PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

dorota21
23-02-2011, 13:08
Meggiess, może faktycznie jakiś odcień białego byłby rozwiązaniem, ale ja raczej bym się zastanowiła nad panelem ze stali nad płytą kuchenną. Unikniesz wprowadzenia kolejnego koloru bo stal już jest.

00marta
23-02-2011, 13:20
bianka1977 kolor kafla ogień !!! pauje do ściany

AgPi
23-02-2011, 13:22
Bianca1977 fajny klimacik kuchni :) a czy tapetkę masz klejoną do ściany, szkło klejone czy przykręcane?

mrówka75
23-02-2011, 13:48
jak ja wam zazdroszczę tych kuchni- u mnie wszystko ciągle w rozsypce, ciągle problemy i reklamacje i wymiany na okrągło ;(

hazeleyes1982
23-02-2011, 14:30
Reniu, dostałam własnie jakąś wyczesaną kuchnią po oczach:-) wiesz cos o tym?:-) spodziewalam sie, ze bedzie piekna i sie nie zawiodłam. Zakladam fanklub wnetrz Reni i Ilony Agaty:p

asizo
23-02-2011, 15:59
reni1980, kuchnia cudna!!!

reni1980
23-02-2011, 16:18
Reniu, dostałam własnie jakąś wyczesaną kuchnią po oczach:-) wiesz cos o tym?:-) spodziewalam sie, ze bedzie piekna i sie nie zawiodłam. Zakladam fanklub wnetrz Reni i Ilony Agaty:p

dziękuje bardzo,miło mi że tak uważasz!

dziękuję wszystkim

Elfir
23-02-2011, 16:23
cały czas się zastanawiam nad praktycznością kuchni reni i oknem przy kuchence. :>
Jak często myje się okno?

reni1980
23-02-2011, 17:00
cały czas się zastanawiam nad praktycznością kuchni reni i oknem przy kuchence. :>
Jak często myje się okno?

witam, juz ci zadawałam pytanie, czy widzisz różnicę w myciu lacobel czy okna, bo dla mnie to samo, psikam i 4 razy reką przecieram i już, dla mnie praktyczne, w zasadzie to kupiłam płytę w kształcie nerki, największy palnik jest nadalej a zawsze na nim piekę mięsko.

ANSE72
23-02-2011, 17:21
[QUOTE=reni1980;4591955]witam, juz ci zadawałam pytanie, czy widzisz różnicę w myciu lacobel czy okna, bo dla mnie to samo, psikam i 4 razy reką przecieram i już, dla mnie praktyczne, w zasadzie to kupiłam płytę w kształcie nerki, największy palnik jest nadalej a zawsze na nim piekę mięsko.[/QUOTE

reni to najmniejszy problem czy okną bedą pochlapane , mogą wówczas stanowić funkcję rolety :P Oj czuję ze obiad będzie , czekamy wszyscy na zapka

bianka1977
23-02-2011, 17:27
AgPi tapeta klejona a szkło przykręcone :-)

hazeleyes1982
23-02-2011, 17:27
Reni,u mnie jest prawie identyczny układ kuchni.Też okno narożne( choc ma inne wymiary) i półwysep też wypada w tym miejscu, tylko mamy zlew i płytę usytuowane dokładnie na odwrót:-)Wkrótce pokaże wizualke. Jedno pytanko w zwiazku z lampami nad półwyspem. Gdzie je kupiłaś? Ja kupiłam w Castoramie lampę do wiatrołapu w tym samym klimacie (pięć kul i na różnej długości), ale innych wariantów nie było.

I jeszcze jedno-jaką grubość ma blat?Z góry dziekuję:oops:

reni1980
23-02-2011, 17:44
Reni,u mnie jest prawie identyczny układ kuchni.Też okno narożne( choc ma inne wymiary) i półwysep też wypada w tym miejscu, tylko mamy zlew i płytę usytuowane dokładnie na odwrót:-)Wkrótce pokaże wizualke. Jedno pytanko w zwiazku z lampami nad półwyspem. Gdzie je kupiłaś? Ja kupiłam w Castoramie lampę do wiatrołapu w tym samym klimacie (pięć kul i na różnej długości), ale innych wariantów nie było.

I jeszcze jedno-jaką grubość ma blat?Z góry dziekuję:oops:

to są lapy light eys firmy spotline, natomiast blat ma 3cm.pozdrowionka.


jak ja wam zazdroszczę tych kuchni- u mnie wszystko ciągle w rozsypce, ciągle problemy i reklamacje i wymiany na okrągło ;(

kochana, tak jest zawsze nie tylko u ciebie, ja 3 miesiące czekałam na cokoły, jak przyjechali montować porysowali front, muszę oddać do lakierowania, więc dwa tyg. bez frontu, a cokoły znowu do wymiany bo źle policzyli i zrobili łączenie na środku zabudowy, barany

agatah
23-02-2011, 20:03
witam, juz ci zadawałam pytanie, czy widzisz różnicę w myciu lacobel czy okna, bo dla mnie to samo, psikam i 4 razy reką przecieram i już, dla mnie praktyczne, w zasadzie to kupiłam płytę w kształcie nerki, największy palnik jest nadalej a zawsze na nim piekę mięsko.

Jest zasadnicza różnica pomiędzy koniecznością mycia szyby zamontowanej na ścianie, a tej zamontowanej w oknie.
Na szybie na ścianie na pewno nie widać każdej kropli tłuszczu czy innego zabrudzenia. U Ciebie, pod światło, będzie widać wszystko.

M_A_R_T_A
23-02-2011, 20:03
Po pierwsze, jako że, jestem mega Świeżynką WITAM SZALONYCH FORUMOWICZÓW :) nie pierwsza podgladala, kibicowałam przezywałam z Wami wszystkie dylematy OCZYWIŚCIE anonimowo i przyszedł czas, że i mną targaja dylematy i bez rady Ekspertów :) sie nie obędzie ;) mam pytanie do Renia1980- kuchnia bombowa- oryginalna, inna.....! też mi się podoba takie okno, ale moje argumenty nie przekonują odpowiednich osób. jesli w wątku kuchnia, proszę o informację, jakie kuchnia ma wymiary, druga kwestia to interesuje mnie jak zorganizowany jest kącik jadalny- czy jest to taki trochę wykusz? planujemy budowę/ rozbudowę..... nawet więcej z nią problemów i oczywiście planujemy kuchnie, jadalnie i salon i szukam pomysłu na ciekawe zorganizowanie tej przestrzeni. byłabym wdzięczna za odpowiedź i może jakieś fotki miejsca gdzie stoi stół. Pozdrawiam

reni1980
23-02-2011, 20:15
Jest zasadnicza różnica pomiędzy koniecznością mycia szyby zamontowanej na ścianie, a tej zamontowanej w oknie.
Na szybie na ścianie na pewno nie widać każdej kropli tłuszczu czy innego zabrudzenia. U Ciebie, pod światło, będzie widać wszystko.

mam ja mam i wiem że się mylisz, powiem tak aby przytoczyć,
najwięcej do powiedzenia o wychowaniu dzieci mają Ci którzy ich nie mają!!!!!!!

agatah
23-02-2011, 20:22
mam ja mam i wiem że się mylisz, powiem tak aby przytoczyć,
najwięcej do powiedzenia o wychowaniu dzieci mają Ci którzy ich nie mają!!!!!!!

Myślę, że to zbyt daleko posunięte wnioski. Nie trzeba przecież być reżyserem żeby być krytykiem firmowym.

To wynika z niczego innego jak z logiki. Zawsze na szybie w oknie (która z założenia jest przezroczysta) każdy brud jest niepożądany i po prostu go widać.
Na szybie, z którą jest ściana (nieprzezroczysta) brud tak w oczy się nie rzuca.

Masz prawo bronić swojej kuchni i swojego pomysłu. Tego nikt nie neguje. Ale spraw rzeczywistych nie oszukasz.

reni1980
23-02-2011, 20:33
Myślę, że to zbyt daleko posunięte wnioski. Nie trzeba przecież być reżyserem żeby być krytykiem firmowym.

To wynika z niczego innego jak z logiki. Zawsze na szybie w oknie (która z założenia jest przezroczysta) każdy brud jest niepożądany i po prostu go widać.
Na szybie, z którą jest ściana (nieprzezroczysta) brud tak w oczy się nie rzuca.

Masz prawo bronić swojej kuchni i swojego pomysłu. Tego nikt nie neguje. Ale spraw rzeczywistych nie oszukasz.

tyle że nie oszukuję, mnie jest wygodnie i żaden problem po pieczeniu przetrzeć ręcznikiem papierowym, uważam że lacobel także bym myła z taką samą częstotliwością, najbardziej brud i tak widać na panelu ze stali nierdzewnej , który daje się nad płytę dosyć często i nikt nie mówi że trzeba wycierać, tylko że to praktyczne rozwiązanie bo plamy szybko zmywalne bo to chyba o to chodzi : o gładkie , szybko zmywalne powierzchnie, (okno taka niewątpliwie jest) moje rozwiązanie jest nie typowe i po prostu natura nakazuje go skomentować i przyczepić się do czegoś

agatah
23-02-2011, 20:37
Wystawiając kuchnię na publiczny widok nie można oczekiwać tylko pozytywnych opinii czy ocen. Należy być gotowym również na krytykę. Nie nazywałabym tego czepianiem.
A Elfir zapytała tylko jak jest z praktycznością tego rozwiązania.

Dla mnie jest ono niepraktyczne, bo po każdym gotowaniu/smażeniu powstają zabrudzenia, które po prostu widać z każdego miejsca w kuchni. Nie da się ukryć, że rzucają się w oczy.
Na płytkach czy innym materiale zamontowanym na ścianie zabrudzenia na pewno nie byłyby tak widoczne jak u Ciebie.

To nie jest czepianie się, a odbierasz jak atak.

ANSE72
23-02-2011, 20:40
tyle że nie oszukuję, mnie jest wygodnie i żaden problem po pieczeniu przetrzeć ręcznikiem papierowym, uważam że lacobel także bym myła z taką samą częstotliwością, najbardziej brud i tak widać na panelu ze stali nierdzewnej , który daje się nad płytę dosyć często i nikt nie mówi że trzeba wycierać, tylko że to praktyczne rozwiązanie bo plamy szybko zmywalne bo to chyba o to chodzi : o gładkie , szybko zmywalne powierzchnie, (okno taka niewątpliwie jest) moje rozwiązanie jest nie typowe i po prostu natura nakazuje go skomentować i przyczepić się do czegoś


ja tam nic nie mówię , bo mnie Renia na obiad , nie zaprosi a już smaka narobiła . Kazdy z was ma rację cześtotliwośc mycia oka czy ekrany jest taka sam jeżeli mamy do czynienia z pedantyzmen a jak widzę Reni do Tych osob należy i szacunek za to

reni1980
23-02-2011, 20:41
Wystawiając kuchnię na publiczny widok nie można oczekiwać tylko pozytywnych opinii czy ocen. Należy być gotowym również na krytykę. Nie nazywałabym tego czepianiem.
A Elfir zapytała tylko jak jest z praktycznością tego rozwiązania.

Dla mnie jest ono niepraktyczne, bo po każdym gotowaniu/smażeniu powstają zabrudzenia, które po prostu widać z każdego miejsca w kuchni. Nie da się ukryć, że rzucają się w oczy.
Na płytkach czy innym materiale zamontowanym na ścianie zabrudzenia na pewno nie byłyby tak widoczne jak u Ciebie.

To nie jest czepianie się, a odbierasz jak atak.

kobitko kochana, chętnie zaproszę Cię na nuugetsy pieczone na patelni, bardzo dobre, i popatrzysz że z tym oknem wcale nie tak czarno ja je malujesz!!!!

majka112
23-02-2011, 20:42
Dziwne to trochę,że wystawia się kuchnię na widok publiczny, do oceny i nie przyjmuje do wiadomości żadnej krytyki.
Tylko zachwyty są ok?

agatah
23-02-2011, 20:42
Nie maluję czarno. Patrzę realnie.

Za nuggetsy podziękuję, bo niezdrowe.

majka112
23-02-2011, 20:43
Sorry, Agath juz to napisała, w tej samej chwili.

reni1980
23-02-2011, 20:44
ja tam nic nie mówię , bo mnie Renia na obiad , nie zaprosi a już smaka narobiła . Kazdy z was ma rację cześtotliwośc mycia oka czy ekrany jest taka sam jeżeli mamy do czynienia z pedantyzmen a jak widzę Reni do Tych osob należy i szacunek za to

i to jest dobrze napisanie, ja ze ściereczką bardzo chętnie latam, więc czy lacobel czy okno, szmatka w ruch, miałam kiedyś panel ze stali nierdzewnej, agatah to jest przeje....ne

ANSE72
23-02-2011, 20:46
no ładnie ja Tu staję w Obronie Reni Obiektywnie , a Ona mnie nie chce zaprosić . :( dziwny jest ten świat -Rysiek tak mówił

reni1980
23-02-2011, 20:48
Dziwne to trochę,że wystawia się kuchnię na widok publiczny, do oceny i nie przyjmuje do wiadomości żadnej krytyki.
Tylko zachwyty są ok?

piszesz a nie rozumiesz o co mi chodzi, oczywiście ze można krytykować ale w sensie , to nie pasuje do tego czy tamtego, a to wygląda głupio, ale nad praktycznością okna wypowiem się ja , bo tak owe posiadam, o to mi chodzi, gdyby ktoś napisał , to okno wygląda dupioato, wtedy to rozumiem

agatah
23-02-2011, 20:48
Jednego nie chcesz zrozumieć. Szyba przezroczysta, przez którą i na której widać wszystko jak na dłoni, i każde zabrudzenie denerwuje, różni się od tej samej szyby położonej na nieprzezroczystej ścianie. Ściana tworzy tło, które powoduje, że zabrudzenia tak widoczne nie są.

Wystarczy prosty test: chlapnąć wodą na szybę w oknie i na płytki na ścianie. Na oknie od razu chce się ścierać, bo w oczy kłuje. Na płytkach da się przeżyć.
Nawet ja, niepedantka to okno od razu wytrę.

reni1980
23-02-2011, 20:50
dobra dziewczyny koniec, dzięki Bogu to ja myje i myję, ha ha

reni1980
23-02-2011, 20:51
Jednego nie chcesz zrozumieć. Szyba przezroczysta, przez którą i na której widać wszystko jak na dłoni, i każde zabrudzenie denerwuje, różni się od tej samej szyby położonej na nieprzezroczystej ścianie. Ściana tworzy tło, które powoduje, że zabrudzenia tak widoczne nie są.

