PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

marta_s_z
13-06-2013, 20:16
http://images40.fotosik.pl/2012/c44e02034d4bb564gen.jpg

http://images38.fotosik.pl/2011/6861bbba934a283cgen.jpg



witam, proszę o informacje co to za fajne kinkiety nad blatem, szukam inspiracji jak doświetlić blat bez górnych szafek i bardzo spodobało mi sie Twoje rozwiązanie :)

mirkapki
13-06-2013, 20:50
To kinkiety massive "pochodnie" przerobione - odwrócone by światło padało na szafki, moc max 22w więc nie wiem czy jako jedyne źródło światła wystarczą na dobre doświetlenie, u mnie prócz nich świecą ledy wokół sufitu nad wyspą, dwa kinkiety nad oknami i będzie jeszcze jedno źródło światła w suficie nad wyspą tam gdzie widoczna jest mała dziurka.

-ula-
13-06-2013, 21:19
gosik102, moja podłoga to wersja dla odważnych albo nierozsądnych czyli deski sosnowe ługowane i pokryte roztworem białego mydła do podłóg. Wczoraj miałam totalnie zalaną kuchnię i deski mokruteńkie a dzisiaj są już ok. Nawet woda się nieźle dała z nich zbierać i brudu nie złapały. W przeciwieństwie do zabezpieczenia olejem deski pokryte mydłem chłoną wodę ale nie przyjmują brudu i dość łatwo można je umyć (tym samym mydłem, tylko bardziej rozcieńczonym). Nie wiem jak będzie z kuchennymi brudami ale w innych pomieszczeniach nie powinno być problemu. Na żywo wyglądają jak "wyprane" surowe drewno (są trochę szorstkie w dotyku).

2112wojtek
13-06-2013, 23:17
W przeciwieństwie do zabezpieczenia olejem deski pokryte mydłem chłoną wodę ale nie przyjmują brudu i dość łatwo można je umyć (tym samym mydłem, tylko bardziej rozcieńczonym). Nie wiem jak będzie z kuchennymi brudami ale w innych pomieszczeniach nie powinno być problemu. Na żywo wyglądają jak "wyprane" surowe drewno (są trochę szorstkie w dotyku).

:yes:Tak będzie jeszcze przez jakiś czas. W pewnym momencie to minie i podłoga przestanie być szorstka i przestanie chłonąć wodę.
Musisz tylko uważać, żeby roztwór mydła miał odpowiednie proporcje. Zbyt duże stężenie mydła może spowodować, że mokra podłoga będzie bardzo śliska. Powoli i konsekwentnie - mydło jest znakomitym konserwantem-impregnatem, wypełnia pory drewna i z czasem je utwardza.
Tylko dla cierpliwych ale efekt niepowtarzalny.

-ula-
13-06-2013, 23:37
Wojtku, pocieszyłeś mnie bardzo, bo miałam obawy jak to się będzie sprawdzać i dzięki za radę. Nawet parkieciarz, który cyklinował mi podłogę nie miał o mydle zielonego pojęcia ale strasznie się napalił na wprowadzenie tej metody do oferty. Sam bał się jednak u mnie tego podjąć i muszę właściwie wszystko robić sama metodą prób i błędów (moją głową a rękoma fachowca od remontu ;), moja córka nie pozwala mi na dłuższe nieobecności poza domem). Trochę informacji udało mi się jedynie wyszperać na angielskojęzycznych stronach. Podłoga wymaga dopieszczenia ale już ją kocham i nie mogę patrzeć na polakierowane fragmenty, które jeszcze czekają na cyklinowanie. A kiedyś mi się podobała. Cóż, do pewnych rzeczy się dorasta.

2112wojtek
14-06-2013, 00:17
Cóż, do pewnych rzeczy się dorasta.:D
Jesteś odważna, musisz być też cierpliwa.
Takie podłogi, to stara i sprawdzona metoda, wyparta przez pośpiech i wygodę kosztem efektu.
Tak się kiedyś pielęgnowało podłogi również w Polsce. Nie tylko podłogi ;) Zgadnij co jeszcze ( i to z niezłym skutkiem )?
A rurami się nie przejmuj, pomaluj choćby na czarno :p. Nawet proporcje pomieszczenia masz trafione w Skandynawię.

-ula-
14-06-2013, 00:47
Tak się kiedyś pielęgnowało podłogi również w Polsce. Nie tylko podłogi ;) Zgadnij co jeszcze ( i to z niezłym skutkiem )?


O meblach wiem, choć raczej ze Skandynawii. Ale to chyba zbyt proste by było?

2112wojtek
14-06-2013, 00:51
O meblach wiem, choć raczej ze Skandynawii. Ale to chyba zbyt proste by było?
Owszem , zbyt proste:lol2:

marta_s_z
14-06-2013, 09:13
To kinkiety massive "pochodnie" przerobione - odwrócone by światło padało na szafki, moc max 22w więc nie wiem czy jako jedyne źródło światła wystarczą na dobre doświetlenie, u mnie prócz nich świecą ledy wokół sufitu nad wyspą, dwa kinkiety nad oknami i będzie jeszcze jedno źródło światła w suficie nad wyspą tam gdzie widoczna jest mała dziurka.

Dziękuje za odpowiedź, to nie będzie jedyne źródło światła, planuje normalną lampę sufitową i po jednej stronie oświetlenie pod szafkowe
druga strona nie będzie miała szafek i chciałam jakoś ją doświetlić

-ula-
14-06-2013, 10:15
Owszem , zbyt proste:lol2:

No to głowię się dalej, nie podpowiadaj jeszcze. Mam jakiś trop ale muszę sprawdzić.

Edit:

Wojtku, chyba już mam. Czy chodzi o pokrywanie ścian, a konkretnie świeżych powłok wapiennych mydłem? Powstaje wtedy mydło wapienne dobrze zabezpieczające ścianę przed brudem i do pewnego stopnia wodą.

-ula-
14-06-2013, 10:19
Jolasia

Coś mi jednak nie gra ten stolik, przynajmniej mogłam to zobaczyć. Dzięki. Coś innego chodzi mi już po głowie.

ZojaART
14-06-2013, 17:00
Ja mam w mojej kuchni dewnianą podłogę, która sobie liczy 90 lat. Kilka lat temu pomalowaliśmy ją na ciemniejszy brąż a teraz dla odświeżenia przetrę ją od czasu do czasu zwykłym olejem słonecznikowym. W kuchni niewiele wody dostanie sie na podłogę, a deski mają tą zalete że nie przyciągają kurzu i okruchy na niej są prawie niewidoczne.

Ula twoja kuchnia już teraz bardzo mi sie podoba. Jestem ciekawa efektu końcowego. Matowe fronty wyglądają super - niby nowocześnie, ale nadal tak przytulnie domowo. Podłoga też oczywiście robi swoje. W salonie planujemy też zrobic drewnianą podłogę i ta mydlana technika bardzo mnie zainteresowała.

Elfir
14-06-2013, 17:13
t żeby ażurowo jeszcze ją "podwyższyć"; no szukam dalej, dzięki!


To może ample zwieszające się z sufitu?

-ula-
15-06-2013, 00:21
W salonie planujemy też zrobic drewnianą podłogę i ta mydlana technika bardzo mnie zainteresowała.

Śliczny ten Twój domek. Do starego domu jak najbardziej polecam mydło (może być też bezbarwne jeśli nie chciałabyś bielonej podłogi, ług chyba też można dostać taki, który nie wybieli drewna ale nada mu szlachetnej patyny). U nas robiliśmy wstawki z nowych desek w miejscach wyburzeń ścian i po ługowaniu i mydleniu prawie nie widać różnicy pomiędzy starymi klepkami a nowymi deskami.

W razie czego w miarę możliwości służę pomocą. Pytaj na privie, żeby nie zaśmiecać już wątku kuchennego.

2112wojtek
15-06-2013, 15:35
Czy chodzi o pokrywanie ścian, a konkretnie świeżych powłok wapiennych mydłem? Powstaje wtedy mydło wapienne dobrze zabezpieczające ścianę przed brudem i do pewnego stopnia wodą.
Dociekliwa jesteś, ale mydlenie wapna to już inna bajka. Mówimy przecież o drewnie.
Drewno do budowy mebli się ługowało ale już nie mydliło (nie było takiej potrzeby) tylko olejowało , woskowało, lakierowało.
Natomiast drewniane przybytki osamotnienia czyli sławojki, wygódki ( wcale nie tylko te szopki wiejskie, w miastach jeszcze do lat 90 istniały gdzieniegdzie takowe w starych klatkach schodowych, tanich czynszówek) ługowano i mydlono "tron" oraz podłogi.
Ten sam zabieg stosowano na pokładach tańszych łodzi.Osobiście szorowałem kiedyś takiego folkeboota.
Polecam jeszcze jedną zapomnianą technikę - "octowanie" drewna, bardzo popularne w ekologicznej do dzisiaj Skandynawii.:rolleyes:

-ula-
15-06-2013, 17:31
Wojtku, myślałam, że drewno w innych zastosowaniach to zbyt łatwe by było, choć przyznam, że na to i za milion lat bym nie wpadła :lol2:. Octowanie też wygląda interesująco, dzięki. Ale dzięki grzebaniu w temacie znalazłam pomysł na ścianę na poddaszu nad nami, które będziemy adaptować na sypialnie. Chciałam odsłonić cegły ale nie bardzo wiedziałam co dalej. Do wczoraj. Podpowiedz proszę, czym mogły być potraktowane te cegły:

https://imageshack.com/a/img89/8601/1qtf.jpg (http://imageshack.com/i/2h1qtfj/)Uploaded with ImageShack.com (http://imageshack.com)

2112wojtek
15-06-2013, 19:40
Podpowiedz proszę, czym mogły być potraktowane te cegły:


Najlepiej szlifierką oscylacyjną a potem już w zależności od efektu jaki chcesz uzyskać.Sama chemia nie jest tu wskazana.
Dawno temu na FM kilka osób pisało jak to zrobić od a do z, w tym i piszący te słowa podał nieskromnie także swój sposób z jakiego z powodzeniem korzystał.
Znajdziesz gdzieś w archiwum FM a nawet w bardzo starym wydaniu jednego numeru Muratora.

PS jeśli dobrze widzę to chyba wątek holenderski ( podwójny krzyżowy)- u nas najczęściej w zach.Polsce i Żuławach.
Fajnie zachowana cegła bez ubytków spoiny. Rustykalny efekt tzw. "odzyskanej cegły" uzyskasz przez próby wytarcia preparatami Sopro do zabrudzeń zaprawami i klejami. Może warto spróbować?

żona m
16-06-2013, 10:44
kuchnia fajna, ale te kinkiety jak znicz olimpijski jakoś do mnie nie mowią.

żona m
16-06-2013, 10:46
ula ja myślę, ze ta cegła to fototapeta. Powinna byc pełna porów i nierówności a na fotce jest gladziutka jak pupka niemowlaka.

Welonka
16-06-2013, 14:30
też o tym myślałam, żeby ewentualnie zrobić kwiatów niewiele - może dwa małe po bokach? a w środku miejsce na obrazki, rysunki... w każdym razie tam nie będzie ziół - zioła maja być gdzie indziej, a tu kwiaty ponad tę ściankę, żeby ażurowo jeszcze ją "podwyższyć"; no szukam dalej, dzięki!

a, i jeszcze coś: szafki, na których stoi ta ścianka - parawan są otwierane na przestrzał, z obu stron, więc kwiaty/obrazki moga wisieć jedynie na tej ściance/parawanie, bo niżej to się drzwi otwierają...

Bardzo fajny pomysł!

-ula-
16-06-2013, 21:20
ula ja myślę, ze ta cegła to fototapeta. Powinna byc pełna porów i nierówności a na fotce jest gladziutka jak pupka niemowlaka.

Zdecydowanie nie fototapeta, na stronie architektów można zobaczyć cały dom i widać, że jest z tej cegły zbudowany. Polecam wszystkim miłośnikom skandynawskich klimatów również inne ich projekty. Ja przepadłam z kretesem ...

http://www.normcph.com/index.php?project=71&category=1

-ula-
16-06-2013, 21:54
Ja bardzo serdecznie poproszę jeszcze tych z Was, którzy w czambuł nie krytykowali pomysłu tylko kształt i formę... czy takie koszyki to lepiej?... czy gorzej?... Tamtych z Juli już nie ma i nadal szukam jakiś prostokątnych...

A co Cię w ogóle podkusiło, żeby robić otwartą kuchnię a teraz kombinować jakby tu ją zasłonić. Albo komuś odpowiada pokazywanie garów w salonie albo nie i wtedy się takiej kuchni nie robi. Wiem, że ty się uparłaś ale niech chociaż inni się zastanowią przed podjęciem decyzji czy otwierać kuchnię czy nie. Nie można być niewolnikiem mody, dom ma być przede wszystkim wygodny i dostosowany do trybu życia mieszkańców. Sorry, ale nie mogłam się powstrzymać.

MyszaAJ
16-06-2013, 23:54
Ależ bardzo dziękuję, Ula, że się nie powswtrzymałaś :-) bo bardzo mnie rozbawiłaś :-) :lol2:

Dokładnie "dom ma być przede wszystkim wygodny i dostosowany do trybu życia mieszkańców" - zwykle popołudniami doglądam dzieci robiąc coś w kuchni - mamy czworo dzieci, jedno niepełnosprawne - kroję chleb i pomagam w odrabianiu lekcji, nakładam na kanapki wędlinę i zerkamna taras zza tego barku, co to tam mają kwiaty stać; tam jest serce naszego domu, nawet jak goście są - obok, przy stole, to mieszając sałatkę mogę z nimi gadać, a mój mąż rano karmiąc koty będzie widział telewizor w salonie...

