PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95

lukasz69karolina
26-12-2014, 07:44
julo23 jedyne co mnie gryzie w oko to te firanki pomarszczone, zdjęłabym jaknajszybciej - super ożywienie różem pod sufitem :) bardzo ładna i delikatna kuchnia... witrynki bym nie stawiała już ;)

Maciejka2
26-12-2014, 08:08
Julo23, bardzo ładna kuchnia Ci wyszła. Dodatek koloru sprawia, że kuchnia wygląda interesująco. Firaneczce i witrynce również mówię NIE :)
A może byś dała takie same rolety jakie masz w małym oknie (tym nad płytą)?

kinka
26-12-2014, 08:11
Firanki zdjąć,wyrzucić,zapomnieć i dać tą samą roletkę co w drugim oknie i będzie super.

balu3939
26-12-2014, 21:26
Chyba mężowi "trochę" leda zostało ;) Mi nie przeszkadza nie będę się kłócić ;)

gahan
27-12-2014, 11:05
Podoba mi się zestawienie kolorów podłoga - blaty - płytki nad blatem ( o ile to płytki;)) i bezuchwytowe białe fronty;

Nie podoba mi się układ ergonomiczny - ten zlewozmywak w rogu pod małym oknem, mało miejsca roboczego między nim a płytą, tym bardziej,że sporo miejsca i nie trzeba go było tak upychać;
nie podoba mi się czerwony kolor pod sufitem, bo przytłacza i zobowiązuje;
nie podobają mi się te otwarte półeczki - to jakby z innej kuchni;
nie podobają mi się firanki !!! poza tym okna bym ubrała jednakowo;

fajna kobieta
27-12-2014, 14:31
julo23 kuchnia bardzo fajna tylko tak jak przedmówczynie piszą firaneczkom mówimy zdecydowanie NIE :no::no::no:

Doriko
27-12-2014, 18:29
Bardzo ładnie :)
ale firanki bleeee. Zlewozmywak też dałabym troszkę dalej od płyty.

julo23
28-12-2014, 16:24
Dzięki za komentarze.
Jeśli chodzi o położenie piekarnika i lodówki to wydaje mi się że to lodówce nie przeszkadza. Nie zauważyłem żeby tam się coś nadmiernie nagrzewało.
Lodówka sama z siebie też się z boku grzeje - to jest akurat stary samsung ze starego mieszkania. Samsungi z tego co zauważyłem grzeją się bokami a nie tyłem jak inne.
Podwieszenie sufitu - może słabo widać ale jest czerwone. Miał być troche inny kolor a wyszedł jaki jest. Ale na pewno nie jest to różowy.
Przy następnym malowaniu na pewno zmienimy kolor. Tylko na jaki ?
Nad blatem są to płytki dokładnie te:
295895
Zdjęcia robiłem telefonem i nie widać tych dekorów.


Jeśli chodzi o układ ergonomiczny to ten był całkiem inny z założenia.
Zlew miał być pod oknem narożnym. A spiżarka miała być przedzielona ścianką od małego okna w tej wnęce.
Nie chcieliśmy spiżarki bo mamy piwnic 100m2. No i się wszystko pozmieniało.

Otwarte półeczki - masz rację. Ale coś musiałem zrobić, w sensie dodać bo bardzo to niekorzystnie tam wyglądało. Jak się przyjżysz, bo szafka by wisiała, a po lewej i prawej stronie od niej są dodatkowe załamania. Z jednej strony wnęka ściany, z drugiej szpaleta okna.
Wychodziły takie schody... Myślałem też zamknąć te półeczki frontem szafki. Ale brakło na wszystko czasu i jest jak jest.

Firanki to najmniejszy problem bo kosztowały 35zł.
Większy problem z roletkami, bo ona odstają na rolce, i nie mogę swobodnie otworzyć okna bo uderza w szpalete przy pełnym rozwarciu skrzydła.

Aleksandryta
28-12-2014, 17:07
Nad blatem są to płytki dokładnie te:
295895
Zdjęcia robiłem telefonem i nie widać tych dekorów.


Jakiej firmy są te płytki?

julo23
29-12-2014, 16:57
http://www.leroymerlin.pl/plytki-ceramiczne-i-gipsowe/glazura-terakota-gres/glazura/dekor-amazonian-ceramika-color,p250998,l230.html

na stronie Leroy M. trzeba wpisać amazonian.
Próbowałem kupić je tanio przez internet, na innych stronach www ale przesyłka zabija cały zarobek. Pozatym przy małym metrażu nie było to opłacalne.
W L.M. bardzo drogo mają ale nie ma kosztów kuriera - oni liczą płytki jak za całą paletę. No i można zwrócić nawet 1 szt.
Choć wolałem zostawić na wszelki wypadek bo pewnie za parę lat to już się nigdzie nie kupi i może być problem w razie czego.

Pea
31-12-2014, 00:16
296286

Jedna część kuchni nadaje się już do pokazania :) zdjęcie sprzed świąt, doszło oświetlenie nad wyspą (w sumie 3 czarne lampki). Rolety chwilowe, żeby sąsiedzi nie zaglądali :D nad stałymi pomyślimy w przyszłym roku. Jak się zmobilizuję to niedługo wrzucę skończoną resztę :)

Arekp55
31-12-2014, 06:23
Zdradź jaki masz sprzęt AGD?

agatah
31-12-2014, 07:23
Fantastyczna!:rolleyes:

GUMISIOWA
31-12-2014, 08:29
Pea-piękna!!!!
296286

Jedna część kuchni nadaje się już do pokazania :) zdjęcie sprzed świąt, doszło oświetlenie nad wyspą (w sumie 3 czarne lampki). Rolety chwilowe, żeby sąsiedzi nie zaglądali :D nad stałymi pomyślimy w przyszłym roku. Jak się zmobilizuję to niedługo wrzucę skończoną resztę :)

yaro09
31-12-2014, 09:05
super kuchnia :)

Pusia&Kssawery
31-12-2014, 09:31
Super kuchnia.


Zdradź jaki masz sprzęt AGD?

Podpinam się pod pytanie.

Pea
31-12-2014, 13:18
Piekarnik to SAMSUNG BQ2D7G144 a mikrofala Samsung FW213G001. Polecam, póki co jestem bardzo zadowolona :)

Fronty dolne miały iść jedną linią tak jak podział szuflad ale niestety Pan wykonujący meble pomylił się a teraz wydłużył sobie czas realizacji, łącznie z cokołami ;)

ania2013
31-12-2014, 13:51
Piękne te Wasze kuchnie, ja jestem dopiero na etapie wyboru. bardzo podoba mi się Olivia z firmy KAM. Czy ktoś z Was ma te meble? Jakie są w użytkowaniu? Polecacie je?296407

bob/budowlaniec
31-12-2014, 16:26
296286

Jedna część kuchni nadaje się już do pokazania :) zdjęcie sprzed świąt, doszło oświetlenie nad wyspą (w sumie 3 czarne lampki). Rolety chwilowe, żeby sąsiedzi nie zaglądali :D nad stałymi pomyślimy w przyszłym roku. Jak się zmobilizuję to niedługo wrzucę skończoną resztę :)

Piekna kuchnia.! O takiej wlasnie marzę. Uzytkujesz moze juz ta kuchnie?? Chcialabym wiedziec jak sie ja utrzymuje w czystosci. Kazdy mi odradza i mowi ze jeszcze bede zalowac decyzji dot czarnych frontów.

Pusia&Kssawery
02-01-2015, 06:12
Kazdy mi odradza i mowi ze jeszcze bede zalowac decyzji dot czarnych frontów.

A ile, z tych odradzających, osób użytkuje taką kuchnię??
Trzeba weryfikować "odradzaczy", bo najczęściej gadają, żeby gadać.
Na mnie tak się "odradzacze" rzucili, kiedy powiedziałam, że będę miała czarną armaturę w łazience - oczywiście nikt z nich nie ma, nie miał i pewnie nawet nie widział, ale odradzić trzeba :no:

bob/budowlaniec
02-01-2015, 12:10
Moi odradzacze maja inne gusta i nigdy by sie Nie zdecydowali na takie kolory. Moze dlatego. Wiadomo na czarnym widac kurz duzo bardziej i czesciej trzeba ze szmatka latac pozatym lakier ma to do siebie ze moze się rysowac a to widac duzo bardziej niz na bialym kolorze. Zdania oczywiście nie zmienie ale nie chce przeklinac swojego wyboru w przyszlosci;-)

natkqa
02-01-2015, 15:17
296286

Jedna część kuchni nadaje się już do pokazania :) zdjęcie sprzed świąt, doszło oświetlenie nad wyspą (w sumie 3 czarne lampki). Rolety chwilowe, żeby sąsiedzi nie zaglądali :D nad stałymi pomyślimy w przyszłym roku. Jak się zmobilizuję to niedługo wrzucę skończoną resztę :)

klasyczna biel i czerń nigdy chyba nię wyjdzie z mody :) Też chcę wiedzieć jak się użytkuję taka kuchnię zawłaszcza z czarnym blatem. blat- z jakiego materiału jest??

fajna kobieta
02-01-2015, 20:34
natkqa moze ja tobie odpowiem bo wlasnie uzytkuje taka kuchnie- biała lakierowana i czarne blaty granitowe.O ile meble( fronty) bardzo sobie chwale to szczerze mówiąc blatu mam juz dość.:PWidac każda dosłownie krople ,każdy odcisk wszystko dosłownie wszystko!!Latam non stop ze ścierka i wycieram.:mad:

koza79
02-01-2015, 23:00
U mnie czarny blat ale z drobinkami i użytkuje aię super. Drobinki są doskonałym kamuflażem dla okruchów :)

Rakowiec
02-01-2015, 23:24
Śliczna:) Chcę mieć podobną kolorystykę.
Mam pytania- Czy blat jest drewniany? Jakie są płytki na podłodze-jaki wymiar?czy widać na nich bardzo brud?

Rakowiec
02-01-2015, 23:26
Bardzo ładna, super mi się podoba.

Ja się też pochwalę choć się trochę boje komentarzy :D

295613295614295615

Obok piekarnika chcemy jeszcze dostawić jakąś witryne bo czegoś tam brakuje.

Śliczna:) Chcę mieć podobną kolorystykę.
Mam pytania- Czy blat jest drewniany? Jakie są płytki na podłodze-jaki wymiar?czy widać na nich bardzo brud?

Pea
03-01-2015, 00:53
Piekna kuchnia.! O takiej wlasnie marzę. Uzytkujesz moze juz ta kuchnie?? Chcialabym wiedziec jak sie ja utrzymuje w czystosci. Kazdy mi odradza i mowi ze jeszcze bede zalowac decyzji dot czarnych frontów.



Mnie też znajoma przestrzegała przed czarnym lakierem w kuchni bo oryginalnie chciałam wszystko w czerni. Nie wierzyłam dopóki nie zobaczyłam co dzieje się z dolnymi szafkami od zmywania, frontami obok zmywarki,szafki z koszem otwieranym non stop, przy dzieciach i wszędobylskich palcach przy szufladach. Postanowiliśmy dolne fronty zrobić białe i zostawić tylko czarne boki (z drugiej strony jest dziura czekająca na czarny ekspres i szafkę). W wyspie fronty też są białe i muszę powiedzieć, że cieszę z tej decyzji bo prawie nic na nich nie widać, dopiero jak sobie przypomnę to raz w tygodniu przelecę mikrofibrą z clinem. A podwójne, górne szafki otwiera się chwytając za listewkę z drugiej strony frontu więc praktycznie ich nie dotykamy. Co do rysowania to dobra mikrofibra (nie jakieś 3 paki z marketu) + clin i wszystko pięknie wygląda. Mamy też taki wosk do lakierów samochodowych i co parę miesięcy je polerujemy na błysk, łącznie z lodówką :) Wszystko jest kwestią rozplanowania funkcjonalności, rodzajów uchwytów, jak dużo przebywa się w kuchni, gotuje, sprząta ;) itd. Myślę że czarnej kuchni nie ma się co bać, ja się wystraszyłam więc wyszło jak wyszło, a fronty zawsze można przemalować :)

Aaa i blat to konglomerat kwarcowy bodajże Gobi Black z Quartz, dokładnie nie pamiętam. Jak czary to tylko z drobinkami - rewelacyjna sprawa, nic nie widać. Jedyne co bym zmieniła to na total połysk bo nasz jest taki pół na pół i trudniej go wytrzeć "na taflę"

bob/budowlaniec
03-01-2015, 08:58
Wszystko jest kwestią rozplanowania funkcjonalności, rodzajów uchwytów, jak dużo przebywa się w kuchni, gotuje, sprząta ;) itd. Myślę że czarnej kuchni nie ma się co bać, ja się wystraszyłam więc wyszło jak wyszło, a fronty zawsze można przemalować :)

Aaa i blat to konglomerat kwarcowy bodajże Gobi Black z Quartz, dokładnie nie pamiętam. Jak czary to tylko z drobinkami - rewelacyjna sprawa, nic nie widać. Jedyne co bym zmieniła to na total połysk bo nasz jest taki pół na pół i trudniej go wytrzeć "na taflę"

Przemalować fronty :)? chyba by mnie mój M zakatrupił :D a nie piszę o tym że mój tata akurat " robi" meble i przewija się tego co nie miara tylko same białe, kremowe jakieś tam kolory a czarnego jak na złość nic!!!!:mad:

A blat to koszty duże , u mnie kuchnia niby mała ale dochodzi półwysep więc o takim kamiennym mogę tylko pomarzyć :(:( CHYBA że wygram w totolotka :lol2:

Arekp55
03-01-2015, 09:33
Pea a jak użytkuje ci się ten piekarnik z SAMSUNGA, bo czytaliśmy o nim różne opinie na forum. Możesz jeszcze zdradzić jaki masz zlewozmywak i płytę indukcyjną? Zazdroszczę WAM, że macie już te trudne wybory za sobą.

Pea
03-01-2015, 12:39
Pea a jak użytkuje ci się ten piekarnik z SAMSUNGA, bo czytaliśmy o nim różne opinie na forum. Możesz jeszcze zdradzić jaki masz zlewozmywak i płytę indukcyjną? Zazdroszczę WAM, że macie już te trudne wybory za sobą.

Z piekarnika jestem zadowolona, wszystko działa jak należy, łatwo się go czyści, trochę czasu zajmuje poznanie wszystkich przyciskow co do czego a teraz juz automatycznie wlaczam to co potrzebuję, czasem bez głębszego zastanawiania się tylko dolna komora nigdy nie przypiecze wierzchu niestety, przynajmniej mi się to jeszcze nie udało. Zlewozmywak to podwieszany FOOCH Coronation - jestem średnio zadowolona bo szybko stracił kolor i tak jakby zeszla jakas wierzchnia warstwa i żeby wyglądał tak jak powinien trzeba go co kilka dni czyścić i impregnować. Płyta to ELECTROLUX EHI 6740 FOK naprawdę super, podwójne pole super rzecz dla dużych garnków, power boost działa błyskawicznie, łatwa obsługa paneli i zmiany temperatury. Bez + i - tylko jakby 3/4 koła po którym przesuwa się palec. Z płyty jestem naprawdę zadowolona :)

Arekp55
03-01-2015, 13:46
Pea dzięki za cierpliwość w odpowiadaniu na moje pytania :) Wielka szkoda, że zlewozmywak to nietrafiony zakup. Zaczynam się utwierdzać w przekonaniu, że stalowy podwieszany będzie najlepszym rozwiązaniem. My mamy dylemat jeszcze co do lodówki - czy warto inwestować w taką, która posiada system no frost czy jednak sobie to darować.

Pea
03-01-2015, 21:28
Arekp55 Nie ma sprawy :) Myślę że stalowy będzie na pewno bardziej trwały, o granit niestety trzeba dbać jak o każdy kamień, uważać na gorące garnki, kwasowość wylewanych płynów no i właśnie odpowiednie czyszczenie i konserwację. Stalowy nie pasował do mojej wizji więc teraz się męcz człowieku :) a co do lodówek to jedyne co mogę polecić to Samsunga (mam w domu Samsungową krainę) z systemem Twin Cooling System. Osobny obieg powietrza w zamrażarce i po sprawie, do tego osobne szuflady na warzywa i świeże produkty więc nie trzeba się bać jak przy No Frost, że mogą w lodówce za szybko wyschnąć.

