PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95

julianna16
25-09-2014, 22:51
Nie pokazywałam, bo jest w połowie biała i nudna ;)


Właśnie dlatego nudną nie jest :D

Justyna - Super fachowiec :).

aniula_bl
26-09-2014, 21:30
280560280561280562

ależ wielka kuchnia! wstaw zdjęcia za dnia, albo jeszcze lepiej będzie udomowioną i za dnia :yes:

Lukarna
01-10-2014, 06:00
A to moja biała:)
Po pół roku użytkowania mogę z całą pewnością powiedzieć, że ma wszystko to czego chciałam:) Wbrew moim wcześniejszym obawom blatu jest wystarczająco dużo a szafki mieszczą to co najpotrzebniejsze (reszta w spiżarni za ścianą)
Tylko lampy się jeszcze biedaczka nie doczekała.
Wklejam dlatego, że sama kilka lat temu bardzo mocno śledziłam ten wątek i cieszyłam się jak ktoś nowe zdjęcia wrzucił - pozwoliło mi to sprecyzować swoje "chcenia" kuchenne.

282361
282362
282363
282364

Mmelisa
01-10-2014, 07:55
Lukarna, zrobie to jeszcze raz :D

Kuchnia piekna, nie przekombinowana i dobrze rozplanowana...jestem pewna, ze dobrze bym sie w niej czula:yes:

Na ostatnim zdjeciu pieknie uchwycilas blat z drzwiami i schodami... widac duze starania przy dobieraniu odcienia drewna :yes:
dodatki przyokienne nie pozwalaja mi oderwac oczu od zdjecia:D

Sciskam i mam nadzieje, ze kiedys bede miala zaszczyt napicia sie kawki u Ciebie:rolleyes:

piu
01-10-2014, 08:03
Lukana


kuchnia wyszła bardzo ładnie! Mimo bieli i szarości jest przytulna :)

cronin
01-10-2014, 08:13
Luka jest pięknie, ale to już Ci milion razy mówiłam :) Jest ciepło , domowo, czerwone paseczki dodają wigoru.
I wiesz, że dopiero teraz zauważyłam (ostatnie zdjęcie), jak Ty to świetnie przemyślałaś? schodzisz o poranku na śpiocha ze schodów prościutko do stołu z kawusią i lapkiem :D sprytne Koleżanko :)

mamik
01-10-2014, 09:25
Lukarna, piękna kuchnia, nie przekombinowana, ponadczasowa
czy moższ napisać z czego jest blat?

dorkaS
01-10-2014, 09:43
Luka, medal za odwagę :) Wstawienie własnej kuchni na tym wątku to nie taka łatwa decyzja.
Kolorki ślicznie przełamują te monochromatyczność :)

oliwkawawa
01-10-2014, 09:49
użytkuje od roku czyli krótko i nic nadzwyczajnego poza korzystaniem normalnym nic nie robiłam szpecą mi moją ukochaną kuchnie.

Ps Dobrze że tu zerknęłam - zadzwoniłam do montażystów kuchni i zareklamowałam odpryski. I co usłyszałam - nie ma problemu, dobrze, że Pani z tym dzwoni. Jak miło

Daj znać w jaki sposób Ci to naprawili :) Ja użytkuję swoją 2 miesiące i mam już 2 wgniecenia, bo odprysk to to nie jest, ale solidnie garem przywaliłam;) na szczęście na kancie w miejscu gdzie tego nie widać, więc narazie nie alarmuje stolarza. Ale dobrze wiedzieć na przyszłość, w jaki sposób to się "naprawia" ;)

Lukarna bardzo ładnie :)
Krzesła z IKEA też posiadam w kuchni, i jak na to ile kosztowały to jest po prostu mistrzostwo :) Wygodne, lekkie, czego chcieć więcej ;)


I pytanie mam, może mi zdradzicie sekret jak wyczyścić płytę indukcyjną żeby nie było na niej mazów? Mam dobre (chyba) środki do czyszczenia, używam delikatnej miękkiej ściereczki, a do sucha wycierałam najpierw szmatką z mikrowłókna, ale teraz używam jednorazowych miękkich chusteczek, i niestety te miaziaje ciągle są. Wkurza mnie to.

AniaS79
01-10-2014, 10:24
I pytanie mam, może mi zdradzicie sekret jak wyczyścić płytę indukcyjną żeby nie było na niej mazów? Mam dobre (chyba) środki do czyszczenia, używam delikatnej miękkiej ściereczki, a do sucha wycierałam najpierw szmatką z mikrowłókna, ale teraz używam jednorazowych miękkich chusteczek, i niestety te miaziaje ciągle są. Wkurza mnie to.
Ja przecieram najpierw mokrą ciepłą szmatką z większych zabrudzeń. Czasem (szczególnie po gotowaniu męża ;)) kilka razy. Potem płyn do szyb i ręcznik kuchenny (a jeszcze bezpieczniej miękka ściereczka specjalnie do szkła, dokładnie ta:
http://frega24.pl/media/catalog/product/cache/1/image/800x600/c562ae099580d6a062289618533acacb/5/9/5903936012602_1_2.jpg). Nie ma smug, zarysowań etc.
Ściereczka nadaje się też idealnie do przecierania wypalcowanych mebli lakierowanych na wysoki połysk.

Mmelisa
01-10-2014, 10:48
Dokladnie..ja jak AniaS79 dopieszczam indukcje.... plyn do szyb.. i sciereczka albo papier kuchenny :)

fajna kobieta
01-10-2014, 11:39
O Jezusie a ja Ajaxem mleczkiem jadę!!! :jawdrop:

fajna kobieta
01-10-2014, 11:40
Lukarna kuchnia cud miód malinka :)

Mmelisa
01-10-2014, 11:41
O Jezusie a ja Ajaxem mleczkiem jadę!!! :jawdrop:

mozesz jechac :D
chodzi o efekt bez smug... wiec napisalysmy z AniaS jak mozna dopiescic indukcje :D

oliwkawawa
01-10-2014, 12:30
mozesz jechac :D
chodzi o efekt bez smug... wiec napisalysmy z AniaS jak mozna dopiescic indukcje :D


hmm, myślałam że nie można płynem do szyb :D że może zaszkodzi ;)
to już wszystko wiem, ściereczkę miękką posiadam, płyn też ;)
dzięki!!

oliwkawawa
01-10-2014, 12:32
a nie macie w ogóle rysek? bo ja na przykład jak się dobrze przyjrzę pod kątem (wiem wiem, mam fioła :P ) to widzę takie mikro ryski, w zasadzie to nie wiem od czego, pewnie od tych ściereczek z mikrofibry czy ręczników kuchennych. Bo niczym innym płyty nie dotykałam, a na pewno niczym szorstkim:)

fajna kobieta
01-10-2014, 12:38
Nie dość ze mleczkiem czyszczę to jeszcze druciakiem szoruje. :lol2:

Mmelisa
01-10-2014, 12:40
az poszlam zerknac :D bo nie zwracam na to uwagi od 4 lat;)
ryski jakies sa... ale czy od poczatku to nie wiem..powod j.w. ;)

Mmelisa
01-10-2014, 12:41
Nie dość ze mleczkiem czyszczę to jeszcze druciakiem szoruje. :lol2:

druciaka tez uzywam :D tego przy gabce :lol2: a zamiast mleczka-plyn do naczyn :rolleyes:

Sharlotka
01-10-2014, 12:43
Lukarna,
jest pięknie, domowo, świetnie zgrana szarość z bielą i ciepłym drewnem, faktycznie rewelacyjnie dobrałaś odcienie!
BARDZO mi się podoba!!!

oliwkawawa
01-10-2014, 12:50
druciaka tez uzywam :D tego przy gabce :lol2: a zamiast mleczka-plyn do naczyn :rolleyes:

moja mama jak użyła druciaka przy gąbce do wyczyszczenia mojej kuchni gazowej, jeszcze w mieszkaniu, to myślałam że mąż sie ze mną rozwiedzie jak to potem zobaczył :lol2:

Mmelisa
01-10-2014, 12:57
moja mama jak użyła druciaka przy gąbce do wyczyszczenia mojej kuchni gazowej, jeszcze w mieszkaniu, to myślałam że mąż sie ze mną rozwiedzie jak to potem zobaczył :lol2:

gdyby moja tesciowa tak mi zrobila... to tez bym zareagowala jak twoj maz :D :lol2:

oliwkawawa
01-10-2014, 13:07
gdyby moja tesciowa tak mi zrobila... to tez bym zareagowala jak twoj maz :D :lol2:

wyobrażasz to sobie? Na rozprawie w sądzie-"jaki jest powód rozkładu pożycia?" "teściowa porysowała mi kuchnię!" :D

Lukarna
01-10-2014, 13:08
Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa:)
Czuję się jakby moje dziecko wygrało konkurs jakiś:)

ps. a blat to zwykły blat kuchenny - chyba Krono ale nie jestem pewna, nie pamiętam
ps2. indukcję czyszczę jak Wy, wyszoruję a potem lecę płynem do szyb jak przecieram lacobel. Ryski ma ale cóż;)
ps3. bałam się trochę szczerze mówiąc lakierowanych frontów ale jest ok - przecieram je wilgotną ściereczką z mikrofibry a potem lecę na sucho taką do szyb właśnie

AniaS79
01-10-2014, 13:10
Rysy to bardziej od ręczników niż ściereczek. Ale pewnie przede wszystkim od garnków. Obecnie ryskami się nie przejmuję, bo moja płyta jest przepięknie rozwalona :/
Będzie wymieniana szyba lada dzień.

Zapomniałam pochwalić kuchnię. Ładna :)

Flawia
01-10-2014, 13:12
Lukarna, jaki masz lacobel? Bezbarwny? Jak kształtuje się cenowo?

Lukarna
01-10-2014, 13:15
Ania:)

Flawia lacobel mam biały, koszt całości to było (chyba, jestem na hmm 95% pewna) - 600 zł.

oliwkawawa
01-10-2014, 13:16
Wyczyściłam płynem, to działa!! :D Tak proste i banalne, że też na to nie wpadłam. Ale piękna płyta bez smug... :)

Faktycznie rysy mam tylko w miejscach gdzie stawiam gary, czyli to od nich, jestem rozgrzeszona (moja mama też, raz ją czyściła :D )

Mmelisa
01-10-2014, 13:17
Lukarna..a przy indukcji tez lacobel czy odcinek szkla?

wiem ze przy gazie to musi byc szklo, bo lacobel peknie..ale jak to sie ma do indukcji?

Oliwkawawa super ze sie pomysl spodobal :D
a tzw sprawa z powodztwem w sadzie- :rotfl:

lukasz69karolina
01-10-2014, 15:52
melcia przy indukcji może być sam lakobel - czytałam o tym w "cztery kąty" (albo innej prasie tego typu) kiedyś :)
tylko przy gazie musi być wzmocnione szkło bo są wtedy wyższe temperatury

mycha.:)
01-10-2014, 16:14
Lukarna kuchnia bardzo ładna :) a pokażesz spiżarkę? jaki ma wymiar?

Lukarna
02-10-2014, 07:49
Melisa, wszędzie jest lacobel. On się w sumie nie nagrzewa chyba za bardzo, musze sprawdzić jak będą coś gotować w dużym garnku albo na patelni.

Mycha spiżarnia ma długość 2,25 a szerokość na końcu 1,2 a przy wejściu około 90. Plan był taki że będą regały na wymiar i wykorzystany każdy kawałek miejsca ale po 3 miesiącach czekania (kasa kasa kasa) wkurzyłam sie i namówiłam męża aby kupił OBOJĘTNIE co, żebym tylko jakieś półki miała:)
W prawym kącie z tyłu mam wstępną segregację śmieci: stary kosz na bieliznę gdzie wrzucam butelki, kartony i plastiki (potem segreguję w garażu do odpowiednich worków) oraz kosz na puszki i nakrętki.
Tam we wnęce jeszcze zamontujemy półki wprost do ściany. Nad tym niskim regałem z prawej strony też w przyszłości bedą półki.

Ogólnie to bardziej skladzik niż spiżarnia w pełnym tego słowa znaczeniu. Trzymam tam jak widac naczynia większe, maszyna do chleba ma swoje honorowe miejsce, woda, mleka, jakieś puszki czy kilka słoików na "już". Trochę chemii której używam na parterze, zapas worków do smieci, miotła i mop.

Prawdziwa, chłodna spiżarnia będzie w piwnicy. Kiedyś;)

282524

mycha.:)
02-10-2014, 22:37
Lukarna dzięki :) w moim nowym domu będzie podobny wymiar, ok.2,40, tylko na całej długości ma 90cm. Zaplanowaliśmy na ściance półki na 15cm a z boku głębsze półki na jakiś sprzęt, typu mikser itp.

fafulja
03-10-2014, 08:33
Mycha - mam spiżarnię o głebokosci 90 cm- i na dłuzszej scianie również planowałam zrobić wąskie półki, jednak po przymiarkach okazało się to dosyć niewygodne i wstawiłam tylko w krótsze ściany 2 regały " techniczne" o głębokości 45 cm, a na dłuższej ścianie powiesiłam wieszak na mopy,szczotki, itp.

oliwkawawa
03-10-2014, 09:10
Mycha - mam spiżarnię o głebokosci 90 cm- i na dłuzszej scianie również planowałam zrobić wąskie półki, jednak po przymiarkach okazało się to dosyć niewygodne i wstawiłam tylko w krótsze ściany 2 regały " techniczne" o głębokości 45 cm, a na dłuższej ścianie powiesiłam wieszak na mopy,szczotki, itp.

