PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

IZA30
10-03-2014, 12:55
Doradźcie: jutro zamawiam lacobel na ścianę i zastanawiam się czy dać tylko na tej głównej ścianie czy położyć jeszcze na tych zaznaczonych ?

agatah
10-03-2014, 12:57
Tylko na długiej :)

fajna kobieta
10-03-2014, 13:04
Tylko na tej najdłuższej.:)

Smakor
10-03-2014, 13:08
Doradźcie: jutro zamawiam lacobel na ścianę i zastanawiam się czy dać tylko na tej głównej ścianie czy położyć jeszcze na tych zaznaczonych ?
Ja mam na długiej i na średniej, na węgarku okna już nie dawałem, za to mam pod oknem (blat poniżej parapetu, a przed oknem zlew)

Anad65
10-03-2014, 13:23
Ja mam na dużej, małej i oknie - bo się chlapie.

IZA30
10-03-2014, 13:27
Właśnie powiem szczerze,ze mam ochotę zrobić tylko na tej głównej ścianie...

Smakor
10-03-2014, 13:34
Właśnie powiem szczerze,ze mam ochotę zrobić tylko na tej głównej ścianie...

Patrząc na sąsiedztwo zlewu... ale co komu pasuje to robi :) Czasem trzeba wybrać wygląd czy użyteczność :)

agatah
10-03-2014, 14:02
Iza, zobacz na moją kuchnię. Zlew mam usytuowany jak ty.
Nic się nie chlapie. Chyba, ze ktoś leje bez opamiętania.

Ankubek
10-03-2014, 18:04
Doradźcie: jutro zamawiam lacobel na ścianę i zastanawiam się czy dać tylko na tej głównej ścianie czy położyć jeszcze na tych zaznaczonych ?
Będę miała ten sam dylemat w najbliższym czasie, oglądałam sporo zdjęć i całkiem dobrze wyglądał lacobel również na tych ściankach przy oknie; na ten moment myślę, że dam zarówno na długiej jak i na krótkich. Ciekawa jestem jaką podejmiesz decyzję.

seaman
10-03-2014, 19:37
Będę miała ten sam dylemat w najbliższym czasie, oglądałam sporo zdjęć i całkiem dobrze wyglądał lacobel również na tych ściankach przy oknie; na ten moment myślę, że dam zarówno na długiej jak i na krótkich. Ciekawa jestem jaką podejmiesz decyzję.

Dobrze mówisz. Na bokach tez ładnie wygląda szczególnie jak lacobel znajduje się na całej wysokości okna na ścianach i bokach. Z początku pomalowaliśmy boki ale jak przyszedł szklarz i poradził zmieniliśmy zdanie.

piu
10-03-2014, 20:09
Ja mam na dużej, małej i oknie - bo się chlapie.

ktoś u Ciebie farbą chlapnął ;)


Ładnie!! :)

Anad65
10-03-2014, 20:35
ktoś u Ciebie farbą chlapnął ;)


Ładnie!! :)

Przeciez napisalam, że się chlapie : )

kameon
11-03-2014, 07:55
IZA30 na pewno praktyczniej byłoby położyć na jednej ze ścian( tej przylegającej do długiej) , bo mimo wszystko podczas zmywania woda chlapie na boki. Chyba ,że wszystkie garnki , duże miski myjesz w zmywarce. Zależy też jaką masz farbę na tych 2 ściankach. Jeśli jest dobrej jakości i można ją zmywać to niekoniecznie potrzebny tam lacobel. Wizualnie jak widać po realizacji innych może to ładnie wyglądać. Proponuję zrobić , ale bez wnęki okiennej chyba ,że z drugiej strony okna też zrobisz tak samo .

katu
11-03-2014, 10:08
Czy ta lodówka Side by Side da się otworzyć? Bo na zdjęciu wygląda jakby było dosunięta do mebli a drzwi podczas otwierania przecież wychodzą na bok?
Zwykle wystaje z ciągu mebli na grubość drzwi...

nie musi wystawać, najwyraźniej zależy to od lodówki
mam lodówkę SBS i mało, że nie wystaje, wręcz jest lekko wepchnięta do wnęki

Smakor
11-03-2014, 10:23
nie musi wystawać, najwyraźniej zależy to od lodówki
mam lodówkę SBS i mało, że nie wystaje, wręcz jest lekko wepchnięta do wnęki

A jaki producent/model posiadasz? Wszystkie te które oglądałem (Samsung, Bosch, Siemens, Sharp, Beko) miały ten "problem", niektóre wymagały dodatkowo po 5-6 cm dla powietrza wokół lodówki - masakra, moja przynajmniej tego nie potrzebuje).

katu
11-03-2014, 11:09
lodówkę mam liebherra model CBN coś tam

Smakor
11-03-2014, 11:20
lodówkę mam liebherra model CBN coś tam

Ta seria to chyba nie typowy SbS. Masz na górze 2x drzwi a na dole szuflady?

katu
11-03-2014, 11:48
ale to nie ma znaczenia
w górnej części też są szuflady

Venus_m
11-03-2014, 21:20
Smakor spieszę z wyjaśnieniem - trochę spóźnionym ;)

Lodówka nie jest wsunięta na potrzeby zdjęć, w przeciwieństwie do kilku wypowiadających się osób ja z kolei nie toleruję wysuniętych drzwi sbs lodówki poza linię zabudowy meblowej :p

Lodówka to Electrolux i odstęp od mebli z każdej strony wynosi 4 cm - jednak jest to szerokość dopasowana do wybranego modelu tak aby można było swobodnie odchylić drzwi i wyjąć szufladę do mycia :yes:

Piu raz na jakiś czas wysuwam lodówkę do przodu i myję, no ale....każdy ma swoje zboczenie :p

seaman
12-03-2014, 05:55
Smakor spieszę z wyjaśnieniem - trochę spóźnionym ;)

Lodówka nie jest wsunięta na potrzeby zdjęć, w przeciwieństwie do kilku wypowiadających się osób ja z kolei nie toleruję wysuniętych drzwi sbs lodówki poza linię zabudowy meblowej :p

Lodówka to Electrolux i odstęp od mebli z każdej strony wynosi 4 cm - jednak jest to szerokość dopasowana do wybranego modelu tak aby można było swobodnie odchylić drzwi i wyjąć szufladę do mycia :yes:

Piu raz na jakiś czas wysuwam lodówkę do przodu i myję, no ale....każdy ma swoje zboczenie :p

Hej

A ja właśnie nie zniósłbym 4 cm szczelin, raziłoby mnie to po oczach.

Chyba ze te szczeliny wypełnić fartuchem (rama która byłaby wsunięta na głębokość kilku cm tak żeby nie było widać te głębokiej szczeliny.

... każdy ma swoje zboczenie jak mówisz....

Venus_m
12-03-2014, 07:03
Dokładnie :lol:

aniula_bl
12-03-2014, 20:36
Witam
No własnie tak to jest z tymi SBS. My tez nie myśleliśmy o tym w pierwszym momencie, aż do czasu montażu. Najbardziej obawiam się ze dzieci otworzą lodówkę w czasie kiedy piekarnik będzie miał uchylone drzwi...i nie zareagujemy w czas...oby to się nigdy nie stało bo szkoda lodówki :-)

a pokazywałaś gdzieś kiedyś swoją kuchnię? :D
bo nie kojarzę :wiggle:

Diedra
12-03-2014, 20:58
Aniula, Seaman jest mężczyzną ;)

Hisia
12-03-2014, 22:44
Taka Amica za 700zł to też nie jest taka "typowa" mikrofalówka pod zabudowę, tylko pewnie zwykła mikrofala z ramką dopasowującą do zabudowy - wielu producentów tak robi żeby mieć "tani" egzemplarz do zabudowy:rolleyes: - w tym wypadku płacisz wyłącznie za ramkę;) Natomiast prawdziwa mikrofalówka pod zabudowę zaczyna się od ceny tak 1500zł i różni się przede wszystkim sposobem wentylacji, oraz budową w całości dopasowaną do zabudowy. Droższe egzemplarze nie posiadają ją również elementów obrotowych i są niewrażliwe na wkładanie do nich elementów metalowych.
Uff po konsultacji z panem, który projektuje naszą kuchnię znaleźliśmy rozwiązanie. Kupimy mikrofalę wolnostojąca o głębokości 32 cm i zabudujemy ją w szafce górnej jako że nie lubie mieć wszystkich sprzętów na wierzchu. Po prostu głębokość szafek górnych zostanie zwiększona o 2 cm takmaby można było zamontować front maskujący obecność mikrofali.

seaman
13-03-2014, 05:40
Aniula, Seaman jest mężczyzną ;)

Thanks!!
;-)


a pokazywałaś gdzieś kiedyś swoją kuchnię? :D
bo nie kojarzę :wiggle:

No na poprzedniej stronie jest jedno zdjęcie dla rekonesansu...a to trzeba więcej??
Damn :-)

marzenaew
14-03-2014, 10:03
Hej

A ja właśnie nie zniósłbym 4 cm szczelin, raziłoby mnie to po oczach.

Chyba ze te szczeliny wypełnić fartuchem (rama która byłaby wsunięta na głębokość kilku cm tak żeby nie było widać te głębokiej szczeliny.

... każdy ma swoje zboczenie jak mówisz....
Również nie jestem za odstępem lodówki od Mebli raz że źle wygląda dwa , że denerwuje a najgorsze trzy widać cały bród który zbiera się w zakamarkach itp ;(

piu
14-03-2014, 10:33
Smakor spieszę z wyjaśnieniem - trochę spóźnionym ;)

Lodówka nie jest wsunięta na potrzeby zdjęć, w przeciwieństwie do kilku wypowiadających się osób ja z kolei nie toleruję wysuniętych drzwi sbs lodówki poza linię zabudowy meblowej :p

Lodówka to Electrolux i odstęp od mebli z każdej strony wynosi 4 cm - jednak jest to szerokość dopasowana do wybranego modelu tak aby można było swobodnie odchylić drzwi i wyjąć szufladę do mycia :yes:

Piu raz na jakiś czas wysuwam lodówkę do przodu i myję, no ale....każdy ma swoje zboczenie :p

A taki załadowany żywnością kolos wysuwa się zupełnie bez wysiłku ? Kółka ma pewno tylko z tyłu ?

Venus_m
15-03-2014, 21:00
Piu zakupy robimy na bieżąco aby nie wyrzucać jedzenia, więc przy standardowym załadunku (np. słoiki) jest ok.

sql
16-03-2014, 18:35
witam,
w końcu udało się (instalując okap) zakończyć projekt kuchni, więc niniejszym się nią chwalę :-).
Miłego rzucania okiem.

żona m
16-03-2014, 18:52
Całość niby ok, ale na tę chwile okap wydaje mi się zawalisty. Denerwuje trochę różna wielkość górnych szafek i jakby przypadkowe ich rozmieszczenie. Płytki pociągnęłabym w pięciu rzędach, aby nie było pustej przestrzeni między szafkami. Lodówka fajna bo mam taka sama:);), ale stylistycznie widzziałabym tu coś zabudowanego, lub dopasowanego stylistycznie.

Aaaaaaaaaa zapomniałam, wspaniała szafa spiżarniowa.

Ladybird76
16-03-2014, 22:09
a mój wzrok przyciąga wszechobecny bałagan, poustawiane na parametrach przedmioty, szmatki kuchenne oraz kosz na śmieci brązowy o ile dobrze widzę.

Elfir
16-03-2014, 23:05
a dlaczego okap nie bielony?
No i lodówka - strasznie rzuca się w oczy jej niedopasowanie do reszty.
No w sumie nie wiem jaki to miał być styl. Wiejski czy angielski?

sql
17-03-2014, 07:34
już śpieszę wyjaśniać :).
a) lodówka musiała być taka, bo konsumuję latem duże ilości picia z dużą ilością lodu, a niestety takiej z barkiem i kostkarką nie da się zabudować,
a') z drugiej strony nienawidzę "nowoczesnych" wnętrz, więc niestety nie miałem wyboru.
b) cokół między płytkami, a blatem jest bardzo wygodny - dużo prościej czyści się go, niż fugi w płytkach, a tam się często chlapie, rozlewa itp,
c) okap jest duży (choć na tych zdjęciach może faktycznie wyszedł trochę dziwnie ogromny), bo po pierwsze płyta jest 70cm, a po drugie ma optycznie przeciwważyć dużą lodówkę (pomysł żony). jak widzę zadanie spełnił ;). Na okapie będzie jeszcze stała bateria przypraw, tylko muszę kupić słoiczki jeszcze.
d) styl nie miał być wiejski i moim zdaniem nie jest - na tych zdjęciach to się tak nie rzuca w oczy, ale wszędzie w domu wala się olejowany dąb - drzwi, ościeżnice, schody, obitka stropu itp. - w kuchni jest ta szafka, okap i stół. Jedynie krzesła są odziedziczone po koledze i stoją, bo stoją. Ale to nie jest rustical. Szafka ma te same fronty, co reszta kuchni, tylko zamiast białego lakieru dostała olej.
e) na parapetach (i wszędzie) walają się różne rzeczy, bo dla mnie dom, to nie szpital - koszyk na owoce na parapecie dużo mniej mi przeszkadza, niż wyjmowanie wszystkich potrzebnych najczęściej sprzętów, z różnych szafek i schowków.

eveee
17-03-2014, 08:09
do angielskich kuchni nieźle sprawdzają się sprzęty w kolorze inox - wydaje mi się, że troszkę by lepiej wyglądały - ale to już rada dla tych, którzy jeszcze nie zakupili lodówki ;)

http://st.houzz.com/simgs/eb0193290fdbbc09_4-0585/traditional-kitchen.jpg
http://st.houzz.com/simgs/1d91fdb5022f38f5_4-2428/mediterranean-kitchen.jpg
http://st.houzz.com/simgs/ad715ba30fdbbb7d_4-0445/traditional-kitchen.jpg

sql
17-03-2014, 08:12
a mnie właśnie inox zupełnie nie leży - lodówka jest przynajmniej czarna i pasuje do granitu i piekarnika, a srebrna jest jak kwiatek do kożucha. Nie znalazłem białych z barkiem i kostkarką :(.

kameon
17-03-2014, 08:55
sql podoba mi się w Twojej kuchni kolorystyka. Na szczęście nie jest zbyt kolorowo. Na minus: wciśnięta szafka koło okapu, ułożenie tylko 3 rzędów płytek nad blatem a nie do górnych szafek, wysokość szafki przy oknie , stół i krzesła . Lodówki się nie czepiam -przyjmuje Twoje argumenty. Reasumując szału nie ma , ale katastrofą budowlaną też bym tego nie nazwała. Na pewno pomogłoby pochowanie do szafek rzeczy leżących na wierzchu (parapety , stół).A i podoba mi się ten cokół nad blatem. Jednym słowem posprzątać , dać kwiaty w doniczkach czy zioła na parapety , stół nakryć czymś fajnym i do przodu:yes:

annNS2
17-03-2014, 10:27
witam,
w końcu udało się (instalując okap) zakończyć projekt kuchni, więc niniejszym się nią chwalę :-).
Miłego rzucania okiem.
okap wydaje sie niedokonczony ;) pewnie zostanie pomalowany na bialo? :) przydaloby sie pomalowac jeszcze drzwi i zmienic krzesla (obecne tez wygladaja na tymczasowe rozwiazanie?);) :)

eveee...lodowka inox? a do czego by tu pasowala? ;) czarne blaty, czarny zlew, piekarnik...inaczej byc nie moze (choc zabudowana wygladala by zdecydowanie lepiej)

sql
17-03-2014, 10:33
drzwi są w całym domu olejowane, więc nie ma mowy o malowaniu :-), Trzeba to obejrzeć jako część całego domu, wtedy ten kolor jest lepiej rozumiany - od salonu wejście, przez dwuskrzydłowe, od korytarza przez zwykłe.
a krzesła są tymczasowe, pisałem już.

eveee
17-03-2014, 10:50
eveee...lodowka inox? a do czego by tu pasowala? ;) czarne blaty, czarny zlew, piekarnik...inaczej byc nie moze (choc zabudowana wygladala by zdecydowanie lepiej)

Tak, tak, miałam na myśli ogólnie kuchnie klasyczne, bo wiem, że czasem trudno to połączyć z nowoczesnym sprzętem, jeśli nie chce się sprzętu w zabudowie.
A w przypadku tej konkretnej kuchni poszłabym chyba w czarny mat.

katu
17-03-2014, 11:28
w tej kuchni Smeg by się może obronił

sql
17-03-2014, 11:37
świetnie, tylko ten srajsung kosztował niecałą piątkę, a te smegi kremowe z kostkarką 18k. zbytek luksusu w mej sytuacji.

katu
17-03-2014, 12:11
skoro kostkarka jest priorytetem...
zwalista lodówka wcale nie odwraca uwagi od zwalistego okapu
dodatkowo rzuca się w oczy bardzo poszatkowana przestrzeń w postaci poszatkowanej podłogi, poszatkowanego szprosami okna, poszatkowanej cegiełkami ściany
całości dopełniają szafki powieszone na różnych wysokościach i ogólny chaos
to wnętrze można uspokoić, ale trzeba odczuwać taką potrzebę, a najwyraźniej wy, mieszkańcy tego nie potrzebujecie
więc niech wam się dobrze użytkuje, w końcu to wasza kuchnia i wam ma się podobać :)

sql
17-03-2014, 12:56
tej, ale to właśnie okap powstał duży, żeby odwrócić uwagę od zwalistej lodówki. Nie odwrotnie ;),

żona m
17-03-2014, 18:32
to teraz masz dwie zawalidrogi, okap i lodówkę. Tak bajdełej...jeśli dużo pijesz latem wody z lodem, to lodówka i tak nie nadąży robić lodu. wiem bo sprawdzone na własnej skórze. W najbardziej upalne dni musiałam dorabiać lód w pojemnikach. A na porządnej imprezie 6 osobowej na sto procent lodu zabraknie. Barek nie jest jakoś super wygodny, nie każda butelka tam pasuje.:p:P

żona m
17-03-2014, 18:36
A tak poza tym, szkoda, że nie kupiłeś piekarnika 2 x 1 z mikrofalą. Z linii Samsunga są takie i nie trzeba wówczas trzymać mikrofali w komodzie w jadalni.
Po wtóre zlikwidowałabym szafkę przy ognie i szafkę nad zlewem. Po zawartości widać, ze ona tam zbyteczna. Blaty o niebo lepiej wyglądałyby gdyby były zlicowane z parapetem.

Elfir
17-03-2014, 19:36
a lodówkę możnabyłoby postawić we wnęce-spiżarce, by nie rzucała się w oczy.

sql
17-03-2014, 21:05
Jeśli chodzi o lodówkę, to już 3 czy 4 sezony jesteśmy razem i nigdy mi jeszcze nie zbrakło lodu :). Imprezowi to specjalnie nie jesteśmy, ale czasem bywało pod 20 osób i lodówka sobie radziła. Tam jest bardzo duża komora na ten lód - na oko, to z 5kg.
Jeśli chodzi o piekarnik, to po primo ten egzemplarz nam się spodobał, po secundo średnio mi się widzi kucanie, aby podgrzać coś w mikro, a średnio mi się słupy podobają.
Blaty zlicowane z parapetem mnie się nie podobają - wyglądają, jakby się rozlały na okno. Przykro mi.
A co do pomysłu wyrzucenia lodówki do wnęki ze spiżarnią, to ta jest po drugiej stronie pokoju, czyli jakieś 5m butem od roboczego blatu - średnio wygodne takie kursy, a ja duużo czasu spędzam w kuchni na gotowaniu :).

Smakor
17-03-2014, 21:14
Jeśli chodzi o lodówkę, to już 3 czy 4 sezony jesteśmy razem i nigdy mi jeszcze nie zbrakło lodu :). Imprezowi to specjalnie nie jesteśmy, ale czasem bywało pod 20 osób i lodówka sobie radziła. Tam jest bardzo duża komora na ten lód - na oko, to z 5kg.
Jeśli chodzi o piekarnik, to po primo ten egzemplarz nam się spodobał, po secundo średnio mi się widzi kucanie, aby podgrzać coś w mikro, a średnio mi się słupy podobają.
Blaty zlicowane z parapetem mnie się nie podobają - wyglądają, jakby się rozlały na okno. Przykro mi.
A co do pomysłu wyrzucenia lodówki do wnęki ze spiżarnią, to ta jest po drugiej stronie pokoju, czyli jakieś 5m butem od roboczego blatu - średnio wygodne takie kursy, a ja duużo czasu spędzam w kuchni na gotowaniu :).

I to jest to! Design designem ale liczy się praktyczność i indywidualne preferencje :)
No chyba, że ktoś do katalogu (forum) urządza kuchnie ;P

agatah
18-03-2014, 07:46
Wystarczy w tej kuchni trochę posprzątać i będzie fajnie.
Bo jest bałagan, okropny ;)

Doriko
18-03-2014, 10:01
witam,
w końcu udało się (instalując okap) zakończyć projekt kuchni, więc niniejszym się nią chwalę :-).
Miłego rzucania okiem.
Niby ładnie ale jakiś taki chaos.

Hisia
18-03-2014, 11:33
Chaos bo widać, że kuchnia w codziennym użytkowaniu. Przecież to nie zdjęcie do katalogu, jak napisałą koleżanka powyżej. Pomimo, że wystrój nie w moim stylu to mi się podoba i właśnie dzięki temu "bałaganowi" odczucia jak bym była w prawdziwym angielskim domu :) - a więc wystrój bardzo realistyczny. Sql nie przejmuj się tymi opiniami, forumowicze lubia wytknąć każde, najmniejsze niedociągnięcie. A nie daj Boże jeszcze nie trafisz w ich gust to już w ogóle cię zjadą - tak jak mnie za moją łazienkę :) Ale to nasze realizacje i nam ma się podobać a forum po to istnieje, żeby pokazać to co się stworzyło bez względu na to czy wstrzeliliśmy się w utarte gusta ogółu. Pozdrawiam

sql
18-03-2014, 11:54
dzięki,
Nie spodziewałem się peanów, więc jakoś strasznie mnie to nie zdruzgotało. Szczególnie, że niektóre uwagi były od czapy (np. ta uwaga o inoxie).
Wrzuciłem, bo sam przeglądam różne "pochwalcie się..." i czasem znajduję ciekawe inspiracje. Może i kogoś jakieś rozwiązanie z naszej kuchni zainspiruje.
Kuchnia jest zabałaganiona, bo nie lubię tracić czasu na chowanie/wyjmowanie każdej jednej rzeczy z której korzystam - stoi pod ręką i jest fajnie. Mnie nie gryzie to w oczy - osobiście wolę żyjące domy, niż galerie wystawowe :).

agatah
18-03-2014, 11:57
Bałagan to bałagan, ja bym pomieszczeń z bałaganem nikomu nie pokazała.
Tak jak gości przyjmuję w wysprzątanym mieszkaniu (nie mylić z robieniem czegoś pod publikę), tak pomieszczenie do publikacji należy przygotować.

O ile lepiej prezentuje się pierwsze i drugie zdjęcie, niż dwa kolejne:sick:
I nie chodzi o okap czy lodówkę, które sa do tej kuchni po prostu za duże. Tylko o ogólną estetykę.

Czy na parapecie muszą leżeć te opakowania Jana Niezbędnego czy co to tam...
parowar na stole... nie wierzę, że to stały element wystroju
niechlujnie przewieszona ścierka, wygląda jakby była nie pierwszej świeżości...\

Jakoś to ugładzić i będzie ok.

sql
18-03-2014, 12:07
parowaru nie zauważyłem - stał w strefie buforowej między zmywarką, a szafką :-),
Jan Niezbędny to inna historia - jak uda mi się znaleźć jakieś fajne urządzenie do folii plastikowej i aluminiowej, to chętnie skorzystam.
Tylko musi być naprawdę BARDZO wygodne w używaniu.

joliska
18-03-2014, 12:17
SQL, świetny kolor blatu, znakomity kolor frontów... I tyle :( Bałagan w uchwytach (gałki, uchwyty poziome, pionowe), bałagan w formacie szafek, kuriozalna mała przeszklona szafka obok większej - why? Po co one w ogóle? Modne są, kojarzą się rustykalnie, ale trzeba mieć w nich co wyeksponować: piękne szkło np. Masz sporo szafek, a masa rzeczy leży na parapetach... Nie przekonuje mnie, że chcesz mieć to pod ręką - a jeśli nie umiesz znaleźć na to miejsca w szafkach, tzn. że kuchnia jest niefunkcjonalna :(
Gryzie w oczy kontrast zabudowy z okapem, oknem i drewnem części jadalnianej... Ten mariaż nowoczesności i klasyki nie mógł się udać. Przykre to, bo pewnie sporo czasu i pieniędzy na to poszło...

żona m
18-03-2014, 15:47
''Blaty zlicowane z parapetem mnie się nie podobają - wyglądają, jakby się rozlały na okno. Przykro mi.''

nie musi ci być przykro, to u ciebie jest parapet zawieszony nad blatem i przestrzeń pod nim, której na nic nie wykorzystasz, nawet sprzątnąć tam to problem...

''Jeśli chodzi o piekarnik, to po primo ten egzemplarz nam się spodobał, po secundo średnio mi się widzi kucanie, aby podgrzać coś w mikro, a średnio mi się słupy podobają.''

no a do piekarnika nie kucasz? co to za różnica czy kucasz do piekarnika, czy do mikrofali?Obecna mikrofala też nie jest na ''najszcześliwszym'' poziomie.

Elfir
18-03-2014, 16:05
Moim zdaniem bałagan w kuchni świadczy raczej o złym rozplanowaniu miejsc do przechowywania lub zbyt małej ilości miejsca.

aniula_bl
18-03-2014, 18:18
W sumie to zazdroszczę tym, co im ich własny bajzel nie przeszkadza :p
ja muszę mieć wszystko pochowane, ale tak, żebym z zamkniętymi oczami znalazła :wiggle:

żona m
18-03-2014, 19:11
Mam tak samo, nawet zakupy rozpakowujemy w 5 minut i chowamy do szafek, aby nie zalegały na blatach.....

sql
18-03-2014, 20:25
nie musi ci być przykro, to u ciebie jest parapet zawieszony nad blatem i przestrzeń pod nim, której na nic nie wykorzystasz, nawet sprzątnąć tam to problem...
w którym miejscu, bo nie widzę tego. parapety wystają (nad blatem) jakieś 5mm, a pod nimi jest 7cm cokołu - żadna przestrzeń się nie marnuje, a dostęp do czyszczenia jest bezproblemowy. Moim zdaniem, to jest nawet dużo lepszy, niż w przypadku blatu zlicowanego z parapetem, bo rama okienna przy zamkniętych oknach zostawia taką małą szczelinę...


no a do piekarnika nie kucasz? co to za różnica czy kucasz do piekarnika, czy do mikrofali?Obecna mikrofala też nie jest na ''najszcześliwszym'' poziomie.
teoretycznie masz rację, jeśli tak stawiasz sprawę. Różnica jest tylko w tym, że piekarnika używasz raz-dwa na tydzień, a mikrofalę kilka razy dziennie, a wtedy te przysiady (z talerzem zupy) robią się irytujące.


W sumie to zazdroszczę tym, co im ich własny bajzel nie przeszkadza :p
ja muszę mieć wszystko pochowane, ale tak, żebym z zamkniętymi oczami znalazła :wiggle:
bajzel mnie przeszkadza, ale jest różnica między bajzlem, a sterylnością.


Mam tak samo, nawet zakupy rozpakowujemy w 5 minut i chowamy do szafek, aby nie zalegały na blatach.....
czyli, że każdy tak powinien robić? mi nie przeszkadza krzywo powieszona ściereczka, czy pudełka z folią aluminiową na parapecie.

Doriko
19-03-2014, 09:06
SQL, świetny kolor blatu, znakomity kolor frontów... I tyle :( Bałagan w uchwytach (gałki, uchwyty poziome, pionowe), bałagan w formacie szafek, kuriozalna mała przeszklona szafka obok większej - why? Po co one w ogóle? Modne są, kojarzą się rustykalnie, ale trzeba mieć w nich co wyeksponować: piękne szkło np. Masz sporo szafek, a masa rzeczy leży na parapetach... Nie przekonuje mnie, że chcesz mieć to pod ręką - a jeśli nie umiesz znaleźć na to miejsca w szafkach, tzn. że kuchnia jest niefunkcjonalna :(
Gryzie w oczy kontrast zabudowy z okapem, oknem i drewnem części jadalnianej... Ten mariaż nowoczesności i klasyki nie mógł się udać. Przykre to, bo pewnie sporo czasu i pieniędzy na to poszło...

I to niestety robi ten chaos o który mi chodziło. Kuchnia jest bardzo w moim stylu żeby nie było że się czepiam bo lubię sterylną nowoczesność. Pomimo że nie jestem zbyt porządna i często w kuchni mam bałagan to i tak a właściwie właśnie dla tego rzeczy których nie używam wielokrotnie w ciągu dnia, wole mieć schowane. Za dużą lodówkę też będę miała więc się nie czepiam.

madz-ia
19-03-2014, 09:46
Hej dziewczyny! A jak wygląda sytuacja z frontami bez uchwytów otwieranych na klik? Co się dzieje gdy nie ma prądu? Mi tak się najbardziej podoba ale może mało praktyczne....

seaman
19-03-2014, 09:59
Hej dziewczyny! A jak wygląda sytuacja z frontami bez uchwytów otwieranych na klik? Co się dzieje gdy nie ma prądu? Mi tak się najbardziej podoba ale może mało praktyczne....

Pozwolę sobie odpowiedzieć mimo ze nie jestem dziewczyna.

Dzieje się dokładnie to samo w przypadku gdy nie ma gazu...katastrofa :-)

Mam nadzieje ze nie za ostro....??Niewinny zarcik...hihihi
pozdr

alicyja
19-03-2014, 10:18
Hej dziewczyny! A jak wygląda sytuacja z frontami bez uchwytów otwieranych na klik? Co się dzieje gdy nie ma prądu? Mi tak się najbardziej podoba ale może mało praktyczne....
Drzwiczki bezuchwytowe z systemem klik mają przeważnie mechanizm (chyba) pneumatyczny więc prądu nie trzeba, gazu tez nie ;)
http://www.youtube.com/watch?v=FQH4UxV-nJ4

koktajl
19-03-2014, 12:27
przepraszam, wiem że to nie ma żadnego związku ale po prostu muszę...


bajzel mnie przeszkadza, ale jest różnica między bajzlem, a sterylnością.

...MI przeszkadza...


czyli, że każdy tak powinien robić? mi nie przeszkadza krzywo powieszona ściereczka, czy pudełka z folią aluminiową na parapecie.

....MNIE nie przeszkadza...

co do kuchni- ja też wolę gdy większość rzeczy jest pochowana ale w taki sposób, że wygodnie po to sięgnąć
co do folii- jest coś takiego do szuflad jeśli ma się wkład z blum http://www.phu-gral.pl/pl/sklep/wklady-na-sztucce-i-maty/system-orga-line-blum/orga-line-obcinarka-do-folii-spozywczej - może to da radę?

sql
19-03-2014, 12:39
co do folii- jest coś takiego do szuflad jeśli ma się wkład z blum http://www.phu-gral.pl/pl/sklep/wklady-na-sztucce-i-maty/system-orga-line-blum/orga-line-obcinarka-do-folii-spozywczej - może to da radę?
fajnie to wygląda. czy ktoś miał z tym do czynienia w praktyce?

Basia_KRK
19-03-2014, 14:07
fajnie to wygląda. czy ktoś miał z tym do czynienia w praktyce?
Ja mam zarówno do folii spożywczej, jak i do aluminiowej :) Polecam! Bardzo wygodne.

koktajl
19-03-2014, 18:59
Ja mam zarówno do folii spożywczej, jak i do aluminiowej :) Polecam! Bardzo wygodne. ale trzeba miec wkład na sztućce zeby to zamontować tak? Czy to ma jakis specjalny dings z boku ktory montuje sie do wkładu? Chodzi mi o to czy mozna to zastosować tez do wkładów innych firm.

Aga11*
19-03-2014, 20:46
Nie miałam zamiaru pokazywania kuchni, gdyż czekam na kontynuację jej realizacji w postaci spiżarni. Ale wydaje mi się, że idealnie wpiszę się we wcześniejszą dyskusję, która dotyczyła - ogólnie rzecz biorąc - "chaosu". Mam na myśli stosowanie różnego rodzaju materiałów, różnych wysokości szafek, mieszania stylów, itd. W naszej kuchni są cztery różne gatunki drewna (teak lakierowany i olejowany, meranti, dąb), cegła, trzy rodzaje płytek, dekor, dwa rodzaje marmuru, cztery rodzaje uchwytów (zainstalowanych we wszystkich możliwych kierunkach), oraz niedopasowane do siebie kolorystycznie piekarnik i kuchenka mikrofalowa. Mimo to, nie zmieniłabym ani jednego drobiazgu. A żeby było nam trudniej z kontynuacją, w spiżarni podłoga jest z dębowego, olejowanego parkietu, ułożonego w drabinkę i parapet z cegły :stirthepot: :D

249456

249457

249458

249460

249461

Aga11*
19-03-2014, 20:54
249467

249470

249471

249473

Uprzedzam komentarze dotyczące perspektywy zdjęć. Celowo zostały skadrowane tak by wyróżnić kwestie, o których wspomniałam wyżej (łączenie materiałów).

aniula_bl
19-03-2014, 22:09
no i można? można!!!
piękny ten Twój chaos, bo jakiś taki przemyślany...jednolity
w zasadzie wcale nie widać mieszania stylów i "chaosu" !?!
mnie się bardzo podoba, mino że to nie mój styl i nie moja bajka :lol2:

joliska
20-03-2014, 05:22
To ja krytykowałam chaos u SQL - u Ciebie jest spójnie, ładnie! Drewno się nie gryzie, nie wiszą obok siebie szafki różnej wysokości... Ale opaska z płytek i tak mnie nie przekonuje ;)

robaczek1982
20-03-2014, 07:21
Witam

Od dłuższego czasu zaglądam na forum i jestem wręcz oszołomiona jakie teraz kuchnie i w ogóle wnętrza można zrobić;). Jestem właśnie na etapie realizacji kuchni i mam pytanie! Czy ktoś z Was wykorzystał w swojej kuchni kolor: Dąb bardolino naturalny jeśli tak proszę o zdjęcia:) Nie sądziłam ze wybór kuchni będzie tak stresujący:):.;)

lukasz69karolina
20-03-2014, 07:28
ogólnie to nie mój styl... ale mi się podoba, bo jest tak czysto i jasno :) jest w tej kuchni to coś co sprawia że miło się na nią patrzy :)
tylko ta bozia mnie przeraża :o

kameon
20-03-2014, 07:49
Mimo zróżnicowania materiałów Twoja kuchnia wygląda jednolicie , spójnie. To zasługa koloru. Jest jasno i przestronnie. Na blacie i parapecie jest porządek, co sprawia ,że nie przyglądamy się dokładnie detalom tej kuchni. I mimo że nie lubię takich mixów to Twoja kuchnia mi się podoba. Razi mnie tylko to coś białego koło parapetu i blat. Ale jak napisałam ład i porządek robią swoje . Jest ok:rolleyes:

Doriko
20-03-2014, 08:04
Aga11
Twój chaos jest piękny, choć może nie wszystkie elementy widziałabym u siebie. Jedno co mi zupełnie się nie podoba to płytki podłogowe, gryzą mi się z całą kuchnią (a może mnie?)

katu
20-03-2014, 08:17
ale właśnie o to chodzi
tego typu kuchnia wymaga pewnej dyscypliny, skoro jest nagromadzenie różnych materiałów musi w niej być, kolokwialnie mówiąc, porządek
i tyle w temacie chaosu
czy chciałabym mieć taką kuchnię ? nie
i dlatego mam inną :)
założę się, że też byś się ze mną nie zamieniła

Korozja
20-03-2014, 08:29
Aga a możesz wrzucić fotki całej kuchni? To co widzę teraz mi się podoba ale wolałabym jednak zobaczyć całość a nie tak po kawałku ;)

sql
20-03-2014, 08:48
ciekawa rzecz...
u mnie:

...Bałagan w uchwytach (gałki, uchwyty poziome, pionowe)...


To ja krytykowałam chaos u SQL - u Ciebie jest spójnie, ładnie! Drewno się nie gryzie, nie wiszą obok siebie szafki różnej wysokości... Ale opaska z płytek i tak mnie nie przekonuje ;)
tutaj masz identycznie pomieszane uchwyty (gałki, poziome i pionowe), ale już nie są chaotyczne, tylko spójne. lol.

Aga11*
20-03-2014, 08:59
Dzięki za super wyważone komentarze.Z tą zamianą to nie jestem tego taka pewna bo dobrze czuję inne style i potrafię docenić ich piękno.Może za parę lat ta kuchnia albo inna będzie w metalu,surowym kamieniu i tworzywach sztucznych:)

lukasz69karolina
Nie poznać pani lato-oj nieładnie:) A tak serio to kocham Muchę i Klimta.

joliska
20-03-2014, 09:45
ciekawa rzecz...
u mnie:

tutaj masz identycznie pomieszane uchwyty (gałki, poziome i pionowe), ale już nie są chaotyczne, tylko spójne. lol.

Zgadza się i sama to napisałam :D U Ciebie, Sql, bałagan w uchwytach podkreśla i potęguje ogólny bałagan koncepcyjno-funcjonalny... U Agi nie ;)

madz-ia
20-03-2014, 10:43
Pozwolę sobie odpowiedzieć mimo ze nie jestem dziewczyna.

Dzieje się dokładnie to samo w przypadku gdy nie ma gazu...katastrofa :-)

Mam nadzieje ze nie za ostro....??Niewinny zarcik...hihihi
pozdr


Sorki, myślałam,*że siedzą tu same kobiety, które się chwalą swoimi kuchniami ;P
Wczoraj od projektantki i wykonawczyni mojej kuchni dowiedziałam się, że otwarcie na klik może być zwykłe bez potrzeby podłączenia prądu i pneumatyczne z potrzebą podłączenia prądu, ale to się nie zgadza już z tym co alicyja napisała.

Mniejsza o to. Chciałabym się zapytać tych co mają otwarcie "na klik" bez uchwytów i bez potrzeby podłączania prądu . Czy jesteście zadowoleni? Moja projektantka odradza. Podobno jej znajoma, po dwóch tygodniach kazała jej jednak pozakładać wszędzie uchwyty. Mój tata, który wykonuje podłączenia instalacji gazowych i elektrycznych, mówił że widział kiedyś, że ktoś się wkurzał, bo drzwiczki "na klik" nie chciały mu się*otworzyć. Dlatego zbieram opinie. Kuchnia bez uchwytów bardzo mi się podoba! Ale jak ma być mniej praktyczna, to zrobię te uchwyty "wewnętrzne" -podcięty front (nie wiem jak to się fachowo nazywa), choć już też wiem, że np. zmywarkę ciężko się otwiera z takim uchwytem.

madz-ia
20-03-2014, 10:52
Jeszcze wkleję Wam zdjęcie nowoczesnych uchwytów. Teraz podobno są bardzo drogie, ale są piękne. Oglądałam ekspozycje kuchenne we Wrocławiu na Bielanach. Zrobiłam fotkę telefonem.

http://tiny.pl/q4mxl

Jak się otwiera? Naciska się białą część w srebrnej ramce. Czyli na środku i szuflada się wysuwa. Bardzo to eleganckie. Ja jestem zachwycona. A Wam jak się podoba?

izakow
20-03-2014, 11:49
Mnie też odradzono fronty bez uchwytów (i to niezależni wykonawcy i znajomi). A zmywarkę ciężkawo otwiera się z uchwytem klasycznym, a co dopiero bez.
A te uchwyty faktycznie ładne :)

koza79
20-03-2014, 11:55
A ja mam frezy i tip-ony i frez w zmywarce i nie narzekam. Wszystko zależy od głębokości tego frezu.

Anad65
20-03-2014, 12:15
Ja też mam frezowane fronty. Nie trzeba używać siły ,żeby otworzyć zmywarkę, ale może dlatego ,że moja http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/bosch-smv53m70eu.bhtml posiada system easy lock - ułatwiający otwieranie.

koktajl
20-03-2014, 14:42
Aga11
Twój chaos jest piękny, choć może nie wszystkie elementy widziałabym u siebie. Jedno co mi zupełnie się nie podoba to płytki podłogowe, gryzą mi się z całą kuchnią (a może mnie?)

To moze warto przypomnieć sobie zasady języka polskiego?:):)

seaman
20-03-2014, 15:23
Napisał seaman
Pozwolę sobie odpowiedzieć mimo ze nie jestem dziewczyna.

Dzieje się dokładnie to samo w przypadku gdy nie ma gazu...katastrofa

Mam nadzieje ze nie za ostro....??Niewinny żarcik...hihihi
pozdr


Sorki, myślałam,*że siedzą tu same kobiety, które się chwalą swoimi kuchniami ;P
Wczoraj od projektantki i wykonawczyni mojej kuchni dowiedziałam się, że otwarcie na klik może być zwykłe bez potrzeby podłączenia prądu i pneumatyczne z potrzebą podłączenia prądu, ale to się nie zgadza już z tym co alicyja napisała.

Mniejsza o to. Chciałabym się zapytać tych co mają otwarcie "na klik" bez uchwytów i bez potrzeby podłączania prądu . Czy jesteście zadowoleni? Moja projektantka odradza. Podobno jej znajoma, po dwóch tygodniach kazała jej jednak pozakładać wszędzie uchwyty. Mój tata, który wykonuje podłączenia instalacji gazowych i elektrycznych, mówił że widział kiedyś, że ktoś się wkurzał, bo drzwiczki "na klik" nie chciały mu się*otworzyć. Dlatego zbieram opinie. Kuchnia bez uchwytów bardzo mi się podoba! Ale jak ma być mniej praktyczna, to zrobię te uchwyty "wewnętrzne" -podcięty front (nie wiem jak to się fachowo nazywa), choć już też wiem, że np. zmywarkę ciężko się otwiera z takim uchwytem.

No nie siedzą same kobietki...
Nie wiem czy wszyscy złapali ten żarcik, wiec wyjaśniam ze brak prądu ma się tak samo jak i gazu - czyli nijak (hihi) Nie ma zależności...tak sobie wcześniej palnąłem bo nie mogłem się powstrzymać.

To projektantka zakłada tez uchwyty..hihih...kobieta pracująca... chwalić chwalić :-)
A tak już na serio, to przejdź się do jakiegoś salonu z kuchniami i dotknij sama.
Pozdro

malinam
20-03-2014, 20:29
Witam

Od dłuższego czasu zaglądam na forum i jestem wręcz oszołomiona jakie teraz kuchnie i w ogóle wnętrza można zrobić;). Jestem właśnie na etapie realizacji kuchni i mam pytanie! Czy ktoś z Was wykorzystał w swojej kuchni kolor: Dąb bardolino naturalny jeśli tak proszę o zdjęcia:) Nie sądziłam ze wybór kuchni będzie tak stresujący:):.;)

Mam blat z laminatu eggera dab bardolino naturalny i zabudowę w łazience z okleiny w tym kolorze. Bardzo ładny, neutralny kolor, przyjemna struktura.

https://lh6.googleusercontent.com/-maDWFMJz-_Q/UpJVHZW_saI/AAAAAAAABm8/2BqwlV7R7jc/w1127-h845-no/DSC02590.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-zjgtDry1oUQ/UpJVHfnb0zI/AAAAAAAABmY/ayoavuZwmQY/w1127-h845-no/DSC02588.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-chbkBUuGx_0/UpJVG_wDyhI/AAAAAAAABmQ/z0AaS9RI1nI/w634-h845-no/DSC02582.JPG

malinam
20-03-2014, 20:42
Natomiast jeżeli chodzi o brak uchwytów przy górnych szafkach to mamy tzw. podwójny spód (chyba tak to się nazywa), czyli można złapać od dołu front, a w miejscu okapu, gdzie nie było takiej możliwości "mechaniczny klik". Z jednego i drugiego rozwiązania jestem zadowolona. jednak podwójne dno zapobiega powstawaniu śladów na frontach. Szafkę na klik otwieram nadgarstkiem lub łokciem :P

kameon
21-03-2014, 09:11
malinam blat jest rzeczywiście śliczny. W ogóle cała kuchnia bardzo mi się podoba. Jest jasna , ma dużo blatu roboczego i jest taka domowa. Też bym taką chciała .

Aldona.D
21-03-2014, 10:18
Witam, mam problem z farbą w mojej kuchni. Jakiś czas temu mieliśmy remont kuchni wraz z wymianą mebli. Z mebli jestem bardzo zadowolona - spełnienie moich marzeń, natomiast farby, które nam polecono są do niczego. Miały to być porządne farby lateksowe, zmywalne do kuchni, a tymczasem okazały się całkowitym bublem. Wiadomo, jak to w kuchni, tu coś chlapnie, tam tłuszcz popryska - na ścianach pozostają trwałe ślady, które są niemożliwe do usunięcia i zmycia w żaden sposób. Mało tego - jak zaczynamy ścierać plamy - zmywa się sama farba, a plama zostaje. Ciągle myjemy ściany, a potem je ponownie malujemy, żeby zamalować te plamy. Już nam zaczyna brakować farby. Czy możecie polecić nam jakieś naprawdę dobre farby zmywalne do kuchni. Myślę, że docelowo będziemy jednak musieli przemalować te ściany. Może problem z farbami tkwi w tym, że były one mieszane, aby uzyskać wybrany kolor?

http://imageshack.com/a/img854/4764/cgq9.jpg
http://imageshack.com/a/img812/9652/toix.jpg
http://imageshack.com/a/img829/345/o1n7.jpg
http://imageshack.com/a/img834/4140/45dr.jpg
http://imageshack.com/a/img844/2565/2uuz.jpg
http://imageshack.com/a/img713/2161/5el8.jpg

joliska
21-03-2014, 11:00
Benjamin Moore, ceramiczna II generacji :yes:

eveee
21-03-2014, 12:34
Benjamin Moore, ceramiczna II generacji :yes:

...i biała.... ale to tylko moje zdanie ;)

katu
21-03-2014, 12:53
...i biała.... ale to tylko moje zdanie ;)

o to to !
w sensie, że biala :)

żona m
21-03-2014, 19:09
Adona przy tak wyrazistym fiolecie, wyrazistych słojach drewna podłoga powinna być jednolita, bo totalnie psuje efekt całości. Jak dla mnie zbyt dużo się tam dzieje, fiolet lakier, storczyki, szkoło, i jeszcze esy floresy na podłodze.

malinam Twoja kuchnia bliska sercu memu, spokojna, zgrana stylistycznie...idealna.

żona m
21-03-2014, 19:11
Aga11 Twoja wersja kuchni ''stylizowanej'' podoba mi się bardziej aczkolwiek jednolita podłoga byłaby trafniejsza. Nie dość, ze drewno to jeszcze ''salceson'' na podłodze. Aaaa możesz mi wytłumaczyć co to za ''płotki'' na ścianie w miejscach w których brakło płytek?

Aga11*
21-03-2014, 23:58
Aga11 Twoja wersja kuchni ''stylizowanej'' podoba mi się bardziej aczkolwiek jednolita podłoga byłaby trafniejsza. Nie dość, ze drewno to jeszcze ''salceson'' na podłodze. Aaaa możesz mi wytłumaczyć co to za ''płotki'' na ścianie w miejscach w których brakło płytek?



Żono m, przecież płot idealnie pasuje do żywca hodowlanego.

Aga11*
22-03-2014, 09:18
Zono m sugerowanie obcym inwestorom,ze braknie im materiałów wykończeniowych oraz,ze powinni Tobie się z czegoś wytłumaczyć jest łagodnie mówiąc niegrzeczne.Czytając FM od paru miesięcy i Twoje wpisy odnoszę wrażenie,że częściej warto by Ci było doskakiwać do poziomu kultury i krytyki innych forumowiczów bo ciężko się do Twojej osoby tylko schylać.Można być przecież zołzą z zachowaniem kultury osobistej w kontaktach międzyludzkich.Pozdrawiam

aniula_bl
22-03-2014, 11:12
Aguś11 skoro czytasz to forum od paru miesięcy, to powinnaś już dawno olać sposób wypowiadania się żony :lol2:
nieuważnie czytałaś w takim razie, bo temat żony m wraca jak bumerang :rotfl:
kwestia przywyknięcia i nic nie przeszkadza :wiggle: he he

jo--anna
22-03-2014, 12:17
Witam, mam problem z farbą w mojej kuchni. Jakiś czas temu mieliśmy remont kuchni wraz z wymianą mebli. Z mebli jestem bardzo zadowolona - spełnienie moich marzeń, natomiast farby, które nam polecono są do niczego. Miały to być porządne farby lateksowe, zmywalne do kuchni, a tymczasem okazały się całkowitym bublem. Wiadomo, jak to w kuchni, tu coś chlapnie, tam tłuszcz popryska - na ścianach pozostają trwałe ślady, które są niemożliwe do usunięcia i zmycia w żaden sposób. Mało tego - jak zaczynamy ścierać plamy - zmywa się sama farba, a plama zostaje. Ciągle myjemy ściany, a potem je ponownie malujemy, żeby zamalować te plamy. Już nam zaczyna brakować farby. Czy możecie polecić nam jakieś naprawdę dobre farby zmywalne do kuchni. Myślę, że docelowo będziemy jednak musieli przemalować te ściany. Może problem z farbami tkwi w tym, że były one mieszane, aby uzyskać wybrany kolor?

http://imageshack.com/a/img854/4764/cgq9.jpg
http://imageshack.com/a/img812/9652/toix.jpg
http://imageshack.com/a/img829/345/o1n7.jpg
http://imageshack.com/a/img834/4140/45dr.jpg
http://imageshack.com/a/img844/2565/2uuz.jpg
http://imageshack.com/a/img713/2161/5el8.jpg

Rany boskie, jaka rąbanka w tym pomieszczeniu. Fiolety, kwiotki, podłoga, kolory ścian - wszystko z innej parafii.
Co do farb to też chętnie się dowiem, rodzice mają podobny problem.

żona m
22-03-2014, 18:31
Aga11 wiem, ze krytyka boli, aczkolwiek nie mam zamiaru pisać , ze fajny pomysł z dosztukowaniem czegoś na ścianie......skoro tak nie jest. Popsułaś tym cała kuchnię, a miała szanse być ponad poprzeczką.........Poza tym mnie się tłumaczyć nie musisz, swoją kuchnię popsułaś takim rozwiązaniem a nie moją, więc luzzzzz. Pytałam z ciekawości. Jestem osobą, która nie ''cukruje''.....dla zasady.

żona m
22-03-2014, 18:34
jo-anna ostrożnie ze słowami, bo zaraz będziesz osądzona o użycie słowa ''rąbanka'', tu trzeba się zachwycać, bo co druga forumowiczka jest przekonana o swej nieomylności i dobrym guście.

Elfir
22-03-2014, 19:17
Żona - w której częsci forumowiczek ("co druga forumowiczka") mieszcza się twoje uwagi ("nieomylności i dobrym guście")? :D

reni1980
22-03-2014, 19:54
Aldona zaszalałas na maxa, totalny kicz

Zeberr
22-03-2014, 20:02
Aldona, też miałam zwykłe lateksowe niby zmywalne, teraz pomalowałam ceramiczną Para z tym efektem skorupki jajka i jest świetna. Zmywalna a nawet chyba szorowalna, ale generalnie mało zmywam, bo po prostu nie widzę na niej brudu.

kinka
22-03-2014, 20:48
Przy okazji następnego remontu zlikwiduj ten wrzosowy kolor i zmień na biel,chociaż ściany przemaluj i będzie już lepiej bo za dużo się dzieje.Podłoga tutaj zupełnie nie gra z całością ale to i tak kolor jest dominujący.

żona m
23-03-2014, 11:20
Elfir no sa takie, są!!!

Elfir
23-03-2014, 11:47
właśnie widzę ;)

madz-ia
23-03-2014, 14:16
Napisał seaman
A tak już na serio, to przejdź się do jakiegoś salonu z kuchniami i dotknij sama.
Pozdro

Byłam i dotykałam :) Jak dla mnie fantastycznie. Ale może potem to się wyrabia, psuje szybciej....albo może na pięć razy jeden raz się zacina. Mi ta "projektantka" powiedziała, że jak kliknę sobie w sklepie, to nie to samo co codzienne użytkowanie po kilkadziesiąt razy.

sewan
23-03-2014, 15:47
Malinam, Twoje kuchnia bardzo mi się podoba. U siebie planuję również białe meble, płytki "cegiełki" i blat w podobnym kolorze.Moje pytanie do Ciebie jak miałaś robione płytki, czy blat jest pod nie podciągnięty bo żadnej listwy nie widzę i jak są blaty ze sobą połączone?

bubblegum
23-03-2014, 16:15
Aldona jakby tak przy remoncie pomalować ściany na biało i wymienić lacobel na coś jednolitego byłoby od razu lepiej!

Marta&Marek-
23-03-2014, 19:30
Czy mi się wydaje czy Aldona poprosiła jedynie o rade w kwestii wyboru farby zmywalnej???:) Szkoda, że pomimo tylu odpowiedzi nie otrzymała konkretnej odpowiedzi....ale przynajmniej wie (przy okazji), że kuchnia jest generalnie do wymiany

Barbara74
23-03-2014, 21:53
Aldono ,chyba pierwszy raz wypowiem się na temat kuchni,kiedyś prawie miałam napisanego posta ,ale go w końcu nie wysłałąm.
Wiem ,że to jest przykre słuchać ,że coś jest brzydkie,kiczowate,szczególnie ,że "przerobienie " kuchni jest rzeczą kosztowną,w niektórych przypadkach.Bo czasami wystarczy tylko mały lifting
Lepiej jest słyszeć uwagi jednak przez jej wykonaniem.
Ale do czego zmierzam,ciekawa jestem ,co było Twoją inwencją w projektowaniu kuchni ,a co np.osoby ze studia kuchennego lub innej osoby
Bardzo dużo się dzieje w Twojej kuchni,uspokój ściany chociaż innym kolorem.
Nie wiem czy to jest wina aparatu i przekłamania kolorów,ale bardzo ciężka kolorystycznie jest twoja kuchnia.Fornir i fiolet nie grają mi zupełnie
Nawet lacobelu jest aż za wiele ( nie wspominając o wzorze) po co jest on na bokach ścian.Pewnie firma od lacobelu tak doradziła,aby więcej zarobić.
Jeśli tobie to się podoba ok,jeśli też czujesz ,że coś jest nie tak, to można Ci pomóc ,Ty sama zadecydujesz na ile sobie możesz pozwolić.
Pamiętaj ,że tutaj jest wiele osób ,któ®e się szczerze wypowiadają od znajomym szczerych -czasami przykrych uwag nie dostaniesz.
Zresztą to rozumiem,przecież nie wejdę do czyjejś nowej kuchni ,na któ®ą ktoś wydał majątek i powiem o boże tragedia.Chyba to mogłoby zakończyć naszą znajomość. W takim wypadku wynajduję rzeczy któ®e mi się podobają i je chwalę.

Aga11 "płotek" też do mnie nie przemawia,nie rozumiem dlaczego, to specjalne czy z uwagi na brak płytek,czy z innej przyczyny?kuchnia mi się podoba,lubię stylizowane,osobiście też bym dała mniej charakterystycznych rzeczy,ale summa summarum jest łądna i klimatyczna

josei
23-03-2014, 22:16
Aldona.D jaką farbę macie teraz?

katu
24-03-2014, 07:45
Czy mi się wydaje czy Aldona poprosiła jedynie o rade w kwestii wyboru farby zmywalnej???:) Szkoda, że pomimo tylu odpowiedzi nie otrzymała konkretnej odpowiedzi....ale przynajmniej wie (przy okazji), że kuchnia jest generalnie do wymiany

zapomniałaś z tego wszystkiego podać nazwę farby

propozycja padła, konkretna marka i rodzaj

zetka1
24-03-2014, 08:28
Witajcie. Od soboty ruszyla moja meramorfoza kuchni w zwuazku z tym mam do wss pytanie

Na jakiej wysokosci macie wysokie zabudowy? Zastanawiam sie czy dawac obudowe z rygipsu na wys lodowki czy pociagnac szafki pod sufit na wys ok 2,5m

-i pytanie do osob nie posiadajacych szafek wiszacych...czy to jest praktyczne rozwiazanie, poreczne?

Marta&Marek-
24-03-2014, 09:27
zapomniałaś z tego wszystkiego podać nazwę farby

propozycja padła, konkretna marka i rodzaj

A tak, wybacz....."o to to"....ta sama marka, która podałeś/aś ty....bardzo pomocny komentarz:)
Zmierzałam do tego, że ona prosiła o nazwe farb....a nie o komentowanie kuchni....jej ponowna aranżację etc. Została podana nazwa jednej firmy....ok....spodziewała sie na pewno lawiny....ale nie na ten temat:)

joliska
24-03-2014, 09:43
M&M,
w pierwszym komentarzu podałam markę i nazwę najlepszej farby... Nie istnieje lawina farb nadających się do kuchni, do szorowania itd.

Aldona.D
24-03-2014, 09:44
Farby, które użyliśmy do malowania ścian w mojej kuchni to Dulux lateksowy. Bazą był biały lateks, do którego był dolewany odpowiedni barwnik, żeby uzyskać żądany kolor.
Jeżeli chodzi o podłogę - rzeczywiście jest pozostałością z poprzedniej kuchni. Nie zmienialiśmy jej ze względów oszczędnościowych. Doszliśmy do wniosku, że przy tak dużej inwestycji nie chcemy mieć jeszcze dodatkowych kosztów ze skuwaniem płytek i kładzeniem nowych. Wydawało nam się, że kolorystycznie będzie pasowała i do koloru blatu i do forniru.
Przyznam jednak szczerze, że nie zmieniłabym nic jeżeli chodzi o moją kuchnię, a już na pewno nie kolory ścian, które nawiązują i do wybarwienia lakieru i forniru. A czy macie jakąś konkretną wskazówkę odnośnie farby zmywalnej, która nadawałby się do szorowania i zmywania np. tłustych plam? Zastanawiamy się nad przemalowaniem ścian taką właśnie farbą. Jednak muszę was rozczarować - kolory oczywiście pozostaną dokładnie takie same.

katu
24-03-2014, 09:59
A tak, wybacz....."o to to"....ta sama marka, która podałeś/aś ty....bardzo pomocny komentarz:)

a co ja poradzę, że mam dom wymalowany farbami BM i jestem z nich zadowolona, więc je polecam

reni1980
24-03-2014, 10:36
katu napisze tutaj - twój dom jest boski, piękniejszego nie widziałam, ta zabawa meblami, kolorami, fakturami jest dla mnie perfekcyjna, zatem chylę głowę

Aga11*
24-03-2014, 10:48
Aldona.D. Płotki to moja działka i specjalność:) A farby nie polecę bo mieszkam dwa miesiące i ścian w kuchni jeszcze nie szorowałam.

Barbara74 Płotek to wyłącznie mój pomysł na zagospodarowanie tego konkretnego kawałka kuchennej ściany.Mam pewność,że w dzisiejszych czasach nie miałabym najmniejszego problemu z dokupieniem brakujących materiałów.Czasem tak jest,że po realizacji moich pomysłów nagle dostaję olśnienia i wtedy z mężem likwidujemy,zrywamy i niszczymy czekając na kolejną wenę twórczą.W tym przypadku płotek zupełnie nie burzy mojego poczucia estetyki i dlatego zostanie z nami na dłużej.Kurcze-lubię go:)Jeszcze pewnie w przyszłości będę wyjaśniać po co mi stado lecących kaczek,flamingów i wszechobecnych wiejskich scenek rodzajowych na tapetach czy zasłonach ale chyba po części jestem taką ''wieśniarą'' a płotki idealnie wpisują się w taką konwencję.Pozdrawiam

Marta&Marek-
24-03-2014, 12:53
"a co ja poradzę, że mam dom wymalowany farbami BM i jestem z nich zadowolona, więc je polecam "


Super, to na pewno zainteresowani są ciekawi jak się je użytkuje:)

Barbara74
24-03-2014, 13:17
Aga fajnie ,że nie odebrałaś tego złośliwie,moja znajoma musiała połączyć w łązience dwa rodzaje płytek,bo kilku zabrakło i już podobno się nie udało dokupić,było to rok temu.Kupując nikt jej nie poinformował ,że to ostatnia partia,albo ,że już dawno to przestali produkować.Dodam ,że płytki drogie.Nie wiem czy dobrze nie szukała,czy zdała się na swoją projektantkę.
U mnie w domu też tak było jak coś nam się opatrzyło ,albo odwidziało to zmiana.No i mój syn też jeździ co jakiś czas z meblami,to jego małe zmiany :)

piu
24-03-2014, 14:07
Aga11*

piękna, dopieszczona w każdym szczególe kuchnia :) Na pewno by mi się w niej wygodnie gotowało :) Kredens cudowny.
Terakotowe doniczki pięknie się komponują z cegłą i kwiaty ci ślicznie rosną :) Płotek jest świetny!

malinam
24-03-2014, 14:38
Malinam, Twoje kuchnia bardzo mi się podoba. U siebie planuję również białe meble, płytki "cegiełki" i blat w podobnym kolorze.Moje pytanie do Ciebie jak miałaś robione płytki, czy blat jest pod nie podciągnięty bo żadnej listwy nie widzę i jak są blaty ze sobą połączone?

Faktycznie nie ma listwy. Ekipa remontowa sama ustalała z wykonawcą kuchni na jakiej wysokości mają płytki zostać położone, żeby zaczynały się równo z blatem. Łączenie uszczelnione jest silikonem. Natomiast jeżeli chodzi o łączenie blatów to na pewno są klejone, jednak nic więcej na ten temat nie wiem. :)

katu
24-03-2014, 15:08
zetka1

dla mnie brak górnych szafek jest rozwiązaniem idealnym, ale to jest kwestia bardzo indywidualna

Marta&Marek

dobrze mi się użytkuje, dlatego polecam

katu
24-03-2014, 15:10
katu napisze tutaj - twój dom jest boski, piękniejszego nie widziałam, ta zabawa meblami, kolorami, fakturami jest dla mnie perfekcyjna, zatem chylę głowę

Reni

dziękuję :)

JDIT
24-03-2014, 16:02
Witam, jeśli chodzi o farbę, to u siebie w domu zastosowałam taki patent : ściany malowane farbą w wybranym przeze mnie kolorze ( różnych firm, zależnie od wybranego koloru), a następnie pokryte warstwą jakiejś "magicznej" bezbarwnej farby z Duluxa, która po zaschnięciu zachowuje się podobnie do dawnej "lamperii" - można ją myć i szorować - nic się nie dzieje. Niestety, nie pamiętam nazwy tego specyfiku, nie posiadam też opakowań po nim, ale zapewne sprzedawcy wiedzą o co chodzi. Dla niektórych minusem może być lekki połysk na ścianie przy zapalonym świetle, ale dla mnie wygoda płynąca z użytkowania takiej ściany jest dużo większa i już żałuję , że nie pomalowałam nią kilku następnych ścian.:lol2:.
Szafek górnych w kuchni nie posiadam - na dole same szuflady i jest to dla mnie rozwiązanie idealne ( choć przyznaję, że spiżarnię mam pełną półek od góry do dołu, więc może to się nie liczy) :rolleyes:.

AniaS79
24-03-2014, 17:18
Aldona.D mam na kuchennej ścianie farbę Flugger. Zmywalna, matowa. Schodzi z niej wszystko i bez śladu. Polecam.

sebol123
24-03-2014, 23:05
Aldona.D na temat kuchni się nie wypowiem bo na temat gustów się nie dyskutuje, ja również planując własna kuchnie będę opierał się na na tym co mi się podoba bo kuchnia ma być dla mnie, a nie dla ludu.
Nie wiem czy dobrze postrzegam ale chyba masz blaty z rausolidu, jeśli się nie mylę powiedz jak wygląda używanie tego blatu w praktyce, czy on się nie rysuje, jak się zachowuje podczas np. położeniu na nim gorącej szklanki z herbata itp. Jak z jego ścieralnością i ogólnie wytrzymałością.
Myślę właśnie co wybrać granit czy rausolid.

zetka1
25-03-2014, 06:44
katuDzieki za opinie
Powiedz mi prosze czy te farby BM przy malowaniu maja taka wydajnosc jak pisze producent?
I jaki rodzaj musialabym wybrac do kuchni, Aure????

Mozna gdziesz obejrzec twoje wnetrza :-) ?

joliska
25-03-2014, 07:24
Zetko,
farby BM mają znakomitą wydajność - do kuchni polecam ceramiczną, teraz jest nowej generacji, jeszcze lepsza od poprzedniej. Mój absolutny faworyt - malowałam nią 5 lat temu, będe malować i teraz :yes::wiggle:

katu
25-03-2014, 07:47
zetko
lata temu, kiedy malowałam dom, wybrałam BM select
jest bardzo wydajna, czy aż tak jak pisze producent, głowy nie dam, bo jestem do niej bardzo przywiązana ;)
Joliska powyżej poleca BM regal select, farbę jeszcze nowszej generacji
fragmenty mojego domu są w linku poniżej :)

Aldona.D
25-03-2014, 07:51
Zeberr Dzięki za info. Rozeznam się w temacie tych farb.

kinka, bubblegum Nie wyobrażam sobie zmiany koloru ścian na biały. W żaden sposób nie pasowałoby to do wizji mojej kuchni.


bubblegum tzw przez ciebie 'lacobel' to grafika na szkle hartowanym.

Barbara 74 Ścian nie uspokoję innym kolorem, bo ma się to nijak do wizji mojej kuchni. Muszą pozostać w takim kolorze, bo innych sobie po prostu nie wyobrażam.
Jeżeli chodzi o inwencję odnośnie projektu kuchni - była całkowicie moja i męża. Jestem z niej bardzo zadowolona i nic bym w tej kwestii nie zmieniła oprócz tych nieszczęsnych farb.
Dla ścisłości - na ścianie mam położony nie lacobel tylko grafikę na szkle hartowanym.

JDIT Dzięki za szczegółowe informacje odnośnie farby, ale ten "lekki połysk" niestety nie wchodzi w grę, ponieważ nasze ściany są matowe. Planujemy pomalować tylko niektóre ściany (te zabrudzone) więc ta opcja odpada.

Ania S79 Czy jeżeli chlapnie coś tłustego na ścianę to również jest to do zmycia, tak że nie widać śladu?

Zeberr
25-03-2014, 09:09
Aldona, mam Para ceramiczną nad kuchenką też. Nie widzę żadnych tłustych plam. Moja nie jest specjalna do kuchni, ale takie też mają.

Aldona.D
25-03-2014, 09:24
Sebol123 Rzeczywiście blaty są z rausolidu - jest to Staron. W studiu mebli kuchennych doradzili mi rausolid jako blat, który przyjmuje temperaturę otoczenia i nie wchłania żadnych tłustych plam i kolorów np. podczas krojenia marchewki czy buraków. Rzeczywiście sprawdza się genialnie. Trzeba uważać z zarysowaniem tak samo jak przy każdym innym blacie kuchennym (może oprócz kamienia), ale bez przesady. Oczywiście nie kroję nic na blacie tylko na desce do krojenia, ale poza tym użytkuję go w normalny sposób. Nie traktuję go jakoś szczególnie.
Jeżeli chodzi o stawianie na nim gorących naczyń - to zdarza mi się nawet postawić na nim nawet garnek z gotującą się wodą / zupą / ziemnikami, który dopiero co zdjęłam z płyty. Nic się nie dzieje. Oczywiście nie stoi on na blacie przez np. 10 minut. Trwa to tylko chwilę ok. 1 minuty - tyle, żebym zdążyła się zorganizować. Także też nie przesadzam z testowaniem jego odporności. Ale generalnie nie ma się czego obawiać jeżeli chodzi o postawienie na nim szklanek czy kubków z wrzątkiem. Nie ma żadnych odbarwień i uszkodzeń.
Sprawdziło się również to, że przyjmuje on temp. otoczenia - parapet jest np. zawsze zimny, natomiast stół i blaty - zdecydowanie cieplejsze.

Redakcja
25-03-2014, 10:34
Drodzy Forumowicze, chcemy pokazywać Wasze piękne domy, wnętrza, salony, kuchnie, łazienki. Jako pierwszą kuchnię Basi_KRK.

Czekamy na Wasze zgłoszenia - przyjedziemy z kamerą, posłuchamy jaki cel sobie stawialiście, jak wypracowaliście tak piękny efekt. Zapraszamy - wystarczy napisać prywatną wiadomość do: Redakcja.

A teraz premiera - Nowoczesna kuchnia Basi_KRK - oprowadzają Basia i Tomasz.

875

TU: murator.tv - zobacz inne filmy... (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftv.muratordom.pl%2 F)

AniaS79
25-03-2014, 10:56
Ania S79 Czy jeżeli chlapnie coś tłustego na ścianę to również jest to do zmycia, tak że nie widać śladu?

Tak, również do zmycia. Nie widzę żadnych śladów na ścianach. Mam grafit na ścianie tuż przy płycie. Teraz tam jest szkło, ale przez dłuższy czas nie było nic. Zdarzał się i tłuszcz i zupa pomidorowa ;) Nie było śladu po przetarciu. Obecnie mam jeszcze jedną nieosłoniętą niczym ścianę tuż przy blacie (bardzo jasna szarość). Na nią ląduje czasem herbata albo sok (dziecko "miesza" ;)). Zwykle staram się zmywać od razu, ale bywa, że zauważę po czasie - wciąż nie ma śladów. Mieszkamy blisko dwa lata.
Tę samą farbę mam przy schodach na ścianie, która jest "obmacywana" przez dzieci i tam także nie mam problemów ze zmywaniem. Przecieram najczęściej ostrą stroną gąbki do mycia naczyń, przy tłustych plamach nasączoną płynem, potem już tylko wodą i jak mi się chce to jeszcze do sucha.

Pamiętam, że sprzedawca kazał przestrzegać ściśle sposobu malowania. Miał być konkretny wałek (krótkie włosie) i bezwzględny zakaz zmywania ściany przez tydzień od malowania.

Mam nadzieję, że i Ty się nie zawiedziesz. Jeśli chcesz mieć pewność, że akurat ta farba się sprawdzi, kup u nich próbkę, pomaluj w jakimś miejscu, po tygodniu będziesz wiedzieć czy spełnia Twoje wymagania.

Basiu wow! GRATULACJE :)

sheenaz
25-03-2014, 12:10
Basiu, super nowoczesna ta twoja kuchnia, wygląda pięknie.
Gratuluję odwagi :)


Aldona - u mnie w kuchni też BM Aura Bath&Spa - biała. Zmywa sie wszystko bez wyjątku, również tłuste plamy.

Redakcja
25-03-2014, 12:16
Zapraszamy autorów innych pięknych kuchni - czekamy na zgłoszenie :)

Aldona.D
25-03-2014, 12:21
AniaS79, sheenaz Wielkieee dzięki za rady. Zorientuję się odnośnie tych farb. :)

zetka1
25-03-2014, 13:34
Ja wlasnie takich farb poszukuje :-) super

Powiedzcie mi czy 300zl za m kw plyty na fronty lakierowane to drogo? I 100zl za m kw szyby zwanej lacobel?

koktajl
25-03-2014, 14:21
Powiedzcie mi czy 300zl za m kw plyty na fronty lakierowane to drogo?

ja też tyle mniej więcej płaciłam więc chyba to nie jest cena z sufitu

zetka1
25-03-2014, 15:08
ja też tyle mniej więcej płaciłam więc chyba to nie jest cena z sufitu
Ciesze sie :-)

Mam prosbe, czy moglybyscie mi doradzic
Z racji tego ze zmieniamy kuchnie tzn fronty szafek i powiekszamy ja o wysoka zabudowe, jestem na 90% zdecydowana na dolne fronty bialy lakier

Mam teraz dylemat co do koloru scian :-/
Stolarke okienna i drzwi mamy ciemne drewno, dokladnie nie pamietam nazwy, schody drewniane tez cos w ten desen a kafle w kuchni i jadalni ktora jest czesciowo otwarta na salon paradyz arkesia begine
Stol do jadalni i krzesla oddajemy do stolarza zeby przemalowal na kolor schodow i bedziemy obijac w skore(kolor jeszcze pod znakiem zapytania) sofa jescze do kupienia, na dzien dzisiejszy jestem zakochana w soderham'ie ikea
Bardzo podobaja misie wnetrza w szarosciach ale nie wiem czy bedzie to wszystko do siebie pasowalo?
Mozecie wyrazic swoje opinie

P.s. dla podgladu dom z pracowni Z500, projekt Z66

aksuda
25-03-2014, 18:08
Mam prośbę nie mogę jeszcze w pełni zaprezentować mojej kuchni ale proszę o podpowiedź co mogła bym położyć miedzy szafkami

http://i60.tinypic.com/s2fh8j.jpg

http://i61.tinypic.com/68y8u9.jpg

i kolory jakie będą w kuchni (środkowy i z prawej)

http://i61.tinypic.com/2aj43zq.jpg

do tego wszystkiego będzie jeszcze czarny okap kominowy i ciemny (prawie czarny) blat.
Kuchnia jest otwarta na salon

mycha.:)
25-03-2014, 18:51
Głupio pytać, ale naprawdę nie mam pojęcia ;) Czy okap podszafkowy jest okapem kominowym czy tylko na jakiś filtr?

annNS2
25-03-2014, 20:07
czarne szkło!
(ależ obłędna czerwień! wprawdzie ja bym ją zostawiła jedynie na tej "wysokiej" zabudowie, ale nie mogę się doczekać aż kuchnia będzie wychuchana na amen. dawno już nic "kolorowego" się tu nie pojawiało)

wlasnie chcialam napisac ze to chyba druga kolorowa kuchnia ktora mi sie podoba ;) :)

AniaS79
25-03-2014, 20:10
Zetka1 ja uważam, że ciemne drewno w zestawieniu z szarością wygląda równie ładnie, co jasne - tu nie mam wątpliwości, że będzie ok.
Płytki mimo, że w beżu (?) też nie powinny być problemem.

-ula-
25-03-2014, 21:29
W studiu mebli kuchennych doradzili mi rausolid jako blat, który przyjmuje temperaturę otoczenia.

Oj, ktoś tu spał chyba na lekcjach fizyki :lol2: A inne blaty to co robią?

zetka1
26-03-2014, 07:58
Zetka1 ja uważam, że ciemne drewno w zestawieniu z szarością wygląda równie ładnie, co jasne - tu nie mam wątpliwości, że będzie ok.
Płytki mimo, że w beżu (?) też nie powinny być problemem.
Tak plytki rzeczywiscie sa jasno bezowe
Pytanie teraz jaki odcien szarosci to ciemnego orzecha :-/
Planujemymalowac farbami BM ale trafilam ostatnio na forum na kolorki tikkurilli i mysle nad kolorami w desen j499 i g499 i f482

sheenaz
26-03-2014, 08:07
zetka, możesz barwniki tikkurili dodać do farb BM. To tylko kolor - numer w komputerze. Jaką puszke z farbą pod niego podlożysz to twoja sprawa o ile baza ma odpowiedni kolor i pojemność.

joliska
26-03-2014, 08:14
Sheenaz, nie ma prostego przełożenia między kolorami wysokopółkowych farb... Nie działają NCS i RAL ;)

Aga11*
26-03-2014, 09:08
aksuda

Białe matowe szkło do matowych kolorowych frontów (nie wiem jaki to kolor ale piękny:)

Białe błyszczące szkło do czarnych frontów z połyskiem.

Jeśli szarą farbą będzie pomalowana również ściana za czarnymi wiszącymi szafkami to pociągnąć ten kolor do blatu roboczego i przykryć szkłem przezroczystym.A jeśli tą jaśniejszą farbą to analogicznie.

To moje wizje tak tylko gdybym miała przygarnąć taką kuchnię:) Pozdrawiam

aksuda
26-03-2014, 15:20
wlasnie chcialam napisac ze to chyba druga kolorowa kuchnia ktora mi sie podoba ;) :)
dziękuję mam nadzieję ,że efektu końcowego nie "spaskudzę"

duś zastanawiałam się nad czarnym szkłem ale trochę mnie to przeraża, generalnie uwielbiam matowe kolory, do szafek wiszących przekonał mnie mąż i pan który robił nam kuchnię
zastanawiałam się nad takimi płytkami tylko boję się ,że mogę przekombinować
http://www.dunin.eu/en/mozaiki-i-plytki/p280/silver-strip
i jeszcze dwa wzory
http://www.dunin.eu/en/mozaiki-i-plytki/p276/silver-silk
http://www.dunin.eu/en/mozaiki-i-plytki/p468atinum-silk
co do koloru frontów jest to bordo

MargaretK
26-03-2014, 18:11
Witam się na forum jako debiutantka. Podczytuję kilka tematów i postanowiłam się dołączyć do Was. Na początek dla inspiracji zdjęcia mojej kuchni z otwieraniem na "klik", o którym była mowa i w kontrowersyjnych (tak myślę) kolorach.


250919250920250921

aniula_bl
26-03-2014, 19:57
A czemu sądzisz, że są tu jakieś kontrowersyjne kolory? :rolleyes:

oliwkawawa
26-03-2014, 20:07
Zetko,
farby BM mają znakomitą wydajność - do kuchni polecam ceramiczną, teraz jest nowej generacji, jeszcze lepsza od poprzedniej. Mój absolutny faworyt - malowałam nią 5 lat temu, będe malować i teraz :yes::wiggle:

mam takie pytanko, co Wy robicie w kuchni że musicie mieć farbę szorowalną? :o Nie mówię o ścianie między szafkami (tam zwykle jest jakiś lacobel, ew. właśnie ceramiczna farba), tylko o pozostałych ścianach...

fajna kobieta
26-03-2014, 20:38
Kontrowersyjnych!?:lol2::lol2::lol2:90% kuchni na forum jest w tych kolorach.

joliska
26-03-2014, 20:59
mam takie pytanko, co Wy robicie w kuchni że musicie mieć farbę szorowalną? :o Nie mówię o ścianie między szafkami (tam zwykle jest jakiś lacobel, ew. właśnie ceramiczna farba), tylko o pozostałych ścianach...

Nieeee, piszemy właśnie o farbie nad płytą :yes: Nie mam żadnych płytek, szkła, lacobelu, mam ceramicznego BM :wiggle: Na pozostałych ścianach mam najzwyklejszą farbę.

oliwkawawa
26-03-2014, 21:13
:p
Nieeee, piszemy właśnie o farbie nad płytą :yes: Nie mam żadnych płytek, szkła, lacobelu, mam ceramicznego BM :wiggle: Na pozostałych ścianach mam najzwyklejszą farbę.

uff :)

sheenaz
26-03-2014, 21:54
joliska, wydawało mi się, że jeśli tylko kolor jest z wzornika to komputer przecież dokładnie podaje jaka ilośc jakiego barwnika jest potrzebna do zrobienia danego odcienia.
Poza tym paleta NCS + paleta RAL + paleta Tikkurili + paleta BM to dość duża baza kolorów, więc pewnie da się znależć coś wymarzonego.
Tam gdzie ja kupowałam farby, mieli kilka różnych wzorników i jak chciałam Tikkurile opitme w jakimś odcieniu z BM to nie było żadnego problemu.

oliwkawawa, u mnie "cała kuchnia" bo w zasadzie odkrytą ścianę mam tylko nad szafkami i zlewem - nie mam szkła ani płytek. Poza tym jakby to miało wyglądać - nad zlewem pol metra BM, a powyżej odcinam paskek i daję Dulux? :)

MechuM
26-03-2014, 22:16
Witam
Super połączenie dwóch materiałów w wysokich szafkach czy to jet standardowy wzór danego producenta czy jest możliwość innych konfiguracji ?
Szukam nieszablonowych rozwiązań. Na ostatnim zdjęciu są dwie komory zlewozmywaka z jakiego materiału są wykonane i jak się sprawują. W większości "bazarowych" rozwiązań to zlewozmywaki metalowe nakładane na blat u Ciebie to profesjonalna "robota"

Jeśli chodzi o farby to tylko satynowe jak dla mnie najlepiej gotowe !!!!!!!!!!

oliwkawawa
26-03-2014, 22:17
joliska, wydawało mi się, że jeśli tylko kolor jest z wzornika to komputer przecież dokładnie podaje jaka ilośc jakiego barwnika jest potrzebna do zrobienia danego odcienia.
Poza tym paleta NCS + paleta RAL + paleta Tikkurili + paleta BM to dość duża baza kolorów, więc pewnie da się znależć coś wymarzonego.
Tam gdzie ja kupowałam farby, mieli kilka różnych wzorników i jak chciałam Tikkurile opitme w jakimś odcieniu z BM to nie było żadnego problemu.

oliwkawawa, u mnie "cała kuchnia" bo w zasadzie odkrytą ścianę mam tylko nad szafkami i zlewem - nie mam szkła ani płytek. Poza tym jakby to miało wyglądać - nad zlewem pol metra BM, a powyżej odcinam paskek i daję Dulux? :)

w tej sytuacji oczywiście to ma sens. Ja myślałam (mój błąd, niedopatrzenie) że między szafkami jest coś (szkło, płytki, cokolwiek) a ściany pozostałe potraktowane szorowalną farbą :)

oliwkawawa
26-03-2014, 22:19
Witam
Super połączenie dwóch materiałów w wysokich szafkach czy to jet standardowy wzór danego producenta czy jest możliwość innych konfiguracji ?
Szukam nieszablonowych rozwiązań. Na ostatnim zdjęciu są dwie komory zlewozmywaka z jakiego materiału są wykonane i jak się sprawują. W większości "bazarowych" rozwiązań to zlewozmywaki metalowe nakładane na blat u Ciebie to profesjonalna "robota"

Jeśli chodzi o farby to tylko satynowe jak dla mnie najlepiej gotowe !!!!!!!!!!

z tą satyną to chyba co kto lubi. Ja na przykład wolę full mat. A jeszcze zależy jakie są ściany. Satyna uwidaczniać może nierówności ścian.

sebol123
26-03-2014, 23:24
Witam
Super połączenie dwóch materiałów w wysokich szafkach czy to jet standardowy wzór danego producenta czy jest możliwość innych konfiguracji ?
Szukam nieszablonowych rozwiązań. Na ostatnim zdjęciu są dwie komory zlewozmywaka z jakiego materiału są wykonane i jak się sprawują. W większości "bazarowych" rozwiązań to zlewozmywaki metalowe nakładane na blat u Ciebie to profesjonalna "robota"

Jeśli chodzi o farby to tylko satynowe jak dla mnie najlepiej gotowe !!!!!!!!!!

o tym zdjęciu piszesz
http://imagizer.imageshack.us/a/img713/2161/5el8.jpg

Ciekawe zlew zatopiony w rausolidzie, wstępnie szukając kuchni i producentów nikt nie zaproponował mi takiego rozwiązania, wybierając rausolid do kuchni może czas na rozważenie podobnego pomysłu, Tylko jak wygląda jakość wykonania takiego zestawienia, wydaje mi się że ten zlew jest jakoś podwieszony. wygląda to niesamowicie (okruszki bez problemu można zgarniać do zlewu :) )

MargaretK jak wygląda utrzymanie czystości nie odbijają się wszędzie "paluchy"

joliska
27-03-2014, 05:24
oliwkawawa, u mnie "cała kuchnia" bo w zasadzie odkrytą ścianę mam tylko nad szafkami i zlewem - nie mam szkła ani płytek. Poza tym jakby to miało wyglądać - nad zlewem pol metra BM, a powyżej odcinam paskek i daję Dulux? :)

U mnie pomiędzy szafkami BM w ciemnoturkusowym kolorze, reszta biała, wiec nie ma problemu ze zmianą marki ;)

zetka1
27-03-2014, 05:44
mam takie pytanko, co Wy robicie w kuchni że musicie mieć farbę szorowalną? :o Nie mówię o ścianie między szafkami (tam zwykle jest jakiś lacobel, ew. właśnie ceramiczna farba), tylko o pozostałych ścianach...u mnie np po 3 latach mieszkania sciany w salonie, holu i wiatrolapie do przemalowanie, wszedzie plamy od dzieciecych lapek dlatego teraz stawial na cos co mozna zmywac :-)


Witam się na forum jako debiutantka. Podczytuję kilka tematów i postanowiłam się dołączyć do Was. Na początek dla inspiracji zdjęcia mojej kuchni z otwieraniem na "klik", o którym była mowa i w kontrowersyjnych (tak myślę) kolorach]
Ogolnie podoba mi sie ale po wytknieciu niektorych "wad" rzeczywiscie firanka i parapet mocno rzucaja sie w oczy

Sama planuje takie biale fronty
I sen z powiek lakier czy mat :confused:

zetka1
27-03-2014, 06:27
http://img818.imageshack.us/img818/134/96788008.jpg
By izuniak (http://profile.imageshack.us/user/izuniak) at 2011-12-30

http://img444.imageshack.us/img444/7804/60335522.jpg
0wiecie moze co to za blat, wlasnie wpadlam na ta kuchnie podczas przegladania watku, odrazu wpadko mi w oko bo mam taki podobny kolor drewna stolarki okiennej i schody

IZA30
27-03-2014, 06:41
Witam się na forum jako debiutantka. Podczytuję kilka tematów i postanowiłam się dołączyć do Was. Na początek dla inspiracji zdjęcia mojej kuchni z otwieraniem na "klik", o którym była mowa i w kontrowersyjnych (tak myślę) kolorach.


250919250920250921

Wszystko fajnie oprócz firanki,widzę tu bardziej jasną roletę rzymska...

annNS2
27-03-2014, 07:00
kontrowersyjnie to nie jest... raczej dość typowo
wyszło ładnie choć jako właściciel czarno-drewnianej kuchni cieszę się, że nie zrobiłam czarno-białej, bo to jednak mocno kontrastowe połączenie i chyba preferuję łagodniejsze pary.
ale aby tradycji stało się zadość - czepialstwo i ode mnie 5 minusów: szafka z roletą (nie-na-wi-dzę... uważam ją za paskudka), podświetlenie ledowe szafek (enterprise wchodzi na orbitę...), firanka (ni przypiał, ni przyłatał - kuchnia bardzo nowoczesna a tu jakieś sielskie szmatki w oknie), białe oprawki w narożniku i brązowy parapet (nawet gdybym miała jeden jedyny zrobić z czarnego granitu, to to byłyby właśnie ten) oraz okap (ten wygląda bardzo ciężko, jeszcze ciężej wobec braku wiszących szafek. przy takim projekcie zdecydowanie wybrałabym coś delikatniejszego).

ogólnie jest ładnie, ale bez wow. jakoś tak zwyczajnie w sumie.

jak dla mnie to ta cala czarna zabudowa jest przyciezka ;)
a jesli juz sie pojawila roleta to szkoda ze nie jest w kolorze zabudowy ;) (np. szklana) - ten 'inox' tez zupelnie do niczego nie pasuje ;)

zetka1
27-03-2014, 07:18
A oto moja mała szara

https://lh6.googleusercontent.com/-p1uG6Oa-lcY/TxrVNwlowqI/AAAAAAAAAxo/KHYyUfje4l0/s512/DSC_2809.JPG

Chętnie posłucham opinii...czy waszym zdaniem wysoka zabudowa w takim szarym a nawet jasniejszym srebrnym kilorze w zestawieniu z bialym dolem i bialym blatem bedzie dobrze wygladala?

MargaretK
27-03-2014, 07:29
Dziękuję wszystkim za wszelkie sugestie w temacie mojej kuchni, docelowo faktycznie ma zawisnąć roleta rzymska biała. Parapety dębowe są takie same w całym domu, który 9 lat temu budowaliśmy wspólnymi rodzinnymi siłami i braliśmy " co dają" i tak sentymentalnie sobie zostały...Zdaję sobie sprawę, że jest dużo rzeczy, które można udoskonalić ale tak sobie myślę, że nie samym "wyglądem" człowiek żyje i odpuszczam sobie pewne rzeczy:). I tak jest lepiej niż było.. .-kuchnia w czerwieni i "dębowe panele" (pod te parapety;) ale za to budowa całego domu kosztowała nas wtedy grosze - niecałe 100 tys - to tylko tak dla ciekawostki piszę. Jeżeli chodzi o kontrowersje to chodziło mi o kolor czarny kuchni, może tu na forum to normalka ale niektórzy z moich znajomych byli zdziwieni, że wybrałam taki kolor. Fronty czarne palcują się w miejscach dotyku aby otworzył się ten "klik" a na białych mało co widać, no ale raz dziennie ze szmatką trzeba "przelecieć" po tych miejscach. Miłego dnia wszystkim:rolleyes:

oliwkawawa
27-03-2014, 07:31
u mnie np po 3 latach mieszkania sciany w salonie, holu i wiatrolapie do przemalowanie, wszedzie plamy od dzieciecych lapek dlatego teraz stawial na cos co mozna zmywac :-)



Z tego o wiem to teraz większość farb jest zmywalnych. Kupowałam do domu farby kilku firm, i zawsze od razu proponowano mi jako "standard" farby zmywalne. Przeciera się szmatką i ładnie schodzi. U nas w mieszkaniu malowane było ponad 5 lat temu, ściany są po prostu przykurzone, w miejscach najczęściej dotykanych (przy gniazdkach) są ciemniejsze ślady od rąk, w pokoju ew. były pomazane kredkami ;) ale plam które trzebaby aż szorować nie odnotowałam, bo od czego te plamy? Od tłuszczu? Dzieci mam małe, jedno psoci za troje, ale nie biegają po domu z tłustymi czy brudnymi od jedzenia łapkami :)

annNS2
27-03-2014, 08:20
czy waszym zdaniem wysoka zabudowa w takim szarym a nawet jasniejszym srebrnym kilorze w zestawieniu z bialym dolem i bialym blatem bedzie dobrze wygladala?
zalezy od pozostalych kolorow. jesli podloga i sciany beda jasne (oby nie takie jak na twojej inspiracji) to fronty z jasniejszym szarym plus biale szafki beda wygladac mdło ;)
wg mnie taki zestaw kolorystyczny wyglada rewelacyjnie (no moze oprocz tej soczystej grafiki na szkle) ;)
251030

kinka
27-03-2014, 08:30
MargaretK piękną masz kuchnie,wszystko mi się podoba,zdradzisz jakie ma wymiary (dł/szer)..........?
Mam taki sam układ i zastanawiam się nad barkiem ile u ciebie ma przejście i czy nie ma kolizji jak otwierasz lodówkę.......?

Aldona.D
27-03-2014, 09:02
o tym zdjęciu piszesz
http://imagizer.imageshack.us/a/img713/2161/5el8.jpg

Ciekawe zlew zatopiony w rausolidzie, wstępnie szukając kuchni i producentów nikt nie zaproponował mi takiego rozwiązania, wybierając rausolid do kuchni może czas na rozważenie podobnego pomysłu, Tylko jak wygląda jakość wykonania takiego zestawienia, wydaje mi się że ten zlew jest jakoś podwieszony. wygląda to niesamowicie (okruszki bez problemu można zgarniać do zlewu :) )

MargaretK jak wygląda utrzymanie czystości nie odbijają się wszędzie "paluchy"


MechuM Jeżeli chodzi o połączenie dwóch materiałów we frontach to wyniknęło to podczas projektowania kuchni. Nie sądzę, że jest to standardowy wzór producenta naszej kuchni, raczej wyniknęło to podczas tworzenia projektu. Odnośnie innych konfiguracji - sama nie wiem, należałoby zapytać producenta.
Zlewozmywak mamy z granitu i jest rewelacyjny. Nie bardzo chciałam zlew ze stali nierdzewnej, ponieważ poprzedni zlewozmywak miałam właśnie taki i ciągle musiałam go 'pucować', żeby nie było widać zacieków. Ten natomiast jest szybko sam wysycha nie pozostawiając żadnych śladów.

sebol123 Zlew jest rzeczywiście podwieszany. Jakościowo jest w porządku - blat i zlew łatwy i szybki do utrzymania czystości.

MargaretK
27-03-2014, 09:19
kinka dzięki, fajnie, że Ci się podoba kuchnia. Długość tej wysokiej zabudowy to 360 cm, pod oknem 230 cm, pod okapem wraz z barkiem to 290 cm, między barkiem a lodówką jest 95 cm a jak drzwi lodówki są otwarte to przejście jest na 60 cm, nie zauważyliśmy utrudnień w przejściu a wręcz przeciwnie jesteśmy zadowoleni, ze lodówka jest blisko barku i stołu jadalnego, który znajduje się blisko tej czarnej zabudowy. Muszę powiedzieć, że bardzo poręczne jest sięganie po lód z lodówki i przygotowywanie drinków na barku (alkohole są w szafce wbudowanej w barek):lol2:

Smakor
27-03-2014, 09:46
czy waszym zdaniem wysoka zabudowa w takim szarym a nawet jasniejszym srebrnym kilorze w zestawieniu z bialym dolem i bialym blatem bedzie dobrze wygladala?

Ja chyba wolę jednak kontrasty albo kolory uzupełniające się, szary + szary lub + srebrny chyba nie bardzo... Grafit tak ale szary nie.

MargaretK
27-03-2014, 10:10
zalezy od pozostalych kolorow. jesli podloga i sciany beda jasne (oby nie takie jak na twojej inspiracji) to fronty z jasniejszym szarym plus biale szafki beda wygladac mdło ;)
wg mnie taki zestaw kolorystyczny wyglada rewelacyjnie (no moze oprocz tej soczystej grafiki na szkle) ;)
251030

Ta kuchnia w graficie bardzo mi się podoba. annNS2 ma rację, że jasny szary i biały nie wyjdzie ładnie, ja jestem zwolennikiem "mocnych" kolorów podobnie jak Smakor. Grafit z białym jest super.

kinka
27-03-2014, 10:38
Bardzo dziękuję ci za odpowiedź,już zapisałam twoją kuchnie w moich inspiracjach.Bałam się właśnie o tą kolizje,u mnie też będzie jakieś 90-100cm.Świetna kuchnia,gratuluje http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-basic/smile.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

żona m
27-03-2014, 16:21
BasiuKR zupełnie pominięto milczeniem filmik z Wami, nie wiedzieć czemu?!
Gratuluję!!!!!!!!!!!!Kuchnia piekna, a wy bardzo sympatyczni!!!!!!!?Pozdrawiam Was!!!!!!

Redakcja
27-03-2014, 18:44
Drodzy Forumowicze, chcemy żebyście zauważyli - pierwsza kuchnia z forum, dom, który odwiedziliśmy z kamerą. Zapraszamy do wizyty u Basi_KRK i Tomka.

251238

Czekamy na zgłoszenia. Przyjedziemy i do Ciebie, by pokazać Twoje piękne wnętrza. Wystarczy napisać do: Redakcja

zetka1
27-03-2014, 19:24
Wlasnie przegladnelam caly dziennik Basiu , Tomku...dom rewelacyjny, przestronny, pieknie i elegancko urzadzony, Gratuluje odwagi i pozdrawiam:-)

Maciejka2
28-03-2014, 08:04
BasiuKRK!
Już to pisałam, ale powtórzę:
Kuchnia przepiękna!!!! Jedna z moich głównych inspiracji :)
Fajny i ciekawy filmik.
Pozdrawiam

sheenaz
28-03-2014, 08:53
czy waszym zdaniem wysoka zabudowa w takim szarym a nawet jasniejszym srebrnym kilorze w zestawieniu z bialym dolem i bialym blatem bedzie dobrze wygladala?

zetka, takie zestawienia chyba zawsze dobrze wyglądają (tu co prawda odwrotność):

http://2.bp.blogspot.com/_uuPqnOW-YEQ/TInMLU_pvfI/AAAAAAAAADw/nIXI48Cvm4Q/s1600/DSC_4409.jpg

http://st.houzz.com/simgs/a6517cc801131890_3-5972/contemporary-kitchen.jpg

http://www.iseecubed.com/wp-content/uploads/classic-chic-white-and-grey-kitchen.jpg

http://www.kitchenimages.net/wp-content/uploads/2013/07/amazing-grey-and-white-kitchen-cabinets.jpg

annNS2
28-03-2014, 12:11
BasiuKR zupełnie pominięto milczeniem filmik z Wami, nie wiedzieć czemu?!
Gratuluję!!!!!!!!!!!!Kuchnia piekna, a wy bardzo sympatyczni!!!!!!!?Pozdrawiam Was!!!!!!
no faktycznie! :)
zdecydowanie kuchnia zyskala po wyniesieniu wystawki ;)
szkoda ze reszta nie zostala pokazana w tym filmiku!! :)

Mmelisa
28-03-2014, 15:10
no faktycznie! :)
zdecydowanie kuchnia zyskala po wyniesieniu wystawki ;)
szkoda ze reszta nie zostala pokazana w tym filmiku!! :)

bo operator latal z ta kamera, jakby go halny zlapal.... ;) jednym slowem, kiepskie nagranie :p

Basiu ja jestem pelna podziwu. Kuchnia jest piekna i widac, ze spelnia Wasze oczekiwania. Milo Was widziec w realu :D

BlueDecoria
28-03-2014, 21:27
Dopisuję się do gratulacji - naprawdę kuchnia rewelacyjna :)

zetka1
29-03-2014, 06:55
shhenaz dzieki za fotki a ja im dluzej patrze na takie zestawienia tym bardziej sklaniam sie ku drewnianym blatom:confused:

reni1980
29-03-2014, 20:44
Basia kuchnia mega ale operator kamery to chyba robił to po raz pierwszy:P Nagranie masakra

stokrotka41
30-03-2014, 11:33
Szukam firmy u której zamówię kuchnie na terenie śląska!!! Poleca ktoś jakąs???

aniqa1982
30-03-2014, 12:01
Drodzy Forumowicze, chcemy żebyście zauważyli - pierwsza kuchnia z forum, dom, który odwiedziliśmy z kamerą. Zapraszamy do wizyty u Basi_KRK i Tomka.

251238

Czekamy na zgłoszenia. Przyjedziemy i do Ciebie, by pokazać Twoje piękne wnętrza. Wystarczy napisać do: Redakcja

Basiu , przepiękna i baardzo funkcjonalna kuchnia!!!!!!!

Sharlotka
31-03-2014, 10:40
Basiu,

jeszcze raz ogromne gratulacje i wyrazy podziwu - macie PRZEPIĘKNĄ, NOWOCZESNĄ, SUPER FUNKCJONALNĄ KUCHNIĘ!!!!!!!
Jedną z najpiękniejszych w Polsce!!!!!!!

Smakor
31-03-2014, 10:57
Fajna kuchnia, ale niestety za dużą kasę. Z pewnością mocno powyżej "średniej". Sprzęty z górnej półki... Nie znam nikogo kto ma szufladę grzewczą :)
Tylko ten karton z mlekiem... w takiej profesjonalnej kuchni... i na czas filmowania....
Operator - masakra - to fakt :)

Mmelisa
31-03-2014, 11:02
jak nie mamy sie czego uczepic to o kartonik z mleczkiem, pokazany przez chwilke ;)


Jak to sie mowi na fm...kto bogatemu zabroni :p
:rotfl:

agatah
31-03-2014, 11:09
Mnie bardziej razi gospodarz bez butów ;)

Co do samej realizacji, to redakcja mogłaby postarać się o jakieś zestawy mikrofonowe, bo dźwięk ucieka, i te plączące się pod nogami kable nie ułatwiają zadania ;)

Ale kuchnia piękna :)

Mmelisa
31-03-2014, 11:11
Agatah...chyba sobie zartujesz z tekstem o gospodarzu? ;)
mi nie przeszkadza... moze nawet na boso chodzic :p

agatah
31-03-2014, 11:23
Oj tam ;)

Po prostu facet w koszuli bez butów:)
Dla mnei skarpety to element bielizny, nie do pokazywania; )

Ale tu o kuchni ma być, co nie? ;) Nie ulega wątpliwości, że piękna i ponadczasowa. Do tego wygodna, funkcjonalna.

ja_moni
31-03-2014, 11:27
Ta kuchnia w graficie bardzo mi się podoba. annNS2 ma rację, że jasny szary i biały nie wyjdzie ładnie, ja jestem zwolennikiem "mocnych" kolorów podobnie jak Smakor. Grafit z białym jest super.

oooo podobna do mojej kuchni - fota w załączeniu ;) nieco inna bo z białymi płytkami :) doradzicie jaki kolor lacobeli za płytą?


252081252082

kameon
31-03-2014, 12:27
Masz rację . Meble i zabudowa kosztowała więcej niż niektórzy maja na wyposażenie kuchni , łazienek i garderoby. Nie zmienia to faktu , że wszystko jest wysokiej jakości . Mnie ta kuchnia nie zachwyca. Na forum jest kilka ładniejszych . Oczywiście moim zdaniem :rolleyes:

Smakor
31-03-2014, 12:45
Masz rację . Meble i zabudowa kosztowała więcej niż niektórzy maja na wyposażenie kuchni , łazienek i garderoby. Nie zmienia to faktu , że wszystko jest wysokiej jakości . Mnie ta kuchnia nie zachwyca. Na forum jest kilka ładniejszych . Oczywiście moim zdaniem :rolleyes:

He he nie chciałem tego pisać ale mnie też nie zachwyca a i ergonomia chyba powalająca nie jest :) Ale to indywidualna sprawa każdego właściciela i sprawa jego budżetu :) Ergonomia dla mnie to coś pomiędzy wyszukanym designem i aspektami wizualnymi (tudzież wizytacją muratora czy innej dekoratorni) a codziennym życiem i pracą w kuchni :) Ale każdy robi dla siebie i wedle swojego uznania :)

Pati333
31-03-2014, 13:32
Szukam firmy u której zamówię kuchnie na terenie śląska!!! Poleca ktoś jakąs???

Również przyłączam się do pytania. Możecie coś polecić? Chciałam jeszcze zapytać was o opinie o panelach szklanych w kuchni. Chodzi mi mniej więcej o coś takiego: 252102 252104
żródło zdjęć: http://www.majsterszklarz.pl/panele-szklane-z-grafika/
Tylko myślałam o własnym projekcie ze swojego zdjęcia. Ma ktoś z was takie u siebie w kuchni? Jak się spisują pod względem utrzymania w czystości itp.? Bo z wyglądu według mnie super.

Kasia Wojtek
31-03-2014, 13:40
Jeśli można konkretnie nazwę podać - Kuchnie BORS w Tychach. Mieliśmy z ich uslug skorzystać, stało się inaczej, ale nie z ich winy. Widziałem kilka ich realizacji, znam kilka osób, u których robili kuchnię i ich opinie są zdecydowanie pozytywne.

Link: http://www.bors.pl/

Jeśli zostanę posądzony o kryptoreklamę - proszę usunąć ten wpis, albo podesłać mi PW - sam usunę :-)

AniaS79
31-03-2014, 14:01
Mogę polecić mojego wykonawcę. Robili u mnie kuchnię i zabudowę łazienki. Wykonanie solidne, ogromny wybór materiałów i faktur, ale trzeba pilnować ich z terminami i nie płacić całości dopóki nie skończą montażu w 100%. Chętnym wyślę namiary na priv..

Mnie się kuchnia Basi podoba, jednak rozumiem, że nie każdemu akurat musi. To jest oczywiste, że ile nas tu - tyle gustów i opinii. Zgadzam się również, że łatwiej urządzić piękny dom mając spore finansowe możliwości, ale nie jest to wcale jednoznaczne. Można mieć ogromne pieniądze i stworzyć wnętrze kiczowate, brzydkie i bez polotu. Można mieć niewiele pieniędzy i urządzić wnętrze zachwycające. Jakoś wyjątkowo mnie drażni takie "wbijanie szpili" komuś, kto ma lepsze albo droższe, albo ładniejsze albo ma więcej etc.

fajna kobieta
31-03-2014, 14:20
AniaS79 przecież to typowo Polskie ....opluć jadem , zganic, skrytykować.Mnie juz nic nie zdziwi.Zwłaszcza na tym forum.

zetka1
31-03-2014, 16:35
A ja mam pytanie do wlascicieli wysokiej zabudowy, jak macie rozwiazane szafki/szuflady
Ja bede miala do dyspozycji szafke nad blatem( ta w ktoej czesto jest montowana roleta), slupek z piekarnikiem, lodowke i slupek i nie wiem jak rozmiesci szuflady/polki aby bylo porecznie:confused:

Farba BM do kuchni i jadalni zakupiona, teraz tylko czekam na koniecprac "brudzacych" i malowanko :p

mest
31-03-2014, 20:15
Może dział trochę pośredni jeśli chodzi o mój problem, ale dotyczy w pewnym sensie kuchni a właściwie zlewu. Dostałem właśnie od firmy franke zlew mrg651 onyx i kurcze nie wiem czy to jest taki materiał, ale jak dla mnie to jest on bardzo dziwny, tzn. trochę jakby poszarzały, trochę błyszczący. Z resztą sami oceńcie. Nie wiem czy trafił mi się trefny egzemplarz, ale może ktoś ma doświadczenie z takimi zlewami:)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/845/1hdr.jpg (https://imageshack.com/i/nh1hdrj)

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/841/ss83.jpg (https://imageshack.com/i/ndss83j)

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/843/pm7u.jpg (https://imageshack.com/i/nfpm7uj)

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/42/shjo.jpg (https://imageshack.com/i/16shjoj)

reni1980
31-03-2014, 20:17
Agata też od razu zobaczyłam skarpety:lol2: ale wiadomo ma być o kuchni

MargaretK
31-03-2014, 20:58
A ja mam pytanie do wlascicieli wysokiej zabudowy, jak macie rozwiazane szafki/szuflady
Ja bede miala do dyspozycji szafke nad blatem( ta w ktoej czesto jest montowana roleta), slupek z piekarnikiem, lodowke i slupek i nie wiem jak rozmiesci szuflady/polki aby bylo porecznie:confused:

Farba BM do kuchni i jadalni zakupiona, teraz tylko czekam na koniecprac "brudzacych" i malowanko :p

Ja nad blatem mam roletę, potem po kolei szafkę z półkami od wysokości blatu do góry a pod nią front do narożnej z koszem wysuwanym, potem od góry szafka z półkami, mikrofalówka, piekarnik i dwie szuflady, potem lodówka a nad nią znowu szafka i na końcu wysoka z półkami. Któraś z tych szafek mogłaby mieć cargo ale nie przepadam za tym rozwiązaniem więc mam dużo półek, które są dosyć głębokie. W tych wysokich szafkach trzymam rzeczy rzadziej używane. Tam gdzie jest roleta też mam półki. :rolleyes:

coban
31-03-2014, 21:23
[QUOTE=mest;6431053]Może dział trochę pośredni jeśli chodzi o mój problem, ale dotyczy w pewnym sensie kuchni a właściwie zlewu. Dostałem właśnie od firmy franke zlew mrg651 onyx i kurcze nie wiem czy to jest taki materiał, ale jak dla mnie to jest on bardzo dziwny, tzn. trochę jakby poszarzały, trochę błyszczący. Z resztą sami oceńcie. Nie wiem czy trafił mi się trefny egzemplarz, ale może ktoś ma doświadczenie z takimi zlewami:)


Ja również zamówiłam zlew franke-kolor onyx.....wyglądał tak samo, czyli dziwne szare plamy (nie do umycia), przebarwienia, przeświecnia powierzchni, nierówno wykonany odlew (wyczuwalny w dotyku), zadrapania.....dwukrotnie reklamowałam, za każdym razem sytuacja się powtarzała......ostatecznie wymieniłam na blanco, jakość o niebo lepsza...tylko droższy :(

mycha.:)
31-03-2014, 22:14
Może mi ktoś odpowiedzieć ;) chyba, ze złe miejsce


Głupio pytać, ale naprawdę nie mam pojęcia ;) Czy okap podszafkowy jest okapem kominowym czy tylko na jakiś filtr?

sheenaz
31-03-2014, 22:25
mycha, ja może pomogę.
Okap podszafkowy montujesz pod szafkami.
Możesz go używać jako okap/wyciąg, wtedy podpinasz go do komina i używasz z filtrem przeciwtłuszczowym, który masz zamocowany standardowo w okapie( u mnie jest to taka bardzo gesta warstwowa metalowa siateczka) lub jako pochłaniacz wtedy nie podpinasz do komina i dokupujesz filtry węglowe, które pochłaniją zapachy.

josei
31-03-2014, 22:56
Może dział trochę pośredni jeśli chodzi o mój problem, ale dotyczy w pewnym sensie kuchni a właściwie zlewu. Dostałem właśnie od firmy franke zlew mrg651 onyx i kurcze nie wiem czy to jest taki materiał, ale jak dla mnie to jest on bardzo dziwny, tzn. trochę jakby poszarzały, trochę błyszczący. Z resztą sami oceńcie. Nie wiem czy trafił mi się trefny egzemplarz, ale może ktoś ma doświadczenie z takimi zlewami:)
U nas jest Franke Basis BFG 611 onyx i do jego koloru nie mam zastrzeżeń. Nie zauważyłam żadnych plam ani różnicy w kolorze..

Może mi ktoś odpowiedzieć ;) chyba, ze złe miejsce
Okap podszafkowy może działać w systemie otwartym jako kominowy (podpięty do komina) albo w systemie zamkniętym - jako pochłaniacz. (powietrze jest przepuszczane przez filtry węglowe i po oczyszczeniu wyrzucane jest z powrotem do kuchni)
Zależy od modelu jaki wybierzesz, może być i tak że dany produkt będzie przystosowany do obu systemów, wtedy sama decydujesz jak będziesz z niego korzystać.

Smakor
01-04-2014, 07:37
Może dział trochę pośredni jeśli chodzi o mój problem, ale dotyczy w pewnym sensie kuchni a właściwie zlewu. Dostałem właśnie od firmy franke zlew mrg651 onyx i kurcze nie wiem czy to jest taki materiał, ale jak dla mnie to jest on bardzo dziwny, tzn. trochę jakby poszarzały, trochę błyszczący. Z resztą sami oceńcie. Nie wiem czy trafił mi się trefny egzemplarz, ale może ktoś ma doświadczenie z takimi zlewami:)

Do reklamacji a sądząc po innym wpisie do wymiany na inny. Ja zamówiłem biały z franke (sirius) a dostałem beżowy, którego w ogóle w ofercie nie mają ;/ Ale po wymianie dostałem rzeczywiście biały i jest ok. Wykonanie super, kolor zgodny z oczekiwaniem żadnych plam (poza tymi po herbacie i używaniu - ale tu blanco jest dokładnie takie same - nawet znajomi się dziwili, którzy mają blanco (nie biały - kosztował 3x tyle co nasz) jak my nasz utrzymujemy względnie czysty - proszek do białego prania i samo się czyści :) )

monia_mac
01-04-2014, 07:47
MEST ja mam taki sam kolor zlewu z firmy Schock i jest jednolity na całości. Na zdjęciach wygląda Twój zlew na lekko matowy z jasnoszarymi plackami. Moim zdaniem tekstura musi być jednakowa na całości i bym reklamowała.

Agami
01-04-2014, 08:49
mest – za dużo różnic w różnych miejscach, ale mam pytanie – czy zlew został przez Ciebie umyty (przetarty) chociażby zwykłą wodą z płynem? Ja dodatkowo zawsze jeszcze natłuszczam olejem i jeszcze raz porzadnie zmywam (taki sprawdzian podany mi przez jednego z producentów). Jeżeli plama nadal jest, to znaczy, że „to” jest głębiej, a nie jest „zwykły kurz/brud”, który przyczepił się na powierzchni. I wtedy reklamacja.

Pytam – ponieważ dość często zlewozmywaki są po prostu brudne, zakurzone. Miałam też sytuację z klientką, która odesłała zlew (z plamami), a które okazały się resztkami kleju z opakowania, w którym był zapakowany. Wystarczyła woda z płynem i większość znikła. Reszta, która była bardziej oporna (jak później z nią rozmawiałam) też po pewnym czasie została zmyta.

Co prawda widzę tutaj plamy na powierzchni, która raczej styczności z opakowaniem nie miała, ale to tylko moje sugestie na podstawie naprawdę przeróżnych doświadczeń z zlewozmywakami granitowymi.

mest
01-04-2014, 09:04
Myłem samą wodą, chodzi właśnie o to, że najwięcej różnic jest w "korytkach". Na powierzchni takiego problemu nie ma.

Aldona.D
01-04-2014, 09:11
stokrotka333

Również przyłączam się do pytania. Możecie coś polecić? Chciałam jeszcze zapytać was o opinie o panelach szklanych w kuchni. Chodzi mi mniej więcej o coś takiego: 252102 252104
żródło zdjęć: http://www.majsterszklarz.pl/panele-szklane-z-grafika/
Tylko myślałam o własnym projekcie ze swojego zdjęcia. Ma ktoś z was takie u siebie w kuchni? Jak się spisują pod względem utrzymania w czystości itp.? Bo z wyglądu według mnie super.

Mogę z czystym sumieniem polecić firmę, w której zamawiałam swoją kuchnię. Jestem naprawdę bardzo zadowolona z całego procesu powstawania kuchni - począwszy od pomiaru, poprzez projektowanie, na montażu kończąc. Firma solidna i rzetelna, jakość - rewelacja. Kuchnię użytkuję rok i jestem bardzo zadowolona z różnych rozwiązań, które podsunięto mi podczas projektowania. Obsługa bardzo miła i pomocna i co ważne - dotrzymują terminu realizacji. W międzyczasie znajoma również zamówiła u nich kuchnię i też jest bardzo zadowolona. Jest to firma LIMBA - siedzibę maja w Porębie k/ Zawiercia. Link: http://www.limba.com.pl/

Jeżeli chodzi o tzw 'Panele szklane' to taką właśnie grafikę mam w swojej kuchni. Firma poleciła mi stronę Fotolii: www.fotolia.pl, gdzie znajduje się mnóstwo różnych zdjęć do wyboru. Z pośród tych zdjęć wybrałam grafikę do mojej kuchni. projektując moją kuchnię - projektantka umieściła już tę grafikę w projekcie. Jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona - świetnie się zmywa, nie ma żadnych wgłębień tak jak w przypadku kafli i jest rewelacyjne w utrzymaniu czystości. A przy okazji ładnie wygląda.
http://imageshack.com/a/img844/2565/2uuz.jpg
http://imageshack.com/a/img713/2161/5el8.jpg

mycha.:)
01-04-2014, 22:23
Dziękuję za odpowiedzi odnośnie okapu podszafkowego, on nie będzie do komina, bo komina nie będzie raczej, więc chciałam się upewnić czy bez komina też jakoś zadziała.

f.5
02-04-2014, 16:45
PYTANIE do posiadaczy kuchni z frontami fornirowanymi
czy zamawiając fronty fornirowane mieliście mozliwosc zobaczenia ich usłojenia i koloru przed montazem ?

marnajola
02-04-2014, 19:23
PYTANIE do posiadaczy kuchni z frontami fornirowanymi
czy zamawiając fronty fornirowane mieliście mozliwosc zobaczenia ich usłojenia i koloru przed montazem ?

tak na formacie 15x10cm ;) , ale to zapewne zalęzy od danej firmy- moj to taki garazowy stolarz :rolleyes:
Większe firmy pewnie sa bardziej " profesjonalnie " przygotowane :)

Cleopatra
02-04-2014, 19:32
PYTANIE do posiadaczy kuchni z frontami fornirowanymi
czy zamawiając fronty fornirowane mieliście mozliwosc zobaczenia ich usłojenia i koloru przed montazem ?
Ja właśnie dziś otrzymałam sporej wielkości front do akceptacji. Wstępnie wybierałam z próbnika małego... Jakieś pół roku zajęło mi znalezienie odpowiedniego koloru forniru. Ale mam. I to taki jak chciałam. Chyba... Bo długo to trwało i wszystkie kolory, odcienie mi sie pomieszały już.

zetka1
03-04-2014, 18:01
Czy blaty macie zlicowane z frontami? :confused:

f.5
03-04-2014, 18:42
Duś zerkij prosze na kolory
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje&p=6435123#post6435123

jak bedzie na jasnych płytkach wyglądac kuchnia z jasnymi białymi frontami ?
czy cokół zrobic tez biały czy jakis srebrny bądz brązowy jak podłoga w salonie.
jak to widzisz ?

agnieha22
03-04-2014, 22:14
Mam prośbę nie mogę jeszcze w pełni zaprezentować mojej kuchni ale proszę o podpowiedź co mogła bym położyć miedzy szafkami

http://i60.tinypic.com/s2fh8j.jpg

http://i61.tinypic.com/68y8u9.jpg

i kolory jakie będą w kuchni (środkowy i z prawej)

http://i61.tinypic.com/2aj43zq.jpg

do tego wszystkiego będzie jeszcze czarny okap kominowy i ciemny (prawie czarny) blat.
Kuchnia jest otwarta na salon

Ja ma czarno czerwoną kuchnie i tez miałam problem dodatki tylko szare i grafitowe, moim zdaniem szyba grafit.

aksuda
04-04-2014, 18:04
dzięki wszystkim za pomoc na tą chwilę będą to płytki szklane 3D w kolorze czarno srebrnym ( paski ) , chociaż mąż próbuje przekonać mnie do czerwonych. Uwielbiam ten kolor ale ni jak mi się ma do kuchni w bordzie. W ostateczności zawsze można zmienić kolor między szafkami:lol2: Zobaczymy jak wyjdzie to w całości

aniula_bl
07-04-2014, 21:18
Może dział trochę pośredni jeśli chodzi o mój problem, ale dotyczy w pewnym sensie kuchni a właściwie zlewu. Dostałem właśnie od firmy franke zlew mrg651 onyx i kurcze nie wiem czy to jest taki materiał, ale jak dla mnie to jest on bardzo dziwny, tzn. trochę jakby poszarzały, trochę błyszczący. Z resztą sami oceńcie. Nie wiem czy trafił mi się trefny egzemplarz, ale może ktoś ma doświadczenie z takimi zlewami:)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/845/1hdr.jpg (https://imageshack.com/i/nh1hdrj)

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/841/ss83.jpg (https://imageshack.com/i/ndss83j)

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/843/pm7u.jpg (https://imageshack.com/i/nfpm7uj)

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/42/shjo.jpg (https://imageshack.com/i/16shjoj)

A co na to sprzedawca? Bo faktycznie nie do końca to dobrze wygląda :sick: Miałam u siebie w sklepie kiedyś podobną sytuację, ale z o wiele tańszym zlewem innego producenta. Już byliśmy pewni, że to jakaś wada fabryczna, ale po dokładnym umyciu go GORĄCĄ wodą z płynem okazało się, że był to brud poprodukcyjny

butterfly0608
08-04-2014, 14:53
Witam,
poszukuję szarej płytki nad blat w kolorze szarego brązu 253579 , (kuchnia biała). Czy ktoś coś poleci godnego uwagi w formacie 30*60?

koktajl
08-04-2014, 15:00
Witam,
poszukuję szarej płytki nad blat w kolorze szarego brązu 253579 , (kuchnia biała). Czy ktoś coś poleci godnego uwagi w formacie 30*60?

To nie ten wątek...

Slay75
08-04-2014, 21:47
Proszę Państwa, oto nasza kuchnia:-)
Jeszcze nie w pełni funkcjonalna, bo pozostał zlew+bateria do zamontowania i podłączenie płyty gazowej, ale meble są już gotowe.

253669253670253671253672253673

Slay75
08-04-2014, 21:53
cd.02
253680253681253682253683253684

Slay75
08-04-2014, 21:55
cd.03

253686253687253688253689253690

piu
08-04-2014, 23:54
Slay75

Piękna kuchnia, fajny pomysł z czarnymi uchwytami i sprzętem :) Tylko parapet zrobiłabym w kolorze płytek, jasny oraz ciemniejsze fugi na podłodze.

Slay75
09-04-2014, 08:58
Slay75

Piękna kuchnia, fajny pomysł z czarnymi uchwytami i sprzętem :) Tylko parapet zrobiłabym w kolorze płytek, jasny oraz ciemniejsze fugi na podłodze.

piu, niestety na parapet nie mieliśmy wpływu, dom nie został przez nas zbudowany. Fugi są białe, co prawda zabezpieczone odpowiednim preparatem, ale mi się podobają te płytki z tymi fugami. Przyznaje się, że w pogoni dnia codziennego jakoś nie zastanawialiśmy się na tymi fugami.

izakow
09-04-2014, 09:46
Bardzo ładna kuchnia. Super dobrane kolory, choć sama się ich bałam (biel ;)). No i sporo szuflad, co jest bardzo wygodne :yes:

Barbara74
09-04-2014, 15:51
To chyba Ikea fronty Lindingo, moje ulubione :)
Teraz będę robiła kuchnię mojej mamie i własnie te fronty chcę jej kupić,śliczne uchwyty,ja powiem szczerze żałuję,że kuchni nie mam z Ikei własnie tej Lindingo

Slay75
09-04-2014, 16:43
To chyba Ikea fronty Lindingo, moje ulubione :)
Teraz będę robiła kuchnię mojej mamie i własnie te fronty chcę jej kupić,śliczne uchwyty,ja powiem szczerze żałuję,że kuchni nie mam z Ikei własnie tej Lindingo

Barbara, to nie jest kuchnia z Ikeii.

fajna kobieta
09-04-2014, 20:52
Bardzo ładna kuchnia.:)A jaka duża!!! :D

oliwkawawa
09-04-2014, 21:52
cd.03

253686253687253688253689253690

Nice! Nie mój styl zupełnie, ale baaaardzo ładnie!!!
I gratulacje dla fotografa :) Ładne zdjęcia, miło oglądać.

Barbara74
10-04-2014, 09:29
Barbara, to nie jest kuchnia z Ikeii.
:)
wygląda jak Lindingo z Ikei

kalafiorek
10-04-2014, 10:27
Slay75 czy blat jest z drewna?kalafiorek

Slay75
10-04-2014, 10:37
Slay75 czy blat jest z drewna?kalafiorek

Tak, blat jest dębowy, chyba 4cm, zaolejowany wstępnie przez firmę która robiła kuchnie i przez zemnie 2x z jednej i z drugiej strony olejem do blatów 3V3
http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/srodki-do-podlog-z-drewna/oleje-do-drewna/olej-do-blatow-kuchennych-3v3,p92542,l219.html

Olej ma dla mnie świetny zapach.:)
Blat jest zamontowany na wysokości 90cm.

253992

253993

agatah
10-04-2014, 11:07
Fantastyczna kuchnia :)


Blat kocham! :):D

zetka1
10-04-2014, 11:19
254008czy ktos wie co to za stol i krzesla???

kalafiorek
10-04-2014, 11:54
Tak, blat jest dębowy, chyba 4cm, zaolejowany wstępnie przez firmę która robiła kuchnie i przez zemnie 2x z jednej i z drugiej strony olejem do blatów 3V3
http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/srodki-do-podlog-z-drewna/oleje-do-drewna/olej-do-blatow-kuchennych-3v3,p92542,l219.html

Olej ma dla mnie świetny zapach.:)
Blat jest zamontowany na wysokości 90cm.

253992

253993

Dzięki, tez mam olejowany dąb i zastanawiam się czy w nowej kuchni też robić. Gdybym znalazła ładny laminat... to może z uwagi na brak obsługi. Ale jak na razie nie znalazłam, stąd moje pytanie. kalafiorek

rysia29
11-04-2014, 11:40
Proszę Państwa, oto nasza kuchnia:-)
Jeszcze nie w pełni funkcjonalna, bo pozostał zlew+bateria do zamontowania i podłączenie płyty gazowej, ale meble są już gotowe.

253669253670253671253672253673

Slay75, a można wiedzieć co to za fronty, szukam podobnych i Twoje wyglądaja bardzo ładnie. Piekna kuchnia. Pozdrawiam.

Slay75
11-04-2014, 14:14
Slay75, a można wiedzieć co to za fronty, szukam podobnych i Twoje wyglądaja bardzo ładnie. Piekna kuchnia. Pozdrawiam.

Dzięki za miłe słowa.
Fronty to model IBIZA1 z firmy StylFront.
http://www.stylfront.pl/frontydrew.php

BlueDecoria
11-04-2014, 15:12
Ostatnio widziałam w Agacie cudowną jadalnię w stylu prowansalskim (http://www.agatameble.pl/produkty/aranzacja/provance-1 ). Czy ktoś z Was może nabył te meble i mógłby się podzielić wrażeniami? Bo ostrzę sobie na nie zęby :D Fajnie byłoby połączyć kuchnię z taką jadalnią.