Wystarczy prosty test: chlapnąć wodą na szybę w oknie i na płytki na ścianie. Na oknie od razu chce się ścierać, bo w oczy kłuje. Na płytkach da się przeżyć.
Nawet ja, niepedantka to okno od razu wytrę.

a ja nie widzę różnicy i wytarłabym to i to

ANSE72
23-02-2011, 20:52
Jednego nie chcesz zrozumieć. Szyba przezroczysta, przez którą i na której widać wszystko jak na dłoni, i każde zabrudzenie denerwuje, różni się od tej samej szyby położonej na nieprzezroczystej ścianie. Ściana tworzy tło, które powoduje, że zabrudzenia tak widoczne nie są.

Wystarczy prosty test: chlapnąć wodą na szybę w oknie i na płytki na ścianie. Na oknie od razu chce się ścierać, bo w oczy kłuje. Na płytkach da się przeżyć.
Nawet ja, niepedantka to okno od razu wytrę.

dziewczyny macie rację , zgadzam się z Tobą Agatah i powiem ze dla Reni to jest dore rozwiązanie < że am okna przy płycie zamiast ekranu , poniewaz jak napisała jest pedantką to wie ze nie może sobie pozwolić na pozostawienie tego okna aby zostało brudne

Elena76
23-02-2011, 20:53
Renia, weź jeszcze udowodnij, że nie jesteś wielbłądem ;)

mam czarny szklany okap i założę się, że na nim widać ślady tłuszczu nie mniej niż na szybie w oknie i też nie widzę problemu w przetarciu go ściereczką

ANSE72
23-02-2011, 20:57
Ok Renia wystarczy napisz wszystkim prawdę , nie trzymaj ich w takim napięciu . Nie wiem czy to ja mogę zdradzić , ale Ty spewnością tego nie powiesz , Więc aby było śmiesznie Renia ma Ekran wypuszczany z Blatu na czas gotowania > więc to była prowokacja po częsci sprawdzić jak osoby podejdą do tematu :rotfl::rotfl:

reni1980
23-02-2011, 21:08
Ok Renia wystarczy napisz wszystkim prawdę , nie trzymaj ich w takim napięciu . Nie wiem czy to ja mogę zdradzić , ale Ty spewnością tego nie powiesz , Więc aby było śmiesznie Renia ma Ekran wypuszczany z Blatu na czas gotowania > więc to była prowokacja po częsci sprawdzić jak osoby podejdą do tematu :rotfl::rotfl:

uśmiałam się ze hej,
Elena ty powiedziałaś to tak jak ja próbowałam przez te dwie strony

ANSE72
23-02-2011, 21:17
uśmiałam się ze hej,
Elena ty powiedziałaś to tak jak ja próbowałam przez te dwie strony


Tylko pamiętaj o konserwacji siłownika , ponieważ mozesz doprowadzić do zatarcia siłownika , najepiej Brunox-em jest stosunkowo tani a ma dobre własciwości

bursztynka
23-02-2011, 21:54
reni1980
Kuchnia piękna , okna też superowe, bardzo zazdroszczę:yes:
Mam pytanko ponieważ musimy lampki szybciutko znależć i zakupić - a twoje mi się bardzo podobają- halogenki w suficie- co to za jedne? I jakie mają wymiary??
l

reni1980
23-02-2011, 22:04
to brillux lampa passeo 300, wymiary tej konkretnej po zewnętrznej stronie to 20cm x 50cm, takie lampy ma też spotline ale znacznie droższe, ja nie widziałam zasadniczej różnicy, pozdrawiam

StJoseph
23-02-2011, 22:32
Reni1980 ciekawą masz tą kuchnie, a okna jak żadne inne emocje budzą. Mi się na początku trochę z akwarium skojarzyły, ale przynajmniej Twoja kuchnia nie jest nudna i powtarzalna. Jak już to ktoś wcześniej zauważył, to że brudu czasem nie widać, albo widać go mniej nie oznacza, że go tam nie ma. Może nalatasz się ze szmatką, ale przynajmniej jest efekt. Nie wszystko musi być do bólu praktyczne.

aisa27
23-02-2011, 22:48
agatah rozumiem że ty nie myjesz po każdym smażeniu? to po tygodniu miesiącu czy jak zaczyna śmierdzieć?:lol2:
przepraszam,nie mogłam się powstrzymać, ja myje po każdym gotowaniu...::yes:

duś
23-02-2011, 23:00
@reni1980
bardzo ale to bardzo ładnie wyszło. i nawet nie skrytykuję półeczek, bo mi się podobają :)

a co do dyskusji o szybach - jako właścicielka czarnej lustrzanki wzdłuż całego kuchennego blatu, a więc także płyty i zlewu, powiem wszystkim, że to jedna z tych rzeczy, które umieszczam na liście "rzeczy, które w ciemno powtórzyłbyś w nowym domu". drobne ciapeczki wcale nie są strasznie widoczne, zaś czyszczenie sprowadza się do dwóch ruchów - psiknięcia i przetarcia ręcznikiem papierowym. pomijam ochy i achy na walory estetyczne. zdecydowanie top 3 z moich inwestycji mieszkaniowych.

MarJel
23-02-2011, 23:18
dokladnie tak samo myslalam "tworzac" te kuchnie - po co stol obok stolu.... no ale teraz brakuje mi miejsca w kuchni aby w niej przycupnac, nie musi to byc nawet stol ale jakis kacik na kawke itd... ehh, nic trudno
moze cos kiedys sie da przerobic...

Znalazłam u Utka, ma nadzieje że się wścieknie że wklejam jego kuchnie:p. Taki wyciągany szufladko-stoliczek na szybkie śniadanko, lub kawkę:D
http://img232.imageshack.us/img232/6852/16859379cm3.jpg (http://img232.imageshack.us/i/16859379cm3.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Elfir
23-02-2011, 23:19
witam, juz ci zadawałam pytanie, czy widzisz różnicę w myciu lacobel czy okna, bo dla mnie to samo, psikam i 4 razy reką przecieram i już, dla mnie praktyczne, w zasadzie to kupiłam płytę w kształcie nerki, największy palnik jest nadalej a zawsze na nim piekę mięsko.

Dla mnie jest różnica. Bo na szkle na ścianie tak tego nie widać jak na szkle w oknie. Trzeba zawsze idealnie dopucować by nie było mazajów.
I wcale nie uważam lacobelu za idealne rozwiązanie :)
Ale tak, jak myślałam - rozwiązanie dla osób żyjących ze szmatką w ręku :)
Czyli jak dla mnie kompletnie niepraktyczne.

AgPi
23-02-2011, 23:38
AgPi tapeta klejona a szkło przykręcone :-)

dziękuję :)

magda.o
24-02-2011, 00:20
widzę, że niektórym to się strasznie nudzi...
i pewnie biały ... kibel to też nie jest praktyczny, bo wszystko na nim widać?!
masakra.

Reni - powinnaś koniecznie wyrzucić te okna!;) tak nie może zostać! albo daj karton za oknem, wtedy będzie tłooo ;) hahahahaha! :rotfl:

PS. świetna kuchnia!:D

Elena76
24-02-2011, 07:28
Dla mnie jest różnica. Bo na szkle na ścianie tak tego nie widać jak na szkle w oknie. Trzeba zawsze idealnie dopucować by nie było mazajów.
I wcale nie uważam lacobelu za idealne rozwiązanie :)
Ale tak, jak myślałam - rozwiązanie dla osób żyjących ze szmatką w ręku :)
Czyli jak dla mnie kompletnie niepraktyczne.

Elfir, nie ma idealnych rozwiązań :) idealnie to by było gdyby samo się sprzątało ;)

jaksie
24-02-2011, 07:43
Ja mam białe lustrzane płytki za płytą, po każdym smażeniu też trzeba je umyć. Ale robi się to błyskawicznie.

annNS2
24-02-2011, 08:29
reni1980 - ja rowniez nie rozumiem dlaczego mycie okna mialoby byc bardziej uciazliwe od mycia lacobelu, czy plytek. to ze nie widac na pierwszy rzut oka brudu to nie znaczy ze go tam nie ma! a co ze zlewozmywakami pod oknem? czy te okna sie nie chlapia i nie wymagaja ciaglego pucowania? pytam bo nie mam i nie wiem.
ps. uwazam ze twoja kuchnia jest przepiekna. a to ze kazda (kuchnia) ma jakies 'wady' kazdy wie ale nie lubi jak im sie wytyka;) hehe ;)

MarJel
24-02-2011, 08:33
Ja mam białe lustrzane płytki za płytą, po każdym smażeniu też trzeba je umyć. Ale robi się to błyskawicznie.

Jaksie, są gdzieś na forum zdjątka Twojej kuchni ?:D

jaksie
24-02-2011, 09:19
a gdzieś porozrzucane, w tym wątku też są ...gdzieś

00marta
24-02-2011, 09:19
Elfir, nie ma idealnych rozwiązań :) idealnie to by było gdyby samo się sprzątało ;)

marzenie ściętej głowy ... czekam na nie :D

jaksie
24-02-2011, 09:31
Ale czasem jest idealny mąż ;)

reni1980
24-02-2011, 09:36
Reni1980 ciekawą masz tą kuchnie, a okna jak żadne inne emocje budzą. Mi się na początku trochę z akwarium skojarzyły, ale przynajmniej Twoja kuchnia nie jest nudna i powtarzalna. Jak już to ktoś wcześniej zauważył, to że brudu czasem nie widać, albo widać go mniej nie oznacza, że go tam nie ma. Może nalatasz się ze szmatką, ale przynajmniej jest efekt. Nie wszystko musi być do bólu praktyczne.

uppss, jak akwarium , nie pomyślałam o tym ale w sumie, podobnie wyglądają, ja wolę określenie panoramiczne, ha ha

StJoseph
24-02-2011, 09:36
jaksie gdzie takich dają :D ?

Reni1980 mi się podobają, ale jakoś mi się tak skojarzyło :) Faktycznie panoramiczne brzmi lepiej :D

reni1980
24-02-2011, 09:39
@reni1980
bardzo ale to bardzo ładnie wyszło. i nawet nie skrytykuję półeczek, bo mi się podobają :)

a co do dyskusji o szybach - jako właścicielka czarnej lustrzanki wzdłuż całego kuchennego blatu, a więc także płyty i zlewu, powiem wszystkim, że to jedna z tych rzeczy, które umieszczam na liście "rzeczy, które w ciemno powtórzyłbyś w nowym domu". drobne ciapeczki wcale nie są strasznie widoczne, zaś czyszczenie sprowadza się do dwóch ruchów - psiknięcia i przetarcia ręcznikiem papierowym. pomijam ochy i achy na walory estetyczne. zdecydowanie top 3 z moich inwestycji mieszkaniowych.

dusienko, twoja kuchnia cudowna ale ta czarna lustrzanka to kompletnie nie praktyczna, czy ty zdajesz sobie z tego sprawę????ha ha

Agi75
24-02-2011, 10:05
Ja w swojej kuchni będe miała takie same okna jak Reni i zastanawiam sie jeszcze nad czarnym granitem na blaty i pomiedzy szafki...Co Wy na to? Dopiero będzie czyszczenia ;-)

markoto
24-02-2011, 10:06
Ja nie mam lacobela mam szklo hartowane, uwazam ze to rozwiazanie niemal idealne :D dobrze sie myje , nie ma fug, i wcale nie widac bardzo kropelek. Mam pod szklem tapete moze ona powoduje, ze nie widac za bardzo plamek .

Agi czemu czarny granit mialby byc taki zly do czyszczenia?

00marta
24-02-2011, 10:08
Ja w swojej kuchni będe miała takie same okna jak Reni i zastanawiam sie jeszcze nad czarnym granitem na blaty i pomiedzy szafki...Co Wy na to? Dopiero będzie czyszczenia ;-)


cześć Agi75, rób czarny i się nie zastanawiaj, ja bede miała zlew przy oknie i czarny blat, nie wiem jak z oknem ale blat jest praktyczny, znajoma ma Absolute Black i jest rewelacja, mozna na nim kroić, stawiać gorące, itd.. potem tylko ściereczką i jest pięknie !

MarJel
24-02-2011, 10:10
Ja w swojej kuchni będe miała takie same okna jak Reni i zastanawiam sie jeszcze nad czarnym granitem na blaty i pomiedzy szafki...Co Wy na to? Dopiero będzie czyszczenia ;-)

Oj, to marny Twój los na forum, jak wrzucisz fotki kuchni;):lol2:

00marta
24-02-2011, 10:15
Oj, to marny Twój los na forum, jak wrzucisz fotki kuchni;):lol2:

:lol2::p:lol2:
raczej tak, co niektórzy będą ci mącić że się namęczysz pucując okno i do końca życia nie wyjdziesz z kuchni jak Reni hahaha

asizo
24-02-2011, 10:21
cześć Agi75, rób czarny i się nie zastanawiaj, ja bede miała zlew przy oknie i czarny blat, nie wiem jak z oknem ale blat jest praktyczny, znajoma ma Absolute Black i jest rewelacja, mozna na nim kroić, stawiać gorące, itd.. potem tylko ściereczką i jest pięknie !

A ja się zastanawiam, czy do kamiennego blatu pasuje tylko zlew podwieszany, czy moze tez byc granitowy, czarny, 1,5 komorowy z małym ociekaczem?

Jak myślicie?
-

00marta
24-02-2011, 10:21
Ale czasem jest idealny mąż ;)

no to pozazdrościć! mój kochany ale czy idelany ?!


A ja się zastanawiam, czy do kamiennego blatu pasuje tylko zlew podwieszany, czy moze tez byc granitowy, czarny, 1,5 komorowy z małym ociekaczem?

Jak myślicie?
-


my planujemy na kamiennym blacie czarnym czarny zlew, z jakiegoś tworzywa przypominającego kamień,

markoto
24-02-2011, 10:26
oczywiscie ze nie musi byc podwieszany zlew :) to zalezy tylko od ciebie :)

reni1980
24-02-2011, 10:28
A ja się zastanawiam, czy do kamiennego blatu pasuje tylko zlew podwieszany, czy moze tez byc granitowy, czarny, 1,5 komorowy z małym ociekaczem?

