PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

piu
20-05-2013, 21:21
Ten blat mi nie gra, zgrzyta strasznie.
Lodówka takoż. Strona otwierania do zmiany.

Moim zdaniem kuchnia spora, a miejsce kiepsko wygospodarowane.

Kierunek otwierania się lodówki przy takim jej położeniu jest prawidłowy. Inaczej nie dałoby się otworzyć drzwi na tyle szeroko, by wyjąć półki co mycia.

gosik102
20-05-2013, 22:27
Emi, urzekły mnie cegiełki w Twojej kuchni :) I wiesz co? Najważniejsze, że jest w Twoim guście i dobrze Ci się w niej pracuje :) Pozdrawiam wszystkich Gosia

Elfir
20-05-2013, 22:40
Ten blat mi nie gra, zgrzyta strasznie.
Lodówka takoż. Strona otwierania do zmiany.

Moim zdaniem kuchnia spora, a miejsce kiepsko wygospodarowane.

Dlaczego blat zgrzyta?

W sumie dobrany pod kolor stołu


Hmmmm ...... Dlaczego orzechowy blat do stylizowanej kuchni? Jak ktoś się za to zabiera, to niech robi "po całości". Ostatecznie Ikea oferuje wszystko do stylizowanych kuchni.

Pasuje do stołu.
Poza tym czy kazda stylizowana kuchnia musi być skandynawska?

IMHO lodówka przeniesiona ze starego domu, stad jej niedopasowanie.
Nowa pasowałaby taka stylizowana na lata 60-te.

Tutaj kuchnie wprost ze skandynawii:
http://blogg.st.nu/vaningochvilla/files/2011/12/Li-LEstrade_19.jpg
http://2.bp.blogspot.com/_pF_R2W15iUE/RvmJ1gUo7UI/AAAAAAAACWM/Qb3S8gnLilc/s400/kvik+kök.jpg

malinam
21-05-2013, 09:48
emi601
czy górna szafka ma inny odcień czy to złudzenie?

agatah
21-05-2013, 10:05
Kierunek otwierania się lodówki przy takim jej położeniu jest prawidłowy. Inaczej nie dałoby się otworzyć drzwi na tyle szeroko, by wyjąć półki co mycia.

hmmm,... jeśli użytkownikom tak pasuje to nic nie mówię.
Półki do mycia wyjmuje się raz na jakiś czas, zawsze można lodówkę przesunąć.
A tak to przy codziennym korzystaniu z lodówki trzeba wrota otwierać na całą szerokość żeby coś wyjąć. I zachodzić lodówkę od okna...
Dla mnie niepojęte, ale skoro tak ma być... ;)


Dlaczego blat zgrzyta?

W sumie dobrany pod kolor stołu

Hmm... zbyt ciemni moim zdaniem.
Ale to tylko moje zdanie.

emi601
21-05-2013, 10:32
znów hurtem.
Dzięki za nowe uwagi!
odnoszę wrażenie że w ogólnym rozrachunku wychodzi iż aż takiego koszmara wnętrzarskiego nie popełniłam :)
a kwestia ilości szafek i blatu to przecież sprawa indywidualna, przypominam że mam spiżarnię, a plan nasz był taki, że kuchnia zasadniczo bez górnej zabudowy. Już pisałam że u nas w ogóle mało mebli jest, w sypialni mamy tylko wielkie łóżko na środku, lampkę do czytania i radio.

Kinka: Jak kupimy okap to nie będzie tak łyso , teraz jest faktycznie niedokończona

hanisia: płytki sa płaskie 10x30 z Castoramy

riri : wraz z okapem pojawi się symetria i szafka wisząca nie będzie tak głupio samotna

malimam - złudzenie , jest taka sama jak dół

duś: okna to moja zmora ;) niewykluczone, że w przyszłości zainwestujemy właśnie w żaluzje drewniane i w kuchni, bo takie maja być też w jadalni i salonie.

Piu , Elfir, asiazett, dzięki za wsparcie nieoczywistego blatu :) drugie wklejone przez Elfir zdjęcie mam w "wykopakch internetowych inspiracyjnych". Z resztą, takie połączenie kremowe fronty i orzechowy blat zobaczyłam jakiś czas potem jak sobie je wymyśliłam w "mojej" IKEI na wystawie.;)

a z lodówką wbrew temu jak może się wydawać jest bardzo wygodnie , mam dostęp od przodu, nie motam się, nie gniotę przy niej i drzwi się na oścież otwierają,
Tak, marzę o lodówce ala lata 60-te :)

asiazett
21-05-2013, 11:15
odnoszę wrażenie że w ogólnym rozrachunku wychodzi iż aż takiego koszmara wnętrzarskiego nie popełniłam :)


No jasne, że nie :no:

Nasze uwagi dotyczą chyba głównie kosmetyki i indywidualnych preferencji - bo jakąś miarę każdy sobie musi przyjąć :) Fajna kuchnia, fajna :yes:

reni1980
21-05-2013, 12:56
mnie blat tez nie razi, i nie wiem dlaczego niby dębowy by bardziej pasował, dla mnie blat akurat ok

asiazett
21-05-2013, 13:10
Ej Renia, no nie przesadzaj i w drugą stronę, bo Cię jeszcze polubię :P

I żeby mi to bez podtekstów było zinterpreotwane - taki żarcik na rozładowanie :yes:, nie zaczepny! :no:

reni1980
21-05-2013, 13:29
asia zett prawda taka że ja zawsze piszę co myślę i nie ważne jakiego stylu jest dana kuchnia, czy retro, czy klasyczne, czy wiejska, czy nowoczesna, jeśli nic nie zgrzyta i jest konsekwentna to dla mnie ok, nigdy nie stosuję wypowiedzi np: kuchnia nowoczesna jest ble bo sterylna i pusta

aneta s
21-05-2013, 14:31
Emi mnie się kuchnia podoba, jak dojdzie kiedyś stylizowana lodówka to będzie git, o ile rozumiem, że szafek nie potrzebujesz to jak dla mnie trochę mało blatu roboczego:) ja bym zamiast grzejnika dała podłogówkę i pojechała z zabudową pod okno:D mnie się kuchnia podoba, blat też chociaż gdyby była moja to zrobiłabym olejowany biały:D generalnie bardzo fajna kuchnia , na okno bym nic nie dawała - u mnie wszystkie są gołe i mi to bardzo odpowiada. Okap już Masz? ciekawa jestem co zawiśnie nad płytą.
każda z nas dodała by swoje 3 grosze ale to Twoja kuchnia i to ty masz się w niej dobrze czuć:yes:

gajzo
21-05-2013, 16:39
Wracam z moją kuchnią, ale tylko na chwilkę :). Jesteście matkami pomysłu szarej szyby... i chwała Wam za to, ta śliwka byłaby :sick:...

http://dupa-jasia.blog4u.pl/upload/DSC02204.jpg

http://dupa-jasia.blog4u.pl/upload/DSC02171.jpg

Venus_m
21-05-2013, 19:31
Gajzo pięknie :yes:

Na ścianach masz oliwkę? :o :(

annNS2
21-05-2013, 20:21
gajzo piekna kuchnia, i cale szczescie ze sciany nie sa szare bo by sie wsio zlalo!! ;) :)

syberia
21-05-2013, 20:27
Szafki ładne i szara szyba pasuje , szkoda że zlało się z podłogą . Ten zlew tak przy samej wysolkiej szafce nie przeszkadza Ci to ?

Kamilcia
21-05-2013, 21:16
emi mnie się kuchnia podoba - i kolor blatu i ogólnie zestawienie. Jak masz spizarnię to pewnie więcej szafek nie potrzebujesz - a blat sama wiesz, czy ci tyle wystarcza - mnie by nie starczyło, bo to poszatkowanie na malutkie blaciki dość niewygodne ;) U mnie co prawda blatu niewiele więcej - ale w jednym kawałku, jakoś łątwiej - choć przydałoby się więcej na pewno. Ceglana ściana super - i stół też. Na lodówkę zwróciłam uwagę dopiero po wpisach przedmówczyń - znaczy się wtapia się w tło ;)

żona m
21-05-2013, 21:54
Gajzo. Gdyby podłoga była jeszcze szara byłoby git.

Emi kuchnia fajna, ale byłaby fajniejsza z czarnym blatem i stylizowaną lodówką. Cegla przepiękna!!!!!

gajzo
21-05-2013, 22:34
venus, tak na ścianach jest oliwka, ale aby udowodnić Ci, że jest ok wstawiam stere zdjęcie (tu jeszcze bez szyby)

http://dupa-jasia.blog4u.pl/upload/DSC02125.jpg

annNS2, dziękuję :)

syberia, na początku miałam duże obawy, ale okazało się, że to usytuowanie zlewu nie utrudnia zmywania :)

żona m, teraz to i ja bym pewnie tą podłogę zmieniła, ale od samego początku założeniem było, że kuchnia (która dzieli naprawde nieduże pomieszczenie z salonem) ma być tłem dla pozostałej części pokoju (jak już przyjadą pozostałe meble, to oczywiście chętnie pokaże jak to wyszło)

Nataly Design
22-05-2013, 08:54
Wracam z moją kuchnią, ale tylko na chwilkę :). Jesteście matkami pomysłu szarej szyby... i chwała Wam za to, ta śliwka byłaby :sick:...

http://dupa-jasia.blog4u.pl/upload/DSC02204.jpg

http://dupa-jasia.blog4u.pl/upload/DSC02171.jpg

Witam , dobry wybór z tą szybą może bym się pokusił o trochę ciemniejszą ... ;-) , jedną rzecz bym proponował inaczej - halogeny schowane w dolnym wieńcu bo teraz są trochę widoczne .
I mam pytanie - jak się otwiera lodówka ?
Miłego , Piotr

hajmal
22-05-2013, 09:42
piu - dziękuje za podpowiedz

gajzo
22-05-2013, 10:07
nataly, planuję halogeny, bo wiem, że są dużo niższe :). Jeżeli chodzi o uchwyty, to tak jak już wcześniej wspomniałam są sprytnie ukryte :yes:

http://dupa-jasia.blog4u.pl/upload/DSC02214.jpg

annNS2
22-05-2013, 10:12
nataly - nawet ja widze, ze lodowka ma sprynie zrobiony uchwyt z boku, w pionie :D prawda? :)

ha :)

Venus_m
22-05-2013, 12:00
Oliwka z meblami ok :yes: z szarą szybą nie widzę, ale monitor też pewnie przekłamuje odcienie :)

Nataly Design
22-05-2013, 12:20
nataly, planuję halogeny, bo wiem, że są dużo niższe :). Jeżeli chodzi o uchwyty, to tak jak już wcześniej wspomniałam są sprytnie ukryte :yes:

http://dupa-jasia.blog4u.pl/upload/DSC02214.jpg

Proponuję halogeny które ja używam bo można je zamontować na równo z płytą i bez dodatkowej półki w środku jak to niektórzy robią,
namiar na priwa ..
To drążę dalej - rozumiem że zamrażarkę się otwiera po otworzeniu górnych drzwi od lodówki ? A uchwyty fajne ..

Anad65
22-05-2013, 13:44
Proponuję halogeny które ja używam bo można je zamontować na równo z płytą i bez dodatkowej półki w środku jak to niektórzy robią,
namiar na priwa..

Nataly ja również proszę o namiary na te halogeny.

anna1949
22-05-2013, 21:18
Nataly,
I ja poproszę, dziękuje z góry!

gajzo
22-05-2013, 21:19
nataly, zamrażarkę można też otworzyć ciągnąc za drzwiczki od dołu :yes:
skoro nie tylko ja jestem zainteresowana tymi niższymi halogenami, to może napiszesz o nich coś więcej tutaj w wątku ? :)

josei
22-05-2013, 23:22
Podpinam się pod prośbę, również proszę o namiar na halogeny..

krystynajoanna
23-05-2013, 08:42
Witam, nataly ja też bardzo proszę o namiary na te halogeny które wychodzą na równi z płytą bez dodatkowej półki... bardzo proszę bo w poniedziałek zamawiam kuchnię, ale 500 km od Ciebie nataly... :)

Venus_m
23-05-2013, 09:31
Krystynajoanna a może pokusisz się o ledy pod szafkami? moim zdaniem zdecydowanie ładniej rozpraszają światło (nie tworzą takiego ostrego załamania jak halogen)?

Nataly Design
23-05-2013, 10:25
Witam , oczywiście Venus też proponuje ciekawe rozwiązanie z tym że trzeba to wcześniej zaplanować i uwzględnić w projekcie szafek górnych ponieważ trzeba wprowadzić w spód szafek po całości profil aluminiowy i dopiero w niego można wkleić leda a potem zakryć to odpowiednią szybką .

Jeśli chodzi o halogeny wpuszczane w dolny wieniec . Jest to halogen firmy elektra i jest tak skonstruowany że mieści się w "połowie" płyty . Trzeba dysponować odpowiednim frezem żeby nie przewiercić półki na wylot i można go montować . Oczywiście kabel przeprowadza się w płycie na tył szafki i
tam można go fajnie rozprowadzić .. Miłego , Piotr
191122

191123

led w spodzie szafki

zofijka
23-05-2013, 10:52
Szanowni Forumowicze, czy ma ktoś może w kuchni płytki paradyż montrose, nie jestem pewna czy nadają się one do uzytkowania w kuchni bo są porowate,
będę wdzieczna za pomoc,
pozdrawiam

Gryfpc
23-05-2013, 11:14
U nas w kuchni korzystamy właśnie z takiego rozwiązania, o którym pisze Piotr. Nie pamiętam firmy (okrągłe, klasyczne oczka wpuszczone w płytę od dołu i kable w płycie), ale zamiast halogenów są ledy, nie nagrzewa się wtedy płyta. Rozwiązanie estetyczne, światło odpowiednie, mały pobór energii i nie wydziela ciepła. Polecam!

Nataly Design
23-05-2013, 12:34
U nas w kuchni korzystamy właśnie z takiego rozwiązania, o którym pisze Piotr. Nie pamiętam firmy (okrągłe, klasyczne oczka wpuszczone w płytę od dołu i kable w płycie), ale zamiast halogenów są ledy, nie nagrzewa się wtedy płyta. Rozwiązanie estetyczne, światło odpowiednie, mały pobór energii i nie wydziela ciepła. Polecam!

Z tego co wiem elektra też wprowadziła takie rozwiązanie ale jest ono zdecydowanie droższe ...
Miłego , piotr

monia_
23-05-2013, 13:00
nataly podoba mi się ta kuchnia:yes: Powiedz mi proszę co jest na ścianie między szafkami dolnymi a górnymi? Interesuje mnie też z czego jest zrobiony blat ten na szafkach oraz ten od stołu?
Z góry pięknie dziękuję!

Nataly Design
23-05-2013, 13:11
nataly podoba mi się ta kuchnia:yes: Powiedz mi proszę co jest na ścianie między szafkami dolnymi a górnymi? Interesuje mnie też z czego jest zrobiony blat ten na szafkach oraz ten od stołu?
Z góry pięknie dziękuję!

Witam , pomiędzy szafkami jest biały lacobel , blat na szafkach jest wykonany z kwarcogranitu a stół z mdfu lakierowanego na połysk
Miłego , Piotr

monia_
23-05-2013, 13:21
Piotrze dziękuję za tak szybką odpowiedź:)
Tak podejrzewałam, że to lakobel. No i teraz już przepadłam z kretesem- też tak chce mieć;) Tylko nie wiem czy mam dobre info, że to dośc droga przyjemność?