Mam nadzieję, że nie oberwie mi się bardzo za off topic.. :)

Arekp55
04-01-2015, 12:01
Pea nam też stalowy nie bardzo będzie pasował, bo i blat będzie z czarnego granitu, ale jeśli mamy się później z nim tak męczyć to zdecydujemy się jednak na ten stalowy. Co do lodówki to ten system, o którym piszesz to jest chyba tylko w wolnostojących :(, a my będziemy mieć zabudowaną :) Raczej zdecydujemy się na Boscha z systemem NO FROST lub bez. Na pewno na naszą decyzję będzie miała wpływ pojemność zamrażarki, a w tej bez no frost jest 74 l i tylko 35 db - czyli jedna z najcichszych lodówek :)

machu81
04-01-2015, 15:34
Po tygodniach oglądania, przeglądania, myślenia, zmian...zaprojektowaliśmy naszą białą kuchnię z IKEI (ikea planner)
Bardzo podobały nam się projekty z wysoką zabudową.Priorytetem w projekcie była pojemność kuchni.
Na etapie budowy bloku przesunęliśmy nieco kontakty i wejście do pokoju, żeby uzyskać przestrzeń 4,2m. (7*60cm).
Efekt możecie obejrzeć na załączonych zdjęciach
Specjalnie czekaliśmy na kuchnię METOD, żeby wejść już w nowy system, bardziej pojemny i gwarantujący większą dostępność akcesoriów przez najbliższe lata.
Plusem nowego systemu jest też większa pojemność szafek.
Dwa skarajne meble z lewej(patrząc na zdjęcie) to "kominy". W pierwotnym planie miały być symetrycznie na końcach zabudowy, ale ostatecznie stanęły obok siebie. W jednym meblu jest piekarnik, w drugim lodówka do zabudowy.
Kolejno idą: zlewozmywak (pod nim szafka na śmietnik wysuwana), zmywarka, szafki z szufladami - na jednej z nich płyta indukcyjna i kolejna szafka z szufladami. Na górze w obudowie 60(szer) x 100(wys) umieszczona są drzwi 60x60 oraz powyżej nich 60x40.
Wyposażenie sprzet też z IKEA z uwagi na standardwą 5-letnią gwarancję.
Pod szfakami LEDy również z IKEA;)
Na podłodze panele krono oroginal 5925 dąb Strasburg
płytki pomiędzy meblami - hiszpańskie - Porcelanosa (Rodano Silver)
297159
297160
297161
297162

żona m
04-01-2015, 17:28
U mnie czarny blat ale z drobinkami i użytkuje aię super. Drobinki są doskonałym kamuflażem dla okruchów :)
u mnie to samo, nie wyobrażam sobie teraz innego rozwiązania, ja dodatkowo ma granit młotkowany, który wygląda jak skórka pomarańczy, więc w użytkowaniu bajka. Najbardziej cieszy mnie to, ze super gniecie się na nim ciasto i nic nie przywiera, nie muszę rozkładać
stolnicy.

Anyżek35
06-01-2015, 20:37
snoszi, bardzo ładna kuchnia :-)

Arekp55
06-01-2015, 21:14
snoszi czy Twój sprzęt AGD to GORENJE?

Marysia Ro
07-01-2015, 12:33
Po tygodniach oglądania, przeglądania, myślenia, zmian...zaprojektowaliśmy naszą białą kuchnię z IKEI (ikea planner)
Bardzo podobały nam się projekty z wysoką zabudową.Priorytetem w projekcie była pojemność kuchni.
Na etapie budowy bloku przesunęliśmy nieco kontakty i wejście do pokoju, żeby uzyskać przestrzeń 4,2m. (7*60cm).
Efekt możecie obejrzeć na załączonych zdjęciach
Specjalnie czekaliśmy na kuchnię METOD, żeby wejść już w nowy system, bardziej pojemny i gwarantujący większą dostępność akcesoriów przez najbliższe lata.
Plusem nowego systemu jest też większa pojemność szafek.
Dwa skarajne meble z lewej(patrząc na zdjęcie) to "kominy". W pierwotnym planie miały być symetrycznie na końcach zabudowy, ale ostatecznie stanęły obok siebie. W jednym meblu jest piekarnik, w drugim lodówka do zabudowy.
Kolejno idą: zlewozmywak (pod nim szafka na śmietnik wysuwana), zmywarka, szafki z szufladami - na jednej z nich płyta indukcyjna i kolejna szafka z szufladami. Na górze w obudowie 60(szer) x 100(wys) umieszczona są drzwi 60x60 oraz powyżej nich 60x40.
Wyposażenie sprzet też z IKEA z uwagi na standardwą 5-letnią gwarancję.
Pod szfakami LEDy również z IKEA;)
Na podłodze panele krono oroginal 5925 dąb Strasburg
płytki pomiędzy meblami - hiszpańskie - Porcelanosa (Rodano Silver)
297159
297160
297161
297162

Jaką masz odległość między zabudową wysoką a baterią w zlewie? Wygodnie się myje większe garnki? Nie obijasz łokciami?

snoszi
07-01-2015, 19:48
snoszi czy Twój sprzęt AGD to GORENJE?
:yes: tak to gorenje ora-ito

Maciejka2
08-01-2015, 13:13
snoszi, gdzie można zobaczyć dokładne rzuty Twojej kuchni (wymiary kuchni, półwyspu, odległości pomiędzy szafkami)?
Bardzo byś mi pomogła :)

Mam podobny układ, a kiepsko u mnie z wyobraźnią przestrzenną

moniss
09-01-2015, 09:26
Wymiary kuchni już wcześniej gdzieś tu podawałam.
Tak, podawałaś. To było w listopadzie, tyle że 2013 roku, czyli nieco ponad 100 stron wcześniej w tym wątku.
Poświęciłam na to trochę czasu (całe szczęście, że masz tylko 71 postów, a nie 700 - bo było łatwiej):

wymiary kuchni 4,20 x 3,50

P.S.
Bardzo ładne masz te zwisy Azzardo Stylo

Maciejka2
09-01-2015, 13:19
moniss, jesteś kochana :) Dziękuję.
snoszi, a mogłabyś zmierzyć półwysep i jego odległość od szafek ze zlewem? :)

lajn
09-01-2015, 15:23
Panie i Panownie, Dzięwczęta i chłopcy pomóżcie... nie mam pomysłu jak ogarnąć moją kuchnię.
Chcemy teraz położyć kafelki, natomiast na zabudowę musimy jeszcze trochę poczekać.
Jeśli chodzi o zabudowę- chcemy tylko mieć ją na dole, głownie szuflady może też szafki, na górze rozwazam jedynie szafke narożną ale chyba wolałabym bez.

I teraz moja prośba o podpowiedź. Jak poradzicie połozyć kafelki? po prawej stronie od kuchenki mamy komin, tam chcemy ulożyć glazurę aż po sufit, i soe zastanawiamy czy tu gdzie okap( on pewnie pójdzie do wymiany) dać też pod sufit?nie bedzie to źle wyglądało?
a jak wtedy na tej samej ścianie po drugiej stronie okna? (tam nad zlewem?)dawać do jakiejs wysokosci czy jakies fajne zejscie wykombinowac tudzież dekor?głowa mi juz wysycha, kafelki beda raczej w wiekszym formacie, żadna mozaika czy "kwadraciki".cos raczej w deseń a'la marmur lub a'la drewo.

no i kolejna sciana po lewej stronie tez ma blat dos dlugi, tam klasc coś czy odpuscic?
help:-?

dołaczam foto tych scian - nie patrzcie na balagan bo narazie to prowizorka i wstawione stare sprzety i meble :)298008298009298010

lajn
09-01-2015, 15:30
Panie i Panownie, Dzięwczęta i chłopcy pomóżcie... nie mam pomysłu jak ogarnąć moją kuchnię.
Chcemy teraz położyć kafelki, natomiast na zabudowę musimy jeszcze trochę poczekać.
Jeśli chodzi o zabudowę- chcemy tylko mieć ją na dole, głownie szuflady może też szafki, na górze rozwazam jedynie szafke narożną ale chyba wolałabym bez.

I teraz moja prośba o podpowiedź. Jak poradzicie połozyć kafelki? po prawej stronie od kuchenki mamy komin, tam chcemy ulożyć glazurę aż po sufit, i soe zastanawiamy czy tu gdzie okap( on pewnie pójdzie do wymiany) dać też pod sufit?nie bedzie to źle wyglądało?
a jak wtedy na tej samej ścianie po drugiej stronie okna? (tam nad zlewem?)dawać do jakiejs wysokosci czy jakies fajne zejscie wykombinowac tudzież dekor?głowa mi juz wysycha, kafelki beda raczej w wiekszym formacie, żadna mozaika czy "kwadraciki".cos raczej w deseń a'la marmur lub a'la drewo.

no i kolejna sciana po lewej stronie tez ma blat dos dlugi, tam klasc coś czy odpuscic?
help:-?

dołaczam foto tych scian - nie patrzcie na balagan bo narazie to prowizorka i wstawione stare sprzety i meble :)298008298009298010

aha i w przyszlosci- oo ile mi si enie odmieni- to szafki beda raczej klasyczne anizeli w błyszczacym mdfie

moniss
09-01-2015, 17:05
lajn, zlituj się - nie do sufitu! Zwłaszcza w kącie! Jeśli już, to do okapu (jeśli kuchenka koniecznie już musi być w tym kącie, a zlew w drugim - chociaż nie jest to najszczęśliwszy układ).
A masz już rozplanwany układ szafek? Bo często jest tak, że wcześniej układa się płytki, a później koncepcja się zmienia i trzeba kuć i doklejać.
W razie wątpliwości wrzuć rzut kuchni na wątek "Projekt kuchni - wizualizacje"

lajn
10-01-2015, 06:00
lajn, zlituj się - nie do sufitu! Zwłaszcza w kącie! Jeśli już, to do okapu (jeśli kuchenka koniecznie już musi być w tym kącie, a zlew w drugim - chociaż nie jest to najszczęśliwszy układ).
A masz już rozplanwany układ szafek? Bo często jest tak, że wcześniej układa się płytki, a później koncepcja się zmienia i trzeba kuć i doklejać.
W razie wątpliwości wrzuć rzut kuchni na wątek "Projekt kuchni - wizualizacje"


no ale komin-po prawej od kuchenki - to raczej do sufiyu i co nad kuchenka dac tylko do okapu?

zlew w przyszlosci przesunie sie pod okno byc moze - i jak dac ta druga sciane obok okna?

szafki tak jak pisalam raczej tylko dolne

moniss
10-01-2015, 10:01
Ja bym płytek na obecnym etapie nie kleiła. Dopiero gdy będzie wiadomo jak zostaną rozmieszczone szafki i inne sprzęty (czyli tuż przed zakupem mebli kuchennych - nie zapomniej wcześniej odwiedzić wątku Projekty kuchni - wizualizacje).
Poniżej moja stara kuchnia, która miała być na 2-3 lata aż do wyprowadzki. Za płytą gazową jest zwykła, tania plexi (przezroczysta). Gniazdko wypadło nad płytą, bo koncepcja układu sprzętów w międzyczasie się zmieniła :p no i już tak zostało...
298085

lajn
10-01-2015, 10:29
plexi to tez pomysl
ale chcemy odrazu plytki

bo rozmieszczenie juz znane, piecyk, zlew lodowka bedzie tak jak jest tak samo blaty- tylko blat bedzie az do kuchenki widomo
a szafki chce dolne, ew. jedna rogowa nad zlewem ale niekoniecznie

i bujam sie jak te plytki zrobic zeby to mialo rece io nogi

10-01-2015, 10:46
A tak wogole to kuchnia nie jest skonczona, w sumie widac chyba. Mam do tego okap gorenie kominowy skosny. Zretszta na koniec dodam zdjecia jak wyglada calosc.

http://przekorba.fm.interiowo.pl/SAM_3253.JPG

tak wyglada skonczona kuchnia. zdjecia po roku dodane. :)

Aleksandryta
10-01-2015, 10:52
no ale komin-po prawej od kuchenki - to raczej do sufiyu i co nad kuchenka dac tylko do okapu?

zlew w przyszlosci przesunie sie pod okno byc moze - i jak dac ta druga sciane obok okna?

szafki tak jak pisalam raczej tylko dolne

przecież, jak nie masz rozplanowanej kuchni, to nie ma jak Ci doradzić, tym bardziej, że zdjęcia pokazują tylko jedno miejsce w kuchni. Czy to jest mieszkanie w starym bloku? Pytam się, bo widzę chyba butlę na gaz i piszesz o piecyku na gaz. A okapu nie wolno podpinać do szybu wentylacyjnego w starych blokach. Generalnie daje się teraz płytki tylko w tych miejscach, gdzie najbardziej brudzi się i jest mokro, czyli płyta gazowa i zlew. Po co Ci płytki aż do sufitu? Są specjalne farby ceramiczne do kuchni...

Doriko
10-01-2015, 10:56
Panie i Panownie, Dzięwczęta i chłopcy pomóżcie... nie mam pomysłu jak ogarnąć moją kuchnię.
Chcemy teraz położyć kafelki, natomiast na zabudowę musimy jeszcze trochę poczekać.
Jeśli chodzi o zabudowę- chcemy tylko mieć ją na dole, głownie szuflady może też szafki, na górze rozwazam jedynie szafke narożną ale chyba wolałabym bez.

I teraz moja prośba o podpowiedź. Jak poradzicie połozyć kafelki? po prawej stronie od kuchenki mamy komin, tam chcemy ulożyć glazurę aż po sufit, i soe zastanawiamy czy tu gdzie okap( on pewnie pójdzie do wymiany) dać też pod sufit?nie bedzie to źle wyglądało?
a jak wtedy na tej samej ścianie po drugiej stronie okna? (tam nad zlewem?)dawać do jakiejs wysokosci czy jakies fajne zejscie wykombinowac tudzież dekor?głowa mi juz wysycha, kafelki beda raczej w wiekszym formacie, żadna mozaika czy "kwadraciki".cos raczej w deseń a'la marmur lub a'la drewo.

no i kolejna sciana po lewej stronie tez ma blat dos dlugi, tam klasc coś czy odpuscic?
help:-?

dołaczam foto tych scian - nie patrzcie na balagan bo narazie to prowizorka i wstawione stare sprzety i meble :)298008298009298010

Koniecznie przemyśl układ. Daj rzut pomieszczenia i te zdjęcia w wątku projektowym. To nic nie kosztuje a taka burza mózgów jest świetnym rozwiązaniem. Nawet jak na koniec zostanie to co sama wymyśliłaś to będziesz miała pewność że to najlepsze dla ciebie rozwiązanie.

Co do płytek i kładzenia ich teraz to przemyśl to. A kiedy meble?
Ja właśnie kończę kłaść płytki ale biorąc pod uwagę że docelowe meble będę miała za parę lat to żałuję że zaczęłam je kłaść. Co prawda projekt kuchni mam ale co jeśli przez te parę lat się mi coś zmieni? Teraz pomalowałabym kuchnię farbą ceramiczną i też by dobrze było a przed zakupem mebli bym zdecydowała jakie płytki i jak położyć.

Nie kładź płytek pod sufit bo to będzie wyglądało co najmniej dziwnie. Jak już muszą być wyżej niż nad resztą blatu to tak jak proponowała Moniss do okapu.

Jeszcze raz proponuję żebyś dała kuchnie do projektowego a zdziwisz się ile można w tak małym pomieszczeniu wersji wymyślić.