To przemyślana decyzja, skopiowana niemal w całości z obecnego mieszkania. Może ładnie nie wyszło, każdy ma swój gust, mnie się tam bardzo podoba, ale akurat praktyczne i wygodne to jest maksymalnie przy naszej tłumnej rodzinie... Nawet nie pomyślałam, że to modne, po prostu tak nam wygodnie od lat... A przy naszych młodych wariackich kotach to jedyne miejsce na kwiaty, które będzie ciężko wywalić :D

Niewolnica :lol2: sorry, nie mogłam się powstrzymać:lol2: :lol2:

asiazett
17-06-2013, 09:29
Też nie rozumiem, dlaczego należy ludzi ostrzegać przed takim rozwiązaniem. Jak dla mnie to właśnie otwartość kuchni wiąże się z tym, że osoba pracująca może mieć kontakt z innymi osobami w pomieszczeniu obok (i to jest jej zaleta). Ale wszyscy wiemy, że otwarta kuchni ma mankament - rozłożonego na wierzchu bałaganu, kiedy się w niej robi, a robi się w niej często wtedy kiedy inne oczy mają to oglądać, bo np. mamy gości. MyszaAJ wyszła z tej opresji - ma otwartą kuchnię, a jednocześnie przysłonięte blaty robocze. Może jak ktoś nie jest przywyczajony do takiego widoku to go to razi... ale wg mnie jest to pomysł a nie fiasko.

MyszaAJ - też mam takie gotowe zmontowane donice, tyle, że w salonie i z karton - gipsu, na stelażach u Ciebie faktycznie lepiej z płyty - coś lżejszego... (że też sama nie wpadłam, żeby Ci to podsunąć :P). Co bym Ci doradziła, jeśli zdecydowała byś się na taką "stałą" kontrukcję... Ja kupiłam najpierw takie zwykłe plasikowe korytka jak na kwiaty balkonowe, dałam je panom, którzy robili stelaże i oni do tych doniczek dopasowali całą obudowę. A ja chcąc przesadzić kwiaty wyjmuje sobie tylko jedno korytko i działam... bez brudzenia ściany. Powodzenia... :bye:

-ula-
17-06-2013, 09:47
Czy ja nie po polsku piszę? Nie krytykuję przecież otwartej kuchni, sama przebudowałam mieszkanie, żeby mieć dostęp do kuchni z jadalni połączonej z salonem bo latanie naokoło przez korytarz było wkurzające. A przy dzieciach w domu to już w ogóle jest jedyna opcja. Nie podoba mi się tylko takie zasłanianie nie wiadomo czym. Chodziło mi o brak konsekwencji. Jak otwarta to otwarta. A tak to wygląda właśnie jakbyś nagle rozmyśliła się i próbowała na siłę kuchnię zasłonić, tyle, że nie za bardzo to wyszło.

Venus_m
17-06-2013, 10:11
Ula to, że "wygląda" nie znaczy że tak jest. Mysza szczegółowo objaśniła dlaczego zdecydowała się na takie rozwiązanie i nie ma sensu się nad tym dalej rozwodzić. Jeżeli masz coś do dodania to radzę za sugestią właścicielki pomóż/wypowiedz się w kwestii samej formy doniczek :yes:

MyszaAJ
17-06-2013, 10:17
Póki co porozsadzam kwiaty w najbliższym czasie i Wam pokażę - może doniczki same się zasłonią zielenią? W każdym razie poszukiwania trwają, i rozmowy ze stolarzem wstępne :-)

Venus_m
17-06-2013, 10:20
Mysza nie wiem czy nie szybciej samemu by było :rolleyes: gorzej tylko z brzegami przy lakierowanej powierzchni i DIY ;)

piu
17-06-2013, 11:06
Dziękuję, ja też mam wątpliwości co do tego blatu, ale juz jest no i będzie, trudno ;-) natomiast dzisiaj odkryłam zonk z roletą obok szafki wiszącej... roleciarz wezwany na dywanik...

na zdjęciu narożnik dla dajdek :-)


MyszaAJ

ja bym zostawiła te pierwsze,

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=194299&d=1370595709

tylko może z czasem wymieniłabym same osłonki, na jakieś proste, jak np. te białe z IKEA za 2,99

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/decoration/10768/

Osłonki drewniane czy z płyty jest bardzo ciężko utrzymać. Ja miałam kilka drewnianych i wszystkie mi popękały od wilgoci już po jednym sezonie, mimo że były zabezpieczone folią. Niektóre kwiaty trzeba przecież zraszać.

Tylko nie posadź tam kocimiętki :lol2: U mnie koty ciągną do tego jak do zioła :lol2:

piu
17-06-2013, 11:15
jeszcze taki stalowy znalazłam w IKEA:

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/grundtal-pojemnik__0150021_PE308155_S4.JPG


http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90226698/


http://www.ikea.com/ms/media/roomsettings/20132/kitchen/20132_kiro05a/20132_kiro05a_01.jpg

MyszaAJ
17-06-2013, 17:03
:-) dzięki :-)

piu
17-06-2013, 17:27
jeszcze są białe http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40219723/

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/grundtal-pojemnik__0150024_PE308157_S4.JPG

i takie szkliwione z kamionki za 13 zł

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/asker-pojemnik__66151_PE178298_S4.jpg
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70105659/

trzeba by wymyślić jak je zamontować, bo skrzynki mają uchwyty zaprojektowane pod relingi 80 cm

żona m
17-06-2013, 19:10
Zdecydowanie nie fototapeta, na stronie architektów można zobaczyć cały dom i widać, że jest z tej cegły zbudowany. Polecam wszystkim miłośnikom skandynawskich klimatów również inne ich projekty. Ja przepadłam z kretesem ...

http://www.normcph.com/index.php?project=71&category=1


możliwe, ale nie widziałam nie macałam więc trudno być pewnym na 100 %.

mineralka
18-06-2013, 06:24
proszę o radę - pisałam w białych kuchniach ale życia jakoś tam nie ma więc piszę znowu tutaj - chcę białą kuchnię:
kształt litera L fronty białe połysk blat zebrano afrykańskie, cokoły zebrano - w krótszej części nad szafkami stojącymi będą szafki wiszące - między nimi chciałam szybę z fototapetą (bambusy prawdopodobnie albo jakieś inne trawy) - w dłuższej części po kolei jest zlew 40 cm blatu i płyta indukcyjna i 40 cm blatu , nad zlewem jest okno a nad płytą okap więc ściany raczej mało i tutaj moje pytanie czy jest sens układać płytki nad dłuższym blatem (kolor kremowy) czy nie będą się gryzły ze szkłem ? czy ułożyć je tylko za płytą ? (podłoga będzie z tego samego koloru płytek + małe ciemne wstawki)
moje drugie pytanie: jaki kolor zlewy 1,5 komory + ociekacz wybrać do zebrano ? lodówka będzie inox płyta czarna i okap albo czarny albo inox z czarnym - pozostałe sprzęty też inox - więc zlew czarny czy inox ? a może jakoś go zgubić beżami ? proszę was o szybką o odpowiedź bo dzisiaj jadę po płytki i nie wiem ile ich kupić

mirkapki
18-06-2013, 09:52
proszę o radę - pisałam w białych kuchniach ale życia jakoś tam nie ma więc piszę znowu tutaj - chcę białą kuchnię:
kształt litera L fronty białe połysk blat zebrano afrykańskie, cokoły zebrano - w krótszej części nad szafkami stojącymi będą szafki wiszące - między nimi chciałam szybę z fototapetą (bambusy prawdopodobnie albo jakieś inne trawy) - w dłuższej części po kolei jest zlew 40 cm blatu i płyta indukcyjna i 40 cm blatu , nad zlewem jest okno a nad płytą okap więc ściany raczej mało i tutaj moje pytanie czy jest sens układać płytki nad dłuższym blatem (kolor kremowy) czy nie będą się gryzły ze szkłem ? czy ułożyć je tylko za płytą ? (podłoga będzie z tego samego koloru płytek + małe ciemne wstawki)
moje drugie pytanie: jaki kolor zlewy 1,5 komory + ociekacz wybrać do zebrano ? lodówka będzie inox płyta czarna i okap albo czarny albo inox z czarnym - pozostałe sprzęty też inox - więc zlew czarny czy inox ? a może jakoś go zgubić beżami ? proszę was o szybką o odpowiedź bo dzisiaj jadę po płytki i nie wiem ile ich kupić

Moim zdaniem im mniej kombinacji kolorystycznych tym lepiej
- jeśli płyta ma być obok zlewu to proponuję zlew czarny (zobacz w mojej kuchni, polecam bo to bardzo praktyczny i ładny zlew), ja inoxu na pewno bym tam nie wstawiła o beżu zapomnij!! też miała dylemat (wybierałam pomiędzy białym a czarnym) ale wiedziałam, że na pewno zlew i płyta w jednym kolorze!!
- na pewno nie wciskaj na tę dłuższą ścianę żadnych płytek, daj po całości na tej ścianie szybę najlepiej w jednym kolorze
-zastanowiłabym się jeszcze nad tą lodówką inox, dlaczego taka, czy to ma być side by side, że nie do zabudowy?

pamiętaj też że kuchnia musi współgrać z innymi pomieszczeniami, zarówno kolorystycznie jak i stylistycznie

nie wiem jaki masz układ domu i jaki styl chcesz w nim wprowadzić ale całość musi być harmonijna

sądząc po kuchni jaką wybrałaś preferujesz nowoczesny, prosty styl co wiąże się z zasadą im mniej "urozmaiceń" tym lepiej
moje pytanie czy to zebrano będzie jeszcze gdzieś się powtarzało w domu?

takie jest moje zdanie, możesz się oczywiście z nim nie zgadzać, możemy mieć po prostu odmienne upodobania

mineralka
18-06-2013, 11:43
mirkapki - cenię sobie wszystkie rady więc dziękuję bardzo - lodówki nie chcę zabudowanej bo do zabudowy mają tylko małe tzn one są płytkie jak dla mnie i wiem że w przypadku naszej rodziny to się nie sprawdzi - pozostaje więc duża lodówka która będzie obudowana dookoła i wkomponowana w całość zabudowy (która będzie się znajdowała naprzeciwko dłuższej ściany) - w tej zabudowie będą 3 słupy z piekarnikiem z mikrofalą i własnie lodówką, frony biały połysk więc chciałam trochę urozmaicić tą dużą białą ścianę lodówką w kolorze inox
jak na moje oko to zlew beżowy też totalnie nie pasuje, ale białego nie chcę więc pozostaje tylko czarny faktycznie - z tymi płytkami mam teraz mały problem i muszę to przemyśleć

zebrano będzie tylko w kuchni: blat i może stół ale jeszcze nie wiem -
a dom trudno powiedzieć w jakim stylu :) narazie będzie biało + wszędzie parkiety dębowe w naturalnym kolorze - więc narazie powiedziałabym że minimalistycznie a jak już tam zamieszkam to będę myślała o kolorach i dodatkach :)

mirkapki
18-06-2013, 12:10
w tej zabudowie będą 3 słupy z piekarnikiem z mikrofalą i własnie lodówką, frony biały połysk więc chciałam trochę urozmaicić tą dużą białą ścianę lodówką w kolorze inox
Rozumiem wybór lodówki wolno stojącej z uwagi na gabaryty. Zabudowa w formie 3 słupków to fajny pomysł, jak rozumiem mikrofalówka, piekarnik i lodówka będą współgrały kolorystycznie, wydaje mi się, że dobrze by było aby szerokości tych słupków były symetryczne.


Nie jestem jednak pewna, czy urozmaicenie "tej białej ściany" lodówką inox będzie fajnie wyglądało, jak dla mnie za dużo się będzie działo, dałabym białą lodówkę. Ale to tylko moje skromne zdanie.
A i myślę, że powinnaś zapomnieć o tych kafelkach na ścianie :-)

asiazett
18-06-2013, 15:41
A i myślę, że powinnaś zapomnieć o tych kafelkach na ścianie :-)

No właśnie, bo ja z tymi kafelkami mam problem. Mineralka - pytasz czy do szyby na ścianie dołożyć kafle, a tymczasem za płytą i tak już zdecydowałaś, że będą... A mi się wydaje, że biały + zebrano + srebrny + kafle + pstrokaty wzór na szkle to za dużo :( I ja bym powiedziała może inaczej - nie rezygnuj z kafli (może dasz je białe, zamiast beżowe), a zrezygnuj z tej trawy na szkle...

Poza tym może uda Ci się wrzucić jakieś zdjęcie projektu? Bo tak trochę palcem po mapie teraz jeździmy :P

piu
18-06-2013, 15:53
no właśnie, może lepiej same kafle, zamiast tego szkła, np. porcelanosa glass blanco z minimalną fugą

http://www.cs1.ru/files/categories/1872.jpg

http://www.bostondesign.com/images/u/m_glass_blanco_LG.jpg

http://www.aquasaniter.hu/galeria/porcelanosa/02_fali/porcelanosa_glass_blanco.jpg

Można by w projekcie wykorzystać jeden z profili, by nawiązać do stali sprzętów :

http://2.bp.blogspot.com/-PGmystjozXs/UQgN4XNIcUI/AAAAAAAAHhQ/PwpSoP88OxI/s640/Porcelanosa-Grupo_Butech_Elegance_detalle_SWglass.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-5T1gqPWho-I/UQgN798yPyI/AAAAAAAAHhg/uPG-7OCr-1I/s640/Porcelanosa-Grupo_Butech_Elegance_pro-part+chromed+brass+SW+Glass.jpg

piu
18-06-2013, 16:11
tutaj jest przykład kuchni biały lakier plus zebrano - może coś pomoże
http://www.zabudowa-kuchni.pl/pl/o/55,Fornir-zebrano

beti70
18-06-2013, 23:44
mirkapki - wnętrza super...fajne, wszędzie harmonia, ład i porządek - brawo!!! a mogę zapytać skąd to wielkie białe lustro w przedpokoju? :)

mineralka
19-06-2013, 06:17
mirkapi - dokładnie tak - zgadzam się z beti70 - ale dla mnie to cel nie osiągalny przy moim mężu i dwójce dzieci na ład nie ma szansy, porządek jak się postaramy będzie - ale pięknie jest u Ciebie
zastanawiam się czy wstawiać projekt kuchni bo sama go robiłam w plener ikea i ani blatu ani płytek nie ma - a może są ale ja nie potrafię tego obsługiwać :D no i szuflady nie takie jakbym chciała i zabudowa nie taka - ot plan dla samej siebie zrobiony mam po to żeby wiedzieć czy się wszystko zmieści co bym chciała :)

asiazett
19-06-2013, 09:17
mineralka - nasze komentarze i tak przepuścisz przez swoje filtry praktyczności :P A może uda się Tobie coś jeszcze podpowiedzić, zanim kuchnia ruszy na dobre... Sama zdecyduj.