Ten kwarcogranit też pewnie powali mój budżet na kolana:( Możesz przybliżyć ceny? MDF lakierowany pewnie nie nadaje się na blaty szafek?

nataly jeszcze jedno pytanie czy daje się lakobel za płytę gazową? Jest to jakoś hartowane, nie pęknie podczas nagrzewania przy gotowaniu?

beata.i
23-05-2013, 13:35
pozwolę sobie nawiązać. za płytą gazową daje się szkło hartowane, z powodów o których piszesz, lakobel raczej za indukcją można

Nataly Design
23-05-2013, 15:12
Piotrze dziękuję za tak szybką odpowiedź:)
Tak podejrzewałam, że to lakobel. No i teraz już przepadłam z kretesem- też tak chce mieć;) Tylko nie wiem czy mam dobre info, że to dośc droga przyjemność?

Ten kwarcogranit też pewnie powali mój budżet na kolana:( Możesz przybliżyć ceny? MDF lakierowany pewnie nie nadaje się na blaty szafek?

nataly jeszcze jedno pytanie czy daje się lakobel za płytę gazową? Jest to jakoś hartowane, nie pęknie podczas nagrzewania przy gotowaniu?

Witam , lacobel nie jest taki drogi , jest to szkło lakierowane i jest sporo kolorów . Kwarcogranit jest w cenach konglomeratu a efekt i trwałość dużo większa. .. Mdf lakierowany zupełnie nie nadaje się na blat ale jest bardzo dużo fajnych laminatów z których można skorzystać.. .

Przy płycie gazowej trzeba stosować szkło hartowane ..

Miłego ,
Piotr

monia_
23-05-2013, 16:14
nataly pozwolisz, że Cię jeszcze podpytam: blatów mam 3 m2 a raczej 2,3 m2 jeśli odlicza się zlew i płytę gazową ? Czy z laminatu można zrobić ładny gruby (5-7cm) blat najlepiej efekt polerowanego (nie wiem jak to profesjonalnie określić;) ) ?

Nataly Design
23-05-2013, 17:00
nataly pozwolisz, że Cię jeszcze podpytam: blatów mam 3 m2 a raczej 2,3 m2 jeśli odlicza się zlew i płytę gazową ? Czy z laminatu można zrobić ładny gruby (5-7cm) blat najlepiej efekt polerowanego (nie wiem jak to profesjonalnie określić;) ) ?

Witam , nie odlicza się otworów ponieważ wycięty materiał do niczego nie będzie się nadawał . Grubość taką można zrobić bez problemu , natomiast
poler zazwyczaj występuje w innych materiałach a w laminatach można znaleźć np połysk . Ale ja nie polecam akurat połysku i proponuję blaty w macie ;-) Miłego , Piotr

monia_
23-05-2013, 20:11
marzy mi się blat z konglomeratu ale pewnie budżet zacznie się kurczyć i trzeba będzie zweryfikować pomysły:(
nataly jeszcze Cię trochę pociągnę za język:P
czy blat z laminatu można zrobić pod kątem prostym znaczy brzeg? Poza tym czy laminat jakoś da się ładnie łączyć, żeby nie było listew itp.

Nataly Design
23-05-2013, 23:13
marzy mi się blat z konglomeratu ale pewnie budżet zacznie się kurczyć i trzeba będzie zweryfikować pomysły:(
nataly jeszcze Cię trochę pociągnę za język:P
czy blat z laminatu można zrobić pod kątem prostym znaczy brzeg? Poza tym czy laminat jakoś da się ładnie łączyć, żeby nie było listew itp.

Witam , oczywiście takie blaty robimy pod kątem prostym , bez zaoblenia na kancie .. i nie stosuje się żadnych listew tylko takie blaty łączy się na styk .
Miłego <piotr

monia_
24-05-2013, 12:02
nataly masz może jakieś przykładowe zdjęcia? Jakieś Twoje realizacje? Interesują mnie białe/ złamana biel lub mleczne blaty.
Jak duże są różnice cenowe między laminatem a konglomeratem?

Nesska
24-05-2013, 12:20
Nataly czy możesz polecić jakiś czarny blat z laminatu???? Miał być czarny granit ale jednak się nie wyrobimy finansowo i poszukuję jakiegoś zastępstwa :(

Diedra
24-05-2013, 12:53
Nessko, mamy czarny blat laminowany z Krono i absolutnie NIE mogę polecić czarnego laminatu. W dwa dni po montażu było widać rysy pod światło, a cackaliśmy się z nim jak z jajkiem - żadnego przesuwania naczyń, tylko podnieś i ostrożnie odstaw. To chyba najgorszy możliwy kolor laminatu. Na szczęście nie są bardzo drogie, więc wiem już, że go prędzej czy później wymienię. I oczywiście widać KAŻDY pyłek, ale to akurat da się przeżyć - po prostu częściej przecierasz :) Przemyśl jeszcze ten czarny laminat...

Nataly Design
24-05-2013, 14:09
nataly masz może jakieś przykładowe zdjęcia? Jakieś Twoje realizacje? Interesują mnie białe/ złamana biel lub mleczne blaty.
Jak duże są różnice cenowe między laminatem a konglomeratem?

Witam , realizacje są na stronie www.nataly-design.pl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.nataly-design.pl) . lub www.nataly.pl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.nataly.pl) Laminaty do wybrania ale raczej u mnie na miejscu ;-)


Nataly czy możesz polecić jakiś czarny blat z laminatu???? Miał być czarny granit ale jednak się nie wyrobimy finansowo i poszukuję jakiegoś zastępstwa :(

Witam , ja nie korzystam z blatów "standardowych" tylko kupuję konkretne laminaty i robię blaty wg szablonów a mamy kilka fajnych czerni ...
Z tym że też można to zobaczyć u nas w studiu , miłego , Piotr

monia_
24-05-2013, 14:35
nataly obejrzałam i dech mi zaparło;) boskie te kuchnie robicie!
pytanie mam: jakiej wysokości są szafki górne? Te uchylne, podwójne. I jak się je otwiera, oczywiście te bez uchwytów;)

Nataly Design
24-05-2013, 15:35
nataly obejrzałam i dech mi zaparło;) boskie te kuchnie robicie!
pytanie mam: jakiej wysokości są szafki górne? Te uchylne, podwójne. I jak się je otwiera, oczywiście te bez uchwytów;)

Staramy się ;-) wszystkie szafki robimy na wymiar więc nie mamy ograniczeń , natomiast mamy tez kilka fajnych wyszukanych patentów żeby otwierać szafki bezuchwytowo /// ;-)

Anulek2005
24-05-2013, 16:51
Nataly - wysłałam Ci zestaw pytań na priva - odpowiesz?

fajna kobieta
24-05-2013, 17:22
nataly! przeniescie firmę do Szczecina , plisss........:)

Nataly Design
24-05-2013, 18:08
Nataly - wysłałam Ci zestaw pytań na priva - odpowiesz?

Już poszło ;-)


nataly! przeniescie firmę do Szczecina , plisss........:)

W sumie teraz będziemy robili we Wrocławiu .. ;-)

radam5
26-05-2013, 10:04
żona ma kolejny pomysł na przełamanie kolorystyki kuchni,
Na ściance barku i na ścianie z wejściem chce żebym położył cegiełki

takie (tylko z fugą ecru)
191784

chodzi o te ścianki
191788

191789

koza79
26-05-2013, 14:17
Radam a nie będą się te cegiełki gryzły z tym co masz w korytarzu położone?

radam5
26-05-2013, 20:20
nie mam pojęcia. To może macie jakiś pomysł na zabudowę tych ścianek?

Elfir
26-05-2013, 21:03
płyta meblowa.

Nesska
26-05-2013, 22:04
Radam jak dla mnie te cegły to już zza dużo. Dekor w kuchni, inne cegły w korytarzu....:no:

asiazett
26-05-2013, 23:29
A dlaczego nie może zostać jak jest?

Mi też się wydaje, że to wszystko by "za ciężko" wyglądało. Masz sporo ciemnych frontów, idź w stronę jasności :P

Kamila_len
28-05-2013, 00:01
Wiadomo, że na początku człowiek się wiecznie zastanawia czy nie można było zrobić czegoś inaczej, w innej kolorystyce, z innych materiałów.... Ale nie sztuką jest wymienić, kupić nowe - sztuką jest tak zagrać dodatkami, żeby było ok :) Zrezygnuj z cegiełek i innych wynalazków :) Jeśli brakuje koloru czy materii to wystarczy, że postawisz tam oryginalny lub nawet zwykły np. drewniany stołek barowy w kolorze jakiego brakuje Twojej żonie (czerwony brąz? czarny? a może coś w kolorze podłogi?) Uwierz - mniej znaczy więcej - nie kombinujcie, bo przedobrzycie :) Dla mnie jest ok, Wam też się opatrzy, a na osłodę kup żonie jakieś dodatki do kuchni, żeby miała o czym myśleć i co odwróci jej uwagę :)

adass
28-05-2013, 10:38
Bry wszystkim.

Czy znajdzie się tu jakaś dobra dusza i mnie poratuje zakupami w IKEA Wrocław , ponieważ tylko tam dostępne są drzwiczki na które czekam od października , a następnie puści kurierem ?


http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70220923/#/20260474

proszę o PW gdyby ktoś się skusił

sprawa nadal aktualna , chętnych zapraszam na PW

lena88
28-05-2013, 15:29
Ja polecam blat z Kronopol - Dolores :) mam taki od 3 miesięcy i cały czas wygląda jak nowy:) nic się nie rysuje a przynajmniej ja żadnych rys nie widzę :) świetnie wygląda z czarnym zlewem i płytą indukcyjną oraz białymi meblami :) w dodatku tani (ok. 100-120/m2) w porównaniu do blatów z kamieni a efekt też świetny :) po co przepłacać :) za mój blat dałam ok 500 zł a za taki z granitu dałabym ok 4500 ... i nie wiadomo jak tamten by się spisywał, trzeba by polerować...

oto moja kuchnia.. proszę o szczere opinie :) 192263192264192265192266192267

gajzo
28-05-2013, 16:45
lena88, mi się podoba :). Jest prosta, elegancka,bez udziwnień. Zadbałaś o to by uchwyty dobrze się prezentowały :). Mi tylko nie pasuje firanka. W takiej kuchni stawiałabym na totalny minimalizm.

f.5
28-05-2013, 16:58
oto moja kuchnia.. proszę o szczere opinie :) 192263192264192265192266192267
fotka nr 5 jest debesciacka :)
czy mi sie wydaje czy kuchnia jest szara ? sciana fioletowa czy pada mi monitor ?

lena88
28-05-2013, 17:05
zdjęcia nie najlepszej jakości, bo robione telefonem... ściany w kuchni są srebrne, to jest taka farba metal effect z alpina... miało wyjść troche inaczej ale też jest dobrze, łatwo się zmywa.. :) ściany w salonie są fioletowe, dlatego widać tam też fioletowe ściany... ale będą zmieniane na niebieski :D ( blue jeans z dekoral)

marta_s_z
28-05-2013, 17:25
meble ciekawe ale firanki psują efekt

Korozja
28-05-2013, 19:31
Jeżeli chodzi o same meble to jak dla mnie ok. Nie jestem przekonana do tej farby. Musiałabym chyba na żywca zobaczyć. Firanka nie leży mi zupełnie w tym pomieszczeniu. Zamieniłabym na coś prostszego.

aniula_bl
28-05-2013, 19:46
oto moja kuchnia.. proszę o szczere opinie :) 192263192264192265192266192267

odsłoń rolety i zrób zdjęcia w świetle dziennym :yes:
firanka na pewno bardzo psuje efekt, bo generalnie ładna kuchnia :lol2:
ona w takim trochę innym stylu jest chyba :P

teraz się dopatrzyłam, że częściowo mamy podobny układ sprzętów i szafek w kuchni :wiggle:
coś mi się czuje, że czajnik jak najprędzej powinien wylądować po lewej stronie okna w rogu, bo przy tych drzwiach od spiżarni (chyba od spiżarni) wydaje się stać maksymalnie niewygodnie :P

Oszolom
28-05-2013, 20:44
Lena88 o taką kuchnię mi chodzi.
Nawet układ mam podobny "L".
Podaj szybko proszę wymiary boków kuchni.
Kto robił, z czego, czy masz systemy szuflad (jakie) itp.
Jak możesz to podaj mi na priva w jakiej kwocie mniej więcej się zamknęłaś.

Kuchnia mi się bardzo podoba, właśnie myślę nad innym kolorem cokołów, ale ty jeszcze dodałaś "przełamanie" na frontach. Dla mnie jest to zerwanie z aktualnymi trendami, wszystko monotonne, jednobarwne, prawie zawsze białe, czarne lub drzewienne.

Patrzałem kilkakrotnie na zdjęcia bo szukam jeszcze - lodówki.....masz coś takiego w ogóle w domu?.::rolleyes:

fajna kobieta
28-05-2013, 20:45
Kuchnia sama w sobie ok tylko ściągnie te firanki!! Bądź konsekwentna jak minimalizm to minimalizm a te koszmarki psują efekt.

żona m
28-05-2013, 21:27
Osobiście zmienilabym firanki, bo nie pasują. Farba chyba miała imitować beton czy stal szczotkowaną, na fotkach wyglada jak zagruntowana ściana, może to wina słabej jakości fotek.Nie dokońca ''gadają'' do mnie fronty z wstawkami w innym kolorze. No i fotka pod szkłem nazbyt oczywista. Miasto nocą to najbardziej oklepany motyw.

beata.i
28-05-2013, 21:48
oto moja kuchnia.. proszę o szczere opinie :) 192263192264192265192266192267[/QUOTE]

gratuluje mebelki ładne i nie przekombinowane.
przyłączam się jednak do powyższych rad nt firanek, niestety rzucają się w oczy zanadto. to mebelki mają grać pierwsze skrzypce bo fajnie rozplanowane.
co mnie jeszcze razi to drzwi jakby z innej bajki, chyba że to tymczasowe rozwiązanie.
gratuluje praktycznej kuchni najważniejsze żeby była praktyczna i podobala się inwestorom:bye:

lena88
28-05-2013, 22:02
w całym domu mam podobne firany i chciałam, żeby w kuchni były podobne... może na zdjęciach się nie podobają, ale na żywo ładnie to wygląda i każdemu się podobają... nie chciałam standardowych firan, zawieszanych od połowy okna... one były dobierane pod te w salonie192390

mi tam pasuje w tamtym miejscu, przynajmniej para z czajnika nie leci na szafki... a drzwi są do spiżarki :)

Oszolom: kuchnia ma wymiary 250 cm (bok z okapem) x 280 cm. Zamawiana na targu za 1000/metr + dodatkowe opłaty za szuflady itp... Razem z blatem meble kosztowały 4500 zł. Nie wiem czy to dużo, czy mało... Te przełamanie na frontach to szkło.. które niestety pękło już na drzwiach od zmywarki ;/ a uprzedzano nas przed tym, ale się uparliśmy... Lodówka jest za drzwiami w spiżarce. W kuchni nie było by jej gdzie dać i by buczała, a mamy kuchnie z salonem..

drzwi nie są tymczasowym rozwiązaniem, są takie jak pozostałe, z tej samej serii... kosztowały 600 zł więc raczej nie mamy ich zamiaru narazie wymieniać...

f.5
28-05-2013, 22:43
Lena88 daj mi proszę namiary na ten targ kopsnę sie tam w piątek po robocie bo cena mi sie podoba.
Lubliniec ten na sląsku koło Czestochowy

żona m
29-05-2013, 00:11
w całym domu mam podobne firany i chciałam, żeby w kuchni były podobne... może na zdjęciach się nie podobają, ale na żywo ładnie to wygląda i każdemu się podobają... nie chciałam standardowych firan, zawieszanych od połowy okna... one były dobierane pod te w salonie192390


z doświadczenia wiem, ze jak coś na zdjeciach wygląda fatalnie to w realu jeszcze gorzej. Tu nie chodzi w ogóle o to czy ładne czy brzydkie, bo same w sobie są znośne....ale o styl. One tu nie pasują a argument, ze podobaja sie wszystkim jest od czapy, jak widzisz masz kilkanascie opini negatywnych. Znajomi odwiedzający Was, mówią to co wypada powiedzieć.


Obecnie standardem jest to co masz w oknach.

lena88
29-05-2013, 02:54
tak - ten targ jest w Lublińcu koło Częstochowy.. on jest w wtorki i piątki do godziny 12:00... w centrum miasta, popytasz gdzie targ to Ci każdy powie... meble były zamawiane w firmie albert-meble.pl Czekałam 6-7 tygodni, z tym że górny bok przywieźli bez tych białych pasków oraz jedna górna szafka miała na drzwiczkach małe zadrapanie... na wymianę ww. czekałam kolejne 6 tygodni, tylko już te paski białe miały inny odcień białego ;/ Firmę średnio polecam, a raczej cwaniaczka, który tam pracuje.... na początku milutki, ale jak już zapłacone to ma klienta w d..... ale pracują tam też inni, którzy wydają się bardziej mili.... myślę, że jakbyś przeszła popytała gdzie indziej to też byś znalazła w tych cenach ....
kuchnia jest oczywiście lakierowana. Polecam białe kuchnie, nic nie widać, żadnych rys.... natomiast na czarnych szafkach szybko widać ryski jak się przyjrzy...

koza79
29-05-2013, 08:04
A jakby drzwi od spiżarki zrobić takie jak front meblowy?

źródlana
29-05-2013, 10:35
To i ja bardzo nieśmiało pokażę swoją kuchnie. Już użytkowana, brakuje tylko 2 krzeseł, czajnika i być może jakiejs gładkiej zazdrostki w oknie. Zlew celowo wcisnięty w kąt (jest zmywarka) aby mieć jak najwięcej blatu pod oknem. Dzięki temu mam blisko i do zlewu i do płyty,a blat roboczy oświetlony jest naturalnym światłem. No, wstęp zrobiony :D teraz ciekawe czy uda mi sie wstawic zdjęcia.... Aha, kuchnia nie jest otwarta na salon, tzn jest przejscie bez drzwi.

http://images36.fotosik.pl/493/c1dcf2f07a8050a6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c1dcf2f07a8050a6)

http://images42.fotosik.pl/882/5b40eb6a4db80048m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b40eb6a4db80048.html)

http://images33.fotosik.pl/678/d3d3018c82e6c0e6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d3d3018c82e6c0e6)

http://images46.fotosik.pl/2070/4e40b0dfc93f6734m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4e40b0dfc93f6734)

marci82
29-05-2013, 11:04
Źródlana bardzo ładna kuchnia. Co to za blat ?

reni1980
29-05-2013, 11:08
lena88 dla mnie kuchnia bez jakiejkolwiek konsekwencji, niby nowoczesna ale do nowoczesności jej daleko, może i z blatu jesteś zadowolona ale słowa po co przepłacać za granit są ......... myślę że jak ktoś nie ma o czymś pojęcia to lepiej aby sprawę przemilczał, jak popatrzysz na swój blat za 10 lat to zmienisz zdanie, granit prawdopodobnie przeżyje każdą kuchnię:yes:
Ściany wyszły nie bardzo ale pewno monitor przekłamuje, jednak jak patrzę na zdjęcia mówię :no:

źródlana wyszło bardzo fajnie, czystko, schludnie naprawdę ładnie, mieszane uczucia ma do tej nogi od barku:cool:, ale poczekam na efekt końcowy, ogólnie bardzo na :yes:

czuszka
29-05-2013, 11:25
Źródlana bardzo ładna kuchnia. Co to za blat ?

własnie-ja też jestem ciekawa co to za blat???

lena88
29-05-2013, 12:12
Reni1980 wiem, że lepsze są blaty z granitu, ale ten też nie jest taki zły... jak będzie nas stać kiedyś to może wymienimy.. nie mamy kredytu, wszystko robimy powoli na bieżąco, więc i tak nie jest źle :)

reni1980
29-05-2013, 12:32
lena88 ale oczywiście , że tak, każdy kupuje co uważa i na co go stać, ale twój komentarz moze kogoś wprowadzic w błąd, skoro to jest to samo to po co przepłacać, a jednak płyta i granit to jak niebo i ziemia, wspólna tylko nazwa, słowa odnośnie kredytu - można budować dom za gotówkę i kupować najdroższe rzaczy

ania_zet
29-05-2013, 12:38
Źródlana, mamy chyba podobne blaty. To egger f 275?
mój jeszcze nie zamontowany - porysowany był i czekamy na nowy

Kuchnia bardzo ładna :)

emi601
29-05-2013, 12:49
Leno, nieswojo mi krytykować ( ja przeżyłam uwagi do moje kuchni i jest ok ;) ) ale też uważam, że firanka nie robi za dobrze Waszej kuchni :(
jest z innej bajki ( ta podobna na oknie w salonie wygląda ok, nie razi) i w zestawieniu z fajnymi nowoczesnymi meblami w kuchni wydaje się nie za bardzo na miejscu.
widzę, że masz roletę zewnętrzną. Może w środku wystarczyłaby jakaś prosta gładka roleta ? biała na przykład.

No i drzwi do spiżarki, rozumiem że mają grać z całością domu, bo kuchnia otwarta, ale muszą też grać z kuchnią, coś za coś, albo grają z innymi drzwiami albo z kuchnią, a skoro są tak blisko mebli to uważam że powinny być zgrane z kuchnią. Nie trzeba ich od razu wyrzucać, może można je okleić? są w w sklepach duże naklejki, może jakaś z motywem wieżowa? to by nawiązywało do widoku nad blatem. Drzwi są płaskie więc to by się chyba dało zrobić.

Meble bardzo ładne i fajnie rozplanowane, do nich masz czadowe i konsekwentnie zastosowane uchwyty. To mi się podoba.
Masz też fajny i w moim odczuciu pasujący do stylu żyrandol.

radam! nie dawaj cegiełek na ten barek , będzie bałagan i wszystko z innej parafii, dziewczyny dobrze radzą! popieram ich opinie!

rasia
29-05-2013, 19:52
sprawa nadal aktualna , chętnych zapraszam na PW

Adass, zapytaj na Grupie Wrocławskiej.

fajna kobieta
29-05-2013, 19:57
lena88a moze pomysl o jakiejs w miare prostej rolecie rzymskiej?

piu
30-05-2013, 00:41
lena88 dla mnie kuchnia bez jakiejkolwiek konsekwencji, niby nowoczesna ale do nowoczesności jej daleko, może i z blatu jesteś zadowolona ale słowa po co przepłacać za granit są ......... myślę że jak ktoś nie ma o czymś pojęcia to lepiej aby sprawę przemilczał, jak popatrzysz na swój blat za 10 lat to zmienisz zdanie, granit prawdopodobnie przeżyje każdą kuchnię:yes:
Ściany wyszły nie bardzo ale pewno monitor przekłamuje, jednak jak patrzę na zdjęcia mówię :no:

źródlana wyszło bardzo fajnie, czystko, schludnie naprawdę ładnie, mieszane uczucia ma do tej nogi od barku:cool:, ale poczekam na efekt końcowy, ogólnie bardzo na :yes:


Za 10 lat to i kuchnia będzie do wymiany, więc moim zdaniem wybór blatu słuszny.


Lena88

Wstawki ciekawe, coś innego , choć na górze wolałabym już gładkie szafki :)
Firanka - zdecydowanie nie pasuje. Przy tych paskach na szafkach powinna być prosta, jeśli jednak lubisz taki typ dekoracji, to w końcu Twoje odczucia są najważniejsze :)

IZA30
30-05-2013, 12:17
Ja polecam blat z Kronopol - Dolores :) mam taki od 3 miesięcy i cały czas wygląda jak nowy:) nic się nie rysuje a przynajmniej ja żadnych rys nie widzę :) świetnie wygląda z czarnym zlewem i płytą indukcyjną oraz białymi meblami :) w dodatku tani (ok. 100-120/m2) w porównaniu do blatów z kamieni a efekt też świetny :) po co przepłacać :) za mój blat dałam ok 500 zł a za taki z granitu dałabym ok 4500 ... i nie wiadomo jak tamten by się spisywał, trzeba by polerować...

oto moja kuchnia.. proszę o szczere opinie :) 192263192264192265192266192267

Firanki zdecydowanie do zlikwidowaniai też coś kolor ścian do mnie nie przemawia,albo mój monitor coś przekłamuje:/ Natomiast meble jak najbardziej na tak.

żona m
30-05-2013, 20:27
Zródlana kuchnia bardzo fajna, szkoda tylko, ten zlew wciśnięty tak w kąt, no ale jak mus to mus. Jedyne co mi nie leży,to ten pseudo stolik i jego podpórka.

agulenkaosw
30-05-2013, 21:18
mi sie ta kuchnia nie podoba jkas taka ponura ale wazne,ze Ty zadowolona :)

beti70
30-05-2013, 22:05
Mam pytanie... jaki kolor mają, lub powinny mieć wnetrza szafek w czarnej kuchni?

piu
31-05-2013, 00:59
lena88

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=192264&d=1369748409

A te firany to masz zeszyte razem na jednej taśmie? Bo może dałoby się je rozdzielić i zostawić tylko te panele w paski (odpruć kokardki) lub samą gładką ? Wyglądałoby super, a bez większych kosztów, poza dopłatą za powtórne wszycie taśmy, już pojedynczo.

Po mojej ostatniej wizycie w salonie firan i EUROFIRANACH wiem, jak bardzo trudno jest przekonać ekspedientki, że chce się proste, gładkie firanki :)
Byłam namawiana na "doszycie gipiury" albo wybór firan z bogatymi haftami, bo inaczej "będzie biednie"...
Mimo tego, że gładka firana, która najbardziej odpowiada moim potrzebom kosztuje za metr 3x tyle, co ta bogato zdobiona.

piu
31-05-2013, 01:16
żona ma kolejny pomysł na przełamanie kolorystyki kuchni,
Na ściance barku i na ścianie z wejściem chce żebym położył cegiełki

takie (tylko z fugą ecru)
191784

chodzi o te ścianki
191788

191789

radam5


Ta imitacja cegiełek popsułaby ładną kuchnię i mam nadzieję, że żona zrezygnuje z tego pomysłu ;)
Imitacja sama w sobie jest kiepskim pomysłem, a u Ciebie konkurowałaby ponadto z kwiatowym dekorem płytek i imitacją kamienia w przedpokoju.

Zamiast tego wolałabym wydać pieniądze na ładną ceramikę, w proponowanym już wcześniej przeze mnie kolorze kości słoniowej - Ivory lub kremowym


Np. z Villa Italia - są lekkie, mają ładne wzornictwo i idealny kolor, który będzie pasował do waszej kuchni

https://www.bellodecor.pl/public_html/application/main/image/91/thumbs/th395x300/nicea_kubek_new.jpg


https://www.bellodecor.pl/public_html/application/main/image/77/thumbs/th395x300/nicea1.jpg

Odrobina zieleni także by mogła być - zwłaszcza żywej - zioła w kremowych doniczkach, kwiaty...

kasiulkak
31-05-2013, 09:16
Mam pytanie... jaki kolor mają, lub powinny mieć wnetrza szafek w czarnej kuchni?

Witaj, ja przy czarnych szafkach wnętrza będę mieć białe, może to dziwnie wyglądać po otwarciu szafki - nie wiem, ale stolarz mówił że czarna płyta jest beznadziejna. Boki frontów (czarny lakier) będą jakby to nazwać poobklejane na czarno, spód szafek czarny, ale wnętrze i półki białe.

źródlana
31-05-2013, 09:19
Dziękuję za miłe opinie nt. mojej kuchni :) noga od stolika też mnie drażni, pierwotnie miał być zamiast niej blat do dołu, ale szkoda nam było miejsca siedzącego. W tym momencie jedyne co zrobimy to zmienimy ją na zwykła okrągłą noge :) "Stolik" potrzebny z tego względu, że niektóre czynności kuchenne typu krojenie sałatki wykonuje siedząc, a popijając kawke miło jest zza niego popatrzeć na męża próbującego swoich sił w gotowaniu ;)
Z kuchni przechodzi się do spiżarni (sciana za stolikiem). W tej chwili rozglądamy się za jakimiś drzwiami, ale prawdopodobnie kupimy zwykłe białe, gładkie i pomalujemy w kolor ściany.
Aha, blat to kronopol consuela :)

aniqa1982
31-05-2013, 09:31
Zamiast tego wolałabym wydać pieniądze na ładną ceramikę, w proponowanym już wcześniej przeze mnie kolorze kości słoniowej - Ivory lub kremowym
Np. z Villa Italia - są lekkie, mają ładne wzornictwo i idealny kolor, który będzie pasował do waszej kuchni
https://www.bellodecor.pl/public_html/application/main/image/91/thumbs/th395x300/nicea_kubek_new.jpg
https://www.bellodecor.pl/public_html/application/main/image/77/thumbs/th395x300/nicea1.jpg
Odrobina zieleni także by mogła być - zwłaszcza żywej - zioła w kremowych doniczkach, kwiaty...
piu przepiękna ta ceramika! Ja chciałabym meble w takim kolorze .

reni1980
31-05-2013, 11:03
Za 10 lat to i kuchnia będzie do wymiany, więc moim zdaniem wybór blatu słuszny.

piu czy ja napisałam , że wybór blatu jest nie słuszny, nie.
Napisałam, że laminat to nie to samo co granit.
Kuchnia na 10 lat? no spoko;)

piu
31-05-2013, 13:24
piu czy ja napisałam , że wybór blatu jest nie słuszny, nie.
Napisałam, że laminat to nie to samo co granit.
Kuchnia na 10 lat? no spoko;)

Lena też przecież nie napisała, że to jest to samo :


Ja polecam blat z Kronopol - Dolores :) mam taki od 3 miesięcy i cały czas wygląda jak nowy:) nic się nie rysuje a przynajmniej ja żadnych rys nie widzę :) świetnie wygląda z czarnym zlewem i płytą indukcyjną oraz białymi meblami :) w dodatku tani (ok. 100-120/m2) w porównaniu do blatów z kamieni a efekt też świetny :) po co przepłacać :) za mój blat dałam ok 500 zł a za taki z granitu dałabym ok 4500 ... i nie wiadomo jak tamten by się spisywał, trzeba by polerować...



Moim zdaniem na 10 lat blat z laminatu spokojnie wystarczy, a kuchnia z płyty także dłużej nie wytrzyma - będzie za bardzo porysowana, poobijana, nie mówiąc o tych szklanych wstawkach, które z pewnością trzeba będzie jeszcze szybciej wymieniać. Za tę cenę, jaką zapłaciła Lena - efekt świetny.

Elfir
31-05-2013, 13:39
W tym momencie jedyne co zrobimy to zmienimy ją na zwykła okrągłą noge :

Nie okrągłą! Przecież w kuchni nie ma nic okrągłego. Wsadzić to co jest w tubus o przekroju kwadratowym w kolorze drewna szafek:

http://images43.fotosik.pl/1851/5da0e4ff58e7c2afgen.jpg

Do tego większa lampa nad stolikiem.

Jak chcesz wprowadzić kolor to lampa może być kanarkowo żółta, grafiki z kanarkowym kolorem gdzieniegdzie (nie cała żółta, tylko jakiś mały element) i żółte krzesło.

Inspiracja:
http://wnetrza-ze-smakiem.pl/wp-content/uploads/2013/02/biel-i-szarosc-kuchni-kolorowe-grafiki-zolte-krzesla.jpg

Elfir
31-05-2013, 13:42
Moim zdaniem na 10 lat blat z laminatu spokojnie wystarczy, a kuchnia z płyty także dłużej nie wytrzyma - będzie za bardzo porysowana, poobijana, nie mówiąc o tych szklanych wstawkach, które z pewnością trzeba będzie jeszcze szybciej wymieniać. Za tę cenę, jaką zapłaciła Lena - efekt świetny.

