PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

Aantenka
08-03-2012, 14:30
Zastanawia mnie jednak samo "posprzątanie". Czy taka dyskusja nie powinna zostać? Może jest wtedy trochę bez kontekstu, bo nie ma zdjęć. Jednak jakaś wymiana zdań była. Czy jak czyjaś kuchnia budzi bardziej krytyczne uwagi niż zachwyty, zawsze jest "sprzątanie"? Nie chodzo o to, że się czepiam. Chciałabym wiedzieć, jakie są reguły. Jeśli bowiem po czasie zostają zwykle posty i kuchnie pozytywnie odebrane, to Ci co dostają "negatywa" mogą się dziwnie czuć - "cały wątek, większość pochwał, a mnie się tak oberwało" i sobie idą.

Łojeju, na pewno nie jest tak, że krytyczne uwagi=usuwanie postów przez moederatrów :D Ja jestem o tym przeświadczona na podstawie czytanych wymian zdań, a jestem na forum w sumie od niedawna :D

Natomiast uważam za słuszne i uzasadnione usuwanie i przenoszenie postów zaśmiecających wątek. Bo po co komyś kilka stron dyskusji bez kontekstu, czyli zdjęć. Ciebie jak jesteś na bieżąco może i to ciekawi, ale dla osób zaglądających z doskoku, głównie oglądającyhc zdjęcia, to włąśnie przerost ilości dyskusji jest odstraszający. Bo muszę przebić się przez 10 stron tekstu żeby w końcu znaleść to czemu ten waek jest poświecowny, czyli zdjęcie kuchni, którą ktoś chciał się pochwalić. :P

Właściwie powinnam sama się zganić za kontynuoowanie off-topica, ale się nie mogłam powstrzymać przed pochwałą dla moderatorskiej pracy joliski (w sensie czuwającego moderatora :D) i wywołałam nową nietematyczną dyskusję :oops:

Więc zmykam i siedzę cichutko i oglądam (do momentu, kiedy się znowu nie będę mogła powstrzymać :P)

joliska
08-03-2012, 15:27
Spireo,
to była regularna pyskówka z niefajnymi, bardzo emocjonalnymi tekstami. Meritum było niewiele, o ile w ogóle :(

Venus_m
08-03-2012, 15:54
Hmn...Jola a nie ma takiej możliwości aby na forum w danym wątku przesortować np że chce się tylko obejrzeć galerię dla wybranego wątku? Forum Archonu tak ma np, kogo by interesowała treść to by sobie czytał, kto tylko chciałby obejrzeć zdjęcia nie :)

Elfir
08-03-2012, 17:43
nie ma takiej mozliwości.

sylwia&paweł
09-03-2012, 08:35
Hmn...Jola a nie ma takiej możliwości aby na forum w danym wątku przesortować np że chce się tylko obejrzeć galerię dla wybranego wątku? Forum Archonu tak ma np, kogo by interesowała treść to by sobie czytał, kto tylko chciałby obejrzeć zdjęcia nie :)

Uwielbiam tą funkcję na archonowym forum, tez żałuję że jej tu nie ma - byłoby o wiele łatwiej wasze piękne kuchnie oglądać :D

joliska
09-03-2012, 08:46
Ludziki, na forum mamy ponad 5 milionów postów... Ale propozycje można składać tu: http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?35-Uwagi-o-naszym-Forum
A w tym miejscu off top kończymy :D

Spartankaa
09-03-2012, 10:01
ja zdecydowalem sie pociagnac taka sama podloge jak w pokoju dziennym do kuchni (tez "drewnianą" - noce naturale by my way)
niestety jak to się komponuje z białą lakierowaną kuchnią to będę mógł powiedzieć dopiero za jakieś 2-3 miesiące, bo kuchni najnormalniej w świecie jeszcze nie ma...

My bedziemy generalnie na calym parterez ( poza gabienten i garderoba ) czyli salon, jadalnia, kuchnia i czesc komunikacyjna plytki jasne

http://www.paradyz.com/Collection/living-room/affron/affron_beige

a na srodku salonu - jakies 20m2 bedzie deska barlinecka.

forumuser - seria my way jest sliczna, bardzo mi sie podoba. W pierwszym zamysle chcialam ja dac na calosc ale troche za ciemna na taka duza przestrezn mi sie wydala a poza tym maz koniecznie chcial drewna troche stad taka decyzja.

Barbara74
10-03-2012, 07:22
Uwielbiam tą funkcję na archonowym forum, tez żałuję że jej tu nie ma - byłoby o wiele łatwiej wasze piękne kuchnie oglądać :D
proszę o podanie linka, bo chciałabym kuchnie pooglądać

JOLA440
10-03-2012, 09:57
proszę o podanie linka, bo chciałabym kuchnie pooglądać
Barbara74Chyba żle zrozumiałaś wypowiedż Sylwii,chodzi o to że tu na forum nie ma takiej opcji jak ma archon gdzie można oglądać same zdjęcia:)

Anulek2005
10-03-2012, 10:13
Barbara74Chyba żle zrozumiałaś wypowiedż Sylwii,chodzi o to że tu na forum nie ma takiej opcji jak ma archon gdzie można oglądać same zdjęcia:)

Jakoś nie bardzo potrafię na wspomnianym forum znaleźć cokolwiek, że o opcjach nie wspomnę ... Widzę tylko projekty o nazwach, które nic mi nie mówią i co? Mam każdy projekt otwierać i kuchni szukać? Nie kumam ... Już wolę naszego Muratorka ...

rere79
10-03-2012, 10:25
Anulek, na tamtym forum masz dwie kolumny, jedna z wpisami i zdjęciami, druga z samymi zdjęciami. Po naciśnięciu liczby z ilością zdjęć pojawiają Ci się same fotki bez tekstu. Jak chcesz przeczytać tekst naciskasz wypowiedź pod zdjęciem i odsyła Cię do danej wypowiedzi na forum. Fajne ułatwienie ;)

Przepraszam za zboczenie z tematu :oops:

Anulek2005
10-03-2012, 10:43
Ok - już tak oglądałam, ale myślałam, że można znaleźć zdjęcia tylko kuchni ;) Mimo różnych lotów dyskusji wolę jednak zostać tutaj :)
Kończąc OT czekam na nowe kuchnie :)

rere79
10-03-2012, 10:50
To raczej chodziło o samą formę ;)

JOLA440
10-03-2012, 10:55
Jakoś nie bardzo potrafię na wspomnianym forum znaleźć cokolwiek, że o opcjach nie wspomnę ... Widzę tylko projekty o nazwach, które nic mi nie mówią i co? Mam każdy projekt otwierać i kuchni szukać? Nie kumam ... Już wolę naszego Muratorka ...

Anulek2005 Ale nie było mowy o oglądaniu kuchni w archonie,bo tam faktycznie trzeba się naszukać,a i tak ,takich pięknych kuchni jak tu się nie zobaczy.

Etteb
10-03-2012, 17:20
ja mam talerze na 12 osób (przejściowe), w niedługim czasie chce kupić docelową zastawę na 18 osób. Jeden komplet garnków(4), 3 patelnie (30,26,20). 3 miski sałatkowe, 1 wielki półmisek, wielki zestaw blendera (dla mnie wielki), suszarka do sałaty, elektryczna wyciskarka do cytrusów, mikser ręczny. Kilka misek do przygotowywania posiłków. Spokojnie wystarcza mi na gotowanie większych obiadów (8-10 osób).

Nie zla kolekcja.
Natomiast moja "kolekcja" jest tak duza, ze wynajmuje schowek bo nie mieszcze sie w kuchni - lekko moge zrobic imprezke na 80 osob (maniakalnie skupowalam serwisy obiadowe, patery, miski itp) mam rowniez piec patelni ( bo tyle potrzebuje) dwa komplety garnkow plus naczynia szklane do gotowania i pieczenia, roznego rodzaju pomoce kuchenne (KitchenAid - lubie te marke) jak pisalam - wynajmuje schowek gdyz teraz sie mi odmienilo i zatracilam chec przebywania w kuchni, zostawialam tylko mi potrzebne rzeczy ; ale sie zmieni kiedy zamieszkam w dom i koniecznosc wynajmu sie skonczy bo lubie celebrowac posilki i zmienna zastawe .
Nooo ale to nie na temat!
Rowniez przymierzam sie do zmiany kuchni wiec poszukuje inspiracji. Mam juz wybrana koncepcje ale im dluzej przegladam ten temat i ogladam zdjatka - zmienia sie mi zapatrywanie bo ... lubie cos u kogos, podoba sie mi szalenie jednak w mojej kuchni trudno bylo by mi sie odnalesc - czy ktos tak ma?

piu
10-03-2012, 18:06
Etteb

Podobają mi się różne klimaty, natomiast u siebie wielu z nich nie widzę, gdyż nie są dopasowane do moich specyficznych potrzeb i warunków. Pewno wielu z nas ma tak samo :) Do tego nie cierpię remontów, stąd wybieram rozwiązania ponadczasowe, zwracając uwagę na jakość materiałów i prostotę. Jestem na bieżąco z trendami, lecz u siebie stawiam na indywidualność. Nie interesuje mnie, czy wenge jest passe, a biały lakier na topie, tzn. interesuje, ale tylko teoretycznie, bo sama za tym nie nadążam, wprost przeciwnie, szukam nisz, czegoś, czego nie spotkam u innych.
Za komuny tak było, że gdziekolwiek by się nie weszło, wszycy mieli te same meblościanki, tapety i kolory. Teraz w sumie jest podobnie ;)
Szukaj, póki nie znajdziesz czegoś, co będzie miłością od pierwszego wejrzenia :)



Co do ilości zastaw i serwisów...
Kiedy miałam małą kuchnię i ciasne mieszkanie, przyjmowałam w domu wielu gości. Teraz, kiedy mam dużo przestrzeni i warunki do tego, by gotować na raz dla licznej rodziny, wszystkie przyjęcia zlecam restauracji. Stąd nie potrzebuję zastawy dla więcej, niż 10 osób, a i to nawet nie. Z czasem zrobiłam się zbyt leniwa i wygodna, na przyjęciach chcę się bawić z innymi, a nie stać przy garach i sprzątać to potem drugie tyle czasu. Dlatego szkło i ceramikę rozdałam i mieszczę się bez problemu ze wszystkim. Podziwiam jednak kilka osób z mojej rodziny, które wynajmują do domu kucharkę i robią przyjęcia dla 20-40 osób. Chętnie w nich uczestniczę :lol2:

Etteb
10-03-2012, 19:13
piu rowniez nie znosze remontu - mialam moznosc wybudowanie domu jednak zostalo na remoncie juz istniejacego i napisze, ze taka decyzja to pomylka! Kto remontuje/przebudowuje jest obeznany z problemami - temat nie w tym watku, sorry.
Jednak temat zaczac jakos musialam - nie bede miec kuchni o jakiej marzylam bo ... metraz nie taki ustawienie okna i drzwi rowniez; dlatego poszlam na kompromis i bede probowac wyczarowac kuchnie w miare na moje potrzeby, dodam, ze dom jest duzy wiec znajde miejsce na pochowanie kuchennych gratow teraz jednak skupiam sie na samej kuchni ktora ma sluzyc mi na codzien.
Zrobilam wstepny projekt w plannerze ikea i zastanawiam sie co jeszcze dodac/zmienic bo kiedy czytam wypowiedzi to uswiadamiam sobie iz wielu rozwiazan nie wzielam pod uwage ba nawet nie mialam o nich pojecia.
Wiem teraz iz musze raz jeszcze przeanalizowac projekt z uwzglednieniem pewnych zmian tylko czy mi sie uda?

Nie jestem zwolenniczka restauracyjnych przyjec, dlatego celowo wybralam wieksze pomieszczenie (540 x 640) z bezposrednim przejsciem wlasnie do tego pokoju - uwazam to za super rozwiaznie. Gorzej bedzie z kupnem gotowego, duzego stoly - tutaj jednak nie obejdzie sie bez stolarza.

piu
10-03-2012, 21:49
Etteb

Ogromne stoły ma Ludwik styl, w Stolprodex Bydgoszcz zrobisz na zamówienie, połączą Ci dwa stoły ( sprawdziłam tę firmę osobiście, polecam)

http://www.ludwikstyl.com/Company/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ludwikstyl.com %2FCompany%2F)

http://www.stolprodex.eu/produkty,1069,stoly-i-krzesla.html


pozdrawiam

TINEK
11-03-2012, 22:59
piu

...............

Nie jestem zwolenniczka restauracyjnych przyjec, dlatego celowo wybralam wieksze pomieszczenie (540 x 640) z bezposrednim przejsciem wlasnie do tego pokoju - uwazam to za super rozwiaznie. Gorzej bedzie z kupnem gotowego, duzego stoly - tutaj jednak nie obejdzie sie bez stolarza.

Podpowiem, że ja też szukałem dużego stołu i znalazłem. Dziś zakupiłem (śmy, bo z żona byłem) stół szeroki 100 cm, długi 200 cm, po rozłożeniu 400 cm (pośrednie długości co 50 cm). Stół stabilny (masywny) po rozłożeniu stoi na 8 nogach.
Powiem, że już wcześniej miałem taki "na oku", ale dobrze, że szukałem dłużej (net pomógł) kupiłem sporo taniej

pozdrawiam

mycha.:)
12-03-2012, 20:04
PIU jak dobrze pamiętam, masz taką piękną szarą kuchnię ze spiżarką, czy bym mogła prosić o zdjęcia :) bo nie mogę znaleźć :(

Nataly Design
12-03-2012, 20:18
Witam , tak dla inspiracji nowa kuchnia z nowym fornirem który niedawno wyszukaliśmy dla naszego Klienta . Słój przechodzący .. falujący . Blat kuchenny z granitu natomiast blat barkowy z pogrubianego forniru .. Przy okazji delikatny uchwyt aluminiowy zamontowany we froncie .
Pozdrawiam

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1805.jpg

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1801.jpg

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1802.jpg

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1803.jpg

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1804.jpg

żona m
12-03-2012, 22:14
Kuchnia bardzo ładna, aczkolwiek zdarłabym z okna te ''fieranki'' jednym pociągnięciem i gerbera z okna też bym wywaliła.

Venus_m
12-03-2012, 22:23
Żona ale Nataly jako wykonawca chyba nie ma wpływu na fieranki :lol: zawsze mnie dziwi jak inwestor robi sobie nowoczesną kuchnię i daje taką dekorację okienną z innej bajki :)

Nataly czy masz jakieś zbliżenia forniru? nazwa ciekawa.

aksamitka
13-03-2012, 06:56
a mnie jakoś nie razi ta firanka, na forum jest jakaś mania wywalania wszystkiego z kuchni ( i nie tylko), nie każdy lubi gołe okna

IZA30
13-03-2012, 07:07
Witam , tak dla inspiracji nowa kuchnia z nowym fornirem który niedawno wyszukaliśmy dla naszego Klienta . Słój przechodzący .. falujący . Blat kuchenny z granitu natomiast blat barkowy z pogrubianego forniru .. Przy okazji delikatny uchwyt aluminiowy zamontowany we froncie .
Pozdrawiam

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1805.jpg


http://www.nataly.pl/podstrony/img/1801.jpg

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1802.jpg

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1803.jpg

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1804.jpg


Nataly, kolejna piękna kuchnia :) Mam pytanie,czy kolor forniru był dobierany do koloru okien (zły dąb?) BO PIĘKNIE SIĘ TO ZGRAŁO!!

żona m
13-03-2012, 07:38
a mnie jakoś nie razi ta firanka, na forum jest jakaś mania wywalania wszystkiego z kuchni ( i nie tylko), nie każdy lubi gołe okna
ale można to rozwiązać inaczej, te firanki pasują do domku na wsi.

aksamitka
13-03-2012, 07:42
ale można to rozwiązać inaczej, te firanki pasują do domku na wsi.

ja tak nie uważam

yummyyummy
13-03-2012, 08:27
Nataly, co to za granit? bardzo ładnie pasuje do forniru, myślałam o połączeniu ciemnego forniru z czarnym granitem, ale z tym jasnym wygląda o niebo lepiej :)

Venus_m
13-03-2012, 09:16
nie no domek na wsi to może nie ;)

Wcale nie chodzi o zostawienie gołych okien, tylko to jakoś się gryzie, nie ta bajka po prostu :no:

IZA30
13-03-2012, 09:26
ja tak nie uważam

ja również,co z tego że na wsi ???
ja tez wybudowałam na wsi ale firanek nie zamierzam mieć

EZS
13-03-2012, 09:41
Ta kuchnia to dla mnie nowe z elementami staroświeckiego. Stąd kran, firanki i staroświeckie radio. Ciemne szafki pseudodrewniane. A przy tym bialy lakier na górze, lampa nowoczesna i w ogóle misz masz. W sumie nawet mi się podoba :)

aksamitka
13-03-2012, 09:48
właśnie- radio , jakoś nikogo nie razi ze stare a firanki ze niby do wiejskiego domu :eek:

queene
13-03-2012, 10:45
genialne połączenie...jest nowocześnie i prosto a jednocześnie ciepło, klimatycznie i domowo
te okrągłe okienko...mega fajne
tylko teraz - w związku z bogactwem kształtów - wymaga idealnego porządku w dodatkach...a właściwie wymaga ich braku ;)

Nataly Design
13-03-2012, 11:33
Żona ale Nataly jako wykonawca chyba nie ma wpływu na fieranki :lol: zawsze mnie dziwi jak inwestor robi sobie nowoczesną kuchnię i daje taką dekorację okienną z innej bajki :)

Nataly czy masz jakieś zbliżenia forniru? nazwa ciekawa.

Witam , zrobiłem zbliżenie tego forniru bo mam go na ekspozycji tylko że w połączeniu z blatem kwarcogranitem Heban .
Usłojenie bardzo fajne z niespotykaną kolorystyką .
http://www.nataly.pl/podstrony/img/1806.jpg

Pozdrawiam

Nataly Design
13-03-2012, 11:36
Nataly, co to za granit? bardzo ładnie pasuje do forniru, myślałam o połączeniu ciemnego forniru z czarnym granitem, ale z tym jasnym wygląda o niebo lepiej :)

Witam , dla przykładu "piętro" wyżej pokazałem właśnie połączenie z czarnym materiałem i możesz ocenić co lepiej wygląda . Postaram się dowiedzieć
o nazwę tego granitu i dam znać . Miłego

Venus_m
13-03-2012, 11:55
Nataly bardzo dziękuję, faktycznie fajnie wygląda ten falujący fornir :yes:

Sampi
13-03-2012, 12:42
Witajcie,

moja kuchnia jest w trakcie montażu co widać na zdjęciu:)

Mam dylemat co do cokołów, jakie byłyby ok?

Ja planowałam dać z tej samej płyty, która jest na ścianach a mój mąż chce srebrne.

Proszę o Wasze opinie.

Agata

olgusieniunieczka
13-03-2012, 13:13
Wydaje mi się, że jeśli dasz fornir, cokoły będą się bardziej rzucały w oczy i efekt podziału będzie mocniejszy. Jasna podłoga-drewno ciemniejsze-białe fronty. Jeśli o to Ci chodzi- fajowo. Osobiście dałbym jednak cokoły białe albo srebrne. Srebrne zmuszą Cię do dodatków w tym kolorze.
BTW fajna kuchnia się kroi :)

żona m
13-03-2012, 13:13
ja również,co z tego że na wsi ???
ja tez wybudowałam na wsi ale firanek nie zamierzam mieć
zle się wyraziłam,ot skrót myslowy, nie domek na wsi, tylko kuchnia w stylu wiejskim.

monikaa13
13-03-2012, 13:15
Ja też bym dała srebrne, aluminiowe najlepiej. Nie widzę drewnianych. W ogóle trochę dużo tego drewna się zrobiła ale chętnie zobaczę końcowy efekt.

