PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

Asia**
30-03-2011, 20:09
Mam pytanie. Zaproponowano nam blaty z postformingu. Czy użytkownicy tych blatów mogą mi coś o nich powiedzieć? Dobre są?

Basia_KRK
31-03-2011, 13:09
A hokery Ley Premium kupione na www.sklep.meble.pl
Dzięki :) Podobają mi się!

nefretete72
02-04-2011, 13:58
Mam pytanie. Ile musi być odsunięta od ściany lodówka sbs, żeby się swobodnie otwierała?

zosanka
03-04-2011, 21:56
Mam pytanie do posiadaczek szuflad wewnętrznych Blum czy mieszą Wam się w nich jakieś organizery? Konkretnie mam płaską szufladę wewnętrzną i chciałam do niej dokupić wkład na sztućce, a nic nie pasuje! Moja szuflada ma 82 cz szerokości, a 41,5 głębokości i nic nie pasuje! Nie wiem czy stolarz coś schrzanił czy do tych szuflad mam szukać czegoś specjalnego czy też nic do nich nie dokupię?

Elena76
03-04-2011, 22:26
Zosanka, a te wkłady które sprawdzałaś to Bluma czy jakieś inne? Bo wydaje mi się, że jeśli masz prowadnice Blum, to wkłady Orga-Line spokojnie powinnaś dopasować.
U mnie szuflada wewnętrzna ma tyle co u Ciebie, ale jest głębsza - jakieś 46cm, z tym że do wyboru masz wkłady do korpusów o głębokości od 45cm do 65cm.

zosanka
03-04-2011, 22:50
Na razie sprawdziłam tylko z Ikei i nie pasują do żadnych szuflad. Zaczęłam szukać innych i po opisach nie pasują. Z tego co wyczytałam to te wkłady Bluma są na 50 cm głębokości, a ja mam 47 cm z bokami a wewnątrz 41,5 cm. Mówisz, że one będą pasować? To chyba muszę zaryzykować i jeden kupić na spróbowanie. Dziękuję za szybką odpowiedź :)

Elena76
03-04-2011, 23:07
Zosanka, wkłady Bluma są dostępne dla różnych głębokości korpusów. Nie ryzykuj i nie kupuj w ciemno, bo one tanie nie są, tylko sprawdź na jaką głębokość masz kupowane prowadnice Bluma i w katalogu dobierz odpowiednie wkłady. Nie wiem, czy na tym zdjęciu będzie coś widać, a jak nie to na stronie w katalogu poszukaj:

51113
http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png

Nataly Design
04-04-2011, 10:02
Mam pytanie do posiadaczek szuflad wewnętrznych Blum czy mieszą Wam się w nich jakieś organizery? Konkretnie mam płaską szufladę wewnętrzną i chciałam do niej dokupić wkład na sztućce, a nic nie pasuje! Moja szuflada ma 82 cz szerokości, a 41,5 głębokości i nic nie pasuje! Nie wiem czy stolarz coś schrzanił czy do tych szuflad mam szukać czegoś specjalnego czy też nic do nich nie dokupię?

Witam , wkłady bluma muszą pasować tylko trzeba je umiejętnie "ułożyć" , natomiast plastikowe wkłady zazwyczaj są większe i trzeba je 'dociąć' pod wymiar . Pozdrawiam

dana-r
04-04-2011, 19:33
Witam,
jestem właśnie na etapie wyboru mebli do kuchni. Mam pytanko, czy orientujecie się może, czy meble kuchenne black-red-white są dobrej jakości?

Elfir
04-04-2011, 20:14
cena tych mebli jest adekwatna do jakości.

queene
04-04-2011, 20:23
cena tych mebli jest adekwatna do jakości.
obecne BRW to już nie te co 10 lat temu, pracują na Blumach (tak widziałam w studiu kuchennym) i nie odbiegają przynajmniej wizualnie od tych w studiach (nie mówie tu o wyższej półce) a ich cena jest również porównywalna - wycena nie różni się od wycen zebranych w popularnych studiach mojego miasta dlatego sama sie do nich przymierzam - obecnie mam w mieszkaniu kuchnie BRW sprzed 8 lat kupioną za 1000zł, przeprowadzała sie z nami ...i kurcze nie chce sie zepsuc ani rozpaść dlatego zabuduję ją w piwnicy, niech służy dalej...
aaaa....jak byłam oglądać to pan powiedział że sprowadzą i zabudują mi każde AGD jakie sobie znajdę i to w cenie internetowej

ANSE72
04-04-2011, 20:42
obecne BRW to już nie te co 10 lat temu, pracują na Blumach (tak widziałam w studiu kuchennym) i nie odbiegają przynajmniej wizualnie od tych w studiach (nie mówie tu o wyższej półce) a ich cena jest również porównywalna - wycena nie różni się od wycen zebranych w popularnych studiach mojego miasta dlatego sama sie do nich przymierzam - obecnie mam w mieszkaniu kuchnie BRW sprzed 8 lat kupioną za 1000zł, przeprowadzała sie z nami ...i kurcze nie chce sie zepsuc ani rozpaść dlatego zabuduję ją w piwnicy, niech służy dalej...
aaaa....jak byłam oglądać to pan powiedział że sprowadzą i zabudują mi każde AGD jakie sobie znajdę i to w cenie internetowej

szanująca firma powinna mieć takie podejście , odnośnie sprzętu AGD ,ja bynajmniej uważam to za słuszne z dwóch powodów i to racjonalnych . Pierwszy na kliencie nie można zdzierać i zarabiać we wszystkim do czego , się człowiek zaangażuje
Druga prostsza sprawa , zbyteczny problem z serwisem , Jedno wymusza drugie


istotna sprawa pomoc w wybraniu sprzętu AGD jak i jego odpowiednie podłączenie

dana-r
05-04-2011, 19:14
Dziękuję za Wasze opinie. Nie wiem, co z tymi meblami. Dam sobie jeszcze parę dni do namysłu, chociaż czas goni.

artenova
08-04-2011, 20:01
Witam,

Pozwolę sobie wrzucić następną kuchnię dla inspiracji.

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_MK00.jpg

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_MK08.jpg

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_MK01.jpg

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_MK09.jpg

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_MK11.jpg

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_MK14.jpg

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_MK13.jpg

jaksie
08-04-2011, 20:37
strasznie się gryzie blat z fornirem, oczywiście moim zdaniem ;)

atika
08-04-2011, 20:56
strasznie się gryzie blat z fornirem, oczywiście moim zdaniem ;)


Moim zdaniem też. A wszystko razem nie pasuje do podłogi + nie pasuje do tego parapet... I ten zaokrąglony barek jest po prostu brzydki.

Morlena
08-04-2011, 21:39
A już myślałam, że tylko ja mam takie wrażenie...

mrówka75
08-04-2011, 22:40
jak dla mnie za duży miszmasz i jeszcze ten okrągły stolik :(

queene
08-04-2011, 23:09
podpisuje sie pod powyższymi opiniami
wykonanie moze i nie jest złe, nie znam się, ale fornir z podłogą zupełnie mi nie pasuje
a ten barek po prostu mi sie nie podoba

asizo
09-04-2011, 09:16
Ja też sie podpisuję. Blat powinien być jednolity albo fornir inny. A ten stolik-blat na nodze jeszcze tylko pogłębia wrażenie chaosu w tej niby prostej kuchni.

Saly
09-04-2011, 11:58
Witajcie
Jestem pierwszy raz w tym wątku Buduje w ok Łodzi i marze dopiero o kuchni
W marzeniach jawi się obraz kuchni o frontach szafek w szarej koloryzacji i czarnym granitowym balcie
Czy może ktoś ma podobną kuchnię?
Czy do takiej kolorystki okna w kolorze złoty dąb nie będą się gryzły???
Bardzo proszę o pomoc w tej kwesti
Pozdrawiam

jaksie
09-04-2011, 12:04
Poszukaj, był wątek o szarych kuchniach ...

Saly
09-04-2011, 12:06
Szukam szukam czytam Mam nadzieję że to tego dotrę :-)

Asia**
10-04-2011, 16:27
Witajcie
Jestem pierwszy raz w tym wątku Buduje w ok Łodzi i marze dopiero o kuchni
W marzeniach jawi się obraz kuchni o frontach szafek w szarej koloryzacji i czarnym granitowym balcie
Czy może ktoś ma podobną kuchnię?
Czy do takiej kolorystki okna w kolorze złoty dąb nie będą się gryzły???
Bardzo proszę o pomoc w tej kwesti

przestaniesz marzyć o czarnym granitowym blacie, kiedy dowiesz się ile taki kosztuje ;-D
Ja się już prawie wyleczyłam..

mrówka75
10-04-2011, 17:17
Ja się też wyleczyłam jak usłyszałam cenę :)

To moja popielata kuchnia z czarnym blatem- jeszcze nie wykończona
http://img41.imageshack.us/img41/4027/kuchnia3t.jpg (http://img41.imageshack.us/i/kuchnia3t.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img709.imageshack.us/img709/765/kuchnia1k.jpg (http://img709.imageshack.us/i/kuchnia1k.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img52.imageshack.us/img52/5862/kuchnia5e.jpg (http://img52.imageshack.us/i/kuchnia5e.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

prawdziwy.anika
10-04-2011, 19:52
mrowko,jaka piekna kuchnia....niestety na moim monitorze wyglada na biala,a tak bym chciala ja zobaczyc w rzeczywistym kolorze.....

Saly
10-04-2011, 22:11
Mrówko-przepiękna kuchnia Śliczna w moim stylu GRATULUJE i zazdroszczę :-)
Asiu - myślisz ze taka masakra cenowa? szczerze mówiąc robiłam bardzo luźne i wstępne rozeznanie
Nie załamujcie mnie tak bardzo mi się ten blat podoba ....

pasie
10-04-2011, 22:56
Mrówko baaardzo faaajna kuchnia:)

a powiesz mi co to za okap:yes:

Aleksandryta
10-04-2011, 23:26
I co to za blat? z tym czyms srebnym? :D

mrówka75
11-04-2011, 08:22
mrowko,jaka piekna kuchnia....niestety na moim monitorze wyglada na biala,a tak bym chciala ja zobaczyc w rzeczywistym kolorze.....

W takim razie zapraszam do Rzeszowa!!


Odnośnie okapu to de Dietrich, a blat z Lupusa -201 k - tylko z aluminiowym paskiem

00marta
11-04-2011, 09:22
mrówka75 na zdjęciach wygląda jak biała, ale jest piękna ! piękna ! a co to za przelot pod blatem ? to lustro czy światło odbija ?
jeszcze raz piękna


artenova dla mnie za mało kontrastu, poprostu mdła ! i ten zaokrąglony blat przy barku.... nie pasuje,

mrówka75
11-04-2011, 10:15
Pod szafkami są lustra, chodziło mi o optyczne powiększenie podłogi bo kuchnia jest otwarta a mam ogólnie małe mieszkanko. Miło mi , że kuchnia się podoba :)

Anulek2005
11-04-2011, 10:18
To ja namówiłam mrówke, żeby się pochwaliła w tym wątku :wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:

Fajną ma kuchnię, nie? Mnie się bardzo podoba ....

markoto
11-04-2011, 10:19
dosc oryginalne skrocenie szafek

mrówka75
11-04-2011, 10:23
To ja namówiłam mrówke, żeby się pochwaliła w tym wątku :wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:

Fajną ma kuchnię, nie? Mnie się bardzo podoba ....

Prawda, prawda to Anulek2005 mnie namówił:)

MarJel
11-04-2011, 10:26
To ja namówiłam mrówke, żeby się pochwaliła w tym wątku :wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:

Fajną ma kuchnię, nie? Mnie się bardzo podoba ....

