PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

Elfir
08-11-2011, 16:36
aj! Nie pokaże wam mojej przyszłej kuchni bo nie będe miała zabudowanej lodówki!

aksamitka
08-11-2011, 16:39
Elfir ja tez nie bede miala zabudowanej lodówki :yes:

magduska
08-11-2011, 17:32
Ja też nie mam zabudowanej lodówki - co prawda lodówka stoi w takim miejscu, że nie jest związana z moimi mebelkami i być może tak nie razi, ale.. kuchnie mam klasyczną, więc najlepiej pasowałaby lodówka zabudowana/dopasowana do moich mebelków, ale.. górę wzięły oszczędności i.. na razie musi zostać jak jest..
..no, to by były wszystkie moje "ale" ;)

duś
08-11-2011, 19:55
hehe, przewidywalna się robię :)
a tak serio - nie mówię "nie" niezabudowanym lodówkom w ogólności. tylko nie przepadam za tym zupełnie zwykłym wyglądem lodówek. czasem lodówy są z jajem (niekoniecznie muszą być od razu pasiaste smegi, choć przyznam bez bicia - pożądam takiej i byłabym gotowa zaprojektować pod nią całą kuchnię :)), a czasem ich atutem jest właśnie ten typowy lodówkowy look.
u rafaala brakuje mi jednolitej linii mebli, która jakoś mi się tam kojarzy, ale to takie moje małe ale. kuchnia dalej mi się podoba i co więcej - uważam, że fajnie schował mikrofalę. nie jestem w 100% przekonana czy to bardzo praktyczne przy codziennym używaniu, ale nie zabiera miejsca na blacie.

a słabość do magnesów doskonale rozumiem choć mojej słabości daję upust na lodówce przyjaciółki a nie swojej :D

rafaal
08-11-2011, 20:19
brakuje mi jednolitej linii mebli, która jakoś mi się tam kojarzy

A co rozumiesz przez jednolita linie mebli?

Co do mikrofali to jest to nasz autorski pomysł i jak na razie po kilku grzaniach całkiem dobrze się sprawdza:) Zobaczymy jak będzie dalej:)


mnie tez sie łuk i kafelki na podłodze nie podobają, ale to kwestia gustu wiec pomijam, poza tym bardzo fajnie,nawet lodówka nie razi, tylko czy nie za malo blatu roboczego?

Aj wiem, wiem te kafelki to taki nasz mały niewypał:( no ale teraz już dużo nie można zrobić:( Dodam jeszcze tylko, że na żywo wyglądają trochę lepiej:)

Blatu faktycznie nie jest za dużo (2x60cm) ale za to nadrabiamy półwyspem:)

Pozdrawiam:)

duś
08-11-2011, 20:26
A co rozumiesz przez jednolita linie mebli?
patrzę sobie od prawej do lewej i widzę: szafki, szafki, szafki (symetryczne linie, te same fronty), myślę sobie: aha będzie szafka, a tam klops - lodówka :) brakuje mi tam po prostu frontu w kolorze szafek i blatu ;)

mea
08-11-2011, 20:42
a mnie sie akurat ten luk podoba ... konkretnie wyznaczona linia gdzie kuchnia a gdzie salon ... z reszta ja jestem przeciwnikiem stapiania ich w jedna calosc :)
a same kafle ... nie w moim stylu ale to tez nie moja kuchnia :)

ogolnie meble - swietny pomysl i piekne wykonanie ...

a mikrofala - pewnie bardziej trafione miejsce niz u mnie ... ja bede gorace taleze przenosic na blat ... bede plakac !!

malka
08-11-2011, 20:47
A ja nie będę mieć mikrofali :lol: jeden problem z czapy

mea
08-11-2011, 20:48
A ja nie będę mieć mikrofali :lol: jeden problem z czapy

do czasu jak nie mialam dziecka tez mi to wisialo ... teraz sobie dnia bez mikrofalowki nie wyobrazam :D

malka
08-11-2011, 20:50
a ja od dnia kiedy mam dziecko mikrofali użyłam tylko do robienia popcornu :)

mea
08-11-2011, 20:51
a ja od dnia kiedy mam dziecko mikrofali użyłam tylko do robienia popcornu :)

gratuluje posiadania czasu !! toz to duze szczescie :D mnie go wiecznie brakuje :)

malka
08-11-2011, 21:45
moja doba też ma tylko 24 h :lol:
aaaa i piekarnik mam :)

zaraz nas opieprzą :oops:

aksamitka
09-11-2011, 07:56
A ja nie będę mieć mikrofali :lol: jeden problem z czapy

nasza mikrofala powędruje do spizarki, teraz bardzo rzadko jej używam ( pomimo posiadania dziecka )

żona m
09-11-2011, 21:21
Kuchnia zachowawcza, razi tylko łuk na podłodze i salcesonowate kafle obok.

pan_slonik
12-11-2011, 14:34
To jest nasz pierwszy post na tym forum i takze chcielibysmy sie pochwalic nasza kuchnia.

Po dlugich i ostrych probach wykonania projektu naszej kuchni doszlismy do porozumienia. Zakonczyło sie projektem który został wykonany i przedstawiony na zdjęciach. Brakuje jeszcze dotatków i stołu jadalnego który bedzie pomiedzy pokojem dziennym i kuchnia.

Prosimy Was o opinie naszej kuchni.

Kilka zdjec:
http://i40.tinypic.com/2cxst3c.jpg
http://i41.tinypic.com/118eyb6.jpg
http://i40.tinypic.com/28jleko.jpg
http://i41.tinypic.com/2ngtm3a.jpg

Elfir
12-11-2011, 14:47
dziwie ustawione sprzęty. nie wygląda to wygodnie. Ja bym dała wysoka zabudowę naprzeciw okna i na ścianie z oknem niskie szafki do końca sciany - wówczas nie trzeba byłoby zlewu upychać po kątach.

magduska
12-11-2011, 16:27
Prosimy Was o opinie naszej kuchni.
A mnie się kłóci ułożenie kafli na podłodze w karo i w cegiełkę na ścianie.
Szafka nad oknem to jak dla mnie też nietrafiony pomysł - strasznie to przytłaczające, nooo moooże jakby kolor tej szafki byłby inny, ale chyba nie...
Noi oczywiście ze zdjęć wydaje mi się, że mało bym miała miejsca między zlewem a płytą gazową..
O kolorze, fakturze, uchwytach nie chcę się wypowiadać, bo każdy z Nas ma inny gust..

Btw. Panie_slonik co ma być w oknie?

joliska
12-11-2011, 16:54
Słoniku,
na minus: podłoga w karo + ta szeroka fuga/szeroki obrys płytki, szafka nad oknem (wydaje się ono jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości), strasznie wysoko powieszony okap (czy on cokolwiek wychwyci?), bardzo duże (dodatkowo podkreśla to fuga) i wysoko ułożone płytki ścienne (nb. mało kuchennie wyglądające). Malowidło też mnie nie zachwyca...
:(

Elfir
12-11-2011, 17:06
joliska - to pomieszczenie jest bardzo niskie - spójrz na lodówkę - zwykle ma ok 1,8 m a nad nią na oko ok. 30 zostało. Czyli pomieszczenie ma 2,1-2,2 m.
Im dłużej oglądam tę kuchnię tym bardziej dochodzę do wniosku, że zamieniłabym układ w U na zabudowę równoległą.

joliska
12-11-2011, 17:17
Wiem, Elfir - dodatkowo nad oknem jest skos - ale taki układ meblowo-płytkowy + obniżony pod halogeny sufit tylko to wrażenie niskości potęguje :(

magduska
12-11-2011, 17:19
dziewczyny, a widzicie jakieś plusy tej kuchni?

joliska
12-11-2011, 17:27
Wszystkie uchwyty w poziomie ;)

madzia22r
12-11-2011, 17:28
pan_slonik czy zlew w takim miejscu jest wygodny? Mi wlasnie sie marzy umiejscowienie zlewu w takim samym polozeniu i chcialabym zasiegnac opinii jakiegos uzytkownika.

pan_slonik
12-11-2011, 17:57
Panieważ nas zabiliscie iloscia uwag to wyjasnie kilka rzeczy:


tak pomieszczenie jest niskie 2,3m i nie bylo obnizane lecz podnoszone - skos jest tego wynikiem :)
uklad zlew i plyta jest bardzo wygodny dla mojej filigramowej żony (wszystko pod reka)
z uwagi na wzrost zony odpadla wysoka zabudowa
okap jest na wysokosci 1,77 dzieki czemu nie koliduje z moja glowa - jezeli chodzi o wyciag bardzo dobrze sobie radzi
z szafka nad oknem byl najwiekszy problem :mad:
magduska nie rozumiem o co chodzi z co ma byc w oknie? co proponujesz? jezeli o chodzi czy bedzie roleta, zaluzje czy zaslony to odp brzmi - nic - czytaj piekny widok za oknem :D
załozenie bylo ze ma byc duza ilosc blatu roboczego. z lodówki przez blat do plyty lub zlewu i z powrotem :D
prawda jest ze posadzka i sciany rzucaja sie w oczy - ale takie byly zamierzenia, tak aby poszerzyc optycznie pomieszczenie, które pomiedzy blatami ma 120cm. I tutaj moje pytanie czy to sie udało

cale pomieszczenie ma wymiar 240x400x230

aksamitka
12-11-2011, 18:01
slonik, na jakiej wysokosci od blatu sa szafki wiszace?

nataliik
12-11-2011, 18:47
Witam,
świeżak się kłania stałym bywalcom forum i prezentuje swój aneks kuchenny.
Moja mała kuchnia jest prawie skończona (brakuje prądu w całym domku, dlatego nie mamy jeszcze oświetlenia i kontaktów).
Ciągle jednak nie wiem co powiesić w moim wielkim oknie kuchennym. Myślałam albo o zwykłych roletach albo roletach rzymskich (najprostszych, bez udziwnień, z lnianego materiału). Podpowiedzcie proszę.
https://lh6.googleusercontent.com/-ObxDMv6c8jU/TtIlegfp_KI/AAAAAAAAAek/MEUuRNdkM7Q/s640/70.11.11.2011%252520%2525284%252529.jpg

pan_slonik
12-11-2011, 18:49
slonik, na jakiej wysokosci od blatu sa szafki wiszace?

49cm

duś
12-11-2011, 18:49
moim zdaniem się nie udało. pomieszczenie wyszło ciasne i wydaje się małe, moim zdaniem - przez ogromną liczbę konkurujących ze sobą elementów (podłoga, kafle na ścianie, naklejka i do tego kolorowe (i to w dodatku niekonsekwentnie) szafki. do tego zgadzam się z uwagami dot. ustawienia sprzętów, przede wszystkim zamieniłabym kolejność lodówki i piekarnika (ergonomia - lodówkę otwieram kilka razy dziennie, piekarnik najwyżej 2x). nie podoba mi się również rzucający się w oczy parapet i widoczne łączenia blatu (zbyt widoczne).


Myślałam albo o zwykłych roletach albo roletach rzymskich (najprostszych, bez udziwnień, z lnianego materiału). Podpowiedzcie proszę.
zwykłe rolety mi się nie podobają, ale proste rzymskie czy np. plisy albo jakaś skromna żaluzja to dobry pomysł

żona m
12-11-2011, 23:04
panie_słonik nie jestem w stanie nic napisać, bo widzę tylko fugi, fugi i uchwyty od szafek.

grzanka
12-11-2011, 23:29
Witam,
świeżak się kłania stałym bywalcom forum i prezentuje swój aneks kuchenny.
Moja mała kuchnia jest prawie skończona (brakuje prądu w całym domku, dlatego nie mamy jeszcze oświetlenia i kontaktów).
Ciągle jednak nie wiem co powiesić w moim wielkim oknie kuchennym. Myślałam albo o zwykłych roletach albo roletach rzymskich (najprostszych, bez udziwnień, z lnianego materiału). Podpowiedzcie proszę.
http://images45.fotosik.pl/1206/58cfe0d3658eff25gen.jpg

Mi się bardzo podoba. Prosta, nieprzekombinowana. W oknie dałabym roletę rzymską.
A na ścianie miedzy szafkami dolnymi i górnymi jest mozaika czy coś innego?

magduska
12-11-2011, 23:58
uklad zlew i plyta jest bardzo wygodny dla mojej filigramowej żony (wszystko pod reka)
ja też jestem filigranowa, ale u Was ta odległość jest mała..

okap jest na wysokosci 1,77 dzieki czemu nie koliduje z moja glowa - jezeli chodzi o wyciag bardzo dobrze sobie radzi
gdybym patrzyła na wzrost mojego męża musiałabym powiesić okap na wysokości dwóch metrów :O ;)

z szafka nad oknem byl najwiekszy problem :mad:
a musieliście ją robić? czy to kuchnia w domku czy w mieszkaniu?
pytam, bo jeśli w domku to można było powiększyć okno - mnie to okno kojarzy się z oknem w piwnicy..

magduska nie rozumiem o co chodzi z co ma byc w oknie? co proponujesz? jezeli o chodzi czy bedzie roleta, zaluzje czy zaslony to odp brzmi - nic - czytaj piekny widok za oknem :D
nie wiem co proponuję.. (?)
nie wiem, może pomysł żeby tam nic nie było - oprócz widoczku - jest trafiony - dodatkowe elementy w tym miejscu jeszcze bardziej przytłoczą..

prawda jest ze posadzka i sciany rzucaja sie w oczy - ale takie byly zamierzenia, tak aby poszerzyc optycznie pomieszczenie, które pomiedzy blatami ma 120cm. I tutaj moje pytanie czy to sie udało
kreski w różne strony raczej nie poszerzą optycznie pomieszczenia..
..no, ale może ja się nie znam ;)

magduska
13-11-2011, 00:00
Ciągle jednak nie wiem co powiesić w moim wielkim oknie kuchennym. Myślałam albo o zwykłych roletach albo roletach rzymskich (najprostszych, bez udziwnień, z lnianego materiału). Podpowiedzcie proszę.
rolety rzymskie to świetny pomysł ;)

asizo
13-11-2011, 00:52
panie_sloniku, niestety dołączę do przedmówczyń.
Kuchnia, moim zdaniem, jest przekombinowana, może nie same meble (choć położenie zlewu nieco dziwne), ale przede wszystkim płytki na ścianie oraz na podłodze. Płytki ścienne ułożone w cegiełkę zupełnie nie pasują do podłogi w karo, która jeszcze przez te ciemne i grube kratkowanie bardzo rzuca się w oczy. Płytki na ścianie - nie wiem, może same w sobie i ładne, ale w tym ułożeniu i ogólnym zestawieniu z kolorystyką kuchni wyglądają bardzo mdło i nijako. Powiem nawet, ze najbardziej mnie w tej kuchni rażą. Moje pierwsze skojarzenie to szpital, laboratorium lub toaleta - przepraszam, ale tak właśnie pomyślałam. No i jeszcze ten malunek na ścianie...

nataliik
13-11-2011, 11:22
A na ścianie miedzy szafkami dolnymi i górnymi jest mozaika czy coś innego?