Mirabillis
13-03-2012, 13:27
Sampi bardzo podoba mi sie kolorystyka twojej kuchni zwłaszcza szafki i sciany na której ona wisi. Czy możesz zdradzić co to jest i jak sie nazywa.
Jesli chodzi o cokół to trudna sprawa bo wydaje mi sie ze obie wersje są do zaakceptowania. Ja osobiście dałabym srebrny,ale wiadomo że wasze preferencje nie musza sie równac np.z moimi. Tak czy siak kuchnia zapowiada sie bardzo fajnie czekamy na zdjecia po zakończeniu prac.

Sampi
13-03-2012, 13:58
Ta płyta to nic specjalnego... fajny jest fornir, ale płytę mamy w wielu miejscach w naszym domu więc ze względów finansowych wybraliśmy zwykły MDF w kolorze Śliwa Łącka i faktycznie mimo mojego zamartwiania się wygląda fajnie szczególnie na żywo:).

Płyty w kuchni jest dużo, ale cała ściana lewa kuchni od góry do dołu jest zabudowana szfkami z lakierowanego na biało MDF, tylko nad meblami i z boku jest dodatek płyty więc białego jest też dużo, ale niestety nie zrobiłam zdjęcia z tamtej strony, dlatego wklejam wizualizację tamtego miejsca i wszytkie zdjęcia kuchni jakie mam.

Myślałam nad cokołem z płyty drewnopodobnej, aby właśnie była to taka całość bo po lewej stronie tak jak pisałam są białe szafi, ale dookoło nich ta ciemna płyta.

Lodówka sbs jest srebrna również będzie w tej wysokiej zabudowie, piekarnik i mikrofalówka też tam srebrne i uchwyty delikatne też srebrne.

Zależy mi na miłym i ciepłym efekcie, dlatego mam wątpliwości co do tych aluminiowych cokołów...

jaksie
13-03-2012, 14:05
Dla mnie stanowczo za dużo tej plyty, więc nie dawałabym absolnie ani grama więcej.

monikaa13
13-03-2012, 14:06
Naprawdę dużo drewna - zrób aluminiowe, mówię ci.

IZA30
13-03-2012, 14:34
Dla mnie stanowczo za dużo tej plyty, więc nie dawałabym absolnie ani grama więcej.

DLA MNIE ZDECYDOWANIE ZA DUŻO tej płyty.ZDECYDOWANIE.

Sampi
13-03-2012, 14:54
Kurcze tak nastawiałam się na tę płytę w cokołach, ale po Waszych opiniach to chyba muszę zmienić zdanie.

To może z białej płyty MDF?

Ilość płyty była dobrana przez projektantkę, mieliśmy wątpliwości, ale zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie i mam nadzieję, że wyjdzie ok.
Będą jeszcze w kuchni białe rolety rzymskie a w jadalni białe lub kremowe zasłony więc to też trochę rozjaśni pomieszczenie.

Generalnie u nas w domu jest bardzo dużo światła z zewnątrz, ale przy robieniu zdjęć była marna pogoda, późna pora no i jedna budowlana żarówka;)

W projekcie mamy również biały wzorek na płycie barku, ale jest to dość kosztowna sprawa i zastanawiamy się czy to zrobić.

Nataly Design
13-03-2012, 14:59
Witajcie,

moja kuchnia jest w trakcie montażu co widać na zdjęciu:)

Mam dylemat co do cokołów, jakie byłyby ok?

Ja planowałam dać z tej samej płyty, która jest na ścianach a mój mąż chce srebrne.

Proszę o Wasze opinie.

Agata


Witam , a ja bym dał białe cokoły w połysku i nie dodawałbym stali lub aluminium,
Miłego

Mirabillis
13-03-2012, 15:13
Sampi nie bez powodu pytałam o te płyte, bowiem w moim projekcie tez na ścianach jest fornir i to sporo a cena jego rózna a czesem nawet zawałowa. Zastanawiałam sie nad zmianami w projekcie ale widac ze MDF wcale nie wygląda gorzej wręcz przeciwnie.

martahp
13-03-2012, 15:13
Witam,
Nataly, robiliście może jakies blaty z białego kwarcogranitu? (jesli wcześniej były i przeoczyłam, to przepraszam). Czy kwarcogranit użytkuje sie tak samo jak granit? Mozna kroic bezpośrednio na blacie, kłaść gorące garnki itp.? Jeśli możesz, napisz proszę, co mylisz o kwarcogranicie, bo mam doświadczenie tylko z granitem:)

Sampi
13-03-2012, 15:13
Białe w połysku byłby ok, ale o takich firmie od kuchni nie wspominałam i gdybym teraz zmieniła zdanie to pewnie doszłyby dodatkowe koszty, ale też czas oczekiwania 1,5 miesiąca na wszelkie lakierowane elementy...:(

Natomiast boję się, że jeśli dam zwykłą białą płytę MDF to będzie rzucała się w oczy i kolorystycznie różniła od frontów lakierowanych...

reni1980
13-03-2012, 15:49
sampi ja bym zrobiła cokół z płyty lakierowanej takiej jak dól mebli, wtedy pięknie zaznaczy się granica, dół jasny-góra ciemna

mayland
13-03-2012, 16:07
Sampi nie musi to być lakier. Może być biała folia. Laik nie zauważy różnicy ;) Jedyne co by mnie powstrzymywało to fakt, ze cokół narażony jest na działanie wody i lakier go odpowiednio zabezpieczy.
Co do projektu to mi się wstawki z białych ozdobnych paneli podobają. Ilość płyty dla mnie też jest ok. Inna sprawa, ze w projekcie mieliście mniej wyrazisty rysunek forniru a śliwa jest jednak mocno usłojona.

Sampi
13-03-2012, 16:11
dziękuję za Wasze rady:)

Muszę zatem pogadać z firmą od kuchni na temat tych lakierowanych cokołów bo pamiętam, że coś wspominali, że lakierowane cokoły to nie... ale nie wiem czemu, nastawiałam się na płytę drewnopodobną więc nie drążyłam tematu.

Mam nadzieję, że to na co się zdecyduję będzie fajnie wyglądało.

Jak kuchnia będzie skończona pochwalę się Wam:)

To prawda, że śliwa ma wyrazisty rysunek.
Projektantka zaproponowała coś typu wenge (mimo, że na wizualizacji wcale tego nie widać), ale dla mnie była to przesada, zbyt ciemne. Później brałam od uwagę orzecha ecco, ale wydał się zbyt sztuczny jak zobaczyłam płytę w pełnym wymiarze. Śliwa jak na płytę MDF faktycznie przypomina drewno i dlatego na nią ostatecznie się zdecydowałam.
Wnętrze raczej będzie nowoczesne bez jakiś innych wzorów, materiały gładkie itd, dlatego mimo tak dużej ilości tej płyty mam nadzieję, że jak dojdą zasłony, rolety no i oświetlenie, będzie ładnie:)

A co do frontów z naklejaną folią faktycznie widziałam takie w IKEi, muszę pogadać z firmą od kuchni, może coś takiego są w stanie załatwić.

Marta&Marek-
13-03-2012, 19:13
Kuchnia u moich Rodziców.
http://images43.fotosik.pl/1428/aa76b2f8dc4b20dbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/1429/e74ab895a30587e0med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/1428/9022b4284f325d0cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Venus_m
13-03-2012, 19:26
Sampi ja też jestem za białym cokołem :yes:

Nie robiłabym tego wzoru na barku, bo ta śliwa już jest mocno ozdobna. Niestety ja po zdjęciach widzę, że to nie fornir, ale wierzę że na żywo jest lepiej :)

aniula_bl
13-03-2012, 20:05
Sampi faktycznie dużo tej śliwy już, nawet bardzo dużo
i jak dla mnie tylko biały wchodzi w rachubę, tym bardziej, że podłoga też jest jasna :yes:

żona m
13-03-2012, 21:41
Marta&Marek kuchnia nie w moim stylu, ale wygląda na dopracowaną i konsekwentną.

Elfir
13-03-2012, 21:51
Kuchnia u moich Rodziców.


Bardzo konsekwentna. Sliczna lampa nad stołem.

Marta&Marek-
13-03-2012, 22:09
Dziekuje za opinie...tym bardziej doceniam z uwagi na odmienny styl:)

Etteb
13-03-2012, 22:26
Podpowiem, że ja też szukałem dużego stołu i znalazłem. Dziś zakupiłem (śmy, bo z żona byłem) stół szeroki 100 cm, długi 200 cm, po rozłożeniu 400 cm (pośrednie długości co 50 cm). Stół stabilny (masywny) po rozłożeniu stoi na 8 nogach.
Powiem, że już wcześniej miałem taki "na oku", ale dobrze, że szukałem dłużej (net pomógł) kupiłem sporo taniej


Swietnie!
Jesli mozesz podac nazwe producenta bylabym wdzieczna.
Please and Thank U :)

żona m
13-03-2012, 23:03
Dziekuje za opinie...tym bardziej doceniam z uwagi na odmienny styl:)
Marta & Bartek kuchnia prZywołuje na myśl cudowne dzieciństwo, gdzie w domu pachniało szarotką i cynamonem. Chętnie bym tam posiedziała i zjadła kawałek ciasta z rabarbarem.

deyah
14-03-2012, 07:45
TINEK dopinam się do prośby Etteb podaj proszę namiary na stół :-)

Nataly Design
14-03-2012, 08:55
dziękuję za Wasze rady:)

Muszę zatem pogadać z firmą od kuchni na temat tych lakierowanych cokołów bo pamiętam, że coś wspominali, że lakierowane cokoły to nie... ale nie wiem czemu, nastawiałam się na płytę drewnopodobną więc nie drążyłam tematu.

Mam nadzieję, że to na co się zdecyduję będzie fajnie wyglądało.

Jak kuchnia będzie skończona pochwalę się Wam:)

To prawda, że śliwa ma wyrazisty rysunek.
Projektantka zaproponowała coś typu wenge (mimo, że na wizualizacji wcale tego nie widać), ale dla mnie była to przesada, zbyt ciemne. Później brałam od uwagę orzecha ecco, ale wydał się zbyt sztuczny jak zobaczyłam płytę w pełnym wymiarze. Śliwa jak na płytę MDF faktycznie przypomina drewno i dlatego na nią ostatecznie się zdecydowałam.
Wnętrze raczej będzie nowoczesne bez jakiś innych wzorów, materiały gładkie itd, dlatego mimo tak dużej ilości tej płyty mam nadzieję, że jak dojdą zasłony, rolety no i oświetlenie, będzie ładnie:)

A co do frontów z naklejaną folią faktycznie widziałam takie w IKEi, muszę pogadać z firmą od kuchni, może coś takiego są w stanie załatwić.

Witam , najlepiej zrobić cokół lakierowany i jeżeli ma Pani jakieś obawy to są specjalne przezroczyste nakładki które montuje się od spodu i cokół jest dodatkowo zabezpieczony przed wodą i wilgocią .
Płyty o których Pani pisze to są płyty laminowane , nie mają w środku mdfu ...
Wg mnie Ikea ma raczej "papier" a nie folię i dlatego tyle te meble kosztują ..
I jeszcze jedna uwaga odnośnie kolorystyki folii - może być ona w innym odcieniu niż białe lakierowane fronty ..
Pozdrawiam

Nataly Design
14-03-2012, 09:06
Witam,
Nataly, robiliście może jakies blaty z białego kwarcogranitu? (jesli wcześniej były i przeoczyłam, to przepraszam). Czy kwarcogranit użytkuje sie tak samo jak granit? Mozna kroic bezpośrednio na blacie, kłaść gorące garnki itp.? Jeśli możesz, napisz proszę, co mylisz o kwarcogranicie, bo mam doświadczenie tylko z granitem:)

Witam , szczerze mówiąc nie robiliśmy białego kwarcogranitu . Proponuję poczytać jakieś opisy użytkowników na forum
jak to się używa . Znalazłem coś takiego - według skali twardości minerałów Mohsa są tylko trzy naturalne kamienie bardziej odporne na zarysowania niż kwarc: topaz, szafir i, najtwardszy z nich diament. Takie właściwości kwarcu sprawiają, że ten materiał cechuje się wysoką odpornością na zarysowania, dzięki czemu doskonale nadaje się do stosowania na blaty kuchenne czy posadzki w miejscach o dużym natężeniu ruchu . Blat kwarcogranitowy charakteryzuje się niemal idealnie gładką, nieporowatą powierzchnią, która gwarantuje odporność na plamy z kawy, wina, soku cytrynowego, oleju, octu, kosmetyków i wielu innych produktów codziennego użytku.
Miłego

Sampi
14-03-2012, 10:55
nataly jeśli cokoły będą lakierowane to nie jest wystaraczające zabezpieczenie?

A czy nakładki, o których piszesz można kupić np. gdzieś w internecie i kiedy się je zakłada po zamontowaniu cokołów czy razem z cokołami?

Płyty na ścianach faktycznie są laminowane czyli naklejana folia drewnopodobna na MDF? Ja się nie znam, ale tak mi się wydawało;)

Nataly Design
14-03-2012, 11:55
W sumie lakier powinien dobrze zabezpieczyć mdf przed wilgocią ale domyślam się że podłoga będzie myta mopem i na 100% będzie pod cokołem zbierała się woda i jak będzie jakiś element niedomalowany lub delikatnie uszkodzony to woda na pewno się dostanie ..
To są listwy cokołowe , w każdej hurtowni z okuciami powinny być od ręki ..

Nie wiem z czego są drzwiczki ale jeżeli są z mdfu to mogą mieć folię , myślałem że cała kuchnia jest z jednego materiału oprócz lakierów ..

Miłego

Sampi
14-03-2012, 12:12
nataly wszytkie białe fronty są lakierowane a wszytkie płyty i fronty drewnopodobne są z tej samej płyty śliwa łąca.

Właśnie mój Pan od kuchni przekazał mi informację, że przygotował już cokoły, ale ze zwykłej białej płyty... ciekawe jak to będzie wyglądało?!

Ale pogadałam z nim, że może jednak zamienić je na lakierowane.
Dla niego nie ma problemu, ale twierdzi, że od mopa, szczotki może odpryskać lakier czy Pan też tak uważa?

O tych przeźroczystych nakładkach powiedział, że standardowo to stosują, ale to ma 0,5 cm wysokości więc tylko przed wnikaniem wody pod szafi zabezpiecza.

dex166
14-03-2012, 13:39
Wg mnie Ikea ma raczej "papier" a nie folię i dlatego tyle te meble kosztują ..
Tiaa i na te papierowe fronty daja dozywotnią gwarancję... Prawda jest taka że fronty Ikea w połysku sa od dawna na rynku i zbierają dobre opinie. A jak będą wyglądały Państwa dwa razy droższe fronty za kilka lat po gwarancji?

Nataly Design
14-03-2012, 13:52
Tiaa i na te papierowe fronty daja dozywotnią gwarancję... Prawda jest taka że fronty Ikea w połysku sa od dawna na rynku i zbierają dobre opinie. A jak będą wyglądały Państwa dwa razy droższe fronty za kilka lat po gwarancji?

Proszę dokładnie się wczytać w gwarancję na co dokładnie ona jest .. to tak jak piszą że dają 10 lat gwarancji na materace a okazuje się że jest ona na sprężyny które są ze stali nierdzewnej no i raczej nie mogą się popsuć ...

Agami
14-03-2012, 14:30
Marta&Marek - piękna kuchnia i do tego utrzymanie konsekwencji w dalszych częsciach domu (nie widać za wiele, ale i tak wystarczająco). Pytanie - czy te fronty są białe, czy raczej "przecierane". Niestety, na tym wieczornym zdjęciu nie widać tego. Będę wdzięczna za informację.

dex166
14-03-2012, 15:21
Proszę dokładnie się wczytać w gwarancję na co dokładnie ona jest .. to tak jak piszą że dają 10 lat gwarancji na materace a okazuje się że jest ona na sprężyny które są ze stali nierdzewnej no i raczej nie mogą się popsuć ...
Jakie elementy podlegają gwarancji?
Cytat z gwarancji:
'Ta gwarancja obejmuje wszystkie niżej wymienione elementy systemu mebli kuchennych:
• Obudowy szafek FAKTUM • Fronty • Zawiasy INTEGRAL • W pełni wysuwane szuflady RATIONELL • Półki RATIONELL ze szkła hartowanego i melaminy • Kosze druciane RATIONELL • Cokoły • Nogi • Panele maskujące • Listwy/profile dekoracyjne • Blaty o grubości większej niż 3.8cm • Zlewy • Półka i półka na wino PERFEKT • Szuflady przypodłogowe RATIONELL • Szuflady pod piekarnik RATIONELL • Suszarki na naczynia do szafek ściennych RATIONELL Gwarancja dotyczy wyłącznie użytku domowego.'
Przedmiotowe fronty są wymienione i z tego co wiem problemów z reklamacją nie ma. Pomyliłem sie tylko co do okresu gwarancj jest na 25 lat a nie dozywotnia jak napisałem.

Venus_m
14-03-2012, 16:49
Hmn ciekawy temat na forum gazety o folii i lakierze na meblach. Nie wiem co z frontami na zamówienie po ustąpieniu okresu gwarancji, każdy wybiera to na co go stać i co mu się podoba. Jeżeli zamawia w studio kuchennym fronty w lakierze to liczy się z tym, że zapłaci drożej niż w Ikei i lakier może zmienić kolor, ale prawdopodobnie takiego klienta na to stać.

O tym czy lakier czy folia można poczytać TU (http://forum.gazeta.pl/forum/w,653,86294316,,Jakie_wybrac_meble_lakierowane_czy _pokryte_folia.html?v=2).

Marta&Marek-
14-03-2012, 20:21
Marta&Marek - piękna kuchnia i do tego utrzymanie konsekwencji w dalszych częsciach domu (nie widać za wiele, ale i tak wystarczająco). Pytanie - czy te fronty są białe, czy raczej "przecierane". Niestety, na tym wieczornym zdjęciu nie widać tego. Będę wdzięczna za informację.
Dziekuje, fronty sa drewniane, biale ale ten kolor troche inaczej sie prezentuje niz na mdf....nie ma moze przecierek ale sa dosc widoczne sloje i wnich farba troche inaczej sie "uklada" Zrobie zdjecie w dzien to pokaze.

Sampi
14-03-2012, 21:59
Witajcie,

chciałam się jeszcze doradzić co do okapu.
W instrukcji podana jest minimalna wysokość od płyty 65 cm, aktualnie powieszony jest na wysokości 69 cm, ale wydaje mi się za nisko.
Od podłogi wychodzi to na 155 cm a ja mam 170 cm wzrostu.
Czy powinnam sugerować się wygodą czy raczej lepszym działaniem wyciągu?

Płyta indukcyjna ma 60 cm szerokości, okap 67 cm szerokości, moc max 780m3/h.

Venus_m
14-03-2012, 22:34
Hej,

Ja mam 168 na płasko :lol: dolne szafki z blatem na wysokości 88 cm od podłogi, 70 cm od blatu do dolnej krawędzi okapu. Jest wygodnie, chociaż przymiarki na sucho mocno nas martwiły, ciągle miałam wrażenie że będę walić głową w okap a tak nie jest. Mąż 180 i też nie narzeka :)

Nataly Design
14-03-2012, 22:43
Jakie elementy podlegają gwarancji?
Cytat z gwarancji:
'Ta gwarancja obejmuje wszystkie niżej wymienione elementy systemu mebli kuchennych:
• Obudowy szafek FAKTUM • Fronty • Zawiasy INTEGRAL • W pełni wysuwane szuflady RATIONELL • Półki RATIONELL ze szkła hartowanego i melaminy • Kosze druciane RATIONELL • Cokoły • Nogi • Panele maskujące • Listwy/profile dekoracyjne • Blaty o grubości większej niż 3.8cm • Zlewy • Półka i półka na wino PERFEKT • Szuflady przypodłogowe RATIONELL • Szuflady pod piekarnik RATIONELL • Suszarki na naczynia do szafek ściennych RATIONELL Gwarancja dotyczy wyłącznie użytku domowego.'
Przedmiotowe fronty są wymienione i z tego co wiem problemów z reklamacją nie ma. Pomyliłem sie tylko co do okresu gwarancj jest na 25 lat a nie dozywotnia jak napisałem.