Anulek dobrze że namówiłaś, bo mrówka ma się czym chwalić, ciekawe rozwiązania, dla mnie czad:)

Anulek2005
11-04-2011, 10:47
dosc oryginalne skrocenie szafek

Mnie się ten pomysł podoba, chociaż pucowanie tego lustra pod spodem ... ;)

reni1980
11-04-2011, 10:51
artenova, wyszło wsiórsko, kolory z dupy trąbki

mrówka bardzo fajnie się zapowiada ale musisz lepsze zdjęcia, u mnie tez kuchnia na białą wygląda, jedyny minusik te 3 szafki wiszace, hmm powinny chyba łączyć sie ze ścianą, bo mam wrażenie że sa takie wyrwane z rzeczywistości, ale to taki mały minusik, ogólnie bardzo ok

mrówka75
11-04-2011, 10:56
Sama myślałam, że czyszczenie z tych luster to będzie katastrofa. Ale one są cofnięte po szafkami lewymi 15 cm, a szufladami 30cm,jedynie po prawej stronie we wnęce są standardowo, na razie myłam raz po zamontowaniu a użytkuje już ponad miesiąc więc chyba nie jest najgorzej.


artenova, wyszło wsiórsko, kolory z dupy trąbki

mrówka bardzo fajnie się zapowiada ale musisz lepsze zdjęcia, u mnie tez kuchnia na białą wygląda, jedyny minusik te 3 szafki wiszace, hmm powinny chyba łączyć sie ze ścianą, bo mam wrażenie że sa takie wyrwane z rzeczywistości, ale to taki mały minusik, ogólnie bardzo ok

wiem, że nie dochodzą na równi ze ściana po prawej , ale nie dało rady inaczej. Nie otworzyłabym szuflady, bo zachodziłaby na wnękę z lodówką i piekarnikiem.

markoto
11-04-2011, 11:07
reni chodzilo o szafki wiszace :D

mrówka75
11-04-2011, 11:11
A to źle zrozumiałam. Po lewej mam okno i nie chciałam, żeby szafki były na styk ze ścianą :)

ANSE72
11-04-2011, 13:27
Odnośnie kuchni , którą przedstawił ARTENOVA - nie piszcie ze jest do dupy itp. Ponieważ ,wy jako inwestorzy , właśnie taką kuchnię chcecie mieć < Jeżeli chcecie napisać , o wykonaniu Kuchni to z pewnością Również nie jesteście na takim poziomie wiedzy , jak owy ARTENOVA . A te opinie sa spowodowane tym, ze jest reklama i , Jeżeli Autor napisze ze to jest jego pomysł na zagospodarowanie owej kuchni wówczas , Te komentarze będą miały SENS W ODNIESIENIU NA POGLĄD SWOICH UPODOBAŃ .

markoto
11-04-2011, 13:33
Ja w zyciu bym nie chciala takiej kuchni wiec nie wrzucaj wszytskich do jednego worka
Rozumiem, ze jak pokaze cos artenova to nie mamy prawa sie wypowiadac bo takie szaraczki jak my to powinny siedziec cicho bo nic nie wiedza ani nic nie widza
A artenova jak chce sie pochwalic jakas kuchnia to powinien wybrac te lepsze a nie byle jakie byle by bylo
Zreszta to nie miejsce na reklame firmy

ANSE72
11-04-2011, 13:43
Ja w zyciu bym nie chciala takiej kuchni wiec nie wrzucaj wszytskich do jednego worka , rozumiem ze jak pokaze cos artenova to nie mamy prawa sie wypowaiadac bo takie szaraczki jak my to powinny siedziec cicho bo nic nie wiedza ani nic nie widza

O CZYM Ty kobieto piszesz , jeżeli byś nie chciała takiego zestawienia kuchni , to To jest Twoje i innych zdanie , i Tu nie ma co tego kwestionować > Ale użyte słowo ,< WY JAKO INWESTORZY >, WIĘC UOGÓLNIENIE NIE JEST IMIENNE [SIZE="1"] Jeżeli chodzi o przedstawienie propozycji Artenova , to będzie krytyka , i nie wbijaj tu swoich żali , ze nie macie prawa krytykować , więc jak już napisałem odnośnie zestawienia każdy ma prawo krytykować ,a jeżeli wykonania to jezeli będziesz posiadała taką wiedzę , która pozwoli [ Tobie dorównać do wiedzy Artenova , to szacunek /SIZE]

mrówka75
11-04-2011, 13:45
Anse piszesz "Ponieważ ,wy jako inwestorzy , właśnie taką kuchnię chcecie mieć ", ale nie do końca masz rację. Działam co prawda w innej branży, ale jeżeli widzę ,że klientka za bardzo udziwnia i się to ni jak kupy nie trzyma to jej delikatnie daje do zrozumienia, ze nie będzie pasowało jedno z drugim. Jak nie zrozumie za pierwszym razem to wytaczam "większe działa". Jeżeli kategorycznie się upiera przy swoim to robię tak jak chce ale się po prostu pod tym nie podpisuje i nie publikuje.

markoto
11-04-2011, 13:51
artenova chwali sie kuchnia ktora jest jedna z brzydszych na forum i nikt nie ma prawa skrytykowac ?? to chyba nie powinien nic pokazywac skoro ma tylko cos takiego do pokazania

nikt nie krytykowal wykonania tylko wyglad kuchni wiec nie wiem cos sie tak najezyl i jak zwykle plujesz jadem

ANSE72
11-04-2011, 14:04
Anse piszesz "Ponieważ ,wy jako inwestorzy , właśnie taką kuchnię chcecie mieć ", ale nie do końca masz rację. Działam co prawda w innej branży, ale jeżeli widzę ,że klientka za bardzo udziwnia i się to ni jak kupy nie trzyma to jej delikatnie daje do zrozumienia, ze nie będzie pasowało jedno z drugim. Jak nie zrozumie za pierwszym razem to wytaczam "większe działa". Jeżeli kategorycznie się upiera przy swoim to robię tak jak chce ale się po prostu pod tym nie podpisuje i nie publikuje.

CHWILA CHWILA , WIĘC NAJLEPSZYM OBIEKTYWNYM rozwiązaniem tej niesmaki bedzie to jak napisze Artenova , Odnośnie uświadamiania mnie w kontaktach z klientami to jakoś nie tak . Jest grono klientów którzy , idą na ustępstwa , a jest grono ze prezystają na swoim , o czym napisałem , Jeżeli Autor napisze ze to jest jego pomysł na zagospodarowanie owej kuchni wówczas , Te komentarze będą miały sens . ale w odniesieniu do swojego poglądu . a to o czym piszesz ze się nie podpisujesz , jest to gorsze niż rezygnacja z takiego klienta Ponieważ nie robisz tego z powołania lecz dla Typowego zarobku co może się kłócić z osobowością . Odnośnie publikacji , jest to dobry przykład do rozwikłania poglądów , jak i wytłumaczenia WAM INWESTOROM . że można inaczej

ANSE72
11-04-2011, 14:06
artenova chwali sie kuchnia ktora jest jedna z brzydszych na forum i nikt nie ma prawa skrytykowac ?? to chyba nie powinien nic pokazywac skoro ma tylko cos takiego do pokazania

nikt nie krytykowal wykonania tylko wyglad kuchni wiec nie wiem cos sie tak najezyl i jak zwykle plujesz jadem


markoto nikt tu nie pluje jadem , lecz nie ma Tu obiektywnej opini . Jeżeli chcesz abym , pluł jadem przedstaw swoje realizacje

mrówka75
11-04-2011, 14:31
Ale skoro załączył te zdjęcia to chyba uważał, że kuchnia jest na tyle godna uwagi żeby ja tu pokazać, więc nie rozumiem skąd to oburzenie, że się nie podoba. Ja też wkleiłam zdjęcie swojej kuchni i łazienki na tym forum, jednym się podoba innym nie i przyjmuje to na "klatę". Sam piszesz, że jest grono klientów którzy idą na ustępstwa, a to, że się pod niektórymi projektami nie podpisuje- no cóż nie podpisuje się bo nie są moje tylko klientek.A że je wykonuje, no niestety nie mam monopolu w swojej branży żebym mogła wybierać sobie klientów.

Ps. czasami jest się artystą czasami rzemieślnikiem

nitubaga
11-04-2011, 15:53
Hm... to reasumując kuchnia wklejona przez Arenowa jest fantastycznie zrobiona ;) (o to chodziło?) tylko klient który ją zamówił zupełnie nie miał gustu a wykonawcy tej kuchni zwisało jak to wszystko razem będzie wyglądało, byle zapłacone było i nie "walczył" z poglądami estetycznymi swego klienta bo to beton zapewne był :D:D:D

Teraz jest dobrze? kolege pochwaliłam, klienta za bezguście zganiłam możemy przejśc dalej?

Mrówa... bez urazy ale nie widzi mi się ... na żywo moze i ładnie to wygląda. Dla mnie ona jest.... za biała ;) przy takim neutralnym tle wszystko, absolutnie wszystko co postawisz na blacie będzie grało pierwsze skrzypce - i pół biedy jak to będa śliczne dodatki, patery z owocami czy inne ozdobniki. Gorzej jak to będą wzykłe gary z pomidorową ;) i patelnia ze schabowym ;)

Ja zawsze staram się odwrócić uwage oglądacza jakimś czymś - ściana, ozdoba, zegar by gary byo widać dopiero poooootem ;)

mrówka75
11-04-2011, 16:01
ba nawet popielata czy jak mój mąż mówi szara :)

jak wcześniej pisałam , kuchnia nie jest skończona, nie ma wykończenia pomiędzy szafkami dolnymi i górnymi a będzie mocno wyraziste bo masz racje teraz jest mdło jak cholera

ANSE72
11-04-2011, 16:23
w skrócie pisząc - inspiracja nie podeszła do gustu forumowiczów .

nitubaga
11-04-2011, 17:05
ba nawet popielata czy jak mój mąż mówi szara :)

jak wcześniej pisałam , kuchnia nie jest skończona, nie ma wykończenia pomiędzy szafkami dolnymi i górnymi a będzie mocno wyraziste bo masz racje teraz jest mdło jak cholera


szaraaaaa :o ?

no to u mnie wygląda na białawą, ale na pewno nie na szarą ;) czekam na dalsze kroki wykończeniowe kuchni :)

prawdziwy.anika
11-04-2011, 17:12
mrowko,proponuje sprobowac zrobic zdjecia bez lampy blyskowej...:)

Korozja
11-04-2011, 18:35
A ja mam zupełnie odwrotne zdanie niż nitubaga. Poszukaj na forum zdjęć białej kuchni i np czerwonej tuż po montażu i po paru miesiącach użytkowania. W czerwonej kuchni nie dość że fronty oczojebne to jeszcze gary, dodatki i inne pierdoły. Natomiast w białej to samo ale dzięki temu że kuchnia jest neutralna wydaje się spokojniej i mimo wszystko czyściej. To że fronty czy ciekawa ściana przyciągają uwagę nie zmienia faktu że patelnia czy garnek dalej tam jest.
Ale to jest moje zdanie. Widziałam wiele kuchni na muratorze, na internecie oraz na żywo i porównując w kuchni "kolorowej" zawsze miałam wrażenie że jest bałagan.
Kuchnia mrówki bardzo mi sie podoba i absolutnie nie jest mdło! Dojdą ziółka w jakiś fajnych doniczkach na parapecie, ozdobne pojemniczki na przyprawy czy coś w tym stylu i będzie super :) A poza tym jeśli dobrze widzę kuchnia mrówki jest otwarta na salon więc może takie było zamierzenie żeby nie rzucała się w oczy ;)

efilo
11-04-2011, 18:40
fajnie że zajrzałam. bo już miałam koncepcje żeby przemalować kiedyś w przyszłości ściany z off-white'u na biały. teraz już wiem że to nie moja bajka

mrówka75
11-04-2011, 19:10
fajnie że zajrzałam. bo już miałam koncepcje żeby przemalować kiedyś w przyszłości ściany z off-white'u na biały. teraz już wiem że to nie moja bajka

a nie rozumiem-moje ściany białe?

mirka23
11-04-2011, 20:24
Mrówka75 Jakość zdjęć rzeczywiście nie najlepsza, kolor biały chyba na większości monitorów wyszedł i sprawił, że w pierwszej chwili pomyślałam strasznie sterylna! Jeżeli to szarość, to pewnie pięknie wygląda w rzeczywistości. Super będzie jeżeli coś fajnego wstawisz po miedzy blatem i szafkami. Ściany z ciekawości to w jakim kolorze ? bo na tych zdjęciach wszystko biaaałe

efilo
11-04-2011, 20:46
a nie rozumiem-moje ściany białe?

Tego nie napisałam. Po tych zdjęciach dokladnie wiem jakby wyglądała moja biała kuchnia na białym tle - bo tak to wyglada u mnie na kompie. Nie odnoszę się do Twojej kuchni w realu. Może być biała kremowa czy szara.

Ilona Agata
11-04-2011, 21:16
mrówka75 - bardzo fajna kuchnia i bardzo w moim stylu :yes: świetny okap :) i ten niecodzienny pomysł na cokół :jawdrop: pierwszy raz coś takiego widzę, ale podoba mi się!

Faktycznie, kuchnia wygląda na białą (fronty, ściany), ale ja lubię taką "sterylność" :)

WERI
11-04-2011, 23:35
mrówka 75 kuchnia zapowiada się całkiem przyzwoicie zapewne wykończenie doda jej prawdziwego smaczku, ale ja pędzę do ciebie z innym pytaniem co masz na podłodze? masz gdzies więcej fotek twojej podłogi?