Mam tanią kuchnię z BRW w obcenym mieszkaniu. Ma 10 lat i gdyby mi "fachowacy" źle nie wypoziomowali kuchenki gazowej byłaby w idealnym stanie.
A tak od ciepła piekarnika (mam kuchnkę wolnostojącą) odkleiła się okleina w jednym miejscu.
Szafki wiszące oraz oddalone od piekarnika bez zmian.
Za to intensywnie szorowane, nie dbane specjalnie.
Dlatego zastanawiam się nad okleiną zamiast forniru w nowej kuchni.

andmore
31-05-2013, 13:48
Witam.
Forum przeglądam już jakiś czas. Po kilku remontach przyszła kolej na kuchnię. Ponieważ na co dzień mieszkam w jednym z krajów skandynawskich, wybór koloru już od dawna był przesądzony - biały. Kuchnię projektowałem sam. Było kilka koncepcji i w życie została wprowadzona ta najbardziej minimalistyczna, ale wg mnie najbardziej pasująca do charakteru całego wnętrza. Zamiast wiszących szafek, które wg mnie są delikatnie mówiąc nie najładniejsze, pojawił się półwysep z szafkami. W grę wchodziło podprowadzenie do niego wody, ale czas jaki spędzam w kraju uniemożliwił tego rodzaju przeróbkę. Do skończenia pozostało jeszcze kilka drobiazgów ale najważniejsze prace już zostały wykonane.
ps. proszę nie zwracać uwagi na "dekorację" okna. W planach albo drewniana żaluzja albo roleta rzymska.
pozdrawiam

http://img837.imageshack.us/img837/2433/p1020776x.jpg
http://img811.imageshack.us/img811/1325/p1020790r.jpg
http://img853.imageshack.us/img853/552/p1020777y.jpg
http://img841.imageshack.us/img841/8268/p1020784i.jpg
http://img208.imageshack.us/img208/9994/p1020796c.jpg
http://img542.imageshack.us/img542/9491/p1020792j.jpg
http://img850.imageshack.us/img850/5720/p1020779r.jpg
http://img191.imageshack.us/img191/9118/p1020780nr.jpg

f.5
31-05-2013, 14:13
http://emotikona.pl/emotikony/pic/0wink.gif (http://emotikona.pl)
Dla mnie bomba
naturalne materiały łupek na scianie ???
blat bajka
http://emotikona.pl/emotikony/pic/0wink.gif (http://emotikona.pl)

Korozja
31-05-2013, 14:46
andmore ogólnie kuchnia ciekawa, ładna, świetnie wygląda ściana z okapem. Fajna kolorystyka całego pomieszczenia. Mam jednak kilka ale....
nie podoba mi się przedłużenie blatu na ściane. Może jakby ściana była biała byłoby ok a tak jak dla mnie za dużo tego szczęścia.
Troszkę mnie dziwi że mając tak dużą powierzchnię wcisnąłeś zlew obok płyty. Absolutnie nie dam się przekonać że to wygodne. Nie wyobrażam sobie myć garów i trzymać łokcia tusz nad gorącą parą wydobywającą się z garnka.
Mam też mieszane uczucia co do wysokiej zabudowy. Bez tego piekarnika w środku, albo z białym wyglądałoby to lepiej.

kanka9
31-05-2013, 14:59
andmore ogólnie kuchnia ciekawa, ładna, świetnie wygląda ściana z okapem. Fajna kolorystyka całego pomieszczenia. Mam jednak kilka ale....
nie podoba mi się przedłużenie blatu na ściane. Może jakby ściana była biała byłoby ok a tak jak dla mnie za dużo tego szczęścia.
Troszkę mnie dziwi że mając tak dużą powierzchnię wcisnąłeś zlew obok płyty. Absolutnie nie dam się przekonać że to wygodne. Nie wyobrażam sobie myć garów i trzymać łokcia tusz nad gorącą parą wydobywającą się z garnka.
Mam też mieszane uczucia co do wysokiej zabudowy. Bez tego piekarnika w środku, albo z białym wyglądałoby to lepiej.

Hehe jak byś czytała moje myśli ;-)
Muszę się zgodzić z korozją co do słowa . I jeszcze dodatkowo jedna rzecz, taka ładna kuchnia, ładne meble, piękne fronty a taka "chamska " plastikowa listwa pomiędzy blatem a ścianą . Kurcze teraz się tak już nie wykańcza . No szkoda bo jakoś mi to psuje efekt . Ale może to tylko mi tak ;-)

Elfir
31-05-2013, 15:07
a ja miałabym zastrzeżenia do kształtu półwyspu.
Natomiast pomysł z blatem jako pasem spływającym ze ścian jest dla mnie ok.
Lodówki też mnie nie rażą.

andmore
31-05-2013, 15:51
Dziękuje wszystkim za uwagi.

f.5 tak, na ścianie jest łupek

Korozja u nas taki układ płyta-zlew funkcjonował przez kilka lat i nie było żadnego problemu. Może dlatego, że nikt nie zmywa podczas gotowania. Co do wysokiej zabudowy w planach jest jeszcze mikrofala nad piekarnikiem.

kanka9 niestety dopóki nie pojawią się dębowe listwy coś trzeba było założyć (najniższym kosztem, żeby nie było żal wyrzucać)

kanka9
31-05-2013, 16:32
Aaaaa czyli te okropne , srebrne plastiki znikną ? To dobrze ;) a lodówka i zamrażarka (tak sądzę ) też mnie nie rażą i nawet mi się to podoba tylko faktycznie ten samotny piekarnik jakoś dziwnie wygląda i chyba lepiej by biały wyglądał bo by się wtopił w tło ale może jak będzie mikrofala to się zmieni ;)

fajna kobieta
31-05-2013, 16:35
No właśnie...niby wszystko gra ale można sie przyczepić.Ja osobiście do wysokiej zabudowy.Te lodówki wyglądają jak drzwi do chłodni w markiecie trochę przesadzone.Fajne miejsce na wysoka zabudowę ale chyba nie do końca przemyślane zagospodarowanie.Jeszcze ma dojść mikrofalowkia to juz w ogóle będzie przedobrzone.Listwa przy blacie mnie osobiście aż tak nie razi zlew przy kuchence tez-kwestia wygody.Firanka absolutnie do zmiany!Poszlas w nowoczesność to bądź konsekwentna i powieś coś prostszego.

andmore
31-05-2013, 16:55
kanka9 znikną, znikną. Czekamy na informację od naszego stolarza. Tak, to zamrażarka i lodówka. Nie lubię kupować przez internet, dopóki czegoś nie zobaczę na żywo i nie dotknę, dlatego przy najbliższej wizycie w Polsce zaczną się poszukiwania mikrofali.

fajna kobieta Ja to nie "ona" tylko "on" :) Może dlatego nie miałem i nie mam skojarzeń z chłodnią.
A co do okna, to pisałem w 1 poście, żeby nie zwracać na nie uwagi bo przyjdzie albo roleta rzymska albo drewniane żaluzje.

żona m
31-05-2013, 20:07
ja mam gorsze skojarzenie, bo dla mnie jak w prosektorium, brak tylko stołu sekcyjnego. Reszta fajna, blat super, tapeta do przetrawienia, zasłonki niestety pasują jak pięśc do oka.

Nesska
31-05-2013, 20:23
andmore jak dla mnie to za dużo się dzieje :no: półwysep w nietypowym kształcie (dlaczego akurat tak?), fototapeta, łupek i charakterystyczny blat...ale to jest moje zdanie jeśli wy się dobrze tam czujecie to ok

asiazett
31-05-2013, 20:32
Bardzo ciekawa propozycja :)
Podoba mi się pociągnięcie blatu na boczną ścianę - w ogóle blat - śliczny! Łupek tylko nie w moim guście, ale skoro o gust chodzi to bez dyskusji :P

Podyskutowała bym tylko z tym wysunięciem blatu poza obrys zabudowy na półwyspie. Ja bym ten fragment zlicowała z boczną obudową...

Myślę, że jak dojdzie mikrofala to będzie fajniej!

A fugi na podłodze są białe?

andmore
31-05-2013, 21:49
Nesska Kuchnia miała być w stonowanych, chłodnych kolorach i tylko blat miał ją ożywić i nadać trochę ciepła.
Półwysep jest przy oknie z kaloryferem i niedaleko ścianki działowej (kuchnia nie jest połączona z salonem) więc chcieliśmy wykorzystać miejsca tyle ile się da, stąd taki kształt.

asiazett Przy montażu przymierzaliśmy też jak będzie wyglądał zlicowany blat i pozostało tak jak jest. Fugi są szare (podobne do koloru betonu) Niestety nie pamiętam symbolu.

EZS
31-05-2013, 22:12
Andamore, mi się twoja kuchnia podoba bez zastrzeżeń. To duży komplement z mojej strony, bo na co dzień gustuję w takich staroświeckich :) Zmieniać nic bym nie zmieniała choć wyobraziłam sobie, jakby pięknie wyglądał blat z jednolitego drzewa z mało widocznym usłojeniem... Ale to już są koszmarne koszty i nie ma co gdybać :) Piękna, naprawdę piękna... A co to za lodówka? Fajna, że taka "rozdzielnopłciowa" ;)

andmore
31-05-2013, 22:32
EZS w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko czuć się wyróżnionym :)
Lodówka electrolux ERP34900X, zamrażarka electrolux EUP23900X.

piu
01-06-2013, 00:51
Cudowne materiały !!! Łupek i blaty przepiękne.

Sam projekt ... no cóż ... w 100% zgadzam się Korozja i Kanka9.


http://img811.imageshack.us/img811/1325/p1020790r.jpg


aha, jeszcze jedno - nie znam się na tym, ale czy ten okap nie jest za nisko?

joliska
01-06-2013, 06:01
Mnie - oprócz wskazanych już wyżej elementów - zaskakuje in minus zlewozmywak - jest z innej bajki zupełnie i zgrzyta na całego :(

Kamila_len
01-06-2013, 20:43
Z tym zlewozmywakiem to racja - za blisko płyty i jak dla mnie - trochę za mały.
Kuchnia ogólnie ciekawa, jeśli chodzi o zestawienie kolorów i materiałów.
Szkoda jeszcze, że fronty w połysku, osobiście postawiłabym na mat :)

Kamila_len
01-06-2013, 20:51
Dziękuję za miłe opinie nt. mojej kuchni :) noga od stolika też mnie drażni, pierwotnie miał być zamiast niej blat do dołu, ale szkoda nam było miejsca siedzącego. W tym momencie jedyne co zrobimy to zmienimy ją na zwykła okrągłą noge :)

Jeśli nogi - to dwie, kwadratowe drewniane, ale ja bym była za tym, by dać podparcie w formie prostokąta z płyty w kolorze frontów lub użyć do tego kawałka blatu, tj. pierwotnie planowaliście. I nic już nie będzie razić :)

Turlututu
02-06-2013, 14:23
Z mieszanymi uczuciami wstawie moja kuchnie, ale co tam... mnie sie tam podoba ;) Ogolnie jestesmy bardzo zadowoleni, choc kilku malych wpadek nie uniknelismy. Zdecydowanym plusem jest dla nas wygoda, bo gotuje duzo i czesto, wiec kuchnia jest intensywnie uzywana. Najwieksza poprawka to bedzie dodanie tafli szkla kolo zlewu. Co do szuflady 1,20 m mam mieszane uczucia. Wyglada pieknie, duzo sie miesci, ale w malej kuchni, gdy chce ja otworzyc, to zawsze ktos tam stoi i zawadza :D Natomiast absolutnie jestem zachwycona wyciagana wlewka w baterii i to rozwiazanie zdecydowanie polecam.
https://lh4.googleusercontent.com/-yvr1dNe_yGU/Uas4XzltwlI/AAAAAAAAC4k/N2VazTE2hqg/s512/P1010576.JPG https://lh5.googleusercontent.com/-NgJpnkxmXLU/Uas2CjmHS1I/AAAAAAAAC4E/q9iuGaOxM-Q/s512/P1010565.JPG https://lh4.googleusercontent.com/-Kb0L-88cwWE/Uas0NJG4SkI/AAAAAAAAC3s/mBFnbETDhg8/s512/P1010572.JPG https://lh6.googleusercontent.com/-tdUCPWKH81M/Uas0KHjuS-I/AAAAAAAAC3U/NNjfYK1yw_U/s512/P1010566.JPG https://lh4.googleusercontent.com/-0pVMi7-s17o/Uas0Ke5XeRI/AAAAAAAAC3Y/38dayb35Hsk/s512/P1010569.JPG https://lh3.googleusercontent.com/-uSs9XaYgPcM/Uas0KRiu6zI/AAAAAAAAC3g/rVAdNdugPlw/s512/P1010571.JPG

duś
02-06-2013, 15:24
fajnie. lubię rówoległe układy.
wszystko się ze sobą ładnie zgrywa.

na twoim miejscu pewnie zlew bym odsunęła od ściany (choćby jakieś 15 cm), ale domyślam się, że to było podyktowane miejscem montażu zmywarki. tak czy siak, moim zdaniem - udało się stworzyć i ładną, i wygodną kuchnię. (aaaa no i oprawki od kontaktów zmieniłabym na czarne :))

Korozja
02-06-2013, 15:35
Piekna, dopracowana kuchnia ale cały efekt psuje podłoga. Gryzie mi się z brązowymi frontami.

Venus_m
02-06-2013, 16:57
Turlututu piękna kuchnia :yes: niestety w kwestii podłogi mam to samo odczucie co Korozja :rolleyes:

Turlututu
02-06-2013, 17:05
Dus - zlew jest ok. 10 cm odsuniety od sciany. Jest on dla nas wygodny, bo zlewu uzywamy wylacznie do plukania warzyw i owocow. Ale i tak chlapie sie na sciane boczna, wiec musimy dac tam szklo. Gdyby bylo miejsce, pewnie zdecydowalabym sie odsunac go o cala szafke, ale coz...

Venus, Korozja - podloga jest od dewelopera i nie mielismy mozliwosci rezygnacji z niej, niestety. Na zywo nie ma az takiego kontrastu jak na zdeciach, bo ma ona kolor bardziej wpadajacy w odcien frontow. Fronty na zywo tez maja ciut bardziej spokojny odcien brazu. Marzyly mi sie szare wielkoformatowe plytki w calym mieszkaniu, ale coz... :rolleyes:

Korozja
02-06-2013, 17:15
Jak to nie mogliście zrezygnować z podłogi? Pierwsze słyszę o takim procederze :-?

Turlututu
02-06-2013, 17:32
Mieszkanie jest w Niemczech i powstawalo metada budowy "lean-management" w zwiazku z tym nie moglismy zrezygnowac z podlogi, kafelek, scian dzialowych itd. Nawet gniazdek nie moglismy przesunac. Jest to juz wpisane w akcie notarialnym i nie moglismy z niczego zrezygnowac (do tego stopnioa, ze chcielismy w lazience zrezygnowac z umywalki od dewelopera, nawet bez zwrotu kasy i nie dalo sie). Ale za to plusem byla jakosc, szybkosc budowania i cena. Lean-management to znana metoda, ale tu deweloper wprowadzil jeszcze pewnie modyfikacje - chcieli osiagnac cos na zasadzie tasmy produkcyjnej, w zwiazku z tym nawet plan czasu budowy robilo porsche :D

reni1980
02-06-2013, 17:36
Turlututu a mi się bardzo podoba, i podłoga mnie nie razi, super wyszło, a co to za biała lodówka?

