PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

Monoceros
13-01-2012, 15:43
Mnie się kuchnia Monoceros absolutnie nie podoba :( I nie chodzi tu o wenge - ono też może być piękne, o ile mu się pozwoli, tzn. wybierze naturalny fornir i obuduje dodatkami. U Was tego brak, niestety... Dlaczego poza tym jestem na nie:
- chaos srebrnych linii - sprzętu AGD i ramek szafek z prawej
- konkurencyjne brązy mebli i okna
- brzydki beżowy kolor ściany - po co, skoro ona i tak jest zastawiona meblami i lodówką?
- dziwne konstrukcje na suficie - na dodatek podkreślone kolorem
- fronty szklane z fakturą
- szafki wiszące poniżej linii okna, co wprowadza dodatkową dysproporcję - okno wydaje się monstrualne, a szafki maciupeńkie
- lodówka na wino
- klęcznik

Ogólne wrażenie: zimna, zabałaganiona kuchnia. A szkoda, bo potencjał w tej powierzchni był ogromny :yes:

No właśnie dlatego zdjęcia nie oddają całości chyba ze robi je profesjonalista

fronty szklane nie maja faktury
okno jest ogromne bo takie było założenie , przy nim każda szafka będzie mała
Klęcznik jak to nazywasz to super sprawa ..
Jak kolor jest brzydki to chyba dobrze , że jest zastawiony lodówka i szafką :D <rotfl>
Winiarka to też fajna sprawa

Dobrze że mamy różne upodobania bo wtedy byłoby wszystko takie same i nie byłoby co krytykować ..

jaksie
13-01-2012, 18:06
Podoba mi się, jak znosisz krytyczne uwagi, ale naprawdę chciałabym wiedzieć, jak wykorzystujecie "klęcznik".

piu
13-01-2012, 21:30
Kiedyś we wątku "czego nie zrobilibyście ponownie w swoim domu" napisałam - "dużej kuchni".

W tym pomieszczeniu liczy się niesamowicie ergonomia. Tutaj jej zupełnie brak. Less is more, naprawdę.

koktajl
13-01-2012, 22:06
e tam !! mysle ze porownywalnie do mojej ... mop rzadzi !! teraz jeszcze mam mopa do centralnego odkurzacza i zalatwiam kafle za jednym podejsciem !! luuuuuziiik

tym mnie zainteresowałaś. Mogłabyś objaśnić mi co to mop do centralnego odkurzacza?

variola
14-01-2012, 12:11
oj przez kilka osób to chyba zazdrość przemawia... (krytykować wielkość pomieszczenia)
Duża kuchnia jest super! Moi rodzice taką mają i jest to super wygodne, a z tym sprzątaniem to już nie przesadzajmy bo łatwiej sprzątać duże otwarte pomieszczenia niż zakamarki a mopem to ile minut dłużej będzie się podłogę myło??? No i jescze jak kogoś stać na taki wielki dom to podejrzewam, że i na sprzątaczkę więc zazdrośnice(żart) nie martwcie się na zapas :)
co do wystroju to nie w moim stylu choć przyznam, że konsekwentny i gustowny, wyspa z poduchami -pomysł bardzo mi się podoba

87anam87
14-01-2012, 14:27
dla mnie ta kuchnia jest okropna sorry ale tak myślę :( fajnie że duża, ale jakoś to wszystko nieciekawie zrobione, zimna i niemiła, podłoga mi się nie podoba

magduska
14-01-2012, 15:47
oj przez kilka osób to chyba zazdrość przemawia... (krytykować wielkość pomieszczenia)
Duża kuchnia jest super!

..jednak ja osobiście nie myślałam o myciu podłogi mopem, w ogóle nie myślałam o podłodze pisząc o sprzątaniu a o KUCHNI, SZAFKACH - w tej kuchni jest ponad dwa razy więcej szafek niż np. w mojej, a ja patrzę przez swój pryzmat - oczywiście, że super mieć dużą kuchnię i fajnie jak właściciele kuchni posiadają "pomoc domową" - jak kogoś stać to dlaczego nie? ;) - ja musiałabym sprzątać sama, stąd mój komentarz ;)
o wenge, rozplanowaniu kuchni, kg się nie chce wypowiadać - każdy ma swój gust - najważniejsze, że właściciele są zadowoleni ;)

queene
14-01-2012, 16:39
niczego nie zazdroszczę...no może widoku za oknem bo akurat taki mam tylko w sypialni...
ani powierzchni ani sprzątaczki - wypowiadam sie na temat kuchni i tyle, od tego jest ten temat
osobiście nie zniosłabym gdyby ktoś obcy na stałe szwendał mi sie po domu więc wykluczam panią od sprzątania - wybudowałam to co sama dam rade posprzątać, raz zamówiłam kogoś do umycia okien i czułam sie ogromnie niekomfortowo....więc nie -dziękuję
i nie o samo sprzątanie mi chodzi ale o - powtarzam - wrażenie z obejrzenia tej kuchni

joliska
14-01-2012, 18:08
Zbijanie krytyki tekstem "bo wy zazdrościcie", jest poza wszelkim komentarzem - proszę, nie wchodźmy na tę ścieżkę dyskusji, bo szkoda wątku ;)

asizo
14-01-2012, 19:06
Monoceros, mnie się podłoga u Was bardzo podoba - jest taka inna. Nie wygląda jak podłoga w polskim domu, bardziej kojarzy mi sie np. z Hiszpanią. Oryginalna :)

Co do przestrzeni, to super, ze macie taką powierzchnię, ale jak dla mnie wygląda ona na niewykorzystaną i nie do końca przemyślaną. Kuchnia sprawia wrażenie ekspozycji w studio kuchennym, jest jakoś tak pusto, jakby kuchnia była przypadkowo wstawiona (mimo, że widać w niej życie). Też uwielbiam duże przestrzenie i zazdroszczę takiego metrażu. Tylko właśnie ta kuchnia, mimo wielkosci zabudowy, jakoś w moim odczuciu ginie w tym pomieszczeniu. Nie wiem, czegoś mi w niej brakuje. Może inny układ, moze coś innego...

Nie podobają mi się też przezroczyste szybki w szafkach, bo kuchnia wygląda jeszcze bardziej przemysłowo przez to i robi się rozgardiasz niepotrzebnie. Acha, także przez tą zabudowę niską (tam gdzie są piekarniki w słupku) kuchnia sprawia wrażenie przypadkowo wstawionej, jakby nie była robiona do tego konkretnego wnętrza. Ona naprawdę wygląda jak wstawiony tu gotowiec. Trochę szkoda, bo potencjał tej przestrzeni jest ogromny.

Mam też wrażenie, ze brakuje czegoś, co stylistycznie nawiązywałoby do podłogi, bo teraz podłoga i zabudowa to trochę jak dwa światy, a mozna by to fajnie połączyć np. dodając jakieś 2 duże wiszące lampy nad wyspą. A planujecie jakiś okap/wyciąg?

Acha i jeszcze wydaje mi się, że w takiej przestrzeni aż prosi się o jakis wyższy barek i hokery. Kurczę no, taka powierzchnia, a zabudowa nieprzemyślana. Ja bym wywaliła te szafki-siedziska i w ich miejscu zrobiła dłuższy barek, wyższy od blatu, nieco odcinający tę kuchnię od jadalni. I pewnie byłby bardziej funkcjonalny niż te ławki.

Weźcie jeszcze coś spróbujecie z tej kuchni wycisnąć. Bo może być fajna kuchnia, a tak jest przestrzeń z potencjałem, ale jakoś tak chaotycznie zagospodarowana.

queene
14-01-2012, 19:55
Monoceros, mnie się podłoga u Was bardzo podoba - jest taka inna. Nie wygląda jak podłoga w polskim domu, bardziej kojarzy mi sie np. z Hiszpanią. Oryginalna :)

coś w tym jest...chociaż mnie sie skojarzyła z takim starymi zamczyskami ;)
myślę ze kuchnia sporo zyska latem, otwarta na ogród, nasłoneczniona, zrobi sie jasna i bardziej przytulna

nazwa12
14-01-2012, 20:27
70m kw ??? o matko, jaka ogromniasta :-)
To chyba największa na tym forum,a z tym sprzątaniem dużych powierzchni to nie jest tak zle.Po obiedzie wszystko do zmywarki,przetrzeć blaty i podłogę i już.Ja w bloku miałam bardzo małą kuchnię i wiecznie tam miałam bajzel,czym większa powierzchnia,tym wizualnie mniej bałaganu :yes:

Anulek2005
14-01-2012, 20:31
To chyba największa na tym forum,a z tym sprzątaniem dużych powierzchni to nie jest tak zle.Po obiedzie wszystko do zmywarki,przetrzeć blaty i podłogę i już.Ja w bloku miałam bardzo małą kuchnię i wiecznie tam miałam bajzel,czym większa powierzchnia,tym wizualnie mniej bałaganu :yes:

IMHO foty tej wielkiej kuchni zupełnie twojego poglądu nie potwierdzają :(

piu
14-01-2012, 23:37
oj przez kilka osób to chyba zazdrość przemawia... (krytykować wielkość pomieszczenia)
Duża kuchnia jest super! Moi rodzice taką mają i jest to super wygodne, a z tym sprzątaniem to już nie przesadzajmy bo łatwiej sprzątać duże otwarte pomieszczenia niż zakamarki a mopem to ile minut dłużej będzie się podłogę myło??? No i jescze jak kogoś stać na taki wielki dom to podejrzewam, że i na sprzątaczkę więc zazdrośnice(żart) nie martwcie się na zapas :)
co do wystroju to nie w moim stylu choć przyznam, że konsekwentny i gustowny, wyspa z poduchami -pomysł bardzo mi się podoba

Jest to wygodne, pod warunkiem, że zachowuje się ergonomiczne odległości w tzw. ciągu roboczym, tj. masz w miarę pod ręką - lodówkę, zlew, kuchenkę ( najlepiej w takiej właśnie dokładnie kolejności i oczywiście także nie zbyt blisko siebie, by blat roboczy miał w jednym ciągu min. 120 cm).
Jeśli lodówka, zlewozmywak i płyta grzewcza ułożone są w trójkącie, to układ kuchni powinien zapewnić minimalną odległość pomiędzy wierzchołkami tego trójkąta, a optymalna suma długości wszystkich boków trójkąta powinna mieścić się w przedziale ok. 5 m. Należy również pamiętać o odpowiedniej odległości pomiędzy szafkami kuchennymi a innymi sprzętami, ewentualnie pomiędzy rzędami szafek (w przypadku kuchni dwurzędowej, w kształcie litery U bądź wyspy). Nie powinna ona być mniejsza niż 120cm.
To tyle kuchennej ergonomii, czegoś, co nie jest jakimś widzimisię, ale zostało sprawdzone w praktyce.
Inaczej jest po prostu niewygodnie.
Jeśli kuchnia ma większą powierzchnię i ma się wiele sprzętów ( potrzeba dużo szafek), powinny one być na końcu ciągu roboczego.

Spójrz np. na kuchnię Nigelli. Nie jest mała, taka w sam raz i wszystko jest w zasięgu ręki :)

Margoth*
14-01-2012, 23:37
Dobra, koniec już. Następną kuchnię poproszę!

piu
14-01-2012, 23:48
Dobra, koniec już. Następną kuchnię poproszę!
Wiesz, tak by chyba było lepiej, gdyby były same fotki :yes:
Każdy ma inny gust, a właściciel już i tak ma przecież pozamiatane :rotfl:

Elfir
14-01-2012, 23:49
same fotki to można pooglądać wpisując "kuchnia" do google.

tuya
15-01-2012, 09:45
witam, ja również jestem posiadaczką białej kuchni... użytkuję ją drugi rok i nadal jestem zadowolona, choć kuchnia nie jest najwyższych lotów i montaż jej kosztował mnie wiele nerów (taki niestety fachowiec)w perspektywie roku dwóch planuję zmianę mieszkania i już rozglądam się pod kątem przyszłej kuchni - jednak ciężko zrezygnować mi z lakierowanej bieli, bo pokochałam ją za łagodność i łatwość utrzymania czystości... dlatego pewnie bedzie biała, ale fronty raczej bez uchwytów i mądrzej zagospodarowane wnętrza szafek, więcej szuflad i zabudowa po sam sufit:)

tu zdjęcia, chwilę po montażu .... dziś między szafkami jest biała szyba

http://msmeble.eu/foty/k13.jpg

http://msmeble.eu/foty/k14.jpg

jaksie
15-01-2012, 10:23
całkiem przyjemna dla oka, fajna roleta :) Teraz już wiesz, czego chcesz i jakich blędów uniknąć, więc kolejna ma szansę być idealną :)

asizo
15-01-2012, 10:49
tuya, bardzo ładna kuchnia. Roleta świetnie pasuje :)

nazwa12
15-01-2012, 10:49
:yes:Jestem zachwycona Twoją kuchnią,fajna roleta i ogólnie panuje tu ład

pumpaluna
15-01-2012, 10:55
Tuya twoja kuchnia przekonała mnie, że decyzja o białych lakierowanych frontach to dobra decyzja. Zdradzisz gdzie kupiłaś roletę?

Asia**
15-01-2012, 11:01
roleta ratuje kuchnię- byłoby mdło bez niej

joliska
15-01-2012, 11:05
A gdyby jeszcze blaty były szare lub czarne :D

tuya
15-01-2012, 11:38
dzięki za opinie :)
jak postanowiłam, że zrobię białą kuchnię, to znajomi pytali się czy mam zamiar żaby kroić, że laboratorium i takie tam ;)


Tuya twoja kuchnia przekonała mnie, że decyzja o białych lakierowanych frontach to dobra decyzja. Zdradzisz gdzie kupiłaś roletę?

roleta zamawiana w 'euro firany' - decyzji o białej w lakierze raczej nie będziesz żałować :)

A gdyby jeszcze blaty były szare lub czarne :D

beżowe blaty, to celowy zabieg... koniecznie zależało mi na beżowych kaflach na podłodze (poler - nigdy więcej!), dlatego zdecydowałam się by owy blat nawiązywał do podłogi, a jednocześnie ocieplał 'sterylne' wnętrze

julianna16
15-01-2012, 12:39
Tuya

Bardzo przyjemna, łagodna kuchnia :). Roleta niesamowicie dodaje jej charakteru. Jest świetnym przykładem jak można w prosty sposób animować wnętrze :). Już jestem ciekawa Twojej kolejnej kuchni :).

