PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

ANSE72
05-03-2011, 20:43
IMO łatwiej przetrzeć podłogę, na którą nakapało niż drzwiczki piekarnika. Bo gorących raczej się nie wyciera, a jak wystygną to już trochę się przypieka i przysycha to co skapnęło.




Zawsze? Ciasto i ciasteczka również? Mięso w głębokiej brytfance te?

IMO piekarnik otwierany na bok ma same zalety (poza wyższą ceną). Można go otworzyć na oścież (pod warunkiem, że nie jest zaraz obok ściany), trudniej oparzyć się niż o otwartą na dół klapę (zwłaszcza jak otwiera się na wysokości brzucha), nic na otweirane drzwiczki nie skapnie, nie przypiecze się.


i Tu się zgadzam odnosnie otwieranego piekarnika w słupku


Ciast nie piekę, bo mam do tego dwie lewe ręce (kilkakrotne próby kończyły się katastrofą). Natomiast jeśli chodzi o mięso w brytfance, to właśnie u mnie zawsze kapie spod spodu garnka - zwłaszcza jak ugotuję coś wcześniej, jem później, a brytfanka przez tą godzinę stała w piekarniku (żeby jedzenie nie traciło ciepła).

Ilona to jak obiecalaś wszystkich zaprosić na ciasto , a to kupne ma być? O odnośnie garnka sprawdź czy to nie durszlak :)

zulka01
05-03-2011, 20:47
Dzięki Agatah,pozostanę przy swojej wersji :D

Ilona Agata
05-03-2011, 21:08
Ilona to jak obiecalaś wszystkich zaprosić na ciasto , a to kupne ma być? O odnośnie garnka sprawdź czy to nie durszlak :)

U mnie tylko kupne i wszyscy, których zapraszam, doskonale o tym wiedzą :) Natomiast nie wiem dlaczego, ale para wodna skrapla się na brytfance od spodu oraz na drzwiczkach piekarnika.

ANSE72
05-03-2011, 22:12
U mnie tylko kupne i wszyscy, których zapraszam, doskonale o tym wiedzą :) Natomiast nie wiem dlaczego, ale para wodna skrapla się na brytfance od spodu oraz na drzwiczkach piekarnika.

nie jestem pewien musiałbym zobaczyć ten piekarnik lub podaj nazwe , ale coś moze jest z Termoobiegiem , wentylacją

Ilona Agata
05-03-2011, 22:31
Piekarnik to Siemens HB56AS560 - może faktycznie coś z nim nie tak, nie pomyślałam o tym nawet.

ANSE72
05-03-2011, 22:42
zadzwoń do siemensa i spytaj o hydroBaking

Jest to optymalny sposób grzania dla potraw, które powinny zachować odpowiednią wilgotność wewnątrz, a z wierzchu pokryć się chrupiącą skórką. Podczas pieczenia wilgoć z produktu pozostaje wewnątrz piekarnika i nie wysusza potrawy. Funkcja ta idealnie nadaje się do pieczenia ciasta drożdżowego i biszkoptowego, chleba, bułek i wielu innych.

Ilona Agata
05-03-2011, 22:45
Dzięki :)

Izuuś
06-03-2011, 11:37
Pytanie mam do wszystkich, którzy użytkują swoje kuchnie juz jakiś czas:
Czy Wy naprawdę zwracacie uwagę na te wszystkie niedociągnięcia (estetyczne) w swoich meblach o których w dużej mierze jest mowa na forum????
Czyli np. brak ciągłości lini, asymetria we frontach, milimetrowe niedociągnięcia, odstająca lodówka, układ szuflad, krzywo przykręcona śrubka :D czy też rodzaj uchwytów (pomijam funkcjonalność) itd. itp. przykłady można mnożyć.

Ludzie nie dajmy się zwariować to są kuchnie do użytku domowego!

Długo śledzę to forum bo jest ogromną inspiracją dla mnie, ale czasami jestem przerażona jakimi niektórzy są surowymi i wymagającymi krytykami. :o :o :o

duś
06-03-2011, 12:31
jeśli są to niedorobki typu bubel fachowca - krzywizny, osstawania, wyrwy i szpary - nie daruje i nie mam litości. natomiast mankamenty wynikające z projektu mogę podarować ;)

reni1980
06-03-2011, 12:57
Pytanie mam do wszystkich, którzy użytkują swoje kuchnie juz jakiś czas:
Czy Wy naprawdę zwracacie uwagę na te wszystkie niedociągnięcia (estetyczne) w swoich meblach o których w dużej mierze jest mowa na forum????
Czyli np. brak ciągłości lini, asymetria we frontach, milimetrowe niedociągnięcia, odstająca lodówka, układ szuflad, krzywo przykręcona śrubka :D czy też rodzaj uchwytów (pomijam funkcjonalność) itd. itp. przykłady można mnożyć.

Ludzie nie dajmy się zwariować to są kuchnie do użytku domowego!

Długo śledzę to forum bo jest ogromną inspiracją dla mnie, ale czasami jestem przerażona jakimi niektórzy są surowymi i wymagającymi krytykami. :o :o :o

niestety tak, mnie przeszkadza prawie wszystko, czasem chciałabym machnąc reką, ale nie potrafię, zwłaszcza kiedy człowiek na coś trochę kasy wydał

Ola_gda
06-03-2011, 14:14
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć - to kwestia osobnicza, zależy od tego na ile ktoś jest perfekcjonistą. Jeden zrobi prowizorkę i żyje w niej latami, inny będzie wciąż dążył do perfekcji i każde niedociągnięcie będzie zauważał. Czasem też jest tak, że coś nam nie przeszkadza.... do czasu jak ktoś tego nie wytknie... i wtedy już co spojrzymy to nam się to rzuca w oczy ;)

reni1980
06-03-2011, 14:36
Czasem też jest tak, że coś nam nie przeszkadza.... do czasu jak ktoś tego nie wytknie... i wtedy już co spojrzymy to nam się to rzuca w oczy ;)[/QUOTE]

z tym się zgadzam wyjątkowo, często tak mam, myślę że jest ok, ktoś przyjdzie, powie że to głupie, a ja potem myslę,
cholera ma rację jak tak moglam zrobić

monikaa13
06-03-2011, 14:43
IMO łatwiej przetrzeć podłogę, na którą nakapało niż drzwiczki piekarnika. Bo gorących raczej się nie wyciera, a jak wystygną to już trochę się przypieka i przysycha to co skapnęło.




Zawsze? Ciasto i ciasteczka również? Mięso w głębokiej brytfance te?

IMO piekarnik otwierany na bok ma same zalety (poza wyższą ceną). Można go otworzyć na oścież (pod warunkiem, że nie jest zaraz obok ściany), trudniej oparzyć się niż o otwartą na dół klapę (zwłaszcza jak otwiera się na wysokości brzucha), nic na otweirane drzwiczki nie skapnie, nie przypiecze się.

Mój otwiera się tradycyjnie, o dziwo też na oścież!

ANSE72
06-03-2011, 14:56
jeśli są to niedorobki typu bubel fachowca - krzywizny, osstawania, wyrwy i szpary - nie daruje i nie mam litości. natomiast mankamenty wynikające z projektu mogę podarować ;)

więc pokaż Duś swoją kuchnię Tu na forum aby urzeczywistnić Twoje słowa

Izuuś
06-03-2011, 15:47
niestety tak, mnie przeszkadza prawie wszystko, czasem chciałabym machnąc reką, ale nie potrafię, zwłaszcza kiedy człowiek na coś trochę kasy wydał

to jest chyba sedno sprawy tak sobie myślę

Wiadomo, że wszystko zależy od osobowości, ale warunki ekonomiczne często grają pierwsze skrzypce.
Wiadomo, że nie wszystko złoto co się świeci bo nie każde studio kuchenne wyczaruje nam bajeczną kuchnię pozbawioną błędów, za to prawie każde studio się ceni.
I teraz niewiadomo czy płacić dużo kasy i rwać włosy z głowy za każdą niedoróbkę bo tyle na to kasy wydałam, czy może robić po niskich kosztach i machnąć ręką na niedoróbki bo tylko tyle to kosztowało to nie ma co się cudów spodziewać?

ANSE72
06-03-2011, 16:48
to jest chyba sedno sprawy tak sobie myślę

Wiadomo, że wszystko zależy od osobowości, ale warunki ekonomiczne często grają pierwsze skrzypce.
Wiadomo, że nie wszystko złoto co się świeci bo nie każde studio kuchenne wyczaruje nam bajeczną kuchnię pozbawioną błędów, za to prawie każde studio się ceni.
I teraz niewiadomo czy płacić dużo kasy i rwać włosy z głowy za każdą niedoróbkę bo tyle na to kasy wydałam, czy może robić po niskich kosztach i machnąć ręką na niedoróbki bo tylko tyle to kosztowało to nie ma co się cudów spodziewać?

lub pokazanie innym , swojego JA , Lecz czy w swojej pracy również sa detalistami , i tu się warto zastanowić ?? Wiele osób próbujących udzielać sie w tych wątkach nie ma racji , lecz próbuje zaistnieć w świecie medialnym ,

duś
06-03-2011, 20:20
więc pokaż Duś swoją kuchnię Tu na forum aby urzeczywistnić Twoje słowa
anse, znasz moje stanowisko w tej kwestii, uświadamiałam cię co najmniej 3 razy.
mam prawo chronić swoją prywatność i nie wrzucać zdjęć na publiczne forum.
i tymi słowami kończę dyskusję na ten temat.

co do wypowiedzi, która była przyczynkiem do twojej prośby - uściślę: ponieważ wszystko w swoim mieszkaniu zaprojektowałam sama - za błędy projektowe mogę być zła tylko na siebie. błędy wynikające z niestaranności czy niedokładności fachowców - tępie bezwzględnie. nie było tego dużo, rzeczywiście miałam do nich ogromne szczęście, ale jak mi się coś nie do końca podobało, to nie musiałam ich prosić dwa razy żeby wykuli krzywy kafel w podłodze czy wyregulowali domykacze, żeby wszystkie szafki w 1 tempie się zamykały.

ANSE72
06-03-2011, 20:30
anse, znasz moje stanowisko w tej kwestii, uświadamiałam cię co najmniej 3 razy.
mam prawo chronić swoją prywatność i nie wrzucać zdjęć na publiczne forum.
i tymi słowami kończę dyskusję na ten temat.

co do wypowiedzi, która była przyczynkiem do twojej prośby - uściślę: ponieważ wszystko w swoim mieszkaniu zaprojektowałam sama - za błędy projektowe mogę być zła tylko na siebie. błędy wynikające z niestaranności czy niedokładności fachowców - tępie bezwzględnie. nie było tego dużo, rzeczywiście miałam do nich ogromne szczęście, ale jak mi się coś nie do końca podobało, to nie musiałam ich prosić dwa razy żeby wykuli krzywy kafel w podłodze czy wyregulowali domykacze, żeby wszystkie szafki w 1 tempie się zamykały.

i szacunek za to co napisałaś , odnośnie prywatności . Jednak również szacunek za zaangażowanie w realizację swojego M . Jednak Proszę ,ze względu na to ze nie chcesz na forum publiczne pokazywać swojej kuchni , więc proszę o wysłanie drogą - e-mail [email protected] i obiecuję publicznie ze nie ukażą się ode mnie , na forum jeżeli zawiodę usuwam konto . A chcę zobaczyć , w jaki sposób jest wykonana i wszelkie komentarze zostaną Tylko Tobie przedstawione . i równeiż powiedz publicznie jakie masz okucia , ponieważ jak domyslam się masz spowalniacze < regulacyjne >

duś
06-03-2011, 20:40
okucia są firmy grass, szczegółów nie znam, bo w tej kwestii zaufałam stolarzowi.

ANSE72
06-03-2011, 20:43
okucia są firmy grass, szczegółów nie znam, bo w tej kwestii zaufałam stolarzowi.
ok rozumiem

agatah
06-03-2011, 21:24
Mój otwiera się tradycyjnie, o dziwo też na oścież!

Drzwiczki otwierane do dołu nie otweirają się tak szeroko jak te na bok, które to można otworzyć pod kątem bez mała 180 stopni.
Te otwierane mają ograniczenie do poziomu, niżej nie da rady (chyba, że Ty masz inaczej). O oparzenie łatwiej, zwłaszcza jak piekarnik na wysokościach.

monikaa13
07-03-2011, 07:10
Drzwiczki otwierane do dołu nie otweirają się tak szeroko jak te na bok, które to można otworzyć pod kątem bez mała 180 stopni.
Te otwierane mają ograniczenie do poziomu, niżej nie da rady (chyba, że Ty masz inaczej). O oparzenie łatwiej, zwłaszcza jak piekarnik na wysokościach.

A to sory, nie wiedziałam. Moje otwierają się oczywiście na 90 stopni.

annNS2
07-03-2011, 07:16
Drzwiczki otwierane do dołu nie otweirają się tak szeroko jak te na bok, które to można otworzyć pod kątem bez mała 180 stopni.
Te otwierane mają ograniczenie do poziomu, niżej nie da rady (chyba, że Ty masz inaczej). O oparzenie łatwiej, zwłaszcza jak piekarnik na wysokościach.

uzywam piekarnika otwieranego 'klasycznie' min 3xw tyg i jeszcze mi sie nie zdazylo zebym sie opazyla. a mam go na wysokosci brzucha. tym bardziej jest to dla mnie przydatne bo na drzwiczkach moge postawic talerz i bezposrednio z piekarnika cos wylozyc :) ale oczywiscie nie mowie NIE otwieranym na bok.

monikaa13
07-03-2011, 07:18
Miłam piekarnik w szafkach dolnych, teraz mam w słupku i jeszcze nie zdarzyło się, żeby ktokolwiek się oparzył.