Korozja
02-06-2013, 17:38
Hmm....no to ta metoda nie dla mnie. Nie wyobrażam sobie wydać kilkaset tyś, zapożyczyć się na kilka lat a nie mieć wpływu na to jak ma wyglądać podłoga w moim własnym domu. Ale ja to już jestem taki typ niepokorny ;)
A nie mogliście tej podłogi zerwać i dać inną? ;)

Turlututu
02-06-2013, 17:48
Lodowka jest z Bauknechtu KGK 360 ew. Ogolnie jestesmy bardzo zadowoleni, bo wpisala sie praktycznie idealnie w odcien bieli na frontach.

Korozja - wbrew pozorom metoda nie jest wclae zwla. Najwieksza i w zasadzie jedyna usterka podczas odbioru mieszkania, to to, ze zapomnieli kranu w drugim ogrodku. Naprawde dzieki tej metodzie utrzymali jakosc. A pozatym cena - zaplacilismy ok 40% mniej niz sasiedzi z drugiej strony ulicy u innego dewelopera za praktycznie to samo. Wiec ta podloga az tak mnie nie boli :D Zerwac podloge pewnie bysmy mogli, ale przy tym jaka demolka zrobilismy tu (dodalisym i przesuwalismy prawie wszystkie gniazdka na wytynkowanych juz scianach :sick:), to nie mielismy juz na to sily :D

Korozja
02-06-2013, 17:51
Heh ok. Ja i tak bym się nie zdecydowała na takie mieszkanie 9albo bym zrobiła inna kuchnie ;)). Za bardzo uparta jestem. Ale skoro wy zaoszczędziliście a podłoga wam nie przeszkadza to super :)

aniula_bl
02-06-2013, 19:08
Z mieszanymi uczuciami wstawie moja kuchnie, ale co tam... mnie sie tam podoba ;) Ogolnie jestesmy bardzo zadowoleni, choc kilku malych wpadek nie uniknelismy. Zdecydowanym plusem jest dla nas wygoda, bo gotuje duzo i czesto, wiec kuchnia jest intensywnie uzywana. Najwieksza poprawka to bedzie dodanie tafli szkla kolo zlewu. Co do szuflady 1,20 m mam mieszane uczucia. Wyglada pieknie, duzo sie miesci, ale w malej kuchni, gdy chce ja otworzyc, to zawsze ktos tam stoi i zawadza :D Natomiast absolutnie jestem zachwycona wyciagana wlewka w baterii i to rozwiazanie zdecydowanie polecam.
https://lh4.googleusercontent.com/-yvr1dNe_yGU/Uas4XzltwlI/AAAAAAAAC4k/N2VazTE2hqg/s512/P1010576.JPG https://lh5.googleusercontent.com/-NgJpnkxmXLU/Uas2CjmHS1I/AAAAAAAAC4E/q9iuGaOxM-Q/s512/P1010565.JPG https://lh4.googleusercontent.com/-Kb0L-88cwWE/Uas0NJG4SkI/AAAAAAAAC3s/mBFnbETDhg8/s512/P1010572.JPG https://lh6.googleusercontent.com/-tdUCPWKH81M/Uas0KHjuS-I/AAAAAAAAC3U/NNjfYK1yw_U/s512/P1010566.JPG https://lh4.googleusercontent.com/-0pVMi7-s17o/Uas0Ke5XeRI/AAAAAAAAC3Y/38dayb35Hsk/s512/P1010569.JPG https://lh3.googleusercontent.com/-uSs9XaYgPcM/Uas0KRiu6zI/AAAAAAAAC3g/rVAdNdugPlw/s512/P1010571.JPG

taki trochę tramwaj wyszedł, ale mnie się bardzo podoba :yes:
i podłoga wcale mi się nie gryzie z kolorami frontów, właśnie fajnie to wygląda :D
wstaw jeszcze zdjęcie zlewozmywaka i baterii

Panna Z.
02-06-2013, 19:27
Mi się podoba kuchnia Turlututu, chociaż podłoga - przez układ paneli - jeszcze bardziej ją optycznie wydłuża. Ale blat jest cudny - z czego zrobiony? :)

Turlututu
02-06-2013, 19:46
Mnie w sumie na zywo ta podloga sie az tak jak na zdjeciach nie gryzie, takze sumarycznie jestem zadowolona, choc nie sa to wymazone szare plytki. A paliosander to tez byl moim marzeniem, wiec choc jedno mam :D.

aniula_bl - nie tramwaj, nie tramwaj, tylko jamnik :lol2: Poniewaz kuchnia polaczona jest z jadalnia i pokojem dziennym (tez dlugie a waskie), to mamy pelnometrazowego jamnika :D.

Panna Z. blat to zwykly laminat Pfleiderer Unico Artico. Jest rzeczywiscie bardzo ladny, ale brudzi sie nieziemsko i kazda rzecz na nim znac. Podoba mi sie bardzo, ale nie wiem, czy bym sie drugi raz zdecydowala.

https://lh4.googleusercontent.com/-R5JDQwupXs4/UauDmt-asRI/AAAAAAAAC44/LIbwm61vILc/s912/P1010582.JPG
Tylko nie umialam uchwycic zlewu bez siebie w cudnym rozowym dresem w tle :lol2:

fajna kobieta
02-06-2013, 20:05
Większość z nas tutaj na forum przyzwyczaiła sie do kafli w kuchni bo góruje ogrzewanie podłogowe więc moze dlatego tak razi twoja podłoga drewniana.Mnie osobiście wszystko sie podoba kuchnia na medal kolorki piękne jednym słowem elegancja-Francja.

Venus_m
03-06-2013, 11:21
Nigdy nie powiedziałabym o sobie pedantyczna, wręcz bałaganiara, ale kuchnia to świętość. Gotuje - wkładam do zmywarki, zawsze rozpakowanej z upranych naczyń, dzięki temu nic na wierzchu nie stoi.

Każdy dostosowuje układ do swoich możliwości i nawyków. Dla mnie jeżeli obniżenie sufitu tworzy logiczną całość to nie mam nic przeciwko :)

Panna Z.
03-06-2013, 19:10
Panna Z. blat to zwykly laminat Pfleiderer Unico Artico. Jest rzeczywiscie bardzo ladny, ale brudzi sie nieziemsko i kazda rzecz na nim znac. Podoba mi sie bardzo, ale nie wiem, czy bym sie drugi raz zdecydowala.
Tak się spodziewałam, ale wolałąm się upewnić.
I w sumie to wolę jak się brudzi białe, niż czarne, bo przynajmniej widać, gdzie umyć :P

Nataly Design
05-06-2013, 23:04
Witam , przedstawiam już prezentowaną wcześniej kuchnię , też białą ale z nowym motywem graficznym pomiędzy szafkami . Długo poszukiwaliśmy takiego zdjęcia ale w końcu się udało , miłego , Piotr
194032[/ATTAC]
[ATTACH=CONFIG]194033
194034
194035
194036

duś
05-06-2013, 23:12
szkoda, że to szkło nie jest dociągnięte do ściany. mi się nie podoba, że nie ma go pod ostatnią szafką, że kończy się w połowie blatu.

pytanko mam jeszcze a propos górnych szafek - czy ta ostatnia przy oknie to szafka, która się otwiera, czy tylko zaślepka? bo jeśli szafka, to ewidentnie otwiera się na roletę i gdyby to była moja kuchnia - byłabym zła. zastanawiam się, czemu nie zostawiliście tam 10 cm blendy, żeby można było otworzyć szafkę bez gniecenia i zawadzania o okno (a skoro kuchnia na wymiar, to chyba dopasowanie szerokości szafek nie było problemem).

asiazett
05-06-2013, 23:25
Podoba mi się w tej kuchni szczególnie górna zabudowa - piękne to :) Fotka ze szkła mnie jakoś na kolana nie powala, ale ja to w ogóle szkło lubię w wydaniu jednokolorowym :P

ale jednocześnie nurtuje mnie czy ten wyższy rząd półek nie jest za wysoko?
I drugie pytanie - czy wygodnie otwiera się okno? Bo też mam wrażenie, że trzeba by się ponaciągać trochę, żeby zrobić uchylne... :confused: Ja w swojej kuchni mam trochę trudność z otwieraniem okna (jakbym była trochę za krótka :P), ale mam okno prawie na wysokości blatu, a tutaj okno jest sporo wyżej...

Aleksandryta
06-06-2013, 06:53
Ja stawiam na blendę. A jeśli chodzi o szkło ze zdjęciem, tam jest uskok, więc wydaje mi się, że zdjęcie nie mogłoby tam wejśc . Widzę też przezroczyste szkło od strony zlewu, które ciągnie się do uskoku.
nataly, czy jeszcze zdarza wam się mieć klienta, który chce mieć białą kuchnie w macie? Przyznam, że jestem już wyraznie zmęczona połyskiem w kuchniach... :sick:

piu
06-06-2013, 09:33
Mogłaby to być świetna kuchnia, gdyby nie kilka elementów :
- nierówny podział górnych szafek - te przy oknie są węższe i wygląda to tak, jakby zostały ucięte, co dodatkowo podkreśla uskok pod nimi i "obcięta" szyba
- roleta nachodząca na szafki - wystarczyło dać rolety na ramy okna
- grafika - zupełnie nie pasuje, ponieważ jest obcięta, ponadto motyw miasta nocą jest strasznie oklepany i banalny
- obniżany sufit naszpikowany oświetleniem - osobiście nie toleruję nigdzie i kompletnie nie rozumiem, po co wszystkie starania o wizualną "czystość"projektu (równe podziały, brak uchwytów, symetria), skoro potem na suficie robi się taki misz masz.

Na plus - wygodny rozkład trójkąta 'lodówka - zlew - płyta'


Aleksandyta

Przyznam, że jestem już wyraznie zmęczona połyskiem w kuchniach... :sick:
ja też, tym bardziej, że mało która ma jakiś indywidualny rys

Nataly Design
06-06-2013, 09:59
szkoda, że to szkło nie jest dociągnięte do ściany. mi się nie podoba, że nie ma go pod ostatnią szafką, że kończy się w połowie blatu.

pytanko mam jeszcze a propos górnych szafek - czy ta ostatnia przy oknie to szafka, która się otwiera, czy tylko zaślepka? bo jeśli szafka, to ewidentnie otwiera się na roletę i gdyby to była moja kuchnia - byłabym zła. zastanawiam się, czemu nie zostawiliście tam 10 cm blendy, żeby można było otworzyć szafkę bez gniecenia i zawadzania o okno (a skoro kuchnia na wymiar, to chyba dopasowanie szerokości szafek nie było problemem).


Witam , cennych uwag nigdy dość .. duś ;-)

Grafikę zakupił Klient i dosyć długo jej poszukiwał i wydaje mi się że taki chciał efekt ..
Szkło dochodzi do wystającego "komina" i dalej idzie białe szkło matelux czyli taki lacobel ale matowy i na zdjęciu nie jest tak widoczny jak na żywo .
JA wykorzystałem całą szerokość ściany i ta końcowa szafka jest szafką wynikową , jest płytsza i też się otwiera . Roleta miała być we wnęce okiennej ale domyślam się że sprzedawca zaproponował inaczej i Klientka się zgodziła .. Oczywiście jakbym wiedział o tym wcześniej to byłby tam blenda .. ;-)


Ja stawiam na blendę. A jeśli chodzi o szkło ze zdjęciem, tam jest uskok, więc wydaje mi się, że zdjęcie nie mogłoby tam wejśc . Widzę też przezroczyste szkło od strony zlewu, które ciągnie się do uskoku.
nataly, czy jeszcze zdarza wam się mieć klienta, który chce mieć białą kuchnie w macie? Przyznam, że jestem już wyraznie zmęczona połyskiem w kuchniach... :sick:

Ha, a to jest szafka ale to już wyjaśniłem dlaczego tak wyszło .. Szkło jest lakierowane ponieważ szkła matowego nie można przykleić do ściany .
Tera będziemy robili kuchnię w macie ale szarą .. natomiast jak idzie biała to w połysku ;-)
Miłgo , Piotr

EZS
06-06-2013, 13:26
Nuuudyyyy

Venus_m
06-06-2013, 15:13
W macie pewnie sporo jest zamawianych kuchni klasycznych :yes: ja mam białą zwykłą płytę matową na szafkach w pralni, takie to sobie :p już wolę kuchnię jak ich wiele: nowoczesną, białą i w połysku.

Piu myślisz o uchwycie bezinwazyjnym do rolet rzymskich (na ramę okna)? Jedna na całe okno nie zdałaby egzaminu, a dwie osobne na każde skrzydło to już inna bajka i niekoniecznie musi się podobać ;)

MyszaAJ
06-06-2013, 15:36
nasza kuchnia w trakcie montażu i po :-) jeszcze nie zamieszkana, stąd ta sterylność ;-)

-ula-
06-06-2013, 15:51
W macie pewnie sporo jest zamawianych kuchni klasycznych :yes: ja mam białą zwykłą płytę matową na szafkach w pralni, takie to sobie :p już wolę kuchnię jak ich wiele: nowoczesną, białą i w połysku.

Pozwolę się nie zgodzić. Biały mat wygląda rewelacyjnie w nowoczesnym wydaniu. Niedługo pokażę swoją kuchnię. Blat jest w trakcie olejowania, więc jeszcze troszkę to potrwa. A to jedna skończona ściana z białym matem:

http://imageshack.us/a/img811/4459/dsc03185q.jpg

http://imageshack.us/a/img836/2694/dsc03191q.jpg

Na żywo wygląda jeszcze lepiej.

fajna kobieta
06-06-2013, 16:26
nasza kuchnia w trakcie montażu i po :-) jeszcze nie zamieszkana, stąd ta sterylność ;-)
Bardzo ładna kuchnia sie zapowiada.

Venus_m
06-06-2013, 17:09
Ula ale nie zgadzasz sie moim osobistym odczuciem i preferencjami? ;)

-ula-
06-06-2013, 18:26
Ula ale nie zgadzasz sie moim osobistym odczuciem i preferencjami? ;)

Oczywiście. Pokazuję jak to u mnie wygląda i niech każdy sam oceni, czy woli połysk. Ktoś narzekał, że tylko połysk i połyski, więc pokazuję, że można inaczej.

malka
06-06-2013, 18:50
Ula - dla mnie bomba :)

Proszę o więcej fotek, najlepiej przy lepszym świetle.

Venus_m
06-06-2013, 19:10
Pewnie, że można. Nie napisałam, że nie można :)

Niemniej mnie na razie nie powala, ale czekam cierpliwie na całość :yes:

-ula-
06-06-2013, 19:42
Na razie fotek więcej nie będzie. :(Teraz w kuchni mam skład książek i blat do olejowania na podłodze. Sama nie mogę się doczekać końcowego efektu. Może w przyszłym tygodniu skończymy.

Lubię prostotę we wnętrzach i nie maja one powodować opadania szczęki. Z resztą więcej będzie się działo na drugiej ścianie.

dajdek
06-06-2013, 22:27
MyszaAJ kuchnia bardzo mi sie podoba, planuję pdobną u siebie. Napisz jakie są wymiary kuchni i co jest na ścianie za płytą. Jak rozwiązałaś ten róg między płyta a zlewem, jest on zagospodarowany?

żona m
06-06-2013, 23:16
kurka , po bytnosci na forum mam wrażenie, ze wszystkie kuchnie juz widziałam i że każdy ma białą. W śród znajomych i rodziny króluje okleina olchowa, ale tu wszystko takie same. Zaraz zejdę do mojej kuchi i ona też biała. No zero indywidualności. Wrrrrrrrrrrr

Venus_m
07-06-2013, 08:20
Żono a ja bym powiedziała, że sporo tu osób z wyczuciem smaku i dlatego kuchnie są tak powtarzalne tu na forum. Wśród znajomych sama wiesz, że jest inaczej, u mnie znajomi mają kuchnię z frontami rozbielonego buraczka, inni calvados, a jeszcze inni olchę :lol:

U nas niezmiennie dziwią plastikowe krzesła w jadalni których tutaj jest pełno. Nie wyobrażam sobie kupić mebli, które do mnie nie przemawiają tylko po to aby ktoś mi tu napisał że mam inne niż wszyscy ;) Ważne co się podoba właścicielowi :yes:

MyszaAJ mnie jak na razie kuchnia podoba się bardzo ;) jej sterylność również :yes:

msdracula
07-06-2013, 09:43
Ula bardzo fajna prosta kuchnia. A co na drugiej ścianie? Te wystające rury będą jakoś zabudowane?

czuszka
07-06-2013, 10:12
Ula i Mysza-fajne kuchnie, też będę miała białą (zaskoczenie, co nie? ;-) ale półmat. u Myszy dałabym tlyko inny blat-kontrastowy bo za bardzo mi się zlewa całosć.

MyszaAJ
07-06-2013, 11:02
Dziękuję, ja też mam wątpliwości co do tego blatu, ale juz jest no i będzie, trudno ;-) natomiast dzisiaj odkryłam zonk z roletą obok szafki wiszącej... roleciarz wezwany na dywanik...

na zdjęciu narożnik dla dajdek :-)

MyszaAJ
07-06-2013, 11:05
i jeszcze magic corner :-)

showme
07-06-2013, 11:12
Witam , przedstawiam już prezentowaną wcześniej kuchnię , też białą ale z nowym motywem graficznym pomiędzy szafkami . Długo poszukiwaliśmy takiego zdjęcia ale w końcu się udało , miłego , Piotr
194032[/ATTAC]
[ATTACH=CONFIG]194033
194034
194035
194036

Witam
Jak wysokie są górne szafki?Nam wychodzi 90 cm wg "projektu".Wg stolarza 2x45cm to za dużo. 10 cm odjąć na maskownice też mi się wydaje za dużo żeby zmniejszyć szafki?Sufit będzie podwieszany jedynie na halogeny więc też nie można za dużo zrobić a chcemy wysoką zabudowę pod sufit jak zna zdjęciu.
Dziękuje za odp i pozdrawiam

muratoro
07-06-2013, 11:13
czy takie szkło łatwo się brudzi i jest lepsze od ceramiki? ogólnie ładnie

-ula-
07-06-2013, 11:52
Venus_m - bardzo trafna uwaga jeśli chodzi o powtarzalność wnętrz na forum, w pełni się zgadzam.

Msdracula - rury niestety tak zostaną. To może nie kamienica ale jednak stary budynek (z lat 40-tych). Takie ozdobniki mam w całym mieszkaniu ale zdążyłam się przyzwyczaić. Taki to już urok starych mieszkań.

Na drugiej ścianie będzie ciąg roboczy ale bez górnych szafek (szuflady). Blat robię drewniany bukowy. Jestem w trakcie olejowania i nieskromnie przyznam, że fajnie wychodzi. Namierzyłam olej, który nie zmienia koloru drewna i nie błyszczy. Nie mam fotek, bo na razie zrobiłam spód ale efekt jest dla mnie super.
Może w przyszłym tygodniu coś pokażę, ale wolałabym poczekać aż będą zamontowane lampy nad szafkami.

Venus_m
07-06-2013, 11:55
Mysza mnie się blat podoba :yes: natomiast dopiero teraz zobaczyłam osłonę na wyspie i te koronkowe doniczki? nie pasuje mi to do mebli :no: (doniczki).

Ula odnośnie tych rur, jest taki trend że robi się całe regały z takich rurowatych elementów może coś w ten sposób? bo jak dla mnie teraz to wygląda jakbyś chciała je ukryć, a przecież z czegoś słabego można zrobić coś fajnego :yes:

Sylwia_LBN
07-06-2013, 12:12
Namierzyłam olej, który nie zmienia koloru drewna i nie błyszczy.

Ula - zdradź nazwę tego cuda, bo mnie w niedługim czasie też to czeka :)

fajna kobieta
07-06-2013, 13:05
Pozbadz sie tych doniczki zawieszonych! Są kompletnie z innej bajki.

asiazett
07-06-2013, 13:35
MyszaAJ

jak dla mnie to patent z doniczkami bardzo fajny, Jak tam dojdzie zieleń to w ogóle będzie bomba! Ale zgodzę się, że póki co formą doniczki nie pasują... Może da się je zmienić na jakieś prostokątne, kanciaste...?

Panna Z.
07-06-2013, 13:50
Ula, piękna kuchnia się zapowiada :yes:
MyszaAJ - mi się podoba, chociaż brakuje mi odrobiny... symetrii? Zlew wolałabym bardziej na środku pod oknem, ale widzę - że technicznie się nie da, bo zmywarka... Górna szafka (ta bardziej dolna z górnych ;)) nad płytą, ta po prawej... tez niesymetryczny podział. Rozumiem, ze okap, ale zrobiłabym taką "podzieloną" - tzn. ten podział niefunkcjonalny, jedynie dla oka :P
Roleta to juz doczytałam, że wtopa do poprawki :P

reni1980
07-06-2013, 15:13
Mysza kuchnia bardzo fajna, blat akurat mi się podoba, jest super ale to coś co stoi i zasłania zlew:o:o:o:o:o, nie obraź się ale co to w ogóle jest, hmm jak ktoś chce zasłonić zlew i gary to po co robi otwartą kuchnię?

MyszaAJ
07-06-2013, 15:29
Dla mnie doniczki to bardzo ważna sprawa, może uda się coś prostokątniejszego znaleźć, ale "ścianka" z kwiatów chciałabym, żeby była, koniecznie muszę tam mieć pozasłaniane i to nie zlew, ale blat - za blatem będzie ekspres i czajnik i ja przygoptowująca kanapki jednoczesnie gadająca z dziećmi ;-) lub co milsze - gośćmi :-)

Zlew, szafka okapowa mi nie przeszkadza, że nie symetrycznie.

Trochę martił mnie jedynie blat i oswietlenie - może zmienimy je za jakiś czas na dwie wiszące lampy nad blatem, ale nikt z Was na to nie zwrócił uwagi, to może to nie takie rażące - ten brak lamp nad blatem ;-)

chyba nikt sie nie obrazi ;-) a szczególnie mój super wykonawca :-) jak pokażę Wam wizualkę

malka
07-06-2013, 16:04
Podoba mi się pomysł z kwiatami (ziołami), ale zdecydowanie nie w tych doniczkach

może coś prostszego, geometrycznego ?
http://www.jula.pl/mediaarchive/6143684/zoom/715125-jpg.jpg

duś
07-06-2013, 16:20
oj ja tym ogrodowym korytkom w domu mówię nie. nie podoba mi się to, choć zielnik w kuchni w ogóle w pełni aprobuję.
w katalogu ikei zioła są umieszczone w doniczkach zawieszonych na przymocowanym do ściany relingu. bez urazy, ale to trochę wygląda jak niezbyt wierna (i niezbyt udana) kopia tego pomysłu. nie podoba mi się też ten dziwny parawan, na którym to jest zamontowane. moim zdaniem psuje ładną estetyczną kuchnię (kilka rzeczy - symetria, roleta zachodząca na szafkę - bym zmieniła, ale wrażenie estetyczne jest ogólnie pozytywne. minus balkonowe korytko na parawanie).

MyszaAJ
07-06-2013, 16:50
malka skąd te zdjęcia?

malka
07-06-2013, 17:20
malka skąd te zdjęcia?

z Juli - długość 70 cm cena coś koło 40 zł. - ale na żywo nie widziałam.
Podoba mi się jeszcze ten rodzaj doniczek


silikonowe
http://www.domplusdom.pl/sites/default/files/imagecache/size-478x_/blog/ewa_wajs/zdjecie_0.jpg.crop_display.jpg

te są magnetyczne
http://d-spot.pl/upload/images/user_4/image2770.jpg


Ciekawie skomponowane, mogą dać naprawdę fajny efekt


edit :

pierwsze to KG desing, drugie- Urbio

piu
07-06-2013, 18:48
Dziękuję, ja też mam wątpliwości co do tego blatu, ale juz jest no i będzie, trudno ;-) natomiast dzisiaj odkryłam zonk z roletą obok szafki wiszącej... roleciarz wezwany na dywanik...

na zdjęciu narożnik dla dajdek :-)

bardzo fajna !! :yes: Wszystko mi się podoba, a roleta - to już sama wiesz :)


Pozwolę się nie zgodzić. Biały mat wygląda rewelacyjnie w nowoczesnym wydaniu. Niedługo pokażę swoją kuchnię. Blat jest w trakcie olejowania, więc jeszcze troszkę to potrwa. A to jedna skończona ściana z białym matem:

http://imageshack.us/a/img811/4459/dsc03185q.jpg

http://imageshack.us/a/img836/2694/dsc03191q.jpg

Na żywo wygląda jeszcze lepiej.


Zapowiada się przepiękna kuchnia :yes: Mat ze szlachetnym aksamitem olejowanego drewna to połączenie, które bardzo do mnie przemawia. Świetnie rozplanowane szafki i ogromny plus za gładkie sufity bez żadnych obniżeń i podświetleń.


Tylko jak Ty zapamiętasz, w której szafce co trzymasz ? :) :lol2:
Żartuję :)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=194299&d=1370595709

te doniczki..... zależy jakie kwiaty do nich włożysz, bo jeśli będą to np. nefroleptisy, koronkowych osłonek nie będzie widać.

tytusek
07-06-2013, 20:06
witaj Mysza chciałam zapytać jaki jest kolor tego blatu mnie się on bardzo podoba też planuję białą kuchnię i o tak blacie myślę . Dlaczego jesteś z niego niezadowolona? i jeszcze jaki kolor ścian dałaś do białych mebli?

agulenkaosw
07-06-2013, 21:09
hheh wszyscy widze ze wybieraja kuchnie typu biel krem ;) to chyba teraz modne moja kuchnia bialo brazowa dopiero od poniedzialku bedzie robiona:)

MyszaAJ
07-06-2013, 22:31
kochani jesteście - dzięki za uwagi!! poszukam kwadratowych doniczek, te z Juli wyglądają nieźle, a dokładnie o tego typu efekt, jak na zdjęciach Malki mi chodzi, plus aspekt praktyczny - mamy dwa koty, które wolno stojące kwiatki by wywalały... no i te osłonki koronkowe to są tam przypadkowo :-)

blat ma inny odcień niż dąb bielony, miał mieć taki sam, pomyliłam się w numerze :-( dobrze, że nie jest pomarańczowy ;-)

ściany są jasne, jak blat, jak rolety, tylko ten kawałek nad kuchenką to woodentic brąz jak na podłodze; może jeszcze jakieś zdjęcia wrzucę...

-ula-
07-06-2013, 23:43
Dziękuję wszystkim za miłe słowa.
Sylwia_LBN - olej to Osmo Top Oil (do blatów) Naturalny nr 3068. Dobrze, że opóźniły mi się prace nad blatem bo to zupełna nowość. I rzeczywiście, jak obiecują blat wygląda jakby oleju wcale nie było (nie ma efektu mokrego drewna). Zobaczymy jak się sprawdzi ale Osmo ma bardzo dobre opinie.

Piu, rzeczywiście sama śmiałam się, że każdy będzie głowił się co gdzie jest, nie mówiąc już, że samo otwieranie szafek to nie lada zagadka. Góra i dół ma frezowane uchwyty, ale środkowy rząd nie (ma tip-on), żeby zachować równe linie podziału. Dodatkowo to nieco skraca optycznie górne i dolne drzwiczki, więc nie rzuca się tak w oczy, że są wyższe niż środkowe. No i jeszcze które są prawe a które lewe? :lol2:

A na podłodze - uwaga - mydło a nie olej. Mam nadzieję, że nie będę przeklinać myjąc podłogę. W razie czego pociągnę olejem. W reszcie mieszkania mam stary sosnowy parkiet. Przecyklinowałam lakier i potraktowałam go ługiem i mydłem (jak w kuchni). Ta stara podłoga wygląda jeszcze lepiej niż nowe deski w kuchni.

Generalnie ma być po skandynawsku, prostota, biel, naturalne materiały. Lubię zwłaszcza odmianę fińską, więc pojawią się też czarne akcenty.

2112wojtek
08-06-2013, 00:39
Generalnie ma być po skandynawsku, prostota, biel, naturalne materiały. Lubię zwłaszcza odmianę fińską, więc pojawią się też czarne akcenty.

"Quidquid agis prudenter agas et respice finem".
Brawo!

-ula-
08-06-2013, 09:17
"Quidquid agis prudenter agas et respice finem".
Brawo!

Fakt, postawiłam sobie ambitny cel. Całe mieszkanie to jeden wielki eksperyment ale Skandynawia to moja miłość. Boję się okropnie jak to wszystko wyjdzie bo muszę radzić sobie sama. Nie znalazłam w mojej okolicy projektanta, który by to udźwignął.

A duńskie wzornictwo to dopiero bajka!

ewa72_krakow
08-06-2013, 13:10
MyszAJ, prosze napisz jaka masz baterie? Wyglada fajnie i funkcjonalnie :yes:

2112wojtek
08-06-2013, 16:38
A duńskie wzornictwo to dopiero bajka!
Czapka z głowy.
Wzornictwo skandynawskie dla przeciętnego Europejczyka z tej strony Bałtyku jest niemal nierozróżnialne.
Nie ma dla większości z nas różnicy pomiędzy designem szwedzkim a duńskim. No, może oprócz Lego a w wyjątkowych porywach czasem Novasol i B&O reszta jest niestety dla nas, po prostu "tylko" skandynawska :D
Tym bardziej więc z niecierpliwością będę teraz oczekiwał końca. Powodzenia.

-ula-
08-06-2013, 17:40
Oj, Wojtku, zarumieniłam się. Usłyszeć to od profesjonalisty to nie byle co. Ale muszę cię zmartwić, bo trochę poczekasz. Nie stać mnie na kupienie hurtem tego, co bym chciała a żadne podróbki nie wchodzą w grę. Pozostaje więc albo powolne ciułanie pieniędzy albo polowanie na okazje używanych rzeczy. Ale jeden krok już zrobiłam. Do jadalni czeka używana lampa, którą kupiłam przez internet w duńskim domu aukcyjnym. Och, kiedyś nawet nie marzyłam o takich możliwościach. Ty będziesz wiedział co to jest:

http://imageshack.us/a/img836/5229/lampaph5ph50louispoulse.jpg

Nataly Design
08-06-2013, 17:53
Witam
Jak wysokie są górne szafki?Nam wychodzi 90 cm wg "projektu".Wg stolarza 2x45cm to za dużo. 10 cm odjąć na maskownice też mi się wydaje za dużo żeby zmniejszyć szafki?Sufit będzie podwieszany jedynie na halogeny więc też nie można za dużo zrobić a chcemy wysoką zabudowę pod sufit jak zna zdjęciu.
Dziękuje za odp i pozdrawiam

Witam , szafki górne mają razem ponad 100 cm ponieważ było to wysokie mieszkanie , Nie wiem dlaczego stolarz twierdzi że @ * 45 to za dużo ..
Miłego , Piotr Spokojnie szafki o wysokości 90 cm można stosować ;-)

duś
08-06-2013, 18:49
@-ula-
to zdradź jeszcze jeszcze czy twojego pięknego poula udało się dopaść w atrakcyjnej cenie i jeśli tak - daj namiar na aukcje :) (czadowo będzie wyglądał przy tej białej zabudowie w kuchni...)

-ula-
08-06-2013, 19:14
Same lampy chodzą niedrogo, w granicach 1000 dk. Cenę podnosi znacznie przesyłka, najtaniej jest pocztą i najlepiej szukać w takim oddziale, który wysyła właśnie pocztą. Ale i tak z wszystkimi kosztami (w tym prowizją) wyszło trochę taniej niż można kupić w Polsce podróbkę (ok. 1.000 zł). Aukcje na lauritz.com.