Venus_m
15-01-2012, 12:43
Tuya mi też się bardzo Twoja kuchnia podoba :yes: oczywiście jest kilka rzeczy do poprawy, ale to tylko indywidualne upodobania, więc nie będę burzy rozpoczynać ;)

tuya
15-01-2012, 13:56
Tuya

Bardzo przyjemna, łagodna kuchnia :). Roleta niesamowicie dodaje jej charakteru. Jest świetnym przykładem jak można w prosty sposób animować wnętrze :). Już jestem ciekawa Twojej kolejnej kuchni :).

tylko kiedy ja się jej doczekam ;)
mamy mieszkanie 70m, robi się ciasno i teraz rebus czy kupić większe 100110(koszt 600-800 tyś) czy jak już wydawać taką kasę to pomysleć o budowie domu...
(max 140m)
tylko, że właśnie wybudowałam na działeczce rekreacyjnej domek 5/5m i po perypetiach z budowlańcami mam budowy serdecznie dosyć :(

max_dara
15-01-2012, 15:13
To i my dajemy kilka fotek z naszej nowej kuchni.
http://hosting-zdjec.pl/images/969kuchnia.jpg (http://hosting-zdjec.pl/view.php?filename=969kuchnia.jpg)
http://hosting-zdjec.pl/images/489kuchnia2.jpg (http://hosting-zdjec.pl/view.php?filename=489kuchnia2.jpg)
http://hosting-zdjec.pl/images/603kuchnia3.jpg (http://hosting-zdjec.pl/view.php?filename=603kuchnia3.jpg)
http://hosting-zdjec.pl/images/755kuchnia4.jpg (http://hosting-zdjec.pl/view.php?filename=755kuchnia4.jpg)

duś
15-01-2012, 15:34
@tuya
i ja dołączam do zachwyconych roleta. fajny konkretny akcent :)

@max-dara
jaka macie odległość miedzy rownoleglymi szafkami? wyszło fajnie, ale na moje oko - ciasno.

nowy 1
15-01-2012, 15:52
A jak się sprawują lakierowane fronty po dwóch latach użytkowania? Nie sa porysowane?

joliska
15-01-2012, 16:08
Moje lakierowane fronty w maju skończą 3 lata - nie ma ani jednej rys, bo i skąd miałaby być? Nie drapię mebli...

pumpaluna
15-01-2012, 16:14
Maxdara zdradzisz jaki masz piekarnik? wygląda na taki z szybą ukrywającą wnętrzności ;)

Joliska a nie ma efektu żółknięcia? Znajoma ma szafkę lakierowaną w pokoju dziecka i niestety po jakiś hmm 6 czy 7latach pożółkła nieładnie :(

julianna16
15-01-2012, 16:19
tylko kiedy ja się jej doczekam ;)
... właśnie wybudowałam na działeczce rekreacyjnej domek 5/5m i po perypetiach z budowlańcami mam budowy serdecznie dosyć :(

A to akurat większość obecnych na FM rozumie ;). Nie poddawaj się :D

julianna16
15-01-2012, 16:24
To i my dajemy kilka fotek z naszej nowej kuchni.
http://hosting-zdjec.pl/images/755kuchnia4.jpg (http://hosting-zdjec.pl/view.php?filename=755kuchnia4.jpg)

Kuchnia budzi moją sympatię :). Pierwsze zdjęcie jak z katalogu :). Mnie też zainteresował sprzęt - cały słupek :D. Co jest na samym dole - zmywarka? Jak korzysta się z mikrofalówki na takiej wysokości i jaki to w ogóle sprzęt? Wygląda zacnie :).

tuya
15-01-2012, 16:52
A jak się sprawują lakierowane fronty po dwóch latach użytkowania? Nie sa porysowane?

co prawda pyt nie do mnie, ale..... :) póki co zero rys, zero żółknięcia ... zero konieczności pucowania, polerowania

tuya
15-01-2012, 16:56
To i my dajemy kilka fotek z naszej nowej kuchni.
http://hosting-zdjec.pl/images/969kuchnia.jpg (http://hosting-zdjec.pl/view.php?filename=969kuchnia.jpg)

imo bardzo sympatycznie, faktycznie niemalże katalogowo... aczkolwiek brakuje mi .... rolety na oknie? ;)

Venus_m
15-01-2012, 17:13
max-dara super, ale na oko też wydaje mi się ciasno i trochę szkoda, że ten okap ma tę szybkę w kształcie fali ;)

max_dara
15-01-2012, 17:19
duś
odstęp między szafkami to około 90cm,
julianna16
na dole jest zmywarka, sprzęt Amica /linia integra,
zaś z mikrofalą dajemy rade.
tuya
roleta będzie tylko jeszcze rodzi się pomysł

jaksie
15-01-2012, 17:30
Ja moją kuchnie z lakierowanymi frontami użytkuję już 2 lata, o zażółknieciach nie ma mowy, ale niestety drobne rysy (widziane pod światło) są, głównie w okolicy uchwytów od paznokci. upełnie mi to nie przeszkadza i drugi raz podjęłabym takę samą decyzję.

max dura kuchnia bardzo konsekwentnie urządzona.

julianna16
15-01-2012, 17:39
max_dara

Dziękuję za odpowiedź :). Mnie okno podoba się bez rolety :).

Venus_m
15-01-2012, 18:52
90 cm to trochę ciasno, chyba standardowo poprawnie to 120cm, ale jak wam tak dobrze to i mi pasuje :)

elizakop
15-01-2012, 21:36
Max_dara kuchnia przepiękna! Pierwsza kuchnia w stylu nowoczesnym, jaka mi się podoba. Śliczna kolorystyka :) zieleń w dodatkach wyląda niezwykle interesująco...

rere79
15-01-2012, 23:25
max_dara, 90 cm pomiędzy szafkami to trochę mało. Kuchnia sama w sobie podoba mi się :)

variola
16-01-2012, 12:20
max_dara - kuchnia bardzo fajna, nie jestem zwolenniczką nowoczesnych ale twoja potwierdza ten wyjątek, bardzo fajnie, ciekawie rozplanowana (trochę jak z baru sushi) limonkowe dodatki są super.
W przedniej prezentowanej kuchni zachwyca roleta - ale o tym piszą wszyscy :)

reni1980
16-01-2012, 13:09
max-dara kuchnia ladna, konsekwentna ale ja nie pokusiałabym się na taki układ, powstał trochę taki wagon i zmywarka moim zdaniem zadaleko od zlewu, bynajmniej u mnie lało by się po podłodze, ale super wygląda to odcięcie z szarych frontów nad lodówką, ladne uchwyty choć rzucają się w oczy, ogólnie bardzo na tak

Asia**
16-01-2012, 21:03
max-dara blaty masz pewnie na wysokości 85 cm? Mam pytanie o krzesła.. co to za firma? i jak się sprawują - wyglądają jakby można się było na nich huśtać?

max_dara
16-01-2012, 21:35
Zgadza się blat na 85cm. Nie pamietam jaka firma krzeseł, kupione na allegro bardzo wygodne.

nicol21
16-01-2012, 21:53
max-dara - fajnie i konsekwetnie urzadzona kuchnia. choc troszke pewnie w niej ciasno w 2 osoby probujace cos zrobic.
tuya - delikatna z bardzo fajnym akcetem! i super ze po 2 latach z biela znow bys ja wybrala!
czy dobrze widze ze masz tam lustro :) ? tak sie zastanawiam - czy jest przydatne?

Patrycja
16-01-2012, 23:47
Może będzie trochę off topic, ale co tam. Przejrzałam ostatnie 50 stron i mam zupełny mętlik w głowie. Planujemy zrobić kuchnię od nowa i marzą mi się szuflady. W większości kuchni są 3 szuflady (2 głębokie i 1 średnia), czy nie jest wygodniej mieć 4 (2 głębokie, 1 średnia i 1 płytka). Nasze szafki chyba będą na wysokości 92 cm.

87anam87
17-01-2012, 00:26
dobre pytanie boja się zastawiałam czy nie lepiej jak są dwie głębokie

malka
17-01-2012, 01:17
a czy to nie zależy od tego, co chcesz w tych szufladach przechowywać?

joliska
17-01-2012, 07:37
Nie wyjdą Ci 4 szuflady na 92 cm... U mnie całkowita wysokość to 86 cm, a szuflady: 2x28.5, 14 cm... Jest przecież cokół...

jaksie
17-01-2012, 07:56
Ja postawiłam na szuflady. Dlatego zamiast szafek dolnych (poza jedną pod zlewem) mam 9 szuflad - 6 głębokich i 3 płytkie.

Karollinka
17-01-2012, 08:08
Ja postawiłam na szuflady. Dlatego zamiast szafek dolnych (poza jedną pod zlewem) mam 9 szuflad - 6 głębokich i 3 płytkie.

Ja mam podobnie, 6 szuflad głębokich i dwie płytkie, są bardzo praktyczne.
Wszystko co najpotrzebniejsze w nich trzymam, do szafek dolnych chowam rzeczy rzadziej używane.

magduska
17-01-2012, 08:31
Planujemy zrobić kuchnię od nowa i marzą mi się szuflady. W większości kuchni są 3 szuflady (2 głębokie i 1 średnia), czy nie jest wygodniej mieć 4 (2 głębokie, 1 średnia i 1 płytka). Nasze szafki chyba będą na wysokości 92 cm.
Moje szafki są na wysokości 93 cm i... raczej mam po trzy szuflady w słupku - dwie głębokie i jedna płytka, mam jeszcze taki słupek gdzie mam jedną głęboką i trzy płytkie - zresztą popatrz na zdjęcie:
http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageorig&var1=domek%2Fbudowa107.JPG

Zgadzam się tu z joliską - na takiej wysokości nie zmieści Ci się taka konfiguracja szuflad - 2 głębokie, średnia i płytka..

Pozdrawiam,

Venus_m
17-01-2012, 09:47
Ja też mam 2x głębokie i płytka w jednym rzędzie z blatem wysokość 88 cm. Wszystko zależy od tego co chcesz w nich trzymać, ja płytkie wykorzystuję na przybory kuchenne/sztućce a głębokie na talerze, miski, durszlaki tak aby przy gotowaniu wszystko było pod ręką :yes:

Izuuś
17-01-2012, 13:44
ja również postawiłam na układ 2 głębokie i 1 płytka, jest to funkcjonalne rozwiązanie ja dla mnie. Trzymam tam na ten przykład garnki, wysokie miski, drobny sprzęt agd, spożywkę w pojemnikach. A w gruncie rzeczy i tak mogłyby być jeszcze głębsze, bo już np. butla z oliwą mi się nie zmieści, a nie mam cargo. I dla wszystkich zastanawiających się (liczących się z każdym groszem jak ja) nad okuciami z pełnym wysuwem szuflady i domykaniem, bardzo polecam, pomimo wyższych kosztów, jest bardzo wygodnie, można zrezygnować z "domykaczy" górnych szafek (jak ja :), ale szuflady koniecznie z dobrymi okuciami.

Elfir
17-01-2012, 14:02
szkoda, że ikea nie ma układu szafki z 4 szufladami :(

aksamitka
17-01-2012, 15:12
Elfir dokladnie to samo wczoraj pomyslalam :(

Elfir
17-01-2012, 15:25
Kuzynka ma kuchnię z IKEA i skarży się, że te dwie głębokie szuflady są za głębokie i niepotrzebnie talerze stoją w tak wysokich stosach. Poleciła mi, bym zrobiła układ na 4 szufladach - jedna płytka i trzy średnie.


dlatego chciałam sprawdzić jak to wygląda cenowo w BRW, ale mają beznadziejną stronę - same inspiracje (z reszta fantastyczne), ale zero konkretów.

aksamitka
17-01-2012, 15:49
Elfir a generalnie jakiej jakosci sa kuchnie BRW ( nowoczesne) ?

tuya
17-01-2012, 16:20
(...)
tuya - delikatna z bardzo fajnym akcetem! i super ze po 2 latach z biela znow bys ja wybrala!
czy dobrze widze ze masz tam lustro :) ? tak sie zastanawiam - czy jest przydatne?

lustro stanowi takie zakończenie, jest wspólnym elementem z lustrem, które jest umieszczone w narożniku między półkami, a czy przydatne? cóż dzieci obserwują się i wpadają w narcyz ;) pięknie odbija się w nim kosz z owocami, który to najczęściej stawiam na stole


dobre pytanie boja się zastawiałam czy nie lepiej jak są dwie głębokie

ja najchętniej zrobiłabym po dwie głębokie szuflady

http://j.luxlux.pl/l491/c271c74300251f7c46928479

Elfir
17-01-2012, 16:25
Elfir a generalnie jakiej jakosci sa kuchnie BRW ( nowoczesne) ?

Kuzyn ma taką kuchnię kilka lat i się nie skarży. Ale oczywiście nie można porównywać tego z dobrej jakości stolarzem czy markowymi meblami. To nadal klasa ekonomiczna, jak IKEA. Jeśli chodzi o okucia, to i IKEA i BRW biorą Blumy, więc jakoś ta sama.