żona m
11-04-2011, 23:58
Artenowa albo fornir z czarnym jednolitym blatem, albo obecny blat do gładkich frontów. Tutaj wyszło masło -maślane.
nie rozumiem tylko, w jakim celu blat został tak finezyjnie zawinięty w ślimaczek i do tego rura....gdyby była do sufitu to chociaż byś potańczyła a tak?

mrówka75
12-04-2011, 07:25
Ja chyba zmienię aparat następnym razem bo ściany mam dokładnie w takim samym kolorze co kuchnia - a część nad szafkami górnymi nawet deko ciemniejsze :)

WERI na podłodze płytki Imola seria Antares - zdjęcia podłogi wrzuciłam na "Pokażcie swoje szare/grafitowe podłogi"

mr6319
12-04-2011, 10:04
Część naszej kuchni z nowymi dodatkami:

http://foto3.m.onet.pl/_m/de4aa04c4ced5b310670bd02a2885573,10,19,0.jpg

Anulek2005
12-04-2011, 10:21
Fajny ten fiolecik - tapeta czy farba?

Nie wiem czy już było, ale zapytam - jakie płytki masz na podłodze?

jaksie
12-04-2011, 10:31
A mnie się fiolet do kuchni jakoś nie widzi ...

mr6319
12-04-2011, 10:49
Fajny ten fiolecik - tapeta czy farba?

Nie wiem czy już było, ale zapytam - jakie płytki masz na podłodze?

Ceramica Picasa - City Grigio 30x60, półpoler, fiolet to tapeta.

jaksie
12-04-2011, 10:57
A szukałaś poprzez szukanie zaawansowane?

Izuuś
12-04-2011, 11:02
no właśnie już znalazłam :)

mr6319 faktycznie świetne masz te płytki, chciałam do siebie w właśnie w tym stylu, ale cena w moim wypadku za duża, no i mam na otarcie łez arkesie, z braku laku to i kit dobry :D

mr6319
12-04-2011, 11:06
no właśnie już znalazłam :)

mr6319 faktycznie świetne masz te płytki, chciałam do siebie w właśnie w tym stylu, ale cena w moim wypadku za duża, no i mam na otarcie łez arkesie, z braku laku to i kit dobry :D

A można wiedzieć jaką cenę proponował Ci sprzedawca?

Anulek2005
12-04-2011, 11:09
A można wiedzieć jaką cenę proponował Ci sprzedawca?

Ja znalazłam za 130 zł/m2 ... Ale metrów mam sporo niestety ... Piękne są, ale chyba poszukam innych (czytaj tańszych) ...

Izuuś
12-04-2011, 11:13
heh ok.140zł, miałam do ułożenia ok 50m2 parteru w domu, i mocno ograniczone fundusze jak to przy wykańczaniu się...a za arkesie zapłaciła 60X60- 46zł...można? :D

żona m
12-04-2011, 11:14
Fajna zabudowa, nie widzą mi się tylko krzesła. I jest ich zbyt dużo do tego stoliczka. Zabudowa to lokalny stolarz?

mr6319
12-04-2011, 11:14
Ja zakupiłem za 92. Czyli cenę miałem całkiem OK.


Fajna zabudowa, nie widzą mi się tylko krzesła. I jest ich zbyt dużo do tego stoliczka. Zabudowa to lokalny stolarz?

Tak lokalny stolarz. Krzeseł 5 domowników 4, kto wie co bedzie w przyszłości...

Izuuś
12-04-2011, 11:25
mam pytanie do użytkowników frontów białych na wysoki połysk - czy wasze fronty podświetlone żarówką z bliska mają jakieś drobne rysy takie jak od kółka polerskiego, czy są idealne jak lustro????? Bo nie wiem co mam myśleć o swoich, które właśnie takie mikro rysy posiadają, ale widać je tylko po dokładnym przyjrzeniu się. Z odległości około 1 metra są w zasadzie jak lustro, ale podświetlone z bliska pozostawiają wiele do życzenia. Reklamować???

leli1
12-04-2011, 14:05
na moich nie widać żadnych rysek (no, oprocz tej, która zrobiłam sobie własnoręcznie :) )

Saly
12-04-2011, 14:38
Mam pytanko do szczęśliwych posiadaczy kuchni na wysoki połysk
Czy Wasze fronty mają jakąś powłokę "anty finger" tzn nie odznaczające się paluchy:-) ? Bardzo podobają mi sie kuchnie na wysoki połysk - ale boję się śladów Z tego co tu przeczytałam to piszecie ze dobrze sie czyszczą i wyglądają oki nawet w oświetlonej kuchni - dlatego jestem ciekawa czy macie standardowe fronty czy jakieś specjalne?

Ilona Agata
12-04-2011, 14:54
Ja mam standardowe, bez powłoki, problemów z czyszczeniem nie ma, ale też uważamy, żeby chwytać za uchwyt, a nie front. Czasami jednak coś się wyleje, a wtedy wiadomo - szmatka w ruch i schodzi :)

Co do rys, u mnie również widoczne w dużym świetle z bliska.

Izuuś
12-04-2011, 17:08
u mnie tych rys przy świetle dziennym nie widać, dopiero kiedy wezmę żarówkę zbliżę do frontu i spojrzę pod odpowiednim kątem to widać drobne koliste rysy, nie wiem czy to jest dopuszczalne. W każdym razie i tak są o niebo lepsze lakierowane, niż folia, którą miałam brać pierwotnie, a ona pod światło to w ogóle jakieś grudki i inne nierówności przynajmniej ta, którą mi proponowano. Co prawda to prawda łatwo ten lakier porysować. Chyba trudno znaleźć złoty środek.

żona m
12-04-2011, 17:10
Tak lokalny stolarz. Krzeseł 5 domowników 4, kto wie co bedzie w przyszłości...

cholewka ja już wykukam coś fajnego to okazuje się, ze to lokalny stolarz a nie firma ogólnopolska.

mrówka75
12-04-2011, 19:20
Część naszej kuchni z nowymi dodatkami:

http://foto3.m.onet.pl/_m/de4aa04c4ced5b310670bd02a2885573,10,19,0.jpg

O ile teraz mój monitor nie przekłamuje kolorów to masz kuchnie jasno szarą- chodzi mi o fronty? Jeżeli tak to czy możesz pokazać jak rozwiązałeś sprawę nad blatem?
Chyba nie muszę dodawać , że kuchnia taka jak lubię!

mr6319
13-04-2011, 08:58
O ile teraz mój monitor nie przekłamuje kolorów to masz kuchnie jasno szarą- chodzi mi o fronty? Jeżeli tak to czy możesz pokazać jak rozwiązałeś sprawę nad blatem?
Chyba nie muszę dodawać , że kuchnia taka jak lubię!
Kilkaset metrów wyżej w tym poście są fotki płytek nad blatem. A fronty są jasno szare - monitor nie przekłamuje.

mrówka75
13-04-2011, 10:29
no to w takim razie szukam, szukam ....

mirela99
13-04-2011, 11:03
Coprawda nie wiem czy na mojej białej kuchni widać ryski, ale mam czarne szafki w łazience, też na wysoki połysk i tam widać "kółka". Bogu dziękowałam, że nie zrobiłam czarnej kuchni (taki był pierwotnie plan) bo na czarnym widać to niesamowicie.

Izuuś
13-04-2011, 12:35
mirela99 ja właśnie ciekawa jestem czy wszyscy, którzy tu się chwalili swoimi białym na wysoki połysk kuchniami mają:
a) tak idealnie wykonane fronty, bez żadnych drobny rysek i tylko ja mam takiego pecha do wykonawców
b) nie przyznają się
c) nie przyglądają się tak bardzo i tylko ja taka czepialska i szczegółowa jestem??? :D

Praktycznie każdy zachwala kuchnie na wysoki połysk, ja wiem, że są trudne w wykonaniu tak aby były idealne, ale nie jest to niewykonalne i zastanawiam się co jest dopuszczalne?

markoto
13-04-2011, 12:36
ja mam matowa wiec nie moge nic powiedziec bo nie jest polerowana

Elena76
13-04-2011, 13:53
Izuuś, jak dla mnie nieakceptowalne na lakierowanych powierzchniach sa tzw "morki" lub inaczej "pomarańczowa skórka", pęcherzyki powietrza, odpryski, wyłażący podkład z pod lakieru na krawędziach (za bardzo spolerowany lakier), widoczne rysy inne niż te koliste. Kółek - o ile nie ma tego wiele i nie są widoczne powiedzmy z odległości 1,5m to bym się nie czepiała bo powstają w trakcie polerowania - być może za bardzo zużyta powierzchnia polerująca. No, ale to też kwestia indywidualna, bo jednym przeszkadza innym nie. Lakier bardzo łatwo zarysować, więc i tak w trakcie użytkowania rysy będą powstawać. Nawet w pełni zautomatyzowany proces lakierowania - patrz nowe auto z salonu postawione w pełnym słońcu - nie gwarantuje idealnej powierzchni.

naberia
13-04-2011, 14:15
Izuus, też się nad tym wcześniej zastanawiałam. Gdy oglądałam fronty lakierowane w studiach to było widać właśnie takie lekkie kółka... Ale podobno lakier się poleruje i to z tego one są...

naberia
13-04-2011, 14:17
Aha, zwórć uwagę czy paznokieć może je zarysować, bo na niektórych frontach zostawały ślady!

joliska
14-04-2011, 07:10
Będę grzmieć ;)
- potężny wątek nt. blatów jest tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?85506-Blaty-kuchenne
- o projektach dyskutujemy w dziale z projektami - Korozjo, załóż tam własny wątek (albo napisz, to poprzenoszę posty dotyczące Twojej kuchni), a na pewno dziewczyny pomogą (prawda?).

Tu robi się zupełny galimatias....

Anulek2005
14-04-2011, 11:22
mr6319 - cenę za płytki rzeczywiście miałeś fajną ...

Gębal
15-04-2011, 00:25
Wybaczcie, ale nie przebrnę przez całą dyskusję. Mam pytanie, czy ktoś z was ma część frontów takich z kratki, ażurowych i czy z perspektywy czasu i użytkowania(konkretnie chodzi mi o to czy się to tragicznie czyści) zrobilibyście to jeszcze raz. Zastanawiam się nad szufladami (3 sztuki) właśnie z takim kratkowym frontem i mam coraz więcej sprzecznych opini w tym temacie. Może wasze będą mniej sprzeczne?

Anulek2005
15-04-2011, 14:36
[usunęłam po moderacji powyżej]

Gębal - obawiam się, że o ile w ogóle ;) to uzyskasz sprzeczne informacje. Ja jestem z natury leniwa i wiem, że nie chciało by mi się pucować takich lamelek ... Pamiętam, że na pierwszych stronach tego wątku jest piękna zielona kuchnia - tam były fronty o jakich piszesz - może spróbuj zapytać bezpośrednio właściciela tej kuchni ...

Znalazłam za ciebie ;););) Strona 8 post 149 użytkownik agutiii

Anulek2005
15-04-2011, 16:01
Ja jestem piękna wewnętrznie ;) Daj coś czego nie masz na stronie, bo tamte już znam na pamięć :) I dalej żadna do mojego pomieszczenia nie pasuje ;););)

Obraziłeś się na mnie śmiertelnie, czy jak ci poślę pytanie na priva to odpowiesz?

ania klepka
15-04-2011, 18:23
Wybaczcie, ale nie przebrnę przez całą dyskusję. Mam pytanie, czy ktoś z was ma część frontów takich z kratki, ażurowych i czy z perspektywy czasu i użytkowania(konkretnie chodzi mi o to czy się to tragicznie czyści) zrobilibyście to jeszcze raz. Zastanawiam się nad szufladami (3 sztuki) właśnie z takim kratkowym frontem i mam coraz więcej sprzecznych opini w tym temacie. Może wasze będą mniej sprzeczne?

moja znajoma miała w mieszkaniu, w budowanym domu zarzeka się że ich nie zrobi, ponoć ciężko umyć i w środku też mocniej się kurzy.

Nataly Design
15-04-2011, 19:08
Witam , po to założyłem płatny profil żebym mógł uczestniczyć w dyskusjach bo uważam że zawsze mogę komuś zupełnie bezpłatnie pomóc w planowaniu kuchni . A uważam że nie ma najlepszego przykładu jak prawdziwe realizacje a nie "katalogowe" zdjęcia . Dziwię się że akurat moje posty "wywalasz" a nie widzisz jak inne firmy robią to samo . Może rzeczywiście najlepiej będzie jak powstanie taki wątek . Ciekawe co napisałaś skoro Twój post też wyleciał ...

monikaa13
15-04-2011, 19:12
Nataly przykład jest dobry ale miej litość, ciągle jeden i ten sam. Dla forumowiczów zaglądających codziennie robi się to już nudne i niesmaczne. Jak dla mnie zwykły spam i reklama, a nie chęć pomocy.

magduska
15-04-2011, 19:28
Witam,
Chciałam pokazać moją kuchnię - może stanie się inspiracją dla kogoś kto woli klasyczne wnętrza.

