PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

Beasza
09-10-2012, 16:38
Maci, nie kombinuj bo przekombinujesz :) Po co chcesz zmieniać coś , co jest fajne.
Mam jedno pytanie odnośnie Twojej kuchni. Czy łączenie blatu zrobiono metalową listwą czy ja źle widzę?

maci
10-10-2012, 09:41
A wiecie jak to bardzo boli kiedy wejdziecie w szybę, której nie widać?:)
Co do blatu - to nie jest listwa, tylko srebrne krawędzie blatu. Nie do końca mi się to podoba, ale nie można mieć wszystkiego:).

Tosiulek
10-10-2012, 12:40
Maci nieskromnie zapytam jaki koszt był Twojej kuchni bez sprzetu? Własnie tez chce w takim stylu i u mnie wyceniaja ok 6 metrow bieżących w lakierze polysku na systemie bluma ok 10 tys

maci
10-10-2012, 13:04
Kuchnia była robiona po znajomości i kosztowała z montażem ok. 7,5 tys.
Dół to lakier połysk Ivory, góra - fornir palisandrowy. Szuflady, cargo, zawiasy - blum. Górne szafki na zawiasach i podnośnikach gazowych. Celowo nie brałem bluma - pewnie kosztowałoby mnie to parę stów więcej. Przez 1,5 roku użytkowania 1 podnośnik mi się zepsuł - koszt 4 zł i 3 min roboty;).

Tosiulek
10-10-2012, 13:34
Cena faktycznie oszałamiająco niska co do wyglądu kuchni.Twoja kuchnia jest jedną z ładniejszych jakie widzialam ktore mnie interesują.Możesz napisać co to za podnosniki,bo moze podpowiem cos stolarzowi ktory ma mi zrobic moją.

mgielsk
10-10-2012, 23:56
Witam , przedstawiam dla inspiracji kolejną naszą kuchnię . Jest ona wykonana w białym połysku z frezowanymi podchwytami . Do tego otwieranie na tipona oraz klapy na systemie bluma HK na tiponie czyli zupełnie bez uchwytu . Opaski na około słupków w czarnym lakierze na połysku . Blat oraz wyspa wykonana z czarnego pogrubianego granitu . Tył wyspy z czarnego lacobela .
139697139698139699139700139701

Pozdrawiam , Piotr

hej NATALY

fajne te Twoje meble

pozdrawiam
rzemieślniczym pozdrowieniem ;-)

Nataly Design
11-10-2012, 19:26
Manufaktura dziękuję ..
A ja mam kolejną inspirację , czekamy tylko na ledowy panel podszafkowy z grafiką ale reszta jest już skończona .... Fornirek na dole i w słupkach , lakier połysk na górze .. Dużo zabudowanego sprzętu AGD , lodówka , zamrażarka , zmywarka , okap , kawiarka , piekarnik zwykły i piekarnik parowy .. chyba nie zapomniałem niczego .. ;-) Blat z kwarcogranitu , z płytą na równo i oczywiście podwieszaną komorą . Pozdrawiam , Piotr
141555141556141557141558141559

Tosiulek
11-10-2012, 19:30
Panie Piotrze jest Pan osobą profesjonalna dlatego może udzieli mi Pan odpowiedzi i pomocy.Zrobilam sobie projekt mebli ktore potrzebuje i rozesłałam po firmach w celu wyceny,maja to byc meble lakierowane.Jednak jestem zszokowana ceną bo nwjyższa kwota za te meble jakie wycenila mi firma to 14 tys,a w tej chwili dostałam za ten sam projekt wycene na 7 tys,wiec roznica jest spora.prosze mi napisać skąd to może sie brać.Ta najtansza firma lakieruje fronty sama czy mozna takiej firmie zauwac?Bardzo prosze o odpowiedz.

yummyyummy
11-10-2012, 19:39
A ja mam kolejną inspirację , czekamy tylko na ledowy panel podszafkowy z grafiką ale reszta jest już skończona ....

trochę w mało wygodnym miejscu zlew... i kawal drogi od płyty.
ale zapewne właściciel tak chciał :)

całość fajnie zamyka się kompozycyjnie
(...tylko zachodzę w głowę po co aż trzy piekarniki, ale ja to się nie znam... ;) )

Nataly Design
11-10-2012, 20:09
Witam ,
ja rozumiem wszystko .. że można coś robić samemu ale nie ma możliwości żeby ta sama kuchnia z "tego samego materiału" kosztowała 7 i 14 tys ..
Taka mała firma może na czymś zaoszczędzić .. ale nie aż tyle ..
W takiej sytuacji chyba bym napisał do trzeciej ..;-) .
Ja sam osobiście jak zaczynałem swoją działalność próbowałem zamawiać materiały w różnych miejscach . Zazwyczaj miałem duże problemy jak zamawiałem właśnie u "stolarzy" lub w małych firmach które nie mają odpowiedniego zaplecza technicznego i jak tylko pojawiał się problem to miałem go ja a oni się wycofywali .. Dlatego wszystko zamawiam w fabrykach które mają odpowiednie suszarnie , maszyny i ogromne zaplecze i dają kilkuletnią gwarancję na swoje wyroby i nawet jak coś się zadzieje bo wiadomo że jak dużo się wytwarza to coś może się zadziać to nie ma najmniejszego problemu żeby to fajnie załatwić .. Pozdrawiam , Piotr




Panie Piotrze jest Pan osobą profesjonalna dlatego może udzieli mi Pan odpowiedzi i pomocy.Zrobilam sobie projekt mebli ktore potrzebuje i rozesłałam po firmach w celu wyceny,maja to byc meble lakierowane.Jednak jestem zszokowana ceną bo nwjyższa kwota za te meble jakie wycenila mi firma to 14 tys,a w tej chwili dostałam za ten sam projekt wycene na 7 tys,wiec roznica jest spora.prosze mi napisać skąd to może sie brać.Ta najtansza firma lakieruje fronty sama czy mozna takiej firmie zauwac?Bardzo prosze o odpowiedz.

Nataly Design
11-10-2012, 20:11
trochę w mało wygodnym miejscu zlew... i kawal drogi od płyty.
ale zapewne właściciel tak chciał :)

całość fajnie zamyka się kompozycyjnie
(...tylko zachodzę w głowę po co aż trzy piekarniki, ale ja to się nie znam... ;) )

Hm , troszku się napracowałem żeby te sprzęty gdzieś zmieścić .. ale się udało . Zlew był wcześniej zaplanowany przez architekta który "wyleciał " z budowy i nie można było nic z tym zrobić.. Miłego , Piotr

nini
11-10-2012, 20:34
Jak patrzę na niektóre kuchnie, to moja przestaje mi się podobać...choć z drugiej strony, za tą cenę, która daliśmy za kuchnię ciężko byłoby znaleźć lepszą;)
Nie wiem, co Ci się nie podoba w Twojej kuchni, ale jak dla mnie jest super! Też chciałam mieć połączenie lakieru z fornirem podobnym do Twojego ale wycena powaliła mnie z nóg. Zdecydowałam się na sam lakier, ale cenę mam nadal dwukrotnie wyższą od Twojej... z tym że moja kuchnia jest trochę większa.

JimmyW
11-10-2012, 23:15
Manufaktura dziękuję ..
A ja mam kolejną inspirację , czekamy tylko na ledowy panel podszafkowy z grafiką ale reszta jest już skończona .... Fornirek na dole i w słupkach , lakier połysk na górze .. Dużo zabudowanego sprzętu AGD , lodówka , zamrażarka , zmywarka , okap , kawiarka , piekarnik zwykły i piekarnik parowy .. chyba nie zapomniałem niczego .. ;-) Blat z kwarcogranitu , z płytą na równo i oczywiście podwieszaną komorą . Pozdrawiam , Piotr
141555141556141557141558141559

A mnie ta kuchnia sie średnio podoba.
Minusy to ten słupek "piekarników"
Kolor frontów dolnych szafek
Podłoga
Nie żebym sie czepiał bo pewnie to było życzenie klientów ale poprzednie Pana realizacje znacznie bardziej mi sie podobały.

Anulek2005
12-10-2012, 04:46
Piotrze z Nataly - czy w twojej ostatniej realizacji płyta jest zlicowana z blatem? Jeżeli tak, to bardzo proszę o namiar na model płyty i jeżeli to możliwe, zbliżenie łączenia płyty z blatem. Bardzo dziękuję.

Nataly Design
12-10-2012, 10:44
Piotrze z Nataly - czy w twojej ostatniej realizacji płyta jest zlicowana z blatem? Jeżeli tak, to bardzo proszę o namiar na model płyty i jeżeli to możliwe, zbliżenie łączenia płyty z blatem. Bardzo dziękuję.

Witam , tak jest właśnie z tą płytą i jest ona zlicowana na równo z blatem .. Nie pamiętam symbolu ale jest na pewno kilka takich płyt na rynku a ta płyta była firmy siemens . Przed zakupem lepiej się o to spytać bo nie wszystkie płyty można tak montować na równo .
Pozdrawiam , Piotr

Dzustaa
12-10-2012, 11:22
trochę w mało wygodnym miejscu zlew... i kawal drogi od płyty.
ale zapewne właściciel tak chciał :)

całość fajnie zamyka się kompozycyjnie
(...tylko zachodzę w głowę po co aż trzy piekarniki, ale ja to się nie znam... ;) )

yummyyummy, dokładnie to samo chciałam napisać ;)
Czy w projekcie nie ma szuflad, czy są tylko wewnętrzne?

Aleksandryta
12-10-2012, 16:52
3 piekarniki?????, ale jestescie nieuswiadomeni :p Niech zgadne: to piekarnik, mikrofala i kawiarka, ewentualnie piekarnik do gotowania na parze...

Smakor
12-10-2012, 19:08
Nie pamiętam symbolu ale jest na pewno kilka takich płyt na rynku a ta płyta była firmy siemens . Przed zakupem lepiej się o to spytać bo nie wszystkie płyty można tak montować na równo .
Pozdrawiam , Piotr

Siemens ma specjalna płytę do montazu w blacie z kamienia... Ale w takim blacie bez problemu mozna kazdą płytę zamontowac na równo, kwetia wyfrezowania odpowiedniego otworu z rantem, tak żeby to co standardowo trzyma płytę na blacie, było głębiej, o głębokość kołnierza płyty..

yummyyummy
12-10-2012, 19:48
3 piekarniki?????, ale jestescie nieuswiadomeni :p Niech zgadne: to piekarnik, mikrofala i kawiarka, ewentualnie piekarnik do gotowania na parze...

od góry: mikrofala, piekarnik parowy, piekarnik zwykły (jeśli to siemens, a po frontach widzę, ze najprawdopodobniej tak)
ale nie wiem, czy mikrofala powinna być nad piekarnikiem parowym, gdzieś w instrukcji czytałam, ze nie powinno się tak ustawiać urządzeń

Nataly Design
12-10-2012, 21:33
Siemens ma specjalna płytę do montazu w blacie z kamienia... Ale w takim blacie bez problemu mozna kazdą płytę zamontowac na równo, kwetia wyfrezowania odpowiedniego otworu z rantem, tak żeby to co standardowo trzyma płytę na blacie, było głębiej, o głębokość kołnierza płyty..

Witam. Nie wszystkie płyty można zamontować na ròwno z blatem. Są płyty ktòre mają kołnierze ze stali oraz fazę polerską więc są to płyty nakładane. Pozdrawiam. Piotr

Nataly Design
12-10-2012, 21:36
yummyyummy, dokładnie to samo chciałam napisać ;)
Czy w projekcie nie ma szuflad, czy są tylko wewnętrzne?

W tym projekcie są tylko szuflady wewnętrzne. Chodziło tutaj o równe fronty. .

Smakor
12-10-2012, 22:02
W tym projekcie są tylko szuflady wewnętrzne. Chodziło tutaj o równe fronty. .

Czyli design ponad praktyczność... W kuchni jak dla mnie to chyba nie tedy droga...Funkcją np górnych szuflad pod blatem jest "szybkie reagowanie" czyli podręczne rzeczy jak juz trzymasz kawał mięska w ręce albo hambugera a potrzebujesz folię, papier czy nozyczki...

Nataly Design
12-10-2012, 23:40
Czyli design ponad praktyczność... W kuchni jak dla mnie to chyba nie tedy droga...Funkcją np górnych szuflad pod blatem jest "szybkie reagowanie" czyli podręczne rzeczy jak juz trzymasz kawał mięska w ręce albo hambugera a potrzebujesz folię, papier czy nozyczki...

Wszystko zależy od Klienta i czasami design jest ważniejszy. .. Pozdrawiam. Piotr

dagmara887
13-10-2012, 00:06
Przymierzam się właśnie nowej kuchni (mieszkanie do odbioru w grudniu). Interesuje mnie kuchnia z lakierowanymi frontami (bez uchwytów). Szafki będą +/- rzędem o długości 270 cm + 240 cm + 120 cm na dole i mniej więcej tyle samo na górze. Z systemów blum: na garnki, narożna szafka z szufladami, wąska szafka cargo (ok. 40 cm), delikatne domykanie się szuflad. Blat ok. 3 m drewniany. Oczywiście wiem, że nie da się na tej podstawie określić konkretnej ceny, ale jakiś rząd wielkości? W sklepie w centrum handlowym usłyszałam 50.000 zł i dostałam lekkiego zawału. Na obrzezach Poznania trochę lepiej - 25.000 bez sprzętu agd. Teraz z drżeniem serca :p czekam na wyceny od paru innych fachowców, którzy nie posiadają salonu (biuro, fabryka, dojeżdżają do klienta, wszystko na legalu), ale wydają się być naprawdę w 100% fachowi, więc mam nadzieję na nieco niższe ceny. Jak myślicie, czy cena 15.000 jest do osiągnięcia? Nie mam zamiaru wymieniać kuchni przez co najmniej 10 lat, więc wolałabym zapłacić ciut więcej, ale nie narzekać przez tę dekadę.

orzeszkowa
13-10-2012, 07:05
No to i ja pokaże swoją kuchnię. W zamierzeniu miała być dosyć surowa, trochę loftowa, minimalistyczna. Brakuje jeszcze paru drobiazgów, blatu na wyspie, okapu, hokerów które ją trochę ocieplą i uczłowieczą. I ciekawostka :), na ścianie mamy beton dekoracyjny i moje dzieci (zresztą większość przewijających się fachowców również ;) przez cały czas były przkonane, że to tylko tymczasowo. Jak im uśiwadomiłam że tak już zostanie zgodnie zakrzyknęły: OCHYDA - hihi :))) Chyba będzie trzeba z czasem pomyśleć o zmianie tego betonu. Pozdr. E

Marcela_a
13-10-2012, 07:57
No to i ja pokaże swoją kuchnię. W zamierzeniu miała być dosyć surowa, trochę loftowa, minimalistyczna. Brakuje jeszcze paru drobiazgów, blatu na wyspie, okapu, hokerów które ją trochę ocieplą i uczłowieczą. I ciekawostka :), na ścianie mamy beton dekoracyjny i moje dzieci (zresztą większość przewijających się fachowców również ;) przez cały czas były przkonane, że to tylko tymczasowo. Jak im uśiwadomiłam że tak już zostanie zgodnie zakrzyknęły: OCHYDA - hihi :))) Chyba będzie trzeba z czasem pomyśleć o zmianie tego betonu. Pozdr. E

ABOSLUTNIE nie wiolno Ci zmieniac tego betonu! Jest MEGA!
Kuchnia powalającqa. Bardzo mi sie podoba.

reni1980
13-10-2012, 08:34
orzeszkowa piękna, wielka kuchnia, ale moim zdaniem wyspa jest za mała to tej powierzchni.

zieli
13-10-2012, 09:14
No to i ja pokaże swoją kuchnię. W zamierzeniu miała być dosyć surowa, trochę loftowa, minimalistyczna. Brakuje jeszcze paru drobiazgów, blatu na wyspie, okapu, hokerów które ją trochę ocieplą i uczłowieczą. I ciekawostka :), na ścianie mamy beton dekoracyjny i moje dzieci (zresztą większość przewijających się fachowców również ;) przez cały czas były przkonane, że to tylko tymczasowo. Jak im uśiwadomiłam że tak już zostanie zgodnie zakrzyknęły: OCHYDA - hihi :))) Chyba będzie trzeba z czasem pomyśleć o zmianie tego betonu. Pozdr. E
możesz napisać jakie są wymiary tej "L" oraz wyspy

mich83
13-10-2012, 10:22
nataly super dobrana kolorystyka komponująca sie z resztą mieszkania. Jedna z najłądniejszych moim zdaniem kuchnia na tym forum.

greywolf
13-10-2012, 10:40
orzeszkowa, kuchnia bomba!

Rzeczywiście, mnie też rzuciła się w oczy nieproporcjonalność wyspy - patrząc na nią mam wrażenie, że powinna być dłuższa o długość tej szafki po prawej w zabudowie przy oknie, czyli o ok. 60 cm. Przy takiej długości ciągu zabudowy dolnej przy oknie, wyspa wygląda tak, jakby była urwana. Może trzeba było pociągnąć blat na wyspie o jakieś dodatkowe 60-80cm i już nawet nie zabudowywać tej dotatkowej przestrzeni pod blatem, tylko dostawić jakieś intrygujące krzesła w energetycznym kolorze - np. musztardowym, miodowym.

Co ja czytam, przerabiać beton dekoracyjny!? Bój się Boga, wygląda super a opiniami na jego temat to się w ogóle nie przejmuj. Jasne, najlepiej beżowe płyteczki, koniecznie z dekorami, bullshit. Do Twojej kuchni beton pasuje idealnie; koniec kropka.