BTW - zdjęcie powyżej to układ mojej kuchni w budowanym domu :)
Ale nie moje kolory. Wiecie co mi w niej brakuje? Zamykanego kącika (np. szafka żaluzjowa) na trzymanie podręcznych rzeczy - toster, mikser, cukiernica, których nie chciałabym mieć na blacie.

aksamitka
17-01-2012, 16:28
zastanawiam się czy BR lepsze od Ikea, czy nie i w czym tak naprawde meble od studia kuchennego sa lepsze......bo cena w moim przypadku to x2

Elfir
17-01-2012, 16:44
BRW nie jest lepsze. To podobna jakość.
Czym sie rózni od studia?
Chociażby spasowaniem elementów. Tak by nigdzie krawędź nie wychodziła krzywo, by wszystkie otwory montażowe idealnie pasowały.
W meblach sieciówkowych dopasowanie jest takie +/-

budowniczy30
17-01-2012, 20:46
Może kogoś zainspiruje moja kuchnia- brakuje okapu (czeka na montaż w garażu) i dodatków ale jestem ciekawa Waszych opinii. Dwa lata czyta to forum i w końcu mogę coś dać od siebie.

http://images50.fotosik.pl/1325/5048037b37da23e3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5048037b37da23e3)

http://images45.fotosik.pl/1318/78e0d043e018723bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=78e0d043e018723b)

duś
17-01-2012, 20:54
front na wiszącej szafce zrobiłabym biały (jednolicie), ale w ogóle efekt jest fajny. piekny kolor ma ta wyspa.
nie przepadam za białymi kuchniami, ale realizację zaliczam do bardzo udanych :)

Elfir
17-01-2012, 20:56
a mnie sie podoba przełamanie bieli wiszaca szafką fornirowaną :)

Venus_m
17-01-2012, 20:59
Budowniczy mi się podoba na pewno sterylność :yes: Biel + szary super, nawet 2 kolory na górnych frontach mi się podobają. Nie zgrywa mi się natomiast jakoś kolorem szyba z kolorem ściany i sufitu - może to takie zdjęcie nie wiem. Noga dziwna, ale nie mówię nie, pasuje do kuchni. Wyspa to fornir czy laminat? :)

P.S. Listwa przypodłogowa miód malina :D

budowniczy30
17-01-2012, 21:10
Dokładnie taki efekt przełamania chciałam uzyskać, dziękuję za opinie, każda jest bardzo cenna. Myślę że kuchnia będzie wyglądała inaczej gdy dopracuję szczegóły.

pumpaluna
17-01-2012, 21:14
A ma ktoś z was (i mógłby np jeszcze raz pokazać) na ścianie identyczny kolor/materiał jak na blacie? Zastanawiamy się nad blatem eggera - beton ciemny i stolarz doradza nam, żeby nie wprowadzać koloru między szafki tylko dać to samo jako blat i jako wstawka na ścianie. Dodam, że na szkło nas nie stać, a płytek nie lubię.

budowniczy30
17-01-2012, 21:17
Venus m faktyczne mi też ten kolor szkła nie pasuje, niestety na razie tak zostanie, każda biel jest inna i po zamontowaniu okazało się że lepsza byłaby szara ale oczywiście za późno:)

Listwy również mi się bardzo podobają:)

Venus_m
17-01-2012, 22:11
Mhm no wiesz zdarza się :lol: wyspa to fornir czy laminat? bo jakoś mi wygląda na laminat...ale na wiszącej jak fornir :rolleyes:

Patrycja
17-01-2012, 22:12
Budowniczy30, Kuchnia bardzo interesująca, ale w takiej kuchni musi być idealny porządek, by widać było jej urodę. Ja niestety jestem bałaganiarą, więc ten styl jest nie dla mnie.
Wracając do tematu szuflad. Z moich wyliczeń wynika, że łączna wysokość szafki do spodu blatu:89,5 cm. Cokół 9,5 cm (musi tak być, żeby Roomba mogła wjeżdżać), zostaje 80 cm. Wiadomo, że szafki nie dochodzą do samego blatu, tylko zostaje ok. 5 cm luzu, mamy więc do dyspozycji ok. 75 cm, co można podzielić np: 10, 10, 25, 30, chociaż może wtedy płytkie szuflady na sztućce, przyprawy itp. będą zbyt płytkie. Napiszcie proszę jaką macie wysokość frontów w szufladach "wysokich" i "niskich". Z góry wielkie dzięki.
PS. Magduska, my mamy małą kuchnię - tylko 9 m2. Mają być w niej dwa słupki szuflad na prostopadłych ścianach, dość blisko i obawiam się, że na tak niewielkiej powierzchni będą się "gryzły" różne wysokości szuflad w obu słupkach.

Venus_m
17-01-2012, 22:15
5 cm luzu to bardzo dużo...chyba że ma być frez? Na pewno dziwnie będą wyglądać obok siebie szuflady różnych głębokości, ewentualnie możesz rozważyć Patrycjo szuflady maskowane...ale czy ty wygodne i praktyczne nie wiem, ja się co prawda na to upierałam, ale skończyłam z podziałem na wierzchu i wizualnie mi się podoba i jest wygodnie :yes:

tuya
17-01-2012, 22:23
. Napiszcie proszę jaką macie wysokość frontów w szufladach "wysokich" i "niskich". Z góry wielkie dzięki.

ja mam 15,28,28
i powiem, że ta 15-ka jest dość płytka

joliska
17-01-2012, 22:44
O wysokości swoich pisałam rano - nie mam pojęcia, co można trzymać w szufladzie o zewnętrznej głębokości 10 cm :no: W tej 14.5-cm mieszczą się: sztućce, 4 ścierki, opakowania lekarstw... Trzeba pamiętać, że na zewnętrzną wysokość szuflady składa się jej dnom, a na dodatek najwyższa szuflada ma jeszcze ubytek 1 cm na ramkę korpusu. Więc pewnie taka 10 cm, ma 8 cm przestrzeni...

queene
17-01-2012, 23:08
Kuzynka ma kuchnię z IKEA i skarży się, że te dwie głębokie szuflady są za głębokie i niepotrzebnie talerze stoją w tak wysokich stosach. Poleciła mi, bym zrobiła układ na 4 szufladach - jedna płytka i trzy średnie.


dlatego chciałam sprawdzić jak to wygląda cenowo w BRW, ale mają beznadziejną stronę - same inspiracje (z reszta fantastyczne), ale zero konkretów.

ja mam BRW ale 3 szuflady - 14+28+28cm, blat na 93 cm
nie mam żadnych "ale" co do jakości czy dokładności spasowania....ale mnie je montował znajomy więc może bardzo się starał ;)

julianna16
17-01-2012, 23:30
a mnie sie podoba przełamanie bieli wiszaca szafką fornirowaną :)

Mnie też, mnie też :).

Budowniczy30, a co się dzieje vis a vis słupkowej zabudowy? :)

nicol21
18-01-2012, 01:46
budowniczy30 bardzo fajna kuchnia! daje duze pole do popisu jesli chodzi o dodatki i ich zmiany kolorystyczne :) a co masz na scianie ktorej nei pokazujesz? tzn naprzeciwnej scianie do wysokiej zabudowy?

i cieszy ze mozesz cos pokazac - nie wazne jaki czas - grunt zeby Was cieszylo.

reni1980
18-01-2012, 10:35
budowniczy boska kuchnia

dorota21
18-01-2012, 12:47
ja mam BRW ale 3 szuflady - 14+28+28cm, blat na 93 cm
nie mam żadnych "ale" co do jakości czy dokładności spasowania....ale mnie je montował znajomy więc może bardzo się starał ;)

Ja też mam blat na 93cm, szuflady natomiast 4 - 26, 26, 12, 12. W płytkich szufladach mam organizery Blum na sztućce w najwyższej, sztućce robocze w drugiej od góry, a w wyższych: talerze, miski, malakser, mikser, młynek, kasze, mąki, makarony. W pozostałych płytkich mieszczą się folie spożywcze, papiery do pieczenia, słomki, deski do krojenia, a także herbaty i słodycze. Prawdą jest, że olej się nie zmieścił, również sokowirówka nie weszła, ale poza tym - jak dla mnie - bardzo wygodny podział.

asizo
18-01-2012, 12:53
budowniczy, bardzo mi sie podoba Twoja kuchnia :)

aricia
18-01-2012, 12:58
budowniczy30, kuchnia piękna :D

problem z odcieniem białego szkła jest dość powszechny. zwykłe szkło ma w sobie opiłki żelaza, które nadają ten zielonkawy odcień, szczególnie zauważalny na krawędziach, lub ( jak w Twoim przypadku) przy pomalowaniu od spodu na biało...aby kolor wyszedł "czysto" biały, należy użyć szkła typu "diamant". ma ono specjalnie obniżoną zawartość żelaza. nawet przy grubych jego taflach ma doskonałą przezierność.

jeszcze raz powtórzę : kuchnia cudna !!! jak popsujesz ją dodatkami, to nie wiem, co Ci zrobię :mad:! ;) :lol2:

Venus_m
18-01-2012, 13:41
u mojego szklarza ten rodzaj szkła nazywa się opti white ;)

julianna16
18-01-2012, 13:43
u mojego szklarza ten rodzaj szkła nazywa się opti white ;)
Dużo droższe jest takie szkło?

Venus_m
18-01-2012, 13:43
Nie pamiętam dokładnej różnicy ale droższe jest na pewno.

aga_ada
18-01-2012, 14:17
budowniczy super kuchnia !!!

szczególnie podoba mi się wyspa - z czego jest i co to za kolor?!?!?!? boska ja bym chciała takie fronty
i czy dobrze widzę że jedna szafka wisząca jest z tego samego?

piogron
18-01-2012, 14:48
Budowniczy możesz zdradzić ile kosztowała Cie ta kuchnia i z czego jest wyspa?

Sharlotka
18-01-2012, 15:02
Budowniczy,

kuchnia wspaniała, rewelacyjny układ, kolorystyka i efekt!!!!
Bardzo ciekawa, ścięta "noga" wyspy!
Proszę, napisz, jakie masz wymiary całego pomieszczenia?

tuya
18-01-2012, 16:18
Nie pamiętam dokładnej różnicy ale droższe jest na pewno.

u mojego szklarza była droższa o ok 250 zł na metrze, czyli ok 650 zł/m*

bluezee
18-01-2012, 17:45
Budowniczy super kuchnia, rewelacyjnie wyeksponowałeś oryginalną wyspę na tle białych lakierów. Bomba!

merle
18-01-2012, 19:19
Budowniczy, kuchnia świetna; dla odmiany zapytam, jakie płytki są położone na podłodze?

kasiakp
18-01-2012, 19:19
budowniczy cudna kuchnia Bardzo mi sie podoba Gratuluje

Justynka
18-01-2012, 21:42
A ma ktoś z was (i mógłby np jeszcze raz pokazać) na ścianie identyczny kolor/materiał jak na blacie? Zastanawiamy się nad blatem eggera - beton ciemny i stolarz doradza nam, żeby nie wprowadzać koloru między szafki tylko dać to samo jako blat i jako wstawka na ścianie. Dodam, że na szkło nas nie stać, a płytek nie lubię.

Pumpaluna - takie rozwiązanie ma Ragazza, spójrz: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163181-rozważna-i-romantyczna/page13&highlight=rozwa%C5%BCna+romantyczna

:)

pumpaluna
18-01-2012, 21:46
Justynka dzięki za link, dokładnie taki beton chcemy na blat i po tych oględzinach także na ścianę.

budowniczy30
18-01-2012, 23:15
Hej,

Generalnie nie spodziewałam się tylu komplementów, mi oczywiście podoba mi się moja kuchnia, ale tak długo ustalałam jej szczegóły i mieniałam koncepcje, że nie widzę nic specjalnego, ale oczywiści dziękuję za dobre słowa.
Widziałam tu bardzo wiele pięknych kuchni.

merle geres na podłodze to Ceramica Picasa Extra White.

Szarlotka Krzywą nogę gdzieś podpatrzyłam w sieci, mój wykonawca zgodził się to wykonać, bo taki skos mam też na boku szafek, czyli mam zakończony bok szafek blatem z Haneksu i to było wyzwaniem dla pana od kuchni, powiedział że pierwszy i ostatki raz się na to zgodził b siedział nad tym tydzień:) Ale wyszło super i to najważnejsze.
Ja mam kuchnię połąconą z salonem, całość nie jest ogromna bo ok 60 m2, trochę bałam się ze wyspa zabierze mi miejsce i będzie ciasno ale jest naprawdę bardzo dużo miejsca, a wyspa jest dość duża.

aga_adawyspa jest z laminatu kolor to orzech amerykański ale co do nazwy dokładnej to tajemnica producenta kuchni. Oczywiście górne szafki to ten sam materiał.


Mnie też, mnie też :).

Budowniczy30, a co się dzieje vis a vis słupkowej zabudowy? :)

Ha, tam się dopiero będzie działo:)
Za wyspą mam ok 4 metrów do wykusza i tam będzie stół z krzesłami ale na to jeszcze nie mam pomysłu, myślałam o również o masywnym stole w tym samym kolorze co wyspa, bądź czarnym, bo w salonie mam grafitową kanapę, ciemną podłogę, czarny kamień przy kominku...ale to bardzo trudna decyzja.Może mi coś podpowiecie:)

Aricia Właśnie dlatego tak boję się dodatków, ponieważ niewłaściwie dobrane mogą zepsuć nawet najlepsze wnętrze...i obiecuję że będę się starała)

Elfir
19-01-2012, 00:42
szkło:
float - zielonkawy
guardian - prawie przezroczysty
opti white - krystalicznie przeźroczysty

Venus_m
19-01-2012, 02:18
dobrze wiedzieć ;)

Budowniczy więc dobrze obstawiałam z tym laminatem :yes:

Sharlotka
19-01-2012, 09:25
Budowniczy,
gratulacje raz jeszcze i dziękuję za informacje!

A czy możesz napisać, jakie masz wymiary wyspy oraz ściennej zabudowy?

Korozja
19-01-2012, 11:37
budowniczy30 przepiękna kuchnia. Nie wiem co więcej napisać. Po prostu WOW! :)

Agi75
19-01-2012, 13:43
Mam pytanie do właścicieli już funkcjonujących kuchni.czy tego typu szuflady 3 w 1 są praktyczne czy lepej mieć 3 pojedyncze.Uparłam sie na taki zestaw bo wg mnie fajnie wygląda brak podziałów na frontach.Ale co z ich użytkowaniem? Wygodne sa ? oto przykład
http://stolbryt.com.pl/data/storage/attachments/2d8d4fd02c67c1c73293f577343b627c.jpg

Venus_m
19-01-2012, 13:57
Agi to są szuflady maskowane o których ja mówiłam. Też się upierałam, ale ostatecznie odpuściłam i wiem, że przy częstotliwości użytkowania przez nas szuflad to rozwiązanie nie byłoby wygodne :no:

Aleksandryta
19-01-2012, 14:06
Agi to są szuflady maskowane o których ja mówiłam. Też się upierałam, ale ostatecznie odpuściłam i wiem, że przy częstotliwości użytkowania przez nas szuflad to rozwiązanie nie byłoby wygodne :no:
Popieram. Też odpuszczam takie maskownice. Żeby nóż wyjąć trzeba otworzyć 2 szuflady.

magduska
19-01-2012, 14:11
Też się upierałam, ale ostatecznie odpuściłam i wiem, że przy częstotliwości użytkowania przez nas szuflad to rozwiązanie nie byłoby wygodne :no:
yy.., a dlaczego? :rolleyes:

monikaa13
19-01-2012, 14:36
Ja też odpuściłam takie szuflady. Jakoś dla mnie to zupełnie nie praktyczne, otwierasz front, potem szufladę, ża dużo roboty przy częstym otwieraniu. Mam normalnie, trzy szuflady i dzielonych frontów nie mam, poprostu w niektórych miejscach mam szafkę. Wszystko wygląda dobrze.

