PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

mazo
03-07-2011, 14:24
To nic tajnego chyba?
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,61282277,126629781.html

bsh
03-07-2011, 14:29
no to faktycznie, to jednak ja pisalem ;) zapomnialem bo tam jest moderacja zdjec i post pokazal sie duzo pozniej.

aksamitka
03-07-2011, 14:31
bsh, jakie wymiary ma zabudowa?

bsh
03-07-2011, 14:59
bsh, jakie wymiary ma zabudowa?

sciana z wysoka zabudowa ma 245cm,
ta z szyba 310cm
ta z oknem 260cm
barek ma szer 140cm

tak z grubsza policzone - wysokosc pomieszczenia to 240cm

queene
03-07-2011, 15:34
Widać, że bsh nie przejął się uwagami wszechwiedzących "znawców" trendów mody - czytaj zakompleksionych artystów i wizażystów koniecznie narzucających innym swoje zdanie i próbujących wmówić komuś, że się nie zna i na pewno jest do du... Po za tym jak widać po innych komentarzach nie wszyscy tak go skrytykowali ;)
BSH Gratuluję odwagi i konsekwencji.
a mnie sie wydaje że wiem skąd ten post odnoszący sie do postu żona m......emjot - z tematu o pokojach dziecięcych ?? ;)
akurat zgadzam sie ze zdaniem emjot.........a kolory w kuchni pasują...wszystkie :)

żona m
03-07-2011, 15:59
mozesz napisac na priv jakie to forum?

Nie pisali mi na innym forum - przynajmniej ja nigdzie nie wrzucalem tych zdjec.

fotki wstawiłeś prawie w tym samym czasie, rozumiem, ze to roztargnienie jakie Was opanowało zaraz po tym, jak monterzy kuchni wyszli z waszego domku?
Kuchnia sama w sobie jest fajna, czerń z seledynem ok, ale efekt całości popsuty żle dobraną zielenią na szkle. Bron Boże nie narzucam nikomu brązów, beży...


Widać, że bsh nie przejął się uwagami wszechwiedzących "znawców" trendów mody - czytaj zakompleksionych artystów i wizażystów koniecznie narzucających innym swoje zdanie i próbujących wmówić komuś, że się nie zna i na pewno jest do du... Po za tym jak widać po innych komentarzach nie wszyscy tak go skrytykowali ;)
BSH Gratuluję odwagi i konsekwencji.


emjot 27 urażone ego się w Tobie odezwało? Żal mi takich ludzie wiesz....
nie jestem artystą, wizażystą, nikomu nie narzucam swego zdania. Wyrażam swą opinię, o tym co widzę na fotkach. Jeśli ktoś nie potrafi przyjąć krytyki, to jego problem nie mój.:no:

aniula_bl
03-07-2011, 17:30
to dopiero mały zarys tego całego bałaganu, co mamy zamiar w kuchni zrobić:D
ale nie wytrzymałam... i musiałam się pochwalić :P

mr6319
03-07-2011, 20:26
to dopiero mały zarys tego całego bałaganu, co mamy zamiar w kuchni zrobić:D
ale nie wytrzymałam... i musiałam się pochwalić :P
Ten paluszek to przed tym piwkiem... czy już po...

emjot27
03-07-2011, 20:29
żona m, reni1980, Elfir i Aleksandryta No i proszę...uderz w stół a nożyce się odezwą :D

emjot - ale dlaczego jesteś taki zgryźliwy? Wyzywasz ludzi od zakompleksionych

A emjot27 chyba ma jakies klopoty ze swoim ego (jakies kompleksy?) i dlatego tak obrazliwie wszystko i wszystkich krytykuje. :P
Ejjj spokojnie dziewczyny…nie jestem taki zły... Zyskuje przy bliższym poznaniu :P
No dobra, ale trochę bardziej poważnie…choć będzie ciężko ;) Nie chcę robić tu off-topicu i pewnie nie poradzę sobie z szanownym towarzystwem wzajemnej adoracji ale muszę tylko wyjaśnić kilka rzeczy:
Nigdy nie prosiłem nikogo o pomoc w wyborze z najnowszych trendów mody, prosiłem tylko o radę w doborze odpowiedniej kolorystyki. W zamian tego dostałem wywody na temat tego, że to be bo nie modne a to fe bo się nie nazywa nowoczesne tylko stylowe. Jeżeli to jest wg Was pomoc, to Reni i żona M (to M to od Żona Modna? ;) ) ale ja dziękuję za taką pomoc. Skoro uważacie, ze nie mam gustu, to by znaczyło, że takich jak ja jest na prawdę sporo na świecie a to forum to chyba jakieś zamknięte zbiorowisko osobowości, artystów i tu na pewno nie pasujemy. Na co dzień takich ludzi nie ma w gronie moich znajomych co by znaczyło ze mogę założyć swojego rodzaju grupę ludzi bez gustu :D A to forum powinno być zamknięte dla takich jak ja…coś na wzór strony typu www.beautifulpeople.com(Tylko piękni ludzie) a forum muratora zmienić nazwę – Tylko dla ludzi z gustem ;)
Spoko, ja żartuję, już więcej nikogo nie obrażam… noo przynajmniej nie dzisiaj :d Sam też się nie obrażam, bo niby czym.

bugmar
03-07-2011, 21:12
Bsh kuchnia bardzo ładna. Nie przepadam za zielonym, a u Ciebie ta zieleń wyglada tak pięknie, że chyba się do niej przekonam.
Aniula_bl możesz podać nazwę i model lodówki oraz okapu?

Venus_m
04-07-2011, 09:33
Bsh kuchnia bardzo ładna formą, kolor zielony zupełnie nie mój (ale jaskrawych kolorów w kuchni w ogóle nie lubię), ale z czarnym wygląda super. W ogóle bardzo odważne i ciekawe połączenie jak ktoś lubi taki kontrast ;) Szkło dałabym jednolite na pewno, ale wam się podoba jak jest więc nie ma co dyskutować. Gorzej natomiast z niełączeniem się wzoru za szkłem na dwóch ścianach, osobiście dla mnie nie do przeżycia, ale ja jestem z tych upierdliwych jeżeli chodzi o "ładnie i równo".

bsh
04-07-2011, 09:52
Bsh kuchnia bardzo ładna formą, kolor zielony zupełnie nie mój (ale jaskrawych kolorów w kuchni w ogóle nie lubię), ale z czarnym wygląda super. W ogóle bardzo odważne i ciekawe połączenie jak ktoś lubi taki kontrast ;) Szkło dałabym jednolite na pewno, ale wam się podoba jak jest więc nie ma co dyskutować. Gorzej natomiast z niełączeniem się wzoru za szkłem na dwóch ścianach, osobiście dla mnie nie do przeżycia, ale ja jestem z tych upierdliwych jeżeli chodzi o "ładnie i równo".

Z tym wzorem to jest moje utrapienie jedyne... Ale grafika byla zamawiana tylko na jedna sciane, wykonawca "w gratisie" zrobil tez boczna, wiec zostalo. Wzor jest na dluzszej scianie "kompletny", gdyby go rozciagac na boczna wygladalby nieciekawie. Tam po prostu powinno byc lustrzane odbicie - zauwaz ze na bocznej czesci jest dokladnie ten sam wzor, tylko nie rozciagniety.

Venus_m
04-07-2011, 10:23
Tak wiem ;) Ja widziałam na żywo wasz wzór za szkłem na jednej wystawowej kuchni no i ja tak nie lubię. Całościowo super i tak ;)

żona m
04-07-2011, 14:42
Inteligentni załapali w mig, dlaczego żona M. inni snuja domysły.

Ania i Bartek
04-07-2011, 20:01
bsh kuchnia super, oryginalna i odważna!

emjot - wiesz, że Cię lubię, prawda? I podpisuję się pod tym, co piszesz i myślisz:)

Naszą kuchnię pokazywałam w zeszłym roku. Obyło się bez zachwytów i bez krytyki. Ale to podobno "niedobrze" - chodzi mi o to milczenie Forumowiczów.
Nie jest ani biała, ani czarna, nie ma lakieru, szkła, białych płytek, betonu, cegły.
Nie korzystaliśmy z pomocy projektanta, ale i tak otrzymujemy sporo prywatnych pytań o naszą kuchnię na priv od Sympatyków i Domowników Forum, co jest bardzo miłe:)
Jak już pisano - nie tylko w tym wątku - jeśli wypowiadamy się na temat gotowego wnętrza i chcemy być bardzo krytyczni, to może lepiej to przemilczeć? Przecież mimo wszystko, u tych zmęczonych wykończeniówką, czy remontem, ale jednocześnie zachwyconych swoimi wnętrzami osób, pozostaje po tak ostrej krytyce po prostu niesmak...

Venus_m
04-07-2011, 21:49
A ja uważam, że zawsze znajdzie się ktoś komu się spodoba wnętrze krytykowane (oprócz samego właściciela), jak też gro osób którym się to nie spodoba. Ja póki co nie wrzuciłam jeszcze swoich wnętrz do tych ogólnych wątków. Kilka osób widziało np moją łazienkę górną, jednym się podoba drugim nie, ale co z tego? To nam się podoba, a skoro mam swój wątek i pokazuję jak wyglądają nasze wnętrza to liczę się również z krytyką ;)

Śmieszy mnie jak piszecie o kółku wzajemnej adoracji, to tak łatwo nazwać...tak jak się odpowiada na pytanie: co robię źle? wszystko! czyli wszystko i nic. Drodzy Państwo konkrety ;) Ja się cieszę że wiele osób na tym forum ma znacznie bardziej czuły zmysł estetyczny, jeżeli ktoś ma kompleksy to już jego problem. Fajnie że coraz więcej wnętrz jest wypieszczonych / katalogowych. Tyle w temacie.

maci
05-07-2011, 06:44
bsh - kuchnia bardzo ładna, ale czy się nie palcuje? Też w pierwszej wersji myślałem o czarnym połysku, ale moja lepsza połowa wybiła mi skutecznie, bo stwierdziła, że ja na pewno nie będę sprzątać, a żeby czarna kuchnia była ładna, to trzeba non stop polerować.
A tutaj parę wyraźniejszych zdjęć mojej:

http://s1.pokazywarka.pl/i/622319/618146/kuchnia-05.jpg

http://s1.pokazywarka.pl/i/622319/729629/kuchnia-04.jpg

http://s1.pokazywarka.pl/i/622319/418546/kuchnia-02.jpg

http://s1.pokazywarka.pl/i/622319/453558/kuchnia-06.jpg

http://s1.pokazywarka.pl/i/622319/130959/kuchnia-03.jpg

joliska
05-07-2011, 06:59
Lampa jest tymczasowa, prawda :D

kkkamilka
05-07-2011, 06:59
no rzec by można że to jest moja kuchnia układ prawie się zgadza! no kolory u mnie bedą całkiem inne ;-)maci a możesz mi zrobić z bliskie zdjęcie tych uchwytów bo w studiu kuchennym wciskają mi że takich ychwytów jak ja chce nie ma a twoję wyglądają super! szuflady koło piekarnika to 60? jak sprawuje sie życie bez okapu? bo ja chyba tez się z nim pozegnam :/

maci
05-07-2011, 07:05
Tak, lampa tymczasowa - lepsza od żarówki na kablu;)
Szuflady mają 69 cm - robione po wymiar (tak, żeby do komina wentylacyjnego równo dochodziły).
Uchwyty kupiłem sam na allegro, ale zamontował mi je normalnie wykonawca mebli (tak się wcześniej dogadaliśmy).
Zresztą, uważam, że za kuchnie dałem śmieszne pieniądze (biorąc pod uwagę, że fronty to lakier+fornir).
Aha - okapu nie ma tymczasowo (a zegar ładnie wypełnia pustkę). Aczkolwiek na razie jakoś szczególnie nam to nie przeszkadza;).

arogos
05-07-2011, 07:11
maci piękny fornir, napisz proszę co to jest.

maci
05-07-2011, 07:17
fornir palisandrowy;)

bsh
05-07-2011, 08:01
bsh - kuchnia bardzo ładna, ale czy się nie palcuje? Też w pierwszej wersji myślałem o czarnym połysku, ale moja lepsza połowa wybiła mi skutecznie, bo stwierdziła, że ja na pewno nie będę sprzątać, a żeby czarna kuchnia była ładna, to trzeba non stop polerować.

Pewnie ze sie palcuje, ale nie jest tak zle jak myslalem. Bardziej widac kropelki wody - trzeba przecierac front po "mokrych" robotach i wszystko jest ok.

