym...

gwiazdeczka66
28-02-2009, 18:24
Witam, Słoneczko, twoja kuchnia jest boooska :P :P :P :P i taką bym adoptowała w całości, proszę napisz co jest za tymi drewnianymi drzwiami w brązowej ściance oddzielającej kuchnię od salonu, czyżby spiżarka?? :o gratuluję dobrego gustu, miłego użytkowania.

DziadekZ
28-02-2009, 19:08
Fakt, jest wysoko, ale ja mam prawie 1,80, a mąż sporo więcej, więc dla nas to idealna wysokość blatu - nie musimy się garbić.
No i w takie duże szafki więcej wejdzie ;)
Alma, a na jakiej wysokości macie blaty? Ja mam pełne 1,80 :lol: i planujemy blaty na wys. 85 cm, czy to wystarczająco?
Sposób obliczania optymalnej wysokości blatu roboczego:
1. Stanąć w pozycji wyprostowanej, z ramionami opuszczonymi na dół
2. Zgiąć rękę w łokciu pod kątem 90 stopni
Górna powierzchnia blatu powinna znaleźć się 15 cm poniżej łokcia.
Są dwie możliwości dostosowania wysokości blatu do optymalnej wysokości i obie mają wady:
1. Podniesienie cokołu - wada: niewykorzystane miejsce pod wysokim cokołem (można ew. zastosować specjalne szuflady cokołowe, ale nie jest to tanie rozwiązanie)
2. Zbudowanie wyższych korpusów - zyskujemy więcej miejsca do magazynowania produktów, ale prawdopodobnie nasze fronty będą musiały mieć nietypowe wymiary więc będą droższe (no, chyba że stolarz wykonuje fronty samodzielnie, wtedy nie ma problemu)

DziadekZ
28-02-2009, 19:26
kaura, ida i jacek, serdeczne dzięki za radę, bo pewnie miałabym za nisko, a już na samą myśl o standardowych wysokościach boli mnie kręgosłup :lol: A przy 90 cm to pewnie dodatkowa szuflada wejdzie?
Zwróćcie uwagę na meble niemieckie. Niemcy budują korpusy o wysokości 798mm, do tego dochodzi cokół o wysokości 100mm i blat, powiedzmy 28mm.
Po zsumowaniu, wychodzi że blat roboczy jest w tych kuchniach na wysokości ok 930 mm. I w meblach niemieckich typowy układ szuflad wygląda tak: od dołu dwie szuflady wysokie, na górze dwie szuflady niskie - łącznie 4 w korpusie.
A jak jest w Polskich meblach?
Tradycyjna wysokość korpusu to 720mm, cokół 100mm, blat 32mm - i wychodzi nam ok 850 mm, 8 centymetrów mniej. A jedyny sposób na podniesienie blatu to dla większości stolarzy zastosowanie wyższego cokołu. Całkowite marnotrawstwo miejsca!
To u nas takie błędne koło - stolarze niechętnie robią wyższe korpusy bo mają problem z kupieniem odpowiednich frontów, a producenci frontów nie produkują ich, bo jest małe zainteresowanie rynku...
Ale kropla drąży kamień, coraz więcej osób nie chce już męczyć się ze zbyt niskim blatem, może w końcu rynek na to zareaguje...
No i najważniejsze - dlaczego u nas nie robi się wyższych mebli

DziadekZ
28-02-2009, 19:31
wyższy blat ma sporą zaletę, szczególnie widać to w małej kuchni. dzięki temu, że mój blat będzie wyżej, przez co cokół będzie miał około 17-18cm, to w cokołach mieszczą się szuflady o wysokości standardowej. oznacza to dla mnie 3 dodatkowe szuflady o szerokości 120 cm każda. fakt, nie na codziennie używane rzeczy, ale na przykład na jedzenie i akcesoria domowego zwierzaka, słoiki, śrubokręty, żarówki itp.

mam nadzieję, że nie będę bardzo cierpiał z powodu braku piwnicy, czy pawlaczy.
Zwróć uwagę, żeby nie były to zwykłe szuflady, tylko specjalne szuflady cokołowe. Różnica jest taka, że w szufladach cokołowych podczas otwierania front podnosi się o kilkanaście milimetrów do góry. Bez takego mechanizmu obciążona szuflada podczas otwierania będzie się uginała (każda szuflada wykazuje naturalne ugięciepod obciążeniem) i zahaczała frontem o podłogę.

Żelka
28-02-2009, 19:47
Nasza :)

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/IMG_1791.jpg
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/IMG_1788.jpg
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/IMG_1789.jpg
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/IMG_1790.jpg
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/IMG_1792.jpg

No sie zalapalam na cos w moim stylu :wink: Sloneczko pieknie zrobilas kuchnie, jest taka cieplutka, domowa, normalna. :P Pieknie wyglada ten braz w polaczeniu z drewnem. Widze, ze milo tam spedzasz czas, no i prawie mi smaczne jedzonko zapachnialo. :wink:

Sloneczko
28-02-2009, 21:58
proszę napisz co jest za tymi drewnianymi drzwiami w brązowej ściance oddzielającej kuchnię od salonu, czyżby spiżarka?? :o gratuluję dobrego gustu, miłego użytkowania.