Venus_m
19-01-2012, 14:44
Hmn...a ja wam powiem, że jeszcze po montażu mebli rozpaczałam że nie mam idealnych jednolitych frontów. My trzymamy w jednej np sztućce, w kuchni jesteśmy dosyć często i teraz z perspektywy czasu wiem, że czasem lepiej odpuścić. Oczywiście bazuję jedynie na swoim przykładzie ;) Do rzeczy mniej używanych oczywiście zdecydowałabym się na maskowanie.

piu
19-01-2012, 14:58
szkło:
float - zielonkawy
guardian - prawie przezroczysty
opti white - krystalicznie przeźroczysty

z lewej float (niebieskozielonkawy), z prawej szkło odżelazione opti white

96151


Dużo droższe jest takie szkło?

prawie 3x droższe, ale jest tak idealnie prawie przezroczyste, że mój M myślał, iż kupiłam plexi :)

Agi75
19-01-2012, 15:10
Dzięki dziewczyny.Sprzedawca( czyt.Stolarz) też mi je odradzał..... Kurcze a tak chciałam mieć jednolite fronty!!!!!!!!!!!!!

Venus_m
19-01-2012, 15:16
Agi nie wiem czy na pocieszenie się nada ale ;) :

Fronty z widocznym podziałem na szuflady- jeszcze wtedy na tip on

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Mirabelka/s_P3279591.jpg

Szuflady z dołożeniem klamek

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Mirabelka/s_P7090638.jpg

Też się bałam, ale efekt miło mnie rozczarował ;) Jeżeli w temat chcesz wejść bezinwazyjnie to polecam rączki nakładane od góry np Zobal lub Ikea Strecket.

monikaa13
19-01-2012, 15:21
Zgadzam się, nie chcesz mocno widocznych zrób frezowane lub nasadzane aluminiowe malowane na kolor frontów lub tip on.

Venus_m
19-01-2012, 15:23
o nie nie !! tip on do szuflad broń boże!!

monikaa13
19-01-2012, 15:25
o nie nie !! tip on do szuflad broń boże!!

Ok. mój błąd. Zgadzam się do szuflad się nie nadają. Sory. Sami chcieliśmy dać do malutkich szufladek w salonie i nijak nie szło tego otwierać i zamykać. W końcu stanęło na szufladach bez żadnych uchwytów, otwieramy od góry :D:D:D

Agi75
19-01-2012, 15:27
też tak słyszałam.podobno strasznie strzelają.venus Twoja kuchnia od baaaaaardzo dawna mi się niesamowicie podoba.Teraz u siebie kombinuje z taką kolorystyką.

Venus_m
19-01-2012, 15:27
ufff...a servo drive nadaje się do osobnych szuflad czy tylko do takich z maskowaniem? :) Uprzedam wbrew pozorom, że servo drive nie zabija ceną w hurtowniach, w studiach kuchennych tak ;)

P.S. Agi dziękuję.

julianna16
19-01-2012, 15:57
Ha, tam się dopiero będzie działo:)
Za wyspą mam ok 4 metrów do wykusza i tam będzie stół z krzesłami ale na to jeszcze nie mam pomysłu, myślałam o również o masywnym stole w tym samym kolorze co wyspa, bądź czarnym, bo w salonie mam grafitową kanapę, ciemną podłogę, czarny kamień przy kominku...ale to bardzo trudna decyzja.Może mi coś podpowiecie:)
[B]


Po tylu pozytywnych opiniach nie masz wyjścia - będziesz musiała pokazać z czasem resztę :). Co do Twoich wątpliwości i rozterek - załóż wątek, z pewnością pojawią się ciekawe sugestie :).

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za pogłębienie tematu szkła. Różnicę widać ogromną, tylko ta cena :(. Przy dodatkach do kuchni można jeszcze (z biedą) zaszaleć, ale przy schodowych balustradach? http://emoty.blox.pl/resource/ysz.gif

Venus_m
19-01-2012, 16:18
Hmn...a mi akurat balustrada schodowa podoba się w szkle float, a to dlatego że widziałam ją przezroczystą, przy lakierowaniu na kolor efekt faktycznie wygląda nieciekawie ;)

mmonroe
19-01-2012, 17:11
Chetnie pochwalilabym sie moja kuchnia, najpierw niestety musi ona powstac. Mam juz calkiem niezly pomysl ale potrzebuje firmy ktora te kuchnie wykona. Interesuje mnie firmy z okolic Warszawy, moze ktos mi poleci firme godna zaufania?
z gory dziekuje

Elfir
19-01-2012, 17:29
to nie jest wątek szukania firmy - użyj wyszukiwarki, wpisz "warszawa" "stolarz" i powinnaś znaleźć kilka wątków w którym poleca się wykonawców.

piu
19-01-2012, 17:31
Po tylu pozytywnych opiniach nie masz wyjścia - będziesz musiała pokazać z czasem resztę :). Co do Twoich wątpliwości i rozterek - załóż wątek, z pewnością pojawią się ciekawe sugestie :).

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za pogłębienie tematu szkła. Różnicę widać ogromną, tylko ta cena :(. Przy dodatkach do kuchni można jeszcze (z biedą) zaszaleć, ale przy schodowych balustradach? http://emoty.blox.pl/resource/ysz.gif


Planujesz szklaną balustradę? To takie niepraktyczne Julianno.
Może znajdziesz coś dla siebie ciekawego w "moim" wątku o schodach
http://www.pushpullbar.com/forums/showthread.php?2358-detail-Stairs-stairs-stairs

pozdrawiam

malka
19-01-2012, 18:40
Planujesz szklaną balustradę? To takie niepraktyczne Julianno.



Jak ja lubię takie teksty :rolleyes: a czy wszystko w żuciu musi być praktyczne.
A na marginesie nic niepraktycznego w szklanej balustradie nie widzę.

sorki za OT

jaksie
19-01-2012, 18:40
a tam niepraktyczne ... dla mnie ładne i nie muszę się bać, że mój wariatuńcio zrobi sobie z tralek drabinę.

Igra
19-01-2012, 18:46
Budowniczy30 jakie szkło masz nad blatem? lacobel?

Planuję w kuchni białe szkło lacobel - do ciemnego blatu, białych lakierowanych frontów i białej ściany.
Zastanawiam się, czy to białe szkło ładnie się wkomponuje, czy nie będzie takie zielonkawe na dużej powierzchni. Na próbce wygląda ładnie.

Jeszcze jedno pytanie do użytkowników zlewów pod oknem. Jak to się sprawdza w praktyce. Chodzi mi głównie o to czy nie chlapie się zbytnio na okno. Jakoś mam wrażenie , ze jak ustawię zlew pod oknem (okno na wysokości blatu) to będę 3 razy w tygodniu je pucować :(.

jaksie
19-01-2012, 18:48
nie, nie będziesz :D był cały dlugaśny temat na muratorze odnośnie zlewu przy oknie, poszukaj

nazwa12
19-01-2012, 18:54
budowniczy,piękna kuchnia taka czysta i świeża

Igra
19-01-2012, 19:46
nie, nie będziesz :D był cały dlugaśny temat na muratorze odnośnie zlewu przy oknie, poszukaj

Faktycznie , znalazłam - 38 stron na temat zlewów :rolleyes: poczytam w wolnej chwili.

julianna16
19-01-2012, 20:28
Planujesz szklaną balustradę? To takie niepraktyczne Julianno.
Może znajdziesz coś dla siebie ciekawego w "moim" wątku o schodach
http://www.pushpullbar.com/forums/showthread.php?2358-detail-Stairs-stairs-stairs

pozdrawiam
Ano taka mi się marzyła :). Ale nie wiem jak będzie ostatecznie... Tymczasem zajrzę do wątku o schodach :) - dziękuję

edit: alllleeee schoooodyyy - WOW :D. Na pewno tam wrócę, bo wszystkiego nie sposób obejrzeć w jednym posiedzeniu. To co zobaczyłam potwierdza, że ładnie wyglądają szklane balustrady :D
Jeszcze raz dziękuję za link

budowniczy30
20-01-2012, 20:11
Budowniczy30 jakie szkło masz nad blatem? lacobel?

Planuję w kuchni białe szkło lacobel - do ciemnego blatu, białych lakierowanych frontów i białej ściany.
Zastanawiam się, czy to białe szkło ładnie się wkomponuje, czy nie będzie takie zielonkawe na dużej powierzchni. Na próbce wygląda ładnie.

Jeszcze jedno pytanie do użytkowników zlewów pod oknem. Jak to się sprawdza w praktyce. Chodzi mi głównie o to czy nie chlapie się zbytnio na okno. Jakoś mam wrażenie , ze jak ustawię zlew pod oknem (okno na wysokości blatu) to będę 3 razy w tygodniu je pucować :(.

Ja ie do końca jestem zadowolona ze szkła, ponieważ widoczna jest różnica (właśnie ten zielonkawy odcień) i strasznie mnie to denerwuje, jest takie sine :)
Nie przypuszczałam że w tym wypadku muszę tak dokładnie to dobierać.
Również mam zlew pod oknem i zupełnie mi to nie przeszkadza, w sumie teraz mało się tych zlewów używa, ale ja lubię mieć przestrzeń oraz światło więc rozwiązanie dla mnie super.


Jak ja lubię takie teksty :rolleyes: a czy wszystko w żuciu musi być praktyczne.
A na marginesie nic niepraktycznego w szklanej balustradie nie widzę.

sorki za OT

Również mam szklaną balustradę zakończona jest poręczą więc w takim wypadku się sprawdza, w pierwszej chwili miała być bez to teraz wizę że byłoby trudniej z utrzymaniem czystości.

Igra
20-01-2012, 20:57
Budowniczy 30 to szkło u Ciebie to jest biały lacobel czy coś innego ?

AmberWind
20-01-2012, 22:10
Dzięki dziewczyny.Sprzedawca( czyt.Stolarz) też mi je odradzał..... Kurcze a tak chciałam mieć jednolite fronty!!!!!!!!!!!!!

Gdy cztery lata temu zamawialam kuchnie, to wybralam fronty dzielone tak aby kazda szuflada byla dostepna bezposrednio. Po uzytkowaniu tamtej kuchni, obecna zamowilam bez dzielonych frontow. A szuflad mam 12 (w 4 szafkach). Wszystkie fronty bezuchwytowe i bez frezowania na tip-on albo na servo. Bardzo, bardzo chwale sobie to rozwiazanie. Logistycznie wymagalo dobrego zaplanowania szuflad, ale estetycznie - jak dla mnie - w naszej bardzo nowoczesnej kuchni jest strzalem w "10" :-)

Agi75
21-01-2012, 11:39
Amberwind a gdzie mogę zobaczyć Twoja nowa kuchnię? Moge prosić ewentualnie o fotki na priv? Zastanawia mnie dlaczego piszesz "Logistycznie wymagalo dobrego zaplanowania szuflad"...Chodzi o to, zeby uzyskać jak najbardziej praktyczny układ czy o jakieć techniczne problemy?

madula
21-01-2012, 16:14
A oto moja mała szara

https://lh6.googleusercontent.com/-p1uG6Oa-lcY/TxrVNwlowqI/AAAAAAAAAxo/KHYyUfje4l0/s512/DSC_2809.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/--HWrTf3ouzk/TxrVNiVJ1HI/AAAAAAAAAxk/nx4IxLSYq88/s512/DSC_2804.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-Ae7mu6C1Fj8/TxrVRrY6bjI/AAAAAAAAAx8/OKOeW-btn6k/s541/DSC_2810.png

https://lh6.googleusercontent.com/-adQ_F3n5zwA/TxrVQYkqvpI/AAAAAAAAAx0/jq0H5lijkGs/s623/DSC_2816.JPG

Chętnie posłucham opinii...

julianna16
21-01-2012, 17:01
A oto moja mała szara

Całkiem sympatyczna :). Zaskakująco rozstawione sprzęty, ale nie jest duża, więc jest raczej poręczna? Ale, ale... widzę cegiełki :D. Wrzuć proszę jakieś zdjęcie lepiej je pokazujące - są w części jadalnianej?

duś
21-01-2012, 17:07
mi też się te sprzęty w oczy rzuciły - zmywarka obsługiwana "tyłem" do zlewu... tego chyba jeszcze nie było.
sama kuchnia wydaje mi się dosyć zwyczajna, ale nie w negatywnym tego słowa znaczeniu.

madula
21-01-2012, 17:18
Proszę zdjęcie z cegłą :)
Kilka zdjęć ostatnio wrzuciłam do wątku CEGŁA WE WNĘTRZACH

https://lh5.googleusercontent.com/-1onsF0D4I2Q/Tv7CB_gXoJI/AAAAAAAAAxQ/VAFRl4o_sI4/s512/ceg%2525C5%252582a%2525201.jpg

Ten układ - wiem. Instalacje były robione dawno i tak na szybko. Teraz przy wykończeniu zaakceptowaliśmy rozkład instalacji aby szybciej i taniej wprowadzić się. Przyznam szczerze, że nie przeszkadza mi ten układ i nawet sprawdza się. Zmywarka jest naprzeciwko zlewu a po drugiej stronie mam same szuflady. Jest OK.

julianna16
21-01-2012, 17:30
Ooo super - dziękuję :).
W nowej przestrzeni i tak wszystkiego uczymy się od nowa, więc to kwestia wyrobienia nawyków - najważniejsze, że Ty czujesz się w niej dobrze :).
Już biegnę do wątku o cegłach :).

traumhaus
22-01-2012, 11:51
Madula, jakiej firmy jest lodówka?

aniula_bl
22-01-2012, 14:21
madula
a w jakich kolorach planujesz dodatki?
mała tak kuchenka, faktycznie...
ale bardzo jestem ciekawa czym będziesz próbowała przełamać szarości ?

AmberWind
22-01-2012, 15:57
Amberwind a gdzie mogę zobaczyć Twoja nowa kuchnię? Moge prosić ewentualnie o fotki na priv? Zastanawia mnie dlaczego piszesz "Logistycznie wymagalo dobrego zaplanowania szuflad"...Chodzi o to, zeby uzyskać jak najbardziej praktyczny układ czy o jakieć techniczne problemy?

zobaczyc mozna u mnie w domu, a poza tym no chyba wiadomo jak wygladaja fronty bez podzialu, a jak z podzialem? Jesli chodzi o logistyczne zaplanowanie wyposazenia szuflad, to zgodnie z preferencjami. Za jednym frontem mam talerze, misy, talerzyki i sztucce, za innym frontem w szufladowych box'ach przyprawy, artykuly sypkie, produkty do pieczenia itp. itd. Chodzi o to, ze otwierajac jeden front mam dostep do wszytstkiego co moze sie przydac np. do gotowania, czy nakrycia stolu. Z drugiej strony mam dosc spora kuchnie i otwarcie wszystkich frontow (np. tych naprzeciwko siebie) daje mi jakies 1,5 metra swobodnego przejscia miedzy nimi.

madula
22-01-2012, 20:26
Madula, jakiej firmy jest lodówka?

lodówka Bosch A++


madula
a w jakich kolorach planujesz dodatki?
mała tak kuchenka, faktycznie...
ale bardzo jestem ciekawa czym będziesz próbowała przełamać szarości ?