Jak myślicie?
-

hejka, do kamiennego blatu podwieszany wygląda super ale inny też może być, ja mam szklany nakładany dwu komorowy

markoto
24-02-2011, 10:41
szklany??? jaki to zlew?

reni1980
24-02-2011, 10:45
szklany??? jaki to zlew?

noo!!!!!
oj nie uważnie oglądacie, okno przyćmiło wszystko, uppss, cholera będę się teraz tłumaczyć ile razy go przecieram, na szczęście to białe szkło

markoto
24-02-2011, 10:47
faktycznie nie rzuca sie w oczy :D ale przygladnelam sie zdjeciom i faktycznie szklane cos tam jest :) nawet nie wiedzialam ze takie sa :)

kasiakp
24-02-2011, 10:49
reni a mi od razu rzucil sie w oczy Twoj bialy zlewozmywak Wlasnie mialam prosic o foto :)

reni1980
24-02-2011, 10:54
:)

Agi75
24-02-2011, 10:56
Dziewczyny do realizacji jeszcze trochę czasu i wątpliwości co do projektu co nie miara, ale już sie boję co będzie jak wrzucę tu fotki...A jeszcze dodam, że szafki górne będą prawdopodobnie lakierowane na czarno....ha,ha.Moja starsza część rodziny na parapetówie chwyci się za głowy.....

Markoto słyszałam, ze strasznie na czarnym polerowanym granicie widać i krople wody i kurz, szczególnie latem osadzający sie gdy masz uchylone okno i mieszkasz przy drodze gruntowej.Dlatego pojawiła sie myśl, zeby może zrobić blat z satynowanego granitu

markoto
24-02-2011, 11:04
no fakt na czarnym polerze moze byc widac :)

00marta
24-02-2011, 11:26
hejka, do kamiennego blatu podwieszany wygląda super ale inny też może być, ja mam szklany nakładany dwu komorowy

podeślij jakieś linka jak masz dostęp, bo bardzo mnie to zaciekawiło ?

już znalazłam kilka w necie, ciekawe, na zdjęciach nie wyglądają jakoś inaczej...

ANNNJA
24-02-2011, 15:03
Jacksie- a co to za białe lustrzen płytki masz w kuchni? możesz podać jakiś link do nich, wymiary, ew. sklep,
i chętnie fotkę jak wygląda to u Ciebie?
dziękuje

jaksie
24-02-2011, 15:05
http://images40.fotosik.pl/550/a644a03e4d79fec9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

To płytki Venis 100cm na 33.

ANNNJA
24-02-2011, 15:23
Dziękuje!!!
piękne.....- chciałabym coś takiego rzucić w łazience- tzn. takie płytki nad wanne,
całą łazienkę chcę mieć w bieli,
myślisz że będą pasować? jest to biel śnieżna?

jaksie
24-02-2011, 15:24
Będą :) to czysta biel.

ANNNJA
24-02-2011, 15:25
już sobie podejrzałam, są dość białe, odbijają doskonale światło- prawda? cenowo wychodzi drożej nawet niż lacobel, ale za to się i nie pobije......

ktoś się gdzieś ciebie pytał o zlew!!!- jest rzeczywiście PIĘKNY!!!!!!!!!!
i kuchnia tez mi się podoba, a blat? czy to biały laminowany?

jaksie
24-02-2011, 15:27
Prawda. Nam udało się kupić doskonały II gatunek.
Mnie o zlew? Chyba nie. To biały, ceramiczny. Blat jest z konglomeratu, niały z jasnymi szarymi plamkami.

reni1980
24-02-2011, 16:17
reni a mi od razu rzucil sie w oczy Twoj bialy zlewozmywak Wlasnie mialam prosic o foto :)

ja mam taki zlew tylko biały
http://img441.imageshack.us/img441/5240/catsinks.jpg (http://img441.imageshack.us/i/catsinks.jpg/)

00marta
24-02-2011, 21:27
mam prośbę: w wątku z projektami jest moja wizualizacja kuchni, jeśli mozna proszę o porady i opinie, zawsze to etap projektu...

reni1980
24-02-2011, 21:50
mam prośbę: w wątku z projektami jest moja wizualizacja kuchni, jeśli mozna proszę o porady i opinie, zawsze to etap projektu...

A możesz to wrzucić link bo nie mogę znależć

MarJel
24-02-2011, 22:21
A możesz to wrzucić link bo nie mogę znależć

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje&p=4594556#post4594556

bluezee
25-02-2011, 08:55
Reni a czy mogłabyś podać nazwę firmy tego zlewu i cenę na Priva?

reni1980
25-02-2011, 12:21
anse, wyjechałeś na narty czy pracę znalazłeś bo Cię nie ma i nie ma?

atika
25-02-2011, 12:36
Reni a czy mogłabyś podać nazwę firmy tego zlewu i cenę na Priva?


a może i na forum ogólnym ;) chociaż firmę.

Izuuś
25-02-2011, 13:47
Pytanie do wszystkich, którzy posiadają uchwyty krawędziowe w swoich meblach kuchennych!
Pomijając estetykę i utrzymanie czystości.
Czy to jest wygodne??
Najbardziej obawiam się o obciążone szuflady, górne szafki uchylane do góry i przy tym swoje paznokcie :D .
Wiadomo w taki uchwyt mieści się koniuszek palca, a jak są długie paznokcie to już wogóle....a jak się omsknietaki palec (auuć!!) na takim uchwycie to wiadomo kobietki co się może stać z Naszym starannie wykonanym manicure :D .
Do tego brak spowalniaczy w górnych uchylnych do góry szafkach chyba wogóle dyskwalifikuje takie uchwyty, jak myślicie??
A dodatkowe moje pytanie: czy Wy wszyscy jak jeden mąż ładujecie do swoich mebli kuchennych wszystkie te blumy, hetiche i inne gtvy, czy bez tych domykaczy i spowalniczy to już kuchnia nie ma prawa bytu??

mirka23
25-02-2011, 14:02
Izuuś
z szufladami spokojnie daję radę,szafkami też, ale cięższą do otwierania lodówkę raz udało mi się złamać paznokcia :mad: (miałam mokre ręce)

Izuuś
25-02-2011, 14:29
hehe, no właśnie, nie chcę się absolutnie czepiać, ponieważ ja dopiero poszukuję najlepszych rozwiązań i żadnych ani z góry nie krytykuję, ani nie chwalę. Jednak mirka23 jak napisałaś "...spokojnie daję radę, ale..." co niestety nie oznacza, że jest super wygodne. Ja wiem, że nie ma rozwiązań idealnych, ale trochę już poczytałam o tych uchwytach i do tej pory większość pisze w stylu: da się przyzwyczaić, kwestia wprawy, daję radę, itp.
Nikt mi jeszcze nie napisał, że użytkuje te uchwyty w szafkach bez tych wszystkich wspomagaczy-dopychaczy-spowalniczy, więc pytam jak to jest z tymi uchwytami wkońcu???

efilo
25-02-2011, 14:54
ja mam bardzo wygodne uchwyty. czy one sie nazywaja krawędziowe to nie wiem. oczywiscie mam wszystkie spowalniacze dopychacze itd ale nie widze raczej związku bo jeśli byłby problem z uchwytem to raczej przy otwieraniu niż przy zamykaniu. no i lodówke mam wolnostojącą więc tu się nie wypowiem.

taki jak poniżej tylko na całą długość drzwiczek
http://www.dacter.pl/zobal/u9.jpg

mirka23
25-02-2011, 15:17
hehe, no właśnie, nie chcę się absolutnie czepiać, ponieważ ja dopiero poszukuję najlepszych rozwiązań i żadnych ani z góry nie krytykuję, ani nie chwalę. Jednak mirka23 jak napisałaś "...spokojnie daję radę, ale..." co niestety nie oznacza, że jest super wygodne. Ja wiem, że nie ma rozwiązań idealnych, ale trochę już poczytałam o tych uchwytach i do tej pory większość pisze w stylu: da się przyzwyczaić, kwestia wprawy, daję radę, itp.
Nikt mi jeszcze nie napisał, że użytkuje te uchwyty w szafkach bez tych wszystkich wspomagaczy-dopychaczy-spowalniczy, więc pytam jak to jest z tymi uchwytami wkońcu???

Są super wygodne, w każdym razie jestem bardzo zadowolona z takiego właśnie rozwiązania, raz tylko zdarzyło się mokrymi rękami uchwycić i wtedy ześlizgnęły mi się palce, a że to była ciężka lodówka, więc zabolało. Estetycznie natomiast dużo, dużo lepiej :yes: to tylko kwestia przyzwyczajenia, tak jak do wielu innych rzeczy w nowym domu :yes: A zapomniałam, bez wspomagaczy to tak prawie jak w aucie bez wspomagania :D

reni1980
25-02-2011, 15:40
a może i na forum ogólnym ;) chociaż firmę.

to firma teka, pozdrawiam

Izuuś
25-02-2011, 16:00
hej efilo przyjrzałam się twoim uchwytom i wydaje mi się, że są dużo wygodniejsze od tych, do których trzeba pchać paluchy, bo jak dobrze widzę one odrobinę odstają od forontu, więc jest za co złapać no i jest inna (wygodniejsza!) praca nadgarstka przy otwieraniu, o zamykaniu nie wspomnę bo nie musisz się o to martwić przecie.

Ja jednak właśnie najbardziej boję się o zamykanie, zwłaszcza górnych szafek, bo jeśli nie planuję póki co spowalniaczy, to muszę się pogodzić z trzaskaniem, ale żeby jemu choć trochę zapobiec i nie rozwalić szafki puszczając front z samej góry :D , muszę trochę przytrzymać, tak? no i tu szukam rozwiązania. Pierwszą moją opcją, która mi się podobała były popularne relingi, ale ktoś mi zwrócił uwagę, że te uchwyty są oklepane i estetyczniej w moim projekcie by było dać właśnie te z pozoru niewidoczne. I od tej pory zaczęło się kombinowanie........ehhh te forum


Są super wygodne, w każdym razie jestem bardzo zadowolona z takiego właśnie rozwiązania, raz tylko zdarzyło się mokrymi rękami uchwycić i wtedy ześlizgnęły mi się palce, a że to była ciężka lodówka, więc zabolało. Estetycznie natomiast dużo, dużo lepiej to tylko kwestia przyzwyczajenia, tak jak do wielu innych rzeczy w nowym domu A zapomniałam, bez wspomagaczy to tak prawie jak w aucie bez wspomagania

coś tak czuję, że zacznę wiercić dziurę w brzuchu mojemu TŻ o te spowalniacze-dopychacze :p . Od początku wiedziłam, że muszą być blumy w szufladach i to ustaliłam na początku, ale górne szafki uważałam za zbyteczność, zwłaszcza, że rodzice mają szafki uchylne do góry na podnośnikach gazowych i jest OK.
Jednak to dobre porównanie, autem bez wspomagania można jeździć, ale jak wsiądziesz do auta ze wspomaganiem, to na to pierwsze nawet patrzeć nie chcesz.

annNS2
25-02-2011, 16:21
w gorych szafkach mozna zastosowac (oprocz podnosnikow gazowych) zawiasy blumowskie z taka 'nakladka' hamujaca - wowczas szafka nie bedzie (az tak) trzaskac :)

Izuuś
25-02-2011, 16:43
w gorych szafkach mozna zastosowac (oprocz podnosnikow gazowych) zawiasy blumowskie z taka 'nakladka' hamujaca - wowczas szafka nie bedzie (az tak) trzaskac :)

dziękuję za podpowiedź, lecę na strone producenta sprawdzić to rozwiązanie

aricia
25-02-2011, 17:13
ja mam uchwyty "krawędziowe" ;)
potwierdzam fakt,że "tradycyjne" uchwyty są pewnie wygodniejsze. jednak dla mnie również te drugie są mniej estetyczne ( ale to pojęcie względne, jak ogólnie wiadomo).
rzeczywiście problemem bywają dłuższe paznokcie, szczególnie przy otwieraniu takich sprzętów jak lodówka :( ja już parokrotnie zaliczyłam złamanie z przemieszczeniem ( paznokcia ofkorz) ...a nie daj bóg, jak fronty są lakierowane na jasny kolor ( jak u mnie np.) a paznokieć na ciemniejszy....ryski gwarantowane, a zmyć acetonem nie można:mad:.
ergo, odkąd mam tę kuchnię paznokcie maluje baaaardzo okazjonalnie :lol2:
nie wypowiem się nt. szafek otwieranych do góry z tymi uchwytami, bo takowych nie posiadam. natomiast średnio widzę użytkowanie wspomnianych szafek bez choćby tych spowalniaczy, o których mówi annNS2.

efilo
25-02-2011, 17:13
http://img46.imageshack.us/img46/185/zdjeciejk.jpg

efilo
25-02-2011, 17:15
P.S. właśnie odkryłam że w trzech szafkach panowie zapomnieli o spowalniaczach. ale przy tych uchwytach szczerze mówiąc nie bardzo czuć różnicę bo i tak zamykam trzymając uchwyt do końca

aricia
25-02-2011, 17:18
o! efi, widzę że i u Ciebie lipomal rulez!!!!! ;)
p.s. aż sprawdzę u mnie w szafkach, czy man wszystkie spowalniacze.
p.s.2 mam wszystkie :D. to good, bo ja z tych trzaskających jestem :oops:

ANSE72
25-02-2011, 17:43
http://img46.imageshack.us/img46/185/zdjeciejk.jpg


widzę, ze kuchnia była wykonana przez stolarza , poznać po zamontowanych zawiasach > , :sick:

Izuuś
25-02-2011, 17:46
dzięki dziewczyny....męczę się z tą moją kuchnią już kilka miesiący i sto zmian na minutę :mad: . Tak to jest jak samemu się projektuje, bo gdybym wzięła studio kuchenne, to bym się pewnie nie martwiła o każdy detal, a tak mam stolarza, który mi moją kuchnię wykona za pół ceny, ale niestety każdą dosłownie pierdołę muszę zaprojektować sama.
Wykorzystam Was jeszcze, może ktoś ma pomysł na niedrogie rozwiązanie koszy na śmieci, tzn. chcę zamontować wysuwaną szufladę bluma z miejscem na kosze do segregacji w szafce 60. Takie gotowe kosze kosztują od ok. 600zł, bluma nawet więcej. Ikea ma same plastikowe kosze po ok.30zł. Myślałam, żeby wstawić po prostu luzem te kosze do szuflady, ale obwawiam się, że będą się przesuwały i wywracały. Może, ktoś zna inną firmę bądź inne rozwiązanie ale w granicach cenowego rozsądku. Bo płacić siedem stów za kosz na śmieci to trochę :mad:

anse72, a czemu ma służyć Twój komentarz odnośnie wykonania mebli przez stolarza, a zwłaszcza ta zielona buźka, która oznacz sick=chory????????????