1. malutkie, koronkowe płytki ;)
http://images47.fotosik.pl/807/695383001b8358e6med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

2. uchwycik ;)

http://images50.fotosik.pl/807/f49d19fee146aa1cmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

3. "latarnia" ;)

http://images49.fotosik.pl/806/949aabc08e1b89a0med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

4. bateria ;)

http://images39.fotosik.pl/800/16c7455f80539842med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

5. zlew ;)

http://images49.fotosik.pl/806/bd03774c9165554amed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

6. a teraz kilka dodatków:

http://images50.fotosik.pl/807/c981a02ea1a7b9ccmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/807/b96b8ffbc05dd626med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/807/968e570234a36e17med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/755/2b6f9395972a6925med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

7. noi tak z daleka:

http://images35.fotosik.pl/610/08056c542ff1fc69med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/786/19c7577240f660b6med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/760/26e974b0efa650f7med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

ps. lodówka nie jest w zabudowie i stoi po drugiej stronie (niestety nie zrobiłam zdjęcia)...

A i brakuje jeszcze kilku pierdółek, ale.. to z czasem ;)

Anulek2005
15-04-2011, 19:52
Ta bateria mi tam za nowoczesna jest :( IMHO psuje klimat .... poza tym nie mam zastrzeżeń ;)

nemi
15-04-2011, 20:08
Z baterią pomyślałam dokładnie to samo co Anulek2005. Pasowała by taka bateria jak u Darcy w kuchni - byłaby bardziej stylowa.

A kuchnia fajniutka. Nie w moim stylu co prawda, ale jest ładnie.

magduska
15-04-2011, 20:15
Dziękuję dziewczyny...
..i macie rację Darcy ma prześliczną baterię i w mojej kuchni pasowałaby idealnie, niestety przeważyła wygoda i wyciągana rączka... ;)

monikaa13
15-04-2011, 20:28
Mnie się też ta kuchnia podoba chociaż to zupełnie nie mój styl i ja bym się w takiej źle czuła ale widać, że jest przemyślana. Dodatki dodają smaczku.
Bateria, hmmm sądzę to samo co reszta. Od razu rzuca się w oczy, nie pasuje.

Ale fakt wyciągana wylewka jest bardzo przydatna. Może coś w tym stylu by pasowało (z wyciąganą wylewką)

http://www.dobrzemieszkaj.pl/img/imagecache/380x581__media_16089

markoto
15-04-2011, 21:11
ja bym dala zarowke energooszczedna taka kulke, ta za bardzo wylazi i jakos nie psuje

Margoth*
15-04-2011, 21:40
magduska, śliczna kuchnia, całkiem w moim stylu! Jeśli możesz, zrób i wklej zdjęcie lodówki. Ja też mam niezabudowaną lodówkę w stylizowanej kuchni i jestem ciekawa, jak u Ciebie wygląda.

magduska
15-04-2011, 22:43
ja bym dala zarowke energooszczedna taka kulke, ta za bardzo wylazi i jakos nie psuje
Dobrze, że jest żarówka hyhy, do wczoraj jej w ogóle nie było - poza tym powiem szczerze, że ten żyrandol jest do wymiany (wisiał w mojej kuchni w mieszkaniu, teraz myślę o zakupie czegoś podobnego: http://allegro.pl/lampa-mosiezna-okretowa-2-punkty-zyrandol-komplet-i1562655173.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Flampa-mosiezna-okretowa-2-punkty-zyrandol-komplet-i1562655173.html))

Margoth* postaram się ;)

Dzięki za opinie ;)

duś
15-04-2011, 23:13
fajna ta kuchnia, mnie tylko zlew nie odpowiada :)
hehe

Korozja
16-04-2011, 00:57
magduska ja też bym baterię wymieniła ;)

artenova
16-04-2011, 12:08
Witam,

Widzę, że troszku zawrzało po wstawieniu zdjęć mojej pracy, więc zabiorę głos.

- dobór kolorów został przeprowadzony przez Klienta i na zdjęciach nie widać rzeczywistego efektu. Ogólnie meble i kolorystyka tworzą ciepłe i przytulne wnętrze. Z resztą to nie tylko kuchnia ale i korytarz widoczny z kuchni też jest utrzymany w podobnej kolorystyce. Same materiały są bardzo fajne jak fornir ORZECH CANALLETTO czy laminat na blacie z włóknami aluminium. Ale każdy ma prawo do krytyki choć może inaczej byłoby gdyby miał lepszy sprzęt fotograficzny ( to nawet nie lustrzanka ).

- barek - małe pomieszczenie gdzie musiał się zmieścić mały salon połączony jeszcze z mniejszą kuchnią nie daje za dużo możliwości aranżacji, szczególnie gdy klient narzuci "konieczne elementy", których pominąć nie pozwoli.

Mam dwie następne prace u znajomych Tej Klientki więc chyba nie jest tak tragicznie jak niektórzy tu opisali.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

duś
16-04-2011, 14:27
a ja tak trochę btw
twoi klienci nie maja nic przeciwko, ze zamieszczasz wnętrza ich prywatnych wnętrz na publicznym forum?

wolusie77
16-04-2011, 19:58
Witam,

Chciałam się poradzidzić w kwestii koloru zlewu. Blat wybrany jest szary Duropal-u (http://www.laminart.pl/szukaj/index/?page=4&id=578 ), fronty jasne - lacobel perłowy. Co do zlewu to Teka Aura 60 B-TG (http://www.luxemedia.pl/teka-aura-60-btg-deska-szklana-15-komorowy-z-ociekaczem-/produkt/45663.html) - i pytanie czy lepszy antacyt czy aluminium lub srebrny? Na drugiej części blatu będzie płyta indukcyjna w kolorze czarnym. Podłoga w kolorze szarym. Dodatki - typu barek i półki na ścianie w drewnie merbau. Co radzicie?
Jak kuchnia będzie gotowa to wrzucę zdjęcie, ale potrzebuję na razie pilnie wybrać zlew.
Pozdrawiam!

MarJel
16-04-2011, 23:36
wolusie77, zdecydowanie ja tu widzę zlew antracyt.

iza mama gabora
17-04-2011, 00:11
magduska trochę dziwnie kończą się kafelki z lewej strony okna :( Kuchnia suuuuper ogólnie. W moim klimacie :) Jak będziesz się pozbywać lampy to chętnie ją wezmę:)
P.S. zlew, bateria i czajnik jakby z innej bajki, faktycznie

LeoAureus
17-04-2011, 09:52
magduska, masz piękną kuchnię, mój klimat :) Gratuluję!
Gdzie kupiłaś te... nie wiem jak to nazwać, obrazki, zawieszki...?

magduska
17-04-2011, 18:22
magduska trochę dziwnie kończą się kafelki z lewej strony okna :(
to znaczy? jak patrzę teraz na okno to.. z lewej strony okna nie mam w ogóle kafelek..., no chyba, że chodzi Ci o tą uszczelkę między oknem a kafelkami, taka biała, tak?
Niedługo nie będzie jej widać, mam zamiar zainstalować w oknie zazdroski ;)

Kuchnia suuuuper ogólnie. W moim klimacie :) Jak będziesz się pozbywać lampy to chętnie ją wezmę:)
P.S. zlew, bateria i czajnik jakby z innej bajki, faktycznie
hehe, ok... ;)
ta lampa może i nie jest wcale taka tragiczna, ale... wydaje mi się mała, dlatego mam zamiar kupić inną.. ;) KIEDYŚ ;)


magduska, masz piękną kuchnię, mój klimat :) Gratuluję!
dziękuję ;)

Gdzie kupiłaś te... nie wiem jak to nazwać, obrazki, zawieszki...?
w Empiku ;) Kupowałam w zeszłym roku z myślą o tej kuchni, ale niedawno też je jeszcze widziałam ;)

LeoAureus
17-04-2011, 20:36
Dzięki!!!:) (nie wpadłabym na Empik;) )

wolusie77
17-04-2011, 23:03
wolusie77, zdecydowanie ja tu widzę zlew antracyt.

Dzięki MarJel :-). Obejrzałam dziś na żywo te kolorki z Teki i z jaśniejszych to jedynie aluminum ale wówczas zlałby się całkowicie z blatem. Faktycznie chyba lepszy ciemniejszy, nawet onyks zamiast antracytu, bo ładniejszy.

żona m
17-04-2011, 23:24
Magduśka zlewozmywak i bateria nie ta bajka, ale już to powiedziano/napisano. Ja do ogólnego zachwytu dołożę jusze łyżkę dziegciu...kafle ułożone fatalnie, żadna fuga nie jest równa. Do tego wydaje się być zbyt ciemna do jasnych płytek. Wyszła poszatkowana ściana. Gdyby mnie ktoś tak ułożył kafle, kazałabym skuć i układać na nowo.

magduska
18-04-2011, 09:41
Magduśka zlewozmywak i bateria nie ta bajka, ale już to powiedziano/napisano. Ja do ogólnego zachwytu dołożę jusze łyżkę dziegciu...kafle ułożone fatalnie, żadna fuga nie jest równa. Do tego wydaje się być zbyt ciemna do jasnych płytek. Wyszła poszatkowana ściana. Gdyby mnie ktoś tak ułożył kafle, kazałabym skuć i układać na nowo.
Z równością fugi to może masz i rację (jak się teraz przyglądam) chooooć te dekory są większe i ałtomagicznie fuga będzie miała inną szerokość, znaczy się będzie węższa... - jak patrzyłam na ekspozycji w sklepie to też była nierówna... ;)
Odnośnie koloru fugi to właśnie mnie się podoba poszatkowana ściana i specjalnie kolor był wzięty ciemniejszy ;) ..a może przy jasnej fudze nie byłoby widać różnicy w szerokości? :rolleyes:
no cóż, zależy co się komu po prostu podoba ;)

Ale dzięki za opinie.. ;)

emjot27
18-04-2011, 10:54
Co do tej nierównej fugi, to ja bym chyba bardziej winił te dekory. Są większe niż pozostałe płytki.

żona m
18-04-2011, 14:27
Ale dzięki za opinie.. ;)
kuchnia sama w sobie fajna, solidnie wykonana, z klimatem, tylko te fugi. Można je było zeszlifować do rozmiaru kafli, wówczas, nie byłoby uskoków.

LeoAureus
19-04-2011, 08:58
Z równością fugi to może masz i rację (jak się teraz przyglądam) chooooć te dekory są większe i ałtomagicznie fuga będzie miała inną szerokość, znaczy się będzie węższa... - jak patrzyłam na ekspozycji w sklepie to też była nierówna... ;)
Wcześniej nie zauważyłam różnicy w szerokości fugi (aż tak nie jestem drobiazgowa), ale teraz jak wróciłam do zdjęcia i przyjrzałam się, to powiem, że w moim odczuciu te troszkę większe dekory i taka "nierówność" fug dodają uroku :) Zamierzone czy nie, wyszło bardzo fajnie :)

emjot27
19-04-2011, 09:13
LeoAureus I to potwierdza tezę. Ile ludzi tyle opinii. No i dobrze. Najważniejsze, że się podoba właścicielom.

LeoAureus
19-04-2011, 09:19
Ano właśnie :)

amazonka22
19-04-2011, 12:20
magduska, masz piękną kuchnię, mój klimat :) Gratuluję!
Gdzie kupiłaś te... nie wiem jak to nazwać, obrazki, zawieszki...?

podobne widziałam też w rossmanie. Było chyba wiecej tego typu rzeczy. podajże dzbanuszki, magnesy zawieszki :)

LeoAureus
19-04-2011, 18:46
Dzięki :) Czas udać się do Rossmana :)

renata10
19-04-2011, 21:17
Kuchnie zrobili mi na wymiar cała czarna na wysoki połysk wyglada świetnie do tego cały sprzęt tez w czarnym kolorze i czerwone dodatki ręczniki serwetki dla kontrastu stół kupiliśmy biały ale tez na wysoki połysk tylko jest jedno ale cały czas biegam ze scierka bo na czarnym blacie wszystko widać. Tak mi się podobał projekt że nie chciałam juz nic innego i pomimo tego że jest ciężka w urzymaniu czystości było warto. Polecam wszystkim którzy nie maja problemy z codziennym sprzątaniem!!!!