Tak myślałam o dodatkach i nie jestem pewna. Szary, beż, do tego cegła. Czy można tu coś jeszcze innego wprowadzić?

annol
23-01-2012, 16:55
madula, czy twoja kuchnia jest na wysoki połysk, czy tez masz matowe fronty?

Venus_m
23-01-2012, 18:26
Madula moim zdaniem możesz wprowadzać kolory które już masz w dodatkach jednak różniące się odcieniem i tak np ja proponuję kilka dodatków grafitowych :yes:

madula
23-01-2012, 20:50
Annol- mam wysoki połysk
Venus_m - dobry pomysł z odcieniami, innych kolorów nie chciałabym wprowadzać

Bałam się wrzucić tu swoje zdjęcia ale widzę, że nie jest tak źle i krytycznie. Cieszę się :)

skorlaje
25-01-2012, 10:24
Może kogoś zainspiruje moja kuchnia- brakuje okapu (czeka na montaż w garażu) i dodatków ale jestem ciekawa Waszych opinii. Dwa lata czyta to forum i w końcu mogę coś dać od siebie.

http://images50.fotosik.pl/1325/5048037b37da23e3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5048037b37da23e3)

http://images45.fotosik.pl/1318/78e0d043e018723bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=78e0d043e018723b)

Piękna Kuchnia!
Ja będę mieć całą białą wraz z wyspą, ale jak miałabym się przekonać do innego koloru, to do takiego jak na Twojej wyspie -pięknie.

Zdradż proszę jeszcze z czego masz blat i zlew? Czy to Corian?

Synthia
25-01-2012, 12:50
Straszenie ciemne te fotki (a może dodazdrowia wrzuci przy innym oświetleniu), chyba że u mnie tylko tak widać :x

ZojaART
25-01-2012, 13:27
Witam!

Moja kuchnia - mieszkam na Słowacji w drewnianym domku który ma już prawie 90 lat. Lubię wiejski styl, dużo dodatków, ale także funkcjonalność. Pomieszczenie w którym jest kuchnia jest bardzo małe dlatego biała kuchnia sprawia że optycznie wygląda na większą. Mugaty miały mieć białą fugę, ale pomimo że cały projekt był mój, mąż się uparł że będą brązowe, no i chociaż myslałam że to położy cału koncept, wygląda to całkiem nieźle. Wielkim wyzwaniem było namontowanie całej kuchni na ścianach o odchylenia - + 10 cm, ale udało się :)

http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3009407,2,3,4.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ffotoforum.gazeta.p l%2Fzdjecie%2F3009407%2C2%2C3%2C4.html)

Czekam na opinie.... jakiegokolwiek charakteru :)
Pozdrawiam z zaśnieżonej Słowacji :)129576
129575


129574
129577
129573

reni1980
25-01-2012, 13:37
Nasza - nieużytkowana jeszcze,niedosunięta lodówka i brak nad nią listwy..

jejku grzech takie brzydkie zdjęcia dawać:), nic nie widać

reni1980
25-01-2012, 13:39
ZojaART dla mnie bomba, nie chciałabym w niej sprzątać ale czadersko to wyszło no i piękne zdjęcia

Anulek2005
25-01-2012, 13:56
ZojaART - piękna ta kuchnia :)

pepejeans
25-01-2012, 13:58
ZojaArt
b.przyjemna ta Twoja kuchnia :)

annNS2
25-01-2012, 14:06
ZojaART piekna kuchnia! ciepla, domowa...wlasnie taka chcialabym zrobic u tesciow! ;) tylko sie zastanawiam co zrobic z gornymi szafkami...mieszkanie ma chyba ze 3,2m...ale to juz innym razem w innym watku ;)

Synthia
25-01-2012, 14:11
Zojart ślicznie

Marta&Marek-
25-01-2012, 14:30
ZojaART...kuchnia przepiekna, konsekwentnie urzadzona...a zdjecia niczym z dobrego katalogu:)Pozdrawiam

duś
25-01-2012, 14:58
wow, brawo za konsekwencję!

reni1980
25-01-2012, 18:37
uwaga

powyższe wpisy są dowodem tego, że nie tylko chwalimy nowoczesne kuchnie!!!!!!!!!!!!

duś
25-01-2012, 18:54
hyhy przede wszystkim są dowodem, ze nie ma tu samych malkontentów, którzy tylko gania :D

reni1980
25-01-2012, 19:13
oczywiście duś jak zawsze masz rację:)

Venus_m
25-01-2012, 23:32
Reni a czym tu się przejmować, dla mnie najlepsze z najlepszych były te określające jako:

- kółko wzajemnej adoracji
- nic innego nie podoba się, bo nie jest szare
- za tanie jak na pewne kręgi

:lol2::lol2: pewnie było ich więcej

Kuchnia ZojaArt faktycznie jest świetna, chociaż ja bym takiej nie chciała w domu docelowym ;)

malka
25-01-2012, 23:56
uwaga

powyższe wpisy są dowodem tego, że nie tylko chwalimy nowoczesne kuchnie!!!!!!!!!!!!


ale białe :lol: ;)

Elfir
25-01-2012, 23:59
Nie ma malkontentów, bo kuchnia jest spójna stylistycznie, nie przekombinowana. A to zawsze wygląda dobrze.

Czaderskie te haczyki nad okapem - jak zawisną tam latem zioła i warkocze czosnku to będzie naprawdę klimatycznie.

A gdzie jest tam lodówka?

aniula_bl
25-01-2012, 23:59
ZojaART
kuchnia sielska i taka przaśna!
klimat babciny (w dobrym tego słowa znaczeniu) ciepły i przytulny :D
podoba mi się bardzo:rolleyes:
choć ani trochę nie jest w moim stylu i pewnie nigdy takiej bym nie zrobiła

Synthia
26-01-2012, 08:18
A ja zrobię sobię taką starodawną jak już mi ta nowoczesność wyjdzie bokiem :))

bluezee
26-01-2012, 08:21
ZojaART brawo!

magduska
26-01-2012, 09:00
ZojaART, bardzo konsekwentnie urządzona kuchnia - piękna ;)

btw. nie zazdroszczę sprzątania ;)

ZojaART
26-01-2012, 12:56
Dziękuję wszystkim za tak miłe opiniie :)

Haczyki - inspiracja pochodzi z jednej kuchni należącej do jednego z największych folklorystów na Słowacji. W jego domku na Orave wszystko ma swoje miejsce a ma tam tyle rzeczy że muzeum pewnie z tego zrobią po jego śmierci. Lubie haczyki bo tyle pięknych mozna na nich powiesić i wszystko co trzeba jest pod reką.

Lodówka - nie wiem jak to się stało że uciekła mi z kadru - jest na prawo od płyty kuchennej zaraz za tą półką z miseczkami, a dalej już jest ściana.
Te zdjęcia mają już ponad miesiąc i troche dopracowałam drugą stronę kuchni. Wrzucę potem jeszcze inne zdjęcia.

Co do sprzątania - jutro przyjeżdzają rodzice z wizytą, także już się cieszę na wieczorne ścieranie kurzu ;) Na co dzień używanie i mycie kuchni jest bardzo praktyczne i nie zabiera dużo czasu. W dodatku mój mąż jest pasjonatem mycia naczyć i czasami mam wrażenie że to on tam więcej sprząta niż ja.

Dorzucam jeszcze fotke naszej krasnej dreveniczki, aby pokazać dlaczego akurat na taki typ kuchni się zdecydowałam :)

97561

Venus_m
26-01-2012, 15:40
Dorzucam jeszcze fotke naszej krasnej dreveniczki, aby pokazać dlaczego akurat na taki typ kuchni się zdecydowałam :)
97561

świetnie pasuje :yes:

Kasia Wojtek
26-01-2012, 16:38
ZojaART - właściwa kuchnia na właściwym miejscu :)

martaibartek
26-01-2012, 19:44
ZojaArt twoja kuchnia jest piękna, ba przepiękna!!!! jestem zachwycona!
sama mam stat i mugaty z ciemną fugą, ale te wszystkie twoje dodatki, relingi... cudownie to zaaranżowałaś!!!

z wielką chęcią obejrzałabym resztę twoich wnętrz

julianna16
26-01-2012, 20:06
Dorzucam jeszcze fotke naszej krasnej dreveniczki, aby pokazać dlaczego akurat na taki typ kuchni się zdecydowałam :)


Krasna, krasna - i kuchnia i dreveniczka :D

katel2
28-01-2012, 21:34
A to nasza kuchnia. Brakuje barku, 2 uchwytów i jeszcze kilku drobiazgów ale udało mi się wreszcie uszyć firanki/zazdrostki więc wstawiam bo nie wiem kiedy będzie reszta.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=94664&d=1326317098
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=94663&d=1326317073
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=94662&d=1326317033
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=98038&d=1327782574

87anam87
28-01-2012, 22:59
super :) kuchnia jak dla mnie 10 na 10 :)
tylko firanki średnio mi się podobają

Elfir
28-01-2012, 23:14
Kuchnia poprawna, klarowna, estetyczna.

Ale zaczyna mi się nudzić ten biały lakier z białą szybą :D

Dziwne, że sobie nie obniżyłaś sufitu z płyt k-g także nad wiszącymi szafkami (tak jak nad wysoką zabudową)

1igor1
28-01-2012, 23:33
A to nasza kuchnia. Brakuje barku, 2 uchwytów i jeszcze kilku drobiazgów ale udało mi się wreszcie uszyć firanki/zazdrostki więc wstawiam bo nie wiem kiedy będzie reszta.

Witam, co to za lodówkę masz, pochwal się, i jaka cena, bo widzę 4 drzwiowa, zamrażarka na dole i do tego kostarka do lodu. No i oczywiście bardzo fajna kuchnia :)

Venus_m
28-01-2012, 23:36
Katel obiektywnie ładnie, subiektywnie poprawiłabym kilka rzeczy :)

87anam87
29-01-2012, 00:50
Ale zaczyna mi się nudzić ten biały lakier z białą szybą :D

masz na myśli białą szybę na ścianie? jeśli tak to chyba nie jest szyba tylko jakieś płytki.
jeżeli źle Cię zrozumiałam to sorki :)

aksamitka
29-01-2012, 07:53
katel co to za firanka(?) w oknie?

Igra
29-01-2012, 09:54
Katel2 bardzo ładna kuchnia.
Możesz napisać co masz na podłodze i nad blatami ?

katel2
29-01-2012, 11:28
Dzięki! Fajnie że kuchnia się podoba. My jesteśmy bardzo zadowoleni. Co do firanki to jest to element który możemy w każdej chwili zmienić, ta ociepla nam kuchnię, dobrałam ją tak by zgrywała się z zasłonami w salonie ale plan się zawalił bo zasłony wybrał mój M wielbiciel ciepłych wnętrz.
1igor1 Lodówka to Beko GNE 134620 X cena ok 4 tys. Kostkarka jest automatyczna ale niestety wewnątrz, na zewnątrz jest tylko dystrybutor wody ale jej pojemność i możliwość wyboru czy chce się mieć lodówkę czy zamrażarkę w dolnej prawej części jest rewelacyjna. Zdjęcie wnętrza:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?26374-KUCHNIA-sprz%C4%99t-do-kuchni-AGD-kuchenne-co-wybra%C4%87-opinie-modele-do%C5%9Bwiadczenia&p=5051788#post5051788
Post 3958.
aksamitka Firanka/zazdrostka to mój patent, od góry jest przymocowana na rzep do rolety rzymskiej od spodu a od dołu przytrzymana kijkiem do zazdrostki. Ten materiał można znaleźć w Eurofiranach, nie pamiętam jak się nazywa.
Igra Na podłodze gres polerowany z Glazury królewskiej 80x80 nazwy nie pamiętam ale jak Ci zależy to mogę poszukać faktury. Nad blatem są płytki london piccadilly Tubądzin. Zdjęcie samych płytek jest u mnie w galerii:
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2994&attachmentid=68538
Jeszcze dzisiejsze zdjęcie całości już z firanką:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=98072&d=1327831203

Nataly Design
29-01-2012, 11:48
A to nasza kuchnia. Brakuje barku, 2 uchwytów i jeszcze kilku drobiazgów ale udało mi się wreszcie uszyć firanki/zazdrostki więc wstawiam bo nie wiem kiedy będzie reszta.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=94664&d=1326317098
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=94663&d=1326317073
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=94662&d=1326317033
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=98038&d=1327782574

Witam , bardzo ładna kuchnia , widać że profesjonalnie zaprojektowana i z tego co widać zmontowana przez monterów ..
A jakiego materiału będzie blacik barkowy ? Pozdrawiam

Nataly Design
29-01-2012, 11:57
Budowniczy30 jakie szkło masz nad blatem? lacobel?

Planuję w kuchni białe szkło lacobel - do ciemnego blatu, białych lakierowanych frontów i białej ściany.
Zastanawiam się, czy to białe szkło ładnie się wkomponuje, czy nie będzie takie zielonkawe na dużej powierzchni. Na próbce wygląda ładnie.

Jeszcze jedno pytanie do użytkowników zlewów pod oknem. Jak to się sprawdza w praktyce. Chodzi mi głównie o to czy nie chlapie się zbytnio na okno. Jakoś mam wrażenie , ze jak ustawię zlew pod oknem (okno na wysokości blatu) to będę 3 razy w tygodniu je pucować :(.
ędzy innymi b
Witam , ja się mogę wypowiedzieć odnośnie szkła białego . Lacobel ma kilkadziesiąt kolorów i w nich jest między innymi biały kolor . Są odcienie zielonkawe , srebrne , imitujące szkło matowe i jak wybierzesz konkretnie biały kolor to na pewno będzie on biały . Pozdrawiam

Nataly Design
29-01-2012, 12:15
Zgadzam się, nie chcesz mocno widocznych zrób frezowane lub nasadzane aluminiowe malowane na kolor frontów lub tip on.

Witam , mamy w swojej ofercie kilka rozwiązań uchwytów które nie wystają przed front . Oczywiście można zastosować uchwyt ikei montowany od tyłu frontu i też czasami go stosujemy i o takim uchwycie pisze wenus . Natomiast można zastosować :
http://www.nataly.pl/podstrony/img/1500.jpg
uchwyt aluminiowy , o wysokości 10 mm i montowany jest z przodu frontu , bardzo delikatny i subtelny

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1681.jpg
specjalnie wymyślony uchwyt ścięty z forniru

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1621.jpg
uchwyt nakładany aluminiowy lub stalowy

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1472.jpg
uchwyt frezowany i lakierowany w dolnych szafkach oraz system bezuchwytowy w górnych

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1334.jpg
a to właśnie wspominany uchwyt z ikei .