W temacie spiżarni - kocham moją spiżarnię!!! U mnie również pełni funkcję składzika, jest w centralnej części domu, wszystko co najważniejsze pod ręką, nie zawsze uporządkowane, i goście tego nie widzą;) Ależ się cieszę że uparłam się na projekt ze spiżarnią :)
Jeszcze nie gotowa, jak u mychy. Póki co prowizorka ze starymi komodami, ale grunt że półki są i można stawiać. W przyszłości zrobimy sobie półki na wymiar, od dołu do samej góry :)

andzioch
03-10-2014, 09:48
Witam na forum. Jestem w trakcie urządzania kuchni. Mam już wstępny projekt, w chwili obecnej nanoszone są poprawki. Zdecydowałam się na białą kuchnię w macie z szarym blatem. Ogladałam ostatnio próbniki frontów z eggera i krono. Niestety wydawało mi się, że kazdy biały nie jest do końca biały. Czy ktoś posiada biała kuchnię w macie i może powiedzieć na jakie fronty się zdecydował? Chodzi mi o dokładną nazwę i kolor.

oliwkawawa
03-10-2014, 10:10
Witam na forum. Jestem w trakcie urządzania kuchni. Mam już wstępny projekt, w chwili obecnej nanoszone są poprawki. Zdecydowałam się na białą kuchnię w macie z szarym blatem. Ogladałam ostatnio próbniki frontów z eggera i krono. Niestety wydawało mi się, że kazdy biały nie jest do końca biały. Czy ktoś posiada biała kuchnię w macie i może powiedzieć na jakie fronty się zdecydował? Chodzi mi o dokładną nazwę i kolor.

Odcieni bieli jest cała masa niestety ;) Ponadto biały kolor zmienia odcień kiedy zostaje pokryty ilomaś warstwami lakieru.
Ja nie wiem jaki mam kolor frontów, robione u stolarza. Wiem natomiast, że drzwi są o wiele bardziej białe, a na pewno były po montażu, bo teraz ta różnica się zaciera powoli ;) Inny odcień mają meble z Ikea, odrobinę inny odcień listwy. Tego się nie uniknie.

andzioch
03-10-2014, 10:52
Odcieni bieli jest cała masa niestety ;) Ponadto biały kolor zmienia odcień kiedy zostaje pokryty ilomaś warstwami lakieru.
Ja nie wiem jaki mam kolor frontów, robione u stolarza. Wiem natomiast, że drzwi są o wiele bardziej białe, a na pewno były po montażu, bo teraz ta różnica się zaciera powoli ;) Inny odcień mają meble z Ikea, odrobinę inny odcień listwy. Tego się nie uniknie.

No właśnie... najbardziej mnie martwi fakt, jak meble będą prezentowały się na białej ścianie, czy nie będzie dużej różnicy w kolorze. Ewentualnie ściany pomaluję na jakiś jasny odcień szarego. Wcześniej ogladajac gotowe kuchnie wydawało mi się, ze biały to biały. Najprostszy kolor, a tu jednak okazuję się, że nie do końca ;)

fafulja
03-10-2014, 10:52
co do bielszej i mniej bielszej ;) bieli, wydaje mi się, że powinno się odcień dobierac do innych białych elementów, np ścian lub kafli , jeśli już są. jesli fronty będą jedyną biała płaszczyzną,a reszta w innych kolorach to nikt nie zauważy, że powinny być" bardziej" białe- oczywiście jeśli nie pójdziesz za bardzo w kierunku np ecru lub szarości.


. najbardziej mnie martwi fakt, jak meble będą prezentowały się na białej ścianie, czy nie będzie dużej różnicy w kolorze. Ewentualnie ściany pomaluję na jakiś jasny odcień szarego.
a może farbę z mieszalnika dopasować pod meble ?

andzioch
03-10-2014, 11:32
co do bielszej i mniej bielszej ;) bieli, wydaje mi się, że powinno się odcień dobierac do innych białych elementów, np ścian lub kafli , jeśli już są. jesli fronty będą jedyną biała płaszczyzną,a reszta w innych kolorach to nikt nie zauważy, że powinny być" bardziej" białe- oczywiście jeśli nie pójdziesz za bardzo w kierunku np ecru lub szarości.

Ściany nie są jeszcze pomalowane, kafle bądź szkło między szafkami też nie wybrane. Co do ścian to chciałabym, aby zostały białe ew. jakis jasny szary. Wstępnie wybrałam kolor frontów z eggera, kolor biały premium.


a może farbę z mieszalnika dopasować pod meble ?

Też jest to jakiś pomysł.

oliwkawawa
03-10-2014, 13:56
No właśnie... najbardziej mnie martwi fakt, jak meble będą prezentowały się na białej ścianie, czy nie będzie dużej różnicy w kolorze. Ewentualnie ściany pomaluję na jakiś jasny odcień szarego. Wcześniej ogladajac gotowe kuchnie wydawało mi się, ze biały to biały. Najprostszy kolor, a tu jednak okazuję się, że nie do końca ;)

No właśnie niestety nie:) Biały jest trudny pod tym względem, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi ten lakier, który zmienia odcień.
Dawaj szare ściany i po kłopocie. Tak jest u mnie :)

andzioch
03-10-2014, 14:27
No właśnie niestety nie:) Biały jest trudny pod tym względem, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi ten lakier, który zmienia odcień.
Dawaj szare ściany i po kłopocie. Tak jest u mnie :)

Jakiej farby użyłaś u siebie? Jaki odcień?

Mmelisa
03-10-2014, 14:38
Andzioch na tym watku jest mnostwo kuchni..wystarczy poogladac strony wstecz...
jest tez watek z bialymi kuchniami. (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144989-BIA%C5%81A-KUCHNIA-inspiracje-realizacje-opinie)..

oliwkawawa
03-10-2014, 15:44
Jakiej farby użyłaś u siebie? Jaki odcień?

Beckers Light Grey

Justyna P
03-10-2014, 19:27
Daj znać w jaki sposób Ci to naprawili :) Ja użytkuję swoją 2 miesiące i mam już 2 wgniecenia, bo odprysk to to nie jest, ale solidnie garem przywaliłam;) na szczęście na kancie w miejscu gdzie tego nie widać, więc narazie nie alarmuje stolarza. Ale dobrze wiedzieć na przyszłość, w jaki sposób to się "naprawia" ;)

Odezwę się jak będę po - co do mniejszych _ moich uszkodzeń - zamówiono mi jakiś pisak. Też się odezwę jak to działa i czy się sprawdza. Mam kilka takich uszkodzeń do samodzielnej naprawy. Też przywaliłam nie garem lecz patelnią :)

wilczus
03-10-2014, 22:56
Gdzie w Krakowie zamawialiście blaty z granitu ? Czy ktos miał styczność z firmą Darkam z ul.Babińskiego lub Arkom z ul.Półłanki ?

Nataly Design
06-10-2014, 13:28
Kuchnia w mieszkaniu do wynajęcia , fronty mdf lakierowany na biały połysk , blat laminowany . Pomiędzy szafkami tapeta przykryta szkłem przezroczystym .
283071
283072
283073
283074
283075

fajna kobieta
06-10-2014, 13:34
Śliczny aneksik kuchenny.:rolleyes:

Mmelisa
06-10-2014, 13:36
piekne wykonanie :yes:
az zazdroszcze braku przy scianie wykonczenia blenda... (tylko w jednym miejscu z uwagi na wentylator.)
u siebie nie chcialam owej blendy a mam :(
no coz..trzeba bedzie sie pogodzic...

AniaS79
06-10-2014, 14:06
Chciałabym wynajmować takie mieszkanie gdybym miała taką potrzebę :) Bardzo przyjemna kuchnia.

Mmelisko ja widzę w dwóch :) Jeszcze na dole jest. Tam, gdzie konieczna.

Mmelisa
06-10-2014, 14:18
Mmelisko ja widzę w dwóch :) Jeszcze na dole jest. Tam, gdzie konieczna.

mi chodzi o ta przy scianie...(miedzy szafkami a sciana jej nie ma)
na dole to wiem ze musi byc :) chyba ze szafka typowa narozna zrobiona to wtedy nie potrzeba i mnie ona u mnie nie razi... tylko ta jedna jedyna :bash:

asc
06-10-2014, 14:31
a czy fronty przy otwieraniu nie uderzają w roletę??
mam podobną sytuację i zastanawiam się czy wybrac żaluzję przy szybie czy taką roletę

mi_mała
06-10-2014, 17:47
Piękny aneksik :) Też mam pytanie o blendę przy ścianie w górnych szafkach. Jak jest to rozwiązane?

dmagda165
06-10-2014, 20:49
Nataly - podaj prosze wymiary szafek wiszących, mam dylemat czy moje wymiary nie za bardzo poszatkują przestrzeń.. podaj proszę wysokość na szerokość poszczególnych szafek, wiszące szafki dolne otwierane na boki chyba? jaka jest odległość między blatem a szafkami wiszącymi?
rura do wyciągu (czy to tylko okap?) jest pod kartongipsem? ponadto co to za okap? wysuwany?
dużo pytań ale byłabym wdzięczna za odp. ;]

Iskra007
07-10-2014, 08:47
Nataly, kuchnia super:-) Zdradz prosze w jaki sposob otwieraja sie szafki wiszace, na boki czy moze do gory? Czy tez to jakis system?

tomekflaming
07-10-2014, 10:09
Bardzo ładnie wykonane ściany, dobrze komponują się z minimalistycznymi meblami.

Marysia Ro
07-10-2014, 12:52
A ja jestem ciekawa, co to za płyta i piekarnik oraz dlaczego zlew i bateria srebrne? Co jest pod zlewem?

Nataly Design
08-10-2014, 08:18
piekne wykonanie :yes:
az zazdroszcze braku przy scianie wykonczenia blenda... (tylko w jednym miejscu z uwagi na wentylator.)
u siebie nie chcialam owej blendy a mam :(
no coz..trzeba bedzie sie pogodzic...

Witam i dziękuję . Staram się nie używać blend ,,, ale czasami trzeba .. ;-)
Miłego , Piotr


a czy fronty przy otwieraniu nie uderzają w roletę??
mam podobną sytuację i zastanawiam się czy wybrac żaluzję przy szybie czy taką roletę

Ten front pewnie będzie sporadycznie otwierany , Klientka chciała szafki do końca i tak zrobiłem . W innym przypadku trzeba by było założyć sporą blendę.;_)


Piękny aneksik :) Też mam pytanie o blendę przy ścianie w górnych szafkach. Jak jest to rozwiązane?

Dziękuję , blenda musi być żeby front otwierał się na 90 stopni . Czyli od tego miejsca zaczyna się szafka ;-)


Nataly - podaj prosze wymiary szafek wiszących, mam dylemat czy moje wymiary nie za bardzo poszatkują przestrzeń.. podaj proszę wysokość na szerokość poszczególnych szafek, wiszące szafki dolne otwierane na boki chyba? jaka jest odległość między blatem a szafkami wiszącymi?
rura do wyciągu (czy to tylko okap?) jest pod kartongipsem? ponadto co to za okap? wysuwany?
dużo pytań ale byłabym wdzięczna za odp. ;]

Witam , górne szafki idąc od lewej strony mają 50 cm , 50 cm , 60 cm na okap , 44 cm i 44 cm , wszystkie mają wysokość 60 cm , pomiędzy szafkami jest 60 cm na tapetę i szkło przezroczyste . Oczywiście w kartongipsie jest schowany przewód wentylacyjny który odprowadza powietrze do wentylacji a ten okap jest wysuwany i miał możliwość założenia panela lakierowanego ;-) Miłego


Nataly, kuchnia super:-) Zdradz prosze w jaki sposob otwieraja sie szafki wiszace, na boki czy moze do gory? Czy tez to jakis system?

Dziękować , wszystkie szafki otwierają się na boki , dolny poziom ze schowanym podchwytem a górny na tipona ;-)

Beri Wiedro
08-10-2014, 13:40
Witam, Jestem pierszy raz na forum tego typu a to tylko dlatego ze niedawno zrobilismy remont swojej kuchni (mieszkamy na stale w Manchester) I jestesmy z niej przeeeedumni!! zamieszczam pare zdjec :) Sciana z kominem pomiedzy salonem I kuchnia zostala zburzona zeby zrobic tzw OPEN PLAN :) jesli macie jakies pytania prosze smialo pisac :) pozdarwiam xxx jesli bedzie potrzeba wrzuce wiecej zdjec pozniej283400283401283402

mycha.:)
08-10-2014, 14:48
Mam pytanie, ile muszę zostawić miejsca po bokach lodówki od ściany ? 1,5 cm wystarczy na jedną stronę? To znaczy lodówka będzie w zabudowie, obok będzie stał słupek z piekarnikiem i mikrofalą, a obydwie szafki będą stały pomiędzy ściankami działowymi, to wystarczy jak zostawię przy ściankach po 1,5 cm?

Mmelisa
08-10-2014, 14:57
mycha, wystarczy poszukac w necie i prosze

http://etienne.mydevil.net/alle_golmot/Amica_EBZ_EKGC_16327.jpg

ps- wszystko zalezy rowniez od lodowki, jakiej firmy wybierzesz... tam sa podane wymiary co i jak...

joliska
08-10-2014, 15:02
I weź poprawkę na ewentualne uchwyty meblowe :yes: Żeby wysunąć szufladę lodówki potrzebne jest otwarcie drzwi powyżej 90 stopni

Beri Wiedro
08-10-2014, 17:58
Wrzucam troszke wiecej zdjec :) Blaty granity - kolor piasek z drobnymi drobinkami, Meble Plyta EGGER kolor GREY WALNUT czyli szary orzech a gorne szafki bialy polysk. w razie pytan chetnie odpowie, doradze bo projektowanie to moja pasja :) 283432283433283434283435283436

Beri Wiedro
08-10-2014, 18:34
hehe jestes pierwsza osoba ktora skrytykowala ale Okej lubie konstruktywne komentarze. szafki gorne celowa sa biale zeby nie bylo jak w grobie bo doly sa ciemne.a szuflady celowo biale zeby ptrzelamac ten ciemny pas mebli na dole i zeby nie bylo efektu zebry ze gora tylko biala a dol tylko ciemny. a mikrofala jest na wysokosci akurat ze lekko podniose rece i jest OK a nie jestem zbyt wysoka.

lukasz69karolina
08-10-2014, 20:24
zauważyłam że drzwi mają różne opaski - to celowe?