Za całokształt na tym etapie daję +4/5!

M.J.13
13-10-2012, 11:03
Orzeszkowa,kuchnia piękna:) Ten beton rewelacja, sama mam zamiar zrobić taki,tylko że na klatce schodowej. Co to za lampki kwadratowe nad blatem ? W mojej kuchni też znalazłabym na nie miejsce. :)

Korozja
13-10-2012, 11:30
orzeszkowa kuchnia rewelacja!:jawdrop: Nie waż się ruszać betonu super to wygląda. Ci co krytykują sie nie znaja :p ;) zazdraszczam ogromnie tak dużej powierzchni. Toż to u Ciebie rowerem można jeździć tyle miejsca:lol2: w takiej kuchni goowanie to czysta przyjemność. Na wszystko jest miejsce.
Tak jak dziewczyny uważam że wyspa mogłaby być większa ale i tak kuchnia baaardzo mi się podoba.

Wklej proszę więcej fotek, najlepiej robionych za dnia :)

żona m
13-10-2012, 13:05
kuchnia fajna, beton też, pewnie ''za dnia'' wygląda lepiej niż przy sztucznym świetle. Jedyne co bym zmieniła to parapety na kamień taki jak na cokole.

Venus_m
13-10-2012, 13:45
Smakor ja natomiast nie widzę problemu w odłożeniu hamburgera na deskę i wyjęcia folii z szuflad wewnętrznych :P

orzeszkowa
13-10-2012, 14:38
Dziękuję bardzo Wszystkim za miłe słowa :) Co do betonu mnie on się osobiście bardzo podoba, (zresztą inspiracja zaczerpnięta z forum od reni) jedyne co drażni to konieczność uświadamiania wszystkim "mentalnie" odległym od spraw wnętrzarskich, że TAK WŁAŚNIE MIAŁO BYĆ :) Teścia to chyba z kroplami nasercowymi będę musiała oprowadzać. Już sobie wyobrażam tę minę...hehe Co do wyspy faktycznie mogłaby być większa, ale zależało mi na zachowaniu optymalnych odległości między blatami, tak żeby poruszanie sie w kuchni było wygodne. - mąż odgraża się, że w nowym domu zacznie gotować - więc będzie gęsto!! Wyspę moim zdaniem powiększy blat , który będzie bardzo gruby ok 15 cmi szerszy od wyspy i hokery, w kolorze pastelowym turkusowym lub miodowym właśnie :)
W tym położeniu hokery mieszczą się jeszcze na kaflach , gdyby wyspa była większa , weszłyby na parkiet.
Dorzucam jeszcze kilka zdjęć z dzisiaj już z okapem. Dodam, że w wysokiej zabudowie ukryte są drzwi do spiżarni.

Pozdrawiam E

piu
13-10-2012, 15:07
orzeszkowa

a ja Twoją "OCHYDĘ" biorę w ciemno, razem z tymi małymi pomocnikami :) Pięknie !!! Proporcje wyspy wydają mi się jak najbardziej OK.

orzeszkowa
13-10-2012, 15:36
Piu , obawiam się, że małych pomocników nie odstąpie... są tak gorliwi w sprzątaniu, że dzisiaj kuchnia była metrówką podzielona na połowę tak żeby każdy miał dokładnie taką samą część do pozmywania... :) sama rozumiesz, że takiej taniej i zaangażowanej siły roboczej nie mogę się tak łatwo pozbyć ;)

zieli
13-10-2012, 16:37
orzeszkowa proszę podaj wymiary swojej kuchni, mam podobną (jeszcze do urządzenia:)) więc naprawdę mnie interesuje wszystko!jaką masz odległość między wyspą a szafkami?a w salonie co to za panele?

Tosiulek
13-10-2012, 16:57
Przymierzam się właśnie nowej kuchni (mieszkanie do odbioru w grudniu). Interesuje mnie kuchnia z lakierowanymi frontami (bez uchwytów). Szafki będą +/- rzędem o długości 270 cm + 240 cm + 120 cm na dole i mniej więcej tyle samo na górze. Z systemów blum: na garnki, narożna szafka z szufladami, wąska szafka cargo (ok. 40 cm), delikatne domykanie się szuflad. Blat ok. 3 m drewniany. Oczywiście wiem, że nie da się na tej podstawie określić konkretnej ceny, ale jakiś rząd wielkości? W sklepie w centrum handlowym usłyszałam 50.000 zł i dostałam lekkiego zawału. Na obrzezach Poznania trochę lepiej - 25.000 bez sprzętu agd. Teraz z drżeniem serca :p czekam na wyceny od paru innych fachowców, którzy nie posiadają salonu (biuro, fabryka, dojeżdżają do klienta, wszystko na legalu), ale wydają się być naprawdę w 100% fachowi, więc mam nadzieję na nieco niższe ceny. Jak myślicie, czy cena 15.000 jest do osiągnięcia? Nie mam zamiaru wymieniać kuchni przez co najmniej 10 lat, więc wolałabym zapłacić ciut więcej, ale nie narzekać przez tę dekadę.



Dagmaro własnie i ja stałam przed wyborem wykonawców mojej kuchni.Kuchnia jaka mi sie zamarzyła ma fronty lakierowane na wysoki połysk,jest czarno oliwkowa,albo czarno waniliowa,ma uchwyty frezowane,blat zwykły 4 cm,1 kosz cargo 40/207 i na całym systemie blum,dodatkowo 7 szuflad tambembox .Wielkość kuchni to 6m do zabudowy gora i dól.Wyceny były rózne od kwoty 15tys do kwoty 6 tys.Dzisiaj jestem po rozmowie ze stolarzem który sam ma lakiernie i lakieruje poszczególne elementy.Całą kuchnie wycenił mi na kwote 8 tys z montażem.Specjalnie pojechałam do Jego warsztatu aby zobaczyć czy to nie firma uduś,ale byłam mile zaskoczona,wszystko wygląda profesjonalnie,a sam wykonawca jest bardzo miłym ,spokojnym człowiekiem który zaskoczył mnie profesjonalnym podejsciem do wymagajcego klienta(czyli mnie)jestem już zdecydowana na tę ofertę.Ja radziłabym Ci zrobic tak jak ja zrobilam.Najpierw wymierzyłam sobie kuchnie,narysowałam sobie szafki ktore chcialabym miec,zaznaczylam szuflady,kosze cargo,wymienilam blat ktory chcialam,wyszczegolnilam mniej wiecej wszystko co mi sie marzylo i wysłalam po roznych firmach .Pozniej tylko czekalam na wyceny mailem i na tej podstawie wybralam sobie kilka osob z ktorymi umówilam sie na spotkanie w warsztacie:).Powodzenia Ci zycze!

jjana
13-10-2012, 17:22
Orzeszkowa, gdzie kupiłaś żarówki? Chcę takie same u siebie.

reni1980
13-10-2012, 17:37
orzeszkowa jeśli będzie jeszcze dodatkowy blat i hokery to cofam to co napisałam, wyszło zajebiście, i to nie tylko kuchnia

dagmara887
13-10-2012, 18:20
Tosiulek, a skąd jesteś? Jak znalazłaś tego fachowca? Ja w Poznaniu byłam na razie w 5 miejscach, najniższą cenę jaką usłyszałam do tej pory to 11.000 zł bez agd i blatów :( Ale nie tracę nadziei :) Ostatecznie salon mogę wyremontować za parę lat znowu, jak będzie mnie stać, ale kuchni wolałabym nie ruszać przez te 10 lat. Może ktoś doradzi jak znaleźć taniego fachowca...? Chciałabym osiągnąć jakiś kompromis między ceną, a jakością, bo to moje pierwsze mieszkanko, ledwie studia skończyłam :) Ze znajomych też zdarto skóry przy kupowaniu kuchni, więc raczej nie polecą nikogo.

Tosiulek
13-10-2012, 18:48
ja jestem z południa Polski daleko od Ciebie:) Ja wpisalam w google meble kuchenne na wymiar Sanok i wyświetlili mi się fachowcy,poza tym są rozne katalogi w których umieszczone sa linki do stron wykonawców tam raczej każdy ma adres mailowy i tak powysyłałam wymiary swojje kuchni.Gdybym miala duzo kasy luźnej to bym pewno poszla do studia mebli kuchennych i zamówiłabym coś,ale z drugiej strony przeciez studia mebli kuchennych tez zaczynały od 0 zapewne:)Wazne jest to czy wykonawca kupuje gotowe fronty lakierowane czy sam je robi tak jak ten którego znalazłam,bo tutaj roznice w cenie mogą byc spore.ważne jest tez i to żeby była spisana umowa,wtedy masz potwierdzenie w razie gdyby się cos popsuło,ale wiekszość własnie tych mniejszych firm stara sie dbać o klienta i zazwyczaj jezeli jest usterka naprawiają ją szybko i bezplatnie.Czasy są takie,że jest zacieta walka o klienta.Dam Ci przykład z mojego wczorajszego dnia,zadzwonil pan z ofertą i zachwyconym glosem mowi,ze hmm meble wymyslilam sobie łądne,na blumie ktory jest drogi no i ze on mi taką kuchnie juz zrobi za zaledwie ...i tu mnie zbił z nóg 10tys zl,a że ja wczoraj mialam podly dzien wiec mało nie wyskoczyłam na druga strone linii telefonicznej i mowie,ze mam kilka ofert duzo mniejszych,a najniższa to 6.5 tys zl za to samo podziekowalam i rozlączylam się.Za minute mam kolejny telefon,ze on mi tę kuchnie zrobi za 7 tys,a te 10 tys to on doliczyl kosze cargo(ktorych nie chcialam i nie mialam w swoim projekcie) wiec tym bardziej malo nie pogryzlam słuchawki ,odmowilam i rozlączylam sie.Pomyslalam,ze jednak da sie zrobic za mniej nie zarabiając pewno 100% na meblach tylko moze 30/40%.

mgielsk
13-10-2012, 20:21
ja jestem z południa Polski daleko od Ciebie:) Ja wpisalam w google meble kuchenne na wymiar Sanok i wyświetlili mi się fachowcy,poza tym są rozne katalogi w których umieszczone sa linki do stron wykonawców tam raczej każdy ma adres mailowy i tak powysyłałam wymiary swojje kuchni.Gdybym miala duzo kasy luźnej to bym pewno poszla do studia mebli kuchennych i zamówiłabym coś,ale z drugiej strony przeciez studia mebli kuchennych tez zaczynały od 0 zapewne:)Wazne jest to czy wykonawca kupuje gotowe fronty lakierowane czy sam je robi tak jak ten którego znalazłam,bo tutaj roznice w cenie mogą byc spore.ważne jest tez i to żeby była spisana umowa,wtedy masz potwierdzenie w razie gdyby się cos popsuło,ale wiekszość własnie tych mniejszych firm stara sie dbać o klienta i zazwyczaj jezeli jest usterka naprawiają ją szybko i bezplatnie.Czasy są takie,że jest zacieta walka o klienta.Dam Ci przykład z mojego wczorajszego dnia,zadzwonil pan z ofertą i zachwyconym glosem mowi,ze hmm meble wymyslilam sobie łądne,na blumie ktory jest drogi no i ze on mi taką kuchnie juz zrobi za zaledwie ...i tu mnie zbił z nóg 10tys zl,a że ja wczoraj mialam podly dzien wiec mało nie wyskoczyłam na druga strone linii telefonicznej i mowie,ze mam kilka ofert duzo mniejszych,a najniższa to 6.5 tys zl za to samo podziekowalam i rozlączylam się.Za minute mam kolejny telefon,ze on mi tę kuchnie zrobi za 7 tys,a te 10 tys to on doliczyl kosze cargo(ktorych nie chcialam i nie mialam w swoim projekcie) wiec tym bardziej malo nie pogryzlam słuchawki ,odmowilam i rozlączylam sie.Pomyslalam,ze jednak da sie zrobic za mniej nie zarabiając pewno 100% na meblach tylko moze 30/40%.

negocjacje są jak najbardziej wskazane
pamiętaj jednak o dokładnie spisanej umowie
co do użytych materiałów , ich jakości , rodzaju osprzętu to baaaaardzo ważne

niekiedy można więcej stracić niż zyskać

noira
13-10-2012, 20:52
Orzeszkowa, kuchnia piękna! Bardzo w moim guście :)

rojku
13-10-2012, 21:13
orzeszkowa padłam! kuchnia rewelacja :)

Magda 34
13-10-2012, 21:16
Orzeszkowa, kuchnia piękna! Bardzo w moim guście :)


orzeszkowa padłam! kuchnia rewelacja :)

Przyłączam się do zachwytów. :yes::D

rere79
13-10-2012, 23:06
Orzeszkowa, świetna kuchnia.

wyposaza*
14-10-2012, 03:29
Dziękuję bardzo Wszystkim za miłe słowa :) Co do betonu mnie on się osobiście bardzo podoba, (zresztą inspiracja zaczerpnięta z forum od reni) jedyne co drażni to konieczność uświadamiania wszystkim "mentalnie" odległym od spraw wnętrzarskich, że TAK WŁAŚNIE MIAŁO BYĆ :) Teścia to chyba z kroplami nasercowymi będę musiała oprowadzać. Już sobie wyobrażam tę minę...hehe Co do wyspy faktycznie mogłaby być większa, ale zależało mi na zachowaniu optymalnych odległości między blatami, tak żeby poruszanie sie w kuchni było wygodne. - mąż odgraża się, że w nowym domu zacznie gotować - więc będzie gęsto!! Wyspę moim zdaniem powiększy blat , który będzie bardzo gruby ok 15 cmi szerszy od wyspy i hokery, w kolorze pastelowym turkusowym lub miodowym właśnie :)
W tym położeniu hokery mieszczą się jeszcze na kaflach , gdyby wyspa była większa , weszłyby na parkiet.
Dorzucam jeszcze kilka zdjęć z dzisiaj już z okapem. Dodam, że w wysokiej zabudowie ukryte są drzwi do spiżarni.

Pozdrawiam E

Kuchnia faktycznie Ci się udała :)

Mam dwa pytania, a mianowicie z czego jest zrobiony blat na wyspie i czy okap jest obłożony takim samym MDF-em jak fronty szafek kuchennych ?

Nataly Design
14-10-2012, 07:59
Dziękuję bardzo Wszystkim za miłe słowa :) Co do betonu mnie on się osobiście bardzo podoba, (zresztą inspiracja zaczerpnięta z forum od reni) jedyne co drażni to konieczność uświadamiania wszystkim "mentalnie" odległym od spraw wnętrzarskich, że TAK WŁAŚNIE MIAŁO BYĆ :) Teścia to chyba z kroplami nasercowymi będę musiała oprowadzać. Już sobie wyobrażam tę minę...hehe Co do wyspy faktycznie mogłaby być większa, ale zależało mi na zachowaniu optymalnych odległości między blatami, tak żeby poruszanie sie w kuchni było wygodne. - mąż odgraża się, że w nowym domu zacznie gotować - więc będzie gęsto!! Wyspę moim zdaniem powiększy blat , który będzie bardzo gruby ok 15 cmi szerszy od wyspy i hokery, w kolorze pastelowym turkusowym lub miodowym właśnie :)
W tym położeniu hokery mieszczą się jeszcze na kaflach , gdyby wyspa była większa , weszłyby na parkiet.
Dorzucam jeszcze kilka zdjęć z dzisiaj już z okapem. Dodam, że w wysokiej zabudowie ukryte są drzwi do spiżarni.

Pozdrawiam E

Witam , orzeszkowa nie przejmuj się dziwnymi komentarzami . Kuchnia fajna , nowoczesna i w dobrym guście . Pozdrawiam , Piotr

Basia_KRK
14-10-2012, 09:21
orzeszkowa - świetna kuchnia! :) Jakie planujesz hokery? jakiej firmy? Jestem ciekawa, bo ja też jestem zainteresowana taką samą kolorystyką krzeseł do mojej kuchni :)

orzeszkowa
14-10-2012, 15:52
Jeszcze raz dziękuję za wszystkie miłe słowa :)

Kuchnia ma ok 25 mkw, niestety nie pamiętam odległości pomiędzy blatami, mogę sprawdzić, ale są to odległości standardowe. Żarówki to Muuto, od razu zaznaczam, że mają poważny mankament - dają bardzo słabe światło, i chyba będą bardziej do ozdoby niż do doświetlania blatu. Ponieważ krzesła mam eamesy, hokery wybrałam Mischell z Noti - mają bardzo podobne siedziska i moim zdaniem fajnie się zgrają z krzesłami. Poza tym Noti ma teraz piękne nowe matriały obiciowe. Takie włąśnie miodowe -musztardowe żółcie czy zgaszone turkusy.
Okap to wyspowa Cubia Faber Gloss, nie jest obłozony MDF to po prostu taki okap.

Pozdrawiam :)

Dzustaa
14-10-2012, 16:05
orzeszkowa, piękna dopracowana w każdym calu kuchnia :)
Co to za parkiet w salonie?

orzeszkowa
14-10-2012, 16:12
orzeszkowa, piękna dopracowana w każdym calu kuchnia :)
Co to za parkiet w salonie?