Elfir
19-04-2011, 22:16
renata - może wrzuć zdjęcia?

rydzak
20-04-2011, 10:54
Tak oglądam tewszystkie wypowiedzi ale nigdzie nie znalazłam mebli kuchennych w stylu klasycznym z odkrytymi nóżkami .Zamówiłam takie mebelki do swojej kuchni i cały czas się zastanawiam czy dobrze zrobiłam... Prosze o zdjęcia takich kuchni...

Elfir
20-04-2011, 11:49
rydzak - jest to niewygodne w utrzymaniu czystości. Będziesz nurkować pod szafki by pod nimi umyć?

rydzak
20-04-2011, 12:36
rydzak - jest to niewygodne w utrzymaniu czystości. Będziesz nurkować pod szafki by pod nimi umyć?

Wiem , wiem ale mam córke alergiczkę na roztocza i to bardzo mocno więc stwierdziłam że lepiej umyć jak chodować... Ale chciałabym zobaczyć jak wygląda taka kuchnia -prosze o zdjęcia będe niezmiernie wdzięczna!!!!!!!!!!

00marta
20-04-2011, 14:41
renata10 ZDJĘCIA wrzuć !!!!

lady in red
20-04-2011, 21:06
dołączam się do prośby o zdjecia kuchni renaty.

Venus_m
22-04-2011, 14:00
A ja melduję, że kuchnię mam akrylową białą + fronty dolne fornir palisander na wysoki połysk i na akrylu też dopatrzyłam się kółek polerskich. Widać je po przystawieniu nosa do frontu. Czyszczenie kuchni polerowanej (w kolorach o których ja wspomniałam - wypowiadam się, bo użytkuje) nie stwarza mi żadnych problemów, a powtarzam że do super porządkowych to ja nie należe ;)

Asia**
22-04-2011, 20:51
Venus - byłam u Ciebie, oglądałam i kuchnia jest fantastyczna! Cudo! Jak się sprawuje jasny blat i zlew? Bo mi taki wszyscy odradzają, że jak spadnie np. torebka po herbacie, to już takiego blatu nie wyczyszczę?

Elfir
22-04-2011, 21:39
Wiem , wiem ale mam córke alergiczkę na roztocza i to bardzo mocno więc stwierdziłam że lepiej umyć jak chodować...

A nie myślałaś żeby szafki postawić bezpośrednio na murku zamiast na nóżkach? Ja zamierzam tak zrobić w kuchni.

greentonado
24-04-2011, 20:03
Witam. Pozwolę sobie pochwalić się swoją kuchnią. Jeszcze brakuję mi sprzętów. Kuchnia firmy WFM

queene
24-04-2011, 21:11
Witam. Pozwolę sobie pochwalić się swoją kuchnią. Jeszcze brakuję mi sprzętów. Kuchnia firmy WFM
bardzo ładna, jedynie to wyższe zwieńczenie wyspy mi nie za bardzo...
moja bedzie w podobnej kolorystyce :)
mamy podobne domy jeśli chodzi o parter-okna i wysoki sufit - jakie planujesz oswietlenie, masz może swój dziennik ?
edit: juz wiem że nie masz....a szkoda ;-)

greentonado
24-04-2011, 21:33
bardzo ładna, jedynie to wyższe zwieńczenie wyspy mi nie za bardzo...
moja bedzie w podobnej kolorystyce :)
mamy podobne domy jeśli chodzi o parter-okna i wysoki sufit - jakie planujesz oswietlenie, masz może swój dziennik ?
edit: juz wiem że nie masz....a szkoda ;-)

Dzięki za opinię.
Jeżeli chodzi o zwieńczenie wyspy to była to przemyślana decyzja ..... mojej żony. Ja chciałem jak na zdjęciu nr 21. Ale w sumie jestem zadowolony zawsze będzie trochę blat roboczy przysłonięty od strony jadalni i to właśnie zadecydowało. Oświetlenie jeszcze nie wybrane, czekamy jak nam coś wpadnie w oko chociaż mam już jakiś typ.Przesyłam wizualizacje z innymi rozwiązaniami Pozdrawiam

pamaria
24-04-2011, 22:14
Ładniej wyglądałyby proste fronty, bez tych ciemnych ram.

queene
24-04-2011, 22:24
Dzięki za opinię.
Jeżeli chodzi o zwieńczenie wyspy to była to przemyślana decyzja ..... mojej żony. Ja chciałem jak na zdjęciu nr 21. Ale w sumie jestem zadowolony zawsze będzie trochę blat roboczy przysłonięty od strony jadalni i to właśnie zadecydowało. Oświetlenie jeszcze nie wybrane, czekamy jak nam coś wpadnie w oko chociaż mam już jakiś typ.Przesyłam wizualizacje z innymi rozwiązaniami Pozdrawiam
aaa czyli nad jadalnią masz niski sufit - ja bardziej myślałam o tej wysokiej części salonu
fajne te wizualki, ciężko wybrać :)
a powiedz mi jeszcze - te rogowe okno w kuchni to fix ?

rydzak
25-04-2011, 16:01
A nie myślałaś żeby szafki postawić bezpośrednio na murku zamiast na nóżkach? Ja zamierzam tak zrobić w kuchni.

Witam dziękuje za radę ,ale kuchnie mam już gotową tylko nie zamontowaną i zdecydowałam że jeśli nóżki mi się nie sprawdzą zamontuje cokół-nie ma z tym żadnego problemu.Ale wybrałam nóżki klasyczne w kolorze satyny z firmy gamet NZ43-jest tam duży wybór polecam! Kuchnie wybrałam klasyczną z witrażami blat trawertyn fronty giętę + barek. Wrzucę zdjęcia jak zamontuje.

pfafara
25-04-2011, 18:43
Bardzo ładna. Planuję podobną w tej samej kolorystyce. Ja jednak nie dalabym obwódek na szafkach wiszacych. Czy blat jest z tego samego materialu co wyspa?

Saly
26-04-2011, 09:16
Dziękuję bardzo :-)
Jak uda mi się udziubać projekt to wrzucę - kuchnie mam sporą ok 20 metrów Będzie nowoczesna w kolorze szary - ale jasny z czarnymi blatami - cięzko mi to wszystko idzie Ale jak już wrzycę projekt bedzie temat do dyskusji - mam nadzieję :-)

Anulek2005
26-04-2011, 10:00
Kochani - na projekty kuchni mamy osobny wątek - TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje/page171). Serdecznie zapraszamy :)

W tym wątku umieszczamy już gotowe kuchnie!!!

Saly
26-04-2011, 10:49
OKI
jasne Sorki
Już zmykam do innego tematu :-)

Venus_m
27-04-2011, 12:46
Asia z małym opóźnieniem ale już spieszę z odpowiedzią. Blat mamy biały matowy (czyt. chropowaty, wrzucałam gdzieś w swoim wątku fotkę z bliska) i utrzymanie go w czystości to bułka z masłem. Myślę, że gorzej byłoby gdyby blat był błyszczący (już po rozpakowaniu takiego w kuchni przy montażu było widać rysy i palce, a biorąc pod uwagę częstotliwość przesuwania nawet szklanki z tego blatu nic by nie zostało do momentu jej ostatecznego wykończenia). Zlew kupiliśmy jakiś najnowszy Schocka biały, ja jestem bardzo zadowolona, herbaty staramy się do niego nie wyrzucać, ale teść raz sie zapomniał i tak sobie leżała chyba 2 dni w nim, bo my wyjechaliśmy. Zlew miał plamkę, ale umyłam go normalnym płynem do mycia naczyń i narazie śladu nie ma. Nie wiem czy wiecej plusów czy minusów ma biały zlew, ale ja narazie ze swojego jestem zadowolona :)

mr6319
27-04-2011, 22:42
wobil - kilka postów wyżej prosiłam:
Po co pisac takie prośby jak nawet administratorzy forum odpowiadają na te posty tutaj...

Elfir
28-04-2011, 20:38
Administratorzy nie są nieomylni :>
Nie zwróciłam uwagi, w którym wątku odpowiadam.

KamaG
28-04-2011, 21:18
a czy ja mogę zapytać właścicieli blatów olejowanych czy ten Wasz olej czuć jakoś nieprzyjemnie? bo ja poolejowałam parę dni temu blat jesionowy olejem 3v3 i wciąż czuję dziwaczny zapach, przepraszam, że tu ale gdzie indziej cisza, a mnie to bardzo niepokoi

Asia**
28-04-2011, 21:19
Asia z małym opóźnieniem ale już spieszę z odpowiedzią. Blat mamy biały matowy (czyt. chropowaty, wrzucałam gdzieś w swoim wątku fotkę z bliska) i utrzymanie go w czystości to bułka z masłem. Myślę, że gorzej byłoby gdyby blat był błyszczący (już po rozpakowaniu takiego w kuchni przy montażu było widać rysy i palce, a biorąc pod uwagę częstotliwość przesuwania nawet szklanki z tego blatu nic by nie zostało do momentu jej ostatecznego wykończenia). Zlew kupiliśmy jakiś najnowszy Schocka biały, ja jestem bardzo zadowolona, herbaty staramy się do niego nie wyrzucać, ale teść raz sie zapomniał i tak sobie leżała chyba 2 dni w nim, bo my wyjechaliśmy. Zlew miał plamkę, ale umyłam go normalnym płynem do mycia naczyń i narazie śladu nie ma. Nie wiem czy wiecej plusów czy minusów ma biały zlew, ale ja narazie ze swojego jestem zadowolona :)

Dzięki za odpowiedź - uspokoiłaś mnie. Już prawie jestem zdecydowana na jasny matowy - skoro na granit star galaxy mnie nie stać :-)

Aleksandryta
28-04-2011, 22:32
a czy ja mogę zapytać właścicieli blatów olejowanych czy ten Wasz olej czuć jakoś nieprzyjemnie? bo ja poolejowałam parę dni temu blat jesionowy olejem 3v3 i wciąż czuję dziwaczny zapach, przepraszam, że tu ale gdzie indziej cisza, a mnie to bardzo niepokoi

A skad masz ten olej? To jest olej do blatow kuchennych? Czytam w internecie, ze to dunski olej z utwardzaczem do parkietu lub w ogole do ochrony drewna...Olej do blatow kuchennych musi miec atest ze jest bezpieczny dla czlowieka w kontakcie z zywnoscia.
Specjalny olej firmy Osmo jest najlepszym olejem do blatow kuchennych, ewentualnie z tanszych produktow to olej na bazie oleju lnianego z IKEA.

markoto
29-04-2011, 08:09
wlasnie to samo chcialam napisac, ze to pewnie nie jest olej do kontaktu z zywnoscia

nitubaga
29-04-2011, 09:24
Ja mam biofa. Polecany tutajk przez dziewczyny. Czuć go kilka dni po olejowaniu, potem juz nie ;)

KamaG
29-04-2011, 11:32
kupowany w castoramie, zwie się 3v3 specjalny do blatów kuchennych miał być, tak pan się zarzekał, na pojemniku też twierdzą, że do blatów "Dopuszczony do kontaktu z żywnością ENV 1186" to mam nadzieję że ten zapach się ulotni, a na konserwację kupię już jakiś inny, dzięki dziewczyny

markoto
29-04-2011, 12:52
jak do blatow to ok

KamillaDeMon
02-05-2011, 14:38
Kochani, potrzebuję Waszej pomocy. Mam już korpusy kuchenne i zastanawiam się nad uchwytami do frontów. Jak je umiejscowić żeby były w jednym poziomie? Da się w ogóle? Proszę Was o pomoc:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f43f026d845e730a.html

markoto
02-05-2011, 15:05
nie bardzo rozumiem o co pytasz

KamillaDeMon
02-05-2011, 16:12
O to jak uchwyty w drzwiczkach od szuflad i szafek umieścić żeby wyglądały OK.

Nie wiem jak inaczej to ująć. Myślałam o relingach a one kiepsko wyglądają jak są na różnych wysokościach. Jak widać pierwsza szafka to 3 szuflady, jedna płytka i dwie głębokie. Druga szafka to dwie głębokie szuflady. Trzecia jest narożna bez szuflad. Czwarta taka sama jak pierwsza.
Chcę aby była jakaś symetria w tym wszystkim. Dodam, ze meble robimy sami.

jaksie
02-05-2011, 18:08
To chyba nie jest możliwe, skoro szuflady maja inne wymiary, no ale może się mylę ...
Możnaby w dolnej głębokiej szufladzie zamontować uchwyt na wysokości pierwszej od dołu wąskiej, ale czy to będzie dobrze wyglądało?
Lepiej w takiej sytuacji wyglądają fronty bez uchwytów.