Ilona Agata
07-03-2011, 09:48
uzywam piekarnika otwieranego 'klasycznie' min 3xw tyg i jeszcze mi sie nie zdazylo zebym sie opazyla. a mam go na wysokosci brzucha. tym bardziej jest to dla mnie przydatne bo na drzwiczkach moge postawic talerz i bezposrednio z piekarnika cos wylozyc :) ale oczywiscie nie mowie NIE otwieranym na bok.

Też jeszcze nigdy się nie oparzyłam, bo niby jak? Natomiast patent z talerzem na drzwiczkach stosuję :yes:.

reni1980
07-03-2011, 09:54
[QUOTE=Ilona Agata;4614993]Też jeszcze nigdy się nie oparzyłam, bo niby jak? Natomiast patent z talerzem na drzwiczkach stosuję :yes:.[/QUOTE

reni1980
07-03-2011, 09:56
[QUOTE=Ilona Agata;4614993]Też jeszcze nigdy się nie oparzyłam, bo niby jak? Natomiast patent z talerzem na drzwiczkach stosuję :yes:.[/QUOTE

uupss, co mi się stało...............

Ilona Agata troszkę prywaty, cieszę się że wszystko ci się poukladało, piątek super dzień, wiecej czasu aby do poniedzialku dojśc do siebie, ha,ha

Ilona Agata
07-03-2011, 09:59
Ilona Agata troszkę prywaty, cieszę się że wszystko ci się poukladało, piątek super dzień, wiecej czasu aby do poniedzialku dojśc do siebie, ha,ha

Też się tym pocieszam ;)

agatah
07-03-2011, 10:05
Nie napisałam, że regułą jest, że oparzyć się trzeba.
Ryzyko jest mniejsze przy otweiranym na bok na 180 stopni. Tyle :)

KiZ
07-03-2011, 13:32
Mam prośbę do zaprawionych w bojach "kuchniowiczów". Poszukuję namiarów na producentów kuchni w stylu angielskim, najlepiej posiadających w ofercie uzupełniające meble do jadalni/salonu. Znalazłem Arino House http://www.arinohouse.pl, ale nie mają zbyt szerokiej oferty i w dodatku to trochę daleko.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

deyah
07-03-2011, 16:19
mam takie pytanko odnośnie BLATU do kuchni,
pomagam rodzicom w doborze materiałów do kuchni- wybraliśmy juz fronty- PFLEIDERER- Dąb Cantori,
mamy już kafelki pod szafki wiszące- Nord Ceram- Graffio Grau,
nie potrafię jedak znaleźć żadnego blatu imitującego szary kamień- najlepiej granit,
te które znalazłam są albo za ciemne albo za jasne, albo mają zbyt drobną teksturę i wygladają nienaturalnie.
Najlepszy byłby granit naturalny, ale niestety ze względu na cenę nie wchodzi w grę.
Może mi polecicie coś konkretnego?

joliska
07-03-2011, 16:46
Deyah, tu jest gigantyczny watek o blatach: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?70088-Blat-kuchenny-materia%C5%82y-marki-problemy-i-wszystko-inne...

deyah
07-03-2011, 16:57
super ! zaraz poprzeglądam
dzięki

ANSE72
07-03-2011, 17:40
[QUOTE=deyah;4615718]mam takie pytanko odnośnie BLATU do kuchni,
pomagam rodzicom w doborze materiałów do kuchni- wybraliśmy juz fronty- PFLEIDERER- Dąb Cantori,
mamy już kafelki pod szafki wiszące- Nord Ceram- Graffio Grau,
nie potrafię jedak znaleźć żadnego blatu imitującego szary kamień- najlepiej granit,
te które znalazłam są albo za ciemne albo za jasne, albo mają zbyt drobną teksturę i wygladają nienaturalnie.
Najlepszy byłby granit naturalny, ale niestety ze względu na cenę nie wchodzi w grę.
Może mi polecicie coś konkretnego?[/QUOTE



Egger blaty znajdziesz to co szukasz a jak nie to kronopol

madzioochna
07-03-2011, 17:50
Młynki do odpadów pod zlew.. czy używacie? jakiej firmy? czy może to zbędny bajer?

Jeśli już o tym było to przepraszam..

cieszynianka
07-03-2011, 19:45
Młynki do odpadów pod zlew.. czy używacie? jakiej firmy? czy może to zbędny bajer?

Jeśli już o tym było to przepraszam..

Tu zobacz:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114005-M%C5%82ynek-do-odpadk%C3%B3w&highlight=m%C5%82ynek+do+odpadk%C3%B3w

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?51326-M%C5%82ynek-do-odpadk%C3%B3w&highlight=m%C5%82ynek+do+odpadk%C3%B3w

:)

ANSE72
07-03-2011, 19:56
http://www.google.pl/search?q=młynki+do+odpadów+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

madzioochna
07-03-2011, 20:14
http://www.google.pl/search?q=młynki+do+odpadów+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a


Tu zobacz:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114005-M%C5%82ynek-do-odpadk%C3%B3w&highlight=m%C5%82ynek+do+odpadk%C3%B3w

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?51326-M%C5%82ynek-do-odpadk%C3%B3w&highlight=m%C5%82ynek+do+odpadk%C3%B3w

:)



Bardzo dziękuję :)

cieszynianka
07-03-2011, 21:51
Bardzo dziękuję :)

Niezamaco :lol2:

basbur
08-03-2011, 07:18
a jak ajest róznica pomiedzy frontami w lakierze a w akrylu?

Psosin, mnie pan stolarz tłumaczył tak: front w lakierze ma lakierowany przód i boki, w akrylu tylko przód frontu to akryl;), boki są oklejone jakąś tasmą. Powiedział też, że najbardziej widać róznicę między przodem a bokiem frontu przy białym kolorze, przy ciemniejszych jest niby lepiej.
Lakier nie bedzie miał idealnej lustrzanej powierzchni (chyba ze jakis megawypasiony i super wypolerowany), pod światło da się zauważyć lekką skórkę pomarańczową, akryl natomiast daje idealną prawie lustrzaną powierzchnię. Ceny akrylu i lakieru są zbliżone.

psosin
08-03-2011, 08:17
a ja słyszałam ze akryl jest twardszy i trwalszy i niestety jest ciut droższy od lakieru.... ale nie wiem

Korozja
08-03-2011, 08:59
Ja tez się ostatnio zastanawiałam jaka jest różnica między frontami z akrylu a w lakierze. Troszkę poczytałam necie i stwierdzić mogę na podstawie tego co wyczytałam że większy wybór kolorów jest w przypadku frontów lakierowanych natomiast są one troszkę mniej trwałe od tych akrylowych. Jeżeli jest na odwrót to proszę mnie poprawić ;)
Ponieważ po frontach nie biegamy jak po podłodze wydaje mi się że różnica w trwałości nie jest jakąś mega istotną sprawą. Ważniejsze są chyba te wszystkie mocowania, zawiasy...itd
Osobiście przy wyborze frontów najważniejszą kwestią dla mnie będzie aby dostać kolor jaki mi najbardziej odpowiada :)

carringtontomas
08-03-2011, 09:15
carringtontomas, przeglądałem Twój dziennik budowy (po raz kolejny :wink: ) i dotarłem do kuchni. Możesz podać modele piekarnika oraz mikrofali?
O ile mnie wzrok nie myli są to sprzęty Whirlpoola.

po 2 latach..... <wstyd> ale jakoś umknęło mi to pytanie..... może się komuś przyda, bo wychodza nowsze modele po "liftingu" :)

piekarnik: Whirlpool AKZ 431 IX
mikrofalówka: Whirlpool AMW 480 IX

Elena76
08-03-2011, 09:27
po 2 latach..... <wstyd> ale jakoś umknęło mi to pytanie..... może się komuś przyda, bo wychodza nowsze modele po "liftingu" :)

piekarnik: Whirlpool AKZ 431 IX
mikrofalówka: Whirlpool AMW 480 IX


niezły refleks ;)

e-mól
08-03-2011, 09:46
Akryl jest bardziej gładki, ładniej odbija światło.

carringtontomas
08-03-2011, 09:51
niezły refleks ;)

nie miałem subskrypcji tego wątku......za dużo tych tematów do ogarnięcia :)
poza tym, jak komuś zalezy - jest priv

Elena76
08-03-2011, 10:12
nie miałem subskrypcji tego wątku......za dużo tych tematów do ogarnięcia :)
poza tym, jak komuś zalezy - jest priv

przecież żartowałam :) trzeba by mieć etat na forum, żeby wszystko ogarnąć ;)

basbur
08-03-2011, 11:49
Ja tez się ostatnio zastanawiałam jaka jest różnica między frontami z akrylu a w lakierze. Troszkę poczytałam necie i stwierdzić mogę na podstawie tego co wyczytałam że większy wybór kolorów jest w przypadku frontów lakierowanych natomiast są one troszkę mniej trwałe od tych akrylowych. Jeżeli jest na odwrót to proszę mnie poprawić ;)


fronty w lakierze mogą byc faktycznie mniej trwałe, ale podobno latwiej mozna wszelkie rysy naprawic (jak na lakierze samochodowym - zasmarowac czyms);)
z kolei przy akrylu jest ryzyko odklejania/odchodzenia tych obrzeży, np. w okolicach mokrych czy gorących.

wybór trudny, ja juz wybralam, ale chętnie poczytam o Waszych przemyśleniach;)

00marta
08-03-2011, 15:15
w łazience mam akrylowe mebelki :) wygladają bardzo ładnie, po roku użytkowania będę mogła stwierdzić jak z trwałością

w kuchni chyba też takie bedą :)

artenova
08-03-2011, 16:48
Akryl jest bardziej gładki, ładniej odbija światło.

To tylko zależy jak wykonany jest front lakierowany. Idealny powinien być gładki i odbijać światło ( i inne odbicia też ) jak lustro.

Poza tym najważniejszą różnicą jest to, że przy akrylu przyklejamy po krawędziach PCV co już może aż tak idealnie nie wyglądać.

Przy opcji lakierowanej krawędzie lakierujemy nie przerwanie łącznie z powierzchnią.

Hanneczka
08-03-2011, 17:38
jesli lepsze sa drzwiczki otwierane na bok, od otwieranych tradycyjnie, to chyba
taki sposob bedzie idealny... http://www.neff.de/neff/service/a-z-feature-label-pages/slide%c2%ae.html?rw=true (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.neff.de%2Fneff %2Fservice%2Fa-z-feature-label-pages%2Fslide%25c2%25ae.html%3Frw%3Dtrue)


46520

Ma ktos z Was ???????? Jakie wrazenia ?????????

basbur, podobna rzecz powiedzial mi pan w salonie meblowym: "jak sie pani porysuje jakas szafka, odkreci ja pani i pojdzie do lakiernika samochodowego.." :D

nicol21
08-03-2011, 18:47
Hanneczka ciekawy sposób otwierania i jaki super wygodny - tak pomyślałam w pierwszej chwili. Ale tuż potem naszła mnie myśl, że czasem coś źle wezmę i tak lekko upuszczam blaszkę, brytfankę - no wiesz z 2-3cm, nic wielkiego- ale wolę mieć drzwiczki na wypadek gdyby sie coś rozlało i wszystko miało lecieć prosto na podłogę.
Ale jeszcze przemyślę i się sama innaczej ustosunkuję. Póki co wybrałabym tradycyjne otwieranie. Rozumiem, że w tej opcji nie zawsze musisz chować drzwi do środka, czasem je możesz zostawic otwarte jak w przypadku zwykłego piekarnika.


Znajoma ma jeszcze inne rozwiązanie w piekarniku - otóż drzwi są na stałe i się wysuwają razem z blaszką tak że ciasto w blaszcze wyjeżdza z piekarnika i nie trzeba wsadzać ręki do środka jesli chce się coś sprawdzić. Ona bardzo sobie chwali to rozwiązanie, ale zupełnie nie wiem jak to sie nazywa.

e-mól
08-03-2011, 18:49
wózek się nazywa

Hanneczka
08-03-2011, 19:56
mysle, ze wozek sprawdza sie najlepiej pod blatem, testowalam w sklepie i np. na takiej wysokosci na jakiej bede miala piekarnik moglabm wyciagac potrawy np. z lewej lub z prawej strony, bo z przodu przyblokuja mnie drzwiczki, wiec u mnie wozek odpada. Znajomi maja piekarnik pod blatem z taka obcja i tez sobie chwala....

nicol21, ja jednak bede miala tradycyjnie otwierany piekarnik... ten podalam jako przyklad, ze taki sposob tez jest .. , ze zainspiruje ... ;)

Ilona Agata
08-03-2011, 20:18
Hanneczka, ten pomysł bardzo mi się podoba! Szkoda, że u mnie już za późno...

skibusia
08-03-2011, 21:30
Obecnie mam wózek pod blatem i uważam, że to jest super rozwiązanie. W domku będę miała piekarnik w słupku i tu już zdecydowałam się na otwieranie tradycyjne. Myślę, że tak jest wygodniej.

psosin
08-03-2011, 22:25
Potrzebuje waszej podpowiedzi. Chodzi mi o kosz/segregator na odpady. Mam zamontowany Wasco do szafki 50cm otwieranej, ale musze ja całkowicie otworzyc zeby wyciagnac ten smietnik i zupełnie nie pasuje mi takie rozwiazanie. Wolałabym juz wstawic zwykły kosz na smieci. Ale moze jest jakies inne rozwiazanie?

cassia
08-03-2011, 23:39
fronty w lakierze mogą byc faktycznie mniej trwałe, ale podobno latwiej mozna wszelkie rysy naprawic (jak na lakierze samochodowym - zasmarowac czyms);)
;)
ja bym się chętnie dowiedziała czym można taki zarysowany front zasmarować:D

basbur
09-03-2011, 06:32
ja bym się chętnie dowiedziała czym można taki zarysowany front zasmarować:D

nie wiem dokladnie czy to to, ale moj pan stolarz mowil o takich pastach, które są w różnych kolorach i którymi zasmarowywyje się rysy na samochodach;)

wiem, ze mój mąż kiedys robił coś takiego - lekko szlifował rysę i wcierał ten krem/pastę w kolorze lakieru i PRAWIE nie było śladu po rysie. tzn. jeśli ktoś nie wiedział, że tam była to sam śladu nie zauważał;)

ale pewności nie mam, że to dokladnie to, więc poczekaj na mądrzejsze odpowiedzi;)

Sd***gn
09-03-2011, 06:37
ja bym się chętnie dowiedziała czym można taki zarysowany front zasmarować:D

Prawdopodobnie zwykłym woskiem do polerowania karoserii samochodowej.