Beri Wiedro
08-10-2014, 20:30
awww nie tylko jeszcze nie pomalowane :)

mycha.:)
08-10-2014, 21:45
Mmelisa pewnie, że można w necie, ale wolę tu zapytać u sprawdzonego źródła, bo w necie to można różne bzdury wyczytać. Dzięki za obrazek , ale nie umiem z niego nic wyczytać, lodówka będzie w zabudowie, piekarnik też, ale te dwie szafki mają stać pomiędzy ściankami działowymi , a ścianki działowe już stawiamy, nie wiedząc jaka lodówka tam będzie (tzn wymiar to ten standardowy, 60 ) Więc chciałam się dowiedzieć ile zostawić tego miejsca, tak żeby nie brakowało, może być za dużo, ale nie za wąsko.

Nataly Design
09-10-2014, 09:21
Mam pytanie, ile muszę zostawić miejsca po bokach lodówki od ściany ? 1,5 cm wystarczy na jedną stronę? To znaczy lodówka będzie w zabudowie, obok będzie stał słupek z piekarnikiem i mikrofalą, a obydwie szafki będą stały pomiędzy ściankami działowymi, to wystarczy jak zostawię przy ściankach po 1,5 cm?

Witam , wg mnie nie trzeba robić żadnych przerw pomiędzy szafą lodówkową , ścianki słupków są izolacją pomiędzy sprzętami a cała wentylacja odbywa się za sprzętem , To znaczy trzeba zrobić od dołu kratkę wentylacyjną i na górze musi być otwór żeby to ciepłe powietrze miało się gdzie wydostać .
Pozdrwaiuma

mycha.:)
09-10-2014, 22:59
Witam , wg mnie nie trzeba robić żadnych przerw pomiędzy szafą lodówkową , ścianki słupków są izolacją pomiędzy sprzętami a cała wentylacja odbywa się za sprzętem , To znaczy trzeba zrobić od dołu kratkę wentylacyjną i na górze musi być otwór żeby to ciepłe powietrze miało się gdzie wydostać .
Pozdrwaiuma

Dzięki za odpowiedź, która dała mi coś do myślenia, że ja chyba muszę zrobić ściankę pomiędzy lodówką a piekarnikiem, bo ja chciałam dać te dwie rzeczy obok siebie, czyli ścianka 10cm---->przerwa 120cm na lodówkę i słupek z piekarnikiem---->10cm ścianki i drzwi do spiżarki. A widzę, że muszę jednak zrobić ściankę 10, zostawić 60 na lodówkę, ścianka 10 i znowu na 60 na piekarnik i ścianka 10 i obok drzwi. Bo lodówka obok piekarnika nie powinna stać? Chciałam stworzyć coś takiego jak na tym zdjęciu, że wszystkie drzwi są koło siebie bezpośrednio, tylko zabudowa do samej góry a po lewej będzie prosto ściana, bo za nią będzie spiżarka.

Deysi
10-10-2014, 07:40
Dzięki za odpowiedź, która dała mi coś do myślenia, że ja chyba muszę zrobić ściankę pomiędzy lodówką a piekarnikiem, bo ja chciałam dać te dwie rzeczy obok siebie, czyli ścianka 10cm---->przerwa 120cm na lodówkę i słupek z piekarnikiem---->10cm ścianki i drzwi do spiżarki. A widzę, że muszę jednak zrobić ściankę 10, zostawić 60 na lodówkę, ścianka 10 i znowu na 60 na piekarnik i ścianka 10 i obok drzwi. Bo lodówka obok piekarnika nie powinna stać? Chciałam stworzyć coś takiego jak na tym zdjęciu, że wszystkie drzwi są koło siebie bezpośrednio, tylko zabudowa do samej góry a po lewej będzie prosto ściana, bo za nią będzie spiżarka.

co to za blat i jakiej grubosci-a kuchnia piekna:wiggle: uwielbiam biale kuchnie i jeszcze te ciemne blaty

Mmelisa
10-10-2014, 08:36
co to za blat i jakiej grubosci-a kuchnia piekna:wiggle: uwielbiam biale kuchnie i jeszcze te ciemne blaty

zdjecie jak widac mycha pokazala jako inspiracje a na nim widnieje napis LeroyMerlin ;)

Mycha ja mam piekarnik obok lodowki, i teraz wiekszosc osob tak robi :)
a nie chcesz pociagnac frontu szafek jako drzwi imitujacych wejscie do spizarki zamiast drzwi tradycyjnych? :rolleyes:

mic81
10-10-2014, 09:14
śliczna :yes: a co to za blat?? stare drewno?? nie ma na nim odcisków palców ??



A to moja biała:)
Po pół roku użytkowania mogę z całą pewnością powiedzieć, że ma wszystko to czego chciałam:) Wbrew moim wcześniejszym obawom blatu jest wystarczająco dużo a szafki mieszczą to co najpotrzebniejsze (reszta w spiżarni za ścianą)
Tylko lampy się jeszcze biedaczka nie doczekała.
Wklejam dlatego, że sama kilka lat temu bardzo mocno śledziłam ten wątek i cieszyłam się jak ktoś nowe zdjęcia wrzucił - pozwoliło mi to sprecyzować swoje "chcenia" kuchenne.

282361
282362
282363
282364

Deysi
10-10-2014, 09:23
zdjecie jak widac mycha pokazala jako inspiracje a na nim widnieje napis LeroyMerlin ;)

Mycha ja mam piekarnik obok lodowki, i teraz wiekszosc osob tak robi :)
a nie chcesz pociagnac frontu szafek jako drzwi imitujacych wejscie do spizarki zamiast drzwi tradycyjnych? :rolleyes:

oj nie zauwazylam:D ale w Leroy nie ma takich kuchni:D

Nataly Design
10-10-2014, 10:58
Dzięki za odpowiedź, która dała mi coś do myślenia, że ja chyba muszę zrobić ściankę pomiędzy lodówką a piekarnikiem, bo ja chciałam dać te dwie rzeczy obok siebie, czyli ścianka 10cm---->przerwa 120cm na lodówkę i słupek z piekarnikiem---->10cm ścianki i drzwi do spiżarki. A widzę, że muszę jednak zrobić ściankę 10, zostawić 60 na lodówkę, ścianka 10 i znowu na 60 na piekarnik i ścianka 10 i obok drzwi. Bo lodówka obok piekarnika nie powinna stać? Chciałam stworzyć coś takiego jak na tym zdjęciu, że wszystkie drzwi są koło siebie bezpośrednio, tylko zabudowa do samej góry a po lewej będzie prosto ściana, bo za nią będzie spiżarka.

Nie trzeba robić dodatkowej ścianki 10 cm pomiędzy słupkami i może być tak jak w opisie pierwszym , ścianka 10 cm , 120 cm na dwa słupki
i ścianka 10 cm i wejscie do spiżarni .. Miłego , Piotr

mycha.:)
11-10-2014, 10:57
zdjecie jak widac mycha pokazala jako inspiracje a na nim widnieje napis LeroyMerlin ;)

Mycha ja mam piekarnik obok lodowki, i teraz wiekszosc osob tak robi :)
a nie chcesz pociagnac frontu szafek jako drzwi imitujacych wejscie do spizarki zamiast drzwi tradycyjnych? :rolleyes:

no właśnie tak chcemy zrobić, żeby było widać jakby te wejście do spiżarki to szafka. Tylko jak to zrobić, wtedy bym nie mogła chyba tej ścianki stawiać? tylko jak wtedy zamontować te "drzwi"?

Nataly dzięki za odpowiedź.

mycha.:)
11-10-2014, 11:08
co to za blat i jakiej grubosci-a kuchnia piekna:wiggle: uwielbiam biale kuchnie i jeszcze te ciemne blaty

Nie wiem czy mogę wklejać link do tej kuchni, jakby co to proszę usunąć, tutaj jest ta kuchnia, a blat to, cytuję :"Blat to ikea pragel czarny również docinane u stolarza bo ikea nie ma takich długich ale dociął nam super i jest oksmiling smileynatomiast tego czanego blatu nie polecam ciężko utrzymać go w czystości widać każdy palec plamkę wytarcie na mokro nic nie daje trzeba polerować teraz wzięłabym inny kolor.na podłodze są panele nie płytki chciałam ocieplić w ten sposób zimna kuchnię.Pozdrawiam"
http://waszewnetrza.leroymerlin.pl/wreszcie-sa-:,27,1,3333,275496.html

mackowsw
11-10-2014, 16:47
A jakiej wielkości są Wasze kuchnie?

czakira
12-10-2014, 00:03
Wyczyściłam płynem, to działa!! :D Tak proste i banalne, że też na to nie wpadłam. Ale piękna płyta bez smug... :)

Faktycznie rysy mam tylko w miejscach gdzie stawiam gary, czyli to od nich, jestem rozgrzeszona (moja mama też, raz ją czyściła :D )

woda z octem+ręcznik papierowy idealnie czyści, polecam :)

asc
15-10-2014, 15:35
mam zainstalowane szkło na ścianie nad blatem w kolorze ncs1500
Poszukuje gniazdek i kontaktów które będą pasowały właśnie pod ten kolor.
Znacie moze coś, ew ktoś na forum miał coś podobnego??

Aniiita89
15-10-2014, 16:49
Pokażę wam moją kuchnię i liczę na jakaś podpowiedz :) Z racji tego że kupiliśmy dom z rynku wtórnego kuchnia jest zrobiona przez poprzednich właścicieli, podoba mi sie ale dla mnie jest za bardzo sterylna i zimna... Jest świetną podstawą... Mam nadzieje że doradzicie mi co zrobić aby ją ocieplić :)

Planuje położyć tapetę na dwóch ścianach przy wyspie ale nie wiem czy to dobry pomysł. Chce aby całośc była w takich kolorach jak biały, czarny i szary a dodatki srebrne.

284459 284461

tapeta na która bardzo mi sie podoba

284460 284462

ale co dalej ??? :bash:

channel8
15-10-2014, 17:32
Jak dla mnie, kuchnia jest prze-pię-kna. Nie dawałabym tapety, ewentualnie pomalowałabym ściany na ładny odcień szarości.

Viann
15-10-2014, 18:41
I ja się chwalę :) IKEA Lidingo, szerszy opis na kuchniach IKEA'owskich.

http://imageshack.com/a/img673/169/jh1FES.jpg
http://imageshack.com/a/img538/7830/yT7C3l.jpg
http://imageshack.com/a/img745/9879/9OfZ2L.jpg
http://imageshack.com/a/img673/570/yuDDGp.jpg
http://imageshack.com/a/img540/8442/9uN3cQ.jpg
http://imageshack.com/a/img538/2466/6Vi9uI.jpg
http://imageshack.com/a/img674/7240/DCtzGP.jpg
http://imageshack.com/a/img661/7194/19l5xJ.jpg
http://imageshack.com/a/img673/3933/CPQxO6.jpg

de-bee
15-10-2014, 19:12
Hisia, piękny blat :) możesz podpowiedzieć gdzie taki kupiłaś?


A oto i moja długo wyczekiwana kuchnia. Jest świeżo po montażu więc brakuje jeszcze wielu elementów, które ją udomowią i nadadzą ostatecznego "szlifu". Od razu uprzedzam, że zdjęcia nie najlepszej jakości, bo niestety ze mnie taka fotografka a i aparacik juz swoje lata ma :)

gawkat
16-10-2014, 07:05
Viann, są elementy twojej kuchni, które bardzo mi się podobają, a są takie, które mi się nie podobają wcale. Moim zdaniem ciężko określić style tej kuchni, chyba brak tu jakiejś konsekwencji może, nie wiem.
Wywaliłabym w pierwszej kolejności ten tryptyk ze ściany, bo on mnie tu najbardziej razi

reni1980
16-10-2014, 12:00
Viann sama kuchnia w sobie świetna, trochę jadalnia mi do niej nie pasuje (ta zieleń na obrazie i ten kredens, no mam takie meble w pokoju syna i może dlatego w jadalni mi to nie pasi) ale ukłony za wepchanie tyle szafek do tej kuchni a nadal jest lekko i nie jest zagracone, super

water-sprite
16-10-2014, 13:05
Viann , napisz koniecznie jak sprawuje się lustro między szafkami. Brałam takie rozwiązanie pod uwagę, ale boję się, że bałagan będzie podwójny :p
Lustro dodało głębi, powiększyło przestrzeń, ale czy nie spowoduje chaosu?
Chętnie poznam, Twoją opinię.

Viann
16-10-2014, 13:29
Dziękuję bardzo za wszystkie uwagi, tryptyk leci ze ściany jak tylko skończę to pisać :) Przyznam, że potrzebowałam motywacji, żeby go wywalić. Jadalnia w swoim czasie zostanie zmieniona - planuję jakiś kredens/witrynę na alkohole, a Singer wyleci do łazienki pod umywalkę. Jakoś te drewniane skrzynki nie dodają elegancji. Krzesła będą szare, pikowane. Tylko czy jak się pozbędę tego koloru, co zrobić z drobnym AGD, które też jest limonkowe? Zmienić? Na jakie?

water-sprite, ja kocham lustra i widziałam takie rozwiązanie w jednej aranżacji w czasopiśmie, zakochałam się natychmiast. Nie dałam nad płytę natomiast, bo nie lubię tego efektu odbijania się lustra w lustrze no i po każdym gotowaniu byłoby do mycia. Nad zlewem ok, nic nie chlapie :) Z tym że ja lubię sprzątać i kuchnia w takim stanie jak jest na zdjęciu jest na co dzień. Im więcej poustawiasz na blacie, tym może być gorzej.

fajna kobieta
16-10-2014, 16:22
Aniiita89 daruj sobie ta tapetę! Kuchnia jest super ,czasem mniej znaczy wiecej.;)Pojdziesz za bardzo w glamour a ten juz sie kłoci z ta kuchnia.:rolleyes:

fajna kobieta
16-10-2014, 16:23
Viann kuchnia....cudowna!!! :rolleyes:Eleganca ,klasyczna w końcu cos innego niż do tej pory pokazywane.:)

women.beauty
16-10-2014, 16:46
Aniiita tapeta zdecydowanie nie jest ok tak jak teraz
Viann tak jak pisze Fajna kuchnia super bo inna a jak wprowadzisz dodatkowo zmiany w jadalni to będzie git

M_A_R_T_A
16-10-2014, 20:48
Dziękuję bardzo za wszystkie uwagi, tryptyk leci ze ściany jak tylko skończę to pisać :) Przyznam, że potrzebowałam motywacji, żeby go wywalić. Jadalnia w swoim czasie zostanie zmieniona - planuję jakiś kredens/witrynę na alkohole, a Singer wyleci do łazienki pod umywalkę. Jakoś te drewniane skrzynki nie dodają elegancji. Krzesła będą szare, pikowane. Tylko czy jak się pozbędę tego koloru, co zrobić z drobnym AGD, które też jest limonkowe? Zmienić? Na jakie?

water-sprite, ja kocham lustra i widziałam takie rozwiązanie w jednej aranżacji w czasopiśmie, zakochałam się natychmiast. Nie dałam nad płytę natomiast, bo nie lubię tego efektu odbijania się lustra w lustrze no i po każdym gotowaniu byłoby do mycia. Nad zlewem ok, nic nie chlapie :) Z tym że ja lubię sprzątać i kuchnia w takim stanie jak jest na zdjęciu jest na co dzień. Im więcej poustawiasz na blacie, tym może być gorzej.

Viann - czy miedzy szafkami górnymi a cegłą jest farba tablicowa? jeśli tak - prośba o polecenie producenta. Na zdjęciu wygląda na intensywną czerń, a na takim efekcie mi zależy (również w kuchni :))

Viann
16-10-2014, 21:46
To zwykła czarna farba Luxensa, nie tablicowa, jednowarstwowa - ma super konsystencję i bardzo dobrze kryje.

piu
16-10-2014, 23:00
Viann

świetna ta Twoja kuchnia, ale ze względu na to, że w lustrze odbija się wszystko, co masz w jadalni, wyczyściłabym tam ściany do zera, tj. zdjęłabym zegar i obrazek znad stołu oraz skrzynki. Oczywiście także tryptyk. Limonka bardzo mi się podoba jako akcent :)

joliska
17-10-2014, 06:08
Da-bee, zadaj te pytania we właściwych wątkach...

Maciejka2
17-10-2014, 10:01
Viann, bardzo ładna kuchnia! :) Widać, że zadbałaś o szczegóły i całość sprawia bardzo pozytywne wrażenie.
Również mam mieszane uczucia co do tryptyku :/ . Troszkę "razi w oczy".
Mam do Ciebie pytanko: Jaką masz dokładnie odległość pomiędzy szafkami i czy teraz (po sprawdzeniu w praktyce) coś byś zmieniła? Kuchenkę mam tak samo umiejscowioną (w planie).

Viann
17-10-2014, 15:20
Bardzo dziękuję za pochwały :) Tryptyka już nie ma.
Dokładnie odległość to 79 cm i jest ok. Mam 169 cm wzrostu i do środkowej półki sięgam na palcach, do najwyższej zaopatrzyłam się w stołek (na stołku mogę rękę do sufitu przyłożyć). Nie zmieniałabym tego, korzysta się tak samo wygodnie jak wcześniej, ale ja jestem przyzwyczajona, że w domu zawsze szafki były wysoko i jak miałam odległość 50 cm to czułam się klaustrofobicznie - szafki jakoś tak ciężko wisiały nad blatem (Abstrakt, co niby biały połysk wrażenie lekkości robi). Po podciągnięciu ich pod sufit zdecydowanie kuchnia zyskała oddech, polecam, tylko trzeba na co dzień używane rzeczy trzymać na dwóch pierwszych półkach albo ma się zapewniony aerobik :D

Hisia
17-10-2014, 20:22
De-bee blat został wykonany z klejonki dębowej przez lokalnego stolarza.

kameon
19-10-2014, 16:19
Witaj Viann . Mam sprzeczne odczucia jeśli chodzi o Twoją kuchnię. Podobają mi się i meble i blat. Dodatki limonkowe są super. Wyróżniają tę kuchnie w gąszczu innych biało-czarnych. Stół i krzesła też fajnie korespondują z szafką obok. Zdecydowanie mam problem z drewnem w tej kuchni: chlebak, stojak na noże i to coś obok w ogóle nie pasują . Deska jest ok. Fajna ceglana ściana . Nie podobają mi się dodatki: zegar , skrzynki , obrazek i te ozdoby na szafce przy wejściu. Rama lustra również jakoś mi nie gra. Reasumując. Koncepcję miałaś jak najlepszą .Poszalałaś za mocno z dodatkami. A limonka jest zdecydowanie na plus:rolleyes:

annNS2
20-10-2014, 08:33
viann kuchnia ok, meble (w zaleznosci od tego kto jaki styl preferuje) tez sa ok, uklad wydaje sie funkcjonalny...ale reszty zupelnie nie rozumiem. ani tego lustra nad blatem (ktory wprowadza totalny chaos), ani tej 'niedokonczonej' cegly (dlaczego jest do polowy?)...ale mysle ze po wymianie krzesel i czesci dodatkow kuchnia duzo zyska ;) wymienilabym jeszcze fronty w barku na takie jak kuchenne, stol na drewniany, drobne agd na czarne i juz w ogole bedzie pieknie ;)
a kolorowe dodatki powinny byc...jadalne :) owoce na barku plus ziola w skrzynkach na scianie :)

Mmelisa
20-10-2014, 08:51
Ile osob tyle opinii o kuchni Viann czytam.
Nowa kuchnia, ale wedlug Was widze, ze najlepiej by bylo, zeby Viann zrobila ja na nowo? ;)
wywal wszystko i dzialaj... :no:

faktycznie lustro w oczy kole i ta poleczka pod szafkami,(ktora ponoc jest juz zdjeta) ale to nie powod zeby wszystko wywalac, zmieniac dodatki na blacie itp.. ;)
co do jadalni to sluszne porady ale nie zmienialabym stolu i krzesel...

Na cudze to najlepiej sie patrzy krytycznym okiem, a swego sie nie widzi...

reni1980
20-10-2014, 09:16
Na cudze to najlepiej sie patrzy krytycznym okiem, a swego sie nie widzi...

oj niestety to prawda :)

Mmelisa
20-10-2014, 09:19
oj niestety to prawda :)

dziekuje za poparcie :D

annNS2
20-10-2014, 10:33
I
Na cudze to najlepiej sie patrzy krytycznym okiem, a swego sie nie widzi...

gydybm mogla pare elementow u siebie wymienic to bym to z checia zrobila :P ale wiadomo ze to sie wiaze ze sporymi kosztami...gdyby u viann stol byl drewniany wygladalby swietnie, ale ten obecny jest ok., wymiana frontow w barku to stosunkowo niewielki koszt. co do krzesel to chyba sama wspomniala ze i tak zamierza je zmienic (na szare pikowane) jak rowniez cos na temat wymiany drobnego agd...

a zdania na temat lustra nie zmienie. moge? :P choc rozumiem ze chodzilo o podobny efekt co na tej inspiracji?;)
285455285454
wg MOJEJ OPINII w tej kuchni lepiej by sie prezentowala cegla na calej scianie :)

water-sprite
20-10-2014, 10:55
water-sprite, ja kocham lustra i widziałam takie rozwiązanie w jednej aranżacji w czasopiśmie, zakochałam się natychmiast. Nie dałam nad płytę natomiast, bo nie lubię tego efektu odbijania się lustra w lustrze no i po każdym gotowaniu byłoby do mycia. Nad zlewem ok, nic nie chlapie :) Z tym że ja lubię sprzątać i kuchnia w takim stanie jak jest na zdjęciu jest na co dzień. Im więcej poustawiasz na blacie, tym może być gorzej.

Dziękuję Ci za odp., lustro w tym miejscu powiększa kuchnię, a moja jest wąska( 275cm) i bardzo takie lustro by jej pomogło :)

Uważam, że drewniane dodatki powinny zostać, nawiązują do podłogi, która przecież nie była Twoim wyborem. Myślę, że należą Ci się pochwały, że tak sprytnie przemyślałaś i rozwiązałaś aranżację trudnego wnętrza, przecież to kamienica, różne wysokości pomieszczeń.

anetakili
20-10-2014, 10:57
Pochwale się moją kuchnią.....
Obecnie troche się pozmieniało, jak zrobie aktualne z roletami i innymi dodatkami blatowymi, pokaże......
285459285460285461

reni1980
20-10-2014, 11:17
fajnie ale chaos z uchwytami mnie przeraża, nie dość że są dwa rodzaje to tych podziałów szafek stanowczo za wiele i ta "dziura " w górnej szafce nad zlewem to co. Poza tym klimatycznie :)

kameon
20-10-2014, 11:25
anetakili bardzo fajna i klimatyczna kuchnia. Skoro wymieniłaś już firanki na rolety nie mam się co na siłę czepiać. Mogłabym , ale po co . Kuchnia podobna do kuchni Viann , ale zdecydowanie bardziej konsekwentna w stylu. Ode mnie duży plus.:rolleyes:

Niureczka
22-10-2014, 07:11
Witajcie,
Jakiś czas temu pokazywałam swoją kuchnię, którą sugerowaliście przemalować, zmienić firanki.
Podaję link w który umieściłam zdjęcia kuchni + komentarze-post 20190-20207
http://forum.muratordom.pl/showthrea...niami/page1010
Ponieważ niedawno zmieniłam kolor ścian w korytarzu i pojawiły się schody zaczęłam myśleć o zmianię wyglądu kuchni, a dokładnie ściany koło stołu.
Schody wyglądają tak:
285710285711285712

Kolor ścian na korytarzu na dole i na górze to Beckers Melon Juice.
Chciałabym aby kuchnia (a kiedyś także salon) zgrała się z korytarzem i schodami bo choć jest osobna to drzwi praktycznie są cały czas otwarte.
Wymyśliłam coś takiego.

285713285714

Kolor ścian jest wzięty z paint’a więc nie jest adekwatny, ale myślałam coś o rozkoszym brązie Śnieżki, indyjski palisander duluxa.
Stół myślałam pomalować, blat pod kolor blatu w kuchni albo zostawić go takim jakim jest- pasuje bardziej do podłogi, a nogi pomalować na biało, tak samo jak krzesła.
Boazerię myślałam zrobić sama -łatwiejsza i prostsza jest wersja 2, ale szafki w meblach mam z kasetonowym wzorem więc raczej pasowałaby boazeria też taka sama.


Poradźcie jeśli to ma sens albo skrytykujcie jeśli kompletnie to nie pasuje i mam sobie ten pomysł wybić z głowy.

ps. wklejam ten post tutaj bo nie znalazłam lepszego miejsca

adrianad
22-10-2014, 08:38
Link do kuchni nie działa więc nie widzę całości ale ten ciemny kolor na ścianie jak dla mnie przytłaczający. Dałabym coś jasnego, lekkiego.

fajna kobieta
22-10-2014, 09:09
Niureczka za brązowo sie robi....:rolleyes:Przełam ten brąz jakimś innym ( jaśniejszym) kolorem bo teraz idziesz w jeden kolor ale w kilku odcieniach.:)

Niureczka
22-10-2014, 09:13
Tak kuchnia wygląda teraz:


Dzisiaj ja postanowiłam podzielić się z wami moją kuchnią.Jak na razie jest to jedyne pomieszczenie w domu, które nadal mi się podoba.
http://imageshack.us/a/img703/9130/11wu.jpg http://imageshack.us/a/img703/329/oiq0.jpg http://imageshack.us/a/img833/3663/zt8f.jpg

adrianad
22-10-2014, 09:16
Absolutnie nie maluj tej ściany na ciemno, po co? Ja to bym nawet przemalowała ściany na kolor jaśniejszy, w kolorze mebli byłoby super.

Niureczka
22-10-2014, 09:20
Niureczka za brązowo sie robi....:rolleyes:Przełam ten brąz jakimś innym ( jaśniejszym) kolorem bo teraz idziesz w jeden kolor ale w kilku odcieniach.:)

a gdyby dać ten sam kolor co jest na ścianie w korytarzu Melon Juice? jest jaśniejszy ale czy będzie dobry?
a co z boazerią? dawać ją czy nię? ta ściana w tym miejscu dość często sie brudzi (dzieci) więc pasowałoby coś co łatwo zmyć
285725


Catti pokazała kawałek swojej kuchni w której ma tapetę "stare złoto", może coś takiego u mnie też pasowałoby?285726

adrianad
22-10-2014, 09:30
Ja bym żadnych kasetonów nie dawała bo i tak w kuchni się dużo dzieje. Pomaluj farbą zmywalna i już. Kolor z klatki schodowej by chyba pasował choć trudno porównac dwa różne zdjęcia.

piu
22-10-2014, 12:14
też ta uważam - żadnych kasetonów, tylko dobra farba w kolorze jaśniejszym od obecnego

Niureczka
22-10-2014, 13:38
ok, czyli pomaluję na jaśniejszy kolor melon juice beckersa albo subtelny beż śnieżki. To są kolory zbliżone do tego co jest obecnie ale są jaśniejsze.
Kasetony też tam nie zagoszczą.
A co ze stołem i krzesłami? Przemalować nogi stołu i krzesła na biało czy zostawić takie jakie są?
No i kwestia zasłony? Jasna jak na wizce czy może coś ciemniejszego? Zasłony będą w sumie tylko do ozdoby a na pojedyncze okno od drogi planuję powiesić roletę.

piu
22-10-2014, 14:12
Niureczka

ale tam nie mieści Ci się żadna zasłona, każda będzie nachodzić brzydko na stół.

moniss
22-10-2014, 15:23
A co ze stołem i krzesłami? Przemalować nogi stołu i krzesła na biało czy zostawić takie jakie są?
No i kwestia zasłony? Jasna jak na wizce czy może coś ciemniejszego? Zasłony będą w sumie tylko do ozdoby a na pojedyncze okno od drogi planuję powiesić roletę.
Jeśli chcesz coś jeszcze przemalować, to ja głosuję za drzwiami. Można je okleić okleiną od strony kuchni np. pod kolor blatu.
W oknach dobrze bedą wyglądały rolety rzymskie + dekoracja na parapecie w postaci patery z owocami (przy stole) lub roślinki (np. zioła nad blatem)

Catti
22-10-2014, 16:26
No i kwestia zasłony? Jasna jak na wizce czy może coś ciemniejszego? Zasłony będą w sumie tylko do ozdoby a na pojedyncze okno od drogi planuję powiesić roletę.

ja jestem za zlikwidowaniem firany i zasłon, skoro mają być tylko do ozdoby, tym bardziej, że faktycznie nie za bardzo masz tam miejsce, bo zasłona opiera się o krzesło :rolleyes:
jak je zdejmiesz, to zrobi się od razu przestronniej...
możesz wtedy wykorzystać parapet tak jak pisała Monnis...
a może w oknie proste zazdroski?
http://decorlux.com.pl/allegro/zdjecia/Decorlux/25%20zazdroska%20ecru/DSC_0669.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-f7RIJedUu1g/UXDX4RAF7nI/AAAAAAAATDE/gt2_sVEDz-c/s400/maka_art_nowy_rozdzien_katowice_zazdroski+(1).JPG

a próbowałaś ustawić stół przystawiając go krótszym bokiem do okna? za wielki, co?

Niureczka
22-10-2014, 17:09
zasłonki pomarańczowe ściągnięte.
stół przestawiłam, zmieścić się zmieści ale jest tylko 0,5 m przejście więc nie wiem czy nie za wąsko będzie. Czasami dzieci wpadają szybko do kuchni i boję się o ich głowy ;-)
Tak to wygląda ze stołem.
285809 285810285812285811
Jeśli ustawie go na środku okna -wtedy lampa jest za plecami osób siedzących od strony ściany, jeśli znowu postawię tak żeby lampa była nad stołem to wydaje mi się, ze jest taka duża przestrzeń między stołem a lodówką.

Ogólnie nie podobają mi się zazdrostki- kojarzą mi się z takim babcinym starym domem, ale te co pokazałaś są naprawdę ładne. Myślę, że mogłabym takie dodać do okna koło stołu. Na jakiej wysokości najlepiej je powiesić? Okno koło blatu potrzebuje przysłonić. Jeśli byłyby zazdrostki to co pasuje wtedy do zasłonięcia? Rolety i zazdrostki to chyba trochę za dużo, no nie?

moniss
22-10-2014, 17:21
Niureczka, pół metra przejścia to zdecydwanie za wąsko, zwłaszcza, że tam jest jeszcze szafka z szufladami. Stól wraca więc do poprzedniego ustawienia.
A odpowiednie zazdroski nie będą "gryzły" sie z Twoją kuchnią, sądzę, że wręcz przeciwnie :)

Catti, świetna jest ta zazdroska z szarą wstawką :)

AniaS79
22-10-2014, 17:57
Chciałam tylko wtrącić, że jeśli nogi stołu i krzesła przemalujesz na biało, to kuchnia będzie "brudna" :/

Catti
22-10-2014, 19:25
stół przestawiłam, zmieścić się zmieści ale jest tylko 0,5 m przejście więc nie wiem czy nie za wąsko będzie.
Jeśli ustawie go na środku okna -wtedy lampa jest za plecami osób siedzących od strony ściany, jeśli znowu postawię tak żeby lampa była nad stołem to wydaje mi się, ze jest taka duża przestrzeń między stołem a lodówką.


lampa to najmniejszy problem...
powiesisz haczyk na suficie i przewiesisz bliżej nad stół bez problemu...
na zdjęciach nie wygląda to tak źle... może zostaw go tak na kilka dni i zobaczysz, czy się przyzwyczaicie, czy przeszkadza...
zawsze może wrócić na poprzednie miejsce, ale dosunięty do okna dłuższym bokiem traci dwa miejsca :cool:

zazdroski nie są złe i pasują do twojej kuchni...
właśnie takie proste, w kolorze złamanej bieli, nie za szerokie...
co do wysokości zawieszenia, to nie wiem... weź patyk, albo kij od miotły i przymierzaj z jakimś kawałkiem materiału :D tak, żeby trafić z proporcjami, albo zrób zdjęcie okna i na nim "maluj" do skutku :D


Rolety i zazdrostki to chyba trochę za dużo, no nie?

czy ja wiem? jasna, prosta roleta zwinięta na dzień w kasetkę nie będzie chyba razić
a musisz zasłaniać to okno?
pomieszkaj kilka dni bez firanki ;) i sprawdź...



Catti, świetna jest ta zazdroska z szarą wstawką :)

też mi się podoba :)


Chciałam tylko wtrącić, że jeśli nogi stołu i krzesła przemalujesz na biało, to kuchnia będzie "brudna" :/

i tu się zgodzę z Anią :yes:
wanilia wbrew pozorom kłóci się z białym....
musiałabyś szukać ciepłej bieli...

Niureczka
22-10-2014, 20:35
Dziewczyny, dziękuję ślicznie za opinie/ porady:hug:
Tak samo jak boazeria tak samo odpada przemalowywanie stołu i krzeseł, choć przyznam, że bardzo mi się taki stół podoba i myślałam, że wraz z boazerią stworzy nawiązanie do schodów- no ale skoro piszecie, że ładnie nie będzie to nie będzie białego.

Co do ułożenia stołu to wypróbujemy prostopadłe ułożenie-jeszcze mąż nie widział:D, jest nas czwórka więc miejsc wystarcza także w tym ułożeniu.

Poszukam materiału na zazdrostki- rozumiem, że ma to być materiał gładki, prosty a nie żadne koronki :-)
Okno przy blacie chciałabym zasłonić bo wychodzi ono na drogę

No i zegar- będę organizować kasę na niego.
A czy ta ściana z samym tylko zegarem nie jest za pusta?

aniula_bl
25-10-2014, 11:49
Pokażę wam moją kuchnię i liczę na jakaś podpowiedz :) Z racji tego że kupiliśmy dom z rynku wtórnego kuchnia jest zrobiona przez poprzednich właścicieli, podoba mi sie ale dla mnie jest za bardzo sterylna i zimna... Jest świetną podstawą... Mam nadzieje że doradzicie mi co zrobić aby ją ocieplić :)

Planuje położyć tapetę na dwóch ścianach przy wyspie ale nie wiem czy to dobry pomysł. Chce aby całośc była w takich kolorach jak biały, czarny i szary a dodatki srebrne.

284459 284461

tapeta na która bardzo mi sie podoba

284460 284462

ale co dalej ??? :bash:

przepiękna ta kuchnia! minimalnie minimalna, ale genialna :D
nie kombinuj proszę Cię z tapetą

owieczka26
25-10-2014, 21:23
przepiękna ta kuchnia! minimalnie minimalna, ale genialna :D
nie kombinuj proszę Cię z tapetą

Zgadzam się kuchnia piękna!!!!
Ps.Może taka tapeta, choć też bym nie kombinowała
286264286265

owieczka26
25-10-2014, 21:51
Moja biała kuchnia :wave:


280254280255280256280257

:stirthepot::stirthepot:

mariuszcop
26-10-2014, 13:17
286372286373

Kuchnia Ikea fronty biały połysk, blaty EGGER. Co o tym sądzicie ?

klawdia
26-10-2014, 20:15
mariuzcop piękna kuchnia. Chciałabym kiedyś w swojej uzyskać taki efekt. Idealna!

yaro09
26-10-2014, 21:58
Nieźle to wygląda, sam szukam podobnych kolorów, planuję zrobić górne szafki w białym połysku, a dolne w ciemnobrązowym macie.

qubecek
26-10-2014, 22:00
286372286373

Kuchnia Ikea fronty biały połysk, blaty EGGER. Co o tym sądzicie ?
Pięknie! To naprawdę z ikea? Jkoś mi nic ciekawego nie wychodzi w tym ich planerze.

Mam pytanie do użytkowniczek systemu aventos, w jak szerokich szafkach macie zastosowany? Muszę jutro dać stolarzowi znać czy ma być aventos czy otwierane na boki szafki w sumie 1,2mx0.87cm. Nie wiem czy te 120cm to nie jest jednak zbyt potężna szafka?
na

piu
27-10-2014, 11:25
Pokażę wam moją kuchnię i liczę na jakaś podpowiedz :) Z racji tego że kupiliśmy dom z rynku wtórnego kuchnia jest zrobiona przez poprzednich właścicieli, podoba mi sie ale dla mnie jest za bardzo sterylna i zimna... Jest świetną podstawą... Mam nadzieje że doradzicie mi co zrobić aby ją ocieplić :)

Planuje położyć tapetę na dwóch ścianach przy wyspie ale nie wiem czy to dobry pomysł. Chce aby całośc była w takich kolorach jak biały, czarny i szary a dodatki srebrne.

284459 284461

tapeta na która bardzo mi sie podoba

284460 284462

ale co dalej ??? :bash:


Pomyślałam o Rasch - Iris Maschek, ale tam chyba nie ma ściany, by ją wyeksponować.

http://www.dekostudio.pl/tapety_katalog_galeria.php?id=59

f.5
27-10-2014, 12:30
Muszę jutro dać stolarzowi znać czy ma być aventos czy otwierane na boki szafki w sumie 1,2mx0.87cm. Nie wiem czy te 120cm to nie jest jednak zbyt potężna szafka?
na
To stolarz powinien dobrac tak system aby siłownik nie miał problemu i powiedziec Tobie....co o tym sądzi
mam aventos HF na metrowym froncie (szerokośc) wysokosc szafki jakies 70 -80 cm prawdę mówiąc nie wiem.

zellamsee9
28-10-2014, 13:18
No to dorzuce i swoją :) sorry za nieład przy zlewie, no ale się żyje ;)
169532 169533 169534 169535

Mam pytanie o kolor tego lakieru na frontach. Ta limonka z jakiej firmy była? Czy ten kolor był wybierany z jakiejś palety, ma jakiś numer/nazwę? My szukamy dokładnie takiego koloru frontów, ale palety lakierów są tak niemiarodajne, że zupełnie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Będę ogromnie wdzięczna za podpowiedź :yes:

yaro09
28-10-2014, 14:58
A ja mam inną sprawę. Projektuję kuchnię. Czy moglibyście rzucić na to okiem i się wypowiedzieć?
Umieściłem post w odpowiednim temacie (poniżej podaję link), ale nikt mi jeszcze nie odpisał :(

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje&p=6649261#post6649261

fenix2
28-10-2014, 18:25
286372286373

Kuchnia Ikea fronty biały połysk, blaty EGGER. Co o tym sądzicie ?

Ładna kuchnia!
Możesz napisać jakie listwy przypodłogowe zastosowałeś?

mariuszcop
28-10-2014, 19:34
Zwykłe listwy MDF w kolorze białym 10cm wysokości 12mm grubości.

lukasz69karolina
29-10-2014, 11:38
286372286373

Kuchnia Ikea fronty biały połysk, blaty EGGER. Co o tym sądzicie ?
a opaska dookoła wysokiej zabudowy z czego Ikeowego jest zrobiona?

mariuszcop
29-10-2014, 21:27
opaska wokół wysokiej zabudowy jest z blatu EGGER tylko przycięty na odpowiednio mniejszą szerokość.

Pati&Kuba
30-10-2014, 14:46
Piękna kuchnia! Mogę wiedzieć jakie są wymiary wyspy oraz całej kuchni ?

mycha.:)
30-10-2014, 19:22
Mam pytanko, czy może być półwysep kwadratowy? To znaczy wiem, że wszystko można, ale czy będzie to ładnie wyglądać? inny mi się nie mieści :(

grzegorzps
04-11-2014, 15:25
http://www.belmeb.pl/upload/produkt_gl/3647_1.jpg (http://www.belmeb.pl/idm,9,c,6,idprod,3647,kat,,zobal-uchwyt-ukw-11-m.html)

Bardzo mi się podobają, ale moja opinia jest oparta jedynie na wizycie w salonie kuchennym. Czy ktoś użytkuje takie uchwyty?

Użytkuję, i jestem zadowolony z wyboru. Zalety jak opisałaś, nie wycierają się, są subtelne, nie utrudniają czyszczenia frontów.