Do kuchni mam co innego, moja ph5 będzie w jadalni, choć w sumie tuż przy kuchni. W kuchni nie mam miejsca na odpowiedni dla niej stół, a to jednak lampa do powieszenia nisko nad stołem. Ale fakt, że dobrze by tam wyglądała.

W kuchni nad blatem będą czarne kule (bez górnych szafek) a na środek dam coś dyskretnego, może białe reflektorki, żeby nie konkurowały z kulami (Frandsen):

http://imageshack.us/a/img5/1483/lampawiszacaballduza.jpg

Miło, że są tu inni miłośnicy Henningsena. Inne jego lampy mają ceny z kosmosu, nawet używane. I pomyśleć, że projektował z myślą o tanich i dobrych źródłach światła, żeby każdy mógł sobie na nie pozwolić ...:(

Elfir
08-06-2013, 19:45
Nie tylko on chciał projektować tanio dla mas. :(

duś
08-06-2013, 23:17
no miłośnicy są... sama podglądam trochę skandynawów, choć u mnie będą raczej w dodatkach, detalach. szkoda, że tak późno ich poznałam ;) natomiast jeśli kiedyś spełni się moje marzenie o domu za miastem, to zaszaleję... :D

anyways, coraz bardziej mi się u ciebie podoba, -ula-, będę zaglądać :)

MyszaAJ
09-06-2013, 20:28
Franke akros


myszaj, prosze napisz jaka masz baterie? Wyglada fajnie i funkcjonalnie :yes:

ewa72_krakow
10-06-2013, 08:39
Franke akros

Dzieki za odpowiedz :). U mnie zlew pod oknem, parapet rowno z blatem i mam watpliwosci czy mi "spasuje" wysoki kran grohe zedra - dlatego szukam alternatywy, a twoj jest super (jakos nigdzie go nie trafilam) - jeszcze raz wielkie dzieki.

piu
10-06-2013, 11:54
Same lampy chodzą niedrogo, w granicach 1000 dk. Cenę podnosi znacznie przesyłka, najtaniej jest pocztą i najlepiej szukać w takim oddziale, który wysyła właśnie pocztą. Ale i tak z wszystkimi kosztami (w tym prowizją) wyszło trochę taniej niż można kupić w Polsce podróbkę (ok. 1.000 zł). Aukcje na lauritz.com.

Do kuchni mam co innego, moja ph5 będzie w jadalni, choć w sumie tuż przy kuchni. W kuchni nie mam miejsca na odpowiedni dla niej stół, a to jednak lampa do powieszenia nisko nad stołem. Ale fakt, że dobrze by tam wyglądała.

W kuchni nad blatem będą czarne kule (bez górnych szafek) a na środek dam coś dyskretnego, może białe reflektorki, żeby nie konkurowały z kulami (Frandsen):

http://imageshack.us/a/img5/1483/lampawiszacaballduza.jpg

Miło, że są tu inni miłośnicy Henningsena. Inne jego lampy mają ceny z kosmosu, nawet używane. I pomyśleć, że projektował z myślą o tanich i dobrych źródłach światła, żeby każdy mógł sobie na nie pozwolić ...:(

u mnie też kule Frandsen, ale wersja chrom - są OK i myślę, że u Ciebie ich czarna wersja to świetny wybór :)

3sylwka
10-06-2013, 18:59
Tutaj kuchnie wprost ze skandynawii:
http://blogg.st.nu/vaningochvilla/files/2011/12/Li-LEstrade_19.jpg
http://2.bp.blogspot.com/_pF_R2W15iUE/RvmJ1gUo7UI/AAAAAAAACWM/Qb3S8gnLilc/s400/kvik+kök.jpg[/QUOTE]

Piękna kuchnia! :)

-ula-
11-06-2013, 00:26
Duś, miło mi i zaglądaj of course. Kiedy będę miała co pokazać, może założę swoją galerię ale nie tak szybko. Mebli w salonie na razie wymieniać nie będę, bo jeszcze adaptacja strychu przed nami i na to musimy zdobyć finanse. Na razie więc do oglądania będzie tylko kuchnia i łazienka :(. Szkoda, że u ciebie nie można fotek pooglądać.

Piu, też myślę, że powinno być dobrze, chociaż spodziewałam się, że czerń lamp będzie głębsza. Na razie kurzą się jeszcze na szafie.

3 sylwka, mogłabym wklejać i wklejać, ale te kuchnie akurat do mnie nie przemawiają, jakoś mało w nich skandynawskiego ducha jak dla mnie.

gajzo
11-06-2013, 09:53
-ula-, nie chcesz może adoptować 21-latki z umiejętnością gotowania :D ? Zakochałam się w tej Twojej nieskończonej kuchni :cool:

duś
11-06-2013, 11:26
@-ula- - jeśli masz ochotę zajrzeć do galerii, to odezwij się privem. w ogóle to jakieś zdjęcia maaaam :)

gajzo
11-06-2013, 12:29
duś, jeszcze ja , jeszcze ja :popcorn: :-?

mirkapki
11-06-2013, 13:23
Nasza kuchnia

widok z jadalni
http://images48.fotosik.pl/661/37fab0cea127b95bgen.jpg

http://images40.fotosik.pl/2012/14a04656f7111b23gen.jpg

widok na jadalnię
http://images48.fotosik.pl/661/63c1ae9a7ca88a10gen.jpg

może komuś się spodoba

duś
11-06-2013, 13:27
@ dziewczyny
a propos mojej od stu lat nieodświeżanej galerii – wszelkie wnioski privem, bo to bardziej skomplikowana procedura :P.

@ mirkapki
mi się podoba! bardzo, choć kolor płytek nie mój. super wyglądają te rolety pasiaste J

MyszaAJ
11-06-2013, 14:19
mirkapki

mnie się podoba, tylko seledyn ściany mi zgrzyta...

a rolety dzień/noc bardzo ładnie wyglądają!

:-)

gajzo
11-06-2013, 14:41
mirkapki, bardzo ładna kuchnia :)

agulenkaosw
11-06-2013, 16:11
mirkapki
sliczna kuchnia ale ja by dala kolor inny do jadalni ;) za bialo:) bede miala cos podobna kuchnie;) moja sie wlasnie robi u stolarza;)

ania_zet
11-06-2013, 16:30
mirkapki - bardzo podoba mi się Twoja kuchnia. Bardzo!

joliska
11-06-2013, 16:55
sliczna kuchnia ale ja by dala kolor inny do jadalni ;) za bialo:)

Nie istnieje coś takiego jak "za biało" :rotfl::rotfl::rotfl:

mirkapki
11-06-2013, 19:14
duś
dziękuję za miły "głos" tylko, że nie mamy płytek

na ścianie jest szyba "biała" niestety wyszła nieco za kolorowa, szklarz pomalował szybę i dał do hartowania co spowodowało, że zzieleniała!!!!
a na podłodze są panele

mirkapki
11-06-2013, 19:18
Nie istnieje coś takiego jak "za biało" :rotfl::rotfl::rotfl:

zgadzam się

cały dom mamy pomalowany na biało - prócz pokoi dzieci, jadalnia czeka na wykończenie tj stół i krzesła , te które mamy obecnie są "tymczasowe od dwóch lat" z poprzedniego mieszkania. Docelowy stół będzie biały i krzesła też...

duś
11-06-2013, 20:11
a widzisz, dałam się nabrać... sądziłam że ta lekka zieleń to płytka.
szyba zzieleniała nie od hartowania. każda "przezroczysta" daje taki efekt. żeby go uniknąć pewnie musielibyście wybrać białe szkło, a wtedy byłby problem z dopasowaniem do koloru ścian. nie ma tak łatwo :)

p.s. masz przepięknego storczyka na stole!

Anad65
11-06-2013, 21:03
Mirkapki , bardzo ładna kuchnia. Pomimo, że cała biała, to nie sprawia wrażanie zimnej- labolatoryjnej. Podaj nazwę i producenta blatu kuchennego.

aniula_bl
11-06-2013, 21:29
mirkampki bardzo ładna kuchnia, pięknie doświetlona, przejrzysta
nudzą mi się te białe kuchnie wprawdzie, ale Twoja ładna :yes:
zrób jeszcze parę zdjęć z innych perspektyw :wink:
Twój projekt domu nie nazywa się przypadkiem Aleksandra z pracowni Horyzont? :rolleyes:

kakusek
11-06-2013, 22:01
Mirkapki kuchnia piekna a i reszta domy bardzo mi sie podoba :) Co to za panele masz w salonie i czy jestes zadowolona?

gajzo
11-06-2013, 22:16
Mirapki, a mi tam się podoba, ta zzieleniała szyba :). Ta zieleń jest taka subtelna, że tylko dodaje smaczku kuchni ;)

mirkapki
11-06-2013, 22:44
a widzisz, dałam się nabrać..


szyba niestety dała efekt zieleni od hartowania, wymalowana jest na biało od tej strony która przyklejona jest do ściany, niestety szklarz nie chciał wykonać białego szkła na taki kolor gdyż szyba jest dość wąska ok 50 cm a bardzo długa prawie 3m i tylko szkło hartowane wchodziło w grę

cieszę się, że podoba Ci się storczyk..jest sztuczny -;) i niestety trochę żółty, ach ta biel trudną ją dopasować


Podaj nazwę i producenta blatu kuchennego.

niestety nie jestem w stanie podać nazwy gdyż całą kuchnię wykonywał nam lokalny producent mebli i nie zagłębiałam się skąd jest blat


mirkampki \ :rolleyes:

proszę mam jeszcze takie zdjęcie, wiem, że kuchnie u kobiet wywołują dużo emocji i niejednokrotnie jest to serce domu, tak przynajmniej jest u nas, jest to jedno z niewielu pomieszczeń które mamy "prawie wykończone"
http://images40.fotosik.pl/2012/c44e02034d4bb564gen.jpg
http://images48.fotosik.pl/661/37fab0cea127b95bgen.jpg
http://images38.fotosik.pl/2011/6861bbba934a283cgen.jpg

dom jest wg projektu biura Lipiński Montreal II DCP 180A

-ula-
11-06-2013, 23:03
-ula-, nie chcesz może adoptować 21-latki z umiejętnością gotowania :D ? Zakochałam się w tej Twojej nieskończonej kuchni :cool:

Oj, przygarnęłabym bardzo chętnie. Przy mojej niespełna 3-letniej córeczce ciężko jest gotować, bo ciągle tylko mama to, mama tamto. Kombinuję jakby tu zmieścić pod oknem jakiś składany stolik, żebym mogła w czasie gotowania córkę wciągać do pomocy. Szukam, szukam i nic ciekawego znaleźć nie mogę.
Wpadło mi w oko coś takiego ale jest za duży i raczej nie do zdobycia w Polsce (Habitat):

http://img824.imageshack.us/img824/2091/223491.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/824/223491.jpg/)Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Może ktoś widział coś podobnego (max 80 cm średnicy)?

Myślę też o takim starociu, ale również nic nie mogę namierzyć:

http://img20.imageshack.us/img20/8093/swedishapartment14.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/20/swedishapartment14.jpg/)Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

A może lepiej zostanę tylko przy stole w jadalni, mam do niego dwa kroki?

fajna kobieta
11-06-2013, 23:07
Kuchnia mi sie bardzo podoba ponieważ będę miała podobna:lol2:Nawet rozstaw mebli i polwysep praktycznie identycznie ;-)

mirkapki
11-06-2013, 23:10
kakusek

panele mam classen na całym dole ułożone po całości jasne z salonu przechodą w ciemne na części kuchennej i holu- te jasne to dąb pirenejski jasny a ciemnie dąb czarny, nic specjalnego, dzieci dosłownie ujeżdżają je intensywnie już drugi rok i cóż:
- są porysowane ale to cecha każdych paneli jeśli dziecko np. będzie próbowało jeździć na krzesełku jak na koniku, a moje to potrafią,
- wytrzymały próbę zalania przez mojego syna, który mył okna mamusi wężem ogrodowym, zapewne z nadzieją, że okno jest zamknięte, niestety nalał wody do kostek, a z panelami nic się nie stało,
ogólnie jak dla mnie za taką cenę to jest ok, zawsze za parę lat, jak dzieci dorosną można łatwo wymienić.

fajna kobieta
czekam na rezultat prac kuchennych

Korozja
11-06-2013, 23:40
mirkapki super śliczna kuchnia! Szkło na ścianie bardzo mi sie podoba. Chyba nawet lepiej że jest takie a nie białe. Dodaje smaczka i koloru do kuchni. Rolety wyglądaja rewelacyjnie. Też o takich myślałam ale wybrałam inne i jak tak patrze na Twoje fotki to zaczynam żałować wyboru ;)

duś
11-06-2013, 23:46
cieszę się, że podoba Ci się storczyk..jest sztuczny -;) i niestety trochę żółty, ach ta biel trudną ją dopasować
znów się nabrałam! hehe

mirkapki
11-06-2013, 23:47
hm mi też przeszły przez myśl plisy bo takie u Ciebie widziałam ale bałam się, że zawsze jakaś część okna jest zasłonięta, a przy takich roletach jak DN takiego problemu nie ma.

niestety zdjęcia mogą bardzoo przekłamywać

piu
12-06-2013, 00:03
Oj, przygarnęłabym bardzo chętnie. Przy mojej niespełna 3-letniej córeczce ciężko jest gotować, bo ciągle tylko mama to, mama tamto. Kombinuję jakby tu zmieścić pod oknem jakiś składany stolik, żebym mogła w czasie gotowania córkę wciągać do pomocy. Szukam, szukam i nic ciekawego znaleźć nie mogę.
Wpadło mi w oko coś takiego ale jest za duży i raczej nie do zdobycia w Polsce (Habitat):

http://img824.imageshack.us/img824/2091/223491.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F824%2F223491.jpg%2F)Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

Może ktoś widział coś podobnego (max 80 cm średnicy)?

Myślę też o takim starociu, ale również nic nie mogę namierzyć:

http://img20.imageshack.us/img20/8093/swedishapartment14.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F20%2Fswedishapartment14.jpg%2F)Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

A może lepiej zostanę tylko przy stole w jadalni, mam do niego dwa kroki?