Elena76
25-02-2011, 18:06
widzę, ze kuchnia była wykonana przez stolarza , poznać po zamontowanych zawiasach > , :sick:

Anse, kuchnie zazwyczaj wykonywane sa przez stolarzy... rzeźnicy rzadko się biorą za wykonywanie mebli :)

markoto
25-02-2011, 18:08
ja mam taka zrobiona segregacje , kosze kupowalam w markecie jeden na 60 litrowe worki i 2 mniejsze na 35, nic sie nie przewraca bo mam tam tez zmiotke, itd, mnie po pierwsze odstraszala cena segregacji a po drugie te kosze byly takie maciupenkie ze 2 razy dziennie musialabym je oprozniac
Ja w szafkach gornych o ile podnoszone sa do gory mam spowalniacze ale takie nawiercane w korpusie bo przy ramce aluminiowej te spowalniacze typowe uderzały w szybe

Anse jak zwykle musi dorzucic swoje 3 grosze ale tak zeby czasami nikt nie zrozumial :D

Anulek2005
25-02-2011, 18:11
Anse, kuchnie zazwyczaj wykonywane sa przez stolarzy... rzeźnicy rzadko się biorą za wykonywanie mebli :)

Za to trolle często biorą się za komentowanie ...

Izuuś a zaglądałaś na "szufladę" na kosze na śmieci ikełową ;) za 60 zł?

Edit: Namiar: RATIONELL
Wysuwana taca do sortowania odpadów
60 PLN
nr produktu: 201.107.43

ANSE72
25-02-2011, 18:17
Za to trolle często biorą się za komentowanie ...

Izuuś a zaglądałaś na szufladę na kosze na śmieci ikełową ;) za 60 zł?


jak dla mnie jesteś , zbyt ......... napisz sobie odpowiedni wpis . Ponieważ nie masz pojęcia o niczym na Tym forum , udajesz doradzcę przepisując innych opinie . Moze Tobie tego nie napisałem ale masz możliwośc dostać od Muratora order za odwagę . Ale z tego co przeczytałem muissz popełnić ....................

ANSE72
25-02-2011, 18:24
anse72, a czemu ma służyć Twój komentarz odnośnie wykonania mebli przez stolarza, a zwłaszcza ta zielona buźka, która oznacz sick=chory????????????

To , że zawias żle zamontowany <ze zdjęcia tak wynika > co prowadzi do kątowego osadzenia zawiasu , jak i wkręty nie są wkecone prosto

ANSE72
25-02-2011, 18:27
jam je oprozniac
Ja w szafkach gornych o ile podnoszone sa do gory mam spowalniacze ale takie nawiercane w korpusie bo przy ramce aluminiowej te spowalniacze typowe uderzały w szybe

a wystarczyło zamocować odpowiednie zawiasy < Lecz To jest wola investora >


Anse, kuchnie zazwyczaj wykonywane sa przez stolarzy... rzeźnicy rzadko się biorą za wykonywanie mebli :)

Elen , powiem ze blacharze samochodowi i inne zawody także . więc nie ma reguły kto to wykonuje :yes:

Elena76
25-02-2011, 18:30
a wystarczyło zamocować odpowiednie zawiasy < Lecz To jest wola investora >

mylisz się Anse, to nie jest wola inwestora, inwestor nie musi znać oferty wszystkich dostępnych na rynku zawiasów, to jest kwestia wiedzy i orientacji wykonawcy, czy potrafi coś doradzić

mrówka75
25-02-2011, 18:53
Anse, kuchnie zazwyczaj wykonywane sa przez stolarzy... rzeźnicy rzadko się biorą za wykonywanie mebli :)


u mojej mamy kuchnie robił no właśnie prawie "rzeźnik"( jak się okazało z wyrokiem).A taki miał ładne studio kuchenne :)

markoto
25-02-2011, 18:55
Anse zawiasy sa odpowiednie. Ja wiem ze ty jestes duchem swietym i dokladnie wiesz jak kto ma w domu i ze wszyscy z zalozenia maja zle, a ja jestem okropnym inwestorem, ze sie nie zgodzilam na dobre rozwiazanie i tylko utrudnialam zycie biednemu stolarzowi

Elena76
25-02-2011, 19:13
u mojej mamy kuchnie robił no właśnie prawie "rzeźnik"( jak się okazało z wyrokiem).A taki miał ładne studio kuchenne :)


Mrówka, ja to zawsze naiwna byłam ;)

reni1980
25-02-2011, 19:48
dzięki dziewczyny....męczę się z tą moją kuchnią już kilka miesiący i sto zmian na minutę :mad: . Tak to jest jak samemu się projektuje, bo gdybym wzięła studio kuchenne, to bym się pewnie nie martwiła o każdy detal, a tak mam stolarza, który mi moją kuchnię wykona za pół ceny, ale niestety każdą dosłownie pierdołę muszę zaprojektować sama.
Wykorzystam Was jeszcze, może ktoś ma pomysł na niedrogie rozwiązanie koszy na śmieci, tzn. chcę zamontować wysuwaną szufladę bluma z miejscem na kosze do segregacji w szafce 60. Takie gotowe kosze kosztują od ok. 600zł, bluma nawet więcej. Ikea ma same plastikowe kosze po ok.30zł. Myślałam, żeby wstawić po prostu luzem te kosze do szuflady, ale obwawiam się, że będą się przesuwały i wywracały. Może, ktoś zna inną firmę bądź inne rozwiązanie ale w granicach cenowego rozsądku. Bo płacić siedem stów za kosz na śmieci to trochę :mad:

anse72, a czemu ma służyć Twój komentarz odnośnie wykonania mebli przez stolarza, a zwłaszcza ta zielona buźka, która oznacz sick=chory????????????

ja mam kosz z peki, i dziś bym go chyba nie kupiła, jest faktycznie mały, poleciłabym ci te z ikei, tanie i dobre, a szufladą nie będziesz tak szarpać aby się przewracały, ponadto wszystkie są plastikowe nie tylko z ikei, wydaje mi sę że chyba te pieniądze lepiej spożytkować na spowalniacze i domykacze

markoto
25-02-2011, 20:54
oto moja segregacja tylko prosze bez komentarzy jaki tam balagan :D
http://i704.photobucket.com/albums/ww42/markotomurator/DSC_0285.jpg

ANSE72
25-02-2011, 21:20
Anse zawiasy sa odpowiednie. Ja wiem ze ty jestes duchem swietym i dokladnie wiesz jak kto ma w domu i ze wszyscy z zalozenia maja zle, a ja jestem okropnym inwestorem, ze sie nie zgodzilam na dobre rozwiazanie i tylko utrudnialam zycie biednemu stolarzowi



Markoto jak zdążyłem zauważyć , dużo miałaś do powiedzenia na mój temat . I teraz również masz swoje <<>< trafne >>>> spostrzeżenia . Więc odnośnie tematu Kuchnie < zamiast udzielac się na forum zwracając uwagi innym , proponowałbym zapoznać się abyś wiedziała jakich mozna uzyć np. zawiasów oraz również jak ładnie połączyć blat z zaobleniem o profilu > .. i promieniu np. R14

markoto
25-02-2011, 21:30
Sorki panie wszechwiedzacy moze zamiast napadac na wszytskich zaczalbys robic te super kuchnie bo jak na razie to chyba nikomu na forum nie pomogles swoimi uwagami za to obraziles juz polowe

Elena76
25-02-2011, 21:30
hm, a ja rozważałam sambę peki, bo póki co to mam coś w ten deseń jak Markotka, ale ten toporny pedał mnie jakoś zniechęca.... przynajmniej na zdjęciach jakoś niezbyt zachęcająco to wygląda...

45207

45208

aricia
25-02-2011, 22:20
ja mam coś takiego, ale nie wiem co to:(

https://lh6.googleusercontent.com/_j07Dj91Ot4Y/TWgcXI6Zf5I/AAAAAAAAAPc/U34lL0dHJis/s512/IMG_0555.jpg

najlepiej idź do sklepu z "częściami" do kuchni i rozeznaj się w ofercie.

Izuuś
25-02-2011, 22:31
markoto dziękuję bardzo za zdjęcie, o takim właśnie rozwiązaniu myślałam i utwierdziłaś mnie w przekonaniu :yes: , że jest proste, tanie i dobre!

arcia dla mnie inspiracja do zerżnięcia :lol:, czy to jest firmowy produkt? Bo tak sobie główkuję, że tą ramkę podtrzymującą kosze, to można jakoś samemu wykombinować, a zamiast pokrywek, dać właśnie półkę, bądź jakąś szufladę wysuwaną....good idea :lol2:

Elena76 ta peka samba wygląda na wygodne rozwiązanie, tylko ta cena..ehhh

aricia
26-02-2011, 00:26
nie wiem, co to za firma, ale na pewno nie blum (?), eeee, tak mi sie wydaje....nigdzie nie widzę znaczka, a pewnie na blumie by był...
bez pokryw, 3 kosze 35l.

ANSE72
26-02-2011, 01:03
cox basy

aricia
26-02-2011, 01:11
o :D! widzę,że jest tego na prawdę dużo!
http://www.dacter.pl/sortowniki.htm

Izuuś
26-02-2011, 07:42
dzięki Anse72 za podpowiedź i faktycznie aricia jest bardzo dużo tych koszy, tylko cena??? na stronie nie ma podanych, ale myślę, że kształtuje się podobnie jak reszta, a w moim przypadku rzeczywiście wydać nawet 500 stów na kosz, a nie zrobić cichego domykania to :no:
Pokombinuję coś sama, materiałów wszelakich jest pod dostatkiem w sklepach, więc zrobię szufladę bluma z wyższym relingiem i kupię oddzielnie te kosze, a taką ramkę do nich sama zmontuje :wink:

Madeleine
26-02-2011, 08:38
ikea, moje panie. Mam identyczny układ jak Aricia pod zlewem, tyle, że u góry wysuwana szuflada. Pojemnik duży 30 złotych, mały 20. Bardzo fajny plastik. są też mniejsze: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00157411

00marta
26-02-2011, 09:32
oto moja segregacja tylko prosze bez komentarzy jaki tam balagan :D
http://i704.photobucket.com/albums/ww42/markotomurator/DSC_0285.jpg

też zamierzam przymierzyć kosze jakieś innej firmy, choćby no name, byle by nie kosztowały tyle samo co cały system je utrzymujący, a poza tym to te z bluma są za małe jak już ktoś na forum wspomniał, nie mam zamiaru wynosić smieci dwa trzy razy dziennie...


ps. od Anse72 uzyskałam kilka podpowiedzi i uważam, że sprostowal moje rozumowanie, na lepsze w temacie mebli kuchennych, a FM służy do wyrażania opinii i nie zawsze muszą być one na " ach i och".......

markoto
26-02-2011, 09:53
Izuus te kosze na prawde nie ruszaja sie w szufladzie, zadna ramka im nie jest potrzebna :)

markoto
26-02-2011, 09:55
Marta to jestes wyjatkiem potwierdzajacym regule, najczesciej Anse atakuje a majac taka wiedze na prawde moglby duzo pomoc

mirka23
26-02-2011, 11:02
Dziewczyny, czy montując taki duży kosz/e nie istnieje ryzyko, że ta szafka może się szybko rozsypać przy otwieraniu z pełnym załadunkiem ?

00marta
26-02-2011, 11:07
Izuus te kosze na prawde nie ruszaja sie w szufladzie, zadna ramka im nie jest potrzebna :)

masz servo drive ?

aneta s
26-02-2011, 11:10
Sluchajcie a macie te segregatory do smieci w szafce razem z mlynkiem do odpadow? ja mam problem bo mlynek mocno mnie ogranicza a nie chce miec smieci gdzie indziej.:(
Elena ten system Peki wyglada fajnie ale widzialam w realu i ten pedal i generalnie sposob otwierania mi nie lezy. Ja chce miec wysowana cala szuflade ( nie wiem jak sie nazywa ten system) przyciskasz kolanem i sama wyjezdza - blum to ma, tylko musze dobrac te segregatory:yes:

00marta
26-02-2011, 11:13
Marta to jestes wyjatkiem potwierdzajacym regule, najczesciej Anse atakuje a majac taka wiedze na prawde moglby duzo pomoc

za krótko jestem na forum, żeby tak naprawdę wypowiadać się, na czyjś temat, od Anse otrzymałam kilka podpowiedzi pokazując projekt, i po poprawkach bardzo mi się podoba i uwazam że faktycznie były dobre

łatwo natomiast krytykować czy wytykać błędy przy już wykonanych kuchniach, bo chyba nie ma kuchni idealnych, zawsze jest coś co można było zrobić inaczej

ciekawe czy odważe się wstawić gotowy projekt, bo niełatwo przełknąć krytykę, ciesząc się nową kuchnią czy innym pomieszczeniem :0

00marta
26-02-2011, 11:15
aneta s własnie to jest servo drive tylko efilo pisała że jest wrażliwy na dotyk i nie proponuje montażu przy zlewie bo można oberwać otwierająca sie szafką ;)

kiedy masz montaż mebli ?

markoto
26-02-2011, 11:19
Marta - nie mam servo drive zwykla szuflada bluma i tez nie polecam przy zlewie SD bo co sie dotknie szuflady to ona wyjezdza
Mam dodatkowo pod szuflada taki pedal do wysuwania szuflady jesli mam rece zajete

Nie neguje tego, ze Anse potrafi pomoc ale jakos nie potrafi przekazac swojej wiedzy na ogol tylko atakuje obrazajac wszystkich wokolo.
I zauwaz, ze jego uwagi bardziej sie przydadza w nowoprojektowanych kuchniach a nie juz gotowych, kiedy kaze zmieniac uchwyty, blaty, sposoby laczenia, cokoly itd co innego gdy niewielkim kosztem mozna cos naprawic a nie kiedy musisz zrobic nowa kuchnie zeby bylo ok

Mirka- Szuflady blum sa zaprojektowane na dosc duze obciazenia i jakos nie wydaje mi sie zeby kosze byly az tak pbciazaone zeby sie z szuflada cos moglo zrobic, ja mam w jednym papiery w drugim plastiki wiec w miare lekkie reszta smieci tez nie jest jakas super ciezka przeciez.

mirka23
26-02-2011, 11:20
Anetka to kosz elektryczny, taki właśnie jest u mnie , zastanawiałam się jak funkcjonują inne duże kosze bez tego systemu (oprócz tego uchylnego)
Zapomniałam dodać młynek dużo zajmuje miejsca ? u mnie chyba już by się nie zmieścił pod zlewem.