Deski dębowe olejowane olejowoskiem.

nazwa12
14-10-2012, 16:19
orzeszkowa kuchnia rewelacja,wszystko pięknie dopracowane a wyspa wcale nie jest za mała jest w sam raz:popcorn:a metraż kuchni taki jak u mnie,możesz szaleć w niej z dziećmi,mężem i jeszcze kupe miejsca zostanie ;)

żona m
14-10-2012, 16:30
''jedyne co drażni to konieczność uświadamiania wszystkim "mentalnie" odległym od spraw wnętrzarskich, że TAK WŁAŚNIE MIAŁO BYĆ''



miałam to samo z klatką schodową. Wszyscy pytali czy to tymczasowe.:jawdrop:

aniula_bl
14-10-2012, 18:54
orzeszkowa świetna kuchnia :D
zazdroszczę metrażu, a beton jest świetny :)
naprawdę pięknie mimo, że białe kuchnie mi już bokiem wychodzą :wiggle:

Tosiulek
14-10-2012, 19:27
Kuchnia Orzeszkowej jest piękna.Widac ,ze projektant mial sporo miejsca do zagospodarowania.Mi sie marzy kuchnia 3 kolorowa.

women.beauty
15-10-2012, 11:40
''jedyne co drażni to konieczność uświadamiania wszystkim "mentalnie" odległym od spraw wnętrzarskich, że TAK WŁAŚNIE MIAŁO BYĆ''



miałam to samo z klatką schodową. Wszyscy pytali czy to tymczasowe.:jawdrop:

Hmm skąd to znam ostanio odwiedziła mnie znajoma i była bardzo zdziwiona , ,jak to masz białe meble w kuchni hmm... ale naprawdę chciałaś takie białe ,, :jawdrop:

aricia
15-10-2012, 11:57
Orzeszkowa, powiem krótko : BOMBA !!! i kuchnia i reszta, którą widać na fotkach....no i żarówki również !!!!

Szczurek_86
15-10-2012, 12:56
Oto moja kuchnia w bloku
http://i.st-firmy.net/93k433m/aranzacja-i-projektowanie-wnetrz-meble-kuchenne-na-wymiar-bielsko-biala.jpg

Mała ale pokój też mały :)

f.5
15-10-2012, 14:07
Witam , orzeszkowa nie przejmuj się dziwnymi komentarzami . Kuchnia fajna , nowoczesna i w dobrym guście . Pozdrawiam , Piotr
Panie Piotrze osobiste pytanie.
Czy zdarzyło sie Panu montowac kuchnię na podłodze drewnianej ?!?!

Miałem niedawno montaż mebli na wymiar w łazience i panowie strasznie pokancerowali podłogę tekową.
Jestem strasznie zdziwiony tym faktem bo wybrałem renomowaną firmę mysląc ze uchroni to mnie od niespodzianek a tu jednak takie cos?

czy zabezpieczenie podłogi leży po Pana stronie czy inwestora.
dodam ze podłoga była tylko zabezpieczona papierem perforowanym
montarzysci kładli metalowe przedmioty na emaliowanej wannie co mnie tez zdziwiło.
Liczę na odpowiedz pozdrawiam radek

Tosiulek
15-10-2012, 14:14
Panie Radku w życiu bym nie pozwoliła na to,ze przychodzi ktoś z montażem i demoluje mi podłoge lub meble.Nie ma czegoś takiego,ze ktoś coś robi i psuje coś innego.Jedynie to moglabym troche mieć żal,ze sama nie zabezpieczyłam podłogi i mysle Panie Radku,ze Pan Piotr potwierdzi to co wydaje mi się oczywiste.

Nataly Design
15-10-2012, 16:01
Panie Piotrze osobiste pytanie.
Czy zdarzyło sie Panu montowac kuchnię na podłodze drewnianej ?!?!

Miałem niedawno montaż mebli na wymiar w łazience i panowie strasznie pokancerowali podłogę tekową.
Jestem strasznie zdziwiony tym faktem bo wybrałem renomowaną firmę mysląc ze uchroni to mnie od niespodzianek a tu jednak takie cos?

czy zabezpieczenie podłogi leży po Pana stronie czy inwestora.
dodam ze podłoga była tylko zabezpieczona papierem perforowanym
montarzysci kładli metalowe przedmioty na emaliowanej wannie co mnie tez zdziwiło.
Liczę na odpowiedz pozdrawiam radek

Witam , ja odpowiadam za stan pomieszczeniu po montażu i ja muszę sobie wszystko zabezpieczyć ...
Oczywiście czasami przychodząc na montaż mamy wszystko ładnie zabezpieczone przez Klienta ale nie jest to częsty obrazek . Kiedyś miałem
takiego "mądrego" montera to na swój koszt cyklinował podłogę i na drugi raz nie było z tym problemu .. ;-)
Pozdrawiam , Piotr

jowanka84
15-10-2012, 16:39
Z czego jest zrobiony blat? wygląda świetnie...

paulagd
15-10-2012, 18:58
Słuchajcie, planuje zrobić w kuchnie płytkę klinkierową, żeby dawała efekt surowej ściany. Miała by się ona znależc pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi, zastanawiam się tylko w jakiej kolejnosci to zrobic? Najpierw wyłozyć cegiełki i na to kłaść szafki (zeby cegły lekko wchodziły za szafki) czy na styku? Jak połączyć płytkę z blatem? listwa raczej odpada bo będzie szpecic... ma ktoś takie rozwiązanie u siebie w kuchni???

dagmara887
15-10-2012, 19:02
ja jestem z południa Polski daleko od Ciebie:) Ja wpisalam w google meble kuchenne na wymiar Sanok i wyświetlili mi się fachowcy,poza tym są rozne katalogi w których umieszczone sa linki do stron wykonawców tam raczej każdy ma adres mailowy i tak powysyłałam wymiary swojje kuchni.Gdybym miala duzo kasy luźnej to bym pewno poszla do studia mebli kuchennych i zamówiłabym coś,ale z drugiej strony przeciez studia mebli kuchennych tez zaczynały od 0 zapewne:)Wazne jest to czy wykonawca kupuje gotowe fronty lakierowane czy sam je robi tak jak ten którego znalazłam,bo tutaj roznice w cenie mogą byc spore.ważne jest tez i to żeby była spisana umowa,wtedy masz potwierdzenie w razie gdyby się cos popsuło,ale wiekszość własnie tych mniejszych firm stara sie dbać o klienta i zazwyczaj jezeli jest usterka naprawiają ją szybko i bezplatnie.Czasy są takie,że jest zacieta walka o klienta.Dam Ci przykład z mojego wczorajszego dnia,zadzwonil pan z ofertą i zachwyconym glosem mowi,ze hmm meble wymyslilam sobie łądne,na blumie ktory jest drogi no i ze on mi taką kuchnie juz zrobi za zaledwie ...i tu mnie zbił z nóg 10tys zl,a że ja wczoraj mialam podly dzien wiec mało nie wyskoczyłam na druga strone linii telefonicznej i mowie,ze mam kilka ofert duzo mniejszych,a najniższa to 6.5 tys zl za to samo podziekowalam i rozlączylam się.Za minute mam kolejny telefon,ze on mi tę kuchnie zrobi za 7 tys,a te 10 tys to on doliczyl kosze cargo(ktorych nie chcialam i nie mialam w swoim projekcie) wiec tym bardziej malo nie pogryzlam słuchawki ,odmowilam i rozlączylam sie.Pomyslalam,ze jednak da sie zrobic za mniej nie zarabiając pewno 100% na meblach tylko moze 30/40%.

W takim razie muszę zintensyfikować poszukiwania :) A meble, które chciałaś opisałaś, narysowałaś i zeskanowałaś czy w programie jakimś graficznym? Jeśli chodzi o umowę, to tego z pewnością dopilnuję, to podstawa. Ale zastanawiam się jak można w ogóle w umowie określić jakość szafek (głównie chodzi mi tu o fronty lakierowane). Nie znam się na tym, ale pewnie są jakieś wyznaczniki: warstwy lakieru czy coś w tym rodzaju?

skat
15-10-2012, 19:07
kuchnie od nataly ciagle mi sie podobają, jakość, dbałosć o detale, super są :)

a teraz pytanko do sol, jakie masz płytki na podlodze w kuchni? z góry dzięki :)

Tosiulek
16-10-2012, 07:40
Dagmaro ja sobie odrecznie naskrobałam to co mnie interesuje.Wzielam standardowy katalog z BRW i tam sa opisane wielkości szafek.Na tej podstawie wymierzylam sobie sciany i rozplanowalam rozmieszczenie.Oczywiscie to taki wstępny plan,ale mam rozeznanie co może ile i u kogo kosztować,a uwierz mi,ze ceny są rozne,bo np kosze cargo z bluma jedni liczą np za jeden kosz 800zł,a inni za kosz o tych samych wymiarach i tej samej firmy czyli blum 1500zł i to wszystko nakłada się na cenę,a co do ilości warstw nakaldania lakieru szczerze powiem nie znam sie na tym i nie zamierzam się znać,bo nigdy nie wiesz ile tego lakieru ktoś Ci nałozy ,a ile powie ,że nalozył.Wazne jest to,aby meble miały gwarancje i aby umowa była dobrze spisana,a tego sobie już dopilnuje.

reni1980
16-10-2012, 14:25
Panie Piotrze osobiste pytanie.
Czy zdarzyło sie Panu montowac kuchnię na podłodze drewnianej ?!?!

Miałem niedawno montaż mebli na wymiar w łazience i panowie strasznie pokancerowali podłogę tekową.
Jestem strasznie zdziwiony tym faktem bo wybrałem renomowaną firmę mysląc ze uchroni to mnie od niespodzianek a tu jednak takie cos?

czy zabezpieczenie podłogi leży po Pana stronie czy inwestora.
dodam ze podłoga była tylko zabezpieczona papierem perforowanym
montarzysci kładli metalowe przedmioty na emaliowanej wannie co mnie tez zdziwiło.
Liczę na odpowiedz pozdrawiam radek

ja jeśli montuję drzwi na drewnianej podłodze to zabezpieczenie jej i uważanie na nią - to podstawa, aż dziw bierze ze takie fachmany nie myślą i niszczą coś co należy do klienta

f.5
16-10-2012, 15:23
Panie Radku w życiu bym nie pozwoliła na to,ze przychodzi ktoś z montażem i demoluje mi podłoge lub meble.Nie ma czegoś takiego,ze ktoś coś robi i psuje coś innego.Jedynie to moglabym troche mieć żal,ze sama nie zabezpieczyłam podłogi i mysle Panie Radku,ze Pan Piotr potwierdzi to co wydaje mi się oczywiste.


Witam , ja odpowiadam za stan pomieszczeniu po montażu i ja muszę sobie wszystko zabezpieczyć ...
Oczywiście czasami przychodząc na montaż mamy wszystko ładnie zabezpieczone przez Klienta ale nie jest to częsty obrazek . Kiedyś miałem
takiego "mądrego" montera to na swój koszt cyklinował podłogę i na drugi raz nie było z tym problemu .. ;-)
Pozdrawiam , Piotr


ja jeśli montuję drzwi na drewnianej podłodze to zabezpieczenie jej i uważanie na nią - to podstawa, aż dziw bierze ze takie fachmany nie myślą i niszczą coś co należy do klienta

Firma wykonywała zabudowę we wnęce po prawej stronie z płyt fakt faktem gabarytowo dużych i scisle spasowanych w małym pomieszczeniu.
Podłoga zabezpieczona była tylko (bo tak uważałem za stosowne papierem ryflowanym)
nie brałem pod uwagę tego ze montażyści będą składać meble własnie na tej podłodze.

Dodam ze metalową poziomicę kładli na emaliowaną wannę zupelnie bez obawy ????????????????
podłoga wygląda tak co tu sciemnieć.
http://images49.fotosik.pl/1653/a9efd248a89b5a57med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/1809/8987b11bc6f5696cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/1592/e40a5ea5c78cde00med.jpg (http://www.fotosik.pl)

okolo 20 mniejszych bądz większych wgnieceń
http://images38.fotosik.pl/1832/e4613700a1a1474dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Jestem w lekkim szoku od paru dni miedzy innymi z tego faktu ze do mebli wybrałem firmę jedną z bardziej renomowanych na naszym rynku.
Dlatego pojawilo się moje pytanie jak firmy zabezpieczają podlogi przy montazu kuchni.
wiadomo ze montazysci muszą wniesc meble przez salon czy sciagają buty --- nie sądzę ?
muszą czasami uzyc mlotka celem dokładnego spasowania mebla i tak dalej.
czeka mnie rozmowa z szefem na ktorą nie mam ochoty w zasadzie odechcialo mi sie zakupu kuchni a to kolejny moj etap.
dodam ze skrawek tej podlogi kosztowal około 3,5 K własnoręcznie przywoziłem drewno w aucie wnosilem na gorę i byłem przy klejeniu.

no coz widać takie zycie.

Nataly Design
16-10-2012, 17:22
kuchnie od nataly ciagle mi sie podobają, jakość, dbałosć o detale, super są :)

a teraz pytanko do sol, jakie masz płytki na podlodze w kuchni? z góry dzięki :)

Dziękować , dziękować .. :wiggle:

Nataly Design
16-10-2012, 17:23
Widzę że troszkę jest tych naklejek .. Może myśleli że ten papier jest podklejony jakąś płytą hdf i dlatego tak kładli elementy ..
Pozdrawiam , a rozmawiać trzeba ...

skat
16-10-2012, 18:52
masakrycznie ta podłoga wygląda, jakoś nie wydaje mi się, żeby te uszkodzenia powstały tylko podczas montazu mebli, ja bym pomyslala, że ktos wchodzil w szpilkach, drewno wydaje sie bardzo miekkie,moze to wina podlogi wlasnie? chyba przeplaciles, to są panele drewniane?

żona m
16-10-2012, 19:37
a może była parapetówka?

malka
16-10-2012, 19:38
a może była parapetówka?

raczej podłogówka ;)

f.5
16-10-2012, 20:16
masakrycznie ta podłoga wygląda, jakoś nie wydaje mi się, żeby te uszkodzenia powstały tylko podczas montazu mebli, ja bym pomyslala, że ktos wchodzil w szpilkach, drewno wydaje sie bardzo miekkie,moze to wina podlogi wlasnie? chyba przeplaciles, to są panele drewniane?

szpilki i waga normalnej kobiety nie zrobią takich dziur w podłodze.
miałas w ręce kiedys klepkę z drzewa tekowego ? pewnie nie dlatego ten post.
wydaje się bardzo miękkie ????
a czy przepłaciłem ? cena normalna jak za drewno tekowe.

mycha.:)
17-10-2012, 01:50
Nie wygląda ta podłoga na 3,5 tys, ale może , że jest brudna i niewykończona jeszcze, no i nie miałam w ręku drzewa tekowego ;)

Ciężka sprawa, bo można było albo dać ekipie zabezpieczyć podłogę, a skoro zrobił to właściciel, to może byli przekonani, że zrobił to porządnie. Ale z kolei mogła ekipa sprawdzić co jest pod spodem.
Ta podłoga ni może tak zostać, za dużo tych wgniotek, tylko teraz ja udowodnisz ekipie , że to oni zrobili, skoro podłoga była już przykryta jak przyszli. Trzymam kciuki, powodzenia na rozmowie .

Tosiulek
17-10-2012, 07:43
Ja bym raczej reklamowała podłogę.U mnie panele za 35 zł wyglądają lepiej po wielu remontach niż ta podłoga po przejsciu ekipy montującej kuchnie.Nie wiem czy zabezpieczenie by coś dalo biorac pod uwagę takie wgniecenie.F.5,a może ktoś Cie oszukał sprzedając deski na podłoge??Ja bym raczej pretensje miała do producenta desek tej podłogi.

reni1980
17-10-2012, 09:12
Ja bym raczej reklamowała podłogę.U mnie panele za 35 zł wyglądają lepiej po wielu remontach niż ta podłoga po przejsciu ekipy montującej kuchnie.Nie wiem czy zabezpieczenie by coś dalo biorac pod uwagę takie wgniecenie.F.5,a może ktoś Cie oszukał sprzedając deski na podłoge??Ja bym raczej pretensje miała do producenta desek tej podłogi.

nie no ludzie, jeśli ktos nigdy nie miał drewna w ręce to niech nie pisze takich głupot, że ta podłoga nie warta tyle, no ludzie. Jak mozna porównywać drewno do paneli i jeszcze porównywać cenowo, przecież to jak by ktoś porównywał cenę malucha do mercedesa, to i to jeździ.

f.5 niestety na drewnianą podłogę trzeba uważać, powinieneś porozmawiac z ekipą, problem aby im udowodnić, że to powstało po nich a nie przed nimi, podłoga nadale się do cyklinowania i ponownego olejowania, a moze oni nie byli świadomi, że tam jest drewno. Kiedys byłam u klientki która już z progu krzyczała, prosze uważać bo mój gres kosztował 500 zł za m2. Tak chyba powinno się robić.

f.5
17-10-2012, 09:46
nie no ludzie, jeśli ktos nigdy nie miał drewna w ręce to niech nie pisze takich głupot, że ta podłoga nie warta tyle, no ludzie. Jak mozna porównywać drewno do paneli i jeszcze porównywać cenowo, przecież to jak by ktoś porównywał cenę malucha do mercedesa, to i to jeździ.

f.5 niestety na drewnianą podłogę trzeba uważać, powinieneś porozmawiac z ekipą, problem aby im udowodnić, że to powstało po nich a nie przed nimi, podłoga nadale się do cyklinowania i ponownego olejowania, a moze oni nie byli świadomi, że tam jest drewno. Kiedys byłam u klientki która już z progu krzyczała, prosze uważać bo mój gres kosztował 500 zł za m2. Tak chyba powinno się robić.