Anyżek35
10-01-2015, 11:21
http://przekorba.fm.interiowo.pl/SAM_3253.JPG

tak wyglada skonczona kuchnia. zdjecia po roku dodane. :)

przekorba, nie obraź się, ale wg mnie za dużo się dzieje w tej kuchni, nie wiem, czy to wina tych wielu kolorów (biel, filet, róż, srebro, czerń), a może te szafki wciśnięte pod skos, a może to po prostu kwestia zdjęcia? Masz jakieś inne zdjęcia tej kuchni? Kuchnia jest osobnym pomieszczeniem czy otwartym na salon? Bo jeśli otwartym, to ja bałabym się takiej kolorystyki.

moniss
10-01-2015, 11:23
http://przekorba.fm.interiowo.pl/SAM_3253.JPG

tak wyglada skonczona kuchnia. zdjecia po roku dodane. :)
Szkoda, że wszystkie fronty nie są w jednym kolorze np. tym ładnym fiolecie. Kuchnia byłaby wtedy bardziej elegancka i stanowiłaby genialne tło dla wzoru na szkle.
Obecnie wygląda to wszystko dość chaotycznie (zwłaszcza, że jest jeszcze pod skosem) ze zbyt wieloma rodzajami frontów (dzielona szafka pod piekarnikiem, przeszklona szafka nad zmywarką) oraz z natłokiem barw (fiolet, krem, srebrny, czarny, różowy).
Takie są moje odczucia, gdy patrzę na zdjęcie Twojej kuchni.

A może masz jeszcze możliwość wymiany jasnych frontów na fioletowe?

Anyżek35
10-01-2015, 11:28
Obecnie wygląda to wszystko dość chaotycznie
dokładnie to samo odczucie miałam po obejrzeniu zdjęcia- że dzieje się tam jakiś chaos w tej kuchni
jeden kolor frontów wyglądałby zdecydowanie lepiej

ania2013
10-01-2015, 15:53
298135 to moja:)

Mmelisa
10-01-2015, 16:01
298135 to moja:)

ja widze projekt kuchni a nie kuchnie ;)

na projekty jest osobny watek...

-ula-
10-01-2015, 19:18
Farba ceramiczna zamiast płytek daje radę. Mam ciut szerszy blat (65 cm), żeby było więcej miejsca a dodatkowym plusem okazało się, że w ogóle nie budzi mi się ściana ani za kuchenką ani za zlewem. Też nie mam w ogóle górnych szafek i farba w tym przypadku moim zdaniem najlepiej wygląda.

Doriko
10-01-2015, 20:03
Szkoda, że wszystkie fronty nie są w jednym kolorze np. tym ładnym fiolecie. Kuchnia byłaby wtedy bardziej elegancka i stanowiłaby genialne tło dla wzoru na szkle.
Obecnie wygląda to wszystko dość chaotycznie (zwłaszcza, że jest jeszcze pod skosem) ze zbyt wieloma rodzajami frontów (dzielona szafka pod piekarnikiem, przeszklona szafka nad zmywarką) oraz z natłokiem barw (fiolet, krem, srebrny, czarny, różowy).
Takie są moje odczucia, gdy patrzę na zdjęcie Twojej kuchni.

A może masz jeszcze możliwość wymiany jasnych frontów na fioletowe?

Mam takie same odczucia co do tej kuchni. Jak dla mnie kolejnym elementem chaosu jest okap. Nie lubię takich okapów wciśniętych między szafki.
Fioletowe fronty bardzo ładne i nieoklepane jednak zestawione z kremowymi tracą urok, niestety.

10-01-2015, 22:39
Wrzuce inne zdjecia. Jest mozliwosc przemalowania frontow, znajomy lakiernik samochodowy to robil. Nie jest latwo zrobic kuchnie pok skosem :). W rzeczywistosci troche inaczej to wyglada niz na zdjeciu. http://przekorba.fm.interiowo.pl/SAM_3254.JPG

moniss
11-01-2015, 01:52
Wrzuce inne zdjecia. Jest mozliwosc przemalowania frontow, znajomy lakiernik samochodowy to robil.
Łał! To mnie zażyłaś! :jawdrop: Ale muszę przyznać, że lakier na frontach wyszedł genialnie! :)
Tak więc nie będzie problemu ze zmiana kolorystyki :)
Dobrze by było wymienić też front przeszklony na pełny, oraz te podwójne drzwiczki pod piekarnikiem na pojedyńcze z jednym długim poziomym uchwytem (taki jak w górnych szafkach oraz szufladach). Powinno to uspokoić ten chaos.
Nie mam jednak pomysłu na szafkę wiszącą przy samym skosie, a coś mi tam nie pasuje. A nie masz przypadkiem fotki bez tej szafki? Ciekawe jak by to wyglądało...

A tak z innej beczki...
Na poprzednim zdjęciu wyglądało to tak, jakby jeszcze wzdłuż ścianki kolankowej były szafki. Czy może się mylę? Jeśli są, to wrzuć też jakąś fotkę :)

lajn
11-01-2015, 10:18
Farba ceramiczna zamiast płytek daje radę. Mam ciut szerszy blat (65 cm), żeby było więcej miejsca a dodatkowym plusem okazało się, że w ogóle nie budzi mi się ściana ani za kuchenką ani za zlewem. Też nie mam w ogóle górnych szafek i farba w tym przypadku moim zdaniem najlepiej wygląda.

moglabys pokazac swoja kuchnie bez tych gornych szafek?
jaką farbe ceramiczną polecisz?

aniula_bl
11-01-2015, 19:58
Wrzuce inne zdjecia. Jest mozliwosc przemalowania frontow, znajomy lakiernik samochodowy to robil. Nie jest latwo zrobic kuchnie pok skosem :). W rzeczywistosci troche inaczej to wyglada niz na zdjeciu. http://przekorba.fm.interiowo.pl/SAM_3254.JPG

no! niezły miksior! trochę oczy bolą, ale jakbym zaspana rano do kuchni wchodziła, to pobudka bez kawy murowana. mnie się en todcień maziajów na ścianie najbardziej podoba i takie fronty byłyby piękne :D
no ale porządek musisz tu chyba zrobić i czekam na efekty :wiggle:

-ula-
11-01-2015, 20:11
moglabys pokazac swoja kuchnie bez tych gornych szafek?
jaką farbe ceramiczną polecisz?

Zajrzyj na stronę 1099, tam jest moja kuchnia. U mnie jest Benjamin Moore Kitchen and Bath. Nie musiałam jej jeszcze właściwie myć (mieszkam trochę ponad miesiąc), więc niewiele mogę o niej powiedzieć. Dobre opinie czytałam o farbach Para ale u mnie nie są dostępne. Przypuszczam, że inne tańsze też się sprawdzą.

beti :)
11-01-2015, 22:10
Już dwa lata użytkuję moja kuchnię, ale "chwalę" się nią dopiero teraz. Oprócz większego bałaganu ;), lamp, i kratki w widocznej nad meblami dziurze niewiele się zmieniło, więc zamieszczam zdjęcia , które właśnie przed chwilą wyszperałam z moich zdjęć z "budowy" :). Pozdrawiam.

pilkarzyk66
12-01-2015, 05:16
Witajcie moi drodzy.
Prosze o pomoc nie moge sie dogadać z mężem jaki kolor hokerow kupc on chce z bialej skóry ja natomiast te z czarnej.
Waszym zdaniem, ktore beda lepiej pasowac do naszej kuchni?

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/208/1616626_image-900c4b2c8a13d463f22e446d7caad0601b09572789e9b7da5f f57ac230c5a06f-V.jpg
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/208/1616625_image-94c21839a138998293f30b51080f76bded8fc61cf0da02cf93 8c8bf7443494af-V.jpg

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/208/1616622_image-6845bc6be6182c88d5b9e5298b8e52df40db6c977329048d53 9429179b76fdab-V.jpg
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/208/1616624_image-51fdec60bd9f77c1c6411846e273d8899490f1ae3ee9e2e4da 6817ea71250738-V.jpg

lajn
12-01-2015, 06:15
ja bym dała czarne:) poza tym będą bardziej praktyczne niż jasne

Arekp55
12-01-2015, 06:21
pilkarzyk66 zdecydowanie czarne:bye:

lajn
12-01-2015, 06:26
Ja bym płytek na obecnym etapie nie kleiła. Dopiero gdy będzie wiadomo jak zostaną rozmieszczone szafki i inne sprzęty (czyli tuż przed zakupem mebli kuchennych - nie zapomniej wcześniej odwiedzić wątku Projekty kuchni - wizualizacje).
Poniżej moja stara kuchnia, która miała być na 2-3 lata aż do wyprowadzki. Za płytą gazową jest zwykła, tania plexi (przezroczysta). Gniazdko wypadło nad płytą, bo koncepcja układu sprzętów w międzyczasie się zmieniła :p no i już tak zostało...
298085

a jak tą plexi przymocowaliscie?:) pytanie laika... hehe

Anyżek35
12-01-2015, 06:55
piłkarzyk, brałabym te w kratkę:)

pilkarzyk66
12-01-2015, 07:24
piłkarzyk, brałabym te w kratkę:)

Haha to jest lider ale naszej babci odrzucilismy go na wstępie:-))

agatah
12-01-2015, 07:43
Czarne.

Ale te na drugim planie z drugiego zdjęcia ;)

snoszi
12-01-2015, 07:51
pilkarzyk66 ja tez wybrałabym te w kratkę.
Jeśli jednak wybór jest białe - czarne to jestem za czarnymi. Białe szybko stracą swój ładny wygląd (lubią farbować od ubrań np od granatowych dżinsów i ciężko jest to doczyścić).

yaro09
12-01-2015, 08:47
kupcie dwa białe i dwa czarne:)

inż.maliniak
12-01-2015, 09:14
Już ją kiedyś pokazywałam, jednak teraz temat wykańczania kuchni definitywnie uważam za zamknięty :wave:

297615
297618
297619
297620

...układ identyczny jak u nas więc podkradłem dla A. żeby to zobaczyła ;) bardzo fajnie wyszło

Sniper
12-01-2015, 09:26
Białe są ładniejsze, ale zaraz zaczną farbować od granatowych spodni, więc z praktycznego punktu widzenia wybrałbym czarne. Ale nie z Ikei. Mam ich krzesła o bardzo podobnej konstrukcji i niestety stwierdzam, że są tandetne. Chyba już po roku użytkowania zaczęły niemiłosiernie skrzypieć. W wielu miejscach klej puścił i nogi żyją swoim życiem. Raz na jakiś czas muszę takie krzesełko wziąć "na kolanko" i dać porządnego klapsa z wszystkich stron, żeby pozbijać je do kupy. A przy siadaniu i tak trzeba sprawdzać, czy nogi nie odstają na łączeniach, żeby nie wyrżnąć na ziemię. Pół biedy, że ja mam tylko krzesła, bo z hokera to się leci 2x wyżej. O ile z mebli kuchennych Ikea jestem zadowolony, tak krzesła zdecydowanie odradzam.

martaMarcia
12-01-2015, 10:24
piłkarzyk, też jestem za czarnymi, bardziej praktyczne:)

moniss
12-01-2015, 11:58
a jak tą plexi przymocowaliscie?:) pytanie laika... hehe
Jak na tymczasówkę przystało, przybita została do ściany małymi gwozdkami z malutkimi główkami (coby nie rzucały się w oczy), ale jakieś wkręty też mogą być.

fajna kobieta
12-01-2015, 12:27
pilkarzyk66 mam kuchnie w identycznej kolorystyce i zamówiłam czarne hokery.Tez miałam dylemat czarne czy białe ale koleżanka mi skutecznie wybiła z głowy białe- miała i zafarbowały od jeansów :P

Doriko
12-01-2015, 15:37
http://przekorba.fm.interiowo.pl/SAM_3253.JPG

tak wyglada skonczona kuchnia. zdjecia po roku dodane. :)

A tak przerobiona bez górnych szafek
https://lh3.googleusercontent.com/-Ap8U0i_JlEY/VLPmAyiYe4I/AAAAAAAAD3g/Vk6oGil6ziQ/w777-h583-no/SAM_3254bez2.jpg

A tak bez tej jednej w samym rogu
https://lh4.googleusercontent.com/-zL5kS5JI6vE/VLPmAS0D9bI/AAAAAAAAD3c/Jdmf3FJ5YGg/w777-h583-no/SAM_3254bez1.jpg

Przeróbka byle jaka ale chyba widać o co chodzi :)

snoszi
12-01-2015, 15:46
snoszi, a mogłabyś zmierzyć półwysep i jego odległość od szafek ze zlewem? :)[/QUOTE]

odległość półwyspu od szafek to 180 cm ale spokojnie może być mniej bo jest bardzo dużo miejsca
wymiary wyspy to ok 190 x 80 cm i mogłaby być odrobinę szersza tak o 10 cm. (po prostu nie powinno być tego wcięcia)

moniss
12-01-2015, 16:15
A tak przerobiona bez górnych szafek
https://lh3.googleusercontent.com/-Ap8U0i_JlEY/VLPmAyiYe4I/AAAAAAAAD3g/Vk6oGil6ziQ/w777-h583-no/SAM_3254bez2.jpg

A tak bez tej jednej w samym rogu
https://lh4.googleusercontent.com/-zL5kS5JI6vE/VLPmAS0D9bI/AAAAAAAAD3c/Jdmf3FJ5YGg/w777-h583-no/SAM_3254bez1.jpg

Przeróbka byle jaka ale chyba widać o co chodzi :)

Nie da się ukryć, że bez szafek wiszących wygląda najlepiej. Takie jest moje zdanie.
Jednak nie zawsze da się z nich zrezygnować, bo czasami i niema gdzie trzymać naczyń. Ewentualnie można zamienić obecny okap na model ukryty w szafce.

Besta77
12-01-2015, 16:44
No to i ja się pochwalę swoją kuchnią :)

295301
JAOS czy mogę prosić o informację jaki to kolor frontów? A może wiesz jaki producent :) I jakby się dało wrzucić więcej zdjęć będę niebywale zobowiązana ;) Planuję kuchnię w podobnej kolorystyce - palisander i biały. Fronty są na wysoki połysk? Jak się sprawdzają?

12-01-2015, 21:19
Łał! To mnie zażyłaś! :jawdrop: Ale muszę przyznać, że lakier na frontach wyszedł genialnie! :)
Tak więc nie będzie problemu ze zmiana kolorystyki :)
Dobrze by było wymienić też front przeszklony na pełny, oraz te podwójne drzwiczki pod piekarnikiem na pojedyńcze z jednym długim poziomym uchwytem (taki jak w górnych szafkach oraz szufladach). Powinno to uspokoić ten chaos.
Nie mam jednak pomysłu na szafkę wiszącą przy samym skosie, a coś mi tam nie pasuje. A nie masz przypadkiem fotki bez tej szafki? Ciekawe jak by to wyglądało...

A tak z innej beczki...
Na poprzednim zdjęciu wyglądało to tak, jakby jeszcze wzdłuż ścianki kolankowej były szafki. Czy może się mylę? Jeśli są, to wrzuć też jakąś fotkę :)

DOdam w tym tygodniu inne zdjecia. :) DZieki ogólnie za porady. Na początku pomyślałem, ze jak bedzie w dwóch kolorach to nie bedzie tak ciemno w kuchni. Ogólnie mam male mieszkanko na poddaszu, i z tad taka decyzja o dodaniu jasnego koloru. Ale wyszedl groch z kapucha ;) Tak wogole, to sam robiłem wszystko z tesciem :), tesiu jest stolarzem. A to pod szafkami to fototapeta na wymiar, a na to pleksi przymocowana.

12-01-2015, 21:29
Nie da się ukryć, że bez szafek wiszących wygląda najlepiej. Takie jest moje zdanie.
Jednak nie zawsze da się z nich zrezygnować, bo czasami i niema gdzie trzymać naczyń. Ewentualnie można zamienić obecny okap na model ukryty w szafce.http://przekorba.fm.interiowo.pl/SAM_2772.JPG
Tak to wygladalo na poczatku.

Co najwyżej to z kolorami teraz mogę zmienić, a usuwanie szafek raczej nie wchodzi w gre.. chodzi o miejsce ;/

moniss
12-01-2015, 21:41
http://przekorba.fm.interiowo.pl/SAM_2772.JPG
Tak to wygladalo na poczatku.

Co najwyżej to z kolorami teraz mogę zmienić, a usuwanie szafek raczej nie wchodzi w gre.. chodzi o miejsce ;/
To jeszcze surowe fronty, przed "machnięciem" lakierem?
Co do jasnych górnych frontów, to tak też przypuszczałam, że ten kolor mógł być podyktowany obawą, że będzie za ciemno i zbyt przytłaczająco... :)

A jak sie zapatrujesz na zastąpienie obecnego okapu, okapem ukrytym w kolejnej szafce?

12-01-2015, 22:07
Tak. To przed malowaniem bylo. I do tego doszla jeszcze wyspa. A co do okapu... niewiem. Musialbym to przemyslec. To juz dodatkowe koszty. Nowy okap,nowa szafka, malowanie...

adrianad
13-01-2015, 00:54
Moja biała :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/uu7b2z3xvko5u7f/DSCF0224.JPG?dl=0

https://dl.dropboxusercontent.com/s/k786weii52ymui4/DSCF0255.JPG?dl=0

https://dl.dropboxusercontent.com/s/146aqi4d36b84xz/DSCF0261.JPG?dl=0

acca5
13-01-2015, 08:17
Adrianad- proszę o fotkę wysokiej zabudowy w kuchni od przodu, czy to są szafy suwane czy na zawiasach z boku?

adrianad
13-01-2015, 08:32
Acca5, chodzi Ci o tę część gdzie na zdjeciu widać drzwi? Bo jeśli tak to tam nie szaf. To jest słupek z lodówką, słupek z zamrażarką i szafka 40-ka z szufladami w środku. Zdjecia z przodu nie moge zrobić, bo ta część zabudowy jest w korytarzu ;)

Paula_1
13-01-2015, 09:11
bardzo ładna kuchnia

a możesz powiedzieć co jest na ścianie pomiędzy szafkami a blatem?
to płytki?

Maciejka2
14-01-2015, 16:29
snoszi, a mogłabyś zmierzyć półwysep i jego odległość od szafek ze zlewem? :)

odległość półwyspu od szafek to 180 cm ale spokojnie może być mniej bo jest bardzo dużo miejsca
wymiary wyspy to ok 190 x 80 cm i mogłaby być odrobinę szersza tak o 10 cm. (po prostu nie powinno być tego wcięcia)[/QUOTE]

Bardzo Ci dziękuję :)

adrianad
14-01-2015, 16:39
bardzo ładna kuchnia

a możesz powiedzieć co jest na ścianie pomiędzy szafkami a blatem?
to płytki?
Dziękuję. Na ścianie są płytki http://www.ariana.it/collection/convivium.htm - zdjęcie nie oddaje ich uroku :)

zolka
14-01-2015, 17:14
adrianad pięknie u Ciebie:)
Czy zdradzisz model pochłaniacza oraz parametry listwy ledowej ( światło jest białe )?

adrianad
14-01-2015, 17:27
Zolka, pochłaniacz mam elica ciak, co do listwy to Ci nie powiem dużo ale to jakaś najmocniejsza ponoć i światło ma na pewno zimne, czyli właśnie białe,

ivy17
14-01-2015, 17:57
bardzo fajna kchnia :rolleyes:

Zolka, pochłaniacz mam elica ciak, ,

a czy on jest wysuwany ??

adrianad
14-01-2015, 18:12
http://elica.com.cdn-immedia.it/sites/default/files/prodotti/Ciak_Aperta_2014_gallery_1.jpg

ivy17
14-01-2015, 18:35
super , bardzo dziękuję :)

ivy17
15-01-2015, 11:28
adrianad czy mogę Cie prosić jeszcze o foto łączenia okapu z tą blendą pod szafkami z ledem , może byc tutaj lub na priv jak wolisz :cool:
z góry dziękuję

adrianad
15-01-2015, 14:57
Hmmm... tam nie ma żadnego szczególnego łączenia. Dno szafek jest z podwójnej płyty i listwa led jest schowana w dolnej płycie no a na okap jest wycięty otwór, w którym okap jest zamontowany na wcisk.

Mogę w wolnej chwili zrobić zdjęcie.

ivy17
15-01-2015, 15:22
Hmmm... tam nie ma żadnego szczególnego łączenia. Dno szafek jest z podwójnej płyty i listwa led jest schowana w dolnej płycie no a na okap jest wycięty otwór, w którym okap jest zamontowany na wcisk.

Mogę w wolnej chwili zrobić zdjęcie.

będę bardzo wdzięczna :hug:

Werra87
17-01-2015, 15:28
Piękna jest ta kuchnia, zlewozmywak super! Chciałabym mieć taką przestrzeń do wykorzystania.

martaMarcia
19-01-2015, 22:59
Adrianad, co to za zlewozmywak? Super kuchnia!

p@nna migotka
20-01-2015, 07:54
Moja biała :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/uu7b2z3xvko5u7f/DSCF0224.JPG?dl=0

https://dl.dropboxusercontent.com/s/k786weii52ymui4/DSCF0255.JPG?dl=0

https://dl.dropboxusercontent.com/s/146aqi4d36b84xz/DSCF0261.JPG?dl=0


Bardzo ładna i elegancka kuchnia. Czy mogłabym poprosić o zdjęcie na wprost piekarnika? Jaka jest wysokość kawiarki?

adrianad
21-01-2015, 12:52
Bardzo ładna i elegancka kuchnia. Czy mogłabym poprosić o zdjęcie na wprost piekarnika? Jaka jest wysokość kawiarki?
Czy przez kawiarkę rozumiesz ekspres do kawy (bo on jest nad piekarnikiem)?
Zdjęcia niestety nie mogę zrobić na wprost bo tam jest ściana (ta część kuchni jest w korytarzu ;) ). Zrobiłam zdjęcie z drugiej strony:
https://dl.dropboxusercontent.com/s/dhpxlzrm15x19xd/DSCF0954.JPG?dl=0

ANKAg
22-01-2015, 13:20
Witam wszystkich!

Czy ktos z Was ma kuchnie gdzie meble(zabudowa) ma wysokosc ok 160?

pixi
23-01-2015, 10:51
Adrianad - masz bardzo ładną kuchnię. Moja się dopiero robi, a że wpadł mi w oko Twój okap (prawie już się na niego zdecydowałam), to mam pytanie o głośność jego pracy, bo czytałam opinie, że jest dokuczliwie głośny. Nie mam jak tego zweryfikować osobiście, więc chętnie poznam Twoją opinię.

owieczka26
23-01-2015, 13:40
Bardzo ładna ! GRATULACJE :)

owieczka26
23-01-2015, 13:47
moja biała :)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/uu7b2z3xvko5u7f/dscf0224.jpg?dl=0

https://dl.dropboxusercontent.com/s/k786weii52ymui4/dscf0255.jpg?dl=0

https://dl.dropboxusercontent.com/s/146aqi4d36b84xz/dscf0261.jpg?dl=0

bardzo ładna biała kuchnia !!! Gratulacje :):):)

ivy17
23-01-2015, 13:52
Adrianad - masz bardzo ładną kuchnię. Moja się dopiero robi, a że wpadł mi w oko Twój okap (prawie już się na niego zdecydowałam), to mam pytanie o głośność jego pracy, bo czytałam opinie, że jest dokuczliwie głośny. Nie mam jak tego zweryfikować osobiście, więc chętnie poznam Twoją opinię.

ooo głośny ?? bo tez wpadł mi bardzo w oko ale oczywiście nic nie poczytałam na jego temat :rolleyes: Chetnie tez sie coś dowiem ;)

P.S Adrianad czy mogę prosić jeszcze raz o foty okapu "na żywo: pod szafką .Z góry dziękuję :)

adrianad
23-01-2015, 14:37
Okap faktycznie jest głośny, niestety. No ale ja mam mechaniczna wentylację w kuchni więc bardzo często okapu nie używam. Niestety takie chowane okapy są dość drogie a ten miał przyjemną cenę więc już znoszę ten czasowy dyskomfort...

szocik
25-01-2015, 19:06
NIe wiem czy powinnam wrzucic to zdjęcie tutaj czy moze lepiej w projektach bo niby meble juz sa ale w kuchni nadal braki. Chciałąbym ja wykończyć - do maja jesli się da - stad prośba o pomoc.
Dzis w kuchni są meble - dokladnie mowiac takie:
https://lh6.googleusercontent.com/-bP0kLRFSZ68/UR-PKprcapI/AAAAAAAAB4E/8Van7iCwEI4/s720/DSCF6916.JPG
nie ma oswietlenia, nie ma okapu, nie ma tez nic na scianach co chroniłoby je od tłuszczu czy innych plam.
Co dac i w jakiej ilości? Scianki pomiedzy oknami są waskie - dajac cokolwiek musze się liczyć z tym, ze będa to takie "łatki"
https://lh3.googleusercontent.com/-9V92F5YS1tw/VGtwaBjD2iI/AAAAAAAADKQ/4aocpJbeUyg/s720/kuchnia%25207.JPG

Okap chciałabym dac wyspowy w kształce tuby (bo kazdy inny wchodzi w swiatło okien) - pytanie: inox czy biały?

Zeby Wam było łapiej złapac styl domu, wrzucam jeszcze kącik jadalniany który jest zaraz obok (na pierwszym zdjęciu widac kawałki krzeseł)
https://lh3.googleusercontent.com/-2ytApBisNoQ/UUOSuOk3q7I/AAAAAAAACpA/W_oy7VDYXfI/s512/zas%25C5%2582ony1.JPG
Jak to zgrać? jak połaczyć? gdzie chociażby postawic ekspres do kawy (dzis stoj na szafce najblizej jadalni, ale wyglada jakos od czapy :(

Bede Wam wdzięczna za kazdą uwagei pomoc :)

szocik (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?193286-Szocikowy-dom-czyli-stek-pyta%C5%84-i-watpliwo%C5%9Bci)

aniula_bl
25-01-2015, 20:27
szocik już jest pięknie! jasno, przejrzyście... świetny blat, szary, świetlisty
podoba mnie się bardzo, mimo iż sporo jeszcze brakuje do finału :yes:

moniss
25-01-2015, 21:32
Hej szocik,
Zdaje mi się, że pamiętam projekt tej kuchni i małe spory z dziewczynami o tą nerkę w rogu - bo to Twoje ulubione/wymarzone i musi być :)
No chyba, że to była czyjaś inna kuchnia z nerką i dwoma oknami?? :lol2:

Kuchnia wyszła bardzo ładna i jak na razie baaardzo minimalistyczna :)
Aby ekspres nie paskudził tej minimalistyczności, to przydała by się jakaś przegroda od jadalni przy szafkach koło zlewu.
Co do okapu, to ja jestem za białym.
Ściany można by czymś obłożyć, ale to też byłyby "łatki", tak jak w przypadku szafek wiszących. Bardziej bym tu widziała porzadną (czyt. odporną) farbę ceramiczną.
A szafki wiszące, to chyba tylko w okolicach zlewu, gdzie masz 1,5m ściany do zagospodarowania.

P.S.
Bardzo ładny blat. Co to jest?

szocik
25-01-2015, 22:06
Tak, tak - ta nerka to moja ulubiona :D
Alez masz dobra pamięc - to było.... ponad 2 lata temu!!!
Nerka jest i sprawuje się dobrze. Uzywana od 2 lat - nie zamieniłabym jej na nic innego (chyba ze miałabym mozliwośc wstawienia płyty w inne miejsce wtedy jak najbardziej poszłabym w "normalny" kanciaty kształt ).
Jesli chodzi o róg to uwazam ze pomysł był dobry z tym kształtem. ja nie jestem wysoka, dzieki temu dziwacznemu kształtowi wszystkie "palniki" mam blisko siebie, nie muszę "nurkowac" nad jednymi zeby dostac sie do drugich.

szafek górnych wieszac nie bede. Miejsca mam sporo wiec nie sa mi potrzebne.
Zastanawiałam sie nad ta farba ceramiczna - myslisz ze ona sobie da rade z gotowaniem i smazeniem??? Gdyby farba dała rade to jestem jak najbardziej "ZA" - bez niczego wygląda to najlepiej.
Nad zlewem to pewnie luzik, ale nad płyta?

Ja myslałam zeby cos dac nad sama płytą, a w pozostałych miejscach iść w farbę ceramiczna własnie
Pestka56 mi nawet zrobiła wizualke
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=289770&d=1416331587

Płytki miałyby byc do wysokości okna.
Tylko pytanie - jakie? To bedzie taki kąt, który bedzie mocno przyciagał uwagę, jak go schrzanie to szlag trafi cała kuchnie.

szocik
25-01-2015, 22:09
Aaaa blat yo laminat, ale jak dla mnie genialny *Egger, jasny beton) - po 2 latach, zero sladów uzywania. Ma naturalna przecierke na wierzchu wiec jesli go nawet porysowałam to i tak nic nie widać.

Tomkowa
25-01-2015, 22:14
Szociku, a jak sobie radzisz od dwóch lat ze smażeniem i gotowaniem? ;) Ja bym zrobiła wyłącznie farbę ceramiczną. Jeżeli koniecznie mają być jakieś płytki, to bez kładzenia ich w glifie okna. Okap biały :)

szocik
25-01-2015, 22:23
Sciana jest pochlapana masakrycznie (w maju mam komunie młodego, dlatego chce to pomieszczenie odswiezyć a przy okazji wykończyc - dodac okap, oswetlenie)

PS. zdjecie sprzed dwoch lat - dlatego tak czysto ;)

Urbis
25-01-2015, 23:09
ja zamiast płytek proponuje beton dekoracyjny, i na to dać szybę. Beton idealnie będzie zgrywać się z blatem i szarą ścianą.

martaMarcia
25-01-2015, 23:30
Hej szocik:) bardzo ładna kuchnia, blat na tyle mnie zachęcił,że wybiorę się gdzieś zobaczyć go na żywo. Ja bym dała biały okap. Co do ścian, to najlepiej ta farba ceramiczna, ale nie mam pojęcia jak ona się sprawdza. Pozdrawiam

moniss
25-01-2015, 23:53
Tak, tak - ta nerka to moja ulubiona :D
Alez masz dobra pamięc - to było.... ponad 2 lata temu!!!
Nerka jest i sprawuje się dobrze. Uzywana od 2 lat - nie zamieniłabym jej na nic innego (chyba ze miałabym mozliwośc wstawienia płyty w inne miejsce wtedy jak najbardziej poszłabym w "normalny" kanciaty kształt ).
Jesli chodzi o róg to uwazam ze pomysł był dobry z tym kształtem. ja nie jestem wysoka, dzieki temu dziwacznemu kształtowi wszystkie "palniki" mam blisko siebie, nie muszę "nurkowac" nad jednymi zeby dostac sie do drugich.

szafek górnych wieszac nie bede. Miejsca mam sporo wiec nie sa mi potrzebne.
Zastanawiałam sie nad ta farba ceramiczna - myslisz ze ona sobie da rade z gotowaniem i smazeniem??? Gdyby farba dała rade to jestem jak najbardziej "ZA" - bez niczego wygląda to najlepiej.
Nad zlewem to pewnie luzik, ale nad płyta?

Ja myslałam zeby cos dac nad sama płytą, a w pozostałych miejscach iść w farbę ceramiczna własnie
Pestka56 mi nawet zrobiła wizualke
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=289770&d=1416331587

Płytki miałyby byc do wysokości okna.
Tylko pytanie - jakie? To bedzie taki kąt, który bedzie mocno przyciagał uwagę, jak go schrzanie to szlag trafi cała kuchnie.

Te płytki z wizualizacji są bardzo ładne. Widziałam kiedyś takie na necie, ale w szarości i bardziej fabrycznie "spłowiałe/przetarte". Dobrze by wyglądały, ale kuchnia bardzo zmieniłaby wygląd.

A co do farby ceramicznej to na przykład joliska ma w kuchni (także nad płytą) farbę marki bodajże Benjamin Moore. Jest to farba plamoodporna, szorowalna, przy czym sam kolor nie jest "szorowalny" ;)
Z tego co czytałam, bardzo chwalona jest też farba firmy Para.