No sie zalapalam na cos w moim stylu :wink: Sloneczko pieknie zrobilas kuchnie, jest taka cieplutka, domowa, normalna. :P

O, dzięki za komplementy :oops: Za drzwiami jest spiżarka :)
1,5 x 1 m z gotowymi drewnianymi regałami z Leroy`a, a w niej mydło i powidło ;)

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/IMG_1819.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/IMG_1820.jpg

A tu jeszcze kącik za lodówką, w którym schowałam starą mikrofalę, bo szkoda wyrzucić skoro działa ;)

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/IMG_1818.jpg

angelika_p
28-02-2009, 23:38
Meble były zamawaniane prywatnie u stolarza, czyli jak najbardziej na wymiar :D

Monika C jestem za tą szfką-cargiem, którą pokazałaś :)

Benta
28-02-2009, 23:52
Słoneczko dołączę do opinii poprzedniczek, śliczna kuchnia, super zorganizowana. Taki styl jest ponadczasowy. A pomysł na spiżarkę to sobie ,,odgapię''.

Sloneczko
01-03-2009, 00:40
Miło mi :oops:
Wcześniej o spiżarni czytałam tutaj: http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61594,2529738.html i wykorzystałam sposób wentylacji z otworami w ścianie. Sprawdza się rewelacyjnie. Zimą mam temp. 12 - 15 st.C. Zobaczymy jaka będzie w lecie, bo spiżarka przylega do ściany płd.-zach.

Miałam jeszcze zapisane projekty umiejscowienia spiżarni ze strony, która już niestety nie istnieje :( Może się komuś przydadzą?

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/projekt1.jpg http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/projekt2.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/projekt4.jpg http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/projekt5.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/projekt6.jpg

Zadie_Smith
01-03-2009, 11:35
ja jednak pozwole sie niezgodzic bo obecnie robilam wycene kuchni u panstwa ktorzy maja niezle uklady z hurtowniami i ceny sprzetu kichennego maja powalajace ... nizsze niz gdziekolwiek ...

U mnie było podobnie. Nie wyszło taniej niż w necie - wyszło tak samo. Studia kuchenne kupują meble w pakietach i wtedy mają jakieś spore upusty.
Jedynie piekarnik kupiłam sama bo tutaj ceny nie mogli pobić i uczciwie to przyznali.

LeoAureus
01-03-2009, 12:04
Zwróćcie uwagę na meble niemieckie. Niemcy budują korpusy o wysokości 798mm, do tego dochodzi cokół o wysokości 100mm i blat, powiedzmy 28mm.
Po zsumowaniu, wychodzi że blat roboczy jest w tych kuchniach na wysokości ok 930 mm. I w meblach niemieckich typowy układ szuflad wygląda tak: od dołu dwie szuflady wysokie, na górze dwie szuflady niskie - łącznie 4 w korpusie.
A jak jest w Polskich meblach?
Tradycyjna wysokość korpusu to 720mm, cokół 100mm, blat 32mm - i wychodzi nam ok 850 mm, 8 centymetrów mniej. A jedyny sposób na podniesienie blatu to dla większości stolarzy zastosowanie wyższego cokołu. Całkowite marnotrawstwo miejsca!
Może w Polsce nie zauważono, że społeczeństwo jest jednak z pokolenia na pokolenie wyższe :evil:

DziadekZ
01-03-2009, 13:00
Zwróćcie uwagę na meble niemieckie. Niemcy budują korpusy o wysokości 798mm, do tego dochodzi cokół o wysokości 100mm i blat, powiedzmy 28mm.
Po zsumowaniu, wychodzi że blat roboczy jest w tych kuchniach na wysokości ok 930 mm. I w meblach niemieckich typowy układ szuflad wygląda tak: od dołu dwie szuflady wysokie, na górze dwie szuflady niskie - łącznie 4 w korpusie.
A jak jest w Polskich meblach?
Tradycyjna wysokość korpusu to 720mm, cokół 100mm, blat 32mm - i wychodzi nam ok 850 mm, 8 centymetrów mniej. A jedyny sposób na podniesienie blatu to dla większości stolarzy zastosowanie wyższego cokołu. Całkowite marnotrawstwo miejsca!
Może w Polsce nie zauważono, że społeczeństwo jest jednak z pokolenia na pokolenie wyższe :evil:
Zwykłe lenistwo producentów mebli - robią tak by było im jak najłatwiej. A że klient męczy się potem przez lata we własnej kuchni? Kogo to obchodzi, towar sprzedany, kasa na koncie :evil: