PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

Venus_m
29-12-2011, 11:56
Ja znawcą nie jestem, ale chyba fornir przy gazie odpada ;/

Piękna kuchnia się zapowiada, też mam lodówkę w szeregu meblowym niezabudowaną :)

variola
29-12-2011, 12:05
hmm sama krytykujesz ale jeśli ktoś wypowie się o tobie to już boli?



kurcze wtrącę się bo wytrzymać nie mogę, ze śmiechu...
minimalizm, glamour, retro, styl, kicz...
ale słowo SARKAZM to już chyba za trudne :)
ps. Uwielbiam atmosferę na tym forum, odpręża mnie

ps.2 co dziwnego jest we wnętrzu glamour? http://www.projekty-kuchni.duu.pl/styl-kuchni.php

mimona
29-12-2011, 12:16
mimona dziekuję bardzo wrzucam drugą stronę i uprzedzając pytania czemu lodówka nie w zabudowie - dlatego, że jest ciut większa - wszystkie do zabudowy mają mniejszy litrarz o a my słyniemy z tego że dużo jemy :) :) :)
http://images45.fotosik.pl/1287/5a25a1d375a26e0fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
w worku są śmiecie a nie trup ;)
swoją drogą 15 mamy się wprowadzić a tam taki syf nic nie skończone brrrrrrrrrrrr
hehehe! dobrze że wyjasnilas bo byśmy cię przenieśli do jakiegoś wątku kryminalnego!!!;) Kuchnia wyglada bardzo ładnie:) A lodówka dobrze że nie w zabudowie bo trochę urozmaica białą spora zabudowę:)
co do płytek, czy co sobie tam marzysz mieć nad kuchenką, ja bym zrobiła białe płytki na kawałku w szerokości dopasowanym do szer płyty. Bo rozumiem że jeśli przed montażem kuchni nie zrobiliscie czegoś na ścianach ma być po prostu pomalowane:). Wydaje mi się że biały spód, drewniane górne fronty i stalowy okap robią już kolor. Reszta się uzupełni jak się wprowadzicie. Różne dodatki wypełnią kuchnię -czajnik, nieumyty kubek na blacie:P. chyba nie ma co wariować i na siłę wpychać czegoś rzucającego się w oczy bo się zapaprze:)
p.s. ten trup w worku mnie strasznie rozbawił! hahahahahahahahahhahahahahahahahha:):):)

tatridung
29-12-2011, 12:23
Dzieki wielkie dziewczyny, też tak po cichu w sercu nosze białą szybę ale poczekam jeszcze na tę wycene bo strasznie jestem ciekawa jaki jest koszt takiego cuda.

Venus_m
29-12-2011, 12:38
Tatridung jeżeli myślisz o szybie hartowanej to ok 450 mb - przynajmniej w cenie warszawskiej :D

Odnośnie wpisu Variola to wydaje mi się, że każde wnętrze urządzone ze smakiem i z konsekwencją nie może się przejeśc. Cieszmy się, że coraz więcej ludzi chce otaczac się pięknymi rzeczami.

Ogólnie to wyniknęła jakaś dziwna dyskusja o kuchni Mei. Należy pamiętac, że oceniając czyjąś kuchnię swoim poczuciem estetyki to samo może nas spotkac. Dlatego tak jak kiedyś napisała Reni może starajmy się ocenic konsekwencje w danym stylu a nie tylko wyłącznie osobiste upodobania :)

tatridung
29-12-2011, 12:48
venus a gdzie zamawiałaś szybę? U mnie w Piasecznie niestety tylko z niechartowanego mogę dostać więc muszę się do wawy wybrać :)

julianna16
29-12-2011, 12:51
tartidung
Myślę sobie, że cokolwiek wybierzesz z dyskutowanych opcji, to będzie ładnie :). Mebelki miodzio :D.

Venus_m
29-12-2011, 12:55
Tatridung ooo nie wiedziałam, że Ty z okolic ;) Już wysyłam Ci priv.

mimona
29-12-2011, 12:58
mea ukryla swoją galerię i dziennik. I chyba miala prawo się zirytować, bo nie napisała wystawiając tu swoją kuchnię, że chce zmian, a jedynie chciała się pochwalić tym co ją cieszy. A tymczasem od razu się zaczęło "po co to zrobiłaś, po co te ścierki, to nie pasuje, tamto się gryzie" i ble ble. Czy aby rzeczywiście niektórzy nie patrzą za bardzo przez pryzmat własnego wnętrza? I czy naprawdę tylko te wnętrza "glamour" z wyczuciem i smakiem mają teraz prawo bytu? Dajcie sobie trochę luzu... To jest zwykłe forum, a niektórym się wydaje że bóg wie co. W sprawie kuchni mei nie wyniknęła dyskusja tylko zaczęły się już niemiłe uwagi. Nikt nie ma prawa narzucać nikomu swojego stylu, więc jeśli mea mówi że jej się firanki podobają i nie lubi rolet, a ktoś na siłę wpiera "zrób sobie rolety" to o co chodzi? Zresztą jak ktoś napisał już gdzieś "każdemu się podoba co innego - a mnie mój mąż":) i to święta racja!

Venus_m
29-12-2011, 13:09
Każde wnętrze ma prawo bytu ze względu na właściciela. Wątek to pochwalcie się a nie doradźcie jednak już od długiego jak nie od początku każda kuchnia tutaj jest wnikliwie oceniana właśnie przez pryzmat własnej estetyki a nie konsekwencji stylu.

P.S. Mojej kuchni też na siłę doradzano plamę koloru, mimo że już na początku zaznaczyłam że 3 kolory to maks jaki uznaję i tak mam. Każde zdanie nawet odmienne szanuję, ale w moim wnętrzu to mi ma byc dobrze. Myślę, że Mea świetnie odnajduje się we wnętrzu tak mocno skrytykowanym...ale swoim :) z mojej strony EOT

reni1980
29-12-2011, 14:55
I chyba miala prawo się zirytować, bo nie napisała wystawiając tu swoją kuchnię, że chce zmian,


zirytować się wytknięciem ścierki wiszącej?????????????
ludzie nie o to tu chodzi, mea zrobiła sobie kuchnię na styl nowoczesny i to zepsuła , potem nowoczesną kuchnię chciala udomowić i wyszlo jak wyszło, dzis kupiłam sobie styczniowy numer "dobre wnetrze" i jest tam super mieszkano w sopocie na 30 stronie, gdzie jest boska kuchnia w której wiszą ścierki na widoku i wyglądają super, bo pasują do tego stylu i są wyeksponowanie na ładnym wieszaku, kuchnia ma swoj klimat i wszystko współgra ze sobą, u mea jest misz masz i tyle i nie chcę jej obrazić tylko wspomnieć że stylistycznie jest tam namieszane.

magduska
29-12-2011, 15:41
mea ukryla swoją galerię i dziennik. I chyba miala prawo się zirytować, bo nie napisała wystawiając tu swoją kuchnię, że chce zmian, a jedynie chciała się pochwalić tym co ją cieszy. A tymczasem od razu się zaczęło "po co to zrobiłaś, po co te ścierki, to nie pasuje, tamto się gryzie" i ble ble. Czy aby rzeczywiście niektórzy nie patrzą za bardzo przez pryzmat własnego wnętrza? I czy naprawdę tylko te wnętrza "glamour" z wyczuciem i smakiem mają teraz prawo bytu? Dajcie sobie trochę luzu... To jest zwykłe forum, a niektórym się wydaje że bóg wie co. W sprawie kuchni mei nie wyniknęła dyskusja tylko zaczęły się już niemiłe uwagi. Nikt nie ma prawa narzucać nikomu swojego stylu, więc jeśli mea mówi że jej się firanki podobają i nie lubi rolet, a ktoś na siłę wpiera "zrób sobie rolety" to o co chodzi? Zresztą jak ktoś napisał już gdzieś "każdemu się podoba co innego - a mnie mój mąż":) i to święta racja!
mimona, czy to nie Twój post z kilka stron wcześniej? Cyt: "Jeśli to forum ma zawierać tylko ochy i achy to powstrzymam się jeśli coś mi się nie spodoba. Wydaje mi się jednak że niepochlebne opinie napisane w sposób normalny nikogo nie uraziły, a przynajmniej same właścicielki się nie pogniewały. Moje pomysły też niejednokrotnie były krytykowane i wcale się na nikogo nie obruszyłam. To forum publiczne i każdy ma prawo do opini. Wystawiając wnętrza przecież musimy sobie zdawać sprawę z tego że ktos może pokręcić nosem i powiedzieć: o jezu! nie moja bajka! I co z tego? Przecież każdy robi tak jak jemu się podoba. Każdy jest panem swojego domu:)" post nr 13367
Przejrzałam jeszcze raz ten wątek i szczerze powiem, że nie znalazłam "niemiłych uwag", a jak sama powiedziałaś każdy ma prawo do opinii.
W mojej kuchni też pewne elementy zostały wytknięte, że nie pasują - część z nich zrobiłam z pełną premedytacją (wyszły lata praktyki i pracy w kuchni i udogodnienia dla mnie jako osoby głownie gotującej i sprzątającej), ale to jest moja kuchnia, mnie jest w niej dobrze, a pokazując ją tu MUSIAŁAM się liczyć z RÓŻNYMI opiniami, bo jeszcze nie znalazł się na tym świecie człowiek, który dogodziłby wszystkim. Poza tym, życie wtedy byłoby nudne, gdyby te same rzeczy się wszystkim podobały. Dlatego podtrzymuję MOJE zdanie nt. kuchni mea ;)

POZDRAWIAM ;)

tatridung
29-12-2011, 16:36
Pani z Glass Decorator wyśle mi wycene dopiero 2 stycznia :(. Musimy zatem poczekać :)

Venus_m
29-12-2011, 16:48
a telefonicznie nie potrafiła powiedziec jaki jest koszt za mb? :)

reni1980
29-12-2011, 17:05
coś czuję że tanio nie będzie, jak ja słysze że na wycenę trzeba długo czakac to zazwyczaj cena przeraża

reni1980
29-12-2011, 17:37
A Ty kim jesteś,żeby oceniać czy był to styl nowoczesny

kimś kto podczytuje to forum i ma prawo komentować czyjąś kuchnię, a jesli się to Tobie nie podoba wystarczy że nie bedziesz czytać moich wypowiedzi



Sama reprezentujesz zachowanie i wypowiedzi bez stylu[/QUOTE

tę głupotę sam wymyśliłeś??????????

[QUOTE]oceniać innych...

oceniam wnętrze a nie osoby, do oceniania osób nie mam prawa bo ich nie znam osobiście

Elfir
29-12-2011, 17:37
Arturo - styl to styl, ma swoje definicje, sztywno określone ramy.

duś
29-12-2011, 17:52
będę wredna, ale nie mogę się powstrzymać... czy mea potrzebuje adwokata?
przez dwie ostatnie strony rozdrapujecie po raz kolejny kwestie zakresu dopuszczalnej krytyki i tego, co wolno powiedzieć na głos, a co nie. i tak w koło macieju.
przypominam, ze forum jest publiczne, wolność wypowiedzi niemal nieograniczona, zaś wstawianie zdjęć na forum - dobrowolne. a styl wypowiedzi poszczególnych użytkowników świadczy tylko i wyłącznie o nich samych.
tyle ode mnie, czekam na kolejna kuchnie.

julianna16
29-12-2011, 18:05
Pani z Glass Decorator wyśle mi wycene dopiero 2 stycznia :(. Musimy zatem poczekać :)

Oj szkoda, szkoda :(, ale na szczęście do 2 stycznia nie jest daleko, a po drodze jeszcze fajerwerki ;). Będzie okazja do zmiany tematu ;). Poprosiłaś o coś ekstra, czy to, co mają w ofercie? Pytałaś o bliskość kuchenki?

mimona
29-12-2011, 18:13
mimona, czy to nie Twój post z kilka stron wcześniej? Cyt: "Jeśli to forum ma zawierać tylko ochy i achy to powstrzymam się jeśli coś mi się nie spodoba. Wydaje mi się jednak że niepochlebne opinie napisane w sposób normalny nikogo nie uraziły, a przynajmniej same właścicielki się nie pogniewały. Moje pomysły też niejednokrotnie były krytykowane i wcale się na nikogo nie obruszyłam. To forum publiczne i każdy ma prawo do opini. Wystawiając wnętrza przecież musimy sobie zdawać sprawę z tego że ktos może pokręcić nosem i powiedzieć: o jezu! nie moja bajka! I co z tego? Przecież każdy robi tak jak jemu się podoba. Każdy jest panem swojego domu:)" post nr 13367
Przejrzałam jeszcze raz ten wątek i szczerze powiem, że nie znalazłam "niemiłych uwag", a jak sama powiedziałaś każdy ma prawo do opinii.
W mojej kuchni też pewne elementy zostały wytknięte, że nie pasują - część z nich zrobiłam z pełną premedytacją (wyszły lata praktyki i pracy w kuchni i udogodnienia dla mnie jako osoby głownie gotującej i sprzątającej), ale to jest moja kuchnia, mnie jest w niej dobrze, a pokazując ją tu MUSIAŁAM się liczyć z RÓŻNYMI opiniami, bo jeszcze nie znalazł się na tym świecie człowiek, który dogodziłby wszystkim. Poza tym, życie wtedy byłoby nudne, gdyby te same rzeczy się wszystkim podobały. Dlatego podtrzymuję MOJE zdanie nt. kuchni mea ;)

POZDRAWIAM ;)
tak, swietnie odnalazłaś! ja też krytykuje i jestem krytykowana ale nie robie tego w sposób natarczywy i ciągły. Dodatkowo nie mówię nikomu że ma brzydko, kiczowato i posuł wszystko! I zgadzam się z Arturo72! Nie macie prawa robić przykrych uwag i tyle.

Elfir
29-12-2011, 18:21
Tak, jeśli określisz swój styl, jako "własny", będę mogła co najwyżej ocenić podoba mi się/"nie podoba mi się", ale czepiać stylu się nie będę.

Niemniej, kuchnia mea jest nowoczesna (bo nie jest ani rustykalna, ani stylizowana). Natomiast nie jest minimalistyczna.
Reni się nie podobają firanki, woli rolety. Ale firanki mea nie są koronkowymi zazdrostkami pasującymi do kuchni wiejskich. Nie są też minimalistyczne, bo nie o taki efekt mea chodziło. Czy firanki pasują do nowoczesnej kuchni?
Cóż, nie da się ukryć, że w kuchniach nowoczesnych albo brak jest ozdoby okna, albo pojawiają się żaluzje lub rolety. Firany/zasłonki/zazdrostki to domena kuchni stylizowanych.
Starczy przejrzeć wyniki google grafika dla zapytania "kuchnia okno". Dlatego osobom, które chociażby amatorsko interesują się aranżacją wnętrz, pewne elementy zgrzytają i dążą podświadomie do skonkretyzowania określonego stylu w oglądanej kuchni. Ponieważ kuchnia mea ma dużo elementów z kuchni minimalistycznych (jest monochromatyczna, lakierowana, z uproszczonymi formami mebli), dziewczyny wytknęły brak konsekwencji w pozostałych elementach.
Mea poinformowała, że chciała uzyskać efekt przytulności.
I tu pojawia się problem. Przy minimalistycznej bazie, elementy "przytulne" wprowadzają dla niektórych chaos stylistyczny, albo ogólne wrażenie "coś mi nie gra".
Nie da się ukryć, że ja też chcę mieć przytulną ale nowoczesna kuchnię z roślinami, ale by uzyskać ten efekt, wybiorę inne rozwiązania. Stworzę po prostu inną bazę (np. drewno), gdzie te elementy "przytulności' powinny pasować.

Kwiatki i ściereczki to faktycznie "czepialstwo", bo do zdjęć "katalogowych" wnętrza się aranżuje z reguły, usuwając co bardziej nie pasujące elementy. Poza tym mea dopiero co się wprowadziła. Wnętrza będą jeszcze jakiś czas podlegały drobnym korektom - ot, chociażby doniczki, obrusy, kolor ręczniczków.

Natomiast uwagi na inne tematy - np. rozmieszczenie uchwytów może służyć ulepszaniu koncepcji kuchennych u następnych forumowiczów. Ja na ten przykład, w przeciwieństwie do duś, lubię rolety i żałuję że nie będę miała w kuchni tak błyskawicznie zamykanego kącika roboczego, jak mea.

reni1980
29-12-2011, 18:22
To w takim razie ja wymyślę styl Arturo72 i kuchnia będzie w stylu Arturo72 może być ?
I kto ma prawo ocenić i stwierdzić,że nie jest to styl Arturo72 a tylko styl nowoczesny,który został spieprzony ?


im dalej w to brniemy tym większe głupoty piszesz!



Kim Ty jesteś,żeby to oceniać ? Masz prawo do tego ?

mogę zadać to samo pytanie , kim jesteś aby oceniac innych ludzi?

zakończmy temat ,bo niektórzy zaczynają się kompromitować

reni1980
29-12-2011, 18:25
Tak, jeśli określisz swój styl, jako "własny", będę mogła co najwyżej ocenić podoba mi się/"nie podoba mi się", ale czepiać stylu się nie będę.

Niemniej, kuchnia mea jest nowoczesna (bo nie jest ani rustykalna, ani stylizowana). Natomiast nie jest minimalistyczna.
Reni się nie podobają firanki, woli rolety. Ale firanki mea nie są koronkowymi zazdrostkami pasującymi do kuchni wiejskich. Nie są też minimalistyczne, bo nie o taki efekt mea chodziło. Czy firanki pasują do nowoczesnej kuchni?
Cóż, nie da się ukryć, że w kuchniach nowoczesnych albo brak jest ozdoby okna, albo pojawiają się żaluzje lub rolety. Firany/zasłonki/zazdrostki to domena kuchni stylizowanych.
Starczy przejrzeć wyniki google grafika dla zapytania "kuchnia okno". Dlatego osobom, które chociażby amatorsko interesują się aranżacją wnętrz, pewne elementy zgrzytają i dążą podświadomie do skonkretyzowania określonego stylu w oglądanej kuchni. Ponieważ kuchnia mea ma dużo elementów z kuchni minimalistycznych (jest monochromatyczna, lakierowana, z uproszczonymi formami mebli), dziewczyny wytknęły brak konsekwencji w pozostałych elementach.
Mea poinformowała, że chciała uzyskać efekt przytulności.
I tu pojawia się problem. Przy minimalistycznej bazie, elementy "przytulne" wprowadzają dla niektórych chaos stylistyczny, albo ogólne wrażenie "coś mi nie gra".
Nie da się ukryć, że ja też chcę mieć przytulną ale nowoczesna kuchnię z roślinami, ale by uzyskać ten efekt, wybiorę inne rozwiązania. Stworzę po prostu inną bazę (np. drewno), gdzie te elementy "przytulności' powinny pasować.

Kwiatki i ściereczki to faktycznie "czepialstwo", bo do zdjęć "katalogowych" wnętrza się aranżuje z reguły, usuwając co bardziej nie pasujące elementy. Poza tym mea dopiero co się wprowadziła. Wnętrza będą jeszcze jakiś czas podlegały drobnym korektom - ot, chociażby doniczki, obrusy, kolor ręczniczków.

Natomiast uwagi na inne tematy - np. rozmieszczenie uchwytów może służyć ulepszaniu koncepcji kuchennych u następnych forumowiczów. Ja na ten przykład, w przeciwieństwie do duś, lubię rolety i żałuję że nie będę miała w kuchni tak błyskawicznie zamykanego kącika roboczego, jak mea.

zgadzam się w 100%

aksamitka
29-12-2011, 18:26
Elfir świetnie to ujęłaś :)

Elfir
29-12-2011, 18:46
chciałam dodać,, że uwagi dla mea w stylu "powieś rolety" nie wynikały ze złośliwości, tylko z chęci skonkretyzowania stylu lub wyeliminowania tych elementów "coś mi tu nie gra".

Tak OT
Wiem, że w wielu domach forumowiczów rośliny nie pełnią funkcji zdobniczej - albo się je eliminuje, albo stawia w niereprezentacyjnych pomieszczeniach.
Przeglądałam naprawdę tysiące zdjęć domów i mieszkań w dobrych czasopismach czy portalach wnętrzarskich z całego świata. Widzę, że w minimalistycznych wnętrzach albo glamour roślin praktycznie nie ma (nawet styl skandynawski niespecjalnie lubi się z roślinami). Nie ma ich także we "wnętrzach w szarościach". Dlatego, mimo, że te style mi się podobają, nie wykorzystam ich w aranżacji domu. Ponieważ nie wyobrażam sobie rozstać się z moją kolekcją roślin, która jest moją dumą. A zestawienie tego razem po prostu pasować nie będzie i już. I tu nie chodzi o opinie forumowiczek ale moja własną.
Stąd szukam inspiracji do mojego domu wśród wnętrz nowoczesnych, ale bardziej nastawionych na eko, etno - a nie na modne na forum szarości i lakierowane biele. Szukam kompromisu między minimalizmem a roślinami. Nie jest łatwo, bo rzeczywiście takich wnętrz (w sensie zdjęć dopieszczonych stylistycznie) jest mało.
Podsumowując - mam wrażenie, przeglądając niektóre realizacje i śledząc wątki "pomóżcie", że forumowiczowi spodobały się inspiracje gdzieś obejrzane, ale nie do końca czuje ich klimat. Został przekonany do jakiegoś koloru/stylu, spodobał się na zdjęciu, w konkretnej aranżacji, ale nie potrafi tego dostosować do swojego wnętrza, swoich mebli i swojego trybu życia.
Ktoś może zachwycać się minimalizmem, ale jak ma skłonność do sentymentalnych drobiazgów czy nie jest do końca pedantycznie usposobiony w takim wnętrzu, nawet idealnym designersko, będzie po jakimś czasie czuł się źle, nawet, jeśli na zdjęciach się nim zachwycał.

Elfir
29-12-2011, 19:07
Po co mam zakładać wątek w którym nikt nie będzie pisał? Sam sobie taki załóż jak chcesz w nim coś opisać.

Każdy, kto przeczyta sobie chociaż kilka postów z tego wątku wie, jaki jest jego charakter (czyli nie jest to galeria ze zdjęciami, ale źródło inspiracji i ocen)

Ja z przeglądania tego wątku i czytania opinii innych już wiem, na co trzeba zwracać uwagę, by uzyskać ładną, spójną kuchnię.

Tekst o kuchni reni jest trochę dziecinny. Nie chodzi o to, czy jej kuchnia jest ładna czy brzydka twoim zdaniem, tylko o kontekst.
Ale w sumie jestem ciekawa - zacytuj jej posta z kuchnią i opisz kiczowate elementy.

magduska
29-12-2011, 19:13
tak, swietnie odnalazłaś! ja też krytykuje i jestem krytykowana ale nie robie tego w sposób natarczywy i ciągły. Dodatkowo nie mówię nikomu że ma brzydko, kiczowato i posuł wszystko! I zgadzam się z Arturo72! Nie macie prawa robić przykrych uwag i tyle.
proszę pofatyguj się i odnajdź fragment MOJEJ wypowiedzi, która była przykra dla mea bądź kogokolwiek innego - nie powiedziałam jej, że ma brzydko, kiczowato i że popsuła wszystko czy cokolwiek innego - według TWOJEGO wcześniejszego posta WYPOWIEDZIAŁAM SIĘ co MNIE nie odpowiada w jej kuchni - MNIE - co wcale nie oznacza, że jej się ma podobać i do cholery nie oznacza, że JA jestem jakąś wyrocznią..
czy to takie trudne do zrozumienia?

Elfir
29-12-2011, 19:16
Arturo - Rozumiem, że skoro filiżanki, jako rzecz często używana, cię rażą, to tym bardziej razi cie ściereczka, tak? :)

Elfir
29-12-2011, 19:18
Heh, ostatnio tyle emocji i dyskusji wywołała kuchnia z piekarnikiem na nóżce oraz kuchnia ze słonecznikiem na ścianie.
Kuchnia kontrowersyjna - nowy styl na forum :)

julianna16
29-12-2011, 19:19
:(
… Im dłużej trwa ta wymiana, tym bardziej niszczymy ten wątek, bo strach będzie się chwalić ;). Ani patrzeć, a Reni też usunie swoją galerię.
Pisząc mocno niepochlebne opinie zabiera się radość i niepotrzebnie frustruje osoby chcące szczerze i bezinteresownie podzielić się kawałkiem swojego życia. Doceńmy to...

reni1980
29-12-2011, 19:24
Kicz to dla mnie np.filiżanki na ekspresie i gruba rura zwisająca z sufitu.Resztę wypunktowałem wyżej
Przyjemnie się czyta ?

mam nadzieje że Tobie Arturo ulżyło bo mnie nie urazileś, twoje przykłady są idiotyczne i każdy się ze mną zgodzi.

A irytujące cię filiżanki nie leżą tam od parady, leżą na podgrzewaniej podstawce wbudowanej w ekspres, dzięki czemu filiżanki się podgrzewają , na temat zwisającej rury, ogolonej trawy i świeczek w wc się nie wypowiem bo musiałabym zrównać się z twoim poziomem.

mea
29-12-2011, 19:26
dobra wszyscy juz sie wypowiedzieli ?? juz kilkakrotnie prosilam o zamkniecie tematu, Arturo - ja mam swoj rozum i adwokata mi nie trzeba ... bardzo madry post napisala na poprzedniej stronie elfir i to powinno wszystkich zadowolic ale mnie to nauczyli jednej zasadniczej rzeczy - chcesz miec swiety spokoj ?? nie wychylaj sie z wlasnymi opiniami i wlasnym stylem bo znajdzie sie milion takich ktorzy udowodnia ci ze nie masz racji ... moze bedzie to pewna przestroga dla kolejnych pojawiajacych sie osob ze jesli nie masz kuchni "w konkretnie okreslonym stylu" to sie nie wychylaj ... EOT

i wszystkich prosze o zakonczenie dyskusji na ten temat bo naprawde mam juz tego dosc ...

Elfir
29-12-2011, 19:28
julianna - gdyby ten wątek miał 3 posty na krzyż, rzeczywiście, można mówić, że jest to tylko galeria "chwalenia się" i oceny innych ją niszczą. Ale tu już od dobrych kilku lat nie tylko się ogląda, ale i ocenia. Tak było niemal od początku, co najwyżej oceny stały się bardziej krytyczne - mniej jest ochów, a częściej "ja bym zmieniła to i to".

julianna16
29-12-2011, 19:32
http://emoty.blox.pl/resource/hide.gif
Szanując prośbę Mea, z nadzieją czekam na kolejną kuchnię :)

reni1980
29-12-2011, 19:35
Arturo pokaż swoją, chętnie zobaczę skąd zwisa twój okap jeśli nie z sufitu:D

reni1980
29-12-2011, 19:40
Oczywiście krytyczne komentarze jak najbardziej możliwe i pożądane
Lubię uczyć się na błędach i z błędów prostować


Arturo czy to nie twoje słowa? właśnie po to chwalimy sie tu naszymi kuchniami

malkul
29-12-2011, 19:43
Tak sobie was czytam i natchneła mnie tak myśl, ze chętnie bym obejrzała choć dwa zdjęcia z inspiracji Elfir, jak połączyć zielone rosliny w nowoczesnym bądź minimalistycznym domu. Na forum ostatnio u anuli znalazłam taką właśnie udana kombinację :) Zresztą dodam, że kuchnię to ona ma zajebi..... a jakoś się tu nie chwaliła. :P

malkul
29-12-2011, 19:44
Zapomniałam dodać, że domek Reni to też lubię oglądać :)

reni1980
29-12-2011, 19:46
malkul nie chwaliła się bo jeszcze usłyszy ,że jej kuchnia nie do gotowania tylko do parzenia herbaty:D

julianna16
29-12-2011, 19:49
Zapomniałam dodać, że domek Reni to też lubię oglądać :)
:yes: ja też, ale Reni coś niewzruszona na pochwały ;).

reni1980
29-12-2011, 19:49
Skończyłem już dyskusję z Tobą.

ok:)

reni1980
29-12-2011, 19:52
:yes: ja też, ale Reni coś niewzruszona na pochwały ;).

ależ ja zawsze się cieszę kiedy słyszę, że mój dom się podoba i zawsze dziękuję:)

julianna16
29-12-2011, 19:56
:D i prawidłowo. Moje zachwyty Twoją kuchnią (i nie tylko) wczoraj może umknęły w ferworze pomocy tatridung :).

mimona
29-12-2011, 20:03
proszę pofatyguj się i odnajdź fragment MOJEJ wypowiedzi, która była przykra dla mea bądź kogokolwiek innego - nie powiedziałam jej, że ma brzydko, kiczowato i że popsuła wszystko czy cokolwiek innego - według TWOJEGO wcześniejszego posta WYPOWIEDZIAŁAM SIĘ co MNIE nie odpowiada w jej kuchni - MNIE - co wcale nie oznacza, że jej się ma podobać i do cholery nie oznacza, że JA jestem jakąś wyrocznią..
czy to takie trudne do zrozumienia?
magdusko, nie skierowałam tych słów do ciebie i nie mam pojęcia dlaczego się tak najeżyłas. Wyraźnie napisałam o co mi chopdzi i przybieranie sobie do głowy że cos jest do ciebie mnie zaskoczyło... a już teksty "czy to takie trudne do zrozumienia" sa naprawdę z kosmosu. Nawet szczerze mówiąc nie pamiętam twoich wpisów odnośnie omawianej kuchni. Więc sama czytaj ze zropzumieniem. Ani pół mojego postu nie było skierowanego do ciebie. I nie chce mi się już dyskutować na ten temat. Zresztą tak jak pisała właścicielka spornego wnętrza KONIEC TEMATU.
Kuchnia reni moim zdaniem jest bardzo ładna, podobnie jak taras którego naprawdę można pozazdrościć.
Przejdźmy może dalej...Niech pokaz kuchni trwa:)

aksamitka
29-12-2011, 20:04
oj po tej dyskusji nie szybko ujrzymy nowa kuchnie:confused:

reni1980
29-12-2011, 20:06
mimona


Kuchnia reni moim zdaniem jest bardzo ładna, podobnie jak taras którego naprawdę można pozazdrościć.

dzięki za komplementy, tylko ta moja wygolona trawa,ble....., na wiosnę zatrudniam ogrodnika:D

reni1980
29-12-2011, 20:07
oj po tej dyskusji nie szybko ujrzymy nowa kuchnie:confused:

jakiś odważny zawsze się znajdzie:)

87anam87
29-12-2011, 20:46
wow co tu się dzieje?
moje zdanie jest takie że każdy kto wstawia jakiekolwiek zdjęcia za forum musi liczyć się z ewentualna krytyka, bez względy czy wątek nazywa się " pochwalcie sie....." czy "....... do oceny" i szczerze powiem że nie lubię gdy w dziennikach przez cały okres budowy stali bywalcy nie widzą nic źle zrobionego, bo każdy popełnia błędy! jednak czepianie sie książek kucharskich które leżą w miejscu do tego przeznaczonym bądź stojących filiżanek na ekspresie jest przesadą ,moim zdaniem takie uwagi powinniśmy sobie darować, bo mogą one sprawić komuś przykrość.

reni Twoja kuchnia jak i cały domek w środku, dla mnie super mogę w takim zamieszkać :), taras też bardzo ładny, bryła domku podoba mi się mniej ale w srdku tak jak pisałam super :)

julianna16
29-12-2011, 22:00
jakiś odważny zawsze się znajdzie:)
Co prawda nie mam kuchni do pochwalenia się, ale serdecznie zapraszam wszystkich do wątku o wizualizacjach. Będę wdzięczna za wszystkie sugestie, porady i uwagi krytyczne :). Na tym etapie można jeszcze sporo zmienić :). Zapraszam tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje&p=5088593&posted=1#post5088593):)

variola
29-12-2011, 22:13
hej ludziska zapomnieliście o stylu eklektycznym (czyli w skrócie -więc bez czepialstwa- pomieszanie) ja oczywiście nie jestem przeciwna delikatnym stwierdzeniem o asymetrii uchwytów czy innych "ozdobników" (nie odnoszę sie tutaj do żadnej konkretnej kuchni) faktycznie jeśli sa żeczy które można zmienić tanim kosztem to czemu nie ale przeglądajac to forum mam wrażenie, że głównym jego celem jest krytykowanie i wytykanie błędów bo czemu nikt nie rozwodzi się nad tymi fajnymi rozwiązaniami tylko pisze "kuchnia fajna/ciekawa /z potencjałem ale... i tu ... kilka (naście)zdań temat tego co jest nie tak. Przecież z kuchnią i jej oceną można postępować jak z mężczyzną -dużo prawdziwych pozytywów i komplementów, a na końcu w kilku słowach co jest do poprawy... wątek byłby przyjemniejszy milszy i ciekawszy w odbiorze.

Venus_m
29-12-2011, 22:35
Variola tylko nie zapominaj, że styl eklektyczny też ma swoje standardy. Szerszy wykład na temat stylów dał już kiedyś Wojtek. Z pozoru może rzeczy wydają nam się w eklektyźmie przypadkowe a po przyjrzeniu się widać wielką konsekwencję :)

malka
29-12-2011, 23:52
oj po tej dyskusji nie szybko ujrzymy nowa kuchnie:confused:

chyba,że w bieli lub w szarościach i koniecznie minimalistyczną niczym prosektorium...
wtedy można bez obaw, będą och i achy :lol:

koga
30-12-2011, 01:33
"ufff jest normalnie!!!! Boze balam sie ze zrobisz z tego domu znowu jakies glamoure od ktorego juz rzygac sie chce"



:lol2::lol2::lol2:

mea myślę, ze Twoja kuchnia rzuciła się wszystkim w oczy bo zazwyczaj pokazywane są kuchnie jeszcze niezamieszkałe, no i przy tych pustych jeszcze kuchniach ta była poprostu pełna;)
może nie jest w moim stylu, ale z pewnością po wejściu do niej poczułabym sie właśnie normalnie, domowo i szybciuchno bym się rozgościła;)
co do stylów i konsekwencji - osobiście niecierpię tych wszytskich konsekwentnych wnętrz jak z gazety, od razu mam ochotę zrobić coś na przekór, wprowadzić zamieszanie, więc przy nowoczenejbiałej kuchni mam stuletni stół i krzesła, a na przeciwko ścianę w różu z wściekle różową i niebiesko marylin monroe i gra;)
co do ściereczek - mimo że upycham je ciągle na bocznym wieszaczku jakoś nie chcą przestać walać się po kuchni gdzie popadanie:P

87anam87
30-12-2011, 02:25
a co myślicie o takich meblach kuchennych? chodzi mi o ten dół fioletowy (zaokrąglony) a do tego jakaś jasna góra

http://img717.imageshack.us/img717/8189/kuchniafiolet.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F717%2Fkuchniafiolet.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)


http://img804.imageshack.us/img804/7599/245658itkitchens3iv1s3.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F804%2F245658itkitchens3iv1s3.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

jaksie
30-12-2011, 08:26
Tego typy obłości mnie się nie podobają, już bardziej takie jak na wyspie.

jaksie
30-12-2011, 08:27
chyba,że w bieli lub w szarościach i koniecznie minimalistyczną niczym prosektorium...
wtedy można bez obaw, będą och i achy :lol:

nieprawda, było tu wiele kuchni odbiegających od tego opisu, które wzbudziły zachwyt albo przynajmniej pochwały.

aricia
30-12-2011, 09:41
wyspa, jak najbardziej. ten dół już niebałdzo....:no:

niezła afera...dajcie na luz!!! niech każdy ma taką kuchnię, jaka mu się podoba...skoro właściciel nie czuje zgrzytu, to super :)...gorzej, jakby ktoś uświadomił to sobie po komentach...wtedy katastrofa...
swoją drogą, ciekawe ilu było takich ....

aksamitka
30-12-2011, 09:45
chyba,że w bieli lub w szarościach i koniecznie minimalistyczną niczym prosektorium...
wtedy można bez obaw, będą och i achy :lol:

jak widac na przykladzie powyżej biała kuchnia została skrytykowana.....


fiolet - tak, okrągłości mnie się nie podobają

aksamitka
30-12-2011, 09:46
niech każdy ma taką kuchnię, jaka mu się podoba...skoro właściciel nie czuje zgrzytu, to super :)...gorzej, jakby ktoś uświadomił to sobie po komentach...wtedy katastrofa...
swoją drogą, ciekawe ilu było takich ....

wydaje mi sie ze skoro ktos tu zamieszcza kuchnie to jest z niej zadowolony :)

87anam87
30-12-2011, 10:48
hm... co by się działo gdybym kupiła taką kuchnię? t by była afera :) hahahaah ....mi nadal się ona podoba :)

duś
30-12-2011, 10:53
przy takich obłościach powstaje kolejny problem z wyposażeniem szuflady. jeśli planujesz nabyć "wnętrze" (przegródki i takie tam) u producenta mebli to luz, ale miej świadomość, że przy standardowych ikeowskich, blumowskich, grassowskich, pekowskich i hettichowskich z którejś strony zawsze będziesz mieć niepasujący wymiar (ja mam kuchnię robioną na wymiar przez stolarza i też się trochę nagimnastykowałam, żeby znaleźć pasujący wymiarem wkład, który byłby prosty, ładny, pomieścił komplet dużych noży i nie kosztowałby majątku, choć na pierwszy rzut oka z klasyczną "90" i "45" nie powinno być problemu (ale jak zaczniesz rozważać co ma się tam zmieścić, to nagle masz same problemy); nawet nie chcę myśleć ile bym się na wyklinała, gdyby taki "łuczek" miał mi pokrzyżować wizję :))

wizualnie - nie podobają mi się "brzuszki" (ta kuchnia jak "cycki murzynki" wygląda (takie ciasto)), ale w ogóle nie-proste fronty potrafią wyglądać fajnie (tu taki "wygięty" scavolini - http://galerie.platine.pl/kuchnie-scavolini-od-fabrizio-giugiaro-g35405.html#utm_source=google.pl_imgres&utm_medium=organic&utm_term=scavolini&utm_campaign=grafika)

reni1980
30-12-2011, 10:55
hm... co by się działo gdybym kupiła taką kuchnię? t by była afera :) hahahaah ....mi nadal się ona podoba :)

ech przesadzasz, można by bylo tylko powiedzieś np: ja wolę proste fronty i tyle, moim zdaniem takie fronty moga być ok ale jeszcze trudniej współgrać z całością, niewątpiwie to wyzwanie, ale powiem, że coraz częściej producenci kuchni proponują taką wyspę o zaoblonych kształatch, nowy trend?

87anam87
30-12-2011, 11:01
reni tylko ja absolutnie nie mówie o wyspie na która w mojej kuchni nie znajdę miejsca mi chodzi o ten mały brzuszek na fioletowych meblach :)

reni1980
30-12-2011, 11:04
reni tylko ja absolutnie nie mówie o wyspie na która w mojej kuchni nie znajdę miejsca mi chodzi o ten mały brzuszek na fioletowych meblach :)

aha, w każdym razie ja nie mówię "nie" na takie fronty

87anam87
30-12-2011, 11:05
duś zauważ że na tych meblach które pokazałaś w rogu też jest zaokrąglenie, jeśli chodzi co ja bym wsadziła do tej szafki to z tym nie ma problemu widziałam ja już z "zaprojektowanym wsadem" ;) jak to się nazywało nie ma pojęcia bo się nie znam. dla mnie fajna sprawa na żywo wygląda bardzo ładnie, jest to coś innego niż większość kuchni tu pokazywanych :)

EZS
30-12-2011, 11:07
chyba te obłosci to "nowe idzie" :)
mnie się fiolety podobają, również w wersji z "falbankami". Gorzej te biele na górze - takie bez wyrazu. A do fioletów trudno bedzie podłogę dobrać, tym bardziej, ze są to fiolety we wzorki drewnoudające. No i jeszcze jedno... robiłam swoją kuchnię 4 lata temu. Nie była zbyt modna, nowatorska, ot taka standardowa kuchnia "zebrano" ;) i w tym roku, jak chciałam dorobić jedną szafkę - usłyszałam, że "może gdzieś w magazynach znajdą ten wzór, bo teraz już sie takich nie robi" D... Czyli co 4 lata do wymiany, bo już przestarzała :rolleyes: O ile to moje biedne zebrano jeszcze nie razi, o tyle jakieś fikuśne ekstrawagancje mogą się szybko opatrzyć i a jak do tego staną się niemodne, to klops...

87anam87
30-12-2011, 11:12
ona nie jest w żadne wzorki drewnopodobne to jest taki połysk i podłoga się odbija, szczerze to ta kuchnie widziałam w anglii, i coś mi się wydaje że za jakiś czas będzie takich pełno w polsce, tak jak teraz jest szał na białe meble, co druga kuchnia jest w bieli :)

duś
30-12-2011, 11:14
ależ ja nie mówię nie - zwracam jedynie uwagę, żebyś o tym pomyślała zawczasu.
pamiętam ile nerwów kosztowało mnie znalezienie wsadu i jakie ceny one miewały (850 zł za sztuke!?). decydując się na taki kształt frontu pewnie nie będziesz miała wyboru albo będziesz miała wybór jedynie z oferty producenta (a jak się robi coś co pasuje do tylko 1 modelu, to można skasować za taki produkt więcej, bo przecież ktoś kto kupi meble, nie kupi niepasującego wsadu gdzieś indziej).

aricia
30-12-2011, 11:32
bo są mody i są klasyki ...wenge, zebrano ( miałam), niebieskie kuchnie ( kiedyś), wszędobylskie czerwone dodatki ( czerwona kratka przede wszystkim :) ), itp, to były szały sezonu!!!! a klasyka, chyba zawsze będzie na czasie...i to nie chodzi o dosłowne jej "zastosowanie", ale o trzymanie się w jej nurcie ( który ma zastosowanie w każdym stylu :))

ave!
30-12-2011, 11:35
chyba te obłosci to "nowe idzie" :)
mnie się fiolety podobają, również w wersji z "falbankami". Gorzej te biele na górze - takie bez wyrazu. A do fioletów trudno bedzie podłogę dobrać, tym bardziej, ze są to fiolety we wzorki drewnoudające. No i jeszcze jedno... robiłam swoją kuchnię 4 lata temu. Nie była zbyt modna, nowatorska, ot taka standardowa kuchnia "zebrano" ;) i w tym roku, jak chciałam dorobić jedną szafkę - usłyszałam, że "może gdzieś w magazynach znajdą ten wzór, bo teraz już sie takich nie robi" D... Czyli co 4 lata do wymiany, bo już przestarzała :rolleyes: O ile to moje biedne zebrano jeszcze nie razi, o tyle jakieś fikuśne ekstrawagancje mogą się szybko opatrzyć i a jak do tego staną się niemodne, to klops...

nowe jak nowe raczej w nowej formie nawiązanie do lat 60-tych! właśnie owe zaoblenia
czyli a la retro
a kuchnia - ładna
co prawda kolor z tych, które mogą rzeczywiście szybko się znudzić i tu rzeczywiście trzeba konsekwencji w urządzaniu całości.
wiele rzeczy jest teraz z tych, co po 4 latach "juz nie ma"
ale - nie dajmy się zwariować "tryndom" ;)

Venus_m
30-12-2011, 12:12
Mi się te wszystkie zaoblenia nie podobają, wolę proste formy. Jednak kuchnia dobrze urządzona nawet z obłościami może fajnie wyglądać :yes:

Swego czasu przy planowaniu kuchni myślałam o pomarańczowych płytkach na ścianie i dobrze że się nawróciłam, bo w moim przypadku chyba bym teraz płakała :)

W kwestii trendów to trochę się spóźniłam ze swoim palisandrem. Palisander mam bo mi się niezmiennie podoba od lat tak jak i orzech amerykański zresztą. Jako, że szał na palisander minął do tej pory nie znalazłam fajnych dodatków...zastąpiłam je metalowymi.

izaa
30-12-2011, 12:53
No to ja rzucam się na pożarcie...:) Zamieszczałam wcześniej kilka fotek mojej kuchni, ale teraz jest skończona. Dodatki czerwone są okazjonalne, świąteczne. Na co dzień rządzi limonka:)
http://img818.imageshack.us/img818/134/96788008.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-12-30

http://img444.imageshack.us/img444/7804/60335522.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-12-30

http://img213.imageshack.us/img213/9829/58770133.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-12-30

ave!
30-12-2011, 13:04
i ładna i spokojna i konsekwentna klasyczne drewienko i nowoczesna biel. Roletki jak najbardziej zgrane z całością. Ponadczasowa jak dla mnie i ładna!!!!!!! Z przyjemnością się patrzy

żeby nie było za słodko ;) kontakt nad zlewem jest pewnie mało wygodny. a półeczka nad płytą, mimo jej urody jak się sprawdza?

izaa
30-12-2011, 13:13
i ładna i spokojna i konsekwentna klasyczne drewienko i nowoczesna biel. Roletki jak najbardziej zgrane z całością. Ponadczasowa jak dla mnie i ładna!!!!!!! Z przyjemnością się patrzy

żeby nie było za słodko ;) kontakt nad zlewem jest pewnie mało wygodny. a półeczka nad płytą, mimo jej urody jak się sprawdza?

Dziękuję:)
Kontakt nad zlewem jest niestety pozostałością po wcześniejszej wizualizacji kuchni, która ewoluowała:) Zlew miał być pod oknem, ale jest jak jest. Zresztą często używam blendera w zlewie a wtedy gniazdo jest jak znalazł. Nad płytą jest zabudowany okap stąd ta szafka. Jest wygodna w użytkowaniu, bo ja jestem z tych dużych... Trzymam tam gadżety typu baterie, latarką, zapałki itd

julianna16
30-12-2011, 13:18
No to ja rzucam się na pożarcie...:)
Cieszę się, że dyskusja jednak nie zniechęca, a może nawet prowokuje ;).
Dla mnie kuchnia bardzo ładna, tylko nieco zaskoczył mnie ten stół, a w zasadzie maszyna do szycia - to tak docelowo czy tymczasowo?

Elfir
30-12-2011, 13:19
Mnie się bardzo podoba kuchnia, ale stoliczek już mniej (pasowałby bardziej do stylizowanej kuchni)

izaa
30-12-2011, 13:22
Julianna - chyba będzie tymczasowo, bo raczej nikt z niego nie korzysta. Obok mamy spora jadalnię. Ale wiszą tam lampki i chyba muszę go czymś zastąpić.
Elfir - dzieki:)

tatridung
30-12-2011, 13:26
izaa brawo za odwagę :). Hehe stoliczek mam identyczny z poprzedniego mieszkania i zastanawiam się co z nim zrobić :).
izaa powiedz mi proszę czy żaluzje masz na wymiar robione czy gdzieś gotowe kupiłaś??

rere79
30-12-2011, 13:33
izaa, bardzo ładna kuchnia. Podoba mi się, ale stoliczek też mi się nie widzi.
A teraz takie małe OT, widzę czajnik Boscha. Jak się zsprawuje?

Elfir
30-12-2011, 13:34
A co do obłości - jestem za. Łuk kątowy tej obłości jest tak mały, że spokojnie można wsadzić zwykły wkład do szuflady prostokątnej.
Zauważyłam, że w kuchniach zachodnich szafka z płytą grzejną jest głębsza od pozostałych w szeregu. Albo wystaje i po bokach ustawia się wąskie szafki ze ściętymi frontami albo właśnie takie zaokrąglenia się robi.
Odsunięcie płyty grzejnej od ściany powoduje, że mniej pryska na ścianę.

izaa
30-12-2011, 13:35
Tatridung - to Ikea, wymiar idealny do moich okien:)A i kolor pasuje do blatu jak ulał.
Ten stoliczek to trochę pokazuje moje rozdarcie miedzy nowoczesnością a klasyką czy nawet retro. No i ma wartość sentymentalną, jest po mojej babci i ma kilkadziesiąt lat.

Elfir
30-12-2011, 13:39
Izaa - twoja kuchnia, choć nowoczesna, jest przytulna - drewno bardzo ociepla wnętrza.
Poza tym stojące na wierzchu, ale jednak w porządku stylistycznym słoiki i doniczki też dają wrażenie swojskości, udomowienia, bo nie jest taka minimalistycznie sterylna.

Na tej półeczce nad płytą warto postawić rzeczywiście coś limonkowego, by rozjaśnić ten kącik, chociażby paterę na owoce, albo stojak na butelki octu i oleju do gotowania.
Można też rozważyć naklejenie na pokrywki od słoików z parapetu samoprzylepnej folii w kolorze limonkowym.

Stoliczek można dostosować do kuchni przemalowując na biało żeliwny stojak i dając na wierzch płytę w kolorze blatu.

Anulek2005
30-12-2011, 13:42
Fajna kuchnia - duuuża :) A stoliczek bardzo by mi na tarasik pasował :) To znaczy nie, że na mój ;) ale ogólnie na taras :)

duś
30-12-2011, 13:57
mi się nie podoba roleta (ci co mnie trochę znają uśmiechają się teraz pewnie pod nosem) i czarna lodówka.
podoba mi się natomiast kolorystyka i rewelacyjny stolik
nie moja parafia stylistyczna, ale projekt uważam za udany.

reni1980
30-12-2011, 14:19
izaa mnie tez kuchnia się podoba, rolety super spasowały z blatem i wykończeniem kuchni, kolor drewna znacznie ocieplił tę kuchnię, stoliczek mógłby zostać ale chyba bym tam widziala białe krzesła, stworzyly by taki sam kontrast jak kuchnia bo teraz mi w tym kąciku za ciemno, dałabym inne uchwyty bo te mialam w poprzeniej kuchni i poprostu mi się znudziły ale skoro tobie się podobaja to ok, są niewątpliwie wygodne.

julianna16
30-12-2011, 14:20
Tatridung
Wpadło mi w oko jedno zdjęcie z białymi kafelkami - cegiełkami, nad którymi też się zastanawiałaś :).
http://media.rightmove.co.uk/77k/76157/34607450/76157_265WSTVAC_IMG_03_0000_max_620x414.jpg
Źródło:http://www.rightmove.co.uk/property-to-rent/property-34607450.html

A co do stoliczka, to chyba by szkoda było na taras... choć z pewnością byłby ozdobą :). Może gdzieś w korytarzu, holu, wiatrołapie znajdzie się dla niego wygodne miejsce? Gdzieś, gdzie można wyeksponować jego urodę :), bo w otoczeniu kuchni raczej się "czai" ;).

reni1980
30-12-2011, 14:24
pierwsza wizualizacja która razi, te rury są okropne! dziwnie wyglądają po jednej stronie uchwyty a po drugiej nie. gdyby na podłodze namalować linie to bym pomyślała ze to kuchnia dwóch rodzin:D

Venus_m
30-12-2011, 14:27
Izaa bardzo fajna kuchnia :) Rzeczywiście może w towarzystwie czarnej lodówki i czarnych lampek dosyć ponuro wygląda kącik do szybkiego jedzenia, ale na pewno wnosi do wnętrza indywidualny charakter + bardzo fajnie współgra z obrazkiem (sama szukam podobnego tylko całkiem w bieli) :)

P.S. Reni faktycznie albo dwóch rodzin, albo kuchnia/pomieszczenie gospodarcze :D

Elfir
30-12-2011, 14:37
pgdyby na podłodze namalować linie to bym pomyślała ze to kuchnia dwóch rodzin:D

Myślałam, że tatridung wkleiła zdjęcie pokazujące "Przed" i "Po". A to jedna kuchnia. Jak dla mnie prawa strona to lata 70-te.

Kompletnie nie rozumiem rozbijania blatów roboczych na dwa oddzielne. Przecież zlew powinien być na tym samym blacie, co kuchenka ze względów bezpieczeństwa i ergonomii.

Nie rozumiem, dlaczego projektant zamiast zrobić wysoką zabudowę na jednej ścianie (która zamaskuje rury) i niską na drugiej, robi jakieś słupki.

julianna16
30-12-2011, 14:44
pierwsza wizualizacja która razi, te rury są okropne! dziwnie wyglądają po jednej stronie uchwyty a po drugiej nie. gdyby na podłodze namalować linie to bym pomyślała ze to kuchnia dwóch rodzin:D
Hi, hi - wiedziałam, wiedziałam, że będzie o rurach i dualizmie ;). Nawet chciałam odciąć tę stronę z białą zabudową, ale w sumie to na tyle intrygujące, że zostawiłam. Ciekawe skąd taki pomysł... a może to kuchnia w przebudowie? Jest do wynajęcia ;).

aricia
30-12-2011, 15:43
a mnie się ten dualizm podoba :oops:
rzeczywiście, dobrze jest mieć w jednym ciągu kuchenkę i zlew, ale nie zawsze jest to możliwe :( całe życie miałam tak u rodziców i nigdy nie narzekałam ;)
rury wyglądają na gazowe, a takich raczej nie powinno się zabudowywać...
ile ludzi, tyle gustów ! :P ;)

mayland
30-12-2011, 15:48
a mnie się ten dualizm podoba :oops:

Mi też się podoba :o :D

aricia
30-12-2011, 16:00
fajnie, że po "nowoczesnej" stronie jest front,nawiązujący do tej "retro" !

julianna16
30-12-2011, 16:01
ile ludzi, tyle gustów ! :P ;)
I dzięki Bogu :). Pamiętam mieszkania (moich rodziców i rodziców moich koleżanek) z początku lat 80-tych. Wszystkie wyglądały niemal tak samo - te same Rubiny (TV), żyrandole, meblościanki z barkami, tapety, wersalki, itd. Prawie wszędzie było "jak w domu" ;). Sąsiad nie raz się pomylił i "po spożyciu" lądował piętro niżej ;). Rodzice opowiadali jak cieszyli się z zakupu mebli, które... zobaczyli dopiero po rozpakowaniu w domu. Wtedy trudno było kreować wnętrza zgodnie z własnym gustem, dzisiaj mamy większe pole do popisu, choć nadmiar wyboru też bywa kłopotliwy :).

dodazdrowia
30-12-2011, 16:21
izaa - bardzo ładna kuchnia. Proszę wklej więcej zdjęc z oknami i zamontowanymi żaluzjami (jak są zamontowane?- przy suficie?). Jak sprawuje się lodóweczka? mamy taką samą, ale nie podłączona i nie użytkowana...:) - jest wystarczająco miejsca, głośna, palcuje się, jak działa kostkarka i jak smakują drineczki z lodem ?:):rolleyes: (itp..)

pozdrawiam

super maszyna do szycia - ale dla mnie również nie jej miejsce w kuchni

Venus_m
30-12-2011, 16:59
ja bym tylko polakierowała blat na kolor zbliżony do tego kuchennego ;) poza tym ten stół ma również wartość sentymentalną, ale wiadomo każdemu podoba się co innego :D

tatridung
30-12-2011, 19:51
izaa hmm szkoda kurcze bo w ikea nie ma dla mnie rozmiaru buuu a na wymiar Pan mi podał kwotę 850 zł NA JEDNO OKNO 180 x150 Dużo mało??

julianna16 robiłam sobie wizualkę z tymi płytkami i coś mi tam nie gra :( ale dzięki za szperanie, inna sprawa, że patrząc na tę kuchnię dostałam rozdwojenia jaźni :) Sama bym się nie zdecydowała na takie wnętrze - choć dla mnie bliźniaka zodiakalnego to chyba najlepsze rozwiązanie hehehe
Kupiłam stół do jadalni który kompletnie nie pasuje do kuchni ale jest tak piękny że nie potrafiłam się oprzeć, a na domiar złego jeszcze do niego chce takie krzesła, że M. się za głowę złapał :)

julianna16
30-12-2011, 21:18
Tatridung
Oj cena wysoka :(.
A stół - niestety skoro się pochwaliłaś to musisz pokazać http://emoty.blox.pl/resource/mdr.gif.

izaa
30-12-2011, 21:39
izaa, bardzo ładna kuchnia. Podoba mi się, ale stoliczek też mi się nie widzi.
A teraz takie małe OT, widzę czajnik Boscha. Jak się zsprawuje?

dzięki za opinie. Czajnik ładny, trochę głośny podczas pracy, no ale ma dużą moc, więc tak pewnie musi być. Daje sygnał dźwiękowy po zagotowaniu wody, dla mnie przydatny bajer szczególnie jak jestem na piętrze:)


izaa - bardzo ładna kuchnia. Proszę wklej więcej zdjęc z oknami i zamontowanymi żaluzjami (jak są zamontowane?- przy suficie?). Jak sprawuje się lodóweczka? mamy taką samą, ale nie podłączona i nie użytkowana...:) - jest wystarczająco miejsca, głośna, palcuje się, jak działa kostkarka i jak smakują drineczki z lodem ?:):rolleyes: (itp..)

pozdrawiam

super maszyna do szycia - ale dla mnie również nie jej miejsce w kuchni

Dziękuję. Żaluzje są zamontowane ok. 10 cm od sufitu, tak by po całkowitym podciągnięciu można było otworzyć swobodnie okno.
Lodówka jest fajna:) nie jest głośna, chyba że jak zrzuca lód. Do tego dźwięku trzeba się przyzwyczaić... Z miejscem w środku tak sobie, na co dzień wystarczy, a w piwnicy mam lodówko - zamrażarkę na większe zapasy.

Pzdr

tatridung
30-12-2011, 21:43
Żaluzje są zamontowane ok. 10 cm od sufitu, tak by po całkowitym podciągnięciu można było otworzyć swobodnie okno.
Pzdr

Bardzo cenna uwaga - dzięki musze to zakonotować bo sama bym na to nie wpadła :)
No i muszę poszukać innego wykonawcy zatem :(

Elfir
30-12-2011, 22:44
Tatridung - Nic nie zjadło, tylko przeniosłam do watko o urządzaniu - tutaj prezentujemy kuchnie

tatridung
30-12-2011, 22:51
ok sorki to julianna16 zapraszam tam :) i Venus jak byś mogła to liczę również na Ciebie i każdego kto mi pomoże rozwikłać ten pasztet :)

julianna16
30-12-2011, 23:20
ok sorki to julianna16 zapraszam tam :) i Venus jak byś mogła to liczę również na Ciebie i każdego kto mi pomoże rozwikłać ten pasztet :)
A gdzie znajdę? Przepraszam, ale nie wiem jak dokładnie ten wątek o urządzaniu się zwie :(

....
Znalazłam - dziękuję za wskazówkę :)

Elfir
30-12-2011, 23:29
jak wejdziesz na dział projektowanie to na pewno znajdziesz :)

tatridung
30-12-2011, 23:32
julianna16 mi to też troszkę zajęło ale jestem na pierwszym miejscu więc powodzenia :)

żona m
31-12-2011, 00:33
http://img213.imageshack.us/img213/9829/58770133.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-12-30
lodówka to samsung? mamy chyba jednakowe. Moja przyjechała wczoraj. Czy w waszej też na górze jest taki metalowych grzybek, który psuje cały urok lodówki, ;)czasami żle jak człowiek wysoki i dużo widz.

variola
31-12-2011, 12:12
izaa, ten stolik z maszyny to moje ulubione miejsce w twojej kuchni... nadaje jej niepowtarzalnego uroku i oryginalności. Może faktycznie trzeba by go troszkę dopasować (jak dziewczyny pisały blatem czy krzesłami) ale nie rezygnuj z niego!!!

Nataly Design
31-12-2011, 15:51
No to ja rzucam się na pożarcie...:) Zamieszczałam wcześniej kilka fotek mojej kuchni, ale teraz jest skończona. Dodatki czerwone są okazjonalne, świąteczne. Na co dzień rządzi limonka:)
http://img818.imageshack.us/img818/134/96788008.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-12-30

http://img444.imageshack.us/img444/7804/60335522.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-12-30

http://img213.imageshack.us/img213/9829/58770133.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-12-30

Witam , proponuję sprawdzić czy są zachowane odpowiednie odstępy pomiędzy lodówką a meblami które są związane z wentylacją sprzętu . Najczęściej opis jest w książce gwarancyjnej . Raz mieliśmy taki przypadek że Klient się "uparł" żeby nie było odstępów i lodówka szybko się popsuła i musiał zapłacić za naprawę . Pozdrawiam

izaa
31-12-2011, 18:42
Nataly - po bokach jest co prawda mało miejsca, za to z tylu jest sporo odsunięta od ściany. No i od góry jest tylko listwa maskująca, nie ma zadnej obudowy. Wydaje mi się, że wystarczy:) Zresztą niedługo i tak kończy się gwarancja:)

Variola - dziękuję:)

madzia22r
01-01-2012, 17:17
izza a co masz za zlewozmywak w swojej kuchni? Jak Ci sie sprawdza?

aniula_bl
01-01-2012, 17:47
fajnie, że wątek znów odzyskał wigor i swój charakterek :D
chyba koło dziesięć ostatnich stron, to takie bezowocne paplanie,
bo każdy dumny ze swojego dzieła wstawił tu swoje dzieło, po to by usłyszeć miłe słowo i ewentualnie konstruktywną krytykę
ja dawno wstawiłam swoją kuchnię i tak naprawdę nie było zbyt wiele opinii...
czyli nawet nie wiem, czy się podobała, bo ani chwalona, ani ganiona
to niedobrze, że pozostała bez echa :confused:

gosia86
01-01-2012, 20:17
Aniula to może wklej jeszcze raz fotki swojej kuchni??
ja czekam na ie mojej i też wkleję

87anam87
01-01-2012, 20:22
Aniula ja odkopałam Twoja kuchnie :) możesz mi powiedzieć ile długości ma ta ścianka na której jest lodówka?

aniula_bl
02-01-2012, 11:06
Aniula ja odkopałam Twoja kuchnie :) możesz mi powiedzieć ile długości ma ta ścianka na której jest lodówka?

około 180cm ma ta ścianka

jak już ogarnę kuchnię po Sylwestrowej dwudniowej imprezie, to zrobię kilka fotek jeszcze
bo teraz taki syf, że nic nie widać, gary, talerze i ścierki zasłaniają cały widok :P:P:P
no i kolejna bibka w nowym domu wyszła świetnie :D

tatridung
02-01-2012, 14:31
Dziewczyny dostałam wycenę tych cudeniek na ścianę, dla zainteresowanych bo mnie niestety nie stać :( :

Panel szklany, 180x70 cm, szkło bezpieczne, laminowane, 4.4.1, hartowane, inoxglass, 6 otworów

Razem netto:2 376,60 zł
Vat 8%: 190,13 zł
Razem brutto: 2 566,73 zł

Panel szklany, 180x70 cm, szkło bezpieczne, laminowane, 4.4.1, niehartowane, inoxglass

Razem netto:1 426,40 zł
Vat 8%: 114,11 zł
Razem brutto: 1 540,51 zł
Przysłali mi również fotki różnych innych realizacji ( nie tylko kuchennych) i powiem szczerze świetnie to wygląda!!!

mea
02-01-2012, 15:16
cena z lekka powalajaca!! a wiadomo ze jeden panel byloby chyba malo !!

Venus_m
02-01-2012, 15:54
uuu to drogo, u nas ma wyjść cena podobna do tej pierwszej ale szkło hartowane lakierowane na większej powierzchni ;)

tatridung
02-01-2012, 21:03
Ja musiałabym mieć 2,5 szt :(, ale nadal uważam że fajne cudeńko :D

mea
02-01-2012, 21:07
Ja musiałabym mieć 2,5 szt :(, ale nadal uważam że fajne cudeńko :D

no to wracamy do zreczywistosci :D na czym stanelo ?? szklo czy biale kafle cegielki ??

tatridung
02-01-2012, 21:32
Witaj mea :) Białe szkło bo najszybciej, jeżeli chodzi o cenę to pewnie podobnie :). teraz pozostało mi oświetlenie hehe ale jeżeli będziesz miałą ochotę mi pomóc to zapraszam na wątek w dziale projektowanie. Nie chcę tu zaśmiecać wątku :). Może ktoś się nad nami zlituje i pokaże swoją kuchnie bo jakoś pusto :)

Ewa_K
03-01-2012, 22:58
lodówka to samsung? mamy chyba jednakowe. Moja przyjechała wczoraj. Czy w waszej też na górze jest taki metalowych grzybek, który psuje cały urok lodówki, ;)czasami żle jak człowiek wysoki i dużo widz.

żona _m ja też mam taką, ale u mnie nie ma żadnego grzybka hmmmm no chyba, że go nie widzę, dziwna sprawa bo samsung w czarnym szkle ma chyba tylko tę jedną

dorzucam coś od siebie i .....zamykam oczy......ej tam co będzie to będzie :)

http://images50.fotosik.pl/1300/30da4f5d75d0f221gen.jpg
http://images47.fotosik.pl/1291/0730b55c8e034ac5gen.jpg

żona m
03-01-2012, 23:38
Ewa_K a ile masz wzrostu? ja tego też nie widziałam, jak nie stanęłam bokiem do lodówki. Hmmmm

nicol21
03-01-2012, 23:39
No to ja rzucam się na pożarcie...:) Zamieszczałam wcześniej kilka fotek mojej kuchni, ale teraz jest skończona. Dodatki czerwone są okazjonalne, świąteczne. Na co dzień rządzi limonka:)
http://img213.imageshack.us/img213/9829/58770133.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-12-30

bardzo fajna kuchnia :) odczucia co do stoliczka i krzesel mam mieszane :)
pokazujesz gdies wiecej swoich wnetrz?

87anam87
03-01-2012, 23:49
Ewa_K dla mnie Twoja kuchnia super :) bardzo mi się podoba
dobrze nie widzę ale chyba macie fajowy kran :)
prowadzisz dziennik? bo chętnie obejrzę cały Twój domek :)

izaa
04-01-2012, 10:00
Nicol - pokazywałam łazienkę i pokoje dziecięce:) Galerii nie mam.

Ewa K - bardzo ładna kuchnia i muszę przyznać, że fajnie prezentuje się mój Samsung w innych kuchniach:))) Nie wiem o jakim grzybku mówiła żona m

queene
04-01-2012, 10:17
żona _m ja też mam taką, ale u mnie nie ma żadnego grzybka hmmmm no chyba, że go nie widzę, dziwna sprawa bo samsung w czarnym szkle ma chyba tylko tę jedną

dorzucam coś od siebie i .....zamykam oczy......ej tam co będzie to będzie :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/30da4f5d75d0f221.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0730b55c8e034ac5.html

ma jeszcze wersje lodówki z pojedynczymi drzwiami - i tez nie mam żadnego grzybka

a Twoja kuchnia = przepiekna, mam ta sama mikrofale i piekarnik :D (efekt psuje troche ten podwieszany próg...ale tylko troche ;) )

uwielbiam takie połączenia starego z nowym

żona m
04-01-2012, 13:07
iza metalowa cześć na szczycie lodówki w kształcie grzybka, wy jej nie macie? Zerknijcie proszę na górę lodówki z jakiegoś stołka? Zaczynam sie niepokoić.

urga
04-01-2012, 15:00
ma jeszcze wersje lodówki z pojedynczymi drzwiami - i tez nie mam żadnego grzybka

a Twoja kuchnia = przepiekna, mam ta sama mikrofale i piekarnik :D (efekt psuje troche ten podwieszany próg...ale tylko troche ;) )

uwielbiam takie połączenia starego z nowym

mogłabym się dowiedzieć jakiej firmy macie mikrofale i piekarnik i jak się sprawują

zojka
04-01-2012, 16:03
Bardzo piękna kuchnia, i bardzo piękny stół i krzesła. Czy można zapytać co to stół i krzesła, no i z jakiej półĸi cenowej?

malka
04-01-2012, 17:50
dorzucam coś od siebie i .....zamykam oczy......ej tam co będzie to będzie :)



Jest biało, jest sterylnie - będzie dobrze :lol:

Mnie sie podoba, nawet bardzo :) wszystko prócz okapu i sufitu z oświetleniem.

Elfir
04-01-2012, 19:00
dorzucam coś od siebie i .....zamykam oczy......ej tam co będzie to będzie :)


Nie jest źle, ale powiedz - skąd klasyczny okap i te chromowane nogi od blatu z nowoczesnymi hookerami?
Nie lepiej było dać toczone, drewniane nóżki i bardziej tradycyjne stołki (ewentualnie na odwrót - bardziej minimalistyczny okap)

reni1980
04-01-2012, 19:17
hmm mnie też zgrzyta, zwłaszcza nowoczesne sprzęty agd,hokery a bateria kuchenna i stylowy okap

Izuuś
04-01-2012, 19:30
Ewa_K świetna kuchnia, ma smaka. Jedynie zostawiłabym gołe okno lub dała białe drewniane żaluzje, choć nie widzę dobrze, czy tam będziesz miała na nie wystarczająco miejsca. Ogólne wrażenie 9/10.


Tatridung napisała:
robiłam sobie wizualkę z tymi płytkami i coś mi tam nie gra :( ale dzięki za szperanie, inna sprawa, że patrząc na tę kuchnię dostałam rozdwojenia jaźni :) Sama bym się nie zdecydowała na takie wnętrze - choć dla mnie bliźniaka zodiakalnego to chyba najlepsze rozwiązanie hehehe....

hehe...jestem zodiakalnym bliźniakiem i jak zobaczyłam tą kuchnię (wstawioną przez julianna16), pomyślałam, że w końcu coś dla mnie...zodiakalne bliźniaki mają przej** ciężkie życie...wybór każdej dupereli do domu zajmuje mi tygodnie, miesiące, a potem i tak nie jestem zadowolona...powiem wam masakra

aricia
04-01-2012, 19:43
klikasz na "odpowiedz z cytatem" w ramce pod postem.:D

Izuuś
04-01-2012, 19:47
ależ właśnie tak uczyniłam i du**, cóż muszę się gdzieś doedukować na forumpomoc

malka
04-01-2012, 19:59
jeju jak zrobić żeby cytat był w ramce hmm???


zjadłaś nawias po frazie [/QUOTE]julianna16

Izuuś
04-01-2012, 20:16
dzięki...już wiem co było źle, prawie naprawiłam i się nauczyłam

julianna16
04-01-2012, 20:18
O dotarłam i prawie tu o mnie ;).
Przyszłam sprawdzić te ceny paneli kuchennych wycenione dla Tatridung i... :( echh...

queene
04-01-2012, 21:00
Nie jest źle, ale powiedz - skąd klasyczny okap i te chromowane nogi od blatu z nowoczesnymi hookerami?
Nie lepiej było dać toczone, drewniane nóżki i bardziej tradycyjne stołki (ewentualnie na odwrót - bardziej minimalistyczny okap)

ale wtedy byłoby ...hmmm...tylko poprawnie...chociaz spójnie stylistycznie
a dla mnie takie jednostylowe pokoje są własnie nudne ;)
ta kuchnia jest swietna własnie przez te zaskakujące połączenia....ale one pasują do siebie moim zdaniem - ograniczona kolorystyka, porządek - to sie wszystko trzyma kupy, jak dla mnie to brawa :)


ktoś pytał o sprzęt AGD - to Samsung seria Prezio

Ardea
04-01-2012, 21:52
To ja właśnie w sprawie samsung perezio, który piekarnik macie? ten kompaktowy czy zwykły? Właśnie czekam na dostawę tego sprzętu i chcę go zamontować obok siebie (nie w pionie), ale szerokości wyświetlaczy w mikrofali i piekarniku chyba sie różnią...?

Żeby nie był, że tak zupełnie nie na temat... mnie podoba sie lekki misz msz we wnetrzach i niekoniecznie eklektyzm sensu stricte, ale nie każde pomieszanie stylów sie broni. Każdy kto, urządził swoją wymarzoną kuchnię powinien się nią cieszyć bez względu na opinie innych:)

magduska
04-01-2012, 22:05
hehe...jestem zodiakalnym bliźniakiem i jak zobaczyłam tą kuchnię (wstawioną przez julianna16), pomyślałam, że w końcu coś dla mnie...zodiakalne bliźniaki mają przej** ciężkie życie...wybór każdej dupereli do domu zajmuje mi tygodnie, miesiące, a potem i tak nie jestem zadowolona...powiem wam masakra
ja jestem zodiakalną wagą i.. też jest masakra - na nic nie mogę się zdecydować - w jednej chwili podoba mi się coś a za chwilę coś zupełnie innego... :/

Ewa_K, nie jest źle - jak to dziewczyny powiedziały - są elementy, które zgrzytają - ale u mnie w kuchni też zgrzytają a ja się świetnie w niej czuję ;)

queene
04-01-2012, 22:07
To ja właśnie w sprawie samsung perezio, który piekarnik macie? ten kompaktowy czy zwykły? Właśnie czekam na dostawę tego sprzętu i chcę go zamontować obok siebie (nie w pionie), ale szerokości wyświetlaczy w mikrofali i piekarniku chyba sie różnią...?

Żeby nie był, że tak zupełnie nie na temat... mnie podoba sie lekki misz msz we wnetrzach i niekoniecznie eklektyzm sensu stricte, ale nie każde pomieszanie stylów sie broni. Każdy kto, urządził swoją wymarzoną kuchnię powinien się nią cieszyć bez względu na opinie innych:)
zgadza sie...ale te akurat broni sie bez problemów :) łączy je np. kolorystyka

a co do samsung prezio - wysokość panela piekarnika i mikrofali jest różna więc uchwyty nie beda na tej samej wysokości
ja mam ten piekarnik z Twin COnvection, normalnych rozmiarów

Ardea
04-01-2012, 22:11
Queene, dziękuję, będę tak kombinowała, zeby uchwyty były na jednym poziomie, bo nie wyobrażam sobie inaczej (cały słupek będzie w czarnym szkle i chyba nie będzie razić, że mikrofala zaczyna się gdzie indziej;))

A moja wypowiedź o stylach była bardzo luźna, nie nawiązywałam do żadnego z pokazanych wnętrz.

urga
04-01-2012, 22:20
Queene dziękuję.

izaa
05-01-2012, 12:32
Żona m - cyknęłam nawet zdjęcie otwartej lodówki. Nic tam nie ma, chyba że chodzi Ci o to "coś" zabudowane aluminium.

http://img685.imageshack.us/img685/9084/56684750.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/685/56684750.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

żona m
05-01-2012, 13:08
no to dokładnie to aluminium mnie drażni, wy je zdjęliście?

izaa
05-01-2012, 13:15
no to dokładnie to aluminium mnie drażni, wy je zdjęliście?

Nieee, tego zresztą nie da się zdjąć (chyba...). Może się mylę, ale to jest chyba bardzo ważny element całego układu lodówki.
U mnie tego nie widać, bo lodówkę mam w zabudowie. Od góry mam listwę z drewna wraz z maskownicą:) zresztą widać to chyba na zdjęciach.

aga_ada
05-01-2012, 18:10
Ewa_K śliczna kuchnia, ja jestem na etapie projektowania i mam do ciebie pytanie co masz na podłodze tzn. jakie płytki? ja mam zaprojektowany kran pod oknem ja ty po środku okna więc pytanie o otwieranie okna czy kran nie przeszkadza? i jaką masz odległość kranu od okna?

wątpliwości wzięły się stąd że znajoma ma jednoskrzydłowe okno i kran no i oczywiście okna nie otworzy na całość = problem z myciem

żona m
05-01-2012, 20:23
no mój miejski też tak powiedział, ze to cześć jakiegoś układu chłodzącego czy coś......

mea
05-01-2012, 22:19
Ewa_K śliczna kuchnia, ja jestem na etapie projektowania i mam do ciebie pytanie co masz na podłodze tzn. jakie płytki? ja mam zaprojektowany kran pod oknem ja ty po środku okna więc pytanie o otwieranie okna czy kran nie przeszkadza? i jaką masz odległość kranu od okna?

wątpliwości wzięły się stąd że znajoma ma jednoskrzydłowe okno i kran no i oczywiście okna nie otworzy na całość = problem z myciem

przerabialam ten temat i w ostatecznosci wzielam kran z wyciagana wylewka ... ale i tak przechodzi bo okno mam wysoko :)

calineczka1
06-01-2012, 22:22
Jesteście moją ostatnią deską ratunku! Mam nowe meble w kuchni mdf lakierowany bordo. Od samego początku były na nich tłuste smugi i takie jakby rysy jak na samochodzie. Firma ,w której meble zamawiałam twierdzi,że to pasta polerska i trzeba to zmyć mokrą szmatką z mikrofibry. Za nic w świecie nie schodzi a ja jestem zła,że nie wzięłam jasnych-nawet gdyby rysy były to nie byłyby tak widoczne. Poradźcie co robić. Reklamować u producenta czy uzbroić się w cierpliwość i szorować. Nadmienię,że stosowałam już ludwik i płyn do okien.

mea
06-01-2012, 23:20
reklamuj !! spierniczyli niech przyjada ze szmata i czyszcza!!

malka
06-01-2012, 23:33
twierdzi,że to pasta polerska i trzeba to zmyć mokrą szmatką z mikrofibry.

to niech ruszy dupcie , przyjedzie i zmyje.
Oczywiście reklamuj

aricia
07-01-2012, 02:04
NIE SZORUJ!!!później będzie na Ciebie, że za mocno myłaś...reklamuj!!!!

Nefer
07-01-2012, 03:37
Jesteście moją ostatnią deską ratunku! Mam nowe meble w kuchni mdf lakierowany bordo. Od samego początku były na nich tłuste smugi i takie jakby rysy jak na samochodzie. Firma ,w której meble zamawiałam twierdzi,że to pasta polerska i trzeba to zmyć mokrą szmatką z mikrofibry. Za nic w świecie nie schodzi a ja jestem zła,że nie wzięłam jasnych-nawet gdyby rysy były to nie byłyby tak widoczne. Poradźcie co robić. Reklamować u producenta czy uzbroić się w cierpliwość i szorować. Nadmienię,że stosowałam już ludwik i płyn do okien.
Niech Cię rękaBoska broni dotykać. Mają przyjechać i zrobić. Fronty mają być nieskazitelne.

P.S. po paście polerskiej nie ma tłustych smug. Jest pył w załamaniach.

asizo
07-01-2012, 08:48
calineczka, koniecznie dzwon i każ im przyjechac i to wyczyscic. Powiedz, ze niech oni to zrobią sami, bo Ty ie będziesz brac odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia powierzchni przy czyszczeniu. Niech sami zabiorą się za czyszczenie i patrz im na ręce. Nie moze być tak, że zostawiają Ci meble, z którymi coś jest nie tak.

wkwb
07-01-2012, 16:43
Nasza niedawno zbudowana kuchnia:

http://i41.tinypic.com/zjcilu.jpg

http://i39.tinypic.com/2116kja.jpg

(Czajnik do wymiany...)

Takie fajne coś:

http://i41.tinypic.com/2s1sj10.jpg

Samemu zamontowane, ha! podstawa to równe dziurki ;)

hairdresser
07-01-2012, 17:46
wkwb
Bardzo ładna kuchnia. Podoba mi się!!! Możesz mi powiedzieć z czego ten blat?

nazwa12
07-01-2012, 18:47
Bardzo fajna,przyjemna kuchnia podoba mi się:bye:

wkwb
07-01-2012, 19:10
wkwb
Bardzo ładna kuchnia. Podoba mi się!!! Możesz mi powiedzieć z czego ten blat?

Dziękuję bardzo. Blat jest dębowy.

aniula_bl
07-01-2012, 19:30
wkwb jak dla mnie kuchnia taka trochę bez wyrazu...sama nie wiem...
ta ściana dookoła okapu koniecznie czegoś potrzebuje, bo tak jest pusto tam
i generalnie to chyba powoli zaczynają mnie nużyć białe fronty w kuchniach

Elfir
07-01-2012, 19:44
Mnie zastanawiają kryształkowe lampki do surowych w wyrazie frontów.

BTW. Nie jest za ciemno na blatach przy okapie?

wkwb
07-01-2012, 20:01
wkwb jak dla mnie kuchnia taka trochę bez wyrazu...sama nie wiem...
ta ściana dookoła okapu koniecznie czegoś potrzebuje, bo tak jest pusto tam
i generalnie to chyba powoli zaczynają mnie nużyć białe fronty w kuchniach

Dziękuję za komentarz. Nie robiliśmy szafek górnych przy okapie, bo nie podoba nam się taki typ okapu wciśnięty między szafkami. Białe błyszczące fronty głównie ze względów praktycznych - łatwe w czyszczeniu, nie widać brudu, kurzu itd.


Mnie zastanawiają kryształkowe lampki do surowych w wyrazie frontów.

BTW. Nie jest za ciemno na blatach przy okapie?

Lampki miały współgrać z kryształowym żyrandolem w salonie, który łączy się z kuchnią. Fakt, że chyba jest ich za dużo (tak mi się wydaje).Białe, gładkie, błyszczące fronty poza tym, że są praktyczne, trochę nam sie kojarzą z białymi klawiszami na pianinie, a pianino będzie stało obok kuchni.
Kinkiety dobrze oświetlają blat pod nimi. W okapie jest również dobre oświetlenie.

żona m
07-01-2012, 21:23
wkwb gotowanie pójdzie ci jak z nut;), ale kryształowe lampki i zwisy, chyba nie najlepszy pomysł w tej kuchni.

julianna16
07-01-2012, 21:45
wkwb
Ooo to mój układ i rozmiar prawie też. Blat piękny, też o takim myślę :).

elizakop
07-01-2012, 22:06
Fajny pomysł z nutkami. Jakis ulubiony utwór? Ślicznie wyglądają i będą pasowac do pianina :)

duś
07-01-2012, 22:15
a jak się sprawują te krysztalki wkoło okapu? nie ma problemu z parujacymi potrawami (tłuszczem itp)

malka
07-01-2012, 22:27
piękny blat, fajny układ kuchni, ale jakoś typ oświetlenia mi się z całością nie klei

wkwb
07-01-2012, 22:29
a jak się sprawują te krysztalki wkoło okapu? nie ma problemu z parujacymi potrawami (tłuszczem itp)

Jeszcze nie wiemy :) Mieszkamy tu od 2 tygodni. Na razie wszystko działa :)

Poza tym tłuszcz to chyba raczej się osadza w okolicach kuchni w przypadku palenia gazem, i nie jest to tłuszcz z potraw (który przecież jest nielotny, chyba że byś podgrzała potrawę do temperatury praktycznie palenia tłuszczu), tylko produkty spalania gazu. U nas indukcja, także może nie będzie problemu :)


piękny blat, fajny układ kuchni, ale jakoś typ oświetlenia mi się z całością nie klei

Z całością Ci się nie klei, bo to całość z Ikei :D [taki wieczorny żarcik przy szklaneczce sojo-Malibu]


Fajny pomysł z nutkami. Jakis ulubiony utwór? Ślicznie wyglądają i będą pasowac do pianina :)

Utwór nie wiadomo jaki, jakieś straszne bazgroły jak się z bliska przyjrzeć. Fototapeta z wally.pl. Na początku mieliśmy taki pomysł, żeby dać komuś do wykaligrafowania Etiudę Rewolucyjną Chopina, ale pomysł spalił na panewce - pewnie byśmy za wykonanie takiego rękodzieła zapłacili więcej, niż za samą szybę...

hairdresser
07-01-2012, 22:38
a czy to jakiś konkretny kolor tego dębu? Przepraszam, może to głupie pytanie, ale mam właśnie ogromny dylemat co do blatu w kuchni, a Twój mi bardzo by odpowiadał! I jeszcze drzwi :)... laptop mi przekłamuje .... czy one są kolorystycznie podobne do tego blatu? u mnie to wygląda jak zloty dąb? chyba że się mylę?

wkwb
07-01-2012, 22:50
a czy to jakiś konkretny kolor tego dębu? Przepraszam, może to głupie pytanie, ale mam właśnie ogromny dylemat co do blatu w kuchni, a Twój mi bardzo by odpowiadał! I jeszcze drzwi :)... laptop mi przekłamuje .... czy one są kolorystycznie podobne do tego blatu? u mnie to wygląda jak zloty dąb? chyba że się mylę?

Blat nie jest w żaden sposób barwiony. Surowe drewno jak stolarnia dała, na to cztery razy olej (normalny, bezbarwny, Bona). Olej oczywiście zmienia nasycenie koloru, z bladego, naturalnego dębu, robi się taki właśnie złotawy dąb.

Drzwi natomiast to okleina - "dąb polski" (Polskone), zbliżone odcieniem do blatu, nieco mniej "soczyste", mniej nasycone (ale też nie tak blade jak naturalny dąb).

jaksie
08-01-2012, 08:34
Nie będę oryginalna, te kryształki tutaj nie pasują, wzór rolety tez mi się gryzie z nutkami.

JoShi
08-01-2012, 14:36
Nie będę oryginalna, te kryształki tutaj nie pasują, wzór rolety tez mi się gryzie z nutkami.
No właśnie jak już nutki nad kuchnią to może coś nawiązującego na oknie albo coś zupełnie neutralnego. Bo nutki są fajne, zasłona/roleta tez ale razem jakoś tak z innych bajek.

Elfir
08-01-2012, 15:24
faktem jest, że roleta w nuty byłaby super!

queene
08-01-2012, 15:41
Nasza niedawno zbudowana kuchnia:

http://i41.tinypic.com/zjcilu.jpg

http://i39.tinypic.com/2116kja.jpg

(Czajnik do wymiany...)

Takie fajne coś:

http://i41.tinypic.com/2s1sj10.jpg

Samemu zamontowane, ha! podstawa to równe dziurki ;)

roletę dałabym czarno-białą pod kolor szyby za płytą
masz jakis patent na czyszczenie kryształków ? tez mam ich sporo a ty dodatkowo w kuchni wiec u ciebie bedzie jazda z odtłuszczaniem ich

ogólnie kuchnia bardzo na tak :) brawo :)

wkwb
08-01-2012, 21:46
masz jakis patent na czyszczenie kryształków ?

Nie mamy. Mieszkamy tu dopiero 2 tygodnie, jeszcze się nie zabrudziło.


tez mam ich sporo a ty dodatkowo w kuchni wiec u ciebie bedzie jazda z odtłuszczaniem ich

Mamy nadzieję, że dzięki braku gazówki (jest płyta ind.) tłuszczu unoszącego się nad kuchnią będzie zdecydowanie mniej. No, to się okaże. Jak będzie kiepsko to zlikwidujemy kryształki ;)


ogólnie kuchnia bardzo na tak :) brawo :)

Dziękujemy.

Co do rolet - może i rzeczywiście nie są idealne, ale jakoś tak wyszło że wybór był mały a decyzję trzeba było podjąć dość szybko... (bo chcieliśmy zasłonić kiepski widok przez kuchenne okno - pustostan taki mamy na przeciwko).

duś
09-01-2012, 03:20
ale ten tłuszcz to od gotowania a nie na gazie fruwa :)
na indukcji tak samo doprowadzasz do wrzenia

aricia
09-01-2012, 08:56
duś, z tym tłuszczem to prawda! coś mi ktoś kiedyś wykładał, że spalanie gazu tworzy dodatkową parę wodną, wywołuje ruch powietrza, co powoduje roznoszenie większej ilości cząsteczek tłuszczu, na których osiada kurz... ( czy jakoś tam ;))
mam porównanie i przy płycie elektrycznej jest z 10 razy mniej "ciężkiego" sprzątania :D

mea
09-01-2012, 09:23
gaz do tego "spala" ta pare wodna i ta warstwa tluszczu spalonego jest masakryczna do sprzatania!!

magduska
09-01-2012, 09:42
ale ten tłuszcz to od gotowania a nie na gazie fruwa :)
na indukcji tak samo doprowadzasz do wrzenia
niby tak, ale przy płycie gazowej jest o wiele więcej sprzątania z kurzu/tłuszczu niż przy indukcji - gotuję tak samo jak roku temu na gazie a w kuchni na szafkach jak sprzątam to mam kurz, suchy kurz.. a nie taką tłustą maź...

JoShi
09-01-2012, 11:44
gaz do tego "spala" ta pare wodna
A co to właściwie oznacza?

jaksie
09-01-2012, 14:59
Nie wiem, co to oznacza, ale wiem jedno, że odkąd przeszłam z gazu na prąd mam o wiele mniej sprzątania. Szafki u góry są tylko ukurzone, a kiedyś były oklejone kurzem.

nicol21
10-01-2012, 10:05
Nasza niedawno zbudowana kuchnia:

http://i41.tinypic.com/zjcilu.jpg

Samemu zamontowane, ha! podstawa to równe dziurki ;)
Fajna kuchnia, ale jak juz ktos napisal - roleta nie ta... i swiatla tez srednio mi pasuja do tego typu kuchni. Ale same mebelki i kolorystyka fajne :)
a nutki - przyjemna sprawa.

aksamitka
10-01-2012, 10:46
roleta w nutki by sie przydala :)

wkwb
10-01-2012, 18:28
roleta w nutki by sie przydala :)

Nawet jeśli kiedyś zmienimy roletę to na pewno nie będzie w nutki. Nam chodziło o delikatne nawiązanie do pianina (tylko fototapeta na szybie) a nie takie narzucające się zewsząd nutki. Poza tym przy takiej dość jednorodnej kolorystyce raczej można poszaleć ze wzorami, fakturami, materiałami. Nie przepadamy za komplecikami.
Co byście zaproponowali na oświetlenie, w takim razie, ale takie, żeby pasowało też do charakteru reszty domu, a zwłaszcza salonu, który jest połączony z kuchnią?

aksamitka
10-01-2012, 18:47
skoro nie w nutki to powinna być gładka

asizo
10-01-2012, 19:25
skoro nie w nutki to powinna być gładka
Ja tu widzę roletę w kolorze grafitowym, gładką, bez żadnych wzorków.

MirekMes
10-01-2012, 20:14
Witam, oto kuchnia mojego kolegi :)
Ta sama firma robi Mi kuchnie. Po wykonaniu widzę że jest super :)

julianna16
10-01-2012, 21:15
Co byście zaproponowali na oświetlenie, w takim razie, ale takie, żeby pasowało też do charakteru reszty domu, a zwłaszcza salonu, który jest połączony z kuchnią?

Oświetlenie wcale nie musi być identyczne jak w salonie :). Myślę sobie, że w Twojej kuchni postawiłabym na coś zupełnie prostego - to zazwyczaj się sprawdza i nie "gryzie" z resztą.
Tu przykład :)
http://img859.imageshack.us/img859/803/2dbb40c4eba4b15cfcbcf19.jpg

piu
10-01-2012, 21:29
mmm, prześliczna kuchnia, taka prosta, a mimo to niebanalna :)

julianna16
10-01-2012, 21:34
Mnie też się podoba :).
Wracając do oświetlenia, do tego takie kinkiety, tylko białe:
http://cdn20.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/20983/oswietlenie_kuchni_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
o np takie
http://www.ledowe.info/photo/product_big/6/d/e/1_6de75b141fa0.jpg

piu
10-01-2012, 21:40
wkwb

Posłuchałabym rad forumowiczów i wymieniłabym oświetlenie w kuchni, a szczególnie w salonie. Zupełnie nie pasują i psują całkiem fajne wnętrza.
Roletka także, aż się prosi o grafitową. Przepiękne blaty, marzenie.

wkwb
10-01-2012, 22:10
wkwb

Posłuchałabym rad forumowiczów i wymieniłabym oświetlenie w kuchni, a szczególnie w salonie. Zupełnie nie pasują i psują całkiem fajne wnętrza.
Roletka także, aż się prosi o grafitową. Przepiękne blaty, marzenie.

Roleta jest szaro-ziemista, na stronie decorii, skąd pochodzi roleta było napisane że tkanina jest szara. Miała być w ogóle inna tkanina ale akurat im się skończyła, a że to było tuż przed świętami, na które zaprosiliśmy gości, chcieliśmy, żeby wszystko już było zrobione, a zwłaszcza ta roleta to wybraliśmy tą. Już trudno na razie zostanie ale z czasem ją zmienimy.
A o co chodzi z oświetleniem w salonie? Żyrandol specjalnie kupiony pod klimat ponad 200-letniego, rzeźbionego, czarnego pianina, które dojedzie niedługo. Lampy w kuchni oczywiście nie muszą być takie same jak w salonie, ale chociaż oddawać trochę klimat reszty, nawiązywać jakoś. Kuchnia nie miała być bardzo surowa, chcieliśmy zrównoważyć tę surowość właśnie dębowym blatem, kryształkami, falistymi liniami nutek itp.

mrówka75
10-01-2012, 22:38
Czegoś tu nie rozumiem, dostosowujesz wystrój kuchni do pianina???

wkwb
10-01-2012, 23:04
Czegoś tu nie rozumiem, dostosowujesz wystrój kuchni do pianina???

To coś złego?

mrówka75
10-01-2012, 23:18
a ja nie mówiłam , że to źle;), ale jeżeli pianino odgrywa tak ważną rolę w waszym wnętrzu to bardziej skupiła bym się na salonie aby do niego pasował. Patrząc na zdjęcie "widzę" nieobecne pianino i od razu nie leżą mi np. krzesła ( przy czym nie chodzi o kształt bo medaliony są ok ale o kolor i przecierki), fajne za to jest to czarne i takie bym widziała przy stole jadalnym.
W kuchni tak jak radzą dziewczyny, zmień zasłonę i lampki i będzie ok.

julianna16
10-01-2012, 23:19
A o co chodzi z oświetleniem w salonie? Żyrandol specjalnie kupiony pod klimat ponad 200-letniego, rzeźbionego, czarnego pianina, które dojedzie niedługo. Lampy w kuchni oczywiście nie muszą być takie same jak w salonie, ale chociaż oddawać trochę klimat reszty, nawiązywać jakoś. Kuchnia nie miała być bardzo surowa, chcieliśmy zrównoważyć tę surowość właśnie dębowym blatem, kryształkami, falistymi liniami nutek itp.

Nie widziałam salonu, więc nie odnosiłam się do jego oświetlenia :). Zapytałaś o propozycje oświetlenia w kuchni - tego dotyczył mój post :). Zrozumiałam, że prosisz o pomoc - jeśli się pomyliłam, to przepraszam. Najważniejsze, że Ty jesteś zadowolona :). Dla mnie blat jest przepiękny, a resztę można zmienić pod warunkiem, że sama będziesz tego chciała, a nie dlatego, że nam "zgrzyta" :).

wkwb
10-01-2012, 23:26
Nie widziałam salonu, więc nie odnosiłam się do jego oświetlenia :). Zapytałaś o propozycje oświetlenia w kuchni - tego dotyczył mój post :). Zrozumiałam, że prosisz o pomoc - jeśli się pomyliłam, to przepraszam. Najważniejsze, że Ty jesteś zadowolona :). Dla mnie blat jest przepiękny, a resztę można zmienić pod warunkiem, że sama będziesz tego chciała, a nie dlatego, że nam "zgrzyta" :).
Tak, prosiłam o pomoc i bardzo dziękuję za propozycje. Z czasem na pewno zmienię, bo lubię zmiany i jak tyle osób mi to podpowiada,to tym bardziej.


a ja nie mówiłam , że to źle;), ale jeżeli pianino odgrywa tak ważną rolę w waszym wnętrzu to bardziej skupiła bym się na salonie aby do niego pasował. Patrząc na zdjęcie "widzę" nieobecne pianino i od razu nie leżą mi np. krzesła ( przy czym nie chodzi o kształt bo medaliony są ok ale o kolor i przecierki), fajne za to jest to czarne i takie bym widziała przy stole jadalnym.
W kuchni tak jak radzą dziewczyny, zmień zasłonę i lampki i będzie ok.

Nie za bardzo chciałam aż tyle czarnego w salonie. I tak uważam, że już w tej chwili jest tego za dużo a miało być jak najmniej, żeby czarne było tylko to co chcę podkreślić. A reszta miała stanowić tło. Krzesła dlatego są białe chociaż z czarnymi siedzeniami.

Venus_m
11-01-2012, 12:18
Julianna ale te które Ty pokazujesz kinkiety pełnią rolę oświetlenia dekoracyjnego (nie oświetlają blatu).

julianna16
11-01-2012, 14:55
Julianna ale te które Ty pokazujesz kinkiety pełnią rolę oświetlenia dekoracyjnego (nie oświetlają blatu).

:yes: tak samo jak (jeśli się nie mylę), te które są teraz w kuchni wkwb :)

Pomóżcie proszę i zaproponujcie własne pomysły. Łatwiej wskazywać innym błędy, trudniej je poprawiać, a wkwb o to nas poprosiła :).

Magda 34
11-01-2012, 17:29
:yes: tak samo jak (jeśli się nie mylę), te które są teraz w kuchni wkwb :)

Pomóżcie proszę i zaproponujcie własne pomysły. Łatwiej wskazywać innym błędy, trudniej je poprawiać, a wkwb o to nas poprosiła :).

julianno16 o wielkim sercu:), daj sobie spokój z oświetleniem dla wkwb;) Z wypowiedzi wynika, że Jej się podoba, a w każdym razie nie zamierza zmieniać oświetlenia w najbliższym czasie. Zresztą cięzko wyczuć w jakim stylu jest salon i jadalnia, bo na zdjęciu tego nie widać:rolleyes:

Widzę, że zapisałaś sobie moją wizualkę kuchni.;) W ostateczności troszkę się zmieniła. Jak będę przy innym kompie to wrzucę i wizkę i realizację, bo już jest gotowa:-)

malka
11-01-2012, 17:47
Madzia, salon można zobaczyć w dzienniku i powiem Wam,że jak sie na całość spojrzy, to juz niema dramatu (takiego;)), ja z niecierpliwościa czekam na pianino :)

Magda 34
11-01-2012, 18:16
Madzia, salon można zobaczyć w dzienniku i powiem Wam,że jak sie na całość spojrzy, to juz niema dramatu (takiego;)), ja z niecierpliwościa czekam na pianino :)

Malcia, poszłam sobie pooglądać i rzeczywiście całość źle sie nie prezentuje, tylko nie pasuje do siebie to oświetlenie. Duży, ozdobny i wyrazisty żyrandol i do tego te transparentne koraliki, jeszcze bardziej ozdobne. Nie wiadomo na czym oko zawiesic. Myslę, że julianna ma rację z tymi białymi kinkietami. Podobne zastosowałabym na sufit. Troszeczkę by się pomieszczenie "wyciszyło" a lampki zlały z sufitem.

Monoceros
11-01-2012, 19:16
A o to nasza kuchnia ..
Jeszcze brakuje fartucha i nie wiemy jaki by pasował.

Najbardziej chcielibyśmy kamienny ale przy zlewie strasznie pryska woda i boimy się ze nie zda to roli . Tak samo nie wiemy jaki zrobić parapet.
Może coś poradzicie ?? :)


http://img5115.imageshack.us/img515/706/dsc0019lf.th.jpg (http://img515.imageshack.us/i/dsc0019lf.jpg/)
http://img1111.imageshack.us/img11/8838/dsc0011cs.th.jpg (http://img11.imageshack.us/i/dsc0011cs.jpg/)
http://img1319.imageshack.us/img39/9071/dsc0002f.th.jpg (http://img39.imageshack.us/i/dsc0002f.jpg/)
http://img1267.imageshack.us/img267/4058/dsc0001gc.th.jpg (http://img12617.imageshack.us/i/dsc0001gc.jpg/)

wkwb
11-01-2012, 19:23
Madzia, salon można zobaczyć w dzienniku i powiem Wam,że jak sie na całość spojrzy, to juz niema dramatu (takiego;)), ja z niecierpliwościa czekam na pianino :)

To w kuchni jest dramat? OMG, nie myślałam, że aż tak się nie podoba :(

reni1980
11-01-2012, 19:24
Monoceros kuchnia jest ogromna, ma wielki potencjał ale jakoś mi się nie widzi, płytki wogóle nie pasują, wyspa ma dziwne kształty, chyba tylko dzieci mogą tam usiąść bo każdemu dorosłemu będzie nie wygodnie,

Venus_m
11-01-2012, 19:25
Julianno ale kinkiety markslojda które wkwb ma przy okapie dają dosyć mocny strumień światła ;)

Ola_gda
11-01-2012, 19:51
Madzia, salon można zobaczyć w dzienniku i powiem Wam,że jak sie na całość spojrzy, to juz niema dramatu (takiego;)), ja z niecierpliwościa czekam na pianino :)

Surowa ocena... jeśli takie wnętrze to "dramat" to... ehh.

mayland
11-01-2012, 20:07
To w kuchni jest dramat? OMG, nie myślałam, że aż tak się nie podoba :(
Jeżeli gracie na czarne rzeźbione pianino to ok, niech bedzie. Żyrandol w salonie jako nawiazanie - tez ok. I tyle. Pozostałe wybory można określić jako nowoczesne (kanapy, meble kuchenne, stolarka, szafka tv, stół, modne szarości). Świetnie poradziliscie sobie z lampami nad stołem. Czemu nie poszliście w tym kierunku dalej? Ja bym poszła.

malka
11-01-2012, 20:25
To w kuchni jest dramat? OMG, nie myślałam, że aż tak się nie podoba :(

Nieeeeeeeeeee!!!!!!! nie bierz tak dosłownie słowa "dramat", wcześniej pisałam,że kuchnia mi się podoba, tylko za dużo tych kryształków, jak spojrzałam na całość (z salonem), to one (te lampki) już tak nie żrą się z resztą.

I jeszcze słówko, wiem,że pokazując wnętrza trzeba się liczyć z krytyką, padają różne komentarze, ja nigdy , przenigdy nikogo nie chciałam urazić, jeśli coś naprawdę mi się nie podoba, to gębę w wiadro pakuję i tyle, jeśli jest jakiś drobiazg , który razi, to mówię o tym, małym kosztem,można to zmienić, ale ponad to wszystko stawiam na samopoczucie właściciela wnętrz, jeśli jemu sie podoba, to krótko mówiąc winien mieć w doopie całą resztę - i takiej postawy wszystkim wykańczanym przez wykończeniówkę życzę :lol:

Elfir
11-01-2012, 20:40
Najbardziej chcielibyśmy kamienny ale przy zlewie strasznie pryska woda i boimy się ze nie zda to roli . Tak samo nie wiemy jaki zrobić parapet.
Może coś poradzicie ?? :)


Kamień nie zda roli? Jeśli kamień nie zda roli to już nic nie pomoże :)
Z czego macie blaty? Może to wykorzystać na ściany?



Kuchnia duża, ale jakoś nie widzę w tym efektywnego wykorzystania przestrzeni, rozmachu aranżacyjnego. Jakby z taką nieśmiałością kuchnią skuliła się w kącie.

Kasia Wojtek
11-01-2012, 21:18
Monoceros - kuchnia świetna. Kolor, kształt, wszystko.

Nie wiem czy takie było założenie, ale podstawka przy wyspie w moim przypadku idealna, żeby z niej moja Mała korzystała. Chce w kuchni pomagać, a w wieku 3,5 roku ciężko normalnie do blatu dosięgnąć.

wkwb
11-01-2012, 21:25
Nieeeeeeeeeee!!!!!!! nie bierz tak dosłownie słowa "dramat", wcześniej pisałam,że kuchnia mi się podoba, tylko za dużo tych kryształków, jak spojrzałam na całość (z salonem), to one (te lampki) już tak nie żrą się z resztą.

I jeszcze słówko, wiem,że pokazując wnętrza trzeba się liczyć z krytyką, padają różne komentarze, ja nigdy , przenigdy nikogo nie chciałam urazić, jeśli coś naprawdę mi się nie podoba, to gębę w wiadro pakuję i tyle, jeśli jest jakiś drobiazg , który razi, to mówię o tym, małym kosztem,można to zmienić, ale ponad to wszystko stawiam na samopoczucie właściciela wnętrz, jeśli jemu sie podoba, to krótko mówiąc winien mieć w doopie całą resztę - i takiej postawy wszystkim wykańczanym przez wykończeniówkę życzę :lol:

Tak,liczę się z krytyką, ale nie myślałam, że jest aż tak tragicznie.

Na pewno wywalę kryształki z kuchni i holu. Zostanie tylko czarny żyrandol w salonie. Tylko za jakieś pół roku, bo teraz są dużo pilniejsze sprawy. Nie wiedziałam, że można tu pytać o pomoc dopiero jak się ma zamiar za pół h iść do sklepu...
Jeśli jednak można prosić o dalsze propozycje oświetlenia do kuchni to byłabym wdzięczna, chociaż nie wiem czy w tym wątku to dozwolone.

malka
11-01-2012, 21:47
Tak,liczę się z krytyką, ale nie myślałam, że jest aż tak tragicznie.

powiem to po raz kolejny :nie jest tragicznie! I ,że można to inaczej rozwiązać, wcale nie znaczy ,że Ty musisz to zrobić. Podoba Ci się, dobrze się czujesz w swoim domu - olej to co mówią inni :)

EZS
11-01-2012, 22:06
Tak,liczę się z krytyką, ale nie myślałam, że jest aż tak tragicznie.
.

Muszę cię pocieszyć - na pewno nie jest tragicznie. jak zobaczyłam twoją kuchnię, to pomyślałam - oj, zjedzą ją, posolą, popieprzą i zjedzą.
A reakcje były ŁAGODNE.
W takim razie musze powiedziec, na podstawie czytywania tego watku od jego założenia, że twoja kuchnia zyskała spory aplauz, podobała się bardzo, a wszelkie komentarze o oświetleniu są bardzo łagodne i właściwie możesz je pominąć bądź zastosować w dowolnie wybranym czasie :lol2:

wkwb
11-01-2012, 22:32
jak zobaczyłam twoją kuchnię, to pomyślałam - oj, zjedzą ją, posolą, popieprzą i zjedzą.
A reakcje były ŁAGODNE.

To jednak dobrze nie jest, skoro pomyślałaś, że mnie zjedzą.
Przeczytałam chyba cały ten wątek i z większością opinii , tych, którzy najczęściej się udzielają, raczej się zgadzałam, mimo, że nie pisałam. Jakoś mi trudno przyjąć, że wyszła mi masakra z kuchni, bo były prezentowane tu podobne i bardzo się podobały.

Venus_m
11-01-2012, 22:54
wkwb ja bym nie powiedziała, że wyszła jakaś masakra ;) Owszem dałabym jednokolorową roletę, blat również zrobiła jednolity a zamiast dosłownego nawiązania w postaci nut pokusiłabym się o coś wyglądającego bardziej szlachetnie. Dla mnie trochę gryzie się oświetlenie kuchenne ze "swojskim" blatem. W salonie chciałaś zbalansować dekoracyjność żyrandola surowością reszty...ale wyszło jakoś tak masowo ;) Ogólnie oceniając mi się podoba, nie jest to wnętrze katalogowe (nie że bez życia, tylko brakuje konsekwencji) ale mogłabym u was zamieszkać ;)

julianna16
11-01-2012, 23:00
julianno16 o wielkim sercu:), daj sobie spokój z oświetleniem dla wkwb;) Z wypowiedzi wynika, że Jej się podoba, a w każdym razie nie zamierza zmieniać oświetlenia w najbliższym czasie. Zresztą cięzko wyczuć w jakim stylu jest salon i jadalnia, bo na zdjęciu tego nie widać:rolleyes:

Widzę, że zapisałaś sobie moją wizualkę kuchni.;) W ostateczności troszkę się zmieniła. Jak będę przy innym kompie to wrzucę i wizkę i realizację, bo już jest gotowa:-)

Chciałam pomóc, bo tak czuję sens funkcjonowania na FM :). Mam nadzieję, że niebawem mnie też ktoś zechce pomóc - i tu ukłon w Twoją stronę :).

Magdo - koniecznie wrzuć komplet, bo nawet nie wiem która z wizualizacji jest Twoja :(. Przepraszam, że nie podpisałam, ale nie wiedziałam czyja jest :oops:
U kogoś w dzienniku widziałam zdjęcia podpisywane nickiem. Uważam, że to fantastyczny pomysł. Chroni autora, a osobom gromadzącym inspiracje pomaga odnaleźć ich źródło i autora. Niestety zapisując coś czasem od kolejnej osoby, która dzieli się dziełem trudno jest tego dociec. Jeszcze raz przepraszam.

Venus_m - szukałam czegoś podobnego do lamp sufitowych, które zaproponowałam. Znalazłam akurat takie. Jestem przekonana, że jeśli wkwb założy wątek, w którym poprosi o pomoc (albo zapyta w swoim dzienniku), to pojawią się różne pomysły, które jej pomogą. Moja była zaledwie jedną i z pewnością nie jedyną możliwą :).

Przesyłam kuchenne serdeczności - szczególnie wkwb, która przejmuje się zupełnie niepotrzebnie. Uwagi dotyczą małych detali, które można bez bólu zmienić wtedy gdy będzie taka chęć i nieco gotówki :).

EZS
11-01-2012, 23:01
To jednak dobrze nie jest, skoro pomyślałaś, że mnie zjedzą.
.

Oj tam oj tam
to nie o źle chodziło :)
Te żyrandole nie są konsekwentne i rzucają się w oczy. Dlatego pomyslałam :) Ale wiesz, warto być niebanalną. Tyle tu kuchni sztampowych (przepraszam, poprawnych stylistycznie hi hi).
Żyrandole mają moją pełną aprobatę. Ja bym dała jeszcze jakąś niebanalną roletę ale nie wiem, jaką.

wkwb
11-01-2012, 23:25
Bardzo dziękuję za wszystkie opinie. Na pewno wezmę je sobie do serca. Jeśli ktoś miałby czas i ochotę to zapraszam do naszego wątku. Potrzebuję konkretnych porad w sprawie oświetlenia i nie tylko.

amazonka22
11-01-2012, 23:35
Witam.
Wrzucam moją7219672197721987219972200, a co mi tam, krytykę zniosę dzielnie;)

Pozdrawiam serdecznie.

dopóki nie zobaczyłam tej kuchni byłam pewna ze moja będzie cała w orzechu z czarnymi dodatkami. ale ta mi sie bardzo podoba jest to druga kuchnia na muratorze która mnie zachwyciła. pozdrawiam.

piu
12-01-2012, 00:28
Roleta jest szaro-ziemista, na stronie decorii, skąd pochodzi roleta było napisane że tkanina jest szara. Miała być w ogóle inna tkanina ale akurat im się skończyła, a że to było tuż przed świętami, na które zaprosiliśmy gości, chcieliśmy, żeby wszystko już było zrobione, a zwłaszcza ta roleta to wybraliśmy tą. Już trudno na razie zostanie ale z czasem ją zmienimy.
A o co chodzi z oświetleniem w salonie? Żyrandol specjalnie kupiony pod klimat ponad 200-letniego, rzeźbionego, czarnego pianina, które dojedzie niedługo. Lampy w kuchni oczywiście nie muszą być takie same jak w salonie, ale chociaż oddawać trochę klimat reszty, nawiązywać jakoś. Kuchnia nie miała być bardzo surowa, chcieliśmy zrównoważyć tę surowość właśnie dębowym blatem, kryształkami, falistymi liniami nutek itp.

ech, taki "urok" kupowania przez internet...

Sama kuchnia jest bardzo fajna i w ogóle całe wnętrza. "Problem" moim zdaniem bierze się stąd, że do nowoczesnych mebli a la IKEA dobrałaś dodatki w stylu Glamour. Dotyczy to oświetlenia i wystroju okien.
Ten styl wg mnie tutaj nie pasuje i generalnie jest już w odwrocie, choć u nas jeszcze się trzyma. Przykro mi to pisać, bo zdaję sobie sprawę, że Tobie się lampy bardzo spodobały i sporo kosztowały, ja z kolei mam na "new barocco" wyjątkową alergię ( czemu dałam upust we wątku o sypialniach) i pewno moje spojrzenie jest skrzywione ;)
Przemyśl, na ile negatywne opinie z forum popsują Ci Twój prywatny odbiór ogólnego efektu, bo tylko Twoja ocena się przecież tu liczy :) W cudze gusta nigdy nie trafisz na 100%.

Pozdrawiam

wkwb
12-01-2012, 09:53
Nie chciałam urządzić domu modnie, tylko tak, żeby nam się podobało. IKEA bo tania i najwyżej na ich meble nas stać i są dobrej jakości mimo masówki. Styl tych mebli nowoczesny czyli gładkie, białe ze względu na praktyczność a dodatki glamourowate, żeby było przytulniej i żeby trochę nawiązywały do pianina.

malka
12-01-2012, 10:04
Nie chciałam urządzić domu modnie, tylko tak, żeby nam się podobało.

I podoba się?! to tego sie trzymaj :)

piu
12-01-2012, 10:34
Nie chciałam urządzić domu modnie, tylko tak, żeby nam się podobało. IKEA bo tania i najwyżej na ich meble nas stać i są dobrej jakości mimo masówki. Styl tych mebli nowoczesny czyli gładkie, białe ze względu na praktyczność a dodatki glamourowate, żeby było przytulniej i żeby trochę nawiązywały do pianina.

IKEA jest super, mój M robi dla nich duuuże projekty i jestem z tego powodu bardzo dumna, mimo że nad kolejnym siedzi od pary tygodni po nocach i niewiele ostatnio z niego przez to mam :p.

Co do dodatków, to przytulności one nie dodają. Glamour ma dawać wrażenie błysku, luksusu, przepychu.
Ja odbieram go jako kicz, ale to moje osobiste skrzywienie.
Przytulności dodałyby poduchy, ale takie przytulaśne, miękkie, nie śliskie i zimne satynowe, świece, kwiaty, osobiste akcenty.

malka

dokładnie tak !!! :yes:

Tylko roletę bym mimo wszystko wymieniła na taką z inspiracji wkwb.
Tę jedną jedyną rzecz. Jej "ziemisty" odcień się gryzie z kolorami kuchni. Może roleta z dekorii przyda się gdzie indziej? A jak nie, zawsze jest allegro ;)

http://www.domplusdom.pl/sites/default/files/imagecache/size-478x_/blog/zlota.ryba/5_6.jpg

nitubaga
12-01-2012, 13:09
A o to nasza kuchnia ..
Jeszcze brakuje fartucha i nie wiemy jaki by pasował.

Najbardziej chcielibyśmy kamienny ale przy zlewie strasznie pryska woda i boimy się ze nie zda to roli . Tak samo nie wiemy jaki zrobić parapet.
Może coś poradzicie ?? :)


http://img267.imageshack.us/img267/4058/dsc0001gc.th.jpg (http://img267.imageshack.us/i/dsc0001gc.jpg/)

Giiigantyczna ta kuchnia :o przynajmniej foto daje takie wrażenie.

Z podłogi będzie pani zadowolona. Ja też mam płytki na całymparterze i również podyktowane czworonogiem w domu, co prawda czworonoga nie ma, ale płytki wciąż chwale :) . Swietnie się je utrzymuje w czystości, nie ma uszkodzeń po pazurkach - jedym słowem lux. I tez mam ułożone we wzorek ;)

Co do mebli to mam mieszane uczucia. :confused::confused:

na plus duża pakownośc mebli, co by nie mówić ciekawa w kształcie wyspa. Na minusik - wg mnie - brak zabudowy do sufitu. Ja mam wręcz organiczne uczulenie na wszystkie półki na których się zbiera kurz. W szale tworzenia mam w swoim salonie taką jedną i klne na czym świat stoi za każdym razem jak wszystko musze z niej zdjąć by ją wytrzeć :mad:

... no i kolor. Nie wiem jak się przedstawia reszta domostwa, ale to wengo podobne coś... no nie bardzo mi się widzi :( ;)

aksamitka
12-01-2012, 13:20
a mnie sie to wenge bardzo podoba, fakt kuchnia duza i taka inna....

nazwa12
12-01-2012, 21:48
jaka ogromniasta ta Twoja kuchnia,mnie też się to wenge podoba.A możesz napisać ile metrów ma kuchnia,No to teraz możesz poszaleć w swojej duuużej kuchni,miłego gotowania życzę:rotfl:

malka
12-01-2012, 21:55
mnie sie bardzo wyspa podoba, patent z siedziskiem - czad:)

jaka jest odległość wyspy od reszty zabudowy, konkretnie części ze zlewem ??

mea
12-01-2012, 21:59
kurde podoba mi sie taka mega otwarta kuchnia ale swojej bym takiej nie zrobila ...
mnie sie kolor podoba - nietypowy ... oryginalny :D
wyspa bajkowa! - ale tez nie dla mnie :)

magduska
12-01-2012, 22:40
..a ile sprzątania! maasssssssakraaaaa.... ;)

mea
12-01-2012, 23:29
..a ile sprzątania! maasssssssakraaaaa.... ;)

e tam !! mysle ze porownywalnie do mojej ... mop rzadzi !! teraz jeszcze mam mopa do centralnego odkurzacza i zalatwiam kafle za jednym podejsciem !! luuuuuziiik

Monoceros
13-01-2012, 08:23
jaka ogromniasta ta Twoja kuchnia,mnie też się to wenge podoba.A możesz napisać ile metrów ma kuchnia,No to teraz możesz poszaleć w swojej duuużej kuchni,miłego gotowania życzę:rotfl:

70 m2
jeszcze jest jak widać nie skończona


mnie sie bardzo wyspa podoba, patent z siedziskiem - czad:)

jaka jest odległość wyspy od reszty zabudowy, konkretnie części ze zlewem ??

wyspa ma 1.5 metra od zabudowy pod oknem tylko ze mamy 2 zlewy jeden pod oknem a drugi mały roboczy na wyspie i uważam ze to jest super rozwiązanie po paru tygodniach użytkowania
Do zabudowy przy lodowce 90 cm


Monoceros kuchnia jest ogromna, ma wielki potencjał ale jakoś mi się nie widzi, płytki wogóle nie pasują, wyspa ma dziwne kształty, chyba tylko dzieci mogą tam usiąść bo każdemu dorosłemu będzie nie wygodnie,


Kuchnia jest wyższa niż standardowa wiec i siedzisko jest większe. Spokojnie usiądą tam 2 osoby dorosłe . Zamiarem siedziska jest siedzenie a nie obiadowanie :)


Kamień nie zda roli? Jeśli kamień nie zda roli to już nic nie pomoże :)
Z czego macie blaty? Może to wykorzystać na ściany?



Kuchnia duża, ale jakoś nie widzę w tym efektywnego wykorzystania przestrzeni, rozmachu aranżacyjnego. Jakby z taką nieśmiałością kuchnią skuliła się w kącie.

Kamień w sensie skałki o nierównej powierzchni . Żona boi się "upaćkania " przy zlewie i częstego czyszczenia. Blaty na ścianie odpadają .




na plus duża pakownośc mebli, co by nie mówić ciekawa w kształcie wyspa. Na minusik - wg mnie - brak zabudowy do sufitu. Ja mam wręcz organiczne uczulenie na wszystkie półki na których się zbiera kurz. W szale tworzenia mam w swoim salonie taką jedną i klne na czym świat stoi za każdym razem jak wszystko musze z niej zdjąć by ją wytrzeć :mad:

... no i kolor. Nie wiem jak się przedstawia reszta domostwa, ale to wengo podobne coś... no nie bardzo mi się widzi :( ;)


Jakoś nie widzę szafki pod sufit :) 3 metry szafek to i dla Gortata nie lada wyzwanie przy wyciąganiu z najwyższej półki czegokolwiek ..


A wenge po prostu nam się podoba .

gahan
13-01-2012, 08:38
70m kw ??? o matko, jaka ogromniasta :-)

malka
13-01-2012, 08:45
70 m2

wyspa ma 1.5 metra od zabudowy pod oknem tylko ze mamy 2 zlewy jeden pod oknem a drugi mały roboczy na wyspie i uważam ze to jest super rozwiązanie po paru tygodniach użytkowania
Do zabudowy przy lodowce 90 cm




tak mi się wydawało, choć prawie z lupa szukałam tego zlewu na wyspie ;)

aksamitka
13-01-2012, 08:48
70 m2
jeszcze jest jak widać nie skończona
.

woow wielka, czy mozesz ujawnić inne swoje pomieszczenia? zapewne sa bardzo interesujace :)

Monoceros
13-01-2012, 08:56
woow wielka, czy mozesz ujawnić inne swoje pomieszczenia? zapewne sa bardzo interesujace :)


z chęcią jak je skończymy :)


tak mi się wydawało, choć prawie z lupa szukałam tego zlewu na wyspie ;)

http://img842.imageshack.us/img842/697/dsc0024uh.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/842/dsc0024uh.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


tutaj widać

jaksie
13-01-2012, 09:25
70m kw ??? o matko, jaka ogromniasta :-)

ale chyba z jadalnią?

Mnie się osobiście ta kuchnia zupełnie nie podoba, zbyt ciemna, zwalista. Zazdroszczę za to przestrzeni.

Monoceros
13-01-2012, 11:21
z jadalnia ..

Kasia Wojtek
13-01-2012, 12:15
z jadalnia ..

uff, bo przeżyłem chwilę zwątpienia. U nas otwarta kuchnia z jadalnią, salonem i częscią komunikacji będzie miała ok. 56 m2 i wydawało mi się, że będzie w miarę przestronnie :D

Monoceros
13-01-2012, 12:38
Ale tylko z jadalnia .. Salon jest na półpiętrze i ma jeszcze więcej miejsca :D:D

Lubimy duże przestrzenie

queene
13-01-2012, 12:51
ale chyba z jadalnią?

Mnie się osobiście ta kuchnia zupełnie nie podoba, zbyt ciemna, zwalista. Zazdroszczę za to przestrzeni.

mnie też sie nie podoba, niby przestronna ale ciężka i ciemna...ale ja z natury lubie jasne kuchnie więc pewnie dlatego...
a tak z ciekawości - jaka jest odległośc od lodówki do płyty grzejnej i zlewu oraz od piekarnika do wyspy ? dziennie to niezłe (kilo)metry można wykręcić...nie mówiąc o tym że ja bym zgubiła połowę rzeczy po drodze :D

Monoceros
13-01-2012, 13:07
Odległości są w sam raz aby nic nie zgubić i nie obijać się o siebie w kuchni. :D

Malcolm
13-01-2012, 13:27
Kuchnia jest wyższa niż standardowa wiec i siedzisko jest większe. Spokojnie usiądą tam 2 osoby dorosłe . Zamiarem siedziska jest siedzenie a nie obiadowanie :)

.

Może to głupie pytanie ale jak na tym siedzisku się siedzi? Plecami do wyspy czy na kolanach przodem?

jaksie
13-01-2012, 13:40
Na kolanach, po to są poduszki ;)

Kasia Wojtek
13-01-2012, 13:45
Przy takich odległościach można się zmęczyć, więc miejsce do odpoczynku po drodze jest jak najbardziej na miejscu ;-)

Podtrzymuję, mi się kuchnia podoba, a że wenge jak mówicie już nie trendy... trudno, mi się podoba tak czy inaczej.

Malcolm
13-01-2012, 14:20
Na kolanach, po to są poduszki ;)

A wygodnie to tak? Mnie się to kojarzy z konfesjonałem :D

joliska
13-01-2012, 14:33
Mnie się kuchnia Monoceros absolutnie nie podoba :( I nie chodzi tu o wenge - ono też może być piękne, o ile mu się pozwoli, tzn. wybierze naturalny fornir i obuduje dodatkami. U Was tego brak, niestety... Dlaczego poza tym jestem na nie:
- chaos srebrnych linii - sprzętu AGD i ramek szafek z prawej
- konkurencyjne brązy mebli i okna
- brzydki beżowy kolor ściany - po co, skoro ona i tak jest zastawiona meblami i lodówką?
- dziwne konstrukcje na suficie - na dodatek podkreślone kolorem
- fronty szklane z fakturą
- szafki wiszące poniżej linii okna, co wprowadza dodatkową dysproporcję - okno wydaje się monstrualne, a szafki maciupeńkie
- lodówka na wino
- klęcznik

Ogólne wrażenie: zimna, zabałaganiona kuchnia. A szkoda, bo potencjał w tej powierzchni był ogromny :yes:

Korozja
13-01-2012, 15:08
Monoceros ależ Ty masz ogromniastą tą kuchnię! :jawdrop: normalnie można rowerem jeździć. Zazdraszczam bardzo takich powierzchni. Ależ bym w takiej kuchni poszalała....;) I jeszcze te okna wielkie...super! Ach i jeszcze chłodziarka do wina mi się podoba. Chciałam taką u siebie ale u mnie metraż 7x mniejszy i nie było już gdzie jej wsadzić;) Patent z wyspą bardzo interesujący.
Co do samego wyglądu kuchni się nie wypowiem bo bym obiektywna nie była. Nie lubię wenge, płytek w kuchni, mlecznych szyb itp ale najważniejsze żeby Tobie się podobało :) czekam na zdjęcia reszty domu ;)

queene
13-01-2012, 15:35
Monoceros ależ Ty masz ogromniastą tą kuchnię! :jawdrop: normalnie można rowerem jeździć. Zazdraszczam bardzo takich powierzchni. Ależ bym w takiej kuchni poszalała....;)

z mopem chyba ;)



sorry...nie mogłam sie powstrzymać :D