00marta
09-03-2011, 07:07
cassia Cóż, biorąc pod uwagę że w większości przypadków to lakiery samochodowe głównie akryl, to samemu raczej będzie Ci trudno to zrobić. Jeśli są to drobne rysy czyli nie głębokie to stosuje się pastę lekko ścierną o oznaczeniu G3 i należy używać polerki mechanicznej. Cały proces powinien odbyć się na mokro czyli moczymy powierzchnię nanosimy fareklę i polerujemy. Warto by gąbka była średniej twardości czyli biała. Jeśli to ciemny kolor to można stosować pastę z woskiem 3M jest dużo droższa ale i lepsza. Jeśli potzrebujesz zrobić to samemu to proponuje skoczyć na stację benzynową i kupić pasę TEMPO tylko delikatnie wcieraj miękką szmateczką najlepiej bawełna, i nieprzetrzyj powierzchni bo ta pasta jest dość mocno ścierna. Radzę na przyszłość kupić środek do zabezpieczania powierzchni najlepiej z woskiem tak jak zabezpiecza się lakier samochodu. Pozdrawiam
Ps. Tyle powiedział mi mąż, który jest lakiernikiem :)

cassia
09-03-2011, 09:34
00marta, dziękuję za instrukcję:yes:, moje rysy nie są głębokie i widać je bardziej pod światło. problem w tym, że front jest w widocznym miejscu i boję się go ruszać ,żeby nie przedobrzyć. Ale jak ryski mnie tak ostatecznie zdenerwują , to na pewno wypróbuje twój sposób:D

martitkaa
10-03-2011, 11:36
[QUOTE=thewizzo;4610967]
Thewizzo
Specjalnie dla Ciebie wklejam zdjęcia płytek opoczno inwencja ecru. Pierwszy raz wstawiam zdjęcia i nie wiem czy mi się to uda.

Przepraszam że tak późno, ale dopiero teraz udalo mi się zgrać zdjęcia z aparatu.

Może teraz sie uda
URL=http://img828.imageshack.us/i/kuchnia3zm.jpg/]http://img828.imageshack.us/img828/1908/kuchnia3zm.jpg[/URL]

e-mól
10-03-2011, 13:07
martitkaa, a co Ty masz za blat?

martitkaa
10-03-2011, 13:12
To jest laminat ale jaki to mogę napisać dopiero wieczorem bo niestety niepamiętam nazwy, a teraz jestem w pracy. Postaram sie tez wkleić więcej zdjęć bo na tym to nie widać za bardzo jak on naprawdę wygląda.

Ilona Agata
10-03-2011, 17:55
martikaa, jestem ciekawa tych zdjęć, bo spodobała mi się Twoja kuchnia, a tutaj mało co widać :(

martitkaa
10-03-2011, 21:36
e-mól blat to Fundermax District Dark. Znalazłam próbnik na tej stronie:
http://www.eurofasad.ge/en/funder/intdecor.html
Jest w przedziale kolorów FANCY DECORS.

Ilona Agata dziękuje za miłe słowa. Postaram się wkleić zdjęcia jutro bo teraz niestety udało mi się tylko na chwilkę wejść na forum, a wklejanie zdjęć zajmuje mi trochę czasu bo jestem początkująca :)

e-mól
10-03-2011, 21:53
Ale tam dużo ciekawych wzorów, gdzie to się kupuje, ceny typowe?

ziuta62
10-03-2011, 23:29
Witam i o poradę pytam. Poszukuję kuchni w domku szeregowym. Użyte meble z IKEi Cudne ciepłe wnętrza. Dom z kotkami i właścicielką o mega poczuciu ciepła i przytulności.Czy ktoś pamięta? Diękuję.

jaksie
11-03-2011, 06:28
To pewnie kuchnia betib. W galeriach znajdziesz jej szeregowiec.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?109181-nasz-dom-w-szeregowcu-)/page118

martitkaa
11-03-2011, 06:29
e-mól niestety nie mam pojęcia gdzie się kupuje te blaty bo mój stolarz miał je w swoim obszernym wzorniku, akurat ten mi się spodobał i go sobie wybrałam. Także w sumie nic więcej o nim nie wiem. Jak będę się widzieć ze stolarzem to wypytam gdzie te blaty można pooglądać,gdzie są dostępne i dam znac na forum ;)

StJoseph
11-03-2011, 11:28
Mam jeszcze takie pytanie odnośnie frontów, a mianowicie różnic między frontami akrylowymi a na folii np. Polygloss. Ponoć te drugie są bardziej odporne na zarysowania? Przynajmniej tak tłumaczył mi Pan w studiu kuchennym. Czy ktoś z Was użytkował może oba rozwiązania i może doradzić co będzie bardziej trwałe? Rozumie, że na powierzchniach matowych zarysowania mniej widać i będą one trwalsze tak?

deyah
11-03-2011, 16:13
martikaa super kuchnia i świetny blat! prosiłabym o jakieś namiary na te laminaty.

ziuta62
11-03-2011, 17:08
Dziękuję Jaksie!!! Faktycznie chodzi o Betib! Pozdrowionka!!!

nesca05
11-03-2011, 18:05
Kuchnia niewielka,w bloku,w zabudowie równoległej.Fronty wniliowo(połysk)- śliwowe(mat).Jakieś sugestie?

ANSE72
11-03-2011, 19:41
Kuchnia niewielka,w bloku,w zabudowie równoległej.Fronty wniliowo(połysk)- śliwowe(mat).Jakieś sugestie?

brak , kuchnia idealna , bez zastrzeżeń

joliska
11-03-2011, 19:53
Kuchnia niewielka,w bloku,w zabudowie równoległej.Fronty wniliowo(połysk)- śliwowe(mat).Jakieś sugestie?

:( Czemu masz pionowe i na dodatek takie wielkie te uchwyty? I czemu, pytając o kolor 2 miesiące temu, nie wspomniałaś, że to taka wąziutka kuchnia???

nesca05
11-03-2011, 20:26
:( Czemu masz pionowe i na dodatek takie wielkie te uchwyty? I czemu, pytając o kolor 2 miesiące temu, nie wspomniałaś, że to taka wąziutka kuchnia???

Co do uchwytów ,to mam wysokiego męża i chciałam,żeby było wygodnie chwytać,na różnej wysokości,a po drugie drzwiczki są wysokie 94 cm,więc bezpieczniej.Co do kolorów,to chodziła za mną oliwka lub limonka na wprost,aby wizualnie ją skrócić,ale za twoją radą,aby za dużo nie mieszać z kolorami dałam spokój,chociaż na to zawsze będzie jeszcze czas.

Acha,szerokość to 210 cm.Robiąc zabudowę pod oknem,miałabym trochę mało blatu i szafek.

joliska
11-03-2011, 20:37
Nesco, ale ja nawet słowem nie zająknęłam się nt. ewentualnej zabudowy pod oknem :o W tak wąskiej kuchni dwukolorowe meble to pomyłka... Na dodatek wiszące szafki po obu stronach potęgują wrażenie ciasnoty :(

Uzasadnienie pionowych uchwytów mnie nie przekonuje.

nesca05
11-03-2011, 21:00
Dlatego dałam górę jasny połysk,aby wizualnie poszerzyć i stopić ze ścianami.Najważniejsze że mam dużo miejsca (jak to w bloku- zawsze go brakuje)Fakt, że cargo zawęża ,ale dla równowagi z drugiej strony jest niżej.Za szafkami jest miejsce na składane kosze,napoje,szczątkę...Przy ograniczeniach przestrzeniowych trzeba iść na kompromis.

Lobo_M
15-03-2011, 19:45
Już kiedyś była, a teraz w pełnej okazałości, nasza kuchnia:
https://lh5.googleusercontent.com/_yJ9AtDU3x9k/TVqq8HO68bI/AAAAAAAADBQ/z_K2g1fvYkc/s800/DSC09724.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/_yJ9AtDU3x9k/TVqq0i45WoI/AAAAAAAADBM/AUC13moxOyQ/s800/DSC09731.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/_yJ9AtDU3x9k/TVqpJcjbqRI/AAAAAAAADAw/DgmlGENcc9I/s640/DSC09738.JPG
Aha, plus te hokery:
http://www.damnet.pl/images/products/16/main_normal.jpg

aricia
15-03-2011, 19:51
piękna!!!

Ilona Agata
15-03-2011, 19:58
Marcinie, piękna kuchnia! Zaniemówiłam... Można wiedzieć, co to za kolor frontów?

Lobo_M
15-03-2011, 20:00
pfff, jakiś orzech to na pewno, ale jaki to nie pamiętam :)

Ilona Agata
15-03-2011, 20:02
Tak czy inaczej, bardzo ładny kolor :)

sylwia&radek
15-03-2011, 20:26
Bardzo ładna kuchnia.
A co to jest pomiędzy szafkami?
https://lh3.googleusercontent.com/_yJ9AtDU3x9k/TVqpJcjbqRI/AAAAAAAADAw/DgmlGENcc9I/s640/DSC09738.JPG

reni1980
15-03-2011, 20:49
Marcin cetera wow

pierwsza kuchnia bez białego lakieru wyglądająca bosko, juz się przyzwyczailiśmy do lakierów a tu proszę, takie cudo, prosze mi szybciutenko napisać co za lampa wisi nad stolikiem kawowym

ANSE72
15-03-2011, 21:19
Już kiedyś była, a teraz w pełnej okazałości, nasza kuchnia:
https://lh5.googleusercontent.com/_yJ9AtDU3x9k/TVqq8HO68bI/AAAAAAAADBQ/z_K2g1fvYkc/s800/DSC09724.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/_yJ9AtDU3x9k/TVqq0i45WoI/AAAAAAAADBM/AUC13moxOyQ/s800/DSC09731.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/_yJ9AtDU3x9k/TVqpJcjbqRI/AAAAAAAADAw/DgmlGENcc9I/s640/DSC09738.JPG
Aha, plus te hokery:
http://www.damnet.pl/images/products/16/main_normal.jpg

Zachwytu nie ma . ale to Twoja kuchnia więc ma się Tobie podobać

reni1980
15-03-2011, 21:23
Anse a co Ci w niej nie pasi
?????

ANSE72
15-03-2011, 21:27
Anse a co Ci w niej nie pasi
????? Renato ustalmy, że od dziś nie będę tłumaczył swoich spostrzeżeń , lecz wyrażę to w skrócie ,Sorrkiiii

MarJel
15-03-2011, 21:31
Renato ustalmy, że od dziś nie będę tłumaczył swoich spostrzeżeń , lecz wyrażę to w skrócie ,Sorrkiiii

Anse strzelił focha;)

Ilona Agata
15-03-2011, 21:43
Może nie wie, co napisać?

Elfir
15-03-2011, 21:46
myślę, ze chodzi o takie detale jak szpara przy lodówce, czy połączeniu blatu półwyspu z nogą (nakładane a nie cięte pod kątem 45 stopni).

Ilona Agata
15-03-2011, 21:51
myślę, ze chodzi o takie detale jak szpara przy lodówce, czy połączeniu blatu półwyspu z nogą (nakładane a nie cięte pod kątem 45 stopni).

Matko! Przyglądam się i przyglądam i nie widzę :confused: - ale to nawet lepiej, przynajmniej żyję sobie spokojnie ;)

Basia_KRK
15-03-2011, 22:07
Marcin Cetera ale fajny klimat! bardzo oryginalny! Co to za hokery? jaka firma?

Korozja
15-03-2011, 22:12
Marcin Cetera super kuchnia. Mimo że nie moje kolory bardzo mi sie podoba, mam ją zapisaną w swoich inspirejszyn nawet :)

duś
15-03-2011, 22:20
ładnie wyszło marcinie, fajnie zobaczyć kuchnie w mojej kolorystyce (w końcu! ;)) fajna odmiana od wszedobylskiej bieli hehe

Ilona Agata
15-03-2011, 22:31
ładnie wyszło marcinie, fajnie zobaczyć kuchnie w mojej kolorystyce (w końcu! ;)) fajna odmiana od wszedobylskiej bieli hehe

Pomyślałam o tym samym, bo wszystkie kuchnie ostatnio są białe z frontami bez uchwytów - nie mówię, że tego nie lubię - ale nareszcie coś innego - dowód, że jednak można :)

jaksie
16-03-2011, 06:31
Piękna!!!

aksamitka
16-03-2011, 07:01
mnie również bardzo sie podoba, jak z katalogu :)

naberia
16-03-2011, 07:38
Cudowna kuchnia! Super klimat. Twoja kolorystyka chyba nawet pobija biel! :)

rataj75
16-03-2011, 07:50
https://lh3.googleusercontent.com/_yJ9AtDU3x9k/TVqpJcjbqRI/AAAAAAAADAw/DgmlGENcc9I/s640/DSC09738.JPG

a co to za krzesła przystole? bardzo fajne, ale ciekawa jestem czy nie zaczepiaja np rajstop ?

annNS2
16-03-2011, 07:56
pfff, jakiś orzech to na pewno, ale jaki to nie pamiętam :)

HA - ja pamietam, bo sie dziwilam ze w ogole cos takiego istnieje - złota morela ;)

MarJel
16-03-2011, 08:15
[IMG

a co to za krzesła przystole? bardzo fajne, ale ciekawa jestem czy nie zaczepiaja np rajstop ?