Witam , w meblach na zamówienie które wykonujemy stosujemy okucia firmy blum która daje dożywotnią gwarancję na swoje wyroby . Natomiast jestem pewny że większość frontów fabrycznych będzie wyglądało zdecydowanie lepiej od frontów ikei po kilku latach swojego użytkowania . Jak się może uszkodzić front ? W zasadzie tylko mechanicznie np uderzając jakimś ostrym narzędziem i na to nie będzie obowiązywała żadna gwarancja . I teraz pytanie zasadnicze .. kto znajdzie paragon po 10 latach ... który już dawno wyblakł i nic na nim nie widać .. Pzodrawiam

Trajkotka
14-03-2012, 23:30
Kolejna próba ;>
Jeszcze raz się witam :)

Czytam Was od paru tygodni, i w końcu odwazę się wkleić moją kuchnie ... jeszcze nie dokończona, ale nie mam pomysłu co dalej :/
Wiem, że nie wszystko do siebie pasuje, ale wszystko wybierałam na szybko bo byłam w ciaży a potem z małym szkrabem było ciężko ;)
Proszę o każdą uwagę i sugestię ...
zastanawiam się nad okapem .... ?
- jak wykończyć ściankę "barek", deska na nim nie jest jeszcze przymocowana...
- jaka lampa ...
- i okno???? roleta, firanki, sama nie wiem :/

Pomożecie?

http://wizaz.pl/forum/picture.php?albumid=16888&pictureid=121056
brakuje też piekarnika, lodówki i zmywarki ....
http://wizaz.pl/forum/picture.php?albumid=16888&pictureid=121055
http://wizaz.pl/forum/picture.php?albumid=16888&pictureid=121057

Sampi
14-03-2012, 23:43
Hej,

Ja mam 168 na płasko :lol: dolne szafki z blatem na wysokości 88 cm od podłogi, 70 cm od blatu do dolnej krawędzi okapu. Jest wygodnie, chociaż przymiarki na sucho mocno nas martwiły, ciągle miałam wrażenie że będę walić głową w okap a tak nie jest. Mąż 180 i też nie narzeka :)

Dzięki za podpowiedź.
Czyli wychodzi, że przy moim wzroście powinnam podwyższyć o 5 cm, aby było tak samo jak u Ciebie.
Jeśli okap będzie na 74 cm to spełni swoją funkcję prawidłowo?

martahp
15-03-2012, 01:16
Nataly, mimo wszystko dzięki! Wiem, że kwarc jest bardzo twardy, raczej boję się o właściwości fizyczne spoiwa w kwarcogranicie. Wyczytałam, ze na takim blacie nie powinno się stawiać naczyń zdjętych z ognia.:bash:
Może w wątku o blatach znajdę więcej info, pozdrawiam.:)

Venus_m
15-03-2012, 09:43
Sampi czy podwyższyć powinnaś nie wiem, być może tak te kilka cm, to chyba nie powinno wpłynąć negatywnie, chociaż pewna nie jestem ;)

Aantenka
15-03-2012, 10:21
Dzięki za podpowiedź.
Czyli wychodzi, że przy moim wzroście powinnam podwyższyć o 5 cm, aby było tak samo jak u Ciebie.
Jeśli okap będzie na 74 cm to spełni swoją funkcję prawidłowo?

Sampi
napisałaś

W instrukcji podana jest minimalna wysokość od płyty 65 cm,

Jeśli minimalna wysokość (odległość) od płyty to 65cm to 74 cm od płyty nadal jest powyżej wysokości minimalnej. Czy jest granica maksymalnej odległości od płyty, którą wtedy przekraczasz? Nie rozumiem chyba gdzie jest problem...

Sampi
15-03-2012, 10:29
Witajcie,

zrobiłam kilka przykładowych zdjęć z białym cokołem i ciemnym.
Z białym jest tak bardziej sterylnie a z ciemnym taka zamknięta całość.
W sumie podoba mi się i tak i tak.
Nie przypuszczałam, że będę mieć taki problem z tak małą rzeczą...

Panowie od kuchni nadal uważają, że dla nich pasuje biały, ale z płyty bo lakierowany będzie bardzo się rysował.
Co powinnam zrobić?:)

Agi75
15-03-2012, 11:40
sampi bardzo fajna kuchnia!!!!!!!!!!!! Tez bede miała białe lakierowane meble i tez myślałam nad płytą laminowana na ścianie. Zastanawiam sie tylko jak ona zachowuje się przy indukcji.... widze,ze nie masz tą płytą obrobionych okien- szpalet. Nie dało się technicznie? A co do cokołu to stawiam na biały.Tez taki robie u siebie tylko w lakierze.Nikt mi nie powiedział, ze to nie najlepsze rozwiazanie :-(

monikaa13
15-03-2012, 11:44
Zupełnie nie pasuja mi te drewniane cokoły. Rób białe. Drewniane ew. przy zabudowie tej dużej, wysokiej, bo tam dookoła jest drewno więc cokół też taki pasuje. Do niskich szafek nie!

Venus_m
15-03-2012, 12:01
moim zdaniem cokoły, tylko białe i to wszędzie :yes:

KRISMADZIK
15-03-2012, 12:02
Sampi, bardzo ładna kuchnia. Jestem za białym cokołem! Bardzo podoba mi sie takie zestawienie białego z elementów drewna. Powiedz, jak ten laminat będzie sprawował się na kuchennej ścianie? Jakią masz w kuchni i w salonie do tego zestawienia podłogę?

yummyyummy
15-03-2012, 12:04
białe, sampi, tylko białe :)

aricia
15-03-2012, 12:16
białe, albo tak jak pisze monia : "drewniane" tylko przy ściance agd. stworzą taki jakby obramowanie dla całości.

...a może czarny lakier :oops: i czarne dodatki?????

Sampi
15-03-2012, 12:39
Sampi
napisałaś


Jeśli minimalna wysokość (odległość) od płyty to 65cm to 74 cm od płyty nadal jest powyżej wysokości minimalnej. Czy jest granica maksymalnej odległości od płyty, którą wtedy przekraczasz? Nie rozumiem chyba gdzie jest problem...

Bo widzisz mi nie chodzi o minimum bo to mam napisane a o właśnie to maximum, które nie jest napisane a zalezy mi na dobrym wyciąganiu zapachów bo kuchnia jest otwarta na cały dom a ja nie znoszę zapachów jedzenia w domu.
Wiem, że i tak będą, ale chciałm to zminimalizować więc zastanawiam się czy przy wysokości 74-75 cm nad płytą okap będzie dobrze wyciągał te zapachy?

Sampi
15-03-2012, 12:50
O kurcze...
wszyscy piszecie, że białe.... to chyba faktycznie muszę moje uparciostwo wyrzucić na bok i chociaż raz posłuchać innych i zrobić białe:)
Tylko muszę poczekać na cokoły w lakierze bo te z płyty mi się nie podobają i mąż mnie ukatrupi bo bardzo liczy się ze zdaniem Panów od kuchni a oni mówią, że lakier będzie bardzo się rysował.

Co do płyty laminowanej przy indukcji to będzie ona zasłonięta cała konglomeratem, który jest na blacie tylko właśnie jest w trakcie docinania. Jak będzie zamontowany pokaże na zdjęciach.
Będą też z konglomeratu małe cokoły przy ramach okiennych tzn. z boku.

A płyty przy ramach okiennych nie ma bo by się nie zmieściła, musielibyśmy skuwać tynk a mieliśmy już dość różnych poprawek, ale może to i lepiej bo gdyby jeszcze tam poszła płyta to okna by się wizualnie zmniejszyły i byłoby jeszcze ciemniej.

W w ogóle to bardzo dziękuję za pozytywne opinie, obawiałam się białej kuchni a raczej mój mąż bardzo mi ją odradzał (ale ja się uparłam i już), ale z tą płytą drewnopodobną jest całkiem przytulna:)

Elfir
15-03-2012, 12:59
[QUOTE=Trajkotka;5268396]Kolejna próba ;>

Twoje linki nie kończą się rozszerzeniem .jpg dlatego sa niewidoczne na forum.
Linki z forum wizaz.pl zakończone sa skrótem php i nie sa aktywne.
Polecam przeczytanie instrukcji wklejania zdjęć.

Nataly Design
15-03-2012, 13:00
Witam , ja stawiam na białe cokoły.. tak jak pisałem wcześniej ..

Pozdrawiam

Sampi
15-03-2012, 13:02
Sampi, bardzo ładna kuchnia. Jestem za białym cokołem! Bardzo podoba mi sie takie zestawienie białego z elementów drewna. Powiedz, jak ten laminat będzie sprawował się na kuchennej ścianie? Jakią masz w kuchni i w salonie do tego zestawienia podłogę?

Jeszcze nie wiem jak będzie sprawował się laminat...
przy indukcji tak jak pisałam wcześniej będzie konglomerat na tym podwyższeniu barku, jedyne obawy to przy zlewie, ale łączenie blatu a płyty będzie zabezpieczone przeźroczystym silikonem i mam nadzieję, że to wystarczy:)
Ja w większości korzystam ze zmywarki a w innych sytuacjach trzeba uważać i tyle.

Co do podłogi i reszty.... w salonie też mam kilka delikatnych mebelków z białego lakieru i jedna szafkę ze śliwy łąckiej więc to jest takie nawiązanie do kuchni i jadalni a podłoga jeszcze w salonie nie jest zamontowana, aby zobaczyć czy faktycznie pasuje bo była dobierana tak na moje oko, ale nazywa się FinishDeska jesion termobursztyn czy jakoś tak;)

Trajkotka
15-03-2012, 13:33
[QUOTE=Trajkotka;5268396]Kolejna próba ;>

Twoje linki nie kończą się rozszerzeniem .jpg dlatego sa niewidoczne na forum.
Linki z forum wizaz.pl zakończone sa skrótem php i nie sa aktywne.
Polecam przeczytanie instrukcji wklejania zdjęć.
czyli dalej ich nie widać? ... to dlaczego ja je widzę? :/
Przeczytałam instrukcję ... ale chyba późno było i nie do końca zrozumiałam ;)
W każdym razie dziękuję :*

Spróbuje z załącznikami ... tak jest łatwiej ;)

Proszę o każdą uwagę i sugestię ...
zastanawiam się nad okapem .... ?
- jak wykończyć ściankę "barek", deska na nim nie jest jeszcze przymocowana...
- jaka lampa ...
- i okno???? roleta, firanki, sama nie wiem :/

KRISMADZIK
15-03-2012, 13:39
Jeszcze nie wiem jak będzie sprawował się laminat...
przy indukcji tak jak pisałam wcześniej będzie konglomerat na tym podwyższeniu barku, jedyne obawy to przy zlewie, ale łączenie blatu a płyty będzie zabezpieczone przeźroczystym silikonem i mam nadzieję, że to wystarczy:)
Ja w większości korzystam ze zmywarki a w innych sytuacjach trzeba uważać i tyle.

Co do podłogi i reszty.... w salonie też mam kilka delikatnych mebelków z białego lakieru i jedna szafkę ze śliwy łąckiej więc to jest takie nawiązanie do kuchni i jadalni a podłoga jeszcze w salonie nie jest zamontowana, aby zobaczyć czy faktycznie pasuje bo była dobierana tak na moje oko, ale nazywa się FinishDeska jesion termobursztyn czy jakoś tak;)

Pytam, bo właśnie takie połączenie bardzo mi się podoba. Biała kuchnia z elementami drewnopodobnymi, tylko w ciepłym odcieniu. Ja planuję na podłodze merbau, jakoś zachorowałam na taką podłogę, dlatego zastanawiam się czym zaakcentować jego obecność w kuchni aby stowrzyć jakąś całość:) Super więć wygląda moim zdaniem akcent drewna na ścianach - jak w Twojej kuchni :)
Pozdrawiam

Sampi
15-03-2012, 14:02
KRISMADZIK
Ja też myślałam o podłodze merbau, ale wiesz ciągle mi nie pasował ten czerwony odcień...
Generalnie nad kolorystyką podłogi, tych płyt, drzwi, schodów zastanawiałam się chyba z rok... początkowo chciałam wszytko w kolorze dębu, taki ciepły i jasy odcień, ale doszłam do wniosku, że beżowe płytki, ściany chyba wystarczą bo by się wszytko zlało w jeden kolor więc wybraliśmy ciemniejsze odcienie, ale nie chciałam wenge bo jak dla mnie to już zbyt oklepane i zbyt ciemne.
Podłoga w salonie jeszcze nie zamontowana, schody w przyszłym tygodniu, drzwi już są... dopiero jak wszytko będzie zobaczymy jaki wyjdzie efekt, mam tylko nadzieję, że nie będzie zbyt ciemno.
Natomiast odcienie tych rzeczy nie są idealnie dobrane, raczej z przypadku, płyta miała być orzech ecco w ostatniej chwili zobaczyliśmy tę śliwę łącką i ją wybraliśmy, podłoga była już wcześniej zamówiona a drzwi i schody... najbardziej na oko pasowała nam bejca brązowa, na próbkach wychodziła jaśniejsza w rzeczywistości jest ciemniejsza, ale jestem dobrej myśli:)
To jest tylko mój dom, ma być miło i przytulnie, nie musi być jak na światowej wystawie;)

Aleksandryta
15-03-2012, 14:09
Pytam, bo właśnie takie połączenie bardzo mi się podoba. Biała kuchnia z elementami drewnopodobnymi, tylko w ciepłym odcieniu. Ja planuję na podłodze merbau, jakoś zachorowałam na taką podłogę, dlatego zastanawiam się czym zaakcentować jego obecność w kuchni aby stowrzyć jakąś całość:) Super więć wygląda moim zdaniem akcent drewna na ścianach - jak w Twojej kuchni :)
Pozdrawiam
Ok, ale jak zamierzasz połączyć to merbał z ciepłym drewnem na frontach kuchni, żeby stworzyć jakąś całość? Zauważ, że merbał to czewone egzotyczne drewno....Czyli merbał będzie też na frontach? bo ja nie wyobrażam sobie połączenia merbał np. z dębem.

reni1980
15-03-2012, 14:31
trajkotka przepraszam że to mówię ale cud może tylko uratować twoja kuchnię, meble choć są ładne to płytki ścienne dobrałaś fatalnie, ten barek ja bym skuła bo wygląda jak "wydawka" obiadów, szkoda że półki górne kończą się wcześniej niż płytka na ścianie(zdjęcie 3) a te drzwi gdzie prowadzą?

żona m
15-03-2012, 14:44
popieram Reni.

Aleksandryta
15-03-2012, 14:50
Witam serdecznie,

Czy ktoś z użytkowników forum posiada może kuchnie z frontami indyjska jabłoń ? Wygląda to mnie więcej TAK (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.wfm-kuchnie.pl%2Fmeble-kuchenne-slowniki_systemy2%2Cmain%2C1%2C84%2C%2C27%2C%2CPL. htm).
Może ktoś ma doświadczenie gdzie kupic same fronty, bo szafki mam, brakuje mi frontów. Te mis ię podobają.
A znasz cenę tego forniru? :) Zamów w WFM, albo u miejscowego stolarza, chyba nie liczysz na to, że są w wolnej sprzedaży? :jawdrop:Fronty ze względu na konieczność nałożenia tego forniru w taki sposób, żeby stanowił jednolitą całość można zrobić tylko na zamówienie.

Agi75
15-03-2012, 14:51
A mnie w kuchni Trajkotki zastanawiaja gniazdka....to znaczy ich usytuownie tak wysoko nad blatem. A jesli chodzi o okap to dałabym coś w prostej formie w kształcie tuby lub prostopadłościanu....

EZS
15-03-2012, 14:57
Kuchnia u moich Rodziców.
http://images43.fotosik.pl/1428/aa76b2f8dc4b20dbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)


ta kuchnia zyskała stanowczo za mało ochów i achow :)
Dla mnie piękna! Moje marzenie niezrealizowane ze wzgledu na brak kasy i powierzchni. Ja pewnie dałabym u siebie ciemną podłogę, ale to tylko moja skłonność, prywatna. Ogólnie cudo!!!

Trajkotka
15-03-2012, 15:04
trajkotka przepraszam że to mówię ale cud może tylko uratować twoja kuchnię, meble choć są ładne to płytki ścienne dobrałaś fatalnie, ten barek ja bym skuła bo wygląda jak "wydawka" obiadów, szkoda że półki górne kończą się wcześniej niż płytka na ścianie(zdjęcie 3) a te drzwi gdzie prowadzą?

Nie przepraszaj, dziękuje., ze się odezwałaś :*
wiedziałam, że jest źle, ale trzeba aż cudu? :( ... wiem, ze płytki są do bani :/ a za pomysł ze zburzeniem barku mąż by mnie chyba z domu wyrzucił, mimo, ze jeszcze tam nie mieszkamy ;) No ale zamiast barku to co? Chciałam, żeby chociaż trochę kuchnia była zasłonięta ...

Drzwi prowadzą do spiżarki ....

Marta&Marek-
15-03-2012, 16:49
ta kuchnia zyskała stanowczo za mało ochów i achow :)
Dla mnie piękna! Moje marzenie niezrealizowane ze wzgledu na brak kasy i powierzchni. Ja pewnie dałabym u siebie ciemną podłogę, ale to tylko moja skłonność, prywatna. Ogólnie cudo!!!
Dziekuję EZS:) Chyba lepsza juz kurtyna milczenia niz lawina krytyki.....a moze sie myle:):rolleyes:

LeoAureus
15-03-2012, 17:54
ta kuchnia zyskała stanowczo za mało ochów i achow :)
Dla mnie piękna! Moje marzenie niezrealizowane ze wzgledu na brak kasy i powierzchni. Ja pewnie dałabym u siebie ciemną podłogę, ale to tylko moja skłonność, prywatna. Ogólnie cudo!!!
Zgadzam się, bo kuchnia cudnie ciepła!

Aantenka
15-03-2012, 21:25
[QUOTE=Elfir;5269195]
czyli dalej ich nie widać? ... to dlaczego ja je widzę? :/
Przeczytałam instrukcję ... ale chyba późno było i nie do końca zrozumiałam ;)
W każdym razie dziękuję :*

Spróbuje z załącznikami ... tak jest łatwiej ;)

Proszę o każdą uwagę i sugestię ...
zastanawiam się nad okapem .... ?
- jak wykończyć ściankę "barek", deska na nim nie jest jeszcze przymocowana...
- jaka lampa ...
- i okno???? roleta, firanki, sama nie wiem :/

Trajkotka,

kuchnia klasyczna, wydaje mi się że wygodna, ale póki co to nie kuchnia tylko meble w kuchni :P
A odnośnie Twoich pytań,

- Murek murowany faktycznie nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, ale może uda się go ładnie skomponować z resztą pomieszczenia. Jeśli go nie chcesz, to można było pociągnąć go albo do sufitu i zrobić kuchnię półprzymkniętą, albo skuć i zrobić barek drewniany, który wygląda co do zasady zgrabniej niż murowany.

- Okap moim zdaniem również klasycznie - przyścienny literka T albo taki półokrągły,

- Natomiast z doborem dodatków takich jak lampa czy coś na okno, poczekaj aż w kuchni będą wstawione wszystkie sprzęty oraz dodatki. Kuchnia będzie robiła zupełnie inne wrażenie, nie będzie świeciła ślepymi dziurami. Przecież nawet jeśli się wprowadzisz, to tydzień czy dwa z żarówką i gołym oknem przeżyjesz...