EDIT:
Twoją kuchnię pamiętam, bo sama bardzo długo byłam zakochana w tej nerce :)
Prawdę mówiąc, to nadal mi się podoba, chociażby ze względu na to, że nie trzeba daleko do garów sięgać.

martahp
26-01-2015, 00:33
Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze, to też słyszałam, że farba Benjamin Moore to istna rewelacja. Nie używałam, dopiero planuję. Płytki zaproponowane przez Pestkę rzeczywiście zmieniają wyraz kuchni, staje się mniej minimalistyczna. Ale wg mnie robią rewelacyjnie tej kuchni w kontekście jadalni. Betonami pogłębisz surowość pomieszczenia, płytkami nieco ocieplisz i nawiążesz do klimatu jadalni. Zależy, w którym kierunku chcesz iść. Dla mnie wzór płytki będzie stanowił o oryginalności kuchni. Te na wizce są świetne.
A myślałaś o okapie białym, prostokątnym?

ANKAg
26-01-2015, 07:17
witam!

bardzo ładna kuchnia Szociku. Zgodzę się z opinią martahpy. Jeżeli kuchnia ma nawiazywac do jadalni to trzeba ja troszku ocieplic. Beton stanowczo nie, ale takie plytki w rogu jak najbardziej. Reszte scian pomalowalabym dobra farba.
a co masz pod oknami?? opaske z blatu? moze taka opaske wystarczy dac na reszte scian?

Co do plyty. Ja rowniez jestem jej fanka... tyle ze ja mam gazowa. ( lezy jeszcze w garazu) gdyz ja ciagle borykam sie z ukladem szafek u siebie w kuchni!

szocik
26-01-2015, 13:10
Zgadzam sie z wersją, ze trzeba ja ocieplić. Pytanie tylko jak?
Na pozostałych scianach mysle, ze dobra farba wystarczy, nie trzeba nic dawac bo sciany dzis sa własciwie czyste pozostaje jedynie kąt z okapem -

Ja mam takie opcje:
1) płytki - wtedy wjechałabym z nimi chyba tez na te scianki przy oknach ponieważ wg mnie brzydko będa wyglądały brzegi gresu widoczne od strony kuchni. Pytanie jakie? Temat otwarty (problem z płytkami jest taki, ze dzis trzeba byłoby odsuwac blat, zeby ładnie z nimi wjechac za meble - troche zamieszania, ale do zrobienia)
2) szkło barwione - bez wchodzenia na scianki przy oknach. Pytanie tylko jaki kolor?
3) tapeta + szklo lub pleksi. ale jaka fototapeta? chciałabym cos co bedzie widoczne, ale nie zdominuje kuchni. Fototapeta ma ten plus ze mozna ja zmenic...
Moze zygzak:
http://wl.static.fotolia.com/jpg/00/59/13/56/400_F_59135641_vxbGyLiBeSWkGPCAcj3IB7KoUQL13xzp.jp g
Moze brzozy:
http://i.deccoria.strefa.com.pl/files/54223/90461/bigeaa961653a0da8e539207bb45644c831.jpg
a moze cos w czym poza szarościa pojawi sie kolor (tu tylko przykład)
http://i.deccoria.strefa.com.pl/files/54223/90461/dzg2dbda93e02e3cd090646e5b4664308ce.jpg


W tej kuchni sa tez jeszcze 2 sciany puste, które chciałabym sensownie wykorzystac. Jedna to scianka przy oknie, ta która ma 62 cm - tam chciałabym powiesić jakiś zegar - pytanie jaki?
Kolejna scianka, ta która ma 150cm - tu fajnie byłoby dac jakas połke, ale ja niecierpię półek wiec moze... obraz?

I teraz - ten zegar, obraz i to cos w kącie z okapem ma ze soba grać, a przynajmniej sie nie gryżć!!!!

szocik
26-01-2015, 13:13
wrzuce Wam jeszcze bardziej aktualne zdjęcie jadalni (stół i krzesła będą wymienione , ale klimat pozostanie podobny)
https://lh5.googleusercontent.com/-ghJLbKTCTeo/VEOL3HjtVMI/AAAAAAAADGA/KEtNR7Iv6Dg/s640/lampy.JPG

ANKAg
26-01-2015, 15:53
Szocik wlasnie wyszlam od Ciebie :) Masz cudny domek , super wszystko gra... i do tego jestes bardzo zdolna.... wiec moje zdanie na temat wykonczenia sciany w kuchni uwazam za maly pikus przy Twoim talencie :)

Tomkowa
26-01-2015, 18:37
1) płytki - wtedy wjechałabym z nimi chyba tez na te scianki przy oknach ponieważ wg mnie brzydko będa wyglądały brzegi gresu widoczne od strony kuchni. Pytanie jakie? Temat otwarty (problem z płytkami jest taki, ze dzis trzeba byłoby odsuwac blat, zeby ładnie z nimi wjechac za meble - troche zamieszania, ale do zrobienia)

Brzeg gresu nie musi być widoczny od strony kuchni. Brzeg przycina się pod kątem 45 stopni, płytka kończy się równiutko z glifem okna, a powstałą dziurę się gipsuje w ten sposób, że glif staje się bokiem płytki :) Tyle, że jeden glif będzie troszeczkę szerszy od drugiego. No i w kwestii blatu: i tak połączenie płytek z blatem trzeba silikonować, więc nic się nie stanie, jeśli płytki ustawisz na blacie. Nie umiem sobie wyobrazić jego odsuwania tylko w tym fragmencie kuchni, bez ruszania reszty. Płytki mają swoją grubość, więc blat przy pozostałych miejscach też by od ściany musiał odjechać. Da się inaczej??

martahp
26-01-2015, 20:25
Szocik, dlaczego planujesz wymianę stołu i krzeseł? Mnie osobiście podobają się, choć wolę jasne drewno. Ale naprawdę Twój zestaw nie jest zły - taka prosta forma zawsze się obroni. Na jakie planujesz wymienić?
Co do kuchni, to ja nie zastosowałabym tam grafiki i lacobelu, bo to już mało oryginalne rozwiązanie.

szocik
26-01-2015, 21:31
Wymiane stołu i krzeseł planuje z kilku powodów
po pierwsze rodzina nam sie powiększyła a w tym zestawie sa tylko 4 krzesła a nas jest 5 sztuk :). Ten problem jednak dałoby się szybko rozwiązac - meble sa firmy vinotti i krzesła sa nadal w sprzedaży. Tylko ze one sa niewygodne, wiec inwestowanie w kolejne niewygodne krzesła sensu nie ma.

po drugie - niestety stół nie jest rozkladany - do tej pory jak mieszkalismy w bloku mielismy 2 stoły i nierozkładany stół nie był problemem (bo dostawiało sie drugi jak ktos przyszedł). Teraz mamy jeden i kiedy ktos sie pojawi to jemy na raty.

po trzecie - stół ma czarny, szklany blat - pieeeekny... byl kiedyś dopoki sie nie porysowal. Teraz trzeba byłoby wymienic szybe bo wyglada brzydko.
a poza tym ... czarne szkło... no cóz... wytrzesz kurze, spojrzysz, a ono znów brudne. mozna ze szmatą latać 5 razy na dzien i mało bedzie.

dlatego chce je wymienic :)
zreszta jak sie dobrze przyjrzycie to nawet lampy sa już do nowego stołu dostosowane i wystaja poza brzegi obecnego :) :) :)

szocik
26-01-2015, 21:37
martahp - Stół chciałabym bardzo prosty, ale rozkładany. Pomysł miałam taki zeby w stole powtórzyć motyw ze schodów czyli - gruby blat (schody maja 8cm trepy i o tak grubym blacie myslałam) to był pierwszy pomysł. Podoba mi sie minimal z hazelwood:
http://www.hazeldesign.pl/5657-thickbox_default/stol-minimal-180x90.jpg

Na krzesła jeszcze pomysłu nie mam.

ANKAg cieszę się ze Ci się u mnie podoba - zapraszam częściej :)
Tomkowa dzięki za wyjasnienie - takie to proste, a takie trudne do samodzielnego wymyslenia :D W zyciu bym sama na to nie wpadła :)

pestka56
26-01-2015, 22:50
Lacobelowi, betonom z szybami, tapetom za szybą... stanowcze nie.
Natomiast farba ceramiczna nie naruszy wyglądu kuchni.
Jeśli chodzi o okap, to ze względów estetycznych i praktycznych powiesiłabym srebrną rurę.
Biały się szybko ufluta, a nawet może kiedyś zacznie żółknąć.

Ja Ci jeszcze proponowałam inne płyteczki :) Pamiętam, że podobały się Andariel. Teraz jest więcej wzorów takich hexagonalnych, więc można dobrać bardziej stonowane kolorystycznie, np. w 3 odcieniach szarego.
301189

szocik
27-01-2015, 06:31
Te heksagonalne jakkoś do mnie nie gadaja na odległość - moze jak je zobacze na zywo... tylko kurcze gdzie? ide szukac :)

Mmelisa
27-01-2015, 07:03
szocik, taki stol co wyzej wkleilas to ja mam u siebie (rowniez dobierany do schodow :D tylko grubosc blatu 9cm..kurcze jaki on jest ciezki:o)
planowane do niego krzesla to eamesy na drewnianych nozkach...oddaja lekkosci jemu i nie sa konkurencja..
co do okapu tez jestem za stalowym/inox ze wzgledow praktycznych...
kafle.. zalezy czy chcesz miec ten kat bardziej wyeksponowany, czy tez nie zwracajacy na siebie uwagi.. :)

Aancyk
27-01-2015, 12:28
Mój aneks kuchenny

301243

301244

Mmelisa
27-01-2015, 12:54
Sliczny aneks Aancyk :)

Aancyk
27-01-2015, 14:47
Sliczny aneks Aancyk :)


Dziękuję pięknie:)

moniss
27-01-2015, 16:01
Bardzo ładna. Chyba już od roku nie widziałam żadnej kuchni w takim stylu :)

goshia7
27-01-2015, 16:31
szocik, piękna kuchnia :) Wiesz, że mamy prawie identyczne zabudowy :) prawie bo ja mam piekarnik w tym środkowym słupku i szuflady inaczej rozłożone.


Aancyk chociaż to nie mój styl ale bardzo mi się podoba Twój aneks kuchenny :yes:

maciek555
27-01-2015, 18:07
a co myślicie o tym? Przepraszam za bałagan, ale ocenie poddawany całokształt. Oczywiście brak jeszcze niektórych elementów, ale ten rok będzie tym, w którym już skończymy wszystkie prace
pozdrawiam

szocik
27-01-2015, 18:21
Goshia7 dziekuje bardzo :) Widziałam przed chwika Twoja łazienke - chyba generalnie mamy podobny styl pomieszczeń :) U mnie w jednej łazience tez drewnopodobne płytki na podłodze (tylko ciut jasniejsze) :)

Zdun Darek B
27-01-2015, 18:30
Lacobelowi,

Jeśli chodzi o okap, to ze względów estetycznych i praktycznych powiesiłabym srebrną rurę.
.
301189

Te szafki bez uchwytów .... wyglądają trochę jak pokój bez klamek..... Rura owszem niebanalna .

szocik
27-01-2015, 18:51
Te szafki bez uchwytów .... wyglądają trochę jak pokój bez klamek..... Rura owszem niebanalna .
fajne porównanie :D :D :D
Darku na wymiane nie ma szans przez najblizsze kilka lat, wiec... kocham moje bezuchwytowe szafki (mimo kilku połamanych na nich paznokci) miłoscia wielka. :D :D :D
A ta niebanalna jak piszesz rura to trochę przymus - scianki sa tak waskie, ze kazdy inny okap wchodzi w swiatło okna. Rura sie mieści, nigdzie nie wystaje i chyba bedzie niezle wygladac.

Ktos pytał czy myslałam o czymś kanciatym w tym miejscu - myslałam, nawet wizualke sobie z takowym okapem zrobilam , ale nad moją nerkowata płyta jakos rura wygląda spojniej

halszka1938
27-01-2015, 19:22
Te heksagonalne jakkoś do mnie nie gadaja na odległość - moze jak je zobacze na zywo... tylko kurcze gdzie? ide szukac :)

Szociku może ze stolicy jesteś? Jeśli tak to chętnie zdradzę CI namiar. Sama ostrzę sobie zęby na te płytki ale do łazienki. Dziś udało mi się zobaczyć je na żywo. Są boskie!

szocik
27-01-2015, 19:48
No własnie nie ze stolicy a z warmii. Do Warszawy mam 200km. Obawiam sie ze u siebie na zywo ich nie zobacze.
A one sa w wersji błyszczącej tylko?

Te co moj watek znaja wiedza ze ja czasem mam szalone pomysły... więc... wymysliłam ze w najbliszy weekend wytne sobie papierowe płytki w odpowiednim kształcie i je nakleje z uzyciem tasmy. Jak beda ładnie wygladały te heksagonalne to normalnie pojade do Warszawy je oglądac :D
A co! Tak czy inaczej - zdradzaj namiary :)

halszka1938
27-01-2015, 20:57
Bartycka 24 pawilon 215a - sprzedają przede wszystkim markę Vives.
Niestety mają wyłożone tylko pojedyncze płytki ale dobre i to. Z mojego rozeznania w temacie wynika, że są w wersjach błyszczących i matowych.
Aaa zapomniałam, nazywają się hexatile equipe.
Tutaj masz dostępne kolory:
http://theinteriorsaddict.com/wp-content/uploads/2013/08/hexatile-colours.jpg
a tutaj zdjęcia na żywo i przy okazji najlepsza cena jaką znalazłam ;)
http://www.planetadom.pl/pl/p/Equipe-Hexatile-Gris-Mate-17,5x20/1933

kolo100
27-01-2015, 21:26
Witam,
Ja również pozwolę sobie pochwalić się moją kuchnią. Nie jest za duża ale właśnie taka jaką z żoną chcieliśmy mieć.
Pozdrawiam301339301340

pestka56
27-01-2015, 21:53
Szociku może ze stolicy jesteś? Jeśli tak to chętnie zdradzę CI namiar. Sama ostrzę sobie zęby na te płytki ale do łazienki. Dziś udało mi się zobaczyć je na żywo. Są boskie!


Bartycka 24 pawilon 215a - sprzedają przede wszystkim markę Vives.
Niestety mają wyłożone tylko pojedyncze płytki ale dobre i to. Z mojego rozeznania w temacie wynika, że są w wersjach błyszczących i matowych.
Aaa zapomniałam, nazywają się hexatile equipe.
Tutaj masz dostępne kolory:
http://theinteriorsaddict.com/wp-content/uploads/2013/08/hexatile-colours.jpg
a tutaj zdjęcia na żywo i przy okazji najlepsza cena jaką znalazłam ;)
http://www.planetadom.pl/pl/p/Equipe-Hexatile-Gris-Mate-17,5x20/1933 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.planetadom.pl% 2Fpl%2Fp%2FEquipe-Hexatile-Gris-Mate-17%2C5x20%2F1933)


Szocik, gdybyś wybrała z nich odcienie szarości 3 różne, byłoby nieźle :) Te szare wyraźnie wyglądają na matowe zgodnie z nazwą :)
W 2gim tygodniu lutego będę latać po Bartyckich i innych. Jeśli możesz tyle poczekać, to obmacam, a jak się uda pobiorę próbki.

martahp
27-01-2015, 22:09
Szocik, szkoda, ze te krzesła niewygodne :(
Odnośnie stołu- zaglądałaś do Manufaktury Drewna?

szocik
27-01-2015, 22:10
zobacze co znajde w naszych lokalnych sklepach - pewnie spokojnie mi do II tyg lutego zejdzie wiec jakby co - mysl o mnie :)

szocik
27-01-2015, 22:11
Szocik, szkoda, ze te krzesła niewygodne :(
Odnośnie stołu- zaglądałaś do Manufaktury Drewna?