Bardzo delikatnie to napisałas :) troszkę sie we mnie zagotowało ale odpusciłem.
chyba kupie panele za 35 zł.
oczywiscie nic nie ujmując panelom to wyrób sztuczny i bez wątpienia twardszy niz drewno.

wczoraj byłem jeszcze po 22 na budowie i załacznie wieczorem kilka zdjec jak potraktowali scianę o suficie nie wspomnę.
musze pooglądac te meble ktore wstawili bo chyba nimi tak wywijali.

acha jestem daleki troszke od informowania ile kosztują pewne rzeczy bo wykonawcy jak pijawy jak sie dowiedzą ile kosztuje na przykład mozaika z diune trawertyn a kosztuje własnie 500 zł/m2 ich cena nagle wzrasta.
a jakosc ? pozostaje na niezmiennym poziomie :)

f.5
17-10-2012, 10:01
Wieeedziałem Arturo z całym szacunkiem dla Twojej osoby i dązeniu do niskich kosztów eksplatacyjnych ja staram sie spełnic moje marzenia.
A ze była to drewniana łazienka i firma ktra nie sprostała temu zadaniu?!

zgadzam się z Tobą ze w tym przypadku tanszy panel za 35 zł był by lepszym rozwiazaniem.
Tylko zakładałem sobie ze po tej podłodze będe chodził na boso a nie skręcał meble i walił młotkiem.

Korozja
17-10-2012, 10:01
f.5. piszesz z oburzeniem że ekipa kładła metalowe przedmioty na emaliowaną wannę. Już to powinno obudzić Twoją czujność. Dobry fachowiec tak by nie zrobił. A czy zwróciłeś im uwagę na to żeby tego nie robili? To że to renomowana firma to nic nie znaczy. Tacy moim zdaniem są najgorsi. Jak widzisz że coś się dzieje to trzeba je...bać od razu bo czasami inaczej się nie da. Może to chamsko zabrzmi ale niestety dużo jest Twojej winy. Raz że powinieneś uprzedzić co masz na podłodze i jak to jest zabezpieczone. Dwa powinieneś na bieżąco zwracać uwagę jak coś Ci się nie podobało. Trzy, po zakończeniu prac od razu trzeba było na podłogę spojrzeć. Obejrzeć wszystko naookoło czy nic nie jest uszkodzone. Teraz to będzie Ci ciężko udowodnić że to ich wina skoro po skończonej robocie nie miałeś zastrzeżeń. Myślę żebędzie to lekcja na następny raz. Szkoda tylko tak drogiej i ładnej podłogi.

paulagd
17-10-2012, 11:01
Słuchajcie, planuje zrobić w kuchnie płytkę klinkierową, żeby dawała efekt surowej ściany. Miała by się ona znależc pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi, zastanawiam się tylko w jakiej kolejnosci to zrobic? Najpierw wyłozyć cegiełki i na to kłaść szafki (zeby cegły lekko wchodziły za szafki) czy na styku? Jak połączyć płytkę z blatem? listwa raczej odpada bo będzie szpecic... ma ktoś takie rozwiązanie u siebie w kuchni???

Nikt nie pomoże? :(

kamiku
17-10-2012, 12:05
To ja dorzuce jeszcze swoja kuchnie - prawie skonczona, brakuje jeszcze szyby na scianach i czajnik jest do wymiany ;)

http://s7.postimage.org/72i8s5rjv/2012_10_09_17_31_38.jpg (http://postimage.org/image/k6nt4ujlj/full/)
online photo storage (http://postimage.org/)

http://s7.postimage.org/m7iy3f54r/2012_10_09_17_32_42.jpg (http://postimage.org/image/xjvjl7dtj/full/)
photo sharing (http://postimage.org/)

http://s17.postimage.org/f783a7mwv/2012_10_09_17_32_16.jpg (http://postimage.org/image/l85s7a9iz/full/)
photo sharing websites (http://postimage.org/)

http://s13.postimage.org/92geahw5z/2012_10_09_17_32_51.jpg (http://postimage.org/image/43svvyscz/full/)
image hosting sites (http://postimage.org/)

Elfir
17-10-2012, 12:06
Sporo miejsca na blatach.
Na oknie coś będzie?

kamiku
17-10-2012, 12:21
Elfir, tak, bedzie, tylko jeszcze nie mam koncepcji co, a nie lubie prowizorycznych rozwiazan ;)
Myslalam o roletach rzymskich albo plisach..

Tu jeszcze fotka z perspektywy (stol, krzesla, wlaczniki tymczasowe ;)
http://s16.postimage.org/fg4241k1h/111.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpostimage.org%2F)
online photo sharing (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpostimage.org%2F)

f.5
17-10-2012, 14:54
Jeszcze jedno pytanie pozwolę sobie zadać do Nataly.

czy to normalne ze naroznik w płycie lakierowanej jest taki
http://images39.fotosik.pl/1795/87b9232c0421b1fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/1593/6bedd0e9582ebbc7med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/1834/2f7099c5f0a0a562med.jpg (http://www.fotosik.pl)
jak by niedomalowany - czesciowo ?
w jednum miejscu jest ładny lakier na całosci w innym przeswituje ciemna warstwa.
jakosc zdjęc moze jest nie najlepsza ale cos widac

Tu jeszcze im się udało ubić róg sciany a wiadomo jaki gruby jest naroznik.
http://images46.fotosik.pl/1810/83e64ea5aabd651fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/1817/b093c5fd415aac74med.jpg (http://www.fotosik.pl)



Zgadza się,podobnie jak słoma,glina,kamień polny itp ;)

mogę z Tobą wejsc w polemikę na temat ceny kamieni polnych.
od pewnego czasu jest zabronione ich zbieranie - szczegolnie rzecznych.
co do drzewa to pochodzi z Azji zazwyczaj z legalnych plantacji gdzie jest pozyskiwane w odpowiednich ilosciach.
Wiec porownanie drzewa tekowego do słomy uwazam za niezbyt trafne -----juz bardziej do kamienia :)

zauwaz też ze zdarza sie starobruk na alle..... z rozbiorki starych ulic i zazwyczaj jest drozszy niz granit łupany.

f.5
17-10-2012, 15:02
f.5. piszesz z oburzeniem że ekipa kładła metalowe przedmioty na emaliowaną wannę. Już to powinno obudzić Twoją czujność. Dobry fachowiec tak by nie zrobił. A czy zwróciłeś im uwagę na to żeby tego nie robili? To że to renomowana firma to nic nie znaczy. Tacy moim zdaniem są najgorsi. Jak widzisz że coś się dzieje to trzeba je...bać od razu bo czasami inaczej się nie da. Może to chamsko zabrzmi ale niestety dużo jest Twojej winy. Raz że powinieneś uprzedzić co masz na podłodze i jak to jest zabezpieczone. Dwa powinieneś na bieżąco zwracać uwagę jak coś Ci się nie podobało. Trzy, po zakończeniu prac od razu trzeba było na podłogę spojrzeć. Obejrzeć wszystko naookoło czy nic nie jest uszkodzone. Teraz to będzie Ci ciężko udowodnić że to ich wina skoro po skończonej robocie nie miałeś zastrzeżeń. Myślę żebędzie to lekcja na następny raz. Szkoda tylko tak drogiej i ładnej podłogi.
Korozjo nie mogłem byc cały dzien przy nich nie było takiej opcji musiałem zarabiać.
moją winę upatruję w tym ze lubie wydziwiac i czesto wybieram ponadstandardowe rozwiązania.
fakt faktem nie zwrociłęm im uwagi aby uwazali na
podłogę
sciany
sufit
wannę

dobrze ze okno pozostawili całe :) mam szczęsci bo było blisko zabudowy
mieliby co wybijac bo pakiet 3 szybowy.
na szczęscie nie jestem rozliczony do konca a jeszcze muszą zamontowac blat i szafka pod umywalką.

kolezance ekipa wnosząc lodowkę porysowała podłogę w pokoju z merbau . twierdzi ze da sie z tym zyc.

nini
17-10-2012, 15:32
kamiku kuchnia świetna! mam pytanie odnośnie usytuowania piekarnika tuż przy blacie - wygodne jest takie rozwiązanie w praktyce? Zastanawiam się nad podobnym układem u siebie.

żona m
17-10-2012, 17:38
kamiku bardzo fajna kuchnia, podobna do mojej.;)

dagmara887
17-10-2012, 19:20
f.5 jak najbardziej jesteś uprawniony do dochodzenia swoich roszczeń. Zgodnie z art. 415 kc "Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia." W tym wypadku odpowiedzialność może ponosić pracownik lub pracodawca (ten ostatni na zasadzie ryzyka), co wynika z art. 429 k.c. ("Kto powierza wykonanie czynności drugiemu, ten jest odpowiedzialny za szkodę wyrządzoną przez sprawcę przy wykonywaniu powierzonej mu czynności, chyba że nie ponosi winy w wyborze.") Co do zasady zwykle pracodawca zwraca koszty naprawy, a później ma regres do pracownika, który wyrządził swom zachowaniem szkodę. Generalnie myślę, że nie ma najmniejszych wątpliwości co do odpowiedzialności wykonawcy. Radzę ci wszystko dobrze udokumentować, najlepiej mailowo lub na piśmie (zachowaj dla siebie pokwitowaną kopię). Odpowiada się za normalne następstwa swojego zachowania, także jest istotne czy parkiet nie jest rzeczywiście dotknięty jakąś wadą w postaci małej odporności czy też po prostu ma właściwości charakterystyczne dla drewnianej naturalnej podłogi. Masz jak najbardziej wszelkie podstawy prawne, żeby odzyskać pieniądze za wyrządzoną szkodę i ja bym tego nie odpuściła, chociażby ze względu na ignorancję i chamską postawę robotników, którzy oczywiście nie widzą w tym nic złego.

Kamiku, marzy mi się podobna kuchnia (Twoja jest naprawdę piękna!), jestem właśnie w trakcie wybierania wykonawcy. Stąd moje mało dyplomatyczne pytanie: ile kosztowała? :)

Nataly Design
17-10-2012, 19:28
Jeszcze jedno pytanie pozwolę sobie zadać do Nataly.

czy to normalne ze naroznik w płycie lakierowanej jest taki
http://images39.fotosik.pl/1795/87b9232c0421b1fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/1593/6bedd0e9582ebbc7med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/1834/2f7099c5f0a0a562med.jpg (http://www.fotosik.pl)
jak by niedomalowany - czesciowo ?
w jednum miejscu jest ładny lakier na całosci w innym przeswituje ciemna warstwa.
jakosc zdjęc moze jest nie najlepsza ale cos widac

Tu jeszcze im się udało ubić róg sciany a wiadomo jaki gruby jest naroznik.
http://images46.fotosik.pl/1810/83e64ea5aabd651fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/1817/b093c5fd415aac74med.jpg (http://www.fotosik.pl)




mogę z Tobą wejsc w polemikę na temat ceny kamieni polnych.
od pewnego czasu jest zabronione ich zbieranie - szczegolnie rzecznych.
co do drzewa to pochodzi z Azji zazwyczaj z legalnych plantacji gdzie jest pozyskiwane w odpowiednich ilosciach.
Wiec porownanie drzewa tekowego do słomy uwazam za niezbyt trafne -----juz bardziej do kamienia :)

zauwaz też ze zdarza sie starobruk na alle..... z rozbiorki starych ulic i zazwyczaj jest drozszy niz granit łupany.


Witam , dla mnie to jakaś "masakra" ...
Po to wykonuje się fronty i elementy z mdfu żeby kanty fazować i lakierować , nie jestem pewny czo o to dokładnie chodzi ale wydaje mi się że tak ..
Na zdjęciu bardziej to wygląda na laminat z doklejką pcv ... Ja bym tego nie przyjął bo powierzchnia , krawędź i kanty powinny wyglądać tak samo ...
Pozdrawiam , to są pogrubiane panele lakierowane na około i takich kresek nie może być widać , chyba że ktoś nie daje lakieru ... 142697

Korozja
17-10-2012, 21:14
kamiku śliczna kuchnia. Fajnie że jest dużo blatu roboczego. Masz jakiś patent na mycie blatu? Bo ja mam czarny, laminowany i kurcze można myć i myć i ciągle jakieś paprochy widać ;/ eh ale moja wina mogłam wziąć biały :p

Edytowane zgodnie z życzeniem Joliski ;)

kamiku
18-10-2012, 08:25
kamiku kuchnia świetna! mam pytanie odnośnie usytuowania piekarnika tuż przy blacie - wygodne jest takie rozwiązanie w praktyce? Zastanawiam się nad podobnym układem u siebie.

Nini, dziekuje :)
Tak, rozwiazanie jak najbardziej wygodne. Rodzice maja od kilkunastu lat podobny uklad - lodowki i piekarnika - sprawdzal sie w 100%, stad pomysl, zeby zastosowac go u siebie :)


Kamiku, marzy mi się podobna kuchnia (Twoja jest naprawdę piękna!), jestem właśnie w trakcie wybierania wykonawcy. Stąd moje mało dyplomatyczne pytanie: ile kosztowała? :)

Dagmara, odpowiedz poszla na priv


kamiku bardzo fajna kuchnia, podobna do mojej.;)


kamiku śliczna kuchnia.


Zona m, Korozja, dziekuje :hug:


Fajnie że jest dużo blatu roboczego. Masz jakiś patent na mycie blatu? Bo ja mam czarny, laminowany i kurcze można myć i myć i ciągle jakieś paprochy widać ;/ eh ale moja wina mogłam wziąć biały :p

Ja mam wrecz odwrotny problem - w ogole nie widac, czy blat czysty, czy brudny :D zrobiony jest z granitu star galaxy, ktory ma takie srebrne i zlote opilki, przez co nie widac okruszkow, czy plamek :yes: A czyszcze go przecierajac wilgotna sciereczka - nie zostaja zadne smugi :)
U Ciebie moze plyn do mycia szyb + papierowy recznik by pomogl?

Nataly, piekne realizacje :yes: widac, ze dopracowane w szczegolach :)

Nataly Design
18-10-2012, 09:32
Nataly, piekne realizacje :yes: widac, ze dopracowane w szczegolach :)

Dziękuję Kamiku , dzisiaj pokaże inspirację jak można przedzielić kuchnię od salonu panelami przeziernymi które montowaliśmy u Klienta ..
Pozdrawiam , Piotr

reni1980
18-10-2012, 09:34
panele przezierne - a co to?

piu
18-10-2012, 09:42
f.5

ajaj, ale Ci narobili bałaganu !! Współczuję, bo wyegzekwowanie odszkodowania za ewidentnie spapraną robotę na pewno nie będzie łatwe.
Osobiście wszystko sama zabezpieczam, obkładam, obklejam, tak na wszelki wypadek. Ale jak obłożyć sufit ?!? W tym przypadku nikt Ci jednak przynajmniej nie będzie wciskał, że wybrałeś zły materiał albo że to efekt chodzenia Twojej żonki w szpilkach ;)

Nataly Design
18-10-2012, 09:49
panele przezierne - a co to?

To są różnego rodzaju panele dekoracyjne firmy proform . Akurat jesteśmy ich przedstawicielem w województwie mazowieckim .
Są to panele dekoracyjne pełne i przezierne w różnych formach . Pozdrawiam , Piotr

eveee
18-10-2012, 09:57
142697

Nataly, ja z innej beczki, pisałeś już o tym pewnie milion razy, proszę, napisz mi jak wklejone są te paski ledowe - czy one są w jakimś profilu, czy bezpośrednio we frezie? I czy musi być grubsze "dno" w tej szafce (to się jakiś inaczej nazywa w "waszym" języku:) ), żeby taki frez zrobić?

Nataly Design
18-10-2012, 10:33
Nataly, ja z innej beczki, pisałeś już o tym pewnie milion razy, proszę, napisz mi jak wklejone są te paski ledowe - czy one są w jakimś profilu, czy bezpośrednio we frezie? I czy musi być grubsze "dno" w tej szafce (to się jakiś inaczej nazywa w "waszym" języku:) ), żeby taki frez zrobić?