A wyborami się nie stresuj :D W końcu każdy ma ten pierwszy raz meblowania no i od czego są remonty, jeśli coś się chce zmienić :D:D

oczkazielone
16-03-2012, 00:37
Zgadzam się, bo kuchnia cudnie ciepła!

Ja też się przyłączam do tych achów :) uwielbiam taki styl, niby retro niby wiejskie klimaty, jak u babci :D

wiatm wszystkich zaglądających, chciałam sie przywitać :) Jestem nowa, czytam was od dwóch tygodni :yes: dzien i noc (ale bez przesady). Dzieci, praca dom, budowa i mąż w wiecznej delegacji. Jestem na 540-ej stronie, juz bliżej do końca niż dalej. Musze powiedzieć, że strzał w dziesiatke z tym forum, super sprawa. Napawde duzo sie dowiedziałam przy rozważaniu i zmianach jakie chciałam zrobic a nie bardzo wiedzialam od czego zaczac i na co tak na prawde zwrocic uwage. Kupilismy okazyjnie mieszkanie w bloku na parterze, budujac sie jednoczesnie. Wczesniej mieszkalismy w cztery osoby na 34m kw - bardzo ciasno. Trafiło sie mieszkanko 500 m od naszej budowy, no to ciach. Oczywiscie zadnych duzych remontow bo po co, jak czeka mnie urządzanie chaty (ale to potrwa, skoro oszczednosci poszly w mieszkanie :] ). Jednak 65m kw, 3 duze pokoje, 2 lazienki - osobny kibelek to jest to. No i oczywiscie to co tu jest głównym tematem KUCHNIA! Mała niestety, ale po poł roku krzątania sie w niej wpadlam w jakąś obsesje. Generalnie mieszkanie po rozwodniku (5lat sam) i chyba nie sprzątane od zawsze w tym mieszkaniu było. Kuchnia nie brzydka, bo z BRW, ale bardzo zaniedbana, probowalam ja troche "podniesc na duchu", bez nakładu finansowego sprawić by mi się podobała. Ale nie dam rady, chce nowa kuchnie. Raz że zniszczona ( a ma TYLKO 5 lat!) a dwa to niesamowicie nie funkcjonalna. Kuchnia gazowa bezpośrednio przy zlewie i żadnej półki, szafki obok, ani zestawić garnka odłożyć łyżki, irytujące ;] Brawo dla projektanta i wykonawcy! Zależy mi zeby tanio tą kuchnie zrobić bo przeciez będę ją zostawiać. Kuchnia 2,54mx2,72m- malutka :) Naoglądałam sie , najeźdźiłam, okazało sie że za same meble ktore mi sie marzą musze miec ok 9tys...trochę za duzo! Wyskrobałam znajomego, który robi wlasnie i ma sie zmiescić w 5 tys. Lodowke mam upatrzoną i kuchnie do zabudowy też, wszystko wstylu retro (ale to może za pare miesięcy bo póki co brak funduszy a za żadne pożyczki i kredyty nie chce się brać) . Za tydzień zabieramy sie za wymiane tapety, płytki na podłodze zostawiam (niestety zupełnie nie w moim stylu, ale ich kolor - odcień brązu pojawia sie na tapecie, sądze że ujdzie), przeinstalowujemy gaz na inną ściane, ponieważ pochłaniacza nawet nie ma, wrrr, a wyciąg na innej scianie niż obecna kuchnia. Kujemy sciany na gniazdka, bo wszystkie są na dole i pozastawiane. Niby jest opcja wpuszczanych w blat, czego sie dowiedziałam własnie tutaj, ale ja jednak wole w scianie i wyzej, z dala od kontaktu z woda bo roznie to bywa, zwłaszcza kiedy w kuchni buszuja dzieci. Mam zamiar jak najtaniej sie da podciagnac kuchnie do stylu retro wiec kolorystyka typowo drewniana, brązy, kremy i dodatki mosiadzu antycznego. Gniazdka montowane w blatach sa siwe, czarne albo białe, za chiny nie beda pasowac, stąd kucie scian. Lampe uwaga bede robic sama, od poczatku do konca. Mój pomysł, zamowilam czesci i bede ja montowac. Jak tylko przykrece ja do sufitu podesle zdjecia mojej produkcji :D Tak wiec czytam was dalej z ciekawoscia i ogladam wasze kuchnie. To moja druga kuchnia w zyciu ktora robie, mala ale przeciez to tyle samo wybierania i myslenia co przy duzej :) Jak tylko bedzie juz wszystko gotowe to postaram sie jak najszybciej przeslac foty. Zasatanawiam się czy nie zrobić zdjęć obecnej pt " JAKIEJ KUCHNI NIE POWINNO SIE ROBIC" ;) Wracam na 540-tą stronę, do później, HEJ!

forumuser
16-03-2012, 10:13
Od razu chciałam sie przywitać :) Jestem nowa, czytam was od dwóch tygodni :yes:
Witamy nowego użytkownika! :bye:
Rozumiem że było już późno jak pisałaś swojego posta, ale może teraz już się wyspałaś, więc spróbuj przeczytać to co napisałaś powyżej i może popraw to (istnieje możliwość edycji postów!) tak żeby inni mieli choć cień szansy zrozumieć o co Ci chodziło.

Nataly Design
16-03-2012, 10:44
Witam serdecznie,

Czy ktoś z użytkowników forum posiada może kuchnie z frontami indyjska jabłoń ? Wygląda to mnie więcej TAK (http://www.wfm-kuchnie.pl/meble-kuchenne-slowniki_systemy2,main,1,84,,27,,PL.htm).
Może ktoś ma doświadczenie gdzie kupic same fronty, bo szafki mam, brakuje mi frontów. Te mis ię podobają.

Witam , szczerze mówiąc mieliśmy jednego Klienta na taki fornir . Na pewno jest on trudny do wykonania ponieważ najważniejsze w tym jest żeby były przechodzące słoje i nie zrobi tego każdy stolarz .. Na rynku jest bardzo dużo fornirów i ja dla "świętego" spokoju zabieram ze sobą Klienta który wybiera sam fornir na miejscu . Nie sądzę żeby można było gdzieś kupić same fronty ale można próbować . Pozdrawiam
http://www.nataly.pl/podstrony/img/1046.jpg

oczkazielone
16-03-2012, 11:00
Witamy nowego użytkownika! :bye:
Rozumiem że było już późno jak pisałaś swojego posta, ale może teraz już się wyspałaś, więc spróbuj przeczytać to co napisałaś powyżej i może popraw to (istnieje możliwość edycji postów!) tak żeby inni mieli choć cień szansy zrozumieć o co Ci chodziło.

hehe, troszke w paru miejscach odmiana czesci mowy mi nie weszła, a to wszystko dlatego ze chciałam strescić swoją historie dlaczego i jaka kuchnia

Trajkotka
16-03-2012, 11:37
Chyba lepsza juz kurtyna milczenia niz lawina krytyki.....a moze sie myle:):rolleyes:
hmm ja chyba wolę to drugie. Po to wstawiłam fotki, zeby ktoś mi pomógł doprowadzic kuchnie do ładu i w miarę normalnego wyglądu, bo wiem, że idealnie nie będzie :/



Trajkotka,

kuchnia klasyczna, wydaje mi się że wygodna, ale póki co to nie kuchnia tylko meble w kuchni :P
A odnośnie Twoich pytań,

- Murek murowany faktycznie nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, ale może uda się go ładnie skomponować z resztą pomieszczenia. Jeśli go nie chcesz, to można było pociągnąć go albo do sufitu i zrobić kuchnię półprzymkniętą, albo skuć i zrobić barek drewniany, który wygląda co do zasady zgrabniej niż murowany.

- Okap moim zdaniem również klasycznie - przyścienny literka T albo taki półokrągły,

- Natomiast z doborem dodatków takich jak lampa czy coś na okno, poczekaj aż w kuchni będą wstawione wszystkie sprzęty oraz dodatki. Kuchnia będzie robiła zupełnie inne wrażenie, nie będzie świeciła ślepymi dziurami. Przecież nawet jeśli się wprowadzisz, to tydzień czy dwa z żarówką i gołym oknem przeżyjesz...

A wyborami się nie stresuj :D W końcu każdy ma ten pierwszy raz meblowania no i od czego są remonty, jeśli coś się chce zmienić :D
szczerze mówiąc to odetchnęłam z ulgą jak przeczytałam Twojego posta :) dziekuję :*

A gdyby tą ściankę zabudować? drewnem? płytą? sama nie wiem ...

hehe ... remonty - dobrze, że takie coś istnieje ;)

A mnie w kuchni Trajkotki zastanawiaja gniazdka....to znaczy ich usytuownie tak wysoko nad blatem. A jesli chodzi o okap to dałabym coś w prostej formie w kształcie tuby lub prostopadłościanu....
człowiek uczy się na błędach :rolleyes:

asizo
16-03-2012, 13:12
Trajkotka, nie jest tak źle z Twoją kuchnią :) Głowa do góry. Chyba każdy z nas ma na sumieniu jakieś błędy w urządzaniu nowego domku. Powiem Ci, ze ja też teraz urządziłabym moją kuchnię zupełnie inaczej.

Ok, do rzeczy :)
Uważam, że robienie barku to błąd w przypadku Twojej kuchni. Wydaje mi się, ze nie będziecie z niego korzystać, tzn. nie będzie spełniał funkcji barku (ten blacik będzie po prostu za mały - wątpię, czy będziecie przy nim siadać - po prostu to nie ten układ kuchni). Za to będzie idealnym miejscem na wszelkiego rodzaju rzeczy, które będziecie tam kłaść, by mieć "pod ręką". Już widzę na nim odstawione szklanki, jakieś papierki, rachunki, chusteczki, itp. Będzie po prostu wiecznie bałagan na widoku, bo tego nie da się uniknąć - albo Ty będziesz się denerwować, ze musisz to miejsce ciągle doprowadzać do ładu ;)
Dużo lepiej będzie pociągnąć tę ściankę do sufitu i już. Przymkniesz nieco kuchnię, zyskasz ściankę na której od strony salonu/jadalni można powiesić jakiś ciekawy zegar, obraz, plakat. Od strony kuchni za to można ją wykorzystać jako miejsce na tablicę na notatki, przepisy, kalendarz, itp. (mnie takiego czegoś bardzo w kuchni brakuje, ale nie mam miejsca, by taką tablicę sobie zrobić).

Co do okapu (ze względu na falistą linię na suficie, rodzaj płytek na ścianach i podłodze i raczej tradycyjne meble) to widzę w Twojej kuchni taki:
http://www.alejahandlowa.pl/obr/34756279/1-agdglooka0045_0_d.jpg
Nie żadna tuba ani typowo nowoczesny - prosty - bo to pasuje do minimalistycznych, bardzo nowoczesnych kuchni. Twoja taka nie jest.

Odnośnie dekoracji okna - to się zgodzę, zaczekaj. Będziesz miała skończoną zabudowę, popatrzysz sobie na to okno i zdecydujesz. Albo wrzucisz jeszcze fotki na forum, to moze coś podpowiemy. :) Nie śpiesz się, zeby później nie żałować decyzji.

KRISMADZIK
16-03-2012, 14:29
KRISMADZIK
Ja też myślałam o podłodze merbau, ale wiesz ciągle mi nie pasował ten czerwony odcień...
Generalnie nad kolorystyką podłogi, tych płyt, drzwi, schodów zastanawiałam się chyba z rok... początkowo chciałam wszytko w kolorze dębu, taki ciepły i jasy odcień, ale doszłam do wniosku, że beżowe płytki, ściany chyba wystarczą bo by się wszytko zlało w jeden kolor więc wybraliśmy ciemniejsze odcienie, ale nie chciałam wenge bo jak dla mnie to już zbyt oklepane i zbyt ciemne.
Podłoga w salonie jeszcze nie zamontowana, schody w przyszłym tygodniu, drzwi już są... dopiero jak wszytko będzie zobaczymy jaki wyjdzie efekt, mam tylko nadzieję, że nie będzie zbyt ciemno.
Natomiast odcienie tych rzeczy nie są idealnie dobrane, raczej z przypadku, płyta miała być orzech ecco w ostatniej chwili zobaczyliśmy tę śliwę łącką i ją wybraliśmy, podłoga była już wcześniej zamówiona a drzwi i schody... najbardziej na oko pasowała nam bejca brązowa, na próbkach wychodziła jaśniejsza w rzeczywistości jest ciemniejsza, ale jestem dobrej myśli:)
To jest tylko mój dom, ma być miło i przytulnie, nie musi być jak na światowej wystawie;)

Słusznie!!! Ma być tak, abyście się dobrze czuli w swoim wnętrzu:) Wenge to też odcień nie dla mnie, jakoś nie przepadam za nim. A jednak wciąż mam w głowie ten merbau...

KRISMADZIK
16-03-2012, 14:37
Ok, ale jak zamierzasz połączyć to merbał z ciepłym drewnem na frontach kuchni, żeby stworzyć jakąś całość? Zauważ, że merbał to czewone egzotyczne drewno....Czyli merbał będzie też na frontach? bo ja nie wyobrażam sobie połączenia merbał np. z dębem.

Aleksandryto,
Zgadza się - merbau ma czerwony odcień i właśnie te jego odcienie tak mi sie podobają. Nie myślałam o frontach z merbau, tylko o białych lakierowanych. Kuchnia jest częściowo otwarta na salon, więc wciąż się zastanawiam co zrobić aby kuchnia grała z salonem? Czy powinnam w kuchni dać jakieś elementy tego drewna, czy sobie darować? Czy możesz mi coś doradzić?

Elfir
16-03-2012, 14:44
KRISMADZIK - tutaj prezentujemy swoje kuchnie a nie dyskutujemy o kolorystyce i wyposażeniu. Proszę o pisanie w dziale o projektowaniu wnętrz:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?39366-KUCHNIA-pomoc-w-projektowaniu-uk%C5%82adu-szafek-w%C4%85tek-zbiorczy

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje

KRISMADZIK
16-03-2012, 22:30
Elfir... nie gniewaj się:) Poprostu chciałabym aby ktoś mi doradził w tym temacie, wszystkie pomysły są cenne. Dzięki za linki...

Margoth*
16-03-2012, 23:02
Trajkotka, a mi Twoja kuchnia się podoba: właśnie że kafelki są dobrze dobrane i wcale nie przeszkadza, że kończą się gdzieś wcześniej niż szafki, czy też wcześniej się zaczynają (no, czy jakoś tak). Jedyne zastrzeżenie mam do tego nieszczęśnego "barku". Uratuj go szerszym blatem i krzesłami barowymi po zewnętrznej stronie. Albo oklej jakimiś kamieniopodobnymi płytkami. Ostatecznie postaw na nim doniczki z roślinami pnącymi.

krzysztofuks
17-03-2012, 11:35
Kuchnia w bloku tuż po zamontowaniu:
http://desmond.imageshack.us/Himg191/scaled.php?server=191&filename=dsc0240oj.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg684/scaled.php?server=684&filename=dsc0239xo.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg845/scaled.php?server=845&filename=dsc0237vd.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg803/scaled.php?server=803&filename=dsc0235u.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg820/scaled.php?server=820&filename=dsc0234bu.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg16/scaled.php?server=16&filename=dsc0233id.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg407/scaled.php?server=407&filename=dsc0232b.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg855/scaled.php?server=855&filename=dsc0231hd.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg600/scaled.php?server=600&filename=dsc0230uu.jpg&res=medium

:D:D:D

oczkazielone
17-03-2012, 12:16
krzysztofuks widze ze nie bardzo u ciebie z kolorystyka :) jaki kolor ma podłoga? i płytki na scianie? Widze ze gorne szafki dosc wysoko. Napisz pozniej czy wygodnie sie uzytkuje. Tez z wielkoscia kuchni szalu nie ma, jak u mnie :)

monikaa13
17-03-2012, 14:33
Oj - zupełnie mi sie nie podoba. Taka trochę starodawna w złym tego słowa znaczeniu. Sory.

oczkazielone
17-03-2012, 16:49
Taka jakby "wiejska". Gustu troche brak... kolorystyka kompletnie nie dobrana, zielony,niebieski, zółty, biały, brązowy... i co jeszcze?

krzysztofuks
17-03-2012, 18:58
krzysztofuks widze ze nie bardzo u ciebie z kolorystyka :) jaki kolor ma podłoga? i płytki na scianie? Widze ze gorne szafki dosc wysoko. Napisz pozniej czy wygodnie sie uzytkuje. Tez z wielkoscia kuchni szalu nie ma, jak u mnie :)

Szafki górne wiszą na wys 55 cm od blatu. Nie ma problemu z użytkowaniem.


Oj - zupełnie mi sie nie podoba. Taka trochę starodawna w złym tego słowa znaczeniu. Sory.

W jakim sensie starodawna?


Taka jakby "wiejska". Gustu troche brak... kolorystyka kompletnie nie dobrana, zielony,niebieski, zółty, biały, brązowy... i co jeszcze?

Co to znaczy "wiejska"? Niebieski, gdzie?

LeoAureus
17-03-2012, 19:18
piu, święte słowa :)

nazwa12
17-03-2012, 20:29
piu, święte słowa :)
to jeszcze nic,przeczytaj jak dziewczyny jechały po mojej kuchni,a po moim barku do samego sufitu obłożonym płytkami kamieniopodobnymi najbardziej,a teraz te same dziewczyny doradzają forumowiczce,że barek be i żeby go zrobiła do sufitu i obłożyła płytkami kamieniopodobnymi he he no masakra,to wreszcie dziewczyny zastanówcie się nie raz co piszecie :)

Venus_m
17-03-2012, 20:34
I tego się trzymajmy, jeżeli ktoś chce subiektywnej oceny to niech napiszę.

Nazwa ja co prawda Twoją kuchnię ze słonecznikiem przegapiłam (a raczej falę krytyki), ale szczerze to efekt końcowy nie jest zbyt szczęśliwy. Dla mnie.

Matilde1
17-03-2012, 20:56
.

duś
17-03-2012, 21:00
ponownie proponuje zrobić wątek "tylko pochlebne opinie" i jak ktoś ma potrzebę, żeby go połechtać, to winien tylko tam zamieszczać swoje zdjęcia.

a propos ostatniej kuchni - wg mnie jest nieladna, smutna. nie podobają mi się tez płytki, kolor ścian...
(mam nadzieje ze dostc czytelnym jest fakt, iz nie jest to opinia ad personam)

nazwa12
17-03-2012, 21:09
he he te nie szczęsne słoneczniki,wiem że cała moja kuchnia była nie dopracowana ,ale to można napisać normalnie,doradzić a nie wszystko be.I wreszcie przyszedł czas że dziewczyny zaprzeczają sobie to,co kiedyś napisały A najśmieszniejsze jest to że jak miałam te słoneczniki w kuchni,to wszyscy moi znajomi się nimi zachwycali,ja mogę tylko napisać że każda kuchnia jest ładna i ma w sobie coś,jedynie co mnie drażni to to,jak cała lodówka jest obklejona karteczkami,literkami itp,ale wiele forumowiczek tak ma i nic mi do tego:popcorn:

mea
18-03-2012, 00:06
nazwa jak sie ma dzieci to chcesz czy nie - lodowka oklejona bedzie!!! w koncu nie ma wazniejszego miejsca w domu i nie ma wiekszego wyroznienia niz rysunek przyklejony do lodowki !!!


a co do watku i ocen ... znam wiele forow - na zadnym nie ma takiego zachowania jak tu ...