Zagladałam - nawet z nimi koresponduje :)
Oni w Lesznie siedzibe maja a moj małzonek w przyszłym tygodniu wybiera sie w tamte okolice....wiec pewnie jakies próbki przytarga :)

moniss
28-01-2015, 10:55
Witam,
Ja również pozwolę sobie pochwalić się moją kuchnią. Nie jest za duża ale właśnie taka jaką z żoną chcieliśmy mieć.
Pozdrawiam301339301340
Ładna. Ale całość paskudzi ten kwadratowy kawałek podwieszonego sufitu z oświetleniem :bash:

Mmelisa
28-01-2015, 13:20
Ładna. Ale całość paskudzi ten kwadratowy kawałek podwieszonego sufitu z oświetleniem :bash:

zgadzam sie... no i okienko ginie przy tym wzorzystym lakobelu :(

pestka56
28-01-2015, 13:38
Lakobel nie problem, wymienić na jednobarwny i już. Gorzej z tym klabzdronem na suficie :(

szocik
28-01-2015, 17:26
kurcze nie zauwazyłam okna :(

kolo100
28-01-2015, 17:51
Dzięki za opinie. W rzeczywistości okna ładnie wyglądają i są zauważalne bo są dwa.
Co do sufitu to nie miałem pomysłu na nic innego. Żona chciała jakąś lampę wiszącą jednakże uderzałbym w nią głową...
W salonie z jadalnią mam też sufity podwieszane także całość tworzy jakby jedno pomieszczenie.

Pozdrawiam

Tomkowa
28-01-2015, 21:17
Skoro zrobiło się trochę kolorowo to i ja odważę się pokazać swoją kuchnię :) Przeszła mały lifting w postaci nowego blatu i zlewu oraz zrobienia wejścia do kotłowni. Meble i agd są sprzed 11 lat, więc liczę na wyrozumiałość :) Nie mam pomysłu co postawić na szafkach, które są, moim zdaniem, za niskie, bo to co tam teraz stoi jest do uprzątnięcia. Jak i czym wypełnić tę przestrzeń? A może nic tam nie dawać i tyle? :)

https://imageshack.com/i/eyk6RktLj

https://imageshack.com/i/p5Xn8TDyj

https://imageshack.com/i/ipFjndINj

szocik
28-01-2015, 21:57
Tomkowa jak ja zazdroszcze ci w kuchni oswietlenia i obrazków :D
Taki etap wykończania domu jest moim obecnym marzeniem :D

PS. Bardzo fajne drzwi i ładny charakter pisma :D

Tomkowa
28-01-2015, 22:13
Szociku, ja jestem obrazomaniaczką :D Myślałam, żeby na szafkach poustawiać w dużych ramkach na zdjęcia przepisy i zdjęcia własnych potraw. Tylko tych udanych :lol2: Na to akurat wystarczyłyby ze trzy ramki :rotfl:
A na drzwiach pojawiają się różne dziwne zapiski, nie tylko zakupowe :D

ivy17
29-01-2015, 07:00
Tomkowa oddaj zdjęcia ;-)

Anyżek35
29-01-2015, 11:06
Drodzy moi. Proszę Was o pomoc w poprawkach mojej kuchni. Kuchnia nie była tania, robiona na zamówienie przez poleconego stolarza, a wyszło średnio. Stolarz nie robił wizualizacji w żadnym programie, coś tam kreślił w swoim kajecie, z którego mnie osobiście ciężko było zauważyć te rzeczy, które widzę teraz na żywo.
Na ten moment przemyślenia są takie:

1. Zamknięcie frontem otwartych szafeczek po prawej stronie, a z lewej strony zmiana szafki na szerszą, dociągniętą do końca blatu. Ewentualnie dodanie tych otwartych szafek, tam gdzie brakuje po lewej, choć otwarte nie bardzo mi się podobają, ale wiadomo, że wyjdzie dużo taniej.

301571

2. Wymiana szafek na dopasowane szerokością do zabudowy piekarnika- szafka z lewej strony i z prawej nad mającą tam stanąć 2-drzwiową lodówką.

301572

3. Wymiana szyb w barku na mleczne, żeby nie było widać tych cholernych zawiasów.

301574

Pozostałe zdjęcia kuchni- wszelkie uwagi mile widziane- nie obrażę się, bo też chcę mieć ładną kuchnię, a nie taką jak teraz widać na zdjęciach.

301575

301576

Jaki okap? (skośny?) Jaki panel ścienny? (ten jest tymczasowy)

Z góry dziękuję za wszelkie opinie!!!

adrianad
29-01-2015, 11:17
Anyżek, straszny miszmasz z tymi szafkami. Po lewej pionowe fronty po prawej poziome, przydałoby się jakoś to ujednolicić... No i płytka szafka nad lodówka to nieporozumienie i jeszcze otwarta?!? Pogłębić i zamknąć. I coś dziwnego się z cokołami dzieje - one mają różne kolory? Ten biały tam kompletnie do niczego nie pasuje i zupełnie nie potrzebnie mocno rzuca się w oczy.

Swoją drogą to odważna byłaś decydując się na realizację bez projektu ;)

Anyżek35
29-01-2015, 11:22
adrianad, to był stolarz z polecenia... U znajomych wyglądało jego "dzieło" całkiem ok, a może po prostu niezbyt dokładnie obejrzałam...
Zainkasował za tę kuchnię 16 000 zł.

Bejaro
29-01-2015, 11:36
Może zrezygnuj z szafek wiszących, z lewej strony tam gdzie piec zamiast tego daj jedną na ścianę z oknem.Teraz widać boki z szafek na d tym barkiem.Jeżeli dodasz tam jeszcze okap skośny to znowu połamiesz linie.Zostawiłabym tam tylko okap-może tuba?

Anyżek35
29-01-2015, 11:45
Dziękuję bardzo za opinię Bejaro, czekam na dalsze rady...

Mmelisa
29-01-2015, 11:55
zamiast szyb mlecznych zrobilabym normalny front w mini wyspie... bo wychodzi taki misz-masz.. :/
i zgadzam sie z adrianad i Bejaro...
widac ze kuchnia jest pieknie ustawna, ale wykonanie, niestety nie powala na kolana :( wykonawca dal ciala :/

a ja myslalam ze z moja kuchnia jest cos nie tak.,..chyba zaczne ja lubiec... :rolleyes:

Anyżek35
29-01-2015, 11:59
zamiast szyb mlecznych zrobilabym normalny front w mini wyspie...

A dokładniej...?

Mmelisa
29-01-2015, 12:02
a dokladniej.. pelne drzwiczki... tak jak po bokach szyb... :)
zeby nie bylo nic tam widac..

szocik
29-01-2015, 12:07
Podziwiam za odwage robienia kuchni bez projektu, ale nie ma co biadolić tylko zakasac rekawy trza bo to co teraz jest to taki roche bałagan nooo!
Dół poza cokołami jest jeszcze do przełknięcia, chociaz niektóre szafki tez troche od czapy. Mysle jednak ze za duzo tam nie nawymyslasz

Trzeba koniecznie uspokoic góre! Dla mnie te szafki sa za bardzo podzielone! Po co te otwarte elementy???
Zrób zdjęcia każdej ze sciany stojąc na wprost niej tak zeby było widac i góre i dół na jednym zdjęciu. Wrzuć zobaczymy jak wyglada każda sciana odzielnie i spróbujemy cos wymyslec :)

Bejaro
29-01-2015, 12:08
Jeszcze jedno pytanie,czy blat nad barkiem jest grubszy od tych pozostałych blatów?
Jakie planujesz oświetlenie-teraz widać tylko jedno na środku,będziesz sobie robiła cień pracując przy szafkach.Czy nad barkiem będą jakieś lampy?
Też jestem za zamknięciem tych szklanych drzwiczek frontem.

szocik
29-01-2015, 12:09
Jak mi podasz dokladne wymiary kuchni i szerokości poszczególnych szafek to moge sprobowac ci zrobić wizualke. Nie jakas mega profesjonalną ale taka która pokaze jak co bedzie wygladać.

Anyżek35
29-01-2015, 12:13
szociku, dziękuję Ci kochana, zaraz podam wymiary.

Anyżek35
29-01-2015, 12:22
szociku, barek 1880.
następnie ściana z płytą indukcyjną 3000.
3500 ściana z oknem
1580 ściana ze słupkiem.

swee**
29-01-2015, 12:36
Coś takiego
301601

ładne?

szocik
29-01-2015, 13:18
Anyżku: No to jeszcze zrób zdjęcia tego co masz teraz - tak na wprost najlepiej - i nanies na to wymiary szafek

Anyżek35
29-01-2015, 13:20
szociku, ok, tak zrobię i jutro postaram się wrzucić :)

Anyżek35
29-01-2015, 13:25
Jeszcze jedno pytanie,czy blat nad barkiem jest grubszy od tych pozostałych blatów?
Jakie planujesz oświetlenie-teraz widać tylko jedno na środku,będziesz sobie robiła cień pracując przy szafkach.Czy nad barkiem będą jakieś lampy?
Też jestem za zamknięciem tych szklanych drzwiczek frontem.
Jaki blat nad barkiem? Ten dodatkowy, którego nie widać na zdjęciach, bo go nie kazałam montować?

Oświetlenie jest to, które widzisz po środku, są ledy pod górnymi szafkami i jeszcze nad stołem jadalnianym, czyli vis a vis barku jest stół z krzesłami i nad nim lampa sufitowa.

Też bym zamknęłą barek frontem, ale mąż chce mieć tam barek na alkohole, żeby były widoczne, bo tam w środku są ledy, tylko, żeby to jakoś ładnie wyglądało, a nie tak jak teraz.

Mmelisa
29-01-2015, 13:29
upieram sie zeby w mini barku nie bylo szyby :no:

jak maz chce barek na alkohol, to niech sobie taki kupi, a z kuchni nie robi koszmarka ;)
ledy przydadza sie tobie podczas otwierania szafki :D
mozesz pochowac tam rzeczy ktore sa wyjmowane okazjonalnie...

tez widze ze blat na mini wyspie jest grubszy od pozostalego..moze szafki sa nizsze i blat pogrubiony zeby zlicowal sie z pozostalym?

Bejaro
29-01-2015, 13:33
Drodzy moi. Proszę Was o pomoc w poprawkach mojej kuchni. Kuchnia nie była tania, robiona na zamówienie przez poleconego stolarza, a wyszło średnio. Stolarz nie robił wizualizacji w żadnym programie, coś tam kreślił w swoim kajecie, z którego mnie osobiście ciężko było zauważyć te rzeczy, które widzę teraz na żywo.
Na ten moment przemyślenia są takie:

1. Zamknięcie frontem otwartych szafeczek po prawej stronie, a z lewej strony zmiana szafki na szerszą, dociągniętą do końca blatu. Ewentualnie dodanie tych otwartych szafek, tam gdzie brakuje po lewej, choć otwarte nie bardzo mi się podobają, ale wiadomo, że wyjdzie dużo taniej.

301571

2. Wymiana szafek na dopasowane szerokością do zabudowy piekarnika- szafka z lewej strony i z prawej nad mającą tam stanąć 2-drzwiową lodówką.

301572

3. Wymiana szyb w barku na mleczne, żeby nie było widać tych cholernych zawiasów.

301574

Pozostałe zdjęcia kuchni- wszelkie uwagi mile widziane- nie obrażę się, bo też chcę mieć ładną kuchnię, a nie taką jak teraz widać na zdjęciach.

301575

301576

Jaki okap? (skośny?) Jaki panel ścienny? (ten jest tymczasowy)

Z góry dziękuję za wszelkie opinie!!!

Tutaj na ostatnim zdjęciu nie wiem ale ja widzę jakby ten blat na samym barku był jakby grubszy-może dlatego że jest wykończony na półokrągło.

Bejaro
29-01-2015, 13:37
Jaki blat nad barkiem? Ten dodatkowy, którego nie widać na zdjęciach, bo go nie kazałam montować?

Oświetlenie jest to, które widzisz po środku, są ledy pod górnymi szafkami i jeszcze nad stołem jadalnianym, czyli vis a vis barku jest stół z krzesłami i nad nim lampa sufitowa.

Też bym zamknęłą barek frontem, ale mąż chce mieć tam barek na alkohole, żeby były widoczne, bo tam w środku są ledy, tylko, żeby to jakoś ładnie wyglądało, a nie tak jak teraz.

Dla barku stanowcze nie.

Czy korzystając po zmierzchu ze zlewu i blatu koło niego nie będziesz miała ciemno?

moniss
29-01-2015, 13:50
szociku, ok, tak zrobię i jutro postaram się wrzucić :)
Robiąc nowe fotki, odklej folię z okna, abyśmy miały pełen kolorystyczny ogląd sytuacji.
No właśnie, jakie dokładnie są kolory szafek i blatu?

ana289
29-01-2015, 13:54
301572



Anulko - dopiero teraz widzę - masz dwa różne cokoły? Pod piekarnikiem krem, a pod resztą białe? czy tak światło przekłamuje?

Anyżek35
29-01-2015, 14:01
Tutaj na ostatnim zdjęciu nie wiem ale ja widzę jakby ten blat na samym barku był jakby grubszy-może dlatego że jest wykończony na półokrągło.

Nie zauważyłam tego- muszę obejrzeć dziś "na żywo".
On mi te blaty połączył takimi cienkimi srebrnymi listwami, a tego blatu z barku z blatem z kuchenką nie i też twierdzi, że "tak ma być".
Ręce opadają normalnie...

Anyżek35
29-01-2015, 14:02
Anulko - dopiero teraz widzę - masz dwa różne cokoły? Pod piekarnikiem krem, a pod resztą białe? czy tak światło przekłamuje?

też do obejrzenia...na fotce tak rzeczywiście wygląda, a ja wczoraj z tych nerwów już nie widziałam dokładnie...

ana289
29-01-2015, 14:11
Nie denerwuj się Aniu!:) Będzie dobrze!
Zróbcie naradę domową i daj nam znać, co będzie wymieniane? (szafka przy płycie? ciąg z lodówką?) czy nic.
Będziemy radzić:)

Mmelisa
29-01-2015, 14:46
Nie zauważyłam tego- muszę obejrzeć dziś "na żywo".
On mi te blaty połączył takimi cienkimi srebrnymi listwami, a tego blatu z barku z blatem z kuchenką nie i też twierdzi, że "tak ma być".
Ręce opadają normalnie...

mi tez montazysta wykonujac cokol powiedzial ze "nie da sie inaczej"
a cokol polaczyl jakims plastikiem ktory na wygieciu popekal i zostawil!

powiedzialam stanowczo, ze takie teksty na mnie nie dzialaja, ze to stara spiewka wykonawcow.. ma byc po mojemu jak ja chce a nie ze nie da sie..
cokoly poprawione bez laczen :p

pestka56
29-01-2015, 16:11
Skoro zrobiło się trochę kolorowo to i ja odważę się pokazać swoją kuchnię :) Przeszła mały lifting w postaci nowego blatu i zlewu oraz zrobienia wejścia do kotłowni. Meble i agd są sprzed 11 lat, więc liczę na wyrozumiałość :) Nie mam pomysłu co postawić na szafkach, które są, moim zdaniem, za niskie, bo to co tam teraz stoi jest do uprzątnięcia. Jak i czym wypełnić tę przestrzeń? A może nic tam nie dawać i tyle? :)



https://imageshack.com/i/p5Xn8TDyj

https://imageshack.com/i/ipFjndINj

Tomkowa, a nie zasłoniłabyś blendami tych przestrzeni nad szafkami, aż po sufit. Galeria obrazków na takich blendach wyglądałaby fajnie. Szafki i to co na nich stoi by się kurzyły :)

adrianad
29-01-2015, 16:12
Nie zauważyłam tego- muszę obejrzeć dziś "na żywo".
On mi te blaty połączył takimi cienkimi srebrnymi listwami, a tego blatu z barku z blatem z kuchenką nie i też twierdzi, że "tak ma być".
Ręce opadają normalnie...
Połączył Ci BLATY jakaś listwą? Aż mi trudno w to uwierzyć. Ja bym to reklamowała. Blaty można idealnie połączyć tak, że prawie tego nie widać a nie jakieś listwy wkładać które raz, że szpecą a dwa są niepraktyczne!!! Słabo mi jak czytam o takich 'fachowcach' :(

Tomkowa
29-01-2015, 16:53
Tomkowa, a nie zasłoniłabyś blendami tych przestrzeni nad szafkami, aż po sufit. Galeria obrazków na takich blendach wyglądałaby fajnie. Szafki i to co na nich stoi by się kurzyły :)

Z czego miałaby być ta blenda? Ja myślałam o dorobieniu szafek. Niestety nie dorobimy w tym samym kolorze. Meble mają 11 lat i nawet ten sam kolor pewnie by się różnił. Chyba że szyby wymienić na szary front i górę zrobić właśnie taką. Ale nie wiem, czy nie byłoby zbyt pstrokato. Póki co muszę wymyślić coś ładnego i taniego ;)

moniss
29-01-2015, 17:13
Tomkowa, a dlaczego ja nie widzę foto Twojej kuchni??