00marta
26-02-2011, 11:23
nie mam servo drive zwykla szuflada bluma i tez nie polecam przy zlewie SD bo co sie dotknie szuflady to ona wyjezdza
Mam pod szuflada taki pedal do wysuwania szuflady jesli mam rece zajete

Szuflady blum sa zaprojektowane na dosc duze obciazenia i jakos nie wydaje mi sie zeby kosze byly az tak pbciazaone zeby sie z szuflada cos moglo zrobic, ja mam w jednym papiery w drugim plastiki wiec w miare lekkie reszta smieci tez nie jest jakas super ciezka przeciez

mmmmmm i to psuje cały mój zamysł o szufladzie na kosz, marzył mi sie tak na dotknięcie ale nie utrudniający życie..... ale kombinuje tak, może by troche bliżej zlew umiescić, żeby sie tak do niego nie dotykać, co myślisz?

mirka23
26-02-2011, 11:31
Nie jest tak źle z tym koszem, fakt trochę na początku było trudno z tym odskakiwaniem, ale w końcu większość zadań zlewowych wykonywanych jest w zmywarce :D przy pełniejszym obciążeniu zauważyłam, że nie jest tak wrażliwy.

aneta s
26-02-2011, 11:32
Wlasnie servo drive mialam na mysli tylko mi szare komorki zastrajkowaly.Ja wiem ze to nienajszczesliwsze rozwiazanie, moja znajoma ma wszystkie szuflady servo drive i krew ja zalewa bo sa tak czule ze co sie nie dotknie to jej wyjezdzaja, bardzo zaluje ze dala sie skusic na ten system bo cholernie kosztowny no i wkurzajacy. Moja kuchnia juz jest zamontowana ale wstrzymalam sie z szafka pod zlewem wlasnie z powodu mlynka, ktory jest dlugi i zabiera sporo miejsca no i wciaz nie wiem co zastosowac zeby ta szuflada byla praktyczna. Moje meble sa biale w polysku i bez uchwytow wiec chcialam zeby je jakos sprytnie otwierac, niekoniecznie brudna reka bo ciagle bedzie uciapana no nadal mysle jak to ugryzc

markoto
26-02-2011, 11:33
w tym systemie peka otwiera ci sie przez nacisniecie na pedal pod frontem a nie kiedy tylko uderzysz kolanem, sa tez takie pedaly wysuwajace kosz, ja mam wlasnie cos takiego http://b2bpeka.pl/index.php/product/show/productid/370611 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fb2bpeka.pl%2Findex .php%2Fproduct%2Fshow%2Fproductid%2F370611) lub taki http://www.phu-gral.pl/sklep/pojemniki-na-odpady/pojemniki-mocowane-do-frontu/pedal-wysuwajacy-kosz-do-kosza-09-06-s-i-09-07-s?vmcchk=1 ale ten jest na magnes i juz sie nie da reczni otworzyc tylko naciskajac ten pedal

mirka23
26-02-2011, 11:35
oj ! wszystkie szuflady... nie do przejścia, kosz rozumiem

ANSE72
26-02-2011, 12:07
Marta uuuuuuuuu , ale ok. odnośnie koszy propozycja peka rejs GTV hettich , musiałbym zobaczyć inne firmy, ale wystarczy wpisać w google kosz na śmeci grafika i wybrać dany model i bedzie producent wówczas można zawęzić poszukiwania http://www.google.pl/images?q=kosze%20na%20%C5%9Bmieci&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi&biw=1280&bih=565


Natomiast odnośnie tip on ma odbicie siłownika 2,5mm więc nie jest to dotyk lec znacisniećie , ale można wykonac taniej na click ,- clack i wówczas naciśniecie aby zwolnic front jest większe

reni1980
26-02-2011, 12:12
Anse a możesz mi pomóc znależć jakis kod producenta blum lub link najlepiej, bo chcę sobie domówic jedną szufladę wewnętrzną, ale metalową z prowadnicami do półki 60cm, tylko musi być ta metalowa i z powolnieniem, pozdarwiam i dzięki

reni1980
26-02-2011, 12:20
o tę mi chodzi
http://img163.imageshack.us/img163/6724/p1030698d.jpg

reni1980
26-02-2011, 12:21
w tę dziurę chciałam jeszcze jedną dokupić

ANSE72
26-02-2011, 12:28
nie zrozumiałem , ale chyba chodzi Tobie o szufladę Tandembox z boxside szkło czy tylko z Boxside metal kolor srebrny ? czy kolor szary ale chyba potrzebuijesz stal szczotkowaną i to kupisz w każdej hurtowni lub jeżeli chcesz to podam Tobie koszt takiej szuflady w Poniedziałek Tylko opisz mi czy długośc prowadnic ma być 600 czy 550 i jeżeli 600 to obciąze nie do 50kg



a czyli potrzebna jest szara z uchwytem

reni1980
26-02-2011, 12:36
nie zrozumiałem , ale chyba chodzi Tobie o szufladę Tandembox z boxside szkło czy tylko z Boxside metal kolor srebrny ? czy kolor szary ale chyba potrzebuijesz stal szczotkowaną i to kupisz w każdej hurtowni lub jeżeli chcesz to podam Tobie koszt takiej szuflady w Poniedziałek Tylko opisz mi czy długośc prowadnic ma być 600 czy 550 i jeżeli 600 to obciąze nie do 50kg



a czyli potrzebna jest szara z uchwytem

szkło nie, taka jak na zdjęciu czyli metal szczotkowany chyba? zmierzyłam i na szerokość to jakieś 56cm a na długość czyli w głąb szuflaby to 51cm, a mogę to jakoś przez ciebie kupić, czy nie?

ANSE72
26-02-2011, 17:39
Marta -


Nie neguje tego, ze Anse potrafi pomoc ale jakos nie potrafi przekazac swojej wiedzy na ogol tylko atakuje obrazajac wszystkich wokolo.
I zauwaz, ze jego uwagi bardziej sie przydadza w nowoprojektowanych kuchniach a nie juz gotowych, kiedy kaze zmieniac uchwyty, blaty, sposoby laczenia, cokoly itd co innego gdy niewielkim kosztem mozna cos naprawic a nie kiedy musisz zrobic nowa kuchnie zeby bylo ok

.


Po pierwsze nie obrażam Osób , które nie obrażają mojej osoby .
druga sprawa . odnośnie przekazania jakiejkolwiek wiedzy na ogół : zgadzam się z Tym , dla osób które mają duzo do powiedzenia nie trzeba pomagać , wytłumaczyć pewnych zmian , Ponieważ mają dużą wiedzę , jeżeli potrafią krytykować innych .
Po trzecie . uszczypliwośc do osób , które wykonały kuchnie , i chcą je przedstawić również zgadzam się , - tłumaczenie ---- jeżeli krytykują kuchnie innych i przesiadują na forum pewien czas , <<< czytając >>> posty i widząc realizację innych forumowiczów, Popełniają banalne błędy to jak wedle waszej opini ma być obiektywna opinia .
czwarte -- Osoby które w aranżacjach i przy projektowaniu swojej kuchni Tu na forum uzyskują pewną wiedzę ,co przy realizacji kuchni zmieniają cały projekt ,<<<< pójście projektanta na łatwiznę , lub brak dostatecznej wiedzy na realizację >>>>> mija się z celem aby udzielać ja na ogóle >

osoby ,które będą chciały pomocy - będa wiedziały jak ją otrzymać .

Izuuś
26-02-2011, 19:35
dzięki anse72 za zainteresowanie, wiadomość poszła na pw

efilo
02-03-2011, 09:36
i cała dyskusja o koszach na śmieci :rotfl:
przy okazji nie wiedząc 'co tu się dzieje' pisałam o Twoim koszu markotko

masz w końcu tą pekę na pedał? jeśli tak to podskocz do kuchennych projektów i napisz choć słowo komentarza

markoto
02-03-2011, 10:04
to ide szukac watku :)

meggiess
02-03-2011, 15:27
zgodnie z wczesniejszą obietnicą wklejam zdjęcie skończonych mebli kuchennych. W weekend wybieram się do sklepu po płytki, i w przyszłym tygodniu będziemy też malować obecne niedociągnięcia na ścianach. Napewno będą jeszcze jakies dodatki, ale ogólnie całokształtm już widoczny

http://img62.imageshack.us/img62/2103/img024zv.jpg (http://img62.imageshack.us/i/img024zv.jpg/)


Ponawiam tez proźbę o poradę na temat płytek. Sensownych zielonych w sklepach nie znalazłam. Znalazłam za to płytę 120x60 cm z travertynu. Tylko boję się że mi się zleje ze scianą. dwie ściany mam obecnie zielone a pozostałe dwie są jasnobeżowe, dlatego też biały odpada, bo w zestawieniu ze ścianami w beżu będzie źle wyglądał (ściany będą jak brudne).

ANSE72
02-03-2011, 15:51
heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee oj nie łądnie kłamać, oj nie ładnie :rotfl: > Chciałaś mnie starego lisa na sanki wysłać bez śniegu , Jak napisałem ze front od zmywarki ma złe wymiary to złe :) > ale Ty chciałaś nas oszukać :)

Elena76
02-03-2011, 16:11
heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee oj nie łądnie kłamać, oj nie ładnie :rotfl: > Chciałaś mnie starego lisa na sanki wysłać bez śniegu , Jak napisałem ze front od zmywarki ma złe wymiary to złe :) > ale Ty chciałaś nas oszukać :)

ANSE, u mnie jest podobnie - jak wybierałam zmywarkę, to szukałam takiej, której wymiary pozwoliłyby na blat na wysokości ok 90-91cm. model który kupiłam miał wyraźnie napisane, że do zabudowy od takiej do takiej wysokości - tyle że niestety nie napisali, że przy tej wyższej wysokości korpusów oni przewidują cokół 15cm a ja mam 10cm. no i trzeba było zrobić podobne cudo :mad: siemens nie potrafił odpowiedzieć, dlaczego podając maksymalny wymiar wysokości zabudowy nie zaznaczyli, że wówczas wchodzi w grę tylko 15cm cokół :mad:

tanis
02-03-2011, 16:24
Elena, blat kuchenny 90- 91- jest dla wysokich osób.? Mam właśnie wnęke okienna na tej wysokości, zastanawiam się, czy nie skuc w dół ze 3 cm. Nie jestem wysoka.

Elena76
02-03-2011, 16:39
Elena, blat kuchenny 90- 91- jest dla wysokich osób.? Mam właśnie wnęke okienna na tej wysokości, zastanawiam się, czy nie skuc w dół ze 3 cm. Nie jestem wysoka.


Tanis, nie jestem wysoka, mam 164cm wzrostu, ale w starej kuchni miałam blat na wysokości 85cm i mój kręgosłup cierpiał z tego powodu :) okno w kuchni robiliśmy specjalnie tak, aby wycelować z blatem wchodzącym pod okno na 90-91cm.

Nataly Design
02-03-2011, 17:03
Tanis, nie jestem wysoka, mam 164cm wzrostu, ale w starej kuchni miałam blat na wysokości 85cm i mój kręgosłup cierpiał z tego powodu :) okno w kuchni robiliśmy specjalnie tak, aby wycelować z blatem wchodzącym pod okno na 90-91cm.

Standardowa wysokość szafek jest 820 lub 870 mm i do tej wysokości dochodzi blat ok 40 mm . Większość ludzi robi ten wyższy standard czyli 870 plus 40 czyli 910 . Można też zrobić nietypową wysokość i zmniejszać dowolnie wysokość skracając odpowiednio nogi .. . Każdy powinien robić wysokość odpowiednią dla swojego wzrostu .. Pozdrawiam

ANSE72
02-03-2011, 17:48
ANSE, u mnie jest podobnie - jak wybierałam zmywarkę, to szukałam takiej, której wymiary pozwoliłyby na blat na wysokości ok 90-91cm. model który kupiłam miał wyraźnie napisane, że do zabudowy od takiej do takiej wysokości - tyle że niestety nie napisali, że przy tej wyższej wysokości korpusów oni przewidują cokół 15cm a ja mam 10cm. no i trzeba było zrobić podobne cudo :mad: siemens nie potrafił odpowiedzieć, dlaczego podając maksymalny wymiar wysokości zabudowy nie zaznaczyli, że wówczas wchodzi w grę tylko 15cm cokół :mad:

nie wiem co napisac ale w każdej zmywarce jest jasno napisane wymiar zabudowy min820. i 860 jest wymiarem max jeżeli chcemy miec inną wysokość stosujemy dodatkowe dystanse

monikaa13
02-03-2011, 17:54
Tanis, nie jestem wysoka, mam 164cm wzrostu, ale w starej kuchni miałam blat na wysokości 85cm i mój kręgosłup cierpiał z tego powodu :) okno w kuchni robiliśmy specjalnie tak, aby wycelować z blatem wchodzącym pod okno na 90-91cm.

Mamy z mężem po 170cm i blat na wysokości 90cm.Nie odczuwamy aby był za wysoki ani za niski...najwidoczniej jest w sam raz. W starym mieszkaniu mieliśmy tradycyjnie czyli ok. 83 i było nisko, szczególnie przy zlewie. Moja mama ma blat na normalnej wysokości i zmywanie to koszmar.