BEWA
04-11-2014, 19:29
żona _m ja też mam taką, ale u mnie nie ma żadnego grzybka hmmmm no chyba, że go nie widzę, dziwna sprawa bo samsung w czarnym szkle ma chyba tylko tę jedną

dorzucam coś od siebie i .....zamykam oczy......ej tam co będzie to będzie :)

http://images50.fotosik.pl/1300/30da4f5d75d0f221gen.jpg
http://images47.fotosik.pl/1291/0730b55c8e034ac5gen.jpg

Witam, czy jest możliwość przedstawienia zdjęć kuchni z boku? Przymierzam się do kuchni alę do kuchni ale u mnie ten BOK KUCHNI będzie widoczny z salonu i nie wiem, czy nie zepsuje uroku kuchni. Miałam mieć inaczej, teraz chcę inaczej . Czy Pani bok jest widoczny? Jaką długość ma ściana z lodówką? Jak wykorzystany jest narożnik przy lodówce? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

yaro09
05-11-2014, 08:21
a ja mam inne pytanie.
Mam stary sufit w kuchni na wysokości 243cm. Chcę obniżyć cały sufit o 7 cm (aby wstawić halogeny).
Dodatkowo na tym obniżonym suficie chcę zrobić jeszcze "schodek" halogenowy nad meblami.
Jakie powinny być wymiary tego schodka, aby ładnie wyglądało? Chcę obniżyć sufit jak najmniej.
Z tego względu pomyślałem, że ten schodek zrobię na 7cm wysokości oraz 60 cm od ściany.
Szerokość mebli pod schodkiem halogenowym będą standardowo 60cm blat + 30 cm górne szafki

moniss
05-11-2014, 09:07
yaro09, szkoda obniżać jeszcze bardziej tak niewysokie pomieszczenie i to tylko dla samych halogenów. No chyba, że są jeszcze inne ku temu przesłanki, jak np. zatrzymanie ucieczki ciepła, czy bardzo krzywy sufit, którego nie da się wyrównać innymi sposobami.
A schodek na podwieszanym suficie.... jak dla mnie to już nieco "trąca myszką". Nowocześniej i praktyczniej będzie umieścić źródło światła pod górnymi szafkami (np. listwę ledową).

yaro09
05-11-2014, 09:29
no nie wiem... schodek planuję po to zrobić, aby było ładniej.
Sufit jest krzywy, dlatego chciałbym go przy okazji wyrównać (regips na metalowym stelażu)
a przy okazji wstawić w niego halogeny.
Tylko nie wiem na ile minimalnie ustawić ten stelaż, aby zmieścił się halogen.

Elfir
05-11-2014, 09:36
obniżać 243 cm? tylko dla jakiegoś halogenka? :eek:
I jeszcze robić uskoki?

Nie lepiej wyrównać zaprawą i zamontować tuby?

Nie rozumiem polskiej miłości do wygibasów z k-g.

yaro09
05-11-2014, 09:42
w jakim sensie zamontować tuby?

oliwkawawa
05-11-2014, 09:47
no tuby: http://media-cache-ak1.pinimg.com/736x/ed/d6/b9/edd6b9ab157cd1c8d040674d4b696d98.jpg

ekani
05-11-2014, 10:35
Zapraszam do mojej kuchni :)

287576

287577

287578

287579

287580

lukasz69karolina
05-11-2014, 11:55
ekani ilość szafek robi wrażenie :) :)
mam pytanie z innej beczki:
możesz powiedzieć jakiej wysokości i szerokości masz listwy przypodłogowe????

Niureczka
05-11-2014, 12:01
ładna kuchnia choć nie w moim stylu :)
jedno mnie tylko dziwi czemu czajnik jest tak daleko od kranu?

IZA30
05-11-2014, 12:07
ładna kuchnia,ale jak dla mnie jest w niej... za ciemno :sick:

Elfir
05-11-2014, 12:13
wrażenie, że jest ciemno może być spowodowane jakością zdjęcia

yaro09
05-11-2014, 13:14
ekani a co masz na ścianie pomiędzy szafkami?

f.5
05-11-2014, 13:24
Zapraszam do mojej kuchni :)
]

jaka jest długosc szyby nad blatem bo widzę ze jest przedzielona - nie dało rady w całosci ?
jak bys mogła mniej/wiecej podac koszt szyby bo mnie to jeszcze czeka

agatah
05-11-2014, 13:29
jaka jest długosc szyby nad blatem bo widzę ze jest przedzielona - nie dało rady w całosci ?
jak bys mogła mniej/wiecej podac koszt szyby bo mnie to jeszcze czeka

Zdaje się, że jedna ok. 160 cm a druga 220 cm.
Formatka to max. 2550 x 1605 zdaje się.

f.5
05-11-2014, 13:52
Zdaje się, że jedna ok. 160 cm a druga 220 cm.
Formatka to max. 2550 x 1605 zdaje się.

czyli policzyłas 380 cm długości w całosci
u mnie wymiar 303 cm x 63 cm 4 otwory pod gniazdka plus 270 cm x 17 cm
szklarz twierdzi ze te 303 jest w stanie zrobic w całosci szkło hartowane ale cena 1400 zł za 2 częsci z 4 otworami - troszke jak by duzo

agatah
05-11-2014, 13:55
4x80
1x60
Inaczej nie chce wyjść.

Ten wymiar podałam dla lacobelu.

Hartowane może być większe, ale i droższe ;) http://www.vitroform.pl/oferta/uslugi/szklo-hartowane

Otwory na gniazdka - ok. 20 zł/szt

Ja za 320x70 lacobelu cm zapłaciłam 600 zł.
Ale wszystko zależy od regionu.

Paula_1
05-11-2014, 13:59
ekani co to za lampy w suficie ? te czarne, szukam właśnie takich
możesz podać ich nazwę?

a kuchnia jest świetna :) , zazdroszczę bo jest duża

f.5
05-11-2014, 14:12
4x80
1x60
Inaczej nie chce wyjść.

Ten wymiar podałam dla lacobelu.

Hartowane może być większe, ale i droższe ;) http://www.vitroform.pl/oferta/uslugi/szklo-hartowane

Otwory na gniazdka - ok. 20 zł/szt

Ja za 320x70 lacobelu cm zapłaciłam 600 zł.
Ale wszystko zależy od regionu.

czyli lacobel tylko 255 cm maksymalna długosc
szkło hartowane 420 cm
jak uwazasz warto dopłacic do hartowanego czy odpuscic
(zastanawiam sie czy garnkiem mogę walnąc o szybę i czy to doprowadzi do pęknięcia)
troszke mnie przeraziła cena 1400 zł i miesiąc czekania na to.

yaro09
05-11-2014, 14:21
Podobno dobrej jakości szkło z ikoną (aby nie pękło od nagrzewania) to koszt jakieś 600-800zł za metr kwadratowy.
Ja mam 8m2 i też się zastanawiałem nad szkłem, ale to wyjdzie dość drogo i chyba zostanę przy kaflach, jakieś duże, prostokątne, położone poziomo:)

ekani
05-11-2014, 15:20
ekani co to za lampy w suficie ? te czarne, szukam właśnie takich
możesz podać ich nazwę?

a kuchnia jest świetna :) , zazdroszczę bo jest duża

Lampy to SHILO Uto. Bardzo dobra jakość, ale dużo czekania, bo firma robi na zamówienie.


ekani ilość szafek robi wrażenie :) :)
mam pytanie z innej beczki:
możesz powiedzieć jakiej wysokości i szerokości masz listwy przypodłogowe????

Listwy 7 cm wysokie, 16 mm szerokie :)


ładna kuchnia choć nie w moim stylu :)
jedno mnie tylko dziwi czemu czajnik jest tak daleko od kranu?

Sama się zastanawiam;) Jak się przeprowadzaliśmy kilka tygodni temu, to tylko tam mógł stać, potem dołożyłam w to miejsce kubki i tak zostało. Przymierzam się do przeniesienia, ale mi się ciągle nie chce. Nawet nie odległość czajnika od zlewu jest uciążliwa, co bieganie do szuflady z łyżeczkami...


ładna kuchnia,ale jak dla mnie jest w niej... za ciemno :sick:

Ciężko zrobić dobre zdjęcie na wprost okna, a nie chciałam włączać lamp. Kuchnia superjasna nie jest, bo od zachodu, ale ciemna też nie.


jaka jest długosc szyby nad blatem bo widzę ze jest przedzielona - nie dało rady w całosci ?
jak bys mogła mniej/wiecej podac koszt szyby bo mnie to jeszcze czeka

Niestety, tam jest ponad 4 m - nie ma takich długich tafli, dlatego musieliśmy podzielić, podobnie zresztą jak blat (jeden kawałek ma 170, drugi 230 chyba). Szkło hartowane, białe. Nie podam kosztu, bo zapłaciłam tylko za materiał, bez jakichkolwiek narzutów - zaleta posiadania szwagra szklarza:D

aniula_bl
05-11-2014, 21:21
Zapraszam do mojej kuchni :)

287576

287577

287578

287579

287580

uwielbiam takie okna kuchenne :D szkoda, że "za moich czasów" nikt mi takich nie podsunął :P
białe kuchnie już dawno mi się opatrzyły i nic specjalnie mnie w nich nie rusza
ale Twoja jest wyjątkowa, bo jest genialnie WIELKA ! :yes:
rok się będziesz uczyć gdzie co masz pochowane w szafkach i szufladach :lol2:

jola.wg
05-11-2014, 22:04
żona _m ja też mam taką, ale u mnie nie ma żadnego grzybka hmmmm no chyba, że go nie widzę, dziwna sprawa bo samsung w czarnym szkle ma chyba tylko tę jedną

dorzucam coś od siebie i .....zamykam oczy......ej tam co będzie to będzie :)

http://images50.fotosik.pl/1300/30da4f5d75d0f221gen.jpg
http://images47.fotosik.pl/1291/0730b55c8e034ac5gen.jpg
Mam pytanie co do zabudowy lodowki czy ma jakies przerwy czy jest wsunieta na styki ,moj pan od mebli chce mi zostawic luz ok 2cm dookola dla lepszej cyrkulacji powietrza,a jak jest u was?

pilkarzyk66
07-11-2014, 06:04
Witajcie.tak wyglada moja śnieżnobiała kuchnia na połysk:) Podoba sie komuś?
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/186/1210578_image-1e65db1816525a9f62e462167b3fd9499d5a1c63fb093a147b 5973d9111ba17c-V.jpg
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/186/1210708_image-f2b007d17e22ff32913d6d323d81529f90a73ecd80fb6493f0 02c16ff733c32f-V-(1).jpg

kinka
07-11-2014, 07:31
Kuchnia super bardzo efektowna,można wiedzieć jaką ma szerokość planuje identyczny układ.........?

Niureczka
07-11-2014, 08:51
Cześć,
Jakiś czas temu pytałam się o zmianę w kuchni, dostałam od was kilka propozycji za co pięknie dziękuję. Kuchnia wygląda tak, na razie stół stoi prostopadle do okna i nawet za bardzo nie przeszkadza 

285809 285810285812285811
[/QUOTE]
Małą metamorfozę kuchni chciałabym zacząć od uszycia zazdrostek bo zostało mi trochę materiału z firan- to coś w rodzaju woalu sabre. Zazdrostka wyglądałaby mniej więcej tak:
http://iglainitka.blox.pl/resource/zazdrostki_woal_02.jpg
Powiedzcie proszę czy będzie pasować do kuchni czy lepiej zrobić taką bardziej bawełnianą, bez ozdób i koronek:
http://1.bp.blogspot.com/-tkbk1oQgPpQ/TwIVbFytv2I/AAAAAAAAAJ0/vbWqHdFqWfM/s1600/_DSC8394a.jpg
http://dekodom.pl/upload/product_files/228/1277_zazdrostka-lambrekin-do-kuchni-koper-pietruszka-szczypior-bazylia-tymianek-rozmaryn-ziola61_.jpg
Zamieszczam wasze komentarze dla przypomnienia:

ja jestem za zlikwidowaniem firany i zasłon, skoro mają być tylko do ozdoby, tym bardziej, że faktycznie nie za bardzo masz tam miejsce, bo zasłona opiera się o krzesło :rolleyes:
jak je zdejmiesz, to zrobi się od razu przestronniej... możesz wtedy wykorzystać parapet tak jak pisała Monnis... a może w oknie proste zazdroski?
http://decorlux.com.pl/allegro/zdjecia/Decorlux/25%20zazdroska%20ecru/DSC_0669.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-f7RIJedUu1g/UXDX4RAF7nI/AAAAAAAATDE/gt2_sVEDz-c/s400/maka_art_nowy_rozdzien_katowice_zazdroski+(1).JPG


zazdroski nie są złe i pasują do twojej kuchni... właśnie takie proste, w kolorze złamanej bieli, nie za szerokie...

yaro09
07-11-2014, 10:56
Witajcie.tak wyglada moja śnieżnobiała kuchnia na połysk:) Podoba sie komuś?
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/186/1210578_image-1e65db1816525a9f62e462167b3fd9499d5a1c63fb093a147b 5973d9111ba17c-V.jpg
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/186/1210708_image-f2b007d17e22ff32913d6d323d81529f90a73ecd80fb6493f0 02c16ff733c32f-V-(1).jpg

wow extra kuchnia :)
A nie myślałaś o ciemnym dole i jasnej górze? Ja planuję tak u siebie zrobić. I spytam z ciekawości, co planujesz trzymać w szafkach nad piekarnikiem? Chyba jakieś mało używane rzeczy, bo ciągle trzeba wskakiwać na krzesło (mozna sobie zrobić taboret rozkładany, chowany w szafce).
I

fajna kobieta
07-11-2014, 13:05
pilkarzyk66 podoba podoba :)Mnie jedynie zgrzyta ten blat,stol na dwoch nogach.Jakos mnie tam razi :no:

pilkarzyk66
07-11-2014, 13:06
wow extra kuchnia :)
A nie myślałaś o ciemnym dole i jasnej górze? Ja planuję tak u siebie zrobić. I spytam z ciekawości, co planujesz trzymać w szafkach nad piekarnikiem? Chyba jakieś mało używane rzeczy, bo ciągle trzeba wskakiwać na krzesło (mozna sobie zrobić taboret rozkładany, chowany w szafce).
I

nie chcielismy zbyt wiele koloru czarnego bo zdecydowalismy sie na blat wlasnie czarny chyba efekt nie sprostalby naszym wymagniom a taki układ pasuje jak chol... :))
nad piekrnikiem hmm jeszcze nic nie ma ale pewnie malo uzywane rzeczy jak np blaszki do pieczenia:)
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/185/1191184_image-765c8baf35cb9cb4da6c89a2b4d3bb706bb6cb5bc8b8bad93a e01fd2e75e6895-V.jpg