Witam ,
my wykonujemy frez pod profil aluminiowy i go tam montujemy , następnie wklejamy leda i dodatkowo przykrywamy to "szybką"
Pozdrawiam , Piotr , Poniżej fotki :
142794142795142796142797142798

eveee
18-10-2012, 10:43
Dzięki Piotr, rozumiem, że szafka nie musi mieć podwójnego dna? bo pasek led przecież nie ma chyba 0,5 cm nawet. Dopytuję, bo mój wykonawca kuchni coś kręci ;]

ps. ten profil to coś takiego? http://www.sellneo.pl/profil-aluminiowy-led-pds4-alu-anodowany-z-oslonka-1m.html pierwszy lepszy z googla

Justynka
18-10-2012, 10:46
kamiku,
bardzo ładna kuchnia, rozwiązuje moją zagwozdkę z identycznym układem kuchni w projekcie, jak dotąd nie miałam na nią pomysłu, ale Twoja realizacja rozwiewa moje wątpliwości, co do funkcjonalności takiego układu :)

Czy mogę na priv poprosić o koszt realizacji, w wyszczególnieniem kwoty za granit? Będę się mogła psychicznie przygotować do swojej :lol2: Wspomnij także, jakie masz wyposażenie typu cargo, półki, jakie okucia. Fronty to lakier?
Będę także wdzięczna za podanie wymiarów kuchni :)

Nataly Design
18-10-2012, 10:51
Dzięki Piotr, rozumiem, że szafka nie musi mieć podwójnego dna? bo pasek led przecież nie ma chyba 0,5 cm nawet. Dopytuję, bo mój wykonawca kuchni coś kręci ;]

ps. ten profil to coś takiego? http://www.sellneo.pl/profil-aluminiowy-led-pds4-alu-anodowany-z-oslonka-1m.html pierwszy lepszy z googla

Witam , tak to podobny profil , jeżeli jest to tylko jedna szafka nie musi być podwójnego dna ale jak jest ich kilka to musi być drugie dno w jednym elemencie żeby wyfrezować jeden "rowek" pod profil i leda .. Pozdrawiam, Piotr

lenaa83
18-10-2012, 10:51
kamiku,
bardzo ładna kuchnia, rozwiązuje moją zagwozdkę z identycznym układem kuchni w projekcie, jak dotąd nie miałam na nią pomysłu, ale Twoja realizacja rozwiewa moje wątpliwości, co do funkcjonalności takiego układu :)

Czy mogę na priv poprosić o koszt realizacji, w wyszczególnieniem kwoty za granit? Będę się mogła psychicznie przygotować do swojej :lol2: Wspomnij także, jakie masz wyposażenie typu cargo, półki, jakie okucia. Fronty to lakier?
Będę także wdzięczna za podanie wymiarów kuchni :)
Dokładnie o to samo chciałam zapytać:)zust mi to wyjęłaś:yes:dlatego ja też proszę może być na priv

Nataly Design
18-10-2012, 11:07
Witam , mamy teraz w ofercie ciekawe materiały . Są to panele dekoracyjne przezierne i pełne firmy proform . W zasadzie można je zastosować w różnych miejscach . Ja stosuję je najczęściej pomiędzy pomieszczeniami . Oczywiście są specjalne wytyczne techniczne i za każdym razem rozpatrujemy je bardzo indywidualnie . Dla przykładu kilka zdjęć z ostatnich realizacji :
142830142831142832142833142834

olgusieniunieczka
18-10-2012, 13:08
Witam , mamy teraz w ofercie ciekawe materiały . Są to panele dekoracyjne przezierne i pełne firmy proform . W zasadzie można je zastosować w różnych miejscach . Ja stosuję je najczęściej pomiędzy pomieszczeniami . Oczywiście są specjalne wytyczne techniczne i za każdym razem rozpatrujemy je bardzo indywidualnie . Dla przykładu kilka zdjęć z ostatnich realizacji :
142830142831142832142833142834


Potwierdzam, proform ma świetne te moduły 3D. Sama mam takie w kuchni :)

https://lh6.googleusercontent.com/-ZBUBm35Rebo/UH_u4727bbI/AAAAAAAACN0/Ras4AyXj8Wg/s640/100_0665.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-IJw-iiex84s/UH_u-_aZfDI/AAAAAAAACN8/1DZ5PJCndgQ/s640/100_0671.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-nOXRAAaraeg/UEZc__Q2eII/AAAAAAAACMA/8-XH0t7tTH8/s640/100_0650.JPG

My, a właściwie to stolarz, kupił z surowego mdfu, a następnie polakierował na wskazany kolor.

reni1980
18-10-2012, 13:13
ale z twoim ostatnim postem jak najbardziej się zgadzam, sama mam dom i miałam wielu fachowców, każdemu patrzyłam na ręce bo wiem że kazdego trzeba przypilnować i nikt nie zadba o to co moje. I to najświętsza prawda.

olgusienieczka ale zaszalałaś w kuchni, podziwiam bo ja bym się na tyle nie odważyła, wyszło zajebiście i energetycznie, super mocny akcent, ale jak przeczytałam , te fronty można zawsze polakierowac na inny kolor jakby sie znudziły, prawda?
W każdym razie super kuchnia

olgusieniunieczka
18-10-2012, 13:35
olgusienieczka ale zaszalałaś w kuchni, podziwiam bo ja bym się na tyle nie odważyła, wyszło zajebiście i energetycznie, super mocny akcent, ale jak przeczytałam , te fronty można zawsze polakierowac na inny kolor jakby sie znudziły, prawda?
W każdym razie super kuchnia

Akcent mocny to fakt :) i da się go przelakierować :) ale kuchnia ma prawie 18 m2 i cała jest biało-szara. Akcent to tylko te trzy wiszące szafki.

https://lh5.googleusercontent.com/-X5pw9vDDh68/UEZcmxcvNzI/AAAAAAAACLc/zngD4y27YS4/s640/100_0644.JPG

rere79
18-10-2012, 13:47
Olga, kuchnia świetna. Bardzo mi się podobają te żółciutkie szafki.

Ps. Sam dom i jego wnętrze bardzo w moim guście :)

ivy17
18-10-2012, 13:57
Akcent mocny to fakt :) i da się go przelakierować :) ale kuchnia ma prawie 18 m2 i cała jest biało-szara. Akcent to tylko te trzy wiszące szafki.

https://lh5.googleusercontent.com/-X5pw9vDDh68/UEZcmxcvNzI/AAAAAAAACLc/zngD4y27YS4/s640/100_0644.JPG

Kuchnia mi sie bardzo podoba...ten żółty jest :rolleyes::rolleyes::rolleyes: strasznie podoba mi sie jakis akcet zółty a to dopiero 2 kuchnia w ktorej jest to super akcent. Powiedz ten blat pociagniety w wysokiej zabudowie...jak to jest zrobione ??

Nataly Design
18-10-2012, 13:59
Akcent mocny to fakt :) i da się go przelakierować :) ale kuchnia ma prawie 18 m2 i cała jest biało-szara. Akcent to tylko te trzy wiszące szafki.

https://lh5.googleusercontent.com/-X5pw9vDDh68/UEZcmxcvNzI/AAAAAAAACLc/zngD4y27YS4/s640/100_0644.JPG

Fajna kuchnia , teraz jest modne dodanie mocnego akcentu w np białych meblach .. Chyba bym zaproponował obramowanie tych słupków bo troszku się
zlewają z białą ścianą . Fajny pomysł z przechodzącym blatem w kierunku słupków . Pozdrawiam , Piotr

olgusieniunieczka
18-10-2012, 14:55
Dzięki, dużo jeszcze brakuje mojej kuchni. Stołu z blatu przede wszystkim :) A w wysokiej zabudowie wklejono między szafki cienki pasek blatu drewnianego. Najwięcej gimnastyki było z lodówką-model dobieraliśmy tak, żeby między zawiasy dało wkleić się pasek drewna :)
W zabudowie mam ukrytą za aventosami hl mikrofalę i kawiarkę. NIe chciałam takich do zabudowy i nie żałuję, aventosy bdb się sprawdzają.

Piotrze, myślałam o obramowaniu blatem, ale wtedy ta najwęższa szafka byłaby już tylko maskownicą. Ale też uważam, że wyglądałoby to wtedy lepiej. Może pomyślimy o pomalowaniu ściany na szaro? :)

Nataly Design
18-10-2012, 14:59
Dzięki, dużo jeszcze brakuje mojej kuchni. Stołu z blatu przede wszystkim :) A w wysokiej zabudowie wklejono między szafki cienki pasek blatu drewnianego. Najwięcej gimnastyki było z lodówką-model dobieraliśmy tak, żeby między zawiasy dało wkleić się pasek drewna :)
W zabudowie mam ukrytą za aventosami hl mikrofalę i kawiarkę. NIe chciałam takich do zabudowy i nie żałuję, aventosy bdb się sprawdzają.

Piotrze, myślałam o obramowaniu blatem, ale wtedy ta najwęższa szafka byłaby już tylko maskownicą. Ale też uważam, że wyglądałoby to wtedy lepiej. Może pomyślimy o pomalowaniu ściany na szaro? :)

Wszelkie okucia bluma sprawdzają się kapitalnie a aventosy tym bardziej .. jakby doszły opaski to można by było podzielić troszku inaczej szafki i nie robić
takiej wąskiej przy ścianie .... ale o tym zawsze można rozmawiać na etapie projektowym .. Ale ogólnie jest oki ... Zmiana koloru ściany wg mnie jak najbardziej .... Miłego , Piotr

ewa72_krakow
18-10-2012, 15:15
Potwierdzam, proform ma świetne te moduły 3D. Sama mam takie w kuchni :)

https://lh6.googleusercontent.com/-ZBUBm35Rebo/UH_u4727bbI/AAAAAAAACN0/Ras4AyXj8Wg/s640/100_0665.JPG

Troche nie na temat, ale prosze napisz jakie sa wymiary okna w kuchni?

leaat
18-10-2012, 15:25
olgusieniunieczka świetna kuchnia:)
czujesz bluesa, ze sie tak wyraze ;)
żólta szafka zajefajna i wcale nie uwazam, ze sciana sie zbytnio zlewa z meblami, jak pierdykniesz na blat jakies szpargały, powiesisz lampy-bedzie ok
i swietny pomysl ze schowaną mikrofala i kawiarką
a blacik-mniam,mniam:)

Magda 34
18-10-2012, 16:08
Olga, bardzo fajna ta żółta szafka. Ożywiła troszkę tę dużą kuchnię. :yes::)

piu
18-10-2012, 16:12
olgusieniunieczka


świetna kuchnia, z pomysłem :)

f.5
18-10-2012, 16:13
Od zawsze :)
Mój pierwszy wpis dotyczył "renomowanej"(czyt.drogiej) firmy i "drogiego" drewna.
Ten przykład pokazuje,że nie wszystko co drogie znaczy lepsze,jest wręcz przeciwnie w większości przypadków ale Ty i podobnie myślący macie zapewne inne zdanie :)

ja bym to nazwał tak ze jestem tak skonstruowany ze podobają mi się ładne drogie rzeczy.
podobają mi sie drogie samochody
podobaja mi sie drogie wycieczki
podobają mi sie drogie deski
co do kobiet to hmmmmmm ...................... dlaczego ?

otoz dlatego , ze jak swoją osobę ulokuję w miejscu gdzie będę potrafił sprzedać swoj drogi produkt to zarobię na to aby moc wydać ow pieniądz i zrobic sobie dobrze.
staram sie kupowac rzeczy na ktore miec stać czy deska za 250 zł jest droga - kwestia gustu bo mozna kupic panel za 15 w casto a mozna i kupic deske za 600 zł.

mam pieniądze nie ukradłem to wydaję.
swoje wydaję i liczę na to ze jak je wydaję na delikatną podłogę to ktos kto przyjdzie wkręcic żarowkę nie spali mi domu zarazem.

dlaczego nie jezdzisz 10 letnią skodą faforit ?
zamien swoje słowa w czyn i jezdzij samochodem z wypaloną dziurą na siedzeniu na przykład i mocą 50 koni.

Ps mam wrazenie ze biel w kuchni jest ponadczasowa.

Venus_m
18-10-2012, 16:51
Kamiku piękna kuchnia :D

olgusieniunieczka
18-10-2012, 20:47
Troche nie na temat, ale prosze napisz jakie sa wymiary okna w kuchni?

okno 140x140, 91cm od podłogi do górnej krawędzi blatu.
Dzięki wszystkim za miłe słowa, zwłaszcza, że walczyliśmy z kuchnią, a właściwie to z jej ceną, a ja nie chciałam rezygnować z okuć bluma, więc kuchnia robiona przez lokalnego stolarza. Myślę jednak, że stanął na wysokości zadania.
Z doświadczeń użytkownika- servo drive przy koszu jest zaje...ty!!! blat drewniany wymagający-uczy porządku takich bałaganiarzy jak ja ;) ale jego wygląd rekompensuje wszystko!

kamiku
18-10-2012, 21:23
Justynka, lenaa, wyslalam Wam priv :)

mycha.:)
19-10-2012, 21:43
okno 140x140, 91cm od podłogi do górnej krawędzi blatu.
Dzięki wszystkim za miłe słowa, zwłaszcza, że walczyliśmy z kuchnią, a właściwie to z jej ceną, a ja nie chciałam rezygnować z okuć bluma, więc kuchnia robiona przez lokalnego stolarza. Myślę jednak, że stanął na wysokości zadania.
Z doświadczeń użytkownika- servo drive przy koszu jest zaje...ty!!! blat drewniany wymagający-uczy porządku takich bałaganiarzy jak ja ;) ale jego wygląd rekompensuje wszystko!
i ślicznie wyszło :)

joliska
20-10-2012, 08:10
Bardzo, na razie uprzejmie, proszę o:
1. zakończenie dyskusji nt. uszkodzeń podłogi - od tego jest inny wątek
2. zaprzestanie pyskówek i usunięcie stosownych własnych postów - wieczorem zostaną z odpowiednim komentarzem zmoderowane
3. zakończenie dyskusji nt. ekip - od tego też są osobne wątki
3. usunięcie postów nie na tematy kuchenne (podłogi, tarasy, dachy itp.

:evil:

orzeszkowa
20-10-2012, 09:45
olgusieniunieczka bardzo ładna kuchnia, najbardziej podoba mi się ten blat w wysokiej zabudowie, bardzo gustownie to wyszło, żółte szafki też są fajne, lubię takie akcenty koloru, cały dom mam urządzony w takim stylu - monochromatyczna baza i akcent energetycznego koloru.

A ja załączam jeszcze raz moją kuchnię, ( z jadalnią) , która jest już prawie urządzona - mam juz blat na wyspie. Niestety popełniłam błąd i blat zamówiłam trochę zbyt krótki w związku z czym zmieszcza mi się tylko dwa hokery, ehhh ale wtopa- szkoda, bo lampki nad blatem są trzy i aż się prosi żeby były trzy hokery, niestety już nie da się tego naprawić.

marynata
20-10-2012, 10:14
Orzeszkowa,no co tu można powiedzieć jak japa mi się otworzyła i nie mogę jej zamknąć :jawdrop:

Olgusieniunieczka,świetna kuchnia!!

dex166
20-10-2012, 11:07
Zdjęcia robione chyba w dzień a w części kuchennej jest po prostu ciemno... Nie rozumiem czemu ktoś projektuje w domu takie lufciki zamiast normalnych okien?

orzeszkowa
20-10-2012, 11:21
Zdjęcia robione chyba w dzień a w części kuchennej jest po prostu ciemno... Nie rozumiem czemu ktoś projektuje w domu takie lufciki zamiast normalnych okien?

Nie wiem czy to było do mnie? Chyba tak :) Zapewniam Cię, że nie jest ciemno , w jadalni która przylega do kuchni jest 6 m bieżacych okien balkonowych wręcz szklarnia. A zdjęcie było robione przy zasłoniętej rolecie...

problem mamy wręcz odwrotny - jak się skutecznie zasłonić

Pozdrawiam

adass
20-10-2012, 11:52
orzeszkowa - stoł z Manufaktury ?

żona m
20-10-2012, 12:52
orzeszkowa zazdroszczę wielkości kuchni.

Venus_m
20-10-2012, 18:01
Orzeszkowa super :) :yes: Moim zdaniem wcale nie masz wtopy z ilością lampek, bo wyspa nawet lepiej w tym przypadku będzie wyglądać z dwoma hokerami. Stół masz wielki ( i piękny :D ) i w sumie 8 krzeseł. Przypadkiem, ale moim zdaniem szczęśliwie uniknęłaś zagracenia :)

greywolf
20-10-2012, 19:19
olgusieniunieczka, bardzo przyjemna kuchnia, super!

orzeszkowa, jestem w ciężkim szoku! ;)
kuchnia już z blatem na wyspie i pokazana z perspektywy jadalni ze stołem i eamesikami, prezentuje się genialnie; i odszczekuje to co napiałem wcześniej nt. wielkości wyspy - teraz już widzę co "autor miał na myśli" :) tak z ciekawości, czy krzesła zamawiane w jednym z internetowych sklepów mających inspirow. eamesy w ofercie? jeśli tak, zdradź w którym dokładnie? ciekawią mnie też wymiary stołu - długość, szerokość, wysokość i grubość jego blatu.
Efekt końcowy wyszedł niesamowity. Jeszcze raz gratuluję!

nazwa12
21-10-2012, 19:35
olgusieniunieczka Twoja kuchnia bardzo mi się podoba:yes:ten żółty akcent ożywia tą kuchnie wyszło pięknie zazdraszczam:P

kamiku
21-10-2012, 21:27
Orzeszkowa, slicznie wyszlo :)
I tez jestem zdania, ze z dwoma hokerami bedzie super i w sam raz :yes:

Korozja
21-10-2012, 22:29
orzeszkowa stół jest niesamowity! :jawdrop: krzesła super pasują i w ogóle kuchnia z jadalnią wygląda miodzio :D ale...chyba wolałam wyspę bez blatu:oops:

asizo
22-10-2012, 06:59
Orzeszkowa, jest przepięknie!!! Cudny stół i lampy nad nim. I te okna. No cudownie!

Asia**
22-10-2012, 10:04
Orzeszkowa masz cudną jadalnię- też taką chcę. Podaj proszę namiary na sklepy, lub chociaż nazwy stołu, krzeseł i tych fantastycznych lamp..

yummyyummy
22-10-2012, 19:41
wrzucam moją
biała
(nuuuda ;) )

jeszcze sprzęt nie zakupion
stołków docelowych też niet
drzwi do spiżarni niewymienione (białe będą)
i trochę doróbek brakuje
przed gwiazdką powinnam zdążyć...

ewelinakoscin
22-10-2012, 23:09
wrzucam moją
biała
(nuuuda ;) )

jeszcze sprzęt nie zakupion
stołków docelowych też niet
drzwi do spiżarni niewymienione (białe będą)
i trochę doróbek brakuje
przed gwiazdką powinnam zdążyć...

Fajna :)
Mozesz napisac, z czego masz blat i jaka masz baterie i zlew? tez sa fajne :D
Dzieki :D

nicol21
23-10-2012, 00:07
olgusieniunieczka bardzo ładna kuchnia, najbardziej podoba mi się ten blat w wysokiej zabudowie, bardzo gustownie to wyszło, żółte szafki też są fajne, lubię takie akcenty koloru, cały dom mam urządzony w takim stylu - monochromatyczna baza i akcent energetycznego koloru.