Elena76
02-03-2011, 18:10
nie wiem co napisac ale w każdej zmywarce jest jasno napisane wymiar zabudowy min820. i 860 jest wymiarem max jeżeli chcemy miec inną wysokość stosujemy dodatkowe dystanse

ależ oczywiście jasno były wszystkie wymiary podane i w planowaniu wysokości korpusów szafek wzięte pod uwagę - maksymalna wysokość wnęki pod zmywarkę pasowała mi idealnie, tyle że producent nie zaznaczył, że przy maksymalnej wysokości wnęki na zmywarkę należy założyć 15cm cokół - u mnie korpusy mają wysokość 77cm plus 10cm nogi. gdybym dała długość frontu taką jak w szafkach to zmywarka nie otworzyłaby się w pełni. uważam, że to niedopatrzenie porducenta, podaje niepełne informacje. gdybym wiedziała o tym wcześniej, to szukałabym takiej zmywarki, która na maksymalnie wyciągniętych nóżkach może mieć cokół 10cm a nie 15cm.

ANSE72
02-03-2011, 18:20
ależ oczywiście jasno były wszystkie wymiary podane i w planowaniu wysokości korpusów szafek wzięte pod uwagę - maksymalna wysokość wnęki pod zmywarkę pasowała mi idealnie, tyle że producent nie zaznaczył, że przy maksymalnej wysokości wnęki na zmywarkę należy założyć 15cm cokół - u mnie korpusy mają wysokość 77cm plus 10cm nogi. gdybym dała długość frontu taką jak w szafkach to zmywarka nie otworzyłaby się w pełni. uważam, że to niedopatrzenie porducenta, podaje niepełne informacje. gdybym wiedziała o tym wcześniej, to szukałabym takiej zmywarki, która na maksymalnie wyciągniętych nóżkach może mieć cokół 10cm a nie 15cm.

sorki, nie chcę się tu udzielac ale powiem tak > Każdy jeżeli planuje kuchnie powinien wziąc pod uwagę wymairy sprzętów agd ,. . Przepraszam ze to napisze ale to wyłącznie Twoja wina . Druga sprawa przy wysokości Twojej zabudowy nie było by najmniejszego problemu ze zmywarką 770 plus 100 cokół . > wszystkie wymiary jak i sam montaż jest przewidziany i stosuje się wycinanie w cokole szerokości zmywarki aby swobodnie się otwierała < lecz nie we wszystkich przypadkach >wszystko jest uwarunkowane głebokością cokołu

Ilona Agata
02-03-2011, 18:29
Każdy jeżeli planuje kuchnie powinien wziąc pod uwagę wymairy sprzętów agd ,. . Przepraszam ze to napisze ale to wyłącznie Twoja wina .

Że co proszę? Stanowczo się nie zgadzam! Po to idzie się do fachowca i nie składa kuchni samemu, żeby pewne sprawy przewidział! To tak, jakby lekarz przepisał leki, które wykupimy w aptece i bardziej się po nich pochorujemy - może zostać oskarżony o błąd w sztuce lekarskiej i nikt nie powie, że to wina pacjenta, bo powinien znać działanie lekarstwa!

Oczywiście często spotykałam się ze stolarzami, którym musiałam szukać wsporników, mechanizmów do rozkładania stołów, bo sami twierdzili, że: "nie ma" lub: "nie da się" - a jednak było i dało się, choć to oni powinni być specjalistami w swojej dziedzinie.

Elena76
02-03-2011, 18:32
sorki, nie chcę się tu udzielac ale powiem tak > Każdy jeżeli planuje kuchnie powinien wziąc pod uwagę wymairy sprzętów agd ,. . Przepraszam ze to napisze ale to wyłącznie Twoja wina . Druga sprawa przy wysokości Twojej zabudowy nie było by najmniejszego problemu ze zmywarką 770 plus 100 cokół . > wszystkie wymiary jak i sam montaż jest przewidziany i stosuje się wycinanie w cokole szerokości zmywarki aby swobodnie się otwierała < lecz nie we wszystkich przypadkach >wszystko jest uwarunkowane głebokością cokołu

Anse, gdzie leży moja wina, bo ja naprawdę nie widzę tutaj swojej winy? Sprawdziłam wymiary maksymalnej wysokości wnęki na stronie siemensa i to wszystko, co powinnam zrobić. Wymiar pasował, zmywarkę zamówiłam. Nie było jednak żadnej uwagi odnośnie zależności maksymalnej wysokości wnęki od wysokości cokołu. dzwoniłam do producenta, bo myślałam, że maja jakiś patent, ale okazało się nie wpadli na to, żeby dopisać tą informację, która jak się okazuje jest całkiem istotna.
wycięcie w cokole nic by nie dało, jak znajdę fotkę, to pokażę o co mi chodzi, bo czuję, że nie potrafię wytłumaczyć jak należy.

ostatecznie efekt nie jest tragiczny, ale szału też nie ma :rolleyes:

reni1980
02-03-2011, 19:08
Elena dzieki Bogu ja mam więcej szcześcia niz rozumu, przy wiekszej zmywarce, od razu wymyśliłam sobie cokoły 15 cm

Elena76
02-03-2011, 19:13
Elena dzieki Bogu ja mam więcej szcześcia niz rozumu, przy wiekszej zmywarce, od razu wymyśliłam sobie cokoły 15 cm


ehh, a ja z pazerności o wykorzystanie miejsca w szafkach stojących wymyśliłam sobie wyższe korpusy ... :rolleyes:

reni1980
02-03-2011, 19:21
ehh, a ja z pazerności o wykorzystanie miejsca w szafkach stojących wymyśliłam sobie wyższe korpusy ... :rolleyes:

powiem Tobie że jak czytam twoje teksty zawsze pękam ze śmiechu

Elena76
02-03-2011, 19:38
powiem Tobie że jak czytam twoje teksty zawsze pękam ze śmiechu


mam zacząć się martwić :rolleyes:

idę sobie z rozpaczy "szczelić" faworki w swojej niedoskonałej kuchni :P

reni1980
02-03-2011, 19:43
mam zacząć się martwić :rolleyes:

idę sobie z rozpaczy "szczelić" faworki w swojej niedoskonałej kuchni :P

nie absolutnie, ja lubię dowcipnych ludzi

Elena76
02-03-2011, 19:52
nie absolutnie, ja lubię dowcipnych ludzi

ufff, to teraz już zupełnie bezstresowo mogę odmaszerować do garów ;)

ANSE72
02-03-2011, 21:02
:0 nie wiem jak ja to mam wytłumaczyć> Podajcie mi przykład zabudowy , a ja wam napisze jak co dobrać jakie wysokości itd .Rozumiem dla mnie to jest sprawa prosta , A MOŻE NIE WIEM O CO CHODZI , TEż TAK MOZE BYĆ > możemy pisaco dwóch różnych sprawach :)

Ilona Agata
02-03-2011, 22:09
:0 nie wiem jak ja to mam wytłumaczyć> Podajcie mi przykład zabudowy , a ja wam napisze jak co dobrać jakie wysokości itd .Rozumiem dla mnie to jest sprawa prosta , A MOŻE NIE WIEM O CO CHODZI , TEż TAK MOZE BYĆ > możemy pisaco dwóch różnych sprawach :)

ANSE72, czy Ty sobie przypadkiem nie popijasz? Obserwuję od jakiegoś czasu i mam wrażenie, że czasami (zwłaszcza wieczorami) bełkoczesz...

ANSE72
02-03-2011, 22:45
ANSE72, czy Ty sobie przypadkiem nie popijasz? Obserwuję od jakiegoś czasu i mam wrażenie, że czasami (zwłaszcza wieczorami) bełkoczesz...
A czy Ty nie masz przypadkiem Esperalu ? bo nawet za dnia pie...............

czy nie masz z kim pić ??????

ANSE72
02-03-2011, 23:03
Że co proszę? Stanowczo się nie zgadzam! Po to idzie się do fachowca i nie składa kuchni samemu, żeby pewne sprawy przewidział! To tak, jakby lekarz przepisał leki, które wykupimy w aptece i bardziej się po nich pochorujemy - może zostać oskarżony o błąd w sztuce lekarskiej i nikt nie powie, że to wina pacjenta, bo powinien znać działanie lekarstwa!

Oczywiście często spotykałam się ze stolarzami, którym musiałam szukać wsporników, mechanizmów do rozkładania stołów, bo sami twierdzili, że: "nie ma" lub: "nie da się" - a jednak było i dało się, choć to oni powinni być specjalistami w swojej dziedzinie.

odnośnie pierwszego cytatu - a skąd ja mam wiedzieć kto tą kuchnię projektował montował ??????? - a z wypowiedzi wynika ze właścicielka kuchni


cytat drugi nic nie pozostaje jak założyć firmę i wykonywać meble na wymiar , lub założyć biuro -doradztwo dla stolarzy

efilo
03-03-2011, 08:10
u mnie blat na ok. 95-96 cm
są specjalne wyższe zmywarki w siemensie, niestety dostepne w niemczech, na rynek polski oferta jest ograniczona. a szkoda bo bym miała przestrzenniejsze o 10 cm wnętrze zmywarki. w zamian mam bardzo przydatną szufladę więc już tak nie płaczę :) no i nie musieliśmy kombinować z cokołami

00marta
03-03-2011, 08:38
o tę mi chodzi
http://img163.imageshack.us/img163/6724/p1030698d.jpg

proszę o informację, ile kosztuje taka szuflada jak ta ze słoikami

ANSE72
03-03-2011, 09:04
proszę o informację, ile kosztuje taka szuflada jak ta ze słoikami

Marta polecam Hetticha niż Bluma , jeżeli bedziesz brałą bluma to podwójny boxside

efilo
03-03-2011, 09:46
marta
masz odpowiedź na wizualkach. jakbyś potrzebowała dokladne info o ilości poszczególnych akcesoriów do servo to już inna liga - spytaj Anse

Elena76
03-03-2011, 10:12
proszę o informację, ile kosztuje taka szuflada jak ta ze słoikami

Marta, to zależy co w tych słoikach jest ;) :)

masterny
03-03-2011, 10:17
proszę o informację, ile kosztuje taka szuflada jak ta ze słoikami

od 100 - 150 PLN - uśredniając

00marta
03-03-2011, 11:34
Marta, to zależy co w tych słoikach jest ;) :)

no na te to się nie rzucam bo mi nie styknie :) chyba żebym skarbonke potrzaskała :P

rataj75
03-03-2011, 11:45
To ja tez się pochwalę, jeszcze brakuje drzwi spiżarni , które będą takie jak fronty, szkła nad okapem i zlewem oraz innych dodatków. Właśnie czy biały lacobel będzie ok ?

http://img695.imageshack.us/img695/5104/kuch2001.th.jpg (http://img695.imageshack.us/i/kuch2001.jpg/)

http://img291.imageshack.us/img291/6942/kuch001.th.jpg (http://img291.imageshack.us/i/kuch001.jpg/)

efilo
03-03-2011, 11:49
hihihi
a kto to tam sie skrada?

Elena76
03-03-2011, 11:53
no na te to się nie rzucam bo mi nie styknie :) chyba żebym skarbonke potrzaskała :P


ehh, te kompromisy - albo słoiki albo szuflada ;)

agatah
03-03-2011, 12:06
Bardzo ładna i bardzo estetyczna kuchnia.
I baaaaaaaaardzo podoba mi się, że zlewozmywak nie jest pod oknem.

Białe szkło będzie pasowało.

ANSE72
03-03-2011, 12:12
Bardzo ładna i bardzo estetyczna kuchnia.
I baaaaaaaaardzo podoba mi się, że zlewozmywak nie jest pod oknem.

Białe szkło będzie pasowało.

KUCHNIA ŁADNA LECZ WIDZISZ AGATAh jeżeli szafki szuflada była zamieniona z zlewozmywakowa był by ładniejszy układ

agatah
03-03-2011, 12:18
Nie do końca rozumiem co napisałeś, ale domyślam się, że chodzi Ci o zamianę miejscami zlewozmywaka i szafki (z szufladami) po lewej stronie od niego. Dobrze rozumiem?

Może i by był, ale kuchnia została wykonana tak jak widać na zdjęciach. Moim zdaniem ładnie, prosto i bardzo estetycznie.

rataj75
03-03-2011, 12:20
KUCHNIA ŁADNA LECZ WIDZISZ AGATAh jeżeli szafki szuflada była zamieniona z zlewozmywakowa był by ładniejszy układ

ale tam nie mogły byc szuflady, bo pod zlewozmywakiem chcialam kosz na śmieci

duś
03-03-2011, 12:28
bardzo fajnie, ładne połączenie kolorków.
jedyne co ja bym zmieniła, to dociągnięcie wysokich szafek do samego sufitu, ale ta rameczka to w sumie ukrywa

ANSE72
03-03-2011, 12:31
ale tam nie mogły byc szuflady, bo pod zlewozmywakiem chcialam kosz na śmieci


dziwne rozumowanie , ale ok :) > czyli rozumiem ze masz zsyp do piwnicy ?

rataj75
03-03-2011, 12:33
dla mnie nie ma tu nic dziwnego.....

ANSE72
03-03-2011, 12:35
dla mnie nie ma tu nic dziwnego.....
a napisz mi jaka jest różnica , z zaprojektowaniem szafek w takiej formie jaką przedstawiłem ?

duś
03-03-2011, 12:41
anse72 - nie każdy chce mieć kosz w szufladzie. ja też należę do tych, którzy mając taką możliwość, świadomie zrezygnowali z tego rozwiązania.
jak robię w kuchni coś mokro-obierkowego lubię stać tuż przy samym blacie i mieć drzwiczki otwarte. krok w tył i płynnym ruchem śmieć ląduje na swoim miejscu. przy śmietniku w szufladzie trzeba albo wypinać pupę (jeśli ma być otwarta non stop) albo za każdym razem mokrą łapką dotykać ukchwytu czy kolanem, łokciem uruchamiać tip-on'a. moje szafki mają uchwyty więc pewnie musiałabym non stop przecierać tą szafkę.
nie uważam aby burzyło to linie w kuchni w sposób nie do zniesienia.

rataj75
03-03-2011, 12:46
bardzo prosta, dając szuflady pod zlewem o takiej głębokości jak reszta szuflad, nie mam możliwości wstawienia tam kosza na śmieci

ANSE72
03-03-2011, 12:51
anse72 - nie każdy chce mieć kosz w szufladzie. ja też należę do tych, którzy mając taką możliwość, świadomie zrezygnowali z tego rozwiązania.
jak robię w kuchni coś mokro-obierkowego lubię stać tuż przy samym blacie i mieć drzwiczki otwarte. krok w tył i płynnym ruchem śmieć ląduje na swoim miejscu. przy śmietniku w szufladzie trzeba albo wypinać pupę (jeśli ma być otwarta non stop) albo za każdym razem mokrą łapką dotykać ukchwytu czy kolanem, łokciem uruchamiać tip-on'a. moje szafki mają uchwyty więc pewnie musiałabym non stop przecierać tą szafkę.
nie uważam aby burzyło to linie w kuchni w sposób nie do zniesienia.