Coś mi się wydaje że te krzesła z jyska, wykonane z liścia bananowca i drewna kauczukowego,a co do rajstop, to wydaję mi się że chyba trzeba jednak mieć dłuższą spódniczkę ;)
http://img4.imageshack.us/img4/863/1005ga.jpg (http://img4.imageshack.us/i/1005ga.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

GUMISIOWA
16-03-2011, 08:20
Marcin Cetera-piekna kuchnia!!!:)

Elena76
16-03-2011, 09:22
Dziewczyny....i chłopaki,

u mnie kuchnia w podobnej kolorystyce jak u Marcina (orzech + czarny lakier), ale mam zagwozdkę co dać na ścianę nad blatem :rolleyes:
do wczoraj byłam przekonana, że chcę czarne szkło lub grafitowe lustro, ale właśnie wczoraj przytargałam do domu kawał takiego szkła na próbę i .... powiem tak, dobrze by to wyglądało, gdyby nie to, że okap znika na tym tle :rolleyes:

sorki za jakość fotki :oops:

48149

doradźcie coś plizzz, albo poślijcie w diabły do innego wątku

ps. wiem, wiem, nie mam cokołu

e-mól
16-03-2011, 09:44
no to fornir z szafek może? Może te płytki z podłogi chyba fajne bardzo, a może dobierz lacobel pod kolor płytek, po prawej na ścianie też nic nie masz nad blatem?

rataj75
16-03-2011, 09:45
a może szkło przeźroczyste lub płyta meblowa orzechowa a na to szkło ? hmm...ja juz bym nie wprowadzała nowego koloru..

markoto
16-03-2011, 09:46
ja bym dala szary lacobel, to drewno wg mnie bardzo zaciemni

agatah
16-03-2011, 09:46
Marcin Cetera, bardzo przyjemna kuchnia. Taka z klasą i charakterem.
Gdybym miała większą przestrzeń (czyt. kuchnię wilelkości mojego salonu z kuchnią), to kolorystyka wyglądałaby podobnie.
Poza małymi niedociągnięciami jest ok :)

Nataly Design
16-03-2011, 10:18
Dziewczyny....i chłopaki,

u mnie kuchnia w podobnej kolorystyce jak u Marcina (orzech + czarny lakier), ale mam zagwozdkę co dać na ścianę nad blatem :rolleyes:
do wczoraj byłam przekonana, że chcę czarne szkło lub grafitowe lustro, ale właśnie wczoraj przytargałam do domu kawał takiego szkła na próbę i .... powiem tak, dobrze by to wyglądało, gdyby nie to, że okap znika na tym tle :rolleyes:

sorki za jakość fotki :oops:

48149

doradźcie coś plizzz, albo poślijcie w diabły do innego wątku


ps. wiem, wiem, nie mam cokołu


Witam , ja bym dał czarny lacobel albo połączył czarny lacobel z fornirem w dwóch "paskach "
Pozdrawiam
http://www.nataly.pl/podstrony/img/1263.jpg

Lobo_M
16-03-2011, 10:32
Dzieki wszystkim :)
Między szafkami są płyty betonowe - polecam, wyglądają świetnie i są dobre w utrzymaniu
Lampa nad barkiem kupiona w BRW całkiem przypadkiem
A hokery Ley Premium kupione na www.sklep.meble.pl
Pozdrawiam!

annNS2 dzięki :) faktycznie złota morela, heh wszystko w domu mamy w orzechu dlatego mi się pomyliło :P
A krzesła to faktycznie Jysk, i tak - haczą rajstopy :)

annNS2
16-03-2011, 11:31
Coś mi się wydaje że te krzesła z jyska, wykonane z liścia bananowca i drewna kauczukowego,a co do rajstop, to wydaję mi się że chyba trzeba jednak mieć dłuższą spódniczkę ;)
http://img4.imageshack.us/img4/863/1005ga.jpg (http://img4.imageshack.us/i/1005ga.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

albo sciagac rajstopy :D ;)

reni1980
16-03-2011, 11:39
Dzieki wszystkim :)
Między szafkami są płyty betonowe - polecam, wyglądają świetnie i są dobre w utrzymaniu
Lampa nad barkiem kupiona w BRW całkiem przypadkiem
A hokery Ley Premium kupione na www.sklep.meble.pl
Pozdrawiam!

a ja pytałam o lampe nad stolikiem kawowym, ale wśród tych zachwytów chyba Ci umknęło, mogę prosić co to za lampa.

Elena a może poprostu biały lacobel

hazeleyes1982
16-03-2011, 13:13
Elena76, a bezbarwne szkło Ci sie nie podoba?Byłoby tak spokojnie i neutralnie. Czy mogę zapytać o oczko halogenowe?Czy to biały Aquaform?

jaksie
16-03-2011, 13:23
Ja też widziałabym tu neutralne bezbarwne szkło.

ANSE72
16-03-2011, 16:01
Dziewczyny....i chłopaki,

u mnie kuchnia w podobnej kolorystyce jak u Marcina (orzech + czarny lakier), ale mam zagwozdkę co dać na ścianę nad blatem :rolleyes:
do wczoraj byłam przekonana, że chcę czarne szkło lub grafitowe lustro, ale właśnie wczoraj przytargałam do domu kawał takiego szkła na próbę i .... powiem tak, dobrze by to wyglądało, gdyby nie to, że okap znika na tym tle :rolleyes:



sorki za jakość fotki :oops:

48149

doradźcie coś plizzz, albo poślijcie w diabły do innego wątku

ps. wiem, wiem, nie mam cokołu

POKAZ MI CAŁĄ KUCHNIĘ i wówczas można cos doradzić , [email protected] oraz pokaż jakie jest połączenie z reszta mieszkania

Venus_m
16-03-2011, 16:46
a mi sie kolorystyka kuchni bardzo podoba u Marcina :) Zdecydowanie moja kolorystyka, mimo ze moja bedzie w bialym polysku i palisandrze - ah te kompromisy :) Plyty betonowe piekne, fajnie znac dobra opinie odnosnie utrzymania ich w czystosci.

Łączenie blatu z noga mi absolutnie nie przeszkadza, sama zastanawialam sie czy laczyc pod katem 45 stopni i ostatecznie zdecydowalam, ze tak nie chce, wiec to ze cos jest inaczej jak u wiekszosci nie oznacza, ze jest to decyzja nieprzemyslana.

To co mi sie nie podoba to 3 wysokosci zabudowy, inna piekarnika, inna gornych szafek i jeszcze inna okapu - jestem zdecydowanie z tych lubiacych symetrie.

Ogolnie patrzac kuchnia baaaaardzo mi sie podoba :)

duś
16-03-2011, 19:45
elena76... a lustro? :)))

Lobo_M
16-03-2011, 19:57
lampa nad stolikiem kawowym to cosmo firmy Azzardo

reni1980
16-03-2011, 20:59
lampa nad stolikiem kawowym to cosmo firmy Azzardo

jeszcze raz wielkie dzięki, chyba zgapię, pozdrawiam, kuchnia zajefajna!

Elena76
16-03-2011, 21:13
no to fornir z szafek może? Może te płytki z podłogi chyba fajne bardzo, a może dobierz lacobel pod kolor płytek, po prawej na ścianie też nic nie masz nad blatem?

na prawo jest okno i na tej ścianie szafek wiszących nie ma, zabudowa jest w kształcie U - vis a vis tej czarnej wiszącej szafki jest druga taka
obejrzę sobie ten metalec, który u mnie wrzuciłaś, bo na fotce wygląda fajnie


a może szkło przeźroczyste lub płyta meblowa orzechowa a na to szkło ? hmm...ja juz bym nie wprowadzała nowego koloru..


ja bym dala szary lacobel, to drewno wg mnie bardzo zaciemni


Elena76, a bezbarwne szkło Ci sie nie podoba?Byłoby tak spokojnie i neutralnie. Czy mogę zapytać o oczko halogenowe?Czy to biały Aquaform?


Ja też widziałabym tu neutralne bezbarwne szkło.

ja też nie chcę wprowadzać nowego koloru, ale co do bezbarwnego szkła mam dwie obawy - po pierwsze cokolwiek dostanie się pod szkło będzie widoczne, a po drugie chciałam trochę przykryć tynk, bo nie jest idealny

szary lacobel wchodzi w grę, jeśli dobiorę odcień zbliżony do szarości ściany

o fronirze też myślałam, ale takie rozwiązanie chyba lepiej wygląda przy gładkich malowanych frontach

hazeleyes, jeśli chodzi o oprawy w suficie, to chorsy ale nie sa białe tylko aluminiowe (zdjęcie kiepskie i światło tak się odbija)


Elena a może poprostu biały lacobel

Reni, biały to będzie kolejny kolor - ściany nie są białe, są delikatnie szare, takie oszronione szkło.


Witam , ja bym dał czarny lacobel albo połączył czarny lacobel z fornirem w dwóch "paskach "
Pozdrawiam

pas forniru plus pas szkła w poziomie?


elena76... a lustro? :)))

Duś, to było moje marzenie, ale jak popatrzysz na te fotki z ekspozycji, które Ci wysłałam to możesz zauważyć, że lustro potęguje wrażenie bałaganu bo odbija sie w nim wszystko idealnie. Tego się obawiam, że każdy bajzel w kuchni będzie sprawial wrażenie dwa razy większego :rolleyes:

ehh, wiem, że masz zasady, ale kuchnię mogłabyś w końcu pokazać ;)



Dziewczyny... i Chłopaki, dzięki piękne za wszystkie opinie, muszę się jeszcze raz z tym tematem przespać bo decyzja ciągle nie jest podjęta. Oby tylko w stan chroniczny to nie przeszło... :rolleyes:


POKAZ MI CAŁĄ KUCHNIĘ i wówczas można cos doradzić , [email protected] oraz pokaż jakie jest połączenie z reszta mieszkania

Anse, kuchnia jest mała i z komórki nie jestem zrobić ujęcia, na którym widać byłoby zabudowę na całej ścianie z okapem. jak uda mi się na weekend pożyczyć normalny aparat, który ma obiektyw a nie szkiełko to wyślę Ci fotki.

Marcin Cetera - z tego wszystkiego zapomniałam napisać, że Twoja kuchnia bardzo mi się podoba :)

i zupełnie nie przeszkadza mi sposób łączenia blatu z nogą, bo usłojenie idzie w poziomie i taka kontynuacja wygląda sensownie

queene
16-03-2011, 21:30
marcin ja też planuje kuchnie w podobnych kolorach, możesz napisać coś więcej o AGD ?

ANSE72
16-03-2011, 22:36
anse, kuchnia jest mała i z komórki nie jestem zrobić ujęcia, na którym widać byłoby zabudowę na całej ścianie z okapem. Jak uda mi się na weekend pożyczyć normalny aparat, który ma obiektyw a nie szkiełko to wyślę ci fotki.
ale i tak jestem za czarnym i w środku nawiazanie forntu podzielone , lub sam czarny

pola08
17-03-2011, 07:16
Elena! Mamy bardzo podobne zestawienie kolorystyczne w kuchni:) Sama też borykam się z tym co dać między okap a blat. Ja chyba dałabym szary (jak ściany) lub czarny lacobel.

00marta
17-03-2011, 10:07
Piękne te orzechowe kuchnie !

Lobo_M
17-03-2011, 10:20
queene zapraszam na nasz DB, tam wszystko dokładnie opisaliśmy, a tu mogę tylko dodać, że sprzęt teraz wybralibyśmy taki sam (po 5 miesiącach użytkowania)

mrówka75
17-03-2011, 10:37
Marcin Cetera

Pomimo, że nie lubię takiego koloru to kuchnia bardzo mi się podoba, fajnie dopracowane szczegóły stworzyły klimat całej kuchni. Gratuluje pomysłu!!!

Ryska
17-03-2011, 10:38
IMO łatwiej przetrzeć podłogę, na którą nakapało niż drzwiczki piekarnika. Bo gorących raczej się nie wyciera, a jak wystygną to już trochę się przypieka i przysycha to co skapnęło.

Zawsze? Ciasto i ciasteczka również? Mięso w głębokiej brytfance te?

IMO piekarnik otwierany na bok ma same zalety (poza wyższą ceną). Można go otworzyć na oścież (pod warunkiem, że nie jest zaraz obok ściany), trudniej oparzyć się niż o otwartą na dół klapę (zwłaszcza jak otwiera się na wysokości brzucha), nic na otweirane drzwiczki nie skapnie, nie przypiecze się.
Podpisuje się pod tym jako użytkownik piekarnika otwieranego na bok.

queene
17-03-2011, 14:21
queene zapraszam na nasz DB, tam wszystko dokładnie opisaliśmy, a tu mogę tylko dodać, że sprzęt teraz wybralibyśmy taki sam (po 5 miesiącach urzytkowania)

zajrzę ponownie bo mam go w ulubionych, widocznie umknęlo ;)

e-mól
17-03-2011, 14:59
Pytanie natury techniczno-praktycznej o blaty zlicowane z frontami szafek.
Do niedawna standardowo robiło się blat wystający przed szafki, taki nosek. Teraz dość często widuje się blaty kończące się równo z szafkami, są tego jakieś wady, bo wygląda moim zdaniem fajnie.