Kinka szerokość kuchni to 340cm wiec nie za wiele:/

pilkarzyk66
07-11-2014, 13:12
pilkarzyk66 podoba podoba :)Mnie jedynie zgrzyta ten blat,stol na dwoch nogach.Jakos mnie tam razi :no:

nie mieliśmy niestety wyboru z uwagi na brak normalnego stołu w kuchni zdecydowaliśmy się włożyc 5 hokerow zamiast 4 bo mamy synka i gdy przyjda znajomi nie byłoby gdzie siedziec wiec praktyczność też braliśmy pod uwage ponadto stół jest niemalze 10cm grubośći wiec na żywo wyglada dużo lepiej tutaj nie widac tej grubośći

annNS2
07-11-2014, 13:34
wow extra kuchnia :)
A nie myślałaś o ciemnym dole i jasnej górze? Ja planuję tak u siebie zrobić. I spytam z ciekawości, co planujesz trzymać w szafkach nad piekarnikiem? Chyba jakieś mało używane rzeczy, bo ciągle trzeba wskakiwać na krzesło (mozna sobie zrobić taboret rozkładany, chowany w szafce).
I
przeciez w kuchni mamy wiele 'niepotrzebnych' rzeczy lub uzywanych jedynie okazjonalnie...wszystkie szafki poza naszym zasiegiem sluza wlasnie do przechowywania tych skarbow ;)

rzeczy do pieczenia lepiej przechowywac w szufladach pod piekarnikiem (wszelkie blaszki, zaroodporne naczynia ect.:) lepiej zeby podczas wyciagania nic nie spadlo na glowe ;)

ivy17
07-11-2014, 13:54
rzeczy do pieczenia lepiej przechowywac w szufladach pod piekarnikiem (wszelkie blaszki, zaroodporne naczynia ect.:) lepiej zeby podczas wyciagania nic nie spadlo na glowe ;)

potwierdzam i jest to tez bardzo wygodne :cool:

Nataly Design
07-11-2014, 18:50
Witam , kolejna inspiracja połączenia forniru z lakierem w połysku . Dolne szafki i jeden słupek z forniru , górne szafki i dwa słupki we wnęce w lakierze . Blat z białego kwarcogranitu , pomiędzy szafkami lacobel . Miłego , Piotr
287924
287925
287926
287927
287928

aniula_bl
08-11-2014, 22:55
spodobała mi się przypadkowo spotkana kuchnia, więc postanowiłam się z Wami podzielić moją fascynacją :D

fajna kobieta
09-11-2014, 10:28
Kuchnia jak kuchnia ale te okna i widok z nich...:rolleyes::rolleyes:Cudnie.....

joliska
09-11-2014, 11:20
Aniula - zgodnie z tytułem wątku, proszę...

Nataly Design
09-11-2014, 20:22
Witam , tak do kompletu z poprzednim palisandrem .. ;-)
Kuchnia wykonana z palisandra santosa plus lakier biały w połysku . Blaty z czarnego kwarcogranitu . Fajne rozwiązanie z piekarnikiem i mikrofalą
która jest zabudowana w obramowaniu z palisandra i wysunięta do przodu . Pozdrawiam , nataly design
288279
288280
288281
288282
288283

Hisia
09-11-2014, 21:19
Kuchnia ciekawa, a czy ktoś może mi powiedzieć co to za lampa nad barkiem? Szukam czegoś nad swój barek a ten zwis wygląda świetnie.

coban
09-11-2014, 22:13
Witajcie.tak wyglada moja śnieżnobiała kuchnia na połysk:) Podoba sie komuś?
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/186/1210578_image-1e65db1816525a9f62e462167b3fd9499d5a1c63fb093a147b 5973d9111ba17c-V.jpg
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/186/1210708_image-f2b007d17e22ff32913d6d323d81529f90a73ecd80fb6493f0 02c16ff733c32f-V-(1).jpg

Witam, jakiej marki macie piekarnik, mikrofalę i okap....? Zastanawiam się nad czymś podobnym, a ten sprzęt wygląda fajnie.

Nataly Design
09-11-2014, 22:24
Witam, jakiej marki macie piekarnik, mikrofalę i okap....? Zastanawiam się nad czymś podobnym, a ten sprzęt wygląda fajnie.

Wydaje mi się że piekarnik i mikrofala to samsung ;_)

pilkarzyk66
11-11-2014, 00:10
Witam, jakiej marki macie piekarnik, mikrofalę i okap....? Zastanawiam się nad czymś podobnym, a ten sprzęt wygląda fajnie.

Zgadza sie piekarnik i micro firmy Samsung tak aby nawet podswietlenie bylo identycznego koloru wraz z okapem firmy VDB DB6 Automatik i tutaj musze napisac ze to istny potwor jeden z lepszych zakupow zasysa wszystko :)

BEWA
11-11-2014, 14:53
A tak ta kuchnia wygląda w całości....
224809224810224811224812224813

Masz cudowną kuchnię-bardzo mi się podoba. Znakomicie wykończony bok kuchni. Mam pytanie: ile odstaje ten ciemny bok od ściany i ile odstają razem? Czy za wysoką zabudową masz jakąś wnękę?

madzia22r
11-11-2014, 17:53
Prosze o poradę. Na jakiej wysokosci powinien wisieć czarny okap skośny, zeby dobrze wyglądał. Ma sie licować z górą szafek, z dołem czy też jest to obojętne?

Elfir
11-11-2014, 18:15
dołem, bo tą linię bardziej widać

coban
11-11-2014, 20:17
Zgadza sie piekarnik i micro firmy Samsung tak aby nawet podswietlenie bylo identycznego koloru wraz z okapem firmy VDB DB6 Automatik i tutaj musze napisac ze to istny potwor jeden z lepszych zakupow zasysa wszystko :)

Dziękuję za odpowiedź......właśnie zwróciłam uwagę na niebieskie światło :) .... jak oceniasz sprzęt Samsunga? jesteś zadowolona/y?

BEWA
11-11-2014, 20:24
Dziękuję za odpowiedź......właśnie zwróciłam uwagę na niebieskie światło :) .... jak oceniasz sprzęt Samsunga? jesteś zadowolona/y?

Ja posiadam piekarnik Samsunga około 3 mies, rewelacja! Mikrofala ma ok 7 lat i działa bez zarzutu. Polecam ten sprzęt.

BEWA
11-11-2014, 23:18
Witam. A to nasza kuchnia, urzędujemy w niej już od roku i sprawdza się super, okazała się bardzo funkcjonalna :) Pozdrawiam
Jakie ma wymiary Twoja kuchnia? Masz gdzieś mikrofalę?

pilkarzyk66
12-11-2014, 19:24
Dziękuję za odpowiedź......właśnie zwróciłam uwagę na niebieskie światło :) .... jak oceniasz sprzęt Samsunga? jesteś zadowolona/y?

jak do tej pory wysmienicie. dziala bez zarzutów sprzet kupilismy oceniony przez kilka tys polaków więc musi służyć przez lata hehe :) jezeli chodzi o inukcje polecam BOSH słuzy nam od kilku lat i dlatego na nowym domu kupilismy ta sama:)

BEWA
12-11-2014, 19:54
jak do tej pory wysmienicie. dziala bez zarzutów sprzet kupilismy oceniony przez kilka tys polaków więc musi służyć przez lata hehe :) jezeli chodzi o inukcje polecam BOSH słuzy nam od kilku lat i dlatego na nowym domu kupilismy ta sama:)

W pełni się zgadzam, indukcja-BOSCH, piekarnik-SIEMENS

123budujemy
12-11-2014, 20:12
Moją nie ma się co chwalić, po taniości byle była, takie to uroki systemu gospodarczego :-)
Kiedyś zmienimy !
288778

tu opisałem jak zrobiłem podświetlenie szafek: http://123budujemy.pl/oswietlenie-blatu-kuchennego/

coban
13-11-2014, 17:34
jak do tej pory wysmienicie. dziala bez zarzutów sprzet kupilismy oceniony przez kilka tys polaków więc musi służyć przez lata hehe :) jezeli chodzi o inukcje polecam BOSH słuzy nam od kilku lat i dlatego na nowym domu kupilismy ta sama:)


.....no właśnie, cały czas nastawiałam się na cały sprzęt z boscha, ale coraz częściej spotykam "Twój samsungowy zestaw" i zaczna mi się baaaardzo podobać, no przynajmniej ślicznie prezentuje się w białej kuchni a taką planuję w połączeniu z czernią. Czy mogłabym poprosić jeszcze o nazwę modeli? muszę sprawę przemyśleć.....nienawidzę analizować tysięcy propozycji wolę dostać gotowca i stwierdzić czy dla mnie też jest ok :)....

BEWA
15-11-2014, 01:30
Witajcie.tak wyglada moja śnieżnobiała kuchnia na połysk:) Podoba sie komuś?
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/186/1210578_image-1e65db1816525a9f62e462167b3fd9499d5a1c63fb093a147b 5973d9111ba17c-V.jpg
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/186/1210708_image-f2b007d17e22ff32913d6d323d81529f90a73ecd80fb6493f0 02c16ff733c32f-V-(1).jpg


Piękna kuchnia, cudowna.!!!!!!!!!!!!
Mam pytanie czy wykończyliście widoczny bok kuchni i z czego są blaty?. Szukam sposobu na fajnie wykończoną kuchnię z boku- niestety ten bok będzie widoczny z salonu. U Was to wszystko tak ładnie wygląda i harmonizuje ze sobą. Czy bok kuchni wykonany jest z tego samego materiału co jest u góry i na dole szafek?

f.5
15-11-2014, 10:15
moze średnio w temacie
jaki gwint ma wąż do baterii franke dixi.
Potrzebuję znacznie przedłużyc i widzę na allegro ze występują w 2 rozmiarach węzyki.

bateria https://www.google.pl/search?q=franke+pl+dixi&client=firefox-a&hs=BNH&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=kiRnVLjhPIbvaJ7OgfAH&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=864#facrc=_&imgdii=s9T2RFQabxZ_nM%3A%3BITt6qSBh8c2LPM%3Bs9T2RF QabxZ_nM%3A&imgrc=s9T2RFQabxZ_nM%253A%3Bmf1qb1CYPLiesM%3Bhttp% 253A%252F%252Fwww.perfektagd.pl%252Fzdjecia-allegro%252Fdixi.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Farchiwum .allegro.pl%252Foferta%252Fbateria-zlewozmywakowa-franke-dixi-chrom-hit-i3509331117.html%3B417%3B600

węzyki m8
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=w%C4%99zyk+m8&search_scope=category-111858&bmatch=seng-v10-p-4-o-1106
węzyk m10
http://allegro.pl/tucai-wezyk-waz-80cm-do-bateri-3-8xm10-wzmocniony-i4713534767.html

pilkarzyk66
15-11-2014, 16:02
Piękna kuchnia, cudowna.!!!!!!!!!!!!
Mam pytanie czy wykończyliście widoczny bok kuchni i z czego są blaty?. Szukam sposobu na fajnie wykończoną kuchnię z boku- niestety ten bok będzie widoczny z salonu. U Was to wszystko tak ładnie wygląda i harmonizuje ze sobą. Czy bok kuchni wykonany jest z tego samego materiału co jest u góry i na dole szafek?

Witam :) po pierwsze ciesze sie,że kuchnia przypadla do pani gustu:) Bok i cokoły sa wykonczone ta sama plyta lakierowana na wysoki połysk tak samo jak fronty. Jezeli chodzi o blaty natomiast wzielismy w macie bo najłatwiej utrzymac na nich czystosc :)

Coban jak tylko znajde maila jednego z setek heheh obiecuje podesłac modele wyposażenia kuchni :)
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/189/1275435_image-94c21839a138998293f30b51080f76bded8fc61cf0da02cf93 8c8bf7443494af-V.jpg
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/189/1275675_image-ff37f80053c557d7304c198dd88b2b373c8b6aa7e844edb96a ae0f75a31573d4-V.jpg
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/189/1275676_image-cdecc6e9193e9607901cf0b2ca7f16a38d2989539a45a50bbd 5ae69beacef718-V.jpg

zankaaa
16-11-2014, 20:55
pilkarzyk66 - kuchnia przepiękna! Gustownie zaaranżowana. U siebie wolę mniej nowoczesne wnętrza, ale w takiej stylowej kuchni chętnie napiłabym się kawy :)

A oto moja skromna "kuchenka" ;)

289477

289478

289479

289480

289481

yaro09
16-11-2014, 21:03
fajna :) oryginalny zlew, podoba mi się ta rurka nad blatem do wieszania rzeczy (nie wiem jak ona się zwie),
aa no i te okno na rogu, zawsze chciałem takie mieć w kuchni

aniula_bl
18-11-2014, 21:30
moze średnio w temacie
jaki gwint ma wąż do baterii franke dixi.
Potrzebuję znacznie przedłużyc i widzę na allegro ze występują w 2 rozmiarach węzyki.

bateria https://www.google.pl/search?q=franke+pl+dixi&client=firefox-a&hs=BNH&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=kiRnVLjhPIbvaJ7OgfAH&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=864#facrc=_&imgdii=s9T2RFQabxZ_nM%3A%3BITt6qSBh8c2LPM%3Bs9T2RF QabxZ_nM%3A&imgrc=s9T2RFQabxZ_nM%253A%3Bmf1qb1CYPLiesM%3Bhttp% 253A%252F%252Fwww.perfektagd.pl%252Fzdjecia-allegro%252Fdixi.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Farchiwum .allegro.pl%252Foferta%252Fbateria-zlewozmywakowa-franke-dixi-chrom-hit-i3509331117.html%3B417%3B600

węzyki m8
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=w%C4%99zyk+m8&search_scope=category-111858&bmatch=seng-v10-p-4-o-1106
węzyk m10
http://allegro.pl/tucai-wezyk-waz-80cm-do-bateri-3-8xm10-wzmocniony-i4713534767.html

ja nie polecam wykręcać oryginalnych wężyków, tylko dokręcić nyple 3/8" i przedłużyć dodatkowymi wężykami o brakującą odległość.
nie pamiętam jak FRANKE podchodzi do tematu, ale często serwis nie uznaje gwarancji, albo ma muchy w nosie jak widzi nieoryginalne wężyki wkręcone w baterię. ryzyko przecieku jest tak samo małe w przypadku wymiany oryginalnych wężyków na dłuższe, jak i w momencie ich przedłużenia za pomocą nypla i wężyka :yes:

f.5
18-11-2014, 22:00
ja nie polecam wykręcać oryginalnych wężyków, tylko dokręcić nyple 3/8" i przedłużyć dodatkowymi wężykami o brakującą odległość.
nie pamiętam jak FRANKE podchodzi do tematu, ale często serwis nie uznaje gwarancji, albo ma muchy w nosie jak widzi nieoryginalne wężyki wkręcone w baterię. ryzyko przecieku jest tak samo małe w przypadku wymiany oryginalnych wężyków na dłuższe, jak i w momencie ich przedłużenia za pomocą nypla i wężyka :yes:

Bateria ma gwint 10mm to juz się dowiedziałem ale faktycznie przedłużę nyplem bo szybciej dostanę potrzebne dlugosci.
Dzieki pozdrawiam

yaro09
19-11-2014, 10:18
A ja mam pytanie o oświetlenie kuchni, może wy mi doradzicie :)

Mam pytanie do osób używających halogeny LED - nie wiem jakiej mocy kupić i z iloma diodami.
Mam pomieszczenie 4x4m. Na dwóch ścinach na suficie mam schodek i 7 halogenów, na pozostałej powierzchni 5 halogenów.
Jakiej mocy halogeny LED radzicie zakupić? Chodzi mi o 230V.