:):) :) Duś a kto napisał aby kosz na śmieci stał w szafce szufladowej ???? w gre wchodziła w fazie projektowania zmiana układu szafek !!!!!:)

ANSE72
03-03-2011, 12:53
bardzo prosta, dając szuflady pod zlewem o takiej głębokości jak reszta szuflad, nie mam możliwości wstawienia tam kosza na śmieci


no jeżeli TY tak sądzisz . nie dam rady przekonać was >>. upssssssssssss

duś
03-03-2011, 12:56
to ja nie rozumiem. w jaki sposób w fazie projektowania zmieniłbyś układ szafek?
nie masz nikogo przekonywać, ale wyraź jaśniej co masz na myśli, jakie rozwiązanie. jeśli nie chodzi tobie o umieszczenie szuflad w tamtym miejscu, to jaką inną możliwość byś propnował.

agatah
03-03-2011, 13:02
duś, myślę że tak jak ja to opisałam http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami&p=4607626&viewfull=1#post4607626

ANSE72
03-03-2011, 13:19
to ja nie rozumiem. w jaki sposób w fazie projektowania zmieniłbyś układ szafek?
nie masz nikogo przekonywać, ale wyraź jaśniej co masz na myśli, jakie rozwiązanie. jeśli nie chodzi tobie o umieszczenie szuflad w tamtym miejscu, to jaką inną możliwość byś propnował.
z lewa na prawa i prawa na lewo

Korozja
03-03-2011, 13:21
To ja tez się pochwalę, jeszcze brakuje drzwi spiżarni , które będą takie jak fronty, szkła nad okapem i zlewem oraz innych dodatków. Właśnie czy biały lacobel będzie ok ?

http://img695.imageshack.us/img695/5104/kuch2001.th.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg695.imageshack. us%2Fi%2Fkuch2001.jpg%2F)

http://img291.imageshack.us/img291/6942/kuch001.th.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg291.imageshack. us%2Fi%2Fkuch001.jpg%2F)
Piękna kuchnia! Co masz na podłodze?

rataj75
03-03-2011, 13:31
Panele Classen - Discovery - Dąb Verden Czarny v-fuga

duś
03-03-2011, 13:59
jak to mówią: gadaj z d to się o.

madzioochna
03-03-2011, 14:01
rataj75 jakiego koloru jest okno i co to za blat?

rataj75
03-03-2011, 14:21
okno kolor orzech, blat laminowany Lupusa, niezaoblony 6cm

Korozja
03-03-2011, 14:38
Panele Classen - Discovery - Dąb Verden Czarny v-fuga
Dzięki za info. Jutro też idę oglądać classena do siebie :)


jak to mówią: gadaj z d to się o.
Ej mój firmowy tekścior mi podprowadziłaś ;)

nazwa12
03-03-2011, 16:06
Panele Classen - Discovery - Dąb Verden Czarny v-fuga

Witam kuchnia mi się bardzo podoba,a nie boisz się że panele w kuchni szybko się zniszczą.Nie wiem,może się mylę,ale nie widzialam jeszcze u nikogo paneli w kuchni.Ale kuchnię masz super,jest duża i funkcjonalna:yes:

annNS2
03-03-2011, 16:09
nazwa12 tez mam panele w kuchni (quick step). w poprzednim mieszkaniu tez mialam, gorsze gatunkowo i jakos przetrwaly ;)

Anulek2005
03-03-2011, 16:35
Ja mam aneks kuchenny i tak jak w salonie mam panele (i to raczej takie z niskiej półki) - nie sprawiają większych kłopotów niż płytki u mojej mamy :)

00marta
03-03-2011, 17:09
rataj75 jak dla mnie beauty :* , i fajnie pomyslane z obramowaniem na ciemno, bardzo ładna kompozycja kolorysyczna i przyjemne dla oka :D

a i tak mnie ciekawi, nie ma płytek na scianie ? czy nie widze ?

ANSE72
03-03-2011, 17:17
rataj75 jak dla mnie beauty :* , i fajnie pomyslane z obramowaniem na ciemno, bardzo ładna kompozycja kolorysyczna i przyjemne dla oka :D

a i tak mnie ciekawi, nie ma płytek na scianie ? czy nie widze ?

i Ciebie będzie korzystniej to wygladało masz duża zabudowę i jak o[pisałem tak ją wykonaj

00marta
03-03-2011, 17:21
ANSE72 facet który bedzie to robił szuka firmy która robi fronty w lakierze plus uchwyty, te co będą przy zmywarce lub pralce, nie spotkał się z takim czyms


ehh, te kompromisy - albo słoiki albo szuflada ;)

słoiki jakieś się znajdą ;) wybieram szufladę

ANSE72
03-03-2011, 17:29
ANSE72 facet który bedzie to robił szuka firmy która robi fronty w lakierze plus uchwyty, te co będą przy zmywarce lub pralce, nie spotkał się z takim czyms

ludzie ---- Z JAKIMI WY MACIE LUDZMI DO CZYNIENIA no ręce opadły

00marta
03-03-2011, 17:38
wiesz moge iśc do jakiejś znanej firmy która profesjonalnie zrobi mi kuchnie tyle że mnie nie stać na meble za 50tys i wiecej.....

jak znasz jakąś firmę dobrą do polecenia to podaj na priv, zrobią mi fronty

ANSE72
03-03-2011, 17:54
wiesz moge iśc do jakiejś znanej firmy która profesjonalnie zrobi mi kuchnie tyle że mnie nie stać na meble za 50tys i wiecej.....

jak znasz jakąś firmę dobrą do polecenia to podaj na priv, zrobią mi fronty

Marta po tym co napisałaś odnosnie tego stolarza , kurcze az się boje jak on to wykona , Przestrzegam Ciebie nie znając go i jego prac . napiszesz mi jakie chcesz fronty , z jakimi uchwytami < lecz przeglądając to forum chcesz miećservo drive i bez uchwytowy system , czy dobrze rozumuje ?/

00marta
03-03-2011, 18:06
tak, z tą częscia nie ma problemu, chodzi o lewą stronę L, tam gdzie w projekcie są kolejno od lewej pralka, zlew, zmywarka i tam są całe pojedyncze fornty, jednak, żeby one pasowały do prawej "optycznie" a tam są na całej długości po trzy szuflady chciałam w tych frontach po lewej takie uchwyty, w sumie bez funkcji uchwytu bo to jeden front... mam nadzieje, że jakoś to wyjasniłam, choć sama się zastanawiam czy nie naplątałam

http://images49.fotosik.pl/662/8aec71c422df97ebm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8aec71c422df97eb)

ANSE72
03-03-2011, 18:28
marto pisałem jak to ma być wykonane i nie trzeba mieć wielkich zdolności wystarczy jak to wykona wedle mojego opisu chyab ze chcesz to załatwię Tobie fronty gotowe na cała kuchnię , a stolarzowi powiedz ze trzeba się doinformować w dziedzinie z której ma chleb powszedni ,

Elena76
03-03-2011, 19:22
marto pisałem jak to ma być wykonane i nie trzeba mieć wielkich zdolności wystarczy jak to wykona wedle mojego opisu chyab ze chcesz to załatwię Tobie fronty gotowe na cała kuchnię , a stolarzowi powiedz ze trzeba się doinformować w dziedzinie z której ma chleb powszedni ,

ach broń Boże, bo się człek honorem uniesie i jeszcze robotę porzuci ;) jak ja uczyłam majstra, jak narożniki ma wyciągać to obrażony był na mnie końca stanu surowego, dobrze, że focha nie strzelił i nie zdezerterował :P


Rataj, bardzo mi się podoba Twoja kuchnia :)

steniu
03-03-2011, 19:32
http://www.artmoko.pl/ moja kuchnia wyglada tak jak s-house 2009 jestem ciekaw comyslicie:)?

Korozja
03-03-2011, 19:42
tak, z tą częscia nie ma problemu, chodzi o lewą stronę L, tam gdzie w projekcie są kolejno od lewej pralka, zlew, zmywarka i tam są całe pojedyncze fornty, jednak, żeby one pasowały do prawej "optycznie" a tam są na całej długości po trzy szuflady chciałam w tych frontach po lewej takie uchwyty, w sumie bez funkcji uchwytu bo to jeden front... mam nadzieje, że jakoś to wyjasniłam, choć sama się zastanawiam czy nie naplątałam

http://images49.fotosik.pl/662/8aec71c422df97ebm.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D8aec71c422df97eb)
Moim zdaniem nie ma sensu kombinować. Zostaw fronty po lewej stronie gładkie jak są i będzie ok. Popatrz na kuchnie innych forumowiczów. Raz idą szuflady, raz gładkie fronty, znowu szuflady i jest ok a ponieważ Ty nie planujesz tradycyjnych uchwytów więc tym bardziej będzie wyglądać ok :)

rataj75
03-03-2011, 19:52
Bardzo dziękuję za miłe słowa. Lejecie miód na moje serce :-)
O panele się nie boję , w mieszkaniu użytkuję 8 lat i wyglądają jak nówki.

e-mól
03-03-2011, 20:43
marta ja bym wolała zrobić tam gładkie drzwiczki, jakie szerokości wychodzą 4x60cm? Same szuflady na dwóch ścianch to dla mnie zbyt monotonny efekt.
Sama mam imitację szuflady na jednym froncie,żeby zachować ciągłość szuflad, ale u Ciebie w moim odczuciu będzie ich za dużo.

ANSE72
03-03-2011, 20:48
marta ja bym wolała zrobić tam gładkie drzwiczki, jakie szerokości wychodzą 4x60cm? Same szuflady na dwóch ścianch to dla mnie zbyt monotonny efekt.
Sama mam imitację szuflady na jednym froncie,żeby zachować ciągłość szuflad, ale u Ciebie w moim odczuciu będzie ich za dużo.


a czy widzisz u niej w projekcie przechodzące szuflady z <space cornera ???????http://img543.imageshack.us/img543/5862/martakuchniafrontyzszuf.jpg (http://img543.imageshack.us/i/martakuchniafrontyzszuf.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

thewizzo
03-03-2011, 23:29
Czy ktoś z Was ma w kuchni płytki Opoczno Inwencja w kolorze białym lub ecru ?

sylka30
04-03-2011, 00:14
bardzo mi sie podoba twoja kuchnia. :) tez mysle o takiej oblicowce dookola mebli. czy mozesz podac szerokosc slupka tam gdzie jest pierkarnik i mikrofalowka razem z ta ciemna oblicowka? i jeszcze co to za mikrofalowka i piekarnik?
z gory wielkie dzieki

fajna kuchnia, superrrrrrowe okno

yokasta
04-03-2011, 01:49
Zacytuję może tytuł wątku: POCHWALCIE SIĘ SWOIMI KUCHNIAMI.
W takim razie chwalcie się, a nie oceniajcie.

Jeśli macie coś do powiedzenia na inny temat to załóżcie osobny wątek pt. "TUTAJ SWOJE KUCHNIE KRYTYKUJEMY I POPRAWIAMY". Albo KŁOCIMY SIĘ.
(Korozja to nie do Ciebie, akurat Ty nie krytykujesz tylko przedstawiasz jakieś konstruktywne opinie).

I tyle. Cały czas ten wątek śledzę, a teraz dno się tutaj jakieś zrobiło.

Proponuję zacząć "od nowa". Chwalmy się swoimi kuchniami, jeśli już je mamy, a jeśli nie mamy to rozmawiajmy o kuchniach innych użytkowników bez posuwania się do osądzania czy coś jest poprawne czy nie. Przecież każdy ma swój gust, a o tych się nie dyskutuje.

Pozdrawiam!

00marta
04-03-2011, 08:58
Moi drodzy nie miałam zamiaru moim postem wywołać wojny domowej na FM, wkońcu każdy ma swoje zdanie i po to jest FM żeby je wyraźić, zainteresowanym dziękuję za pomoc, zdanie i wszelkie opinie dotyczące projektu, życie pokaże jaki będzie efekt

tymczasem życzę miłego dnia !

e-mól
04-03-2011, 09:12
Zatem czekamy na efekt.
A wojna nie z Twojego powodu, nie musisz mieć wyrzutów sumienia, wojna jest permanentna i zależna jedynie od jednego konkretnego użytkownika.
Miłego dnia.

martitkaa
04-03-2011, 09:44
Czy ktoś z Was ma w kuchni płytki Opoczno Inwencja w kolorze białym lub ecru ?

Ja mam opoczno inwencja ecru, kuchnia jest gotowa ale jeszcze nie używana :)

00marta
04-03-2011, 13:10
Moi drodzy wg projektu w kuchni w narożniku planuje space corner...

resztę przemilcvze bo nie chce w tym uczestniczyć

nadal zycę miłego dnia, wkońcu słońce świeci i jest wiele powodów do radości

wawrzyn105
04-03-2011, 13:26
Bardzo dziękuję za miłe słowa. Lejecie miód na moje serce :-)
O panele się nie boję , w mieszkaniu użytkuję 8 lat i wyglądają jak nówki.

Rataj "poleje troszkę miodu" :) kuchnia wygląda super!!!