A ja załączam jeszcze raz moją kuchnię, ( z jadalnią) , która jest już prawie urządzona - mam juz blat na wyspie. Niestety popełniłam błąd i blat zamówiłam trochę zbyt krótki w związku z czym zmieszcza mi się tylko dwa hokery, ehhh ale wtopa- szkoda, bo lampki nad blatem są trzy i aż się prosi żeby były trzy hokery, niestety już nie da się tego naprawić.
bardzo fajna kuchnia! no i super stol - rozumiem ze Manu z MD :P choc chyba juz kiedys kuchnie chwalilam przy okazji koloru scian... ale co tam - super jest!
a blatem - blatem sei nie przejmuj!


wrzucam moją
biała
(nuuuda ;) )

jeszcze sprzęt nie zakupion
stołków docelowych też niet
drzwi do spiżarni niewymienione (białe będą)
i trochę doróbek brakuje
przed gwiazdką powinnam zdążyć...
kurcze, jakos tak malo tej kuchni widac na tych zdjeciach.... zapowiada sie fajnie . a co to za ciekawe drzwi macie? takie juz beda docelowo? mam wrazenie ze nie dokonca w tym samym stylu co kuchnia....

yummyyummy
23-10-2012, 07:08
a co to za ciekawe drzwi macie? takie juz beda docelowo? mam wrazenie ze nie dokonca w tym samym stylu co kuchnia....

one w stylu sprzed remontu :)
będą do zmiany, ale jeszcze za chwilkę - na białe zupełnie gładkie.

blat jest z białego kwarcu
zlew teka 400x400
bateria franke

Sharlotka
23-10-2012, 08:50
Yummy,
cudowności!!!!!!!
Piękna, oszczędna, minimalistyczna i ponadczasowa!!!

Pamiętam też Twoje obłędne schody - i DOMAGAM SIĘ Twojego wątku!!!!

krasia1
23-10-2012, 09:50
Witaj yummyyummy,

bardzo ciekawa kuchnia, mam dwa pytanka: co masz na ścianie nad blatem i co to za oświetlenie, również nad blatem?

piu
23-10-2012, 10:35
Jeśli ktoś zastanawia się nad układem w przyszłej kuchni, polecam obejrzeć :

http://kuchnialidla.pl/

Obie kuchnie pod względem ergonomii są świetne :)

goshia7
23-10-2012, 11:26
A ja załączam jeszcze raz moją kuchnię, ( z jadalnią) , która jest już prawie urządzona - mam juz blat na wyspie

Witam, kuchnię masz przepiękną :) Ogólnie całość komponuje się idealnie :yes: Jak dla mnie nr 1

Twoje zdjęcia rozwiały kilka moich wątpliwości :) i jeśli pozwolisz będą dla mnie inspiracją :D
Pozdrawiam

yummyyummy
23-10-2012, 14:16
Sharlotka
dzięki, pewnie coś kiedyś wyprodukuję (znaczy się - wońtek), ale to jeszcze sporo pracy przede mną z wykończeniem...


Witaj yummyyummy,

bardzo ciekawa kuchnia, mam dwa pytanka: co masz na ścianie nad blatem i co to za oświetlenie, również nad blatem?

na ścianie jest tynk zmywalny - fajna sprawa, tylko trzeba uważać na tłuszcz...
na suficie ELKIM 8107 KINKIET
nad blatem długie to lampa LINEA kinkiet (Kod: MB72504-2B)

Sharlotka
23-10-2012, 14:49
Yummy,
ale wrzuć schody jeszcze raz do wątku schodowego i daj nacieszyć oko, co?
A co to takie piękne masz na podłodze w hallu chyba? To deska olejowana?

Piotr_Bodnar
23-10-2012, 15:00
Spokojnie, jesli dziurek nie zrobił zaden z dzięciołów z lasu to firma sie nie wyłga. Muszą zrefundować szkody. Niech zabiorą sobie felerną podłogę i zapłaca za druga. Tutaj nie ma zadnej możliwości na inne rozwiązania.

orzeszkowa
23-10-2012, 20:46
Dziękuję za wszystkie komplementy dla mojej kuchni :) Tak dobrze wiedzieć , że ten cały poświęcony czas, dylematy, rozterki, decyzje lepsze gorsze - że to wszystko nie poszło na marne, tym bardziej, że od strony wizualnej w zasadzie sama się z tym zadaniem mierzyłam. Super, że się Wam podoba :))
A teraz odpowiadam: Stół to oczywiście MD chyba Manu... dawno juz byl zamwiany więc dokłądnie nie pamiętam - ma 2,5 m rozkłada się do 3,5m. Krzesła- wiadomo Eamesy, sklep mogę podac na priva. Lampy nad stołem to chyba nasze największe szaleństwo cenowe- Artemide Nur Gloss - są wielkie 50 cm ale o dziwo na zdjęciach w tej przestrzeni jakoś dziwnie giną. Na zywo wydają się większę i są naprawdę pikne :) Czekam jeszcze na dwa hokery w kolorze soczyście (tak jak lubię) niebieskim i na szare rolety rzymskie, które myślę dopełnią całości. Za jakiś czas pochwalę się efektem końcowym.

Pozdrawiam serdecznie

orzeszkowa
23-10-2012, 20:47
Yummy, przepiękna kuchnia !!!

lenaa83
23-10-2012, 21:26
Sharlotka
dzięki, pewnie coś kiedyś wyprodukuję (znaczy się - wońtek), ale to jeszcze sporo pracy przede mną z wykończeniem...



na ścianie jest tynk zmywalny - fajna sprawa, tylko trzeba uważać na tłuszcz...
na suficie ELKIM 8107 KINKIET
nad blatem długie to lampa LINEA kinkiet (Kod: MB72504-2B)

Yumy piękna kuchnia:)napisz proszę co to za płytki bo mam podobne albo takie same i też planuję białą kuchnię

Magda 34
23-10-2012, 21:51
Yummy, uwielbiam białe kuchnie. Twoja jest za...ista. :yes: Nie daj się prosić i załóż wątka:D

noira
23-10-2012, 23:30
To i ja wrzucę swoją kuchnię, co prawda jeszcze trochę jest w niej do zrobienia( brak roletki i kilku innych drobiazgów), ale może przy okazji ktoś coś podpowie.
http://imageshack.us/a/img577/5460/1065o.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/577/1065o.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://imageshack.us/a/img809/4262/1066r.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/809/1066r.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://imageshack.us/a/img33/6619/1068q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/33/1068q.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://imageshack.us/a/img197/7372/1073.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/197/1073.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

marynata
23-10-2012, 23:42
Noira,po prawej stronie zdjęcia masz-zamieść ten obraz/forum i link który kopiujesz i wklejasz
http://imageshack.us/a/img577/5460/1065o.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/577/1065o.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

noira
23-10-2012, 23:44
Dzięki, już ogarnęłam :hug:

marynata
23-10-2012, 23:44
Widzę że się nie udało,ale dobrze widać z linka.
Kuchnia jest świetna po prostu,cała przestrzeń dla mnie super zagospodarowana,co masz takiego srebrnego na ścianie?

noira
23-10-2012, 23:47
Mozaika inox, polecam, jest super w użytkowaniu.
Cieszę się, że Ci się podoba :)

mycha.:)
24-10-2012, 01:56
Śliczna kuchnia, tylko tak śmiesznie dwa stoły prawie obok siebie :)

Venus_m
24-10-2012, 07:52
Noira śliczna kuchnia !! :) Mozaika wygląda świetnie, zwłaszcza tak wysoko podciągnięta :yes:

Dałabym tylko wiszącą lampę nad stołem w kuchni. Jadalnia i krzesła na płozach bajka :jawdrop:

p.s. oddawaj kiczen ejda :lol:

ivy17
24-10-2012, 08:12
super kuchnia ;) czy mogę prosic zbliżenie mozaiki bo wyglada rewelacyjnie :rolleyes:

Sharlotka
24-10-2012, 08:55
Noira,
kuchnia imponujących rozmiarów!!!
Ja też bardzo proszę o zbliżenie mozaiki.

Korozja
24-10-2012, 09:54
noira bardzo fajna kuchnia. I widzę że masz "mój" mikser! Zazdroszczę strasznie bo ja to chyba się na starość dorobię ;) też proszę o zbliżenie mozaiki, najlepiej w świetle dziennym ;)

LeoAureus
24-10-2012, 12:26
Super przezroczyste krzesła, gdzie takie można dostać?

noira
24-10-2012, 12:52
http://imageshack.us/a/img526/2088/005agq.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/526/005agq.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://imageshack.us/a/img502/2945/007plm.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/502/007plm.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Dziś ze światłem dziennym jest problem :( a i fotograf ze mnie marny. Na razie tylko takie wyszły.Jak komuś bardzo zależy, to wykopię luźny "plaster" i strzelę fotkę na dworze.

Venus, wiem, że zwis nad stołem był by lepszy, ale to gierkowska kostka i po zrobieniu podłogówki mamy nisko sufit, a i prąd nie wychodzi centralnie nad stołem...już nic nie poradzę, może z czasem coś zmienię. Moją kuchnię zawdzięczam między innymi Tobie, poleciłaś mi akryl...no i jest! Dzięki :) Kiczena nie oddam, kocham ;) Sharlotka, kuchnia nie jest wcale taka duża, to zasługa obiektywu, ma 5,70 x 3,00m, ale miło mi, że się podoba :)
Korozja, mikser jest, ale kiedy ja uciułam na resztę dodatków do niego? :rolleyes:

Szukam turkusowych dodatków do kuchni, które mają mieć kontynuację również w salonie, może wpadło Wam coś w oko?

LeoAureus, swoje kupiłam w MaxFliz.

mrówka75
24-10-2012, 13:06
Noira- piękna kuchnia i mega duży plus za mozaikę która podświetlona wygląda fantastycznie

rania
24-10-2012, 14:16
yummyyummy, super masz kuchnię. Zainteresował mnie ten tynk zmywalny nad blatem - co to takiego? Ma konkretną nazwę?
Czy biała zabudowa to matowy mdf?
Dołaczam się prośby o Twój wątek :-)

yummyyummy
24-10-2012, 18:16
Sharlotka
Schody wrzuce, tylko musze znaleźć zdjęcia, gdzieś utonęły na komputerze...

lenaa83
Płytki to valdi ceramica lappato white 60 cm, ale hmm, to lappato ;) takie chropawe trochę
mi nie przeszkadza, bo i tak rzadko ścieram - plusem ich jest ze nie widać brudu (czasem długo dłubię i dłubię coś, co okazuje się płytką... )

rania
Tynk zmywalny ma zapewne swoją nazwę ;) ale jakoś nie pamiętam... wiem ze gość, który to robił nakładał w sumie 7 warstw, w tym jakiś wosk. Dopytam się, bo jeszcze będzie kończył - co to za materiał, ale przyznam szczerze - jak jeszcze pamietałam nazwę i szukałam w necie - nie mogłam znaleźć tego co uzywał (pokazywał mi puszki po tym tynku).
A biała zabudowa to lakierowany mdf, ale połysk.

Dziękuję bardzo za przychylne głosy, choć zdjęcia robiłam po ciemku i średnio cokolwiek widać.
Założę galeryję jak dokupię sprzęty (już niedługo), dorobię listwy przypodłogowe, pomaluję kaloryfer, dokończę łazienki (już naprawdę niewiele, tylko światło i zamontować umywalki pozostało). No ale taka specyfika remontu, rozłożonego na raty.

Aha, mam polecać pana od mebli ;)

A orzeszkowej kuchnia, ach.
I noiry kuchnia z kiczynem, drugie ach (kiedyż nazbieram nań?).
:)

goshia7
24-10-2012, 18:26
Śliczne te Wasze kuchnie :yes: Ja to chyba muszę przestać tu zaglądać, bo z każdą pojawiającą się nową fotką pojawia się jakiś nowy ekstra pomysł :) a ja teraz mam jeden wielki mętlik w głowie :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

P.S. Mozaika śliczna, od razu przykuwa uwagę :)

nazwa12
24-10-2012, 20:12
yummyyummy bardzo ładna kuchnia,a ten tynk o który dziewczyny pytają to pewnie stiuk wenecki,to tzw ciepły marmur,świetnie to wygląda na ścianie :popcorn:

aniula_bl
24-10-2012, 20:30
noira tak siedzę i patrzę w ten komputer, patrzę na zdjęcia Twojej kuchni...
...spoglądam na swoją skromną kuchnię zza roga i załamka :/
śliczną masz kuchnię, piękne płytki, układ mebli i sprzętów, gra świateł... pięknie! :D
pogratulować!!!
strzel jeszcze kilka zdjęć w świetle dziennym, bo oczu nacieszyć nie mogę i szczęki z podłogi podnieść:jawdrop:

julianna16
24-10-2012, 23:00
Yummy
Piękna kuchnia :yes: :yes: :yes:

marynata
25-10-2012, 00:12
I w ogóle ostatnio jest wysyp świetnych realizacji :)

Nataly Design
25-10-2012, 10:21
To i ja wrzucę swoją kuchnię, co prawda jeszcze trochę jest w niej do zrobienia( brak roletki i kilku innych drobiazgów), ale może przy okazji ktoś coś podpowie.
http://imageshack.us/a/img577/5460/1065o.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/577/1065o.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://imageshack.us/a/img809/4262/1066r.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/809/1066r.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://imageshack.us/a/img33/6619/1068q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/33/1068q.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://imageshack.us/a/img197/7372/1073.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/197/1073.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Witam , fajna kuchnia i ciekawa mozaika . .
Pozdrawiam , Piotr

cronosik
25-10-2012, 11:16
noira co to za płytki na podłodze?
Pozdrawiam

julianna16
25-10-2012, 12:16
Noira, a ja dopiero teraz się zorientowałam, że swojego czasu kombinowałyśmy z Twoją kuchnią w wątku projektowym :). Marzyłaś wtedy o wyspie i próbowałyśmy to pogodzić. Masz piękną, dużą kuchnię :). Ładnie wszystko skomponowałaś. A byłby kłopot gdybyś wrzuciła zdjęcia w świetle dziennym? :)

mycha.:)
25-10-2012, 21:37
Noira a czy ten stół drewniany jest rozkładany? z daleka słabo widać, ale właśnie podobny mój mąż przywiózł z Niemiec. Jaki rozmiar ma stół?

joly99
26-10-2012, 10:06
Teraz moja kuchnia Czarne Szkło:rolleyes::rolleyes:
144303 144304 144305 144306

f.5
26-10-2012, 10:14
Dywan ??? praktyczny ??? chyba nie!!!

Jana9
26-10-2012, 10:34
joly99, bardzo odważna kuchnia. Czarny lakier w połączeniu z bursztynową mozaiką wygląda bardzo elegancko, ale trzy elementy w tej kuchni wyglądają tandetnie i nie dodają jej uroku : dekoracja okna, dywan i szklana półka na wyspie. Po za tym : brawo za odwagę :yes:. Nie wiele osób wybiera czarne kuchnie.

AniaS79
26-10-2012, 10:59
Ja szczerze podziwiam :) Właściciele czarnej kuchni z dywanem muszą być bardzo schludni, albo to ja flejtuch ;) Podłogę w kuchni przecieram co najmniej raz dziennie, bo zawsze mi coś kapnie. U mnie dywan po tygodniu wyglądałby jak szmata do podłogi ;)
Przepiękny blat!

IZA30
26-10-2012, 11:04
Dywan i firanka aut -reszta jak najbardziej ok;)

mycha.:)
26-10-2012, 11:09
wyglądają tandetnie i nie dodają jej uroku : dekoracja okna, dywan i szklana półka na wyspie..

zgadzam się, a najbardziej to dywan i firanka. Bo tak to pięknie jest :)

joly99
26-10-2012, 11:27
Ja szczerze podziwiam :) Właściciele czarnej kuchni z dywanem muszą być bardzo schludni, albo to ja flejtuch ;) Podłogę w kuchni przecieram co najmniej raz dziennie, bo zawsze mi coś kapnie. U mnie dywan po tygodniu wyglądałby jak szmata do podłogi ;)
Przepiękny blat!