Pozdrawiam

katel2
29-01-2012, 12:35
nataly Bardzo podobają mi się Wasze realizację, tym milej słyszeć mi te słowa. Dziękuję! Kuchnię montował młody stolarz który właśnie założył firmę (trochę się obawialiśmy ale przeważyły względy finansowe) a projekt zrobiłam sama. Barek będzie z podwójnie złożonej płyty z pionową nogą - płyta Kronopol Jesion Nokturn.

Venus_m
29-01-2012, 13:27
Dla mnie najbardziej estetyczne są frezy fornirowane lub lakierowane pod kolor frontu ;) Szczególnie na ciemnym fornirze nie podoba mi się ta listwa aluminiowa. Wiadomo jednak, że każdy lubi co innego ;)

aniula_bl
29-01-2012, 18:00
katel2
mimo, że bokiem już mi wychodzą trochę te białe kuchnie, to Twoja przykuła moją uwagę
a ta firanka faktycznie trochę dziwnie wygląda:/
lodówka i roleta - fajne, bo podobne do moich :P

Nataly Design
29-01-2012, 19:36
nataly Bardzo podobają mi się Wasze realizację, tym milej słyszeć mi te słowa. Dziękuję! Kuchnię montował młody stolarz który właśnie założył firmę (trochę się obawialiśmy ale przeważyły względy finansowe) a projekt zrobiłam sama. Barek będzie z podwójnie złożonej płyty z pionową nogą - płyta Kronopol Jesion Nokturn.

To jak na młodego stolarza to dał radę .. bo meble wbrew pozorom nie są takie łatwe do złożenia i do montowania jak to już czytałem na tym forum .... Pozdrawiam

sheenaz
29-01-2012, 20:04
Katel, bardzo ladna kuchnia.
Z czego masz blat i co to za uchyty - można o jakiś link prosić?

julianna16
29-01-2012, 21:17
A mnie się białe nie znudziły :D. Proszę o więcej :D

Nataly Design
29-01-2012, 22:19
Nataly - ta ostatnia kuchnia jaki ma blat? kolor/firma?

szukam foty z blatem aluminium z pfeiderera

Witam , akurat blaty w większości wykonujemy na zamówienie z importowanych laminatów . Z tego co kojarzę to jest laminat laminartu . Blaty standardowe mają zaoblenia na kancie natomiast my mamy najwięcej zamówień na blat z "prostym" kantem . Oprócz tego nie można z gotowych blatów zrobić takiego wykończenia na boku szafki tak jak jest to widoczne na zdjęciu . Pozdrawiam

koga
29-01-2012, 23:41
i ja wkleję moją kuchnię - dla odmiany już użytkowaną, obecnie lat 4 :)

basia_z_lasu
30-01-2012, 00:11
katel2 Super pomysł ta Twoja firanka, nie jest ciotowata i ma pazur. Sama nie jestem zwolenniczką firanek, ale czasami niestety jest potrzebna - i wtedy Twój patent jest do podpatrzenia. Napisz jak świeci ta okrągła wisząca lampa, czy ona jest na okrągłą świetlówkę?

nowy 1
30-01-2012, 07:50
i ja wkleję moją kuchnię - dla odmiany już użytkowaną, obecnie lat 4 :)

Wiesz mam chyba podobny układ jak Ty .Jakie wymiary ma Twoja kuchnia. Aha i jak możesz daj zdjęcia zlewu z bliska.O ile sie nie myle masz go jakby w rogu? Jak się użytkuje zlew ? nie masz żadnych przeciwskazań do takiego układu? Czy może dziś cos zmieniłabyś?

katel2
30-01-2012, 10:02
nataly Stolarz solidny. Zanim założył własną firmę pracował wcześniej w tym fachu.
sheenaz Blat firmy Chobot 211 mont blanc, link:http://www.chobot.pl/content/view/75/lang,pl/
Na zdjęciu na stronie producenta wygląda dość kiepsko w rzeczywistości jest ładniejszy, złamana biel w połysku z zatopionymi połyskującymi, srebrnymi drobinkami. Wykończenie aluminiową listwą jest w standardzie ale cena wyższa niż standardowe.
Uchwyty firmy Zobal, w niższej cenie były takie z firmy De novo ale niestety nie mieli dystrybutora w Lublinie więc nie mogłam obejrzeć koloru a uparłam się na stal szczotkowaną i nie chciałam ryzykować.
Faktycznie sporo białych kuchni ale ja o białej marzyłam od 8 lat więc nie mogła być inna.
basia_z_lasu Odnośnie tej firanki/ zazdrostki to jeszcze podpowiem, że w poprzednim domu też tak miałam w łazience, tylko bez rolety, wtedy na górze i na dole daje się patyczek do zazdrostki moja była też na taśmie normalnie marszczona jak firanka, muszę mieć wszędzie firanki, mam na tym punkcie hopla. Lampa jest na okrągłą świetlówkę świetnie się prezentuje i daje bardzo dużo światła ma tylko jedną wadę trzeba chwilę zaczekać zanim się zaświeci.

koga
30-01-2012, 10:40
nowy1 - zabudowa ma po 3 m na każdej ścianie wraz z wnęką na lodówkę,
zlew franke granitowy szary - naprawdę po 4 latach stwierdzam, że świetna jakość, nam się użytkuje bardzo fajnie, specjalnie szukałam narożnego bo nie chciałam zlewu pod oknem, 2 komory plus ociekacz bardzo praktyczne, po prawej mam zaraz zmywarkę, no ale trzeba mieć świadomość że dwie osoby przy nim nie staną - więc wszystko zalezy od waszych zwyczajów kuchennych;) u nas ja lubię pichcić a m. sprząta więc razem go nigdy nie użytkujemy

Magda_lena85
30-01-2012, 10:43
Witam , akurat blaty w większości wykonujemy na zamówienie z importowanych laminatów . Z tego co kojarzę to jest laminat laminartu . Blaty standardowe mają zaoblenia na kancie natomiast my mamy najwięcej zamówień na blat z "prostym" kantem . Oprócz tego nie można z gotowych blatów zrobić takiego wykończenia na boku szafki tak jak jest to widoczne na zdjęciu . Pozdrawiam


chodziło mi o to tylko czy masz fotę kuchni z blatem aluminium z tej firmy:P

ZojaART
30-01-2012, 11:24
ZojaArt twoja kuchnia jest piękna, ba przepiękna!!!! jestem zachwycona!
sama mam stat i mugaty z ciemną fugą, ale te wszystkie twoje dodatki, relingi... cudownie to zaaranżowałaś!!!

z wielką chęcią obejrzałabym resztę twoich wnętrz


Dziękuję za tak miłe słowa :)
Przeglądnęłam Stańczykowo i bardzo mi sie podoba wszystko co do teraz stworzyliście. Kuchnia - widzę że mamy bardzo podobny gust ;)

Co do reszty wnętrz to na razie nie mam co pokazywać - mamy jeszczy jeden multifunkcyjny pokój w którym nie mam mebla który by był młodszy ode mnie no i przedpokój który jest równocześnie kotłownią i łazienką - jak każde prawie każde młode małżeństwo zaczynamy wszystko od zera. W tym roku planujemy rozbudować tochę naszą dreveniczkę, ale to juz temat na własny dziennik, ktory może założę.

Pozdrawiam!

Aslanka85
30-01-2012, 15:17
Obserwowałam ten wątek już od pewnego czasu szkoda, że znalazłam go już po ukończeniu remontu w naszym mieszkaniu.Postanowiłam w końcu dodać zdjęcia naszej kuchni i posłuchać co o niej myślą inni (do tej pory wszystkim się podoba). Kuchnia jest mała w bloku z oknem na stronę południową.Oglądajcie i mam nadzieję, że pozostawicie na mnie chociaż 1 suchą nitkę:)

98244982459824698247

amator33
30-01-2012, 15:23
dlaczego jedną?
mnie się podoba, inna niż ostatnio tu prezentowane.

Elfir
30-01-2012, 15:26
w niektórych starszych blokach grzejniki lokalizowano tak wysoko w kcuhniach, aby nie utrudniały zabudowy. Pod oknami (głównie w latach 50-tych) były spiżarki. To z czasów, kiedy nie było lodówek. U mojej babci na dodatek spiżarka miała kanał wentylacyjny na zewnątrz, który zima dodatkowo chłodził zawartość.

Aslanka85
30-01-2012, 16:09
Zgadza się nasze mieszkanie znajduje się w bloku wybudowanym w roku 52 pod oknem była właśnie spiżarka (pod wielkim parapetem), nasza też miała wentylację na zewnątrz ale niedawno blok był ocieplany więc juz jest załatana, a grzejnik znajdował się bardzo wysoko praktycznie pod samym sufitem w rogu tam gdzie teraz są szafki (3 żeberka żeliwne).

julianna16
30-01-2012, 16:23
Koga
Masz blat o którym myślę i marzę :D. Napisz mi proszę jak się sprawuje - jesteś zadowolona?


Obserwowałam ten wątek już od pewnego czasu szkoda, że znalazłam go już po ukończeniu remontu w naszym mieszkaniu.Postanowiłam w końcu dodać zdjęcia naszej kuchni i posłuchać co o niej myślą inni (do tej pory wszystkim się podoba). Kuchnia jest mała w bloku z oknem na stronę południową.Oglądajcie i mam nadzieję, że pozostawicie na mnie chociaż 1 suchą nitkę:)

Gdyby Ci się kiedyś znudziła, to przemaluj na biało :D. To żarcik, ale tylko w połowie :). Nie wiem czy widziałaś dokonania dziewczyn z FM? Zajrzyj do Kasi_sw (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169097-M%C3%B3j-quot-DOM-quot-%29%29/page110) lub Mady1412. Prawdziwe białe cuda :).

mea
30-01-2012, 18:24
Dzięki! Fajnie że kuchnia się podoba. My jesteśmy bardzo zadowoleni. Co do firanki to jest to element który możemy w każdej chwili zmienić, ta ociepla nam kuchnię, dobrałam ją tak by zgrywała się z zasłonami w salonie ale plan się zawalił bo zasłony wybrał mój M wielbiciel ciepłych wnętrz.


nie zmieniaj tej firanki - jest przesliczna!! - bo juz bedzie z tego totalne prosektorium !!! ok moge zrozumiec biale wnetrza ale bez przesady !! no tak ale teraz taka moda ...

koga
30-01-2012, 19:39
Koga
Masz blat o którym myślę i marzę :D. Napisz mi proszę jak się sprawuje - jesteś zadowolona?

jestem, nawet bardzo:) ale to drewno więc nie będzie gładkie i czyste jak laminat, znaczy wiać na nim ząb czasu i szaleństwa kulinarne, mi to nie przeszkadza, bo to naturalne :rolleyes: ale jak raz poolejowałam to wyglądał jak nowy:yes:

monikaa13
30-01-2012, 20:24
U mojej babci na dodatek spiżarka miała kanał wentylacyjny na zewnątrz, który zima dodatkowo chłodził zawartość.

Elfir my mamy nowiutkie mieszkanie i w naszym schowku w kuchni specjalnie wierciliśmy otwór na zewnątrz, by była wymiana powietrza. Mamy dziurę na wylot w ścianie :)


Obserwowałam ten wątek już od pewnego czasu szkoda, że znalazłam go już po ukończeniu remontu w naszym mieszkaniu.Postanowiłam w końcu dodać zdjęcia naszej kuchni i posłuchać co o niej myślą inni (do tej pory wszystkim się podoba). Kuchnia jest mała w bloku z oknem na stronę południową.Oglądajcie i mam nadzieję, że pozostawicie na mnie chociaż 1 suchą nitkę:)

98244982459824698247

Mnie się średnio podoba, a nawet nie podoba, najbardziej nie podobają mi się niestety fronty szafek. Poza tym jest ok. :)

Magda_lena85
30-01-2012, 21:16
dobrze, że mi wytłumaczyłyście jakie tajniki były:) nie wpadłabym na takie coś

nie moje kolory w tej kuchni :)

adk
30-01-2012, 21:32
nataly Stolarz solidny. Zanim założył własną firmę pracował wcześniej w tym fachu.


Katel a można na priv kontakt do tego stolarza :D.

aniula_bl
30-01-2012, 21:56
Aslanka85
normalnie normalna kuchnia, taka najzwyczajniejsza jakich wiele
w sumie za dziesięć lat też o mojej kuchni ktoś na pewno tak powie, ale chociaż chwilowo się wyróżnia wśród innych
:D hi hi
jedyne co mi się podoba, to lodówka. też na nią patrzyłam, ale jednak była trochę za mała
no i przeszkadza mi drabinka na ścianie...
ponieważ handluję grzejnikami, to wiem, że jej miejsce powinno być w łazience i NIGDZIE INDZIEJ :p

Jana9
30-01-2012, 22:36
Aslanka 85 Twoja kuchnia jest całkiem fajna. Podoba mi się - sama miałam podobną z identycznymi frontami. Ściany w mojej kuchni były niebiesko-szare. Obecna właścicielka ma białe ściany i nowoczesne dodatki (szkoda, że nie mam aktualnego zdjęcia kuchni). Myślę, że twojej kuchni na dobre wyjdzie zmiana stołu i krzeseł, rolety i koloru ścian.

https://lh4.googleusercontent.com/-c-V-tAuHpUc/Tyb-YW1sZ5I/AAAAAAAACig/tWCURSM3jY8/s800/1a.jpg

duś
30-01-2012, 22:52
strasznie wielka lodówa i ciężki stół jak na taką niewielką kuchnię. lodówa ze względów zrozumiałych jest nie do zmiany, ale ten kącik śniadaniowy bym odświeżyła.
kuchnia zwyczajna blokowa, ale trzeba przyznać, że wycisnęliście z niej chyba maksimum :) wyszło bardzo przyzwoicie :)

piu
31-01-2012, 08:22
Świetny pomysł :) Zamiast drewnianej żaluzji, która jest droga, można kupić roletę, która przypomina bambus.
Ta pomarańczowa ma jedną zaletę - ślicznie przebija przez nią światło i daje bardzo ciepłe odbicie w pomieszczeniu, ale proste zestawienie barw biel plus jasne drewno będzie korzystniejsze.


Aslanka

masz bardzo dużo miejsca do przechowywania, ale malutko do pichcenia. Szkoda, że miałaś tę ogromną lodówkę, bo można by te kuchnię zupełnie inaczej zaprojektować.