Tomkowa
29-01-2015, 17:22
Moniss, z moimi łazienkami też był taki problem. Podobno wystarczy oglądać w innej przeglądarce

moniss
29-01-2015, 17:25
Heh...właśnie wróciłam aby napisać, że pod "godżillą" działa :D
Kompletnie nie mój styl, ani kolory ani szafki. Ale drzwi masz genialne :D

Tomkowa
29-01-2015, 17:31
Starałam się jakoś zaadaptować to starocie, bo brak funduszy nie pozwala na nowe :( I chyba długo nie pozwoli. Trzeba się cieszyć tym, co jest :) I właśnie to sobie nabazgrałam na drzwiach :lol2:

pestka56
29-01-2015, 17:52
Z czego miałaby być ta blenda? Ja myślałam o dorobieniu szafek. Niestety nie dorobimy w tym samym kolorze. Meble mają 11 lat i nawet ten sam kolor pewnie by się różnił. Chyba że szyby wymienić na szary front i górę zrobić właśnie taką. Ale nie wiem, czy nie byłoby zbyt pstrokato. Póki co muszę wymyślić coś ładnego i taniego ;)

Można nawet z płyty KG na ramie drewnianej (oszczędniej). Po prostu zasłonić tę przestrzeń nad szafkami.

A jeśli chcesz szafki, to drzwiczki tego „drugiego piętra” pomaluj dokładnie na kolor ścian.

Priscilla
29-01-2015, 19:14
Drodzy,

Czy moze mnie ktos oswiecic i powiedziec jak jest montowane oswietlenie led lacobelu miedzy szafkami?
Do tej pory myslalam ze jest przyklejane na sciane i na to jest przyklejana szyba, ale to byloby bez sensu bo jak listwa przestanie dzialac?
Dodam ze nie chce szyby na sruby.
Bede wdzieczna za pomoc :)

Anyżek35
29-01-2015, 19:37
Daję jeszcze raz zdjęcia mojej "nieszczęsnej" kuchni i proszę o pomoc. Jedyne co mi osobiście przychodzi na ten moment do głowy to przeniesienie tych poziomych szafek bez tych otwartych półeczek po obu stronach okna. Niestety te ściany nie są jednakowej szerokości, ale szafki będą wypośrodkowane względem okna, więc będzie różna szerokość od ściany, ale po prawej stronie nie powinno się to rzucać w oczy.

Następna zmiana to wymiana frontów w barku na jednolite.

I to niestety będzie na tyle, bo każda inna zmiana spowoduje, ze popadnę w dodatkowe koszty, a już mnie ta kuchnia sporo kosztowała (16 000) i mogę na nią wydać jeszcze max. 1000 zł.

Dajcie znać, co o tym sądzicie, z góry Wam bardzo dziękuję.

Lewa strona:

301725
301726

Na wprost okna:

301727
301730

Z prawej strony:

301728

snoszi
29-01-2015, 19:52
Anyżek35 jak dla mnie to te szafki mogłyby zostać tam gdzie są, ale wtedy w tej po lewej stronie powinnaś wymienić front z poziomym podziałem i oczywiście ją poszerzyć do linii barku.
Nie jestem zwolenniczką otwartych szafek, więc nad tym tez bym się zastanowiła.

ana289
29-01-2015, 20:06
Aniu - a zamienić miejscami szafki? tą po lewej od piekarnika przenieść w miejsce tej nad barkiem - masz wtedy dwie symetryczne szafki, a w środku okap.
Albo przesunąć tą znad barku w lewo i dać szerszy okap
nad barkiem dać dwa fajne zwisy, to o czym pisała catti

myślę dalej...

Balearic1985
29-01-2015, 20:15
Do ideału jeszcze trochę brakuje, ale powoli wyłania się efekt końcowy.

Blat będę mieć jasnoszary - laminowany o grubości 28 mm, ale na części wyspowej blatu chodzą mi po głowie dwie wersje, których projekt zamieszczam poniżej.

Wersja 1: Blat wydaje 15 cm poza obręb wyspy, tak żeby można było wygodnie przy Nim usiąść i schować nogi. Minusem tego rozwiązania może być wysokość brzegu blatu - tylko 86 cm, za wysoka na krzesła a za niska na hokery, a wyspa ma pełnić funkcję jadalną.

Wersja 2: Szary blat zlicowany z brzegiem wyspy a na niego nałożona nadstawka o grubości 7 cm z płyty komórkowej w jasnym drewnianym fornirze naturalnym co będzie niejako przecięciem i kontrastem dla bieli i szarości.

Która wersja bardziej Wam się podoba ?

301743301744301745301746301747

snoszi
29-01-2015, 20:23
Balearic1985
wersja nr 1
a może jakiś grubszy blat?

Aga11*
29-01-2015, 20:25
Anyżek dokładnie to samo mi przyszło do głowy co Ana289 napisała. Szafkę wiszącą obok słupka z piekarnikiem zamienić miejscami z tą co wisi nad barkiem. Będzie symetrycznie. Nie ma się co martwić bo nie jest aż tak zle jak opisujesz i jak to mówią mądry pomyśli, że tak miało być a głupi się nie zorientuje:) Ze sprzętem ta kuchnia będzie zupełnie inaczej wyglądała - oczywiście na plus.

pestka56
29-01-2015, 20:55
Aniu - a zamienić miejscami szafki? tą po lewej od piekarnika przenieść w miejsce tej nad barkiem - masz wtedy dwie symetryczne szafki, a w środku okap.
Albo przesunąć tą znad barku w lewo i dać szerszy okap
nad barkiem dać dwa fajne zwisy, to o czym pisała catti

myślę dalej...

I koniecznie prosty okap – prostopadłościan wypełniający przestrzeń między szafkami. Ja bym też namawiała do zamknięcia przestrzeni nad szafkami, wypełnienia aż do sufitu. Uspokoi układ.

ana289
29-01-2015, 21:01
I koniecznie prosty okap – prostopadłościan wypełniający przestrzeń między szafkami. Ja bym też namawiała do zamknięcia przestrzeni nad szafkami, wypełnienia aż do sufitu. Uspokoi układ.
Też o tym myślałam, ale czym? Przestrzeń jest dość duża (wysoka) a szafki niskie - masz pomysł Kasiu? Żeby nie było wrażenia przytłoczenia? Bo lewa część jednak otwarta - powinna być wtedy ścianka? Prawą można zamknąć, zgadzam się, ale co z lewą?

Anyżek35
29-01-2015, 21:12
Kochani, czytam uważnie i analizuję wszystkie opinie.
Są bardzo pomocne.

Anyżek35
29-01-2015, 21:19
Też o tym myślałam, ale czym? Przestrzeń jest dość duża (wysoka) a szafki niskie - masz pomysł Kasiu?

Dokładnie, jest dość wysoko, nie bardzo widzę tego wypełnienia aż do sufitu. Tam jest 2,80 m wysokości, a ja mam zaledwie 161 cm wzrostu- zupełnie mi to będzie nieprzydatne, bo po prostu nie będę tam dosięgać, a nie lubię skakać po krzesłach :sick:

pestka56
29-01-2015, 21:43
Chodzi o zabudowanie, a nie robienie jakichś dodatkowych szafek wysoko pod sufitem. Mam jeszcze mniej centymetrów (158 8)), wiem jak to jest :)
Ewentualnie mogłoby służyć za schowek na rzeczy, które używa się raz na rok.

Spróbowałam, jak by to wyglądało, gdyby tak zasłonić te szafkowe „schody” na górze. Bok szafki można zasłonić „kredensem” o szklanych drzwiczkach, który korespodowałby z szafkami w półwyspie. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale jakaś próba. Przynajmniej po lewej tak jest moim zdaniem zdecydowanie lepiej.

301790
301788
301789

ana289
29-01-2015, 21:50
Pestko - moim zdaniem wyglądałoby dobrze, gdyby prawa strona stanowiła jednolitą wysoką zabudowę. Teraz nie wygląda to dobrze:(
Zostawiłabym chyba otwarte. Przeniosła szafkę o czym pisałam wcześniej.
I niestety - wymieniłabym szafkę po lewej stronie piekarnika na tej samej grubości co słupek. Nad lodówką również, tym bardziej, że lodówka będzie wystawać kolejne parę cm...:(

ana289
29-01-2015, 21:51
..chyba, żeby zamienić miejscami lodówkę i piekarnik - wtedy chociaż płytka góra by się zlicowała. A sam piekarnik z kominem...

Bejaro
29-01-2015, 21:59
Utwierdzam sie w przekonaniu że ta ściana powinna zostać z samym okapem a szafki tylko fronty poziomo przeniesione symetrycznie obok okna (obie z poziomymi frontami.
Boki szafek wiszacych nie wygladalą dobrze gdy sa widoczne z jadalni czy salonu.

pestka56
29-01-2015, 22:51
Przynajmniej wiadomo czego można się spodziewać. Po prawej ma być lodówka pewnie tak samo wysunięta jak ta szafka na piekarnik. Nad nia i nad tą szafką można pociągnąć zabudowę licując ją z frontami.

Dla mnie problemem jest lewa strona. Zdjęłabym w ogóle te szafki jak u Julianny16. Zrobiłabym delikatny okapik ujęty w półkę. Julianna dziś wstawiła u siebie w wątku aktualne zdjęcia.

ana289
29-01-2015, 22:53
Pestko - lodówka bardziej, bo dwudrzwiowa - ona ma około 70-75cm

pestka56
29-01-2015, 23:02
No, nie chyba nie będzie wystawać poza obrys tej wielkiej szafy po podłodze ????

pestka56
29-01-2015, 23:09
A może tak rozwiązać tę przestrzeń nad szafkami i sufit z oświetleniem?
Nie koniecznie zaraz drewno. Można ściany pomalować innym kolorem.
Trzeba by zrobić sufit podwieszany z otworem pośrodku i tam w ściankach (tego otworu) pochować lampy.

Tej kuchni brak jakiegoś haczyka, czekoś indywidualnego co ją wyróżni. Więc może ta jest droga
301799

ana289
29-01-2015, 23:15
No, nie chyba nie będzie wystawać poza obrys tej wielkiej szafy po podłodze ????
nieee..ale poza piekarnik wyjdzie...

Inspiracja Twoja bardzo trafiona, niebanalna - jak większość:)

Mmelisa
30-01-2015, 07:16
Pestka, inspiracja fajna ale nie pasujaca do tej kuchni..
wyjdzie z ta dziura podobnie jak wczesniejsza kuchnia z kwadracikiem na srodku ;)

Anyżek35
30-01-2015, 07:44
Dziękuję ślicznie za opinie, ale zabudowanie całej ściany to znów pójdę w dodatkowe koszta :-(

Na ten moment chyba widzę to tak, jak Ania doradziła:

-zrównam w szerokości meble na prawej ścianie

- po lewej dam te dwie szafki poziome symetrycznie po bokach, środek na okap zostawię

to wszystko, co mi na razie przychodzi do głowy...

Mmelisa
30-01-2015, 07:49
to prawda z tymi kosztami... i bedzie tak, ze na 20tysiacach zakonczysz :(

najpierw zrob male poprawki, czyli takie najmniej kosztowne..
glowa do gory. bedzie dobrze :)

annNS2
30-01-2015, 08:34
..chyba, żeby zamienić miejscami lodówkę i piekarnik - wtedy chociaż płytka góra by się zlicowała. A sam piekarnik z kominem...
ana...edit...ANYZEK :) to chyba najgorsze jak czlowiek sie naczeka na swoja wymarzona kuchnie a tu trzeba cos zmieniac...ale lepiej zrobic to od razu bo bedziesz na ta kuchnie patrzec codzinnie przez nastepnych pare ladnych lal :)
mam propozycje podobna do tych juz przedstawionych - albo calkowicie bym zrezygnowala z gornych szafek i wstawila sam okap (co jest malo praktyczne, bo gdzie trzymac te wszystkie szklaneczki, kubeczki ect;)) albo zmienila te po lewej na takie jak te po prawej i zlikwidowala otwarte poleczki :) o jakos tak ;)
301816
co do drugiej strony to bym ja troche ujednolicila wymianiajac szafke blizej okna na glebsza i dodatkowo zamontowalabym rolete...chodzi mi o cos mniej wiecej takiego ;)
301817
mam nadzieje ze mimo kiepskiej jakosci to wiesz o co mi chodzi :)

Mmelisa
30-01-2015, 08:44
annNS.. to jest kuchnia Anyzek :)

rolete?? a fe...

annNS2
30-01-2015, 08:53
annNS.. to jest kuchnia Anyzek :)

rolete?? a fe...
aaaano....anyzek anyzek :) przpraszam ;) z doskoku czytam

skoro roleta taka fuuu to moze zwykle drzwiczki? ;)

ana289
30-01-2015, 08:55
annNS.. to jest kuchnia Anyzek :)

rolete?? a fe...

Ale Anyżek też Ania:)
Anyżku - bardzo dobry pomysł - pozamieniaj szafki i wstaw zdjęcie - może się okazać, że będzie mocno na plus!

Mmelisko - ale roleta taka praktyczna - ja lubię:)

Mmelisa
30-01-2015, 09:02
zamiast rolety to lepsze drzwiczki albo najlepiej juz nic..zeby nie ciagnac bardziej kosztami...
ekspres sobie mozna postawic w tej czesci i tez bedzie dobrze... :)

pestka56
30-01-2015, 09:28
Pestka, inspiracja fajna ale nie pasujaca do tej kuchni..
wyjdzie z ta dziura podobnie jak wczesniejsza kuchnia z kwadracikiem na srodku ;)

Nie wyjdzie jak tamta z tym klabzdronem:). Tam wisi takie CÓŚ na środku, a tu byłoby pogłębienie. I wcale takie coś nie wymaga dużego obniżenia sufitu. Jest też dowolność w wielkości. Może ta dziura zajmować prawie cały syfi, a może być dość małą.
Nie mam czasu, bo bym tę kuchnię przemalowała i wtedy byłoby wiadomo. :)

Ale oczywiście koszt jakiś jest :(

Mmelisa
30-01-2015, 09:35
juz sobie zobrazowalam o co chodzi...
jezeli duuuza dziura to faktycznie, ta czesc zabudowy z plyty co bedzie obnizona, moze byc wykorzystana na tubki czy tez inne oswietlenie..
ale w tej "dziurze" oswietlenia led (jak na insporacji) bym nie robila dookola :no:

pestka56
30-01-2015, 09:46
Ze światłem można różnie. Zobacz jakie fajne listwy sufitowe do oświetlenia ma Orac http://www.clusiv.pl/galeria.html
Przejrzyj galerię :)

Mmelisa
30-01-2015, 09:52
ale tam inspiracji!
jestem na etapie takim, ze wszystko bede przegladac :D

dzieki za link :D

Anyżek35
30-01-2015, 09:55
annNS2, dużo lepiej to wygląda na Twojej wizualizacji i nie rodzi dodatkowych dużych kosztów!

wydaje mi się, że chyba pójdę w to

ale dalej myślę i analizuję...

Bejaro
30-01-2015, 10:16
Anyżku.

Czy masz już tą lodówkę sbs, i czy koniecznie musi być właśnie taka?

Może wystarczy kupić zwykłą do zabudowy jest tańsza?Nie wiem ile zamierzałaś wydać na lodówkę,ale może różnica w cenie zrekompensuje dorobienie zabudowy lodówki-jeżeli akceptujesz taką zmianę oczywiście.