Tak, między szafkami położyłam mozaikę Costa Bianco.

Dziękuje za sugestie odnośnie rolet (będę miała dobry argument do przekonania, do nich moją drugą połówkę :)).

Marta&Marek-
13-11-2011, 12:00
Ja u pana slonika zamurowalabym te malenkie okno przez ktore i tak trafia bardzo malo swiatla...poza tym jest jeszcze duze tuz obok wiec tym bardziej nie rozumiem zamyslu architekta.

duś
13-11-2011, 13:28
alleksandro
projekty kuchni w celu ich skonsultowania wrzucamy gdzie indziej, tu jest miejsce na gotowce

alleksandra
13-11-2011, 13:40
alleksandro
projekty kuchni w celu ich skonsultowania wrzucamy gdzie indziej, tu jest miejsce na gotowce
To wypadałoby jeszcze uświadomić mnie gdzie :)

joliska
13-11-2011, 13:44
Tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje/page211

alleksandra
13-11-2011, 13:49
szkoda że nie zdążyłam skopiować posta Dziękuje za ich usunięcie i za adres :)

joliska
13-11-2011, 13:51
Nie usunęłam - przeniosłam całą wymianę myśli dot. Twojej kuchni... I nawet w nowym miejscu swój komentarz dopisałam.

malka
13-11-2011, 14:39
a mnie u Pana słonika jedynie nie pasują płytki na ścianie, bez nich było by znacznie lepiej :) ale skoro już są to trzeba je przeżyć, przynajmniej do najbliższego remontu:)

Mega wygodne usytuowanie zlew-piec,choć dla mnie zamiana miejscami była by miodzio, może to z przyzwyczajenie, bo teraz tak mam ;)
Generalnie zupełnie normalna, przyjemna kuchnia :)

pan_slonik
13-11-2011, 14:48
Dziekujemy za wszystkie opinie. Naszym zdaniem kuchnia wyszła prawie idealnie. Głowne cele zostaly wykonane. Sa nimi:

łatwy dostep do lodówki nie tylko z kuchni ale równiez z pokoju
duza ilosc blatu roboczego
duza funkcjonalnosc kuchni
bezpieczenstwo uzytkowania

chcialbym zwrocic uwage ze kuchnia choc mala nie sprawia takiego wrazenia - poprzez tak krytykowane fugi i dwa kolory mebli. Mało kto zwrócił na to uwage kuchnia ma mniej niz 12m^2 i 2,3 wysokosci. Nie zdazylo sie zeby ktos ze znajomych powiedzial ze mamy mała kuchnie lecz przeciwnie :-)

dla informacji okno zostalo rowniez powiekszone do maksymalnego dopuszczalnego rozmiaru - poczatkowo mialo byc na calej szerokosci blatu pomiedzy piekarnikiem a sciana obok zlewu.

Jeszcze raz dziekujemy za uwagi i prosimy o sugestie nt dodatkow do tej kuchni.

joliska
13-11-2011, 14:56
Panie słoniku - kuchnia 12mkw. to spora kuchnia. U mnie jest 8 z kawałkiem, a wrażenia zupełnie inne...

mea
13-11-2011, 15:11
co przy moich 20m2 jest i tak niewiele :D

pan_slonik
13-11-2011, 15:20
Panie słoniku - kuchnia 12mkw. to spora kuchnia. U mnie jest 8 z kawałkiem, a wrażenia zupełnie inne...

mozliwe - nie widzialem Twojej kuchni. Dlatego pytam Was o opinie zeby miec realne spojrzenie. Mozliwe ze zdjecia zle oddaja rzeczywistosc. Nie wazne...

Cel okna przedstawiaja zdjecia ponizej :-) :

zdjecia z dzis:
http://i43.tinypic.com/33otf77.jpg
http://i41.tinypic.com/2n1ywhx.jpg

oraz z lata:

http://i41.tinypic.com/24pmn0z.jpg
http://i42.tinypic.com/2lo2m2r.jpg
http://i40.tinypic.com/358tdna.jpg

malka
13-11-2011, 15:23
Jeszcze raz dziekujemy za uwagi i prosimy o sugestie nt dodatkow do tej kuchni.


Wam sie podoba, dla Was jest funkcjonalnie i to najważniejsze :)

Moim laickim okiem patrząc, dodatki dałabym stonowane. W kuchni dużo się dzieje, więc nic "ożywczego" bym raczej nie wrzucała.
W oknie dałabym drewnianą żaluzję, ewentualnie prostą jasną roletę np. rzymską i dodatki typu pojemniki, chlebak,czy co tam jeszcze planujecie, tez w drewnie, lub jasnej ceramice.
Kuchnia do mega nowoczesnych nie należy, więc inox bym sobie darowała :)

ale tak jak mówiłam, ja laik jestem :)

malka
13-11-2011, 15:24
o nieeee, teraz jak zobaczyłam fotki, to o żaluzji vel rolecie nawet nie myślę :lol:

magduska
13-11-2011, 15:32
Moja kuchnia też ma 12m2 i wcale nie uważam, żeby to była mała kuchnia. Poza tym jak się patrzy na tę Twoją to ja osobiście nie powiedziałabym, że ma 12 metrów.. Moja 12 metrowa kuchnia jest baaaaardziej przestronna (choć dębowa wybarwiona na ciemny brąz) i Twoje główne cele TEŻ są wykonane u mnie ;)

magduska
13-11-2011, 16:22
Pan_slonik, widok piękny, szkoda że się nie dało większego okna zrobić ;)

alleksandra
13-11-2011, 19:32
Nie usunęłam - przeniosłam całą wymianę myśli dot. Twojej kuchni... I nawet w nowym miejscu swój komentarz dopisałam.
Jeszcze raz dzięki :)

asizo
13-11-2011, 21:27
Słoniku, widoki rzeczywiście piękne. Przy takim widoku to ja bym okno od od piekarnika do końca zlewu zrobiła :)

Marta&Marek-
13-11-2011, 21:35
Panie sloniku, obroniles sie tymi pieknymi widokami:) Szkoda jednak, ze nie posluchales archtekta i pomniejszyles niepotrzebnie okno, ktore dodalo by wiele uroku i lekkosci.

nicol21
13-11-2011, 23:38
Witam,
świeżak się kłania stałym bywalcom forum i prezentuje swój aneks kuchenny.
Moja mała kuchnia jest prawie skończona (brakuje prądu w całym domku, dlatego nie mamy jeszcze oświetlenia i kontaktów).
Ciągle jednak nie wiem co powiesić w moim wielkim oknie kuchennym. Myślałam albo o zwykłych roletach albo roletach rzymskich (najprostszych, bez udziwnień, z lnianego materiału). Podpowiedzcie proszę.
http://images45.fotosik.pl/1206/58cfe0d3658eff25gen.jpg
sympatyczny aneks :) prosto, schludnie ale i z gustem i przytulnie. dosc ciekawy ksztalt ale mniemam podyktowany ksztalem budynku. na okna dalabym jakies jasne rolety, moze bym sie pokusila o jakis wzor na tych roletkach.

nicol21
13-11-2011, 23:43
To może i ja pochwalę się naszą kuchnią...
Użytkowana od tygodnia i jeszcze trochę goła więc sugestie w kwestii dodatków mile widziane :)

(Fronty - Modrzew Biały, blaty oraz płyta meblowa - Orzech Ecco)

http://img85.imageshack.us/img85/5267/84068201.jpg

:)

kuchnia prosta i nieprzekombinowana, natomiast podloga juz tak, ale wiem, rozumiem, czasem ciezko zobaczyc koniec juz na etapie decyzji o plytkach.
co mi sie niepodoba to uchwyty, sa strasznie masywne i przy tej ich ilosci jakos tak dominuja mi nad calym obrazem.
na okno chyba dalabym rolete rzymska.

żona m
14-11-2011, 10:07
panie słonik takie widoki zasłaniać to grzech.

malka
14-11-2011, 12:01
Panie sloniku, obroniles sie tymi pieknymi widokami:) Szkoda jednak, ze nie posluchales archtekta i pomniejszyles niepotrzebnie okno, ktore dodalo by wiele uroku i lekkosci.

Ale przecież On napisał, że zrobił największe jakie się dało.


dla informacji okno zostalo rowniez powiekszone do maksymalnego dopuszczalnego rozmiaru
Z tego co zrozumiałam, to nie jest nowa budowa, tylko adaptacja - więc pewnie i ograniczenia konstrukcyjne.

Marta&Marek-
14-11-2011, 20:41
[QUOTE=pan_slonik;5000676


dla informacji okno zostalo rowniez powiekszone do maksymalnego dopuszczalnego rozmiaru - poczatkowo mialo byc na calej szerokosci blatu pomiedzy piekarnikiem a sciana obok zlewu.

[/QUOTE]

Chodzilo mi o pierwotny zamysl projektu....i tu moje pytanie dlaczego musial zmniejszyc.

pan_slonik
14-11-2011, 23:23
Chodzilo mi o pierwotny zamysl projektu....i tu moje pytanie dlaczego musial zmniejszyc.

poczatkowo okna bylo malutkie, i chciaalem je powiekszyc na ponad pol sciany szerokosci, ale ze wzgledu na konstrukcje budynku i na zbyt duze koszty modyfikacji musialem zrezygnowac.

tylko dla informacji: cala kuchnie zarowno meble jak i wykonczenie projektowalismy sami z zona nie korzystalismy z uslug architektów i projektantów - koszty :-(

dodazdrowia
17-11-2011, 22:22
Kochani - co powiesic w oknie? Nie lubię bardzo firan! zazdroski nie pasują, bo nie jest to w stylu nowoczesnym i cokolwiek będę pichciła na blacie mogę materiał pochlapac np. ciastem. Najchętniej nic bym nie dała lecz od drogi wszystko widac jak na dłoni. Nie chciałabym również całkiem zasłonic się, gdyż tę funkcję na późny wieczór spełnią rolety zewnętrzne. Nie mam pomysłu i nie chcę, by ktoś zaglądał mi w gary :) Może ktoś mi pomoże ...z góry dziękuję:):yes::wave:

http://forum.muratordom.pl/asset.php?fid=70799&uid=155316&d=1321564634

85652

duś
17-11-2011, 22:33
ja bym tu z czymś nadmiernie nowoczesnym nie przesadzała... szprosy w oknach nadają jednak niespecjalnie modernistyczny nastrój. ta wiśnia lakierowana wprawdzie już bardziej, to jednak drewno znów mnie w klasyczne klimaty kieruje.
widziałabym tu jednak - typowo - ruletkę rzymską, żeby ocieplić okno, a w oknie jakieś doniczki z ziółkami.

dodazdrowia
17-11-2011, 22:52
dziękuję :) - tak myślałam, że coś mi nie leży...Najpierw chciałam domek w stylu góralskim potem kuchnie nie klasyczną i wyszło jak wyszło :( Elementami drewnianymi chciałam ocieplic wnętrze.. Uwielbiam nowoczesne (z podziwem je oglądam) jednak chciałam osiągnąc przytulny efekt, by czuc się dobrze we wnętrzu. W przyszłm tygodniu pokażę całośc kuchni - tej mieszaniny...

duś
18-11-2011, 00:03
moim zdaniem osiągnęłaś klimat gdzieś pośrodku tego wszystkiego, czyli chyba w sumie sukces, bo efekt jest fajny :) jest ciepło, jest przytulnie. zupełnie nie moja kolorystyka, ale jest w tym wnętrzu coś przyjemnie zwyczajnego, domowego. prawdę powiedziawszy wyobraziłam sobie momentalnie bożonarodzeniowe pierniczki :)

queene
18-11-2011, 00:09
Kochani - co powiesic w oknie? Nie lubię bardzo firan! zazdroski nie pasują, bo nie jest to w stylu nowoczesnym i cokolwiek będę pichciła na blacie mogę materiał pochlapac np. ciastem. Najchętniej nic bym nie dała lecz od drogi wszystko widac jak na dłoni. Nie chciałabym również całkiem zasłonic się, gdyż tę funkcję na późny wieczór spełnią rolety zewnętrzne. Nie mam pomysłu i nie chcę, by ktoś zaglądał mi w gary :) Może ktoś mi pomoże ...z góry dziękuję:):yes::wave:

http://forum.muratordom.pl/asset.php?fid=70799&uid=155316&d=1321564634

85652
ładna, ciepła kuchnia
ja widziałabym bardziej cos w tym stylu bez tych wzorów
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41RKMSW6JDL._SS500_.jpg
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=85652&d=1321564634

zaczek17
18-11-2011, 09:25
sa takie fajnie naklejki na szyby, nie wiem jak je okreslić, może transparentne, może mleczne. jest to jakies rozwiązanie w przypadku gdy nie chce się mieć w oknie firanek, zazdrosek itp. Wg. mnie takie naklejki na dolnej połowie okna fajnie by wyglądały, a i zmienic można w każdej chwili, gdy się znudzą:)

asizo
18-11-2011, 09:43
Kochani - co powiesic w oknie? Nie lubię bardzo firan! zazdroski nie pasują, bo nie jest to w stylu nowoczesnym i cokolwiek będę pichciła na blacie mogę materiał pochlapac np. ciastem. Najchętniej nic bym nie dała lecz od drogi wszystko widac jak na dłoni. Nie chciałabym również całkiem zasłonic się, gdyż tę funkcję na późny wieczór spełnią rolety zewnętrzne. Nie mam pomysłu i nie chcę, by ktoś zaglądał mi w gary :) Może ktoś mi pomoże ...z góry dziękuję:):yes::wave:

http://forum.muratordom.pl/asset.php?fid=70799&uid=155316&d=1321564634

85652

A ja bym w tym oknie powiesiła drewnianą żaluzję (dąb jasny, w kolorze podobnym do ramy okna i blatów). Ale nie wiem, jak z resztą pomieszczenia, czy kuchnia jest otwarta, czy są w pobliżu inne okna, co w nich wisi, itp.

Albo mozesz postwaić jakieś roślinki. U mnie tez okno łyse, bo firanek ani zazdrostek nie lubię (tzn. jest roleta rzymska, ale zawsze podciagnięta), ale żeby mieć choć trochę poczucia intymności, zeby okno nie było już zupełnie gołe (jest akurat od drogi), to zrobiłam tak:
http://img703.imageshack.us/img703/6794/dsc1877q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/703/dsc1877q.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img268.imageshack.us/img268/1245/dsc1875q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/268/dsc1875q.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

aglig
18-11-2011, 10:14
Nie wiem czy u ciebie będzie pasowało ale mozesz spróbować coś takiego
http://www.ornamentyka.pl/info,9
W każdej firmir reklamowej ci coś takiego zrobią możesz nawet sama wymyślić sobie wzór.

dodazdrowia
18-11-2011, 10:39
jak ja Wam dziękuję za pomysły!:yes:

Podpowiedzi z roślinkami podpowiedziały mi pomysł na wrzosy w doniczce - podłużnej - na szerokości okna....
Pozostałą częśc kuchni pokażę jak będzie zamontowany ecri lacobel oraz wstawiony sprzęt. Kuchnia jest otwarta na pokój, w którym są 2 duże okna i w nich też nie chcę firan i chyba podpowiedź Duś-ki z roletkami rzymskimi najbardziej mi odpowiada. Macie piękne wnętrza (kuchnie) dlatego tak cenię Wasze podpowiedzi. :hug:

albo drewnianą żaluzję! chyba jednak będzie pasowała najbardziej.....dzięki!

przepraszam - marudzę....

Dziewczyny pokażę Wam resztę pomieszczenia i może wtedy jeszcze będziecie miały cierpliwośc, aby mi doradzic.
Padło na roletkę rzymską w kolorze kości słoniowej (lub ecri) lub drewniane żaluzje w kolorze jasny dąb (jedno i drugie zawsze można podciągnąc - jak to robi Asizo :)).
Jednak trzy okna muszą byc "ozdobione" jednakowo (pokój plus kuchnia), gdyz tworzą tj.całośc (kuchnia otwarta).



Duś - klimat bożonarodzeniowych pierniczków mnie urzekł - pięknie to określiłaś!
Słodyczy nie lubię i dlatego ciasta mi niezbyt wychodzą :( (staram się zawsze i nici), ale nadziewaną kaczusię spróbuję przyrządzic - mniam :)


Jeśli chodzi o kolorystykę to w sumie tez nie mogłam zdecydowac się - białe meble zawsze mi się podobały, ale jak przyszło co do czego zaryzykowałam w ciemno tą wisienką :)
Teraz zrobiłabym coś innego - kolor orzechowy matowy brąz - urzekła mnie kuchnia Jerzego z serialu "przepis na życie", ale to już było "po ptokach!":bash: (chociaż ciemna kuchnia z oknem na północ, ale co tam!)

:stirthepot:

:stirthepot:

Asizo pokaż całą kuchnię - pliss ( wygląda na bardzo ładną!)

Duś - całe Twoje wnętrze jest super - moje klimaty! (szkoda, że mi wychodzi inaczej... nie mam zaprojektowanego wnętrza domu w całości i zmiany kolorystyczne podejmuję w trakcie i dlatego efekt później mnie zaskakuje) - czasem na plus czasem minus

gosia86
18-11-2011, 19:51
Asizo napisz proszę co to za zlew bardzo ładny

gosia86
18-11-2011, 20:02
To może i ja pochwalę się naszą kuchnią...
Użytkowana od tygodnia i jeszcze trochę goła więc sugestie w kwestii dodatków mile widziane :)

(Fronty - Modrzew Biały, blaty oraz płyta meblowa - Orzech Ecco)


http://img85.imageshack.us/img85/5267/84068201.jpg




:)


Rafaal napisz proszę jak wysoka jest Twoja wyskoa zabudowa (szafki wiszące i ta nad lodówką??)
i ile masz odstępu pomiędzy baltem a szafkami wiszącymi??

asizo
18-11-2011, 20:59
Asizo napisz proszę co to za zlew bardzo ładny
Blanco Metra 6S Compact, kolor antracyt

duś
18-11-2011, 21:11
@dodazdrowia
pomysł żaluzji w kolorze drewnianych elementow też mi się bardzo podoba. wprowadzi nieco inny nastrój (rolety są bardziej przytylne), ale nie mam wątpliwości, że będą ładnie wyglądały

a co do kolorów, to ja cię doskonale rozumiem. to wcale nie jest tak, że ja mam wszystko od a do z obcykane, ależ skąd. kompletny pomysł, który sukcesywnie realizuję mam na salon, ale ponieważ jestem dosyć wybrednym typem i jak się okazuje mam dosyć kosztowne wymagania i oczekiwania, trwa to wieki (bo kokosów niestety nie zarabiam). sypialnia i przedpokój mam w powijakach - w tej 1 jedynie wyro i szafa, w przedpokoju - podłoga. a żeby było śmieszniej - ściany w pokoiku do pracy malowałam 3x. jak doszłam do wniosku, że jednak nie biel, okazało się że farba przypomina highlitera, tego takiego żółciutkiego. obecny kolor też jest do zmiany jak tylko będzie taka okazja.

a te nalepki na szybę bardzo mi się nie podobają. choćby nie wiem, jaki wzorek wybrać kojarzą mi się szybkami w drzwiach od kibelka

casse
20-11-2011, 13:17
Prosze Was pomóżcie i poradzcie jakas baterie (nie za drogą) bo ta co kupiłam jej poprostu masakra.
http://images43.fotosik.pl/1219/d61e171db55d2db0.jpg (http://www.fotosik.pl)

Chlapie jak Niagara dosłownie, a ja nie moge tego zniesc
Zlew mam firmy Teka taki granitowy

vesila
20-11-2011, 23:30
ufff, przebrnęłam przez wątek, wprawdzie nie od samego początku i nie wszystkie posty czytałam, ale i tak mnóstwo czasu to zajęło... dużo przyjemniej czytało sie bez postów anse
niedługo pochwalę sie swoją białą kuchnią, ale nie wiem czy będzie sie czym chwalić....


Prosze Was pomóżcie i poradzcie jakas baterie (nie za drogą) bo ta co kupiłam jej poprostu masakra.


oh, baterii tyle ,że głowa mała...
ja w allegro ustawiłam sobie tak by wyświetlały sie mi baterie wg cen rosnąco, przeglądałam i wrzucałam do obserwowanych jak mi odpowiadała jakaś, aż doszłam do stawki dla mnie za wysokiej, potem wybrałam coś z tych obserwowanych ... tyle z mojego doradzania :P

Elfir
20-11-2011, 23:41
ja zamierzam wybrać niską, ale z wyciągana wylewką.

izajas
21-11-2011, 09:07
Tak oglądam te wszystkie piękne kuchnie, to i ja postanowiłam się pochwalić swoją:)

Teraz jeszcze pojawiło się oświetlenie górne, ale nie mam jeszcze aktualniejszego zdjęcia...


Kuchnia jest mała, ale niezwykle wygodna i jestem z niej bardzo zadowolona :)

asizo
21-11-2011, 09:14
izajas, piękna kuchnia.

pepejeans
21-11-2011, 09:25
izajas
fajna
a jakie masz szafki 60??

izajas
21-11-2011, 09:36
Szafki mam 50tki, poza tymi w zabudowie: lodówka standardowo 60 i część z piekarnikiem ok.70

nitubaga
21-11-2011, 09:40
O-o-o bardzo fajna kuchnia... nie sprawia wrażenienia przekombinowanej, jest schludna i ciekawa dzięki akcentowi na tapecie/szkle na scianie, zupełnie w moim kolorze. Podoba mi się... :)

magaol
21-11-2011, 10:39
Witam serdecznie...i od razu z prośbą uderzam:-)
Kuchnia zaplanowana, górne szafki biały błysk, dolne szafki popiel błysk, blat ciemny popiel, na podłodze gres polerowany...a co pomiędzy szafkami...???no własnie...pomózcie proszę!!! kuchnia w kolorach takich, żeby do każdego (prawie) koloru na ścianach pasowała, jak mi sie za chwile moja czerwień i szarość na ścianach znudzi to przemaluję ściany a szafki będą pasować!!myslała o szkle, ale przy płycie gazowej to chyba ryzykowac nie chcę, na stal mąż się nie zgodzi..juz i tak wyprosilam biale i szare szafki:-)...zostaja mi płytki...tylko jaki kolor???Proszę pmóżcie!!

Venus_m
21-11-2011, 10:52
Izajas śliczna kuchnia, zamiast tapety wolałabym szkło lakierowane na taki mocny róż ;) Piękna, przypomina tę u Grażyny Wolszczak ;)

Agnieszka Rybka
21-11-2011, 11:06
Kochani - co powiesic w oknie? Nie lubię bardzo firan! zazdroski nie pasują, bo nie jest to w stylu nowoczesnym i cokolwiek będę pichciła na blacie mogę materiał pochlapac np. ciastem. Najchętniej nic bym nie dała lecz od drogi wszystko widac jak na dłoni. Nie chciałabym również całkiem zasłonic się, gdyż tę funkcję na późny wieczór spełnią rolety zewnętrzne. Nie mam pomysłu i nie chcę, by ktoś zaglądał mi w gary :) Może ktoś mi pomoże ...z góry dziękuję:):yes::wave:

http://forum.muratordom.pl/asset.php?fid=70799&uid=155316&d=1321564634

85652

rolety rzymskie - http://www.dekoria.pl/offer/group/34/rolety-romantica albo kolorowe, brązowe - http://www.dekoria.pl/offer/group/32/rolety-rzymskie

mea
21-11-2011, 12:52
Tak oglądam te wszystkie piękne kuchnie, to i ja postanowiłam się pochwalić swoją:)

Teraz jeszcze pojawiło się oświetlenie górne, ale nie mam jeszcze aktualniejszego zdjęcia...


Kuchnia jest mała, ale niezwykle wygodna i jestem z niej bardzo zadowolona :)

Piekna ... inne slowa sa zbyteczne ...

dla mnie totalnie za mala ale nie kazdy potrzebuje sie w kuchni gonic :)

dodazdrowia
21-11-2011, 14:46
izajas - kuchnia super! funkcjonalna, ładna...gratuluję:)

reni1980
21-11-2011, 14:49
izajas kuchnia bardzo ładna, nie ma sie do czego przyczepić, dobrze przemyślana i wyjątkowo pojemna, zastanawie mnie jednak ten stoliczek z ikei, tak blisko jest salon i kanapa?

nazwa12
21-11-2011, 14:55
izajas - kuchnia super! funkcjonalna, ładna...gratuluję:)
Kuchnia malutka,ale bardzo elegancka i funkcjonalna.Szafek jest dużo,więc spokojnie wszystko pomieścisz,a i sprzątania mniej.Gratuluję pięknej kuchni:)

bluezee
21-11-2011, 15:03
Izaljas bardzo ładna kuchnia powstała mimo, że jest nieduża robi przyjemne wrażenie. Jakie planujesz oświetlenie? Masz już jakiś pomysł?

aniaz_az
21-11-2011, 19:17
Witam,
jestem tu po raz pierwszy jako użytkownik forum, jednak niejednokrotnie odwiedzałam forum. Serdecznie wszystkich forumowiczów pozdrawiam :)))))
Moja kuchnia ma już 2 lata, dlatego myślę nad kilkoma zmianami kosmetycznymi w postaci wymiany niektórych frontów na szybki z ramkami, a także zmiana koloru ścian na delikatny popiel. Co o tym myślicie? A może macie jakieś inne sugestie? Chętnie się z nimi zapoznam. Z góry dziękuję.


86418864208642286424

pumpaluna
21-11-2011, 19:57
Aniaz_az a co masz na ścianach?

aniaz_az
21-11-2011, 20:10
Pumpaluna, są to kamyczki, a w zasadzie są one przyklejone na siatce - a ją przykleja się jak płytkę na ścianie. Trochę zabawy z tym jest - ale mój mąż sobie poradził :)))).

dodazdrowia
21-11-2011, 21:54
Proszę Was o pomoc! na zdjęciach są widoczne dolne szafki ( i córunia na planie głównym :lol2::)). W środkowej dolnej szafce jest zamontowana zmywarka. Proszę napiszcie, czy u Was również są takie szczeliny pomiędzy frontami tak, gdzie jest zmywara i jest to normalne, czy tylko u mnie zostały źle wymierzone fronty i odwalona jest fuszera. nie podoba mi się to :( meble są na wymiar, a fronty lakierowane więc na mój gust wszystko powinno byc na cacy ( a chyba nie jest:( Poradźcie - wiem, że zaglądają tu prawie sami fachowcy (prawie, bo ja proszę o odpowiedź nie znając tematu)


Izajas-jak jest u Ciebie? (bo nie widzę szczelin), jak masz rozwiązany "problem" uchwytowy?

izajas
21-11-2011, 22:35
Proszę Was o pomoc! na zdjęciach są widoczne dolne szafki ( i córunia na planie głównym :lol2::)). W środkowej dolnej szafce jest zamontowana zmywarka. Proszę napiszcie, czy u Was również są takie szczeliny pomiędzy frontami tak, gdzie jest zmywara i jest to normalne, czy tylko u mnie zostały źle wymierzone fronty i odwalona jest fuszera. nie podoba mi się to :( meble są na wymiar, a fronty lakierowane więc na mój gust wszystko powinno byc na cacy ( a chyba nie jest:( Poradźcie - wiem, że zaglądają tu prawie sami fachowcy (prawie, bo ja proszę o odpowiedź nie znając tematu)


Izajas-jak jest u Ciebie? (bo nie widzę szczelin), jak masz rozwiązany "problem" uchwytowy?


Jeśli chodzi o moją kuchnię, to ja nie posiadam zmywarki więc nie mam tez problemu. Razem z mężem postanowiliśmy zmywać własnoręcznie i jak na razie nie narzekam :) Jak mi się to bardzo da we znaki to wyrzucę, którąś z szafek i wtedy wstawię zmywarę:))
Co do uchwytów to ich też nie mam:D Zamontowaliśmy kliki:) no, z wyjątkiem frontów przy lodówce...

izajas
21-11-2011, 22:54
izajas kuchnia bardzo ładna, nie ma sie do czego przyczepić, dobrze przemyślana i wyjątkowo pojemna, zastanawie mnie jednak ten stoliczek z ikei, tak blisko jest salon i kanapa?

Salon jest blisko, ale bez przesady... ;) Ten stoliczek stoi w miejscu, gdzie pojawi się stół, który teraz stoi w miejscu sofy, bo tej jeszcze nie mamy - czekamy aż nam ja przywiozą. Tak więc na początku grudnia stolik z ikea będzie musiał znaleźć sobie inny kącik.

nicol21
22-11-2011, 00:17
Kuchnia jest mała, ale niezwykle wygodna i jestem z niej bardzo zadowolona :)
bardzo fajna i z jajem przez obrazek za/na szklem! duzy plus!

masterny
22-11-2011, 10:44
Proszę Was o pomoc! na zdjęciach są widoczne dolne szafki ...
Proponuję dokładniejsze zdjęcia, ale na pierwszy rzut oka nie wygląda za ciekawie.

bradykardia1
22-11-2011, 10:56
[QUOTE=dodazdrowia;5018035]Proszę Was o pomoc! na zdjęciach są widoczne dolne szafki .....

U mnie też jest wycięte - mogłabym tego uniknąć gdyby nóżki szafek były trochę głębiej zamontowane , wtedy cokół nie przeszkadzałby w otwieraniu zmywarki.
Generalnie nie jest to aż tak widoczne ;)

asizo
22-11-2011, 11:07
Proszę Was o pomoc! na zdjęciach są widoczne dolne szafki ( i córunia na planie głównym :lol2::)). W środkowej dolnej szafce jest zamontowana zmywarka. Proszę napiszcie, czy u Was również są takie szczeliny pomiędzy frontami tak, gdzie jest zmywara i jest to normalne, czy tylko u mnie zostały źle wymierzone fronty i odwalona jest fuszera. nie podoba mi się to :( meble są na wymiar, a fronty lakierowane więc na mój gust wszystko powinno byc na cacy ( a chyba nie jest:( Poradźcie - wiem, że zaglądają tu prawie sami fachowcy (prawie, bo ja proszę o odpowiedź nie znając tematu)


Izajas-jak jest u Ciebie? (bo nie widzę szczelin), jak masz rozwiązany "problem" uchwytowy?

Na dole szczelina być musi,zeby zmywarka się otwierała - u mnie też jest takie podcięcie w cokole.
Co do szczelin po bokach, to u mnie są mało widoczne, raczej jak w innych szafkach, ale teraz, bo wcześniej też były bardziej widoczne. Teraz drzwiczki zabudowy zmywarki mam zlicowane z sąsiadującymi drzwiczkami, wcześniej tak nie było. Były lekko po skosie, jakby wystawały ardziej niż inne, zwłaszcza na górze i wtedy szczeliny po bokach też były. Okazało się jednak, że po prostu zmywarka jest źle (krzywo) zamontowana. Początkowo myślałam, ze tak ma być, ale przy okazji niedawnej rozbudowy kuchni inny stolarz to poprawił. Nigdy bym nie wpadła na to, ze zmywarka może nie tak stać. Wydawało mi się, ze to z frontem coś nie tak, albo, ze taki urok zmywarki w zabudowie ;)

duś
22-11-2011, 12:26
szczelina pod spodem zalezy od modelu zmywarki. ja mam boscha i mam takie podcięcie. w siemensach drzwiczki sa nieco inne i moja mama go nie ma.
(gdzieś tam na wątku o agd była na ten temat szersza dyskusja ok. rokui temu)

natomiast jeśli chodzi o szczeliny z boku - u mnie nie widać różnicy i wygląda to jak przy każdej innej szafce lub szufladzie.

asizo
22-11-2011, 13:24
szczelina pod spodem zalezy od modelu zmywarki. ja mam boscha i mam takie podcięcie.
U mnie też bosch

Venus_m
22-11-2011, 13:33
U nas też Bosch, podcięcie jest, ale szczeliny boczne 2 mm takie jak w innych szafkach ;)

dodazdrowia
22-11-2011, 13:55
dziękuję za odpowiedzi :) Jeśli chodzi o dolna szczelinę to ok-wiem, że musi byc podcięte, ale te boki:(
Zgłaszam to do poprawki dziękuję Wam - myślałam, że tak musi byc, ale skoro u Was jest dobrze- tak jak ma byc to musi byc to porawione, gdyż widac to z salonu - rzuca mi się to w oczy i brzydko to wygląda ( z boku może odpuściłabym, ale na wprost - hrrrrr :(:bash:

masterny
22-11-2011, 18:52
Nie powinno być ani z boku ani z dołu.
Jeżeli jest coś takiego to znaczy że robota jest s....
Jak to niektórzy określają "meble na zamówienie", "meble na wymiar" - więc co z tymi wymiarami? skoro nie pasuje.
Ja też mam zmywarkę Bosch i nie mam wyciętego cokołu.
http://img19.imageshack.us/img19/2789/kuchnia4g.jpg
http://img810.imageshack.us/img810/3175/kuchnia11.jpg

aricia
22-11-2011, 19:48
ja mam, co prawda,candy, ale też nie mam podciętego cokołu...

dodazdrowia
22-11-2011, 21:06
masterny - bardzo ładna kuchnia.
Z podciętym cokołem przeżyję, ale tymi bocznymi szczelinami - nie. Jutro zgłaszam usterkę (dlaczego zawsze musi coś byc "nie tak")
Dziękuję Wam!

Venus_m
22-11-2011, 22:39
Hmn może mamy różne rodzaje zmywarek, to że firma się zgadza nie znaczy że u każdego będzie tak samo. Sprawdzałam i u nas to podcięcie jest potrzebne do otworzenia zmywarki :)

aricia
23-11-2011, 02:05
to chyba zależy od wysokości blatu, i długości, na jaką wykręcone są nóżki zmywarki. cokół osadza się wtedy głębiej względem frontów i podcięcie nie jest potrzebne do otwierania.
większość sprzętów do zabudowy ma standardowe parametry.

asizo
23-11-2011, 06:55
Nie powinno być ani z boku ani z dołu.


masterny, u mnie zmywarka by się do końca nie otworzyła, gdyby podcięcia nie było. Po prostu wchodzi w nie front zabudowy przy pełnym otwarciu. Poza tym teraz mam cokół bardziej cofnięty i tego podcięcia nie widać, ale jest. Nawet jak stolarz montował mi niedawno kuchnię (coś zmienialiśmy, m.in. cokół), to pytałam, czy musi być wycięty. Stolarz wiec włozył ten cokół mi pokazał, jak zmywarka się będzie otwierać bez tego podcięcia.

Venus_m
23-11-2011, 09:19
Hmn...Aricia może masz racje, faktycznie u nas cokół ma 12 cm i szafki wysokość 88 ;) W każdym razie tak samo jak u Asizo muszę mieć podcięty cokół :)

AmberWind
23-11-2011, 09:33
Venus, dolne szafki (bez wgrubosci blatu) macie 88 cm wysokosci? Dodajac cokol 12 cm wychodzi, ze mniej wiecej na wysokosci metra macie blat.
Myslalam, ze u nas jest wysoko (bo oboje do malych nie nalezymy ;)) al Wy bijecie nas o kilka centymetrow ;)

BTW u nas podciecia nie ma.

Margoth*
23-11-2011, 09:40
U mnie też nie ma podcięcia.

aricia
23-11-2011, 10:00
u mnie szafki kończą się na wysokości 82cm ( na tym jest 6-cio cm. blat). cokół ma wysokość 10cm. i jest cofnięty względem przednich frontów jakieś 4,5cm.

masterny
23-11-2011, 10:39
Skoro robi się meble "na wymiar" to wymiary powinny być dopracowane.
Można przewidzieć i przeliczyć wysokość cokołu i jego cofnięcie w stosunku do zmywarki (oczywiście konkretnego modelu).
To tak jak by ktoś poszedł do krawca zakupić garnitur szyty na miarę a później krawiec podwijał by mu nogawki bo za długie mu wyszły.
Płacicie grube pieniądze za kuchnie to i wymagajcie (oczywiści z rozsądkiem).
Niektórym to nie przeszkadza i pewnie dlatego stolarze wycinają cokoły, bo tak łatwiej i szybciej.

Venus_m
23-11-2011, 12:08
Amber u nas 88 to wysokość całkowita z blatem, standardowe (86 chyba) męczyły nas przy krojeniu warzyw. 12 cm cokół, 3,8 blat i reszta szafki ;)

Masterny może to i błąd w sztuce, mi on nie przeszkadza, bo u wielu osób tak widziałam więc jest to dla mnie naturalne. Nie zamierzam się spierać, bo zwyczajnie się nie znam. My jesteśmy zadowoleni i tylko dlatego że tak uporczywie drążysz temat mebli na wymiar nie oznacza to że swoje zdanie zmienię.

P.S. U nas kuchnia była poprawiana 6 razy.

mea
23-11-2011, 12:27
u nas tez blat jest wyzej bo na 87,5 od podlogi !! ... mimo zem kurdupel to nie lubie sie giac przy przygotowywaniu czegokolwiek ... a cokol mam tez cofniety ... tak wyglada lepiej!! i dodatkowo zazyczylam sobie pod szafkami naroznymi - scietymi zeby cokoly schodzily sie nie rownolegle do frontow tylko w katy proste - latwiej sie stoi przy naroznych szafkach bo ma gdzie sie stopa zmiescic :)

masterny
23-11-2011, 12:48
A ja zrobiłem sobie całkowitą wysokość 90 (z uwagi na to że lubię gotować i jest wygodniej)
15 cm - cokoły
72cm - szafki
2,8 - cm blat
0,2 - cm luz :)

Elfir
23-11-2011, 12:55
ja w ogóle nie planuję cokołów. Szafki ustawię na bloczkach betonu komórkowego a bloczki wykończę płytkami. Dzięki temu nic pod szafki nie będzie wpadać szczelinami.

aricia
23-11-2011, 14:00
u mnie nic nie wpada, po mam uszczelkę pod cokołem. ale i tak raz na jakiś czas cokół wysuwam i tam odkurzam ;)

AmberWind
23-11-2011, 15:08
Venus, wszystko jasne :-) To my jednak wielkoludy ;) Blat mamy na wysokosci 92 cm albo 93 cm (pamiec zawodzi ;) :-) Mysle jednak, ze podciecie cokolu na potrzeby zmywarki zalezy nie od wysokosci szafka-cokol, a od tego jak cofniety jest cokol.

AmberWind
23-11-2011, 15:10
ja w ogóle nie planuję cokołów. Szafki ustawię na bloczkach betonu komórkowego a bloczki wykończę płytkami. Dzięki temu nic pod szafki nie będzie wpadać szczelinami.

Jakimi szczelinami? Cokoly zazwyczaj maja uszczelki i mozliwosc bezkolizyjnego demontazu na potrzeby jakichkolwiek przerobek czy nadgorliwosci sprzatajacego :-)

gosia86
23-11-2011, 17:38
o matko im więcej czytam i przeglądam forum tym mam więcej wątpliwości odnośnie kuchni, jadalni i całej reszty
czy tylko mnie dopada taki stres związany z wykańczaniem i urządzaniem domu??

u nas blat wchodzi w okno więc będzie na wysokości 91 cm ja mam 165 cm ciekawe czy nie będzie dla mnie za wysoko??
mąż się śmieje że będę gotować w butach na obcasie

aricia
23-11-2011, 18:18
nie będzie tak strasznie! problemem może być odległość od blatu do górnych szafek, jeżeli planujesz górną zabudowę. :lol2:

Anulek2005
23-11-2011, 18:19
mąż się śmieje że będę gotować w butach na obcasie

Śmieje się? Niejednemu mężowi bardzo by się to podobało ;) Szpilki i fartuszek ;) ;)

A stres związany z wykończeniówką potrafi być wykańczający ... Szczególnie, kiedy się ciągnie (wiem coś o tym) ...

Ja mam 163 cm i planuję blat na wysokości 90 cm ...

nitubaga
23-11-2011, 18:26
Ja mam 91 cm blat i 164 cm krępej zabudowy ;) :) nie jest niewygodnie, ale fakt, że nie mam gornych szafek ...

dodazdrowia
23-11-2011, 18:43
u nas cokół - 15 cm, szafki w standardzie chyba -87 cm, blat 5 cm - razem jest wysoko, wygodnie.. (mam 172 cm wzrostu i górne szafki:)
Jeśli chodzi o szczeliny po bokach zmywarki - nie będzie ich :) Była ekipa monterów i uspokoiła mnie - meble są jeszcze nie dokończone i żadną z szafek nie jest wyregulowana. Dokończenie montażu w przyszłym tygodniu. Podcięcie niestety musi byc, ale jest praktycznie niewidoczne...

gosia86
23-11-2011, 18:48
szafki wiszące będą niestety dosyć wysoko wyjedzie około 167 cm od podłogi
najwyżej będę tam trzymać rzadziej używane rzeczy
zawsze też mogę męża wykorzystać żeby coś podał z szafki czy tez odłożył bo jest bardziej wysokopienny niż ja :)
a jak już nie będę dawać rady to kupię taborecik :)

aricia
23-11-2011, 18:54
ja tysz mam taborecik :lol2:

masterny
23-11-2011, 19:27
ja w ogóle nie planuję cokołów. Szafki ustawię na bloczkach betonu komórkowego a bloczki wykończę płytkami. Dzięki temu nic pod szafki nie będzie wpadać szczelinami.

To świetnie, ale w razie awarii to co ? żadnego dostępu nie masz.

ave!
23-11-2011, 19:34
u nas blat wchodzi w okno więc będzie na wysokości 91 cm ja mam 165 cm ciekawe czy nie będzie dla mnie za wysoko??
mąż się śmieje że będę gotować w butach na obcasie[/QUOTE]

ja mam 163 cm i blat na wysokości 90 cm. Jest ok. Gdybym gotowała na obcasach, to chyba wolałabym jeszcze wyższy blat ;)

Elfir
23-11-2011, 19:41
To świetnie, ale w razie awarii to co ? żadnego dostępu nie masz.

Awaria szafek?
O jaki dostęp chodzi? Albo o jaka awarię?

aricia
23-11-2011, 19:43
elfir, a szafki nie będą miały nóżek do regulacji?

Elfir
23-11-2011, 20:06
Jakimi szczelinami? Cokoly zazwyczaj maja uszczelki i mozliwosc bezkolizyjnego demontazu na potrzeby jakichkolwiek przerobek czy nadgorliwosci sprzatajacego :-)

Mam uszczelki i jak mi się kawa rozlała, to niestety, wpłynęła fugą między płytkami pod szafkę :(
Po co robić pod szafkami pustą przestrzeń na kurz?

aricia - ja chce kupić szafki bez nóżek. W IKEA nóżki kupuje się osobno.

http://img20.imageshack.us/img20/1816/mierzenie.jpg

aricia
23-11-2011, 21:02
musisz tylko na stówkę być pewna poziomu bloczków i górnej krawędzi szafek, żeby nie było problemu z poziomem blatu, lub szczelinami pod nim. te nóżki w szafkach służą do niwelowania różnic w tych poziomach, właśnie.

masterny
24-11-2011, 11:29
Awaria szafek?
O jaki dostęp chodzi? Albo o jaka awarię?

Awaria wody, kanalizacji.
Normalnie to wyciągasz cokół i sprawdzasz czy się leje, cieknie, moknie - zawsze możesz coś wytrzeć.
W twoim przypadku wszystko co będzie ciekło pójdzie na bloczki a tym samym na płytę i wiadomo co wtedy.

MarynaM
24-11-2011, 14:13
Awaria wody, kanalizacji.

Dlatego porządni fachowcy robili spadek podłogi pod szafkami.
Wtedy wylane płyny nie wciekają pod meble, a ewentualne awarie prędko można dostrzec :).
No i odpływ w podłodze - dobry wynalazek

duś
24-11-2011, 16:02
sorry ze się wtrącam - nie widziałam ani 1 kuchni z odplywem w podłodze i póki nie zobaczę, nie uwierzę, ze ktoś tak jeszcze robi

MarynaM
24-11-2011, 16:09
A ze spadkiem podłogi pod szafkami widziałaś?

duś
24-11-2011, 16:14
nie zauważyłam nigdy żadnego spadku, ale jakoś mi to sobie łatwiej wyobrazić niż najładniejszy w świecie odpływ. ale jak się dowiem, ze mi kafelkarz "krzywą podłogę" zrobił, to mu nogi z d powyrywam :)

MarynaM
24-11-2011, 16:22
nie zauważyłam nigdy żadnego spadku....

Wierzę....bo on jest minimalny :)
...a poza tym kto w cudzym domu pod szafki zagląda?

U mnie przy łączeniu z parkietem Panu wyszło krzywo .
Przy myciu podłogi woda spływa mi w kierunku pokoju :(.

Anulek2005
24-11-2011, 16:27
Ja też wtrącę swoje 3 grosze - odpływ w kuchni ... wg mojej wiedzy musiałby mieć syfon, w którym musi stać woda ... Jakoś mnie to nie przekonuje .... No chyba, że bez syfonu, ale wtedy może śmierdzieć .... Kurcze - nie chwytam idei. Przecież nikt chyba nie zlewa raz dziennie podłogi w kuchni wodą z węża ... Spadek jak najbardziej tak, ale odpływ .... Przecież spadek robi się, żeby ewentualnie rozlana woda wypływała spod szafki - czyli co - odpływ na środku kuchni??? No normalnie nie kumam ....

MarynaM
24-11-2011, 16:40
Może inaczej wyjaśnię.

Spadek robi się aby:
- woda i inne paskudztwa nie wpływały pod szafki (aby miały ciut pod górę)
- wykryć szybko zaczątki awarii (np. drobne przecieki)


p.s. Czy odpływ to coś strasznego? To tylko kwestia gustu....lub przyzwyczajenia.
Pod prysznicem np. nikogo nie dziwi.

duś
24-11-2011, 17:17
zapytam wrednie - a pośrodku kuchni urzadzasz sobie regularnie umywalnie?
prysznic to prysznic - pośrodku łazienki odpływu nie mam i znów, poza publicznymi szaletami (bo w mojej pracy - dużej instytucji publ obsługującego ok 2.000 interesantów dziennie tez ich nie widuje.
i całkiem serio - poproszę o zdjęcie jakiejś współczesnej kuchni z odplywem

AmberWind
24-11-2011, 17:56
zapytam wrednie - a pośrodku kuchni urzadzasz sobie regularnie umywalnie?
prysznic to prysznic - pośrodku łazienki odpływu nie mam i znów, poza publicznymi szaletami (bo w mojej pracy - dużej instytucji publ obsługującego ok 2.000 interesantów dziennie tez ich nie widuje.
i całkiem serio - poproszę o zdjęcie jakiejś współczesnej kuchni z odplywem

Normalnie padlam :lol2:

Dwa razy przeczytalam o odplywie w kuchni i o spadku i jak mniemam o dwa razy za duzo :lol2: Nie mniej ubaw po pachy, gdy wyobraze sobie ten odplywik na przyklad liniowy zmontowany na srodeczku kuchni :rotfl:

Maryna, w kierunku pokoju powiadasz??? Hmmm to moze maly odplywik, tak miedzy kanapa a stolikiem kawowym? :cool:

mea
24-11-2011, 18:09
Może inaczej wyjaśnię.

Spadek robi się aby:
- woda i inne paskudztwa nie wpływały pod szafki (aby miały ciut pod górę)
- wykryć szybko zaczątki awarii (np. drobne przecieki)


p.s. Czy odpływ to coś strasznego? To tylko kwestia gustu....lub przyzwyczajenia.
Pod prysznicem np. nikogo nie dziwi.

ale kobieto pod prysznicem wali regularny i konkretny strumien wody !!! o czym ty tu rozmawiasz !! jaki spadek !! ja rozumiem w garazu ... kotlowni ... bierzesz karchera i walisz temat ale kto kuchnie zmywa pod cisnieniem ?? czyzbys miala az taki syf ??

nicol21
24-11-2011, 18:34
hehe... dobre z ta kratka. ja mam 2 skojarzenia - masarnia badz rzeznia albo stajnia augiasza :D
i w zadnej bym nie chciala mieszkac.

co do tego zeby brod nie wpelzywal pod szafki i zeby mial pod gorke. mysle ze kurz i tak wejdzie, a awaria i woda - pewnei wyplynie - moze o pare minut pozniej, ale wyplynie.
ale pomysl jaki klopot mozesz miec z meblami i ich stabilnoscia ... chyba ze bedziesz dol szafek pod katem przycinac i ten kat bedzie rowny katowi nachylenia podlogi

aricia
24-11-2011, 19:15
mnie jeszcze do głowy prosektorium wpadło...chyba za dużo csi kiedyś oglądałam.....

Anulek2005
24-11-2011, 20:13
Normalnie padlam :lol2:

Dwa razy przeczytalam o odplywie w kuchni i o spadku i jak mniemam o dwa razy za duzo :lol2: Nie mniej ubaw po pachy, gdy wyobraze sobie ten odplywik na przyklad liniowy zmontowany na srodeczku kuchni :rotfl:

Maryna, w kierunku pokoju powiadasz??? Hmmm to moze maly odplywik, tak miedzy kanapa a stolikiem kawowym? :cool:

Nosz w mordę .... Nowe trendy czy cóś ..... Ja wiedziałam, że warto na forum bywać - nowości się człek dowie .... Muszę się dopytać, czy u mnie da się odpływik na środku salonu zrobić .... Jak sę będę TV oglądać i na podłogę splunę, to do odpływniku będę celować ... Nie muszę mopa "zakupować" tylko "z węża po podłodze pociągnę" i już .... No normalnie wizja typu "cud, miód orzeszki" :wave: ...


Sorki za :offtopic: ale naprawdę jedziemy po bandzie z tym odpływem w kuchni ... No nie?

mea
24-11-2011, 20:20
jak po bandzie to jeszcze mozna by od razu sikac do odplywu ... po co lazienki robic :) panowie przy odrobinie celnosci wogole by z kanapy nie wstawali tylko trzeba by zainstalowac tasmociag z dostawa piwa :)

aricia
24-11-2011, 20:37
mea, ale hadrcorowiec z Ciebiehttp://emoty.blox.pl/resource/lol.gif

żona m
24-11-2011, 20:46
''wg mojej wiedzy musiałby mieć syfon, w którym musi stać woda ... Jakoś mnie to nie przekonuje .... No chyba, że bez syfonu, ale wtedy może śmierdzieć .... Kurcze - nie chwytam idei.''
syfon ze stojącą wodą to ''korek'' który zatrzymuje zapachy. Oczywiscie brzydkie zapachy.

Venus_m
24-11-2011, 21:09
Gratka z tym odpływem w kuchni :lol2: nie widziałam tak, ale moje jedynie skojarzenie to właśnie tyły masarni.

Może Maryna wrzuciłabyś zdjęcia? Bo nie chcę atakować nie widząc przeciwnika ;)

Elfir
24-11-2011, 21:44
Awaria wody, kanalizacji.
Normalnie to wyciągasz cokół i sprawdzasz czy się leje, cieknie, moknie - zawsze możesz coś wytrzeć.
W twoim przypadku wszystko co będzie ciekło pójdzie na bloczki a tym samym na płytę i wiadomo co wtedy.

Jak pocieknie to przede wszystkim wycieknie z szafki, bo podłączenie wody jest w szafce zlewozmywakowej a nie pod nią. Przynajmniej tak mam teraz.
Czy woda dostanie się pod płytę nieszczelnościami w fudze czy po bloczku, jakie to ma znaczenie? Płyta ma zawsze dodatnią temperaturę, więc sobie woda z czasem odparuje.

Ja nie wymyśliłam nic nowatorskiego anie nie przetestowanego. Szafki murowane w kuchniach rustykalnych są podobnie rozwiązane.


sorry ze się wtrącam - nie widziałam ani 1 kuchni z odplywem w podłodze i póki nie zobaczę, nie uwierzę, ze ktoś tak jeszcze robi

Zajrzyj do mojego dziennika.
Na płycie wyloty kanalizy wychodzą z płyty a nie ze ścian - ponieważ planowałam wyspę, mam dodatkowy odpływ na środku kuchni - mogę sobie zrobić kratkę :)

duś
24-11-2011, 22:28
już lecę oblookać :D


Nie muszę mopa "zakupować" tylko "z węża po podłodze pociągnę" i już ....
są odkurzacze centralne, to i mopy centralne będą ;) muszę szybko nazwę zastrzec to jeszcze zarobię na patencie hyhy

JoShi
24-11-2011, 22:52
p.s. Czy odpływ to coś strasznego? To tylko kwestia gustu....lub przyzwyczajenia.
Pod prysznicem np. nikogo nie dziwi.
Tak odpływ to coś strasznego. Stale trzeba pilnować by w syfonie była woda (w prysznicu syfon sam się napełnia kilka razy dziennie). Jak zapomnisz to po powrociew z pracy albo co gorzej z urlopu możesz mieć "aromatyczną" niespodziankę w domu. I po co to komu?


jak po bandzie to jeszcze mozna by od razu sikac do odplywu ... po co lazienki robic :) panowie przy odrobinie celnosci wogole by z kanapy nie wstawali tylko trzeba by zainstalowac tasmociag z dostawa piwa :)
Padłam.

asizo
24-11-2011, 22:58
A ja myślałam, ze tylko mój M. ma durne pomysły. Kiedyś coś mi napomykał o odpływie na środku łazienki, zeby można było prysznicem całą podłogę spłukiwać.
A tu proszę, odpływ w kuchni. Czego to ludzie nie wymyślą...

aricia
24-11-2011, 23:09
....oj już nudno było na wątku....tylko "bardzo fajna kuchnia", "całkiem przyjemne pomieszczenie", "fajna kolorystyka"....aż mi się teraz forum za czasów anse przypomniało...http://emoty.blox.pl/resource/tease2.gif

duś
24-11-2011, 23:37
hyhyhyhy
nie wywołuj wilka z lasu... :D

Anulek2005
25-11-2011, 06:14
''wg mojej wiedzy musiałby mieć syfon, w którym musi stać woda ... Jakoś mnie to nie przekonuje .... No chyba, że bez syfonu, ale wtedy może śmierdzieć .... Kurcze - nie chwytam idei.''
syfon ze stojącą wodą to ''korek'' który zatrzymuje zapachy. Oczywiscie brzydkie zapachy.

Kochana ja wiem, że wczoraj po winku byłam, ale właśnie o to mi chodziło - jak sobie zamontujesz odpływ w kuchni to albo musi w nim stać woda (masz wilgotno z tej "dziury") albo ci z tej dziury śmierdzi. Więc nie kumam idei odpływu w kuchni ....

Ale jak Elfir machnie kratkę na środku kuchni (zamiast wyspy) to pewnie się z nami podzieli doświadczeniami ;) ;) ;) i wszystkie będziemy tak chciały :) :) :)

aricia - ty nam od anse nie "wymyślaj" - bo my bardzo konstruktywne pomysły mamy a nie tylko krytykujemy .... yyyy, chyba .... przynajmniej tak mi się wydaje ....

No dobra - ja już o odpływie w kuchni nie będę - obiecuję!8)

aricia
25-11-2011, 10:00
ależ anulku, ja nikogo od anse nie wyzywam...http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif...tak minie tylko na wspomnienia wzięło...bo ja taka sentymentalna jestem ;)

pepejeans
25-11-2011, 10:09
ozywiło sie na wątku to fakt :)
ale lepiej anse nie wywoływać;)

MarynaM
28-11-2011, 15:48
ozywiło sie na wątku to fakt :)

No ożywiło się....ożywiło....
Za to kultura wypowiedzi miejscami sięga bruku.

Anulek2005
28-11-2011, 16:23
No ożywiło się....ożywiło....
Za to kultura wypowiedzi miejscami sięga bruku.

Koleżanka "anse" nie pamięta? Daleko tej dyskusji do bruku, daleko ....

BTW - podano sporo powodów "przeciw" a nikt nie podał powodów "za". Może spróbujesz?

Elfir
28-11-2011, 16:55
w sumie to ja chętnie czyściłabym podłogę po prostu zmywając ją myjką ciśnieniową zamiast szorować mopem.
I tu mam nad wami przewagę, to mogę tak zrobić dzięki zapasowemu odpływowi pośrodku kuchni :D

nicol21
28-11-2011, 18:28
w sumie to ja chętnie czyściłabym podłogę po prostu zmywając ją myjką ciśnieniową zamiast szorować mopem.
I tu mam nad wami przewagę, to mogę tak zrobić dzięki zapasowemu odpływowi pośrodku kuchni :D

a masz takowy odplyw :D ? dowody prosze ;) w postaci foci ;)

Elfir
28-11-2011, 19:00
fotka odpływu w kuchni jest w moim dzienniku - pisałam o tym kilka postów wcześniej, skąd odpływ się tam znalazł.

JoShi
28-11-2011, 19:48
No ożywiło się....ożywiło....
Za to kultura wypowiedzi miejscami sięga bruku.
Ale, że co? Masz na myśli żarty na temat odpływu? Weź...

Blacky
29-11-2011, 13:08
Jakoś też nie mogę dopatrzeć się tych "miejsc sięgających bruku"

Za to zabawnie było;)

aricia
29-11-2011, 13:14
...no chyba że bruk, to synonim podłogi...miejsca odpływu podłogowego ;)

Anndzia
29-11-2011, 14:32
To może pokażę jak się mają zamiary do ich realizacji

https://lh4.googleusercontent.com/-IGL5JtZFGOY/TtTYJ6Oci0I/AAAAAAAAAm0/Ud2MlHV9kIs/s700/kuchnia%2525201%252520%2525C5%25259Bw%252520dzienn e.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-SIbmzlr59oY/TtTYUOs--eI/AAAAAAAAAnY/9IxbpmRSSAU/s640/P1090325.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-5C59_lx766E/TtTYJ97KdCI/AAAAAAAAAms/nLLpcK26Yvc/s700/kuchnia%2525201%252520%2525C5%25259Bw%252520sztucz ne.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-pYIDbo5Rv0Q/TtTYafBTnwI/AAAAAAAAAnk/eiFDfvlfVVU/s640/P1090326.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-zX478F70f4Y/TtTYKoUfdDI/AAAAAAAAAm8/R3SqWssit9s/s700/kuchnia%2525203%252520%2525C5%25259Bw%252520sztucz ne.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-JDPfY_HnTEQ/TtTYULekJAI/AAAAAAAAAnU/yAYTTxWva5k/s640/P1090315.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-On2IQ4p4tPI/TtTYJ222suI/AAAAAAAAAmw/KeU2mj8rHi0/s700/kuchnia%2525202%252520%2525C5%25259Bw%252520sztucz ne.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-n8PwbP7Q4S0/TtTYdX1Q_MI/AAAAAAAAAnw/PeuUHqUG4IU/s512/P1090329.JPG

Mam tylko takie rozterki. Jak zobaczyłam 2 lata temu wizualizacje mojego domu to byłam zachwycona. Dziś jak patrzę na te wnętrza to myślę nie jest najgorzej;) Ale ten zachwyt już minął. Czyli dążenia do realizacji marzeń są piękniejsze niż ich urzeczywistnienie ;) No cóż taka natura człowieka.
Pozdrawiam Anka

Agi75
29-11-2011, 15:02
Dziewczyny w tym wątku chwalicie sie swoimi kuchniami więc chyba nie popełnię błędu jak o coś zapytam.Będe zamawiała kuchnię i po ostatniej wizycie w salonie meblowym pan zaskoczył mnie stwierdzeniem, ze lepsze sa fronty foliowane niż lakierowane.Mnie osobiście interesuja czarne fronty szafek górnych.Proszę wypowiedzcie sie na ten temat ,zarówno uzytkowniczki białych jak i ciemnych kuchni, bo nie chce mi się wierzyć, że tańsza folia jest lepsza, wytrzymalsza niż lakier....

Andzia bardzo podoba mi sie Twoja kuchnia! Ty masz lakier? Napisz proszę, które fronty praktyczniejsze? Ciemne czy białe?

Anndzia
29-11-2011, 15:11
Białe;) zdecydowanie;)

duś
29-11-2011, 17:09
bardzo udana realizacja, bardzo. fajnie że zrezygnowałaś z czerwieni i że nie masz rolety nad barem :D wprawdzie lodówka, no wszyscy wiedzą, że ja w takich wnętrzach preferuję zabudowane, ale patrzę w drugą stronę. do tego drewniane żaluzje... faaaaajnie

reni1980
29-11-2011, 18:24
Anndzia super wyszło:)


Ale ten zachwyt już minął. Czyli dążenia do realizacji marzeń są piękniejsze niż ich urzeczywistnienie No cóż taka natura człowieka.


ja tak samo czuję, chyba każdy tak ma

asizo
29-11-2011, 18:33
Anndzia, realizacja super - dużo lepsza niż projekt :)

Co do realizacji marzeń, itd. - ja czuje dokładnie tak samo. Teraz zrobiłabym wiele rzeczy zupełnie inaczej.

agalind
29-11-2011, 18:35
https://lh5.googleusercontent.com/-JDPfY_HnTEQ/TtTYULekJAI/AAAAAAAAAnU/yAYTTxWva5k/s640/P1090315.JPG

Kuchnia bardzo ładna. Efekt lepszy niż na wizualizacji. :)

Wygodnie korzysta Ci sie z tych szafek wiszących w rogu (na lewo od płyty)? Siegasz swobodnie nie wchodząc na jakiś stółek/drabinkę? U mnie ma być podobnie i zastanawiam się tylko na ile to praktyczne. Pytam, bo z tych nie-wysokich raczej jestem:)

Anndzia
29-11-2011, 18:56
Wygodnie korzysta Ci sie z tych szafek wiszących w rogu (na lewo od płyty)? Siegasz swobodnie nie wchodząc na jakiś stółek/drabinkę? U mnie ma być podobnie i zastanawiam się tylko na ile to praktyczne. Pytam, bo z tych nie-wysokich raczej jestem:)

Dokładnie nad tym samym się zastanawiałam na etapie planowania kuchni. Teraz okazało się, że jest to w rzeczywistości bardzo dostępna szafka. Trzymam tam kawę i herbatę.

Dzisiaj nawet córka chciała tę szafkę "na własność" na swoje herbaty owocowe, które kupuje przy każdej wizycie w sklepie.

Zaznaczam tylko, ze my raczej wysocy jesteśmy, ale i wysokość szafek była do nas dopasowywana. Blat ma na 90 cm, a wisząca szafka na 160cm. Jednocześnie ta szafka jest płytsza niż pozostałe, bo inaczej trudniej jedynie śięgałoby się na tył górnej półki w tej szafce.

Mam nadzieję że zrozumiale napisałam;)

julianna16
29-11-2011, 19:04
To może pokażę jak się mają zamiary do ich realizacji
Jak dla mnie realizacja lepsza od zamiarów :). Podoba mnie się ;). A tego typu rozterki... rzecz ludzka i charakterystyczna dla osób rozwijających się :). Zatem wszystko w porządku :D

agalind
29-11-2011, 19:06
Dokładnie nad tym samym się zastanawiałam na etapie planowania kuchni. Teraz okazało się, że jest to w rzeczywistości bardzo dostępna szafka. Trzymam tam kawę i herbatę.

Dzisiaj nawet córka chciała tę szafkę "na własność" na swoje herbaty owocowe, które kupuje przy każdej wizycie w sklepie.

Zaznaczam tylko, ze my raczej wysocy jesteśmy, ale i wysokość szafek była do nas dopasowywana. Blat ma na 90 cm, a wisząca szafka na 160cm. Jednocześnie ta szafka jest płytsza niż pozostałe, bo inaczej trudniej jedynie śięgałoby się na tył górnej półki w tej szafce.

Mam nadzieję że zrozumiale napisałam;)

Bardzo zrozumiale:). Rozwiałaś moje wątpliwości. Dziękuję.

Anulek2005
29-11-2011, 19:17
Anndzia - bardzo ładna kuchnia.

Czy blat jest z Lupusa? Jakiej grubości? Jak jest łączony obok płyty? Pytam, bo przyglądam się "temu blatu" do mojej kuchni ...

Venus_m
29-11-2011, 20:55
Anndzia mi też dużo bardziej podoba się realizacja niż projekt i również przychylam się do zabudowy lodówki w tym wypadku (ja mam w szeregu meblowym wolnostojącą akurat). Razi mnie natomiast czarny dół i biały a blat a dokładnie w miejscu łączenia się zabudowy ze ścianą na której jest lodówka ;/

nicol21
29-11-2011, 21:56
Anndzia bardzo fajna realizacja! super ze czerwien wypadla z obiegu, super ze zamknelas ta szafke nad blatem, szkoda ze lodowka jest wolnostojaca. czy caly blat jest taki kwiaciasty jak barek czy tylko sam barek? ozywi sie jak pojawia sie takie duperelki codziennego uzytku/chyba ze tak czysciutko w kuchni masz :D

a realizacja marzen .... trzeba miec marzenia, trzeba sie czyms zachwycac..... tak jak w milosci - nie zawsze ma sie motyle w brzuchu ;)

sylwiap-w29
29-11-2011, 23:42
Anndzia - ślicznie Wam ta kuchnia wyszła :)

MadzialenkaT
30-11-2011, 21:10
Anndzia fajna kuchnia, zdecydowanie bardziej mi sie podoba rzeczywistość niż wizualizacje.

Mam do Ciebie pytanie o okap - jaki masz model i firma, czy jesteś zadowolona i jaką musi mieć szerokość szafka?
Oraz drugie pytanko - co prawda już ktoś zadał, podobne - na jakiej wysokości kończą Ci się szafki, też chcę do sufitu i zastanawiam się czy zdają egzamin z użytkowania?

mea
30-11-2011, 22:09
Kuchnia bardzo ładna. Efekt lepszy niż na wizualizacji. :)

Wygodnie korzysta Ci sie z tych szafek wiszących w rogu (na lewo od płyty)? Siegasz swobodnie nie wchodząc na jakiś stółek/drabinkę? U mnie ma być podobnie i zastanawiam się tylko na ile to praktyczne. Pytam, bo z tych nie-wysokich raczej jestem:)

ja mam podobne szafki i powiem ze do tej bezposrednio nad blatem siega sie super /tez mam tam kawy itp/ ale juz poziom wyzej wymaga krzesla a po drugiej stronie gdzie mam glebokie szafki to nie dosc krzesla - drabinki !! ale ja po pierwsze mala jestem a po drugie mam tam graty uzywane raz na swiety czas - na takie tez musi byc miejsce w kuchni !!


ktos pytal o lakier - moim zdaniem jest switny !! ale BIAŁY :)

agalind
01-12-2011, 09:57
ja mam podobne szafki i powiem ze do tej bezposrednio nad blatem siega sie super /tez mam tam kawy itp/ ale juz poziom wyzej wymaga krzesla a po drugiej stronie gdzie mam glebokie szafki to nie dosc krzesla - drabinki !! ale ja po pierwsze mala jestem a po drugie mam tam graty uzywane raz na swiety czas - na takie tez musi byc miejsce w kuchni !!


Tak podejrzewałam, ze stołek bedzie przydatny. Z tym, ze jak napisałaś, takie miejsce też sie przydaje:) Dziękuję za wyjasnienia.

madzia22r
01-12-2011, 17:33
Anndzzia a jaki masz okap w swojej kuchni? Swietnie skomponowal sie z meblami. Mysle, ze takie rozwiazanie tez by pasowalo w mojej kuchni.

jarecki89
01-12-2011, 18:14
Jeśli macie ochotę i chcecie pokazać innym swój stół ;) to koniecznie pokażcie go w konkursie foto
https://www.facebook.com/domzpomyslem

ellwirka
01-12-2011, 22:10
Witam
Chcialabym zrobic sobie kuchnie w kolorze bialym w polysku. I tu pojawia sie moje pytanie. Czy kupic fronty lakierowane czy pofoliowane? Czym sie kierowac przy wyborze frontów?
Dzięki za pomoc

mea
01-12-2011, 22:19
Witam
Chcialabym zrobic sobie kuchnie w kolorze bialym w polysku. I tu pojawia sie moje pytanie. Czy kupic fronty lakierowane czy pofoliowane? Czym sie kierowac przy wyborze frontów?
Dzięki za pomoc

a chcesz miec meble ladne czy takie sobie ?? bo to mniej wiecej taka roznica ... wiem ze lakier jest kilkakrotnie drozszy ale zdecydowanie wart swojej ceny !!!
a czym sie kierowac ?? glownie trwaloscia ... folia zolknie i to dosc szybko ... no i estetyka ... mialam dwa obok siebie do wgladu folie i lakier ... nawet 5 min sie nie zastanawialam !!

gosia86
01-12-2011, 23:00
aż tak wielkiej różnicy między lakierem a folią w cenie nie ma a jeśli chodzi o jakość to jest ogromna różnica
w naszych meblach wyszło coś około 2 tysięcy (chyba teraz do końca nie pamiętam)
czekam obecnie na montaż ma być w tym miesiącu

ja mam dylemat do koloru stołu w jadalni
do niedzieli musze podjąć ostateczną decyzję
stól zamówiłam taki
http://img11.imageshack.us/img11/4551/skanuj0005eo.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/11/skanuj0005eo.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
kolor jak ten z prawej a krzesła obite na jasno
mam wątpliwości czy ciemny stół będzie pasować do białej kuchni??blat w kuchni w kolorze kolna (klon klepka) schody przy których będzie stał stół w kolorze dębu parapety też, drzwi wewnętrzne też chcemy jasne
nie wiem co robić z tym stołem??

aricia
01-12-2011, 23:59
chyba byłoby lepiej, gdyby stół był z któregoś z tych rodzajów drewna, jakie już posiadasz, bądź planujesz. ew. bardzo zbliżony odcieniem....

gosia86
02-12-2011, 08:55
no właśnie tak myślimy żeby go zrobić jednak w kolorze dębu, ale stolarz który ma go robić mówi że jasne wyglądają brzydko
i stąd nasze wątpliwości

aricia
02-12-2011, 09:04
tu jest dębowy...jak dla mnie wygląda super...

http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/19/68/67/69/1968676949

gosia86
02-12-2011, 09:11
stół jest ekstra
tylko czy do takiego będą pasować krzesła jak wyżej??

aricia
02-12-2011, 09:29
tu Ci nie podpowiem, niestety...wszystko zależy od pozostałych mebli, jakie planujesz..ja osobiście nie przepadam za takimi krzesłami...ale każdy lubi co innego :D

gosia86
02-12-2011, 09:57
tak czy inaczej dzięki za pomoc

duś
02-12-2011, 14:04
ja tez za jasnym stołem i zdecydowanie bardziej nowoczesnymi, lżejszymi krzeslami

Anndzia
03-12-2011, 13:39
Anndzia - bardzo ładna kuchnia.

Czy blat jest z Lupusa? Jakiej grubości? Jak jest łączony obok płyty? Pytam, bo przyglądam się "temu blatu" do mojej kuchni ...
Blat z Lupusa 8cm. Nie pytaj o łączenie bo to drażliwy temat;). Po prostu tak już zostało i koniec;). Ale ty po prostu pilnuj wykonawcę na każdym kroku;)


Razi mnie natomiast czarny dół i biały a blat a dokładnie w miejscu łączenia się zabudowy ze ścianą na której jest lodówka ;/
Venus_m mnie też;)



Anndzia bardzo fajna realizacja! super ze czerwien wypadla z obiegu, super ze zamknelas ta szafke nad blatem, szkoda ze lodowka jest wolnostojaca. czy caly blat jest taki kwiaciasty jak barek czy tylko sam barek? ozywi sie jak pojawia sie takie duperelki codziennego uzytku/chyba ze tak czysciutko w kuchni masz
Nicol21 Zawsze chciałam kolory, i zawsze miałam biało-czarno;) A tendencję do chowania wszytskiego mam;)


Anndzia - ślicznie Wam ta kuchnia wyszła :)
Dzięki Sylwia


Anndzia fajna kuchnia, zdecydowanie bardziej mi sie podoba rzeczywistość niż wizualizacje.
Mam do Ciebie pytanie o okap - jaki masz model i firma, czy jesteś zadowolona i jaką musi mieć szerokość szafka?
Oraz drugie pytanko - co prawda już ktoś zadał, podobne - na jakiej wysokości kończą Ci się szafki, też chcę do sufitu i zastanawiam się czy zdają egzamin z użytkowania?
Okap zamówiłam nie wiedząc jaki model, jaa firma i jak wygląda. Zdałam się na Panią ze sklepu gdzie brałam całe AGD. Powiedziałam tylko, że podszafkowy;)
A ten co mam to jakieś Goernje za parę złotych. Okap jest do szafki 60, u mnie jest w 90cm.
A jeśli chodzi o te szafki całkiem na górze to na dolną półkę sięgam, do górnej potrzebuję stołka. Ja mam 175 cm wzrostu, a szafki zaczynają się na 205cm.
Ale tam faktycznie trzymam rzadko używane rzeczy.


Anndzzia a jaki masz okap w swojej kuchni? Swietnie skomponowal sie z meblami. Mysle, ze takie rozwiazanie tez by pasowalo w mojej kuchni.
Gorenje;)

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za komentarze.

JarekKRK45
04-12-2011, 09:27
Witam
Chcialabym zrobic sobie kuchnie w kolorze bialym w polysku. I tu pojawia sie moje pytanie. Czy kupic fronty lakierowane czy pofoliowane? Czym sie kierowac przy wyborze frontów?
Dzięki za pomoc Witam , lakierowane sa duzo trwalsze .

Kuba Dąb
04-12-2011, 09:43
a czy ktokolwiek przewiduje ogrzewanie w projekcie swojej kuchni czy mimo wszystko zabudowane? Bo teraz grzejniki pozwalają na fajną zabawę wystrojem.

mr6319
04-12-2011, 10:33
Ja od początku mimo podłogówki w kuchni zaplanowałem grzejnik taki sam jak w salonie.

88485

Anndzia
04-12-2011, 14:28
Ja od początku mimo podłogówki w kuchni zaplanowałem grzejnik taki sam jak w salonie.]

Podoba mi się;)

aniula_bl
04-12-2011, 19:14
Ja w kuchni mam podłogowe ogrzewanie i powiem wam, że generalnie prawie zawsze jest ono przykręcone na minimum w tym pomieszczeniu.
Kuchnia jest w miarę często użytkowana i nie brakuje mi tu dodatkowego grzejnika - jeśli mówimy oczywiście o źródle ciepła :D
mogę ewentualnie polecić grzejnik ozdobny pod okno, w różnorodnych kolorach oczywiście.
Ma on w górnej części reling do wieszania ściereczek kuchennych...bardzo praktyczne rozwiązanie :D

gosia86
04-12-2011, 22:30
my nie robimy grzejnika, tylko samą podłogówke

asizo
04-12-2011, 22:53
U mnie na całym parterze jest tylko podłogówka (salon, kuchnia, sypialnia, pokój córek - niedługo będzie to gabinet/pok. gościnny, klatka schodowa, łazienka). Jedyny dodatkowy grzejnik - drabinka jest w łazience.

aniula_bl
05-12-2011, 20:47
mój domek jest w parterze, bez strychów i piwnic
na całej powierzchni domciu mamy podłogówkę, nawet w garażu
i tak jak mówisz...jedyną drabinkę będę miała w dużej łazience i pralni, po to, by na niej coś na szybko wysuszyć

opowiem wam anegdotę...
jak wiadomo, dobrze rozwiązane ogrzewanie tak na prawdę nie oddaje odczuwalnego ciepła, tylko konwekcyjnie unosi ciepłe powietrze, a przy podłodze jest koło 19 stopni
przyjechała do nas babcia w odwiedziny... domek obejrzeć...
dowiedziała się wieczorem, że nie mamy grzejników, tylko podłoga grzeje...
wstała rano i powiedziała, że może to i fajne, ale jakoś dziwnie grzeje, bo ona sobie na wieczór majteczki przeprała przed snem i na "ciepłej" podłodze przez całą noc wcale nie wyschły, a w domu przecież 22 stopnie !!!:lol2:

mea
05-12-2011, 20:51
opowiem wam anegdotę...
jak wiadomo, dobrze rozwiązane ogrzewanie tak na prawdę nie oddaje odczuwalnego ciepła, tylko konwekcyjnie unosi ciepłe powietrze, a przy podłodze jest koło 19 stopni
przyjechała do nas babcia w odwiedziny... domek obejrzeć...
dowiedziała się wieczorem, że nie mamy grzejników, tylko podłoga grzeje...
wstała rano i powiedziała, że może to i fajne, ale jakoś dziwnie grzeje, bo ona sobie na wieczór majteczki przeprała przed snem i na "ciepłej" podłodze przez całą noc wcale nie wyschły, a w domu przecież 22 stopnie !!!:lol2:

ty to opowiadasz jako anegdote a moja tesciowa caly czas usiluje nam w ten sposob udowodnic ze podlogowka nie grzeje!!! mimo ze u niej w pokoju jest bite 25st a w reszcie domu 23 /o zgrozo bo jak dla mnie 21 - 22 jest ok/
ona scierki po kapieli zostawia na podlodze i mowi ze jak by to grzalo to by jej te scierki wyschly !! dodam ze grzejnik drabinkowy wisi 40 cm powyzej !!!

asizo
05-12-2011, 22:16
U mnie też podłogi niby zimne, a w domu ok. 21-22 stopnie (termostaty ustawione na niecałe 2/3 mocy). Tylko w łazience chyba termostat się zepsuł, bo skręcone na zero, a podłoga gorąca. Tu by babcie i teściowe dopiero mogły majtusie i ściereczki suszyć ;)

artenova
06-12-2011, 09:22
Witam,

Biała kuchnia. Fronty lakierowane na połysk z delikatnym aluminiowym uchwytem. Blat laminowany ( ciekawy wzór pixeli ). Na ścianie szkło lacobel.

Pozdrawiam.

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_biala_01.JPG

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_biala_02.JPG

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_biala_05.JPG

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_biala_06.JPG

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_biala_07.JPG

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_biala_08.JPG

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_biala_09.JPG

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_biala_11.JPG

http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_biala_12.JPG

duś
06-12-2011, 10:31
a ja ma pytanko z choinki - czy te kontakty w blacie są jakoś zabezpieczone przed wilgocią? pomysł fajny, estetyczny, ale mam momentalnie przed oczami spięcie :)

atika
06-12-2011, 10:38
A mi ten panel od zmywarki psuje efekt !!!

artenova
06-12-2011, 10:40
a ja ma pytanko z choinki - czy te kontakty w blacie są jakoś zabezpieczone przed wilgocią? pomysł fajny, estetyczny, ale mam momentalnie przed oczami spięcie :)

Witam,

Jest guma, która przy zamkniętym gniazdku ( a można podłączyć i zamknąć ) zabezpiecza przed dostawaniem się czegokolwiek do środka. Oczywiście mokrymi dłońmi bym tam wtyczki nie wkładał ale to tak samo jak do gniazda w ścianie.

agusiakq
06-12-2011, 16:06
Witam,

Biała kuchnia. Fronty lakierowane na połysk z delikatnym aluminiowym uchwytem. Blat laminowany ( ciekawy wzór pixeli ). Na ścianie szkło lacobel.

Pozdrawiam.

Możesz mi powidziec jaki wymiar ma kuchnia?

grzanka
06-12-2011, 22:26
Witam,

Biała kuchnia. Fronty lakierowane na połysk z delikatnym aluminiowym uchwytem. Blat laminowany ( ciekawy wzór pixeli ). Na ścianie szkło lacobel.

Pozdrawiam.



http://www.artenova.pl/galeria/meblekuchenne/meblekuchenne_biala_12.JPG

Czy ten panel od zmywarki jest podyktowany względami praktycznymi? Chcę zrobić u siebie fronty bezuchwytowe (z uchwytem frezowanym) i zastanawiam się, czy jak dam całą zabudowaną zmywarkę, to będę w stanie ją otworzyć? Zmywarki otwierają sie dość trudno :( Nie ma z tym problemu przy zwykłych uchwytach, ale czy przy frezowanych to dobry pomysł czy lepiej zdecydować się na zmywarkę z panelem na wierzchu?

Korozja
06-12-2011, 23:31
grzanka ja mam fronty bezuchwytowe i zabudowaną zmywarkę. Otwiera się bez problemu :)

Tak wyglada u mnie:

Zamknięta:
https://lh3.googleusercontent.com/-Hox9qKGqDdY/Tfte-WqmtAI/AAAAAAAAB24/S5y7SIl2oMY/s640/P1020977.JPG

Otwarta ;)

https://lh6.googleusercontent.com/-u02LGJSujxM/Tfte97UTziI/AAAAAAAAB20/2wFE2z6qHHg/s640/P1020976.JPG

Zauważyłam także że moje frezowane uchwyty są głębsze niż u teściowej która ma hm..przykręcane (tak się mówi?) i może dlatego mi się tak wygodnie otwiera zmywarkę :)

joliska
07-12-2011, 06:58
A mi ten panel od zmywarki psuje efekt !!!

Mnie jeszcze rażą: srebrne ramki przy czarnych frontach (lodówka wygląda pięknie, bo krawędzi brak) i niesymetryczny względem góry dół :( Moje studio tez mi chciało takie coś zafundować, ale się uparłam i mam schodzące się linie :) Chcieć, to móc.

mr6319
07-12-2011, 10:08
Korozja z tego co widzę to mamy takie same blaty...:rolleyes:
http://foto0.m.onet.pl/_m/2cf1471f1428ba2fbc248a0843047674,10,19,0.jpg

artenova
07-12-2011, 12:06
Możesz mi powidziec jaki wymiar ma kuchnia?

Wymiar samej zabudowy w układzie L to 3600 x 1600 ( mm )


Czy ten panel od zmywarki jest podyktowany względami praktycznymi? Chcę zrobić u siebie fronty bezuchwytowe (z uchwytem frezowanym) i zastanawiam się, czy jak dam całą zabudowaną zmywarkę, to będę w stanie ją otworzyć? Zmywarki otwierają sie dość trudno Nie ma z tym problemu przy zwykłych uchwytach, ale czy przy frezowanych to dobry pomysł czy lepiej zdecydować się na zmywarkę z panelem na wierzchu?

Otwarty panel od zmywarki był podyktowany przyzwyczajeniami Klientów. Robiliśmy już nie raz z zakrytym panelem i przy tego typu uchwycie nie ma żadnego problemu z użytkowaniem.

pumpaluna
07-12-2011, 13:48
czy może pamiętacie jaką macie wysokość szafek ewentualnie jaka wysokość jest pod oknem? U nas po wylewkach wyszło tylko 86cm, boję się że to może być za mało a dopiero teraz o tym pomyślałam :(

Ania i Bartek
07-12-2011, 14:19
czy może pamiętacie jaką macie wysokość szafek ewentualnie jaka wysokość jest pod oknem? U nas po wylewkach wyszło tylko 86cm, boję się że to może być za mało a dopiero teraz o tym pomyślałam :(

U nas wysokość szafek 82,5cm, a górna krawędź blatu = parapetu to niemal 85,5cm. To są wymiary już po położeniu płytek, więc w Twoim przypadku musisz odjąć grubość płytek i kleju.

agalind
07-12-2011, 14:28
czy może pamiętacie jaką macie wysokość szafek ewentualnie jaka wysokość jest pod oknem? U nas po wylewkach wyszło tylko 86cm, boję się że to może być za mało a dopiero teraz o tym pomyślałam :(

A to jest do dolnej krawędzi otworu okiennego, czy już licząc parapet/blat?

pumpaluna
07-12-2011, 14:38
nie będziemy mieli parapetu tylko wejdzie blat pod okno, mierzone jest od krawędzi otworu okiennego nie okna (ramy okiennej)

agalind
07-12-2011, 14:40
To chyba nie powinno być źle, bo nawet jeśli odejmiesz grubość płytki i klej i dasz blat np. 4cm będzie ok. No chyba, że po 190cm wzrostu macie;)

pumpaluna
07-12-2011, 14:51
blat który wybraliśmy ma 38mm więc może jakoś się to wszystko pomieści


a może ktoś z was ma blat kuchenny EGGER'a ?

BeataiMarcin
08-12-2011, 09:35
Witajcie,
Mam pytanie odnośnie praktyczności nabijanych uchwytów, dokładnie chodzi mi o coś takiego:
http://www.e-sklep.cordiaplus.eu/image_func.php?img=gfx/9af3947478500e87387988c9cbbeb52b.jpg&maxwidth=150

Widzę, że wiele osób z Was ma takie uchwyty, ja też.. tzn. właśnie mi zamontowali fronty w kuchni i mój mąż stwierdził, że on nie jest w stanie nic otworzyć a szczególnie zmywarki :( Pytanie do Was - jest aż tak źle i niepraktycznie?? Jak się sprawdzają te uchwyty na codzień? Nawet nie chce myśleć o wymianie wszystkich frontów, ale skoro tyle osób z nich korzysta to chyba się da..

aricia
08-12-2011, 11:57
ja mam (no może podobne i chyba jeszcze mniej"uchwytne") i wszystko jest w porządku!

MarynaM
08-12-2011, 12:47
Witajcie,
Pytanie do Was - jest aż tak źle i niepraktycznie?? Jak się sprawdzają te uchwyty na codzień?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Spotkałam się z co najmniej dwoma modelami tych listew.
W użytkowaniu - skrajnie inne. Jedne - superwygodne i niebrudzace się. Drugie na odwrót.
Oba, na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie.

Aylin
08-12-2011, 14:29
Pochwale się troszkę moja nieskończoną jeszcze. Ale zanim szklarz wstawi szybę miedzy szafkami to pewnie mnie wiosna zastanie....
http://www.qbot.pl/images/kuchnia05/1.jpg

http://www.qbot.pl/images/kuchnia05/3.jpg

http://www.qbot.pl/images/kuchnia05/10.jpg

http://www.qbot.pl/images/kuchnia05/18.jpg

Mam lekki problem z krzesłami. Niestety chciałam drewniane - w szarości blatu nie ma szans dostać, a w bieli chyba tylko ikea produkuje. Podpowiedzcie cos proszę.

Anulek2005
08-12-2011, 14:36
No weźże pokaż coś więcej tej kuchni ... Bo ten kawałeczek całkiem przyjemny :) Tylko ten blat na moim kompku jakoś mało szary wygląda ...

joliska
08-12-2011, 14:45
A u mnie brakuje kątów prostych.. To złudzenie, czy faktycznie masz skos przy parapecie i na barku?

agalind
08-12-2011, 14:46
Kątów prostych za dużo chyba tu nie masz?;)

Aylin
08-12-2011, 15:04
NIe mam zdjęcia zrobionego z "lotu ptaka" - było by widać konkretniej.
Anulek - jaki jest u ciebie? Blat jest szary - w zależności od oświetlenia wpada czasem w niebieski. Ale na razie dorobiłam się tylko oświetlenia pod szafkami. Górne będzie jak coś wygram :)
Joliska, Agalind :) zgadza się tak pół na pół. Blat od strony salonu jest zrobiony pod skosem. Pomiedzy barkiem a blatem ze zlewem jest 90 stopni a pomiedzy zlewem a blatem pod ścianą - 77. Wygodnie się tam stoi.
Trochę lepiej tu widać
http://www.qbot.pl/images/kuchnia05/2.jpg

Anulek2005
08-12-2011, 15:57
Teraz już jest szary :) Bo ja tylko pierwsze zdjęcie widziałam - chyba, że później wrzuciłaś resztę ;) Ogólnie baaardzo ładny mi wygląda ten blat :)

Podoba mi się taka "pokrzywiona" zabudowa :)

Aylin
09-12-2011, 08:52
Dziękuję Anulek :)
Założenie od początku było takie że chce mieć trochę inną kuchnię.
Doprosiłam się Pana od szkła żeby przyszedł wymierzyć.
Zabudowę prysznicową wyceniał 2 miesiące kolejne 2 zajął mu dojazd do mnie :)

Problem mam z krzesłami - nie spotkał się ktos z szarymi lub białymi z elementami szarości??

Anulek2005
09-12-2011, 09:08
Krzesła białe i szare (lub mieszanki) ma IKEA :oops::oops::oops:

pepejeans
09-12-2011, 09:08
Aylin
jaki masz konkretnie blat?

Synthia
09-12-2011, 09:34
[QUOTE=Aylin;5051103]Pochwale się troszkę moja nieskończoną jeszcze. Ale zanim szklarz wstawi szybę miedzy szafkami to pewnie mnie wiosna zastanie.... QUOTE]

Aylin Kolory w kuchni bardzo fajne, jednak nie jestem zwolenniczką krzywizn i przyznam, że zżera mnie ciekawość jak wygląda kuchnia z salonu. Może masz fotkę z widokiem na całą kuchnię?

dardurdka
09-12-2011, 10:14
Aylin, a co masz na podłodze w kuchni???

Aylin
09-12-2011, 10:34
Najbliższa Ikea a Krakowie - będę musiała się wybrać w końcu.
Pepejeans - blat konkretnie to fornir lakierowany - cos w tym stylu
http://www.4matic.pl/media/catalog/product/cache/1/image/265x265/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/f/i/file_2_5.jpg
http://www.biproplyt.com.pl/zawartosc/grafika/214/1346_w.jpg

Synthia - zdjęcia z salonu jeszcze nie mam - obiecuje, że dodam (i zrobię) jak wstawimy lodówkę. Powinna przyjść w przyszłym tygodniu.

Dardurdka - na podłodze calacatta by my way paradyża. Szukałam czegoś białego ale z "maziakami" aby sierści mojego kociego potwora nie było widać.

Na ścianę planuję dać białe szkło - myslałam początkowo o turkusie - ale pozostanę w dodatkach przy tym kolorze.

grzanka
09-12-2011, 18:57
grzanka ja mam fronty bezuchwytowe i zabudowaną zmywarkę. Otwiera się bez problemu :)

Tak wyglada u mnie:

Zamknięta:
https://lh3.googleusercontent.com/-Hox9qKGqDdY/Tfte-WqmtAI/AAAAAAAAB24/S5y7SIl2oMY/s640/P1020977.JPG

Otwarta ;)

https://lh6.googleusercontent.com/-u02LGJSujxM/Tfte97UTziI/AAAAAAAAB20/2wFE2z6qHHg/s640/P1020976.JPG

Zauważyłam także że moje frezowane uchwyty są głębsze niż u teściowej która ma hm..przykręcane (tak się mówi?) i może dlatego mi się tak wygodnie otwiera zmywarkę :)

Korozja, dodałaś mi otuchy :) A kojarzysz, jakiej firmy masz fronty?
Twoja teściowa też ma zabudowaną zmywarke? Jak się u niej otwiera?

agatah
09-12-2011, 22:00
Ale to nie są fronty stricte bezuchwytowe, bo jednak mają wyżłobienie, za które się ciągnie w celu otwarcia....

Korozja
10-12-2011, 01:36
grzanka nie wiem jakiej firmy są moje fronty. Są bezfirmowe ;) Jak chcesz mogę dać Ci na priv namiary na pana który robił mi kuchnie i od niego się dowiesz co to za fronty. Wiem że robi je jakaś firma chyba z Wrocławia.
Teściowa nie ma zabudowanej zmywarki. Ale u niej ciężko otwiera wszelkie szuflady załadowane. Podejrzewam że ze zmywarką byłoby podobnie gdyż jest to sprzęt do otwarcia którego trzeba użyć troszkę siły :)

aricia
10-12-2011, 11:46
w ubiegłe wakacje pomagałam znajomym "robić" kuchnię i też wybraliśmy takie fronty. to po prostu front z wyfrezowanym uchwytem, polakierowany. wszędzie, gdzie robią kuchnie coś takiego mogą zrobić. pokaż stolarzowi fotkę ;)

grzanka
11-12-2011, 14:13
Ale to nie są fronty stricte bezuchwytowe, bo jednak mają wyżłobienie, za które się ciągnie w celu otwarcia....

ja je na własny użytek określam jako bezuchwytowe, mając na myśli takie, do których nie przykręca się uchwytów :)

aricia, wiem, że możliwości są duże. Sama oglądałam 3 różne fronty z frezowanym uchwytem. Rzecz w tym, że na "luźnej" próbce nie jestem w stanie stwierdzić, który front będzie najwygodniejszy - czy lepszy z płytszym, ale szerszym frezem, czy lepiej wziąć z głębszym, ale węższym :(

aricia
11-12-2011, 17:24
takie, jak pokazuje korozja, są wygodne...innych nie użytkowałam ;)
jedno małe ostrzeżenie, z mojej strony, dla użytkowniczek malujących paznokcie...pomalowane pazurki lubią zostawiać ślady na tego rodzaju frontach....a niestety, zmywaczem nie da rady tego wyczyścić, bo rozpuściłby też lakier na frontach :(

Sampi
12-12-2011, 14:07
Witam,

czy ktoś z Was może wie czy są dostępne na rynku uchwyty meblowe tzw. frezowane, wstęgowe, ale w kolorze białym?
Mam kuchnię w kolorze białam i do tej pory widziałam takie uchwyty głównie aluminiowe, ale nie podoba mi się ta szarość w białych szafkach a uchwytów frezowanych w mebalach w mojej kuchni nie da się zrobić ze względu na ograniczoną max wysokość szafek kuchennych.

Pozdrawiam
Agata

grzanka
13-12-2011, 22:55
takie, jak pokazuje korozja, są wygodne...innych nie użytkowałam ;)
jedno małe ostrzeżenie, z mojej strony, dla użytkowniczek malujących paznokcie...pomalowane pazurki lubią zostawiać ślady na tego rodzaju frontach....a niestety, zmywaczem nie da rady tego wyczyścić, bo rozpuściłby też lakier na frontach :(

O raju!!! To czym to zmyć?

aricia
13-12-2011, 23:19
no właśnie...:(...bo mam niebieską kreską na zamrażarce...;)

jaksie
14-12-2011, 07:26
lakier mojej szwagierki zmyłam z moich frontów WD 40. Nim zmywałam z fronów również jakiś pomontażowy klej na froncie.

mimona
14-12-2011, 07:51
Witajcie,
od niedawna tzn. od tygodnia jestem posiadaczka kuchni:):) Zdjecia są z komórki więc wybaczcie jakość:) kuchnia jeszcze nie zamieszkana bo ciągle trwają prace w domu i brakuje sporo rzeczy typu chociażby roletka na oknie, ale powoli wszystko się zrobi, póki co przedstawiam zdjęcia
https://lh6.googleusercontent.com/-Abk1HOxJxRk/TueVyNNuC_I/AAAAAAAAEB4/5kTamgc4d5k/s320/DSC00570.jpg?gl=PL https://lh5.googleusercontent.com/-Mvxzo5TDid0/TueVwI5lb1I/AAAAAAAAEBs/9GNcSkgELfY/s320/DSC00567.jpg?gl=PL
https://lh3.googleusercontent.com/-PcBi-sYK7_M/TueVy-hIXuI/AAAAAAAAEB8/CsOWjlSYh5I/s320/DSC00571.jpg?gl=PL https://lh4.googleusercontent.com/-A5nUDnMfYpk/TueVw-dB4eI/AAAAAAAAEBw/diPTRisOTnE/s320/DSC00568.jpg?gl=PL
https://lh3.googleusercontent.com/-vzu2sd0zJK0/TueV0120i5I/AAAAAAAAECI/rT_JaAiBGhQ/s320/DSC00574.jpg?gl=PL https://lh6.googleusercontent.com/-gcNK0Aw-ERM/TueVzlrMVlI/AAAAAAAAECA/idQ4PgjArmM/s320/DSC00572.jpg?gl=PL
https://lh3.googleusercontent.com/-3wAG4BSKk9c/TueV0FpT_rI/AAAAAAAAECE/3fifck0jNNw/s320/DSC00573.jpg?gl=PL https://lh3.googleusercontent.com/-LYlUcDLJn6s/TueV1_8Uj5I/AAAAAAAAECM/jw3-PpzSyOs/s320/DSC00575.jpg

elizakop
14-12-2011, 08:05
Fajowa? Jaką masz powierzchnię kuchni? I zczego blat? Bardzo ładny kolor :)