Jak zapadła decyzja o kaflach?

mirkapki
19-06-2013, 09:51
beti70
dziękuję za komplementy
lustro w przedpokoju to IKEA, taniocha robiąca dobre wrażenie-co przy wykańczaniu wnętrz przy minimalnym budżecie bardzo si sprawdza :-)

mirkapki
19-06-2013, 09:58
mineralka

U mnie też dwójka..aaa...trójka szkodników (mąż to też takie duże dziecko :-) ) robią ciągle bajzel, więc postawiłam na minimalizm, im mniej przedmiotów stoi w domu tym wrażenie czystości i porządku jest większe, nawet jak coś porozrzucają to są szafy oczywiście zamykane - żadnych półek otwartych- i szybko można do nich wrzucić cały bałagan w razie potrzeby.
Najważniejsze więc żeby Twoja kuchnia była praktyczna, bez zbędnych detali, bez dużej ilości wzorów co spowoduje, że zawsze będzie wyglądała schludnie i dobrze będzie Ci się w niej pichciło.

Magik Cz-wa
19-06-2013, 10:27
mirkapki - wnętrza super...fajne, wszędzie harmonia, ład i porządek - brawo!!! a mogę zapytać skąd to wielkie białe lustro w przedpokoju? :)

mirkapki powiem, że post beti skłonił mnie do zajrzenia na twój dzienniki i powiem wow jedno z ładniejszych wnętrz na tym forum zaraz chyba po reni :-)
Jedyne co mi sie srednio podoba to łazienka, dla mnie "zaczarno"v ale reszta bomba.

mirkapki
19-06-2013, 10:38
Magik Cz-wa

dziękuję bardzo naprawdę jestem zaskoczona tyloma pochwałami zwłaszcza, że wiele jest jeszcze do zrobienia, w jadalni i salonie są tzw "meble tymczasowe z poprzedniego mieszkania"

co do czarnej łazienki to można się nią dopiero zachwycić na żywo, nie ma osoby, która by weszła do niej i nie padła z wrażenia, nie potrafię zrobić ładnego zdjęcia by wyglądała efektownie
jeszcze raz dziękuję

mineralka
19-06-2013, 15:05
asiazett - narazie zakup płytek ściennych do kuchni odkładamy na póóóóóźźźźźniej (czyli jak zamówimy meble) podłoga jest teraz na topie ;D

a projekt kuchni wstawię wieczorem :)

Amelioza
20-06-2013, 19:20
Witam!
Znalazłam w internecie pewne zdjęcie kuchni i mnie trochę wzieło. Może nie kształt, nie kolor, ale szafka... A mianowicie szafka narożna widoczna na zdjęciu. Nie spotkałam sie z takim pomysłem. Ciekawe moim zdaniem. Napewno jest pojemna.

196594

Co o tym sadzicie? Dodam,że szukam kuchni która będzie tak zrobiona,że pomieści wszystkie niezbędne w kuchni rzeczy. Moja kuchnia ma wymiary 3,10 x 2,90 i jest otwarta na salon.

fajna kobieta
20-06-2013, 20:00
Konfesjonal.:p

ave!
20-06-2013, 20:43
Konfesjonal.:p

kuchnia rzeczywiście tylko do "wyższych" ;) celów, bo nawet kanapki nie ma gdzie zrobić.

a szafka srrrasznie mi się nie podoba i w narożnej aż tak dużo się nie zmieści.

Elfir
20-06-2013, 21:22
to raczej spiżarka narożna.

mineralka
21-06-2013, 07:16
to mój plan kuchni - jest jaki jest inaczej nie potrafię zrobić Cada nie mam :) na wprost jest wejście do salonu bez drzwi
po lewej zabudowa 180 cm : piekarnik, mikrofala, lodówka
na wprost szafki wiszące (to pod nimi chce wprowadzić jakiś kolor) a pod nimi (190 cm) szuflady i duża wysuwana szafka narożna - nie chce koła nie podoba mi się
po prawej od końca: zmywarka 60 szafka pod zlew z koszami+ sam zlew, blat roboczy(45) i szuflady , płyta i szuflady.blat roboczy (45 cm) i szuflady, nad płytą czarny skośny okap

projekt jest jaki jest poszaleć się nie da - ale kuchnia będzie robiona przez stolarza na wymiar dlatego pod płytą nie będzie aż 3 słópków szuflad tylko dwa łączące się pod płytą - ma to sens ?

na samej zabudowie też nie będzie szuflad tylko do połowy cargo a wyżej zwykłe szafki

tu gdzie kamera programu jest duże okno a pod nim niewielki stół - stół musi być - bez niego ani rusz - niestety kuchnię mam małą 3,30/3,30 ale za to mam obok sporą spiżarnię i w niej już 30 dżemów truskawkowych i 30 kompotów truskawkowych :D - kuchnia będzie intensywnie użytkowana - rodzina 2+2 - rozwojowa hehe w planie mamy jeszcze jedno dziecko 2 psy i kota - za domem wielki sad (musi urosnąć) jagodnik i warzywniak :D

fronty lakierowane biały połysk, blat zebrano afrykańskie

no to macie jakieś fajne pomysły na to pomieszczenie ?

asiazett
21-06-2013, 15:16
A te wiszące szafki jaki będa miały wygląd/kolor?
I mówiłaś jeszcze, że cokoły te nadole też będą z zebrano?

Faktycznie jeśli chodzi o wykończenie nad blatem to trudno mi coś podopowiedzieć. Ale na pewno nie dała bym tam nic ciapatego tylko jak już to w jednym kolorze i na całości to samo...

mineralka
22-06-2013, 08:18
wiszące szafki białe i mleczna szyba w ramce inox

marta_s_z
22-06-2013, 13:07
Mam pytanie do osób z piekarnikiem i mikrofalą w słupku, czy kontakt do podłączenia robiliście za urządzeniem czy w miejscu bardziej dostępnym ??

-ula-
22-06-2013, 15:07
Ja mam gniazdka w sąsiedniej szafce, więc dostęp do gniazdek jest łatwiejszy ale trudniej jest przeciągnąć przewód za szafkami. Jeśli wyjmuje się sprzęt np. do naprawy na miejscu, najlepiej wtedy przywiązać do wtyczki długi sznurek, żeby nie męczyć się później z przeciągnięciem kabla.

sheenaz
22-06-2013, 18:36
Masrta s_z, u mnie gniadka są w szafce pod piekarnikiem. Dostep jest bezproblemowy.

Nataly Design
22-06-2013, 22:01
Mam pytanie do osób z piekarnikiem i mikrofalą w słupku, czy kontakt do podłączenia robiliście za urządzeniem czy w miejscu bardziej dostępnym ??

Witam , zazwyczaj ustalam punkty elektryczne dla piekarnika i mikrofali pod tymi sprzętami . W plecach wykonuję otwór żeby było dobre dojście do gniazdek . Nie proponuję obok w szafce ani tym bardziej za sprzętem , miłego Piotr

marta_s_z
22-06-2013, 23:47
Witam , zazwyczaj ustalam punkty elektryczne dla piekarnika i mikrofali pod tymi sprzętami . W plecach wykonuję otwór żeby było dobre dojście do gniazdek . Nie proponuję obok w szafce ani tym bardziej za sprzętem , miłego Piotr

Witam,
dziękuje za odpowiedź :)

a jak wygląda kwestia przewodów, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat ich długości
w piekarniku słyszałam że można zrobić dłuższy w razie czego
a mikrofala ?? w stacjonarnej mikrofali mam bardzo krótki kabel

sheenaz
23-06-2013, 09:23
marta, piekarniki maja kable o dł. ok 1.5m - moj Gorenje tak ma. Mikrofale stacjonerne rzeczywiscie mają krótkie kable (moja Samsung ma 1m) ale przypuszczam, ze z tymi do zabudowy problemu nie ma.

Nataly Design
23-06-2013, 14:05
Witam,
dziękuje za odpowiedź :)

a jak wygląda kwestia przewodów, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat ich długości
w piekarniku słyszałam że można zrobić dłuższy w razie czego
a mikrofala ?? w stacjonarnej mikrofali mam bardzo krótki kabel

Witam , mikrofale wolnostojące stoją na blacie więc nie muszą mieć długiego kabla a mikrofale do zabudowy mają żeby można ja było spokojnie podłączyć do gniazdka . Miłego , piotr

tytusek
23-06-2013, 23:01
witam, jestem przed wyborem białych frontów kuchennych i mam dylemat lakierowane czy folia mdf.czy macie jakieś doświadczenia i rady ? chciałabym też blat w kolorze drewna żeby trochę ocieplić klimat w kuchni może podpowiecie co by fajnie wyglądało?

Elfir
23-06-2013, 23:33
tytusek - objerzyj sobie wątki poświęcone wyborowi mebli do kuchni (jest sepcjalny wątek o frontach i specjalny o blatach i jesczze inny wątek o inspiracjach kuchennych). Tu wstawiamy wykonane kuchnie i pytamy o szczegóły ich wykończenia.

Nataly Design
24-06-2013, 10:37
witam, jestem przed wyborem białych frontów kuchennych i mam dylemat lakierowane czy folia mdf.czy macie jakieś doświadczenia i rady ? chciałabym też blat w kolorze drewna żeby trochę ocieplić klimat w kuchni może podpowiecie co by fajnie wyglądało?

Witam , już chyba kiedyś o tym pisałem że są to dwa różne fronty . Oczywiście w środku jest mdf natomiast różnice są w pokryciu .
Na rynku jest sporo folii lepszych lub gorszych i na to trzeba zwrócić uwagę jaką ma grubość i ewentualnie jaki ma połysk jeżeli kuchnia ma być w połysku .
Lakier też jest w różnej jakości i trzeba zwracać uwagę na kanty , i oczywiście efekt wizualny całego frontu . Różnice są w cenie i efektu połysku ponieważ fronty lakierowane są polerowane a foliowane już nie ;-)
Miłego , Piotr

moniach78
24-06-2013, 16:11
ja mam fronty lakierowane - są super, nie rysują sie, nie palcują. zależy pewnie od producenta, lakieru itp

tytusek
24-06-2013, 21:12
dziękuję za odpowiedzi oczywiście bedę szukać wątków o blatach i frontach czytam szczególnie te strony od dłuższego czasu i oczywiście niedługo postaram się pokazać swoją kuchnię
Nataly jakie firmy mają dobre folie w połysku i po czym to poznać że jest ona lepsza lub gorsza?

Nataly Design
24-06-2013, 21:38
dziękuję za odpowiedzi oczywiście bedę szukać wątków o blatach i frontach czytam szczególnie te strony od dłuższego czasu i oczywiście niedługo postaram się pokazać swoją kuchnię
Nataly jakie firmy mają dobre folie w połysku i po czym to poznać że jest ona lepsza lub gorsza?

Ja korzystam z dwóch sprawdzonych fabryk ale niestety źródła nie zdradzę ... Folię trzeba zobaczyć jak wygląda i jaki ma efekt połysku jeśli takiego oczekujesz ,,Miłego , Piotr

tytusek
24-06-2013, 21:39
dzięki będe szukać pozdrawiam

Nataly Design
24-06-2013, 21:41
ja mam fronty lakierowane - są super, nie rysują sie, nie palcują. zależy pewnie od producenta, lakieru itp

Przez kilkanaście lat mojej "kariery" współpracowałem z wieloma fabrykami i niestety czasami trafiły się te "gorsze" które szybko eliminowałem . Teraz od sześciu lat pracuję z jedną fabryką i nie mam najmniejszych problemów z lakierami i fornirami . Wiele lat trzeba pracować żeby wyeliminować wszelkie błędy w fazie produkcyjnej . I potem to już są same sukcesy .. ;-) Miłego , Piotr

sston
24-06-2013, 23:31
To i ja podlacze sie do tematu.... Plany juz sa...realizaja juz w trakcie...za 2 tyg montarz:
197245197246197247

Jolasia
26-06-2013, 10:18
Dokładnie,w wątku o białych kuchniach zrobiła podobnie... :sick:
Jeśli pozwolicie to się wytłumaczę:
po 4 latach zamieszkiwania w nowym domu, niestety przyszła pora na jego odświeżenie i tak jak kiedyś podczas urządzania, na forum znajdowałąm wiele inspiracji tak i teraz zaczęłam tu zaglądać w podobnym celu. No i zauważyłam, że w wielu wątkach "podstawowych" dużo jest tekstu, mało fotek, trzeba "wertować" strony, zeby coś znaleźć. Zatem szukając w necie inspiracji postanowiłam kilka z nich przy okazji powklejać do odpowiednich wątków, żeby je po prostu urozmaicić, odświeżyć...
Może z tym wątkiem faktycznie przesadziłam, bo w temacie nie ma inspiracji tylko chodzi o realizacje, więc przepraszam, jeśli komuś się to nie spodobało. Natomiast wątek o białych kuchniach brzmi dokładnie "...inspiracje, realizacje, opinie" więc chyba nie popełniłam przestępstwa?
Czasami mam wrażenie, ze ludzie na forum chcą się wygadać, a moim zdaniem tego typu wątki powinny być przede wszystkim przepełnione zdjęciami, bynajmniej ja głównie tego poszukuję przeglądając je...

skorlaje
26-06-2013, 14:45
Ale my tu chcemy oglądać nasze kuchnie z opisem i dobrymi radami, a jak szukasz inspiracji wystarczy wpisać w googla i wejść na grafikę i jest ich pod dostatkiem, forum do tego niepotrzebne. Zresztą jak sama nazwa wskazuje to jest forum, to też ludzie gadają!

Elfir
26-06-2013, 22:44
Uważam, ze niedobrze, że Redakcja przeniosła ten wątek z działu Wnętrza. Teraz będzie więcej spamerów a mniej nowych kuchni :(

ania_zet
27-06-2013, 18:36
Moje meble. nie mogę normalnie wkleić zdjęć, stąd linki z innego forum w którym je umieściłam. Jeśli to łamie przepisy to proszę o ich usunięcie i z góry przepraszam.