Co do Twojej kuchni - bardzo ladna. Fajne rozwiazanie z polkami po prawej stronie. Nie myslales zeby parapet w kuchni "przerobic" na barek/stolik? Mysle ze fantastycznie by sie na to nadal, tyle ze otwieranie okna byloby klopotliwe :)

jaksie
05-07-2011, 09:29
Fajna, ulżyło mi jak doczytałam, że lampa tymczasowa :D

_lisa
05-07-2011, 09:54
bsh REWELACJA !!! :jawdrop:

Venus_m
05-07-2011, 10:04
mi też się kuchnia Maci podoba :) Wyraźne zdjęcie dużo lepiej oddaje jej piękno. Czy mi się wydaję czy na łączeniu blatów wyszła wam nierówność?

naberia
05-07-2011, 10:12
maci, kuchnia dość ciekawa. Ale czy ta trzecia półeczka nie jest za wysoko? na pewno trudno jest z niej korzystać, nie mówiąc już o sprzątaniu. Troszkę też mi nie pasuje ten ciemny kolor ściany do tego palisandru... A jaki kolor okapu planujesz? może biały? na pewno by ściane trochę rozjaśnił...

maci
05-07-2011, 10:44
Nie ma nierówności, a jeżeli jest - to niezauważalna;) - raczej zdjęcie robi takie wrażenie.
Co do okapu - myśleliśmy o czarnym skośnym, ale faktycznie po powieszeniu zegara - jego tarcza ładnie odbija i może przydałoby się coś jaśniejszego (jednakże całe sprzęty są czarne...)
Półeczka ani dla mnie ani dla mojej lepszej połowy nie jest za wysoko - należymy do wyższej części społeczeństwa (bez przesady może...ale jednak;)). Poza tym na niej są rzeczy rzadziej używane.
Kolor - hmm...może faktycznie do palisandru średnio. Ale nam się podoba.
W ogóle w zamiarze mieliśmy zrobić kuchnię RACZEJ nowoczesną, ale nie taką zimną i sterylną - jak to pokazują niemal wszystkie katalogi. Stąd też dobór kolorów - ecri i palisander na meblach, cappuccino i ciemna czekolada na ścianach. Na półkach przyprawy, owoce w misach na blacie, itp.
I co najważniejsze - jesteśmy z niej zadowoleni, zarówno z wyglądu jak i funkcjonalności (poza baterią zlewozmywakową - tragedia - pewnie wymienimy). Nie zrobiliśmy, pomimo niewątpliwej funkcjonalności, piekarnika i mikrofali w zabudowie w kominie, bo bardziej zależało nam na blacie roboczym, z którego częściej się korzysta.

Venus_m
05-07-2011, 11:29
a mi się właśnie ta czekolada na ścianach przy palisandrze u was podoba, moim zdaniem zamyka wszystko w zgrabną całość. Półki też dobrze, bo symetrycznie względem górnych palisandrowych. A na blacie co macie? Jakieś wenge?

P.S. Zegar fajnie wygląda, czy wam w ogóle potrzebny jest pochłaniacz? :)

maci
05-07-2011, 11:38
A blat też sami kupowaliśmy - Ikeowski;).
Uchwyty i blat był po naszej stronie (facet nie miał zbyt ładnych blatów w dobrej cenie, potem były już tylko takie, na które nie było nas stać;)).
Jak pisałem wcześniej, na razie żyjemy bez pochłaniacza i całkiem nam z tym dobrze;). A w razie czego w podwieszonym suficie mamy poprowadzoną rurę do komina, tak więc tylko wyciąć i połączyć z okapem.

dorota21
05-07-2011, 20:06
no rzec by można że to jest moja kuchnia układ prawie się zgadza! no kolory u mnie bedą całkiem inne ;-)maci a możesz mi zrobić z bliskie zdjęcie tych uchwytów bo w studiu kuchennym wciskają mi że takich ychwytów jak ja chce nie ma a twoję wyglądają super! szuflady koło piekarnika to 60? jak sprawuje sie życie bez okapu? bo ja chyba tez się z nim pozegnam :/

Te uchwyty to chyba GTV UZ-819, mam takie w swojej kuchni. Nie wiem skąd jesteś, ja je kupowałam w Warszawie w Fermagu.

Monika_Gdynia
06-07-2011, 10:46
Maci, bardzo fajna kuchnia. nowoczesna ale nie jest zimna. Bardzo mi się podoba. A ten brąz na scianie fajnie spina całośc. Zegar na scianie tez bardzo psauje az szkoda go zamieniac na okap :). ale jak się zdecydyjecie na okap to rozważcie biały (moze bedzie fajnie wyglądał, bo czy wszystkie sprzety muszą być wjedym kolorze?)

Venus_m
06-07-2011, 11:28
Nie muszą, nie trzeba się też silić na "oryginalność". Mój przyszły ślubny koniecznie chciał dać czarny granitowy zlew pasujący do płyty grzewczej na białym blacie...ja się uparłam i zlew jest biały i sam stwierdził że to lepiej pasuje, mi też się podoba :P Mi u Maci pasowałby prosty inoxowy pochłaniacz :)

aniula_bl
06-07-2011, 17:52
Ten paluszek to przed tym piwkiem... czy już po...

jak by to ująć...?
tak jakby trochę między piwkami:P
ale finisz budowy jak taki emocjonujący i energetyczny, że wszystko ujdzie na sucho:D


Bsh kuchnia bardzo ładna. Nie przepadam za zielonym, a u Ciebie ta zieleń wyglada tak pięknie, że chyba się do niej przekonam.
Aniula_bl możesz podać nazwę i model lodówki oraz okapu?

lodówka sharp sjf800spbk
okap faber life 80 bk

maci
06-07-2011, 20:38
O okap też są kłótnie;).
Ja obstawiam skośny - ze względu na to, że przynajmniej się nie uderzę (co mi się przy zwykłych często zdarzało).
Czy Inox czy czarny czy biały...zobaczymy. Na razie nie planujemy kupna - inne wydatki a i wakacje się zbliżają;).

Synthia
07-07-2011, 08:05
Czy jest na forum wątek jak walczyć z niesolidnym wykonawcą kuchni? Może jakieś linki

TolaLee
07-07-2011, 08:43
Ma ktoś zlew z dozownikiem płynu? Tą dziurkę na dozownik to się samemu w blacie robi? Czy trzeba sobie od razu wybrać taki zlew z otworem?

dziobeczek1
07-07-2011, 08:57
ja mam zlew w którym ,otwory trzeba wybic samemu ale sa od spodu wyznaczone i w tym miejsu wyzłobione żeby można było łatwo przebić na wylot. Podejrzewam że w każdym zlewie tak jest - oczywiście mówimy o zlewach fragranitowych. W nierdzewnych otwory wycina się specjalnymi wycinakami - mozesz poprosić w sklepie, żeby Ci wycięli.

Marmichkon
07-07-2011, 13:48
CHCIAŁABYM ZAKUPIĆ INNE POŁĄCZENIA LISTEW - BARDZIEJ PROSTE I ZBLIŻONE KOLOREM DO LISTEW. MAM BLAT LUPUS 1117 MATOWY I TAKIE SAME LISTWY przyblatowe. JEDNAK ZŁĄCZKI PLASTIKOWE NIE ODPOWIADAJĄ MI ZUPEŁNIE. JAK ZAMAWIAŁAM MEBLE KUCHENNE, TO LISTEW NIE MIELI I NIE MOGŁAM ICH OBEJRZEĆ. ZAUFAŁAM I TERAZ MAM ZA SWOJE...
PROSZĘ MI COŚ DORADZIĆ. PRZESYŁAM ZDJĘCIA TYCH MOICH "WIEŻYCZEK". JAKIEŚ PROSTSZE Z JEDNYM KANTEM NA ROGU (a nie z trzema) przydałyby się. Gdzie zamówić i jakie? Może ma ktoś taki blat LUPUS 1117 MAT i pokaże listwy i złąhttp://images43.fotosik.pl/963/decd9ef771e36058m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=decd9ef771e36058)czki?

TolaLee
07-07-2011, 14:14
ja mam zlew w którym ,otwory trzeba wybic samemu ale sa od spodu wyznaczone i w tym miejsu wyzłobione żeby można było łatwo przebić na wylot. Podejrzewam że w każdym zlewie tak jest - oczywiście mówimy o zlewach fragranitowych. W nierdzewnych otwory wycina się specjalnymi wycinakami - mozesz poprosić w sklepie, żeby Ci wycięli.


Dziękuje
chcialam teki taki zwykly kolor antracyt...- nie wiem z czego jest - tam chyba raczej nie ma miejsca na wycinanki :)

dziobeczek1
07-07-2011, 15:48
no te o któych piszesz to są właśnie z fragranitu i w nich powinny być nafrezowane od spodu otwory, które się potem wybija. Obejrzyj zlew dobrze :) Ja mam zlew z Franke i tam były aż 3 otwory do wybicia ale jeszcze ich nie wybiliśmy :P

katel2
07-07-2011, 18:57
Bsh Kuchnia super a zestawienie kolorów szczególnie mi się podoba - a jak reszta pomieszczeń, macie jeszcze inne kolory?

cieszynianka
07-07-2011, 20:41
Czy jest na forum wątek jak walczyć z niesolidnym wykonawcą kuchni? Może jakieś linki

Był kiedyś taki wątek dotyczący walki klientów z pewną znaną firmą, ale został usunięty.
Jeśli wykonawca uchyla się od odpowiedzialności to spróbuj zwrócić się do rzecznika praw konsumentów - przy każdym starostwie.
Rzecznikowi wykonawca musi udzielić odpowiedzi.
Nam udało się z pomocą rzecznika odzyskać kosiarkę, która "zgubiła się" podczas naprawy i przez dwa lata prawie bawiliśmy się z serwisem w kotka i myszkę. Rzecznik poradził sobie w niecały miesiąc :rotfl:

joliska
07-07-2011, 20:46
Jest cały dział z czarną i białą listą wykonawców... http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52866-Ma%C5%82opolska-bia%C5%82a-i-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w./page110&highlight=czarna+lista

cieszynianka
07-07-2011, 20:49
Miałam na myśli wątek dotyczący konkretnego producenta mebli kuchennych, o tym ogólnym dziale nie pomyślałam :o

Synthia
07-07-2011, 22:07
dzięki Zapewne dodam wykonawce blatu z kompozytu do czarnej listy

nicol21
07-07-2011, 22:24
CHCIAŁABYM ZAKUPIĆ INNE POŁĄCZENIA LISTEW - BARDZIEJ PROSTE I ZBLIŻONE KOLOREM DO LISTEW. MAM BLAT LUPUS 1117 MATOWY I TAKIE SAME LISTWY przyblatowe. JEDNAK ZŁĄCZKI PLASTIKOWE NIE ODPOWIADAJĄ MI ZUPEŁNIE. JAK ZAMAWIAŁAM MEBLE KUCHENNE, TO LISTEW NIE MIELI I NIE MOGŁAM ICH OBEJRZEĆ. ZAUFAŁAM I TERAZ MAM ZA SWOJE...
PROSZĘ MI COŚ DORADZIĆ. PRZESYŁAM ZDJĘCIA TYCH MOICH "WIEŻYCZEK". JAKIEŚ PROSTSZE Z JEDNYM KANTEM NA ROGU (a nie z trzema) przydałyby się. Gdzie zamówić i jakie? Może ma ktoś taki blat LUPUS 1117 MAT i pokaże listwy i złąhttp://images43.fotosik.pl/963/decd9ef771e36058m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=decd9ef771e36058)czki?

ale koszmarek zafundowany masz.
nie krzycz na forum! trochę etyki i dostosowania się do innych proszę.

nicol21
07-07-2011, 22:27
bsh - kuchnia bardzo ładna, ale czy się nie palcuje? Też w pierwszej wersji myślałem o czarnym połysku, ale moja lepsza połowa wybiła mi skutecznie, bo stwierdziła, że ja na pewno nie będę sprzątać, a żeby czarna kuchnia była ładna, to trzeba non stop polerować.
A tutaj parę wyraźniejszych zdjęć mojej:

http://s1.pokazywarka.pl/i/622319/418546/kuchnia-02.jpg


bardzo fajna kuchnia!
ładne drzewo na górnych półkach - co to za nazwa tej okeliny?
czekolada na ścianach też ładna.
ale coś nie pasuje mi żyrandol....
z czego masz cokoły? z inoxu?

Synthia
09-07-2011, 11:20
To ja wrzucam swoją jeszcze niedokończoną. Czarną ;)
Folia jeszcze z szafek nie ściągnięta, będzie jeszcze szkło nad blatem.

http://images40.fotosik.pl/958/2d2d107254651f0dmed.jpg

http://images49.fotosik.pl/956/f3dbbdf98edbbe21med.jpg

Poprosze o delikatne komentarze ;) bo i tak "walczę" z wykonawcą blatu....:bash:

Elena76
09-07-2011, 11:26
Synthia, świetna kuchnia :)

a co nie tak z blatem?

Synthia
09-07-2011, 11:43
Bo czarna hahahaha :D

Totalna załamka:( mam blat Staron@, przy barku jest źle dopasowany i powyłaziły łączenia - jak się okazało to, przy barku blat mam posklejany z kawałków płyt. Mało tego nie jest wypolerowany i mam ciemne brudne szramy w łączeniach. Pan zapewniał, że łączenia po 2 - 3 tygodniach zanikną. No i dałam się nabrać nic nie znikło wręcz powyłaziło więcej wad. Napisałam reklamację i czekam. Katastrofa

Anjazzielonego
09-07-2011, 11:48
Synthia,
piękna wysoka zabudowa - jakie ma wymiary?
Proszę podaj też wymiary kuchni.

duś
09-07-2011, 11:53
blat blatem, ale efekt - wow :D

Synthia
09-07-2011, 11:57
Synthia,
piękna wysoka zabudowa - jakie ma wymiary?
Proszę podaj też wymiary kuchni.

wymiary kuchni 3,96 (ściana z oknem) x 3,32
Wyokość zabudowy 2,28

pixon
09-07-2011, 11:57
Jest naprawde super! Bardzo lubie takie grube kanciaste blaty :)

Elena76
09-07-2011, 11:58
Bo czarna hahahaha :D

Totalna załamka:( mam blat Staron@, przy barku jest źle dopasowany i powyłaziły łączenia - jak się okazało to, przy barku blat mam posklejany z kawałków płyt. Mało tego nie jest wypolerowany i mam ciemne brudne szramy w łączeniach. Pan zapewniał, że łączenia po 2 - 3 tygodniach zanikną. No i dałam się nabrać nic nie znikło wręcz powyłaziło więcej wad. Napisałam reklamację i czekam. Katastrofa

No to jej jedna z głównych zalet :) lubię takie połączenie czerni i forniru, chociaż ja bym się też pokusiła o czarny blat w tym układzie :cool:

to normalne, że blat może być poklejony z kawałków, ale łączeń przy kompozytach nie ma prawa być widać. a już na pewno samo nic nie zniknie... dobrze, że od razu to zareklamowaliście, bo to jest ewidentnie źle zrobione.

Synthia
09-07-2011, 12:01
Nie wiem jakie mam dobrać lampy do kuchni

mrówka75
09-07-2011, 16:56
Fajnnnaaaa ta kuchnia:)

autorus
09-07-2011, 17:21
Mi się tez podoba tylko ten blat faktycznie mógłby być czarny albo przynajmniej ciemniejszy.

nicol21
09-07-2011, 19:42
To ja wrzucam swoją jeszcze niedokończoną. Czarną ;)
Folia jeszcze z szafek nie ściągnięta, będzie jeszcze szkło nad blatem.

http://images40.fotosik.pl/958/2d2d107254651f0dmed.jpg
Poprosze o delikatne komentarze ;) bo i tak "walczę" z wykonawcą blatu....:bash:

mi tam się podoba :)
ładne zestawienie kolorów.
a co nie tak z blatami?

Elena76
09-07-2011, 20:24
Nie wiem jakie mam dobrać lampy do kuchni

Nad barkiem, tam gdzie są trzy kable może coś w stylu vibia slim?

65076

Synthia
09-07-2011, 20:25
Może czarny blat byłby lepszy ale ja nie wytrzymałabym w tak ciemnej kuchni. Przymierzałam kawałek granitu star galaxy. Za duża powierzchnia czarnego blatu dookoła.
Poza tym zawsze mam alternatywę jak mi się znudzi czarna kuchnia wymienię fronty w szafkach na jasne i zrobię białą :D

Synthia
09-07-2011, 20:27
[QUOTE=Elena76;4805073]Nad barkiem, tam gdzie są trzy kable może coś w stylu vibia slim?

Elena76 oglądałam je w rzeczywistości, mojemu mężowi bardzo się podobały. Szkoda że nie mogłam ich wypożyczyć do domu i przymierzyć bo wydawały mi się za długie.
No i zapomniałam dodać że mam jeszcze wyjścia po obu stronach okna na kinkiety. Teraz wiem że, nie potrzebnie bo, światło spod szafek i okapu wystarcza w zupełności. Ale skoro już je wyciągnęliśmy chciałabym to jakoś zgrać. I tak jak znajdę lampy wiszące to nie mogę dobrać kinkietów.

Elena76
09-07-2011, 20:37
Synthia, to zmierz sobie wysokość nad barkiem, bo te zwisy są w różnych wersjach jak się nie mylę. Może coś dobierzecie. widzę, też, że jakiś kabel na suficie dynda :rolleyes:

Podobają mi się też light eye spotline - u forumowiczki reni1980 są takie:

65077

Elena76
09-07-2011, 20:40
Może czarny blat byłby lepszy ale ja nie wytrzymałabym w tak ciemnej kuchni. Przymierzałam kawałek granitu star galaxy. Za duża powierzchnia czarnego blatu dookoła.
Poza tym zawsze mam alternatywę jak mi się znudzi czarna kuchnia wymienię fronty w szafkach na jasne i zrobię białą :D

No to ja mam tak czarno :rolleyes: czarny blat i czarne szkło, ale akurat lubię taki klimat :)

Elena76
09-07-2011, 20:42
[QUOTE=Elena76;4805073]Nad barkiem, tam gdzie są trzy kable może coś w stylu vibia slim?

Elena76 oglądałam je w rzeczywistości, mojemu mężowi bardzo się podobały. Szkoda że nie mogłam ich wypożyczyć do domu i przymierzyć bo wydawały mi się za długie.
No i zapomniałam dodać że mam jeszcze wyjścia po obu stronach okna na kinkiety. Teraz wiem że, nie potrzebnie bo, światło spod szafek i okapu wystarcza w zupełności. Ale skoro już je wyciągnęliśmy chciałabym to jakoś zgrać. I tak jak znajdę lampy wiszące to nie mogę dobrać kinkietów.

Od przybytku głowa nie boli ;) a ten kabel u góry to jest nad zlewem?

Synthia
09-07-2011, 20:51
No kuchnie oświetlę jak nikt :D
Kabel jest na środku sufitu bo chciałam jedną lampę ale w trakcie stwierdziłam, że za dużo mam tych wiszących lamp do skomponowania w całym domu bo jeszcze jest salon, więc skoro sufit podwieszony to dam jakąś oprawę
6507865079

Acha ja będę miała czarne szkło (25 cm wysokość od blatu) ;) chyba będzie pasowało... czy nie?

nicol21
10-07-2011, 08:05
Synthia ja chyba bym teraz dała już białe szkło. bo jeśli będzie miało tylko 25cm wysokości to będziesz miała ciemny dół szafek, biały blat, czarne szkło, biały pasek, ciemna góra mebli. zrobi się zamieszanie. jeśli zdecydowałaś się na biały blat to bym pociągneła to dalej i dała białe szkło.

Elena76
10-07-2011, 08:13
Synthia, jestem tego samego zdania co Nicol21 - jeśli dasz 25cm pasek czarnego szkła, to w efekcie wszystko będzie za bardzo poszatkowane. Poza tym rozważ jeszcze te 25cm, przynajmniej nad płytą, bo przy smażeniu (przynajmniej u mnie) tłuszcz pryska znacznie wyżej :rolleyes:

Synthia
10-07-2011, 09:00
Qrcze dziewczyny przmierzałam białe szkło i było bardzo mdło, czarne lepiej wyglądało.
Cholera z tym szkłem to mam niezły dylemat, bo szafki górne mam zamontowane wyżej niż w standardzie. Jak położę szkło do wysokości okapu a dalej puszczę na wysokość 25 to tworzy mi się taki nie estetyczny ząb a ja lubię mieć równo.

http://images49.fotosik.pl/956/f3dbbdf98edbbe21med.jpg

Myślałam żeby dać tutaj szkło troszkę krótsze do wyokości barku ale musiałabym przesuwać kontakty :(

Myślałam o czymś takim tylko z tym czarnym szkłem ale odpada, bo będzie masakra.
Dlatego zdecydowałam się dać dookoła na jednej wysokości. Wiem że tłuszcz pryska ....
Jeszcze muszą mi przesunąć kawałek okapu bo nie jest równo

http://images43.fotosik.pl/968/a9e96b10e057ef78med.jpg

A jeżeli już białe to musiałabym chyba zlecić zrobiebienie szkła pod kolor ścian. Bo białe jako białe z wzornika kolorów to było bardzo plastikowe i nie pasowało.

AgaCz
10-07-2011, 10:00
do Synthia
Z tego co widziałam na tym forum, bardzo podobne kuchnie i dylematy mieli Marcin Cetera wątek na stronie 579 oraz Elena76 wątek na stronie 580. Od siebie dodam, iż ostatnio widziałam coś w rodzaju szyby, taki cienki jak szyba gres, na wystawie reklamowany jako gres "slim" i pod taką nazwą widzę info w necie, bez względu na producenta. To jest jak dla mnie rewelacja, wzory i kolory do wyboru, dowolne wielkości w tym o długości jak blaty kuchenne. Nie wiem jak to się kładzie, pewnie jak szybę.
Widziałam ten gres w w wersji "ala" bardzo subtelny: beton, marmur i tapeta ( chodzi mi o faktury powierzchni ), jak również tak wypolerowany, iż wyglądał jak szyba ale miał fajniejszą powierzchnię. Moim zdaniem ten gres byłby najbardziej odpowiedni, na "przełamanie".
Minus gresu "slim" .... cena ...w stosunku do płytek, ale już porównywalna do ceny hartowanego szkła do kuchni.
Niestety ja już wcześniej kupiłam do swojej kuchni coś innego i teraz zgrzytam zębami z zazdrości ( planowany koniec mojej kuchni to wrzesień 2011 ).

Synthia
10-07-2011, 10:09
AgaCz a masz może jakieś linka żeby zobaczyć jak to wygląda?



Hej już byłam na stronie widziałam kuchnie Marcina piekna. Ten gres jest świetny tylko czy do mojej kuchni pasuje.....
My mamy inny blat.:(

AgaCz
10-07-2011, 10:27
Synthia
wycięłam wpis gdyż znalazłam linka o czym ponizej

Synthia
10-07-2011, 10:39
Ok czekam na wiadomość.

AgaCz
10-07-2011, 10:41
do Synthia
pomyślałam i znalazłam, tu masz link do hurtowni w której to widziałam w Szczecinie http://www.carmen.com.pl/nowosci/single/id/505[/url] a oni z tego co widzę podają linki do firm włoskich.
Niestety zdjęcia nie oddają wyglądu Twojego blatu, wyszedł jak gładki biały mat .... A zdjęcia gresu też nie oddają jego wyglądu .... Nie wiem skąd jesteś i jak daleko masz do Szczecina. Ale zawsze może popytać w swojej okolicy.

Synthia
10-07-2011, 10:47
Blat nie jest biały. Ma kropeczki brązowe:D. Zrobię dzisiaj lepsze zdjęcie żeby była faktura widoczna.

Venus_m
10-07-2011, 13:06
Syntha :) Bardzo fajna kuchnia, akurat zwolennikiem skośnych szafek nie jestem no ale ;) Też bym szkło dała w kolorze blatu żeby tworzyły jedną płaszczyznę. U mnie tłuszcz pryska na jakieś 60 cm na oko.

duś
10-07-2011, 16:40
a jesteś pewna że nie chcesz dać szkła pod okapem do samej góry?
jak się czasem schaboszczak smaży to chlapie pod sam okap, a ja też mam u siebie wyżej niż zazwyczaj, bo my mamy 1.80 i 2.03 wzrostu. to tak naprawdę tylko kwestia zrobienia u szklarza dwóch otworów extra, ale wydaje mi się, że warto.

aga979
10-07-2011, 21:40
Witam
Mam problem z zlewozmywakiem do kuchni, chciałabym stalowy na jedna komorę. Nie wiem czy z FRANKE czy TEKA? A może jakaś inna firma ?:)

asizo
10-07-2011, 21:55
Witam
Mam problem z zlewozmywakiem do kuchni, chciałabym stalowy na jedna komorę. Nie wiem czy z FRANKE czy TEKA? A może jakaś inna firma ?:)
Franke czy Teka - wszystko jedno. Z wyższej półki to Blanco.

Synthia
11-07-2011, 06:55
Witam
Mam problem z zlewozmywakiem do kuchni, chciałabym stalowy na jedna komorę. Nie wiem czy z FRANKE czy TEKA? A może jakaś inna firma ?:)

Aga ja mam blanco stalowy 1,5 komory podwieszany. Dopiero co zaczęłam użytkować. Ale czy to wyższa półka?? to nie wiem

Synthia
11-07-2011, 07:00
a jesteś pewna że nie chcesz dać szkła pod okapem do samej góry?
jak się czasem schaboszczak smaży to chlapie pod sam okap, a ja też mam u siebie wyżej niż zazwyczaj, bo my mamy 1.80 i 2.03 wzrostu. to tak naprawdę tylko kwestia zrobienia u szklarza dwóch otworów extra, ale wydaje mi się, że warto.

No nie bardzo widzi mi się ta wyciągnięta szyba tylko nad okapem, jak już to chyba lepiej żeby tworzyło to jedną całość niż takie zęby.
Wiem wiem że się chlapie, tłuszcz pryska wszędzie.
Dlatego nie wiem jak to teraz zrobić, bo nastawiłam się wcześniej na czarny:bash: .
Trudno jest dobrać szkło w kolorze do blatu, frontów i ściany, żeby nie wejść w kolejny dodtakowy kolor w kuchni jużi tak wydaje mi się że dużo się w niej dzieje. Wymyśliłam sobie kuchnie :evil:

Ściany nie są białe wpadają w lekki krem, blat tak samo zdjęcia nie oddają rzeczywistości.

A wiecie może jak to jest ze szkłem malowanym na zamówienie, nie z wzornika, bo z tego co się dowiadywałam, to nie ma ono takiej trwałości jak robione fabrycznie. A jakbym robiła szkło jasne to raczej pod kolor ścian

Anjazzielonego
11-07-2011, 07:29
Synthia,
dziękuję za info odnośnie wymiarów, jeśli masz jeszcze cierpliwość:) - czy mogłabyś podać szerokość wysokiej zabudowy?

Synthia
11-07-2011, 07:45
Anjazzielonego szerokość 2 metry 8 cm :D. 3 słupki po 60 cm (180), opaski po 14 cm z jednej i drigiej strony ale już nie pamiętam ile ma opaska z forniru chyba z 4 cm. Musiałabym sprawdzić popołudniu

naberia
11-07-2011, 08:09
Synthia, ja na Twoim miejscu nie dawałabym szkła pod kolor ściany, a w miare pod kolor blatu, chyba, że jesteś pewna, że kolor ścian w kuchni wcześniej czy później Ci się nie znudzi...

Synthia
11-07-2011, 13:51
Naberia też przeciwko mnie ...

Venus_m
11-07-2011, 14:03
To nie chodzi o bycie przeciwko komuś Synthia. Chcemy Ci tylko dobrze doradzić ;)

naberia
11-07-2011, 14:12
Synthia, nie! Bron Cię Boże! Nie zrozum mnie źle. Ja po prostu lubię częste zmiany i pokombinowałabym tak, żeby w razie czego, furtki sobie nie zamykać...

arogos
11-07-2011, 21:21
Synthia, to zmierz sobie wysokość nad barkiem, bo te zwisy są w różnych wersjach jak się nie mylę. Może coś dobierzecie. widzę, też, że jakiś kabel na suficie dynda :rolleyes:

Podobają mi się też light eye spotline - u forumowiczki reni1980 są takie:

65077

Ja mam bardzo podobne, można je kupić w OBI za 170 zetuff, light eye kosztują jeszcze raz tyle.

Synthia
12-07-2011, 07:04
Naberia, Venus_m Wiem wiem już się pomału przełamuję do tego jasnego szkła:D, problem w tym że trudno jest dobrać odpowiedni jego kolor. Na wzornikach nie ma podobnego a te które oglądałam to nie pasują dlatego stwierdziliśmy z małż. że damy czarne.
Chyba trzeba zrobić na zamówienie, ale z tego co się dowidywałam to nie dają gwarancji czy będzie tak samo wytrzymałe jak malowane fabrycznie:(

Elena76
12-07-2011, 07:16
Synthia, o ile dobrze pamietam, to na wizualkach miałaś chyba szare ściany i przezroczyste lub szare szkło? Może przypomnisz, jak to wyglądało? :)

Synthia
12-07-2011, 08:28
Synthia, o ile dobrze pamietam, to na wizualkach miałaś chyba szare ściany i przezroczyste lub szare szkło? Może przypomnisz, jak to wyglądało? :)

Dobrze pamiętałaś

(http://images38.fotosik.pl/592/a41d685c6eda3136med.jpg)http://images38.fotosik.pl/592/a41d685c6eda3136med.jpg

Anjazzielonego
12-07-2011, 08:39
Synthia,
wielkie dzięki za jakże anielską cierpliwość do moich pytań:)
Ta wizualizacja jest świetna i na szarości bym postawiła- kuchnia nabiera jeszcze bardziej nowoczesnego charakteru.

Synthia
12-07-2011, 08:46
Czyli przemalować ściany tak jak miałam mieć pierwotną wersje:o

Anjazzielonego
12-07-2011, 09:42
Synthia,
wg mnie to byłaby najlepsza wersja.
Szarości pięknie podkreślą ciepły odcień drewna (okno, dolne szafki, opaski), a jednocześnie "schładzają" wnętrze.
Masz może wizualkę, jak w założeniu miało wyglądać otoczenie płyty i okapu?

I czemu zrezygnowałaś z planowanej początkowo kolorystyki?

joliska
12-07-2011, 09:52
Synthia,
wizualizacja świetna, co nie zmienia faktu, że nie tu jest jej miejsce... :)

Synthia
12-07-2011, 10:19
Czekałam kiedy dostanę ochrzan od ciebie:D zaraz się przeniosę

Venus_m
12-07-2011, 10:45
Hmn...no wizualizacja faktycznie fajna...ale ja mam wrażenie że w rzeczywistości te kolory nie będą już tak dobrze wyglądać, tj za dużo ich ;) No ale może ja jestem takim kolorystycznym dziwakiem ;)

Synthia
12-07-2011, 10:49
Synthia,
wizualizacja świetna, co nie zmienia faktu, że nie tu jest jej miejsce... :)

tylko gdzie bo nie chcę zakładać nowego wątku?


Hmn...no wizualizacja faktycznie fajna...ale ja mam wrażenie że w rzeczywistości te kolory nie będą już tak dobrze wyglądać, tj za dużo ich ;) No ale może ja jestem takim kolorystycznym dziwakiem ;)

I właśnie o to chodzi będę miała już kolejne kolory w kuchni, co prawda płytki na podłodze mam jano szare przecierane i jakoś się to niegryzie

Elena76
12-07-2011, 10:53
Synthia,
wizualizacja świetna, co nie zmienia faktu, że nie tu jest jej miejsce... :)

Joliska, to ja jestem winowajczynią, bo namówiłam Synthię, żeby wrzuciła też wizualkę - troszkę wcześniej są foty realizacji, a skoro jest dylemat co na ścianę, to pomyślałam, że wizualka jest na miejscu bo pokazuje jakąś opcję :rolleyes:

Anjazzielonego
12-07-2011, 14:12
Ja też nieśmiało postuluję za jakże słusznym pozostawieniem wizualizacji Synthii tutaj, skoro są i zdjęcia gotowej kuchni - a trzeba przecież doradzić, jakie ściany będą najlepsze, no i wychodzi, że z wizualki. Dowód rzeczowy jest:lol2:
Najwyżej się narazimy Szanownej Admince, ale myślę, że zrozumie:)

Venus_m
12-07-2011, 14:33
Hmn...no to jak podłoga szara i byś tą farbę zgrała prawie że idealnie z podłogą to chyba by się moje dziwactwa kolorystycznie nie ujawniały :)

seven...
18-07-2011, 11:57
cześć
mam do Was wszystkich pytanie :) lodówka musi odstawać od ściany na około 5 cm bo od sciany odstaje mi rura odpływowa :-/ i teraz nie wiem jak zasłonić szparę między blatem a płytkami a lodówkę - myślę o ustawieniu między zmywarką a lodówką takiego wysokiego białego panela Ikea z tej serii co fronty i dosunąć go do ściany- co myślicie?

chyba to najlepsze miejsce na poznaie opinii :)

Marmichkon
19-07-2011, 12:43
ale koszmarek zafundowany masz.
nie krzycz na forum! trochę etyki i dostosowania się do innych proszę.

Nikol, ja nie krzyczę. Pisałam wielkimi literami, bo nie miałam w tamtym momencie okularów (jestem krótkowidzem).
Już mi ktoś kiedyś zwracał uwagę, żebym nie krzyczała na forum. JESTEM ZŁA O TE LISTWY, A RACZEJ ICH POŁĄCZENIA. Mam ochotę nie tylko krzyczeć, ale i wyć z rozpaczy. ZAŁAMKA!!!
Niestety nie stać mnie na te "starony" czy granity itp. Zamiast zwracać mi uwagę na takie "pierdoły" jak wielkość liter, brak etyki, niedostosowanie się do innych - to mi coś poradź, Nikol. Proszę forumowiczów o poradę dotyczącą prezentowanych koszmarnych połączeń listew kuchennych, a nie jak mam się zachowywać na forum. Z góry dziękuję.
P.S.
Kuchnia Synthii jest teraz komentowana, jest cudowna.

Synthia
19-07-2011, 13:39
Bardzo dziękuję Marmichkom :D
Doskonale cię rozumiem, a co do staronów, corianów czy granitów, uwierz mi że na dzień dzisiejszy zrobiłabym zwykły blat, przynajmniej wiedziałabym na czym stoję :(. A moja kuchnia jest w trakcie reklamacji.


Szczerze mówiąc to ja już wolałabym zostawić gołe szafki bez żadnych listew (albo jakąś stalową taśmę).

Trudno doradzić bo nie widać jakie masz szafki.
Czy możesz wkleić inne zdjęcie żeby było więcej widać kuchni, szafek?
No i co będzie na ścianie?

nicol21
19-07-2011, 23:47
Naberia, Venus_m Wiem wiem już się pomału przełamuję do tego jasnego szkła:D, problem w tym że trudno jest dobrać odpowiedni jego kolor. Na wzornikach nie ma podobnego a te które oglądałam to nie pasują dlatego stwierdziliśmy z małż. że damy czarne.
Chyba trzeba zrobić na zamówienie, ale z tego co się dowidywałam to nie dają gwarancji czy będzie tak samo wytrzymałe jak malowane fabrycznie:(

w wersji 78 mojej kuchni tez mylalam o bialym szkle - ale kurcze standardowy lacobel ma 2 biele - jedna lodowa a druga jakas taka bezowo-szara. zadna mi nie pasowala i stwierdzilam ze wezme sobie czarne szklo [bo fioletowe ktore mi sie podoba nie jest kolorem standardowym lacobelu i albo musialabym baaardzo duzo zaplacic i zamowic kuchnier w salonie w ktorym maja to szklo albo nie wiem co] to zdecydowalam sie na czarne szklo. zaleta czarnego jest to ze jest jak lustro no i nie ma "roznych czarnych odcieni".
choc z drugiej strony - jak pisalam kiedys - raczej u Ciebie pasowaloby mi biale szklo zeby dobrze stopilo sie ze sciana i blatem.
wiem, wiem - wybor bardzo ciezki.

Synthia
20-07-2011, 07:12
A więc właśnie miałam dwie próbki "prawie białe" i jak przyłożyłam do blatu, to wyglądały trochę tandetnie, zupełnie jakbym położyła sobie plastik. Wczoraj zrobiłam zdjęcia z czarną płytką na ścianie, wrzucę fotkę po południu (bo narazie człowiek w pracy :D) to zobaczycie czy będzie się to, aż tak się gryzło.

Elena76
20-07-2011, 12:25
w wersji 78 mojej kuchni tez mylalam o bialym szkle - ale kurcze standardowy lacobel ma 2 biele - jedna lodowa a druga jakas taka bezowo-szara. zadna mi nie pasowala i stwierdzilam ze wezme sobie czarne szklo to zdecydowalam sie na czarne szklo. zaleta czarnego jest to ze jest jak lustro no [B]i nie ma "roznych czarnych odcieni".
choc z drugiej strony - jak pisalam kiedys - raczej u Ciebie pasowaloby mi biale szklo zeby dobrze stopilo sie ze sciana i blatem.
wiem, wiem - wybor bardzo ciezki.

To wprawdzie ułatwia wybór, skoro nie ma innych wersji czerni, ale np u mnie czerń szkła jest inna niż czerń szafek wiszących lakierowanych na wysoki połysk :)
zastanawiałam się też na czarnym lustrem, ale w wersji hartowanej wychodziło kosmicznie drogo, więc zrezygnowałam i poprzestałam na szkle lakierowanym i hartowanym. Jak będziesz miała okazję, to porównaj sobie próbkę czarnego lacobelu i czarnego lustra - jest różnica.

Synthia
20-07-2011, 12:42
A ja na to w ogole nie zwróciłam uwagi :o cholerka a w domu mam jeszcze folię na czarnych szafkach

Marmichkon
20-07-2011, 20:22
Synthia, dzięki za zrozumienie. Pokazuję kuchnię po pierwszym malowaniu, a przed kolejnym. Nie jest jak widać wykończona. Co robić z tymi brzydkimi połączeniami listew, które pokazywalam na forum. Czekam i czekam na rady, a tu cisza...http://images47.fotosik.pl/988/9adeb4883bdb730bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9adeb4883bdb730b)

arogos
20-07-2011, 20:39
Proszę forumowiczów o poradę dotyczącą prezentowanych koszmarnych połączeń listew kuchennych, a nie jak mam się zachowywać na forum. Z góry dziękuję.

Jeżeli nie podobają Ci się inne listwy, na które mogłabyś wymienić te aktualnie zamontowane, to najłatwiej będzie je zlikwidować.
Ja nie mam u siebie listew wykończeniowych, blat jest dosunięty maksymalnie do ściany, uszczelniony akrylem.

Stolmarek
21-07-2011, 07:40
Bo czarna hahahaha :D

Totalna załamka:( mam blat Staron@, przy barku jest źle dopasowany i powyłaziły łączenia - jak się okazało to, przy barku blat mam posklejany z kawałków płyt. Mało tego nie jest wypolerowany i mam ciemne brudne szramy w łączeniach. Pan zapewniał, że łączenia po 2 - 3 tygodniach zanikną. No i dałam się nabrać nic nie znikło wręcz powyłaziło więcej wad. Napisałam reklamację i czekam. Katastrofa

Przyczyny mogą być dwie: wykonawca dodał za dużo utwardzacza do kleju i go "spalił" albo niewłaściwie odtłuścił powierzchnię - klej bardzo łatwo łapie kolor, np wystarczy użyć brutnej lub farbujacej tkaniny. To samo nie zniknie.
Reklamacje jak nabardziej uzasadnione i powinny zostać uznane.

amator33
21-07-2011, 09:16
Synthia, dzięki za zrozumienie. Pokazuję kuchnię po pierwszym malowaniu, a przed kolejnym. Nie jest jak widać wykończona. Co robić z tymi brzydkimi połączeniami listew, które pokazywalam na forum. Czekam i czekam na rady, a tu cisza...http://images47.fotosik.pl/988/9adeb4883bdb730bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9adeb4883bdb730b)


o moja kuchnia, piekna...jaki jest kolor na scianach?

seven...
21-07-2011, 10:02
a mi nikt nie podpowie... co zrobić ;( ?

duś
21-07-2011, 10:14
@marmichkon
a gdzie masz te listwy? szukam, szukam i nie mogę znaleźć

@seven
nie wiem, jak wygląda ten panel, ale zdecydowanie nie dawałabym tam nic białego. wiem, że ta domowa wizualka nie oddaje końcowego efektu, ale i tak - moim zdaniem to wygląda po prostu źle.

Venus_m
21-07-2011, 10:42
Marmichkon jak możesz to wrzuć jeszcze raz tą swoją fotkę listew... ;)

Grzebiuszka
21-07-2011, 10:48
Synthia a nie myślałaś o tym, żeby na ścianie dać przezroczyste szkło? odpadnie Ci wtedy problem z kolejnym kolorem w kuchni. Ja bardzo chciałam mieć takie u siebie, ale później zmieniłam projekt i teraz za bardzo nie mam gdzie go wcisnąć ;)

Synthia
21-07-2011, 12:52
Przyczyny mogą być dwie: wykonawca dodał za dużo utwardzacza do kleju i go "spalił" albo niewłaściwie odtłuścił powierzchnię - klej bardzo łatwo łapie kolor, np wystarczy użyć brutnej lub farbujacej tkaniny. To samo nie zniknie.
Reklamacje jak nabardziej uzasadnione i powinny zostać uznane.

Stomarek ja mam zafundowane coś takiego. Koszmar !!!


http://images37.fotosik.pl/951/14357e397e9254b7med.jpg



Reklamacja została uznana tylko nie wiem jak Pan chce to teraz naprawić.

Synthia
21-07-2011, 12:56
Dziewczyny położyłam płytkę w kuchni no i co? będzie bardzo się gryzło?

http://images37.fotosik.pl/951/594a026601c34916med.jpg

http://images45.fotosik.pl/990/efed6b8f677808femed.jpg

Synthia
21-07-2011, 13:02
Ja pomogę



http://images43.fotosik.pl/963/decd9ef771e36058m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F%3Ca%20href%3D%26q uot%3Bhttp%3A%2F%2Fforum.muratordom.pl%2Fredirecto r.php%3Furl%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.fotosik.pl%25 2FshowFullSize.php%253Fid%253Ddecd9ef771e36058%26q uot%3B%20target%3D%26quot%3B_blank%26quot%3B%3E%26 %2391%3BIMG%5Dhttp%3A%2F%2Fimages43.fotosik.pl%2F9 63%2Fdecd9ef771e36058m.jpg%26%2391%3B%2FIMG%5D%3C% 2Fa%3E)czki?

A próbowaliście je zdjąć, jeżeli tak to jak to wygląda po zdjęciu tych listew

naberia
21-07-2011, 13:09
synthia - ciemniej z tą czarną płytką, ale kolorystycznie się nie gryzie.

Marmichkon - może zamontujcie nowe listwy cięte pod kątem 45 st.

Synthia
21-07-2011, 13:20
Dzięki naberia :hug: dla mnie też się nie gryzie

Marmichkon wejdź na stronę http://www.belmeb.pl/idm,9,kat,74,14-listwy.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.belmeb.pl%2Fid m%2C9%2Ckat%2C74%2C14-listwy.html)

tam są listwy przyblatowe takie
66446
6644566447
może są też w innym kolorze

Grzebiuszka
21-07-2011, 13:51
Synthia uważam jak naberia że będzie ciemniej, co nie znaczy że źle, kolorystycznie jest OK :)

Marmichkon każda inna listwa na 100 % będzie ładniejsza, jak tylko się da to zrywaj to w cholerę., co za niesamowite łączniki ?? szok

AmberWind
21-07-2011, 14:12
Reklamacja została uznana tylko nie wiem jak Pan chce to teraz naprawić.

moze przez wymiane, bo rzeczywiscie wyglada koszmarnie :(

A co do czarni, to jest spojna z caloscia, nie mniej kolorystycznie kuchnia bedzie bardzo duza powierzchnia "ciazyc" od gory.

Synthia
21-07-2011, 15:28
a mi nikt nie podpowie... co zrobić ;( ?

Seven ja bym zostawiła tak tylko nie widzę na zdjęciu co jest między szafką pod zlewem a lodówką? szafka czy zmywarka?

66456


moze przez wymiane, bo rzeczywiscie wyglada koszmarnie :(

A co do czarni, to jest spojna z caloscia, nie mniej kolorystycznie kuchnia bedzie bardzo duza powierzchnia "ciazyc" od gory.

Cóż wymarzony blat stał się moim koszmarkiem, zobaczymy jak to się dalej potoczy.

Venus_m
21-07-2011, 16:32
Omg co za koszmar z tymi listewkami. Ja również mam dosunięte na styk do ściany bez takich ćwierćwałek ale te łączenia...:jawdrop: to jakaś masakryczna masakra. Pogoń pana niech to zabiera w diabły i zrobi ładnie cienką listewką.

mandaryna131313
21-07-2011, 20:50
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c5b58faef5f946b.html

mandaryna131313
21-07-2011, 21:05
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/baea854b560b2e02.html

Aleksandryta
21-07-2011, 21:58
Pomoge. Prawym klikasz na obrazku. Wchodzisz we Wlasciwosci obrazka i kopiujesz link. W odpowiedzi na post klikasz na "Dodaj grafike" i tam ten skopiowany link umieszczasz.


66498

mkala2
21-07-2011, 22:50
BSH - No wkońcu jakaś wariacka kuchnia. Dla mnie bomba.
Proszę podaj mi wymiary swojej kuchni zanim powstała cała zabudowa... czyli łącznie z barkiem/ po podłodze. Wydaje mi się że ma rozmiar ten sam co u mnie ( powstanie) i próbuję sobie to wyobrazić. Nawet układ ( projekt) mam łudząco podobny. Tylko mąż nie chce zielonego a JA TAK.


Kosztowo koszmar ;) 20k zl + sprzety

Dodaje zdjecia slabszej jakosci - retuszu nie bylo :)

Jak sie przypatrzyc to w piekarniku jeszcze kartony sa - to byly pierwsze fotki robione tuz po zlozeniu, to chyba tlumaczy braki gratow :)

http://img89.imageshack.us/img89/7236/dscf1085j.jpg (http://img89.imageshack.us/i/dscf1085j.jpg/)


http://img829.imageshack.us/img829/9503/dscf1088zn.jpg (http://img829.imageshack.us/i/dscf1088zn.jpg/)


Linka do uchwytow nie posiadam - zdjecie jakies wrzuce jak zgram na kompa.

@nicol21

to oprawy massive onyx 80zl/szt

seven...
22-07-2011, 12:59
Seven ja bym zostawiła tak tylko nie widzę na zdjęciu co jest między szafką pod zlewem a lodówką? szafka czy zmywarka?

66456 .

tam jest zmywarka :)

autorus
22-07-2011, 13:04
BSH moje klimaty :)

Marmichkon
22-07-2011, 15:56
Jeżeli nie podobają Ci się inne listwy, na które mogłabyś wymienić te aktualnie zamontowane, to najłatwiej będzie je zlikwidować.
Ja nie mam u siebie listew wykończeniowych, blat jest dosunięty maksymalnie do ściany, uszczelniony akrylem.

Czy takie uszczelnienie akrylem jest trwałe? Chodzi tu o silikon akrylowy może? Jaki polecacie?
Nie zniszczy się, jak będzie 6 cm od płyty gazowej?

Synthia
22-07-2011, 18:23
Jeżeli nie podobają Ci się inne listwy, na które mogłabyś wymienić te aktualnie zamontowane, to najłatwiej będzie je zlikwidować.
Ja nie mam u siebie listew wykończeniowych, blat jest dosunięty maksymalnie do ściany, uszczelniony akrylem.

To zaraz bo się pogubiłam, gdzie są te wieżyczki? Bo z kawałka zdjęcia to widziałam że masz je przy oknie .................

Korozja
22-07-2011, 20:46
seven widzę że mamy tą samą lodówkę ;) Mi też się nie podoba szpara za lodówką z boku ale wymogi producenta są takie że lodówka musi mieć min 5 cm przestrzeni z każdej strony. Jeżeli zrobisz inaczej będzie ona żreć więcej prądu. Poza tym boki lodówki potrafią się nieźle nagrzewać więc nie wiem czy jest bezpieczne umieszczać z boku panel...

Grzebiuszka
23-07-2011, 11:59
To zaraz bo się pogubiłam, gdzie są te wieżyczki? Bo z kawałka zdjęcia to widziałam że masz je przy oknie .................

ja też nic już nie rozumiem

Venus_m
24-07-2011, 16:56
Hmn...Marmichkon czy Ty masz blat kuchenny odsunięty od ściany 6 cm? bo chyba też nie rozumiem. Jak tak to blat cały do wymiany, bo taki silikon to pewnie maks do 1 cm można dać. ;)

Stolmarek
25-07-2011, 19:32
Stomarek ja mam zafundowane coś takiego. Koszmar !!!

http://images37.fotosik.pl/951/14357e397e9254b7med.jpg

Reklamacja została uznana tylko nie wiem jak Pan chce to teraz naprawić.

Podstawy do reklamacji są widoczne gołym okiem. Prawidłowo wykonanych łączeń praktycznie nie widać. O ile mnie wzrok nie myli to widać również rysy po szlifowaniu.

W kwestii naprawy, to na miejscu właściwie nie da się z tym nic zrobić, bo można tylko więcej szkód narobić. Wykonawca powinien zdemontować blat. Trzeba wyciąć te łączenia i wkleić nowe paski materiału. Trochę zabawy z tym jest, ale da się zrobić.

queene
25-07-2011, 21:44
czy użytkuje ktoś zlew stalowy o strukturze "len" ? większośc firm ma taką odmianę stali, czy to sie rysuje ?

duś
25-07-2011, 21:51
nie wiem, jak z rysowaniem, ale ja nie wybrałam, bo "len" ma nieco inny kolor niż "stal szlachetna". różnica niby nieduża, ale mi nie pasowało do reszty sprzętów hehe

joliska
26-07-2011, 06:33
Ja mam len z Franke - nic się nie rysuje, czyści się bardzo ładnie, można wytrzeć do sucha i nie zostają zacieki. Koleżanka ma z innej firmy i narzeka bardzo na zacieki właśnie...

Marmichkon
26-07-2011, 08:59
Hmn...Marmichkon czy Ty masz blat kuchenny odsunięty od ściany 6 cm? bo chyba też nie rozumiem. Jak tak to blat cały do wymiany, bo taki silikon to pewnie maks do 1 cm można dać. ;)

DUŚ, SYNTHIA, WENUS - dziękuję Wam bardzo za rady. Jak zwykle na forum można na Was liczyć.

Ale namieszałam... Źle to wyjaśniłam. Blat ładnie przylega do ściany w wielu miejscach. Przy jednej ścianie jakieś 0,5 cm odstaje, jest to krótka ścianka na wprost okna, ona dzieli kuchnię od salonu. Chodzi mi o to, że jak zerwę listwy i dam ten silikon (akrylowy ma być czy jaki?) to będzie on ok. 5-6 cm od płyty gazowej i palnika. Nie będzie się nic działo z tym silikonem? I najważniejsze (bo zrobię to sama) jaki mam dać silikon między blatem a płytkami na ścianie? Podajcie proszę producenta i nazwę, na pewno wiele osób ma taki silikon.
Pokażę zdjęcie, jak wygląda blat przy oknie bez tych listew z koszmarnymi połączeniami i z nimi ... Da radę położyć tam silikon, czy za duże szczeliny pod oknem???

http://images39.fotosik.pl/981/dad7b9f2c967c5edm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dad7b9f2c967c5ed)

http://images35.fotosik.pl/811/03bf71bb6dae1c05m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=03bf71bb6dae1c05)

http://images38.fotosik.pl/988/24a409aa76944d4em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=24a409aa76944d4e)

jen77
26-07-2011, 09:11
Marmichkon mam pytanie odnośnie wysuwanego blatu ( widziałam w galerii, że masz takowy) - jakie obciążenia wytrzymuje, czy jest stabilny? czy można na nim położyć coś ciężkiego , czy mozna co s na nim robic używając nacisku, czy tylko nadaje się do położenia lekkich rzeczy.

joliska
26-07-2011, 15:00
Marmichkon,
u mnie silikon jest między blatem a ścianą w odległości 3 cm od krawędzi płyty gazowej i nic się nie dzieje... Nie znam nazwy silikonu, ale myślę, że to bez znaczenia.

duś
26-07-2011, 18:42
u mnie silikony były z sopro (ale płytę mam indukcyjna). nic sie nie dzieje z tym

autorus
26-07-2011, 19:41
bez tych listew to zupełnie inna kuchnia, znaczy ta lepsza :)

manieq82
27-07-2011, 01:23
daj biały silikon pod tym oknem - jak ładnie palcem wygładzisz to nie będzie znać - ja mam czarny blat i robiłem czarnym silikonem - nie widać szpar

Synthia
27-07-2011, 08:31
Marmichkon u mnie też jest wypełnienie silikonem coprawda będzie jeszcze zmiana blatu....... ;)
Kuchnia bez tych listew nareszcie wygląda normalnie :) dobrze, że zostały zdjęte a tak na marginesie to dodam, że na początku jak zobaczyłam pierwsze zdjęcie to myślałam, że to listwy przy podłogowe http://emoty.blox.pl/resource/th_girl_haha.gif

Analiena
27-07-2011, 19:59
Moja kuchnia:

https://lh5.googleusercontent.com/-eyCWihZ_aRw/TjBZQG9w5lI/AAAAAAAABk0/gih_1e9W0a0/s512/DSCN0789.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-WMnx6beErw0/TjBaFI4npPI/AAAAAAAABlQ/MvHi7S7cwHY/s640/DSCN0793.jpg

Jeszcze nie skończona ale można już z niej swobodnie korzystać :).

Więcej fotek w moim dzienniku - jakby ktoś miał ochotę ;)

bejjusia
27-07-2011, 20:39
Analiena, super kuchnia! nasza bedzie w bardzo podobnej kolorystyce, ze nie powiem takiej samej :)

a powiedz, co to za podloga ?? bardzo fajnie to wyglada ...

Analiena
27-07-2011, 21:03
To cementowa posadzka dekoracyjna, taka przemysłówka. Fajna ale mieliśmy sporo problemów z jej wykonaniem.

http://www.netweber.pl/zaprawy-techniczne-weber-deitermann/przewodnik-weber/poczekalnia/weberfloor-4650-durocolour.html

asizo
27-07-2011, 21:31
Analiena, kuchnia super. W dzienniku też obejrzałam. W ogóle piękne wnętrza. :)

Elena76
28-07-2011, 05:38
Analiena, kuchnia fajna i świetnie zagospodarowana przestrzeń pod schodami :) widzę też, że zwierzątek w Waszym domu jest troszkę :cool:

co do jednej rzeczy mam tylko małe ale - drewniana okładzina ściany z drzwiami ... jakoś nie do końca mi to gra

Agafaw2
28-07-2011, 07:56
Analiena, piękna kuchnia, czy ona jest z IKEI?

autorus
28-07-2011, 08:06
To cementowa posadzka dekoracyjna, taka przemysłówka. Fajna ale mieliśmy sporo problemów z jej wykonaniem.

http://www.netweber.pl/zaprawy-techniczne-weber-deitermann/przewodnik-weber/poczekalnia/weberfloor-4650-durocolour.html

Mogłabyś napisać o tych problemach, chciałbym takie coś rozłożyć w domu, i miała to zrobić firma z Sosnowca. Wiem ze to się szlifuje itd, jak to wygląda od strony inwestora, bardzo ciekawe :)

Anulek2005
28-07-2011, 08:18
Anelina - mogę prosić o wymiary barku? Chodzi mi o część "wiszącą" w powietrzu. Z góry dziękuję.

Marmichkon
28-07-2011, 08:27
Marmichkon mam pytanie odnośnie wysuwanego blatu ( widziałam w galerii, że masz takowy) - jakie obciążenia wytrzymuje, czy jest stabilny? czy można na nim położyć coś ciężkiego , czy mozna co s na nim robic używając nacisku, czy tylko nadaje się do położenia lekkich rzeczy.

Nadaje się raczej do położenia lekkich rzeczy. Jedna lub dwie osoby (na upartego) mogą przy nim jeść. Nie trzeba biegać do dużego stołu w salonie.

krokusik77
28-07-2011, 09:08
piękna kuchnia i ile miseczek :) zupełnie jak u mnie tylko jeszcze bez pięknej kuchni ;)

sawcza
28-07-2011, 12:18
Analiena bardzo ładna kuchnia. Podłoga również bardzo mi się podoba :)

Analiena
28-07-2011, 13:20
Dziękuję Wam za wszystkie miłe słowa o mojej kuchni i nie tylko :)

Miseczek jest sporo bo mamy 3 koty ;). Dorosłego, 7-letniego kocura kastrata i 2 ok 22 tygodniowe kociczki :).

Agafaw2 - kuchnia nie jest z Ikei. Była zamawiana u stolarza.

Elena76 - mielismy z tym sporą zagwozdkę i sporo wieczorów zastanawiania czy wybrać w kolorze ścian czy nie. Zamówilismy w kolorze ściany ale się pomylili i wszystkie zrobili takie same (w fornirze teakowym). Mieliśmy je odsyłać ale jakoś dla nas było ok i zdecydowaliśmy je zostawić tak jak są.

Autorus - całą relację z wykonywania podłogi i zwiazanych z tym perypetii opisywałam baaardzo dokładnie w dzienniku. Zatem zapraszam do lektury :)

Anulek - barek zmierzę i podeśle wymiary

Venus_m
28-07-2011, 14:13
Anelia bardzo fajnie zagospodarowana przestrzeń, ale podobnie jak Elenie mi też "nie leży" to drewno na ścianie z drzwiami :)

Marmichkon tak jak dziewczyny mówiły na pewno będzie ok, nazwy silikonu nie znam niestety, my jesteśmy wygodniccy i praktycznie nic sami nie robimy..chociaż nie wiem czy tu się jest czym chwalić :D

Synthia
28-07-2011, 16:36
Anelina bardzo ładna jaśniutka kuchnia :)

krokusik77
28-07-2011, 18:48
Dziękuję Wam za wszystkie miłe słowa o mojej kuchni i nie tylko :)

Miseczek jest sporo bo mamy 3 koty ;). Dorosłego, 7-letniego kocura kastrata i 2 ok 22 tygodniowe kociczki :).

och :) chętnie bym je zobaczyła :)

autorus
28-07-2011, 18:56
Autorus - całą relację z wykonywania podłogi i zwiazanych z tym perypetii opisywałam baaardzo dokładnie w dzienniku. Zatem zapraszam do lektury :)



Dla mnie to mało :) Ja wygląda eksploatacja? Coś cię martwi niepokoi itd?Na co zwrócić uwagę?

Analiena
28-07-2011, 21:55
och :) chętnie bym je zobaczyła :)

:)

Autorus, podłoga jest rewelacyjna jeśli chodzi o mycie, nie ma problemu z fugami itp.
Dość łatwo się rysuje, ale to wada bądź nie w zależności od tego jaki efekt chce się mieć. Mnie to akurat nie przeszkadza, a wręcz nabiera przez to bardziej industrialnego charakteru.
Jej największy jak dotąd minus to to że trzeba ją impregnować dość często - raz na 3-6 miesięcy w zależności od miejsca. Jeśli jej nie impregnujesz podłoga chłonie plamy.
Nie jest też tak odporna na uszkodzenia jak gres.

Ale jest piękna :D

autorus
29-07-2011, 06:02
Autorus, podłoga jest rewelacyjna jeśli chodzi o mycie, nie ma problemu z fugami itp.
Dość łatwo się rysuje, ale to wada bądź nie w zależności od tego jaki efekt chce się mieć. Mnie to akurat nie przeszkadza, a wręcz nabiera przez to bardziej industrialnego charakteru.
Jej największy jak dotąd minus to to że trzeba ją impregnować dość często - raz na 3-6 miesięcy w zależności od miejsca. Jeśli jej nie impregnujesz podłoga chłonie plamy.
Nie jest też tak odporna na uszkodzenia jak gres.Ale jest piękna :D


No to jest to dla mnie duże zaskoczenie, nic nie słyszałem o tym aby dodatkowo impregnować. Kto Ci to konkretnie robił, możesz podać namiary?
Wiesz taki beton dekoracyjny rozkładany jest też na halach produkcyjnych, w sklepach i nie sądzę aby tam ktoś to impregnował co jakiś czas. Dla tego jestem bardzo zaskoczony.

Mnie interesuje uzyskanie takiego efektu.

http://beton-dekoracyjny.pl/posadzki/superfloor/murator/Superfloor_IFS_5.jpg

sawcza
30-07-2011, 15:26
A oto moja kuchnia jeszcze w trakcie montowania ;)
https://lh3.googleusercontent.com/--FHIK074TXM/TjQRlWZhSHI/AAAAAAAAGNc/LeQZlM69M2M/s720/SAM_0962.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-vY8neLYigtY/TjQRoOTmaLI/AAAAAAAAGM0/WHskpefzxNs/s640/SAM_0963.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-t1J6ns8piNM/TjQRpSxk-UI/AAAAAAAAGM4/YTI5OoMhUcU/s720/SAM_0964.JPG

Brakuje jeszcze szkła nad blatem(będzie przezroczyste), barek nieskończony, obok sprzętu będzie roleta, no i oczywiście brak uchwytów. Mam pytanie w związku ze szkłem, czy robić pasek szerokości od szafek do blatu, czy poszerzać dodatkowo pod okapem, aby nie brudziła się ściana? Jak radzicie?

Aleksandryta
30-07-2011, 15:50
Sawcza piekna kuchnia. Co to za fornir? Dąb? Chyba nie....:no:
Szkło dałabym aż do okapu i na szerokośc tych jego szklanych "skrzydełek" . Tylko czy kolorystycznie będą do siebie pasować? Nawet przezroczyste szkło moze miec inny odcień.

reni1980
30-07-2011, 15:56
Analiena, bardzo ładna kuchnia i napewno kłopotliwa w ustawieniu była, pomysl ze schodami bardzo fajny ale ta ściana na której są drzwi nie wyszla dobrze, nie robiłabym tam tej szafki jednej bo tak jakoś stoi sama i źle wygląda, gdyby na tej ścianie były tylko drzwi byłoby super

Elena76
30-07-2011, 16:05
Sawcza, pięknie wyszło :) ale ja myślałam, że szkło na ścianie już masz, bo coś się od niej odbija :rolleyes:

najzabawniejsze jest, to że chwilę zajęło mi rozszyfrowanie rogu, tam gdzie ma być roleta :lol: nie zauważyłam od razu, że wysoka zabudowa ma biały bok i wydawało mi się, że jest zlicowana ze ścianą (jest wewnątrz wnęki) :D

nicol21
30-07-2011, 17:55
Sawcza bardzo fajna kuchnia :) czekam z niecierpliwością na efekt ze wstawionym szkłem i resztą :)

łazienki widziałam, ale podzielam opinię Elena76 co do łazienek.no ale przynajmniej kuchnia jest powodem do dumy :)

reni1980
30-07-2011, 18:35
sawcza kuchni wiele jeszcze brakuje, koniecznie pochwal się jak będzie skończona, jest ładna ale ta wysoka zabudowa mi cos nie pasi, ale moze to tylko moje wrażenie, całkiem fajnie to wyszło

żona m
30-07-2011, 19:15
Obie kuchnie bardzo fajne. Biała fajna bo taka inna niż wszystkie, jeśli chodzi o jej usytuowanie, trochę jak w przedpokoju, trochę pod schodami. Super efekt osiągnęliście.

sheenaz
30-07-2011, 19:53
czy użytkuje ktoś zlew stalowy o strukturze "len" ? większośc firm ma taką odmianę stali, czy to sie rysuje ?

Użytkuję taki zlew w mieszkaniu od 10 lat i innego nie chcę.
Wciaż wyglada jak nowy. Żadnych rys, żadna szczotka czy nóż mu niestraszne.
W nowej kuchni też będę miała len.

Synthia
30-07-2011, 20:16
A oto moja kuchnia jeszcze w trakcie montowania
Sawcza fajne zestwienie kolorów w kuchni, będzie bardzo fajniutko:), myślę że jak dasz szkło na równi od szafek do blatu to wystarczy, nie będzie ci się brudzić ściana a zachowasz symetrię ale to tylko moje zdanie

Elfir
30-07-2011, 20:25
co do jednej rzeczy mam tylko małe ale - drewniana okładzina ściany z drzwiami ... jakoś nie do końca mi to gra

Można było pociągnąć ja na szerokość drzwi i wówczas drzwi by sie wtopiły w zabudowe i scianę.

http://img585.imageshack.us/img585/8456/kl1mk.jpg

nicol21
30-07-2011, 20:31
fajny pomysł elfir!

też mi się ta szafka tam nie widzi, może się poprawi jak będzie SBS? choć z drugiej strony to drewno na ścianie nie nawiązuje do innego drewna na ścianie.
ale pozatym kuchnia fajna i fajnie wykorzystane miejsce pod schodami!

Elena76
30-07-2011, 20:33
Elfir, no fajnie to wykombinowałaś :)

Synthia
30-07-2011, 20:36
Można było pociągnąć ja na szerokość drzwi i wówczas drzwi by sie wtopiły w zabudowe i scianę.

http://img585.imageshack.us/img585/8456/kl1mk.jpg

o niebo lepiej :)

reni1980
30-07-2011, 20:59
a jak tam ma się zmieścić SBS? Jest miejsce na jedną część i tyćkę

Analiena
30-07-2011, 21:00
Po lewej stronie od drewna na scianie ma iść jeszcze pasek szarych płytek - tak jak na podłodze. Myślę, że jak dojdzie lodówka będzie to wyglądało lepiej. A może kiedyś wymienię drzwi na off white ;)

Pomysł z pociągnięciem okładziny po drugiej stronie ciekawy ale jakoś tak wtedy ta ściana mocno dominuje a tego chcieliśmy uniknąć. Nasz dom jest baaaardzo "powyginany" jeśli chodzi o ściany wewnętrzne i z tego powodu też zdecydowaliśmy sie na biel i jedno to samo drewno na podłodze, schodach, blacie w kuchni, okładzinie na ścianie.

Analiena
30-07-2011, 21:02
Obie kuchnie bardzo fajne. Biała fajna bo taka inna niż wszystkie, jeśli chodzi o jej usytuowanie, trochę jak w przedpokoju, trochę pod schodami. Super efekt osiągnęliście.

Dzięki :).

queene
30-07-2011, 21:31
Użytkuję taki zlew w mieszkaniu od 10 lat i innego nie chcę.
Wciaż wyglada jak nowy. Żadnych rys, żadna szczotka czy nóż mu niestraszne.
W nowej kuchni też będę miała len.
a mozesz podać markę ? bo mam już opinie o Tece i Franke i właściwie tymi się interesuję

brachol
31-07-2011, 05:23
a co powiecie o zlewie Deante też ze strukturą?

sawcza
31-07-2011, 08:41
Aleksandryta to płyta laminowana dąb antyczny z kronopolu.

queene
31-07-2011, 08:46
a co powiecie o zlewie Deante też ze strukturą?
to mój typ nr 3 :)

Marmichkon
31-07-2011, 11:20
Sawcza, jakie to 2 kolory szarości w kuchni? Potrzebuję do pokoju córki. Podaj proszę nazwę farby i producenta. Z góry dziękuję.

joanika
31-07-2011, 11:27
sawcza Kuchnia już teraz jest boska:)
- jak będzie wykończony tył tego barku?
- czy możesz pokazać co jest po przeciwnej stronie wysokiej zabudowy? (okno?)

sawcza
31-07-2011, 11:30
Marmichkon wszystkie farby w domu to tikkurilla. Ściana
z okapem farba nr K488, pozostałe F484. Najładniejsza szarość, ciemniejsza od tej w kuchni, wyszła mi w wiatrołapie - L488 :)

sawcza
31-07-2011, 12:23
joanika po przeciwnej stronie faktycznie będzie okno. Jak naładuję baterię w aparacie zrobię zdjęcie ;)
barek od strony salonu będzie wyglądał mniej więcej tak jak na tym zdjęciu
http://muratordom.pl/s/photos/thumbnails/ff/0e/1a/ff0e1a2d07df92f9_305x0_romiar-niestandardowy.jpg
Specjalnie podwyższę ściankę, aby przysłaniało mi blat

Magdalena74
01-08-2011, 20:44
sawcza, płyty sa gładkie czy mają jakąś fakturkę? możesz zrobić zdjęcie z bliska?

sawcza
01-08-2011, 21:38
Magdalena74 płyta jest gładka. Jutro postaram się zrobić zdjęcia

joliska
02-08-2011, 05:11
Przypominam, że w tym wątku CHWALIMY się GOTOWYMI kuchniami... Wizualizacje, projekty itp. omawiamy, tworzymy itd. w dziale WIZUALIZACJE na podforum Projektowanie, czyli tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje

Jeśli zatem ktoś wkleił swój projekt i teraz nie może go znaleźć, powinien szukać pod linkiem wyżej :)

bdan
02-08-2011, 06:30
sawcza - co masz na podłodze w salonie?

_lisa
02-08-2011, 10:47
PILNIE POTRZEBUJĘ POMOCY !!!
Czy wiecie czyja jest ta kuchnia??
http://e-den.pl/~nowak/allegro/2.jpg
Będę mieć coś podobnego i mam problem z witryną :( Bo na szafkach słoje będą w poziomie a na witrynie chcą mi dać w pionie z uwagi na wymiary płyty ...ale nie podoba mi się ten pomysł i chciałam się dowiedzieć jak wygląda to z łączeniem niestety na tym zdjęciu nie widzę dobrze.
Będę wdzięczna za odzew :)

Aleksandryta
02-08-2011, 17:56
Ja widzę słoje w poziomie na frontach, a gdzie widzisz witrynę w tej kuchni i to łączenie? :rolleyes:

AJa?!
02-08-2011, 18:05
Łączenie płyty jest nad lodówką (białą szafką) - jeden długi pionowy pasek i jeden długi poziomy nad białymi szafkami..

_lisa
02-08-2011, 22:31
Ja również widzę w poziomie ...napisałam, że w moim projekcie zrobili odwrotnie:
http://e-den.pl/~nowak/allegro/PROJEKT%20KUCHNI/kuchnia%20i.jpg
przy zbliżeniu widać, że boki słupka są w pionie a pozostałe elementy w poziomie.

lidszu
02-08-2011, 22:52
_lisa, powiedz im, że mają zrobić te słoje w poziomie. Ja mam w poziomie, więc nie wydaje mi się, aby to był jakiś większy problem. Tutaj masz zdjęcie

http://img37.imageshack.us/img37/3567/imgp9734.jpg

AJa?!
02-08-2011, 22:52
_lisa możliwe, że to tylko błąd programu. Wydaje mi się, że bez problemu da się zrobić poziome te słoje - w pionowych elementach wysokiej zabudowy. Zadzwoń do wykonawcy i się zapytaj, czy to przypadkiem nie zwykły, komputerowy błąd.

autorus
03-08-2011, 04:29
PILNIE POTRZEBUJĘ POMOCY !!!
Czy wiecie czyja jest ta kuchnia??
http://e-den.pl/~nowak/allegro/2.jpg
Będę mieć coś podobnego i mam problem z witryną :( Bo na szafkach słoje będą w poziomie a na witrynie chcą mi dać w pionie z uwagi na wymiary płyty ...ale nie podoba mi się ten pomysł i chciałam się dowiedzieć jak wygląda to z łączeniem niestety na tym zdjęciu nie widzę dobrze.
Będę wdzięczna za odzew :)

Nie ma przypadkiem problemu z ta lodówką przytulona do piekarnika?

duś
03-08-2011, 06:46
a cZemu miałby być problem?

_lisa
03-08-2011, 08:11
_lisa, powiedz im, że mają zrobić te słoje w poziomie. Ja mam w poziomie, więc nie wydaje mi się, aby to był jakiś większy problem. Tutaj masz zdjęcie

http://img37.imageshack.us/img37/3567/imgp9734.jpg

lidszu tylko to pewnie są lakierowane meble? ja mam mieć akryl i to chyba właśnie jest ten problem :( i będę musiała mieć odwrotnie albo z paskudnym łączeniem ...co mi odradzają ( to z łączeniem ma podnieść jeszcze koszt kuchni, bo więcej płyty muszą mieć ) Całkowicie mi to nie pasuje i tak wyszliśmy z planu o kilka tys ;( )! Zgłupieć można :((

Magdalena74
03-08-2011, 18:43
Sawcza dziękuję za odpowiedź i czekam na zdjęcie

TolaLee
03-08-2011, 20:14
lidszu tylko to pewnie są lakierowane meble? ja mam mieć akryl i to chyba właśnie jest ten problem :( i będę musiała mieć odwrotnie albo z paskudnym łączeniem ...co mi odradzają ( to z łączeniem ma podnieść jeszcze koszt kuchni, bo więcej płyty muszą mieć ) Całkowicie mi to nie pasuje i tak wyszliśmy z planu o kilka tys ;( )! Zgłupieć można :((

Z tego co mi wiadomo te płyty maja ok 120 - wiec jakbys chciala poziome paski to jakies jedno łączenie by było - moze w jego miejscu daj jekis reling?-zawsze jakies rozwiazanie
z tego co widziałam u Ciebie w projekcie ta przestrezn jest dosc szeroka...moze podzielic ja jakos tak by wygladala jak 2-3 szafki bez uchwytowe?
a moze jesli na bocznej scianie masz podswietlane polki szklane włóż taka jedna podswietlana pomiedzy laczenie?

_lisa
03-08-2011, 22:02
TolaLee dziękuję za pomysły! :) ...niestety moja płyta poszła dzisiaj rano do cięcia i nici ze zmian :/ no nic najwyżej we wrześniu będę opłakiwała.
Zostaje mi tylko czekanie :popcorn:

bursztynka
03-08-2011, 22:37
TolaLee dziękuję za pomysły! :) ...niestety moja płyta poszła dzisiaj rano do cięcia i nici ze zmian :/ no nic najwyżej we wrześniu będę opłakiwała.
Zostaje mi tylko czekanie :popcorn:
Kurcze nie rozumiem- zapłacisz za coś czego nie chcesz??
A tak poza tym chciałam zapytać czy Wasze białe kuchnie lakierowane to są w takim super połysku, prawie jak szkło? czy też nie do końca?
W pszyszłym tygodniu będą kończyć naszą, więc będę mogła wrzucić zdjęcia - jak już posprzątam.

Analiena- moa jedyna uwaga, jako że też posiadam sprzęt Samsunga te światełka na piekarniku i mikrofali innego koloru- specjalnie szukałam żeby się zgrały i były pomarańczowe oba. Poza tym superowa ta kuchnia. No i mogę dodać moją nieskończoną jeszcze malutką kuchenkę. Może macie jakieś sugestie? co z oknem, jakie dodatki?

_lisa
04-08-2011, 09:03
Co zrobić :/ Jak to co mi się podoba kosztuje majątek :( Trzeba będzie się przyzwyczaić i tyle ...no nic zobaczymy jak to wyjdzie :)

sawcza
05-08-2011, 08:39
Magdalena74 obiecane fotki płyty
https://lh4.googleusercontent.com/-Yp1jJuxuGm4/TjuaTK_IjfI/AAAAAAAAGS4/TasNZZmIsJc/s640/DSCN5986.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-nu6BC-B4qnE/TjuaXtrP5QI/AAAAAAAAGS8/APW49j2KM9Q/s640/DSCN5985.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-K7aYDt377-s/TjuahgefhgI/AAAAAAAAGTQ/nSNGW9PxzSI/s640/DSCN5981.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-WlMjXxUdo14/TjualIMzU5I/AAAAAAAAGTU/IJBITgrvhmI/s512/DSCN5980.JPG

joanika
05-08-2011, 10:09
sawcza a uchwyty jakieś będą?? Super wyglądają te fronty:)

sawcza
05-08-2011, 10:23
Tak, będą uchwyty. Dzisiaj mieli dokańczać kuchnię i jeszcze nikogo nie ma :mad: Wykończą mnie ci wykonawcy

Magdalena74
05-08-2011, 17:49
Sawcza bardzo dziękuję, piękne są te płyty, aż dziwne że są gładkie- tak naturalistycznie wyglądają, ...no i pochwal się oczywiście jak zamontują Ci uchwyty

Analiena
05-08-2011, 19:21
Analiena- moa jedyna uwaga, jako że też posiadam sprzęt Samsunga te światełka na piekarniku i mikrofali innego koloru- specjalnie szukałam żeby się zgrały i były pomarańczowe oba. Poza tym superowa ta kuchnia. No i mogę dodać moją nieskończoną jeszcze malutką kuchenkę. Może macie jakieś sugestie? co z oknem, jakie dodatki?

Aż taką estetką nie jestem ;)

RSP
06-08-2011, 11:45
Przeglądamy z Mężem to forum już dłuuugi czas:) Dotychczas z naszego remontowanego mieszkania zamieściłam tylko łazienkę w łazienkowym wątku, ale teraz przyszedl czas na kuchnię. Długo planowaliśmy jakie kolory dobrać do naszej białej kuchni. W końcu postawiliśmy na czerwien, czarny, szary i drewno. Uznalismy, że będzie to znakomita baza do kuchni z salonem w stylu retro pomieszanym z nowoczesnym. W kuchni i salonie, oprócz kubków z Elvisem Presley'em, znajdą się jeszcze metalowe plakaty vintage.

Fronty to biały lakier, blat Orzech z Kronopolu. Wykonano przez przemiłego Pana Józka z Tychów:)

RSP
06-08-2011, 11:48
c.d. zdjęć ;)

Elena76
06-08-2011, 12:00
RSP, wyszło bardzo fajnie, tylko ta szczotka na przyssawce nad zlewem jakoś tak dziwnie wygląda ;)

RSP
06-08-2011, 12:04
Mój mąż twierdzi to samo, ale ja ją lubie, bo jest taka smieszna ;)

autorus
06-08-2011, 12:52
co to z stołki? Czy to skóra?

markoto
06-08-2011, 13:07
Kuchnia super :) no oprocz szczotki :D

humant
06-08-2011, 14:20
Czy ktoś z Was wie może czyja jest ta kuchnia? Strasznie mi się podoba i chciałam wypytać o szczegóły - czym wyłożona jest podłoga i co to za meble (materiał, wykończenia itd). Przeglądałam już tyle stron na forum, że straciłam rachubę skąd wytrzasnęłam tą fotkę.

duś
06-08-2011, 15:27
RSP nie powiedziałabym ze kuchnia jest retro, ale mimo nutki niepewności po przeczytaniu opisu, musze przyznać ze wyszło bardzo spojnie ;) naprawdę wow

RSP
06-08-2011, 17:26
co to z stołki? Czy to skóra?