289918

Pawel38
19-11-2014, 12:17
A może ktoś z Was orientuje się, gdzie można kupić płytki - mozaika?

Mmelisa
19-11-2014, 12:19
A może ktoś z Was orientuje się, gdzie można kupić płytki - mozaika?

:lol2:

no sorki...ale nie moglam inaczej :lol2:

odp..w sklepie? przez internet? ;)

joliska
19-11-2014, 12:28
Ignorować spamera :evil:

Mmelisa
19-11-2014, 12:41
Ignorować spamera :evil:

zauwazylam... na "Nowe Posty" na glownej stronie fm wszedzie sa jego wpisy ;)

ale tutaj nie moglam sie powstrzymac... sorki :lol2:

JACUŚ
20-11-2014, 20:17
Nieśmiało wklejam swoją. Zdjęcia słabej jakości, na żywo zdecydowanie lepiej.

yaro09
20-11-2014, 20:22
Fajna :) co masz na ścianie?

JACUŚ
20-11-2014, 20:37
Białą szybe

yaro09
20-11-2014, 20:41
to jakieś szkło hartowane? Jaki jest mniej więcej koszt takiego czegoś?
Też planowałem zrobić jakieś białe szkło

JACUŚ
20-11-2014, 20:50
To zwykła szyba polakierowana na biało, wysoka na 45 cm i długa łącznie na około 6m, 5 otworów na gniazda, cena z montażem 850 zł

yaro09
20-11-2014, 21:31
A nie obawiasz się, że może pęknąć od nagrzania np przy płycie?
Nawet nie masz żadnego cokołu nad blatem

Elfir
20-11-2014, 21:46
yaro - ale przy płycie indukcyjnej nic się nie nagrzewa. Nagrzewa się przy gazowej.

Kama_
20-11-2014, 22:12
A z zupełnie innej beczki - co to za zegar na ścianie Jacuś?

Maciejka2
20-11-2014, 22:17
Jacuś,
bardzo spokojna, wygodna kuchnia :) Ile blatów!
Możesz, proszę, powiedzieć jakie są wymiary kuchni i jaka jest odległość między półwyspem a szafkami ze zlewem? Z góry dziękuję.

yaro09
20-11-2014, 22:23
A opary z garnków nie są zagrożeniem?
Para wodna ma więcej stopni (a właściwie więcej ciepła) niż gotująca się woda,
także ja bym trochę się martwił o tę szybę. No ale nie wiem jak jest do końca, bo takiej nie mam:)

moniss
20-11-2014, 23:16
yaro09, w starym mieszkaniu miałam płytę gazową i plexi za szafkami zamiast szkła, no i się, kurczę blade, jakoś stopić nie chciała, a co dopiero mówić o szkle.
Coś mogłoby się stać, gdyby gotować w tak wielkim garze, który by się opierał o okładzinę (plexi pewnie by się nieco przytopiło, a szkło...czy coś by się z tym stało?)

JACUŚ, bardzo ładna kuchnia. Taka czysta - w sensie że przestrzenna i niezagracona :)
Bardzo poobają mi się te zwisy nad półwyspem - co to za model i gdzie to można dostać?

EDIT:
Czy zawsze, na blatach panuje taki porządek (nie licząc przygotowywania obiadu)? ;)

JACUŚ
21-11-2014, 07:45
Cieszę sie że kuchnia się podoba. Zegar kupiłem w BRW, wymiary kuchni zaczynając od ściany z zabudową to : 240/550/370.
Odległość między półwyspem a szafkami wynosi 155 cm.
Zwisy kupiłem w Castoramie, producent to Luminex, niestety modelu nie pamiętam.
Co do porządku, to bywa różnie, ale się staram :)

piu
21-11-2014, 08:07
JACUŚ

pięknie wszystko dobrane i dograne :) Wiele bardziej mi się podoba właśnie taka wersja niż z szarościami, a blatu tyle, że pierogów można nalepić setkę i wciąż będzie miejsce na ich układanie :)

f.5
21-11-2014, 08:16
JACUŚ
a blatu tyle, że pierogów można nalepić setkę i wciąż będzie miejsce na ich układanie :)

{{{{{{{{Dramat na konkursie jedzenia na czas. Zmarła uczestniczka, która w najkrótszym czasie zjadła tradycyjne ukraińskie....}}}}}}
http://www.tvn24.pl/wygrala-konkurs-jedzenia-pierogow-na-czas-zmarla-gdy-odbierala-nagrode,489412,s.html

Kejt_R
21-11-2014, 08:16
Jacuś, z czego masz blaty?
Świetna kuchnia bez zbędnych cudaków, gratuluję :) Lubię takie czyste formy.

Kejt_R
21-11-2014, 08:18
{{{{{{{{Dramat na konkursie jedzenia na czas. Zmarła uczestniczka, która w najkrótszym czasie zjadła tradycyjne ukraińskie}}}}}}
http://www.tvn24.pl/wygrala-konkurs-jedzenia-pierogow-na-czas-zmarla-gdy-odbierala-nagrode,489412,s.html

A nagrodą pewnie była wanienka pierogów :)))
Powinno się tę panią zgłosić do nagród Darwina :D

JACUŚ
21-11-2014, 08:26
Blat to dąb ciemny http://juan.pl/oferta/blaty--parapety--wstegi-drzwiowe_579/?page=2&idcategory=579

sm00q
21-11-2014, 11:06
Cieszę sie że kuchnia się podoba. Zegar kupiłem w BRW, wymiary kuchni zaczynając od ściany z zabudową to : 240/550/370.
Odległość między półwyspem a szafkami wynosi 155 cm.
Zwisy kupiłem w Castoramie, producent to Luminex, niestety modelu nie pamiętam.
Co do porządku, to bywa różnie, ale się staram :)

Jak otwierają Ci się szafki w zabudowie nad blatem?
P.S. Piękna kuchnia.
Wizualka mojej jest bardzo podobna.
Może coś byś mi doradził odnośnie mojego projektu?
290244

Elfir
21-11-2014, 11:16
plexi pewnie by się nieco przytopiło, a szkło...czy coś by się z tym stało?)


Szkło jest bardziej sztywne, więc naprężenia w materiale działają mocniej.

f.5
21-11-2014, 11:35
to po jasną cholerę babeczka z kuchni wciska mi hartowaną taflę za 1600 zł jesli mozna to załatwic normalnym szkłem.
w dodatku miesiac trzeba czekac.

bardziej obawiam sie o to ze garnkiem pierdol....ę w tĘ szybĘ

Elfir
21-11-2014, 11:45
hartowana jest potrzebna np. przy gazie.
A tak starczy lacobel, ale pamiętaj, by pary z gwizdka czajnika nie puszczać na ścianę.
Ale jak się stłucze, to hartowana jest bezpieczniejsza.

f.5
21-11-2014, 12:05
hartowana jest potrzebna np. przy gazie.
A tak starczy lacobel, ale pamiętaj, by pary z gwizdka czajnika nie puszczać na ścianę.
Ale jak się stłucze, to hartowana jest bezpieczniejsza.

znam róznicę bo mam u siebie 4 m/b lady hartowanej i 4 klejonej wiec jak sie zdeneruje to wiem jak sie obie zachowują tylko nie wiem dlaczego babeczka od kuchni poleca hartowaną na scianę.
myslałem ze to chodzi o kontakt garnka z szybą ale przyznam ze cena mnie odstraszyła ciut

JACUŚ
21-11-2014, 12:21
Szafka nad blatem otwiera się po przez naciśnięcie drzwiczek ten system nazywa się chyba tip-on

moniss
21-11-2014, 12:28
Zwisy kupiłem w Castoramie, producent to Luminex, niestety modelu nie pamiętam.

OK, dzięki. Oblukam je na żywo :)

fajna kobieta
21-11-2014, 16:40
Jacuśm pieknie ci ta kuchnia wyszła.:yes::yes::yes:

Iskra007
21-11-2014, 20:37
Blat to dąb ciemny http://juan.pl/oferta/blaty--parapety--wstegi-drzwiowe_579/?page=2&idcategory=579

Z checia dolaczam do wszystkich pochwal pieknej kuchni:-) Napisz prosze czy ten blat to prawdziwe drewno czy laminat i jaka grubosc, jesli laminat to jak to sie prezentuje na zywo? Chodzi mi glownie o to czy nie wyglada sztucznie? Przyznam, ze na zdjeciach bardzo mi sie podoba:-)

JACUŚ
21-11-2014, 21:57
Blat to laminat, jutro w dzień zrobię zdjęcie z bliska i wstawię. Grubość to 4 cm

Kejt_R
22-11-2014, 08:10
Blat to laminat, jutro w dzień zrobię zdjęcie z bliska i wstawię. Grubość to 4 cm

Całkiem niezłe te blaty, obejrzałam sobie na stronie. Być może skorzystam, dzięki :)

JACUŚ
22-11-2014, 11:11
A tak blat wygląda z bliska.

owieczka26
25-11-2014, 21:28
Nieśmiało wklejam swoją. Zdjęcia słabej jakości, na żywo zdecydowanie lepiej.

Bardzo ładna uporządkowana ;-)

ewelina32
26-11-2014, 07:31
Zgadzam się, ładna ta kuchnia! :)

limancjusz
01-12-2014, 22:05
Nieśmiało wklejam swoją. Zdjęcia słabej jakości, na żywo zdecydowanie lepiej.

Bardzo mi sie podoba Twoja kuchnia. Planujemy wlasnie podbny polwysep, mozesz napisac jak laminowane byly boki blatu na polwyspie (u producenta czy stolarz jakos je zrobil). Ile centymetrow wystaje blat za szafki na tym polwyspie?

JACUŚ
02-12-2014, 18:08
Blat wystaje 30 cm, płyta na półwyspie jest dwustronnie laminowana fabrycznie.

emilus18
14-12-2014, 15:53
To moja kuchnia po małym liftingu. Brakuje jeszcze kinkietu i fajnego zegara pod nim. Ale już jest nieźle :)
294006

rentowna
15-12-2014, 14:54
Bardzo ładna, prosta i elegancka :)

emilus18
16-12-2014, 00:15
Dziękuję :) Jeszcze trochę jej brakuje, ale kiedyś się wykończy - i kuchnia i my :)

yaro09
16-12-2014, 00:20
cokół przy podłodze aluminiowy?

emilus18
16-12-2014, 15:45
Hmmm... nie zastanawiałam się nad tym, ale wygląda na aluminium.

JAOS
22-12-2014, 13:05
No to i ja się pochwalę swoją kuchnią :)

295301

Mmelisa
22-12-2014, 23:04
JAOS piekny kawalek kuchni :yes:

balu3939
23-12-2014, 21:12
skoro wszyscy się tak "chwalą" to i ja
http://images70.fotosik.pl/472/170248634dafa6cfgen.jpg

http://images68.fotosik.pl/472/a09d4755341bcf3cgen.jpg

http://images70.fotosik.pl/472/b06633d5912bcd1bgen.jpg

aranżacja okna jeszcze nieskończona brak parapetu i może rolety albo cuś sama jeszcze nie wiem

fenix2
23-12-2014, 22:10
skoro wszyscy się tak "chwalą" to i ja
http://images70.fotosik.pl/472/170248634dafa6cfgen.jpg
aranżacja okna jeszcze nieskończona brak parapetu i może rolety albo cuś sama jeszcze nie wiem


Nie no OK, ale po co to podświetlanie szafek 'od góry'?

kinka
24-12-2014, 09:19
Bardzo ładna kuchnia,super klimacik :D

julo23
25-12-2014, 11:53
Nieśmiało wklejam swoją. Zdjęcia słabej jakości, na żywo zdecydowanie lepiej.

Bardzo ładna, super mi się podoba.

Ja się też pochwalę choć się trochę boje komentarzy :D

295613295614295615

Obok piekarnika chcemy jeszcze dostawić jakąś witryne bo czegoś tam brakuje.

fenix2
26-12-2014, 05:14
Bardzo ładna, super mi się podoba.

Ja się też pochwalę choć się trochę boje komentarzy :D

295615

Obok piekarnika chcemy jeszcze dostawić jakąś witryne bo czegoś tam brakuje.
Lodówka się nie nagrzewa od piekarnika?
Ja bym się tak bał bezpośrednio jedno przy drugim.