Na podłodze są już panele, bateria w zlewie również jest. Kontakty z oświetlenie z czasem się pojawią. Natomiast mam pytanie - co dać na okno? Kuchnia otwarta jest na salon poprzez wnękę o szer 170 cm. W salonie będzie gładka biała firana z woalu, w kuchni myślałam o rolecie typu dzień-noc. A może firanka byłaby lepsza? No i jaki kolor? Widziałabym biały, ale czy będzie dobrze?

http://dziecko-info.rodzice.pl/attachment.php?attachmentid=44074&d=1372011016
http://dziecko-info.rodzice.pl/attachment.php?attachmentid=44075&d=1372011063
http://dziecko-info.rodzice.pl/attachment.php?attachmentid=44076&d=1372011114
http://dziecko-info.rodzice.pl/attachment.php?attachmentid=44077&d=137201117
http://dziecko-info.rodzice.pl/attachment.php?attachmentid=44078&d=1372011228

ania_zet
27-06-2013, 19:00
Uważam, ze niedobrze, że Redakcja przeniosła ten wątek z działu Wnętrza. Teraz będzie więcej spamerów a mniej nowych kuchni :(

A ja myślę, że mniej osób będzie tu teraz zaglądać.
Moim zdaniem wątek powinien zostać we Wnętrzach. Teraz ciężko będzie go znaleźć.

Redakcja
27-06-2013, 19:06
Temat jest przekierowany i tylko na jeden miesiąc. Prosimy o wyrozumiałość - jesteśmy pod wrażeniem pięknych kuchni i chcieliśmy, by całe forum je zobaczyło.

Nataly Design
27-06-2013, 19:13
Witam , ostatnio było pytanie odnośnie wyspy i blatu głównego na którym są dwa kolory . Właśnie znalazłem swoją realizację w której tak to zostało zrobione .
Miłego , Piotr
197769
197770
197771
197772
197773

kanka9
27-06-2013, 19:23
nataly fajnie . Ja tak chciałam zrobić, wyspa biała a w zabudowie blat czarny ale jednak wszędzie będzie czarny ;-)

Elfir
27-06-2013, 19:38
asia zet - zapraszam do wątku:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?197051-Jak-umie%C5%9Bci%C4%87-zdj%C4%99cie-na-forum

Bo zdjęc nie widać - trzeba sie zalogować.

malka
27-06-2013, 19:44
Nataly - kuchnia jak zwykle fajna :)
Ale ja mam pytanie z innej beczki.
Czy wiesz co to za lampa nad wyspą ??

ania_zet
27-06-2013, 19:51
asia zet - zapraszam do wątku:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?197051-Jak-umie%C5%9Bci%C4%87-zdj%C4%99cie-na-forum

Bo zdjęc nie widać - trzeba sie zalogować.

ania zet, nie asia :) Obie mamy na Z nazwisko:D

Mam nadzieję, że teraz jest ok.

Nataly Design
27-06-2013, 19:56
Nataly - kuchnia jak zwykle fajna :)
Ale ja mam pytanie z innej beczki.
Czy wiesz co to za lampa nad wyspą ??

Witam , szczerze mówiąc nie wiem bo tą kuchnię robiłem jakiś czas temu i nigdy nie pytałem ;-(
Miłego , Piotr

Elfir
27-06-2013, 20:10
ania zet, nie asia :) Obie mamy na Z nazwisko:D

Mam nadzieję, że teraz jest ok.

nie jest.
[img] powinno obejmować link zakończony skrótem .jpg, .jpeg, .gif
Ty podajesz adres strony na której jest obrazek a nie adres obrazka.
Gdyby nie to, że wkleiłaś zdjęcia na szyfrowaną stronę, tobym ci pomogła. Wklej na fotosiku.

ania_zet
27-06-2013, 20:49
No teraz powinno być dobrze. Dzięki Elfir :)

197784197785197786197787

Elfir
27-06-2013, 22:45
Bardzo łada i pojemna kuchnia.
Docelowo ma też być tak surowo czy planujesz jakieś fikuśne dodatki?

Biała roleta rzymska mogłaby być. Moze byc z tej samej tkaniny co w salonie.
może też jej nie być - będzie surowo. Na wielu wizualizacjach widuję gołe okna.

Mmelisa
27-06-2013, 22:53
ania_zet pieknie. Moglabys zdradzic gdzie zamawiana? moze byc na priv. I co kladziecie na podlodze...czy to Taranto?

aniula_bl
27-06-2013, 23:08
No teraz powinno być dobrze. Dzięki Elfir :)

197784197785197786197787

ania zet bardzo ładna kuchnia, poukładana, symetryczna... taka po mojemu właśnie
bardzo fajnie ten blat i ściana ciemna się sprezentują - to też takie po mojemu :yes:
podoba mi się, mimo, że nie pałam do białych kuchni wielką miłością :P
pokaż koniecznie foty jak ją bardziej udomowisz :lol2:

malka
27-06-2013, 23:33
Witam , szczerze mówiąc nie wiem bo tą kuchnię robiłem jakiś czas temu i nigdy nie pytałem ;-(
Miłego , Piotr


Trudno - musze więc sieć przegrzebać :)
A chciałam po "łatwości" iść

ania_zet
27-06-2013, 23:33
Elfir, Mmelisa, aniula _bl, dziękuję za miłe słowa :)

Jeśli chodzi o dodatki, to wolałabym zachować minimalizm, czyli na wierzchu tylko to co konieczne - czajnik, moooże toster i noże :) i nic fikuśnego - nie lubię. Na podłodze są już panele, ocieplają nieco wnętrze. Nie dawałam kafli na cała podłogę, ponieważ kuchnia łączy się poprzez wnękę z salonem i i chiałam, by przejście z salonu do kuchni było jednolite.
Okna nie chcę gołego, myślę o rolecie, ale nie rzymskiej, raczej typu dzień-noc, ew. firanka? Biała? Tu proszę Was o pomoc, liczę na Wasz dobry gust:) (w salonie chcę biała gładka firankę z woalu i może coś po bokach dla zakrycia pionowych kaloryferów. Szare? Tego jeszcze nie wiem.

Mmelisa, kuchnia robiona na zamówienie w firmie KAMARO z Elbląga :) Na podłodze i ścianie jest gres Habitat Marengo. Matowy.

aniula_bl, pokażę jak się udomowię, obiecuję. Symetria była u mnie na pierwszym miejscu:) I biel - po latach w zielonej kuchni z żółtymi ścianami potrzebuję odmiany. Poza tym kocham biel :) Blat wybrałam jako pierwszy, nad płytkami długo się zastanawiałam, w końcu padło na to co jest :)

Mmelisa
28-06-2013, 00:20
nie wiem dlaczego ale firanka tutaj jak dla mnie :no:

hmm ta podloga.. bo ja sie zastanawiam co robic... zywica epoksydowa, gres w kolorze szarym czy tez deska... dlatego pytam co masz, bo zauwazylam ze nie dokonczone jest na zdjeciach :) dziekuje za odpowiedz.

malka
28-06-2013, 00:22
Aniu -bardzo ładna kuchnia, jedna z nielicznych gdzie górne szafki mi nie przeszkadzają ;)
Bardzo spójna i ślicznie dopracowana w szczegółach.

Brawo!!!!

Chętnie zobaczę, jak prezentuje się podłoga z panelami.

showme
28-06-2013, 10:02
witam
Chciałabym mieć halogeny wystające wokół górnych szafek.Powiedzcie jaka grubość powinna mieć zabudowa żeby nie wyglądało za topornie. Wykończeniowiec mówi, że musi mieć min 20CM żby mu rura weszła od wentylacji bodajże.

monia_
28-06-2013, 10:28
ania_zet bardzo ładna kuchnia, prosta, elegancka i dopracowana:)
powiedz mi proszę jakiej wysokości i szerokości masz górne szafki? Jeśli możesz też zmierzyć zabudowę KG nad szafkami to będę wdzięczna. Sama planuje górne szafki zabudować i cały czas się zastanawiam czy wygodnie będzie się je otwierać (mam na myśli te w wyższym rzędzie). Jak u Ciebie się otwierają?
Z góry dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości;)

acca5
28-06-2013, 17:03
lampa caboche- w max-fliz znajdziesz podroby ale tez fajne


Nataly - kuchnia jak zwykle fajna :)
Ale ja mam pytanie z innej beczki.
Czy wiesz co to za lampa nad wyspą ??

malka
28-06-2013, 23:07
lampa caboche- w max-fliz znajdziesz podroby ale tez fajne

Dzięki, ale ja pytałam o lampę nad wyspą
to nie caboche :no::no:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=197769&d=1372352923

fenix2
29-06-2013, 11:09
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=197769&d=1372352923


A co to za lampy w podwieszanym suficie?

ania_zet
29-06-2013, 14:11
ania_zet bardzo ładna kuchnia, prosta, elegancka i dopracowana:)
powiedz mi proszę jakiej wysokości i szerokości masz górne szafki? Jeśli możesz też zmierzyć zabudowę KG nad szafkami to będę wdzięczna. Sama planuje górne szafki zabudować i cały czas się zastanawiam czy wygodnie będzie się je otwierać (mam na myśli te w wyższym rzędzie). Jak u Ciebie się otwierają?
Z góry dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości;)

monia szafki mają szerokość 60cm i wysokość 70cm. Pierwotnie miały być podwójne szafki 60x35 i każda osobno otwierana, jednak zdecydowałam się na szafki otwierane do góry jednym uchwytem. Jest to bardzo wygodne, przynajmniej z moimi uchwytami. zależało mi, aby szafki miały przecięcia i wyglądały jak podwójne:)
k-g ma wysokość 30 cm., jednak cały sufit obniżyliśmy wcześniej o 15 cm. Właśnie po to, by zabudowa nie była wyższa niż te 30 cm. No i przy okazji jest miejsce na oświetlenie.
198024

muraSZ
29-06-2013, 15:20
kurde, piekne kuchnie, bede swoja teraz odnawial, to sie zasugeruje troszke Wami :)

ania_zet
29-06-2013, 16:44
duś, gdyby nie to, ze rolety strasznie się kurzą, to czarne chętnie. Ale może zamiast żaluzji, ciemna roleta by pasowała.

Amtla
30-06-2013, 13:04
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=197772&d=1372353175

Przypomnijcie mi proszę, z czego wykonuje się właśnie takie blaty? Jaka jest ich trwałość?

ania_zet
30-06-2013, 14:16
duś roletę chcę mieć zamontowaną na ramach okiennych, na prowadnicach najlepiej. O plisach nie myślałam, ale zastanowię się nad nimi, dzięki:) Aczkolwiek zaciągane by były tylko od góry, te od dołu nie podobają mi się zupełnie.

Coraz bardziej zastanawiam się nad ciemnym kolorem. Gdybyś mi go nie doradziła pewnie białe bym założyła, a tak mam nad czym się zastanowić.

ivy17
30-06-2013, 14:27
Nataly - kuchnia jak zwykle fajna :)
Ale ja mam pytanie z innej beczki.
Czy wiesz co to za lampa nad wyspą ??

to chyba taka Aquaform SET RAW

http://www.aquaform.pl/images/products/r_154.jpg

Elfir
30-06-2013, 17:47
Przypomnijcie mi proszę, z czego wykonuje się właśnie takie blaty? Jaka jest ich trwałość?

kompozyty i konglomeraty. Kompozyty trwalsze, ale nie tak jak kamień, ryski powstają, ale można naprawiać.

Amtla
30-06-2013, 22:19
Elfir dzięki, A jakieś konkretne możesz polecić z tych najtrwalszych, bo jakoś weny do szukania nie mam albo nic jednoznacznego mi nie wyskakuje :rolleyes:

Elfir
30-06-2013, 23:48
najpopularniejszy jest chyba Corian.
Jest droższy od kamienia.

malka
01-07-2013, 00:10
Ivy17 - bardzo dziękuję :)

Właśnie o to chodziło

kellysshe
01-07-2013, 21:40
198483 moja ;)

Elfir
01-07-2013, 22:16
kellysshe - mam nadzieję, że znasz charakter tego wątku...

fenix2
02-07-2013, 07:44
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=197769&d=1372352923

A co to za lampy w podwieszanym suficie?

ivy17
02-07-2013, 08:17
A co to za lampy w podwieszanym suficie?

chyba któreś z TYCH (http://www.aquaform.pl/wpuszczane,m13,polish.html)

ania_zet
02-07-2013, 15:23
fenix2 bardzo podobne lampy widziałam w Castoramie.

Basia_KRK
02-07-2013, 22:41
Załączam zdjęcia naszej kuchni. No cóż... znów biała kuchnia ;-) Ale do całego wnętrza domu pasuje idealnie, zwłaszcza że jest otwarta na cały parter domu.
Polecam firmę ATLAS - w Krakowie Mix Meble, ul. Wadowicka. Kuchnia ma już pół roku :)

http://img811.imageshack.us/img811/2594/8c9t.jpg

http://img46.imageshack.us/img46/8467/9mnw.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/3909/8hpr.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/6238/7cwp.jpg

fenix2
03-07-2013, 07:50
chyba któreś z TYCH (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.aquaform.pl%2F wpuszczane%2Cm13%2Cpolish.html)

fenix2 bardzo podobne lampy widziałam w Castoramie.

Dzięki.

gotująca
03-07-2013, 08:06
Załączam zdjęcia naszej kuchni. No cóż... znów biała kuchnia ;-) Ale do całego wnętrza domu pasuje idealnie, zwłaszcza że jest otwarta na cały parter domu.
Polecam firmę ATLAS - w Krakowie Mix Meble, ul. Wadowicka. Kuchnia ma już pół roku :)

http://img811.imageshack.us/img811/2594/8c9t.jpg

http://img46.imageshack.us/img46/8467/9mnw.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/3909/8hpr.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/6238/7cwp.jpg

Wspaniała kuchnia! Myślę teraz o remoncie swojej i szukam inspiracji, a ta z pewnością się przyda, bo także marzy mi się kuchnia otwarta na resztę domu, albo chociaż na salon :)

lea**
03-07-2013, 10:53
No to ja też pokaże swoją kuchnie :)

http://img69.imageshack.us/img69/7363/yjsa.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F69%2Fyjsa.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us

(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)http ://img546.imageshack.us/img546/138/ipwh.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F546%2Fipwh.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

http://img849.imageshack.us/img849/2685/5vcz.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F849%2F5vcz.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us

(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)http ://img841.imageshack.us/img841/4307/5h2v.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F841%2F5h2v.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

f.5
03-07-2013, 11:36
kurcze ekstra fotki
jaki to fornir ? taki miodowy jak by tekowy tylko nie wiem czy tek ma takie usłojenie.

Korozja
03-07-2013, 12:11
Cudne obie kuchnie! Przyczepiłabym sie do detali ale tego nie zrobię ;)

Basiu co to za blat?

lea zdjęcia jak z katalogu :)

jansen
03-07-2013, 13:22
Piękne kuchnie- zdjęcia zdecydowanie motywują do przeprowadzenia generalnego remontu- potem zaprezentujemy swoją :) Bardzo mi się podoba połączenie bieli z ciemnym drewnem, chyba się zainspiruję.

Nataly Design
03-07-2013, 13:40
No to ja też pokaże swoją kuchnie :)

http://img69.imageshack.us/img69/7363/yjsa.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F69%2Fyjsa.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us

(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)http ://img546.imageshack.us/img546/138/ipwh.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F546%2Fipwh.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

http://img849.imageshack.us/img849/2685/5vcz.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F849%2F5vcz.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us

(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)http ://img841.imageshack.us/img841/4307/5h2v.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F841%2F5h2v.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

Oj ładna kuchnia , dawno nie robiłem tych uchwytów aluminiowych ale tutaj zdecydowanie dobrze wyglądają ;-) Miłego , piotr

ewa72_krakow
03-07-2013, 16:02
Lea, prosze pokaz jeszcze jak wyglada zabudowa z prawej strony :) plissss

monia_
03-07-2013, 16:41
Basia_KRK lea** piękne te Wasze kuchnie!!! Jestem zachwycona, zauroczona generalnie powalona na kolana i zbieram :jawdrop: z podłogi;)

Basia_KRK co to za kolor i producent farby- tej jakby brązowej.

lea** kuchnia bardzo w moim klimacie więc mam kilka pytań: co to za front ten brązowy, drewniany? Jakiś orzech?
Lampy nad blatem oraz bateria przy zlewie od razu wpadły mi w oko- mogę prosić namiary?
Jak już się tak zachwycam to jeszcze płytki na podłodze i ścianie, co to takiego?

Róża
03-07-2013, 17:05
Cudna! Co to za lampki wiszące nad wyspą?

No to ja też pokaże swoją kuchnie :)

http://img69.imageshack.us/img69/7363/yjsa.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F69%2Fyjsa.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us

(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)http ://img546.imageshack.us/img546/138/ipwh.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F546%2Fipwh.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

http://img849.imageshack.us/img849/2685/5vcz.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F849%2F5vcz.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us

(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)http ://img841.imageshack.us/img841/4307/5h2v.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F841%2F5h2v.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

Róża
03-07-2013, 17:08
@Basia_KRK
łaaaał! Twoja jest rewelacyjna! :) Gratuluję! Świetna kolorystyka!

Turlututu
03-07-2013, 19:03
Obie kuchnie bardzo, bardo udane.

Basia KRK - strasznie fajny blai i bialy zlew idealnie do niego pasuje. Nie ma problemu z utrzymaniem go w czystosci? Bo wyglada pieknie
I musze jednak o to spytac - ta wystawa butelek, to zamierzony i docelowy zabieg? Osobiscie wyjatkowo nie lubie tego typu dodatkow.

Lea - bardzo ladny fornir. Fajnie, ze w macie, bo wyglada szlachetnie. (Ja mam w polysku i strasznie zaluje). No i kolor rewelacyjnie pasuje do okna. Bardzo udany dobor blatu i cokolu na wyspie.
Okap fajny, choc bialy molgby wygladac troche lzej. A nie masz problemu jak gotujesz, ze skrapla sie na szkle okapu woda?
Kuchnia wyglada na pojemna, pewnie nie masz problemu pomiescic wszystkiego?
Na ostatnim zdjeciu mam wrazenie, ze na scianie sa inne plytki niz na podlodze. To zludzenie?

acca5
03-07-2013, 19:14
brakuje mi fotki z lodówką? widać jej kawałeczek; Bardzo podoba mi się zgranie koloru forniru na wyspie z kolorem okna i ten czarny blat. bardzo fajnie

ania_zet
03-07-2013, 21:31
lea, piękna kuchnia!!

Basia, mamy takie same uchwyty:) z tym, że ja nad i pod sprzętem zrobiłam na tip on, bo inaczej nie byłoby idealnej symetrii :D

agulenkaosw
03-07-2013, 21:53
lea**
przepiekna kuchnia:")pokaŻ swoje inne zdjecia domku:)

zieli
03-07-2013, 23:04
monia_ u Lei na ścianie Masto Grys z Paradyża:) (mam te same, ale na podłodze:)

loczek0
03-07-2013, 23:18
Jej Lea naprawę cudowna kuchnia!

Anad65
04-07-2013, 08:58
Moja kuchnia dopiero się projektuje. Bardzo podobają mi się fronty bez uchwytów - frezowane u góry. Mam pytanie do osób , które mają u siebie takie rozwiązanie czy jest ono wygodne w codziennym użytkowaniu i czy nie rysuje się lakier przy frezie .

lea**
04-07-2013, 09:33
Dziękuję Wam za wszystkie komplementy odnośnie mojej kuchni,nawet nie wiecie jakie to miłe,że komuś moja kuchnia się podoba:)Mam nadzieję ,że nikogo nie pominęłam.
f.5,korozja,jansen,nataly,monia,Róża,turlututu,a nia_zet,agulenkaosw,loczek bardzo dziękujemy za miłe słowa:)

f.5 fornir to orzech.Tak zgadza sie jest bardzo podobny do teku
ewa72 tobie chodzi o zdjęcie zabudowy tej wnęki z forniru tak?
monia ten front to orzech.Lampy nad wyspą hmmm z tego co pamiętam kupiłam na allegro i 1 lampa kosztowała ok 90zł.Jak bedziesz chciała to poszukam fakturke-tylko napisz.Bateria Franke coxy-jest genialna ,szczerze polecam:yes:
Płytki na ścianie to Masto Paradyż, a na podłodze płytki Lensitile Grys z Ceramika Paradyż.
Róża niestety nazwy nie pamietam,kupione na allegro,za lampe płaciłam ok 90zł
turlututu JA chciałam miec fornir matowy,w połysku :no:.Nie byliśmy pewni co do doboru cokołu na wyspie i czarnego blatu.Zaryzykowaliśmy:rolleyes: i chyba sie udało.Wcześniej miał byc czarny cokolik na wyspie.Biel dodała lekkości wyspie :)
Masz racje czasem skrapla sie na szkle okapu woda.
Bez problemu schowam wszystko,kuchnia jest b.pojemna,nawet na wyspie mam niewidzialne szafki:p.Na ścianie są inne płytki niż na podłodze.
acca nawet nie wiedziałam ze zgranie forniru z kolorem okna i czarnym blatem ma takie dla Was znaczenie.To bardzo miłe dziękuję:)
zieli zgadza sie to te płytki :yes:

Venus_m
04-07-2013, 10:52
Basia_KRK piękna kuchnia :yes: natomiast zagracenie blatów nie w moim stylu :rolleyes:

Lea cudnie :)

Tomek_zet
04-07-2013, 21:09
Załączam zdjęcia naszej kuchni. No cóż... znów biała kuchnia ;-) Ale do całego wnętrza domu pasuje idealnie, zwłaszcza że jest otwarta na cały parter domu.
Polecam firmę ATLAS - w Krakowie Mix Meble, ul. Wadowicka. Kuchnia ma już pół roku :)

http://img811.imageshack.us/img811/2594/8c9t.jpg

http://img46.imageshack.us/img46/8467/9mnw.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/3909/8hpr.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/6238/7cwp.jpg

Ale cudenko!

monia_
04-07-2013, 22:35
lea_** poszukaj proszę namiarów na te lampki wiszące. Z góry pięknie dziękuję!
Bardzo wpadły mi w oko a i cena nawet rozsądna:) W mojej wyobraźni już wiszą u mnie nad stołem;)

Widzę, że fronty wzbudziły nie tylko mój zachwyt więc podpytam jeszcze:P Czy ten front- orzech ma coś więcej w nazwie? jakiś nr, opis, producent. Może wykonawca kuchni podawał Ci jakieś szczegóły?

ewa72_krakow
04-07-2013, 23:30
Lea, tak idzie o zdjecie tej wneki, ale dzieki - odwiedzilam Twoj dziennik i znalazlam :). Naprawde super kuchnia.

aniula_bl
05-07-2013, 22:01
basia i lea obie kuchnie przepiękne
nowoczesne i ciepłe jednocześnie, dla mnie bomba :lol2:
obie naprawdę bardzo mi się podobają :yes:

agulenkaosw
06-07-2013, 13:40
zgadzam sie z aniula_bl ;)

Agnes03280
06-07-2013, 15:27
Ale cudenko!

ładna i estetyczna ale szału nie robi czegoś brakuje....

Artiksus
08-07-2013, 09:48
Witam wszystkich, poniżej moja kuchnia, nie do końca jestem z niej zadowolony, dlatego bardzo proszę o nie żałowanie sobie szczerych opinii ;) , nie wiem jak ją skończyć, udekorować, ewentualnie coś wymienić, bo czegoś jej brakuje…
199404199405199406199407

duś
08-07-2013, 11:13
kuchnia sama w sobie nie jest zła - kolorystyka jest "ostra", więc poszukałabym elementów, które ją załagodzą. np. szarej żaluzji na okno (ponieważ jest tak ultra red i ultra gloss, to rolety rzymskiej nie widzę i pozostałabym przy opcji nowoczesnej). jakieś proste doniczki i ziółko na okno i będzie bardziej przyjaźnie.
co do samej kuchni - pozmieniałabym uchwyty na poziome. obecny misz-masz bardzo mnie razi i zupełnie nie rozumiem jaka za tym stoi koncepcja. szprosty w oknach niestety nie są takie proste do zmiany

katu
08-07-2013, 13:02
a co powiecie na taką kuchnię :)

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/qb/og/fbhy/s2g3flmPyix7jFcBMB.jpg


http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/qb/og/fbhy/3bC3wHd6AkCU4wDD9B.jpg

duś
08-07-2013, 13:44
zaaaaaje...e!
przy stole jadalnianym mimo wszystko widziałabym mniejsze krzesła, ale przygarnęłabym i tak :)

aniqa1982
08-07-2013, 13:47
katu kuchnia fajna choć zupełnie nie w moim stylu :)
Ale powiedz mi co to za cudne masz okna?Czy to rolety?co to jest?
świetne to :)

katu
08-07-2013, 13:59
dusia - a tyle się nakombinowałam nad krzesłami do tego olbrzymiego stołu ;p
aniqa - na oknach kuchennych to shuttersy, w głębi to rolety

Artiksus
08-07-2013, 13:59
@duś
dzięki za cenne rady, jest ostro to prawda, powinniśmy dać jasny blat żeby to złagodzić a daliśmy jeszcze mocniej, myślę nad zmianą cokołów na okleinę aluminiową, jeszcze myślimy żeby wypełnić czymś puste miejsce po lewej stronie, nie wiem może półki jakieś z kg?

eveee
08-07-2013, 14:11
a co powiecie na taką kuchnię :)

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/qb/og/fbhy/s2g3flmPyix7jFcBMB.jpg


http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/qb/og/fbhy/3bC3wHd6AkCU4wDD9B.jpg

Katu czapki z głów! i akcencik loftowy w przedpokoju - skąd tę komódkę wyciągnęłaś? A w oknach..!? Bosko, mój styl.

aniqa1982
08-07-2013, 14:16
Artiksus Tak jak mówi @duś żaluzja aluminiowa fajnie będzie się komponowała z całością. Ale ja tu widzę z lewej strony jeszcze taką szafkę, którą można zasłonić żaluzją.
http://i39.tinypic.com/ogxqvk.jpg

http://i39.tinypic.com/osd3wg.jpg
Nie wiem czy coś takiego braliście w ogóle pod uwagę.

Milosniczka prostoty
08-07-2013, 14:29
Katu kuchnia przepiekna!!! Myslalam poczatkowo,ze to jakas inspiracja .....cudna wyspa,shuttersy to moje marzenie i ten kitchen aid......ach....gratuluje

Artiksus
08-07-2013, 14:33
@ aniqa1982
tak, myśleliśmy o takiej szafce, ale tam jest 90 cm miejsca, na tym zdjęciu lepiej widać (sorry za odbicie w piekarniku) nie wiem czy taka szeroka szafka będzie tam pasować ??
199488

katu
08-07-2013, 15:26
za wszystkie miłe słowa bardzo dziękuję :)
loftowy akcent wygląda jak samoróbka albo blaszak z odzysku i częściowo tak jest, tyle że odzyskiem zajmuje się firma Kare Design
czekałam na tę szafkę pól roku
chciałam pokazać kuchnię trochę inną niż kuchnie zabudowane pod sufit, bo jeśli komuś nie przeszkadzają sprzęty typu kitchen na wierzchu, to jest to jakaś alternatywa :)

aniqa1982
08-07-2013, 15:27
[QUOTE]@ aniqa1982
tak, myśleliśmy o takiej szafce, ale tam jest 90 cm miejsca, na tym zdjęciu lepiej widać (sorry za odbicie w piekarniku) nie wiem czy taka szeroka szafka będzie tam pasować ??[QUOTE]

Sama nie wiem , ale na pewno przydałaby się Wam tam jakaś półka .
Tak jakoś pusto tam jest.
Poszperam na grafice i jak coś fajnego znajdę to podrzucę :)

agulenkaosw
08-07-2013, 15:34
Artiksus
oj kuchnia jest ostra yhm zdecydowanie kolor dla odwaznych wiec jedynie co tu mozesz zronbic to jakies dodatki lagodzace

ania_zet
08-07-2013, 15:40
Katu, piękna kuchnia.

A gdzie masz lodówkę? Schowana pod blatem?


Artiksus, moim zdaniem uchwyty powinny być wszyskie albo poziome, albo pionowe - tak jest misz-masz. Optowałabym za poziomymi, chociaż pewnie za późno na zmianę.

katu
08-07-2013, 16:27
ups, złe zdjęcie mi się wkleiło, tu lepiej widać ścianę z szafką, za którą jest lodówka

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/qb/og/fbhy/4tIr2vBucPrApwApkB.jpg

Milosniczka prostoty
08-07-2013, 17:27
Katu jak pieknie!!! Masz swoja galerie,nie moge znalezc a strasznie jestem ciekawa innych wnetrz???? Naprawde dawno nie widzialam tak ladnego domu!!!!! Pozdrawiam serdecznie!!!

ivy17
08-07-2013, 17:54
Katu jak pieknie!!! Masz swoja galerie,nie moge znalezc a strasznie jestem ciekawa innych wnetrz???? Naprawde dawno nie widzialam tak ladnego domu!!!!! Pozdrawiam serdecznie!!!

Katu ślicznie, tak inaczej :) pokaż więcej :rolleyes::rolleyes:

Małgośka Ł.
08-07-2013, 20:09
Witam,

Ja co prawda mam dopiero w planach kuchnię i szukam dobrego fachowca w okolicach Wołomina. Czy ktoś ma może namiary fa dobrego stolarza? Z góry dziękuję.

A przymierzam się to takiej kuchni

http://i44.tinypic.com/m77uat.jpg

Turlututu
08-07-2013, 20:22
Artisus . fajna kuchni i nie jest zle, bo jest konsekwetnie. Szkoda ze daliscie jasne plytki nad blat, bo wydaje mi sie, ze ciemniejsze by dobrze prasowaly. Do tej kuchni widzaialabym antracyt, ciemna szarosc.

duś
08-07-2013, 21:55
@katu
jezu, jakie ty masz fantastyczne wnętrza.
zanim zmusimy cię, abyś założyła swoją galerię (hehe), zdradź nam jeszcze czy przypadkiem nie jesteś architektem albo "innym artystą", bo takie wyczucie smaku i umiejętność poskładania tego wszystkiego... bardzo zazdroszczę :)

@artisus
ja roletowym szafkom mówię nie, nie i nie. uważam, że są nieładne i tylko w jednym wnętrzu wyglądało to dobrze (któraś z dziewczyn ma taką roletą zamkniętą wnękę w g-k). jesli chodzi o g-k, to też bym nie cudowała - jeśli tamto puste miejsce wam przeszkadza, kupcie w ikei zwykłą białą półkę, dotnijcie na wymiar i bez wielkich rewolucji.
wymiana cokołów chyba wiele nie zmieni, natomiast zgadzam się, że ta blada-biel mocno podkreśla kontrast. idźcie w szarości.

katu
08-07-2013, 22:26
hyhy, nie jestem architektem
ale umeblowanie, tapety, płytki wybierałam zanim jeszcze dostałam pozwolenie na budowę :)
i z pięć razy po drodze zmieniła mi się koncepcja


@artisus
tu jedna z ładniejszych czerwonych kuchni
i to jest mieszkanie architektki, bardzo kolorowe i energetyczne, może coś podpatrzysz

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,136315632,136714626.html

Milosniczka prostoty
08-07-2013, 22:48
Katu wszystko cudowne! Naprawde.....niebanalne piekne wnetrza!! To watek o kuchniach,wiec zaraz nas pewnie przegonia,wiec ponawiam prosbe o galerie!!! Zdjecie z awatara tez wymiata....cudo

acca5
08-07-2013, 22:51
Katu co masz jako blat w kuchni? Te białe.
Pomysłowy dom i wnętrza, czy masz może foto swojego domku? Napisz coś więcej lub otwórz galerię, proszę.Zazdroszczę tej szafki -piękna.
Co to jest na ścianie na schodach -tapeta? Jaka?

eveee
08-07-2013, 23:01
Katu powtórzę jeszcze raz - wnętrza masz fantastyczne, gratuluję.

[FONT=trebuchet ms]@katu
zanim zmusimy cię, abyś założyła swoją galerię (hehe)
głosujemy, ja jestem za :yes:

Korozja
09-07-2013, 00:33
kurde aż się zalogowałam a tak mi sie nie chciało ;) katu masz przecudny dom! Też na początku myślałam że fotki Twojej kuchni to inspiracja heh bosko! Szalenie zazdraszczam shuttersów, kiczena....itd też głosuje za powstaniem galerii Twoich cudnych wnętrz :)

drewa
09-07-2013, 00:42
ups, złe zdjęcie mi się wkleiło, tu lepiej widać ścianę z szafką, za którą jest lodówka

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/qb/og/fbhy/4tIr2vBucPrApwApkB.jpg

katu pięknie! Co to za płytki na podłodze? Matowe? Ciężkie w utrzymaniu czystości? Potrzebuję na 100 m podłogi i cały czas zastanawiam się poler czy mat, no i szare czy jasne. Koniecznie pokaż schody;)

drewa
09-07-2013, 00:43
A lampy nad stołem? Co to?

katu
09-07-2013, 08:58
naprawdę nie mogę założyć galerii, zarobiona jestem ;)
i właściwie, wrzuciłam już prawie wszystko, wkleję jeszcze schody
odpowiadając na pytania
nie pamiętam co to za płytki, jakaś włoska firma chciała wejść do pobliskiej hurtowni i na zachętę dała świetne ceny, mnie zachęciła ;)
plytki są matowe i latwo się je myje, ale wiadomo, jak to na jasnych, wszystko widać
tapeta to klasyk - fornasetti mediterranea
nie wiem, o które lampy jest pytanie, bo tej nad stolem nie widać, jedynie szklany wyciąg nad blatem, a te cztery żółte to vistosi

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/qb/og/fbhy/rK3tzFmh4GkzY4ag5B.jpg
i tu lina do mojej galerii, założonej ze dwa lata temu
http://fotoforum.gazeta.pl/a/66739,0.html

Milosniczka prostoty
09-07-2013, 09:48
No ja i tak mam niedosyt...... Powtorze sie raz jeszcze piekny,niebanalny dom,widac w nim zycie mieszkancow a nie wszystko pod linijke,cudowne rozwiazania. Dom to nie muzeum jak to czasami widac....tylko zycie po prostu. Gratuluje raz jeszcze i pozdrawiam,choc nie ukrywam,ze chcialabym wiecej!:rolleyes:

arbea
09-07-2013, 15:45
Katu piękne wnętrza :wiggle:

skorlaje
09-07-2013, 19:04
Artiksust kuchnia trochę daje po oczach, ale nie wygląda źle. Jeżeli lubisz czerwień, a zakładam, że tak jest :) to nie widzę co miałoby Cię martwić.
Nic bym wielce nie dodawała, wymiana cokołów nie wiem czy potrzebna, tak jest ok. Uchwyty też mi nie przeszkadzają. Na okna dałabym białe drewniane szerokie żaluzje np. z IKEA.
Kompletnie nie mój kolor, nawet w szafie nie mam nic czerwonego :), ale jakoś ta prostota przemawia do mnie, a do mnie rzadko przemawia co innego niż biel w kuchni - przynajmniej na razie :)

kati no mistrzostwo świata - normalnie byłam pewna, że znów ktoś spamuje i wkleja jakieś zdjęcia z katalogu!!!
Całość super. Kuchnia faktycznie inna, ale świetna, kolorowe sprzęty rewelacyjne. Designerska tapeta, piękna klasyczna porcelana przełamuje loftowy look - super !!!
Zdradź proszę co to za komoda, na której stoi sprzęt audio, bardzo mi się podoba.
No i kot :) taki sam jak mój :) całe życie na galowo :)

katu
09-07-2013, 21:32
Zdradź proszę co to za komoda, na której stoi sprzęt audio, bardzo mi się podoba.
No i kot :) taki sam jak mój :) całe życie na galowo :)

komoda ligne roset
kocię przybłąkało się kiedyś ze wsi, zagłodzone ale oswojone, niestety zmarło niedawno na nerki :(

acca5
09-07-2013, 22:41
A możesz podać co to za blat w kuchni? na wyspie?

katu
09-07-2013, 23:05
A możesz podać co to za blat w kuchni? na wyspie?

blat, jest z konglomeratu kwarcowego :)

Artiksus
10-07-2013, 09:29
Bardzo dziękuję wszystkim za porady !
@ skorlaje, z tą czerwienią to ogólnie średnio, ALE jak zobaczyłem ten kolor w sklepie na I... ;) to nie mogłem przejść obojętnie, ta czerwień jest super, ani za ciemna ani za jasna, druga sprawa nie chciałem białej, ani drewnianej...
Do samych szafek, nie mam zastrzeżeń, ale z resztą nie do końca ,spodziewałem się że ktoś mi powie: wymień blat na jasny :) teraz bym tak zrobił, (inna sprawa że widać na nim każdy okruszek) i nie dawał takich samych płytek nad blatem, co na podłodze, ew białe, srebrne. Dobrze że te płytki są wbudowane na równo ze ścianą, to można je ładnie przykryć np. szkłem, w rogu damy jakąś półkę drewnianą i zapełnimy zielskiem, na oknach żaluzje, a na uchwyty już późno...

gosik102
10-07-2013, 11:22
Witam wszystkich, poniżej moja kuchnia, nie do końca jestem z niej zadowolony, dlatego bardzo proszę o nie żałowanie sobie szczerych opinii ;) , nie wiem jak ją skończyć, udekorować, ewentualnie coś wymienić, bo czegoś jej brakuje…
199404199405199406199407

Kuchnia bardzo mi się podoba :) Pytanie mam odnośnie lodówki- jaka to marka i ile kosztowała?
Serdecznie pozdrawiam

igorgumis
10-07-2013, 11:44
mi jedynie nie podoba się ten piekarnik tak wysoko, wiadomo mniej schylania ale jakoś dla mojego oka zaburza cały układ! Poza tym stylowo i przestrzennie

Artiksus
10-07-2013, 12:23
@ gosik102
dzięki;) lodówka Sharp, kosztowała ok 3 tyś, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni

kanka9
10-07-2013, 14:50
Katu Twoje wnętrza podobają mi się od dawna ;-) Znam z gazetowego ;-) Masz rękę do tego och masz :rolleyes:

arbea
10-07-2013, 22:25
:)

Barbara74
10-07-2013, 22:47
Katu super kuchnia i cała reszta,niektóre wnętrza choć mi się podobają to nie zamieszkałabym w nich,u Ciebie bym mogła,wszystko lekkie,wesołe,fajnie dobrane.Co to za krzesła masz w jadalni ,wygodne są?
Gdzie można zobaczyć resztę domu,bo ciekawi mnie jakie masz łazienki?

katu
11-07-2013, 08:33
Katu Twoje wnętrza podobają mi się od dawna ;-) Znam z gazetowego ;-) Masz rękę do tego och masz :rolleyes:

o, jak miło, znajoma twarz..znaczy nick :)
mój był niestety zajęty
masz tu swój wątasek ? bo na WM to tylko kota pokazujesz ;P

Barbara 74

krzesła są bardzo wygodne, włoska firma TONON, ale są dość duże, stworzone do wielkiego stołu i dość dużego wnętrza
łazienkę linkowałam wcześniej :)
http://fotoforum.gazeta.pl/a/66739,0.html

kanka9
11-07-2013, 09:56
Katu link na dole Nasz Szymon ;-)
A wiesz tam się wstydzam :rolleyes:

katu
11-07-2013, 17:19
pani ! ale tego jest prawie 40 stron do przejrzenia, a ja nie lubię tej formuły forum :( i czasu nie mam, pakuję się
pewnie masz tam z milion fanów, bo przeleciałam pierwszą stronę i nie wiem, czego się wstydzisz
musisz być jak ta forumka, co hien się nie boi, krytykę znosi ;)

kanka9
11-07-2013, 17:53
pani ! ale tego jest prawie 40 stron do przejrzenia, a ja nie lubię tej formuły forum :( i czasu nie mam, pakuję się
pewnie masz tam z milion fanów, bo przeleciałam pierwszą stronę i nie wiem, czego się wstydzisz
musisz być jak ta forumka, co hien się nie boi, krytykę znosi ;)


hehe ja jeszcze wcale nie mam dużo stron w porównaniu do innych tym bardziej że tam i dom i mieszkanie wykańczam ;)
A z tymi " hienami" to chyba aż tak odporna nie jestem choć nie zarzekam się że coś z mieszkania nie powstanie bo z domem wątek przecież powstał już daaawno na Gazecie ;)

No i zapraszam na koniec wątku może coś podpowiesz bo pewnie pojawią się wątpliwości nowe w mieszkaniu ;-)

Nataly Design
11-07-2013, 22:44
Witam , kolejna nasza kuchnia wykonana w białym mdfie lakierowanym w połysku . Zabudowa kaloryfera z tego samego materiału ale coraz częściej stosujemy panele dekoracyjne firmy proform lub panele 3 D . Mamy w ofercie również stoły i krzesła firmy HMS z Poznania i w tej realizacji były właśnie one użyte , Miłego Piotr .
200155

200156

200157

200158

200159

duś
11-07-2013, 23:29
Piotrze, a powiedz proszę co nieco o tych stołach (obejrzałam już www, ale widzę wszystko w lakierowanej na połysk bieli) - czy są widoki na inną kolorystykę? Temat na razie jest dla mnie dość odległy, ale wcześniej się na firmę nie natknęłam.
Fajne proste te mebelki i to, co odnalazłam on-line ma bardzo atrakcyjne ceny. Znając kilka Twoich realizacji domyślam się, że i u partnerów o jakość nie trzeba się martwić. Więc jestem szczerze zaintrygowana :)

Nataly Design
11-07-2013, 23:47
Witam , wejdź na ich stronę to możesz się bardziej zorientować http://www.hms-poznan.pl
Miłego , Piotr

agatus84
12-07-2013, 00:42
Witam wszystkich,

jestem w lekkiej kropce, bo podpatruję ten wątek i nijak nie umiem zastosować wskazywanych rozwiązań do siebie. Może coś doradzicie?

Planuję remont kuchni. To mieszkanie za max 10 lat będziemy sprzedawać, więc chcę, żeby było ładnie i wygodnie, ale też ekonomicznie. W związku z tym główkuję, jak tu obejść fronty lakierowane, które zdobyły moje serce :) i oto co wymyśliłam.
Kuchnia jest mała, 2x3m. Pod oknem ciąg szafek w białym lakierze, pozostałe fronty- płyta MDF we wzór merbau. Niestety, jestem w posiadaniu niespełna 3-letniej lodówki wolnostojącej, białej, więc nijak nie kalkuluje mi się jej teraz wyrzucać i zabudowywać nową. Wymyśliłam takie rozwiązanie, okleinę magnesową. Wzór kawy jest wybrany roboczo, bardziej chodzi o odcień. W kolorze gorzkiej czekolady ma być wzorek na lodówce, blat i te najciemniejsze pasy na frontach.

Co o tym myślicie? Nie iść tą drogą, czy obleci? Czy zrobić coś inaczej?
I jeszcze, po lewej stronie (stojąc twarzą do okna) ma być mały stolik. Najbardziej pasowałby biały, lakierowany, ale z dziećmi i zwierzętami zakatuję się z białym stolikiem. A taki merbau nie będzie za ciemny?
Kolor podłogi będzie jasny, jeszcze nie wiem jaki.

Poradzcie :(

200176

Elfir
12-07-2013, 01:09
ciemne wiszące szafki małe pomieszczenie przytłoczą.

agatus84
12-07-2013, 01:26
Hm, w zasadzie wchodzac bedzie sie widzialo glownie biale fronty. Kurcze no, nie mam innego pomyslu na te mdfy :(

W sumie, może faktycznie zrobić całą białą, to nie jest duża powierzchnia... Tylko nie wiem wtedy co z lodówką, jaki dobrać na nią wzorek. Podpowiedzcie coś, dobre ludzie... ;)

sylwia&paweł
12-07-2013, 12:29
Ja bym w ogóle nie oklejała. A jeśli już to dopiero po skończonym remoncie, kiedy kuchnia nabierze konkretnego wyglądu.

Nataly Design
12-07-2013, 22:52
Witam , chyba moja miła Klientka się nie obrazi gdy wstawię jej kuchnię chociaż już tu była ;-) . Dąb bielony połączony z białym lakierem w połysku . Blat i komory wykonane z konglomeratu . Na blacie nadstawka do zawieszania doniczek oraz delikatnego "odgrodzenia" kuchni od salonu ;-) Miłego , Piotr
200412
200413
200414
200415
200416

optima
13-07-2013, 15:29
Czy ten dab bielony to fornir w macie?

duś
14-07-2013, 20:43
"delikatnie" moim zdaniem nie wyszło, ale to rzecz projektu i dżungli umieszczonej na tym parawanie.
fajnie wygląda drewniana ściana pomiędzy szafkami

Nataly Design
14-07-2013, 22:55
Czy ten dab bielony to fornir w macie?

Ten dąb bielony jest w macie, wg mnie forniry najlepiej wyglądają w macie . Miłego , Piotr

Sylwia_LBN
15-07-2013, 10:14
Podpowiedzcie mi proszę jak macie rozwiązaną sprawę wyższych blatów. Stolarz mówi, że jeśli chcę wyżej niż standard to albo wyższy cokół (np. 15cm zamiast 10) albo wyższa zmywarka do zabudowy. Jak to jest u Was?

a_kajka
15-07-2013, 13:09
Podpowiedzcie mi proszę jak macie rozwiązaną sprawę wyższych blatów. Stolarz mówi, że jeśli chcę wyżej niż standard to albo wyższy cokół (np. 15cm zamiast 10) albo wyższa zmywarka do zabudowy. Jak to jest u Was?

ja myślę, że lepszy wyższy cokół

agalind
15-07-2013, 13:35
Mam blat na wys. 93cm, cokół 10cm, zmywarkę standardowej wysokości (nie wiem nawet czy jest coś takiego jak "wysoka zmywarka do zabudowy"). Oczywiście powstała szczelina pod blatem , ale stolarz zrobił tam blendę/zaślepkę/maskownicę. W zasadzie nie widać tego, a po zamknięciu zmywarki to wcale, bo wszystkie fronty mają tą samą wysokość.

Sylwia_LBN
15-07-2013, 14:01
a_kajka - z tym cokołem to trochę u mnie jest problem bo zabudowa w kształcie litery U, z czego ściana po prawej to wysokie słupki. Jeden ze słupków to tylko niby-słupek a tak naprawdę są to drzwi do spiżarki, które wyglądają tak jak inne drzwi w słupkach (masło maślane, ale mam nadzieję, że da się zrozumieć :)). Pod tymi drzwiami tak jak wszędzie jest cokół. Już się boję czy nie będę o niego zahaczać stopą jak będę wchodzić do spiżarki, więc jak dam cokół 15 to będzie jeszcze wyższy próg. Stolarz mówi, że można ten próg do tych drzwi dociąć oddzielnie, ale moim zdaniem nie będzie to ładnie wyglądało.

agalind - są wyższe zmywarki, "zwykła" ma wysokość 81,5cm, ta wyższa 86,5cm, np. Siemens SX78T092EU (nie reklamuję - podałam tylko jako przykład :)). Obejrzałam Twoją śliczną kuchnię i faktycznie nic u Ciebie nie widać. Zadzwoniłam do stolarza i on mi powiedział, że owszem może tak zrobić ale wtedy front zabudowy zmywarki jest wyższy niż front samej zmywarki i panel jest wtedy niżej. Czy u Ciebie też tak jest? A jeśli tak to czy chciałoby Ci się zrobić zdjęcie uchylonej szafki zmywarkowej żebym mogła zobaczyć jak to wygląda?

agalind
15-07-2013, 14:08
agalind - są wyższe zmywarki, "zwykła" ma wysokość 81,5cm, ta wyższa 86,5cm, np. Siemens SX78T092EU (nie reklamuję - podałam tylko jako przykład :)). Obejrzałam Twoją śliczną kuchnię i faktycznie nic u Ciebie nie widać. Zadzwoniłam do stolarza i on mi powiedział, że owszem może tak zrobić ale wtedy front zabudowy zmywarki jest wyższy niż front samej zmywarki i panel jest wtedy niżej. Czy u Ciebie też tak jest? A jeśli tak to czy chciałoby Ci się zrobić zdjęcie uchylonej szafki zmywarkowej żebym mogła zobaczyć jak to wygląda?

Całe życie cżłowiek się uczy;)
Front jest wyższy niż drzwiczki zmywarki, ale w użytkowaniu to wcale nie przeszkadza, przynajmniej mi:) Jak nie zapomnę to zrobię dzis fotkę.

Sylwia_LBN
15-07-2013, 14:21
Całe życie cżłowiek się uczy;)
Front jest wyższy niż drzwiczki zmywarki, ale w użytkowaniu to wcale nie przeszkadza, przynajmniej mi:) Jak nie zapomnę to zrobię dzis fotkę.

Dziękuję - będę czekać z niecierpliwością :D

acca5
15-07-2013, 16:22
katu czy możesz podać grubość tego blatu -1,5cm czy 2 cm/
na fotkach z domu widac jeszcze ciekawa biblioteczkę z tymi przesuwnymi niebieskimi drzwiami -co to za biblioteczka?

Nataly Design
16-07-2013, 21:56
Podpowiedzcie mi proszę jak macie rozwiązaną sprawę wyższych blatów. Stolarz mówi, że jeśli chcę wyżej niż standard to albo wyższy cokół (np. 15cm zamiast 10) albo wyższa zmywarka do zabudowy. Jak to jest u Was?

Witam , meble stawia się na nogach które mają różną wysokość . Są 10 ,12 , 15 , do tego odpowiednio reguluje się zmywarkę bo zmywarka musi mieć front takiej samej wysokości jak szafki obok ... Dalej czytałem że stolarz zrobił jakąś zaślepkę i jest to delikatnie mówiąc bzdura ponieważ zmywarkę przykręca się do bocznych szafek a nad nią musi być blacha lub folia zabezpieczająca przed wilgocią i jest to zamontowane w spodzie blatu . Ale jak ktoś wspomniał stolarz też całe życie się uczy .. Miłego , Piotr

Sylwia_LBN
16-07-2013, 22:41
Witam , meble stawia się na nogach które mają różną wysokość . Są 10 ,12 , 15 , do tego odpowiednio reguluje się zmywarkę bo zmywarka musi mieć front takiej samej wysokości jak szafki obok ... Dalej czytałem że stolarz zrobił jakąś zaślepkę i jest to delikatnie mówiąc bzdura ponieważ zmywarkę przykręca się do bocznych szafek a nad nią musi być blacha lub folia zabezpieczająca przed wilgocią i jest to zamontowane w spodzie blatu . Ale jak ktoś wspomniał stolarz też całe życie się uczy .. Miłego , Piotr

Mądrala, bo się zna! :p
Ty Piotrze lepiej podpowiedz jak zrobić wyższe szafki bez podnoszenia cokołów. Czy ratuje mnie tylko kupienie wyższej zmywarki?

sheenaz
16-07-2013, 23:03
Sylwia, a moze pogrubic blat od frontu a pod spodem czyli to co ma leżeć na szafkach położyć na odpowiednio wysokich podpórkach. Wtedy też fajna wentylacja szafek jest.
Czyli np. blat kamienny 3cm pogrubić można w zalezności od materialu od kilku do kilkunastu cm.

Nataly Design
17-07-2013, 11:43
Mądrala, bo się zna! :p
Ty Piotrze lepiej podpowiedz jak zrobić wyższe szafki bez podnoszenia cokołów. Czy ratuje mnie tylko kupienie wyższej zmywarki?

Ja też całe życie się uczę ;-)
Tak jak pisałem wyżej zmywarka powinna mieć taki sam front jak szafki boczne , jak zrobimy wyższy front to będzie on na górze wystawał bo na dole nie może ponieważ "nie zawinie" się pod zmywarkę .. . Wspomniana wyżej zmywarka rzeczywiście jest wyższa i można ją jeszcze podnieść do góry i minimalna wysokość z blatem będzie wynosiła 900 - 910 mm . Miłego , Piotr
Więc paten jest jeden , zintegrowana zmywarka z wyższym frontem i oczywiście wyższe szafki boczne ;-)

Dekorator_34
17-07-2013, 16:05
Ładne macie te kuchnie! :-) Ja też chętnie bym się swoją pochwalił, ale nowy jestem, a poza tym boję się, że mocno ją skrytykujecie ;)

Nataly Design
17-07-2013, 18:41
Ładne macie te kuchnie! :-) Ja też chętnie bym się swoją pochwalił, ale nowy jestem, a poza tym boję się, że mocno ją skrytykujecie ;)

Proszę się pochwalić ;-)

truskawkowabuba
17-07-2013, 19:19
kuchnia pokazana przez nataly, cudo :yes:.

Diedra
17-07-2013, 19:25
Ładne macie te kuchnie! :-) Ja też chętnie bym się swoją pochwalił, ale nowy jestem, a poza tym boję się, że mocno ją skrytykujecie ;)

Dawaj, dawaj :) Bycie nowym nie ma tu nic do rzeczy :) Co do krytyki - bardzo rzadko kuchnie są tu "mocno" krytykowane i w prawie każdej realizacji forumowiczki znajdują coś, co się im podoba, także... odwagi! ;)

aniula_bl
17-07-2013, 20:52
dekorator dajesz! :lol2:

aniqa1982
18-07-2013, 08:13
Ładne macie te kuchnie! :-) Ja też chętnie bym się swoją pochwalił, ale nowy jestem, a poza tym boję się, że mocno ją skrytykujecie ;)

Teraz to tylko pobudziłeś wyobraźnię wszystkich !
Nie masz wyjścia , proszę pokazać kuchnię :)
:popcorn:

Nataly Design
18-07-2013, 10:33
kuchnia pokazana przez nataly, cudo :yes:.

Dziękuję , ale ja na krytykę też jestem otwarty ;-) Miłego , Piotr

agalind
18-07-2013, 11:10
agalind - są wyższe zmywarki, "zwykła" ma wysokość 81,5cm, ta wyższa 86,5cm, np. Siemens SX78T092EU (nie reklamuję - podałam tylko jako przykład :)). Obejrzałam Twoją śliczną kuchnię i faktycznie nic u Ciebie nie widać. Zadzwoniłam do stolarza i on mi powiedział, że owszem może tak zrobić ale wtedy front zabudowy zmywarki jest wyższy niż front samej zmywarki i panel jest wtedy niżej. Czy u Ciebie też tak jest? A jeśli tak to czy chciałoby Ci się zrobić zdjęcie uchylonej szafki zmywarkowej żebym mogła zobaczyć jak to wygląda?

Sylwia_LBN - przepraszam, że dopiero dzisiaj, ale wcześniej nie dałam rady. U mnie po uchyleniu zmywarki wygląda to tak. Od przodu zrobiona jest listwa, żeby szpary nie było:
http://img839.imageshack.us/img839/6835/4wx4.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/4wx4.jpg/)
Front jest dłuższy niż drzwi zmywarki:
http://img6.imageshack.us/img6/9576/coxf.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/6/coxf.jpg/)


Dalej czytałem że stolarz zrobił jakąś zaślepkę i jest to delikatnie mówiąc bzdura ponieważ zmywarkę przykręca się do bocznych szafek a nad nią musi być blacha lub folia zabezpieczająca przed wilgocią i jest to zamontowane w spodzie blatu .

Nataly wszystko się zgadza, montaz tak jak napisałes a tą listwę sama chciałam żeby nie było szpary;) Powinnam ją zlikwidować?

EDIT: W mieszkaniu miałam podobny patent i nic się przez 8 lat nie stało.