Ja niestety potrzebuję dywanu, ponieważ mam małe dzieci i gdy chcę coś przygotować w kuchni rozkładam na dywanie zabawki i mam szkraby na oku.
Ten dywan mimo że nie wygląda na praktyczny jest i to BARDZO!!!
Gdy się zbrudzi, rzucam do pralki i jest jak nowy:)

aga_ada
26-10-2012, 13:23
ale jak dziecko podrośnie to dywanik aut?

odważna kuchnia, świetny układ i pomysł na ścianę, kuchnia mi się podoba choć całkiem nie w moim typie - ja wolałabym fronty bez tej ramki

Sharlotka
26-10-2012, 13:55
Joly,
kuchnia odważna, nowoczesna, świetna!
Tylko zdecydowanie i to już natychmiast wyrzuciłabym:
firankę, dywan, i ten pas startowy na wyspie (szklana półka).

joliska
26-10-2012, 19:13
Wystosowałam PW do Violka0019, jedyną jej reakcją było usunięcie postu z wiadomym zdjęciem, więc sprzątnęłam odnośną dyskusję :) Niestety takie trolle się pojawiają tu i ówdzie, trzeba trzymać rękę na pulsie :yes:

EZS
26-10-2012, 20:11
Teraz moja kuchnia Czarne Szkło:rolleyes::rolleyes:
144303
to pierwsza nowoczesna kuchnia, którą mogłabym mieć.
To jest ogrooomny komplement w moich ustach ;)

Venus_m
26-10-2012, 23:23
Joly 99 ja tego połączenia nie widzę :no: no ale trudno żeby każdemu podobało się to samo :)

Noira osz Ty! :P a lampa na wędce? :)

asizo
27-10-2012, 08:28
Jak dla mnie w kuchni Joly99 za duzo się dzieje. Nawet po usunięciu nieszczęsnego "spoilera" na barku, zasłony i dywanu coś mi nie gra. Ale jak pisze venus - każdemu co innego się podoba. Ale moja kuchnia tez mi się nie podoba :) Kuchnie orzeszkowej i noiry tak mnie ostatnio powaliły, ze wszystko inne przy nich blednie. One są, jak dla mnie idealne pod względem kolorystyki, proporcji, ergonomii zapewne też (przynajmniej tak wyglądają) - nie są przeładowane, mają smak i niepowtarzalny urok. Jak na nie patrzę, to mam ochotę wszystko zmienić w swojej kuchni :)

Przeczytałam następny komentarz i chcę tylko dodać, ze absolutnie nie porównuję kuchni Joly i np orzeszkowej, bo wiadomo, ze to dwie różne bajki, także pod wzgędem rozmiarów pomieszczenia. Chodzi jedynie o styl. To tak dla ścisłości. :)
Poza tym kuchnia Joly jest w OK, ale mnie nie powala, właśnie ze względu na mnogość różnych detali. To tylko opinia i wcale nie negatywna. Zaraz i tak się gromy posypią ;)

Tosiulek
27-10-2012, 13:10
Joly 99 kuchnia bardzo ładna i nie rezygnuj z dywanika,bo on dodaje przytulności kuchni.Widze,ze masz płytki wiec będzie też przyjemniej stanąć.Nie zwaracaj uwagi na to czy praktyczny czy nie,dla kogoś kto nie lubi sprzątać nie bedzie praktyczny,bo będzie się brudził,ale od czego w koncu służą odkurzacze piorące.Bardzo mi się podoba,zresztą nie ma co porownywać Twojej kuchni czy kogos innego,na zdjeciu widać,że nie masz za wiele miejsca żeby szaleć z meblami,wyspami itp.Wazne,ze Ty jestes zadowolona i nie zwracaj uwagi na zle komentarze,bo one i tak już nic nie zmienią,a kuchnia ładna.

Iwa87
27-10-2012, 16:43
Ładna kuchnia, ale przy naszym synku dywan w kuchni - chyba bym się wykończyła przy sprzątaniu:) Meble fajne, tylko pewnie ślady po palcach mocno widać?

aniula_bl
27-10-2012, 17:27
joly99 Twoja kuchnia tak bardzo mi przypomina kuchnię BODZIO http://www.bodzio.pl/Kuchnia-Ola-ukl.-14-%28polysk-heban%29-26933,1,pr,lang.html
teście mają coś takiego i te ramki mnie to szału doprowadzały podczas czyszczenia, no i kolor frontu ciemny też nie najciekawszy do czyszczenia:no:
(nie wspomnę już o makabrycznie beznadziejnej jakości tych "mebli"-mają dopiero dwa lata, a nadają się do wymiany)
generalnie pomysł z dywanem dla dziecka w kuchni mnie się bardzo podoba:lol2:
wrzucasz często do pralki, a dzieciak nie siedzi na nieprzyjemnych i twardych płytkach:D

noira
27-10-2012, 20:00
aniula_bl dzięki za pochwały mojej kuchni , postaram się o fotki "dzienne" , ale na razie bajzel nieziemski, bo świętujemy urodziny syna ;)

Cronosik płytki na podłodze to jakiś włoski gres firmy immola ceramica...nie pamiętam nazwy, jak Ci zależy to w wolnej chwili pogrzebie w piwnicy i sprawdzę.

Julianna16, tak kochana, mocno się przysłużyłaś do obecnego kształtu kuchni, za co po raz kolejny dziękuję :) Układ bardzo mi odpowiada.

Mycha , stół jest rozkładany ze 160 cm na 320.

Venus :hug: , rozwiń temat i podrzuć pomysł na lampę :D

EZS
27-10-2012, 21:05
joly99 Twoja kuchnia tak bardzo mi przypomina kuchnię BODZIO http://www.bodzio.pl/Kuchnia-Ola-ukl.-14-(polysk-heban)-26933,1,pr,lang.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bodzio.pl%2FKu chnia-Ola-ukl.-14-%28polysk-heban%29-26933%2C1%2Cpr%2Clang.html)


przecież Bodzio nie jest szklany!!! U joly jest szkło, to inna bajka, choć przypuszczam, że do czyszczenia też niełatwa. Ale, w końcu płytę szklaną też się czyści i jakoś idzie :)

joly99
27-10-2012, 21:06
[QUOTE=aniula_bl;5598178]joly99 Twoja kuchnia tak bardzo mi przypomina kuchnię BODZIO http://www.bodzio.pl/Kuchnia-Ola-ukl.-14-%28polysk-heban%29-26933,1,pr,lang.html
teście mają coś takiego i te ramki mnie to szału doprowadzały podczas czyszczenia, no i kolor frontu ciemny też nie najciekawszy do czyszczenia:no:
(nie wspomnę już o makabrycznie beznadziejnej jakości tych "mebli"-mają dopiero dwa lata, a nadają się do wymiany)
Meble nie są kupowane w Polsce, są przywieźione z Niemiec bo w Polsce(w mojej okolicy) miałam trudności ze znalezieniem szklanchch frontów.
W Niemczech są bardzo popularne kuchnie szklane
Szafki są naprawde solidne, a czyszczenie to sama przyjemność w porównaniu do np mdf, który się rusuje i zostają smugi.
A ramki aluminiowe wybrałam tylko z tego powodu,że w meblach szklanych łatwo ukruszyć boki a tak mam pewność że nic takiego mnie nie spotka

mycha.:)
27-10-2012, 22:05
Ja niestety potrzebuję dywanu, ponieważ mam małe dzieci i gdy chcę coś przygotować w kuchni rozkładam na dywanie zabawki i mam szkraby na oku.


odważnie, nie boisz się że może coś się stać, na przykład gdy będziesz gotować ziemniaki i chciała je odcedzić, to przeniesiesz je koło dzieci przecież. Nie było by bezpiecznej w salonie? kuchnię masz otwartą chyba.

joly99
28-10-2012, 19:05
Joly 99 kuchnia bardzo ładna i nie rezygnuj z dywanika,bo on dodaje przytulności kuchni.Widze,ze masz płytki wiec będzie też przyjemniej stanąć.Nie zwaracaj uwagi na to czy praktyczny czy nie,dla kogoś kto nie lubi sprzątać nie bedzie praktyczny,bo będzie się brudził,ale od czego w koncu służą odkurzacze piorące.Bardzo mi się podoba,zresztą nie ma co porownywać Twojej kuchni czy kogos innego,na zdjeciu widać,że nie masz za wiele miejsca żeby szaleć z meblami,wyspami itp.Wazne,ze Ty jestes zadowolona i nie zwracaj uwagi na zle komentarze,bo one i tak już nic nie zmienią,a kuchnia ładna.

Dzięki Tosiulek za słowa otuchy bo już naprawdę zaczęłam się zastanawiać nad wywaleniem tego dywanu
Ale teraz widzę że nie ma się czym przejmować, przecież to tylko dywan:yes:

Barbara74
28-10-2012, 19:42
Joly mam pytanie ,na jakiej wysokości masz blat i jaka jest wysokośc cokołu kuchennego?U mnie pan kuchenny mówi,że jak mam cokolik 12 cm wysoki,to przy blacie 3cm ,mam wysokość blatu na 87 cm.Sprawdzam,bo chcę mieć cokoli max.12 cm ,ale blat na 90 cm,a on ,że się nie da ,bo problem ze mywarką :(

żona m
29-10-2012, 19:34
to pierwsza nowoczesna kuchnia, którą mogłabym mieć.
To jest ogrooomny komplement w moich ustach ;)

Razem z dywanikiem i lambrekinem? Wątpię.Ja dodatkowo zlikwidowałabym tę szklaną deskę do prasowania z barku, ani to ładne a już tym bardziej nie praktyczne. Płytki ułożone niżej pod pochłaniaczem do zlikwidowania , albo do dołożenia, bo teraz od czapy trochę.
AAA do tego widać filar obłożony mozaiką. Popłynęłaś deczko.

Iwa87
29-10-2012, 19:38
Ja podobne meble, ale do jadalni - widziałam u jakiegoś włoskiego producenta. Wizualnie są super.co do dywanu to sama wypróbujesz jak się sprawuje, zawsze można go zwinąć.

piu
29-10-2012, 19:54
Dzięki Tosiulek za słowa otuchy bo już naprawdę zaczęłam się zastanawiać nad wywaleniem tego dywanu
Ale teraz widzę że nie ma się czym przejmować, przecież to tylko dywan:yes:


Joly

nie przejmuj się opiniami, to Twój dom i Twoje zwyczaje :) Kiedy moja córcia zaczęła raczkować, przykryliśmy wykładziną salon z otwartą kuchnią, byle tylko dziecko się nie ślizgało :) A moja mama ma dywan w kuchni od zawsze, bo po prostu lubi mieć pod nogami ciepło i miękko :)

piu
29-10-2012, 20:27
Super przezroczyste krzesła, gdzie takie można dostać?

to calligaris l'eau chair, do kupienia np. w italia design


http://www.italiadesign.pl/calligaris-l-eau-cs1273a-p77-krzeslo-p-909196.html

mycha.:)
29-10-2012, 23:01
Dzięki Tosiulek za słowa otuchy bo już naprawdę zaczęłam się zastanawiać nad wywaleniem tego dywanu
Ale teraz widzę że nie ma się czym przejmować, przecież to tylko dywan:yes:

tak tyko dywan, to Ty tam mieszkasz Twój dom, ale czy możesz odpowiedzieć na moje pytanie? ;)

Tosiulek
30-10-2012, 07:49
Każdy kto ma dzieci i wychowuje je sam bez nani wie,ze dziecka nie da sie utrzymać w jednym miejscu.to nie mebel ktory ustawisz w salonie i stoi,a dzieci lgną tam ,gdzie jest matka.Sama jestem mamą i moj syn wiele razy bawił się w kuchni obok mnie i nigdy nie zdarzyło mi sie wylać cos na niego,no chyba,że jest sie słynną Katarzyną W. to wtedy wszystko może sie zdarzyć :).Z teorii to wszystko można powiedzieć, z doświadczenia czasami teorie trzeba zostawić na boku.Mycha cóż za pokraka musi być która rozlewa wode z ziemniaków na dywan,poza tym u Joly widac,ze dywan jest z tyłu za meblami,wiec trzeba byloby sie bardzo postarać,zeby rozlać wode,nikt nie biega z ugotowanymi ziemniakami czy woda po kuchni. Joly ma bardzo ładną kuchnie i jestem pewna,ze na zywo wygląda jeszcze lepiej,jest przytulna,ma dywanik i zasłonke.Ja nie wiem jak można tak krytykować coś co pod krytyke się nie nadaje.Dywanik ma wyrzucić,załonke ma wyrzucić,płytki tez no i "deske do prasowania tez" jeszcze męza każcie jej wyrzucić i być moze wygląd zmienić,bo w domu przeciez wszystko ma byc wystylizowane i idealne.

ewelina2010
30-10-2012, 09:57
Tosiulek - BRAWO!!!!
Bardzo dobrze powiedziałaś, też miałam coś w tej sprawie napisać bo aż mnie korciło. Wątek o kuchni a tu pani próbuje mówić gdzie powinny się dzieci bawić. Po niektórych postach nasuwa mi się myśl że w idealnej kuchni nie powinno być płynu do naczyń, ściereczek, masła na blacie , dywaniku, firanki i na koniec ...nie powinno się jej wcale używać- ma być sterylna jak w salonie meblowym P)
Ech....

aricia
30-10-2012, 11:18
ja mojej używam, i nie mam wyżej wymienionych "przydasi". i uwieeelbiam, jak jest sterylna !!!!
.... a moje dziecko wie, że kuchnia, to nie plac zabaw...

btw, to wątek o kuchniach, służący do ich prezentowania i oceniania...nie rozumiem, po co sie obruszać ;)

ewelina2010
30-10-2012, 11:27
No właśnie -oceniania kuchni a nie doradzania gdzie powinny bawić się dzieci :)

Tosiulek
30-10-2012, 12:39
ja mojej używam, i nie mam wyżej wymienionych "przydasi". i uwieeelbiam, jak jest sterylna !!!!
.... a moje dziecko wie, że kuchnia, to nie plac zabaw...

btw, to wątek o kuchniach, służący do ich prezentowania i oceniania...nie rozumiem, po co sie obruszać ;)



Aircia to może wstawisz zdjęcie swojej kuchni i pozwolisz,ze ocenimy:))Co do dzieci to uwielbiałam jak moje dziecko towarzyszylo mi podczas gotowania,nie bylo wiekszej radości dla mnie jak przychodzil moj syn i razem coś pichcilismy,no i z mojej pasji wyrósł początkujący zawodowy kucharz:),zresztą co tu duzo mowic kazda mama wie,ze dziecko wejdzie w kazdą dziurke tam gdzie mu wolno i tam gdzie nie wolno.Od wieki wieków dzieci bawiły się wszedzie,moja mama wychowala sie w domu gdzie bylo jedno pomieszczenie i w nim sie spalo i gotowało i jakoś swoje zycie przezyla,wychowala mnie i nie skonczylo się to jakąś tragedia.Kazdy ma prawo do zycia takiego jakie uwaza za dobre.Kuchnia ma byc ciepla,mila przytulna,nie sterylna,bo w sterylnej kychni zazwyczaj malo sie gotuje.Mi kuchnia jest potrzebna do gotowania ,a tam gdzie się gotuje duzo,zaznaczam duzo nie ma takiej opcji ,żeby było sterylnie i żeby dało sie wszystko wystylizować,na dodatek w domu gdzie są małe dzieci.

aricia
30-10-2012, 12:57
muszę Ci powiedzieć, że moja kuchnia była tu paręset stron temu, a jej ocena zajęła stron co najmniej kilka :D
małe dziecko mam od kilku lat i nie widzę potrzeby nieustającego bałaganu w kuchni :rolleyes:
co do ciepłych kuchni, to nie lubię ich pomyłek ze źle zaprojektowanymi/ozdobionymi...
a w takich "przutulnych" i "ciepłych" czuję się po prostu źle, bardzo niekomfortowo.
i dla tego właśnie nigdy takich kuchni lubić i posiadać nie będę !
zgodnie z resztą z podtrzymywaną również przez Ciebie tezą, że :
"Kazdy ma prawo do zycia takiego jakie uwaza za dobre"


i to by było na tyle, bo dyskusja zaczyna być co najmniej niemerytoryczna.
pzdr.

Tosiulek
30-10-2012, 14:19
Dom jest odzwierciedleniem własciciela:),a ja lubie cieple i przyjemne miejsca . Zimno odstrasza,a o bałaganie nic nie pisałam:)Poza tym jak moze sie wypowiadac osoba o bezpieczenstwie w domu ktora chce w pokoju dla malego dziecka zamontować ścianke wspinaczkowa i boi się ciemnych blatów,bo szybko się brudza,i za chwile pisze o sterylności :D tego to już kolejny raz nie rozumiem Pozdr

piu
30-10-2012, 15:43
Prokurator w filmie "Law Abiding Citizen" ("Prawo Zemsty") ma prawie identyczną kuchnię - czarne szkło typu lacobel i bursztynowo - czarna mozaika, tam akurat pociągnięta zdaje się do sufitu. Wygląda to zjawiskowo :)

aricia
30-10-2012, 15:51
piszę to ,choć właściwie nie wiem po co... :rolleyes:
miło, ze miałaś czas na przewertowanie moich postów. :D
jeśli jeszcze nie wiesz, to można urządzić w pokoju małego dziecka mini ściankę wspinaczkową, która nie będzie stanowiła większego zagrożenia niż konik n a biegunach.
co do ciemnych blatów, nie widzę potrzeby tłumaczenia...
może nie znasz jeszcze drugiej zasady, ale bywa też, że otoczenie które sobie "sprawiamy", często stanowi przeciwieństo tego co siedzi w "posiadaczu". działa to trochę na zasadzie "balansu".
powertuj jeszcze troszkę wpisów. nóż pogłębi Ci się percepcja?
a po drodze zauważysz, że dyskusji, jakie wszczynasz, było już chyba z milion. wszystkie równie bezsensowne...

bez odbioru!

gahan
30-10-2012, 18:27
mycha i aricia,

jeśli Wam się nie podoba dywanik w kuchni - macie prawo krytykować,bo od tego jest ten wątek;

uwagi typu '' co robi dziecko w kuchni '' są na prawdę nie na miejscu i nic nie wnoszące do dyskusji

Niaka
30-10-2012, 20:09
Tosiulek, szkoda odpowiadać na zaczepki jedynie słusznej gwiazdy socjometrycznej tego forum. Dla mnie twoja kuchnia jest ciepła i przytulna :) sama też mam małe dzieci i dywanik w aneksie kuchennym :) Niektórzy ludzie fundują sobie wnętrza nie wymyślone przez siebie, a przez jakiegoś obcego człowieka. Ostatnio była u mnie znajoma, która ma wnętrza typu glamour ( tzn. sterylnie i biało-szaro-czarno) i przyznała, że owszem, urządziła mieszkanie katalogowo.......ale to nie jest zgodne z nią.W tych wnętrzach nie ma jej samej. Ot, tyle chciałam powiedzieć w temacie. :)

aga_ada
30-10-2012, 22:10
może dla odmiany ktoś wrzuci swoją kuchnię ? bo ta wymiana zdań robi się niemiła ..... dajcie już spokój każdy robi jak lubi i nie wszystkim musi się to podobać, ważne że właściciel czuje się w niej dobrze :P i tak ku przypomnieniu to jest wątek o kuchniach ...... :P

Venus_m
31-10-2012, 07:27
Ja nie rozumiem po co komuś pisać zeby wyrzucił coś co jest na stałe, przykład szklanego blatu na wyspie. Każdy robi tak jak mu sie podoba, dla mnie własne lokum jest od spełniania swoich marzeń, a póki sie nie startuje w konkursie na najpiękniejsze wnętrze jakie ma znaczenie nie pasujacy lambrekin w oknie? Właściciel ma być szczęśliwy.

reni1980
31-10-2012, 14:27
Niektórzy ludzie fundują sobie wnętrza nie wymyślone przez siebie, a przez jakiegoś obcego człowieka. Ostatnio była u mnie znajoma, która ma wnętrza typu glamour ( tzn. sterylnie i biało-szaro-czarno) i przyznała, że owszem, urządziła mieszkanie katalogowo.......ale to nie jest zgodne z nią.W tych wnętrzach nie ma jej samej. Ot, tyle chciałam powiedzieć w temacie. :)

i po co pisać takie głupoty, skoro twoja znajoma ma dom który nie jest odzwierciedleniem jej duszy, tego co lubi, to widocznie architekt był do niczego, on powinien najpierw słuchać a potem projektować. Albo znajoma sama nie wiedziała czego chce i bardziej przystaję na taką wersję.

nazwa12
31-10-2012, 17:55
:mad:

urga
31-10-2012, 18:08
Ja nie rozumiem po co komuś pisać zeby wyrzucił coś co jest na stałe, przykład szklanego blatu na wyspie. Każdy robi tak jak mu sie podoba, dla mnie własne lokum jest od spełniania swoich marzeń, a póki sie nie startuje w konkursie na najpiękniejsze wnętrze jakie ma znaczenie nie pasujacy lambrekin w oknie? Właściciel ma być szczęśliwy.

w takim razie w jakim celu właściciel zamieścił swoją kuchnię na forum?, myślę że oczekiwał opinii .

