PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95

Flawia
12-08-2014, 20:29
Tekstylny :) Póki co (na 2 tygodnie korzystania) jestem zadowolona :)

Dzięki za opinię, biorę :D

fajna kobieta
12-08-2014, 20:32
oliwkawawa kuchnia prześliczna!!!!! :rolleyes:

elmagra
12-08-2014, 22:35
To i ja wrzucę zdjęcia mojej świeżo skończonej skromnej kuchni. Tyle się napatrzyłam waszych to pokażę moją. Jestem przekonana, że nie wszystko jest idealnie, nad jedną zmianą się zastanawiam, ciekawam czy i wam to się rzuci w oczy. Między szafkami będzie szkło, kontakty białe będą potem, do poprawki ten fiolet oczywiście też.
274641 274642

Doriko
12-08-2014, 22:55
Ładnie elmagro :)

Co nie tak z fioletem?
Jeśli ściana będzie fioletowa to białe kontakty strasznie będą się wyróżniać. Ja bym dała pod kolor ściany. No chyba że właśnie chcesz ten fiolet na biało przemalować :P

Jak zwykle odsunęłabym zlew z narożnika na środek okna ale kumam że tak lepiej szafki pasowały :P

Jedno co mi się nie podoba to podział górnych szafek. To są szafki 60cm z dwoma frontami 30? Wydaje mi się że lepiej było by nie dzielić frontów ale to tylko moje odczucie, mam nadzieję że tymi słowami nie zepsuję ci radości z nowej kuchni.

elmagra
12-08-2014, 23:18
Ładnie elmagro :)

Co nie tak z fioletem?
Jeśli ściana będzie fioletowa to białe kontakty strasznie będą się wyróżniać. Ja bym dała pod kolor ściany. No chyba że właśnie chcesz ten fiolet na biało przemalować :P

Jak zwykle odsunęłabym zlew z narożnika na środek okna ale kumam że tak lepiej szafki pasowały :P

Jedno co mi się nie podoba to podział górnych szafek. To są szafki 60cm z dwoma frontami 30? Wydaje mi się że lepiej było by nie dzielić frontów ale to tylko moje odczucie, mam nadzieję że tymi słowami nie zepsuję ci radości z nowej kuchni.

Nie, nie popsułaś mi radości.
Już odpowiadam, jeśli chodzi o fiolet, to po prostu panowie odrobinkę mi zarysowali i trzeba domalować i trochę mi wystaje fioletu pod blatem po prawej stronie, który muszę na szaro zamalować. Wiem, że jest tendencja żeby górne szafki były tak szerokie jak dolne, ale jakoś nie wyobrażam sobie tak dużej szafki otwierać. Świadoma decyzja. Jeśli zaś idzie o zlew, to mam tam tylko tyle miejsca, tzn 60 na narożną, 60 na zlew, 60 na zmywarkę i miejsce na lodówkę, więc jak widzisz inaczej się nie dało. A przyznam, że tego nie zauważyłam i faktycznie, może ładniej by było centralnie pod oknem. :)

lukasz69karolina
13-08-2014, 08:12
...nad jedną zmianą się zastanawiam, ciekawam czy i wam to się rzuci w oczy....
maskownica przy lodówce :)
wg mnie powinna mieć cokół - by się tak nie rzucała w oczy

mi_mała
13-08-2014, 08:50
Przy płycie indukcyjnej chyba również nie potrzebujesz mieć tak wysoko okapu. To też się trochę rzuca w oczy :) Ale kuchnia bardzo ładna.

Flawia
13-08-2014, 09:06
Przy płycie indukcyjnej chyba również nie potrzebujesz mieć tak wysoko okapu. To też się trochę rzuca w oczy :) Ale kuchnia bardzo ładna.

Ja będę miała płytę indukcyjną i okap nad nią na wysokości 75 cm (zastanawiam się nawet nad 78 cm), tylko, że u mnie okap będzie kominowy, głęboki na 50 cm i po prostu nie mam zamiaru przy gotowaniu nabijać sobie guzów ;) Plusem jest to, że na tej ścianie z okapem nie będzie już żadnych wiszących szafek.

annNS2
13-08-2014, 09:28
oliwkawawa :cool: pieeeekny blat!! :)

mi_mała
13-08-2014, 09:58
Ja będę miała płytę indukcyjną i okap nad nią na wysokości 75 cm (zastanawiam się nawet nad 78 cm), tylko, że u mnie okap będzie kominowy, głęboki na 50 cm i po prostu nie mam zamiaru przy gotowaniu nabijać sobie guzów ;) Plusem jest to, że na tej ścianie z okapem nie będzie już żadnych wiszących szafek.

Kominowy bez szafek inaczej wygląda niż zaszyty w rzędzie szafek :)

aga2183
13-08-2014, 12:53
oliwkawawa oczywiście nie usłyszysz ode mnie nic innego, jak to, że kuchnia piękna, już nie mówiąc, że w 100 % w moim stylu :-) oby moja równie dobrze wyglądała, kolor ścian będzie ten sam :-)

a czy możesz powiedzieć na jaki okap się zdecydowałaś?

elmagra
13-08-2014, 21:58
maskownica przy lodówce :)
wg mnie powinna mieć cokół - by się tak nie rzucała w oczy

Masz rację, a zauważyłam to dopiero jak panowie wyszli, już dziś dzwoniłam, żeby to zmienili. Zostało mi tylko czekać.

A co do okapu, to wszyscy moi znajomi tak mają, nie przyszło mi do głowy, że to się "negatywnie" rzuca w oczy, wydawało mi się, że właśnie tak ma być. A poza tym, jestem wysoka i obawiam się, że bym się uderzała o niższy okap czołem przy nachylaniu się nad garnkami. :)

Mmelisa
14-08-2014, 07:45
Oliwkawawa rowniez przylaczam sie do pochwal kuchni.:yes:

Tez jestem ciekawa wyboru okapu przez Was..ja mialam ciezki orzech do zgryzienia bo u mnie szafki sa na gl.30cm a okap musialam dobrac do indukcji na 90cm... nie chcialam zeby byl teleskopowy i warunek byl taki ze szafki wiszace maja byc na jednej wysokosci, na szczescie udalo sie i jest tak jak chcialam :yes:
kuchnia nie skonczona wiec nie mam czym sie pochwalic (brakuje blatu i wysokiej zabudowy)

oliwkawawa
14-08-2014, 09:56
Okap to Falmec Grupa Silnikowa.

Jeszcze raz dzięki :)

Ankubek
14-08-2014, 13:16
oliwkawawa naprawdę ładna kuchnia, elegancka, prosta, lekka, wszystko na tak :)
pokazywanie kuchni na tym forum wymaga odwagi ;) na dodatek zrobienie dobrych zdjęć okazuje się być bardzo trudne....albo krzywe szafki albo przedziwne proporcje, że o przekłamanych kolorach nie wspomnę :)
Pokażę małe co nie co, z prośbą o podpowiedzi w kwestii wyboru zegara, jakoś nic konkretnego namierzyć nie mogę i może coś jeszcze do powieszenia na ścinę. Nie ma okapu, nie wiem czy będzie.....na nic nie mogę się zdecydować. Po dwóch miesiącach użytkowania kuchni, wiem że przy stole też powinna być szyba i niestety fronty są wypalcowane, ale coś za coś, nie chciałam uchwytów to mam brudne szafki ;)
274884274885274886274887274888

oliwkawawa
14-08-2014, 15:35
Bardzo ładnie :) I zdjęcia świetne wyszły ;)

Ja mam teraz podobny dylemat, co dać na ściany jako dekoracja. No i okno jeszcze gołe... Podoba mi się Twoja roleta :) U mnie chyba by pasowało coś podobnego, delikatnego...

Zegar upatrzyłam taki, u jednej z Forumowiczek która tu wrzucała kuchnię: http://flexistyle.com/pl/p/Zegar-kuchenny-spoon/24
Bardzo mi się spodobał, ale nie mam za bardzo miejsca na niego :( Mam jedną gołą ścianę jak sie wchodzi do kuchni ale tam jest kaseta do drzwi przesuwnych wmurowana i chyba nic tam nie powieszę... Więc pewnie dam jakąś naklejkę na ścianę. Myślałam o tym: http://www.kartonia.pl/napis-67.html

I u Ciebie na tej ściance z tyłu stolika też widzę chyba jakąś fajną dużą naklejkę.

Flawia
15-08-2014, 16:10
oliwka, ja mam jeszcze pytanie - masz matowe fronty? Jakie wrażenia?

tao__
16-08-2014, 18:48
Ankubek, Ładne połączenie kolorów.
Jak dla mnie, przydałby sie jednak jakiś okap :( Np taki: http://www.ceneo.pl/10787684 - sama planuję go kupić :)

acca5
16-08-2014, 22:43
Ankubek co to za lodówka

Kamka
17-08-2014, 09:29
To i ja wrzucę zdjęcia mojej świeżo skończonej skromnej kuchni. Tyle się napatrzyłam waszych to pokażę moją. Jestem przekonana, że nie wszystko jest idealnie, nad jedną zmianą się zastanawiam, ciekawam czy i wam to się rzuci w oczy. Między szafkami będzie szkło, kontakty białe będą potem, do poprawki ten fiolet oczywiście też.
274641
274642

Bardzo ladna ta Twoja kuchnia,czy to forte? Moglabys wstawic zdiecie laczenia blatow... z gory dziekuje

Majolie
17-08-2014, 10:16
Ankubek, śliczna kuchnia :) Masz lodówkę, na którą choruję i która jest jedyną pewną sprawą w mojej kuchni. Resztę mam zamiar "dobudować" i dopasować do lodówki ;) Lodówka ma niestandardową głębokość i moim pomysłem było zlicowanie jej z szafkami. Widzę, że Ty podeszłaś do tematu inaczej i nawet dobrze to wygląda. Czy Twoje szafki mają 60 cm głębokości?

Ankubek
17-08-2014, 19:09
oliwkawawa świetne te zegary, może na coś się zdecyduję, miejsca na ścianie mam wystarczająco dużo :)
tao myślę nad tym okapem, ale naprawdę nie mam przekonania i co najważniejsze kasy na ten moment też nie ;)
acca5 lodówka to Sharp, szeroka - ma 80 cm, bardzo dobrze przemyślane wnętrze; zobaczyłam ja u przyjaciół i wiedziałam, że tylko ona, żadna inna :)
Majolie wolałabym chyba żeby lodówka była zlicowana z szafkami, ale tak wyszło...początkowo mnie to trochę wkurzało, teraz już się przyzwyczaiłam :). Szafki mam standardowe - 60 cm głębokości. Przy zakupie lodówki warto zwrócić uwagę na to, że uchwyty są po lewej stronie, czyli otwiera się na prawo i owszem można zamienić ale trzeba dokupić nowe zawiasy u autoryzowanego przedstawiciela, zapłaciłam 120 zł i zamiana wcale nie jest taka łatwa. Musieliśmy niestety robić zamianę i wiąże się to z wierceniem dziur w lodówce pod uchwyty z drugiej strony. Wybaczam jej wszystko bo innej sobie nie wyobrażam ;)

kameon
18-08-2014, 12:49
oliwkawawa naprawdę podoba mi się Twoja kuchnia ! Super kolory. A kontakty wyglądają świetnie. Myślę , że bez problemu odnalazłabym się w tej kuchni. Od dawna nie widziałam na forum tak fajnego pomieszczenia. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego , że nie siliłaś się na zabudowę piekarnika w słupku kosztem blatu. Ogromny plus za pomysł , świetny efekt i do tego zdrowy rozsądek. :bye:

piu
18-08-2014, 23:35
Dwie bardzo ładne kuchnie :) I nawet ta ogromna lodówka bez zabudowy mi się podoba. Brawo!

Delicjanka
19-08-2014, 16:47
Oliwka, piękna kuchnia, ja za miesiąc będę mieć montowaną u siebie, biały poler plus dolne szafki kolor drewna, blat jasny, płytki nad blatem białe, płytki na podłodze jasne drewnopodobne ;) dziś przyszedł do mnie okap teleskopowy- biały :)

morfeusz1
20-08-2014, 11:21
To i ja pokażę naszą białą kuchnię. Kilka lat temu pisałam tutaj chyba lub na innym wątku o tym, jak ją projektowaliśmy, a teraz pokazuję już zamieszkaną:

275822275823275824 275827275828

Meble z mdf-u na wysoki połysk, blat z hanexu, zlewozmywak na zamówieni robiony ze staronu, pomiędzy szafkami wiszącymi a blatem jest również płyta ze staronu. Kot rasy europejskiej ;)

Pozdrawiam :)
Magda

Doriko
20-08-2014, 12:48
Cudna sterylność ale niestety nie dla mnie :P zaraz bym nabałaganiła

Elfir
20-08-2014, 12:51
też podziwiam ludzi, którzy albo umieją gotować bez chlapania, albo mają nawyk natychmiastowego sprzątania.

ja niestety z tych, co w piosence "przewróciło się, niech leży..."

morfeusz1
20-08-2014, 13:01
Ja też bałaganię :)) i to naprawde nieźle, ale dzięki temu, że wnętrze mebli mamy zaprojektowanie dokładnie na miarę naszych sprzętów i akcesoriów, raz dwa wszystko chowam, resztę do zmywarki i jest czysto :)

fajna kobieta
20-08-2014, 13:08
Biało czysto sterylnie....Mmmmmm.....tak lubie! ;)Kuchnia super!

ivy17
20-08-2014, 13:13
bardzo mi sie podoba :-) zapytam o użytkowanie blatu i zlewozmywaka ...jak sie to ma do wszytskich ciepłych garnków/kolorowych sokow/kawy/buraków ipt/ostrych noży ?? Jak sie użytkuje taki blat :rolleyes:

morfeusz1
20-08-2014, 13:25
fajna kobieta - dziękuję :)
Ivy17 - zanim zdecydowaliśmy się na ten blat i zlewozmywak przeprowadzałam test - wzięłam kawałek materiału od producenta i naniosłam kilkanaście plam :) w tym był sok z buraka, kawa, herbata, sok z cytryny - kilka lat temu pokazywałam ten test tu na forum, nie mogę teraz znaleźć tego tematu. Plamy zostawiłam na dość długo - usunęłam je bez problemu żadnego. I tak jest w codziennym użytkowaniu blatu - każda plama schodzi przy wytarciu gąbką z wodą. Jedynie gdy gotuję coś chińskiego i dodaję curry, a przy nakładaniu poplamię blat to muszę użyć magicznej gąbki i schodzi raz dwa.
Gorące garnki to żaden problem - stawiam na blacie od razu po zdjęciu z kuchenki już ponad 4 lata i nic się ani nie stało, ani nie ma śladów itp.
Ostre noże - nie mialam wypadku, że mi wypadł, a kroję na desce do krojenia, więc tu nie mam doświadczenia.

Pozdrawiam :)

Tomkowa
20-08-2014, 13:50
morfeusz1, bardzo ładnie, jasno i czysto :) Zrobisz fotki kuchni "za zakrętem" od wejścia do niej? :) Mam pytanie dotyczące listew przypodłogowych. Czy to są listwy NMC?

Doriko
20-08-2014, 14:17
też podziwiam ludzi, którzy albo umieją gotować bez chlapania, albo mają nawyk natychmiastowego sprzątania.

ja niestety z tych, co w piosence "przewróciło się, niech leży..."


Ooooo to też o mnie. Mój hymn :P

Doriko
20-08-2014, 14:26
Też mam biały blat od kilku miesięcy i nie zauważyłam żeby się przebarwiał. Ten najtańszy z ikea mam.


[...]
Gorące garnki to żaden problem - stawiam na blacie od razu po zdjęciu z kuchenki już ponad 4 lata i nic się ani nie stało, ani nie ma śladów itp.
Ostre noże - nie mialam wypadku, że mi wypadł, a kroję na desce do krojenia, więc tu nie mam doświadczenia.

Pozdrawiam :)

Co do garnków na blacie to radzę uważać. Zawsze używam podkładek i na trzy dni przed wyprowadzką z wynajmowanego mieszkania zrobiłam inaczej. Wstawiłam rądelek z masełkiem (do odsmażenia buraczków) i na moment o nim zapomniałam więc się dobrze nagrzał a że płyta ceramiczna to musiałam szybko zdjąć no i na szybko odstawiłam na blat a nie na podkładkę. Blat z laminatu, laminat się zpiekł, zrobiły się bąble i niektóre popękały. Jednym słowem blat zniszczony i tak przepadła kaucja 1000zł :bash:

Garnek z wodą może i nie zaszkodzi ale z inną zawartością radzę uważać.

Mmelisa
20-08-2014, 15:24
Piekna biala kuchnia, moglabym w niej spedzac czas :)
sami mielismy miec u siebie biala zywice, jednak plany ulegly zmianie na 2 tyg przed montazem kuchni, czego bardzo zaluje...

weszlam na blog i powiem, ze super zaplanowana kuchnia (jedna i druga)

gratuluje :yes:

morfeusz1
20-08-2014, 16:17
Doriko - blat jest ze staronu i garnki z wrzątkiem stawiam i jest ok :)
Mmelisa - dziękuję za komplement i za odwiedziny :))))))) a podłoga z żywicy jest wspaniała. Na blogu jest post o niej tutaj: http://milemaison.blogspot.com/2014/07/Biala-Podloga-w-Naszym-Mieszkaniu-White-Floor.html (http://milemaison.blogspot.com/2014/07/Biala-Podloga-w-Naszym-Mieszkaniu-White-Floor.html)

Tomkowa - dzięki :) kuchnia ma dwa wejścia - obchodzimy ściankę dzielącą ją od salonu dookoła
275866 Tak się wchodzi do niej od strony stołu jadalnianego

275867 Za ścianką na prawo od drzwi wejściowych jest kuchnia :)

Pozdrawiam :)

Tomkowa
20-08-2014, 20:49
Ja ten stół jadalniany chciałam zobaczyć :D
Co do listew przypodłogowych, to znalazłam Twój stary wpis na innym wątku, że zdecydowaliście się na mdf :)
Też chcę pomalować drzwi farbą tablicową :)

morfeusz1
20-08-2014, 22:00
Tomkowa - położyliśmy z mdfu, ale zerwaliśmy i daliśmy z NMC - przepraszam - zapomniałam odpowiedzieć na to. A stół jadalniany mamy stary, zrobię zdjęcie jutro i wrzucę :)

Tomkowa
20-08-2014, 22:02
Co zdecydowało o zmianie listew?? Zastanawiam się nad tymi NMC. Możesz opisać doświadczenia z ich użytkowania?

Doriko
21-08-2014, 00:01
Doriko - blat jest ze staronu i garnki z wrzątkiem stawiam i jest ok :)
Aaaaaa to ja nawet nie wiem co to :P i jak zwykle nie w temacie coś wypalę :P
Wrzątek ma niższą temperaturę niż może osiągnąć rozgrzany tłuszcz więc z czego by nie był blat to garnków z rozgrzanym tłuszczem nie polecam stawiać no chyba że przetestowałaś na próbce i taką opcję.

piu
21-08-2014, 09:04
To i ja pokażę naszą białą kuchnię. Kilka lat temu pisałam tutaj chyba lub na innym wątku o tym, jak ją projektowaliśmy, a teraz pokazuję już zamieszkaną:

275822275823275824 275827275828

Meble z mdf-u na wysoki połysk, blat z hanexu, zlewozmywak na zamówieni robiony ze staronu, pomiędzy szafkami wiszącymi a blatem jest również płyta ze staronu. Kot rasy europejskiej ;)

Pozdrawiam :)
Magda

choć kolorystycznie to strzał w kolano ( zwłaszcza przy czarnym kocie, a wiem coś na ten temat :)) ) , to funkcjonalnie jest to kuchnia wzorcowa.
Tylko ten zlew jest maleńki.

morfeusz1
21-08-2014, 09:46
Doriko - z rozgrzanym tłuszczem też stawiam - nic się nigdy nie stało :) Ten staron to tak, jak kamień się zachowuje, a tu masz opis: http://www.tuplex.pl/produkt,49,Plyty_mineralno-akrylowe_Staron

piu - zlew jest spory: 40 x 60 a głębokość 20 - największe swoje patelnie wkładam bez problemu z całą rączką :)

Tomkowa - po położeniu okazało się, że przeszkadza nam brak takiej idealnej jednolitości i kątów prostych. Wymieniliśmy na NMC - użytkuje się je świetnie. My mamy je pomalowane farbą taką jak ściany - malowanie było natryskowe i ściany łącznie z listwami.
Nie mam jak teraz zrobić zdjęcia na stół jadalniany, Ale stół jest stary, więc nie ma co podziwiać :)

sylwus115
21-08-2014, 13:48
Witajcie, mam prośbę doradźcie gdzie lepiej ustawić stół ? Mam dwa wyjścia jak w załączniku przy wyspie lub pod ścianą .... ale jakoś żadne do mnie nie przemawia .... :(

275990

275991

Jolasia
21-08-2014, 13:54
Ja bym postawiła przy wyspie

f.5
21-08-2014, 17:52
Wytłumaczcie mi proszę na czym polega roznica w kolorze zlewu franke grafit a onyx ?

Flawia
21-08-2014, 20:11
Wytłumaczcie mi proszę na czym polega roznica w kolorze zlewu franke grafit a onyx ?

Onyx jest ciemniejszy.

karmen
21-08-2014, 20:32
Zdecydowanie przy wyspie

sylwus115
22-08-2014, 09:46
Ja bym postawiła przy wyspie


Zdecydowanie przy wyspie

Dzięki, chyba tak postawie bo innego wyjscia nie widzę .. :rolleyes:

Kubalaaa
22-08-2014, 15:20
Cześć Forumowicze :)

Przeczytałam całe forum :D- piękne kuchnie macie, super pomysły i baaardzo dużo rad :)

I ja właśnie, w związku z tym, że jestem na etapie projektu kuchni chciałabym się Was poradzić w sprawie podłogi w kuchni. Kuchnię mam otwartą na salon i myślałam o podłodze Arkesia beige - beżowy poler - w całym domu. Pytanie czy któraś/któryś z Was ma jasne płytki polerowane w kuchni i do tego białą kuchnię?
Boję się, ze nie będzie to grało kolorystycznie i że cieżko będzie utrzymać fugę w czystości... No i jeszcze kolor ścian przy takim zestawieniu... Doradźcie proszę :)

tao__
23-08-2014, 16:23
Arkesia beige - jest rektyfikowana, więc fuga może byc mini-mini-minimalna. Poza tym ładnie sie chyba prezentuje ta płytka na dużych przestrzeniach.

Pomyśl o mocnych akcentach kolorystycznych, skoro kuchnia biała i podłoga taka jasna. Z czymś zaszalej :)

Niestety nic więcej nie podpowiem, bo beży w ogóle nie brałam pod uwagę u siebie i trudno mi coś dopasowac do tego :( <jestem w gray-team> :)

Elfir
23-08-2014, 17:31
Polerowane płytki są chłonne - jak wylejesz sok z buraków czy wino może być problem z doczyszczeniem

cebula221
24-08-2014, 00:05
Ja również proszę o pomoc.

Jakiej długości macie barki przy szafkach kuchennych. U mnie wstępnie zaprojektowano 110 cm i przejście 120 cm, ale mi się wydaje że 110 cm to za mało, bo 2 osoby z trudem się zmieszczą.
Myślę żeby zrobić 130 lub 140 cm i wtedy przejście 100 lub 90 cm.
Co o tym sądzicie?
Proszę doradźcie coś?

bubblegum
24-08-2014, 08:34
Jeśli to jedyny stół, i będą przy nim spożywane regularne posiłki, to najlepiej jeśli dla jednej osoby przypada 60 cm szerokość na 40 cm głębokość. Przejście musi mieć minimum 90 cm, a wygodniej jeśli ma więcej.

276237

Ladybird76
24-08-2014, 18:11
Można wiedzieć co to za piekarnik? Tzn model....


To i ja pokażę naszą białą kuchnię. Kilka lat temu pisałam tutaj chyba lub na innym wątku o tym, jak ją projektowaliśmy, a teraz pokazuję już zamieszkaną:

275822275823275824 275827275828

Meble z mdf-u na wysoki połysk, blat z hanexu, zlewozmywak na zamówieni robiony ze staronu, pomiędzy szafkami wiszącymi a blatem jest również płyta ze staronu. Kot rasy europejskiej ;)

Pozdrawiam :)
Magda

MissOlii
24-08-2014, 19:45
Witam , przedstawiam jako inspirację kolejną naszą realizację . Kuchnia robiona dla naszej Klientki również z Muratora .. ;-)
Mdf lakierowany z frezowanymi uchwytami plus fornir oliwka na frontach oraz opaskach na około słupków ;-) Stolik okolicznościowy na jednej kwadratowej nodze również z tego forniru . Blat kwarcogranit oraz szyby lakierowane na blacie ;-) Miłego , Piotr więcej zdjęć na naszej stronie ;-)
229711
229712
229713
229714
229715



kolor nie moj gust ale gratulacje za pomyslenie nad wpuszczeniem rolety/ karniszu na rolete pos podwieszany sufit. Bardzo schludnie to wyglada. :)

Aleksandryta
24-08-2014, 20:35
Róż to nie moje klimaty, ale ta lodówka-krowa tak śmiesznie zabudowana, jakby ktoś ją wsunął do za małej szafy bez drzwi...

Doriko
24-08-2014, 21:12
Piszesz jakby to by wymysł właścicielki a mało która side by side jest zlicowana z szafkami. Mi to zupełnie nie przeszkadza. ogólnie bardzo ładnie choć róż w takiej postaci też nie moja bajka.

Elfir
24-08-2014, 21:18
Co o tym sądzicie?
Proszę doradźcie coś?


Moim zdaniem szerokosć 120 to minimum.
Ale przejście 90 cm - zależnie jak biegną szlaki komunikacyjne, może być za wąsko i podczas wnoszenia zakupów mozna haczyć biodrem o szafki.

Perla 22
24-08-2014, 22:50
No właśnie...Teraz sporo osób ma takie własnie duże lodówki, ja również taką mam. Własnie stoję nad dylematem jak ją zabudować. i przyznję, że również nie za bardzo podoba mi się powyższy sposób. Zauważyłam, że sporo osób w taki właśnie sposób zabudowuje te lodówki. Czy nie lepiej zlicować je z meblami? A może jest jakiś techniczny problem o którym nie wiem a który to uniemożliwia? Ja planuje zlicować wszystko z lodówką a ponieważ będzie podobnie jak na tych zdjęciach czyli za lodówką będą szafki stojące i wiszace to tak się zastanawiam czy to nie będzie zbyt głęboka wnęka miedzy szafką dolną a górną?

Doriko
24-08-2014, 23:06
Podobno są SBS które można zlicować ale są raczej drogie. Zwykły SBS potrzebuje miejsca do otwarcia drzwi i są dwa sposoby. Pierwszy właśnie tak jak wyżej czyli wysunąć do przodu o grubość drzwi. Drugi sposób to zostawić odstęp kilku centymetrów po obu stronach lodówki. Wielkość wymaganego odstępu zależy od modelu.

cebula221
25-08-2014, 11:05
Dzięki wielkie za pomoc,
zrobię 130 i 100 przejście myślę że będzie ok.

MissOlii
25-08-2014, 17:53
hej a o to moja kuchnia :) kuchnia robiona na zamowienie
lampa kupiona w OBI

czy blaty to jasny beton?

bettka
26-08-2014, 12:57
Mam pytanie o cokół w meblach kuchennych, u mnie "wyszedł" bardzo wysoki bo aż 15 cm. Piszę "wyszedł", bo miałam ustaloną z wykonawcą wys. górnej krawędzi blatu a nie miałam nigdzie wpisanej czy wrysowanej wys. cokołu. Dla mnie to trochę za dużo... Czy ktoś tak ma?
Wykonawca twierdzi, że musiała być taka wysokość cokołu, aby dało się zabudować zmywarkę. Wg mnie to ściema, bo zmywarka ma regulację na nóżkach.

agatah
26-08-2014, 13:36
I masz dobrze.
Ja mam Faktum z Ikei, korpusy 70 cm, blat 4 cm i cokół 16 cm
Dzięki temu nie mam podcięcia cokołu przy zmywarce.

Mmelisa
26-08-2014, 23:03
uchwyty frezowane wpuszczane lub frezowane przyklejane- listwowe :)
http://www.4poziom.slask.pl/lakier/3.jpg

http://www.belmeb.pl/upload/produkt_gl/3647_1.jpg

u siebie wybralam ta druga opcje :)

mi_mała
26-08-2014, 23:33
Mmelisa, ja miałam możliwość, a raczej nieprzyjemność korzystania z tych drugich w te wakacje, są okropnie niewygodne :(

eveee
26-08-2014, 23:39
Mi stolarz odradził je twierdząc, że można łatwo zahaczyć je ubraniem i rozerwać. Oglądałam je na żywo i stwierdziłam, że faktycznie dość ostre są te krawędzie, przy małych dzieciach trzeba uważać. Ja oglądałam zobala, może inne są delikatniejsze. U mnie skończyło się na frezowanych.

Mmelisa
26-08-2014, 23:49
wszystko zalezy jakie te listwy wybieramy...
u mnie sa tak wykonczone (zdjecie podgladowe z montazu)
https://lh5.googleusercontent.com/-hdpBUoyQ6zw/U_z_2ypdJCI/AAAAAAAABfw/EbINGEfciTQ/s512/DSC06872.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-c8TnzuknYrs/U_0ANoYs5oI/AAAAAAAABf4/-qRVZdB-dBI/s912/DSC06891.JPG

jestem zadowolona z wyboru, nie mam problemu przy otwieraniu :)

mi_mała
26-08-2014, 23:53
wszystko zalezy jakie te listwy wybieramy...
u mnie sa tak wykonczone (zdjecie podgladowe z montazu)
https://lh5.googleusercontent.com/-hdpBUoyQ6zw/U_z_2ypdJCI/AAAAAAAABfw/EbINGEfciTQ/s512/DSC06872.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-c8TnzuknYrs/U_0ANoYs5oI/AAAAAAAABf4/-qRVZdB-dBI/s912/DSC06891.JPG

jestem zadowolona z wyboru, nie mam problemu przy otwieraniu :)

Te z których korzystałam były wąskie i małe. Trudno było je złapać, szczególnie mokrą ręką. Otwarcie zmywarki i lodówki to była tragedia.

Mmelisa
27-08-2014, 00:01
nie chcialam cietych uchwytow..wolalam po calosci, tym bardziej, ze szuflady sa na 90cm szerokie :)

jutro poszperam w wolnej chwili, to dam znac jak sie nazywaja ..a teraz zmykam :sleep::bye:

agatah
27-08-2014, 09:01
Mmelisa, ja miałam możliwość, a raczej nieprzyjemność korzystania z tych drugich w te wakacje, są okropnie niewygodne :(

Korzystam na co dzień od 2,5 roku. Niewygodności nie stwierdzam, a u mnie są malutkie bo 5 cm.
Jak mam brudną rękę to małym paluszkiem otwieram bez problemów :)


Mi stolarz odradził je twierdząc, że można łatwo zahaczyć je ubraniem i rozerwać. Oglądałam je na żywo i stwierdziłam, że faktycznie dość ostre są te krawędzie, przy małych dzieciach trzeba uważać. Ja oglądałam zobala, może inne są delikatniejsze. U mnie skończyło się na frezowanych.

Mój dwulatek ani razu nie zahaczył, ani nikt ubrania nie rozerwał.
Być może jest takie ryzyko jeśli są niewłaściwie docięte, niewyszlifowane?
Moje standardowe z Ikei.

Mmelisa
27-08-2014, 09:19
U mnie uchwyt podobny do Zobal U-10 (http://zobal.com.pl/produkty/uchwyty/uchwyty_listwowe_frezowane_przyklejane/u-10-011-055-05)w inox , wzor frezowania D.

majdzik
27-08-2014, 21:42
Czy jest ktoś w stanie napisać jak zrobić podświetlenie cokołu (pasek ledowy) na całej długości kuchni gdzie w ciągu jest zmywarka (podcięty cokół) czy ktoś ma u siebie zrobione podswietlenie. Będę wdzięczny za każde sugestie.

Jak macie u siebie? oczywiście o ile macie podwietlenie :)




ale 5 czy 6 bo jak pozniej wytlumaczę to robi roznicę :)


witam w klubie u mnie to samo


dam sobie uciciac głowe ze masz 5 cm albo jak piszesz stolarz byl nadgorliwy.....


stolarze poszli po bandzie, co by było jak bys miała cargo załadowane 120 kilo i szybko pociagnęła do siebie ???
moze ta waga by przewazyła i całe cargo poleciało do przodu ?



Z matematycznego punktu widzenia wygląda na to ze :
cokół odsuniety o 6 cm nie potrzebuje wcięcia
poopieram to fotografią mojej wcale nie starej kuchni od prostego stolarza
http://images51.fotosik.pl/412/6776b1ed33f66669med.jpg (http://www.fotosik.pl)
i
http://images55.fotosik.pl/414/93ada1ce9fbd43e4med.jpg (http://www.fotosik.pl)
i
http://images52.fotosik.pl/413/f249b3b9302e2b52med.jpg (http://www.fotosik.pl)
front przechodzi na styk mozna powiedziec ze nawet lekko ociera jak poruszam zmywarką.
notabene własnie zauwazyłem ze zmywarka nie jest przykręcona tylko mozna ja w zakresie szafki przesunąc.

w nowej kuchni od drozszego stolarza cokół odsuniety jest o 5 cm czy nie jest tak jak pisze

1 cm roznicy miedzy nimi a 5 cm to nie jest licowanie sie z frontem dorogi kolego.....:)
poprę to oto fotką
http://images51.fotosik.pl/412/4b646ba0f13b83e7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

i stwierdzam ze w moim wypadku wystarczyło by podciecie tylko o 2 - 3 mm lub zastosowanie zawiasów ktore ktos tu pokazał.
oczywiscie wszystko przy zastosowaniu płyty 16 mm.
http://images55.fotosik.pl/414/0199f270628422c7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

i teraz dobrze aby sie wypowiedział nataly czy jest to podstawa do reklamacji bo widzę ze w jego realizacjach tez są takie podcięcia.

Tomkowa
27-08-2014, 23:10
Chciałabym poznać opinie użytkowników baterii zlewozmywakowych inox. Może ktoś takowe posiada :) W większości realizacji zainstalowane są baterie w chromie, a ja wymyśliłam sobie baterię właśnie w inoxie ;) Jestem ciekawa jak się takowe użytkuje pod względem utrzymania w czystości. Będę wdzięczna za podzielenie się wrażeniami :)

Gola86
29-08-2014, 00:47
Witam wszystkich.
Chciałabym pokazać moją kuchnię świeżo po montażu i prosić o dwie porady.
Pierwsza kwestia dotyczy oświetlenia. Jak widać na środku wisi kabel z żarówką. Pierwotnie miał tam być sufit napinany ale pomysł niedawno upadł. Szukam teraz pomysłu na coś co nie będzie się gryzło z grafitowymi tubami, których jest w sumie aż 9. Poradźcie coś proszę, bo na razie przychodzi mi do głowy tylko biały, prosty plafon, który zleje się z sufitem.
Drugie pytanie jest o kolor lacobela (lacobelu?) na ścianie nad płytą. Dać biały czy może ciemny, w kolorze blatu lub jaśniejszy szary ?

277193 277194 277195 277196 277197

Agami
29-08-2014, 09:47
Chciałabym poznać opinie użytkowników baterii zlewozmywakowych inox. Może ktoś takowe posiada :) W większości realizacji zainstalowane są baterie w chromie, a ja wymyśliłam sobie baterię właśnie w inoxie ;) Jestem ciekawa jak się takowe użytkuje pod względem utrzymania w czystości. Będę wdzięczna za podzielenie się wrażeniami :)

Mam baterię w inoxie Blue Watera. I dość twardą wodę.
Ciapki po wodzie zostają, ale porównując je do tych w chromie, które mam zainstalowane w łazienkach to niebo a ziemia. Ciapki o wiele mniej widoczne, szybciej je bez problemu usunę.
Na wylewce, gdzie u mojej mamy widać każdą kropelkę, u mnie mogę się zapomnieć na kilka dni. Kropelki zaschnięte widoczne tylko w miejscach najczęściej używanych, czyli przy dźwigni.
I ten kolor inoxu - fantastyczny. Do tego też mam dozownik w inoxie. Osobiście polecam.

Tomkowa
29-08-2014, 09:56
Agami, dziękuję :) Ten kolor inox to bardziej szaro-srebrny, czy w brąz wpadający?

bettka
29-08-2014, 10:07
Może sie faktycznie trochę czepiam z tym wysokim cokołem, ale przez wysoki cokół i o 1,5 cm wyższą zabudowę dolnych szafek niż ustaliłam okno otwiera mi się z luzem dosłownie kilku mm. Poniżej zdjęcie poglądowe (przepraszam za jakość z telefonu). Przy okazji pytanie: co dać na ściane na blatem? Czy szarość by tutaj pasowała?

Gola86
29-08-2014, 11:25
duś, dziękuję za radę.
Muszę sobie pożyczyć od stolarza próbki i poprzymierzać.
Zastanawiam się jeszcze do jakiej wysokości dać ten lacobel. Do wysokości okna czy np do połowy ?

agatah
29-08-2014, 11:36
Gola86, piękna kuchnia :)

Kolor zależy od tego czy chcesz kuchnię przyciemnić - czarny na pewno przyciemni, czy pozostawić taką jasną, świetlistą jak teraz :)

odotka
29-08-2014, 11:51
Wytłumaczcie mi proszę na czym polega roznica w kolorze zlewu franke grafit a onyx ?

To może ja wytłumaczę bo kilka dni temu stałam przed tym samym dylematem.

grafitowy jest bez delikatnych mieniących się srebrnych ?? drobinek i wygląda... bo ja wiem.... jak przykurzony grafit ?? ;)
a onyx ma te drobinki, które wg mnie dodają mu uroku (nie są nachalne - bardzo delikatne), a co do koloru - nie jest to głęboki czarny odcień jak sugeruje nazwa. Wczoraj przyjechał i przymierzyliśmy go do czarnego blatu - zlew jest niestety jaśniejszy... Nie wiem, może trzeba go doczyścić i zaimpregnować wtedy nabierze głębszego koloru... W każdym razie całe szczęście, że wybrałam onyx bo poważnie zastanawiałam się nad grafitem...

agatah
29-08-2014, 12:55
Zaolejowanie pomoże :)

ivy17
29-08-2014, 13:00
Gola śliczna kuchnia :rolleyes: co to za blat ??

piu
29-08-2014, 13:15
Może sie faktycznie trochę czepiam z tym wysokim cokołem, ale przez wysoki cokół i o 1,5 cm wyższą zabudowę dolnych szafek niż ustaliłam okno otwiera mi się z luzem dosłownie kilku mm. Poniżej zdjęcie poglądowe (przepraszam za jakość z telefonu). Przy okazji pytanie: co dać na ściane na blatem? Czy szarość by tutaj pasowała?


ja bym dała biel, u Gola96 także wybrałabym biel

f.5
29-08-2014, 13:38
To może ja wytłumaczę bo kilka dni temu stałam przed tym samym dylematem.

grafitowy jest bez delikatnych mieniących się srebrnych ?? drobinek i wygląda... bo ja wiem.... jak przykurzony grafit ?? ;)
a onyx ma te drobinki, które wg mnie dodają mu uroku (nie są nachalne - bardzo delikatne), a co do koloru - nie jest to głęboki czarny odcień jak sugeruje nazwa. Wczoraj przyjechał i przymierzyliśmy go do czarnego blatu - zlew jest niestety jaśniejszy... Nie wiem, może trzeba go doczyścić i zaimpregnować wtedy nabierze głębszego koloru... W każdym razie całe szczęście, że wybrałam onyx bo poważnie zastanawiałam się nad grafitem...

zlew mam od wtorku :) ONYX ale dziekuje za poswięcenie!!!
magiczna gąbeczka wymiata!

Mmelisa
29-08-2014, 13:54
Bettka, ja rowniez mam cokol na 15cm, wiec sie nie przejmuj ;)

Gola96 bardzo mi sie podoba Wasza kuchnia :)

ANNNJA
29-08-2014, 15:44
ja bym dała biel, u Gola96 także wybrałabym biel


dokładnie tak samo jak Piu prawi!!! w obu bym widziała białe szkło,
dodatkowo do Gola dodam że tam tych czarnych punkcików masz już naddto..rządzą w całej kuchni, są bardzo widoczne, takie punkciki,
więc na ściane już nie potrzeba takiej wielkiej tafli szkła w czarnościach..
a lampa, coś mi się kojarzy z Chorsa lub z Aquaform- jakoś tak się pisze, takie w formie plafonu, ale takiego długiego, i troszkę szerszego, i zwracaj uwage aby szkło od tego plafonu nie było za bardzo mleczne bo będzie niewiele światła z tego,
lampa oczywiście biała- bo tych czarnych punkcików tam masz już max. pozatym będzie szkłem białym pasowała do tego białego szkła na ścianie + wtopi się w białe fronty!!

nawet kilka minut temu widziałam coś w tym stylu plafon/lampę, napewno we Wnętrzach wątek, i tam chyba chodziło kwestie DRZWI..coś tam,
jakiś forumowić mówił o swoim "lusterku" i pomyłce przy wymiarach, dołączył link z łazienką- i tam była taka fajna, prosta długa lampa na suficie...
podobała mi się!!

chyba u F.5 to było?

f.5
29-08-2014, 16:09
Ano była rozmowa o drzwiach Olleo i lustrze poprawianym u szklarza ktory zbyt szybko podszedł do tematu i z własnej kasy musiał wykonać drugi raz
a tanio nie było bo i tafla nie mała

tak czy siak lampa jest taka a nie inna
http://images52.fotosik.pl/463/76619c5e7ff4e1af.jpg (http://www.fotosik.pl)

Agami
29-08-2014, 20:43
Agami, dziękuję :) Ten kolor inox to bardziej szaro-srebrny, czy w brąz wpadający?

Szaro-srebrny. W załączniku zdjęcie, choć nie do końca oddające jej "odcień", bo zrobiona z lampą i wszystko się ładnie błyszczy, a w rzeczywistości aż takiego połysku nie ma. Aaa, dźwignia zamontowana tak przez pomyłkę i nadal czeka na poprawkę :)

Lepsze zdjęcia inoxu z bliska BW - http://www.zlewozmywakikuchenne.pl/?p=706 - to drugie zdjęcie oddaje ładnie jej satynowy, jakby delikatnie przetarty, srebrno-szary kolor.

Tomkowa
29-08-2014, 21:45
Dziękuję Agami, dzięki Tobie odkryłam baterię, która rozwiązuje mój duży dylemat z dodatkowym kranikiem na wodę oczyszczoną. Bateria Palmira, to ta, której szukam. Gdyby miała jeszcze wyciąganą wylewkę, byłaby ideałem :) Ale i tak istnieje duże prawdopodobieństwo, że się na nią skuszę, choć znacząco przekracza budżet, jaki zaplanowałam na baterię :)

WiktoriaM
29-08-2014, 22:30
Polerowane płytki są chłonne - jak wylejesz sok z buraków czy wino może być problem z doczyszczeniem

My mamy poler. Żadnych kłopotów z czyszczeniem. Wystarczy soda oczyszczona i wilgotna ścierka.

Sharlotka
30-08-2014, 08:40
Gola,
jest PRZEPIĘKNIE!!!!

Basia_KRK
30-08-2014, 11:07
Gola86 - super wyszło! Fantastyczne macie okno w kuchni :) Co do lampy, to wg mnie dużo już się dzieje, więc może rzeczywiście coś białego płaskiego...

Agami
30-08-2014, 11:18
Dziękuję Agami, dzięki Tobie odkryłam baterię, która rozwiązuje mój duży dylemat z dodatkowym kranikiem na wodę oczyszczoną. Bateria Palmira, to ta, której szukam. Gdyby miała jeszcze wyciąganą wylewkę, byłaby ideałem :) :)

Tomkowa - niestety, nie ma kranu do filtrowanej wody z wyciąganą wylewką. Sama szukałam i albo to albo to. W swojej ofercie BW ma więcej w inoxie z podłączeniem do wody filtrowanej: Torino, Zara, Riva, Platina i Avea.

IlonaS.
30-08-2014, 14:44
Witam wszystkich.
Chciałabym pokazać moją kuchnię świeżo po montażu i prosić o dwie porady.
Pierwsza kwestia dotyczy oświetlenia. Jak widać na środku wisi kabel z żarówką. Pierwotnie miał tam być sufit napinany ale pomysł niedawno upadł. Szukam teraz pomysłu na coś co nie będzie się gryzło z grafitowymi tubami, których jest w sumie aż 9. Poradźcie coś proszę, bo na razie przychodzi mi do głowy tylko biały, prosty plafon, który zleje się z sufitem.
Drugie pytanie jest o kolor lacobela (lacobelu?) na ścianie nad płytą. Dać biały czy może ciemny, w kolorze blatu lub jaśniejszy szary ?

277193 277194 277195 277196 277197

Gola86, czy mogła byś mi powiedzieć co za blat masz w kuchni i czy jest on czarny?

acca5
31-08-2014, 21:18
Gola86 podaj jak działają światła- CZy wszystkie małe czarne zapalają się jedno-czasowo razem z pustym kablem na środku?

Gola86
31-08-2014, 21:43
Dziękuję wszystkim za rady i opinie :) Bardzo mi miło, że kuchnia się podoba. To pierwsza taka prawdziwie moja kuchnia bo wszystkie poprzednie były już urządzone w wynajmowanych mieszkaniach. Pierwszy raz więc mam coś po swojemu ;)

Jeśli chodzi o blat to jest to ciemny grafit, matowy , z delikatnie chropowatą strukturą. Chciałam czarny, ale niestety wykonawca nie miał takiego w swojej ofercie, a już nie było czasu szukać gdzie indziej. W sumie to nawet dobrze wyszło bo fajnie zlał się ze zlewem.

Wykonawca był miejscowy, robi kuchnie na terenie śląska.

Oświetlenie rozdzielone jest na 3 części. Osobno świeci się centralna część, osobno krótkie tuby, a osobno te wiszące nad oknem. To w sumie mogło być razem. Nawet nie pamiętam czyj to był pomysł aby rozdzielić.

ivy17
31-08-2014, 21:51
Jeśli chodzi o blat to jest to ciemny grafit, matowy , z delikatnie chropowatą strukturą. Chciałam czarny, ale niestety wykonawca nie miał takiego w swojej ofercie, a już nie było czasu szukać gdzie indziej. W sumie to nawet dobrze wyszło bo fajnie zlał się ze zlewem.

a pamiętasz może firmę/nazwę blatu ???

Gola86
31-08-2014, 22:08
a pamiętasz może firmę/nazwę blatu ???

Zapytam wykonawcę. Powinien pamiętać :)

Nataly Design
02-09-2014, 15:48
Czy jest ktoś w stanie napisać jak zrobić podświetlenie cokołu (pasek ledowy) na całej długości kuchni gdzie w ciągu jest zmywarka (podcięty cokół) czy ktoś ma u siebie zrobione podswietlenie. Będę wdzięczny za każde sugestie.

Jak macie u siebie? oczywiście o ile macie podwietlenie :)

Witam , to nie jest podstawa do składania reklamacji ponieważ zmywarka musi się "wyłożyć" . Czasami też podcinamy ten cokół .Wszystko bowiem zależy od zmywarki . Pozdrawiam , Piotr


No właśnie...Teraz sporo osób ma takie własnie duże lodówki, ja również taką mam. Własnie stoję nad dylematem jak ją zabudować. i przyznję, że również nie za bardzo podoba mi się powyższy sposób. Zauważyłam, że sporo osób w taki właśnie sposób zabudowuje te lodówki. Czy nie lepiej zlicować je z meblami? A może jest jakiś techniczny problem o którym nie wiem a który to uniemożliwia? Ja planuje zlicować wszystko z lodówką a ponieważ będzie podobnie jak na tych zdjęciach czyli za lodówką będą szafki stojące i wiszace to tak się zastanawiam czy to nie będzie zbyt głęboka wnęka miedzy szafką dolną a górną?

Witam , lodówki side by side są głębokie i dlatego najczęściej wystają z zabudowy meblowej . Poza tym drzwi są grube i muszą się "wyłożyć" na boczne meble i jakby były w jednej linii to by się nie otworzyły ;-( Ale każda lodówka jest inna i trzeba ją dokładnie sprawdzić w jaki sposób może być obudowana . Pozdrawiam , Piotr


Mam pytanie o cokół w meblach kuchennych, u mnie "wyszedł" bardzo wysoki bo aż 15 cm. Piszę "wyszedł", bo miałam ustaloną z wykonawcą wys. górnej krawędzi blatu a nie miałam nigdzie wpisanej czy wrysowanej wys. cokołu. Dla mnie to trochę za dużo... Czy ktoś tak ma?
Wykonawca twierdzi, że musiała być taka wysokość cokołu, aby dało się zabudować zmywarkę. Wg mnie to ściema, bo zmywarka ma regulację na nóżkach.

Zmywarka ma regulację właśnie pod odpowiednią wysokość nóżek . Standardowy wymiar zmywarki to 82 cm przy 10 cm nogach a 87 cm przy 15 cm nogach ., Miłego , Piotr

lukasz69karolina
02-09-2014, 16:03
Nataly ale można zostawić luz od lodówki sbs do zabudowy i wtedy drzwi wyłożą się w te szczeliny??

tak by lodówka licowała się z szafkami

Mmelisa
02-09-2014, 18:46
Nataly ale można zostawić luz od lodówki sbs do zabudowy i wtedy drzwi wyłożą się w te szczeliny??

tak by lodówka licowała się z szafkami

Karolina zerknij do watku Efilo (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167567-Zdj%C4%99ciowa-zbieranina) :yes: ona ma ladnie sbs ustawiony :)

IlonaS.
02-09-2014, 18:52
Jeśli chodzi o blat to jest to ciemny grafit, matowy , z delikatnie chropowatą strukturą. Chciałam czarny, ale niestety wykonawca nie miał takiego w swojej ofercie, a już nie było czasu szukać gdzie indziej. W sumie to nawet dobrze wyszło bo fajnie zlał się ze zlewem..

Wyszło bardzo fajnie :) Powiedz mi proszę, czy przez tą strukturę chropowatą blat nie jest trudniejszy w utrzymaniu. Pytam ponieważ też planuję ciemny szary lub czarny blat i troszkę obawiam się, że będzie szybko się brudził i że wszystko będzie na nim widać.

ivy17
02-09-2014, 18:56
Zapytam wykonawcę. Powinien pamiętać :)

Będę bardzo wdzięczna :rolleyes:

Nataly Design
03-09-2014, 14:20
Karolina zerknij do watku Efilo (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167567-Zdj%C4%99ciowa-zbieranina) :yes: ona ma ladnie sbs ustawiony :)

Lodówka wg karty gwarancyjnej powinna mieć około 5 cm luzu z jednej i drugiej strony ze względu na wentylację , ale tak jak pisałem każda lodówka ma inne wymagania . Ostatnio robiłem obudowę do lodówki samsung i sprzedawca powiedział że tylko jedna ściana się grzeje więc z tej strony trzeba zrobić
otwory wentylacyjne ;_) Miłego , piotr

Tomek8454
04-09-2014, 10:12
A jakie macie zmywarki w swoich domach?
My jak na razie nie mamy, ale chciałbym kupić w przyszłym miesiącu.

DDAREKK
04-09-2014, 20:49
Witam
Kto moze polecić sesnsowne finansowo firmy ale dobre robiące kuchnie, szafy, garderoby, meble do łazienki na wymiar w Warszawie ? Może robiliście ostatnimi czasami i jesteście zadowoleni ? Prosba o adresy www.
Pozdrawiam

Zuzaaa
04-09-2014, 21:01
Robił ktoś kuchnie z firmy Stanred ? Maja swoje salony na pewno w Warszawie.
Pozdrawiam
Zuza

aniula_bl
06-09-2014, 15:55
277193 277194 277195 277196 277197

jejku ! jaka piękna kuchnia!
i to obłędne okno !
zazdroszczam :P

-ula-
06-09-2014, 17:53
A oto moja kuchnia. Oczywiście biała jak prawie wszystkie na forum. Co kurczę jest w tej bieli? Ale jednak ciut inaczej. Matowe fronty i drewno ocieplają bardzo kuchnię i straszną mam ochotę wstawić tam fotel do czytania. Jak tylko znajdę coś odpowiedniego, na pewno to zrobię.

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/537/wOm6vz.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/537/ldHnKj.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/902/ekHe2w.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/538/EaAz55.jpg

piu
06-09-2014, 19:45
ula

to jest TO :) Świetnie zaakcentowana punktami czerni, zwłaszcza te 3 frandsen ball :yes:

Aż idę swoją uprzątnąć, bo wszystko mam teraz na wierzchu - słoje z ogórkami i konfiturą malinową... wszędzie coś !

mi_mała
06-09-2014, 19:49
Uwielbiam matową biel + drewno :) Bardzo ładna kuchnia.

Jedyne co rzuca się w oczy to kaloryfer i niezabudowane rury - to kamienica :confused:

Tomkowa
06-09-2014, 19:55
No właśnie, gdzie w kuchniach macie kaloryfery? Mam ogromny dylemat, bo albo będzie w widocznym miejscu, albo go wcale nie będzie. Ale boję się, że brak grzejnika to niezbyt dobry pomysł

Aleksandryta
06-09-2014, 19:58
ula kuchnia piękna, ale nabiegasz się. Fotel? Raczej chyba stół z krzesłami... ;) Rzeczywiście te rury trochę drażnią..

mi_mała
06-09-2014, 20:12
No właśnie, gdzie w kuchniach macie kaloryfery? Mam ogromny dylemat, bo albo będzie w widocznym miejscu, albo go wcale nie będzie. Ale boję się, że brak grzejnika to niezbyt dobry pomysł

ja będę miała pod oknem, ale biały i prosty, taki:
http://www.eradiatoare.ro/pics/large/6813_3008_prd.jpg

powinien nie rzucać się w oczy :)

-ula-
06-09-2014, 20:22
A, dziękuję wszystkim za miłe słowa. Rury i grzejnik zostają. To coś w rodzaju kamienicy, jednopiętrowy budynek z czasów II wojny. Na żywo tak źle nie jest. Na stół to raczej miejsca nie ma (chciałam ale nie da rady), będzie w jadalni tuż obok. Rzeczywiście na zdjęciach kuchnia wygląda na szerszą niż jest. Chyba się tak strasznie nie nabiegam...

mi_mała
06-09-2014, 20:33
Kamienice mają to do siebie, że rury mają na wierzchu - i trzeba się do tego przyzwyczaić i tyle :)

Zdjęcia mogły wyostrzyć efekt :) Mi się bardzo podoba - a kamienice bardzo lubię :P

Hisia
07-09-2014, 15:38
Ula bardzo ładna kuchnia, świetnie wyglądają te czarne dodatki.

annNS2
07-09-2014, 21:13
kuchnia rewelacja :D tylko brakuje chociazby mini stoliczka ;) no i ten grzejnik...nie dalo by sie go wymienic na jakis stary zeliwny? :) byloby zdecydowanie bardziej klimatycznie :)

-ula-
08-09-2014, 00:11
Mi też brakuje mini stoliczka ale mógłby mi trochę przeszkadzać, już z dziewczynami na forum nad tym główkowałam. Z grzejnikiem mam te same odczucia ale zmieniło mi się ostatnio trochę podejście do życia. Nie musi być idealnie, to nie była budowa od podstaw, tylko remont mieszkania i nie chcę zmieniać tego, czego koniecznie nie muszę. Może kiedyś jak nie będę miała na co innego kasy wydawać ;)

greywolf
08-09-2014, 07:58
-ula-, bardzo ładna kuchnia...


Z grzejnikiem mam te same odczucia ale zmieniło mi się ostatnio trochę podejście do życia. Nie musi być idealnie, to nie była budowa od podstaw, tylko remont mieszkania i nie chcę zmieniać tego, czego koniecznie nie muszę. Może kiedyś jak nie będę miała na co innego kasy wydawać ;)

... i bardzo zdrowe podejście do tematu :)

annNS2
08-09-2014, 08:10
Mi też brakuje mini stoliczka ale mógłby mi trochę przeszkadzać, już z dziewczynami na forum nad tym główkowałam. Z grzejnikiem mam te same odczucia ale zmieniło mi się ostatnio trochę podejście do życia. Nie musi być idealnie, to nie była budowa od podstaw, tylko remont mieszkania i nie chcę zmieniać tego, czego koniecznie nie muszę. Może kiedyś jak nie będę miała na co innego kasy wydawać ;)
alez to jest przeciez zrozumiale! :) byloby bardziej klimatycznie, ty tez sie z tym zgadzasz...ale nie za wszelka cene ;) mi nie musisz tego mowic...zawsze sa wazniejsze sprawy ;)
:)

krytyczny
08-09-2014, 15:48
no i prawidłowo, też wychodzę z założenia że wszystkie zmiany musza by przemyślane i podejmowane z chłodną głową

Nataly Design
08-09-2014, 22:50
Witam , przedstawiam naszą kolejną realizację dla inspiracji ;-) Mdf lakierowany na biały połysk przełamany dwoma kolorami i materiałami czyli czarnym kwarogranitem oraz fornirem orzechem amerykańskim . Pozdrawiam nataly design .,
278882
278883
278884
278885
278886

Flawia
09-09-2014, 08:06
Nataly, jak otwierają się górne szafki?

fajna kobieta
09-09-2014, 09:04
Jak pięknie....:yes:Tylko ten zlewik jakiś taki malusi chyba? :DI ja miałabym problem z mikrofalowka - za wysoko umieszczona.Jak dla mnie oczywiście.:DKuchnia sama w sobie cudna....:yes:

piu
09-09-2014, 10:51
ten zlew to jakiś żart :lol2:

adrianad
09-09-2014, 11:09
Zlew faktycznie wygląda komicznie :) Ale mnie bardziej zastanawia brak szuflad, czy są może wewnętrzne?

fajna kobieta
09-09-2014, 13:06
W tej kuchni nie ma zmywarki czy mi sie wydaje?! :jawdrop:Jeśli nie ma to niewyobrażam sobie funkcjonowania tylko z tym " zlewikiem" :eek:

agatah
09-09-2014, 13:07
W tej kuchni nie ma zmywarki czy mi sie wydaje?! :jawdrop:Jeśli nie ma to niewyobrażam sobie funkcjonowania tylko z tym " zlewikiem" :eek:

Jest.
Po prawej od zlewu. Widać to po szczelinach między frontami.

A zlewik faktycznie komiczny przy takim rozmiarze kuchni i powierzchni blatu.:lol2:
CO najwyżej można tam jabłko umyć ;)

Nataly Design
09-09-2014, 15:02
Witam , dziękuję , fornir zabezpieczony jest lakierem "zakrytoporowym" i oczywiście na łączeniu blatu też odpowiednim środkiem ;-)
Miłego , Piotr


Piekna kuchnia dokladnie taka mi sie marzy!!! :):):) wiec ta realizacja spadla mi z nieba :)

Jak zabezpieczony jest fornir na scianie?

Witam górne szafki są "składane" i pracują na systemie bluma HF ,
Miłego


Nataly, jak otwierają się górne szafki?


Jak pięknie....:yes:Tylko ten zlewik jakiś taki malusi chyba? :DI ja miałabym problem z mikrofalowka - za wysoko umieszczona.Jak dla mnie oczywiście.:DKuchnia sama w sobie cudna....:yes:

Większość wytycznych sprzętowych jest od strony Klienta i dlatego taka komora .. Mikrofala z piekarnikiem miała się zgrywać z lodówką nad którą celowo
jest dołożona blenda lakierowana czarna ;-) A dolne fronty miały mieć taką samą wysokość ;-) Miłego


Zlew faktycznie wygląda komicznie :) Ale mnie bardziej zastanawia brak szuflad, czy są może wewnętrzne?

Szuflady są na wyspie a w części kuchennej są carga oraz szuflady wewnętrzne . Oprócz tego selekcja na odpady , Miłego , Piotr


W tej kuchni nie ma zmywarki czy mi sie wydaje?! :jawdrop:Jeśli nie ma to niewyobrażam sobie funkcjonowania tylko z tym " zlewikiem" :eek:

Zmywarka jest obok "zlewiku" ... jest to zmywarka z zakrytym panelem sterującym .

acca5
09-09-2014, 15:32
Nataly czy możesz podać wymiary tej wyspy oraz głębokość szafek, szerokość szuflad i jaka jest głębokość zagłębienia w wyspie tej na no hokery, jak jest wysokość tej wyspy?

Mmelisa
09-09-2014, 15:47
a nie lepiej zapytac-Nataly moglbys zrobic mi taka kuchnie? :D

Nataly, piekne wykonanie, jak zawsze! :yes:

ivy17
09-09-2014, 15:52
Kuchnia bardzo ładna :yes:


a nie lepiej zapytac-Nataly moglbys zrobic mi taka kuchnie? :D

Nataly, piekne wykonanie, jak zawsze! :yes:

hmmmm tylko tutaj miała by wątpliwości z tym jak zawsze :cool:

Mmelisa
09-09-2014, 16:03
hmmmm tylko tutaj miała by wątpliwości z tym jak zawsze :cool:

ja tam problemow nie mialam z wymiarami ... skoro sie zamawia kuchnie, to osoba ja wykonujaca, informuje, daje rysunki z opisem, wiec nie wiem, po co tutaj ludziom az tak szczegolowe informacje?

Nataly Design
09-09-2014, 16:09
Witam ,
wyspa ma 230 cm długości i 90 cm szerokości a głębokość szafek od strony kuchni 60 cm , czyli na nogi zostaje 30 cm ,
Miłego , Piotr





Nataly czy możesz podać wymiary tej wyspy oraz głębokość szafek, szerokość szuflad i jaka jest głębokość zagłębienia w wyspie tej na no hokery, jak jest wysokość tej wyspy?


Nataly czy możesz podać wymiary tej wyspy oraz głębokość szafek, szerokość szuflad i jaka jest głębokość zagłębienia w wyspie tej na no hokery, jak jest wysokość tej wyspy?
Szerokość szuflad 100 cm ;-)

Flawia
09-09-2014, 18:02
Witam górne szafki są "składane" i pracują na systemie bluma HF ,
Miłego

Tak się da, jeśli nad szafkami jest już sufit? Ja będę miała nad szafkami ok. 15 cm, czy naprawdę da się zastosować ten front uchylno-składany?

Nataly Design
09-09-2014, 18:29
Tak się da, jeśli nad szafkami jest już sufit? Ja będę miała nad szafkami ok. 15 cm, czy naprawdę da się zastosować ten front uchylno-składany?

Wiem o czym mówisz , w zasadzie nad szafkami powinien być "luz" ale Klientka została poinformowana o tym , i dalej była za tym systemem . Okazało się że fronty otwierają się całkiem nieźle tylko zwolniliśmy trochę unoszenie tych drzwi do góry bo uderzałyby w sufit z "impetem" ..

Flawia
09-09-2014, 19:50
Wiem o czym mówisz , w zasadzie nad szafkami powinien być "luz" ale Klientka została poinformowana o tym , i dalej była za tym systemem . Okazało się że fronty otwierają się całkiem nieźle tylko zwolniliśmy trochę unoszenie tych drzwi do góry bo uderzałyby w sufit z "impetem" ..

A jaka jest zalecana przestrzeń nad szafkami, żeby swobodnie działało? Te 15 cm wystarczy?

ivy17
09-09-2014, 20:59
ja tam problemow nie mialam z wymiarami ... skoro sie zamawia kuchnie, to osoba ja wykonujaca, informuje, daje rysunki z opisem, wiec nie wiem, po co tutaj ludziom az tak szczegolowe informacje?

bardziej chodziło mi o wykonanie, bo nie zawsze jest pięknie wykonane :-)

Nataly Design
09-09-2014, 21:04
A jaka jest zalecana przestrzeń nad szafkami, żeby swobodnie działało? Te 15 cm wystarczy?

Myślę że do pełnego otwarcia potrzeba około 20 cm , Miłego , Piotr

Mmelisa
09-09-2014, 22:56
bardziej chodziło mi o wykonanie, bo nie zawsze jest pięknie wykonane :-)

chodzilo mi o wymiary a nie o materialy :D

nie Ciebie mialam na mysli :hug:

Flawia
10-09-2014, 08:25
Myślę że do pełnego otwarcia potrzeba około 20 cm , Miłego , Piotr

Dzięki za odpowiedź.

mycha.:)
10-09-2014, 15:57
ja tam problemow nie mialam z wymiarami ... skoro sie zamawia kuchnie, to osoba ja wykonujaca, informuje, daje rysunki z opisem, wiec nie wiem, po co tutaj ludziom az tak szczegolowe informacje?


Ale nie każdego stać na zamówienie sobie kuchni, ja na przykład będę sama sobie projektować kuchnię i zakupię szafki, więc mi takie informacje bardzo się przydadzą :)

Mmelisa
10-09-2014, 16:14
Ale nie każdego stać na zamówienie sobie kuchni, ja na przykład będę sama sobie projektować kuchnię i zakupię szafki, więc mi takie informacje bardzo się przydadzą :)

tez sama sobie robilam projekty na poczatku, a kuchnie zamowilam w studiu kuchennym a nie u stolarza (czyli tez zakupilam ) ;)
musisz wiedziec co chcesz miec na jakiej scianie i dopasowujesz wymiarami... wielkiej w tym logiki nie ma ;) :yes:

mycha.:)
10-09-2014, 17:52
tez sama sobie robilam projekty na poczatku, a kuchnie zamowilam w studiu kuchennym a nie u stolarza (czyli tez zakupilam ) ;)
musisz wiedziec co chcesz miec na jakiej scianie i dopasowujesz wymiarami... wielkiej w tym logiki nie ma ;) :yes:

No ja osobiście wiem co gdzie chcę , ale na przykład też mnie zainteresował wymiar wyspy, bo jednak jakieś wygodne wymiary musi mieć, jeśli na niej będzie płyta ceramiczna :) Dlatego mnie osobiście nie dziwi, jak ktoś komuś zadaje tyle pytań a Nataly chętnie tej osobie odpowiedział i przy okazji ja się czegoś dowiedziałam :)

No właśnie Nataly kuchnia boska, jak zawsze :)

Katarzyna Czemerys
11-09-2014, 13:34
279240

279241

279242

279243

279244

asc
11-09-2014, 13:46
Katarzyna jaki to kolor szkła na scianie ??

zioberek
11-09-2014, 18:54
Witam. Mam pytanie czy kratka wentylacyjna w cokole pod zabudowaną lodówką jest konieczna?? jutro będę miał pewnie kuchnie skończoną jednak zastanawia mnie brak tej kratki. pozdrawiam

Nataly Design
11-09-2014, 19:22
Witam. Mam pytanie czy kratka wentylacyjna w cokole pod zabudowaną lodówką jest konieczna?? jutro będę miał pewnie kuchnie skończoną jednak zastanawia mnie brak tej kratki. pozdrawiam

W zasadzie powinno się zrobić kratkę albo jakieś ładne podcięcie w cokole , miłego , Piotr ,
Dopóki sprzęt chodzi to się nie dowiesz ale jak się popsuje i przyjedzie serwisant i stwierdzi że nie ma odpowiedniego podejścia powietrza pod sprzęt
to nie uzna gwarancji i trzeba będzie płacić .

Nataly Design
11-09-2014, 19:27
A teraz kolejna inspiracja , palisander santos w naturze i system bezuchwytowy łącznie z zabudową chłodziarki i uchwytem wykonanym w pionie ,
na górze akryle do których coraz bardziej się przekonuję , pomiędzy szafkami szkło hartowane i lakierowane . Pozdrawiam , Piotr
279280
279281
279282
279283
279284

fajna kobieta
11-09-2014, 19:45
nataly niezmiennie pięknie.... :rolleyes:

Katarzyna Czemerys
11-09-2014, 21:32
Aluminium :)

eveee
13-09-2014, 23:50
Nataly jak otwiera się szafka nad okapem? Bo widzę, że pozostałe mają pochwyt "od tyłu" - chyba tylko tipon wchodzi w grę?
Bardzo ładna kuchnia :yes:

Nataly Design
14-09-2014, 10:05
Nataly jak otwiera się szafka nad okapem? Bo widzę, że pozostałe mają pochwyt "od tyłu" - chyba tylko tipon wchodzi w grę?
Bardzo ładna kuchnia :yes:

Witam , nad okapem zawsze stosuję tipona bo nie ma dostępu do krawędzi frontu . Miłego , Piotr

mi_mała
14-09-2014, 11:15
Nataly, mam pytanie :) Planuję w kuchni okap podszafkowy taki: http://www.nodor.com.pl/okap-podszafkowy-gat-850-inox-600.html

Głębokość szafki, w której będzie zamontowany planuję na 40-45 cm. Czy szafke nad okapem będę mogła zrobić z "odwróconym" frezem, czy potrzebuję tip-ona? Nie ukrywam, że wolałabym tip-onów nie posiadać - za wiele słyszałam historii o nie otwierających się drzwiach :)

Nataly Design
14-09-2014, 11:22
Nataly, mam pytanie :) Planuję w kuchni okap podszafkowy taki: http://www.nodor.com.pl/okap-podszafkowy-gat-850-inox-600.html

Głębokość szafki, w której będzie zamontowany planuję na 40-45 cm. Czy szafke nad okapem będę mogła zrobić z "odwróconym" frezem, czy potrzebuję tip-ona? Nie ukrywam, że wolałabym tip-onów nie posiadać - za wiele słyszałam historii o nie otwierających się drzwiach :)

Witam , po pierwsze nie wiem dlaczego ta szafka ma być taka głęboka ? Przy tym okapie nie trzeba aż takiej głębokości chyba że takie chcesz też kolejne szafki . Ten okap montuje się w dolnym wieńcu i można zrobić front z frezem ale nie koniecznie tym odwróconym bo to wg mnie nie ładnie wygląda .
Tipony też stosuję jak muszę ale tipony bluma zawsze działają , wymagają czasami regulacji . Miłego , Piotr

mi_mała
14-09-2014, 12:11
Szafka będzie tak głęboka, ponieważ to aneks kuchenny na prostej ścianie - ramka szafek o głębokości 60 cm + wewnętrzne szafki wiszące o głębokości 40 cm. Taka proporcja najlepiej wyglądała :)

A co polecasz ma uchwyty do takich szafek?

Mmelisa
14-09-2014, 12:36
Mi_mala, ja mam u siebie caly ciag szafek gornych na frezie...tzn podciecie jest zrobione w dolnej polce szafki a front jednolity...
okap mam ukryty za frontem szafek :)

Jak chcesz, to moge wyslac Ci zdjecia na priv. :)

mi_mała
14-09-2014, 12:43
Melisa, bardzo chętnie :)

Właśnie się zastanawiam, co będzie dobrze wyglądało jako rozwiązanie uchwytów w górnych szafkach - dolne chcę z frezowanymi uchwytami - górne - jak najmniej widoczne :)

Mmelisa
14-09-2014, 12:44
u mnie sa typowo nie widoczne :)
juz lece skrobac privka :yes:

jola.wg
14-09-2014, 19:26
Ja tez poprosze o te zdjecia [email protected]

Nataly Design
14-09-2014, 20:35
Melisa, bardzo chętnie :)

Właśnie się zastanawiam, co będzie dobrze wyglądało jako rozwiązanie uchwytów w górnych szafkach - dolne chcę z frezowanymi uchwytami - górne - jak najmniej widoczne :)

Pierwszy patent jest taki że za frontem wstawiamy listwę aluminiową i mamy miejsce na palce żeby front otworzyć od tyłu i nie ingerujemy w ogóle we front , natomiast drugi patent to frezowanie tylko w kancie frontu które jest niewidoczne z przodu ale palce mieszczą się tam bez problemu . I w tym wypadku nie robimy nic z dolnym wieńcem .

mi_mała
14-09-2014, 20:53
Pierwszy patent jest taki że za frontem wstawiamy listwę aluminiową i mamy miejsce na palce żeby front otworzyć od tyłu i nie ingerujemy w ogóle we front , natomiast drugi patent to frezowanie tylko w kancie frontu które jest niewidoczne z przodu ale palce mieszczą się tam bez problemu . I w tym wypadku nie robimy nic z dolnym wieńcem .


Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Który z nich uważasz za wygodniejszy?

Nataly Design
15-09-2014, 00:07
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Który z nich uważasz za wygodniejszy?

Uważam że jeden i drugi jest wygodny ;-) I Klienci też różnie wybierają , nie wiem też jaki układ górnych szafek będzie u Ciebie bo bym pewnie doradził który
patent będzie poprostu odpowiedni . Miłego , Piotr

asc
15-09-2014, 09:09
Nataly widzę ze w suficie zamontowane są głośniki, a gdzie schowane jest źródło dźwięku??

Nataly Design
15-09-2014, 10:34
Nataly widzę ze w suficie zamontowane są głośniki, a gdzie schowane jest źródło dźwięku??
Witam , to są specjalne radia montowane właśnie w suficie . Uruchamia się je pilotem i oczywiście też nim steruje . Miłego

Syriusz_BLACK
15-09-2014, 11:06
ciekawe jak to wygląda od "środka"

Flawia
15-09-2014, 12:02
Pierwszy patent jest taki że za frontem wstawiamy listwę aluminiową i mamy miejsce na palce żeby front otworzyć od tyłu i nie ingerujemy w ogóle we front , natomiast drugi patent to frezowanie tylko w kancie frontu które jest niewidoczne z przodu ale palce mieszczą się tam bez problemu . I w tym wypadku nie robimy nic z dolnym wieńcem .

Nataly, masz może jakieś fotki z bliska tych rozwiązań?

asc
15-09-2014, 12:09
dzieki Nataly
a moze podac symbol tego radia??

annNS2
15-09-2014, 21:12
czy to cos takiego? https://www.google.pl/search?newwindow=1&biw=1280&bih=678&tbm=isch&sa=1&q=radio+sufitowe&oq=radio+sufitowe&gs_l=img.3..0j0i24.31981.33106.0.33281.8.4.0.4.4.0 .155.357.1j2.3.0....0...1c.1.53.img..1.7.363.6vNwb z1tSzY
calkiem sprytne ;) w lazience by sie przydalo :)

Nataly Design
16-09-2014, 10:40
Nataly, masz może jakieś fotki z bliska tych rozwiązań?

Witam , postaram się takie zrobić i przesłać ;-)

Flawia
16-09-2014, 10:53
Witam , postaram się takie zrobić i przesłać ;-)

Byłoby super, jak już jesteś, to mam jeszcze pytanie, czy front górny na Aventosach HK-S można zatrzymać w wybranej pozycji jak na HF, czy idzie od razu cały na maksymalną wysokość?

Nataly Design
16-09-2014, 16:13
Byłoby super, jak już jesteś, to mam jeszcze pytanie, czy front górny na Aventosach HK-S można zatrzymać w wybranej pozycji jak na HF, czy idzie od razu cały na maksymalną wysokość?

Przy zakupie HK sa podaj jego wymiar bo te wszystkie podnośniki wylicza się i dobiera odpowiednio do ciężaru frontu ;-)

Flawia
16-09-2014, 16:52
Przy zakupie HK sa podaj jego wymiar bo te wszystkie podnośniki wylicza się i dobiera odpowiednio do ciężaru frontu ;-)

To zrobi na pewno stolarz :yes:, ale nie odpowiedziałeś - czy można zatrzymać w wybranej pozycji?

Nataly Design
16-09-2014, 18:32
To zrobi na pewno stolarz :yes:, ale nie odpowiedziałeś - czy można zatrzymać w wybranej pozycji?

HK na pewno bo taki stosuję najczęściej ale HKS nie jestem pewny ale mogę się dowiedzieć ;-)

Flawia
16-09-2014, 18:54
HK na pewno bo taki stosuję najczęściej ale HKS nie jestem pewny ale mogę się dowiedzieć ;-)

Będę wdzięczna :)

owieczka26
17-09-2014, 12:05
Moja biała kuchnia :wave:


280254280255280256280257

fajna kobieta
17-09-2014, 12:10
Jak ci sie udaje zachować taka sterylność w białej kuchni??? :eek:

bubblegum
17-09-2014, 12:11
To ja myślałam, że mam białą kuchnię o.0

Flawia
17-09-2014, 12:18
Moja biała kuchnia :wave:


280254280255280256280257

To jest naprawdę biała kuchnia :D
Kiedy kupowałaś ten chlebak Tchibo? Dawno?

owieczka26
17-09-2014, 12:20
Jak ci sie udaje zachować taka sterylność w białej kuchni??? :eek:

Teź obawiałam się troche tego, ale to jest prostrze niż moźe się wydawać, a szkło w kuchni w tym kolorze to bajka do utrzymania w czystości, jeżeli pojawiają się jakieś chlapy, które widać (zazwyczaj przy zlewie) po prostu przecieram ścierką do luster i już :-) zero mazów, smug itp., to samo fronty z połyskiem...

adrianad
17-09-2014, 12:21
Owieczka, faktycznie biało :) Zdradzisz jaką masz płytę? Ciągle się zastanawiam czy się na białą nie skusić...

owieczka26
17-09-2014, 12:23
Miałam wizje kuchni właśnie taką jak jeszcze nie miałam mieszkania 3 lata temu, a chlebak to był pierwszy zakup do niej, wiec dawno :-)

Flawia
17-09-2014, 12:25
Miałam wizje kuchni właśnie taką jak jeszcze nie miałam mieszkania 3 lata temu, a chlebak to był pierwszy zakup do niej, wiec dawno :-)

Tak myślałam, że nie uda mi się już go upolować ;)

owieczka26
17-09-2014, 12:26
gorenje simplicity, dobra w utrzymaniu, jak przy mega gotowaniu brud ostro się przypiecze, nie trzeba ryzykować skrobarkiem, który jest w zestawie, mąż polecił mi paste tempo, po której każdy brud schodzi, a płyta cały czas bez śladów użytkowania :-)

bubblegum
17-09-2014, 12:40
tez mam gorenje simplicity, ale ta płyta nie jest niestety biała, ale niebieska.

Elfir
17-09-2014, 12:42
moja kuzynka ma jasne płytki i przeklina, bo wiecznie musi latać z mopem.

owieczka26
17-09-2014, 12:44
tez mam gorenje simplicity, ale ta płyta nie jest niestety biała, ale niebieska.

niebieska??? Taka niebieska jak widać na moich zdjęciach hehe

owieczka26
17-09-2014, 12:52
W tchibo czasem są powtarzane artykuły.Polecam Newsletter i będziesz mogła nabierząco śledzić ofertę ;-)

bubblegum
17-09-2014, 12:52
hehe, no mam ją w kuchni, hehe, akurat na tych zdjęciach płytę widać najmniej. Podobnie jak Twój lacobel na ścianie nie jest biały, tylko właśnie w odcieniu niebieskiego.

owieczka26
17-09-2014, 13:20
moja kuzynka ma jasne płytki i przeklina, bo wiecznie musi latać z mopem.
Płytki mają fakturę i dzięki temu są pomiędzy matem a błyszczącymi . 280265

kinka
17-09-2014, 13:21
Bardzo ładna kuchnia :)
Też mam całą białą i przeklinam widać dosłownie wszystko każdy paproch nie mówiąc o kurzu.Nie wierze że jest łatwa w utrzymaniu czystości,ja dużo gotuje i bez przerwy coś stoi na wierzchu i jakbym nie sprzątała za 2 godziny jest to samo.Mimo to w nowym domu też planuje białą ale cokół i blat w innym kolorze i przede wszystkim podłoga NIE BIAŁA.

owieczka26
17-09-2014, 13:30
hehe, no mam ją w kuchni, hehe, akurat na tych zdjęciach płytę widać najmniej. Podobnie jak Twój lacobel na ścianie nie jest biały, tylko właśnie w odcieniu niebieskiego. Płyta może lekko wpada w zimny niebieski, bo jest mleczna, zdjęcie oddaje kolor:)280267280268

Delicjanka
17-09-2014, 13:33
Wow, ale biało:)

owieczka26
17-09-2014, 13:45
Test kuchni w praktyce wyszedł smakowicie ;-) 280274

Marysia Ro
17-09-2014, 15:00
owieczka, co to za meble? Wykonywałaś na zamówienie? Co za materiał? Czy uchwyty kupowałaś osobno? Podaj, proszę, nazwę piekarnika, zlewu i kranu kuchennego. Aha! I co na ścianie?
Twoja kuchnia podoba mi się bardzo, ale za bardzo jestem leniwa, żeby codziennie myć podłogę i blat, dlatego u mnie białe będą tylko fronty, ściany i sprzęty :)

fajna kobieta
17-09-2014, 17:39
Ojej tyle dobra tyle dobra na stole.:wiggle:

piu
17-09-2014, 17:49
owieczka26

Piękna kuchnia, nie rażą mnie nawet niekonsekwentne podziały.
p..s czym wycinałaś gwiazdki z arbuza, wyglądają bardzo apetycznie :yes:
Oj, chyba niepotrzebnie tu dziś zajrzałam :lol2:

Mmelisa
17-09-2014, 17:55
Swietna kuchnia! Gratuluje!
taka cala w bieli to cos, co u siebie myslalam zrobic...
zaluje ze nie wylalismy bialej zywicy (braklo nam czasu) wiec podloga jest szara, ale blat zawsze mozna zmienic na bialy (niestety ciemne agd bedzie nie ciekawie wygladac, wiec zostaje przy swoim) :D

stol wyglada apetycznie... gwiazdki pewnie z foremek do pierniczkow wycinane :D

Mmelisa
17-09-2014, 17:57
Oj, chyba niepotrzebnie tu dziś zajrzałam :lol2:

narobila smaka nie? ;) :lol2:

Delicjanka
17-09-2014, 18:39
narobila smaka nie? ;) :lol2:


nomnomnomnom:)

ja mam problem, moze coś polecicie, mężu malował sciany i "zapomniało":bash:mu się położyć folie na płytki podłogowe, tak więc mam masakre kropkową, czym to najlepiej zejdzie? ocet już próbowałam, szpachelką te największe plamy odeszły, ale te maciupkie kropki..........:( tragedia.

Mmelisa
17-09-2014, 18:57
oj znam ten bol ;)
szwagier mi tak zalatwil kafle szpachla, silikonem i ciapkami farby...
2 godziny na kolanach i szorowanie... namaczanie i szorowanie...
u mnie byl plyn do kafli... plus szpachelka...

owieczka26
17-09-2014, 19:24
owieczka, co to za meble? Wykonywałaś na zamówienie? Co za materiał? Czy uchwyty kupowałaś osobno? Podaj, proszę, nazwę piekarnika, zlewu i kranu kuchennego. Aha! I co na ścianie?
Twoja kuchnia podoba mi się bardzo, ale za bardzo jestem leniwa, żeby codziennie myć podłogę i blat, dlatego u mnie białe będą tylko fronty, ściany i sprzęty :)

Meble robione na zamówienie: korpusy z płyty Pfleiderer (krawędzie korpusów oklejone PCV 0,8 mm), fronty i korpusy widoczne z MDF lakierowanego na wysoki połysk, blaty Egger, przy górnych drzwiczkach brak uchwytów - fronty przedłużone o 2 cm, uchwyty dolnych szafek Zobval U9 dł. 10 cm, szuflady Blum Tandembox, zawiasy Blum (cichy domyk), płyta grzejna i piekarnik Gorenje z serii Simplycity. bateria Franke Neptune + dozownik Franke, zlewozmywak Franke OID 651 BIAŁY.
Na ścianie szkło o gr. 5mm malowane na biało (kolor końcowy uzależniony od grubości szkła, im grubsze tym kolor bardziej zielonkawy). Jest możliwość uzyskania koloru idealnie białego przy zastosowaniu szkła bezbarwnego (diamentowego). Element szkła na ścianie z płytą grzejną hartowany.

Marysia Ro
17-09-2014, 19:32
owieczka26 , dziękuję za wszystkie informacje. Jestem pod wrażeniem Twojej konsekwencji w użyciu bieli, gratulacje!

owieczka26
17-09-2014, 19:54
nomnomnomnom:)

ja mam problem, moze coś polecicie, mężu malował sciany i "zapomniało":bash:mu się położyć folie na płytki podłogowe, tak więc mam masakre kropkową, czym to najlepiej zejdzie? ocet już próbowałam, szpachelką te największe plamy odeszły, ale te maciupkie kropki..........:( tragedia.

Spryskaj kafle płynem do szyb i usuwaj kropki wkładem do nożyka introligatorskiego/tapet (taki zwykły od którego odłamuje się poszczególne elementy ostrza). Musisz to robić pod możliwie największym kontem. Nie porysujesz kafli, bez obaw, ja w ten sposób usuwam zabrudzenia i klej po naklejkach z szyb.

żona m
17-09-2014, 21:19
279240
na miniaturkach czarna lodówka po środku zabudowy wygląda jak drzwi na zaplecze......kto Wam doradził tę lodówkę tak po srodku ulokować?

reni1980
18-09-2014, 12:39
owieczka co za sałatka :jawdrop:zajebiscie wygląda, boże ale mi smaka narobiłaś

ivy17
18-09-2014, 12:50
Bardzo ładna biało biała kuchnia :yes::yes::yes:


owieczka co za sałatka :jawdrop:zajebiscie wygląda, boże ale mi smaka narobiłaś

sałatka super:-)
A czym przełożona...śmietaną czy jakimś innym kremem ??

bubblegum
18-09-2014, 16:53
Jeszcze wracając do tematu koloru płyty, nie dla hobbistycznego wypominania, ale może komuś tak jak mi zależy na białej płycie indukcyjnej, to kupując gorenje może się kolorem rozczarować. Ja kupowałam przez internet, w ciemno, i niestety z koloru nie jestem zadowolona - tak to wygląda w zestawieniu z białym blatem:

280506

Delicjanka
18-09-2014, 18:48
Wyczyscilam płytki! kupiłam Atlas szop 2000 i wystarczyło "tylko 3 godziny" szorowania:] a już w czwartek bedzie montowana kuchnia :D:D:D

Marysia Ro
18-09-2014, 21:48
bubblegum a porównywałaś kolor tej swojej płyty do innych białych? Też jest taka różnica?

bubblegum
18-09-2014, 22:05
Z białymi jest problem - są w sklepach internetowych, nie ma w stacjonarnych do zobaczenia na żywo, dlatego kupowałam w ciemno. Udało mi się porównać do mastercook'a - który jest szaro-różowy (sic).

owieczka26
18-09-2014, 22:33
Bardzo ładna biało biała kuchnia :yes::yes::yes:



sałatka super:-)
A czym przełożona...śmietaną czy jakimś innym kremem ??

Jogurtem Froop Muller ;-) smaki brzoskwinia z marakują a druga warstwa wiśnia z bananem
a na wierzchu bita śmietana :yes:

Marysia Ro
18-09-2014, 22:39
Z białymi jest problem - są w sklepach internetowych, nie ma w stacjonarnych do zobaczenia na żywo, dlatego kupowałam w ciemno. Udało mi się porównać do mastercook'a - który jest szaro-różowy (sic).

Hmm... to może nie ma idealnie białej płyty? Szczerze mówiąc, bardziej pasowałaby mi wchodząca w niebieski odcień, niż szaro-różowa ;)

czakira
19-09-2014, 00:56
280560280561280562

Ladybird76
19-09-2014, 08:35
Jeśli nie ma w sklepie szukanej płyty czy też innego sprzętu to można złożyć rezerwacje w rtv euro agd i nie trzeba jej odbierać a oni ściągnąłem na sklep.
Sama obecnie tak zrobiłam i nie odebrałam.

Bosch ma ładny kolor280575

joanika
19-09-2014, 08:35
O rany, jaka wielka kuchnia!!! Bardzo mi się podoba. A te krzesła WYMIATAJĄ, możesz zdradzić co to??

annNS2
19-09-2014, 09:29
280560280561280562
faktycznie spora ;) niezle trzeba sie nalatac zeby makaron odcedzic ;)

Aleksandryta
19-09-2014, 10:00
faktycznie spora ;) niezle trzeba sie nalatac zeby makaron odcedzic ;)
I wlasnie po to są krzesla, żeby po drodze odpocząć ;)

reni1980
19-09-2014, 10:57
czakira ogromna kuchnia :jawdrop::jawdrop::jawdrop: świetne hokery, wklej fotę już po udomowieniu i w dziennym świetle


swoją drogą ile białe kuchnie są już na topie, jakieś ponad 5 lat, nie źle co? :)

czakira
19-09-2014, 12:18
kuchnia ma około 25m2 ,zrezygnowałam ze spiżarki na rzecz większej kuchni,

czakira
19-09-2014, 12:21
czakira ogromna kuchnia :jawdrop::jawdrop::jawdrop: świetne hokery, wklej fotę już po udomowieniu i w dziennym świetle


swoją drogą ile białe kuchnie są już na topie, jakieś ponad 5 lat, nie źle co? :)

ok, postaram w weekend "obfocić" w świetle dziennym

Delicjanka
19-09-2014, 12:35
większa niż mój "salon" ;)

fajna kobieta
19-09-2014, 12:39
czakira ogromna kuchnia :jawdrop::jawdrop::jawdrop: świetne hokery, wklej fotę już po udomowieniu i w dziennym świetle


swoją drogą ile białe kuchnie są już na topie, jakieś ponad 5 lat, nie źle co? :)
Renia ja mam swoją biała lakierowana 12 lat.;)

lukasz69karolina
19-09-2014, 12:40
kuchnia ma około 25m2 ,zrezygnowałam ze spiżarki na rzecz większej kuchni,
zrobiłam taką samą rezygnację u siebie - ale nie osiągnęłam 25m2

metraż robi wrażenie :)

a na rogu masz imitacje szuflad??? bo chyba takie płytkie to nawet nie da się zrobić ;)
chyba że to szafki a tylko drzwiczki udają szuflady?

BARENO
19-09-2014, 15:27
spiżarka dobra rzecz...

czakira
19-09-2014, 19:08
zrobiłam taką samą rezygnację u siebie - ale nie osiągnęłam 25m2

metraż robi wrażenie :)

a na rogu masz imitacje szuflad??? bo chyba takie płytkie to nawet nie da się zrobić ;)
chyba że to szafki a tylko drzwiczki udają szuflady?
tak, do drzwiczki udające szuflady

julianna16
20-09-2014, 19:45
A oto moja kuchnia. Oczywiście biała jak prawie wszystkie na forum. Co kurczę jest w tej bieli? Ale jednak ciut inaczej. Matowe fronty i drewno ocieplają bardzo kuchnię i straszną mam ochotę wstawić tam fotel do czytania. Jak tylko znajdę coś odpowiedniego, na pewno to zrobię.

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/537/wOm6vz.jpg (http://imageshack.com/f/exwOm6vzj)



Ula PRZEPIĘKNA kuchnia http://emoty.blox.pl/resource/loveit.gif Ogromnie mi się podoba. Pamiętam jaki kiedyś wrzuciłaś ścianę z wysoką zabudową. Teraz widzę obie strony. Wyszło cudownie :yes:
Kaloryfer zupełnie mi nie przeszkadza w zachwycie :D

-ula-
20-09-2014, 22:05
Julianna, miło mi bardzo, aż się zarumieniłam. Sama nie mogę się już doczekać przeprowadzki. Szkoda, że nie mam zdjęć starej kuchni. Była w zupełnie innym stylu, więc zmiana jest ogromna.

julianna16
21-09-2014, 13:42
Nie dziwię się, że chcesz mieć tam miły kącik do czytania :). Ja jestem z tych co "lubią inaczej" :D (bez skojarzeń proszę :lol2:)
A może właśnie podkreślisz kaloryfer? Wystarczy nieco farby i własna inwencja :)
Na przykład tak :)
http://naforum.zapodaj.net/images/b6780333f19e.jpg

Kiedy przeprowadzka? Jestem ciekawa pozostałych Twoich wnętrz :). Planujesz galerię? :)
A jak oceniasz swoje frezowane uchwyty? Wygodne?
Moja kuchnia będzie też z macie + drewniany blat. Tylko nad uchwytami wciąż dumam.
Nie wyjdzie niestety tak pięknie "z oddechem" jak u Ciebie, bo mam mniej miejsca.

-ula-
21-09-2014, 14:38
Kiedy przeprowadzka? Ha, to dobre pytanie. Cała rodzina się z nas podśmiewa i już przestała wierzyć, że się kiedykolwiek przeprowadzimy. Jakoś tak się od kilku lat pokiełbasiło, że ciągle coś przeszkadza nam w realizacji celów. Już myślałam, że w tym tygodniu posprzątam (bo tylko tyle mi zostało) a tu córkę rozłożyła choroba. I tak ciągle coś. Na razie z resztą nie bardzo będę miała co więcej pokazać bo wymiana mebli, przynajmniej częściowa, jeszcze przede mną. Galerię na pewno założę. Wkrótce (jak tylko posprzątam) wrzucę na FM łazienkę.

Frezowane uchwyty mogłyby być głębsze. Ja nie miałam możliwości popróbować u różnych producentów. Jeśli możesz, wypróbuj przed zamówieniem. Na szczęście ze względu na małe dziecko paznokcie obcinam na krótko, inaczej mogłabym je połamać przy ześliźnięciu się palców z uchwytu.

Ciekawa propozycja z tym grzejnikiem. Może zamówię u stolarza mały składany stoliczek na jakąś kawkę? Zobaczę jak się będzie mieszkać. Na razie mam jeszcze mnóstwo innych decyzji do podjęcia w innych pomieszczeniach.

A kuchnia nie jest wcale tak duża, ma 11 m2. ;)

BlueDecoria
21-09-2014, 15:13
Ładne są takie jasne przejrzyste kuchnie :)

julianna16
21-09-2014, 16:56
Ładne są takie jasne przejrzyste kuchnie :)

O tak :yes: Ta jest piękna w swej prostocie. Dużo czyni też drewniana podłoga.

Ula, widocznie nic Was nie goni :), a może dobrze Wam tam, gdzie teraz mieszkasz :D. U mnie jest podobnie, choć dodatkowo inne czynniki opóźniają całość prac.
Twoja kuchnia wygląda na jakieś 15m :). Moja ma tylko 9,5. Dla mnie funkcjonalnie ok, ale dla lepszego efektu optycznego lepsza byłaby większa. Zależało mi jednak na spiżarce (ma 4 m), więc coś za coś.

Niestety mój kuchenny nie ma na ekspozycji tych frontów. Jedynie próbnik, więc trudno mi ocenić i wypróbować ich głębokość :(. Próbowałam za to w różnych salonach - w jednym nie byłam w stanie nawet otworzyć lodówki taki był płytki :(.

Życzę zdrowia dla Córeczki (moja też chora :() i czekam z niecierpliwością na galerię :). Będę też zaglądać "na łazienkowy" :yes:.

Żeby nie było tylko "prywaty" to chciałam zapytać czy ktoś ma w swojej kuchni takie uchwyty?

http://naforum.zapodaj.net/images/a9fcc2803198.jpg
http://naforum.zapodaj.net/images/50d5a29a70fd.jpg
http://naforum.zapodaj.net/images/0e9f4f39ffda.jpg (http://rust.pl/)

To zwykły aluminiowy kątownik schowany za frontem. Jest mały i subtelny. Nie widać go, a jednocześnie idealnie spełnia swoją funkcję otwierania. Palce się nie ześlizgują. Jest mniej narażony na ubicie i nie grozi mu wytarcie. Miałam okazję widzieć i próbować je na żywo. W moim odczuciu są świetnym kompromisem między frontami frezowanymi, a popularnymi ostatnio uchwytami, jak te:
http://www.belmeb.pl/upload/produkt_gl/3647_1.jpg (http://www.belmeb.pl/idm,9,c,6,idprod,3647,kat,,zobal-uchwyt-ukw-11-m.html)

Bardzo mi się podobają, ale moja opinia jest oparta jedynie na wizycie w salonie kuchennym. Czy ktoś użytkuje takie uchwyty?

qms
21-09-2014, 21:18
Bardzo mi się podobają, ale moja opinia jest oparta jedynie na wizycie w salonie kuchennym. Czy ktoś użytkuje takie uchwyty?

ano my, jak na razie uchwyty zyja;)
kuchnia wyglada tak:
http://benokuchnie.blogspot.com/2014/06/szary-mat-w-kuchni.html

eveee
21-09-2014, 22:23
-ula- a napiszesz co to za lampki te czarne wiszące? matowe kuchnie są piękne :)

piu
21-09-2014, 23:16
odpowiem za Ulę - to frandsen ball

julianna16
21-09-2014, 23:33
qms - dziękuję. Kuchnia bardzo ładna (fronty w macie wyglądają super), ale nie o takie uchwyty mi chodzi :no:
Pytałam o te na zdjęciach powyżej uchwytu "wystającego" - są schowane za frontem.

eveee
21-09-2014, 23:44
odpowiem za Ulę - to frandsen ball

dziękuję piu - tego się obawiałam ;)

AniaS79
22-09-2014, 09:00
Ewcia z doświadczenia Ci powiem, że frezowane BIAŁE uchwyty (bo o te zdaje się pytałaś Ulę) mają jedną wadę. Wada polega na tym, że... zostaje na nich lakier do paznokci. Nie wiem czy tylko ja tak kiepsko z nich korzystam czy inne kobiety też mają podobny problem. Zostają mi ryski z lakieru w tych zagłębieniach. Oczywiście do zmycia, ale lekko mnie to drażni. Może wina lakieru, chociaż jakikolwiek bym nie miała, zawsze zrobię rysę.
Tylko na na frezie łapanym od góry (dolne fronty) i w przypadku zamrażarki, czyli tam, gdzie trzeba więcej siły do otwarcia niż w przypadku tylko szafek.
Pewnie podobny problem miałabym z frontem zmywarki, ale na szczęście przy zmywarce mam już aluminiowy wpuszczany.

Izolda69
22-09-2014, 10:52
Jeszcze nie skończona. Podpowiedzcie jaką dać roletę do okna ? Dzień noc w kolorze szarym ? A może żaluzja drewniana też szara ? Jakiego koloru szkło nad blat ? Zastanawialiśmy się również nad szarym.

264103
264104
264105
264106
264107
mam pytanie odnośnie sprzętu do kuchni , jakiej firmy kupowaliście piekarnik i mikrofale i jakiej lodówkę- wydaje mi się,że ma więcej miejsca w środku
pozdrawiam izolda

Włóczykij91
22-09-2014, 18:47
piękne są takie wielkie kuchnie, ja niestety mam maleńką kuchnie, nazywamy ją kuchnia jednoosobowa :)
zrobię zdjęcie to powklejam. ale uderzylismy w jasne barwy, meble na wysokim połysku i fajnie to wygląda moim zdaniem i nareszcie jest jasno i trochę wizualnie jest większa niż w rzeczywistości, przynajmniej tak sobie wmawiamy :D

fajna kobieta
22-09-2014, 19:17
Im jaśniejsze kolory tym pomieszczenie wyda sie większe wiec dobrze ze zdecydowaliście sie na jasne barwy.:yes:Ciemny kolor tylko by przytłoczył i tak juz małe pomieszczenie

aga2183
22-09-2014, 23:16
Witam,

czy ma ktoś z Was baterię BLANCO CULINA-S chrom, przymierzam się do zakupu, ale mam obawy, ze trochę za wysoka (54,5 cm)

281260

BEWA
22-09-2014, 23:50
pokaze jeszcze raz moja kuchnie

Marceli, jakie wymiary ma Twoja kuchnia? Podaj mi długości poszcz. ścian z meblami. Ja też mam w kuchni 2 okna i szukam czegoś podobnego...

julianna16
23-09-2014, 22:19
Ewcia z doświadczenia Ci powiem, że frezowane BIAŁE uchwyty (bo o te zdaje się pytałaś Ulę) mają jedną wadę. Wada polega na tym, że... zostaje na nich lakier do paznokci. Nie wiem czy tylko ja tak kiepsko z nich korzystam czy inne kobiety też mają podobny problem. Zostają mi ryski z lakieru w tych zagłębieniach. Oczywiście do zmycia, ale lekko mnie to drażni. Może wina lakieru, chociaż jakikolwiek bym nie miała, zawsze zrobię rysę.
Tylko na na frezie łapanym od góry (dolne fronty) i w przypadku zamrażarki, czyli tam, gdzie trzeba więcej siły do otwarcia niż w przypadku tylko szafek.
Pewnie podobny problem miałabym z frontem zmywarki, ale na szczęście przy zmywarce mam już aluminiowy wpuszczany.

Aniu, dziękuję za info. Dobrze, że da się to usunąć :).
A pokazywałaś tu kuchnię? (mam sklerozę) Ja oczywiście ją znam i dlatego myślę, że warto by inni poznali :)

Justyna P
24-09-2014, 09:05
Dawno już tu nie zaglądałam - ale widzę, że biel nadal króluje.

Piękne kuchnie pokazujecie.

PS apropo lakieru - czym to usuwacie, mi jedna pomarańczowa rysa nie chce zejść, inne schodziły normalnie wodą i szmatką a tej nie mogę umyć - jest dość długa.

Drugi pytanie czy robią wam się odpryski na lakierowanych powierzchniach mi się zrobiły na drzwiach lodówki oraz jednych drzwiczkach - tych łapanych od dołu - nie na szufladach? Nie wygląda to ładnie

AniaS79
24-09-2014, 10:20
Nie pokazywałam, bo jest w połowie biała i nudna ;)

Justyna ja zmywam te bardziej oporne... zmywaczem bez acetonu. Lakierowi dotąd to nie zaszkodziło.
Nie mam odprysków póki co - na szczęście. A dawno kupowałaś kuchnię? Może reklamować trzeba (?)

Justyna P
24-09-2014, 10:28
użytkuje od roku czyli krótko i nic nadzwyczajnego poza korzystaniem normalnym nic nie robiłam szpecą mi moją ukochaną kuchnie.

Ps Dobrze że tu zerknęłam - zadzwoniłam do montażystów kuchni i zareklamowałam odpryski. I co usłyszałam - nie ma problemu, dobrze, że Pani z tym dzwoni. Jak miło