KamillaDeMon
02-05-2011, 18:40
No i chyba to jedyna opcja...

manieq82
02-05-2011, 19:16
gdyby jeszcze nie ta szafka z podwójnymi szufladami tylko same potrójne było by lepiej
wg mnie fronty bez widocznych uchwytów, nie wiem w jakim stylu robicie, można np. dać takie frezowane w płycie od góry
wygląda to z daleka jakby bez uchwytów
jak bawiłem sie to wolałbym to niż tip on (choć to też fajny bajer tyle że kosztuje)

KamillaDeMon
02-05-2011, 19:42
Muszą być uchwyty jakieś, bo nie stać nas mechanizm bezuchwytowy. Kuchnia ma być taka:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a721e73f36ef603.html

Tak strasznie chciałam na maxa wykorzystać tą małą powierzchnię pod kuchnię, że nie zwracałam uwagi na to, że później będę myślała nad uchwytami. Te dwie głębokie szuflady chciałam na garnki i stąd ta decyzja...

mkala2
02-05-2011, 22:39
Ja znalazłam za 130 zł/m2 ... Ale metrów mam sporo niestety ... Piękne są, ale chyba poszukam innych (czytaj tańszych) ...

Dokładnie te same płytki ma też: Charisma- pod nazwą Ciment Grey lub Alcalagres- pod nazwą Cemento.
Dla wytłumaczenia: jest jeden producent (Chiny) a w kilku Fabrykach je widziałam.

Swoją drogą uwielbiam te płytki: fajna jakość, efekt jak ja to nazywam "mokrej podłogi", super. Ja będę robić z nich akurat łazienkę. Widziałam masę szarości ale te są takie delikatniejsze.

Do końca marca kosztowały około 80 zł/m2 Olsztyn. Teraz podnieśli cło na Chiny i może dojść do ceny pewnie około 120 zł/m2

kakusek
03-05-2011, 00:43
mkala2 a które konkretnie kupiłas i czy można je "namierzyć" na necie?Czy one maja takie drobne błyszczace "przecierki" które widac pod światło?

Treasurehunt
03-05-2011, 17:10
Kochani, potrzebuję Waszej pomocy. Mam już korpusy kuchenne i zastanawiam się nad uchwytami do frontów. Jak je umiejscowić żeby były w jednym poziomie? Da się w ogóle? Proszę Was o pomoc:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f43f026d845e730a.html

Jest jedna opcja.... jeden duży front przymocowany do dolnej szuflady a resztę szuflad fronty wpuszczone wewnątrz. to jest jedyne rozwiązanie

z tego co widzę na zdjęciu, trzeba również będzie wpuścić szuflady głębiej... tylko te górne...


Muszą być uchwyty jakieś, bo nie stać nas mechanizm bezuchwytowy. Kuchnia ma być taka:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a721e73f36ef603.html

Tak strasznie chciałam na maxa wykorzystać tą małą powierzchnię pod kuchnię, że nie zwracałam uwagi na to, że później będę myślała nad uchwytami. Te dwie głębokie szuflady chciałam na garnki i stąd ta decyzja...


mechanizm bezuchwytowy jak to nazywasz to wcale nie jest drogie rozwiązanie.... jakieś 10 zł od każdego frontu kolejne to frezowanie frontów przed malowaniem czyli tzw uchwyt wbudowany w front wtedy prawie nie widać uchwytów... bo w sumie to ich nie ma... :)

jaksie
03-05-2011, 17:23
Jest jedna opcja.... jeden duży front przymocowany do dolnej szuflady a resztę szuflad fronty wpuszczone wewnątrz. to jest jedyne rozwiązanie

To chyba nie jest zbyt wygodne w codziennym uzytkowaniu ...

mkala2
03-05-2011, 18:01
mkala2 a które konkretnie kupiłas i czy można je "namierzyć" na necie?Czy one maja takie drobne błyszczace "przecierki" które widac pod światło?

Wejdź na link zdjęcie dobrze to ukazuje... czy można je kupić na necie-nawet nie szukałam ( nie miałam takiej potrzeby bo pracuję w salonie z płytkami:))
http://www.charismatiles.com/product.aspx?id=194

duś
03-05-2011, 20:56
To chyba nie jest zbyt wygodne w codziennym uzytkowaniu ...
mam taki front w szafce z szufladami m.in. na rzadziej używane sztućce i przyprawy, oliwy, oleje. myślę, że wygoda takie rozwiązania zależy przede wszystkim od umiejscowienia. nie wyobrażam sobie, aby to było pod płytą czy blatem roboczym, z którego się najczęściej korzysta.

bradykardia1
04-05-2011, 06:50
To chyba nie jest zbyt wygodne w codziennym uzytkowaniu ...

nie jest też uciążliwe - mam dwie takie szafki - trzymam tam sypkie produkty, puszkowane oraz różnego rodzaju blachy i foremki - wg mnie wygodne rozwiązanie bo wszystko po wysunięciu widoczne i łatwo dostępne, ale fakt są one z boku :)

jaksie
04-05-2011, 07:50
No właśnie, wyobrażam sobie takie rozwiązanie, nawet brałam coś podobnego pod uwage podczas projektu kuchni, ale tylko do przechowywania rzeczy rzadziej używanych.

misiakulka
04-05-2011, 14:02
a ja mam zamiast cargo otwieraną(drzwi) szafkę (wysoką) a w środku szuflady. dość przyjazne, a chciałąm uniknąć wielgachnego cargo

KamillaDeMon
04-05-2011, 14:27
no więc już wiem jak to zrobię. Zostanę przy uchwytach i tradycyjnych szufladach. Umieszczę je na jednym poziomie. Da radę :)
U mnie wszystko będzie używane często, bo nie mam tego miejsca za wiele w moim M3.

A i jeszcze jedno pytanko. Ma ktoś zlewozmywak granitowy Teka? Interesuje mnie czerń. Czy ta firma produkuje czerń czy raczej grafit?

mrówka75
04-05-2011, 14:42
W sklepach mają próbniki papierowe ( dają za darmo) i kamienne (można wypożyczyć). O ile pamiętam to Teka nie ma czarnego.

ALUTKA W
04-05-2011, 14:54
a ja dam kontre: mamie zrobilam taka szafke 40-tke obok plyty: otwiera sie to to raz i na dole olej, ocet i inne duze flachy + rolka z papierowym recznikiem, wyzej przyprawy wszelakie w sloikach a w gornej szufladce drobnica:np. kostki rosolowe. Zaleta za jednym razem praktycznie wszystko otwarte i baaardzo latwo dostepne. Szufladki moga byc powysowane w roznym stopniu itd itp. I w takim ukladzie kupuje ten pomysl. Fakt na 60 czy 80 bym sie nie zdecydowala. A i w kazdym momencie mozna sobie dopasowac wysokosc i ilosc owych szufladko/polek. Czemu nie zrobilam tak u siebie :confused:

pasie
04-05-2011, 15:15
Ja mam zlew teka astral, on jest antracytowy z drobinkami srebra - w ich kolorniku to chyba był onyks
http://www.mixkuchnia.sote.pl/media/products/3600/images/thumbnail/large_1_33cf72009a7d.jpg?updated_at=1303997984

małaMI
04-05-2011, 15:29
Mam pytanie do znawców tematu kuchennego. Szkło widzę coraz częściej w projektach :) Ja też miałam między okapem a płytą kichenną ;) Tak czas przeszły, bo przy pierwszym dużym gotowaniu szyba pękła (były zapalone wszystkie palniki jednocześnie). Od montażu do tego dnia minęło kilka miesięcy, więc nie dzwoniłam do wykonawcy, bo też szczerze mówiąc byłam tym szkłem zmęczona (ciągłe pucowanie). Zastanawiałam się czym to zamienić i był pomysł płytek, ale tak schodziło zrobienie tego, że ... wróciłam do szyby. Szyba była czarna tak ja kuchenka i okap i ładnie się to komponowało.
Zadzwoniłam do mojego pana od kuchni spytać co to było za szkło. Powiedział, że lacobel. Że cały czas montyują, że nikomu nie pękł. Że musiał być inny czynnik niż temperatura (ale ściana nie jest popękana, więc to raczej nie "ruchy" domu).

Mam pytanie jakiego rodzaju szkło montujecie przy kuchence? I czy komuś też pękł lacobel ?

mrówka75
04-05-2011, 15:53
Przy kuchence hartowane tak nam polecił pan od "szkła wszelakiego" . U mnie chyba będzie hartowane z nadrukiem na całości , później go potłuczemy żeby pięknie popękało i na to pójdzie jeszcze hartowane. Taki jest zamysł ale co z tego wyjdzie?

jaksie
04-05-2011, 16:40
Montuje się hartowane.

cieszynianka
04-05-2011, 21:38
A i jeszcze jedno pytanko. Ma ktoś zlewozmywak granitowy Teka? Interesuje mnie czerń. Czy ta firma produkuje czerń czy raczej grafit?

Tu coś o czarnych, może Ci się przyda:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142576-czarny-zlewozmywak

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142950-Czarny-zlew-podwieszany.....jaki

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?135163-CZARNE-SPRZ%C4%98TY-...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?105191-czarne-sprz%C4%99ty

:)

małaMI
05-05-2011, 10:51
Dziękuję, a czy da się zrobić czarne hartowane szkło?

W jedno miejsce dzwoniłam i powiedział, że maluje od spodu. Boje się, że to będzie brzydko wyglądało :(

KamillaDeMon
05-05-2011, 12:05
dzięki za linki :)

markoto
05-05-2011, 12:06
lacobel tez jest lakierowanym szklem

angy
05-05-2011, 13:49
Odnośnie lacobela:
Czy ktoś wytłumaczy mi różnicę między nim właśnie a szkłem laminowanym?
Będę mieć kawałek przy stole kuchennym, ale jeszcze nie zamawiałam i tak się zastanawiam co lepiej. Jest jakaś różnica w wyglądzie?

KamilaDeMon ja mam też astrala z Teki-antracyt. Jak dla mnie to on jest czarny.

markoto
05-05-2011, 13:51
pewnei jest dodatkowo podklejone folia ale moge tylko zgadywac :)

basia228
06-05-2011, 10:09
A dlaczego twierdzisz, że nie może być czarny lub szary blat. Wg mnie jak najbardziej. Mam podobne zestawienie kolorów: fronty biały/szary, blat czarny, stolarka palisander na podłodze drewno merbau.

jaksie
06-05-2011, 10:34
poradźcie coś - jestem na etapie kuchni - będzie to nowoczesna kuchnia z jednej strony wysoka zabudowa jakby we wnęce - fronty białe poler ewentualnie pół poler - wnętrze ma byc utrzymane w bieli/szarościach/drzewie - i mam problem z doborem blatu - do typowo białej pasowałby np czarny/szary - ale mam okno w kuchni w kolorze coś ala złoty dąb i myślałam żeby dobrac coś pod kolor stolarki - pasowałby do nowoczesnego wnętrzna blat w takim kolorze?

chyba, że jakieś inne pomysły - podłoga ma byc biała ewentualnie jasny szary/beż - albo tubadzin colour kolekcja black/red biała płytka podłogowa http://www.tubadzin.pl/flash.php?lang=1#hStrona=kolekcje_szczegoly,hLan=1 ,hSound=undefined,hLoop=1,hStrona_sub=colour,hKole kcje_id=910200,hKolekcje_produkt_id= ewentualnie paradyż arkesia lub coś w tym stylu http://www.paradyz.com.pl/Collection/living-room/arkesia

wszelkie porady mile widziane

Ja mam stolarkę okienną właśnie w orzechu, fronty białe i "drewniane", a blat biały lekko nakrapiany szarością.

Korozja
06-05-2011, 10:53
poradźcie coś - jestem na etapie kuchni - będzie to nowoczesna kuchnia z jednej strony wysoka zabudowa jakby we wnęce - fronty białe poler ewentualnie pół poler - wnętrze ma byc utrzymane w bieli/szarościach/drzewie - i mam problem z doborem blatu - do typowo białej pasowałby np czarny/szary - ale mam okno w kuchni w kolorze coś ala złoty dąb i myślałam żeby dobrac coś pod kolor stolarki - pasowałby do nowoczesnego wnętrzna blat w takim kolorze?
Siostra mojego M. ma kuchnię nowoczesną, białą na wysoki połysk i do tego blat dębowy w takim ciepłym odcieniu. Wygląda to super i bardzo nowocześnie ale dzięki temu blatowi nie ma efektu laboratorium. Na podłodze ma szare płytki. Jak znajdę fotkę to prześlę na priv jak to wyglada:)

Korozja
06-05-2011, 11:04
Masz zdjęcia swoich okien?

madzioochna
06-05-2011, 11:10
Siostra mojego M. ma kuchnię nowoczesną, białą na wysoki połysk i do tego blat dębowy w takim ciepłym odcieniu. Wygląda to super i bardzo nowocześnie ale dzięki temu blatowi nie ma efektu laboratorium. Na podłodze ma szare płytki. Jak znajdę fotkę to prześlę na priv jak to wyglada:)

Ojej.. czy ja mogłabym również prosić o to zdjęcie.. właśnie w tej kolorystyce planuje kuchnię. Ale nie wiem jak bedzie taki blat wygladał przy oknie w kolorze orzech.