Mirabillis
18-03-2012, 00:23
W całej tej dyskysji o krytykowaniu,czepianiu sie drobiazgów etc. zapominacie dziewczyny że są wśród forumowiczów osoby reprezentujace różny status społeczny i majątkowy,mieszkańcy mniejszych i wiekszych miast i miasteczek. Nie kazdy ma równe szanse w podąrzaniu za trendami i nowościami. Są osoby różniace sie i gustem i stylem ale i zasobnoscią portfela. Nie zapominajcie ze nie kazdego stać na kuchnie za 50 czy 80 tyś. Nie kazdy też moze zatrudnić projektanta wnętrz który pomoze mu stworzyć przytulne gniazdko. Trzeba patrzec na innych nie tyklko ze swojej uprzywilejowanej pozycji ale należy wykazać sie odrobiną zrozumienia dla prób tworzenia własnymi siłami takich wnetrz na jakie pozwala portfel czy wyobraźnia.
Mniej zarozumialstwa , wiecej tolerancji i zrozumienia a jest szansa ze ten wątek nie stanie sie kolejnym polskim szambem.

duś
18-03-2012, 01:12
nieeleganckie czy tym bardziej obraźliwe wypowiedzi są pacyfikowane przez moderatorow - kazdy z nas może im podpowiedzieć która wypowiedz przekracza granice dobrego smaku lub np. gdy zawiera nieparlamentarne epitety. bez bicia się przyznaje, ze korzystam z tej możliwości regularnie.

co do tej uwagi o statusie majątkowym, to akurat dziewczyny z forum są mistrzyniami w podpowiadaniu tanich opcji czy okazji. ale abstrahujac od tego - nie pamietam by kiedykolwiek padł tu niestosowny komentarz a propos zasobności portfela czy tym podobnych. nikt tu nikogo nie rozlicza, nikt nie nakłania do remontu do 2 lata i nikt nikomu nie każe burzyć ścian (wypowiedzi sugerujace nie są przeciez w trybie rozkazujacym).

na miejscu każdej osoby, która wrzuca na publiczne fora zdjęcia, odpowiedzialabym sobie najpierw na pytania:
1. po co to robię?
2. czy zdaje sobie sprawę z tego jak można te zdjęcia wykorzystać, ze ktoś może je ukraść lub naruszyć moje prawa autorskie i prywatność w inny sposób?
3. czy liczę się z tym ze innym mogą się one nie spodobać, mogą je skrytykować a w skrajnych wypadkach nawet mnie obrazić?
4. czy dalej chce wrzucić te zdjęcia?

skoro publicznie moge powiedzieć, ze ktoś kto siada koło mnie w tramwaju brzydko pachnie, to robiąc ze swoich 4 ścian "dom publiczny" musi się liczyć, ze ktoś mu powie, że fotel traci myszka, a lampa nie pasuje do niczego. i wcale nie jest to rzecz zarozumialstwa, a kwestia realizowania celu forum tj. wymiany myśli i poglądów.

mimona
18-03-2012, 08:06
duś niestety nie masz kompletnie racji. Zgadzam się natomiast w pełni zpiu i Mirabillis. Bardzo często nikt nie liczy się tu z zasobnością portfela i również bardzo często od razu są komentarze typu " wyrzuć ten blat i wymień na taki i taki, zmień front szafek itp...itd... Może niektórych na to stać... cóż, zapewne nie każdego. I niejednokrotnie były tu komentarze na bardzo niskim poziomie, czasem wręcz obrażające innych uczestników forum. Może więc rzeczywiście niektórzy zaczną sensownie doradzać jeśli ktoś sobie tego życzy, bo w przeciwnym wypadku ten wątek naprawdę pozostanie wątkiem "wzajemnej adoracji" jak niedawno przy dyskusji kuchni dorovanek ktoś napisał.

Ania i Bartek
18-03-2012, 09:12
przypominam nieśmiało, że temat wątku brzmi:

"POCHWALCIE SIĘ SWOIMI KUCHNIAMI"

a nie

"OCEŃCIE MOJĄ KUCHNIĘ".

Jeśli ktoś szuka porad i oceny, to zaznaczy to w poście albo założy osobny temat - "Moja kuchnia, szukam porady" itp.

Pozwólcie się ludziom cieszyć z tego co zrobili!!!! Jeśli się niezbyt to udało, można przemilczeć. Gdy coś nas zaciekawi - zapytać. A generalnie podpatrzeć, porównać, dowiedzieć się jak, za ile, skąd, z jakich elementów.
To już jest naprawdę przykre w tym wątku.
I pisze to osoba, która jest w tej dziedzinie bardziej krytyczna od największych krytykantek razem wziętych, ale za każdym razem trzymam rękę z dala od klawiatury. Oczywiście pochwalę, gdy coś mnie zachwyci.
Przecież nikt nie skuje ze ścian i podłóg świeżo położonych kafelek ani nie będzie malował, a tym bardziej wymieniał frontów czy sprzętów.

Naprawdę, pozwólcie się innym pochwalić, tak jak w temacie wątku.

pozdrawiam słonecznie i ciepło

piu

I ja się pod tym podpisuję.
Zresztą o tytule wątku też pisałam kilka stron temu.
Może czas coś z tym zrobić? Albo zmienić ton po prostu:)

JOLA440
18-03-2012, 10:54
oczkazielone Ja również jestem tu nowa tak jak ty,i za żadne skarby tak bym się nie zachowała,sory ale piszesz jakieś pierdoły brazylijske o swojej kuchni gdzie dobrze ujął to forumuser,ale o co ci w tym wpisie chodzi? i od razu krytykujesz,trochę taktu,pokaż co ty potrafisz,jaką ty masz kuchnię i trochę tu pobądż,a dopiero krytykuj.Ja z piu,i z innymi w tym temacie się akurat zgadzam,chociaż kuchnia nie przypadła mi do gustu,po prostu nie moje klimaty.Ale jednocześnie wiem że jest tu parę osób,z którymi i ich krytyką bardzo bym się liczyła,bo znają się na rzeczy.Pozdrawiam.

mea
18-03-2012, 11:04
co do tej uwagi o statusie majątkowym, to akurat dziewczyny z forum są mistrzyniami w podpowiadaniu tanich opcji czy okazji. ale abstrahujac od tego - nie pamietam by kiedykolwiek padł tu niestosowny komentarz a propos zasobności portfela czy tym podobnych. nikt tu nikogo nie rozlicza, nikt nie nakłania do remontu do 2 lata i nikt nikomu nie każe burzyć ścian (wypowiedzi sugerujace nie są przeciez w trybie rozkazujacym).


niestety dus NIE MASZ RACJI tu foruje sie wlasnie tylko drogie rozwiazania!! czazsem nawet mam dziwne wrazenie ze sa osoby "sponsorowane" bo foruja albo swoje /jedynie sluszne/ rozwiazania albo tez rozwiazania ulubionych firm ...
druga kwestia ... wyszla przy okazji moich firanek - musialabym odszukac czyja to byla wypowiedz ale padla haslo ze moje firanki sa beee i ze jedynie rolety rzymskie by tam pasowaly - jak napisalam ze nie mam kasy zeby za jedna firanke zaplacic kilka stowek to uslyszalam cos na wzor ze jak mnie nei stac to mam nie rozbic nowoczesnej kuchni bo to droga impreza ...
ja moja kuchnie zrobilam za okolo 20 tys ... boze swiety gdziez mi myslec o 50 czy 80 !!! ja juz przy tej mojej kwocie mialam wystarczajace wyrzuty sumienia!!!
do dzis nie wymienilam oslonek na doniczki mimo ze to srednio estetyczne co mam ... ale jak znajde cos sensownego w sensownej cenie to z pewnoscia cos z tym zrobie :)

Mirabillis
18-03-2012, 11:44
nikt tu nikogo nie rozlicza, nikt nie nakłania do remontu do 2 lata i nikt nikomu nie każe burzyć ścian (wypowiedzi sugerujace nie są przeciez w trybie rozkazujacym).

i tu sie duś troche mylisz bo w przypadku kuchni dobrovanek dziewczyny sugerowały podniesienie okna co sie właściwie równało z rozwaleniem ściany,skucie płytek. Pojawiły sie komentarze typu :tutaj prezentuje sie najlepsze kuchnie. Jak myslisz jakie są szanse że w istniejącej i prawie zamieszkanej kuchni takie zmiany sa mozliwe?
Watpię też aby większosć szczekaczy z tego forum reprezentowała równie żenujący poziom swoich wypowiedzi publicznie, bo tylko anonimowość pozwala tutaj na takie zachowania na jakie nie pozwoliliby sobie w realu.
Ja proponuje aby powstał osobny watek :oceńcie nasze kuchnie i kazdy kto tam umieści swoje zdjęcia bedzie poddany kryrtyce lub nie na swoje życzenie. Ja i podejrzewam wiekszość forumowiczów chce ogladac tu kuchnie wszystkie i te wymoszczone i te mniej dopracowane. A efekt jest taki że oglądamy ostanio głownie kuchnie nataly.

gti11
18-03-2012, 11:51
niestety dus NIE MASZ RACJI tu foruje sie wlasnie tylko drogie rozwiazania!! czazsem nawet mam dziwne wrazenie ze sa osoby "sponsorowane" bo foruja albo swoje /jedynie sluszne/ rozwiazania albo tez rozwiazania ulubionych firm ...
druga kwestia ... wyszla przy okazji moich firanek - musialabym odszukac czyja to byla wypowiedz ale padla haslo ze moje firanki sa beee i ze jedynie rolety rzymskie by tam pasowaly - jak napisalam ze nie mam kasy zeby za jedna firanke zaplacic kilka stowek to uslyszalam cos na wzor ze jak mnie nei stac to mam nie rozbic nowoczesnej kuchni bo to droga impreza ...
ja moja kuchnie zrobilam za okolo 20 tys ... boze swiety gdziez mi myslec o 50 czy 80 !!! ja juz przy tej mojej kwocie mialam wystarczajace wyrzuty sumienia!!!
do dzis nie wymienilam oslonek na doniczki mimo ze to srednio estetyczne co mam ... ale jak znajde cos sensownego w sensownej cenie to z pewnoscia cos z tym zrobie :)
Nawet gdyby prezentowana kuchnia kosztowała 100 tys nie zmieniło by faktu że pochwalić się nie ma czym .

Ania i Bartek
18-03-2012, 12:26
Ja proponuje aby powstał osobny watek :oceńcie nasze kuchnie

...albo np. "pomóżcie mojej kuchni":) I tam mogłyby pokazać swoje kuchnie - mniej lub bardziej dopracowane - te osoby, które liczą na pomoc, krytykę, radę lub pochwałę, jeśli taka wystarczy.
A w "pochwalcie się swoimi kuchniami" pozostałyby kuchnie, które można chwalić lub pominąć milczeniem, które mogą, ale nie muszą, być inspiracją dla innych.

aricia
18-03-2012, 12:41
a ja tu ewidentnie widzę "nową falę" forumek i forumowiczów, którzy kreują z goła odmienny nurt tego wątku...dziwne, że rok, czy półtora roku temu atmosfera w tym miejscu wyglądała inaczej...i choć mój aneksik maglowany był przez kilka stron nawet, nie czułam się sponiewierana i obrażona...a wtedy był z nami nawet sławny pan a...

Elfir
18-03-2012, 12:46
ten barek ja bym skuła bo wygląda jak "wydawka" obiadów,

Kompletnie się z tym twierdzeniem nie zgadzam.
Barek zasłania nieporządek kuchenny od strony salonu.
Ponieważ nie miał być barkiem do jedzenia, jego szerokość jest wystarczająca właśnie by potraktować go jako blat do odłożenia na szybko szklanki.

Ta kuchnia nie jest minimalistyczna, więc nie potrzebuje sterylności wyposażenia i idealnego porządku.
W tego typu kuchni nie będzie razić ręcznik kuchenny ani słoiki z dżemem stojące na blacie.

Oczywiście - to zrozumiałe, że wielbicielka szarości i minimalistycznego designu nie będzie tą kuchnią zachwycona. Ale trzeba rozróżnić kuchnię "nie w moim stylu" z kuchnią wykonaną źle.

Nie chcemy bowiem doprowadzić tu do absurdów krytykowania idealnej ergonomicznie i stylowo kuchni, tylko dlatego, że "jest w nie moim stylu".

Owszem, znajdują się w niej elementy, które można byłoby rozwiązać lepiej (co wcale nie oznacza "drogo", jak niesłusznie sugeruje mea.) - chociażby zbyt wysokie ulokowanie gniazdek. I taka uwaga nie ma na celu krytyki, tylko zwrócenie uwagi osobom planującym swoją kuchnię, by zaplanowały gniazdka niżej.

Ale przecież płytki nad blatem są dobrze dobrane kolorystycznie do blatów.
Trochę brakuje tej kuchni jakiegoś pazura - koloru, dodatku.

****
Mea - kompletnie nie zgadzam się z twoimi tezami, zwłaszcza w świetle tego, że ogromna ilość kuchni w tym wątku to tanie meble z ikea a nie drogie z salonów meblowych.

mea
18-03-2012, 13:08
Nawet gdyby prezentowana kuchnia kosztowała 100 tys nie zmieniło by faktu że pochwalić się nie ma czym .

to twoje zdanie ... moze autorka mysli inaczej ??

wy jednego nie mozecie pojac ... czasem dla kogos zrobienie remontu w kuchni wiaze sie z oszczedzaniem nawet kilka/kilkanascie lat !!! pomyslcie sobie ze mieszkacie w klitce po babci w ktorej kuchnia jest starsza od niejednej z was ... w miedzyczasie udaje sie wam kupic kuchenke w jakiejs nowszej wersji ... moze nowszy okap ... ale jak przychodzi do remontu to szkoda jest wywalic 2-3 letni sprzet wiedzac ze jeszce czas jakis moglby posłużyć ... to samo z plytkami czy blatem - ja nie moglam sobie pozwolic na to co mi sie wymarzylo ... szukalam rozsadnych kompromisów ... i uwazam ze zejscie z cena kuchni ponizej magicznej granicy 20k jest moim osobistym sukcesem !!! czasem m oze trzeba wlasnie w takich kategoriach podchodzic do prezentowanych zdjec !!

Elfir
18-03-2012, 13:19
mea - za 200 K też można urządzić kiczowatą i brzydką kuchnię. Tak samo za 20k można zrobić ładną i bezpretensjonalną.

duś
18-03-2012, 13:25
to twoje zdanie ... moze autorka mysli inaczej ??
a czy autor wypowiedział się w "imieniu ogółu" czy "tylko w swoim"??

a nie sądzicie, że od "pokazywania bez komentowania" są po prostu galerie? mamy całe podforum na ten temat...

dziewczyny, będę czepialska, ale komentarza w stylu "uważam, że te firanki nie pasują i lepiej by wyglądała roleta rzymska" nie uważam za w jakikolwiek sposób nieelegancki (przytoczony przez meę komentarz, że "jak jej nie stać, to niech nie robi nowoczesnej kuchni", to inna para kaloszy - dla mnie różnica jest bardzo czytelna i gdybym coś takiego dostrzegła zgłosiłabym do moderacji). tego o podniesieniu okna również niekoniecznie - forumowicze proszący o rady często nie wspominają w jakim zakresie chcą się remontować, zresztą znów "na twoim miejscu zrobiłabym" a "zrób" też brzmią wg mnie bardzo odmiennie.
a tak z innej beczki, to na usta ciśnie mi się uwaga, że "w pochwalcie się swoimi łazienkami" jakoś użytkownicy dzielniej znoszą krytykę... ale to może właśnie z tej przyczyny, o której wspomina aricia - sporo tu ostatnio nowych osób, które najwidoczniej rozpoczynają forumowanie od potrzeby pogłaskania ich po głowie. nie mówię, że to źle, ale nie tak to działa, bo ludzie są tu różni i o różnych poczuciach estetyki.
i powiem wam, że jak widzę, że wątek ma ewoluować w kierunku słodzenia i wchodzenia sobie nawzajem w dupki (że się tak wyrażę), to będę tą osobą, która wywoła anse z powrotem :D (a ci co wiedzą o kogo kaman, to pamiętają również moje z nim przepychanki - wymiany zdań o mojej kuchni wprawdzie nie widzieliście, bo na forum się nie odbyła, ale mimo moich nad nią zachwytów, krytyka mojego okapu i zlewu, obśmianie białych ramek od kontaktów czy nierówne wysilikowanie szkła w 1 miejscu jakoś nie doprowadziły mnie nad skraj przepaści).

Ania i Bartek
18-03-2012, 13:43
a mi się odechciewa tu zaglądać
i wiem, to mój problem
pozdrawiam

AgaKuba
18-03-2012, 13:57
Ja natomiast tylko tu zaglądam i to z raz w tygodniu i kiedy bym nie zaglądnęła to jest jakaś mała "wojna".

mrówka75
18-03-2012, 13:57
Skoro wątek nazywa się "Pochwalcie......", więc może zacznijmy od nowa i jeżeli ktoś będzie pokazywał nam swoją kuchnię , piszmy o tym co nam się w tej kuchni podoba. Jeżeli chcemy usłyszeć krytykę załóżmy nowy wątek -" Oceniamy nasze kuchnie".
Nie twierdzę, że jestem święta, tez krytykowałam i to nie raz. Jednak trzeba się zastanowić nad jednym- ktoś pokazuje tutaj zdjęcia czyli zaprasza nas do oglądnięcia swoich wnętrz, to tak samo jak idziemy do znajomych oglądać ich nowe mieszkanie, dom. Czy w takiej sytuacji mówimy im już na wejściu - to jest brzydkie, nie tak rozmieszczone, fatalna kolorystyka ( czy ktoś z nas tak zrobił ?) Chwalmy to co nam się podoba a co nie -przemilczmy.

AgaKuba
18-03-2012, 14:03
Zauwazyłam, że osoba która chce jakichkolwiek "rad" odnośnie swojej kuchni zazwyczaj pod zdjęciem pisze coś w stylu: "dziewczyny, podpowiedzcie co mogłabym ew zmienić lub co jest źle" - wtedy chyba liczy się z tym , że zdania moga być różne. Są też osoby które piszę krótko: "oto moja kuchnia :) " i wsio.....można by się zatem zastanowić, że ktoś miał silną chęć pochwalenią się takową i nikogo nie pyta co w niej zmieniać bo podoba mu się ona taka jaka jest.

Mirabillis
18-03-2012, 14:47
[QUOTE=duś;5274736]a nie sądzicie, że od "pokazywania bez komentowania" są po prostu galerie? mamy całe podforum na ten temat...


sporo tu ostatnio nowych osób, które najwidoczniej rozpoczynają forumowanie od potrzeby pogłaskania ich po głowie. nie mówię, że to źle, ale nie tak to działa, bo ludzie są tu różni i o różnych poczuciach estetyki.
i powiem wam, że jak widzę, że wątek ma ewoluować w kierunku słodzenia i wchodzenia sobie nawzajem w dupki (że się tak wyrażę), to będę tą osobą, która wywoła anse z powrotem :D

Musisz duś zrozumieć jedno że wszystko ma swoje granice i krytyka również a tutaj jej czasem poprostu brak a doświadczamy jedynie złosliwości,uszczypliwości . W tej naszej dyskusji chodzi o to by wysokie standardy rozmowy które uprawiasz zapewne wsród swoich znajomych(gdyby było inaczej pewnie nie miałbys ich w ogóle) przenosić i tu. Wymiana poglądów- tak,dzielienie sie opiniami -tak ,doradztwo- tak ale tylko wtedy gdy ktos sobie tego życzy. Nie mów ze jak widzisz na ulicy tęższą kobitke to w ramach szczerosci i bezinetresownej pomocy lecisz powiedziec jej że ma wielkie pupsko.
Czasem zasłona milczenia więcej znaczy niz całe wiadra pomuj wylewane na głowy ale niestety w wielu przypadkach nie chodzi o doradzenie,pomoc czy inne szczere chęci tylko o to by zaliczyć kolejny 1-2-3 i 10-tysięczny post.