Nataly Design
19-07-2013, 09:01
Sylwia_LBN - przepraszam, że dopiero dzisiaj, ale wcześniej nie dałam rady. U mnie po uchyleniu zmywarki wygląda to tak. Od przodu zrobiona jest listwa, żeby szpary nie było:
http://img839.imageshack.us/img839/6835/4wx4.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/4wx4.jpg/)
Front jest dłuższy niż drzwi zmywarki:
http://img6.imageshack.us/img6/9576/coxf.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/6/coxf.jpg/)



Nataly wszystko się zgadza, montaz tak jak napisałes a tą listwę sama chciałam żeby nie było szpary;) Powinnam ją zlikwidować?

EDIT: W mieszkaniu miałam podobny patent i nic się przez 8 lat nie stało.

Hej , nie ma co likwidować bo będzie dziura , poprostu nie widziałem jeszcze takiego patentu ;-)
Miłego , Piotr

duś
19-07-2013, 11:39
u mnie jest dokładnie tak samo :)

malka
19-07-2013, 11:42
ale ,że ta zaślepka górna jest na zawiasach ??
Kurcze nie rozumiem tego patentu :rolleyes:

duś
19-07-2013, 11:51
zmywarka jest niższa niż front. żeby pomiędzy "górą zmywarki" a blatem nie było dziury - jest zaślepka.
tam nie ma żadnego zawiasu, zawias jest normalnie na dole jak we wszystkich zmywarach

malka
19-07-2013, 11:56
aha, taka zaślepka przytwierdzona na stałe -pod blatem.

Ok :) dzięki

duś
19-07-2013, 12:34
:yes:

agalind
19-07-2013, 12:43
Hej , nie ma co likwidować bo będzie dziura , poprostu nie widziałem jeszcze takiego patentu ;-)
Miłego , Piotr

Ok, a jak inaczej można to rozwiązać, bo wyobraźnia ciut szwankuje?;)


u mnie jest dokładnie tak samo :)


Widać to trójmiejski patent;)

MyszaAJ
19-07-2013, 16:49
kuchnia pokazana przez nataly, cudo :yes:.

dzięki :-)

m&m niewielki m05b
22-07-2013, 15:13
Witam , chyba moja miła Klientka się nie obrazi gdy wstawię jej kuchnię chociaż już tu była ;-) . Dąb bielony połączony z białym lakierem w połysku . Blat i komory wykonane z konglomeratu . Na blacie nadstawka do zawieszania doniczek oraz delikatnego "odgrodzenia" kuchni od salonu ;-) Miłego , Piotr
200412



Prześliczna kuchnia, pomysł na odgrodzenie roślinami super. Gapię się na nią i gęba mi się cieszy : )) Co jest położone na podłodze i ścianie? Okna są orzechowe?

Nataly Design
22-07-2013, 21:49
Prześliczna kuchnia, pomysł na odgrodzenie roślinami super. Gapię się na nią i gęba mi się cieszy : )) Co jest położone na podłodze i ścianie? Okna są orzechowe?

A tu już może wypowie się moja Klientka ;-)
Miłego , Piotr

m&m niewielki m05b
23-07-2013, 10:50
Już doczytałam, że to brązowy woodentic. Super, bardzo mi się podoba : ))

gabba
23-07-2013, 23:19
http://dupa-jasia.blog4u.pl/upload/DSC02125.jpg


Witaj,
czy szafki są fornirowane?
Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się co do trwałości frontów fornirowanych?

ania_zet
25-07-2013, 09:50
Ładne macie te kuchnie! :-) Ja też chętnie bym się swoją pochwalił, ale nowy jestem, a poza tym boję się, że mocno ją skrytykujecie ;)

Nic się nie bój :) Ja też nowa, pokazałam swoją i nikt nie skrytykował. Aczkolwiek wszystko przede mną, ponieważ jeszcze raz niedługo ją pokażę na prośbę Forumowiczek. Wykończoną już.

Nataly Design
25-07-2013, 17:34
Ok, a jak inaczej można to rozwiązać, bo wyobraźnia ciut szwankuje?;)



Widać to trójmiejski patent;)

To muszę pojechać do trójmiasta i przywieźć kilka patentów ze sobą. .. ;-)
Zmywarka powinna podchodzić pod sam blat ;-)

Sylwia_LBN
26-07-2013, 09:47
agalind - dzięki Ci bardzo za zdjęcia. Patent chyba nie tylko trójmiejski bo mój stolarz również zaproponował wyższe fronty przy niższej zmywarce :)



To muszę pojechać do trójmiasta i przywieźć kilka patentów ze sobą. .. ;-)
Zmywarka powinna podchodzić pod sam blat ;-)

Dlaczego?

MyszaAJ
26-07-2013, 13:53
Prześliczna kuchnia, pomysł na odgrodzenie roślinami super. Gapię się na nią i gęba mi się cieszy : )) Co jest położone na podłodze i ścianie? Okna są orzechowe?

na podłodze i na ścianie - woodentic brąz, czyli płytki, okna orzech :-)

piotrek44
29-07-2013, 11:48
Kuchnia bardzo ładna bardzo mi się podoba mebelki delikatne i wszystko fajnie współgra

Nataly Design
29-07-2013, 12:55
agalind - dzięki Ci bardzo za zdjęcia. Patent chyba nie tylko trójmiejski bo mój stolarz również zaproponował wyższe fronty przy niższej zmywarce :)




Dlaczego?

Witam , dlatego że mamy sterowanie zaraz na krawędzi ,.. i po co robić większy front jak można podnieść zmywarkę do góry ..
MIłego , Piotr

malka
29-07-2013, 13:05
A ja mam prośbę laika :oops:
Możecie mi łopatologicznie wytłumaczyć jak zabudowuje się lodówkę ?
Zawsze miałam wolnostojącą,a teraz przyjdzie mi chyba zakupić taką do zabudowy (niestety, walnęliśmy się w obliczeniach i planowana, nie zmieści się na głębokość)
Czy tego typu lodówki stawia się na jakiś mega wysokich nóżkach, by zagwarantować obieg powietrza ?? Czy robi jakąś konstrukcje w szafce?
Niestety schematy od google niewiele mi mówią.

marcik25
29-07-2013, 13:51
Oglądam Wasze kuchnie i niektóre są naprawdę zachwycające :)
lea** przepiękną masz kuchnię, jak z katalogu. Strasznie to mój klimat :)

Ja mam na razie dopiero wizualizację, ale będzie czarna na wysoki połysk łączona z fornirowanym palisandrem w połysku. Do tego jasne ściany i jasne płytki na podłodze.

efbiaj77
30-07-2013, 12:30
Bardzo ładna ta ostatnia. Podoba się.

Sylwia_LBN
30-07-2013, 13:03
Witam , dlatego że mamy sterowanie zaraz na krawędzi ,.. i po co robić większy front jak można podnieść zmywarkę do góry ..
MIłego , Piotr

Piotrze, no ale wtedy wyższy cokół?

malka
30-07-2013, 15:52
właśnie, jak podnieść zmywarkę ?

Bo pewnie w ten sam sposób można podnieść lodówkę, a to trapiący mnie obecnie problem - jak to zrobić...

Elfir
30-07-2013, 16:04
podnoszenie lodówki jest o tyle kłopotliwe, że czasami przydaje się ją wystawić (chociażby żeby odkurzyć z tyłu). A jak stoi na cokole to trudno to zrobić.

malka
30-07-2013, 23:03
Ale ja mówię o lodówce w zabudowie.

Już oblukałam i wiem, ze mogę kupić tę co mi pasuje :)

monia_
31-07-2013, 10:35
Proszę o poradę czy blat jak w wizual. da się zrobić z laminatu? Chodzi o to żeby miał proste krawędzie, rogi i ten opuszczony bok po prawej. Znajomy mówił mi, że laminowane blaty tylko z zaobleniami, a na prosto to będzie duży kłopot.

Poza tym czy uchwyty frezowane da się zrobić w zwykłym froncie, nie fornirowanym?

203622

Z góry dzięki za pomoc!

Nataly Design
31-07-2013, 11:46
A ja mam prośbę laika :oops:
Możecie mi łopatologicznie wytłumaczyć jak zabudowuje się lodówkę ?
Zawsze miałam wolnostojącą,a teraz przyjdzie mi chyba zakupić taką do zabudowy (niestety, walnęliśmy się w obliczeniach i planowana, nie zmieści się na głębokość)
Czy tego typu lodówki stawia się na jakiś mega wysokich nóżkach, by zagwarantować obieg powietrza ?? Czy robi jakąś konstrukcje w szafce?
Niestety schematy od google niewiele mi mówią.

Witam , lodówka do zabudowy mieści się w "szafie" która ma 60 cm szerokości , ma oczywiście system mocowania drzwi meblowych na drzwiach lodówki lub klasycznie do korpusu . Proszę też przyjąć około 60 cm głębokości . Miłego , Piotr

Nataly Design
31-07-2013, 11:48
właśnie, jak podnieść zmywarkę ?

Bo pewnie w ten sam sposób można podnieść lodówkę, a to trapiący mnie obecnie problem - jak to zrobić...

Zmywarka mimo że jest " do zabudowy " stoi na własnych regulowanych nóżkach , natomiast lodówkę wkłada się się do słupka ..
Miłego . Piotr

Nataly Design
31-07-2013, 12:17
Proszę o poradę czy blat jak w wizual. da się zrobić z laminatu? Chodzi o to żeby miał proste krawędzie, rogi i ten opuszczony bok po prawej. Znajomy mówił mi, że laminowane blaty tylko z zaobleniami, a na prosto to będzie duży kłopot.

Poza tym czy uchwyty frezowane da się zrobić w zwykłym froncie, nie fornirowanym?

203622

Z góry dzięki za pomoc!
Witam , my takie blaty wykonujemy na zamówienie i nie ma z tym żadnego problemu , znajomy ma rację że blaty fabryczne są z zaobleniami i nie da się zrobić z tego ładnej nogi . I jest jeszcze jeden problem że te blaty są zalaminowane jednostronnie czyli od strony szafki byłby inny materiał lub uszczelka silikonowa którą czasami stosują fabryki przy produkcji blatów .
Uchwyty frezowane najczęściej robi się we frontach z mdfu lakierowanego .

203647

203648

203649

malka
31-07-2013, 13:10
Piotrze -dziękuję za informacje :)
Już pooglądałam jak to się robi.
I powiem w czym był problem. Lodówka, która miała u mnie stać, została wycofana z produkcji (to tak jak się buduje srylion lat ;) ), robią teraz (dla mnie za) głęboki model. W grę wchodzi jeszcze lodówka dwumodułowa do zabudowy, ta niestety okazała się ciut za szeroka, a w swobodnym staniu ;) przeszkadza rurka od odkurzacza centralnego.
Teraz już wiem, że da się wyprowadzić rurkę w cokole, jak w każdej innej szafce - właśnie dlatego,że lodówka nie stoi na nóżkach, lecz jest włożona do słupka.

monia_
31-07-2013, 13:22
Piotrze dzięki za wyjaśnienie:) czyli jest szansa, że kuchnia będzie taka jak sobie wymyśliłam;) Czy to jakoś przeszkadza, że ten laminat blatu będzie tylko z jednej strony?

Uchwyty frezowane chciałam w tych dolnych szafkach, a te mają być matowe, jakaś płyta nie bardzo droga. Fornir mi się nie podoba, lakierowana będzie górna-biała część. To może takie metalowe/aluminiowe uchwyty jak na zdjęciach, które wstawiłeś. Czy da się takie uchwyty zrobić w typowej płycie/froncie kuchennym?

monia_
31-07-2013, 13:25
Mam jeszcze jedno pytanie natury technicznej;) Na ścianie chciałam lakobel, ale będzie płyta gazowa. Za płytę powinnam dać szkło hartowane czy da się to ładnie skomponować, zeby nie było widać różnicy? Czy powinnam dać na całą ścianę z płytą szkło, bo inaczej poszatkuje mi się ściana (będą odcięcia). Mam nadzieję, że jasno się wyraziłam.

Piotrze co jest na ścianie na ostatnim zdjęciu,które wkleiłeś?

IZA30
31-07-2013, 14:52
Nataly czy uważasz,że do białej, nowoczesnej matowej kuchni,ciemno szarego blatu będzie pasował lacobel jasno szary ?

Nataly Design
31-07-2013, 16:21
Piotrze dzięki za wyjaśnienie:) czyli jest szansa, że kuchnia będzie taka jak sobie wymyśliłam;) Czy to jakoś przeszkadza, że ten laminat blatu będzie tylko z jednej strony?

Uchwyty frezowane chciałam w tych dolnych szafkach, a te mają być matowe, jakaś płyta nie bardzo droga. Fornir mi się nie podoba, lakierowana będzie górna-biała część. To może takie metalowe/aluminiowe uchwyty jak na zdjęciach, które wstawiłeś. Czy da się takie uchwyty zrobić w typowej płycie/froncie kuchennym?

Witam , przy standardowym blacie z zaobleniem noga nie będzie dobrze wyglądała ponieważ nie pokryje się z zaobleniem blatu który jest w poziomie..
Uchwyty frezowane można robić w mdfie i potem się go lakieruje na mat albo na połysk .. Metalowe uchwyty są dosyć wysokie ale można je zamontować
w każdym materiale .. Miłego , Piotr

Nataly Design
31-07-2013, 16:24
Mam jeszcze jedno pytanie natury technicznej;) Na ścianie chciałam lakobel, ale będzie płyta gazowa. Za płytę powinnam dać szkło hartowane czy da się to ładnie skomponować, zeby nie było widać różnicy? Czy powinnam dać na całą ścianę z płytą szkło, bo inaczej poszatkuje mi się ściana (będą odcięcia). Mam nadzieję, że jasno się wyraziłam.

Piotrze co jest na ścianie na ostatnim zdjęciu,które wkleiłeś?

Czasami na prośbę i odpowiedzialność Klienta stosuję lacobel przy płycie gazowej ale nie polecam tego ponieważ szkło zawsze może "strzelić" , Lacobel ma też swoją maksymalną długość 250 cm ..
Można zrobić hartowane szkło i go polakierować ale to rozwiązanie jest droższe .. A na ostatnim zdjęciu jest właśnie lacobel .