Korozja
06-05-2011, 11:16
Heh dziewczyny ona nie ma całego blatu w takim kolorze tylko część ale można i tak zobaczyć jak to wygląda mniej więcej. Mam zdjęcia ale takie średnie a lepszych nie mogę znaleźć. Zaraz zrobię album to wam prześlę link na priv :)

Marcela_a
06-05-2011, 12:51
Heh dziewczyny ona nie ma całego blatu w takim kolorze tylko część ale można i tak zobaczyć jak to wygląda mniej więcej. Mam zdjęcia ale takie średnie a lepszych nie mogę znaleźć. Zaraz zrobię album to wam prześlę link na priv :)

Korozja ja tez prosze o fotki. co prawda u mnie do urzadzaania kuchni jeszcze daleko, ale marzy mi sie wlasnie taki uklad, tzn biale meble na wysoki polysk, jasna podloga i drewniany blat. mam kilka inspiracji wiec zaraz wrzuce.

naberia
06-05-2011, 13:12
Heh dziewczyny ona nie ma całego blatu w takim kolorze tylko część ale można i tak zobaczyć jak to wygląda mniej więcej. Mam zdjęcia ale takie średnie a lepszych nie mogę znaleźć. Zaraz zrobię album to wam prześlę link na priv :)


Korozjo, czy i ja bym mogła prosić? mam dylemat czy blat zrobić czarny czy w orzechu... Zdjęcia by mi ułatwiły wybór.

wioladd
09-05-2011, 21:07
Witam serdecznie. Po prawie rocznym remoncie mogę pokazać swoją kuchnię. Od razu zaznaczam, że była "projektowana" tylko przeze mnie,bez pomocy żadnego fachowca i wykonana przez lokalnego stolarza. Oczywiście teraz bym kilka rzeczy zmieniła, ale i tak jestem zadowolona.

Asia**
09-05-2011, 21:16
Ja się zabiję! Masz kuchnię, jaką na początku planowałam zrobić! Niestety wyspa została mi odradzona, ale wszystko przede mną. No i ten blat!!!! To jest galaxy-star? Masz mój blat!!! Oddawaj!!!!

madzioochna
09-05-2011, 21:26
wioladd nie wiem co byś chciała zmieniać.. dla mnie bomba.. bardzo mi się podoba

brachol
09-05-2011, 21:35
a ja mam takie szybkie pytanie mianowicie podoba mi sie płyta w kolorze inox natomiast piekarnik w kolorze stal i tak się zastanawiam czy to będzei do siebie pasować czy nie za bardzo piekarnik będzie w słupku a płyta gazowa praktycznie zataz obok tego słupka w odległości 15 cm

azusa
09-05-2011, 21:40
Słuchajcie, mam jeszcze pytanie do blatów i zlewów. Planuję zlew teka astral (widziałam go w dzienniku u pasie i mnie zainspirował ;)) zastanawiam się tylko nad kolorem. Bardzo podobają mi się te ciemne blaty (onyks), ale wszędzie je widziałam w połączeniu z czarnym blatem. Czy myślicie, że będzie pasował do jasnego (kremowy)? Trochę boję się brać jasny zlew, bo jak mi się z blatem nie zgra, to już chyba będzie mogiła.

gabba
09-05-2011, 21:51
Wioladd,
możesz podać jakie są wymiary kuchni i wyspy?

MadzialenkaT
09-05-2011, 21:59
wioladd świetna kuchnia gratuluję.
Z czego wykonane to czarne widoczne nad i po bokach ściany z pierkanikiem?
Pochwal się*proszę też co to za blat, piękny. Rozumiem, że nogi wyspy to też granit ( jeśli blat to granit).
Zlewozmywak widzę podwieszany - jaka firma? Oraz czy masz jakiś ociekacz?

Pozdrawiam

mrówka75
09-05-2011, 21:59
Witam serdecznie. Po prawie rocznym remoncie mogę pokazać swoją kuchnię. Od razu zaznaczam, że była "projektowana" tylko przeze mnie,bez pomocy żadnego fachowca i wykonana przez lokalnego stolarza. Oczywiście teraz bym kilka rzeczy zmieniła, ale i tak jestem zadowolona.

Kuchnia bardzo ładna:) osobiście nie lubię tylko tych" rur" okapów

wioladd
09-05-2011, 23:03
Wyspa ma wymiary: 100 x 200 cm, a wykonana jest z granitu, tak-jak ktoś słusznie zauważył Star Galaxy. Nogi wyspy i czarne wykończenia to lakierowany MDF. Te" czarne opaski" po bokach to normalne szafki 30-ki, zamykane dotykowo. Okap to pomysł czysto praktyczny. Z mężem jesteśmy dosyć wysocy i w poprzedniej kuchni, o okap w tradycyjnej formie po prostu się uderzaliśmy (być może był za nisko zamontowany). Teraz jest bezpieczniej. Zlew podwieszany TEKA, płyta indukcyjna też. Ociekacza nie mam, chociaż go planowałam. W przypadku bardzo twardej wody w moim domu byłabym niewolnicą ciągłych zacieków powstałych w zagłębieniach blatu.

MarJel
09-05-2011, 23:43
wioladd, piękna kuchnia! Pamiętasz może jaką masz odległość od wyspy do szafek przy oknie?

00marta
10-05-2011, 09:29
wioladd wkońcu nowe fotki i odrazu jakie piekne a kamienia masz tyle ze mozna się podzieli ć i ze mną i z Asia** :), właśnie tylko tego mi brakuje !

kuchnia bardzo ładna estetyczna i fukcjonalna !

wioladd
10-05-2011, 10:38
wioladd, piękna kuchnia! Pamiętasz może jaką masz odległość od wyspy do szafek przy oknie?

Odległość szafek od wyspy to 80 cm. Stolarz radził 100 cm, ale nie było miejsca-z drugiej strony nie zmieściłyby się hokery.

Korozja
10-05-2011, 12:19
wioladd cudna kuchnia! :jawdrop: biel, czerń - moje kolory,i ten blat...ach możesz napisać jaką ma grubość?
Tylko uchwyty bym wywaliła i byłoby idealnie :)

arogos
10-05-2011, 12:45
Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc. Dwa tygodnie temu zamontowano mi kuchnię, dół lakier półmat góra fornir orzech amerykański. Dolny rząd szafek wiszących jest na aventosach, górny już nie bo stolarz stwierdził że nie ma potrzeby gdyż te szafki będą mało używane. Problem w tym że fornir w górnym rzędzie szafek rozkleja się na łączeniach, dotyczy to szafki lewej i prawej stolarz twierdzi że jest to wina otwierania ręcznego ( front po naciśnięciu odskakuje ale do góry trzeba go podnieść). Moim zdaniem to lekkie przegięcie aby po dwóch tygodniach rozklejały się łączenia ( szafki naprawdę są otwierane sporadycznie. Wydaje mi się iż zostały źle sklejone no i chyba jest trochę za cienka warstwa tego forniru bo fronty w dolnym rzędzie co prawda się nie rozklejają ale narożniki się ścierają! Podaję linka do zdjęcia gdzie widać układ szafek górnych.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc7b6e77ae420ed4.html

markoto
10-05-2011, 12:59
Jakies dziwne tlumaczenie, jak sie moze fornir rozklejac od otwierania??

arogos
10-05-2011, 13:03
Podobno pod wpływem systematycznego ocierania dłonią, ale jak pisałam tam są rzeczy sporadycznie wykorzystywane i te szafki są otwierane raz na dwa dni i to nie wszystkie.

markoto
10-05-2011, 13:12
w ciagu 2 tygodni??? nie ma takiej mozliwosci rozumiem po kilku latach, jesli masz problem ze stolarzem zwroc sie do lokalnego przedstawiciela rzecznika konsumenta on ci powie jak to dalej zalatwic

arogos
10-05-2011, 13:53
markoto bardzo dziękuję, także wydawało mi się że to niemożliwe, fronty idą do reklamacji i wątpię aby były problemy z jej uznaniem, stolarz zleca robienie tych frontów innej firmie więc będzie to trochę trwało. Boję się bo już zauważyłam przetarcia na barku, który także jest fornirowany a jest naklejany na jedną odnogę ciągu kuchennego, reklamacja oznaczałaby praktycznie rozbiórkę kuchni:bash:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/baddb24774041d53.html

markoto
10-05-2011, 13:56
jesli jest mozliwosc to bym tez reklamowala mimo rozbiorki potem moze byc problem

Ola.U
10-05-2011, 17:59
wioladd kuchnia piękna:)Możesz napisać jaką wysokość ma wyspa ?

Venus_m
11-05-2011, 10:54
Ymm....trochę jestem zdziwiona tłumaczeniem tego pana od kuchni Argos. Ja mam w kuchni fronty dolne fornir palisander na tip onie, więc siłą rzeczy non stop chwytam za fronty. Mieszkamy miesiąc kuchnię użytkujemy normalnie (czyt. często) i nic nie odchodzi. Nie znam się na sprawach technicznych, ale fornir chyba jest naklejany jako całość, a nie na front jeden kawałek i na bok drugi (taka listweka) oddzielnie, ale jak podkreślam nie znam się :P

atika
11-05-2011, 11:30
wioladd - śliczna kuchnia. Bardzo mi się podoba. Jeśli by jeszcze nie było uchwytów byłaby dla mnie idealna.

Ale wiadomo nie tak łatwo "pozbyć" się uchwytów ;)

arogos
11-05-2011, 11:44
Dzięki, to mnie tylko utwierdza w przekonaniu że po prostu Pan próbuje mi wmówić iż za często korzystam z kuchni, czyli oczywiście to moja wina i jeszcze powinnam pewnie zapłacić za nowe fronty. Dla zainteresowanych dołączam linki do zdjęć jak to wygląda po dwóch tygodniach sporadycznego użytkowania.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8e627aa11fd7c67.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/44a562d0caa12704.html

markoto
11-05-2011, 12:05
pierwszego nie widze, drugie nie do przyjecia

arogos
11-05-2011, 12:19
Powinno teraz być widoczne.

Anulek2005
11-05-2011, 12:20
Ja bym tego stolarza dopisała do czarnej listy forum ....

arogos
11-05-2011, 19:53
Będę musiała tak zrobić. Irytujące jest to że ktoś nie potrafi zachować się profesjonalnie i przystąpić do rozwiązania problemu, tylko wymyśla bzdury i liczy na to że uda mu się oszukać klienta. Z tymi frontami mam pecha od początku, te które się rozchodzą są drugim kompletem, pierwsze sześć frontów było w złym wymiarze.
Dodam że to drugi stolarz z którym współpracuję przy wykańczaniu mieszkania, na próbę robił mi zabudowę w sypialni i było ok.

duś
11-05-2011, 20:14
moim zdaniem do wymiany. bez 2 zdań

wioladd
11-05-2011, 20:35
wioladd cudna kuchnia! :jawdrop: biel, czerń - moje kolory,i ten blat...ach możesz napisać jaką ma grubość?
Tylko uchwyty bym wywaliła i byłoby idealnie :)

Blat ma 6 cm grubości.

Uchwyty na pewno wywalę, ale muszę trochę odczekać i przekonać męża do zmiany ( a trochę tych uchwytów jest ).

wioladd
11-05-2011, 20:42
wioladd kuchnia piękna:)Możesz napisać jaką wysokość ma wyspa ?

Wyspa ma 91 cm. Dla mnie jest to najlepsza wysokość-sprawdzona już w poprzedniej kuchni. Z tym, że mam 175 wzrostu. Dla mojej mamy i teściowej wyspa jest za wysoka.

żona m
11-05-2011, 22:31
Dzięki, to mnie tylko utwierdza w przekonaniu że po prostu Pan próbuje mi wmówić iż za często korzystam z kuchni, czyli oczywiście to moja wina i jeszcze powinnam pewnie zapłacić za nowe fronty. Dla zainteresowanych dołączam linki do zdjęć jak to wygląda po dwóch tygodniach sporadycznego użytkowania.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8e627aa11fd7c67.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/44a562d0caa12704.html


arogos jak można komuś po 2 tygodniach użytkowania wciskać takie kity. Facet ma prawo wymienić i tyle. Imbecyl jakiś ten stolarz.