Venus_m
18-03-2012, 14:52
Paranoją jest myślenie, że kuchnie ocenia się po tysiącach w nią zainwestowanych. Dla przykładu, chyba w wątku "ile kosztowały wasze kuchnie" forumowiczka Kubel napisała, że jej kuchnia nie przekroczyła 4 tysięcy za szafki. Dodam tylko, że kuchnia jest piękna, taka swoja, ciepła i mega dopracowana. Jak widać nie tylko wielki nakład pieniędzy się liczy - ale cóż, jak ktoś się uprze to i tak napisze że trzeba wydać 200 tysięcy żeby się tutaj coś spodobało :lol2: Ktoś kiedyś napisał, że w dobie internetu kiedy każde zdjęcie (słit foteczka) wywołuje salwy zachwytu na portalach społecznościowych kilka słów krytyki tak ciężko przełknąć z godnością, lepiej wypiąć się na wszystkich i zabrać swoje zabawki. Cóż...kto tak robi, jego problem.

P.S. Tysięczne posty to się nabija w swoim wątku i galeriach innych.

duś
18-03-2012, 15:09
ja postrzegam forum jako klub dyskusyjny w internecie.
przychodząc na spotkania w klubie dyskusyjnym liczę się z tym, że każdy ma prawo odnieść się do moich wypowiedzi, a ja do jego. przystępując do tego typu aktywności zdaję sobie z tego sprawę. i tym się to różni od tej przywołanej "grubszej kobiety na ulicy", która pewnie jest tam przypadkiem i niekoniecznie ma ochotę poddawać swoją osobę dyskusji, a z całą pewnością nie zaakceptowała w tym celu regulaminu...

koniec ode mnie. nie będę nikogo przekonywać, że forum nie jest wielbłądem.

monikaa13
18-03-2012, 17:04
Znowu to samo, znowu kilka stron o byle czym, a o kuchni nic!

Piszmy o kuchniach, a nie o bzdurach. Dla mnie to sa bzdury. Ten wątek rozumiem jednoznacznie, forumowicz A pokazuje swoją kuchnię, forumowicz B ją komentuje. Po co pokazywac bez komentarzy. Ja zniosłabym najgorszą krytykę byleby tylko było. Pokazywanie zdjęć bez odpowiedzi jest najgorsze co mogłoby mnie spotkać. Ja tak wolę dlatego pozwalam sobie pisać co myśle o kuchniach innych, bo oczekuje tego samego. Nikt tu nigdy nie napisał "Prosze nie komentować mojej kuchni, ja ja tylko pokazuję" lub "Prosze tylko o pochlebne komentarze" więc nie rozumiem dlaczego nie możemy wyrazić swojego zdania. I zupełnie jakimś wymysłem byłoby usuwanie niepochlebnych wpisów. Chyba po to jest forum, by rozmawiać, a nie slodzić, bo słodzenie to nie jest ani rozmowa, ani pomoc.

Mnie się nie podoba kuchnia krzysztofa i ta ze słonecznikami też nie i pieniądze akurat nie mają tu znaczenia. Moja kuchnia np. jest samorobna i nie pochodzi z żadnego mega salonu. Niestety niektóre kuchnie salonowe, te za 20 tys. moga byc brzydsze od tych tanich. Najczęstszym problemem takich kuchni nie jest baza tylko dodatki.

oczkazielone
18-03-2012, 18:14
\kurcze, ale nerwowo sie zrobiło. Wyraziłam swoją opinię na temat kuchni. Kazdy robi kuchnie na swój gust, oczywiście są i tacy co gustu nie mają :) proszę się znów nie obrażać. Ja od wprowadzki w listopadzie zyje z kuchnia którą poprzedni właściciel zrobił po swojemu. Co trzeba mu oddac, kolorystycznie bez zarzutu, nie jest jak na jarmarku. Ale uwierzcie mi , ze przyklad 100%-wego własciciela BEZ GUSTU! Czegos podobnego nie widzieliscie. Pofatyguje sie i zrobie zdjecia. Moze byc i tak, ze ktos stwierdzi ze jest spoko. A ja wydaje teraz pieniądze dla wlasnego kaprysu jak rozpieszczona panienka, bo chce inną. Przepraszam jeśli uraziłam kogoś tutaj. Wydawało mi sie, ze w kuchni którą skomentowałam kolorystyka dla własciciela nie ma az tak wielkiego znaczenia. Ale jak widac chyba nie do konca widze co tam za kolory są. Wiejska w takim sensie ze taka zwykla, bez "pazura", taka nudna, skąpa... no nie wiem jak to opisac. Rozumiem ze kosztowala na pewno nie mało i pieniedzy i wysilku. Moje zdanie nie powinno miec zadnego znaczenia, przeciez ma sie podobac wlascicielowi. Jedni lubia zielony, inni czerwony, a jeszcze inni łacza tak kolory ze mi sie skora jezy :D Ale skoro im sie podoba to mi nie musi, tak? Męczę się nad wyborem odpowiedniego koloru żeby nie wyszła mi jakas katastrofa. Nie robie jej dla "waszej" opini, hehe, o nie nie. Natomiast miło się poradzić co ktos sądzi na ten temat. I nawet jak ktos mi powie ze powinnam zrobic czerwone sciany bo tak bedzie najlepiej to ja ich nie zrobie. No mam racje czy nie? Moja kuchnia wyniesie mnie max 6,5tys. Wiec cały czas mam dylematy, ciezko podjac mi decyzje finalna i zdecydowac sie w koncu na cos. Wszystko w miare dobrej jakosci ale z tej najtanszej puli. Tez pokaze co wyszlo i jak wyszlo. Obiecuje sie nie obrazac jesli ktos skomentuje ze kuchnia jest do kitu :)


Co do kuchni która dla mnie jest cudem (ta biała, opisana "kuchnia moich rodziców") , mojemu mężowi kompletnie sie nie podoba. Powiedzial ze brzydszej nie widział, hehehehe. A ja wszystko bym stamtąd zabrała. Jest tam taki fajny kran w stylu retro, zakochałam sie nim, kiedy szukałam kranu do swojej kuchni. Jak moj mąz zobaczył co mi sie podoba to sie załamał :D Mi sie podobaja jasne meble, szczegolnie jasne fronty a robie w ciemnym orzechu bo kompromis w związku musi być :)

Tu akurat forum o kuchni, a co by bylo gdyby chodziło o samochody :))) juz to widze

Ludzie cieszcie sie z tego co macie! Nie denerwujcie sie, szkoda zycia :)

asizo
18-03-2012, 18:48
Dopiero co na klatkach schodowych była podobna dyskusja. Eeeech. Ręce opadają.

1. Nie jesteś gotowy na krytykę, boisz się jej (bo np. masz taki charakter, jesteś osobą wrażliwą, bierzesz uwagi za bardzo do siebie) lub oczekujesz tylko pochwał - nie pokazuj zdjęć. Albo zaznacz z góry, ze nie życzysz sobie krytycznych uwag!!!
2. Jeśli masz gdzieś opinię innych forumowiczów, bo i tak uważasz, że Twoje wnętrza są fajne i dobrze się w nich czujesz - olej ewentualną krytykę. Nie obrażaj się i nie dyskutuj, skoro i tak nie zamierzasz nic zmienić. Możesz zaznaczyć z góry, że wnętrze jest docelowe, nie zamierzasz nic zmieniać, więc proszę nie krytykować, bo i tak to olewasz.
3. Gdy oczekujesz porady licz się z tym, że padną jakieś uwagi. Ale w końcu jesteśmy dorośli i umiejmy przyjmować nie tylko pochwały, ale i słowa krytyki, zwłaszcza tej budującej. Dużo ludzi na tym forum naprawdę zna się na rzeczy i dobrze radzi.

I jeszcze jedno - pozwólmy właścicielom ocenianych/dyskutowanych/chwalonych/krytykowanych wnętrz decydować, czy życzą sobie np. krytyki, czy nie. Zauważyłam, ze często główny zainteresowany siedzi cicho, a burzę dyskusji, zupełnie niepotrzebnie, wywołują osoby postronne, bo np. wydaje im się, ze stają w obronie uciemiężonych. I po raz kolejny magluje się ten sam problem - krytykować, czy tylko chwalić. Bez sensu. Może zamknijmy forum dyskusyjne i niech będą tylko wątki dla wnętrzarskich ekshibicjonistów pozbawione komentarzy.

gahan
18-03-2012, 21:26
no właśnie - znowu przepychanka, ale :

- jesteśmy na FORUM, a na forum się dyskutuje, ocenia, krytykuje/chwali, oczywiście z zachowaniem zasad i kultury wypowiedzi;
- tytuł wątku " Pochwalcie się ..." nie oznacza przecież,że mamy się chwalić swoim wnętrzem ale innym nie wolno krytykować;
- PO CO wrzucamy wnętrze na forum - jeśli nie chcemy,żeby go oceniano?
- oceniamy wnetrza pod kątem ergonomii, harmonii stylu i kolorystyki - cena kuchni tu nie ma nic do rzeczy, jak co poniektórzy twierdzą;
- nie bójmy się krytyki - tu na forum krytykuje się,żeby POMÓC; znajomy w realu zawsze pochwali i nie dowiemy się czy to prawdziwy zachwyt czy tylko kurtuazyjny;
- jeśli jednak krytyka nas bardzo boli i dotyka - nie ryzykujemy i nie pokazujemy zdjęć na forum; żyjemy sobie w tym co sami stworzyliśmy i nie psujemy sobie humoru;
- "kółka wzajemnej adoracji" tworzy się raczej na galeriach zdjęć i komentarzach do dzienników budowy - tam się wchodzi z wizytą jako uprzejmy gość i niegrzecznie jest krytykować poczynania gospodarza dziennika;

i jeśli mi się coś podoba - to chwalę, a jeśli nie - to krytykuję; staram się to robić kulturalnie i merytorycznie, i nie mam zamiaru się zastanawiać czy przypadkiem komuś nie będzie przykro;
oceniamy, krytykujemy/chwalimy wnętrza a nie osoby, które je stworzyły - a to wielka różnica;
amen :-)

Marta&Marek-
18-03-2012, 21:49
:) oj, goreaco sie zrobilo....znowu:) Ja mam zasade, chwale jesli cos mi sie podoba, milcze jesli nie:) Jesli cos jest nie w moim klimacie ale konsekwentnie i z gustem to tez nie omieszkam wspomniec...pozytywnie:) Uwazam, ze komentarze typu "brzydkie, wiejskie, bez gustu etc." sa po prostu niskiego lotu i niekulturalne:) Pozdsrawiam

gahan
18-03-2012, 22:04
oczywiście,że bez sensu jest krytyka w stylu " brzydkie, bezguście";
krytyka ma pomóc, a nie dołować

Venus_m
18-03-2012, 22:23
Ehh....i znowu parę stron nawijania o niczym. Ja wam powiem, że czego by się tu nie ustaliło to zawsze przyjdzie ktoś nowy kto przeczyta (może) ostatnią stronę i rzuci parę słów typu "ale komuna". Nie brnijmy już w to dalej, bo takich głosów co wolno a co się powinno pewnie jeszcze ze 20 by się znalazło.

Wszystko co piszecie o konstruktywnej krytyce jest jak najbardziej słuszne, darujmy sobie te głupie uszczypliwości. Internet ma to do siebie, że niekiedy ciężko jest zidentyfikować co dokładnie autor miał na myśli.

Na rozładowanie atmosfery przerzucania się o tym co słuszne a co nie z chęcią wrzuciłabym po raz kolejny swoją kuchnię, byleby skończyło się nawijanie w kółko o tym samym. Niestety nic się u mnie nie zmieniło, więc w tej kwestii liczę na jakąś dobrą duszę :)

malka
18-03-2012, 22:28
i co się żołądkujecie? i tak starym zwyczajem wpadnie admin i "porządki" zrobi .....




ps. no chyba,że forum dojrzewa do tego,że dyskusje nie zawsze muszą być "muratoropoprawne".

żona m
18-03-2012, 23:24
:rolleyes:

aniula_bl
19-03-2012, 00:01
Krzysztofuks mnie się Twoja kuchnia nie podoba, jest taka bez wyrazu i jedno z drugim kupy się nie trzyma
a co do wielkiej dyskusji co się wywiązała przy okazji na ten temat... ja uważam, że nie chodzi tu wcale o zasobność portfela, bo mój teść niedawno robił remont kuchni - kupił najtańsze płytki na ścianę i podłogę, meble z Bodzio te najtańsze i sprzęty też z taniutkich raczej były, lodówka stara została, bo nadal nieźle chłodzi i mrozi, a wrażenie jest naprawdę przyjemnie i bardzo nam się podoba:lol2:
magia tkwi w ładnie zgranych kolorach, kształtach, harmonii i konsekwencji
chętnie bym zdjęcia dodała, ale korzystają z tej kuchni dwaj mężczyźni i musiałabym tam najpierw posprzątać, żeby było widać choć kawałek wolnego blatu, bo syf tam jest straszliwy:sick:
ja tak mam, że jak wpada do mnie przyjaciółka chwaląc się nowiutką, świetną (według niej) kiecką, a ja patrzę i widzę, że ma nieładny krój, beznadziejny kolor i w ogóle źle w niej wygląda, to jej o tym powiem, a nie będę trzymała gęby na kłódkę, żeby jej przykro nie było
i tak samo robię tu :p

oczkazielone
19-03-2012, 00:28
Trochę to trwało ale wkońcu przysłowiowy szewc znalazł chwilę czasu i zamontował oświetlenie led u siebie :)

http://www.neoled.info/kuchnia/k13m.jpg
http://www.neoled.info/kuchnia/k1.jpg
http://www.neoled.info/kuchnia/k2.jpg
http://www.neoled.info/kuchnia/k11m.jpg
http://www.neoled.info/kuchnia/k12m.jpg

Oświetlenie jest prawie wieczne i pobiera tylko 10W :)

Czy ktoś ma jeszcze takiego typu oświetlenie? Sprawdza sie? Jest wystarczające? Może ktoś podpowie jaki rodzaj taśm ledowych (15 czy 30 ledów na 50cm?)

mea
19-03-2012, 05:11
Czy ktoś ma jeszcze takiego typu oświetlenie? Sprawdza sie? Jest wystarczające? Może ktoś podpowie jaki rodzaj taśm ledowych (15 czy 30 ledów na 50cm?)

ja mam 30 ... sprawdza sie i to bardzo !! mam rgb ale chyba lepsze bylyby cieplebiale /na rgb trudno uchwycic ten kolor ktory ja bym chciala/

aricia
19-03-2012, 07:40
ja mam, również 30. ( co prawda zimnobiałą). najlepiej barwę zimna/ciepła dobrać do reszty oświetlenia...ja niestety o tym zapomniałam...:bash:

Piotr_Bodnar
19-03-2012, 08:13
Wszystko gra, ale trudno żeby któs wklejał zdjęcia i zaznaczał z jakiej warstwy społecznej pochodzi, albo jakie ma dochody miesięcznie, zeby można było wykręcić jakąś srednia do oceny aranżacji.
Forum to forum, z założenia doradza się lub krytykuje. To wymiana poglądów. Jeśli ktoś naprawdę nie życzy sobie komentarzy do swojego wnętrza, może to wyraźnie zaznaczyć w opisie zdjęć.
Poza tym częśto gust nie zależy od zasobności portfela ale od pomysłowości urzadzającego. Niejedna kuchnia DROGA, jest do bani, bo nastąpił przerost formy nad treścia.



W całej tej dyskysji o krytykowaniu,czepianiu sie drobiazgów etc. zapominacie dziewczyny że są wśród forumowiczów osoby reprezentujace różny status społeczny i majątkowy,mieszkańcy mniejszych i wiekszych miast i miasteczek. Nie kazdy ma równe szanse w podąrzaniu za trendami i nowościami. Są osoby różniace sie i gustem i stylem ale i zasobnoscią portfela. Nie zapominajcie ze nie kazdego stać na kuchnie za 50 czy 80 tyś. Nie kazdy też moze zatrudnić projektanta wnętrz który pomoze mu stworzyć przytulne gniazdko. Trzeba patrzec na innych nie tyklko ze swojej uprzywilejowanej pozycji ale należy wykazać sie odrobiną zrozumienia dla prób tworzenia własnymi siłami takich wnetrz na jakie pozwala portfel czy wyobraźnia.
Mniej zarozumialstwa , wiecej tolerancji i zrozumienia a jest szansa ze ten wątek nie stanie sie kolejnym polskim szambem.

forumuser
19-03-2012, 08:46
a ja uważam że po to sie pisze posty (i pokazuje zdjecia) żeby usłyszeć komentarz.
nieważne czy pochlebny czy nie, rad warto słuchac, a czy koniecznie należy z nich korzystać to juz inna sprawa

jak to mawiał mój pradziadek "wy to wszystko słuchajcie a swój rozum majcie" :D

i proszę nie róbcie z tego wątku tablicy ogłoszeniowej.
brak jakiejkolwiek odpowiedzi to dopiero jest nieszczeście....

Aantenka
19-03-2012, 09:04
- PO CO wrzucamy wnętrze na forum - jeśli nie chcemy,żeby go oceniano?

Rwnież po to, żeby się po prostu podzielić efektem urządzania kuchni, bez oczekiwania peanów ani miażdżacej krytyki. Niech się inni uczą na błędach albo na sukcesach.


- nie bójmy się krytyki - tu na forum krytykuje się,żeby POMÓC; znajomy w realu zawsze pochwali i nie dowiemy się czy to prawdziwy zachwyt czy tylko kurtuazyjny
Jeśli komentarz zawiera propozycję zmiany albo pomocy - a i owszem. Jeśli tylko prezentację własnego zdania - hmmm... niekoniecznie


Uwazam, ze komentarze typu "brzydkie, wiejskie, bez gustu etc." sa po prostu niskiego lotu i niekulturalne

I takie właśnie komentarze są przyczyną wywołują u części forumowiczów opór wewnętrzny i prostest werbalny.


Ehh....i znowu parę stron nawijania o niczym. Ja wam powiem, że czego by się tu nie ustaliło to zawsze przyjdzie ktoś nowy kto przeczyta (może) ostatnią stronę i rzuci parę słów typu "ale komuna". Nie brnijmy już w to dalej, bo takich głosów co wolno a co się powinno pewnie jeszcze ze 20 by się znalazło.

Wszystko co piszecie o konstruktywnej krytyce jest jak najbardziej słuszne, darujmy sobie te głupie uszczypliwości. Internet ma to do siebie, że niekiedy ciężko jest zidentyfikować co dokładnie autor miał na myśli.