Ula

a może przygarnij jakąś starą SINGER - kę ? :) Przy tych rurach wyglądałaby wyśmienicie :yes:


http://4.bp.blogspot.com/_xNsjDJ3s2HQ/TFXBa_Qtj_I/AAAAAAAAACk/s0FGPx08XJk/s1600/stolik.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-tcV9nyg4x2k/TtzFIidNlKI/AAAAAAAAD1M/8iHANPmxoG8/s1600/blat2.jpg

-ula-
12-06-2013, 00:20
Piu, wyobraź sobie, że mam w domu nawet dwie :p. Jedna stała w sypialni zamiast stolika nocnego. Teraz zastanawiałam się co z nimi zrobić po tej przebudowie mieszkania (na razie sypialni nie mam bo powstała z niej jadalnia). To jest do poważnego przemyślenia, tym bardziej, że jedna z nich to maszyna babci mojego męża i zależało mi, żeby gdzieś ją postawić. Całkiem ciekawie to wygląda w nowoczesnym wydaniu, choć ja bym dla kontrastu dała postarzany blat. Wielkie dzięki :lol2:

kakusek
12-06-2013, 00:21
Mirka...dziekuje ;-)) Juz drugi classen ktory mi sie spodobał ;)

piu
12-06-2013, 00:59
Piu, wyobraź sobie, że mam w domu nawet dwie :p. Jedna stała w sypialni zamiast stolika nocnego. Teraz zastanawiałam się co z nimi zrobić po tej przebudowie mieszkania (na razie sypialni nie mam bo powstała z niej jadalnia). To jest do poważnego przemyślenia, tym bardziej, że jedna z nich to maszyna babci mojego męża i zależało mi, żeby gdzieś ją postawić. Całkiem ciekawie to wygląda w nowoczesnym wydaniu, choć ja bym dla kontrastu dała postarzany blat. Wielkie dzięki :lol2:

oj tak, taki stary, zjedzony zębem czasu blat... , może nawet czarny...

http://2.bp.blogspot.com/-Qefb6mCgoPU/UHVELZvf_CI/AAAAAAAAE7E/OIvyXlaCqtE/s640/1399088_0_4-3550-eclectic-side-tables-and-accent-tables.jpg

choć w kolorze Twoich cudnych olejowanych blatów z czarnym żeliwem też by pasował


http://2.bp.blogspot.com/-fx21iJ27Y3w/UHVEdFyfRuI/AAAAAAAAE7M/48VZY4P8-ao/s400/emmasdesignblog2.jpg


Choć ja bym zostawiła oryginalny, drewniany, zjedzony zębem czasu i koniecznie w tymi szufladkami. Pamiętam do dziś ich zapach i zawartość - Babcia trzymała tam największe skarby - biżuterię, różaniec z jakiegoś pachnącego drewna, drobne monety sprzed 100 lat ... I zdjęcia zżółkłe od starości.

http://2.bp.blogspot.com/-gHApL-c8P60/UHVDZd7FcsI/AAAAAAAAE60/HLXublNoO6Q/s640/127015651961341318_QRvB0NpF_c.jpg


Tutaj właścicielka przykryła blat szybą, by wyeksponować fotografie:

http://4.bp.blogspot.com/-RyG6e-ZtMDQ/TtzERHLmGtI/AAAAAAAAD1E/dct624ZSC5o/s1600/blat3.jpg

agulenkaosw
12-06-2013, 13:57
joliska jest za bialo (chodzilo mi ze za bialo jest w jadalni i kuchni

MyszaAJ
12-06-2013, 14:32
Ja bardzo serdecznie poproszę jeszcze tych z Was, którzy w czambuł nie krytykowali pomysłu tylko kształt i formę... czy takie koszyki to lepiej?... czy gorzej?... Tamtych z Juli już nie ma i nadal szukam jakiś prostokątnych...

MyszaAJ
12-06-2013, 14:37
Albo takie coś

skorlaje
12-06-2013, 14:49
[QUOTE=-ula-;6008182]Oj, przygarnęłabym bardzo chętnie. Przy mojej niespełna 3-letniej córeczce ciężko jest gotować, bo ciągle tylko mama to, mama tamto. Kombinuję jakby tu zmieścić pod oknem jakiś składany stolik, żebym mogła w czasie gotowania córkę wciągać do pomocy. Szukam, szukam i nic ciekawego znaleźć nie mogę.
Wpadło mi w oko coś takiego ale jest za duży i raczej nie do zdobycia w Polsce (Habitat):

http://img824.imageshack.us/img824/2091/223491.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/824/223491.jpg/)Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

QUOTE]

ula a może taki z IKEA. widziałam na żywo wygląda świetnie, sama taki bym kupiła tylko mi do niczego nie jest potrzebny :)

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10116887/

malka
12-06-2013, 15:01
Ja bardzo serdecznie poproszę jeszcze tych z Was, którzy w czambuł nie krytykowali pomysłu tylko kształt i formę... czy takie koszyki to lepiej?... czy gorzej?... Tamtych z Juli już nie ma i nadal szukam jakiś prostokątnych...


zdecydowanie poszła bym w innym kierunku.
Coś mega prostegohttp://www.chomik.pl/allegro/wie947070.JPG

bez rantu byłaby lepsza i może biała ??
lub coś takiego

http://www.decorto.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/3/1309203114.jpg

i znacznie tańszy odpowiednik z ikea
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/asker-pojemnik__66151_PE178298_S4.jpg

-ula-
12-06-2013, 15:04
Skorlaje, dzięki za propozycję, też nad nim myślałam jako ewentualność ale ten mi się bardziej podoba (też IKEA), tylko też jest dość duży i mój mąż nie za bardzo lubi klimaty lat 50-60tych (w przeciwieństwie do mnie):

http://img13.imageshack.us/img13/4561/ikeapssto0138625pe29836.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/13/ikeapssto0138625pe29836.jpg/)Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Jakieś opcje więc są. Macie jakiś patent jak wrzucić na zdjęcie kuchni zdjęcie stołu, żeby zobaczyć jak to będzie grało? W jakim prostym darmowym programie byłoby to do zrobienia?

skorlaje
12-06-2013, 15:17
ula - ten mi się o wiele bardziej podoba, ale myślałam, że szukasz czegoś co zajmie jak najmniej miejsca

-ula-
12-06-2013, 15:20
Skorlaje, dzięki za propozycję, też nad nim myślałam jako ewentualność ale ten mi się bardziej podoba (też IKEA), tylko też jest dość duży i mój mąż nie za bardzo lubi klimaty lat 50-60tych (w przeciwieństwie do mnie):

http://img13.imageshack.us/img13/4561/ikeapssto0138625pe29836.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/13/ikeapssto0138625pe29836.jpg/)Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Jest bardzo funkcjonalny i solidnie stoi (ma stalowe nogi), spokojnie można by na nim ciasto zagniatać. Prawie go już kupiłam, tylko obawiałam się czy nie zagraci mi za bardzo kuchni.

Jakieś opcje więc są. Macie jakiś patent jak wrzucić na zdjęcie kuchni zdjęcie stołu, żeby zobaczyć jak to będzie grało? W jakim prostym darmowym programie byłoby to do zrobienia?

-ula-
12-06-2013, 15:23
Oj dwa razy mi się wysłało. No właśnie jak najbardziej chodzi o coś małego, dlatego tamten też rozważam.

asiazett
12-06-2013, 15:30
MyszaAJ

Gorzej nie, ale tymi koszykami w zasadzie dalej zostałaś w romantycznym klimacie, a nam chyba chodzi o coś bardziej modern - jak Twoja kuchnia. Im bardziej gładkie, kanciaste i proste tym lepiej :)

Pojemnik Asker z Ikei (ten podsunięty przez malka) też byłby ok, (pomimo, że nie kanciasty, ale bardzo gładki i prosty) z tym, że musiała byś ich tak trochę naćkać. Każda roślinka w osobnym pojemniku i obawiam się, że zrobił by się chaos. Sugeruję szukać dalej...

Jolasia
12-06-2013, 15:50
Jakieś opcje więc są. Macie jakiś patent jak wrzucić na zdjęcie kuchni zdjęcie stołu, żeby zobaczyć jak to będzie grało? W jakim prostym darmowym programie byłoby to do zrobienia?

Podaj zdjęcia to Ci to szybko spróbuję zrobić (jeśli masz stolik na białym tle to najszybciej ja takie rzeczy robię w PowerPoint;))

-ula-
12-06-2013, 15:58
Jolasia, dzięki, zdjęcie stolika mam jedynie takie jak zamieściłam wyżej (IKEA PS 2012). Nie ma lepszych ujęć. A to zdjęcie kuchni z oknem:

http://img713.imageshack.us/img713/2889/dsc03192yk.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/713/dsc03192yk.jpg/)Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Jak tak patrzę na to zdjęcie, myślę, że ciężko będzie coś wykombinować.

Agami
12-06-2013, 16:04
Oj, przygarnęłabym bardzo chętnie. Przy mojej niespełna 3-letniej córeczce ciężko jest gotować, bo ciągle tylko mama to, mama tamto. Kombinuję jakby tu zmieścić pod oknem jakiś składany stolik, żebym mogła w czasie gotowania córkę wciągać do pomocy. Szukam, szukam i nic ciekawego znaleźć nie mogę.
Wpadło mi w oko coś takiego ale jest za duży i raczej nie do zdobycia w Polsce (Habitat):

http://img824.imageshack.us/img824/2091/223491.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/824/223491.jpg/)Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)



Może to? - http://tablica.pl/oferta/komis-sezam-w-wa-stolik-rozkladany-id-6501-ID2tCgX.html#c66ce06130 Pewnie do odświeżenia, ale...

Jeszcze cósik takiego, ale sporo większy - http://tablica.pl/oferta/stolik-wloski-z-rozkladanymi-bokami-IDZhA9.html#19ba5164f9

Jolasia
12-06-2013, 16:49
VOILA:

http://img195.imageshack.us/img195/1805/stolikw.jpg

tylko nie wiem jak wyszły proporcje i czy w tym miejscu chciałaś go umieścić:)

fajna kobieta
12-06-2013, 19:46
Jak mam być szczera to w ogóle pomysł z tymi doniczkami sie nie podoba.Jak znam życie to przez pierwsze pól roku będziesz dbała żeby były w nich jakieś zioła a pózniej będzie jak zawsze czyli bedą sobie wisieć puste.Pomysl zdecydowanie ne trafiony.Idea kuchni nie ma nic wspólnego z klimatem romantycznymi a do takiego klimatu aspiruja te koszyczki,doniczki itp rzeczy.

Venus_m
12-06-2013, 21:58
Mysza ta wiklina nie pasuje :no: szukaj dalej, powoli aż znajdziesz ideał :cool:

piu
12-06-2013, 23:07
Ja bardzo serdecznie poproszę jeszcze tych z Was, którzy w czambuł nie krytykowali pomysłu tylko kształt i formę... czy takie koszyki to lepiej?... czy gorzej?... Tamtych z Juli już nie ma i nadal szukam jakiś prostokątnych...


mnie się tamte bardzo podobały, tylko osłonki w nich powinnaś mieć proste

piu
12-06-2013, 23:09
Jolasia, dzięki, zdjęcie stolika mam jedynie takie jak zamieściłam wyżej (IKEA PS 2012). Nie ma lepszych ujęć. A to zdjęcie kuchni z oknem:

http://img713.imageshack.us/img713/2889/dsc03192yk.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F713%2Fdsc03192yk.jpg%2F)Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

Jak tak patrzę na to zdjęcie, myślę, że ciężko będzie coś wykombinować.

tu nie ma już miejsca na żaden stolik :no: , ewentualnie gdybyś miała specjalnie zaprojektowany parapet /stolik

asiazett
12-06-2013, 23:23
ewentualnie gdybyś miała specjalnie zaprojektowany parapet /stolik

No właśnie -ula-! A nie mogłabyś wykonać takiego stolika u stolarza od mebli? :confused: I nawet domontować go do ściany? I kolor sobie indywidualnie dobrać...

-ula-
12-06-2013, 23:46
Jolasia, dziękuję ślicznie za wklejenie stolika. Tu miałby stać i proporcje też ok. Dziękuję też wszystkim za tak duży odzew.

Piu, Asiazet, wiem, że kombinuję jak koń pod górę i pewnie dzisiaj inaczej rozplanowałabym kuchnię. Ale to było z pół roku temu i w trakcie koncepcje lubią się niestety zmieniać. Może sprawię sobie prosty składany stolik, który postawię gdzieś przy kuchni i w razie akcji typu lepienie pierogów czy robienie ciasteczek z córką będę go rozkładać w kuchni. W końcu nie robi się tego codziennie.

A teraz mam do tego inne zmartwienie. Po raz kolejny wywaliło mi w mieszkaniu zawory odpowietrzające od c.o. i mam całkowicie zalaną kuchnię :mad:. Nowiutko wyszpachlowany sufit do ponownej roboty, bo pion przeciągnęliśmy na strych w związku z planowaną adaptacją, a że strop drewniany to lało się jak z wiadra. Deski mokruteńkie, ale po wyschnięciu powinno być ok. Tylko kiedy mi ten sufit wyschnie ... :( Dopiero co trochę ochłonęłam i siadam do kompa. A co tam, wrzucę wam fotkę. Przynajmniej blacik sobie obejrzycie (książkom na podłodze nic się nie stało).

http://img827.imageshack.us/img827/2790/dsc03312q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/dsc03312q.jpg/)Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Chwilowo nie mam więc głowy do stolika, bo muszę ostatecznie rozwiązać problem zaworów. Sąsiada zalałam już 3 czy 4 raz w ciągu roku i żadem hydraulik nie wie co z tym zrobić.

Elfir
13-06-2013, 00:03
Albo takie coś

A może kupić duże kubki i w nich posadzić roślinki?

http://i693.photobucket.com/albums/vv298/theliebertfamily/open.jpg


tam muszą być kwiaty? Można pomalowac farbą magnetyczną i miec galerię na rysunki dzieci

Elfir
13-06-2013, 00:08
Chwilowo nie mam więc głowy do stolika, bo muszę ostatecznie rozwiązać problem zaworów. Sąsiada zalałam już 3 czy 4 raz w ciągu roku i żadem hydraulik nie wie co z tym zrobić.


Zamiast zaworów automatycznych zbiornik wyrównujący ciśnienie

-ula-
13-06-2013, 00:26
Zamiast zaworów automatycznych zbiornik wyrównujący ciśnienie

Kiedyś takie zbiorniki były ale jacyś geniusze z administracji je zlikwidowali i pozakładali te zawory. Do tego było cieplej w mieszkaniu bo pod sufitem były dodatkowe rury. Czyli widać, że były potrzebne. :bash:

malka
13-06-2013, 01:19
Też mam zawory (ostatnia kondygnacja), na szczęście nie automaty i w razie W zakręcam i już mnie nie zalewa

takie https://lh4.googleusercontent.com/-AkEAHK3_ZvE/Ubj00SgKPNI/AAAAAAAAI5Q/BJn233mLDeg/s128/CIMG9405.JPG

MyszaAJ
13-06-2013, 12:59
A może kupić duże kubki i w nich posadzić roślinki?

http://i693.photobucket.com/albums/vv298/theliebertfamily/open.jpg


tam muszą być kwiaty? Można pomalowac farbą magnetyczną i miec galerię na rysunki dzieci

też o tym myślałam, żeby ewentualnie zrobić kwiatów niewiele - może dwa małe po bokach? a w środku miejsce na obrazki, rysunki... w każdym razie tam nie będzie ziół - zioła maja być gdzie indziej, a tu kwiaty ponad tę ściankę, żeby ażurowo jeszcze ją "podwyższyć"; no szukam dalej, dzięki!

a, i jeszcze coś: szafki, na których stoi ta ścianka - parawan są otwierane na przestrzał, z obu stron, więc kwiaty/obrazki moga wisieć jedynie na tej ściance/parawanie, bo niżej to się drzwi otwierają...

MyszaAJ
13-06-2013, 13:04
coś w tym stylu...

albo taka skrzynka ocynkowana droga jak diabli?

gosik102
13-06-2013, 14:34
Jolasia, dzięki, zdjęcie stolika mam jedynie takie jak zamieściłam wyżej (IKEA PS 2012). Nie ma lepszych ujęć. A to zdjęcie kuchni z oknem:

http://img713.imageshack.us/img713/2889/dsc03192yk.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/713/dsc03192yk.jpg/)Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Jak tak patrzę na to zdjęcie, myślę, że ciężko będzie coś wykombinować.

Mam pytanie odnośnie podłogi... Czy to płytki czy panele? I jaki dokładnie kolor? Czegoś takiego szukam!
Pozdrawiam
Gosia

Diedra
13-06-2013, 14:41
Myszo, a mi coś innego przyszło do głowy, ale najpierw muszę wiedzieć, co masz na ścianie - to płyta meblowa? Czy fornir?
Gdyby kuchnia była moja i chciałabym mieć taką skrzynkę na zioła, poprosiłabym męża lub stolarza o skręcenie i wykończenie skrzynki-osłonki z tej samej płyty, co na ścianie, dokładnie na całą długość "parawanu". Prościutka forma skrzynki, wewnątrz ukryte równie proste białe doniczki, w nich zioła.

MyszaAJ
13-06-2013, 15:03
Acha, może to jest pomysł? Pomyślę...