Anyżek35
30-01-2015, 12:04
Bejaro, lodówka już jest i tutaj absolutnie nie ma możliwości zmiany, bo to był warunek małża, że tylko taka lodówa i żadna inna ;-)

Adrian Ozga
30-01-2015, 12:28
no wygląda to nieźle, ale na tym zdjęciu pomieszczenie ma chyba 5 m wysokości;) w normalnych warunkach wydaje mi się, że optycznie pomniejszy to pomieszczenie

A może tak rozwiązać tę przestrzeń nad szafkami i sufit z oświetleniem?
Nie koniecznie zaraz drewno. Można ściany pomalować innym kolorem.
Trzeba by zrobić sufit podwieszany z otworem pośrodku i tam w ściankach (tego otworu) pochować lampy.

Tej kuchni brak jakiegoś haczyka, czekoś indywidualnego co ją wyróżni. Więc może ta jest droga
301799

Anyżek35
30-01-2015, 12:39
annNS2, zrobię tak jak radzicie z Anią, szafki poziome obydwie symetrycznie na lewej ścianie, po środku prosty okap 90' lub nawet 120'

Prawa strona zabudowana jednolicie do tej samej szerokości, a z tej rolety zrezygnuję i wstawię tam po prostu czajnik elektryczny lub ekspres do kawy i już.

Myślę, że będzie dużo lepiej.

co się jeszcze dziś dopatrzyłam, że mi źle blaty zlicował. Na ścianie przy oknie na skos, a barek z blatem połączył na wprost :bash:

moniss
30-01-2015, 13:41
Anyżek,
Tę otwartą szafkę nad lodówką, warto by przenieść do przodu i zlicować z zabudową słupka z piekarnikiem. Przy okazji jakieś drzwiczki otwierane do góry jej dodać, coby nie straszyła zawartością ;)
A poza tym to zgadzam sie z dziewczynami - symetryczne szafki po obu stronach okapu.

Anyżek35
30-01-2015, 13:47
moniss, chcę zrobić dokładnie tak jak mówisz

szafka znad lodówki ma być zlicowana z szafką od piekarnika i zamknięta drzwiczkami otwieranymi do góry i ta szafka po lewej stronie słupka również ma być zlicowana, żeby wszystko było w jednej linii

pozostałe 2 szafki poziome symetrycznie dam po obu stronach okapu

dla mnie na ten moment wydaje się to najlepsze rozwiązanie

Dziękuję Wam bardzo za pomoc i jak zrobię poprawki to wkleję fotki po zmianie

Jeszcze mnie tylko czeka przeprawa ze stolarzem, bo nie zamierzam sama ponosić kosztów, niech on też się poczuwa i partycypuje w kosztach, skoro sprawę spartaczył, bo ustalenia były inne.

Bejaro
30-01-2015, 13:51
Powodzenia w negocjacjach-wyegzekwuj to co miałaś w umowie szczególnie to co do tych blatów

Mmelisa
30-01-2015, 14:01
Anyzek, i nie daj sobie wmowic "ze tak sie nie da" " tak musi byc"
zawsze jest rozwiazanie :)

powodzenia

Anyżek35
30-01-2015, 14:02
Dziękuję Wam bardzo za pomoc i rady, ze stolarzem jestem umówiona na poniedziałek na ostre pertraktacje :mad:

ana289
30-01-2015, 15:00
To trzymamy kciuki!!:)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0wink.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

Anyżek35
30-01-2015, 16:32
Anulko, dziękuję bardzo.

ech...człowiek czeka, że będzie coś pięknego, a potem spotyka go niemiłe rozczarowanie...

ale trudno, są gorsze rzeczy, więc jakoś to przełknę i dalej do przodu.

arek570
30-01-2015, 19:41
Nie zauważyłam tego- muszę obejrzeć dziś "na żywo".
On mi te blaty połączył takimi cienkimi srebrnymi listwami, a tego blatu z barku z blatem z kuchenką nie i też twierdzi, że "tak ma być".
Ręce opadają normalnie...

Nie widzę dokładnie ale wydaję mi się że blaty robocze mają fabryczne zaoblenie. Blat barowy ma je obcięte w celu zaokrąglenia i jest oklejony dookoła okleina co uniemożliwia połączenie listwą. Inna sprawa, że w kuchni za 16k żaden szanujący się stolarz nie montuje listew.

Anyżek35
30-01-2015, 19:50
arek570, masz rację, blaty robocze mają zaoblenie fabryczne, a barowy ma obcięte i jest oklejony okleiną. I tak jak napisałeś: kuźwa kuchnia za taką kasę powinna wyglądać dobrze !!! W poniedziałek czeka mnie z nim przeprawa, ale powiem bez ogródek co o tym wszystkim sądzę.

alcudia
30-01-2015, 20:32
Anyżek35 dziewczyny dobrze radzą , będzie dobrze , ale nie chciałabym się znaleźć w takiej sytuacji :( Życzę powodzenia w pertraktacjach ze stolarzem :yes: :) .

Moja kuchnia się projektuje / klaruje ale mam jeszcze parę wątpliwości .
Może coś mi poradzicie


301189
Czy w takiej kuchni jak u szocik ,z szarym blatem ( takim samym) dobrze wyglądałby ten blat na dolnych szafkach Z BOKU ?
Jak lepiej wykończyć ten bok ? Blatem czy białą lakierowaną płytą ?

Dziewczyny w jakim kolorze macie korpusy do białych lakierowanych kuchni ? Stolarz namawia mnie na srebrne ( aluminium) , chyba będą ślepić :cool::D Czy cokół srebrny to dobry wybór .

arek570
30-01-2015, 20:39
arek570, masz rację, blaty robocze mają zaoblenie fabryczne, a barowy ma obcięte i jest oklejony okleiną. I tak jak napisałeś: kuźwa kuchnia za taką kasę powinna wyglądać dobrze !!! W poniedziałek czeka mnie z nim przeprawa, ale powiem bez ogródek co o tym wszystkim sądzę.

Łączenie na listwy jest dopuszczalne... Projekt zrobiony zgodnie ze szkicem stolarza. Ciężko będzie cokolwiek mu zarzucić, raczej za darmo tego nie poprawi. Widziałaś jego poprzednią pracę, pewnie też były listwy, nie zwróciłaś uwagi, projektu nie wymagałaś niestety, jest też trochę twojej winy. Odnośnie zabudowy po prawej stronie. Szafka nad lodówką powinna mieć głębokość wysokiej zabudowy. To jakieś nieporozumienie... Cała prawa strona powinna być zabudowana wysokimi szafkami, skoro uważasz że szafka od okna kiepsko wygląda. Bo jak ją teraz pogłębisz to boje się że będzie wyglądać jeszcze gorzej, a przy tym dostęp do blatu będzie tragiczny i nie raz uderzysz głową w spód szafki.

baps
30-01-2015, 20:42
arek570, masz rację, blaty robocze mają zaoblenie fabryczne, a barowy ma obcięte i jest oklejony okleiną. I tak jak napisałeś: kuźwa kuchnia za taką kasę powinna wyglądać dobrze !!! W poniedziałek czeka mnie z nim przeprawa, ale powiem bez ogródek co o tym wszystkim sądzę.

Z tego co wcześniej napisałaś to kuchnia wygląda tak, jak ze stolarzem uzgodniłaś. Więc chyba pretensje są trochę pod niewłaściwym adresem. Sama ten projekt kuchni zaakceptowałaś. Stolarz to zresztą chyba wizualizacji nie robi tylko właśnie rysunek techniczny, na którym ma naniesione wymiary i tego się trzyma. Czy uzgadniałaś ze stolarzem sposób łączenia blatów? A kolor szyb w barku? Ty chciałaś mleczne a on ci wstawił przeźroczyste? Nie za bardzo chce mi się wierzyć. Jeśli się wykłada 16 tys. na kuchnię to może warto wydać jeszcze z 6 stówek na projektanta wnętrz żeby zrobił wizualizację jeśli się rysunku technicznego nie ogarnia? Bo teraz to trochę musztarda po obiedzie. Trochę szkoda, że dopiero realizacja uzmysłowiła Ci, że to nie jest dokładnie to co byś chciała.

arek570
30-01-2015, 21:00
Anyżek35 dziewczyny dobrze radzą , będzie dobrze , ale nie chciałabym się znaleźć w takiej sytuacji :( Życzę powodzenia w pertraktacjach ze stolarzem :yes: :) .

Moja kuchnia się projektuje / klaruje ale mam jeszcze parę wątpliwości .
Może coś mi poradzicie


Czy w takiej kuchni jak u szocik ,z szarym blatem ( takim samym) dobrze wyglądałby ten blat na dolnych szafkach Z BOKU ?
Jak lepiej wykończyć ten bok ? Blatem czy białą lakierowaną płytą ?

Dziewczyny w jakim kolorze macie korpusy do białych lakierowanych kuchni ? Stolarz namawia mnie na srebrne ( aluminium) , chyba będą ślepić :cool::D Czy cokół srebrny to dobry wybór .

Zakończenie równie ładnie wygląda zrobione z frontu i z blatu. Tutaj kwestia co Tobie bardziej się podoba. Blat zdecydowanie odporniejszy na uszkodzenia. Na pewno wpływ ma także wystrój całego pomieszczenia.
Nie wiem o jakie korpusy pytasz. Dolne? Skoro są niewidoczne po co płacić więcej, zrób ze zwykłej białej płyty. Jeżeli chodzi o górne, widoczne boczki, lepiej w całości białe.
Dla srebrnego cokołu osobiście zdecydowanie nie:) Pozostałbym przy kolorze blatopodobnego

alcudia
30-01-2015, 21:20
Nie wiem o jakie korpusy pytasz. Dolne? Skoro są niewidoczne po co płacić więcej, zrób ze zwykłej białej płyty. Jeżeli chodzi o górne, widoczne boczki, lepiej w całości białe.
Dla srebrnego cokołu osobiście zdecydowanie nie:) Pozostałbym przy kolorze blatopodobnego
Właśnie nie wiem co mi się bardziej podoba ;) :rolleyes: Górny boczek zrobię lakierowany biały .
Korpusy tzn to wszystko co pod frontami półki, boki itp. , jednak też myślę że wolałabym zwykłe białe ( więcej bym nie płaciła bo propozycja padła już po wycenie )

Jaka płyta do zastosowania na cokół pasuje do blatu Egger beton jasny ?:

Anyżek35
30-01-2015, 21:22
Z tego co wcześniej napisałaś to kuchnia wygląda tak, jak ze stolarzem uzgodniłaś. Więc chyba pretensje są trochę pod niewłaściwym adresem. Sama ten projekt kuchni zaakceptowałaś. Stolarz to zresztą chyba wizualizacji nie robi tylko właśnie rysunek techniczny, na którym ma naniesione wymiary i tego się trzyma. Czy uzgadniałaś ze stolarzem sposób łączenia blatów? A kolor szyb w barku? Ty chciałaś mleczne a on ci wstawił przeźroczyste? Nie za bardzo chce mi się wierzyć. Jeśli się wykłada 16 tys. na kuchnię to może warto wydać jeszcze z 6 stówek na projektanta wnętrz żeby zrobił wizualizację jeśli się rysunku technicznego nie ogarnia? Bo teraz to trochę musztarda po obiedzie. Trochę szkoda, że dopiero realizacja uzmysłowiła Ci, że to nie jest dokładnie to co byś chciała.
baps, ale ja nie mówię, że nie ma w tym zupełnie mojej winy. Też jestem sobie winna. Za bardzo zaufałam wykonawcy, że zrobi ładną kuchnię. Poza tym to nie był rysunek techniczny. Nie wiem, skąd wnioskujesz, że takiego nie ogarniam. Nie chciałam mlecznych szyb, chciałam, aby wyglądało estetycznie i nie było widać zawiasów.
Masz rację, że musztarda po obiedzie, ale mam nadzieję, że coś da się z tym jednak zrobić i trochę poprawić na lepsze.


baps, a źle wycięty otwór na płytę indukcyjną i przesunięty zlewozmywak to też moja wina ???

Nie chce mi się już pisać na temat mojej kuchni, bo jest mi wystarczająco przykro z tego powodu.
Dziękuję wszystkim za rady.

arek570
30-01-2015, 21:29
Właśnie nie wiem co mi się bardziej podoba ;) :rolleyes: Widziałam zdjęcia kuchni z białym dolnym bokiem a z blatem nie widziałam :( Górny boczek zrobię lakierowany biały .
Korpusy tzn to wszystko co pod frontami półki, boki itp. , jednak też myślę że wolałabym zwykłe białe ( więcej bym nie płaciła bo propozycja padła już po wycenie )

Jaka płyta do zastosowania na cokół pasuje do blatu Egger beton jasny ?:rolleyes:

Które frezy są lepsze takie http://frontylakierowane.com/images/phocagallery/thumbs/phoca_thumb_l_23%2009%202008%20030.jpg
czy takie http://frontylakierowane.com/images/phocagallery/thumbs/phoca_thumb_l_DSCF1766.jpg
Mam mieć te drugie .

Przecież zdjęć tak zakończonego blatu w sieci jest mnóstwo! Jeśli chodzi o wygodę frezów zdecydowanie nr 2, tylko wspomnij o głębszych frezowaniach. A wybierając cokół najlepiej zestawić próbnik blatu i płyty. Bo szary może mieć różny odcień u różnych producentów.

alcudia
30-01-2015, 21:39
Przecież zdjęć tak zakończonego blatu w sieci jest mnóstwo! Jeśli chodzi o wygodę frezów zdecydowanie nr 2, tylko wspomnij o głębszych frezowaniach. A wybierając cokół najlepiej zestawić próbnik blatu i płyty. Bo szary może mieć różny odcień u różnych producentów.
Dzięki . Poszłam do wujka google i coś tam znalazłam na fotkach .
W próbniku płyt ( nie pamiętam producenta ) był z szarawych tylko antracyt i srebrny :( ,
Chyba przyjdzie mi zostać przy srebrnym .

Mmelisa
30-01-2015, 21:42
alcudia , u mnie tak to jest wykonczone

https://lh6.googleusercontent.com/-ybXzMQVqotg/VG-edaxRI4I/AAAAAAAABzY/bjOTqugYwSQ/s512/DSC07036.JPG

alcudia
30-01-2015, 21:48
Mmelisa Twoją kuchnię mam w inspiracjach , bardzo mi się podoba :).Właśnie tą drogą podążam i taki efekt chcę osiągnąć :yes:.
Miotam się jeszcze między dolnym bokiem z blatu a lakierowanym . Tak będzie widoczna moja kuchnia z salonu jak u Ciebie .
Widzę że masz biały cokół , jak myślisz nie będzie się brudził ?

Mmelisa
30-01-2015, 21:53
ooo milo mi to czytac :)

o cokol sie nie martwie :)
jak bedzie sie bardzo brudzic, to zawsze moge go wymienic na chromowany...ktory byl moim pierwszym wyborem, jednak zmienilam go na biel :D
na chromie (mam teraz) tez widac rozne plamki.

arek570
30-01-2015, 22:29
Mmelisa Twoją kuchnię mam w inspiracjach , bardzo mi się podoba :).Właśnie tą drogą podążam i taki efekt chcę osiągnąć :yes:.
Miotam się jeszcze między dolnym bokiem z blatu a lakierowanym . Tak będzie widoczna moja kuchnia z salonu jak u Ciebie .
Widzę że masz biały cokół , jak myślisz nie będzie się brudził ?

Zwróć uwagę że jeśli wybierzesz zakończenie frontem, może być on zamocowany na kilka sposobów. Od blatu do ziemi, zasłaniając front z szafki z boku lub nie. Może być też od blatu do cokołu, tak samo zasłaniać front lub nie. Jest mnóstwo podobnych detali w kuchni, na które zwykły człowiek uwagi nie zwróci, a stolarz zrobi to po swojemu, bo dla niego to normalne. Nie znaczy że źle. Warto przyglądać się szczegółom i potem nie żałować!
Biały cokół nie brudzi się jakoś szczególnie, nogą ciężko jest go kopnąć, wybrałbym to co bardziej się podoba.