Izuuś
17-03-2011, 15:41
Marcin Cetera masz przepiękną, efektowną kuchnię i chyba przestanę tu zaglądać min. przez takie kuchnie jak Twoja bo moje gusta zmieniają się jak w kalejdoskopie przez to forum cholera jasna :confused: , a mój stolarz patrzy na mnie coraz dziwniej jak mu wyjeżdżam z nowymi pomysłami.

skibusia
17-03-2011, 16:04
Pytanie natury techniczno-praktycznej o blaty zlicowane z frontami szafek.
Do niedawna standardowo robiło się blat wystający przed szafki, taki nosek. Teraz dość często widuje się blaty kończące się równo z szafkami, są tego jakieś wady, bo wygląda moim zdaniem fajnie.

Przyłączam się do pytania, napiszcie coś więcej o takim rozwiązaniu. Czy pasuje tylko do nowoczesnej kuchni, czy również do klasycznej, gdzie balt jest z kamienia, czy wtedy się szybciej nie brudzą szafki? Marcin, kuchnia jest super:-)

Lobo_M
17-03-2011, 19:54
Izuuś my mieliśmy dokładnie to samo, im więcej inspiracji, tym wiecej problemów w wyborze czegokolwiek. Moja rada - skup się na jednej rzeczy a nie patrz na całość. Dzisiaj kolor frontów, jutro podłogi itp itd :) A później wszystko ładnie się zgra (chyba)

nicol21
17-03-2011, 22:43
Już kiedyś była, a teraz w pełnej okazałości, nasza kuchnia:
https://lh5.googleusercontent.com/_yJ9AtDU3x9k/TVqq8HO68bI/AAAAAAAADBQ/z_K2g1fvYkc/s800/DSC09724.JPG

Marcin Cetera kuchnia super!
nietuzinkowe połączenie! gratuluję!

klager
18-03-2011, 00:28
Dzieki wszystkim :)
Między szafkami są płyty betonowe - polecam, wyglądają świetnie i są dobre w utrzymaniu


Gdzie i za ile takie coś można dostać?

rasia
18-03-2011, 05:28
Zachwytu nie ma . ale to Twoja kuchnia więc ma się Tobie podobać
Anse, proszę... jak nie masz nic do powiedzenia, to powstrzymaj się od klikania.:( Piszesz to samo prawie każdemu.

rasia
18-03-2011, 05:32
Gdzie i za ile takie coś można dostać?
http://www.contractors.info.pl/

mirela99
18-03-2011, 09:14
Spóźniona jestem jak zawsze ale ... kuchnia cudowna. Faktycznie odczuwa się już powoli przesyt białymi lakierowanymi kuchniami. Twoja jest na obecne czasy niezwykle oryginalna i ... piękna :).

madzioochna
18-03-2011, 09:27
A ja mam takie pytanka.. trochę głupie ale co tam..
Przeglądam Wasze kuchnie i nie widzę ściereczek lub ręczniczków. Kiedyś wieszało się na rączce od piekarnika, ale teraz każdy (większość) robi piekarnik w słupku, wysoko. Nie potrzebujecie już ściereczek/ręczniczków. W co ręce w takim razie wycieracie?
W ręcznik papierowy? To ja bym rolkę dziennie zużywała.
Chowacie do szafki? To mało poręczne i praktyczne, non-stop szafka zachlapana od otwierania mokrymi rękoma.

markoto
18-03-2011, 09:35
ja mam zawieszone na uchwycie przy zlewie, a pozostale do naczyn mam zawieszone w cargo z chemia

mr6319
18-03-2011, 09:40
A ja mam takie pytanka.. trochę głupie ale co tam..
Przeglądam Wasze kuchnie i nie widzę ściereczek lub ręczniczków. Kiedyś wieszało się na rączce od piekarnika, ale teraz każdy (większość) robi piekarnik w słupku, wysoko. Nie potrzebujecie już ściereczek/ręczniczków. W co ręce w takim razie wycieracie?
W ręcznik papierowy? To ja bym rolkę dziennie zużywała.
Chowacie do szafki? To mało poręczne i praktyczne, non-stop szafka zachlapana od otwierania mokrymi rękoma.
Dobre pytanie. Też z chęcią się dowiem jak z tym jest.

madzioochna
18-03-2011, 09:44
Ha.. czyli jednak nie takie głupie to moje pytanie :)
Męczy mnie, bo podobają mi się kuchnie gdzie nie ma uchwytów (to sie chyba frezowane nazywa), ale wtedy co z tą nieszczęsną ściereczką..

aricia
18-03-2011, 09:58
Ha.. czyli jednak nie takie głupie to moje pytanie :)

Męczy mnie, bo podobają mi się kuchnie gdzie nie ma uchwytów (to sie chyba frezowane nazywa), ale wtedy co z tą nieszczęsną ściereczką..


:D ten temat, to moja bolączka od zawsze!!!!!ja jestem z gatunku tych, co najchętniej wszystko chciałyby pochować.w aneksie mam uchwyty, na których nie da sie powiesić szmatki. zazwyczaj leży grzecznie złożona w kąciku. jak jest zużyta - idzie do kosza z brudami!!!! jak muszę, czasem wieszam na uchwycie od piecyka, lub na grzejniku przy kuchni. a jak przeschnie, składam i do kącika :lol2:
w poprzedniej kuchni miałam pomiędzu szafkami specjalnie zostawioną szczelinę o szer. ok. 10cm. zamontowany był tam tak zwany puzon( rodzaj wieszaka wysuwanego).

zetka
18-03-2011, 10:06
Ja w szafce pod zlewem mam wieszak na drzwiczkach i tam wiszą sobie ściereczki. Jak coś zmywam (a nie robię tego tak często bo mam zmywarkę ;)) bądź coś gotuję i wiem że będę musiała moczyć ręce wywalam ściereczkę na blat i z niej korzystam, a po zakończonej pracy chowam z powrotem do szafki :D (jak jest mocno wilgotna, ale jeszcze czysta - kładę wcześniej na paręnaście min. na kaloryfer żeby przeschła; jak brudna od razu ląduje w koszu na brudy :rolleyes:) Ot tajemnica niewidzialnej ściereczki :lol:

efilo
18-03-2011, 10:12
ja się zastanawiam nad takim wieszakiem schowanymw szafce pod zlewem

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/4267/wieszak-na-sciereczki-z-pelnym-wysuwem-3-palcowy.jpg

albo nad takim na zewnątrz

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/5024/nuance-wieszak-na-reczniki-kuchenne-180158.jpg

Anulek2005
18-03-2011, 10:14
No nie wiedziałam, że mam instrument muzyczny w domu ;) Mój puzon:
http://anulek2005.republika.pl/puzon.jpg

W nowej kuchni też będę miała takie cudo pod blatem.

mr6319
18-03-2011, 10:16
Ja mam w domu trąbkę ale o puzon też mogę się postarać...;)

aricia
18-03-2011, 10:16
o tototototo!!!! to miałam, tylko wpasowane między szafkami :yes:

madzioochna
18-03-2011, 10:23
Ten puzon fajna rzecz.. ale mnie już w tym momencie denerwowałaby ta przestrzeń na dole, ciężko wyczyścić.. już widzę jak mi się tam wszystkie pająki chowają - sorry, ale ja mam fioła na tym punkcie. Panicznie się boję pająków, dlatego staram się zminimalizować możliwość ich ucieczki w ciemny kat, z którego nie będzie można go wydostać i zabić (przepraszam.. zneutralizować).. Dlatego ten puzon u mnie odpada.

madzioochna
18-03-2011, 10:26
ja się zastanawiam nad takim wieszakiem schowanymw szafce pod zlewem

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/4267/wieszak-na-sciereczki-z-pelnym-wysuwem-3-palcowy.jpg

to jest fajne ale jak mam mieć kosz na śmieci pod zlewem to ściereczka mi do tego nie bardzo.. chyba mało to higieniczne, zaśmierdnie śmieciami.. :/


albo nad takim na zewnątrz

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/5024/nuance-wieszak-na-reczniki-kuchenne-180158.jpg

to jest niegłupie, gdzie to znalazłaś?

psosin
18-03-2011, 10:28
dobre pytanie, tez sie nad tym zastanawiam i nawet chciałam was pytac. Ja myslałam zeby zrobic uchwyt w szafce pod zlewem ale tam obok jest kosz no i to jakos mi sie tak kłóci.. teraz tez mam ten problem i przewieszam przez krzesło ale jak goscie idą to chowam do szafki. Moze w szafcez kargo zobie haczyk chociazby taki na przyzsawkę...

efilo
18-03-2011, 10:29
to uchwyt z serii nuance

no i ja nie mam tam kosza na śmieci

zetka
18-03-2011, 10:31
to jest fajne ale jak mam mieć kosz na śmieci pod zlewem to ściereczka mi do tego nie bardzo.. chyba mało to higieniczne, zaśmierdnie śmieciami.. :/

Kosze najczęściej mają jakieś pokrywy :p

madzioochna
18-03-2011, 10:33
dobre pytanie, tez sie nad tym zastanawiam i nawet chciałam was pytac. Ja myslałam zeby zrobic uchwyt w szafce pod zlewem ale tam obok jest kosz no i to jakos mi sie tak kłóci.. teraz tez mam ten problem i przewieszam przez krzesło ale jak goscie idą to chowam do szafki. Moze w szafcez kargo zobie haczyk chociazby taki na przyzsawkę...

Też tak robiłam, strasznie mnie to raziło ale nie miałam innego wyboru. Rozkładałam albo na krześle albo na blacie.. ale w przyszłej kuchni daleko będę miała do krzeseł, a blat chciałabym drewniany, więc nie bardzo będę mogła kłaść mokrą ścierkę.
Pewnie będę robić jak aricia - na piekarnik do wysuszenia, a potem gdzieś w kącik lub do szafki.

Widać nie można mieć wszystkiego..

madzioochna
18-03-2011, 10:35
Kosze najczęściej mają jakieś pokrywy :p

O nie.. nienawidzę koszy z pokrywką.. zawsze jest upierdzielona ta pokrywka, bo raz ma się wolną rękę żeby go otworzyć ale najczęściej nie..

aricia
18-03-2011, 10:38
mnie się też zestaw kosz(nawet z pokrywą ;) ) + ściereczka nie bałdzo widzi :rolleyes:
btw, zamknięta w szafce mokra ściereczka też może niezbyt higienicznie pachnieć, nawet bez sąsiedztwa kosza....fajnie, jakby taka szafka miała lekką wentylację...nie wiem, czy w kargo jest jakaś cyrkulacja powietrza?
puzon to było nie złe rozwiązanie. u mnie miał "plecy" i "podłogę", jak pozostałe szafki, więc nie było jakiś niepotrzebnych zakamarków.ale brawo dla tego, kto wymyśli doskonały patent!!!!

efilo
18-03-2011, 10:38
u mnie nie ma problemu ze ścierką bo nie używam ;)
gorzej z ręcznikiem do rąk - na razie po prostu leży na blacie ale to nie jest dobre rozwiązanie bo abstrahując od drewnianego blatu ma problem z wyschnięciem. jeszcze gorzej było jak chowałam go do szuflady. zapaszek natychmiast dyskwalifikował delikwenta.

Anulek2005
18-03-2011, 10:39
Ten puzon fajna rzecz.. ale mnie już w tym momencie denerwowałaby ta przestrzeń na dole, ciężko wyczyścić.. już widzę jak mi się tam wszystkie pająki chowają - sorry, ale ja mam fioła na tym punkcie. Panicznie się boję pająków, dlatego staram się zminimalizować możliwość ich ucieczki w ciemny kat, z którego nie będzie można go wydostać i zabić (przepraszam.. zneutralizować).. Dlatego ten puzon u mnie odpada.

Ja mam puzon pomiędzy zmywarką i lodówką - regularnie je wysuwam i pucuję całą podłogę :) No i "szpara" pod puzonem jest na tyle szeroka, że mieści mi się w niej najwęższa końcówka odkurzacza, więc nie jest najgorzej ....

Lobo_M
18-03-2011, 11:37
zajrzę ponownie bo mam go w ulubionych, widocznie umknęlo ;)
Chłodziarka Samsung RSH 7 UNBP
Piekarnik Gorenje BO 75 SYB
Płyta ind. Teka IR641 (http://www.ceneo.pl/2141246), jest super, całe szczęście że nie mieli w sklepie Gorenje za 1800, którą chcielismy kupić, bo niepotrzebnie wydalibyśmy kasę. 4xbooster, cicha i czego więcej trzeba!!!
Zmywarka Simens SE 64M364EU
Okap AMICA OKC 951S+mata węgl.
Zlew Teka KEA 60 B-TG
Bateria Franke Sentinel 0737522

Lobo_M
18-03-2011, 11:40
Marcin Cetera masz przepiękną, efektowną kuchnię i chyba przestanę tu zaglądać min. przez takie kuchnie jak Twoja bo moje gusta zmieniają się jak w kalejdoskopie przez to forum cholera jasna :confused: , a mój stolarz patrzy na mnie coraz dziwniej jak mu wyjeżdżam z nowymi pomysłami.
To zmień stolarza - klient nasz Pan

ANSE72
18-03-2011, 11:45
To zmień stolarza - klient nasz Pan

a czy mogę prosić Ciebie , abyś podał mi w jakim zawodzie pracujesz ? I jaka pełnisz funkcję

Lobo_M
18-03-2011, 11:52
a czy mogę prosić Ciebie , abyś podał mi w jakim zawodzie pracujesz ?
HVDC Specialist (High Voltage Direct Current),
A jakie to ma znaczenie? I dlaczego pytasz?