00marta
12-05-2011, 08:06
nie prawo tylko OBOWIĄZEK wymienic

Anjazzielonego
12-05-2011, 12:26
Wioladd,

Piękna kuchnia!!!

Czy możesz napisać/ pokazać na zdjęciach, czy między wysoką zabudową a szafkami pod oknem jest przerwa? Dobrze widzę?

A jakie macie agd, co to za modele w zabudowie?

WERI
12-05-2011, 19:31
czy ktoś może mi wyjaśnić w jaki sposób montuje się gnidazko w kuchni na szybie która jest miedzy szafkami, pomóżcie prosze bo mnie elektryk jutro zabije ze mu odpowiedniego gniazdka nie kupiłam /:(

duś
12-05-2011, 19:49
montuje sie normalnie - najpierw inatalujesz puszkę, w zamówionym szkle zamawiasz otwory a jak sami tyka szkło - inatalujesz ramke (zewn cześć kontaktu)

Treasurehunt
13-05-2011, 14:42
To chyba nie jest zbyt wygodne w codziennym uzytkowaniu ...

ale nie jest etż uciążliwe, można przywyknąć do tego :) taka moda się zrobiła i dość często się to stosuje


Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc. Dwa tygodnie temu zamontowano mi kuchnię, dół lakier półmat góra fornir orzech amerykański. Dolny rząd szafek wiszących jest na aventosach, górny już nie bo stolarz stwierdził że nie ma potrzeby gdyż te szafki będą mało używane. Problem w tym że fornir w górnym rzędzie szafek rozkleja się na łączeniach, dotyczy to szafki lewej i prawej stolarz twierdzi że jest to wina otwierania ręcznego ( front po naciśnięciu odskakuje ale do góry trzeba go podnieść). Moim zdaniem to lekkie przegięcie aby po dwóch tygodniach rozklejały się łączenia ( szafki naprawdę są otwierane sporadycznie. Wydaje mi się iż zostały źle sklejone no i chyba jest trochę za cienka warstwa tego forniru bo fronty w dolnym rzędzie co prawda się nie rozklejają ale narożniki się ścierają! Podaję linka do zdjęcia gdzie widać układ szafek górnych.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc7b6e77ae420ed4.html

Więc, sytuacja wygląda tak!
Obowiązkiem stolarza jest usunąć usterkę bezpłatnie, jeżeli fornir odchodzi to świadczy tylko o tym jak tandetnie go przykleił (mógł użyć nie odpowiedniego kleju, zbyt krótko w prasie trzymał, kleju mogło być zbyt mało) przykładów można mnożyć. Odnośnie grubości forniru to stolarz nie ma żadnego wpływu jakiej grubości jest fornir więc za to obwiniać go nie można, ale aby uniknąć przecierania się forniru należy go odpowiednio zabezpieczyć (mianowicie) polakierować Jak dochodzi do sytuacji, że po kilku tygodniach czy miesiącach użytkowania fornir się przeciera oznacza to tylko, że stolarz nie miał pojęcia o lakierowaniu!!! Tak więc proponuję ugodowo wybrać się do stolarza i zaproponować usunięcie usterki, jeżeli to nic nie pomoże to zostaje rzecznik praw konsumenta oraz wpisać delikwenta na czarne listy.


Ymm....trochę jestem zdziwiona tłumaczeniem tego pana od kuchni Argos. Ja mam w kuchni fronty dolne fornir palisander na tip onie, więc siłą rzeczy non stop chwytam za fronty. Mieszkamy miesiąc kuchnię użytkujemy normalnie (czyt. często) i nic nie odchodzi. Nie znam się na sprawach technicznych, ale fornir chyba jest naklejany jako całość, a nie na front jeden kawałek i na bok drugi (taka listweka) oddzielnie, ale jak podkreślam nie znam się :P

bardzo często fornir się łączy. we wstępnej fazie taśmą białą malarską np. a po przyklejeniu taśmę się szlifuje czasami robi się na zakładkę jeden na drugi kawałek zachodzi w takim przypadku też trzeba zeszlifować warstwę wystającą. no i czasami są to kawałki z jednego płata wtedy nie ma problemu.... problem jak już napisałem może wyniknąć podczas nie umiejętności klejenia forniru do płyty surowej a następnie nie odpowiednie polakierowanie.

arogos
13-05-2011, 22:48
Bardzo dziękuję wszystkim za wyczerpujące informacje. Za trzy tygodnie ma nastąpić wymiana wadliwych elementów, czyli sześć frontów plus barek i mam nadzieję że tym razem będzie wszystko w porządku.
Treasurehunt myślę ze w tym przypadku nałożyły się dwie rzeczy, za mała warstwa lakieru i niedokładne przyklejenie forniru na łączeniach. Tak jak wspominałam to był już drugi komplet frontów i obawiam się że został zrobiony ,,po kosztach" co niestety skutkuje tym iż trzeba je zamawiać po raz trzeci.
Ale w ramach rozluźnienia dodam że na razie i tak wygrywa pod względem ilości wymian, firma Pol Skone, która była u nas wczoraj po raz trzeci (nieskutecznie) montować opaskę drzwiową sztuk jeden. Za pierwszym razem była za krótka, potem przyjechali tylko z górną częścią nie mając boków, potem przywieźli dwie lewe. Czekamy teraz na czwartą wizytę, problem w tym że zawsze odsyłają całą opaskę do centrali, potem czekamy dwa tygodnie aż odeślą, jak przyjedzie na magazyn to nie mogą tego rozpakować bez obecności klienta aby sprawdzić czy doszły prawidłowe elementy i tak to się kręci.

nazwa12
15-05-2011, 11:58
Wioladd ,też mi się bardzo podoba Twoja kuchnia.Lubię duże,przestronne pomieszczenia a kuchnia to podstawa,będzie Ci się milo gotowalo:popcorn:

ALUTKA W
16-05-2011, 14:28
moja czarna jeszcze dużo do zrobienia co widać ;)
http://images49.fotosik.pl/863/d0c30ef08a33fc55.jpg
http://images40.fotosik.pl/846/81a4dfca11d85ea9.jpg
http://images46.fotosik.pl/812/e5b9620e09ad2a3a.jpg
http://images50.fotosik.pl/865/c348fe4836bc8e7f.jpg
reszta wieczorkiem

00marta
16-05-2011, 15:41
ALUTKA W dla mnie piękna ! bardzo podobają mi się stół i lampa :) a nożki rozumiem bedą zasłonięte ?

ALUTKA W
16-05-2011, 21:33
będą zasłonięte już wkrótce bo o cokoły obijam się w holu. W sumie stół i lampa to już jadalnia ;) ale fajnie, ze się podoba

emjot27
16-05-2011, 21:41
ALUTKA W No właśnie, bez cokołów, ten półwysep wygląda jak biurko ;)
Po za tym kuchnia sympatyczna. Masz chyba taki sam blat jak będzie u nas ;)

ALUTKA W
16-05-2011, 21:43
I RESZTA
http://images35.fotosik.pl/667/85d271e26a34a69d.jpg
http://images46.fotosik.pl/812/9a5dcf8389e1eb5a.jpg
http://images39.fotosik.pl/857/d01b974cc93da7a5.jpg
http://images38.fotosik.pl/844/dd386803ca858af2.jpg
http://images45.fotosik.pl/866/bde007a58acd6f3a.jpg
od wczoraj mam w konach roletki rzymskie z organzy ecru, kuchnia zrobiła się cieplejsza. Dla mnie jednak najważniejsze to to, że jest mega funkcjonalna

teraz szukam jakichś lamp = zwisów nad półwysep barek jakby ktoś dysponował jakąś koncepcją to proszę się nie krępować

ALUTKA W
16-05-2011, 22:25
ALUTKA W No właśnie, bez cokołów, ten półwysep wygląda jak biurko ;)

:rotfl:

Po za tym kuchnia sympatyczna. Masz chyba taki sam blat jak będzie u nas ;)

kaszmir white - kolejna z rzeczy, które gdy zobaczyłam wiedziałam, ze ten i zaden inny. Zdjęcia nie oddadzą jego uroku - te wtręty perłowe migoczące w słońcu... i mega rewelacja w utrzymniu czystości. Z poczatku miał być absolut black ale wydaje mi się wizualnie wiecznie "tłustawy" mam go na parapetach kuchennych i kominku

agnie-cha
16-05-2011, 22:36
... i ta KOMODA w jadalni ! rodzynek.

emjot27
16-05-2011, 22:41
A jednak poprawka :( Masz blat, który chcieliśmy mieć... Rozumiem, że to granit :/ My musieliśmy zrezygnować ze względu na koszty i będzie laminat :/

Frostzero
16-05-2011, 22:51
ALUTKA zdradź proszę nazwę płytek nad blatem pod oknem. One są czarne? Jaką mają strukturę? Pozdrawiam.

ALUTKA W
16-05-2011, 23:05
Magma Nowa Gala czarna tu półpoler na podłodze i w łazience natural

Frostzero
17-05-2011, 08:27
Dzięki Alutka, już w międzyczasie na łazienkach Cię znalazłam. A jak ta Magma się sprawuje za płytą? Gotowałaś coś, nachlapałaś na nią? Nie zostaje w rowkach?

angy
17-05-2011, 09:17
Alutka bardzo fajna kuchnia, jedyne co mnie razi, to za jasne fugi na podłodze.

ALUTKA W
17-05-2011, 09:30
Dzięki Alutka, już w międzyczasie na łazienkach Cię znalazłam. A jak ta Magma się sprawuje za płytą? Gotowałaś coś, nachlapałaś na nią? Nie zostaje w rowkach?

nic nie zostaje bo płytki wbrew pozorom są gładkie i nietrudne w utrzymaniu czystości

ALUTKA W
17-05-2011, 09:31
Alutka bardzo fajna kuchnia, jedyne co mnie razi, to za jasne fugi na podłodze.

w rzeczywistości nie są aż tak jasne a z czasem się zabrudzą ;)

angy
17-05-2011, 09:33
w rzeczywistości nie są aż tak jasne a z czasem się zabrudzą ;)

Dlatego lepiej od razu wziąć ciemniejszą;)

Agi75
17-05-2011, 10:05
Alutka super kuchnia.Już teraz mi sie podoba a co dopiero jak będzie skończona :-) Jeśli chodzi o zwisy nad barkiem to byłabym konsekwentna i dałabym czarne.W castoramie widziałam dość tanie w porównaniu do dizajnu.Nie pamietam nazwy ale takie wydłuzone "jaja" na czerwonym kabelku. Jęśli chodzi o płytkę przy kuchence to ja po swoich doświadczeniach kuchenno - gastronomicznych muszę mieć kilka metrów dookoła materiału zmywalnego albo specjalną kapsułę do której będe wchodzic i gotować, zeby nie pryskało po scianach :-)

Acha jedno co bym osobiście zmieniła to pociągnęłabym magmę aż do barku.Byłaby kontynuacja, bo wydaje mi się, ze ten barek jest taki oderwany od reszty

ALUTKA W
17-05-2011, 10:21
Agi ale tam nie mam czym chlapać ;)
w ogóle mam nadzieję na szybkie dokończenie kuchni, muszę męża pogonić

sabinanornicka
19-05-2011, 16:23
Witajcie,

to ja także się pochwalę moja kuchnią, może nie jest "dizjanerska" :D , ale mnie sie bardzo podoba - to w miarę "stare" zdjęcie , bo jeszcze bez stołu - w niedługim czasie postaram się wkleić trochę więcej nowych zdjęć:)http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0511/dsc01122b506.jpg (http://wgrajfoto.pl)

mr6319
20-05-2011, 08:13
CZy ze stołem nie będzie ciut przy ciasno? Mogą byc problemy z przejściem obok.

sabinanornicka
20-05-2011, 08:53
wiesz, też tak myslałam, ale jak już go postawilismy jest bardzo dużo miejsca dookoła, wszystkie szafki, szuflady i zmywarka sie otwiera bez problemu - jeszcze jest luz:) niestety zdjęcia nie oddają tego (tej przestrzeni) i faktycznie można odnieść wrażenie ze jest zagracona:)


http://images47.fotosik.pl/875/ae2a739a1fc881f1med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/856/0318507b31716180med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/822/ca8667daf1a38252med.jpg (http://www.fotosik.pl)


prosze o radę:) - wszyscy mi mówią że mam "coś" powiesić nad oknami - jak myslicie? bo mi się wydaje, że będzie troche tego wszystkiego za dużo <myśli> hmm