Venus_m
31-01-2012, 14:58
nie zmieniaj tej firanki - jest przesliczna!! - bo juz bedzie z tego totalne prosektorium !!! ok moge zrozumiec biale wnetrza ale bez przesady !! no tak ale teraz taka moda ...

Moda to jest, ale na wnętrza spójne, a nie na prosektorium. Zresztą co ja mogę wiedzieć, ja w swojej białej odgrzewam przecież tylko chińszczyznę :lol2:

katel2
31-01-2012, 19:14
adk Namiary na stolarza wysłane.

Marta&Marek-
31-01-2012, 19:19
Moda to jest, ale na wnętrza spójne, a nie na prosektorium. Zresztą co ja mogę wiedzieć, ja w swojej białej odgrzewam przecież tylko chińszczyznę :lol2:

Cała Mea i jej cięta riposta...grunt to wyważony komentarz...."tylko dzieki firance kuchnia jest fajna"....super:):D
Venus, brawo za podsumowanie:):)....ale to i tak wyróżnienie dla Ciebie z tą chinszczyzna, bo niektore kuchnie byly tylko do gotowania wody na herbate:):D

reni1980
31-01-2012, 21:21
Venus, brawo za podsumowanie....ale to i tak wyróżnienie dla Ciebie z tą chinszczyzna, bo niektore kuchnie byly tylko do gotowania wody na herbate


np moja:D

Venus_m
31-01-2012, 21:31
Dobra dziewczyny, bo wywołamy wilka z lasu :lol2:

Nataly Design
31-01-2012, 22:42
chodziło mi o to tylko czy masz fotę kuchni z blatem aluminium z tej firmy:P

To sorka bo nie skumałem , kiedyś Klientka zamówiła u mnie blat z laminatu aluminiowego i ...chyba bardzo tego żałowała ..chociaż jej odradzałem jak mogłem .. Pozdrawiam

piu
01-02-2012, 04:35
Dla mnie także te kuchnie są strasznie zimne i laboratoryjnie sterylne i nie wyobrażam w nich sobie stygnących chlebów z mnóstwem okruchów wokół, blach czekających na umycie ( nie mieszczą się do zmywarki), doniczek z ziołami, przyborów, które muszą być pod ręką... słoikami z zaczynem, miodem, butelkami z oliwą itd... Gdybym miała za każdym razem to wszystko wyjmować i natychmiast chować, bo psują efekt wizualny, to odechciało by mi się gotować :)

Jeden woli mandarynki, drugi śliwki, pozwólmy każdemu mieć własne zdanie.

mea
01-02-2012, 05:17
Moda to jest, ale na wnętrza spójne, a nie na prosektorium. Zresztą co ja mogę wiedzieć, ja w swojej białej odgrzewam przecież tylko chińszczyznę :lol2:

moze i moda na spojne wnetrze ale wychodzi co wychodzi :D twoje kuchnia mi sie tak nie kojarzyla a ta cala biala lakierowana i owszem ... na szczescie firanka to unormalnia :)


Dla mnie także te kuchnie są strasznie zimne i laboratoryjnie sterylne i nie wyobrażam w nich sobie stygnących chlebów z mnóstwem okruchów wokół, blach czekających na umycie ( nie mieszczą się do zmywarki), doniczek z ziołami, przyborów, które muszą być pod ręką... słoikami z zaczynem, miodem, butelkami z oliwą itd... Gdybym miała za każdym razem to wszystko wyjmować i natychmiast chować, bo psują efekt wizualny, to odechciało by mi się gotować :)

Jeden woli mandarynki, drugi śliwki, pozwólmy każdemu mieć własne zdanie.

holk - ktos rozumie co chcialam przez to powiedziec :D
a dlaczego sie odzywam ?? a no dlatego zeby ludzie wiedzieli ze sa nie tylko fani sterylnej nowoczesnosci ale i zwyczajnej normalnosci :)

Venus_m
01-02-2012, 10:54
Indywidualne odczucia to jedno, a sprowadzanie wszystkiego do jednego to drugie.

Akurat ja mam pochowane, bo wizualnie burdel nablatowy mnie męczy. Przy planowaniu kuchni tak sobie to wszystko przemyślałam, żeby byłoby mi wygodnie przy gotowaniu i chowaniu tego do szafek, wierzcie lub nie, ale w białych sterylnych kuchniach też się gotuję. Poza tym nie za bardzo chce mi się rozwijać temat, bo znowu będzie przepychanka.

Krytykować owszem można, ale jeżeli potrafi się też przyjąć krytykę odnośnie swoich wnętrz. Niestety niejednokrotnie było na odwrót. Trochę dystansu do siebie i świat znów będzie piękny. Miłego dnia :)

queene
01-02-2012, 11:12
a mnie sie te firanki - a raczej panele bo firanek to nie przypomina - podobają
nie są sielsko-romantyczne tylko proste i nowoczesne
sprawiły ze kuchnia nabrała elegancji i nie przypomina pokazowej kuchni w studiu kuchennym

piu
01-02-2012, 14:26
Nie wiem, czy zauważyłyście, jakie piękne cienie rzuca ta firanka :) Mnie się to bardzo podoba.

Venus

wierzę, że w takich kuchniach także się gotuje i to bardzo wygodnie, o ile tylko zachowana jest ergonomia :) Kilkanaście lat temu, nasza pierwsza kuchnia była biała z grafitowymi blatami ( łazienka także szaro - grafitowa). Szybko jednak próbowałam ją ocieplić, wkroczyła do niej zieleń.
Następne były już drewniane, bo to najbardziej szlachetny materiał i wygląda pięknie w każdym stylu.
Nowoczesne nie musi być zimne, klasyczne - zabałaganione. W innym wątku staram się pokazywać coś po środku...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?178419-KUCHNIE-KLASYCZNE-(angielskie-wiejske-prowansalskie)-inspiracje-i-realizacje/page32 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?178419-KUCHNIE-KLASYCZNE-%28angielskie-wiejske-prowansalskie%29-inspiracje-i-realizacje/page32)

Venus_m
01-02-2012, 17:25
Venus

wieżę, że w takich kuchniach także się gotuje i to bardzo wygodnie, o ile tylko zachowana jest ergonomia :)

Bardzo się cieszę, że to napisałaś/eś.

Dziękuję za nawiązanie i tym samym kończę tę dyskusję :)

aricia
01-02-2012, 18:09
łoj tam, baby!!!!! dajcie spokój :D;)...każda pliszka swój ogonek ( albo upodobania ;)) chwali :lol2:

Korozja
01-02-2012, 22:22
A ja sobie jednak pozwolę jeszcze zabrać głos...


Venus

wieżę, że w takich kuchniach także się gotuje i to bardzo wygodnie, o ile tylko zachowana jest ergonomia :)
Czyli co, jak kuchnia jest klasyczna ale nie ma ergonomi to i tak jest wygodniejsza niż nowoczesna?


Nowoczesne nie musi być zimne, klasyczne - zabałaganione.
A jeśli ktoś lubi zimne kuchnie? Wnerwia mnie jak tu ktoś pokazuje nowoczesną surową kuchnie i zaraz pełno głosów że za zimna i sterylna i powinien ja ocieplić dodatkami. Powinno się oceniać czy kuchnia która ma być nowoczesna czy klasyczna rzeczywiście taka jest i czy udało się efekt osiągnąć.
Ja mam kuchnię białą, z białymi ścianami, bez dupereli na blacie, i biała będzie firanka. Biel przełamana jedynie czarnym blatem i lodówką inox. I jak tu ją kiedyś pokaże (jak ją wykończę) to śmiechem zabiję osobę która mi napiszę że jest brzydka albo że mu się nie podoba bo jest za zimna. Ale takie było założenie żeby ona właśnie taka była.



W innym wątku staram się pokazywać coś po środku...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?178419-KUCHNIE-KLASYCZNE-(angielskie-wiejske-prowansalskie)-inspiracje-i-realizacje/page32 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?178419-KUCHNIE-KLASYCZNE-%28angielskie-wiejske-prowansalskie%29-inspiracje-i-realizacje/page32)
Przejrzałam na szybko wątek i mocno powątpiewam czy te kuchnie to coś pośrodku. Większość jak dla mnie przeładowana. Drewno, płytki, wiszące łyżki, cedzaki, szklanki, kubki, kolorowe ściany. Za dużo tego...

Venus_m
01-02-2012, 23:15
Korozja zgadzam się ze wszystkim co powyższe, mam takie same odczucia jak i Ty :yes:

Jeżeli ktoś wykracza poza ramy stylu, a pewne style muszą ścisło trzymać się pewnego kryterium i tu nie chodzi o klapki na oczach to musi się liczyć z ewentualną krytyką. Inaczej jest w przypadku przemyślanego, konsekwentnego przełamywania rzeczy już ustalonych. Chyba najgorsze jest jak samemu pozuję się na alfę i omegę, krytykuje wnętrza innych i później widzi wpisy "oja przedobrzyłeś/aś" - musi boleć.

Oczywiście każdy ma prawo urządzić w swoim szeroko pojętym stylu "miejskim i domowym", ale obnażając na wątkach publicznych swoje wnętrza tak bywa, że jednemu się spodoba a drugiemu nie. Tylko po co się obrażać i nadinterpretować ;)

Mi rybka, ja w swojej bladej kuchni gotuję i jest mi wygodnie i ja codziennie schodzę na dół i się nią zachwycam, jaka blada, sterylna, czyściutka, bo takie od początku było moje założenie.

Elfir
01-02-2012, 23:36
Jak kuchnia jest w stylu minimalistycznym, to skrytykuję każdą firankę
Ale okno w kuchni wiejskiej bez zazdrostek tez skrytykuję, żeby było sprawiedliwie
Albo okap-tubę w kuchni angielskiej

Ocenianie, że kuchnia jest zła, tylko dlatego, że nie jest w naszym stylu jest bez sensu.

piu
02-02-2012, 03:47
Korozja

1. Nie wiem, skąd ten wiosek :) Każdą kuchnię można zepsuć brakiem ergonomii, niezależnie od tego, czy jest to kuchnia nowoczesna czy klasyczna.
2. Nie wiem, w czym problem :) Jeśli jesteś pewna swojego wyboru, to - mówiąc kolokwialnie - gwiżdżesz na to, że komuś innemu się to nie podoba i z uśmiechem przyjmujesz negatywne opinie.
3. np.


coś dla tych, dla których kuchnie klasyczne są zbyt tradycyjne, a nowoczesne zbyt minimalistyczne..

SIEMATIC

http://www.siematic.de/SE_2002_RF_FR.htm?ActiveID=1912 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.siematic.de%2F SE_2002_RF_FR.htm%3FActiveID%3D1912)

i parę innych w tym typie



Venus

napisałam, ale z takim bykiem, że mam ochotę się zapaść pod ziemię :oops: :rotfl:



(http://forum.muratordom.pl/member.php?164181-ZojaART)

Marta&Marek-
03-02-2012, 00:02
Zgadzam sie z Wami:) Nie znosze jak ktos narzuca wprowadzanie kwiatkow, ziolek, przyciemnienia scian i wielu innych zbednych rzeczy tylko dlatego zeby nadac kuchni ten kuchenny wizual....bez sensu!!!! Ja osobiscie nie lubie kwiatkow, ziolek i innych rzeczy na blacie.....wkurza mnie jak poza czajnikiem i patera z owocami stoi cos na blacie....mam male dziecko i nawet butelki po mleczku, smoczki chowam do szafki...o ściereczkach (o ktore byla wojna na forum) nie wspomne...Trzeba po prostu zrozumiec fanatykow mdlych i sterylnych wnetrz, ze sa to pewnego rodzaju pedanci, ktorych wkurza nadmiar otaczajacych pierdolek:)

asizo
03-02-2012, 11:05
Zgadzam sie z Wami:) Nie znosze jak ktos narzuca wprowadzanie kwiatkow, ziolek, przyciemnienia scian i wielu innych zbednych rzeczy tylko dlatego zeby nadac kuchni ten kuchenny wizual....bez sensu!!!! Ja osobiscie nie lubie kwiatkow, ziolek i innych rzeczy na blacie.....wkurza mnie jak poza czajnikiem i patera z owocami stoi cos na blacie....mam male dziecko i nawet butelki po mleczku, smoczki chowam do szafki...o ściereczkach (o ktore byla wojna na forum) nie wspomne...Trzeba po prostu zrozumiec fanatykow mdlych i sterylnych wnetrz, ze sa to pewnego rodzaju pedanci, ktorych wkurza nadmiar otaczajacych pierdolek:)
Mnie też wkurza nadmiar pierdółek - powodują one u mnie dziwne rozdrażnienie. Muszę mieć wokół swój ład, więc ilość bodzców w postaci durnostójek, figurek, świeczników, zdjęć, obrazków - ograniczam do minimum. Stąd też minimalna ilość otwartych półek, bo u mnie nie mają one racji bytu. Wszystko co da się zamknąć, schować, jest schowane. Wolę nawet poświęcić swoją wygodę i chować rzeczy, które zapewne u wielu byłby pod ręką. Bo właśnie dla mnie ład wizualny jest ważniejszy niż wygoda - bardziej denerwuje mnie coś co stoi na blacie niż fakt, ze mam włożyć wysiłek w to, by rzecz schować lub sięgnąć po nią do szafki. Zresztą traktuję to jako swoisty rodzaj aktywności fizycznej ;)
Kiedyś znajomy powiedział, że w naszym domu jest jak w hotelu, bo nic nie stoi na półkach i on czułby się nieswojo. Ale on z kolei cały dom ma zagracony pierdółkami, pamiątkami, itp. rzeczami - więc... co kto lubi. :)

zouza
03-02-2012, 11:58
Ja z kolei lubię pusto, bo jestem koszmarnym bałaganiarzem i nie ogarnęłabym tych wszystkich ozdóbek. Wole przetrzeć pusty blat niż milion rzeczy na nim. Poza tym jestem klaustrofobiczna i lubię mieć tak dużo przestrzeni jak się da.

gahan
03-02-2012, 14:41
a ja z kolei lubię oglądać wasze minimalistyczne kuchnie, gładkie, z połyskiem, bezuchwytowe - bo wywołują we mnie odczucia harmonii, czystości i ładu;
także można z taką kuchnią chyba więcej "pokombinować" w różnych kierunkach - ktoś ma ochotę ją odrobinę ocieplić to daje jakiś kolor, coś na okno, kolor na ścianę itp; ktoś chce mieć surowo i sterylnie - idzie w drugą stronę;
i mimo,że nie zrobię takiej kuchni u siebie to u kogoś bardzo mi się podobają;

ja się kieruję bardziej ku "cieplejszym " kuchniom,bardziej klasycznym, ale tak jak asizo nie cierpię mieć zastawionych blatów ani nagromadzenia drabiazgów na widoku, bo powodują u mnie rozdrażnienie i niepokój; też mam ochotę wszystko chować, a wszelkie "dodatki" staram się mieć pod kontrolą;
starałam się tak przemyśleć moją kuchnię,żeby wszystko co potrzebne do gotowania mieć pod ręką w szufladach;

z tego też powodu nie przepadam za kuchniami typowo rustykalnymi i takimi, gdzie jest dużo szufladek, otwartych półek, wiszących na widoku chochli, kubeczków, sprzętu do gotowania itp. owszem także mi się podobają u kogoś, ale znając siebie nie umiałabym nad tym zapanować;

ale w tym wątku raczej oceniamy funkcjonalność, ergonomię i harmonię w KAŻDYM rodzaju kuchni; ocena wyborów - chyba nie do nas należy

nicol21
03-02-2012, 15:09
A to nasza kuchnia. Brakuje barku, 2 uchwytów i jeszcze kilku drobiazgów ale udało mi się wreszcie uszyć firanki/zazdrostki więc wstawiam bo nie wiem kiedy będzie reszta.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=98038&d=1327782574

bardzo fajna kuchnia :) i firanko-zaslony tez bardzo fajne. zdradzisz co to za system jest zamontowany? 2 roley w 1 czy moze 2 polaczone przez Ciebie?

mrówka75
03-02-2012, 15:26
podobają mi się różne kuchnie , nowoczesno-sterylne , klasyczne, rustykalne itp., ale najważniejsze to znaleźć takie rozwiązanie aby czuć się dobrze we własnych wnętrzach.

jaksie
03-02-2012, 15:39
podobają mi się różne kuchnie , nowoczesno-sterylne , klasyczne, rustykalne itp., ale najważniejsze to znaleźć takie rozwiązanie aby czuć się dobrze we własnych wnętrzach.