Na rozładowanie atmosfery przerzucania się o tym co słuszne a co nie z chęcią wrzuciłabym po raz kolejny swoją kuchnię, byleby skończyło się nawijanie w kółko o tym samym. Niestety nic się u mnie nie zmieniło, więc w tej kwestii liczę na jakąś dobrą duszę
:yes: :D

oczkazielone
19-03-2012, 10:21
ja mam 30 ... sprawdza sie i to bardzo !! mam rgb ale chyba lepsze bylyby cieplebiale /na rgb trudno uchwycic ten kolor ktory ja bym chciala/


aricia
ja mam, również 30. ( co prawda zimnobiałą). najlepiej barwę zimna/ciepła dobrać do reszty oświetlenia...ja niestety o tym zapomniałam...

tzn, że barwa zimna biała daje takie światło bardziej niebieskie? a Ciepla barwa coś w odcieniach żółtego?
hmm... :cool:

aricia
19-03-2012, 10:53
ehe :yes:

piu
19-03-2012, 10:54
tak, można tak potocznie powiedzieć :)

http://zdroweoswietlenie.pl/image/Barwy_m.jpg

barwę światła trzeba dobrać do indywidualnych potrzeb, ja osobiście nie znoszę zimnej i wybieram świetlówki o temp.barwy 2700 k, czyli te najbardziej popularne


"Poszczególne barwy światła nadają się do różnych zastosowań: (http://zdroweoswietlenie.pl/index2.php?go=barwa_swiatla)
- Barwa dzienna (5000K-6500K) - miejsca gdzie wymagana jest ożywcza atmosfera pracy wymagającej wysiłku wzrokowego, w doświetlaniu pomieszczeń w ciągu dnia (szczególnie jesienią i zimą gdy szybko zapada zmrok), poza tym: reklamy, szyldy świetlne, znaki drogowe, cele ekspozycyjne, oświetlenie zewnętrzne miejsc reprezentacyjnych.
- Barwa chłodno-biała (3800K-4300K) - do oświetlenia ogólnego np. korytarzy, przedsionków, zewnętrznego (ciągi ruchu pieszego, parki, osiedla). Tam, gdzie nie wykonuje się pracy wymagającej wysiłku wzrokowego oraz nie są to miejsca do odpoczynku. Innymi słowy, do miejsc gdzie potrzebne jest oświetlenie neutralne pomiędzy dziennym a ciepłym.
- Barwa biała (3000K-3500K), (nazwa barwy może być myląca) - miejsca rozrywki, gry, zabawy itp.
- Barwa ciepło-biała (2700K-2900K) - miejsca odpoczynku, relaksu itp."

aricia
19-03-2012, 12:04
też wolę ciepłe światło, i wszędzie ledy zakładałam właśnie w takim odcieniu....nie dopatrzyłam jedynie kuchni!!!! :mad:
różnicę szczególnie widać na zdjęciach.
porównaj poświatę przy meblach z tą przy suficie...

http://lh4.ggpht.com/_j07Dj91Ot4Y/TMB0qHgflVI/AAAAAAAAAEo/fEMvCIgaK2A/s512/IMG_0219.jpg

reni1980
19-03-2012, 13:19
a tu dalej te same wywody, krytykować czy nie, a najlepiej aby wiedzieć ile kto mógł przeznaczyć na kuchnię. Podoba mi się pomysł że przed wstawieniem zdjęć mówimy ile kto zarabia miesięcznie i ile mógł wydać na kuchnię,masakra jakaś.
Przykład kubel która wydała mało a kuchnie ma boską, ale ci których skrytykowano kuchnię zawsze powiedzą że mieli ograniczony budżet niż że nie mają gustu.

elzbietkask
19-03-2012, 13:36
że zacytuję dwa fragmenty jednej osoby.
może osoba się zdecyduje co lubi ;-), bo najpierw pisze, że uwielbia wiejskie klimaty, a później o wiejskiej kuchni mówi, że gustu brak. Wniosek nasuwa się jeden - jak sie lubi wiejskei kuchnie, to się nie ma gustu ;-)


Ja też się przyłączam do tych achów :) uwielbiam taki styl, niby retro niby wiejskie klimaty,


Taka jakby "wiejska". Gustu troche brak...


Pozdrawiam! i życzę samych udanych potraw przygotowanych w waszych kuchniach :-)

piopio_
19-03-2012, 13:56
Moja kuchnia w trakcie montażu
106967

Venus_m
19-03-2012, 14:05
Piopio fajnie się zapowiada :yes: a ten barek to na jakiej wysokości masz?

piopio_
19-03-2012, 14:21
Piopio fajnie się zapowiada :yes: a ten barek to na jakiej wysokości masz?

dzięki, barek ma wysokość około 120cm

Venus_m
19-03-2012, 14:37
o rany a przymierzaliście się do niego? mi się wydaje, że to bardzo wysoko.

piopio_
19-03-2012, 14:50
o rany a przymierzaliście się do niego? mi się wydaje, że to bardzo wysoko.

jest ok

basia_z_lasu
19-03-2012, 14:57
dzięki, barek ma wysokość około 120cm
Jedyny problem, to stołki barowe, które muszą mieć ponad 85 cm... Jest mały wybór. Wiem, bo sama jeszcze nie znalazłam - mam barek 120 cm :-(

aniula_bl
19-03-2012, 15:41
Moja kuchnia w trakcie montażu
106967
No... faktycznie :D
mało wyraźne zdjęcia, ale zapowiada się bardzo ciekawie :yes:
czekamy z niecierpliwością na więcej zdjęć

Nataly Design
19-03-2012, 16:09
dzięki, barek ma wysokość około 120cm

Witam , troszkę za wysoko bo blat barkowy powinien być na wysokość około 110 cm ponieważ
do tego produkują stołki barowe tzw hokery .. chyba że będą z regulacją .
Miłego

oczkazielone
19-03-2012, 18:55
Odnośnie moich komentarzy to faktycznie użyłam słowa "wiejski" w dwóch opisach :) hehe, nie bede sie za duzo tłumaczyc bo sama sie pogubie w tym co mialam na myśli ;) wiejski klimat nie koniecznie oznacza to samo co wiejska kuchnia. Ale juz przestanmy sie czepiac, przeciez nie napisalam ze kuchnia jest okropna, albo nie do przyjecia :) zobaczymy jaka moja bedzie ;)


Co do barków, wysokich krzeseł to powiem wam z doświadczenia ze w użytkowaniu nie jest to takie fajne i super, ale na pewno prezentuje sie dobrze. Z uwagi na to, że w poprzednim (małym) mieszkaniu mialam wnękę kuchenną, oddzieliłam takim właśnie barkiem sobie pokój dzienny. Ładnie wyglądało, prezentowało sie super, ale za długo to sie przy stole nie wysiedziało. W ciąży to praktycznie w ogóle sie nie gramoliłam na te wysokie krzesła. To samo się tyczy osób starszych. W moim przypadku rodziców i teściów :] Jesli ktoś ma wybór albo tradycyjny stoł z krzesłami albo hokery z wysokim blatem to podpowiadam ze najlepsza jest ta pierwsza opcja. Jeśli ktoś ma dużą kuchnie i moze sobie zastosowac i to i to, to dlaczego nie :) Hokery z tego co wiem można poszukać w dwóch wysokościach, bo coś mi sie kojarzy , że jak szukalam to mogłam wybrac...

żona m
19-03-2012, 19:10
Ja tam nie jestem zwolennikiem barków i wysokich stołków. można posiedzieć 40 minut w knajpie, zjeść pizzę ale nie wyobrażam sobie codziennie jeść tak śniadania.

monikaa13
19-03-2012, 19:23
Ja tam nie jestem zwolennikiem barków i wysokich stołków. można posiedzieć 40 minut w knajpie, zjeść pizzę ale nie wyobrażam sobie codziennie jeść tak śniadania.

Ja podobnie. Jak dla mnie to nie jest wcale takie ładne i fajne rozwiązanie.

Venus_m
19-03-2012, 21:12
A ja mam półwysep na równi z szafkami dolnymi czyli 88 cm od podłogi, mam hokery z regulacją z dosyć wysokim i bardzo wygodnym oparciem, jemy zawsze śniadania, a nierzadko również obiady :)

Natomiast mając kota który lubi sobie czasem pobrykać, hokery podwyższamy do samego blatu tak aby nam ona na nie nie właziła. Zawsze zanim usiądziemy musimy je "spuścić" do pożadanej wysokości i szczerze "gramolić" żeby je obniżyć to wcale mi się nie chce. Gdybym miała wysoko barek i krzesła to pewnie w ogóle bym nie korzystała.

To oczywiście nie jest krytyka wysokiego barku Piopio bo każdy robi jak uważa najlepiej, ja piszę z doświadczenia :)

oczkazielone
19-03-2012, 23:50
Piu, dzieki za dokładną odpowiedź :) Zastanawiam sie teraz jakie swiatło tak naprawde jest mi potrzebne pod tymi szafkami. Chyba do mycia naczyń późnym wieczorem nie potrzebne mi mocne swiatło ale z drugiej strony za ciemno też bym nie chciała żeby było. Myśle nad tą "barwą białą" - gry i zabawy. Co bedzie to bedzie. Przeciez jeszcze bedzie góra (4szt lampek)... Jeszcze raz dzieki

nicol21
20-03-2012, 00:04
piopio - kuchnia zapowiada sie fajnie, moze wrzuc wieksze zdjecia coby lepiej mozna sie tematowi przyjrzec :D
co do wysokosci barku - to zalezy jakie funkcje ma spelniac.
u nas wyjdzie gdzies na 115-119cm, ale taki chcialam. choc w sumie u nas to bardziej wysoka szafka stojaca bedzie (nie mozna tego nazwac wyspa) niz barek. Ale funkcja ma byc: przestrzec plus osloniecie otwartej kuchni. jeszcze nie wiem czy kupie hokera bo dosc malo miejsca jest.
co do jedzenia samych sniadan czy obiadow - to zgodze sie z Venus - spokojnie mozna. wszystko zalezy od przyzwyczajen i nastawienia :)

oczkazielone
20-03-2012, 01:03
i kolejna kuchnia którą włascicielka opisała jako "wiejski styl". Mnie sie bardzo podoba, miło popartzec, ale jak juz ktos napisał, sprzątania troche jest wiec troche pochowałabym tych wiszacych gadzetow. Ale to ja... Ogólnie to gratuluje!


Witam!

Moja kuchnia - mieszkam na Słowacji w drewnianym domku który ma już prawie 90 lat. Lubię wiejski styl, dużo dodatków, ale także funkcjonalność. Pomieszczenie w którym jest kuchnia jest bardzo małe dlatego biała kuchnia sprawia że optycznie wygląda na większą. Mugaty miały mieć białą fugę, ale pomimo że cały projekt był mój, mąż się uparł że będą brązowe, no i chociaż myslałam że to położy cału koncept, wygląda to całkiem nieźle. Wielkim wyzwaniem było namontowanie całej kuchni na ścianach o odchylenia - + 10 cm, ale udało się :)

http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3009407,2,3,4.html

http://fotoforum.gazeta.pl/u/zojaart.html (http://http://fotoforum.gazeta.pl/u/zojaart.html)

Czekam na opinie.... jakiegokolwiek charakteru :)
Pozdrawiam z zaśnieżonej Słowacji :)

aricia
20-03-2012, 09:13
kiedy to Twoje akwarium, piu, ujrzy w końcu światło dzienne??? znaczy - forumowe????? już nie mogę się doczekać :D

oczka, takie światło "doświetlające" mnie np. przydaje się wieczorem, kiedy w pokoju włączona jest tylko lampa. nie muszę zapalać górnego oświetlenia w aneksie, tylko właśnie włączam ledy. mogę spokojnie pracować na blacie, bez psucia wieczornej atmosfery ostrym światłem :D
sprawdź też, ile światła masz na blacie, kiedy w pomieszczeniu nie ma światła dziennego. niekiedy górne szafki rzucają na blat cień i w tedy bardzo przydaje się dodatkowe żródło w postaci ledów, np.

oczkazielone
20-03-2012, 10:44
aricia, w aneksie kuchennym takie podswietlenie zdaje egzamin kiedy w salonie ciemno :) racja. Ja miałam tak własnie w poprzednim mieszkaniu. Stół jadalny typu barek podswietlony trzema oczkami. Praktycznie kazdy wieczor spedzalismy przy tym swietle. Klimacik był sympatyczny. Teraz mam upragnioną kuchnie osobno, oddzieloną korzytarzem :) Powiem wam, ze w malych pomieszczeniach aneks kuchenny to tragedia, wszystko co sie gotuje zostaje na meblach i zapach długo sie utrzumuje. Strasznie mnie to irytowało. Przy duzych przedsiewzieciach to mialam az szyby zaparowane w duzym pokoju :] mimo wentylacji (pochłaniacz). Wracajac do oswietlenia, to obecnie nie patrze co by mi dalo wizualnie klimat, ale co by mnie zadowoliło jesli chodzi o barwe i moc swiatla :)

dzieki za wszystkie podpowiedzi :)

Mam tez dylemat z pociegnieciem gniazdek, poniewaz obecnie wszystkie znajduja sie przy podlodze i sa zasloniete meblami ;] mielismy kuc sciany i ciagnac kable prawie pod gorne szafki. Znalazlam kilkaset stron temu rozwiazanie problemu za pomoca gniazdek wpuszczanych w blat. Problem jest w kolorystyce. Dodatki w kuchni wszystkie beda miały kolor antycznego mosiadzu: uchwyty szafek, lampki sufitowe, kran... a kuchnia orzech tapety w odcieniach bezu- motyw kamieni. podswietlenie ledowe powinno byc w odcieniu mocno zółtym (a pro po ledow). Ale jak tu zastosowac gniazdko ktore ma albo kolor biały, satyna, albo czarny???

http://xarchiwum.pl/gniazdko-wpuszczane-w-blat-biurka-power-port-i1823022454.html

Wyobraźcie sobie ze znaleźliśmy mosiadz antyczny, na zamowienie, 6 tyg oczekiwania, a cena? 160 EURO! Troche dużo jak za gniazdko,co? Zrezygnowalismy z kucia scian (zeby szybko poszedl remont i bez balaganu) i gniazo bedzie wyciagane z gornej szafki w dół. Poczatkowo mowie ze kolor czarny, ale moze ktos sie na tym zna i podpowie czy mozna pomalowac takie wieczko? Jesli tak, to jaka farba?

oczkazielone
20-03-2012, 11:16
Zapomniałam sie jeszcze zapytac o fronty kuchenne. Prosze mi doradzic w jakim kolorze szybki w szafkach górnych? Szybki będą miały kratke. Cos w tym stylu, tylko ze kuchnia jest w kolorze jasnym a ja bede miala orzech

http://www.google.pl/imgres?q=front+kuchenny+retro&um=1&hl=pl&biw=1228&bih=582&tbm=isch&tbnid=hZb4HN0Atf8UdM:&imgrefurl=http://www.kelman.pl/info30469,front-zmywarki-45-alina-lakier-panel-ukryty.html&docid=aQU0c_DurrECKM&imgurl=http://www.kelman.pl/foto/products_large/Stolkar_Kuchnia_Alina_lakier.jpg&w=800&h=524&ei=YFdoT7esEYSXOpzwrbIK&zoom=1&iact=hc&vpx=79&vpy=295&dur=13&hovh=181&hovw=277&tx=123&ty=97&sig=107195759742605871231&page=1&tbnh=121&tbnw=160&start=0&ndsp=23&ved=1t:429,r:15,s:0

Nie moge sie zdecydowac czy szybki zwykle białe, jak w oknach, czy lekko przydymione w odcieniu brązu. Cos mi za duzo tego brązu chyba wyjdzie :(

mimona
20-03-2012, 11:33
oczkazielone proponuję ci założyć osobny wątek np.: oczkazielone - moje mieszkanie, czy kuchnia oczkozielone. Tam będzie miejsce na twoje rozterki odnośnie planowanych remontów, kucia w ścianach, dopasowania gniazd i ledów. To wątek ogólny i moim zdaniem kuchnia twoja, która jeszcze nie istnieje, której ani jedno zdjecie się nie pojawiło troche go zaśmieca. Natomiast we własnym wątku możesz radzić się i pytać o co dusza zapragnie:).Forumowicze zapewne doradzą ci w wielu kwestiach odnosnie blatów, frontów i kolorów.

sylwia&paweł
20-03-2012, 11:34
Nie moge sie zdecydowac czy szybki zwykle białe, jak w oknach, czy lekko przydymione w odcieniu brązu. Cos mi za duzo tego brązu chyba wyjdzie :(

Za szybkami zwykłymi zawartość szafek będzie widać jak na dłoni....

oczkazielone
20-03-2012, 12:12
oczkazielone proponuję ci założyć osobny wątek np.: oczkazielone - moje mieszkanie, czy kuchnia oczkozielone. Tam będzie miejsce na twoje rozterki odnośnie planowanych remontów, kucia w ścianach, dopasowania gniazd i ledów. To wątek ogólny i moim zdaniem kuchnia twoja, która jeszcze nie istnieje, której ani jedno zdjecie się nie pojawiło troche go zaśmieca. Natomiast we własnym wątku możesz radzić się i pytać o co dusza zapragnie:).Forumowicze zapewne doradzą ci w wielu kwestiach odnosnie blatów, frontów i kolorów.

moze masz racje. Powinnam założyc osobne forum. Tylko tu jest skupisko osob ktore juz maja za soba kuchnie i wiedza juz co by mozna bylo zrobic inaczej bo sie nie sprawdzilo, chetnie korzystam wiec z owej mozliwosci. Wybacz ze zasmiecam Tobie umysl i zajmuje czas. Byc moze jestem samolubna ale podpowiedzi sprawiaja mi przyjemnosc wiec bede pytac :P Mozesz mnie omijac szerokim lukiem

mimona
20-03-2012, 12:29
nie zaśmiecasz mojego umysłu ani nie zajmujesz mi czasu. Po prostu jesteś nowym użytkownikiem i to była podpowiedź z mojej strony. Tak sie stało w wielu przypadkach np. kuchnia bluzee. Zapewniam cię że gdybyś miała własny wątek te same osoby które tu podpowiadają odezwą się z radą u ciebie. A wątek tutaj brzmi pochwalcie sie swoimi kuchniami a nie podpowiedzcie oczkazielone i doradzajcie w kuchni której nie ma. Nie rozumiem natomiast twojego tonu wypowiedzi, ale to już Twój problem....

Venus_m
20-03-2012, 12:38
Oczkazielone ja też radzę abyś założyła swój wątek np w dziale galerie domu forumowiczów, bo kiedyś zdjęcia wrzucisz ;)

Zresztą prędzej czy później admin osobiście Cię o to poprosi.

oczkazielone
20-03-2012, 13:03
hmm... to ja moze jednak cos takiego zrobie. O ile bede umiała :) czytałam was od pierwszej strony, ponad 3 tyg :) wiekszosc ludzi sie radzi,albo przed, albo w trakcie juz. Ale, ok, rozumiem. Postaram sie nie zawracac głowy.
Mimona ja żadnego tonu nie miałam, mylna interpretacja :)

annNS2
20-03-2012, 13:08
hmm... to ja moze jednak cos takiego zrobie. O ile bede umiała :) czytałam was od pierwszej strony, ponad 3 tyg :) wiekszosc ludzi sie radzi,albo przed, albo w trakcie juz. Ale, ok, rozumiem. Postaram sie nie zawracac głowy.
Mimona ja żadnego tonu nie miałam, mylna interpretacja :)
a najlatwiej przeniesc sie z pytaniami do watku PROJEKT KUCHNI (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje)

queene
21-03-2012, 22:49
Kuchnia u moich Rodziców.

http://images43.fotosik.pl/1428/9022b4284f325d0cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

śliczna, chętnie wpadałabym tam na herbatke i ciasteczka
chociaż sama bym takiej dla siebie nie zrobiła...to ta jest fantastyczna :)

aricia
22-03-2012, 01:23
śliczna, chętnie wpadałabym tam na herbatke i ciasteczka
chociaż sama bym takiej dla siebie nie zrobiła...to ta jest fantastyczna :)

potwieeerdzam!!! co prawda, nie mój, ale cudny , śmietankowy seeen :D
queenne, jak już sie wprosisz na herbatkę, weźmiesz mnie ze sobą ?...

asizo
22-03-2012, 08:23
potwieeerdzam!!! co prawda, nie mój, ale cudny , śmietankowy seeen :D
queenne, jak już sie wprosisz na herbatkę, weźmiesz mnie ze sobą ?...

Ja też bym tam chętnie przysiadła na kawkę, bo czułabym się w tej scenerii jak w dobrej kawiarni. Taki bezowy klimat (od bezy - ciastka, to nie literówka w słowie "beżowy" ;))
W domu nie dałabym rady wytrzymać pewnie dłuzej niż dzień w takiej aranżacji, ale i tak mi się podoba. Brawo za konsekwencję i dopracowanie w każdym szczególe :)

aksamitka
22-03-2012, 09:08
Ja też bym tam chętnie przysiadła na kawkę, bo czułabym się w tej scenerii jak w dobrej kawiarni. (...) Brawo za konsekwencję i dopracowanie w każdym szczególe :)

oj tak :)

Elfir
22-03-2012, 17:05
może załóż osobny to przeniosę posty.

xisio
22-03-2012, 17:54
Powstająca kuchnia...

http://i.imgur.com/dFVhz.jpg

http://i.imgur.com/0urEn.jpg

na razie zdjęcia z telefonu, lepszej jakości na koniec z blatem.