ANSE72
04-03-2011, 13:31
Moi drodzy wg projektu w kuchni w narożniku planuje space corner...

resztę przemilcvze bo nie chce w tym uczestniczyć

nadal zycę miłego dnia, wkońcu słońce świeci i jest wiele powodów do radości

dziękuję marto za udostępnienie danych o które prosiłem , i teraz PANI E-MÓL moze się ustosunkować do zarzucanych mi słów!!!! A ODNOŚNIE Marto polemiki jak została tu przeprowadzona , powinnaś w tym uczestniczyc , ponieważ To bedzie Twoja Kuchnia i ty powinnas prowadzić dyskusję aby osiągnąć zamierzony cel , a na jaką opcję przystaniesz To będzie Twój wybór -pozdrawiam > Odnośnie space cornera wymiar jaki damy jest pomocny w realizacji zabudowy i ustalamy go sami >

Elena76
04-03-2011, 14:48
ANSE72 jeśli bardzo już chcesz udzielać się na forum, to może w watku, gdzie kuchnie są jeszcze w fazie projektowania. Tu CHWALIMY się gotowymi i Twoje uwagi nie mają już znaczenia. Chociaż nie wiem czy tam będziesz mile widziany, bo tutaj raczej nie.


dla właściciela kuchni może nie mają znaczenia, bo już za późno na zmiany, ale zaglądają tu również osoby, które dopiero kuchnie planują i szukają inspiracji - nie twierdzę, że podoba mi się poziom tej dyskusji, ale naiwny jest ten, kto wystawia kuchnię na pokaz i liczy tyko na bezkrytyczny zachwyt

joliska
04-03-2011, 15:01
Anse został zbanowany, proszę o pohamowanie emocji. A ja będę sprzątać, bo faktycznie aż się zaglądać do tego wątku nie chce :(

rataj75
04-03-2011, 15:02
dla właściciela kuchni może nie mają znaczenia, bo już za późno na zmiany, ale zaglądają tu również osoby, które dopiero kuchnie planują i szukają inspiracji - nie twierdzę, że podoba mi się poziom tej dyskusji, ale naiwny jest ten, kto wystawia kuchnię na pokaz i liczy tyko na bezkrytyczny zachwyt

Masz rację, ale chyba nie ma kuchni na FM, do której ANSE72 nie miałby uwag.
Poza tym wszelkie uwagi są mile widziane, ale sposób w jaki komentuje ASNSE72 jest wyjątkowo uszczypliwy, bezdyskusyjnie narzuca innym swoje zdanie i nie przyjmuje do wiadomości, że być może to, co jemu się nie podoba, było zamierzone przez właściciela kuchni.

aneta s
04-03-2011, 15:32
Joliska mysle, ze to byla jedyna sluszna decyzja. Masz racje az sie tu zagladac czlowiekowi odechcialo.

bradykardia1
04-03-2011, 15:57
oby nie zaczął udzielać się ze swoich pozostałych kont bo znowu narobi zamieszania:yes:

ANSE72
04-03-2011, 16:12
bradykardia dlaczego tak , piszesz czyżby było to związane z tematem , Jezeli masz naprawdę ochotę pomóc ludziom , podpowiedz w kwesti realizacji jak i samego projektu , chętnie ja poznam nowe rozwiązania/

bradykardia1
04-03-2011, 17:48
oczywiście, że moja wypowiedź jest związana z tematem , który ty od dłuższego czasu zaśmiecasz - poza tym większość chwali się tu już gotowymi kuchniami kwestia projektów to osobny wątek. a jeśli chcesz poznać nowe rozwiązania to poszperaj w internecie bo ty tez mało co pomagasz w kwestii realizacji i projektu.

ANSE72
04-03-2011, 17:56
oczywiście, że moja wypowiedź jest związana z tematem , który ty od dłuższego czasu zaśmiecasz - poza tym większość chwali się tu już gotowymi kuchniami kwestia projektów to osobny wątek. a jeśli chcesz poznać nowe rozwiązania to poszperaj w internecie bo ty tez mało co pomagasz w kwestii realizacji i projektu.


rozumiem ,jednak bym Ciebie prosił abyś przytoczyła mi jeden wątek w którym ty pomagasz ?.

bradykardia1
04-03-2011, 18:49
a czy rejestrując się na forum jestem zobligowania tylko do pomagania?

ANSE72
04-03-2011, 19:23
a czy rejestrując się na forum jestem zobligowania tylko do pomagania?
więc rozumiem , i nie ma sensu dalej pisać -pozdrawiam

thewizzo
05-03-2011, 00:16
Ja mam opoczno inwencja ecru, kuchnia jest gotowa ale jeszcze nie używana :)

martitkaa uśmiecham się w takim razie o kilka fotek :)

Mam dylemat bo myślę też o płytkach oczywiście do kuchni - Opoczno Infinita
INFINITA KREM REKT. 29x59,3
INFINITA KREM PASKI MOZAIKA 29x59,3

Mozaikę myślę położyć od płyty do okapu, a te większe, całe płytki na całości do wysokości ok 50 cm nad blat. Meble będą takie: fronty - fornir heban makasar, a blat cappucino, tak więc szukam coś w kolorze ecru lub jasny beż

Drogie Panie; what you think about that ?

nicol21
05-03-2011, 15:17
To ja tez się pochwalę, jeszcze brakuje drzwi spiżarni , które będą takie jak fronty, szkła nad okapem i zlewem oraz innych dodatków. Właśnie czy biały lacobel będzie ok ?

http://img695.imageshack.us/img695/5104/kuch2001.th.jpg (http://img695.imageshack.us/i/kuch2001.jpg/)

http://img291.imageshack.us/img291/6942/kuch001.th.jpg (http://img291.imageshack.us/i/kuch001.jpg/)

fajna kuchnia, ciekawa jestem jak będzie wyglądać jak się zadomowicie trochę :) i dodasz trochę dodatków. Ładny lakier... jak lustro. W drugim zdjęciu odbijająsię chyba widoki z okna ktore jest w pomieszczeniu naprzeciwko :D.
Kurczę, coraz bardziej sklłaniam się ku uchwytom wyrzeźbionym we frontach... :0 super to wygląda. Tylko zastanawiam się jak to będzie ze zmywarką.
A wydaje mi się że u Ciebie dostrzegam uchwyt w szafce która jest pod piekarnikiem.... ? ale przecież tam to nie jest zmywarka, bo trochę daleko od zlewu.
jak się otwierają drzwiczki z tego typu uchwytami? zwłaszcza lodówka i zmywarka?

ładna ta kuchnia, może trochęwięcej zdjęc z tego kąta gdzie jest wisząca zabudowa/okolice zlewu i płyty.

magdazaba
05-03-2011, 16:15
To ja tez się pochwalę, jeszcze brakuje drzwi spiżarni , które będą takie jak fronty, szkła nad okapem i zlewem oraz innych dodatków. Właśnie czy biały lacobel będzie ok ?

http://img695.imageshack.us/img695/5104/kuch2001.th.jpg (http://img695.imageshack.us/i/kuch2001.jpg/)

http://img291.imageshack.us/img291/6942/kuch001.th.jpg (http://img291.imageshack.us/i/kuch001.jpg/)

Ładna kuchnia - a układ identyczny jak u mnie ma być. Ale mam pytanie - jak się sprawdza użytkowanie piekarnika zaraz obok ściany - nie przeszkadza to w otwieraniu, wkładaniu blach z ciastem itp. Mam dopiero 3 szafki w kuchni - i użytkuję wersję zastępczą - stara kuchenka gazowo-elektryczna i jakoś tak mi przyszło do głowy czy nie zrobić piekarnika jednak na dole oddalony jedną szafką 50-40 od ściany po prawej stronie, aby było funkcjonalnie.
A może ktoś inny ma podobnie i nie przeszkadza takie ułożenie?

magdazaba
05-03-2011, 16:17
rataj75!
Mam pytanie czy nie masz przypadkiem projektu W-51.12a z Jeleniej Góry - identyczny układ kuchni, spiżarka też po lewej stronie. Można prosić o inne zdjęcia domku? Zawsze to fajna inspiracja. Chociaż jak się przyjrzałam zdjęciom - to masz inny układ wejścia do domku - ja z kuchni nie widzę podjazdu.

monikaa13
05-03-2011, 17:11
Ładna kuchnia - a układ identyczny jak u mnie ma być. Ale mam pytanie - jak się sprawdza użytkowanie piekarnika zaraz obok ściany - nie przeszkadza to w otwieraniu, wkładaniu blach z ciastem itp. Mam dopiero 3 szafki w kuchni - i użytkuję wersję zastępczą - stara kuchenka gazowo-elektryczna i jakoś tak mi przyszło do głowy czy nie zrobić piekarnika jednak na dole oddalony jedną szafką 50-40 od ściany po prawej stronie, aby było funkcjonalnie.
A może ktoś inny ma podobnie i nie przeszkadza takie ułożenie?

My mamy układ IDENTYCZNY!!!! Mamy też białe meble w lakierze, piekarnik i mikrofalę w tym samym miejscu tylko odsunięte od ściany szafką 40cm - dla nas jest to wygodne rozwiązanie. Poza tym szafka (wysokości słupka) sprawdza się super.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/W4hYtH2yGmBFGrewnB.jpg

Jak widać na zdjęciu tam w rogu nie mamy szafki wiszącej i nie będziemy mieć.

rataj75
05-03-2011, 19:53
nicol21 pod piekarnikiem jest zmywarka i chwilowo front zastepczy z uchwytem, bo właściwy jeszcze "nie dojechał" Z otwieraniem np lodówki nie ma problemu, uchywty są tak wyfrezowane, że nie zauważam uciążliwości, robię to intuicyjnie
magdazaba w bloku mialam piekarnik pod płytą i wymyśliłam sobie, że w domu zrobię sobie piekarnik na wysokości oczu, wdaje mi się, że bedzie funkcjonalnie
Nasz dom to Melodia z Krajobrazów.
monikaa13 faktycznie mamy bardzo podobny układ kuchni :)

Ilona Agata
05-03-2011, 20:01
Ładna kuchnia - a układ identyczny jak u mnie ma być. Ale mam pytanie - jak się sprawdza użytkowanie piekarnika zaraz obok ściany - nie przeszkadza to w otwieraniu, wkładaniu blach z ciastem itp. Mam dopiero 3 szafki w kuchni - i użytkuję wersję zastępczą - stara kuchenka gazowo-elektryczna i jakoś tak mi przyszło do głowy czy nie zrobić piekarnika jednak na dole oddalony jedną szafką 50-40 od ściany po prawej stronie, aby było funkcjonalnie.
A może ktoś inny ma podobnie i nie przeszkadza takie ułożenie?

Ja mam piekarnik przy ścianie, użytkuje się świetnie, nie mam z nim żadnych problemów i nie dostrzegam żadnej różnicy w porównaniu z piekarnikiem, który w starym mieszkaniu był na środku zabudowy kuchennej.

zulka01
05-03-2011, 20:31
Ja też planuję zabudowę piekarnika w słupku przy ścianie,ale kupię piekarnik otwierany na bok.Z tego, co wiem robi takie Bosch i Electrolux.
46140

Pozdrawiam.

monikaa13
05-03-2011, 20:34
Ja też planuję zabudowę piekarnika w słupku przy ścianie,ale kupię piekarnik otwierany na bok.Z tego, co wiem robi takie Bosch i Electrolux.
46140

Pozdrawiam.

Też mieliśmy taki w planach. Jednak po przemyśleniach doszliśmy do wniosku, że wkładanie gorących naczyń i ich wykładanie przy takim sposobie otwierania może być nieco uciążliwe. Postawiliśmy na tradycyjny. Poza tym co z kapaniem np.?

Ilona Agata
05-03-2011, 20:42
Też mieliśmy taki w planach. Jednak po przemyśleniach doszliśmy do wniosku, że wkładanie gorących naczyń i ich wykładanie przy takim sposobie otwierania może być nieco uciążliwe. Postawiliśmy na tradycyjny. Poza tym co z kapaniem np.?

Trzeba częściej myć podłogę ;).

Faktycznie, celna uwaga, u mnie zawsze kapie, kiedy wyjmuję coś z piekarnika.

zulka01
05-03-2011, 20:54
Szczerze mówiąc nie widzę większych niedogodności niż w tradycyjnym,może dlatego,że kucharzenie to nie moja domena :D. Aktualnie mam Boscha z wysuwanym wózkiem i jak dla mnie jest ideałem,najchętniej kupiłabym go po raz kolejny,ale wydaje mi się,że w słupku przy ścianie nie zda egzaminu.

martitkaa
05-03-2011, 21:05
Thewizzo mam już zdjęcia w aparacie ale jakoś nie udaje mi się je zgrać na kompa, nie wiem dlaczego. Jeśli mi się nie uda to spróbuję w pracy ale to dopiero w poniedziałek.

Myślę że do twoich kolorów frontów, ecru będzie jak najbardziej OK. Ja mam fronty białe i w sumie to nie do końca mi teraz te płytki pasują, wydaje mi się, że wpadają czasem w szarość.
Płytek infinita nie widziałam na żywo, ale ich plusem jest rozmiar. Większe się chyba lepiej prezentują.

agatah
05-03-2011, 21:16
Też mieliśmy taki w planach. Jednak po przemyśleniach doszliśmy do wniosku, że wkładanie gorących naczyń i ich wykładanie przy takim sposobie otwierania może być nieco uciążliwe. Postawiliśmy na tradycyjny. Poza tym co z kapaniem np.?

IMO łatwiej przetrzeć podłogę, na którą nakapało niż drzwiczki piekarnika. Bo gorących raczej się nie wyciera, a jak wystygną to już trochę się przypieka i przysycha to co skapnęło.



Trzeba częściej myć podłogę ;).

Faktycznie, celna uwaga, u mnie zawsze kapie, kiedy wyjmuję coś z piekarnika.

Zawsze? Ciasto i ciasteczka również? Mięso w głębokiej brytfance te?

IMO piekarnik otwierany na bok ma same zalety (poza wyższą ceną). Można go otworzyć na oścież (pod warunkiem, że nie jest zaraz obok ściany), trudniej oparzyć się niż o otwartą na dół klapę (zwłaszcza jak otwiera się na wysokości brzucha), nic na otweirane drzwiczki nie skapnie, nie przypiecze się.

Ilona Agata
05-03-2011, 21:27
Zawsze? Ciasto i ciasteczka również? Mięso w głębokiej brytfance te?

Ciast nie piekę, bo mam do tego dwie lewe ręce (kilkakrotne próby kończyły się katastrofą). Natomiast jeśli chodzi o mięso w brytfance, to właśnie u mnie zawsze kapie spod spodu garnka - zwłaszcza jak ugotuję coś wcześniej, jem później, a brytfanka przez tą godzinę stała w piekarniku (żeby jedzenie nie traciło ciepła).

psosin
05-03-2011, 21:30
a jak ajest róznica pomiedzy frontami w lakierze a w akrylu?