ANSE72
18-03-2011, 12:13
a pytam w takim celu , abym mógł porównać Twój kontakt z klientem , lecz to nic mi nie powie że jesteś specjalistą od wysokich napięć , I w Twojej branży są ustalenia poprzedzone przepisami , jednak również są zmienniki produktów o podwyższonej jakości , które można wykorzystać w Tym przemyśle . I napisz czy <jako wykonawca zlecenia > ,chciałbyś mieć takiego upierdliwego klienta jak np. Ja > Co w porozumieniu z technologami w przemyśle Energetyki i Projektantów wykonania projektu , będę zmieniał zamienniki materiału raz na tańsze , droższe , i inne rozwiązania , a Ty jako wykonawca będziesz miał mi wykonać realizacje projektu i wykonać wycenę za usługę . I napisz czy będziesz zadowolony , czy odeślesz mnie do innnej firmy związanej z tematem .

Lobo_M
18-03-2011, 12:34
Sorry za odejście od tematu, ale zostałem wywołany do tablicy
Specjalista od wysokich napięć to ogólne pojęcie ale niech tak zostanie, mimo iz dokładnie napisałem czym się zajmuję. Ustalenia ustaleniami, ale akurat w mojej profesji podczas razruchów stacji HVDC za granicą, panuja całkowicie inne zasady niż w Polsce gdzie jest monopol. U mnie jest to samo, jest projekt, potem ustalana kwota a na końcu wielomiesięczna realizacja i rozruch, podczas którego codziennie klient (właściciel łącza, które można traktowac jako bardzo duży i skaplikowany dom np. SGCC), podsyła swoje nowe pomysły, że wolałby z tej rozdzielni mieć zasilanie jeszcze urządzenia X i Y, że chciałby mieć bardziej robudowany system sterowania stacją albo możliwość zdalnego sterowania z innego miasta, o którym nie było mowy wcześniej. Albo że chcę mieć skończony rozruch w maju mimo iż w umowie było że do końca roku. To jest rynek jak każdy inny i dlatego jak ja tego nie zrobię teraz to następnym razem ten klient weźmie innego wykonawcę.
To samo ma się do każdej gałęzi gospodarki, więc nie mów mi że to nic Ci nie daje i że nie możesz porównać.
Kiedyś, mój wykładowca mi powiedział, że żeby pracować wśród ludzi i dla ludzi, trzeba ich lubić! Jeśli denerwują Cię zmiany jakie wprowadzają klienci to zmień profesję, dla dobra swojego i klientów. Jeśli przerastają Cię wymagania to tym bardziej. Pewnym siebie i zadufanym wykonawcom którzy myślą że z łaski do nich przyszedłem to ja w drzwiach daję kopa w dupę. Ja w przeszłości robiłem instalacje elektryczne nn i miałem nie raz kontakt z klientami którzy na dzień dobry mieli nowy pomysł.
Nikt nikogo do niczego nie zmusza. My byliśmy bardzo kapryśni co do kuchni, ale firma która nam ją robiła ani razu nie powiedziała nie. To samo jest po wykonaniu kiedy trzeba przyjść i coś doregulować i dlatego polecam ich gdzie tylko się da!!! firma Milan ze Słupska

żeby nie zaśmiecać tematu jak chcesz podyskutowac to napisz na prv albo inny temat otwórz

Izuuś
18-03-2011, 12:45
To zmień stolarza - klient nasz Pan

Zapomniałam dodać jeszcze, że nie mam worka z pieniędzmi bez dna no i mój stolarz robi za pół darmo w stosunku do innych wykonawców kuchennych ;) więc cudów nie ma. A jak się tu na oglądam to wydziwiam potem i wychodzi na to, że chcę luksusów za pół ceny, a tak się nie da niestety :bash: .

Lobo_M
18-03-2011, 12:51
Zapomniałam dodać jeszcze, że nie mam worka z pieniędzmi bez dna no i mój stolarz robi za pół darmo w stosunku do innych wykonawców kuchennych ;) więc cudów nie ma. A jak się tu na oglądam to wydziwiam potem i wychodzi na to, że chcę luksusów za pół ceny, a tak się nie da niestety :bash: .
Zgadza się ale z doświadczenia wiem że stolarz stolarzowi nie równy, a niestety w Polsce dalej w większości jest stara komunistyczna mentalność traktowania klienta. po pierwsze to - skoro buduje to trzeba z niego zedrzeć bo ma kasy jak lodu, po drugie - to ja jestem specjalista więc co mi się będzie klient przemądrzał

ANSE72
18-03-2011, 13:12
Zgadza się ale z doświadczenia wiem że stolarz stolarzowi nie równy, a niestety w Polsce dalej w większości jest stara komunistyczna mentalność traktowania klienta. po pierwsze to - skoro buduje to trzeba z niego zedrzeć bo ma kasy jak lodu, po drugie - to ja jestem specjalista więc co mi się będzie klient przemądrzał

izuś dobrze napisała , a co do twojej wypowiedzi odnośnie specjalistów i wymądrzania , Jezeli inwestor wie lepiej od , stolarza , więc dlaczego nie wykona sam owej zabudowy . wiekszośc prac może sam wykonać bez wielkich narzędzi




w skrócie u Ciebie sa inne rozwiaznia umów jaki i realizacji
wszystkie zmiany w realizacjach są poprzedzone aneksem do umowy i odpowiednimi kosztami oraz , przed przystąpieniem do pr\zetargu masz rozeznanie jaki bedzie plan działania , a wszelkie zmiany podbijają cenę , a w kuchni chodzi klientowi jak uciec z ceny a posiadać wymarzoną kuchnie a to się nie da . Przede wszystkim aby kuchnie były tanie w ykonaniu musza obniżyć pierw PRĄD , materiały

Lobo_M
18-03-2011, 13:26
a co do twojej wypowiedzi odnośnie specjalistów i wymądrzania , Jezeli inwestor wie lepiej od , stolarza , więc dlaczego nie wykona sam owej zabudowy . wiekszośc prac może sam wykonać bez wielkich narzędzi
najlepiej żeby inwestor zrobił jak najprostrzy projekt a najlepiej juz taki jak robisz od 10 lat kazdemu, bo to przecież rewelacyjne rozwiązanie. Moja firma powiedziała że pierwszy raz robili taka kuchnie i byli z tego zadowoleni. Jesli nie robisz czegoś z powołania tylko dla pieniędzy to potem masz takie efekty. ty się denerwujesz inwestor, a po robocie każdy robi uff i więcej nie chcecie się widzieć. z tego właśnie powodu szukaliśmy wykonawcy parę miesięcy, a takich z przymusu skreślałem z miejsca, aż trafilismy na tych którzy mówili tym samym językiem i zachwycali się mówiąc o naszej kuchni bardziej niż my.
Pokaż swoje portfolio, to zobaczymy co potrafisz, skoro jak do tej pory siedzisz tylko w loży szyderców!

efilo
18-03-2011, 13:32
chłopcy
na filmach w takich sytuacjach panowie mówią: wyjdziesz na zewnątrz?

Lobo_M
18-03-2011, 13:36
chłopcy
na filmach w takich sytuacjach panowie mówią: wyjdziesz na zewnątrz?
za dużo filmów sie naoglądałaś:D
Koniec tematu, definitywnie

ANSE72
18-03-2011, 13:37
najlepiej żeby inwestor zrobił jak najprostrzy projekt a najlepiej juz taki jak robisz od 10 lat kazdemu, bo to przecież rewelacyjne rozwiązanie. Moja firma powiedziała że pierwszy raz robili taka kuchnie i byli z tego zadowoleni. Jesli nie robisz czegoś z powołania tylko dla pieniędzy to potem masz takie efekty. ty się denerwujesz inwestor, a po robocie każdy robi uff i więcej nie chcecie się widzieć. z tego właśnie powodu szukaliśmy wykonawcy parę miesięcy, a takich z przymusu skreślałem z miejsca, aż trafilismy na tych którzy mówili tym samym językiem i zachwycali się mówiąc o naszej kuchni bardziej niż my.
Pokaż swoje portfolio, to zobaczymy co potrafisz, skoro jak do tej pory siedzisz tylko w loży szyderców!
Marcinie , nie jestem tu dla reklamy , a to czy wyrażę swoje zniesmaczenie do wykonanej pracy mam do tego prawo . I nie rozumiem w Twojej wypowiedzi

CYTAT


a najlepiej juz taki jak robisz od 10 lat kazdemu, bo to przecież rewelacyjne rozwiązanie.

Jeśli nie robisz czegoś z powołania tylko dla pieniędzy to potem masz takie efekty. ty się denerwujesz inwestor, a po robocie każdy robi uff i więcej nie chcecie się widzieć.

czy To ma się tyczyć mojej osoby .?

i nie siędzę w loży lecz na zwykłej ławeczce

ANSE72
18-03-2011, 13:39
chłopcy
na filmach w takich sytuacjach panowie mówią: wyjdziesz na zewnątrz?

efilio , przecież nikt tu się nie kłoci , bynajmniej ja nie mam takiego zamiaru , lecz trzeba również powiedzieć prawdę a nie wydziwiać

efilo
18-03-2011, 13:56
ach... to była przyjacielska wymiana zdań? wiedziałam że przez te filmy mam spaczony pogląd na świat ;) no dobra EoT :D

ANSE72
18-03-2011, 14:07
ach... to była przyjacielska wymiana zdań? wiedziałam że przez te filmy mam spaczony pogląd na świat ;) no dobra EoT :D
:popcorn: serio piszę , nie mam złych zamiarów :)
a Ciebie pozdrawiam bo , wiem ze chciałaś dobrze :0

markoto
18-03-2011, 16:44
ja na sciereczki mam takie cos, miedzy zlewem a zmywarka
http://www.peka.pl/zdjecia/body/oferta/02_szafki_podblatowe/02_02/02_02_WYCIAGI-WYSOKIE-WASKIE.jpg

aricia
18-03-2011, 17:08
AAAAAA!!!!! boskie!!!:yes::yes::yes:

monikaa13
18-03-2011, 17:35
ja na sciereczki mam takie cos, miedzy zlewem a zmywarka
http://www.peka.pl/zdjecia/body/oferta/02_szafki_podblatowe/02_02/02_02_WYCIAGI-WYSOKIE-WASKIE.jpg

Ja mam takie:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/yj7DZ9Y78VNIAYVOfB.jpg

Elena76
18-03-2011, 18:18
ja na sciereczki mam takie cos, miedzy zlewem a zmywarka
http://www.peka.pl/zdjecia/body/oferta/02_szafki_podblatowe/02_02/02_02_WYCIAGI-WYSOKIE-WASKIE.jpg

mnie na ten patent zabrakło właśnie 15 cm :rolleyes:

Izuuś
18-03-2011, 18:24
A ja tak z innej beczki markoto czy ja dobrze widzę, że masz jakby biały piekarnik,? Jakiej firmy? Jakbyś była tak miła i wrzuciła fotkę?

Hmmm dopiero na to wpadłam, że to chyba nie Twoja kuchnia, tylko folder reklamowy prawda :confused: ??

mirka23
18-03-2011, 20:59
Ja mam taki sam system jak Markoto , myślałam, że to jest standard w każdej nowej kuchni,musi być jakieś miejsce na ściereczki i nie bynajmniej na uchwycie :)

aricia
18-03-2011, 21:09
jak się ma 15cm więcej miejsca......:cry:

mirka23
18-03-2011, 21:45
Aricia, nie rozpaczaj, na ścierce świat się nie kończy,co za różnica gdzie ją schowasz ?, ważne, że zawsze będzie pod ręką, ale nie koniecznie na wierzchu.

aricia
18-03-2011, 21:48
:)

markoto
18-03-2011, 21:48
Izuus dokladnie to fotka ze strony producenta wiec nie pomoge

Justynka
19-03-2011, 08:17
Ja mam takie:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/yj7DZ9Y78VNIAYVOfB.jpg

Moniko, czy Ty masz beton Eggera na blacie? jeśli tak, napisz proszę, jasny czy ciemny?

monikaa13
19-03-2011, 08:48
Moniko, czy Ty masz beton Eggera na blacie? jeśli tak, napisz proszę, jasny czy ciemny?

Co? Beton? Nie, żaden beton ale fajnie wygląda co :) Powiem wam, że każdy kto do nas przychodzi głaszcze blat i pyta z czego on jest, a to...zwykły laminat. Blat marki Kronopol - Consuela
http://www.mdm.kronopol.pl/Blaty-kuchenne/Kolekcja

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego blatu i ładny i koszt niewielki.

Justynka
19-03-2011, 09:04
Egger ma bardzo podobne blaty laminowane i one mają takie nazwy :) Beton jasny lub szary, też wygląda super, myślałam, że właśnie taki jest u Ciebie :).

monikaa13
19-03-2011, 09:15
Egger ma bardzo podobne blaty laminowane i one mają takie nazwy :) Beton jasny lub szary, też wygląda super, myślałam, że właśnie taki jest u Ciebie :).

Być może jest podobny. Mój nie jest gładki ma taką trochę chropowatą strukturę, ma maziaje jaśniejsze i ciemniejsze, trochę przypomina beton, trochę kamień. Ogólnie mogę polecić.

mr6319
19-03-2011, 21:41
Nasza kuchnia z kilkoma brakującymi dodatkami:

http://foto1.m.onet.pl/_m/c3b5522dbeeaf90fb080143e2c6e01e9,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/2cf1471f1428ba2fbc248a0843047674,10,19,0.jpg

Oczywiście jeszcze jest nie wykończona...

Elena76
19-03-2011, 21:56
Mr6319, co tu dużo gadać, no fajnie jest :)

a do wykończenia to chyba tylko okapu (tak sądzę, bo kabelki dyndają nad płytą) i baterii jej trzeba ;)

Anulek2005
19-03-2011, 22:03
mr6319 - ładna, bardzo ładna :)

Jak wysokie i "głębokie" masz cokoły? No i z czego one są, że tak się błyszczą?