Magda 34
22-03-2012, 18:15
zamieniłabym miejscami lodówkę z piekarnikiem. :)A mikrofala nie jest za wysoko?;) Na tej ścianie po prawej stronie jest tv?

aksamitka
22-03-2012, 18:18
zamieniłabym miejscami lodówkę z piekarnikiem. :)A mikrofala nie jest za wysoko?;)

tez o tym pomyślałam

xisio
22-03-2012, 18:53
zamieniłabym miejscami lodówkę z piekarnikiem. :)A mikrofala nie jest za wysoko?;) Na tej ścianie po prawej stronie jest tv?

Klimatyzator LG, pod nim bedzie stół z krzesłami, do tego dojdzie blat z staronu z panelami na scianę i wykończeniem frezowanym (bez spoin całość) w kolorze metallic Yukon i wklejonym zlewem samsunga

Venus_m
22-03-2012, 18:58
fajnie się zapowiada :yes: nawet obrys mi się podoba :)

pasikonik10
22-03-2012, 20:08
Kuchnia zapowiada się swietnie, ale dlaczego masz mikrofalę na wysokości głowy? Chyba ze nie zamierzasz z niej korzystać, bo nie wyobrażam sobie wyciągać talerza z gorącą zupą tak wysoko...

malka
22-03-2012, 20:22
bo mikrofala służy do robienia popcornu, a zupę to się w garnku na kuchence podgrzewa ;)

Trajkotka
22-03-2012, 20:30
Elfir podziwiam i zazdroszczę polotu i wyobraźni:) masz świetne pomysły:)
potwierdzam :D

może załóż osobny to przeniosę posty.
założyłam Kuchnia Trajkotki (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?200028-Kuchnia-i-salon-Trajkotki-%29&p=5284396#post5284396)
jeszcze raz dziękuję :*

Marta&Marek-
22-03-2012, 21:33
:) Dziekuje za komplementy i oczywiscie zapraszam na ciasteczka babuni:):) Moj blad, ze dodalam zdjecia tylko przy sztucznym swietle.....w dzien kolory sa inne...biale to biale a nie ecru jak wyszly niektore meble:)Pozdrawiam

Nataly Design
23-03-2012, 10:57
Powstająca kuchnia...

http://i.imgur.com/dFVhz.jpg

http://i.imgur.com/0urEn.jpg

na razie zdjęcia z telefonu, lepszej jakości na koniec z blatem.

Ciekawie zaplanowana , tylko rzeczywiście sprzęty troszkę za wysoko ale przez to tworzy się jedna linia szuflad i jak nie przeszkadza to właścicielce to może tak być , nie wiem czy dobrze widzę czy ten fornir to teak ? I mam pytanie jaki okap jest zastosowany i jak płyta gazowa czy elektryczna ? Proszę uważać na blat bo tego typu staron ma tylko powłokę metaliczną i łatwo ją "przetrzeć..." Mieliśmy już raz taki problem właśnie z tym staronem .. Pozdrawiam i czekam na końcowe fotki ..

reni1980
23-03-2012, 13:16
bo mikrofala służy do robienia popcornu, a zupę to się w garnku na kuchence podgrzewa ;)

też w kuchence robię tylko popcorn i też mam na tej wysokości i wcale nie jest za wysoko:)

xisio piknie będzie

Nataly Design
23-03-2012, 14:35
też w kuchence robię tylko popcorn i też mam na tej wysokości i wcale nie jest za wysoko:)

xisio piknie będzie

No chyba że do popcornu ..;-) , ale z zupą już nie będzie tak bezpiecznie ...
Miłego

aricia
23-03-2012, 15:33
ja tam podgrzewam zupę, mleko und robię popcorn i nie narzekam :D...troszkę drażni mnie czyszczenie, ale od czego mam drabinkostołek :lol2: !!!

xisio
23-03-2012, 15:43
Moja żona ma 180, ja mam 189 cm wzrostu, mikrofala jest prawie praktycznie na proste ramiona, piekarnik ma teleskopowe prowadnice dodatkowo kupione by dało sie łatwo blachę wyjąć.
W środku jest 40cm słupek z cargo i nabijanym frontem z peka. dalej jest jeszcze pralka zabudowana siemens i zmywarka.

Z tego co wiem staron ma w masie zatopione opyłki metalu, zlew będzie biały samsunga z staronu wklejony w blat, z tego co wykonawca mówił to obawiał sie tylko o opiłki w rogowych frezowaniach by było tak samo jak na blacie.

Płyta biała indukcyjna bosch a okap jest szufladowy siemens 700m3, górne szafki mają servodrive elektryczne oraz dolna na smieci 40cm przy zlewie.

jkom
23-03-2012, 20:59
Witam

Ponizej moja kuchnia, mam nadzieje, ze zainspiruje kogos szukajacego bardziej tradycyjnych klimatow. Czeka mnie jeszcze pare szczegolow do wykonczenia (glownie wokol barku), ale efekt koncowy juz blisko:)

http://img832.imageshack.us/img832/7945/p1030274v2.jpg

http://img706.imageshack.us/img706/3231/p1030272v2.jpg

Elfir
23-03-2012, 21:09
dlaczego ten barek taki nie pasujący do reszty?
Wszystko w takich chłodnych odcieniach i nagle taki pomarańcz.
Zdecydowanie biały lub miętowy, jak na ścianach i niemalże byłoby idealnie.

jkom
23-03-2012, 21:40
@Elfir

Jak napisalem wyzej, barek nie jest jeszcze skonczony a w tym zywym kolorze jest pociagniety tylko jego front. Dojdzie wysoka biala listwa przyscienna, dodatkowo pomarancz (a wlasciwie ochra) bedzie wkomponowana w czarna kilkucentymetrowej szerosci ramke, ktora mam zamiar domalowac. Po wykonczeniu powinno sie to ladnie skomponowac z ceglanym kolorem spoin kafelek nasciennych i ozywic calosc salon+kuchnia utrzymana w oszczednych barwach (czern, biel, przydymiona zielen, odcienie szarego, piaskowego itp).
Reszta to sprawa gustu, ale moge zapewnic, ze na dobieraniu kolorow spedzilem bardzo duzo czasu...

Elfir
23-03-2012, 21:44
Obejrzałam sobie zdjęcie jeszcze raz i jakoś mnie twoje wyjaśnienie nie przekonuje :)

Mirabillis
23-03-2012, 22:58
Witam

Ponizej moja kuchnia, mam nadzieje, ze zainspiruje kogos szukajacego bardziej tradycyjnych klimatow. Czeka mnie jeszcze pare szczegolow do wykonczenia (glownie wokol barku), ale efekt koncowy juz blisko:)

http://img832.imageshack.us/img832/7945/p1030274v2.jpg

http://img706.imageshack.us/img706/3231/p1030272v2.jpg

Kuchnia inna od zazwyczaj tu prezentowanych, dośc odważne kontrastowe zestawienia.Podoba mi sie połaczenie bieli z mieta.Ja natomiast mam pytanie do Ciebie odnosnie blatu -z czego jest wykonany,jak sie nazywa i jak dobrałes do tego zlew.

jkom
23-03-2012, 23:17
Blat to standardowy konglomerat z Ikei, czarny, lekko nakrapiany, imitacja kamienia. Zlew to TEKA Antracyt (Kea 60 B-TG), w sumie niezle sie wpasowal pod wzgledem faktury i odcienia.

http://img651.imageshack.us/img651/4/p1030278v2.jpg

pozdrawiam:)

magda85
23-03-2012, 23:20
Kuchnia inna od zazwyczaj tu prezentowanych, dośc odważne kontrastowe zestawienia.Podoba mi sie połaczenie bieli z mieta.Ja natomiast mam pytanie do Ciebie odnosnie blatu -z czego jest wykonany,jak sie nazywa i jak dobrałes do tego zlew.

bardzo ładna kuchnia, przemyślana i ze smakiem. Barek na razie się troszkę gryzie, ale czekam na epekt końcowy, myślę że będzie super.

Mirabillis
23-03-2012, 23:37
Zlew wkomponował sie w blat idealnie,przynajmniej na zdjęciu nie widać żadnych róznic. Te czarne płytki bardzo ładne, jak juz napisałam wcześniej kuchnia inna ale w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Venus_m
24-03-2012, 07:43
Bardzo ładna kuchnia, mam nadzieję, że efekt końcowy również zostanie zaprezentowany. Też jak na razie gryzie mi się ten pomarańczowy barek oraz łączenie blatu :o

Poza tym super, i meble i kolorystyka i mozaika na ścianie :)

mea
24-03-2012, 08:19
ja uwazam ze ta kuchnia jest wrecz rewelacyjna!! i wlasnie dzieki tym kombinacjom kolorystycznym wkomponowanym w ciekawy i przemyslany sposob :) ja kocham zabawe kolorami i monotonia bieli i szarosci jest nie dla mnie :)
styl "klasyczny" tez swietnie sie prezentuje choc ja bym sie na taki nie zdecydowala :D ale tu swietnie gra to z drzwiami i pewnie cala reszta domu :) chetnie bym sobie calosc poogladala :)

jkom
24-03-2012, 11:04
Haha, widze, ze barek wzbudzil najwiecej kontrowersji:)
No to uwaga, zszokuje jeszcze bardziej, zdjecie zrobione z szerszej perspektywy:

http://img23.imageshack.us/img23/5223/p1030285v3.jpg

Tak ma wygladac mniej wiecej barek, jak widac czarna rama trzyma ochre w ryzach i gra na kontrastach: zywy kolor-czern-biel.
Male wyjasnienie: barku wczesniej nie bylo, sciana pomaranczowa po lewej byla osamotniona. Teraz, po wpisaniu drugiego prostokatu z ochry, PRAWDOPODOBNIE sciana zostanie zamalowana w podobny sposob jak sasiednia (szary+oliwka). Poczekam jednak na koncowy efekt.

Pozdrawiam
Jarek

Korozja
24-03-2012, 11:24
jkom jak dla mnie ten miętowy i pomarańcz się gryzie. Kuchnia ogólnie fajna ale za dużo szczęścia na raz. Białe meble, mozaika, mietowy, pomarańcz, w kuchni płytki, dalej podłoga normalna. Jak na to wszystko patrze to nie widzę tej ładnej klasycznej kuchni tylko ogólny misz masz. Szkoda. Ale to tylko moje danie.

alladyn71
24-03-2012, 13:13
A ja bym barek zrobiła czarny....świetnie odbił by mozaikę i ramkę wokół pomarańczu. Reszta super :D

Anulek2005
24-03-2012, 19:50
A ja bym barek zrobiła czarny....świetnie odbił by mozaikę i ramkę wokół pomarańczu. Reszta super :D

Całkiem mi się ten pomysł podoba :)

A kuchnia podoba mi się bardzo :) :) :)

jkom
24-03-2012, 20:59
Nie bede moze zasmiecal tego tematu, poswieconego wylacznie kuchniom, dywagacjami na temat kolorow. Zapraszam zatem wszystkich zainteresowanych do osobnego watku, ktory wlasnie zalozylem. Dodatkowo zdjecia innych pomieszczen (m.in, uwaga, sypialnia z czarnym sufitem!:) ).
Swoja droga sprobuje zrobic pare wersji kolorystycznych barku bawiac sie photoshopem:)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?200147-Mieszkanie-dwupoziomowe-mieszanka-stylow&p=5287906#post5287906

Elfir
24-03-2012, 23:20
A po co wklejasz reklamy marketu?

Z resztą inspiracje wkleja się w innych wątkach - tutaj są NASZE kuchnie.

bezele
24-03-2012, 23:23
O jakim markecie mówisz ? pokazuje moją kuchnię ale jak Ci się nie podoba to usuwam ,market to Ci sie udało :)

słońce 2
24-03-2012, 23:46
bezele wklej spowrotem swoja kuchnię, chętnie zobaczę, szybko dałaś się sprowokować:)

Elfir
25-03-2012, 00:09
O jakim markecie mówisz ? pokazuje moją kuchnię ale jak Ci się nie podoba to usuwam ,market to Ci sie udało :)

bezele - wkleiłaś obrazek reklamowy Media Markt, edytowałam twojego posta i go usunęłam.

Nie wiedziałam, że to twoja kuchnia, bo wklejałaś tam różna zabudowę.

mrówka75
25-03-2012, 17:44
Haha, widze, ze barek wzbudzil najwiecej kontrowersji:)
No to uwaga, zszokuje jeszcze bardziej, zdjecie zrobione z szerszej perspektywy:

http://img23.imageshack.us/img23/5223/p1030285v3.jpg

Tak ma wygladac mniej wiecej barek, jak widac czarna rama trzyma ochre w ryzach i gra na kontrastach: zywy kolor-czern-biel.
Male wyjasnienie: barku wczesniej nie bylo, sciana pomaranczowa po lewej byla osamotniona. Teraz, po wpisaniu drugiego prostokatu z ochry, PRAWDOPODOBNIE sciana zostanie zamalowana w podobny sposob jak sasiednia (szary+oliwka). Poczekam jednak na koncowy efekt.

Pozdrawiam
Jarek

Bardzo mi się twoja kuchnia podoba, wyszła taka klasyczna z nutką szaleństwa ( chociaż może zamieniła bym tylko pomarańcz na brąz żeby ładnie się zgrał z podłogą).

IZA30
26-03-2012, 13:57
Doradźcie mi w ilu studiach zrobić wycenę kuchni? Na razie mam z jednej,ale cena wydaje mi się spora (choć projekt naprawdę fajny :/ )W ilu miejscach Wy wycenialiście? W 2 , 3 wystarczy ?

monikaa13
26-03-2012, 14:00
Nie wyceniałam w żadnym studio.

asizo
26-03-2012, 14:06
Doradźcie mi w ilu studiach zrobić wycenę kuchni? Na razie mam z jednej,ale cena wydaje mi się spora (choć projekt naprawdę fajny :/ )W ilu miejscach Wy wycenialiście? W 2 , 3 wystarczy ?
Robiłam wycenę w dwóch, a potem jeszcze u stolarza i tam wyszło najtaniej. Kuchnię zrobił stolarz.

Aantenka
26-03-2012, 14:38
Doradźcie mi w ilu studiach zrobić wycenę kuchni? Na razie mam z jednej,ale cena wydaje mi się spora (choć projekt naprawdę fajny :/ )W ilu miejscach Wy wycenialiście? W 2 , 3 wystarczy ?

Iza30
Ja wyceniałam w 5 miejscach - wersję marzeń w sprawdzonym przez znajomych salonie oraz w innym jako klient z ulicy (wyszło podobnie) oraz u stolarza z polecenia. A także w BRW i IKEA żeby mieć porównanie ile może kosztować wersja akceptowalna jakościowo ale mniej bolesna cenowo. (Ostatecznie u mnie koszty remontu przekroczyły budżet kuchenny, wiec dostosowałam się do środków finansowych projekt i zamiast na wymiar, zakupiłam piękną kuchnię IKEA :D)

Moim zdaniem, jeśli szukasz oferty odrobinę tańszej niż masz, ale przedziałcenowy jest ok, to trzeba zrobić zapytanie w minimum 3 studiach kuchennych wyceniając to samo (mechanizmy tej samej firmy albo bez mechanizmów) i ten sam układ. To daje możliwosć sprawdzenia, na ile Twoje studio kuchenne jest porównywalne z innymi.

Jeśli okaże się że oferta studia kuchennego jest jednak za wysoka, warto sprawdzić w segmencie popularnym i/lub szukać oferty stolarza. Zobaczysz czy różnica w cenie jest znaczna i, jesli musiałaś pójść na jakieś ustępstwa w stosunku do pierwotnego projektu kuchni, czy są one warte różnicy w cenie.

piu
26-03-2012, 17:38
Doradźcie mi w ilu studiach zrobić wycenę kuchni? Na razie mam z jednej,ale cena wydaje mi się spora (choć projekt naprawdę fajny :/ )W ilu miejscach Wy wycenialiście? W 2 , 3 wystarczy ?


Kupowałam dzisiaj lampy ( 4 sztuki ) i po długich poszukiwaniach w necie znalazłam ten sam model aż 3x taniej!!!
Ale to są lampy, prosty produkt - można porównać cenę, gdy producent i nr artykułu są te same.
A czy można porównać cenę kuchni? Gdyby się bardzo postarać, to pewno tak. My poszliśmy na łatwiznę. Zamówiliśmy markową kuchnię w wybranym studio bez kombinowania. Zależało nam jednak na sprawdzonej jakości bez straty czasu i nerwów.

żona m
26-03-2012, 20:41
Wyceniałam u dwóch fachowców, działających na lokalnym rynku i nie tylko. Niby cenowo są konkurencyjni, robią montaże w Warszawie, Łodzi. Jednak cena jaką mi zaproponowali była dla mnie nie do przyjęcia. Kuchnię ostatecznie kupiłam więc w , nawet zamawiając do niej blaty z granitu wyniosła mnie taniej niż te z oferty majstrów, gdzie były tzw. gołe szafki. Każdy duperel typu karuzela, cargo były płatne dodatkowo.

Venus_m
26-03-2012, 21:31
Ja robiłam wycenę w 3 studiach kuchennych w Warszawie (dla nas masakra), 2 prywatnych stolarzy i jedno studio kuchenne (a niech ich diabli) w Łomży. Wzieliśmy tam gdzie było najtaniej, miało dobre opinie i obsługa wydawała się super. Jak widać można się taaaaak pomylić ;) Cena była dla nas ważna.

Korozja
26-03-2012, 22:30
Ja robiłam wycenę w 8 miejscach jakoś i opłaciło się. Zaczęłam od 25 tyś skończyła na cenie ponad 2x niższej :) Moim zdaniem warto trochę pochodzić i sie popytać ;)

Ania i Bartek
27-03-2012, 08:17
My sprawdzaliśmy w jakimś studio niemarkowym, w BRW, a potem u poleconego stolarza. W końcu zdecydowaliśmy się właśnie na tego stolarza, ale po oglądnięciu i podotykaniu dwóch kompletnych kuchni, które wyszły spod jego ręki (a raczej jego mini studia). Cena nie była najniższa, stolarz mieszka daleko, ale opłaciło się, głównie dzięki tym "referencjom".

Mirabillis
27-03-2012, 09:24
Czy takie wyceny sa płatne? Czy takie studio może zażadać dodtkowej kasy za przygotowanie wyceny? Pytam bo w usłayszałam w jednej z firm że taka wycena to koszt 200 zł.

Venus_m
27-03-2012, 09:34
Ja się nie spotkałam, ale czasami tak jest. Ostatecznie zazwyczaj taka kwota jest odejmowana od kosztu mebli.

aksamitka
27-03-2012, 09:51
wycena nie jest płatna pod warunkiem ze masz swój projekt, jesli chcesz zeby zaprojektowali i wycenili to zazwyczaj biora zaliczkę, ktora jest wliczana w zamowienie

Ania i Bartek
27-03-2012, 09:53
wycena nie jest płatna pod warunkiem ze masz swój projekt, jesli chcesz zeby zaprojektowali i wycenili to zazwyczaj biora zaliczkę, ktora jest wliczana w zamowienie

dokładnie

Aga&Maciej
27-03-2012, 20:54
a oto nasza kuchnia z WFM, brakuje jeszcze oświetlenia podszafkowego i kilku drobiazgów

http://images41.fotosik.pl/1407/8f5fea3f9a1bc335med.jpg
http://images37.fotosik.pl/1424/322120268859fea2med.jpg