Tosiulek
31-10-2012, 19:03
w takim razie w jakim celu właściciel zamieścił swoją kuchnię na forum?, myślę że oczekiwał opinii .

Opinii kuchni,a nie metod wychowawczych

Venus_m
31-10-2012, 19:18
Urga może niech się właściciel wypowie, ponieważ ja ludziom nie czytam w myślach a już zwłaszcza przez internet :)

Swoje zdanie podtrzymuję, bo co da krytyka jeżeli właściciel jest szczęśliwy? bez odbioru ;)

joliska
31-10-2012, 20:06
Koniec dyskusji, moje panie... :evil:

Troszka
01-11-2012, 10:10
A wiec, zmieniając temat.....Witam wszystkich:) Jestem na etapie planowania kuchni, jest ona połączona z jadalnią, a dalej z salonem. W samej części kuchennej mam dwa okna, wiec dużo musiałam kombinować z ustawieniem szafek wiszących. Ostatecznie wyszła płyta grzewcza na wyspie. No i tu moje pytanie, czy okap jest konieczny?? Ma ktoś kuchnie bez okapu??

piu
01-11-2012, 10:16
Jest konieczny.

GUMISIOWA
01-11-2012, 10:20
A wiec, zmieniając temat.....Witam wszystkich:) Jestem na etapie planowania kuchni, jest ona połączona z jadalnią, a dalej z salonem. W samej części kuchennej mam dwa okna, wiec dużo musiałam kombinować z ustawieniem szafek wiszących. Ostatecznie wyszła płyta grzewcza na wyspie. No i tu moje pytanie, czy okap jest konieczny?? Ma ktoś kuchnie bez okapu??

Troszka-jesli moge-mysle ze okap jest bardzo potrzebny,jesli nie chcesz wiszacego to jest odjazdowa(ale tylko jesli finanse pozwalaja)wersja okapu chowanego w blacie-pogoogluj i zerknij.

Pozdrawiam

joliska
01-11-2012, 10:46
:) Nie jest konieczny - będziesz mieć gaz?

malka
01-11-2012, 11:37
przy gazie bym się pokusiła o wciśnięcie okapu, przy indukcji już nie koniecznie.

aricia
01-11-2012, 11:40
jeżeli nie będzie gazu, pochłaniacz nie jest niezbędny :yes:
skoro masz te okna, to chyba kwestia wywietrzenia pomieszczenia nie jest trudna ;)
choć pochłaniacz bywa przydatny w momencie przygotowywania potraw dla gości, którzy siedzą akurat w jadalni !:D

te blatowe wydają się super...gorzej z ich ceną :(
ciekawe, jak się sprawują? ma ktoś taki?

katel2
01-11-2012, 15:01
Moim zdaniem okap jest bezwzględnie konieczny! Mamy płytę indukcyjną, kuchnia oddzielona barkiem od jadalni i salonu + korytarz. Mamy okap 90cm ale przez jakiś czas nie mogliśmy z niego korzystać i jak dla mnie totalna porażka. Przy odgrzewaniu czy smażeniu jajecznicy nic wielkiego się nie dzieje, szafki wiszące nie są otłuszczone ale szybko robią się wilgotne od pary. Natomiast przy gotowaniu zapachy rozchodzą się po całym domu i jak dla mnie to jest nie do przyjęcia.
Nie wyobrażam sobie że muszę otwierać okno bo właśnie gotuję, szczególnie w zimie.

Troszka
01-11-2012, 15:15
No właśnie, chciałam na czymś zaoszczedzić:) Płytę bym chciała zrobić na wyspie, a okapy wiszące trochę drogie:(

Troszka
01-11-2012, 15:20
:) Nie jest konieczny - będziesz mieć gaz?
Dzieki:) Raczej płytę elekryczną, gazu nie ma i nie zanosi się na podłączenie w najbliższym czasie, a butla zajmie sporo miejsca w szafce.

asizo
01-11-2012, 15:47
Ja tez nie wyobrażam sobie gotowania bez okapu (mam płytę elektryczną) przede wszystkim ze względu na parę. Gdy czasem zapomnę włączyć okapu to za moment całą ścianę za kuchenką mam mokrą i spływa po niej woda. Włączam okap i nie ma problemu. Zapachy to inna sprawa - okap na pewno pomaga i mniej się roznosi po domu.

mea
01-11-2012, 17:42
Teraz moja kuchnia Czarne Szkło:rolleyes::rolleyes:
144303 144304 144305 144306

od czasu do czasu wypowiem sie co do kontrowersyjnych rozwiazan - dywanik

ale zaczne od:
KUCHNIA JEST BOSKA !!! myslalam o takiej ale chyba troche sie balam jaki bedzie efekt - teraz mi troche zal /ale mojej bialej nie oddalabym za nic na swiecie :)/
okno - zmiekcza calosc :) ja kocham firanki i zaslonki ...
dywan ?? ja nigdy w zyciu nie zrobilabym dywanu w kuchni ... ale ja jestem z tych ktorym co rusz cos kapnie, tu krem tu cos innego ... a to sie kakalko malej wyleje a to smietana wyleci w drodze pomiedzy lodowka a blatem ... ot ma sie talant :) w starym domu w kuchni byl dywan i wyklelam go od zla wszelkiego ... w koncu po wyladowaniu na nim smietany juz nie powrocil ... jednakze efekt wizualny jest niezly !!

a co bedzie na tym szkle nad blatem ?? to bedzie forma stolika czy raczej polki ??

joliska
01-11-2012, 18:19
Ja tez nie wyobrażam sobie gotowania bez okapu (mam płytę elektryczną) przede wszystkim ze względu na parę. Gdy czasem zapomnę włączyć okapu to za moment całą ścianę za kuchenką mam mokrą i spływa po niej woda. Włączam okap i nie ma problemu. Zapachy to inna sprawa - okap na pewno pomaga i mniej się roznosi po domu.

No właśnie - ściana i szafka pokazują potrzebę okapu, ale w sytuacji, kiedy płyta jest na wyspie, pomieszczenie jest duże, więc świetnie wentylowane, nie widzę konieczności okapu ;)

piu
01-11-2012, 18:32
No właśnie - ściana i szafka pokazują potrzebę okapu, ale w sytuacji, kiedy płyta jest na wyspie, pomieszczenie jest duże, więc świetnie wentylowane, nie widzę konieczności okapu ;)

jednak okap to wymuszony obieg powietrza i nie zastąpi go otwarcie okna, zwłaszcza w bezwietrzną pogodę, gdy "powietrze stoi".

emi601
01-11-2012, 19:03
ja też ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy by nie zrezygnować z okapu.
płyta indukcyjna, w kuchni półotwartej są dwa okna, nad płytą kratka wentylacyjna, w domu wentylacja grawitacyjna.
ładny okap jest drogi, a zapłacić prawie 7 stów za wentylator, kawał rury, kawałek szyby, lampkę i włącznik to trochę sporo. Moja babcia nie ma okapu i żyje , a gotuje nawet dużo! i na gazie i na kuchni węglowej.
kto też nie ma okapu i żyje ? :)

Anulek2005
01-11-2012, 19:07
kto też nie ma okapu i żyje ? :)

JA!!!
Już nie raz pisałam, że mam aneks kuchenny, gotuję codziennie obiady, dodatkowo piekę ciasta itd i nie mam okapu. Żyję i to całkiem nieźle :):wiggle::wiggle::wiggle:

piu
01-11-2012, 19:11
oj, chyba nie tędy droga :rotfl:

Idąc tym tokiem myślenia, można żyć bez okapu, bez lodówki (zimą), bez zmywarki i itd ;)

Anulek2005
01-11-2012, 19:21
oj, chyba nie tędy droga :rotfl:

Idąc tym tokiem myślenia, można żyć bez okapu, bez lodówki (zimą), bez zmywarki i itd ;)

Nie! Zmywarki nie dam sobie odebrać !!! :no::no::no::lol2::lol2::lol2: Lodówkę tez wolałabym mieć i to koniecznie z zamrażarką :) Ale bez okapu żyję i nic na to nie poradzę, że za nim nie tęsknię ...

P.S. Nie widzę tu specjalnie toku myślenia idącego w kierunku braku lodówki, czy zmywarki - rozważamy jedynie zasadność okapu. I tyle.

Anulek2005
01-11-2012, 20:55
A wcześniej miałaś okap? Filtry były czyściuteńkie? ;)

Kurcze ..... No nie miałam okapu .... U rodziców też nie było okapu ... Stara kamienica, oprócz kuchenki gazowej, piec na węgiel i tzw. żeleźniok (czyli żeliwny piec na węgiel) ... No jakaś uszkodzona jestem chyba, ale nie wiem jakie filtry są :o:o:o U mamy (na "nowym" mieszkaniu) jest pochłaniacz, ale nikt go nie używa ... Może zajrzę, jak tam filtry wyglądają ....
Przysięgam, że się nie nabijam i nie kpię. Szczerą prawdę mówię.

mycha.:)
01-11-2012, 21:32
A jak rybę smażysz, bez okapu, wydaje mi się, że wtedy te wszystkie zapachy z potraw rozchodzą się po domu, osiadają na ścianach i wcale czyste powietrze nie jest w taki domu. Zapachy zostają.

magduska
01-11-2012, 22:11
A jak rybę smażysz, bez okapu, wydaje mi się, że wtedy te wszystkie zapachy z potraw rozchodzą się po domu, osiadają na ścianach i wcale czyste powietrze nie jest w taki domu. Zapachy zostają.

przy otwartej kuchni, w której smaży się rybkę to nawet posiadanie okapu nie pomoże, czy np. takie placki ziemniaczane.. po całej chacie roznosi się zapach/smród* (*wybierz właściwą odpowiedź)...

Odnośnie kuchni joly99 to raczej mi się nie podoba :/ No może plusem jest to, że nie jest biała, ale firanka mi nie pasuje kompletnie, dywanik też nie, ale to pierdoły. Wyspa jest taka... no nie wiem - mała, w jakim celu została tam postawiona? by zasłonić kuchnię? oddzielić? no nie wiem, ale generalnie wyspa fajnie wygląda w dużych pomieszczeniach, w małych jest... śmieszna, jakby na siłę zrobiona. Na temat czarnego szkła się nie wypowiadam, bo.. komuś się może podobać i ok natomiast fajne jest to, że z jednej strony kuchni są szuflady, z drugiej szafki, wszystko pod kreskę, prosto.

PS. Chyba jestem jedyna z taką opinią, więc... raczej ze mną jest coś nie tak ;)

malka
01-11-2012, 23:02
Moim zdaniem okap jest bezwzględnie konieczny! (...)
Nie wyobrażam sobie że muszę otwierać okno bo właśnie gotuję, szczególnie w zimie.


Ja tez nie wyobrażam sobie gotowania bez okapu (mam płytę elektryczną) przede wszystkim ze względu na parę..

To nie jest kwestia braku okapu, lecz złej wentylacji w domu.

Katel -nie wietrzysz mieszkania (domu) zimą :rolleyes: :o
No chyba,ze masz reku, ale w takim przypadku, coś masz skopane, bo on by sobie poradził z niechcianymi zapachami.

piu
01-11-2012, 23:31
Kurcze ..... No nie miałam okapu .... U rodziców też nie było okapu ... Stara kamienica, oprócz kuchenki gazowej, piec na węgiel i tzw. żeleźniok (czyli żeliwny piec na węgiel) ... No jakaś uszkodzona jestem chyba, ale nie wiem jakie filtry są :o:o:o U mamy (na "nowym" mieszkaniu) jest pochłaniacz, ale nikt go nie używa ... Może zajrzę, jak tam filtry wyglądają ....
Przysięgam, że się nie nabijam i nie kpię. Szczerą prawdę mówię.

aj, usunęłam, bo to w sumie osobny temat, a ciągniemy go już drugą stronę w temacie prezentującym kuchnie :)

Naprawdę wystarczy obejrzeć używany filtr, by przekonać się, ile się na nim zatrzymuje zanieczyszczeń. Zwłaszcza tłustych osadów, które osiadłyby na meblach, ścianach itd.

Tosiulek
02-11-2012, 09:06
Dawno temu jak jeszcze byłam panienką w domu u mnie nie było okapu,ale pewno dlatego,że nikt go nie miał.Jak wyszlam za mąż kupilam nowe meble i okap od tego momentu nie wyobrażam sobie gotowania bez okapu.Prędzej bez zmywarki mogę się obejść,bo jeszcze jej nie mam i raczej nie będe miała(rodzina 2+1) jednak co do gotowania to nie wiem jak mozna ugotować np kapuste czy smażyć coś w wiekszych ilościach na tłuszczu bez okapu.Teraz mam chwilowy okres ,ze kuchnia posiada dwie szafki,lodowke i stól bez okapu(czekam na meble) i sciana tylko wygipsowana przy której stoi kuchenka zmienia barwę od tłuszczu.Pewno można zyc bez okapu mając w kuchni dużą ilość płytek na scianach lub czegoś co da się regularnie zmywać bez małowania ścian co roku.Ja jednak na scianach bede miala częsciowo szkło i nałożoną farbe wiec okap jest mi potrzebny.Rozmawialam w studiu kuchennym z producentem mebli własnie na temat okapu,bo meble bede miala czarno,oliwkowo,waniliowe lub białe i zastanawialam się czy ta wanilia nie zmieni barwy.Pan w studiu powiedział,ze wszystko zalezy od okapu jakiej bedzie wielkości i mocy,bo niestety,ale jasne meble w kuchni lubią żółknąć i dlatego warto zamontować okap z dużą mocą.

Venus_m
02-11-2012, 14:29
Miałam okap w mieszkaniu wynajmowanym przy kuchni gazowej i nie dawał rady - fakt że miałam co miałam, bo nie moje.

Nie miałam okapu przez jakiś czas przy indukcji(dom), wydawało się ok. Mam już dłuższy czas i widzę po filtrach jaki brud zbierają filtry.

Troszka
02-11-2012, 18:29
A wiec, rozpoczynając temat teraz postaram się go podsumować. Tak w ogóle, to dzieki za wszystkie wypowiedzi odnośnie okapu:) W rezultacie doszłam do wniosku, że kabel na okap bedzie, a jak starczy funduszy to i się zakupi:) W domu bedę miała z czasem dwie kuchnie, wiec smażenie ryb i placków przeniosę do tej drugiej, bo tam będzie okap z poprzedniego mieszkanka.

aricia
02-11-2012, 19:45
byłabym zapomniała!!!! na łfd widziałam nowy model piecyka. może komuś się przyda. ja zakochałam się od pierwszego wejrzenia !!! nawet nie zwróciłam uwagi na jego funkcje !!! :lol2: po prostu jest piękny!!!! matowa czerń i drewniany uchwyt. mam co prawda wątpliwości co do praktyczności tego wykończenia, ale co tam!!!!
amica Zen
145861

mrówka75
02-11-2012, 19:55
byłabym zapomniała!!!! na łfd widziałam nowy model piecyka. może komuś się przyda. ja zakochałam się od pierwszego wejrzenia !!! nawet nie zwróciłam uwagi na jego funkcje !!! :lol2: po prostu jest piękny!!!! matowa czerń i drewniany uchwyt. mam co prawda wątpliwości co do praktyczności tego wykończenia, ale co tam!!!!
amica Zen
145861


Aricia pamiętasz może jaka była cena tego piekarnika

aricia
02-11-2012, 20:11
niestety, nie było ceny :(
był tam prezentowany ze względu na design. może go jeszcze nie ma w sprzedaży? występuje też w białej wersji, ale takiej na żywo nie widziałam
145866