Jak otwierane są szafki w rogu????

reni1980
20-03-2011, 13:00
mr6319, kuchnia bardzo ładna ale, ja bym piekarnik dała wyżej aby była jedna linia, i co to jest ten wąski front, pod szafkami wiszącymi bo nie mam uchwytu, blenda?

mr6319
20-03-2011, 19:01
To wąskie to cargo ale jeszcze uchwyt nie doszedł, podobnie jest z szafkami wiszącymi. Piekarnik jest opuszczony z pełną świadomością by do mikrofalówki można było bez prolemów zaglądać.

nicol21
20-03-2011, 19:37
mr6319
no - francja elegancja :D
bardzo fajna kuchnia, też zauważyłam cokoły i mi się wydaje że one z jakiegoś metalu są? zdradzisz coś więcej?
jedyne co średnio mi pasuje - ale to może wina mojego ekranu - to kolor ścian. wygląda na lekko niebieskawy i trochę kłóci się z lekko beżowymi/ecru płytkami nad blatem.
Ale stwierdzam że bardzo fajnie komponuje się zlew, plyta z czarnym blatem.
i czy te szafki wiszące we wnęce są trochę ciemniejsze?

Ogólnie czekam na zdjęcia skończonej kuchni - a to co widzę już mi się podoba!

Anulek2005
20-03-2011, 19:43
mr6319 - ładna, bardzo ładna :)

Jak wysokie i "głębokie" masz cokoły? No i z czego one są, że tak się błyszczą?

Jak otwierane są szafki w rogu????

A ja .... Poproszę o odpowiedź. Bardzo ładnie proszę :rolleyes:

MarJel
20-03-2011, 22:32
Na jakiej wysokości w zabudowie montuje się piekarnik?

mr6319
20-03-2011, 22:36
A ja .... Poproszę o odpowiedź. Bardzo ładnie proszę :rolleyes:
Cokół to zwykła listwa z kolorem srebrnym wys. 10cm, głębokość musiałbym zmierzyć. Co do szafek - szafka pod ociekaczem zlewu to zmywarka, a ta z prawej otwiera się prawą stroną na kuchnię.
Ściany są lekko fioletowe, a płytki nad blatem śnieżnobiałe. O okapie myślimy - ale cena tego jaki nam się podoba na razie nas powala...

ANSE72
20-03-2011, 23:21
na jakiej wysokości w zabudowie montuje się piekarnik?
300mm od podstawy szafek

Anulek2005
21-03-2011, 07:26
Cokół to zwykła listwa z kolorem srebrnym wys. 10cm, głębokość musiałbym zmierzyć. Co do szafek - szafka pod ociekaczem zlewu to zmywarka, a ta z prawej otwiera się prawą stroną na kuchnię.
Ściany są lekko fioletowe, a płytki nad blatem śnieżnobiałe. O okapie myślimy - ale cena tego jaki nam się podoba na razie nas powala...

Bardzo dziękuję - kombinuję właśnie nad cokołami o wysokości 10 cm i to srebrnymi - twoja kuchnia w całości potwierdza moje podejrzenia, że będzie to ładnie wyglądać :)

O róg tak bardzo dopytuję, bo na zdjęciu nie widać go dokładnie - musisz tam mieć jakąś blendę, żeby się zmywarka otwierała nie hacząc o uchwyt z szafki po prawej .... Możesz trzasnąć dodatkową fotkę :) Z góry dziękuję :)

mr6319
21-03-2011, 07:35
Bardzo dziękuję - kombinuję właśnie nad cokołami o wysokości 10 cm i to srebrnymi - twoja kuchnia w całości potwierdza moje podejrzenia, że będzie to ładnie wyglądać :)

O róg tak bardzo dopytuję, bo na zdjęciu nie widać go dokładnie - musisz tam mieć jakąś blendę, żeby się zmywarka otwierała nie hacząc o uchwyt z szafki po prawej .... Możesz trzasnąć dodatkową fotkę :) Z góry dziękuję :)
Blenda jest grubości frontu ale... Tylko do tego by zmywarka nie obcierała o front szafki z prawej strony. A żeby zmywarka nie chaczyła o uchwyt szafki został zastosowany manewr z przesunięciem uchwytu na szafce bocznej. Przesunięcie chyba o 4 cm można powiedzieć, że nie mające wpływu na wygląd ale za to pozwalające na normalne otwieranie zmywarki.

Anulek2005
21-03-2011, 07:40
Cwane - dzięki za odpowiedź. I jeszcze raz powiem - podoba mi się twoja kuchnia. Szkoda, że mam szlaban na białe fronty :(

mr6319
21-03-2011, 07:44
A teraz z innej beczki.
Poszukuję kogoś kto ma dostęp... lub ma dostęp do kogoś kto ma dostęp do okapów marki Falmec...

azusa
21-03-2011, 09:26
mr6319, ja dostępu do tych okapów nie mam, choć oglądałam i się nad jednym zastanawiam, ale mam pytanie z innej beczki. Mam bardzo podobny układ kuchni do Twojej i też planuję zlicowanie szafek ze ścianą. Jakiej wysokości masz zabudowę i jakiej szerokości jest szpara pomiędzy górnymi szafkami a opuszczonym kufrem?

mr6319
21-03-2011, 10:16
Wysokość zabudowy 231cm. Szparę musiałbym zmierzyć w późniejszych godzinach.

azusa
21-03-2011, 11:29
Wysokość zabudowy 231cm. Szparę musiałbym zmierzyć w późniejszych godzinach.

Dzięki :)

Ankie83
21-03-2011, 21:23
Witam, może ktoś doradzi a może ktoś właśnie użytkuje. Mam zamówioną białą kuchnie na wysoki połysk do tego drewniany jesionowy blat. Czy do tego zestawienia będzie pasować czarny zlewozmywak? Płyta indukcyjna będzie właśnie czarna i obok niej jest zlew. Sprzęt AGD czarno-srebrny. Podłoga szara. Kuchnia jest otwarta na salon, który będzie urządzony w połączeniu nowoczesności z klasyką w odcieniach szarości i bieli. Czy nie namieszam za bardzo tymi czarnymi akcentami? Sama nie wiem... Doradźcie proszę, bo muszę zlew zamówić a pomysłów brak.

ANSE72
21-03-2011, 21:26
witam, może ktoś doradzi a może ktoś właśnie użytkuje. Mam zamówioną białą kuchnie na wysoki połysk do tego drewniany jesionowy blat. Czy do tego zestawienia będzie pasować czarny zlewozmywak? Płyta indukcyjna będzie właśnie czarna i obok niej jest zlew. Sprzęt agd czarno-srebrny. Podłoga szara. Kuchnia jest otwarta na salon, który będzie urządzony w połączeniu nowoczesności z klasyką w odcieniach szarości i bieli. Czy nie namieszam za bardzo tymi czarnymi akcentami? Sama nie wiem... Doradźcie proszę, bo muszę zlew zamówić a pomysłów brak.

tak ALE JEŻELI MOZESZ TO TEN ZLEWOZMYWAK W ANTRACYCIE ZRÓB PODWIESZANY I W BLACIE WYKONAJ OCIEKACZ

Ankie83
21-03-2011, 21:37
A mógłbyś to jakoś prościej wytłumaczyć... przepraszam ale nie wiem o co chodzi :(
już wiem wystarczyło w google wpisać, tylko jeszcze jak ten ociekacz wykonać....

psosin
21-03-2011, 21:55
Ankie83 Ja mam taki zestaw z tym ze mam blat dębowy. Moim zdaniem super wyglada własnie czarna płyta i zlew.

ANSE72
21-03-2011, 21:58
JEŻELI bedziecie sami wykonywac kuchnie to podpowiem jak wykonać jeżeli stolarz to powinien wiedzieć . http://www.rockler.com/product.cfm?page=21730

można to wykonac za pomoca frezarki i musi być spadek więc do tego potrzebny jest szablon z twardego materiału , lub jako jednorazowy sklejka wyprofilowana z klina i frezarką górnowrzecionową frezujesz

e-mól
22-03-2011, 09:10
Ankie raczej się nie poleca podwieszać zlewozmywaków pod drewnianymi blatami, choć technicznie jest to możliwe to użytkowo raczej się nie sprawdza,
pierwszy raz słyszę aby, robić ociekacz w blacie z litego drewna.

Zweryfikuj ten pomysł zanim go zrealizujesz.

ANSE72
22-03-2011, 09:14
Ankie raczej się nie poleca podwieszać zlewozmywaków pod drewnianymi blatami, choć technicznie jest to możliwe to użytkowo raczej się nie sprawdza,
pierwszy raz słyszę aby, robić ociekacz w blacie z litego drewna.

Zweryfikuj ten pomysł zanim go zrealizujesz.


dużo spraw pierwszy raz słyszysz , więc napisz Tu na forum dlaczego uzytkowo się nie sprawdza !!!!!! czekamy na wyjaśnienia

ANSE72
22-03-2011, 09:28
ankie83 na priv masz wiadomośc jak to wykonać

e-mól
22-03-2011, 09:41
Odpowiedź jest oczywista , zbyt długi i częsty kontakt z wodą. Spełniłam Twoją prośbę o wyjaśnienia.
To może odwdzięczysz się tym samym i wkleisz kilka realizacji podwieszanych zlewozmywaków pod drewniane blaty.
Najlepiej jeszcze po roku użytkowania.
Ankie jako, że z Anse mamy odmienne zdania co do takiego wykonania, dlatego zasugerowałam Ci abyś ten pomysł zweryfikowała w niezależnych opiniach.

aneta s
22-03-2011, 09:51
Moja znajoma ma kuchnie z HTH , blat rowniez. Kuchnia jest biala z debowym blatem i ma jednokomorowy podwieszany zlew, kuchnia ma 4 lata i wyglada ok, nawet blisko zlewozmywaka te krawedzie wygladaja dobrze...sama nie odwarzylam sie na takie posuniecie choc bardzo mi sie podoba, u mnie zlew jest na blacie - tak jest zdecydowanie bezpieczniej.

mayadaski
22-03-2011, 10:02
Na Wyspach mozna spotkac od czasu do czasu podwieszany zlew i drewniany blat.
Widzialam u znajomej...probuje poszukac www firmy - mam nadzieje, ze beda tam jakies zdjecia.

To znalazlam na necie - firmy glownie UKjowe:

http://www.absolutegranitecare.co.uk/files/wooden-worktop-maintenance-manchester%281%29.jpg

http://www.mountainhardwoods.co.uk/

http://www.kitchenireland.com/img/beech-worktop.jpg

http://www.kitchenireland.com/img/walnut-worktop.jpg



http://www.eccabinets.com/ExternallyLinked/Walnut-worktop-with-trivets-02.jpg

http://imagebank.ipcmedia.com/imageBank/cache/1/1-Second-NatureLR.jpg

tutaj fajny opis +/- drewnianego blatu (sorrrrki tylko w jezyku jedynie slusznym;)):
http://www.idealhomemagazine.co.uk/expert/kitchenbathroom/How_to_buy_solid_wood_worktops_article_111283.html

http://www.naturalwooddesigns.ie/images/irishoakworktop.jpg

Sprobuje poszukac czegos na zywo

Pozdrowienia,

Maya

ANSE72
22-03-2011, 10:03
Moja znajoma ma kuchnie z HTH , blat rowniez. Kuchnia jest biala z debowym blatem i ma jednokomorowy podwieszany zlew, kuchnia ma 4 lata i wyglada ok, nawet blisko zlewozmywaka te krawedzie wygladaja dobrze...sama nie odwarzylam sie na takie posuniecie choc bardzo mi sie podoba, u mnie zlew jest na blacie - tak jest zdecydowanie bezpieczniej.

może z innej beczki , kontakt z wodą jest taki sam a nawet mniejszy, jeżeli chodzi o zlewozmywak podwieszany , ponieważ po całości blatu jest zaimpregnowany i woda nie ma miejsca na na to aby stała , w przeciwieństwie do wpuszczanego , chyba ze licowany z blatem

e-mól
22-03-2011, 10:45
A to zwracam honor.

Ankie83
22-03-2011, 16:06
Ankie83 Ja mam taki zestaw z tym ze mam blat dębowy. Moim zdaniem super wyglada własnie czarna płyta i zlew.

już lecę oglądać :) dzięki

w moim przypadku podwieszany zlewozmywak raczej się nie sprawdzi, gdyż blat będzie jesionowy. A jesion nie jest tak wytrzymałym drewnem jak dąb czy egzotyczne drewno. W praktyce bałabym się takiego połączenia. Ponadto druga połówka powiedziała stanowcze nie dla takiego rozwiązania. Nie podoba mu się wizualnie.

Dziękuje wszystkim za opinie.

ala-rojek
23-03-2011, 12:14
Prosze, pomóżcie bo mam problem, aa mianowicie.... zlew u mnie wypada narozny, nie wiem jaki wybrac, ale zastanawiam sie nad FRANKE MILAN MIG 651, czy ktos z Was ma taki? jak sie sprawuje i jak wyglada w realu? Noi, noi do tego zlewu chcialabym jakas narozna szafke wiszaca (suszarke na talerze itd) jaka moge do tego wybrac szafke, bo majster mowi ze zwykla narozna bedzie miala malo miejsca (samego srodka) na wstawienie tej suszarki, co wiec mam zrobic? Jaka inna wybrac, bo dolna pod zlewem tez bedzie scieta, a nie 90 stopni, wiec taka tez chcialabym u góry, a moze jakies inne rozwiazanie proponnujecie?