Dokładnie, dlatego czasem krew mnie zalewa, gdy między wierszami czytam, że ktoś ma taką kuchnię, bo takia jest modna, a nie dlatego, że jemu się podoba i w głebi duszy tęskni do ciepłej kuchni, ale katuje się sterylną, bo ślepo podąża za trendami ;)

Art_83
03-02-2012, 16:03
bardzo fajna kuchnia :) i firanko-zaslony tez bardzo fajne. zdradzisz co to za system jest zamontowany? 2 roley w 1 czy moze 2 polaczone przez Ciebie?

tutaj

Firanka/zazdrostka to mój patent, od góry jest przymocowana na rzep do rolety rzymskiej od spodu a od dołu przytrzymana kijkiem do zazdrostki. Ten materiał można znaleźć w Eurofiranach, nie pamiętam jak się nazywa.

katel2
03-02-2012, 20:48
Dzięki Art_83. 2 w 1 były ale bez możliwości zawieszenia na ramie okiennej a mi zależało na bezinwazyjnym montażu. Do kupionej rolety rzymskiej (zasłony) doszyłam własną "firankę".

piu
04-02-2012, 08:35
Zgadzam sie z Wami:) Nie znosze jak ktos narzuca wprowadzanie kwiatkow, ziolek, przyciemnienia scian i wielu innych zbednych rzeczy tylko dlatego zeby nadac kuchni ten kuchenny wizual....bez sensu!!!! Ja osobiscie nie lubie kwiatkow, ziolek i innych rzeczy na blacie.....wkurza mnie jak poza czajnikiem i patera z owocami stoi cos na blacie....mam male dziecko i nawet butelki po mleczku, smoczki chowam do szafki...o ściereczkach (o ktore byla wojna na forum) nie wspomne...Trzeba po prostu zrozumiec fanatykow mdlych i sterylnych wnetrz, ze sa to pewnego rodzaju pedanci, ktorych wkurza nadmiar otaczajacych pierdolek:)

Jestem straszną pedantką i nie znoszę pierdułek, a na blacie mojej nowoczesnej kuchni, oprócz czajnika mam tylko podwodny ogródek czyli akwarium w stylu Amano w szkle opti white.
Jednak w czasie gotowania, wypieków, jest zwykle niezły "bałagan".

Inaczej się jednak ten "bałagan" wpisuje w kuchnię sterylną, a inaczej w ciepłą ( nieważne czy nowoczesną, czy klasyczną, minimalistyczna kuchnia może być naprawdę ciepła). W tej pierwszej to moim zdaniem razi. Bo gotowanie nie jest sterylne. Dlatego nawet producenci mebli nie prezentują takich mebli podczas gotowania, stawiając jedynie jakieś wino na blacie i lampki, a na forum pokazane są idealnie wysprzątane i puste.

Druga sprawa, że większość nowoczesnych, minimalistycznych kuchni wymaga przestrzeni i przeniesienie ich żywcem z katalogu do małych kuchni daje efekt klaustrofobiczny - półki i zabudowy na każdej z możliwych ścian od góry do dołu. I takie kuchnie nie budzą mojego zachwytu, zwłaszcza jeśli są monochromatyczne. Jeśli jednak ktoś dobrze się w nich czuje, to tylko to się liczy, nie ja tam się krzątam :)
pozdrawiam wszystkich gotujących pyszności, w takiej czy owakiej kuchni :)

aniula_bl
04-02-2012, 11:32
Moja kuchenka należy raczej do tych niby-nowoczesnych, ale nie sterylność była do końca w moim zamiarze.
tak jak już ktoś się przyznał wcześniej, też jestem pedantką i moim celem było osiągnięcie harmonii w kuchni
zbędne przedmioty odwracają moją uwagę, dekoncentrują :p
marzyła mi się wielka kuchnia z pięknym, pustym blatem, taka katalogowa i wysprzątana :)
nie wyszła wielka, ale klaustrofobii w niej nie czuję
na blacie stoi czajnik,chlebak, filtr do wody i ziółka między zlewem, a oknem
wszystko oprócz ziółek bym też chętnie pochowała, bo psują mój wewnętrzny ład i porządek, ale nie mam gdzie (no i oprócz czajnika oczywiście!)
ziółka mam, bo lubię ich używać w kuchni i często to robię, a nie dlatego, że taka moda nastała :wiggle:
często gotuję, robię niezły bajzel, ale chwilę potem wszystko szybko musi zniknąć i wskoczyć na swoje miejsce
ale powtarzam - to kwestia mojej pedantyczności i wewnętrznej potrzeby uporządkowania wszystkiego
wszystko musi mieć swoje miejsce w kuchni, a nawet przyprawy i zioła w szufladzie mam tematycznie i alfabetycznie poukładane :p:p:p
mój facet jak gotuje, zawsze się z tego śmieje, ale jak za to mu się szybko szuka cynamonu czy tymianku:wave:

queene
04-02-2012, 12:04
gdzies słyszałam - chyba w Ugotowanych - czyli mieszczę sie w temacie - ze osoby pedantycznie dbające o porządek wokół siebie są nieuporzadkowane wewnętrznie :P u mnie sie to sprawdza ;)
aha żeby nie było - nie mylić nieporządku z brudem ;)

joliska
04-02-2012, 14:09
U mnie się nie sprawdza :D

aniula_bl
04-02-2012, 22:01
u mnie (chyba na pewno?!?) też się nie sprawdza :D

Marta&Marek-
04-02-2012, 22:19
U mnie tez nie:) Wracajac do tematu sterylnych kuchni....dzisiaj wlasnie sprzatalam moj domek i powiem Wam szczerze, ze mycie blatu kuchennego, na ktorym stoja tylko 2-3 rzeczy jest bezcenne:) Mysle, ze gdyby ktos zliczal czas wstawiania kazdej rzeczy do szafki (moj przypadek) i porzadkowanie blatu na ktorym wiecznie stoi mnostwo rzeczy to ja wygrywam:)

GabrysiaBP
04-02-2012, 22:41
O tak Pati,u mnie się sprawdza w 100%

queene
04-02-2012, 23:11
O tak Pati,u mnie się sprawdza w 100%

dzięęęęęki :D uff :D
bo myślałam ze tylko ja taki dziwoląg ;)

pasikonik10
05-02-2012, 09:41
Mam pytanie- jestem na etapie projektowania kuchni- chciałabym się zapytać jak w użytkowaniu odpowiadają Wam szafki o szerokości 60 cm? Mąż wskazuje , że nie da się łatwo takiej szafki górnej otworzyć- żeby ją otworzyć, trzeba się odsunąć, uchylić głowę i takie tam...I jeszcze pytanie o piekarnik- jesteśmy rodziną głównie odgrzewającą jedzenie w mikrofali- stąd pomysł aby mikrofalówkę umieścić w "kominku" na wysokości blatu roboczego a piecyk jakby poniżej. To trochę inaczej niż wszędzie na folderach... i tu moje pytanie- dlaczego umieszcza się tak wysoko mokrofalówkę- przecież o wiele łatwiej (czy tylko mi się tak zdaje?)jest wyciągną talerz z gorącą zupą z poziomu blatu niż podnosząc ręcę z gorącym talerzem...
Poradzicie?

Nataly Design
05-02-2012, 11:57
Mam pytanie- jestem na etapie projektowania kuchni- chciałabym się zapytać jak w użytkowaniu odpowiadają Wam szafki o szerokości 60 cm? Mąż wskazuje , że nie da się łatwo takiej szafki górnej otworzyć- żeby ją otworzyć, trzeba się odsunąć, uchylić głowę i takie tam...I jeszcze pytanie o piekarnik- jesteśmy rodziną głównie odgrzewającą jedzenie w mikrofali- stąd pomysł aby mikrofalówkę umieścić w "kominku" na wysokości blatu roboczego a piecyk jakby poniżej. To trochę inaczej niż wszędzie na folderach... i tu moje pytanie- dlaczego umieszcza się tak wysoko mokrofalówkę- przecież o wiele łatwiej (czy tylko mi się tak zdaje?)jest wyciągną talerz z gorącą zupą z poziomu blatu niż podnosząc ręcę z gorącym talerzem...
Poradzicie?

Witam , jeśli chodzi o górne szafki o szerokości 60 cm to mąż ma trochę racji ale wiele w tym wypadku zależy od samego projektu , teraz jest trend na spore górne szafki , często robione do sufitu i jak najszersze czyli 60 cm
i jeszcze do tego bezuchwytowe tworzące fajną płaszczyznę . Jeśli chodzi o słupek ze sprzętem to trzeba zdecydować czy będzie piekarnik plus mikrofala czy sama mikrofala . Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku będzie piekarnik kompaktowy który spełnia zadanie piekarnika i mikrofali. Wtedy można go umieścić na wysokości blatu . Pozdrawiam
http://www.nataly.pl/podstrony/img/1623.jpg
piekarnik i mikrofala na odpowiedniej wysokości

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1525.jpg
sam piekarnik może być "piętro" wyżej ..

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1521.jpg
górne szafki 60

Pozdrawia

pasikonik10
05-02-2012, 15:16
Nataly, Własnie o takie drzwi mi chodzi- masywne 60-tki...
A z tym kominkiem to skąd się wziął pomysł aby mikrofalówkę umieszczać w zabudowie nad kuchenką znajdującą się w najwygodniejszym do obsługi miejscu a więc na wysokości blatu roboczego? Jest jakies wytłumaczenie ergonomią pracy?

BTW fajna ta kuchnia!

piu
05-02-2012, 15:46
Nigdy bym nie umieściła mikrofali tak wysoko, przecież to niewygodne i czasem może być wręcz niebezpieczne, np. przy wyjmowaniu gorącej zupy.
Druga sprawa - u mnie np. mikrofalówkę używają głównie dzieci. Ja nie lubię tego sposobu odgrzewania, ale dzieci, zwłaszcza młodsza córka tylko tam podgrzewa sobie mleko do płatków czy odgrzewa zupę. Nie wyobrażam sobie, co by się mogło stać, gdyby mikrofala była wysoko. Jeśli jednak kuchnia jest tylko dla dorosłych i to wysokich dorosłych, to oczywiście może być ponad poziomem blatu. Wszystko trzeba dopasować do indywidualnych potrzeb :)

Aantenka
05-02-2012, 16:09
Oczywiście jeśli jest miejsce, to mikrofalę i piekarnik można dać w dwóch oddzielnych słupkach na takiej samej wysokości. I wtedy wysokości mogą być dowolne.
Może nie tak pięknie optycznie ale wygodnie.

A piekarnik kompaktowy ma niestety jedną podstawową wadę - cenę.

piu
05-02-2012, 16:27
No właśnie, to jest sedno sprawy, ten "piękny optyczny wygląd". Ma być wszystko idealnie od linii, bo tak pasuje do stylu mebli, tylko że niestety nasze domy mają kuchnie wiele razy mniejsze, niż te katalogowe, wszystko trzeba zmieścić i potem wychodzą takie "kwiatki".


pasikonik10

Przenigdy nie znajdziesz kuchenki czy mikrofalówki tak wysoko w katalogach dobrych firm z najwyższej półki.
Włosi, którzy są mistrzami designu i dobrego gotowania zawsze umieszczają urządzenia na wysokości blatu lub poniżej, zgodnie z ergonomią, wygodą i bezpieczeństwem użytkowania. Można przejrzeć setki kuchni i będzie tak na 100% (ewentualnie jak na 1.przykładzie Nataly)

Alno Italia, Antares Cucine, Arc Linea, Armony, Aster Cucine, Berloni, Binova, Boffi Arredamento, Carma Cucine, Cesar, Dada, Del Tongo, Dibiesse, Domina Cucine, Elmar, Ernestomeda, Errebi, Euromobil, Fiamberti Cucine Componibili, Frame, Futura Cucine, G&D Arredamenti, Gatto, Gemal Cucine, Grattarola, Gruppo ATMA, Gruppo Febal, Gruppo Aran, Heral Cucine, Kappa Cucine Componibili, Laca, Latini Cucine, Lineaquattro, Lyon's Linea Cucina, Lube Over, Mobilcucina, Nova Cucina, Polaris, Poliform, Record Cucine, Rinaldi, Scavolini, Schiffini, SICC, Sira Cucine Componibili, Snaidero, Spagnol Cucine, Stilcucine, Stosa Cucine, Toncelli Cucine Componibili, Torchetti, Valcucine, Varenna, Veneta Cucine

Tak na marginesie - nigdy też nie obniżają sufitów równolegle do szafek. Z reguły wcale ich nie obniżają. Nie wiem, skąd się u nas wzięła ta moda na podświetlone obniżenia, zupełnie nie pasująca do minimalistycznych kuchni i psująca ich styl.