Jest to skóra z "plastikowej świni" ;)


Kuchnia super :) no oprocz szczotki :D

Dzięki, ale szczotka jednak zostaje :D


RSP nie powiedziałabym ze kuchnia jest retro, ale mimo nutki niepewności po przeczytaniu opisu, musze przyznać ze wyszło bardzo spojnie ;) naprawdę wow

No teraz to ona w ogóle nie jest retro-zgadzam się, ale ten klimat będziemy budować dodatkami. Poniżej link do plakatów ;)
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=1614298

duś
06-08-2011, 19:44
retro nie-retro naprawdę fajnie wyszło. niby wiele podobnych kuchni ( kolory i ten popularny blat) ale moim zdaniem wyszło bardzo indywidualnie i oryginalnie. z plakatami nie przedobrzcie - niech bedą dodatkiem a nie głównym punktem uwagi ;)

WERI
06-08-2011, 23:04
RSP mimo że kolorystyka całkiem nie moja :D wyszło bardzo fajnie , nawet szczotka mi nie przeszkadza bo zapewne jest bardzo wygodne korzystanie z niej

queene
06-08-2011, 23:24
RSP pięknie wyszło, u mnie robi się dokładnie taki sam "patent" z mozaiką na ścianie między szafkami, tylko kolorystyka inna :) dla porównania fotki wrzucę za jakiś miesiąc :)

sheenaz
06-08-2011, 23:42
humant, mi to zdjęcie wygląda na wzięte z artykułu z Muratora. Jakiś rok temu chyba w lipcu byl na okładce Muratora dom Modelowy '98 przerobiony na "stodołę" i to wydaje się to.
http://muratordom.pl/budowa/oni-juz-zbudowali/jak-architekci-zbudowali-dom-wedlug-projektu-muratora-modelowy-d10,11_4972.html?&page=2

Elfir
07-08-2011, 00:05
Czy ktoś z Was wie może czyja jest ta kuchnia? Strasznie mi się podoba i chciałam wypytać o szczegóły - czym wyłożona jest podłoga i co to za meble (materiał, wykończenia itd). Przeglądałam już tyle stron na forum, że straciłam rachubę skąd wytrzasnęłam tą fotkę.


To chyba zdjęcie z Muratora, nie z forum.
W jednym z wydań (8/2010) była pokazana przeróbka tradycyjnego projektu Wlada Kowalskiego "Modeloway 98" na minimalistyczny kubik. Na podłodze jest biały gres.
Wnętrze projektował właściciel domu, Adam Bronikowski z żoną, Moniką i jednocześnie właściciele pracowni projektowej HOLA Design.


Sheenaz - :)

czupiradelko
07-08-2011, 17:23
RSP super kuchnia. Fajne zestawienie kolorów. Białe kuchnie kojarzą mi się troszkę z klimatem szpitala, ale przez tą czerwień i szarość ten efekt znikł.

bugmar
07-08-2011, 20:48
RSP co to za szare płytki między szafkami?

Korozja
07-08-2011, 21:34
RSP dużo się dzieje w waszej kuchni a ja tego nie lubię ale wasza kuchnia jakoś mi się podoba :)

aniula_bl
08-08-2011, 17:44
tak więc pewnie o mnie już zapomnieliście, a ja mam niespodziankę:D
porcję zdjęć z moją cudowną kuchnią!
wreszcie się blatu granitowego doczekałam i nie omieszkam się pochwalić :) he he

aniula_bl
08-08-2011, 17:51
przepraszam, że aż tyle, i że zawalam Was tymi fotami, ale TAK SIĘ CIESZĘ, TAK SIĘ CIESZĘ!!!
tak mi się podoba moja kuchnia:yes:
mamy zamiar się za miesiąc wprowadzić, więc rękawy zakasać czas! hi hi

Elena76
08-08-2011, 17:58
Aniula, mi się podoba :)

możesz napisać, jak otwierają Ci się szafki w narożnikach? nie ma tam żadnej kolizji?

mea
08-08-2011, 19:22
a powiedz mi co to za blat masz w tej pierwszej szufladzie ??

Synthia
08-08-2011, 20:39
Aniula fajna kuchnia a z czego masz fronty?:D

duś
08-08-2011, 20:58
a mnie intrygują te bardzo poszatkowane fronty pod zlewem, na lewo od zmywarki. czemu jest aż tyle szafek tam?! :)

reni1980
08-08-2011, 21:21
RSP jak dla mnie super , nie lubię czerwonego ale u was wyszło bardzo ładnie, a te hokery nie lepiej dać z drugiej strony?, chyba że tam za mało miejsca


a mnie intrygują te bardzo poszatkowane fronty pod zlewem, na lewo od zmywarki. czemu jest aż tyle szafek tam?! :)

też mi to nie pasuje

yummyyummy
09-08-2011, 07:17
Aniula, powiedz czy nie jest dla Ciebie problemem lodówka oddalona od blatu (co prawda to tylko 60 cm ale zawsze). Mam problem - czy robić lodówkę tuż przy blacie, czy da sie jednak żyć z takim układem jak u Ciebie. Do tej pory blat mam tuż przy lodówce (i poza faktem, ze jest niemiłosiernie obstawiony przez różne różności) jest to bardzo wygodne.

RSP
09-08-2011, 10:15
Miło mi, że kuchnia sie podoba. Płytki to Marconi - Brillante Nero

katel2
09-08-2011, 13:01
aniula_bl Jak Ci dobrze, ja już się nie mogę doczekać kiedy u nas tak będzie. Co masz w szafce z żaluzją? To szuflady, półki?

aniula_bl
09-08-2011, 19:02
szafki w narożnikach otwierają się idealnie na styk, uchwyty od szafek co są koło siebie w narożniku mijają się bardzo blisko:p
okaże się w praktyce czy będę na to zwracać uwagę podczas użytkowania he he


a powiedz mi co to za blat masz w tej pierwszej szufladzie ??

PEKA robi taki fajny wysuwany blat "roboczy", jak ja to nazywam:D
ma udźwigu 25kg, więc jak już mi się nie będzie chciało siedzieć, przy większym na przykład krojeniu, to sobie siądnę
i nie będę latać z tym do jadalni


też mi to nie pasuje

wiecie co...sama nie wiem??? tak jakoś wyszło, bo ja bardzo lubię szuflady chyba:yes:
jak dla mnie kuchnia się powinna składać z samych szuflad i ewentualnie koszy wysuwanych
no i bardzo mi się podobają domykacze szuflad z Bluma i chyba to z tej miłości powstała taka ilość szuflad :p


Aniula, powiedz czy nie jest dla Ciebie problemem lodówka oddalona od blatu (co prawda to tylko 60 cm ale zawsze). Mam problem - czy robić lodówkę tuż przy blacie, czy da sie jednak żyć z takim układem jak u Ciebie. Do tej pory blat mam tuż przy lodówce (i poza faktem, ze jest niemiłosiernie obstawiony przez różne różności) jest to bardzo wygodne.

nie znalazłam lepszego miejsca w kuchni na tą "malusią" lodówkę, no i powiem szczerze, że nie chciałam, żeby lodówka bardzo się w oczy rzucała, bo i tak każdy, kto teraz odwiedza nasz domek komentuje, że piękna lodówka i że pewnie kosztowała bardzo dużooo...
niektórzy nawet sugerowali, że powinna stać na widoku, bo trzeba się nią chwalić dookoła:no:
a do odległości jestem już przyzwyczajona, bo teraz mam na drugim końcu kuchni, a ruchu nigdy nie za wiele :P:P:P


aniula_bl Jak Ci dobrze, ja już się nie mogę doczekać kiedy u nas tak będzie. Co masz w szafce z żaluzją? To szuflady, półki?

przyznam, że nie wiedziałam jak wykorzystać to miejsce w kuchni, bo typowa szafka otwierana na ścianę, to nie byłby udany pomysł
tak więc powstała roleta odsuwana do góry, a w środku mam trzy duże szuflady z częściowo odkrytym bokiem, żeby było wygodnie sięgać
no i są one z pełnym wysuwem BLUMa, żeby wszystko było bardziej widoczne

na tym zdjęciu widać, bo roleta jest troszkę odsunięta

seven...
10-08-2011, 08:44
Długo planowaliśmy jakie kolory dobrać do naszej białej kuchni. W końcu postawiliśmy na czerwien, czarny, szary i drewno. Uznalismy, że będzie to znakomita baza do kuchni z salonem w stylu retro pomieszanym z nowoczesnym. W kuchni i salonie, oprócz kubków z Elvisem Presley'em, znajdą się jeszcze metalowe plakaty vintage.

Świetna kuchnia, żywa, dynamiczna, oryginalna! Pan Józek się spisał :) mi też ta szczotka nie przeszkadza, bo jest pod kolor- miałaś pomysł a to najważniejsze!
Mam tak samo położoną mozaikę - jak kuchnia będzie wykończona to na pewno się pochwalę :) na razie można podejrzeć w dzienniku :)


tak więc pewnie o mnie już zapomnieliście, a ja mam niespodziankę:D
porcję zdjęć z moją cudowną kuchnią!
wreszcie się blatu granitowego doczekałam i nie omieszkam się pochwalić :) he he

piękny blat, bardzo podoba mi się ten okap- idealnie pasuje! szuflady też bardzo lubię i u siebie mam 7 :) i jeszcze 4 kosze wysuwane :) podoba mi się podłoga. Z tą roletą też świetnie pomyślałaś.

Miło poatrzeć na dwie dobrze rzemyslane kuchnie- brawo dziewczyny :)

RSP
10-08-2011, 13:59
Świetna kuchnia, żywa, dynamiczna, oryginalna! Pan Józek się spisał :) mi też ta szczotka nie przeszkadza, bo jest pod kolor- miałaś pomysł a to najważniejsze!
Mam tak samo położoną mozaikę - jak kuchnia będzie wykończona to na pewno się pochwalę :) na razie można podejrzeć w dzienniku :)



piękny blat, bardzo podoba mi się ten okap- idealnie pasuje! szuflady też bardzo lubię i u siebie mam 7 :) i jeszcze 4 kosze wysuwane :) podoba mi się podłoga. Z tą roletą też świetnie pomyślałaś.

Miło poatrzeć na dwie dobrze rzemyslane kuchnie- brawo dziewczyny :)

No to teraz czekamy na Twoją kuchnię seven:) W jakim kolorze mozaika? Gdzie kupowaliście? Bo jak ja sobie przypomnę poszukiwania mojej, jeżdżenia było w cholerę dla głupich 3 pasków kosteczek, a w końcu zamówiliśmy na Alledrogo ;)

aniula_bl - podoba mi się, mimo, że nie przepadam za brązobeżami, to kuchnia jest nowoczesna, ale ciepła i jednoczesnie nie-skapcianiała ;)


RSP jak dla mnie super , nie lubię czerwonego ale u was wyszło bardzo ładnie, a te hokery nie lepiej dać z drugiej strony?, chyba że tam za mało miejsca
Hokery może i lepiej wyglądają z drugiej strony, ale po tej jest nam wygodniej jeść i można jednocześnie telewizor oglądać, bez czego mój mąż nie rozpocznie posiłku ;)
Na zdjęciach, przy barku jest jeszcze sofa, ale przedwczoraj wylądowała po drugiej stronie salonu ustepując miejsce szafce pod telewizor Ikea Besta Burs ;)

stokrotkaa
11-08-2011, 10:11
W końcu i ja doczekałam się mojej wymarzonej kuchni, oazy spokoju :D

Z góry przepraszam za jakość niektórych zdjęć :)

http://img89.imageshack.us/img89/2972/kitchen02.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/89/kitchen02.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img830.imageshack.us/img830/5741/kitchen03.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/830/kitchen03.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img135.imageshack.us/img135/8919/kitchen01.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/135/kitchen01.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img841.imageshack.us/img841/6597/kitchen06.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/841/kitchen06.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

blat jest taki

http://img641.imageshack.us/img641/5104/kitchen07.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/641/kitchen07.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img191.imageshack.us/img191/7661/kitchen08.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/191/kitchen08.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

i stół :)

http://img849.imageshack.us/img849/6350/kitchen04.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/849/kitchen04.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img594.imageshack.us/img594/2572/kitchen05.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/594/kitchen05.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Na tej ścianie szarej za stołem planuję zegar :) A na tej większej żakardowej może też coś będzie :)

I tej szarej plamy na suficie nie ma :D

leaat
11-08-2011, 10:14
nie widac zdjec

Anulek2005
11-08-2011, 10:19
stokrotkaa - poproszę o informacje co masz na podłodze - czy tylko na moim monitorze ten gres wygląda na szary?

Kuchnia bardzo fajna wg mnie.

P.S. Zdjęć nie widać - trzeba "kombinować", żeby je obejrzeć ;)
Poprawka - pierwsze już widać :)
Super - teraz widać wszystkie :) :) :)

leaat
11-08-2011, 10:26
juz wdze:) bardzo przyjemna kuchnia

markoto
11-08-2011, 10:37
Bardzo fajna kuchnia

stokrotkaa
11-08-2011, 11:42
Tak na podłodze jest szary gres :)

RSP
11-08-2011, 11:46
Bardzo ładna kuchnia, w moim stylu. O, i kratka z Ikei na gorace garnki też jest:)