Korozja
23-03-2011, 13:07
mr6319 cudna ta Twoja kuchnia!

olgusieniunieczka
23-03-2011, 13:29
Prosze, pomóżcie bo mam problem, aa mianowicie.... zlew u mnie wypada narozny, nie wiem jaki wybrac, ale zastanawiam sie nad FRANKE MILAN MIG 651, czy ktos z Was ma taki? jak sie sprawuje i jak wyglada w realu? Noi, noi do tego zlewu chcialabym jakas narozna szafke wiszaca (suszarke na talerze itd) jaka moge do tego wybrac szafke, bo majster mowi ze zwykla narozna bedzie miala malo miejsca (samego srodka) na wstawienie tej suszarki, co wiec mam zrobic? Jaka inna wybrac, bo dolna pod zlewem tez bedzie scieta, a nie 90 stopni, wiec taka tez chcialabym u góry, a moze jakies inne rozwiazanie proponnujecie?
Trochę nie w temacie. Będziesz też miała zmywarkę? Może zaraz obok? Jeśli tak to odradzam zlew narożny jak mogę, zwłaszcza jeśli kosz na śmieci umiejscowisz pod zlewem. Po otwarciu zmywarki- dostęp do kosza jest praktycznie nie możliwy. Mój szwagier ma takie rozwiązanie i bardzo tego żałuje. Suszarkę ma nie w szafce narożnej tylko obok, nad zmywarką.

duś
23-03-2011, 22:12
Trochę nie w temacie. Będziesz też miała zmywarkę? Może zaraz obok? Jeśli tak to odradzam zlew narożny jak mogę, zwłaszcza jeśli kosz na śmieci umiejscowisz pod zlewem. Po otwarciu zmywarki- dostęp do kosza jest praktycznie nie możliwy. Mój szwagier ma takie rozwiązanie i bardzo tego żałuje. Suszarkę ma nie w szafce narożnej tylko obok, nad zmywarką.
jako posiadaczka narożnego zlewu, przed którym się broniłam bardzo, ale niestety pokonały mnie względy techniczne, powiem, że wbrew pozorom to nie takie głupie rozwiązanie. w każdym razie nie niewygodne.
co do dostępu do "pod zlewem" i zmywarki - wystarczy odstawić zmywarkę o 30 cm (u mnie jest tam cargo na ziemniaki, cebulę, mąki, cukry itp) i dostęp do kosza staje się bardzo wygodny. do tego idealnie się zmywarę ładuje. ze zlewu do zmywarki mam pół obrotu. jak chuck norris :)

ala-rojek
24-03-2011, 07:34
Tak, tak zmywarka bedzie obok - po prawej, ale to raczej nie bedzie przeszkadzalo, bo ta szafke pod zlewem to chce miec scieta, a nie w kącie 90 stopni i dalej zmywarka. Chodzi mi glownie o szafke ta u gory, gdzie mozna umiescic suszarke na talerze... jak to rozwiazac? Czy sa jakies narozne szafki z suszarkami czy po prostu nie macie nad zlewami zadnych suszarek....? Prosze o rade! :)

ala-rojek
24-03-2011, 07:38
Aha duś, jaki masz zlew ten narozny? taki w 90 st, czy sciety? jak Ci sie sprawuje i czy masz nad nim suszarke na talerze? Jesli tak, to jaką, tez narozną? wstaw jakies fotki :)

Aleksandryta
24-03-2011, 08:17
Tak, tak zmywarka bedzie obok - po prawej, ale to raczej nie bedzie przeszkadzalo, bo ta szafke pod zlewem to chce miec scieta, a nie w kącie 90 stopni i dalej zmywarka. Chodzi mi glownie o szafke ta u gory, gdzie mozna umiescic suszarke na talerze... jak to rozwiazac? Czy sa jakies narozne szafki z suszarkami czy po prostu nie macie nad zlewami zadnych suszarek....? Prosze o rade! :)
A po co Ci suszarka podszafkowa, jak masz zmywarkę i pewnie będziesz miała suszarkę ze zlewem?
Chyba, że nie będziesz miała....

ala-rojek
24-03-2011, 10:57
No wlasnie nie bardzo chce trzymac wszystkie umyte graty na wierzchu na zlewie i pomyslalam o tej suszarce w szafce, tyle ze nie wiem jak to rozwiazac....

duś
24-03-2011, 11:50
Aha duś, jaki masz zlew ten narozny? taki w 90 st, czy sciety? jak Ci sie sprawuje i czy masz nad nim suszarke na talerze? Jesli tak, to jaką, tez narozną? wstaw jakies fotki :)

mam narożny ścięty - Pyramis Medusa Corner 1 1/2 B 2D Narrow Stal gładka. korzystałam z takiego dwukomorowego w 90 st na działce i uważam to za mega niepraktyczne i zajmujące duzo miesjca rozwiązanie (pewnie jeszcze w różnych modelach bateria jest w różnym miejscu, ale i tak to do mnie nie przemawia)
suszarki na talerze nad nim nie mam, jest za to tradycyjna szafka w narożnik 90 st (otwierane do góry). ociekacz na zlewie jest wystarczający dla 3 szklanek, a jak mam więcej zmywania, to za "pół obrotu" mam zmywarkę.
zdjęcia chwilowo nie mam przy sobie żadnego, ew. na priv dostep do galerii

zuzia17
24-03-2011, 13:28
Mr6319
Kuchnia superowa!
Ale ja zwróciłam uwagę na okna, wiem, że to nie ten wątek, ale czy mozesz napisać co to za okna, producent,profil, kolor. Są piękne!

felka73
24-03-2011, 13:47
Mr6319
Kuchnia superowa!
Ale ja zwróciłam uwagę na okna, wiem, że to nie ten wątek, ale czy mozesz napisać co to za okna, producent,profil, kolor. Są piękne!

to okna Galux od Urzędowskiego

mr6319
24-03-2011, 19:44
Mr6319
Kuchnia superowa!
Ale ja zwróciłam uwagę na okna, wiem, że to nie ten wątek, ale czy mozesz napisać co to za okna, producent,profil, kolor. Są piękne!
Dodam jeszcze, że w kolorze D9 Dąb.

aniutaJ
26-03-2011, 12:32
do monikaa13
Bardzo spodobal mi sie twoj blat, czy on ma kolor bardziej szary czy bardziej brazowy? Moze masz jakies zdjecie ktore oddaje rzeczywisty kolor tego blatu?
Z gory dziekuje.
ania

monikaa13
26-03-2011, 13:32
do monikaa13
Bardzo spodobal mi sie twoj blat, czy on ma kolor bardziej szary czy bardziej brazowy? Moze masz jakies zdjecie ktore oddaje rzeczywisty kolor tego blatu?
Z gory dziekuje.
ania

Brązowy???!!! W ŻYCIU!!!!!!!!!!!!!!!

Blat jest jak najbardziej szary. Jest to blat Consuela marki Kronopol. Ma fajną fakturę i maziaje jasno i ciemno szare:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/VrOm40AVcBNYlaDutB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/DPRJFBzin2Tbxw8AMB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/aCgjRPOuy7LuKnwntB.jpg

Może dziś lub jutro zrobię dokładniejsze zdjęcia to mogę wrzucić.

Te jasne placki są poprostu szare tylko jaśniejsze. Jeśli chodzi o brąz to jest go tam 0% :D

aniutaJ
26-03-2011, 15:10
Na moim komputerze to wyglada na braz, z domieszka szarego :rolleyes: Chyba jednak musze zobaczyc ten blat na zywo.
Dziekuje.

monikaa13
26-03-2011, 19:21
Na moim komputerze to wyglada na braz, z domieszka szarego :rolleyes: Chyba jednak musze zobaczyc ten blat na zywo.
Dziekuje.

No jak chcesz brąz to na pewno, a jak szary to możesz mi zaufać. Zobacz sobie na stronie. Zdjęcie, na którym rzekomo widzisz brąz było robione prz sztucznym świetle i może stąd taki efekt.
Ten blat nie ma w sobie nic brązowego.

Zdjęcie ze strony producenta:

http://mdm.kronopol.pl/var/kronopol/storage/images/materialy-dla-meblarstwa/galeria-nowosci/d1007-bz-consuela2/38086-1-pol-PL/D1007-BZ-Consuela.jpg

http://mdm.kronopol.pl/var/kronopol/storage/images/materialy-dla-meblarstwa/galeria-nowosci/d1007-bz-consuela/38078-1-pol-PL/D1007-BZ-Consuela.jpg

Taki dokładnie jest to kolor.

A tu fragment:

http://www.elcavo.pl/zawartosc/grafika/255/1439_w.jpg

matima
27-03-2011, 13:47
u mnie też niestety będzie zlew narożny ścięty i mam takie pytanko czy z takiego zlewu jesteście zadowoleni i czy dobrze się z niego korzysta a może lepiej kombinować i próbować zrobić zwykły?

Ilona Agata
27-03-2011, 13:50
u mnie też niestety będzie zlew narożny ścięty i mam takie pytanko czy z takiego zlewu jesteście zadowoleni i czy dobrze się z niego korzysta a może lepiej kombinować i próbować zrobić zwykły?

Ja swego czasu miałam zlew narożnikowy ścięty (Franke właśnie) - korzystałam z niego 5 lat w starym mieszkaniu i złego słowa powiedzieć nie mogę - praktycznie bez różnicy jak dla mnie :)

rasia
27-03-2011, 13:53
A ja miałam Frankową fasolkę1,5 komorową z ociekaczem i była rewelacyjna.:);)

Nataly Design
27-03-2011, 16:06
A teraz z innej beczki.
Poszukuję kogoś kto ma dostęp... lub ma dostęp do kogoś kto ma dostęp do okapów marki Falmec...

Witam , współpracuję z firmą która jest przedstawicielem tej firmy , w czym mogę pomóc ? Pozdrawiam

aniutaJ
27-03-2011, 17:49
monikaa13 (http://forum.muratordom.pl/member.php?44006-monikaa13) Dziekuje za zdjecia. Ja wlasnie szukam szarego blatu, takze mnie ze ten twoj model taki wlasnie jest :)
ania

ala-rojek
28-03-2011, 06:47
A ja miałam Frankową fasolkę1,5 komorową z ociekaczem i była rewelacyjna.:);)

Aha, to super, czyli takie rozwiazanie z naroznym jest rozwniez czesto spotykane :) Czyli mialas ten model CALYPSO (fasolke?). ja wlasnie sie nad nim zastanawiam, ale chyba troszke plytki czy tylko tak mi sie wydaje, bo w sumie widzialam tylko na necie. Noi drugi do wyboru to tez FRANKE MILAN MIG, a moze ktos taki ma? jak sie sprawuje?

ida i jacek
28-03-2011, 10:04
Ja swego czasu miałam zlew narożnikowy ścięty (Franke właśnie) - korzystałam z niego 5 lat w starym mieszkaniu i złego słowa powiedzieć nie mogę - praktycznie bez różnicy jak dla mnie :)

Przez chwilę myślałam, że to moja wypowiedź :)
Zlew tej samej firmy (Franke Pamira), ten sam przedział czasowy i ten sam wniosek :)
Ja bym nie kombinowała :rolleyes:

monikaa13
28-03-2011, 14:08
Jeżeli ktoś jeszcze chciałby zobaczyć dokładnie kolor mojego blatu to proszę. Szary blat Consuela, marki Kronopol:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/39Cp6rbHfuB3WE7S0B.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/sCDrZhM7ew9g0tcbmB.jpg

rasia
28-03-2011, 18:03
Aha, to super, czyli takie rozwiazanie z naroznym jest rozwniez czesto spotykane :) Czyli mialas ten model CALYPSO (fasolke?). ja wlasnie sie nad nim zastanawiam, ale chyba troszke plytki czy tylko tak mi sie wydaje, bo w sumie widzialam tylko na necie. Noi drugi do wyboru to tez FRANKE MILAN MIG, a moze ktos taki ma? jak sie sprawuje?
Ja miałam ten, ale model sprzed 12 lat, więc nie wiem czy identyczny.:)
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXyjxorFg7HAQFQ70kOJsuYLEQJ8Prd yv7qfBsMcuRFJGQuUmqgw&t=1
Franke Pamira PMX 654 E

matima
28-03-2011, 18:30
dziękuje za odpowiedz
czyli bez kombinacji robimy narożny
rasia fajny ten model dzięki za wklejenie i nazwę:wave:

ida i jacek
28-03-2011, 19:55
Ja miałam ten, ale model sprzed 12 lat, więc nie wiem czy identyczny.:)
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXyjxorFg7HAQFQ70kOJsuYLEQJ8Prd yv7qfBsMcuRFJGQuUmqgw&t=1
Franke Pamira PMX 654 E
to właśnie ten zlew u mnie był przez 5 lat - byłam bardzo zadowolona :) nasi znajomi też taki mają (pewnie z 8 lat już będzie) i też go sobie chwalą;
nie jest zlewem z najniższej półki cenowej ale raczej wart swojej ceny;)
Matima powodzenia w wyborze zlewu

reni1980
28-03-2011, 21:42
monikaa13 twoje okno jest niżej niż blat czy ja źle widzę?

monikaa13
29-03-2011, 10:39
monikaa13 twoje okno jest niżej niż blat czy ja źle widzę?

Nie widzisz źle.
Mam niżej niż blat, bo w miejscu kuchni miała być sypialnia. Zresztą wysokość szafek z blatem jest wyższa niż standardowa, bo 90-91cm, a parapet na ok. 82cm.

seven...
29-03-2011, 12:32
monikaa13 (http://forum.muratordom.pl/member.php?44006-monikaa13) Dziekuje za zdjecia. Ja wlasnie szukam szarego blatu, takze mnie ze ten twoj model taki wlasnie jest :)
ania

w Ikei mają ładne szare blaty http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80123686